PDA

Versiunea completa : Restaurant Golden Stone

Brandy
13.04.2008, 16:56:24
Ce parere aveti de acest restaurant?E fain in interior,este spatios?Are loc mare pt dans?In fata ce priveliste are?Multumesc

cezara_is
13.04.2008, 18:35:18
buna,e ok.Au mancare buna,e curat,pe malul lacului Ciric,multa verdeata,parcare...e super!

andrelutza_2010
25.08.2008, 12:09:16
buna,e ok.Au mancare buna,e curat,pe malul lacului Ciric,multa verdeata,parcare...e super!

Cezara,

Ai avut nunta la Golden Stone ?
Cat te-a costat meniul ? Ce formatie ai avut ? Gasesc undeva poze?
Mi s-au parut interesante post-urile tale referitoare la meniu, eram curioasa cum arata ...

Merci de rasp.

Pupici

crystynutza1985
17.10.2008, 23:37:52
Cezara,

Ai avut nunta la Golden Stone ?
Cat te-a costat meniul ? Ce formatie ai avut ? Gasesc undeva poze?
Mi s-au parut interesante post-urile tale referitoare la meniu, eram curioasa cum arata ...

Merci de rasp.

Pupici
Eu am avut nunta anul acesta la Golden Stone si a fost foarte bine. Meniul m-a costat 150 Ron si am putut sa fac ce combinatie am vrut din meniurile pe care mi le-au aratat ei, iar servirea a fost foarte buna, plus ca mi-au recomandat niste baieti super pentru muzica pe care nu o sa imi para rau nici o secunda ca i-am contactat(mi-au facut o nunta de vis).Ei lucreaza si cu o firma de decoratiuni pe care mi-au recomandat-o, niste persoane deschise la orice si dispuse sa puna in aplicare ideile mele. Daca ai nevoie de mai multe info scrie si eu iti voi raspunde.

oaky_85
23.10.2008, 11:17:42
Eu am avut nunta anul acesta la Golden Stone si a fost foarte bine. Meniul m-a costat 150 Ron si am putut sa fac ce combinatie am vrut din meniurile pe care mi le-au aratat ei, iar servirea a fost foarte buna, plus ca mi-au recomandat niste baieti super pentru muzica pe care nu o sa imi para rau nici o secunda ca i-am contactat(mi-au facut o nunta de vis).Ei lucreaza si cu o firma de decoratiuni pe care mi-au recomandat-o, niste persoane deschise la orice si dispuse sa puna in aplicare ideile mele. Daca ai nevoie de mai multe info scrie si eu iti voi raspunde.

Salut,numele meu este Oana si sunt un bobocel printre miresici, adik eu si ubitu' meu ne-am hotarat sa facem nunta la vara si sunt in cautare disperata de localuri cu peste 200 locuri.Pana acum am vb la ciric,motel si m-ar interesa si la golden stone insa nu am gasit nici un nr de tel.ti-as ramane recunoscatoare daca m-ai putea ajuta cu un nr de tel si cateva detalii despre meniu, sala, personal,mancarea in sine decoratiuni (costuri, calitate). Merci mult si astept un raspuns de la tine cat mai curand daca se poate. ;;) :*

olisas
01.01.2009, 11:43:46
Nu a mai făcut nimeni nunta aici, cât să ne spună și nouă cum a fost? Eu ard de nerădare să aflu cât mai multe despre această locație!:-?

ungrasmic
02.01.2009, 23:05:09
Nu a mai făcut nimeni nunta aici, cât să ne spună și nouă cum a fost? Eu ard de nerădare să aflu cât mai multe despre această locație!:-?
Nunta nu am facut-o acolo, dar pe 1 noiembrie am fost la o cumatrie si mi-a placut tare mult. Iti pot spune din calitate de invitat caruia nu-iu place orice si e atent la detalii, ca restaurantulmi s-a parut elegant, intim, era decorat cu gust- acum nu stiu cine a facut asta- mancarea f f buna, chelnerii f draguti, atenti si nu s-au lasat deloc asteptati. La muzica au fost niste tipi,Dj, nu mai retin cum ii chema, dar au facut atmosfera f faina. Singurul inconvenient, sa-i spun asa, eram cam 8 persoane la o masa de 6 si nu aveam loc sa ne miscam si mancam incordati sa nu-l atingem pe celalalt de langa, sa fii f atent sa nu rastorni ceva, paharul il tineam pe un coltisor de masa. Da in rest totul a fost super

bonnye
21.01.2009, 14:39:14
si cam cat de mare este restaurantul?
pt cate persoane? mesele sunt rotunde? meniul cam cat este de persoana si ce include? mersi ;))

olisas
21.01.2009, 21:39:18
pt cate persoane? mesele sunt rotunde? meniul cam cat este de persoana si ce include? mersi ;))

In restaurant incap aproximativ 200 de persoane, dupa spusele administratorei. Totusi, eu am ceva rezerve privind acest numar..as spune ma degraba 150 in varianta relax si 200 inghesuite..

Meniul variaza acum intre 150 RON si 200 RON, include patru feluri de mancare, o apa minerala si o cafea. Sper sa nu fi uitat nimic:)

bonnye
22.01.2009, 16:55:28
In restaurant incap aproximativ 200 de persoane, dupa spusele administratorei. Totusi, eu am ceva rezerve privind acest numar..as spune ma degraba 150 in varianta relax si 200 inghesuite..

