PDA

Versiunea completa : Pahare miri, pahare nasi!

dioana82
16.10.2007, 10:46:04
Buna!

Imi puteti spune si mie daca exista o traditie legata de paharele pe care trebuie sa le aiba mirii in seara nuntii, si cu care ciocnesc cand sosesc invitatii? Le cumpara ei, nasii, parintii, le primesc de la restaurant?

CataAna
16.10.2007, 12:21:16
Nu stiu sa fie vreo traditie legata de pahare... in afara de faptul ca trebuie sparte ca sa aduca noroc ;))
Mirii si le cumpara si le pastreaza amintire (daca nu vor sa le sparga).

Uneori le ofera firmele de decoratiuni in pachetul lor de servicii, uneori le inchiriaza doar si trebuie inapoiate dupa nunta.

>:D<

___ALEXANDRA___
16.10.2007, 14:03:04
Nu stiu sa fie vreo traditie legata de pahare... in afara de faptul ca trebuie sparte ca sa aduca noroc ;))
Mirii si le cumpara si le pastreaza amintire (daca nu vor sa le sparga).

Uneori le ofera firmele de decoratiuni in pachetul lor de servicii, uneori le inchiriaza doar si trebuie inapoiate dupa nunta.

>:D<

nu stiam de chestia cu spartul paharelor.... cand ar trebui sa se intample?;))

CataAna
16.10.2007, 14:09:09
nu stiam de chestia cu spartul paharelor.... cand ar trebui sa se intample?;))

Cred ca dupa ce ajung la restaruant si ciocnesc cu cei care sunt acolo. Oricum eu nu le-as sparge, imi sunt mult prea dragi:">

MIHA74
16.10.2007, 15:09:19
Buna!

Imi puteti spune si mie daca exista o traditie legata de paharele pe care trebuie sa le aiba mirii in seara nuntii, si cu care ciocnesc cand sosesc invitatii? Le cumpara ei, nasii, parintii, le primesc de la restaurant?

Nu cred ca este vreo traditie. Eu le-am pus la pastrat in biblioteca :)
Vad ca ai nunta exact de ziua mea! :)

alibd
16.10.2007, 17:32:38
Buna!

Noi le-am cumparat de la firma de decoratiuni si le-am pus acasa la pastrare. ;;) Se mai pot gasi astfel de pahare si in magazinele cu specific pentru nunti.

MaryT
16.10.2007, 19:55:05
asta cu traditia ma intrebam si eu demult..
ca vad ca a aparut o noua moda cu paharele...
e imprumutata de vreundeva ca romaneasca nu stiu daca e...

ma informez si revin...:-?

dioana82
23.10.2007, 13:55:21
Nu cred ca este vreo traditie. Eu le-am pus la pastrat in biblioteca :)
Vad ca ai nunta exact de ziua mea! :)

La multi ani de ziua ta!!! :gen_17: :gen_05:
Cu siguranta atunci nu voi fi pe forum :grin: , asa ca fac urari mai devreme...

dioana82
23.10.2007, 13:58:04
Mie mi-a spus o prietena ca trebuie neaparat sa-mi iau pahare, sa le pastrez si in fiecare an la aniversare sa bem din ele..:-\
Oricum, paharele pe care le-am vazut prin oras sunt urate...Ati vazut voi pe undeva ceva mai finut si mai simplu (fara siret auriu :disgust: )?

michelle1981
23.10.2007, 14:43:20
Poti sa iti iei seturi simple in Metro, Carrefour, Selgros, Kauf... si le impodobesti cum vrei tu. Este un stand in Hala cu tot felul de panglicute si sforicele.
Eu ma gandeam la ceva de genul asta (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=439585#post439585).

MIHA74
23.10.2007, 15:54:36

MERCI DE URARI :)
MULT SPOR LA PREGATIRI SI SA AI O ZI FRUMOASA PE 3 NOV. RESTUL URARILOR DUPA :)

sava_ioana
31.10.2007, 16:31:16
paharele noastre au fost tare simple si de efect,legat de picior un trandafir grena cu o panglicuta alba...:)>-

michelle1981
31.10.2007, 17:14:02
paharele noastre au fost tare simple si de efect,legat de picior un trandafir grena cu o panglicuta alba...:)>-
La ceva in genul asta ma gandeam si eu.. ai cumva poze?

laraa
31.10.2007, 19:52:40
fetelor, spuneti-mi si mie cu ce adeziv se pot lipi fundele si panglicile pe pahar?...am un adeziv pe care scrie ca lipeste tot inclusiv sticla...dar nu stau lipite..sunt plina de nervi..uff..voi cu ce le-ati lipit ?[-o<

michelle1981
01.11.2007, 11:21:07
fetelor, spuneti-mi si mie cu ce adeziv se pot lipi fundele si panglicile pe pahar?...am un adeziv pe care scrie ca lipeste tot inclusiv sticla...dar nu stau lipite..sunt plina de nervi..uff..voi cu ce le-ati lipit ?[-o<
Da, si pe mine ma interseaza asta8-|

sava_ioana
01.11.2007, 11:49:07
La ceva in genul asta ma gandeam si eu.. ai cumva poze?
chiar nu am...imi pare rau sunt doar filmate.oricum au iesit bine

MIHA74
06.11.2007, 07:57:13

Casa de piatra mult noroc si fericire! Asteptam poze a fost o zi faina pe 3!

michelle1981
26.11.2007, 11:19:00
Pana la urma am cumparat un fir auriu din hala si l-am incolacit de piciorul paharului

mirunica
26.11.2007, 11:43:48
Pana la urma am cumparat un fir auriu din hala si l-am incolacit de piciorul paharului

Foarte dragute!!!Le-ai faut la fel si pe ale nasilor, sau doar ale voastre? :*

michelle1981
26.11.2007, 11:59:21
Foarte dragute!!!Le-ai faut la fel si pe ale nasilor, sau doar ale voastre? :*
Doar pe ale noastre

dioana82
26.11.2007, 13:20:03
Noi le-am luat pana la urma de la Mall de jos. Dar nu va pot arata nici o poza pentru ca dimineata le-am uitat la restaurant si cand ne-am dus mai tarziu dupa ele, le desfacusera deja, si ne-au dat doar paharele...=((
Erau albe, simple, pe picior legat un trandafir cu o funda alba.
Nu le mai avem decorate, dar macar putem bea din ele la aniversare...Dar oare daca le duc inapoi in Mall nu mi le fac din nou :-? ??

Yonika
26.11.2007, 15:46:24
Noi le-am luat pana la urma de la Mall de jos. Dar nu va pot arata nici o poza pentru ca dimineata le-am uitat la restaurant si cand ne-am dus mai tarziu dupa ele, le desfacusera deja, si ne-au dat doar paharele...=((
Erau albe, simple, pe picior legat un trandafir cu o funda alba.
Nu le mai avem decorate, dar macar putem bea din ele la aniversare...Dar oare daca le duc inapoi in Mall nu mi le fac din nou :-? ??
Incearca si vezi.... dar s-ar putea sa te coste cam cat paharele in original.

dioana82
27.11.2007, 09:17:05
Incearca si vezi.... dar s-ar putea sa te coste cam cat paharele in original.

Da, probabil ai dreptate. Si probabil vor fi greu de spalat (cred ca de aia le-au scos si cei de la restaurant) si vor aduna praf...:( Si totusi, am sa incerc.

Yonika
01.04.2008, 13:12:55
Am reusit sa fac poze la paharele noastre si ale nasilor. Va pun cateva poze!

Yonika
01.04.2008, 13:17:03
Am uitat sa le descriu!:-" Cele cu grena si auriu sunt ale noastre, iar cele cu floricele sunt ale nasilor. Paharul meu e cel cu picior auriu si floricele grena, iar al mirelui cel cu picior grena si floricele aurii. Pe paharele noastre e gravat numele nostru, apoi sunt 2 inimi si apoi e data nuntii, iar pe paharele nasilor nu sunt inimile. Nu stiu cat de bine se vede scrisul de pe pahare, dar promit ca atunci cand voi reusi sa fac niste poze mai clare, sa le pun iar.
Pe pahare am dat normal 50 lei /setul, insa cum am facut la aceeasi firma si invitatiile si plicurile, si totalul a fost 290 lei, ne-a facut o reducere si le-am luat pe toate cu 250 lei (45 invitatii, 45 plicuri, si 2 seturi de pahare)

vanessa80
01.04.2008, 18:16:11
Multumin pt poze si informatii.:*

mikutza
01.04.2008, 19:05:32

Mai dar ce harnicuti sinteti? Ptiu, ptiu ...;))

alibd
02.04.2008, 16:41:06

Foarte dragute! Felicitari si sa beti din ele cu drag!;-)

Yonika
03.04.2008, 10:57:57
Foarte dragute! Felicitari si sa beti din ele cu drag!;-)
Multumim tare mult!>:D<

alibd
03.04.2008, 11:18:58
Multumim tare mult!>:D<

Cu drag!;-)

Ioana_P
08.04.2008, 00:54:14
Am uitat sa le descriu!:-" Cele cu grena si auriu sunt ale noastre, iar cele cu floricele sunt ale nasilor. Paharul meu e cel cu picior auriu si floricele grena, iar al mirelui cel cu picior grena si floricele aurii. Pe paharele noastre e gravat numele nostru, apoi sunt 2 inimi si apoi e data nuntii, iar pe paharele nasilor nu sunt inimile. Nu stiu cat de bine se vede scrisul de pe pahare, dar promit ca atunci cand voi reusi sa fac niste poze mai clare, sa le pun iar.
Pe pahare am dat normal 50 lei /setul, insa cum am facut la aceeasi firma si invitatiile si plicurile, si totalul a fost 290 lei, ne-a facut o reducere si le-am luat pe toate cu 250 lei (45 invitatii, 45 plicuri, si 2 seturi de pahare)

Yonika...paharele voastre sunt gravate? Caut si eu de unde sa iau pahare gravate si nu gasesc.

Daca vrei te rog sa imi trimiti pe privat numele firmei?
Multumesc mult.

