PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Valcea

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8

lorenazachia
09.08.2006, 13:28:56
Exista pe acest site si miresici din Rm.Valcea?Va doresc tuturor miresicilor de pe acest site casa de piatra, copii frumosi ca voi si....aveti grija cu soacrele:)). va pup

issa3
12.04.2007, 19:09:36
Miresa din Rm. Valcea

morenna1004
04.11.2007, 22:30:36
Vad ca aici v-ati strans cele din Valcea, cam putine, dar sa speram ca mai intra si altele.Am vazut ca sugera una dintre voi Salonul Eli.Imi puteti spune unde e? Dar de machiaj stiti ceva, sau acolo la salon le fac pe toate?
Casa de piatra la toate miresicile din Ramnicu Valcea.Eu o sa am nunta pe 3 mai la OK Events, super fain restaurantul si Casa Valceana e beeeton, numai ca e mai mic....

puiutscump
06.11.2007, 18:08:37
Acum m-am inscris pe forum si vreau sa salut miresicile din Valcea :D in calitate de viitoare miresica. Am multe de citit si ascultat din experienta voastra si ma bucur ca am gasit forumul. Eu si iubitul meu am facut 2 anisori in octombrie, anul acesta si sunt foarte fericita :x :love:
Va urez Casa de piatra si tot binele pt voi si perechile voastre!!
Carmen

puiutscump
06.11.2007, 18:21:05
Am putea sa mutam discutia dintr-un subiect deschis aici, intr-un subforum, asezat mai sus. Ati vazut? Spuneti si voi daca sunteti de acord cu asta :*

morenna1004
07.11.2007, 20:39:32
Da, mie imi convine... Unde ai nunta?Casa de piatra si tie...Cum stai cu pregatirile?

CristinaKitty
08.11.2007, 19:48:20
Hello
da am putea sa ne mutam intr-un subforum daca vreti. nu am nimic impotriva

CristinaKitty
11.11.2007, 21:38:13
Eu sunt make-up artist daca te intereseaza putem sa stabilim o zi pt un machiaj de proba.Ma intereseaza si pe mine restaurante in valcea care ar mai fi..nu am gasit nimik liber pana acum:-<
buna!
depinde pentru cate persoane cauti si in ce zona...noua ne-a placut la motel pe varianta (peste drum de hidrocentrale) insa era foarte mic pentru ce voiam noi:-<.acolo nu era foarte aglomerat.poti incerca daca te grabesti sau daca nu gasesti niciunde.meniul nu era foarte scump-cam ca peste tot.
spor la pregatiri si succes!;;)

puiutscump
12.11.2007, 18:37:00
Cu multumirile de rigoare pt admin :D Acum avem si noi subforum!
Enjoy! :D>:D<

morenna1004
12.11.2007, 20:20:00
M-ar interesa numarul celei care a zis ca e make up artist pt. ca nu gasesc nimic in valcea asta!!!!Trimite-mi un mesaj pe privat cu datele tale si te cintactez.In ceea ce priveste restaurantele eu am nunta la Ok Events, e foarte frumos acolo, dar pe 2008 chiar nu mai sunt locuri, daca vreti pt. 2009 va sfatuiesc sa mergeti de acum, localul merita e super. Si Pensiunea Valentina e faina numai canici acolo nu mai sunt locuri pe 2008.
Astept mesaj de la make-up artista din Valcea!!

catutz23
12.11.2007, 21:19:22
multumesk mult,mi-am gasit la restaurant milenium,fosta cantina tch,e super sun f fericita,dar acum nu stiu ce muzica sa iau..:-<

CristinaKitty
12.11.2007, 21:25:15
multumesk mult,mi-am gasit la restaurant milenium,fosta cantina tch,e super sun f fericita,dar acum nu stiu ce muzica sa iau..:-<
ooooo bravo! am auzit ca este foarte frumos acolo!
problema cu muzica o avem si noi-dar noi nu vrem sub nici o forma sa luam formatie....:-<

CristinaKitty
12.11.2007, 21:26:09
M-ar interesa numarul celei care a zis ca e make up artist pt. ca nu gasesc nimic in valcea asta!!!!Trimite-mi un mesaj pe privat cu datele tale si te cintactez.In ceea ce priveste restaurantele eu am nunta la Ok Events, e foarte frumos acolo, dar pe 2008 chiar nu mai sunt locuri, daca vreti pt. 2009 va sfatuiesc sa mergeti de acum, localul merita e super. Si Pensiunea Valentina e faina numai canici acolo nu mai sunt locuri pe 2008.
Astept mesaj de la make-up artista din Valcea!!
buna!
ati intrebat cam la cat va duce meniul pentru anul viitor la events?noi tot acolo facem;;)

morenna1004
12.11.2007, 23:45:54
Cam la 130 de lei.Nu mi se pare mult avand in vedere ca e super restaurantul!Cand ai nunta? Sa speram ca o sa avem o distractie pe cinste!
Apropos de muzica eu vreau niste lautari buni, care sa faca atmosfera!!! Nu stiti nimik?
Despre fotograf eu am gasit unul care lucreaza si pt. Foto Isabelle din Cozia e foarte ieftin si el se ocupa si de filmare.Le face pe amandoua si inca foarte bine.O filamre de 3 ore plus un album cu 50 de poze doar 7 mil

morenna1004
12.11.2007, 23:53:53
Tin sa le salut pe toate viitoarele miresici din Ramnicu Valcea si ma bucur enorm ca avem si noi unde discuta.Intr-adevar aflu lucruri interesante de pe celelalte forumuri numia ca nimic ca as putea avea in Valcea.Acum sa speram ca ne vom putea ajuta reciproc, cu sfaturi , opinii... Va pup pe toate

catutz23
13.11.2007, 10:12:48
Si eu vreau sa va salut pe toate,vreau sa va spun ca m-am mai inscris pe un site de genul asta,dar acolo nu era nici o miresica din valcea:-< asa ca acum cand vad ca nu sunt singurica pe aici ma simt mult mai bine:D va pupilesk

morenna1004
08.01.2008, 14:05:22
Miresici din Valcea, ce faceti?Ati adormit? Treziti-va ca e anul nostru!!!1 Trebuie sa punem la punct si cele mai detalii! Haideti s ane ajutam una pe cealalta ca orasul e mic si nu e greu sa vindem ponturi pt. ce e mai bun!!! Fiti mai active!!! Cu ce e orasul nostru ami prejos?Cu nimik...deci va astept cu comentarii, opinii etc:*

Lizz22
21.01.2008, 15:53:38
fetelor....am nevoie d voi!
nu sunt din valcea...dar am auzit o graza d vorbe/zvonuri....cum ca la voi in oras aurul ar fi mai ieftin decat in alte orase mai mari....stie cineva niste preturi orientative(ca sa nu bat drumul de pomana)?
multzumesc frumos!!!:*

CONT-INCHIS-008
05.02.2008, 18:12:16
fetelor sunt si eu activa pe aici :P eu de machiat o sa ma machiez singura,le-am cat de cat cu asa ceva iar ce nu gasesc eu e camerman plss ajutati-ma daca stiti pe cineva care lucreaza bn,eu nu prea am cum sa ma interesez pt k nu sunt in tara acum

lispas
18.02.2008, 13:15:48
si eu sunt miresica din valcea, din pacate nu stau in valcea si imi este foarte greu sa organizez, nu am numai localul si m-am gandit acum la o formatie, in luna martie o sa merg in concediu si sper sa rezolv cat mai multe..de aceea orice informatie este binevenita :)

oanna21
19.02.2008, 19:36:42
fetelor sunt si eu activa pe aici :P eu de machiat o sa ma machiez singura,le-am cat de cat cu asa ceva iar ce nu gasesc eu e camerman plss ajutati-ma daca stiti pe cineva care lucreaza bn,eu nu prea am cum sa ma interesez pt k nu sunt in tara acum

buna.si eu tot pe 23/08/2008 am nunta si tot la toti sfinti as vrea sa ma cunun.tu ai vb demult la biserica?cati bani ti`a cerut preotu?mersi...

AndaVl
07.03.2008, 09:55:23
Buna miresici din Rm Valcea si nu numai!
Dati-mi voie sa ma prezint! Sunt o viitoare miresica din Rm Valcea, nunta mea va fi pe 19 iulie 2008...pregatirile...sper sa le termin din timp,dar oricum astept sugestii si sfaturi de la voi! Emotiile sunt mari pentru noi toate,asteptam cu nerabdare momentul si cand vine intram in panica...de aceea pentru cele care cauta un Beauty Center...sunt multe in Valcea,dar nu as putea sa spun care e cel mai bun...eu o sa merg la Salon Ely... cred.
Va pup pe toate si va urez cat mai multa fericire!

Maria_Mirabela
07.03.2008, 17:29:35
Buna fetelor...Aveti idee ce capacitate are OK Events?

AndaVl
08.03.2008, 20:12:13
Dupa ce am citit toate mesajele voastre as vrea sa va ajut cu cate ceva...in primul rand pot sa spun ca nu se merita sa vii in Valcea pentru rochii de mireasa deoarece magazine de profil sunt 1 sau 2 si nu ai ce sa alegi...eu mi-am gasit rochitza de mireasa in Pitesti,dar o sa imi faca una pe masurile mele asa ca merg inca la probe...Despre coafat...pot sa recomand si Salon Maioko din mall, eu ma tund la Luci(pt cine e din Valcea stie ca el vine din Sibiu o data la 2 sapt sau mai rar chiar) dar acolo se practica preturi mult mai mari decat la Salon Eli...o prietena de-a mea a avut nunta in noiembrie si s-a coafat la Eli Salon,a avut un coc discret pt care a platit 80 Ron...la Maioko ia cam 60 ron la par lung numai pt tuns,pret care include si aranjat..perie sau placa...Cameraman si fotograf eu am gasit inca de anul trecut si la un pret convenabil..tot in jur de 700 Ron,cum am mai vazut la cineva scris...iar despre aur...depinde de cate karate este...ajunge gr in Cozia si la 78 Ron,dar nu stiu sigur...o sa ma uit si o sa revin cu amanunte...In speranta ca v-am fost de folos inchei aici si daca aveti nevoie de alte pareri in legatura cu alte subiecte o sa va raspund bucuroasa.
Va pup dragele mele miresici valcene!

monik77
12.03.2008, 17:54:14
Sa fii de nerecunoscut nu va fi posibil intr/un oras cum e Valcea, nu prea au habar cei de la saloane despre ce inseamna sa fii astist in coafura sau make/up.
Eu cred ca pt. coafura o sa merg la Glamour langa Gara, de machiat ma machiez singura.
Cineva mai sus intreba de capacitatea rest.Ok Events, are cam 270 de locuri, dar cel mai ok intra cam 250 de pers.

Am fost de Revelion la OK Events, iar daca dansau toate cele 250 de persoane...nu mai respiram, cred totusi ca restaurantul are o capacitate mai mica de 250, mai ales ca de Revelion au asezat mese si unde este barul si chiar langa intrare.

Maria_Mirabela
16.03.2008, 20:45:01
Am fost de Revelion la OK Events, iar daca dansau toate cele 250 de persoane...nu mai respiram, cred totusi ca restaurantul are o capacitate mai mica de 250, mai ales ca de Revelion au asezat mese si unde este barul si chiar langa intrare.

Ok..vestea e buna...nici 150 nu se strang.... si dak ramane si spatiu e perfect...

CristinaKitty
17.03.2008, 10:19:48
;;) buna din nou!
si eu sunt de parere ca in OK Events nu intra mai mult de 210-220 persoane fara sa isi dea coate!
Sincera sa fiu la ora actuala mi se pare ca este foarte potrivit pentru o nunta normala, nici prea putina lume, nici prea multa...fata de alte restaurante trebuie sa recunosc sincer ca este un pic mai scump.
Pe masura ce mai aflu cate ceva va anunt! Ceea ce imi place cel mai mult este ca nu ne-au impus nici ora de incepere si nici de terminare a petrecerii=D> =D> =D> =D> =D> =D> bravo lor!

anku_yo
18.03.2008, 07:15:31
Buna,miresicilor din Valcea.

Vreau sa va intreb despre restaurantul Union,din centru,cum sunt preturile, fata de alte localuri,cum canta formatia restaurantului.
V-as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati putea raspunde:">

roxy78
18.03.2008, 16:20:28
stie cineva ceva despre restaurantul Casa Valceana? sunt noua pe site dar am citit tot ce ati scris,dar nimeni nu a zis nimic despre acest restaurant.

morenna1004
19.03.2008, 06:06:19
Eu am vrut prima data sa fac nunta le Casa Valceana, e super fain localul, arata putin mai bin edecat Ok Events, desi apartin de aceleasi persoane.Ce nu mi-a placut e ca e impartit pe separeuri, adica in mai multe camere unde intra un anumit numar de invitati, nu are o capacitate mare, in jur de 120 de pers maxim.meniul stiu ca e ceva mai scump de cat la Ok Events, deci e cam cel mai scump din oras.Ca aspect arata foarte bine, daca ai o nunta restransa, e betoooon!

anku_yo
19.03.2008, 07:19:58
Miresici din Valcea, ce faceti?Ati adormit? Treziti-va ca e anul nostru!!!1 Trebuie sa punem la punct si cele mai detalii! Haideti s ane ajutam una pe cealalta ca orasul e mic si nu e greu sa vindem ponturi pt. ce e mai bun!!! Fiti mai active!!! Cu ce e orasul nostru ami prejos?Cu nimik...deci va astept cu comentarii, opinii etc:*

Buna ,miresici din Valcea.Cine stie cum sunt preturile la biserici pe la Valcea..le-as ruga sa-mi spuna..cat au platit pentru stabilirea datei si a orei si cat va fi cununia din ziua nuntii, pe care o vor plati nasii?
Multumesc pentru raspunsuri:*

CristinaKitty
19.03.2008, 09:18:45
stie cineva ceva despre restaurantul Casa Valceana? sunt noua pe site dar am citit tot ce ati scris,dar nimeni nu a zis nimic despre acest restaurant.
Buna!
A fost prima mea optiune insa am renuntat din cauza faptului ca erau mai multe camere si in centrul atentiei ar trebui sa fie mirele si mireasa...fapt care era discutabil daca invitatii nu ii vad din camera in care stau.
O alta problema care ar fi aparut in cazul meu este ca stiu ca ar aparea discutii in legatura cu locul in care ar sta anumiti invitati si alte treburi din astea.
Meniul stiu ca este la acelasi pret ca si la OK Events...daca vrei poti intreba, insa eu am vb cu patronii atunci si nu cred ca aveau motive sa imi zica altceva.
Spor la pregatiri!:)

oanna21
19.03.2008, 17:09:37

Vreau sa va intreb despre restaurantul Union,din centru,cum sunt preturile, fata de alte localuri,cum canta formatia restaurantului.

buna...preturile nu stiu cum sunt,dar formatia canta foarte frumos numai ca fac pauze cam des,cam din 45 in 45 de min...

roxy78
19.03.2008, 17:44:03
Buna!
A fost prima mea optiune insa am renuntat din cauza faptului ca erau mai multe camere si in centrul atentiei ar trebui sa fie mirele si mireasa...fapt care era discutabil daca invitatii nu ii vad din camera in care stau.
O alta problema care ar fi aparut in cazul meu este ca stiu ca ar aparea discutii in legatura cu locul in care ar sta anumiti invitati si alte treburi din astea.
Meniul stiu ca este la acelasi pret ca si la OK Events...daca vrei poti intreba, insa eu am vb cu patronii atunci si nu cred ca aveau motive sa imi zica altceva.
multumesc mult pt informatii.cum eu nu sunt in tara cel care a facut rezervarea este nasul nostru,de asta doream sa stiu cum arata.

roxy78
19.03.2008, 17:45:42
Eu am vrut prima data sa fac nunta le Casa Valceana, e super fain localul, arata putin mai bin edecat Ok Events, desi apartin de aceleasi persoane.Ce nu mi-a placut e ca e impartit pe separeuri, adica in mai multe camere unde intra un anumit numar de invitati, nu are o capacitate mare, in jur de 120 de pers maxim.meniul stiu ca e ceva mai scump de cat la Ok Events, deci e cam cel mai scump din oras.Ca aspect arata foarte bine, daca ai o nunta restransa, e betoooon!
mersi mult pt raspuns,da am o nunta mai retransa(e doar nunta din partea mirelui,a mea va fi urmatoarea saptamana)

roxy78
19.03.2008, 17:46:34
sau mai bine spus la o saptamana diferenta

anku_yo
19.03.2008, 18:49:04
buna...preturile nu stiu cum sunt,dar formatia canta foarte frumos numai ca fac pauze cam des,cam din 45 in 45 de min...

