PDA

Versiunea completa : Dermatologi..

biutzaxx
18.04.2008, 15:03:55
Stiti cumva vre-un dermatolog bun in Iasi care sa opereze si alunite ??? Care sa aiba si aparatura de ultima generatie? :-?

mikutza
18.04.2008, 16:29:36
Stiti cumva vre-un dermatolog bun in Iasi care sa opereze si alunite ??? Care sa aiba si aparatura de ultima generatie? :-?

Incearca la Roderma. Nu stiu daca realizeaza astfel de operatii dar nu strica sa intrebi. :)>-

Ioana85
18.04.2008, 16:37:14

Pentru asta nu ii trebuie aparatura de ultima generatie, un bisturiu bun e de ajuns. Obligatoriu insa este sa trimita alunita la biposie. Noroc sa gasesti un medic bun si sa nu-ti fie frica, nu e deloc complicat si dureros. :)

adinac_ro
18.04.2008, 18:41:36
Si eu recomand Roderma, am mai auzit la ei de astfel de interventii......sunt 2 cazuri : merge si cu bisturiul dar se folsesc si aparate " smechere" si asta nu e o decizie care o iei tu ci metoda ti-o recomanda dr. in functie de marime, de natura si de eventuale efecte secundare.
Eu sunt pacient roderma si iti recomand sa mergi la ei sa te informezi, apoi sa vezi cand te poti programa ca sunt fff aglomerati ( in special cand da caldura ca sunt multe cereri pt epilare laser si pentru tratamente faciale si estompare de pistrui).
Succes !!!

Juliette
18.04.2008, 18:43:44
Si la Omini am vazut ca au facut interventii de care zici tu, stiu ca si cei de la Roderma sunt buni. Tu alegi.

biutzaxx
19.04.2008, 22:57:45
Aha...multumesc mult ca mi-ati raspuns. :-*
Imi recomandati si un medic anume???? :-?:-?:-?

Alunita nu e mare, e cam 3 mm diametru, dar e la spate si fix intr-o zona unde e f des solicitata, mai ales cand stau la birou rezemata de spatar, si mi-e frica sa nu o rup sau ceva de genu asta si sa degenereze in altceva...de aceea eu zic ca cea mai buna solutie ar fi sa o dau jos si astfel evit alte complicatii...

Juliette
19.04.2008, 23:21:31
La Omini se ocupa dr. Theodor Motruc si/sau dr. Lucian Popa. Stiu ca si-a scos socrul meu o alunita la ei. La Roderma nu stiu.

adinac_ro
20.04.2008, 08:53:17
Aha...multumesc mult ca mi-ati raspuns. :-*
Imi recomandati si un medic anume???? :-?:-?:-?

Alunita nu e mare, e cam 3 mm diametru, dar e la spate si fix intr-o zona unde e f des solicitata, mai ales cand stau la birou rezemata de spatar, si mi-e frica sa nu o rup sau ceva de genu asta si sa degenereze in altceva...de aceea eu zic ca cea mai buna solutie ar fi sa o dau jos si astfel evit alte complicatii...

La Roderma e dna Zbranca.

biutzaxx
21.04.2008, 08:59:07
Multumesc mult, o sa sun si sa vad care dintre ei e mai disponibil .
Va pup :* :*:*:*:*:*

cgeorgiana1982
21.04.2008, 11:22:47
Dermatologul cel mai bun din Iasi este dr. Vasilca. Cunosc persoane care au avut chiar probleme grave si la el au mers sa le rezolve. Multa lume vine din alte orase la el. Are cabinet in Tatarasi.

biutzaxx
21.04.2008, 14:32:21
Dermatologul cel mai bun din Iasi este dr. Vasilca. Cunosc persoane care au avut chiar probleme grave si la el au mers sa le rezolve. Multa lume vine din alte orase la el. Are cabinet in Tatarasi.

Da? Unde? ca eu stau in Tatarasi ..

cgeorgiana1982
21.04.2008, 18:35:49
Cabinetul doctorului Vasilca se cheama MEDISAN (Str. Oancea nr. 24, Bl. 532, Sc. A, Parter, Ap.3, Iasi). Telefon: 0232/ 477 777. Sper sa nu se considere reclama, caci chiar nu-i fac reclama, dar trebuie sa-i recunosc meritele. Am multe cunostinte care au fost ajutate de el, caci avusese probleme grave si chiar si o vara de mea avea o alunita care se marise si toti au gasit ajutor la el, chiar daca alti medici primisera plicul si nu le facuse nik. Macar la el platesti consultatie (nu bani in buzunar) si-ti rezolva problema.

crisdk
08.05.2008, 11:12:25
Cabinetul doctorului Vasilca se cheama MEDISAN (Str. Oancea nr. 24, Bl. 532, Sc. A, Parter, Ap.3, Iasi). Telefon: 0232/ 477 777. Sper sa nu se considere reclama, caci chiar nu-i fac reclama, dar trebuie sa-i recunosc meritele. Am multe cunostinte care au fost ajutate de el, caci avusese probleme grave si chiar si o vara de mea avea o alunita care se marise si toti au gasit ajutor la el, chiar daca alti medici primisera plicul si nu le facuse nik. Macar la el platesti consultatie (nu bani in buzunar) si-ti rezolva problema.

