PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Alba

Pagini : 1 2 [3]

roxanna_ene
09.04.2009, 21:39:07
oricand daca pot ajta...cu placere...am fost la muuuuuuuuulteeeeeeeee nunti in tara si mai ales in zona alba- Aiud
ce bine!!!eu nu am fost la multe nunti, iar in zona alba-aiud decat anul trecut la adi, asa ca...multumesc mult oricum:*

rox_y
13.04.2009, 10:48:51
fetelor cum stati cu pregatirile??

micki23
14.04.2009, 18:48:01
fetelor cum stati cu pregatirile??

momentan bine..eu mai am inca timp pana in octombrie, dar sala am inchriat-o, de dij, fotograf ..am rezolvat, pentru amenajarea salii am vb, acum sa vad de ospatari ...
rochie de mireasa mi-am cumparat, wisky la fel, vin si altele, meniul il stabilesc din mai incolo....nasi am :)), problema e cu coafatul, manichiura si machiajul....in rest decurg toate bine..era sa uit mai trebuie sa comand invitatiile :))

micki23
14.04.2009, 18:48:37
ce bine!!!eu nu am fost la multe nunti, iar in zona alba-aiud decat anul trecut la adi, asa ca...multumesc mult oricum:*
sti ca o sa fie tatic? :)

roxanna_ene
14.04.2009, 19:34:12
momentan bine..eu mai am inca timp pana in octombrie, dar sala am inchriat-o, de dij, fotograf ..am rezolvat, pentru amenajarea salii am vb, acum sa vad de ospatari ...
rochie de mireasa mi-am cumparat, wisky la fel, vin si altele, meniul il stabilesc din mai incolo....nasi am :)), problema e cu coafatul, manichiura si machiajul....in rest decurg toate bine..era sa uit mai trebuie sa comand invitatiile :))
Ce multe lucruri ai rezolvate.....amenajatul il faci cu tipul ce mi-ai dat datele pe PM?Eu nici macar nasi nu am, asa ca...eu n-am rezolvat decat cu inchiriatul salii, dj+foto+filmat(3 in 1), aaa si pantofiorii pe care i-am achizitionat acum 3 zile atat.:D In rest, nimic. Apropo sa-mi zici si mie, cand va fi sa vb cu ospatarii, preturi, conditii ok?
Nu ne postezi si noua rochita?:D

roxanna_ene
14.04.2009, 19:34:50
sti ca o sa fie tatic? :)
Nu stiam, dar ma bucur enorm, cate luni "au"?:D

micki23
14.04.2009, 20:00:26
Nu stiam, dar ma bucur enorm, cate luni "au"?:D

sincer nu stiu..asa mi-au zis niste prieteni comuni...nu se vede inca , inseamna ca e la inceput...acuma daca prietenii comuni au zis adevarul asa e daca nu nu :))

micki23
14.04.2009, 20:02:26
Ce multe lucruri ai rezolvate.....amenajatul il faci cu tipul ce mi-ai dat datele pe PM?Eu nici macar nasi nu am, asa ca...eu n-am rezolvat decat cu inchiriatul salii, dj+foto+filmat(3 in 1), aaa si pantofiorii pe care i-am achizitionat acum 3 zile atat.:D In rest, nimic. Apropo sa-mi zici si mie, cand va fi sa vb cu ospatarii, preturi, conditii ok?
Nu ne postezi si noua rochita?:D

o sa te anunt cand vb cu ospatarii , dar din cate stiu eu anul acesta e cam de la 1.800.000 lei veci pe ospatar...oricum noi vrem sa luam pe cineva cunoscut ca ospatar bun cu trupa lui :))

rochita .... nu mi-am facut poze cu ea imbracata dar , o sa ii fac niste poze si o sa le pun probabil :)

da amenajarea salii cu el o fac... iar nasi am 2 perechi:)) as avea mai multe da mi-ar trebui inca o sala dupa aceea numai pt. nasi :))

roxanna_ene
14.04.2009, 21:15:49
o sa te anunt cand vb cu ospatarii , dar din cate stiu eu anul acesta e cam de la 1.800.000 lei veci pe ospatar...oricum noi vrem sa luam pe cineva cunoscut ca ospatar bun cu trupa lui :))

rochita .... nu mi-am facut poze cu ea imbracata dar , o sa ii fac niste poze si o sa le pun probabil :)

da amenajarea salii cu el o fac... iar nasi am 2 perechi:)) as avea mai multe da mi-ar trebui inca o sala dupa aceea numai pt. nasi :))
foarte bine, ma bucur mult pt tine, dar sa nu uiti poze cu rochita!!!!
Apropo, de unde ai achizitionat-o si ce buget a fost, sa-mi fac si eu o idee!!!:D

tammy
15.04.2009, 15:29:39
La mine la Catedrala va canta corul Catedralei condus de Prof Iosif Fit. Am fost la o nunta la care i-am auzit si va spun ca face o diferenta de la cer la pamant. Se creeaza o atmosfera asa de frumoasa in biserica! Pt cine mai intereseaza se poate interesa in fiecare duminica la slujba de dimineata.

