PDA

Versiunea completa : Rochia de mireasa facuta la comanda/la croitoreasa

georgia_jojo
06.04.2008, 10:47:10
pt ca suntem mai multe care cautam o croitoreasa buna, propun sa facem un subiect separat...
rog un moderator sa mute si discutiile despre croitorese de la rochia de mireasa >:D<>:D<>:D<

teea
02.06.2008, 07:50:09
servus!
ai gasit o croiatoreasa buna?ideea e ca eu am fost la una aseara si a spus ca ea nu stie cum sa-mi prinda trena de la rochie.mai am 3 saptamani pana la nunta si deja incep sa fiu disperata.
te rog mult daca ai gasit sa-mi spui si mie.
daca vreuna dintre voi stie pe cineva pls pls pls :*

sai_mon
02.06.2008, 19:23:44
Mie o croitoreasa mi-a facut toata rochia de mireasa... Mie mi-a placut f mult...voi ce ziceti??

blancaady
02.06.2008, 22:49:06
draguta rochia...........a fost priceputa croitoreasa si frumoasa cea care a purtat-o\:D/

sai_mon
03.06.2008, 08:23:09
De acum trebuie sa ma duc sa-mi mai faca si cateva rochii de seara. am vazut si rochia mamei de soacra cum a facut-o...=P~
eu sunt tare multumita...mai greu e sa-ti achizitionezi materialele. eu am fost la bucuresti dupa ele. Si eu si mama am avut din matase naturala rochiile. am sa mai postez poze cand am sa le am.

sinzi
04.06.2008, 22:36:13
De acum trebuie sa ma duc sa-mi mai faca si cateva rochii de seara. am vazut si rochia mamei de soacra cum a facut-o...=P~
eu sunt tare multumita...mai greu e sa-ti achizitionezi materialele. eu am fost la bucuresti dupa ele. Si eu si mama am avut din matase naturala rochiile. am sa mai postez poze cand am sa le am.

Priceputa croitoreasa ta...poti sa-mi trimiti si mie pe PM detalii si eventual un nr de tel?
Multumesc

andai
10.06.2008, 16:43:05

si eu as vrea numarul de tel pe privat... merci fain!

teea
12.06.2008, 13:44:49
si eu as vrea numarul de tel pe privat... mersi mult de tot

Ioana_Carstea
12.06.2008, 14:12:28

Frumoasa rochia de mireasa ...buna alegere ai facut cu croitoreasa.....si asa ca un nr de telefon al croitoresei mi-ar fi si mie de folos sigur....pe mail pe ([email protected]) yahoo ioanabushe @ yahoo.com sau pe privat dar te rog sa mi-l trimiti oricum.

Multumesc mult
Ioana

sai_mon
17.06.2008, 17:50:52
asta e rochia mamei. Facuta tot de croitoreasa mea....nu sunt poze excelente, dar in realitate arata biiiine

sai_mon
17.06.2008, 17:55:58
Gata, am reusit sa redimensionez inca una. E putin sifonata...

catalinabalut
01.07.2008, 21:33:50
Mester mare, croitoreasa aleasa... toate felocitarile pentru rochie... e zuper
aceeasi rugaminte ca si fetele... un numar de telefon, ceva... unde o pot gasi (locatie)
aaa... si inca una: cat te-a costat? :D... curiozitatea asta a fetelor ;))
puuuuuuuuuup
senkiu

catalinabalut
03.07.2008, 11:59:14
nimeni, nimic
poate trebuie sa precizez ca sunt stabilita in brasov? :-\
m-ar ajuta foarte mult un numar de telefon. multumesc

sai_mon
07.07.2008, 09:48:33
nimeni, nimic
poate trebuie sa precizez ca sunt stabilita in brasov? :-\
m-ar ajuta foarte mult un numar de telefon. multumesc

Nr de tel doar pe privat dc vreti. Solicitati si o sa-l aveti

alessia_bv
05.08.2008, 18:36:53
Buna, sunt o viitoare mireasa din Brasov, voi avea nunta pe 5 oct 2008 si caut o croitoreasa buna, cu care sa pot colabora pentru a-mi face rochia de mireasa. Am inteles ca stiti pe cineva....v-as ruga f f mult sa-mi spuneti unde as putea-o gasi, o adresa, un nr de tel, ceva....m-ar ajuta f mult!
Multumesc anticipat!

alessia_bv
05.08.2008, 18:46:06
tot eu.....iti las o adresa de mail, daca nu vrei sa faci public numarul de tel al doamnei respective : [email protected]
Merci mult inca o data!

alessia_bv
05.08.2008, 18:47:33
vad ca mi s-a sters adresa de mail.....atunci pe "privat" te rog!

RebeccaBv
16.09.2008, 16:54:46
Sai_mon as vrea si eu nr. de tel al croitoresei.:*

catalaza
16.09.2008, 19:17:06
buna fetelor!eu va pot recomanda o croitoreasa foarte bune.Are atelierul in Brintex-Bartolomeu atelierul este la etaj lucreaza foarte bine eu am avut nevoie de modificari la rochita de mireasa si a lucrat super.va pup si casa de piatra la toate fetele!

csilla34
16.09.2008, 20:06:40
croitorese bune o sa gasiti la oradea

mobriell2008
14.11.2008, 13:42:21
Sai_mon as vrea si eu nr. de tel al croitoresei.
Mii de multumiri!!

sinzi
14.11.2008, 14:57:34
Sai_mon as vrea si eu nr. de tel al croitoresei.
Mii de multumiri!!
Indicat ar fi sa ii dai unmesaj pe privat....dai click pe numele ei si apare scris"mesaj privat".....dar poti sa faci aceasta numai dupa ce dai 10 mesaje pe forum.
Ideea este ca nu a mai intrat demult aici,dar daca dai privat i se trimite mesajul pe mail.

mobriell2008
17.11.2008, 10:36:13
Multumesc mult pentru precizari!

sinzi
17.11.2008, 17:17:41
Multumesc mult pentru precizari!
Cu multa placere si bine ai venit!
Felicitari pentru alegerea localului.Si noi am vrut acolo doar ca am avut prea multi invitati si ne-a fost frica de ploaie,caci nu ar fi incaput toti in rest daca se facea urat afara.Mi-a placut f mult si sunt convinsa ca va iesi super frumos.

rox0319
21.11.2008, 15:42:25
Mie o croitoreasa mi-a facut toata rochia de mireasa... Mie mi-a placut f mult...voi ce ziceti??