Meniul variaza acum intre 150 RON si 200 RON, include patru feluri de mancare, o apa minerala si o cafea. Sper sa nu fi uitat nimic:)
multumesc mult! ai si niste poze ceva? ca eu sunt in italia si pana vin sper macar sa imi fac o idee...eu mi-as dori tare mult la motel bucium...

crystynutza1985
02.02.2009, 22:38:47

La mine am avut 120 de pers, dar capacitatea este de 200 si meniul m-a costat 150 de lei, dar cred ca s-au mai schimbat preturile de anul trecut, dsr o poti contacta pe mihaela, sefa de sala si ea iti va da detaliile de care ai nevoie.

lavinia_21
10.05.2009, 04:05:15
buna...eu am nunta anul asta in octombrie acolo dar nu am vazut restaurantul..nu ai niste poze sa imi trimiti?te rog..eu stau in italia si pana la nunta nu ma pot duca..sunt foarte curioasa cum arata am azit ca ii super fain

lori_adam68
11.05.2009, 19:24:14
buna...eu am nunta anul asta in octombrie acolo dar nu am vazut restaurantul..nu ai niste poze sa imi trimiti?te rog..eu stau in italia si pana la nunta nu ma pot duca..sunt foarte curioasa cum arata am azit ca ii super fain

In weekend-ul asta merg la o nunta acolo.Daca te mai intereseaza incerc sa fac cateva poze si ti le trimit.

elpinia
23.05.2009, 21:08:36
Hello,

fetelor locatie este superba. Pe ringul de acolo ma visez deja dansand :) intr-o rochie alba. Cine a mai fost la nunti sau a avut nunta acolo ??? vreau sa stiu mai multe. Locatia , atmosfera, terasa , este un vis ....

servirea la restaurant e dezastroasa... insa fac cu ei sedinte si le explic ca nu-i platesc si mai gasesc eu ceva ... dar ma gandesc daca spatiul nu e prea mare si nu trebuie sa imi iau caine de paza sa-i adun pe toti la un loc :)

Ceva sfaturi si povestiri ar fi utile :)

olisas
16.06.2009, 14:53:19
Nu a mai avut nimeni nunta la Golden Stone? Nu a mai fost nimeni nici ca invitat?? Eu vleau paleli.....:((

fubball
16.06.2009, 21:05:14
si eu as vrea niste pareri in legatura cu acest restaurant...ne vom casatori in 2010 in iulie sau august si inca nu ne-am hotarat asupra locatiei...si golden stone mi se pare interesant...numai ca as vrea sa stiu si alte pareri....sau impresii:-\

Crisss
16.06.2009, 22:14:14
Nu a mai avut nimeni nunta la Golden Stone? Nu a mai fost nimeni nici ca invitat?? Eu vleau paleli.....:((

am fost eu la o nunta pe 23 mai, am sa va povestesc cateva i va pun si pozici, zilele astea promit, k acum is ocupata cu srisul pentru disertatie, dar voi puteti sa puneti intrebarile / curiozitatile care le aveti si va raspund......eu sincer m-am indragostit de terasa lor...noaptea e superba:x

olisas
20.06.2009, 11:07:59
am fost eu la o nunta pe 23 mai, am sa va povestesc cateva i va pun si pozici, zilele astea promit, k acum is ocupata cu srisul pentru disertatie, dar voi puteti sa puneti intrebarile / curiozitatile care le aveti si va raspund......eu sincer m-am indragostit de terasa lor...noaptea e superba:x

1. Cate persoane stateau la o masa si daca stateau inghesuite

2. Ringul de dans a fost incapator?

3. Cum a fost mancarea?

4. Cum s-au purtat chelnerii?

5. Daca au fost persoane care au confirmat sosirea si au uitat sa ...soseasca, s-a platit integral?

6. Ceva poze....pentru a vedea cum a fost decorata sala...

7. Se fumeaza in sala?

8. Este aer conditionat?

Stiu ca a curs o ploaie de intrebari, dar te rog sa imi raspunzi atat cat stii. Eu mi-am expus toate nelamuririle. Multumesc mult.>:D<

fubball
20.06.2009, 15:29:01
imi poti spune si mie mai multe lucruri despre restaurant?cam cat este meniul?...nu stiu...mai multe informatii...ti-as fi recunoscatoare:*

Crisss
21.06.2009, 00:12:35
1. Cate persoane stateau la o masa si daca stateau inghesuite

2. Ringul de dans a fost incapator?

3. Cum a fost mancarea?

4. Cum s-au purtat chelnerii?

5. Daca au fost persoane care au confirmat sosirea si au uitat sa ...soseasca, s-a platit integral?

6. Ceva poze....pentru a vedea cum a fost decorata sala...

7. Se fumeaza in sala?

8. Este aer conditionat?

Stiu ca a curs o ploaie de intrebari, dar te rog sa imi raspunzi atat cat stii. Eu mi-am expus toate nelamuririle. Multumesc mult.>:D<

1.cred k 10, nu era inghesuit
2.da era mareeeee, exact la intrare pe dreapta a fost prezidiul si in fata ringul, dar s-a dansat si afara.....e superrrrrr....e un ring in mijlocul gradinii
3.buna,tipa a avut meniul cu somon si cu un piept de pui umplu cu ciupercute si sunca park.....atentie pieptul nu era facut inauntru...era crud inantru....
4.erau multisori si tot timpul ne aduceau gheata, nu am inteles dc bauturile nu erau ele reci, trebuia sa punem gheata....oare nu au multe frigidere? dar chelnerii nota 10.
5.asta nush, am sa intreb miresica
6.micsorez si pun...promit
7.da se fumeaza
8.cred ca da, nu am observat....era mai dar se incalzea

cam atatea poze cu sala am gasit, mai multe cu ringul...:*:*:*

olisas
22.06.2009, 10:09:29
Multumim frumossssss!!o:-)

