PDA

Versiunea completa : Despre invitatii-modele, preturi...

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

alecsa
16.08.2006, 00:44:02
iata o idee de invitatie, care ne-a placut noua fff mult si pe care ne-am hotarat sa o facem!

dianablue
23.08.2006, 19:47:03
E dulcica foc, foarte simpatica! :)

lorycyca
03.09.2006, 10:15:05
invitatiile mele... super simple..

ALEX21A
03.09.2006, 15:33:23
si super dragute!

ancadragoman
03.09.2006, 15:39:02
iata o idee de invitatie, care ne-a placut noua fff mult si pe care ne-am hotarat sa o facem!
Sunt f dragute,dar intr-un an apar foarte multe modele.
Mai bine mai astepti.

ALEX21A
03.09.2006, 15:51:14
Sunt f dragute,dar intr-un an apar foarte multe modele.
Mai bine mai astepti.
ce sa mai astepte?? vad ca are nunta anu asta in noiembrie:-p
eu zic ca nu e devreme deloc.........

ancadragoman
03.09.2006, 15:54:54
ce sa mai astepte?? vad ca are nunta anu asta in noiembrie:-p
eu zic ca nu e devreme deloc.........
alecsa are nunta la anu pe 22.09.2007

lorycyca
04.09.2006, 08:42:11
si super dragute!

Mercic frumos :">

dianablue
04.09.2006, 09:38:36
O intrebare: Daca gasesc un model de invitatie pe internet care sa imi placa mult, pot sa ma duc cu el si sa imi faca invitatia?

babycriss
04.09.2006, 10:17:54
De invitatia mea ce spuneti??? Nunta noastra va fi in alb si rosu!
:)>-

lorycyca
04.09.2006, 10:58:22

super draguta.. si nunta noastra e in doua culori ..crem si rosu.. dar am facut invitatia alba ca sa nu am batai de cap cu culorile...

Pupici

andya
04.09.2006, 13:26:58
O intrebare: Daca gasesc un model de invitatie pe internet care sa imi placa mult, pot sa ma duc cu el si sa imi faca invitatia?

Pai alea de pe net sunt si in magazine. Poti sa dai comanda online daca vrei. Te sfatuiesc sa te duci totusi in magazine sa le vezi "pe viu".

ALEX21A
04.09.2006, 13:29:28
finuta si draguta!!!

andya
04.09.2006, 13:31:47
Eu am tot cautat o invitatie care sa fie in ton cu toata nunta. Apoi am cautat una ieftina si de bun gust. Pana la urma m-am saturat de cautari si am luat invitatii mai simple decat am crezut vreodata ca o sa iau. E atasata poza dar e fara scris. E alba lucioasa cu margini argintii...ce e simplu e mereu frumos...cui nu-i place, sa nu vina la nunta.:-p

ALEX21A
04.09.2006, 13:44:25
Eu am tot cautat o invitatie care sa fie in ton cu toata nunta. Apoi am cautat una ieftina si de bun gust. Pana la urma m-am saturat de cautari si am luat invitatii mai simple decat am crezut vreodata ca o sa iau. E atasata poza dar e fara scris. E alba lucioasa cu margini argintii...ce e simplu e mereu frumos...cui nu-i place, sa nu vina la nunta.:-p
ar fii si asta un motiv de neprezentare la nunta!!! :-p S ar putea sa dai idei=))
Oricum, e simpla,cum ai spus si tu, si draguta!!!

Deiutz
04.09.2006, 13:46:41
pentru modelul de invitatie, rezolva colegii viitorului meu sot, ceea ce ma preocupa pe mine este gasirea unui text cat mai interesant.
stiti cumva site-uri cu texte care pot fi tiparite pe invitatii?
multumiri anticipate.

dianablue
04.09.2006, 13:47:04
Pai alea de pe net sunt si in magazine. Poti sa dai comanda online daca vrei. Te sfatuiesc sa te duci totusi in magazine sa le vezi "pe viu".

Stiu ca astea din romania sunt, dar eu am gasit pe un site strain o invitatie care imi place mult si la noi nu am vazut-o. De asta intrebam dk e posibil sa o imprim si sa imi faca invitatia

alecsa
04.09.2006, 14:28:11
Stiu ca astea din romania sunt, dar eu am gasit pe un site strain o invitatie care imi place mult si la noi nu am vazut-o. De asta intrebam dk e posibil sa o imprim si sa imi faca invitatia

daca ai modelul nu cred ca te-ar refuza sa ti-o faca. asa cum le-au facut pe ale lor din catalog, asa ti-o pot face si pe a ta. chiar daca te refuza intr-un loc, te poti duce si in alte parti. eu am auzit persoane care si-au dat comanda la invitatii pe care ei le vroiau, dupa modelul lor, dar nu mai stiu unde ca nu mai legaturi cu persoanele respective. eu zic sa incerci!

referitor la modelul invitatiei noastre, eu la asta raman ca imi place tare mult. e foarte finutza si in culorile pe care vrem sa le abordam la nunta. eu sunt mai romantica si mai copilaroasa, iar culorile si fundita de pe invitatie sunt perfecte pt ceea ce vrem noi!

referitor la texte pt invitatii, le gasiti pe site-ul invitatii.ro

Deiutz
04.09.2006, 14:48:33
multumesc mult, alecsa

andya
04.09.2006, 16:49:48
ar fii si asta un motiv de neprezentare la nunta!!! :-p S ar putea sa dai idei=))
Oricum, e simpla,cum ai spus si tu, si draguta!!!
Mie mi-a zis un fost coleg de scoala, mai in gluma mai in serios, ca daca nu-i place invitatia nu vine. Asa ca, mai stii?

alecsa
04.09.2006, 17:04:20
Mie mi-a zis un fost coleg de scoala, mai in gluma mai in serios, ca daca nu-i place invitatia nu vine. Asa ca, mai stii?

asta chiar e tare! :-&:O cum adica daca nu-i place nu vine? poate asta e doar un motiv! ce legatura are invitatia cu venitu' la nunta? iti place, nu-ti place invitatia, asta e, n-ai cum sa satisfaci toate preferintele:-B

CataAna
04.09.2006, 17:12:16
Mie imi plac foarte mult invitatiile atasate.
Le-am gasit in albumul unor miresici de pe forum si nu stiu de unde sa le iau.:(( Culmea, unele sunt chiar scrise in romana! Dar am cautat in disperare pe internet si nici urma de ele. Si nici nu mai tin minte cine era miresica de unde le-am 'furat':">
Daca le gasiti pe undeva sa-mi spuneti si mie.
Va pup!2672

2673

2674

ALEX21A
04.09.2006, 17:26:28
Le-am gasit in albumul unor miresici de pe forum si nu stiu de unde sa le iau.:(( Culmea, unele sunt chiar scrise in romana! Dar am cautat in disperare pe internet si nici urma de ele. Si nici nu mai tin minte cine era miresica de unde le-am 'furat':">
Va pup!2672

2673

2674
sunt f originale......uitandu ma la poza avatar nici nu i de mirare ca ti plac(cele 2 pisicute.....joben....si in loc de voal..palarie)

alecsa
04.09.2006, 23:29:28
Va pup!2672

2673

2674

incearca pe invitatii.ro, acolo sunt f multe modele de invitatii si s-ar putea sa dai de ele -sau macar una. primele doua sunt superbe! ultima are un iz de antichitate, ar merge pt o nunta cu stil mai vechi. parerea mea!

ancadragoman
05.09.2006, 09:55:11
Va pup!2672

2673

2674
Eu invitatiile de la nunta le-am facut la o tipografie unde au foarte multe modele si daca vrei textul il duci tu.
Daca vrei iti spun cu cine sa iei legatura si numarul de telefon.
Imi lasi un pm.
Bafta

andya
06.09.2006, 10:00:01
Va pup!2672

2673

2674

Mie imi place prima la nebunie. Pacat ca acum e prea tarziu...deja ma duc maine sa le iau pe ale mele.

andya
06.09.2006, 10:02:44
Am intrebat peste tot...si intreb si aici...stiti pe unde pot gasi carton sau plicuri aurii...lucioase...sau chiar simple...dar colorate frumos?

alecsa
06.09.2006, 11:18:03
Am intrebat peste tot...si intreb si aici...stiti pe unde pot gasi carton sau plicuri aurii...lucioase...sau chiar simple...dar colorate frumos?

incearca la fondul plastic pt carton auriu. acolo au tot felul de cartoane si foi pt desen de diferite grosimi si marimi, nici nu sunt f scumpe. daca nu gasesti ce vrei, pot sa iei un carton alb sau crem pe care il dai cu un spray auriu (tot acolo gasesti si sprayul). de plicuri aurii chiar nu am idee unde s-ar putea gasi.

in bucuresti, un fond plastic este in zona garii de nord, vizavi de banc post/ministerul transporturilor. succes!

tu cand ai nevoie? eu stau relativ aproape, la aprox 15 min de gara, si daca vrei ma pot duce miine sa ma interesez de carton auriu sau plicuri -poate au. iti spun la ce pret sunt. daca poti, da-mi mai multe detalii in pm.

CataAna
06.09.2006, 18:08:13
Multumesc mult miresici! Am gasit primele 2 invitatii in Spanish Collection pe invitatii. ro.
Dar mare dezamagire mare... Eu imi imaginam ca palariutele sunt aplicate... Dar de fapt e doar o fotografie care da senzatia de tridimensional:(
Daca nu gasesc altceva cred ca ma puc de lucru manual si decupez la palariutze pana mi se face rau...
Draga Andya, sunt sigura ca si invitatiile tale sunt superbe! Tuturor ni se intampla sa vedem lucruri care ni se par mai frumoase decat ce am cumparat deja, dar nici un invitat nu va sti asta.
...si in plus palariutele nu sunt tridimensionale:-p
Pupici

CataAna
06.09.2006, 18:16:34
Carton colorat este cam la toate librariile si la Diverta (nu am vazut insa auriu nicaieri).
Plicuri colorate am cautat si eu cand am facut niste invitatii pt un botez si se pare ca nu exista. Pana la urma le-am facut singura din hartie colorata A4. Pentru auriu te-as sfatui sa te uiti pentru hartie de impachetat cadouri. Tin minte ca am vazut pe argintiu, deci trebuie sa existe si auriu[-o<

Bamba
06.09.2006, 19:46:24

Pe ce site le-ai gasit?...poate te pot ajuta cu ceva...

evy_me
09.09.2006, 17:39:55
Va pup!2672

2673

2674

Daca vrei sa-ti spun unde le poti gasi, intra pe privat, si te pot indruma...

