PDA

Versiunea completa : Coafura si machiaj

Pagini : [1] 2

biribishpampela
03.04.2008, 13:13:08
Buna fetelor!

As vrea sa ne consultam cu privire la coafura si machiajul din "ziua cea mare". La ce salon mergem sa ne facem frumoase?
Poate stie cineva o coafeza priceputa care sa vina acasa pentru ca eu nu voi avea timp sa merg la salon, mai ales ca am si cununia civila si nunta in aceeasi zi.
Astept sfaturile voastre pentru ca eu sunt plecata de ceva timp din Slatina si sincer nu mai stiu saloanele de acolo.
Multumesc!:*

anabella
03.04.2008, 13:32:10
mie mi s-a recomandat salonul medeea spre exemplu
dar am o nunta in mai si atunci ma duc la o tipa pe care mi-a recomandat-o nasa mea si care cica vine si acasa la nunta. dana parca o cheama si am inteles ca lucreaza si acasa
am sa pun poze cu coafura la vremea respectiva
iar pt machiaj eu cred ca o voi aduce pe nicole de aici din bucuresti (o gasesti pe google, nicole machiaj), pt ca am ocazia s-o incerc la nunta nasei mele, caci ma va machia si pe mine in ziua respectiva. daca imi place o aduc, daca nu, dau fuga la slatina sa gasesc pe cineva rapid

biribishpampela
03.04.2008, 13:41:57
mie mi s-a recomandat salonul medeea spre exemplu
dar am o nunta in mai si atunci ma duc la o tipa pe care mi-a recomandat-o nasa mea si care cica vine si acasa la nunta. dana parca o cheama si am inteles ca lucreaza si acasa
am sa pun poze cu coafura la vremea respectiva
iar pt machiaj eu cred ca o voi aduce pe nicole de aici din bucuresti (o gasesti pe google, nicole machiaj), pt ca am ocazia s-o incerc la nunta nasei mele, caci ma va machia si pe mine in ziua respectiva. daca imi place o aduc, daca nu, dau fuga la slatina sa gasesc pe cineva rapid
si eu ma gandisem la medeea, mai ales ca e si foarte aproape de mine dar nu stiam daca lucreaza si acasa. iar cu machiajul... cat te costa ca s-o aduci pe nicole?

anabella
03.04.2008, 13:53:28
si eu ma gandisem la medeea, mai ales ca e si foarte aproape de mine dar nu stiam daca lucreaza si acasa. iar cu machiajul... cat te costa ca s-o aduci pe nicole?

80 euro, in care e inclus si drumul
dar vine cu conditia sa-i mai faci rost de inca 5 fete pe care sa le macheze, iar lor le ia 20 euro

biribishpampela
03.04.2008, 13:56:45
dar vine cu conditia sa-i mai faci rost de inca 5 fete pe care sa le macheze, iar lor le ia 20 euro
mda...poate gasesc ceva si in slatina!

anabella
03.04.2008, 14:02:19
mda...poate gasesc ceva si in slatina!

ti se pare mult, stiu...:))
si mie mi se pare, dar totusi voi da acesti bani, pt ca in slatina nu stiu pe nimeni la care as putea apela in materie de machiaj.

biribishpampela
03.04.2008, 15:07:45
ti se pare mult, stiu...:))
si mie mi se pare, dar totusi voi da acesti bani, pt ca in slatina nu stiu pe nimeni la care as putea apela in materie de machiaj.
da, mi se pare mult si in plus, nu stiu daca voi gasi alte 5fete pe care sa le machieze...

anabella
03.04.2008, 15:38:20
da, mi se pare mult si in plus, nu stiu daca voi gasi alte 5fete pe care sa le machieze...

eu le am deja, asa ca nu va fi o problema...
oricum lucreaza super bine tipa, sa vedem daca si pe mine ma va machia corespunzator...nasa mea a fost la proba si mi-a placut ce a iesit, asa ca am incredere sa merg pe mana ei

only_mony
04.04.2008, 10:58:43
da.....acum ca ma gandesc machiajul era printre ultimele mele griji.....si eu sper sa gasesc pe cineva care sa ma lustruiasca..plus ca de vreme de schimb 2 coafuri si 2 randuri de rochite atunci implicit voi avea nevoie sa fiu machiata de 2 ori....e cam scumpa domnisoara ta si in mod cert nu voi gasi 5 fete pe care sa le aranjeze...asa ca.....sper sa gasesc vreuna prin slatina......

anabella
04.04.2008, 12:54:44
....e cam scumpa domnisoara ta si in mod cert nu voi gasi 5 fete pe care sa le aranjeze...asa ca.....sper sa gasesc vreuna prin slatina......

pai e scumpa, dar oricum acesti bani nu mi se par o problema, ca am de unde sa-i dau, doar de aia muncesc pe branci, macar un moft de asta sa-mi mai fac din cand in cand (ma rog, o data in viata, ca-n rest nu i-as da, pt o ocazie obisnuita :)) )
oricum, sunt sigura ca se gasesc tipe care machiaza bine si-n slatina, important e sa mergi la proba inainte, pt ca viziunea celei care te machiaza nu corespunde intotdeauna cu ce-ti doresti tu de la machiaj si cu ce-ti sta bine
doamne, imi amintesc si acum ca la banchetul dintr-a 12-a eu si prietenele mele am mers la o tipa sa ne macheze, avea salon langa spital si cand am iesit din mainile ei am crezut ca murim...aratam groaznic,eu cel putin parca eram papusa chinezeasca :)) :)) :))
mult fond de ten f deschis la culoare (la fel si tencuiala de pudra) si un ruj rosu intens, ce sa mai, iubitul meu de atunci cand m-a vazut a avut un soc, efectiv s-a citit pe fata lui stupefactia..
m-am sters imediat, n-am putut sa plec asa de acasa...
asadar, fetelor va recomand proba inainte, mai ales ca la noi in oras e foarte greu sa gasesti profesioniste

only_mony
04.04.2008, 15:54:52
doamne..erai superba nu?eu de obicei nu prea ma machiez....so...

garigabi
04.04.2008, 17:10:57
pe mine o sa ma macheze o tipa din bucuresti,pe care am cunoscut-o aici,la sibiu!nu am fost la nici o proba,dar am incredere ca totul va fii bine!tot ea o sa le macheze pe mama si pe sora mea!nu am vb. inca de pret!
de coafat nu stiu cine o sa ma faca si nici nu stiu pe nimeni in slatina la care sa apelez!!!astept sugestii din partea voastra!

only_mony
04.04.2008, 17:22:39
pai eu o stiu pe o tipa iulia la care m-am tuns eu in ultimele 3-4 dati...si am fost chiar multumita de ea....lucreaza la un salon peste strada de nr.5....

anabella
04.04.2008, 17:57:03
doamne..erai superba nu?eu de obicei nu prea ma machiez....so...

nu mai vreau sa-mi amintesc ca si acum imi vine sa ma dau cu capul de pereti...#-o
tocmai pt ca nu prea te machezi e bine sa mergi la o proba inainte, sa nu ai vreun soc in ziua nuntii...
la iulia la coafor planuiesc sa merg si eu curand sa incerc ceva, sa vad cum iese...

only_mony
04.04.2008, 18:07:58
si eu voi merge acum inainte de paste cand merg acasa....sper s anu fie foarte aglomerata....sunt f incantata de ea..sper sa nu fiu dezamagita...

anabella
04.04.2008, 18:19:45
si eu voi merge acum inainte de paste cand merg acasa....sper s anu fie foarte aglomerata....sunt f incantata de ea..sper sa nu fiu dezamagita...

oricum eu in slatina asta am in plan: tipa recomandata de nasa mea, medeea si iulia de care ai zis tu si care sunt sigura ca e aceeasi de care vorbesc si eu.
promit ca pun si poze :*

biribishpampela
07.04.2008, 10:40:11
eu o sa merg la medeea. am fost si am discutat cu fetele de acolo si voi merge la proba atat pentru machiaj cat si pentru coafura cu 1luna inainte de nunta. au preturi foarte accesibile (in jur de 70ron coafura si 70ron machiajul) si este si foarte aproape de mine pt ca se pare ca nu sunt dispuse sa vina acasa...

anabella
07.04.2008, 11:17:29
eu o sa merg la medeea. am fost si am discutat cu fetele de acolo si voi merge la proba atat pentru machiaj cat si pentru coafura cu 1luna inainte de nunta. au preturi foarte accesibile (in jur de 70ron coafura si 70ron machiajul) si este si foarte aproape de mine pt ca se pare ca nu sunt dispuse sa vina acasa...

in acest caz tai de pe lista medeea, pt ca eu vreau 2 coafuri si nu am chef sa ma plimb cu toata gloata de femei din familie dupa mine pe la salon si sa merg pe strada apoi imbracata in blugi si cu voal de 2 metri in cap =))

biribishpampela
07.04.2008, 12:43:52
in acest caz tai de pe lista medeea, pt ca eu vreau 2 coafuri si nu am chef sa ma plimb cu toata gloata de femei din familie dupa mine pe la salon si sa merg pe strada apoi imbracata in blugi si cu voal de 2 metri in cap =))
dar tu ziceai ca ti-a recomandat nasa ta pe cineva de la medeea care vine acasa. poate daca vorbesti in particular...e de acord;-)
eu am intrebat la modul general pentru ca nu cunosteam pe nimeni...

anabella
07.04.2008, 12:56:07
dar tu ziceai ca ti-a recomandat nasa ta pe cineva de la medeea care vine acasa. poate daca vorbesti in particular...e de acord;-)
eu am intrebat la modul general pentru ca nu cunosteam pe nimeni...

nu, nu e vorba de cineva de la medeea. spuneam ca vreau sa merg in 3 locuri: la tipa recomandata de nasa (salon felicia), la medeea si la iulia si ramane sa ma hotarasc pe cine voi dori
acum nu voi merge decat la iulia si la tipa respectiva. de tine e bine ca stai aproape, bine si eu stau relativ aproape de medeea, pot veni acasa prin spatele blocului (langa biblioteca), dar am nevoie de 2 coafuri si mai am inca vreo 5 sau 6 femei in familie care vor dori sa se coafeze... asa ca renunt din start, ca poate imi place prea tare ce fac ele si apoi ma oftic din cauza ca n-am timp sa merg de 2 ori :-s

only_mony
07.04.2008, 20:40:52
cand mergi la testarea coafurii anabella?eu o vreau pe iulia neaparat...poate o conving sa vina acasa la mine....daca nu voi face curse cu masina..si eu tot 2 coafuri voi avea...bine ca mi-ati spus de medeea pt ca nasa mea si fetele care mai vin tb s ase coafeze si ele si sa le fac rezervare la medeea....si cu machiajul banuiesc ca si eu voi merge tot la medeea...bine ca saloanele astea sunt unul langa altul ca sa nu fug prin slatina ca nebuna=))

anabella
08.04.2008, 08:04:05
cand mergi la testarea coafurii anabella?eu o vreau pe iulia neaparat...poate o conving sa vina acasa la mine....daca nu voi face curse cu masina..si eu tot 2 coafuri voi avea...bine ca mi-ati spus de medeea pt ca nasa mea si fetele care mai vin tb s ase coafeze si ele si sa le fac rezervare la medeea....si cu machiajul banuiesc ca si eu voi merge tot la medeea...bine ca saloanele astea sunt unul langa altul ca sa nu fug prin slatina ca nebuna=))

eu merg prima data pe 3 mai, m-am programat deja la cealalta tipa...apoi pe 7 iunie merg la iulia sa vad cu face si ma hotarasc intre ele probabil.
daca n-oi fi multumita nu stiu ce-mi mai ramane de facut /:)
poate doar sa ma deplasez tot eu, dar mi se pare cam imposibil, judecand dupa cate voi avea de facut atunci intr-un timp destul de scurt...
si mie tot de asta mi-e frica, de fuga prin oras, cu voalul pe cap :D

only_mony
08.04.2008, 11:16:44
e...lasa draga mea...ca daca nuti place niciuna te coafez eu:)) sunt experta....:[email protected]

mariacatalina
08.04.2008, 11:34:11
buna fetelor. ma puteti ajuta si pe mine cu niste poze cu coafuri pt par mediu? va rog mult. va pup:*

anabella
08.04.2008, 12:57:52
buna fetelor. ma puteti ajuta si pe mine cu niste poze cu coafuri pt par mediu? va rog mult. va pup:*

pai daca te uiti aici vei gasi cu siguranta o gramada ;-)