multumesc si eu pt date. si eu am nevoie si stau tot in tatarasi cand vin acasa. stii cam cu cat timp inainte tb sa fac programare? eu ajung in tara la inceputul lui iulie.:*

cgeorgiana1982
08.05.2008, 13:28:50
de ex. noi am facut programare saptaman asta pentru data de 19 mai, insa am facut asa devreme deoarece domnul doctor a fost plecat din tara si cum vine multa lume la el am vrut sa fiu sigura ca prin imediat ce vine in tara. Parerea mea este ca poti suna cu cateva zile inainte (2, 3) si cred ca vei prinde.....nu are program de dimineata pana seara din cate stiu eu.....daca am retinut bine dimineata e la spital si dupa accea vine la cabinet........

crisdk
08.05.2008, 13:34:37
de ex. noi am facut programare saptaman asta pentru data de 19 mai, insa am facut asa devreme deoarece domnul doctor a fost plecat din tara si cum vine multa lume la el am vrut sa fiu sigura ca prin imediat ce vine in tara. Parerea mea este ca poti suna cu cateva zile inainte (2, 3) si cred ca vei prinde.....nu are program de dimineata pana seara din cate stiu eu.....daca am retinut bine dimineata e la spital si dupa accea vine la cabinet........

multumesc mult pt raspuns:* . poate il prind si eu in iulie, ca stiu ca multi isi iau concedii atunci. chiar tb sa ajung la un dermatolog.

biutzaxx
13.05.2008, 13:00:26
Iesenii se vor putea testa gratuit pentru depistarea cancerului (http://ad2.arbocontext.ro/please/redirect/257/1/1/32/!hash=69506894;h4r=2176891715;p4r=305429881;uwi=80 0;uhe=600;uce=1;param=814/13624_5?) de piele http://www.newsiasi.ro/templates/jw_inetgazette/images/pdf_button.png (http://www.newsiasi.ro/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=3370)http://www.newsiasi.ro/templates/jw_inetgazette/images/printButton.png (http://www.newsiasi.ro/index2.php?option=com_content&task=view&id=3370&pop=1&page=0&Itemid=1)http://www.newsiasi.ro/templates/jw_inetgazette/images/emailButton.png (http://www.newsiasi.ro/index2.php?option=com_content&task=emailform&id=3370&itemid=1)

Pe 15 mai populatia din intreaga tara va putea face un test gratuit impotriva cancerului de piele in cadrul unui program national desfasurat cu ocazia Zilei Internationale Pentru Depistarea Melanomului.
Actiunea este organizata de medicii dermatologi din intreaga tara, in colaborare cu firmele producatoare de cosmetice, in special de creme de protectie solara, si are loc in fiecare an pe data de 15 mai. „Dermatologii vor testa alunitele cu ajutorul unui dermatoscop, vor oferi sfaturi de protectie solara si vor prezenta riscurile expunerii la soare. Medicii dermatologi vor participa la aceasta actiune daca vor dori, drept urmare vor oferi testare gratuita daca accepta sa faca parte din actiune“, a declarat prof. dr. Anca Zbranca, medic dermatolog participant.

In Iasi, persoanele interesate se pot prezenta pe 15 mai la cabinetul de dermatologie din cadrul Ambulatoriului de Specialitate al Spitalului „Sf. Spiridon“ (fosta Policlinica Mare), precum si la Clinica de Dermatologie.

(articol complet in Jurnalul de Est) (http://www.jurnaluldeest.ro/viewart.php?wid=0&c_nr=1436&artid=37680&back_page=http://www.jurnaluldeest.ro/index.php%3Fwid=0%26c_nr=1436)
marti, 13 mai 2008

nicoleta
13.05.2008, 23:07:58
ideal ar fi sa faca cat mai multa lume acest test ... dar nu prea cred ... de fapt la noi cand este vorba de ceva gratuit cam e aglomeratie ....:-p

ruxa
05.07.2008, 13:35:40
buna. stiti cumva ce tarfie practica medicul vasilca? si in ce consta o consultatie? va multumesc.:-p

crisdk
04.08.2008, 10:31:56
buna. stiti cumva ce tarfie practica medicul vasilca? si in ce consta o consultatie? va multumesc.:-p

buna. poate deja ai fost la dl dr. am fost si eu saptamana trecuta. am dat 60 ron pt consultatie si 100 ron pt o extractie de unghie si mi-a mai dat el niste pastile pt par si unghii, pe care am dar 50 ron/flacon (daca nu vroiam nu le luam:-p ). sunt f multumita. sper acum sa-mi creasca unghia sanatoasa[-o< .
multa sanatate iti doresc:*

alibd
04.08.2008, 11:34:28
buna. poate deja ai fost la dl dr. am fost si eu saptamana trecuta. am dat 60 ron pt consultatie si 100 ron pt o extractie de unghie si mi-a mai dat el niste pastile pt par si unghii, pe care am dar 50 ron/flacon (daca nu vroiam nu le luam:-p ). sunt f multumita. sper acum sa-mi creasca unghia sanatoasa[-o< .
multa sanatate iti doresc:*

