PDA

Versiunea completa : Invitatii de nunta in Ploiesti

mikimiki
04.04.2008, 13:49:42
fetelor mi-am luat niste invitatii foarte ieftine de la o mercerie vizavi de aroma (pe langa hale)
am dat pe ele 0.55 ron + 0.45 scrisul
am gasit pe net acelasi model dar mult mai scump( ajunge cu scrisul la 1.8 ron[-( )
invitatiile mele sunt asa ( din pacate invitatia din imagine este intoarsa invers, culoarea : alb si pe pe margine este auriu)

georgi_m
05.04.2008, 22:12:52
Sunt simple si foarte dragute! <:-P Si este un super pret! Cam asa ceva vrem si noi, fara "briz-brizuri"! Stiu si eu magazinul si am vazut ca au invitatii, dar nu am intrat in detalii!... Inca;)) :*

lumiqgirl
06.04.2008, 11:55:09
Eu mi-am luat invitatiile de la targul de nunti si va pot spune ca au avut unpret super raportat la model, au fost 24.000 de lei vechi, astept sa mi le trimita si revin cu foto...<:-P

CONT-INCHIS-047
08.04.2008, 15:57:35
asteptam poze :D

deea14
08.04.2008, 19:01:05
si eu mi-am dat comanda de invitatii pe net,a fost o oferta:ne-au dat si place cardurile gratuit.
astept sa-mi vina prin posta saptamana asta<:-P

CONT-INCHIS-047
08.04.2008, 21:31:10
si eu mi-am dat comanda de invitatii pe net,a fost o oferta:ne-au dat si place cardurile gratuit.
astept sa-mi vina prin posta saptamana asta<:-PPoze poze :madlaugh:

mikimiki
09.04.2008, 08:44:01
astept sa-mi vina prin posta saptamana asta<:-P

mi se pare super oferta daca v-au dat si place carduri in acelasi pret.

eu place cardurile mi le fac singura, deja am inceput sa le printez

luci_ana
09.04.2008, 09:37:28
mi se pare super oferta daca v-au dat si place carduri in acelasi pret.

eu place cardurile mi le fac singura, deja am inceput sa le printez
De unde ai luat cartonul pentru place carduri? . Si cat ai dat pe coala?

mikimiki
09.04.2008, 09:46:06
De unde ai luat cartonul pentru place carduri? . Si cat ai dat pe coala?

cartonul l-am luat din metro - top 100 coli - 22 ron
mi-a placut acest carton caci nu este simplu, are niste basoreliefuri foarte subtile...nu stiu daca se observa in poze

CONT-INCHIS-047
09.04.2008, 11:15:45
cartonul l-am luat din metro - top 100 coli - 22 ron
mi-a placut acest carton caci nu este simplu, are niste basoreliefuri foarte subtile...nu stiu daca se observa in poze

Miki vreau si eu sablonul intr-un PM TE ROG FRUMOS!!!Imi plac foarte mult.Si eu vreau sa le facem noi...imi explici in PM TE ROG si daca fundita aceea este lipita...eu parca asa vad...sunt super

mikimiki
09.04.2008, 11:54:14
da-mi adresa ta de email ca sa-ti trimit de acasa instructiuni si sablon

(funditza este prinsa cu capsatorul)

deea14
09.04.2008, 13:47:39
Poze poze :madlaugh:
acestea sunt invitatiile si place cardurile.
textul nu e al nostru(inca nu mi-au venit prin posta)
iar place cardul e visiniu cu crem(la fel ca invitatia)

CONT-INCHIS-047
09.04.2008, 22:11:34
iar place cardul e visiniu cu crem(la fel ca invitatia)Din cate vad eu in poza place cardul este si plic de bani...Buna idee...impusti doi iepuri dintr-o data.Asa cred ca vrem si noi...2 in 1:D

deea14
10.04.2008, 07:05:39
Din cate vad eu in poza place cardul este si plic de bani...Buna idee...impusti doi iepuri dintr-o data.Asa cred ca vrem si noi...2 in 1:D
da,asa e,place cardul e si plic de bani..asa am vazut la toate nuntile la care am fost...

mikimiki
10.04.2008, 08:44:27

imi plac sunt foarte frumoase, cred ca abia astepti sa le primesti\:D/

si place cardurile pe care le fac eu, se folosesc ca si plic de bani, sunt inchise in interior ca si un plic<:-P

deea14
10.04.2008, 10:13:14
imi plac sunt foarte frumoase, cred ca abia astepti sa le primesti\:D/

si place cardurile pe care le fac eu, se folosesc ca si plic de bani, sunt inchise in interior ca si un plic<:-P
da,abia astept,sper sa le primesc saptamana asta.
si ale tale imi plac fff mult,eu imi fac singura marturiile<:-P

mikimiki
20.04.2008, 18:59:26
da,abia astept,sper sa le primesc saptamana asta.
si ale tale imi plac fff mult,eu imi fac singura marturiile<:-P

deea ai primit invitatiile?

CONT-INCHIS-047
20.04.2008, 22:32:37
Am gasit si eu pe net place carduri exact la fel.Erau 1,6 Ron bucata.Tu cat ai dat pe ele?Sunt foarte frumoase...invitatiile noastre arata asa:

deea14
21.04.2008, 08:03:38
nu,nu le-am primit,trebuia sa le primesc saptamana trecuta.nu stiu ce s-a intamplat.o sa sun azi si aflu de ce nu au ajuns:(

deea ai primit invitatiile?

deea14
21.04.2008, 08:07:09
Am gasit si eu pe net place carduri exact la fel.Erau 1,6 Ron bucata.Tu cat ai dat pe ele?Sunt foarte frumoase...invitatiile noastre arata asa:
Da,atat costau si ale mele,numai ca eu am prins o oferta:mi le-au dat gratis.<:-P

luci_ana
21.04.2008, 08:54:50
Foarte frumoase invitatiile voastre. Felicitari.

