PDA

Versiunea completa : Majestic

zuzuzuzu
21.04.2008, 21:34:02
BUNA! FETELOR CE PARERE AVETI DE RESTAURANTUL MAJESTIC? A FACUT CINEVA NUNTA ACOLO? CUM ESTE SERVIREA? MANCAREA...... ETC? MA INTERESEAZA IN SPECIAL INFORMATI DESPRE SALA DE SUS, PTR CA ACOLO VA AVEA LOC NUNTA MEA:>:* noastra;)) va poop

zuzuzuzu
21.04.2008, 21:40:06
ma refer la restaurantul din sibiu.... am gresit cand m-am inscris nunta va avea loc in sibiu defapt.:)>-

laura81
15.06.2008, 13:55:56
Ok, informatii calde despre Majestic, ca toata lumea vrea sa stie dar inca nu cred ca a scris nimeni despre el, nu?
E vorma despre sala de jos, dar nu cred ca are nici o importanta, difera prea putin si oamenii-s aceiasi.

Mentionez ca sunt pareri personale formate ieri in urma unei "severe" atentii, stiam ca multa lume pe forum vrea sa stie ce si cum e.

Buline albe:
- arata extraordinar odata ce ai intrat
- mancarea e buna, servirea bunicica. Am auzit si pro si contra la servire, la aceeasi nunta. personal mi s-a parut ok, exceptand faptul ca numai la grand am mai vazut chelneri asa incruntati:-"
- nu exista ora la care sa fie oprita muzica/dati afara invitatii. s-a terminat dupa 1 si nimeni nu a comentat nimic.

Am o constatare pe care nu stiu unde s-o bag, la + sau la - :
- sunt f atenti la detalii (buchetele miresei si al nasei au fost puse in niste vaze inalte , cu cristale colorate inauntru... Dragut, de obicei la sali ti se da o cupa oarecare de vin pt buchete :P )
- pe de alta parte, legat de detalii .... Suportii lor de flori de pe mese au 4 brate pt lumanari si un aranjam floral la mijloc. Au fost puse lumanari numai pe cate 2 brate, iar la masa noastra au lipsit complet lumanarile. Sotul meu era de parere ca arata groaznic bratele cu tepuse si fara lumanari. presupun ca ideea era sa nu arda florile, dar, oricum, ar fi trebuit puse macar lumanarile ca s anu se vada atat de rau bratele goale.

Buline negre:
- de multlaudata limuzina va puteti lipsi cu incredere :D Adica stiu miri suparati ca n-au mai primit limuzina gratis. Nici o pierdere!! soferul s-a purtat f urat cu mirii de ieri. Nasa si-a aprins tigarea (intr-o limuzina care avea scrumiera de cristal pe masuta) si soferul s-a isterizat, a oprit alaiul, s-a dat jos, a aruncat tigarea si a vorbit urat cu mirii/nasii ... Cred ca o rugaminte sa stinga tigarea ar fi fost suficienta. La cererea lor de a ridica geamul intre sofer si partea din spate li s-a spus ca nu se poate ca acum trebuie sa iese fumul :-w . Evident ca restul plimbarii in limuzina s-a facut in tacere, intr-o atmosfera demna de o nunta:(.
- Atentie mare la sedinta foto/video cum o programati, pt ca veti afla in ultimul moment (adica dupa biserica) ca programul vostru e stabilit de cei de la sala, si anume "la fara 10 va faceti intrarea ca la fix intra cealalta nunta". Adica asta e o chestie pe care fiecare ar trebui s-o stie dinainte. Nu exista sala care sa-ti impuna ca la ora cutare sa fii acolo. daca vreau sa fac poze pana la 3, pana la 3 fac. Nu a fost cazul, sedinta foto a durat 5 minute pt ca programul a trebuit respectat, degeaba planurile mirilor de a avea si amintiri frumoase imortalizate:D .
- In goana de a ajunge la fara 10 la sala masina cameramanului a depasit la un mom dat limuzina (in tromba ca altfel n-o prindea) pt ca, evident, trebuia filmata din fata, trebuia prinsa intrarea in sala. Neee, la primul semafor limuzina a gasit cealalta banda mai libera si a depasit cameramanul pt ca, vezi tu, programul e program si sigur de fapt fotograful vroia numai sa-i arate ca poate conduce mai repede ca el pe drumurile bune romanesti :-w:-w . A ramas la latitudinea cameramanului daca sa se ia la concurs cu limuzina sau sa o lase naibii sa se duca, doar dupa inca o depasire poate o lua soferul ca pe un afront personal si iesea la bataie;)).
- In urma goanei pt intrare in sala, covorasul rosu scos din portbagaj pe care trebuia sa coboare mireasa a fost desfasurat de catre acelasi sofer asa, cam de un metru, restul sulului fiind impins sub masina. ceilalti 2 metri pana la intrare n-aumai fost desfasurati... Te mai uiti, nu observa nimeni:-$, doar se grabeau ...

Restul nuntii a decurs ok, dar e nasol sa strici inceputul pt niste amanunte pe care le poti spune mirilor dinainte. Adica daca stii ca la fara 10 ti se impune sa intri in sala iti programezi altfel ziua. Aviz celor care aveti nunta acolo: spuneti de la inceput: eu vreau sa intru la si jumate, vedeti cum programati cealalta nunta (intrarea e comuna la ambele sali, de-aia problemele astea). Nu exista sa ti se spuna in ziua aia ca tu trebe sa iesi mai devreme din biserica sau mai stiu eu de pe unde esti pt ca la fara 10 intri in sala orice-ar fi.[-X

laura81
15.06.2008, 14:16:10
A, inca 2 chestii:
- nu va faceti planuri de artificii, baloane de sapun sau alte efecte la dansul mirilor pt ca nu aveti voie, se poarta "natur" :D
- a fost o chestie ciudata la servire: la un mom dat am fost intrebata care dintre pahare le folosesc (aveam 4 pahare frumoase, cu picior, de toate dimensiunile dorite). Am spus ca folosesc paharul in care aveam apa minerala. Ca urmare, celelate au fost luate:O Nu m-am prins de ce, dar am fost atenta toata ziua, evident, sa termin apa din pahar cand am vrut sa trec pe suc, sa nu le amestec :-p. Asta nu s-a mai intamplat nimanui la masa mea, m-or fi vazut asa, mai mica, si s-or fi gandit ca oricum nu beau eu asa mult:)) Sau nu mai aveau pahare curate? :D

tot_tot_claire
17.06.2008, 23:15:21
subscriu, laura.
in plus: clima. rece in exces, mi-a inghetat capul, nu glumesc deloc !! am capatat o raceala zdravana.
vorbesc de sala de jos. invitatii din sala de sus se plangeau de caldura.:-"

nu stiu cine si pe ce topic intreba de dj-ul lor. eu stiu ca prietenii mei au avut dj care a folosit echipamentul lor si nici macar nu mergeau 2 boxe in acelasi timp, situatia a fost mai mult decat penibila pt bietul om, cablurile erau nefunctionale, se tot oprea muzica, dj-ul era suparat ca toata lumea il injura ca-i nepriceput etc. deci atentie la pomul laudat :(

laura81
18.06.2008, 09:45:53
subscriu, laura.
in plus: clima. rece in exces, mi-a inghetat capul, nu glumesc deloc !! am capatat o raceala zdravana.

nu stiu cine si pe ce topic intreba de dj-ul lor. eu stiu ca prietenii mei au avut dj care a folosit echipamentul lor si nici macar nu mergeau 2 boxe in acelasi timp, situatia a fost mai mult decat penibila pt bietul om, cablurile erau nefunctionale, se tot oprea muzica, dj-ul era suparat ca toata lumea il injura ca-i nepriceput etc. deci atentie la pomul laudat :(

Cand ai fost la nunta respectiva? Din cate am inteles acum vreo 3-4 saptamani le-a pus cineva la punct sculele. Nu stiu ce inseamna asta ca nu ma pricep deloc asa ca ...:-\

tot_tot_claire
18.06.2008, 10:03:38
nunta a fost in 1 iunie

zuzuzuzu
18.06.2008, 18:27:13
merci mult de tot >:D< chiar ati fost atente la detaliu.... si sper sa nu transpir prea tare in sala de sus:(( si covorul acela rosu sa il desfaca tot ca il ia mama d.....ui ( de data aceasta fac eu crize de isterie nu soferul) va multumesc pentru tot>:D<

laura81
18.06.2008, 20:11:45
merci mult de tot >:D< chiar ati fost atente la detaliu.... si sper sa nu transpir prea tare in sala de sus:(( si covorul acela rosu sa il desfaca tot ca il ia mama d.....ui ( de data aceasta fac eu crize de isterie nu soferul) va multumesc pentru tot>:D<
Hai ca m-am uitat la poze si l-au desfasurat vreo 2 metri, nu unul :P Sa nu zica cineva ca mint :|

tot_tot_claire
18.06.2008, 21:42:35
laura, limuzina era aia neagra nu? ca am inteles ca e singura..

laura81
19.06.2008, 16:01:24
laura, limuzina era aia neagra nu? ca am inteles ca e singura..
Era aia neagra dar o au si pe aia alba, am vazut-o in parcarea lor. si are reclama cu majestic pe ea, numerele ambelor sunt Majet .. asa ca .. sunt ale lor.

