PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Alba

Pagini : 1 [2] 3

alexchuche
18.09.2008, 17:54:14
>:D< buna tuturor miresicilor si viitoarelor miresici!!in sfarsit am reusit sa afisez mai multe foto cu cele 2 nunti si luna de miere!!va pup si va doresc tot ce-i mai bun!!!:D :-p enjoyyyyyyyyyy
http://picasaweb.google.es/alexychuche/FotosMarcadasConUnaEstrella#

Rucsy
18.09.2008, 20:46:32
>:D< buna tuturor miresicilor si viitoarelor miresici!!in sfarsit am reusit sa afisez mai multe foto cu cele 2 nunti si luna de miere!!va pup si va doresc tot ce-i mai bun!!!:D :-p enjoyyyyyyyyyy

Pozele sunt minunate iar voi sunteti niste draguti!>:D<

ankza
19.09.2008, 07:20:50
CASA DE PIATRA!!!!!!!!!!!!!!!!!
ati fost foarte frumosi, ce fain de voi sa aveti doua nunti:D

alexchuche
20.09.2008, 11:48:23
multumesc scumpicilor!!!>:D< si ma bucur ca v-au placut!!!lotīs of kisses
:-p

rox_y
21.09.2008, 20:42:45
Am vazut si eu restaurantul Mercur,au si site.Dar au o capacitate de 400-500 de locuri , o nunta de 150 de persoane nu prea merge sa fie organizata acolo.

Am intrebat eu la Restaurantul Mercur si mi-au zis ca fac nunti de 150-200 de persoane dar doar duminica.

rox_y
21.09.2008, 20:49:55
un restaurant nou si super fain este Restaurantul Mercur...e super fain, are mese rotunde si servirea e impecabila...am fost la o nunta si mi-a placut enorm....sper ca acolo sa imi fac si eu nunta in 2009...inca nu am gasit restaurant...#:-Sdoar duminica...

ai incercat la Hanul cu Berze? Au acum o noua sala de aprox 150-200 de persoane. e foarte frumos acolo. au si mese rotunde.

danicu
22.09.2008, 11:56:14
e chiar asa de rau sa fie nunta duminica?:-sdaca e de zi...eu cam duminica o am:) sincer e ...chiar asa de rau? ca imediat nu ma mai marit:)

Rucsy
22.09.2008, 13:53:16
e chiar asa de rau sa fie nunta duminica?:-sdaca e de zi...eu cam duminica o am:) sincer e ...chiar asa de rau? ca imediat nu ma mai marit:)

Stai linistita...nu e un capat de tara mai ales ca este de zi...oricum rudele si cei apropiati voua nu va vor dezamagi, vor veni la nunta si se vor distra fie ca e sambata/duminica fie ea nunta de zi sau de seara.
Oricum e atat de multa aglomeratie cu nuntile incat este de-a dreptul necesar ca sa se casatoreasca cu totiii sa avem si nunti de sambata si de duminica!>:D<

rox_y
02.10.2008, 08:20:10
Cele care ati avut nunta:ma intereseaza sa stiu cu ce cameramani si fotografi ati colaborat.Cam cat costa si daca sunt ok. Si dj ma intereseaza. Cat costa si de unde il iau si daca a pus muzica cum trebuie.
Ce vornic cunoasteti?Unul bun, glumet si de treaba?Un numar de telefon mi-ar prinde bine.
Mersi.
Astept raspunsurile voastre.
Va pup

PS la biserica cand trebuie sa merg sa vorbesc?La Catedrala se mai fac cununii religioase?

Rucsy
02.10.2008, 10:00:15
Cele care ati avut nunta:ma intereseaza sa stiu cu ce cameramani si fotografi ati colaborat.Cam cat costa si daca sunt ok. Si dj ma intereseaza. Cat costa si de unde il iau si daca a pus muzica cum trebuie.
Ce vornic cunoasteti?Unul bun, glumet si de treaba?Un numar de telefon mi-ar prinde bine.
Mersi.
Va pup

PS la biserica cand trebuie sa merg sa vorbesc?La Catedrala se mai fac cununii religioase?

In legatura cu cameramanii si fotografii poti incerca la Centrul de Imagine iar in legatura cu catedrala ortodoxa ar trebui sa mergi cam cu 7-8 luni inainte sa iti rezervi ora si data pe care o doresti.

ankza
02.10.2008, 11:22:53
Mersi.
Va pup

buna
eu am avut cameraman si fotograf superrrrrrrrrr
am ffff multumita
daca vrei iti dau nr. de tel.

rox_y
02.10.2008, 11:46:32
buna
eu am avut cameraman si fotograf superrrrrrrrrr
am ffff multumita
daca vrei iti dau nr. de tel.

Chiar te rog.
Sunt de la vreo firma?Sau sunt liber profe?

civ_vio
10.10.2008, 09:41:53
Mersi.
Va pup

Despre fotograf/cameraman, iti recomand jcfotovideo, cred ca sunt singurii din judet de pe lista de pe [] ..Sper sa nu fie considerata reclama(acest link l/am vazut in alta parte tot aici pe forum..) ....ajutam viitoarele mirese:x,,ca una care am trecut pe acolo...si sunt constienta de necesitatea de a avea ceva potrivit la nunta, nu asa cum am avut noi parte.....dar asta e alta poveste,...

ankza
10.10.2008, 09:49:12
Chiar te rog.
Sunt de la vreo firma?Sau sunt liber profe?

au si firma
iti scriu nr. de tel al baiatului Cristi Jeler
daca vrei sa-i cauti au si floraria de langa stadion in cetate

tabyhera
05.11.2008, 10:19:04
helloooo...nu mai zice nimeni nimic?=((

ankza
05.11.2008, 10:53:27
helloooo...nu mai zice nimeni nimic?=((

ceau sunt si eu pe aic
dar trag cu ochiul prin alte parti
daca te putem ajuta cu ceva spune-ne

tabyhera
05.11.2008, 15:50:27
ceau sunt si eu pe aic
dar trag cu ochiul prin alte parti
daca te putem ajuta cu ceva spune-ne
hy...vad ca ai avut nunta ....asa ca iti cer parerea despre rochitza...merita sa dau 2700 de ron...??? imi place la nebunie, dar totusi mi se pare cam mult...ce sa fac?mai sper ca o sa gasesc altceva ce sa imi fure inima si la un pret mai bun...:-?:)>-

Rucsy
06.11.2008, 10:31:18
hy...vad ca ai avut nunta ....asa ca iti cer parerea despre rochitza...merita sa dau 2700 de ron...??? imi place la nebunie, dar totusi mi se pare cam mult...ce sa fac?mai sper ca o sa gasesc altceva ce sa imi fure inima si la un pret mai bun...:-?:)>-

Poti eventual daca consideri ca este foarte mult sa o vinzi dupa aceea si sa mai recuperezi...:-?
Mai ai timp inca sa te orientezi, mai cauta...eu una nu am putut sa ma mai razgandesc dupa ce am vazut rochita care mi-a furat inima:x .Mi-ar fi placut si mie sa gasesc ceva asemanator si mai accesibil ca pret dar tot la aceea am ramas.
Spor la cautari!>:D<

ankza
07.11.2008, 07:52:05

mai sincer eu cred ca merita, bine asta daca iti permiti
dar gandeste-te ca o data in viata esti mireasa
si pozele acestea o sa le vada si stranepoti tai
asa ca alege ce iti place
poate ne arati si noua o poze sa ne spunem parerea

tabyhera
07.11.2008, 09:16:31
Poti eventual daca consideri ca este foarte mult sa o vinzi dupa aceea si sa mai recuperezi...:-?
Mai ai timp inca sa te orientezi, mai cauta...eu una nu am putut sa ma mai razgandesc dupa ce am vazut rochita care mi-a furat inima:x .Mi-ar fi placut si mie sa gasesc ceva asemanator si mai accesibil ca pret dar tot la aceea am ramas.
Spor la cautari!>:D<
mersi mult.....rochita asta serios ca mi-a furat inima...mai tot caut si incerc sa fac o comparatie intre altele si "aleasa inimii mele"..si nici nu se pot compara...e prea frumoasa...desi cam scumpa...insa cred ca merita...:x

tabyhera
07.11.2008, 09:18:29
mai sincer eu cred ca merita, bine asta daca iti permiti
dar gandeste-te ca o data in viata esti mireasa
si pozele acestea o sa le vada si stranepoti tai
asa ca alege ce iti place
poate ne arati si noua o poze sa ne spunem parerea
sunt prea incantata si indragostita de ea ca sa renunt...i-am zis la al meu ca va trebuie sa deblocheze ceva mai mult bugetul...:D

tabyhera
07.11.2008, 09:21:24
va atasez si poze sa va dati cu parerea....cred ca ma avantajeaza foarte mult pentru ca sunt inalta si slabuta...si as vrea sa imi puna in evidenta talia...sa vedem...merg saptamana viitoare la probat la sibiu....

Rucsy
07.11.2008, 10:57:00
va atasez si poze sa va dati cu parerea....cred ca ma avantajeaza foarte mult pentru ca sunt inalta si slabuta...si as vrea sa imi puna in evidenta talia...sa vedem...merg saptamana viitoare la probat la sibiu....

Draga noastra...
Acum vazand si pozele...chiar e foarte frumoasa...<:-P
Eu zic ca nu mai merita sa stai pe ganduri daca iti vine ca turnata:x

ankza
07.11.2008, 13:44:12
superbaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
probeaz-o si daca e asa si in realitate cred de fapt sunt sigura ca merita

tabyhera
07.11.2008, 17:18:37
Fetelor sunteti asa dragutze:*.....mersi mult de tot...:x
am sa va arat poze sapta viitoare cu mine si rochitza , de la proba...:)>-

Rucsy
10.11.2008, 08:51:40
Fetelor sunteti asa dragutze:*.....mersi mult de tot...:x
am sa va arat poze sapta viitoare cu mine si rochitza , de la proba...:)>-

Asteptam cu nerabdare sa vedem pozicile cu tine...ma emotionez ca imi aduc si eu aminte de proba...>:D<

danicu
10.11.2008, 16:11:18
super rochita!
de la ce firma e?
poate gasesc ceva surori de-ale ei pe net!
mersic

tabyhera
11.11.2008, 07:41:56
super rochita!
de la ce firma e?
poate gasesc ceva surori de-ale ei pe net!
mersic
E Madelaine Gardner(sau Mori Lee ca inca nu m-am lamurit daca sunt una si aceeasi persoana) de la Avangarde Brides. Oricum pe zi ce trece rochitza mi se pare tot mai frumoasa...azi merg la proba....la sibiu...deci sper ca diseara va atasez poze sa vedem ce si cum....>:D<;-)

ankza
11.11.2008, 08:50:43
E Madelaine Gardner(sau Mori Lee ca inca nu m-am lamurit daca sunt una si aceeasi persoana) de la Avangarde Brides. Oricum pe zi ce trece rochitza mi se pare tot mai frumoasa...azi merg la proba....la sibiu...deci sper ca diseara va atasez poze sa vedem ce si cum....>:D<;-)
abia asteptam ;-)

tabyhera
19.11.2008, 17:25:03
imi pare rau ca nu am pus inca poze...am fost plecata si numai ce m-am intors....am sa incerc sa le pun maine...promit!!!
>:D<

ankza
25.11.2008, 20:44:10
imi pare rau ca nu am pus inca poze...am fost plecata si numai ce m-am intors....am sa incerc sa le pun maine...promit!!!
>:D<
sa stii ca n-am uitat de pozele tale
asa ca hai cu pozeleeeeeeeeeee:-p

tabyhera
26.11.2008, 17:17:09
gata ca am venit cu pozele....sa vad daca se incarca....:-prochitza era marimea 40 si eu port 36...deci se vede putin mare...si se vad putin mai galbene pt ca se reflecta blitul din peretii galbeni....rochitza e ivoire....sa va dati cu parerea ....:*

tabyhera
26.11.2008, 17:20:03
si inca 3....:*..am uitat sa zic ca rochitza ar trebui sa fie putin mai umflata...insa a fost tinutza intr-o husa, si era adunata, si mai trebuie pusa o jupa...dar e ok...asa ca sa va dati seama...

ankza
27.11.2008, 09:23:54
si inca 3....:*..am uitat sa zic ca rochitza ar trebui sa fie putin mai umflata...insa a fost tinutza intr-o husa, si era adunata, si mai trebuie pusa o jupa...dar e ok...asa ca sa va dati seama...

superbaaaaaaaaaaaaaa
mi-a placut fff mult:A:A

tabyhera
27.11.2008, 11:27:59
superbaaaaaaaaaaaaaa
mi-a placut fff mult:A:A
mersi frumos....;)):*

Rucsy
28.11.2008, 11:33:24

Woooowww...superbaaaaa!!!! Este de-a dreptul spectaculoasa...
Iti sta foarte bine..cred ca esti super incantata de rochita!:x

georgeta499
01.12.2008, 13:21:35
Foarte frumoasa rochia si sa nu te uiti niciodata la bani cand e vorba de nunta pentru doar odata in viata te casatoresti si merita sacrificiul,mie mi sa intamplat la fel cu rochita deci din momentul in care am vazut-o na mai fost loc pentru alta desi am mai probat o multime dar pana la urma tot pe aia am luat-o si m-a costat destul de mult 1480 euro,asa ca odata in viata dati un capriciu adica sa fii printesa care tot timpul ai vizat.Ai si poze cu ea sa ne-o arati si noua,multe pupici

tabyhera
03.12.2008, 11:30:32
Foarte frumoasa rochia si sa nu te uiti niciodata la bani cand e vorba de nunta pentru doar odata in viata te casatoresti si merita sacrificiul,mie mi sa intamplat la fel cu rochita deci din momentul in care am vazut-o na mai fost loc pentru alta desi am mai probat o multime dar pana la urma tot pe aia am luat-o si m-a costat destul de mult 1480 euro,asa ca odata in viata dati un capriciu adica sa fii printesa care tot timpul ai vizat.Ai si poze cu ea sa ne-o arati si noua,multe pupici
mersi frumos....cred ca deja m-am decis...nu mai vreau sa mai probez nici una...e prea superba rochitza mea..!!!!

alinamodo
04.12.2008, 07:36:48
Buna miresicilor din Alba!
Eu sunt ardeleanca din Alba Iulia dar de 4 ani locuiesc in Bucuresti. La anul o sa am si eu nunta...sau mai bine zis nuntile :D ...o sa fie mai intai in Bucuresti si apoi in Alba Iulia la Milennium...:)
Intrebarea mea este: are cineva poze cu noul salon Milennium?Am inteles ca s-a deschis inca un salon acolo si as vrea sa stiu si eu cum e :D ...
Si o coafeza buna cunoasteti?:D
Va multumesc si mai vorbim daca tot m-am alaturat si eu voua :)

Rucsy
04.12.2008, 09:53:19
Eu sunt ardeleanca din Alba Iulia dar de 4 ani locuiesc in Bucuresti. La anul o sa am si eu nunta...sau mai bine zis nuntile :D ...o sa fie mai intai in Bucuresti si apoi in Alba Iulia la Milennium...:)
Intrebarea mea este: are cineva poze cu noul salon Milennium?Am inteles ca s-a deschis inca un salon acolo si as vrea sa stiu si eu cum e :D ...

