PDA

Versiunea completa : Tortul miresei, cofetarii, prajituri in Mures

Pagini : [1] 2 3 4

nanalia
11.02.2008, 20:15:35
Buna fetele nu am mai intrat de mult pe forum si o sa incep cu un La Multi Ani la toate fostele si viitoare miresici
o sa postez si eu 2 pozici de la nunta mea :)
Wow, ce frumos! Si eu asa imi doresc tortul....De unde l-ai avut?:*:*

dellycess
12.02.2008, 01:31:29
Wow, ce frumos! Si eu asa imi doresc tortul....De unde l-ai avut?:*:*
Ma bucur ca-ti place tortul daca vrei mai multe detalii da-mi adresa de mail ca sa nu fac publicitate >:D<

ani23
12.02.2008, 21:43:04
intr-adevar tortul merita si presupun ca cei de la laborator pot schimba calele si sa puna trandafiri din martipan,sau orhidee,sau cel putin asa sper

cicika
12.02.2008, 21:54:56
intr-adevar tortul merita si presupun ca cei de la laborator pot schimba calele si sa puna trandafiri din martipan,sau orhidee,sau cel putin asa sper
pai....eu vreau doar cale!!!:"> :"> :">

CONT-INCHIS-18537
12.02.2008, 21:59:05
sunt superrr amandoua....

deeelorene
13.02.2008, 09:20:28
vai da ce frumoase is:D le aleg pe amandoua:D

ani23
13.02.2008, 22:32:39
apropo fetele,voi unde va faceti tortul de nunta?
nu stiti cat e acum un tort de nunta,cumva?
ca sa stiu ce ma asteapta...........

cicika
13.02.2008, 22:38:40
noi o sa il facem la Angela!!!:)>- :)>-

deeelorene
14.02.2008, 09:11:38
ii foarte bun la angela, dar din pacate nu poti sa-l faci la angela ca nu iti da voie cei de la local (cica a fost ceva scandal intre ei:D), dar ai putea sa mergi sa-l faci la denisa...ii spre voiniceni laboratorul, face niste torturi foarte dar foarte bune....

deeelorene
14.02.2008, 09:12:08
noi o sa il facem la Angela!!!:)>- :)>-
pai numai de acol poti sa faci;))

cicika
14.02.2008, 19:53:18
pai numai de acol poti sa faci;))
esti asa de sigura???

deeelorene
14.02.2008, 19:54:50
esti asa de sigura???
si noi am vrut sa facem in alta parte....:( si ne-a spus ca nu se poate:((

cicika
14.02.2008, 20:03:47
si noi am vrut sa facem in alta parte....:( si ne-a spus ca nu se poate:((
totul este posibil !!!!!dar noi nu vrem in alta parte[-X [-X [-X [-X

deeelorene
14.02.2008, 21:28:02
totul este posibil !!!!!dar noi nu vrem in alta parte[-X [-X [-X [-X
eu as fi vrut de la denisa.....ii foarte bun tortul de acol:)

cicika
14.02.2008, 22:34:53
eu as fi vrut de la denisa.....ii foarte bun tortul de acol:)
nu am mancat niciodata de acolo!!!!!!!!!!

deeelorene
15.02.2008, 09:33:29
nu am mancat niciodata de acolo!!!!!!!!!!
ii foarte bun....incearca

ani23
16.02.2008, 14:50:05
multumesc pentru sfaturi,dar nu am mancat inca nioci eu de acolo.este un laborator si pe transilvaniei,dar am auzit de laboratorul de pe primaverii ncare face torturi foarte bune ,eventual o sa incerc si acolo sa aflu ceva preturi,oferte,forme.......

luminita_sanporean
22.02.2008, 16:18:25
ce ingenios ....scortisoara.....si interesant........mi-ar fi venit o poftaaa de praji cu mere si scortisoara...=P~ =P~ =P~
Lore ti-au facut pofta????????????????????;-)
Hai ca daca ziceam eu mai merge dar tu?
Sper ca nu te-ai suparat.Era o gluma:-p

CONT-INCHIS-18537
22.02.2008, 16:26:42
Lore ti-au facut pofta????????????????????;-)
Hai ca daca ziceam eu mai merge dar tu?
Sper ca nu te-ai suparat.Era o gluma:-p
ai auzit de sindromul sarcinii prin simpatie?:-B (nici eu-acum l-am inventat, desi exista ceva in genul asta.....).am pofte......... din solidaritate pt tine! iar merele cu scortisoara imi plac la nebunie.......sper k nu ti-am facut pofta....:D ...deci, cand tu poftesti ceva, o sa poftesc si eu.....merg cu tine pana la capat!!!!!!:)>-

florinaca
25.03.2008, 13:06:33
Cum va arata tortul vostru, eu inca nu am hoatrat vreau sa mai vad modele, si ce idei aveti...<:-P>:D<

meghe
25.03.2008, 13:29:48
Eu vreau un tort simplu..sa fie diplomat, cu multa frisca,alb cu ceva trandafiri rosii pe el sau doi porumbei, iar in interior sa fie din fructe!:)
Cam atat..nu vreau cine stie ce!

meghe
25.03.2008, 13:32:52
Tortul lui prapadeala mi-a placut mult...doar ca suportul la noi nu cred ca va fi asa, insa cam asta ar fi ideea!

nanalia
25.03.2008, 20:06:33
Tortul lui prapadeala mi-a placut mult...doar ca suportul la noi nu cred ca va fi asa, insa cam asta ar fi ideea!
Tortul meu va fi din frisca, floricele din bezea roz, iar crema din fructe de padure.Va fi tare bun , asa mai acrisor.;;) Eu sunt foarte incantata de el.

meghe
26.03.2008, 07:20:57
Tortul meu va fi din frisca, floricele din bezea roz, iar crema din fructe de padure.Va fi tare bun , asa mai acrisor.;;) Eu sunt foarte incantata de el.

Mai ai atat de putin!L-ai comandat deja tortul?Cu cat timp inainte trebuie comandat?:-w
Sa ai o nunta de vis!>:D<

florinaca
26.03.2008, 10:38:46

Buna, se pare ca sarbatorim nunta la acelasi restaurant... <:-P, poate mai schimbam impresii legat de locatie ;)) .
Unde ti-ai comandat tortul.... cumva oferta de la restaurant Europa..... daca da as vrea sa stiu si daca sunt bune produsele de la cofetaria respectiva (au ei un catalog super frumos de prezentare la prajituri si torturi..... arata super)...
Eu am fost la multe laboaratoare din oras si imprejurimi dar nici unul nu m-au convins 100%...... unele aveau produse bunicele dar suporturi ioc.... altele invers....sunt disperata
Mi-ai fi de mare ajutor.... mersi mult

deeelorene
26.03.2008, 11:33:57
la mine tortul va fi din frisca dar cu blat de cacao si ornat cu flori din fructe....yamiiiiiii:
D

florinaca
26.03.2008, 11:39:26
la mine tortul va fi din frisca dar cu blat de cacao si ornat cu flori din fructe....yamiiiiiii:
D

si unde il comanzi la ce laborator? s-au l-ai comandat deja....
Vreau un laborator care face tortul cu frisca naturala nu sintetica... si sa arate bine si ornat

deeelorene
26.03.2008, 11:51:05
Vreau un laborator care face tortul cu frisca naturala nu sintetica... si sa arate bine si ornat
pai la angela....am vb deja cu ea si i-am spus cum imi trebuie si mi-a spus ca imi face.....mai mult o sa fie pe verde....:D apropos la denisa is foarte bune torturile

florinaca
26.03.2008, 12:58:44
pai la angela....am vb deja cu ea si i-am spus cum imi trebuie si mi-a spus ca imi face.....mai mult o sa fie pe verde....:D apropos la denisa is foarte bune torturile

mersi mult :)... o sa incerc si acolo #:-S

cicika
26.03.2008, 20:35:57
Cum va arata tortul vostru, eu inca nu am hoatrat vreau sa mai vad modele, si ce idei aveti...<:-P>:D<
al meu alb cu verde si cu cale..............:)>-

cicika
26.03.2008, 20:37:42
frisca naturala doar la egreta gasesti.................
si eu cumpar doar turturi cu frisca naturala...........