AlexandraAdina
02.09.2008, 11:32:18
Am fost recent la o nunta la Majestic si am ramas destul de putin impresionata de ce am vazut in raport cu reclama care s-a tot facut. Este o palida copie Palace. Covorul prost imbinat, ringul pus aiurea intre stalpi, suporturile din centrul mesei din fier forjat vopsite grosolan auriu, privelistea din parcare dezolanta, mancarea asa si asa si colac peste pupaza era inca o nunta la etaj...debandada totala. Asta nu inseamna cu nu pot fi si nunti reusite acolo pentru ca in fond atmosfera carea se creaza in cadrul unei nunti este importanta dar nu este totul la superlativ cum s-a tot vorbit prin targ...

kiky
02.09.2008, 11:47:06
Si eu o sa am nunta la Majestic si sunt foarte curioasa daca se va schimba ceva pana la anu cand voi fi eu mireasa.
Sincer din de spuneti mie incepe sa imi para rau de alegerea facuta.
La prima vedere sala de sus a avut un impact pozitiv asupra mea si a viitorului meu sot da dupa cum stie toata lumea prima impresie poate sa fie inselatoare. Intradevar cu parcarea si cu peisajul dezolant din curte am avut si eu o problema dar patronul m-a asigurat ca lucrurile se vor schimba pana la anu.
Nu ramane nimic de facut decat sa astept. As fi recunoscatoare daca se va mai discuta acest subiect.:*

AlexandraAdina
02.09.2008, 13:34:25
Si eu o sa am nunta la Majestic si sunt foarte curioasa daca se va schimba ceva pana la anu cand voi fi eu mireasa.
La prima vedere sala de sus a avut un impact pozitiv asupra mea si a viitorului meu sot da dupa cum stie toata lumea prima impresie poate sa fie inselatoare. Intradevar cu parcarea si cu peisajul dezolant din curte am avut si eu o problema dar patronul m-a asigurat ca lucrurile se vor schimba pana la anu.
Nu ramane nimic de facut decat sa astept. As fi recunoscatoare daca se va mai discuta acest subiect.:*

Nu trebuie sa iti para rau de alegerea facuta pentru ca precum spuneam....calitatea unei nunti depinde de fapt de buna dispozitie a nuntasilor. Chiar si muzica este mai importanta decat locatia. De altfel, eu consider ca nici nu sunt prea multe variante de locatii pentru nunta in Sibiu comparativ cu cererea iar ca stil multe lasa de dorit. Referitor la parcare am auzit ca vor sa planteze diverse conifere pe margine asa ca pana la anul se pot schimba multe...In legatura cu decoratiunile poti sa fi inventiva si sa te gandesti la ceva original in loc sa le folosesti pe cele din "pachetul" oferit de ei. Sunt destule idei accesibile si usor de realizat pe net daca nu vrei sa cheltuiesti prea mult...In concluzie eu zic sa stai linistita si sa te gandesti la alte aspecte mai importante ale nuntii...

kiky
02.09.2008, 13:46:14
Mersi mult pentru incurajari si sfaturi, sper ca mai putem schimba idei.
Am observat ca avem nuntile in aceeasi zi. O fi cu noroc? 19.09.2009
Pupi:*

AnamariaAlexandra
02.09.2008, 16:47:17

Sa stii ca si noi am fost anul acesta in iulie, la o nunta in sala mica, cred, cea de sus, si a fost f f f f fain, si mancare si tot, chiar nu am avut de ce ne plange. Parerile sunt impartite si nici macar printre nuntasi nu cred (desi asa sper) sa fie toti multumiti.
Eu zic, sa te gandesti la tine, la viitorul tau sot, sa iti faci toate planurile si ai sa vezi ca va fi bine.

Spor la pregatiri!>:D<>:D<>:D<
P.S: Poza de la avatar o am de la nunta la care am fost la Majestic. :)

kiky
02.09.2008, 17:03:18
Asa este Anamaria, ai mare dreptate. Parerile sunt impartite si nu cred ca vom putea vreodata sa multumim pe toata lumea, in special pe cei veniti la nunta doar sa iscodeasca. Eu cred ca cel mai important lucru e ca invitatii sa faca o admosfera placuta.
Mersi mult pentru suportul moral acordat>:D< >:D< >:D<
Pupici pt toate miresicile:*

maria79
03.09.2008, 00:11:00
Fetelor ,eu am avut nunta la Majestic,sala de sus,si am fost ffffffff multumita de tot.,si invitatii au spus ca au fost super incantati de tot .eu recomand acest rest.

ElleM
03.09.2008, 11:06:46
Buna fetelor, sa stiti ca si eu am fost la o nunta la Majestic si am fost incantata de restaurant. Am incercat impreuna cu viitorul meu sot sa gasim lucuri care ne deranjeaza sau ne displac la sala si la organizare, dar nu am gasit nici un motiv contra sau vreo vina restaurantului.
Atmosfera, servirea, muzica, ambianta....totul a fost din punctul nostru de vedere excelent.
Si sa o lua si alt fel, la ce e pe piata in momentul de fata in domeniul salilor si restaurantelor pt nunti, eu zic ca Majestic a ajuns in top, in functie de calitatea oferita la preturile accesibile practicate de ei.
Eu sincer am fost si la alte sali mai pretentioase din Sibiu si nu stiu daca au fost cu mult peste Majestic.
Multumesc de atentie!!

kiky
04.09.2008, 10:07:14
Ma bucura faptul ca aud si lucruri bune despre Majestic. Chiar imi faceam probleme. Oricum dupa parerea mea trebuie sa discuti inainte unele detali in ceea ce priveste obligatile celor de la Majestic(sau oricare alt restaurant) fata de tine. Daca nu te implici in organizare si daca nu ai suport din partea familiei in rezolvarea micilor probleme care pot aparea pe parcursul nunti risti ca invitati sa plece dezamagiti. Sa nu mai vorbim de faptul ca invitati au si ei un rol: sa iti faca o atmosfera placuta si de distracitie.Una peste alta eu cred ca in orice local poate intampla ca invitati sa nu fie nemultumiti si sa aiba ceva de obiectat nu pre conteaza cate "stele" are localul.
Va multumesc ca tratati subiectul Majestic si daca va pot ajuta cu ceva impresi personale despre un alt restaurant din sibiu sa nu ezitati sa ma intrebati.
Va pup :*

maria79
06.09.2008, 14:45:45
Salutare ,sa va povestesc si eu mai amanuntit despre Majestic,am fost ffff multumita,o singura problema am avut ,care a fost din vina lor ,ei nu accepta vin rosu la nunta si ne-au spus doar cand l-am dus pe al nostru inainte cu o zi de nunta,eu avand vin rosu,a trebuit sa cumparam vin alb,dar sa rezolvat,.cu seful de sala ne-am inteles fffffff bine.
Nu este nici o problema daca nu cumperi bautura de la ei ,sau nu colaborezi cu ce firme au ei.
Daca avezi vreo intrebare sau nelamurire ma puteti intrba.,va raspund cu cea mai mare problema.
Aerul conditionat a functionat non-stop,si toaletele sunt fff curate si una este speciala pt miresici este mai incapatoare,sa te poti misca;)) .

maria79
06.09.2008, 14:57:47
AAAA,si inca ceva ,limuzina este oferita de ei doar 3 ore daca te incadrezi in timp nu se plateste nimic,doar daca depasesti aceste 3 ore si mai aveti voi chef de plimbat cu limuzina ti se taxeaza cu 100€ ora,eu am avut-o de la 11 fara un sfert pana la 2 si un sfert ca atunci trebuia sa intram in sala ne-am incadrat in timp si nu am platit nimic in plus.Pt noi a fost mai simplu ca a trebuit doar la biserica si fotograf ca civila o aveam facuta.pupici

alison
21.09.2008, 23:45:11
Mama tocmai imi povesteste despre cum a decurs nunta la care a fost astazi la Majestic. Sala frumoasa (salonul Baroc cica ii zice, este cea de jos). La baie (frumoasa si ea) s-a terminat hartia igienica foarte repede, drept pentru care doamnele faceau coada la cabina care inca mai avea (dar suntem mare restaurant cu pretentii). Chelnerii au intrebat la inceput: "doamna doreste visinata? Domnul doreste rachiu?" si mai mult nu au mai trecut pe la masa. Maica-mea nu bea bauturi dulci, deci ghinion (a baut rachiul lui tata =))). Au pus chelnerii apa in pahare si cam atat. La alte restaurante iti stau in ceafa si nu prididesti sa-ti golesti paharul ca ti-l umplu iar. Cam atat. Altfel, toate bune. :)

ElleM
22.09.2008, 13:47:04
Permite-mi sa imi dau cu parerea despre servirea de la Majestic (am fost acolo la nunta) si sincera sa fiu, din punctul meu de vedere nu au fost motive sa ma plang de chelneri. Dimpotriva am observat prezenta unui chelner in preajma mesei noastre pe tot parcursul nuntii.
Intr-adevar nu iti sufla in ceafa ca la sala Palace, unde nici nu apuci sa inghiti si deja iti umple paharul. Dar servirea e rezonabila.
Acum ma gandesc ca fiecare in parte apreciaza cum vrea modul de abordare a fiecarui detaliu, nu? Mersi