Va pup

Buna.
Ma puteti ajuta si pe mine cu un numar si persoana de contact al corului. Voi avea nunta la Catedrala Reintregirii din Alba Iulia si nu gasesc pe nimeni sa imi cante la intrarea in biserica.
Mersi.

carmen_aiud
16.04.2009, 09:54:04
fetelor am si eu o intrebare... am citit aici pe forum (nu la judetul nostru) despre tarifele de la biserica... voi v-ati interesat de ele??? micki tu ai prima nunta, programarea la biserica si la primarie cu cat timp inainte trebuie facute???? se dau avansuri si aici???:* :*

micki23
16.04.2009, 15:54:27
foarte bine, ma bucur mult pt tine, dar sa nu uiti poze cu rochita!!!!
Apropo, de unde ai achizitionat-o si ce buget a fost, sa-mi fac si eu o idee!!!:D

de la Expo Transilvania din Cluj Napoca de la un targ de nunti...m-a costat aproape 20 milioane cu reducere de 25% ca am cumparat-o de la targ si nu de la ei din magazin... firma e din Bucuresti :)

micki23
16.04.2009, 15:58:10
fetelor am si eu o intrebare... am citit aici pe forum (nu la judetul nostru) despre tarifele de la biserica... voi v-ati interesat de ele??? micki tu ai prima nunta, programarea la biserica si la primarie cu cat timp inainte trebuie facute???? se dau avansuri si aici???:* :*

pai la primarie mi se pare ca , cu cel putin o luna inainte, iar la Biserica nu e chiar asa grav , deoarece toate actele la primarie se depun...
bani din cate stiu eu doar la Biserica se dau de catre nasi la nunta.. e un tarif stabilit cam 1 milion, insa unii popi sunt avari si cer mai mult...o sa ma interesez exact ...
oricum de la primarie va dau ei 300 Euro la prospetii casatoriti , un fel; de ajutor :))mare ajutor...se face o cerere speciala si dupa nunta se vor da banii de catre primarie

rox_y
21.04.2009, 21:11:05
Eu pt biserica am dat prima data 30 de lei la parohia unde e iubi si inca 50 de lei la catedrala ca vom face cununia acolo.
In legatura cu programarea la biserica...eu am facut-o in noiembrie si preotl mi-a spus ca am facut foarte bine ca am venit din timp ca daca veneam mai tarziu era lupta mare pe ore rezervate.

Pt primarie din cate am mai citit de pe diferite site-uri stiu ca actele se depun cu minim 10 zile inainte de oficializarea casatoriei.

rox_y
21.04.2009, 21:17:53

bautura de unde ai luat ca si pe mine ma intereseaza???
Pantofi ai gasit ceva??
Vrem poze cu rochitza

alexandra_fleig
22.04.2009, 06:58:42
Buna.
Ma puteti ajuta si pe mine cu un numar si persoana de contact al corului. Voi avea nunta la Catedrala Reintregirii din Alba Iulia si nu gasesc pe nimeni sa imi cante la intrarea in biserica.
Mersi.

Salut,
Daca te duci la catedrala duminica dupa slujba si urci sus la unde canta corul intrebi de dl Fitz si poti vorbi cu el acolo. Tipul nu isi face reclama prea mare ca de e biserica.

micki23
23.04.2009, 21:36:29
bautura de unde ai luat ca si pe mine ma intereseaza???
Pantofi ai gasit ceva??
Vrem poze cu rochitza

pai wiscky am luat din Italia ca e mult mai ieftin :)
vin si tuica si visinata am de casa de calitate ...sucri si bere si altele le l;uam de la sala ...

vin gasiti la Ciumbrud la podgorie , e de calitate fff buna ....si pret bun ...

pantofi nu am cautat ca inca nu stiu ce o sa fac ...ma cam inerveaza pantofii ..nu prea ii suport..:)

andrada_dezso
28.04.2009, 19:45:40
buna tuturor miresicilor si viitoarelor miresici...ma bucur enorm ca v'am gasit...nici nu stiti de cate sfaturi o sa am nevoie din partea voastra asta daca sunteti dragutze sa ma ajutati...eu voi avea NUNTA IN 2010 5 iunie....habar nu am cu ce sa incep...sunt in spania si nu voi putea merge dacat i februarie acasa si atunci 2 saptamani....va rog dati'mi un sfat o idee cu ce as putea incepe pregatirile...sala deja e inchiriata...va poop...va multumesc

micki23
28.04.2009, 22:35:41
buna tuturor miresicilor si viitoarelor miresici...ma bucur enorm ca v'am gasit...nici nu stiti de cate sfaturi o sa am nevoie din partea voastra asta daca sunteti dragutze sa ma ajutati...eu voi avea NUNTA IN 2010 5 iunie....habar nu am cu ce sa incep...sunt in spania si nu voi putea merge dacat i februarie acasa si atunci 2 saptamani....va rog dati'mi un sfat o idee cu ce as putea incepe pregatirile...sala deja e inchiriata...va poop...va multumesc

urmatorul pas e muzica...cei buni sunt luati din timp..<:-P

c_maria
30.04.2009, 12:05:52
Buna,
As dori sa aflu impresiile celor care au facut nunta la Vila Elisabeta. Am inteles ca doar anul trecut ar fi inaugurat sala de festivitati de 220 pers. Cum este? Ce puteti spune despre calitatea serviciilor? Daca poate cineva sa expuna cateva poze cu restaurantul, deoarece pe net am gasit doar una, i-as fi recunoscatoare. Va multumesc si va doresc o zi cat mai placuta!

rox_y
30.04.2009, 12:51:13
Buna,
As dori sa aflu impresiile celor care au facut nunta la Vila Elisabeta. Am inteles ca doar anul trecut ar fi inaugurat sala de festivitati de 220 pers. Cum este? Ce puteti spune despre calitatea serviciilor? Daca poate cineva sa expuna cateva poze cu restaurantul, deoarece pe net am gasit doar una, i-as fi recunoscatoare. Va multumesc si va doresc o zi cat mai placuta!

iti zic duminica ca ma duc sambata la nunta la cumnatu-mio acolo in sala noua.