Off-topic: Ce faci, Cris, esti in Romania?

sweatmoments
04.08.2008, 12:56:47
Buna fetelor...as avea nevoie de un nume de doctor dermatolog bun...sau macar cel la care mergetzi voi... .Nu este pt mine...este pentru al meu si pentru ca a fost in concediu si am lenevit pe la mare fara sa ne gandim....acum avem nevoie de un doctor pe care sa il gasim sambata sau macar intr-o zi de luni seara...al meu lucreaza pe ardeal...si e acasa( adik in Bucuresti) numai in weekend si lunea la sediu..(de unde ar putea totusi sa isi ia liber un pic)...deci astept cu nerabdare de la cineva un nume..un numar de telefon ceva...trimite-ti, va rog, pm sau scrieti in topic si o sa citesc eu cand intru sambata pt ca de maine plec si eu pe tzara cu el(deh...concediu mai lung;)) )...multzam mult...

sweatmoments
04.08.2008, 13:00:47
OOOffff...am vbit atat ca nu stiu daca atzi inteles bine...daca citesc nici eu nu inteleg tot:))...deci..pls..un nume de dermatolog si un nr de tel dar pentru Bucuresti...acum mi-am aruncat ochii mai sus ai am vz ca majoritatea vbesc pt Iasi...multzam:)

Green_Eyes
04.08.2008, 17:31:08
OOOffff...am vbit atat ca nu stiu daca atzi inteles bine...daca citesc nici eu nu inteleg tot:))...deci..pls..un nume de dermatolog si un nr de tel dar pentru Bucuresti...acum mi-am aruncat ochii mai sus ai am vz ca majoritatea vbesc pt Iasi...multzam:)

Incearca si aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1842&page=71

sweatmoments
04.08.2008, 19:13:00
Incearca si aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1842&page=71

Ms...am scris si acolo...sper sa imi raspunda cineva

sweatmoments
13.08.2008, 19:29:36
Fetelor, chiar nu stie niciuna dintre voi un dermatolog...macar "scorurile"as vrea sa le stiu sa nu am vreo surpriza sa ma duc la vreunu scump:)

zniri
27.09.2008, 13:42:03
buna! si pe mine ma intereseaza un dermatolog bn pt scos alunite, k tot la spate e si mereu o bate soarele...si e cam mare. am mai citit pe net ca astfel de operatii nu e recomandat sa se faca vara, deci de acum e ok, mai ales cu vremea asta.

de roderma eu nu sunt asa incantata. am mers la ei pt probleme cu tenul(acnee) si mi s-a parut cam scurta consultatia!! nu m-a intrebat mai nimic, doar de cand am probleme, ce am mai folosit si gata mi-a facut reteta. nici macar nu s-a ridicat de pe scaun sa se uite de aproape, sa ma intrebe mai multe...eh. faceam si tratament la ei(40 roni) care tot asa mi se parea cam apa de ploaie(demachiat, curatat porii-macar avea manusi :P si dat cu o crema cicatrizanta) iar ultima data cand am fost la ei mi-a zis k se va face 70 roni tratamentul si de atunci am zis pa-pa!(mai ales k nu dadeau nici chitanta!!)
am fost la endocrinolog si abia dupa ce m-a trimis sa fac analize mi-a pus un diagnostic si e mult mai bine acum!
in concluzie :D nu as recomanda roderma

petronelaaa
27.09.2008, 20:34:57
buna! si pe mine ma intereseaza un dermatolog bn pt scos alunite, k tot la spate e si mereu o bate soarele...si e cam mare. am mai citit pe net ca astfel de operatii nu e recomandat sa se faca vara, deci de acum e ok, mai ales cu vremea asta.

de roderma eu nu sunt asa incantata. am mers la ei pt probleme cu tenul(acnee) si mi s-a parut cam scurta consultatia!! nu m-a intrebat mai nimic, doar de cand am probleme, ce am mai folosit si gata mi-a facut reteta. nici macar nu s-a ridicat de pe scaun sa se uite de aproape, sa ma intrebe mai multe...eh. faceam si tratament la ei(40 roni) care tot asa mi se parea cam apa de ploaie(demachiat, curatat porii-macar avea manusi :P si dat cu o crema cicatrizanta) iar ultima data cand am fost la ei mi-a zis k se va face 70 roni tratamentul si de atunci am zis pa-pa!(mai ales k nu dadeau nici chitanta!!)
am fost la endocrinolog si abia dupa ce m-a trimis sa fac analize mi-a pus un diagnostic si e mult mai bine acum!
in concluzie :D nu as recomanda roderma

Buna!
Subscriu la cele spuse de tine!
Ceva de genul asta ma tratau si pe mine la Roderma...si o caruta de bani de fiecare data, cu banii aia imi luam lejer cate un tub din fiecare crema de-a lor.
Nici eu nu recomand Roderma!

mikutza
27.09.2008, 21:37:51
Buna!
Subscriu la cele spuse de tine!
Ceva de genul asta ma tratau si pe mine la Roderma...si o caruta de bani de fiecare data, cu banii aia imi luam lejer cate un tub din fiecare crema de-a lor.
Nici eu nu recomand Roderma!