Mama tocmai imi povesteste despre cum a decurs nunta la care a fost astazi la Majestic. Sala frumoasa (salonul Baroc cica ii zice, este cea de jos). La baie (frumoasa si ea) s-a terminat hartia igienica foarte repede, drept pentru care doamnele faceau coada la cabina care inca mai avea (dar suntem mare restaurant cu pretentii). Chelnerii au intrebat la inceput: "doamna doreste visinata? Domnul doreste rachiu?" si mai mult nu au mai trecut pe la masa. Maica-mea nu bea bauturi dulci, deci ghinion (a baut rachiul lui tata =))). Au pus chelnerii apa in pahare si cam atat. La alte restaurante iti stau in ceafa si nu prididesti sa-ti golesti paharul ca ti-l umplu iar. Cam atat. Altfel, toate bune. :)

laura81
22.09.2008, 14:44:46
Una-i sa fii mireasa intr-un restaurant si alta e sa fii invitat. Parerea mea. Ca mireasa nu vezi totul asa cum e. De la invitati afli cel mai bine detalii despre servire pt ca ar fi culmea chiar la masa mirilor sa fe probleme. Nu zic ca e rau la majestic. Insa am fost si eu la nunta acolo si nici mie nu mi-a placut ca mi-au luat de la inceput toate paharele din fata, am ramas cu acelasi pahar de apa toata nunta. Nici macar n-am mai avut altul in care sa-mi pun altceva. Dar poate a fost o intamplare.
Cand am fost in cate un loc de-asta unde iti umple paharul cand intorci capul si unde nu mai reusesti sa mai termini acel pahar (a se vedea palace:D) eu l-am rugat pe chelner sa nu-l mai umple. Si s-a conformat. Nu cred ca e o problema.

Edit: Elle, acum am vazut ca numai la anul ai nunta. Sorry. Am crezut ca parerea ta e de la propria nunta. Atunci ce sa zic, parerile intr-adevar difera de la o pers la alta. Probabil si de la o masa la alta se pot intalni pareri diferite, in functie de chelnerul pe care-l nimeresti.

alison
22.09.2008, 16:43:20
ElleM, nu trebuie sa-ti permit eu sa-ti dai cu parerea, te cred ca la nunta la care ai fost tu a fost altfel. Eu am spus ce s-a intamplat la nunta de ieri. Unde masa la care au stat parintii mei a fost masa la care au stat si socrii mari, deci nu una asa...mai de langa usa. Probabil a fost o exceptie nefericita, totul fiind de regula perfect acolo, pe masura salii exceptionale. ;;)

izabella81
14.10.2008, 12:04:51
Am si eu o intrebare pentru cele care au facut nunta la Majestic.
Am incheiat contract cu ei pentru data de 30.08.2009, insa avand incredere in ei nu ne-am mai uita ce scrie pe contract decat in mare si acasa am observat ca nu e trecuta data pe contrcat si nu stiu ce sa fac.Sa ma duc iara la ei si sa vad care e treaba?
Va rog, daca stiti ceva despre asta sa ma informati si pe mine
Va multumesc

laura81
14.10.2008, 19:06:18
Am incheiat contract cu ei pentru data de 30.08.2009, insa avand incredere in ei nu ne-am mai uita ce scrie pe contract decat in mare si acasa am observat ca nu e trecuta data pe contrcat si nu stiu ce sa fac.Sa ma duc iara la ei si sa vad care e treaba?

Eu zic categoric da :D Adica macar sa-i suni sa vezi daca si-au notat bine.

ElleM
14.10.2008, 20:01:21
Ceau Izabella, sa stii ca eu am verificat acum contractul meu facut cu ei si la noi scrie data stabilita pentru la anul. Poate cei de la restaurant au uitat sa o treaca, sau ati fost pe graba...dar totusi eu zic ori sa treci cu contractul sa iti treaca ei pe el data, ori sa-i suni la telefon si sa stabilesti exact. Eu una sa fiu mai sigura as opta pentru prima varianta. Succes si tine-ne la curent cu noutatile tale.

Am si eu o intrebare pentru cele care au facut nunta la Majestic.
Va rog, daca stiti ceva despre asta sa ma informati si pe mine
Va multumesc

izabella81
15.10.2008, 09:41:19
Va multumesc pentru raspunsuri.
O sa merg sa vad exact care e treaba si o sa va tin la curent.
Va pup:*

izabella81
15.10.2008, 10:12:34
Buna fetelor,
asa cum v-am promis va tin la curent cu contractul de la Majestic.
Am sunat la ei si au verificat si ei contractul si intr-adevar nici la ei nu era trecuta data si au trecut-o acuma si urmeaza sa trec si eu cu exemplarul meu sa treaca data si pe ea.
Dar a zis sa stau linistita pentra ca data e trecuta in agenda lor cu programarile nuntilor.
Asa ca, ma adresez fetelor care vor sa faca nunta la majestic sa fie atente cand incheie contractul sa nu pateasca ca mine.
Va pup

alinutza88
21.11.2008, 16:12:46
Buna tuturor,
As vrea si eu sa mi dau cu parerea despre nunta la Majestic. Am avut acolo nunta pe 18.10 in sala de jos si cea mai buna prietena a mea sus pe 2 .11.

Totul a fost la superlativ, desi personal inclin spre sala de jos. Nu ni s au luat pahare de pe masa, mancarea deosebit de gustoasa si aspectuoasa, sonorizarea a fost super; cam tare la inceput, insa i am spus dj ului sa se concentreze pe ringul de dans si asa a facut, astfel incat era o placere sa stai de vorba cu invitatii....

Ce sa zic, depinde de gusturi si de pretentii, insa rudele au avut doar cuvinte de lauda. Cat despre parcare, haideti sa fim serioase acum, lumea vine la nunta ca se uite pe geam? Daca in loc de parcare ar fi fost , sa zicem, un parculet, n ar fi comentat toti ca nu au unde sa parcheze?!

Despre faptul ca sunt doua nunti concomitent ,,ce pot sa zic..eu nu am observat, chiar nu realizezi ca mai e o nunta deasupra, doar ca vezi pe coridor nuntasi care nu ti apartin. Nu cred ca e o buba asa de mare. Daca orele de intrare sunt diferite, totul decurge ca la carte.
Limuzinele. Eu am avut o pe cea alba, a stat dupa mine la foto, nu am avut de a face cu soferul, s a purtat ok...i am zis unde sa ne duca si cat stam.. n a fost vorba de nici un interval maxim de timp in care trebuia sa ne incadram, a fost la dispozitia noastra.
Patronii sunt super ok. Noi am luat sala in ianuarie, am primit o chitanta de la ei pt avans si au trecut data in agenda lor. Nu am avut contract, iar de cate ori am fost pe la ei, au notat ce am discutat in agenda.

Dragelor, prea multe probleme va faceti, totusi, are cinci stele. Si le merita din plin!

Va pup si spor in toate!!
:*;;):*

laura81
22.11.2008, 15:04:41
Limuzinele. Eu am avut o pe cea alba, a stat dupa mine la foto, nu am avut de a face cu soferul, s a purtat ok...i am zis unde sa ne duca si cat stam.. n a fost vorba de nici un interval maxim de timp in care trebuia sa ne incadram, a fost la dispozitia noastra.

Pai si-atunci cum ati stiut ca nu intrati odata cu cealalta nunta, daca nu vi s-a dat o ora anume?

Dragelor, prea multe probleme va faceti, totusi, are cinci stele.

=)) Nici Ramada n-are 5 stele, dar are Majesticul !!?

Palace-ul e singurul hotel de 5 stele din sb.
N-a zis nimeni ca nu e frumos la majestic, eu am scris doar chestiile nasoale la care AM ASISTAT nu despre care am auzit de la nu stiu cine. Ca salile sunt superbe, ca au bucatarii super puse la punct, ca e totul luna, ca patronii sunt draguti etc, e f. adevarat, dar eu am considerat util sa scriu ce nu a fost ok la nunta la care am fost ca sa nu se mai loveasca altcineva de problemele respective. Ma bucur ca nu e la toate nuntile asa ;-)

alinutza88
24.11.2008, 09:25:36
Pai si-atunci cum ati stiut ca nu intrati odata cu cealalta nunta, daca nu vi s-a dat o ora anume?

N-a zis nimeni ca nu e frumos la majestic, eu am scris doar chestiile nasoale la care AM ASISTAT nu despre care am auzit de la nu stiu cine. Ca salile sunt superbe, ca au bucatarii super puse la punct, ca e totul luna, ca patronii sunt draguti etc, e f. adevarat, dar eu am considerat util sa scriu ce nu a fost ok la nunta la care am fost ca sa nu se mai loveasca altcineva de problemele respective. Ma bucur ca nu e la toate nuntile asa ;-)

Draga mea,
Cu tot respectul..Majestic are 5 stele...fa o tura pe acolo si uita te sus pe sigla... nu inteleg ce e chiar asa de ras!
Cat despre chestii nasoale, le gasim si n Paradis daca e sa fim carcotasi. Cum ti ai exprimat tu parerea, asa mi am exprimat o si eu!

O zi buna tuturor...

alinutza88
24.11.2008, 09:27:24

Si legat de ora, a fost stabilita cu 2 luni inainte , tocmai ca sa nu ne suprapunem..noi am ales 14.30 si ni s a spus ca ceilalti vor avea la dispozitie ora 14.00 sau ora 15.00 pt intrare... simplu si elegant....

O saptamana frumoasa!

AlexandraAdina
25.11.2008, 16:37:37
Draga mea,
Cu tot respectul..Majestic are 5 stele...fa o tura pe acolo si uita te sus pe sigla... nu inteleg ce e chiar asa de ras!
Cat despre chestii nasoale, le gasim si n Paradis daca e sa fim carcotasi. Cum ti ai exprimat tu parerea, asa mi am exprimat o si eu!

