PDA

Versiunea completa : Tiara

madutza23
24.04.2008, 11:22:44
Buna miresici,
cum vi se pare Hotelul Turist- Salonul Clasic. Ati auzit ceva zvonuri sa poate ati facut nunta acolo? :-?
Astept parerile voastre.

danaloredana
28.04.2008, 21:07:00
Buna viitoare miresica,
Si eu am nunta tot la Hotel Turist,pe 31 august.M-am uitat pe forum,dar nu am vazut multe pareri.Si tot la biserica Sf.Imparati ne-am gandit.
Tu ai vorbit la biserica?Pentru amenajarea salii ai vorbit?
Eu inca nu am fost sa cerem o oferta,dar am inteles ca si cei de la Turist ar avea o firma pe care o agreeaza mai mult.
Sper sa ne mai consultam si sa ne mai auzim.

madii113
26.05.2008, 20:04:33
Buna miresicilor,
Din cate am vazut eu sala de la Tiara e ok si are si terasa.
Servirea cred ca e super k mai ales ca la acest hotel a stat si presedintele Iliescu cand a venit.
Vedeti ca au si site si din cate am auzit aici se fac nunti cam de 200-250 persoane si cunosc oameni cu multi bani care au ales restaurantul Tiara.
Colaboreaza si cu niste lautari foarte ok dar sunt ffff scumpi, cam 3000 eur.
Mai uitati-va si pe site ca sunt poze cu sala
Va pup si sa aveti o nunta frumoasa.

milk_honey_85
12.09.2008, 13:48:55
miresici , am si eu nunta pe11iul2009 la tiara, mai este vreo miresica pe aici pt anul2009 , care sa faca nunta tot la tiara , ce pret minim vi s-a stabilit in contract pt ca am auzit ca directorul stabileste preturile si dupa ureche...asa...astept rapuns:*

CONT-INCHIS-047
13.09.2008, 08:42:18
miresici , am si eu nunta pe11iul2009 la tiara, mai este vreo miresica pe aici pt anul2009 , care sa faca nunta tot la tiara , ce pret minim vi s-a stabilit in contract pt ca am auzit ca directorul stabileste preturile si dupa ureche...asa...astept rapuns:*
Buna Ana si bine ai venit printre noi :* sper sa gasesti aici toate informatiile de care ai nevoie.

alisa_o
16.09.2008, 23:06:24

Buna, si eu am nunta tot in 2009 si inca nu am restaurant. Vroiam sa te intreb cam care sunt preturile la Tiara si daca iti impun nr de pers, eu am 150 multumesc mult ;))

raluca_gabriela
19.09.2008, 18:57:44
Si eu tot la Tiara. Pe 4 iulie :)

milk_honey_85
22.09.2008, 20:11:01
Miresici......
care ati facut sau urmeaza sa faceti nunta la hotel tiara...ex turist....cum vi se pare patronul?? se tine de cuvant cu toate promisiunile pe care le face , referitor la amenajarea salii , tort de mireasa , fantana de ciocolata , si ce mai zice el acolo ca ar fi inclus in pret...:-s :-s

milk_honey_85
22.09.2008, 20:49:35
Buna, si eu am nunta tot in 2009 si inca nu am restaurant. Vroiam sa te intreb cam care sunt preturile la Tiara si daca iti impun nr de pers, eu am 150 multumesc mult ;))

mie mi-a stabilit pretul minim de 170 lei / persoana,dar a spus ca pretul final il vom sti cu 3 luni pana la nunta....nu impun un anumit nr de persoane 150 sunt suficiente.....dar cred ca pretul meniului il stabilesc si in functie de nr de persoane....mie mi s-a parut ca pretul creste odata cu nr persoanelor...nu stiu ce sa zic de patron...promite cam multe...sa vedem daca o sa se tina si de cuvant...si daca inca nu ti-ai gasit local sa stii ca e o problema...locuri mai sunt doar dupa luna octombrie si pana in mai....restul e full.....

irina_constantin2004
23.09.2008, 15:03:08
la tiara mi a cerut un avans de 3000 de lei.

madutza23
23.09.2008, 17:27:35
Buna fetelor
Am avut nunta la Tiara exact acum o luna. Nu va faceti niciun fel de problema. Tot ceea ce va promite o sa aveti ba chiar mai mult (face anumite surprize). Eu am avut 150Ron/ meniu dar ne-a spus ca o sa se faca 170 pt anul viitor. Pe langa cele 4 feluri de mancare care sunt extraordinar de bune aveti tortul, fructele, apa minerala, sucurile si crantzanelele de la inceput toate sunt incluse in pret. Noi am dus decat taria, sampania si vinul. D-l Tilimpea este un om extraordinar chiar dak pare un pic mai ciufut. Ma bucur enorm pt voi ca a-ti facut aceasta alegere si pot sa spun cu mana pe inima ca este cel mai bun local din oras din toate punctele de vedere.
Va pup si dak mai aveti intrebari va astept:* :*

milk_honey_85
24.09.2008, 20:15:49
Si eu tot la Tiara. Pe 4 iulie :)

raluca , tie ce iti zice patronul de la tiara?vad ca parerile sunt impartite stabileste preturile dupa ureche...ai facut contract? cat ti-a scris minim in el? daca vrei sa vbim mai mult intra pe mine pe mess

onypl
25.09.2008, 16:30:45
Buna miresici! Va urmaresc de mult timp discutiile dar pana cum nu am intervenit niciodata. Imi place foarte mult restaurantul Tiara, este exact ca in povesti. Stie cineva daca accepta 100-120 pesroane. Oare mai au date libere pt 2009? Va multumesc mult ca ma primiti printre voi!

madutza23
26.09.2008, 11:09:59
Buna miresici! Va urmaresc de mult timp discutiile dar pana cum nu am intervenit niciodata. Imi place foarte mult restaurantul Tiara, este exact ca in povesti. Stie cineva daca accepta 100-120 pesroane. Oare mai au date libere pt 2009? Va multumesc mult ca ma primiti printre voi!
Buna
Eu stiu ca are o conditie de 150 persoane. Locuri pe 2009 foarte putine din cate am inteles noiembrie si mai mai este ceva liber.

danaloredana
01.10.2008, 22:40:05
Buna fetelor
Am avut nunta la Tiara exact acum o luna. Nu va faceti niciun fel de problema. Tot ceea ce va promite o sa aveti ba chiar mai mult (face anumite surprize). Eu am avut 150Ron/ meniu dar ne-a spus ca o sa se faca 170 pt anul viitor. Pe langa cele 4 feluri de mancare care sunt extraordinar de bune aveti tortul, fructele, apa minerala, sucurile si crantzanelele de la inceput toate sunt incluse in pret. Noi am dus decat taria, sampania si vinul. D-l Tilimpea este un om extraordinar chiar dak pare un pic mai ciufut. Ma bucur enorm pt voi ca a-ti facut aceasta alegere si pot sa spun cu mana pe inima ca este cel mai bun local din oras din toate punctele de vedere.
Va pup si dak mai aveti intrebari va astept:* :*

Buna viitoare miresici,

Si eu am avut nunta la Turist pe 31.08.2008.
Sunt de acord cu ceea ce a scris madutza23.Toata lumea ne-a felicitat pentru cum a iesit nunta.Am colaborat la aranjamente cu Alina,iar domnul Tilimpea,chiar daca mai dificil,ne-a oferit tot ce ne-a "promis".
Mancarea,servirea ,sala ,luminile,surprizele au fost super.
Sper ca si ospatarilor sa le fii dat dimineata ,atatia bani cat ne-a cerut noua.Au fost atenti mereu.
Si parerea mea este ca e cea mai frumoasa sala din oras.
Va pot recomanda si un cameraman super.Ne-a facut un montaj deosebit.

onypl
03.10.2008, 12:43:22
Buna fetelor! Cat a costat aranjatul salii cu totul? Pot sa intreb ce surprize v-au fost oferite din partea casei?

madutza23
13.10.2008, 16:44:33
Buna fetelor! Cat a costat aranjatul salii cu totul? Pot sa intreb ce surprize v-au fost oferite din partea casei?

Buna,
Pe mine m-a costat sala 13 mil: scaunele imbracate, o inima mare in spatele nostru la masa de prezidiu, plasa de lumini la masa de prezidiu, 5 stalpisori cu flori la intrare si cred ca atat, nu mai stiu sigur. Scaunele sunt cel mai scumpe iar eu am avut 200. Am decorat sala bordeaux- alb. Surprize din cate stiu de obicei aduce dansatori dar eu am avut dansatori din partea nashului si atunci am avut din partea casei fantana de ciocolata =P~

cristina852002
22.11.2008, 20:44:04

Si noi am contractat sala la Tiara pentru 30.10.2009 . Am trecut 180 de persoane si meniu de minim 180 ron. Avansul a fost de 1000 de euro. Asa ti-a cerut si tie?

vlarox
04.01.2009, 11:08:16
Si noi am contractat sala la Tiara pentru 30.10.2009 . Am trecut 180 de persoane si meniu de minim 180 ron. Avansul a fost de 1000 de euro. Asa ti-a cerut si tie?