GEEA
22.06.2009, 12:01:42
1.cred k 10, nu era inghesuit
2.da era mareeeee, exact la intrare pe dreapta a fost prezidiul si in fata ringul, dar s-a dansat si afara.....e superrrrrr....e un ring in mijlocul gradinii
3.buna,tipa a avut meniul cu somon si cu un piept de pui umplu cu ciupercute si sunca park.....atentie pieptul nu era facut inauntru...era crud inantru....
4.erau multisori si tot timpul ne aduceau gheata, nu am inteles dc bauturile nu erau ele reci, trebuia sa punem gheata....oare nu au multe frigidere? dar chelnerii nota 10.
5.asta nush, am sa intreb miresica
6.micsorez si pun...promit
7.da se fumeaza
8.cred ca da, nu am observat....era mai dar se incalzea

cam atatea poze cu sala am gasit, mai multe cu ringul...:*:*:*

Am si eu o intrebare ... stii cumva cat a costat meniul ? :-?

olisas
05.07.2009, 16:17:35
Alte pareri nu mai sunt? Nimeni nu a mai mers la vreo nunta desfasurata la Golden Stone?

Saptamana aceasta ar trebui sa ajung eu pe aici, si imi doresc sa fac niste poze. Daca reusesc, le si postez!

alinarobo
13.07.2009, 12:59:18
Vand rezervare nunta la restaurant Golden Stone pentru data de 22 mai 2010

fubball
13.07.2009, 13:08:37
Vand rezervare nunta la restaurant Golden Stone pentru data de 22 mai 2010
Ne-ai putea da mai multe detalii?iti dau un pm cu adresa mea de mail sa imi trimiti mai multe informatii?

alinarobo
14.07.2009, 11:38:35
Ne-ai putea da mai multe detalii?iti dau un pm cu adresa mea de mail sa imi trimiti mai multe informatii?

Astept adresa ta de mail,dar mai multe detalii iti pot spune si acum.Eu am rezervat data de 22 mai 2010(e intr-o sambata) la restaurantul Golden Stone achitand un avans de 1500 ron.Din pacate eu nu mai pot face nunta la data respectiva si de asta trebuie sa o schimb.

fubball
14.07.2009, 12:25:09
Astept adresa ta de mail,dar mai multe detalii iti pot spune si acum.Eu am rezervat data de 22 mai 2010(e intr-o sambata) la restaurantul Golden Stone achitand un avans de 1500 ron.Din pacate eu nu mai pot face nunta la data respectiva si de asta trebuie sa o schimb.
ti-am dat PM :*

buzzadriana
17.07.2009, 11:45:39
Buna miresicilor! Acesta e primul mesaj pe care il scriu pe acest forum. Ma bucur ca am posibilitatea de a afla cateva lucruri despre acest subiect, in mare lucruri bune si frumoase. Nunta mea va avea loc la restaurantul Golden Stone in 2010. Cel putin asa sper daca ajungem la o intelegere cu sefa de sala, deoarece am fost dezamagita de acest restaurant de doua ori pana in momentul de fata. Prima dezamagire a fost cand dupa ce am rezervat data de 22 mai, la ceva timp am vrut sa merg sa dau avansul, dar cu stupoare am aflat ca rezervarea mea e deja data altcuiva, cu toate ca am tinut legatura cu ei, au vazut ca sunt interesata si i-am rugat sa ma anunte daca vrea altcineva aceasta data, pana dadeam banii si faceam contractul. A2a dezamagire a fost cand pe 5 iulie '09 am fost la o nunta acolo, iar mirii ne-au povestit ce problema au avut cu restaurantul (asta pe langa altele minore). Ei au vrut ca nunta sa se desfasoare pe terasa, cu dansul pe ringul de afara. Au discutat cu sefa de sala acest aspect, au organizat totul, inclusiv aranjarea meselor, asta in contextul in care le-au promis ca inchid terasa pt public de la ora inceperii nuntii (normal), lucru pe care ni l-au promis si noua. Dar asta nu s-a intamplat. Cu doua zile inainte de nunta le-au spus ca ei nu inchid toata terasa si ca ccesul clientilor va fi liber pana la ora 21.00 (noi am stat pana dimineata la nunta si pot sa va asigur ca nu s-a inchis deloc terasa). Asa au fost nevoiti sa aseze o parte din invitati in sala si o parte pe sfertul de terasa ramas pt nunta.
Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea, nu am vrut sa ma plang, dar pana acum am auzit numai lucruri bune despre Golden Stone, ceea ce m-a si incurajat sa imi rezerv o data pt o zi perfecta, cea m frumoasa zi, nu-i asa? Dar uite ca ne lovim de tot felul de probleme, minciuni, promisiuni desarte care ne spulbera visele si toata organizarea acestei zile...

mariucas
17.07.2009, 17:56:02
Sa stii ca nu esti singura care poti spune despre problemele de la Golden. Pana acum, esti singura care ai avut curajul de a spune lucrurilor pe nume. Si noua ne-au promis terasa si intre timp s-au razgandit, dand dovada de neseriozitate maxima. Cand am ripostat, invocand cele discutate la negocierea contractului, am primit un raspuns gen "sunteti ingusti, nu intelegeti ce va spun eu aici?!?!?!"

Mai mult, sefa de acolo, care este si patroana restaurantului, este de o rigiditate iesita din comun. Nu ai voie confetti (probabil le e lene sa mature!!!), nu ai voie artificii vulcan, nu ai voie....

