PDA

Versiunea completa : Florarii, furnizori si depozite de flori in Valcea

crysv
25.03.2008, 09:50:49
fetelor ziceti-mi si mie niste florarii foarte bune in valcea, ma intereseaza pentru buchete si lumanari, imi e cam frica sa le comand in bucuresti si sa mi le aduca cineva...daca nu imi plac cred ca innebunesc.

ps: va faceti voi griji ca nu prea gasiti multe lucruri pentru nunta in valcea...eu ce sa mai zic de dragasani...cred ca o sa-i impusc pe aia de la restaurant =)) . dar cel putin e bine ca stau in bucuresti si ma descurc destul de usor cu restul cumparaturilor :)

monik77
13.04.2008, 16:25:44
fetelor ziceti-mi si mie niste florarii foarte bune in valcea, ma intereseaza pentru buchete si lumanari, imi e cam frica sa le comand in bucuresti si sa mi le aduca cineva...daca nu imi plac cred ca innebunesc.

ps: va faceti voi griji ca nu prea gasiti multe lucruri pentru nunta in valcea...eu ce sa mai zic de dragasani...cred ca o sa-i impusc pe aia de la restaurant =)) . dar cel putin e bine ca stau in bucuresti si ma descurc destul de usor cu restul cumparaturilor :)

crysv, vorbeste cu cei de la firma care-ti decoreaza sala sa-ti recomande o florarie buna din Valcea...sau sa se ocupe ei si scapi de o grija.... tu doar alegi buchetele si lumanarile si gata. Io asa am facut, dar mi le fac la floraria din piata mare...

alessiaclau
25.04.2008, 22:00:02
fetelor unde va faceti buchetul miresei?
aveti idee si de niste preturi?

anku_yo
26.04.2008, 14:40:45
fetelor unde va faceti buchetul miresei?
aveti idee si de niste preturi?

Pentru mine a vorbit o prietena la florarie si zicea de 1 mil.buchetul miresei.Nu stiu la care florarie.:D

alessiaclau
26.04.2008, 22:30:22
Pentru mine a vorbit o prietena la florarie si zicea de 1 mil.buchetul miresei.Nu stiu la care florarie.:D

poate afli si imi spui si mie
oricum depinde si de felul florilor din el si nr lor cred
tu din ce flori il faci?
eu vreau ceva pe roz cu alb-crem k asa am trandafirasi roz pe rochiebb
Pupici!

anku_yo
18.05.2008, 21:57:44
poate afli si imi spui si mie
oricum depinde si de felul florilor din el si nr lor cred
tu din ce flori il faci?
eu vreau ceva pe roz cu alb-crem k asa am trandafirasi roz pe rochiebb
Pupici!
As vrea ceva din trandafiri...si inca n-am aflat nimic.:D Oricum cred ca ai aflat deja ce te interesa...vad ca esti pe ultima suta de metri...Casa de piatra si multa fericire!!!

CristinaKitty
21.05.2008, 21:47:24
Salut!

Eu m-am hotarat sa imi fac buchetele si lumanarile la Iris. Am vazut multe aranjamente absolut superbe facute de ei!:D

alessiaclau
24.05.2008, 14:04:28
as vrea pana la urma sa fac buchetul din bujori roz... ati vazut pe undeva bujori?
pupici

CristinaKitty
24.05.2008, 16:07:45
as vrea pana la urma sa fac buchetul din bujori roz... ati vazut pe undeva bujori?
pupici
Buna!

Chiar azi vedeam in gradinile oamenilor ca incep sa infloreasca! asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji-la nunta ta vei avea bujori pentru ca este sezonul lor!
:D in plus ai facut o alegere buna-nu sunt niste flori pe care le aleg multe fete pentru buchetul de mireasa!
Pupici si spor la pregatiri!:*

Deusa80
11.06.2008, 20:27:12
buna. cum e cu buchetul? eu as vrea din frezii, ce ziceti?

alessiaclau
17.06.2008, 14:57:25
buna fetelor!
pana la urma am renuntat la bujori, pentru ca erau foarte deschisi si riscam sa pice toate petalele din ei... si mi-am facut pt cununia civila un buchet din trandafiri roz-mov, iar pt cea religioasa unul cu trandafiri crem (ca rochia) si cu mini-rosa roz (ca trandafirasii de pe rochie)...
pupici!

P.S. va atasez niste poze... le-am micit sa incapa pe site si nu stiu daca se mai vede asa bine!