Foarte frumoasa rochia ta... n-as fi zic ca e facuta la croitoreasa.... e vorba de o croitoreasa obisnuita, sau de un atelier unde cu asta se ocupa...
A iesit chiar frumoasa, si daca a fost facuta de o croitoreasa obisnuita.. toata lauda!!!

rox0319
26.11.2008, 14:16:53
Cu multa placere si bine ai venit!
Felicitari pentru alegerea localului.Si noi am vrut acolo doar ca am avut prea multi invitati si ne-a fost frica de ploaie,caci nu ar fi incaput toti in rest daca se facea urat afara.Mi-a placut f mult si sunt convinsa ca va iesi super frumos.

Salutare tuturor miresicilor din Brasov!

Am si eu o mare rugaminte.. nu mai am la cine sa apelez :(( .... vreau o croitoreasa buna care sa imi poate modifica rochia de mireasa.
Nu a primit nimeni un raspuns de la ''sai-mon''? Va rog ajutati-ma dati-mi si mie un raspuns, o solutie.[-o<

fifilut
04.12.2008, 18:10:43
Buna fetele...am si eu o intrebare pentru cine si-a modificat rochia de mireasa. Ma refer la scurtat, stramtat. Cam cat costa asa o modificare? Stiu ca depinde de material si de alte lucruri...dar m-ar interesa aprox. sa stiu un pret. Mie in Germania mi s-a spus 100 de Euro pentru un modificat. Scurtat si stramtat. E mult mai ieftin in Romania?

sinzi
04.12.2008, 18:25:18
Salutare tuturor miresicilor din Brasov!

Am si eu o mare rugaminte.. nu mai am la cine sa apelez :(( .... vreau o croitoreasa buna care sa imi poate modifica rochia de mireasa.
Nu a primit nimeni un raspuns de la ''sai-mon''? Va rog ajutati-ma dati-mi si mie un raspuns, o solutie.[-o<
Ti-am trimis measj pe privat.
Bafta!

miekee
28.01.2009, 17:25:01
am aceasi problema ca si Rox.... caut croitoreasa care sa modifice, si eventual dupa..... sa imi fac rochii de seara.

blueeyes22
03.02.2009, 13:55:48
Va rog mult sa ma anuntati si pe mine, daca gasiti pe cineva. si rochia mea trebuie stramtata #-o

johne
20.02.2009, 15:15:11
Va rog mult sa ma anuntati si pe mine, daca gasiti pe cineva. si rochia mea trebuie stramtata #-o

am gasit o croitoreasa care sa modifice - recomandare de la o alta miresica pretentioasa, ma duc azi - maine la ea sa vad ce poate face din corsetul meu, ca imi aplatizeaza sanii si mi acopera cam de tot... deci treaba complicata.. :)

miekee
20.02.2009, 19:09:37
si eu caut croitoreasa

si ce preturi practica

am nevoie pt "creare" rochii de ocazie si modificat rochie de mireasa

cine ma poate ajuta??^:)^

blueeyes22
23.02.2009, 10:29:16
am gasit o croitoreasa care sa modifice - recomandare de la o alta miresica pretentioasa, ma duc azi - maine la ea sa vad ce poate face din corsetul meu, ca imi aplatizeaza sanii si mi acopera cam de tot... deci treaba complicata.. :)
La mine problema nu-i asa de mare - am slabit si ar trebui stramtata in talie :">
Ar fi superb daca ar putea sa modifice un pic si la subtiori, parca ma strange un pic, si la fel si la partea cu sanii - am aceeasi problema ca tine... Mi-or fi crescut sanii intre timp :-$

Daca e ok tipa, te rog imi lasi datele ei intr-un mesaj privat? Sarumana :*

blueeyes22
03.03.2009, 09:56:15
Ai fost la croitoreasa, johne? :)

mimi2010
12.03.2009, 18:21:34
si eu caut croitoreasa

si ce preturi practica

am nevoie pt "creare" rochii de ocazie si modificat rochie de mireasa

cine ma poate ajuta??^:)^

Am descoperit de curand un atelier de creatie unde am vazut niste modele bestiale. Nu sunt insa foarte ieftine dar va asigur ca-si merita toti banii. Detalii PM pentru cine este interesat.

karmella19
17.03.2009, 12:30:28
Sunt curioasa,mi-ar placea sa sriu ca exista croitorese bune in care sa ma incredere si sa aiba si ele ceva idei si ce este cel mai important,sa mai fi facut rochii de mireasa...

