PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Turnu Magurele

Pagini : [1] 2

cezarra
24.03.2008, 16:51:58
Fetelor,

Nu a facut nimeni nunta la Casa Armatei in Turnu Magurele? Am cateva probleme cu aranjatul salii si voiam cateva idei.

mersi frumos

carageac
05.07.2008, 16:30:55
Buna. Tocmai am fost la o nunta la Casa Armatei...Sala este imensa si poate fi aranajata foarte frumos...

carageac
05.07.2008, 16:59:22
Din pacate nu am mai multe poze cu restaurantul...
Cate persoane aveti invitate?

carageac
05.07.2008, 17:00:02
Am vazut la un alt subiect ca intrebai de formatie...Ati gasit pana la urma pe cineva?

carageac
05.07.2008, 17:01:15
La nunta la care am fost era formatia Amadeus - sunt cei mai buni din turnu. Am auzit ca si formatia Maxi este ok. Am numerele lor daca te ajuta

carageac
05.07.2008, 17:02:34
Stiu ca Florin Vasilica face o mica reducere pentru cei din Teleorman...

cezarra
07.07.2008, 15:20:48
Nu credeam ca raspunde cineva pe topicul asta:D

Am 200-210 persoane, pentru ca nu vreau sa incarc sala si sa pun mesele ca la pomana. Sunt curioasa:
1. CUm era aranjata sala, in ce culori?
2. Cum a fost mancarea?
3. Cum a fost servirea?
4. A avut tort facut in Turnu?

Am gasit formatie din Rosiori, si sunt multumita de ce am auzit(cand au cantat pentru noi) am gasit firma de aranjamente tot acolo, insa mi-e frica de tort. Vreau martipan si am auzit multe despre torturile de martipan, si bune si rele, si nu as vrea sa nu fie un tort reusit.

nu stiu.. alte detalii daca mai ai:D

mykutza
07.07.2008, 21:44:54
vreau si eu sa fac nunta in turnu desi sunt din bucuresti..nu stiu ce sa aleg..casa armatei sau tilea..la tilea am fost ,la casa armatei nu am fost inca..

cezarra
11.07.2008, 08:41:26
vreau si eu sa fac nunta in turnu desi sunt din bucuresti..nu stiu ce sa aleg..casa armatei sau tilea..la tilea am fost ,la casa armatei nu am fost inca..

Nu imi spune ca ti-a placut la tilea... Mie una mi-a ramas in gat nunta de acolo. Stiu ca e destul de ieftin la Tilea... si parca au si terasa si pot sa puna si acolo. Noi am fost la o nunta unde lumea era doar inauntru... a fost spatiu de dans, dar cand se incingeau hore nu prea aveai loc.

La hotel ai incercat? mie mi-a placut cum arata sala de acolo. ACum, depinde si cate persoane ai.

La Casa Armatei nu ti-a placut?

mykutza
11.07.2008, 15:00:38
poza nu e facuta la tilea?
la casa armatei si la hotel nu am mai fost de multi ani...sa vedem..o sa mergem sa vedem..oare e prea tz?

cezarra
11.07.2008, 23:12:49
poza nu e facuta la tilea?
la casa armatei si la hotel nu am mai fost de multi ani...sa vedem..o sa mergem sa vedem..oare e prea tz?

poza e la tilea, da.. in timpul unei hore. De la Casa Armatei nu am decat cu sala goala, ca nu am fost la nunti acolo iar la hotel am fost sa vedem doar, pentru ca e prea mica pentru noi. la Codrea nu vrei?

Cand vrei sa faci nunta? Ca nu ai setat la profil? Noi am fost prin februarie si nu era nimic liber la CA dar intre timp a aparut o zi :) noroc cu altii care s-au razgandit.

mykutza
15.07.2008, 12:57:45
mi-au povestit niste prieteni care au facut la casa rmatei k nu sunt seriosi.le-au cerut initial 5 mil pt decor si apoi cand s-au dus sa plateasca le-a cerut 7.5...

cezarra
24.07.2008, 11:33:35
pai nici nu iau nimic de decor de la CA... nu imi place ce au acolo. Si nu cred ca se pune problema cu seriozitatea si corectitudinea lor. Socrii mei lucreaza cu ei, si nu cred ca or sa fie pb. Sper

mykutza
26.07.2008, 13:39:49
voi cu cat timp inainte ati rezervat?si daca poti sa imi zic si cam cat ati dat avans...sper sa gasim liber pt august la anu,nu?nu e tz...sper

mykutza
22.08.2008, 15:56:33
voi sunteti ambii din tr?noi avem buletine de bucuresti..oare putem face cununia civila acolo?

floricelmarinela
31.08.2008, 16:45:06
Buna, fetelor! Ma bucur ca ma alatur voua!:>Am nevoie de ajutor din partea voastra! Locuiesc in Constanta, dar voi face nunta in Turnu Magurele! Am 70-80 de invitati si nu stiu daca incap in sala mica de la Hotel Turris! Are cineva idee de cum arata sala? Pup
Multumesc anticipat pentru ajutor!

nana_si_nicu
03.09.2008, 15:24:39
La nunta la care am fost era formatia Amadeus - sunt cei mai buni din turnu. Am auzit ca si formatia Maxi este ok. Am numerele lor daca te ajuta

Buna,

Eu fac nunta in Slatina/Olt, si am luat formatia Maxi din Turnu Magurele (de fapt soacra mea i-a ales). As vrea sa stiu si eu, daca sunt ok, canta bine... ce reputatie au ......

Orice informatie este de ajutor. Multumesc mult.

mykutza
03.09.2008, 15:30:29
Buna,

Eu fac nunta in Slatina/Olt, si am luat formatia Maxi din Turnu Magurele (de fapt soacra mea i-a ales). As vrea sa stiu si eu, daca sunt ok, canta bine... ce reputatie au ......

pe cei de la maxi nu ii cunosc..pe cei de la amadeus ii cunosc persional si canta fffooooooooooooooooaaaaaaarteeeeeeee biine :)

mykutza
03.09.2008, 15:31:12
Buna, fetelor! Ma bucur ca ma alatur voua!:>Am nevoie de ajutor din partea voastra! Locuiesc in Constanta, dar voi face nunta in Turnu Magurele! Am 70-80 de invitati si nu stiu daca incap in sala mica de la Hotel Turris! Are cineva idee de cum arata sala? Pup
te-as ajuta eu dda chiar nu stiu ..o sa ne mai ducem si noi sa vedem salile..eu o cunsc doar pe cea de la tilea

cezarra
05.09.2008, 12:20:23
Sala de la hotel e muuult mai frumoasa decat la Tilea, am vazut-o si noi, dar nu mai stiu ce capacitate are. Cred ca poti sa gasesti datele astea pe net, sau daca mai astepti pana pe 14-15 iti spun eu, ca ma duc sa rezerv camere acolo.

cezarra
05.09.2008, 12:21:05
voi sunteti ambii din tr?noi avem buletine de bucuresti..oare putem face cununia civila acolo?

Eu sunt din Piatra Neamt, el este din Tr, dar are buletin de Bucuresti. Si-a facut mutatie pe Turnu ca sa facem acolo civila.

cezarra
05.09.2008, 12:22:31
voi cu cat timp inainte ati rezervat?si daca poti sa imi zic si cam cat ati dat avans...sper sa gasim liber pt august la anu,nu?nu e tz...sper

Am rezervat de prin mai - iunie dar am prins loc pentru ca au renuntat altii inaintea noastra. Eu iti zic sa te interesezi de anul asta pentru august anul viitor, pentru ca in luna august or sa fie multe cereri, fiind doar doua w-end-uri si mai vin "strainii" in tara si mai fac si ei nunti.

carageac
06.09.2008, 18:00:05

Buna,
Nu stiu exact care este 'sala mica', au mai multe sali pe acolo... insa am fost la un botez la Hotel, la etaj. era un singur aparat de aer conditionat care nu a facut fata. am murit de cald, curgeau apele dupa noi.
partea buna este ca sala are iesire pe o terasa si se vede parcul de la etaj. Puteti sa mergeti si sus pe hotel daca vreti sa vedeti orasul de sus.
Cred ca si la Codrea este o sala pentru 70 - 80 de persoane (la bar) si arata mult mai bine decat hotelul.
Bye

carageac
06.09.2008, 18:02:02
mi-au povestit niste prieteni care au facut la casa rmatei k nu sunt seriosi.le-au cerut initial 5 mil pt decor si apoi cand s-au dus sa plateasca le-a cerut 7.5...
Am fost la niste prieteni la nunta la Casa Armatei, servirea a fost ok, la fel si mancarea si nu i-am auzit sa se planga de ei...

carageac
06.09.2008, 18:03:52
Buna,

Cei de la Maxi sunt super baieti. O sa faca o petrecere super!
Noi nu i-am gasit liberi pentru nunta noastra.

uliu_man
09.09.2008, 08:06:51
spunea cineva k ar dispune de numerele de telefon de la cei din amadeus si maxi. se poate sa le primesc la adresa de mail ***** ([email protected])
sunt cam disperat din punctul asta de vedere. ^:)^

claooo
12.10.2008, 17:04:03
buna, ma bucur mult ca am gasit subiectul acesta. noi avem nunta anul viitor si am vrut sa facem la casa armatei dar ne-am trezit cam tarziu (adica prin august) si nu am mai gasit loc, asa ca vom face la codrea. carageac cred tu ma poti ajuta cu unele sugestii. pooooooop

cezarra
16.10.2008, 10:15:02
Si noi ne-am gandit tarziu dar a aparut un loc liber, si am facut nunta pe 4 octombrie la Casa Armatei. Incearca, poate ai sa ai noroc.

cezarra
16.10.2008, 10:15:50
Faci la COdrea in Turnu, sau in Bucuresti, la Fontana?

buna, ma bucur mult ca am gasit subiectul acesta. noi avem nunta anul viitor si am vrut sa facem la casa armatei dar ne-am trezit cam tarziu (adica prin august) si nu am mai gasit loc, asa ca vom face la codrea. carageac cred tu ma poti ajuta cu unele sugestii. pooooooop

claooo
17.10.2008, 10:12:18
Apare acolo buc dar facem in turnu, deja am platit avansul. Am intrebat si la casa armatei dar totul era ocupat, erau libere doar duminicile. asta este oricum important este sa ne simtim bine cu totii. Sunt sigura ca ati avut o nunta asa cum v-ati dorit.

cezarra
21.10.2008, 08:05:32
Ne-au zis niste prieteni care au rezervat inaintea noastra cu un an ca era totul ocupat.. dar am avut noroc. SI da, ne-au iesit toate(sau aproape toate) asa cum ne-am dorit. Cel mai important, ne-am simtit bine, noi si invitatii.

Mai multe poze: http://picasaweb.google.com/cezara.guran

claooo
22.10.2008, 10:03:02
Foarte dragut! suuuuuuuuuper poze, ati iesit extraordinar, aproape ca nu-mi vine sa cred ca sunt facute in turnu.

cezarra
22.10.2008, 10:34:28
Multumim! Am incercat sa gasim locatii... dar nu prea am avut de ales.

catalinavaduva
26.10.2008, 16:54:21

Buna,

Daca pot sa te ajut cu ceva...astept intrebari!
:)

Bye

violeta_ionut
18.11.2008, 20:21:24
Buna,

draga mea te rog sa ma ajuti si pe mine cu ceva informatii...sunt din slatina dar am nunta la rosiorii de vede.......ziceai de formatia maxi din tr magurele, cum a fost? cat au costat?
pls

carageac
22.11.2008, 14:11:07
draga mea te rog sa ma ajuti si pe mine cu ceva informatii...sunt din slatina dar am nunta la rosiorii de vede.......ziceai de formatia maxi din tr magurele, cum a fost? cat au costat?
pls

Hey,
Eu i-am vazut la o nunta si mi-au placut tare mult. nu am putut sa ii iau la nunta pentru ca erau ocupati insa stiu ca tariful era ceva de genul 2000-2400 lei. Sunt numai baieti, au doua orgi ...si canta foarte bine.

violeta_ionut
25.11.2008, 19:52:44
fetelor ati auzit vre-una ceva de lautarii Fratii gheabaur???
tot ce stiu e ca sunt din didesti teleorman si ca sunt 3 barbati si o femeie..........
imi este de folos orice informatie.:* :* :*

elyely84
26.11.2008, 10:50:50
buna, fetelor,
eu sunt noua pe aici,am aceeasi problema, dar, urgentaaaaaaa
vreau restaurant, muzicanti,....si tot tacamul.....helppppp

in videle

mykutza
04.01.2009, 11:02:56
cezarra ma poti ajuta si pe mine cu un nr de telefon de la casa armatei?ca am vrut sa mergem sa vedem sala si era inchis si ne-au spus niste prieteni ca tre sa mergem la primarie sa intrebam acolo.
voi cum ati procedat?
ms

cezarra
08.01.2009, 12:04:15
La noi au mers parintii lui la CA, insa stiu ca apartine de primarie. Din cate stiu eu e rezervat pana in 2010 inclusiv. Noi am prins un loc lober ca tocmai se razgandise un cuplu... dar merita sa incercati.

geany_farm
08.01.2009, 17:54:46
depinde cati invitati ai,dar cel mai bine ar fi la codrea
eu zic ca e cel mai super desi sala nu e asa mare

geany_farm
08.01.2009, 17:58:19
pe cei de la maxi nu ii cunosc..pe cei de la amadeus ii cunosc persional si canta fffooooooooooooooooaaaaaaarteeeeeeee biine :)
eu nu sunt incantata asa de tare de amadeus
si cer si mult
mie miau cerut 27 mil in 2008 maxi canta bine si in 2008 au luat 19 mil

geany_farm
08.01.2009, 18:01:12
e bine la codrea dar sa nu ai foarte multi invitati
max130-140
pers
ca altfel e multa inghesuiala

geany_farm
08.01.2009, 18:04:58
pls
in 2008 au luat 19 mil cred caacum vreo23 mil

carageac
09.01.2009, 17:45:43
eu nu sunt incantata asa de tare de amadeus
si cer si mult
mie miau cerut 27 mil in 2008 maxi canta bine si in 2008 au luat 19 mil

De ce nu ai fost incantata de Amadeus?
Eu i-am vazut la doua nunti. Isi merita banii!
Si cei de la Maxi sunt buni, dar nu ca cei de la Amadeus.

Am descoperit niste lautari din Olteanca (cine nu cunoaste, este un sat pe langa Tr Magurele :) ). I-am vazut la un botez si apoi i-am luat la revelion, anul asta. Sunt doi barbati si o tipa. De cantat, canta unul din cei doi barbati si tipa care are o super voce. Au cantat toata noaptea, au facut pauza cred ca cel mult o ora si au stiut sa faca super atmosfera.
Si au un tarif de nimic (ne-au luat pentru toata noaptea 10 milioane). Am filmulete cu ei, daca va intereseaza....

Bye Bye

claooo
10.01.2009, 13:05:03
e bine la codrea dar sa nu ai foarte multi invitati
max130-140
pers
ca altfel e multa inghesuiala

buna,
cred ca si 130 de pers sunt prea multe. nu am facut inca lista invitatiilor dar nu vrem mai mult de 100 pers, dar nu depinde numai de noi pt ca avem pers care deja s-au autoinvitat :D. ms de sfat

mykutza
11.01.2009, 09:48:50
din cate stiu eu codrea e acolo la t-uri,nu?la ala va referiti?
mie mi se pare naspa aclo pt k sunt practic 2 sali si e si foarte scump

adrianaz
11.01.2009, 21:54:04
pai nici nu iau nimic de decor de la CA... nu imi place ce au acolo. Si nu cred ca se pune problema cu seriozitatea si corectitudinea lor. Socrii mei lucreaza cu ei, si nu cred ca or sa fie pb. Sper

Buna,

am si eu o prietena care o sa aiba nunta acolo in mai
tu cu ce firma ai facut decoratiulnile si florile?

cezarra
13.01.2009, 12:40:01
Buna,

Merg si eu la o nunta in mai la CA, o fi aceeasi ? ;)

Am mai scris pe aici pe forum, firma de decoratiuni e din Rosiori si am fost foarte multumita de ce au realizat, doar ca au luat cam mult pe flori. Firma se numeste Avalanche, insa nu am numarul tipei, dar daca vrei, pot sa iti fac rost de el. Iti dau MP daca dau de nr ei.

Lumanarile le-am facut in Turnu dar nu am fost incantata si nu recomand. Erau prea scumpe cele pe care mi le propunea tipa din Rosiori:(

Buna,

am si eu o prietena care o sa aiba nunta acolo in mai
tu cu ce firma ai facut decoratiulnile si florile?

adrianaz
14.01.2009, 21:20:57
Buna,

Merg si eu la o nunta in mai la CA, o fi aceeasi ? ;)

Am mai scris pe aici pe forum, firma de decoratiuni e din Rosiori si am fost foarte multumita de ce au realizat, doar ca au luat cam mult pe flori. Firma se numeste Avalanche, insa nu am numarul tipei, dar daca vrei, pot sa iti fac rost de el. Iti dau MP daca dau de nr ei.

Lumanarile le-am facut in Turnu dar nu am fost incantata si nu recomand. Erau prea scumpe cele pe care mi le propunea tipa din Rosiori:(aa

Buna
Multumesc pentru raspuns.
Nunta va fi pe 16 mai, nu stiu dc e aceeasi, ar fi o coincidenta frumoasa.
M-ar ajuta mult numarul de telefon al celor de la avalanche, pentru ca nu le-a gasit site sau date de contact si e un pic cam necajita ca nu a gasit nicio firma care sa faca la Turnu.
Cum ai procedat tu cu tortul, coafatul si machiajul?

cezarra
15.01.2009, 12:41:00
Din pacate nu e in aceeasi zi nunta, eu am cu o saptamana mai inainte.

Tortul l-am facut la ei, la Casa Armatei: diplomat cu fructe de padure. Tipa de acolo face acasa torturile si se pricepe.