Bine ai venit printre noi!!!>:D<
Si eu sunt din Alba Iulia dar stabilita in Bucuresti si am facut cununia civila si o petrecere de zi dupa la Bucuresti iar cununia religioasa si petrecerea de seara:D in Alba Iulia.
Eu nu am avut nunta la Millenium, insa cunosc o coafeza foarte buna la Casa Elle..ce e drept..pretul mai piperat dar super rezultate.
Cununia religioasa am avut-o la Catedrala...si a iesit foarte frumos..daca te mai putem ajuta cu ceva..suntem aici!!!!\:D/

tabyhera
04.12.2008, 15:07:22
Hello ....bine ai venit>:D<...nu stiam ca la millenium s-a deschis un salon nou...oricum restaurantul e foarte dragutz...mult succes in organizarea nuntii...mai ales ca ai doua !!!!:)>-

ankza
04.12.2008, 18:14:00
bine ai venit
o sate ajutam cu ce putem
despre restaurant nu stiu din pacate, dar despre coafeza cunosc si eu una super buna
asa ca te asteptam sa ne scrii
spor la munca, ca o sa ai\:D/:*

tabyhera
05.12.2008, 19:15:26
Si eu sunt din Alba Iulia dar stabilita in Bucuresti si am facut cununia civila si o petrecere de zi dupa la Bucuresti iar cununia religioasa si petrecerea de seara:D in Alba Iulia.
Eu nu am avut nunta la Millenium, insa cunosc o coafeza foarte buna la Casa Elle..ce e drept..pretul mai piperat dar super rezultate.
Cununia religioasa am avut-o la Catedrala...si a iesit foarte frumos..daca te mai putem ajuta cu ceva..suntem aici!!!!\:D/
cat de "piperata" e tipa?vreau sa vad daca a mea e mai scumpa...e de treaba ?face treaba buna??;-)

danicu
08.12.2008, 09:45:37
salut:)

nu am scris de ceva timp ..dar revin in forta, poze de la millenium gasesti pe net, cauti sali de nunti alba si millenium si gata, oricum cred ca intre timp ai gasit poze.

spor la pregatiri!

Rucsy
08.12.2008, 14:14:11
cat de "piperata" e tipa?vreau sa vad daca a mea e mai scumpa...e de treaba ?face treaba buna??;-)

Face treaba foarte buna, are o gramada de premii...dar proba ca sa iti faci o idee daca nu ai incredere in ea+coafura din ziua nuntii costa in jur de 280-300 de ron iar pt nasa cam 150-180 ron.:-"

alinamodo
09.12.2008, 17:53:18
super ! se vede ca sunteti de-ale mele :)) asa e ardeleanul sare sa ajute cat poate :)

alinamodo
09.12.2008, 17:55:39
Hello ....bine ai venit>:D<...nu stiam ca la millenium s-a deschis un salon nou...oricum restaurantul e foarte dragutz...mult succes in organizarea nuntii...mai ales ca ai doua !!!!:)>-

mama mea munceste la alba cons , iar millenium apartine de alba cons...si a zis ca s-a deschis un salon nou acolo si ca a platit arvuna...e mai mic dar mult mai elegant...
avand in vedere ca la buc am 200 de poersoane , iar in alba vreo 130 imi convine sa fie mai mic asta de aici ...oricum aici e bataie pe localuri...jale :))

alinamodo
09.12.2008, 17:56:30
aaaaa.....si mi-a zis mama ceva :
CA IN ALBA IULIA NU SE MAI FAC NUNTI DECAT DE ZI !!! E ADEVARAT? DACA DA...DE CE FETELOR?> :-SS

alinamodo
09.12.2008, 17:59:47
aaa...si inca ceva Rucsy ...mai vroiam sa iti mai scriu dar uitasem..ca vazusem multe raspunsuri si nu mai stiam cui sa ii raspund....
Eu o sa am civila si religioasa in Bucuresti iar in Alba va fi inca o petrecere cu rudele mele de aici...imi voi lua cred o rochie alba ...nu stiu cum ma voi imbraca ...am inteles ca au fsot miresici care s-au imbracat in mireasa si la a doua nunta,,,,nu stiu...vedem...dar e greu cu doua nunti...dupa ce ca nu iti mai revii din prima sa ii ai bataie cu a doua la cateva zile...cred ca o sa imi revin dupa revelion :))

alinamodo
09.12.2008, 18:11:27
salut:)

nu am scris de ceva timp ..dar revin in forta, poze de la millenium gasesti pe net, cauti sali de nunti alba si millenium si gata, oricum cred ca intre timp ai gasit poze.

spor la pregatiri!

iti multumesc de sfat dar la fel am cautat si eu crede-ma...si nu gasesc:)

tabyhera
09.12.2008, 21:22:13
aaaaa.....si mi-a zis mama ceva :
CA IN ALBA IULIA NU SE MAI FAC NUNTI DECAT DE ZI !!! E ADEVARAT? DACA DA...DE CE FETELOR?> :-SS
nu cred ca e adevarat....eu lucrez in domeniu...si cele mai multe se fac de noaptea... bine,sunt si din aia bogati, dar bogati,..#-o...si fac de ziua ca ce stiu eu ce pretentii....dar in fine...fi linistita...ca o sa fie frumos,si ar trebui sa te bucuri ca ai doua nunti...ce nu iese bine in prima, faci sa fie bine in a doua...sau daca ai prea multe planuri si dorinte...ai cum sa le imparti;;)ok...te-am pupat...

tabyhera
09.12.2008, 21:33:20
Face treaba foarte buna, are o gramada de premii...dar proba ca sa iti faci o idee daca nu ai incredere in ea+coafura din ziua nuntii costa in jur de 280-300 de ron iar pt nasa cam 150-180 ron.:-"
pretul e accesibil...a mea cere 200/250...dar pt nunta, cred ca as vrea ceva fain, nush cum sa explic...ceva de genul anii 50 -70...sa vedem...poate fac o proba la amandoua si apoi aleg....:-B dar oricum te contactez sa imi zici numele ei si nr de tel...ok?

danicu
10.12.2008, 11:02:29
in leg cu nuntile de zi si de noapte
eu am nunta la hotel cetate...si acolo din nefericire nu se face noaptea
am inteles ca e ceva lege in leg cu zgomotul dupa ora 24..:(
nu cred ca are leg cu cati bani ai..
ce ar fi sa protestam?:) parca daca nu e noaptea nu mai e asa frumos..
:((( ce ma fac?

tabyhera
10.12.2008, 15:01:22
in leg cu nuntile de zi si de noapte
eu am nunta la hotel cetate...si acolo din nefericire nu se face noaptea
am inteles ca e ceva lege in leg cu zgomotul dupa ora 24..:(
nu cred ca are leg cu cati bani ai..
ce ar fi sa protestam?:) parca daca nu e noaptea nu mai e asa frumos..
:((( ce ma fac?
stiu ca la hotel cetate e faza asta ,ca nu ai voie sa faci dupa 12 noaptea....asta pt ca e hotel, si deranjezi oamenii...la hotel parc e la fel...deci nah...asa e pe la hotelurile din alba...am fost la o nunta la hotel mariott in bucuresti...si au facut pana la 2...in fine, ideea e sa te distrezi si sa fie cea mai frumoasa zi din viata ta, si sa ii ai pe cei dragi aproape....v-am pupat

Rucsy
11.12.2008, 11:55:40
pretul e accesibil...a mea cere 200/250...dar pt nunta, cred ca as vrea ceva fain, nush cum sa explic...ceva de genul anii 50 -70...sa vedem...poate fac o proba la amandoua si apoi aleg....:-B dar oricum te contactez sa imi zici numele ei si nr de tel...ok?

Oricand doresti iti pot da datele ei de contact...>:D<

alinamodo
11.12.2008, 14:18:03
mie mama mea mi-a spus ca nu mai ai voie in oras sa faci nunti de noapte...deci numai de zi...eu zic ca trebuie sa ne interesam pentru ca devine grav ce se intampla....daca e asa cum se zvoneste....sincer nu cred ca au dreptul sa ne priveze de la asa ceva....nu exista o lege in acest sens dar ma voi interesa si voi veni cu amanunte ! :) pup !

alexandra_fleig
12.12.2008, 08:45:17
mie mama mea mi-a spus ca nu mai ai voie in oras sa faci nunti de noapte...deci numai de zi...eu zic ca trebuie sa ne interesam pentru ca devine grav ce se intampla....daca e asa cum se zvoneste....sincer nu cred ca au dreptul sa ne priveze de la asa ceva....nu exista o lege in acest sens dar ma voi interesa si voi veni cu amanunte ! :) pup !

salutari. Sigur gasesti undeva sa faci nunta de noapte in Alba. Ideea e ca restaurantele din oras nu mai fac decat de zi pt ca cica disturba linistea publica. Ce e drept cam asa si e... daca stai vis a vis de cetate te cam saturi tata sambata de nunti =oP. Mie mi-au spus din start ca nu se face decat de zi (la cetate).

Ciao

tabyhera
28.12.2008, 12:54:34
Miresici,va doresc un an nou fericit, plin de caldura si dragoste...iar legat de nunta sa vi se implineasca toate dorintele!!!
<:-P:x

ankza
28.12.2008, 13:03:48
Miresici,va doresc un an nou fericit, plin de caldura si dragoste...iar legat de nunta sa vi se implineasca toate dorintele!!!
<:-P:x
multim de urari pentru toate un an nou mult mai bun ca cel care a trecut si nunta sa iasa asa cum va doriti voi!!!!!!!!!!!!!!1:*

lovebride
03.01.2009, 11:35:12
La multi ani pentru toate miresicile din 2009, si nu numai pentru ele...!!!!
:*:*

danicu
06.01.2009, 09:24:17
la multi ani miresici, si sa dea Domnul sa ne descurcam cat mai bine cu planificarea evenimentului!

danicu
06.01.2009, 12:20:05
fetelor...am o rugaminte..spuneti-mi si mie unde in Alba Iulia se pot lua lectii de dans?
recunosc ca nu ma prea pricep...dar el este catastrofa.
ms^:)^anticipat..daca nu rezolv problema asta ...dupa nunta am sa ma regasesc pe youtube la faze comice:-SS

Diana_S
11.01.2009, 11:25:38
fetelor...am o rugaminte..spuneti-mi si mie unde in Alba Iulia se pot lua lectii de dans?
ms^:)^anticipat..daca nu rezolv problema asta ...dupa nunta am sa ma regasesc pe youtube la faze comice:-SS

Salut! din ce am vazut pe net, nu prea sunt cursuri de dans in alba. tot ce am gasit a fost Clubul de Dans Sportiv MARIA PETREA (http://www.youmago.ro/object/view/clubul-de-dans-sportiv-maria-petrea/57367). poti sa incerci sa ii contactezi, poate ai noroc si te ajuta ei. Sa ne anunti si pe noi de rezultate ;;)

ramonai
18.01.2009, 20:08:41
aaa...si inca ceva Rucsy ...mai vroiam sa iti mai scriu dar uitasem..ca vazusem multe raspunsuri si nu mai stiam cui sa ii raspund....
Eu o sa am civila si religioasa in Bucuresti iar in Alba va fi inca o petrecere cu rudele mele de aici...imi voi lua cred o rochie alba ...nu stiu cum ma voi imbraca ...am inteles ca au fsot miresici care s-au imbracat in mireasa si la a doua nunta,,,,nu stiu...vedem...dar e greu cu doua nunti...dupa ce ca nu iti mai revii din prima sa ii ai bataie cu a doua la cateva zile...cred ca o sa imi revin dupa revelion :))

Sa stii ca am avut si eu 2 nunti si mie nu mi s-a parut greu. Eu m-am simtit minunat mireasa. Am facut o nunta la Alba Iulia si una la Carei. Am fost cu rochia de mireasa la amandoua si a fost perfect. Esti o norocoasa sa iti poti purta rochia de 2 ori... o cauti atata timp si esti atat de fericita cand ai gasit-o in sfarsit, apoi astepti cu nerabdare sa vina ziua cand o vei purta... dar trece atat de repede acea zi, incat o sa fie o bucurie sa o imbraci inca o data. Eu recunosc ca la a doua nunta am fost exagerat de relaxata. Si la prima dar cred ca un pic mai emotionata. Si e adevarat ca daca ai 2 nunti ai anumite avantaje: de ex eu am avut o cununie civila superba in Alba Iulia, pt ca nu m-am putut hotari am avut un buchet din cale la Alba si unul din trandafiri in Carei, pt ca la Alba nu a fost posibil, la Carei am avut parte sa imi cante un cor minunat in biserica, 2 petreceri frumoase fiecare in felul ei... si multe alte lucruri. Asa ca nu iti face probleme. O sa iasa minunat amandoua nuntile si o sa fie perfect totul.

Rucsy
21.01.2009, 10:18:02
Sa stii ca am avut si eu 2 nunti si mie nu mi s-a parut greu. Eu m-am simtit minunat mireasa. Am facut o nunta la Alba Iulia si una la Carei. Am fost cu rochia de mireasa la amandoua si a fost perfect. Esti o norocoasa sa iti poti purta rochia de 2 ori... o cauti atata timp si esti atat de fericita cand ai gasit-o in sfarsit, apoi astepti cu nerabdare sa vina ziua cand o vei purta... dar trece atat de repede acea zi, incat o sa fie o bucurie sa o imbraci inca o data. Eu recunosc ca la a doua nunta am fost exagerat de relaxata. Si la prima dar cred ca un pic mai emotionata. Si e adevarat ca daca ai 2 nunti ai anumite avantaje: de ex eu am avut o cununie civila superba in Alba Iulia, pt ca nu m-am putut hotari am avut un buchet din cale la Alba si unul din trandafiri in Carei, pt ca la Alba nu a fost posibil, la Carei am avut parte sa imi cante un cor minunat in biserica, 2 petreceri frumoase fiecare in felul ei... si multe alte lucruri. Asa ca nu iti face probleme. O sa iasa minunat amandoua nuntile si o sa fie perfect totul.