Am descoperit de curand un atelier de creatie unde am vazut niste modele bestiale. Nu sunt insa foarte ieftine dar va asigur ca-si merita toti banii. Detalii PM pentru cine este interesat.

johne
07.04.2009, 14:03:12
Ai fost la croitoreasa, johne? :)

yap yap.. am fost si am modificat rochita... si acum sunt foarte multumita.. si mi-a trecut de tot gandurile de a o schimba..<:-P
saracuta a desfacut tot corsetul si nu mi s-a parut deloc usor, mi-a modificat si bretelele ca stateau aiurea, mi-a facut rochia mai decoltata, mi-a aranjat fusta la spate pentru marimea mea.. si a durat totul 2 saptamani.. pretul a fost bun - 70 lei.
singura diferenta este ca nu am gasit-o pe croitoreasa de la WL si cand ma indreptam spre casa am vbt cu colega mea si am aflat ca se ducea la croitoreasa ei si fiindca aveam rochia am zburat la ea si ne-am dus impreuna.
o sa incerc sa pun rochia inainte si dupa.. dar o sa dureze..

blueeyes22
07.04.2009, 16:12:18
Super tare! Ma bucur mult pentru tine, draguta!

CONT_INCHIS_253
15.05.2009, 11:28:00
Salutare! Vreau si eu numarul unei croitorese care sa faca rochii de mireasa. Am aratat modelul celor de la divina si mi-au zis ca ma costa in jur de 20-25 de mil. Mi s-a parut destul de mult tinand cont ca rochia e extrem de simpla. Multumesc

blueeyes22
24.06.2009, 17:53:10
Am fost azi la o croitoreasa, sa-mi faca o estimare cu cat va costa modificarea rochitei mele - mi-a cerut 700 de ron #-o Era sa ma apuce plansul, acolo pe loc, de unde sa scot eu 700 de ron doar asa??? :-s
Nu-mi vine sa cred. Sunt extraordinar de dezamagita :(

Am incercat sa sun la numarul de fix al croitoresei recomandate de tine, Johne, insa nu raspunde nimeni la fix... O sa mai incerc, eu sper sincer sa mi-o pot modifica pentru mai putin de 250 ron...

blancaady
24.06.2009, 19:19:09
Am fost azi la o croitoreasa, sa-mi faca o estimare cu cat va costa modificarea rochitei mele - mi-a cerut 700 de ron #-o Era sa ma apuce plansul, acolo pe loc, de unde sa scot eu 700 de ron doar asa??? :-s
Nu-mi vine sa cred. Sunt extraordinar de dezamagita :(

Am incercat sa sun la numarul de fix al croitoresei recomandate de tine, Johne, insa nu raspunde nimeni la fix... O sa mai incerc, eu sper sincer sa mi-o pot modifica pentru mai putin de 250 ron...
ce trebuie modificat?
cunosc si eu o croitoreasa poate te ajuta>:D<

blueeyes22
24.06.2009, 20:03:31
Trebuie stramtat la talie + rochie pe toata lungimea (asa a zis doamna asta)- trebuie desfacuta si recusuta cu ascunderea cusaturii
- pus 3 nasturi la spatele rochiei (pe fund, cum ar veni :) ), eventual mascate de broderie (floricica) pentru a sustine trena.
Ar fi minunat, macar daca as afla o noua parere... Pentru 700 de ron imi iau rochie noua :|

pisicaneagra
13.08.2009, 16:07:33
yap yap.. am fost si am modificat rochita... si acum sunt foarte multumita.. si mi-a trecut de tot gandurile de a o schimba..<:-P
saracuta a desfacut tot corsetul si nu mi s-a parut deloc usor, mi-a modificat si bretelele ca stateau aiurea, mi-a facut rochia mai decoltata, mi-a aranjat fusta la spate pentru marimea mea.. si a durat totul 2 saptamani.. pretul a fost bun - 70 lei.
singura diferenta este ca nu am gasit-o pe croitoreasa de la WL si cand ma indreptam spre casa am vbt cu colega mea si am aflat ca se ducea la croitoreasa ei si fiindca aveam rochia am zburat la ea si ne-am dus impreuna.

buna, poti sa imi trimit si mie un PM cu numarul croitoresei la care ai fost?
te rog. eu incerc sa vad cit m-ar costa sa imi fac rochia. ca trebuie sa imi fie buna la nunta adica peste 2 luni si pina atunci mai creste burta.
multumesc.

johne
02.09.2009, 16:45:34
buna, poti sa imi trimit si mie un PM cu numarul croitoresei la care ai fost?
te rog. eu incerc sa vad cit m-ar costa sa imi fac rochia. ca trebuie sa imi fie buna la nunta adica peste 2 luni si pina atunci mai creste burta.
multumesc.

ma scuzati, nu am mai dat demult pe subiectul acesta.. am fost ocupata rau cu nunta.. :D
eu in ultima saptamana dinaintea nuntii, mi-am facut o noua fusta.. in clini..ca sa faca valuri valuri..
am acum si un nr de mobil al croitoresei, intre timp pentru nunta, i-a facut si rochia mamei mele o saptamana a durat cu totul, materialul tafta (europa) a fost 30 lei pt 2 rochii, si cusutul 140 lei :)) oricum i-a iesit o rochie frumoasa, fara sa fie comuna, i-a modificat si costumul sotiorului, scurtat sacou si maneci, camasa la maneci, pantalonii - lungime normal.. si astfel si soacra mica si miresoiu au aratat impecabil.. ;)

pisicaneagra
03.09.2009, 08:56:06
ma scuzati, nu am mai dat demult pe subiectul acesta.. am fost ocupata rau cu nunta.. :D
eu in ultima saptamana dinaintea nuntii, mi-am facut o noua fusta.. in clini..ca sa faca valuri valuri..
am acum si un nr de mobil al croitoresei, intre timp pentru nunta, i-a facut si rochia mamei mele o saptamana a durat cu totul, materialul tafta (europa) a fost 30 lei pt 2 rochii, si cusutul 140 lei :)) oricum i-a iesit o rochie frumoasa, fara sa fie comuna, i-a modificat si costumul sotiorului, scurtat sacou si maneci, camasa la maneci, pantalonii - lungime normal.. si astfel si soacra mica si miresoiu au aratat impecabil.. ;)
buna, am primit mesajul tau privat, inca mai am nevoie de numarul croitoresei si ti-as fi recunoscatoare daca mi l-ai da. eu nu pot trimite inca PM, dupa regulile acestui site, dar pot primi. deci daca poti te rog transmite-mi numarul de telefon. multumesc mult.