O zi buna tuturor...
Sincer mi se pare ca iti exprimi parerea prea brutal. Sunt total de acord cu Laura - suntem aici pentru a vorbi si despre bune si despre rele pentru a le putea evita pe cele din urma.
Nu este nevoie de nici o tura pentru a afla daca majestic are 5 stele pentru ca NU are, doar Pallace are in Sibiu. Am vazut si la moteluri si cluburi de striptease sigle cu 5, 6 sau chiar 7 stelute dar asta nu inseamna ca e adevarat. Majesticul nu va obtine nici in visele cele mai frumoase 5 stele datorita amplasamentului, serviciilor si meniului. Sunt niste standarde care reglementeaza foarte clar numarul de stele ale restaurantului: calificarea bucatarului, numarul personalului, calitatea furnizorilor, varietatea meniului, etc.
Nu pune la suflet comentariile pentru ca nimeni nu a spus ca nunta ta nu a fost frumoasa. Daca ar fi sa iau de bune toate chestiile de pe site nunta mea la Ramada ar fi din start compromisa. O nunta poate fi frumoasa in orice locatie, reusita ei depinzand si de alte lucruri.
Casa de piatra!

laura81
25.11.2008, 22:35:18
Si legat de ora, a fost stabilita cu 2 luni inainte , tocmai ca sa nu ne suprapunem..noi am ales 14.30 si ni s a spus ca ceilalti vor avea la dispozitie ora 14.00 sau ora 15.00 pt intrare... simplu si elegant....

O saptamana frumoasa!

Imi pare rau ca te-am suparat asa, dar cum s-a spus mai sus, nr de stele a unei locatii nu e dat de nr de stele desenate in sigla. Nu am spus nimic neadevarat, de-aia nu stiu cu ce te-am jignit. Am insirat si calitatile majesticului ca sa nu crezi ca am ceva cu locatia, dar hotelurile de 5 stele (si cele din bucuresti) se numara pe degete.
In ceea ce priveste ora de intrare, raman la parerea mea: in cazul unei decalari de program e nasol sa fii nevoit sa intri la ora fixa. Tai din timpul de poze probabil, asa se intampla de obicei. Si n-as face asta pt nimeni daca as fi mireasa.

izabella81
08.01.2009, 12:47:39
Buna Alinutza,
Am intrat si eu pe acest Site si am vazut ca ai facut nunta la Majestic in sala de jos. O sa am si eu nunta tot acolo in data de 30.08.2009.
Am si eu o intrebare la tine in legatura cu muzica de acolo, mai precis sonorizarea.
E intr-adevar asa cum se zice? Ca muzica la mese se aude mai incet sa te poti intelege, iar pe ring mai tare?
Si tu ti-ai ales dj-ul sau l-ai acceptat pe cel de la Majestic?

Daca se poate, astept detalii de la tine.
Mersi mult

PS : Astept pareri de la oricine !!
Multumiri!!

laura81
08.01.2009, 13:22:50
Buna Alinutza,
Am intrat si eu pe acest Site si am vazut ca ai facut nunta la Majestic in sala de jos. O sa am si eu nunta tot acolo in data de 30.08.2009.
Am si eu o intrebare la tine in legatura cu muzica de acolo, mai precis sonorizarea.
E intr-adevar asa cum se zice? Ca muzica la mese se aude mai incet sa te poti intelege, iar pe ring mai tare?
Si tu ti-ai ales dj-ul sau l-ai acceptat pe cel de la Majestic?

Daca se poate, astept detalii de la tine.
Mersi mult

PS : Astept pareri de la oricine !!
Multumiri!!

Eu am fost la o nunta in sala de jos de la majestic si din pct de vedere al muzicii mi s-a parut totul ok. Au avut formatie, deci nu au luat sonorizarea de la ei. Mi s-a parut ok si am stat la prima masa de langa ring.

ElleM
28.01.2009, 18:55:19
Hello everybody, nu stiu daca mai sunt miresici de 2009 care fac nunta la Majestic, dar in eventualitatea ca mai sunt, vreau sa va intreb daca v-a sunat si pe voi doamna care se ocupa de rezervari, sa va invite de Valentine'S day (pe 15 feb) la o cina organizata de ei pt toti mirii anului acesta.
Daca da imi puteti da un PM cu cine participa, ca poate ne vedem acolo sa ne cunoastem <:-P
Multumesc

Cristina_84
01.02.2009, 13:28:49
Hello everybody, nu stiu daca mai sunt miresici de 2009 care fac nunta la Majestic, dar in eventualitatea ca mai sunt, vreau sa va intreb daca v-a sunat si pe voi doamna care se ocupa de rezervari, sa va invite de Valentine'S day (pe 15 feb) la o cina organizata de ei pt toti mirii anului acesta.
Daca da imi puteti da un PM cu cine participa, ca poate ne vedem acolo sa ne cunoastem <:-P
Multumesc
Am fost saptamana trecuta la Majestic sa vedem salile,sunt superbe,mai ales cea de sus mi-a placut la nebunie,eu voi avea nunta la anul in mai si deocamdata suntem in cautari ;)) ,insa cred de pe acum ca oricum optiunea noastra va fi Majesticul :* . Ne-a spus si noua doamna de petrecerea de Valentine's Day,a spus ca e pt mirii de anul acesta,insa pot veni si cei care vor avea nunta la ei in 2010.

izabella81
09.02.2009, 14:09:21
Buna ElleM
Si eu o sa am nunta la majestic si o sa mergem la petrecerea organizata de ei de valentine's day si ma incanta ideaa de a cunoaste si alti miri care fac nunta la acest restaurant.
Daca poti, astept raspuns sa vedem cum facem sa ne cunoastem.
Te pup

iubiana
09.02.2009, 18:21:48
...miresici care face-ti nunta la resaturantul MAJESTIC se tot aud zvonuri ca se tot anuleaza nuntile la acest restaurant ...am si eu o rugaminte la voi sa-mi spune-ti cate cupluri ati fost la petrecere ...^:)^ ^:)^

ElleM
09.02.2009, 22:08:39
Petrecerea e doar duminica pe 15 feb....Dar da-ne si noua mai multe detalii, din ce cauza se anuleaza nuntiile de la acest restaurant. Pe ce motiv? Din cauza restaurantului sau mirii se razgandesc?

...miresici care face-ti nunta la resaturantul MAJESTIC se tot aud zvonuri ca se tot anuleaza nuntile la acest restaurant ...am si eu o rugaminte la voi sa-mi spune-ti cate cupluri ati fost la petrecere ...^:)^ ^:)^

iubiana
10.02.2009, 08:19:16
Petrecerea e doar duminica pe 15 feb....Dar da-ne si noua mai multe detalii, din ce cauza se anuleaza nuntiile de la acest restaurant. Pe ce motiv? Din cauza restaurantului sau mirii se razgandesc?

Nu stiu exact dar sa va zic cum a pornit ...am pe cineva care lucreaza in curte cu restaurantul (acolo sunt mai multe firme) si mi-a zis ca se tot palnge patronul pe acolo ca s-au anulat in ian-feb nu stiu cate nunti, cred ca din cauza mirilor fiinca menul are un pret mare ...eu ma gandesc ca in ian nu sunt foarte multe nunti si in feb dupa 14 parerea mea ... mi-am adus aminte ca voi o sa aveti o petrecere acolo (scuze ca am gresit data) ...

anouka
11.02.2009, 23:22:34
Buna seara la toate miresicile sau viitoarele...
Eu am fost la o nunta la Majestic la sf lui ianuarie. Am fost in sala cea mica. De la inceput primirea a fost in regula.Holul f curat, primitor. Am fost indrumati imediat catre garderoba care mai avea locuri. Ni s-a dat cate un nr pt garderoba, mie mi s-a parut f profesional, nu ma duc si arunc haina si mai vad ce recuperez. Cand am intrat am fost imediat intampinati cu un pahar de sampanie. Masa era pusa f corect, farfuriile, tacamurile si paharele impecabile. Fata de masa curata, fara pete, gauri, servetele de asemenea.Cand ne-am asezat la masa am fost intrebati fiecare ce dorim sa bem. Persoana care s-a ocupat la inceput de masa noastra a fost aceeasi pana la sfarsit. In ceea ce priveste bauturile, au servit tot timpul berea in pahare, vinul si-l punea fiecare in pahar, dar f pe faza, cand nu mai era vin aducea imediat.
Chiar daca au ajuns mai tarziu unii nuntasi, au fost serviti f prompt, si nu au uitat nimic, chiar si cafeaua le-au adus-o. Mancarea a fost servita intotdeauna calda, aspectuoasa si gustoasa.
Paharele au ramas pe masa, doar cred ca la tort nu a mai ramas decat un pahar sau 2.
Aerul conditional a mers, toaletele impecabile pana la sf nuntii, curate, aprovizionate cu hartie.
Lucrand in domeniul pot sa zic ca am fost f impresionata de modul cum s-a desfasurat totul. Acesta e punctul de vedere a unui nuntas ( si nu am nici actiunii la restaurant:)) ). E, mirii spun ca au fost mici neintelegeri inainte, da sa nu uitam ca se intampla in Romania, unde multe sunt admise, din pacat.
Sper ca am putut ajuta pe careva dintre voi.