Am auzit de bonusuri, de oferte si rasoferte pe timp de criza, am auzit de flexibilitate...dar toate acestea- NU AICI! Din pacate.

lavinia_21
10.11.2009, 02:19:34
fetelor..........golden stone este un restaurant super....am avut nunta pe 24 octombrie acolo si pot sa va spun ca a fost super fain....mancarea a fost foarte buna..ospatarii au fost gentili,atenti si distractivi >:D< >:D< >:D< am fost super incantat de serviciul oferit de resaurant si de personalul acestuia.......sala este foarte incapatoare si ringul de dans de vis...noi am fost 70 de persoane si pot sa va spun ca nici nu imi imaginam ca va fi atat de frumos........:x :x :x :)>- :)>- :)>-

mihha7
11.01.2010, 16:17:43
70 de pers cred si eu k au incaput lejer......cik capacitatea totala e de 200 de pers....

stoiangeorgiana
04.03.2010, 02:50:28
hello.eu am nunta la golden stone anul asta 2010 pe 18 septembrie...sunt foarte incantata de toate ofertele restaurantului.Cred ca voi avea o nunta de vis.
;;)

lavylove
05.03.2010, 13:23:38
Stiti cumva cam cat ar ajunge meniul pentru 2011 si ce include?Ms^:)^

Ramonadp
15.03.2010, 11:12:07
hello.eu am nunta la golden stone anul asta 2010 pe 18 septembrie...sunt foarte incantata de toate ofertele restaurantului.Cred ca voi avea o nunta de vis.
;;)

Salut!
Te rog, imi poti da cateva detalii ...ce ai stabilit cu cei de la Golden Stone, de la ce pret variaza meniul, cate persoane ai, si daca iti dau si terasa.

Merci , astept raspunsul tau!

stoiangeorgiana
05.05.2010, 23:20:03
Salut!
Te rog, imi poti da cateva detalii ...ce ai stabilit cu cei de la Golden Stone, de la ce pret variaza meniul, cate persoane ai, si daca iti dau si terasa.

Merci , astept raspunsul tau!

hey scuze k raspund asa tarziu .... pai meniul e 150 ron si totul suna super...antreurile ,pestele,pui si vita ...plus inclus...tortul,fructele,prajiturele si 2 cafele ... si da a spus ca se poate folosi ambele terase...iti dai seama k oamenii vor iesi afara....desi este posibil sa mai vina vreun client...pe terasa aia de pe apa dar au bar diferit.....ce mi-a mai zis este k vor sa aduca mese rotunde k nu aveau...trebuie sa mai trec si eu pe acolo sa vad ce au mai facut.Si de persoane am cred ca 160...inca nu stiu sigur..dar ei ziceau ca incap 200..avand in vedere ca nu voi folosi ringul de dans.
sper k ti-am fost de folos....pt alte intrebari...sau nush detalii ma poti contacta pe mess sa mai vb [email protected]

Anedis
13.06.2010, 09:15:47
hey scuze k raspund asa tarziu .... pai meniul e 150 ron si totul suna super...antreurile ,pestele,pui si vita ...plus inclus...tortul,fructele,prajiturele si 2 cafele ... si da a spus ca se poate folosi ambele terase...iti dai seama k oamenii vor iesi afara....desi este posibil sa mai vina vreun client...pe terasa aia de pe apa dar au bar diferit.....ce mi-a mai zis este k vor sa aduca mese rotunde k nu aveau...trebuie sa mai trec si eu pe acolo sa vad ce au mai facut.Si de persoane am cred ca 160...inca nu stiu sigur..dar ei ziceau ca incap 200..avand in vedere ca nu voi folosi ringul de dans.
sper k ti-am fost de folos....pt alte intrebari...sau nush detalii ma poti contacta pe mess sa mai vb [email protected]

Va salut fetelor, tocmai m-am intors de la o nunta a unei prietene la Golden Stone. Pe scurt pot sa va spun ca nunta a fost ok, adica mancarea gustoasa, multa si frumos asezata in farfurie(4 feluri) iar aspectul salii si servirea au fost bune. Un lucru m-a deranjat foarte tare, caldura insuportabila din sala, ce a facut ca invitatii sa petreaca cea mai mare parte a timpului pe terasa afara, deoarece in interior fierbeam cu totii! A fost si o zi caniculara insa lipsa aerului conditionat a contribuit si mai mult la aceasta atmosfera.

miha2009
14.06.2010, 12:17:56
Va salut fetelor, tocmai m-am intors de la o nunta a unei prietene la Golden Stone. Pe scurt pot sa va spun ca nunta a fost ok, adica mancarea gustoasa, multa si frumos asezata in farfurie(4 feluri) iar aspectul salii si servirea au fost bune. Un lucru m-a deranjat foarte tare, caldura insuportabila din sala, ce a facut ca invitatii sa petreaca cea mai mare parte a timpului pe terasa afara, deoarece in interior fierbeam cu totii! A fost si o zi caniculara insa lipsa aerului conditionat a contribuit si mai mult la aceasta atmosfera.

Salut
Spune-mi te rog vorbesti cumva de nunta de sambata seara de la restaurant? Din intamplare eram si eu pe terasa, si stiu ca era o nunta acolo, am vazut nuntasii si mirii, insa eu initial am crezut ca e banchet acolo, abia dupa ce am vazut mireasa mi-am dat seama ca e nunta. Dar mirii mi s-au parut tinerei tare:)

Anedis
15.06.2010, 17:13:08
Salut
Spune-mi te rog vorbesti cumva de nunta de sambata seara de la restaurant? Din intamplare eram si eu pe terasa, si stiu ca era o nunta acolo, am vazut nuntasii si mirii, insa eu initial am crezut ca e banchet acolo, abia dupa ce am vazut mireasa mi-am dat seama ca e nunta. Dar mirii mi s-au parut tinerei tare:)

Salut, nunta a fost sambata 12 iunie de la ora 16. Da erau tineri :D

miha2009
16.06.2010, 10:07:26
Salut, nunta a fost sambata 12 iunie de la ora 16. Da erau tineri :D

Ma gandeam eu ca mai mult de 18 ani nu au:)

Anedis
19.06.2010, 09:56:06
Ma gandeam eu ca mai mult de 18 ani nu au:)

Aaaa, nici chiar asa, el tocmai a terminat facultatea, are 22 cred si ea tot pe acolo, e studenta inca.

miha2009
19.06.2010, 09:57:33
Aaaa, nici chiar asa, el tocmai a terminat facultatea, are 22 cred si ea tot pe acolo, e studenta inca.