De acord cu voi. Si eu am dat o caruta de bani pe consultatii si produsele recomandate de doamnele doctor si ... nici un rezultat.:-< Nu mai recomand nici eu cabinetul asta.

petronelaaa
28.09.2008, 09:20:01
Eu am gasit un dr de incredere asa...Niculescu ii zice...In Pacurari, la semafor, prin spate la Lukoil, pe unde e si E-onGaz...are cabinet la un subsol de bloc (asa pare cel putin la prima vedere)

Eu am fost la el, cand eram in 6-7 sapt de sarcina...si m-a ascultat si mi-a vb si frumos, mi-a luat bani mai putin pe consultatie (cik "pt bebe mic") decat era afisat. Mi s-a parut profesionist. Are la vreo 40 si ceva de ani...

Ce am obs la el...are produse la de la Ivatherm (parca asa se scrie) si cam cu alea lucreaza...si incearca sa le cam bage pe gat...da`ma rog...e optiunea fiecaruia daca cumpara de la el sau nu...

ioanita
13.10.2008, 22:01:47
Si eu am fost la Dr. Niculescu, are cabinetul cum ai spus in Pacurari in spate la Lukoil, Niculescu derma se cheama. Eu am fost cu bebelusul meu care avea o arsura urata pe spate, de la o vacanta lasat la bunici. Numai eu stiu cat am plans ma gandeam ca asa o sa ramana, dar mi a dat o lista cu mai multe produse si mai multe firme si mi a zis sa aleg din ele. Insa nu le am gasit la farmacii si desi erau uriage si ivaterm, asa ca m am intors la el unde avea toata gama. Mai omul e omenos tare, asta micul plangea iar doctorul a luat un urs de plus ca sa stea cuminte si sa l poate consulta. Si cand intrii ai senzatia ca esti acasa e foarte frumos si nu miroase a spital :-& . Iar andreiutzul meu acuma nu mai are nimic :x :x

siana
13.10.2008, 22:17:09
De acord cu voi. Si eu am dat o caruta de bani pe consultatii si produsele recomandate de doamnele doctor si ... nici un rezultat.:-< Nu mai recomand nici eu cabinetul asta.
si eu mi-am luat aceeasi tzeapa cu Roderma:D

mikutza
13.10.2008, 22:22:32
si eu mi-am luat aceeasi tzeapa cu Roderma:D

Imi pare rau! :(

siana
13.10.2008, 22:28:42
Imi pare rau! :(
eh, asta e, mi-a trecut:)) au trecut cativa ani de atunci
faza naspa e ca mi-au ramas ceva semne de la tratamentele lor miraculoase#-o
sunt in cautare de un doctor f bun..am auzit de unul in podul rosu..o sa mearga o amika de-a mea si o sa-mi zica dupa ce si cum

mikutza
13.10.2008, 22:37:23
eh, asta e, mi-a trecut:)) au trecut cativa ani de atunci
faza naspa e ca mi-au ramas ceva semne de la tratamentele lor miraculoase#-o
sunt in cautare de un doctor f bun..am auzit de unul in podul rosu..o sa mearga o amika de-a mea si o sa-mi zica dupa ce si cum

Atunci esti oarecum norocoasa! Eu nu am reusit sa ma vindec de dermatita sau ce Dumnezeu aveam (nici ele nu au ajuns la un diagnostic comun) iar acum s-a agravat putin, posibil si de la sarcina. :-< Dar am sa incerc alt dermatolog dupa nastere, nu vreau sa fac in acest moment experimente, ca sa nu afecteze bebeul.

mitzura
14.10.2008, 11:27:23
Atunci esti oarecum norocoasa! Eu nu am reusit sa ma vindec de dermatita sau ce Dumnezeu aveam (nici ele nu au ajuns la un diagnostic comun) iar acum s-a agravat putin, posibil si de la sarcina. :-< Dar am sa incerc alt dermatolog dupa nastere, nu vreau sa fac in acest moment experimente, ca sa nu afecteze bebeul.
dar pe ce parte a corpului este situat ce ai tu?

siana
14.10.2008, 12:00:42
ai vb si cu alti doctori sa vezi exact ce ai?

mikutza
14.10.2008, 12:42:34
dar pe ce parte a corpului este situat ce ai tu?

Pe obrazul drept :D

mikutza
14.10.2008, 12:43:39
ai vb si cu alti doctori sa vezi exact ce ai?

Pai am renuntat pina dupa nastere. :-w

mitzura
15.10.2008, 08:20:53
Pe obrazul drept :D
multa sanatate va doresc,tie si lui bebe!te rog sa nu neglijezi aceasta problema,chiar daca pare nesemnificativa!

mikutza
15.10.2008, 12:53:26
multa sanatate va doresc,tie si lui bebe!te rog sa nu neglijezi aceasta problema,chiar daca pare nesemnificativa!