ALEX21A
09.09.2006, 17:44:38
alecsa are nunta la anu pe 22.09.2007
da ai dreptate.....nu vazusem....scuze:"> ....si eu tot in 2007....ma uit modele....si tot ce implica o nunta,dar invitatiile le voi lua prin feb-martie

ALEX21A
09.09.2006, 17:47:28
Multumesc mult miresici! Am gasit primele 2 invitatii in Spanish Collection pe invitatii. ro.
Dar mare dezamagire mare... Eu imi imaginam ca palariutele sunt aplicate... Dar de fapt e doar o fotografie care da senzatia de tridimensional:(
Daca nu gasesc altceva cred ca ma puc de lucru manual si decupez la palariutze pana mi se face rau...
Draga Andya, sunt sigura ca si invitatiile tale sunt superbe! Tuturor ni se intampla sa vedem lucruri care ni se par mai frumoase decat ce am cumparat deja, dar nici un invitat nu va sti asta.
...si in plus palariutele nu sunt tridimensionale:-p
Pupici
eu credeam ca si tine ca sunt aplicate....dezamagire=((

lorycyca
09.09.2006, 23:06:33
invitia nostra..se vede mai bine acum :D

lorycyca
09.09.2006, 23:11:39
invitia nostra..se vede mai bine acum :D

am uitat sa o postez lool ...e tarziu fetelor :D :-p

tweety82
09.09.2006, 23:13:02

Foarte frumoasa invitatia =D>

P.S Tocmai vroiam sa-ti scriu ca ai uitat sa pui poza ;))

lorycyca
09.09.2006, 23:17:51
Foarte frumoasa invitatia =D>

P.S Tocmai vroiam sa-ti scriu ca ai uitat sa pui poza ;))

hehhe tie nu tie somn???:-p

mam
10.09.2006, 08:46:35
f frumose invitatiile lori, ma bucur sa vad cat de repede avansati, si sunt sigura ca veti avea totul gata f repede! te pup si spor in continuare la aranjamente! mam

lorycyca
10.09.2006, 09:28:28
f frumose invitatiile lori, ma bucur sa vad cat de repede avansati, si sunt sigura ca veti avea totul gata f repede! te pup si spor in continuare la aranjamente! mam

mercic mam dragutza ca intotdeauna ;))

tweety82
10.09.2006, 09:53:09
hehhe tie nu tie somn???:-p

Nu imi era somn ... si mai stateam daca nu-mi pica netu :gen_20:

teodora_buciu
10.09.2006, 11:53:44
Fetelor ce ziceti de modelul de invitatie pe care l-am ales noi? e fff simplu dar noua ne-a placut cel mai mult din toata mapa de invitatii....si e si ieftinnnnnnaaaa....nu credeam ca voi gasi o invitatie si ieftina si frumoasa....na...si sa nu mai zica nimeni ca sunt fitzoasa si pretentioasa ;)) ...daca vreo miresica e in cautare de invitatii frumoase pm si le ajut cu o adresa..
pusic

andya
10.09.2006, 12:23:41
incearca la fondul plastic pt carton auriu. acolo au tot felul de cartoane si foi pt desen de diferite grosimi si marimi, nici nu sunt f scumpe. daca nu gasesti ce vrei, pot sa iei un carton alb sau crem pe care il dai cu un spray auriu (tot acolo gasesti si sprayul). de plicuri aurii chiar nu am idee unde s-ar putea gasi.

in bucuresti, un fond plastic este in zona garii de nord, vizavi de banc post/ministerul transporturilor. succes!

tu cand ai nevoie? eu stau relativ aproape, la aprox 15 min de gara, si daca vrei ma pot duce miine sa ma interesez de carton auriu sau plicuri -poate au. iti spun la ce pret sunt. daca poti, da-mi mai multe detalii in pm.

Plicuri am luat deja...niste plicuri galbejite...dar nu mai avea rabdare mirele meu...dar m-ar tenta sprayul auriu de care zici...ai idee de un pret?

andya
10.09.2006, 12:26:41
Carton colorat este cam la toate librariile si la Diverta (nu am vazut insa auriu nicaieri).
Plicuri colorate am cautat si eu cand am facut niste invitatii pt un botez si se pare ca nu exista. Pana la urma le-am facut singura din hartie colorata A4. Pentru auriu te-as sfatui sa te uiti pentru hartie de impachetat cadouri. Tin minte ca am vazut pe argintiu, deci trebuie sa existe si auriu[-o<

Eu vreau sa scriu ceva pe ele...si la imprimanta mea, cel putin, nu cred ca ar merge. Am gasit plicuri clorate in hipermarketuri, dar nu mi-au placut prea mult culorile...Am luat unele galbejite pana la urma si acum ma gandesc cum sa le infrumusetez inainte sa le pun pe masa invitatilor.

andya
10.09.2006, 12:28:27

Imi place mult...si eu am vrut aceeasi invitatie, dar sotziorul meu a zis ca sunt prea mari...asa ca am ales ceva mai micutz.

andya
10.09.2006, 12:37:56
Fetelor ce ziceti de modelul de invitatie pe care l-am ales noi? e fff simplu dar noua ne-a placut cel mai mult din toata mapa de invitatii....si e si ieftinnnnnnaaaa....nu credeam ca voi gasi o invitatie si ieftina si frumoasa....na...si sa nu mai zica nimeni ca sunt fitzoasa si pretentioasa ;)) ...daca vreo miresica e in cautare de invitatii frumoase pm si le ajut cu o adresa..
pusic

Parerea mea e ca tot ce e simplu e si elegant...seamana un pic cu ale mele.

teodora_buciu
10.09.2006, 18:41:39
Parerea mea e ca tot ce e simplu e si elegant...seamana un pic cu ale mele.
vreau sa spun ca invitatiile pe care le-ai ales tu ne-au placut si noua f mult...la un moment dat chiar ne gandeam f serios pe care dintre cele 2 sa le alegem...;-)

lorycyca
10.09.2006, 21:33:44
Imi place mult...si eu am vrut aceeasi invitatie, dar sotziorul meu a zis ca sunt prea mari...asa ca am ales ceva mai micutz.

mercic ... si noi ne-am gandit la asta dar nu am avut probleme.. nu ne-a zis nimeni nimik in genul asta.. :-\ . Oricum au facut impresie f. buna :D

alecsa
10.09.2006, 23:38:24
Plicuri am luat deja...niste plicuri galbejite...dar nu mai avea rabdare mirele meu...dar m-ar tenta sprayul auriu de care zici...ai idee de un pret?

eu am luat unul anul trecut si era in jur de 350.000. poate acum s-o mai fi scumpit, nu stiu. am vazut si in carrefour, dar nu m-am uitat la pret. dar te tine oricum mult, si dupa il poti folosi si la altceva -poti sa vopsesti conuri de brad, ghinde, castane etc pt ornamente -asa am facut eu si da f bine!

andya
11.09.2006, 08:39:44
eu am luat unul anul trecut si era in jur de 350.000. poate acum s-o mai fi scumpit, nu stiu. am vazut si in carrefour, dar nu m-am uitat la pret. dar te tine oricum mult, si dupa il poti folosi si la altceva -poti sa vopsesti conuri de brad, ghinde, castane etc pt ornamente -asa am facut eu si da f bine!

Mersi mult pt informatie...acum sa vad cum il pacalesc pe miresic ca e absolut necesar sa luam spray...sa-mi dea bani din cei pt cheltuielile de nunta....ca tzine cu dintzii de ei...:D

helenita
11.09.2006, 16:47:18
va recomand un site cu invitatii de toate felurile pt toate buzunarele...
tbz.ro - gasiti invitatii de toate genurile si sigur o sa va placa ceva..numai ca daca le luati de acolo si luati modele cu floricele sau fundite sa va uitati foarte atent la ele sa fie intregi..si mai e ceva...daca le scrieti acolo aveti mare grija sa fie scrise corect...pentru ca se mai greseste

cathy19
25.09.2006, 11:08:03
Teo...e foarte draguta!!!! simpla si de efect!!!
cat te-a costat?

nikol
25.09.2006, 13:15:01

este f. frumoasa!

Arsaluis
30.09.2006, 14:54:06
Am inceput AMR-ul! Mai am cam 11 luni pana la nunta, dar deja au inceput bataile de cap...
Marea mea problema in ultimele cateva zile este legata de invitatiile tip papirus pentru care am deja un model tare fain. Numai ca... vreau sa le rulez si sa le sigilez cu ceara. Am un buton vechi de camasa pe care il folosi drept sigilu, dar...
Cum as putea sa pun ceara pe un rulou? daca suprafata nu e plata, ceara se crapa, dar, pana atunci, cum sa presez butonul pe ceara, daca invitatia este rulata?:-\ :-\ :-\
Are careva vreo idee?
A mai facut cineva asa ceva?
Am nevoie de sugestii, va rog...

alecsa
02.10.2006, 10:39:09
va recomand un site cu invitatii de toate felurile pt toate buzunarele...
tbz.ro - gasiti invitatii de toate genurile si sigur o sa va placa ceva..numai ca daca le luati de acolo si luati modele cu floricele sau fundite sa va uitati foarte atent la ele sa fie intregi..si mai e ceva...daca le scrieti acolo aveti mare grija sa fie scrise corect...pentru ca se mai greseste

eu una nu sunt incantata de tbz.ro, au modele slabutze, putine si singura invitatie care intr-adevar imi placea, era 100.000, ceea ce mi se pare f scump!

teodora_buciu
02.10.2006, 13:11:16
Teo...e foarte draguta!!!! simpla si de efect!!!
cat te-a costat?
Cat ne-au costat invitatiile??Hm sa nu radeti...10.000 invitatia...ceea ce noua ni s-a parut super ieftine...noi am decis sa nu le imprimam de unde le-am luat( imprimatul era 4000 / bucata parca) ci le imprimam noi ..ca doar avem imprimanta...Oricum ar fi noua ni se par tare dragutze...sigur am fi dat si mai mult pe ele...:)

anamaria2002boss
19.10.2006, 20:19:20
Am vrut sa postez si eu poze cu invitatiile noastre, dar sunt prea mari si nu le incarca, asa ca va dau link-ul unde o sa vedeti si restul pregatirilor noastre de nunta.
http://photos.yahoo.com/anamaria2002boss

ramyy
20.10.2006, 10:28:04
aveti cumva idee unde se pot face invitatii cu poza mirilor si cam cat ar costa

dandelion
20.10.2006, 11:21:26
sponsorul site-ului are invitatii cu poza mirilor..le fac cum vrei tu si sunt la 25 de mii bucata cu scris cu tot parca.te poti uita pe site-ul lor.

cata_enea
20.10.2006, 12:59:06

cauta pe site, la paginile anterioare... parca "valen" a avut invitatii cu poza lor... si cred ca nu e singura

demonizza
20.10.2006, 13:01:39
hmm...cred ca eu cu cristina si bubu am avut invitatii cu pozele mirilor...pe mine si cristina ne-a costat in jur de 30.000...am avut aprox. acelasi model...invitatie ei e in semantura, si pe a mea ti-o atasez...