Mersi, >:D< esti o scumpa ca mi-ai raspuns,daca o sa faca pauze, sper ca vor pune muzica la calculator...

morenna1004
20.03.2008, 06:28:53
Am vazut ca s-a mai intrebat: fetelor nu stiti nimik de cam cat sunt taxele de la biserica? Nu stiti cumva Catedrala din Ostroveni are si cor? Merci

monik77
20.03.2008, 09:20:55

Buna din nou miresici
La Union a facut prietena mea botezul in octombrie anul trecut...2007, si a platit 590.000 lei de persoana, bineinteles fara aperitivul cald. Asta inseamna ca te duce cam pana-n 800.000 lei la o nunta. Dar a fost super mancarea si aperitivul foarte bogat si sofisticat...cu somon, cascaval cu ananas...super misto....

anku_yo
20.03.2008, 09:27:41
Buna din nou miresici
La Union a facut prietena mea botezul in octombrie anul trecut...2007, si a platit 590.000 lei de persoana, bineinteles fara aperitivul cald. Asta inseamna ca te duce cam pana-n 800.000 lei la o nunta. Dar a fost super mancarea si aperitivul foarte bogat si sofisticat...cu somon, cascaval cu ananas...super misto....

Mersi de informatii,>:D< in weekend sper sa trec pe acolo si sa aflu mai multe, despre meniu,formatie,etc.

ralucam
22.03.2008, 12:57:23
Am vazut ca s-a mai intrebat: fetelor nu stiti nimik de cam cat sunt taxele de la biserica? Nu stiti cumva Catedrala din Ostroveni are si cor? Merci
buna miresici. si eu tot la catedrala trebuia sa fac nunta dar am renuntat pt ca nu imi place din mai multe motive. catedrala nu are cor iar taxele difera de la o biserica la alta eu am cununia la toti sfintii :> si taxa e 400 ron. sper ca v-am fost de ajutor. va pup

CristinaKitty
22.03.2008, 15:06:14
buna miresici. si eu tot la catedrala trebuia sa fac nunta dar am renuntat pt ca nu imi place din mai multe motive. catedrala nu are cor iar taxele difera de la o biserica la alta eu am cununia la toti sfintii :> si taxa e 400 ron. sper ca v-am fost de ajutor. va pup
buna! si eu tot acolo fac...numai ca eu nu intrebasem cat costa...mersi mult pentru informatii!:">

ralucam
22.03.2008, 21:37:52
buna! si eu tot acolo fac...numai ca eu nu intrebasem cat costa...mersi mult pentru informatii!:">
cu placere si daca te pot sa te mai ajut cu ceva spune-mi... succes in continuare cu pregatirile

CristinaKitty
23.03.2008, 10:09:55
cu placere si daca te pot sa te mai ajut cu ceva spune-mi... succes in continuare cu pregatirile
>:D< multumesc foarte mult! si tu poti sa apelezi oricand!:D
Spor la pregatiri si...nervi de otel!:)

ralucam
23.03.2008, 10:53:53
>:D< multumesc foarte mult! si tu poti sa apelezi oricand!:D
Spor la pregatiri si...nervi de otel!:)
ms la fel. am vazut ca avem cununia religioasa la aceeasi biserica si vroiam sa stiu daca ai fost si ai vb pt nunta. >:D<

CristinaKitty
23.03.2008, 10:56:21
ms la fel. am vazut ca avem cununia religioasa la aceeasi biserica si vroiam sa stiu daca ai fost si ai vb pt nunta. >:D<
da! m-am programat acum o luna. daca nu ai fost inca sa stii ca e f simplu-mergi la maicuta de la lumanari si are o agenda. se uita daca e liber in ziua respectiva si de la ce ora si e aranjat. nu trebuie sa dai nici un ban ci numai un nr de telefon unde puteti fi contactati.:D

CristinaKitty
23.03.2008, 10:57:13
La ce restaurant aveti nunta?:">

ralucam
23.03.2008, 11:03:54
da! m-am programat acum o luna. daca nu ai fost inca sa stii ca e f simplu-mergi la maicuta de la lumanari si are o agenda. se uita daca e liber in ziua respectiva si de la ce ora si e aranjat. nu trebuie sa dai nici un ban ci numai un nr de telefon unde puteti fi contactati.:D
multumesc pt ajutor te-am intrebat deoarece eu am fost si am vb pt nunta in luna ianuarie si daca mai intarziam cu o sapt nu mai aveam loc deja erau 3 programari. am avut noroc;)) . la motel capela numai acolo am gasit cu toate ca am fost sa vb de restaurant asta vara. a innebunit lumea trebuie sa faci rezervari cu 2-3 ani mai repede ca sa fi sigur ca ai unde.#-o ce sa facem incercam sa tinem pasul cu restul ca daca nu...mai astepti.

CristinaKitty
23.03.2008, 11:11:09
multumesc pt ajutor te-am intrebat deoarece eu am fost si am vb pt nunta in luna ianuarie si daca mai intarziam cu o sapt nu mai aveam loc deja erau 3 programari. am avut noroc;)) . la motel capela numai acolo am gasit cu toate ca am fost sa vb de restaurant asta vara. a innebunit lumea trebuie sa faci rezervari cu 2-3 ani mai repede ca sa fi sigur ca ai unde.#-o ce sa facem incercam sa tinem pasul cu restul ca daca nu...mai astepti.
Noi am vorbit pentru restaurant la inceputul lui septembrie...am fost intial pe o lista de asteptare si abia dupa aceea am putut da banii de avans si numai pentru ca au renuntat altii#:-S
Nu mai este nimic spontan sau romantic in toata treaba asta cu nunta!#-o cat despre pregatiri care sa le faci numai cu ce gasesti in Valcea nu mai vorbesc...nu am gasit nimic sa-mi placa in mod deosebit pana acum in materie de accesorii sau rochii!:|

ralucam
23.03.2008, 12:03:40
Noi am vorbit pentru restaurant la inceputul lui septembrie...am fost intial pe o lista de asteptare si abia dupa aceea am putut da banii de avans si numai pentru ca au renuntat altii#:-S
Nu mai este nimic spontan sau romantic in toata treaba asta cu nunta!#-o cat despre pregatiri care sa le faci numai cu ce gasesti in Valcea nu mai vorbesc...nu am gasit nimic sa-mi placa in mod deosebit pana acum in materie de accesorii sau rochii!:|
da ai dreptate. eu invitatiile le-am gasit dupa 3 luni de cautari, verighetele dupa 6 luni iar rochita de mireasa nu am luat-o din vl pt ca nu ai de unde. sunt bucuroasa ca dupa luni de nervi si agitatie am gasit ceea ce vroiam <:-P si ce mai am nevoie ca imbracaminte pt nunta nu o sa iau de aici pt ca nu am de unde. sper sa gasesti ceea ce iti place si iti doresti:grin:

CristinaKitty
23.03.2008, 12:15:30
da ai dreptate. eu invitatiile le-am gasit dupa 3 luni de cautari, verighetele dupa 6 luni iar rochita de mireasa nu am luat-o din vl pt ca nu ai de unde. sunt bucuroasa ca dupa luni de nervi si agitatie am gasit ceea ce vroiam <:-P si ce mai am nevoie ca imbracaminte pt nunta nu o sa iau de aici pt ca nu am de unde. sper sa gasesti ceea ce iti place si iti doresti:grin:
verighetele le-am cumparat si noi-din Cluj. Rochitza pentru civila o sa mi-o fac iar cea de mireasa vreau sa mi-o cumpar din Bucuresti.
Cu invitatiile va fi destul de greu-am gasit ceva dar mai vreau sa vad acum niste invitatii aduse din Austria. Florile de pus in piept le-am cumparat iar marturiile inca nu m-am decis cum vor fi:P

ralucam
23.03.2008, 12:20:23
verighetele le-am cumparat si noi-din Cluj. Rochitza pentru civila o sa mi-o fac iar cea de mireasa vreau sa mi-o cumpar din Bucuresti.
Cu invitatiile va fi destul de greu-am gasit ceva dar mai vreau sa vad acum niste invitatii aduse din Austria. Florile de pus in piept le-am cumparat iar marturiile inca nu m-am decis cum vor fi:P
eu rochita am luat-o din cluj:D iar invitatiile si verighetele din vl pt ca la cj nu mi-au placut. :-B

CristinaKitty
23.03.2008, 12:25:07
eu rochita am luat-o din cluj:D iar invitatiile si verighetele din vl pt ca la cj nu mi-au placut. :-B
Rochita de unde ai luat-o? nu mi-am gasit nimic sa imi placa pana acum8-| invitatiile pe care le-am gasit sunt foarte simple dar acum mai astept sa le vad si pe cele din Austria. Verighetele au fost cumparate din Iulius Mall, de la Sabion. Le poti vedea la sectiunea de verighete :D

CristinaKitty
23.03.2008, 12:27:30
Am incercat foarte multe modele dar ce ne-ar mai fi placut noua erau foarte incomode...taiau!
aici sunt pozele:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=548&page=213

ralucam
23.03.2008, 12:33:01
Am incercat foarte multe modele dar ce ne-ar mai fi placut noua erau foarte incomode...taiau!
aici sunt pozele:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=548&page=213
sunt f frumoase si sa va aduca numai fericire, iubire si multa intelegere!! si sa le purtati sanatosi muuuullllttttiiiiiiiii ani de acum inainte<:-P

CristinaKitty
23.03.2008, 12:35:05
sunt f frumoase si sa va aduca numai fericire, iubire si multa intelegere!! si sa le purtati sanatosi muuuullllttttiiiiiiiii ani de acum inainte<:-P
:* multumesc!!!!!!!! ;;) si voua daca vi le-ati cumparat!

ralucam
23.03.2008, 12:39:23
:* multumesc!!!!!!!! ;;) si voua daca vi le-ati cumparat!
da le-am cumparat. multmesc

CristinaKitty
23.03.2008, 12:41:06
da le-am cumparat. multmesc
oki! mai vb...eu cred ca ies un pic.merg sa citesc ceva pentru scoala:-B

CONT-INCHIS-027
23.03.2008, 22:37:22
Citat:
Postat de ralucam http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=719262#post719262)
si acestea sunt invitatiile dupa care am care umblat 3 luni :-" . iubi meu se tot intreaba cum de am rabdare si nu ma enervez ca el nu ar cautat atat timp niste invitatii, dar eu pana nu gasesc ceva ce sa imi placa in totalitate nu ma las. va pup

Buna Raluca, si eu sunt valceanca si am nunta in 16 august in Baile Olanesti. Ceea ce m-a frapat vazand invitatia ta, a fost numele de familie al viitorului tau sot. Este cumva Sticlaru? Este acelasi nume ca si al meu. Stiu ca acest nume este destul de rar. Tatal meu, ca de la el am acest nume, stiu ca mai are cateva rude pe la vatra dornei, iasi, dar, dat fiind ca tatal sau, mai exact bunicul meu a decedat cand el era foarte mic, a pierdut contactul cu rudele sale din partea tatalui. Ce coincidenta totusi. Viitorul meu sot tine neaparat sa pastram si numele meu de familie pentru ca el are un nume destul de comun, asa ca, voi fi tot doamna Sticlaru;))

ralucam
23.03.2008, 22:57:27
Citat:
Postat de ralucam http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=719262#post719262)
si acestea sunt invitatiile dupa care am care umblat 3 luni :-" . iubi meu se tot intreaba cum de am rabdare si nu ma enervez ca el nu ar cautat atat timp niste invitatii, dar eu pana nu gasesc ceva ce sa imi placa in totalitate nu ma las. va pup

Buna Raluca, si eu sunt valceanca si am nunta in 16 august in Baile Olanesti. Ceea ce m-a frapat vazand invitatia ta, a fost numele de familie al viitorului tau sot. Este cumva Sticlaru? Este acelasi nume ca si al meu. Stiu ca acest nume este destul de rar. Tatal meu, ca de la el am acest nume, stiu ca mai are cateva rude pe la vatra dornei, iasi, dar, dat fiind ca tatal sau, mai exact bunicul meu a decedat cand el era foarte mic, a pierdut contactul cu rudele sale din partea tatalui. Ce coincidenta totusi. Viitorul meu sot tine neaparat sa pastram si numele meu de familie pentru ca el are un nume destul de comun, asa ca, voi fi tot doamna Sticlaru;))
buna pt inceput iti urez casa de piatra si sa ai parte de la viata de tot ceea ce este mai frumos alaturi de viitorul tau sot si de familia ta. numele meu de familie nu este sticlaru ai inteles gresit. te pup

morenna1004
24.03.2008, 19:29:05
Eu mi-am luat rochita de la Buc, de fapt am facut-o pe comanda, verighetele din Timisoara, ca de altfel si alte accesorii. Spunea una dintre voi d eun salon fain Salon R, mi-ati putea explica unde e? Voi unde va coafati, machiati?

anku_yo
24.03.2008, 19:43:22
Nu stiu daca are,are catedrala Sf. Ion care e apropae de centru iar taxele sunt 170 la Sf.Ion, si la celelalte cam 150 aproximativ,am fost sambata sa intreb

CONT-INCHIS-027
25.03.2008, 17:50:10
buna pt inceput iti urez casa de piatra si sa ai parte de la viata de tot ceea ce este mai frumos alaturi de viitorul tau sot si de familia ta. numele meu de familie nu este sticlaru ai inteles gresit. te pup
Scuze, raluca, si tie iti doresc "casa de piatra", asa mi s-a parut ca scrie pe invitatii./:)

anku_yo
26.03.2008, 15:52:54
Buna din nou, miresicilor din Valcea.Sunt o miresica cam disperata, ce-i drept,:D nu am nici fotograf, nici cameraman si nici dj la nunta.Eu nu stau in Valcea si nu pot sa merg decat o data la o luna sau la doua luni prin Valcea.Le-as ruga pe toate miresicile din Valcea daca pot sa-mi dea cat mai multe numere de telefon a unor fotografi, cameramani si dj.din Valcea.
Multumesc mult.