CONT-INCHIS-047
21.04.2008, 12:42:03
Da,atat costau si ale mele,numai ca eu am prins o oferta:mi le-au dat gratis.<:-P
Inseamna ca era acelasi site...ca asa scria ca daca iei si invitatii...sunt gratis

deea14
21.04.2008, 12:49:30
Inseamna ca era acelasi site...ca asa scria ca daca iei si invitatii...sunt gratis
da,cu siguranta e acelasi site,numai k acum nu mai e oferta pt invitatiile pe care le-am luat eu,au o alta invitatie la oferta.
pupici

ralu192000
10.05.2008, 19:48:23
Foarte frumoase invitatiile si place cardurile voastre! As vrea sa confectionam in regie proprie place cardurile si imi place tare mult ideea cu 2in1(place card si plic pt bani);;) . Daca puteti , va rog sa imi dati si mie tiparul pentru ele!
Multumesc frumos!:*

CONT-INCHIS-047
11.05.2008, 22:30:25
Aveti idee pe unde as putea gasi plicuri aurii sau galbene? As vrea sa imprim pe ele ceva si apoi sa le folosim si ca plicuri de bani si ca place-carduri...
Si pt ca tot e vb de invitatii...azi, viitoarea soacra, zicea ca ar trebui sa incepem sa dam invitatii...mie mi se pare foarte devreme...ii dau ei partea ei sa o dea, iar eu le dau cu o luna inainte...voi ce ziceti?

mikimiki
12.05.2008, 08:33:15
Aveti idee pe unde as putea gasi plicuri aurii sau galbene? As vrea sa imprim pe ele ceva si apoi sa le folosim si ca plicuri de bani si ca place-carduri...
Si pt ca tot e vb de invitatii...azi, viitoarea soacra, zicea ca ar trebui sa incepem sa dam invitatii...mie mi se pare foarte devreme...ii dau ei partea ei sa o dea, iar eu le dau cu o luna inainte...voi ce ziceti?

noi vrem sa dam invitatiile la inceputul lui iulie
mi se pare prea devreme acum ... dar daca soacra ta vrea acum , da-i partea ei

plicuri aurii/galbene nu prea se gasesc , si eu am cautat, cunosc pe cineva la o firma de papetarie... incerc azi sa sun si sa intreb

cum aflu ceva te anunt

madutza23
12.05.2008, 13:18:18
Asa imi fac si eu place-cardurile. Plic A4 pe care tiparesc familia si o chestie care o uram noi catre invitati nu stiu sigur.
Referitor la inaintarea invitatiilor eu le dau cam cu 2 luni inainte pentru ca fiind nunta in August atunci sunt concedii si mai bine sa stie lumea ca avem nunta decat sa aud ca atunci sunt cu burta in sus la plaja ;))

mikimiki
12.05.2008, 14:23:59
anca,

am sunat azi la papetarie si mi-au spus ca nu au plicuri galbene, dar tipa de acolo mi-a zis ca o sa se intereseze si daca face rost ma anunta

te tin la curent

vicky
12.05.2008, 15:30:04
noi am avut setul de mai jos facut de digitalex/ baicoi

CONT-INCHIS-047
12.05.2008, 17:24:33
noi am avut setul de mai jos facut de digitalex/ baicoi

Cei de la digitalex sunt fostii mei colegi de facultate si de master.Alex si Andreea ;))

Corina o miresica de pe aici mi-a dat un link unde pot comanda on-line.Daca vrei pot sa iti dau PM (daca te intereseaza)

danaloredana
12.05.2008, 20:30:17
buna,
observ ca avem nunta in aceeasi zi ,sper din toate inima insorita si norocoasa.
Cum stai cu pregatirile?Pentru invitatii m-am uitat numai pe net(din cauza timpului)dar sper sa ma uit un pic si prin oras.Ai vorbit pentru aranjarea salii?

georgi_m
12.05.2008, 21:28:12
buna,
observ ca avem nunta in aceeasi zi ,sper din toate inima insorita si norocoasa.
Cum stai cu pregatirile?Pentru invitatii m-am uitat numai pe net(din cauza timpului)dar sper sa ma uit un pic si prin oras.Ai vorbit pentru aranjarea salii?

Salut! Si eu am nunta tot pe 31 august! Noi ne-am uitat de invitatii doar pe net si tot pe net cred ca o sa facem comanda in saptamanile urmatoare, pentru ca inca nu ne-am hotarat asupra culorilor.:D Poop

mikimiki
13.05.2008, 14:41:12
Salut! Si eu am nunta tot pe 31 august! Noi ne-am uitat de invitatii doar pe net si tot pe net cred ca o sa facem comanda in saptamanile urmatoare, pentru ca inca nu ne-am hotarat asupra culorilor.:D Poop

sfatul meu este sa incercati sa va uitati si prin oras ... noi va recomandam locuri unde gasiti invitatii

pe net sunt preturi foarte piperate ... invitatia mea am cumparat-o cu 0.55 ron ( + 0.45 scrisul) iar pe net costa (acelasi model) 1 ron ( + 1 ron scrisul), in afara de asta mai platesti si transportul lor, cam 15 ron

deeag
13.05.2008, 14:43:17
de unde v-ati luat voi invitatiile ? trebuie sa ma duc si eu sa dau comanda
mersi

mikimiki
13.05.2008, 15:11:45
de unde v-ati luat voi invitatiile ? trebuie sa ma duc si eu sa dau comanda
mersi

eu am fost la o mercerie- vizavi de Aroma ( pe la hale), acolo are mai multe cataloage cu invitatii pt toate buzunarele (rabdare sa ai)

ralu192000
14.05.2008, 09:46:57
Eu tot la aroma am fost, la o firma, "vis de nunta". e chiar langa first bike si tot asa, are multe modele de invitatii! :) dar sotul meu e cam pretentios, abia daca a gasit 2 modele sa ii placa, si alea la 3 ron..:-SS
asa c mi cautam, poate om gsi mai repede, ca vine nunta peste noi.