ionelausa
20.10.2006, 16:49:03
hmm...cred ca eu cu cristina si bubu am avut invitatii cu pozele mirilor...pe mine si cristina ne-a costat in jur de 30.000...am avut aprox. acelasi model...invitatie ei e in semantura, si pe a mea ti-o atasez...

din cate imi amintesc eu voi v-ati atasat poza singuri nu???? eu nu stiu sa le fac singura....stie cineva un site pe care sa gasesc invitatii cu poza mirilor....
mersi mult
va pupicesc

dandelion
20.10.2006, 18:35:53
din cate imi amintesc eu voi v-ati atasat poza singuri nu???? eu nu stiu sa le fac singura....stie cineva un site pe care sa gasesc invitatii cu poza mirilor....
mersi mult
va pupicesc ti-am zis ca poti gasi astfel de invitatii pe site-ul sponsorului miresici.ro - calinevents.ro:)

olga_ioana
21.10.2006, 18:00:11
stie cineva unde se gaseste invitatia cu palarie si joben? si ce pret are daca stiti
multumesc anticipat

alinutza81
25.10.2006, 15:36:09
stie cineva unde se gaseste invitatia cu palarie si joben? si ce pret are daca stiti
multumesc anticipat

Daca imi mai aduc bine aminte parca am vazut-o pe site la cei de la maison des mariages..poti sa verifici si tu pe site-ul lor infomariage.ro. Sper sa nu gresesc

Gabika
26.10.2006, 00:42:43
Am vrut sa postez si eu poze cu invitatiile noastre, dar sunt prea mari si nu le incarca, asa ca va dau link-ul unde o sa vedeti si restul pregatirilor noastre de nunta.
http://photos.yahoo.com/anamaria2002boss

buna Ana Maria.Felicitari ptr pregatiri sunt toate superbe ,sa ai o zii frumoasa,si sa fie exact cum iti doresti.Am si eu o rugaminte:imi poti spune te rog de unde ti-ai luat capa(e superba)si cat ai dat p ea....ms mult.te poopik si o viata lunga si fericita

monicutza
27.10.2006, 08:22:21
Gata ne-am hotarat asupra unei invitatii si o sa mergem sa dam comanda .Am vrut sa fie una nostima si vesela asa ca noi si sa aiba si motor

monicutza
27.10.2006, 08:26:06
nu mi-a aparut ca cica e prea mare:(( :(( :((
Cum sa fac sa o micsorez ?????????????/:-\

Gabs
31.10.2006, 17:01:45
Am gasit un site de invitatii pe net, care-i zice invitati.ro. Au o multime de invitati frumoase acolo, si ma gindeam cind timpul se aproprie, sa comand pe net. Dar am citit in multe locuri pe forum ca siturile romanesti nu sunt serioase. Puteti sa-mi dati un sfat, pentru ca am gasit o invitatie care imi place, si nu am curaj sa dau comanda. Aceasta firma este serioasa, a mai comandat cineva de aici prin ei? Va pup:*

Bamba
01.11.2006, 19:30:12
Am gasit un site de invitatii pe net, care-i zice invitati.ro. Au o multime de invitati frumoase acolo, si ma gindeam cind timpul se aproprie, sa comand pe net. Dar am citit in multe locuri pe forum ca siturile romanesti nu sunt serioase. Puteti sa-mi dati un sfat, pentru ca am gasit o invitatie care imi place, si nu am curaj sa dau comanda. Aceasta firma este serioasa, a mai comandat cineva de aici prin ei? Va pup:*

Sora mea si-a comandat de acolo si au venit cu greseli de ortografie, cerneala era prea groasa, literele prea mici si unele cuvinte nu se intelegeau...mie nu mi-au placut deloc!

simoa
05.11.2006, 19:51:02
Buna miresici,
Si eu sunt in cautare de invitatii dar inca nu am gasit un model care sa ma multumeasca total. Multe din cele care imi plac le-am vazut la alte nunti si imi doresc ceva original. O buna prietena de-a mea a avut un model cu floarea soarelui tot de pe invitatii.ro si a fost foarte multumita

(http://www.nuntasibotez.com/cgi-bin/inv/indcol.pl?s=2&p=9)

printesa_deluxe
07.11.2006, 23:45:34
Buna fetelor!As vrea sa stiu si eu de unde as putea sa iau invitatii pentru nunta frumoase si putin mai ieftine.VA multumesc!

OanaJ
08.11.2006, 08:27:41
Buna fetelor!As vrea sa stiu si eu de unde as putea sa iau invitatii pentru nunta frumoase si putin mai ieftine.VA multumesc!

Pai depinde ce intelegi tu prin invitatii frumoase. Uite aici niste site-uri, ca sa-ti faci idee de preturi si modele. Cred ca daca le comanzi de pe net sunt chiar mai ieftine. Cere totusi sa-ti trimit mostre, ca sa vezi cum e hartia:
EDITAT
Succes!

razadesoare
08.11.2006, 11:40:21

Pe cheiul D-vitei, cum cobori de la Unirea spre zona Izvor, pe dreapta (ca pe stanga e tribunalul), sunt parca vreo 3 magazine cu invitatii. Acolo am inteles ca sunt mai ieftine.

printesa_deluxe
08.11.2006, 12:15:07
Va multumesc fetelor !

irina
08.11.2006, 13:49:59
Exact vizavi de Tribunal se afla un centru foto unde au si invitatii. Aproape orice model din oras, au toate cataloagele, si sunt si ieftine, si le fac si bine, si unde mai pui ca nu numai ca ti le ASAMBLEAZA, dar ti le pun si in plic! Merita sa te duci, eu dupa ce am patit cu invitatiile mele ii admir foarte mult pe cei de aici.

dvalutza
16.11.2006, 16:53:48
Invitatia pe care ai postat-o tu la inceput o am acasa primita de la un coleg. Este intr-adevar superba.

CataAna
16.11.2006, 17:05:28
eu credeam ca si tine ca sunt aplicate....dezamagire=((

Buna Mitutza!

In foto de la avatarul tau e cumva o invitatie? Albastrul ala e superb si fluturasii la fel.
Poti sa atasezi o foto mai mare te rog sau un link de unde ai luat-o... poate mai sunt si altele la fel de frumoase;-)
Merci mult!

evy_me
21.11.2006, 21:48:59
De situl invitatiidenunta.ro stie cineva ceva? Ies bine invitatiile, sunt seriosi, voi aveti vreo experienta cu ei? Am vazut acolo cateva modele chiar frumoase si nu stiu cum sa procedez...

simonike13
24.11.2006, 11:23:18
Irina cam cat dureaza pana le fac?
Iti pot tipari si numele familiei pe plic?
Eu as vrea sa le dau cam cu 4 luni inainte? Tu cam la cat timp inainte le-ai dat?
Mercic!!!:D

simonike13
24.11.2006, 11:24:08
Ma refer la invitatii tai cand le-ai dat?

simonike13
24.11.2006, 11:29:36
Exact vizavi de Tribunal se afla un centru foto unde au si invitatii. Aproape orice model din oras, au toate cataloagele, si sunt si ieftine, si le fac si bine, si unde mai pui ca nu numai ca ti le ASAMBLEAZA, dar ti le pun si in plic! Merita sa te duci, eu dupa ce am patit cu invitatiile mele ii admir foarte mult pe cei de aici.

Super frumoase pozele tale!!!
Se vede ca v-ati distrat de minune...
Sa imi dai si mie niste ponturi despre pregatiri - decoararea salii si a prezidiului cat te-a costat!
sorrry daca sunt off topic...

dana2007
24.11.2006, 11:44:38
Eu am dat pe invitatii 10.000 /buc+plic.Dar nu sunt scrise.Am ales sa le tiparesc eu.Asa arata invitatia mea.

CamyB
09.12.2006, 04:03:53
De situl invitatiidenunta.ro stie cineva ceva? Ies bine invitatiile, sunt seriosi, voi aveti vreo experienta cu ei? Am vazut acolo cateva modele chiar frumoase si nu stiu cum sa procedez...

Si mie mi-au placut cateva modele de pe invitatiidenunta.ro. Asa ca insist si eu: a facut cineva invitatii la ei? (din cate am inteles, ai showroom in pasajul de la Unirea - Lipscani)

anacristina
09.12.2006, 08:32:48
mie mi-a placut foarte mult invitatia pe care am atasat-o, evident ca va suferi niste modificari pentru ca e luat de pe un site din tari straine iar la ei sunt alte traditii, o vom adapta la felul in care se fac invitatiile pe la noi, sper sa iasa ceva frumos

alecsa
09.12.2006, 10:48:01
Invitatia pe care ai postat-o tu la inceput o am acasa primita de la un coleg. Este intr-adevar superba.

mercic, mie una mi-a placut din prima!:D

cami_dxb
09.12.2006, 15:41:18
Vrei sa adaptezi modelul? Cred ca e pacat sa-l modifici. Va avea avantajul de a fi unicat la noi, ceva ce nu a mai vazut lumea. Si nu asta vrem toate? Sa rupem gura targului?

miti
09.12.2006, 22:34:45
Eu am dat pe invitatii 10.000 /buc+plic.Dar nu sunt scrise.Am ales sa le tiparesc eu.Asa arata invitatia mea.

E foarte frumoasa invitatia ta.Si eu m-am uitat la ea de multe ori dar in final am optat pt alta visinie.
Te rog spune-mi si mie cum vrei sa le tiparesti tu,...de ce instrumente ai nevoie.Parca m-ar interesa si pe mine.
Mersi mult

dana2007
10.12.2006, 12:11:27
E foarte frumoasa invitatia ta.Si eu m-am uitat la ea de multe ori dar in final am optat pt alta visinie.
Te rog spune-mi si mie cum vrei sa le tiparesti tu,...de ce instrumente ai nevoie.Parca m-ar interesa si pe mine.
Mersi mult
Ma bucur ca iti place. In privinta tiparitului, viitorul meu sot se ocupa cu asa ceva. Cred ca le va face serigrafic, oricum mai am timp sa ma gandesc pana atunci. De unde am luat invitatiile imi cereau pt. scris tot atat cat costa si invitatia.

miti
11.12.2006, 13:21:20
In Cluj costa 5000/bucata dar exista locuri unde difera pretul in functie de numar.Am sa mai caut,prin Zalau parca am vazut ceva mai ieftin.
Spor la treba!

mam
13.12.2006, 19:47:57
Si mie mi-au placut cateva modele de pe invitatiidenunta.ro. Asa ca insist si eu: a facut cineva invitatii la ei? (din cate am inteles, ai showroom in pasajul de la Unirea - Lipscani)

buna!

eu am facut invitatiile la ei, asha este magaz il au in pasajul lipscani...daca ai intrebari...

ralukyon
13.12.2006, 20:12:05
si eu am facut tot la ei ...super draguti...si cocardele tot de la ei le-am luat!!!