ElleM
12.02.2009, 08:23:29
Buna Anouka, ne poti da ceva detalii despre ce neintelegeri a fost vorba?
Te intreb pentru ca si noi avem nunta acolo in mai, si as vrea sa stiu de ce sa ma feresc, sau sa previn anumite situatii daca va fi cazul.
Sper ca nu cer prea mult si in cazul in care ne poti spune, asteptam urmatoarele tale postari pe tema aceasta.
Multumesc ^:)^ si sper ca nu deranjez cu curiozitatea mea :-s

E, mirii spun ca au fost mici neintelegeri inainte, da sa nu uitam ca se intampla in Romania, unde multe sunt admise, din pacat.
Sper ca am putut ajuta pe careva dintre voi.

anouka
12.02.2009, 22:55:17
Se pare ca au anuntat un pret pt meniu si ei apoi in ianuarie aveau oferta cu preturi mai mici la meniu. Dar nu stiu cum e in Romania, daca la semnarea contractului se scrie si pretul meniului, si ce alte detalii sunt mentionate. Ideea e ca in final au fost multumiti. Le-au spus cam cata bautura sa aduca si mirii au adus doar jumatate din cantitatea ceruta si a fost suficient. Mirii se asteptau sa se bea mai putina bere, dar cum ei te servesc cu bere imediat ce nu mai ai in pahar, se consuma mai multa. Vinul si-l punea fiecare in pahar, deci tentatia e mai mica.Ideea cu fructe pe masa mi se pare buna, mai ales strugurii, oamenii se mai racoresc cu cate o boaba de strugure.
Nu stiu daca e adevarat ca se anuleaza nuntile, ca in 31 ianuarie nu au fost decat 2 nunti in Sibiu si restaurante sunt multe...si in 27 ianuarie au fost doar 4 nunti. Si sa nu uitam ca sunt multe sambete in care nu se fac nunti d.p.d.v religios.
Daca mai pot ajuta cu alte detalii cu multa placere
O seara placuta

ElleM
13.02.2009, 08:58:59
Au scos in ianuarie oferta cu preturile mai mici la meniu :-? ??!!
Ma mir pentru ca de obicei scot oferta cu preturi mai mari, dar mai mici nu prea am vazut in ultima vreme....Ar fi bine sa fie asa :D
Multumesc de detalii si o zi usoara >:D<

[quote=anouka;1455366]Se pare ca au anuntat un pret pt meniu si ei apoi in ianuarie aveau oferta cu preturi mai mici la meniu./quote]

iubiana
19.02.2009, 11:39:05
Miresici nu ati spus cum a fost la petrecere .....

ElleM
19.02.2009, 13:23:19
Ceau Iubiana, au fost cam 60 de invitati, a cantat DJ-ul lor, au avut ca surpriza ansamblul "Ardealul" (pt cine era interesat sa-i contracteze pt nunta) si a mai fost solista de muzica populara d-na Camelia Cosma Stoita.
Servirea a fost prompta, mancarea gustoasa, muzica numai buna de dansat...atmosfera destul de buna pentru o petrecere la care nu cunoasteam pe nimeni...
Noi am reusit sa mai discutam ceva detalii cu seful de sala si cu d-na care se ocupa de organizarea evenimentelor (d-na Angela). Cam atat de la mine...poate mai sunt miresici care au participat si poate ne spun si parerea lor (eventual ceva poze).

Miresici nu ati spus cum a fost la petrecere .....

ancavulcu
25.02.2009, 23:27:08
Buna fetelor!
Da cate suntem.....wow
Acum imi pare rau ca nu am fost la V'Day ca puteam vb de una alta dar e bun si siteul asta.
Am citit cam tot ce s-a scris despre restaurant de la inceput si pana acum.Noi avem nunta in 2010 in 24 aprilie,am facut contract am platit tot.
Sper sa nu fie pb cu restaurantul pt ca si asa sunt destule pb de rezolvat.
Eu deja mi-am comandat rochita si am inceput incet incet sa ma uit de invitatii si verighete,asa in principiu ca sa nu ramana toate inghesuite la anul.;))
Acum ca am vazut ca suntem atatea cu siguranta o sa intru mai des ca sa tinem legatura.
pupici

Cristina_84
03.03.2009, 20:20:41
Buna fetelor!
Da cate suntem.....wow
Acum imi pare rau ca nu am fost la V'Day ca puteam vb de una alta dar e bun si siteul asta.
Am citit cam tot ce s-a scris despre restaurant de la inceput si pana acum.Noi avem nunta in 2010 in 24 aprilie,am facut contract am platit tot.
Sper sa nu fie pb cu restaurantul pt ca si asa sunt destule pb de rezolvat.
Eu deja mi-am comandat rochita si am inceput incet incet sa ma uit de invitatii si verighete,asa in principiu ca sa nu ramana toate inghesuite la anul.;))
Acum ca am vazut ca suntem atatea cu siguranta o sa intru mai des ca sa tinem legatura.
pupici

Buna Anca,

Si noi o sa avem nunta la anul la Majestic,in 22 Mai. La fel ca si tine,am achitat sala si am incheiat contractul.Eu sunt super incantata de restaurant si sper ca totul sa fie bine pt anul viitor.
Pai tinem legatura,cu siguranta ;-)

ancavulcu
04.03.2009, 14:39:36
Ce mai ziceti fetelor? Am auzit ca cei de la majestic au scumpit foarte mult meniul si ca multa lume renunta sau au renuntat si vor sa-si dea sala la ziar. Voi stiti ceva concret?
Cand am fost noi de am vb pt sala era meniul intre 150 si 180 si acum am auzit ceva de 250 ron.Mi se pare cam exagerata aceasta marire de pret,nu stiu ce-o sa ne facem....:-SS

ElleM
04.03.2009, 15:12:28
Nu stiu unde ai auzit asa ceva dar crede-ma sincer : E O MINICUNA.
Acum am sunat la restaurant ca sa ma conving, ca intram deja in panica (daca era suma asta imensa de care ai pomenit) si am fost asigurata ca meniul din 2009 este de 180 Ron si acesta nu va fi schimbat deloc anul acesta.
Asa ca eu zic asa: haideti sa nu mai credem tot ce se aude din stanga si din dreapta si mai intai sa verificam un zvon de acest fel.

Ce mai ziceti fetelor? Am auzit ca cei de la majestic au scumpit foarte mult meniul si ca multa lume renunta sau au renuntat si vor sa-si dea sala la ziar. Voi stiti ceva concret?
Cand am fost noi de am vb pt sala era meniul intre 150 si 180 si acum am auzit ceva de 250 ron.Mi se pare cam exagerata aceasta marire de pret,nu stiu ce-o sa ne facem....:-SS

AlexO
05.03.2009, 22:49:35

Nu este adevarat! Azi am incheiat si noi contractul cu ei cu 180 lei pe meniu.
Poate ce ai auzit tu de 250 lei era pretul meniului in care era inclusa si bautura si si asa e prea mult. Pt ca daca mai tin eu bine minte cand am vb cu ei, ziceau ca pot sa ne ofere si bautura care o sa ne coste inca 30 lei pe langa cei 180, deci in total 210. Dar nu am acordat multa atentie pt ca noi vrem sa ne aducem bautura de acasa.
Deci, fetelor nu va speriati pt ca pretul de 250 lei este minciuna.

Cristina_84
08.03.2009, 03:11:03
Nu este adevarat! Azi am incheiat si noi contractul cu ei cu 180 lei pe meniu.
Poate ce ai auzit tu de 250 lei era pretul meniului in care era inclusa si bautura si si asa e prea mult. Pt ca daca mai tin eu bine minte cand am vb cu ei, ziceau ca pot sa ne ofere si bautura care o sa ne coste inca 30 lei pe langa cei 180, deci in total 210. Dar nu am acordat multa atentie pt ca noi vrem sa ne aducem bautura de acasa.
Deci, fetelor nu va speriati pt ca pretul de 250 lei este minciuna.

Cand am fost noi sa rezervam sala,ne-au spus asa : meniul intre 170-200 lei,in functie de ce alege fiecare,oferta pt anul asta,cu bautura inclusa 220 lei. 250 lei ar fi chiar exagerat...

redrosy26
15.03.2009, 13:44:42
Ce parere aveti de nunta la Majestic? Cum e?

redrosy26
15.03.2009, 14:23:37
Ceau dragelor,

Si eu am fost zilele astea la Majesti si am platit sala pentru anul 2010, 21 august. Mi s-a spus ca meniul pe 2009 este 180 ron in care sunt incluse machiajul si coafatul miresei si al nasei. Temerea mea ar fi urmatoarea: oare in 2010 cu cat o sa creasca meniul (ei mi-au spus ca ar putea sa creasca cu maxim 10 lei sau sa scada). Oare sunt profesionisti si isi respecta cuvantul sau o sa avem o mare surpriza in 2010? Si mai e ceva de intrebat: pe contractul vostru e specificat si costul meniului?