Pentru coafat.. nu pot sa iti recomand ceva anume.. am fost la o tipa la C-uri, dar acum nu mai e acolo, poate lucreaza pe cont propriu... sta la blocurile de langa parc parca... Violeta o cheama. De machiaj pot sa iti recomand cu caldura Mirela de la Valotis. E o tipa super si o cosmeticiana buna.

aa

Buna
Multumesc pentru raspuns.
Nunta va fi pe 16 mai, nu stiu dc e aceeasi, ar fi o coincidenta frumoasa.
M-ar ajuta mult numarul de telefon al celor de la avalanche, pentru ca nu le-a gasit site sau date de contact si e un pic cam necajita ca nu a gasit nicio firma care sa faca la Turnu.
Cum ai procedat tu cu tortul, coafatul si machiajul?

cezarra
15.01.2009, 12:51:43
daca vrei numarul de telefon, crd ca va trebui sa imi dai adr ta de mail, ca nu ai suficiente mesaje ca sa iti pot da PM.

adrianaz
15.01.2009, 21:34:28
Multumesc, am primit si numarul.
Am mai vorbit si la crystyn events din alexandria. Sa vedem ce oferta imi fac si ei.
Stiu si eu de Mirela, insa nu stiu daca sa imi fac si parul la ei pentru ca nu stiu pe nimeni care sa isi fi facut de curand acolo. Mi-ar fi un pic cam greu sa imi fac parul undeva si machiajul in alta parte.
Mi-a placut cum arata tortul, banuiesc ca era si bun...

PS: Foarte dragute pozele, am mai recunoscut si eu pe cate cineva din Turnu.

carageac
16.01.2009, 15:26:28
din cate stiu eu codrea e acolo la t-uri,nu?la ala va referiti?
mie mi se pare naspa aclo pt k sunt practic 2 sali si e si foarte scump

Da, la Codrea este acolo la T-uri. Este unul dintre cele mai elegante restaurante din Turnu. A fost renovat anul trecut, nu sunt tavane patate de la inundatie asa cum sunt la Casa Armatei si nici nu are aspect de hambar ca la Tilea. Iar patronul si chelnerii sunt de nota 10.
Anul trecut meniul a fost 150 de lei (mancare + bautura), si nu este un meniu banal de nunta, cum este de obicei pe la celelalte restaurante...
patronul a stat si ne-a explicat ce poate sa faca, care sunt noutatile din meniu si cum putem impresiona invitatii prin cateva dintre specialitatile lor. de exemplu la fripturi pe langa porc si pui am servit niste rulouri extraordinare. aperitivul este extrem de bogat si aranjat intr-un anume fel, iar pestele a fost facut la cuptor cu cascaval... Pentru bautura a fost amenajata o masa sub forma unui barulet cu pahare cu umbreleute...s-a servit tot ce au cerut mesenii, noi am cumparat doar camparii si whiski restul am platiti la bar...Credema ca 150 de lei pentru toate astea nu este deloc scump comparativ cu tilea unde doar mancarea era 120 de lei si la hotel tot cam asa era... Iti asigura husele de scaun si de mese si iti face si aranjamentele florale, ceea ce nu se intampla la Casa Armatei, de exemplu.
Am fost la nunti in Turnu la Hotel si la Casa Armatei dar mancarea nu se compara cu cea de la Codrea.
Daca asta este un meniu "scump" sunt curioasa ce ai gasit prin alte restaurante din Turnu...

Daca vrei, pot sa iti trimit poze cu meniul.

cezarra
16.01.2009, 19:32:19
Am fost si eu la Codrea si arata bine, cel putin pentru o nunta mai restransa. Nu cred sa incapa peste 150 persoane si sa se simta bine. In plus, cred ca nu face fata sistemul de ventilatie. De fiecare data cand merg la Codrea chiar si la un suc, ajung acasa afumata raaaau.

Cat despre mancare sau aranjamente, nu am auzit de rau, doar de bine. Stiu doar ca iti impune sa iei de la ei vinul, si probabil si aranjamentele. Ca pret nu e scump, dar nu stiu daca e chiar foarte ieftin.
Cat despre Casa Armatei...

Sala de la CA a fost renovata(intr-un final au varuit si nu mai sunt pete pe tavan), iar spatiul este muuult mai generos pentru dans. Ce e drept, poate mancarea nu e ca la Marriot sau un restaurant de fite dar oamenii sunt deschisi.

La CA au si ei huse, esarfe dar niste culori care... nu m=au impresionat deloc: alb cu rosu si auriu cu lila. Seful de sala este ok la CA si cooperativ. Nu ne-a impus sa nu aducem de acasa ceva.. am adus alune, fistic, cafea si lapte condensat, fructe, tarii, suc natural, apa.
Depinde pana la urma si ce vrei.. daca oamenii or sa danseze mult, daca vin mai mult sa stea la masa.. cati oameni ai.. ai formatie, Dj... sunt multe aspecte de luat in considerare.

Oricum trebuie sa le vezi pe amandoua, aranjate, nearanjate si sa vezi ce poti sa faci, cum discuti cu oamenii de acolo... ca de furat te fura oriunde, tu trebuie sa fii multumita de ce ai realizat si sa vezi asta pe fetele invitatilor tai si sa se citeasca si la tine pe fata.

Da, la Codrea este acolo la T-uri. Este unul dintre cele mai elegante restaurante din Turnu. A fost renovat anul trecut, nu sunt tavane patate de la inundatie asa cum sunt la Casa Armatei si nici nu are aspect de hambar ca la Tilea. Iar patronul si chelnerii sunt de nota 10.
Anul trecut meniul a fost 150 de lei (mancare + bautura), si nu este un meniu banal de nunta, cum este de obicei pe la celelalte restaurante...
patronul a stat si ne-a explicat ce poate sa faca, care sunt noutatile din meniu si cum putem impresiona invitatii prin cateva dintre specialitatile lor. de exemplu la fripturi pe langa porc si pui am servit niste rulouri extraordinare. aperitivul este extrem de bogat si aranjat intr-un anume fel, iar pestele a fost facut la cuptor cu cascaval... Pentru bautura a fost amenajata o masa sub forma unui barulet cu pahare cu umbreleute...s-a servit tot ce au cerut mesenii, noi am cumparat doar camparii si whiski restul am platiti la bar...Credema ca 150 de lei pentru toate astea nu este deloc scump comparativ cu tilea unde doar mancarea era 120 de lei si la hotel tot cam asa era... Iti asigura husele de scaun si de mese si iti face si aranjamentele florale, ceea ce nu se intampla la Casa Armatei, de exemplu.
Am fost la nunti in Turnu la Hotel si la Casa Armatei dar mancarea nu se compara cu cea de la Codrea.
Daca asta este un meniu "scump" sunt curioasa ce ai gasit prin alte restaurante din Turnu...

Daca vrei, pot sa iti trimit poze cu meniul.

cezarra
16.01.2009, 19:33:22
P.S. Mancarea nu e asa de buna la hotel. Am fost acolo si la o nunta si de revelion si nu m-au impresionat. iar capacitatea.. optima, cred ca e pana in 100 persoane.

cezarra
16.01.2009, 19:40:03
Ai grija cu C.E. Pe site-ul lor aveau poze de la mine de la nunta... si cum am mai zis undeva, nu am lucrat cu ei. Convinge-te ca stiu sa faca ceea ce promit.

Cat despre par si machiaj, eu m-am aranjat in locuri diferite si nu am avut mari probleme. Ce e drept, ca a stat cineva dupa mine si m-a dus de colo colo.. dar se poate.

Tortul.. da, a fost bun. Am mai comandat de la tipa aia inca 2 torturi dupa nunta :D, insa as fi vrut sa il aranjez cu niste trandafiri naturali rosu inchis dar cum ii folosisem pe toti prin sala, si nu am gasit in turnu altii frumosi am renuntat la idee si l-am lasat simplu. Ca idee de ce voiam sa iasa iti atasez poza. A 2-a poza e mai mult in directia a ceea ce voiam eu, dar un pic prea incarcat.

Let me know if I can help u!

Am mai vorbit si la crystyn events din alexandria. Sa vedem ce oferta imi fac si ei.
Stiu si eu de Mirela, insa nu stiu daca sa imi fac si parul la ei pentru ca nu stiu pe nimeni care sa isi fi facut de curand acolo. Mi-ar fi un pic cam greu sa imi fac parul undeva si machiajul in alta parte.

cezarra
16.01.2009, 19:43:04
Am uitat sa iti zic: esarfele de la scaune erau ale a noastre, nu ale Nicoletei sau ale salii. La fel si esarfele de pe sus, albe. Daca vobesti cu Nicoleta sunt curioasa cu cat a crescut tarifele anul asta:)8-|

mykutza
16.01.2009, 21:28:38
cezara,da stii ce nu vad eu?nu vad nici o poza in care sa fie ringul de dans...k mie asta nu mi-a placut la tilea k erau stalpii aia si nu se putea dansa..ai vreo poza asa?pleaseeeeeeeeee :*^:)^

mykutza
16.01.2009, 21:30:20
si caragea..mie imi place la t-uri ca si noi cand ne ducem la suc tot acolo mergem...doar ca mi se pare mic pentru cate persoane avem noi..

carageac
17.01.2009, 19:09:32
"Am fost si eu la Codrea si arata bine, cel putin pentru o nunta mai restransa. Nu cred sa incapa peste 150 persoane si sa se simta bine. In plus, cred ca nu face fata sistemul de ventilatie. De fiecare data cand merg la Codrea chiar si la un suc, ajung acasa afumata raaaau.

Cat despre mancare sau aranjamente, nu am auzit de rau, doar de bine. Stiu doar ca iti impune sa iei de la ei vinul, si probabil si aranjamentele. Ca pret nu e scump, dar nu stiu daca e chiar foarte ieftin. "

La Codrea incap 140 - 150 de persoane iar sistemul de ventilatie a facut fata, in nici un caz nu s-a simtit miros de tigara si am avut nunta intr-o zi cu 27 de grade afara...
Pe aranjamentele de flori nu ne-a luat nici un ban si le-a facut cu florile lui (nu erau aranjamente cu tija metalica, ci flori aranjate in burete pe un suport).
Nu ne-a impus sa cumparam vinul de la el, dar dupa ce am gustat vinul pe care ni-l oferea am preferat sa il cumparam de la el. Si sucurile tot de la ei le-am cumparat - nu avea sens sa stau sa ma car cu baxurile de suc si de vin la spinare in ajunul nuntii...Am avut mai putina bataie de cap. De fapt noi nu am cumparat nimic din afara...nici fructe, nici rontaielile nimic...Doar whiski si campari...

In cei 150 de lei a intrat absolut tot - de la aranjatul restaurantului, pana la fructele de pe masa, rontaieilie si toata bautura. Eu nu am gasit un pret mai bun in Turnu iar in Bucuresti nici atat - de fapt, nunta pe care am facut-o in Bucuresti, la restaurantul MAI-ului - adica nu prin vreun cartier laturalnic a fost sub ce a iesit la Codrea....

Nu stiu daca s-a mai scris pe aici, dar cat a fost meniul la Casa Armatei?

La Casa Armatei am fost la o nunta in iunie 2008, e posibil sa o fi renovat intre timp. Ca spatiu CA nu se compara cu nimic din Turnu.

La CA ringul de dans este chiar la intrarea in sala - o sala rotunda, impunatoare cu o oglinda mare. Este suficient loc de dans.

"ca de furat te fura oriunde" - cum asa? noi nu am avut neplacerea asta nici la Codrea si nici la nunta din Bucuresti.

Cezara, mi-am dat seama ca am fost la o nunta la Hotel si am stat la aceeasi masa cu tine si cu sotul tau, fata in fata :) v-am recunoscut din poze...

Nu stiu daca ai mai scris pe aici, dar m-ar interesa pe cine ai avut fotograf la nunta. Era din Turnu sau l-ai adus de pe undeva? Si cati banuti v-a luat? Ma interesez pentru botez :)

La Tilea nu am fost la nici o nunta, dar atunci cand am fost sa vedem sala mi s-a parut un ecou ciudat. Nu stiu cum se aud formatiile acolo...Si mi s-a parut o sala pe care nici nu o prea poti aranja cine stie ce - cu stalpii aia si parca erau imbracati in lambriuri de lemn...

elyely84
18.01.2009, 10:59:04
cezzara, esti o enciclopedie, de ce nu te apuci de treaba in sectorul asta?

cezarra
19.01.2009, 19:15:00
La Tilea, spatiul de dans e pe mijloc, pe exterior sunt mesele... intre stalpii aia. Insa e cam aiurea, pentru ca nu prea ai loc. Acu depinde si ce mari dansatori sunt la nunta. Dar oricum, la hore se ridica lumea si se formeaza 2-3 hore-ntruna chiar. Iti arat o poza, dar nu stiu daca e cea mai concludenta.. alta mai clara nu am.

Poate pot sa iti dau si o poza de la CA... daca gasesc una ca si comparatie.
Primele 2 sunt de la Tilea, urmatoarele de la CA(poti remarca sunt cate 2-3 hore intr-una )

cezara,da stii ce nu vad eu?nu vad nici o poza in care sa fie ringul de dans...k mie asta nu mi-a placut la tilea k erau stalpii aia si nu se putea dansa..ai vreo poza asa?pleaseeeeeeeeee :*^:)^

cezarra
19.01.2009, 19:25:52
La Codrea incap 140 - 150 de persoane iar sistemul de ventilatie a facut fata, in nici un caz nu s-a simtit miros de tigara si am avut nunta intr-o zi cu 27 de grade afara...
Poate ca acum nu ii da drumul.. eu am fost acolo doar la un suc. Dar sambata merg la o nunta si daca vreti va dau detalii.

Nu ne-a impus sa cumparam vinul de la el, dar dupa ce am gustat vinul pe care ni-l oferea am preferat sa il cumparam de la el. Si sucurile tot de la ei le-am cumparat - nu avea sens sa stau sa ma car cu baxurile de suc si de vin la spinare in ajunul nuntii...Am avut mai putina bataie de cap. De fapt noi nu am cumparat nimic din afara...nici fructe, nici rontaielile nimic...Doar whiski si campari...

Am auzit ca acum impune vinul... nu stiu cat de bun e. Eu am preferat sa il aduc pentru ca am un verisor in Vrancea si stiu ce vin are, si am luat de la el pentru calitate. Dar am preferat sa imi aduc eu bautura, poate ca eu am preferat Martini si el imi oferea Garonne, sau la un pret dublu decat l-am gasit eu. Pana la urma, tine de timpul pe care il ai si posibilitatile pe care le ai.. Daca ai timp sa stai sa cauti oferte in Metro/Cora/Carref sau alt magazin si sa cumperi cand e cea mai buna oferta...

Nu stiu daca s-a mai scris pe aici, dar cat a fost meniul la Casa Armatei?

Nu pot sa iti spun cat m-a costat meniul.. ei au zis 90 Ron/persoana, dar in conditiile in care eu aduceam de acasa: apa, suc, crantanele, sampanie, fructe, aranjamente florale si toata decorarea salii, tortul, muraturi. Ei veneau cu aperitivul, pestele, sarmalele, friptura( btw: sarmalele le fac naspa daca nu puteti sa va bagati printre ei. Noi am insistat sa ne ia anumita carne nu de la Cristim sau ce luau ei, si a stat cand s-au facut sarmalele cu ele)

La Casa Armatei am fost la o nunta in iunie 2008, e posibil sa o fi renovat intre timp. Ca spatiu CA nu se compara cu nimic din Turnu.
La CA ringul de dans este chiar la intrarea in sala - o sala rotunda, impunatoare cu o oglinda mare. Este suficient loc de dans.
Am auzit ca au renovat. Nici la mine nu a fost renovat desi am tot insistat... Dar acu, pe iarna cica au varuit sala mica. Am sa vad in mai si atunci ma conving:)

Cezara, mi-am dat seama ca am fost la o nunta la Hotel si am stat la aceeasi masa cu tine si cu sotul tau, fata in fata :) v-am recunoscut din poze...
Imi pare rau, eu nu pot sa spun acelasi lucru. oricum nu prea am stat atunci, si nu prea retin fetze, asa ca te rog sa ma ierti. Cand ma mai vezi sa ma atentionezi!:)>-

Nu stiu daca ai mai scris pe aici, dar m-ar interesa pe cine ai avut fotograf la nunta. Era din Turnu sau l-ai adus de pe undeva? Si cati banuti v-a luat? Ma interesez pentru botez :)
Nu au fost din Turnu, ci din Bucuresti, dar tipul cu care am vb era de pe langa turnu si au cerut doar contravaloarea serviciilor si transportul dus-intors... nu au trebuit si cazati. au si site: mitcontinental . ro, si acolo gasesti si detalii. Mie mi-au placut pozele tipei, de la sedinta foto.. in rest, au ramas 2 baieti cu noi(la biserica, seara, la primarie), unul pentru poze, unul pentru filmat.

Cam atat...

cezarra
19.01.2009, 19:29:01
Daca stai mai mult pe miresici ajungi sa stii cate ceva... Dar nu e suficient sa te apuci de afaceri. Sau poate nu pentru mine. :-" Eu vreau doar sa ajut, daca pot.

cezzara, esti o enciclopedie, de ce nu te apuci de treaba in sectorul asta?

cezarra
19.01.2009, 19:33:08
Si la CA fura, eu cel putin am observat asta: am adus 2 kg de alune si 2 de fistic si pe mese era f putin si atunci am intrebat ce s-a intamplat si au spus ca atat le-a ajuns. Dar am gasit o punga sub o masa.. PLINA.

"
"ca de furat te fura oriunde" - cum asa? noi nu am avut neplacerea asta nici la Codrea si nici la nunta din Bucuresti.

adrianaz
19.01.2009, 21:56:50
Si la CA fura, eu cel putin am observat asta: am adus 2 kg de alune si 2 de fistic si pe mese era f putin si atunci am intrebat ce s-a intamplat si au spus ca atat le-a ajuns. Dar am gasit o punga sub o masa.. PLINA.

revin si eu...
am luat legatura cu cei de la Rosiri- avalanche si ramasese sa imi trimita cateva poze cu ce ar putea ei sa imi faca si niste preturi orientative si nu mi-au raspuns. au trecut deja vreo 5 zile.
Am mai luat legatura cu cei de la crystyn din alexandria si au fost un pic mai promti...
ideea e ca nu prea am cu ce sa compar oferta lor si din ce am calculat eu m-ar duce cam la 3500 ron si din cate am vazut din pozale tale nu am chestii in plus fata de tine.
faldurile alea care sunt pe tavan erau puse de cei de la CA sau ti-le-au pus cei de la agentie?

mykutza
20.01.2009, 12:19:09
ms cezara...>:D<
la tilea stiam cum e..la CA arata kiar bine..imi place..