Alver
14.12.2006, 15:03:40
Buna fetelor,

Va atasez niste invitatii care mie mi-au placut destul de mult:

alecsa
14.12.2006, 22:57:01
hello! am mai gasit niste invitatii super dragutze, care, surpriza, se gasesc in romania:)>- , dar la ce preturi, nu stiu:(

alecsa
14.12.2006, 22:59:00
....si mai am unele....<:-P

alecsa
14.12.2006, 23:00:32
...si gata, am terminat!;;)

alisor
15.12.2006, 08:29:48

Mai...da harnicuta ai fost :) !

monicutza
15.12.2006, 11:11:30
....si mai am unele....<:-P
mie imi place aia cu iepurasii ;-)

roxana_prioteasa
15.12.2006, 11:13:13
Este super!O s-o lasi asa cum este sau mai schimbi ceva la ea?

roxana_prioteasa
15.12.2006, 11:14:56
hello! am mai gasit niste invitatii super dragutze, care, surpriza, se gasesc in romania:)>- , dar la ce preturi, nu stiu:(
Cea cu trandafirasi , a patra este super!

monicutza
15.12.2006, 11:16:37
ceva in genu ne gandeam sa fie ale noastre

roxana_prioteasa
15.12.2006, 11:18:43
Te-ai hotarat pana la urma pe care o s-o faci?

alecsa
15.12.2006, 13:08:54
Este super!O s-o lasi asa cum este sau mai schimbi ceva la ea?

daca ne hotaram la asta, asa o lasam. bine, mie mi-ar fi placut mai mult sa fie funda din saten, aplicata, nu desenata (daca te referi la cea cu funda roz). e in jur de 32000

alecsa
15.12.2006, 13:11:36
Te-ai hotarat pana la urma pe care o s-o faci?

sincer? nu! :"> imi plac atatea, si acum am mai gasit si altele super dragutze pe net cautand, ca nu mai stiu care imi place cel mai mult. toate imi plac. astea ultimele pe care le-am gasit sunt superbe, si au atatea modele de efect, ca sincer imi va fi f greu. nici nu stiu cat costa. ca tare mi-e frica de pret. daca mi se pune pata, mi se pune rau si......o sa merg dupa 1 ian sa vad de preturi si va anunt si pe voi.

roxana_prioteasa
15.12.2006, 13:15:18
sincer? nu! :"> imi plac atatea, si acum am mai gasit si altele super dragutze pe net cautand, ca nu mai stiu care imi place cel mai mult. toate imi plac. astea ultimele pe care le-am gasit sunt superbe, si au atatea modele de efect, ca sincer imi va fi f greu. nici nu stiu cat costa. ca tare mi-e frica de pret. daca mi se pune pata, mi se pune rau si......o sa merg dupa 1 ian sa vad de preturi si va anunt si pe voi.
toate invitatiile pe care ni le-ai aratat sunt super! mie mi-ar placea una mai turbata, n-as vrea una clasica.......eeeeeeeeeeeee..........mai avem timp, nu?

alecsa
15.12.2006, 13:25:02
toate invitatiile pe care ni le-ai aratat sunt super! mie mi-ar placea una mai turbata, n-as vrea una clasica.......eeeeeeeeeeeee..........mai avem timp, nu?

nici eu nu vreau una clasica, simpla. vreau ceva deosebit, de asta nici nu ma grabesc!

off topic: sa sti ca nu te-am uitat cu holograf, dar mai ai putintik rabdare, ca inca nu a venit unchiul meu in bucuresti. sta mai mult decat si-a planificat.

roxana_prioteasa
15.12.2006, 13:40:30
nici eu nu vreau una clasica, simpla. vreau ceva deosebit, de asta nici nu ma grabesc!

off topic: sa sti ca nu te-am uitat cu holograf, dar mai ai putintik rabdare, ca inca nu a venit unchiul meu in bucuresti. sta mai mult decat si-a planificat.
merci mult

bluesica
17.12.2006, 22:21:08

vezi invitatii.ro ..au unele modele din cele care le-ai aratat. macar stii la ce preturi sa te astepti .. ce ai tu acolo variaza intre 28-70 de mii.

(http://www.nuntasibotez.com/cgi-bin/inv/searchid.pl?model=DB78)

lakra_c
20.12.2006, 21:23:43
am printre modelele de invitatii selectionate de mine ,una care imi place in mod deosebit...dar nu mai stiu de la ce firma este...#-o . fetelor ati vazut aceasta invitatie intr-un catalog? sau pe vreun site? sau stiti de unde as putea comanda ceva asemanator???

alecsa
20.12.2006, 21:53:08
:| eu am dat link-ul ala cu titlu informativ .. ca sa stii la e sa te astepti, multe fiind similare cu ce ai aratat tu. :) :*

merci de intentie. pe cele de pe invitatii.ro le stiam deja:* :* :*

dvalutza
21.12.2006, 21:33:41
Buna eu am cumparat invitatiile de la un magazin de pe splai si intr-adevar este diferenta de pret (vreo 4mii la bucata). Deci mergeti sa vedeti oferta lor cand va hotarati la un model anume.

ALEX21A
02.01.2007, 12:45:38
eu m am hot si cu cine lucrez pt invitatii.......va dau un site> in realitate sunt putin altfel...................................eu am facut zeci de poze,pt ca maj. le am vazut pe viu.........ce mi a placut am facut si poza;;)

betty
02.01.2007, 14:08:55
Mie mi-a placut aceasta invitatie .......ce ziceti ?

ALEX21A
02.01.2007, 14:11:20
Mie mi-a placut aceasta invitatie .......ce ziceti ?

eu o am acasa.......am primit o ca si invitatie la o nunta.......mie una nu mi place.........pretul ,insa,e f bun........

trully_love
02.01.2007, 14:56:23
Mie mi-a placut aceasta invitatie. Ce ziceti?

ALEX21A
02.01.2007, 15:02:31
Mie mi-a placut aceasta invitatie. Ce ziceti?

genul asta de invitatii sunt mai aparte.......nu sunt genul meu,iar parerea mea este ca merge mai mult pt o nunta stil rustic........mai putin pt o nunta eleganta,clasica.......;;)

ALEX21A
02.01.2007, 15:03:07
am printre modelele de invitatii selectionate de mine ,una care imi place in mod deosebit...dar nu mai stiu de la ce firma este...#-o . fetelor ati vazut aceasta invitatie intr-un catalog? sau pe vreun site? sau stiti de unde as putea comanda ceva asemanator???

e f draguta invitatia;;)

map
02.01.2007, 15:30:08
Pe asta am ales-o noi.

ALEX21A
02.01.2007, 15:31:23
Pe asta am ales-o noi.

simpla,draguta,finuta;;)

map
02.01.2007, 15:33:09
simpla,draguta,finuta;;)
Da, am un fix cu lucrurile simple:D:D:D Le-am comandat cu plicul perlat pe dinauntru, cu reception card si cu place card:D

ryanaro
02.01.2007, 17:11:03
Invitatia mea, in sfarsit... Pun poza si cu ea desfasurata imediat. :D

ryanaro
02.01.2007, 17:14:54
Invitatia desfacuta... :D

map
02.01.2007, 17:26:00
e superba!

ALEX21A
02.01.2007, 17:28:47

o invitatie speciala si inedita pt o persoana ,de asemenea,speciala si aparte.............iarasi,dc vedeam invitatia spuneam clar ca este alegerea unui om de teatru.......unui om de filozofie.......unul la arhitectura,pictura........oamenii astia au alte trairi,simtiri.......mai aparte;;)

ryanaro
02.01.2007, 17:30:04
Fixatia asta cu scrisul pe satin o am de mult timp. Inca dinainte sa fiu logodita tot spuneam ca mi-as deschide o afacere asa, cu scrisul pe materiale prin diverse metode. Apoi mi-am dorit invitatii in sticlute, apoi papirusuri, apoi cand am vazut ca exista si se poate scrie pe satin... :D :)>-

ryanaro
02.01.2007, 17:35:03
o invitatie speciala si inedita pt o persoana ,de asemenea,speciala si aparte.............iarasi,dc vedeam invitatia spuneam clar ca este alegerea unui om de teatru.......unui om de filozofie.......unul la arhitectura,pictura........oamenii astia au alte trairi,simtiri.......mai aparte;;)

Vrei sa imi ceri cevaaa?! LOL Nimeni nu mi-a facut vreodata un compliment fara sa vrea ceva de la mine :( :-p ... Vreau sa fac placecarduri tot la ei, dar nu pe satin, ci simple. Plus ca mai vreau sa fac si niste programe cum ar veni in care sa zica despre istoria locului, istoria camerelor, istoria regiunii, ce se poate vizita etc. Dar astea mai incolo un pic sa apuc sa lucrez la ele. Ca marturii am decis sa dau cate un biscuit special. Am incercat sa uploadez un fisier word dar nu merge, se pare ca e prea mare cu oferta de marturii si torturi de nunti. :">

DanaS
02.01.2007, 18:36:14
Ryanaro, superbe invitatii, n-am cuvinte !!!
Map, tie nu-ti mai zic =P~..........ale mele sunt aproape identice cu ale tale, dar stiai tu oricum ;))

map
02.01.2007, 18:43:23
Ryanaro, superbe invitatii, n-am cuvinte !!!
Map, tie nu-ti mai zic =P~..........ale mele sunt aproape identice cu ale tale, dar stiai tu oricum ;))
Si ca sa inteleaga lumea, noi 2 suntem ciudat de cam pe-acolo cu gusturile:d

DanaS
02.01.2007, 18:46:46
Map, acu' sunt curioasa daca ne potrivim si la rochitze...........da' astept pina dupa nunta sa vad pozicile :">:*

trully_love
02.01.2007, 19:30:54
Super draguta invitatia ta.

dandelion
02.01.2007, 22:13:20
Da, am un fix cu lucrurile simple:D:D:D Le-am comandat cu plicul perlat pe dinauntru, cu reception card si cu place card:D
Map, imi plac invitatiile voastre. Simple si elegante. Felicitari pt alegrea facuta!

dandelion
02.01.2007, 22:16:09
Ryanaro, in sfarsit ai aparut cu invitatiile tale, ca le tineai in mare secret:D:>:-$

map
02.01.2007, 22:25:46
Map, imi plac invitatiile voastre. Simple si elegante. Felicitari pt alegrea facuta!
Multumesc:D e primul lucru pentru care l-am bagat in corzi pe dumnealui:d i-am trimis o selectie si i-am spus, Eu una m-am plictisit sa tot caut si t sa tot marai cu parerile tale, pana diseara alege din astea pe care o crezi tu potrivita:D:D:D Pana seara s-a conformat, din vreo 30 a ales 4, si impreuna pe am hotarat la asta:D

cami_dxb
03.01.2007, 10:49:53
In sfarsit, Ryanaro, vedem invitatia, dupe ce ne-ai tinut in suspans atata timp. Inedita, asa cum ma asteptam, si foarte frumoasa. Felicitari pt. alegere. =D> =D>

RianaTM
04.01.2007, 13:32:03

Am intrat si eu pe site si am vazut invitatiile din Spanish collection care mi-au placut. Dar am gasit aceleasi invitatii la o firma la un pret mult mai mic. Adica invitatia pe net era 34800 sau ceva de genul asta si eu am luat-o cu 22000. Mi se pare mare diferenta.