Larya
26.03.2008, 18:11:31
buna.si eu tot pe 23/08/2008 am nunta si tot la toti sfinti as vrea sa ma cunun.tu ai vb demult la biserica?cati bani ti`a cerut preotu?mersi...

ca sa lamursec d la inceput eu sunt endya k imi pierdusem parola la userul asta si nici nu stiu dc nu mergea sa o recuperez...in fine....scz k nu am rasp pana acum
Ink nu am vb la biserica,tre sa trimit pe cineva sa vb si sper sa o fac la Toti Sfinti k daca nu imi ramane Sf Ion(eram nehotarata intre cele 2),eu as vrea sa o fac la brezoi pt k imi place mult acolo la biserica dar este prea departe
ank nu pot sa iti raspund pe privat la msg pt k tre sa mai postez cateva mesaje sa pot raspunde:| ,si eu am nevoie de cameraman si fotograf,nici nu stiu pe cine sa iau,asta vara la fratele meu a fost unul care i-a luat 12mil cu tot cu poze si nici nu mi-a placut cum a filmat iar pozele tare urate au fostar daca avea un aparat bun(clariatea proasta chi),sper sa gasesc unul bun

oana_popescu
03.04.2008, 18:54:45
apropo de formati.pe mine ma costa 35 mil.cu pozele si filmatul nu stiu ce fac.sunt mag cu rochii frumoase in vl?

ralucam
03.04.2008, 19:25:21
apropo de formati.pe mine ma costa 35 mil.cu pozele si filmatul nu stiu ce fac.sunt mag cu rochii frumoase in vl?
buna oana. daca vrei sa iti iei rochita de mireasa din vl sa stii ca nu prea ai de unde, sunt decat 2 mag si mie nu mi-au placut cum arata, poate tie o sa iti placa unul este in centru pe terasa si altul pe ana ipatescu. sper sa gasesti ceea ce iti doresti

oanna21
05.04.2008, 19:36:39
Mi`am luat in sfarsit rochita:)

anku_yo
06.04.2008, 12:23:40

Superba!!!:* Da-ne detalii de unde ai cumparat-o, cat ai platit, daca in pret era inclus vre-un accesoriu.Nu sunt sigura inca ce rochita o sa-mi iau , oare n-o sa ma impiedic de trena cand dansez?

oanna21
06.04.2008, 13:27:28
Superba!!!:* Da-ne detalii de unde ai cumparat-o, cat ai platit, daca in pret era inclus vre-un accesoriu.Nu sunt sigura inca ce rochita o sa-mi iau , oare n-o sa ma impiedic de trena cand dansez?

am luat`o din bucuresti de la avangarde brides si a costat 760 de eur.Nu este inclus nici un accesoriu in pret.Nu ai cum sa te impiedici de trena pt ca ele au un sistem de prindere la spate si nici nu simti ca o ai:)

Larya
09.04.2008, 13:50:43
foarte frumoasa rochia oanna...........e superba

crysv
09.04.2008, 14:26:33
superba rochita!!! sa o porti iubita :)

oanna21
09.04.2008, 18:14:08
Multumesc:)

monik77
13.04.2008, 15:29:07
mamaaaaaaaaaaaaaaaaaaa......superrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrr....

HHELLENNE
18.04.2008, 13:41:18
Si eu sunt tot miresica de Valcea.Am nunta pe 13.07.2008 la Restaurant Rusidava.Pentru miresicile din Dragasani....n-ati putea sa-mi spuneti si mie unde va machiati si unde va faceti coafura?....Ca eu nu mi-am aranjat mai nimic....nici nu stiu de unde sa iau invitatiile,florile de pus in piept...mai multe......VA ROG AJUTATI-MA SI PE MINE

ade77
19.04.2008, 10:42:43
Buna, miresici din Rm Valcea.
acum am intrat si eu, cam tarziu, avand in vedere ca nunta este peste putin timp.
abia aseara am simtit ca o iau razna, dar sper sa imi treaca. rochia mi-am facut-o pe comanda, simpla, simpla.... la biserica am stabilit data, restaurantul e stiut,am vb cu dj-ul, am stabilit si unde ma coafez, mai trebuie chestii de detaliu.
nu stiu un fotograf, nu am un cameraman, nu stiu unde o ma ma machez, ma intreb daca sa imi fac marturii sau nu, cum sa fie cartea oaspetilor etc.
mai astept sugestii si de la voi
va pup

Larya
22.04.2008, 12:23:51
buna fetelor,am stabilit si eu ora la biserica din fericire am avut noroc pt k era singura ora disponibila si exact ora care o vroiam eu altfel trebuia sa caut alta biserica,am facut si invitatiile,m-ai am de cautat cameraman pt k fotogarfii sunt destui si nu imi fac probleme,poate cei care filmeaza fac si poze pe mine mai mult ma intereseaza cameramanul.Am fost sa probez rochia,nu am facuto pe comanda dar trebuie sa mi-o modifice pt k eu sunt slabuta si aproape k nu au facut nimic la ea,le-am zis k daca in iulie cand ma duc la ultima proba nu e gata imi iau banii care i-am dat acont si renunt la rochie chiar daca imi place mult.....doamne cat m-au enervat,asta e....sper sa o faca bn.

ade77 de machiat ce sa zic,nu cred ca e dificil pt k miresele in general sunt machiate mai natural,eu o sa ma machiez singura iar de coafat cunosc o fata care imi place mult cum face la par,nu are ea un salon super amenajat pt k d ceva timp e independenta sa zicem asa dar chiar daca are un salon mic nu vreau sa ma fac la altcineva decat la ea....te aranjeaza cum vrei poti sa ii duci si poza cu o coafura daca vrei,are salonul prin ostroveni in spate la hermes si se numeste unica daca vrei sa te duci sa te interesezi,succes...

spuneti-mi si mie cat va i-a voua cameramanul,k eu am dat peste niste preturi mari si unele prietene care au avut nunta mi-au zis k exagerat,k mai mult d 10 mil nu iti i-a nimeni

anku_yo
22.04.2008, 14:05:02
spuneti-mi si mie cat va i-a voua cameramanul,k eu am dat peste niste preturi mari si unele prietene care au avut nunta mi-au zis k exagerat,k mai mult d 10 mil nu iti i-a nimeni[/quote]

Mie filmat+poze imi ia 300 euro,daca filmarea dureaza 3 ore, daca dureaza 4 ore atunci 350 euro.

Larya
22.04.2008, 17:21:20
ms anka...300 cu tot cu poze mi se pare convenabil,eu nu sunt in tara si nu as vrea sa ma grabesc luand pe cineva d frik k nu mai gasesc pana la nunta....sper sa gasesc si eu pe cineva care filmeaza bn

alessiaclau
25.04.2008, 19:57:01
spuneti-mi si mie cat va i-a voua cameramanul,k eu am dat peste niste preturi mari si unele prietene care au avut nunta mi-au zis k exagerat,k mai mult d 10 mil nu iti i-a nimeni

Mie filmat+poze imi ia 300 euro,daca filmarea dureaza 3 ore, daca dureaza 4 ore atunci 350 euro.[/quote]

buna!
eu zic k nu e chiar asa de mult...
am vb cu un fotograf care vroia in jur de 7-800 euro pe pachet, in care in afara de filmat si poze imi mai facea si un album cartonat... precum sunt cartile pt copiii mici, si numai asta era vreo 3-400 euro oricum
oricum eu am renuntat la idee k albumul pot sa-l fac si dupa si filmat +poze ma costa 300 euro

kdana
08.05.2008, 12:15:24
Salutare miresici din Rm. Valcea,
Si noi tot in Valcea o sa facem nunta, viitorul meu sot fiind de acolo. Am ales restaurantul Supca pentru ca ne-am trezit un pic mai tarziu si la OK (unde am fi dorit noi), nu mai era liber. Puteti sa-mi spuneti daca ati auzit ceva despre servirea de acolo, despre formatie, etc.? Mai face cineva dintre voi nunta la Supca?
Ce v-ati ales ca aranjamente?

O zi buna. ;-)

alessiaclau
12.05.2008, 22:35:09
miresici de valcea am nevoie de ajutor!!!
de unde va luati vinul, sucurile si apa???
pupici!

monik77
15.05.2008, 11:28:07
miresici de valcea am nevoie de ajutor!!!
de unde va luati vinul, sucurile si apa???
pupici!
Buna,
Pentru sucuri si apa, in Dovali este un magazin care da chiar si cu banii dupa eveniment. Despre vin, noi am luat de la cineva din Dragasani, doar e orasul viilor, nu?

alessiaclau
16.05.2008, 13:57:41
Si noi tot in Valcea o sa facem nunta, viitorul meu sot fiind de acolo. Am ales restaurantul Supca pentru ca ne-am trezit un pic mai tarziu si la OK (unde am fi dorit noi), nu mai era liber. Puteti sa-mi spuneti daca ati auzit ceva despre servirea de acolo, despre formatie, etc.? Mai face cineva dintre voi nunta la Supca?

O zi buna. ;-)

ce vrei sa spui prin aranjamente? cand am fost sa-mi caut restaurant am fost si pe la Supca dar era ocupat cand stabilisem eu data pt nunta... si era amenajat (vorbesc de mese si scaune) pe albastru cu alb... si cred k husele erau de la ei... ca eu am angajat o firma sa-mi aranjeze sala (inclusiv huse si naproane), cu ce vrem noi bineinteles...
pupici!

Popeasca
18.05.2008, 07:28:08
La supca mai sunt pisicile alea care se plimba prin restaurant. mancarea era buna, dar cand vezi pisicile alea care se plimba pe acolo...te apuca...in fine
am auzit ca se plimba si prin bucatarie. aveti grija fetelor...

CristinaKitty
21.05.2008, 20:45:50
La supca mai sunt pisicile alea care se plimba prin restaurant. mancarea era buna, dar cand vezi pisicile alea care se plimba pe acolo...te apuca...in fine
am auzit ca se plimba si prin bucatarie. aveti grija fetelor...
:-? foarte interesant...tu faci nunta in Bucuresti si iti dai cu parerea despre tot ce e in Valcea? este clar ca nu ti-a convenit ceva in Valcea din moment ce iti faci in Bucuresti-insa nu e cazul sa aruncam in stanga si in dreapta cu noroi!

monik77
22.05.2008, 20:03:41
:-? foarte interesant...tu faci nunta in Bucuresti si iti dai cu parerea despre tot ce e in Valcea? este clar ca nu ti-a convenit ceva in Valcea din moment ce iti faci in Bucuresti-insa nu e cazul sa aruncam in stanga si in dreapta cu noroi!

Sorry CristinaKitty, dar asa-i cu Supca si ...pisicile.

CristinaKitty
23.05.2008, 10:03:55
Sorry CristinaKitty, dar asa-i cu Supca si ...pisicile.
S-ar putea sa aveti dreptate amandoua, insa individa asta nu stie decat sa gaseasca cate ceva rau peste tot. Daca o miresica isi face nunta acolo e imposibil sa nu fi intrebat sau sa fi auzit ca nu e ceva in regula. Poate ca nu a mai gasit altundeva-de ce sa mai rasucesti cutitul in rana?
Nici mie nu imi place la Supca, insa nu cred ca e cazul sa ma apuc sa zic verzi si uscate sa supar alte persoane.

daniela30
03.06.2008, 08:18:43
Fetele....
Cu cine faceti aranjamentul salilor (eventual trimiteti-mi si mie date de contact pe privat)? Cat v-au luat pe huse, arcade etc???
Mersic

anku_yo
06.06.2008, 15:17:52
Fetele....
Cu cine faceti aranjamentul salilor (eventual trimiteti-mi si mie date de contact pe privat)? Cat v-au luat pe huse, arcade etc???
Mersic

Eu mi le fac la ceva verisoara...care deocamdata nu prea ar vrea sa ne spuna preturile, din cate am inteles 3 lei pe o husa pe scaun,in rest nu prea stiu preturile.

anku_yo
06.06.2008, 15:20:42
De la ce depozit luati bauturile ?Eu as vrea sa stiu daca poti duce bautura daca iti ramane inapoi la depozit.Dar fructele?Ce mai puneti pe masa?covrigei, alune?Bere puneti pe masa?Sau numai vin,si racoritoare?

CristinaKitty
06.06.2008, 18:59:20
De la ce depozit luati bauturile ?Eu as vrea sa stiu daca poti duce bautura daca iti ramane inapoi la depozit.Dar fructele?Ce mai puneti pe masa?covrigei, alune?Bere puneti pe masa?Sau numai vin,si racoritoare?
buna. eu am cumparat deja o parte din bauturi. am cumparat pentru femei lichior amaretto(din duty free), bauturi pentru cocktail(pt toata lumea), garrone(mai sunt care beau si asa ceva), whiskey din carrefour, vin alb, vin rosu dulce, palinca, sucuri si apa minerala(pe care nu le-am cumparat inca).o sa mai punem saratele, alune, fructe (va fi sezon deci nu vor fi nici scumpe si se va gasi o mare varietate).bere nu voi pune pentru ca mi se pare destul de ciudat pt o nunta-nu se prea consuma din cate am vazut eu.;;)

Larya
06.06.2008, 21:28:06
wow feteleor ati cumparat si bautura,eu sunt in urma deh daca sunt plecata sper macar sa bag actele la timp pt cununia civila,eu la bautura am decat vinul si tzuica(desi tzuica nu cred k se mai bea mult)
cat m-ai costa whiskey GB sau unul mai bun in tara?voi de care ati luat?

CristinaKitty
07.06.2008, 08:45:34
wow feteleor ati cumparat si bautura,eu sunt in urma deh daca sunt plecata sper macar sa bag actele la timp pt cununia civila,eu la bautura am decat vinul si tzuica(desi tzuica nu cred k se mai bea mult)
cat m-ai costa whiskey GB sau unul mai bun in tara?voi de care ati luat?
Stai linistita! ai timp sa cumperi de toate. iti recomand sa cumperi whiskey din afara tarii-e mult mai ieftin si mai bun. eu am sa cumpar 100 Pipers-in urma preselectiei a avut cele mai multe voturi! I-a devansat pana si pe Jack si Ballantines:-? !
PS: vad ca faci cununia la aceeasi biserica ca si mine...sa imi dai detalii despre cum a fost si cat te-a costat8-| ! te rog mult!

Ioana_Papa
22.06.2008, 15:50:22
Fetele....
Mersic

Pe mine ma costa 13 mil urmatoarele: huse de scaune si mese, aranjamentul mesei mirilor, inima din baloane in spatele mesei mirilor, baloane cu heliu, covor rosu pe jos si stalpisori la biserica si la restaurant, la intrare. Asta pentru 200 persoane..nu stiu prea mult preturile asa k voi apreciati dc este mult sau putin..:)

Ioana_Papa
22.06.2008, 15:50:56
uitasem..plus arcada la intrare, din baloane..:)

Larya
06.07.2008, 15:55:02
cristinakitty o sa-ti spun de biserica desi am auzit k ar costa 400 de ron si tre sa plateasca nasul k asa e obiceiul
spuneti-mi si mie va rog cele care stiti ce acte trebuiesc bagate la primarie k sa stiu pe unde sa umblu cand vin acasa(stiu d analize k tre sa le facem)....sper k peste o luna sa fiu deja acasa

CristinaKitty
08.07.2008, 12:19:02
cristinakitty o sa-ti spun de biserica desi am auzit k ar costa 400 de ron si tre sa plateasca nasul k asa e obiceiul
spuneti-mi si mie va rog cele care stiti ce acte trebuiesc bagate la primarie k sa stiu pe unde sa umblu cand vin acasa(stiu d analize k tre sa le facem)....sper k peste o luna sa fiu deja acasa
Buna!