pisicaneagra
05.09.2009, 07:02:34
multumesc johne. am primit PM. iti multumesc foarte mult. ieri am umblat toata ziua sa imi gasesc o rochie si am ajuns la concluzia ca ce imi doresc eu nu se face. asa ca croitoreasa e ultima mea solutie.
iti multumesc inca o data.
sa ai o casnicie fericita, implinita si lunga.

johne
05.09.2009, 08:09:23
multumesc johne. am primit PM. iti multumesc foarte mult. ieri am umblat toata ziua sa imi gasesc o rochie si am ajuns la concluzia ca ce imi doresc eu nu se face. asa ca croitoreasa e ultima mea solutie.
iti multumesc inca o data.
sa ai o casnicie fericita, implinita si lunga.

s-ar putea sa fie o solutie foarte buna, pentru ca o sa iti faci o rochie cum doresti, deci uita-te bine la modele inainte sa te duci la ea, cel mai bine cu poza.
dupa material te sfatuiesc sa te duci in Europa, de fapt SamExpo si iti poti alege materiale de f buna calitate si ieftine. merita drumul, mai ales ca in brasov materialele nu sunt atat de diversificate si sunt scumpe. prietena mea care se pricepe, a cautat foarte mult timp in Brasov material si pana la urma a gasit in bucuresti.

bafta si iti multumesc de urari si tie iti doresc numai bine, tie, sotului si sufletelului ce il porti in burtica.

barchetta
09.09.2009, 23:22:56
Servus,
Tu mai ai doar 2 saptamani pana la nunta si nu ai rochia de mireasa? Crezi ca este suficient timp sa ti-o faca o croitoreasa ? Ce este atat de special la ceea ce iti doresti tu incat nu ai gasit la miile de modele care exista pe piata? Ai incercat sa gasesti peste tot si nu ai gasit sau este vorba de problema banilor? Eventual te-as putea indruma catre cineva care are fooooarte multe modele si mi-e greu sa cred ca nu ai gasi ceva pe placul tau.
Daca te pot ajuta cu ceva, cu mare drag.
Bafta multa.
Pupici

johne
10.09.2009, 08:32:36
Servus,
Tu mai ai doar 2 saptamani pana la nunta si nu ai rochia de mireasa? Crezi ca este suficient timp sa ti-o faca o croitoreasa ? Ce este atat de special la ceea ce iti doresti tu incat nu ai gasit la miile de modele care exista pe piata? Ai incercat sa gasesti peste tot si nu ai gasit sau este vorba de problema banilor? Eventual te-as putea indruma catre cineva care are fooooarte multe modele si mi-e greu sa cred ca nu ai gasi ceva pe placul tau.
Daca te pot ajuta cu ceva, cu mare drag.
Bafta multa.
Pupici

daca e graviduta, stii si tu ca e mai complicat..
trimite-i un pm si spune-i unde gaseste foarte multe modele :)

barchetta
10.09.2009, 11:29:38
Servus,
Asa e, ai dreptate... I-am trimis un mesaj privat si sper din tot sufletul sa gaseasca ce isi doreste ea.
Merci pentru idee.
Pupici

symo_iustyna
15.10.2009, 00:24:36

Buna! nu am apucat sa ma prezint deoarece sunt nou intrata in randul miresicilor insa am o mare rugaminte...........imi poti trimite pe PM numarul de telefon am croitoresei care ti-a modificat rochia? Eu am o nunta importanta saptamana viitoare pe 24 octombrie si tre sa-mi stramtez rochita.............iar prietena mea cea mai buna are cununia civila si vrea sa-si faca rochie! iti multumim anticipat.........2 sufletele de miresici o:-) o:-)

denisse13
02.11.2009, 10:43:59
Buna fetelor,

daca doreste cineva, cunosc o croitoreasa foarte buna, care face rochii de mireasa superbe de la A la Z, PERFECTE!!! Face si modificari foarte bune! Credeti-ma: are o mana..... LUCREAZA SUPER! AM FOST FOARTE MULTUMITA DE EA IN TOT CEEA CE MI-A FACUT! A facut rochia de mireasa la multe prietene, si cunostinte! Toata lumea a fost multumita de ea! Face si voaluri si gentute, si bolerouri si palarii...de toate!
PA PA >:D<

bunymony
02.11.2009, 14:00:21
Buna fetelor,

daca doreste cineva, cunosc o croitoreasa foarte buna, care face rochii de mireasa superbe de la A la Z, PERFECTE!!! Face si modificari foarte bune! Credeti-ma: are o mana..... LUCREAZA SUPER! AM FOST FOARTE MULTUMITA DE EA IN TOT CEEA CE MI-A FACUT! A facut rochia de mireasa la multe prietene, si cunostinte! Toata lumea a fost multumita de ea! Face si voaluri si gentute, si bolerouri si palarii...de toate!
cu materialul ei sau trebuie sa cumparam noi?

bunymony
02.11.2009, 14:57:27
Buna fetelor,

poti sa-mi trimiti un pm cu nr. croitoresei?

dea79
02.11.2009, 15:19:28
Buna fetelor,

Poti sa-mi trimiti si mie un mesaj privat cu numarul de telefon al croitoresei?cam cat ar costa o rochie?

bunymony
02.11.2009, 15:38:48
Poti sa-mi trimiti si mie un mesaj privat cu numarul de telefon al croitoresei?cam cat ar costa o rochie?
depinde de cat de pompoasa o vrei si din ce material , dantela ,nu?

dea79
03.11.2009, 14:23:01
depinde de cat de pompoasa o vrei si din ce material , dantela ,nu?
Inca nu stiu din ce material va fi.Nu vreau sa fie prea pompoasa.

denisse13
07.11.2009, 09:17:06
Buna,

ati primit mesajele private?