Am o prietena care a facut anul trecut nunta acolo si a fost super. Patronul chiar este un om de cuvant. Am inteles ca pentru anul 2009 meniul costa minim 170 RON iar avansul este exact cum ai spus, 1000 euro. Eu zic ca merita toti banii. Mi-as dori sa fac si eu nunta acolo.

cristina852002
28.01.2009, 01:59:12
In legatura cu formatia, nu costa 3000 de euro , ci 2000 :D Va pupic !

carm33n
02.03.2009, 23:03:53
buna fetelor,

aveti idee cu cine colaboreaza Dl Tilimpea la amenajarea salii?
am inteles ca are vreo 2 firme agreate. stiti ceva detalii? aveti poze cu sala aranjata?

va multumesc.

grasuna
03.03.2009, 10:08:18
2 poze cu sala amenajata gasesti pe site-ul hotelului.

carm33n
03.03.2009, 23:34:47
merci, dar pe acelea le-am vazut deja
vroiam sa vad variatii pe tema, de culori...etc

cristina852002
29.03.2009, 21:28:06
imi poti spune , te rog cum se numesc lautarii si cam ce tarife au?
multumesc

Formatia de lautari se numeste Univers 2000 din Mizil. Daca vrei numarul lor de contact, poti sa dai un search pe google si o sa le gasesti datele. Eu asa am dat de ei. Pupici :*:*:*

malinutzz
11.05.2009, 18:34:09
Buna miresicilor!
Eu fac nunta la Tiara, domnul Tilimpea mi-a recomandat formatia Univers 2000 din Mizil. voi ati auzit ceva despre aceasta formatie?

elena2010
17.05.2009, 15:31:12
Buna la toate fetele, Sunt noua pe acest site si dori sa stiu daca este cineva care a contractat restaurantul hotelului Tiara Ploiesti pt anul 2010 si daca stie daca mai sunt locuri libere pt 2010;am inteles ca ar fi deja ocupate :-< va astept sa vb paaaa

hatecris
01.06.2009, 21:34:37
Buna la toate fetele, Sunt noua pe acest site si dori sa stiu daca este cineva care a contractat restaurantul hotelului Tiara Ploiesti pt anul 2010 si daca stie daca mai sunt locuri libere pt 2010;am inteles ca ar fi deja ocupate :-< va astept sa vb paaaa

Buna Elena,

Eu am fost sa vb cu patronul de la Tiara acum o luna si am gasit liber cand imi doream eu pe 10.07.2010.Eu zic ca nu ar strica sa te duci sa vb direct cu patronul,cred ca iti poate spune cel mai sigur.Bafta multa.

Rog miresicile care au avut deja nunta sa ne impartaseasca experienta.

Va pup

elena2010
04.06.2009, 18:20:53
Mersi hotecris pt informatie, am ajuns intre timp sa vb cu dl Tilimpea si mi-a lasat impresia ca nu vrea sa ne inchirieze sala pt 150 de pers, spunandu-ne prima oara ca mai sunt locuri decat in oct, cand ne-am dus cu data pt oct..ca nu mai sunt, si ca daca vrem duminica...asa ca...il credeam om de treaba dar..., mersi inca odata si felicitari pt ca ai reusit ca contractezi salonul, este o alegere f buna, te-am pupat

hatecris
05.06.2009, 22:31:23
Mersi hotecris pt informatie, am ajuns intre timp sa vb cu dl Tilimpea si mi-a lasat impresia ca nu vrea sa ne inchirieze sala pt 150 de pers, spunandu-ne prima oara ca mai sunt locuri decat in oct, cand ne-am dus cu data pt oct..ca nu mai sunt, si ca daca vrem duminica...asa ca...il credeam om de treaba dar..., mersi inca odata si felicitari pt ca ai reusit ca contractezi salonul, este o alegere f buna, te-am pupat

Uff nu stiu ce sa zic ...si eu tot 150 pers i-am spus ca o sa am..cu aproximatie bineinteles...si a zis ca e ok...acu nu stiu ce sa zic despre el..iar nunta duminica nu mi se pare o idee prea buna...dar sunt convinsa ca o sa gasesti varianta cea mai buna....>:D<

Va pup

cristina852002
07.06.2009, 15:07:04
Miresici ce ati facut nunat de curand la Tiara, va asteptam cu pozici....Pupici :*:*:* si casa de piatra !!!!:gen_17:

CrisL
14.06.2009, 13:51:34
eu am avut nunta anul asta, pe 9 mai la Turist...A iesit f frumos! Meniul a fost 1650 si i-a impresionat pe invitati. Grija mare k se fura printre chelneri...adik noua ni s-a terminat whisky la ora 11...In rest...ce sa zic...sala e extraordinara..cu ringul in centru...si terasa e f misto..Tot acolo am facut si ciorba de potroace..si a iesit f bine

cristina852002
27.06.2009, 00:38:37
eu am avut nunta anul asta, pe 9 mai la Turist...A iesit f frumos! Meniul a fost 1650 si i-a impresionat pe invitati. Grija mare k se fura printre chelneri...adik noua ni s-a terminat whisky la ora 11...In rest...ce sa zic...sala e extraordinara..cu ringul in centru...si terasa e f misto..Tot acolo am facut si ciorba de potroace..si a iesit f bine

Casa de piatra!! @};-Meniul 165 lei? :O In contract ce pret ai avut trecut minim pentru meniu? Te intreb pentru ac inca nu am discutat de meniuri,dar in contract am trecut minim 180 lei/meniu/persoana. Apropo, mancarea este ok? La chelneri cat trebuie sa le lasi spaga, pentru serviciile acordate, pe langa ce fura ei? Astept raspuns si pozici. Pupici :*:*:*

Silvia7
22.07.2009, 11:00:17
Buna!
Eu am nunta pe 24 iulie 2010, din pacate de ziua noastra, pe 17, nu era lliber.Mi s-a parut corect dl Tilimpea si foarte simpatica fata cu amenajarea salii. Oricum mai bine ii angajezi pe ei decat pe altii...intr-adevar, a sugerat o formatie de lautari, dar nu a impus-o. Iar avansul este de 3000 ron. De altfel asa am mai gasit liber, ca ceilalti care voiau pe 24 nu platisera avansul :D.
oricum, astept impresiile voastre pana atunci.
:*

monik_bz
22.07.2009, 14:41:22
Buna!
Eu am nunta pe 24 iulie 2010, din pacate de ziua noastra, pe 17, nu era lliber.Mi s-a parut corect dl Tilimpea si foarte simpatica fata cu amenajarea salii. Oricum mai bine ii angajezi pe ei decat pe altii...intr-adevar, a sugerat o formatie de lautari, dar nu a impus-o. Iar avansul este de 3000 ron. De altfel asa am mai gasit liber, ca ceilalti care voiau pe 24 nu platisera avansul :D.
oricum, astept impresiile voastre pana atunci.
:*

Si eu am pe 15 august anul acesta, este intradevar totul super ok. Cu aranjatul salii mi s-a parut foarte scump. Eu am iesit la 3500 RON si probabil o sa mai renuntam din ele...ca sunt nimicuri care ne costa o gramada de bani. Astept si eu alte idei.

cristina852002
23.07.2009, 23:03:25
Avansul de 3000 de lei ti l-a scazut din meniuri ? Pupici :*:*:*

hatecris
24.08.2009, 13:40:19
Si eu am pe 15 august anul acesta, este intradevar totul super ok. Cu aranjatul salii mi s-a parut foarte scump. Eu am iesit la 3500 RON si probabil o sa mai renuntam din ele...ca sunt nimicuri care ne costa o gramada de bani. Astept si eu alte idei.

3500 ron? mi se pare un pic cam mult....ce este inclus in suma aceasta?
fetelor care ati avut deja ...va rugam poze cu aranjarea salii.

cristina852002
24.08.2009, 16:03:23
Si eu am vorbit de aranjare. Am ales auriu si lila ca si culori pentru sala. Miresului meu i s-a parut un pret un pic cam exagerat, dar la ce ofera mi se pare chiar ieftin in comparatie cu alte firme. Pana la urma odata ma marit,nu? /:) In fine, sau pentru prima oara, si de ce sa nu merite :)) Pupici283669

283670

283671

283672

283673 :*:*:*

grasuna
24.08.2009, 16:25:22
Foarte frumoasa combinatia de culori!

ingerashu
31.08.2009, 11:19:58
Si eu am vorbit de aranjare. Am ales auriu si lila ca si culori pentru sala. Miresului meu i s-a parut un pret un pic cam exagerat, dar la ce ofera mi se pare chiar ieftin in comparatie cu alte firme. Pana la urma odata ma marit,nu? /:) In fine, sau pentru prima oara, si de ce sa nu merite :)) Pupici283669

283670

283671

283672

283673 :*:*:*

noi am fost la o nunta in luna mai si sala a fost aranjata pe verde...s-a vazut extraordinar!

cristina852002
01.09.2009, 22:32:51
Verde este culoarea " de baza" ca sa spun asa. Marea majoritate a mirilor opteaza pentru culoarea asta. Intr-adevar se vede bine si pe verde, dar mie mai mult imi place asa...sper sa iasa superb....va voi trimite poze dupa nunta ca sa va faceti o idee. Pupici :*:*:*

hatecris
02.09.2009, 18:55:40
Verde este culoarea " de baza" ca sa spun asa. Marea majoritate a mirilor opteaza pentru culoarea asta. Intr-adevar se vede bine si pe verde, dar mie mai mult imi place asa...sper sa iasa superb....va voi trimite poze dupa nunta ca sa va faceti o idee. Pupici :*:*:*

Cristina avea un catalog ceva de unde ti-ai ales tu cum ai vrea?
Te rugam mult sa ne trimiti poze ....si cam cu cat timp inainte tb sa vb de aranjamente?

Multumesc

cristina852002
02.09.2009, 22:55:27
Cristina avea un catalog ceva de unde ti-ai ales tu cum ai vrea?
Te rugam mult sa ne trimiti poze ....si cam cu cat timp inainte tb sa vb de aranjamente?