Daaa...ai dreptate! Si mie mi-a placut faptul ca am avut cununia civila distinct fata de cea religioasa. La cea civila am organizat tot o petrecere intre cei strict apropiati intr-un salon foarte dragut al unui restaurant din Bucuresti, de unde este sotul meu si unde locuim in prezent.( am avut alta rochita fata de cea de mireasa). Cea religioasa si petrecerea le-am facut in Alba Iulia( de unde sunt eu) si de asemenea ne-am simtit superb. La fiecare ceremonie te incearca alte sentimente deosebite..cu atat mai mult daca ai ocazia sa porti rochita de mireasa inca o data. De fiecare data organizezi totul altfel iar daca pui lucrurile la punct din timp te bucuri de 2 ori!<:-P

_Anamaria_
21.01.2009, 11:18:12
in cugir se face dans modern, daca te intereseaza mai mult pot afla mai multe

danicu
21.01.2009, 15:35:08
multumesc frumos pt raspunsurile legate de dans, se pare ca ar fi cineva in alba care se ocupa cu asa ceva dar inca nu am aflat concret care e treaba.
cum ma lamuresc va dau de stire, poate mai sunt si alte miresici care vor sa faca cateva ore de dans>:D<

bibianca
21.01.2009, 15:47:46
in cugir se face dans modern, daca te intereseaza mai mult pot afla mai multe
Si eu am nevoie de cateva lectii de dans si nu stiam la cine aplea. Momentan eu stau in Cugir,poate imi poti da mai multe detalii despre cine se ocupa aici cu asa ceva.[-o<
ms :*:*:*

_Anamaria_
22.01.2009, 10:11:27
Si eu am nevoie de cateva lectii de dans si nu stiam la cine aplea. Momentan eu stau in Cugir,poate imi poti da mai multe detalii despre cine se ocupa aici cu asa ceva.[-o<
ms :*:*:*
sa te interesezi de Sergiu Prodan el face la club cursuri de dans. daca nu gasesti sa ma anunti ca ma interesez mai mult. :*

danicu
22.01.2009, 16:40:03
miresici
am o intrebare noua;;)
..ati auzit de Ghita/Gheorghe Albu?..si daca ati auzit ce anume
formatia lui va canta la mine la nunta si eu nu am nici cea mai vaga idee ce capacitati are..

bibianca
23.01.2009, 11:30:19
sa te interesezi de Sergiu Prodan el face la club cursuri de dans. daca nu gasesti sa ma anunti ca ma interesez mai mult. :*
ms mult,o sa ma interesez si daca nu aflu nimic te anunt :*:*:*:*:*

alexandra_fleig
27.01.2009, 21:48:52
salut fetelor. Am si eu o dilema. Pt aranjamentele florale pe cine angajati? Nu prea am idee cu cine sa lucrez. Poate imi recomandati voi pe cineva.

Ciao

danicu
30.01.2009, 12:44:56
Pentru cine ar putea fi interesata de cursuri de dans in alba iulia, am descoperit un club de dans cu care vom si colabora (daca nu cumva ne refuza dupa prima sedinta:-p).

detalii nu pot sa dau aici pt ca am descoperit ca nu e voie, dar le pot da pe privat cui doreste>:D<

spor la pregatiri!

bibianca
03.02.2009, 17:39:27
Pentru cine ar putea fi interesata de cursuri de dans in alba iulia, am descoperit un club de dans cu care vom si colabora (daca nu cumva ne refuza dupa prima sedinta:-p).

detalii nu pot sa dau aici pt ca am descoperit ca nu e voie, dar le pot da pe privat cui doreste>:D<

spor la pregatiri!
eu as fi interesata de asa ceva pt ca avem nevoie,as dori sa stiu cat costa si mai multe detalii,imi trimiti te rog un pm, danicu?:*:*

danicu
03.02.2009, 21:25:49
bianca ti-am trimis pe privat info>:D<

bibianca
03.02.2009, 21:51:23
bianca ti-am trimis pe privat info>:D<

ms frumos:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

roxanna_ene
03.02.2009, 23:13:04
Salutare tuturor miresicilor din Alba! Salutare Rucsy si Ankaz!
Am citit toate mesajele cu privire la miresicile din Alba de vreo 4 ore.
Si eu voi intampina o problema mare, voi avea nunta anul viitor in Aiud, eu fiind din Bucuresti, dar viitorul meu sot este din aiud. Eu sunt in Aiud din martie 2008, dar recunosc ca nu m-am familiarizat in Alba cu aceste aspecte privind nuntile, de aceea o sa va cer niste sfaturi celor ce treceti prin aceste momente. Felicitari Rucsy, ai fost superba la nunta ta.
Sa ne auzim cu bine!!:x Pupici:* :* :*

danicu
04.02.2009, 08:00:20
bine ai venit Roxana!>:D<

ankza
04.02.2009, 10:53:04
Si eu voi intampina o problema mare, voi avea nunta anul viitor in Aiud, eu fiind din Bucuresti, dar viitorul meu sot este din aiud. Eu sunt in Aiud din martie 2008, dar recunosc ca nu m-am familiarizat in Alba cu aceste aspecte privind nuntile, de aceea o sa va cer niste sfaturi celor ce treceti prin aceste momente. Felicitari Rucsy, ai fost superba la nunta ta.
bine ai venit, te asteptam cu intrebari si sper ca te putem ajuta:*:*:*

Rucsy
04.02.2009, 14:53:21

Bine ai venit!!!!>:D< >:D< >:D<
Iti multumesc mult pt aprecieri!!! Sunt convinsa ca nici tu vei fi mai prejos!:x
Suntem alaturi de tine si te ajutam cu multe multe sfaturi!!!

roxanna_ene
05.02.2009, 21:46:15
Multumesc mult, fetelor ca m-ati primit si pe mine in "clubul" miresicilor din Alba. Sper sa ma puteti ajuta cu niste sfaturi atunci cand o sa fiu nehotarata sau, mai rau, nestiutoare;;) ^:)^ !!!! De exemplu: saloane de coafura, florarii, cofetarii etc. dar, deocamdata nu ma grabesc, mai am un anisor si jumatate de "fetita lu' mama":-p
Va pupic si ne mai auzim!!!!>:D< :*

alinamodo
06.02.2009, 09:19:34

superrrrrrr !!!!!! si eu abia astept sa fiu de 2 ori miresica !! :) sa speram ca va fi frumos :) te pup si casa de piatra ! :)

ankza
06.02.2009, 10:54:29
Multumesc mult, fetelor ca m-ati primit si pe mine in "clubul" miresicilor din Alba. Sper sa ma puteti ajuta cu niste sfaturi atunci cand o sa fiu nehotarata sau, mai rau, nestiutoare;;) ^:)^ !!!! De exemplu: saloane de coafura, florarii, cofetarii etc. dar, deocamdata nu ma grabesc, mai am un anisor si jumatate de "fetita lu' mama":-p
Va pupic si ne mai auzim!!!!>:D< :*
>:D<>:D<>:D<

alexsottero
11.02.2009, 23:32:08
Daca are cineva poze cu coafuri de nunta facute in ab as fi recunoscatoare daca le ar posta

mamuska
11.02.2009, 23:52:28
Daca are cineva poze cu coafuri de nunta facute in ab as fi recunoscatoare daca le ar posta
Aceasta e coafura mea...am avut nunta in 2006,iar coafeza era din Sebes,dar stiu ca mergea si in Alba>:D<

roxanna_ene
15.02.2009, 18:43:02
Rucsy, te rog mult imi poti spune ce firma s-a ocupat de aranjamente la nunta ta? Iar fotografiile cu cine le-ai facut? Coafura ti-a facut-o Paula de la Casa Elle? As vrea daca se poate niste numere de contact, te rog. Cat ai platit firmei cu aranjamente? Dar celei cu fotografii? Fantana de ciocolata si aranjamentele de fructe au fost incluse in pretul firmei care s-a ocupat de aranjamente sau cei de la restaurant au facut-o?Te rog mult, sa-mi spui si mie ca ma intereseaza.Multam mult. Pupici:bye_04: >:D<

Diana_S
16.02.2009, 18:06:38
AM EU O ROCHITA DE VANZARE SI SUNT DIN AB.
PT POZE,,,AICI
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=1464329&posted=1#post1464329

Foarte frumoasa rochita! >:D<

tabyhera
16.02.2009, 19:32:40
din alba de unde va luati verighetele???....;-):)>-

Rucsy
16.02.2009, 20:29:25
Rucsy, te rog mult imi poti spune ce firma s-a ocupat de aranjamente la nunta ta? Iar fotografiile cu cine le-ai facut? Coafura ti-a facut-o Paula de la Casa Elle? As vrea daca se poate niste numere de contact, te rog. Cat ai platit firmei cu aranjamente? Dar celei cu fotografii? Fantana de ciocolata si aranjamentele de fructe au fost incluse in pretul firmei care s-a ocupat de aranjamente sau cei de la restaurant au facut-o?Te rog mult, sa-mi spui si mie ca ma intereseaza.Multam mult. Pupici:bye_04: >:D<

Da, sigur ca te pot ajuta!
Pozele le-am facut cu cei de la Centrul de Imagine aflati pe strada Closca(mi-au placut mult), de sala s-au ocupat cei de la EverAfterDecor( costurile au ajuns cam pe la 25 de milioane pentru 100 de pers, cu aranjamente florale, perdea de lumini), fantana de ciocolata am luat-o de la Mio Delicia precum si hostess tot de la ei pentru intampinarea invitatilor alaturi de noi pe care le-am platit separat. Coafura intr-adevar Paula de la Elle a realizat-o insa trebuie sa te programezi cu ceva timp inainte la ea fiind aglomerat in sezonul cu nuntile. Tortul si prajiturile le-am comandat de la Cofetaria Corina!
Sper ca am fost de ajutor! Spor la pregatiri!>:D<

DDianaG
17.02.2009, 18:07:39
AM EU O ROCHITA DE VANZARE SI SUNT DIN AB.
PT POZE,,,AICI
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=1464329&posted=1#post1464329

Rochita e superba dar din pacate imi depaseste bugetul :D

tabyhera
19.02.2009, 16:38:57
mersi mult de ajutor!!!
cu multa placere ...oricand!!!!o:-):*

AnDrEeA8721
21.02.2009, 03:35:43
Buna
Ma numesc Andreea si si am nunta peste 7 luni .Problema mea este ca am citeva kg in plus si nu prea pot scapa de ele, am incercat citeva cure si am slabit 2,3 kg iar dupa ce am terminat le-am pus la loc mai repede de cit le-am dat jos mie teama ca daca o tin tot asa nu am sa mai ajung la greutatea pe care mi_o doresc.:-s
Daca stie cineva cum as putea rezolva problema asta va rog datimi de stire :*

Diana_S
21.02.2009, 09:40:50
Buna
Ma numesc Andreea si si am nunta peste 7 luni .Problema mea este ca am citeva kg in plus si nu prea pot scapa de ele, am incercat citeva cure si am slabit 2,3 kg iar dupa ce am terminat le-am pus la loc mai repede de cit le-am dat jos mie teama ca daca o tin tot asa nu am sa mai ajung la greutatea pe care mi_o doresc.:-s

Cel mai bine e sa incerci sa treci pe o alimentatie saraca in calorii si bogata in calorii pe care sa o mentii cat de mult posibil si nu neaparat pe o cura prestabilita. Sunt foarte bune alimente bune si sanatoase cu putine calorii. Incearca sa faci si putin sport. Daca nu fitness, macar plimbari mai lungi :) Mult noroc, sa ne tii la curent! >:D<

bibianca
21.02.2009, 10:26:57
Buna
Din pacate si eu ma infrunt cu aceasi problema si nu pot sa-ti dau un sfat.
Am incercat diferite cure dar fara nici un rezultat asa cum mi-as fi dorit.
Dar eu zic ca daca ai ambitie o sa reusesti.Multa bafta sa ai :*:*:*:*

roxanna_ene
22.02.2009, 22:18:32
Da, sigur ca te pot ajuta!
Pozele le-am facut cu cei de la Centrul de Imagine aflati pe strada Closca(mi-au placut mult), de sala s-au ocupat cei de la EverAfterDecor( costurile au ajuns cam pe la 25 de milioane pentru 100 de pers, cu aranjamente florale, perdea de lumini), fantana de ciocolata am luat-o de la Mio Delicia precum si hostess tot de la ei pentru intampinarea invitatilor alaturi de noi pe care le-am platit separat. Coafura intr-adevar Paula de la Elle a realizat-o insa trebuie sa te programezi cu ceva timp inainte la ea fiind aglomerat in sezonul cu nuntile. Tortul si prajiturile le-am comandat de la Cofetaria Corina!
Sper ca am fost de ajutor! Spor la pregatiri!>:D<

Multumesc mult de tot pentru ajutor, Rucsy! daca mai am ceva intrebari, sper sa nu te deranjez prea tare! pupici, pupici:*

roxanna_ene
23.02.2009, 17:26:41
Rucsy, crezi ca poti pune niste poze pe forum cu aranjamentele florale, de scaune etc si cu tortul care l-ai avut?Te roooog, cand poti tu![-o< :*

Rucsy
26.02.2009, 09:28:14
Rucsy, crezi ca poti pune niste poze pe forum cu aranjamentele florale, de scaune etc si cu tortul care l-ai avut?Te roooog, cand poti tu![-o< :*

Sigur, poti sa vezi, tortul si buchetul pe site-ul [pro-wedding]
suntem nr.12 la servicii foto si video).
Am sa caut si pozele cu celelalte aranjamente si am sa le postez!!!<:-P
Te pup..si spor la pregatiri!:*

Diana_S
26.02.2009, 11:03:26
Sigur, poti sa vezi, tortul si buchetul pe site-ul []
suntem nr.12 la servicii foto si video).
Am sa caut si pozele cu celelalte aranjamente si am sa le postez!!!<:-P
Te pup..si spor la pregatiri!:*

Salut Rucsy,

Cu cine ai facut aranjamentele pentru sala, si cat anume te-a costat?
Si eu am nunta in septembrie dar inca nu am gasit o firma (nici nu am cautat prea mult :-" ).
Ma intereaza un cost aproximativ, sa stiu cum ma organizez :)

Diana_S
26.02.2009, 11:04:50
Salut Rucsy,

Cu cine ai facut aranjamentele pentru sala, si cat anume te-a costat?
Si eu am nunta in septembrie dar inca nu am gasit o firma (nici nu am cautat prea mult :-" ).
Ma intereaza un cost aproximativ, sa stiu cum ma organizez :)

My mistake, ai dat detaliile intr-un post anterior, abia acum am vazut :D

BDiana
27.02.2009, 15:45:05
Salut!
Ma gandesc ca discutiile de aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=11897&page=7 si aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17684 va privesc direct... :)

teodora99
27.02.2009, 19:38:32
Buna Diana! Si eu sunt din Alba Iulia si am avut nunta in 2008. Pt aranjamente sala, biserica, casele parintilor am apelat la serviciile unei sc din SEBES. Sunt doi baieti foarte seriosi si profesionisti. Noi am fost foarte multumiti. De ex noi ne-am dorit sa ne aranjam sala in kaki, iar pt asta a trebuit sa ne intalnim cu o gramada de firme specializate, care nu au avut aceea culoare, dar cei de la Sebes au avut tot ce ne-am dorit. Dk mi-a trebuit ceva, le-am aratat poza si asa am si avut. In plus de asta nu lucreaza scump. Tot ce iti trebuie ei iti fac(chiar daca nu au. Le arati poza si asta este). Au participat la foarte multe targuri de nunti si in tara si sunt si bine "documentati". Dk te intereseaza nr. lor de tel, da-mi pm si o sa-ti raspund! Iti pot trimite si poza cu sala aranjata de ei.
O seara frumoasa!

ROCHITA MEA SUPERBA ERSA ATELIER ESTE DE VANZARE!!!
POZE AICI...
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17146&page=2

carmen_aiud
28.02.2009, 21:42:20
Buna fetelor! Sunt din Arad si fac nunta in Aiud. M-ar interesa ceva formatii din Alba daca ma puteti ajuta.