Aha, am inteles:)

pixi
24.06.2010, 00:08:53
Eu zic sa aveti grija cu Golden Stone ca nu-s asa usa de biserica. O prietena de-a mea a avut nunta recent acolo si a vb sa-i dea terasa, oook... Se trezeste cu 3 zile inainte de nunta ca ei ii aranjeaza sala dinauntru, ca nu a fost niciodata vorba de terasa, ca e nebuna etc. Pana la urma, dupa nopti bocite si o caruta de stres, s-a rezolvat cu ajutorul unui avocat. Verificati toate detaliile cu cateva zile inainte de nunta ca sa nu va treziti cu surprize si nu va sfiiti sa discutati si sa rediscutati fiecare amanunt, sa aveti totul scris si semnat.

Pufulina18
21.07.2010, 11:55:11
Se trezeste cu 3 zile inainte de nunta ca ei ii aranjeaza sala dinauntru, ca nu a fost niciodata vorba de terasa, ca e nebuna etc.

Nu ma speria :-SSPoate au ei o problema cu inchiderea terasei? /:)

Eu oricum fac in sala, nu risc pentru ca am nunta pe 16 Oct si s-ar putea sa am surprize neplacute cu vremea. Meniul este 150 RON, 4 feluri de mancare, tortul, fructele, prajiturile si cafea la discretie. Ei lucreaza cu Montecatini. De asemenea, mesele sunt acum rotunde (10 pers am inteles) Eu voi avea aproximativ 120 de persoane. Au fete de masa bej-aurii foarte dragute si managerul restaurantului (nu am tratat cu patroana) mi-a spus ca vor mai achizitiona ceva accesorii - suport lumanari, suport pt aranjamente mese.
Acum imi poate spune si mie cineva care a avut nunta aici anul acesta, cum a iesit?

Va pup! >:D<

Anedis
25.08.2010, 22:18:51
Am aflat de curand ca la o nunta din august, datorita majorarii TVA-ului, costul meniului a ajuns la 160 RON. E o informatie primita de la o sursa deci trebuie verificata.

kattalina
30.08.2010, 20:32:23
Nu ma speria :-SSPoate au ei o problema cu inchiderea terasei? /:)

Eu oricum fac in sala, nu risc pentru ca am nunta pe 16 Oct si s-ar putea sa am surprize neplacute cu vremea. Meniul este 150 RON, 4 feluri de mancare, tortul, fructele, prajiturile si cafea la discretie. Ei lucreaza cu Montecatini. De asemenea, mesele sunt acum rotunde (10 pers am inteles) Eu voi avea aproximativ 120 de persoane. Au fete de masa bej-aurii foarte dragute si managerul restaurantului (nu am tratat cu patroana) mi-a spus ca vor mai achizitiona ceva accesorii - suport lumanari, suport pt aranjamente mese.
Acum imi poate spune si mie cineva care a avut nunta aici anul acesta, cum a iesit?

Va pup! >:D<
Buna, ti-am trimis mesaj pe privat cu cateva informatii despre Golden Stone, daca-ti mai sunt de folos! Spor la pregatiri!

CONT-INCHIS-045
04.09.2010, 15:59:56
Buna, ti-am trimis mesaj pe privat cu cateva informatii despre Golden Stone, daca-ti mai sunt de folos! Spor la pregatiri!
Buna,
Poti sa-mi dai si mie aceste detalii daca vrei? Si inca ceva...cele care aveti nunta acolo, cum amenajati ringul de dans, fiindca mie mi s-a parut micutz tare si cam dificil de aranjat din cauza stalpilor de pe mijloc.

Multumesc!

kattalina
05.09.2010, 19:40:39
Buna,
Poti sa-mi dai si mie aceste detalii daca vrei? Si inca ceva...cele care aveti nunta acolo, cum amenajati ringul de dans, fiindca mie mi s-a parut micutz tare si cam dificil de aranjat din cauza stalpilor de pe mijloc.

Multumesc!
Ti-am trimis raspuns privat.

CONT-INCHIS-045
05.09.2010, 20:16:39
Ti-am trimis raspuns privat.
Multumesc mult, m-ai ajutat foarte mult cu informatiile date. Eu aveam dubii in privinta ringului, daca este destul de incapator avand in vedere ca nunta va fi in jur de 120 de persoane si daca cei care vor sta in salonul de nefumatori vor vedea ceva din ce se intampla pe ring, ideea e sa nu se simta izolati:-SS, dar acum toata lumea stie cum e, nu poti sa-i multumesti pe toti oricat ai incerca. Pentru mine mesajul tau a facut diferenta asa ca maine voi suna la restaurant sa programez o intalnire cu una din doamnele care se ocupa de organizarea de acolo si asa, in sfarsit, poate ma ajuta Dumnezeu sa aflu si eu cand ma marit;;)<:-P

kattalina
06.09.2010, 18:00:35
Multumesc mult, m-ai ajutat foarte mult cu informatiile date. Eu aveam dubii in privinta ringului, daca este destul de incapator avand in vedere ca nunta va fi in jur de 120 de persoane si daca cei care vor sta in salonul de nefumatori vor vedea ceva din ce se intampla pe ring, ideea e sa nu se simta izolati:-SS, dar acum toata lumea stie cum e, nu poti sa-i multumesti pe toti oricat ai incerca. Pentru mine mesajul tau a facut diferenta asa ca maine voi suna la restaurant sa programez o intalnire cu una din doamnele care se ocupa de organizarea de acolo si asa, in sfarsit, poate ma ajuta Dumnezeu sa aflu si eu cand ma marit;;)<:-P

