PDA

Versiunea completa : Torturi, dulciuri, produse de patiserie in Bacau

Pagini : [1] 2

Petro79
20.07.2007, 09:09:12
Dar tortul, fetelor?! Pai se poate tocmai de tort sa nu pomeniti nimic? De care va fi, ce are inauntru, cum arata pe dinafara, pe cate nivele, forma etc etc.
Si eu am o petrecere cu cei care vin la civila si sunt in cautare de tort. Am gasit cofetaria, insa nu ma pot hotari din ce sa fie tortul, ca sunt toate atat de buneeeee....

alinutza20
20.07.2007, 10:26:55
Dar tortul, fetelor?! Pai se poate tocmai de tort sa nu pomeniti nimic? De care va fi, ce are inauntru, cum arata pe dinafara, pe cate nivele, forma etc etc.
Si eu am o petrecere cu cei care vin la civila si sunt in cautare de tort. Am gasit cofetaria, insa nu ma pot hotari din ce sa fie tortul, ca sunt toate atat de buneeeee....

n-am nici o idee de raspuns la nici o intrebare :)) :)) :))
=)) =)) habar n-am ce tort o sa am... si nu mai vb k salivez :))

lakra_c
20.07.2007, 12:25:00
eu o sa am tort de ciocolata cu visine , ornat cu martipan alb si trandafiri naturali visinii.am ales altceva decat frisca , pentru ca mult mai multi oameni prefera ciocolata decat frisca. de fapt nu am auzit sa-mi spuna cineva vreodata ca nu-i place ciocolata!
va arata cam asa:

Petro79
20.07.2007, 13:01:31
Foarte frumos tortul. La ce cofetarie l-ai facut?

Intru totul de acord, si eu as opta pentru unul de ciocolata. Si eu inclin spre unul de ciocolata cu sarlota de visine, desi imi face cu ochiul si un tiramisu si unul Hawaii, cu crema de vanilie si fruste... Ooof, grea decizie!

eu o sa am tort de ciocolata cu visine , ornat cu martipan alb si trandafiri naturali visinii.am ales altceva decat frisca , pentru ca mult mai multi oameni prefera ciocolata decat frisca. de fapt nu am auzit sa-mi spuna cineva vreodata ca nu-i place ciocolata!
va arata cam asa:

lakra_c
23.07.2007, 19:16:23
Foarte frumos tortul. La ce cofetarie l-ai facut?

Intru totul de acord, si eu as opta pentru unul de ciocolata. Si eu inclin spre unul de ciocolata cu sarlota de visine, desi imi face cu ochiul si un tiramisu si unul Hawaii, cu crema de vanilie si fruste... Ooof, grea decizie!
pai nu l-am facut ca nu avut nunta inca...dar asa am sa-l comand , pentru ca am vazut poze la cofetaria respectiva cu torturi din martipan ornate cu flori naturale!
la dulce acrisor mai exact!

obrosteanu
26.07.2007, 21:52:53
va arata cam asa:

Exista cumva si cofetarii prin Bacau care sa aiba un site web??
am cautat de am spart....
poza aia ai luat-o de pe net sau e chiar de la "Dulce Acrisor" ??? :-\

alinutza20
27.07.2007, 08:04:56

noi ne facem tortul si prajiturile la laboratorul din barati :) au acolo niste delicatete:D si sunt facute din produse naturale :D doar k nu-mi vine acum in minte cum se numeste laboratorul:)

micky
27.07.2007, 09:47:59
noi ne facem tortul si prajiturile la laboratorul din barati :) au acolo niste delicatete:D si sunt facute din produse naturale :D doar k nu-mi vine acum in minte cum se numeste laboratorul:)

stiu si eu despre ce vb...din pacate nush numele dar am auzit numa de bine de acest laborator ;-)

lakra_c
30.07.2007, 09:48:19
poza este de pe net, dar ei mi-au aratat acolo un catalog cu torturi facute de ei...si sunt f asemanatoare. tort din martipan ornat cu flori naturale; numai ca in pozele pe care le-am vazut eu trandafirii erau amplasati din loc in loc , iar eu vreau de jur imprejurul tortului flori.
la interior tortul este de ciocolata cu visine! yammi8-}

lady_i
31.07.2007, 13:31:15

Zi-mi si mie unde e laboratorul asta??? L-am intrebat pe iubi meu, am cautat si eu pe net dar nu am gasit nicaieri "barati". E o strada sau ce? Habar nu am...
Merci... pupici

alinutza20
31.07.2007, 14:25:22
Zi-mi si mie unde e laboratorul asta??? L-am intrebat pe iubi meu, am cautat si eu pe net dar nu am gasit nicaieri "barati". E o strada sau ce? Habar nu am...
Merci... pupici

n-as putea sa-ti spun exact unde e pentru k eu am fost de cateva ori dar cu masina si la cat cunosc eu bacaul... e undeva la iasire din bacau spre hemeius cred dar nush sigur... barati ori e un cartier ori e o localiate... dar diseara imi intreb iubitul si iti spun :)

lady_i
31.07.2007, 14:40:00
n-as putea sa-ti spun exact unde e pentru k eu am fost de cateva ori dar cu masina si la cat cunosc eu bacaul... e undeva la iasire din bacau spre hemeius cred dar nush sigur... barati ori e un cartier ori e o localiate... dar diseara imi intreb iubitul si iti spun :)

Merci.
Mi-ai fost de ajutor si cu atat. Pot sa merg pe acolo si sa intreb de laboratorul asta, ca trebuie sa se stie, doar e asa de renumit...
Oricum astept raspunsul tau. Nu e inca asa o graba...
pupici...

micky
31.07.2007, 14:40:47
Merci... pupici

daca stii iesirea dinspre moinesti e usor....treci podul ajungi la fabrica de paine, apoi fabrica de bere si imediat acolo ai un rond (mi se pare ca acolo langa rond e undeva un drum care face dreapta la fabrica diana, fab de mobila...dar nu mai stiu daca mai este acu.....era pe vremea cand stateam eu in bc...) tu faci stanga si acolo intri in barati...de acolo cel mai bine mai intrebi pe cineva ca eu nu mai stiu:)

ps: sper ca nu te-am ametit:D

lady_i
31.07.2007, 14:58:06
daca stii iesirea dinspre moinesti e usor....treci podul ajungi la fabrica de paine, apoi fabrica de bere si imediat acolo ai un rond (mi se pare ca acolo langa rond e undeva un drum care face dreapta la fabrica diana, fab de mobila...dar nu mai stiu daca mai este acu.....era pe vremea cand stateam eu in bc...) tu faci stanga si acolo intri in barati...de acolo cel mai bine mai intrebi pe cineva ca eu nu mai stiu:)

ps: sper ca nu te-am ametit:D
Cam complicat pt mine care nu sunt din Bacau, dar fratele meu stie Bacaul ca pe buzunare asa ca, cu detaliile date de tine, il gasim sigur.
Am salvat mesajul in calculator ;-)

:*:*:*

micky
31.07.2007, 15:14:15
Cam complicat pt mine care nu sunt din Bacau, dar fratele meu stie Bacaul ca pe buzunare asa ca, cu detaliile date de tine, il gasim sigur.
Am salvat mesajul in calculator ;-)

:*:*:*

eu sper doar sa iti fie de folos.....poti sa cauti numarul lor de telefon...daca ai de unde....asa poti lua legatura mult mai usor...... eu o sa incerc sa fac rost, dar nu promit, deoarece sunt ffff ocupata in perioada asta:(

lakra_c
31.07.2007, 15:35:47
Merci... pupici
Barati este ca un fel de mini cartier de case/ vile , este situat pe o colina de langa bacau , mai exact la iesirea din Cartierul CFR (ajungi in cartierul CFR dupa ce treci bariera de la Politie) dupa ce parcurgi strada principala care strabate cartierul pana in capat ajungi la o intersectie in T unde faci dreapta. acolo va fi un indicator cu "Barati" , si incepi sa urci o straduta ingusta spre stanga. Laboratorul se afla la una din casele de pe acolo , cred ca au o reclama ceva afara.

alinutza20
31.07.2007, 17:14:48
au au reclama afara :)

simona_ramona
01.08.2007, 10:54:41
Merci mult. Am salvat numarul in calculator (mi-am facut folder special pt nunta si acolo bag toate informatiile).
:* :* :*
Eu sper sa fie numarul asta dar cel mai sigur ti-l dau maine ca am si mobilul, dar de ce nu incerci si la cofetaria de la orizont Cor.. ca eu de acolo am luat tortul si prajiturile si sunt incercate, degustate etc.
Eu am dat comanda de tort diplomat cu tiramisu pt nunta.Super bun.=P~

lady_i
01.08.2007, 11:16:52
Eu sper sa fie numarul asta dar cel mai sigur ti-l dau maine ca am si mobilul, dar de ce nu incerci si la cofetaria de la orizont Cor.. ca eu de acolo am luat tortul si prajiturile si sunt incercate, degustate etc.
Eu am dat comanda de tort diplomat cu tiramisu pt nunta.Super bun.=P~

Pai, era superlaudata cofetaria BARATI.
Stiu cofetaria aia, ca noi vom sta in zona Orizont. Am degustat prajitura diplomat si parca avea prea mult rom, era prea parfumata. Dar nu e rea ideea sa mai cautam si alte variante.
Cam la ce pret/km iei tu tortul? Dar suportul il platesti separat sau intra in pret?
Ce baba curioasa sunt... :-p :))

simona_ramona
02.08.2007, 09:44:03
Stiu cofetaria aia, ca noi vom sta in zona Orizont. Am degustat prajitura diplomat si parca avea prea mult rom, era prea parfumata. Dar nu e rea ideea sa mai cautam si alte variante.
Cam la ce pret/km iei tu tortul? Dar suportul il platesti separat sau intra in pret?

Mai nu stiu ce sa zic de cofetaria de la Barati ca nu am mancat prajituri de acolo.La noi tortul este inclus in meniu si au contract cu cei de la orizont si prajiturile de acolo le stiu f bine,iar suportul mi-l dau cei de la restaurant fara nici un ban.Vezi ca ti-am mai trimis ultimele detalii pe privat.>:D<

anka_je
19.02.2008, 13:07:44

Daca te mai intereseaza si alte variante, este o cofetarie pe Banca Nationala, aproape de intersectia cu Mioritei, nu stiu daca am voie sa-i dau numele; acolo pretul e de 35 ron/kg si fac niste torturi foarte bune si care arata superb...si nu platesti suportul....

ZaraGirl
20.04.2008, 22:44:31
Fetelor,

as vrea ceva mai special in locul tortului, un tort micut pt noi doi si pt fiecare invitat in parte cate un minitortulet.

Unde as putea gasi astfel de prajituri care sa arate bine si sa fie si gustoase?

ceva in genul asta as vrea:

Petro79
21.04.2008, 10:14:51
Arata foarte bine in pzoe, dar nu stiu daca ai sa gasesti in Bacau sa-ti faca asa ceva. Mie, ca sa-ti spun drept, mi s-au parut cam lipsite de fantezie cofetaresele din Bacau. Sau unde au chestii mai fanteziste sunt foarte scumpe, iar unde sunt mai ieftine si bune, stiu doar sa imbrace in frisca :D

Fetelor,

as vrea ceva mai special in locul tortului, un tort micut pt noi doi si pt fiecare invitat in parte cate un minitortulet.

Unde as putea gasi astfel de prajituri care sa arate bine si sa fie si gustoase?

ceva in genul asta as vrea:

nycosia
21.04.2008, 12:51:38
la lady vi s-au oferit sa-mi faca tortul dupa poza mea ...dar nu inteleg o chestie ...ei au spus ca din martipan nu se poate face mai inalt de 3 etaje...eu il doresc macar de 4 etaje suprapuse
mie mi-a placut la dulce-acrisor ...chiar daca au doar doua variante de compozitie interna pt martipan: nes si ciocolate ambele foarte bune dar modele mai indraznete!