Rucsy
02.03.2009, 14:26:25
Salut!
Ma gandesc ca discutiile de aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=11897&page=7 si aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17684 va privesc direct... :)

:-? :-\ :-\ :-s
Ce am facut??

BDiana
02.03.2009, 18:01:32
:-? :-\ :-\ :-s
Ce am facut??
=))
Nimic. Ma gandeam ca poate nu ati vazut discutia de acolo, si va intereseaza si pe voi organizarea bazarului, prin urmare va invitam sa va dati cu parerea. LOL!

Rucsy
02.03.2009, 19:57:46
=))
Nimic. Ma gandeam ca poate nu ati vazut discutia de acolo, si va intereseaza si pe voi organizarea bazarului, prin urmare va invitam sa va dati cu parerea. LOL!

<:-P Multumim!!!!

rox_y
03.03.2009, 10:08:00
Buna

Cele care ati avut nunta la Hanul cu Berze cum vi s-a parut? V-a placut? Au fost ceva probleme cu ei?

alinamodo
03.03.2009, 14:03:15
cred ca am intrebat si mai demult....are cineva idee cum arata noul salon millenium din alba iulia ??? stiti cumva unde as putea gasi poze? va multumesc ! :)

anca_oana
04.03.2009, 17:26:46
Hello! Postez si eu pentru prima oara pe acest site. Am si eu nunta in acest an la Restaurantul Astoria de langa Santimbru. Dilema mea este cu rochia de mireasa. Am vazut modelele de la Alb si negru expuse la Cluj, dar sincer mi se par preturile cam piperate ... nu stiu daca merita. Am gasit si o rochie care sa imi placa mult, dar totusi parca e cam mult sa dai 3.000 lei pentru o rochie care nu mi-a furat inima :). Credeti din experienta voastra ca as putea gasi ceva frumos in Alba sau prin imprejurimi? Spuneati de un magazin din Sibiu. Ati putea sa imi spuneti cam pe unde este?
Si inca o rugaminte daca am inceput, ati avut careva rochie de la White Lady? Am inteles ca magazinul de pe bulevard din Cetate ar aduce la comanda.
Mersi mult de tot si scuze pentru sirul lung de intrebari :D

Hello!
Sunt si eu noua printre voi .
DDianaG, am vazut ca o sa ai nunta anul asta la hotel Astoria si am mai vazut si ceva poze la ei pe site si am ramas placut impresionata. As vrea si eu sa stiu cate ceva, cum ar fi : cu cat timp inainte ai facut rezervarea, cat costa un meniu, cate locuri are sala. Orice parere e binevenita din partea oricui deoarece sunt in perioada de informare. Eu stau in Cluj si as vrea sa fac si eu nunta la anu in Alba dar inca nu stiu unde.
Astept parerile voastre.
O zi buna =;

carmen_aiud
09.03.2009, 09:13:33

Buna Roxana! Se pare ca vom face nunta amandoua anul viitor in aceasi localitate! Eu sunt din Aiud dar sunt stabilita de 8 ani in Arad! Sper din tot sufletul sa ne putem sfatui pe viitor! Ne auzim cat mai curand!!! :* :* :*

carmen_aiud
09.03.2009, 09:19:09
Fetelor am si eu o intrebare....
Am citit ca este un targ de nunti in Alba weekendul viitor( 13-15.03.2009) la Alba Mall. As dori sa stiu daca este sigur pentru ca voi veni tocmai din Arad. Va multumesc mult de tot! :x :* :*

carmen_aiud
09.03.2009, 09:24:30
Am citit ca este un targ de nunti in Alba weekendul viitor( 13-15.03.2009) la Alba Mall. As dori sa stiu daca este sigur pentru ca voi veni tocmai din Arad. Va multumesc mult de tot! :x :* :*

Am postat gresit!!!! Scuze sunt noua !!!!!

diana_28fr
09.03.2009, 17:21:56
buna
mai sunt inca doua cluburi de dans unde ai putea lua niste ore pt dans, la universitate este un club care face dans ii gasesti in sala de sport in cursul saptamani dupa ora 17 dar nu stiu exact zilele dar ma interesez, si mai e un club Dance to Sunnrice pe care ii gasesti la Casa de cultura a studentilor si la Liceul Economic(poti afla mai multe informatii de la secretariatul casei de cultura) , nu stiu tarife dar sunt profesionisti ..garantez ;;)

roxanna_ene
09.03.2009, 20:37:32
Da, Carmen asa este, este targ weekend-ul acesta la Alba mall. Eu cred ca voi merge vineri pt ca nu va fi asa aglomerat ca in weekend, sper eu. Tu cand mergi?poate ne intalnim pe acolo....Apropo cand si unde faci nunta in Aiud? Sa sti ca nici eu nu sunt de pe meleagurile acestea, sunt din Bucuresti:D ........

mamuska
09.03.2009, 20:41:55
L-am convins pe beib sa mergem pana in alba sambata si o sa merg personal sa imi fac o programare.

multumesc oricum, esti o scumpa :*^:)^
Unde faceti nunta???? oare e acelasi restaurant unde am facut noi???>:D< >:D< >:D<

Diana_S
09.03.2009, 20:46:16
Unde faceti nunta???? oare e acelasi restaurant unde am facut noi???>:D< >:D< >:D<

Hello,
Nu cred :)
Din ce vad, voi ati avut la ranch, noi o sa avem la lutsch 2000 in sala de sus, la iesire din vintu de jos ;;)

Foarte frumoasa locatie ai avut doar ca pentru noi ar fost prea mare sala (avem in jur de 250 de invitati)

Oricum, destul de aproape >:D<

rox_y
10.03.2009, 09:28:57
Fetelor, invitatile?
Invitatile cu cine le faceti?
Eu cunosc o firma pe bulevard de cadouri personalizate care face si invitatii de nunta. Am inteles ca sunt faine. O sa merg zilele acestea sa ma intere de pret si in cat timp le termina de facut.

rox_y
10.03.2009, 14:46:05
Am fost azi pe la magazinul de cadouri de care va spuneam si vreau sa va spun ca preturi mai mari de 2.50 nu gasiti...si invitatile sunt super faine, cele mai ieftine sunt de 0.50 lei.

rox_y
10.03.2009, 14:47:42
M-am hotarat....cu ei fac.
Uf abia stept

frisca
10.03.2009, 20:10:39
M-am hotarat....cu ei fac.
Uf abia stept

Pe bulevard unde?Unde a fost Agressione, adica langa cofetaria aia de prajituri?

rox_y
11.03.2009, 07:29:12
Pe bulevard unde?Unde a fost Agressione, adica langa cofetaria aia de prajituri?

E in spate la bijuteria Tovia....este o straduta inainte de cofetarie, care duce la Scoala Nr 6.
Sau e straduta aceea vizavi de Total Shoes,
Sau in spate la Farmacia verde de pe bulevard.

Ai inteles?

frisca
11.03.2009, 22:09:24
E in spate la bijuteria Tovia....este o straduta inainte de cofetarie, care duce la Scoala Nr 6.
Sau e straduta aceea vizavi de Total Shoes,
Sau in spate la Farmacia verde de pe bulevard.

Ai inteles?

Am priceput ma duc si eu sa vad zilele astea.Merci multtttttttttttttttttt>:D<:x

ramonelb
12.03.2009, 15:20:45
Buna fetelor,
Ma scuzati ca ma bag si eu asa ca musca in lapte, dar vroiam sa va intreb ceva. Noi vom avea nunta in 15 august anul acest. Pretotul care ne va cununa ne-a spus ca nu este o problema in privinta datei -e Sf Maria- pt ca postul se termina in 14 aug. Dar parerile sunt impartite. Alti preoti, tot din mures, sustin ca e pacat sa faci nunta in 15 aug pt ca e praznic imparatesc, dar ca unii preoti fac pt bani. Acuma as vrea sa va intreb pe voi ce stiti de treaba asta. Fiind Episcopia la voi in oras ma gindeam ca poate stiti mai multe decit noi din alt judet. Unii ne-au recomandat sa merge la Alba la Episcopie sa facem dezlegare si in felul acesta pacatul va cadea pe preot nu pe noi. Nu stim ce sa facem. Data nu am vrea sa o schimbam pt ca suntem stabiliti in stainatate si avem concediu doar in luna august. Plus ca am aflat teraba cu praznicul imparatesc abia acuma nu de mult si avem deja multe lucruri pregatite pt nunta.
Sper ca nu am fost prea lunga in mesaj! Va pup si astept pareri. Spor la pregatiri tuturor:*

Rucsy
12.03.2009, 15:43:09
Buna fetelor,
Ma scuzati ca ma bag si eu asa ca musca in lapte, dar vroiam sa va intreb ceva. Noi vom avea nunta in 15 august anul acest. Pretotul care ne va cununa ne-a spus ca nu este o problema in privinta datei -e Sf Maria- pt ca postul se termina in 14 aug. Dar parerile sunt impartite. Alti preoti, tot din mures, sustin ca e pacat sa faci nunta in 15 aug pt ca e praznic imparatesc, dar ca unii preoti fac pt bani. Acuma as vrea sa va intreb pe voi ce stiti de treaba asta. Fiind Episcopia la voi in oras ma gindeam ca poate stiti mai multe decit noi din alt judet. Unii ne-au recomandat sa merge la Alba la Episcopie sa facem dezlegare si in felul acesta pacatul va cadea pe preot nu pe noi. Nu stim ce sa facem. Data nu am vrea sa o schimbam pt ca suntem stabiliti in stainatate si avem concediu doar in luna august. Plus ca am aflat teraba cu praznicul imparatesc abia acuma nu de mult si avem deja multe lucruri pregatite pt nunta.
Sper ca nu am fost prea lunga in mesaj! Va pup si astept pareri. Spor la pregatiri tuturor:*

Sincer, de postul dinaintea acestei sarbatori stiu sigur ca nu se fac nunti, botezuri..de altfel stiu de toate posturile din timpul anului. Insa nu cunosc sa fie interzis sa faci in ziua sarbatorii cu pricina...eu nu cred sa fie vreao problema. Stii cum e..lumea vorbeste multe!;-)

alinamodo
12.03.2009, 17:18:35
so...sa inteleg ca nu are nimeni poze ? nu are nimeni idee ? sau nu e nimeni interesat de intrebarea mea ? :))
mai intreb o data :D
aveti idee daca exista poze cu millenium din alba iulia sala noua de la parter???? stie cineva ? :D

Rucsy
13.03.2009, 10:28:09
so...sa inteleg ca nu are nimeni poze ? nu are nimeni idee ? sau nu e nimeni interesat de intrebarea mea ? :))
mai intreb o data :D
aveti idee daca exista poze cu millenium din alba iulia sala noua de la parter???? stie cineva ? :D

Imi pare rau dar nu cunosc nimic in legatura cu aceasta noua sala...:)>-

tabyhera
15.03.2009, 21:35:31
Salutare miresici...
Ati fost la targul de nunti din alba mall?? cum vi s-a parut ??ce ati vazut frumos???

roxanna_ene
15.03.2009, 21:41:57
[quote=tabyhera;1592500]Salutare miresici...
Ati fost la targul de nunti din alba mall?? cum vi s-a parut ??ce ati vazut frumos???[/quote
Salutare taby. Eu am fost si vineri si sambata. vineri am fost pe la pranz si nu prea erau multe firme gata amenajate, dar am fost si sambata. Am gasit firme cu invitatii dragute, firme cu rochii de mireasa, costume pt miri, amenajari, sisteme sonore si de foto, torturi si cam atat. Nu au fost multe firme pt ca si mall-ul este destul de mic si s-a desfasurat doar la parter. Acum depinde si de gusturi. destul de bunicel zic eu, avand in vedere ca afost destul de mic

DDianaG
15.03.2009, 22:06:14
Hello!
Sunt si eu noua printre voi .
DDianaG, am vazut ca o sa ai nunta anul asta la hotel Astoria si am mai vazut si ceva poze la ei pe site si am ramas placut impresionata. As vrea si eu sa stiu cate ceva, cum ar fi : cu cat timp inainte ai facut rezervarea, cat costa un meniu, cate locuri are sala. Orice parere e binevenita din partea oricui deoarece sunt in perioada de informare. Eu stau in Cluj si as vrea sa fac si eu nunta la anu in Alba dar inca nu stiu unde.
Astept parerile voastre.
O zi buna =;

Salut. Rezervarea am facut-o pe la sfarsitul lui septembrie 2008 si abia am mai gasit pentru anul 2009, deja erau rezervate si pentru 2010. sala are o capacitate de aproximativ 300 de persoane. Inghesuit putin incap si 320. pretul meniului era de 160 de lei. Sala arata din punctul meu de vedere cel mai bine din Alba, lemn masiv, covor pe jos, gradina interioara, cam tot ce vrei. Sper sa nu fiu dezamagita :) Daca te mai pot ajuta cu ceva, spune.

bibianca
15.03.2009, 22:10:14
Salutare miresici...
Ati fost la targul de nunti din alba mall?? cum vi s-a parut ??ce ati vazut frumos???
Au fost mai multe firme decat la cel organizat de Mio Delicia,dar sincera sa fiu eu am fost putin dezamagita,rochite nu au prea fost frumoase,majoritatea fiind pe arcuri si marimi 38-40...mi-a placut o rochita si am vrut sa o probez si daca imi venea bine o cumparam dar mi-a zis tipa aceea ca nu are rochii peste marimea 40 decat daca fac pe comanda,ei nu au nici in magazin marimi mai mari (am marimea 44)..nu se poate asa ceva,chiar toate miresele sunt slabute?In rest au fost de toate,am vazut si eu catalog cu niste invitatii dragute.A fost cat de cat reusit.

anca_oana
16.03.2009, 10:17:53
Salut. Rezervarea am facut-o pe la sfarsitul lui septembrie 2008 si abia am mai gasit pentru anul 2009, deja erau rezervate si pentru 2010. sala are o capacitate de aproximativ 300 de persoane. Inghesuit putin incap si 320. pretul meniului era de 160 de lei. Sala arata din punctul meu de vedere cel mai bine din Alba, lemn masiv, covor pe jos, gradina interioara, cam tot ce vrei. Sper sa nu fiu dezamagita :) Daca te mai pot ajuta cu ceva, spune.

Salut.

Merci mult. Deocamdata atat. Daca intre timp o sa mai vreau sa stiu cate ceva o sa indraznesc sa te intreb.

rox_y
16.03.2009, 10:36:03
a fost ok targul. Eu am fost sambata, am fost la un stand cu rochii si am vrut sa probez o rochie care mi-a placut mult, dar mi-a zis tipa ca nu ma lasa sa o probez doar daca o cumpar.:O
Uf..si imi placea atat de mult.
Am mai probat la Ever After ....dar nu prea m-a atras.

Rucsy
16.03.2009, 12:12:35
a fost ok targul. Eu am fost sambata, am fost la un stand cu rochii si am vrut sa probez o rochie care mi-a placut mult, dar mi-a zis tipa ca nu ma lasa sa o probez doar daca o cumpar.:O
Uf..si imi placea atat de mult.
Am mai probat la Ever After ....dar nu prea m-a atras.