CONT-INCHIS-047
15.05.2008, 22:26:01
Eu tot la aroma am fost, la o firma, "vis de nunta". e chiar langa first bike si tot asa, are multe modele de invitatii! :) dar sotul meu e cam pretentios, abia daca a gasit 2 modele sa ii placa, si alea la 3 ron..:-SS

Si ale noastre costa 3,1 Ron. Maine trimit textul pentru invitatii, maine seara da comanda si saptamana viitoare le aduce.Imediat ce intram in posesia lor o sa pun pozici :D

mikimiki
16.05.2008, 09:03:15
Si ale noastre costa 3,1 Ron. Maine trimit textul pentru invitatii, maine seara da comanda si saptamana viitoare le aduce.Imediat ce intram in posesia lor o sa pun pozici :D

abia asteptam>:D<

CONT-INCHIS-047
16.05.2008, 16:37:32
Mai atasez o data invitatia fotografiata direct de la sursa :D

mikimiki
16.05.2008, 18:06:48
Mai atasez o data invitatia fotografiata direct de la sursa :D

mi-am amintit.. le-am vazut in catalog<:-P

ati mai scapat de o grija... Anca mai avem 4 luni ... treceeeeeee timpul

ralu192000
01.06.2008, 10:07:51
Am si eu de ceva timp invitatii, asa ca hai sa ma dau mare, nu?

http://i2.tagstat.com/image02/1/f3f4/000g04jcvfQ.jpg
Mai am si carduri de confirmare,si place carduri,din acelasi set si cu totul au costat 1,8 ron/set, fara transport si text, care nu au costat nimic...<:-P \:D/

mikimiki
01.06.2008, 11:25:51

Mai am si carduri de confirmare,si place carduri,din acelasi set si cu totul au costat 1,8 ron/set, fara transport si text, care nu au costat nimic...<:-P \:D/

ai prins un pret foarte bun... felicitari , sa va bucurati de ele:*

CONT-INCHIS-047
02.06.2008, 14:42:43

http://i2.tagstat.com/image02/1/f3f4/000g04jcvfQ.jpg

Le-ati facut cu Digitalex, nu? :D Foarte frumoase

madutza23
03.06.2008, 16:24:18
Foarte frumoase. Ii stiu pe cei de la Digitalex. Lucreza super Andrea si Alex. Sunt multe miresici care au colaborat cu ei.

ralu192000
06.06.2008, 21:37:55
Da, sunt super de treaba si ei! Nu nm mai avut treaba cu posta, sau sa fac drumuri multe dupa ele... Sunt foarte multumita de ei!>:D<

luci_ana
07.06.2008, 15:54:41
fetelor am si eu o intrebare. Voi cand dati invitatiile ? Cu cat timp inainte.

ralu192000
07.06.2008, 19:21:37
Eu le dau cu o luna -o luna si jumatate inainte.;;)

luci_ana
08.06.2008, 08:27:12
Eu le dau cu o luna -o luna si jumatate inainte.;;)
Adica sa mai astept. Alte pareri?

mikimiki
08.06.2008, 19:25:32
Adica sa mai astept. Alte pareri?

eu le dau cu 2 luni inainte

auraszablau
08.06.2008, 21:31:33
Eu le-am dat pe majoritatea, mai am cateva. Am inceput din aprilie , adica cu 3 luni inainte si vreau sa va spun ca mi-am dat seama ca daca incepeam mai tarziu, nu reusam sa le dau pe toate. Noi lucram amandoi, am mai dat cateva si seara dupa serviciu, dar cele mai multe in wekend....si chiar ia timp. La fiecare invitat trebuie sa stai cel putin 20 de minute de vb, nu poti da si sa pleci imediat, in plus mai sunt si invitati din afara orasului. Dureaza pana la imparti. Aveti grija sa nu intrati in pana de timp, nu de alta dar scuza ca " m-ai anuntat prea tarziu" e foarte frecventa, macar sa gaseasca alte scuze cei care nu vor sa vina;)) .