Petro79
21.04.2008, 12:54:22
Am mai auzit si eu ca astea din martipan sunt mai grele si de aia e bine sa nu fie foarte inalte Eu nu il fac supraetajat, si mai multe mai mici, pe un spurt din acela cu mai multe brate.

la lady vi s-au oferit sa-mi faca tortul dupa poza mea ...dar nu inteleg o chestie ...ei au spus ca din martipan nu se poate face mai inalt de 3 etaje...eu il doresc macar de 4 etaje suprapuse
mie mi-a placut la dulce-acrisor ...chiar daca au doar doua variante de compozitie interna pt martipan: nes si ciocolate ambele foarte bune dar modele mai indraznete!

nycosia
21.04.2008, 12:56:37
fataaa te urmaresc>:D<
este visul meu cu martipan si frumos aranjat...si asa mai pleaca lumea pana la tort ...raman prietenii:)>-

Petro79
21.04.2008, 13:11:57
Sa nu dea in diabet prietenii daca le revine o portie prea mare :)

otilik
21.04.2008, 22:30:20
eu am auzit ca cele mai bune torturi sunt la dulce acrisor,numai ca nu stiu ce modele au.dar daca mergi cu poza oare nu-ti pot face tortul dorit?:-?

princess2702
21.04.2008, 23:12:24
E problema in Bacau cu prajiturile si cu torturile.Cofetarii astia de la noi din oras stiu sa faca numai torturi comuniste :cu frisca ,ciocolata si diplomat.Atat stiu....:( .Noi nu facem nunta la Bacau.O facem la Vatra Dornei si am o prietena in Suceava care are cofetarie si am vorbit cu ea sa-mi faca tortul si prajiturile.Are niste modele super dragute.Aaa si transporta tortuletele prin toata Moldova

ZaraGirl
22.04.2008, 13:13:10
Pe mine m-ar interesa datele cofetariei prietenei tale daca zici ca transporta in toata Moldova. Imi poti da mai multe delaii pe pm, please? Are cumva vreun site cofetaria ei?

merci

anka_je
22.04.2008, 15:42:50
eu am auzit ca cele mai bune torturi sunt la dulce acrisor,numai ca nu stiu ce modele au.dar daca mergi cu poza oare nu-ti pot face tortul dorit?:-?

am vazut la ei in catalog inclusiv poze de pe aici de pe site (la subiectele specifice), banuiesc ca pot sa faca si modelul dus de tine...ce nu mi-a placut la ei: poze "de pe net" (am mai multa incredere cand vad o poza cu produsul final, nu ceva downloadat) si nu fac frisca naturala...

otilik
22.04.2008, 22:55:11
am vazut la ei in catalog inclusiv poze de pe aici de pe site (la subiectele specifice), banuiesc ca pot sa faca si modelul dus de tine...ce nu mi-a placut la ei: poze "de pe net" (am mai multa incredere cand vad o poza cu produsul final, nu ceva downloadat) si nu fac frisca naturala...
hmmm nu au si ei pe acolo poze cu torturi facute de ei?(eu nu am fost niciodata dar am mancat torturi de acolo si intr-adevar mi s-au parut foarte bune)....e aiurea daca iti alegi tortul din niste poze copiate de pe net...cine stie ce surpriza ai cand ti-l aduce

simonica83
23.04.2008, 17:42:14
Restaurantul la care fac nunta, are inclus in pret tortul si fursecurile. Lucreaza cu dulce-acrisor. Ne-au zis ca putem sa alegem noi ce fel de tort vrem...Nu prea vad pareri bune despre dulce acrisor...:(

otilik
23.04.2008, 19:42:06
Restaurantul la care fac nunta, are inclus in pret tortul si fursecurile. Lucreaza cu dulce-acrisor. Ne-au zis ca putem sa alegem noi ce fel de tort vrem...Nu prea vad pareri bune despre dulce acrisor...:(
pai eu am mancat de acolo si mi-a placut.plus ca eu pe multi i-am auzit ca acolo sunt cele mai bune torturi..asa ca nu mai fi dezamagita

anka_je
24.04.2008, 11:29:00
Eu am avut la ziua mea tort de cioco de la dulce acrisor si a fost foarte bun. Mi-am exprimat neincrederea doar vizavi de cum arata un tort pt nunta avand in vedere ca nu am vazut poze reale, cu ceva facut de ei, ci poze de pe site-uri straine. Intre timp insa am vazut pe dvd o nunta a cuiva care a avut tort de la ei, imbracat in martipan, cu flori naturale, arata super! deci, fara griji! ;-)

simonica83
24.04.2008, 12:56:36
Eu am avut la ziua mea tort de cioco de la dulce acrisor si a fost foarte bun. Mi-am exprimat neincrederea doar vizavi de cum arata un tort pt nunta avand in vedere ca nu am vazut poze reale, cu ceva facut de ei, ci poze de pe site-uri straine. Intre timp insa am vazut pe dvd o nunta a cuiva care a avut tort de la ei, imbracat in martipan, cu flori naturale, arata super! deci, fara griji! ;-)

Anka m-ai mai linistit...:). Sincer nu prea am avut timp sa ma gandesc la detalii legate de nunta, dar de cand am inceput sa citesc mesajele scrise de miresici, parca mi-a venit si mie "chefu", sa iau in calul mai multe detalii. Scrisese cineva, nu-mi aduc aminte exact cine, de tort pe mai multe brate..mi se pare ceva diferit decat cel suprapus, ar fi interesant si ceva diferit de cel diplomat. Cum arata cel de martipan?

anka_je
24.04.2008, 23:48:31
ar fi bine sa vezi mai multe variante, sa-ti alegi ce-ti place iar apoi sa mergi la restaurant si sa le arati cum vrei tortul. Incep eu cu niste poze ;;) dar pe net vei gasi foarte multe modele. mie mi-a placut un suport in forma de inima pe care erau puse 5 sau 7 tortulete, imi pare rau dar nu am poze in pc cu asa ceva, am vazut la cofetarie.

Petro79
29.04.2008, 14:09:27
Noi am comandat pentru Pasti un tort mixt (ciocolata si diplomat) de la cofetaria Dulcineea din Barati. A fost excelent, din asta o sa avem si la nunta.
In privinta lor eu aveam rezerve fata de felul in care le orneaza, dar acum am vazut ca acum fac si modele mai sofisticate, asa ca am si dat comanda pentru tortul de nunta.

otilik
29.04.2008, 14:20:38
e usor sa te duci cu o poza de pe net la cofetarie dar cine stie daca ei pot sa-ti faca un tort ca cel din poza?eu am dubii in privinta asta.te poti trezi cu multe suprize....eu as prefera sa-l vad inainte sa mi-l aleg....sa-l vad macar in niste poze facute de ei,pe langa aspectul tortului mai conteaza si culorile zic eu.....poate nimeresc modelul dar ce ne facem daca ne aduc un tort a carui culoare nu ne place?eu stiu pe cineva care in ziua nuntii cand i-au adus tortul a avut surpriza sa vada ca tortul este un verde tipator....ea a vrut un verde dar nu nuanta respectiva

anka_je
01.05.2008, 22:02:03
Noi am comandat pentru Pasti un tort mixt (ciocolata si diplomat) de la cofetaria Dulcineea din Barati. A fost excelent, din asta o sa avem si la nunta.
In privinta lor eu aveam rezerve fata de felul in care le orneaza, dar acum am vazut ca acum fac si modele mai sofisticate, asa ca am si dat comanda pentru tortul de nunta.
Am dat si noi comanda la Dulcineea, tot de proba, inainte de Paste. Ni s-a spus ca ne pot face un tort din doua sorturi: jumatate am vrut mixt (ciocolata si diplomat), jumatate tort "chantilly", care cica trebuia sa fie o crema de fructe... Buuun...l-am luat ieri...#-o le-am zis ca venim dupa el pe la 6 jumate (pm), ne-am dus pe la 8 jumate si....surpriza! nu era gata! ca cica nu e inca ornat! :-L si ca mai dureaza 10-15 minute...a mai durat jumate de ora! Dupa ce ne-am plimbat pe afara vreo 15-20 minute, cand am revenit in laborator, ghiciti in ce stadiu era tortul? abia incepeau sa-l orneze! Deci nu doar ornatul mai ramasese....(:| :^o
Arata foarte bine, ornat frumos, bunut... mie mi-a placut mai mult chantilly. Dar...au gafat la capitolul seriozitate... pai eu acum ce fac? stau cu frica daca imi mai livreaza astia tortul in seara nuntii sau au uitat de el? Nu stiu ce sa fac, daca sa imi caut sau nu in alta parte...
Am mai incercat la Gio, dar acolo au un singur tip de suport, supraetajat si nu asigura transportul...:-<

Petro79
02.05.2008, 08:22:39
Da, pot sa-mi imaginez ca iti pui semneserioase de intrebare in privinta seriozitatii lor. Noi insa nu am avut astfel de probleme si sper nii sa nu fie. La noi, fiindca restaurantul va fi mai departe de Bacau, o sa trimitem noi pe cineva sa-l ia. Daca nu-l vrei supraetajat insa, stii ca e o problema pe la cofetarii cu suporturile alea cu mai multe brate...Cica trebuie sa ti le rezervi din timp, noi la Dulcineea le-am rezervat de acum vreo 2-3 luni.

Am dat si noi comanda la Dulcineea, tot de proba, inainte de Paste. Ni s-a spus ca ne pot face un tort din doua sorturi: jumatate am vrut mixt (ciocolata si diplomat), jumatate tort "chantilly", care cica trebuia sa fie o crema de fructe... Buuun...l-am luat ieri...#-o le-am zis ca venim dupa el pe la 6 jumate (pm), ne-am dus pe la 8 jumate si....surpriza! nu era gata! ca cica nu e inca ornat! :-L si ca mai dureaza 10-15 minute...a mai durat jumate de ora! Dupa ce ne-am plimbat pe afara vreo 15-20 minute, cand am revenit in laborator, ghiciti in ce stadiu era tortul? abia incepeau sa-l orneze! Deci nu doar ornatul mai ramasese....(:| :^o
Arata foarte bine, ornat frumos, bunut... mie mi-a placut mai mult chantilly. Dar...au gafat la capitolul seriozitate... pai eu acum ce fac? stau cu frica daca imi mai livreaza astia tortul in seara nuntii sau au uitat de el? Nu stiu ce sa fac, daca sa imi caut sau nu in alta parte...
Am mai incercat la Gio, dar acolo au un singur tip de suport, supraetajat si nu asigura transportul...:-<

anamary
24.05.2008, 10:20:32
fetelor astept opiniile voastre legate de cofetaria DULCE ACRISOR din Bacau...

simonica83
26.05.2008, 09:08:59
fetelor astept opiniile voastre legate de cofetaria DULCE ACRISOR din Bacau...

Anamary eu fac nunta la Moldova si ei lucreaza cu Dulce Acrisor. Eu am auzit numai de bine despre ei, inca nu am fost sa vad ce fel de torturi pot face pentru ca inca mai caut pe net modele....Si prajiturile tot la ei le voi face.

nycosia
26.05.2008, 09:10:06
eu voi avea sambata tort de la dulce acrisor asa caaaaa ...o sa va spun cat de bun sau frumos a fost!<:-P

sisterpipi
26.05.2008, 11:28:25
si eu vreau sa stiu de cofetaria dulce acrisor. am nunta pe 7 iunie.
va rog spuneti pareri

anamary
26.05.2008, 15:13:20
eu voi avea sambata tort de la dulce acrisor asa caaaaa ...o sa va spun cat de bun sau frumos a fost!<:-P
oau...nycosia....inca putin pana la ziua ce-a mare...asteptam impresii despre nunta si...despre tort;-)

nycosia
03.06.2008, 10:00:46
Bafta Nico!!!!!!!!!!! Sa termini cu toate pregatirile la timp, sa nu ai motive de stres si suparare, sa te concentrezi asupra voastra, a ta si a sotului tau, voi sunteti cei mai importanti sambata! Te pup, iubita!>:D<

tortul meu de la dulce acrisor a fost superb si asa cum m-am asteptat....simplu si de efect!

cllod1122
03.06.2008, 13:02:32
Eu o sa imi fac tortul sus la Barati nu stiu cum se numeste atelierul. Am comandat un mini tort ca sa il testez inainte. A fost foarte bun. Va pun cateva poze numai ca nu asa o sa fie si cel de nunta. Acela va fi cu 3 etaje ca mai mult nu se poate si altfel decorat.

lady_i
03.06.2008, 18:44:12
Pentru cele interesate de un tort ieftin si bun recomand firma inan. Mi-am facut tort diplomat cu 20 ron/kg. Nu e natural 100% dar e bun si mi l-au facut cum am vrut eu. Acum depinde de preferintele fiecaruia.

anamary
04.06.2008, 15:25:45
tortul meu de la dulce acrisor a fost superb si asa cum m-am asteptat....simplu si de efect!
super...abia astept sa-l gust si eu....

anamary
07.06.2008, 11:31:35
am avut la banchetul de absolvire tort de la Dulce Acrisor...din blat de ciocolata, crema de vanilie si de ciocolata...iar martipanul era alb...a fost fff bun...toti profesorii ne-au felicitat pt tortul ales de noi...

iubitel
21.06.2008, 22:04:55
Noi astazi am fost la Dulce Acrisor sa dam cda.de tort si din pacate pt.data de 16 si 17 august nu se mai primesc comenzi,si ne-am orientat catre Lady Vi unde am putut sa facem o cda.pt.un tort de martipan alb de ciocolata si fructe de padure,tinand cont ca mai e putin si nu vroiam sa avem surpriza sa nu avem tort.

monica74
23.06.2008, 15:57:06
Noi astazi am fost la Dulce Acrisor sa dam cda.de tort si din pacate pt.data de 16 si 17 august nu se mai primesc comenzi,si ne-am orientat catre Lady Vi unde am putut sa facem o cda.pt.un tort de martipan alb de ciocolata si fructe de padure,tinand cont ca mai e putin si nu vroiam sa avem surpriza sa nu avem tort.
SA nu-ti para rau ca ai facut comanda la cei de la LADY VI pt ca eu am mancat si prajituri si tort de la ei si sunt f bune .VAND PATUT COPIL IN STARE F.BUNA >Pt cei interesati va rog dati pm.

iubitel
23.06.2008, 21:53:12
SA nu-ti para rau ca ai facut comanda la cei de la LADY VI pt ca eu am mancat si prajituri si tort de la ei si sunt f bune .VAND PATUT COPIL IN STARE F.BUNA >Pt cei interesati va rog dati pm.
Nici pomeneala sa-mi para rau,chiar sunt fericita ca am rezolvat si aceasta problema.

iubitel
23.06.2008, 21:55:56
Pentru cele interesate de un tort ieftin si bun recomand firma inan. Mi-am facut tort diplomat cu 20 ron/kg. Nu e natural 100% dar e bun si mi l-au facut cum am vrut eu. Acum depinde de preferintele fiecaruia.
Astazi 1kg de tort diplomat la INAN costa 24 ron,iar cda.data la Lady Vi pt.tort cu martipan costa 45 lei/kg.