Doamneee ce urat..cum sa te lase sa o probezi numai daca o cumperi.???:O Cumpararea e conditionata de proba..nu invers! Daca nu vine ok...proba nu te angajeaza la nimic! Doamneee, cand vom invata sa oferim niste servicii de calitate...:(

bibianca
16.03.2009, 12:31:14
Eu am mai patit acum la targ sa ma uit la o rochita si a venit cea de acolo si a zis sa nu mai pun mana pe ea,daca vreau sa o vad are catalogul pe masa si ma pot uita.Ma gandesc de ce au mai venit unii la targ?doar sa fie prezenti acolo?

ankza
16.03.2009, 14:14:08
Eu am mai patit acum la targ sa ma uit la o rochita si a venit cea de acolo si a zis sa nu mai pun mana pe ea,daca vreau sa o vad are catalogul pe masa si ma pot uita.Ma gandesc de ce au mai venit unii la targ?doar sa fie prezenti acolo?
chestile astea ma enerveaza la culme, eu cred ca ii ziceam cateva, nesimtitii:-&

tabyhera
16.03.2009, 18:20:37
sa va povestesc despre "experientza" mea la targul de nunti....am fost cu o prietena care isi cauta rochitza de mireasa(eu mi-am luat-o deja)....si ne ducem, dam o tura si ne oprim la un stand cu rochii de mirese, si nu aveau decat numere mici, si imi zice tipa ca nu stie ce e cu fetele din ziua de azi ca toate sunt asa late in solduri, si nici o rochie nu le mai vine bine...apoi mergem la un alt stand si nu ne lasa sa ne uitam la rochitze , intai sa ne uitam la catalog si daca ne place ceva ne arata ea....idee e ca nu avea mai nimic din acel catalog, atunci de ce te mai pune sa te mai uiti in catalog, ca oricum pozele difera mult de realitate...of of mai mai....apoi ne ducem la un alt stand si intreb de un voal, care sa fie in 2 straturi si lung, undeva pana la genunchi...si imi arata ceva care nu era ce doream eu...si ii spun ca nu e ce vreau eu...si imi raspunde" pai ma fato...noi asa facem " pe un ton iritant...m-am enervat la culme...apoi am plecat si ne-am mai uitat la alte standuri, dar nu ne puteam intelege cu expozantii din cauza volumului ridicat al muzicii....
am vazut invitatii frumoase, un stand foto - video foarte frumos, deosebit....ceva aranjamente chiar dragutze...per ansamblu a fost organizat cat de cat mai bine, si au fost mai multe firme expozante...si cat de cat ceva mai nou...
apropo....am vazut la corina minitortuletzele...in sfarsit!!! au fost singurii care au avut ....sunt foarte incantata ca imi fac prajiturile si tortul la ei...
v-am pupat!!!!

ankza
16.03.2009, 18:51:48
sa va povestesc despre "experientza" mea la targul de nunti....am fost cu o prietena care isi cauta rochitza de mireasa(eu mi-am luat-o deja)....si ne ducem, dam o tura si ne oprim la un stand cu rochii de mirese, si nu aveau decat numere mici, si imi zice tipa ca nu stie ce e cu fetele din ziua de azi ca toate sunt asa late in solduri, si nici o rochie nu le mai vine bine...apoi mergem la un alt stand si nu ne lasa sa ne uitam la rochitze , intai sa ne uitam la catalog si daca ne place ceva ne arata ea....idee e ca nu avea mai nimic din acel catalog, atunci de ce te mai pune sa te mai uiti in catalog, ca oricum pozele difera mult de realitate...of of mai mai....apoi ne ducem la un alt stand si intreb de un voal, care sa fie in 2 straturi si lung, undeva pana la genunchi...si imi arata ceva care nu era ce doream eu...si ii spun ca nu e ce vreau eu...si imi raspunde" pai ma fato...noi asa facem " pe un ton iritant...m-am enervat la culme...apoi am plecat si ne-am mai uitat la alte standuri, dar nu ne puteam intelege cu expozantii din cauza volumului ridicat al muzicii....
am vazut invitatii frumoase, un stand foto - video foarte frumos, deosebit....ceva aranjamente chiar dragutze...per ansamblu a fost organizat cat de cat mai bine, si au fost mai multe firme expozante...si cat de cat ceva mai nou...
apropo....am vazut la corina minitortuletzele...in sfarsit!!! au fost singurii care au avut ....sunt foarte incantata ca imi fac prajiturile si tortul la ei...
v-am pupat!!!!
:O :O pai toti nesimtiti s-au intalnit la noi la targ???????????
doamne fereste de oameii de astia, nu stiu cum o sa reuseasca sa vanda

roxanna_ene
16.03.2009, 18:56:22
:O :O pai toti nesimtiti s-au intalnit la noi la targ???????????
doamne fereste de oameii de astia, nu stiu cum o sa reuseasca sa vanda

Eu am nimerit la niste tipe dragute(cum intrai in mall aveau standul imediat in dreapta iar in stanga era corina cu prajituri). Le-am rugat daca rochia de pe manechin se poate proba si au fost de acord, mai ales ca nu probam eu, adica viitoarea mireasa ci le-am rugat sa o poata proba prietena mea ca sa-mi fac o idee de cum vine(marimea era mult prea mare pt mine), dar in nici un caz nu m-au conditionat de ceva. Sper dragute, firma era D a d o o.. din Sibiu

ankza
16.03.2009, 20:57:16
Eu am nimerit la niste tipe dragute(cum intrai in mall aveau standul imediat in dreapta iar in stanga era corina cu prajituri). Le-am rugat daca rochia de pe manechin se poate proba si au fost de acord, mai ales ca nu probam eu, adica viitoarea mireasa ci le-am rugat sa o poata proba prietena mea ca sa-mi fac o idee de cum vine(marimea era mult prea mare pt mine), dar in nici un caz nu m-au conditionat de ceva. Sper dragute, firma era D a d o o.. din Sibiu
pai asa trebuiau sa se comporte toti:-p

carmen_aiud
17.03.2009, 14:02:43
Buna fetelor!!! Am reusit sa ajung si eu la targul din Alba!
Prima impresie a fost ca nimeni nu te baga in seama.... Asta a fost vineri...Poate din cauza ca nu eram amenajate toate standurile desi la ora 14.00 era destul de multa lume deja prezenta...Sambata atmosfera s-a imbunatatit...
Sincera sa fiu ma asteptam la altceva....
Dar per ansamblu a fost bine...Am pliante destul de multe si acum studiem ofertele primite. Ce mi-a placut la acest targ a fost ca am avut voie sa facem poze, pe cand la targul de nunti de la Arad nu s-a putut...
Pupici:* :*

prapadeala
19.03.2009, 20:19:15
Buna miresici :)

Au aparut subiecte noi la Alba!

Croitoreasa_rochie_la_comanda (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=18751)
Offtopic_de_Alba (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=18722)
Torturi_prajituri_cofetarii (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=15785)
Florarii_buchete_lumanari (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=18744)
Obiceiuri_si_traditii (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=18750)
Salon_coafura_machiaj (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=18725)
Rochii_de_mireasa_in_Alba (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=18748)
Restaurante,_discutii_poze_meniuri (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=18727)
Artificii (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=18745)
Restaurante_in_Blaj (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=18726)

micki23
19.03.2009, 21:38:32
hop si eu...
anul acesta voi fi mireasa de Alba mai bine zis de Aiud :))

rochita de mireasa mi-am luat-o de la unul din targurile de nunti din Cluj.....

ce o sa fie nasol pentru mine faza cu coafatul si machiatul...greu de gasit in Aiud un sau o stilist(a) bun(a) si o tipa care machiaza impecabil......eu ma tund si aranjez in Cj deoarece in Aiud am dat-o in bara de vreo 3 ori si nu mai vreau sa risc...asa ca nu stiu ce o sa ma fac ...nunta e de ziua si cam greu sa ma trezesc cu noaptea in cap si sa vin din Cluj apoi in Aiud...

micki23
19.03.2009, 22:07:30

trebuia sa o intrebi ca daca vrei sa o probezi , te lasa sa probezi tot pe aceea din catalog? :))
=))

bibianca
19.03.2009, 22:14:58
trebuia sa o intrebi ca daca vrei sa o probezi , te lasa sa probezi tot pe aceea din catalog? :))
=))
Am uitat sa precizez...se putea proba doar daca o si cumparai :D

micki23
19.03.2009, 22:16:05
=))

bibianca
19.03.2009, 22:21:55
=))
=))=))=))=))=))=)) asa ar fi trebuit

carmen_aiud
23.03.2009, 11:41:09
hop si eu...

ce o sa fie nasol pentru mine faza cu coafatul si machiatul...greu de gasit in Aiud un sau o stilist(a) bun(a) si o tipa care machiaza impecabil......eu ma tund si aranjez in Cj deoarece in Aiud am dat-o in bara de vreo 3 ori si nu mai vreau sa risc...asa ca nu stiu ce o sa ma fac ...nunta e de ziua si cam greu sa ma trezesc cu noaptea in cap si sa vin din Cluj apoi in Aiud...

Buna Michi!!!

Si eu sunt o viitoare mireasa de Aiud... Ca si tine am aceeasi dilema ...Unde ma voi coafa si machia avand in vedere ca si nunta mea e de zi si vorba ta .... nu ne putem trezi chiar cu noaptea in cap... Daca cumva gasesti vreo solutie ti-as fi recunoscatoare dc mi-ai impartasi-o si mie...:"> :">

Ps: Nunta ta va fi la Luk? Din cate stiu e singura locatie care face nunta de zi.....

Pupici

rox_y
23.03.2009, 11:57:15
hop si eu...

Buna

Pt coafura poti incerca la un baiat ce lucreaza la Hair Fashion in apropiere de Penetenciar, am fost la el si mi-a placut mult cum lucreaza.
Mai este si A n a S t i l pe Bailor acolo gasesti de toate dar e cam scumpicel.

roxanna_ene
23.03.2009, 16:32:12
Buna Michi!!!

Si eu sunt o viitoare mireasa de Aiud... Ca si tine am aceeasi dilema ...Unde ma voi coafa si machia avand in vedere ca si nunta mea e de zi si vorba ta .... nu ne putem trezi chiar cu noaptea in cap... Daca cumva gasesti vreo solutie ti-as fi recunoscatoare dc mi-ai impartasi-o si mie...:"> :">

Ps: Nunta ta va fi la Luk? Din cate stiu e singura locatie care face nunta de zi.....

Pupici

Fetelor trebuie sa gasiti o solutie, eu am cosmeticiana mea in alba iulia care ea ma va machia si mai stiu in alba o tipa super buna, zic miresicile de alba,si la machiat si la coafat, paula de la s a l o n u l e l l e. Nu stiu daca va este de ajutor, dar la tipa asta trebuie sa va programati inainte cu vreo 4 luni pt ca e foarte solicitata. sper ca v-am fost de folos

danicu
24.03.2009, 12:24:02
vai, eu cred ca am sa raman nearanjat am neglijat aspectul cu programarea oare ce sa fac?:(

danicu
24.03.2009, 12:26:33
rectific: nearanjata, daca|-) scriu prostii:-p

Diana_S
24.03.2009, 13:03:08
vai, eu cred ca am sa raman nearanjat am neglijat aspectul cu programarea oare ce sa fac?:(

Salut Danicu,

Incearca sa mergi pana acolo sa vorbesti direct cu ea.
Si eu am fost de abia acum doua saptamani si mi-a facut programarea fara probleme.

Mult succes, sa ne tii la curent >:D<

micki23
24.03.2009, 14:07:32
Buna Michi!!!

Pupici

nunta mea va fi in octombrie la salon Gergia fosta cantina IMA ..se poate face si de zi si de noapte momentan acolo..inca nu sunt hotarata daca sa o fac de ziua sau noaptea...insa pana la urma cred ca o fac de zi deoarece se prelingeste oricum nunta pana catre dimineata, plus ca eu a doua zi vreau sa fac un chef cu prietenii apropiati si asa ma avantajeaza daca fac de ziua nunta ;)

despre coafat si machiaj inca sunt disperata , dar daca aflu ceva calumea in Aiud te anunt......
eu stau in Cluj deoarece aici am terminat facultatea si lucrez , insa m-am nascut in Aiud si pot afla multe chestii...asa ca daca te pot ajuta o fac cu cea mai mare placere...

de impodobit cu cine iti impodobesti sala? dar muzica?filmat? poze?
pe cand nunta ta? :)

acesta e linkul cu cateva poze de la salonul Georgia unde voi avea nunta :P)
http://www.salongeorgia.ro/

micki23
24.03.2009, 14:09:52
Buna

Pt coafura poti incerca la un baiat ce lucreaza la Hair Fashion in apropiere de Penetenciar, am fost la el si mi-a placut mult cum lucreaza.
Mai este si A n a S t i l pe Bailor acolo gasesti de toate dar e cam scumpicel.

multumesc mult...o sa merg la el sa fac ceva probe , iar daca imi va placea o sa imi fac si la nunta :)

carmen_aiud
25.03.2009, 08:42:24
nunta mea va fi in octombrie la salon Gergia fosta cantina IMA ..se poate face si de zi si de noapte momentan acolo..inca nu sunt hotarata daca sa o fac de ziua sau noaptea...insa pana la urma cred ca o fac de zi deoarece se prelingeste oricum nunta pana catre dimineata, plus ca eu a doua zi vreau sa fac un chef cu prietenii apropiati si asa ma avantajeaza daca fac de ziua nunta ;)

despre coafat si machiaj inca sunt disperata , dar daca aflu ceva calumea in Aiud te anunt......
eu stau in Cluj deoarece aici am terminat facultatea si lucrez , insa m-am nascut in Aiud si pot afla multe chestii...asa ca daca te pot ajuta o fac cu cea mai mare placere...

de impodobit cu cine iti impodobesti sala? dar muzica?filmat? poze?
pe cand nunta ta? :)

acesta e linkul cu cateva poze de la salonul Georgia unde voi avea nunta :P)
[]

Nunta mea va fi la luk si va fi de zi. Ca si tine si eu m-am nascut in aiud dar de aproape 9 ani sunt stabilita in arad . Spre deosebire de tine eu nu prea am mai pastrat legatura cu foarte multi de acasa , poate si din pricina ca ma duc de 3-4 ori pe an acasa...asa ca o sa fie bine venit ajutorul tau in toate domeniile...
Momentan nu am platit decat sala, acum ma interesez de dj, foto si video.... La aranjatul salii inca nu m-am gandit.
Tu cum stai cu pregatirile?

Rucsy
25.03.2009, 11:49:31
Buna Michi!!!