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=136

anabella
08.04.2008, 12:58:39
e...lasa draga mea...ca daca nuti place niciuna te coafez eu:)) sunt experta....:[email protected]

:)) cum ma coafezi? permanent? :D

mariacatalina
08.04.2008, 13:10:26
pai daca te uiti aici vei gasi cu siguranta o gramada ;-)

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=136
MERSI MULT DE TOT

only_mony
08.04.2008, 22:56:00
cum vrei tu...te coafez dupa placul tau....stiu sa tund, sa lipesc, sa fac permanent, sa intind si toate astea gratis......e super oferta!:D ms din suflet pentru numar...

ticmihaela
12.04.2008, 23:18:57
buna miresici
eu una nu o sa-mi fac coc...nu suport
am gasit ceva pe net sper sa gasesc o coafeza care sa reuseasca sa-mi faca parul...ceva de genu...tre sa ma interesez cum nu sunt din slatina....tre sa caut

only_mony
18.04.2008, 17:23:58
vai...coafura a doua e superba..eu mi-am ales-o de anul trecut pt cununia civila ca am parul buclat natural si cred ca as arata oribil cu tot parul strans....:x

only_mony
23.04.2008, 14:55:43
fetelor..v-ati gandit cu ce culori v-ar placea sa va machiati?daca va dati cu ruj sau cu luciu?daca vreti machiaj mai strident la ochi sau culori mai pale?daca vreti sclipici?daca va puneti gene false din par natural?daca vreti sa fiti mai creole sau mai albe?:[email protected]

only_mony
23.04.2008, 15:13:14
app...v-ati gasit pantofiori?ca eu am o reala problema..nu gasesc nimic care sa-mi placa..si am nevoie de 3 perechi....2 albe si una neagra....cea neagra pt cununia civila pt ca rochiat la fi verde din satin cu o curea brau neagra si 2 albe (una cu toc inalt inalt pt biserica si cat m-or mai tine picioarele si uan alba sic si comoda cu toc de dansator pentru zbantuiala)....ce sfaturi imi dati?ma gandeam sa-mi fac pe comanda..dar nu cunosc lucurile in care se fac astfel de demersuri ca de pret aflu eu apoi...:-SS

biribishpampela
23.04.2008, 15:37:47
app...v-ati gasit pantofiori?ca eu am o reala problema..nu gasesc nimic care sa-mi placa..si am nevoie de 3 perechi....2 albe si una neagra....cea neagra pt cununia civila pt ca rochiat la fi verde din satin cu o curea brau neagra si 2 albe (una cu toc inalt inalt pt biserica si cat m-or mai tine picioarele si uan alba sic si comoda cu toc de dansator pentru zbantuiala)....ce sfaturi imi dati?ma gandeam sa-mi fac pe comanda..dar nu cunosc lucurile in care se fac astfel de demersuri ca de pret aflu eu apoi...:-SS
eu mi-am comandat pantofii la veronesse...
poze inca nu am pentru ca vor fi gata pe 8 mai. ca idee, este acelasi model cu al lui sunshine1981( http://www.miresici.ro/showthread.php?t=537&page=545 ) numai ca sunt din piele bej cu o combinatie din piele lacuita tot bej, rochia fiind capucino...

only_mony
23.04.2008, 15:45:01
frumosi$-) ......i-ai comandat in sensul ca i-ai vazut undeva intr-un catalog si i-ai cerut?sau i-ai comandat in sensul ca te-ai dus cu o pozisoara si ti i-a facut pt tine special?:-B

biribishpampela
23.04.2008, 15:53:05
frumosi$-) ......i-ai comandat in sensul ca i-ai vazut undeva intr-un catalog si i-ai cerut?sau i-ai comandat in sensul ca te-ai dus cu o pozisoara si ti i-a facut pt tine special?:-B
fac la comanda numai modelele lor pe care le gasesti pe site si in magazine. si eu vroiam un alt model dar nu s-a putut pentru ca nu e veronesse..
am mers in magazin, am vazut modelul care era din piele intoarsa neagra, si mi-am ales pielea. iti poti alege orice model si poti aplica fundite, fluturasi sau alte chestii.

only_mony
23.04.2008, 16:00:45
am inteles...ma voi uita si eu poate gasesc ceva care sa-mi placa...pe tine cat te-au costat scumpa?

biribishpampela
23.04.2008, 16:01:55
am inteles...ma voi uita si eu poate gasesc ceva care sa-mi placa...pe tine cat te-au costat scumpa?
240 lei, atat este modelul in magazin si nu se ia nici o taxa daca ii faci la comanda.:*

only_mony
23.04.2008, 16:07:05
inteleg..pai o sa-mi introduc si eu mustacioarele curioase prin site-ul lor sa vad ce gasesc atractiv.....by the way, tu erai cea care face nunta la biserica de pe pitesti?si eu tot acolo fac dar nu stiam ca se numeste asa...e biserica de jos de la hotel parc nu?

biribishpampela
23.04.2008, 16:10:44
inteleg..pai o sa-mi introduc si eu mustacioarele curioase prin site-ul lor sa vad ce gasesc atractiv.....by the way, tu erai cea care face nunta la biserica de pe pitesti?si eu tot acolo fac dar nu stiam ca se numeste asa...e biserica de jos de la hotel parc nu?
da, e langa hotel parc.
pe chitanta emisa cand am platit o parte din taxa de cununie scrie "Parohia Sf. Imparati Sopot", banuiesc ca asa se numeste- nu de alta dar asa am scris si pe invitatii...:-s

only_mony
23.04.2008, 16:27:15
tocmai asta era si problema mea....cum se numeste..o sa merg sa fac o vizita si sa-l intreb pe parinte cum se numeste exact biserica...

anabella
03.05.2008, 17:59:46
dupa cum am promis, pun poze cu coafura facuta acum pt nunta din seara asta. e un coc simplu dar elegant, pt ca rochia e una extrem de simpla. m-a costat 60 lei si e facut de catre dana, fata de care v-am mai zis eu pe aici. imi place atat de mult incat pt nunta m-am programat deja la ea. a lucrat si repede, am fost gata in 45 minute...
pt cele interesate, va dau numele salonului pe PM...asta daca va place si va intereseaza, ca nu e obligatoriu sa va placa :D

only_mony
03.05.2008, 18:40:29
f frumoasa coafura...si ai o culoare la par de-a dreptul uimitoare..m-am indragostit de ea....vreau si eu nr tipei si mai vreau sa stiu cum ce te vopsesti ca sunt lesinata dupa culoarea ta de la par...pup

anabella
03.05.2008, 19:15:47
f frumoasa coafura...si ai o culoare la par de-a dreptul uimitoare..m-am indragostit de ea....vreau si eu nr tipei si mai vreau sa stiu cum ce te vopsesti ca sunt lesinata dupa culoarea ta de la par...pup

saru'mana hai ca-ti dau PM cu ambele informatii :*

only_mony
03.05.2008, 19:23:42
e saten nu?^:)^

garigabi
03.05.2008, 19:29:36
dupa cum am promis, pun poze cu coafura facuta acum pt nunta din seara asta. e un coc simplu dar elegant, pt ca rochia e una extrem de simpla. m-a costat 60 lei si e facut de catre dana, fata de care v-am mai zis eu pe aici. imi place atat de mult incat pt nunta m-am programat deja la ea. a lucrat si repede, am fost gata in 45 minute...
pt cele interesate, va dau numele salonului pe PM...asta daca va place si va intereseaza, ca nu e obligatoriu sa va placa :D
chiar interesant cocul tau!eu inca nu m-am hot.ce o sa-mi fac la par!dar o sa ma grabesc sa-mi fac si eu programare ca nu mai tine!mai am putin pana la nunta si poate nu mai gasesc loc liber!!!
esti asa eleganta ca nu-mi mai pot lua ochii de la tine!pupici!!!

giully852002
04.05.2008, 10:41:42
Anabella arati foarte bine intr-adevar. Deci daca ai timp, da-mi si mie pm cu datelel salonului. Pup you

anabella
04.05.2008, 14:37:44
e saten nu?^:)^

da, e un saten cica mai deschis, dar eu fiind bruneta de la natura, nu iese chiar atat de deschis pe cat arata cutia, dar mie-mi convine de minune culoarea.

anabella
04.05.2008, 14:39:57
chiar interesant cocul tau!eu inca nu m-am hot.ce o sa-mi fac la par!dar o sa ma grabesc sa-mi fac si eu programare ca nu mai tine!mai am putin pana la nunta si poate nu mai gasesc loc liber!!!
esti asa eleganta ca nu-mi mai pot lua ochii de la tine!pupici!!!

multumesc gabi >:D<
sa stii ca trebuie sa te cam grabesti, ca mie spre ex imi zicea ieri dana ca are deja programari la mirese pana pe 8 iunie. si cate or mai veni pt zilele urmatoare...asa ca da fuga repede si gaseste o coafeza buna.

vali24
04.05.2008, 22:31:37

iti sta foarte bine!!!!!!!:*:*:*:*

anabella
05.05.2008, 12:47:59
iti sta foarte bine!!!!!!!:*:*:*:*

multumesc :*

costy_ony
31.05.2008, 12:32:22
Buna fetelor,nu am mai scris de mult timp.
Vreau si eu cateva nume de saloane si nr de telefon din Slatina.
Am o nunta pe 22 iunie si nu am unde as ma coafez.
Va multumesc anticipat.
Poopici!!!

elenuska86
31.05.2008, 15:08:44
Buna,
pentru coafura poti merge la saloane de cartier gen Medeea, Blue Salon etc. Le gasesti in revista gratuita care circula prin baruri si restaurante. Neaparat solicitata proba. Coafeza la care am apelat eu se numeste Iulia, este excelenta si o recomand. Are salonul in spatele administratiei finantelor. Nu isi face reclama in reviste sau pe internet dar programarile la ea se fac cu minim 3 luni inainte. Am fost la inceputul lui mai si spunea ca a ajuns cu programarile pe la mijlocul lui august. Nu se deplaseaza acasa si va trebui sa mergi la salon dar Slatina nu este Bucuresti si aici oriunde ai dori sa ajungi nu dureaza mai mult de 10 minute. In plus, la salon coafeza are si tot ce-i trebuie si dureaza mai putin.