Robinia
17.06.2008, 21:11:25
buna fetelor!
pana la urma am renuntat la bujori, pentru ca erau foarte deschisi si riscam sa pice toate petalele din ei... si mi-am facut pt cununia civila un buchet din trandafiri roz-mov, iar pt cea religioasa unul cu trandafiri crem (ca rochia) si cu mini-rosa roz (ca trandafirasii de pe rochie)...
pupici!

P.S. va atasez niste poze... le-am micit sa incapa pe site si nu stiu daca se mai vede asa bine!
Tot ce se mai vede dupa ce le-ai "micit" este ca tu ai fost foarte frumusica. Si lumanarile de cununie le-ai avut foarte interesante, in sensul ca au chestia aia metalica in cap. Care era rolul ei? Unde le-ai facut?

anku_yo
18.06.2008, 18:57:50
buna fetelor!
pupici!

Totul e f.frumos..si buchetele si mirele cu mireasa.Casa de piatra si tot ce va doriti!

anku_yo
15.07.2008, 19:51:14
Ce buchet va comandati?Curgator, sau normal, din ce flori?Eu vreau trandafiri albi cu multa verdeata, si buchet normal.

Larya
16.07.2008, 18:59:32
si eu vreau tot trandafiri albi dar curgator,am rochia cu trena si mi se pare mie k da mai bn

Larya
16.07.2008, 19:03:51
buna fetelor!
pupici!

nu reusesc sa vad bn buchetul,ce scumpik ai fost
vad k ai facut la toti sfintii,cat ai platit?pune cateva poze daca ai afara pls

morenna1004
27.08.2008, 09:45:19
Eu toate florile le-am avut de la floraria Iris din piata centrala. Nu am fost deloc multumita... Erau frumoase florile dar buchetele si lumanarile au iesit prea badarane, cu toate ca eu dusesem poze, nu s-a respectat deloc.

alessiaclau
19.10.2008, 20:56:25
Tot ce se mai vede dupa ce le-ai "micit" este ca tu ai fost foarte frumusica. Si lumanarile de cununie le-ai avut foarte interesante, in sensul ca au chestia aia metalica in cap. Care era rolul ei? Unde le-ai facut?

lumanarilor le-a pus preotul un suport metalic care tinea o lumanare obisnuita de biserica, ce a stat aprinsa pe tot timpul ceremoniei, iar ale noastre le-a aprins la sfarsit cu acelea!
uite niste poze mai explicite cu buchetul de cununie civila, de la biserica, al nasei (care mi-a placut mai mult cum a iesit decat al meu) si buchetele lumanarilor.

rajmonel
14.11.2008, 13:12:12
Pt Gratielu.....Buna!Lumanarile si buchetul mi le-a facut o firma care mi a amenajat si sala,de fapt sunt prieteni cu noi i-am cunoscut prin intermdiul nasilor.Daca esti interesata ma anunti si ti dau mesaj pe PM.Eu am fost foarte multumita de aranjamente si exact cum am vrut buchetele asa au iesit ma refer si le cel de la cununia civila.Daca ai o anumita preferinta la forma buchetului Poti sa i duci poza si ti-l face la fel.Ti recomand din toata inima.<:-P

gratielau
15.11.2008, 21:48:46
Pt Gratielu.....Buna!Lumanarile si buchetul mi le-a facut o firma care mi a amenajat si sala,de fapt sunt prieteni cu noi i-am cunoscut prin intermdiul nasilor.Daca esti interesata ma anunti si ti dau mesaj pe PM.Eu am fost foarte multumita de aranjamente si exact cum am vrut buchetele asa au iesit ma refer si le cel de la cununia civila.Daca ai o anumita preferinta la forma buchetului Poti sa i duci poza si ti-l face la fel.Ti recomand din toata inima.<:-P

am vazut pozele si au fost foarte frumoase.mi-ar face mare placere daca mi-ai trimite un pm cu nr de telefon.eu cam stiu ce vreau ca buchet de mireasa si
as vrea sa gasesc pe cineva care sa mi-l faca.te pup si iti multumesc:x

oanaradu82
28.01.2009, 10:18:02
Ciao miresici,
Am auzit ca la Supca au ei o firma cu care colaboreaza pentru aranjamente florale,are idee cineva cum sunt si daca este inclus si buchetul de mireasa?
Va multumesc,
Oana
PS:Casa de piatra!

sandawells
08.03.2009, 06:50:26
Pt inceput: cu cine va faceti aranjamentele de flori de pe mese???Stiti pe cineva de incredere?Eu am vazut un aranjament superb de fier forjat pe care il ofera cei la la Pro Mariage,insa am vb cu ei si nu erau prea incantati sa se ocupe doar de flori si vreo 2 stalpisori.Pt ca ,stiti, ca la Events au ei huse si fete de masa,deci caut pe cine care sa fie dispus sa se ocupe doar de ce am eu nevoie.Merci anticipat fetelor!:x

andrusca_84
26.03.2009, 16:11:56
Buna sunt noua, adica m-am logat de mult timp dar nu am scris.Imi poate spune cineva ceva despre formatia Cristal, o am la nunta si as vrea sa imi ziceti si mie daca stiti ceva despre ea.Va rog.