Pupici

Asa cum au propus si fetele poti merge pana in Alba, nu sunt decat 30 de km) cam jumate de ora dus- jumatate intors).;-)
Iar fetele de Salonul Elle fac treaba buna...<:-P

micki23
25.03.2009, 13:35:27
Nunta mea va fi la luk si va fi de zi. Ca si tine si eu m-am nascut in aiud dar de aproape 9 ani sunt stabilita in arad . Spre deosebire de tine eu nu prea am mai pastrat legatura cu foarte multi de acasa , poate si din pricina ca ma duc de 3-4 ori pe an acasa...asa ca o sa fie bine venit ajutorul tau in toate domeniile...
Momentan nu am platit decat sala, acum ma interesez de dj, foto si video.... La aranjatul salii inca nu m-am gandit.

dij il iau pe unul dj spexi din AIUD face atmosfera misto la nunti...am fost mereu la nunti unde era el si am fost super multumita ...
la mine vine cu 500 euro - muzica toata nunta cap coada, filmat toata nunta cap coada, pozat toata nunta cap coada plus 2 dvd-uri cu nunta si pozele...
daca vreau sa imi scoata 100 poze 10/14 (marimea) plus un album ma mai costa 100 euro, dar de scos mi le scot eu deoarece la el mi-ar iesi poza cam la 30 mii lei vechii iar eu cu discaunt in Cluj imi scot la 9 mii lei vechi poza ;)

face si amenajari de sali dar in amenajari e incepator si nu fac cu el

ci cu unul ciucalau adrian care e vechi in amenajari daca vrei o sa-sti dau siteul lui ciucalau pt aranjarea salii insa pe site nu are asa multe poze , insa are un album acasa cu multe poze ...oricum iti aranjeaza cum vrei tu ...[] e linkul pt amenajari daca te intereseaza....

carmen_aiud
25.03.2009, 13:59:28
Michi multumesc frumos inca o data.... Imi este de un foarte mare ajutor...

carmen_aiud
25.03.2009, 14:01:48
Asa cum au propus si fetele poti merge pana in Alba, nu sunt decat 30 de km) cam jumate de ora dus- jumatate intors).;-)

Multumesc mult de sfat Rucsy. Totusi prima data o sa incerca saloanele de coafura din aiud , ca mai am ocazii pana atunci, si poate dupa aceea o sa incerc si la salonul elle.

micki23
25.03.2009, 14:12:29
Michi multumesc frumos inca o data.... Imi este de un foarte mare ajutor...

cu multa placere ..ti-am trimis si pe private linkul si nr lui de tel..mai ramane sa-ti trimit si al dij-ului :P

eu cum sa stau cu pregatirile..pana in octombrie mai am...sala am inchiriato. wiski am cumparat, vin tuica visinata am din productie proprie...mai ramane meniul si restul bauturilor..tortul - am rezervat suportul, fructe cumpar atunci ...
dij, filmat pozat am rezolvat
acum merg la ADI sa stabilesc exact ce vreau pt amenajarea salii...

rochita , voalul si posetuta le-am cumparat din Cj de la expo Transilvania cand a fost targul de nunti, mai trebuie papucei ....

mai am de vb cu muzicantii care ma conduc pana la sala de nunta...si ma mai gandesc daca iau vornic deoarece dj spexi vb mult si coordoneaza bine nunta asa ca decat sa se incurce unul pe altul :))

in Mai merg sa stabilesc meniul la salonul unde fac nunta

apoi sa vad de buchetele de mireasa si nase ...le fac la Aiud, in Cluj....

invitatiile inca nu le-am comandat dar am auzit ca in Alba este o tipografie in spate la politi eunde au toate tipurile de invitatii si le fac ieftin fata de cei de prin targurile de nunti...

mai avem verighetele sa le cumparam

inca mai sunt multe de facut da am si timp pana pe 3 octombrie :) :))

vad ca tu mai ai putin pana in mai....

deja am primit invitatie de la niste prieteni care au si ei pe 23 mai...nunta..tu ai facut invitatiile??le-ai inpartit?

micki23
25.03.2009, 14:16:40

multumesc Ruxi

stiu ca e doar jumatate de ora pana in Alba dar si pana in Cluj e 1 ora ...asa ca tot cam acolo sunt
acumma o sa vad daca nicicum nu gsesc in Aiud pe cineva calume ac eu sunt cam mofturoasa la coafiuri :) o sa merg in Alba sau Cluj

merci mult oricum ;)

carmen_aiud
25.03.2009, 14:27:20
cu multa placere ..ti-am trimis si pe private linkul si nr lui de tel..mai ramane sa-ti trimit si al dij-ului :P

eu cum sa stau cu pregatirile..pana in octombrie mai am...sala am inchiriato. wiski am cumparat, vin tuica visinata am din productie proprie...mai ramane meniul si restul bauturilor..tortul - am rezervat suportul, fructe cumpar atunci ...

rochita , voalul si posetuta le-am cumparat din Cj de la expo Transilvania cand a fost targul de nunti, mai trebuie papucei ....

mai am de vb cu muzicantii care ma conduc pana la sala de nunta...si ma mai gandesc daca iau vornic deoarece dj spexi vb mult si coordoneaza bine nunta asa ca decat sa se incurce unul pe altul :))

invitatiile inca nu le-am comandat dar am auzit ca in Alba este o tipografie in spate la politi eunde au toate tipurile de invitatii si le fac ieftin fata de cei de prin targurile de nunti...

deja am primit invitatie de la niste prieteni care au si ei pe 23 mai...nunta..tu ai facut invitatiile??le-ai inpartit?

Am primit mesajul privat... Mersi mult... Vad ca ai rezolvat multe... Spor la pregatiri in continuare... Sa stii ca si mie mi-a placut foarte mult la georgia dar in cele din urma am optat pt luk...
In ceea ce priveste nunta.... pai a mea e anul viitor (2010) in mai ... deci mai am inca destul timp pt pregatiri...
PS: muzicantii care te conduc la sala sunt din aiud?

micki23
25.03.2009, 14:37:14
Am primit mesajul privat... Mersi mult... Vad ca ai rezolvat multe... Spor la pregatiri in continuare... Sa stii ca si mie mi-a placut foarte mult la georgia dar in cele din urma am optat pt luk...
In ceea ce priveste nunta.... pai a mea e anul viitor (2010) in mai ... deci mai am inca destul timp pt pregatiri...
PS: muzicantii care te conduc la sala sunt din aiud?

oi oi nu am vazut anul ..ai timp... :))

pai din Aiud sau zona Aiud ...cam 2-3 maxim ..o sa te tin la curent si cu ei...pret ...

daca vrei vornic la fel te pot ajuta cu cativa si cu preturi...eu nu cred ca imi iau vornic :) ti-am explicat mai sus...:))

rox_y
25.03.2009, 17:40:43
Idei de petrecere a burlacitelor?Sau unde gasesc striptease masculin?

roxanna_ene
25.03.2009, 18:03:38
Sa sti ca in ceea ce priveste dj, foto si video iti pot recomanda pe cineva care va veni si la mine, el si tatal lui sunt "vestiti" pt aceste 3 servicii. Chiar si in alba sunt foarte cautati

roxanna_ene
25.03.2009, 18:04:16
dij il iau pe unul dj spexi din AIUD face atmosfera misto la nunti...am fost mereu la nunti unde era el si am fost super multumita ...
la mine vine cu 500 euro - muzica toata nunta cap coada, filmat toata nunta cap coada, pozat toata nunta cap coada plus 2 dvd-uri cu nunta si pozele...
daca vreau sa imi scoata 100 poze 10/14 (marimea) plus un album ma mai costa 100 euro, dar de scos mi le scot eu deoarece la el mi-ar iesi poza cam la 30 mii lei vechii iar eu cu discaunt in Cluj imi scot la 9 mii lei vechi poza ;)

face si amenajari de sali dar in amenajari e incepator si nu fac cu el

ci cu unul ciucalau adrian care e vechi in amenajari daca vrei o sa-sti dau siteul lui ciucalau pt aranjarea salii insa pe site nu are asa multe poze , insa are un album acasa cu multe poze ...oricum iti aranjeaza cum vrei tu ...[] asta e linkul pt amenajari daca te intereseaza....
idem micki23

roxanna_ene
25.03.2009, 18:07:59

Nu-mi trimiti si mie, te rog, pe private, datele celui cu care iti amenajezi sala, link sau tel, orice, pleaseee:*

carmen_aiud
26.03.2009, 08:24:13
Sa sti ca in ceea ce priveste dj, foto si video iti pot recomanda pe cineva care va veni si la mine, el si tatal lui sunt "vestiti" pt aceste 3 servicii. Chiar si in alba sunt foarte cautati

sa inteleg ca te referi la acelasi dj de care zice si micki? dc totusi nu este acelasi dj ai putea te rog sa imi dai datele lui de contact, orice...ca nu stica sa ai mai multe optiuni.... mersi:*

micki23
26.03.2009, 12:45:18
Nu-mi trimiti si mie, te rog, pe private, datele celui cu care iti amenajezi sala, link sau tel, orice, pleaseee:*
ti-am trimis pe private .......pt. amenajari..
dij fac cu spexi ..cel ce vine cu tatal sau...

vornicul am inteles ca e intr 3 si 4 milioane lei vechi...cand mai aflu ceva te anunt

daca vrei si despre cofetarie sau orice altcev ascrie-mi pe privat si te anunt ;)

micki23
26.03.2009, 12:46:18
sa inteleg ca te referi la acelasi dj de care zice si micki? dc totusi nu este acelasi dj ai putea te rog sa imi dai datele lui de contact, orice...ca nu stica sa ai mai multe optiuni.... mersi:*

daca sunt din Aiud cred ac sunt exact cei despre car zic eu ..:)

roxanna_ene
26.03.2009, 21:52:35
ti-am trimis pe private .......pt. amenajari..
dij fac cu spexi ..cel ce vine cu tatal sau...

vornicul am inteles ca e intr 3 si 4 milioane lei vechi...cand mai aflu ceva te anunt

daca vrei si despre cofetarie sau orice altcev ascrie-mi pe privat si te anunt ;)
Multumesc mult de tot pt PM, mi-ai fost de mare ajutor, am vazut aranjamente care mi-au placut foarte mult, multi pupici si inca o data multumesc mult:* :* :*

roxanna_ene
26.03.2009, 21:54:41
daca sunt din Aiud cred ac sunt exact cei despre car zic eu ..:)
Da, la cel de care zice micki ma refeream, la shpexi si tatal lui. Iubi meu a fost si el dj si se cunosc foarte bine, de-aia stiu ca e bun pt nunti si l-am si vazut(dar ca dj pt club e dezastru):D

micki23
26.03.2009, 23:48:44
Da, la cel de care zice micki ma refeream, la shpexi si tatal lui. Iubi meu a fost si el dj si se cunosc foarte bine, de-aia stiu ca e bun pt nunti si l-am si vazut(dar ca dj pt club e dezastru):D

depinde ce club...

dar muzica hause baga calumea....la club...:)
karoke in seven in Cluj iara face calumea...vine lume multa ...
in Aiud nu prea era lasat sa bage ..caci venea cate un destept si-i ordona ce sa bage ....:)

acuma fiecare cu parerea ei :))

danicu
28.03.2009, 09:06:16
Salut Danicu,

Incearca sa mergi pana acolo sa vorbesti direct cu ea.
Si eu am fost de abia acum doua saptamani si mi-a facut programarea fara probleme.

Mult succes, sa ne tii la curent >:D<

^:)^
gata imi iau inima in dinti si ma duc..sa o conving sa ma faca si pe mine..
in cetate sau unde exact o gasesc la elle?

roxanna_ene
28.03.2009, 11:54:25
depinde ce club...

in Aiud nu prea era lasat sa bage ..caci venea cate un destept si-i ordona ce sa bage ....:)

Aici te contrazic, sper sa nu te supi pe mine. Mie, personal, muzica house nu-mi place, decat sa ascult muzica house, mai bine dorm. La muzica house nu zic ca nimic, e ok, pt ca, sincer, muzica house cam stie toata lumea sa bage. Iar pe partea cu "nu-l lasa sa bage si venea cate un destept si-i ordona ce sa bage", nu e adevarat, singurul care avea cuvant de spus in privinta asta era patronul, Nicu. Crede-ma ca stiu, prietenul meu baga muzica in club capitol, acum vreo 2 ani. Daca mergeai si acum vreo 2 ani prin club e imposibil sa nu-l sti(dj ice sau tzutzu, cum ii zic prietenii), si de asta stiu. De cand in club s-a bagat numai muzica house, n-a mai prea venit lumea, iar acum e inchis....

roxanna_ene
28.03.2009, 11:55:38
depinde ce club...

Dar, in privinta nuntilor, e super ok:D

roxanna_ene
28.03.2009, 11:56:51
depinde ce club...

Dar fiecare cu parerea ei, cum ai spus tu, de acord:-p

micki23
28.03.2009, 20:58:06
Dar fiecare cu parerea ei, cum ai spus tu, de acord:-p

ce doarme smecherul in poza :)

micki23
29.03.2009, 12:23:16
Aici te contrazic, sper sa nu te supi pe mine. Mie, personal, muzica house nu-mi place, decat sa ascult muzica house, mai bine dorm. La muzica house nu zic ca nimic, e ok, pt ca, sincer, muzica house cam stie toata lumea sa bage. Iar pe partea cu "nu-l lasa sa bage si venea cate un destept si-i ordona ce sa bage", nu e adevarat, singurul care avea cuvant de spus in privinta asta era patronul, Nicu. Crede-ma ca stiu, prietenul meu baga muzica in club capitol, acum vreo 2 ani. Daca mergeai si acum vreo 2 ani prin club e imposibil sa nu-l sti(dj ice sau tzutzu, cum ii zic prietenii), si de asta stiu. De cand in club s-a bagat numai muzica house, n-a mai prea venit lumea, iar acum e inchis....

nu am de ce sa ma supar...fiecare are gusturile sale in privinta muzicii...

stiu ca doar Nicu are ceva de zis..dar eu am o gasca de prieteni mai nebuni din Aiud (pot sa iti dau exemple concrete doar pe privat ) :)si cand aveau ei chef sa asculte ceva aia ascultau indiferent ca era spexi sau altcineva..daca nu faceau taraboi.. :))si la cat de mari si nebuni erau nu prea le comenta nici un dj iar Nicu nu le zice nimik deoarece astia cand merg fac consumatie cat toti putoii care vin si umple clubul stand la un suc toata noaptea
intr-adevar e numai hause in club la aiud..si nu stiu de ce nu face de explu cum e in Cj seara hause, seara retro, seara .....poate asa are mai mult succes

eu merg in Cj seara de seara in cluburi si imi place si muzica hause ...dansez pe ea si pe orice alt gen..dar merg si la alte cluburi sau in alte seri unde se baga alte genuri de muzica...

uita-te ca hig life s-a inchis si avea toate genurile d uzica, dar si intra toata tiganimea ...eu acolo nu mai merg de cativa ani din cauza tiganimii ...

il stiu din vedere pe prietenul tau..e brunet si la un moment dat era pe la o banca...nu spun ce lucra ...:) nu il stiu bine deoarece eu in Aiud vin doa la sf de saptaman ..si atunci nu am treaba cu djeii :)))
acuma nu stiu sigur daca tu esti tipa de care stiam eu ca statea mai demult...cand era el dj..era una bruneta draguta....daca nu esti tu tipa aceea imi cer scuze ca poate nu-i frumos sa zic de fostele ;)

roxanna_ene
29.03.2009, 15:10:59
nu am de ce sa ma supar...fiecare are gusturile sale in privinta muzicii...