Thanks! :*

karmy
16.03.2009, 11:21:44
Ce parere aveti de nunta la Majestic? Cum e?
Salile sunt minunate....dar mancarea am primit-o rece aproape...cam toate felurile.....si am primit friptura aproape concomitent cu inghetata....au facut o varza pe acolo.....dupa parerea mea serviciile si mancarea lasa de dorit...in rest salile sunt superbe cum spuneam!!!

simo_o
16.03.2009, 16:33:43
Noi nu am semnat nici un contract cu ei.Avem numai chitanta cum ca am platit suma de 2000ron pe care e trecuta si data nuntii.Noua anul trecut cand am platit sala ni s-a spus ca meniul s-ar putea scumpii sau s-ar putea ieftinii dar nu si cu cat.Iar coafatul si machiajul nu este inclus in meniu,eu cred ca este gratis pentru ca nu se mai da limuzina(parerea mea).

maria79
16.03.2009, 23:03:08
Ceau dragelor,

Si eu am fost zilele astea la Majesti si am platit sala pentru anul 2010, 21 august. Mi s-a spus ca meniul pe 2009 este 180 ron in care sunt incluse machiajul si coafatul miresei si al nasei. Temerea mea ar fi urmatoarea: oare in 2010 cu cat o sa creasca meniul (ei mi-au spus ca ar putea sa creasca cu maxim 10 lei sau sa scada). Oare sunt profesionisti si isi respecta cuvantul sau o sa avem o mare surpriza in 2010? Si mai e ceva de intrebat: pe contractul vostru e specificat si costul meniului?

Thanks! :*
Buna ,si eu am avut nunta la Majestic anul trecut in august,si am avut meniul de 150 ron,acum este meniul de 180 ron deci pana la anul eu zic ca o sa mai creasca putin.....:-? ,de scazut nu prea cred....spor la pregatiri

Cristina_84
02.05.2009, 09:17:52
Ceva noutati despre Majestic?
fetele care au nunta anul asta..?:* :*

alina_rus
13.08.2009, 16:43:00
subscriu, laura.

Salutare fetelor,

Subscriu 100% la cele mentionate de Claire. Am fost anul trecut in 20.09 la nunta ce a avut loc la Majestic sala de jos. Am fost un grup mare de colegi si prieteni la aceasta nunta, dupa care intreaga echipa a fost in concediu medical, deoarece aerul conditionat a fost cu mult peste limita acceptabilului. Mentionez si ca afara erau sub 18 grade. Rugamintile noastre referitoare la AC au fost ignoate complet, chiar si dupa ce s-a apelat la seful de sala.

despre servire?? a fost jalnic... aveau ospatari angajati cu ziua la momentul respectiv, si ca sa fie totul si mai "frumos" mi-a fost varsata o supa din greseala si ardea nu gluma... pentru ca un ospatarul, s-a impiedicat.

A scris si Laura legat de pahare, nici o grija ca asa a fost si la noi, 1 pahar, deoarece dupa peste, masa a fost debarasata... sa nu mai spun ca la de la fiptura am ramas cu aceleasi tacamuri si pt gratar.

Am fi vrut sa dansam, dar muzica nu a fost dintre cele mai grozave!

Iar cand auzi ca mirele spune "imi pare rau de nunta pe care am facut-o..." mi se pare ca e cam nasol!

Spunea cineva ca are 5 stele Majesticul... asta doar cand o face plopul pere!
Cred ca multe dintre noi stim care e singura locatie cu 5 stele din Sibiu.

Nu am nimic cu acest restaurant, insa e bine sa scriem si despre ce a fost rau, din prisma nuntasilor pt a fi evitate aceste probleme.
Va doresc sa nu aveti parte de asemenea experiente intr-o zi pentu care ne pregatim cu atata truda.

Sa aveti niste nunti de vis!

iubiana
26.08.2009, 12:20:49
Am si eu o coloega care cauta sala a gasit cev aliber la Majestic dar numai Duminica si ar vrea sa stie pareri despre dj-ul cu care colaboreaza ei .

Cristina_84
26.08.2009, 21:01:15
Am si eu o coloega care cauta sala a gasit cev aliber la Majestic dar numai Duminica si ar vrea sa stie pareri despre dj-ul cu care colaboreaza ei .

Despre DJ-ul cu care colaboreaza ei nu stiu nimic,noi avem formatie:)

iubiana
27.08.2009, 10:31:38
Despre DJ-ul cu care colaboreaza ei nu stiu nimic,noi avem formatie:)
mersi mult .........nu stiu ce a ales colega mea .......aflu mai tarziu ........

zuzuzuzu
08.09.2009, 19:49:14

dj este super ok, nu a fost nici un fel de probleme, ne-am distrat pe cinste...(noi am avut si formatie si dj)

zuzuzuzu
08.09.2009, 19:50:54
si nunta noastra a,avut loc tot intr-o Duminica si tot la restaurantul Majestic din Sb (sala de sus) a fost superbbbb....

redrosy26
03.10.2009, 18:07:46
Eu zic ca 800 ar fi OK,asa ca simplu nuntas,dar daca aveti o relatie mai apropiata,atunci e altceva...

Salut,

Cum stai cu pregatirile? am vazt ca si tu ai nunta tot la Majestic. Ai mai trecut de curand pe acolo? noutati ceva? eu am nunta in august 2010.

@};-

Cristina_84
04.10.2009, 10:33:22
Salut,

Cum stai cu pregatirile? am vazt ca si tu ai nunta tot la Majestic. Ai mai trecut de curand pe acolo? noutati ceva? eu am nunta in august 2010.

@};-

Buna >:D< ,
Tu in care sala o sa ai nunta,cea de sus sau de jos? Nu,nu am mai trecut de cand am incheiat contractul..deci nu mai stiu nici eu noutati...tu te-ai gandit sa inchiriezi una din cele doua limuzine ale lor?:)

redrosy26
04.10.2009, 13:02:12
Buna >:D< ,
Tu in care sala o sa ai nunta,cea de sus sau de jos? Nu,nu am mai trecut de cand am incheiat contractul..deci nu mai stiu nici eu noutati...tu te-ai gandit sa inchiriezi una din cele doua limuzine ale lor?:)

Salut,

In sala de jos o sa am nunta, nu m-am gandit sa inchiriez vreo limuzina de-a lor dar sunt tentata. Ideea e ca anul acesta cand am incheiat contractul cu ei mi-au spus ca coafura si machiajul miresei si nasei sunt incluse, gratuite. Deci am inteles ca au renuntat la limuzina. Oricum o sa trec pe acolo la inceputul anului sa mai discut cu Directorul. Tu ce ai de gand sa mai faci? Cum stai cu pregatirile? tu ce sala ai? si cand?

O zi faina!

Cristina_84
04.10.2009, 21:57:28
Salut,

In sala de jos o sa am nunta, nu m-am gandit sa inchiriez vreo limuzina de-a lor dar sunt tentata. Ideea e ca anul acesta cand am incheiat contractul cu ei mi-au spus ca coafura si machiajul miresei si nasei sunt incluse, gratuite. Deci am inteles ca au renuntat la limuzina. Oricum o sa trec pe acolo la inceputul anului sa mai discut cu Directorul. Tu ce ai de gand sa mai faci? Cum stai cu pregatirile? tu ce sala ai? si cand?

O zi faina!

Pai eu am sala de sus,pe data de 22 mai 2010.Mie nu mi-a spus nimic de coafura si machiajul miresei si nasei gratuite,dar din cate am inteles tot de aici de pe miresici,asta e oferta lor de anul asta,nu stiu daca si la anul o vor mai avea...daca vrei iti trimit un pm cu ID-ul meu sa povestim mai multe pe messenger>:D<

redrosy26
10.10.2009, 08:53:10
Pai eu am sala de sus,pe data de 22 mai 2010.Mie nu mi-a spus nimic de coafura si machiajul miresei si nasei gratuite,dar din cate am inteles tot de aici de pe miresici,asta e oferta lor de anul asta,nu stiu daca si la anul o vor mai avea...daca vrei iti trimit un pm cu ID-ul meu sa povestim mai multe pe messenger>:D<

Da chiar te rog sa-mi trimiti, vreau sa povestim mai multe. Am inteles de la o prietena ca se poate negocia foarte bine cu ei mai ales acum ca suntem in plina criza economica.Dar oricum sper sa vb mai multe pe mess.

darianna
11.11.2009, 18:46:14
Da chiar te rog sa-mi trimiti, vreau sa povestim mai multe. Am inteles de la o prietena ca se poate negocia foarte bine cu ei mai ales acum ca suntem in plina criza economica.Dar oricum sper sa vb mai multe pe mess.

fetelor, din pacate nu stiu la ce fel de negocieri va referiti, dar va pot spune eu cateva lucruri... si noi cu 3 luni inainte de nunta ne-am dus sa negociem pretul pentru meniu (tot in ideea de criza economica) si ni s-a spus ca se poate "umbla" la pret doar in doua moduri... ori renuntati la vreun fel de mancare din cele 5 sau la vreo cafea sau desert, ori se umbla la gramajul portiilor... dar la pret nu au vrut deloc sa miste...
in schimb am cerut sa mi se spuna cine va fi seful de sala in ziua nuntii mele si cu el am putut stabili multe lucruri... cate mese sa scoata din sala (am avut 170 de persoane), ce tip de napron pe masa, ce fel de lumanari (am vrut lumanari butucei si nu sfesnicele lor aurii), ca pe oglinda am vrut vaza cu flori si lumanari si pietricele si fructele pe fructiere... si totul s-a respectat...