deeelorene
27.03.2008, 19:58:57
mersi mult :)... o sa incerc si acolo #:-S
incearca....nu se stie niciodata:D poate gasesti ceva ce iti place la un pret convenabil

hajnal
28.03.2008, 16:10:15
eu am lasat comanda pentru tort,ca sa fiu sigura ca-l va face si nu voi ramane fara tort in ziua nuntii dar inca nu am ales cum va arata
dar mi-ar place din martipan si sa fie alb cu mov,cu orhidee verzi pe tort sau cu phalenopsis mov
ultimul mi-ar place ca forma si aspect

cicika
28.03.2008, 19:51:08
eu am lasat comanda pentru tort,ca sa fiu sigura ca-l va face si nu voi ramane fara tort in ziua nuntii dar inca nu am ales cum va arata
dar mi-ar place din martipan si sa fie alb cu mov,cu orhidee verzi pe tort sau cu phalenopsis mov
sunt dragute!!
dar unde ai facut comanda???

hajnal
29.03.2008, 16:22:55
sunt dragute!!
dar unde ai facut comanda???
la laboratorul de pe primaverii
de obicei iau prajituri si torturi de la ei ,si sincer chiar imi plac
am luat si de la egreta din centru si nu prea mi-au placut.......
dar...........gusturile difera

cicika
29.03.2008, 17:39:57
la laboratorul de pe primaverii
de obicei iau prajituri si torturi de la ei ,si sincer chiar imi plac
am luat si de la egreta din centru si nu prea mi-au placut.......
dar...........gusturile difera
okdar tu in bucuresti faci nunta/????

hajnal
29.03.2008, 23:15:55
okdar tu in bucuresti faci nunta/????
nu aici in oras nu stiu cum de o aparut bucuresti o sa modific multumesc

cicika
29.03.2008, 23:19:54
nu aici in oras nu stiu cum de o aparut bucuresti o sa modific multumesc
modifica tot...............$-) $-) $-)

deeelorene
31.03.2008, 19:46:29
al doilea ii superb....l-am mai zavut undeva...

cicika
31.03.2008, 20:10:02
al doilea ii superb....l-am mai zavut undeva...
pe site...............:"> $-)

deeelorene
31.03.2008, 20:19:39
pe site...............:"> $-)
nu mai tin minte.....

cicika
31.03.2008, 20:20:38
nu mai tin minte.....
iti zic eu sigur............

deeelorene
31.03.2008, 20:28:08
iti zic eu sigur............
atunci asa e.....

meghe
02.04.2008, 09:03:54
Fetelor voi cum calculati cat de mare sa fie tortul?La voi e obiceiul ca din tortul miresei sa se dea la toata lumea?
Acum asta o am in minte...sa vad cam cate de mare sa fie...!Cred ca trebuie sa intrebam pe cineva specializat.. .
Comanda o putem da acum, dar cat de mare sa fie doar in saptamana nuntii..!Asa ca mai am timp..!:-B

diana31
02.04.2008, 09:11:04
Fetelor voi cum calculati cat de mare sa fie tortul?La voi e obiceiul ca din tortul miresei sa se dea la toata lumea?
Acum asta o am in minte...sa vad cam cate de mare sa fie...!Cred ca trebuie sa intrebam pe cineva specializat.. .
Comanda o putem da acum, dar cat de mare sa fie doar in saptamana nuntii..!Asa ca mai am timp..!:-B
meg nu te agita cu calculatul cei de la cofetarie sau de unde dai comanda la tort vor stii in functie de cate persoane ai la nunta cat de mare sa fie tortul......
da la noi este o traditie sa dai din tortul miresei tuturor invitatiilor........
in legatura cu comanda eu stiu ca trebuie sa-ti rezervi din timp suportul pentru tort.....iar comanda efectiva la tort o dai inainte cu doua saptamani.......cel putin la noi asa este..........

meghe
02.04.2008, 09:12:49
meg nu te agita cu calculatul cei de la cofetarie sau de unde dai comanda la tort vor stii in functie de cate persoane ai la nunta cat de mare sa fie tortul......
da la noi este o traditie sa dai din tortul miresei tuturor invitatiilor........
in legatura cu comanda eu stiu ca trebuie sa-ti rezervi din timp suportul pentru tort.....iar comanda efectiva la tort o dai inainte cu doua saptamani.......cel putin la noi asa este..........

Aha...bine ca stiu..ieri mi-a zis cineva sa merg sa-mi rezerv suportul...ca raman fara..iar comanda cu o saptaman inainte!
O sa merg...tot cate ceva apare!;;) ...da sa vina o data ziua ce amare!;))

diana31
02.04.2008, 09:17:40
Aha...bine ca stiu..ieri mi-a zis cineva sa merg sa-mi rezerv suportul...ca raman fara..iar comanda cu o saptaman inainte!
O sa merg...tot cate ceva apare!;;) ...da sa vina o data ziua ce amare!;))
la ce fel de tort v-ati gandit?
o sa vina si ziua cea mare si va trece ffffffff repede.......:-$

meghe
02.04.2008, 09:58:16
la ce fel de tort v-ati gandit?
o sa vina si ziua cea mare si va trece ffffffff repede.......:-$

Nu ma complic prea tare!Vreau sa fei tort diplomat cu multa frisca, inauntru cu fructe, ca e vara si te racoresc iar la exterior sa fie cu trandafiri rosii si 2 porumbei .
Cam atat...nu vreau mare lucru!
Si suportul cred ca obisnuit..la inceput ma gandeam sa caut suport interior..da cred ca voi renunta...!
Celalalt e mai practic!:-B

diana31
02.04.2008, 10:06:40
Nu ma complic prea tare!Vreau sa fei tort diplomat cu multa frisca, inauntru cu fructe, ca e vara si te racoresc iar la exterior sa fie cu trandafiri rosii si 2 porumbei .
Cam atat...nu vreau mare lucru!
Si suportul cred ca obisnuit..la inceput ma gandeam sa caut suport interior..da cred ca voi renunta...!
Celalalt e mai practic!:-B
waw ce bine suna..........L-) si eu o portie

meghe
02.04.2008, 10:11:18
waw ce bine suna..........L-) si eu o portie

Atunci voi da la toata lumea..numai sa fie bine!:-B

diana31
02.04.2008, 10:14:39
Atunci voi da la toata lumea..numai sa fie bine!:-B
sa nu uiti de suport.............face mult aranjarea tortului

meghe
02.04.2008, 10:19:39
sa nu uiti de suport.............face mult aranjarea tortului

Da..de aceea vreau sa merg sa intreb de pe acum ce suporturi au...sa nu raman la urma sa i-au ce ramane!;;)

diana31
02.04.2008, 11:02:02
Da..de aceea vreau sa merg sa intreb de pe acum ce suporturi au...sa nu raman la urma sa i-au ce ramane!;;)
bafta........sa ne spui ce supotr ai ales pentru tort........>:/ >:/ >:/

meghe
02.04.2008, 11:15:18
bafta........sa ne spui ce supotr ai ales pentru tort........>:/ >:/ >:/

Va spun...intai sa vad cand ne facem timp sa mergem sa vedem unde comandam!:)

diana31
02.04.2008, 12:09:45
cu siguranta o sa ai de unde alege..........:)>-

florinaca
02.04.2008, 12:23:39

Tu unde iti comanzi tortul in T-veni sau Tg. Mures?
Eu merg astazi la un laborator in Tg. Mures ... recomandat de cineva... am vazut catalogul lor de prezentare, au suporturi superbe si si torturile aratau bine... acum nu stiu cum sunt la gust... dar o s-a iau cateva produse sa le gustam ;)) ....
Daca o sa fie OK ti-l voi recomanda cu placere!!!!<:-P

meghe
02.04.2008, 12:28:44
Tu unde iti comanzi tortul in T-veni sau Tg. Mures?
Eu merg astazi la un laborator in Tg. Mures ... recomandat de cineva... am vazut catalogul lor de prezentare, au suporturi superbe si si torturile aratau bine... acum nu stiu cum sunt la gust... dar o s-a iau cateva produse sa le gustam ;)) ....
Daca o sa fie OK ti-l voi recomanda cu placere!!!!<:-P