roxi16_1999
28.06.2009, 16:04:11
da cei de la supca au firma care se ocupa de aranjamente dar nu si de buchet si lumanari.

me_little_princess
29.06.2009, 01:48:09
Pt inceput: cu cine va faceti aranjamentele de flori de pe mese???Stiti pe cineva de incredere?Eu am vazut un aranjament superb de fier forjat pe care il ofera cei la la Pro Mariage,insa am vb cu ei si nu erau prea incantati sa se ocupe doar de flori si vreo 2 stalpisori.Pt ca ,stiti, ca la Events au ei huse si fete de masa,deci caut pe cine care sa fie dispus sa se ocupe doar de ce am eu nevoie.Merci anticipat fetelor!:x
Buna fetelor ....va pup si intervin si eu cu sfaturi...
Tot la Events am avut si eu nunta si la fel am avut acceasi prob. initial am vrut sfesnice cu aranjament floral si lumanare, mi-a fost recomandata o d-soara de catre cei de la OK, in schimb mi s-a cerut un pret de 70Ron/sfesnic, ceea ce mi s-a parut destul de mult..in fine, poti lua de la OK ca au vazele si sa faci tot cu ei si aranjamentele(prietene de-ale mele au fost f multumite), cat despre stalpisori, eu am vb cu Raul care mi-a dat nr unei fete de la care am inchiriat 6 stalpisori+covorul rosu cu 100Ron.
Cat despre mine, in final mi-am cumparat 22 de sfesnice, a cate 3 pe masa, finute din sticla, macar asa am ramas cu ele....;))

claude11
23.07.2009, 16:34:23
da cei de la supca au firma care se ocupa de aranjamente dar nu si de buchet si lumanari.
Ai idee ce preturi practica? Poti sa-mi dai vreun exemplu?
Multumesc!

marialexandra
09.11.2009, 16:00:23
buna miresici!
Eu am apelat la o agentie de evenimente full service din valcea astfel nu mai am grija buchetelor a aranjamentelor florale si a tot ceea ce tine de o nunta.Am gasit totul intr-un loc asa m-au scutit de multe drumuri.;;)

simonikool
14.12.2009, 10:56:53
Eu am gasit un super buchet din niste flori care habar n'am ce sunt si au culoarea caramizie sau ceva de genul. Acum problema e ca nu stiu cine mi-l face 8-|

pisicutz09
03.01.2010, 18:56:59
Daca vrei iti pot da pe pm nr. de contact al celor care mi-au facut mie buchetul, presupun ca ei stiu ce flori sunt acelea care iti plac. Eu am avut un buchet cu coada din trandafiri si niste chestii care am uitat cum se numesc, dar au dat foarte bine.

andreea4ia
09.01.2010, 23:41:55
Salut!

Eu m-am hotarat sa imi fac buchetele si lumanarile la Iris. Am vazut multe aranjamente absolut superbe facute de ei!:D

pls da-mi si mie un site ceva de la iris pls

olgutza5
15.02.2010, 20:40:37
Tot la Events am avut si eu nunta si la fel am avut acceasi prob. initial am vrut sfesnice cu aranjament floral si lumanare, mi-a fost recomandata o d-soara de catre cei de la OK, in schimb mi s-a cerut un pret de 70Ron/sfesnic, ceea ce mi s-a parut destul de mult..in fine, poti lua de la OK ca au vazele si sa faci tot cu ei si aranjamentele(prietene de-ale mele au fost f multumite), cat despre stalpisori, eu am vb cu Raul care mi-a dat nr unei fete de la care am inchiriat 6 stalpisori+covorul rosu cu 100Ron.
Cat despre mine, in final mi-am cumparat 22 de sfesnice, a cate 3 pe masa, finute din sticla, macar asa am ramas cu ele....;))

Buna
Mai ai nr de tel al fetei cu stalpisorii, sau mai sti cum o cheama?
M-ar interesa si pe mine tot pentru nunta la OK Events. Ms :*

micheline
17.02.2010, 19:00:03

Buna,

imi poti trimite si mie o poza cu aranjamentul de pe mese de la nunta ta?...Ca si sursa de inspiratie. Si eu ma gandesc sa achizitionez sfesnice.