Pentru machiaj poti merge la oricare dintre saloanele de cartier unde cosmeticienele fac si machiaj dar cu rezultate mediocre. Singul make-up artist renumit este Ramona Chirita (cauta pe google: ramona chirita machiaj). Locuieste in Bucuresti, dar este din Slatina. Asa ca daca esti din Bucuresti poti face proba fara sa mai fie nevoie sa vii la Slatina. Lucreaza la pro tv si a machiat la emisiunea Dansez pentru tine, Supravietuitorul - ultimul film regizat de Sergiu Nicolaescu si reviste fashion. Dupa proba de machiaj cu ea pot sa ti-o recomand fara ezitare. Programarea se face cu cel putin o luna inainte.

anabella
01.06.2008, 09:01:05
Pentru machiaj poti merge la oricare dintre saloanele de cartier unde cosmeticienele fac si machiaj dar cu rezultate mediocre. Singul make-up artist renumit este Ramona Chirita (cauta pe google: ramona chirita machiaj). Locuieste in Bucuresti, dar este din Slatina. Asa ca daca esti din Bucuresti poti face proba fara sa mai fie nevoie sa vii la Slatina. Lucreaza la pro tv si a machiat la emisiunea Dansez pentru tine, Supravietuitorul - ultimul film regizat de Sergiu Nicolaescu si reviste fashion. Dupa proba de machiaj cu ea pot sa ti-o recomand fara ezitare. Programarea se face cu cel putin o luna inainte.

buna, tu esti sigura ca in slatina poate veni?
pt ca pe orice site pe care e mentionata spune ca lucreaza numai in bucuresti, craiova si pitesti.
merci

anabella
02.06.2008, 17:03:02
se pare ca ramona chirita e disponibila cand am eu nunta, asa ca joi dupa-amiaza voi avea o proba de machiaj la ea
e in slatina pana pe 4 iunie, aviz amatoarelor. <:-P

ClaudiaNiculae
03.06.2008, 16:42:37
Buna Ana :),

Incerc sa ma descurc si eu pe aici, este posibil sa fi scris si deznodamantul povestii cu machiajul, cum a iesit pana la urma?

Te pup,
Claudia

matrix
03.06.2008, 17:03:18
Cand faceti proba la machiaj la Ramona, ne aratati si noua.Please

laura_dumi
03.06.2008, 17:39:11
Buna fetelor...M-am programat si eu vineri la Ramona Chirita.
Avand nunta in aceeasi zi cu Ana eram sigura ca va fi in Slatina si chiar asa a si fost.
Va mai dau amanunte dupa....sunt asa nerabdatoare:D.

laura_dumi
03.06.2008, 17:42:15
Pentru machiaj poti merge la oricare dintre saloanele de cartier unde cosmeticienele fac si machiaj dar cu rezultate mediocre. Singul make-up artist renumit este Ramona Chirita (cauta pe google: ramona chirita machiaj). Locuieste in Bucuresti, dar este din Slatina. Asa ca daca esti din Bucuresti poti face proba fara sa mai fie nevoie sa vii la Slatina. Lucreaza la pro tv si a machiat la emisiunea Dansez pentru tine, Supravietuitorul - ultimul film regizat de Sergiu Nicolaescu si reviste fashion. Dupa proba de machiaj cu ea pot sa ti-o recomand fara ezitare. Programarea se face cu cel putin o luna inainte.[/quote]

Multumesc din suflet pentru informatie..chiar nu stiam ce sa fac....eram disperata ca in slatina nu o sa gasesc pe cineva profesionist.Multam mult si pupicei :*

anabella
03.06.2008, 21:15:40
Buna Ana :),

Incerc sa ma descurc si eu pe aici, este posibil sa fi scris si deznodamantul povestii cu machiajul, cum a iesit pana la urma?

Te pup,
Claudia

hei, buna, de mult n-ai mai fost pe aici <:-P
pai nu m-am mai machiat ca intre timp am renuntat fiindca mi se parea prea scump sa platesc si proba 20 euro si machiaj 80.
am gasit-o intre timp pe ramona chirita la recomandarea miresicii elenuska86 (da-i cautare pe google), am proba joi la ora 18.00.
pun poze oricum!

anabella
03.06.2008, 21:16:11
Cand faceti proba la machiaj la Ramona, ne aratati si noua.Please

sigur ca da, stai linistita!

anabella
03.06.2008, 21:17:15
Buna fetelor...M-am programat si eu vineri la Ramona Chirita.
Avand nunta in aceeasi zi cu Ana eram sigura ca va fi in Slatina si chiar asa a si fost.
Va mai dau amanunte dupa....sunt asa nerabdatoare:D.

poze, poze, poze, mai e nevoie sa-ti mai spun?! :D
tu cum stii, proba intra in pretul acela de 70 euro, nu? ca eu asa am vazut pe site la ea.

matrix
04.06.2008, 10:47:16
Buna fetelor!
Poate sa-mi dea si mie cineva nr de tel al Iuliei, coafeza si eventual o adresa.Va multumesc din suflet

anabella
04.06.2008, 11:14:19
Buna fetelor!
Poate sa-mi dea si mie cineva nr de tel al Iuliei, coafeza si eventual o adresa.Va multumesc din suflet

da-i un PM lui only_mony, ca ea are numarul de telefon, ca adresa salonul e situat pe langa medeea (daca stii zona postei din slatina, acolo e)

giully852002
04.06.2008, 13:07:01
Fetelor, m-am dus in weekend sa ma pensez la Medeea la o tipa pe nume Coco. Tin sa va spun ca m-a chelit, mi-a tuns sprancele aiurea incat mi se vedea pielea printre fire. M-am dus sa o testez sa vad cum e sa nu am suprize la nunta. Mi-a spus ca tot ea face si machiaj, dar m-am gandit ca nu cred ca e vreunul prea reusit la felul cum pensa.
V-ati machiat vreuna la Medeea?

anabella
04.06.2008, 13:14:36
Fetelor, m-am dus in weekend sa ma pensez la Medeea la o tipa pe nume Coco. Tin sa va spun ca m-a chelit, mi-a tuns sprancele aiurea incat mi se vedea pielea printre fire. M-am dus sa o testez sa vad cum e sa nu am suprize la nunta. Mi-a spus ca tot ea face si machiaj, dar m-am gandit ca nu cred ca e vreunul prea reusit la felul cum pensa.
V-ati machiat vreuna la Medeea?

eu nu ti le recomand sub nici o forma pt machiaj
din ce am vazut eu pe viu, nu lucreaza cu produse profesionale pt ca nu sunt in stare sa camufleze nici macar un amarat de cos pe fata.

laura_dumi
04.06.2008, 13:17:11
poze, poze, poze, mai e nevoie sa-ti mai spun?! :D
tu cum stii, proba intra in pretul acela de 70 euro, nu? ca eu asa am vazut pe site la ea.
Da..eu asa am vorbit cu ea...in pret intra proba si un machiaj gratuit atunci pt o a 2 persoana care vreau eu.

laura_dumi
04.06.2008, 13:19:52
Fetelor ....voi la care iulia va referiti....la cea de la salonul Felicia?

anabella
04.06.2008, 13:22:57
Fetelor ....voi la care iulia va referiti....la cea de la salonul Felicia?

la felicia mai lucreaza doar dana, eu la ea ma fac in ziua nuntii (gasesti mai in urma cateva poze cu coafura de proba facuta de dana pe 3 mai).
cred ca se refera la cea de la fantasy, de langa medeea. din cate stiu eu a lucrat pana acum cativa ani in progresul, langa piata

anabella
04.06.2008, 13:24:32
si un machiaj gratuit atunci pt o a 2 persoana care vreau eu.

asa si la mine, asta pt ca ne-am facut programare in intervalul ala mentionat de ea 15 mai-15 august parca

anabella
05.06.2008, 20:38:53
gata!

1 - nemachiata
2,3,4,5 - machiata azi la proba

giully852002
05.06.2008, 22:33:33
Frumushico ;;)

laura_dumi
05.06.2008, 23:06:31
superrrrr......mie imi place mult...sa vedem cum ies eu maine.

laura_dumi
05.06.2008, 23:08:57
Ana..tu esti multumita?...Ca nu ai zis nimic.

giully852002
05.06.2008, 23:12:01
Cred ca Ana face nani acum :p Laura te asteptam si pe tine cu pozici, pana acum mi se pare si mie ca machiaza ok tipa. Succes maine, Laura!

laura_dumi
05.06.2008, 23:22:18
Cred ca Ana face nani acum :p Laura te asteptam si pe tine cu pozici, pana acum mi se pare si mie ca machiaza ok tipa. Succes maine, Laura!
mersi mult....sigur ....maine pun poze
Imi pare rau ca nu am mai apucat sa vb cu ana dar eu acum o jum de ora am ajuns de la servici....poate vb maine.
noapte buna!

anabella
06.06.2008, 08:09:11
fetele, chiar faceam nani la ora aia ca eram rupta :-p
ma bucur ca va place >:D< si va multumesc pt complimente
ce sa zic, nu am un aparat profesional, stiti cum e cu machiajul ca oricum nu prea se vede in poze, daramite in unele facute cu un aparat obisnuit
asadar eu sunt super multumita, ramona e o scumpa si o finuta si a lucrat foarte bine.
in realitate machiajul se vedea muuuuult mai bine si nuantele erau frumos imbinate, pacat ca pozele au reusit sa surprinda atat de putin din frumusetea lui.
sotul meu era de-a dreptul fascinat de ce a iesit, iar daca lui ii place inseamna ca e intradevar frumos :))
mie mi-a placut super mult, am vorbit deja cu ramona pt ziua nuntii, am scapat de o grija. nu m-a dat cu un ruj inchis pt ca a azis ca fiind machiajul ochilor prea puternic, un ruj rosu ar da nasol, mai bine ar merge o combinatie de ceva natural cu gloss.
si ma va machia tot pe mine gratuit, pt civila :D
pt alte intrebari, sunt aici >:D<

laura_dumi
06.06.2008, 19:23:25
Buna fetelor.
gata am facut si eu proba de machiaj. Mie imi place f mult culoarea verde si asa ca asta am si ales.Acelasi lucru pe care l-a spus anabella mai devreme il repet si eu ..pozele nu reflecta in totalitate realitatea.Si sotul meu a fost super incantat si asta e f bine. M-am programat pt ora 12. Astept pareri de la voi.
1- nemachiata
2,3,4- machiata

anabella
08.06.2008, 15:37:07
Buna fetelor.
gata am facut si eu proba de machiaj. Mie imi place f mult culoarea verde si asa ca asta am si ales.Acelasi lucru pe care l-a spus anabella mai devreme il repet si eu ..pozele nu reflecta in totalitate realitatea.Si sotul meu a fost super incantat si asta e f bine. M-am programat pt ora 12. Astept pareri de la voi.
1- nemachiata
2,3,4- machiata

iti sta superb, esti foarte frumoasa!!!
o sa fii speciala in ziua nuntii!

laura_dumi
08.06.2008, 23:43:15
iti sta superb, esti foarte frumoasa!!!
o sa fii speciala in ziua nuntii!

Mersi mult. Si tu o sa fii la fel....abia astept.:D

anabella
10.06.2008, 19:19:45
sa mai pun vreo 2 poze :D

garigabi
10.06.2008, 21:42:02
gata!

