PDA

Versiunea completa : Cocarde sau marturii?

biribishpampela
03.04.2008, 13:53:59
Ce alegeti pentru nunta? Cocarde sau marturii?
Eu am ales marturii pentru invitati si cocarde din flori naturale pentru mire, nasi si socri. Ce parere aveti? Cunosc persoane care pun si cocarde si marturii pentru toata lumea.

only_mony
04.04.2008, 11:03:25
hmmmmm....eu ma gandeam sa le iau pe amandoua...si flori naturale(trandafiri albi pt nasi si mire)...dar stiti care-i problema mea?ca sincera sa fiu nu stiu cat apreciaza cei ce vin aceste mici atentii:-< .....referitor la marturii.....voi ce alegeti?v-ati gandit?eu ma gandisem la batonase cu arome naturale (gen batoane de vanilie, de scortisoara, de nucsoara etc. naturale) si cate o lumanarica parfumata...sau daca nu saculeti cu pietricele decorative (aurii, ca sa se asorteze cu tema nuntii)...voi ce faceti?

garigabi
04.04.2008, 16:33:27
noi o sa punem cocarde din flori naturale numai rudelor apropiate si marturii pt.ceilalti invitati!marturia pt.femei o sa fie o cutiuta de bijuterii in forma de inima,iar pt.barbati ne mai gandim!;-)

only_mony
04.04.2008, 16:54:15
cat te-a costat acea casetuta pt femei?ca suna foarte bine ideea.....:"> detalii pls si poate ai si o mica pozisoara...;))

garigabi
04.04.2008, 17:16:31
cat te-a costat acea casetuta pt femei?ca suna foarte bine ideea.....:"> detalii pls si poate ai si o mica pozisoara...;))
avem o cunostiinta care are un catalog cu diverse obiecte promotionale si asa am gasit cutiuta aia!o sa ne coste cam 2 euro,dar ne-a facut super discount!noi am comandat 150 de bucati!

only_mony
04.04.2008, 17:23:44
foarte frumoase sunt....:x

Ellutza09
06.04.2008, 21:46:45
Eu o sa pun si cocarde din flori naturale si marturii...

biribishpampela
07.04.2008, 10:20:22
noi o sa avem cocarde din flori naturale pentru mire, nasi si socri iar pentru restul invitatilor am cumparat marturii albe cu fir auriu (alb si auriu sunt culorile nuntii) si vom pune in ele arahide. apoi le vom personaliza, le vom atasa carton auriu pe care vom scrie numele nostru si data nuntii.

anabella
07.04.2008, 11:26:17
noi tot asa punem, flori naturale pt miri, parinti si nasi, iar pt restul invitatilor doar marturii
nu de alta, dar am fost si eu domnisoara de onoare si am gaurit destule haine de ocazie cu boldurile :D
si nu vreau sa ma injure apoi invitatii ca le-am distrus hainele

only_mony
07.04.2008, 20:48:43
o daaa.....eu imi trimit domnisoarele la sala sa faca muschi la mana ca sa se specializeze in gaurit costume....=))

anabella
23.04.2008, 07:30:55
aseara mi-am achizitionat pungi de batoane de scortisoara pt marturii. le-am luat de la cineva care se ocupa cu asa ceva si am iesit bine si la bani. acum ramane sa ma apuc de treaba, sa tai batoanele si sa le pun briz-brizuri. dar asa o voi face prin iulie cred, ca n-are rost sa ma grabesc. asa ca am renuntat la alt gen de marturii, ca nu ne permite bugetul sa platim 12-15 mil numai pe marturii pt 300 oameni.

apropo fetelor, m-am interesat si cica marturia se pune de persoana, nu de familie, asa cum am mai auzit pe la diversi...

