PDA

Versiunea completa : Motel Gilau

wanna
18.03.2008, 23:39:54
hei!! e cineva care face nunta la Gilau anul asta??PLSSSSS!!!

marcy_elena
20.03.2008, 22:00:25
stiu eu pe cineva care are in fam o nunta in 17 mai...din cate mi-a spus

wanna
21.03.2008, 14:17:13
stiu eu pe cineva care are in fam o nunta in 17 mai...din cate mi-a spus
eu voiam sa mergem sa vedem cum e nunta in localul respectiv..dar daca nu o stiu pe mireasa..sau pe nimeni..nu pot sa ma duc spioana..ar fi aiurea..sau se face asha?...nici invitata nu vreau...:D..doar sa vad cu ochii mei o nunta acolo..voi ati spionat locul inainte la alte nunti?

mirabelagabriela
21.03.2008, 14:22:33
eu voiam sa mergem sa vedem cum e nunta in localul respectiv..dar daca nu o stiu pe mireasa..sau pe nimeni..nu pot sa ma duc spioana..ar fi aiurea..sau se face asha?...nici invitata nu vreau...:D..doar sa vad cu ochii mei o nunta acolo..voi ati spionat locul inainte la alte nunti?
Salut, poti sa mergi sa vezi cum arata sala chiar daca-sau mai ales-cu o nunta in desfasurare. Poti lua legatura direct cu sefa de sala si ea te va informa exact cand au nunti in local. Astfel vei vedea sala gatita si vei sti exact cum arata si cum iti poti aranja mesele etc. Pupicei

corinka
21.03.2008, 14:23:13
dc vrei sa vezi cum arata localul pregatit si impodobit pt eveniment, du-te inainte sa apara nuntasii.
dc te intereseaza si cum se desfasoara nunta, faptul ca vezi o alta nunta acolo nu este neaparat relevant. distractia si atmosfera de la o nunta depinde de invitati. iar la nunta ta vor fi alti invitati.

orhidutza
21.03.2008, 15:36:14
eu voiam sa mergem sa vedem cum e nunta in localul respectiv..dar daca nu o stiu pe mireasa..sau pe nimeni..nu pot sa ma duc spioana..ar fi aiurea..sau se face asha?...nici invitata nu vreau...:D..doar sa vad cu ochii mei o nunta acolo..voi ati spionat locul inainte la alte nunti?noi am fost de cateva ori la sala unde urma sa avem nunta... insa mergeam cam pe la ora 1, 1 jumatate inainte de a aparea invitatii...sa nu deranjam...

wanna
21.03.2008, 16:14:20
ok..am priceput..sefa de sala ne-a zis ca aproape in toate sambetele si duminicile..incepand cu mai sunt ocupate..dar nu stiam la ce ora sa merg sa ma uit..acum am inteles..multumesc mult>:D<

marcy_elena
24.03.2008, 19:19:28
sal":*
eu am fost acolo la o nunta cu mai multi invitati acolo si era programat sa fie mese si pe terasa...insa a plouat si a fost nevoie sa ne inghesuim putin inauntru...si mie si logodnicului meu ne picura apa in cap...f neplacut!!!...plus ca pestele a fost gatit destul de aiurea...cam juma de invitati nu l-au servit...nunta a fost f frumoasa...pacat de vreme si de peste

andra_mihael
26.03.2008, 19:49:31
Salut
Intrucat am obs ca tot mai multe miresici au fost sau vor fi pe la Motel Gilau, m-am hotarat sa avem si noi un locsor unde sa impartasim idei, impresii, pareri....Asa k pe cele care stiti orice informatie cat de mica va rugam sa ne-o impartasiti si noua, viitoarele miresici de la Gilau :*

diannaa
26.03.2008, 21:22:47
Salut
Intrucat am obs ca tot mai multe miresici au fost sau vor fi pe la Motel Gilau, m-am hotarat sa avem si noi un locsor unde sa impartasim idei, impresii, pareri....Asa k pe cele care stiti orice informatie cat de mica va rugam sa ne-o impartasiti si noua, viitoarele miresici de la Gilau :*
am fost la o nunta acolo super reusita,patroni super ok,nota 10 pt tot...

andra_mihael
09.04.2008, 18:37:34
mersi mult Di_ianna.
Hmm... in rest chiar nu stie nimeni nimic de gilau?:(

wanna
24.04.2008, 09:50:43
mersi mult Di_ianna.
buna..si eu tot acolo am nunta, e ff fain...multe persoane mi-au spus ca acolo numai nunti reusite au vazut...poate ne putem sfatui in privintza decorarii..:)..si altele

andra_mihael
24.04.2008, 17:31:08
buna..si eu tot acolo am nunta, e ff fain...multe persoane mi-au spus ca acolo numai nunti reusite au vazut...poate ne putem sfatui in privintza decorarii..:)..si altele

salut! In sfarsit o viitoare miresica de Gilau:D . Ma bucur k nu sunt singura pe aici. In leg cu decoratiune eu deja am vb cu o firma, dar nu stiu inca ce si cum o sa fac. as vrea sa merg dupa ce incepe sezonul nuntilor sa vad cum arata sala aranjata, poate "fur" vreo idee. tu cum sati cu pregatirile?:)

Amira
24.04.2008, 22:47:47
mersi mult Di_ianna.

sala draguta (depinde si cum o decorezi) ,mancare buna (ar putea fi si mai buna) servirea chiar buna ,ospatari tineri ,daca ai in jur de 160 invitati nu se poate dansa inauntru numai pe terasa ,daca ai mai multi nu prea incap inauntru ,patronii sa zicem draguti (stau acolo in sala in timpul nuntii),daca vrei sa mai aflii ceva si te pot ajuta intreaba

andra_mihael
25.04.2008, 15:11:26
sala draguta (depinde si cum o decorezi) ,mancare buna (ar putea fi si mai buna) servirea chiar buna ,ospatari tineri ,daca ai in jur de 160 invitati nu se poate dansa inauntru numai pe terasa ,daca ai mai multi nu prea incap inauntru ,patronii sa zicem draguti (stau acolo in sala in timpul nuntii),daca vrei sa mai aflii ceva si te pot ajuta intreaba

Ai dreptate in leg cu nr de invitati. noi vom avea maxim 160 si vrem sa facem ringul de dans pe terasa si probabil k am putea pune cateva mese si acolo. Oricum noua ne place f mult locatia si sper k nu vom avea probleme. Cu decoratul nu prea stiu ce sa fac (in ceea ce priveste culorile), dar mai am destul timp sa ma hotarasc.Mi-au facut o impresie buna si prin faptul k din cate sali am vzt ei au fost singurii care ne-au dat o lista cu meniul sa putem sa ne facem o idee cam ce si cum e pe acolo.
Si cel mai mult imi place k putem face si cununia religioasa acolo

wanna
01.05.2008, 16:00:19
Eu nu stau prea stralucit cu pregatirile...ptr ca inafara de restaurant..nu am rezervat nimic..dar am fost pe la targuri, am adunat idei si pliante..:D..in iunie anul asta am disertatia, asha ca ma ocup de nunta dupa acest eveniment superstresant..:)
Initial voiam sa imbrac toti peretii in alb, dar eu ma razgandesc de la o zi la alta..asha ca..las pe mai incolo..:)..oricum, cred ca la mine spatiul o sa fie destul, poate chiar mare, ptr ca daca vin 100 de persoane, voi fi superfericita, dar sunt sigura ca nu vor fi atatia. Rudele mele si prietenii sunt in Galati, iar iubi nu are familie mare...va fi o problema si cu cazarea....dar cum am zis, dupa disertatie ma ocup de astea (nici pe miresici nu prea pot sa intru acum)..bafta!..:)

ATITUDINE
26.05.2008, 10:29:01
Ciao, voi avea si eu in aug 2009 nunta la Motel Gilau , poate ma ajutati cu mai multe informatii....

andra_mihael
26.05.2008, 12:50:43
Ciao, voi avea si eu in aug 2009 nunta la Motel Gilau , poate ma ajutati cu mai multe informatii....

Hmm...Inca o miresica de Gilau:D . Cat despre informatii nu stiu ce sa-ti spun. Intreaba ce te intereseaza si o sa te ajut daca pot

wanna
02.06.2008, 21:02:50
eu ink tot nu stiu ce culori sa folosesc la sala..tot imi schimb idele in fiecare luna..:D

andra_mihael
03.06.2008, 10:43:31
eu ink tot nu stiu ce culori sa folosesc la sala..tot imi schimb idele in fiecare luna..:D

Cam asa si eu ;)) Ultima idee era sa combin mov cu cva alb sau crem dar nu stoiu cum da cu sala. In 20 septembrie va fi acolo sala aranjata asa si cred k va arata bine. Ne hotaram atunci daca nu ne mai vin cva idei. In prima faza vroiam sa fac alb cu auriu dar deja mi se pare demodat, multa lume face asa si as vrea cva diferit.
Ai reusit sa mergi sa mai vezi sala aranjata?>

wanna
03.06.2008, 17:55:27
Nu...ink nu am fost sa o vad aranjata, am vazut numai poze de la alte miresici...oricum, cred ca e prea devreme..:)

andra_mihael
18.06.2008, 18:36:46
Fetelor am o mare problema:(( . Cand am rezervat sala ne gandeam k avem destul de putin invitati si oricum e sala micuta dar merge. Zilele trecute am refacut lista de invitati si am aj la concluzia k avem 194 de invitati daca nu ne mai amintim de careva intre timp.
Problema e ca nu incap atatea pers in sala si nu vreau sa renunt la locatie.Ma gandeam k as putea sa pun cateva mese si pe terasa mai pe margine cumva pt ca vreau sa fie acolo si ringul de dans.
Voi ce parere aveti? Merge?

orhidutza
19.06.2008, 09:22:42
Fetelor am o mare problema:(( . Cand am rezervat sala ne gandeam k avem destul de putin invitati si oricum e sala micuta dar merge. Zilele trecute am refacut lista de invitati si am aj la concluzia k avem 194 de invitati daca nu ne mai amintim de careva intre timp.
Problema e ca nu incap atatea pers in sala si nu vreau sa renunt la locatie.Ma gandeam k as putea sa pun cateva mese si pe terasa mai pe margine cumva pt ca vreau sa fie acolo si ringul de dans.
Voi ce parere aveti? Merge?:)) stai linistita inca... abia dupa ce imparti invitatiile si strangi confirmarile o sa ai un numar relativ exact al persoanelor ce vor fi la nunta... vei fi uimita cate persoane vor avea altceva de facut in ziua nuntii tale L-)

andra_mihael
19.06.2008, 14:30:24
:)) stai linistita inca... abia dupa ce imparti invitatiile si strangi confirmarile o sa ai un numar relativ exact al persoanelor ce vor fi la nunta... vei fi uimita cate persoane vor avea altceva de facut in ziua nuntii tale L-)

Chiar ma gandeam k cel mai probabil nu vor veni toti cei pe care ii vom chema, dar pana la anu cine stie de cine ne mai aducem aminte.Oricum sper ca nu va fi cazul sa punem mese afara;;)

Amira
19.06.2008, 22:36:17
Chiar ma gandeam k cel mai probabil nu vor veni toti cei pe care ii vom chema, dar pana la anu cine stie de cine ne mai aducem aminte.Oricum sper ca nu va fi cazul sa punem mese afara;;)

nu te stresa ca o sa aiba loc in sala ,cum spunea si Orhidutza chemi 200 si vin 100,noi am impartit 150 invitatii si au venit 150 persoane,socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ. in sala incap 180 ,daca iti vin mai multi poti sa faci 1,2 mese pe terasa ,numai sa vina.

andra_mihael
23.07.2008, 11:17:07
Nu mai are nimeni poze cu sala?;;)

Amira
23.07.2008, 19:43:09
Nu mai are nimeni poze cu sala?;;)

aici sunt cateva ( pe trei nuante)

khali
26.07.2008, 15:46:44
Sunt cea mai proaspata viitoare miresica de Gilau (tocmai a semnat contractul) :) 2 mai anul viitor. Nu am inteles de ce ramasese sambata asta neocupata (eu sper ca va fi cu noroc).
Am vazut si sala aranjata pentru 150 de invitati, ce-i drept parea cam inghesuita, noi vom avea doar 120-130.