Copacel
20.01.2009, 16:50:22
Salutare tuturor!

Primul meu post, am emotii! :)
Foarte bun acest topic, foarte util, am multe de invatat!
Mai am opt luni pana la nunta, deocamdata nu am facut nimic, nici macar lista cu invitati! ..... Aaa, am cumparat vinul!
Voi cand ati inceput pregatirile, e mult de umblat, e greu?
Numai cand ma gandesc: liste peste liste, costume, verighete, invitatii, flori, torturi, telefoane peste telefoane, etc.....!
Eeee, sanatosi sa fim!
>:D<

cezarra
21.01.2009, 07:28:55
Eu am fost la ei in Rosiori de cateva ori si mi-a placut ce am vazut. Dar nu m-am luat neaparat dupa poze, pentru ca in ziua cand a venit ea la sala nu a adus cataloagele si era deja f tarziu dar i-am explicat ce vreau si a inteles, chiar a venit cu idei. Cunoaste mai toate salile si stie ce se poate. Cel putin cu CA a mai lucrat si inainte de nunta mea.

Eu am avut asa:

- covoras rosu la intrare
- 3 bulgari din gerbera rosie
- arcade interioare: tull, iedera artificiala si trandafiri naturali
- arcada exterioara si 10 stalpisori(arcada si stalpisorii au fost decorati artificiali, sau cel putin asa i-am luat de la ea, insa itnre timp m-am razgandit si am adus eu trandafiri pentru arcada si i-a aranjat ea. Stalpisorii au ramas artificiali)
- huse scaune albe( are si esarfe si alte huse, dar eu voiam esarfe de scaune grena si le-am confectionat singuri... le avem acasa)
- 20 aranjamente florale pentru mesecu crizanteme si un trandafir rosu
- buchet cununie din 9 trandafiri, buchete religioasa(nasa 9 trandafiri, eu ... fara numar. Glumesc, nu mai stiu cati am avut, cred ca 11 sau pe undeva pe acolo)
Ce vezi pe sus sunt tot ale noastre, de fapt, cred ca au ramas la sala, ca le-au vrut ei, si noi le-am pus pentru ca ea a zis ca a avut un accident de munca si nu isi mai pune oamenii sa se cocoate.

Husele le-au pus ei pe scaune dar esarfele, fetele de masa si am avut niste material grena si pentru mese, la fel ca esarfele de sus... sunt puse de noi. Ne-a costat in jur de 2700 Ron. Daca vrei preturile detaliat, ti le dau prin pm. Nu stiu daca a mai crescut sau nu preturile...

revin si eu...
am luat legatura cu cei de la Rosiri- avalanche si ramasese sa imi trimita cateva poze cu ce ar putea ei sa imi faca si niste preturi orientative si nu mi-au raspuns. au trecut deja vreo 5 zile.
Am mai luat legatura cu cei de la crystyn din alexandria si au fost un pic mai promti...
ideea e ca nu prea am cu ce sa compar oferta lor si din ce am calculat eu m-ar duce cam la 3500 ron si din cate am vazut din pozale tale nu am chestii in plus fata de tine.
faldurile alea care sunt pe tavan erau puse de cei de la CA sau ti-le-au pus cei de la agentie?

cezarra
21.01.2009, 07:36:12
TIpa din Rosiori are de toate: marturii, pahare, cocarde, cosulete... eu am preferat sa imi fac singura marturiile cu material din europa, si pietricele albe

A propos, si pe masa am aranjat niste pietricele albe... cred ca am avut vreo 4-5 pungi mari pentru toata sala.

Paharele le-am facut tot eu, desi erau vreo 30 ROn prin europa si nu stiu cat la ea. Tacamurile de tort.. la fel, am cumparat tacamurile, banda organza alba si grena si trandafirasi din europa. Si multa.. PICATURA :)

Cutia de dar am avut-o eu, sub forma unui cufar, insa nu am folosit-o.. am tinut0o pe langa masa :).

Plicurile de bani care au servit si pe post de carduri de masa le-am facut tot eu cu carton grena si alb.

Cocardele le-am luat din europa. Am luat trandafirasi si pentru marturii.

Daca ai vazut vreuna din pozele mele la Crystin... let me know.

cezarra
21.01.2009, 07:50:08
Buna si bine ai venit printre noi! Sa ai spor la miresit.

Ai noroc ca ne-ai gasit pe noi ;) eu mi-as fi dorit sa gasesc pe cineva care a avut nunta in aceeasi sala cu mine sa imi spuna ce si cum... dar m-am descurcat. Stai linistita ca se rezolva toate.

Incepe cu lista invitatilor( nu mai mult de 250 pentru ca o sa fie aglomerat.. depinde si cum vrei aranjate mesele in sala: stil pomana sau altfel.. ei o sa iti propuna stil "pomana", dar poti sa insisti daca vrei altfel - eu am insistat ;))) si apoi uita-te de invitatii. Noi am fost prin Bucuresti, la TBZ cred si am vazut o groaza de cataloage. Ne-am ales modelele si apoi am cautat pe net, unde am gasit un pret mult mai bun. Sunt 2 firme din Sibiu, daca ai rabdare sa citesti tot ce scrie la invitatii de nunta...:-" daca nu, dai search dupa invitatii de nunta sau invitations si gasesti firmele alea doua din Sibiu de care iti spuneam.

Cauta-ti intre timp formatie si foto-video... ca sa fii sigura ca ii prinzi!

Fixeaza- rezerva-ti si la biserica ziua; si ora o fixezi... mai aproape de eveniment. Uita-te si de oferte pentru luna de miere.. poti alege spania, tenerife, egipt, etc.. ai mai multe optiuni pentru perioada aia. Vezi la topic. Poti sa te inspiri si din topicul Miresici de septembrie 2009 ;)).

Apoi te gandesti cum vrei sa arate sala si la topicul de decoratiuni gasesti sute si mii de idei din care te poti inspira. Daca ai timp sau te pricepi, poti sa iti faci tu muuulte din ce ele, si iesi ieftin.. dar e complicat, mai ales cu florile. Mai bine sa ai pe cineva sa se ocupe de ele.. o ruda care se pricepe, sau o firma specializata.

Cauti si rochita si costumul(la el e mai usor)... vezi ca la sf lunii sunt targuri de nunti si poti sa gasesti vouchere de reducere, si rochii la reducere.. din vechea colectie dar nu e mare diferenta. Rochia mea a fost in catalogul 2008 si am vazut-o si in 2009 asa ca... du-te daca esti prin bucuresti, 29-30 ianuarie cred ca e primul.. nu mai stiu sa iti zic exact care. Acolo poti gasi si aranjamente.. foto-video...

Daca am uitat ceva... let me now.

Noi am facut singurei: pahare, place-carduri/plicuri de bani, marturii, tacamuri pentru tort, ne-au ajutat parintii cu esarfe de scaune si esarfe din saten pt pus pe sus....

Sper sa te ajute ce ti-am scris. Mult succes si suntem aici!

Salutare tuturor!

Primul meu post, am emotii! :)
Foarte bun acest topic, foarte util, am multe de invatat!
Mai am opt luni pana la nunta, deocamdata nu am facut nimic, nici macar lista cu invitati! ..... Aaa, am cumparat vinul!
Voi cand ati inceput pregatirile, e mult de umblat, e greu?
Numai cand ma gandesc: liste peste liste, costume, verighete, invitatii, flori, torturi, telefoane peste telefoane, etc.....!
Eeee, sanatosi sa fim!
>:D<

cezarra
21.01.2009, 08:05:22
A propos de aranjatul salii.. iti dau varianta clasica pe care ti-o sugereaza ei, si varianta noastra. Poti sa te gandesti si la alte modalitati.

Si alte poze de pe parcurs...

Copacel
21.01.2009, 12:09:53
Multumesc Cezarra!
Esti foarte amabila. Te numesc: Cezarra wedding free encyclopedia!
=D> <:-P
Invitati nu cred ca avem mai multi de 200-220, nici nu as vrea, e prea mare balamucul!
Mesele nu le vrem stil "pomana", imi place asa cum le-ati avut voi!
De invitatii nu-mi fac griji, se gasesc prin multe locuri!
Formatie avem: Amadeus, foto-video nu. Sper sa gasim!
La biserica vrem sa mergem inainte de a merge la restaurant, o sa ne programam la biserica cat de curand!
Si noi vrem sa facem cate una alta, faci si economie de bani si totodata te simti mandra cand stii ca sunt facute "cu manutele astea doua ..."
Rochita, costum, prin luna iulie o sa cumparam, pana atunci studiem piata!
Targ de nunti o sa fie in zilele de 30, 31 ianurie si 1 februarie la Romexpo. Nu o sa-l ratam!

Of, greu e sa vorbesti la plural!

adrianaz
21.01.2009, 15:54:24
Pana acum nu am vazut nicio fotografie de-a ta pe la ei (crystyn), oricum nu au prea multe pe site.

Am inteles eu bine sau au fost probleme de acest gen cu ei?
Eu m-am inteles destul de bine pana acum cu tipa de acolo...
Bine, ideea e ca eu vreau sa fac sala cu alb si vernil si nu imi place varianta pe care mi-a dat-o ea:( . Sper sa gasim pana la urma.
Pe tine te-a costat mai putin sa faci tu husele decat sa le inchiriezi?
Ca ma gandesc ca daca nu imi gaseste culoarea care sa imi placa ar fi o idee sa mi le fac eu...:D, cu toate ca preturile lor pentru huse sunt chiar ok.

cezarra
22.01.2009, 07:20:42
Noi ne-am facut singuri esarfele ca nu am gasit culoarea respectiva si am fost si am cumparat organza din europa(din Sam) si am cusut-o in Turnu. Poti sa faci si tu la fel, daca vorbesti inainte cu cei de la firma de decoratiuni si ar fi de acord sa le ia ei esarfele/husele, depinde ce vrei sa faci, si sa iti reduca din pret. Lor sigur le vor folosi, mai ales ca sunt la inceput de drum. Sau la sala, daca vor sa isi faca un nou rand de huse/esarfe.

Noi am inchiriat husele, si doar esarfele au fost ale noastre. Nu stiu daca ne-a costat mai putin... pe material am dat 4-4.5 Ron/metru liniar si am luat vreo 200 metri, dar ne-ar mai fi trebuit. Din latimea lui(1.5 m) am facut 3 esarfe. Ca lungime, noi am taiat la 1.5 m dar ar fi trebuit la 2. Fa-ti calcule, ca ai nevoie de 160 metri pentru 230-240 esarfe de 2 m lungime si 0.5 latime... asta daca nu vrei sa iti acopere tot spatarul scaunului.

Husele de scaun probabil te-ar costa destul de mult, fiind mai mari.. cred ca am vazut pe undeva pe forum scris cum sa le faci, dar nu mai stiu sa te indrum exact unde... http://www.miresici.ro/showpost.php?p=514559&postcount=374 aici gasesti un post in care explica tipa, ai putea sa o contactezi pe mamuska, cred ca ea te-ar putea ajuta mai mult. Pentru huse ai putea folosi satin mat/poplin/brocart. dar mai bine intreab-o pe ea, sigur te va ajuta.

Si iti adaug si niste poze, tot de pe forum, ca inspiratie. Cauta la Decoratiuni neflorale: http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=188 si ai sa gasesti o gramada de idei. Si la nunti tematic: http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=109

..
Bine, ideea e ca eu vreau sa fac sala cu alb si vernil si nu imi place varianta pe care mi-a dat-o ea:( . Sper sa gasim pana la urma.
Pe tine te-a costat mai putin sa faci tu husele decat sa le inchiriezi?
Ca ma gandesc ca daca nu imi gaseste culoarea care sa imi placa ar fi o idee sa mi le fac eu...:D, cu toate ca preturile lor pentru huse sunt chiar ok.

cezarra
22.01.2009, 07:36:51
Spor la miresit. Sa ne tii la curent! Sper sa iti gasesti tot ce iti doresti si sa iti iasa minunat!

Multumesc Cezarra!
Invitati nu cred ca avem mai multi de 200-220, nici nu as vrea, e prea mare balamucul!
La biserica vrem sa mergem inainte de a merge la restaurant, o sa ne programam la biserica cat de curand!
Si noi vrem sa facem cate una alta, faci si economie de bani si totodata te simti mandra cand stii ca sunt facute "cu manutele astea doua ..."
Targ de nunti o sa fie in zilele de 30, 31 ianurie si 1 februarie la Romexpo. Nu o sa-l ratam!

cezarra
22.01.2009, 07:45:37
Imi cer scuze - si public- daca ti se pare ca am insistat prea mult. De Casa Verda eu nu auzisem inainte sa citesc pe topicul de Decoratiuni din Alexandria, preturile sunt cam mari, si ce vad la ei pe site e frumos.. mai ales daca au experienta si cunosc salile te si indruma, si iti recomanda ce e mai bine pentru sala respectiva.

Iti doresc sa ai aranjamente asa cum le visezi si sa ne pui poze dupa \:D/

Spor la miresit!

scuzee......DAR CRED CA AI O PROBLEMA.....DE CE FACI ATATA RECLAMA LA ....(NU STIU CINE) DIN ROSIORI?
Mie nu mi s-au parut deloc parolisti.

Eu cand eram la faza de cautat, cea mai cea mi s-a parut casa verda au niste aranjamente extra dar in ceea ce priveste relatia calitate-pret si....promptitudinea....am ales crystyn events.
Asta nu inseamna ca indrum pe toate miresicile spre ei.....mai ales ca fiecare trebuie sa stie ce vrea si sa prospecteze piata.

adrianaz
23.01.2009, 10:11:34
Imi cer scuze - si public- daca ti se pare ca am insistat prea mult. De Casa Verda eu nu auzisem inainte sa citesc pe topicul de Decoratiuni din Alexandria, preturile sunt cam mari, si ce vad la ei pe site e frumos.. mai ales daca au experienta si cunosc salile te si indruma, si iti recomanda ce e mai bine pentru sala respectiva.

Iti doresc sa ai aranjamente asa cum le visezi si sa ne pui poze dupa \:D/

Spor la miresit!

Poate ca si eu am insistam cam mult pe discutiile despre cei din Rosiori si din acesta cauza Cezara a tot VOrbit de ei. Avand in vedere ca sala ei a aratat foarte OK amenajata asa e normal ca toata lumea sa o intrebe cu cine a lucrat

carageac
23.01.2009, 16:56:29
"scuzee......DAR CRED CA AI O PROBLEMA.....DE CE FACI ATATA RECLAMA LA ....(NU STIU CINE) DIN ROSIORI?
Mie nu mi s-au parut deloc parolisti."

elyely84 - cred ca esti singura de pe aici care a fost deranjata de posturile Cezarei...este foarte dragut din partea ei ca ne impartaseste detaliile de la nunta ei.
fiecare are dreptul sa isi spuna parerea buna sau proasta despre cei cu care a lucrat...

cezarra
26.01.2009, 08:17:44
Dragelor,

Sambata am fost la o nunta la Codrea si am ramas placut impresionata. Sala arata bine, localul e amenajat cu gust, o bila alba pentru ei. Ce nu imi place f tare e ca spatiul de mese e separat de cel de dans.. dar am trecut peste, am stat mai mult pe ring decat la masa <:-P

Mancarea nu doar ca a fost f gustoasa ci a fost si aspectuoasa... am cateva poze ca exemplificare. Muzica a fost asigurata de formatia ALFA, si au avut o prestatie de nota 10. Au cantat vreo 2 manele, dar cu gust.

A fost un pic de fum de tigara la inceput, dar am vazut ca sus, deasupra usii, de la intrarea din spatiul de mese erau doua puff-uri care mai dadeau parfum.. si a fost ok. A fost cald, dar au dat drumul la AC in spatiul de dans, ca altfel....#:-S

Va pun cateva poze. Enjoy!

carageac
26.01.2009, 13:43:21
Ce este in poza 80? pare a fi pestele...
lamaia la peste, la noi a fost pusa intr-o plasuta, ca sa nu pui mana direct pe lamaie - un fel de tul...si langa peste am avut legume mexicane. arata superb...din pacate nu am poze pe calculatorul asta...dar toata lumea a laudat pestele...
cat a fost meniul, ai idee?

cezarra
26.01.2009, 14:36:45
Da, in poza e pestele.. era cu cascaval si ou deasupra si era interesant, gustos... Din pacate nu stiu sa iti zic cat a fost meniul. Stiu ca doar vinul l-au adus ei, restul Codrea.

Ce este in poza 80? pare a fi pestele...
lamaia la peste, la noi a fost pusa intr-o plasuta, ca sa nu pui mana direct pe lamaie - un fel de tul...si langa peste am avut legume mexicane. arata superb...din pacate nu am poze pe calculatorul asta...dar toata lumea a laudat pestele...
cat a fost meniul, ai idee?

Copacel
26.01.2009, 15:34:54
Intradevar, la Codrea e destul de placut, spatiul e putin cam mic!
O nunta cu 200-220 de invitati nu prea ai cum sa faci acolo!

cezarra
27.01.2009, 10:28:34
Da, capacitatea salii ar fi singurul inconvenient... SIngura sala mare, care permite o nunta de 200 persoane este CA... Pacat ca nu investeste nimeni sa faca o sala si frumoasa si mare... pe care sa o poti aranja cum vrei, si in care sa iti incapa cate persoane vrei.. eventual cu un cort... pe malul dunarii, cred ca ar iesi frumos.

carageac
05.02.2009, 16:24:54
Noi botezul as vrea sa il facem tot la Codrea...
O sa nasc in august si probabil botezul va trebui sa il facem prin octombrie, noiembrie...
Sper sa mai gasim locuri in toamna...

Copacel
05.02.2009, 21:44:28
Dragelor,
Nu stiu ce culori sa aleg pentru funditele de la scaun ... am o mare dilema!!!!????
Cezara, tu ti-ai confectionat singura materialul pentru funditele scaunelor?