Pa pa

dea79
08.11.2009, 09:53:39
Buna,

ati primit mesajele private?

Pa pa
Eu l-am primit. Multumesc mult!:*

denisse13
10.11.2009, 13:11:03
Eu l-am primit. Multumesc mult!:*
Buna Dea79,

ma bucur. Daca ai intrebari, sa-mi spui...>:D<

denisse13
10.11.2009, 13:12:00
Eu tot la ea imi fac rochia de mireasa. O sa o stresez cam mult pentru ca mi-am ales un model foarte complicat, dar stau linistita in priviinta calitatii deoarece am vazut ce iese din mana ei!

Pupici>:D<

bianca900
02.12.2009, 09:19:22
Buna fetelor,

Buna Denisse,Poti sa-mi trimiti si mie un mesaj privat cu numarul de telefon al croitoresei?, Multumesc.

bebeloi
02.12.2009, 09:41:49
Eu tot la ea imi fac rochia de mireasa. O sa o stresez cam mult pentru ca mi-am ales un model foarte complicat, dar stau linistita in priviinta calitatii deoarece am vazut ce iese din mana ei!

si eu as vrea nr de tel daca se poate!te rog!

balabaneanu
10.01.2010, 14:50:51
Buna,
Am si eu o mare rugaminte...imi dati nr de telefon al croitoresei va rog!
multumesc

rocsana12
29.01.2010, 21:23:43
Buna,
Am si eu o mare rugaminte...imi dati nr de telefon al croitoresei va rog!
multumesc

Mai bine trimiti un PM fetelor care zic ca au numarul, asa cred ca vei primi mai repede un raspuns. :)

biank_b
30.01.2010, 17:25:36

Deoarece politica acestui site ma impiedica sa trimit pm-uri , te rog f frumos pe tine[-o< sa-mi trimiti unul cu nr d-nei croitorese.si eu vreau sa-mi modific rochia si sa-mi faca un sistem de prindere al trenei.Multumesc:*

biank_b
01.02.2010, 13:37:41

iti multumesc tare mult!:* am primit pm-ul tau.Cum se numeste doamna?sa stiu de cine intreb?crezi k ar trebui sa o contactez acum sau mai incolo?(am nunta in mai)

blankadina
01.02.2010, 13:49:06
iti multumesc tare mult!:* am primit pm-ul tau.Cum se numeste doamna?sa stiu de cine intreb?crezi k ar trebui sa o contactez acum sau mai incolo?(am nunta in mai)
cred ca de pe acum ca daca este mai aglomerata sa aiba timp sa mergeti sa luati materiale,sa faci probe;))

denisse13
02.02.2010, 10:09:38
cred ca de pe acum ca daca este mai aglomerata sa aiba timp sa mergeti sa luati materiale,sa faci probe;))

Ce papusica ai, cred ca esti tare mandra de ea, blankadina! E o dulceata de fetita! Sa o pupi din partea mea!!! ;-)

blankadina
02.02.2010, 10:16:56
Ce papusica ai, cred ca esti tare mandra de ea, blankadina! E o dulceata de fetita! Sa o pupi din partea mea!!! ;-)
mersi.eu ca eu dar sa vezi ce mandra e ea de ea;));))

anays
20.04.2010, 13:12:54
as dori si eu nr de tel al unei croitorese f bune ca sa imi modifice o rochie scumpa.

merci

ioanny_maria
20.04.2010, 15:37:20
Puteti sa ma ajutati si pe mine cu acesiasi solicitare?

merci

theestera
24.04.2010, 20:03:58
Buna fetelor,

poti sa imi dai si mie nr de telefon al croitoresei? nu am gasit nici o rochie asa cum ii doresc si as vrea sa o fac l comanda. multumesc.

gaza_mik
10.06.2010, 08:23:59
poti sa imi dai si mie nr de telefon al croitoresei? nu am gasit nici o rochie asa cum ii doresc si as vrea sa o fac l comanda. multumesc.

Buna, as vrea si eu numarul unei croitorese f bune. mai am f putin timp pana la nunta si croitoreasa care trebuia sa ma ajute nu mai poate din cauza unor probleme.
multumesc mult

giugiuka1980
20.06.2010, 23:11:07
Fetelor, ce parere aveti despre croitoresele de la Divina?

teffa
27.07.2010, 13:14:47
buna fetelor

puteti va rog sa-mi dati pe PM datle de contact(nr telefon etc) ale unei croitorese bune? Domnisorica mea de onoare(sora mea) are nevoie sa-si facarochita de seara si cea de zi

Multumesc muuult

mishavalentina
22.10.2010, 19:18:42
Buna! Ti-ai facut pana la urma rochia la ei la atelier? Ti-ai cumparat-o de-a gata?