Iar legat de site-urile astea cu comenzi de pe net am inceract si eu dar sunt extrem de dezamagita:( O singura data am comandat ceva( nu legat de nunta) si mi-a venit o porcarie!!! Fara instructiuni in limba romana , uzat...groaznic.

betty
04.01.2007, 13:57:30
eu o am acasa.......am primit o ca si invitatie la o nunta.......mie una nu mi place.........pretul ,insa,e f bun........
Da ,asa este ,pretul este bun .....dar mi-am dat seama ca este cam incarcata .....nu pot sa zic ca-mi displace ,dar am gasit 2 modele care mi se par mai potrivite si mai finute .......

allyy
04.01.2007, 14:03:51
Invitatia mea, in sfarsit... Pun poza si cu ea desfasurata imediat. :D

Foarte frumoasa, felicitari!Sa va aduca mult noroc si tot ce va doriti!>:D<

allyy
04.01.2007, 14:06:17
Da ,asa este ,pretul este bun .....dar mi-am dat seama ca este cam incarcata .....nu pot sa zic ca-mi displace ,dar am gasit 2 modele care mi se par mai potrivite si mai finute .......

Mie imi place cel mai mult a doua, mi se pare mai semnificativa si mult mai finuta!

Tavita
04.01.2007, 14:38:46
Si mie tot a doua imi place mai mult, este mai finuta.

lakra_c
04.01.2007, 14:59:57
mie imi place prima invitatie ; inimioarele sunt mai stilizate ceea ce ii confera o nota moderna; a doua nu imi place pentru ca din cate imi dau seama cartonul este lucios si cred ca ar arata mult mai bine un carton mat; in plus initialele incadrate de inimioare au devenit destul de comune.Deci votez pentru primul model...parerea mea .

RianaTM
04.01.2007, 15:20:37
Si eu votez pentru prima invitatie. A doua are avantajul de a fi fost pozata mai frumos( satin si floare) dar ca si model in sine prima e mai finutza siu are si plicul asortat.
Ca sa vezi cat de mult conteaza fotografia ...

betty
04.01.2007, 16:31:57
Si eu votez pentru prima invitatie. A doua are avantajul de a fi fost pozata mai frumos( satin si floare) dar ca si model in sine prima e mai finutza siu are si plicul asortat.
Ca sa vezi cat de mult conteaza fotografia ...Asa este ...conteaza mult cum sunt fotografiate ....si eu inclin tot pentru primul model ,si-mi place ca are si plicul asortat .:*:*:*

rafila
05.01.2007, 09:54:35

Map, felicitari pentru alegerea facuta! Sunt foarte frumoase invitatiile. Imi spui te rog de pe ce site le-ai comandat si cum ai rezolvat problema caracterelor speciale (, , )?

map
05.01.2007, 15:04:07
Map, felicitari pentru alegerea facuta! Sunt foarte frumoase invitatiile. Imi spui te rog de pe ce site le-ai comandat si cum ai rezolvat problema caracterelor speciale (, , )?

favorwarehouse.com, vezi in partea de jos a paginii au o gramada de linkuri minuscule, vezi wedding invitations http://www.favorwarehouse.com/wedding-invitations.html , e invitatia T 666 (da, 666!!!) la Bircraft, caracterele speciale le voi face si anume cu manutsa:D ca nu dau 50 centi fara taxe DE CARACTER SAU VIRGULITZA SAU CACIULITZA din fiecare invitatie sa mi le faca ei de manutsa lor:D
Le astept peste vreo saptamana:D

rafila
06.01.2007, 20:45:40
Mie imi place modelul T558. Le-am scris la cativa distribuitori Birchcraft si spuneau ca nu au caracterele astea. Ma gandeam ca poate tu ai gasit unul. Daca vroiai sa platesti 50 ct iti faceau ei caracterele astea? Abia astept sa-mi spui cum e calitatea hartiei, cat sunt de seriosi distribuitorii, cat a durat de la comanda pana le-ai primit acasa.

map
06.01.2007, 21:17:00
Mie imi place modelul T558. Le-am scris la cativa distribuitori Birchcraft si spuneau ca nu au caracterele astea. Ma gandeam ca poate tu ai gasit unul. Daca vroiai sa platesti 50 ct iti faceau ei caracterele astea? Abia astept sa-mi spui cum e calitatea hartiei, cat sunt de seriosi distribuitorii, cat a durat de la comanda pana le-ai primit acasa.

E foarte frumoasa si T558!!! A fost si printre cele selectate de noi:D:D:D

Da, le-am scris si imi cereau cate 50 centi pentru fiecare accent, adica virgulita, caciulita, etc., pe care le faceau de mana, pe fiecare invitatie in parte. Ar fi crescut costul cu cativa $ de fiecare invitatie, iti dai seama, asa incat am renuntat la ideea de a mai face caracterele speciale, drept pentru care la inspiratie fie le voi trage eu din condei, fie le lasam asa, fara virgulite caciulite. Sunt foarte seriosi, am facut comanda pe net in 23 decembrie, pe adresa pe care-am dat-o in mesajul anterior, alegand de capul nostru textul, partea grozava e ca poti sa vezi cum arata pe invitatie in forma finala si mai poti ajusta - un spatiu aici, unul dincolo, astfel incat sa fie cum iti doresti.

Uite textul mailului de la ei:
Hi,

We can do the accents by hand – they will be .50 (net) for each accent or if you send us camera ready artwork, we can shoot from that & there will be no extra charge.

Thank you,

Birchcraft Studios

Am ales ground shipping - cea mai ieftina varianta de shipping (in jur de $12 cred). Pe 2 ianuarie a sunat puiul meu sa-i intrebe de data estimata de primire, i s-a dat codul comenzii si i s-a spus ca nu a fost inca procesata pentru ca nu au lucrat in timpul sarbatorilor si i-au dat 8-10 business days pentru livrare. Ieri am avut surpriza de a le primi, cu alte cuvinte in 3 business days. Nu le-am vazut inca, le-am livrat la el la serviciu pentru ca acasa le lasa UPS in scara blocului si nu se incuie usa de afara, cu alte cuvinte cine trece pe strada ar putea LEJER sa se serveasca cu pachetele livrate, dar americanii n-o fac:D:D:D Al meu zice ca sunt atat de frumoase incat nu se merita sa le mai mazgalim noi:D:D:D

Trecem mai pe seara sa le luam, le fac poza poate daca iese bine poza le postez:D

rafila
06.01.2007, 22:38:12
Oooo, au cam sarit calul cu 50 ct pt fiecare virgulita, si facuta cu mana. Merci mult de informatii!

DiVa
06.01.2007, 23:50:09

a doua invitatie o am si eu acasa..este de la casatoria nasilor si este super draguta :)

map
07.01.2007, 07:07:32
Oooo, au cam sarit calul cu 50 ct pt fiecare virgulita, si facuta cu mana. Merci mult de informatii!

Da, asa cred si eu. Le-am luat:D Sunt cu 5 mai multe decat am comandat, plicuri mai mult cu vreo 20. Tiparirea e facuta serigrafic (scris cu un fel de plastic iesit in evidenta, nu ca si tiparirea la imprimanta cu tus), presupun ca de aia si cer 50 centi pe accent. Cel putin eu asa am inteles din textul lor. Sunt exact, ca sa nu spun mai mult decat, ma asteptam. Hartia e obisnuita de invitatii sau coli de hartie colorata (ale noastre sunt ecru), mai groase decat foaia obisnuita clar, cu floricelele alea in relief cu apare si in poza, scrisul centrat exact cum aparea in preview - order proofing. Prefolded, deci foarte usor de indoit si pus in plicuri. Daca e, maine pe lumina incerc sa le fac poze.

rea22ro
07.01.2007, 21:03:18
Eu, in sfarsit, am reusit sa fac un raid pe Lipscani....fetelor....daca inainte stiam ce vreau, acum e tot o varza in capul meu..:( atat de multe modele...ce sa aleg? :-SS
Nunta noastra este intr-un local rustic, dar noi, in general suntem mai clasici, mai eleganti...asa ca? invitatii in stil rustic? sau clasic?
daca deja ati reusit sa alegeti ceva ce va place, nu mai mergeti prin magazine....eu, asta e, am gresit, acum inca o perioada de gandire, de la capat !

DiVa
07.01.2007, 22:59:52
Eu, in sfarsit, am reusit sa fac un raid pe Lipscani....fetelor....daca inainte stiam ce vreau, acum e tot o varza in capul meu..:( atat de multe modele...ce sa aleg? :-SS
Nunta noastra este intr-un local rustic, dar noi, in general suntem mai clasici, mai eleganti...asa ca? invitatii in stil rustic? sau clasic?
daca deja ati reusit sa alegeti ceva ce va place, nu mai mergeti prin magazine....eu, asta e, am gresit, acum inca o perioada de gandire, de la capat !

eu zic sa te concentrezi pe 3-4 modele diferite ca stil..sa le tii in cap toata ziua..si dimineata cand te trezesti o sa stii care e :P. Pupici!

lakra_c
09.01.2007, 13:34:37
daca as fi facut nunta intr-un cadru rustic..tema ar fi fost Floarea soarelui...se potriveste foarte bine cu cadrul rustic si in plus e o chestie inedita; am vazut intr-o revista de specialitate aranjamente din floarea soarelui si rochie de mireasa + invitatii cu acelasi motiv floral...Superbe!!! Bineinteles daca voi sunteti atrasi de stilul clasic ati putea sa imbinati stilurile..sa faceti o combinatie de nou si vechi dar trebuie fff mare grija la asta pentru ca riscul de a iesi ceva care sa nu va placa e destul de mare in cazul asta
Succes!

otinel
09.01.2007, 17:48:53
Buna,
Maine sunt gata invitatiile mele. Au iesit tare dragute (am facut intai una ca sa vedem cum iese). Nu stiu daca sa le impart din februarie. E prea devreme?
Merci.

betty
09.01.2007, 18:07:26
Eu am nunta inaintea ta, si voi incepe sa dau invitatiile pe la sfarsitul lui februarie (cam de pe 20)....la inceputul lui martie,zic eu ca este bine sa incepi sa le trimiti .:*

ALEX21A
09.01.2007, 19:06:30
Buna,
Maine sunt gata invitatiile mele. Au iesit tare dragute (am facut intai una ca sa vedem cum iese). Nu stiu daca sa le impart din februarie. E prea devreme?
Merci.

la inceputul lui martie e super ok;;)

otinel
09.01.2007, 20:12:48
Va multumesc mult pentru ajutor.
Cum stati cu pregatirile? Bafta in continuare. :-SS

betty
11.01.2007, 15:34:24
M-am hotarat ,asta va fi invitatia mea ....

lakra_c
11.01.2007, 16:08:44
Braavooo!!! cu siguranta ai facut alegerea corecta!<:-P

BlueMoni
11.01.2007, 16:11:56
Eu am o problema. Mie imi place foarte mult prima invitatie pe care am atasat-o, dar nu stiu de unde e. Am luat-o din albumul unei fete de pe forum... Daca ati vazut-o undeva va rog sa-mi spuneti. Puiul meu zice ca e prea simpla si ca lui ii place mai mult a doua invitatie. Voi ce ziceti?

nico74
11.01.2007, 16:21:40
Eu am o problema. Mie imi place foarte mult prima invitatie pe care am atasat-o, dar nu stiu de unde e. Am luat-o din albumul unei fete de pe forum... Daca ati vazut-o undeva va rog sa-mi spuneti. Puiul meu zice ca e prea simpla si ca lui ii place mai mult a doua invitatie. Voi ce ziceti?