Multumesc.

yasminuta
02.03.2010, 11:27:23
buna fetelor.Cum merg pregatirile? Eu va recomand un tip Sorin care face aranj.foarte frumoase si la pret bun.eu le-am facut si la cununie si la nunta.Va spun ca are o calitate deosebita,are albume si va puteti decide ce vret sa faceti mai usor.Daca vreti va pot da nr de tel,al lui.

yasminuta
02.03.2010, 11:42:36
Intervin si eu cu un sfat.Aranjamentul floral cu sfesnic mie mi-au luat 30 ron,nu 70,mi se pare f.mult,si covorul rosu cu 6 stalpisori imbracati si decorati cu 6 aranjamente florale m-au costat 120 ron, nu stiu care din voi a zis ca numai de inchiriat au cerut 100 ron,totusi ganditiva ca nu ii aveti decorati cu flori,covorul nu este cu petale de trandafiri.Asa ca aveti grija cu cine lucrati.Firma cu care am facut decoratiunile au fost foarte buni la pret,in comparatie cu ce citesc pe aici pe net.La supca mi-au cerut foarte mult pe decoratiuni,aproape dublu,eu cred ca ei iti recomanda firma asta si au un procent destul de mare din toata afacerea,astfel nu se explica.

zarzarel
02.03.2010, 13:56:19
Intervin si eu cu un sfat.Aranjamentul floral cu sfesnic mie mi-au luat 30 ron,nu 70,mi se pare f.mult,si covorul rosu cu 6 stalpisori imbracati si decorati cu 6 aranjamente florale m-au costat 120 ron, nu stiu care din voi a zis ca numai de inchiriat au cerut 100 ron,totusi ganditiva ca nu ii aveti decorati cu flori,covorul nu este cu petale de trandafiri.Asa ca aveti grija cu cine lucrati.Firma cu care am facut decoratiunile au fost foarte buni la pret,in comparatie cu ce citesc pe aici pe net.La supca mi-au cerut foarte mult pe decoratiuni,aproape dublu,eu cred ca ei iti recomanda firma asta si au un procent destul de mare din toata afacerea,astfel nu se explica.

Salut,

Ne poti spune si noua numele firmei cu care ai lucrat? :)
Daca se considera reclama, please da-mi un PM cu numele lor.
Mersi

CameliaR
04.03.2010, 22:26:47

Te rog, spune-mi si mie de unde este tipul despre care vb. si daca lucreaza sin alte localitati. Eu o sa am nunta in Pitesti, pana acum m-am interesat de aranjamente atat in Pitesti cat si in Bucuresti, si preturile pe care le-am primit pana acum sunt foarte piperate. Mersi mult.

CristinaKitty
05.03.2010, 12:49:09
pls da-mi si mie un site ceva de la iris pls
;;) In final nu am mai facut nici buchetele si nici aranjamentele la Iris. Daca te mai intereseaza pot sa iti spun pe PM cu cine am facut eu toate astea (cred ca am si scris pe undeva pe aici).

krys9
08.03.2010, 11:44:17
draga mea yasminutza, ne poti ajuta cu o adresa, telefon sau alta forma de a-l gasi pe sorin?e interesanta oferta, dar as vrea sa aflu mai multe?te rog sa ne mai povestesti!
la multi ani, doamna!

flory_necsuliu
20.04.2010, 10:35:48
[QUOTE=yasminuta;3037667]Intervin si eu cu un sfat.Aranjamentul floral cu sfesnic mie mi-au luat 30 ron,nu 70,mi se pare f.mult,si covorul rosu cu 6 stalpisori imbracati si decorati cu 6 aranjamente florale m-au costat 120 ron, nu stiu care din voi a zis ca numai de inchiriat au cerut 100 ron,totusi ganditiva ca nu ii aveti decorati cu flori,covorul nu este cu petale de trandafiri.Asa ca aveti grija cu cine lucrati.Firma cu care am facut decoratiunile au fost foarte buni la pret,in comparatie cu ce citesc pe aici pe net.La supca mi-au cerut foarte mult pe decoratiuni,aproape dublu,eu cred ca ei iti recomanda firma asta si au un procent destul de mare din toata afacerea,astfel nu se explica.