Petro79
24.06.2008, 13:24:04
Fetelor, va rog, poate sa-mi dea cineva pe privat un nr. de telefon de la Barati? Este trecut pe factura. Noi cand am ridicat tortul de nunta am lasat si factura si acum vreau sa comand un tort pentru weekend, cand venim la Bacau, si nu stiu cum sa fac rost de telefonul lor.
Multumesc

iubitel
26.06.2008, 00:37:43
Astazi am mers la Lady Vi sa ducem figurina pt.tort si am inchiriat si o fantana de ciocolata mica la pretul de 100 lei pt.toata noaptea+ciocolata finetti gata preparata(20 lei/kg)daca vreau sa cumpar de la ei.Suntem incantati ca am mai rezolvat o problema.

Andreia
25.09.2008, 15:43:37
Ce stiti de DULCE ACRISOR? Cum sunt produsele acolo?

otilik
25.09.2008, 16:39:02
Ce stiti de DULCE ACRISOR? Cum sunt produsele acolo?
sunt bune;-)

Andreia
25.09.2008, 21:17:54
sunt bune;-)
MUltumesc!!! Si arata si bine torturile, nu?

Andreia
25.09.2008, 21:19:23
Unde e cofetaria asta?

iubitel
29.09.2008, 22:16:04
Unde e cofetaria asta?
Una sigur o gasesti in statia de autobuz 22 la capatul liniei de nord a orasului,si mai sunt cateva prin oras dar acum nu-mi amintesc exact adresele lor.De acolo am luat cozonacul miresei si a fost f.bun si ieftin.

otilik
29.09.2008, 22:39:38
MUltumesc!!! Si arata si bine torturile, nu?
da.arata si bine..acum depinde cum il vrei
eu cred ca ma voi duce la lady vi...mi-am luat niste prajituri de acolo zilele trecute si mi-au placut.plus ca am nimerit una care era exact asa cum imi vreau eu tortul.....dar mai e timp pana atunci

otilik
29.09.2008, 22:40:17
Una sigur o gasesti in statia de autobuz 22 la capatul liniei de nord a orasului,si mai sunt cateva prin oras dar acum nu-mi amintesc exact adresele lor.De acolo am luat cozonacul miresei si a fost f.bun si ieftin.
mai e una la URA.mie sincer nu-mi plac produsele lor...dar aici depinde de gusturi:)

anamary
29.09.2008, 23:50:44
draga iubitel,scuze pt offtopic, dar nu ne spui nimik legat de impresiile de la nunta??? sa stii ca nu te-am uitat ca aveai si tu nunta in vara asta...:-" >:D< :*

CONT-INCHIS-23057
30.09.2008, 12:40:12
Mmmmm...ce tort bun am papat ieri. Ni l-a adus o colega de birou care fusese nasica. Tortul era facut la cofetaria de la barati. Era bestial, jumate blat cu ciocolata, jumate diplomat si ornat cu martipan. Yammmmyy...

ZaraGirl
04.10.2008, 19:48:37
Fetelor, pana la urma am colaborat cu cofetaria Ania si am fost foarte multumiti. Pt cele care vor tort de ciocolata si nu numai ii recomand pt ca sunt intr-adevar profesionisiti, iar ingredientele sunt numai de calitate. Importa ciocolata belgiana si fac tot felul de forme cu ea. =P~

CONT-INCHIS-23057
05.10.2008, 09:55:00
Fetelor, pana la urma am colaborat cu cofetaria Ania si am fost foarte multumiti. Pt cele care vor tort de ciocolata si nu numai ii recomand pt ca sunt intr-adevar profesionisiti, iar ingredientele sunt numai de calitate. Importa ciocolata belgiana si fac tot felul de forme cu ea. =P~

Unde e cofet. asta?
Si ..nu inteeleg de ce o importa:-?, noi nu avem sau asta e ultima fitza?/:)

ZaraGirl
14.10.2008, 00:45:29
Unde e cofet. asta?
Si ..nu inteeleg de ce o importa:-?, noi nu avem sau asta e ultima fitza?/:)

Cofetaria e langa barul Subway, langa galeriile de arta. Iar ciocolata belgiana e o delicatesa. Nu e o fitza, dar cand te specializezi pe ceva incerci sa procuri cele mai bune ingrediente.

CONT_INCHIS_32457
05.11.2008, 10:59:29
Vezi ca ti-am trimis un mesaj pe privat cu nr de tel de la cofetaria de la Barati;;)
buna.am nunta in iulie anu viitor ai putea te rog sa imi dai si mie nr de tel de la cofetaria din barati?iti multumesc din suflet.scuze de deranj.sa ai o zi superba

diananico
06.11.2008, 10:49:26
aveti cumva poze cu vreun tort facut acolo la barati? am auzit si eu ca ar fi ok dar vreau sa vad cu ochii mei ce fac :D

CONT-INCHIS-23057
06.11.2008, 12:03:53
aveti cumva poze cu vreun tort facut acolo la barati? am auzit si eu ca ar fi ok dar vreau sa vad cu ochii mei ce fac :D

Pai probabil fac ce vrei tu. Cauta-ti pe net tortul dorit si te du la ei vezi daca ti-l pot face. Eu, dupa cum parca am mai spus, am servit niste tort(de la o colega de birou care fusese nasica) facut acolo la barati. Era bun tare..Blat negru insiropat cu ceva...ciocolata ?!? si imbunatatit cu crema de la diplomat. O combinatie bestiala unde impacai si capra si varza.

diananico
06.11.2008, 16:42:04
^ deci zici ca e bun, insa nu prea am incredere ca o sa iasa cum vreau eu daca le duc poza. mai bine sa-mi faca un model pe care stiu sigur ca l-au mai facut si le iese, ca aspect ma refer. oricum cand mai ajung prin bacau merg pe la ei sa-mi arate un catalog

Loxanna
13.01.2009, 12:14:58
Pentru cele care facem nunta in Onesti, nu stiu in ce masura Bacaul asigura si transport...si pe barba mea parca mi-e frica sa il aduc, asa ca mie mi s-a recomandat o cofetarie din Oitiz, cu mult sub preturile din Onesti, dar care au produsele destul de limitate, nu lucreaza decat diplomat sau torturi de ciocolata. Daca stie cineva mai mult, dati de stire, va rugam!

ancapsy
18.01.2009, 16:19:41
Da...problema cu transportul este o problema......eu am auzit pe cineva ca a luat tzeapa cu tortul din oituz........i-a zis k il face...dar s-a trezit cu 3 zile inainte de nunta ca nu avea tort.......dar s-a rezolvat problema....plus k trebuie sa il iei tu din oituz......acolo cum mergi spre spital este o cofetarie...nu stii nimic de ea?
Aici in Tg-Ocna e o doamana care face particular..dar am auzit k doar diplomat....si eu vreau altceva.....:-s

Loxanna
18.01.2009, 21:38:22
Din sursa sigura stiu ca Oituzul livreaza tortul in Onesti. Da, cofetaria de care amintesti tu are cele mai bune referinte in Onesti, e laborator, fac produse variate, bune la gust si ochioase, dar nu stiu nimic de livrare. Preturile sunt de cofetarie, 450-500 mii lei vechi pe kg.

ancapsy
19.01.2009, 09:28:25
Oare livreaza si in Tg-Ocna? Stii cumva...face doar diplomat sau si alt fel?

CONT-INCHIS-23057
13.02.2009, 19:50:09
ati aflat ceva detalii, date de contact ale cofetariei din barati?

anka_je
18.02.2009, 20:38:53

In pozele de mai jos e tortul nostru de nunta facut la Barati. Initial as fi vrut tort in martipan dar sortimentul ales de noi (crema chantilly cu fructe) nu putea fi imbracat decat in frisca, martipanul era prea greu... Oricum, a fost foarte bun. Iar modelul l-am ales dintr-o poza pe care ne-au aratat-o la cofetarie si a iesit exact la fel.

otilik
19.02.2009, 01:17:24
eu m-am decis...tortul il voi face la dulce acrisor si va fi din ciocolata si bezea...este foarte bunnnn

diananico
19.02.2009, 10:51:59
anka_je arata f bine tortul. eu vreau neaparat tort imbracat in martipan. o sa incerc sa ajung si la barati si la dulce acrisor cand mai vin prin bacau sa-mi arate ei niste poze si sa gust niste prajituri

CONT_INCHIS_32457
19.02.2009, 12:01:35
Vezi ca ti-am trimis un mesaj pe privat cu nr de tel de la cofetaria de la Barati;;)
buna nu te supara imi poti da si mie nr de tel de la barati?o zi superba!ms

sarapup
22.02.2009, 19:52:17
vreau si io nr celor de la barati..............plzzzzzzzzzzzzz[-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

CONT_INCHIS_32457
27.02.2009, 09:51:13
buna,anca iarta ma ca te deranjez,ai putea sa mi trimiti nr laboratorului din barati?iti multumesc din suflet,sa ai o zi superba>:D<

laviniaariana
11.03.2009, 19:54:58
Buna fetelor! noi ne vom face tortul si prajiturile la dulce acrisor. Ati incercat acolo? Sunt foarte bune toate. Va pupacesc:*

CONT_INCHIS_32457
11.03.2009, 21:05:55
buna tuturor miresicilor! noi ne-am hotarat sa facem tortu la barati,chiar sambata am luat un tort de un kg ca sa vedem cum e,e f bun.se vede ca se pricep si toata lumea stie ca aici se folosesc doar produse naturale si proaspete.fac niste torturi f bune.

otilik
11.03.2009, 22:00:23
Buna fetelor! noi ne vom face tortul si prajiturile la dulce acrisor. Ati incercat acolo? Sunt foarte bune toate. Va pupacesc:*
ce tort ti-ai ales?si eu le fac tot acolo si am ales tortul cu vanilie si ciocolata=P~

CONT-INCHIS-23057
12.03.2009, 22:22:08
buna tuturor miresicilor! noi ne-am hotarat sa facem tortu la barati,chiar sambata am luat un tort de un kg ca sa vedem cum e,e f bun.se vede ca se pricep si toata lumea stie ca aici se folosesc doar produse naturale si proaspete.fac niste torturi f bune.

stiu, is foarte buni!! mniam, mniam..Ce pret au cei de acolo?