Initial si noi ne asteptam la 120 de persoane dar am primit confirmari pentru 100. Am comunicat foarte bine cu doamnele de la Golden si sper sa reusesti sa-ti faci nunta asa cum visezi. Pentru noi a fost prima locatie vazuta si ne-a ramas la suflet, oricat ne-am invartit prin alte locuri tot aici am revenit, e un local elegant care nu necesita prea multe aranjamente, are farmecul sau aparte ( eu iubesc foarte mult piatra, fierul forjat si lemnul). Intr-adevar nu poti multumi pe toata lumea iar din separeu se vede destul de bine ringul cu toate ca e de preferat ca lumea sa stea pe ring, la dans. Te pup si spor la pregatiri. Astept sa-mi spui ce-ai ales.:*

CONT-INCHIS-045
09.09.2010, 20:00:40
Gata! Mi-am luat o piatra de pe inima...azi am semnat contractul cu cei de la Golden Stone si voi avea nunta pe 21 mai 2011. Sunt asa de fericita<:-P:love::gen_05:
De acum urmeaza pasul urmator...cautarea unei formatii de muzica. Daca aveti ceva recomadari va astept cu cel mai mare drag;-).

kattalina
10.09.2010, 17:17:57
Gata! Mi-am luat o piatra de pe inima...azi am semnat contractul cu cei de la Golden Stone si voi avea nunta pe 21 mai 2011. Sunt asa de fericita<:-P:love::gen_05:
De acum urmeaza pasul urmator...cautarea unei formatii de muzica. Daca aveti ceva recomadari va astept cu cel mai mare drag;-).

Felicitari, ma bucur mult pentru tine, nu vei fi dezamagita iar luna mai e plina de flori si verdeata, cu siguranta veti avea o nunta minunata!

koscoloi
01.11.2010, 10:27:00
Buna , a facut cineva nunta la Golden Stone pe terasa , sau s-a facut pina acum vreo nunta pe terasa de la acest resturant ?

Pufulina18
05.11.2010, 21:42:33
Buna , a facut cineva nunta la Golden Stone pe terasa , sau s-a facut pina acum vreo nunta pe terasa de la acest resturant ?

Eu am avut nunta in restaurant. In ceea ce priveste Golden Stone pot spune ca totul a fost perfect. Nu am vazut de mult profesionalism la un asemenea nivel. Per ansamblu, sunt foarte multumita. Mancarea a fost ceva mai putina si mai putin buna decat la degustare, dar nu pot spune ca a fost semnificativ. Cu teresa... e cu doua taisuri - eu am avut civila pe 2 Iunie, a plouat toata ziua si racoare bine. Pe 16 Octombrie, la fel, ploaie toata ziua si toata noaptea. Am inteles ca terasa e incalzita si oricum e acoperita. Acum... depinde de tine si de ce va doriti.

kity032001
06.11.2010, 11:03:37
E foarte frumos acolo. Era visul meu sa fac nunta pe malul apei...dar daca era vara. Eu am avut-o la sflui septembrie...si nu se merita sa-ti iei local cu terasa daca nu o poti folosi. Am facut la Concordia si a fost ok.

Pufulina18
06.11.2010, 19:22:29
E foarte frumos acolo. Era visul meu sa fac nunta pe malul apei...dar daca era vara. Eu am avut-o la sflui septembrie...si nu se merita sa-ti iei local cu terasa daca nu o poti folosi. Am facut la Concordia si a fost ok.

Localul este superb cu si fara terasa; are ceva deosebit :D Eu, de exemplu, am facut nunta pe 16 Octombrie si chiar daca a plouat, lumea a iesit pe terasa si s-a relaxat pe malul lacului la o gura de aer proaspat sau o tigara, dupa caz :))

richiemichie
01.03.2011, 13:21:58
Buna fetelor,
Nu mai zice nimeni nimic de Golden Stone? Nici o miresica noua pe aici?

Georgiana1904
18.04.2011, 15:03:01
Buna fetelor,
Nu mai zice nimeni nimic de Golden Stone? Nici o miresica noua pe aici?

Noi avem nunta la Golden pe 28 Mai 2011... Emotiile sunt mari deoarece ne temem ca vom avea mai multe confirmari decat ne-am asteptat initial. In restaurant incap aprox. 180 de persoane, dar la noi ar putea depasi 200 (speram sa nu fie invers si sa nu vina lumea ^:)^). Daca se intampla asta, nu stiu cum facem, cel mai probabil vom avea mese dreptunghiulare in loc de rotunde si vom rupe un pic din ringul de dans... :|. Oricum intentia noastra este de a "re-directiona" treptat lumea pe ringul de dans de afara, care este superb, insa asta dupa ce pleaca orice client de pe terasa si, desigur, daca vremea ne permite (cel mai mare stres) !
Deocamdata interactionam foarte bine cu doamna care se ocupa cu evenimentele, speram sa nu apara nici un eveniment neplacut. Gatitul mirelei il facem tot la Golden, pe terasa din dreapta, cei de la Golden fiind foarte intelegatori in privinta asta.
A... era sa uit... vom inlocui aranjamentele florale cu aranjamente cu pene de strutz, pe alb si mov. <:-P