VREAU SI EU NR DE TEL TE ROG MULT
;))

adinutza_dt
18.07.2010, 17:51:51
buna fetelor...aveti idee cu cat timp inainte de nunta trebuie sa mergi si sa vb de buchet si lumanari?
1 sapt inainte e suficient?

brunhilda
27.04.2011, 15:02:57
Buna, fetelor! Voi ce fel de aranjamente ati ales pentru nunta (flori, materiale etc.) si cat v-au costat?

ali_bali_portocali
03.05.2011, 11:13:55
Buna,

Am nunta peste aproape o luna :) , si pana acum am stat relativ linistita in privinta aranjamentelor florale. Din ce ma orientasem la florariile din Valcea credeam ca o sa rezolv usor acest aspect. Dar cum socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ, surpiza.. nu am gasit nicio florarie ok. Am cautat in Valcea de am ametit ( nici eu nici sotul nu suntem din Valcea), si m-am lovit de acceasi problema: nu au suporti pentru aranjamente, nu fac decat aranjamente din crizanteme sau trandafiri. Adica degeaba am eu idei, le duc si poze, etc, ei stiu sa faca un singur lucru si atat. Poate nu am cautat eu suficient. Plz, daca aveti idei , sau cunoasteti florarii, help me, sunt oarecum descoperita cu florile.

ali_bali_portocali
03.05.2011, 11:16:40

Buna,

Ma poti ajuta pe mine? Te rog, am mare nevoie, nu am gasit pana acum.

Ms frumos!

skipper_sim21
05.05.2011, 12:50:19
buna fetelor...aveti idee cu cat timp inainte de nunta trebuie sa mergi si sa vb de buchet si lumanari?
1 sapt inainte e suficient?

eu cred ca ar trebui sa vorbesi mai devreme. e posibil sa fie ocupati cei pe care ii doresti si apoi apar probleme... iar cu o sapt inainte de nunta cred ca ai multe alte lucruri de rezolvat :).

Miresicasorina
20.05.2011, 00:08:55
Buna,

Ma poti ajuta pe mine? Te rog, am mare nevoie, nu am gasit pana acum.

Ms frumos!

sunt de accord cu tine. sa te lasi pe ultima suta de metri nu mi se pare o idee foarte buna.
eu prefer sa stabilesc totul dinainte. asa ma simt mai linistita si dorm mai bine noaptea :)
va pup si spor la pregatiri

alba10
06.06.2011, 14:17:04
A colaborat cineva cu Natura Magi pentru aranjamente?

Va multumesc mult!

cirypica
16.09.2011, 14:08:48
salut fetelor. de curand m-am interesat si eu de aranjamentele florale. si stupoare.......mi-au cerut 40 ron pe un buchetel pentru masa facut din crizanteme. tocmai din crizanteme. nu stiu ce sa spun dar nu e vreo floare de lux si buchetul are maxim 10 flori deci efectiv nu inteleg de ce costa asa mult.
momentan incerc sa pun in practica o idee care mi-a venit dupa ce am vazut preturile florilor di piata mare (de langa hala). acolo un buchet cu crin imperial (care nu se poate compara cu crizantema) costa 10 ron. am dat doar un exemplu sunt buchete cu tot ce vrei la maxim 15 lei. asa ca n-ar fi mai bine sa-mi cumpar eu niste vaze simple din sticla si sa comand florile de acolo? ok raman cu vazele dupa dar tot nu ajung la 40 ron si nici cu crizantemele pe care le urasc. deci... daca intereseaza pe cineva voi da mai multe detalii dupa ce gasesc vazele 8-}

musculitz
19.09.2011, 18:50:07
salut fetelor. de curand m-am interesat si eu de aranjamentele florale. si stupoare.......mi-au cerut 40 ron pe un buchetel pentru masa facut din crizanteme. tocmai din crizanteme. nu stiu ce sa spun dar nu e vreo floare de lux si buchetul are maxim 10 flori deci efectiv nu inteleg de ce costa asa mult.
momentan incerc sa pun in practica o idee care mi-a venit dupa ce am vazut preturile florilor di piata mare (de langa hala). acolo un buchet cu crin imperial (care nu se poate compara cu crizantema) costa 10 ron. am dat doar un exemplu sunt buchete cu tot ce vrei la maxim 15 lei. asa ca n-ar fi mai bine sa-mi cumpar eu niste vaze simple din sticla si sa comand florile de acolo? ok raman cu vazele dupa dar tot nu ajung la 40 ron si nici cu crizantemele pe care le urasc. deci... daca intereseaza pe cineva voi da mai multe detalii dupa ce gasesc vazele 8-}

Si eu ma gandeam sa apelez la floraresele de acolo. E mai ieftin, te poti targui cu ele si unele fete sunt receptiove, vor sa-ti faca pe plac. Pentru vaze, internetul e plllliiiiiiin de site-uri care vand la preturi bune...law fel si europa. Daca nu gasesc pe cineva care sa-mi faca buchetele cum vreau, o sa iau taurul de coarne si ma descurc sg.