Yonika
09.04.2008, 17:39:29
Yonika...paharele voastre sunt gravate? Caut si eu de unde sa iau pahare gravate si nu gasesc.

Multumesc mult.
Ti-am trimis privat cu numarul de telefon al d-nei!

kykufukyka
09.04.2008, 17:42:08

Multumesc mult.

incearca in spatele stari civile , este un magazin cu obiecte din sticla in geam...

ilenuk
14.05.2008, 20:55:49
Buna,
Imi puteti spune si mie unde pot grava numele si data pe pahare. daca aveti ceva numere de telefon, va rog, sa-mi trimeti si mie pe privat.
Va multumesc

Yonika
15.05.2008, 15:18:43
Buna,
Imi puteti spune si mie unde pot grava numele si data pe pahare. daca aveti ceva numere de telefon, va rog, sa-mi trimeti si mie pe privat.
Va multumesc
Eu mi-am gravat paharele in Bacau. daca te intereseaza, imi spui si iti trimi PM.

sisterpipi
15.05.2008, 15:23:57
intrebare fetelor, ca am vazut ca sunteti din iasi. exista intr-adevar loc unde sa imi gravez paharele, ca eu am vrut sa le dau la pictat si era sa lesin cand mi-a spus suma pe care trebuie sa o dau pentru pictat 4 pahare. e o singura tada in viata dar nu vreau sa ma jecmanesca cineva de bani pentru simplul fapt ca sunt mireasa.

sisterpipi
15.05.2008, 15:25:10
Eu mi-am gravat paharele in Bacau. daca te intereseaza, imi spui si iti trimi PM.
in bacau unde?????
ca eu in bacau fac nunta. desi stau in iasi

nycosia
15.05.2008, 15:35:25
in bacau unde?????
ca eu in bacau fac nunta. desi stau in iasi

iti trimit mesaj privat unde poti sa le gravezi ...eu acolo mi-am facut si invitatiile...au niste modele super!

http://dl8.glitter-graphics.net/pub/148/148978sykl5tijjt.gif (http://www.glitter-graphics.com)

ilenuk
16.05.2008, 18:39:39
Buna Yonika,
Trimite-mi si mie te rog informatiile despre firma din Bacau.
Multumesc

Onutza
18.05.2008, 11:17:18
eu leam gravat la ronett
pe starda vasile alecsandri, mai sus de starea civila catre independentei, este un magazin cu stampile si divesre in geam,
am dat 13,5 lei pe pahar( pahau + gravat nume si data nuntii si verighete)
acum ma chiniu sa le imbrac in ceva piciorusul..dar nam talent

vanessa80
19.05.2008, 12:44:11
eu leam gravat la ronett
pe starda vasile alecsandri, mai sus de starea civila catre independentei, este un magazin cu stampile si divesre in geam,
Te rugam sa ne arati si noua pozele.[-o<

emylia_oana
19.05.2008, 21:43:02
Buna Yonika,
Trimite-mi si mie te rog informatiile despre firma din Bacau.
Multumesc

Yonika, poti te rog sa ne dai informatii despre firma de la care ai facut invitatiile + plicurile + paharele ?
Multam frumos ;-)

irinav
20.05.2008, 11:43:20
intrebare fetelor, ca am vazut ca sunteti din iasi. exista intr-adevar loc unde sa imi gravez paharele, ca eu am vrut sa le dau la pictat si era sa lesin cand mi-a spus suma pe care trebuie sa o dau pentru pictat 4 pahare. e o singura tada in viata dar nu vreau sa ma jecmanesca cineva de bani pentru simplul fapt ca sunt mireasa.
Am o nelamurire..de ce 4? Se orneaza pahare si pt nasi? Eu stiam numai pentru miri.

ilenuk
20.05.2008, 14:49:13
eu leam gravat la ronett

Buna Onutza
Iti multumesc pt informatie, aseara am fost si eu si mi-am comandat, numai ca acum costa 23 lei/paharul. Oricum se merita.
Pupici

Yonika
20.05.2008, 15:49:58
Yonika, poti te rog sa ne dai informatii despre firma de la care ai facut invitatiile + plicurile + paharele ?
Multam frumos ;-)
Pai firma e din Bacau, nu stiu exact cum se numeste ca nu m-a interesat; pe mine m-a dus acolo cumnata mea, ca o cunostea pe d-na respectiva. Eventual iti pot lasa un nr de tel si vb tu cu ea.

Yonika
20.05.2008, 15:51:55
Am o nelamurire..de ce 4? Se orneaza pahare si pt nasi? Eu stiam numai pentru miri.
Fiecare face cum vrea. Eu de ex am facut si pahare la nasi pt ca si ei vor sta cu noi in fata cand vin invitatii. Cu toate ca ma gandesc ca ar trebui si la parinti. Dar nu e nevoie....
Cine nu vrea sa faca si pt nasi, face doar pt miri.
Cam asta ar fi...
Bafta!>:D<

nycosia
20.05.2008, 15:53:43
eu o pereche de pahare le fac cadou nasilor ornate in culorile pe care le doresc ei!
si ma costa 50 lei/ perechea gravat + ornat cum vreau eu!

si sa nu uit sunt care fac si pentru parinti!

alibd
20.05.2008, 16:24:50
Fiecare face cum vrea. Eu de ex am facut si pahare la nasi pt ca si ei vor sta cu noi in fata cand vin invitatii. Cu toate ca ma gandesc ca ar trebui si la parinti. Dar nu e nevoie....
Cine nu vrea sa faca si pt nasi, face doar pt miri.
Cam asta ar fi...
Bafta!>:D<

Noi am avut pahare ornate si pentru nasi si pentru parinti. Asa mi s-a parut frumos, asa am simtit ca trebuie sa fac... Dar, fiecare decide.

Yonika
20.05.2008, 16:34:58
Noi am avut pahare ornate si pentru nasi si pentru parinti. Asa mi s-a parut frumos, asa am simtit ca trebuie sa fac... Dar, fiecare decide.
Da, asa am vrut si eu, si am vb si cu mama, insa mi-a zis ca pt ei nu e nevoie de pahare. dar ma gandesc ca le-as face cadou macar paharele inscriptionate, fara sa le ornez. Ma mai gandesc!
Si oricum trebuie sa mai merg o data sa imi refac invitatiile, si sa imi fac meniurile, asa ca poate le voi face si lor cadou paharele de la nunta!

alibd
20.05.2008, 16:56:19
Da, asa am vrut si eu, si am vb si cu mama, insa mi-a zis ca pt ei nu e nevoie de pahare. dar ma gandesc ca le-as face cadou macar paharele inscriptionate, fara sa le ornez. Ma mai gandesc!
Si oricum trebuie sa mai merg o data sa imi refac invitatiile, si sa imi fac meniurile, asa ca poate le voi face si lor cadou paharele de la nunta!

Parintii au stat cu noi, la masa de prezidiu. Au stat si la intrarea in restaurant, impreuna cu noi si nasii si am primit invitatii.
La final, toate paharele ornate le-am facut cadou nasilor si parintilor.

alibd
20.05.2008, 16:57:01

Apropo, Yonika... ati rezolvat problema nasilor?

Yonika
20.05.2008, 17:14:14
Apropo, Yonika... ati rezolvat problema nasilor?
Offf.....nu!:( #:-S :-\ Am vorbit deocamdata cu cineva, insa doar la telefon, pt ca sambata cand am venit noi in Iasi erau plecati la munte, si pt ca nu stim cand vom mai putea veni in iasi, le-am zis la telefon.
Acum asteptam un raspuns de la ei, insa 50% cred ca vor spune "nu" pt ca un bebe mic, si apoi nestiind de propunerea ns care e asa in pripa, si-au planificat si ei pe anul asta concediul la mare, la munte...Asa ca , desi mi-ar place sa ii avem ca nasi, prea multe sperante nu imi pun..si ma gandesc si la altii...#:-S

alibd
20.05.2008, 17:51:21
Offf.....nu!:( #:-S :-\ Am vorbit deocamdata cu cineva, insa doar la telefon, pt ca sambata cand am venit noi in Iasi erau plecati la munte, si pt ca nu stim cand vom mai putea veni in iasi, le-am zis la telefon.
Acum asteptam un raspuns de la ei, insa 50% cred ca vor spune "nu" pt ca un bebe mic, si apoi nestiind de propunerea ns care e asa in pripa, si-au planificat si ei pe anul asta concediul la mare, la munte...Asa ca , desi mi-ar place sa ii avem ca nasi, prea multe sperante nu imi pun..si ma gandesc si la altii...#:-S

Multa bafta! Lasa, ca vor aparea ei...

Cristiana_82
21.05.2008, 11:15:47
Nu iti fa plobleme, cine tre sa va cunune, o sa va cunune. Si noi ne-am agitat si pana la urma avem niste nasi super.

emylia_oana
21.05.2008, 11:52:30
Pai firma e din Bacau, nu stiu exact cum se numeste ca nu m-a interesat; pe mine m-a dus acolo cumnata mea, ca o cunostea pe d-na respectiva. Eventual iti pot lasa un nr de tel si vb tu cu ea.

Yonika ? :((
Am sunat la numarul doamnei Lia (pe care mi l-ai dat pe PM) si mi-a spus ca este greseala.:(

Yonika
21.05.2008, 17:17:17
Yonika ? :((
Am sunat la numarul doamnei Lia (pe care mi l-ai dat pe PM) si mi-a spus ca este greseala.:(
Hai ca ti-l mai trimit o data, poate l-am scrsi gresit...Eu sper ca nu si-a schimbat intre timp nr de telefon. Am sa mai trec poate maine pe la ea, ca am drum in zona si am sa intreb. dar sa imi spui maine daca e gresit numarul ca sa stiu sa o intreb.

emylia_oana
21.05.2008, 18:16:11
Hai ca ti-l mai trimit o data, poate l-am scrsi gresit...Eu sper ca nu si-a schimbat intre timp nr de telefon. Am sa mai trec poate maine pe la ea, ca am drum in zona si am sa intreb. dar sa imi spui maine daca e gresit numarul ca sa stiu sa o intreb.

multumesc frumos. :*

Yonika
22.05.2008, 13:28:00
multumesc frumos. :*
Sa inteleg ca ai reusit pana la urma sa dai de ea...!

geany_m
22.05.2008, 18:38:38

Yonika, sunt f. frumoase paharele voastre... si eu voi grava 5 perechi de pahare... vrem sa dam si la parinti si la nasi (si noi vom avea doua perechi de nasi...cred...:D) plus ale noastre......asa ca o sa ma ajunga aprox. 230 ron...#-o asta e!

cezara_stefana
24.05.2008, 19:52:59
Buna Yonika. Vreau sa te intreb daca stii cumva dc e obligatoriu sa faci pahare speciale si parintilor, nu numai pt miri si nasi. Mersi.

alibd
24.05.2008, 22:42:45
Buna Yonika. Vreau sa te intreb daca stii cumva dc e obligatoriu sa faci pahare speciale si parintilor, nu numai pt miri si nasi. Mersi.