1 - nemachiata
2,3,4,5 - machiata azi la proba
BRAVO!imi place ce-a iesit la proba!iti dai seama cat de frumoasa o sa te simti in ziua nuntii cand o sa fii coafata si imbracata?!:*>:D<

giully852002
11.06.2008, 14:29:31
Fetelor azi am auzit ca e o tipa la Salonul Blondy care machiaza foarte bine. Nu i-am retinut numele insa. Stiti ceva asa?

anabella
11.06.2008, 15:01:30
BRAVO!imi place ce-a iesit la proba!iti dai seama cat de frumoasa o sa te simti in ziua nuntii cand o sa fii coafata si imbracata?!:*>:D<

:-p :x abia astept!

anabella
11.06.2008, 15:02:50
Fetelor azi am auzit ca e o tipa la Salonul Blondy care machiaza foarte bine. Nu i-am retinut numele insa. Stiti ceva asa?

eu una nu stiu nimic...sorry :(

Loby
20.06.2008, 20:16:04
eu una nu stiu nimic...sorry :(

La Blondy este Ileana si machiaza foarte bine si ea si soara ei.

anabella
05.07.2008, 10:33:31
fetelor, nu am cuvinte sa va spun ce coc mi-a facut azi dana cu doar 80 lei!!!!
eu una am ramas masca, pt ca nu am mai avut niciodata un asemnea coc
poze va pun zilele astea, ca fac si eu diseara cand voi fi imbracata si machiata de nunta.
va pup pe toate, sa aveti un WE placut >:D<

giully852002
05.07.2008, 10:37:42
=D> Bravo Anabella!! Tu oricum esti fata frumoasa, dar acuma si cu coc?:"> Asteptam pozici sa te admiram. Bravo si distractie placuta!

miana
07.07.2008, 11:04:11
fetelor, nu am cuvinte sa va spun ce coc mi-a facut azi dana cu doar 80 lei!!!!
eu una am ramas masca, pt ca nu am mai avut niciodata un asemnea coc
poze va pun zilele astea, ca fac si eu diseara cand voi fi imbracata si machiata de nunta.
va pup pe toate, sa aveti un WE placut >:D<

Asteptam pozici Anabella ...
Sa nu ne uiti!
:*:*:*

anabella
07.07.2008, 11:24:57
nu uit, maine va pun poze
tu unde te-ai coafat?

only_mony
07.07.2008, 11:28:56
o voi suna si eu astazi pe dana...dar am o mica problema....vreau sa-mi spui cum sa procedez ana....eu o sa incerc sa ajung la slatina peste 2 saptamani.....dar nu am cums a ma programez la proba pentru ca eu am o nunta pe 27 iulie la bacau...si nu pot sa vin din nou la slatina....e mai bine sa stabilesc cu dana o intalnire cand putem amandoua ca sa vedem despre ce-i vb nu?

anabella
07.07.2008, 11:32:09
din pacate duminica nu lucreaza, iar acum pana in septembrie are totul full.
eu zic sa te duci la o proba in cursul saptamanii si daca vrei sa te faca ea la nunta stabileste programarea de pe acum, ca ti-am zis ca are toata vara luata si cica au inceput sa vina fete sa se programeze si pt septembrie si octombrie
si cum ea lucreaza singura, iti dai seama ca nu poate face nici o manevra

only_mony
07.07.2008, 11:34:47
da..ma gandeam eu ca-i mai bine s-o sun sa vb cu ea........

only_mony
07.07.2008, 11:37:54
am sunat-o pe dana dar are telefonul inchis...un alt numar in afara de cel de cosmote mai ai ana?multumesc frumos......

anabella
07.07.2008, 11:52:11
am sunat-o pe dana dar are telefonul inchis...un alt numar in afara de cel de cosmote mai ai ana?multumesc frumos......

nu, e singurul pe care il are, mai incearca mai tarziu

miana
08.07.2008, 08:39:05
nu uit, maine va pun poze
tu unde te-ai coafat?

Eu m-am coafat la Dan (baiatul lui Tudor Gheorghe).... are Salon pe Str Unirii.

Va pup!

anabella
08.07.2008, 08:45:50
Eu m-am coafat la Dan (baiatul lui Tudor Gheorghe).... are Salon pe Str Unirii.

Va pup!

il stiu, m-am tuns si eu o data la el. pe tine te-a facut foarte frumos la par, mi-a placut la nebunie cum ti-a stat :x
din pacate de capul meu si-a batut joc atunci, am plecat de la el plangand si cu un breton de mamaie, umflat cu peria :(
de fapt, cred ca e vorba de acelasi, nu sunt sigura...

only_mony
08.07.2008, 10:22:30
de 5 minute incerc sa-mi imaginez un breton de mamaie dar nu pot.....desi, nu-mi lipseste imaginatia..crede-ma ca ti-am facut mii de bretoane de mamaie in capul meu ana....:*.:* =))

anabella
08.07.2008, 10:26:45
de 5 minute incerc sa-mi imaginez un breton de mamaie dar nu pot.....desi, nu-mi lipseste imaginatia..crede-ma ca ti-am facut mii de bretoane de mamaie in capul meu ana....:*.:* =))

=)) =))
hai ma, nu stii bretoanele alea gen anii 90???
alea 5 fire tunse in varful capului si intoarse apoi cu peria rotunda ca sa stea ca la gimnaste??? :D
se poate? :-p

only_mony
08.07.2008, 10:32:42
vaiiii..............doamne, ma dor falcile de la atata ras!=)) =)) =)) =)) =))

anabella
08.07.2008, 10:35:25
vaiiii..............doamne, ma dor falcile de la atata ras!=)) =)) =)) =)) =))

=)) =))
eu am fost cam ghinionista din punctul asta de vedere, ca nimeni vreodata n-a stiut sa ma tunda cum am cerut
asa ca de cand am gasit-o pe laura, tipa care ma tunde aici la un salon de pe kogalniceanu, de aproximativ 1 an jumate, n-o mai las sa-mi scape, cred ca ma duc dupa ea si la iesirea din bucuresti daca pleaca de acolo ^:)^

only_mony
08.07.2008, 10:39:41
deci asa.....eu imi las parul sa-mi creasca si ziceam sa nu-l mai tund pana la nunta...ce bine ca mi-ai zis de aceasta laura....am mai icnercat s-o sun pe dana si tot inchis avea telefonul....:-<

only_mony
08.07.2008, 10:43:14
am vb cu dana si a zis ca nu face programari pt octombrie si a ramas sa ma vad eu personal sa discut cu ea despre ce si cum si daca reusesc sa-mi faca si o proba ceva....:D

anabella
08.07.2008, 10:44:33
deci asa.....eu imi las parul sa-mi creasca si ziceam sa nu-l mai tund pana la nunta...ce bine ca mi-ai zis de aceasta laura....am mai icnercat s-o sun pe dana si tot inchis avea telefonul....:-<

eu garantez pt ea, mi-am dus toate prietenele si colegele la tuns acolo.
salonul e vis-a-vis de facultatea de drept, intr-o scara de bloc si are o sigla albastra agatata sus la intrare, se vede din strada.
nu prea ii sta in fire danei sa-si tina telefonul inchis, nu stiu ce se intampla. eu de cate ori am sunat-o mi-a raspuns...
vezi si azi, poate dai de ea.

apropo de simona, la ei pe site au mai afisat 2 numere de telefon parca, poate te ajuta

anabella
08.07.2008, 10:46:46
am vb cu dana si a zis ca nu face programari pt octombrie si a ramas sa ma vad eu personal sa discut cu ea despre ce si cum si daca reusesc sa-mi faca si o proba ceva....:D

eu zic sa insisti, ca si eu am facut la fel, imi tot zicea sa nu ma programez asa devreme, dar nu am lasat-o pana nu m-a trecut pe agenda
cand te duci la proba, daca esti multumita fa-ti programarea, indiferent ca e devreme sau nu, scapi tu de o grija
sa-i transmiti salutari din partea mea cand o vezi :D

only_mony
08.07.2008, 10:54:20
sper sa-mi placa....adica eu vreau sa-mi placa..si daca vreau sa incerc doua coafuri ma costa dublu???adica una e f lejera cu bucle si eu deja am bucle natural si cealalta este un coc destul de lejer....app, daca am cununia civila la 12 si pe cea religioasa la 17 sau 17:30 imi pot schimba 2 coafuri??una este f lejera si nu are nevoie de fixativ sau ceva iara doua sa zicem ca e un pic mai complexa dar nici ea nu necesita fixativ prea mult....ce credeti?

anabella
08.07.2008, 11:02:06
da, platesti ambele coafuri
si eu tot asa imi fac, doua coafuri, dimineata bucle si dupa-amiaza coc
eu am programarile la 8.00(!!!) si la 13.00, asta din cauza machiajului, ca a trebuit sa decalez

p.s a aparut revista in care a machiat-o ramona chirita pe andreea spataru, arata superb!!!
sa te uiti pe la chiscuri, ca andreea e pe coperta

only_mony
08.07.2008, 11:23:39
ana pls trim si mie un pm cu datele fetei care te machiaza pe tine ca sa vb si eu cu ea..si vreau sa stiu si pretul sic e include el....saru' mana!

anabella
08.07.2008, 11:49:25
ana pls trim si mie un pm cu datele fetei care te machiaza pe tine ca sa vb si eu cu ea..si vreau sa stiu si pretul sic e include el....saru' mana!

iti trimit mail cu toate datele si cu linkuri

only_mony
08.07.2008, 12:11:04
ok..multumesc frumos...

anabella
08.07.2008, 18:27:51
gata fetele, am pozele

only_mony
08.07.2008, 19:22:07
gata fetele, am pozele

f frumoasa coafura...si zici ca ti-a facut-o ea fara inspiratie?f tare..inseana ca are un simt estetic f dezvoltat..abia astept sa merg si eu...

anabella
08.07.2008, 19:27:01
f frumoasa coafura...si zici ca ti-a facut-o ea fara inspiratie?f tare..inseana ca are un simt estetic f dezvoltat..abia astept sa merg si eu...

da, mi-a factu-o in functie de lungimea parului meu,pt ca asta e un aspect foarte important in realizarea unui coc
are insa si un catalog cu cateva zeci de cocuri pe care le poate realiza la cerere
eu mi-am ales deja unul de mireasa de acolo

only_mony
08.07.2008, 19:33:09
si daca-i duc unul scos la imprimanta color mi-l face?[-o< :-\

anabella
08.07.2008, 19:35:35
si daca-i duc unul scos la imprimanta color mi-l face?[-o< :-\

da, mie asa mi l-a facut pe primul
n-a iesit identic, dar a respectat ideea

only_mony
08.07.2008, 19:39:48
ce bucuroasa sunt..m-am mai linistit....acum tb sa duc lupte persuasive cu dana sa deschida carnetelul minune cu programari pt octombrie....:(( :(( :((

anabella
08.07.2008, 19:42:42
ce bucuroasa sunt..m-am mai linistit....acum tb sa duc lupte persuasive cu dana sa deschida carnetelul minune cu programari pt octombrie....:(( :(( :((

stai ma linistita ca te trece ea pe caiet pana ajungi acolo
ii spui ca n-o costa nimic sa te programeze de pe acum, ce naiba

laura_dumi
09.07.2008, 10:27:43
Ana e Super Coafura!!
trec si eu pe la ea cand merg la slatina
Aseara am ajuns dupa 22:30 acasa si nu am mai intrat nici pe mess nici pe miresici.

anabella
09.07.2008, 10:32:16
multumesc, ma bucur ca-ti place!
ai vazut-o pe andreea spataru machiata de ramona, ai vazut cat de misto a facut-o? asa vreau si eu sa ma faca
rezolv diseara cu pozele, stai linistita

madutza85lix
17.08.2008, 18:28:48
fetelor, stie cineva cam care sunt preturile la Dan, baiatul lui Tudor Gheorghe sau cum l-o chema...:-\ [-o<

anabella
29.08.2008, 14:48:39
inca o data poze cu machiajul facut de ramona chirita
o iubesc pt ceea ce a realizat!!!

anabella
03.09.2008, 19:21:42
sa va pun o poza cu coafura mea de nasa, facuta tot de dana, bineinteles

only_mony
04.09.2008, 10:24:41
sa va pun o poza cu coafura mea de nasa, facuta tot de dana, bineinteles

ai fost o nasa absolut superba...si coafura e ffffffffff frumoasa....m-am programat si eu la dana pe 18 oct....o sa merg la ea la proba sapt viitoare duminica ...pu poze!

anabella
04.09.2008, 11:04:31
ai fost o nasa absolut superba...si coafura e ffffffffff frumoasa....m-am programat si eu la dana pe 18 oct....o sa merg la ea la proba sapt viitoare duminica ...pu poze!