only_mony
23.04.2008, 15:03:09
daaaaaaa....si eu la fel vreau...dar vreau si de-alea de vanilie....eu am zis ca iau kotany....tu de la cine le-ai luat?poti intreba daca are cumva si vanilie?ca am vazut intr-o zi in hypermarket dar nu m-am uitat ca aeriana la firma si acum ma tot holbez la mirodenii si n-am mai vazut:-SS sunt si modele frumoase de fundite si alte alea pentru ele....si pt baieti?sau le iei tuturor la fel?au ma mai gandeam sa le agat un mic biletel gen pergament cu un citat de dragoste faimos si sub el numele meu si al iubitului meu si data nuntii....

anabella
23.04.2008, 15:48:09
nu are si vanilie, din pacate.
eu pun la toata lumea la fel, pt ca nu vreau sa le incurc apoi, sa stau sa numar cate femei vin, apoi cati barbati, sa nu-mi ajunga, etc. pun la toti la fel, fac mai multe si cu asta-basta

only_mony
23.04.2008, 16:04:54
ma interesezz eu la o tipa care zicea ca stie pe unde se gasesc de-astea de vanilie...sa vedem ce iese...te tin la curent daca te intereseaza....

garigabi
24.04.2008, 00:45:59
aseara mi-am achizitionat pungi de batoane de scortisoara pt marturii. le-am luat de la cineva care se ocupa cu asa ceva si am iesit bine si la bani. acum ramane sa ma apuc de treaba, sa tai batoanele si sa le pun briz-brizuri. dar asa o voi face prin iulie cred, ca n-are rost sa ma grabesc. asa ca am renuntat la alt gen de marturii, ca nu ne permite bugetul sa platim 12-15 mil numai pe marturii pt 300 oameni.

apropo fetelor, m-am interesat si cica marturia se pune de persoana, nu de familie, asa cum am mai auzit pe la diversi...
bravo tie,ai scapat de-o grija!si cu bani putini!!!:De cea mai buna solutie!
te pupik!!!

garigabi
24.04.2008, 00:53:19
si eu am auzit ca se pune o marturie de persoana,dar fiecare face cum vrea si cum poate!va pup!!!

anabella
24.04.2008, 07:50:52
bravo tie,ai scapat de-o grija!si cu bani putini!!!:De cea mai buna solutie!
te pupik!!!

pai am constatat ca din pacate bugetul de nunta nu ne permite alt gen de marturii, mai ales ca toate nimicurile astea noi le-am platit pana acum si nu am fi facut fata la mai mult. avand in vedere ca trebuie sa ne mai luam si verighetele si hainele lui... :-w

Ellutza09
24.04.2008, 13:07:55

Pai da marturia se pune de persoana nu de familie,la fel si cardurile de masa, doar plicurile de bani se pun de familie...:*

anabella
24.04.2008, 13:11:38
Pai da marturia se pune de persoana nu de familie,la fel si cardurile de masa, doar plicurile de bani se pun de familie...:*

asa stiam si eu, dar mai auzisem diferite variante in ultimul timp
oricum pe la noi prin slatina e relativ noua moda cu marturiile si nu prea stie toata lumea ce sunt alea. asadar, daca ar lipsi, nu s-ar supara nimeni

Ellutza09
24.04.2008, 13:15:53
asa stiam si eu, dar mai auzisem diferite variante in ultimul timp
oricum pe la noi prin slatina e relativ noua moda cu marturiile si nu prea stie toata lumea ce sunt alea. asadar, daca ar lipsi, nu s-ar supara nimeni
Orcim este frumos sa ai marturii...oferi invitatilor o amintire...:*

fevronia
24.04.2008, 13:34:54
salutare miresici.eu m-am gandt sa cumpar marturiile dar cand am vazut pretul.....:-" la care a mea surioara m-a provocat sa le facem singure.:-? azi am cumparat tull,am sa iau migdale glazurate si carton auriu pe care va fi scris data nuntii, numele noastre si cate un motto si legate cu panglica aurie si gata marturia si ajung mult mai ieftin si am si satisfactia ca le-am facut cu mana mea.:)
spor la pregatiri.