Nu e obligatoriu. E dupa cum iti doresti tu si dupa banii de care dispui. Poti foarte bine sa faci si numai pentru miri, cum poti la fel de bine sa faci pentru toata lumea, miri, nasi, parinti.

PS: Scuze ca am raspuns in locul Yonikai.

roxana1
25.05.2008, 11:56:59
fetelor are ceva daca nu facem pahare speciale nici mirilor nici nasilor?are ceva daca vom avea pahare la fel ca cele ale invitatiilor?

geany_m
25.05.2008, 12:27:04
fetelor are ceva daca nu facem pahare speciale nici mirilor nici nasilor?are ceva daca vom avea pahare la fel ca cele ale invitatiilor?

roxi, fiecare face cum doreste, nimeni nu te obliga sa faci ceva anume...
e nunta voastra si trebuie sa va simtiti voi super... si nimeni nu cred ca o sa comenteze dupa: "ai vazut...nu a avut pahare persoanlizate..."[-X in nici un caz!

alibd
25.05.2008, 12:56:06

Dupa nunta vei vedea ca toate lucrurile astea ti se vor parea nesemnificative. :) Faceti asa cum credeti voi de cuviinta si sa fiti cu inima impacata.

pasparan_anca_mirela
26.05.2008, 12:22:48
buna,roxana1!...daca asta te mai linisteste,sa stii ca nici eu nu fac pahare speciale nici noua,mirilor,nici nasilor sau parintilor...acum depinde de fiecare si de bugetul nuntii respective....noi, de exemplu, facem toata nunta de la A la Z pe cheltuiala noastra,parintii nu ne-au ajutat cu nici un leut,ca nu au de unde....si daca mai pun la socoteala ratele si facturile lunare in valoare de 25 de milioane pe luna(stam deja de 2 ani impreuna in casuta noastra).....apoi crede-ma ca bugetul nu mai imi permite sa fac si pahare speciale.....eu nu cred ca cineva va comenta lipsa lor.....stai linistita.....fiecare gestioneaza cum crede el mai bine bugetul propriei nunti...

cezara_stefana
27.05.2008, 22:05:30
Nu e obligatoriu. E dupa cum iti doresti tu si dupa banii de care dispui. Poti foarte bine sa faci si numai pentru miri, cum poti la fel de bine sa faci pentru toata lumea, miri, nasi, parinti.

PS: Scuze ca am raspuns in locul Yonikai.
Mersi mult! Chiar nu stiu cum e mai bine.....ma gandeam ca doar mirii ar tb sa aiba pahare diferite, dar pe la altii am vazut ca au si ceilalti. Trebuie sa ma mai gandesc:) Mersi inca o data!

alibd
28.05.2008, 16:01:50
Mersi mult! Chiar nu stiu cum e mai bine.....ma gandeam ca doar mirii ar tb sa aiba pahare diferite, dar pe la altii am vazut ca au si ceilalti. Trebuie sa ma mai gandesc:) Mersi inca o data!

Cu multa placere! ;-) Faci cum crezi tu ca e mai bine pt voi, nu trebuie neaparat sa faci pentru ca asa ai vazut la altii.

Diana76
29.05.2008, 11:24:41

Buna Miresicilor!
Eu imi doresc pahare speciale pentru miri insa nu ceva iesit din comun. Problema e ca din cauza paharelor sunt in conflict cu mirele:-p . Firma de decoratiuni ne-a oferit spre inchiriere niste pahare deosebite, dar sunt fff scumpe. Pahare de cristal BOHEMIA lucrate manual si care au un model suflat cu aur. Sotul meu si le doreste. Mie mi se pare prea mult. Sunt deosebite, e adevarat insa..... Clar ca daca se intampla ceva cu ele trebuie sa le platesc. Nu stiu ce sa fac

bubulutulu
30.05.2008, 17:55:27
Buna Miresicilor!
Eu imi doresc pahare speciale pentru miri insa nu ceva iesit din comun. Problema e ca din cauza paharelor sunt in conflict cu mirele:-p . Firma de decoratiuni ne-a oferit spre inchiriere niste pahare deosebite, dar sunt fff scumpe. Pahare de cristal BOHEMIA lucrate manual si care au un model suflat cu aur. Sotul meu si le doreste. Mie mi se pare prea mult. Sunt deosebite, e adevarat insa..... Clar ca daca se intampla ceva cu ele trebuie sa le platesc. Nu stiu ce sa fac
diana, uite poti fi originala si iti poti face tu paharele. asa esti sigura ca sunt unicat si vei mai avea si satisfactia ca ai facut tu ceva cu manuta ta.in plus, mai economisesti si ceva banuti. nu sunt ei multi, dar fie vorba intre noi, cand se termina totul si tragi linie la cheltuieli se face o suma frumusica
noi am facut paharele singuri si au iesit tare dragute. bafta

roxana1
01.06.2008, 11:59:58
buna,roxana1!...daca asta te mai linisteste,sa stii ca nici eu nu fac pahare speciale nici noua,mirilor,nici nasilor sau parintilor...acum depinde de fiecare si de bugetul nuntii respective....noi, de exemplu, facem toata nunta de la A la Z pe cheltuiala noastra,parintii nu ne-au ajutat cu nici un leut,ca nu au de unde....si daca mai pun la socoteala ratele si facturile lunare in valoare de 25 de milioane pe luna(stam deja de 2 ani impreuna in casuta noastra).....apoi crede-ma ca bugetul nu mai imi permite sa fac si pahare speciale.....eu nu cred ca cineva va comenta lipsa lor.....stai linistita.....fiecare gestioneaza cum crede el mai bine bugetul propriei nunti...
multumesc mult pt raspuns si pt ajutor.chiar m-ai mai linistit un pic.eu cred ca bugetul meu nu va fi de ajuns ca sa imi fac toate mofturile de aceea cred ca va trebui sa mai reduc din unele care chiar nu au rost...gen paharele noastre sau fantana de ciocolata:*

cgeorgiana1982
06.06.2008, 19:10:19
multumesc mult pt raspuns si pt ajutor.chiar m-ai mai linistit un pic.eu cred ca bugetul meu nu va fi de ajuns ca sa imi fac toate mofturile de aceea cred ca va trebui sa mai reduc din unele care chiar nu au rost...gen paharele noastre sau fantana de ciocolata:*

buna. pot sa-ti zic cum am procedat noi: am luat din magazin un set de 6 pahare de sampanie (a costat 15 Ron), am luat un model de la o firma specializate (am fost la magazinul de desfacere), am cummparat din siraj tul auriu si floricele aurii (dupa modelul vazut) si am confectionat 4 pahare identice cu cele de la firma......in felul acesta cu 20 ron am confectionat 6 pahare care in mod normal ar fo fost 70 Ron.....si paharele le-am desfacut dupa nunta si le vom folosi in casa.....am ales aceasta solutie ca sa avem pahare frumoase la pret minim

roxana1
07.06.2008, 10:16:28
buna. pot sa-ti zic cum am procedat noi: am luat din magazin un set de 6 pahare de sampanie (a costat 15 Ron), am luat un model de la o firma specializate (am fost la magazinul de desfacere), am cummparat din siraj tul auriu si floricele aurii (dupa modelul vazut) si am confectionat 4 pahare identice cu cele de la firma......in felul acesta cu 20 ron am confectionat 6 pahare care in mod normal ar fo fost 70 Ron.....si paharele le-am desfacut dupa nunta si le vom folosi in casa.....am ales aceasta solutie ca sa avem pahare frumoase la pret minim
multumesc mult.cred ca asa voi face.trebuie sa-mi aleg acum un model preferat dupa care sa ma iau:D

aduta
07.06.2008, 13:41:28
buna fetelor,

chestia asta cu paharele cred ca e o grija de care eu una chiar ma lipsesc, eu am sa imi cumpar un set de pahare, care o sa imi ramana, pe care am sa pun eu un boboc de trandafir natural, care o sa fie lipit pe piciorul paharului. Vreau sa va spun ca arata super bine si e deosebit. In comert sunt.... dar mi se par prea incarcate si prea banale, iar pt ceva mai deosebit scoatem prea multi banuti din buzunar si chiar nu cred ca merita.
Va pup si mult spor.:*

irinaBride
23.10.2008, 08:37:29
buna fetelor,

chestia asta cu paharele cred ca e o grija de care eu una chiar ma lipsesc, eu am sa imi cumpar un set de pahare, care o sa imi ramana, pe care am sa pun eu un boboc de trandafir natural, care o sa fie lipit pe piciorul paharului. Vreau sa va spun ca arata super bine si e deosebit. In comert sunt.... dar mi se par prea incarcate si prea banale, iar pt ceva mai deosebit scoatem prea multi banuti din buzunar si chiar nu cred ca merita.
Va pup si mult spor.:*

Cam la asta m-am gandit si eu, mi-am luat un set de pahare de cristal, o sa le punem boboci de trandafir.