luci_ana
09.06.2008, 07:53:39
Eu le-am dat pe majoritatea, mai am cateva. Am inceput din aprilie , adica cu 3 luni inainte si vreau sa va spun ca mi-am dat seama ca daca incepeam mai tarziu, nu reusam sa le dau pe toate. Noi lucram amandoi, am mai dat cateva si seara dupa serviciu, dar cele mai multe in wekend....si chiar ia timp. La fiecare invitat trebuie sa stai cel putin 20 de minute de vb, nu poti da si sa pleci imediat, in plus mai sunt si invitati din afara orasului. Dureaza pana la imparti. Aveti grija sa nu intrati in pana de timp, nu de alta dar scuza ca " m-ai anuntat prea tarziu" e foarte frecventa, macar sa gaseasca alte scuze cei care nu vor sa vina;)) .
Exact la asta ma gandeam si eu. Stiti sunt si rude de la tara, care poate au azuit un zvon cum ca anul asta am nunta, dar nu stiu exact cand si ma gandeam ca mai bien merg din timp la ele, ca e un efort financiar pentru unii sa vina la o nunta in oras. Anul trecut mama a avut surpriza sa i se spuna " mai anuantat prea tarziu, o sa vin la cealalta fata, adica la mine:). Acum sa vedem ....si sa speram ca nu o sa-i anunt si eu prea tarziu. Poate vor gasi o alta explicatie.
Multumesc pentru pareri ....de sambata viitoare o sa impart invitatiile

alex77
19.06.2008, 20:28:03
noi le am comandat la Aroma Vis ...... si au iesit pilaf! nu aveau aceiasi culoare ca cele din catalogul de prezentare, erau scrise cu alta culoare decat negrul din catalog; achitate integral....astept ziua de luni sa discut cu proprietarul magazinului.:-?....ca eu nu le iau asha.....

alex77
25.06.2008, 14:42:45
mda , exact la ce ma asteptam....Romania...Este vina noastra ca nu v-am spus ca nu vor fii in realitate ca in catalog,dar nu avem ce face...azi am fost la OPC ; ii dau si in judecata..nu ca ar fii o mare suma, dar m-a enervat atitudinea ...

alex77
25.06.2008, 14:50:33

Nu mergeti la ei: astia ni le-au gresit; in catalog scrisul era cu negru -au venit pe maron + pixeli( se vedea puncte de rosu si albastru)
cartonul folosit avea alta culoare-mai inchisa;
nu mi-au returnat banii -achitati integral-

Am cautat dreptate la Opc -urmeaza Tribunalul de pe langa Judecatoria Ph ..ca sunt nesimtiti si nu-i iert

mikimiki
25.06.2008, 15:15:35
Nu mergeti la ei: astia ni le-au gresit; in catalog scrisul era cu negru -au venit pe maron + pixeli( se vedea puncte de rosu si albastru)

Am cautat dreptate la Opc -urmeaza Tribunalul de pe langa Judecatoria Ph ..ca sunt nesimtiti si nu-i iert

imi pare rau

alex77
25.06.2008, 18:55:31
Eu sunt indignat ca astfel de oameni mai sunt inca pe piata...in sfarsit ........vineri,impreuna cu miresica mea ne intalnim cu cei de la Digit.alex sa facem comanda de alte invitatii ;
PS Multumesc madutza23

ralu192000
25.06.2008, 22:37:16
Alex, imi pare tare rau pentru ce ati patit...:( Pe de alta parte, si noi tot la Digitalex am facut invitatiile si suntem foarte multumiti!\:D/ Le fac repede, le aduc ei in oras fara taxa de transport si... inclusiv o modificare pe care am vrut sa o facem in ultimul moment au procesat-o...! Eu sunt tare incantata de ei!;;)
Sa aveti bafta!

alex77
28.06.2008, 00:00:55
vineri la 12:30 vizita la digitalex. la ora 18:30 aveam deja 1 exemplar din invitatia care am ales-o; la 18:45 le-am comandat; luni dupa amiaza le avem-<:-P modelul belea !

mikimiki
29.06.2008, 14:45:17
vineri la 12:30 vizita la digitalex. la ora 18:30 aveam deja 1 exemplar din invitatia care am ales-o; la 18:45 le-am comandat; luni dupa amiaza le avem-<:-P modelul belea !

bravo>:D< , ma bucur mult

luci_ana
30.06.2008, 07:50:16
Mao fetelor cand mergeti cu invitatiile ce luati la voi? sticla de ce si mai ce? Ca trebuie sa inceppem si noi sa le impartim si mie nu stiu cum sa merg cu coniac si vin......Si voi tot asa faceti? Eu ziceam sa iau si o cutie de bomboane. Doamne dar sa mergem cu o sticla de vin si una de coniac pe care sa o luam cu noi la fiecare in parte..... dar asa se face, nu?

mikimiki
30.06.2008, 08:35:26
Mao fetelor cand mergeti cu invitatiile ce luati la voi? sticla de ce si mai ce? Ca trebuie sa inceppem si noi sa le impartim si mie nu stiu cum sa merg cu coniac si vin......Si voi tot asa faceti? Eu ziceam sa iau si o cutie de bomboane. Doamne dar sa mergem cu o sticla de vin si una de coniac pe care sa o luam cu noi la fiecare in parte..... dar asa se face, nu?

eu am zis ca o sa ma duc cu o sticla de vin si invitatia....

andreear
30.06.2008, 09:18:59
eu am zis ca o sa ma duc cu o sticla de vin si invitatia....

Cu o sticla de vin la fiecare persoana, sau pereche??? Mi se pare ciudat, noi nu am mers cu nimic, daca ai 80 de invitatii ar trebui sa ai si 80 sticle de vin...si te cam costa, nu???? Fara suparare dar eu nu cred ca isi au rostul sticlele de vin, sau nu la toti cei care vor primi invitatii, poate doar la parinti si nasi....

mikimiki
30.06.2008, 09:30:38
Cu o sticla de vin la fiecare persoana, sau pereche??? Mi se pare ciudat, noi nu am mers cu nimic, daca ai 80 de invitatii ar trebui sa ai si 80 sticle de vin...si te cam costa, nu???? Fara suparare dar eu nu cred ca isi au rostul sticlele de vin, sau nu la toti cei care vor primi invitatii, poate doar la parinti si nasi....

lucrez la crame:D ,
nu o sa duc la toate persoanele, dar la unele rude care de exemplu nu
le-am mai vazut de cativa ani, ma duc cu o sticla de vin/familie.

andreear
30.06.2008, 11:06:39
lucrez la crame:D ,
nu o sa duc la toate persoanele, dar la unele rude care de exemplu nu
le-am mai vazut de cativa ani, ma duc cu o sticla de vin/familie.