Ellutza09
24.04.2008, 13:46:46
salutare miresici.eu m-am gandt sa cumpar marturiile dar cand am vazut pretul.....:-" la care a mea surioara m-a provocat sa le facem singure.:-? azi am cumparat tull,am sa iau migdale glazurate si carton auriu pe care va fi scris data nuntii, numele noastre si cate un motto si legate cu panglica aurie si gata marturia si ajung mult mai ieftin si am si satisfactia ca le-am facut cu mana mea.:)
spor la pregatiri.
Noi nu avem timp sa le facem si nici indemanare...dar daca voi reusiti foarte bine...o sa aveti satisfactia ca a-ti muncit singuri la ele

anabella
25.04.2008, 07:52:44
ma interesezz eu la o tipa care zicea ca stie pe unde se gasesc de-astea de vanilie...sa vedem ce iese...te tin la curent daca te intereseaza....

sa ma tii si pe mine la curent, ca ma gandeam acum ce-ar fi sa pun un baton de scortisoara si unul de vanilie in marturie. cred ca ar iesi o betie a simturilor olfactive :))

madalina_lunganu
02.07.2009, 14:25:52
:-\ eu ma luat doar cocarde si la marturii ma gandesc sa le fac sau sa le cumpar ce parere aveti cum e mai avantajos?

anabella
02.07.2009, 15:07:41
de obicei iesi mai avantajos sa ti le faci tu
eu asa am procedat

cristinika25
07.07.2009, 13:53:01
ce parere aveti ,e buna ideea de a oferi drept marturie doamnelor cate un evantai?

anabella
07.07.2009, 15:45:53
avand in vedere ca faci nunta in mai cand deja incep caldurile, iar la bulevard spatiul e destul de mic si se face imediat cald, o sa pice la fix pentru doamne

cristinika25
07.07.2009, 18:59:14
avand in vedere ca faci nunta in mai cand deja incep caldurile, iar la bulevard spatiul e destul de mic si se face imediat cald, o sa pice la fix pentru doamne

da,sper sa fie apreciata ideea,oricum deocamdata suntem doar la faza de idei.
Noi speram ca pana la anul sa termine cu extinderea restaurantului,poate nu vom sta inghesuiti,cand am fost pt a semna contractul asa au zis,ca va fi gata....acum vedem cum ne-o fi norocul

floriana2107
30.07.2009, 15:24:05
ce parere aveti ,e buna ideea de a oferi drept marturie doamnelor cate un evantai?

am fost si eu la o nunta in iunie anul acesta si au avut evantaie si au picat la fix pentru c ala un moment dat se incalzise si au fost utile

maryloo
30.07.2009, 15:31:58
am fost la o nunta sambata acum pe 25 iulie si chiar mi-ar fi prins bine sa primesc un evantai marturie. aveau aer conditionat, dar cand se strange lumea si mai si dansezi...adio aer :)) . norocum meu ca la biserica m-am intalnit cu bunica mea si i-am confiscat evantaiul :D

emilinicole
30.07.2009, 15:53:40
am fost si eu la o nunta in iunie anul acesta si au avut evantaie si au picat la fix pentru c ala un moment dat se incalzise si au fost utile

Buna,

Si daca doamnelor le luam evantaie, domnilor ce le luam?
K nu prea pot sa imi dau seama ce ar merge daca la femei luam evantaie.

va pup si spor la toate cele!

floricel_10
29.09.2009, 11:30:21
Buna,

Si daca doamnelor le luam evantaie, domnilor ce le luam?
K nu prea pot sa imi dau seama ce ar merge daca la femei luam evantaie.

va pup si spor la toate cele!

Putem sa le dam trabucuri la domni :D

Uite eu am mai gasit un site cu marturii super dragute si ... dulci.
http://www.ciocolaterie.ro/botez.php?idx=1&titlex=bnVudGk=

Tabletele de ciocolata mi se par super dragute si ieftine. Iar cutioarele alea in care sunt puse putem sa le facem noi. Am gasit pe aici pe forum multe sabloane de cutiutze.

emilinicole
29.09.2009, 15:15:44
Putem sa le dam trabucuri la domni :D

Uite eu am mai gasit un site cu marturii super dragute si ... dulci.
http://www.ciocolaterie.ro/botez.php?idx=1&titlex=bnVudGk=