buburuza_ruz
24.10.2008, 15:44:24
Este chiar atat de necesar sa pui si pahare din alea impodobite pentru nasi? Eu chiar nu le vad rostul. Pentru miri mai zic, pahare frumoase cu bun gust nu foarte incarcate. ceva simplu

mih_h
24.10.2008, 22:42:12
Este chiar atat de necesar sa pui si pahare din alea impodobite pentru nasi? Eu chiar nu le vad rostul. Pentru miri mai zic, pahare frumoase cu bun gust nu foarte incarcate. ceva simplu

Din punctul meu de vedere nu e nimic cu titlu de "regula" la o nunta... Faceti exact asa cum doriti voi... Noi, de exemplu, am avut 4 pahare. Am legat cate o fundita, nimic mai mult. Luasem floricele, snurules, panglicuta, dar, cu cateva zile inainte de nunta nu mi-am mai dorit asa ceva... Asa s-a intamplat si a fost OK! :)

mamuska
24.10.2008, 22:50:23
Si noi am avut 4 pahare ornate de mine,cu manutzele mele...am cumparat snur auriu si l-am lipit pe pahare,apoi am atasat si cate un buchetel de trandafirasi.....la fel a procedat si sora mea la nunta ei ..si fratele meu la fel..in general mirii cumpara 4 pahare,sa nu se simta nashii jigniti...dar pot fi diferite.....

mamuska
24.10.2008, 23:21:27
Acestea sunt paharele:
poza1-de la cumnata mea (facute acasa),....poza2 si 3- cele mici sunt de la nunta sorei mele si cel inalt de la noi,le am si pe celelalte,dar le-a spart cainele picioarele si nu am putut sa fac poze asa (le-am facut eu),...poza4- de la nunta fratelui meu...

geany_m
24.10.2008, 23:35:06
Acestea sunt paharele:
poza1-de la cumnata mea (facute acasa),....poza2 si 3- cele mici sunt de la nunta sorei mele si cel inalt de la noi,le am si pe celelalte,dar le-a spart cainele picioarele si nu am putut sa fac poze asa (le-am facut eu),...poza4- de la nunta fratelui meu...
Ce frumoase sunt!! \:D/\:D/ Bravo, chiar ai îndemânare!! <:-P Cam așa aș dori să le fac și eu pe ale mele.....Dacă mi-ar ieși aș fi foarte fericită! [-o<

alibd
25.10.2008, 10:07:32
Acestea sunt paharele:

Ceva de genul am avut si noi! :)

Nutu
31.10.2008, 11:58:50
Si noi ne-am decis sa ne ornam singuri paharele, ca firma de decoratiuni ne ofera pahare ornate si inscriptionate cu 70 RON perechea! Mi s-a parut prea mult asa ca am decis sa cumparam pahare si sa le ducem sa le inscriptionam, dupa care le vom decora. Vreau sa le inscriptionam doar pe ale noastre, iar pe ale parintilor si nasilor le vom decora, fara inscriptionare!

angelfighter
15.11.2008, 14:52:37
paharele noastre, noi am avut 8. (si pt parinti si pt nasi iar dupa nunta fiecare le pastreaza)

geany_m
15.11.2008, 15:00:29
paharele noastre, noi am avut 8. (si pt parinti si pt nasi iar dupa nunta fiecare le pastreaza)
Ce frumoase sunt!! :x:x:x

Matzaluka
16.11.2008, 13:10:16
Foarte frumoase! Unde le-ai gravat?!

angelfighter
16.11.2008, 13:54:33
Foarte frumoase! Unde le-ai gravat?!
un pic mai sus de strea civila era inainte un loc unde se faceau si stampile dar am vazut ca acum e inchis acolo.
pupici

Cristiana_82
18.11.2008, 10:28:08
O parte din voi..., ma refer la cele care ati avut paharele luate de la firmele de decoaratiuni, le-ati inchiriat :Osau v-au ramas voua.? ( ca nu am inteles bine) Noi am luat paharele de la firma de decoratiuni, dar ne-au ramas noua...

mikutza
18.11.2008, 12:46:33
O parte din voi..., ma refer la cele care ati avut paharele luate de la firmele de decoaratiuni, le-ati inchiriat :Osau v-au ramas voua.? ( ca nu am inteles bine) Noi am luat paharele de la firma de decoratiuni, dar ne-au ramas noua...

Eu am cumparat de la firma de decoratiuni 8 pahare (4 perechi - 1 pt noi, cite 1 pt parinti si 1 pt nasi) si ne-au ramas ca amintire. Si chiar am observat ca stau la loc de cinste la ei ;))

lauriciul
05.12.2008, 23:08:03
Eu nu vreau sa imi cumpar pahare la nunta. Se pot doar inchiria de la firma de decoratiuni?

madalinuta
16.12.2008, 13:03:04

Buna,
Imi poti spune, te rog, unde ai inscriptionat paharele si cat te-a costat?
Multumesc mult!
Madalina

angelfighter
16.12.2008, 18:42:26
Buna,
Imi poti spune, te rog, unde ai inscriptionat paharele si cat te-a costat?
Multumesc mult!
Madalina
putin mai sus de starea civila era un loc unde se faceau si stampile si a costat 120ron pt 8 pahare, dar nu stiu daca mai este acolo pt ca eu am fost in vara in august. am inteles ca mai este un loc pe langa siraj prin cartierul frumoasa insa nu stiu unde este acel loc.
spor la pregatiri.

serena82
22.12.2008, 17:58:30
Eu am vazut niste pahare super dragute la Bobo Shop. Nu erau din flori naturale, dar mi-a placut cum erau decorate. Pt cei ca mine care vor sa-si decoreze singuri paharele cred ca se merita sa trageti un pic cu ochiul la magazinul asta. Imi pare rau ca nu am facut si o poza sa va arat si voua.

spanciuc_adina
23.12.2008, 01:58:09
cunoasteti pe cineva care sa faca pahare pictate manual? am auzit de chestia asta si cred k e o idee extraordinara, mai ales dak pictura este personalizata:P

madalinuta
26.12.2008, 16:31:55
putin mai sus de starea civila era un loc unde se faceau si stampile si a costat 120ron pt 8 pahare, dar nu stiu daca mai este acolo pt ca eu am fost in vara in august. am inteles ca mai este un loc pe langa siraj prin cartierul frumoasa insa nu stiu unde este acel loc.
spor la pregatiri.

Merci mult pentru raspuns...am sa caut sa vad daca reusesc sa gasesc locul cu pricina.
Sarbatori fericite si LA MULTI ANI tuturor miresicilor, foste sau viitoare!

mirrella81
26.12.2008, 19:26:10
fetelor, si pe mine ma intereseaza niste pahare pictat manual. Gasisem la un moment dat un site cu o firma din Bucuresti care facea modele dupa placul clientului. In site toate aratau minunat. Nu am apucat inca sa dau o fuga in Bucuresti sa le si vad personal.
Eu le-as vrea pictat cu tema nuntii (care nu stiu inca sigur care o sa fie)

angelfighter
27.12.2008, 08:39:40
fetelor, si pe mine ma intereseaza niste pahare pictat manual. Gasisem la un moment dat un site cu o firma din Bucuresti care facea modele dupa placul clientului. In site toate aratau minunat. Nu am apucat inca sa dau o fuga in Bucuresti sa le si vad personal.
f interesant, in iasi oare nu este ...!? era un locusor cu picturi prin spate la primarie insa nu am idee daca picteaza pahare insa normal ar trebui.
multa bafta, spor la pregatiri.
pupici

corinas3
27.12.2008, 18:05:35

eu stiam ca este pe sararie, mai sus de bojdeuca lui creanga, un fel de atelier unde se picteaza vitralii si de unde poti cumpara obiecte de arta pictate... ai putea incerca acolo. ar fi interesant si oricum, mai diferit de vesnicele pahare gravate...

madalinuta
02.01.2009, 22:26:02
Buna tuturor,
Unde s-a "ascuns" topicul cu pahare miri? Nu il mai gasesc...:((
In orice caz am intrat sa va salut, sa va urez un 2009 plin de realizari, sa fiti sanatoase, iubite si frumoase. Si daca tot am intrat, am sa postez cateva foto cu paharele noastre (mi le-a adus Moshu'...:-$ ). Noua ne-au placut la nebunie si suntem tare mandri de aceasta achizitie, le "pandeam" de jumatate de an;)) ;)) ;)) ...
App daca gasiti topicul vechi...anuntati-ma...eu l-am pierdut!
Spor in toate!

madalinuta
02.01.2009, 22:42:31
=)) =)) =)) Cat de ametita sunt!!!Am uitat, bineinteles sa atasez fotografiile. =)) =)) Iata-le!

angelfighter
03.01.2009, 16:14:35
=)) =)) =)) Cat de ametita sunt!!!Am uitat, bineinteles sa atasez fotografiile. =)) =)) Iata-le!
feliitari sunt fff frumoase, sa le folositi cu placere si sa aveti o nunta de vis.
pupici

madalinuta
03.01.2009, 18:42:49
feliitari sunt fff frumoase, sa le folositi cu placere si sa aveti o nunta de vis.
pupici

multumim!^:)^

Nutu
04.01.2009, 13:12:59

Foarte frumusele paharele! De unde le-ati luat?:">

madalinuta
06.01.2009, 01:49:36
Foarte frumusele paharele! De unde le-ati luat?:">

Multumim! Paharele le-am luat din Moldova Mall, la etajul 2, este un stand cu obiecte traditionale, sa le spun, cum urci la etajul 3 cu scarile rulante, pe dreapta....ti-am explicat de nu ai sa pricepi nimic=)) =)) =))
O saptamana frumoasa!

ralukaG
20.01.2009, 19:47:36
Foarte frumoase paharele Madalinuta. Cred ca o sa dau si eu o fuga sa le vad. As vrea si eu ceva asemanator. Spor la pregatiri.:*

serena82
21.01.2009, 17:24:36
Am si eu o intrebare...e obligatoriu ca mirii sa-si aduca pahare de acasa pt ei doi sau e asa o optiune sau o traditie pt cine vrea sa o respecte???:-?

lauriciul
21.01.2009, 17:28:40
Nu este obligatoriu, de exemplu noi nu suntem decisi ca vrem sa luam pahare separat. Sa vedem ce o sa zica si nasii. De obicei stiu ca nasii si mirii au pahare mai deosebite.