Multumesc
Inca nu am facut nunta, mai am 2 luni. Prin iunie am vorbit de aranjamente, deci cu 4-5 luni inainte. Au pe laptop fotografii cu sala aranjata in mai multe culori. De-acolo iti alegi tu. Daca vrei iti trimit PM numarul lor de telefon. Pupici :*:*:*

cristina852002
02.09.2009, 22:58:53
Dragi foste miresici, va rog sa-mi spuneti ce meniu ati avut voi la nunta , pentru ca as vrea si eu mai multe variante, sa am si eu de unde sa ma inspir. Apropo, mancare este buna acolo,nu? Eu am uitat sa ma interesez si de acest aspect :)) . Pupici :*:*:*

ingerashu
03.09.2009, 11:13:13
Dragi foste miresici, va rog sa-mi spuneti ce meniu ati avut voi la nunta , pentru ca as vrea si eu mai multe variante, sa am si eu de unde sa ma inspir. Apropo, mancare este buna acolo,nu? Eu am uitat sa ma interesez si de acest aspect :)) . Pupici :*:*:*

la nunta la care am fost noi s-a dat aperitiv (arata fantastic), peste cu migdale si legume, sarmalute si friptura, carnati cu cartofi taranesti cu salata asortata...mie acesti cartofi nu prea mi-au placut..in rest totul a fost delicios si f multa mancare..adik si baietii s-au declarat plini!
ps plus tort de care am uitat

monik_bz
09.09.2009, 11:22:31

Buna viitoare miresici,

Va atasez cateva poze, eu am fost multumita de aranjatul salii, dar pretul mi s-a parut ridicat (avand in vedere ca in Bucuresti gasisem firma mult mai ieftin...aici concurenta este mai mare si preturile diferite...dar am preferat firma celor de la restaurant ca sa nu ne mai batem capul). Inclus in suma am avut scaunele si mesele aranjate, toate aranjamentele florale, stalpi la masa de prezidiu, si in acest pret ne-au inclus ele numere de masa, o surpriza, suport ptr casa de bani, cei 4 stalpi de pe ring imbracati in voal. Per total a fost bine, si dimineata nu mi-a parut rau de bani.

Meniul a fost okei, nu s-a vaitat nimeni ca ar fi murit de foame, chiar s-a mancat tot. Eu am gustat din toate si mi s-au parut bune. Sarmalele au fost excelente. Tortul a fost asa cum mi-am dorit.

Pentru cele care intrebau de avans, din cei 3000 ron , 1000 mi s-au scazut din meniu, si 2000 au fost ptr inchirierea salii, o surpriza placuta, si alte chestii..o sa vedeti atunci.

Daca mai vreti detalii ma puteti contacta pe PM.

ionitacatalinaelena
23.09.2009, 16:51:11
la nunta la care am fost noi s-a dat aperitiv (arata fantastic), peste cu migdale si legume, sarmalute si friptura, carnati cu cartofi taranesti cu salata asortata...mie acesti cartofi nu prea mi-au placut..in rest totul a fost delicios si f multa mancare..adik si baietii s-au declarat plini!
ps plus tort de care am uitat

Buna,

Am fost la o nunta acum 3 sapamani si mancarea a fost super, nu ca eu as fii o mare mancacioasa:-p . Aperitivul f.f. frumos aranjat, continand icre negre& rosii, oua de prepelita, pestele bine preparat, ce mai, felicitari bucatarilor. =D>

kissulina
07.10.2009, 13:11:23
Buna tuturor miresicilor,

Eu sunt proaspata pe forum si mi-au fost foarte de ajutor toate discutiile voastre.
Si noi ne cautam restaurant pentru anul viitor in Ploiesti<:-P. Momentan am studiat forumul si site-urile restaurantelor si cea mai buna varianta ca si spatiu si atmosfera ni se pare restaurantul Tiara.
Stiti cumva daca ar mai fi locuri libere pe 2010? Cam care ar fi pretul meniului pentru 2010?

hatecris
07.10.2009, 21:00:05
Buna tuturor miresicilor,

Eu sunt proaspata pe forum si mi-au fost foarte de ajutor toate discutiile voastre.
Si noi ne cautam restaurant pentru anul viitor in Ploiesti<:-P. Momentan am studiat forumul si site-urile restaurantelor si cea mai buna varianta ca si spatiu si atmosfera ni se pare restaurantul Tiara.
Stiti cumva daca ar mai fi locuri libere pe 2010? Cam care ar fi pretul meniului pentru 2010?

Eu zic ca ar fi bine sa te duci la restaurant si sa vb direct cu dl Tilimpea,iti poate spune cel mai sigur.

Cristina am vazut ca se apropie ziua cea mare ..abia ast sa ne pov cu detalii o sa te rugam.
Oare sucul si apa era inclus in pretul meniului?

monik_bz
07.10.2009, 23:38:26
Eu zic ca ar fi bine sa te duci la restaurant si sa vb direct cu dl Tilimpea,iti poate spune cel mai sigur.

Cristina am vazut ca se apropie ziua cea mare ..abia ast sa ne pov cu detalii o sa te rugam.

sucul, apa si cafeaua era inclusa in meniu

cristina852002
08.10.2009, 08:37:32

Promit solemn sa va povestesc totul cu lux de amanunte.Am ajuns sa nu mai pot dormi noaptea pentru ca ma gandesc la ceea ce mai am de facut. Lasa ca o sa vedeti si voi !!! :)) Pana una alta mai am trei saptamani si doua zile b-(. Pupici :*:*:*

hatecris
08.10.2009, 19:02:12
Promit solemn sa va povestesc totul cu lux de amanunte.Am ajuns sa nu mai pot dormi noaptea pentru ca ma gandesc la ceea ce mai am de facut. Lasa ca o sa vedeti si voi !!! :)) Pana una alta mai am trei saptamani si doua zile b-(. Pupici :*:*:*

Da vrem totul detaliat ^:)^
Si pe mine m-ar mai interesa si foto video pe cine ati avut,eu la stadiul asta sunt si aici am cam ramas de ceva timp pt ca nu am vazut inca pe cineva care sa-mi placa.(sincer nici nu am cautat intens, doar din discutiile miresicilor ce mai stiu ).Vreo idee?

kissulina
15.10.2009, 13:29:08
Multumesc! Placerea mea!

Imi poti trimite si mie poze de la nunta ta, as vrea sa vad cum a fost aranjata sala:)

hatecris
15.10.2009, 19:48:31
Da-mi un PM cu adresa ta de mail, si iti trimit.

Cat v-a dus meniul anul asta? si practic ce a trebuit sa mai aduceti voi?

IuliaAlexandra
26.10.2009, 11:34:16
Buna ziua , sambata am fost prin PLoiesti sa vad cu ochii mei restaurantele ( eu sunt din alt oras si voi avea nunta la Ploiesti) si am avut ok celor de la Tiara sa fac cateva poze cu restaurantul pregatit de nunta .
Sper ca miresica de sambata sa nu se supere ca am publicat pozele , o fac doar pentru inspiratie . Felicitari oricum restaurantul arata super iar aranjamentele florale erau dementiale . O zi buna in continuare.

cristina852002
26.10.2009, 18:06:12
Cat v-a dus meniul anul asta? si practic ce a trebuit sa mai aduceti voi?
Meniul ne costa 180 lei si avem de adus doar piscoturile si bautura alcoolica, de restul se ocupa cei de acolo. Pupici :*:*:*

alexa_razv
28.10.2009, 12:58:57
Sal!
Ce flori sunt cele din vaza lunga?

Buna ziua , sambata am fost prin PLoiesti sa vad cu ochii mei restaurantele ( eu sunt din alt oras si voi avea nunta la Ploiesti) si am avut ok celor de la Tiara sa fac cateva poze cu restaurantul pregatit de nunta .
Sper ca miresica de sambata sa nu se supere ca am publicat pozele , o fac doar pentru inspiratie . Felicitari oricum restaurantul arata super iar aranjamentele florale erau dementiale . O zi buna in continuare.

IuliaAlexandra
28.10.2009, 15:02:57
Sal!
Ce flori sunt cele din vaza lunga?

Buna , din ce am vazut eu sunt orhidee dar nu stiu ce specie. Imi pare rau dar nu am mai multe detalii.

mirella21
04.11.2009, 17:17:03
buna alexandra. ai idee cat costa meniul? sau cine a aranjat restaurantul..ca tare frumos este.

cristina852002
05.11.2009, 20:31:38
buna alexandra. ai idee cat costa meniul? sau cine a aranjat restaurantul..ca tare frumos este.

Meniul este 180 lei, cel putin atat m-a costat pe mine sambata trecuta (dar depinde si ce pret iti pune atunci cand semnezi contractul) , iar de infatisarea salii raspunde firma de aranjari a localului (daca vrei mai multe informatii despre aceasta firma, te pot ajuta cu un numar de telefon). Totul este superb. Initial am avut dubii, dar la sfarsit mi-am dat seama ca totul merita fiecare banut. Pupici :*:*:*

hatecris
13.11.2009, 21:17:38
Meniul este 180 lei, cel putin atat m-a costat pe mine sambata trecuta (dar depinde si ce pret iti pune atunci cand semnezi contractul) , iar de infatisarea salii raspunde firma de aranjari a localului (daca vrei mai multe informatii despre aceasta firma, te pot ajuta cu un numar de telefon). Totul este superb. Initial am avut dubii, dar la sfarsit mi-am dat seama ca totul merita fiecare banut. Pupici :*:*:*

Cristina cum au iesit pozele de la nunta?ai fost multumita?cu ce-i de la studio 8mm ai lucrat nu?
ai avut si video de la ei?
nu ne pui si noua cateva poze?

hatecris
13.11.2009, 21:19:12

Si vroiam sa te mai intreb daca a fost suficient sucul si apa de la restaurant?