simina21
27.01.2012, 14:53:59
Si eu ma gandeam sa apelez la floraresele de acolo. E mai ieftin, te poti targui cu ele si unele fete sunt receptiove, vor sa-ti faca pe plac. Pentru vaze, internetul e plllliiiiiiin de site-uri care vand la preturi bune...law fel si europa. Daca nu gasesc pe cineva care sa-mi faca buchetele cum vreau, o sa iau taurul de coarne si ma descurc sg.

nu stiu ce sa zic... poate lasa la pret, dar poti sa te increzi in ele? eu stiu cazuri in care aranjamentele agreate in prealabil aratau groaznic in ziua nuntii cand s-au dus dupa ele in piata. si atunci ce faci? ca nu mai ai nici o alternativa si te vezi nevoit sa iei ce iti dau.
pentru un somn linistit, eu va recomand sa mergeti pe agentii... asa sunt sanse mai mici sa aveti surprize neplacute in ziua nuntii.

musculitz
29.01.2012, 16:04:49
nu stiu ce sa zic... poate lasa la pret, dar poti sa te increzi in ele? eu stiu cazuri in care aranjamentele agreate in prealabil aratau groaznic in ziua nuntii cand s-au dus dupa ele in piata. si atunci ce faci? ca nu mai ai nici o alternativa si te vezi nevoit sa iei ce iti dau.
pentru un somn linistit, eu va recomand sa mergeti pe agentii... asa sunt sanse mai mici sa aveti surprize neplacute in ziua nuntii.

Buna.

Pana la urma, cred ca asa voi face. Multe lucruri si pareri se schimba pe parcurs, jur.

A lucrat cineva cu Imperioso Mariages? Am vazut ca au aranjamente frumoase si sunt din oras. Pareri?

Multumesc.

pisicutz09
01.02.2012, 01:48:56
eu am lucrat cu ei la nunta, si au fost foarte dragutzi. am ceva poze cu buchetul, daca vrei..

brunhilda
02.02.2012, 00:11:53
Noua ne-au amenajat sala cei de la Profil Nunti si s-au ocupat si de aranjamentele florale, si de cele neflorale. Mi se par foarte ok ca raport calitate-pret. Atasez cateva poze ca exemplu, dar puteti vedea mai multe pe profilul lor de facebook sau pe site.

musculitz
04.02.2012, 14:23:11
eu am lucrat cu ei la nunta, si au fost foarte dragutzi. am ceva poze cu buchetul, daca vrei..

Buna.

Multumesc, chiar te rog, daca poti posta niste poze ar fi grozav.

pisicutz09
06.02.2012, 13:06:25
Buna.

Multumesc, chiar te rog, daca poti posta niste poze ar fi grozav.

am atasat poze cu buchetul de cununie si cel de mireasa...

musculitz
07.02.2012, 21:20:56
am atasat poze cu buchetul de cununie si cel de mireasa...

foarte frumos, mersi mult.

musculitz
25.03.2012, 14:26:23
Cei de la Profil Nunti nu vor mai avea evenimente, se muta din oras si anul acesta nu se vor mai ocupa de nimic in Valcea. M-am gandit sa va transmit, just in case.

musculitz
18.04.2012, 09:10:16
Hristos a inviat!

Dragelor, eu mai am putin si plang. Avand in vedere ca azi am o zi libera si am timp sa ma gandesc la toate cele, cu siguranta ajung cu nasul in perna. :|

Am avut niste discutii cu o agentie din Valcea si nu mi-a placut deloc ce mi-a spus, economiceste vorbind. Mi-am facut un calcul aproximativ, ajungeam la 5000 de lei numai cu aranjamentele de pe masa, fara prezidiu, stalpisori, perdele de lumini sau mai stiu eu ce nebunii. Este ingrozitor de mult. Recunosc, mi-a facut cu ochiul un aranjament f scump, 130lei/buc, dar se apropia foarte tare de ceea ce imi doream eu...

Ce ma fac? Florile erau foarte importante pentru mine si deja imi facusem niste planuri si idei...iar acum sunt dezumflata, pentru ca nu imi vine sa dau atatia bani pe ele...Sa fac compromisul sau nu?

mya83
18.04.2012, 21:10:35
OMG atat de mult??exagerat as zice..nu ai incercat si la alte agentii,poate iti fac o propunere mai decenta...

musculitz
18.04.2012, 22:27:32
OMG atat de mult??exagerat as zice..nu ai incercat si la alte agentii,poate iti fac o propunere mai decenta...

