PDA

Versiunea completa : Fotografia in Timis

Pagini : [1] 2

ancabasarab
17.08.2006, 20:31:16
Cred ca ar fi foarte util sa discutam despre partea de foto-video a nuntilor, pentru ca este totusi munca care ne va crea amintiri ce le vom vedea o viata intreaga.
Hai sa vedem :
-ce preturi sunt pe piata din Timisoara,
-ce se ofera in aceste preturi,
-cine a fost multumit sau nu...si de ce nu...
-ce asteptari/pretentii deosebite avem de la cei care fac foto-video.
Astept reactiile si intrebarile voastre.
Va pup,
Anca

Catalina_Maria
18.08.2006, 10:16:27
Eu stiu si pot recomanda StudioB, din Balcescu si Dacia, sunt 2 studiouri. Fotograful se numeste Radu Bilec. Lucreaza super calitativ din punctul meu de vedere. Preturi? Am sa ma uit si am sa va spun ce si cum, nu am oferta lui la mine.

ancabasarab
18.08.2006, 19:19:07
Super Catalina,
Multumim de info.
Asteptam si preturile.
Am vazut la alt subiect scria si Loreley, poate ne scri mai detaliat si aici, ca sa le putem ajuta pe miresele din Timisoara.
Sunt curioasa, a avut cineva neplaceri cu partea asta,si daca da cu cine, sa stim.
Iar daca, dimpotriva ati gasit niste oameni exraordinari, spuneti-ne si noua!
Astept reactiile voastre.
Va pup,
Anca

loreley
18.08.2006, 20:02:10
Intr-adevar am scris la alt subiect. Am gasit foto (220 poze pe CD + un tablou) + filmat 4h = 200 euro. DJ-ul 200 euro.
Inca nu m-am intilnit decat cu tipul care filmeaza, de fapt este un coleg de servici. Astept sa-mi aduca un CD cu o nunta, dar cel mai mult ma intereseaza ca dj-ul sa fie bun, sa stie sa antreneze nuntasi etc. De filmat si fotografiat stiu si altii, nu profi, dar nu cred ca la foto si video ar trebui sa am emotii. Cred ca sunt de ajuns 220 poze profi si 4 h de filmat. Ma voi satura sa ma uit la mine timp de 4h 8-}
Va pup si astept pareri si aprecieri.

Kaela
19.08.2006, 00:02:06
la foto avem cel putin vreo shase aparate foto digitale care vor face poze aprox non stop, plus ca avem un prieten fotograf profesionist, lucreaza la agenda. de filmat o sa rugam niste prieteni din nou sa aduca camera care se va pasa de la un invitat la altul sau o sa rugam pe cineva sa se ocupe. noua ni se par foarte demodate dvd-urile alea cu nunta cu intro despre noi, cu alea alea. totul va fi foarte spontan. eu cred ca asa ies cele mai faine poze shi filmarea cred ca va fi shi ea ok.numai baterii shi casete sa avem, in rest.....

cami31
20.08.2006, 15:30:56
eu cred ca este necesar sa ai un fotograf profesionist care stie ce face, la fel si pt filmat. eu am avut deja cununia civila in 22.07.06 si atunci nu am angajat pe nimeni, au facut poze prietenii si rudele, la fel si cu filmatul Ulterior ne-a parut rau ca nu am angajat pe cineva, am pierdut momente importante si in poze si pe caseta. Eu recomand sa angajati pe cineva, eu la nunta nu mai vreau sa risc.

cristinab
21.08.2006, 11:48:14
Eu sunt pentru un fotograf si cameraman profesionist. Am multi prieteni patiti la capitolul asta, care acum regreta ca nu si-au luat fotograv pentru nunta.
Pe mine ma costa 300 euro (200 poze scoase +album + dvd ).

ele
22.08.2006, 08:56:45
la foto avem cel putin vreo shase aparate foto digitale care vor face poze aprox non stop, plus ca avem un prieten fotograf profesionist, lucreaza la agenda. de filmat o sa rugam niste prieteni din nou sa aduca camera care se va pasa de la un invitat la altul sau o sa rugam pe cineva sa se ocupe. noua ni se par foarte demodate dvd-urile alea cu nunta cu intro despre noi, cu alea alea. totul va fi foarte spontan. eu cred ca asa ies cele mai faine poze shi filmarea cred ca va fi shi ea ok.numai baterii shi casete sa avem, in rest.....
ciao kaela ! si noi cautam un fotograf ,cand ai spus ca aveti un prieten fotoreporter parca s-a aprins un beculet:laugh: el face fotografii pt voi ca sunteti prieteni sau se si ocupa de asa ceva? daca da, mi-ar place sa stam si noi de vorba cu el.multumesc!

andrei_prisecaru
11.09.2006, 20:25:08
legat de acest "profesionist" Radu Bilec - tocmai vin de la el cu pozele de studio luate pe un memorystick (format digital). Nunta am avut-o in 3 iunie (deci acum 3 luni :-L!!!) iar in ultimele 2 luni m-a amanat in fiecare saptamana cu prelucrarea imaginilor. Picatura chinezeasca ... azi mi s-a umplut paharul.

La el am comandat doar pozele de studio - si din cauza asta (mi-a spus-o chiar el !!!!) nu avea timp pentru mine si lucra pentru altii care tocmai facusera nunta si aveau pachet complet.

Problema este ca nici nu face contract, deci nu poti face nimic, decat sa te enervezi. Te amana cu seninatate si iti spune ca oricum ai timp "o viata" sa astepti dupa poze.

Eu va recomand cu caldura, sa nu puneti un moment unic in viata, in mainile unui nimeni. Faceti un contract ! Trebuie sa inteleaga ca voi decideti, nu el.

Ca sa nu mai vorbesc de "prelucrarea" imaginilor, care mie mi s-a parut un kitch; o sa tiparesc originalele.

Mie mi-a cerut 25 RON pe fiecare poza aleasa (pe care o prelucreaza si o pune pe hartie - format A4). I-am dat 100 RON pe cele 10 poze alese, ca sa mi le dea in format digital SI SA NU-L MAI VAD IN VIATA MEA [-(

Catalina_Maria
12.09.2006, 09:41:58
Andrei, sincer imi pare rau pt ce ti s-a intamplat cu fotografiile. Ma mir pentru ca eu m-am numarat printre clientii lui Radu si nu am avut nimic sa-i reprosez. La fel si multi altii care au lucrat cu el.

Oricum , e bine sa ai contract pentru oricare dintre prestatorii de servicii. E cel mai sigur asa!

Catalina_Maria
04.10.2006, 16:58:35
Foarte frumoase pozele!

Ceva preturi pentru la anul? Macar orientative...

lorialex
19.10.2006, 17:13:49
noi am avut fotograf si cameraman prin firma de organizare de nunti(Dovi's pe Porumbesc vis a vis de gelateria Zanonni). la fel si dj. si am fost foarte multumiti, atat de modul in care s-au comportat cat si de rezultate. Muzica a fost foarte buna si lumea s-a simtit bine, nu au fost momente "moarte" iar fotograful si cameramanul s-au comportat cu mult profesionalism. am avut o intalnire cu fiecare inainte de nunta pentru a discuta detaliile - preferinte in ceea ce priveste muzica, ne-a recomandat ce sa alegem pentru valsul mirilor - iar cu fotograful ne-a dat cateva sfaturi pentru a avea timp suficient pentru poze si alte detalii. pozele au iesit foarte frumoase, iar filmul este pe 2 dvd-uri foarte dragut organizate cu un rezumat al principalelor momente precum si cu filmul mare care este structurat pe 4 parti: acasa, cununia civila, biserica si restaurantul.
Noi ne-am inteles la 300 poze dar le-am spus ca pot face mai multe urmand sa alegem care ne plac, dar erau toate atat de frumoase incat nu ne-am putut hotara sa renuntam la vreuna si le-am scos pe toate.
pretul a fost 5.000.000 in care intrau 3 ore de film pe dvd serigrafiat cu o poza a nostra(pana la urma au fost 4 ore in acelasi pret) + un album de 50 poze prelucrate cu noi + un cd cu pozele facute; pozele au fost platite separat iar pretul unei poze a fost 20.000.
fotograful se numeste Virgil Mateiu si pot sa va dau nr de telefon pentru ca nu am o adresa decat daca mergeti la firma Dovi's.

adeline
23.10.2006, 14:29:49
Atentie cu fotograful din balcescu!!! A fost contractat de o colega a mea de liceu, pe 3 sept. 2006 la domlux. Cu chiu, cu vai, le-a dat un CD cu pozele, nu le-a printat nici nu le-a retusat vreo poza, doar le-a pus pe un CD, asta pt. 140 de euro. In ce priveste filmatul, s-au inteles sa le faca 2 Dvduri la 180 de euro ambele. Acuma, ele le-a facut 5 dvduri si pretinde pe ele 450 de euro!!! Asta pentru ca, in ziua nuntii, a fost si a filmat la socrii fetei acasa, iar oamenii se pare ca au casa mare. Iar fotograful le spune acuma ca ce, nu vor sa plateasca, doar o data se casatoresc, bla, bla! Fata i-a explicat ca ce e al socrilor nu e inca al lor, sa nu se lase condus de aparente, dar tipul otine pe a lui si pur si simplu nu le da dvdurile, ori toate 5 ori nici unul!

ramonavelcota
23.10.2006, 15:42:53
Si noi tot pe Radu Bilec l-am avut la nunta, numai ca noi am avut nunta in Severin.
L-a contactat socrul meu doar pentru filmare. Pozele au fost facute la Mineti, o firma din Severin.
Pe noi ne-a costat serviciile lui 600 euro. A venit de la Timisoara, el +inca un tip care sa-l ajute . Eu sunt foarte incantata de dvd ( se poate vedea si in videoclipul nuntii, numai ca sotul l-a prelucrat la o alta rezolutie pt. youtube si nu se vede foarte bine), noi avem un dvd cu Best of si 5 dvd cu nunta (cd-uri si carcase personalizate).
Singurul lucru care m-a deranjat a fost ca ne-a tinut 2 luni pana am primit dvd-urile.

luciarazmerita
13.11.2006, 19:18:59
Fetelor,
in momentul in care cautati un cameran sau fotograf, ar trebui sa stiti exact care vreti sa fie rezultatul final!
De exemplu la poze:
- format digital (ca sa poti tu sa-ti alegi ce-ti place si sa le tiparesti in ce dimensiuni vrei)
- fotografii cu voi in studio (chestii cam comuniste dupa parerea mea)
- fotografii regizate (facute in natura, intr-un hotel, intr-un camp cu maci etc)
- mireasa: - acasa (pregatiri, mama ii prinde voalul, domnisoara de onoare ii imbara jartiera, detalii cu pantofii)
- mirele: - acasa (tata il ajuta sa-si incheie lavaliera, mama emotionata etc)
- fotografii de la starea civila, biserica , pozele de grup, la chef
In mod normal la un eveniment complet se pot face cam 500 de poze, acestea vin puse pe un dvd. Se pot alege 100 cele mai importante care o sa fie puse pe melodia aleasa de voi pe acelasi dvd (formatul acesta este foarte manevrabil daca va vin ceva invitati si vreti sa le aratati cele mai importante momente)
Filmat:
Se respecta toate momentele precedente. Cea mai practica metoda este aia de 3 ore - se filmaeaz totul pana la tort, aici este partea culminanta si cea de incheiere.
Partea video este impartita pe capitole (cele mai importante momente) pe care le puteti accesa din casute separate din meniul dvdului.
Carcasa este personaliza (buchetul miresei sau o poza cu voi doi) - si contine 2 dvduri pentru o calitate optima a imaginii si a sunetului.
La inceput un promo, clip sau cum vreti voi cu momentele cele mai importante - de fiecare data cand le vad mi se face pielea gaina :)

Asta ar fi formatul cel mai cautat. Eu nu as fi mers pe altceva.

Dar, am fost la nunti unde s-a filmat chiar si cu 3 camere ... asa ca depinde de voi - ce vreti si ce cautati.
Important este sa vedeti mai multe oferte si s-o alegeti pe cea care vi se potriveste.

Spor la toate

OanaJ
14.11.2006, 10:38:10
Pentru noi cel mai important este calitatea filmarii si a pozelor. De aceea vom intreba pe cei de la studiouri ce camere folosesc, apoi vom cauta pe net informatii despre ele (nr megapixeli, formatul filmului, etc). Montajele pe care le fac si studiourile pe care le au mi se par detalii, sunt o gramada de softuri cu care putem face singuri ce montaje vrem.....daca vrem.

c_s
14.11.2006, 10:59:08
eu la asa ceva nu ma pricep prea mult, voi studia materialele pe care le au sin functie de ce vad voi alege,ei stiu oricum sa-si faca treaba mai bine...

OanaJ
14.11.2006, 11:07:28
eu la asa ceva nu ma pricep prea mult, voi studia materialele pe care le au sin functie de ce vad voi alege,ei stiu oricum sa-si faca treaba mai bine...
Unii mai bine, altii mai putin bine....:D
De aceea prefer sa ii intreb ce camere folosesc si sa ma uit singura pe net la "ce pot camerele".

Mi s-ar parea ciudat de exemplu daca pot alege fotograf cu camera de peste 10 megapixeli, eu sa merg pe unul cu rezolutie mai mica8-}. La fel cu filmarile de diferite calitati... Ca ori cat de meserias ar fi fotograful (unghiuri, lumini, regie), daca nu poate camera mai bine, asta e.....

c_s
14.11.2006, 11:22:19
Ei, chiar asa afoana nu sunt nici eu:-p ,camera mea personala are 6.5 mp deci ma intereseaza si asta, dar si ce-mi prezinta ei ca materiale(si acolo vezi calitatea)
eu spuneam ca nu ma pricep eu la montaje si alea....:D

andreea_bunny
14.11.2006, 12:39:40
Hey, poze de peste 10 megapixeli face Robi-foto de pe strada Lidia. Stiu, pentru ca a facut pozele pentru banchetul iubitului meu, si cand am bagat CD-ul in comp s-au facut cat cearsaful!(cele brute, erau foarte mari si ti se vedea fiecare por de pe nas). Cele "aranjate" au fost super bine lucrate, le-a comprimat pana la un format OK pt. comp iar cele pe care le-a pus pe hartie au aratat bestial. Si retin ca erau un mire cu miresica lui la atelier si se uitau la albumul de la nunta si erau super entuziasti. Si fotograful le-a spus cu mandrie in glas ca e posesorul unei camere de peste 10 megapixeli, l-am auzit eu, ca altfel nu as fi stiut nimic despre asa ceva, desigur!;;)Si le filmase celor doi miri si 2 DVD-uri, pe care ei le vazusera deja si nu mai pridideau sa multumeasca. Mda, uitasem de Robi-foto, daca nu era discutia cu megapixelii nu mi-as mai fi amintit de le... ar trebui sa-l caut si eu, oare de pe acum se fac programarile la fotograf?

OanaJ
14.11.2006, 12:45:41
oooo, Robi, ce smecher s-o facut. Tin minte ca el ne-a facut poze pentru albumul de clasa a 12-a. Dar asta era demuuuuultttt8-|8-|!!!!

c_s
14.11.2006, 12:56:21
si eu tot la el am facut pozele de la sf liceului,da era profi si pe-atunci!bine de tinut minte,oare poate si filma?eu n-as face contract de pe-acum,numai la anul,pana atunci mai adunam oferte si pareri....

ramonavelcota
14.11.2006, 13:06:48
Nu prea stiu eu bine cum e treaba, dar la noi la nunta fotografa a avut un aparat foto care tehnic avea 10 megapixeli dar pozele un au fost salvate in format jpeg ci au fost preluate ca informatie, deci nr. de megapixeli fiind nelimitat. pt. transformare avand nevoie de un decodor foto. Sper ca am explicat destul de bine;))

carla_hermina
14.11.2006, 14:32:09
Si la mine in clasa a XII-a, tot Robi de pe Lidia ne-a facut pozele. Au iesit faine, si pe atunci erau acceptabile la pret. Bine, ca la noi a ajuns printr-un coleg de clasa, care il cunostea. Fetelor, unde ati facut liceul? Poate ne trezim ca am fost la acelasi liceu!!!!!:-B Eu am fost la Colegiul Banatean.

c_s
14.11.2006, 15:52:03
:D Economic

syca16
14.01.2007, 11:38:58
Sunt de parere ca este necesar un fotograf profesionist si un cameraman,totul trebuie sa fie ok,nu trebuie sa ne zgarcim si sa cautam ce e mai ieftin,doar o data esti mireasa.Parerea mea e ca tot ce e ieftin e de proasta calitate.Cel mai tare fotogtaf e "ROBI"de pe strada Lidia,eu am facut poze la el si au iesit super.

c_s
14.01.2007, 12:01:47
da,am mai vorbit si noi de Robi,ne-a pozat pe unele dintre noi in liceu/facultate si alte ocazii....e profi tipul!

anna_c
15.01.2007, 11:30:10
robi asta e un tip cu ochelari si vis-a-vis de studio are un apartament? ca s-ar putea sa-l stiu. cred ca el ne-a facut albumele in a 12-a. e profi, daca de el vorbiti.