Mi-au placut si patronii, el e foarte serios, ea e cu gura mare dar dispusa sa te ajute cu sugestii si recomandari. Mi-a aratat si poze, mi-au placut 2-3 aranjamente, un vernil pal, un crem si un auriu. Spunea ca si pe mov arata bine.
Cununia religioasa va fi pe terasa din fata restaurantului (am vazut poze de la alte nunti facute acolo, parea chiar ok).
Meniul va fi de la 140 ron in sus, pana anul viitor se mai poate schimba. Se pot rezerva camere la motel (fara taxa de rezervare) pentru invitati din afara orasului.

p.s. Sugestie de la patroana: nu va alegeti margarete pentru decorarea salii. Aparent florilea astea miros a picioare nespalate :)

andra_mihael
27.07.2008, 10:54:00
Sunt cea mai proaspata viitoare miresica de Gilau (tocmai a semnat contractul) :) 2 mai anul viitor. Nu am inteles de ce ramasese sambata asta neocupata (eu sper ca va fi cu noroc).
Am vazut si sala aranjata pentru 150 de invitati, ce-i drept parea cam inghesuita, noi vom avea doar 120-130.

Mi-au placut si patronii, el e foarte serios, ea e cu gura mare dar dispusa sa te ajute cu sugestii si recomandari. Mi-a aratat si poze, mi-au placut 2-3 aranjamente, un vernil pal, un crem si un auriu. Spunea ca si pe mov arata bine.
Cununia religioasa va fi pe terasa din fata restaurantului (am vazut poze de la alte nunti facute acolo, parea chiar ok).
Meniul va fi de la 140 ron in sus, pana anul viitor se mai poate schimba. Se pot rezerva camere la motel (fara taxa de rezervare) pentru invitati din afara orasului.

p.s. Sugestie de la patroana: nu va alegeti margarete pentru decorarea salii. Aparent florilea astea miros a picioare nespalate :)

Bine ai venit Khali! Se pare k tu esti prima care va avea nunta la Gilau<:-P .Ma bucur ca spune cineva ca arata bine sala pe mov pt ca asa cred k va fi la noi si aveam emotii.Si noi vom face cununia pe terasa(sper sa tina vremea cu noi;;) .O sa mergem azi sa vedem cum arata sala aranjata, desi mai avem un pic.Sper sa fie nunta azi.
O sa fac cateva poze(daca am la ce) si o sa le pun si aici!:*

andra_mihael
27.07.2008, 11:15:32
aici sunt cateva ( pe trei nuante)

Multumim:*

andra_mihael
04.08.2008, 10:42:39
Am revenit cu poze

LORICICA
04.08.2008, 10:49:07
Am revenit cu poze
Foarte frumos ! super.

Ioana1976
25.08.2008, 12:10:59
Si eu sunt o miresica de Gilau, cu data de 26 iulie 2009. In data de 28.06.2008 am fost la o nunta superba la motel, si asa am decis ca vreau aceasta locatie, intucat mi s-a parut sublim peisajul si totul.
Astept idei si pareri, daca vreti va trimit si niste poze de la nunta prietenei mele, ca sa va faceti o idee. Bineinteles, pe privat, deoarece nefiind pozele mele nu-mi iau libertatea de a le posta public.

wanna
25.08.2008, 12:14:17
Si eu sunt o miresica de Gilau, cu data de 26 iulie 2009. In data de 28.06.2008 am fost la o nunta superba la motel, si asa am decis ca vreau aceasta locatie, intucat mi s-a parut sublim peisajul si totul.
Astept idei si pareri, daca vreti va trimit si niste poze de la nunta prietenei mele, ca sa va faceti o idee. Bineinteles, pe privat, deoarece nefiind pozele mele nu-mi iau libertatea de a le posta public.
Eu vreau poze!!! Plssss!!!
iti dau si id-ul de mess: o a n a_ k a y (fara spatii)
mersi ;;)

khali
25.08.2008, 13:07:09
Si eu mai vreau poze, cele pe visiniu nu ma incanta foarte mult, just my opinion :)

wanna
27.08.2008, 17:12:06
Fetelor, pe mine m-au sunat de la Eventi si au spus ca ei sunt firma colaboratoare cu Motel Gilau si ca au oferte promotionale ptr anul viitor...voi stiti ceva de asta? eu o sa ma duc totusi sa vad ce au, ptr ca oricum nu am fost pana acum la nici o agentie...
c ya!

loredanacoirte
27.08.2008, 20:32:39
Eu nu stiam ca motel Gilau colaboreaza cu cineva.

Amira
28.08.2008, 22:26:07
nu colaboreaza cu nimeni ,doar se baga in seama eventi ,dar la ce preturi au...

loredanacoirte
28.08.2008, 22:46:59
Asa ma gandeam si eu. Cand imi cautam sala am fost si la Motel si Dl Pop mi-a zis atunci ca nu colaboreaza cu nimeni.

andra_mihael
02.09.2008, 14:55:54
Fetelor, pe mine m-au sunat de la Eventi si au spus ca ei sunt firma colaboratoare cu Motel Gilau si ca au oferte promotionale ptr anul viitor...voi stiti ceva de asta? eu o sa ma duc totusi sa vad ce au, ptr ca oricum nu am fost pana acum la nici o agentie...
c ya!

Cu siguranta nu colaboreaza cu nimeni.Chiar am intrebat despre acest aspect si au spus k fiecare isi alege ce doreste, ei nu recomanda pe nimeni.

wanna
02.09.2008, 17:06:31
Eu v-am spus doar ce mi-a zis la telefon doamna de la agentie.si eu m-am mirat..oricum, nu cred ca am timp sa ma duc pe acolo..

andra_mihael
08.10.2008, 18:35:59
Cedam sala la Motel Gilau in 30 mai 2009(sambata).Daca e cineva interesat...

daniela301
21.10.2008, 17:06:39
salut, o noua mireasa 28 iunie 2009, am atatea emoti:"> va rog sa imi da-ti niste detali in legatura cu sala,mancarea si aranjamentul eu am niste idei m-am gandit sa fac sala alb cu verde

Ballet
21.10.2008, 17:14:22

Cel mai simplu ar fi sa anunti pe cineva de la restaurant.....Mai ales daca e sambata, sigur vei gasi pe cineva, daca n-ai gasit deja...;;)

wanna
21.10.2008, 18:18:28
salut, o noua mireasa 28 iunie 2009, am atatea emoti:"> va rog sa imi da-ti niste detali in legatura cu sala,mancarea si aranjamentul eu am niste idei m-am gandit sa fac sala alb cu verde
bine ai venit >:D< ...in legatura cu mancarea si servirea...eu am inteles de la alte miresici ca e f buna, chelnerii sunt de treaba, si shefa de sala la fel...toate nuntile care am auzit sa se fi desfashurat akolo au fost mai mult decat faine...E un cadru lejer, deci o nunta lejera.. :P
In legatura cu decorarea...uita-te pe topicul asta in urma ca sunt cateva exemple, iar dak vrei cu verde e un alt topi la nunti tematice..numai cu verde..spor la miresit!!! :)>-

AlexV2009
28.10.2008, 10:08:47

ma intereseaza pe mine ...PM te rog daca mai e valabia oferta. Mersi anticipat

andrada21
06.11.2008, 22:45:04
sa inteleg k nu mai are loc nunta?imi pare rau...da lasa k dupa un an 2 o sa iti para bine k sa intamplat asa!te poop

just_dance
03.02.2009, 15:53:33
buna miresicilor! eu am nunta in 20 sept anul asta,care e duminica; tot la motel gilau!deocamdata am platit doar avansul!....initial vroiam sa fie sambata dar nu mai erau locuri libere. ce era liber era doar in aprilie,mai dar era prea repede pt noi! inca nu stiu ce culoare vom decora sala!mie mi-ar place cu mov dar nu prea cred ca merge pt ca peretii st portocalii,!:-s poate ma puteti ajuta cu sfaturi,poze,...plsss...

wanna
03.02.2009, 18:20:28
buna miresicilor! eu am nunta in 20 sept anul asta,care e duminica; tot la motel gilau!deocamdata am platit doar avansul!....initial vroiam sa fie sambata dar nu mai erau locuri libere. ce era liber era doar in aprilie,mai dar era prea repede pt noi! inca nu stiu ce culoare vom decora sala!mie mi-ar place cu mov dar nu prea cred ca merge pt ca peretii st portocalii,!:-s poate ma puteti ajuta cu sfaturi,poze,...plsss...
poti sa citesti topicul ca s-au postat mai multe poze aici...bafta!!!

ersos
18.02.2009, 20:41:00
Buna fetelor,

am si eu o intrebare ? ati fost careva la vreo nunta organizata la motel gilau ?
cum a fost ? aveti ceva poze sa mi le trimiteti si mie pe -- .
din pozele afisate pe site-ul lor nu am fost foarte incantata de sala ...poate aranjata arata altfel ...pe mine ma incanta foarte mult peisajul precum si faptul ca trebuie sa asigur cazare la foarte multe persoane iar acolo ar fi o locatie buna

mai stiti alte restaurante prin cluj care sa aiba si cazare la un pret rezonabil ?

ersos
01.03.2009, 21:11:24

imi trimite te rog si mie niste poze pe privat ???

deliapop
02.03.2009, 17:10:01

Buna,

imi spui te rog cat e avansul la Motel Gilau. Eu voi avea nunta doar in 2010, dar as vrea sa ma orientez putin. Stiu ca e o locatie super, mi-ar place si mie cu toate ca nu am vazut nici eu poze de la nunti organizate acolo. Mersi

wanna
02.03.2009, 17:58:58
Buna,

imi spui te rog cat e avansul la Motel Gilau. Eu voi avea nunta doar in 2010, dar as vrea sa ma orientez putin. Stiu ca e o locatie super, mi-ar place si mie cu toate ca nu am vazut nici eu poze de la nunti organizate acolo. Mersi
noi am dat vreo 14-15 mil

deliapop
13.03.2009, 18:41:02
Salut

Hello,

Duminica merg si eu la Motel Gilau sa imi rezerv sala pentru 2010 si ma alatur si eu miresicilor de la Gilau. ;;)

wanna
16.03.2009, 13:01:20
Tocmai am fost la eventi...
Am semnat contractul cu ei, mie nu mi-au cerut nici un leu pt transport, am intrebat special lucrul acesta si mi-au spus ca ei au perceput unui singur client aceasta taxa, deoarece suma contractului initial era peste 3000 lei, apoi clientiul a taiat din servicii si s-a ajuns in jur de 1500 lei, iar ei trebuiau sa mearga cu 2 masini, sa faca drumul de 2 ori, deci ar fi 1 leu/km/masina $-)
Eu am semnat azi contract, am primit si multe bonusuri si reduceri, nu mi s-au parut scumpi in comparatie cu altii si mi-au facut o impresie f buna. Acuma, fiecare percepe altfel si e liber sa aleaga pe cine vrea, dar cred ca qandra a exagerat nitel, nu i-a cerut nimeni 2,5 lei / km...
buna...avem nunta in aceeasi zi la acelasi local????

Ancky
16.03.2009, 13:41:32
mie mi-a cerut o alta firma 3,5 lei/km pt 1 masina...
deci tie nici nu ti-au cerut mult $-)
Sa mor io, cand eu am un transportator super serios care imi cere 0,85 lei/km + TVA, preturile astea mi se par bataie de joc. Bine, asta e intr-adevar cel mai ieftin pe care l-am gasit, dar preturile la care se invarte transportul tot nu sunt mai mari de 1,3 lei/km. M-am indignat :-w .