serena82
21.01.2009, 17:31:43
Nu este obligatoriu, de exemplu noi nu suntem decisi ca vrem sa luam pahare separat. Sa vedem ce o sa zica si nasii. De obicei stiu ca nasii si mirii au pahare mai deosebite.
Mersi pt raspuns. Adevarul e ca ar fi frumos ca mirii sa aiba niste pahare mai deosebite, dar cine mai are timp sa umble dupa ele...

lauriciul
21.01.2009, 17:43:03
De obicei se ocupa firma de decoratiuni de pahare ... sau daca vezi ceva frumos prin magazine ... Pe mine nu ma incanta in mod deosebit sa am pahar cu fundite ... poate doar o floricica naturala discreta ... sau un pahar mai deosebit ... complicat :D

Nutu
21.01.2009, 18:12:06
Multumim! Paharele le-am luat din Moldova Mall, la etajul 2, este un stand cu obiecte traditionale, sa le spun, cum urci la etajul 3 cu scarile rulante, pe dreapta....ti-am explicat de nu ai sa pricepi nimic=)) =)) =))
O saptamana frumoasa!Sa stii ca le-am gasit, dar din greseala, nu le cautam neaparat:-p! Costa 230 ron setul de 6 pahare nu? Le-am gasit si la un magazin din Piatra la 180 ron setul! Oricum sunt foarte frumoase, ma mai gandesc daca sa luam si noi!8-|

anycka18
21.01.2009, 18:48:15
Lauriciul "De obicei se ocupa firma de decoratiuni de pahare ... sau daca vezi ceva frumos prin magazine ... Pe mine nu ma incanta in mod deosebit sa am pahar cu fundite ... poate doar o floricica naturala discreta ... "noi cred ca vom avea ceva in genul acesta: am atasat poza

lauriciul
21.01.2009, 19:51:03
Lauriciul "De obicei se ocupa firma de decoratiuni de pahare ... sau daca vezi ceva frumos prin magazine ... Pe mine nu ma incanta in mod deosebit sa am pahar cu fundite ... poate doar o floricica naturala discreta ... "noi cred ca vom avea ceva in genul acesta: am atasat poza
Foarte dragute paharele ;) De unde le-ati cumparat si cam cat a costat?

anycka18
21.01.2009, 20:35:49
Foarte dragute paharele ;) De unde le-ati cumparat si cam cat a costat?
Nu le-am cumparat inca dar m -am gandit sa cumparam pahare de cristal pe care sa le dau firmei care se ocupa cu decoratiunile sa aplice acei trandafirasi micuti.

vampirita
23.01.2009, 14:28:08
Buna! Eu as vrea sa cumpar pahare separat si pentru noi dar si pentru nasi si parinti...mi se pare deosebit si un gest frumos mai ales ca le vor putea pastra ca amintire:x ....eu una as vrea sa fie diferite paharele : la miri sa fie un stil la nasi altul si la parinti altul ....ca sa se deosebeasca.... si sa fie la doamne diferit de barbati poate o alta culoare sau ceva o aici ....voi ce ziceti?:-"

madalinuta
24.01.2009, 17:44:09
Sa stii ca le-am gasit, dar din greseala, nu le cautam neaparat:-p! Costa 230 ron setul de 6 pahare nu? Le-am gasit si la un magazin din Piatra la 180 ron setul! Oricum sunt foarte frumoase, ma mai gandesc daca sa luam si noi!8-|

Da, 230 RON setul de 6 pahare. Cand le-am vazut prima data nu mi-a trecut prin cap chiar s le cumpar, erau cam scumpisoare, dara daca Mos Craciun a vrut sa imi faca o surpriza...
Spor la pregatiri!

Nutu
26.01.2009, 09:45:36
Da, 230 RON setul de 6 pahare. Cand le-am vazut prima data nu mi-a trecut prin cap chiar s le cumpar, erau cam scumpisoare, dara daca Mos Craciun a vrut sa imi faca o surpriza...
Spor la pregatiri! Sa le folositi cu placere!:*

madalinuta
27.01.2009, 17:56:13
Sa le folositi cu placere!:*
multumim, multumim, multumim!

anycka18
27.01.2009, 21:49:15
seara buna! Azi am aruncat cate un ochi prin oras si am gasit un magazin (arata el cam ciudatel;-) pe Bd. Stefan cel MAre, daca nu ma insel, mai jos de pizzeria Mamma Mia si aveau acolo mai multe modele de pahare de cristal pt sampanie (6 pahare/ set) cu preturi cuprinse intre 160 si 190. In caz ca doriti sa vedeti si voi....

alexutza87
30.03.2009, 16:55:00
Buna,

Eu am nunta anul acesta pe 30 august, mi-am gasit pahare pentru miri pe http://www.ralex-events.******/ , mi-am luat 4 pahare(si pentru nasi), sunt super ok, simple si elegante. Voi ce parere aveti?

Hypnotized
30.03.2009, 19:15:39
in pacurari pe undeva este magazin de prezentare al celor de la bohemia si au pret de praducator aproape. daca imi iau pahare diferite de restul invitatilor acolo ma duc. raman si cu un set de pahare de cristal dupa nunta.

elabridetobe
31.03.2009, 16:45:25
Buna! Eu as vrea sa cumpar pahare separat si pentru noi dar si pentru nasi si parinti...mi se pare deosebit si un gest frumos mai ales ca le vor putea pastra ca amintire:x ....eu una as vrea sa fie diferite paharele : la miri sa fie un stil la nasi altul si la parinti altul ....ca sa se deosebeasca.... si sa fie la doamne diferit de barbati poate o alta culoare sau ceva o aici ....voi ce ziceti?:-"

Uite sa-ti dau o idee. Noi vom avea pahare de la firma de decoratiuni. Vor fi pahare simple gravate cu numele noastre si data nuntii si vor avea cate un trandafir natural la picior. Iar pt nasi nu le inscriptionam, ci punem doar floarea la picior. Asa ca daca vrei sa le faci diferite poti pune alte culori de trandafiri.

Ioana_P
31.03.2009, 20:05:44
Noi am cumparat pahare de sampanie din carrefour, le-am inscriptionat si Cristina (de la decoratiuni) le-a pus cate o floricica la picior (cu alb pentru noi, cu grena pt nasi).
Sotul s-a ocupat de asta si stiu ca am iesit foarte ieftin... a fost simplu si frumos, si avem niste amintiri frumoase. Acu imi pare rau ca nu am luat si pt parinti (am facut doar setul de 6, asa ca 2 sunt la noi,2 la nasi, si cate 1 la parinti :-p).

Nutu
01.04.2009, 07:31:18
Noi am cumparat pahare de sampanie din carrefour, le-am inscriptionat si Cristina (de la decoratiuni) le-a pus cate o floricica la picior (cu alb pentru noi, cu grena pt nasi).
Sotul s-a ocupat de asta si stiu ca am iesit foarte ieftin... a fost simplu si frumos, si avem niste amintiri frumoase. Acu imi pare rau ca nu am luat si pt parinti (am facut doar setul de 6, asa ca 2 sunt la noi,2 la nasi, si cate 1 la parinti :-p).Si noi am luat pahare de sampanie, dar din Bamboo, ca am gasit la bucata, si asa am luat si pentru parinti#:-SNoi le vrem inscriptionate pe ale noastre, iar celelalte decorate. Imi poti spune unde le-ai inscriptionat?:">

anycka18
01.04.2009, 08:57:22
in pacurari pe undeva este magazin de prezentare al celor de la bohemia si au pret de praducator aproape. daca imi iau pahare diferite de restul invitatilor acolo ma duc. raman si cu un set de pahare de cristal dupa nunta.
poti sa spui un pret , doua...sau mai exact adresa...Sa fac comparatie intre doua oferte. Pana acum cel mai mic pret pt pahare de sampanie din cristal de Bohemia l-am gasit la magazinul "Portelanul" pe Stefan cel Mare, dar daca se poate si mai mic decat atat ..e si mai ok. merci mult

roxienea
01.04.2009, 11:58:38
Paharele noastre (cele visinii) si ale nasilor (cele crem). sunt gravate cu numele noastre, data nuntii si 2 fluturasi...sper sa va placa. :D

GrigA
01.04.2009, 13:48:48
Paharele noastre (cele visinii) si ale nasilor (cele crem). sunt gravate cu numele noastre, data nuntii si 2 fluturasi...sper sa va placa. :D

Sunt foarte frumoase;;) <:-P
Unde le-ai inscriptionat?Ca vreau si eu sa mi le inscriptionez;;)

roxienea
01.04.2009, 17:22:37
Sunt foarte frumoase;;) <:-P
Unde le-ai inscriptionat?Ca vreau si eu sa mi le inscriptionez;;)
Ms frumos. :*
Sunt facute si inscriptionate in Iulius Mall, la standul acela cu chestii pt nunta si boteez de la parter (vizavi de Lesvi's parca). Eu vroiam initial sa mi le cumpar si sa el aranjez eu si numai sa le gravez la ei, dar au zis ca nu fac decat cu paharele lor. Deci, le-am luat pana la urma de la ei. A costat 75 lei setul (paharele aranjate + gravarea...am ales scrisul si modelul din mai multe variante).

geany_m
01.04.2009, 21:04:42
Eu mi-am gravat paharele la ELCOSERV, pe strada Poitiers, între Siraj și Dedeman. Am dat 10 ron pe pahar. Singura problemă a fost cu numele meu: mi-au scris Gianina și de fapt mă cheamă Geanina. Eiiii, mulți știu, puțin cunosc:D Oricum, faptul e consumat, nu mai pot face nimic. :(

ralukaG
01.04.2009, 22:22:51
Eu mi-am gravat paharele la ELCOSERV, pe strada Poitiers, între Siraj și Dedeman. Am dat 10 ron pe pahar. Singura problemă a fost cu numele meu: mi-au scris Gianina și de fapt mă cheamă Geanina. Eiiii, mulți știu, puțin cunosc:D Oricum, faptul e consumat, nu mai pot face nimic. :(

Foarte dragute paharutele, Geany! Sa le folositi cu mare placere<:-P

ralukaG
01.04.2009, 22:24:54

Dragute paharele. Mi-a facut si mie cu ochiul un model de la standul de unde le-ai luat tu. Cu fluturasi vreau si eu....mai ales ca tema nuntii noastre sunt fluturii:)>-

roxienea
01.04.2009, 22:41:01
F frumoase paharele!!! Si nici nu au costat mult deloc, cel putin daca ar fi sa le compar cu ale noastre!!!

roxienea
01.04.2009, 22:42:02
Dragute paharele. Mi-a facut si mie cu ochiul un model de la standul de unde le-ai luat tu. Cu fluturasi vreau si eu....mai ales ca tema nuntii noastre sunt fluturii:)>-
Ms. :* si la noi tema va fi fluturi...de fapt...fluturi+visiniu/crem ;))

Nutu
02.04.2009, 07:18:44
Eu mi-am gravat paharele la ELCOSERV, pe strada Poitiers, între Siraj și Dedeman. Am dat 10 ron pe pahar. Singura problemă a fost cu numele meu: mi-au scris Gianina și de fapt mă cheamă Geanina. Eiiii, mulți știu, puțin cunosc:D Oricum, faptul e consumat, nu mai pot face nimic. :(Foarte frumusele paharele! Te-ai dus cu paharele tale si ti le-au inscriptionat, sau le-ai luat de la ei si paharele?