Multumim >:D< . Ti-am trimis un pm :">

cgeorgiana1982
29.11.2008, 21:46:31
[quote=ruxa;957651]buna. stiti cumva ce tarfie practica medicul vasilca? si in ce consta o consultatie? va multumesc.:-p[/quote

Acum consultatia este 80 Ron. In ce consta in consultatie....depinde de la caz la caz. De exmplu, la prima consultatie ne-a zis ce analize sa facem si dupa aceea, tot in pretul ei am mers si a doua oara si i-a scris tratamentul. Dupa aceea, mergeam la anumite intervale de timp si vedea cum evolueaza boala si scimba tratamentul (scadea dozele la medicamente). Daca aii nevoie de un tratament pentru mai mult timp, de ex., te intreaba de ce fonduri dispui: daca vrei un tratament mai scump dar cu actiune mai buna, sau medicamente mai ieftine, insa va dura pana vezi rezultate. Noi suntem foarte multumiti. Dam 80 Ron pe consultatie, dar macar stim pentru ce ii dam. Initial am mers la alti medici si le-am umplut buzunarele si degeaba. Domnul doctor Vasilca este singurul caruia i-am platit doar consultatie (nu a fost nevoie sa mergem cu plicuri) si rezultatele au aparut imediat. In cazul nostru a fost vorba de o boala cronica, cu actiune rapida...domnul doctor chiar merita multumiri pentru ceea ce face. Mereu la cabinet este plin, vin oameni din toata tara...si nu exagerez cand zic asta. La un moment dat un medic dermatolog chiar ne-a intrebat la cine mergem (un prieten ii spusese ca vrem un dermatolog,insa noi nu am mai mers la el...desi era bun) si l-a pus pe acel prieten sa-l sune pe sotul meu si sa-l intrebe la ce medic merge...cand sotul a zis Vasilca a zis ca am facut alegerea cea mai buna.

crisdk
30.11.2008, 10:21:24
[quote=ruxa;957651]buna. stiti cumva ce tarfie practica medicul vasilca? si in ce consta o consultatie? va multumesc.:-p[/quote

Acum consultatia este 80 Ron. In ce consta in consultatie....depinde de la caz la caz. De exmplu, la prima consultatie ne-a zis ce analize sa facem si dupa aceea, tot in pretul ei am mers si a doua oara si i-a scris tratamentul. Dupa aceea, mergeam la anumite intervale de timp si vedea cum evolueaza boala si scimba tratamentul (scadea dozele la medicamente). Daca aii nevoie de un tratament pentru mai mult timp, de ex., te intreaba de ce fonduri dispui: daca vrei un tratament mai scump dar cu actiune mai buna, sau medicamente mai ieftine, insa va dura pana vezi rezultate. Noi suntem foarte multumiti. Dam 80 Ron pe consultatie, dar macar stim pentru ce ii dam. Initial am mers la alti medici si le-am umplut buzunarele si degeaba. Domnul doctor Vasilca este singurul caruia i-am platit doar consultatie (nu a fost nevoie sa mergem cu plicuri) si rezultatele au aparut imediat. In cazul nostru a fost vorba de o boala cronica, cu actiune rapida...domnul doctor chiar merita multumiri pentru ceea ce face. Mereu la cabinet este plin, vin oameni din toata tara...si nu exagerez cand zic asta. La un moment dat un medic dermatolog chiar ne-a intrebat la cine mergem (un prieten ii spusese ca vrem un dermatolog,insa noi nu am mai mers la el...desi era bun) si l-a pus pe acel prieten sa-l sune pe sotul meu si sa-l intrebe la ce medic merge...cand sotul a zis Vasilca a zis ca am facut alegerea cea mai buna.

eu am fost la el asta-vara si nu era asa aglomerat. chiar o data eram singura acolo. si cu programarile a mers f repede - adica era liber chiar in ziua cand sunam. am fost multumita de el.

pisiana
01.12.2008, 08:46:35

Imi puteti spune si mie unde il gasesc pe acet doctor? Viitorul sot are o dermatita ingrozitoare, am incercat vreo 10 doc pana acum, tratamentele toate au functionat doar 1-2 luni dupa care deveneau ineficiente....
tks

crisdk
01.12.2008, 09:55:22
daca citesti cu cateva pagini in urma, nu multe, ai sa gasesti nr de telefon pt programari. dna care raspunde la tel iti poate da informatii si cum poti ajunge acolo. cabinetul este in tatarasi, pe ciurchi, la parterul unui bloc.
insanatosire grabnica iubitului tau.
:*

pisiana
01.12.2008, 10:26:50
daca citesti cu cateva pagini in urma, nu multe, ai sa gasesti nr de telefon pt programari. dna care raspunde la tel iti poate da informatii si cum poti ajunge acolo. cabinetul este in tatarasi, pe ciurchi, la parterul unui bloc.
insanatosire grabnica iubitului tau.
:*

Multumesc mult!!!
Am gasit... si scuze , inca sunt "boboaca" in ceea ce priveste forumul.

crisdk
01.12.2008, 10:34:11
Multumesc mult!!!
Am gasit... si scuze , inca sunt "boboaca" in ceea ce priveste forumul.