CONT_INCHIS_32457
13.03.2009, 07:47:50
stiu, is foarte buni!! mniam, mniam..Ce pret au cei de acolo?
noi am avut tort cu martipan iar in interior ciocolata cu diplomat cu fructe,a iesit f bun,azi merg sa dau comanda,insa va fi cu frisca,martipanu din cate am observat nu place la toata lumea,si la frisca e aceeasi pb insa alegem frisca.o sa avem 3 gusturi diferite intr un tort e fain asa.pretul la tortul pe care l-am avut noi deci cu martipan e 35 lei asta daca tortu e mixt in interior,daca e doar diplomat cu martipan e 42 lei,iar daca e frisca e 30 lei.fata de alte cofetarii din oras e f bn.si in oras e 50 lei la martipan,si am mai luat un tort de proba de la o cofetarie cu renume din oras insa sincer ala nu e martipan,e o crema din zahar,si se simte ca nu se folosesc produse naturale.ma bucur ca am ales sa fac la barati,e dificil doar ca e mai departe.mai st si alte cofetarii f bune in oras,dar aici e si mai ieftin

CONT-INCHIS-23057
13.03.2009, 08:51:15
noi am avut tort cu martipan iar in interior ciocolata cu diplomat cu fructe,a iesit f bun,azi merg sa dau comanda,insa va fi cu frisca,martipanu din cate am observat nu place la toata lumea,si la frisca e aceeasi pb insa alegem frisca.o sa avem 3 gusturi diferite intr un tort e fain asa.pretul la tortul pe care l-am avut noi deci cu martipan e 35 lei asta daca tortu e mixt in interior,daca e doar diplomat cu martipan e 42 lei,iar daca e frisca e 30 lei.fata de alte cofetarii din oras e f bn.si in oras e 50 lei la martipan,si am mai luat un tort de proba de la o cofetarie cu renume din oras insa sincer ala nu e martipan,e o crema din zahar,si se simte ca nu se folosesc produse naturale.ma bucur ca am ales sa fac la barati,e dificil doar ca e mai departe.mai st si alte cofetarii f bune in oras,dar aici e si mai ieftin

asa mancasem si eu, din cel mixt, diplomat cu ciocolata...=P~ =P~ E bestiala combinatia. Pretul e foarte bun. Ti-l pot face cum iti doresti? Tu ai vreun model?

CONT_INCHIS_32457
13.03.2009, 09:17:51
asa mancasem si eu, din cel mixt, diplomat cu ciocolata...=P~ =P~ E bestiala combinatia. Pretul e foarte bun. Ti-l pot face cum iti doresti? Tu ai vreun model?
am cateva modele si chiar acu ma uitam ca eu am pe pc si in pc o gramada de poze de toate categoriile,nush ce voi alege,insa am vazut ca si ei au modele f faine.in principiu avand in vedere ca sala va fi crem cu verde,tortul va fi alb cu crizanteme santini (cele pe verde)naturale.oricum in sala florile vor fii crizanteme albe cu crizanteme santini deci se va asorta.acum nu stiu figurian de unde sa o iau,nu imi plac cele clasice,eu as vrea ceva de genu pozei,o sa vad azi sau duminica la targ poate gasesc.

CONT_INCHIS_32457
13.03.2009, 09:20:52
ceea ce imi place la tortu asta e suportul si imi place ideea de buchet de trandafiri in inima,si apoi imi plac culorile,mai ales verdele da f bn pe alb.nush cum va fii pana nu ma duc azi acolo.mai am o luna pana la cununia civila,deja am emotii.;;)

CONT-INCHIS-23057
13.03.2009, 09:27:57
ceea ce imi place la tortu asta e suportul si imi place ideea de buchet de trandafiri in inima,si apoi imi plac culorile,mai ales verdele da f bn pe alb.nush cum va fii pana nu ma duc azi acolo.mai am o luna pana la cununia civila,deja am emotii.;;)

Si mie imi place verdele.Suportul de la cine e, de la cofetarie sau de la restaurant? Si tu unde ai restaurantul?( nu scrie in setare.)

CONT_INCHIS_32457
13.03.2009, 09:31:21
Si mie imi place verdele.Suportul de la cine e, de la cofetarie sau de la restaurant? Si tu unde ai restaurantul?( nu scrie in setare.)
de la cofetarie,eu fac la cantina de la pttr acolo am pe cineva la bucatarie si am decis sa facem acolo

CONT-INCHIS-23057
13.03.2009, 09:46:30
de la cofetarie,eu fac la cantina de la pttr acolo am pe cineva la bucatarie si am decis sa facem acolo

Eu aveam impresia ca cei de la restaurant iti asigura suportul:D
E bine ca ai pe cineva acolo, iti scutesti multi bani, cred..

CONT_INCHIS_32457
13.03.2009, 09:52:30
Eu aveam impresia ca cei de la restaurant iti asigura suportul:D
E bine ca ai pe cineva acolo, iti scutesti multi bani, cred..
nu scutim niciun ban pt ca e o ruda indepartata si nici nu as vrea asta,insa am vrut ca sa avem siguranta ca iese totu f bn,ei bn perfect nu are cum sa iasa.dar gandul ca cineva e acolo si stim cat de bn se pricepe ne face mai calmi.

laviniaariana
14.03.2009, 18:37:35
ce tort ti-ai ales?si eu le fac tot acolo si am ales tortul cu vanilie si ciocolata=P~

Nu stiu ink,nu ne-am hotarat. Urmeaza de acuma,de fapt al meu miresic va alege cum va fi deoarece eu nu mananc tort si alegerea va fi a sa. Vad k si tu faci nunta la royal.pupici

Loxanna
21.03.2009, 20:59:40
Ti-am lasat nr de tel pe PM.
Imi poate da si mie cineva numarul de la Barati, si niste indicatii cum se poate ajunge acolo, eventual?
Multumesc!

CONT-INCHIS-23057
22.03.2009, 16:12:23
Imi poate da si mie cineva numarul de la Barati, si niste indicatii cum se poate ajunge acolo, eventual?
Multumesc!

la recomandarea unor prieteni am ajuns la coferia Simina(cica nu foloseste aditivi). Azi e ziua lui iubi si i-am luat un tort cu martipan jumatate ciocolata, jumatate diplomat cum imi doresc pt nunta. Pretul excelent, 30lei/kg. Va spun maine cat de bun a fost ca nu l-am inceput inca.:*

CONT-INCHIS-23057
23.03.2009, 09:14:54
La multi ani <:-P !

multumesc.
In leg. cu cofet. Nu mi-a placut tortul:D. E mult prea dulce si ciocolata aia, era intr-adevar de casa..dar nu mi-a placut, era cam ciudata. No way.

greieras
26.03.2009, 13:02:48
la recomandarea unor prieteni am ajuns la coferia Simina(cica nu foloseste aditivi). Azi e ziua lui iubi si i-am luat un tort cu martipan jumatate ciocolata, jumatate diplomat cum imi doresc pt nunta. Pretul excelent, 30lei/kg. Va spun maine cat de bun a fost ca nu l-am inceput inca.:*
eu de cate ori am luat de acolo prajiturile erau vechi:-<

CONT-INCHIS-23057
26.03.2009, 13:24:08
eu de cate ori am luat de acolo prajiturile erau vechi:-<

la mine nu avea cum sa fie vechi ca i-am cerut o forma ciudata, in forma de inima..Dar nu mi-a placut gustul.

Anna26
01.04.2009, 22:03:21
v-am vazut discutand despre cofetaria dulce-acrisor si cea de la barati.
intrebarea mea este......a vazut cineva sau stiti daca intr-adevar au experienta in a face tortul cu etaj.....adica blat peste blat si nu din ala mai multe tortulete pe un suport........:-\
eu una asta vreau si tinand cont ca am nunta la vaslui voiam sa stiu si daca se ocupa si de transport vreo una din firme.
ca vad ca de gusturi am gasit pareri......dar despre look-ul tortului.......nu prea.
poate ma ajutati si pe mine.:">

Anna26
07.04.2009, 16:43:22
v-am vazut discutand despre cofetaria dulce-acrisor si cea de la barati.
intrebarea mea este......a vazut cineva sau stiti daca intr-adevar au experienta in a face tortul cu etaj.....adica blat peste blat si nu din ala mai multe tortulete pe un suport........:-\
eu una asta vreau si tinand cont ca am nunta la vaslui voiam sa stiu si daca se ocupa si de transport vreo una din firme.
ca vad ca de gusturi am gasit pareri......dar despre look-ul tortului.......nu prea.
poate ma ajutati si pe mine.:">
nimeni?????
nu mai e nimeni pe aici sa imi dea si mie o parere doua?????:-w

anamary
08.04.2009, 12:48:15
nimeni?????
nu mai e nimeni pe aici sa imi dea si mie o parere doua?????:-w

buna, eu la nunta am avut tort din partipan de la dulce acrisor...si am fost f multumita....bine l-am avut pe suport...dar stai linistita ca sunt destul de competenti si pentru torturile blat peste blat. transportul ti-l asigura contra cost, iar design-ul tortului il decizi tu...au si un catalog de unde poti sa te inspiri...
spor la pregatiri

Anna26
08.04.2009, 13:24:10
buna, eu la nunta am avut tort din partipan de la dulce acrisor...si am fost f multumita....bine l-am avut pe suport...dar stai linistita ca sunt destul de competenti si pentru torturile blat peste blat. transportul ti-l asigura contra cost, iar design-ul tortului il decizi tu...au si un catalog de unde poti sa te inspiri...
spor la pregatiri
:">
mersic fain.......am sa merg sa discut cu ei.:*

Crescent
08.04.2009, 17:09:27
:">
mersic fain.......am sa merg sa discut cu ei.:*

te rog anunta-ma si pe mine de treaba cu transportul sau un nr de telefon daca faci rost. multumesc

Anna26
08.04.2009, 17:12:44
te rog anunta-ma si pe mine de treaba cu transportul sau un nr de telefon daca faci rost. multumesc
sigur......acum sa am si timp sa ajung pe la ei........
cum aflu ceva va spun>:D<
pacat ca nu am gasit nici o miresica sa fi avut tort cum vreau eu si poze eventual

Crescent
08.04.2009, 17:22:41
sigur......acum sa am si timp sa ajung pe la ei........
cum aflu ceva va spun>:D<
pacat ca nu am gasit nici o miresica sa fi avut tort cum vreau eu si poze eventual

uita-te pe pozele lucianeiarhire, ea l-a facut la Barati.
Cam in genul asta e cel pe care-l vreau eu.

Anna26
08.04.2009, 17:28:13
sincer nici unul nu e ce imi doresc eu:-?
am sa atasez si eu o poza cu o idee de tort cum as vrea eu.......
si totusi m-ai fi ajutat mai mult daca erau torturi de la o nunta.......
ca asa in poza poate le fac ei bine dar in realitate........:D

Crescent
08.04.2009, 17:33:21
sincer nici unul nu e ce imi doresc eu:-?
am sa atasez si eu o poza cu o idee de tort cum as vrea eu.......
si totusi m-ai fi ajutat mai mult daca erau torturi de la o nunta.......
ca asa in poza poate le fac ei bine dar in realitate........:D

Nu am cum sa te ajut cu poze ca nu am. Ti-am recomadat sa vezi pozele Lucianei...

Anna26
08.04.2009, 17:41:21
Nu am cum sa te ajut cu poze ca nu am. Ti-am recomadat sa vezi pozele Lucianei...
da am vazut poza cu tortul avut de ea la nunta dar sincer nu e blat peste blat ca cele din pozele mele........e un suport peste celalalt ca sa dea impresia doar.
:-s uffff......aparent va trebui sa iau cofetariile la picior si mai apoi am sa decid ce si cum.
aici se pare ca nu gasesc ceea ce caut#-o

Ioana11
13.05.2009, 20:29:34
buna,anca iarta ma ca te deranjez,ai putea sa mi trimiti nr laboratorului din barati?iti multumesc din suflet,sa ai o zi superba>:D<

Buna! as vrea si eu nr laboratorului din barati, daca se poate[-o<
sunt din suceava dar am auzit numai de bine de Barati:D merci frumos

anamary
14.05.2009, 15:28:29

da o cautare pe google si ai sa gasesti si nr de tel.;-)

anamary
14.05.2009, 15:35:27
da am vazut poza cu tortul avut de ea la nunta dar sincer nu e blat peste blat ca cele din pozele mele........e un suport peste celalalt ca sa dea impresia doar.
:-s uffff......aparent va trebui sa iau cofetariile la picior si mai apoi am sa decid ce si cum.
aici se pare ca nu gasesc ceea ce caut#-o

fi fata isteata si colinda laboratoarele cofetariilor...eu am avut ocazia sa vad torturi live (am mers in zi de vineri:-$ ;)) )

CONT-INCHIS-23057
18.05.2009, 21:56:30

mi-au lasat gura apa torturile expuse de tine...Si eu nu prea-s cu torturile, dar la cum arata..=P~

CONT_INCHIS_32457
18.05.2009, 22:06:30
buna,eu am dat comanda pt tortul de nunta la cei de la barati.mie imi place cum lucreaza ei,macar stiu ca e proaspat si se tin de treaba,gustul e formidabil.in legatura cu transportul e gratuit.daca va mai pot ajuta cu ceva oricand:*

Crescent
19.05.2009, 12:27:10
In cele din urma am dat si eu comanda de tort la Ania. A fost singura cofetarie de care am dat in tot Bacaul. Transportul, fiind in afara Bacaului ma costa doar benzina.