GabrielaStroia
30.04.2009, 16:35:49
Buna.Eu am nunta in 22 august,tot undeva in jud ab.Am o problema mare,sunt ff pretentioasa in ceea ce priveste rochita,asta deja ma enerveaza...:)) caut rochita perfecta si tot mai mult cred ca nu exista.Am aflat ca in alte judete mai gasesti rochite de firma sa le inchiriezi,insa in judetul nostru nu am gasit nici macar un salon care sa practice asa ceva...stiti voi de vreun salon?multumesc ptr ajutor!

roxanna_ene
30.04.2009, 21:44:48
Buna.Eu am nunta in 22 august,tot undeva in jud ab.Am o problema mare,sunt ff pretentioasa in ceea ce priveste rochita,asta deja ma enerveaza...:)) caut rochita perfecta si tot mai mult cred ca nu exista.Am aflat ca in alte judete mai gasesti rochite de firma sa le inchiriezi,insa in judetul nostru nu am gasit nici macar un salon care sa practice asa ceva...stiti voi de vreun salon?multumesc ptr ajutor!
Draguta, eu nu stiu de nici un salon de inchiriat rochii. Nu sunt de foarte mult timp in ardeal. Sa speram ca se gaseste cineva care sa te indrume. imi pare rau ca nu te-am putut ajuta:(

ankza
30.04.2009, 22:06:04
in alba iulia, sigur nu exista, eu am fost prin cj si am vazut acolo, dar sincer nu ti-as recomanda, pt ca nu aratau f bine, poti sa mergi sa vezi

c_maria
30.04.2009, 22:59:42
iti zic duminica ca ma duc sambata la nunta la cumnatu-mio acolo in sala noua.

Mersi anticipat! ai putea sa-mi dai detalii, te rog, legate de pretul meniului/pers., si ce anume mai este inclus in acesta in afara de mancare. eu le-am trimis un mail saptamana asta si mi-au zis ca pt 2010 pretul ar fi cuprins intre 28 si 30 Euro de pers., dar nu mi-au dat alte detalii.
Distractie placuta pentru sambata!

rox_y
01.05.2009, 09:46:23

exista un astfel de magazin in cetate intre mercur si stadion. Dar sincer NU ti-as recomanda.

rox_y
04.05.2009, 09:41:26
Buna,

maria, inca nu pot sa-ti dau detalii suficiente stiu doar ca meniul la nunta a fost de 130 de lei. Ospatarii, bucatarii sunt platiti separat, deci nu sunt inclusi in pretul meniului. Servirea a fost ok. Muzica si prajiturile tre sa le aduci tu si cred ca si bautura dar inca nu sunt sigura. Voi vb cu cumnata mea si iti spun mai multe in cursul saptamanii acesteia.

rox_y
04.05.2009, 15:03:55
Ieri ne-am terminat si noi grafica pt invitatie sper ca in cursul saptamanii sa putem scoate la imprimanta toate invitatile. Ca vreau sa incep sa le impart. Abia astept;))

carmen_aiud
05.05.2009, 08:48:21
Ieri ne-am terminat si noi grafica pt invitatie sper ca in cursul saptamanii sa putem scoate la imprimanta toate invitatile. Ca vreau sa incep sa le impart. Abia astept;))

Va confectionati singuri invitatiile??? Ce bine ca aveti atata rabdare.... Am vazut si eu aici cateva modele de invitatii absolut superbe realizate de miresici, dar sincer nu cred ca as avea rabdarea necesara...Felicitari inca odata!!!!!:* :* :*

c_maria
05.05.2009, 14:27:45
maria, inca nu pot sa-ti dau detalii suficiente stiu doar ca meniul la nunta a fost de 130 de lei. Ospatarii, bucatarii sunt platiti separat, deci nu sunt inclusi in pretul meniului. Servirea a fost ok. Muzica si prajiturile tre sa le aduci tu si cred ca si bautura dar inca nu sunt sigura. Voi vb cu cumnata mea si iti spun mai multe in cursul saptamanii acesteia.

mersi mult de informatiile furnizate!

roxanna_ene
05.05.2009, 20:31:24
Fetelor, va doresc spor la pregatiri pt miresicile din 2009!!!!:*

bibianca
05.05.2009, 20:43:27
si tie la fel:*:*:*....tu mai ai putin:-p

rox_y
06.05.2009, 10:26:54
fetelor am fost la nunta la cumnata-mea sambata si cand am vazut-o in rochie m-au luat niste emotii, parca ma vedeam pe mine. Cand ma gandesc ca nu mai este mult....:-SS :-SS :-SS

micki23
06.05.2009, 11:12:32

multumim :)

micki23
06.05.2009, 11:14:23
fetelor am fost la nunta la cumnata-mea sambata si cand am vazut-o in rochie m-au luat niste emotii, parca ma vedeam pe mine. Cand ma gandesc ca nu mai este mult....:-SS :-SS :-SS

daca acuma te-au luat emotile , sa vezi tu ce emotii o sa ai cand te vezi pe tine :))

rox_y
06.05.2009, 11:30:24

Multumim!>:D< >:D< >:D<

carmina_ariana
06.05.2009, 17:36:55
Eu o sa dau cocarde artificiale nuntasilor, in afara de familie. In rest, marturii pentru toata lumea, adica un saculet cu migdale glazurate in numar de 5, iar acasa vor pleca si cu prajituri. Eu cred ca e suficient si nu vreau sa renunt nici la marturii (sunt de bun gust, cred eu, si aranjeaza si masa altfel), dar nici la praji (sa isi aminteasca si dimineata de nunta mea :)