nu trebuie sa-ti ceri scuze, ca nu ti-am atras atentia:). a fost placerea mea sa te indrum :)>-.
>:D<

cgeorgiana1982
01.12.2008, 14:56:31
[quote=cgeorgiana1982;1268200]

Imi puteti spune si mie unde il gasesc pe acet doctor? Viitorul sot are o dermatita ingrozitoare, am incercat vreo 10 doc pana acum, tratamentele toate au functionat doar 1-2 luni dupa care deveneau ineficiente....
tks

crisdk (http://www.miresici.ro/member.php?u=17968) a fost foarte dragutza si ti-a raspuns. Insanatosire grabnica!

ioanacity
01.06.2009, 11:56:01
pt ca sunt studenta si invat despre alunite;)) nu as recomanda nimanui sa le scoata doar daca este urgenta mare (risc de c.) trebuie doar sa le protejezi de soare si sa le lasi asa cum sunt ele ;)) .....sunt femei care si-au scos unele alunite (estetic le enervau) si acum sunt in ultima faza de c.p. !si cel mai "greu" cancer care evolueaza f repede este cancerul de piele(dureros,fara scapare si " rapid"). E simplu sa spui ca medic dermatolog " nu vei pati nimic daca scoti alunitza " x" insa doar un medic oncolog iti poate spune "cat mai ai de trait" cu un asemenea cancer

juliebt
04.06.2009, 20:36:19
Buna , ioanacity! Avand in vedere ca esti viitor medic( sper ca am inteles bine !!!) , pe mine ma ingrijoreaza sincer raspunsul tau ! Asta pentru ca este cam fara temei ! Adica de ce sa lasam niste alunite sa se transforme in cancer ( ca asa ai zis , ca numai daca apar probleme , sa le operam ! - dar ce , in asemenea conditii nu se mai face cancer ?) , si sa nu actionam dinainte ! Pai dupa parerea mea , numai cele care deja erau in stadiu avansat de malignizare , au degenerat rapid in cancer de piele ! Operatia in sine nu a facut decat sa le raspandeasca mai mult in organism ! Si asta pentru ca ori s-a actionat prea tarziu , ori s-a actionat neglijent de catre medic , ori nu s-a ales calea cea mai sigura de extirpare ! De curiozitate te intreb : persoanele care spui ca sunt in ultimul stadiu , cum s-au operat ? Chirurgical, cauterizare sau laser ? Astept cu nerabdare sa-mi raspunzi ! Numai bine !

cgeorgiana1982
05.06.2009, 09:46:50
Am recitit acest subiect si in post-urile mai vechi am vazut ca s-a vb de Niculescu. Am mers si la el si am fost f dezamagita. Tratamentul sotului meu a fost cam de ras (daca povestesc altui medic, rade de se prapadeste). Si am cotizat , credeti-ma. Dar asta este, am fost L-) . Poate pentru probleme mai usoare a fost Ok, insa noi am plecat cu un gust amar.

Ilyily
09.06.2009, 16:35:25
Sincera sa fiu am intrat aici sa caut un dermatolog ca sa ma faca bella pentru nunta :X:x pentru ca am niste mici pete rosii pe fata si sincer nu stiu de la ce sunt sau de la ce apar. Nu tot timpul doar vara cand e cald...poate de la soare o alergie ceva nu mi dau seama.
Dar ...sunt putin dezamagita, adica pe nici un alt site nu se dau numere de telefon de la cabinetele private...reclama fix mai mult sau mai putin mascata:-?:-?... gen....
Cabinetul doctorului Vasilca se cheama MEDISAN (Str. Oancea nr. 24, Bl. 532, Sc. A, Parter, Ap.3, Iasi). Telefon: 0232/ 477 777. ar trebui totusi sa fie luate niste masuri. ;-) Adica na o fi omul bun dar prea ciudat ca tot timpul e acelasi raspuns mergi la el mergi la el mergi la el si de la aceeasi persoana. Cu siguranta sunt vreo 2 3 dermatologi buni in iasi.
Totusi poate in final ma lamureste si pe mine cineva la ce dermatolog sa merg, am inteles tot din site ca la Roderma nu...sunt mult prea multe pareri negative si de la prea multe persoane....imi imaginez ca nu poate fi reclama...sau antireclama.
Am auzit ceva de Dr branisteanu?! Stie cineva ceva de ea...am inteles ca e o doctorita.

eliana
09.06.2009, 20:14:31
Am auzit ceva de Dr branisteanu?! Stie cineva ceva de ea...am inteles ca e o doctorita.