Ankh
15.01.2007, 13:52:07
Nu, tipul cu ochelari este Virgil. Si el si Robi stau in Giroc, de aceea ii mai confunda lumea.

bea_elvis
17.01.2007, 01:16:31
buna dragelor.
Si eu mi-am facut pozele de la sfarsitul liceului la Robi si sunt foarte multumit de calitatea lor.
va pupacesc.
mai asteptam oferte.

si eu tot la el am facut pozele de la sf liceului,da era profi si pe-atunci!bine de tinut minte,oare poate si filma?eu n-as face contract de pe-acum,numai la anul,pana atunci mai adunam oferte si pareri....

rali
18.01.2007, 08:25:22
Fetelor in sfarsit am semnat si eu contractul cu foto si cameramanul.Am dat avansul si acum sunt mai linistita.

ele
18.01.2007, 23:57:47
am si eu o intrebare pt voi ,in special pt doamnele;-) care au trecut deja de petrecerea nuntii. unde asezam la masa fotograful si cameramanul,si ei trebuie sa manace ,nu? chiar daca filmeaza si fac fotografii o clipa de ragaz trebuie si pt ei . se aseaza unde sunt locuri libere,printre invitati,sau punem tacamuri pt ei intr-un loc anume, dj-ul cred ca va manca la locul muncii intr-un coltisor ;)) voi cum ati facut? cum facem?

rafila
19.01.2007, 11:05:11
am si eu o intrebare pt voi ,in special pt doamnele;-) care au trecut deja de petrecerea nuntii. unde asezam la masa fotograful si cameramanul,si ei trebuie sa manace ,nu? chiar daca filmeaza si fac fotografii o clipa de ragaz trebuie si pt ei . se aseaza unde sunt locuri libere,printre invitati,sau punem tacamuri pt ei intr-un loc anume, dj-ul cred ca va manca la locul muncii intr-un coltisor ;)) voi cum ati facut? cum facem?

Eu incerc sa fac o masa mai micutza numai pentru dj, foto, video si alti oameni care sunt "cu treaba" la nunta noastra. M-am cam gandit eu unde pun masa asta. Acum sa vedem daca si cei de la sala sunt de acord cu planurile mele....

ramonavelcota
19.01.2007, 12:06:44
Noi am aranjat 3 mese. 2 mese de cate 6 persoane pt. muzicanti si o masa de 3 pers. pt. fotograf si pt. cei cu filmarea.

c_s
19.01.2007, 14:30:56
mese separate!clar!
muzica si foto+video!eu asa zic!

damo
20.01.2007, 10:48:33
bun,deci asa ramane si noi ne gandeam la o masa mica de patru persoane pusa in separeul restaurantului,dar ce bine ca am mai auzit si alte pareri, multumesc!

nicoleta27
20.01.2007, 21:36:25
Buna fetelor
La noi e mai simplu. Avem un prieten bun fototgraf profesionist care este invitat si care ne va face si pozele. Sunt convinsa ca nu ne va cere bani, dar ne gandim macar la cateva atentii pentru el. Si cu filmatul ne-am decis amandoi ca nu vrem sa fim hartuiti (nici noi, nici invitatii) de o camera de filmat iar cele mai faine momente le vom tine minte sau le vom vedea in fotografii. Iar cine nu vine la nunta, va fi nevoit sa se multumeasca cu povestile despre cum a fost. :-p

RianaTM
20.01.2007, 22:09:38
E prima data cand aud asa ceva!!!! Si nu e rea ideea. Deloc.
Fotografiile de multe ori mi se par mai graitoare decat o mie de filmari. Lumea se fastaceste , se emotioneaza si dispare naturaletea in timpul filmarilor.

Cred ca am sa ma gandesc la varianta ca singura camera de luat vederi sa fie a mea persoanla si sa o dau unui prieten bun care sa incerce sa surprinda momentele importante ale nuntii, dansul, buchetul, jartiera...

Hmmm...ma mai gandesc

Chico2005
21.01.2007, 11:02:57
Cine stie ce preturi sunt pt. filmare si fotografii???
eventual si numele fotografilor si unde pot fi gasiti...

bea_elvis
21.01.2007, 11:33:20
Buna dragele mele. Sa stiti ca si eu am sa merg pe varianta care ati spus-o voi - voi pune muzica+fofo+video la o masa separata. Vedem noi unde ne lasa cei de la local.
Stiti ceva sau ati auzit ceva de un Domn Bentan Costica care filmeaza si face si poze ? Mi s-a spus ca este profesionist. Nu stiu ce sa zic? O sa discut cu el saptamana viitoare. Va tin la curent.

Va pupacesc.
Bea.

Ankh
21.01.2007, 12:50:09
D-ul Bentan Costica este de profesie jandarm si ai dreptate face poze si filmeaza. Cred ca inainte de a lua o decizie , ar trebui sa citesti postul acesta, este destul de bun:http://www.miresici.ro/showpost.php?p=69725&postcount=19

bea_elvis
21.01.2007, 13:12:05
D-ul Bentan Costica este de profesie jandarm si ai dreptate face poze si filmeaza. Cred ca inainte de a lua o decizie , ar trebui sa citesti postul acesta, este destul de bun:http://www.miresici.ro/showpost.php?p=69725&postcount=19

Mersi mult de tot pentru acel post despre care mi-ai spus. Cat despre acest domn stii sa imi spui mai multe? Cunosti vreo fosta miresica la care sa-i fi filmat. Stii ce aparatura are ? Este el un profesionist precum mi-a fost prezentat?
Mersi mult.
Daca nu poti sa-mi scrii pe public te rog sa-mi scrii pe PM.
Pupici.
Bea

Kaela
21.01.2007, 15:42:19
mai sunt shi baietzii de la ......, cu site-ul cu acelashi nume, ne filmeaza shi fotografiaza pe noi, sunt de treaba dupa parerea mea. nu fac reclama, e pur shi simplu o alta varianta....

bea_elvis
21.01.2007, 16:59:46
bine draga.
Mersi mult.
M-am uitat la ei pe site si mi-a placut ce am vazut.
Hai ca mai vorbim.
Pupici.
Bea

rafila
21.01.2007, 17:48:53
mai sunt shi baietzii de la ....., cu site-ul cu acelashi nume, ne filmeaza shi fotografiaza pe noi, sunt de treaba dupa parerea mea. nu fac reclama, e pur shi simplu o alta varianta....

Si eu tot cu ei am vorbit sa vina sa ne filmeze si sa ne faca poze....

loredanag
22.01.2007, 16:33:02
Eu sunt pentru un fotograf si cameraman profesionist. Am multi prieteni patiti la capitolul asta, care acum regreta ca nu si-au luat fotograv pentru nunta.
Pe mine ma costa 300 euro (200 poze scoase +album + dvd ).

Buna.Am nevoie de ajutorul tau. Am nunta in septembrie si nu mi am gasit un fotograf sau cineva sa filmeze. Daca mai ai numarul celui care ti a facut tie pozele si daca ai putea sa mi trimiti si cateva poze sa vad cam cum lucreaza, ar fi super. Unde ati facut pozele artistice, alea doar cu voi doi?
Multam anticipat pentru ajutor.
Lore

Sarah24
23.01.2007, 14:36:27
Fetelor,nu stiti cam cu cat timp inainte trebe vorbit cu fotograful si cameramanul?Noi mai avem 3 luni si ceva si inca nu am vorbit cu nimeni,k nu stim inca pe cine sa alegem.Vrem sa fie profesionisti...:D

rali
23.01.2007, 15:04:13
noi am facut sapt trecuta contractul si am platit avansul.

syca16
26.01.2007, 16:28:53
Draga Rali cu cine vei colabora pentru amenajarea salii?La ce fotogtaf ai dat avansul?Eu ma gandeam sa merg la firma lui .......,e super ieftin,asa mi s-a parut mie.

luciarazmerita
28.01.2007, 16:58:25
Fetelor,
ma gandesc ca pana acuma ati avut deja ocazia sa vedeti cum stau lucrurile in Timisoara in domeniul foto si video.
Daca ar fi sa facem o medie intre calitate si pret...la ce sume am ajunge.
Cat este dispus fiecare dintre noi sa dea pentru acest aspect al nuntii?

Kaela
28.01.2007, 17:18:25
asta fiecare cam stie ce shi cum sta treaba. in functie de buget shi de dorinte, accepti sau nu o oferta.

paola
13.02.2007, 19:50:45
Gagici,

am citit toate mesajele si am vazut si pareri pozitive si negative dsepre unii si despre altii.....si am ajuns si noi in punctul in care trebuie sa alegem fotograf si video si muzica.....

sfatuiti-ma si pe mine putin, va rog!!!! [-o<

la cine sa apelez?

merci!!!

c_s
14.02.2007, 10:45:21
eu am incheiat ieri contractul pt foto+video,am mai rezolvat ceva si sunt din ce in ce mai multumita de ce rezolv;-)
paola,daca vrei iti pot da date pe private de la cei cu care am semnat eu....
imi plac mult pt ca pozele lor sunt genul meu(adica instant nu ceva regizat...)
si cateva din fetele de anul trecut au apelat la ei si au fost ok(printre ele si Ligia)

c_s
17.02.2007, 09:57:57
eu platesc pachet complet foto+video 1100 lei,dar sunt si oferte mai ieftine!
deci mie 1500 mi se pare mult,mai cauta!

Ramo25
17.02.2007, 13:23:17
eu platesc pachet complet foto+video 1100 lei,dar sunt si oferte mai ieftine!
deci mie 1500 mi se pare mult,mai cauta!
de unde ai pachetu asta?si mai ieftine unde?
tipu care s-ar ocupa cu filmat+ poze mi l-a recomandat nasul meu. am vazu ce a facut tipu si mi-a placut...el a fost cel care le-a facut nasilor mei foto si cd la nunta...

anna_c
18.02.2007, 20:04:25
un pachet foto-video la 350 euro e scump? poze in studio sau locatie aleasa de noi, poze alb-negru, 150 poze scoase, 400 poze pe cd (dvd, nu mai stiu), si cred ca vreo 3 de filmat, nu mai stiu sigur cum e cu video. oricum vom mai merge sa vorbim cu ei.

c_s
18.02.2007, 20:06:01
e ok,asa e si la noi!

sasha
18.02.2007, 20:41:33
Despre cei de la targ, Ankh Media parca, stiti ceva:-\ Eu nu m-am hotarat inca si am vazut ca ei au si video, si foto si DJ...Dar nu stiu daca sunt in regula.Daca aveti ceva informatii sau opinii despre ei, v-as fii recunoscatoare

Lutzicon
18.02.2007, 21:02:48
Despre cei de la targ, Ankh Media parca, stiti ceva:-\ Eu nu m-am hotarat inca si am vazut ca ei au si video, si foto si DJ...Dar nu stiu daca sunt in regula.Daca aveti ceva informatii sau opinii despre ei, v-as fii recunoscatoare

Firma aceasta este coordonata de patronii de la Dalisis, adica sunt una si aceeasi firma, chiar nu stiu de ce nu lucreaza sub acelasi nume.
Parereri despre ei nu am auzit, poate stiu alte miresici

atodica
19.02.2007, 10:56:23

Prietena mea i-a avut la nunta... pe mine personal nu m-au incantat, adica: dvd-ul e facut super fain si videaclipul, dar filmarea e nassoala, au filmat parca doar dintr-un punct si foarte de aproape si parca amatesti cand te uiti... dar na... asta e parerea mea... poate sunt eu mai pretentioasa :)

Madalina85
21.02.2007, 22:14:38
Eu i-am contractat pt. nunta. Nu stiu la ce te referi tu cu "dintr-un punct" si "nasol", dar este cea mai misto filmare pe care am vazut-o pana acum. Tocmai ca nu este dintr-un punct. Despre preturi, ca sa va zic, au oferta de la 720 lei, dar ce mi-a placut mie costa 1350 lei.\:D/Ca si foto, eu sunt "no comment".
Pupici

sasha
21.02.2007, 22:37:17
Multzumesc.Merg si eu la ei sambata.Poate au sa imi dea vreun demo sa ma conving si eu.Si filmare si poze.Si DJ, bineinteles.Sau macar niste nr de tel ale unor fosti clienti sa vb si cu ei.Poop

StOrM
21.02.2007, 23:19:13
la poze, Ankh Media sunt super, adik mie mi-a placut ca aveau ceva deosebit, albumurile mai altfel..mi-a placut. Dar mai era un fotograf la etaj, un om super dragut, si cu preturi mai mici. Nici alea nu erau urate pozele, aveau o claritate si niste culori suuperr. 340 ron 500 de poze.

sasha
27.02.2007, 22:21:41
Am fost sambata la ....... M-am uitat la dvd-uri, la albume si m-am gandit sa lucrez cu ei pentru tot ce am nevoie-foto, dvd si dj.Sper sa iasa bine

Ramo25
27.02.2007, 22:46:49
Am fost sambata la ...... M-am uitat la dvd-uri, la albume si m-am gandit sa lucrez cu ei pentru tot ce am nevoie-foto, dvd si dj.Sper sa iasa bine
buna
si cam cat te costa?

sasha
27.02.2007, 23:34:54
Scuze pentru ca am scris numele.DJ- aprox 7 mil cu tot cu taxe (e nunta ff mica), fotograful - 15 mil (l-am ales pe cel care face poze artistice) si video - pachetul platinum, cel in care se filmeaza toata nunta integral - 13,5 milioane.Urmeaza sa imi spuna cat costa multimplicarea dvd-urilor ca sa-mi fac bugetul dar cred ca ajung pe la vreo 1000 euro

RianaTM
28.02.2007, 09:35:32
Mi se pare mie sau e grozav de mult????? Ai spus ca e o nunta mica...Pe mine nu ma ajunge atat de mult muzica ,filmatul si pozatul la o nunta de 200 de persoane...

alexa
28.02.2007, 09:51:31
Si mie mi se pare f mult. Eu am intrebat la targ si era cam 350 filmat si foto si vreo 250 DJ. S noi avem peste 200 de pers. Asta inseamna cam 600 euro, pana la 1000 mai e mult.

RianaTM
28.02.2007, 09:54:36
Cam tot atat si eu...chiar sunt mari preturile , nu erau doar vorbe-n vant... Nu vreau sa intreb cat plateste cineva pentru intreaga nunta(decor+flori+ muzica si foto) dar cred ca suma e fabuloasa...

Lutzicon
28.02.2007, 10:55:06
Scuze pentru ca am scris numele.DJ- aprox 7 mil cu tot cu taxe (e nunta ff mica), fotograful - 15 mil (l-am ales pe cel care face poze artistice) si video - pachetul platinum, cel in care se filmeaza toata nunta integral - 13,5 milioane.Urmeaza sa imi spuna cat costa multimplicarea dvd-urilor ca sa-mi fac bugetul dar cred ca ajung pe la vreo 1000 euro

Draga mea,
ENORM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lutzicon
28.02.2007, 10:56:14
O nunta filmata cu doua camere si pachetul foto si dj nu ajunge la 1000!
Nu am fost atenta cine sunt astia?

anna_c
28.02.2007, 10:59:14
si mie mi se pare enorm, mai ales daca spui ca e o nunta mica... eu una nu as da atatia bani. noi am gasit foto-video la 350 euro. si ne-a placut ce am vazut.

anna_c
28.02.2007, 10:59:44
O nunta filmata cu doua camere si pachetul foto si dj nu ajunge la 1000!
Nu am fost atenta cine sunt astia?
cred ca sunt ankh.