cristina852002
16.11.2009, 17:55:51
Cristina cum au iesit pozele de la nunta?ai fost multumita?cu ce-i de la studio 8mm ai lucrat nu?
ai avut si video de la ei?
nu ne pui si noua cateva poze?
Pozele au iesit super, ma refer la calitatea lor , pentru ca inca n-am facut sedinta foto (urmeaza sa facem sedinta foto Trash The Dress , dar cand va fii ceva mai cald afara) ,toate pozele fiind numai instantanee. Imi plac foarte mult pentru ca sunt prinsa in ipostaze in care nu credeam ca ni s-au facut poze. Video am tot de la ei, dar au zis ca mai dureaza un pic pana ne dau si filmele pentru ca au avut multe comenzi si plus de asta au fost prinsi si cu un targ. Oricum, pozele ni le-au dat in prima marti dupa nunta . Sunt profesionisti. Mi-au placut ,sincer. Imi pare rau ca nu am postat nici o poza, dar au format mare si site-ul nu accepta big sizes :)) . Pupici :*:*:*

cristina852002
16.11.2009, 17:58:06
Si vroiam sa te mai intreb daca a fost suficient sucul si apa de la restaurant?
Apa minerala, apa plata, cafeaua si sucurile ne-au fost acordate la discretie. N-am avut probleme sa lipseasca de la masa. Cum o sticla se apropia de golire, aduceau imediat alta. A fost totul ok. Pupici :*:*:*

hatecris
16.11.2009, 19:45:54
Pozele au iesit super, ma refer la calitatea lor , pentru ca inca n-am facut sedinta foto (urmeaza sa facem sedinta foto Trash The Dress , dar cand va fii ceva mai cald afara) ,toate pozele fiind numai instantanee. Imi plac foarte mult pentru ca sunt prinsa in ipostaze in care nu credeam ca ni s-au facut poze. Video am tot de la ei, dar au zis ca mai dureaza un pic pana ne dau si filmele pentru ca au avut multe comenzi si plus de asta au fost prinsi si cu un targ. Oricum, pozele ni le-au dat in prima marti dupa nunta . Sunt profesionisti. Mi-au placut ,sincer. Imi pare rau ca nu am postat nici o poza, dar au format mare si site-ul nu accepta big sizes :)) . Pupici :*:*:*

Imi poti spune te rog si cat te-a costat cu totul si cate poze au fost incluse? :*

aaalllyyy
06.01.2010, 15:36:18
Buna Cristina si Felicitari!

Am vrea sa facem si noi la Tiara. Initial ne hotarasem la President, dar mai au loc doar in 1 si e cam micutz, asa ca incercam sa cautam ceva mai mare
La Tiara totusi avem cateva costuri aditionale (gen huse scaune - cu firma impusa) si mi-e sa nu ne ducem la prea multi bani.

Voi cat ati dat pe amenajarea meselor si scaunelor?

Poti sa imi arati cateva poze de la restaurant? pls pls :)

Multumesc!>:D<

cristina852002
07.01.2010, 15:20:02
Buna Cristina si Felicitari!

Am vrea sa facem si noi la Tiara. Initial ne hotarasem la President, dar mai au loc doar in 1 si e cam micutz, asa ca incercam sa cautam ceva mai mare
La Tiara totusi avem cateva costuri aditionale (gen huse scaune - cu firma impusa) si mi-e sa nu ne ducem la prea multi bani.

Voi cat ati dat pe amenajarea meselor si scaunelor?

Poti sa imi arati cateva poze de la restaurant? pls pls :)

Multumesc!>:D<

Buna ! Mi-a placut foarte mult cum mi-a decorat sala, si pentru 220 de locuri mi-au luat 5000 de lei. In banii astia au intrat:
Huse tafta aurie fixe cu capison organza lila Fuste set tafta aurie Capace protectie masa tafta aurie - mese de 8 pers Capace protectie masa tafta aurie-mese de 12 pers Capace protectie masa tafta aurie-mese de 6 pers Covor rosu tot 55 m liniari Decor intrare scara voal, petale, boluri cu lumanarele Carduri plic Decor pietre/petale mese invitati Vaze inalte cu decor interior efect de gheata Servete set tafta aurie set elegant Sevalet pentru schema salii si pentru indrumarea invitatilor Decor masa prezidiu 4 pers -fusta speciala masa prezidiu Faclii Stalpisiori mici fier forjat
Am fost foarte multumita de tot. Aranjamentele florale le-am facut in alata parte, m-au costat 2200 de lei, dar am vazut ca si ele au preturi ok. Daca vrei un nr de telefon al vreunei dintre asociate sa-mi spui, pentru ca ti-l dau cu cea mai mare placere. O sa incerc sa atasez si cateva poze....sper sa mearga pentru ca mi-au spus ca au formatul prea mare si nu prea ma pricep sa le fac mai mici.Pupici :*:*:* Nu merge :(( Daca vrei, da-mi un link de hi5 , pentru ca acolo am multe poze.

aaalllyyy
07.01.2010, 15:30:10
Multumesc mult !>:D<
Mi-ar placea sa vad poze, pana acum nu am vazut sala decat nedecorata si cele cateva poze de pe site.

Acesta este link-ul meu de hi5
http://aaalllyyy.hi5.com

@};-

Buna ! Mi-a placut foarte mult cum mi-a decorat sala, si pentru 220 de locuri mi-au luat 5000 de lei. In banii astia au intrat:
Huse tafta aurie fixe cu capison organza lila Fuste set tafta aurie Capace protectie masa tafta aurie - mese de 8 pers Capace protectie masa tafta aurie-mese de 12 pers Capace protectie masa tafta aurie-mese de 6 pers Covor rosu tot 55 m liniari Decor intrare scara voal, petale, boluri cu lumanarele Carduri plic Decor pietre/petale mese invitati Vaze inalte cu decor interior efect de gheata Servete set tafta aurie set elegant Sevalet pentru schema salii si pentru indrumarea invitatilor Decor masa prezidiu 4 pers -fusta speciala masa prezidiu Faclii Stalpisiori mici fier forjat
Am fost foarte multumita de tot. Aranjamentele florale le-am facut in alata parte, m-au costat 2200 de lei, dar am vazut ca si ele au preturi ok. Daca vrei un nr de telefon al vreunei dintre asociate sa-mi spui, pentru ca ti-l dau cu cea mai mare placere. O sa incerc sa atasez si cateva poze....sper sa mearga pentru ca mi-au spus ca au formatul prea mare si nu prea ma pricep sa le fac mai mici.Pupici :*:*:* Nu merge :(( Daca vrei, da-mi un link de hi5 , pentru ca acolo am multe poze.

aaalllyyy
11.01.2010, 13:56:48
:)
Gata, am platit avansul la Tiara pe 13 Nov 2010 <:-P
Am trecut DOAR de "primul pas" :))

cristina852002
11.01.2010, 14:47:05
:)
Gata, am platit avansul la Tiara pe 13 Nov 2010 <:-P
Am trecut DOAR de "primul pas" :))

Sa fie intr-un ceas bun!!! Felicitari!! Ti-am trimis solicitare de prietenie. Pupici :*:*:*

aaalllyyy
12.01.2010, 10:10:27
Multumesc! si pentru urari si pentru poze. Sunt foarte frumoase!
Cand ai avut timp sa faci atatea? :O Ma batea si pe mine gandul sa imi iau 2 rochite de mireasa, dar nu stiu daca o sa am timp de cea pt cununia civila si rochia de mireasa :-\. Oricum mai e cale lunga pana in Noiembrie, am timp sa planific si sa ma razgandesc de cate ori vreau. Bine ca am scapat de stresul cu resturantul <:-P .

Imi place cum arata pe violet, asa as vrea si eu sa imi decorez sala :).

Vroiam sa te mai intreb cate ceva :D
Ati avut 220 de invitati sau ai decorat 220 de scaune? Eu cred ca o sa am in jur de 150 si sper sa nu para gol restaurantul.
Nici de muzica nu stim nimic :O Voi ati avut formatie sau dj?

Multumesc mult pentru ajutor si sa ai o zi frumoasa!

Sa fie intr-un ceas bun!!! Felicitari!! Ti-am trimis solicitare de prietenie. Pupici :*:*:*

cristina852002
13.01.2010, 23:44:27
Multumesc! si pentru urari si pentru poze. Sunt foarte frumoase!
Cand ai avut timp sa faci atatea? :O Ma batea si pe mine gandul sa imi iau 2 rochite de mireasa, dar nu stiu daca o sa am timp de cea pt cununia civila si rochia de mireasa :-\. Oricum mai e cale lunga pana in Noiembrie, am timp sa planific si sa ma razgandesc de cate ori vreau. Bine ca am scapat de stresul cu resturantul <:-P .

Imi place cum arata pe violet, asa as vrea si eu sa imi decorez sala :).

Vroiam sa te mai intreb cate ceva :D
Ati avut 220 de invitati sau ai decorat 220 de scaune? Eu cred ca o sa am in jur de 150 si sper sa nu para gol restaurantul.
Nici de muzica nu stim nimic :O Voi ati avut formatie sau dj?

Multumesc mult pentru ajutor si sa ai o zi frumoasa!

Daca ai 150 de invitati vei decora sala doar pentru 150 de invitati, adica 150 de scaune si ii poti aranja mai degajati, ca sa zic asa. Opteaza pentru 2 rochii, pentru ca nu o sa regreti deloc, ba din contra. Pe mine m-a ajutat foarte mult sa dansez si oricum a fost foarte apreciata ideea. Cununia civila am facut-o tot in biserica inainte de cununia religioasa, si nu a mai fost nevoie de inca o tinuta si o coafura; sau daca vrei sa o faci la starea civila, fa-o in alta zi. Am avut formatie pe Univers din Mizil. Sa stii ca nu e greu sa schimbi atatea tinute. Eu am avut cele 2 rochii de mireasa si costumul de oriental, iar sotul meu costumul de ginerica si pe cel de scotian(aceasta a facut parte din rascumparare si mai ales ca am avut nunta de Haloween totul a fost foarte laudat si apreciat). Am vrut ca nunta s afie mai mult un spectacol decat o nunta banala si traditionala. Toti m-au felicitat pentru organizare in special. Ce sa mai...totul a fost asa cum mi-am dorit. Asa doresc oricarei miresici sa aiba nunta, inclusiv tie....asa cum ai visat de mica. Pupici :*:*:*

elena2010
19.01.2010, 15:10:00
Multumim pentru poze :) !