Daciana Branisteanu. Am avut-o asistenta in facultate. E intepata, are o gramada de ifose si din cate am auzit e cam costisitoare. Dar sincer, eu daca as avea vreodata vreo problema de dermato, la ea m-as duce, pentru ca dpdv medical am toata increderea in ea.

cgeorgiana1982
10.06.2009, 11:47:16
Sincera sa fiu am intrat aici sa caut un dermatolog ca sa ma faca bella pentru nunta :X:x pentru ca am niste mici pete rosii pe fata si sincer nu stiu de la ce sunt sau de la ce apar. Nu tot timpul doar vara cand e cald...poate de la soare o alergie ceva nu mi dau seama.
Dar ...sunt putin dezamagita, adica pe nici un alt site nu se dau numere de telefon de la cabinetele private...reclama fix mai mult sau mai putin mascata:-?:-?... gen.... ar trebui totusi sa fie luate niste masuri. ;-) Adica na o fi omul bun dar prea ciudat ca tot timpul e acelasi raspuns mergi la el mergi la el mergi la el si de la aceeasi persoana. Cu siguranta sunt vreo 2 3 dermatologi buni in iasi.
Totusi poate in final ma lamureste si pe mine cineva la ce dermatolog sa merg, am inteles tot din site ca la Roderma nu...sunt mult prea multe pareri negative si de la prea multe persoane....imi imaginez ca nu poate fi reclama...sau antireclama.

1. Am data datele caci cineva mi le-a cerut, nu ca m-am trezit eu din senin. Asta nu inseamna ca se face reclama...vei gasi nenumarate date despre medici...cabinet, etc (adresa am pus-o exact caci am dat copy- paste de pe google)
2. Nu e cam ciudat ca ti-ai facut tu cont special pentru a semnala aceasta "...reclama fix mai mult sau mai putin mascata"?
3. "tot timpul e acelasi raspuns mergi la el mergi la el mergi la el si de la aceeasi persoana"- pentru o boala cronica tot trebuie sa mergi la medic (foarte des chiar).
Eu am avut experiente foarte neplacute cu multi alti medici si m-am gandit ca ajut alte persoane (sa nu dea un sac de bani la medici pana descopera unul bun). Eu am avut foarte multe de invatat de la persoanele de pe acest forum si experientele lor mi-au fost de un real ajutor.
4. "am inteles tot din site ca la Roderma nu...sunt mult prea multe pareri negative si de la prea multe persoane....imi imaginez ca nu poate fi reclama...sau antireclama" daca la tine totul e reclama sau antireclama de ce mai citescti acest topic??

cgeorgiana1982
10.06.2009, 12:31:36
... ar trebui totusi sa fie luate niste masuri. ;-) Adica na o fi omul bun dar prea ciudat ca tot timpul e acelasi raspuns mergi la el mergi la el mergi la el si de la aceeasi persoana. .

Chiar am cautat in acest forum ce am scris referitor la acest medic, curioasa fiind de ce te-ai simtit tu atat de lezata...m-am gandit ca poate chiar am exagerat...
- un post in care imi exprim parerea vis-a-vis de acest medic, asa cum fac majoritatea cu medicii la care au mers (de asta e forum...sa ne dam cu pararea si sa conversam)
- un post in care raspund cu datele, caci ma rugase cineva
- altul in care i-am raspuns cuiva cat e tariful (e de bun- simt sa raspunzi la oameni daca te intreaba)

Deci.....de unde pana unde "tot timpul e acelasi raspuns mergi la el mergi la el mergi la el si de la aceeasi persoana "??? Citeste mai atent inainte de a te agita pe forum degeaba si a crea scandal degeaba....

Ilyily
10.06.2009, 22:18:54
Sincer din cate observ esti absolut singura care se agita pe site si probabil se simte lezata....uite putin cam cate reply-uri mi-ai scris ( presupun ca mi-au fost adresate mie).

Citeste mai atent inainte de a te agita pe forum degeaba si a crea scandal degeaba....

Imi plac forumurile deoarce cu adevarat poti cauta raspunsuri. Dar unele lucruri se spun si altele nu ;-) . Multumesc frumos Eliana :* voi incerca, pare cel mai onorant rapuns. Asta inseamna sa indrumi sau sa sfatuiesti pe cineva ;-)

cgeorgiana1982
11.06.2009, 09:44:26
Sincer din cate observ esti absolut singura care se agita pe site si probabil se simte lezata....uite putin cam cate reply-uri mi-ai scris ( presupun ca mi-au fost adresate mie).

Draga...tu chiar ai mania exagerarii...daca 2 reply-uri inseamna "cate!!!", atunci un numar mai mare de 2 este exagerat pentru tine.=)) =)) =))
In fine....nu-mi bat eu capul cu tine...ciao!!

Ilyily
11.06.2009, 23:27:45
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=421

Pentru domnisoara/doamna georgiana....sa citeasca cu atentie ...nimic altceva decat REGULAMENTUL acestui site :*. Acesta este impartit in mai multe sectiuni dintre care una are un titlu foarte interesant numit reclama pe forum. Te-ai abatut de la paragraful 1 si 2....dar iti recomand cu caldura paragraful 3, poate adminii vor putea face ceva pentru tine.

Multumesc frumos iar Eliana, am mers la ea...e cam intepata ai avut dreptate, dar daca totul se termina cu bine atunci chiar ca e bine.

eliana
12.06.2009, 16:47:54
Multumesc frumos iar Eliana, am mers la ea...e cam intepata ai avut dreptate, dar daca totul se termina cu bine atunci chiar ca e bine.