Ok....asa sa faci!
Iar daca poti, tr pe privat adresa ca poate o sa merg la mures sa comand!Inca nu m-am hotarat..am auzit ca si aici la noi sunt foarte frumoase suporturile iar torturile bune...!
Sa ne ti la curent!

cicika
02.04.2008, 21:54:02
pai tortul il comanzi cat vrei tu sa fie.....nu este obligatoriu ca din tortul tau sa se serveasca invitatii
la rest unde facem noi nunta exista un catalog cu mai milte modele de tort...dar scrie si cate felii de tort ies din el si pt cate pers....

cicika
02.04.2008, 21:55:53
eu inca nu stiu ce tort o sa avem...dar cu siguranta o sa fie alb cu verde.......<:-P

cicika
02.04.2008, 22:28:51
poze..........>:D< >:D< >:D< >:D<

meghe
03.04.2008, 07:31:33
pai tortul il comanzi cat vrei tu sa fie.....nu este obligatoriu ca din tortul tau sa se serveasca invitatii
la rest unde facem noi nunta exista un catalog cu mai milte modele de tort...dar scrie si cate felii de tort ies din el si pt cate pers....

Da..mi-a zis mai multa lume ca unde o sa-l comanda imi zic exact cam cat sa fie in functie de nr de persoane..!
Eu vreau sa dau tuturor invitatiilor cate o felie de tort din tortul miresei...!Chiar daca o sa facem unul mare sa-l impartim iar unul mai mic sa fie al meu...si tortul nasei binenteles.
Voi din ce faceti tortul nasei?Noi ne-am gandit sa fie cu ciocolata...cum al meu o sa fie alb cu rosu, al nasei sa fie de cioco!Deja mi-e pofta!:-<
Pupici!:*

cicika
03.04.2008, 22:17:54
Da..mi-a zis mai multa lume ca unde o sa-l comanda imi zic exact cam cat sa fie in functie de nr de persoane..!
Eu vreau sa dau tuturor invitatiilor cate o felie de tort din tortul miresei...!Chiar daca o sa facem unul mare sa-l impartim iar unul mai mic sa fie al meu...si tortul nasei binenteles.
Voi din ce faceti tortul nasei?Noi ne-am gandit sa fie cu ciocolata...cum al meu o sa fie alb cu rosu, al nasei sa fie de cioco!Deja mi-e pofta!:-<
Pupici!:*
noi inca nu ne-am gandit la asa ceva.....
inca nu stiu......
nu am o preferenta insa sigur nu vreau tort diplomat

deeelorene
06.04.2008, 19:34:08
poze..........>:D< >:D< >:D< >:D<
cele cu verde is foarte faine

cicika
06.04.2008, 21:10:47
cele cu verde is foarte faine
ma bucur ca iti place...daca erau cu roz....................

mentosina
06.04.2008, 21:22:30
cu cat timp inainte trebuie data comanda la tort??? e prea tarziu cu 2 saptamani ininate pe cand ajung eu in tara??:-SS

cicika
06.04.2008, 21:26:39
cu cat timp inainte trebuie data comanda la tort??? e prea tarziu cu 2 saptamani ininate pe cand ajung eu in tara??:-SS
sincer nu stiu....noi avem noroc cu rest unde facem nunta ei se ocupa si de tort............;-)

hajnal
06.04.2008, 21:46:24
s-ar pute sa fie tarziu
cel mai bine ar fi sa dai un tel sa vb cu cei de la un laborator si sa dai comanda prin tel sau eventual daca ai pe cineva din famile sa mearga sa-ti lase un avans daca trebuie,si asa ai fi mai sigura.........parerea mea........

cicika
06.04.2008, 21:51:13
s-ar pute sa fie tarziu
cel mai bine ar fi sa dai un tel sa vb cu cei de la un laborator si sa dai comanda prin tel sau eventual daca ai pe cineva din famile sa mearga sa-ti lase un avans daca trebuie,si asa ai fi mai sigura.........parerea mea........
ai dreptate............:">

mentosina
06.04.2008, 22:07:01
s-ar pute sa fie tarziu
o sa incerc sa aflu de ceva laboratare ca sincer care le stim eu nu mai exista ..sa vad s ao trimit pe mama, da nici nu stiu ce tort vreau inca:-<

hajnal
06.04.2008, 22:08:42
o sa incerc sa aflu de ceva laboratare ca sincer care le stim eu nu mai exista ..sa vad s ao trimit pe mama, da nici nu stiu ce tort vreau inca:-<
daca vrei numere de tel iti pot da pe priovat
tortul care va ramane,il alegi cu2 sapt inainte sau cu o sapt de nunta iti vor zice cei de la lab

cicika
06.04.2008, 22:10:41
te ajutam noi...............$-) $-) $-) $-)

mentosina
06.04.2008, 22:11:36
mersi mult raman datoare:*

hajnal
06.04.2008, 22:11:50
pt mentosina.:pana atunci ai timp si gasesti si poze sin te poti hotara
te ajuta si fetele..........nu esti singurica...........

mentosina
06.04.2008, 22:12:21
si meghe tot mi-a promis ca ma ajuta mai ales acum ca ne facem si neamuri <:-P

mentosina
06.04.2008, 22:13:03
pt mentosina.:pana atunci ai timp si gasesti si poze sin te poti hotara
te ajuta si fetele..........nu esti singurica...........
multumesc ..chiar mi-ar prinde bine ceva idei>:D<

cicika
06.04.2008, 22:15:18
mersi mult raman datoare:*
da cum sa nu....................
suntem aici ca se ne ajutam................

cicika
06.04.2008, 22:15:49
hai la off............

mamuska
07.04.2008, 01:31:50
fetelor,a vazut vreuna dintre voi un tort in forma de frunza,sau macar tort ornamentat cu frunze?????????

meghe
07.04.2008, 07:58:40

Si te ajut..numai sa zici!Mai pot merge si fratiorii sa se mai intereseze...la invitatii cred ca poti merge pe mana mamei tale...!Spune-i sa mearga la cromatic sunt toate modelele si preturile!dar mai vb noi de asta..!

cicika
07.04.2008, 19:05:34
fetelor,a vazut vreuna dintre voi un tort in forma de frunza,sau macar tort ornamentat cu frunze?????????
eu nu am vazut..........:( :(

cicika
07.04.2008, 19:06:27
Si te ajut..numai sa zici!Mai pot merge si fratiorii sa se mai intereseze...la invitatii cred ca poti merge pe mana mamei tale...!Spune-i sa mearga la cromatic sunt toate modelele si preturile!dar mai vb noi de asta..!
eu am auzit ca la apostrof sunt tare ieftine invitatiile.......(AM AUZIT)

mentosina
07.04.2008, 19:51:23
eu am auzit ca la apostrof sunt tare ieftine invitatiile.......(AM AUZIT)
unde e magazinul ala? apostrof??

cicika
07.04.2008, 19:52:33
unde e magazinul ala? apostrof??
langa tipomur...nu am fost acolo....

mentosina
07.04.2008, 19:56:33
langa tipomur...nu am fost acolo....
mie trebuie sa imi explici ca la prosti:"> ca haar nu am unde e si timpomuru ala:-p

cicika
07.04.2008, 20:01:52
mie trebuie sa imi explici ca la prosti:"> ca haar nu am unde e si timpomuru ala:-p
pai o sa ma interesez...ca nici eu nu stiu........;;) ;;) ;;)

mentosina
07.04.2008, 20:03:04
pai o sa ma interesez...ca nici eu nu stiu........;;) ;;) ;;)
ok ...chiar te rog..;-)

cicika
07.04.2008, 20:09:13
ok ...chiar te rog..;-)
o sa ma interesez si iti zic.....hai ca suntem off......