Hypnotized
02.04.2009, 11:30:05
poti sa spui un pret , doua...sau mai exact adresa...Sa fac comparatie intre doua oferte. Pana acum cel mai mic pret pt pahare de sampanie din cristal de Bohemia l-am gasit la magazinul "Portelanul" pe Stefan cel Mare, dar daca se poate si mai mic decat atat ..e si mai ok. merci mult
am inteles ca preturile incep de la 90 ron/set de 6 buc. asta e site-ul http://www.bohemiaro.ro/ eventual sa alegi un model si suni la ei sa intrebi pretul. eu am stat si am meditat mult ca nu imi plac paharele cu floricele si daca tot e sa fie diferite macar sa imi placa.

Ioana_P
02.04.2009, 14:57:15
Si noi am luat pahare de sampanie, dar din Bamboo, ca am gasit la bucata, si asa am luat si pentru parinti#:-SNoi le vrem inscriptionate pe ale noastre, iar celelalte decorate. Imi poti spune unde le-ai inscriptionat?:">

La Elcoserv, unde a inscriptionat si Geany. Si ne-au ajuns destul de ieftin, daca e sa comparam cu preturile de la firmele de decoratiuni.

Noi luasem 6 ca sa fim prevazatori.. (stiu ca se mai sparg pahare la inscriptionat :) ).

Am atasat si o poza:)

ralukaG
02.04.2009, 16:09:56
Ms. :* si la noi tema va fi fluturi...de fapt...fluturi+visiniu/crem ;))

Si noi vom avea tot crem cu grena. Bineinteles daca nu ma razgandesc pana atunci;))

geany_m
02.04.2009, 19:12:37
Foarte dragute paharutele, Geany! Sa le folositi cu mare placere<:-P
Mulțumim frumos! :*

F frumoase paharele!!! Si nici nu au costat mult deloc, cel putin daca ar fi sa le compar cu ale noastre!!!
Da, a fost bun prețul :D

Foarte frumusele paharele! Te-ai dus cu paharele tale si ti le-au inscriptionat, sau le-ai luat de la ei si paharele?
Paharele sunt ale mele, le-am primit cadou de la mama-soacră ;;)

serena82
02.04.2009, 23:05:36
Am vazut niste pahare dragute in Moll la parter, la pretul de 21 RON cred ca paharul. Cine vrea pahare mai speciale, cred ca se merita sa dea o fuga si acolo.

Nutu
03.04.2009, 07:34:52
La Elcoserv, unde a inscriptionat si Geany. Si ne-au ajuns destul de ieftin, daca e sa comparam cu preturile de la firmele de decoratiuni.

Noi luasem 6 ca sa fim prevazatori.. (stiu ca se mai sparg pahare la inscriptionat :) ).

Am atasat si o poza:)Mersi de raspuns! Ati avut niste pahare foarte frumusele!

anycka18
20.04.2009, 11:02:32
am inteles ca preturile incep de la 90 ron/set de 6 buc. asta e site-ul http://www.bohemiaro.ro/ eventual sa alegi un model si suni la ei sa intrebi pretul. eu am stat si am meditat mult ca nu imi plac paharele cu floricele si daca tot e sa fie diferite macar sa imi placa.
multumesc foarte mult pt raspuns!:*

al1nab
20.04.2009, 21:35:59

F frumoase paharele! te-a costat 10 lei doar gravatul sau si paharul in sine? Si pe mine m-ar interesa gravatul, dar pe paharele aduse de mine pt ca intentionez sa mi le aranjez singura...am deja florile pregatite,snururile, doar paharele le voi cumpara cand ajung in ro si asta cu gravatul chiar e o idee grozava, mai ales ca noi vrem sa punem pahare speciale si parintilor. Ms!

Butterfly87
20.04.2009, 21:38:11

forate frumoase paharele!! :*

geany_m
21.04.2009, 22:57:54
F frumoase paharele! te-a costat 10 lei doar gravatul sau si paharul in sine? Si pe mine m-ar interesa gravatul, dar pe paharele aduse de mine pt ca intentionez sa mi le aranjez singura...am deja florile pregatite,snururile, doar paharele le voi cumpara cand ajung in ro si asta cu gravatul chiar e o idee grozava, mai ales ca noi vrem sa punem pahare speciale si parintilor. Ms!
Doar gravatul, paharele le aveam.

forate frumoase paharele!! :*
Mulțumesc :*

Nutu
25.04.2009, 09:28:32
Mi-am luat si eu paharele de la gravat!!!! Tot la Elcoserv le-am facut!:A

anisoara
25.04.2009, 09:37:50
Cat te-a costat sa le gravezi?

roxienea
25.04.2009, 09:52:01
Mi-am luat si eu paharele de la gravat!!!! Tot la Elcoserv le-am facut!:A
Ce tari sunt!!!! \:D/\:D/=D>=D> Sa le folositi cu cea mai mare placere!!! >:D<

Nutu
27.04.2009, 12:01:12
Cat te-a costat sa le gravezi?
10 ron de pahar!

Nutu
27.04.2009, 12:01:44
Ce tari sunt!!!! \:D/\:D/=D>=D> Sa le folositi cu cea mai mare placere!!! >:D< Multumim!;))

anisoara
27.04.2009, 17:50:20
10 ron de pahar!

Mersi pt raspuns ,sunt superbe :*
Stie cineva unde se graveaza pahare in bucuresti?

iulika
28.06.2009, 13:36:07
Buna, fetelor!
Pentru cine mai este interesata de o alta firma care graveaza pahare, va pot sfatui sa incercati si pe Tutora (sper sa nu gresesc, mereu incurc Tutora cu Socola), pe partea dreapta cum mergeyi dinspre Podu Ros spre Primaverii, cam pe la mijlocul distantei, undeva la un parter de bloc e o firma care se cheama Gravez.ro (exact asa este si site-ul lor), care graveaza pe orice fel de material. Am tot spus ca voi intra intr-o zi sa intreb cat costa si care sunt conditiile gravarii unor pahare, dar cum mai e ceva pana cand voi avea nevoie de ele, am mai amanat. Prin urmare, n-ar strica sa incercati si acolo, desi nu stiu daca au preturi mai mici decat la Elcoserv. Daca merge cineva, va rog sa-mi spuneti si mie ce ati aflat. Pupici!

Cretzofolina13
29.06.2009, 10:51:56
Iata si paharele noastre si ale nasilor. Pe ale noastre le-am facut cu tulle.:-p

Butterfly87
29.06.2009, 10:57:51
Iata si paharele noastre si ale nasilor. Pe ale noastre le-am facut cu tulle.:-p
ff frumoase..

geany_m
29.06.2009, 11:07:34
Bravo! Ai talent! :)>- sunt reușite.

Cretzofolina13
29.06.2009, 11:09:56
Bravo! Ai talent! :)>- sunt reușite.

Sar'mana mult de tot !! Am vrut foarte mult sa mi le fac singurica si cand voi spuneti ca sunt frumoase, imi creste inima de bucurie.>:D<>:D<:x

adnada
29.06.2009, 17:44:23

fff frumoasase.... mai ales cele ale mirilor... alea mi-au ramas in suflet.... bv felicitari>:D<

coana83
30.06.2009, 15:57:40

f dragute..si eu am vrut sa mi le fac singura dar pana la urma le-am luat de la firma care ne-a decorat sala..acum parca imi pare rau ca nu am incercat

Butterfly87
30.06.2009, 15:59:20
f dragute..si eu am vrut sa mi le fac singura dar pana la urma le-am luat de la firma care ne-a decorat sala..acum parca imi pare rau ca nu am incercat
scuze off topic..dar tu ai facut nunta in iunie..sau faci in iulie? k tickerul indica 17 zile pana la nunta:D

Butterfly87
30.06.2009, 16:00:38
scuze off topic..dar tu ai facut nunta in iunie..sau faci in iulie? k tickerul indica 17 zile pana la nunta:D
m-am uitat mai atent am inteles k ai avut nunta..de la emotiile astea nici limpede nu mai judec:)

Cretzofolina13
30.06.2009, 16:03:48

Mare lucru nu trebuie ca sa le faci asa. Eu mi-am luat din Siraj o rola de panglica cu fir auriu, flori am avut de la cumnatele mele care au avut deja nuntile si am mai cumparat un tub de Picatura. Cu rabdare si putina inspiratie, iese ceva dragut. Eu una am vrut sa le fac, pentru a ramane cu amintirea pregatirilor.;;) Pup!:*

coana83
30.06.2009, 18:10:27
m-am uitat mai atent am inteles k ai avut nunta..de la emotiile astea nici limpede nu mai judec:)