Lutzicon
28.02.2007, 11:37:14
aha, ok
Cu atat mai [email protected]:-L

dedelina
28.02.2007, 13:10:10
Eu cred ca la dj 7mil e ok. Mie imi ia 250e la elba, ca e sala mare si invitati mai multi. Dar la poze parca e cam mult. Eu la nunta de 250 pers si filmat cu 2 camere ies la 15mil.

rali
28.02.2007, 13:53:47
Si mie mi se pare mult.Eu ajung la 700 euro in conditiile in care la mine numai dj-ul e 350( am apro. 250 de persoane) si la foto-video vin baietii si la cununia civila, care e in alta data si la cea religioasa + biserica.

Lutzicon
28.02.2007, 14:05:10
Faza este ca eu nu vad legatura intre numarul de persoane si pretul final!
Eventual doar la poze!

dedelina
28.02.2007, 14:08:17
Faza este ca eu nu vad legatura intre numarul de persoane si pretul final!
Eventual doar la poze!
Conteaza pentru ca daca ai numar mare de persoane de obicei ai si sala mare si atunci trebuie aduse echipamente fie mai multe fie cu putere mai mare.

RianaTM
28.02.2007, 14:21:24
Daa, clar exista legatura intre numarul de persoane si pret, mai ales la partea de sonorizare.Se tine cont de locatie si de numarul de persoane. La partea de foto in schimb eu am vazut numai preturi /pachet fara legatura cu numarul de persoane de la nunta...

dedelina
28.02.2007, 14:24:36
Daa, clar exista legatura intre numarul de persoane si pret, mai ales la partea de sonorizare.Se tine cont de locatie si de numarul de persoane. La partea de foto in schimb eu am vazut numai preturi /pachet fara legatura cu numarul de persoane de la nunta...
Da intra-devar la foto e pe paceht, dar tu stii ce contine fiecare pachet si atunci in functie de numarul invitatiilor stii tu de ce ai nevoie. Ca n-are rost la 80 de invitati sa iei pachet de 500 de poze sau la 250 de pers pachet de 100 de poze.

RianaTM
28.02.2007, 15:21:07
Pai ca sa fiu sincera eu nu am spus cate poze ...dar pachetul include undeva intre 800-1000 de poze format digital, varianta minima...asa ca pt asta am optat. Nu mi le listeaza ei pt ca nu am vazut nici un fotograf care sa ti le listeze pe hartie foto sub 10-15 000/fotografie ori la modex daca te duci ci cd-ul e 7000/foto. Si musai sunt 2 persoane...cameraman si fotograf.

c_s
28.02.2007, 15:54:20
pt sasha:
scump doamna,scump!!!!!!!!peste tot este mai ieftin!!!!!!
si ma indoiesc ca-si merita banii:>

RianaTM
28.02.2007, 16:03:45
Cami...te-au suparat neseriosii astia de la....:)) dar vezi ca daca scrii pe forum iti trimit si oferta????? Citit e dom'ne forumul asta:))) si uite cum iau aminte furnizorii de morala noastra.

RianaTM
28.02.2007, 16:07:33
Apropo de neseriosi...poate asa mi s-a parut mie dar astia de la B-Fashion si-au cam luat nasul la purtare:(Am sunat si eu la ei si pe langa faptul ca nu raspunde nimeni la telefon la salon...am incercat sa il sun pe Ovi. In prima faza nu mi-a raspuns cred ca vreo cateva zile la rand si cand a raspuns...imi dadea senzatia ca ar trebui sa-mi cer scuze pt fiecare cuvant scos... Nu mi-a placut deloc atitudinea asta de vedeta locala:( Fara suparare dar...eu platesc pentru serviciile lui si inca o gramada de bani ...nu mi se face vreun favor...

c_s
28.02.2007, 16:08:49
pai pe mine cand ma calca cineva .... :> ma cam supar si de aia am scris aici,ca stiam cat e de citit forumul nostru drag;))

alexa
28.02.2007, 18:55:11
In pachetul de poze si filmat pe care l-am gasit noi erau incluse, pe langa CD-ul cu poze in format digital si 150 de poze listate si tot ce este peste se taxeaza la 0,7 lei/buc

Miru
28.02.2007, 21:10:53
Apropo de neseriosi...poate asa mi s-a parut mie dar astia de la B-Fashion si-au cam luat nasul la purtare:(Am sunat si eu la ei si pe langa faptul ca nu raspunde nimeni la telefon la salon...am incercat sa il sun pe Ovi. In prima faza nu mi-a raspuns cred ca vreo cateva zile la rand si cand a raspuns...imi dadea senzatia ca ar trebui sa-mi cer scuze pt fiecare cuvant scos... Nu mi-a placut deloc atitudinea asta de vedeta locala:( Fara suparare dar...eu platesc pentru serviciile lui si inca o gramada de bani ...nu mi se face vreun favor...

eu n-am patit-o la el dar si tu si Cami...poate ar trebui sa le tragem o lectie...:-?

sasha
28.02.2007, 21:13:36
Cami, stiu ca scump, mai als la poze.Mi le-am ales pe cele mai scumpe, in mod normal, pentru o nunta de 50 de persoane ei mi-au recomandat pachetul minim!!!!Dar fotograful pe care l-am ales e in alt tarif-cl mai scump, am vazut difrenta dintre poze artistice si poze normale...La video, primele 3 optiuni era sa se filmeze numai 3-4 or din toata nunta iar aici o filmeaza integral, plus montarea cd-ului plus atatea altele.Problema era ca eu va trebui sa duc pozele si caseta asta in tara mea adoptiva, sa arat la viitoarele neamuri ce lucruri frumoase se intampla prin Romania, ce poze frumoase stim sa facem, ce filmari minunate avem si ce chefuri stiu romanii sa tina!!!Aici ii batem pe toti dar trebuie sa se convinga si altii

sasha
28.02.2007, 21:16:38

Riana, tu nu stii ca artistii sunt genii neintzelese;-) ...Si daca ai facut cumva gresala sa il sun d dimineata, adica pana pe la 12, atunci cu siguranta ca l-ai trezit din somn sau din vreo traba pentru ca l ana la ora aia s odihneste.Dar in rest e un tip super in regula, deschis la optiuni si p treaba lui.Si pana la urma urmei nimeni nu e perfect, nici chiar noi.Asa ca nu o pune la suflet, toti avem si zile mai bune si zile mai proaste

c_s
01.03.2007, 07:16:18
Riana,cum zicea si Miru,nu esti singura care a patit-o,dar cum am mai spus.....stiu ca forumul nostru este urmarit si de catre unii furnizori,asa ca eu sper sa traga ceva invataminte de aici,ca sa ma pun eu acum sa tin lectii de ........(chiar n-as vrea sa ma exprim) eu stiu ce cu ei nu cred ca are vreun rost!
in cazul in care nu voi fi multumita de serviciile prestate,atunci sa se tina...ca atunci e cazul sa ma enervez...pana atunci sa-i lasam in categoria "genii neintelese" :-"

iogil
26.03.2007, 13:05:51
legat de studio foto din Balcescu - Bilec
pozele de studio sunt perfecte si isi merita banii - nota 10
pozele de la nunta, sunt bune daca nu va intereseaza poze facute la mesele invitatiilor si cu mesele invitatiilor - nota 5
filmatul este un dezastru total: aproape 4 ore filmate numai pe ringul de dans, deci cine a dansat e norocos ca apare pe DVD, restul de invitati nu stiu la ce i-am mai chemat. nu tu o imagine cu sala cum era aranjata inainte sa intre invitatii, nu tu o imagine cu invitatii cum au stat la masa (care cu cine, in ce parte, in ce pozitie) - nota 1
atentie la furatul miresei pentru ca la mine au furat-o 2 ore - bineinteles am ramas fara cameraman si fotograf in perioada respectiva
nu exista un contract, ca sa poti sa-i reprosezi ceva, sau sa-l ai la mana
te tot amana de azi pe maine si pana saptamana viitoare
si la sfarsit dezamagire totala
deci parerea mea: lipsa de profesionalism total
dar e vina mea ca nu i-am spus cum sa-si faca treaba; se mai numesc si profesionisti??; crezi ca angajezi un profesionist ca sa scapi de bataie de cap si cand colo ....
sper sa fiti atente/i la detalii si sa nu patiti ca mine ca doar nu faci nunta toata ziua

rali
26.03.2007, 13:36:22
E super naspa ce-ai patit. Imi pare tare rau si ma bucur ca mi-am gasit alt foto/cameraman ca una din optuni era si asta.

atodica
26.03.2007, 13:51:56
si eu ma bucur ca am luat pe altcineva... oricum nu aveam de gand sa iau pe cineva necunoscut. Noi am luat pe cineva care a filmat la nunta unui prieten si ne-a placut f. mult cum a filmat/pozat ....

RianaTM
26.03.2007, 13:53:24
Si eu am avut de ales dintre 2 firme dar el mi-a placut cel mai tare. Acuma asta este sa speram ca nu vom avea probleme, oricum parerile sunt impartite vis a vis de fiecare furnizor in parte, nu toti sunt multumiti de aceeasi firma de deco sau de aceeasi florareasa... Sper din suflet sa nu am probleme...ca la capitolul asta pot sa spun ca am cele mai mari dubii. Nu de alta dar de firma de deco n-am auzit nimic rau , la fel si despre muzica.

Roxana1981
26.03.2007, 19:50:28
M-am programat mai demult la studioul din balcescu, eu avand nunta in octombrie 2007.
Le-am cerut sa-mi arate caseta lui Iogil din 17.02.2007 Mi-au spus ca nu au asa ceva si mi-au aratat singura nunta din 17.02.2007 care era foarte frumos filmata. E cumva cea cu multi cantareti? Super filmata. Am vazut si pozele de studio care coincideau cu mireasa de pe caseta si erau de nota 10.
Poti sa ne intalnim sa vad caseta ta din 17 sa vad daca nu m-au mintit?

RianaTM
27.03.2007, 11:37:25
Iogil, am fost si eu ieri pe la ei si am intrebat de nunta din data in care ai avut tu. Si raspunsul a fost ca nemultumirea legata de casete si filmari a fost a mamei miresei , nicidecum a fetei, si ca asta n-a fost singura nemultumire a soacrei mici( dar oare doamna soacra mica sa fi intrat pe forum sa faca reclamatii????:)). Am insistat totusi sa vad caseta si am vazut si invitatii si cantaretii( parca Puiu Codreanu a fost daca nu ma insel...nu de alta dar nu-i stiu foarte bine). Nu stiu de ce ai fost asa suparata...acum ne-ai panicat pe toate cele care avem nunta la ei. Da-ne mai multe detalii sa vedem daca e vorba de nunta ta sau ne-a aratat alte filmari...La ce local a fost filmata nunta????

Miru
27.03.2007, 23:48:03
ei ce chestie...nu cred ca mai apare...sau? sa vedem ;)) eu chiar sunt curioasa daca reclama negativa e intemeiata sau nu

rali
28.03.2007, 08:32:48
Da ,si eu sunt curioasa.:-\

RianaTM
28.03.2007, 10:05:37
Sper sa intre si sa-si sustina afirmatiile ca altfel ma supar, ca a bagat spaima-n mine si m-a pus pe drumuri, plus ca niciunui furnizor nu ii place sa "il verifici". Deocamdata zau ca nu stiu ce sa mai cred ...

Alexutza2007
03.04.2007, 15:11:23
Fetelor, aveti cumva firme de foto sau filmat cu recomandari? Nu de alta, dar eu nu stiu nici una...am ceva firme dar nu stiu nimic de ele. Dupa mine, foto si filmat e o parte din nunta foarte importanta, care ramane peste ani si deci trebuie sa fac o alegere buna :)

dedelina
03.04.2007, 15:27:19
Am eu foftograf foarte misto. Am fost multumita de pozele de la cununie (filmul nu l-am vazut ca am zis sa ni-l dea dupa nunta). De filmat am vazut o nunta filmata de el si mi-a placut. Si e de incredere ca e vecin cu socrii mei :D. Daca vrei contact iti dau pe privat.

StOrM
04.04.2007, 14:41:29
legat de studio foto din Balcescu - Bilec
pozele de studio sunt perfecte si isi merita banii - nota 10
pozele de la nunta, sunt bune daca nu va intereseaza poze facute la mesele invitatiilor si cu mesele invitatiilor - nota 5
filmatul este un dezastru total: aproape 4 ore filmate numai pe ringul de dans, deci cine a dansat e norocos ca apare pe DVD, restul de invitati nu stiu la ce i-am mai chemat. nu tu o imagine cu sala cum era aranjata inainte sa intre invitatii, nu tu o imagine cu invitatii cum au stat la masa (care cu cine, in ce parte, in ce pozitie) - nota 1
atentie la furatul miresei pentru ca la mine au furat-o 2 ore - bineinteles am ramas fara cameraman si fotograf in perioada respectiva
nu exista un contract, ca sa poti sa-i reprosezi ceva, sau sa-l ai la mana
te tot amana de azi pe maine si pana saptamana viitoare
si la sfarsit dezamagire totala
deci parerea mea: lipsa de profesionalism total
dar e vina mea ca nu i-am spus cum sa-si faca treaba; se mai numesc si profesionisti??; crezi ca angajezi un profesionist ca sa scapi de bataie de cap si cand colo ....
sper sa fiti atente/i la detalii si sa nu patiti ca mine ca doar nu faci nunta toata ziua

:[email protected]:[email protected]:[email protected]:[email protected]:[email protected]:[email protected]:[email protected]:[email protected]:[email protected]:[email protected]:[email protected]:[email protected]:[email protected]:[email protected]

ce ma enerveaza chestiile astea[-X....asta e clar reclama negativa!
>:P

Miru
04.04.2007, 19:51:54
Iogil nici n-a mai scris...exact cum presupuneam!

RianaTM
05.04.2007, 11:21:24
Daa, numa ca a trebuit sa plec eu urechea la rautatea unora si sa ma duc sa-l iau la intrebari pe fotograf. Si am pierdut si juma de zi agitandu-ma . macar de ar intra sa-si sustina punctul de vedere. Adevarul e ca e multa rautate in lumea asta.

anna_c
06.04.2007, 14:11:25
<:-P tocmai am semnat contractul pentru foto-video, sunt super multumita ca am mai taiat ceva de pe lunga lista. sunt incantata de ce mi-au aratat cei de la firma si mi se par si oameni de treaba.

dedelina
06.04.2007, 14:58:22
<:-P tocmai am semnat contractul pentru foto-video, sunt super multumita ca am mai taiat ceva de pe lunga lista. sunt incantata de ce mi-au aratat cei de la firma si mi se par si oameni de treaba.
cu ce firma ai semnat pana la urma?

anna_c
06.04.2007, 15:13:37
am semnat cu kosmylinks.

Miru
07.04.2007, 13:52:29
am semnat cu kosmylinks.

la ce bani?

anna_c
07.04.2007, 20:52:37
la ce bani?
pachetul de 1200 ron.

Lutzicon
11.04.2007, 16:21:35
in afara de partea aia de cateva secunde de video mai e si altceva/? sau nu vad eu?
aia arata chiar bine...dar vreau restu...

Alexutza2007
26.04.2007, 14:16:57
Am incheiat contract si pentru foto-video....cu cei de la kosmylinks...pachetul de 1200Ron ca si anna_c....ce am vazut facut de ei mi s-a parut ok.....oricum de cununia civila vad cum ies pozele :D si vi le arat si voua....

TMRoxana
04.10.2007, 17:00:11
Fetelor recomandati-mi si mie niste firme de foto si video.Multumesc:*

oana_alina
19.11.2007, 12:46:22
De K.o media vreau mai multe detalii, pls?

monalissa
18.12.2007, 09:23:12
buna!ma intereseaza un fotograf profesionist din Timisoara.cele care sunteti foste miresici,ati putea sa ne dati cateva exemple si sa ne aratati si pozele voastre.pupici:*

Sia80
26.01.2008, 21:54:46
Nu am auzit de ei si nu i-am vazut nici la targuri...E firma cu de toate sau doar de foto??? Imi dai ceva detalii? []

iuliutza_1
27.01.2008, 16:56:32
marosan_carmen poti da ceva preturi de la House of harmony...?sau o adresa?