Cum spuneam, pusesem ochii pe ceva destul de scumpicel, chiar daca nu erau florile mult visate. Problema e ca nu locuiesc in Vl , ceea ce ma impiedica sa stabilesc intalniri. Mai mult, eu nu vreau sa imbrac scaunele, ceea ce inseamna ca agentiile nu se dau in vant dupa evenimentul meu. :) ma rog, acuma m-am mai linistit putin, pentru ca am primit oferte si mai nebunesti...insa cu flori de vis. Rezolvam noi cumva...

mya83
20.04.2012, 14:52:33
Cum spuneam, pusesem ochii pe ceva destul de scumpicel, chiar daca nu erau florile mult visate. Problema e ca nu locuiesc in Vl , ceea ce ma impiedica sa stabilesc intalniri. Mai mult, eu nu vreau sa imbrac scaunele, ceea ce inseamna ca agentiile nu se dau in vant dupa evenimentul meu. :) ma rog, acuma m-am mai linistit putin, pentru ca am primit oferte si mai nebunesti...insa cu flori de vis. Rezolvam noi cumva...
daca ai renuntat la huse,as zice ca merita sa te concentrezi asupra aranjamentelor florale...

musculitz
21.04.2012, 10:07:55
daca ai renuntat la huse,as zice ca merita sa te concentrezi asupra aranjamentelor florale...

asa m-am gandit si eu, initial...insa mi-as dori foarte tare bujori si hortensii. bujorii sunt in extrasezon in iulie, motiv pentru care vor trebui importati...adica sunt scumpi. hortensiile sunt scumpe de la mama natura, ca-s foarte sensibile. deci oricate scaune nu as imbraca, tot scump ies. :))

o sa mai incerc la gianeli nunti, ma chinui de ceva vreme sa stau de vorba cu ei, nu ne sincronizam. din valcea, doar ei, issa si alidesign s-ar descurca cu bujorii si hortensiile, ca au mai multa experienta...asa mi-a spus una dintre agentiile cu care am vorbit. dar timpul necesar aranjamentului floral este mare, de unde si costurile buchetelor. meh...pana la urma, renunt la idee si-mi iau un aranjament mai simplu, dar frumos.

voi va faceti aranjamente in biserica? va puneti flori sau ceva? dar pe masini?

mya83
21.04.2012, 21:30:40
asa m-am gandit si eu, initial...insa mi-as dori foarte tare bujori si hortensii. bujorii sunt in extrasezon in iulie, motiv pentru care vor trebui importati...adica sunt scumpi. hortensiile sunt scumpe de la mama natura, ca-s foarte sensibile. deci oricate scaune nu as imbraca, tot scump ies. :))

o sa mai incerc la gianeli nunti, ma chinui de ceva vreme sa stau de vorba cu ei, nu ne sincronizam. din valcea, doar ei, issa si alidesign s-ar descurca cu bujorii si hortensiile, ca au mai multa experienta...asa mi-a spus una dintre agentiile cu care am vorbit. dar timpul necesar aranjamentului floral este mare, de unde si costurile buchetelor. meh...pana la urma, renunt la idee si-mi iau un aranjament mai simplu, dar frumos.

voi va faceti aranjamente in biserica? va puneti flori sau ceva? dar pe masini?

Intr-adevar,fiind extrasezon si pretul este pe.masura.eu sincer am preferat cele de sezon(gerbere albe si nasturei verzi),ca fiind mai economice,aranjamentele vor fi in forma de sfera,iar ptr masa.de.prezidiu am optat ptr trandafiri si nasturei(3sfere marimi diverse).noi am colaborat cu agentia celor de la valentina,iar preturile nu mi s-au parut exagerate2300lei,sala+florile.cat despre masini inca nu am decis dar cu siguranta va fi cv simplu eventual niste mini-aranjamente ptr oglinzi,iar biserica nu cred ca ar fi cazul,ar fi too much ptr mine si obositor ochiului(picturile,altarul,lumanarile,hainele invitatilor..etc

musculitz
30.04.2012, 11:55:50
Mi-am facut curaj si am fost la o alta intalnire pentru flori, de data asta la Gianeli. Mi-a placut mult de domnul respectiv, pentru ca m-a mai domolit putin. Adica...eu imi doream ceva anume, ceva ce s-ar putea sa nu mearga la Paradis, intrucat tavanul nu este foarte inalt. Dar am gasit si alte solutii.

Prima agentie mi-a oferit un aranjament dragutel la 130 de lei, cu garofite. Gianeli, in acelasi pret, imi face un aranjament cu frezii si trandafiri. :D Foarte frumos. La hortensii si bujori am cam renuntat, ca-s prea scumpi, dar caut ceva la mijloc.