Eu auzisem ceva de 500 de RON la biserica-zic asta ca sa stii sa luati mai mult la voi.:">
Eu stiu de anul trecut de la sora mea ca la Primarie trebuie sa duci urmatoarele acte:
-buletinele/carti de identitate (sau pasaport)
-certificat prenuptial de la medic- costa 25 de ron si este eliberat de medicul de familie(nu trebuie sa fie mai vechi de 2 saptamani)
-certificatele de nastere ale sotilor
-o taxa de 70 RON (nu stiu acum daca mai e atat)
Cam atat stiu eu insa e mai bine sa intrebati la fosta BNR , langa Piata Centrala.
Spor la treaba si mai vorbim!
Pupici!:D

Larya
08.07.2008, 20:11:56
ms cris pupici si tie si spor la pregatiri:*

Larya
16.07.2008, 17:54:01
cand stiu k m-ai am 2 sapt nu m-ai am rabdare sa vin acasa,sambata iau rochia....si ma gandesc numai daca o sa imi vina bn
pt scaune cam ce culori au,eu as vreau rosu....depinde de nuanta

CristinaKitty
16.07.2008, 22:50:47
cand stiu k m-ai am 2 sapt nu m-ai am rabdare sa vin acasa,sambata iau rochia....si ma gandesc numai daca o sa imi vina bn
pt scaune cam ce culori au,eu as vreau rosu....depinde de nuanta
Vaiiii!!!!!!!!!! ce fain-cred ca esti foarte emotionata!:">Eu imi fac rochia pe comanda si cred ca nu vrei sa stii ce stresata sunt!
Scumpa, cred ca la ora actuala gasesti pentru decoratiuni cam toate nuantele-deci no stress ca sigur vei gasi ceva frumos! Numai sa vorbesti din timp ca sa iti rezerve ei (sa nu aiba mai multe nunti in aceeasi zi si sa fie deja aleasa culoarea).
Pupici!
Daca ai timp si daca vrei, pui o pozica mica, mica cu rochitza? macar dupa nunta...:">:">:">:">daca e cea din poza e dementiala!

Larya
22.07.2008, 14:27:55
stiti cumva daca se gaseste si la noi voal care are k sistem d prins pieptanul sau macar sa fie numai din voal adik nu din dantela? k apoi nu vreau sa caut k nebuna dupa el pe acolo

laura de coafat,eu cunosc o fata care are un slaon modest...e aproape d locul unde se fac invitatiile in ostroveni se numeste Unik,e o tipa de treaba si face f bn,ori ii explici cum vrei ori ii duci poza cu ce coafura vrei

CristinaKitty
22.07.2008, 23:11:32
stiti cumva daca se gaseste si la noi voal care are k sistem d prins pieptanul sau macar sa fie numai din voal adik nu din dantela? k apoi nu vreau sa caut k nebuna dupa el pe acolo

laura de coafat,eu cunosc o fata care are un slaon modest...e aproape d locul unde se fac invitatiile in ostroveni se numeste Unik,e o tipa de treaba si face f bn,ori ii explici cum vrei ori ii duci poza cu ce coafura vrei
buna!
eu mi-am cumparat tulle si piepteni de la Bucuresti-in Valcea nu am vazut nici voal simplu care sa stea teapan si nici pieptanei de cumparat separat...daca sunt eu una nu i-am vazut8-|
Daca poti, cumpara-ti si voal si pieptene ca sa fii sigura!:-?

Larya
24.07.2008, 16:43:23
thx cris,mi-am comandat dupa ebay....sper sa fie la fel k in poza,aici gasesc decat la atelierele d moda si platesc mai mult mana d lucru decat voalul si nici nu imi placeau......sunt happy k peste o saptamana sunt acasa:D

CristinaKitty
24.07.2008, 23:18:49
thx cris,mi-am comandat dupa ebay....sper sa fie la fel k in poza,aici gasesc decat la atelierele d moda si platesc mai mult mana d lucru decat voalul si nici nu imi placeau......sunt happy k peste o saptamana sunt acasa:D
<:-P <:-P <:-P bravo!
pentru nimic-era pacat sa vii aici si sa vezi ca de fapt nu ai de unde cumpara mai nimic...din pacate sa fii mireasa in Valcea este o aventura!
Pupici!:* :* :*

irina_barbu
28.07.2008, 09:30:01
buna Miresici,

sunt noua pe acest site si vroiam sa va intreb daca , e prea tarziu sa mai gasesc restaurant in valcea pentru nunta mea care va avea loc la anul in lunile iunie-august 2009, depinde ce gasesc liber ca data ma refer???

pupici si sa fie intr-un ceas bun

CristinaKitty
28.07.2008, 12:13:51
buna Miresici,

sunt noua pe acest site si vroiam sa va intreb daca , e prea tarziu sa mai gasesc restaurant in valcea pentru nunta mea care va avea loc la anul in lunile iunie-august 2009, depinde ce gasesc liber ca data ma refer???

pupici si sa fie intr-un ceas bun
Buna Irina!
Depinde foarte mult de ce fel de restaurant vrei. Noi am gasit pentru anul acesta in septembrie foarte greu-asta desi am cautat inca din luna august 2007...
Mergi si vezi ceea ce iti convine, cere caietul cu datele si rezervarile-numai asa iti vei face o idee. Difera de la an la an insa cu siguranta vei sti numai daca mergi si vezi tu.
Pupici si iti tinem pumnii!

irina_barbu
29.07.2008, 08:11:06
buna din nou,
am cautat si la ok events este totul ocupat pana in octombrie 2009 , la fel si la zimbru, am gasit in parcul zavoi, ce parere aveti?

cunoasteti pe cineva care e facut acolo???

pupici si vacante placute!

monik77
30.07.2008, 15:49:32
buna din nou,
am cautat si la ok events este totul ocupat pana in octombrie 2009 , la fel si la zimbru, am gasit in parcul zavoi, ce parere aveti?

Buna Irina,
Varul meu a facut acum doi ani acolo si a fost foarte bine...adica mancarea buna si muzica la fel. Mai mult, poti sa-l decorezi super fain ca este in aer liber...
Bafta la pregatiri!

irina_barbu
31.07.2008, 08:15:40
va multumesc mult de raspuns....aveam ceva dubii....sper sa iasa totul bine

CristinaKitty
31.07.2008, 14:02:20
buna din nou,

Buna Irina!
despre acel restaurant pot sa spun ca este foarte frumos-despre servire si mancare nu stiu nimic din pacate-ultima nunta la care am fost acolo a fost inainte de 2000.:-"

irina_barbu
05.08.2008, 13:38:30
fetelor eu sambata o sa ma duc sa vorbesc la restaurant in zavoi dar sincer nu stiu ce sa intreb ,,,,,sa vedem ce ne propun ei ,,,,am fost la biserica si nu-mi face "rezervare"decat cu 2 luni inainte , mi-e teama ca nu o sa mai gasesc loc.......

CristinaKitty
05.08.2008, 14:38:02
fetelor eu sambata o sa ma duc sa vorbesc la restaurant in zavoi dar sincer nu stiu ce sa intreb ,,,,,sa vedem ce ne propun ei ,,,,am fost la biserica si nu-mi face "rezervare"decat cu 2 luni inainte , mi-e teama ca nu o sa mai gasesc loc.......
care este Biserica Trei Sfinti in Valcea? eu stiu numai Toti Sfintii...8-|

irina_barbu
05.08.2008, 16:29:09
cred ca este cea de langa fostul bar "robex" vizavi de cec....

Larya
05.08.2008, 23:38:38

se numeste "Toti Sfintii":D
azi mi'a ajuns si mie voalul....e la fel k in poze...deci sunt multumita:)
cristina tu ce ai m'ai facut?ai probat rochita?

Larya
05.08.2008, 23:50:00
acesta este voalul meu

CristinaKitty
06.08.2008, 08:23:07
se numeste "Toti Sfintii":D
azi mi'a ajuns si mie voalul....e la fel k in poze...deci sunt multumita:)
cristina tu ce ai m'ai facut?ai probat rochita?
daaaa! :>
am fost deja la 3 probe-saptamana aceasta s-ar putea sa fie gata!
cand va fi gata iti trimit pm cu poze-sa stii ca a iesit exact cum imi doream pana acum. Ramane de vazut daca va fi cum vreau eu pana la sfarsit.
tot acolo imi fac si voalul.
al tau este cu pieptene nu-i asa?;;)
pupici si spor la pregatiri!
te asteptam acasa!

CristinaKitty
06.08.2008, 08:25:28
Se numeste Toti Sfintii aceea. Sa stii ca eu mi-am facut programare in martie si am nunta in septembrie. Mai incearca-in martie aveau programari pentru luna septembrie in ziua in care am si eu.

Larya
06.08.2008, 09:18:23
daaaa! :>
am fost deja la 3 probe-saptamana aceasta s-ar putea sa fie gata!
cand va fi gata iti trimit pm cu poze-sa stii ca a iesit exact cum imi doream pana acum. Ramane de vazut daca va fi cum vreau eu pana la sfarsit.
tot acolo imi fac si voalul.
al tau este cu pieptene nu-i asa?;;)
pupici si spor la pregatiri!
te asteptam acasa!
da este cu pieptene
deja sunt acasa,am ajuns duminica cu chiu cu vai,dar important e ca am ajuns bine,spor si tie la pregatiri...pupici

CristinaKitty
06.08.2008, 10:32:44
da este cu pieptene
deja sunt acasa,am ajuns duminica cu chiu cu vai,dar important e ca am ajuns bine,spor si tie la pregatiri...pupici
;;)bine ai venit!
multumesc! eu inca mai am putin!:">

roxy78
15.08.2008, 12:27:29
nu stiu cine a zis ca la Valcea nu gasesti rochii frumoase de mireasa,dar la casa de moda si pe ana iaptescu sunt chiar pt toate gusturile.Eu una chiar ma oftic ca mi-am cumparat rochia de pe net.:((

CristinaKitty
15.08.2008, 22:00:45
nu stiu cine a zis ca la Valcea nu gasesti rochii frumoase de mireasa,dar la casa de moda si pe ana iaptescu sunt chiar pt toate gusturile.Eu una chiar ma oftic ca mi-am cumparat rochia de pe net.:((

:-" eu cand am cautat nu am gasit nimic sa-mi placa si in plus nu aveau marimea mea-toate erau f mici. Acum nu stiu ce o mai fi dar eu in orice caz imi fac rochita pe comanda-e aproape gata.

CristinaKitty
20.08.2008, 12:14:32
Larya, ce mai faci? cum esti? ai emotii?pe mine ma iau fiorii deja numai cand ma gandesc ca mai am asa putin...

Larya
20.08.2008, 13:40:01
Larya, ce mai faci? cum esti? ai emotii?pe mine ma iau fiorii deja numai cand ma gandesc ca mai am asa putin...

am emotii dar un pik asa cand ma gandesc k toata lumea o sa se uite dupa mine dar sunt sigura k sambata o sa am foarte multe emotii,ieri mi'am cumparat cerc pe 5 si sunt asa bucuroasa k imi vine perfect cu rochia si pot dansa linistita<:-P ,sambata la 9 am la primarie....omg nici acum nu prea imi vine sa cred k ma marit...sunt miresica;;)

tu cte ai m'ai facut?ai terminat cu pregatirile?

CristinaKitty
21.08.2008, 07:52:13
am emotii dar un pik asa cand ma gandesc k toata lumea o sa se uite dupa mine dar sunt sigura k sambata o sa am foarte multe emotii,ieri mi'am cumparat cerc pe 5 si sunt asa bucuroasa k imi vine perfect cu rochia si pot dansa linistita<:-P ,sambata la 9 am la primarie....omg nici acum nu prea imi vine sa cred k ma marit...sunt miresica;;)

tu cte ai m'ai facut?ai terminat cu pregatirile?
Te inteleg perfect!
Noi acum suntem in faza in care alegem meniul nu fara certurile de rigoare.:">
Cu pregatirile stam destul de bine-mai avem de luat pantofii mirelui, jartiera mea si whiskey. Rochita va fi gata saptamana asta intr-o zi, ca si cea de civila<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P
Crinolina mea a avut initial 5 cercuri dar din pacate imi era prea scurta.De la ultimul cerc si pana jos mai aveam 25 de cm si arata caraghios cum cadea efectiv rochia de acolo. Croitoreasa a cumparat alta crinolina si mi-a mai pus inca 2 cercuri, deci in total 7.
Eu iti tin pumnii si iti urez inca de pe acum CASA DE PIATRA!:*:*:*:*:*:*
Mai vb dupa nunta si abia astept sa ne arati pozici;;)

champaign_bride
26.08.2008, 22:57:46
Pt coafuri reusite va recomand Salon Eli, pe strada ce duce inspre gara, vis-a-vis de vechea Valceana.
Sefa de acolo are o groaza de premii de pe la concursuri de specialitate si isi antreneaza si angajatele f bine. Si foloseste numai produse renumite.

irina_barbu
28.08.2008, 09:27:58
buna Miresici,

eu am ales ca restaurant unul din olanesti, nu foarte mare. acum caut o firma ca sa--mi aranjeze interiorul cat si exteriorul , as prefera din valcea .
va rog ajutati-ma sa ma decid : dj sau formatie la nunta??? nu stiu daca mi le permit pe amandoua.

pup spor la pregatiri,,,eu mai am pana pe 18.07.2009

CristinaKitty
06.09.2008, 09:19:55
;;)fetele, nu mai intrati niciuna pe aici?sunt singura pe lume?;))

luiza_dicu
09.09.2008, 12:27:11
Salutare miresici valcence!ma alatur si eu voua si nush cum sa incep...eu am primit inelul de logodna ieri si tot ieri am aflat ca o sa ma marit pe 2 noiembrie anul asta....sunt inca in stare de soc si nush la ce sa ma gandesc mai intai.Nu am nimic decat data nuntii, nasi si pe domnul ginerica si mai sunt doar 7 saptamani....incerc sa nu intru in panica , insa imi e foarte greu.parintii mei nici nu stiu inca si ma gandesc cum o sa le spun...(eu si logodnicul meu suntem impreuna pe 2 luni doar)...
doamne, cu ce ar trebui sa incep???
help!

va pup pe toate!:*

CristinaKitty
09.09.2008, 17:54:11
Salutare miresici valcence!ma alatur si eu voua si nush cum sa incep...eu am primit inelul de logodna ieri si tot ieri am aflat ca o sa ma marit pe 2 noiembrie anul asta....sunt inca in stare de soc si nush la ce sa ma gandesc mai intai.Nu am nimic decat data nuntii, nasi si pe domnul ginerica si mai sunt doar 7 saptamani....incerc sa nu intru in panica , insa imi e foarte greu.parintii mei nici nu stiu inca si ma gandesc cum o sa le spun...(eu si logodnicul meu suntem impreuna pe 2 luni doar)...
doamne, cu ce ar trebui sa incep???
help!

va pup pe toate!:*
:-"Oau! chiar ai avut o surpriza de proportii! ce pot sa spun este ca trebuie sa te decizi foarte repede in legatura cu invitatiile, rochia si decoratiunile.
incepe cu invitatiile pentru ca peste vreo 3 saptamani trebuie sa le imparti deja si dureaza cel putin o saptamana sa fie gata.
Daca nu vei gasi o rochita pe gustul tau, ea va trebui ori modificata ori sa cauti in alta parte-ceea ce va lua timp-cel putin 2 saptamani.
Deci, atentie mare!
Pupici si spor la pregatiri!

CristinaKitty
09.09.2008, 19:46:42
Merci mult pt tot!
O seara frumoasa si tie si, spor la pregatiri si nervi tari!
pupici!
:">multumesc! am nevoie de nervi tari sa stii...sunt stresata, zugravesc, imi caut serviciu si in plus mai sunt si fara mire care e plecat in delegatie..#:-S

anabella
09.09.2008, 21:58:03
Merci mult pt tot!
O seara frumoasa si tie si, spor la pregatiri si nervi tari!
pupici!

salut mia :D
ma gandeam ca poate nu stiai nick-ul meu
spor la pregatiri :-p

luiza_dicu
10.09.2008, 09:22:26
:-"Oau! chiar ai avut o surpriza de proportii! ce pot sa spun este ca trebuie sa te decizi foarte repede in legatura cu invitatiile, rochia si decoratiunile.
incepe cu invitatiile pentru ca peste vreo 3 saptamani trebuie sa le imparti deja si dureaza cel putin o saptamana sa fie gata.
Daca nu vei gasi o rochita pe gustul tau, ea va trebui ori modificata ori sa cauti in alta parte-ceea ce va lua timp-cel putin 2 saptamani.
Deci, atentie mare!
Pupici si spor la pregatiri!