Sia80
28.01.2008, 16:37:30
Din cate am citit si pe alt forum despre mirese...aceasta marosan carmen este de fapt house of harmony...de ce faceti reclama mascata??? spuneti direct ca sunteti de la firma. Scuze daca ma insel , dar sigur e vorba despre aceeasi persoana.

ank_bl
09.02.2008, 00:44:24
ce alte firme recomandati ?

cori_ramo
12.02.2008, 08:58:55
ce alte firme recomandati ?
Eu am facut contract anul trecut cu foto Koragio, am fost super multumiti si niste cunostinte au apelat deja la ei, sunt super de treaba si puteti discuta orice cu ei. Vi recomand din inima! Si, fata de altii au preturi acceptabile.

cori_ramo
12.02.2008, 12:24:01
cateva poze

loredanag
12.02.2008, 17:24:17
foarte faine pozele

dalayla
12.02.2008, 17:28:58
Eu am facut contract anul trecut cu foto Koragio, am fost super multumiti si niste cunostinte au apelat deja la ei, sunt super de treaba si puteti discuta orice cu ei. Vi recomand din inima! Si, fata de altii au preturi acceptabile.cat te-a costat aproximativ?? numa foto sau si video??

mona28
12.02.2008, 17:56:12
Eu am vorbit la tel cu tipul de la Koragio,si am ramas tare incantata de ofertele ce le are si pretul,de altfel.Mi-a zis ca face nu mai stiu cate sute de poze(si pe CD,si de hartie),1 tablou,un calendar cu noi mirii,filmeaza cate ore vrem...In fine.Urmeaza ca in week-end sa ne-ntalnim si sa ne arate poze facute de el.Dar eu cred ca lucreaza bine ca am auzit pe multi vorbind de el... Vom vedea!

dalayla
12.02.2008, 18:28:40
Eu am vorbit la tel cu tipul de la Koragio,si am ramas tare incantata de ofertele ce le are si pretul,de altfel.Mi-a zis ca face nu mai stiu cate sute de poze(si pe CD,si de hartie),1 tablou,un calendar cu noi mirii,filmeaza cate ore vrem...In fine.Urmeaza ca in week-end sa ne-ntalnim si sa ne arate poze facute de el.Dar eu cred ca lucreaza bine ca am auzit pe multi vorbind de el... Vom vedea!sa ma tii si pe mine la curent te rog..cu detalii dupa ce vb cu el,si eventual un pretz..

mona28
12.02.2008, 19:23:34
sa ma tii si pe mine la curent te rog..cu detalii dupa ce vb cu el,si eventual un pretz..
Ok,la sfarsitul saptamanii o sa revin cu amanunte si preturi...

cori_ramo
13.02.2008, 09:24:51
cat te-a costat aproximativ?? numa foto sau si video??
Sambata m-am intalnit cu ei la o nunta si am discutat mai multe, au pachetul pe care l-am avut si eu anul trecut la pretul de 350 de euro. Cel mai scump pachet la ei este de 700 de euro. Depinde ce pachet iti alegi! Oricum au preturi rezonabile fata de altii si fac lucruri de calitate, zic eu. A, era sa uit... pachetul cuprinde si foto si filmatul nuntii

dalayla
13.02.2008, 15:02:19
Sambata m-am intalnit cu ei la o nunta si am discutat mai multe, au pachetul pe care l-am avut si eu anul trecut la pretul de 350 de euro. Cel mai scump pachet la ei este de 700 de euro. Depinde ce pachet iti alegi! Oricum au preturi rezonabile fata de altii si fac lucruri de calitate, zic eu. A, era sa uit... pachetul cuprinde si foto si filmatul nuntii
merci de detalii si de pm..stii cumva daca fac si deplasari?? eu fac nunta in petrosani:)

cori_ramo
13.02.2008, 15:52:54
merci de detalii si de pm..stii cumva daca fac si deplasari?? eu fac nunta in petrosani:)
eu stiu ca da, anul asta mi-a zis ca are si in Italia, li se ofera cazare

dalayla
13.02.2008, 20:15:00
eu stiu ca da, anul asta mi-a zis ca are si in Italia, li se ofera cazare
da,super?? pai sapt viitoare cred ca am mai mult timp si o sa ma interesez atunci de asta..

dididiana82
15.02.2008, 15:02:30
salut fetelor,eu mai am 5 luni pana la nunta si nu miam gasit video si fotograf,dac stiti voi pe cineva care ati fost multumit de el ei datiimi si mie detalii.si pretu in mare daca stiti.conteaza f f f mult sa stie sa fac ca iti ramane amintire o viata.mersi

ank_bl
16.02.2008, 13:10:27
salut fetelor,eu mai am 5 luni pana la nunta si nu miam gasit video si fotograf,dac stiti voi pe cineva care ati fost multumit de el ei datiimi si mie detalii.si pretu in mare daca stiti.conteaza f f f mult sa stie sa fac ca iti ramane amintire o viata.mersi

eu personal as recomanda vsg-ul sau ankhmedia

monalissa
18.02.2008, 17:23:30
fetelor,suntem pe punctul de a alege fotograf si cameraman,dar nu suntem inca hotarati.care sunt preturile pt anul 2008 la serviciile foto video de calitate?ma intereseaza preturile pachetelor la HDV,Koragio,Radu Bilec!!!noua ni s-a propus un pachet care include 2 ore de montaj video,500 de fotografii digitale,un album de 30 foto prelucrate 32x32 si 10 poze artistice,toate la 25 de milioane!!!mi se pare mult prea mult!va rog mult sa-mi spuneti si mie cam care sunt preturile si ce includ pachetele,ca sa stiu sa ma orientez!m-ar ajuta si mai mult daca ati atasa si cateva fotografii cu precizarea firmei care le-a realizat!va multumesc anticipat^:)^ si va pup mult de tot>:D<

Sia80
18.02.2008, 18:31:07
fetelor,suntem pe punctul de a alege fotograf si cameraman,dar nu suntem inca hotarati.care sunt preturile pt anul 2008 la serviciile foto video de calitate?ma intereseaza preturile pachetelor la HDV,Koragio,Radu Bilec!!!noua ni s-a propus un pachet care include 2 ore de montaj video,500 de fotografii digitale,un album de 30 foto prelucrate 32x32 si 10 poze artistice,toate la 25 de milioane!!!mi se pare mult prea mult!va rog mult sa-mi spuneti si mie cam care sunt preturile si ce includ pachetele,ca sa stiu sa ma orientez!m-ar ajuta si mai mult daca ati atasa si cateva fotografii cu precizarea firmei care le-a realizat!va multumesc anticipat^:)^ si va pup mult de tot>:D<

Aoleu , da tu vrei sa facem Un adevarat studiu de piata....Eu zic ca cel mai corect este sa mergi la fiecare din aceste firme, ca nu sunt asa multe si sa le vezi portofoliul si sa le ceri oferta in functie de ceea ce iti doresti...

mona28
18.02.2008, 18:40:49
Monalissa,daca vrei iti dau info despre Koragio.Eu chiar azi am facut contract cu ei.Am ales pachetul de 350 euro,care include cam astea(nu stiu pe de rost) 600 poze pe dvd,100 poze hartie,3-4 ore de filmat,2 tablouri,1 calendar cu voi mirii,cd ptr nasi....si cam atat.Dar ptr mine e mai mult decat suficient.Si calitatea e f.buna.Dar tu daca vrei,au si pachete mai mari si mai scumpe....

monalissa
18.02.2008, 23:21:50
am vazut pozele celor de la Koragio si nu-mi prea plac!:( eu vreau si poze artistice...sunt foarte exigenta cu pozele si sunt foarte putine cele care imi plac.mi-au placut cele de la Dovi's style,dar sunt foarte scumpe.vreau ceva in genul acelora dar la preturi mai rezonabile:(

Sia80
19.02.2008, 01:24:59
Preturile de la HDV sunt afisate pe site-ul lor , la fel si poze de-ale lor.

Mie mi-au fost recomandati de firma de deco.

dalayla
19.02.2008, 10:10:53
Preturile de la HDV sunt afisate pe site-ul lor , la fel si poze de-ale lor.
Mie mi-au fost recomandati de firma de deco.
pe mine nu ma incanta deloc pozele lor..si sunt chiar f scumpi

Sia80
19.02.2008, 12:42:00
pe mine nu ma incanta deloc pozele lor..si sunt chiar f scumpi

Pai avand in vedere ca HDV nu iti plac si sunt prea scumpi, Koragio nu te incanta deloc...ramane Radu Bilec din cei trei care te interesau. vezi ce simplu a fost??? Acum tot ce ai de facut este sa mergi sa semnezi cu cel ales:)

dalayla
19.02.2008, 13:20:29
Pai avand in vedere ca HDV nu iti plac si sunt prea scumpi, Koragio nu te incanta deloc...ramane Radu Bilec din cei trei care te interesau. vezi ce simplu a fost??? Acum tot ce ai de facut este sa mergi sa semnezi cu cel ales:)
:) de Koragio n-am zis nimic,nu stiu ink mare lucru,doar de HDV am zis ca nu ma incanta:)..plus ca mie imi tb cineva care sa faca deplasari,am nunta in petrosani

monalissa
22.02.2008, 21:00:20
nu e nici una duntre voi aici,din timisoara?ma intereseaza si pe mine fotograf foarte bun din timisoara si nu cunosc.puteti sa ma ajutati va rog?va multumesc mult

MarianaBaitz
27.02.2008, 00:14:39
iti recomand ankhmedia sunt foarte buni . Mult succes la pregatirile pentru nunta

monalissa
28.02.2008, 16:56:41
buna fetelor!in sfarsit m-am mai linistit si eu...am decis cu cine sa colaboram pt foto-video si ma bucur enorm ca mi-am luat una din cele mai mari"pietre de pe inima"!#:-S este vorba de HDV!!!:) va pup pe toate

Sia80
07.03.2008, 23:35:16
buna fetelor!in sfarsit m-am mai linistit si eu...am decis cu cine sa colaboram pt foto-video si ma bucur enorm ca mi-am luat una din cele mai mari"pietre de pe inima"!#:-S este vorba de HDV!!!:) va pup pe toate

Super!!! Si eu tot cu HDV!!!<:-P

Lala
13.03.2008, 15:07:51
Monalissa,daca vrei iti dau info despre Koragio.Eu chiar azi am facut contract cu ei.Am ales pachetul de 350 euro,care include cam astea(nu stiu pe de rost) 600 poze pe dvd,100 poze hartie,3-4 ore de filmat,2 tablouri,1 calendar cu voi mirii,cd ptr nasi....si cam atat.Dar ptr mine e mai mult decat suficient.Si calitatea e f.buna.Dar tu daca vrei,au si pachete mai mari si mai scumpe....

Mona te rog mult imi poti da si mie datele de contact al firmei Koragio? iti multumesc mult si iti urez mult spor in continuare :*

Fluxy
27.03.2008, 17:58:14
Sal'
Nu am mai intrat de mult pe forum... dar o intrebare... pozele pe hartie... pentru ce? Ce vrei sa scoti poti sa scoti dupa... no stress. :D
Si mai o problema... cred ca sunt si alte firme/pers/fotografi/cameramani... care sunt mai buni sau cel putin egali cu firmele mentionate mai sus... deci daca ajungeti la o pers care se ocupa doar cu nunta voastra e mult mai o.k. decat cineva care scoate pe banda... e doar o parere ...

edit - Nu eu sunt persoana...

ada_c
09.04.2008, 23:28:52

Nu-ti fa griji,cei de la HDV sunt foarte buni.Noi am vrut sa incheiem contract cu ei la Targul de Nunti de la Casa Tineretului,dar era deja ocupat in data respectiva.Noroc ca am gasit altceva tot la fel de bun la Mall in saptamana urmatoare la targ.Bafta la pregateli si CASA DE PIATRA!

savu
20.04.2008, 16:42:05
buna fetelor,

intrebare de intrebare .am dat de un site ankhmedia din tm.par extraordinari...banuiesc ca preturile pe masura.
stiti cevA DE ei? ca daca sunt scumpi de pica, nu permite bugetul.
dar pozele de pe site sunt super.

mona28
20.04.2008, 23:35:01
buna fetelor,

intrebare de intrebare .am dat de un site ankhmedia din tm.par extraordinari...banuiesc ca preturile pe masura.
stiti cevA DE ei? ca daca sunt scumpi de pica, nu permite bugetul.
dar pozele de pe site sunt super.
Intr-adevar lucreaza bine,dar au preturi mari.Dar cel mai bine e sa vorbesti direct cu ei,sa vezi ce oferte au,poate iti fac reducere....Incearca,n-ai nimic de pierdut daca stati de vorba,asa macar te convingi singura,si nu te bazezi pe vorbele unora...;-)

cami25
15.05.2008, 21:40:26
o minune de site.....buna idee cine l-a creeat.....e chiar util s a"rasfoiesti" si sa iei tii cont de parerile altora...deocamdata am citit doar pe ici pe colo....insa daca pot sa ajut cu ceva, am zis hai sa sparg gheata.....bine v-am gasit!

delishor
17.06.2008, 10:52:28
Nu-ti fa griji,cei de la HDV sunt foarte buni.Noi am vrut sa incheiem contract cu ei la Targul de Nunti de la Casa Tineretului,dar era deja ocupat in data respectiva.Noroc ca am gasit altceva tot la fel de bun la Mall in saptamana urmatoare la targ.Bafta la pregateli si CASA DE PIATRA!

ada, trimite-mi te rog pe privat daca poti cu cine ai incheiat tu contract...eu m-am trezit cam tarziu, toti sunt ocupati...si incep sa disper...merci

Nicolle28
18.06.2008, 11:29:31
ada, trimite-mi te rog pe privat daca poti cu cine ai incheiat tu contract...eu m-am trezit cam tarziu, toti sunt ocupati...si incep sa disper...merci
Iti pot trimite pe pm de la cei cu care lucrez eu....daca nu ti-ai gasit...nu dispera ca si eu m-am apucat tarziu de pregatir..cu 3 luni inante si totul a durat doar 2 saptamani

Nicolle28
18.06.2008, 14:01:06
nicolle, am primit mesajul tau...eu inca nu pot trimite mesaje private, ca-s noua pe forum.....merci mult pt ajutor, dar firma recomandata e ocupata pe 16 aug :(....chiar la ei am apelat si eu, dar fara succes ....:)
ma mai uit prin vechile hartii si revin maine
intra pe net si mai cauta cu un modul de cautare.....mai este o firma in dacia cred ca pe timisului...trebuie sa ma uit ca sa nu te dezinformez...gandeste si cat vrei sa cheltui pentru....conteaza si acest aspect...incearca la firmele de amenajari de sali..unii sunt full service..,,si au si foto video.....mai revin daca gasesc ceva...

delishor
19.06.2008, 08:09:14
eu personal as recomanda vsg-ul sau ankhmedia

despre vsg nu gasesc nimic pe net....stie cineva numele complet al firmei? sau poate cineva sa-mi dea ceva date de contact pe privat? multumesc!!!

bellutza
20.06.2008, 17:10:26
da asa e ...............insa sper ca poate alte miresici cunos aceste date si poate ma pot ajuta ele.............pooopiki

damalovesliviu
23.06.2008, 10:28:49
pt mine pozele cel putin au fost un lucru foarte important la nunta mea, am vrut sa iasa superbe, pentruca sunt singurele care raman pt toata viata, asaca am preferat sa tai din alta parte si sa platesc mai mult la poze, asca mi le-am facut cu ankh media, au iesit faine, dar am fost putin dezamagita de interesul lor, si cred ca puteau face mai mult, mai ales pt pretul platit....

Nicolle28
23.06.2008, 11:38:07
belllutza...vezi ca multe din fetele carora le ceri informatii sunt banate sau nu au mai intrat de mult pe site!!uita-te la data postarii mesajului..pentru ca risti sa nu primesti nici un raspuns,eventual incerca sa le dai pm!
Dalayla are dreptate ...incerca la id care intra fregvent pe site...eu , dalayla, mona28, pufuleata, monalissa, sper sa nu fi uitat pe nimeni...noi iti raspundem...acum iti trimit pe pm....un nr. de tel....vezi daca iti convine..

mona28
30.07.2008, 15:34:16
Nu imi dai si mie niste informati despre koragio te rog
N-am putut sa-ti raspund mai repede ca am fost in vacanta. Eu nu-ti recomand firma Koragio,ca mi-a facut probleme, si a demonstrat tipul ca e neserios si mincinos. E adevarat ca alte mirese au fost multumite de aceasta firma,dar mie imi pare foarte rau ca nu am apelat la altii...

pufuleata
30.07.2008, 16:29:59
N-am putut sa-ti raspund mai repede ca am fost in vacanta. Eu nu-ti recomand firma Koragio,ca mi-a facut probleme, si a demonstrat tipul ca e neserios si mincinos. E adevarat ca alte mirese au fost multumite de aceasta firma,dar mie imi pare foarte rau ca nu am apelat la altii...
imi pare rau mona,dar ce s-a intamplat??

melly85
30.07.2008, 17:04:43

Imi pare rau pentru tine. Noi neam gasit deja pe cineva da nu stiu de la ce firma ca eu nu mis in tara si rezolva cumnata mea tot pentru noi.

pufuleata
30.07.2008, 18:14:50
Imi pare rau pentru tine. Noi neam gasit deja pe cineva da nu stiu de la ce firma ca eu nu mis in tara si rezolva cumnata mea tot pentru noi.
pai poti sa o intrebi.oricum sfatul meu e...nu faceti nimic fara contract!>:D<

Aitana
05.08.2008, 15:59:32
nicolle, am primit mesajul tau...eu inca nu pot trimite mesaje private, ca-s noua pe forum.....merci mult pt ajutor, dar firma recomandata e ocupata pe 16 aug :(....chiar la ei am apelat si eu, dar fara succes ....:)

Delishor, eu stiu fotograf in Resita, in caz ca nu ai gasit , cred ca merge si pana la Bocsa - a facut pozele la nunta surorii mele, in iunie. Daca mai intri pe forum, da un semn ...