Goldmoon
16.03.2009, 13:47:52
buna...avem nunta in aceeasi zi la acelasi local????

=))
Hai mai Wanna ca nu e chiar asa... ea zicea ca are nunta in aer liber la castelul de la Bontida doar ca nu stia cine ii va pune cortul acolo...
:|

analuna
17.03.2009, 00:02:53
buna.in 31 mai 2009 sper ca voi fi o mireasa fericita:"> , la motel Gilau.abia acum constientizez pasul important pe care urmeaza sa l fac peste 2 luni si15 zile.:-SS mi ar placea sa vorbesc cu cele care au ales motel Gilau ca locatie pt nunta.va pup

analuna
25.03.2009, 00:59:17

ciao.ti am mai scris si eram nerabdatoare sa citesc raspunsul tau dar din pacate sunt atat de aiurita incat nu mai gasesc topic ul:((.asa ca riscand sa ma repet:si noi am ales ca locatie pt nunta motel gilau.noi am vrut o nunta mica, intr un cadru intim doar cu persoanele foarte apropiate dar ni s a spus ca numarul minin de invitati e de 120.asa ca am semnat contractul pt 120 de persoane dar cred ca vom fi doar 100 maxim 110 si nu mi prea surade ideea de a plati meniuri in plus deageaba.te pup:)

wanna
25.03.2009, 09:04:43
ciao.ti am mai scris si eram nerabdatoare sa citesc raspunsul tau dar din pacate sunt atat de aiurita incat nu mai gasesc topic ul:((.asa ca riscand sa ma repet:si noi am ales ca locatie pt nunta motel gilau.noi am vrut o nunta mica, intr un cadru intim doar cu persoanele foarte apropiate dar ni s a spus ca numarul minin de invitati e de 120.asa ca am semnat contractul pt 120 de persoane dar cred ca vom fi doar 100 maxim 110 si nu mi prea surade ideea de a plati meniuri in plus deageaba.te pup:)
da..asta e o problema si la noi...dar sefa de sala a spus ca chestia asta e flexibila, ca e la intelegere...ca se poate si 100 fara sa platesc restul meniurilor...dar ca in contract trebuie 120...asta a zis ea, dar stii, vorbele zboara, ce e scris pe hartie aia ramane...eu ma astept sa platesc in plus, dar totusi o sa incerc sa mai negociez la momentul cand tre sa dau comanda de meniuri...asta e..daca alt loc nu ne-a placut.. :))

analuna
26.03.2009, 22:07:45
da..asta e o problema si la noi...dar sefa de sala a spus ca chestia asta e flexibila, ca e la intelegere...ca se poate si 100 fara sa platesc restul meniurilor...dar ca in contract trebuie 120...asta a zis ea, dar stii, vorbele zboara, ce e scris pe hartie aia ramane...eu ma astept sa platesc in plus, dar totusi o sa incerc sa mai negociez la momentul cand tre sa dau comanda de meniuri...asta e..daca alt loc nu ne-a placut.. :))

mersi de raspuns.:) adevarul e ca locatia e tare frumoasa.si pe noi ne a cucerit.sa speram ca se mai poate negocia.stii cumva cu cat timp inainte trebuie sa stabilim meniul si nr exact de invitati?eu parca mi aduc aminte ca era cu 2 saptamani inainte dar nu sunt sigura.

wanna
27.03.2009, 00:57:24
mersi de raspuns.:) adevarul e ca locatia e tare frumoasa.si pe noi ne a cucerit.sa speram ca se mai poate negocia.stii cumva cu cat timp inainte trebuie sa stabilim meniul si nr exact de invitati?eu parca mi aduc aminte ca era cu 2 saptamani inainte dar nu sunt sigura.
da, parca asha era, dar nici eu nu mai stiu sigur...cred ca ma duc cu 1 luna inainte sa vad ce mai trebuie...

daniela301
26.04.2009, 15:45:49
Mai Am 2 Luni Si Sant Foarte Stresata :(( :(( :(( Vreau Sa Fac Cununia Religioasa Pe Terasa Motelului Gilau Si Nu Am Preot Nimeni Nu Vrea Sa Vina.................va Rog Sa Ma Ajutati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bianca23
27.04.2009, 15:29:12
buna.in 31 mai 2009 sper ca voi fi o mireasa fericita:"> , la motel Gilau.abia acum constientizez pasul important pe care urmeaza sa l fac peste 2 luni si15 zile.:-SS mi ar placea sa vorbesc cu cele care au ales motel Gilau ca locatie pt nunta.va pup
Sunt cumva 2 sali la Gilau deoarece si prietena mea face tot in 31 mai 2009 la Motel Gilau si as vrea sa o anunt daca cumva s-au facut incurcaturi,mai ales ca ea doar acum a venit din strainatate.:-s

Biu
29.05.2009, 16:13:44
salut miresici,

tocmai mi-am semnat si eu contractul la motel gilau, pt 22 mai 2010.
sper sa am parte de vreme frumoasa, ca de nu....nu stiu ce fac cu ceremonia religioasa :)

Biu
16.06.2009, 19:58:04
vai, vad ca nu mai scrie nimeni pe topicul acesta :(
vroiam sa va spun ca patronii de la Gilau au reamenajat terasa. Eu am fost intamplator pe acolo si schimbau tavanul de la copertina terasei, si am inteles ca au si lampi noi.

wanna
17.06.2009, 11:01:55
vai, vad ca nu mai scrie nimeni pe topicul acesta :(
vroiam sa va spun ca patronii de la Gilau au reamenajat terasa. Eu am fost intamplator pe acolo si schimbau tavanul de la copertina terasei, si am inteles ca au si lampi noi.
da? atunci sunt vesti bune.:)..numai sa nu schimbe tot in albastru..:))

Biu
17.06.2009, 16:15:40
nu albastru... :) crem cu ceva gri inchis. lampile nu le-am vazut

wanna
17.06.2009, 16:32:43
nu albastru... :) crem cu ceva gri inchis. lampile nu le-am vazut
serios? e crem cu gri????
tre sa ma duc neaparat pe acolo...!!!!!

Biu
18.06.2009, 08:51:18
sa-mi spui si mie cum a iesit

georgipascu
18.06.2009, 09:48:33
am fost la nunta la gilau, am vazut terasa cu tavanul nou, o sa caut poze sa vedeti cum arata

Biu
26.06.2009, 21:27:53
georgipascu, ai primit poze de la nunta ?

Merci !

wanna
28.06.2009, 23:38:13
am fost la Gilau sa vad restaurantul...era aranjat ptr nunta si am facut cateva poze...s-a schimbat numai tavanul de la terasa, e cu gri si crem (nu e asha verzui k in poze), si arata ff fain...

Biu
29.06.2009, 08:50:40
arata foarte bine ! Wanna, in ce culori iti decorezi sala?

wanna
29.06.2009, 12:42:15
arata foarte bine ! Wanna, in ce culori iti decorezi sala?
eu...crem la huse cu traversa maro pe mese si flori orange..fara nici un pic de verdeata..globuri din garoafe
fara funde la scaune..doar un mic decor negru cu care se prinde husa..

Biu
03.07.2009, 11:17:34
foarte fain ! imi place ce idei ai, si mai ales ca nu faci clasicul( din cate am vazut) husa crem, esarfa verde. Eu ma tot gandesc sa imi iau huse visinii, dar nu stiu unde au.

Ancky
03.07.2009, 12:16:22
eu...crem la huse cu traversa maro pe mese si flori orange..fara nici un pic de verdeata..globuri din garoafe
fara funde la scaune..doar un mic decor negru cu care se prinde husa..
Ce fel de decor negru? Si unde il gasesti?

wanna
03.07.2009, 16:40:08
Ce fel de decor negru? Si unde il gasesti?
intreaba la gala 10
se numeste brandimbur..sau asa ceva...
mi-am amintit ca au si maro inkis..stiu ca asha a ramas la noi..cu chestia aia maro inkis..:)

Biu
03.07.2009, 22:49:48
chiar fain brandimburul acesta. da o nota foarte eleganta salii. cat costa?

wanna
04.07.2009, 00:04:42
chiar fain brandimburul acesta. da o nota foarte eleganta salii. cat costa?
husele crem cu tot cu brand... sunt 3,5 lei

Ancky
06.07.2009, 14:47:23
intreaba la gala 10
se numeste brandimbur..sau asa ceva...
mi-am amintit ca au si maro inkis..stiu ca asha a ramas la noi..cu chestia aia maro inkis..:)
Multu. ^:)^

alinutza1981
21.07.2009, 16:20:38
#-o Buna fetelor!

Am fost duminica prin trecere la Motel Gilau si era in desfasurare o nunta.
Am fost super impresionata si am inceput sa trag cu ochiul la una alta... .Ideea cu ringul afara mi se pare super cool...<:-P in sfarsit altceva!!!
Nu am fost la nunta acolo dar nici nu am gasit ft multe pareri pe acest forum...si cu toate astea ne gandim serios in a ne schimba sala, in sensul ca am si intrebat de meniu de bautura de toate cele...
Pentru cele care aveti acolo nunta, cum vi se par preturile cu toate, in final?Cum procedati cu transportul, cam cat cer firmele de transport per km pana acolo?Cele care ati avut nunta acolo, ati platit 10% din nota de plata chelnerilor?Cum au fost chelnerii,au fost prezenti de cate ori trebuia sau trageau chiulul?Si ati platit si 1% taxa de spargeri?Sau se plateste doar daca chiar se sparge ceva.... Am atatea intrebari...ufff#-o .Sper sa imi puteti raspunde...:D si va multumesc anticipat...Pupici...

Biu
22.07.2009, 19:28:00
#-o Buna fetelor!

Am fost duminica prin trecere la Motel Gilau si era in desfasurare o nunta.
Am fost super impresionata si am inceput sa trag cu ochiul la una alta... .Ideea cu ringul afara mi se pare super cool...<:-P in sfarsit altceva!!!
Nu am fost la nunta acolo dar nici nu am gasit ft multe pareri pe acest forum...si cu toate astea ne gandim serios in a ne schimba sala, in sensul ca am si intrebat de meniu de bautura de toate cele...
Pentru cele care aveti acolo nunta, cum vi se par preturile cu toate, in final?Cum procedati cu transportul, cam cat cer firmele de transport per km pana acolo?Cele care ati avut nunta acolo, ati platit 10% din nota de plata chelnerilor?Cum au fost chelnerii,au fost prezenti de cate ori trebuia sau trageau chiulul?Si ati platit si 1% taxa de spargeri?Sau se plateste doar daca chiar se sparge ceva.... Am atatea intrebari...ufff#-o .Sper sa imi puteti raspunde...:D si va multumesc anticipat...Pupici...
Hey, welcome to the club !
Am sa iti spun parerea mea. Pentru un motel de 2 stele, preturile pot spune ca sunt putin mari. Dar eu nu am gasit alta locatie mai frumoasa pentru o nunta. Dupa ce am crescut intre betoane, apreciez foarte mult privelistea si cadrul natural + terasa ! ( pot sa spun ca terasa a cantarit 30% din luarea hotararii da, si cadrul natural 70% ). Eu am semnat contract pt 2010 cu pretul meniului de min 140 de lei + 10% bacsis + 1% daunele respective. Deci 155,5 lei /pers. La asta mai am de adaugat bautura + aranjatul salii cu huse si fete de masa + flori + fructe + saratele + nu mai stiu ce. Sper ca pe final costul de invitat sa nu depaseasca 250 lei ;)).
In orice caz, e cea mai frumoasa locatie din punctul meu de vedere pt o nunta. Ar mai fi Sun Garden, dar nu mai pot apropia de preturile lor :-".
Cam atat...pana una alta stam sa faca Wanna nunta, ca e peste o luna, si ne va furniza ea mici picanterii ( sper ;-) )

