PDA

Versiunea completa : Asigurari de sanatate private

alexalia
27.08.2010, 13:41:35
Salut,

eu si sotul ne-am gandit sa ne facem o asigurare de sanatate privata. Acuma studiem piata sa vedem cine ce ofera.

In principal ne intereseaza o asigurare care sa acopere si costurile legate de monitorizarea nasterii si, preferabil, nasterea. Aveti careva ceva asigurare privata? Daca da la cine, cat platiti? Pana acuma am primit o oferta care mi se pare destul de scumpa.... aproximativ 1800 euro pe an pentru amandoi care include si interventie in strainatate (in cazul in care nu poate fi tratata in Romania)... insa nu acopera costurile legate de nastere.

Pe langa asta m-ar interesa si inspre ce firma de asigurari sa ne indreptam... ma refer din punct de vedere al seriozitatii acestora.

Ancky
27.08.2010, 16:19:59
Salut,

eu si sotul ne-am gandit sa ne facem o asigurare de sanatate privata. Acuma studiem piata sa vedem cine ce ofera.

In principal ne intereseaza o asigurare care sa acopere si costurile legate de monitorizarea nasterii si, preferabil, nasterea. Aveti careva ceva asigurare privata? Daca da la cine, cat platiti? Pana acuma am primit o oferta care mi se pare destul de scumpa.... aproximativ 1800 euro pe an pentru amandoi care include si interventie in strainatate (in cazul in care nu poate fi tratata in Romania)... insa nu acopera costurile legate de nastere.

Pe langa asta m-ar interesa si inspre ce firma de asigurari sa ne indreptam... ma refer din punct de vedere al seriozitatii acestora.

Vezi ca sunt clinici private care iti ofera un astfel de serviciu, un fel de card de sanatate. Eu despre CMU stiu ca are si pentru persoane fizice, mai multe detalii nu stiu pentru ca mie imi este platit de catre firma sotului meu si pana a plecat medicul meu de acolo tot la ei mergeam si imi monitorizau sarcina gratis. Conditii si servicii excelente din punctul meu de vedere.
Despre firmele de asigurari nu stiu ce gen de astfel de produse ar avea, eu am lucrat la inceputul carierei in domeniu si nu exista asa ceva, dar trece timpul si mai evoluam si noi. Cea mai serioasa a fost mereu de departe Allianz Tiriac.

tasha
27.08.2010, 16:35:13
Salut,

Monitorizarea sarcinii o acorda mai multe asigurari (de fapt vorbesc prostii, mai multe abonamente la clinici private, dar in final asigurarea tot incolo te duce), dar sincer de costurile pentru nasterea propriu-zisa n-am auzit pina acum sa fie prinse in vreuna.

ionut_tuo
18.09.2010, 13:41:10
pana la urma ati ales compania pentru asigurarile de viata?de sanatate?
mi se pare un subiect f interesant si important
a venit randul nostru sa ne gandim la o astfel de asigurare!
si ma intereseaza cate clinici private sunt in cj care lucreaza cu casa de asigurari?
;;)

ionut_tuo
18.09.2010, 14:02:35
daca sunt miresici sau miresoi care au asigurari de sanatate, spuneti-ne si noua ce ati ales...si de ce?
multumim,
\:D/