Am fost duminica la targul de nunti si am observat ca predomina movul si nuntele de verde pal in aranjamentul meselor....
Dar, mie mi-ar place pe nuanta de portocaliu. Se potriveste portocaliul cu nuanta peretilor de la Casa Armatei???? Cine stie?
Rochite am vazut la preturi acceptabile, doar ca producatorii ofereau discount pe perioada targului si nu prea erau din Bucuresti!

carageac
06.02.2009, 15:54:46
Peretii de la Casa Armatei sunt albi, se asorteaza cu orice...
In sala unde se danseaza aveau niste perdele in culorile curcubeului parca - erau niste nunate foarte pale...si la fel in sala din spate...

Tre sa incerci sa asortezi funditele cu aranjamentele de pe masa, cu florile, cu buchetele etc...
Am vazut o nunta cu aranjamente pe mov, arata superb...

cezarra
07.02.2009, 16:44:09
Aici sunt niste poze de la CA: http://www.miresici.ro/showpost.php?p=1372943&postcount=73
Peretii dupa cum vezi sunt galbeni, portocaliu ar merge... in spatiul de dans perdelele sunt albe, dar cam invechite... nu stiu daca au schimbat ceva, ca nu am ajuns pe acolo de anul trecut, nu am avut ocazia. doar ce am auzit.

Am vazut ca se poarta combinatia maro ciocolatiu cu roz, dar cred ca ar incarca prea mult sala. Mov e o culoare frumoasa si s-a purtat si anul trecut, cred ca ai sa gasesti la topicul cu aranjarea salii idei pentru mov, daca te opresti la culoarea asta.

Noi am ales o culoare mai inchisa, bordeaux-ul acela, si da, am facut noi fundele. Daca te intereseaza, let me know. Le avem pe undeva pe acasa :).

Dragelor,
Nu stiu ce culori sa aleg pentru funditele de la scaun ... am o mare dilema!!!!????
Cezara, tu ti-ai confectionat singura materialul pentru funditele scaunelor?

Am fost duminica la targul de nunti si am observat ca predomina movul si nuntele de verde pal in aranjamentul meselor....
Dar, mie mi-ar place pe nuanta de portocaliu. Se potriveste portocaliul cu nuanta peretilor de la Casa Armatei???? Cine stie?
Rochite am vazut la preturi acceptabile, doar ca producatorii ofereau discount pe perioada targului si nu prea erau din Bucuresti!

Copacel
07.02.2009, 18:52:40
Nu pot da mesaj privat, nu am 10 mesaje postate?!?!:sad:
Ne putem intalni intr-un weekend prin Turnu?

mykutza
11.02.2009, 09:41:53
oare dak nu mai gasesc liber la CA,pot sa fac la bulgari?stie cineva dak a dat drumu la vama acolo langa combinat?

Copacel
11.02.2009, 12:59:36
Acum doua saptamani am fost eu pe la Dunare si nu erau finalizate lucrarile la feribot. Pana la sfarsitul anului cred ca se va putea trece la bulgari!

mykutza
11.02.2009, 15:20:30
cred k am innebunit de tot da kiar a inceput sa imi surada ideea :))

Copacel
12.02.2009, 12:11:46
Nu-i foarte rea ideea, dar, nu prea ai cum sa o pui in practica!
Daca era pod rutier intre Turnu si Nicopole ..... alta viata!!!
Cu feribotul sansele sunt foarte mici.
De exemplu: la ora 18, toti nuntasii sa fie pe malul Dunarii, traversati, va distrati, apoi la ora 5 a.m. trebuie sa-i aduci inapoi. Daca cineva nu are cu ce sa vina din oras pana la Dunare sau invers? Daca cineva vrea sa plece la 12 noaptea, ce face, trece Dunarea inot? Daca, daca, daca .....???

carageac
12.02.2009, 17:39:28
Acum doua saptamani am fost eu pe la Dunare si nu erau finalizate lucrarile la feribot. Pana la sfarsitul anului cred ca se va putea trece la bulgari!

imi si imaginez tot alaiul de la nunta tras pe dreapta de politia bulgara si amenzile curgand ...

am auzit de pataniile unor prieteni pe plaiurile bulgaresti si nu erau foarte dragute...

nu cunosc pe nimeni care sa fi facut o nunta la bulgari, dar cred ca ar fi interesant de vazut cum ar iesi...

carageac
15.03.2009, 09:07:41
Ce stiti de sala Romana de la Hotel? aveti idee cate locuri are?

Sau aveti idee ce restaurante mai au sambate libere in toamana (octombrie, noiembrie)?
Merci

Copacel
16.03.2009, 19:38:20
Restaurante libere sambata, nu cred ca mai gasesti. Vezi ca-si deschide Nicu FSN sala pentru nunti, acum e in constructie. Locatia este acolo unde are restaurant acum, pe 6 Martie. De sala Romana de la Hotel nu stiu nimic. Bafta!!!

adrianaz
17.03.2009, 19:21:36
are cineva idee cate persoane intra in sala mare de la casa armatei? ei mi-au zis ca doar vreo 150 cu mesele asezate in romb (gen ca la Cezara) si mi se pare cam putin... :-?

Copacel
18.03.2009, 15:14:55
are cineva idee cate persoane intra in sala mare de la casa armatei? ei mi-au zis ca doar vreo 150 cu mesele asezate in romb (gen ca la Cezara) si mi se pare cam putin... :-?
Daca vrei sa nu-i asezi "umar la umar", da, 150 de persoane incap. Daca vrei sa-si respire in ceafa unul altuia, atunci poti baga si 200 in sala mare.

carageac
18.03.2009, 15:23:15
Restaurante libere sambata, nu cred ca mai gasesti. Vezi ca-si deschide Nicu FSN sala pentru nunti, acum e in constructie. Locatia este acolo unde are restaurant acum, pe 6 Martie. De sala Romana de la Hotel nu stiu nimic. Bafta!!!

Merci pentru info. Nu stiam ca o sa fie sala de nunti acolo.
Ai idee cand o sa fie gata?

carageac
18.03.2009, 15:26:46
Daca vrei sa nu-i asezi "umar la umar", da, 150 de persoane incap. Daca vrei sa-si respire in ceafa unul altuia, atunci poti baga si 200 in sala mare.

Nu stiu de ce aveam impresia ca la Casa Armatei se pot face nunti si de 250 de persoane...Am fost la o nunta de vreo 200 de persoane acolo...erau mese puse si in sala din spate...adica sala cu oglinizi de la intrare era ringul de dans, dupa care e o sala mai mare plina cu mese si in continuarea acelei sali mai este o incapere un pic mai mica in care erau mese puse...si nu mi s-a parut aglomerat...

cezarra
22.03.2009, 18:39:54
Da, cam asa e. Noi am avut 15 mese cu 10 persoane in sala aia mare. Dincolo, in sala mica intra inca vreo 70-80 de persoane.

Copacel
25.03.2009, 19:02:58
Targ de nunti, 3-5 aprilie, Piata Constitutiei!
Cica ar fi ultimul pe anul asta!

cezarra
07.04.2009, 09:39:45
Merg cam intr-o luna la o nunta la CA... si am sa revin cu detalii... Aranjamente, poze, meniu, poate au mai schimbat ceva. Sunt curioasa daca au aranjat sala cum ziceau: varuit, vopsit, perdele...

Spor la miresit!

claooo
09.04.2009, 15:22:53
buna,
a fost cineva la targul din Constitutiei? am pierdut cv? oricum eu sunt fericita ca mi-am luat rochita pooop

carageac
10.04.2009, 14:24:18
buna,
a fost cineva la targul din Constitutiei? am pierdut cv? oricum eu sunt fericita ca mi-am luat rochita pooop

Felicitari pentru rochita! Asteptam poze :)

claooo
24.04.2009, 10:02:41
buna,
am si eu nevoie de ajutor. vreau sa-mi dati cateva sugestii in ceea ce priveste saloanele din turnu. nu stiu unde sa ma coafez pt nunta:-s , ma gandeam la salonul de langa marin preda dar am inteles ca e cel mai scump si nici nu stiu cum lucreaza. ms poooooop

cezarra
24.04.2009, 10:31:13
Eu am fost la A-uri, nu stiu sa iti spun cum se numeste salonul.tipa.. cred ca Georgeta sau ceva de genul. Ai poze in linkurile de la semnatura.

Cat despre machiaj, recomandare calduroasa: Mirela de la Valotis!

Succes!

buna,
am si eu nevoie de ajutor. vreau sa-mi dati cateva sugestii in ceea ce priveste saloanele din turnu. nu stiu unde sa ma coafez pt nunta:-s , ma gandeam la salonul de langa marin preda dar am inteles ca e cel mai scump si nici nu stiu cum lucreaza. ms poooooop

carageac
24.04.2009, 19:27:18
buna,

Nu iti recomand sa mergi la Flori - la parterul unui bloc, pe straduta cu BeautyCenter. Eu nu am avut timp sa merg la o coafura de proba inainte de nunta si m-am bazat pe recomandaea unei prietene din Trunu insa nu mi-a placut ce a iesit.

claooo
27.04.2009, 13:14:11
ms pt sfaturi, sa vedem pana la urma c o sa iasa :))

carageac
03.05.2009, 20:35:44
Am fost la o nunta sambata, la codrea si nu stiu cum fac ca niciodata nu o nimerec cu coafatul acasa...Mi-am facut programare in spate la CEC, visavi de Marin Preda - la parter au mancare de animale...ca cica e cel mai nou salon din turnu...Am vrut bucle - si ce-a iesit...parca eram scarmanata in cap de o gaina :(
Am nimerit pe mana unei dudui - cica din Islaz, Costina - foarte greu se descurca cu placa...ii scapa parul...ma ars pe ureche...m-a jumulit intr-un hal timp de 2 ore ca in final sa nu iasa nimic...si la final, sa mi-l aranjeze - mi-l tapeaza putin in motul capului...nu a lasat o suvita cu care sa acopere parul facut ghemotoc cu peria, ci pur si simplu la facut ghem in motul capului meu...am zis ca innebunesc...

In acelasi timp mai gateau acolo o mireasa - care a iesit frumos; imi placea cum ii statea...insa mi-era mila de ce era in capul meu...

Va pun poze cu meniul de la Codrea si cu sala :)
Am avut lautarii Teleormanul cu Gelu Voicu - a fost extraordinar. diferenta intre sunetul scos de instrumentele lor si cele ale unor formatii obisnuite era imensa...se auzea tambalul intr-un fel...

Bye'

claooo
04.05.2009, 09:08:12
buna,
la salonul asta m-am gandit si eu, sincer nu stiu c sa zic. imi pare rau pentru experienta ta. cred ca miresele sunt coafate de patroana care se pricepe (din cate am inteles). oricum mai tinem legatura:D. pe tine cat te-a costat coafatul (din curiozitate). cred ca la nunta la care ai fost de decorarea rest s-au ocupat personal (prea e frumos :)) ) ms pentru pozici. pooop

carageac
04.05.2009, 20:12:37
buna,
la salonul asta m-am gandit si eu, sincer nu stiu c sa zic. imi pare rau pentru experienta ta. cred ca miresele sunt coafate de patroana care se pricepe (din cate am inteles). oricum mai tinem legatura:D. pe tine cat te-a costat coafatul (din curiozitate). cred ca la nunta la care ai fost de decorarea rest s-au ocupat personal (prea e frumos :)) ) ms pentru pozici. pooop

50 de lei am dat pe coafura mea irezistibila :)
nu cred ca s-au ocupat ei de aranjarea salii...mai mult ca sigur erau ale restaurantului...

cezarra
12.05.2009, 15:29:14
Buna fetele,

Am fost in weekend in Turnu la o nunta la CA. Si pot sa va spun ca sala arata mult mai bine, muuuult mai curata: au varuit, vopsit, spalat perdelele... si au mese rotunde. Insa, in sala mare nu am vazut sa incapa mai mult de 12 mese rotunde de 10-12 persoane... Asta ar reduce destul de mult capacitatea salii, de la 250 la maxim 200... E bine sa intrebati inainte.

Oricum, sala arata mult mai bine, acum, curatata. Desi am mai vazut urme prin spoatiul de dans. Alte schimbari nu am observat.

Spor la miresit!

cezarra
12.05.2009, 15:30:24
Am auzit ca Violeta ar fi cea mai buna din Turnu.. la coafat. Eu la ea m-am facut, dar nu pot sa zic ca am ramas WOW dupa ea. Insa asa se aude. Acu cica nu mai lucreaza pe la A-uri, ci pe 1 mai... pareri?

claooo
14.05.2009, 15:35:15
buna,
sincer incep sa-mi fac griji (pt coafura). nu sunt sigura dar cred ca salonul din A-uri nu mai este....;)) , o sa mai fac cercetari :) poooooooooooop

adrianaz
31.05.2009, 22:45:15
buna,
sincer incep sa-mi fac griji (pt coafura). nu sunt sigura dar cred ca salonul din A-uri nu mai este....;)) , o sa mai fac cercetari :) poooooooooooop
buna fetelor!
am revenit si eu de data asta cu informatii si in cunostinta de cauza!:))
Acum trei sapt am avut si eu nunta la Casa armatei. Sunt mese rotunde acum la care incap 10-12 pers. In sala mare intra cam 13 mese si in cea mica cel putin 6.
Arata ce-i drept mai bine numai ca la mine au cam facut mofturi ca am ales sa aranjez sala cu altcineva...
Legat de coafat eu m-am facut la salonul de vis-a-vis de Marin Preda si pot sa va spun ca am fost foarte multumita de ceea ce a iesit pentru ca a fost exact ce mi-am dorit si mai ales ca eu am parul blond foarte rar si moale si am vrut bucle. Imi erea foarte teama ca nu o sa imi iasa si nu o sa stea dar a fost ok. Spre dimineata s-a lasat un pic dar din cauza voalului care a fist lug si greu. Pe mine si pe nasa ne-a coafat patroana - Doina iar pe domnisoare cealalta fata, Flori. Cred ca daca spuneti exacte ce vreti fetele inteleg si fac in asa fel incat sa iasa ce vreti. Am inteles ca au fost pesoane care au avut probleme acolo, dar poate mai tine si de noroc. :)>-
Din pacate nu am deocamdata niste poze foarte concludente cu coafurile pentru ca nu le-am primit de la fotograf, dar imediat ce am va dau. Pana atunci va atasez poze cu sala.

vero_deea
31.05.2009, 23:05:22
buna fetelor!
Acum trei sapt am avut si eu nunta la Casa armatei. Sunt mese rotunde acum la care incap 10-12 pers. In sala mare intra cam 13 mese si in cea mica cel putin 6.
Arata ce-i drept mai bine numai ca la mine au cam facut mofturi ca am ales sa aranjez sala cu altcineva...
Legat de coafat eu m-am facut la salonul de vis-a-vis de Marin Preda si pot sa va spun ca am fost foarte multumita de ceea ce a iesit pentru ca a fost exact ce mi-am dorit si mai ales ca eu am parul blond foarte rar si moale si am vrut bucle. Imi erea foarte teama ca nu o sa imi iasa si nu o sa stea dar a fost ok. Spre dimineata s-a lasat un pic dar din cauza voalului care a fist lug si greu. Pe mine si pe nasa ne-a coafat patroana - Doina iar pe domnisoare cealalta fata, Flori. Cred ca daca spuneti exacte ce vreti fetele inteleg si fac in asa fel incat sa iasa ce vreti. Am inteles ca au fost pesoane care au avut probleme acolo, dar poate mai tine si de noroc. :)>-
Din pacate nu am deocamdata niste poze foarte concludente cu coafurile pentru ca nu le-am primit de la fotograf, dar imediat ce am va dau. Pana atunci va atasez poze cu sala.

ff frumos! cu cine ai aranjat sala si cat te-a costat?

cezarra
01.06.2009, 15:48:34
F frumos! Felicitari si casa de piatra!

buna fetelor!

Copacel
03.06.2009, 10:11:25
Felicitari! Casa de piatra!!!
Asteptam pozele....
:)

augusta_79
15.06.2009, 12:08:33
nimeni nu mai zice nimic?

adrianaz
15.06.2009, 18:36:40
si eu tot cu cei de la crystyn events fac aranjamentele dar trebuie sa ma hotarasc la culoare si nu stiu ce sa aleg.
ma ajutati si pe mine?
adrianaz ajuta-ma! tu cu ei ai lucrat si vad ca sala a fost superba!
cat te-a costat?
astept respuns.....

buna,

sala a costat mai mult un pic decat planificasem intial dar si pentru ca pana la urma au fost mai multe aranjamente decat am zis si anume 5200 ron si au cuprins:
huse pentru 200 pers,
naproane
aranjamente mese invitati (frezii, santini, lisiantus, floarea miresei, vasa de sticla), masa noastra, masa sampanie (pe langa florile din aranjamnetle invitatilor la noi au mai fost si anturius)
3 globuri din santini (au fost sala mica, sala mare si ringul)
esarfele alea care au fost pe sus
lumanarile si buchetele din orhidee imperiala (paleonopsis se cheama cea de la lumanari si buchetul meu|)
cred ca 6 stalpisori la intrare, covor rosu si arcada cu florile din aranjamente
arcadele din interior decorate cu tul si iedera
cocarde
aranjamente masini
marturii

Nu stiu daca am uitat ceva, dar ce iti pot spune e ca tot ce am facut in sala a fost prin ei si am fost foarte multumita pentru ca domna de la agentie si-a dat seama ce vreau si totul a iesit cum mi-am dorit.

Ca si culori eu am vrut de la inceput vernil. Ei nu au avut la inceput culoarea pe care am vrut-o eu, aveau alte 3 nuante de verde, dar mi-au gasit si nuanta ceruta de mine. Servetelele au fost galbene si au mers foarte bine cu sala care e un pic bejulie.

Cand am sa primesc pozele de la fotograf am sa mai pun, dar din pacate intarzie un pic.

augusta_79
16.06.2009, 13:21:11
buna,

sala a costat mai mult un pic decat planificasem intial dar si pentru ca pana la urma au fost mai multe aranjamente decat am zis si anume 5200 ron si au cuprins:
huse pentru 200 pers,
naproane
aranjamente mese invitati (frezii, santini, lisiantus, floarea miresei, vasa de sticla), masa noastra, masa sampanie (pe langa florile din aranjamnetle invitatilor la noi au mai fost si anturius)
3 globuri din santini (au fost sala mica, sala mare si ringul)
esarfele alea care au fost pe sus
lumanarile si buchetele din orhidee imperiala (paleonopsis se cheama cea de la lumanari si buchetul meu|)
cred ca 6 stalpisori la intrare, covor rosu si arcada cu florile din aranjamente
arcadele din interior decorate cu tul si iedera
cocarde
aranjamente masini
marturii

Nu stiu daca am uitat ceva, dar ce iti pot spune e ca tot ce am facut in sala a fost prin ei si am fost foarte multumita pentru ca domna de la agentie si-a dat seama ce vreau si totul a iesit cum mi-am dorit.