Da, mare urprija si ma straduiesc sa organisez cumva lucrurile...desi pana luni nu pot incepe nimic pt ca am de organizat ceva la serviciu...dar de luni incepe distractia...Am gasit deja un model de invitatii pe net care imi plac, desi sunt cam scumpe...sa vedem...in rest, rochita e...big problem....sa vedem ce-oi gasi.prin oras ati gasit ceva???merita sa caut pe aici???

Va poop!

CristinaKitty
10.09.2008, 20:14:29
Da, mare urprija si ma straduiesc sa organisez cumva lucrurile...desi pana luni nu pot incepe nimic pt ca am de organizat ceva la serviciu...dar de luni incepe distractia...Am gasit deja un model de invitatii pe net care imi plac, desi sunt cam scumpe...sa vedem...in rest, rochita e...big problem....sa vedem ce-oi gasi.prin oras ati gasit ceva???merita sa caut pe aici???

Va poop!
am vazut pe terasa rochite destul de dragute. depinde ce marime porti. eu una nu mi-am gasit nimic sa-mi placa in totalitate si care sa imi vina bine, si asa ca mi-am facut pe comanda.
Spor la pregatiri!

luiza_dicu
11.09.2008, 12:51:20
am vazut pe terasa rochite destul de dragute. depinde ce marime porti. eu una nu mi-am gasit nimic sa-mi placa in totalitate si care sa imi vina bine, si asa ca mi-am facut pe comanda.
Spor la pregatiri!
o sa merg saptamana viitoare sa vad ce gasesc...din pacate va trebui sa ma multumesc cu ce gasesc pt ca nu prea am timp::((...

mia_je
13.09.2008, 21:11:54
salut mia :D
ma gandeam ca poate nu stiai nick-ul meu
spor la pregatiri :-p

Buna, Anusco>:D<
Foarte faine pozele de la nunta, si cele din palma, desigur.
Pupici!

Anna_Siiu
16.09.2008, 14:24:12
Buna miresicilor.

Eu locuiesc in Bucuresti, dar o sa facem nunta la Valcea. Planul e sa facem la Valentina, am vazut ceva poze foarte reusite pe net (in Oct o sa ajung si eu pe acolo sa vad pe viu;-) ) Am tot cautat sa gasesc ceva pareri despre restaurant, dar vad ca nimeni nu are experiente de acolo. Ati auzit ceva despre el?

rajmonel
16.09.2008, 19:21:06
Buna fetelor.Sunt o fosta miresica, am avut nunta in data de 14 iunie 2008 si as vrea sa inchiriez rochita de mireasa.O sa atasez cateva poze dar din pacate au o rezolutie foarte mica pentru ca nu se poate sa le atasez cu rezolutie mai mare.pupici.

luiza_dicu
22.09.2008, 08:27:56
Foarte draguta rochita!ce masuri ai??si cu cat o inchiriezi?

rajmonel
22.09.2008, 11:38:12
M-am gandit mai bine si as vrea totusi s-o vand ca oricum nu mai am ce face cu ea..Intr-un fel imi pare rau ca o vand dar sunt constienta ca nu o s-o mai port niciodata..Mi-a placut foarte mult cand am vazut-o, mi s-a parut deosebita.Am luat-o din Bucuresti de la targul de mirese din ianuarie.Am uitat cred sa scriu ca are si trena detasabila.Se prinde in spate cu nasturei si se poate da jos foarte usor.Trena are 2 metri si se poate lua pe deget.Eu am purtat-o la Biserica si la vals si un pik la restaurant dar am tinut-o pe deget ca altfel nu as fi putut mergeEu am dat pe rochita 22 milioane cu totul si as vinde-o cu 12 milioane.La inceput am vrut s-o inchiriez cu gandul ca o s-o mai vad dar m-am gandit mai bine si oricum o sa stea degeaba.Eu am 1,64 si 45 kg.Rochita e din 2 piese.Corsetul se muleaza usor pt ca se leaga la spate cu siret.Tu in ce zona a orasului stai?

oanna21
23.09.2008, 19:39:58
Buna miresicilor.

Eu locuiesc in Bucuresti, dar o sa facem nunta la Valcea. Planul e sa facem la Valentina, am vazut ceva poze foarte reusite pe net (in Oct o sa ajung si eu pe acolo sa vad pe viu;-) ) Am tot cautat sa gasesc ceva pareri despre restaurant, dar vad ca nimeni nu are experiente de acolo. Ati auzit ceva despre el?

buna.
Am facut eu nunta la valentina acum in august.Daca te pot ajuta cu ceva poti sa`mi spui.

oanna21
23.09.2008, 19:41:16
Unde trebuie sa intru pt a putea sa`mi pun rochia la vanzare pe acest site?..mersi mult.

Anna_Siiu
24.09.2008, 13:19:56
buna.
Am facut eu nunta la valentina acum in august.Daca te pot ajuta cu ceva poti sa`mi spui.

Ce bine ca mi-ai raspuns#:-S ca nu am gasit deloc pareri postate despre restaurant si peste 2 zile trebuie sa merg sa semnez contractul.

Voiam sa stiu daca servirea si mancarea sunt OK. Eu o sa am cam 250-280 de invitati si eram curioasa daca e spatiu suficient. Alt lucru care ma obsedeaza pe mine este sa nu se vada copertina aia a lor portocalie si peretii caramizii cu verde:-& (nu stiu de unde au scos culorile alea). Overall, cum a iesit nunta (in ceea ce priveste locatia) si daca ai fost multumita.

iepurashu
24.09.2008, 19:50:58
Buna, nunta mea este in octombrie si as vrea sa aduc la nunta o dansatoare k sa-i fac o surpriza viitorului meu sot. Stiti cumva vreo dansatoare (de dansuri orientale) din Valcea? Daca da, va rog spuneti-mi si mie.

rajmonel
25.09.2008, 10:51:50
Referitor la restaurantul Valentina pentru Anna Siiuc nu am o parere prea buna.Am auzit ca servirea cam lasa de dorit.Eu am fost anul asta prin ianuarie la un botez si bineinteles nu am stat afara la piscina pt ca era foarte frig si am stat in cort.A fost frig si acolo cu toate ca aveau un fel de resouri nu stiu cum sa le numesc,si cand imi era frig cand cald.Eu zic ca 280 pers or sa stea foarte inghesuiti.Dar daca tu faci nunta vara din punctul asta e ok pt ca puteti sta si afara..Oricum mai ai timp sa te gandesti pt ca din cate am vazut eu ai nunta abia in 2010.Am auzit ca s-a facut un restaurant fain la iesire din oras spre Râureni.Cica e super tare.Nu mai stiu cum se numeste cred ca Paradis nu sunt sigura te anunt cand aflu sigur.

Anna_Siiu
25.09.2008, 13:01:00
Referitor la restaurantul Valentina pentru Anna Siiuc nu am o parere prea buna.Am auzit ca servirea cam lasa de dorit.Eu am fost anul asta prin ianuarie la un botez si bineinteles nu am stat afara la piscina pt ca era foarte frig si am stat in cort.A fost frig si acolo cu toate ca aveau un fel de resouri nu stiu cum sa le numesc,si cand imi era frig cand cald.Eu zic ca 280 pers or sa stea foarte inghesuiti.Dar daca tu faci nunta vara din punctul asta e ok pt ca puteti sta si afara..Oricum mai ai timp sa te gandesti pt ca din cate am vazut eu ai nunta abia in 2010.Am auzit ca s-a facut un restaurant fain la iesire din oras spre Râureni.Cica e super tare.Nu mai stiu cum se numeste cred ca Paradis nu sunt sigura te anunt cand aflu sigur.

Merci mult pentru raspuns.

Ideea e ca imi place locatia, e foarte generoasa dpdv al decoratiunilor, adica poti sa aranjezi deosebit acolo. Am fost si eu la o nunta acum vreo 2 ani ( nu era terasa inchisa atunci) si nu imi aduc aminte sa fi ramas cu o impresie negativa;)) . O sa merg sambata, au si o nunta atunci, sa vad care e treaba. Ideea e ca eu nu am mai gasit un alt restaurant care sa nu aiba aer comunist sau sa fie spatios. Am cautat si in Caciulata, dar nici acolo, hotelurile alea de tratament nu ma prea incanta. :-s
Nu am auzit de restaurantul asta nou, Paradis, nici nu stau in oras, sunt cam rupta de ce mai e pe acolo:-< . Poate o sa ma interesez week-endul asta can ajung la ai mei.

Anyway, merci mult de raspuns.

rajmonel
26.09.2008, 09:01:31
Da restaurantul e ok si nici nu trebuie sa bagi mult in el ca si aranjamente pentru ca arata bine.Eu de exemplu am facut nunta la Restaurant Cozia din Calimanesti.Prima oara nu mi-a placut deloc pt ca sa fim sinceri nu are ce sa ti placa la el..Sincer eu nu am vrut sa fac acolo nunta dar nu aveam unde sa bag 350 de pers.Am avut o firma care ne-a facut treaba nota 100.Cand am vazut sala cum era aranjata mi-a venit sa plang..atat de mult mi-a placut.Am simtit ca e alta locatie.Au fost atenti la toate detaliile pe care le cerusem.Am bagat si bani, ce-i drept,dar a meritat.:)>-

daniela30
26.09.2008, 14:10:47
Merci mult pentru raspuns.

Ideea e ca imi place locatia, e foarte generoasa dpdv al decoratiunilor, adica poti sa aranjezi deosebit acolo. Am fost si eu la o nunta acum vreo 2 ani ( nu era terasa inchisa atunci) si nu imi aduc aminte sa fi ramas cu o impresie negativa;)) . O sa merg sambata, au si o nunta atunci, sa vad care e treaba. Ideea e ca eu nu am mai gasit un alt restaurant care sa nu aiba aer comunist sau sa fie spatios. Am cautat si in Caciulata, dar nici acolo, hotelurile alea de tratament nu ma prea incanta. :-s
Nu am auzit de restaurantul asta nou, Paradis, nici nu stau in oras, sunt cam rupta de ce mai e pe acolo:-< . Poate o sa ma interesez week-endul asta can ajung la ai mei.

Anyway, merci mult de raspuns.

Buna fetelor,
Paradis e ok, dar in sala care este data acum in folosinta intra vreo 200 si un pic de persoane dar ramane un ring foarte mic de dans...ori la nunta mancarea si muzica ...conteaza cel mai mult. Cat priveste Valentina...au apus vremurile cand se spunea ca este cel mai tare restaurant...si intra-adevar char si acele locatii comuniste, cum le spuneti voi, daca sunt decorate cum trebuie arata cu totul si cu totul altfel. Eu am vazut la o firma poze ale locatiilor inainte si dupa decoratiuni...diferenta e de la cer la pamant...pana si un camin cultural poate sa arate ca un restaurant fain...
spor la pregatiri

laura_rts
26.09.2008, 23:16:51
FAceti nunta l aZimbru. Eu am fost f,f multumita. Mancare super, muzica nu mai zic si ospatarii la fel. Am avut o nunta de vis. Mi-au facut ospatarii f , f multe surprize.

Anna_Siiu
28.09.2008, 19:15:42
Am fost sambata si am hotarat ca ramane Valentina<:-P . In ce priveste decorul, conteaza ce firma contractezi, oricum poti sa faci sa arate foarte elegant acolo (mese rotunde, piscina, gradina). Spatiu este suficient, acum mai ramane sa stabilim meniul, dar asta e alta poveste, care se va intampla peste mai bine de un an;)).

P.S. Am avut noroc pentru ca era amenajat foarte frumos pentru nunta care a avut loc Sambata acolo si ne-am facut o idee despre cum arata pus la punct.

VALLE
28.09.2008, 22:05:38
:* buna fetelor ,eu sunt din judet valcea si va urez sa aveti o nunta can povesti

laura_rts
29.09.2008, 19:55:28
CRistina kiti, am inteles ca ai avut un scotian la nunta:))).

oanna21
29.09.2008, 21:00:32
Ce bine ca mi-ai raspuns#:-S ca nu am gasit deloc pareri postate despre restaurant si peste 2 zile trebuie sa merg sa semnez contractul.

Voiam sa stiu daca servirea si mancarea sunt OK. Eu o sa am cam 250-280 de invitati si eram curioasa daca e spatiu suficient. Alt lucru care ma obsedeaza pe mine este sa nu se vada copertina aia a lor portocalie si peretii caramizii cu verde:-& (nu stiu de unde au scos culorile alea). Overall, cum a iesit nunta (in ceea ce priveste locatia) si daca ai fost multumita.

Buna,
scuze ca iti raspund cu intarziere dar nu am avut net pana azi.
mancarea si servirea sunt foarte ok.eu am avut 200 de persoane si toata lumea s-a simtit foarte bine.daca vrei da-mi adresa de mail si iti trimit si niste poze ca sa vezi cum a fost decorata sala.daca mai pot sa te ajut cu ceva poti sa ma intrebi

CristinaKitty
29.09.2008, 21:08:29
CRistina kiti, am inteles ca ai avut un scotian la nunta:))).
;-)da, ai dreptate! este cumnatul meu si este suedez cu origini scotiene. de unde stii?;))

Anna_Siiu
30.09.2008, 14:07:37
Buna,
scuze ca iti raspund cu intarziere dar nu am avut net pana azi.
mancarea si servirea sunt foarte ok.eu am avut 200 de persoane si toata lumea s-a simtit foarte bine.daca vrei da-mi adresa de mail si iti trimit si niste poze ca sa vezi cum a fost decorata sala.daca mai pot sa te ajut cu ceva poti sa ma intrebi
Deocamdata nu pot trimite mesaje private ca nu am fost deloc harnica pe forum. Mai pun azi niste posturi si iti trimit apoi8-|

raula
30.09.2008, 22:01:51
Buna,
dupa cum se vede sunt o viitoare miresica si ma alatur voua. as vrea sa stiu o parere despre Restaurantul Maria din 1 mai. multumesc:)

laura_rts
01.10.2008, 22:43:59
Prietena mea cea mai buna a fost la tine la nunta. Este o graviduta in 8 luni. :).