Eu sunt sigura ca o sa iasa frumos pentru ca sala este foarte mare si toate mesele au vedere la ringul de dans, care are si jocuri de lumini:D . Majoritatea restaurantelor din Ploiesti au mese de la care invitatii nici nu vad ringul si par foarte inghesuite. In rest: mancare, servire, .... etc habar nu am, dar din moment ce nu am auzit numai de bine, cred ca nu vom avea nicio problema.

Sa aveti o zi frumoasa!

Este intra-devar o sala super si servirea este, eu mi-am dorit f mult sa fac acolo insa nu ne-a primit daca nu aveam confirmari de la 150 pers, asta este...

ioanagabiro
23.01.2010, 16:39:02
buna.am si o mai multe nelamuriri.care sunt surprizele facute de patron? si din avansul de 3 000 de lei, doar 1000 lei se scade din meniu dimineata dupa nunta?si cei 2000? tortul cum arata si cum a fost la gust (pareri de la miresici care au facut deja........am inteles ca este inclus in meniu).apa si sucul sunt incluse in meniu si ajung?Ce ati avut voi la meniu (mai multe detalii va rog). multumesc

si mai multe poze,va rog........cu sala aranjata

r_1212
29.01.2010, 20:06:56
Ieri am vorbit cu Domnul Tilimpea de la Tiara ca si cum nu as fi stiut nimic de la voi :x si a cerut, nici mai mult, nici mai putin decat 3000ron + 10% din valoarea finala a meniurilor in dimineata de dupa nunta. :[email protected] Mai exact, daca ai o nunta de 200 de familii, cu meniu de 200ron, inseamna 40000ron din care el doreste 4000ron + cei 3000ron initiali = 7000ron. In acesti bani intra: spaga la chelneri, tortul (pe care il alegi de la Doel Pan, de pe linia de tramvai, in spate la tribunal), camera de hotel a mirilor, 30% reducere la camerele invitatilor din provincie, cafele cate doresc invitatii (fara numar, fara numar, fara numar! 8-} ), 1/2 litru de apa plata/minerala pe cap de invitat, fantana de ciocolata, doua surprize din partea casei (nu stiu in ce constau :-SS ), jocul de lumini din restaurant (pentru care ar cere 150euro, in mod normal) si... cam atat... parca.

Una peste alta, mie mi se pare mult procentul + cei 3000ron, mai ales ca nu a specificat nimic de acei 1000ron de care se zvoneste ca i-ar scadea la factura. /:)

Asta a fost in cazul meu (informativ), mergeti si vedeti si oferta pentru voi (probabil o face dupa cum se trezeste dimineata), noi am decis sa facem in alta parte. L-)

PS: o sa critice si injoseasca TOATE celelalte restaurante cu care "se bate", cum zice el, incercand sa scoata in evidenta oferta sa... incorect, spun eu! [-X

PPS: un metru de covor rosu este 10ron, iar de la poarta si pana la intrarea in restaurant sunt 50 de metri :D ; iata cum faci 5 milioane repede, repede!

Va pup miresici! >:D<

ioanagabiro
30.01.2010, 17:39:16
Ieri am vorbit cu Domnul Tilimpea de la Tiara ca si cum nu as fi stiut nimic de la voi :x si a cerut, nici mai mult, nici mai putin decat 3000ron + 10% din valoarea finala a meniurilor in dimineata de dupa nunta. :[email protected] Mai exact, daca ai o nunta de 200 de familii, cu meniu de 200ron, inseamna 40000ron din care el doreste 4000ron + cei 3000ron initiali = 7000ron. In acesti bani intra: spaga la chelneri, tortul (pe care il alegi de la Doel Pan, de pe linia de tramvai, in spate la tribunal), camera de hotel a mirilor, 30% reducere la camerele invitatilor din provincie, cafele cate doresc invitatii (fara numar, fara numar, fara numar! 8-} ), 1/2 litru de apa plata/minerala pe cap de invitat, fantana de ciocolata, doua surprize din partea casei (nu stiu in ce constau :-SS ), jocul de lumini din restaurant (pentru care ar cere 150euro, in mod normal) si... cam atat... parca.

Una peste alta, mie mi se pare mult procentul + cei 3000ron, mai ales ca nu a specificat nimic de acei 1000ron de care se zvoneste ca i-ar scadea la factura. /:)

Asta a fost in cazul meu (informativ), mergeti si vedeti si oferta pentru voi (probabil o face dupa cum se trezeste dimineata), noi am decis sa facem in alta parte. L-)

PS: o sa critice si injoseasca TOATE celelalte restaurante cu care "se bate", cum zice el, incercand sa scoata in evidenta oferta sa... incorect, spun eu! [-X

PPS: un metru de covor rosu este 10ron, iar de la poarta si pana la intrarea in restaurant sunt 50 de metri :D ; iata cum faci 5 milioane repede, repede!

Va pup miresici! >:D<

multumim pentru informatie...:).eu am fost sa vad azi sala, dar patronul nu era acolo...

r_1212
30.01.2010, 19:39:37
TEORETIC este disponibil numai intre 9.00 si 12.00, dar daca insisti si intrebi de dansul, ori "il gasesti prin hotel cu treaba", ori ti se dau alte ore la care se mai intoarce la hotel, ori iti faci o programare (pe care nu o prea respecta!)... eu am facut 2, fara succes si l-am prins "din gresala". :-L

Succes!

stefy25
01.02.2010, 13:47:41
Am si eu nunta in septembrie anul acesta si pot sa spun ca tu cred ca n ai inteles foarte bine ce ti a explicat Domnul Tilimpea.
Acei 3000 Ron care ii dai ca si avans se scad la sfarsit din suma finala , el isi pastreaza numai un comision de 10 % de la sfarsit care reprezinta -chiria salii, plata ospatarilor, eventualele stricaciuni, jocul de lumini , cele 2 surprize ale lui, cafeaua, apa, camera mirilor, reducere la celelalte camere ale invitatilor, tortul de la Doelpan. Mie mi se pare rezonabil nu stiu ce ti se pare tie asa de scump pentru ca eu am fost si la alte restaurante si tot pe acolo ajungi cu banii.
Eu sunt foarte multumita pentru ca am mai fost la niste nunti aici si mi a placut si mancarea si servirea. Nu stiu ce ti s a parut tie asa iesit din comun dar eu m am inteles f bine cu dansul ba chiar mi se pare ca stie sa si "vanda marfa". Pina la urma asta e jobul lui si mi se pare rezonabil 10 % cat mi a cerut la final pentru toate alea care ti le am enumerat si eu.
Si cu aranjamentele am vb si cu fata dansului si m am inteles bine . Are preturi diferite si pt criza si pentru fitze iar covorul mi l-am antamat si eu la nunta si merita toti banii. Ba din contra eu am vb si la alte firme care il dadeau chiar mai scump 150 Ron/ 10 metri liniari, ea il are la 100 Ron/ 10 metri liniari. Stii pina la urma nu te obliga nimeni sa l inchiriezi, daca il vrei bine daca nu nu si aia e. Eu una o sa mi fac de toate la nunta pt ca pina la urma e nunta mea si vreau sa fie super marfa.
In legatura cu intalnirile in schimb ai dreptate si eu am dat greu de el , am tot sunat si am tot venit pina intr-un final. Acum ce era sa mai zic na....Intr-un fel il inteleg ca este foarte cautat dar pe de alta parte ar trebui sa-si rezerve timp si pt asta ca pina la urma e interesul lui!

r_1212
05.02.2010, 19:27:19
Voua cat vi s-a spus ca este meniul la Tiara si cate feluri de mancare cuprinde?

Ps: in ce consta un aperitiv cald?

Silvia7
08.02.2010, 17:23:15
5 feluri stiu eu -aperitiv rece , cald (cremvursti, cascaval pane, d-astea), sarmale, peste , friptura.
am mai vb cu lume care a fost si au zis k mancarea e excelenta, gustoasa si frumos aranjata in platouri. Meniul ni s-a spus, pentru iulie, min 160 max 180 ron/pers
pup

cristina852002
12.02.2010, 00:25:51
Aperitivul cald a constat in somon la gratar cu sos bechamel , legume asortate si lamaie , toate aranjate foarte fain. Cat despre aranjarea salii o spun si repet : merita fiecare banut, desi nu este chiar asa de scump comparativ cu alte firme care n-ar face astfel de aranjamente si mai ales n-ar folosi aceleasi materiale. Pupici :*:*:*

meg_nicegirl
02.03.2010, 13:44:28
Buna

Eu sunt noua pe aici. O sa am nunta in 2012 si ma tenteaza foarte tare Tiara. De cand trebuie facuta rezervarea si nr minim de persoane este 150?

Buffnitza
02.03.2010, 22:43:06
Buna

Eu sunt noua pe aici. O sa am nunta in 2012 si ma tenteaza foarte tare Tiara. De cand trebuie facuta rezervarea si nr minim de persoane este 150?

Draga mea si eu tot la Tiara am ales sa fac nunta. Am fost invitata la o nunta acolo si am ramas impresionata de tot. Respectivii au avut peste 200 de persoane la nunta, insa la noi vor fi in jur de 150. Iar sala o vei aranja pentru numarul de persoane pe care le vei avea. Rezervarea o poti face din timp... eu am nunta anul viitor, deci ar mai fi cam un an si jumatate si am rezervat de acum. Urmeaza in cateva saptamani sa duc arvuna. In Ploiesti sunt localuri la care se fac rezervari cu doi ani inainte... cunosc un cuplu care a asteptat doi ani dupa cununia civila(ea era insarcinata atunci) pentru a face la Bulevard... Parerea mea este sa te interesezi din timp si eventual sa dai o arvuna tot din timp. Sala e superba, servirea ireprosabila, asa ca parerea mea este ca e o alegere buna. Eu oricum sunt foarte incantata. Sper ca ti-am fost de ajutor

meg_nicegirl
03.03.2010, 13:02:17
Multumesc foarte mult pentru informatii.... O sa merg sa ma interesez si probabil o sa fac si rezervare....

meg_nicegirl
19.04.2010, 16:22:09
A facut cineva nunta la Tiara cu mai putin de 150 persoane? Cat de restrictivi sunt in acest sens? Eu as vrea sa fac acolo dar mi-e teama ca nu o sa imi vina 150 pers.
Stie cineva preturi pentru 2010?

olgutza26
19.04.2010, 16:44:50
eu am fost in februarie la o nunta cu mai putin de 150. totusi nu era in plin "sezon", daca e sa ma exprim asa si de asta cred nu au fost probleme. cel mai bine te duci si te interesezi la sursa (vorbeste cu directorul).

coralia_
22.04.2010, 09:36:07
A facut cineva nunta la Tiara cu mai putin de 150 persoane? Cat de restrictivi sunt in acest sens? Eu as vrea sa fac acolo dar mi-e teama ca nu o sa imi vina 150 pers.
Stie cineva preturi pentru 2010?