CONT-INCHIS-23057
19.05.2009, 12:43:23
In cele din urma am dat si eu comanda de tort la Ania. A fost singura cofetarie de care am dat in tot Bacaul. Transportul, fiind in afara Bacaului ma costa doar benzina.

ce fel de tort ai ales? Ai poze?

MeMioara
19.05.2009, 22:22:34
Chiar azi am trecut si eu pe la cofetaria ANIA. Mi s-a parut super ok si tipa care era acolo foarte binevoitoare. Ne-a spus ca suportul pt tort il alegem noi si din cate am inteles e gratuit. Poti sa vi si cu modelul tau de tort. Vreau sa merg sa gust si prajiturile de acolo ca am inteles ca dintre ele iti alegi umplutura pt tort... Bine ca mai e timp pana in septembrie ca deja o iau razna cu cate sunt de facut:-s

sarapup
20.05.2009, 00:26:56
poza cu suportul de tort -forma de inima si in mijloc buchet de flori- e de la lady vi
io la ei am facut comanda.....
A MAI LUCRAT CINEVA CU EI???:-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS

Crescent
20.05.2009, 13:43:15
ce fel de tort ai ales? Ai poze?

Am ramas la cele doua atasate. Suport nu am ales, mi-au propus ca primele doua etaje sa fie din carton dupa modelul tortului dupa care alte trei de tort initial pentru a parea inalt.

CONT-INCHIS-23057
20.05.2009, 14:27:48
Am ramas la cele doua atasate. Suport nu am ales, mi-au propus ca primele doua etaje sa fie din carton dupa modelul tortului dupa care alte trei de tort initial pentru a parea inalt.

e superb ultimul..

danutza05
21.05.2009, 10:58:32
buna fetele...de mult va citesc...azi m-am hotarat sa imi fac si eu cont
si eu tot la cofetaria Ania imi voi face tortul.....au niste prajituri f delicioase....imi va fi greu sa ma hotarasc la tort>:D<

MeMioara
21.05.2009, 16:31:01
Nu are nimeni poze cu torturi de la nunti facute la Ania, Barati si la Dulce Acrisor? Din cate am vazut astea sunt cele mai renumite:) Si are cineva adresa sau un nr de tel de la Barati? Sunt mai multe cofetarii acolo? Sau daca ma duc nu am cum sa o ratez?

Ioana11
21.05.2009, 16:49:48
nu ai pt ce:*

offfff:gen_07: am vorbit la Barati si nu asigura transportul pana la suceava:-<
si in Sv nu-mi place nimic:))

danutza05
21.05.2009, 21:08:28
Nu are nimeni poze cu torturi de la nunti facute la Ania, Barati si la Dulce Acrisor? Din cate am vazut astea sunt cele mai renumite:) Si are cineva adresa sau un nr de tel de la Barati? Sunt mai multe cofetarii acolo? Sau daca ma duc nu am cum sa o ratez?
buna eu iti recomand pe cei de la ANIA...nu sunt scumpi si au niste torturi f bune ....ceea ce nu gasesti in bacau
e ceva mai deosebit la gust

danutza05
22.05.2009, 08:57:56
eu chiar azi merg la ANIA sa imi prezinte ce torturi au...si sa ma decid la compozitie
Oricum fac orice model vrei....si masini daca vrei.....si dtatuia libertatii:>

MeMioara
25.05.2009, 14:37:00
eu chiar azi merg la ANIA sa imi prezinte ce torturi au...si sa ma decid la compozitie

Noua ne-au aratat pe calculator poze cu torturi la Ania, dar sincer e altceva cand vezi tortul "live" :) Plus ca pozele de acolo nu sunt facute bine, si noua nu ne-au asat o impresie prea buna. Pe cand cele de a targul de nunti aratau altfel, mult mai bine.

MeMioara
25.05.2009, 14:38:09
buna eu iti recomand pe cei de la ANIA...nu sunt scumpi si au niste torturi f bune ....ceea ce nu gasesti in bacau
e ceva mai deosebit la gust

Oricum , chiar ma asteptam sa aiba preturi mai mari la tort, dar prajiturile expuse erau cam scumpe, ce e drept.

MeMioara
25.05.2009, 14:38:49

Daca ai fost acolo, sa ne spui cum ti s-a parut :)

danutza05
25.05.2009, 15:27:49
mai stiu ca nu arat asa bine pozele....dar daca iti palce un model anume de pe net mergi cu imaginea si ei cu siguranta iti vor face tortul cum vrei
eu am mancat acolo prajituri si sunt foarte , foarte bune
ciocolata pe care o folosesc e importata din belgia
si fata de ce gasesti in bacau aici mi se pare cel mai bine sa faci un tort de nunta
azi la 18 merg sa imi aleg compozitia pt tort.....

danutza05
25.05.2009, 15:29:47
si imi place la ANIA ca sunt foarte deosebite la gust
la celelalte cam toate sunt clasice
diplomat si coicolata

ai mancat prajituri sa vezi ce gust au....iti recomand

CONT-INCHIS-23057
25.05.2009, 20:19:56
eu ma duc la cof. de la barati;)

danutza05
27.05.2009, 09:30:10
gata am stabilit cum vreau sa arate tortul ...la compozitie e cam greu sa ma decid....dar oricum stiu cum va fi pe dinafara ....va fi acoperit cu ciocolata alba....nu vreau martipan alb ca ala nu iese alb ci crem
asa ca la ciocolata sunt mai sigura

danutza05
27.05.2009, 09:31:08
fetele voi dati si inghetata la desert

si puneti si prajituri pe masa?

CONT-INCHIS-23057
27.05.2009, 09:40:32
fetele voi dati si inghetata la desert

si puneti si prajituri pe masa?

inghetata nu, ca va fi cam frig in acea perioada. Prajituri pe masa, ai alta varianta?

danutza05
27.05.2009, 10:02:08
nu doar am intrebat ce puneti voi

si se pun si saleuri alune ceva?

oare cam cat e kg de prajituri? tre pus cam 1 kg la 8 sau 10 pers nu?

la Ania ajunge 30 kg de prajituri...as fi curioasa voi cu cat le-ati gasit?

CONT-INCHIS-23057
27.05.2009, 10:19:51
nu doar am intrebat ce puneti voi

si se pun si saleuri alune ceva?

oare cam cat e kg de prajituri? tre pus cam 1 kg la 8 sau 10 pers nu?

la Ania ajunge 30 kg de prajituri...as fi curioasa voi cu cat le-ati gasit?

eu voi pune doar un platou de prajituri cam 1kg si ceva fructe pt o masa de 8-10 pers, fara saleuri, alune, etc..pt ca se aglomereaza masa inutil si arata ca la....

danutza05
27.05.2009, 10:23:03
aha ok ...am inteles
ai idee cat e un kg de prajituri la alte cofetarii decat la Ania?

CONT-INCHIS-23057
27.05.2009, 10:32:06
aha ok ...am inteles

Din ce am inteles, is in jur 30-40 lei/kg. Oricum,eu nu-mi bat capul cu asa ceva. De unde iau tortul, iau si prajiturile. (de la barati)Stiu ca-s f. bune la ei si mi-e suficient. Nu vreau sa-mi rup gatul peste tot in oras . Vreau sa fiu relaxata in acele zile,sa ma bucur si sa traiesc toate acele momente. Nu ma imbogatesc cu 100 lei in plus, considerand c-as face vreo economie luandu-le din alta parte

danutza05
27.05.2009, 10:34:23
am intrebat doar asa de curiozitate
si eu le iai tot de la Ania indiferent cat ar costa...daca iau si tortul de acolo mi se pare normal sa iau si prajiturile si fantana de ciocolata tot de acolo'
si la barati stiu ca praji sunt foarte bune

CONT-INCHIS-23057
27.05.2009, 10:42:52
cum va arata tortul tau? Ai ceva poze? Eu nu m-am gandit la detaliul asta. Oricum ii voi ruga sa-mi arate poze cu ceea ce stiu sa faca cel mai bine ca daca vin cu idei noi mi-e frica ca nu cumva sa nu dea rateu. Asa ca ii las sa exceleze prin ceea ce pot face.

CONT-INCHIS-23057
27.05.2009, 11:08:32
cum vi se pare tortul? Nu e prea kitsch?

catyleo
27.05.2009, 17:31:08
buna. am auzit ca fac torturi bune la ania din bacau dar nu stiu cum e exact cu transportul eu as vrea sa il aduca in roman

anamary
27.05.2009, 19:50:47

e dragut tortul...mie imi place;-)

anamary
27.05.2009, 20:03:27
buna. am auzit ca fac torturi bune la ania din bacau dar nu stiu cum e exact cu transportul eu as vrea sa il aduca in roman
transportul de regula ti-l asigura ei contracost...

chisa
27.05.2009, 20:07:48
Mi se pare ca florile il cam incarca... tortul e dragutel

crybitzu
27.05.2009, 20:38:08
Anamary eu fac nunta la Moldova si ei lucreaza cu Dulce Acrisor. Eu am auzit numai de bine despre ei, inca nu am fost sa vad ce fel de torturi pot face pentru ca inca mai caut pe net modele....Si prajiturile tot la ei le voi face.

Buna simonik si eu tot la dulce acrisor am facut tortul si prajiturile,mie mi-au placut modele care le-au avut si pe cel care mi-l fc mie e superb poate pt uni e simplu k nu prea sunt eu cu zorzoanele asa k am tort de ciocolata invelit in martipan in forma dreptunghiulara cu trei etaje si ornat cu funda aurie,mie imi place la nebunie cum arata am sa iti spun cand se termina nunta dak a fost bun,da eu zic k o sa fie,pupici si spor la pregatiri!
A si am uitat sa zic se asorteaza cu totul!;))

danutza05
28.05.2009, 11:43:39
eu stiu ca cei de la Ania asigura si transportul...dar mai bine mergi sa vb cu ei

si tortul meu e simplu...l-am facut sa se asorteze cu sala...eu am luat o imagine de pe net

mie nu prea imi place ciocolata asa ca il fac din crema de vanilie si fructe sa fie mai racoros si invelit in ciocolata alba....ieri am mancat prajitura asa cum va fi si tortul e foarte buna....mi-a placut ca nu e dulce e numai bun

poate nu suna apetisant dar va garantez ca e deosebit la gust

MeMioara
28.05.2009, 19:38:51
aha ok ...am inteles

Cam asa ajung prajiturile peste tot dar trebuie sa te gandesti si la caliate nu doar la pret. Sincer inca nu am gustat prajiturile de la Ania dar am intels ca sunt foarte bune. La fel si la Dulce Acrisor. Acolo parca e 35ron\kg, dar inca nu m-am interesat

vmg_gabi
28.05.2009, 19:52:06
Fetelor!!!
De cofetaria CRIZANTEMA a auzit cineva, ceva....???

MeMioara
28.05.2009, 21:10:40
Fetelor!!!
De cofetaria CRIZANTEMA a auzit cineva, ceva....???

Cofetaria Crizantema era foarte la moda odata si nu prea avea concurenta. Dar acum de cand s-a deschis si Ania, si Dulce Acrisor si mai sunt cateva care imi scapa,chiar nu mai stiu nimic de ei. Doar ca am fost acum vreo 2 ani la una din cofetarii si cam batea vantul pe acolo...nici prajituri,nici clienti...

vmg_gabi
28.05.2009, 21:31:52
Cofetaria Crizantema era foarte la moda odata si nu prea avea concurenta. Dar acum de cand s-a deschis si Ania, si Dulce Acrisor si mai sunt cateva care imi scapa,chiar nu mai stiu nimic de ei. Doar ca am fost acum vreo 2 ani la una din cofetarii si cam batea vantul pe acolo...nici prajituri,nici clienti...

Mersi de informatie..e bun de stiut....asta stiam si eu, ca pe vremuri era cunoscuta...dar acum in ultimul timp nu am mai auzit nimik de ea, nici pe acest forum...asa ca e bine de stiut....orice informatie e bine venita...ms

danutza05
29.05.2009, 09:19:40
Cam asa ajung prajiturile peste tot dar trebuie sa te gandesti si la caliate nu doar la pret. Sincer inca nu am gustat prajiturile de la Ania dar am intels ca sunt foarte bune. La fel si la Dulce Acrisor. Acolo parca e 35ron\kg, dar inca nu m-am interesat

normal ca m-am gandit la calitate daca imi fac tortul acolo
si prajiturile indiferent cat ar costa tot la Ania le fac ca sunt foarte deosebite.....nu am mancat in bacau prajituri ca aici
de pret am intrebat doar asa de curiozitate
si la Barati sunt foarte bune si torturile si prajiturile.....dar e ceva clasic cam ce gasesti peste tot.....

mimonel
29.05.2009, 10:00:51
normal ca m-am gandit la calitate daca imi fac tortul acolo
si prajiturile indiferent cat ar costa tot la Ania le fac ca sunt foarte deosebite.....nu am mancat in bacau prajituri ca aici
de pret am intrebat doar asa de curiozitate
si la Barati sunt foarte bune si torturile si prajiturile.....dar e ceva clasic cam ce gasesti peste tot.....