Avantaj tu.....daca lucrezi acolo!!!

Una e sa mergi la cateva rude cu o sticla de vin si a;lta e sa mergi la toti invitatii....te-ar costa cam mult invitatiile:))

mikimiki
30.06.2008, 11:24:03
Avantaj tu.....daca lucrezi acolo!!!

Una e sa mergi la cateva rude cu o sticla de vin si a;lta e sa mergi la toti invitatii....te-ar costa cam mult invitatiile:))

OOOOO, daaaa , ar trebui sa merg cu caravana dupa mine cu sticle de vin=))

nu-mi permit sa dau la toata lumea si nici nu cred ca isi au rostul.

mikimiki
01.07.2008, 09:11:50
mi-am ales textul si fontul invitatiilor mele

Familiile

.............................~ .............................
Va anunta cu bucurie de casatoria copiilor lor
............................
Alaturi de nasii lor ....................&.......................
Avem deosebita placere de a va invita
pe data de 20 septembrie 2008
sa fiti alaturi de noi la oficierea
Cununiei religioase, care va avea loc la
Biserica Sf. Gheorghe la ora 17.00
Petrecerea continua la Restaurant „Alex”
incepand cu ora 19.00

Va rugam sa confirmati participarea dvs. pana la data de 10. 09.2008
la urmatoarele nr. de telefon:

CONT-INCHIS-047
01.07.2008, 17:45:47
mi-am ales textul si fontul invitatiilor mele

Familiile

.............................~ .............................
Va anunta cu bucurie de casatoria copiilor lor
............................
Alaturi de nasii lor ....................&.......................
Avem deosebita placere de a va invita
pe data de 20 septembrie 2008
sa fiti alaturi de noi la oficierea
Cununiei religioase, care va avea loc la
Biserica Sf. Gheorghe la ora 17.00
Petrecerea continua la Restaurant „Alex”
incepand cu ora 19.00

Va rugam sa confirmati participarea dvs. pana la data de 10. 09.2008
la urmatoarele nr. de telefon:

Foarte dragut textul.Noi am facut confirmarea pana la 1 septembrie, ca daca nu anunta toti prin telefon, sa avem timp sa mai sunam noi...iar pt stabilirea meniului mergem intre 6-8 septembrie.

alex77
03.07.2008, 17:56:16
eu nu am mers cu sticla de vin decat la asociatul meu; la restul...doar invitatia...ca doar nu mergeam cu baxurile dupa mine:))

Cristian13
08.07.2008, 17:18:22

AHA; am contul inchis pe alex77.am dat cuiva un link pe Pm; oricum...azi am primit raspuns de la OPC -pot merge la Societatea respectiva sa-mi primesc banii inapoi!

mikimiki
09.07.2008, 08:15:01
AHA; am contul inchis pe alex77.am dat cuiva un link pe Pm; oricum...azi am primit raspuns de la OPC -pot merge la Societatea respectiva sa-mi primesc banii inapoi!

felicitari....pana la urma nu te-ai lasat!

Cristian13
09.07.2008, 19:51:43
felicitari....pana la urma nu te-ai lasat!

Nu m-am lasat ; Raspunsul de la OPC a fost clar : In urma reclamatiei s-a mers la societatea respectiva si sa- constatat ca am dreptate; pot sa merg sa mi recuperez 100 eu; maine ma uk sa mi iau banii; :-$ of course urmeaza sa i aduk in Tribunalul Prahova: daune materiale si morale
;))

mikimiki
10.07.2008, 08:27:26
Nu m-am lasat ; Raspunsul de la OPC a fost clar : In urma reclamatiei s-a mers la societatea respectiva si sa- constatat ca am dreptate; pot sa merg sa mi recuperez 100 eu; maine ma uk sa mi iau banii; :-$ of course urmeaza sa i aduk in Tribunalul Prahova: daune materiale si morale
;))

scuze pt indiscretie... esti cumva jurist....?

Cristian13
10.07.2008, 11:05:06
Nu, nu am nici o treaba cu avocatura.. sunt doar insistent si al dracu` cand stiu ca am dreptate...cred ca mi-ar fi placut sa fiu avo;)) ;))

olgutza26
10.03.2009, 12:58:43
am vazut ca nu -sa mai scris de tare mult timp pe acest topic. fetele, ati mai avut probleme cu alte firme de invitatii? sau ce alte firme in afar celor doua recomandati pentru Ploiesti? astept cu nerabdare raspunsul vostru, nu de alta, dar am intrat un pic in criza de timp ca nu avem inca invitatiile si voiam sa incepem sa le dam incepand cu aprilie.

danutzaxcata
11.03.2009, 08:45:03
Eu le-am facut la merceria aceea micuta de la Hale, din gang unde sunt magazinele cu rochii de mireasa. Am fost multumita. Au venit la timp, arata foarte bine, iar preturile bat de departe tarifele practicate in alte parti sau pe internet. Am avut o singura problema, in sensul ca din 110 plicuri, 41 erau ciupite intr-un colt, si era chiar vizibil defectul. Dar nici nu au comentat. Mi-au dat plicurile sa le iau la mana, sa le dau deoparte pe cele cu defect, apoi mi-au dat comanda de altele. Urmeaza sa le iau azi sau maine. Din punctul meu de vedere sunt super ok.
Invitatiile mele au costat 2,4 lei+0,5 lei scrisul cu auriu.

danielasirbu83
11.03.2009, 10:05:39
am vazut ca nu -sa mai scris de tare mult timp pe acest topic. fetele, ati mai avut probleme cu alte firme de invitatii? sau ce alte firme in afar celor doua recomandati pentru Ploiesti? astept cu nerabdare raspunsul vostru, nu de alta, dar am intrat un pic in criza de timp ca nu avem inca invitatiile si voiam sa incepem sa le dam incepand cu aprilie.