Daca vrei sa faci sambata trebuie sa ai minim 150 persoane, daca nu ai platestidiferenta pana la 150.
Daca vrei sa faci duminica nu exista restrictii. Cel putin asa era.
Cel mai bine vorbeste cu Domnul Tilimpea si te vei lamuri de tot.
Iar pentru 2009-2010 un tacam era ca 44 euro.

olgutza26
22.04.2010, 13:47:33
cred ca ai vrut sa spui 65 de euro

coralia_
22.04.2010, 15:38:21
cred ca ai vrut sa spui 65 de euro

In 2009 cand am fost sa semnez contractul pentru 2010 tacamul era 40 euro + 10% un fel de chiria salii.

meg_nicegirl
30.04.2010, 12:34:10
Pana la urma e 44 sau 65 euro? 65 mi se pare un pic cam mult pentru 2010 avand in vedere si situatia economica......

coralia_
03.05.2010, 20:35:51
Pana la urma e 44 sau 65 euro? 65 mi se pare un pic cam mult pentru 2010 avand in vedere si situatia economica......

In oct - nov 2009 cand am vorbit ultima oara cu Domnul Tilimpea pentru anul 2010 era 44 euro. Poate s-a mai schimbat ceva intre timp...

Poate Olguta 26 stie mai multe... da-i un mesaj privat si vezi exact.

alina_gabriela
09.05.2010, 22:01:46
Eu tocmai am incheiat contract pt sept 2011 cu 44 euro pt meniu la acest restaurant... asadar, criza tine in loc si preturile, macar atat;-)

Andreea30
30.05.2010, 14:48:08
Buna! Sunt si eu noua pe aici si as vrea sa fac nunta la Tiara in 2012 , imi poti spune si mie cate cv despre mancare: cum este, ce contine?! Si sa ma lamuresti si pe mine cu acest 10%... adica platesc meniul pentru cele 160 pers pe care le voi avea iar dimineata imi mai vor mai cere inca 10% din acesta (meniu) ca si o chirie a restaurantului? Multumesc frumos!

coralia_
31.05.2010, 10:26:37
Buna! Sunt si eu noua pe aici si as vrea sa fac nunta la Tiara in 2012 , imi poti spune si mie cate cv despre mancare: cum este, ce contine?! Si sa ma lamuresti si pe mine cu acest 10%... adica platesc meniul pentru cele 160 pers pe care le voi avea iar dimineata imi mai vor mai cere inca 10% din acesta (meniu) ca si o chirie a restaurantului? Multumesc frumos!

Buna Andreea30,

Nu iti cere dimineata inca 10%. Te anunta de cand semnezi contractul. Deci stii de ei. Nu vei fi surprinsa dimineata.

Andreea30
15.06.2010, 01:12:45
Cei de la Tiara recomanda ca formatie pe cei de la Universul din Mizil 2000 si m-ar interesa, daca stie cineva, care ar fi onorariul acestora.

bianca20
20.06.2010, 14:31:47
Eu i-am avut pe cei de la Univers 2000 si la nunta,botezul fetitei si la turta. Ce pot spune este ca,nu exista vreo formatie in zona noastra care sa cante ca ei.Iti canta absolut orice gen,de la greceasca pana la muzica aromana si o fac foarte bine.
Ii recomand cu toata increderea,chiar daca pretul este mai piperat,dar nah,odata te mariti. Din ce stiu,onorariul lor este undeva la 10 000 ron.
Casa de piatra ! :)>-

Andreea30
22.06.2010, 22:07:12
Multumesc frumos pentru raspuns, sunt ff piperati. Sper sa merite!!!

bianca20
28.06.2010, 16:26:41
Iti garantez ca nu o sa-ti para rau daca o sa-i iei sa iti cante la nunta ! Eu deja ii arvunesc pt botezul celui de-al doilea copil ce sa va naste in octombrie,iar botezul va avea loc in ianuarie 2011.:D

brutaruciprian
28.06.2010, 16:44:23
poti gasi o formatie si mai ieftina si care sa cante foarte bine .... asa ca eu va recomand sa nu va grabiti

cossemina
25.09.2010, 22:21:13
buna fetelor! eu am nunta pe 27 august 2011 si am in jur de 200 de persoane. meniul costa 44 euro.e ok, dar m-ar interesa cam cat m-ar duce aranjarea salii? si alta formatie in afara de univers nu stiti? ca mie mi se par cam scumpi.va up

coralia_
26.09.2010, 17:58:05
buna fetelor! eu am nunta pe 27 august 2011 si am in jur de 200 de persoane. meniul costa 44 euro.e ok, dar m-ar interesa cam cat m-ar duce aranjarea salii? si alta formatie in afara de univers nu stiti? ca mie mi se par cam scumpi.va up

Buna Cossemina,

Eu am avut la nunta (august 2010) formatia Magic a lui Dan Ardelean. Au fost super si ne-au costat 4500 RON. Ti-i recomand cu caldura daca vrei si pretul il negociezi direct cu domnul Dan Ardelean. Daca te intereseaza iti dau numarul lui de telefon.

cossemina
26.09.2010, 22:20:15
da, merci mult, chiar te rog.

cossemina
26.09.2010, 22:23:25
si aranjamentul salii cat te-a costat?

coralia_
27.09.2010, 22:16:39
da, merci mult, chiar te rog.

Buna Cossemina,

Numerele de telefon ale lui Dan Ardelean: 0768794176, 0723788731.
Poti sa-i spui ca ai numarul de telefon de la Fam. Podariu, care a avut nunta la Bulevard pe 15 August 2010.

Aranjatul terasei l-am facut cu Sound & Decor Party si ne-a costat parca 2500 RON si a constat in: flori pe mese si pe balustrade, cartonase, meniuri, baloane, imbracaminte mese si scaune, vulcani, luminite la masa de prezidiu.

Pupici

meg_nicegirl
05.10.2010, 08:59:40
Am fost si eu la Tiara si m-am programat pentru noiembrie 2011. A ramas sa dau avansul in doua saptamani. Dl Tilimpea m-a trecut in caietul dansului dar am auzit ca nu prea tine cont de aceste programari atata timp cat nu are banutii iar noi suntem plecati cu o conferinta pana atunci si nu vom putea veni in Ploiesti sub nici o forma. Voi ati avut probleme de genul acesta? In cat timp ati dat banii?

aaalllyyy
14.10.2010, 12:11:00
Eu cred ca este om serios si tine cont de programari. Nu imi amintesc foarte sigur cat a durat de cand ne-am hotarat pana am dat avansul, dar imi amintesc ca a spus ca ne suna daca vrea altcineva aceeasi data.
2 saptamani nu inseamna foarte mult si daca i-ati spus ca sunteti plecati probabil ca o sa va astepte.
Sa ne spui daca iti rezervi la Tiara \:D/

Am fost si eu la Tiara si m-am programat pentru noiembrie 2011. A ramas sa dau avansul in doua saptamani. Dl Tilimpea m-a trecut in caietul dansului dar am auzit ca nu prea tine cont de aceste programari atata timp cat nu are banutii iar noi suntem plecati cu o conferinta pana atunci si nu vom putea veni in Ploiesti sub nici o forma. Voi ati avut probleme de genul acesta? In cat timp ati dat banii?

asdirc
25.10.2010, 11:49:09
Buna!
Cossemina, ma poti ajuta te rog cu cateva informatii? Ma gandesc sa fac si eu nunta la Tiara peste 2 ani. Imi poti spune te rog cat ai platit pentru inchirierea salii, ce alte servicii ai platit, cat te-a costat. Cati invitati trebuie sa ai minim? Sau alte detalii de genul asta?
Multumesc!

meg_nicegirl
01.11.2010, 16:37:46
Am rezervat pentru 2011, pe 2 octombrie. Ma intereseaza si pe mine daca la sfarsit mai apar si alte costuri? Noua ne-a dat meniu de 44 euro cu 10% pentru chelneri inclusi in acesti bani si cu toate cele incluse. Ne-a spus ca din total adica 44 eur inmultiti cu nr de persoane se scade avansul si platim doar diferenta. Sunt curioasa daca nu cumva la sfarsit mai apar si alte costuri.... Ma poate ajutoa cineva?

carm33n
04.11.2010, 00:23:28
Am rezervat pentru 2011, pe 2 octombrie. Ma intereseaza si pe mine daca la sfarsit mai apar si alte costuri? Noua ne-a dat meniu de 44 euro cu 10% pentru chelneri inclusi in acesti bani si cu toate cele incluse. Ne-a spus ca din total adica 44 eur inmultiti cu nr de persoane se scade avansul si platim doar diferenta. Sunt curioasa daca nu cumva la sfarsit mai apar si alte costuri.... Ma poate ajutoa cineva?
Mai este chiria salii de 2000 lei(in care sunt incluse niste beneficii-fantana ciocolata, camera la hotel si o surpriza), iar ospatarii erau cam 1 mil/ospatar.dar merita tot.iese o nunta ca-n povesti...