multumesc mult :*
mi-a zis dana ca ai vorbit cu ea, ca am trecut ieri pe acolo sa ma coafez de zi cu zi

only_mony
04.09.2008, 11:31:26
multumesc mult :*
mi-a zis dana ca ai vorbit cu ea, ca am trecut ieri pe acolo sa ma coafez de zi cu zi

mi-ai pus si mie o pila sper....:x

anabella
04.09.2008, 11:34:15
mi-ai pus si mie o pila sper....:x

ma bucur mult ca te-am putut ajuta:*
aha, mai uite o poza cu noi din fata, m-am machiat eu singurica, mi-a fost tare teama ca nu voi reusi sa arat macar pe jumatate de cum am aratat cu machiajul facut de ramona, dar pana la urma a iesit binisor, nu la fel de spectaculos, dar ok

only_mony
04.09.2008, 11:36:51
cum a fost in concediu....impresii ceva?ne mutam pe topicul mare?

anabella
04.09.2008, 11:39:28
cum a fost in concediu....impresii ceva?ne mutam pe topicul mare?

pai de luni incolo incep cu poze si povestiri, ca acum sunt tot pe fuga, a facut sotul un link cu poze, dar nu stiu de unde sa-l iau
a fost foarte misto, iti dai seama, alta lume, alta mentalitate, totul asa cum ar trebui sa fie si pe la noi
va pun pozele luni, toate (vreo 800), ideea e ca noi ne-am inchiriat masina si am facut singuri turul insulei, ca-n playa de palma vedeai ce vezi in orice statiune de la mare, adica nisip, plaja si magazine
n-ar fi meritat banii daca stateam numai acolo
in aschimb insula e superba, am vazut jumate in 4 zile

only_mony
04.09.2008, 11:42:32
foarte furmos..abia astept poze....tot in slatina esti?

anabella
04.09.2008, 11:47:31
inca...
maine plecam la sibiu si de acolo la bucuresti si gata concediul :(
te las, am fugit ca plecam la craiova mai incolo nitel si ma duc sa ma imbrac
te pup si ne mai citim pe aici

only_mony
04.09.2008, 11:48:12
te pup si sa-ti gasesti tot ce-ti doresti...:) >:D<

anabella
04.09.2008, 11:49:56
multumim >:D<

roxanica2008miresici
05.09.2008, 15:40:38
buna fetelor! va rog mult sa-mi spuneti si mie unde o pot gasi pe dana de care a-ti tot vorbit; mi-au placut mult coafurile pe care vi-i le-a facut.
si pentru machiaj mai cunoasteti pe altcineva in afara de ramona?
va multumesc anticipat!

anabella
07.09.2008, 00:44:36
o gasesti la salonul felicia, vis-a-vis de finante (de fapt e mai mult pe colt, str. manastirii cu arcului)

roxanica2008miresici
08.09.2008, 14:55:12
multumesc mult pentru raspuns

anabella
09.09.2008, 08:16:42
roxana, eu acum am vazut ca ai nunta pe 27 luna asta. tu nu ai inca un coafor??? programarile se fac cam cu 2 luni inainte, si la machiaj si la coafor
s-ar putea sa nu mai gasesti nimic, din pacate :(

only_mony
09.09.2008, 10:24:23
anaaaaaaa.........mi-a fost dor de tine.....ma uit acum pe poze...

only_mony
09.09.2008, 10:28:23
foarte frumoase peisajele......:x

anabella
09.09.2008, 11:15:01
anaaaaaaa.........mi-a fost dor de tine.....ma uit acum pe poze...

ce faaaaci??? eu sunt back to work de ieri :(
cum stai cu emotiile?

roxanica2008miresici
09.09.2008, 15:54:00
stiu ca in mod normal asa se fac programarile dar pe unde am intrebet mi-au spus ca e prea devreme sa ma programeze.. sa vin cu 2 sapt. mai devreme; nici nu prea sunt hotarata unde sa ma programez; sincera sa fiu nu prea am incredere in saloanele din slatina;

anabella
09.09.2008, 16:27:04
eu zic sa nu mai astepti nici macar o zi.
si asa e, nu prea trebuie sa ai incredere in saloanele din slatina ca nu e mare lucru de capul lor
mai bine mai intreaba miresici de pe aici, daca ti-a mai placut coafura vreunei fete din slatina si mergi pe mana lor, decat sa te duci din proprie initiativa la un salon si sa plangi in ziua nuntii
oricum eu am fost la 2 probe la dana inainte de nunta, ca sa fiu sigura ca va face treaba buna

only_mony
10.09.2008, 09:54:55
ce faaaaci??? eu sunt back to work de ieri :(
cum stai cu emotiile?

pai cum sa iti explic......la mine emotiile sunt multimea vida deocamdata...mi-am comandat si eu pantofiori pt ca eu port 34-35 si se pare ca aceasta marime este inabordabila pe piata noastra....mi-am luat materialul pentru rochita de cununie si pt sacou-mai am nevoie de pantofi tot pe comanda facuti, am porba la rochita luni pe 15-deoacamdata n-am emotii dar in mod cert de duminica noaptea vor incepe sa ma cotropeasca niste gandulete, ma inscriu la master tot luni-apoi dau examen de admitere la master, am dat comanda de cocarde crem-galbui si au venit doar 300 iar sapt viitoare le voi lua pe toate, m-am programat la dana si merg si la proba duminca, tb sa merg sb sa vorbesc cu alea de decoratiuni, pe 9 oct tb sa fiu in slatina sa depun actele si sa stabilim si meniul (tb sa duc modele si propuneri ca mi-l fac exact cum vreau eu-sper!).....aaaaaa si tb sa vorbesc la floraria diana de lumanari si buchete..chiar cu cat timp inainte tb vorbit?nu e devreme sa merg sambata nu?

anabella
10.09.2008, 11:27:41
pai cum sa iti explic......la mine emotiile sunt multimea vida deocamdata...mi-am comandat si eu pantofiori pt ca eu port 34-35 si se pare ca aceasta marime este inabordabila pe piata noastra....mi-am luat materialul pentru rochita de cununie si pt sacou-mai am nevoie de pantofi tot pe comanda facuti, am porba la rochita luni pe 15-deoacamdata n-am emotii dar in mod cert de duminica noaptea vor incepe sa ma cotropeasca niste gandulete, ma inscriu la master tot luni-apoi dau examen de admitere la master, am dat comanda de cocarde crem-galbui si au venit doar 300 iar sapt viitoare le voi lua pe toate, m-am programat la dana si merg si la proba duminca, tb sa merg sb sa vorbesc cu alea de decoratiuni, pe 9 oct tb sa fiu in slatina sa depun actele si sa stabilim si meniul (tb sa duc modele si propuneri ca mi-l fac exact cum vreau eu-sper!).....aaaaaa si tb sa vorbesc la floraria diana de lumanari si buchete..chiar cu cat timp inainte tb vorbit?nu e devreme sa merg sambata nu?

la florarie du-te cu 8-9 zile inainte de nunta, e mult prea devreme acum

DENYSSA_ELY
10.09.2008, 12:17:34
stiu ca in mod normal asa se fac programarile dar pe unde am intrebet mi-au spus ca e prea devreme sa ma programeze.. sa vin cu 2 sapt. mai devreme; nici nu prea sunt hotarata unde sa ma programez; sincera sa fiu nu prea am incredere in saloanele din slatina;
cioa roxi nu te impacienta de saloane sa stii k niki eu nu prea am incredeare ca pe la saloane nu toate fetele sunt profesioniste dar eu cunosc o fata ce aproape iti pot garanta ca iti face ce vrei tu.iti dau un pm cu nr ei
pupik si sper sa iasa bine ...de fapt o sa iasa super o sa vezi;-)

roxanica2008miresici
10.09.2008, 12:41:49
multumesc mult denysa pentru ajutor; am sa o sun chiar acum; pupici!!!!!!

flori_ali
10.09.2008, 15:12:34
Avand in vedere ca Iulia este matusa mea eu sunt norocoasa ca o sa stea dupa mine toata nunta. Nu m-am tuns si nu m-am coafat niciodata in alta parte pt ca sunt super multumita de ce face ea.Sa stiti ca se pricepe si la machiaj asa ca eu voi apela la ea pt tot ce inseamna aranjat pt nunta.

Robinia
10.09.2008, 21:44:54
Avand in vedere ca Iulia este matusa mea eu sunt norocoasa ca o sa stea dupa mine toata nunta. Nu m-am tuns si nu m-am coafat niciodata in alta parte pt ca sunt super multumita de ce face ea.Sa stiti ca se pricepe si la machiaj asa ca eu voi apela la ea pt tot ce inseamna aranjat pt nunta.
Daca e vorba de Iulia de la salonul din Progresu', sa stii ca ai o matusa cu maini de aur. Daca e vorba de alata Iulia, sper sa fii la fel de norocoasa :)

flori_ali
11.09.2008, 08:32:48
Da e vorba chiar de Iulia de la salonul din Progresu'.

anabella
13.09.2008, 13:45:55
eu si nasica mea frumoasa foc am aparut in sfarsit pe site-ul ramonei, la portofoliu \:D/ \:D/ \:D/ <:-P <:-P <:-P

anabella
13.09.2008, 14:03:35
m-am programat la dana si merg si la proba duminca

uite moni, pt ca ma intrebai pe topicul de miresici din slatina de vopsit la dana
prima e cu culoarea si cu suvitele alea de care ti-am zis, iar urmatoarele 3 sunt cu cocul din ziua nuntii, sunt singurele mai clare pe care le am:
stiu ca maine ai proba la ea, sa-mi arati neaparat ce ti-a facut!
si multa bafta cu masteratul!

ClaudiaNiculae
29.09.2008, 14:16:22
buna, ma poate ajuta cineva cu un contact de la Medeea?

multumesc frumos,
claudia

roxxana00
07.02.2009, 00:26:32
Buna foste si viitoare miresici din Slatina!
Nu mai scrie nimeni sfaturi si recomandari pentru machiaj si coafura pentru nunta in Slatina? Sunt plecata de mult din Slatina si sunt rupta de acest subiect insa am mare nevoie pentru marele eveniment din septembrie.
Va rogggg helpppp!!!

sorinaeliza
26.03.2009, 15:57:38
Eu m-am programat la Medeea care dupa parerea mea e cel mai bun salon si fetele sunt profesioniste toate.O sa imi fac o coafura simpla fara coc doar putin prins si ondulat. Pupici miresici