Momentan nu m-am hotarat cu cine merg, amandoua agentiile au plusurile lor, dar si minusurile aferente. Problema e ca sunt si putin panicata, mi-era teama ca raman fara flori, dar m-a linistit domnul de acolo si mi-a spus ca nu e nicio sansa sa se intample asa ceva. :D YAY!

Va tin la curent. Voi ce-ati mai facut?

atenutza
04.05.2012, 17:55:59
Mi-am facut curaj si am fost la o alta intalnire pentru flori, de data asta la Gianeli. Mi-a placut mult de domnul respectiv, pentru ca m-a mai domolit putin. Adica...eu imi doream ceva anume, ceva ce s-ar putea sa nu mearga la Paradis, intrucat tavanul nu este foarte inalt. Dar am gasit si alte solutii.

Prima agentie mi-a oferit un aranjament dragutel la 130 de lei, cu garofite. Gianeli, in acelasi pret, imi face un aranjament cu frezii si trandafiri. :D Foarte frumos. La hortensii si bujori am cam renuntat, ca-s prea scumpi, dar caut ceva la mijloc.

Momentan nu m-am hotarat cu cine merg, amandoua agentiile au plusurile lor, dar si minusurile aferente. Problema e ca sunt si putin panicata, mi-era teama ca raman fara flori, dar m-a linistit domnul de acolo si mi-a spus ca nu e nicio sansa sa se intample asa ceva. :D YAY!

Va tin la curent. Voi ce-ati mai facut?

Mai nu te supara dar 130 de lei pe un aranjament mi se pare exgerat. Eu m-am suparat foarte tare dupa ce am vazut oferta din Vilcea si mai ales preturile de-a dreptul obraznice si mi-am luat singura florile si cu tot cu biserica, sala , acasa m-a dus la 1200 de lei. Pe mine aranjamentul pe o masa m-a costat 15 lei. Spune-mi exact cati trandafiri si frezii ai pe aranjament. Sincer eu asa as recomanda tuturor: cumparati-va singurele florile si descurcati-va singure. Poate asa invata si agentiile sa mai taie din preturi.

musculitz
05.05.2012, 08:46:16
Mai nu te supara dar 130 de lei pe un aranjament mi se pare exgerat. Eu m-am suparat foarte tare dupa ce am vazut oferta din Vilcea si mai ales preturile de-a dreptul obraznice si mi-am luat singura florile si cu tot cu biserica, sala , acasa m-a dus la 1200 de lei. Pe mine aranjamentul pe o masa m-a costat 15 lei. Spune-mi exact cati trandafiri si frezii ai pe aranjament. Sincer eu asa as recomanda tuturor: cumparati-va singurele florile si descurcati-va singure. Poate asa invata si agentiile sa mai taie din preturi.

Stai linistita, ca nu ma supar absolut deloc. :) este un pret f mare, sunt constienta de asta. Dar nu prea vreau sa ma ocup de flori, mi se pare ca e o grija mult prea mare pentru ziua aia...si daca nu le fac eu...nu prea am incredere in altcineva. Pana la urma, nu platesti doar florile, ci si confortul...sau comoditatea, cum o fi. Si repet...am ales un aranjament deosebit, nu am vrut crizanteme sau cv f comun, altfel as fi scapat cu max 30lei per aranjament... O sa mai umblu la pret, o sa mai renunt la ifose, dar nu ma pot multumi cu cv care nu-mi place mult.

andreea.amelia
21.11.2012, 23:13:47
Pareri despre floraria ana? am vorbit sia aduc si nuferi mai stiti alte florari care lucreaza si cu astfel de flori?

madutu_mr
22.11.2012, 09:09:28

buna!si pe mine ma tenteaza ideea de a-mi face singura aranjamzatentele florale.as vrea sa-mi spui si mie cum te-ai organizat in ziua respectiva, cum ai procedat, cu cat timp inainte le-ai facut....ai folosit burete din acela, oasis??pe ce le-ai pus?suport, vaza? astept un raspuns

Daniela_gbr
08.02.2014, 00:33:34
buna fetelor.Cum merg pregatirile? Eu va recomand un tip Sorin care face aranj.foarte frumoase si la pret bun.eu le-am facut si la cununie si la nunta.Va spun ca are o calitate deosebita,are albume si va puteti decide ce vret sa faceti mai usor.Daca vreti va pot da nr de tel,al lui.

Buna! Imi poti da nr lui Sorin?

Daniela_gbr
08.02.2014, 00:47:27

Tot acel tip Sorin s-a ocupat de toate sau ai mai apelat si la altcineva?

dianashcosmin
25.04.2014, 20:10:28
ai avut formatia cristal ?