hajnal
07.04.2008, 21:56:17
o sa ma interesez si iti zic.....hai ca suntem off......
in centru,pe straduta dintre banca raiffeisen kodak,pe straduta aceea inainte si dupa aceea prima strrada la stanga,e str.tipografiei.acolo sunt apostrof si tipomur unul langa celalalt
intr-adevar la apostrof poti sa mergi si cu ideile tale si ti le pun in practica

cicika
07.04.2008, 22:03:44
in centru,pe straduta dintre banca raiffeisen kodak,pe straduta aceea inainte si dupa aceea prima strrada la stanga,e str.tipografiei.acolo sunt apostrof si tipomur unul langa celalalt
intr-adevar la apostrof poti sa mergi si cu ideile tale si ti le pun in practica
multumesc frumos.................
sa vad ce negociez cu cristi......:D :D

hajnal
07.04.2008, 22:09:47
multumesc frumos.................
sa vad ce negociez cu cristi......:D :D
n-ai pt ce

cicika
07.04.2008, 22:11:08
n-ai pt ce
unde iti comanzi tortul???????

hajnal
07.04.2008, 22:12:50
unde iti comanzi tortul???????
pe primaverii l-am comandat

cicika
07.04.2008, 22:14:10
pe primaverii l-am comandat
nu stiu unde este aceasta strada...........=))

hajnal
07.04.2008, 22:18:41
nu stiu unde este aceasta strada...........=))
razi tu razi harap alb...........
de pe libertatii se face o straduta cu numele primaverii.......este un laborator delicatesse .este al magaz.din tudor de pe bulevard sti tu care

cicika
07.04.2008, 22:21:15
razi tu razi harap alb...........
de pe libertatii se face o straduta cu numele primaverii.......este un laborator delicatesse .este al magaz.din tudor de pe bulevard sti tu care
jur ca nu stiu..................
dar lasa ca eu tot de la angela imi comand..........asa trebe!!!:*

hajnal
07.04.2008, 22:22:53
jur ca nu stiu..................
dar lasa ca eu tot de la angela imi comand..........asa trebe!!!:*
stiu regulile de la angela.la martipan imi fac

cicika
07.04.2008, 22:24:41
stiu regulile de la angela.la martipan imi fac
aha
super alegere..............>:D<

hajnal
07.04.2008, 22:27:14
aha
super alegere..............>:D<
mersi......:*

cicika
07.04.2008, 22:29:44
mersi......:*
mie imi place tortul din martipan.....dar sa fie facut cum trebuie su nu fie gumat..........:D

deeelorene
13.04.2008, 20:56:33
vreau sa spun ca am fost pe la toate tipografiile....aceleasi modele , dar la preturi diferite....cele mai ieftine erau la cromatic.....si eu mi-am gasit model:D

mentosina
14.04.2008, 20:31:00
azi am trecut pe langa un magazin de torturi si prajituri si nu m-am putut abtine sa nu i cumpar ..mi se pareau tare dragalasi , plus a are suport sa i pastrezi ca bibelou ...sunt foarte usori as ca o sa reziste pe tort..va plac?;;)

cicika
14.04.2008, 20:38:21
azi am trecut pe langa un magazin de torturi si prajituri si nu m-am putut abtine sa nu i cumpar ..mi se pareau tare dragalasi , plus a are suport sa i pastrezi ca bibelou ...sunt foarte usori as ca o sa reziste pe tort..va plac?;;)
super..............
cat au fost???????????
vreau si eu.........$-) $-) $-)

mentosina
14.04.2008, 20:41:00
super..............
cat au fost???????????
vreau si eu.........$-) $-) $-)
10 euro m-au costat ...a trebuit sa negociez cu sefa de acolo ca nu vroia sa i vanda fara tort :[email protected] i-am zis ca sunt la regim si nu pot manca un tort de mireasa acum si pana la urma i s-a facut mila de mine si mi i-a vadut ...numai astia i avea din modelul asta:)

cicika
14.04.2008, 20:42:53
10 euro m-au costat ...a trebuit sa negociez cu sefa de acolo ca nu vroia sa i vanda fara tort :[email protected] i-am zis ca sunt la regim si nu pot manca un tort de mireasa acum si pana la urma i s-a facut mila de mine si mi i-a vadut ...numai astia i avea din modelul asta:)
ai fost descurcareata,,,,,,,,,,,,,,:)) >:D< >:D< >:D<

mentosina
14.04.2008, 20:51:04
ai fost descurcareata,,,,,,,,,,,,,,:)) >:D< >:D< >:D<
de nu ajungem noi pe nunta o sa i trimit pe astia;))

nanalia
14.04.2008, 20:51:52
ce draguti sunt! Noi vom avea 2 porumbei pe tort

cicika
14.04.2008, 20:52:51
de nu ajungem noi pe nunta o sa i trimit pe astia;))
vai...cum sa nu ajungeti!!!:))

cicika
14.04.2008, 20:53:37
noi nu avem inca nimic........:-? :-? :-?

mentosina
14.04.2008, 20:54:57
m-am gandit sa ne punem noi pe tort dar cum nu cred ca va rezista am cumparat astia mai micuti=))

cicika
14.04.2008, 20:55:35
m-am gandit sa ne punem noi pe tort dar cum nu cred ca va rezista am cumparat astia mai micuti=))
Doamne...........dar rea esti!!!

mentosina
14.04.2008, 20:56:23
multumesc ;-) si porumbeii sunt foarte draguti pe tort

mentosina
14.04.2008, 20:57:16
Doamne...........dar rea esti!!!
de mica asa am fost ...si sincer nu cred ca mai am sanse sa ma schimb:))

nanalia
14.04.2008, 20:59:46
Pai nu mai fi rea, mai ales cu tine! Cu ceilaltii mai merge;))... dar cu tine, nu

cicika
14.04.2008, 20:59:58
de mica asa am fost ...si sincer nu cred ca mai am sanse sa ma schimb:))
ba,,eu cred ca da...............>:D< >:D< >:D< >:D<

mentosina
14.04.2008, 21:02:52
Pai nu mai fi rea, mai ales cu tine! Cu ceilaltii mai merge;))... dar cu tine, nu
nu sunt rea cu nimeni fetelor...am simtul umorului bine dezvoltat si inainte sa fac glume cu altii incep cu mine;)) doar nu o sa stam tot serioase:-s

nanalia
14.04.2008, 21:09:58
Sigur ca da!Aici nu loc de seriozitate.

cicika
14.04.2008, 21:31:51
nu sunt rea cu nimeni fetelor...am simtul umorului bine dezvoltat si inainte sa fac glume cu altii incep cu mine;)) doar nu o sa stam tot serioase:-s
pai asta o stiam................>:D<

munequita
14.04.2008, 21:55:12

unde iti faci tortul diana?

munequita
14.04.2008, 22:25:03
unde iti faci tortul diana?

fetelor, care ce stiti sa-mi ziceti ceva laboratoare bune in oras la noi..ce stiti de papa bun de pe str.transilvaniei, dar cel de pe str.primaverii....acuma m-a apucat febra tortului de mireasa, si vreau sa rezolv si asta cat mai repede..

meghe
15.04.2008, 08:06:35

Foarte frumosi mentosina...te-ai descurcat!<:-P
Si eu as vrea 2 porumbei pe tort!miss_nanalia de unde i-ai luat porumbeii, daca poti sa-mi spui te rog!?:-B

diana31
15.04.2008, 10:33:47
Si eu as vrea 2 porumbei pe tort!miss_nanalia de unde i-ai luat porumbeii, daca poti sa-mi spui te rog!?:-B
meg de ce nu doi porumbei sub forma de lumanare..........?

tmihaela
15.04.2008, 10:41:27
Asa va arata tortul meu,numai ca va avea trandafirii pe albastru...<:-P

tmihaela
15.04.2008, 10:43:59
Din cate ni s-a spus noua la cofetarie, cand am fost sa inchiriem suportul de tort, vom primi ca bonus de la ei doua figurine, mire si mireasa, de pus pe tort, acum sa vedem...
Noi am mai fost la o nunta unde mirii si-au facut tortul tot de la cofetaria de unde il luam si noi si au primit aceleasi figurine, ni s-au parut interesante.

diana31
15.04.2008, 10:49:00
waw ce de inimioare...............=D> =D> =D>
si trandafirii mei au fost albastrii....cumva rochita ta e in ton?

meghe
15.04.2008, 10:50:15

Foarte frumos!;-)
diana...in forma de lumanare?Nu stiu...:-? ...