Nu stiu daca e chiar asa, eu am testat mai multe tortulete, de la diferite cofetarii, recomandate aici, pana sa ma decid ... Gustul prajiturilor din oras sunt mult artificiale ...de exemplu martipanul nu avea gust de martipan la cofetaria din oras, la Barati avea. Eu zic sa mergeti sa incercati inainte sa comandati.o:-)

danutza05
29.05.2009, 10:05:48
pai exact asta zic si eu.....si de aceea am decis sa-l fac la Ania.....am mancat si mi-a placut......eu fac tortul invelit in ciocolata alba....mi-a facut prajitura exact cu compozitia tortului si vreau sa zic ca e altceva decat ce gasesti la alte cofetarii.....totul e facut natural....nu folosesc nimic artificial
dar fiecare face unde vrea......gusturile nu se discuta

si la Barati sunt foarte bune

CONT-INCHIS-23057
29.05.2009, 10:14:43
Si mie imi statea pe limba chestia cu aditivii ..Eu stiu ca cele doua cofetarii din oras nu fol. produse naturale.:)>- ..dar important e sa arate si bine tortul:).

danutza05
29.05.2009, 10:19:50
nu folosesc!!!

iti spun sigur ca folosesc ....totul e natural.....de exemplu stiu ca cei de la Ania exporta ciocolata din BELGIA.
de cei de la Barati nu pot sa spun 100% ca folosesc doar produse naturale....ca nu stiu...si nu imi dau cu parerea....dar si acolo sunt foarte bune;-)

CONT-INCHIS-23057
29.05.2009, 10:31:07
nu folosesc!!!

iti spun sigur ca folosesc ....totul e natural.....de exemplu stiu ca cei de la Ania exporta ciocolata din BELGIA.
de cei de la Barati nu pot sa spun 100% ca folosesc doar produse naturale....ca nu stiu...si nu imi dau cu parerea....dar si acolo sunt foarte bune;-)

probabil ai vrut sa spui ca importa:). E cam greu de crezut ca ei exporta in belgia:).. Da, unii se omoara dupa ciocolata belgiana, eu nu. De obicei, blatul e aditivat.

danutza05
29.05.2009, 10:32:55
scuze

si merci ca m-ai corectat....da importa

danutza05
29.05.2009, 10:36:35
si nu cred ca la cofetarii blaturile sunt cu aditivi......pai de ce ar mai avea laborator?
in fine.....si eu fac torturi acasa....si nu folosesc aditivi...totul e facut in casa
ti-am spus fiecare cu parerea lui si cu gusturile lui
si fiecare isi face tortul la ce cofetarie vrea
eu nu oblig pe nimeni sa faca la Ania...nu am nici un interes

CONT-INCHIS-23057
29.05.2009, 10:51:59
Aditivi blat:
Avantaje:
- Asigură obținerea unor produse de calitate;

- Consum redus de ouă și zahăr față de rețetele tradiționale;

- Structura obținută este asemănătoare produselor tradiționale, ușor de însiropat;

- Menține prospețimea produsului o perioadă îndelungată;

- Se obține un blat de tort cu un volum cu aproximativ 20% mai mare față de rețeta clasică

CONCLUZIILE SPECIALISTULUI
Specialistul ne spune că produsul analizat nu este recomandat copiilor, femeilor însărcinate și care alăptează, supraponderalilor și obezilor, persoanelor cu maladii cardiovasculare, renale, hepatice, celor cu afecțiuni ale tractusului digestiv, celor cu osteoporoză, celor cu alergii, astm. Diabeticii vor cere sfatul medicului curant și vor ține cont de sfatul acestuia. Produsul este interzis suferinzilor de celiachie. Persoanele cu alergie la ou, nuci, alune sau lapte vor testa reacția organismului la produs.

CONT-INCHIS-23057
29.05.2009, 10:56:15
Prin martie mi-am luat un tort de la o cofetarie micuta, laudata de prietenii mei cum ca ar folosi numai produse naturale etc..insa nu mi-a placut, era prea dulce si a folosit la insiropare nu stiu ce sirop de fructe desi eu i-am cerut sa fie din ciocolata cu crema din diplomat:(.

danutza05
29.05.2009, 11:02:32
ok
ce mai conteaza....nu are sens sa tin eu sus si tare ca sunt naturale
chiar am sa intreb ce folosesc ca ma cunosc cu cei de acolo

CONT-INCHIS-23057
29.05.2009, 11:07:21
ok

Era de inteles ca te cunosti cu cei de acolo, la cat de mult ai folosit numele lor:) A fost prea intentionat ;).

CONT-INCHIS-23057
29.05.2009, 11:11:45
ok

Ca idee ii poti intreba de produsul Premix, daca stiu ce e:). Ai sa te convingi singura ca am dreptate.:) Mie nu trebuie sa-mi spui, stiu deja raspunsul;).

danutza05
29.05.2009, 11:16:14
ok

tu unde iti faci tortul si prajiturile de nunta?

important este sa fie bune la gust.....aici s-a intrebat unde s-ar face torturi bune.....deci eu raman la concluzia ca la Ania si la barati
acum fetele pot sa aleaga la care isi vor face......:|

CONT-INCHIS-23057
29.05.2009, 11:19:23
ok

tu unde iti faci tortul si prajiturile de nunta?

important este sa fie bune la gust.....aici s-a intrebat unde s-ar face torturi bune.....deci eu raman la concluzia ca la Ania si la barati
acum fetele pot sa aleaga la care isi vor face......:|

Da, important e sa ne placa. La cati aditivi inghitim zilnic cred ca ne-am obisnuit cu gustul lor:))
La barati ma gandeam..Inca n-am fost la ei..Sper sa nu fie prea tarziu.

MeMioara
29.05.2009, 17:05:47
Da, important e sa ne placa. La cati aditivi inghitim zilnic cred ca ne-am obisnuit cu gustul lor:))
La barati ma gandeam..Inca n-am fost la ei..Sper sa nu fie prea tarziu.

E cam greu de crezut ca nu se folosesc aditivi la cofetarii :) De ce sa fie tarziu sa il faci la Barati? Nu ai in septembrie nunta? Nu ma speria, ca si eu tot acolo vreau sa-l fac si m-am gandit ca pana in septembrie mai sunt cateva luni

MeMioara
29.05.2009, 17:08:36
E o aberatie =))
Daca am citi toate etichetele la produsele pe care le mancam, ar trebui sa traim cu apa, dar nici aceea nu e buna, din cauza produsilor folositi pentru filtare.
Cred ca faci o confuzie. Daca un laborator foloseste produse naturale, asta nu exclude posibilitatea adaugarii si unui aditiv pentru prospetime, pentru gust, pentru aroma, pentru culoare.
Un exemplu: Pentru a prepara frisca se foloseste produsul natural smantana, dar in acelasi timp se poate pune si un aditiv pentru ca ea sa fie mai groasa. In concluzie, acea frisca e produs natural sau artificial in comparatie cu cea de la tub pe o gasesti in unele cofetarii are nu foloseste produse naturale?

Pana la urma ce mai e natural? Sa ne gandim numai ce suplimente chimicale mai mananca vacuta care da laptele din care se face smantana pe care o folosim la frisca=))

dienuca21
31.05.2009, 21:15:01
Din pacate in Bacau este o singura cofetarie unde se folosesc in proportie de 80-90% produse naturale. Folosesc aditivi doar pentru frisca pt ca facuta doar din smantana nu are cum sa fie asa groasa, si in cazul prajiturilor cu diferite culori unde nu au de unde sa scoata culorile alea ( verde, portocaliu, rosu etc). Vorbesc despre Dulce Acrisor care dupa parerea mea, si nu numai, este cea mai buna cofetarie din oras. :)>-

pegasus87
01.06.2009, 09:41:14
si eu tot la barati... dar dute ca trebuie sa faci programare...k nu fac mai mult de 15 nunti p seara
si ti-l aduce cand vrei tu la restaurant. parerea mea e ca la barati sunt cele mai bune

CONT-INCHIS-23057
01.06.2009, 15:13:31
si eu tot la barati... dar dute ca trebuie sa faci programare...k nu fac mai mult de 15 nunti p seara
si ti-l aduce cand vrei tu la restaurant. parerea mea e ca la barati sunt cele mai bune

Merci mult pt info. Chiar azi am sunat la ei si m-am programat.

MeMioara
08.06.2009, 21:11:46
Am fost de Ziua Copilului la Ania si am luat 3 prajituri de acolo... Doamne, ce bune au fost!!! Scumpe, dar au meritat fiecare banut! Mai ales una cu un fel de diplomat sau cu crema de portocale... Cred ca asa vreau sa fie tortul meu. Am mancat si tort de la Barati sambata la o nunta, dar sincer ma asteptam sa fie mai spectaculos. Bine, eu ma asteptam sa fie si cu martipan, dar nu poti sa le ai pe toate=)) Deci inca nu sunt hotarata, Barati sau Ania...

bluzme
10.06.2009, 21:48:31
Buna,
si noi am fost weekend-ul trecut in Bacau sa mai rezolv una alta, am mers la cofetaria Ania si la Dulce Acrisor (cea din oras), din pacate am dat peste partea acrisoara si am plecat cam dezamagiti :)). Pana la urma am ramas la Ania, am mancat din toate prajiturile care le aveau :)), desi e una 5 lei la 2 prajituri dadeau una gratuit. Nu pot spune ca erau toate delicioase, dar am gasit una care sa ne placa f mult si noua. Aaaa si ne-am ales un tort de 1-1,5 kg pe care sa-l taiem noi cand il aduce si restul mici tortulete. Adica vom da comanda de tortulete cate persoane credem ca vor veni la nunta, asa toata lumea are aceeasi cantitate de tort, iar cei care pleaca inainte vor primi tortuletul intr-o caserola. Mi-a placut f mult ideea. Mai ramane sa ne hotaram cum sa le decoram.

Sper ca am ales bine. :D

Mult spor si bafta la organizare si nunti superbe celor care sunt in viitorul apropiat. :)

CONT-INCHIS-23057
11.06.2009, 20:11:42
Buna,
si noi am fost weekend-ul trecut in Bacau sa mai rezolv una alta, am mers la cofetaria Ania si la Dulce Acrisor (cea din oras), din pacate am dat peste partea acrisoara si am plecat cam dezamagiti :)). Pana la urma am ramas la Ania, am mancat din toate prajiturile care le aveau :)), desi e una 5 lei la 2 prajituri dadeau una gratuit. Nu pot spune ca erau toate delicioase, dar am gasit una care sa ne placa f mult si noua. Aaaa si ne-am ales un tort de 1-1,5 kg pe care sa-l taiem noi cand il aduce si restul mici tortulete. Adica vom da comanda de tortulete cate persoane credem ca vor veni la nunta, asa toata lumea are aceeasi cantitate de tort, iar cei care pleaca inainte vor primi tortuletul intr-o caserola. Mi-a placut f mult ideea. Mai ramane sa ne hotaram cum sa le decoram.

Mult spor si bafta la organizare si nunti superbe celor care sunt in viitorul apropiat. :)

e interesanta ideea cu torturile si caserolele. Dar ce gramaj vor avea tortuletele?

bluzme
12.06.2009, 10:40:25
Cat au si prajiturile de la cofetarie, cred ca 150 gr.

AlexF
17.06.2009, 10:30:59
In principiu ideea e buna , toata lumea apuca sa manance tort si nu mai sponsorizezi chelnerii cu familiile lor.Insa problema e ca dispare principiul de tort , daca vii cu el taiat inainte , pe ce mai pui lumanarile<:-P ?

CONT-INCHIS-23057
17.06.2009, 10:55:32
Cat au si prajiturile de la cofetarie, cred ca 150 gr.

Si tu ai da o caserola de 150gr la o familie?..Ca de obicei se ia in calcul 100gr/pers.