Si mie tot prima i-mi place..este mult mai interesanta...cea de-a doua parca am vazut-o mai peste tot....ajungeti voi la un acord...si pana la urma parca tot noi fetele avem ultimul cuvant.

Pupici si sper s-o gasesti
Nico

betty
11.01.2007, 16:22:58
Braavooo!!! cu siguranta ai facut alegerea corecta!<:-PMultumesc !

otinel
11.01.2007, 17:29:13
Buna,
Nu stiu daca ai vazut invitatia numai pe net, dar sa stii ca arata foarte bine si in realitate. Mi-a placut si mie, e finuta. Dar eu am ales altceva pana la urma. Unele cu cale.
Bravo pentru alegere.

roxana_prioteasa
11.01.2007, 17:33:35
Este super draguta! Si usor de facut!

betty
11.01.2007, 18:04:35
Buna,
Nu stiu daca ai vazut invitatia numai pe net, dar sa stii ca arata foarte bine si in realitate. Mi-a placut si mie, e finuta. Dar eu am ales altceva pana la urma. Unele cu cale.
Bravo pentru alegere.Nu am vazut-o inca in realitate ...trebuie sa imi ajunga prin posta o mostra ....:D ma bucur mult ca arata bine si " pe viu " sunt sigura ca si invitatia ta este frumoasa :-p multumesc !

mirunica_capsunica
11.01.2007, 18:36:39
eu invitatia am gasit-o doar pe net. voi ati vazut-o undeva? eu caut magazine in bucuresti unde sa vad invitatiile inainte de a ma decide.

mirunica_capsunica
11.01.2007, 18:37:59
Nu am vazut-o inca in realitate ...trebuie sa imi ajunga prin posta o mostra ....:D ma bucur mult ca arata bine si " pe viu " sunt sigura ca si invitatia ta este frumoasa :-p multumesc !
cum ai facut? ai comandat una? se poate asa?

roxana_prioteasa
11.01.2007, 18:38:16
eu invitatia am gasit-o doar pe net. voi ati vazut-o undeva? eu caut magazine in bucuresti unde sa vad invitatiile inainte de a ma decide.
Daca n-o gasesti prin magazine, o poti face tu! Ne-o poti arata?

betty
11.01.2007, 19:09:44
cum ai facut? ai comandat una? se poate asa?Nu ,nu am comandat una ...am comandat cate imi trebuiesc mie ,dupa acea au sunat ei ....si intai imi trimit o mostra ...daca e totul ok le confirm si atunci se apuca de tiparit .;;)

lakra_c
11.01.2007, 20:20:24
cu siguranta prima e mult mai dragutza...desi initial cea de-a doua mi-a atras privirea,seamana prea mult cu o fotografie ; prima e deosebita!;;)

alecsa
11.01.2007, 22:37:12

este foarte frumoasa!

kristall_c
12.01.2007, 07:41:43

Buna,

Ai aflat de unde e invitatia? e f. dragutza intr-adevar...

stefanella
12.01.2007, 08:04:13
Iata si invitatia mea. La noi, insa, nu mai apare textul despre confirmare acolo jos. El va fi trecut pe un card separat, unde voi trece si detaliile despre biserica si restaurant.
Va pup

madalinabul
12.01.2007, 11:17:42
foarte dragutza invitatia ta

lakra_c
12.01.2007, 11:55:19
Iata si invitatia mea. La noi, insa, nu mai apare textul despre confirmare acolo jos. El va fi trecut pe un card separat, unde voi trece si detaliile despre biserica si restaurant.
Va pup
Felicitari! foarte frumoasa invitatia!;-)

Ancuta_Weiser
12.01.2007, 14:14:41
Si noi am facut short list-ul cu invitatiile. Atasez ceva poze. Nu m-am decis inca, pentru ca astept modelele prin posta. Nu vreau sa comand ceva ce nu pot "pipai", "simti". Iar cardurile de confirmare le voi adauga in acelasi plic, dar separat. Place card-ul va fi in acelasi timp si card de multumire, iar menu-ul il voi face singura, ca si planul cu asezarea la mese. Ma mai gandesc inca, pentru ca nu stiu cum sa asez invitatii..voi avea mese lunguiete, dar trebuie sa ma gandesc si la deco, si la nr. de invitati la o masa...ma rog, mai am vreme inca.
Voi ce text ati ales ptr. invitatii...pe mine nu prea ma incanta ce vad pe net in RO...dar am noroc ca firma la care le fac imi da voie sa imi scriu singura textul. Si imi tipareste si in mai multe limbi straine, fara extra cost...

Ancuta_Weiser
12.01.2007, 14:16:10
Am uitat sa va intreb: voua care va place mai mult?;;)
Tema nuntii este: vara, flori, clasic, elegant....toate, cumva, impreuna:-BPupic.

allyy
12.01.2007, 14:20:44
Tema nuntii este: vara, flori, clasic, elegant....toate, cumva, impreuna:-BPupic.

Mie cel mai mult imi plac a doua si a treia. Mi se par exact in ton cu tema nuntii tale si foarte finute in acelasi timp.

dandelion
12.01.2007, 14:24:50
Al doilea si al treilea model imi plac mie.
Sa ne anunti care ramane pana la urma!

buretzica
12.01.2007, 14:28:10
Si noi am facut short list-ul cu invitatiile. Atasez ceva poze. Nu m-am decis inca, pentru ca astept modelele prin posta. Nu vreau sa comand ceva ce nu pot "pipai", "simti". Iar cardurile de confirmare le voi adauga in acelasi plic, dar separat. Place card-ul va fi in acelasi timp si card de multumire, iar menu-ul il voi face singura, ca si planul cu asezarea la mese. Ma mai gandesc inca, pentru ca nu stiu cum sa asez invitatii..voi avea mese lunguiete, dar trebuie sa ma gandesc si la deco, si la nr. de invitati la o masa...ma rog, mai am vreme inca.
Voi ce text ati ales ptr. invitatii...pe mine nu prea ma incanta ce vad pe net in RO...dar am noroc ca firma la care le fac imi da voie sa imi scriu singura textul. Si imi tipareste si in mai multe limbi straine, fara extra cost...

imi place a doua, e deosebita. si a treia imi place dar am mai vazut:-p

lakra_c
12.01.2007, 14:33:38
mie imi place a 3 a..e dragutza

Ancuta_Weiser
12.01.2007, 14:34:26
Of of of, e greu....tare greu sa ma decid...mai intreb si pe mama si soacra, si gata! si stept sa le pot "pipai":-B

Ancuta_Weiser
12.01.2007, 14:35:54
Mie cel mai mult imi plac a doua si a treia. Mi se par exact in ton cu tema nuntii tale si foarte finute in acelasi timp.

;;) multumesc frumos!:*

BlueMoni
12.01.2007, 14:40:39

Eu cred ca a doua se potriveste cel mai bine...si a patra e in acelasi ton. Cele albe ma duc cu gandul la zapada, frig...chiar daca sunt elegante.

Ancuta_Weiser
12.01.2007, 14:44:12
Eu cred ca a doua se potriveste cel mai bine...si a patra e in acelasi ton. Cele albe ma duc cu gandul la zapada, frig...chiar daca sunt elegante.

Pai, sincera sa fiu, intre cele 2 ezit si eu....acum, sunt destul de asemanatoare....cred ca voi decide intre cele 2...cred #-o

BlueMoni
12.01.2007, 14:57:50
Dar invitatia mea nu a vazut-o chiar nimeni? De unde pot oare sa o comand? :-s Sau dati-mi, va rog, idei cum as putea sa le fac singura. Coditele florilor sunt lipite sau desenate? Voi ce credeti?

ancavlc
12.01.2007, 15:02:05
simple, dar si foarte elegante\:D/. felicitari pt alegere.

buretzica
12.01.2007, 15:17:17
Dar invitatia mea nu a vazut-o chiar nimeni? De unde pot oare sa o comand? :-s Sau dati-mi, va rog, idei cum as putea sa le fac singura. Coditele florilor sunt lipite sau desenate? Voi ce credeti?
de vazut nu am vazut, imi pare rau (:| , coditzele sunt desenate, si e decupata invitatia doar un pic in dreptul florii. ai putea sa le faci singurica la imprimanta si apoi cu cuter-ul tai pe conturul florii doar intr-o parte, in partea care se imbina cand o pliezi in trei
cam asaha este o invitatie care imi place:

betty
12.01.2007, 16:06:14
Tema nuntii este: vara, flori, clasic, elegant....toate, cumva, impreuna:-BPupic.Si mie imi place a 2 si a 3 .;;) ...cred ca este mai potrivita a 2 este in ton cu tema nuntii .:*

BlueMoni
12.01.2007, 16:08:35
Buretzica, e superba invitatia. Asa o sa fie sau e un model care iti place?

buretzica
12.01.2007, 16:27:16
Buretzica, e superba invitatia. Asa o sa fie sau e un model care iti place?
e un model care imi place fffff mult. din pacate nu am:-< rude in america sa o pot comanda:((

Bamba
12.01.2007, 18:13:48
buretzica vezi ca ti-am raspuns pe privat...am gasit invitatia ta si pretul zic eu ca e mai mult decat acceptabil comparat cu ce preturi/calitate am vazut pe invitatia.ro...intra si tu sa vezi!

anda_smuf
13.01.2007, 15:14:46
e draguta invitatia aleasa de tine, blue moni, desi ma asteptam la ceva cu mult albastru. coditele sunt in mod sigur desenate dupa parerea mea.

anda_smuf
13.01.2007, 15:16:18
mie mi-e asa de greu sa ma decid la invitatii si sunt cam la limita ca mai am trei luni pana la marele eveniment. oare gresesc prin faptul ca astept sa o vad si sa am acelasi sentiment pe care l-am avut cu rochia in momentul in care am vazit-o?!

buretzica
13.01.2007, 21:42:24
buretzica vezi ca ti-am raspuns pe privat...am gasit invitatia ta si pretul zic eu ca e mai mult decat acceptabil comparat cu ce preturi/calitate am vazut pe invitatia.ro...intra si tu sa vezi!

multzumesc din suflet, si eu am raspuns pe privat:">

BlueMoni
13.01.2007, 22:29:32
mie mi-e asa de greu sa ma decid la invitatii si sunt cam la limita ca mai am trei luni pana la marele eveniment. oare gresesc prin faptul ca astept sa o vad si sa am acelasi sentiment pe care l-am avut cu rochia in momentul in care am vazit-o?!