:)) lasa ca o sa vezi ca-s constructive :P

angelfighter
30.06.2009, 20:55:33
=D> =D> =D> felicitari, foarte frumoase

miresica_2009
07.08.2009, 16:07:29
Sfat pentru miresicile care vor sa-si inscriptioneze paharele, se pare ca cele din cristal nu se pot inscriptiona, noi ne-am cumparat de cristal (Bohemia) si ne-a zis tipul de la Elcoserv ca nu merg inscriptionate, trebuie sa fie din sticla, am fost noi un pic dezmagiti dar n-am mai luat alte pahare, am renuntat la inscriptionare si le-am impodobit doar cu floricele.

angelfighter
07.08.2009, 21:22:59
Sfat pentru miresicile care vor sa-si inscriptioneze paharele, se pare ca cele din cristal nu se pot inscriptiona, noi ne-am cumparat de cristal (Bohemia) si ne-a zis tipul de la Elcoserv ca nu merg inscriptionate, trebuie sa fie din sticla, am fost noi un pic dezmagiti dar n-am mai luat alte pahare, am renuntat la inscriptionare si le-am impodobit doar cu floricele.
bine de stiut, dar totusi daca iti doresti sa fie inscriptionate incearca sa cauti o alta solutie (pictate sau altceva ...)
spor la pregatiri

angelfighter
07.08.2009, 21:25:07
am gasit o poza poate te inspira

miresica_2009
12.08.2009, 23:54:10
am gasit o poza poate te inspira

Multumesc mult de idee>:D< , nunta a trecut :), am avut paharele ornate cu o jerbera si au iesit tare dragute. Oricum ideea ta e faina, poate o sa inspire alte miresici:*

angelfighter
13.08.2009, 17:55:04
Multumesc mult de idee>:D< , nunta a trecut :), am avut paharele ornate cu o jerbera si au iesit tare dragute. Oricum ideea ta e faina, poate o sa inspire alte miresici:*
:"> :"> :">
casa de piatra si muuulta fericire :*

miresica_2009
13.08.2009, 23:20:05
:"> :"> :">
casa de piatra si muuulta fericire :*

multumesc frumos!>:D<

madalinuta
09.10.2009, 20:39:36
acestea au fost paharele noastre si ale nasilor, foarte simple asa cum ne-am dorit si facute si de manuta mea;)) .

serena82
09.10.2009, 20:50:52
Iata si paharele decorate de mine si de sot...tare am mai muncit la ele. Le-am decorat cu o zi inainte de nunta.

Butterfly87
10.10.2009, 09:06:51
Iata si paharele decorate de mine si de sot...tare am mai muncit la ele. Le-am decorat cu o zi inainte de nunta.
fff frumoase..mai ales k le-ati facut voi:*

serena82
11.10.2009, 11:26:03
fff frumoase..mai ales k le-ati facut voi:*
Multumesc.

ralucarusu
19.10.2009, 20:09:51
Cum le-ati facut? De unde ai cumparat ornamentele pentru pahare?^:)^ ^:)^ Sunt foarte frumoase =D> =D>

serena82
19.10.2009, 20:18:18
Cum le-ati facut? De unde ai cumparat ornamentele pentru pahare?^:)^ ^:)^ Sunt foarte frumoase =D> =D>
Multumesc. Paharele le-am cumparat de la Hala Centrala de la un magazin care inscriptioneaza pahare (la parter) iar ornamentele le-am cumparat din Moldova Mall. Acolo am vazut mai multe modele de pahare decorate si ne-am inspirat. Trebuie sa recunosc ca sotul a avut o mare contributie in decorarea paharelor. Cred ca in jumatate de zi am reusit sa le facem..bine asta dupa ce eu m-am chinuit o groaza si nu mi-a iesit nimic (chiar cu o zi inainte de nunta) si pana la urma a venit sotul si le-a facut. Materialul l-am lipit cu superglue, dar trebuie sa fii atenta sa pui putin ca sa nu curga pe pahar, ci doar pe material.

Hypnotized
19.10.2009, 20:19:59
cumperi un set de pahare de sampanie si de aici cu putina indemanare si imaginatie le faci cum vrei tu. poti lipi scoicute, flori artificiale sau naturale (in ziua nuntii sa te ajute cineva daca nu mai ai timp) margele, cristale etc.
dupa ce am venit de la coafor -
http://picasaweb.google.ro/catalina13/CoaforSiAcasa#5382696230752314002
faceam floricele de pus in piept. joi seara am facut buchetul si lumarile.

aniscamaia
20.10.2009, 09:17:57
raluca si eu mi-am facut singura paharele
poti sa iti cumperi un set de pahare iar ornamente gasesti de toate feluri in siraj
cel putin eu de acolo mi-am luat toate necesare

ralucarusu
20.10.2009, 20:59:05
Fetelor multumesc din suflet ^:)^ ^:)^ Mi-ati fost de mare ajutor :* :*

adri84
30.11.2009, 20:43:22
pahare pt nasi si pt miri se gasesc ieftine si f frumoase in siraj (25 lei setul de 2)sau in carrefour felicia este un stand cu marturii si chestii pt nunta unde e 10 lei/paharul.

Cretzofolina13
12.01.2010, 23:17:56
Eu mi le-am facut singura. Am cumparat 4 pahare pt noi si pt nasi, pe care am dat 6,5 ron/bucata si le-am decorat cu tulle si cocarde. Iata ce-a iesit.;;)

irinuka_russu
26.01.2010, 20:48:14
gagici,
v ati gandit sa va gravati paharele? daca da, ce mesaje mai "speciale " va trec prin capushor. eu ma gandeam sa cer ajutorul unui pers care picteaza pe sticla,vitralii, cred ca ar iesi ceva interesant...:>

paula15
07.04.2010, 16:21:39
gagici,
v ati gandit sa va gravati paharele? daca da, ce mesaje mai "speciale " va trec prin capushor. eu ma gandeam sa cer ajutorul unui pers care picteaza pe sticla,vitralii, cred ca ar iesi ceva interesant...:>

si eu ma gandisem sa imi gravez niste pahare, dar cand am aflat preturile, mi-a trecut orice chef :( . un pret de la 18 la 24 lei/pahar mi se pare nesimtit de mult :-L

geany_m
07.04.2010, 21:26:49
si eu ma gandisem sa imi gravez niste pahare, dar cand am aflat preturile, mi-a trecut orice chef :( . un pret de la 18 la 24 lei/pahar mi se pare nesimtit de mult :-L
Eu am dat 20 ron anul trecut pe 2 pahare.:)>-

sumpee
07.04.2010, 21:33:14
eu mi-am dat comanda pe net de set cu pahare de miri, set tort si carte de oaspeti cu pix. voiam sa imi fac eu paharele, aveam si model dar am gasit varianta asta si am iesit mult mai ieftin asa deoarece eu voiam si carte de oaspeti

geany_m
07.04.2010, 21:57:48
eu mi-am dat comanda pe net de set cu pahare de miri, set tort si carte de oaspeti cu pix. voiam sa imi fac eu paharele, aveam si model dar am gasit varianta asta si am iesit mult mai ieftin asa deoarece eu voiam si carte de oaspeti
Suna bine;;)
Sa ne pui si poze cand le primesti:-p

paula15
08.04.2010, 06:55:13
Eu am dat 20 ron anul trecut pe 2 pahare.:)>-
am vazut, tocmai asta speram si eu. insa ieri am primit raspuns de la elcoserv, iar gravatul unui pahar costa mai nou 17.85 lei. din punctul meu de vedere, nu se justifica

sumpee
08.04.2010, 12:55:47
setul se poate vedea pe site-ul de unde am comandat.sper sa nu se considere reclama, mai erau inca 3 modele
http://www.accesoriievenimente.ro/seturi-de-nunta/589-set-nunta-miri.html
sper sa ajunga ok coletul :)

geany_m
08.04.2010, 15:18:43
am vazut, tocmai asta speram si eu. insa ieri am primit raspuns de la elcoserv, iar gravatul unui pahar costa mai nou 17.85 lei. din punctul meu de vedere, nu se justifica
Pffff... asa tare au scumpit??>:P>:P
Intr-adevar, nu prea se justifica....

geany_m
08.04.2010, 15:19:57
setul se poate vedea pe site-ul de unde am comandat.sper sa nu se considere reclama, mai erau inca 3 modele
http://www.accesoriievenimente.ro/seturi-de-nunta/589-set-nunta-miri.html
sper sa ajunga ok coletul :)
Nu stiu daca e bine ca ai pus aici site-ul:-s sper sa nu fii atentionata de moderatori.

sumpee
08.04.2010, 18:24:46
offf nici nu pot sa modific. sper sa nu iau vreun ban si sa stearga un moderator daca e cazul. mai bine salvam poza si o incarcam.
eu am vazut ca se mai pun site-uri pe forum si am zis ca e ok. doar nu am nici un castig eu, am dat o simpla comanda, poate sunt interesate si alte miresici.

ceatza05
13.04.2010, 14:07:47
offf nici nu pot sa modific. sper sa nu iau vreun ban si sa stearga un moderator daca e cazul. mai bine salvam poza si o incarcam.
eu am vazut ca se mai pun site-uri pe forum si am zis ca e ok. doar nu am nici un castig eu, am dat o simpla comanda, poate sunt interesate si alte miresici.

din cate observi nu te-a certat niciun moderator. nici nu prea ar fi avut de ce. si oricum din cate am vazut iti pot sterge ei din postare linkul.

alma222
08.05.2010, 19:45:07
in alta parte nu stiti unde se mai pot inscriptiona pahare,in afara de elcoserv?

Irenee
09.05.2010, 18:37:44
Buna!