CONT-INCHIS-23057
17.06.2009, 10:56:13
In principiu ideea e buna , toata lumea apuca sa manance tort si nu mai sponsorizezi chelnerii cu familiile lor.Insa problema e ca dispare principiul de tort , daca vii cu el taiat inainte , pe ce mai pui lumanarile<:-P ?

daca-s minitortuletele alea asezate toate in forma unui tort mare, e ok.

diananico
19.06.2009, 11:03:10
tortul meu facut la ania :)

http://i513.photobucket.com/albums/t333/dianadesign2008/Nunta%20noastra/IMG_5019.jpg

CONT-INCHIS-23057
19.06.2009, 11:06:23
oauuu ce frumos e!! E superb, imi plac florile folosite.

ancutza2007
19.06.2009, 11:17:35
[QUOTE=diananico;2070160]tortul meu facut la ania :)

http://i513.photobucket.com/albums/t333/dianadesign2008/Nunta%20noastra/IMG_5019.jpg[/QUOTE
Foarte frumos! Chiar mai mult de atat, superb! Felicitari si casa de piatra!!!!

diananico
19.06.2009, 11:19:54
multumesc. a fost si f gustos :)

danutza05
19.06.2009, 13:31:43
salut
foarte frumos tortul.....oaaaaaaaaa
am vazut ca ai avut nunta la rest.Arkadia
te rog sa imi spui si mie cum a fost.......acolo o am si eu
multumesc mult....

hriso85
20.06.2009, 17:07:34
Buna,

si mie imi surade idea cu mini tortulete. Am vazut cateva chiar deoseb ite si e ceva altfel, nu e banal, dai un ban in plus dar cred ca merita.
PUP

MeMioara
21.06.2009, 19:16:20
tortul meu facut la ania :)

http://i513.photobucket.com/albums/t333/dianadesign2008/Nunta%20noastra/IMG_5019.jpg

Ce umplutura ai folosit pt tort?

diananico
21.06.2009, 20:25:54
Ce umplutura ai folosit pt tort?
^ tortul a fost cu blat de cacao si crema de vanilie

bluzme
23.06.2009, 14:54:03
Buna iar, am lipsit ceva :(.

Foarte frumos tortul dinanico. Felicitari!

La ideea cu torutuletele, din cate am vazut in poze se aseaza pe suport ca si tortul, deci se pot orna si ele (individual si ca grup). Alinutza am gresit eu cantitatea, daca se ia cate 100 de gr /pers inseamna ca si alea tot atata au, dar daca erau si 150gr tot la persoana erau date si in nici un caz la familie, iar caserolele le luam ca sa nu le dam bucata ce li se cuvine, la cei care pleaca, in mana.
Am atasat o poza gasite pe net cam cum ar veni prezentarea lor in mare, noi vom avea alte culori, alt tip de suport...poate si alta forma la care inca meditez :)).

CONT-INCHIS-23057
23.06.2009, 16:14:43

La ideea cu torutuletele, din cate am vazut in poze se aseaza pe suport ca si tortul, deci se pot orna si ele (individual si ca grup). Alinutza am gresit eu cantitatea, daca se ia cate 100 de gr /pers inseamna ca si alea tot atata au, dar daca erau si 150gr tot la persoana erau date si in nici un caz la familie, iar caserolele le luam ca sa nu le dam bucata ce li se cuvine, la cei care pleaca, in mana.
Am atasat o poza gasite pe net cam cum ar veni prezentarea lor in mare, noi vom avea alte culori, alt tip de suport...poate si alta forma la care inca meditez :)).

tortuletz de 100gr, m-as mira...Cred ca e mult prea mic. De asta te-am intrebat ce gramaj..Ce-i de la cofetarie ce ti-au spus?

bluzme
23.06.2009, 17:28:12
Cand se taie din tortul mare revine mai mult de 100 sau 150 gr per portie la fiecare persoana, de zici ca e prea mic?

CONT-INCHIS-23057
23.06.2009, 18:51:03
Cand se taie din tortul mare revine mai mult de 100 sau 150 gr per portie la fiecare persoana, de zici ca e prea mic?

eu ma gandesc ca nu pot face astia tortulete de 100gr pt ca e mult prea putin. inteles ce vreau sa spun??

bluzme
23.06.2009, 19:09:11
aaa :)) pai pot cum sa nu poata? prajiturile cum le fac? ca practic asta sunt. plus ca nu eu le-am cerut asta special, au mai facut. :)) nu intelegeam exact care e problema.

CONT-INCHIS-23057
23.06.2009, 19:14:03
stiu ca se ia in calcul 100 gr/pers...nu e problema:). Ma gandesc cum ar arata mai multe torturi de 100gr..

CONT-INCHIS-23057
25.06.2009, 12:19:30
Ieri am aflat ca s-a deschis o cofetarie noua vis -a-vis de ITM. Am incercat prajiturile si sunt foarte bune. Au si retete proprii, una cu pere, care este super racoroasa pe vreme calda. Cofetaria se numeste Maria.

E de mult timp deschisa:) Iubi al meu se "trateaza" frecvent acolo. Are prajituri f. bune, nu stiu cum s-ar preta la tort iar pt mine e prea tarziu sa fac experiente noi, poate miresicile din 2010..:)

MeMioara
13.07.2009, 13:54:25
Am mancat un tort foarte bun la unta de weekendul asta: diplomat cu ciocolata de la Barati. Cel mai mult mi-a placut cum era ornat cu martipan. Foarte frumos si gustos:)

CONT-INCHIS-23057
13.07.2009, 13:59:40
Am mancat un tort foarte bun la unta de weekendul asta: diplomat cu ciocolata de la Barati. Cel mai mult mi-a placut cum era ornat cu martipan. Foarte frumos si gustos:)

mda, e excelent ala. In schimb am mancat sambata la o nunta, un tort din ciocolata tot de la barati. Ma asteptam sa fie grozav..dar am ramas dezamagita, avea prea multa esenta de rom si nu mi-a placut:(( Prezentarea era foarte frumoasa, mai putin artificiile, nu stiu de unde le-a avut dar au scos un fum de i-a scos pe toti afara din sala =)) ..Nu stiu cum s-au chinuit mirii sa taie tortul, eu una am iesit afara, ma ustura gatul.

MeMioara
13.07.2009, 19:42:59
Are cineva poze cu un tort facut la Ania? Sunt curioasa daca ati fost multumite de serviciile lor, ca acum stiu cum e cofetaria de la Barati:)

bluzme
13.07.2009, 20:09:19
Dinanico a avut. Vezi ca a pus poze cu tortul ei.

diananico
13.07.2009, 21:33:56
Are cineva poze cu un tort facut la Ania? Sunt curioasa daca ati fost multumite de serviciile lor, ca acum stiu cum e cofetaria de la Barati:)
poti sa vezi tortul meu facut la ania aici http://picasaweb.google.com/dianamunteanu2009/Petrecerea#5348350500226469026
eu am fost multumita

roxana_2009
30.07.2009, 10:47:43
cine-mi trimite pm cu adresa si nr de tel de la cofetaria Barati?please..please..[-o<

roxana_2009
30.07.2009, 12:47:33
merci mult ptr. pm lui gagiu eu..poti sa-mi dai si adresa, te rog? nu cunosc bine bacaul si nu prea as avea timp de cutreierat..merci mult

roxana_2009
30.07.2009, 15:41:00
Str. Între-Vii, comuna Barati, Bacau. E pe drumul catre Margineni. Cel mai bine suna si o sa te ghideze ei unde isi au laboratorul.

merci mult de tot

Crescent
06.08.2009, 18:25:39
Eu l-am facut la Ania si a fost excelent din spusele invitatilor. Lumea s-a luptat si pe prajituri de altfel, facute tot la ei. Tipa de acolo a fost o super draguta cum rar am intalnit intre toate firmele cu care am colaborat.

iulyafun
26.08.2009, 16:34:58
Nu prea am citit toate postarile, dar va pot recomanda o cofetarie buna pe Sturza. Daca vreti va pun poze cu tortul meu.

CONT-INCHIS-23057
26.08.2009, 16:37:06
Nu prea am citit toate postarile, dar va pot recomanda o cofetarie buna pe Sturza. Daca vreti va pun poze cu tortul meu.

pe sturza e cof. Maria, nu? Chiar vreau poze.

iulyafun
26.08.2009, 17:25:09
pe sturza e cof. Maria, nu? Chiar vreau poze.

Asa cum am spus, o sa atasez si poza. De mentionat ar fi ca fluturasii si trandafirii i-am dus eu.

duracita
28.08.2009, 15:01:24
Cat e kg de tort la cofetaria maria??pupici??

iulyafun
31.08.2009, 09:38:19
Tortul cu martipan este 54 lei/kg. Cel cu frisca e mai ieftin.
Tipul de la cofetarie mi s-a parut foarte deschis (openminded). Cand am fost la alte cofetarii din Bacau si le-am spus ce vreau s-au cam speriat si l-au luat pe "nu" in brate. El a fost foarte cooperant si chiar a adus idei.
Am fost foarte multumita, de aceea va si recomand aceasta cofetarie.

CONT-INCHIS-23057
31.08.2009, 10:32:11
Tortul cu martipan este 54 lei/kg. Cel cu frisca e mai ieftin.
Tipul de la cofetarie mi s-a parut foarte deschis (openminded). Cand am fost la alte cofetarii din Bacau si le-am spus ce vreau s-au cam speriat si l-au luat pe "nu" in brate. El a fost foarte cooperant si chiar a adus idei.
Am fost foarte multumita, de aceea va si recomand aceasta cofetarie.

54 sau 45?? Ce ii pune la 54 lei?? Nici in buc. nu e pretul asta.:-w

duracita
31.08.2009, 13:43:59
De ce cofetarie vb ?? ca o recomanzi de Maria?>:D<

CONT-INCHIS-23057
31.08.2009, 14:33:35
De ce cofetarie vb ?? ca o recomanzi de Maria?>:D<

de maria e vb.

iulyafun
31.08.2009, 16:36:47
54 sau 45?? Ce ii pune la 54 lei?? Nici in buc. nu e pretul asta.:-w
Mda...stiu ca e mai multisor, dar a fost singura cofetarie care s-a pliat pe ceea ce am vrut eu. Plus de asta am inteles ca nu folosesc conservanti si alte bla bla-uri. Cat de adevarat e, nu stiu. Asta stiu asta va spun si eu.
Spor la pregatiri! Va pup

sand31
31.08.2009, 21:52:30
Tot in Bacau am rezolvat si eu.
Pretul 40RON/kg (tort cu martipan) iar prajiturile la 30 RON/kg.
Pentru detalii pm.

CONT-INCHIS-23057
01.09.2009, 09:19:08
rezolvat si eu. Tort mozaic, invelit in martipan de la dulce acrisor. Prajituri 30leikg si tort 45lei.

duracita
01.09.2009, 09:28:18
Buna miresici am si eu o intrebare la cofetaria crizantema din bacau nu si-a facut nimeni tortul ??pupici>:D< >:D< >:D<

dienuca21
12.09.2009, 12:06:48
A avut careva la nunta tort facut la Barati pe margini cu martipan si deasupra cu fulgi de ciocolata alba?

danutza05
24.09.2009, 08:21:39
neata miresici

va recomand cofetaria ANIA.... tortul a fost superrrrr bun si prajiturile la fel

toata lumea a laudat tortul, a iesit mult mai bine decat m-am asteptat

Nik0IIe
03.11.2009, 17:00:42
Poti sa ne atasezi o poza cu tortul?
Merci!!

chisa
03.11.2009, 18:44:49
Tortul nostru din crema de trufe, de la Corso

ice21
03.11.2009, 22:03:20
recomand si eu cofetaria Ania

claudia_kiss
10.11.2009, 14:33:20
buna.fac nunta la anul.as avea si eu o intrebare.va rog sa imi spuneti care cofetarii aduc tortul la restaurant chiar in ziua nuntii cu transportul lor.fac nunta in buhusi

CONT-INCHIS-23057
11.11.2009, 17:10:58
buna.fac nunta la anul.as avea si eu o intrebare.va rog sa imi spuneti care cofetarii aduc tortul la restaurant chiar in ziua nuntii cu transportul lor.fac nunta in buhusi

toate cofer aduc tortul la destinatie. Daca ti-l iei din bc nu stiu daca e sau nu cost suplimentar pt destinatie. Asta trebuie sa vb/negociezi cu ei.

dearbuc
04.01.2010, 17:03:30
Tortul nostru din crema de trufe, de la Corso

buna
vad in poza langa tort niste pahare....spune-mi te rog ce au fost? imi imaginez ca sunt de alea din care iese abur.......dar niciodata nu am stiut sa le descriu si as vrea si eu:)

mersi

loridana
15.01.2010, 12:15:58
buna
vad in poza langa tort niste pahare....spune-mi te rog ce au fost? imi imaginez ca sunt de alea din care iese abur.......dar niciodata nu am stiut sa le descriu si as vrea si eu:)

mersi
Alea sunr cesti cuspirt inauntru la care le dai foc. Eu una asa stiam ca se mai face si asa mi s-a parut si in poza.
Noi o sa avem tortul de la Dulce Acrisor , desi stiu ca e cea mai scumpa dar am mancat la o nunta din ciocolata si este extra de bun. Inca nu ne-am decis din ce il facem dar cred ca o sa fie juma ciocolata si juma diplomat, ornat cu frisca si flori de sezon
Pupici