CristinaKitty
01.10.2008, 22:48:55
Prietena mea cea mai buna a fost la tine la nunta. Este o graviduta in 8 luni. :).
;))asa da! este vb despre Catalina!;-)
acum imi dau seama de unde stiai! mi-au mai zis si alte persoane ca fost o nunta in Valcea la care a fost un scotian =))
sper ca s-a simtit bine!:)

laura_rts
02.10.2008, 21:53:17
S-a simtit bine. Si ea tot acolo a facut nunta. Am fost si eu la ea.

gratielau
21.10.2008, 18:38:32
buna
si eu sunt o miresica din valcea si am nunta la anu in luna mai
am auzit ca e foarte frumos si select acolo

raula
23.10.2008, 11:44:56
buna
si eu sunt o miresica din valcea si am nunta la anu in luna mai
am auzit ca e foarte frumos si select acolo

multumesc gratiela!
.
.
cumva e vorba de catedrala din ostroveni unde vreti sa va cununati? si noi vrem tot acolo! :)

gratielau
23.10.2008, 17:34:37
noi la catedrala din ostroveni o sa ne cununam,la preotul Dinca si nunta o avem la Restaurant Supca

raula
23.10.2008, 19:49:49
noi la catedrala din ostroveni o sa ne cununam,la preotul Dinca si nunta o avem la Restaurant Supca

si noi tot la preotul Dinca am vrea sa ne cununam....la restaurantul Supca am fost de curand la o nunta si ce pot sa-ti spun e ca mancarea a fost ok, insa muzica a lasat de dorit...si eu consider ca acest aspect conteaza foarte mult..mai degraba v-as recomanda sa va aduceti pe altcineva....sau puteti sa va duceti in recunoastere cind este o nunta acolo...si atunci vedeti exact ce aveti de facut.bafta!:)

gratielau
26.10.2008, 19:55:34
suntem doua miresici ce au nunta in luna Mai,o luna a florilor,eu asa ma gandesc.deja am inceput cu pregatirile si acest site chiar iti da idei bune
ce nu stiu eu cum e cu cei care filmeaza(cameramanii-stii ceva firme?preturi?).ideea este ca noi stam la bucuresti si acasa se ocupa mai mult parintii ca noi nu prea avem cand.
eu am fost la Maria anul trecut.........frumos...si o servire>:D< ....si noi tot acolo am vrut initial sa facem,dar este cam mica sala pt nr de invitati pe care o sa ii avem
cd-urile deja am inceput sa le concepem:">
poop

raula
27.10.2008, 16:16:27
suntem doua miresici ce au nunta in luna Mai,o luna a florilor,eu asa ma gandesc.deja am inceput cu pregatirile si acest site chiar iti da idei bune
ce nu stiu eu cum e cu cei care filmeaza(cameramanii-stii ceva firme?preturi?).ideea este ca noi stam la bucuresti si acasa se ocupa mai mult parintii ca noi nu prea avem cand.
eu am fost la Maria anul trecut.........frumos...si o servire>:D< ....si noi tot acolo am vrut initial sa facem,dar este cam mica sala pt nr de invitati pe care o sa ii avem
cd-urile deja am inceput sa le concepem:">
poop

exact luna mai luna florilor...ador luna asta:) !!!

referitor la filmari si foto nu stiu sa-ti recomand pe nimeni din valcea, noi avem din bucuresti pe cineva...iti recomand sa-ti cauti tot in bucuresti, mai ales ca sunteti acolo..sunt mult mai profesionisti

pai da! va cred daca aveti multi invitati nu aveti loc la Maria....noi facem o nunta mai mica

mai vb:)

gratielau
28.10.2008, 23:08:24
ok,mai vorbim pana atunci,sa mai punem la punct detalii legate de nunta.
te pup

raula
30.10.2008, 10:08:08
ok,mai vorbim pana atunci,sa mai punem la punct detalii legate de nunta.
te pup

..ma tot gandesc pe ce culoare sa amenajez sala...imi plac f mult nuantele de mov, lila, roz...cred ca ar pica bine. tu cum vrei?

gratielau
30.10.2008, 19:51:32
..ma tot gandesc pe ce culoare sa amenajez sala...imi plac f mult nuantele de mov, lila, roz...cred ca ar pica bine. tu cum vrei?

as vrea un crem sau un auriu,numai ca nu stiu cum este sala varuita ca sa se asorteze putin.eu cu prajiturile sunt in dilema mare daca se mai pun sau sa pun doar tort
roz am vazut ca aranjamen la un botez,era mai mult un ciclame si era dragut.lila sau mov nu prea am vazut

raula
31.10.2008, 08:33:40
as vrea un crem sau un auriu,numai ca nu stiu cum este sala varuita ca sa se asorteze putin.eu cu prajiturile sunt in dilema mare daca se mai pun sau sa pun doar tort
roz am vazut ca aranjamen la un botez,era mai mult un ciclame si era dragut.lila sau mov nu prea am vazut

in sala voastra nu stiu cum pica crem sau auriu. din cate imi amintesc era albastru si ceva roz ....

nici eu nu as mai pune prajituri la masa, ca oricum nu se mananca..eventual intre meniuri sa punem o inghetata! ce zici?

gratielau
02.11.2008, 22:19:20
in sala voastra nu stiu cum pica crem sau auriu. din cate imi amintesc era albastru si ceva roz ....

nici eu nu as mai pune prajituri la masa, ca oricum nu se mananca..eventual intre meniuri sa punem o inghetata! ce zici?

ultima oara era portocalie,deci o sa raman la portocaliu pana la urma.
si eu m-am gandit la inghetata.o sa merg la restaurant in ian si o sa intreb daca pot aduce inghetata in loc de prajituri(cine stie dc ma lasa din cauza normelor pe care le au ei)
iar tortul o sa il fac la vladesti
te-ai hotarat ce rochita o sa iti iei?

dana_p000
03.11.2008, 16:56:57
Buna fetelor!

Si eu sunt tot din Valcea si o sa am nunta la anul in iunie. Stiu ca e post pe 20, dar asta e, exista dezlegari din partea preotilor :D. O sa facem la Valentina, sper sa fie ok totul. Stie cineva care e capacitatea maxima a restaurantului? Cu tot cu terasa. O sa fim cam multi la nunta si sper sa incapem.
Pentru prajituri si tort, va mai sugerez si cofetaria Oana, cea din Mall de la etajul 2. Am vazut ca toata lumea apeleaza la cea a OKului de la Vladesti. La Oana toate ingredientele sunt naturale, nu pun absolut nimic sintetic, gen prafuri de frisca, praf de oua etc. De ziua mea am facut un tort acolo de martipan si a fost fantastic.
Rochii de mireasa frumoase sunt si in Bucuresti, daca-ti permiti sa dai un pic mai mult, gasesti rochii superbe. Plus ca mai e si viitorul targ de nunti din februarie 2009, parca. Cred ca mai avem timp, noi, cele de la anul, sa ne mai gandim si sa mai cautam.
Bafta toturor si va pup! :*

rajmonel
04.11.2008, 09:28:41
Salut fetelor.Eu am avut nunta anul acesta in iunie si as vrea sa mi vand rochita.Imi pare rau :(( :(( :(( dar m am gandit ca nu am ce face cu ea, decat so tin degeaba sa se ingalbeneasca mai bine fac o miresica fericita asa cum am fost eu.Am cateva pozici atasate in album.Rochita este intr o stare foarte buna,are si trena detasabila de 2m jum, coset reglabil.Eu zic ca merita sa aruncati o privire.:> :> :> .Daca aveti intrebari lagate de rochita va astept pe forum.Pupici.:* :* :*

adynutza4you
04.11.2008, 14:54:27
Si eu sunt tot o viitoare miresica din vl.ma numesc ADINA si am 23 ani.,iar nunta va avea loc la anul in 2009 in luna iulie.<:-P ,iar cununia rel va avea loc la biserica TOTI SF.Care miresica a facut nunta acolo?cum a fost?,aaaaaaa si petrecerea va avea loc la Casa Valceana?ce parere aveti?intra 150 persoane acolo.eu lucrez la un restaurant din valcea dar nu am vrut acolo,ca stiti voi cum sunt patronii.va pup pe toate .astept mesajele voastre.:*

adynutza4you
04.11.2008, 15:13:24
Buna draga mea.Sala este roz vopsita .te-as sfatui sa pui huse aurii pe scaune, si servetele de panza albe iese frumos.Mie una imi place.Poti trece in fiecare zi sa vezi scaunele si sa iti faci o parere cum e sala .Asta e parerea mea.Iar prajituri pune ca se mananca.Se pun prajituri , dar si tort.

CristinaKitty
04.11.2008, 19:41:25
buna seara fetelor!
eu am avut nunta de curand. in ceea ce priveste prajiturile si tortul, dati-mi voie sa va dau un sfat: faceti in asa fel incat momentul in care vine tortul sa fie apropiat de cel al fripturii-dupa friptura marea majoritate a oamenilor vor sa plece. e pacat sa le comandati si apoi sa nu fie servite de invitati! eu asa am facut si a fost o idee foarte buna.
In ceea ce priveste decoratiunile am facut o alegere buna si care nu m-a costat foarte mult, asa cum auzisem. Poze sunt in semnatura.

gratielau
04.11.2008, 23:10:19
Salut fetelor.Eu am avut nunta anul acesta in iunie si as vrea sa mi vand rochita.Imi pare rau :(( :(( :(( dar m am gandit ca nu am ce face cu ea, decat so tin degeaba sa se ingalbeneasca mai bine fac o miresica fericita asa cum am fost eu.Am cateva pozici atasate in album.Rochita este intr o stare foarte buna,are si trena detasabila de 2m jum, coset reglabil.Eu zic ca merita sa aruncati o privire.:> :> :> .Daca aveti intrebari lagate de rochita va astept pe forum.Pupici.:* :* :*

buna.numele meu este Gratiela si sunt si eu o miresica la anu in luna Mai.am v azut pozele,sunt superbe.poti sa imi spui si mie cat a costat la Catedrala cununia religioasa?eu apartin de Biserica C-tin si Elena,dar as vrea sa fac cununia la Catedrala si am inteles ca este cam scump...multumesc frumos

gratielau
04.11.2008, 23:15:48
Buna draga mea.Sala este roz vopsita .te-as sfatui sa pui huse aurii pe scaune, si servetele de panza albe iese frumos.Mie una imi place.Poti trece in fiecare zi sa vezi scaunele si sa iti faci o parere cum e sala .Asta e parerea mea.Iar prajituri pune ca se mananca.Se pun prajituri , dar si tort.

buna.iti multumesc frumos pt sfat.o sa il notez in agenduta mea cu toate pregatirile pt nunta:* .sincer,eu stau la buc si doar in ian o sa mai merg la restaurant atunci cand o sa platim ceva pe acolo...ma gandeam mai bine la o inghetata si un tort mai mare din martipan.astept idei si sfaturi.te pup

gratielau
04.11.2008, 23:25:07
Buna fetelor!

Si eu sunt tot din Valcea si o sa am nunta la anul in iunie. Stiu ca e post pe 20, dar asta e, exista dezlegari din partea preotilor :D. O sa facem la Valentina, sper sa fie ok totul. Stie cineva care e capacitatea maxima a restaurantului? Cu tot cu terasa. O sa fim cam multi la nunta si sper sa incapem.
Pentru prajituri si tort, va mai sugerez si cofetaria Oana, cea din Mall de la etajul 2. Am vazut ca toata lumea apeleaza la cea a OKului de la Vladesti. La Oana toate ingredientele sunt naturale, nu pun absolut nimic sintetic, gen prafuri de frisca, praf de oua etc. De ziua mea am facut un tort acolo de martipan si a fost fantastic.
Rochii de mireasa frumoase sunt si in Bucuresti, daca-ti permiti sa dai un pic mai mult, gasesti rochii superbe. Plus ca mai e si viitorul targ de nunti din februarie 2009, parca. Cred ca mai avem timp, noi, cele de la anul, sa ne mai gandim si sa mai cautam.

buna.si eu sunt o miresica a lunii mai 2009.la Valentina cred ca are vreo 50 locuri la restaurant si afara cred ca sunt vreo 100-150.legat de tort ..am fost la niste prieteni care au avut nunta in sept si au avut tortul facut la cofetaria Oana din Mall.super bun(din martipan).targul de nunti la anu ste intre 26-29 ian 2009,iar pt aranjamente iti recomand piata George Cosbuc din Buc.eu stau in Buc si am fost acolo

rajmonel
05.11.2008, 09:27:02
Buna Gratiela, merci mult pentru complimente.Din cate imi aduc aminte am platit o taxa de 45 lei cica taxa care trebuie sa o plateasca parintii.Iti dai seama ca am platit-o noi nu i-am mai pus pe ai nostri pe drumuri.Si inca o taxa pe care o platesc nasii dar nu stiu cat au dat ca nu i-am intrebat, iar atunci in febra pregatirilor nu m-a mai interesat si amanuntul asta..Oricum cred ca undeva in jur de 1 mil si ceva sa zic 1 500 maxim.Eu zic ca merita sa faci aici e superba Catedrala si preotul e bun la sfarsitul slujbei ne-a tinut o predica asa de suflet de-am plans...amandoi nu ne mai opream..

Cris_Maria
05.11.2008, 14:00:30
Buna.Sunt si eu miresica in 2009.CristinaKitty,am inteles ca tu t-ai facut rochita de mireasa si cea de cununie.Imi poti recomanda pe croitoreasa ta?^:)^.Multumesc frumos:*

Cris_Maria
05.11.2008, 14:31:45
Buna fetelor.Sa va spun ce am patit. Trebuia sa fiu o miresica de 2008, pe 13 septembrie la Casa Valceana.Noi am rezervat localul cand inca se construia si nu am stiut ca va fi atat de compartimentat,si nu ne intrau 150 de persoane,asa ca am renuntat.Mai bine pt. ca pe 9 septembrie m-am operat de apendice.Ne-am gandit ca suntem de 8 ani impreuna asa ca un an nu-i problema.Am mutat data pe 19 septembrie 2009,la Ok Events. Noi am vrut sa punem data mai devreme,asa ca tipa de face rezervarile ne-a spus ca este libera data de 6 iunie,dar sa mai trecem noi pe acolo.Am trecut in fiecare saptamana,apoi am fost in concediu vreo 2 sapt.si am trecut dupa. Ne-a intrebat cum ne numim,si ne-a spus ca nu mai este valabila ata de 6 iunie,dar nu mai era valabila nici data de 19 septembrie,pt.ca ne-a confundat cu altcineva si acea persoana i-a spus ca face la Valentina.Imi venea sa o bat. Am fost disperati,pt.ca nu mai gaseam local,in final am ajuns la restaurantul Casa Alba,si singura data libera era pe 6 iunie. Am aflat ca la o saptamana suntem nasi,asa ca tot raul spre bine.

CristinaKitty
05.11.2008, 14:49:55
Buna.Sunt si eu miresica in 2009.CristinaKitty,am inteles ca tu t-ai facut rochita de mireasa si cea de cununie.Imi poti recomanda pe croitoreasa ta?^:)^.Multumesc frumos:*
da, bineinteles.:)
nu stiu daca poti primi mesaje private inca...dupa ce vei acumula mesajele iti trimit nr de telefon.:D e ok asa?