Iulia_Nicoleta
21.05.2009, 19:35:28
Salutare!
Ti-ai gasit rochitza? Daca vrei iti trimit cateva poze cu o rochitza de inchiriat; m-ar fi ajutat mai mult sa fi avut ceva detalii despre tine, inaltime, greutate, masuri....
Este o rochitza de la Benjamin Roberts, foarte dragutza zic eu :)

micki23
27.05.2009, 21:45:45
pai artificiale dau si eu la nuntasii din alai, dar la mire, nas, parinti si frati fac naturale :) sunt mai frumoase
la mire din buchetul meu, iar la nasi din buchetele naselor :)#:-S

c_maria
28.05.2009, 12:19:26
Salutare!
Ti-ai gasit rochitza? Daca vrei iti trimit cateva poze cu o rochitza de inchiriat; m-ar fi ajutat mai mult sa fi avut ceva detalii despre tine, inaltime, greutate, masuri....
Este o rochitza de la Benjamin Roberts, foarte dragutza zic eu :)

Si eu sunt curioasa de modul in care arata rochia. poti sa-mi trimiti si mie poze cu ea? Mersi

anca86
10.06.2009, 19:49:34
buna fetelor si eu sunt tot din alba ma primiti si pe mine
uite care este problema a mine voi avea nunta anul asta in august eu de moment nu sunt in tara.si osa vin doar in iulie.ma puteti indruma si pe mine unde sunt la cele mai frumoase rochite din alba . va multumesc mult de tot . si asept raspunsurile voastreva puo pe toate>:D< >:D< >:D< :-SS :-SS :-SS

micki23
10.06.2009, 22:01:19
anca eu te pot indruma in Cluj...ca sunt foarte multe magazine si nu departe de alba:)L-)

pac_iulia
12.06.2009, 09:13:21
In Alba nu o sa gasesti rochite frumoase, din pacate.... ai de ales intre Cluj, Targu Mures, Sibiu. Daca ai nevoie d einformatii, cu placere :)

anca86
13.06.2009, 22:55:24
In Alba nu o sa gasesti rochite frumoase, din pacate.... ai de ales intre Cluj, Targu Mures, Sibiu. Daca ai nevoie d einformatii, cu placere :)
mersi mult fetelor.in cluj cam pe unde?si cam pe la ce preturi sa ma astept?

micki23
15.06.2009, 20:44:28
mersi mult fetelor.in cluj cam pe unde?si cam pe la ce preturi sa ma astept?

pai sunt foarte multe magazine...preturile de la 9 milioane la zeci de milioane .....:))

anca86
18.06.2009, 20:38:50
mersi mult ink o data fetelor.altfel ce mai ziceti cum sati cu pregatirile?eu mai am un pic si vin acasa si sper din tot sufletul sa imi gasesc repede rochita.in rest imi sunt toate gata:D :-p :*

carmen_aiud
22.06.2009, 13:36:17
Am o intrebare... Unde gasesc carton pentru invitatii in Alba?:* :*

ankza
22.06.2009, 14:35:44
Am o intrebare... Unde gasesc carton pentru invitatii in Alba?:* :*
eu mi-am luat de la diverta acum 2 ani

carmen_aiud
22.06.2009, 15:30:55
eu mi-am luat de la diverta acum 2 ani

Mersi frumos!!!!! Ai putea te rog sa imi spui unde e diverta in Alba Iulia? Scuza-ma dar nu cunosc orasul....

ankza
22.06.2009, 15:40:06
Mersi frumos!!!!! Ai putea te rog sa imi spui unde e diverta in Alba Iulia? Scuza-ma dar nu cunosc orasul....
acum e in alba mall:*

rox_y
22.06.2009, 21:08:42
Buna

Mai intreb odata poate nu a vazut cineva mesajul. Nu stie nimeni unde pot gasi evantaie pt mireasa?Faine.

carmen_aiud
23.06.2009, 08:18:16
acum e in alba mall:*

mersi frumos!!!!!!!!!!!:* :*

ankza
23.06.2009, 09:57:28
Buna

Mai intreb odata poate nu a vazut cineva mesajul. Nu stie nimeni unde pot gasi evantaie pt mireasa?Faine.
iti spun eu ca in alba n-am gasit, mai repede cred ca in cj, eu l-am primit din spania:*

micki23
23.06.2009, 12:14:17
Buna

In cj stiu sigur ca sunt la magazinele de mirese :)^:)^

roxanna_ene
23.06.2009, 15:09:49
Buna

iubita, cu parere de rau daca te dezamagesc, dar in alba nu stiu cat de multe lucruri poti gasi pt mireasa:(

rox_y
24.06.2009, 20:11:05
mersi fetelor
si scuze de insistentza
seara placuta

rox_y
24.06.2009, 20:12:37
In cj stiu sigur ca sunt la magazinele de mirese :)^:)^

si stii si unde?adica magazinul?strada??
ca nu prea ma pricep prin cj doar prin centru pe acolo:D

micki23
30.06.2009, 22:00:42
Buna

am mai raspuns: in Cj i majoritatea magazinelor cu rochii de mrese

micki23
30.06.2009, 22:03:51
si stii si unde?adica magazinul?strada??
ca nu prea ma pricep prin cj doar prin centru pe acolo:D

Chiar in centru la King Art - in Central
In Iulius Mall in gheorgheni
astea sunt mai cunoscute...daca vrei iti zic si alte magazine de pe stradute si magazine mai mici:)

rox_y
01.07.2009, 11:54:27
Am fost in Cj si am gasit evantaie doar in 2 magazine de mirese dar care nu au fost pe placul meu.