meg_nicegirl
04.11.2010, 10:54:23
Noua ne-a spus ca banii pentru ospatari sunt inclusi in pretul meniulu si ca nu se percepe chirie pentru sala. Chiar a subliniat lucrul acesta... Si voua v-a spus la fel iar apoi s-a razgandit? Sunt convinsa ca va iesi o nunta superba dar nu imi plac oamenii care spun una si fac alta...

paulica_07
14.02.2011, 00:57:39

Buna cossemina
eu am nunta pe 30 iulie 2011 la turist ,initial arvunisem ptr 27 august :)) dar nu am gasit lautarii disponibili.
vroiam sa te intreb daca si tie ti-a zis dl Tilimpea ca aranjamentul trebuie sa-l faci cu firma cu care colaboreaza el,mai exact cu fata lui.
eu am tot cam 200 de pers si mi-a zis ca aranjametul salii si cu flori m-ar duce cam 4000 de lei ceea ce mi se pare exagerat de mult.
ce biserica ai ales?
ai arvunit-o deja?
eu as vrea sa fac la sf petru si pavel afara dar ... ma mai gandesc.
apropo de formatie eu am ales univers din mizil ...nu sunt aceiasi pe care ii rec tilimpea si ma costa 80 de mil dar nu sunt disponibil pe 27 aug :(( ca de-aia am mod data

iolanda_elena
02.03.2011, 21:29:13
Buna, eu mi-as dori sa fac nunta aici, dar in 2012. A fost cineva pana acum (care are nunta tot in 2012) sa intebe cumva si aici ? Eu inca nu am ajuns pentru ca nu sunt din Ploiesti si serviciul nu imi permite ziua libera, deci trebuie sa imi iau o zi din concediu cand vreau sa plec "in cautare".Deci daca ati aflat ceva va rog impartasiti-mi si mie.

ionelik
07.03.2011, 23:03:50
Si mie mi-ar placea la Tiara si as vrea sa stiu daca s-a arvunit ceva pentru 2012... a fost cineva pana acum?;;)

iolanda_elena
12.03.2011, 23:04:12
Tocmai am facut noi contractul pentru 2012 tot pe 44 euro meniul si fara nici un alt cost suplimentar, in afara "stimularii ospatarilor".

elenush1986
17.03.2011, 09:44:03
Tocmai am facut noi contractul pentru 2012 tot pe 44 euro meniul si fara nici un alt cost suplimentar, in afara "stimularii ospatarilor".

Nu este cam devreme pentru contract in 2012 ? si eu voi face tot in 2012 si ma gandeam ca nu au inca meniul pregatit pentru la anul? cand faci tu ?

iolanda_elena
18.03.2011, 00:26:54
Nu este cam devreme pentru contract in 2012 ? si eu voi face tot in 2012 si ma gandeam ca nu au inca meniul pregatit pentru la anul? cand faci tu ?

Nu mi se pare devreme avand in vedere k noi vrem in mod special la acest restaurant si la o anumita data care reprezinta ceva pentru noi. Meniul se stabileste atunci mai aproape de nunta nu acum cand semnezi contractul.

RamonaSR
18.03.2011, 11:10:17
Hello, fetele, am si eu o intrebare ca sunt extrem de ametita cu toate restaurantele astea..la Tiara...poti avea si 100 persoane (sau mai putin) ? Si daca nu vrei "surpriza" patronului, acesta tine cont de faptul ca nu vrei...si nu mai aduce dansatoare sau in ce consta surpriza aia..?Dansatoarele sau alte chestii de tipul spectacol nu sunt deloc pe stilul meu si pur si simplu nu imi plac...si chiar nu vreau asa ceva..Help...

iolanda_elena
18.03.2011, 23:33:53
Hello, fetele, am si eu o intrebare ca sunt extrem de ametita cu toate restaurantele astea..la Tiara...poti avea si 100 persoane (sau mai putin) ? Si daca nu vrei "surpriza" patronului, acesta tine cont de faptul ca nu vrei...si nu mai aduce dansatoare sau in ce consta surpriza aia..?Dansatoarele sau alte chestii de tipul spectacol nu sunt deloc pe stilul meu si pur si simplu nu imi plac...si chiar nu vreau asa ceva..Help...

Din cate stiu eu e nevoie de cel putin 150 persoane(dar banuiesc ca depinde si de perioada in care ai nunta), iar surpriza difera in functie de tipul meniului ales. Mai bine dute si intreaba daca vrei o informatie exacta.

iolanda_elena
27.03.2011, 18:24:20
Vreau sa intreb miresicile care au facut nunta la Tiara in august (sau in alta luna calduroasa) despre ventilatia si aerul conditionat de acolo. Este OK, face fata la caldura si la peste 150 de persoane?

Buffnitza
22.04.2011, 18:25:57

Nu mi se pare devreme deoarece salonul este destul de cautat, de aceea mai bine arvunesti din timp. Meniul nu se stabileste atunci, ci destul de aproape de nunta. Domnul este foarte amabil si foarte serios, si ofera toate detaliile necesare. Depinde mai ales cand anume vrei in 2012 deoarece in vara arvuna se cam face cu aprox un an inainte. Mai depinde si de ce noroc ai:P

Buffnitza
22.04.2011, 18:36:07

Daca ai o nunta mai mica de 150 de persoane domnul tilimpea iti va recomnda ca nunta sa pice duminica, deoarece sambata baga nuntile mari, mai ales in perioada in care are aglomerat. Iti va da dansul toate detaliile. Mie mi-a spus ca o nunta mica de duminica este posibila deoarece sambata seara avand nunti mari (250 de persoane)este timp pentru aranjatul salii pentru aprox 100 de persoane a doua zi. Si eu tot duminica am programata nunta, asa ca iti pot da detalii referitoare la ce anume cunosc momentan;;) Si daca nu vrei ceva anume la nunta ta esti libera sa spui. Domnul este foarte serios si tine mult la prestigiul salii si la cum ies nuntile de acolo. Eu am ales oarecum in cunostinta de cauza deoarece anul trecut am fost la o nunta de aprox 250 de persoane acolo si am ramas impresionata si de cum arata sala si de organizarea lor. Mirii au avut parte de dansatoarele repective dar totul a fost de foarte mult bun gust . Au dansat pe 4 melodii cu costumatii diferite si toata lumea a apreciat momentul, asa ca mai ai timp de gandire:PBafta la pregatiri

Buffnitza
22.04.2011, 18:39:37
Vreau sa intreb miresicile care au facut nunta la Tiara in august (sau in alta luna calduroasa) despre ventilatia si aerul conditionat de acolo. Este OK, face fata la caldura si la peste 150 de persoane?
La Tiara se fac nunti mari, sala avand spatiu pentru 250 de persoane. Domnul tine foarte mult ca nuntile de acolo sa iasa impecabil asa ca nu iti face griji in privinta caldurii. Eu tot acolo am arvunit si am fost personal la o nunta de aprox 250 de persoane si nu au fost probleme nici macar cu fumul de la tigari, nu mai zic legat de caldura. Asa ca nu e cazul sa iti faci griji in privinta asta;;)

Buffnitza
22.04.2011, 20:14:05

Buna! Bine te-am gasit pentru ca am observat ca ai nunta cu o zi inaintea mea=P~ Asa ca poate mai impartasim pareri:D

iolanda_elena
13.05.2011, 21:51:27
La Tiara se fac nunti mari, sala avand spatiu pentru 250 de persoane. Domnul tine foarte mult ca nuntile de acolo sa iasa impecabil asa ca nu iti face griji in privinta caldurii. Eu tot acolo am arvunit si am fost personal la o nunta de aprox 250 de persoane si nu au fost probleme nici macar cu fumul de la tigari, nu mai zic legat de caldura. Asa ca nu e cazul sa iti faci griji in privinta asta;;)

Multumesc pentru raspuns, asta e de bine ;-)

meg_nicegirl
20.06.2011, 11:47:18
Buna,

Am si eu o intrebare pentru miresicile care au avut nunta la Tiara: Cum vi s-a parut ringul? Mie mi se pare cam mic si am impresia ca nu vor avea oamenii loc sa danseze. Cosider dansul un aspect foarte important al nuntii si mie personal nu imi place sa dansez inghesuita. Ma gandesc sa il maresc, adica sa renunt la masutele rotunde, dar pe de alta parte mi-e fica sa nu stric tot farmecul salonului. Voi cum ati procedat? Ce pareri aveti?

Buffnitza
27.06.2011, 17:12:04
Buna,

Am si eu o intrebare pentru miresicile care au avut nunta la Tiara: Cum vi s-a parut ringul? Mie mi se pare cam mic si am impresia ca nu vor avea oamenii loc sa danseze. Cosider dansul un aspect foarte important al nuntii si mie personal nu imi place sa dansez inghesuita. Ma gandesc sa il maresc, adica sa renunt la masutele rotunde, dar pe de alta parte mi-e fica sa nu stric tot farmecul salonului. Voi cum ati procedat? Ce pareri aveti?