Reni0921
26.09.2009, 15:36:04
Buna miresici de gilau :) ! azi am fost si noi sa vedem cum este acolo (pentru iunie 2011, dar nu mai aveam rabdare :P ). trebuie sa recunosc faptul ca amandoi am ramas uimiti de peisaj. plus ca era amenajata sala pentru o nunta. suuuuuper!!!! si domnul cu care am povestit era foarte simpatic. de semnat doar prin ianuarie o sa semnam contract daca ne hotaram la ei, dar as avea rugamintea sa ma ajutati cu cateva poze care ati avut nunta acolo, si mai ales cine a facut acolo si cununia religioasa. m-am uitat la pozele de pe forum, si ce am gasit erau numai decorurile, intradevar foarte frumoase, dar ma intereseaza si cum arata terasa pentru cununia religioasa :)
mersi mult si va puuup pe toate

Reni0921
26.09.2009, 16:37:30
si am uitat, mai am o intrebare :P
domnul cu care am vorbit, a spus ca meniul este de min. 140,00ron. voi ati putut sa va incadrati? si comparativ cu alte restaurante, este scump sau la fel? inca nu am fost in alta parte si nu stiu :P
mersi de ajutor

Biu
27.09.2009, 10:33:39
Buna miresici de gilau :) ! azi am fost si noi sa vedem cum este acolo (pentru iunie 2011, dar nu mai aveam rabdare :P ). trebuie sa recunosc faptul ca amandoi am ramas uimiti de peisaj. plus ca era amenajata sala pentru o nunta. suuuuuper!!!! si domnul cu care am povestit era foarte simpatic. de semnat doar prin ianuarie o sa semnam contract daca ne hotaram la ei, dar as avea rugamintea sa ma ajutati cu cateva poze care ati avut nunta acolo, si mai ales cine a facut acolo si cununia religioasa. m-am uitat la pozele de pe forum, si ce am gasit erau numai decorurile, intradevar foarte frumoase, dar ma intereseaza si cum arata terasa pentru cununia religioasa :)
mersi mult si va puuup pe toate

Au ei un album cu poze, unde sunt si poze de la cununii religioase si poti sa iti faci o impresie despre cum arata. Eu una voi face cununia religioasa la ei pe terasa pentru ca mi se pare ca arata foarte bine ;-) , dar poza n-o sa am decat la anu ;)) .

Reni0921
27.09.2009, 10:37:25
Au ei un album cu poze, unde sunt si poze de la cununii religioase si poti sa iti faci o impresie despre cum arata. Eu una voi face cununia religioasa la ei pe terasa pentru ca mi se pare ca arata foarte bine ;-) , dar poza n-o sa am decat la anu ;)) .[/quote]

dar meniul ati stabilit deja? poti sa te incadrezi in 140.00?sau cam depaseste? nu de alta, dar am auzit multe restaurante unde se zice o suma min. pt. mrniu/pers, suma in care nu te poti incadra, dar iti zice asa sa fie mai atractic. ex orizont. zic si eu ce am auzit, inca sunt la inceput si nu prea stiu cum este :P
mersi de raspuns :*

wanna
27.09.2009, 12:32:15
Noi am avut meniu de 150 lei ptr ca au fost mai putine persoane..dar a fost fff bogat
cred ca va puteti incadra si in 140..de obicei asta la aperitiv se mai poate taia.. imediat uploadez poze de la Gilau facute de fotografi...si daca vreti sa faceti acolo cununia civila sa afceti ca e ff fain..si va recomand Gala 10

Biu
27.09.2009, 14:38:39
Noi am avut meniu de 150 lei ptr ca au fost mai putine persoane..dar a fost fff bogat
cred ca va puteti incadra si in 140..de obicei asta la aperitiv se mai poate taia.. imediat uploadez poze de la Gilau facute de fotografi...si daca vreti sa faceti acolo cununia civila sa afceti ca e ff fain..si va recomand Gala 10
pentru cununia civila ai nevoie de flotant de Gilau...#-o , ca si eu vroiam sa le fac toate acolo : civila, religioasa si petrecere. Dar ramane sa fac cununia religioasa acolo pe terasa ;;)
Si deci Oana, cu mai multe amanunte te rog ;)) , zi tot, de la A la Z ca nu scapi de mine :[email protected] >:D<

wanna
27.09.2009, 15:01:54
pentru cununia civila ai nevoie de flotant de Gilau...#-o , ca si eu vroiam sa le fac toate acolo : civila, religioasa si petrecere. Dar ramane sa fac cununia religioasa acolo pe terasa ;;)
Si deci Oana, cu mai multe amanunte te rog ;)) , zi tot, de la A la Z ca nu scapi de mine :[email protected] >:D<
nu stiam de chestia cu flotantul..intr-adevar, eu am vazut aranjata tereasa ptr o alta nunta si faceau cununia religioasa afara..nu stiu de cea civila....dar te sfatuiesc sa faci civila inainte..e mult mai fain...in plus o sa apari si in imbracaminte civila si in cea de mireasa...sa stii ca noi am facut civila cu 1 luna inainte si chiar si asha..in ziua nuntii a fost ff aglomerat! cu pupaturi si alea-alea...s-a taiat mult din shedinta foto..noroc de locul ala frumos de la Gilau ca am putut sa mai facem si acolo poze...aa...si mai am si TTD..dar ink nu le-am primit.. :P
nush ce vrei sa mai stii..intreaba-ma!

Biu
27.09.2009, 15:31:13
nu stiam de chestia cu flotantul..intr-adevar, eu am vazut aranjata tereasa ptr o alta nunta si faceau cununia religioasa afara..nu stiu de cea civila....dar te sfatuiesc sa faci civila inainte..e mult mai fain...in plus o sa apari si in imbracaminte civila si in cea de mireasa...sa stii ca noi am facut civila cu 1 luna inainte si chiar si asha..in ziua nuntii a fost ff aglomerat! cu pupaturi si alea-alea...s-a taiat mult din shedinta foto..noroc de locul ala frumos de la Gilau ca am putut sa mai facem si acolo poze...aa...si mai am si TTD..dar ink nu le-am primit.. :P
nush ce vrei sa mai stii..intreaba-ma!
Pai 1. cum ai colaborat cu personalul de la gilau, ce au facut bine, ce nu, avand in vedere ca primesc bacsis foarte consistent ( consider eu ).
2. Mancarea. Ce recomanzi, ce nu ( in caz ca nu ti-a placut ceva )
si mai stiu eu, ce remarci ai pozitive, negative ;-)

wanna
27.09.2009, 15:39:26
Pai 1. cum ai colaborat cu personalul de la gilau, ce au facut bine, ce nu, avand in vedere ca primesc bacsis foarte consistent ( consider eu ).
2. Mancarea. Ce recomanzi, ce nu ( in caz ca nu ti-a placut ceva )
si mai stiu eu, ce remarci ai pozitive, negative ;-)
despre personal: numai bine..m-am inteles ok cu Dorel...a facut tot posibilul sa iasa ff fain si a iesit...ma asteptam sa ne puna ceva in camera..macar o floare pe pat..dar nu.. :))
chelnerii erau ff saritori...invitatii au apreciat servirea..si mancarea am inteles ca a fost foarte buna!! (eu nu am putut manca mai nimic!!!! eram prea agitata...)recomand pestele si la friptura acel muschi impletit...si sa pui inghetata pe langa tort..la noi a fost apreciat si asta..dar era august.. :D
sa organizezi bine transportul pana acolo ptr ca oamenii vor sa bea si nu au cum sa cheme taxiul pana acolo..noi am avut niste microbuze...
plata o faci dimineata, foarte lejer si fara umpluturi care sa-ti goleasca buzunarul...adik iti pune bonul in fata si poti sa calculezi si tu...
aa..daca duci Jack pun pariu ca nu-ti va mai ramane nici o picatura!! si nu neaparat ca-l beau invitatii pe tot...acum poate ca sunt rea... :P

wanna
27.09.2009, 15:40:28
aa..si oamenii au apreciat ff mult terasa unde au iesit cu totii...si stateau ff relaxati..ringul de dans a fost afara...inauntru se intra doar sa se manance...

Reni0921
27.09.2009, 19:29:49
Buna miresici de gilau :) ! chiar nu ne mai ajuta nimeni cu niste raspunsuri la intrebarile alea multe pe care le avem :P ?
sunteti cateva care ati facut deja nunta acolo prin mai iulie august. niste detalii, poze, ceva???????
marea mea intrebar:P : cu cat va iesit meniul si ce ati ales?

Reni0921
27.09.2009, 19:35:31
multumim wanna :)
si scuze, dar numai dupa ce am trimis mesajul anterior mi-au intrat toate mesajele voastre de azi :(.
eu sunt suuuuper incantata de local, dar iubitelul meu zice ca e scump si e departe.....DESI admite si el ca locatia e superba. pana in ianuarie (atunci a zis domnul sa mergem pt mai multe detalii daca ne hotaram) sper sa il conving:P.
wanna, ti-am scris si un pm pentru numarul de telefon a fotografului, nu stiu daca lai primit :)
ne mai auzim :*

Reni0921
27.09.2009, 19:37:39
a vazut cineva "live" pereti imbracati tot in alb? eu doar in poze dar e fascinant. parca wanna ziceai ca ai avut si tu idea. nu sti cam cat ar costa?

Biu
27.09.2009, 20:03:31
multumim wanna :)
si scuze, dar numai dupa ce am trimis mesajul anterior mi-au intrat toate mesajele voastre de azi :(.
eu sunt suuuuper incantata de local, dar iubitelul meu zice ca e scump si e departe.....DESI admite si el ca locatia e superba. pana in ianuarie (atunci a zis domnul sa mergem pt mai multe detalii daca ne hotaram) sper sa il conving:P.
wanna, ti-am scris si un pm pentru numarul de telefon a fotografului, nu stiu daca lai primit :)
ne mai auzim :*
din ce m-am interesat eu inainte de a-mi rezerva sala pentru nunta meniurile se invart pe la 120-150 lei ( insa nu am mers dupa criteriul pretului, unde mi-a placut localul am fost si am intrebat, ca ce nu imi place, poa sa imi dea si cu 50 de lei meniul ;;)). Asa ca da, gasesti si preturi mai mici. Ca este departe, confirm. Noi vom avea microbuze pentru invitati, la fel vad ca a procedat si Wanna. Este de bun simt sa le asiguri transportul atata vreme cat nunta e in afara localitatii.
Insa, pentru mine localul acesta, alturi de faptul ca are terasa are si privelistea de neegalat face toti banii.
Depinde de voi si de ce anume considerati mai important pentru nunta voastra !