diana31
15.04.2008, 10:52:28
Foarte frumos!;-)
diana...in forma de lumanare?Nu stiu...:-? ...
nu ........in forma de parumbei dar lumanari.........pictate cu rosu ca si nuantele de la nunta>:D< >:D< >:D<

meghe
15.04.2008, 11:12:04
nu ........in forma de parumbei dar lumanari.........pictate cu rosu ca si nuantele de la nunta>:D< >:D< >:D<

Am inteles ce ai vrut sa spui...lumanari in forma de porumbei...!
Nu stiu inca..as vrea sa fie ca un bibelou sa-l tin amintire apoi!:-?

diana31
15.04.2008, 11:14:34
Am inteles ce ai vrut sa spui...lumanari in forma de porumbei...!
Nu stiu inca..as vrea sa fie ca un bibelou sa-l tin amintire apoi!:-?
pacat ca nu am cum sa salvez pozele in calculator de pe camera...........asa ai intelege mai bine..............nu ai lumanari decorative in casa?
ca si lumanare de ce nu o poti tine?:-\ :-\ :-\
dar alegi ce doresti e nunta ta........:-$

CONT-INCHIS-18537
15.04.2008, 11:22:31
e tare frumos! si pare gustos

tmihaela
15.04.2008, 11:26:21
E cu martipan pe deasupra , iar in interior cu frisca si fructe, ca tot e vara, iar martipanul e destul de dulce, motiv pentru care am sarit peste ciocolata...

CONT-INCHIS-18537
15.04.2008, 11:30:30
E cu martipan pe deasupra , iar in interior cu frisca si fructe, ca tot e vara, iar martipanul e destul de dulce, motiv pentru care am sarit peste ciocolata...
suna bine! nu prea imi place martipanul dar frisca si fructele sunt pe gustul meu!

meghe
15.04.2008, 11:49:00
Am inteles diana...frumos si asa!
dar parca tot bibelou mi-ar place mai mult!Acum sa vad care imi,place mai mult si ce gasesc!

cicika
15.04.2008, 21:54:46
noi,vrem pe tort sa avem cale naturale.................<:-P <:-P <:-P

CONT-INCHIS-18537
15.04.2008, 22:05:41
hmmmmmmmmmmmm:-? :-? :-?
am auzit k prin septembrie o sa fie criza de cale albe.......nu stiu cum o sa te descurci..........sincer

cicika
15.04.2008, 22:24:29
hmmmmmmmmmmmm:-? :-? :-?
am auzit k prin septembrie o sa fie criza de cale albe.......nu stiu cum o sa te descurci..........sincer
lore.................tu imi declari razboi???!?!!?:O :O :O :O :O

CONT-INCHIS-18537
15.04.2008, 22:47:17
lore.................tu imi declari razboi???!?!!?:O :O :O :O :O
glumeam tu......................
vroiam sa te las in suspans si dupa aia sa iti scriu k glumesc normal........numai k intre timp mi-a picat netul.........:)) :)) :))

nanalia
16.04.2008, 19:43:07
Eu mi-am comandat tortul la laratorul de pe Primaverii si acolo aveau printre multe figurine, porumbei, care ne-au placut tare mult.

cicika
16.04.2008, 20:03:46
glumeam tu......................
vroiam sa te las in suspans si dupa aia sa iti scriu k glumesc normal........numai k intre timp mi-a picat netul.........:)) :)) :))
stiam..........................esti o scumpa.............:D :D :D :D

cicika
16.04.2008, 20:04:20
Eu mi-am comandat tortul la laratorul de pe Primaverii si acolo aveau printre multe figurine, porumbei, care ne-au placut tare mult.
cum arata?????????:"> :"> :">

nanalia
16.04.2008, 20:24:06
Sunt 2 porumbei albi cu aripile desfacute, ca si cum s-ar imbratisa, sau ar dansa.

cicika
16.04.2008, 20:26:57
Sunt 2 porumbei albi cu aripile desfacute, ca si cum s-ar imbratisa, sau ar dansa.
super frumos................>:D<

nanalia
16.04.2008, 20:30:44
imi doream porumbei adevarati si daca nu s-a putut am pus pe tort

cicika
16.04.2008, 22:32:54
imi doream porumbei adevarati si daca nu s-a putut am pus pe tortnoi,o sa avem porumbei adevarati.........>:D<

deeelorene
20.04.2008, 13:24:18
am fos t la o nunta in alba si aveau cale naturale pe tort....chiar aratau foarte bine:D

deeelorene
20.04.2008, 13:24:53
noi,o sa avem porumbei adevarati.........>:D<
de unde luati porumbeii?

meghe
21.04.2008, 07:50:05
de unde luati porumbeii?

Si eu vreau porumbei pe tort...!:)

cicika
21.04.2008, 21:02:26
am fos t la o nunta in alba si aveau cale naturale pe tort....chiar aratau foarte bine:D
eu am vazut la doamana angela.si arata super...>:D<

cicika
21.04.2008, 21:03:00
de unde luati porumbeii?
de la un domn care ii creste...........:">

deeelorene
02.05.2008, 17:57:49
de la un domn care ii creste...........:">
si cat va costa?

cicika
02.05.2008, 18:48:22
si cat va costa?
nu stiu
este prieten de familie.

munequita
02.05.2008, 19:02:10
fetelor eu tot nu ma pot hotari cu tortul..nu cunoasteti nici una laboratul de pe primaverii si cel de pe str.transilvaniei Papa Bun..nu stiu care dintre acestea sa le aleg ca de amandoua am auzit lucruri bune..

cicika
02.05.2008, 19:07:20
fetelor eu tot nu ma pot hotari cu tortul..nu cunoasteti nici una laboratul de pe primaverii si cel de pe str.transilvaniei Papa Bun..nu stiu care dintre acestea sa le aleg ca de amandoua am auzit lucruri bune..
sincer nu cunosc
eu imi cumpar de la angela
ai vazut si tu la targ ce minunatii au fost expuse......;-)

munequita
02.05.2008, 19:20:43
sincer nu cunosc
eu imi cumpar de la angela
ai vazut si tu la targ ce minunatii au fost expuse......;-)

da, am vazut! dar mi s-a cam pus "pata" pe astea doua..:D

cicika
02.05.2008, 19:36:10
sunt chiar frumoase...........si bune cred..:-$

munequita
02.05.2008, 19:39:56
sunt chiar frumoase...........si bune cred..:-$

la gust nu stiu cum sunt..noi am fost acolo sa ne interesam dar au zis ca nu e sezonul nuntilor si nu au sa ne dea pt degustare si sa revenim dupa pasti! la papa bun in schimb am iesit cu o farfurie mare de bucati de tort f bune iar la cei de pe primaverii la fel nu aveau torturi dar ne-au dat prajitura de casa f buna..

cicika
02.05.2008, 19:41:22
la gust nu stiu cum sunt..noi am fost acolo sa ne interesam dar au zis ca nu e sezonul nuntilor si nu au sa ne dea pt degustare si sa revenim dupa pasti! la papa bun in schimb am iesit cu o farfurie mare de bucati de tort f bune iar la cei de pe primaverii la fel nu aveau torturi dar ne-au dat prajitura de casa f buna..
pai tu sti acum.............o sa faci o alegere buna cu siguranta....>:D< >:D<

munequita
02.05.2008, 19:43:44
pai tu sti acum.............o sa faci o alegere buna cu siguranta....>:D< >:D<

acum nici eu nu stiu:D dar ma voi hotari eu , numai ca am vrut sa stiu cat mai repede ca e rezolvata si asta..

cicika
02.05.2008, 19:44:51
acum nici eu nu stiu:D dar ma voi hotari eu , numai ca am vrut sa stiu cat mai repede ca e rezolvata si asta..
astea se rezolva cat mai aproape de nunta
o sa mergi la nunti anula acesta si o sa urmaresti tu chestiunea aceasta.........>:D< >:D< >:D<

munequita
02.05.2008, 19:49:59
astea se rezolva cat mai aproape de nunta
o sa mergi la nunti anula acesta si o sa urmaresti tu chestiunea aceasta.........>:D< >:D< >:D<

da, dar peste tot ne-a zis ca suportul trebuie rezervat din timp..