anca86
08.07.2009, 11:24:16
buna stie cineva unde se gasesc figurine de tort in alba sau in imprejurimi?^:)^/:) :D

carmina_ariana
12.07.2009, 13:43:14
Figurine de tort stiu sigur ca au de vanzare cei de la cofetaria Corina, la laborator pe Motilor.

micki23
13.07.2009, 22:02:40
Am fost in Cj si am gasit evantaie doar in 2 magazine de mirese dar care nu au fost pe placul meu.
daca mai afllu unde sunt te anunt :)

rox_y
14.07.2009, 19:49:21
daca mai afllu unde sunt te anunt :)

stai linistita K nu ma mai intereseaza, mi-a trecut. Si apoi mai am atat de putin pana la nunta incat nu am timp sa ma deplasez nici pana la aiud :-s

ankza
27.07.2009, 12:37:17
stai linistita K nu ma mai intereseaza, mi-a trecut. Si apoi mai am atat de putin pana la nunta incat nu am timp sa ma deplasez nici pana la aiud :-s
asteptam poze si povesti de la nuntaaaaaa<:-P

rox_y
28.07.2009, 09:47:23
asteptam poze si povesti de la nuntaaaaaa<:-P

Buna

In afara de stresul pe care l-am simtit in saptamana dinaintea nuntii si sambata dimineatza la coafor...din momentul in care a intrat mirele la mine acasa..nu am avut nici o treaba, nici o emotie, m-am lasat dusa de val. Totul a iesit foarte bine si la sala nu am avut nici o pb.La invitati le-a placut totul.
In biserica am intrat cu tata la brat, nu a fost planuit nimic, totul s-a organizat atunci...a comentat preotul ceva de genu ca acesta este de la catolici....dar asta este. A acceptat.
Mi-a placut....dar nu am simtit nunta...cum o simte un invitat.
A fost nunta care mi-am dorit-o
Poze...putin mai tz..
Va pup
Cele care veti avea nunta ....chiar daca ajungeti in pragul disperarii in saptamana nuntii....trebie sa aveti credinta ca totul va iesi bine...nu perfect ca e prea mult....BINE.
Si sa va distrati mult si sa nu va stresati prea tare..
PS. Mi-m amintit ca am vut ceva pb...dar au minore cum ar fi:
- un unchi de-al sotului meu s-a imbatat si a facut baie in mures (eram la unul din rest. Hanul cu Berze)
- cand s-a furat mirele a fost luata si o fetitza de 6 ani.. si apoi o cumnata de amea a zis ca si sotul ei cu 6 beri la activ s-a dus cu masina si mama fetitei s-a speriat ca a crezut ca fata e la baiat in masina.
- Am pus 3 manele vechi care mi-au placut ce nu au fost pe placul unora ..ei vroiau noi, apoi m-au stresat sa le pun manele. Nu am pus nimic.Dar le-a placut in rest.
Cam atat. Sa va distrati si voi si sa nu luati in seama nimic.

ankza
28.07.2009, 12:24:47
Buna

In afara de stresul pe care l-am simtit in saptamana dinaintea nuntii si sambata dimineatza la coafor...din momentul in care a intrat mirele la mine acasa..nu am avut nici o treaba, nici o emotie, m-am lasat dusa de val. Totul a iesit foarte bine si la sala nu am avut nici o pb.La invitati le-a placut totul.
In biserica am intrat cu tata la brat, nu a fost planuit nimic, totul s-a organizat atunci...a comentat preotul ceva de genu ca acesta este de la catolici....dar asta este. A acceptat.
Mi-a placut....dar nu am simtit nunta...cum o simte un invitat.
A fost nunta care mi-am dorit-o
Poze...putin mai tz..
Va pup
Cele care veti avea nunta ....chiar daca ajungeti in pragul disperarii in saptamana nuntii....trebie sa aveti credinta ca totul va iesi bine...nu perfect ca e prea mult....BINE.
Si sa va distrati mult si sa nu va stresati prea tare..
PS. Mi-m amintit ca am vut ceva pb...dar au minore cum ar fi:
- un unchi de-al sotului meu s-a imbatat si a facut baie in mures (eram la unul din rest. Hanul cu Berze)
- cand s-a furat mirele a fost luata si o fetitza de 6 ani.. si apoi o cumnata de amea a zis ca si sotul ei cu 6 beri la activ s-a dus cu masina si mama fetitei s-a speriat ca a crezut ca fata e la baiat in masina.
- Am pus 3 manele vechi care mi-au placut ce nu au fost pe placul unora ..ei vroiau noi, apoi m-au stresat sa le pun manele. Nu am pus nimic.Dar le-a placut in rest.
Cam atat. Sa va distrati si voi si sa nu luati in seama nimic.
ma bucur ca a iesit totul bine, asteptam poze

andreeaalexxa
28.07.2009, 22:40:05
buna miresici de alba!:x>:D<

adaa
28.07.2009, 23:46:24
buna miresici de alba!
eu am avut nunta la campeni, a iesit totul bine, nu perfect, avand in vedere ca majoritatea *celor trebuincioase* le-am adus de la cj sau turda. Ne-am incurcat putin la primul dans, am avut coregrafie facuta, prietenii au spus ca nu s-a observat...dar am stiut noi :)...

ankza
29.07.2009, 11:19:02
buna miresici de alba!:x>:D<
salutare>:D< >:D< >:D<

ankza
29.07.2009, 11:20:05
buna miresici de alba!
eu am avut nunta la campeni, a iesit totul bine, nu perfect, avand in vedere ca majoritatea *celor trebuincioase* le-am adus de la cj sau turda. Ne-am incurcat putin la primul dans, am avut coregrafie facuta, prietenii au spus ca nu s-a observat...dar am stiut noi :)...
ceva poze sa va vedem si noi???????????