Buna,

Pai mai ai putin pana la ziua mult asteptata.<:-PNu ati dat comanda de invitatii pana acum?

olgutza26
11.03.2009, 12:00:59
dupa cum vezi, inca nu am dat. si nu e singurul lucru pe care nu l-am facut

iulibuli
11.03.2009, 12:53:49
Buna, miresicilor .... Eu am umblat ceva timp dupa invitatii ...vreau sa va spun ca am gasit un magazin micut, pe laterala primariei, pe partea cu mall vechi , este xerox si papetarie , dar fac si invitatii .Aici am gasit cele mai multe modele de invitatii , aveau vreo 7 cataloage , preturile variau de la 1.5 pana la 5/7 Ron , textul mai costa si el 1 ron , le face in 2 saptamani. Aveti de unde alege.:D

madii113
15.03.2009, 08:54:29
Buna,

Pai mai ai putin pana la ziua mult asteptata.<:-PNu ati dat comanda de invitatii pana acum?

Dar de ce ti se pare ca e tarziu?
Invitatiile eu le-am dat cu 1 luna inainte, iar de cand le-am comandat pana au venit 4 zile, iar toata organizarea nuntii mele a durat 3 luni si le-am gasit pe toate: de la restaurant pana la agentie pt aranjamente, lautari.....
Eu una zic sa astepti targul de miresici olguta26, poate sunt si reduceri.

olgutza26
15.03.2009, 18:37:39
noi am vrea sa le impartim de la inceputul lui aprilie. nu de alta, dar acum, toata lumea se plange de criza si sa aiba fiecare timp sa se gandeasca. mie nu mi se pare nici prea devreme, nici prea tarziu sa incepem cu 2 luni inainte. ma gandeam si eu sa astept targul, dar cum la noi l-au tot amanat si e abia la sfarsitul lunii.... ne-am hotarat sa nu mai asteptam

olgutza26
24.03.2009, 08:33:36
am umblat prin mai tot ploiestiul dupa invitatii. sunt cam aceleasi modele peste tot (plus, minus un catalog-doua). cele mai ieftine (atat modelele, cat si scrisul) sunt cele de la merceria aceea din spate de la hale (iar patroana e de-a dreptul deosebita). m-am gandit sa scriu, ca poate mai are cineva nevoie.

monikuta23
27.03.2009, 13:00:52
am umblat prin mai tot ploiestiul dupa invitatii. sunt cam aceleasi modele peste tot (plus, minus un catalog-doua). cele mai ieftine (atat modelele, cat si scrisul) sunt cele de la merceria aceea din spate de la hale (iar patroana e de-a dreptul deosebita). m-am gandit sa scriu, ca poate mai are cineva nevoie.

olgutza, vezi ca azi incepe targul si la noi in sfarsit (in Ploiesti).
poate n-ar strica sa dai o raita si pe acolo inainte sa comanzi invitatiile :)

scuze nu ma pot abtine de la un off topic: avem nunta in aceeasi zi :"> :"> poate ne intalnim furate in acelasi loc in noaptea nuntii :D!
spor la miresit!

olgutza26
27.03.2009, 14:48:17
olgutza, vezi ca azi incepe targul si la noi in sfarsit (in Ploiesti).
poate n-ar strica sa dai o raita si pe acolo inainte sa comanzi invitatiile :)

scuze nu ma pot abtine de la un off topic: avem nunta in aceeasi zi :"> :"> poate ne intalnim furate in acelasi loc in noaptea nuntii :D!
spor la miresit!
deja am rezolvat cu invitatiile. saptamana viitoare incep sa le impart :D
poate facem un schimb de mirese chiar :D

monikuta23
31.03.2009, 14:07:00
deja am rezolvat cu invitatiile. saptamana viitoare incep sa le impart :D
poate facem un schimb de mirese chiar :D

invitatiile le-ai luat de la merceria aia mica din gangul de la hale/aroma, nu?
in cat timp au sosit? si dc poti sa atasezi modelul, alaturi de pret, pls? ^:)^

ms mult.

off topic: schimb de miresici nu cred pana la urma, ;)) , k sotul meu sta cu ochii pe mine :)
si are si conditie fizica buna, dc incearca cineva sa ma fure, sigur ii prinde din urma :))

olgutza26
31.03.2009, 19:51:44
invitatiile le-ai luat de la merceria aia mica din gangul de la hale/aroma, nu?
in cat timp au sosit? si dc poti sa atasezi modelul, alaturi de pret, pls? ^:)^

ms mult.

off topic: schimb de miresici nu cred pana la urma, ;)) , k sotul meu sta cu ochii pe mine :)
si are si conditie fizica buna, dc incearca cineva sa ma fure, sigur ii prinde din urma :))
da, despre merceria aia mica este vorba.
noi am dat comanda miercuri, vineri am dat textul, maine ne aduce proba de scris si vineri ni le aduce pe toate.
iti atasez modelul pentru care am optat noi, dar am poze cu mai multe modele (ca al meu a fost plecat si am facut o cercetare in toata regula, dupa care i-am trimis pe mail, modelele care mi-au placut)
Noi am ales insa alt text.