cicika
02.05.2008, 19:52:44
da, dar peste tot ne-a zis ca suportul trebuie rezervat din timp..
am inteles
la noi nu cred ca este asa
avem avantaj.........>:D<

hajnal
02.05.2008, 22:47:09
sincer eu doar de la cei de pe primaverii mi-am luat prajiturile si sunt excelente.la ei am ramas si cu comanda de nunta.stiu si ce torturi fac la nunti,cunosc si sefa de acolo...si stiu ca iti poate face ceva super...
de cei de pe transilvania ...sincer nu stiu de vreo 2 ori am luat de la ei si mi-au placut....
sincer cumpara cate un produs de la fiecare si vezi care iti place mai mult...sau discuta cu fiecare uin parte ce-ti poate oferi la nunta,preturi si cu siguranta te vei putea hotari
bafta!

mentosina
02.05.2008, 23:32:05
sincer eu doar de la cei de pe primaverii mi-am luat prajiturile si sunt excelente.la ei am ramas si cu comanda de nunta.stiu si ce torturi fac la nunti,cunosc si sefa de acolo...si stiu ca iti poate face ceva super...
de cei de pe transilvania ...sincer nu stiu de vreo 2 ori am luat de la ei si mi-au placut....
sincer cumpara cate un produs de la fiecare si vezi care iti place mai mult...sau discuta cu fiecare uin parte ce-ti poate oferi la nunta,preturi si cu siguranta te vei putea hotari
bafta!
eu habar nu am ce laborator sa aleg ...asa ca bine ca ai zis sa stiu sa trimit pe cineva acolo

munequita
03.05.2008, 09:16:44
bafta!

multumesc! stiu ca sunt bune la amandoua..acuma dupa sarbatori vom mai merge la fiecare sa discutam mai multe detalii si ne vom hotari noi cumva..am gustat de la fiecare, de la unul chiar tort si de la unul prajituri si au f bune amandoua..

hajnal
03.05.2008, 21:13:41
multumesc! stiu ca sunt bune la amandoua..acuma dupa sarbatori vom mai merge la fiecare sa discutam mai multe detalii si ne vom hotari noi cumva..am gustat de la fiecare, de la unul chiar tort si de la unul prajituri si au f bune amandoua..
pai comanda tre sa o lasi acuma,sau cel putin cum ti-ar place tortul ca suport si atunci inainte cu o sapt definitivezi comanda....dare mai bine sa mergi din timp....ca sa ai o alegere mai mare...ma refer la supoirturi..
si eu cand am dat comanda in februarie(nici nu mai stiu) am crezut ca nimeni nu a lasat comanda si mai era deja o comanda pe ziua respectiva...

munequita
03.05.2008, 21:16:29
pai comanda tre sa o lasi acuma,sau cel putin cum ti-ar place tortul ca suport si atunci inainte cu o sapt definitivezi comanda....dare mai bine sa mergi din timp....ca sa ai o alegere mai mare...ma refer la supoirturi..
si eu cand am dat comanda in februarie(nici nu mai stiu) am crezut ca nimeni nu a lasat comanda si mai era deja o comanda pe ziua respectiva...

da, stiu ca ar trebuii din timp sa-mi aleg suportul..voi rezolva si asta cat de curand.

hajnal
03.05.2008, 21:27:01
da, stiu ca ar trebuii din timp sa-mi aleg suportul..voi rezolva si asta cat de curand.
ok bafta si sa fiti atenti la detalii

munequita
03.05.2008, 21:31:47
ok bafta si sa fiti atenti la detalii

multumim! la fel si voua..cam stim ce fel de tort vrem..ceva cu fructe de padure sau portocale ne-ar place..acuma nu stim cu ce va fi, frisca sau martipan..ramane de vazut si asta!

CONT-INCHIS-18537
03.05.2008, 22:17:31
multumim! la fel si voua..cam stim ce fel de tort vrem..ceva cu fructe de padure sau portocale ne-ar place..acuma nu stim cu ce va fi, frisca sau martipan..ramane de vazut si asta!
fructe de padureeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!
portocale!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
exact pe gustul meu!
nu imi prea place martipanul..........dar pe caldura parca e mai convenabil; decat frisca......

cicika
03.05.2008, 23:26:03
exact pe gustul meu!
nu imi prea place martipanul..........dar pe caldura parca e mai convenabil; decat frisca......
sunt si eu de aceeasi parere
si al meu cred ca o sa fie cu fructe dar inca nu stiu sigur.........>:D<

deeelorene
08.05.2008, 12:01:57
exact pe gustul meu!
=D>=D> =D> in sfarsit la cineva nu-i place martipanul:D

meghe
08.05.2008, 13:27:10

dar nici mie nu-mi place martipanul...tortul meu va fi cu frisca si fructe inauntru...!:-B

cristianca
08.05.2008, 13:32:50
Cum va arata tortul vostru, eu inca nu am hoatrat vreau sa mai vad modele, si ce idei aveti...<:-P>:D< tortul nostru o sa fie unul foarte frumos si gustos ;-)
o sa fie pax, invelit in frisca.

cicika
08.05.2008, 21:37:02
tortul nostru o sa fie unul foarte frumos si gustos ;-)
o sa fie pax, invelit in frisca.
felicitari

florinaca
09.05.2008, 13:50:57

nici mie nu imi place martzipanul... blahhhhhh... e ca un elastic..... atat doar ca se orneaza bine si ies niste decoruri fantastice pt torturi

cicika
09.05.2008, 18:13:49
nici mie nu imi place martzipanul... blahhhhhh... e ca un elastic..... atat doar ca se orneaza bine si ies niste decoruri fantastice pt torturi
asa este
iasa naspa cand nu este bine facut...............
am patit eu asa era ca si guma de mestecat:">

deeelorene
13.05.2008, 18:06:32
mamaaaaaaaaaaaaaaaa ce de fete la care nu le place martipanul<:-P<:-P <:-P =D> =D> =D> si tortul meu va fi cu frisca ornat si cu fructe iar in interior blatul va fi negru;)) cu crema alba:)

munequita
06.06.2008, 20:01:10
poze modele tort..mie primul mi se pare ceva interesant..ceva ce nu am mai vazut..

lacrimioaraflore
06.06.2008, 22:24:26
eu mi-am comandat tortul de la papa bun, e tort diplomat cu trandafiri rosii...

dacaunico
07.06.2008, 00:24:40
poze modele tort..mie primul mi se pare ceva interesant..ceva ce nu am mai vazut..
Sunt mult prea incarcate pt gusturile mele;cel de-al 3-lea e mai ok,dar as schimba acea dunga inchisa la culoare si suportul.

lacrimioaraflore
07.06.2008, 09:25:01
frumoase torturi, dar merge si al meu ca e simplu...

cicika
09.06.2008, 22:00:44
al meu o sa fie de la lanoratorul La Angela:D :-p

lacrimioaraflore
09.06.2008, 23:06:10
sora mea a avut tortul de acolo si a fost fff multumita...sper sa fii si tu:D

cicika
09.06.2008, 23:08:10
sora mea a avut tortul de acolo si a fost fff multumita...sper sa fii si tu:D
cu siguranta o sa fiu..........;-) ;-) ;-)

mentosina
09.06.2008, 23:15:36
Eu am vb cu nasa mea sa imi caute un laborator si pana la urma acolo La Angela a ales ...a zis ca e bun ..sper sa fie asa:-?

cicika
09.06.2008, 23:16:21
Eu am vb cu nasa mea sa imi caute un laborator si pana la urma acolo La Angela a ales ...a zis ca e bun ..sper sa fie asa:-?
este................stai linistita
>:D< >:D< >:D<

lacrimioaraflore
09.06.2008, 23:19:14
eu am ales papa bun, laboratorul din tudor...sper sa fie totul ok, am dat avansul dar ma mai pot razgandi in legatura cu modelul tortului pana in octombrie...