GuritaBV
11.11.2010, 13:04:07
Salutare!
Imi da si mie cineva va rog numarul unei croitorese bune, pentru ceva modificari la diverse hainute? Multumesc anticipat!

buburuza_007
13.11.2010, 19:20:19
mie mi-a facut una ditre ele rochia de mireasa si a iesit asa cum am vrut;-)

dana1973
23.11.2010, 10:41:51
Fetele eu mi-am facut rochia de mireasa pe comanda... la o croitoreasa foarte buna...poate cea mai buna din Brasov! Am avut-o cu o trena de 1,5-2m, detasabila, in partea de jos am avut numai volane in care au intrat 150 m de tull, iar corsetul a fost din dantela, iar pe corset au fost aplicate 1500 de cristale Swarovsky aduse din Austria de la fabrica lor... De altfel o si vand... Ma doare sufletul sa ma uit cum sta degeaba in dulap... Si cand ma gandesc ca am purtat-o doar o singura zi...!!! :((418762418763418764418765

Va place? Asa-i ca este priceputa???

GuritaBV
23.11.2010, 10:58:01
Dap, e reusita si pare cusuta cu atentie si de o mana sigura. Astept pe PM un nr de tel, te rog. Merci!

deliamm
19.02.2011, 17:27:53
o croitoresa buna imi poate recomanda cineva? :)

ioana_2212
16.06.2011, 02:51:04
Salutare,
Intr-adevar superba rochia ta de miresica! Pot sa te rog sa imi trimiti si mie detaliile croitoresei sau atelierului care ti-a facut-o? Mersi din suflet!
O zi placuta iti doresc!

Fetele eu mi-am facut rochia de mireasa pe comanda... la o croitoreasa foarte buna...poate cea mai buna din Brasov! Am avut-o cu o trena de 1,5-2m, detasabila, in partea de jos am avut numai volane in care au intrat 150 m de tull, iar corsetul a fost din dantela, iar pe corset au fost aplicate 1500 de cristale Swarovsky aduse din Austria de la fabrica lor... De altfel o si vand... Ma doare sufletul sa ma uit cum sta degeaba in dulap... Si cand ma gandesc ca am purtat-o doar o singura zi...!!! :((418762418763418764418765

Va place? Asa-i ca este priceputa???

http://www.miresici.ro/themes/miresici/images/misc/pencil.png

Flamingo
23.06.2011, 15:25:10
Ma puteti ajuta si pe mine pe PM cu date de contact la croitorese foooooarte pricepute?Am primi un pret foarte mare pentru rochia la care visez si trebuie sa vad alternative. :(

shu
23.06.2011, 15:44:00
croitoresele de la evergreen sunt pricepute (din moment ce fac rochii asa frumoase), dar nu am date de contact. poti merge pana acolo sa intrebi daca se incumeta la ce vrei tu si cat te-ar costa.

Flamingo
24.06.2011, 09:29:12
croitoresele de la evergreen sunt pricepute (din moment ce fac rochii asa frumoase), dar nu am date de contact. poti merge pana acolo sa intrebi daca se incumeta la ce vrei tu si cat te-ar costa.

Multumesc shu!
uitasem de Evergreen ;)

shu
24.06.2011, 10:34:49
cu placere. sper sa-ti fie de folos si sa gasesti o croitoreasa priceputa si accesibila la pret, care sa iti faca rochia asa cum o visezi tu.

cristina11
29.06.2011, 14:13:10
poate ar fi trebuit sa scriu la topicul "asa nu", sau "sa va feriti de..." , dar este totusi vorba de rochita de mireasa facuta la comanda.
Am dat comanda cu mult timp inainte la atelierul divine din brasov, si sincer, nu recomand nimanui sa apeleze la ele. Ulterior am mai aflat si de alte povesti ingrozitoare, legate de acest atelier. Pacat, ca au modele foarte frumoase, dar un personal ... no comments.
Mi-au gresit rochita. Am ales un model cu voaluri pe lateral, in fata si in spate, iar cand am fost la proba, unul din voaluri era jumatate latime fata de celalat. Iar doamnele incercau sa ma convinga ca este iluzie optica. Nu stiu ce iluzie li se parea lor, cand le-am pus unul pe langa celalalt si se vedea diferenta de la o posta. Apoi m-am trezit cu rochia in brate, ca nu aveau loc in magazin, si desigur a trebuit sa o achit integral. Si preturile nu sunt deloc mici. Nu am mai asteptat 1 luna jumate pana la proba finala, am mers sa mi-o modifice, in fond era greseala lor, plus ca nu ma simteam deloc bine cu gandul ca am dat o gramada de bani, iar rochia mea e dezastru. Asadar mi-au modificat-o, dar inca era prea larga (cum au observat si ele) si de data asta au facut-o si mai lunga. Dupa negocieri, intr-un final au mai scurtat-o, dar tivul era cusut execrabil, iar intr-o parte atarna. Pana la urma am fost la o alta croitoreasa sa o retuseze. In privinta faptului ca era prea larga, mi-au spus ca daca vreau sa o mai modific, ma mai costa inca vreo 2 - 2,5 milioane lei, ca ele fac numai 2 retusuri. Asa ca fiti atente la acest atelier.

Flamingo
30.06.2011, 09:09:52
Cristina, cred ca mai depinde si de noroc.Eu am trei prietene care si-au facut la Divine si au fost foarte multumite.Sincera sa fiu daca asa fi in locul tau si eu as avertiza fetele si as face reclama negativa, daca pot spune asa.
Eu am cerut oferta de pret la ele pentru o rochie foarte frumoasa dar sincer mi-e teama sa dau 1200 euro (si nici nu imi permit) si sa nu iasa identica dar daca ar fi sa imi fac rochia la comanda tot la ele as merge pentru ca vis-a-vis de ele am cele mai multe referinte pozitive.de croitorese care fac rochiile acasa mi-e mai teama

Roxynutza
30.06.2011, 09:41:59
si eu imi voi face rochita de miresica la o croitoreasa...din buzau...
viitoarea mea nasica si-a facut rochita la ea si a fost f bine lucrata...eu am toata increderea ca va iesi asa cum vreau eu...cred ca mai depinde si de asta...de optimism...pt ca daca plecam din start ca nu va iesi la fel ca modelul si ca nu va fi lucrata bine, atunci clar ca vom vedea probleme si unde nu sunt...

natalia_b
11.07.2011, 09:15:30
Va rog daca se poate sa imi trimiteti si mie numarul unei croitorese bune din brasov, o prietena are nunta in august si are nevoie de niste modificariu.Multumesc

GuritaBV
11.07.2011, 19:28:45
Ti-am trimis PM. Succes!