CristinaKitty
05.11.2008, 14:51:02
Buna fetelor.Sa va spun ce am patit. Trebuia sa fiu o miresica de 2008, pe 13 septembrie la Casa Valceana.Noi am rezervat localul cand inca se construia si nu am stiut ca va fi atat de compartimentat,si nu ne intrau 150 de persoane,asa ca am renuntat.Mai bine pt. ca pe 9 septembrie m-am operat de apendice.Ne-am gandit ca suntem de 8 ani impreuna asa ca un an nu-i problema.Am mutat data pe 19 septembrie 2009,la Ok Events. Noi am vrut sa punem data mai devreme,asa ca tipa de face rezervarile ne-a spus ca este libera data de 6 iunie,dar sa mai trecem noi pe acolo.Am trecut in fiecare saptamana,apoi am fost in concediu vreo 2 sapt.si am trecut dupa. Ne-a intrebat cum ne numim,si ne-a spus ca nu mai este valabila ata de 6 iunie,dar nu mai era valabila nici data de 19 septembrie,pt.ca ne-a confundat cu altcineva si acea persoana i-a spus ca face la Valentina.Imi venea sa o bat. Am fost disperati,pt.ca nu mai gaseam local,in final am ajuns la restaurantul Casa Alba,si singura data libera era pe 6 iunie. Am aflat ca la o saptamana suntem nasi,asa ca tot raul spre bine.
Ati avut dat aconto?:-<

adynutza4you
06.11.2008, 10:18:06
eu sunt o miresica de iulie 2009 si petrecerea va avea loc la casa valceana.au loc maxim 150 persoane acolo.eu o sa am vreo 120 persoane.am inteles ca usile se dau jos.ne-a placut atat mie cat si viitorului meu sot acolo.de cum am intrat am zis ca aici ramanem .si acolo am ramas sa facem.abia asteptam.pupici tututror miresicilor si spor la treaba

Cris_Maria
06.11.2008, 13:14:08
Multumesc frumos CristinaKitty:*:*:*.L-am avut dat la Casa Valceana si l-au considerat in continuare la Ok.Events.Nu mai conteaza.Am dat si aici la Casa Alba acont si pt.ca suntem patiti,mergem sa intrebam daca mai suntem pe lista :D.Oricum,nu poti sa judeci toti oamenii din cauza unuia singur si nu le port pica.Pupici

CristinaKitty
06.11.2008, 13:44:25
Multumesc frumos CristinaKitty:*:*:*.L-am avut dat la Casa Valceana si l-au considerat in continuare la Ok.Events.Nu mai conteaza.Am dat si aici la Casa Alba acont si pt.ca suntem patiti,mergem sa intrebam daca mai suntem pe lista :D.Oricum,nu poti sa judeci toti oamenii din cauza unuia singur si nu le port pica.Pupici
eu cred ca a fost o faza cam cum am patit si noi...pentru a ne fixa noua data au sunat pe cineva care era nehotarat si care nu mai trecuse pe la ei cam 3 saptamani si nici nu voiau sa dea aconto...eram a treia pereche pe lista si am avut noroc pentru ca ceilalti au renuntat.
ei, voi sa fiti sanatosi-este frumos si la Casa Alba!:*

Cris_Maria
06.11.2008, 19:33:14
Asa este.Cum imi place mie sa spun,lasa ca ne facem noi mari :D. Mi-ai dat o idee buna in legatura cu servirea tortului. Ma gandeam ca in loc sa pun prajituri pe masa,daca le-as face la fiecare un pachetel cu prajituri?Este de prost gust? Parca sunt mai bune a doua zi.Voi ati oferit marturii? Eu mi le-am confectionat,si in loc de bombonele voi pune lumanari parfumate sub forma de floricele.Mai ramane sa gasesc lumanarile:D.Pupici

CristinaKitty
06.11.2008, 20:17:32
Asa este.Cum imi place mie sa spun,lasa ca ne facem noi mari :D. Mi-ai dat o idee buna in legatura cu servirea tortului. Ma gandeam ca in loc sa pun prajituri pe masa,daca le-as face la fiecare un pachetel cu prajituri?Este de prost gust? Parca sunt mai bune a doua zi.Voi ati oferit marturii? Eu mi le-am confectionat,si in loc de bombonele voi pune lumanari parfumate sub forma de floricele.Mai ramane sa gasesc lumanarile:D.Pupici
:Dideea cu prajiturile mie imi place-este exact ca in Ardeal! eu am avut la nunta marturii care au aratat cam ca in poza (mai aveau atasat un biletel cu numele si o fundita de organza visinie)

Cris_Maria
07.11.2008, 12:18:34
Foarte frumoase marturiile.Nu se aseamana cu nimic din ce am vazut pana acum. Le-ai cumparat sau ti le-au recomandat cei care ti-au facut decoratiile. Pupici

CristinaKitty
07.11.2008, 13:13:10
Foarte frumoase marturiile.Nu se aseamana cu nimic din ce am vazut pana acum. Le-ai cumparat sau ti le-au recomandat cei care ti-au facut decoratiile. Pupici
Mi le-am cumparat eu. De fapt am rugat un prieten sa mi le cumpere din Italia si le-am "asamblat" eu. Iti dau un link :
http://www.myitalianweddingfavors.com/catalog/item/3072063/2637842.htm
eu am cumparat panglica separat si bomboanele separat.:D
daca vrei sa stii mai multe sa imi zici!pupici si spor la pregatiri!:*

Cris_Maria
07.11.2008, 17:23:27
Multumesc frumos,scumpa mea.Sunt superbe.Din pacate m-am grabit sa cumpar clasicele cerculete din organtza :(.Sunt frumusele,culoarea verde cu alb,cum mi-am ales tema,dar acestea sunt superbe.Pupici multi:*

Cris_Maria
07.11.2008, 17:25:14
La Multi Ani Tuturor Miresicilor ,mihaela Si Gabriela,dar Si Celor Dragi Lor<:-p<:-p<:-p

Cris_Maria
07.11.2008, 17:26:44
Am trimis pupici si felicitari nu limbute scoase:-\

CristinaKitty
07.11.2008, 17:47:33
Multumesc frumos,scumpa mea.Sunt superbe.Din pacate m-am grabit sa cumpar clasicele cerculete din organtza :(.Sunt frumusele,culoarea verde cu alb,cum mi-am ales tema,dar acestea sunt superbe.Pupici multi:*
;;)ei,nu-i nimic!sunt frumoase si acelea! :*pupici si spor la pregatiri!

gratielau
07.11.2008, 22:47:58
Mi le-am cumparat eu. De fapt am rugat un prieten sa mi le cumpere din Italia si le-am "asamblat" eu. Iti dau un link :
http://www.myitalianweddingfavors.com/catalog/item/3072063/2637842.htm
eu am cumparat panglica separat si bomboanele separat.:D
daca vrei sa stii mai multe sa imi zici!pupici si spor la pregatiri!:*

buna.si eu sunt o miresica la anu in luna mai.sunt superbe.am accesat linkul...pus de tine .se pot comanda si online?ceva asemanator au avut niste prieteni si au fost super.ma poti ajuta ,te rog cu mai multe informatii...?

gratielau
07.11.2008, 23:03:08
Buna Gratiela, merci mult pentru complimente.Din cate imi aduc aminte am platit o taxa de 45 lei cica taxa care trebuie sa o plateasca parintii.Iti dai seama ca am platit-o noi nu i-am mai pus pe ai nostri pe drumuri.Si inca o taxa pe care o platesc nasii dar nu stiu cat au dat ca nu i-am intrebat, iar atunci in febra pregatirilor nu m-a mai interesat si amanuntul asta..Oricum cred ca undeva in jur de 1 mil si ceva sa zic 1 500 maxim.Eu zic ca merita sa faci aici e superba Catedrala si preotul e bun la sfarsitul slujbei ne-a tinut o predica asa de suflet de-am plans...amandoi nu ne mai opream..

in legatura cu parintele Dinca nu am nici o indoiala.imi place f mult.ma bucur foarte mult ca ati avut o nunta superba.am admirat pozele.superbe.unde ai facut buchetele si lumanarile?

Anna_Siiu
08.11.2008, 11:08:14
Buna fetelor!

Buna Dana,

Eu o sa fac nunta la Valentina in iulie 2010, dar am rezervat deja sala (asta ca sa imi aleg nunta la data pe care o vreau eu, nu cand e liber la restaurant:-p ). In legatura cu capacitatea, eu zic maximum 300 de persoane (in cort, ca in restaurant nu se fac nunti, e foarte mic). In ziua in care am fost noi acolo sa stabilim era o nunta (nu venisera inca invitatii ca era devreme, dar era sala amenajata) de 240 de invitati si mai ramasese saptiu. Asa ca eu zic ca daca n-ai mai multi de 300 e perfect. Noi o sa avem in jur de 250-280 (stii si tu ca depinde) si e singurul restaurant din oras unde incap atatia oameni.

Sper sa ai o nunta superba! spor la pregatiri!

CristinaKitty
08.11.2008, 11:10:02
buna.si eu sunt o miresica la anu in luna mai.sunt superbe.am accesat linkul...pus de tine .se pot comanda si online?ceva asemanator au avut niste prieteni si au fost super.ma poti ajuta ,te rog cu mai multe informatii...?
Buna Gratiela!
Eu am cumparat marturiile printr-un prieten care locuieste in Milano. Nu stiu daca se pot cumpara online...nici nu am incercat ce-i drept!
Eu totusi cred ca vei gasi pe cineva apropiat care locuieste in Italia si care sa-ti poata cumpara de acolo direct ca sa nu mai platesti si taxele postale. Ceea ce iti pot spune este ca trebuie sa fiti foarte atenti la numarul de bomboane si cati metri de panglica luati. Cate "buzunarele" sunt atatea bomboane trebuie sa fie in cutie.:">
Pot sa te informez ca acest tip de marturii se numesc "coccarde" la ei-paradoxal la noi altceva se numeste asa! O alta chestie care trebuie mentionata este ca se gasesc peste tot in Italia si in principiu sunt in urmatoarele variante: alb, crem, visiniu, bleu si roz. Acum tu vei hotari ce culoare vei alege.
Te pup si spor la pregatiri!:*

Cris_Maria
08.11.2008, 15:48:27
Cristina,am incercat sa-ti trimit un mesaj privat dar nu m-a lasat pt. ca nu aveam 10 mesaje(am numai 9)asa ca il scriu pe acesta poate ma lasa .Pupici multi

CristinaKitty
08.11.2008, 17:38:00
Cristina,am incercat sa-ti trimit un mesaj privat dar nu m-a lasat pt. ca nu aveam 10 mesaje(am numai 9)asa ca il scriu pe acesta poate ma lasa .Pupici multi
>:D<multumesc pt numerele de tel! nu stiu de ce nu ti-am mai putut trimite pm...
pupici si mai vb!:*

gratielau
09.11.2008, 22:26:29
Buna Gratiela!
Eu am cumparat marturiile printr-un prieten care locuieste in Milano. Nu stiu daca se pot cumpara online...nici nu am incercat ce-i drept!
Eu totusi cred ca vei gasi pe cineva apropiat care locuieste in Italia si care sa-ti poata cumpara de acolo direct ca sa nu mai platesti si taxele postale. Ceea ce iti pot spune este ca trebuie sa fiti foarte atenti la numarul de bomboane si cati metri de panglica luati. Cate "buzunarele" sunt atatea bomboane trebuie sa fie in cutie.:">
Pot sa te informez ca acest tip de marturii se numesc "coccarde" la ei-paradoxal la noi altceva se numeste asa! O alta chestie care trebuie mentionata este ca se gasesc peste tot in Italia si in principiu sunt in urmatoarele variante: alb, crem, visiniu, bleu si roz. Acum tu vei hotari ce culoare vei alege.
Te pup si spor la pregatiri!:*

Multumesc frumos pt sfaturi.am vazut pozele si sunt superbe.ideea cu umbrelutele a fost a voastra?...(cred ca pozele pe care le-am vazut sunt de la voi de la nunta,nu?...) imi poti spune unde ai facut buchetele si lumanarile de cununie?

CristinaKitty
09.11.2008, 23:04:48
Multumesc frumos pt sfaturi.am vazut pozele si sunt superbe.ideea cu umbrelutele a fost a voastra?...(cred ca pozele pe care le-am vazut sunt de la voi de la nunta,nu?...) imi poti spune unde ai facut buchetele si lumanarile de cununie?
Da, pozele sunt ale noastre. Ideea cu umbrelutele a fost a prietenei mele care are firma de decoratiuni. Daca ai nevoie pot sa iti dau numarul baiatului care ne-a facut lumanarile si buchetele.;-)
Iti trimit PM daca vrei. Nu stiu exact daca poti primi inca, dar imediat ce se va putea iti voi trimite. Pupici!

gratielau
11.11.2008, 20:14:09
Da, pozele sunt ale noastre. Ideea cu umbrelutele a fost a prietenei mele care are firma de decoratiuni. Daca ai nevoie pot sa iti dau numarul baiatului care ne-a facut lumanarile si buchetele.;-)
Iti trimit PM daca vrei. Nu stiu exact daca poti primi inca, dar imediat ce se va putea iti voi trimite. Pupici!

iti multumesc,chiar as fi incantata.noi stam la bucuresti iar acasa nu prea mai cunoastem locurile unde se fac.daca se poate sa imi recomanzi si un coafor bun unde sa merg.daca se poate sa incerci sa imi trimiti un PM.te pup si eu si va doresc sa fiti foarte fericiti impreuna

adynutza4you
13.11.2008, 10:45:02
frumoase pozele.la anul am si eu nunta religioasa tot la TOTI SFINTII.E foarte frumos acolo.CASA DE PIATRA s,sa fiti sanatosi,si sa faceti copii sanatosii.te pup

CristinaKitty
13.11.2008, 11:03:29
frumoase pozele.la anul am si eu nunta religioasa tot la TOTI SFINTII.E foarte frumos acolo.CASA DE PIATRA s,sa fiti sanatosi,si sa faceti copii sanatosii.te pup
:*multumim!

adynutza4you
14.11.2008, 11:41:36
Buna miresicilor. sunteti invitatele mele pe acest site pt a comunica intre si noi si pt a ne ajuta cu sfaturi,idei.va astept.nu mai pierdeti timpul:D:P

CristinaKitty
14.11.2008, 13:09:50
Buna miresicilor. sunteti invitatele mele pe acest site pt a comunica intre si noi si pt a ne ajuta cu sfaturi,idei.va astept.nu mai pierdeti timpul:D:P
Adina, mai este deschis un subiect cu acelasi nume. Nu stiu daca ai citit regulamentul-nu avem voie sa deschidem 2 subiecte cu acelasi nume sau continut.

Larya
05.12.2008, 18:41:45
casa d piatra fetelor,cristinakitty ai avut o rochitza frumoasa...sa va iubiti mult
am incercat sa pun poze in album dar nu stiu ce are k se deconecteaza

http://widget.slide.com/rdr/1/1/4/S/200000021999ddc/1/0/0xFGTuJh7T_vGbvvubmlqJF4IX4kd2nC.jpg (http://www.slide.com/s/ypgTcWez3z-cQbL718sinVyBtulE1T2D?referrer=hlnk)http://widget.slide.com/rdr/1/1/4/S/2000000219b395c/1/0/fco0LxVq4T9BwCj6EBX9IPfOSkgcy3OJ.jpg (http://www.slide.com/s/1J1c6QSVzz8vi03d9ie0ljevFhBb8dgx?referrer=hlnk)

CristinaKitty
05.12.2008, 19:25:47
casa d piatra fetelor,cristinakitty ai avut o rochitza frumoasa...sa va iubiti mult
am incercat sa pun poze in album dar nu stiu ce are k se deconecteaza

http://widget.slide.com/rdr/1/1/4/S/200000021999ddc/1/0/0xFGTuJh7T_vGbvvubmlqJF4IX4kd2nC.jpg (http://www.slide.com/s/ypgTcWez3z-cQbL718sinVyBtulE1T2D?referrer=hlnk)http://widget.slide.com/rdr/1/1/4/S/2000000219b395c/1/0/fco0LxVq4T9BwCj6EBX9IPfOSkgcy3OJ.jpg (http://www.slide.com/s/1J1c6QSVzz8vi03d9ie0ljevFhBb8dgx?referrer=hlnk)
Buna! am resuit sa le vad.:D
multumesc! si mie mi-a placut foarte mult rochita ta si pozele.:">
cred ca te-am si vazut cand mergeai la cununie-ai avut cumva papusica pe masina?;;)
casa de piatra si voua si multa fericire!

ileanait9
28.02.2009, 21:12:59
Buna fetelor!

Buna
Capacitatea maxima a restaurantului Valentina este de 380-400 persoane.In legatura cu cofetaria Oana ai mare dreptate fac prajituri si torturi de calitate. Multa bafta la pregatiri

gratielau
28.02.2009, 21:26:15
Buna
Capacitatea maxima a restaurantului Valentina este de 380-400 persoane.In legatura cu cofetaria Oana ai mare dreptate fac prajituri si torturi de calitate. Multa bafta la pregatiri

buna
ai idee ce preturi au la torturi pt nunta?

ileanait9
28.02.2009, 21:34:35
buna

Nu am dar pot sa intreb o persoana si iti spun pretul exact

her_miresici
03.03.2009, 15:57:43
Buna fetelor,

Sunt o miresica din Valcea, de iulie 2008, si din pacate, abia acum am descoperit (din cauza lipsei de timp) ca puteam sa cer sfaturi si fetelor din acelasi oras....:)....dar....macar poate va pot ajuta pe voi cu informatii!