Cristina_84
08.02.2010, 16:21:38
Fetelor,veniti la petrecerea de "Valentine's Day"organizata la Majestic sambata?De la ora 17 parca,a scris si miresica Corinavasile pe "off-topic-ul miresicilor de Sibiu",e 50 lei meniul.

ancavulcu
09.02.2010, 16:54:53
na fetelor hai sa va pov o bomba ce-am primit-o azi.am sunat la majestic ca sa-mi noteze ora de venit la sala. se stie ca trebuie interval de vreo 15/30 min intre cei de sus si cei de jos ca sa se poata ocupa pe rand de ei si de intrarea lor in sala.pana aici totul bine.imi cere numele pe care s-a facut contractul,data si imi zice:,,da....vulcu anca...in sala de jos''.am crezut ca mi se face rau.zic:,,nu se poate ,noi suntem in sala de sus''.ii spun ca noi avem contract cu ei din 2008 si ca am fost primii clienti pt 2010( era totul liber atunci).norocul nostru ca avem contract cu ei si ca ceilalti au semnat dupa noi ca altfel.....
nici nu vreau sa ma gandesc ce surpriza o sa aiba ceilalti cand o sa fie anuntati ca ei de fapt sunt jos si nu sus unde probabil si-au dorit,la fel ca si noi de altfel.ca dak vroiam sala de jos mi-o luam pe aia.eu am nunta de 150 pers si vroiau sa ma bage in sala de jos unde incap pana la 400????????
dupa ce mi-au gasit contractul..... si au vazut ca il am din 2008 ca am fost prima si ca am sala de sus,mi-au zis sa le spun ce ma intereseaza(adica ora de venit la sala)ca de,,problema salilor ne ocupam noi''.
asa ca fetelor GRIJA MARE !!!!!!!! mergeti si asigurati-va ca totul e asa cum doriti si ca nu aveti surprize inainte de nunta( asa cum o sa aiba ceilalti care s-au suprapus cu noi )
mi-e asa de mila de ei sincer :-< ca ma pun in locul lor ca si mie mi s-au incins creierii cand mi-a zis ca sunt jos dar avantajul si norocul meu e ca am fost primii care am semnat pt sus.
ca si ei probabil ca au contact semnat pe sala de sus ca si noi.
Si toate necazurile astea doar din vina unora care nu stiu sa tina o evidenta in acte. :-<
va pup

darianna
09.02.2010, 17:56:39
na fetelor hai sa va pov o bomba ce-am primit-o azi.am sunat la majestic ca sa-mi noteze ora de venit la sala. se stie ca trebuie interval de vreo 15/30 min intre cei de sus si cei de jos ca sa se poata ocupa pe rand de ei si de intrarea lor in sala.pana aici totul bine.imi cere numele pe care s-a facut contractul,data si imi zice:,,da....vulcu anca...in sala de jos''.am crezut ca mi se face rau.zic:,,nu se poate ,noi suntem in sala de sus''.ii spun ca noi avem contract cu ei din 2008 si ca am fost primii clienti pt 2010( era totul liber atunci).norocul nostru ca avem contract cu ei si ca ceilalti au semnat dupa noi ca altfel.....
nici nu vreau sa ma gandesc ce surpriza o sa aiba ceilalti cand o sa fie anuntati ca ei de fapt sunt jos si nu sus unde probabil si-au dorit,la fel ca si noi de altfel.ca dak vroiam sala de jos mi-o luam pe aia.eu am nunta de 150 pers si vroiau sa ma bage in sala de jos unde incap pana la 400????????
dupa ce mi-au gasit contractul..... si au vazut ca il am din 2008 ca am fost prima si ca am sala de sus,mi-au zis sa le spun ce ma intereseaza(adica ora de venit la sala)ca de,,problema salilor ne ocupam noi''.
asa ca fetelor GRIJA MARE !!!!!!!! mergeti si asigurati-va ca totul e asa cum doriti si ca nu aveti surprize inainte de nunta( asa cum o sa aiba ceilalti care s-au suprapus cu noi )
mi-e asa de mila de ei sincer :-< ca ma pun in locul lor ca si mie mi s-au incins creierii cand mi-a zis ca sunt jos dar avantajul si norocul meu e ca am fost primii care am semnat pt sus.
ca si ei probabil ca au contact semnat pe sala de sus ca si noi.
Si toate necazurile astea doar din vina unora care nu stiu sa tina o evidenta in acte. :-<
va pup

pai asta nu mi-a placut nici mie la ei... ca sunt 2 care decid... si unul iti spune una si celalalt alta...
in ceea ce priveste sala de 400 de persoane... nici pomeneala... noi am avut nunta in sala de jos si am fost in total 169 de persoane... si a fost super ok... multa lume a apreciat ca s-a putut circula pe langa mese fara sa agheti scaunele si alte obiecte...
eu i-am pus chiar de au scos vreo 2 mese din sala pentru asta...
si daca vrei ceva sigur... cere sa vb cu seful de sala din acea zi... iti vor spune ca nu se poate... ca nu se stie... dar eu am cerut neaparat si asa a fost...
spor la pregatiri ca esti pe ultima suta de metri...

Irinutza
09.02.2010, 20:48:15
pffff ... nu-mi vine sa cred ca se poate intampla asa ceva. cred si eu ca iti venea sa-i strangi de gat, asa as fi facut si eu. oricum, norocul vostru ca ati semnat din timp. spor la pregatiri. pupici

corinavasile
07.03.2010, 15:05:15
Salutare fetelor!!
Stiti ce culori pentru huse mai au acum cei de la Majestic???
Stiu ca au rosu, mov... Daca mai stiti voi de altele spuneti-mi si mie, va rog!

Va pup!! :*

darianna
07.03.2010, 15:09:50
Salutare fetelor!!
Stiti ce culori pentru huse mai au acum cei de la Majestic???
Stiu ca au rosu, mov... Daca mai stiti voi de altele spuneti-mi si mie, va rog!

Va pup!! :*

Salut Corina,

Eu stiu ca cei de la Majestic au doar huse pe auriu... am fost la o nunta acolo dar mirii au lucrat cu o firma de decoratiuni si au pus esarfe rosii peste cele aurii... nu stiu nimic de mov si rosu...

Te pup si eu!

pitigrasa
07.03.2010, 17:14:33
buna Corina
asa stiusi eu husele sunt aurii

Cristina_84
07.03.2010, 20:49:16
Da,cred ca huse au doar pe auriu,dar au ceva esarfe de pus peste huse de alte culori,mov,rosu,etc...chiar ma gandeam sa sun si eu sa intreb,mi-ar place combinatia auriu-mov.

corinavasile
08.03.2010, 09:01:58
Scuze fetelor...am gresit la exprimare!
Stiu ca husele in aurii....esarfele alea! La ele ma refeream!
:-" :-" :-"

darianna
08.03.2010, 21:12:48
Scuze fetelor...am gresit la exprimare!
Stiu ca husele in aurii....esarfele alea! La ele ma refeream!
:-" :-" :-"

corectez si eu... husele sunt saten alb si esarfele si naproanele sunt aurii... uite o poza de la nunta mea... eu atunci am intrebat de alte culori si mi-au spus ca doar astea le au... de alte culori nu stiu (eu oricum am dorit auriu...)

corinavasile
13.04.2010, 09:04:43
Salutare fetelor!!!
Nu se mai vorbeste nimic de Majestic? Nici o opinie? :D

redrosy26
24.04.2010, 09:00:08
Salutare fetelor,

Ce mai faceti? Cum stai cu pregatirile? Noutati la Majestic?
Cum se procedeaza cu meniul? Cat costa? Am auzit diferite preturi: 180 cu bautura all inclusives, 200 ron cu bautura all inclusive, aveti idee?

Un weekend fain!

corinavasile
26.04.2010, 10:19:45
Salutare fetelor,

Ce mai faceti? Cum stai cu pregatirile? Noutati la Majestic?
Cum se procedeaza cu meniul? Cat costa? Am auzit diferite preturi: 180 cu bautura all inclusives, 200 ron cu bautura all inclusive, aveti idee?

Un weekend fain!

Ciao,
Eu am nunta in 8 mai la Majestic si meniul e 180 lei cu bautura inclusa(bere, fanta, cola si apa). Noi ducem restul de bauturi...fiecare ce vrea!
Spor la pregatiri!

Mara_Adr
01.06.2010, 14:48:28
Buna, fetelor. Am intrat la acest topic in speranta ca ma poate ajuta cineva cu o informatie mik. Mai e valabila oferta celor de la Majestic cu coafura miresei gratuita?
Merci.

corinavasile
02.06.2010, 10:05:21
Buna, fetelor. Am intrat la acest topic in speranta ca ma poate ajuta cineva cu o informatie mik. Mai e valabila oferta celor de la Majestic cu coafura miresei gratuita?
Merci.

Eu am avut nunta acum si in cazul meu nu a mai fost valabila oferta asta!
Spor la pregatiri!

lizuca1717
07.06.2010, 10:03:40
Merci.