Adytza25
05.04.2009, 22:45:42
Buna fetelor,
Si eu as avea nevoie de niste numere de telefon pt aranjat si machiat daca se poate, despre care ramona vorbeati ??..plsssssssss help

biribishpampela
06.04.2009, 09:43:48
Buna fetelor,
Si eu as avea nevoie de niste numere de telefon pt aranjat si machiat daca se poate, despre care ramona vorbeati ??..plsssssssss help
este vorba despre ramona chirita..
gasesti site-ul ei cu un simplu search pe google dupa "ramona chirita". ai acolo date de contact si tarife ;-)

only_mony
06.04.2009, 13:36:36
buna..mai este salonul silhouette de pe langa gara unde este o doamna gina care machiaza foarte frumos si care este si o perosna adeosebita. pe mine ea m-a machiat, machiaja cu produse profesionale camouflage care sunt folosite si de marii stilisti malu wilz si inca o chestie cu b parca. v-o recomand cu incredere.:)>-

acm
15.04.2009, 13:07:51
eu m-am programat deja la Medeea. nu stiu cum sa fac cu machiajul. s-a machiat careva la fetele de acolo? ar trebui sa-mi fac un tratament la ten inainte de nunta?
pupici>:D<

giully852002
15.04.2009, 20:04:02
Daca vrei sa iti faci o curatare de ten te sfatuiesc sa o faci cu o luna si jumatate inainte, pt ca fata trebuie sa aiba timp sa isi revina, altfel risti sa ramai cu urme :)

anabella
16.04.2009, 11:38:02
pe 23 mai ma duc la o nunta si am vb din nou cu Ramona sa ma machieze
abia astept sa vad ce va iesi si de data asta din mainile ei, inca ma mai uit cu drag la pozele de la nunta si nu-mi vine sa cred ca eu era acea persoana

kris_honey84
28.04.2009, 16:33:10
buna..mai este salonul silhouette de pe langa gara unde este o doamna gina care machiaza foarte frumos si care este si o perosna adeosebita. pe mine ea m-a machiat, machiaja cu produse profesionale camouflage care sunt folosite si de marii stilisti malu wilz si inca o chestie cu b parca. v-o recomand cu incredere.:)>-

draga only_mony,
poate ma ajuti si pe mine cu un nr. de tel. al acestei doamne sau un mail;
am si eu nunta in 11.07 in Caracal si efectiv nu are cine sa ma machieze; am apelat la ff multi make-up artisti din Bucuresti: Maria Pauna, Miki Puran, Ramona Chirita, Mirela Vescan, etc dar toata lumea are programari in Bucuresti, deci nu ar pleca in provincie pt mine...
Asa ca iata-ma in situatia in care nu stiu la cine sa apelez din zona Olt la care as putea merge eu.
Multumesc si astept reply-ul tau

kris_honey84
29.04.2009, 19:06:25
Multumesc mult pentru ajutor!
Chiar este f dragutza dna Gina. As avea o rugaminte: poti sa imi pui cateva poze mai de aproape cu machiajul? mi-ar fi de mare ajutor.
Multumesc mult again!

Pupici>:D<

da.....acum ca ma gandesc machiajul era printre ultimele mele griji.....si eu sper sa gasesc pe cineva care sa ma lustruiasca..plus ca de vreme de schimb 2 coafuri si 2 randuri de rochite atunci implicit voi avea nevoie sa fiu machiata de 2 ori....e cam scumpa domnisoara ta si in mod cert nu voi gasi 5 fete pe care sa le aranjeze...asa ca.....sper sa gasesc vreuna prin slatina......

ralucascutelnicu
18.05.2009, 12:14:54
fetelor sunt disperata am nunta pe 13 iunie 2009 si nu am gasit inca un salon pt coafura si machiaj in CARACAL plsssss...daca stie cineva un salon sa imi zica :( astept rasp pe site sau pe adresa mea de mail [email protected]^:)^ >:D<

anabella
29.05.2009, 11:38:18
sambata am fost la o nunta si m-a machiat din nou ramona chirita (pt cine nu stie, ea e chiar din slatina)

biribishpampela
29.05.2009, 11:50:33
sambata am fost la o nunta si m-a machiat din nou ramona chirita (pt cine nu stie, ea e chiar din slatina)
iti sta foarte bine!
esti tare frumusica >:D<

anabella
29.05.2009, 11:51:37
iti sta foarte bine!
esti tare frumusica >:D<

multumesc mult >:D<

giully852002
29.05.2009, 15:30:21
ptiuuu...sa nu te deochi :p
bravo ai foast foarte frumoasa :*
cat mai ia ramona pt un machiaj ca o sa am si eu o nunta in iulie ;))

emilinicole
29.05.2009, 16:08:37
fetelor sunt disperata am nunta pe 13 iunie 2009 si nu am gasit inca un salon pt coafura si machiaj in CARACAL plsssss...daca stie cineva un salon sa imi zica :( astept rasp pe site sau pe adresa mea de mail [email protected]^:)^ >:D<

cel mai bine cred ca e sa iei pe cineva din slatina, craiova..si platesti transportul.daca nu gasesti in Caracal, nu stiu ce alta soluti ai:(

anabella
29.05.2009, 18:18:47
ptiuuu...sa nu te deochi :p
bravo ai foast foarte frumoasa :*
cat mai ia ramona pt un machiaj ca o sa am si eu o nunta in iulie ;))

merci mult >:D< :">
mie nu mi-a luat nimic, m-a machiat gratis pt ca am "promovat-o", ca sa zic asa :D
dar cred ca e 20 euro, cat un machiaj de proba.

Kitthcat
05.06.2009, 08:35:15
Buna fetele !
Am vazut discutia voastra si la randul meu sunt intr-o dilema in ceea ce priveste coafura si machiajul pentru nunta !
La salonul Medeea nu am mers niciodata si stiind k ar fi mai "pus sus " sa zic asa as putea gasii fete care sa ma faca mumoasa in ziua nuntii. Doar trebuie sa stralucim, nu :) ?

Si eu stau mai mult prin Bucuresti cu serviciul, facultatea ... dar sper ca la Medeea sa gasesc ce imi doresc . O sa merg la o proba acolo dar chestia e ca nu am dat pe net de nici un site al firmei sau un numar de telefon ceva ... asa k cel mai probabil o sa merg direct acolo. Voi stiti vreun numar de telefon ceva ?
Va pup si va doresc multa bafta !

anabella
05.06.2009, 10:52:09
Buna fetele !
Am vazut discutia voastra si la randul meu sunt intr-o dilema in ceea ce priveste coafura si machiajul pentru nunta !
La salonul Medeea nu am mers niciodata si stiind k ar fi mai "pus sus " sa zic asa as putea gasii fete care sa ma faca mumoasa in ziua nuntii. Doar trebuie sa stralucim, nu :) ?

Si eu stau mai mult prin Bucuresti cu serviciul, facultatea ... dar sper ca la Medeea sa gasesc ce imi doresc . O sa merg la o proba acolo dar chestia e ca nu am dat pe net de nici un site al firmei sau un numar de telefon ceva ... asa k cel mai probabil o sa merg direct acolo. Voi stiti vreun numar de telefon ceva ?
Va pup si va doresc multa bafta !

sfatul meu e sa faci proba si la machiaj si la coafura, oriunde te-ai duce in slatina. si sa te programezi din timp pt nunta, cam cu 2 luni inainte, ca e nebunie si la noi in oras cand vine vorba de aranjat
de la medeea se pare ca nu exista nici pe net vreun numar de telefon

DENYSSA_ELY
10.06.2009, 20:17:13
sambata am fost la o nunta si m-a machiat din nou ramona chirita (pt cine nu stie, ea e chiar din slatina);;) ce draguta esti....hm si nu ne spui si noua cum reusim sa luam legatura cu ramona ca se pricepe...adica na..a avut si model fain...

anabella
11.06.2009, 10:59:17
;;) ce draguta esti....hm si nu ne spui si noua cum reusim sa luam legatura cu ramona ca se pricepe...adica na..a avut si model fain...

merci frumos :*
pai daca dai cautare pe google dupa numele ei gasesti adresa de mail si nr de telefon. e foarte amabila si raspunde inclusiv la mailuri
are si site si vezi acolo o gramada de poze

bubu_ruza
19.06.2009, 22:38:06
Buna foste si viitoare miresici din Slatina!
Nu mai scrie nimeni sfaturi si recomandari pentru machiaj si coafura pentru nunta in Slatina? Sunt plecata de mult din Slatina si sunt rupta de acest subiect insa am mare nevoie pentru marele eveniment din septembrie.
Va rogggg helpppp!!!

eu cred ca am noroc in privinta asta deoarece ma va coafa verisoara mea care se pricepe de minune si la machiat este ff ok, si vine si acasa lucreaza la un coafor in Slatina habar am deoarece vin rar acasa....... o sa o pun zilele acestea sa faca o proba pe mine acum o luna mi-a luat varfurile si a zis ca mai trebuie sa-mi creasca sa-mi poata face ce vreau eu.... abia astept :-*

cristinika25
07.07.2009, 19:54:52
pentru miresicile din 2010,am sunat la Ramona Chirita make-up artist cea care venea si in Slatina si din pacate mi-a spus ca este f ocupata aici in Bucuresti si nu mai ajunge sub nici o forma in Slatina...imi pare atat de rau...

emilinicole
03.09.2009, 15:45:25
Buna fetelor,

sambata trecuta a avut nunta cumnata mea, si ne-am programat pentru machiat si coafura la salonul Mario, e pe langa scoala numarul 5.
ea coafura si machiaj mireasa, eu machiaj normal.am fost foarte multumite de ce a iesit, vreau sa spun ca ne-a machiat dimineata la 8 si a doua zi, la 7 dimineata eram inca ok.Tipa care ne-a makiat se numeste Claudia, nu stiu daca ati auzit de salon, sau de ea, dar eu zic sa va faceti o proba.preturile sunt mici, mie mi-a luat 30 pe machiaj(eu m-am machiat special, a fost un fel de proba sa stiu daca o iau la mine la nunta;) ), iar ei pe machiajul si coafura ei 170(60 makiaj si 110 coafura).

anabella
03.09.2009, 16:02:22
pai si poze?
ca sa-si faca si fetele o idee

emilinicole
03.09.2009, 17:37:51
pai si poze?
ca sa-si faca si fetele o idee

:))))
pai inca nu am, cum o sa am, o sa pun(knd le scoate miresica)

cristinika25
15.09.2009, 10:20:55
:))))
pai inca nu am, cum o sa am, o sa pun(knd le scoate miresica)

astept si eu cu nerabdare pozele,sa nu ne uiti

emilinicole
16.09.2009, 10:57:37
uite pozele..sper ca se vede bine, le-am si micsorat ca nu se atasau..aici deja trecusera cam 5 ore de cand ne machiase...

va pup si o zi frumoasa!

anabella
16.09.2009, 11:34:46
se vede, se vede :)
v-a facut frumos si a si rezistat, daca zici ca trecusera 5 ore.
sunteti 2 frumoase!:-p

emilinicole
16.09.2009, 11:53:29
se vede, se vede :)
v-a facut frumos si a si rezistat, daca zici ca trecusera 5 ore.
sunteti 2 frumoase!:-p

multumim. ..:">.vreau sa zic ca pentru cat am dat e ft bine...si pe caldurile alea(35 de grade erau) a rezistat cu brio.

cristinika25
16.09.2009, 12:31:41
uite pozele..sper ca se vede bine, le-am si micsorat ca nu se atasau..aici deja trecusera cam 5 ore de cand ne machiase...

va pup si o zi frumoasa!

foarte frumoase!
felicitari,intr-adevar aratati f bine

emilinicole
16.09.2009, 12:35:03
foarte frumoase!
felicitari,intr-adevar aratati f bine

Multumim:)

mai, ideea e ca eu chiar o recomand pe tipa, mie mi-a placut ce a facut...desi sincer, am fost reticienta la inceput, dar a iesit ft bine:)

anabella
16.09.2009, 12:40:01
multumim. ..:">.vreau sa zic ca pentru cat am dat e ft bine...si pe caldurile alea(35 de grade erau) a rezistat cu brio.

pe unde e salonul ei?

emilinicole
16.09.2009, 14:42:41
pe unde e salonul ei?