Ca si culori eu am vrut de la inceput vernil. Ei nu au avut la inceput culoarea pe care am vrut-o eu, aveau alte 3 nuante de verde, dar mi-au gasit si nuanta ceruta de mine. Servetelele au fost galbene si au mers foarte bine cu sala care e un pic bejulie.

Cand am sa primesc pozele de la fotograf am sa mai pun, dar din pacate intarzie un pic.

multumesc pentru mesaj,
este superb vernilul asta, dar in toamna cu ce sa-l asortez la flori?
pretul nu mi se pare mare daca zici ca ai facut totul cu ei, cred ca te costa mai mult daca separai serviciile.
care este orhideea despre care vorbesti la lumanari si buchete?
astept cu nerabdare celelalte foto....

adrianaz
16.06.2009, 19:47:04
multumesc pentru mesaj,
este superb vernilul asta, dar in toamna cu ce sa-l asortez la flori?
pretul nu mi se pare mare daca zici ca ai facut totul cu ei, cred ca te costa mai mult daca separai serviciile.
care este orhideea despre care vorbesti la lumanari si buchete?
astept cu nerabdare celelalte foto....

orhideea de care zic eu e cea pe care o vezi la ghiveci, cu petale mai rotunde, o gasesti pe site la iris si amazon, paleonopsis sau ceva de genul asta se cheama, eu am decat o poza mica cu ea...
ai dreptate in legatura cu cuoarea. eu am vrut vernil pt ca nunta a fost in mai si aveam de unde alege flori, in toamna nu prea stiu cu ce ai putea face. mai exista si nuante de verde mai inchis, un pic spre kaki si cu caramiziu si poti sa pui din organza esarfele si naproane si asortezi cu crizanteme caramizii daca iti plac ....
eu am vazut un aranjament de genul dar nu am mai gasit poza :-s
mai caut si daca gasesc iti trimit

adrianaz
21.06.2009, 18:32:30
au stat pentru ca sunt fire ca la o orhidee imperiala, numai ca pe cat sunt de frumoase atat sunt de sensibile...
nu prea stiu ce sa zic de combinatia lila cu roz pentru ca depinde de nuante. oricum important e sa cauti pe diverse site-uri poze si sa iti faci o idee despre ce vrei

geampaliac
25.06.2009, 19:38:59
Doresc si eu telefonul la cei de la amadeus ,daca se poate.I-am avut la nunta fetei cea mare si vreau sa ii iau si la cea mica :Intr-adevar sunt buni si fara pauza o noapte intreaga.Astept mesajul tau sau la telefon ***.Multumesc

geampaliac
25.06.2009, 19:52:47
Vreau si eu te rog telefonul de la cei de la amadeus .Multumesc []
Multumesc Cezarra!

geampaliac
25.06.2009, 19:58:56
pai frate vreau si eu telefonul lor, multumesc []

cezarra
01.07.2009, 11:24:40
Din pacate eu nu te pot ajuta. Eu am avut o formatie din Rosiori, daca te intereseaza.

I-am ascultat si pe cei de la formatia Alfa si canta superb!
Cei de la Amadeus i-am auzit cantand anul asta la o nunta si ma asteptam la mai mult. Auzisem ca sunt cei mai buni, insa se pare ca s-a schimbat solistul, or smth. Mai intreaba de ei.

Daca ai nevoie de datele de contact ale celor din rosiori, ti-i recomand cu caldura! Au cantat toata noaptea, melodii din repertoriu national si international, au adus cu ei si un violonist care si-a facut treaba superbine... toti au fost incantati de muzica.

Daca vrei sa te duci sa ii auzi cum canta, poti merge in Rosiori la restaurantul MON Jardin, din parc. Canta in fiecare seara acolo. Pe tipul cu care am vb noi il cheama Marian. Au 2 orgi, o solista si canta si unul din tipii de la orga, un acordeon, o chitara.

carageac
12.07.2009, 11:56:37
Vreau si eu te rog telefonul de la cei de la amadeus .Multumesc []

Eu am un numar al celor de la Amadeous este []. Eventual sa ne spui si noua ce tarife practica anul asta. Bye

cezarra
03.08.2009, 14:48:29
Unde a disparut acest subiect? Nu isi are locul in subiectele deschise in Judetul Teleorman?

prapadeala
03.08.2009, 14:51:51
Unde a disparut acest subiect? Nu isi are locul in subiectele deschise in Judetul Teleorman?

Este la Teleorman. Nu inteleg ce vrei sa spui :)

kirak
07.08.2009, 21:30:27
buna fetelor,
eu sunt din turnu magurele si vreau sa va anunt ca eu va pot ajuta cu decorarea salonului.fac orice fel de aranjament, incepand cu aranjamentele florale si terminand cu marturii, invitatii , carduri, etc.
preturile sunt bineinteles mult sub piata, tinand cont de situatia actuala de criza.
astept cu nerabdare sa facem nunti frumoase!
va pup

maria86r
10.08.2009, 12:41:39
Buna.
Desi sunt noua pe acest forum si abia ceruta de sotie:) vreau sa ofer cateva informatii pentru cele ce urmeaza sa se casatoreasca si vor face nunta in Turnu Magurele.
Eu cunosc foarte bine toate restaurantele din Turnu si va voi face o prezentare pentru fiecare in parte:
1. Tilea ( am fost la 2 nunti si revelion 2009) ...inghesuiala foarte mare, patronul nu da drumul celor 2-3 aparate de aer conditionat decat daca insisisti cu ardoare, mancarea nu este grozava; ai impresia ca esti intr-un hambar. nota 5
2. Restaurant T ( Codrea- mai multe nunti si botezuri ) ...mancarea ok, servirea buna, insa spatiul este foarte mic si imi displace faptul ca spatiul de mese este despartit de ringul de dans. nota 8
3. Sala Mare Hotel Turris- capacitatea prea mica, mancarea buna, servirea lasa putin de dorit, te obliga sa accepti sa-ti amenajeze ei sala, deci toate nuntile facute acolo sunt la fel . nota 7
4. Restaurant Rustic ( sala inaugurata anul acesta) ...amenajata in stil rustic, capacitate 250-300 persoane, cam cald iar spatiul de dans este mic. nota 6
5. Casa Grande ( fostul Abator- fosta discoteca Enigma) ...ceva interesant, nou pentru Turnu Magurele, piscina si posibilitatea amenajarii meselor in aer liber, dezavantaj compartimentarea celor 2 sali , capacitatea peste 150 persoane. nota 6
6. Noul restaurant Codrea ( Fostul Nenea Iancu) ...superb...abia deschis, inca nefinista, insa cu o capacitate de 350 persoane, mesele dispuse rotund - 10-12 pers la masa, ringul in centrul restaurantului, imprejmuit de mese , in aer liber ( urmeaza sa faca o cupola de sticla); resturantul mentine arhitectura fostului restaurant modern, cu ringul ingropat si mesele de jur imprejur, mancarea foarte buna, servirea buna. nota.9
7. CASA ARMATEI- restanrantul meu preferat....sala mare, impunatoare, renovata, cu spatiu de dans unde se pot incinge 3-4 hore, mese rotunde, capacitate 250 persoane ( am fost la o nunta p 1 august 2009 si au fost 232 de pers ), servirea buna. nota 10 ( aici imi voi face si eu nunta).

Cat despre formatie pentru nunta aleg AMADEUS. Sunt foarte buni chiar si cu noul solist si au costat 3500lei. Au cantat non stop si au facut o atmosfera f frumoasa.

Aranjamentul salii i-a costat pe prietenii mei ce au avut nunt sapt trecuta 2700lei, si a fost superb- este in Turnu o tipa care se ocupa de amenajare ( Corina Ciupitu).

Cameramenul/fotograful a fost din Alexandria si este un tip foarte okl. A filmat nonstop si i-a costat doar 1500lei. Abia astept sa vad filmare si fotografiile , lucreaza extraodrinar de bine; nu-i nici unul in turnu care sa lucreze asa.

Sper ca v-am fost de folos. Cert este ca ei au avut o nunta superba, noi ceilalti ne-am distrat maxim si a fost si evenimentul unde am fost ceruta de sotie;-):x....deci va recomad cu dra Casa Armatei si pe cei de la Amadeus daca vreti sa aveti o nunta superba.

Va pup

carageac
12.08.2009, 05:26:22
Cat se mai da la o nunta in Turnu? Va trebui sa mergem la o nunta la Tilea si habar am cat se mai da...
Merci

maria86r
12.08.2009, 10:23:29
Darul pentru o nunta la Turnu difera de relatia pe care o ai cu mirii. In principiu merge cam 400-500lei o nunta obisnuita. Noi pe 1 august am dat 600lei fiind prieteni din copilarie cu mirii. Darul depinde foarte mult si de atmosfera si de cum te-ai simtit ( poate nu-ti place si nu esti obligat sa dai mai mult de 400lei, insa daca te simti bine poti dai si mai mult).

La Tilea nu cred ca meniul este foarte scump, fapt ce iti permite sa dai undeva in jur de 400 lei ( familie) sau 250 lei ( o singura persoana) avand in vedere ca nici restaurantul nu este unul tocmai unul din cele mai bune.

Distractie placuta!

Copacel
14.08.2009, 20:28:28
Pe la Casa Armatei sau Codrea, eu stiu ca se da 500 lei, 600 lei sau mai mult (in functie de posibilitati :) ) la prietenii apropiati!

cezarra
17.08.2009, 21:31:34
Da' de FSN ce stiti? Am auzit ca i-ar da drumul curand :)

p.s. truem maria. Cred ca deocamdata CA e cea mai frumoasa... si poti sa o amenajezi cum vrei ;) insa se poate mult mai bine...

soontobebride
22.08.2009, 09:49:42
buna tuturor miresicilor >:D<
si eu voi face nunta in turnu magurele. am incercat sa aflu cat mai multe de la voi in ceea ce priveste coafatul si machiatul, pentru ca eu nu sunt din turnu si nu stiu unde sa ma coafez :( . am mari emotii si sper ca totul sa iasa ok..[-o< nunta va avea loc la codrea si ca formatie...alfa. din ce am citit pe aici inseamna ca e ok, mai ales ca nu vom fi mai multi de 120( sper):D
p.s cezara...u ai aranjat culoarul la biserica sau asta fac ei?
felicitari pentru nunta...SUPERBA!!!!

claooo
25.08.2009, 16:13:55
buna,
mai am fff putin pana la marele eveniment. aveti idee care mai este taxa de casatorie la biserica? noi vom face la catedrala. eu am auzit niste sume ffff mari cca 700 lei. ms pooooooop

cezarra
28.08.2009, 13:22:06
si eu voi face nunta in turnu magurele. am incercat sa aflu cat mai multe de la voi in ceea ce priveste coafatul si machiatul, pentru ca eu nu sunt din turnu si nu stiu unde sa ma coafez :( . am mari emotii si sper ca totul sa iasa ok..[-o< nunta va avea loc la codrea si ca formatie...alfa. din ce am citit pe aici inseamna ca e ok, mai ales ca nu vom fi mai multi de 120( sper):D

La biserica... nu mai tin minte, cred ca au fost acolo :D eu am avut la sala niste stalpisori. insa nu erau cu portocaliu. :)

Eu m-am coafat la o tipa (Georgeta, sau Violeta parca)care lucra la A-uri, cred, nu stiu cum se numeste salonul, insa acum nu mai stiu daca lucreaza acolo. M-a facut dupa poza.

Iar de machiat... cu caldura o recomand pe Mirela de la salonul ala de pe Praporgescu... pe colt.... nu am retinut numele :)

Spor la miresit!

cezarra
28.08.2009, 13:23:15
buna,
mai am fff putin pana la marele eveniment. aveti idee care mai este taxa de casatorie la biserica? noi vom face la catedrala. eu am auzit niste sume ffff mari cca 700 lei. ms pooooooop

nu am auzit de asemenea sume. Oricum, biserica e platita de nasi. la noi a fost corul pe care l-am platit noi si 5 preoti :) pentru care am mai dat noi ceva in plus. Dar in niciun caz nu 700 lei.

cezarra
28.08.2009, 13:24:05

P.S. ALFA rocks!!! Am fost la o nunta acolo unde au cantat tot ei si foooarte misto :P.

claooo
28.08.2009, 13:29:59
nu am auzit de asemenea sume. Oricum, biserica e platita de nasi. la noi a fost corul pe care l-am platit noi si 5 preoti :) pentru care am mai dat noi ceva in plus. Dar in niciun caz nu 700 lei.

multumesc pentru raspuns! stiu ca nasii platesc, dar totusi.... Vom vedea. mai este ata de putin :x poooooop

vn_mihaela
31.08.2009, 10:34:52
multumesc pentru raspuns! stiu ca nasii platesc, dar totusi.... Vom vedea. mai este ata de putin :x poooooop

700 ron in Turnu??/:) mi se pare enorm...credeam ca doar in Buc au pretentii d'astea. Anyway, abia astept sa te vad! :rockon: :rocking:

claooo
31.08.2009, 13:34:42
700 ron in Turnu??/:) mi se pare enorm...credeam ca doar in Buc au pretentii d'astea. Anyway, abia astept sa te vad! :rockon: :rocking:
hello,
gata te-ai alaturat marelui grup al miresicilor >:D< , da si eu sunt nerabdatoare sa ma vad :)) va astept cu mare drag!!!!!

carageac
31.08.2009, 16:42:58

Hey

Preotul de la Catedrala nu a cerut o anumita suma. I-a zis nasului sa dea cat vrea el...si au dat 250 lei :)

dayanaG
02.09.2009, 00:25:47
Buna Miresicilor!!
Am intrat si eu pe forum...ca doar urmeaza nunta...of of ce mai stres. Am citit parerire voastra despre locatiile pe care le avem in turnu. Noi facem la Casa Armatei....sper sa fie ok. Am citit de o firma care se ocupa de aranjament sala din Alexandria si una din Rosiori . Aveti numere de telefon? sa-mi fac si eu o parere?
Cezarra mi-a placut mult aranjamentul si fff mult cel care a filmat a fost ff bun.
Va pupacesc

claooo
02.09.2009, 12:46:30
Hey

Preotul de la Catedrala nu a cerut o anumita suma. I-a zis nasului sa dea cat vrea el...si au dat 250 lei :)
hello,
foarte interesant....o sa va spun dupa, cum s-a procedat ;))

crix
02.09.2009, 23:44:01
Salutare fetelor, o sa am si eu nunta la anul la Casa Armatei..din ce am observat din descrierile voastre nu cred ca o sa fiu dezamagita de local...vad numai cuvinte de lauda..am mers la o nunta pe 15 august si sala mi s-a parut spectaculoasa...am intrebat cine a amenajat-o si am inteles ca este o doamna DOINA CIUPITU,as vrea sa stiu si eu daca vreouna din voi ati apelat la serviciile dumneai si cateva sugestii despre preturi eu pot sa spun ca ceea ce am vazut la nunta mi-a placut foarte mult...in foarte putine locuri am vazut asa frumos...daca aveti nr ei de telefon v-as ruga sa mi-l oferiti si mie...poate cateva poze mi-ati fi de mare ajutor....o stilista,coafeza...ma las pe mana voastra!!!

Va multumesc si va doresc copii frumosi si sanatosi!!!

ioanna1985
06.09.2009, 23:34:06
buna dragele mele miresici.
eu tocmai am trecut prin toate.
am avut nunta la casa armatei pe 29 august si a fost minunat(normal nu?).
formatia care mi-a cantat si incantat invitatii a fost amadeus, pentru care sincer, am numai cuvinte de lauda.
mancarea si servirea a fost ireprosabila(bineinteles ca am "discutat" inainte cu chelnerii).
referitor la decorarea salii am apelat la o firma chiar din turnu,sunt doua fete alina si andreea , care au decorat restaurantul superb la pretul de 20 mil inclusiv florile,deci consider ca doina ciupitu, cu care am luat si eu legatura, exagereaza,totusi suntem in turnu magurele .
preotul (la catedrala) a cerut 4mil dar asta numai pt ca il cunostea pe nas, in caz contrar cer cam 5-6mil.
masa, in medie a mers, in medie, cam 5 mil de familie.
sper ca v-am fost de ajutor.
spor la "miresit"

crisstina1982
07.09.2009, 13:59:23
formatia care mi-a cantat si incantat invitatii a fost amadeus, pentru care sincer, am numai cuvinte de lauda.
mancarea si servirea a fost ireprosabila(bineinteles ca am "discutat" inainte cu chelnerii).
referitor la decorarea salii am apelat la o firma chiar din turnu,sunt doua fete alina si andreea , care au decorat restaurantul superb la pretul de 20 mil inclusiv florile,deci consider ca doina ciupitu, cu care am luat si eu legatura, exagereaza,totusi suntem in turnu magurele .
preotul (la catedrala) a cerut 4mil dar asta numai pt ca il cunostea pe nas, in caz contrar cer cam 5-6mil.
spor la "miresit"

Buna
Si eu voi avea nunta in curand la Casa Armatei si sunt interesata de unele detalii.
De exemplu fetele astea care au decorat, cum pot fi contactate? Si niste poze as vrea de la nunta ta, ca sa vad cum au decorat, sa fac o comparatie cu Doina Ciupitu. Nu am mai auzit de ele.
Si pretul asta de 2000 ron ce include efectiv? (ex. florile, husele, materialul de pus pe tavan, balon cu confetti, marturii, stalpi la intrare, etc.)
Referitor la meniu, m-ar interesa din ce a fost alcatuit si pretul.
Multumesc anticipat pentru informatii.

bobobobo20092009
09.09.2009, 15:40:44
Buna, fetelor! Va rog, puteti sa-mi recomandati niste lautari? am nunta la anul si din pacate nu m-am gandit ca o sa fie asa o problema si cu gasitul lautarilor si nu am cautat mai din timp. Din pacate, cei despre care am citit pe acest forum nu i-am mai gasit liberi, adica alfa, amadeus si maxi. Mai cunoasteti alte formatii? mai zicea cineva de o formatie din Rosiori dar nu reusesc sa aflu un tel sa vorbesc cu ei. Pe Gelu Voicu si lautarii lui i-a avut cineva, ii recomanda? stiu ca sunt mai scumpi dar poate ca merita.

carageac
10.09.2009, 11:34:28
Buna, fetelor! Va rog, puteti sa-mi recomandati niste lautari? am nunta la anul si din pacate nu m-am gandit ca o sa fie asa o problema si cu gasitul lautarilor si nu am cautat mai din timp. Din pacate, cei despre care am citit pe acest forum nu i-am mai gasit liberi, adica alfa, amadeus si maxi. Mai cunoasteti alte formatii? mai zicea cineva de o formatie din Rosiori dar nu reusesc sa aflu un tel sa vorbesc cu ei. Pe Gelu Voicu si lautarii lui i-a avut cineva, ii recomanda? stiu ca sunt mai scumpi dar poate ca merita.