Princes
24.09.2008, 08:08:29
Fetelor recomandati-mi si mie un fotograf nu prea scump in Timisoara,daca se poate si un cameraman^:)^

Zulla
23.10.2008, 11:09:00
Salutare, miresici

Eu am semnat contract cu HDV pentru foto-video.
Mie mi s-au parut tare simpatici si - cel mai important - profi.

Sper sa iasa bine !!!

Spor la pregatiri tuturor
Va pup

alinutzatm
23.10.2008, 15:37:43
Buna fetelor!A auzit cineva de firma RONAT MEDIA?Eu am primit o oferta de la ei pentru foto si video.Oferta e destul de tentanta...dar nu am auzit nimic despre ei si parca mi-e cam teama...:(
Daca stiti ceva despre ei va rog sa imi spuneti.
Multumesc

DamaX
23.10.2008, 16:49:50
Salutare, miresici

Eu am semnat contract cu HDV pentru foto-video.
Mie mi s-au parut tare simpatici si - cel mai important - profi.

Sper sa iasa bine !!!

Spor la pregatiri tuturor
Va pup

Buna "Zulla",

Am intrat si eu pe site-ul lor, dragutze poze, dragutza prezentare si preturi destul de acceptabile, avand in vedere serviciile oferite.
La cat se ridica oferta in cazul tau? ... eu la calcule am iesit undeva pe la 1800 RON, foto-video.

Zulla
23.10.2008, 17:54:32
Buna "Zulla",

Am intrat si eu pe site-ul lor, dragutze poze, dragutza prezentare si preturi destul de acceptabile, avand in vedere serviciile oferite.
La cat se ridica oferta in cazul tau? ... eu la calcule am iesit undeva pe la 1800 RON, foto-video.

Salut,

La ce am vrut eu, am iesit pe la 2200 lei. Dar asta fara album, ca nu m-am putut hotari pe care sa il aleg.
Oricum, am inteles ca pana la anu' cand am eu nunta, vor mai aparea modele de albume si pot decide si atunci.

Am mai studiat si alte oferte, de la alte firme profi si se pare ca HDV au preturi rezonabile pana la urma.

O zi faina in continuare!

oana_alina
24.10.2008, 12:26:28

mona AI MARE DREPTATE ASA AM PATIT SI NOI CU EI. SUNT TARE DEZAMAGITA.

dragosxps
24.10.2008, 12:33:14
pt mine pozele cel putin au fost un lucru foarte important la nunta mea, am vrut sa iasa superbe, pentruca sunt singurele care raman pt toata viata, asaca am preferat sa tai din alta parte si sa platesc mai mult la poze, asca mi le-am facut cu ankh media, au iesit faine, dar am fost putin dezamagita de interesul lor, si cred ca puteau face mai mult, mai ales pt pretul platit....
nu ne poti arata si noua fotografiile lor ? ^:)^

adelinutza_m
24.10.2008, 19:44:53
Salut...eu am nunta la anu...dar bineinteles ca m-am cam interesat si pe partea asta de foto si video...;)) Am auzit de firma Ankhmedia...si am vazut si site-ul lor ...mi-au placut f mult...e cineva care a colaborat cu ei...sa poate sa imi dea mai multe detalii?!Va multumesc!V-am pupat!Un weekend frumos si Casa de piarta...la cine are nunta!:*

timamg
24.10.2008, 20:33:42
Salut...eu am nunta la anu...dar bineinteles ca m-am cam interesat si pe partea asta de foto si video...;)) Am auzit de firma Ankhmedia...si am vazut si site-ul lor ...mi-au placut f mult...e cineva care a colaborat cu ei...sa poate sa imi dea mai multe detalii?!Va multumesc!V-am pupat!Un weekend frumos si Casa de piarta...la cine are nunta!:*

Parerea mea este sa consulti mai multi fotografi, ca si calitate si pret sunt sigura ca vei gasi ceva mai bun.

adelinutza_m
24.10.2008, 21:45:25
Parerea mea este sa consulti mai multi fotografi, ca si calitate si pret sunt sigura ca vei gasi ceva mai bun.

Ai putea te rog sa imi dai si alte idei...sunt sigura ca sunt si alti fotografi si cameramani f buni...eu doar vroiam sa intreb de astia...ca sa stiu daca ii pun pe lista de potentiali! :-p O seara frumoasa...si Casa d epiatra pentru cine are maine nunta! :*

timamg
25.10.2008, 20:04:04
Ai putea te rog sa imi dai si alte idei...sunt sigura ca sunt si alti fotografi si cameramani f buni...eu doar vroiam sa intreb de astia...ca sa stiu daca ii pun pe lista de potentiali! :-p O seara frumoasa...si Casa d epiatra pentru cine are maine nunta! :*

Eu l-am avut pe Marius Danci,nu pot sa-ti dau nr lui ca ti-ai setat fara mesaje private.

nadrah
30.10.2008, 23:09:37
buna am si eu o rugamine daca puteti sa imi dati un nr de tel de la un fotogrv si del care filmeaza si cam la ce pret sunt k sincer nu am nici cea mai vaga idee:-"

oana_alina
31.10.2008, 13:57:51
Fetelor eu va dau un sfat SA CITITI CONTRACTUL CU MARE ATENTIE!

REGULA DE AUR!
RUGATI SI NU CEDATI CA TOT CE STABILITI VERBAL SA AVETI SI PE CONTRACT SCRIS!

1. sa cititi daca firma are colaboratori (voi puteti face contractul cu fotografii profesionisti iar la nunta sa va treziti ca va vin colaboratori, oameni cu mai putina experienta de cele mai multe ori)
2. sa cititi daca clientul este obligat sa asigure transport, cazare fotografilor (in cazul in care nunta este in alta localitate)
3. sa cititi ce se intampla daca firma nu respecta contractul (aici ma refer daca nu respecta anexele din contract, oferta lor)
4. sa cititi dupa cate zile max veti avea pachetul dorit.

MARE ATENTIE CA PUTETI AJUNGE IN SITUATIA NEPLACUTA SI PENIBILA IN CARE PE BANII VOSTRII SA COMANDE ALTII CE VETI PRIMI, DE NECREZUT DAR ADEVARAT!

Anastacia
31.10.2008, 15:25:56
Parerea mea este ca sunt profesionisti ,dar si pretul este pe masura ....in jur de 2000 euro a fost anul trecut .Parerea mea e ca gasesti si altii mai ieftini si poate la fel de buni . Doar trebuie sa analizezi mai bine piata si sa astepti targurile din primavara!:*

mona28
06.11.2008, 15:34:29
Da' cu ce te-a dezamagit? Mie tipul mi-a urlat la telefon ca doar noi sintem singurii care nu am fost multumiti de serviciile lui... Eu n-am avut pretentia sa-mi faca poze artistice,ci pur si simplu sa respecte termenul de o luna pe care n-i l-a spus,si asta nu pt ca ma manca pe mine undeva sa vad cat mai repede pozele,ci pt ca trebuia sa plec cu sotul meu in Italia pt o perioada mai lunga...Putea sa ne zica de la inceput "vedeti ca dureaza 2-3 luni pana vor fi gata" si ne conformam,dar nu asa... A zis ca n-a reusit sa le termine la timp,ba ca e super-aglomerat cu alte nunti,ba ca are casa in renovare,ba ca a fost in Austria...In fine.Am fost dezamagita,dar a trecut...

oana_alina
07.11.2008, 12:52:30
mona am descoperit ca nu suntem doar noi, mai este o fata de pe forum care a lucrat cu ei si care nu a fost multumita de caracterul lor, profesionisti cei drept sunt.

La mine au fost mai multe lucruri, nu are caracter tipul.
1. Noi am luat legatura cu KM august 2007 dar mi-au zis sa revin cu un tel prin noiembrie ca o sa faca oferta ptr anul 2008. La inceputul lunii noiembrie am sunat sa intreb care este oferta mi-a spus Pachetul Profi 450 eur 3 ore fimare, un videoclip cu povestea de dragoste a mirilor (inainte de nunta trebuia facut - ce il aratam la valsului mirilor) videoproiectie 2 ore, colaje poze din nunta - la aducerea tortului) DVD 400 poze, album100 poze, 5 tablouri, calendar, iar transportul este gratuit la pachetul asta. In timp ce el imi spunea la tel oferta eu notam, la 2 zile sotul a mers a platit avansul de 100 eur iar cand a venit acasa surpriza erau 2 tablouri (nu m-a deranjat nr ci faptul ca la tel mi-a zis altceva) l-am sunat am vorbit politicos calm, la care el s-a rastit ca nu este adevarat ca nu am auzit bine i-am explicat ca eu notam in timp ce spunea oferta si nu aveam cum sa gresec atunci mi-a zis ca asa erau tipizate contractele si o sa modifice el dar cand mergem la targurile de nunti sa ii aducem contractul sa modifice, evident ca nu ne-am dus la el la targuri sa ii bagam contractul sub nas l-am lasat asa.

2. Cu o saptamana inaintea nuntii am vorbit cu ei la tel cum facem daca noi nu putem sa venim la TM sa facem clipul 'povestea de dragoste'
mi-a zis ca nu este problema ca fac ei altceva in schimb ptr ca au mai avut clienti care nu au facut clipul pentru k au prins zile ploioase si nu puteau face filmarea, dar au venit cu rugamintea sa le gasim cazare in Resita sa poata sa se odihneasca dupa nunta, OK LE-AM PUS LA DISPOZITIE O CAMERA CAZARE NUMAI SA FIE BINE.

3. La restaurant au cerut sa nu ii las la masa cu muzica ca sunt boxele si ii deranjeaza, ok i-am pus la masa cu parintii nostrii si ai patronii restaurantului si cand i-am amintit de tablouri m-a luat cu "ce tablouri?" ca nu isi aminteste l-am ajutat ca intr-un final sa zica " aaaaaaaa daaa daaa nu o sa uit"

4. La momentul dansului nostru asteptam sa vedem ce au pregatit in locul clipului "pov de dragoste" surprize surprize NIMIC

5. In timpul nuntii mai mult au stat afara la masina, de 2-3 ori l-am trimis pe sot sa mearga dupa ei sa ii cheme sa filmeze pe sala sa mai facem poze.

6. Eu sincera sa fiu am sperat ca ei pregatesc jos la masina colajele ptr momentul tortului dar SUrpriza NIMIC SI LA TORT

DIMINEATA LA PLECARE TIPUL M-A INTREBAT DACA SUNT MULTUMITA I-AM RASPUS ATAT "VORBIM LA TIMISOARA CANT LUAM PACHETUL!"

CA SA MA TREZESC DUPA NUNTA LA ORA 11 ca ma suna sa ne intalnim sa II DAU banii de transport si sa imi zica ca l-am jignit cand i-am zis ca vb la tm, ca lui toti dimineata I-AU MULTUMIT!

CAND I-AM ZIS CA BANII DE TRANSPORT NU II VEDE PTR CA ASA A SPUS LA PACHETUL ASTA NU ESTE IN CONTRACT SI TRANSPORTUL NU ESTE SUFICIENT CA LE-AM LUAT CAMERA CAZARE A SPUS A PAI NU SA NE DAI O PARTE DIN BANI PTR PACHET 8-}

APOI MI-A MAI BAGAT UNA LA TELEFON DUPA CE MI-A INCHIS TEL IN NAS AM REVENIT EU SA IL SUN (URAT SA INCHIDA TEL UNEI FETE IN NAS) DAR NA .... CARACTERUL 8-}
CA NOI AM RENUNTAT LA 'FILMULETUL POV DE DRAGOSTE" SA LESIN CAND L-AM AUZIT
CA EL NE-A CERUT POZE CU NOI SI NU I-AM DAT, I-AM ZIS CA NU ERAM CRETINA SA NU II DAU POZE CAND AM CU MIILE SI SA RENUNT DE NEBUNA LA UN SERVICIU PLATIT DE MINE PENTRU NUNTA NOASTRA!!!!!!!
CA PANA LA URMA SA IMI ZICA CA NE FACE CD-uri cu poze ptr invitati in locul acelui clip DAR INCA NU AM DISCUTAT PROBLEMA CU VIDEOPROIECTIA 2 ORE NU AM VAZUT LA NUNTA MEA URAMA DE ASA CEVA, PRESIMT CA NE MAI PUNE O ORA DE FILMARE CA SA NU PIARDA DIN CEI 450 EURO

CE PARERE AVETI?

oana_alina
07.11.2008, 13:08:30
Pe banii mei am ajuns sa primes ce vor ei!!

In 14 nov se fac 20 zile lucratoare de la nunta trebuie sa ne luam pachetul REVIN SA VA SPUN CU CE M-AM ALES DIN AFACEREA CU KM DACA SUNT MULTUMITA!

dalayla
07.11.2008, 13:31:24

In 14 nov se fac 20 zile lucratoare de la nunta trebuie sa ne luam pachetul REVIN SA VA SPUN CU CE M-AM ALES DIN AFACEREA CU KM DACA SUNT MULTUMITA!

imi pare tare rau sa aud de ce ai patit!!!!
multumim insa ca ai informat toate viitoarele miresici despre asta:*

cristina_zez
09.11.2008, 02:35:13
Buna miresicilor>:D<
ma bucur sa va vad atat de entuziasmate pentru ziua cea mare, care este de altfel un eveniment foarte important in viata.. totusi ...sunt lucruri mult mai importante care trebuie pretuite, dar aceasta zi ramane intr-adevar unica in aminitirea noastra si a celor dragi si este importanta imortalizarea acestor momente pentru o viata. Dupa aceasta zii plina de evenimente dar unica si frumoasa ramanem intr-adevar doar cu amintirile... care raman atat in memoria noastra si a invitatilor dar si in poze.. un capitol la care eu si Adrian, sotul meu, am fost foarte norocosi pentru ca i-am ales pe cei de la KORAGIO MEDIA din Timisoara. O echipa profesionista, foarte seriosi si de cuvant. In ciuda a ceea ce am citit pe acest forum va impartasesc bucuria noastra pentru alegerea facuta. Nunta noastra a avut loc la Alba Iulia (cununia religioasa) si la Hunedoara (dansul si felicitarile) in 26 iulie 2008 si am fost bucurosi ca ne-au acceptat cererea in ciuda distantei. Insa totul a meritat pentru ca nu mica ne-a fost mirarea cand am vazut rezultatul muncii lor... totul a fost perfect, videoproiectia (care a fost o reala surpriza atat pentru invitati cat si pentru noi) pozele, calitatea lor in primul rand dar si cadrele, sunt superbe si sunt convinsa ca nu puteam face o alegere mai buna la acest capitol. Faptul ca s-a intarziat fata de data stailita pentru noi chiar nu a fost nici o problema pentru ca intr-adevar s-a meritat cand am primit materialul, iar noi am considerat ca este important sa primim un material de calitate in locul unuia in graba. Rezultatul este peste asteptari iar implicarea si daruirea lor a fost evidenta in materialul primit. O sa puteti vedea pozele si sa dati o nota. Cat despre costuri parerea mea ca sunt mici in comparatie cu cantitatea si calitatea materialului oferit mirilor, seriozitatea si profesionalismul echipei. Si noi am cautat firme de de foto video inainte de nunta atat in Timisoara cat si in Deva dar ne-am oprit la Koragio pentru ca ne-au convins din prima si ne-au confirmat asteptarile pana la ultimul detaliu. Doresc tuturor mirilor sa fie cel putin la fel de multumiti asa cum am fost noi pe parte de foto-video, indiferent de alegerea facuta<:-P Parerea noastra personala este ca pentru viitorii miri merita luata in calcul oferta Koragio Media inainte de nunta pentru ca merita intr-adevar iar nota noastra pentru intreaga echipa KORAGIO este 10:A !!!