Nu e al ei, ea doar lucreaza acolo. e pe langa nr 5, in spate la nr 5 de fapt.pe o cheama claudia.

floriana2107
17.09.2009, 09:19:45
Nu e al ei, ea doar lucreaza acolo. e pe langa nr 5, in spate la nr 5 de fapt.pe o cheama claudia.

stiu si eu unde e pt ca trec pe langa salon cand ma duc la serviciu e pe strada libertatii langa vlad construct sau langa locul de joaca pt copii de langa scoala nr 5

madalinapol
09.10.2009, 18:30:38
FETELOR UNDE POT SA OBTIN SI EU NISTE SPRANCENE DE INVIDIAT SI NU FFF SCUMP?k MI-AM CUMPARAT UN CREION DE SPRANCENE SI PARCA AR FI DATE CU ACUARELA....(:|

adriana_nunta
09.10.2009, 21:15:44
FETELOR UNDE POT SA OBTIN SI EU NISTE SPRANCENE DE INVIDIAT SI NU FFF SCUMP?k MI-AM CUMPARAT UN CREION DE SPRANCENE SI PARCA AR FI DATE CU ACUARELA....(:|

parerea mea e ca natural arata intotdeauna cel mai bine, cel putin asta e parera mea si nu folosesc accesorii din astea, sa nu ma crdeti de moda veche, nu creau sa va suparati pe mine dar fiecare cu gustul sau

madalinapol
17.10.2009, 15:30:50
Puteti sa imi spuneti daca ramona chirita lucreaza si in slatina si cam ce preturi are?fetele care au lucrat cu ea...

anabella
17.10.2009, 23:56:52
daca te programezi din timp la ea, poate mai vine in slatina, dar in ultimul timp stiu ca e destul de incarcata in bucuresti si n-a mai luat mirese la noi in oras.
cat despre preturi cauta pe google cu numele ei si gasesti site-ul unde sunt toate informatiile necesare + poze

cristinika25
18.10.2009, 09:45:40
Puteti sa imi spuneti daca ramona chirita lucreaza si in slatina si cam ce preturi are?fetele care au lucrat cu ea...

eu am sunat la ea acum cateva luni pt nunta noastra in mai 2010 si mi-a raspuns ca nu mai vine in slatina,ca este f ocupata in Bucuresti,poti incerca si tu,cine stie,poate intre timp si-a schimbat preferintele...

madalinapol
18.10.2009, 13:40:27
o sa incerc...nr de tel este cel de pe site-ul ei,nu??Oricum eu vroiam sa stiu asa pt viitor...

cristinika25
19.10.2009, 08:53:05
o sa incerc...nr de tel este cel de pe site-ul ei,nu??Oricum eu vroiam sa stiu asa pt viitor...

da nr e cel de pe site,iar pretul e 100 euro

madalinapol
20.10.2009, 14:25:00
k ms mult!

cristinika25
05.01.2010, 09:32:44
Stiti ceva despre un centru spa isi spun ei aquarium spa center undeva pe blvd. Titulescu.Eu am gasit site-ul lor pe net si sunt curioasa daca a fost cineva la ei sau daca ati auzit ceva despre serviciile lor

madalinapol
07.01.2010, 17:00:02
Stiti ceva despre un centru spa isi spun ei aquarium spa center undeva pe blvd. Titulescu.Eu am gasit site-ul lor pe net si sunt curioasa daca a fost cineva la ei sau daca ati auzit ceva despre serviciile lor
Eu una nu stiu si nici nu am auzit...

anabella
07.01.2010, 17:36:23

nu e chiar pe titulescu, e in spate, langa qfort si e destul de mic, sau asa pare, de afara
eu n-am fost, dar as vrea sa merg, numai ca am senzatia ca au preturi mari

emilinicole
07.01.2010, 17:49:54
uite au si site, http://www.aquariumspa.ro/contact.html
;)

EDIT: dap......cred ca e cam scump:)))))))))

boboalexutza
08.01.2010, 20:17:35

Buna.Centrul spa este in spate la trezorerie. Machiajul este 100 E sau 4 mil, dar tot pe acolo ajungi. Centrul este superb, igiena, iar doamna Mirela Paduraru este super de treaba. Referitor la modul cum machiaza, cel mai bine ar fi sa te duci acolo fara niciun fel de jena. este foarte amabila, iti arata un book cu pers machiate de ea si asa iti faci o idee. O sa iti prezinte tot centru, dar nu la modul ca te forteaza sa te machiezi la ea. eu am fost, dar nu m-am machiat insa salonul si personalul mi-au lasat o impresie fff buna.

oricum, du-te pana acolo, nu ai nimik de pierdut

madalinapol
09.01.2010, 22:46:32
Buna.Centrul spa este in spate la trezorerie. Machiajul este 100 E sau 4 mil, dar tot pe acolo ajungi. Centrul este superb, igiena, iar doamna Mirela Paduraru este super de treaba. Referitor la modul cum machiaza, cel mai bine ar fi sa te duci acolo fara niciun fel de jena. este foarte amabila, iti arata un book cu pers machiate de ea si asa iti faci o idee. O sa iti prezinte tot centru, dar nu la modul ca te forteaza sa te machiezi la ea. eu am fost, dar nu m-am machiat insa salonul si personalul mi-au lasat o impresie fff buna.

oricum, du-te pana acolo, nu ai nimik de pierdut
Pai nu e chiar asa scump....dar macar sa merite k daca e asa nu o mai caut pe ramona chirita!

boboalexutza
10.01.2010, 17:25:38
Pai nu e chiar asa scump....dar macar sa merite k daca e asa nu o mai caut pe ramona chirita!

Mirela Paduraru a facut cursuri de specialitate parca la Paris- nu stiu sigur, dar acum depinde daca este pe gustul tau. De exemplu, Nick Barna este make up artist la Maybelline New York insa mie nu-mi place deoarece machiaza prea strident, iar la nunta trebuie un machiaj mai discret- parerea mea.
Daca vrei nr Mirelei Paduraru da-mi un pm si ti-l trimit.
Dar cel mai bine este sa te duci personal sa vezi book ul. Sunt si machiaje de seara si de mireasa in album.
Eu am vorbit cu altcineva, dar sambata fac un machiaj de proba.
O sa va spun dupa aceea cum a iesit.

cristinika25
11.01.2010, 11:08:08
Va multumesc mult pt ajutor
Am fost sambata la Slatina si am vrut sa mergem sa vorbim cu dna Mirela Paduraru numai ca sambata si duminica lucreaza doar cu programari
Oricum imi voi face o programare si am sa merg la o proba,ca alta optiune nu am.

boboalexutza
11.01.2010, 20:34:03
n-ai pt ce. daca mai aflam ceva nou te anuntam.;-)

catimkr
20.01.2010, 08:47:25
Va multumesc mult pt ajutor
Am fost sambata la Slatina si am vrut sa mergem sa vorbim cu dna Mirela Paduraru numai ca sambata si duminica lucreaza doar cu programari
Oricum imi voi face o programare si am sa merg la o proba,ca alta optiune nu am.

Buna fetelor ,pe mine m-a machiat Mirela la cununie,la nunta si la botezul fetitei mele. Mie imi place machiajul mai natural,dar sa se vada in poze frumos ,in realitate tot pare mai strident. Eu sunt multumita,daca va duceti la ea o sa ma vedeti in book.Va trimit si poze mai tarziu.

Deiutza_22
20.01.2010, 13:34:53
buna fetelor,
Stiti cumva pe cineva care se pricepe la machiaj? De preferat din Bucuresti! Imi puteti spune cateva recomandari sau saloane?

multam!!!!

boboalexutza
20.01.2010, 15:58:47
buna fetelor,
Stiti cumva pe cineva care se pricepe la machiaj? De preferat din Bucuresti! Imi puteti spune cateva recomandari sau saloane?

multam!!!!
Din Bucuresti, Nick Barna.
Am nr lui.
Este make up artist la Maybeline

boboalexutza
20.01.2010, 15:59:53
buna fetelor,

multam!!!!

si mai este o tipa miki puran, tot din bucuresti. nr ei nu-l am, dar il gasesti pe net

madalinapol
20.01.2010, 16:12:17
Buna fetelor ,pe mine m-a machiat Mirela la cununie,la nunta si la botezul fetitei mele. Mie imi place machiajul mai natural,dar sa se vada in poze frumos ,in realitate tot pare mai strident. Eu sunt multumita,daca va duceti la ea o sa ma vedeti in book.Va trimit si poze mai tarziu.
Chiar as vrea sa vad niste poze...nici eu nu sunt adepta unui machiaj strident in ziua nuntii,dar nici prea sters cum am mai vazut la unele mirese!

catimkr
20.01.2010, 20:30:28
Chiar as vrea sa vad niste poze...nici eu nu sunt adepta unui machiaj strident in ziua nuntii,dar nici prea sters cum am mai vazut la unele mirese!

Uitandu-ma acum pe poze, imi dau seama ca machiajul nu se vede prea bine, din cauza fotografilor.

Deiutza_22
20.01.2010, 21:02:33
Din Bucuresti, Nick Barna.
Am nr lui.
Este make up artist la Maybeline

Mersi frumos!!! O sa ma uit pe net sa vad ce gasesc!;-)

madalinapol
22.01.2010, 17:21:44
Uitandu-ma acum pe poze, imi dau seama ca machiajul nu se vede prea bine, din cauza fotografilor.

Ai fost f frumoasa.Am trecut-o pe mirela pe locul in lista mea...:DCat te-a costat machiajul????

catimkr
22.01.2010, 18:38:01
Ai fost f frumoasa.Am trecut-o pe mirela pe locul in lista mea...:DCat te-a costat machiajul????

Mersi ,am dat tot 100 euro, cum e si acum,numai ca era euro mai mic.

madalinapol
22.01.2010, 19:57:54
Mersi ,am dat tot 100 euro, cum e si acum,numai ca era euro mai mic.
Dap..ms mult!

boboalexutza
24.01.2010, 22:30:47
Mersi frumos!!! O sa ma uit pe net sa vad ce gasesc!;-)
Daca iti place nick, iti dau eu nr lui. Te gandesti.

miha2310
26.01.2010, 23:26:35
Ceau fetelor,
Si pe mine la nunta si cununia civila m-a machiat Mirela. A iesit superb, si asta au demonstrat-o si complimentele pe care le-am primit. Pentru ca in final asta conteaza, cum te vad ceilalti, multe dintre noi nefiind obisnuite cu un machiaj mai strident.
Si sprancenele tot Mirela mi le-a facut, abia astept sa merg la Slatina sa ma programez iar pentru un pensat profi.
V-am atasat si cateva poze sa va faceti o parere.

O seara faina!

miha2310
26.01.2010, 23:41:34
Ceau fetelor,
Si pe mine la nunta si cununia civila m-a machiat Mirela. A iesit superb, si asta au demonstrat-o si complimentele pe care le-am primit. Pentru ca in final asta conteaza, cum te vad ceilalti, multe dintre noi nefiind obisnuite cu un machiaj mai strident.
Si sprancenele tot Mirela mi le-a facut, abia astept sa merg la Slatina sa ma programez iar pentru un pensat profi.
V-am atasat si cateva poze sa va faceti o parere.

O seara faina!

Nu am reusit sa atasez pozele la mesaj, sunt prea mari. Insa le-am atasat in albumul meu. Sper sa se vada.

anabella
27.01.2010, 10:24:33
la ce salon lucreaza mirela?
voi avea si eu nevoie de cineva pentru botez si ramona chirita nu mai ia cliente in slatina, pentru ca e prea ocupata in bucuresti. asa ca sunt pe dinafara si am nevoie de cineva cu adevarat bun, in slatina

miha2310
27.01.2010, 10:40:34
la ce salon lucreaza mirela?
voi avea si eu nevoie de cineva pentru botez si ramona chirita nu mai ia cliente in slatina, pentru ca e prea ocupata in bucuresti. asa ca sunt pe dinafara si am nevoie de cineva cu adevarat bun, in slatina
Neatza,
Mirela are salonul ei undeva pe Nicolae Titulescu (nu stiu exact adresa) se numeste Aquarium SPA Center.
O zi "calduroasa"!

anabella
27.01.2010, 13:22:14
ah da, știu pe unde vine. mulțumesc de info. o s-o caut și eu când va veni vremea.
apropo, botezul îl voi face cred în noiembrie, e prea târziu să vorbesc cu ea cu 2-3 luni înainte?

catimkr
27.01.2010, 13:43:18
ah da, știu pe unde vine. mulțumesc de info. o s-o caut și eu când va veni vremea.
apropo, botezul îl voi face cred în noiembrie, e prea târziu să vorbesc cu ea cu 2-3 luni înainte?

