PDA

Versiunea completa : Instructor scoala de soferi

luiza
11.01.2010, 17:00:46
Va rog, o recomandare pentru un instructor. Caut de vreo luna si toata lumea a avut numai experiente negative :D sau nu foarte explicite. Deci, sa fie:

1. Rabdator, sa-mi explice ca la prosti.

2. Dragut, sa nu tipe.

3. Sa mai fi invatat sa conduca pe cei mai netalentati soferi si sa stie ca sunt o bata, ca nu stiu nimic si sa nu se sperie de asta.

Daca stiti un asemenea experiment, va rog sa-mi trimiteti pm. Multumesc!

alinagr
15.01.2010, 07:32:21
cunosc eu unul...cu el o sa fac eu scoala anul asta.Si nu sunt tanara nici eu.In plus,pt mine,ambreiajul e inutil:D
Dar singura "buba"e ca este din Giurgiu

corinuta
15.01.2010, 10:49:20
Va rog, o recomandare pentru un instructor. Caut de vreo luna si toata lumea a avut numai experiente negative :D sau nu foarte explicite. Deci, sa fie:

2. Dragut, sa nu tipe.

3. Sa mai fi invatat sa conduca pe cei mai netalentati soferi si sa stie ca sunt o bata, ca nu stiu nimic si sa nu se sperie de asta.

Iubita, cand am cautat si eu, exact aceleasi conditii trebuia sa le indeplineasca:) Am si gasit unul super de treaba, rabdator, si la o scoala cunoscuta, da cred ca mai bine iti dau pm, nu?

Pupici

luiza
15.01.2010, 14:15:57
Iubita, cand am cautat si eu, exact aceleasi conditii trebuia sa le indeplineasca:) Am si gasit unul super de treaba, rabdator, si la o scoala cunoscuta, da cred ca mai bine iti dau pm, nu?

Pupici

Da, da, da. Te-a invatat? Ai luat examenul doar cu ce te-a invatat el sau ai mai facut alte ore?

luiza
15.01.2010, 14:16:59
cunosc eu unul...cu el o sa fac eu scoala anul asta.Si nu sunt tanara nici eu.In plus,pt mine,ambreiajul e inutil:D
Dar singura "buba"e ca este din Giurgiu

Pai Giurgiu e aproape de Bucuresti :)

alinagr
15.01.2010, 22:02:07
Pai Giurgiu e aproape de Bucuresti :)

daca vrei neaparat,ma interesez cat costa...stiu ca parca e 600 sau 700 ron

CristinaKitty
15.01.2010, 22:21:44

2. Dragut, sa nu tipe.

E f important sa-ti insufle incredere in tine. Eu am facut scoala cu un instructor care a bagat frica in mine. Nu tipa, imi explica dar nu imi dadea incredere in mine.
Rezultatul a fost ca am mai condus decat de 3 ori dupa ce am luat permisul.
Au trecut 5 ani de atunci iar in vara ne-am luat masina. Am facut decat 3 ore cu un instructor extraordinar si apoi am urcat la volanul masinii mele. Ei bine am condus si pe zapada, pe polei, pe ploaie fara sa-mi fie teama sau sa ma pierd.
Acum imi pare rau ca nu am cautat un instructor mai bun si ca am pierdut atata timp fara sa conduc.

Gremlin
10.03.2010, 12:00:16
Asa este , foarte greu gasesti un instructor bun , care sa isi dea interesul .Din pacate nu l-am gasit nici pana azi , tot fara carnet sunt

Malvinutza
28.04.2010, 19:30:50
Stiu eu un instructor exact cum cautati :D ..e fratele meu, deci garantez pentru el :) ..are multa rabdare si se implica mult in ceea ce face, tocmai pentru ca vrea sa-i invete pe elevii sai sa conduca si sa se comporte cum trebuie in trafic ..daca e cineva interesat,dati pm si va trimit detalii :)>-

Malvinutza
28.04.2010, 19:32:03
Stiu eu un instructor exact cum cautati :D ..e fratele meu, deci garantez pentru el :) ..are multa rabdare si se implica mult in ceea ce face, tocmai pentru ca vrea sa-i invete pe elevii sai sa conduca si sa se comporte cum trebuie in trafic ..daca e cineva interesat,dati pm si va trimit detalii :)>-