mona28
09.11.2008, 15:16:59
Buna miresicilor>:D<
ma bucur sa va vad atat de entuziasmate pentru ziua cea mare, care este de altfel un eveniment foarte important in viata.. totusi ...sunt lucruri mult mai importante care trebuie pretuite, dar aceasta zi ramane intr-adevar unica in aminitirea noastra si a celor dragi si este importanta imortalizarea acestor momente pentru o viata. Dupa aceasta zii plina de evenimente dar unica si frumoasa ramanem intr-adevar doar cu amintirile... care raman atat in memoria noastra si a invitatilor dar si in poze.. un capitol la care eu si Adrian, sotul meu, am fost foarte norocosi pentru ca i-am ales pe cei de la KORAGIO MEDIA din Timisoara. O echipa profesionista, foarte seriosi si de cuvant. In ciuda a ceea ce am citit pe acest forum va impartasesc bucuria noastra pentru alegerea facuta. Nunta noastra a avut loc la Alba Iulia (cununia religioasa) si la Hunedoara (dansul si felicitarile) in 26 iulie 2008 si am fost bucurosi ca ne-au acceptat cererea in ciuda distantei. Insa totul a meritat pentru ca nu mica ne-a fost mirarea cand am vazut rezultatul muncii lor... totul a fost perfect, videoproiectia (care a fost o reala surpriza atat pentru invitati cat si pentru noi) pozele, calitatea lor in primul rand dar si cadrele, sunt superbe si sunt convinsa ca nu puteam face o alegere mai buna la acest capitol. Faptul ca s-a intarziat fata de data stailita pentru noi chiar nu a fost nici o problema pentru ca intr-adevar s-a meritat cand am primit materialul, iar noi am considerat ca este important sa primim un material de calitate in locul unuia in graba. Rezultatul este peste asteptari iar implicarea si daruirea lor a fost evidenta in materialul primit. O sa puteti vedea pozele si sa dati o nota. Cat despre costuri parerea mea ca sunt mici in comparatie cu cantitatea si calitatea materialului oferit mirilor, seriozitatea si profesionalismul echipei. Si noi am cautat firme de de foto video inainte de nunta atat in Timisoara cat si in Deva dar ne-am oprit la Koragio pentru ca ne-au convins din prima si ne-au confirmat asteptarile pana la ultimul detaliu. Doresc tuturor mirilor sa fie cel putin la fel de multumiti asa cum am fost noi pe parte de foto-video, indiferent de alegerea facuta<:-P Parerea noastra personala este ca pentru viitorii miri merita luata in calcul oferta Koragio Media inainte de nunta pentru ca merita intr-adevar iar nota noastra pentru intreaga echipa KORAGIO este 10:A !!!
Ma bucur pt tine! As fi vrut sa pot spune si eu acelasi lucru despre respectiva firma...:-<

mona28
09.11.2008, 15:56:45
Astazi m-a sunat tipul de la Koragio,si si-a cerut scuze. Am apreciat gestul lui :)>- .I-am zis ca asta e singurul lor "defect",ca nu prea se tin de cuvant. In rest,n-am nimic de comentat; am fost multumiti de poze si film...

oana_alina
09.11.2008, 17:02:28
Astazi m-a sunat tipul de la Koragio,si si-a cerut scuze. Am apreciat gestul lui :)>- .I-am zis ca asta e singurul lor "defect",ca nu prea se tin de cuvant. In rest,n-am nimic de comentat; am fost multumiti de poze si film...

Ma bucur pentru tine mona, esti o femeie frumoasa dar miresica ai fost fff frumoasa, cand primesc pozele o sa pun si eu cu noi :*

cristinella
11.11.2008, 11:35:30
Buna fetelor!!!

m-am casatorit si eu in Octombrie anul acesta si i-am avut la foto-video pe cei de la kosmilink...... mare greseala am facut ca i-am ales pe ei.....s-a ales praful de pozele mele.....

In primul rand nu sunt fotografi profesionisti, nici macar amatori, in toate pozele lipseste ceva: jumate de cap, umarul, picioarele... persoanele din poza nu sunt incadrate bine...e vai si amar de ei!!!! Bine ca au mai facut poze prietenii nostrii ca sa avem si noi in album niste poze ca lumea...

Si pe langa "calitatea" pozelor nici nu le-au developat la timp si pe toate pe care le-am cerut!

Calitatea serviciilor lor lasa f mult de dorit, si nu ca as fi eu foarte pretentioasa.... Toti prietenii ne-au intrebat unde i-am gasit si pe-astia.....

Deocamdata m-am resemnat, dar aveti mare grija sa nu va stricati evenimentul, ca pana la urma cu pozele ramanem, daca si astea sunt facute de mantuiala......

Casa de piatra!

mona28
11.11.2008, 12:19:44
Buna fetelor!!!

m-am casatorit si eu in Octombrie anul acesta si i-am avut la foto-video pe cei de la kosmilink...... mare greseala am facut ca i-am ales pe ei.....s-a ales praful de pozele mele.....

In primul rand nu sunt fotografi profesionisti, nici macar amatori, in toate pozele lipseste ceva: jumate de cap, umarul, picioarele... persoanele din poza nu sunt incadrate bine...e vai si amar de ei!!!! Bine ca au mai facut poze prietenii nostrii ca sa avem si noi in album niste poze ca lumea...

Si pe langa "calitatea" pozelor nici nu le-au developat la timp si pe toate pe care le-am cerut!

Calitatea serviciilor lor lasa f mult de dorit, si nu ca as fi eu foarte pretentioasa.... Toti prietenii ne-au intrebat unde i-am gasit si pe-astia.....

Deocamdata m-am resemnat, dar aveti mare grija sa nu va stricati evenimentul, ca pana la urma cu pozele ramanem, daca si astea sunt facute de mantuiala......

Casa de piatra!
Imi pare rau pt voi...Nici n-am auzit de firma aia. Daca tineti neaparat sa aveti poze frumoase,ati putea sa faceti si acum dupa nunta o sedinta foto...Va alegeti un loc ce va place,va imbracati iarasi miri...Stiu ca nu mai e la fel de frumos si emotionant ca in ziua nuntii,dar e o solutie... Sint destul de multe miresici care au facut asa...

Diana_84
12.11.2008, 00:34:31
Ciao! Anul viitor voi avea si eu nunta si niste prieteni imi recomandasera foto-video pe cei de la Koragio Media. La nunta lor i-au avut pe cei de la Koragio si au fost foarte multumiti, plus k am vazut materialele si am fost incantata. Credeti k ar trebui sa renunt la ei?:-\

oana_alina
12.11.2008, 09:58:15
Iti dau un sfat valabil ptr toate serviciile nu doar foto, recomandarea nu iti ofera siguranta 100% ca va fii totul ok, stiu situatii cand mirii nu au mers pe recomandare si le-a mers super bine, dar sunt si situatii cand iti recomanda cineva sub cuvant de onoare o anumita persoana, firma sau produs iar la final ramai dezamagit.

Eu iti doresc mult noroc cu cine vei decide tu sa colaborezi si sa ai o nunta ca in povesti! :*

oana_alina
12.11.2008, 11:16:09
D-zeule ti se face pielea :-" sa nu mai stii in ziua de azi ce sa faci pe cine sa alegi! :O altii am inteles ca au pierdut casetele de la un botez exact portiunea de la biserica! #-o

mona28
12.11.2008, 12:23:03
Ciao! Anul viitor voi avea si eu nunta si niste prieteni imi recomandasera foto-video pe cei de la Koragio Media. La nunta lor i-au avut pe cei de la Koragio si au fost foarte multumiti, plus k am vazut materialele si am fost incantata. Credeti k ar trebui sa renunt la ei?:-\
Eu m-am invatat minte(tot aici pe forum) sa nu mai fac recomandari nimanui. De ce? Pentru ca ce-mi place mie,e posibil sa nu placa altuia,sau invers. Imi spun parerea,dar recomandari...nu. In legatura cu firma Koragio...Am avut cu ei niste "neplaceri"(care sint deja uitate si iertate),dar intradevar si noua ne-au facut poze frumoase,de calitate,DVD-uri bine lucrate...Parerea mea este ca e posibil sa ai surprize neplacute cu orice firma...Important e ca orice firma vei alege,sa faceti contract legal si nu doar "pe incredere".Toate cele bune!:)>-

cria
12.11.2008, 15:52:49
Buna miresicilor foste si viitoare..
am avut nunta in 23 aug anul acesta si tot cei dela KM au realizat materialele foto-video...si ce sa zic am fff multumita...., am semnat si un contract cu ei inainte l-am si citit , stiam ce trebuie sa le pun la dispozitie si ce nu trebuie sa fac ptr ca nunta mea SA POATA FII filmata in conditii ok.asa am si facut.. mi-au dat si materialele, ba inca mult peste ceea ce aveam platit in contract si aici ma refer si la poze si la ore de filmare. Eu am avut si un filmulet platit si am fost foarte incantata de ceea ce a iesit mai ales ca pana in noaptea nuntii nu stiam nimic despre cum ar putea fi.A iesit super.... invitatii si mai ales rudele apropiate PLANGEAU de emotie si bucurie.(pacat ca unele dintre voi nu l-ati mai vrut, si ati renuntat sa il mai faceti).S-au tinut si de cuvant cu ceea ce inseamna termen de predare a filmarii.Sunt ok si multumesc ca i-am gasit, tot cu ei voi merge si la botez.

oana_alina
12.11.2008, 16:24:32
Buna miresicilor foste si viitoare..
am avut nunta in 23 aug anul acesta si tot cei dela KM au realizat materialele foto-video...si ce sa zic am fff multumita...., am semnat si un contract cu ei inainte l-am si citit , stiam ce trebuie sa le pun la dispozitie si ce nu trebuie sa fac ptr ca nunta mea SA POATA FII filmata in conditii ok.asa am si facut.. mi-au dat si materialele, ba inca mult peste ceea ce aveam platit in contract si aici ma refer si la poze si la ore de filmare. Eu am avut si un filmulet platit si am fost foarte incantata de ceea ce a iesit mai ales ca pana in noaptea nuntii nu stiam nimic despre cum ar putea fi.A iesit super.... invitatii si mai ales rudele apropiate PLANGEAU de emotie si bucurie.(pacat ca unele dintre voi nu l-ati mai vrut, si ati renuntat sa il mai faceti).S-au tinut si de cuvant cu ceea ce inseamna termen de predare a filmarii.Sunt ok si multumesc ca i-am gasit, tot cu ei voi merge si la botez.

macar o poza mica mica cu tine vrem sa vedem ... nu fii rea :-p

flavia13
12.11.2008, 18:02:46

Draga Oana-Alina ,eu sunt nou intrata si i-am avut si eu pe cei de la Koragio si vreau sa spun ca si eu am asteptat 2 luni pt material-La inceput am fost si eu putin iritata din cauza asteptarii ,deoarece ca orice miresuca vroiam cat mai repede materialul,dar astptarea a meritat toti banii.Am preferat sa astept decat sa i zoresc si sa faca totul de mantuiala numai ca sa-mi faca pe plac .

flavia13
12.11.2008, 18:22:18
Avand in vedere;precum am mai spus ,ca sunt nou intrata citea pe forum in incercarea sa ma pun la curent cu discutiile si am vazut ca ceide la Koragio MEdia sunt foarte atacati de catre dumneavoastra .Si as dori sa-mi spun si eu punctul de vedere despre ei .
intr-adevar si eu am astpetat destul dupa material dar pozele au fost extraordinare .Foarte artistice si foarte calitative .In ceea ce priveste filmatul au fost mici probleme insa care s-au rezolvat iar montajul a fost foarte bun .despre acele filmulete nu am ce sa spun decat sa-i felicit .Am filmat 3 zile la ele si a iesit ceva senzational ,toti invitatii au fost ffff incantati ,iar noi nici nu mai are rost .La fel a fost si cu colajul de poze proiectat la nunta .
Acum referitor la ei ca si persoane pot sa spun ca am avut ocazia sa stau destul cu ei de vorba incat sa ajung la concluzia ca sunt oameni cu care te poti intelege ,insa intelegerea trebuie sa fie reciproca si atunci va iesi o treaba buna .Findca si eu puteam sa ma duc sa fac scandal ca de ce intarzie atat cu materialul si atunci ei s-ar fi grabit si sinecr nu stiu ce ar fi rezultat.adr suntem oameni si trebuia sa ne comportam ca atare si sa inceracm sa avem intelegere ,ca pe langa nunta noastra au mai avut si altele .Aici a fost de fapt greseala lor ,ca s-au aglumerat cu nuntile .nu trebuiau sa ia atatea nunti insa si-au dat seama de asta si la anul va fi altfel .Pentru ca si eu le-am spus .
Iar referitor la obligatiile contractuale vreau sa spun ca si l-ea indeplinit ,in sensul ca tot ceea ce a fost stipulat in contract a fost executat.

Va multumesc

mihu
14.11.2008, 08:17:19
Va rog sa incetati discutiile off topic si sa va concentrati pe mesaje ce ar putea ajuta miresicile. Atacurile si amenintarile nu isi au rostul aici. De asemenea va rog sa continuati discutiile personale, legate de contracte pe privat.

NuLucraCuRaduBilec
14.11.2008, 08:47:43
legat de acest "profesionist" Radu Bilec - tocmai vin de la el cu pozele de studio luate pe un memorystick (format digital). Nunta am avut-o in 3 iunie (deci acum 3 luni :-L!!!) iar in ultimele 2 luni m-a amanat in fiecare saptamana cu prelucrarea imaginilor. Picatura chinezeasca ... azi mi s-a umplut paharul.

La el am comandat doar pozele de studio - si din cauza asta (mi-a spus-o chiar el !!!!) nu avea timp pentru mine si lucra pentru altii care tocmai facusera nunta si aveau pachet complet.

Problema este ca nici nu face contract, deci nu poti face nimic, decat sa te enervezi. Te amana cu seninatate si iti spune ca oricum ai timp "o viata" sa astepti dupa poze.

Eu va recomand cu caldura, sa nu puneti un moment unic in viata, in mainile unui nimeni. Faceti un contract ! Trebuie sa inteleaga ca voi decideti, nu el.

Ca sa nu mai vorbesc de "prelucrarea" imaginilor, care mie mi s-a parut un kitch; o sa tiparesc originalele.

Mie mi-a cerut 25 RON pe fiecare poza aleasa (pe care o prelucreaza si o pune pe hartie - format A4). I-am dat 100 RON pe cele 10 poze alese, ca sa mi le dea in format digital SI SA NU-L MAI VAD IN VIATA MEA [-(

Se pare ca nu sunt singur aici, si eu am facut poze si filmari cu acest "profesionist":
1. poze tremurate 20%, pretentii de plata integral
2. preturile cresc pe zi ce trece, a trecut f mult de la nunta
3. filmarea e... compromisa
4. montajul...doar o copie a casetei
5. motive de nereusita: numai la gradinitza mai auzi minciuni din astea

Pentru voi:
1. facetzi contract cu clauze bine definite (el nu face)
2. sub nici o forma nu dati avans, nu o sa mai vedetzi nimic
3. rugatzi un prieten care are un aparat cat de cat sa faca si el poze ca sa avetzi o asigurare.
4. ceretzi sa vedetzi un montaj inainte
5. factura si chitantza pe orice banutz (el nu are)

Totzi acesti smecheri se bazeaza pe faptul ca nunta reprezinta pt. noi un moment unic si am fi dispusi sa dam oricat pt. a avea amintiri frumoase. E adevarat dar pana la un punct.
Va voi tzine la curent cu "lucrarile" care le voi face eu pt. acest individ.

helenush
14.11.2008, 13:46:22
buna fetelor,
Am avut nunta la 1 septembrie anul trecut si am apelat la Koragio Media. In ciuda a ceea ce am citit pe formum pot sa va spun ca eu am fost supermultumita de poze si de servicii in general. Au fost OK si nu stiu ce as fi facut fara niste profesionisti care sa ne indrume pe tot parcursul evenimentului.Trebuie sa va spun ca am primit in permanenta indicatii cum sa stam, unde sa mergem, ne-au recomandat locuri foarte frumoase in parc unde sa facem poze, idei de poze super, ( ca doar nu cred ca are nimeni "experienta de mireasa" )si cand le-am aratat colegelor la servici pozele au ramas cu gura cascata. Pe buna dreptate.am facut poze haioase, poze romantice, poze clasice de familie, super reusite.Am vazut filmari de la alte nunta in care trei ore te uiți la un grup care danseaza iar la noi s-au filmat tot felul de momente dragute, de șotii, un cameraman a fost cu mine cand "m-au furat".
Eu indraznesc in continuare sa îi recomand cu caldura si stiu sigur ca au avut multi clienti multumiti ( dintre cei pe care i-am recomandat).
Dar in orice "magazin ", indiferent cat de bune ar fi serviciile, mai intra si cate un client care da cu pumnul in tejghea.
Va pup.

ana84
15.11.2008, 21:43:41
.