Felicitari!! vad ca o sa fi mamica. N-ai idee ce perioada frumoasa te astepta. sper sa ai o sarcina usoara si fara probleme. Eu am o printesica de 6 luni,care trebuie decat sa se uite spre mine si mi se umple sufletul de fericire.

anabella
27.01.2010, 14:05:32
mulțumesc din suflet, abia aștept să experimentez tot ceea ce urmează și să mă bucur de fiecare zi din restul vieții mele de mămică :">

apropo, am văzut pozele tale și mirela te-a machiat foarte frumos. mi-a plăcut la nebunie ce-a ieșit. tu cum ai stabilit cu ea să te aranjeze, ai contactat-o cu mult timp înainte?

catimkr
27.01.2010, 14:18:52
mulțumesc din suflet, abia aștept să experimentez tot ceea ce urmează și să mă bucur de fiecare zi din restul vieții mele de mămică :">

apropo, am văzut pozele tale și mirela te-a machiat foarte frumos. mi-a plăcut la nebunie ce-a ieșit. tu cum ai stabilit cu ea să te aranjeze, ai contactat-o cu mult timp înainte?

O sa vezi...,tot ce o sa ai nevoie de acum incolo ,este sa fie bebe sanatos si nu o sa mai conteze altceva. Daca faci botezul in noiembrie ai mai multe avantaje,pt ca se termina sezonul nuntilor gasesti restaurant liber si e foarte probabil sa fie libera si Mirela. Cel mai bine vorbesti cu ea si o intrebi cu cat timp inainte poti sa te programezi.Am nr daca vrei

catimkr
27.01.2010, 14:23:11

La restaurant te-ai gandit? vezi ca la Bulevard au facut o extindere a salii care poate fi folosita si separat. e simpla ,draguta si are mese rotunde.

angel4you
27.01.2010, 15:08:17

va pup si o zi frumoasa!

Cunosc si eu o tipa Claudia care machiaza bine,nu prea mai stiu cum sa dau de ea.
Imi poti spune cum arata,cam ce varsta are...sa vad daca este aceeasi?:">
ms

anabella
27.01.2010, 22:05:54
La restaurant te-ai gandit? vezi ca la Bulevard au facut o extindere a salii care poate fi folosita si separat. e simpla ,draguta si are mese rotunde.

chiar la bulevard m-am gândit, pentru că e peste stradă de ai mei și mai la îndemână și pentru noi. plus că au separeuri pentru ceva micuț, cam de 50 persoane, cât ne dorim noi. și din câte știu, nici nu impun firma de decorațiuni, așa cum am avut neplăcuta surpriză la nunta mea
aș vrea numărul mirelei, dacă mi-l poți da prin PM, mulțumesc :*

madalinapol
09.02.2010, 15:27:35
Puteti sa imi recomandata pe cineva care sa se "ocupe" putin si de tenul meu,dar sa nu fie la preturi de te doare capul?Nu am cine stie ce probleme,dar parca as vrea k in ziua nuntii sa fie si el "frumos" si "luminos";)) ...intelegeti voi!;-)

boboalexutza
18.02.2010, 22:10:49
Puteti sa imi recomandata pe cineva care sa se "ocupe" putin si de tenul meu,dar sa nu fie la preturi de te doare capul?Nu am cine stie ce probleme,dar parca as vrea k in ziua nuntii sa fie si el "frumos" si "luminos";)) ...intelegeti voi!;-)
Tot la Mirela Paduraru.250 lei
Sau la salon Silhoute- aproape de gara-aprox 150 lei

madalinapol
19.02.2010, 22:55:43
Azi mi-am facut programare la tipa aia din spate de la cec...am vazut eu recomandari...si abia astept sa vad ce o sa iasa!!(sper k nu o sa vin plangand acasa))o:-)

madalinapol
20.02.2010, 15:06:49
Azi mi-am facut programare la tipa aia din spate de la cec...am vazut eu recomandari...si abia astept sa vad ce o sa iasa!!(sper k nu o sa vin plangand acasa))o:-)
E super de treaba..si m-a tuns si bine!Imi place!!

anabella
20.02.2010, 20:21:26
E super de treaba..si m-a tuns si bine!Imi place!!

era imposibil să nu-ți placă ce face și să nu pleci de acolo cu o impresie bună. e o tipă de nota 10. și ca om și ca stilist

madalinapol
20.02.2010, 20:53:09
era imposibil să nu-ți placă ce face și să nu pleci de acolo cu o impresie bună. e o tipă de nota 10. și ca om și ca stilist
Da,si l-am cunoscut si pe baietelul ei,care e un dulce!Am vb mult cu ea si chiar i-am spus k am ajuns la ea dupa ce am citit de salonul ei pe miresici!!!=))

anabella
21.02.2010, 09:59:27
îl știu și eu pe cel mic, e tare scump și deștept :)
i-am spus și eu danei mai demult că am vorbit de ea pe miresici și că i-am mai trimis fete la coafor :x, pentru că lucrează bine și ieftin și e păcat să nu știe mai multă lume de ea

madalinapol
21.02.2010, 14:26:54
i-am spus și eu danei mai demult că am vorbit de ea pe miresici și că i-am mai trimis fete la coafor :x, pentru că lucrează bine și ieftin și e păcat să nu știe mai multă lume de ea
Da,sa stii,e astfel "pozitionata" incat dai de ea numai daca stii!!!:))

boboalexutza
24.02.2010, 21:45:25
De Ina Ungureanu ce stiti? Ca make up artist, aveti idee cum este?

floriana2107
07.04.2010, 09:46:04

Ana tu te-ai coafat pentru nunta la Dana de la Elena Stile( spate cec)?

anabella
07.04.2010, 10:49:19
da, am rămas clientă fidelă și după nuntă

miculnor
07.04.2010, 16:11:37

Servus Mony ,
Poti sa imi dai si mie nr de telefon ale doamnei Gina , cea care te-a machiat pt nunta si cel al doamnei Dana, cea care ti-a aranjat parul?
Multumesc mult (*)

miculnor
07.04.2010, 16:32:14
Eu m-am programat la Medeea care dupa parerea mea e cel mai bun salon si fetele sunt profesioniste toate.O sa imi fac o coafura simpla fara coc doar putin prins si ondulat. Pupici miresici

Servus Sorina,

Cum a fost pana la urma coafura realizata la Medeea? A iesit fain ? A rezistat sarbelor ? :P
Mersi fain pentru raspuns :)

gyorgy
07.04.2010, 21:42:23
buna fetelor puteti sa imi ziceti si mie cum lucreaza fetele de la salon blondy ptr ca nu stiu la ce salon sa merg ?:(:([-o<

andreina_ilies
09.04.2010, 16:43:20
Servus Mony ,
Poti sa imi dai si mie nr de telefon ale doamnei Gina , cea care te-a machiat pt nunta si cel al doamnei Dana, cea care ti-a aranjat parul?
Multumesc mult (*)

si eu vreau nr dnei gina [-o< ms anticipat

miculnor
09.04.2010, 18:50:30
nu l-am primit :( inca.....

floriana2107
12.04.2010, 08:47:35
nu l-am primit :( inca.....

Dana are salonul in spate la cecul mare se numeste elena stile e la parterul unui bloc

anabella
16.06.2010, 11:07:09
aștept să ne spună vio unde s-a machiat, mie poza asta mi-a plăcut la nebunie și am zis s-o postez și aici pentru că mi se pare un machiaj frumos, care i-a pus în evidență trăsăturile superbe!

floriana2107
16.06.2010, 13:45:42
aștept să ne spună vio unde s-a machiat, mie poza asta mi-a plăcut la nebunie și am zis s-o postez și aici pentru că mi se pare un machiaj frumos, care i-a pus în evidență trăsăturile superbe!
Chiar este frumos machiata. Cine este ea ca nu retin

floriana2107
16.06.2010, 13:49:02
Chiar este frumos machiata. Cine este ea ca nu retin
Gata acum am vazut pe celalalt topic cine este vio. Asteptam raspunsul ei in legatura cu machiajul dar si cu coafura.

angel4you
16.06.2010, 18:38:17
Gata acum am vazut pe celalalt topic cine este vio. Asteptam raspunsul ei in legatura cu machiajul dar si cu coafura.

Ma bucur enorm sa vad ca va place coafura si machiajul :))
M-am coafat la Claudia,mama ei are salon langa Scoala nr.5,se numeste Mario...sicer am avut mari emotii cu coafura si machiajul si in ea am avut incredere.
Machiajul este opera nasei mele care este o artista...din pacate nu are un salon dar machiaza acasa si are produse profesionale,pe mine m-a machiat dimineata si m-a tinut pana a doua zi .
Va pot da nr de telefon daca sunteti interesate :D

lorena18
17.06.2010, 21:56:18
Ma bucur enorm sa vad ca va place coafura si machiajul :))
M-am coafat la Claudia,mama ei are salon langa Scoala nr.5,se numeste Mario...sicer am avut mari emotii cu coafura si machiajul si in ea am avut incredere.
Machiajul este opera nasei mele care este o artista...din pacate nu are un salon dar machiaza acasa si are produse profesionale,pe mine m-a machiat dimineata si m-a tinut pana a doua zi .
Va pot da nr de telefon daca sunteti interesate :D
imi place cum esti pensata.forma sprancenelor.sunt foarte frumos si bine conturate.ai avut si creion p ele?

anabella
18.06.2010, 14:08:48
pentru bertha. astea sunt câteva poze de la nunta mea, cu machiajul realizat de ramona chiriță și cu coafura realizată de dana (tot la ea m-am și vopsit, cu 3 zile înainte de nuntă, eu sunt brunetă de fel, foarte brunetă :D ), care actualmente lucrează pe cont propriu, la un salon în spate la CEC

machiaj și coafură civilă:

anabella
18.06.2010, 14:20:32
machiaj și coafură nuntă:

bertha_
18.06.2010, 14:48:24
anabella, foarte frumos:)
doamne, ce draguta esti :x

eu vreau o singura coafura pentru la anul.
am parul lung pana la jumatatea spatelui si blond, destul de ondulat de la natura.
poza de la avatarul meu e veche de 3 ani si parul era intins cu placa.

pentru nunta as vrea o coafura simpla si lejera, cu parul lasat liber pe spate, coafat la perie si eventual prinse doua suvite in varful capului cu 2 trandafiri mici, albi.

machiajul l-as vrea foarte translucid, luminos, cu ochii machiati mai pronuntat (gen smokey eyes) si buzele mai nude, un roz pal.

ceva de genul asta:
http://www.dollmyface.com/wp-content/uploads/2009/05/aishwarya_rai-makeup1.jpg

anabella
18.06.2010, 15:10:48
nu-mi afișează poza, intră imediat pe amazon când încerc să deschid link-ul. o mai pui odată, te rog?

merci pt complimente, eu am vrut ceva f puternic, tocmai din cauza faptului că am ochii închiși, tenul la fel și mă pride bine rujul roșu. s-a potrivit cu buchetul, singurele pete de culoare :)

uite cum a fost nașa mea făcută, a avut o singură coafură făcută la ora 15, care i-a rezistat până dimineața (tot la dana). și mie la civilă și ei, ni l-a întors din placă