Anda, eu imi visam toata nunta in albastru, pana si rochia de mireasa, nu numai invitatiile. Din pacate a trebuit sa renunt la culoare pentru ca nu se potrivea cu sala asa ca am ales visiniul pentru decor. Oricum, daca nu gasesc invitatia asta cu florile, sigur va fi pe albastru. Ziceau la un moment dat fetele pe forumul din Sibiu ca lumea oricum nu vine la sala cu invitatia si nu-si vor da seama daca nu sunt pe aceeasi culoare.
Tocmai de aceea nu stiu daca are rost sa te stresezi asa de mult la alegerea invitatiei. Nu e ca la rochita. Eu credeam ca v-ati hotarat deja...

buretzica
15.01.2007, 17:03:15
Anda, eu imi visam toata nunta in albastru, pana si rochia de mireasa, nu numai invitatiile. Din pacate a trebuit sa renunt la culoare pentru ca nu se potrivea cu sala asa ca am ales visiniul pentru decor. Oricum, daca nu gasesc invitatia asta cu florile, sigur va fi pe albastru. Ziceau la un moment dat fetele pe forumul din Sibiu ca lumea oricum nu vine la sala cu invitatia si nu-si vor da seama daca nu sunt pe aceeasi culoare.
Tocmai de aceea nu stiu daca are rost sa te stresezi asa de mult la alegerea invitatiei. Nu e ca la rochita. Eu credeam ca v-ati hotarat deja...
Uite ceva asemanator cu invitatia care itzi place, de pe meleagurile noastre

esperance
15.01.2007, 20:56:04
Se pare ca nu sunt singura care isi doreste o nunta cu mult albastru...Nici eu nu mi-am gasit inca un model de invitatie care sa-mi placa in mod deosebit.Tot ce stiu este ca trebuie sa fie cu albastru ca sa-mi placa ;-)

LILICA
15.01.2007, 21:10:57
Se pare ca nu sunt singura care isi doreste o nunta cu mult albastru...Nici eu nu mi-am gasit inca un model de invitatie care sa-mi placa in mod deosebit.Tot ce stiu este ca trebuie sa fie cu albastru ca sa-mi placa ;-)
Si eu vreau albastru, mult albastru...si la fel caut invitatii numai cu albastru.

esperance
15.01.2007, 21:14:26
Sa ma anunti si pe mine daca gasesti ceva dragut cu multtttttttttttt albastru...:smile:

madalinabul
15.01.2007, 23:23:58
eu sunt foarte obsedata de auriu, sau in cel mai rau caz, crem, orange, si vreau invitatii asa, sper sa gasesc ceva care sa imi placa cu adevarat.

ionelausa
16.01.2007, 05:46:52

asta e invitatia mea........sunt desenate.......e superba in realitate

BlueMoni
16.01.2007, 08:52:12
asta e invitatia mea........sunt desenate.......e superba in realitate

Ionelusa, imi spui te rog de unde ai luat-o si la ce pret e? [-o< [-o< [-o< Nu-mi vine sa cred ca am gasit-o....

buretzica
16.01.2007, 08:57:43
Sa ma anunti si pe mine daca gasesti ceva dragut cu multtttttttttttt albastru...:smile:
Sa stii ca nu esti singurica la capitolul albastru. :-p noua ne-a placut aceasta , avand in vedere ca facem la un restaurant al armatei am zis ca se potriveste

BlueMoni
16.01.2007, 09:02:39
Acum am vazut ca esti din US :-s...presupun ca acolo ai gasit-o. M-am bucurat prea tare. As incerca sa o fac eu daca as avea un model. Inseamna ca trebuie sa ma apuc iar de cautat :((

lakra_c
16.01.2007, 16:06:19
Acum am vazut ca esti din US :-s...presupun ca acolo ai gasit-o. M-am bucurat prea tare. As incerca sa o fac eu daca as avea un model. Inseamna ca trebuie sa ma apuc iar de cautat :((
invitatia aceasta se gaseste la noi si este pe mai multe nuante; au avut-o niste prieteni de-ai mei la nunta lor si parca e cam 2,7 ron bucata; e foarte dragutza, mie chiar mi-a placut alegerea facuta de ei! cauta pe site-urile cu invitatii de pe la noi si ai sa o gasesti cu siguranta!

BlueMoni
16.01.2007, 16:34:06
invitatia aceasta se gaseste la noi si este pe mai multe nuante; au avut-o niste prieteni de-ai mei la nunta lor si parca e cam 2,7 ron bucata; e foarte dragutza, mie chiar mi-a placut alegerea facuta de ei! cauta pe site-urile cu invitatii de pe la noi si ai sa o gasesti cu siguranta!

M-am uitat pe site-uri dar nu am gasit-o. Daca zici ca trebuie sa fie ma mai uit o data. Multumesc mult pentru raspuns. Nu poti sa ii intrebi, te rog, pe prietenii tai de unde le-au luat?

lakra_c
16.01.2007, 18:58:43
M-am uitat pe site-uri dar nu am gasit-o. Daca zici ca trebuie sa fie ma mai uit o data. Multumesc mult pentru raspuns. Nu poti sa ii intrebi, te rog, pe prietenii tai de unde le-au luat?
ok.dar nu-ti promit raspunsul inainte de weekend;cel mai sigur in weekend voi sti; oricum au luat-o din Bacau sau Iasi

lakra_c
16.01.2007, 19:16:44
gata! ti-am gasit-o! aici o gasesti editat

BlueMoni
16.01.2007, 19:55:54
gata! ti-am gasit-o! aici o gasesti editat

Lakra_c, se pare ca a fost o confuzie la mijloc. Eu nu vorbeam de invitatia aceea albastra, ci de cea pe care am atasat-o mai jos. Pe asta nu o gasesc nicaieri.
Iti multumesc oricum pentru faptul ca ai cautat-o. Esti o draguta. >:D<

ionelausa
16.01.2007, 23:13:47
Ionelusa, imi spui te rog de unde ai luat-o si la ce pret e? [-o< [-o< [-o< Nu-mi vine sa cred ca am gasit-o....

da sunt in usa si am luat-o de aici........daca te ajuta cu ceva costa 121 dolari/ 100 invitatii daca nu ma insel....ceva de genul si am luat-o de pe invitationsbydawn.com .....
daca pot sa te ajut cu ceva ce cea mai mare placere

BlueMoni
17.01.2007, 01:28:04
da sunt in usa si am luat-o de aici........daca te ajuta cu ceva costa 121 dolari/ 100 invitatii daca nu ma insel....ceva de genul si am luat-o de pe invitationsbydawn.com .....
daca pot sa te ajut cu ceva ce cea mai mare placere

Din pacate nu se poate comanda din afara USA asa ca pot sa-mi iau gandul de la ele.Eventual pot incerca sa le fac eu. Daca ai putea sa-mi primiti poze mai in detaliu cu florile in special...iti trimit un PM cu adresa de mail.

BlueMoni
17.01.2007, 01:41:54
Ionelausa, mi-a venit alta idee. Daca ai la dispozitie un scaner sa o scanezi la o rezolutie cat mai buna ar fi perfect. Imi cer scuze ca te bat la cap asa de mult...:*

lakra_c
17.01.2007, 13:55:56
Lakra_c, se pare ca a fost o confuzie la mijloc. Eu nu vorbeam de invitatia aceea albastra, ci de cea pe care am atasat-o mai jos. Pe asta nu o gasesc nicaieri.
Iti multumesc oricum pentru faptul ca ai cautat-o. Esti o draguta. >:D<
upsss! imi cer scuze pentru confuzia creata ! asa se intampla daca citesc mesajele prea repede:[email protected]; promit ca de acum incolo sa fiu mai atenta! scuze!!!

Kalini
18.01.2007, 11:50:05
Sunt frumoase modelele alese de voi. =D>

Invitatiile noastre nu se incadreaza prin nici o tipologie.....Nu am gasit nimic care sa ne ajute. Am stat intr-o seara si am facut un model de mana pe hartie. Cu modelul nostru mergem la firma care-l va transpune in format electronic si-l va printa pe hartie din flori uscate. Si-apoi sa vedem ce iese............

Kalini
18.01.2007, 12:01:35
In Cluj costa 5000/bucata dar exista locuri unde difera pretul in functie de numar.Am sa mai caut,prin Zalau parca am vazut ceva mai ieftin.
Spor la treba!

Te rog trimite-mi adresa sau firma pe privat, daca stii o anumita locatie in Cluj. Mersi!!!!

BlueMoni
19.01.2007, 09:31:14
Sunt frumoase modelele alese de voi. =D>

Invitatiile noastre nu se incadreaza prin nici o tipologie.....Nu am gasit nimic care sa ne ajute. Am stat intr-o seara si am facut un model de mana pe hartie. Cu modelul nostru mergem la firma care-l va transpune in format electronic si-l va printa pe hartie din flori uscate. Si-apoi sa vedem ce iese............

Sa ne arati si noua cum a iesit cand e gata. Eu voi incepe sa caut iar modele pentru ca nu am nici o sansa sa iau modelul care imi place si nici nu vreau sa ma mai stresez pe tema asta. Avea dreptate buretzica...oricum va ajunge la cosul de gunoi...

ionelausa
19.01.2007, 14:28:33
ai primit pm-urile de la mine???? ce te-ai decis???

Sa ne arati si noua cum a iesit cand e gata. Eu voi incepe sa caut iar modele pentru ca nu am nici o sansa sa iau modelul care imi place si nici nu vreau sa ma mai stresez pe tema asta. Avea dreptate buretzica...oricum va ajunge la cosul de gunoi...