stiu ca doar Nicu are ceva de zis..dar eu am o gasca de prieteni mai nebuni din Aiud (pot sa iti dau exemple concrete doar pe privat ) :)si cand aveau ei chef sa asculte ceva aia ascultau indiferent ca era spexi sau altcineva..daca nu faceau taraboi.. :))si la cat de mari si nebuni erau nu prea le comenta nici un dj iar Nicu nu le zice nimik deoarece astia cand merg fac consumatie cat toti putoii care vin si umple clubul stand la un suc toata noaptea
intr-adevar e numai hause in club la aiud..si nu stiu de ce nu face de explu cum e in Cj seara hause, seara retro, seara .....poate asa are mai mult succes

eu merg in Cj seara de seara in cluburi si imi place si muzica hause ...dansez pe ea si pe orice alt gen..dar merg si la alte cluburi sau in alte seri unde se baga alte genuri de muzica...

uita-te ca hig life s-a inchis si avea toate genurile d uzica, dar si intra toata tiganimea ...eu acolo nu mai merg de cativa ani din cauza tiganimii ...

il stiu din vedere pe prietenul tau..e brunet si la un moment dat era pe la o banca...nu spun ce lucra ...:) nu il stiu bine deoarece eu in Aiud vin doa la sf de saptaman ..si atunci nu am treaba cu djeii :)))
acuma nu stiu sigur daca tu esti tipa de care stiam eu ca statea mai demult...cand era el dj..era una bruneta draguta....daca nu esti tu tipa aceea imi cer scuze ca poate nu-i frumos sa zic de fostele ;)

Da, asa este, Nicu are ceva de spus, cat de gasca ta, nu stiu sincer, pt ca prietenului meu nu i s-a intamplat asa(sa ceara cineva muzica) pt ca nu permitea si nicu stia asta. Cat despre shpexi, te cred, ca veneau sa-i ceara muzica ca stiu cum e nicu.Da, prietenul meu a lucrat la banca pana acum 2 ani, iar de tipa bruneta, nu sunt eu:D, eu sunt bucuresteanca si suntem de vreo 3 ani impreuna, nu asa de mult.
Iar cea din poza e catelusa mea somnoroasa!!!!! Pupici si poate ne vedem o data prin aiud:* :* :*

roxanna_ene
29.03.2009, 15:13:10
Eu sunt cea din poza cu toate ca nu se vede prea bine, eram la nunta la mataranga.

roxanna_ene
29.03.2009, 15:15:08
Nu pui o poza cu tine?;))

micki23
29.03.2009, 16:49:11
Nu pui o poza cu tine?;))

scuze ca am zis te tipa ailata dar credeam ca esti din Aiud...aia era mai demult si nu mai stiam cu cine e acuma..scuze incaodata :)

cel din poza e el? ca e tuns chel si nu-l mai recunoc..plus ca e mica poza...acu te vad ca nu sti tipa ai.....ce oarba is ...si tonta...ca nu mi-am dat seama...

o sa pun si eu o poza ...zilele astea :)
prietenul tau sigur il stie pe al meu...il chiam Baidoc :)numele de familie :))iar daca stie cu cine umbla prietenul meu prin Aiud inainte sa se mute in Cj si CUMA cnd venim in Aiud ..atunci stie de ce gasca zic eu ...mai bolundai :)))

Acum stati in Aiud sau Bucuresti?

iti place ardealul?

apropo esti frumoasa in poza ...sigur si in realitate...
sigur o sa ne vedem in Aiud...poate chiar la vreo nunta ca avem vara asta o gramada si in Siud poate o sa fie comune :)

roxanna_ene
29.03.2009, 17:02:22
scuze ca am zis te tipa ailata dar credeam ca esti din Aiud...aia era mai demult si nu mai stiam cu cine e acuma..scuze incaodata :)

cel din poza e el? ca e tuns chel si nu-l mai recunoc..plus ca e mica poza...acu te vad ca nu sti tipa ai.....ce oarba is ...si tonta...ca nu mi-am dat seama...

prietenul tau sigur il stie pe al meu...il chiam Baidoc :)numele de familie :))iar daca stie cu cine umbla prietenul meu prin Aiud inainte sa se mute in Cj si CUMA cnd venim in Aiud ..atunci stie de ce gasca zic eu ...mai bolundai :)))

iti place ardealul?

sigur o sa ne vedem in Aiud...poate chiar la vreo nunta ca avem vara asta o gramada si in Siud poate o sa fie comune :)
Stai linistita draguto ca nu m-am suparat ca nu am de ce. Noi 2 suntem in poza, acolo e tuns si aproape chel:)) (k mie imi place mai mult cum ii sta asa, decat cu parul mai lung). Chiar l-am intrebat acum de prietenul tau si mi-a zis ca ii suna cunoscut numele, dar nu si-l aminteste fizic, dar daca il vede a zis ca isi aduce aminte de el. Multumesc pt compliment:">
Acum stam in aiud, dar nu stiu sa-ti zic pt cat timp, caci eu nu ma vad stand aici cu anii, sunt obisnuita cu orasele mari:D

roxanna_ene
29.03.2009, 17:03:28

iti place ardealul?

Apropo de nunti, mergi la mihaela bic la nunta?o cunosti?

micki23
30.03.2009, 11:01:46
Apropo de nunti, mergi la mihaela bic la nunta?o cunosti?

o cunosc din vedere..cu prietenul meu se saluta dar atata...nu suntem pe lista ei
:)
nu mai stiu exact cu cine sta ea....sa vedem, daca nu cunva suntem prieten cu el..dar sigur nu ca altfel ieseam impreuna :))

in mai am in Aiud nunta la Laura volila, la Truta florin...apoi mai avem la un tip Oancea cu prietena Blajan, la Popa Lucian, si nu mai stiu exact la cine..astia sunt din Aiud ..poate se intampla sa fie comune :)

roxanna_ene
30.03.2009, 19:38:39
o cunosc din vedere..cu prietenul meu se saluta dar atata...nu suntem pe lista ei
:)
nu mai stiu exact cu cine sta ea....sa vedem, daca nu cunva suntem prieten cu el..dar sigur nu ca altfel ieseam impreuna :))

in mai am in Aiud nunta la Laura volila, la Truta florin...apoi mai avem la un tip Oancea cu prietena Blajan, la Popa Lucian, si nu mai stiu exact la cine..astia sunt din Aiud ..poate se intampla sa fie comune :)
Aha, am inteles acum, o sa-i retin si daca avem ceva nunta comuna, te anunt:*

micki23
30.03.2009, 21:33:07
Aha, am inteles acum, o sa-i retin si daca avem ceva nunta comuna, te anunt:*

oktinem legatura...da daca te vad prin Aiud cu prietenul tau sa ma leg de tine??

poate zici ca sunt nebuna :)))

rox_y
31.03.2009, 09:24:53
fetelor.....mi-am cumparat rochieeeeee....<:-P de fapt am dat c-da si abia in mai o sa fie gata.Rochia este de la Mirandi....dar am luat-o din Arad :D

Sunt fff fericita..abia astept.

Din pacate nu am poza decat pe telefon sper sa reusesc in timp sa o descarc.

Rucsy
31.03.2009, 10:15:26
fetelor.....mi-am cumparat rochieeeeee....<:-P de fapt am dat c-da si abia in mai o sa fie gata.Rochia este de la Mirandi....dar am luat-o din Arad :D

Felicitari!!! Sa o porti cu multa placere si sa iti aduca numai fericire!!!<:-P

bibianca
31.03.2009, 11:30:14

Felicitari...sa o porti sanatoasa>:D< si asteptam sa vedem poze:-p

ankza
31.03.2009, 11:47:40

felicitari<:-P<:-P, asteptam poze;-)

carmen_aiud
31.03.2009, 12:16:38

felicitari roxy<:-P <:-P <:-P sa te bucuri de ea.... de unde din arad ai luat-o? de la targ?:-\ eu sunt stabilita in arad de 9 ani si mi-ar placea sa stiu de unde ai achizitionat-o... ce-i drept eu inca nu sunt in cautare de rochie ca mai am un an si... dar mi-ar placea sa ma duc sa ma uit....
mersi mult:* :* :*

rox_y
31.03.2009, 13:13:39
Ms fetelor

Rochia e luata de la Mirandi de pe Horia daca tin eu bine minte.
Nu e de la targ...am fost in week-end la nasi mei care locuiesc in Arad si nasa m-a plimbat prin cateva magazine..printre care si Mirandi.
Tipa de acolo mi s-a parut super de treaba

Rucsy
31.03.2009, 14:24:54
Ms fetelor

Rochia e luata de la Mirandi de pe Horia daca tin eu bine minte.
Nu e de la targ...am fost in week-end la nasi mei care locuiesc in Arad si nasa m-a plimbat prin cateva magazine..printre care si Mirandi.
Tipa de acolo mi s-a parut super de treaba

Daca nu ai pozici cu ea..poate ne poti indica ce model este de pe site-ul lor oficial.:*

rox_y
31.03.2009, 16:30:38
Daca nu ai pozici cu ea..poate ne poti indica ce model este de pe site-ul lor oficial.:*

bun asa

rochia este pe pagina a 2a si are codul Princess R. dar cea de acolo este pe crem si eu am dat c-da pentru rochie alba si alt corset care sa fie cu argintiu

roxanna_ene
31.03.2009, 18:32:32
oktinem legatura...da daca te vad prin Aiud cu prietenul tau sa ma leg de tine??

poate zici ca sunt nebuna :)))
=)) =)) =)) Daca-mi zici parola: miresici.ro, nu e nici o problema=)) =)) =)) Tu esti in poza? N-ai alta poza pt ca te vad in miniatura si nu-mi dau seama, decat ca esti blonda:D (asa am fost si eu acum pana cateva luni):-p

roxanna_ene
31.03.2009, 18:33:42

Felicitari, sa ne trimiti poze!!!!<:-P

micki23
31.03.2009, 20:50:36

felicitari...sa o porti snatoasa si sa iti poarte noroc ;)

micki23
31.03.2009, 20:51:35
=)) =)) =)) Daca-mi zici parola: miresici.ro, nu e nici o problema=)) =)) =)) Tu esti in poza? N-ai alta poza pt ca te vad in miniatura si nu-mi dau seama, decat ca esti blonda:D (asa am fost si eu acum pana cateva luni):-p

bine o sa zic parola :))

o sa pun alta poza dar maine ca acuma mi-e lene :))

roxanna_ene
31.03.2009, 20:52:24
felicitari...sa o porti snatoasa si sa iti poarte noroc ;)
mai esti micki?

micki23
31.03.2009, 20:57:13
mai esti micki?

da
prezent :))

roxanna_ene
31.03.2009, 20:59:15
da
prezent :))
in poza esti la expozitie de masini de epoca, in cluj, la iulius?(hai ca fac si off topic)

micki23
31.03.2009, 21:03:16
in poza esti la expozitie de masini de epoca, in cluj, la iulius?(hai ca fac si off topic)

sunt la Sibiu ...tot de epoca masinile...la Cluj am fost insa am uitat sa incarc bateriile si nu am putut face poze :(

roxanna_ene
31.03.2009, 21:09:55
sunt la Sibiu ...tot de epoca masinile...la Cluj am fost insa am uitat sa incarc bateriile si nu am putut face poze :(
Draguta, te las ca mi-e un somn de-mi pica ochii in gura si mai trebuie sa fac si baita!Pupici multi:*:*:*

micki23
31.03.2009, 21:11:37
Draguta, te las ca mi-e un somn de-mi pica ochii in gura si mai trebuie sa fac si baita!Pupici multi:*:*:*

ok noapte buna papa

rox_y
01.04.2009, 10:56:46
fetelor asta e rochita mea....adica..ce am probat...in mai vine rochitza mea cea alba..

carmen_aiud
01.04.2009, 12:23:30
foarte frumoasa!!!!!!!!!!!!=D> =D> sa te bucuri de ea si sa o porti cu placere:* :*

ankza
01.04.2009, 12:45:56
fetelor asta e rochita mea....adica..ce am probat...in mai vine rochitza mea cea alba..
foarte frumoasa o sa fii o printesa<:-P <:-P <:-P

micki23
01.04.2009, 13:41:29

frumoasa rochita..sa o porti cu placere...

Rucsy
01.04.2009, 13:51:23

Bravoo!! Super, dupa cum a spus si Ankza vei fi o printesa...rochita princess!!<:-P

rox_y
01.04.2009, 13:57:31
Multumesc mult fetelor

bibianca
01.04.2009, 15:25:19
e frumoasa,iti vine bine...sa o porti cu placere :*

rox_y
01.04.2009, 15:52:59
verighete frumoase de unde sa iau? nu am nici o idee...

micki23
01.04.2009, 17:11:57
verighete frumoase de unde sa iau? nu am nici o idee...

sincer in Alba nu stiu..eu imi iau din Cluj ca aici cunosc foarte bine orasul si magazinele... in Cj e un magazin cu modele frumoase...iti dau siteul ca probabil daca scriu umele magazinului o sa stearga mesajul.. www.doremavix.ro

am ceva pliant de la targul din mall din Alba ..daca te intereseaza..
in Alba - pe str. Vasile Goldis este un magazin ...
- mai am un site tot de la targ care are si in Alba magazin : - www.verighete.ro

roxanna_ene
01.04.2009, 20:24:35
Este frumoasa rochita ta, sa o porti cu placere!!!!

rox_y
02.04.2009, 15:01:55
Fetelor dragutelor...

In biserica ortodoxa (aka Catedrala) pot intra condusa de tata?
Daca da cu cine tre sa vb mai exact?[-o<

pup

Rucsy
02.04.2009, 15:29:18
Fetelor dragutelor...

pup

Din pacate nu se poate...si eu am incercat varianta aceasta la catedrala, insa nu se accepta.8-|

rox_y
02.04.2009, 16:17:37
offff:-< :(

micki23
02.04.2009, 19:18:13
Fetelor dragutelor...

pup

Cu POPA:)) CA EL E BOSSUL CARE FACE LEGEA IN BISERICA

Si de intrat in Biserica poti intra cu cine vrei ..ce are popa sau altii de acolo.....

beatrice1983
02.04.2009, 20:07:54

Sa o porti cu placere!:D

carmen_aiud
03.04.2009, 07:47:47
fetelor mie mi-ar placea la nunta sa am fantana de ciocolata... Oare gasesc ceva prin aiud sau alba?

rox_y
03.04.2009, 08:12:12
Fantana de cioco stiu sigur ca au cei dela Mio Delicia in Alba

carmen_aiud
03.04.2009, 08:18:25
mersi roxy... stii cumva si un pret?:-\ :-\

rox_y
03.04.2009, 09:42:33
sorry...dar nush..
Cumnata-mea i-a avut nasi pe patroni de la Mio si ei i-au oferit ca dar de nunta amenajarea restarurantului si a avut si fantana de cioco..cu fructe...
Daca vrei merg si intreb..ca eu stau ff aproape de cofetaria Mio din centru, numai sa-mi zici daca vrei doar fantana cu cioco sau si fructe

carmen_aiud
03.04.2009, 09:48:40
daca se poate as dori sa stiu cat costa fantana de ciocolata impreuna cu fructele.... si dc se deplaseaza si in aiud:-\ :-\ mersi mult:* :*

rox_y
03.04.2009, 12:54:46
Albume scrapbooking stiti pe unde as putea gasi???

roxanna_ene
03.04.2009, 15:48:49
sorry...dar nush..
Cumnata-mea i-a avut nasi pe patroni de la Mio si ei i-au oferit ca dar de nunta amenajarea restarurantului si a avut si fantana de cioco..cu fructe...
Daca vrei merg si intreb..ca eu stau ff aproape de cofetaria Mio din centru, numai sa-mi zici daca vrei doar fantana cu cioco sau si fructe
Roxy, chiar te rugam, daca poti sa te interesezi de fantana de ciocolata, eu la targul de nunti, am gasit o firma din sibiu cu fantana de ciocolata. Iti dau 200g de fructe de persoana(imbracate in ciocolata din fantana) si mi-au spus ca pt aprox 100-130 persoane e undeva la 2000-2200 lei(asistenta si transportul inclus).Te rugam sa ne spui si noua cum e la cei de la mio(preturi, g/pers, asistenta, transport etc). multumim mult^:)^ ^:)^ ^:)^

rox_y
03.04.2009, 17:23:58
salut..
Am fost pana la laborator la ei....tare departe (si eu care credeam ca sunt langa mine pe aproape)..si...am vb prin tel cu tipu...(nu era in oras..dar maine mai merg sa mai vb cu el..mai multe detalii ...ca la telefon...degeaba)

Buuun..am aflat ca pt 100 de persoane pretul este de 1200 iar pt inca 100 de persoane (200 de ivitati) este de 600 lei.