ArianaBrasov1
20.01.2012, 09:19:14
Fetelor , caut si eu o rochita sa merg la un botez, vreau ceva simplut ,elegant....NU GASESC ieri am cautat toata ziua...daca aveti idee unde...astept propuneri!

Flamingo
15.03.2012, 11:00:44
Ti-am trimis PM. Succes!

Si eu am nevoie de o croitoreasa buna pentru mama.Please help! :)

irina34
04.06.2012, 07:45:34
Buna la toata lumea!
Am si eu nevoie de o croitoreasa priceputa care sa-mi stramteze corsetul, ca am slabit! :((
Va rog frumos, daca ma poate ajuta careva!
Multumesc frumos!

ArianaBrasov1
08.06.2012, 17:44:09
Fetelor,

Vreau si eu o croitoreasa buna, trebuie sa-mi fac urgent o rochita ...:(:(:(
Sunt disperata nu gasesc undeva , am mers in spate la Unirea dar imi cere foarte mulkt pentru o rochita simpla, 1200 ron cu materialul meu!!

nerina
11.06.2012, 15:52:02
Servus fetelor, eu sunt o miresica mai "veche" :)) , am avut nunta in 2008 si atunci mi-am facut rochia pe comanda, dar croitoreasa mea nu mai e in tara....
Acum suntem nasi, si am nevoie de niste modificari la o rochitza
Va rog mult daca puteti sa imi recomandati o croitoreasa buna, cu rabdare, pt ca e de lucrat la corset si e migaloasa treaba.
am tot cautat, si pe cine am intrebat, au zis "pai croitorese stiu, dar niciuna sa ti-o recomand cu sufletul impacat"... pana la urma am fost la una, care mi-a cerut 4 mil.. ceea ce mi s-a parut mult pt ce e de lucru...
problema e ca nunta e in 30 iunie si incep sa intru in panica...

va rog daca puteti sa-mi recomandati pe cineva....

multumesc mult si va pup!

irina34
11.06.2012, 18:27:35
Buna Nerina!
Ti-am trimis mesaj privat!

nerina
11.06.2012, 19:14:22
Buna Irina!
Merci mult ca mi-ai raspuns asa repede... o sa o sun chiar maine, si o sa ma duc cat de repede sa vad ce zice, cum pune problema... pt ca la asta la care am fost... dupa ce ca mi-a cerut mult, nici nu mi-a inspirat incredere... se uita la mine si la rochie de parca "fie, o fac si p'asta...daca-i musai..." si chiar nu mi-a placut

eu acum fac munca de detectiv pe forum si caut sa vad cam cate croitorese au fost recomandate si de cine.... tu mai stii de la cine ai nr croitoresei de care mi-ai zis?

oricum, eu o sa sun, ma duc cat de curand si te tin la curent

Merci mult!

P.S. nu pot trimite inca mesaje private, ca nu am 10 mesaje postate

irina34
11.06.2012, 20:23:48
Buna Nerina!
Nr. de tel l-am primit de la o miresica de pe forum... GuritaBv. Tot ea mi-a spus ca este foarte priceputa la rochii de mirese si la rochii de gala.
Chiar vreau sa ma ti la curent cu ce preturi practica si cum ti s-a parut.

irina34
11.06.2012, 20:26:18
Mi-a spus ca sta un pic cam prost cu timpul pentru ca este foarte ocupata. Asta este un semn bun...inseamna ca lucreaza bine.

nerina
11.06.2012, 20:49:12
a, deci este croitoreasa recomandata de dana1973 :D

am avut rabdare, si am citit chiar tot topicul... sunt 4 croitorese recomandate de miresici, si mai multe fete care au cerut datele de contact ale fiecaruia.
Eu nu am cum sa iau legatura prin pm nici cu cele care le-au recomandat, nici cu cele care au cerut datele... cu nimeni de fapt, pana nu am 10 postari la activ

pot doar sa sper ca mai intra din cand in cand din cele care au contactele croitoreselor recomandate acum ceva timp, ani chiar....

oricum, eu o sa o sun maine pe dna asta, si cum aflu ceva, te tin la curent

mersi mult de tot!

irina34
12.06.2012, 06:16:26
Da, am citit si eu topicul cap-coada si am trimis mesaje private in speranta ca voi da de o croitoreasa priceputa, insa GuritaBv sau...Dana - cum ii zici tu, a fost singura care mi-a sarit in ajutor.
Eu mi-am liuat rochia de mireasa din alta tara, unde si locuiesc...insa la stres slabesc foarte mult si deja a inceput stresul la mine ca mai am un pic si vreau ca totul sa fie bine si lumea multumita...asa ca ma cam scurg de kg si vreau cand ajung in tara sa am la cine apela pentru stramtarea corsetului. Vreau pe cineva foarte priceput, pentru ca rochia este de-antregul.
Daca mai afli un nr de tel al unei alte croitorese, da-mi te rog frumos de stire.
Scrie repede cele 7 mesaje care ti-au mai ramas ca sa poti trimite mesaje private :))

nerina
12.06.2012, 09:35:46
Am sunat la nr respectiv, si nu se formeaza... intra direct ton de ocupat... o sa mai incerc oricum

Stai linistita, nu te stresa... cel mai important lucru e sa te bucuri tu de moment. Important e sa te simti bine in rochie si mai ales in pantofi! si daca tu esti ok si radiezi, daca esti vesela, si zambitoare, crede-ma ca transmiti enorm, si lumea se va simti bine pt tu esti cea care imprastie senzatia de bine...
Stiu ca e usor de zis, greu de facut... dar aranjeaza-le pe toate pana cu cateva zile inainte, si apoi linisteste-te pt ca o sa iasa totul perfect daca sunteti voi doi ok, crede-ma.