Tabletele de ciocolata mi se par super dragute si ieftine. Iar cutioarele alea in care sunt puse putem sa le facem noi. Am gasit pe aici pe forum multe sabloane de cutiutze.

foarte tare...serios...
sa stii k nici nu mai trebuie cutiute, ca dai cate o tableta personalizata de persoana, adik asa (http://www.ciocolaterie.ro/botez.php?idx=5&titlex=TUlOSVRBQkxFVEUgZGUgY2lvY29sYXRhIHBlbnRydSB udW50YQ==)si o pui in farfurie:)

eu deja mi-am notat:)

monyqve
26.01.2011, 14:06:27
Eu am ales s pun cocarde din flori naturale nasilor , socrilor mari & mici si sotului .. iar pt restul invitatilor cocarde artificiale .. Insa ca marturii nu stiu ce sa pun pt ca m`am plictisit de clasicii saculeti cu bomboane !! Voi cu ce ati schimbat saculetii cu bomboane ???

madalinapol
26.01.2011, 14:47:45
Eu am ales s pun cocarde din flori naturale nasilor , socrilor mari & mici si sotului .. iar pt restul invitatilor cocarde artificiale .. Insa ca marturii nu stiu ce sa pun pt ca m`am plictisit de clasicii saculeti cu bomboane !! Voi cu ce ati schimbat saculetii cu bomboane ???
eu o sa am cocarde doar pt familie, din flori naturale....iar k marturii o sa fie un fluture cu magnet intr-o cutiutza transparenta:D

Andreea671
27.01.2011, 16:01:52
Eu in plus mai iau naturale pentru sora mea si surorile lui si domnisoarele de onoare.

marrylou
23.02.2011, 15:41:15

Buna.dak vrei sa schimbi traditionalele bomboane poti incerca ceva specific anotimpului.eu de exemplu dak am nunta primavara o sa incerc ceva de genul o lumanarica cu un fluture sau gargarita atasate,si o sa le fac chiar eu.asta ar fi o idee.ma mai gandesc si iti mai zic.

girafa
11.08.2011, 20:57:08
stie careva unde gasesc si eu flori nemuritoare ptr cocarde?

comincu_floricica
12.09.2011, 17:55:14
stie careva unde gasesc si eu flori nemuritoare ptr cocarde?
in slatina gasesti in piata de zarzavaturi la tarani..cred ca si in Buc la fel..daca exista asa ceva pe acolo...

comincu_floricica
12.09.2011, 17:56:13
sambata am fost la o nunta si am primit la plecare marturii formate din mini-tort si o sticluta cu tuica superba...cred ca valoreaza mai mult decat o cocarda..eu am fost super incantata de marturii...si eu tot marturii am avut, batoane de scortisoara..

purple_light
12.09.2011, 18:28:13
foarte tare...serios...
sa stii k nici nu mai trebuie cutiute, ca dai cate o tableta personalizata de persoana, adik asa (http://www.ciocolaterie.ro/botez.php?idx=5&titlex=TUlOSVRBQkxFVEUgZGUgY2lvY29sYXRhIHBlbnRydSB udW50YQ==)si (http://www.ciocolaterie.ro/botez.php?idx=5&titlex=TUlOSVRBQkxFVEUgZGUgY2lvY29sYXRhIHBlbnRydSB udW50YQ==%29si) o pui in farfurie:)

eu deja mi-am notat:)

e genial site-ul asta, daca nu aveam deja luate marturiile clar de aici luam insa nu e totul pierdut ma gandeam sa adaug pe langa marturiile foto pe care le-am luat deja si niste tablete de ciocolata personalizate :)

cocarde o sa am doar pentru sot, nasi, socrii si parinti iar pentru domnisoarele de onoare fac unele de pus la mana.
aaa, cred ca si pentru cavalerul de onoare fac o cocarda la fel.
pentru restul invitatilor nu fac nimic, nu cred ca o sa sufere nimeni ca nu are floare in piept ;))