Reni0921
27.09.2009, 22:18:37
total de acord cu tine. si bineinteles ca si noi o sa asiguram transportul(DACA ajungem sa facem acolo), dar si asa el considera ca multe persoane nu ar fi multumite sa fie "legate" de un program. i-am zis si faptul ca putem sa aranjam in asa fel incat microbuzele sa vina inapoi la ore diferite, in functie de preferintele invitatilor. asta normal, s-ar stabili acolo, si nici nu ne-ar lua mult timp. iar referitor la pret, pai nu prea avem noi bugetul foarte mare, si de asta e si important acest aspect, dar eu am zis ca nu conteaza, ca e nunta MEA la care am visat si sper sa fie o data, si ne iubim si vreau sa fie ca-n povesti si etc, si atunci o sa merite TOTI BANII!!!! dar tot nu prea pot sa-l conving....eu pe cuvant ca as semna acuma contractul, nici nu m-as mai uita la altele :P
si sunt sigura ca la fel de frumos in cluj nu gasesti, ca nu ai cum!!!! peisajul acela nu se poate inlocui cu nimic!!!!!!!!
ceva smecherii cum as putea sa il conving :P ?

wanna
27.09.2009, 22:23:38
total de acord cu tine. si bineinteles ca si noi o sa asiguram transportul(DACA ajungem sa facem acolo), dar si asa el considera ca multe persoane nu ar fi multumite sa fie "legate" de un program. i-am zis si faptul ca putem sa aranjam in asa fel incat microbuzele sa vina inapoi la ore diferite, in functie de preferintele invitatilor. asta normal, s-ar stabili acolo, si nici nu ne-ar lua mult timp. iar referitor la pret, pai nu prea avem noi bugetul foarte mare, si de asta e si important acest aspect, dar eu am zis ca nu conteaza, ca e nunta MEA la care am visat si sper sa fie o data, si ne iubim si vreau sa fie ca-n povesti si etc, si atunci o sa merite TOTI BANII!!!! dar tot nu prea pot sa-l conving....eu pe cuvant ca as semna acuma contractul, nici nu m-as mai uita la altele :P
si sunt sigura ca la fel de frumos in cluj nu gasesti, ca nu ai cum!!!! peisajul acela nu se poate inlocui cu nimic!!!!!!!!
ceva smecherii cum as putea sa il conving :P ?
spune-i ca va fi mult mai lejer ca in alte locuri! si ca nu tre sa-si ia vesta ca nu se potriveste cu peisajul, care nu e de "salon".. :))

Biu
27.09.2009, 22:27:27
spune-i ca va fi mult mai lejer ca in alte locuri! si ca nu tre sa-si ia vesta ca nu se potriveste cu peisajul, care nu e de "salon".. :))
hai ca asta-i buna =))

wanna
27.09.2009, 22:29:23
a vazut cineva "live" pereti imbracati tot in alb? eu doar in poze dar e fascinant. parca wanna ziceai ca ai avut si tu idea. nu sti cam cat ar costa?
eu la inceput voiam ca nunta sa fie in culorile gri/alb/roz..si rokia o voiam roz pal..tralalalaaaaa...si d-aia voiam peretii albi..dar e foarte greu ptr ca nu ai voie sa bati nici un cui!! iti trebuie niste cadre metalice pe care sa pui materialul, cat mai aproape de perete...si intr-un fel cred ca ar fi senzatia de..."pierduti intre cearshafuri"... stiu doar ca cei de la 4events au reusit sa acopere tavanul la Gilau cu un material + lumini, ceea ce aparea ca un tavan cu valuri si luminite..era foarte de efect, DAR nu stiu cat se merita ptr ca e nunta de zi...ei facusera asta ptr revelion...si chiar ei au zis ca nu se merita la nunta...chestia cu tavanul era in jur de 12 mil...dar toti peretii!!!...ajungi la costuri ff mari si nu se merita! tre sa te concentrezi pe alte lucruri mai ieftine si de efect, sa alegi ce e mai imp, pe alea sa dai banii...

aa..si ink ceva...sa faci tu cat mai multe lucruri..noi am facut: invitatii, place-carduri, suporturi plic, marturii, ghivece cu crengi ptr decor, lista cu invitatii, tablou-amintire...

Reni0921
27.09.2009, 23:42:01
aa..si ink ceva...sa faci tu cat mai multe lucruri..noi am facut: invitatii, place-carduri, suporturi plic, marturii, ghivece cu crengi ptr decor, lista cu invitatii, tablou-amintire...
asa ne-am gandit si noi sa facem, ar fi si mult mai fain, si am putea sa si economisim. am citit si despre aceste topicuri, si am vazut idei foarte bune. combinate cu ale mele si acumulate toate pana la nunta, o sa iasa super frumos, zic eu. si de peretii imbracati...pai ma gandeam eu ca nu e ieftin, dar totusi speram ca se poate ;;) , dar mai convins ca nu merita.
si ideea cu vesta, s-ar putea sa tine, pentru ca oricum uraste atat vesta cat si cravata =)) !

wanna
27.09.2009, 23:43:38
asa ne-am gandit si noi sa facem, ar fi si mult mai fain, si am putea sa si economisim. am citit si despre aceste topicuri, si am vazut idei foarte bune. combinate cu ale mele si acumulate toate pana la nunta, o sa iasa super frumos, zic eu. si de peretii imbracati...pai ma gandeam eu ca nu e ieftin, dar totusi speram ca se poate ;;) , dar mai convins ca nu merita.
si ideea cu vesta, s-ar putea sa tine, pentru ca oricum uraste atat vesta cat si cravata =)) !
eh..toti barbatii is la fel.....

ilida
17.10.2009, 11:15:20
Buna Wanna,
Scuze ca sunt off topic, dar nu pot inca sa trimit pm si am cautat un subiect al tau ca sa te pot contacta.
Am vazut la tine rochia pe care visez sa o port la nunta mea.
Tu ai aratat ca o dansatoare din concursurile de dans de la tv, rochia vaporoasa te-a avantajat, ai fost o mireasa nemaipomenita!
Imi poti spune si mie te rog de unde ai luat-o, sau daca e facuta pe comanda?
Repet, e chiar ceea se-mi doresc pt mine!
Multumesc mult de raspuns!

wanna
17.10.2009, 11:48:04
Buna Wanna,
Scuze ca sunt off topic, dar nu pot inca sa trimit pm si am cautat un subiect al tau ca sa te pot contacta.
Am vazut la tine rochia pe care visez sa o port la nunta mea.
Tu ai aratat ca o dansatoare din concursurile de dans de la tv, rochia vaporoasa te-a avantajat, ai fost o mireasa nemaipomenita!
Imi poti spune si mie te rog de unde ai luat-o, sau daca e facuta pe comanda?
Repet, e chiar ceea se-mi doresc pt mine!
Multumesc mult de raspuns!
vai ce complimente! Multumesc! daca te referi la rokia de mireasa, e Pronovias model 2009 Hindu, si nu e foarte vaporoasa ptr ca e din tulle...
eu am luat-o din Budapesta ptr ca era mai ieftina, in Cj la Tresor era 2000e, In Ungaria 1400 e...

SRenata
19.10.2009, 15:53:26
Buna Wanna,
zi-mi pls cine ti-a facut pozele alea superbe si cat au costat.
am mai vazut la cineva si zicea ceva de 38 mil
ms

Biu
19.10.2009, 16:00:46
Buna Wanna,
zi-mi pls cine ti-a facut pozele alea superbe si cat au costat.
am mai vazut la cineva si zicea ceva de 38 mil
ms
scrie si la ei pe site o:-)

wanna
19.10.2009, 16:40:09
scrie si la ei pe site o:-)

Mersi Biu! Deja am innebunit spunand pe privat cat m-au costat pozele :))

danirus
20.10.2009, 21:57:01
f frumoase poze si mireasa f frumoasa. Felicitari. M-ar interesa si pe mine cu cine ai colaborat pt poze si aranjarea salii, dar nu stiu daca poti sa postezi.

Biu
26.11.2009, 19:17:42
noutati pt fanii de nunta la motel gilau : zugravesc la anu =D>

danirus
01.12.2009, 21:57:18
noutati pt fanii de nunta la motel gilau : zugravesc la anu =D>

Ai fost pe acolo si ai intrebat? sau de unde stii? Ai idee ce culoare o sa fie?
Sper sa fie o culoare cat de cat apropiata cu ce e acuma, ca daca nu nu mai stiu cum o sa-mi aranjez sala.

Biu
01.12.2009, 23:22:03
Sper sa fie o culoare cat de cat apropiata cu ce e acuma, ca daca nu nu mai stiu cum o sa-mi aranjez sala.

nu s-au hotarat...

broscutza2you
04.12.2009, 19:33:40
Cel mai bine ar fi sa zugraveasca int-o culoare neutra, asa fiecare si-ar putea decora sala dupa preferinte fara a fi nevoit sa se asorteze cu anumite culori. Sa speram ca nu o sa fie prea colorat#-o

Biu
05.01.2010, 20:31:11
Cel mai bine ar fi sa zugraveasca int-o culoare neutra, asa fiecare si-ar putea decora sala dupa preferinte fara a fi nevoit sa se asorteze cu anumite culori. Sa speram ca nu o sa fie prea colorat#-o

aveti careva noutati ? ce culori or face ... ?

vgabryella
11.01.2010, 09:23:33
Mie mi-ar placea sa dea jos draperiile.. nu mi-au prea placut..

Biu
11.01.2010, 13:02:33
Mie mi-ar placea sa dea jos draperiile.. nu mi-au prea placut..

Pai eu am vazut poze de la nunti acolo si fara draperii. Deci cred ca le dau jos la cerere :)>- .

danirus
07.02.2010, 11:01:36
aveti careva noutati ? ce culori or face ... ?

Buna miresici,
am fost pe la Gilau saptamana trecuta si i-am intrebat ce culori vor sa zugraveasca. Ziceau de un crem cu maro, dar nu erau siguri. Am inteles ca vor sa inceapa prin martie.

Sya
07.02.2010, 13:22:52
Asa ne-au zis si noua - crem maro. Sper sa iasa bine;))

ursueltemail
09.02.2010, 06:11:16

Wanna, cu cine ati aranjat voi transportul si au fost cat de cat flexibili in sensul de a transporta invitatii inapoi in oras la diferite ore?

wanna
09.02.2010, 09:36:03
Wanna, cu cine ati aranjat voi transportul si au fost cat de cat flexibili in sensul de a transporta invitatii inapoi in oras la diferite ore?
am avut o ruda care ne-a asigurat transportul.....

Biu
22.02.2010, 18:44:02

veste buna pentru tine, veste proasta pentru mine : nu mai zugravesc, ramane galben si portocaliu [-(

Sya
22.02.2010, 21:00:52
veste buna pentru tine, veste proasta pentru mine : nu mai zugravesc, ramane galben si portocaliu [-(

Ai fost pe acolo? eu aveam atatea idei ...bine ca nu m-am apucat sa le pun in practica, hmmm...:-? (s-o fi razgandit ca-i criza)

Biu
22.02.2010, 21:09:51
Ai fost pe acolo? eu aveam atatea idei ...bine ca nu m-am apucat sa le pun in practica, hmmm...:-? (s-o fi razgandit ca-i criza)

am fost pe acolo, da [-(

danirus
22.02.2010, 22:28:15

ai vb cu patronii si au zic ca nu mai zugravesc? eu am fost sambata la Gilau si o chelnerita mi-a zis ca, crede ca pana la Pasti o sa zugraveasca.

si, iti schimbi culorile? sau ce vroiai tu merge si cu galben si portocaliu :)

Biu
24.02.2010, 08:21:42
ai vb cu patronii si au zic ca nu mai zugravesc? eu am fost sambata la Gilau si o chelnerita mi-a zis ca, crede ca pana la Pasti o sa zugraveasca.

si, iti schimbi culorile? sau ce vroiai tu merge si cu galben si portocaliu :)

eu am vb cu sefa de sala, daca ea m-a indus in eroare, va induc si eu pe voi.
sincer, sper din tot sufletul sa nu fie asa, pt ca eu una trebuie sa schimb tot in materie de culori :-SS . si stii cum e? prima data trebuia sa zugraveasaca dupa revelion, dupa revelion zicea ca prinmartie, imi place ca am ajuns deja la pasti :-< . eu nu m-as mai baza

Sya
24.02.2010, 13:48:33
eu am vb cu sefa de sala, daca ea m-a indus in eroare, va induc si eu pe voi.
sincer, sper din tot sufletul sa nu fie asa, pt ca eu una trebuie sa schimb tot in materie de culori :-SS . si stii cum e? prima data trebuia sa zugraveasaca dupa revelion, dupa revelion zicea ca prinmartie, imi place ca am ajuns deja la pasti :-< . eu nu m-as mai baza

Chiar ma gandeam la voi fetelor care aveti nunta in mai, ce greu trebuie sa fie ca daca ei nu stiu nimic sigur in privinta culorilor( daca lasa la fel, daca schimba), atunci tre sa tot trasezi idei si sa le schimbi. Eu mai astept sa vad ce se intampla , pentru ca in functie de aia vreau sa fac invitatiile si alte accesorii....