Hey

Pe Gelu Voicu l-am vazut la o nunta. Eu cred ca isi merita banii. Lautarii canta foarte bine...tambalul se aude intr-un fel de nu pot sa iti povestesc...Gelu a cantat foarte putin...cred ca a avut vreo doua reprize de cantat toata noaptea, in rest a cantat un alt tip.

Si eu la nunta am patit la fel, nu i-am mai gasit liber pe cei de la Amadeus insa am gasit o formatie - un tip Gigi care canta cu sora lui si au o formatie bunicica. Am fost multumita de ei, au cantat toata noaptea - nici nu stiu cand au luat pauza sa manance si s-a dansat toata noaptea ...

Pupici

bobobobo20092009
10.09.2009, 20:12:14
Hey

Pe Gelu Voicu l-am vazut la o nunta. Eu cred ca isi merita banii. Lautarii canta foarte bine...tambalul se aude intr-un fel de nu pot sa iti povestesc...Gelu a cantat foarte putin...cred ca a avut vreo doua reprize de cantat toata noaptea, in rest a cantat un alt tip.

Si eu la nunta am patit la fel, nu i-am mai gasit liber pe cei de la Amadeus insa am gasit o formatie - un tip Gigi care canta cu sora lui si au o formatie bunicica. Am fost multumita de ei, au cantat toata noaptea - nici nu stiu cand au luat pauza sa manance si s-a dansat toata noaptea ...

Pupici

Multumesc tare mult pt raspuns:)
dar dilema mea e daca vor canta din mai multe genuri muzicale...
si eu cred ca sunt buni pt muzica populara, probabil ca se aude f bine de asta nu imi fac griji, dar nu as vrea sa fie doar genul acesta de muzica, poate si ceva mai modern si nu stiu daca lautarii lui canta si asa ceva.

pucutza
12.09.2009, 19:57:41
buna fetelor.sunt noua pe acest forum ,va rog ajutatima si pe mine cu informatii despre formatii de nunta,din teleorman.:-\

carageac
12.09.2009, 21:58:21
Multumesc tare mult pt raspuns:)
dar dilema mea e daca vor canta din mai multe genuri muzicale...
si eu cred ca sunt buni pt muzica populara, probabil ca se aude f bine de asta nu imi fac griji, dar nu as vrea sa fie doar genul acesta de muzica, poate si ceva mai modern si nu stiu daca lautarii lui canta si asa ceva.

din cate imi aduc aminte au cantat numai populara...parca au avut si ceva tiganesti (solistul s-a costumat in tigat si a cantat printre mese) dar cam atat...
eventual iti iei si un dj ...
eu nu cred ca am fost la vreo nunta in turnu la care sa nu fie lumea multumita de muzica populara...adica 90 % se cere populara, alte genuri vin de obicei sa completeze "pauza de publicitate" a lautarilor...

bafta la cautari. sa ne spui ce hotarasti!

bye

bobobobo20092009
14.09.2009, 09:37:45
din cate imi aduc aminte au cantat numai populara...parca au avut si ceva tiganesti (solistul s-a costumat in tigat si a cantat printre mese) dar cam atat...
eventual iti iei si un dj ...
eu nu cred ca am fost la vreo nunta in turnu la care sa nu fie lumea multumita de muzica populara...adica 90 % se cere populara, alte genuri vin de obicei sa completeze "pauza de publicitate" a lautarilor...

bafta la cautari. sa ne spui ce hotarasti!

bye

sa fie! am aflat intre timp ca are si el un dj, probabil ca a mai fost intrebat si e pregatit si cu asa ceva.

carageac
14.09.2009, 13:59:39
sa fie! am aflat intre timp ca are si el un dj, probabil ca a mai fost intrebat si e pregatit si cu asa ceva.

cat ti-a cerut? ce tarif are?

bye

pucutza
14.09.2009, 21:49:58
buna feteleor sau colaboratori saitului,eu nu sunt in tara si am nevoie de toate informatile pe care mi le puteti da ,despre:magazime cu rochii de mireasa.buc,formati de muzica,firme pt decorarea restaurantuluisi fotografi.
si va rog sa- mi spune-ti si mie daca stiti informati despre hotel,meniuri

Copacel
15.09.2009, 08:41:20
Mai am 4 zile pana la nunta!!!!:-SS Deja am picioarele moi, degetele imi tremurrrraaaa pe taste, cuvinte greu imi gasesc, iar morcovul este din ce in ce mai lung si mai gros! :-p
Dupa ce ne intoarcem din "saptamana de miere", am sa dau cateva sfaturi utile pentru viitoarele miresici!

@pucutza:
Magazine cu rochii de mireasa gasesti pe Lipscani, o gramada, formatii de muzica gasesti destule, in top fiind Amadeus si Alpha (cel mai important este sa vorbesti din timp), firme pentru decoratiuni gasesti in Alexandria, Rosiori, iar pentru buget redus gasesti cateva persoane in Turnu Magurele (de ex. d-na Ciupitu).
Despre hotel stiu doar ca e micut spatiul, dar foarte frumos, mancarea este proaspata ... atat am remarcat eu la o nunta!

pucutza
15.09.2009, 14:05:23
spor la "miresit"

buna,te rog da-mi si mie nr de tel.al fetelor care ti-au facut decoratiunile si te mai rog sa-mi spui ce meniu ai avut,si daca ai foto trimitemi-le[-o<

pucutza
15.09.2009, 14:20:06
Mai am 4 zile pana la nunta!!!!:-SS Deja am picioarele moi, degetele imi tremurrrraaaa pe taste, cuvinte greu imi gasesc, iar morcovul este din ce in ce mai lung si mai gros! :-p
Dupa ce ne intoarcem din "saptamana de miere", am sa dau cateva sfaturi utile pentru viitoarele miresici!

@pucutza:
Magazine cu rochii de mireasa gasesti pe Lipscani, o gramada, formatii de muzica gasesti destule, in top fiind Amadeus si Alpha (cel mai important este sa vorbesti din timp), firme pentru decoratiuni gasesti in Alexandria, Rosiori, iar pentru buget redus gasesti cateva persoane in Turnu Magurele (de ex. d-na Ciupitu).
Despre hotel stiu doar ca e micut spatiul, dar foarte frumos, mancarea este proaspata ... atat am remarcat eu la o nunta!

multumesc frumos pt informati,eu am nunta la anul pe28 august,am rezervat restaurantul de la hotel pt ca nu am mai mult de 120 per.
am sa vin in tara la cracin si vreau sa ma ocup de toate,muzica,decoratiunisi toate celalalte,asa ca acept ,nr de telefon si fotografi daca aveti
stai linistita,ca nu este bine sa te stresezi,ai ca vezi ca o sa-ti iasa totul cum ti-ai dorit
tu de unde ti-ai luat rochita,si cat te a costat?

Gabytza_2010
16.09.2009, 19:42:49

Buna Mykutza, vroiam sa iti spun ca eu am fost la nunti si la casa armatei si la tilea si nu exista termen de comparatie. Experienta "Tilea" este ceva ce nu as vrea sa repet vreodata...De la servire, la aranjamentul salii, aranjamente florale...totul a fost un dezastru total...Ca sa nu mai mentionez ca toti invitatii au murit de cald pentru ca au doar 3 aparte de aer conditiionat pentru toata sala i in timp ce mancam ni se urcau gandacii in farfurie...ABSOLUT GROAZNIC!!! Pe cand la casa armatei totul este impecabil...Meniul, sala, organizarea, anagajatii, servirea. Acestea fiind zise, cred ca poti trage singura o concluzie ;)

pucutza
17.09.2009, 15:49:14
fetelor,am aflat de o firma ,dremweddings,din turnu stiti ceva despre ia?

ioanna1985
18.09.2009, 15:01:27
firma care mi-a decorat nunta se numeste stilmariaj, au si site , acolo gasiti si numerele de telefon.
poze din pacate nu pot sa atasez.
meniul pe care l-am avut eu a fost cel de 120 ron, adica cel mai bogat...ca sa zic asa.

ioanna1985
18.09.2009, 15:15:40
buna,te rog da-mi si mie nr de tel.al fetelor care ti-au facut decoratiunile si te mai rog sa-mi spui ce meniu ai avut,si daca ai foto trimitemi-le[-o<

firma este stilmariaj, 0768033869

crisstina1982
19.09.2009, 11:43:17
firma care mi-a decorat nunta se numeste stilmariaj, au si site , acolo gasiti si numerele de telefon.
poze din pacate nu pot sa atasez.
meniul pe care l-am avut eu a fost cel de 120 ron, adica cel mai bogat...ca sa zic asa.

Bautura ai dus-o separat presupun. Nu cred ca a fost inclusa in meniu. Nu?
Imi spui si mie te rog din ce a fost compus meniul?
A trebuit sa platesti separat ospatarii sau altceva in afara de meniu? Ma refer la restaurant, bineinteles.

olguta_radu
21.09.2009, 11:00:47
Buna fetelor,

L-am contractat pe Petrica Ciobanu cu oamenii lui ca solist la nunta .Mie din inregistrarile pe care le-am vazut cu el mi-a placut ff mult.Am vazut cateva postari despre el in care se vb de bine, am inteles ca face atmosfera .Ce stiti despre el? L-a avut cineva la nunta ?

Multumesc,

monysm
24.09.2009, 13:05:32
http://www.miresici.ro/images/icons/icon1.gif Re: Miresici din Turnu Magurele??
Salutare fetelor, o sa am si eu nunta la anul la Casa Armatei..din ce am observat din descrierile voastre nu cred ca o sa fiu dezamagita de local...vad numai cuvinte de lauda..am mers la o nunta pe 15 august si sala mi s-a parut spectaculoasa...am intrebat cine a amenajat-o si am inteles ca este o doamna DOINA CIUPITU,as vrea sa stiu si eu daca vreouna din voi ati apelat la serviciile dumneai si cateva sugestii despre preturi eu pot sa spun ca ceea ce am vazut la nunta mi-a placut foarte mult...in foarte putine locuri am vazut asa frumos...daca aveti nr ei de telefon v-as ruga sa mi-l oferiti si mie...poate cateva poze mi-ati fi de mare ajutor....o stilista,coafeza...ma las pe mana voastra!!!

Va multumesc si va doresc copii frumosi si sanatosi!!!

e prima data cand scriu...
pentru crix.. si eu am tot pe 21 aug 2010, la Casa armatei....:-s voi sigur avati tot acolo?

monysm
24.09.2009, 13:17:26
salut miresici!
mesajul anterior trebuia sa fie un citat al lui crix... dar m-am grabit si poate ma intelegeti, fiind vorba de acelasi local tot in 21 .08.2010...
am citit toate mesajele voastre... foarte utile
am fost si eu la o nunta anul acesta pe 15 august la casa armatei si a fost f frumos
formatia a fost amadeus
iar sala a fost superba in alb si lila

cezarra
24.09.2009, 17:19:19
Intra pe site-ul crystin events si vezi ce au si ei acolo. Fetele care au lucrat cu ei au fost multumiti si de aspect si de pret.

Noi am lucrat cu altcineva, din Rosiori, dar a fost mai scumpa tipa....

Mult succes!

salut miresici!
mesajul anterior trebuia sa fie un citat al lui crix... dar m-am grabit si poate ma intelegeti, fiind vorba de acelasi local tot in 21 .08.2010...
am citit toate mesajele voastre... foarte utile
am fost si eu la o nunta anul acesta pe 15 august la casa armatei si a fost f frumos
formatia a fost amadeus
iar sala a fost superba in alb si lila

cezarra
24.09.2009, 17:20:19
hai copacel, poveste-ne si noua! Pune pozeeeeeeeee!!!

@pucutza:

crisstina1982
24.09.2009, 18:45:13
Mie mi-ar placea sa amenajez sala pe verde.293663
Cunoasteti vreo firma de decoratiuni care sa aiba huse pe culoarea asta?

augusta_79
25.09.2009, 10:33:48
pe site-ul lor sunt poze cu sala casei armatei dar tot pe un verde.

cezarra
25.09.2009, 14:01:14
Fetelor,

Puteti sa va gasiti poze pe forum cu ce v-ati dori prin sala si sunt sigura ca orice firma de decoratiuni vi le-ar face, chit ca le au sau nu pe stoc. Depinde acum de preturi. Noi am vrut pe bordeaux, ne-am luat materialele si am facut singurei husele si esarfele :D la fel si ce a fost pe sus in sala. Asa ca nu va impacientati.

mergeti in europa, va luati materiale, le faceti in Turnu la super pret ;) va dau eu relatii daca vreti... ;))

Si apoi le vindeti/ le dati firmei de decoratiuni, si ei va deconteaza sau chiar la sala, daca le plac, s-ar putea sa le ia.

Dar intai vorbiti cu firma de decoratiuni, sa vedeti ce intelegere puteti face cu ei.

good luck!

cezarra
25.09.2009, 14:07:17
A propos, mi se pare ca esarfele pe sus puse la inaltimea din poza din postul de mai sus dau senzatia de sufocare... sau doar mie mi se pare?

Cezara

monysm
25.09.2009, 15:31:00
Buna fetelor
eu as vrea ceva de alb cu rosu sau grena, ceva gen cu a avut cezara
am intrat pe site la stil mariaj, cred ca asa se numeste firma aia noua din turnu, dar nu am vazut nimic de genul asta
aveau pe verde si orange
referitor la coafat, daca e vorba de georgeta, soacra mea o cunoaste din cate am inteles, si cred ca o sa imi fac o proba la ea, sa vedem ce iese
pana atunci va pooop;-)

cezarra
27.09.2009, 14:09:16
Daca nu gasesti in alta parte huse grena, noi le mai avem pe-ale noastre :). Vezi la magazinul de materiale de pe Praporgescu ;)

de coafat, si eu mi-am facut proba la geogeta si nu a iesit cine stie ce, insa la nunta a fost mai mult decat ok ce mi-a facut ea la par. Asa ca sa nu te iei dupa proba. Ai putea sa te duci sa te coafeze pentru vreo nunta.. klumea, si ai sa iti dai seama cum lucreaza.
spor la miresit!

Buna fetelor
eu as vrea ceva de alb cu rosu sau grena, ceva gen cu a avut cezara
am intrat pe site la stil mariaj, cred ca asa se numeste firma aia noua din turnu, dar nu am vazut nimic de genul asta
aveau pe verde si orange
referitor la coafat, daca e vorba de georgeta, soacra mea o cunoaste din cate am inteles, si cred ca o sa imi fac o proba la ea, sa vedem ce iese
pana atunci va pooop;-)

claooo
28.09.2009, 16:36:13
buna,
a trecut si nunta noastra, ca orice vis frumos, foarte repede:((. imi pare asa de rau ca nu mai pot sa fac planuri...
in general a iesit foarte bine dar am fost numai in graba si am mai sarit peste anumite lucruri, ba am mai si uitat cate ceva.
sa nu mai spun ca nu mi-a placut coafura si pana acasa am plans tot drumul, dar dupa ce m-am machiat si aranjat chiar mi-a placut. nu am lasat nimic sa-mi strice ziua si am incercat sa ma bucur cat mai mult de clipa si sa ma distrez dat tot repede a trecut. poooop

carageac
29.09.2009, 02:11:55
Felicitari, Claooo. Sa fiti fericiti si casa de piatra!