Prietena mea a avut nunta in 15 Mai tot la Majestic si nu a avut coafura inclusa.

lucy_happy
07.06.2010, 15:14:29
Ciao,
Eu am nunta in 8 mai la Majestic si meniul e 180 lei cu bautura inclusa(bere, fanta, cola si apa). Noi ducem restul de bauturi...fiecare ce vrea!
Spor la pregatiri!
Salut Corina! Cum a fost nunta la majestic? si eu voi avea pe 2 octombrie tot la majestic, si sunt foarte curioasa pentru ca nimeni nu vrea sa ma creada ceea ce mi-au zis cei de acolo ca meniul e 180 lei cu bere, suc si apa cat se consuma, Asa a fost si la tine nu? Nu ati platit in functie de numarul de persoane sau ceva de genu? mersi mult astept un raspuns de la tine, Multa fericire iti doresc pe acest nou drum!:D

corinavasile
08.06.2010, 09:39:02
Salut Corina! Cum a fost nunta la majestic? si eu voi avea pe 2 octombrie tot la majestic, si sunt foarte curioasa pentru ca nimeni nu vrea sa ma creada ceea ce mi-au zis cei de acolo ca meniul e 180 lei cu bere, suc si apa cat se consuma, Asa a fost si la tine nu? Nu ati platit in functie de numarul de persoane sau ceva de genu? mersi mult astept un raspuns de la tine, Multa fericire iti doresc pe acest nou drum!:D

Sa stii ca a fost ok, noi am fost multumiti! Comentarii negative nu prea am auzit nici din partea celor prezenti! Noi am avut 123 persoane, au fost 4 ospatari (aici cred ca ar mai fi putut pune si ei unul), mancarea a fost laudata de toata lumea, eu sincer nu am mancat prea mult ca nu am avut timp. Meniul a fost 180, cum ai zis si tu, cu alea incluse in el. Am platit cate meniuri am comandat, ne-au venit toti invitatii! Daca mai ai si alte intrebari iti stau la dispozitie cu mare placere!

O zi faina!

lucy_happy
09.06.2010, 10:07:57
Sa stii ca a fost ok, noi am fost multumiti! Comentarii negative nu prea am auzit nici din partea celor prezenti! Noi am avut 123 persoane, au fost 4 ospatari (aici cred ca ar mai fi putut pune si ei unul), mancarea a fost laudata de toata lumea, eu sincer nu am mancat prea mult ca nu am avut timp. Meniul a fost 180, cum ai zis si tu, cu alea incluse in el. Am platit cate meniuri am comandat, ne-au venit toti invitatii! Daca mai ai si alte intrebari iti stau la dispozitie cu mare placere!

O zi faina!
Multumesc mult de informatii, daca voi mai avea intrebari pe parcurs ti le voi adresa!
O zi frumoasa si tie!:D

Deiu
09.12.2010, 15:26:01
Multumesc mult de informatii, daca voi mai avea intrebari pe parcurs ti le voi adresa!
O zi frumoasa si tie!:D

na cum a fost? asta a fost pretul la meniu cu lichide nealcoolice incluse?

Deiu
09.12.2010, 15:31:17
corectez si eu... husele sunt saten alb si esarfele si naproanele sunt aurii... uite o poza de la nunta mea... eu atunci am intrebat de alte culori si mi-au spus ca doar astea le au... de alte culori nu stiu (eu oricum am dorit auriu...)

dragut dar la lucios + dar palaria aia de flori e de-a dreptul enervanta - ca la toate nuntile ... ma rog, parerea mea :D

lucy_happy
10.12.2010, 18:36:14
na cum a fost? asta a fost pretul la meniu cu lichide nealcoolice incluse?
Hey!!!
A foast exact asa, 180 lei cu bauturi incluse, apa plata si minerala, cola, fanta, ursus cu alcool si fara alcool, am fost multumiti de tot, bine au fost si unii care sincer merg la nunti doar sa critice, dar majoritatea invitatiilor au fost foarte multumiti si incantati, si de restaurant ca si cadru si atmosfera, si de mancare, bautura, si de muzica, si de organizare, daor cu srvirea pe la sfarsit am inteles cau au fost discutii ca de la o anumita ora nu mai tot aduc pe mese bauturi dar no ii inteleg si pe ei, a doua zi alta nunta, alte pregatiri, nebunie, oricum per ansamblu totul a fost ok, noi am fost multumimti!!!:D

Mara_Adr
25.01.2011, 13:48:32
Fac si nunti de noapte cei de la Majestic?

Deiu
25.01.2011, 16:23:49
Hey!!!
A foast exact asa, 180 lei cu bauturi incluse, apa plata si minerala, cola, fanta, ursus cu alcool si fara alcool, am fost multumiti de tot, bine au fost si unii care sincer merg la nunti doar sa critice, dar majoritatea invitatiilor au fost foarte multumiti si incantati, si de restaurant ca si cadru si atmosfera, si de mancare, bautura, si de muzica, si de organizare, daor cu srvirea pe la sfarsit am inteles cau au fost discutii ca de la o anumita ora nu mai tot aduc pe mese bauturi dar no ii inteleg si pe ei, a doua zi alta nunta, alte pregatiri, nebunie, oricum per ansamblu totul a fost ok, noi am fost multumimti!!!:D

bineinteles ca sunt si persoane care critica! nu-i poti multumi pe toti. eu de ex. nu voi avea pic de muzica populara la nunta - nu am crescut cu muzica populara, nu am ascultat, in concluzie nu am avut nici o legatura cu acest gen.
si sunt siiiiiigura ca vor fi persoane care vor carcoti in legatura cu asta. dar este nunta mea si va fi cum voi vrea eu ! :))

Lorelayamb
08.02.2011, 12:12:31
Buna fetelor si eu o sa am nunta la majestic in sala de sus....sper sa fie totul bine ...
in legatura cu muzica si noi suntem de parere ca daca nu ne place sa cante toata noaptea aceasi formatie cu prea multa muzica populara nu luam in considerare aceasta ipoteza, deci am optat pt un dj...care o sa imbine tot felul de genuri muzicale astfel sa satisfaca cat de cat majoritatea...vedem ce va iesi Poop.

superfalo1
22.02.2011, 12:15:32
Buna fetelor si eu o sa am nunta la majestic in sala de sus....sper sa fie totul bine ...
in legatura cu muzica si noi suntem de parere ca daca nu ne place sa cante toata noaptea aceasi formatie cu prea multa muzica populara nu luam in considerare aceasta ipoteza, deci am optat pt un dj...care o sa imbine tot felul de genuri muzicale astfel sa satisfaca cat de cat majoritatea...vedem ce va iesi Poop.

salut, si eu o sa fac la fel. muzica populara merge daca ai invitati mai multi prieteni de-ai parintilor :P ..aveti recomandari de dj pe care i-ati mai auzit la nunti? ca si formatie eu ma gandeam la trupa care canta in emisiunea Razvan si Raluca: TrioCafe. imi place despre ei asa, canta frumos. aveti vre-o idee cam cat ar costa? mersi fetelor pups:)

lucy_happy
23.02.2011, 20:15:17
salut, si eu o sa fac la fel. muzica populara merge daca ai invitati mai multi prieteni de-ai parintilor :P ..aveti recomandari de dj pe care i-ati mai auzit la nunti? ca si formatie eu ma gandeam la trupa care canta in emisiunea Razvan si Raluca: TrioCafe. imi place despre ei asa, canta frumos. aveti vre-o idee cam cat ar costa? mersi fetelor pups:)

Noi am avut un dj desavarsit, care a facut atmosfera!!! Florin Cotora il cheama, e de renumit in Sibiu, pentru ca e foarte profesionist si serios, chiar isi face meseria, eu il recomand cu multa incredere!!!:*

superfalo1
24.02.2011, 08:59:48
merci mult Lucy:*, cred ca l-am si auzit la nunta unei prietene acum 2 ani.

superfalo1
24.02.2011, 09:00:24
te rog, ai cumva un numar de contact?

Lorelayamb
24.02.2011, 16:50:50
Apropo fetelor voi stiati ca daca platiti meniurile pana in 15 martie aveti discount 15% din meniu? uitati-va pe saitul lor...eu am auzit cam tarziu dar am fost la ei si am rezolvat in loc sa platesti 180 meniu platesti 153 e ceva la 100 de meniuri...

laura81
24.02.2011, 22:25:24
Apropo fetelor voi stiati ca daca platiti meniurile pana in 15 martie aveti discount 15% din meniu? uitati-va pe saitul lor...eu am auzit cam tarziu dar am fost la ei si am rezolvat in loc sa platesti 180 meniu platesti 153 e ceva la 100 de meniuri...
Adica sa platesti meniurile in avans? N-am mai auzit asa ceva. E ceva, diferenta, si e ceva si sa ai 15300 de lei sa-i pui jos la sala cu atata timp inainte.

Lorelayamb
26.02.2011, 22:48:00
Adica sa platesti meniurile in avans? N-am mai auzit asa ceva. E ceva, diferenta, si e ceva si sa ai 15300 de lei sa-i pui jos la sala cu atata timp inainte.
da exact in avans...e greu sa ai suma inainte bineinteles dar ai economisi enorm...banii se restituie in caz de anularea nuntii..

allle
27.02.2011, 18:46:14
noi am fost si am platit 100 de meniuri chiar saptamana asta :D noroc cu mama ca ne-a imprumutat ea. bine ca e scris totul intr-un contract ca altfel nu faceam nimic

lucy_happy
27.02.2011, 22:50:32
te rog, ai cumva un numar de contact?
ti-am trimis un pm!!
o zi frumoasa!!!

zuzuzuzu
05.01.2016, 00:18:58
BUNA! FETELOR CE PARERE AVETI DE RESTAURANTUL MAJESTIC? A FACUT CINEVA NUNTA ACOLO? CUM ESTE SERVIREA? MANCAREA...... ETC? MA INTERESEAZA IN SPECIAL INFORMATII DESPRE SALA DE SUS, PTR CA ACOLO VA AVEA LOC NUNTA MEA:>:* noastra;)) va pup