richiemichie
21.04.2011, 17:44:31
Noi avem nunta la Golden pe 28 Mai 2011... Emotiile sunt mari deoarece ne temem ca vom avea mai multe confirmari decat ne-am asteptat initial. In restaurant incap aprox. 180 de persoane, dar la noi ar putea depasi 200 (speram sa nu fie invers si sa nu vina lumea ^:)^). Daca se intampla asta, nu stiu cum facem, cel mai probabil vom avea mese dreptunghiulare in loc de rotunde si vom rupe un pic din ringul de dans... :|. Oricum intentia noastra este de a "re-directiona" treptat lumea pe ringul de dans de afara, care este superb, insa asta dupa ce pleaca orice client de pe terasa si, desigur, daca vremea ne permite (cel mai mare stres) !
Deocamdata interactionam foarte bine cu doamna care se ocupa cu evenimentele, speram sa nu apara nici un eveniment neplacut. Gatitul mirelei il facem tot la Golden, pe terasa din dreapta, cei de la Golden fiind foarte intelegatori in privinta asta.
A... era sa uit... vom inlocui aranjamentele florale cu aranjamente cu pene de strutz, pe alb si mov. <:-P
Buna Georgiana,
Si eu ma gandisem sa folosesc ringul de afara dar asta inseamna sa mutam muzica la un moment dat sau sa fie din prima afara da nu stiu cum ar reactiona lumea...mi-e frica sa nu stea numai la masa si doar cativa sa danseze afara...si explica-mi te rog cum adica gatitul la Golden?...sa inteleg ca nu esti din Iasi si te duci sa faci toata treaba aia cu flori in piept la parinti , nasi, gatit mireasa si toate cele la restaurant?...Nici eu nu sunt din Iasi si deja mi-e groaza sa ma gandesc la drumul de la parinti de acasa pana la Iasi avand in vedere ca ambele cununii sunt in aceeasi zi si ar insemna sa "calatoresc" vreo 120 km.
Te pup!
PS. Eu am nunta cu o saptamana inaintea ta!!!:-p

Anedis
02.05.2011, 14:24:37
Cam cat ajunge cel mai scump meniu de anul acesta la Golden Stone?

gmcovrig
27.06.2011, 15:20:18
Cam cat ajunge cel mai scump meniu de anul acesta la Golden Stone?

Noi avem nunta acolo pe 10 iulie si stiu ca cel mai scump meniu era 210 lei.
Am ales pt duminica meniul cu 180 ron cae are 4 feluri de mancare si cred ca e ok.

gmcovrig
27.06.2011, 15:21:20
Buna Georgiana,
Si eu ma gandisem sa folosesc ringul de afara dar asta inseamna sa mutam muzica la un moment dat sau sa fie din prima afara da nu stiu cum ar reactiona lumea...mi-e frica sa nu stea numai la masa si doar cativa sa danseze afara...si explica-mi te rog cum adica gatitul la Golden?...sa inteleg ca nu esti din Iasi si te duci sa faci toata treaba aia cu flori in piept la parinti , nasi, gatit mireasa si toate cele la restaurant?...Nici eu nu sunt din Iasi si deja mi-e groaza sa ma gandesc la drumul de la parinti de acasa pana la Iasi avand in vedere ca ambele cununii sunt in aceeasi zi si ar insemna sa "calatoresc" vreo 120 km.
Te pup!
PS. Eu am nunta cu o saptamana inaintea ta!!!:-p

cum a iesit nunta cu ringul de dans afara ?
noi avem pe 10 iulie si avem o multime de emotii :)

gmcovrig
27.06.2011, 15:22:48

spune-ne cateva pareri despre local daca ai avut deja nunta?
pls

gmcovrig
25.07.2011, 14:48:15
spune-ne cateva pareri despre local daca ai avut deja nunta?
pls

am avut nunta la Golden Stone pe 10 iulie. A fost f.f.f frumos si totul a iesit perfect - servire, ospatari si local f. frumos aranjat !
Frumoasa locatia !!

alycee
18.04.2012, 19:39:40
buna fetelor.....nu mai are nimeni nunta la acest restaurant?

AndreeaB18
28.05.2012, 19:42:32
Seara buna!
Am fost aseara (duminica) la o nunta la Golden Stone. Din punctul meu de vedere, al unui invitat, totul a fost minunat.
Primirea invitatilor s-a facut afara, langa usa de intrare in restaurant, masa de prezidiu era inauntru imediat pe dreapta, iar formatia in stanga astfel incat ei vedeau cand veneau invitatii.
Inauntru este foarte frumos, piatra si fierul sunt detalii frumoase, iar pentru o nunta de aproximativ 80 de persoane a fost incapator. Intr-adevar, stalpii de pe ringul de dans ar putea fi un defect, dar cine a vrut sa danseze si sa se simta bine, a facut-o.
Mesele (rotunde) erau frumos aranjate, cu cele 4 randuri de tacamuri, 3 pahare, sticlele cu apa si suc (la 0.5 l), cosul cu chifle, platourile cu fructe si cu prajituri, placecardurile si aranjamentul floral. In fata usii de la intrare, erau 5 mese, iar in partea din dreapta a restaurantului inca 6 (cred, pt ca nu am ajuns acolo). Chelnerii au "roit" toata noaptea intre mese, se miscau repede, inlocuiau sticlele si erau politicosi. Pe la jumatatea noptii a uitat sa aduca la masa portii pentru toata lumea (a adus pt jumatate, iar apoi s-a apucat sa serveasca la alta masa), dar i s-a atras atentia si imediat s-a rezolvat problema.
Odata incalzita atmosfera inauntru, mi-a placut enorm ca am putut iesi afara si am putut lua loc oriunde am dorit pe terasa restaurantului.
Per total, restaurantul este foarte frumos, iar serviciile minunate!
Cam atat din punctul de vedere al unui invitat, dar daca mai vreti sa stiti ceva si va pot ajuta, o voi face cu cea mai mare placere!
Spor la pregatiri!