Spor la treaba!!!

ileanait9
06.03.2009, 19:02:46
buna

Buna

Eram datoare sa iti dau un raspuns pt torturi care au pretul intre 32-37 ron depinde ce doresti sa contina
Multa bafta

gratielau
07.03.2009, 08:41:18
Buna

Eram datoare sa iti dau un raspuns pt torturi care au pretul intre 32-37 ron depinde ce doresti sa contina
Multa bafta

iti multumesc frumos
as vrea martipan cu ciocolata:* :*

sandawells
08.03.2009, 05:42:37
Buna fetelor!
Sunt Sanda si am nunta la Ok Events!Ce ma bucur ca v-am gasit!Eu nu mai locuiesc in tara de vreo 3 ani si nu sunt din Valcea,doar mirele e, asa ca sunt cam stresata. Am citit si am citit si am gasit foarte multe informatii utile pe site!Dar mai am inca o gramada de intrebari si speram ca ma puteti ajuta!^:)^

sandawells
08.03.2009, 07:48:41
iti multumesc frumos
as vrea martipan cu ciocolata:* :*

Salut!Am vazut ca ai nunta cu o zi inainte de a mea si la aceeasi biserica<:-PBineinteles ca nu mai aveau nimic liber la OK Events asa ca am ales sa fac nunta duminica,pe 10.Si eu vreau sa-mi fac tortul tot la Oana si am o lista de preturi de la ei care cred ca o sa te ajute(asta era in septembrie,poate au mai crescut preturile de atunci,anyway...:

TORTURI DE MIREASA

Tort special de mireasa (tort de ciocolata invelit in icing cu décor din flori naturale) –de la 35 ron/kg pana la 60/kg in functie de décor
Tort de mireasa diplomat din frisca naturala-30 ron/kg
Tort de mireasa foret noir din frisca naturala-35 ron/kg
Tort de mireasa ciocolata si frisca-25ron/kg
Tort de mireasa diplomat din frisca vegetala-18 ron/kg
Tort foret noir din frisca vegetala- 18 ron/kg

Prajituri asortate de casa-25 ron/kg

Se vede ca am chef de povesti in seara asta;))

gratielau
08.03.2009, 11:07:33
Salut!Am vazut ca ai nunta cu o zi inainte de a mea si la aceeasi biserica<:-PBineinteles ca nu mai aveau nimic liber la OK Events asa ca am ales sa fac nunta duminica,pe 10.Si eu vreau sa-mi fac tortul tot la Oana si am o lista de preturi de la ei care cred ca o sa te ajute(asta era in septembrie,poate au mai crescut preturile de atunci,anyway...:

TORTURI DE MIREASA

Tort special de mireasa (tort de ciocolata invelit in icing cu décor din flori naturale) –de la 35 ron/kg pana la 60/kg in functie de décor
Tort de mireasa diplomat din frisca naturala-30 ron/kg
Tort de mireasa foret noir din frisca naturala-35 ron/kg
Tort de mireasa ciocolata si frisca-25ron/kg
Tort de mireasa diplomat din frisca vegetala-18 ron/kg
Tort foret noir din frisca vegetala- 18 ron/kg

Prajituri asortate de casa-25 ron/kg

Se vede ca am chef de povesti in seara asta;))

casa de piatra draguta mea:*
iti multumesc frumos pt informatii
imi sunt chiar foarte utile,deoarece prietenii nostrii au facut nunta tot la ok in nord si a iesit minunat,si au avut tort de la cofetaria Oana

londa
20.03.2009, 19:23:11
Buna fetelor,
Am nunta pe 4 iunie si nu stiu la ce salon sa ma fac la par,si poate ma ajutati si pe mine cu niste informatii si cu cateva saituri cu rochii de ocazie
Va multumesc:*

magdaa2202
20.03.2009, 19:26:20
hello miresici din Rm. Valcea

gratielau
20.03.2009, 19:55:27
hello miresici din Rm. Valcea

bine ai venit>:D< >:D<

claude11
29.03.2009, 21:16:20

O zi buna. ;-)
Buna!
Eu am nunta anul asta la Supca. Poti sa-mi spui si mie cum a fost? Ai intampinat ceva probleme cu formatia, servirea etc.
Multumesc!
Casa de piatra!

gratielau
29.03.2009, 21:39:09
Buna!
Eu am nunta anul asta la Supca. Poti sa-mi spui si mie cum a fost? Ai intampinat ceva probleme cu formatia, servirea etc.
Multumesc!
Casa de piatra!

buna
eu an anul asta pe 9 mai
dupa,o sa iti spun toate defectele si calitatile lor>:D< >:D< >:D< >:D<
pup

andrusca_84
31.03.2009, 14:55:13
Buna fetelor, sunt noua pe forum, adica m-am logat de mult, dar nu am scris mai nimic.Si eu am nunta pe 9 mai anul asta ca Gratiela, cred ca asa te cheama.La Supca am auzit pe toata lumea ca iesit mereu bine, ca e frumos si servirea e buna.Am si eu o intrebare daca ati auzit de formatia Cristal, sunt 4 in formatie, o tipa bruneta si 3 baieti.Tipa e tanara.E formatia mea de la nunta, inainte cantau la Horoscop, un bar din Goranu, si acum am inteles ca sunt la Adamici.Va rog daca auziti ceva de ei ziceti-mi si mie, sunt foarte curioasa.Va pup.Astept si eu mesaje de la voi.:)>-

adynutza4you
31.03.2009, 19:12:28
buna
eu an anul asta pe 9 mai
pup
buna miresico.atat servirea cat si muzica e buna.unde ai nunta? la supca sus sau jos?te pup.sa ai o nunta si o luna de miere ca in povesti.

danutadana81
31.03.2009, 21:26:16
mireasa din valcea .voi unde va aranjati,la ce salon imi poate recomanda cineva>:/

danutadana81
31.03.2009, 22:38:33
salut.Ma poate ajuta cineva cu informati despre rochea de mireasa.Voi de unde vati luat/ o

andrusca_84
01.04.2009, 08:46:23
Buna fetelor.Eu rochia mi-am luat-o de la Bucuresti de la un targ, dar erau mai scumpe acolo ca in magazin.Iar de aranjat eu ma aranjez la salon Miss.Sper sa fie bine, am auzit ca stiu ce au de facut acolo, o sa le duc eu modelul in fotografie cum vreau sa iasa.Si o sa ma duc si la proba mai devreme de nunta.Sper sa fie bine.

gratielau
01.04.2009, 20:48:26
Buna fetelor.Eu rochia mi-am luat-o de la Bucuresti de la un targ, dar erau mai scumpe acolo ca in magazin.Iar de aranjat eu ma aranjez la salon Miss.Sper sa fie bine, am auzit ca stiu ce au de facut acolo, o sa le duc eu modelul in fotografie cum vreau sa iasa.Si o sa ma duc si la proba mai devreme de nunta.Sper sa fie bine.

super,si eu tot din buc mi-am luat rochita
iar de coafat as vrea si eu la miss,dar nu le cunosc pe fetele de acolo
daca ma poti ajuta cu niste info,le primesc cu cea mai mare placere:* :* :*

gratielau
01.04.2009, 20:50:37
buna miresico.atat servirea cat si muzica e buna.unde ai nunta? la supca sus sau jos?te pup.sa ai o nunta si o luna de miere ca in povesti.

buna:* :*
eu am la supca sus,sper sa fie bine
iti doresc si tie o nunta de vis,si sa ne auzim apoi sa povestim si sa punem pozici
te pup:*

gratielau
01.04.2009, 20:52:30
Buna fetelor, sunt noua pe forum, adica m-am logat de mult, dar nu am scris mai nimic.Si eu am nunta pe 9 mai anul asta ca Gratiela, cred ca asa te cheama.La Supca am auzit pe toata lumea ca iesit mereu bine, ca e frumos si servirea e buna.Am si eu o intrebare daca ati auzit de formatia Cristal, sunt 4 in formatie, o tipa bruneta si 3 baieti.Tipa e tanara.E formatia mea de la nunta, inainte cantau la Horoscop, un bar din Goranu, si acum am inteles ca sunt la Adamici.Va rog daca auziti ceva de ei ziceti-mi si mie, sunt foarte curioasa.Va pup.Astept si eu mesaje de la voi.:)>-

\:D/ ....tiza mea de 9 mai
te pup
spor la pregatiri

andrusca_84
02.04.2009, 08:58:31
Buna.Eu am fost acolo la salon Miss prin intermediul unei prietene, de fapt a nasei mele, care o cunoaste pe sefa lor.Tipele de acolo mi s-au parut foarte de treaba, deschise la discutii si la preferinte, m-au pus sa aduc poze cu ce anume imi doresc sa imi fac la par, insa pe data de 9 mai in aceeasi zi una din tipe are nunta la verisorul ei si nu este la coafor, la una sunt programata eu si nasa mea, eu sunt de 2 ori , vreau sa ma fac si pentru cununie civila si pentru religioasa, iar celelalte nu am idee cate mai sunt.Asa ca cel mai bine e sa mergi sa vorbesti cu ele.Eu sunt tot acolo si pentru machiaj.Am zis sa apelez totusi la un specialist, nu la ce am eu pe acasa, ca doar odata te mariti, nu?:">.Ma bucur ca mai e cineva care are nunta in aceeasi zi cu mine.Sper sa iasa totul perfect.Deja ma gandesc la toate detaliile, la unghii si asa mai departe, vreau chiar sa ma duc si la solar de cateva ori:)>-.Ca sa dea bine in poze.Va pup si mai vorbim, mai spunem pareri.

danutadana81
02.04.2009, 13:06:40
Salutare tuturor miresicilor din valcea.VOI DE UNDE ATI CUMPARAT COSTUMUL DE GINERE>:/

danutadana81
02.04.2009, 13:13:21
BUNA.La Supca a avut o prietena anul trecut si a fost multumita.Cat despre formatia aceia de care ai zis nu ii cunosc personal,ea a avut un DJ din bucuresti tot pe el il am si eu eu am pe 14 iunie ITI UREZ MULTA FERICIRE SI NOROC DE MULTI BANI LA MASA:-SS

danutadana81
02.04.2009, 13:15:30
Imi Poate Spune Cineva De Unde Ati Cumparat Pantofii De Mireasa,si Daca,la Roichita Crem Trebuie Pantofi Neaparat Crem Va Pup:-ss

andrusca_84
03.04.2009, 09:01:39
Eu mi-am luat pantofii din mall,am rochia alba, iar pantofii crem, pentru ca nu am gasit albi sa imi placa.Iar costumul de ginere l-a luat de la acelasi targ de la Bucuresti, der unde am luat eu rochia de mireasa, insa si-a mai luat un costum de cununia civila din Mall.Sunt modele frumoase acolo si nu prea scumpe.A auzit cineva de formatia Cristal?Ca eu pe acestia ii am la nunta.Daca stiti ceva spuneti-mi si mie.Va pup.

claude11
05.04.2009, 17:30:44
buna
eu an anul asta pe 9 mai
pup
Astept. Multumesc frumos.
Casa de piatra.
Ai acceptat oferta lor la aranjatul salii sau ai luat pe cineva?

ileanait9
05.04.2009, 17:41:02
Gratielau
Cei de la Supca au lasat sa vi cu aranjament din afara?

gratielau
05.04.2009, 23:02:18
Gratielau
Cei de la Supca au lasat sa vi cu aranjament din afara?

da,nici o problema
puteam face sala cu oricine,doar scaunele si fetele de mese sunt incluse in pret,numai ca am aranjat cu tipa de acolo si imi face sala foarte ieftin

melika_amy
08.04.2009, 11:44:44
salutare,
si eu sunt o viitoare miresica din valcea.o sa am nunta pe 18 iulie la restaurantul paradis(cum mergi spre raureni).imi poate spune si mie cineva ceva despre el?

melika_amy
08.04.2009, 11:47:50
a fost vreo viitoare miresica la mag d p ana ipatescu?cica sunt modele frumoase la rochii si poti sa iti faci si la comanda!

ileanait9
08.04.2009, 19:09:19
salutare,
si eu sunt o viitoare miresica din valcea.o sa am nunta pe 18 iulie la restaurantul paradis(cum mergi spre raureni).imi poate spune si mie cineva ceva despre el?

Restaurantul este foarte frumos pt ca a fost renovat. Capacitate 250 persoane. In legatura cu aranjametul husele si fetele de masa vi le dau ei, in rest puteti sa aduceti tot ce doriti. Multa bafta ;-)

ileanait9
08.04.2009, 19:12:22
a fost vreo viitoare miresica la mag d p ana ipatescu?cica sunt modele frumoase la rochii si poti sa iti faci si la comanda!

Da am fost eu cu verisoara mea care are nunta inainte cu o saptamana de tine si tot la Paradis. In legatura cu rochile fac la comanda numai modelele care le au in magazin.

melika_amy
08.04.2009, 23:20:35
poi noua ne-a zis sefa se akolo k ne costa un euro o husa!:O sa nu mai zic k noi avem vreo 350 de invitati!cat a costat meniul?as vrea mai multe detalii dak nu sunt prea insistenta!pt k mie mi se pare akolo km mic locul,cel putin ringul de dans?!iar cat despre rochii,sper sa imi gasesc ceva pe akolo,sper sa ajung sambata.ms frumos pt respuns

ileanait9
09.04.2009, 11:05:46
poi noua ne-a zis sefa se akolo k ne costa un euro o husa!:O sa nu mai zic k noi avem vreo 350 de invitati!cat a costat meniul?as vrea mai multe detalii dak nu sunt prea insistenta!pt k mie mi se pare akolo km mic locul,cel putin ringul de dans?!iar cat despre rochii,sper sa imi gasesc ceva pe akolo,sper sa ajung sambata.ms frumos pt respuns

O sa fie cam inghesuiti.Daca imi lasi o adresa de mess pot sa iti trimit niste poze cu o nunta de acolo sa iti faci o idee.Meniul saptamana viitoare il stabilesc.

melika_amy
09.04.2009, 22:27:12
[email protected]!asta e adresa mea de mess!astept pozele de la u

melika_amy
09.04.2009, 22:28:45
la fel cum m-am logat!ast pozele tale!mersic frumos

melika_amy
09.04.2009, 22:29:36
mai pui _ intre ele

Fatjon
11.04.2009, 14:55:02
Buna fetelor, in sfarsit v-am gasit pe cele din Valcea, va caut de o luna!>:D< Inca nu stiu ce si cum, insa dupa ce nas in august, ca acum sunt in Italia, unde locuiesc, vreau sa venim sa facem nunta... cam la toamna cred, va fi sfarsitul lui septembrie, chiar octombrie posibil. Nu cred ca o sa am f multe persoane, 120 cam asa, pt ca fac nunta doar din partea mea, el nu e roman, va urma sa mai facem alta si la el, insa as vrea sa am o idee, cat a costat meniul vostru, un maxim si un minim la pret, sa am o idee. Daca puteti sa imi spuneti si cam ce a avut inclus, unde si cat si ce anume ati mai luat voi sa puneti pe masa. Va multumesc. Va astept!

skipper_sim21
13.04.2009, 19:39:58
mai pui _ intre ele
Buna miresicilor,

Am auzit ca restaurantul Valentina se renoveaza. Voi ce stiti? Aveti idee ce planuri au oamenii de acolo?

Pup,
simona