Ma poate ajuta cineva cu o idee despre un magazin din Iasi in care as putea gasi pahare de sampanie negre? (din sticla neagra sau pictate negru).
Exista vreun site unde as putea comanda online pahare negre pentru nunta o temetica? (tema este alb-negru si galben)

sumpee
09.05.2010, 18:54:24
eu pana la urma am renuntat la comanda aia ca nu au fost seriosi. eu voiam setul cu miri. trebuia sa ajunga in maxim 1 saptamana si sa ma sune cineva intre timp. am asteptat, am sunat eu, am spus cine sunt ce am comnadat iar tipa de la telefon a zis ca verifica si revine in 2 minute. Astept iarasi...trec vreo 2-3 ore, sun eu inapoi, spun ca am sunat etc etc iar zice aia sa astept sa verifice 2 minute ca revine ea. In gandul meu, ok..hai si de data asta. Suna dupa juma de ora cu scuze ca nu mai este pe stoc setul cu miri dar au seturi cu alta tema si daca vreau daca etc...ii zic clar ca anulez comanda si ii inchid telefonul [-(
Apropo de pahare negre, noi am luat din ba*boo (sa nu fac reclama) am gasit gri inchis-negre ...un fumuriu asa, cel mai bine ar fi sa mergi sa arunci o privire. Erau si pe un portocaliu mai ciudatel. parca 14 lei au costat ambele.
eu pana la urma voi lipi pe al lui un papion, si pe al meu niste pene pentru ca avem aranjamente din pene pe masa

Hypnotized
10.05.2010, 06:55:11
Buna!

Ma poate ajuta cineva cu o idee despre un magazin din Iasi in care as putea gasi pahare de sampanie negre? (din sticla neagra sau pictate negru).
Exista vreun site unde as putea comanda online pahare negre pentru nunta o temetica? (tema este alb-negru si galben)
in iulius mall corpul nou, la etajul 2 cam deasupra magazinului meli melo este un magazin unde am vazut pahare colorate. am vazut si pahare negre, nu stiu daca de sampanie dar poti incerca si acolo.

Irenee
10.05.2010, 10:09:08
Multumesc pentru raspuns, Hypnotized.
Stiu magazinul din Mall... intr-adevar au pahare negre acolo, dar din pacate, doar pentru vin.
Multumesc si celor care mi-au dat idei pe privat (am incercat sa le raspund, dar imi apare ca nu pot trimite mesaje privare, pentru ca nu am o activitate minima pe forum ... sunt prea noua) :)

alma222
20.05.2010, 21:52:44
Multumesc pentru raspuns, Hypnotized.
Stiu magazinul din Mall... intr-adevar au pahare negre acolo, dar din pacate, doar pentru vin.
Multumesc si celor care mi-au dat idei pe privat (am incercat sa le raspund, dar imi apare ca nu pot trimite mesaje privare, pentru ca nu am o activitate minima pe forum ... sunt prea noua) :)
in bamboo,iulius mall am vazut zilele astea,pahare negre de sampanie.

aciandra
30.05.2010, 22:17:13
paharele mele au fost pictate de o miresica de pe forum. au iesit f dragute.:>

MarKer81
30.05.2010, 22:26:35

sunt superbe.... :)

oaky13
31.05.2010, 13:51:12

Foarte frumoase....poti sa-mi spui cat te-au costat paharele de pictat, ca as vrea si eu sa le dau cuiva .......si nu am idee cat sa-i dau:-p...........ca idee asa......merci mult:)

aciandra
31.05.2010, 18:04:27
multumesc fetelor si mie mi-au placut ff mult, am avut pictate si paharele nasilor si a socrilor dar deoc nu am poze. am vrut ceva haios si multumita miresicei drika mi-am facut moftul. ms drika!

ely_23
10.06.2010, 15:14:22
Buna!

Buna! Eu mi-am dat comanda de pahare pictate la o firma din Timisoara. Au tot felul de modele superbe. Cred ca ei pot sa iti faca pahare negre. Eu mi-am luat cu un fel de model care putea fi pictat negru. Azi le-am primit si sunt foarte multumita si de pret si de faptul ca au ajuns intregi. Daca mai esti interesata zi-mi si iti trimit site-ul pe privat si poze sa vezi cum au iesit ale mele.

fubball
19.06.2010, 11:22:54

imi poti spune si mie, daca stii, cu ce anume le-a pictat? ce a folosit? pentru ca mi se par extraordinare!!!! sunt f frumoase!!!:*

aciandra
19.06.2010, 11:45:15
imi poti spune si mie, daca stii, cu ce anume le-a pictat? ce a folosit? pentru ca mi se par extraordinare!!!! sunt f frumoase!!!:*

sincer nu stiu cu ce le-a pictat, si mie mi-au placut mult. dar mai bine o intrebi direct pe miresica care mi le-a facut. nick-ul ei este drika.

pixi
21.06.2010, 20:37:13
Buna,
eu am dat peste site-ul calinevents unde sunt foarte multe pahare pt miri, cosulete, pernute etc chiar seturi intregi. Unele sunt foarte simpatice, ma bate gandul sa iau un set pt tort chiar :).

Irenee
21.06.2010, 21:00:40
Buna! Eu mi-am dat comanda de pahare pictate la o firma din Timisoara. Au tot felul de modele superbe. Cred ca ei pot sa iti faca pahare negre. Eu mi-am luat cu un fel de model care putea fi pictat negru. Azi le-am primit si sunt foarte multumita si de pret si de faptul ca au ajuns intregi. Daca mai esti interesata zi-mi si iti trimit site-ul pe privat si poze sa vezi cum au iesit ale mele.
Buna!
Multumesc! Din pacate nu am mai citit acest topic si nu am vazut ca mi-a raspuns.
Am gasit pana la urma pahare din sticla neagra (tot cu ajutorul unei miresici de pe forum), la magazinul O'DOTTO. Au reprezentanta in Bucursti, Focsani, Bacau si Suceava. Noi am comandat si pentru invitati si arata asa:
370289

mary_anca86
21.06.2010, 23:38:10
Fetelor, stiti cumva unde se graveaza pahare de sampanie in Bucuresti? Multumesc!

movi2010
11.08.2010, 21:40:42
noua ni le-a facut un prieten, le vom avea pictate manual, cu simboluri care ne caracterizeaza, in culorile nuntii noastre, forte frumoase, minunate, pt cei interesati, va pot da un nr de tel, merita!

wella
13.09.2010, 00:18:47
noua ni le-a facut un prieten, le vom avea pictate manual, cu simboluri care ne caracterizeaza, in culorile nuntii noastre, forte frumoase, minunate, pt cei interesati, va pot da un nr de tel, merita!
Poti sa imi trimiti pe privat numarul?
Eu le-am comandat pe astea dar in caz ca nu ajung in timp...

anomis83
21.09.2010, 23:39:44

cum se numeste firma?are site?cat au costat?

Irenee
14.12.2010, 20:16:20
Buna!
Multumesc! Din pacate nu am mai citit acest topic si nu am vazut ca mi-a raspuns.
Am gasit pana la urma pahare din sticla neagra (tot cu ajutorul unei miresici de pe forum), la magazinul O'DOTTO. Au reprezentanta in Bucursti, Focsani, Bacau si Suceava. Noi am comandat si pentru invitati si arata asa:
370289
Buna! din nou :)
Acum ca a trecut nunta ... pot arata paharele mele negre, asa cum au aratat ele pe masa cu fluturasul cu numele invitatilor pe ele:
http://picasaweb.google.com/118300350106952439549/IrinaBogdan#5547300094547990130

anuska_dea
14.12.2010, 23:04:22
Acum ca a trecut nunta ... pot arata paharele mele negre, asa cum au aratat ele pe masa cu fluturasul cu numele invitatilor pe ele:
http://picasaweb.google.com/118300350106952439549/IrinaBogdan#5547300094547990130

Foarte frumos!!! Felicitari!!

miha2009
15.12.2010, 10:24:32

Foarte faine si interesante:) ;-)

andreea_puy
09.07.2011, 17:07:58
eu am gravat paharele pt. miri in Carrefour Era, e un mic stand , white dream (au si site), si e f ieftin, 20 lei setul de 2 pahare

byanka_cld
27.08.2011, 09:56:32

Imi poti spune si mie, te rog, pe pm, unde ai gravat paharele? Mersi!

Irina_Varzari
07.12.2011, 18:40:59

Interesanta idee, arata foarte bine aranjate in acest fel.
Felicitari!

vlad18
27.01.2012, 22:07:10
Buna!Aveti idee unde in Iasi pot gasi pahare de sampanie negre!?ms

beanne
27.06.2012, 13:28:13
eu am gravat paharele pt. miri in Carrefour Era, e un mic stand , white dream (au si site), si e f ieftin, 20 lei setul de 2 pahare
o varianta foarte de efect pentru paharele mirilor..sunt florile naturale..intr-adevar nu o sa tina o viata.. dar poti grava paharul finut si sa i atasezi flori..noi asa am avut..a fost super!

ladymisha
02.08.2012, 19:44:47
Finii nostri au gasit niste pahare pictate manual, super dragut, cu mire si mireasa, aratau foarte fainut si diferit de ce am mai vazut.

PetronelaAndrei
04.08.2012, 01:37:55
Misha, imi poti spuine te rog mult de unde au fost procurate? Multumesc mult !

ladymisha
04.08.2012, 10:51:36
Misha, imi poti spuine te rog mult de unde au fost procurate? Multumesc mult !

Buna Petronela,
Finutii le-au luat de la o agentie de nunti din Iasi, o gasesti si pe net, Imperatoria se cheama. Sper sa iti fie de folos. O zi cat mai buna!

adelinemb
04.08.2012, 12:11:16
Fetele pahare frumoase in timisoara stiti cumva, as vrea ceva gen imbracamintea mirulor pe pahare. Dar la mall mi se pare ca sunt cam scumpe. Va pup

PetronelaAndrei
04.08.2012, 14:58:19
Misha,iti multulesc mult ! Da, am auzit de ei ! Sa va traiasca finutii apropo :)

ladymisha
05.08.2012, 22:17:29
Multumim frumos, ne mandrim tare cu finutii. mi-am dorit foarte mult sa cununam si sa botezam, si se pare ca le- am reusit pe amandoua.

handre
21.06.2013, 12:37:55
Noi ne-am cumparat paharele din Carrefour Felicia in apropiere de Intersport. au modele f frumoase si care nu sunt scumpe deloc!

mada.alexandra
16.08.2013, 11:19:30

Wow! superbe!