Georgy_A
29.04.2009, 18:29:23
Fetele, in sfarsit avem si noi invitatiile. Pun pozici si astept pareri sincere! Multumesc

madii113
29.04.2009, 19:08:44
Foarte frumoase.
Sa va poarte noroc sa aveti multi invitati la nunta.
Ca si sfat pentru celelalte miresici: testati in invitatiile online, eu una dupa net le-am luat, unele fiind lucrate chiar manual -deci pot fi chiar unice.
Pupici

hella
11.05.2009, 18:36:57
Fetele, in sfarsit avem si noi invitatiile. Pun pozici si astept pareri sincere! Multumesc
uauuuu:O:O:O:O!!!!!!!Superr vreau si eu ......sunt invitatiile care imi doresc....Te rog poti sa imi spui unde le-ai facut&#191;

hella
13.05.2009, 09:14:56
Tr rog frumos GEORGY_A,spune-mi si mie de unde ai luat invitatile ca saptamana asta tre sa le iau si eu si ale tale sunt superrrrrr^:)^^:)^^:)^^:)^Astept raspunsul tau cat mai repede(daca esti draguta si vrei sa-mi spui:|)

Georgy_A
13.05.2009, 10:47:53
Tr rog frumos GEORGY_A,spune-mi si mie de unde ai luat invitatile ca saptamana asta tre sa le iau si eu si ale tale sunt superrrrrr^:)^^:)^^:)^^:)^Astept raspunsul tau cat mai repede(daca esti draguta si vrei sa-mi spui:|)
Mersi mult, ma bucur ca iti plac si scuze ca am raspuns mai tarziu, ti-am trimis un PM!:*

vlarox
13.05.2009, 11:09:04

Si eu mi-am comandat ceva asemanator pe internet la un pret foarte bun. Astept sa imi vina coletul. De-abia astept.

Daca vreti sa va ajut cu numele site-ului sa imi spuneti si va dau PM.

hella
14.05.2009, 10:27:50
Mersi mult, ma bucur ca iti plac si scuze ca am raspuns mai tarziu, ti-am trimis un PM!:*
mercy mult:*:*:*:*:*!!!!sper sa am invitatiile care mi-am dorit:">

strumf08
15.05.2009, 08:47:11
despre invitatii eu am vrut din totdeauna cum a avut prietena mea (ceva haios, trageai de o parte si mirii se deplasau pe o motocicleta si tragand aparea si textul, nu stiu daca m-am facut inteleasa :-\ , sper ca da).
m-am dus intr-o sambata in bucuresti (de acolo le luase ea -din pasaj de la cocorul) dar era foarte aglomerat (norocul meu e ca sunt foarte perseverenta si incapatanata-daca vreau ceva fac tot ce pot sa il obtin) si ca atare cu coate in stanga si dreapta am eliberat un loc pe o masa sa ma uit pe cataloage. am gasit invitatia cu pricina dar mi s-a parut cam scumpa, ajungea aproape de 5 lei cu tot cu text. pe drum inspre masina am mai intrat la un magazin micut tot pe acolo, si am gasit-o mai ieftina, plus ca aveau si altele (nu vreau neaparat cum a avut ea, chiar deloc, dar acelasi gen), doar ca nu prea mi-a placut de doamnele de acolo.inapoi spre ploiesti ne-am oprit la baneasa si am gasit acolo niste invitatii super nostime si ieftine 2.85 (daca am eu textul si il vreau colorat), sau 2.6 cu textul lor si culoarea neagra.daca aveti drum pe acolo eu zic sa incercati...

strumf08
15.05.2009, 08:47:43
imi cer scuze daca mesajul de mai sus e prea lung...:">

vlarox
15.05.2009, 09:03:58
despre invitatii eu am vrut din totdeauna cum a avut prietena mea (ceva haios, trageai de o parte si mirii se deplasau pe o motocicleta si tragand aparea si textul, nu stiu daca m-am facut inteleasa :-\ , sper ca da).
m-am dus intr-o sambata in bucuresti (de acolo le luase ea -din pasaj de la cocorul) dar era foarte aglomerat (norocul meu e ca sunt foarte perseverenta si incapatanata-daca vreau ceva fac tot ce pot sa il obtin) si ca atare cu coate in stanga si dreapta am eliberat un loc pe o masa sa ma uit pe cataloage. am gasit invitatia cu pricina dar mi s-a parut cam scumpa, ajungea aproape de 5 lei cu tot cu text. pe drum inspre masina am mai intrat la un magazin micut tot pe acolo, si am gasit-o mai ieftina, plus ca aveau si altele (nu vreau neaparat cum a avut ea, chiar deloc, dar acelasi gen), doar ca nu prea mi-a placut de doamnele de acolo.inapoi spre ploiesti ne-am oprit la baneasa si am gasit acolo niste invitatii super nostime si ieftine 2.85 (daca am eu textul si il vreau colorat), sau 2.6 cu textul lor si culoarea neagra.daca aveti drum pe acolo eu zic sa incercati...