Buna,

Este pentru prima oara cand scriu pe acest site si ma simt nevoita sa o fac, pentru ca ceea ce citesc aici ma lasa paff...In primul rand vreau sa precizez ca i-am avut si eu pe cei de la Koragio media la nunta mea 14 iunie 2008,nu numai ca sunt multumita de serviciile lor ii recomand cu cea mai mare caldura.De curand am fost nasa 8 noiembrie 2008 si tot pe iei i-am chemat.
Sincere felicitari celor de la Koragio Media si tot respectul pentru ceea ce fac.

civ_vio
17.11.2008, 11:35:10
Buna,

Este pentru prima oara cand scriu pe acest site si ma simt nevoita sa o fac, pentru ca ceea ce citesc aici ma lasa paff...In primul rand vreau sa precizez ca i-am avut si eu pe cei de la Koragio media la nunta mea 14 iunie 2008,nu numai ca sunt multumita de serviciile lor ii recomand cu cea mai mare caldura.De curand am fost nasa 8 noiembrie 2008 si tot pe iei i-am chemat....
Unde am putea vedea lucrarile lor, pt cine stie va rog dati PM....au site sau ceva blog cu foto- video..?? Multumiri..!!

mona28
21.11.2008, 13:41:43
.
Oana,ai postat poze cu tine si eu nu stiu unde,sau inca nu le ai?

oana_alina
22.11.2008, 10:07:57
Oana,ai postat poze cu tine si eu nu stiu unde,sau inca nu le ai?

Le-am postat dar nu le-am tinut mult pe forum :* >:D<

mona28
22.11.2008, 22:14:52
Le-am postat dar nu le-am tinut mult pe forum :* >:D<
Oana,da' ce bine ti-a stat rochita! Ai fost f. sexy cu acel decolteu!Si buchetul a fost super! Felicitari!>:D<

ionela_ionela_ela
26.11.2008, 16:21:29
ceau,cine poate sa ma informeze si pe mine despre un fotograf din timisoara?? multumesc anticipat

oana_alina
27.11.2008, 16:47:44
NU POT SA CRED a mai murit un fotograf in accident de masina. Desii suntem in post si nu avea filmari de facut pe Gabi l-a rapus oboseala la volan, INFIORATOR sa vezi la sediu firmei in geam o poza de a lui cu camera pe umar.. Era un tanar de 26 de ani cu planuri mari de viitor, a inceput activitatea de cameraman de putin timp un an si cateva luni. L-am cunoscut in primavara, atat pot sa spun despre el un baiat extraordinar de calculat si serios, pacat ca D-zeu a vrut asa.

timamg
27.11.2008, 17:03:17
NU POT SA CRED a mai murit un fotograf in accident de masina. Desii suntem in post si nu avea filmari de facut pe Gabi l-a rapus oboseala la volan, INFIORATOR sa vezi la sediu firmei in geam o poza de a lui cu camera pe umar.. Era un tanar de 26 de ani cu planuri mari de viitor, a inceput activitatea de cameraman de putin timp un an si cateva luni. L-am cunoscut in primavara, atat pot sa spun despre el un baiat extraordinar de calculat si serios, pacat ca D-zeu a vrut asa.

Nu stiu daca il cunosc dar oricum este groaznic, D-zeu sa-l ierte.

Nicolle28
01.12.2008, 16:24:31
Eu nu pot cred ca s-a ajuns pana aici...la un conflict deschis intre o firma si client....mie una mi se pare exagerat...si ma refer la faptul ca totul se putea finaliza daca ne gandim ca fiecare avem ceva de invatat de la ceilalti....iar o atitudine iritata si agresiva nu ne ajuta la nimic....pe nimeni ...nici pe clienti nici pe firma avand in vedere ca poate sa piarda puncte mari la capitolul imagine...si eu am avut momente mai putin placute ...dar am trecut peste...daca vretzi detalii sau cum am reusit sa trec peste va voi raspunde pe pm...Eu una voi evita deacum sa fac recomandari de firme ....iar daca voi face voi avea grija sa precizez de fiecare data ca exista alternative....si sa decida fiecare ce i se potriveste....asa o atitudine concilianta si pozitiva -zic eu acum dupa ce am depasit momentul:D- intotdeauna reusesti ce itzi propui....

oana_alina
01.12.2008, 20:34:02
Eu nu pot cred ca s-a ajuns pana aici...la un conflict deschis intre o firma si client....mie una mi se pare exagerat...si ma refer la faptul ca totul se putea finaliza daca ne gandim ca fiecare avem ceva de invatat de la ceilalti....iar o atitudine iritata si agresiva nu ne ajuta la nimic....pe nimeni ...nici pe clienti nici pe firma avand in vedere ca poate sa piarda puncte mari la capitolul imagine...si eu am avut momente mai putin placute ...dar am trecut peste...daca vretzi detalii sau cum am reusit sa trec peste va voi raspunde pe pm...Eu una voi evita deacum sa fac recomandari de firme ....iar daca voi face voi avea grija sa precizez de fiecare data ca exista alternative....si sa decida fiecare ce i se potriveste....asa o atitudine concilianta si pozitiva -zic eu acum dupa ce am depasit momentul:D- intotdeauna reusesti ce itzi propui....

CE AI PATIT? CRED CA NU SE INTAMPLA NIMIC DACA NE POVESTESTI IN MARE, ERA O VORBA "DIN GRESELILE SALE OMUL INVATA DIN ALE CELORLATI FACE CARIERA!" PE MINE UNA ACEST FORUM M-A AJUTAT SI AM AVUT MULTE DE INVATAT, ASA SA INCEPEM SA VB TOTI PE PM NU CRED CA ESTE OK.

ginutza83
02.12.2008, 17:41:24
dragelor, am gasit si noi, in sfarsit, un fotograf! se numeste Sorin Popa si ne-a fost recomandat de prietena unei colege. a fost primul la care chiar am fost si chiar ne-a placut foarte mult. dar, e doar foto, fara video. noroc ca pe noi nu ne intereseaza video prea mult. #:-S

unicat
03.12.2008, 09:46:25
i-mi dai si mie un nr. de tel ,plz...
sunt in cautari si inca nu am gasit ceva sa-mi placa si sa nu fie foarte scump
Merci si spor la pregatiri.

Nicolle28
03.12.2008, 15:53:38
CE AI PATIT? CRED CA NU SE INTAMPLA NIMIC DACA NE POVESTESTI IN MARE, ERA O VORBA "DIN GRESELILE SALE OMUL INVATA DIN ALE CELORLATI FACE CARIERA!" PE MINE UNA ACEST FORUM M-A AJUTAT SI AM AVUT MULTE DE INVATAT, ASA SA INCEPEM SA VB TOTI PE PM NU CRED CA ESTE OK.
Ma bucur...si pe mine m-a ajutat ...este bine cand ne putem ajuta una pe alta ....nu? ....incercam doar sa fiu nice si empatica...am scris anterior ca am patit si eu ceva asemanator...dar am incercat sa termin conflictul din fasa...daca vrei detalii itzi trimit un pm....nu oricum nu vreau sa mai potentez .....am vazut ca s-a rezolvat...>:D<

LaRubia
03.12.2008, 19:00:44
Unde am putea vedea lucrarile lor, pt cine stie va rog dati PM....au site sau ceva blog cu foto- video..?? Multumiri..!!
Buna,
Poti sa imi trimiti si mie pe privat nr de tel al celor de la Koraggio Media??Si inca ceva,daca nu te deranjeaza,poti sa imi spui si care e pretul???Mersi>:D< >:D<

oana_alina
04.12.2008, 09:32:50
Ma bucur...si pe mine m-a ajutat ...este bine cand ne putem ajuta una pe alta ....nu? ....incercam doar sa fiu nice si empatica...am scris anterior ca am patit si eu ceva asemanator...dar am incercat sa termin conflictul din fasa...daca vrei detalii itzi trimit un pm....nu oricum nu vreau sa mai potentez .....am vazut ca s-a rezolvat...>:D<

Oki cum vrei T pup.>:D<

Sia80
15.12.2008, 14:09:37
Am vrut sa va recomand cu mare drag unul dintre furnizorii cu care am lucrat si carora le multumesc din suflet pentru tot:HDV
Multumesc baieti!

Nicolle28
15.12.2008, 17:10:58
Am vrut sa va recomand cu mare drag unul dintre furnizorii cu care am lucrat si carora le multumesc din suflet pentru tot:
Multumesc baieti!
Scuze ca ma bag...dar nu avem voie sa postam adrese sau nume de firma...pt. se considera publicitate...potzi sa scrii pe pm..pentru miresicile care itzi cer...Nu te supara pe mine ....vezi in regulament ...:*Dar vrem sa vedem pozicile...

mona28
15.12.2008, 19:45:08
Scuze ca ma bag...dar nu avem voie sa postam adrese sau nume de firma...pt. se considera publicitate...potzi sa scrii pe pm..pentru miresicile care itzi cer...Nu te supara pe mine ....vezi in regulament ...:*Dar vrem sa vedem pozicile...
Asta ar insemna ca toti care au intrat aici pe forum si au scris doar cate un mesaj ca sa laude firma Koragio (un exemplu),ar fi trebuit sa fie "sanctionati"...ceea ce nu s-a intamplat.

Nicolle28
15.12.2008, 19:49:46
Asta ar insemna ca toti care au intrat aici pe forum si au scris doar cate un mesaj ca sa laude firma Koragio (un exemplu),ar fi trebuit sa fie "sanctionati"...ceea ce nu s-a intamplat.
:)) Da...ai si tu dreptate...ma gandeam ca eu nu i-am barfit....dar au ajuns si alte miresici la concluzii...care le - am trans noi acum cateva lui pe pm...

Zulla
16.12.2008, 12:49:35
Am vrut sa va recomand cu mare drag unul dintre furnizorii cu care am lucrat si carora le multumesc din suflet pentru tot:HDV
Multumesc baieti!

Si eu tot cu ei am semnat,
Mi s-au parut profi si sper sa fie bine ^:)^

Sia80
16.12.2008, 14:59:16

Scuze, am vazut ca s-au postat nume de firme si nu a fost problema...cred ca am gresit ca am dat si site-ul...inca odata scuze si intrebare: nici numele firmei nu e voie sa-l pomenim??? Voiam sa scriu toti furnizorii care m-au ajutat pe mine si de care am fost multumita, nu vreau sa fac probleme...nu am scris pana acum pt ca am intrat rar, dar ma gandeam ca experienta ajuta...

Nicolle28
16.12.2008, 16:23:40
Scuze, am vazut ca s-au postat nume de firme si nu a fost problema...cred ca am gresit ca am dat si site-ul...inca odata scuze si intrebare: nici numele firmei nu e voie sa-l pomenim??? Voiam sa scriu toti furnizorii care m-au ajutat pe mine si de care am fost multumita, nu vreau sa fac probleme...nu am scris pana acum pt ca am intrat rar, dar ma gandeam ca experienta ajuta...
Nu draga mea...n-ai de ce sa itzi ceri scuze de la mine...esti o scumpa...nu sunt eu moderator...era asa o sugestie...:D.In regulament scrie ca mesajele sa nu contina publicitate si ca nu potzi posta detalii legate de adrese decat pe pm...
Sigur ca orice experienta ajuta itzi zic sincer ca pe mine m-a ajutat enorm de mult.....si repet nu insist pe acest subiect:D.Poate ne povestesti cum a fost la nunta...cu detalii:-p.

prapadeala
16.12.2008, 18:03:54

Buna,

Este voie sa postezi numele funizorilor, la subiectele respective, si sa scri despre ei, o singura data, sau daca cineva ti-l cere, atata timp cat nu ii faci reclama firmei.

Insa nu este voie sa postezi date de contact, cum ar fi website, email, telefon, etc. :). Acestea se pot comunica prin mesaj privat (PM) la cerere. Daca ai nelamuriri, sa imi spui.
Felicitari si casa de piatra! >:D<

LaRubia
16.12.2008, 19:42:18
BUNA,

PE MINE M-AR INTERESA SA IMI SPUI DE FURNIZORII DE ACRE AI FOST MULTUMITA.PLS.DACA VREI SA IMI SPUI CEL AMI BINE AR FI SA IMI SCRII PE PRIVAT!MA INTRESEAZA FFFF MULT DAK STII SI CEVA FORMATII DE MUZICA POPULARA DIN BANAT.
MERSI^:)^ ^:)^ ^:)^
CASA DE PIATRA!!!=D> =D> =D> <:-P <:-P <:-P

Sia80
17.12.2008, 16:37:48
Multumesc fetele pentru lamuriri! Am priceput si eu acuma:)

Simona, ti-am trimis mesaj privat cu furnizorii cu care am colaborat eu, din pacate nu te pot ajuta cu formatia , eu am avut doar dj.

LaRubia
17.12.2008, 21:53:20
Multumesc fetele pentru lamuriri! Am priceput si eu acuma:)

Simona, ti-am trimis mesaj privat cu furnizorii cu care am colaborat eu, din pacate nu te pot ajuta cu formatia , eu am avut doar dj.
ITI MULTUMESC FFF FRUMOS PT BUNAVOINTZA!!!!^:)^ ^:)^ ^:)^
POOPICI

LaRubia
17.12.2008, 22:00:24
Nu draga mea...n-ai de ce sa itzi ceri scuze de la mine...esti o scumpa...nu sunt eu moderator...era asa o sugestie...:D.In regulament scrie ca mesajele sa nu contina publicitate si ca nu potzi posta detalii legate de adrese decat pe pm...
Sigur ca orice experienta ajuta itzi zic sincer ca pe mine m-a ajutat enorm de mult.....si repet nu insist pe acest subiect:D.Poate ne povestesti cum a fost la nunta...cu detalii:-p.
CEAU NICOLLE....SCUZA-MA CA NU TI-AM RASPUNS MAI REPEDE......VOIAM SA ITI MULTUMESC PT BUNAVOINTA DE CARE AI DAT DOVADA SCRIINDU-MI DETALIILE DE LA NUNTA TA!!!
INTR-ADEVAR ROCHITA A FOST SUPERBA, TI-A STAT MINUNAT!!!!FELICITARI INCA O DATA SI CASA DE PIATRA!!!!
MERSI
POOPICI>:D< >:D<

Nicolle28
14.01.2009, 00:55:23
CEAU NICOLLE....SCUZA-MA CA NU TI-AM RASPUNS MAI REPEDE......VOIAM SA ITI MULTUMESC PT BUNAVOINTA DE CARE AI DAT DOVADA SCRIINDU-MI DETALIILE DE LA NUNTA TA!!!
INTR-ADEVAR ROCHITA A FOST SUPERBA, TI-A STAT MINUNAT!!!!FELICITARI INCA O DATA SI CASA DE PIATRA!!!!
MERSI
POOPICI>:D< >:D<
Multumesc pt. toate aprecierile tale....si oricand te sustin cu informatii daca ai nevoie...>:D<>:D<>:D<

Princes
31.01.2009, 19:40:47
Buna fetelor!recomandati-mi si mie fotografi si cameramani in tinisoara va rog!^:)^

Zulla
31.01.2009, 20:58:30
Buna fetelor!recomandati-mi si mie fotografi si cameramani in tinisoara va rog!^:)^

Salut,

Eu am semnat cu HDV. Ii gasesti pe internet, iti poti face chiar si un calcul pe site- ul lor.

Spor la pregatiri

ada_c
01.02.2009, 14:50:56
Saluty!Daca vrea cineva sa vada poze de la nunta noastra,poate intra pe adresa firmei care ne-a asigurat foto-video:"fotopreferans",sectiunea nunti,Adriana si Adrian 30 august 2008.Tot ce va pot spune e ca sunt adevarati profesionisti si isi fac treaba asa cum trebuie.Am fost multumiti de colaborarea cu aceasta firma si ii recomand tuturor.Spor la treaba viitoarelor miresici!