Am uitat sa precizez ca lucreaza in Bucuresti :D

white-lily
06.05.2010, 20:53:18

2. Dragut, sa nu tipe.

daca mai esti in cautare de instructor auto, iti pot recomanda eu pe cineva :D este instructorul cu care am facut eu scoala de soferi. eu sunt multumita e el :D este un nene destul de tacanit si pus pe glume la vreo 55 de ani, dar chiar ai ce invata de la el :)

pixi
21.10.2010, 16:48:18
Prin Iasi stiti vreo scoala serioasa sau vreun instructor bun, calm?

iepuras
11.11.2010, 09:58:15
O prietena a facut cu Sorin Manole pe un vw golf. Mi-a spus ca i-a placut tare mult insa nu prea imi dau seama cat de bine a invatat-o sa conduca. :">

Daca vrei sa vorbesti cu el iti dau numarul de telefon pe PM. A costat-o parca 800 RON.

luiza
16.12.2010, 17:52:00
O prietena a facut cu Sorin Manole pe un vw golf. Mi-a spus ca i-a placut tare mult insa nu prea imi dau seama cat de bine a invatat-o sa conduca. :">

Daca vrei sa vorbesti cu el iti dau numarul de telefon pe PM. A costat-o parca 800 RON.

Pentru mine este raspunsul sau pentru pixi?

G_Anca
21.01.2011, 19:00:26
Prin Iasi stiti vreo scoala serioasa sau vreun instructor bun, calm?

Vad ca e mai vechi mesajul....mai esti interesata.?
Eu am facut scoala la TDS si ca instructoe am avut pe Pralea Daniel.
Pentru mine a fost super ok

pixi
23.01.2011, 00:57:36
Vad ca e mai vechi mesajul....mai esti interesata.?
Eu am facut scoala la TDS si ca instructoe am avut pe Pralea Daniel.
Pentru mine a fost super ok

Merci de raspuns :) Am inceput deja scoala la Auto Costi si ca instructor il am pe D-l Cornel Hanghiuc. E foarte de treaba omul asta, rad tot timpul cu el si sunt foarte relaxata :) Ma ia si ma lasa acasa, si fac ore numai in oras, nu ma plimba aiurea pe la periferie.

denisa25
08.03.2011, 14:51:03
dar in cluj????un imstructor bun stie cineva????pls

beyonda21
23.05.2011, 18:10:25
Sper sa va ajute informatia aceasta pt miresicile din Constanta care nu au instructor . De curand am laut permisul auto in acest oras si am avut un instructor super de treaba,un nene mai in varsta pe care l-am gasit dupa lungi lungi cautari prin cineva (recomandat). Pana sa incep scoala nu mai urcasem niciodata la volan, dar stiam cate ceva despre condus, teorie...... In fine am inceput teoria la scoala indicata de instructor si am invatat 80% din teorie doar de la frecventarea acestor ore. Dupa ce am dat un test din teorie , am inceput condusul. Am fost supermultumita de el,m-a invatat sa conduc, m-am invatat cam absolut tot ce tre sa stii despere condus si mi-a explicat si intrebarile din cartea de teorie pe care nu le intelegeam. Am luat examenul la sala cu 26pct si orasul l-am luat tot din prima. Ce mi-a placut cel mai mult la el, a fost bunul simt de care a dat dovada,ceia ce nu intalnesti la multi oameni. Nush dc am voie sa pun pe site datele lui, sper sa nu gresesc: D-l Dimu @@@ din Ct.