In acest pret intra fructele aranjamentul si fantana (sorry dar am uitat sa intreb de transport..dar promit ca maine cand merg sa ma intalnesc cu el voi intreba, si voi intreba si de gramajul fructelor) dar cred ca si transportul

bibianca
03.04.2009, 17:39:14
Din cate am vazut mai nou asa se practica,de ambele pentru toti invitatii.
Iar cocardele cum le faceti,din ce flori?Eu o sa le fac din flori naturale dar doar nasilor si parintilor...eu asa consider ca trebuie.Voi cum procedati?:-SS

rox_y
03.04.2009, 18:03:33
eu o sa fac cocarde din flori naturale nasilor si parintilor ...fara frati..la frati pun din acelea artificiale.
si marturii o sa dau la toti invitatii...o sa fie asezate pe masa, dar o sa dau si la sfarsit prajiturelele si o sticla de vin

roxanna_ene
03.04.2009, 20:50:33
salut..
Am fost pana la laborator la ei....tare departe (si eu care credeam ca sunt langa mine pe aproape)..si...am vb prin tel cu tipu...(nu era in oras..dar maine mai merg sa mai vb cu el..mai multe detalii ...ca la telefon...degeaba)

Buuun..am aflat ca pt 100 de persoane pretul este de 1200 iar pt inca 100 de persoane (200 de ivitati) este de 600 lei.

In acest pret intra fructele aranjamentul si fantana (sorry dar am uitat sa intreb de transport..dar promit ca maine cand merg sa ma intalnesc cu el voi intreba, si voi intreba si de gramajul fructelor) dar cred ca si transportul
Roxy, te rog mult sa nu uiti sa intrebi si de asistenta, daca iti acorda si asistenta si transport in pretul asta si gramajul de fructe pe persoana, ok? la asistenta ma refer daca vine cineva din partea lor sa serveasca fructele asa, stii tu la ce ma refer si sa ne zici cu exactitate ce intra si ce nu in pret, ok?Ai putea sa intrebi, te rog,pt 100-150 pers cat ar costa, pleseee, multumim mult de tot, esti o dulce:* :* :*

micki23
03.04.2009, 22:55:45
Din cate am vazut mai nou asa se practica,de ambele pentru toti invitatii.
Iar cocardele cum le faceti,din ce flori?Eu o sa le fac din flori naturale dar doar nasilor si parintilor...eu asa consider ca trebuie.Voi cum procedati?:-SS

la sot ii fac din flori ca si buchetul meu, la nasi din buchetele naselor, la parinti si frati naturale iar la restul artificiale :)
eu am doar un frate si sotul maeu la fel ...nu sunt multe inca 2 in plus :)

rox_y
05.04.2009, 11:02:06
Neatza...

Buunnn...
Asistenta si transport intra in pret, tipu nu stie cam cate gr de fructe la 100 de pers..dar stie sigur 8kg de cioco la 100 de pers. pretul de 1200 este batut in cuie pt 100 persoane si 600 pt 200 de persoane, am intrebat si pt 150 persoane si el mi-a zis ca fantana cu fructele ce intra in categoria I(1200 lei) sunt pt fix 100 de pers..sper ca m-ati inteles....

roxanna_ene
05.04.2009, 16:08:50
Neatza...

Buunnn...
Asistenta si transport intra in pret, tipu nu stie cam cate gr de fructe la 100 de pers..dar stie sigur 8kg de cioco la 100 de pers. pretul de 1200 este batut in cuie pt 100 persoane si 600 pt 200 de persoane, am intrebat si pt 150 persoane si el mi-a zis ca fantana cu fructele ce intra in categoria I(1200 lei) sunt pt fix 100 de pers..sper ca m-ati inteles....
Am inteles Roxi. Oricum, presupun ca daca mergem noi si vorbim cu ei e altceva. E convenabil, poate pt 150 persoane negociem pretul(sa fie undeva intre 1200 si 1800 lei). E oricum mai bine decat 2000-2300(pt un astfel de eveniment conteaza orice diferenta, nu?). Ramane de vazut. Iti multumesc din suflet Roxi pt ajutor si informare, daca te voi putea ajuta si eu, o voi face cu cea mai mare placere. Pupici multi:*:*:*

rox_y
05.04.2009, 16:58:57
Cu mare placere...

Cu ocazia asta am fost si m-am interesat de torturi...si m-au scos undeva la 1600 (aici se include tortul, prajiturile de pe masa si prajiturile ce se dau la invitati)...Mie mi se pare cam scumpicel...zic eu

ps. roxi nu cred care are rost sa cumperi fantana pt 150 de persoane..ca nu e sigur ca toti 150 sa le placa sau sa manance

roxanna_ene
05.04.2009, 17:02:03
Cu mare placere...

Cu ocazia asta am fost si m-am interesat de torturi...si m-au scos undeva la 1600 (aici se include tortul, prajiturile de pe masa si prajiturile ce se dau la invitati)...Mie mi se pare cam scumpicel...zic eu
Unde le faci, la mio delicia? Apropo, tu dai marturii? Ceea ce se da la sfarsitul petrecerii, vin prajituri etc si alea se numesc marturii, oare?

rox_y
05.04.2009, 17:14:02
Marturile sunt un fel de cadouri pt invitati (cutiute sau chiar pungulite cu migdale sau cu alune glazurate) ce se pun pe masa inainte sa ajunga invitatii.
Da, eu dau marturii..dar la sf petrecerii dau si praji si vin

M-am interesat doar la mio.Nu cred ca o sa fac cu ei...sa vad ce oferta de preturi au si cei de la corina...Important e ca nu vreau/vrem suport si asa nu are rost sa ma ambalez prea devreme

roxanna_ene
05.04.2009, 17:37:08
Marturile sunt un fel de cadouri pt invitati (cutiute sau chiar pungulite cu migdale sau cu alune glazurate) ce se pun pe masa inainte sa ajunga invitatii.
Da, eu dau marturii..dar la sf petrecerii dau si praji si vin

M-am interesat doar la mio.Nu cred ca o sa fac cu ei...sa vad ce oferta de preturi au si cei de la corina...Important e ca nu vreau/vrem suport si asa nu are rost sa ma ambalez prea devreme
Asta asa e, incearca si la corina, am auzit multe fete ce sunt multumiti de ei pt ca la corina iti fac tort cu orice forma, pe cand la mio delicia stiu ca au anumite forme si doar pe alea le fac, asta am auzit, nu stiu exact. Te pupic. Eu nu cred ca pun marturii, eu sunt din buc si la noi nu se pun asa, iar cocarde voi pune doar la mire, nasi, socri si rude apropiate, frati, surori

carmen_aiud
06.04.2009, 08:20:53
multumesc mult pt informatii!!!! asa cum zicea si roxana dc te putem ajuta si noi cu ceva cu cea mai mare placere:* :* .

carmen_aiud
06.04.2009, 08:33:50
Eu o sa pun doar la nasi, parinti, frati si bunici, iar la restul nu o sa le pun deloc( pt ca am fost eu la o nunta si vreau sa zic ca mi-i s-a gaurit rochia).....
In ceea ce priveste marturiile nu cred ca vom avea...Vom da la plecare prajitura si o sticla de vin...

rox_y
06.04.2009, 13:18:17
fetelor din aiud...

este un magazin cu produse pt nunti, parca vizavi de spital (de intrarea lui)..este ceva de capul lui? sa nu ma duc degeaba pana acolo

roxanna_ene
06.04.2009, 15:04:04
fetelor din aiud...

este un magazin cu produse pt nunti, parca vizavi de spital (de intrarea lui)..este ceva de capul lui? sa nu ma duc degeaba pana acolo
o sa merg acolo sa vad ce si cum si-ti spun, ok? ;-)

micki23
06.04.2009, 20:18:08
fetelor din aiud...

visavis de spital in Aiud are rochii tipul care imi amenajeaza mie sala (Ciucalau Adi) ...vedeti ca are si pe site cateva modele....l-am pus siteul la topicul despre amenajari....

micki23
06.04.2009, 20:21:02
marturi nu dau nici eu ..ca deobicei cine da marturii nu mai da prajitura acasa...de xep in CJ se dau cateva bomboane intr-o plasa speciala legata....si o sticluta mica de vin...
eu dau o butelie de vin de 700 ml si o caserola cu prajituri:-SS

roxanna_ene
08.04.2009, 22:45:29
Din pacate nu se poate...si eu am incercat varianta aceasta la catedrala, insa nu se accepta.8-|
Ce mai faci Rucsy, esti tare ocupata, n-ai mai intrat pe topic:-s
Sau stai pe alte topicuri, de viitoare mamici, aaaa?;))
Nici pe Ankza n-am mai vazut-o!!!
Voiam sa va intreb de niste lucruri:cum e cu dezgatitul miresei?voi ati aplicat asta?e obligatoriu?in ce moment al nuntii se executa?dar partea cu aruncatul buchetului, jartiera?Ati putea sa-mi ziceti asa, niste momente importante ale nuntii, in ordinea cronologica executarii lor(sunt cam pe dinafara). La noi in buc, sunt alte obiceiuri. Cocarde ati pus?La toata lumea sau numai la mire, parinti, socri, frati, surori, nasi?Astept raspunsurile voastre....va pupi dulce:*

ankza
09.04.2009, 08:44:44
Voiam sa va intreb de niste lucruri:cum e cu dezgatitul miresei?voi ati aplicat asta?e obligatoriu?in ce moment al nuntii se executa?dar partea cu aruncatul buchetului, jartiera?Ati putea sa-mi ziceti asa, niste momente importante ale nuntii, in ordinea cronologica executarii lor(sunt cam pe dinafara). La noi in buc, sunt alte obiceiuri. Cocarde ati pus?La toata lumea sau numai la mire, parinti, socri, frati, surori, nasi?Astept raspunsurile voastre....va pupi dulce:*
suntem aici<:-P , eu va citesc
asa s-o luam pe rand, la mine nu a fost dezgatitul miresei, aruncatul buchetului l-am facut inainte de a intra in sala, partea cu jartiera nu am vrut, iar corcade am pus doar la apropiati:* :*

micki23
09.04.2009, 18:46:29

in Ardeal nu se dezgateste mireasa..ea ramane asa pana la sfarsit...
Pe drum se mai leaga drumul miresei de copilasi ... se opreste alaiul si nasul da recompensa...
1. prima data se fura de copii pantoful si se cere reconpensa pe el la nas
2. se fura apoi mireasa - recompensa tot la nas se cere de catre cei ce o fura, cateodata mai fura si mirele de fete...( atentie pe langa recompense care deobicei is bauturi se dau si pedepse mirilor, nasilor, hotilor...depinde de la caz la caz..)
3. buchetul il arunci la fetele nemaritate iar portjartiera la baietii neinsurati - aceste obiceiuri (buchet si portjartiera) se fac doar daca vrei - e preluata de la amaericani- se arunca cam pe la mijlocul nuntii..oricum dupa ce se fura papucul si mireasa...
4. mai nou la intrare se cicneste de catre miri cu fiecare invitat un pahar de sampanie
5. Cocarde se pun : la mire din buchetul miresei sau artificiale mai mari, la nas iarasi din buchetul nasei sau artificiala , mai poti pune tot asa mai mari la parinti si frati si dinalea micute artificiale la cativa din alai...
6. mireasa face un totrt mai mititel din ciocolata nasei..
7. la sfarsitul nuntii la noi se da o butelie de vin si o caserola cu prajitura
8. Normal la o saptamana dupa nunta se face cale intoarsa ...se pleaca de la mireasa si se ajunge la nasi cu un mic cadou pt. nasi asata daca ei vor ...:)...

roxanna_ene
09.04.2009, 19:26:36
in Ardeal nu se dezgateste mireasa..ea ramane asa pana la sfarsit...
Pe drum se mai leaga drumul miresei de copilasi ... se opreste alaiul si nasul da recompensa...
1. prima data se fura de copii pantoful si se cere reconpensa pe el la nas
2. se fura apoi mireasa - recompensa tot la nas se cere de catre cei ce o fura, cateodata mai fura si mirele de fete...( atentie pe langa recompense care deobicei is bauturi se dau si pedepse mirilor, nasilor, hotilor...depinde de la caz la caz..)
3. buchetul il arunci la fetele nemaritate iar portjartiera la baietii neinsurati - aceste obiceiuri (buchet si portjartiera) se fac doar daca vrei - e preluata de la amaericani- se arunca cam pe la mijlocul nuntii..oricum dupa ce se fura papucul si mireasa...
4. mai nou la intrare se cicneste de catre miri cu fiecare invitat un pahar de sampanie
5. Cocarde se pun : la mire din buchetul miresei sau artificiale mai mari, la nas iarasi din buchetul nasei sau artificiala , mai poti pune tot asa mai mari la parinti si frati si dinalea micute artificiale la cativa din alai...
6. mireasa face un totrt mai mititel din ciocolata nasei..
7. la sfarsitul nuntii la noi se da o butelie de vin si o caserola cu prajitura
8. Normal la o saptamana dupa nunta se face cale intoarsa ...se pleaca de la mireasa si se ajunge la nasi cu un mic cadou pt. nasi asata daca ei vor ...:)...
Multumesc mult micki pt sfaturi. am ramas placut surprinsa ca stii asa multe. inseamna ca pot sa te mai intreb...:D pupici:* :* :*

micki23
09.04.2009, 19:32:26
oricand daca pot ajta...cu placere...am fost la muuuuuuuuulteeeeeeeee nunti in tara si mai ales in zona alba- Aiud

micki23
09.04.2009, 19:38:58
cocarde din flori naturale <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P