Cum a fost restaurantul? Asteptam poze!

crisstina1982
29.09.2009, 10:45:17
buna,
a trecut si nunta noastra, ca orice vis frumos, foarte repede:((. imi pare asa de rau ca nu mai pot sa fac planuri...
in general a iesit foarte bine dar am fost numai in graba si am mai sarit peste anumite lucruri, ba am mai si uitat cate ceva.
sa nu mai spun ca nu mi-a placut coafura si pana acasa am plans tot drumul, dar dupa ce m-am machiat si aranjat chiar mi-a placut. nu am lasat nimic sa-mi strice ziua si am incercat sa ma bucur cat mai mult de clipa si sa ma distrez dat tot repede a trecut. poooop

Asteptam poze.
Cine te-a coafat?

bobobobo20092009
30.09.2009, 22:46:43
3000 euro incluzand o reducere pt teleorman

cat ti-a cerut? ce tarif are?

bye

bobobobo20092009
30.09.2009, 22:52:00
buna,
va rog sa ma sfatuiti si pe mine, voi cu cat timp inainte v-ati cautat cameraman si fotograf? e cazul sa ma agit de pe acum pt luna iulie ?
mercic

pucutza
01.10.2009, 15:54:00
3000 euro incluzand o reducere pt teleorman

buna,am si eu nunta tot la anul, si am nevoie de nr. de tel de la lautari:alfa,maxi,ai putea te rog frumos sa mi le dai

Copacel
02.10.2009, 21:42:03
hai copacel, poveste-ne si noua! Pune pozeeeeeeeee!!!
Bine Cezarra, povestesc si pun poze!
Ieri am ajuns acasa din "saptamana de miere"!
Ce sa zic .... totul a iesit super, mai mult decat ne asteptam! Sala a fost aranjata frumos, formatia Amadeus a cantat excelent, oamenii s-au distrat pana dimineata!
Sala a fost decorata in rosu cu alb; am avut husele de la Casa Armatei, suportii de pus pe masa, stalpisorii si arcada sunt ale noastre, iar ornamentele florale si aranjarea lor pe mese au fost facute de d-na Ciupitu, cu florile cumparate de noi! Tot de la d-na Ciupitu am avut si drapajele si ornamentele pentru prezidiu! Am fost multumiti de ce a iesit! Inca nu am luat pozele de la fotograf si nici nu am reusit sa le adunam de la prieteni!
Ca sa ma laud si eu :) ... noi am facut urmatoarele:
- suportii de pus pe masa;
- stalpisorii de la intrare;
- arcada;
- marturiile;
- cocardele;
- paharele de sampanie;
- cutia si plicurile pentru bani.
Am invatat multe si pe parcurs o sa dau sfaturi pentru viitoarele miresici, din propria experienta, cum sa faci multe lucruri cu bani mai putini decat te costa sa apelezi la o firma de decoratiuni!
Totul e sa ai ambitie, imaginatie si sa-ti faci timp liber!
Atasez cateva poze, pe parcurs voi mai pune!
Spor la miresit, eu am avut :)

pucutza
03.10.2009, 17:26:33
Bine Cezarra, povestesc si pun poze!
Ieri am ajuns acasa din "saptamana de miere"!
Ce sa zic .... totul a iesit super, mai mult decat ne asteptam! Sala a fost aranjata frumos, formatia Amadeus a cantat excelent, oamenii s-au distrat pana dimineata!
Sala a fost decorata in rosu cu alb; am avut husele de la Casa Armatei, suportii de pus pe masa, stalpisorii si arcada sunt ale noastre, iar ornamentele florale si aranjarea lor pe mese au fost facute de d-na Ciupitu, cu florile cumparate de noi! Tot de la d-na Ciupitu am avut si drapajele si ornamentele pentru prezidiu! Am fost multumiti de ce a iesit! Inca nu am luat pozele de la fotograf si nici nu am reusit sa le adunam de la prieteni!
Ca sa ma laud si eu :) ... noi am facut urmatoarele:
- suportii de pus pe masa;
- stalpisorii de la intrare;
- arcada;
- marturiile;
- cocardele;
- paharele de sampanie;
- cutia si plicurile pentru bani.
Am invatat multe si pe parcurs o sa dau sfaturi pentru viitoarele miresici, din propria experienta, cum sa faci multe lucruri cu bani mai putini decat te costa sa apelezi la o firma de decoratiuni!
Totul e sa ai ambitie, imaginatie si sa-ti faci timp liber!
Atasez cateva poze, pe parcurs voi mai pune!
Spor la miresit, eu am avut :)

felicitari!casa de piatra!foarte frumoase fotografiile.multumesc pentru informatiile care mi le-ai dat le-ai inainte ,si vroiam sa te intreb cat te-a costat meniul si ce ai avut.

Copacel
05.10.2009, 14:21:55
Meniul a costat 125 lei/persoana, fara bauturi. Am avut: aperitiv, peste, sarmale, gratar. Singura problema la Casa Armatei este faptul ca nu sunt flexibili in stabilirea meniului, in rest sunt ok!

pucutza
05.10.2009, 15:42:36
Meniul a costat 125 lei/persoana, fara bauturi. Am avut: aperitiv, peste, sarmale, gratar. Singura problema la Casa Armatei este faptul ca nu sunt flexibili in stabilirea meniului, in rest sunt ok!

mi se pare ok,pretul si meniu.mie la anu la hotel imi cere intre 130-140 fara bauturi.
da-mi un sfat, nu stiu ce sa fac, sa pun sarmale sau sa le scot din meniu.

crisstina1982
05.10.2009, 16:03:02
Sarmalele sunt traditionale pentru nunta.
Mie chiar imi plac. Chiar daca nunta este vara, eu as pune si sarmale pentru ca sunt specifice nuntilor si unii invitati poate comenteaza ca n-ai pus sarmale.

monysm
06.10.2009, 11:56:52
buna miresici!
Copacel, foarte frumoase foto si imi place ce ait facut
cat a fost onorariul d-nei Ciupitu, in conditiile in care voi ati facut atat de multe?

bobobobo20092009
06.10.2009, 14:51:08
Imi pare rau, eu i-am rugat pe socrii mei sa ia legatura cu ei, eu nu sunt din Turnu. Daca aflu vreun numar, ti-l transmit. Pt Gelu Voicu gasesti tel pe site-ul lui.

buna,am si eu nunta tot la anul, si am nevoie de nr. de tel de la lautari:alfa,maxi,ai putea te rog frumos sa mi le dai

Copacel
06.10.2009, 20:27:54
Suma platita nu a fost una mare, a fost una cu doua zerouri!
D-na Ciupitu nu ne-a facut doar "trei lulele, trei surcele". De la ea am luat drapajele pt. cele 3 sali, ne-a facut balonul jumbo, ne-a facut ornamentele florale (30 la numar), ni le-a aranjat pe mese, pe stalpisori, pe arcada, ne-a facut masa de prezidiu si tot ce a fost in spatele nostru (instalatie lumini, inimioara si ce-o mai fi fost pe acolo), ne-a aranjat intrarea, ne-a pus covorul rosu si altele!
Eu am fost foarte multumita de ea. Raportul calitate/pret a fost excelent. Am negociat la pret si a iesit bine pentru toata lumea!

Daca vreti sa va faceti aranjamentele florale singure si nu vreti sa apelati la o firma de decoratiuni va pot inchiria eu suportii (20), arcada (1), stalpisorii (6) si alte maruntisuri care nu sunt de unica folosinta!
Pentru asta trebuie sa aveti timp, ambitie, rabdare, imaginatie!
In caz contrar, apelati la o firma sau la o persoana specializata in decoratiuni!

Spor!

pucutza
07.10.2009, 14:39:35
Sarmalele sunt traditionale pentru nunta.
Mie chiar imi plac. Chiar daca nunta este vara, eu as pune si sarmale pentru ca sunt specifice nuntilor si unii invitati poate comenteaza ca n-ai pus sarmale.

nu stiu,ma mai gandesc.avand nunta in vara,mi se pare ca incarca meniul si
cand ajung invitati la friptura nu mai pot manca.
eu doar vroiam sa stiu cam ce se mai pune in ultimul timp,dar vad ca se pun si sarmalele:-?

crisstina1982
07.10.2009, 20:45:54
nu stiu,ma mai gandesc.avand nunta in vara,mi se pare ca incarca meniul si
cand ajung invitati la friptura nu mai pot manca.
eu doar vroiam sa stiu cam ce se mai pune in ultimul timp,dar vad ca se pun si sarmalele:-?

La toate nuntile la care am fost, si au fost destule, s-au servit sarmale.
Inclusiv la hotel. Am fost anul acesta la doua nunti la hotel, una primavara si una vara, si la ambele s-au dat sarmale si au mers foarte bine.

Copacel
08.10.2009, 11:17:38
Mai bine scoti pestele pane din meniu ... parerea mea!!!

pucutza
08.10.2009, 15:05:29
Inclusiv la hotel. Am fost anul acesta la doua nunti la hotel, una primavara si una vara, si la ambele s-au dat sarmale si au mers foarte bine.

Daca zici ca ai fost la nunti la hotel ,cum ti sa parut mancarea?Si spune-mi ce meniuri au avut.
Ce pare ai ,eu vreu sa decorez cu portocaliu,se potriveste cu incaperea?
Cum am mai spus eu nu sunt in tara , sotul(viitorul sot) a facut rezervarea in vara si nu stiu cum arata incaperea,am sa o vad in decembrie cand vin acasa de sarbatori.

pucutza
08.10.2009, 15:14:47
Mai bine scoti pestele pane din meniu ... parerea mea!!!

De ce sa scot pestele?mie mi se pare ok,e usor si nu ingrasa:)) ,glumeam
Adevaru ca il prefer mai mult ca sarmalele.La tine la nunta ,invitatilor nu prea lea placut pestele?
Vroiam sa te inteb ce fotograf ai avut ,din turnu sau din alta parte?

crisstina1982
08.10.2009, 17:22:00
Daca zici ca ai fost la nunti la hotel ,cum ti sa parut mancarea?Si spune-mi ce meniuri au avut.
Ce pare ai ,eu vreu sa decorez cu portocaliu,se potriveste cu incaperea?
Cum am mai spus eu nu sunt in tara , sotul(viitorul sot) a facut rezervarea in vara si nu stiu cum arata incaperea,am sa o vad in decembrie cand vin acasa de sarbatori.

Mancarea mi-a placut foarte mult.
In primavara au avut 3 feluri de mancare (aperitiv, sarmale si fripturi de porc si pui), iar in vara 4 feluri (aperitiv, sarmale, peste, fripturile, apoi inghetata). Tortul a fost facut la hotel, diplomat, super bun.
Si eu as prefera sa fac nunta la hotel, este mai elegant, mancarea este buna, insa intra cel mult 120 invitati.
Este avantajos ca platesti doar meniurile care se consuma, nu te pune sa platesti si sa iei acasa ce-a mai ramas.
Decoratiuni prea multe n-ai nevoie, pentru ca sala este deja frumos amenajata.
Portocaliul merge foarte bine, au avut cei din primavara husele de la scaune pe portocaliu.
Si cei din vara tot pe portocaliu au avut husele. Am impresia ca sunt husele hotelului.
Iar ca fotograf, noi am vorbit cu Adi din blocul din spate de la Rami. Este foarte bun si ca fotograf, si ca, cameraman. (este cel mai bun din Turnu).

crisstina1982
08.10.2009, 17:57:18
multumesc mult pentru nr de la alfa;daca mai afli nr de tel de la alte formatii(maxi,triumf,adonis) te rog sa mi le scrii.^:)^

De maxi, triumf si adonis eu n-am auzit.
Cert este ca ti-i recomand pe cei de la Alfa, pentru ca la toate nuntile si botezurile unde au fost au facut super atmosfera. Si nici tariful nu este piperat.
Tot pe Alfa i-am arvunit si noi.

pucutza
08.10.2009, 20:54:46
De maxi, triumf si adonis eu n-am auzit.
Cert este ca ti-i recomand pe cei de la Alfa, pentru ca la toate nuntile si botezurile unde au fost au facut super atmosfera. Si nici tariful nu este piperat.
Tot pe Alfa i-am arvunit si noi.

Multumesc foarte mult pentru toate informatiile.Zi-mi si mie ,tu cand ai nunta ,si unde o faci?
Stiu ca hotelul are husele portocalii,ca mi le-a oferit si mie,dar o sa ma mai gandesc,poate le iau de la firma pe care o angajez pentru decoratiuni.Merci inca o data pentru nr de tel al celor de la Alfa,o sa iau si eu legatura cu ei cand ajung acasa.Tie cat ti-au cerut?Am vazut ca multe fete de pe miresici ii lauda pe cei de la Amadeus ,dar mie nu-mi plac,pentru ca ei canta numai muzica populara.Tu ce crezi?

crisstina1982
09.10.2009, 08:44:36
Multumesc foarte mult pentru toate informatiile.Zi-mi si mie ,tu cand ai nunta ,si unde o faci?
Stiu ca hotelul are husele portocalii,ca mi le-a oferit si mie,dar o sa ma mai gandesc,poate le iau de la firma pe care o angajez pentru decoratiuni.Merci inca o data pentru nr de tel al celor de la Alfa,o sa iau si eu legatura cu ei cand ajung acasa.Tie cat ti-au cerut?Am vazut ca multe fete de pe miresici ii lauda pe cei de la Amadeus ,dar mie nu-mi plac,pentru ca ei canta numai muzica populara.Tu ce crezi?

La o singura nunta unde am fost i-am auzi pe Amadeus si au cantat numai populara.
Nu stiu daca de obicei canta numai populara sau poate asa au cerut nuntasii la nunta aia. Oricum iau mai multi bani decat Alfa.
Eu fac nunta in aprilie la Casa Armatei.
A, si vezi ca Alfa sunt foarte cautati, ar fi bine de pe acum sa iei legatura cu ei, ca s-ar putea sa nu-i mai gasesti disponibili. Din ce stiu eu, tariful lor pentru anul viitor este de 3000-3500 lei, in functie de perioada.

Copacel
09.10.2009, 14:04:49
Eu l-am avut fotograf pe Adi din spate de la Rami! In mare sunt multumita, dar ... cat dai, atata face sau la pomul laudat sa nu te duci cu sacul! Pentru Turnu e ok! Apropo: Adi nu filmeaza deloc, are 4-5 baieti care fac asta, el face doar poze!

Cat despre cele doua formatii, Amadeus si Alfa: ambele sunt bune, fara discutii!
Amadeus canta orice. Noi, de exemplu, am cerut multa populara, muzica usoara, blues-uri, fara manele! Nu au comentat nimic, doar ca, la insistentele unor invitati si dupa ce ne-au intrebat pe noi daca suntem de acord, au cantat si 4-5 manele, deh, trebuie sa le faci pe plac tuturor!
Alfa la fel, canta orice, au repertoriu bogat si variat, sunt mai ieftini pentru ca sunt mai putini in formatie!
Parerea mea este ca, nu va faceti de ras cu nici una din cele doua formatii! Vorbiti cu cel putin un an inainte, altfel sunt sanse mici sa-i prindeti liberi!

@pucutza: E frumos la hotel, stai linistita! Din cate imi aduc aminte anul trecut, cand am fost ultima data la hotel, portocaliul arata excelent!

pucutza
09.10.2009, 20:48:52
La o singura nunta unde am fost i-am auzi pe Amadeus si au cantat numai populara.
Nu stiu daca de obicei canta numai populara sau poate asa au cerut nuntasii la nunta aia. Oricum iau mai multi bani decat Alfa.
Eu fac nunta in aprilie la Casa Armatei.
A, si vezi ca Alfa sunt foarte cautati, ar fi bine de pe acum sa iei legatura cu ei, ca s-ar putea sa nu-i mai gasesti disponibili. Din ce stiu eu, tariful lor pentru anul viitor este de 3000-3500 lei, in functie de perioada.

Buna!M-ai pus pe ganduri!O sa-i sunam pe cei de la Alfa de aici din spania si daca sunt liberi,am sa trimit pe mami cu arvuna.:-?
mersi pt informatie,eu credeam ca in decembrie nu este prea tarziu,dar cred ca ai dreptate.
Zi-mi,tu cun stai cu decoratiunile,ti-ai gasit vreo firma care sa-ti decoreze pe verde,cum vroiai tu?eu vreu sa vorbesc cu cei de la crystyn eventz si dreamweddings,este firma la un prieten,am sa vad ce imi ofera amandoua:|

pucutza
09.10.2009, 21:16:45
Eu l-am avut fotograf pe Adi din spate de la Rami! In mare sunt multumita, dar ... cat dai, atata face sau la pomul laudat sa nu te duci cu sacul! Pentru Turnu e ok! Apropo: Adi nu filmeaza deloc, are 4-5 baieti care fac asta, el face doar poze!

Cat despre cele doua formatii, Amadeus si Alfa: ambele sunt bune, fara discutii!
Amadeus canta orice. Noi, de exemplu, am cerut multa populara, muzica usoara, blues-uri, fara manele! Nu au comentat nimic, doar ca, la insistentele unor invitati si dupa ce ne-au intrebat pe noi daca suntem de acord, au cantat si 4-5 manele, deh, trebuie sa le faci pe plac tuturor!
Alfa la fel, canta orice, au repertoriu bogat si variat, sunt mai ieftini pentru ca sunt mai putini in formatie!
Parerea mea este ca, nu va faceti de ras cu nici una din cele doua formatii! Vorbiti cu cel putin un an inainte, altfel sunt sanse mici sa-i prindeti liberi!

@pucutza: E frumos la hotel, stai linistita! Din cate imi aduc aminte anul trecut, cand am fost ultima data la hotel, portocaliul arata excelent!

buna!De fotograf am sa vad in decembrie pe cine contratam,acum ma preocupa lautarii:-? ,care o sa luam legatura cu ei,este mai dificil ca nu sunt acasa.Vroiam sa te mai intreb,figurinele alea mici, ereau atenti pt invitati?si eu vreu sa le ofer la invitatilor,amintiri sau cum se zice aici recoerdos(anintiri pt invitati).am vazut ca aici sa dau mult ,si m-am gandit sa dau si eu.astept sa mai pui poze de la nunta ta:|
Am ales hotelul pt ca nu am mai mult de 100 pers.,sper ca a sa dea frumos portocaliul, imi place foarte mult cum da in decoratiuni.

crisstina1982
10.10.2009, 19:22:01
Deocamdata nu am cautat firma de decoratiuni.
Incepand cu luna ianuarie anul viitor ma voi ocupa de decoratiuni, invitatii, verighete, costume, rochie, etc.
Mi se pare prea devreme sa vorbesc de-acum cu firma de decoratiuni. Nu cred ca este nevoie sa vorbim asa devreme, ca in cazul lautarilor.

pucutza
15.10.2009, 21:09:55
cezara,te rog frumos ai putea sa-mi spui si mie nr de telefon al muzicantilor pe care i-ai avut tu la nunta?^:)^ .sau daca ai informatii despre alti lautari,ti-as ramane recunoscatoare.

cezarra
16.10.2009, 12:32:40
cezara,te rog frumos ai putea sa-mi spui si mie nr de telefon al muzicantilor pe care i-ai avut tu la nunta?^:)^ .sau daca ai informatii despre alti lautari,ti-as ramane recunoscatoare.

Ti-am trimis pm cu nr lui.