rox_y
29.07.2009, 14:23:18
Aici cateva poze....neoficiale de la nunta
http://picasaweb.google.com/home

micki23
30.07.2009, 14:00:06
salutari
ma bucur roxy ca ai avut o nunta minunata..eu mai am putin pana la nunta....ieri ne-au sosit invitaiile si incepem sa l eimpartim...
=P~

rox_y
31.07.2009, 15:12:29
salutari
ma bucur roxy ca ai avut o nunta minunata..eu mai am putin pana la nunta....ieri ne-au sosit invitaiile si incepem sa l eimpartim...
=P~

spor l-a impartit....iar nunta sa fie asa cum vrei tu

ankza
31.07.2009, 15:21:01
salutari
=P~
eu sunt nasa tocmai in 3 octombrie:D

roxanna_ene
03.08.2009, 18:18:13
Felicitari fetelor pt nunta!!!
asteptam pozici!!!
Spor la pregatiri fetelor care mai au putin!!!:*

micki23
06.08.2009, 22:04:01
putin mai am :)

carmen_aiud
07.08.2009, 10:01:57
Buna fetelor!!! Nu am mai scris de mult timp pe site , dar sa stiti ca va urmaresc constant....

Rox_y felicitari pentru nunta!!!! Ma bucur ca a iesit asa cum ti-ai dorit!!! Sper ca la toate sa ne iasa nunta cel putin asa de frumoasa cum o visam fiecare... In sept am o nunta chiar la restaurantul unde ai facut tu....

Ankza felicitari pentru bebe, o sarcina usoara iti doresc , iar in octombrie cand o sa fii nasa iti doresc sa te bucuri de finutii tai!!!!

Micki mai ai foarte putin... Au inceput emotiile? Mai ai ceva de rezolvat?
Iti multumesc pentru ajutorul pe care mi-i l-ai dat, vreau sa te anunt ca dj-ul nostru va fii spexi!!!

Roxana_ene noi vom fii miresici abia la anul.... Cum stai cu pregatirile? Ai mai rezolvat ceva?

O zi buna va doresc la toate miresicile si viitoarele miresici!!!:* :*

ankza
07.08.2009, 10:29:42
Buna fetelor!!! Nu am mai scris de mult timp pe site , dar sa stiti ca va urmaresc constant....

Rox_y felicitari pentru nunta!!!! Ma bucur ca a iesit asa cum ti-ai dorit!!! Sper ca la toate sa ne iasa nunta cel putin asa de frumoasa cum o visam fiecare... In sept am o nunta chiar la restaurantul unde ai facut tu....

Ankza felicitari pentru bebe, o sarcina usoara iti doresc , iar in octombrie cand o sa fii nasa iti doresc sa te bucuri de finutii tai!!!!

Iti multumesc pentru ajutorul pe care mi-i l-ai dat, vreau sa te anunt ca dj-ul nostru va fii spexi!!!

Roxana_ene noi vom fii miresici abia la anul.... Cum stai cu pregatirile? Ai mai rezolvat ceva?

ms mult de urari, sper sa o rezist ca o sa am un pic de burta in octombrie:D
te pup:* :* :*

roxanna_ene
09.08.2009, 19:31:51

Salutari Carmen. Sincer, nu am mai rezolvat nimic, dar nici nu ma grabesc si nu ma stresez prea tare. agitatia va fi abia de la anul, in schimb caut rochita din greu :-P. sunt suparata pe faptul ca nu gasim nasi, sper sa se rezolve cat mai repede problema asta!! Tu, ce ai mai facut, ce ai mai rezolvat?ce bine ca esti inaintea mea sa-mi impartasesti din experienta ta. cred ca o sa vin sa te vad miresica la anul :*

andreeaalexxa
12.08.2009, 14:28:01
fetelor am si eu o intrebare. :D nu se poate organiza o intalnire in jud alba? ce ziceti?? >:D<

ankza
13.08.2009, 12:14:14
fetelor am si eu o intrebare. :D nu se poate organiza o intalnire in jud alba? ce ziceti?? >:D<
eu chiar as vrea sa vin, sa vedem poate mai vreau si alte fete

andreeaalexxa
13.08.2009, 13:19:33
eu chiar as vrea sa vin, sa vedem poate mai vreau si alte fete
si eu as vrea, si o sa fiu sigur prezenta. sa vedem cine ni se alatura. :*

ankza
13.08.2009, 15:45:45
si eu as vrea, si o sa fiu sigur prezenta. sa vedem cine ni se alatura. :*
deci deocamdata suntem 2 pe lista<:-P asteptam inscrieri

roxanna_ene
13.08.2009, 16:40:25
deci deocamdata suntem 2 pe lista<:-P asteptam inscrieri
si eu ma inscriu!!!!!!!!!!!<:-P

micki23
18.08.2009, 20:06:33
spor l-a impartit....iar nunta sa fie asa cum vrei tu

merci mult;)
=P~=P~

micki23
18.08.2009, 20:07:45
eu sunt nasa tocmai in 3 octombrie:D

super, te distrezi si tu :))
sa fie o nunta superba si tu cea mai frumoasa nasa;)

micki23
18.08.2009, 20:08:31
Felicitari fetelor pt nunta!!!
asteptam pozici!!!
Spor la pregatiri fetelor care mai au putin!!!:*

merci ...tu mai ai ceva timp :)

micki23
18.08.2009, 20:12:44

da carmen mai am putin , abia astept evenimentul..emotii nu am...ma bucur ca l-ai ales si tu pe spexi ..sper sa ai o nunta superba...am inceput cdeja sa impart invitatiile , am cumparat si verighetele si le-am si gravat cu numele si data nuntii...sunt super
mai am de luat plase pt cadouri, caserole pt. prajituri, pantofi, bijuterii, sa vb cu ceterasii :) sa stabilesc sambata exact meniul si ce vreau la decorarea salii, acuma incep pregatirile adevarate :)))#:-S