wanna
24.02.2010, 17:22:12
Chiar ma gandeam la voi fetelor care aveti nunta in mai, ce greu trebuie sa fie ca daca ei nu stiu nimic sigur in privinta culorilor( daca lasa la fel, daca schimba), atunci tre sa tot trasezi idei si sa le schimbi. Eu mai astept sa vad ce se intampla , pentru ca in functie de aia vreau sa fac invitatiile si alte accesorii....
Nu va bazati pe ei, n-o sa vopseasca....daca tot complexul e scos la vanzare..cum sa vopseasca? cine investeste in ceva ce vrea sa vanda? e clar ca n-au finante...

danirus
15.03.2010, 22:16:47
Buna miresici de Gilau,

Imi ziceti si mie cum ati procedat cu transportul invitatilor la restaurant. Ati inchiriat microbuze? cat ati platit pt inchiriere?

georgipascu
16.03.2010, 16:57:30
Buna miresici de Gilau,

Imi ziceti si mie cum ati procedat cu transportul invitatilor la restaurant. Ati inchiriat microbuze? cat ati platit pt inchiriere?

si eu am tot cautat pt transport, am gasit cate ceva la pret ok, iti dau pe privat detalii daca vrei

ursueltemail
17.03.2010, 21:53:21
si eu am tot cautat pt transport, am gasit cate ceva la pret ok, iti dau pe privat detalii daca vrei

Poti sa imi dai si mie detaliile despre transport pe privat?

laura2112
21.03.2010, 18:26:22
Ce preturi ati primit pentru meniul de anul acesta si ce cuprinde el?
Va multumesc >:D< >:D<

Biu
21.03.2010, 23:54:08
Ce preturi ati primit pentru meniul de anul acesta si ce cuprinde el?
Va multumesc >:D< >:D<

meniul e de minim 140 lei, si cuprinde ce vrei tu si se afla in meniul lor :)

miruna_crisan
22.03.2010, 16:01:29
Buna
Vreau sa fac nunta anul asta si abia de o luna am inceput sa caut sala. Am fost si pe la Gilau si am inteles ca ar avea disponibile 2 date in iuniu 12 si 19, pt ca e ceva post atunci, mirii respectivi au renuntat.
Eu as vrea tare mult sa fac acolo, acuma problema este ca pt cununie ne trebuie preot ortodox care sa accepte sa vina sa cunune in post si sa nu fie in biserica#-o
O sa am cam 130 - 140 pers, nu stiu daca sa aleg gilaul sau o alta sala, am mai gasit ceva liber la athos

Biu
09.04.2010, 13:17:17
Buna miresici de Gilau,

eu am gasit autobus de 50 de locuri cu 800 lei/zi, fara alte costuri (sofer,benzina,altele ), face oricate drumuri, dar avand in vedere ca s-ar putea sa am nevoie pt 150 de pers, cred ca ar trebui 2 autobuse....
ai primit si alte oferte ?

Sya
12.04.2010, 21:24:03
eu am gasit autobus de 50 de locuri cu 800 lei/zi, fara alte costuri (sofer,benzina,altele ), face oricate drumuri, dar avand in vedere ca s-ar putea sa am nevoie pt 150 de pers, cred ca ar trebui 2 autobuse....

Abia astept primele nunti la gilau de anul asta8-}, cine e prima? Biu? noi o sa mergem in 9 mai sa vedem o sala aranjata pentru a ne decide in privinta unor aranjamente:-SS, sper sa fie vreme buna si sa ne vina lumea pe criza asta:-SS

Biu
12.04.2010, 21:28:32
Abia astept primele nunti la gilau de anul asta8-}, cine e prima? Biu? noi o sa mergem in 9 mai sa vedem o sala aranjata pentru a ne decide in privinta unor aranjamente:-SS, sper sa fie vreme buna si sa ne vina lumea pe criza asta:-SS

9 mai ? meet u there :D, si eu vreau sa vad sala aranjata. Inaintea mea e danirus am impresia ;-)
eu zis sa stai pana primesti confirmarile, pt ca eu momentan nu mai stiu ce sa ma fac ca vin prea multi, in speta toti pe care i-am invitat, si in plus :-SS. am dat de ex o invitatie pt 2 pers, si vin 5 :-SS. sper sa am unde-i baga pe toti in sala, pt ca eu am fost mai circumspecta si am zis ca nu or veni toti , si uite ca pana acum se anunta tot mai multi. sper sa fie bine pana la urma

danirus
12.04.2010, 21:55:40

poti sa-mi zici la ce firma ai gasit? eu am cautat pe internet sa vad ce firme de transport ar fi in Cluj, dar nu am sunat sa aflu preturi. Ms

danirus
12.04.2010, 22:00:14
9 mai ? meet u there :D, si eu vreau sa vad sala aranjata. Inaintea mea e danirus am impresia ;-)
eu zis sa stai pana primesti confirmarile, pt ca eu momentan nu mai stiu ce sa ma fac ca vin prea multi, in speta toti pe care i-am invitat, si in plus :-SS. am dat de ex o invitatie pt 2 pers, si vin 5 :-SS. sper sa am unde-i baga pe toti in sala, pt ca eu am fost mai circumspecta si am zis ca nu or veni toti , si uite ca pana acum se anunta tot mai multi. sper sa fie bine pana la urma

Biu, ai mai fost pe la Gilau? ceva noutati referitor la sala sau e tot asa ca inainte?

Biu
12.04.2010, 23:26:11
poti sa-mi zici la ce firma ai gasit? eu am cautat pe internet sa vad ce firme de transport ar fi in Cluj, dar nu am sunat sa aflu preturi. Ms

nu stiu cum se numeste firma, pt ca e o responsabilitate ce am delegat-o sotului, sa mai fie si el ocupat ;;)
dar il intreb si iti pe privat cand aflu
si despre rest, nu mai stiu nimic si sincer daca nu au zugravit pana acum, nu prea cred ca mai zugravesc. eu m-am reorientat deja si la culori, avand in vedere zugraveala galben si portocaliu

Sya
13.04.2010, 00:24:32

O sa fie! Saptamana trecuta ma gandeam la 9 mai ca si cum ar fi asa departe si abia acum am realizat ca mai sunt 3-4 sapt., noi am pus confirmarile pana in 5 august, inca nu am dat invitatiile ca e prea devreme, asa ca daca, inainte cu o luna confirma doar jumatate ....:-<, dar nu ma gandesc ca deja incep sa ma stresez :)),

miruna_crisan
15.04.2010, 22:17:35
fetelor, astia de la gilau nu mai zugravesc:((, ma apuca disperarea...

Biu
15.04.2010, 23:32:01
fetelor, astia de la gilau nu mai zugravesc:((, ma apuca disperarea...

da, ce sa-i faci ? orienteaza-te si tu la culori sa se ptriveasca :)

Sya
16.04.2010, 18:04:30
da, ce sa-i faci ? orienteaza-te si tu la culori sa se ptriveasca :)

Eu am ramas pe maro, un portocaliu cald + crem sau ivory sa vad ce gasesc, uai is curioasa sa vad cum ar arata. in 9 mai firma care imi face florile are nunta acolo si are aranjamente pe maro, asa ca ma duc sa vad cum arata, vreau sa vad cum arata si scaunele ca la capitolul huse stau prost...... oricum sunt multe culori care ar merge, dar am auzit ca vroia cineva roz si lila care ala chiar nu merge, bafta in alegeri>:D<

Biu
16.04.2010, 20:42:20
Eu am ramas pe maro, un portocaliu cald + crem sau ivory sa vad ce gasesc, uai is curioasa sa vad cum ar arata. in 9 mai firma care imi face florile are nunta acolo si are aranjamente pe maro, asa ca ma duc sa vad cum arata, vreau sa vad cum arata si scaunele ca la capitolul huse stau prost...... oricum sunt multe culori care ar merge, dar am auzit ca vroia cineva roz si lila care ala chiar nu merge, bafta in alegeri>:D<

pai ivory+maro la fete de masa si huse e cam singura solutie
si in rest o pata de culoare care sa mearga cu peretii... oare draperiile ...?or fi tot acolo ? ca sunt visinii parca...

danirus
16.04.2010, 21:27:08
si in rest o pata de culoare care sa mearga cu peretii... oare draperiile ...?or fi tot acolo ? ca sunt visinii parca...

draperiile se pot lua jos, iar pata de culoare care sa mearga cu peretii poate fi data de aranjamentele florale.

miruna_crisan
17.04.2010, 12:57:21
si in rest o pata de culoare care sa mearga cu peretii... oare
draperiile ...?or fi tot acolo ? ca sunt visinii parca...

sunt happy, am gasit fete de masa crem cu buline maro si pe scaune o sa am doar pe spatar niste benzi late tot cu buline maro si pe sezut la fel, eu sunt multumita ca la inceputul sapt ma apucase disperarea

Sya
17.04.2010, 17:24:50
sunt happy, am gasit fete de masa crem cu buline maro si pe scaune o sa am doar pe spatar niste benzi late tot cu buline maro si pe sezut la fel, eu sunt multumita ca la inceputul sapt ma apucase disperarea

Da tu la motel gilau ai nunta? ca nu-mi dau seama ca nu este setata locatia...

Sya
18.05.2010, 23:23:45
draperiile se pot lua jos, iar pata de culoare care sa mearga cu peretii poate fi data de aranjamentele florale.

Pentru danirus- casa de piatra!!! cum v-a trecut nunta?cand ai timp sa scrii impresii... si multa bafta la biu si petrecere frumoasa pentru sambata aceasta si tin pumnii sa se faca vremea frumoasa cu mult soare!

Biu
19.05.2010, 00:10:03
Pentru danirus- casa de piatra!!! cum v-a trecut nunta?cand ai timp sa scrii impresii... si multa bafta la biu si petrecere frumoasa pentru sambata aceasta si tin pumnii sa se faca vremea frumoasa cu mult soare!

multumesc sya >:D<
sunt in culmea fericirii ca au schimbat draperiile : primul pas in fata :D. acum sunt un fel de cafea cu lapte cu linii aurii, macar reducem culorile la 2 :galben-auriu si portocaliu :D
atata m-am plimbat pe la motel in ultima vreme, cred ca se numeste stress pre wedding sau ceva :-p
ionut m-a ajutat cu sfaturi pe care le-am gasit si eu pertinente, mai am nevoie de vreme buna si totul va fi perfect ! :x

@danirus : casa de piatra !!!! >:D<, te asteptam cu impresii

Sya
19.05.2010, 17:45:46
multumesc sya >:D<
sunt in culmea fericirii ca au schimbat draperiile : primul pas in fata :D. acum sunt un fel de cafea cu lapte cu linii aurii, macar reducem culorile la 2 :galben-auriu si portocaliu :D
atata m-am plimbat pe la motel in ultima vreme, cred ca se numeste stress pre wedding sau ceva :-p
ionut m-a ajutat cu sfaturi pe care le-am gasit si eu pertinente, mai am nevoie de vreme buna si totul va fi perfect ! :x

@danirus : casa de piatra !!!! >:D<, te asteptam cu impresii

Au schimbat draperiile? uaiii nu stiam.... ar trebui sa le vad, is foarte curioasa mai ales acuma ca innebunesc cu amenajarea salii si nu gasesc solutia finala asa ca....sper sa ajung la un punct final. si va rog poze pentru sugestii si idei.:)

danirus
03.06.2010, 23:39:37

Multumesc de urari.
Referitor la impresii, pot sa zic ca totul a iesit perfect, asa cum am dorit. Personalul de la Motel Gilau a fost extraordinar, au avut grija de toate, fetele de la agentie de asemenea, aranjamentele florale superbe.
Am avut ceva emotii cu draperiile , deoarece le-au schimbat vinerea inainte de nunta si eu nu le-am vazut. Sotul meu le-a vazut, dar stiti cum sunt barbatii nu prea se pricep ei la culori. Oricum draperiile sunt f frumoase si la noi s-au asortat perfect. Am avut sala aranjata in crem si maro.
Vremea, in final a fost si ea alaturi de noi, cand in jur de ora 17 a iesit soarele si ringul de dans s-a mutat pe terasa. Incepuse ploaia chiar cand am ajuns la restaurant. Dar stiti ce se zice, ca daca ploua la nunta o sa avem bogatie :). In concluzie, totul a iesit mult mai bine decat ne asteptam.:)

ursueltemail
04.06.2010, 00:29:58
Multumesc de urari.
Referitor la impresii, pot sa zic ca totul a iesit perfect, asa cum am dorit. Personalul de la Motel Gilau a fost extraordinar, au avut grija de toate, fetele de la agentie de asemenea, aranjamentele florale superbe.
Am avut ceva emotii cu draperiile , deoarece le-au schimbat vinerea inainte de nunta si eu nu le-am vazut. Sotul meu le-a vazut, dar stiti cum sunt barbatii nu prea se pricep ei la culori. Oricum draperiile sunt f frumoase si la noi s-au asortat perfect. Am avut sala aranjata in crem si maro.
Vremea, in final a fost si ea alaturi de noi, cand in jur de ora 17 a iesit soarele si ringul de dans s-a mutat pe terasa. Incepuse ploaia chiar cand am ajuns la restaurant. Dar stiti ce se zice, ca daca ploua la nunta o sa avem bogatie :). In concluzie, totul a iesit mult mai bine decat ne asteptam.:)

Danirus, vrem poze si mai multe detalii despre meniu, servire, etc:D:D:D!