BlueMoni
19.01.2007, 14:35:05
ai primit pm-urile de la mine???? ce te-ai decis???

Ionela, nu am primit nici un PM de la tine...

Bamba
19.01.2007, 16:35:31
Ai cautat invitatia care iti place si pe site-ul meu? www.elegantwedding.us (http://www.elegantwedding.us)
Sau era o invitatie din Romania? Oricum daca iti place ceva de aici poti sa le comanzi si ti le trimit eu in Romania. Mai ales ca si eu sunt din Sibiu de loc, mi-ar place sa te pot ajuta :D

BlueMoni
19.01.2007, 22:55:09
Ai cautat invitatia care iti place si pe site-ul meu? www.elegantwedding.us (http://www.elegantwedding.us)
Sau era o invitatie din Romania? Oricum daca iti place ceva de aici poti sa le comanzi si ti le trimit eu in Romania. Mai ales ca si eu sunt din Sibiu de loc, mi-ar place sa te pot ajuta :D

Din pacate invitatia nu e din Romania. Mi-a zis Buretzica de site-ul tau si m-am uitat dar nu am gasit-o. Daca te uiti cateva pagini in urma o sa vezi invitatia.E alba si cu 2 trandafiri rosii. Mi-a dat Ionela un site unde am gasit-o dar nu fac livrari spre Europa. Oricum, am rugat-o pe Ionela sa-mi trimita un exemplar sa incerc sa-l fac singura. Poate ies mai ieftin...:-" Inca nici nu stiu exact cate bucati am nevoie. Daca ma voi hotari sa comand totusi stiu ca sunt multe miresici din USA care ar putea sa ma ajute. Iti multumesc mult ca te-ai oferit si daca voi fi nevoita stiu la cine pot apela. O sa va tin la curent cu ce am hotarat. Pupici!

Raza_de_soare
24.01.2007, 22:58:39
O vecina a mea a cumparat invitatiile de undeva "de pe centura":D...pe bune, si am vazut si modelul.Acelasi model l-am vazut la Sf Ghe cu 30 si ceva de mii si ea l-a luat cu 14.000 doar ca nu stie sa imi spune unde anume, ca centura e mare.Aveti idee de magazine cu invitatii in asemena locuri?Diferenta de pret nu numai ca este mare, dar este dubla...

blueoana
25.01.2007, 00:08:49
care este mai frumoasa? ii 8900 lei una si vreau sa comand:D

ancavlc
25.01.2007, 00:12:13
eu votez pt prima,si a 2 a e draguta,insa de departe prima e cea mai frumoasa.acum depinde care iti place tie mai mult.:D;;)

blueoana
25.01.2007, 00:18:30
prima ii super si la pretul asta ii foarte bine:-p

buretzica
25.01.2007, 09:07:15
mie imi place prima, a doua am primit-o de la o prietena de familie si prima impresie a fost: prea incarcata. ihm a treia tot asha mi se pare: incarcata

BlueMoni
25.01.2007, 09:27:53

A doua in nici un caz. Mie imi place mult a treia, dar nu sunt obiectiva pt ca e albastra...si mie imi place tot ce e albastru :-p. Prima e intr-adevar draguta si eleganta. Depinde si de preferinta voastra pt culori.

anacristina
25.01.2007, 09:37:45
mie tot a treia imi place cel mai mult

ALEX21A
25.01.2007, 10:01:13

acum depinde pe ce nuante e decorata nunta....nu ti cont de asta??......ca sunt diferite vad>albastru..crem...
...........acum eu am prima invitatie acasa>e simpla,dragutica,dar atentie!!!!se ia sclipiciul la greu ,la greu de pe invitatie pe maini;-)

ALEX21A
25.01.2007, 10:03:06
aaaaaa..........si tot prima e mult mai aurie decat in poze si mai sclipicioasa...e ca un satin.............
..........a doua e f incarcata,categoric nu.........a treia asa si asa....

ryanaro
25.01.2007, 10:05:06
de ce, pai e frumos!!!! eu am auzit de o invitatie la tub cu confetti. adica scoteai dopul tubului, pocnea, te umplea pe tine si covorul tau de confetti, apoi scoteai invitatia, o citeai.... si poate te decideai ca nu vrei sa mergi la nunta, dar peste tot era confetti =))

dandelion
25.01.2007, 10:33:26
Prima imi place cel mai mult, ult doua mi se par mult prea incarcate.

lic
25.01.2007, 16:31:35
votez pentru prima

lic
25.01.2007, 16:38:43
http://www.miresici.ro/D:\diverse\nunta\invitatii\1.bmp

Mie aceasta invitatie imi place foarte mult. Ce parere aveti?

lic
25.01.2007, 16:41:33
am mai incercat o data

ryanaro
25.01.2007, 16:58:22
reclama Reclama RECLAMA reclama Reclama RECLAMA =)) =)) =)) =))

anacristina
26.01.2007, 07:44:27
am mai incercat o data

mie imi place

lakra_c
26.01.2007, 07:51:58
reclama Reclama RECLAMA reclama Reclama RECLAMA =)) =)) =)) =))
nu e nici o reclama ca e scrisa gresit adresa!!!;))

Jasmine
26.01.2007, 09:40:41
Eu mai am putin pana la nunta si inca nu m-am hotarat la un model de invitatii.Am gasit ceva pe internet dar nu mi-a placut nimic.

Ancuta_Weiser
26.01.2007, 12:58:01
de ce, pai e frumos!!!! eu am auzit de o invitatie la tub cu confetti. adica scoteai dopul tubului, pocnea, te umplea pe tine si covorul tau de confetti, apoi scoteai invitatia, o citeai.... si poate te decideai ca nu vrei sa mergi la nunta, dar peste tot era confetti =))

=))=))=))=)) bestial! si banuiesc ca viitoarea miresica nu se apuca sa iti curete covorul cu aspiratorul! :D

Ancuta_Weiser
26.01.2007, 13:03:07

Fetelor, sa stiti ca am primit modelele de invitatii pe care vi le-am aratat si voua....si sunt putin suparata si dezamagita. :((In poze arata mult mai bine decat in realitate! cartonul nu e de cea mai buna calitate, culoarea se cam duce daca pipai invitatia de cateva ori (Deci, fara pipaituri :D) iar finisajul este ... nici nu stiu cum sa il calific, lasa de dorit, marginile sunt taiate stramb...eu ce ma fac acum?
Am primit cateva mostre de la englezi, si va zic o chestie: nu se compara! calitatea are pretul ei! sunt f f f scumpe, dar extrem de frumoase!
Acum mai am o sansa: sunt 10 zile la socrii, la Berlin; nu imi ramane decat sa ma uit si acolo.
Este chiar asa de greu sa gasim invitatii frumoase, la preturi accesibile, in Romania?:((:((:((

BlueMoni
26.01.2007, 14:06:19
Si eu am fost dezamagita de tot ce am gasit in tara in materie de invitatii asa ca m-am decis... le fac SINGURA. Mi-am ales modelul, astept sa primesc luna viitoare o monstra de la Ionelausa (e o draguta >:D<) si sa gasesc carton care sa se potriveasca. Vreau sa fie alb si cu niste striatii marunte, sa-i dea un aer elegant. O sa va pun poze cand va fi gata.

rebecca
26.01.2007, 17:48:00
Si eu am fost dezamagita de tot ce am gasit in tara in materie de invitatii asa ca m-am decis... le fac SINGURA. Mi-am ales modelul, astept sa primesc luna viitoare o monstra de la Ionelausa (e o draguta >:D<) si sa gasesc carton care sa se potriveasca. Vreau sa fie alb si cu niste striatii marunte, sa-i dea un aer elegant. O sa va pun poze cand va fi gata.

Si noi vrem sa ne facem invitatiile,chiar am gasit cateva modele dragute si care pot fi incercate si de manuta noastra...problema este ca nu prea gasim carton special in orasul noastru.Astept idei interesante de cum va faceti voi invitatiile^:)^ .BlueMoni spune-mi te rog [-o< ce font ti-ai ales pt text si ce culoare?Va fi negru pe alb?Eu as fi vrut ceva argintiu,dar din pacate numai la tipografie sunt culori din astea:( ,sper ca totusi vom gasi carton gri perlat.:* :* :* si bafta la pregatiri...

CataS
27.01.2007, 17:03:39
cine are un tip de invitatie de nunta electronica(de trimis pe e-mail) poate ma ajuta shi pe mine si imi trimite un model(sau mai multe)! astept pe id messenger catalin_stavarache . bafta la succese !!!

Gabs
27.01.2007, 19:37:58

HEhe...Atunci cred ca ai fii facut soc daca ai fii vazut ce invitatii au la Norvegia. Aici, pina si un copil de clasa a-5-a le face mai frumoase. Eu una am gasit multe invitatii care sa mearga la tema nuntii in Romania, si nici nu am talente sau rabdare sa le fac singura, pentru ca sunt cam multe invitatii. Sa trimiti o poza, ca ma fascineaza cind cineva face ceva la mina. Mama din tot deauna a fost creativa, si ma oftica ca eu nu sunt asa...:(

Kalini
27.01.2007, 20:38:21

Durere......=)) =)) =)) ce m-as distra sa primesc o astfel de invitatie......=)) =)) =))

dellycess
27.01.2007, 23:10:33
uraaaaaaaaaaa
fetelor mi-am dat comanda de invitatii ,300 buc
pozici inca nu am dar cu prima ocazie va trimit
am mai scapat de o grija>:D<

BlueMoni
28.01.2007, 20:32:42
BlueMoni spune-mi te rog [-o< ce font ti-ai ales pt text si ce culoare?Va fi negru pe alb?Eu as fi vrut ceva argintiu,dar din pacate numai la tipografie sunt culori din astea:( ,sper ca totusi vom gasi carton gri perlat.:* :* :* si bafta la pregatiri...

Sincera sa fiu inca nu m-am gandit la font. Pe monstra care am facut-o am folosit Monotype Corsiva, insa vreau sa caut pe net altceva. Ca si culoare, sigur voi folosi negru pentru ca vreau sa fie simpla si eleganta. Daca ai rabdare sa te uiti cateva pagini in urma am atasat modelul.

map
28.01.2007, 22:02:25
Asta e ce am facut noi pana la urma. cu blancurile de rigoare:D:D:D Ele in forma lor finala contin si numele parintilor, si ale nasilor, si numere de telefon si adresa de email:D Le-am manarit eu acum putin:D:D:D

raluca_21_
28.01.2007, 22:08:01

imi place foarte multe modelul vostru de invitatie si cred k am sa copiez si yo modelul . Se poate ? :-p

DiVa
30.01.2007, 18:25:01
Am gasit si invitatia mult visata si care dupa parerea noastra ne reprezinta intru totul!! lol