ANTONIA2SMART
27.07.2011, 21:37:43
Hi Dragilor

Voiam sa descriu o situatie cel putin hilara de care am avut parte, incercand sa obtin banalul permis auto .
Din dorina de a obtine permisul am inceput sa prospectez lista scolilor auto si, ca orice roman, am inceput cu ‘’prietenii” care m-au directionat catre scoala auto Dinu. Am decis sa le fac o vizita si parca cineva incerca sa ma atentioneze am fost tratata prost de la inceput ,in sensul ca informatiile de care aveam nevoie (costuri, programari, acte necesare etc) aprope ca le smulgeam si, mai mult, dezinformata in ce priveste unui mic amanunt “nesemnificativ ‘’ cum spunea doamna secretara,legat de costurile de scolarizare. Dupa ce am fost trimisa dupa tot felul de acte de care aflam mereu cand doream sa ma inscriu, in cele din urma am inceput orele de condus. Insa necazurile de pana acum erau nesemnificative in comparatie cu ce urma sa se intample . Dupa cum va spuneam am inceput orele. Instructorul meu care urma sa ma invete era un tip pe la a 2-a tinerete, plin de frustrari personale, care fuma cam 1 pachet de tigari pe sedinta, avea un intreg arsenal de jargoane pe care nu se sfia sa-l foloseasca . O sa trec peste avansurile rasuflate de adolescent ajuns la pubertate pe care mi le facea zilnic ,ce ma deranja cel mai mult era ca ajunsese aprope sa ma insulte. Cand nu am mai suportat i-am spus ca nu mai support si ca situatia trebuie sa inceteze. I-am reprosat ca fumeaza cu elevii in masina, raspunsul lui a fost ”deschide geamul” asa am si facut si dupa vreo 2 sedinte am ajuns si la spital cu amigdalele inflamate .Mi-am spus pana aici am trecut peste toate amenitarile pe care dl” instructor” mi le-a adresat, de genul ca ma face el, cat el traieste eu nu iau permisul auto etc , si am decis sa vb cu cineva din conducere sa-l schimbe. Inutil, era asa cum se lauda, in firma el face legea si ceilalti sunt mai rai decat el. Atunci am decis sa renunt la aceasta ,,scoala’’ auto. Fara sa mai intreb pe cineva am facut o mica prospectare online si am decis sa merg la o alta scoala auto si anume TEO. Aici inca de la inceput am fost intampinata cu profesionalism mi s-a facut o informare corecta si completa, nu ca nu as fi stiut invatatem de la asa zisa scoala DINU 200. Deasemenea am avut parte si de un instructor excelent si iata –ma astazi cu permisul in buzunar ,povestesc toate aceste lucruri macar voi sa luati decizia inteleapta .:-SS

Fiametta
27.07.2011, 21:44:12
Hi Dragilor

Voiam sa descriu o situatie cel putin hilara de care am avut parte, incercand sa obtin banalul permis auto .
Din dorina de a obtine permisul am inceput sa prospectez lista scolilor auto si, ca orice roman, am inceput cu ‘’prietenii” care m-au directionat catre scoala auto Dinu. Am decis sa le fac o vizita si parca cineva incerca sa ma atentioneze am fost tratata prost de la inceput ,in sensul ca informatiile de care aveam nevoie (costuri, programari, acte necesare etc) aprope ca le smulgeam si, mai mult, dezinformata in ce priveste unui mic amanunt “nesemnificativ ‘’ cum spunea doamna secretara,legat de costurile de scolarizare. Dupa ce am fost trimisa dupa tot felul de acte de care aflam mereu cand doream sa ma inscriu, in cele din urma am inceput orele de condus. Insa necazurile de pana acum erau nesemnificative in comparatie cu ce urma sa se intample . Dupa cum va spuneam am inceput orele. Instructorul meu care urma sa ma invete era un tip pe la a 2-a tinerete, plin de frustrari personale, care fuma cam 1 pachet de tigari pe sedinta, avea un intreg arsenal de jargoane pe care nu se sfia sa-l foloseasca . O sa trec peste avansurile rasuflate de adolescent ajuns la pubertate pe care mi le facea zilnic ,ce ma deranja cel mai mult era ca ajunsese aprope sa ma insulte. Cand nu am mai suportat i-am spus ca nu mai support si ca situatia trebuie sa inceteze. I-am reprosat ca fumeaza cu elevii in masina, raspunsul lui a fost ”deschide geamul” asa am si facut si dupa vreo 2 sedinte am ajuns si la spital cu amigdalele inflamate .Mi-am spus pana aici am trecut peste toate amenitarile pe care dl” instructor” mi le-a adresat, de genul ca ma face el, cat el traieste eu nu iau permisul auto etc , si am decis sa vb cu cineva din conducere sa-l schimbe. Inutil, era asa cum se lauda, in firma el face legea si ceilalti sunt mai rai decat el. Atunci am decis sa renunt la aceasta ,,scoala’’ auto. Fara sa mai intreb pe cineva am facut o mica prospectare online si am decis sa merg la o alta scoala auto si anume TEO. Aici inca de la inceput am fost intampinata cu profesionalism mi s-a facut o informare corecta si completa, nu ca nu as fi stiut invatatem de la asa zisa scoala DINU 200. Deasemenea am avut parte si de un instructor excelent si iata –ma astazi cu permisul in buzunar ,povestesc toate aceste lucruri macar voi sa luati decizia inteleapta .:-SS

Si eu am avut o experienta placuta cu cei de la Teo, chiar sunt super OK