Sya
05.06.2010, 16:34:30
Danirus, vrem poze si mai multe detalii despre meniu, servire, etc:D:D:D!

si eu vreau pozee:), is curioasa de aranjamentul salii;;)

danirus
07.06.2010, 22:26:16
si eu vreau pozee:), is curioasa de aranjamentul salii;;)

cateva poze cu aranjarea salii :D
http://picasaweb.google.ro/109423795623955658557

Sya
08.06.2010, 16:39:44
cateva poze cu aranjarea salii :D
http://picasaweb.google.ro/109423795623955658557

Foarte frumos aranjament!!!
ma gandeam oare ii pot convinge pe cei de la gilau sa nu puna mancarea inainte, ca sa pot aranja mesele si sa pun marturii8-|ca eu vreau sa pun meniuri in servetel.vreau sa va mai rog daca puteti sa scrieti meniul , noi am vrea sa ne gandim deja cum il facem, ca parca ma vad cu 2 saptamani disperata ca nu am stabilit tot:">,

Sya
08.06.2010, 16:43:39
ma gandeam oare ii pot convinge pe cei de la gilau sa nu puna mancarea inainte, ca sa pot aranja mesele si sa pun marturii8-|ca eu vreau sa pun meniuri in servetel.vreau sa va mai rog daca puteti sa scrieti meniul , noi am vrea sa ne gandim deja cum il facem, ca parca ma vad cu 2 saptamani disperata ca nu am stabilit tot:">,

Am uitat sa precizez ca draperiile is chiar foarte frumoase, si masa cu sampanie super a iesit. :)

danirus
08.06.2010, 21:46:16

si noi am vrut sa punem mancarea dupa ce vin invitatii, dar nu s-a putut. Referitor la meniu, noi l-am ales din lista pe care ne-au dat-o cei de la restaurant, bineinteles ca nu a lipsit pestele la gratar si am fost cu o saptamana inainte sa facem o degustare.

Sya
10.06.2010, 10:06:09
si noi am vrut sa punem mancarea dupa ce vin invitatii, dar nu s-a putut. Referitor la meniu, noi l-am ales din lista pe care ne-au dat-o cei de la restaurant, bineinteles ca nu a lipsit pestele la gratar si am fost cu o saptamana inainte sa facem o degustare.

Da ce v-a zis de nu s-a putut? cum au justificat? :((

ina200
18.06.2010, 15:54:39
Da ce v-a zis de nu s-a putut? cum au justificat? :((
oriunde le ceri asa ceva au acelasi raspuns: unde sa tina ei atatea farfurii cu aperitive inainte de a le pune in farfurie? dar poti incerca sa puna macar la masa de prezidiu si sa apara pe poze asha dragut:)

ursueltemail
18.06.2010, 18:27:37
oriunde le ceri asa ceva au acelasi raspuns: unde sa tina ei atatea farfurii cu aperitive inainte de a le pune in farfurie? dar poti incerca sa puna macar la masa de prezidiu si sa apara pe poze asha dragut:)
Foarte interesant ce spuneti voi aici. Eu am vorbit la Motel Gilau cu Ionut saptamana trecuta (pentru ca mi-a trimis poze de la diferite evenimente unde mesele erau aranjate fara aperitive pe masa) si l-am contactat taman pentru a-mi confirma ca asa e procedura, ca nu se tin aperitivele pe masa in caldura si ca daca mirii prefera sa nu fie pe masa, asta nu e o piedica pentru ei. Si mi-a zis ca asa si e, se tin la rece si pe masura ce vin invitatii se servesc! Ma intreb acum daca nu spun asta doar asa, pana cand esti pus in fatza faptului implinit si nu mai ai de ales (ca si miri ma refer). Voi ce experiente ati avut?

Sya
18.06.2010, 22:43:14
Foarte interesant ce spuneti voi aici. Eu am vorbit la Motel Gilau cu Ionut saptamana trecuta (pentru ca mi-a trimis poze de la diferite evenimente unde mesele erau aranjate fara aperitive pe masa) si l-am contactat taman pentru a-mi confirma ca asa e procedura, ca nu se tin aperitivele pe masa in caldura si ca daca mirii prefera sa nu fie pe masa, asta nu e o piedica pentru ei. Si mi-a zis ca asa si e, se tin la rece si pe masura ce vin invitatii se servesc! Ma intreb acum daca nu spun asta doar asa, pana cand esti pus in fatza faptului implinit si nu mai ai de ales (ca si miri ma refer). Voi ce experiente ati avut?

Atunci cine e persoana cu care se poate vorbi privind evenimentul si care sa aiba toata puterea de decizie, intreb pentru ca noi inca nu am fost sa discutam una alta si cand le avem pe toate sa stim cu cine povestim, mie dorel mi se pare foarte tipicar, si fetele care fac sala au avut unele discutii cu el si chiar nu as vrea sa ma lupt cu morile de vant ca sa iasa cum vreau eu, :)

ursueltemail
18.06.2010, 23:10:34
Atunci cine e persoana cu care se poate vorbi privind evenimentul si care sa aiba toata puterea de decizie, intreb pentru ca noi inca nu am fost sa discutam una alta si cand le avem pe toate sa stim cu cine povestim, mie dorel mi se pare foarte tipicar, si fetele care fac sala au avut unele discutii cu el si chiar nu as vrea sa ma lupt cu morile de vant ca sa iasa cum vreau eu, :)

Uite, mie mi s-a recomandat sa vorbesc cu Ionul si din fericire chiar pe el l-am nimerit cand am discutat. El s-a prezentat ca fiind administratorul restaurantului si ca are mai multa putere decat sefii de sala. Astfel incat, ti-as da acelasi sfat, sa vorbesti cu el. E tanar, anul trecut s-a casatorit si el (la Motel Gilau a avut nunta), asa ca mi se pare mai flexibil cel putin din cauza varstei si la curent cu preferintele tinerilor. Acum nu stiu in ce masura ceea ce zice el se si transpune in realitate in ziua nuntii si daca el este prezent acolo sau doar sefii de sala. Sa ne tii la curent cu ce discuti cu ei, poate mai aflam si noi chestii noi.

Biu
19.06.2010, 02:03:21
Uite, mie mi s-a recomandat sa vorbesc cu Ionul si din fericire chiar pe el l-am nimerit cand am discutat. El s-a prezentat ca fiind administratorul restaurantului si ca are mai multa putere decat sefii de sala. Astfel incat, ti-as da acelasi sfat, sa vorbesti cu el. E tanar, anul trecut s-a casatorit si el (la Motel Gilau a avut nunta), asa ca mi se pare mai flexibil cel putin din cauza varstei si la curent cu preferintele tinerilor. Acum nu stiu in ce masura ceea ce zice el se si transpune in realitate in ziua nuntii si daca el este prezent acolo sau doar sefii de sala. Sa ne tii la curent cu ce discuti cu ei, poate mai aflam si noi chestii noi.

la mine la nunta Ionut a fost prezent. A fost si sefa de sala Ioana Maier. Amanoi si-au dat silnta ca totul sa iasa bine, nu am nimic de obiectat ( si cine ma cunoaste stie ca sunt carcotasa :-p ).

Cand o sa am timp o sa va spun mai pe larg impresii >:D<

ursueltemail
19.06.2010, 07:53:32
la mine la nunta Ionut a fost prezent. A fost si sefa de sala Ioana Maier. Amanoi si-au dat silnta ca totul sa iasa bine, nu am nimic de obiectat ( si cine ma cunoaste stie ca sunt carcotasa :-p ).

Cand o sa am timp o sa va spun mai pe larg impresii >:D<

Uite cine ni s-a alaturat! Ma bucur Biu ca a iesit nunta cum ti-ai dorit si ca ai revenit pe forum. Abia astept sa vad pozele si sa aud toate detaliile.

Biu
19.06.2010, 13:10:34
Uite cine ni s-a alaturat! Ma bucur Biu ca a iesit nunta cum ti-ai dorit si ca ai revenit pe forum. Abia astept sa vad pozele si sa aud toate detaliile.

am aici poze de decorul http://picasaweb.google.ro/Biu220510/Decor#
eu am ales sa decorez mai putin sala, si sa pun accent pe terasa. punctulu forte al aceste locatii este privelistea, si terasa. cu conditia sa tina vremea cu tine, toata lumea va sta pe terasa. am considera ca oricum florile de pe masa mai mult incomodeaza invitatii, si am facut aranjamente mai "seriose" pe terasa, am dus noi o bancuta, o masuta si taburet pentru guest book. am pus esarfe pentru deor inclusiv pe scaunele de pe terasa, in primul rand pentru ca au sigla sponsorului de bere pe spate si nu mi-ar fi placut sa vad asta in pozele de la nunta :-$, si in al doilea rand m-am gandit ca vor fi invitati mai putin activi cu dansul, dar care vor prefera sa petreaca timp pe terasa. foarte mare succes a avut si barmanul, pe care l-am pozitionat cu bar mobil tot pe terasa.

parerea mea este ca a iesit foarte frumos, sau cel putin a iesit asa cum mi-am dorit. acum gusturile nu se discuta, poate ce e pe gustul meu nu e si pe al altcuiva :)>-

ursueltemail
19.06.2010, 18:13:37
am aici poze de decorul http://picasaweb.google.ro/Biu220510/Decor#
eu am ales sa decorez mai putin sala, si sa pun accent pe terasa. punctulu forte al aceste locatii este privelistea, si terasa. cu conditia sa tina vremea cu tine, toata lumea va sta pe terasa. am considera ca oricum florile de pe masa mai mult incomodeaza invitatii, si am facut aranjamente mai "seriose" pe terasa, am dus noi o bancuta, o masuta si taburet pentru guest book. am pus esarfe pentru deor inclusiv pe scaunele de pe terasa, in primul rand pentru ca au sigla sponsorului de bere pe spate si nu mi-ar fi placut sa vad asta in pozele de la nunta :-$, si in al doilea rand m-am gandit ca vor fi invitati mai putin activi cu dansul, dar care vor prefera sa petreaca timp pe terasa. foarte mare succes a avut si barmanul, pe care l-am pozitionat cu bar mobil tot pe terasa.

parerea mea este ca a iesit foarte frumos, sau cel putin a iesit asa cum mi-am dorit. acum gusturile nu se discuta, poate ce e pe gustul meu nu e si pe al altcuiva :)>-

Ai dreptate, terasa si lacul sunt atractiile localului, totul e sa tina vremea. Foarte frumos a iesit totul! Felicitari si casa de piatra!

ina200
19.06.2010, 23:51:18
Felicitari Biu! Casa de Piatra!
despre Ionut: nu e fiul patronului?