Si noi avem nunta tot la Tiara, dar avem o nunta mai micuta. Insa am fost personal la o nunta de 250 de persoane, deci toata sala a fost plina si iti pot spune ca nu au fost probleme de genul sa fie inghesuiala pe ringul de dans. Si referitor la mesele rotunde parerea mea e ca este pacat sa le scoti, mai ales ca mesele din spatele lor sunt la un nivel putin mai inalt si despartite de acea balustrada. Ringul este suficient de mare si cu acele mese rotunde roata. Bafta la pregatiri

meg_nicegirl
27.06.2011, 17:19:25
Si noi avem nunta tot la Tiara, dar avem o nunta mai micuta. Insa am fost personal la o nunta de 250 de persoane, deci toata sala a fost plina si iti pot spune ca nu au fost probleme de genul sa fie inghesuiala pe ringul de dans. Si referitor la mesele rotunde parerea mea e ca este pacat sa le scoti, mai ales ca mesele din spatele lor sunt la un nivel putin mai inalt si despartite de acea balustrada. Ringul este suficient de mare si cu acele mese rotunde roata. Bafta la pregatiri

Multumesc frumos pentru raspuns! M-ai linistit. Daca s-a dansat lejer la 250 persoane, noi vom avea in jur de 150 si e nunta de duminica, asa ca sigur va fi loc suficient. Vad ca si tu ai tot duminica nunta. Sunt foarte curioasa cum va fi... Ai inceput sa dai invitatiile, te refuza oamenii pe motivul asta?

toaderanna
29.06.2011, 21:04:19
Multumesc frumos pentru raspuns! M-ai linistit. Daca s-a dansat lejer la 250 persoane, noi vom avea in jur de 150 si e nunta de duminica, asa ca sigur va fi loc suficient. Vad ca si tu ai tot duminica nunta. Sunt foarte curioasa cum va fi... Ai inceput sa dai invitatiile, te refuza oamenii pe motivul asta?
Am fost invitata la o nunta la Tiara si au avut in jur de 230 de persoane si s-a dansat excelent... chiar a fost loc. Stai linistita o sa fie loc destul... muzica sa fie buna si o sa fie perfect.

Buffnitza
29.06.2011, 21:36:46

Ma bucur daca te-am linistit. Si la noi tot cam asa de mica va fi nunta si tot duminica:) noi momentan nu suntem in tara, urmeaza cam intr-o saptamana si ceva sa impartim invitatiile,cand ajungem acasa, insa lumea deja stie de nunta deci in mare deja avem confirmarile. Momentan nu am intampinat refuzuri pe aceasta tema deoarece cine vine, vine pentru ca doreste sa fie alaturi de noi indiferent ca e sambata sau duminica si am ales oameni care nu vin din obligatie ci din placere, de aceea vom avea o nunta mai micuta. Au fost anuntati din timp si cine a fost nevoie si-a luat cateva zile libere inainte si dupa nunta asa ca va fi totul ok. Nuntile acolo ies foarte frumos indiferent de zi asa ca stai linistita. Daca mai ai alte intrebari iti raspund cu mare drag:)

iolanda_elena
26.04.2012, 12:33:37
nici o activitate pe aici....oare nu sunt mirese care fac anul asta nunta la Tiara?

annemary18
04.06.2012, 13:57:14
Buna, si eu am nunta tot la Tiara dar in 2013:D pe 1 iunie:):)
Ma bucur ca am facut aceasta alegere, si stati linistite viitoare miresici ca restaurantul are numai pareri de bine:D Nuntile vor iesi minunate:):)
Va doresc baftaaaaa si spor la organizare..eu inca am probleme cu alegerea formatiei, si bisericii nu ma hotarasc la biserica..am inteles ca la Sf. Imparatii este destul de scump..:(

Adina2013
27.06.2012, 16:54:00
Hello.

Maine ma duc sa platesc si eu avansul la Tiara pt 14 septembrie 2013. Am inteles ca pot da si 2000 nu neaparat 3000. Astazi am dat avans pentru formatie. Are cineva idee la ce pret se ridica amenajarea salii cu aranjamente florale, prezidiu, stalpisori, pahare miri si etc. Cei de la restaurant mi-au recomandat "tiara events". I-ati contactat? Nu m-am straduit decat sa gasesc restaurantul si formatia pana acum si habar nu am de alte lucruri. Si inca un lucru...mi s-a spus ca meniul este intre 180 si 200. Nu s-a pomenit nimic de chirie. Avansul se scade din pretul meniurilor nu?

IuliaAlexandra
30.06.2012, 20:04:30
Hello.

Maine ma duc sa platesc si eu avansul la Tiara pt 14 septembrie 2013. Am inteles ca pot da si 2000 nu neaparat 3000. Astazi am dat avans pentru formatie. Are cineva idee la ce pret se ridica amenajarea salii cu aranjamente florale, prezidiu, stalpisori, pahare miri si etc. Cei de la restaurant mi-au recomandat "tiara events". I-ati contactat? Nu m-am straduit decat sa gasesc restaurantul si formatia pana acum si habar nu am de alte lucruri. Si inca un lucru...mi s-a spus ca meniul este intre 180 si 200. Nu s-a pomenit nimic de chirie. Avansul se scade din pretul meniurilor nu?

Buna, la Tiara aranjamentele florale le faci doar cu Tiara Events, dar nu-ti face probleme Alina si Cati sunt super pricepute. Desi am facut nunta la Central arajamentele le-am facut cu Tiara Events pentru ca de exemplu husele de scaune si fetele de masa erau cele mai frumoase, curate si singura firma cu numar mare de huse din oras. Ca sa nu mai spun ca cele pentru nunta mea s-au nimerit sa fie noi.

Anaros
28.08.2012, 10:53:23
Buna fetelor! :) Ce capacitate are sala tiarei? impune un nr minim de invitati? Merci.

Anaros
05.09.2012, 22:12:36
E adevarat ca la Tiara poti organiza nunta sambata doar daca ai 150+ invitati?

annemary18
28.10.2012, 16:17:33
E adevarat ca la Tiara poti organiza nunta sambata doar daca ai 150+ invitati?

Da intr-adevar la Tiara se fac nunti in perioada iunie-septembrie in ziua de sambata doar daca ai peste 150 de persoane. Seful de sala iti va propune (in cazul in care ai sub 150 invitati) sa faci duminica,s-au intr-o luna mai friguroasa./.k sa zic asa..:)

annemary18
28.10.2012, 16:18:52
Apropo..m-ar interesa si pe mine care sunt preturile pentru aranjamentele salii, aranjamentele florale cu firma Tiara Events, pentru ca cei care fac nunta acolo doar cu aceasta firma pot colabora...Va rog fetelor un raspuns:)

annemary18
28.10.2012, 16:21:37
nici o activitate pe aici....oare nu sunt mirese care fac anul asta nunta la Tiara?

Buna, am vazut ca ai facut nunta la Tiara ....in primul rand casa de piatra.As vrea sa stiu si eu mai multe detalii despre biserica..preturi...despre cum a iesit nunta la acest restaurant pe care si eu l-am, ales...doar ca pentru 2013. Care sunt preturile aranjamentelor...Daca s-au scazut banii dati ca avanas...cum este mancarea...ospatarii cum sunt? tot;;) te rog muuult de tot.:*

annemary18
01.02.2013, 15:56:56
heeey....ce este linistea asta pe aici...miresici de 2013 la Tiara...????ce faceti??o:-)

iolanda_elena
10.02.2013, 22:08:54
Buna, am vazut ca ai facut nunta la Tiara ....in primul rand casa de piatra.As vrea sa stiu si eu mai multe detalii despre biserica..preturi...despre cum a iesit nunta la acest restaurant pe care si eu l-am, ales...doar ca pentru 2013. Care sunt preturile aranjamentelor...Daca s-au scazut banii dati ca avanas...cum este mancarea...ospatarii cum sunt? tot;;) te rog muuult de tot.:*

Buna, scuze ca raspund mai tarziu dar nu am mai prea intrat pe forum in ultimul timp.
Multumesc pentru urare si tie iti doresc spor la miresit.
Vreau sa te felicit pentru alegerea pe care ai facut-o referitor la restaurant. Sper ca pentru tine (cum de altfel a fost pentru mine) sa fie cea mai buna. La mine totul a iesit exact cum am dorit. Trebuie doar sa stii sa le explici fetelor (Caty si Alina) ceea ce iti doresti si nu o sa ai probleme: de la flori, culori, huse, lumini, tort....orice tine de salon + buchetare+ lumanari si cocarde. Ospatarii au fost tot timpul activi pe de-o parte si "invizibili" pe de alta, adica erau mereu prin sala atenti la fiecare invitat dar nu astfel incat sa incurce nunta cum am mai vazut la alte nunti in alte locatii.
Mancarea a fost foarte buna, dupa spusele invitatilor fiindca noi nu am reusit sa mancam mai nimic in afara de cate ceva de prin aperitiv.
Iar la bani da o sa ti se scada avansul din totalul care o sa iti iasa la final.
Daca mai ai alte intrebari te rog sa le adresezi si sper ca iti vor fi de ajutor raspunsurile mele.

annemary18
03.04.2013, 05:29:32
Buna, scuze ca raspund mai tarziu dar nu am mai prea intrat pe forum in ultimul timp.
Multumesc pentru urare si tie iti doresc spor la miresit.
Vreau sa te felicit pentru alegerea pe care ai facut-o referitor la restaurant. Sper ca pentru tine (cum de altfel a fost pentru mine) sa fie cea mai buna. La mine totul a iesit exact cum am dorit. Trebuie doar sa stii sa le explici fetelor (Caty si Alina) ceea ce iti doresti si nu o sa ai probleme: de la flori, culori, huse, lumini, tort....orice tine de salon + buchetare+ lumanari si cocarde. Ospatarii au fost tot timpul activi pe de-o parte si "invizibili" pe de alta, adica erau mereu prin sala atenti la fiecare invitat dar nu astfel incat sa incurce nunta cum am mai vazut la alte nunti in alte locatii.
Mancarea a fost foarte buna, dupa spusele invitatilor fiindca noi nu am reusit sa mancam mai nimic in afara de cate ceva de prin aperitiv.
Iar la bani da o sa ti se scada avansul din totalul care o sa iti iasa la final.
Daca mai ai alte intrebari te rog sa le adresezi si sper ca iti vor fi de ajutor raspunsurile mele.

As mai avea o multime de intrebari......dar nu stiu de unde sa incep, sp cat te-au costat aranjamentele, ce ai ales, eu sunt in mare dubiu si cu culorile aranjamentelor....la cat ai iesit cu pretul meniului pana la urma..Pe masura ce imi vei raspunde..vor mai curge si alte intrebari. Ms pt informatii, o zi minunata!