Copacel
16.10.2009, 14:43:22
"... Vorbiti cu cel putin un an inainte, altfel sunt sanse mici sa-i prindeti liberi! ..."
Noi am vorbit cu lautarii in noiembrie 2007, pt. septembrie 2009 si nu aveau prea multe libere, in perioada aia, pentru urmatorii doi ani!!!!!!

pucutza: "... Vroiam sa te mai intreb,figurinele alea mici, ereau atenti pt invitati? ..."
Da, figurinele din poza au fost marturiile pentru invitati!

pucutza
16.10.2009, 20:32:24
fetelor va multumesc din suflet pentru tot ajutorul pe care mi l-ati dat,prin informatii si prin sprijin moral(ma refer la cristina si la cezara).:x sper ca pana la nunta sa gasesc si eu lautari:rocking:

pucutza
17.10.2009, 15:15:38
multumesc inca o data mult cezara, pentru nr celor din rosiori.sa stii ca am luat legatura cu ei si mi-au spus ca sunt liberi la data nuntii mele;eu cam as fi hotarata sa-i contractez pe ei (asta si pentru ca pe ceilalti i-am gasit ocupati,si ma refer la "alfa" si la "maxi"),dar cum nu i-am ascultat cantand,vroiam sa te intreb daca tu ai fost multumita de ei ;si te rog mai da-mi si mie mai multe informatii despre ei sau daca ai vreun clip,ceva cu ei.

kirak
19.10.2009, 13:01:19
Buna,
Cei de la stil mariaj fac orice fel de esarfe, conditia este sa anunti din timp.
husele le au albe, iar esarfele la cererea clientului.
Ca suporti pentru aranjamentele florale dupa mese au lebede din fier forjat si faimoasele vaze Pahare de Martini.
Ca raport calitate-pret, sunt cei mai ok!

pucutza
19.10.2009, 20:42:16
Ma intereseaza si pe mine cam ce preturi au cei de la stil mariaj!

kirak
26.10.2009, 14:00:56
In principiu iau in jur de 2000 ron , in functie de ceea ce vrei, plus pretul florilor.Ajungi cu tot cu flori pe la 2500 ron , in functie de flori.

carageac
10.11.2009, 20:00:13
Hey,

Va pun si eu poze cu aranjamentele pe care le-am avut la botezul baiatului, facute de cineva din Turnu.
Lautari am luat pe cineva de la Olteanca - am fost foarte multumita de ei.

Pupici

simpaticutza
18.11.2009, 10:38:36
buna copacel!i-mi spui te rog cu cat inchiriezi tu stalpisorii si arcada^:)^

simpaticutza
18.11.2009, 18:51:53
buna carageac! te rog daka poti sa-mi trimiti si mie filmuletele cu formatia din olteanca ^:)^ ^:)^ ^:)^

Copacel
19.11.2009, 14:03:34
buna copacel!i-mi spui te rog cu cat inchiriezi tu stalpisorii si arcada^:)^
Buna!
Nu am nici un pret stabilit, nu fac asta ca pe o afacere. Nu vreau nici sa le inchiriez gratis, stii vorba aia "branza e pe bani", am muncit mult la ele, insa nu voi cere nici pretul pietei! Da-mi mesaj pe privat si iti las numar de telefon acolo!
Bafta!

pucutza
19.11.2009, 19:35:02
buna ,eduard 28 ,am notat nr de tel. si am sa iau legatura cu tine cand vin acasa in decembrie

simpaticutza
19.11.2009, 22:12:44
buna copacel!ms pt raspuns dar dinpacate nu pot sa dau mesaj pe primvat:(( dar i-ti pot lasa nr meu de tel *** si id de mess *** si vb acolo mai multe.ms mult!:*

simpaticutza
21.11.2009, 19:35:11
copacel, i-mi trimiti te rog si mie nr tau de tel pe privat pt a te putea suna in legatura cu stalpisorii si arcada?^:)^ ^:)^ ^:)^

simpaticutza
23.11.2009, 10:55:02
copacel ,ms pt messj,dar i-mi poti trimite un mesaj pe privat sa i-mi spui cam care ar fi pretul cu aproximatie ^:)^ ^:)^ >:D< >:D<

anaima
02.12.2009, 00:22:41

Buna,

Ai vreo poza de la nuntile la care ai fost la hotel? Cum a fost decorul?
Mancarea? Dar serviciile?

Multumesc mult.

anaima
02.12.2009, 00:33:56
multumesc inca o data mult cezara, pentru nr celor din rosiori.sa stii ca am luat legatura cu ei si mi-au spus ca sunt liberi la data nuntii mele;eu cam as fi hotarata sa-i contractez pe ei (asta si pentru ca pe ceilalti i-am gasit ocupati,si ma refer la "alfa" si la "maxi"),dar cum nu i-am ascultat cantand,vroiam sa te intreb daca tu ai fost multumita de ei ;si te rog mai da-mi si mie mai multe informatii despre ei sau daca ai vreun clip,ceva cu ei.

Buna... din nou.

Din cate am auzit si eu (din pacate, prea tarziu), cei din Turnu trebuie, intr-adevar contactati cu 1-2 ani inainte.
Daca ai nr de tel al unei formatii din Rosiori si alte detalii despre ei, pls da-mi msg pe prv cu info. Nu as vrea DJ pt. ca nu cred ca poate face aceeasi atmosfera ca o formatie.

Multumesc mult.

crisstina1982
03.12.2009, 15:06:52
Buna,

Multumesc mult.

Decorul de la Hotel este destul de frumos, nu mai este nevoie sa pui tu alte decoratiuni. Doar flori pe masa, si este suficient, parerea mea.
Mancarea este foarte buna, iar in privinta serviciilor nu am nimic de obiectat.
Singurul inconvenient la Hotel este ca intra cel mult 120 persoane. Altfel tot la hotel as fi facut si eu nunta.
Husele de la scaune sunt ale hotelului, sunt pe portocaliu si merg foarte bine cu restul decorului.
Este bine ca fac si tortul de nunta si nu mai este nevoie sa te complici sa cauti in alta parte. Cel atasat mesajului a fost diplomat, foarte bun si aspectuos.

anaima
03.12.2009, 15:09:22
Decorul de la Hotel este destul de frumos, nu mai este nevoie sa pui tu alte decoratiuni. Doar flori pe masa, si este suficient, parerea mea.
Mancarea este foarte buna, iar in privinta serviciilor nu am nimic de obiectat.
Singurul inconvenient la Hotel este ca intra cel mult 120 persoane. Altfel tot la hotel as fi facut si eu nunta.
Husele de la scaune sunt ale hotelului, sunt pe portocaliu si merg foarte bine cu restul decorului.
Este bine ca fac si tortul de nunta si nu mai este nevoie sa te complici sa cauti in alta parte. Cel atasat mesajului a fost diplomat, foarte bun si aspectuos.

Multumesc mult de raspuns.
Intr-adevar, 120 de persoane sunt putine, vedem daca ne putem restrange... in orice caz, nu cred ca mai au pt. vara lui 2010... :(

carageac
05.12.2009, 19:48:13
Buna,

Multumesc mult.

Am eu cateva poze. Bye

anaima
05.12.2009, 23:02:05
Am eu cateva poze. Bye

Multumesc mult pentru ajutor.

pucutza
07.12.2009, 22:08:30
buna anaima.da, te pot ajuta cu nr celor din rosiori : ### ,si seful formatiei se numeste marian.si cred ca ar fi bine sa te duci cat mai din timp la hotel sa intrebi daca mai au locuri libere(noi am intrebat in august 2009,si mai aveau decat vreo 2 sambete in vara lui 2010,si nu stiu cate duminici, ca nu ne interesa)daca o sa mai ai nevoie de alte informatii te pot ajuta.

pucutza
07.12.2009, 22:21:09
buna crisstina,
Ai putea te rog frumos sa-mi trimiti si mie o fotografie cu tortul de la hotel?
Multumesc anticipat

pucutza
08.12.2009, 12:16:54
buna carageac.am vazut ca ai pus 2 poze de la o nunta de la hotel.te rog daca mai ai si altele trimitemi-le si mie.ms[-o<

crisstina1982
08.12.2009, 12:59:00
buna crisstina,
Ai putea te rog frumos sa-mi trimiti si mie o fotografie cu tortul de la hotel?
Multumesc anticipat

Acesta este tortul diplomat facut la hotel.
A fost foarte gustos.

anaima
08.12.2009, 14:35:05
buna carageac.am vazut ca ai pus 2 poze de la o nunta de la hotel.te rog daca mai ai si altele trimitemi-le si mie.ms[-o<

hey,

as vrea si eu alte poze, adica daca le pui, sa fie la comun :). Multumesc.

anaima
08.12.2009, 14:36:21
buna anaima.da, te pot ajuta cu nr celor din rosiori : 0 7 2 6 8 1 9 4 0 9,si seful formatiei se numeste marian.si cred ca ar fi bine sa te duci cat mai din timp la hotel sa intrebi daca mai au locuri libere(noi am intrebat in august 2009,si mai aveau decat vreo 2 sambete in vara lui 2010,si nu stiu cate duminici, ca nu ne interesa)daca o sa mai ai nevoie de alte informatii te pot ajuta.

Acum sunam si viitorul socru va merge si la hotel.
Multumesc mult.

anaima
08.12.2009, 14:37:07
Acesta este tortul diplomat facut la hotel.
A fost foarte gustos.

Foarte frumos! Multumesc de foto.

carageac
09.12.2009, 12:58:34
Am poze de la doua nunti la hotel (una in 2008 si alta in 2009)...
Am si un filmulet, dar nu stiu cum sa il pun aici...

hey,

as vrea si eu alte poze, adica daca le pui, sa fie la comun :). Multumesc.

carageac
09.12.2009, 13:28:20
astea sunt de anul asta

carageac
09.12.2009, 13:56:36
Mie mi-a placut ca au servetele din panza care pot fi aranjate foarte frumos.
De exemplu, la restaurantul unde am facut eu botezul nu au avut servetele din panza si a trebuit sa le fac din servetele de hartie. Am gasit pe cineva din Turnu care se ocupa cu asta si m-a costat 0,7 lei de servetel. Va pun cateva poze daca va intereseaza.

Cred ca am mai scris pe aici ca la hotel mancarea si servirea au fost de 10.

Pupici

anaima
09.12.2009, 14:43:57
Mie mi-a placut ca au servetele din panza care pot fi aranjate foarte frumos.
De exemplu, la restaurantul unde am facut eu botezul nu au avut servetele din panza si a trebuit sa le fac din servetele de hartie. Am gasit pe cineva din Turnu care se ocupa cu asta si m-a costat 0,7 lei de servetel. Va pun cateva poze daca va intereseaza.

Cred ca am mai scris pe aici ca la hotel mancarea si servirea au fost de 10.

Pupici

Esti o draguta ca ne-ai oferit atetea informatii pretioase si iti multmesc.
Apropo de hotel, mi se pare ca e putin loc de dans. Poate e doar o impresie din poze. Cum ti s-a parut?

carageac
09.12.2009, 14:55:47
Nuntile la care am fost eu au avut in jur de 100 - 120 de persoane. Au fost momente cand pe ring se cam calca lumea in picioare, insa depinde de cati oameni dansatori ai la nunta si oricum nu danseaza toata lumea toata noaptea :)
Nu cred ca tre sa iti faci griji in privinta spatiului de pe ring.
Noi ne-am simtit foarte bine la ambele nunti; nu am avut nimic de reprosat hotelului.

bye

pucutza
09.12.2009, 19:36:21
buna carageac
iti multumesc mult pentru poze,sunt foarte frumoase.a,si pentru informatiile de servetele iti multumesc, ca oricum nu vroiam de hartie.:*

anaima
16.12.2009, 14:28:14
Hey,

Va pun si eu poze cu aranjamentele pe care le-am avut la botezul baiatului, facute de cineva din Turnu.
Lautari am luat pe cineva de la Olteanca - am fost foarte multumita de ei.

Pupici

Foarte frumoase aranjamentele.
Am tot vazut diverse modele, dar acestea mi se par chiar deosebite.

In cazul in care ma hotarasc sa o contactez, crezi ca m-ai putea ajuta cu un nr. de tel al ei?
M-ar interesa pretul si daca e aceeasi persoana care a aranjat si servetelele.
Multumesc.

carageac
16.12.2009, 16:08:58
Foarte frumoase aranjamentele.
Am tot vazut diverse modele, dar acestea mi se par chiar deosebite.

In cazul in care ma hotarasc sa o contactez, crezi ca m-ai putea ajuta cu un nr. de tel al ei?
M-ar interesa pretul si daca e aceeasi persoana care a aranjat si servetelele.
Multumesc.

Ma bucur ca iti plac. Si mie mi-au placut mult si toata lumea le-a apreciat si m-a intrebat cine le-a facut :)
La mine nu au fost foarte scumpe pentru ca am folosit flori de toamna, de la noi. Probabil daca mergi pe trandafiri, orhidee etc costa un pic mai mult.

Un aranjament m-a costat 25 de lei (care a inclus flori - crizanteme, pietricele, lumanari, vaza, oglinda). Tot la tipa asta am facut si servetele (0,7 lei pe servetel), plicurile de bani (1,8 lei pe plic), marturiile - pixuri personalizate (3 lei) si cruciulitele de pus in piept.
Eventul iti dau pe PM numarul ei ca sa nu il stearga modelatorii.

Pupici

Bye

anaima
16.12.2009, 16:11:05
Ma bucur ca iti plac. Si mie mi-au placut mult si toata lumea le-a apreciat si m-a intrebat cine le-a facut :)
La mine nu au fost foarte scumpe pentru ca am folosit flori de toamna, de la noi. Probabil daca mergi pe trandafiri, orhidee etc costa un pic mai mult.

Un aranjament m-a costat 25 de lei (care a inclus flori - crizanteme, pietricele, lumanari, vaza, oglinda). Tot la tipa asta am facut si servetele (0,7 lei pe servetel), plicurile de bani (1,8 lei pe plic), marturiile - pixuri personalizate (3 lei) si cruciulitele de pus in piept.
Eventul iti dau pe PM numarul ei ca sa nu il stearga modelatorii.

Pupici

Bye

Da, chiar te rog, un PM cu nr. ei. :)
Imi esti de mare ajutor, multumesc mult.

anaima
08.01.2010, 09:09:02
Fetelor,

Cum anul acesta nu mai puteam face nunta, in Turnu exista un loc liber pe 17 iulie 2010...
Daca e cineva interesat, let me know prin PM.

M.

mirei83
14.01.2010, 22:56:46
Buna fetelor.Am avut si eu nunta anul trecut la Casa Armatei si vroiam sa va spun ca va stau la dispozitie daca aveti nevoie de ajutor.Sala a fost aranjata pe lila pentru ca mi-a placut aceasta culoare foarte mult , dar firma care s-a ocupat de decoratiuni avea mai multe culori din care puteai alege,iar daca iti doreai o anumita culoare pe care nu o aveau ,iti puteau face la comanda.Firma se numeste Stil Mariaj.Sunt 2 fete din Turnu care se ocupa atat de decorarea salii cat si de celelalte detalii:buchete, lumanari,marturii,carduri de mese,invitatii.Eu mi-am facut totul cu ele , in afara de invitatii si am fost extrem de multumita.Daca va pot fi de folos cu ceva,astept intrebarile voastre. Va pup si spor la pregatiri:*

anaima
15.01.2010, 11:30:05
Buna fetelor.Am avut si eu nunta anul trecut la Casa Armatei si vroiam sa va spun ca va stau la dispozitie daca aveti nevoie de ajutor.Sala a fost aranjata pe lila pentru ca mi-a placut aceasta culoare foarte mult , dar firma care s-a ocupat de decoratiuni avea mai multe culori din care puteai alege,iar daca iti doreai o anumita culoare pe care nu o aveau ,iti puteau face la comanda.Firma se numeste Stil Mariaj.Sunt 2 fete din Turnu care se ocupa atat de decorarea salii cat si de celelalte detalii:buchete, lumanari,marturii,carduri de mese,invitatii.Eu mi-am facut totul cu ele , in afara de invitatii si am fost extrem de multumita.Daca va pot fi de folos cu ceva,astept intrebarile voastre. Va pup si spor la pregatiri:*

Foarte dragut din partea ta sa te oferi. Cred ca voi avea intrebari si, de ce nu, sa incep:
- aranjamentele de flori le fac tot ele?
- ce culori puneau la dispozitie? (daca sunt aceleasi persoane de care am auzit, acum ceva vreme aveau: lila, rosu, galben pal si alb - iar anul trecut am fost la o nunta, la Casa Armatei si mi-a placut mult cum au imbracat tavanul in lila si alb).
Cum sunt preturile, m-ar interesa foarte tare decorarea salii (mese, scaune, tavan, aranjamente florale si baloane).

Poate ai si poze.

Stiu ca am inceput in forta, astazi aflu sigur data nuntii :D - merge viitorul socru sa faca cererea si speram sa fie 18 iunie '11.

In ordine cronologica, prima intrebare ar fi: in cat timp v-au dat raspunsul la cererea de organizare a nuntii la Casa Armatei?

Multumesc frumos.

M.

anaima
15.01.2010, 16:17:43
Foarte dragut din partea ta sa te oferi. Cred ca voi avea intrebari si, de ce nu, sa incep:
- aranjamentele de flori le fac tot ele?
- ce culori puneau la dispozitie? (daca sunt aceleasi persoane de care am auzit, acum ceva vreme aveau: lila, rosu, galben pal si alb - iar anul trecut am fost la o nunta, la Casa Armatei si mi-a placut mult cum au imbracat tavanul in lila si alb).
Cum sunt preturile, m-ar interesa foarte tare decorarea salii (mese, scaune, tavan, aranjamente florale si baloane).

Poate ai si poze.

Stiu ca am inceput in forta, astazi aflu sigur data nuntii :D - merge viitorul socru sa faca cererea si speram sa fie 18 iunie '11.

In ordine cronologica, prima intrebare ar fi: in cat timp v-au dat raspunsul la cererea de organizare a nuntii la Casa Armatei?

Multumesc frumos.

M.

Astazi a facut cererea, deci era inca libera ziua:)>-. Asteptam aprobarea :-SS, au zis ca saptamana viitoare; sper, deci ca e doar o formalitate...

anaima
15.01.2010, 16:52:49
Am rezervat de prin mai - iunie dar am prins loc pentru ca au renuntat altii inaintea noastra. Eu iti zic sa te interesezi de anul asta pentru august anul viitor, pentru ca in luna august or sa fie multe cereri, fiind doar doua w-end-uri si mai vin "strainii" in tara si mai fac si ei nunti.

Am vazut aproape toata nunta ta si, cum de azi e oficial ca o vom organiza si noi la Casa Armatei, ma gandeam ca poate ma ajuti cu 2 lucruri, pentru ca m-am indragostit de fotograful vostru si mi-a placut la nebunie tortul...

Apropo, erau pe-acolo cunoscuti... cred ca din liceu sau asa ceva, oricum, oameni pe care nu i-am mai vazut de 6-7 ani.

pucutza
15.01.2010, 20:10:56
buna fetelor!
Am informati despre fetele de la stil mariaj,eu le-am contractat pt la vara in august,sunt foarte de treaba,au preturi bune si iti ofera cam tot ce vrei.
Eu sunt foarte incantata de ele,sunt tinere si iti aduc idei de decorare mai moderne.