Princes
03.02.2009, 07:59:41
Salut,

Eu am semnat cu HDV. Ii gasesti pe internet, iti poti face chiar si un calcul pe site- ul lor.

Spor la pregatiri
Multumesc pt raspuns!>:D<Imi arati si niste poze facute de ei te rog?!

Princes
03.02.2009, 08:05:07
Saluty!Daca vrea cineva sa vada poze de la nunta noastra,poate intra pe adresa firmei care ne-a asigurat foto-video:"fotopreferans",sectiunea nunti,Adriana si Adrian 30 august 2008.Tot ce va pot spune e ca sunt adevarati profesionisti si isi fac treaba asa cum trebuie.Am fost multumiti de colaborarea cu aceasta firma si ii recomand tuturor.Spor la treaba viitoarelor miresici!
Foarte frumoase poze si voi de asemenea!Ai platit mult fotograful?

Zulla
03.02.2009, 11:22:09

Salut,

NU am poze facute de ei pt ca am nunta abia in iunie. Dar pe site-ul lor gasesti si o galerie cu poze si filmari realizate de ei.
Pentru orice alte informatii, iti stau la dispozitie. pupe

Princes
03.02.2009, 11:56:02
Salut,

NU am poze facute de ei pt ca am nunta abia in iunie. Dar pe site-ul lor gasesti si o galerie cu poze si filmari realizate de ei.
Pentru orice alte informatii, iti stau la dispozitie. pupe
ok mersi de raspuns si spor la pregatiri!in ce faza esti cu ele?:*

oana_80
03.02.2009, 12:04:38
Stie cineva ceva despre "Zoom Media"? :-\

Zulla
03.02.2009, 13:12:39
ok mersi de raspuns si spor la pregatiri!in ce faza esti cu ele?:*

Pai... am rezolvat cu restaurantul, cu foto- video, decor, dj,machiaj, coafura, invitatii.
Mai am de luat rochia de mireasa (am foarte mari dificultati in a gasi ceva sa imi placa!!!) si de comandat tortul (sapt asta il comand).
In rest... lucruri marunte... le fac pe masura ce imi trec prin cap
Spor si tie . te pup

monalissa
03.02.2009, 15:31:13

Buna!
Si noi am colaborat cu cei de la HDV!Daca vrei sa vezi ce poze ne-au facut,uita-te in albumele din semnatura!Noi am fost foarte multumiti de serviciile lor!>:D<

Zulla
03.02.2009, 15:59:40
Buna!
Si noi am colaborat cu cei de la HDV!Daca vrei sa vezi ce poze ne-au facut,uita-te in albumele din semnatura!Noi am fost foarte multumiti de serviciile lor!>:D<

Salut,

Te felicit pentru poze. Ai fost o mireasa SUPERBA !!!
Zi-mi si mie, te rog, cat au durat sedintele foto dintre biserica si pana sa mergeti la restaurant. Si mai am o intrebare offtopic: cine ti-a facut machiajul?

Merci,
te pup

monalissa
03.02.2009, 16:10:13
Salut,

Te felicit pentru poze. Ai fost o mireasa SUPERBA !!!
Zi-mi si mie, te rog, cat au durat sedintele foto dintre biserica si pana sa mergeti la restaurant. Si mai am o intrebare offtopic: cine ti-a facut machiajul?

Merci,
te pup

Multumesc din suflet pentru complimente!:"> :*
Intre biserica si restaurant am avut 2 ore rezervate pt poze(asta incluzand si drumurile spre locatii),intre orele 18.00 si 20.00!Eu am tinut foarte mult la aceasta sedinta foto doar a noastra(a mirilor)...:)
M-a machiat Ovidiu de la BFashion!Cand am vazut rezultatul,am simtit ca niciodata n-o sa-i pot multumi suficient pt ce a facut..!;)) E o senzatie unica pe care o traiesti atunci cand te vezi mireasa,cu tot ce implica asta:rochie,machiaj,coafura...:) Iti doresc mult succes la pregatiri si iti tin de pe acuma pumnii sa iasa totul asa cum iti doresti..!:*

ada_c
04.02.2009, 12:58:05
Foarte frumoase poze si voi de asemenea!Ai platit mult fotograful?
Foto si video cu firma FOTOPREFERANS ne-a costat 700 euro,dar a fost ok.Fac o treaba de calitate,iar albumele au iesit foarte frumoase.Noi am fost multumiti.

lelia_mg
05.02.2009, 11:43:18
Foarte frumoase pozele, sunteti frumosi si voi si nasii (banuiesc ca ei sunt, din moment ce aruncau paharele cu voi la intrare).La cat timp de la nunta le-ati primit? Au surprins toate momentele importante?

ank_bl
05.02.2009, 17:10:51
AM PROMIS CA INCHID ACEST CAPITOL DAR MA VAD NEVOITA SA FAC O ULTIMA POSTARE!

ACUM SA MA SCUZATI DACA VOI AVETI PAREREA CA UN OM SANATOS LA CAP ISI ANGAJAZA PENTRU CEL MAI FRUMOS MOMENT DIN VIATA OAMENI CARE NU SE PRICEP CA APOI SA VINA SA SE PLANGA INSEAMNA CA :-< :-< :-< :-< :-< :-< STIU CA AU POZE SI FILMARI DE CALITATE DOAR NU ERAM TAMPITA SA COLABOREZ CU EI DACA NU ERAU ASA, CINE A PRICEPUT BINE CINE NU ASTA ESTE. ORICUM NU AM DE GAND SA LAMURESC PE CINEVA, IAR PENTRU LINISTEA VOASTRA PROBLEMA A FOST DISCUTATA SI LAMURITA CU CLAUDIU ASA CA ROG ATAT, SA POSTATI LUCRURI CONCRETE LEGATE DE VOI NU PARERI GRATUITE, V-AM PUPAT.

Buna fetele. Nu sunt chiar noua pe forum, urmaresc de ceva timp mesajele si tot, si asa am luat hotarari pentru nunta mea cu ajutorul forumului. Multumesc foarte mult! Acum am un pic timp sa va scriu, ca in rest sunt ocupata pana-n dinti. Eu i-am avut pe cei de la HDV si am fost foarte multumita de ei.
Deja am ganduri ca pentru botez tot pe ei ii iau, daca se pastreaza in top. De ce zic asta? Pentru ca stiu din proprie experienta ca fiecare firma se schimba, si isi schimba si angajatii. Parca citeam la un moment dat scria cineva sa cititi contractul cap coada calm, si sa intrebati cine este fotograful de la nunta si ce albume a realizat.
Oana_alina, imi pare foarte rau pentru ce ti s-a intamplat. Am si eu o parere legata de Koragio, bazata pe fapte vazute, nu numai auzite. Am fost la nunta unor prieteni in 2007. Le-am vazut si fotografiile facute de subsemnatii, superbe! Imi aduc bine aminte ca am intrat in vorba cu cine le facea fotografiile. Era de fapt o fotografa draguta, blonda, si inca cineva, care nu stiu daca era sotul ei sau prietenul ei, n-am inteles bine. Am fost foarte incantata de ei, ca le dadeau indicatii peste tot, cum sa stea, incerca sa ii relaxeze etc. Deja visam la nunta mea ca pe ei ii iau. Prietena mea imi povestise si ce vazuse la firma, ce de albume frumoase. Eh cum suntem un grup de prietene care urmau sa se casatoreasca, recomandarile au trecut de la una la cealalta. Normal ca ai incredere in prieteni. Am avut ocazia sa vad si in 2008 albume Koragio, ba chiar sa particip la una dintre nunti. Deja mi se parea ciudat ca ce povesteau colegele proaspat casatorite era batator la ochi. Albume intarziate, neseriozitate, contracte aiurea, vorbe nu prea frumoase, atmosfera mai putin destinsa. La nunta din 2008 la care am participat, imi faceam sperante sa vorbesc cu fotografii ce ii vazusem in 2007 la Koragio. Vroiam sa stiu ce s-a intamplat cu ultimele lor albume in 2008. Supriza, fotografii nu erau aceeasi. Ca fiecare firma, au colaboratori peste colaboratori, si cei pe care ii vroiam eu nu mai lucreaza cu ei deloc. Numele nu l-am putut afla, sau nu l-am retinut eu. Plus am ramas cu un gust amar de tratamentul care l-a primit fata din partea Koragio. Si vad ca nu sunt cazuri izolate.
Invatatura de minte, intrebati exact cine a facut fotografiile cu care isi fac atata reclama, si daca mai au acel fotograf sau nu. Cititi contractul de 100 de ori. Altfel, nu va riscati, ca se face reclama pe ceva ce nu le mai apartine. Eu tocmai de aceea bine ca am fost inspirata si am optat pentru HDV. Si sunt sigura ca mai sunt firme care sunt ca lumea in servicii si fotografi. Oferta e deja destul de mare, si tot mai apar noi firme.
Am vazut ca firma Koragio s-a logat sa raspunda unei fete. Raspunsul e foarte "diplomat" si ironic. Plus, e un moment unic, nu te poti juca asa cu amintirile unui om. As dori sa stiu si eu cu cine lucrau in 2007, cu cine in 2008, si ce ofera in 2009?

Diana_84
06.02.2009, 12:54:03

Buna,

Tii recomand pe cei de la Koragio Media. Sunt foarte buni. Si noi am semnat cu ei si sunt foarte de treaba. Poti afla mai multe si pe siteul lor

O nunta frumoasa sa aveti! :)

Diana_84
06.02.2009, 21:02:27
Nu am mai intrat de mult pe forum, dar cu stupoare constat cele postate pe aici in ultima vreme. Am impresia ca aici este vorba de reclama mascata. Mi se pare cel putin ciudat ca dupa atata timp de la ceea ce a postat oana_alina, abia acum apari tu si dai o replica. Cum poti sa ataci imaginea unei firme fara sa o cunosti? Din cate stiu eu acea doamna pe care ai descris-o tu o cheama Corina si face parte dintr-o echipa, iar pe cealalta echipa este sotul ei Claudiu, despre care s-au tot scris atatea.... Noi am semnat deja cu ei.Culmea sotul dansei ne-a facut prezentarea, ne-a aratat materialele facute de cele 2 echipe, ne-a explicat ca echipele ofera aceeiasi calitate ca cea prezentata de firma si mai ales ca nu au colaborari si sincer mi-a lasat o impresie foarte placuta.
Oricum mi-a prins bine mesajul scris de tine pt ca i-am sunat imediat, nici nu stiau despre ce este vorba, i-am intrebat daca fotografiile sunt facute numai si numai de ei, si m-au invitat la ei la firma sa imi arate toate nuntile in original si deasemenea mi-au zis ca ele sunt afisate pe site-ul firmei cu acelasi nume, deasemenea mi-au explicat ca ei nu fac sub nici o forma colaborari , si ca echipele sunt aceleasi din 2007.
Cred ca nu si-ar permite sa se joace asa cu evenimentele mai ales ca anul trecut , 2008 au avut toata agenda plina. Ne-au fost prezentate si materiale facute de ceilalti oameni din echipa si sincera sa fiu nu au fost mai prejos. Chiar imi pare ciudata aparitia acestui mesaj pe forum.
O sa te rog ank_bl sa imi trimiti un mesaj pe PM ca vreau sa aflu mai multe ca sa nu mai apara speculatii ca se fac reclame ascunse firmelor.

Princes
07.02.2009, 13:34:22
Buna,

Tii recomand pe cei de la Koragio Media. Sunt foarte buni. Si noi am semnat cu ei si sunt foarte de treaba. Poti afla mai multe si pe siteul lor

O nunta frumoasa sa aveti! :)
MULTUMESC DE INFO!:*SA AVETI O NUNTA FRUMOASA!>:D<

Princes
07.02.2009, 13:41:10
Buna!
ATI FOST FOARTE FRUMOSI!CASA DE PIATRA!ATI FOST ARANJATI DE FOTOGRAF SAU ATI STAT LA POZE CUM ZTI VRUT?>:D<

monalissa
07.02.2009, 17:00:08
ATI FOST FOARTE FRUMOSI!CASA DE PIATRA!ATI FOST ARANJATI DE FOTOGRAF SAU ATI STAT LA POZE CUM ZTI VRUT?>:D<

Multumim frumos!>:D<
In principiu am stat cum am vrut noi pentru poze(si ma bucur ca am avut libertatea asta),dar au fost si ipostaze pe care ni le-au sugerat fotografii...cel mai important e sa fiti in largul vostru si sa comunicati cu cei care va pozeaza..!:)

Diana_84
09.02.2009, 11:11:30
Multumim frumos!>:D<
In principiu am stat cum am vrut noi pentru poze(si ma bucur ca am avut libertatea asta),dar au fost si ipostaze pe care ni le-au sugerat fotografii...cel mai important e sa fiti in largul vostru si sa comunicati cu cei care va pozeaza..!:)

Si eu cred ca e foarte important sa te simti in largul tau in ziua nuntii. Multi prieteni la care am fost au fost stresati si nu au vrut poze in parc si apoi le-a parut rau. La urma urmei cu pozele si filmarea ramai. Ii impotant sa iti amintesti cu drag de ziua nuntii. Cred ca ii foarta importanta si interventia cameramanului sau a fotografului, cred ca ei stiu cel mai bine ce fac si au o experieta in domeniu, pe cand, noi, suntem la prima experienta de genul asta. Am vazut destul de multe nunti la care s-a tinut cont de ceea ce au recomandat fotografii sau cameramanii si sincer nu am fost dezamagita, chiar a iesit ceva frumos. Abia astept sa fiu mireasa!!!:)

O zi buna tuturor!!!:*

ank_bl
09.02.2009, 17:33:06
Mi se pare cel putin ciudat ca dupa atata timp de la ceea ce a postat oana_alina, abia acum apari tu si dai o replica. Cum poti sa ataci imaginea unei firme fara sa o cunosti? Din cate stiu eu acea doamna pe care ai descris-o tu o cheama Corina si face parte dintr-o echipa, iar pe cealalta echipa este sotul ei Claudiu, despre care s-au tot scris atatea.... [...]
O sa te rog ank_bl sa imi trimiti un mesaj pe PM ca vreau sa aflu mai multe ca sa nu mai apara speculatii ca se fac reclame ascunse firmelor.
Nu e nimic ciudat, fiecare se logheaza cand vrea. Am trecut pe la toate subiectele sa vad ce mai e nou si am raspuns unde am avut ceva de zis. Nu cred ca vorbim de aceleasi persoane in privinta numelui, nu-mi suna cunoscute de cine vorbeam eu la nunta. Am sa incerc sa ma interesez mai in detaliu exact nume si tot sa se clarifice unele chestii. Si nu, nu dau mp, pentru ca asta ar insemna ca sunt carcotasa. Am zis clar ca info au venit de la colege in care am mare incredere, deci nu din auzite, si la doua am asistat. Da, cred ca la nunta a doua a fost acea dna Corina de care zici. Consider ca aici e un forum unde ne putem impartasi experienta, nimic mai mult. In privinta reclamei mascate, cui am facut? Nu am facut nimanui o tona de reclama, indemnand sa aleaga pe cineva anume. Pot oricand enumera niste firme bune daca ajungem acolo. Imi pare rau, dar nu sunt aici pentru a face scandal sau a incalca regulile acestui forum.

Princes
09.02.2009, 18:26:11
fetelor un fotograf si un cameraman mai ieftin nu stiti?>:D<

gabrielasima
09.02.2009, 22:27:44
fetelor unde ati dat comanda de invitatii si cine va decoreaza sala , fotograf si un cameraman ce imi sugerati astept raspuns .multumesc

czuky
10.02.2009, 14:00:26
fetelor unde ati dat comanda de invitatii si cine va decoreaza sala , fotograf si un cameraman ce imi sugerati astept raspuns .multumesc

eu acuma ma ocup de fotograff....sapt asta ma int cu ell...poate o mai fii liber pana la nunta ta...nu prea stiu ce pachete de preturi are dar nu e ff scump...am vaut pozele lui la niste cunostiinte ce au facut nunta si sunt faine..mie mi-au placut..eu caut ceva artistic sa fie
daca vrei iti dau nr de tel

nadrah
10.02.2009, 15:59:43
cine stie vreun fotograf de sex feminin???????:)) am nevoie sa imi faca niste poze .nu pt nunta ci pt mine