Buburuzzzza
30.08.2012, 16:48:31
Salutare Miresici !!

eu urmeaza sa am nunta in 2013, in august la Golden stone. Am semnat deja contractul cu doamna de acolo si totul este aranjat.
Initial am avut de ales intre acest restaurant si restaurantul hotelului Ramada (vis-a-vis de Pallas), si chiar eram incantata de Ramada, pana in ziua in care am fost sa semnez contractul si sa vad sala ( o stiam dar am mai vrut sa o vad inca odata ptr confirmare) si am constatat ca pe jos erau gandaci care se adunasera dupa o petrecere dintro seara anterioara. Lucrul acesta m-a facut sa imi schimb parerea radical despre acel restaurant; asa ca m-am indreptat catre Golden Stone.
Sunt multumita de Golden stone, stiu ca este acelasi bucatar ca si la Ciric, stiu meniul, sper sa nu am surprize la meniu, sala este momentan in extindere ( ca sa nu mai existe discrepanta intre locatia de la nefumatori cu restul salii.
Pretul meniului ptr 2013 este de 2200 ron, la semnarea contractului se achita un avans de 2000 de ron, in pretul meniului am inclus dulciuri si tort de la montecatini, fructe, suc si cafea la discretie, plus unele aranjamente cum ar fi mese, bolta intrare, etc
Decorul din jurul restaurantului este superb, cel putin noaptea este luminat de vis, in padure, pe malul apei, sonorizare buna, si un alt aspect observat, este ca nu se aduna insectele de pe malul apei sa iti strice dispozitia.
Mi-a fost pusa la dispozitie atat sala cat si terasa, insa voi alege sala ptr ca nu as vrea sa am parte de surprize neplacute cum ar fi ploaia si pe terasa, am inteles ca se poate amenaja un fel de cort daca vreau sa o fac pe terasa, insa nu as vrea asa ceva.
bautura alcoolica mi-o procur singura...a... am uitat sa mentionez un detaliu: ospatarii se platesc! 170 ron ptr fiecare ospatar ( iti iei cati vrei si cat iti permite bugetul) si la decoratiuni esti limitat sa colaborezi cu una din cele 3 firme propuse de ei ( insa sunt ok si accesibile)

In rest sunt incantata de acest restaurant :)

(sper ca am fost de ajutor)

ioana08
30.08.2012, 21:52:11
Salutare Miresici !!

eu urmeaza sa am nunta in 2013, in august la Golden stone. Am semnat deja contractul cu doamna de acolo si totul este aranjat.
Initial am avut de ales intre acest restaurant si restaurantul hotelului Ramada (vis-a-vis de Pallas), si chiar eram incantata de Ramada, pana in ziua in care am fost sa semnez contractul si sa vad sala ( o stiam dar am mai vrut sa o vad inca odata ptr confirmare) si am constatat ca pe jos erau gandaci care se adunasera dupa o petrecere dintro seara anterioara. Lucrul acesta m-a facut sa imi schimb parerea radical despre acel restaurant; asa ca m-am indreptat catre Golden Stone.
Sunt multumita de Golden stone, stiu ca este acelasi bucatar ca si la Ciric, stiu meniul, sper sa nu am surprize la meniu, sala este momentan in extindere ( ca sa nu mai existe discrepanta intre locatia de la nefumatori cu restul salii.
Pretul meniului ptr 2013 este de 2200 ron, la semnarea contractului se achita un avans de 2000 de ron, in pretul meniului am inclus dulciuri si tort de la montecatini, fructe, suc si cafea la discretie, plus unele aranjamente cum ar fi mese, bolta intrare, etc
Decorul din jurul restaurantului este superb, cel putin noaptea este luminat de vis, in padure, pe malul apei, sonorizare buna, si un alt aspect observat, este ca nu se aduna insectele de pe malul apei sa iti strice dispozitia.
Mi-a fost pusa la dispozitie atat sala cat si terasa, insa voi alege sala ptr ca nu as vrea sa am parte de surprize neplacute cum ar fi ploaia si pe terasa, am inteles ca se poate amenaja un fel de cort daca vreau sa o fac pe terasa, insa nu as vrea asa ceva.
bautura alcoolica mi-o procur singura...a... am uitat sa mentionez un detaliu: ospatarii se platesc! 170 ron ptr fiecare ospatar ( iti iei cati vrei si cat iti permite bugetul) si la decoratiuni esti limitat sa colaborezi cu una din cele 3 firme propuse de ei ( insa sunt ok si accesibile)

In rest sunt incantata de acest restaurant :)

(sper ca am fost de ajutor)

Buna! Cu ce firme de decoratiuni lucreaza? Se platesc doar ospatarii sau si bucatari, barman etc.

Buburuzzzza
20.09.2012, 09:57:46
Buna! Cu ce firme de decoratiuni lucreaza? Se platesc doar ospatarii sau si bucatari, barman etc.

Eu voi lucra cu cei de la Preferance, pentru ca sunt mai accesibili (ma refer ca si pret). Momentan nu imi mai aduc aminte numele celorlalte 2 firme, insa stiu ca imediat cum m-au anuntat cei de la restaurant care sunt cele 3 firme, am dat buzna pe net si m-am interesat de reputatie si preturi, si din cele 3, numai Preferance-ul m-a incantat in raportul calitate servicii-pret.

Se platesc ospatarii, si bucatarii si barmanii (acelasi pret). Ospatari trebuie sa ai cam 1 la 20 de oameni iar bucatari, eu mi-au garantat ca 2 maxim 3 ar face fata toata noaptea

Chiar zilele trecute am revizitat locatia si am vazut ca lucreaza de zor la extinderea localului, asa cum mi s-a promis la semnarea contractului.

Sper ca v-am fost de ajutor :)

PetronelaAndrei
20.09.2012, 12:52:37
Super ! Doamne ajuta sa fiti sanatosi, si sa aveti parte de nunta visurilor voastre :)

m4r1nutz4u
29.06.2013, 10:37:41
Mai este vre'o miresica Care a avut la golden stone nunta? Cum a fost?