Stiu despre ce invitatii vorbesti, am vrut si eu ceva de genul asta, dar la fel mi s-au parut cam scumpe si am renuntat. Acum mi-am dat comanda de invitatii papirus, care sunt si ele dragute si textul e mai haios.:)

vlarox
15.05.2009, 09:04:45
imi cer scuze daca mesajul de mai sus e prea lung...:">

Ce coincidenta.... avem nunta in aceeasi zi <:-P

hella
19.05.2009, 09:23:10
Mercy mult Georgi_A,pentru ajutor.Am contactat-o pe Cecilia si am rezolvat-o cu invitatiile pentru nunta>:D<>:D<>:D<>:D<,,saptamana asta incepem sa le impartim!Au preturi super ,eu am cerut tot pachetul :(invitatii,card confirmare,carduri plic pentru bani) si am fost tare multumita.Multumesc inca odata pentru ajutor:*:*:*:*

strumf08
19.05.2009, 09:30:20
Ce coincidenta.... avem nunta in aceeasi zi <:-P

misto...te bagi la un schimb???;-)

vlarox
19.05.2009, 14:24:06
misto...te bagi la un schimb???;-)
:)))=)) ar fi o idee;;)

strumf08
19.05.2009, 14:24:48
:)))=)) ar fi o idee;;)

am impresia ca ti-am mai propus asta si la alt subiect...:-p

vlarox
19.05.2009, 14:25:54
am impresia ca ti-am mai propus asta si la alt subiect...:-p

Iarta-ma, nu cred ca am vazut mesajul :">

Georgy_A
19.05.2009, 14:50:53
Mercy mult Georgi_A,pentru ajutor.Am contactat-o pe Cecilia si am rezolvat-o cu invitatiile pentru nunta>:D<>:D<>:D<>:D<,,saptamana asta incepem sa le impartim!Au preturi super ,eu am cerut tot pachetul :(invitatii,card confirmare,carduri plic pentru bani) si am fost tare multumita.Multumesc inca odata pentru ajutor:*:*:*:*

Cu placere! Ma bucur mult ca ti-am putut fi de ajutor! Astept pozici!\:D/
Spor la pregatiri!

crissys
15.06.2009, 22:59:16
Iarta-ma, nu cred ca am vazut mesajul :">

OAUUU CE DATA DE CASATATORIE ,PREDESTINATA AS ZICE EU ,,:-? CASA DE PIATRA!

strumf08
16.06.2009, 11:48:13

ce are data? ca si a mea e aceeasi...:-\ :-\

vlarox
18.06.2009, 08:03:07

Multumim frumos!;;);-)

dany_nro
22.07.2009, 13:22:19
stumf08 ai rezolvat cu invitatiile ...la ce text te-ai hotarat?

strumf08
22.07.2009, 13:37:13
stumf08 ai rezolvat cu invitatiile ...la ce text te-ai hotarat?

a fost super tare faza....v-am povestit ca am tot cautat, l-am pus pe a. sa faca un text dar nu mi-a placut stilul....nu stiam ce vreau...:-" :-" si evident =)) =)) ca am uitat textele acasa....si oricum nu prea incapea nimic, retinusem ca e mai mult spatiu. asa ca am luat exact textul de pe invitatia model ...=)) =)) =))

vlarox
22.07.2009, 19:25:44
gata Strumf ai dat comanda? Super:*

strumf08
23.07.2009, 07:29:11
gata Strumf ai dat comanda? Super:*

da.\:D/ \:D/ \:D/ ieri am bunul de tipar....

claudiam
17.06.2010, 09:54:52
Eu le-am comandat pe net la o firma din Cisnadie-Sibiu.0 sa va atasez si niste poze

pollyandreea
16.11.2012, 22:49:58
Un site fain ptr invitatii este Decomag. Noi am vrut gen boarding pass si le-au realizat f frumos, cu QR code si o grafica f ok.

olgutza26
26.05.2013, 12:51:42
Fetele, mai este merceria aia mica din spate de la hale care pe vremuri (2009 :D )avea o groaza de cataloage cu invitatii?

strumf08
03.06.2013, 11:27:31
Fetele, mai este merceria aia mica din spate de la hale care pe vremuri (2009 :D )avea o groaza de cataloage cu invitatii?

Da si inca are o multime de cataloage. Eu am gasit pe net un model minunat, o invitatie in forma de florare, pt floricica mea :x, un pic cam scumpe, dar nu-mi vor trebui decat max vreo 20 de buc, asa ca nu voi da o avere pe ele. Mama a zis ca va incerca sa faca si ea sa vada cum ii ies, daca sunt ok nu le mai comand.

Acesta este modelul: http://www.mikadesign.ro/Invitatie-botez-deosebita-sub-forma-de-floare-IBFLL_p3498.html

olgutza26
03.06.2013, 12:34:21
Da si inca are o multime de cataloage. Eu am gasit pe net un model minunat, o invitatie in forma de florare, pt floricica mea :x, un pic cam scumpe, dar nu-mi vor trebui decat max vreo 20 de buc, asa ca nu voi da o avere pe ele. Mama a zis ca va incerca sa faca si ea sa vada cum ii ies, daca sunt ok nu le mai comand.

Acesta este modelul: http://www.mikadesign.ro/Invitatie-botez-deosebita-sub-forma-de-floare-IBFLL_p3498.html

multumesc mult pt info. imi place tare mult invitatia aleasa. cred ca am vazut ceva asemenator la topicul de invitatii handmade (pusese o miresica sablonul si explicatiile, poate o ajuta e mama ta).

strumf08
03.06.2013, 14:12:20
multumesc mult pt info. imi place tare mult invitatia aleasa. cred ca am vazut ceva asemenator la topicul de invitatii handmade (pusese o miresica sablonul si explicatiile, poate o ajuta e mama ta).

Multumesc mult de pont. Ma uit acum.:*:*:*