De croitorese, am mai intrebat... asteapta si mama cateva telefoane si pana la sfarsitul sapt vreau sa ma duc la cate apuc, pt ca nu prea mai am timp... deci cum aflu cate ceva, iti spun.
Si eu tot la partea de sus am de lucru, deci o sa pot sa iti spun exact daca lucreaza bine sau nu.

Cu mesajele... eu de scris, pot sa scriu ;;) dar imi era teama sa umplu topicul doar de dragu de a-mi face eu nr de mesaje si sa nu se supere vreun moderator pe mine...:">

nerina
12.06.2012, 10:10:53
am sunat.... si am sunat... si am sunat.... nu se formeaza
cred ca nr respectiv nu mai e in uz...:((
cred ca nu il mai are, ca nu suna a ocupat, nu suna ca si cum n-ar avea semnal... pur si simlu nu se formeaza, deci cred ca nu mai e folosit nr respectiv...

irina34
13.06.2012, 06:14:50
oooffff, ce rau imi pare!
M-am gandit sa nu fi facut eu vre-o gafa si am verificat nr pe care ti l-am trimis, cu cel pe care l-am primit de la GuritaBv...si este acelasi. O sa o mai contactez inca o data sa verifice si ea, ca nu care cumva sa fi gresit ea cand l-a scris.

GuritaBV
13.06.2012, 13:48:03
Salutare fetelor!
GuritaBV si Dana1973 nu sunt aceeasi persoana :-p.
In ce priveste nr croitoresei, o sa-l mai transmit o data Nerinei, dar daca e acelasi si nu suna inseamna ca l-o fi schimbat, sau cine stie.....Sper sa gasiti persoana potrivita care sa faca rochitele asa cum va doriti!

lady_lex
01.06.2013, 20:05:32
Servus. Eu intentionez sa imi fac rochia la comanda... mi-au fost recomandate casa Diolastilis sau casa de moda a Danei Tanase. Cunoasteti pe cineva care a lucrat cu ele? Stiu ca lucreaza foarte ok, dar nu am auzit de nimeni care sa isi fi facut rochitza de mireasa la ele...

Dydy_me
08.06.2013, 17:30:14
Servus. Eu intentionez sa imi fac rochia la comanda... mi-au fost recomandate casa Diolastilis sau casa de moda a Danei Tanase. Cunoasteti pe cineva care a lucrat cu ele? Stiu ca lucreaza foarte ok, dar nu am auzit de nimeni care sa isi fi facut rochitza de mireasa la ele...

Din pacate nu am comandat nimic de la nici una si nici nu cunosc pe cineva. Personal nu ma dau pe spate cele de la casa Diolastilis dar e doar vb de parerea si gustul meu... Eu mi-am luat-o de la Divin dupa un model de-al lor cu mici modificari si ce-i drept ma ustura putin la buzunar dar de... o data ma marit prima data :)))) Pot doar sa te sfatuiesc daca reusesti sa negociezi sa iti iei tu material ajungand dpmdv mai putin si aici iti pot recomanda pe cele de la magazinul Hibiscus de pe al. ioan cuza 32. Din ce am inteles chiar si cele de la Divin isi iau materiale de acolo. Eu una imi fac rochia de cun civila la comanda si rochitele domnisoarelor de onoare si de acolo am materialele. Spor si noroc in continuare :*

lady_lex
21.08.2013, 19:57:39
Initial am vrut sa merg cu DIVINE, caci doar la ei am vazut rochite mai deosebite, c dar apoi am fost la o nunta la o buna prietena si in aceeasi zi am vazut vreo 6miresici cu rochii marcA Divine, si pareaun trase la xerox.

Asa ca m-am decis sa imi fac rochitza la o croitoreasa. Am ales casa DIOLASTILIS -Doamna Lacramioara Iordachescu, care a fost super! M-a consiliat cam ce model m-ar avantaja, mi-a aratat o mie de mostre de materiale, dantele, etc. A fost extraordinar de draguta cu mine si a avut o rabdare de fier! In final eu am ales un model si ea l-a reprodus intocmai! ROchitza mea a iesit exact asa cum mi-am dorit-o, am fost unica in acea zi si costurile au fost inferioare unei creatii DIVINE. Recomand casa DIOLASTILIS din toata inima!

Ooaannaa
19.04.2014, 20:36:57
Buna fetelor!
Imi puteti trimite va rog numele si nr de tel al unei croitorese bune (sau un atelier) din Bucuresti.
Am nevoie de o rochie lunga pentru cununia civila.
Din pacate nu am 10 mesaje postate si nu pot trimite mesaje private.
Va multumesc in avans pentru mesaje!

cocacola499
11.08.2014, 10:52:47
sfatul meu este sa vedeti ce a creat croitoreasa inante....eu m-am dus la cineva dar se pare ca gusturile mele cu cele a prietenei nu au fost la fel...asa ca rochia mea a aratat ca un cearceaf infasurat in jurul meu

dana1411
19.04.2015, 09:32:29
Imi puteti recomanda o croitoreasa priceputa? Am nevoie de niste modificari la rochia de mireasa. Multumesc!