micki23
18.08.2009, 20:14:55

ar fi super...eu mereu vin in Aiud si cateodata si in Alba desi locuiesc in Cj :)) asa ca ma inscriu daca nu sunt plecata cunva din tara:)

roxanna_ene
22.08.2009, 14:04:14
ar fi super...eu mereu vin in Aiud si cateodata si in Alba desi locuiesc in Cj :)) asa ca ma inscriu daca nu sunt plecata cunva din tara:)
Pai ar trebui sa stabilim ceva, nu?:*

andreeaalexxa
31.08.2009, 18:48:17
Pai ar trebui sa stabilim ceva, nu?:*
da. ziceti o data si mai vedem cine e pe aici :D>:D<>:D<>:D< eu pot cam oricand.

roxanna_ene
31.08.2009, 20:33:30
da. ziceti o data si mai vedem cine e pe aici :D>:D<>:D<>:D< eu pot cam oricand.
Sa zica fetele cam cum pot ele si cand, nu?ca sa cadem de acord!!!

andreeaalexxa
04.09.2009, 15:39:01
Sa zica fetele cam cum pot ele si cand, nu?ca sa cadem de acord!!!
da. ;-) pe mine daca puteti imi ziceti in pm ca nu prea intru pe aici.. ^:)^

carmen_aiud
08.09.2009, 11:42:34
Fetelor nu stiu dc scriu la topicul potrivit...stiti cumva unde as putea gasi niste pungi de cadouri simple sau personalizate in care sa pun sticla de vin si caserola de prajituri?:* :*

zara40
08.09.2009, 11:48:34
draga micki23,eu sunt noua pe acest forum.Am observat ca esti foarte documentata asa ca vreau putin ajutor daca se poate(muzica ,decorarea salii,prajituri etc.)

zara40
08.09.2009, 12:01:41
Felicitari fetelor.Casa de piatra va urez.Eu am avut nunta acum ceva ani dar vreau sa ma documentez pentru sora mea ce are nunta anul viitor la salon Georgia-Aiud.Poate veti zice ca mai este timp dar eu vreau sa rezolv ce se poate rezolva anul acesta(muzica,decorarea salii,prajituri,etc.).Am inteles ca micki23 face la Georgia poate ma ajuta ea cu aceste detalii[-o<[-o<[-o<

roxanna_ene
09.09.2009, 21:22:22
Felicitari fetelor.Casa de piatra va urez.Eu am avut nunta acum ceva ani dar vreau sa ma documentez pentru sora mea ce are nunta anul viitor la salon Georgia-Aiud.Poate veti zice ca mai este timp dar eu vreau sa rezolv ce se poate rezolva anul acesta(muzica,decorarea salii,prajituri,etc.).Am inteles ca micki23 face la Georgia poate ma ajuta ea cu aceste detalii[-o<[-o<[-o<
Salutare, bine ai venit!din cate vezi eu voi avea nunta la acelasi salon cu sora ta, numai ca dupa 2 saptamani! Ca muzica si filmat si eu si micki am vorbit cu spexi(el si tatal lui se ocupa cu asa ceva). in privinta decorarii salii, astept sa vad cum ii iese lui micki la nunta caci mi-a dat un contact al tipului cu care isi decoreaza sala. In privinta prajiturilor, cea mai buna ramane cofetaria corina. Sper ca ti-am fost de un mic ajutor.o:-)

carmina_ariana
13.09.2009, 14:16:07
Fetelor nu stiu dc scriu la topicul potrivit...stiti cumva unde as putea gasi niste pungi de cadouri simple sau personalizate in care sa pun sticla de vin si caserola de prajituri?:* :*

Eu am cumparat niste cutii pentru vin si prajitura de pe Closca la 1,5 lei... am pus si poze, cred, dar la alt topic...

Rucsy
15.09.2009, 16:17:48
Salutare, bine ai venit!din cate vezi eu voi avea nunta la acelasi salon cu sora ta, numai ca dupa 2 saptamani! Ca muzica si filmat si eu si micki am vorbit cu spexi(el si tatal lui se ocupa cu asa ceva). in privinta decorarii salii, astept sa vad cum ii iese lui micki la nunta caci mi-a dat un contact al tipului cu care isi decoreaza sala. In privinta prajiturilor, cea mai buna ramane cofetaria corina. Sper ca ti-am fost de un mic ajutor.o:-)

Roxana, am revenit dupa timp indelungat!!!:* ( am fost ocupata cu marele examen)
Daca mai ai intrebari in legatura cu nunta, poti sa ma intrebi linistita!

carmen_aiud
21.09.2009, 09:38:54
Buna fetelor!!!! Ce mai faceti? Cum stati cu pregatirile? Micki mai ai foarte putin pana la nunta.... Cum e? Au aparut emotiile....? Ankza cum e...?? Ai emotii....?

Am si eu o intrebare.... Tortuletele care se dau la plecare as vreau sa le dam in cutie aurie cu maner....dar am o nelamurire ...mai trebuie puse si in caserole????:* :* :*

ankza
21.09.2009, 11:33:42
Buna fetelor!!!! Ce mai faceti? Cum stati cu pregatirile? Micki mai ai foarte putin pana la nunta.... Cum e? Au aparut emotiile....? Ankza cum e...?? Ai emotii....?