cicika
09.06.2008, 23:20:38
eu am ales papa bun, laboratorul din tudor...sper sa fie totul ok, am dat avansul dar ma mai pot razgandi in legatura cu modelul tortului pana in octombrie...
sigur o sa fie bine
eu nu am putut alege........................
noi am vrut sa facem nunta la res La Angela si normal ca prajiturile si tortul o sa fie de acolo.....................:D

lacrimioaraflore
10.06.2008, 00:15:36
sigur o sa fie bine
eu nu am putut alege........................
noi am vrut sa facem nunta la res La Angela si normal ca prajiturile si tortul o sa fie de acolo.....................:D
normal, cat te-au costat?

cicika
10.06.2008, 19:20:11
normal, cat te-au costat?
nu am vb inca de preturi
nu am ales inca tortul..acest lucru o sa il facem cand o sa facem comanda la meniuri...........

lacrimioaraflore
10.06.2008, 19:57:45
nu am vb inca de preturi
nu am ales inca tortul..acest lucru o sa il facem cand o sa facem comanda la meniuri...........
aha...am inteles...cam cat sunt meniurile????aproximativ nu stiti un pret??????

cicika
10.06.2008, 22:26:26
aha...am inteles...cam cat sunt meniurile????aproximativ nu stiti un pret??????
sincer nu stiu
mergem luna aceasta la nunta in data de 21 la o prietena si o sa intreb atunci..................abia astept nunta mai ales ca o sa fim atenti la toate >:D<

lacrimioaraflore
10.06.2008, 22:27:45
sincer nu stiu
mergem luna aceasta la nunta in data de 21 la o prietena si o sa intreb atunci..................abia astept nunta mai ales ca o sa fim atenti la toate >:D<
aduci vesti...nu??????????iti mai pun o ciocolata in plus:D

cicika
10.06.2008, 22:32:44
aduci vesti...nu??????????iti mai pun o ciocolata in plus:D
da da.................
una pt cici si una pt cicicu:)) :)) :)) :)) :))

lacrimioaraflore
10.06.2008, 22:39:11
da da.................
una pt cici si una pt cicicu:)) :)) :)) :)) :))
sa nu pierzi nici un detaliu...k???????????ca aduc 2 pentru amandoi cici:D

cicika
10.06.2008, 22:40:21
sa nu pierzi nici un detaliu...k???????????ca aduc 2 pentru amandoi cici:D
stai linitita..................nu pierd eu!!!!!!!!!!;;) ;;) ;;) ;;) ;;)

lacrimioaraflore
10.06.2008, 22:50:08
stai linitita..................nu pierd eu!!!!!!!!!!;;) ;;) ;;) ;;) ;;)
k...astept sa imi dai detalii, dar cand e nunta?

cicika
10.06.2008, 23:00:07
k...astept sa imi dai detalii, dar cand e nunta?
acum in 21>:D< >:D< >:D<

lacrimioaraflore
10.06.2008, 23:14:42
[quote=alexandra_sandutza;895346]acum in 21>:D< >:D< >:D<[/quote
distractie placuta...iti zic de acum ca poate uit pana in 21....cum se cinsteste acum in oras???????????

cicika
10.06.2008, 23:40:17
[quote=alexandra_sandutza;895346]acum in 21>:D< >:D< >:D<[/quote
distractie placuta...iti zic de acum ca poate uit pana in 21....cum se cinsteste acum in oras???????????
mai depinde.................la cine mergi la nunta:D

lacrimioaraflore
10.06.2008, 23:44:18
[quote=lacrimioaraflore;895376]
mai depinde.................la cine mergi la nunta:D
ca un prieten sa zic asa..de exemplu am avut 3 nunti in 2 luni si am trimis cate 200 de euro la o nunta, e bine?????????

cicika
10.06.2008, 23:51:43
[quote=alexandra_sandutza;895410]
ca un prieten sa zic asa..de exemplu am avut 3 nunti in 2 luni si am trimis cate 200 de euro la o nunta, e bine?????????
eu zic ca da................alti poate nu
acum depinde de om

lacrimioaraflore
10.06.2008, 23:54:27
[quote=lacrimioaraflore;895423]
eu zic ca da................alti poate nu
acum depinde de om
erau prieteni de familie cu ai mei...eu sincer am dat bani la nunta dar afost o nunta ca nici nu ii cunosteam pe miri....ca sa imi fac oameni la nunta...si sa nu mai am datorie dupa aceea#:-S

cicika
11.06.2008, 20:33:28
[quote=alexandra_sandutza;895443]
erau prieteni de familie cu ai mei...eu sincer am dat bani la nunta dar afost o nunta ca nici nu ii cunosteam pe miri....ca sa imi fac oameni la nunta...si sa nu mai am datorie dupa aceea#:-S
ai dat bine
hai la off...........

lacrimioaraflore
11.06.2008, 22:33:19
[quote=lacrimioaraflore;895448]
ai dat bine
hai la off...........
k ...scuze#-o

cicika
11.06.2008, 23:13:57
[quote=alexandra_sandutza;897790]
k ...scuze#-o
nu face nimik

lacrimioaraflore
11.06.2008, 23:46:02
nu stiti unde pot gasi cutii pentru tortulet si tuica...sa le dau acasa...

cicika
11.06.2008, 23:47:10
nu stiti unde pot gasi cutii pentru tortulet si tuica...sa le dau acasa...
la tipografie
eu am gasit la cromatic............sunt mai ieftine acolo

lacrimioaraflore
12.06.2008, 00:00:29
la tipografie
eu am gasit la cromatic............sunt mai ieftine acolo
cam cat?????????????????

dacaunico
12.06.2008, 00:02:26
La cromatic stiu si eu ca sunt,dar nu stiu pret.

lacrimioaraflore
12.06.2008, 00:05:49
La cromatic stiu si eu ca sunt,dar nu stiu pret.
nu imi poti arata cateva poze...nu ai????????????

dacaunico
12.06.2008, 00:19:15
nu imi poti arata cateva poze...nu ai????????????
Nu am poze,pt ca noi nu am avut.La inceput am vrut sa facem,dar apoi am renuntat.Ma interesau si etichete personalizate pt sticlele de bautura care le-am dat acasa,dar pana la urma am facut eu acasa pe calculator.
Oricum,care le-am vazut la ei,erau f simple,nimic iesit din comun,parerea mea ca nu meritau banii.

lacrimioaraflore
12.06.2008, 00:25:31
Nu am poze,pt ca noi nu am avut.La inceput am vrut sa facem,dar apoi am renuntat.Ma interesau si etichete personalizate pt sticlele de bautura care le-am dat acasa,dar pana la urma am facut eu acasa pe calculator.
Oricum,care le-am vazut la ei,erau f simple,nimic iesit din comun,parerea mea ca nu meritau banii.
iti punea si numele pe ele?

dacaunico
12.06.2008, 00:29:12
iti punea si numele pe ele?
Le poti personaliza cum vrei tu,daca bine imi aduc aminte.

lacrimioaraflore
12.06.2008, 00:30:59
Le poti personaliza cum vrei tu,daca bine imi aduc aminte.
mersi oricum de sfaturi....:*

dacaunico
12.06.2008, 00:32:52
Dar la papa bun,ce ati vorbit ? In ce va pune tortuletele ?
Modelul la tortul tau l-ati ales sau inca nu ?

lacrimioaraflore
12.06.2008, 00:34:41
Dar la papa bun,ce ati vorbit ? In ce va pune tortuletele ?
Modelul la tortul tau l-ati ales sau inca nu ?
nu stiu in ce le pun...am ales modelul tortului, e diplomat cu trandafiri rosii>:D<

dacaunico
12.06.2008, 00:38:36
nu stiu in ce le pun...am ales modelul tortului, e diplomat cu trandafiri rosii>:D<
Ar trebui sa vorbesti si acolo,sa vezi ce va poate oferi pt ambalajul tortuletelor,poate au ceva frumos si nu mai trebuie sa cauti in alta parte.
O sa-ti faca un tort bun si frumos,asa cum il vrei tu,sunt sigura;eu am fost f multumita de ei.

lacrimioaraflore
12.06.2008, 00:41:34
Ar trebui sa vorbesti si acolo,sa vezi ce va poate oferi pt ambalajul tortuletelor,poate au ceva frumos si nu mai trebuie sa cauti in alta parte.
O sa-ti faca un tort bun si frumos,asa cum il vrei tu,sunt sigura;eu am fost f multumita de ei.
mama mea mi-a zis de papa bun, a zis ca a fost la o nunta care aveau tortul de la papa bun si a zis ca a fost super bun...sincer mama mea a vb la papa bun si ea a facut si comanda...am incredere in gusturile ei...si le-a zis la aia de la papa bun exact cum am vrut eu sa fie....

lacrimioaraflore
12.06.2008, 10:05:04
fetelor ma scuzati pentru atatea intrebari...voi v-ati inchiriat fantana de ciocolata????ca eu da si as vrea sa stiu cam care e pretul....:">

nanalia
12.06.2008, 22:03:30
Noi am luat cutiile de la fabrica direct, de unde am auzit ca le i-au si cei de la tipografii; ne-au costat 0,68 lei , daca nu ma insel.In pretul asta a intrat si eticheta cu numele nostru , data , o urare si un buchet de mireasa desenat. Au fost gata in mai putin de 24 de ore.