Cu placere, sper sa-ti rezolvi problema. De curiozitate, cat mai costa o consultatie la ea?

serena82
10.07.2009, 15:29:01
A fost cineva la dermato pt tratarea punctelor albe de grasime? Eu am mers la cosmetica sa mi le scot, dar dupa o perioada au aparut iar. Cosmeticiana mi-a recomandat sa merg la dermato neaparat ca numai ei cica ar avea niste creme speciale pt asa ceva. Imi poate da cineva info in acest sens?

michelle20
16.07.2009, 14:37:47
si eu cam am probleme cu tenul...si cel putin din iarna cand am fost in sesiune mi-a explodat park fata..si am mers la policlinica de studenti si elevi...la o doamna doctor de acolo..sunt sub tratament de 4 luni....si vreau sa zic ca remarc schimbari remarcabile la fata mea...nu pot spune ca aveam fata plina de cosuri..insa aveam cosuri din alea care aapar sub piele si pe care daca le scapi dau in furunguri...si astea imi apareau pe obraji..eventual cate unul pe fiecare ...si pe barbie aveam multe....si acum du[pa tratament...pot spune ca mai apare cate unul...de obicei inainte de ciclu...dar sunt sub control...atat ca acum am pete sa zic..dar pe care mi s-a zis ca daca nu dispar pana la inceputul lunii august cand merg din nou la control....le scoatem cu o curatare de ten:D....abia astept....o recomand cu mare drag pe doamna de acolo...

spiridush
30.07.2009, 20:10:10
Saluti,

Am remarcat discutia despre operatia de indepartare a alunitelor....
Eu mi-am "scos" 3 alunite chiar la Roderma.
Asta se intampla acum aproape 3 ani si nu am avut probleme ....
Persoana care m-a operat este chiar Dr. Zbranca. Ideea e ca a durat putin, am primit si de la laborator confirmarea ca nu sunt probleme, normal ca pot ramane cicatrici ...depinde de dimensiunea alunitelor.

Eu cred ca e necesar si putin optimism...Va pup si "fruntea sus"!:)>-

DrPAM
01.09.2009, 13:28:57
eu una sunt foarte incantata de Dr Dobre...am avut ceva problemute si am fost la mai multi medici insa numai el a gasit si rezolvarea...asa ca de acum stiu la cine apelez

panamea
07.01.2011, 10:53:16
observ ca nu s-a mai scris de mult pe aici....nu mai merge nimeni la dermatolog?

miha2009
07.01.2011, 11:15:40
observ ca nu s-a mai scris de mult pe aici....nu mai merge nimeni la dermatolog?

Sotul meu a fost la Roderma pentru un neg, si a fost ok.
Acuma depinde ce problema ai tu si pentru ce anume cauti dermatolog:)

panamea
07.01.2011, 11:26:00
am acnee inflamativa(nu de origine hormonala),am fost si eu la roderma am facut tratament la ei inclusiv laser la finalul fiecarei sedinte si n-a dat rezultate,acum caut alt dermatolog-as incerca un peeling chimic.la dr. taranu care este si la cfr a fost cineva?

AnaM
07.01.2011, 11:37:00
am acnee inflamativa(nu de origine hormonala),am fost si eu la roderma am facut tratament la ei inclusiv laser la finalul fiecarei sedinte si n-a dat rezultate,acum caut alt dermatolog-as incerca un peeling chimic.la dr. taranu care este si la cfr a fost cineva?
Eu am fost si mi-a placut.
Unei prietene i-a rezolvat f repede acneea. Eu am fost cu alta problema.

panamea
07.01.2011, 11:38:47
Eu am fost si mi-a placut.
Unei prietene i-a rezolvat f repede acneea. Eu am fost cu alta problema.
la particular sau la cfr pt ca nu stiu unde sa merg....

AnaM
07.01.2011, 11:41:01
la particular sau la cfr pt ca nu stiu unde sa merg....
Eu am fost la CFR, dar m-a dus fostul meu prieten la ea, sunt cunostinte de familie... La cabinet n-am fost...

cristina_cojo
23.01.2011, 21:51:39
buna fetelor .si eu as avea nevoie sa merg la dermatolog pt o problema cu tenul(ten sensibil cu pete),dar inca nu m am hotarat la cine.insa vreau sa va intreb :stie cineva cum e d na dr suditu de la policlinica de recuperare? sau e mai bine sa merg la d na dr taranu?multumesc

adnada
24.01.2011, 09:19:26
buna fetelor .si eu as avea nevoie sa merg la dermatolog pt o problema cu tenul(ten sensibil cu pete),dar inca nu m am hotarat la cine.insa vreau sa va intreb :stie cineva cum e d na dr suditu de la policlinica de recuperare? sau e mai bine sa merg la d na dr taranu?multumesc

eu din prieteni/cunostinte am auzit impresii ok despre dr taranu dar nu am fost personal

cristina_cojo
24.01.2011, 19:00:50
multumesc.sper sa reusesc sa ajung si eu la d na dr

panamea
02.02.2011, 23:21:24
m-am hotarat ..am sa merg la roderma desi nu am obtinut rezultate extraordinare data trecuta...pt ca in alta parte n-am vazut nimic de peeling