Biu
20.06.2010, 07:48:25
Felicitari Biu! Casa de Piatra!
despre Ionut: nu e fiul patronului?

merci ina o:-)
si ionut, nu, nu este fiul patronului

Biu
24.06.2010, 15:25:15
biu, vreau sa te felicit pt nunta, ati fost superbi=D>, sa fiti fericiti si sa va iubiti mult!
Eu o sa am nunta la anul si de pe acum am emotii#-o, ma tenteaza sa fac nunta la gilau, mai ales pt peisaj si pt ca pot face ceremonia in aer liber
Am 1001 intrebari pt tine....cand ai putin timp, ma gandesc ca poate pe mess am putea vb mai usor, daca vrei si poti, bineinteles>:D<

multumim pentru urari >:D<
te sfatuiesc sa te interesezi de pe acum de date disponibile, eu am rezervat data cam cu un an inainte :)
cand ai 10 mesaje postate poti sa imi dai pm cu intrebarile ;-)

ella_hadasa
25.06.2010, 11:27:09
Buna fetelor...ma intereseaza pretul unui meniu cu aproximatie....multumesc

Biu
25.06.2010, 13:01:08
Buna fetelor...ma intereseaza pretul unui meniu cu aproximatie....multumesc

anul acesta este 140 lei + 10% bacsis pt chelneri + 1% spargeri ~155 lei
aici, pe langa mancare poti include cafea si bere. restul baututrilor, prajituri, fructe e mai avantajos sa le cumperi separat

ella_hadasa
25.06.2010, 14:24:43
anul acesta este 140 lei + 10% bacsis pt chelneri + 1% spargeri ~155 lei
aici, pe langa mancare poti include cafea si bere. restul baututrilor, prajituri, fructe e mai avantajos sa le cumperi separat
mersi mult....

clau1234dia
14.07.2010, 16:06:39
Am inteles bine cei de la Gilau fac si prajituri?

Parca Biu spunea ca a avut tortul facut de ei si a fost bun. Poate cineva sa imi dea mai multe amanunte? Multumesc.

Biu
14.07.2010, 17:54:34
Am inteles bine cei de la Gilau fac si prajituri?

Parca Biu spunea ca a avut tortul facut de ei si a fost bun. Poate cineva sa imi dea mai multe amanunte? Multumesc.

ei fac doar cheesecake. atat. despre cheesecake pot sa spun e delicios ;))

clau1234dia
14.07.2010, 22:51:12
`:D hmmm suna tentant :D

alexalia
15.07.2010, 11:15:19
ei fac doar cheesecake. atat. despre cheesecake pot sa spun e delicios ;))

deci trebuie incercat cand mai merg pe acolo:D
eu pot spune ca si papanasii sunt un deliciu... am fost duminica trecuta la amiaza acolo si nu ne-am putut radba sa nu comandam si o portie de papansi:-p

ella_hadasa
29.08.2010, 09:25:33
am fost la o nunta acolo de curand....mancarea a fost destul de buna...pun poze cu meniul...nu am cu aperitivul cald...a fost cordon bl....

ursueltemail
12.02.2011, 18:55:53
Nu mai scrie chair nimeni la acest subiect? Miresicile de 2011, ati fost careva recent pe la Motel, au schimbat culoarea restaurantului asa cum tot promit de ceva timp?

tini
27.02.2011, 12:42:44
Salut fetelor!

Am o problema cu Motel Gilau. Asiguri transportul invitatilor, dar nu e greu sa le dai intalnire la 30 de oameni intr-o parcare, imbracati elegant, asteptand unul dupa altul? N-ati avut probleme la capitolul asta?

Mersi de raspuns!

ursueltemail
27.02.2011, 15:35:16
Salut fetelor!

Am o problema cu Motel Gilau. Asiguri transportul invitatilor, dar nu e greu sa le dai intalnire la 30 de oameni intr-o parcare, imbracati elegant, asteptand unul dupa altul? N-ati avut probleme la capitolul asta?

Mersi de raspuns!
Tini, ai fost pe la motel de curand? Ceva noutati la restaurant?

tini
27.02.2011, 15:43:12
N-am fost de curand. As vrea sa trec sapt asta.

Hehe, si noi vroiam initial 26 mai 2012 (vad la datele tale)... dar am ramas la 2 iunie ca avem mai multe de sarbatorit :).

Cand am mai multe info, te anunt!

ursueltemail
27.02.2011, 16:13:42
N-am fost de curand. As vrea sa trec sapt asta.

Hehe, si noi vroiam initial 26 mai 2012 (vad la datele tale)... dar am ramas la 2 iunie ca avem mai multe de sarbatorit :).

Cand am mai multe info, te anunt!
Mersi frumos, astept vesti! La fel si noi cu data de 26:D.

Biu
27.02.2011, 19:30:34
Salut fetelor!

Mersi de raspuns!

eu nu :). nu mai tin minte sincer cate opriri a avut autobusul. oare 5 ? chiar nu mai stiu. in orice caz am incercat sa le trimit masina cat mai aproape de domiciliu, dar cand am avut caz de ex de o pers care locuia intr-un cartier indepartat, am rugat-o sa vina in locul de intalnire x, ca nu avea sens sa trimis atobusul numai dupa ea o:-)
mai trist la faza cu transportul organizat nu e drumul inspre motel gilau, ci intoarcerea spre casa. cei mai invarsta vor sa plece mai devreme, cei mai petrecareti vor sa mai stea. la mine asta a fost cel mai groaznic moment al nuntii :-<

Senseia
01.03.2011, 10:56:39
Am fost noi la Motel acum 2 sapt. Din pacate vesti bune pentru miresicile de anul asta nu sunt. De zugravit nu vor zugravi nici anul asta, cu toate ca pe ici, pe colo mi s-a parut ca ar cam fi nevoie. O alta noutate ar fi legata de restructurarile masive de personal. Acu banuiesc ca asta nu ne priveste prea mult atata vreme cat ne vor asigura personalul suficient in cadrul nuntii. Sa speram totusi ca nu vom avea si grija asta...
Noi ne-am dus pana la ei ca sa analizam ceva mai bine sala pt ca urma sa semnam contractul cu firma pentru decoratiuni si vroiam sa vedem exact ce s-ar plia pentru decorul de sala si mai ales pt cel de terasa.

Cat despre problema cu transportul, noi ne-am gandit sa stabilim o ora de bun simt si pentru plecare altfel incat sa nu tinem pe loc persoanele mai invarsta. In cazul in care vor fi multe persoane ca vor ramane dupa ora respectiva, se va face un nou transport la final.

ursueltemail
01.03.2011, 18:39:56
Am fost noi la Motel acum 2 sapt. Din pacate vesti bune pentru miresicile de anul asta nu sunt. De zugravit nu vor zugravi nici anul asta, cu toate ca pe ici, pe colo mi s-a parut ca ar cam fi nevoie. O alta noutate ar fi legata de restructurarile masive de personal. Acu banuiesc ca asta nu ne priveste prea mult atata vreme cat ne vor asigura personalul suficient in cadrul nuntii. Sa speram totusi ca nu vom avea si grija asta...
Noi ne-am dus pana la ei ca sa analizam ceva mai bine sala pt ca urma sa semnam contractul cu firma pentru decoratiuni si vroiam sa vedem exact ce s-ar plia pentru decorul de sala si mai ales pt cel de terasa.

Cat despre problema cu transportul, noi ne-am gandit sa stabilim o ora de bun simt si pentru plecare altfel incat sa nu tinem pe loc persoanele mai invarsta. In cazul in care vor fi multe persoane ca vor ramane dupa ora respectiva, se va face un nou transport la final.

Of, ce veste proasta. Restaurantul chiar are nevoie de culori noi si un ton neutru!:((

Biu
01.03.2011, 20:14:05
Of, ce veste proasta. Restaurantul chiar are nevoie de culori noi si un ton neutru!:((

priveste partea plina a paharului : au schimbat vara tercuta draperiile o:-). inainte erau visinii, acum sunt un maro deschis, si e un model f frumos

ursueltemail
01.03.2011, 20:33:30
priveste partea plina a paharului : au schimbat vara tercuta draperiile o:-). inainte erau visinii, acum sunt un maro deschis, si e un model f frumos

Pai tocmai de aceea le-au schimbat ca sa se potriveasca cu viitoarele culori de pe pereti (cacao in lapte pe pereti iar pe pilonii de sustinere tapet cu detalii aurii ca si detalii de pe draperii). Acum nu se potrivesc de nici o culoare, chiar daca sunt frumoase.

Biu
03.03.2011, 18:25:10
Pai tocmai de aceea le-au schimbat ca sa se potriveasca cu viitoarele culori de pe pereti (cacao in lapte pe pereti iar pe pilonii de sustinere tapet cu detalii aurii ca si detalii de pe draperii). Acum nu se potrivesc de nici o culoare, chiar daca sunt frumoase.

eu zic ca e mai bine galben-portocaliu-maro, decat galben-portocaliu-visiniu, cum era inainte. Dar stii cum e, gusturile nu se discuta :).

ursueltemail
03.03.2011, 19:00:37
eu zic ca e mai bine galben-portocaliu-maro, decat galben-portocaliu-visiniu, cum era inainte. Dar stii cum e, gusturile nu se discuta :).

Bine, e mai bine...Eu pe culoarea peretilor sunt ofticata si faptul ca e al doilea sau al treilea an la rand cand promit ca zugravesc si nimic :(( buhuuu! Trebuie sa ma resemnez ca nu se va intampla prea curand :-s.

Biu
03.03.2011, 19:09:00
Bine, e mai bine...Eu pe culoarea peretilor sunt ofticata si faptul ca e al doilea sau al treilea an la rand cand promit ca zugravesc si nimic :(( buhuuu! Trebuie sa ma resemnez ca nu se va intampla prea curand :-s.

eu te inteleg perfect ca traiam cu aceeasi iluzie o:-). Ar fi mai bine daca nu ar mai spune ca zugravesc daca nu au ceva concret :)

ursueltemail
03.03.2011, 19:46:59
eu te inteleg perfect ca traiam cu aceeasi iluzie o:-). Ar fi mai bine daca nu ar mai spune ca zugravesc daca nu au ceva concret :)

exact! deja se folosesc de acest aspect ca "atu" pentru a isi asigura niste contracte de la miresicile increzatoare in schimbare, ca dupa aceea cand oricum sunt puse in fatza faptului implinit, li se spune ca de fapt nu se va intampla :-L.

ursueltemail
10.08.2011, 23:27:55
nu se casatoreste nimeni anul acesta la Gilau?

curcubeu86
29.09.2011, 12:24:32
nu se casatoreste nimeni anul acesta la Gilau?

noi tocmai am avut nunta la gilau!
detali pe privat dc se doreste ...inca nu m-am hotarat daca sa postez sau nu......inca cuget...:P

Biu
21.05.2012, 14:17:30
s-au schimbat scaunele si mesele de pe terasa pentru curiosii de MG. inainte erau de la Ursus, acum sunt de la Ciuc. Sunt frumoase si nu au inscriptie pe ele cu sigla producatorului, doar un fel de capison care din ce am vazut se da jos :). De zugravit nu s-a zugravit, deci tot maro-galben-portocaliu

DiaCB
23.05.2012, 00:15:20
Buna.
La motel Gilau este si cortul.nu? A facut cineva nunta in cort?

ursueltemail
23.05.2012, 00:45:39
Buna.
La motel Gilau este si cortul.nu? A facut cineva nunta in cort?
Motel Gilau nu au cort, cei de la Milenium au. Cauta pe google si gasesti site-ul Complexului Milenium.

DiaCB
23.05.2012, 16:52:19
ah, le confundasem.Multumesc de raspuns:)

andreea2412
31.03.2015, 13:02:28
Buna,

Cedez revervare pt nunta la Motel Gilau pt Sambata, 05.09.2015.