Almad21
12.06.2008, 22:09:26
asta-zi ne-am dat si noi comanda de tort.....si deja erau mai toate modelele inchiriate...a mai ramas un suport...si am fost cam dezamagita ca nu-mi puteam permite sa-mi aleg dintr-un intreg catalog tortul pt nunta mea....da nah..sper sa iasa bine si asa:-s

lacrimioaraflore
12.06.2008, 22:26:57
Noi am luat cutiile de la fabrica direct, de unde am auzit ca le i-au si cei de la tipografii; ne-au costat 0,68 lei , daca nu ma insel.In pretul asta a intrat si eticheta cu numele nostru , data , o urare si un buchet de mireasa desenat. Au fost gata in mai putin de 24 de ore.
dar ce fabrica....???????????mersi oricum...am sa incerc sa fac si eu asa ca si tine...daca nu te superi...sa iau direct de la fabrica....

cicika
12.06.2008, 23:44:32
la ce fabrica????

lacrimioaraflore
12.06.2008, 23:56:27
sanda fantana de ciocolata ti-ai luat?????????''

cicika
12.06.2008, 23:57:54
sanda fantana de ciocolata ti-ai luat?????????''
nu.....................

lacrimioaraflore
13.06.2008, 00:00:08
nu.....................
mi-am inchiriat...cu 5 mil cu tot cu fructe...si nu stiam daca e scumpa....:-s

cicika
13.06.2008, 00:01:01
sincer nu pot sa imi dau cu parerea..............

luminita_sanporean
13.06.2008, 09:45:13
nu e scumpa.La angela e un euro jumate pe persoana.Asa am fi vrut noi anul trecut dar a fost foarte scump si am renuntat.Ajungeam la 14 mil.

lacrimioaraflore
13.06.2008, 10:08:43
nu e scumpa.La angela e un euro jumate pe persoana.Asa am fi vrut noi anul trecut dar a fost foarte scump si am renuntat.Ajungeam la 14 mil.
mersi mult pentru informatie....inseamna ca nu am luat-o scumpa....si e la 200 de persoane....5 mil...ce bine ca m-ai mai scapat de un gand....mersi inca odata...>:D<

dacaunico
13.06.2008, 22:58:35
Nu,nu e scumpa.La fel am avut si noi anul trecut,si tot 5 milioane am platit pt ea...fantana,fructe,fursecuri si omul care a stat langa ea.

lacrimioaraflore
13.06.2008, 23:08:13
Nu,nu e scumpa.La fel am avut si noi anul trecut,si tot 5 milioane am platit pt ea...fantana,fructe,fursecuri si omul care a stat langa ea.
atunci lasa ca e bine...daca nu a crescut pretul....mersi de informatie...esti o scumpa>:D<>:D<>:D<

cicika
14.06.2008, 22:10:55
eu cred ca am sa aleg tortul Angela.............am auzit ca este tare bun.......

lacrimioaraflore
15.06.2008, 01:43:45
eu cred ca am sa aleg tortul Angela.............am auzit ca este tare bun.......
cum arata.. nu ai poza?????????????

cicika
15.06.2008, 02:00:06
cum arata.. nu ai poza?????????????
nu am poza......................:((

lacrimioaraflore
15.06.2008, 02:01:38
nu am poza......................:((
pacat...daca nu dupa nunta...am sa vad poze cu tortul ,nu???????>:D<

cicika
15.06.2008, 17:18:42
pacat...daca nu dupa nunta...am sa vad poze cu tortul ,nu???????>:D<
da o sa iti arat
cam asa as vrea sa arete!!!!!!!!!
doar ca florile sa fie naturale!!!!!!!!!!!!

kittynel
15.06.2008, 18:36:53
da o sa iti arat

e superb.....
nu o sa iti pui porumbei sau statuete pe tort?
eu deja am ochit un mire si o mireasa frumosi....iar pt tortul surpriza pt ai mei(o sa aiba nunta de argint anul viitor) o pereche de porumbei care tin in plisc verighetele

cicika
15.06.2008, 19:37:05
e superb.....
nu o sa iti pui porumbei sau statuete pe tort?
eu deja am ochit un mire si o mireasa frumosi....iar pt tortul surpriza pt ai mei(o sa aiba nunta de argint anul viitor) o pereche de porumbei care tin in plisc verighetele
sincer nu sunt fan.........
nu prea imi plac
eu cred ca nu am sa imi pun asa ceva....;;)

kittynel
16.06.2008, 09:07:29
sincer nu sunt fan.........
nu prea imi plac
eu cred ca nu am sa imi pun asa ceva....;;)

eu o sa pun...daca nu ma razgandesc....oricum statuetele o sa le cumpar ca erau tare dragute...

lacrimioaraflore
16.06.2008, 12:48:33
da o sa iti arat
e frumos....eu cred ca merge si fara statuete....nici eu nu mi-am luat inca nimic de pus pe tort....:D

cicika
16.06.2008, 16:06:22
eu o sa pun...daca nu ma razgandesc....oricum statuetele o sa le cumpar ca erau tare dragute...
spor la treaba...............
sunt sigura ca o sa rete bine!!>:D<

cicika
16.06.2008, 16:06:55
e frumos....eu cred ca merge si fara statuete....nici eu nu mi-am luat inca nimic de pus pe tort....:D
no?!?!!?!?
iti place tortul???ai vazut ca este alb cu verde!!:D>:D< >:D<

dacaunico
16.06.2008, 20:58:07
da o sa iti arat
Arata fff bine,felicitari;si parerea mea e sa nu pui nici o ''statueta'' pe el.

cicika
16.06.2008, 20:59:18
Arata fff bine,felicitari;si parerea mea e sa nu pui nici o ''statueta'' pe el.
mersi mult!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

hajnal
16.06.2008, 22:27:14
eu am ales deja tortul va fi acesta.doar ca va fi cu trndafiri sau voi pune alte flori pe mov

cicika
16.06.2008, 22:38:04
eu am ales deja tortul va fi acesta.doar ca va fi cu trndafiri sau voi pune alte flori pe mov
super fain!!!!!!!!!!!!!!!!!
ai vb la laborator?poate sa il faca!!!!!!!!!>:D<

Firefly
16.06.2008, 22:41:23
foarte frumos...
si cel mai important, arata delicios =P~=P~=P~

hajnal
16.06.2008, 22:49:58
super fain!!!!!!!!!!!!!!!!!
ai vb la laborator?poate sa il faca!!!!!!!!!>:D<
da am vb deja si o sa mi-l faca are si fantana arteziana si aranjamentele le pregatesc eu dar in schimb nu o sa am mrele si mireasa pe masa ci o sa fie un mire si o mireasa care vor sta in fundulet pe unul din nivelele tortului

hajnal
16.06.2008, 22:52:55
initial amj vrut altul dar nu mai stiu din ce cauza nu l-am mai vrut

lacrimioaraflore
16.06.2008, 23:03:13
no?!?!!?!?
iti place tortul???ai vazut ca este alb cu verde!!:D>:D< >:D<
da e superb...merge fara statuete si fara nimic...asa am sa mi-l fac si eu...ca oricum si al meu va avea trandafiri rosii....dupa aceea va fi prea incarcat...parerea mea...;-)