CONT_INCHIS_32457
15.01.2010, 14:05:32
A avut careva la nunta tort facut la Barati pe margini cu martipan si deasupra cu fulgi de ciocolata alba?

buna dienuca>:D< >:D< >:D< >:D< .eu am avut tortul facut la barati,inainte de nunta cam cu 5 luni am luat un tort micut de proba din martipan caci asa doream sa avem la nunta.
arata f bn,insa pb e ca a lor meu nu le-a placut martipanul,si nici noua de altfel.si ne-am decis sa facem din frisca,a iesit f bun.cei de la barati st ffffff seriosi si fac si prajituri pt nunta,f bune.plus ca iti asigura si transportul gratuit.
iti doresc sa ai o nunta de vis>:D< >:D< >:D< >:D<

irongirl
01.02.2010, 23:06:20

Ce draguta e rochita tipei din poza!!!!!!!!!!Cam asa ceva as vrea si eu:-< Ma poate ajuta cineva cu detalii?:*

myss
11.02.2010, 10:59:59
cofetaria Dulce Acrisor........... face niste torturi super bune

loridana
11.02.2010, 11:23:43
cofetaria Dulce Acrisor........... face niste torturi super bune
Daaa, de acolo o sa comandam noi tortuletul ...de ciocolata, cred :)>-

irongirl
13.02.2010, 20:36:43
Salut fetelor! Eu am nunta in Adjud pe 4 sept si as vrea sa comand din Bacau tortul.Ce cofetarie imi recomandati ? Eu stiu doar cofetaria GIO de langa piata,au prajituri bune (desi cam scumpe cele la kg) si e mereu aglomerat.Stiti ceva de cofetaria asta? Va multumesc!

loridana
15.02.2010, 09:33:00
Salut fetelor! Eu am nunta in Adjud pe 4 sept si as vrea sa comand din Bacau tortul.Ce cofetarie imi recomandati ? Eu stiu doar cofetaria GIO de langa piata,au prajituri bune (desi cam scumpe cele la kg) si e mereu aglomerat.Stiti ceva de cofetaria asta? Va multumesc!
O cifetarie extra si cu torturi delicioase este Simina. De acolo mi-as fi facut comanda , dar restaurantul are 3 cofetarii cu care lucreaza , asa ca am preferat sa aleg calitatea cea mai buna desi o sa ma usture la buzunar.
Pupici

myss
11.03.2010, 11:19:49
scuze dar unde se afla cofetaria ANIA .......:-?

danutza05
11.03.2010, 11:34:10
foarte bune produsele de la ANIA
si prajiturile si torturile
eu tot de la ei am avut
foarte apreciat a fost de catre invitati
noi l-am ales ca si model dar si cum sa fie ca umplutura

ice21
13.03.2010, 09:11:31
Si noi am facut la Ania iar tortul a fost din martipan cu crema de kiwi si portocale. . . toata lumea l-a apreciat.

geocry
31.03.2010, 18:50:59
O noua cofetarie in peisajul bacauan... Cofetaria "Maria" - Hotel Bistrita...

irongirl
09.04.2010, 19:41:50
Salut,

Am fost si eu de curand la Barati si am luat de Paste prajituri si un tort cu fructe,ciocolata si frisca.Prajiturile au fost foarte bune ,cam dulci pentru gustul meu ,la fel ca si tortul.Cei de la cofetaria de acolo (Dulcineea) folosesc numai ingrediente natuarale si asta se simte la gust. Preturile sunt foarte bune in comparatie cu Ania de exemplu unde e 42 lei/kg de tort iar cel cu martipan este 52lei/kg. La Barati e 30 lei/kg si 42 lei/kg cel cu martipan. As vrea sa mai incerc si la cofetaria Dulce Acrisor si sa fac o comparatie,dar in principiu eu sunt foarte multumita de Dulcineea.

mihaela102
11.04.2010, 09:09:03
Salut,

Am fost si eu de curand la Barati si am luat de Paste prajituri si un tort cu fructe,ciocolata si frisca.Prajiturile au fost foarte bune ,cam dulci pentru gustul meu ,la fel ca si tortul.Cei de la cofetaria de acolo (Dulcineea) folosesc numai ingrediente natuarale si asta se simte la gust. Preturile sunt foarte bune in comparatie cu Ania de exemplu unde e 42 lei/kg de tort iar cel cu martipan este 52lei/kg. La Barati e 30 lei/kg si 42 lei/kg cel cu martipan. As vrea sa mai incerc si la cofetaria Dulce Acrisor si sa fac o comparatie,dar in principiu eu sunt foarte multumita de Dulcineea.
multumim mult pt informatii :*...zilele viitoare dam si noi comanda de un tortulet sa vedem cum e, desi am mancat cu alte ocazii de acolo si stim sigur ca e cel mai bun (dupa gustul nostru) :)...chiar eram curioasa cat e kg si aici m-ai lamurit tu la fix;-)

ice21
17.04.2010, 13:25:07
Salut,

Si Dulce -Acrisor e sumpa. eu oricum raman la ideea ca la Ania au pajituri fffffffffff bune. Am fost si eu la Barati dar nu le fac asa stilizate, si pe langa gust este important si cum arata tortul. Fiecare cu optiunea lui. Sa ai o nunta superba.

irongirl
19.04.2010, 21:33:13
Multumesc pentru urare!:*
Intr-adevar si la Dulce Acrisor sunt scumpe prajiturile.Am cumparat 3 feluri de prajituri ca sa imi fac o idee si nu mi s-a parut ceva deosebit.Doamna de acolo mi-a zis ca daca vreau tort cu frisca nu are cum sa imi faca frisca 100% naturala pentru ca nu o sa se aseze bine pe tort.Ca pret,putin mai scump ca la Ania din cate imi aduc aminte :45 ron/kg si 55 ron/kg, depinde de compozitie.
Cred ca alegem cofetaria Dulcineea (Barati) pentru ca raportul calitate/pret e super ok fata de restul cofetariilor.Sper sa arate si ok:)

bolfilica
22.04.2010, 21:36:26
Eu am vazut la Lady Vi torturi frumoase pt nunta.Kg e 40 lei pt. martipan iar prajituri 29 lei kg.Acolo se poate face si turta si piscoturile.
Ce ziceti?E o alegere buna?:-SS

mihaela102
23.04.2010, 07:36:44
Eu am vazut la Lady Vi torturi frumoase pt nunta.Kg e 40 lei pt. martipan iar prajituri 29 lei kg.Acolo se poate face si turta si piscoturile.
Ce ziceti?E o alegere buna?:-SS
du-te si fa proba la toate cofetariile pe care le doresti :)....la sfarsit alegi torul care te-a cucerit:)...nu ne intreba pe noi daca alegerea e buna sau nu pt ca fiecare si-a facut/isi face tortul in alta parte; avem cateva cofetarii bue si de incredere in bacau asa ca ai de unde alege...spor:)>-

loridana
23.04.2010, 08:55:45
Eu nu as opta pt Lady Vi , desi mananc de la ei, dar nu folosesc produse naturale. Daca vrei o cofetarie ieftina si buna este Simina. Mai sunt multe altele care folosesc produse naturale si foarte bune : Barati, Dulce Acrisor...deci ai de unde alege. Se merita sa fie un tort natural.
Pupici si spor la cautat si degustat :D

CONT-INCHIS-23057
23.04.2010, 11:00:46
O noua cofetarie in peisajul bacauan... Cofetaria "Maria" - Hotel Bistrita...

Sunt de foarte mult timp in bacau=P~. prajiturile le cumpar numai de la ei. Au cofetarie si peste drum de casa de pensii. Insa nu am incercat deloc torturile de la ei:D..iar la nunta am preferat sa nu fac probe si mi-am comandat totul de la DA care-i stiam de mult timp ca fiind cu vechime in torturile pt nunti.

CONT-INCHIS-23057
23.04.2010, 11:08:04
Eu nu as opta pt Lady Vi , desi mananc de la ei, dar nu folosesc produse naturale. Daca vrei o cofetarie ieftina si buna este Simina. Mai sunt multe altele care folosesc produse naturale si foarte bune : Barati, Dulce Acrisor...deci ai de unde alege. Se merita sa fie un tort natural.
Pupici si spor la cautat si degustat :D

Inainte de nunta am vrut sa fac tortul la Simina..Luat o proba la ziua sotului meu si jumatate l-am aruncat pt ca nu a fost asa cum mi-am dorit la gust. Le-am zis sa faca diplomat cu ciocolata si a iesit...si o chestie de crema cu fructe printre straturi..pe care eu n-am cerut-o si mie nu-mi plac torturile cu crema de fructe..Atunci am taiat-o de pe lista ca potential colaborator pt nunta. Desi auzisem de la prieteni ca folosesc produse naturale...pt mine nu a fost suficient:D.

bolfilica
23.04.2010, 11:46:47
Cred ca pana la urma fac tortul la Barati sau DA iar prajiturile le voi lua de la Ladyvi.
Multumesc pt ajutor!>:D<

mihaela102
23.04.2010, 12:02:11
Cred ca pana la urma fac tortul la Barati sau DA iar prajiturile le voi lua de la Ladyvi.
Multumesc pt ajutor!>:D<
pai de ce nu iei totul dintr-un singur loc? nu crezi ca e mai greu sa rezolvi aceeasi pb in doua locuri? trebuie sa porti grija a doua firme sa-si faca treaba ca lumea, pe cand ai putea sa porti o singura grija; in alta ordine de idei, vezi poate localul tau are vreo colaborare cu ei prin care sa le poti cumpara mai ieftin....gandeste in ansamblu, incearca sa-ti imaginezi cum vor fi ultimele zile (cam 2 saptamani) ca si activitate si de aici incearca sa faci lucrurile cat mai grupate;
de exemplu:
firma de deco sa se ocupe si de marturii/concarde, plicurile de bani si aranjamentele florale si poate chiar si de invitatii...astfel vei obtine discount si in alta ordine de idei pt ca ei se duc acolo de dimineata si rezolva tot, nu mai tb sa vina din urma florareasa, tu cu cardurile si altcineva cu marturiile;
bauturile (suc, apa, vin) sa le cumperi de la acelasi depozit pt a beneficia de un eventual discount si pt a putea returna dupa nunta ce ramane;
prajiturile si tortul luate de la acelasi laborator pt ca vor avea aceeasi mana de lucru;

etc, etc...daca imi mai amintesc ceva, iti spun :)

CONT-INCHIS-23057
23.04.2010, 14:04:39
pai de ce nu iei totul dintr-un singur loc? nu crezi ca e mai greu sa rezolvi aceeasi pb in doua locuri? trebuie sa porti grija a doua firme sa-si faca treaba ca lumea, pe cand ai putea sa porti o singura grija; in alta ordine de idei, vezi poate localul tau are vreo colaborare cu ei prin care sa le poti cumpara mai ieftin....gandeste in ansamblu, incearca sa-ti imaginezi cum vor fi ultimele zile (cam 2 saptamani) ca si activitate si de aici incearca sa faci lucrurile cat mai grupate;
de exemplu:
firma de deco sa se ocupe si de marturii/concarde, plicurile de bani si aranjamentele florale si poate chiar si de invitatii...astfel vei obtine discount si in alta ordine de idei pt ca ei se duc acolo de dimineata si rezolva tot, nu mai tb sa vina din urma florareasa, tu cu cardurile si altcineva cu marturiile;
bauturile (suc, apa, vin) sa le cumperi de la acelasi depozit pt a beneficia de un eventual discount si pt a putea returna dupa nunta ce ramane;
prajiturile si tortul luate de la acelasi laborator pt ca vor avea aceeasi mana de lucru;

etc, etc...daca imi mai amintesc ceva, iti spun :)

Subscriu...Ai mare dreptate. Sa vezi ce dureri de cap vei avea cu o sapt inainte:)..Bine c-am scapat#:-S

geocry
22.06.2010, 20:30:03
Dintre Ania, Lady Vi, Gio, si Dulcea Acrisor ce ma sfatuiti sa aleg pentru a comanda tortul miresei? Ma intereseaza strict calitatea, nu pretul. Exclus ornarea cu martipan.

mihaela102
22.06.2010, 22:09:12
Dintre Ania, Lady Vi, Gio, si Dulcea Acrisor ce ma sfatuiti sa aleg pentru a comanda tortul miresei? Ma intereseaza strict calitatea, nu pretul. Exclus ornarea cu martipan.
daca te intereseaza strict calitatea iti recomand Dulcineea de la Barati :-p...si s-ar putea sa iesi mai bine si la pret...dar daca tii musai la ce ai enumerat tu, atunci Ania :)