Am si eu o intrebare.... Tortuletele care se dau la plecare as vreau sa le dam in cutie aurie cu maner....dar am o nelamurire ...mai trebuie puse si in caserole????:* :* :*
sal, eu bine cresc din ce in ce mai mult:D , inca nu am rochie de nasa, saptamana asta trebuie sa rezolv
referitor la caserola nu cred ca trebuie, cel putin eu asa am vazut la alte nunti>:D<

carmen_aiud
22.09.2009, 09:07:22
sal, eu bine cresc din ce in ce mai mult:D , inca nu am rochie de nasa, saptamana asta trebuie sa rezolv
referitor la caserola nu cred ca trebuie, cel putin eu asa am vazut la alte nunti>:D<

Multumesc frumos Ankza... era chiar raspunsul pe care speram sa il primesc....>:D< Ma bucur ca esti bine, ca bebe creste... Se vede tare burtica? Ce o sa fie? Unde o sa fie nunta la care o sa fii nasa??:* :*

bibianca
23.09.2009, 09:09:32
buna fetelor>:D<>:D<>:D<>:D<
ce mai faceti?
va pun si eu niste poze de la nunta ;))
http://picasaweb.google.com/biancaioani/OZiSuperbaaaaaaaaaaaaaaa#

ankza
23.09.2009, 11:13:17
Multumesc frumos Ankza... era chiar raspunsul pe care speram sa il primesc....>:D< Ma bucur ca esti bine, ca bebe creste... Se vede tare burtica? Ce o sa fie? Unde o sa fie nunta la care o sa fii nasa??:* :*
sal, burtica se vede pe zi ce trece mai bine<:-P , deocamdata a zis ca pare a fi fetita<:-P
eu o sa fiu nasa in ramnicul valcea;-)

ankza
23.09.2009, 11:30:24
ce mai faceti?
foarte frumoasa ai fost<:-P
casa de piatra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

carmen_aiud
23.09.2009, 11:52:02
ce mai faceti?

O mireasa superba!!!! Felicitari si casa de piatra!!!<:-P <:-P
Am o intrebare ....asa rochita mi-ar place si mie...imi poti spune te rog de unde ai luat-o si cat a costat???:* :*

bibianca
23.09.2009, 12:14:16
O mireasa superba!!!! Felicitari si casa de piatra!!!<:-P <:-P
Am o intrebare ....asa rochita mi-ar place si mie...imi poti spune te rog de unde ai luat-o si cat a costat???:* :*
am luat-o de o miresica din bucuresti, nu a fost noua

carmen_aiud
25.09.2009, 14:26:41
Buna fetelor. Am o intrebare ...stiti cand vor avea locuri targurile in Alba cumva?

bibianca
25.09.2009, 21:27:06
Buna fetelor. Am o intrebare ...stiti cand vor avea locuri targurile in Alba cumva?
Buna.....sigur unul va fi in mall si de obicei celalalt la hotel cetate

roxanna_ene
27.09.2009, 14:13:27
ce mai faceti?
ai fost o mireasa foarte frumoasa, felicitari si CASA DE PIATRA!!!!!
SALUTARI SI PUPICI PT TOATE MIRESICILE!!!:*:*:*
P.S : Rucsy, ce examen :D ?;))

Rucsy
28.09.2009, 12:45:12
ai fost o mireasa foarte frumoasa, felicitari si CASA DE PIATRA!!!!!
SALUTARI SI PUPICI PT TOATE MIRESICILE!!!:*:*:*
P.S : Rucsy, ce examen :D ?;))

Am dat examen in Barou...sunt miresica avocat cu acte in regula!<:-P Bine ca am avut nunta anul trecut fiindca nu stiu daca as fi putut suporta "doua randuri de stres"!!!( nunta+ examen).
De aceea nu am mai intrat deloc pe forum...m-am pregatit intens!:-B
Poate ma gasiti pe miresici carieriste=))

Rucsy
28.09.2009, 12:46:58
ce mai faceti?

Oooo..intr-adevar o zi superba!!!
Si niste miri frumosi, expresivi!!
Rochita foarte delicata...casa de piatra!<:-P

bibianca
29.09.2009, 15:37:25
Oooo..intr-adevar o zi superba!!!
Si niste miri frumosi, expresivi!!
Rochita foarte delicata...casa de piatra!<:-P
multumesc>:D<>:D<>:D<

ankza
29.09.2009, 15:49:24
Am dat examen in Barou...sunt miresica avocat cu acte in regula!<:-P Bine ca am avut nunta anul trecut fiindca nu stiu daca as fi putut suporta "doua randuri de stres"!!!( nunta+ examen).
De aceea nu am mai intrat deloc pe forum...m-am pregatit intens!:-B
Poate ma gasiti pe miresici carieriste=))
FELICITARI RUCSY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ma bucur ca ai trecut cu bine peste examen<:-P <:-P <:-P

carmen_aiud
30.09.2009, 12:30:50
Buna fetelor! Ce mai faceti? Ankza si Mihaela sunteti pe ultima suta de metri... cum sunteti? Va doresc distractie placuta si Mihaela o nunta de vis sa ai!!!!:* :*

ankza
30.09.2009, 15:08:23
Buna fetelor! Ce mai faceti? Ankza si Mihaela sunteti pe ultima suta de metri... cum sunteti? Va doresc distractie placuta si Mihaela o nunta de vis sa ai!!!!:* :*
multumesc frumos, eu nu prea bine am reusit sa ma racesc si am o stare foarte naspa:((

rox_y
01.10.2009, 12:18:42
Ankza ai gija cu raceala si cu bebele, sa nu iei nici un medicament sa te tratezi cu ceaiuri (vezi ca nu toate ceaiurile sunt indicate in sarcina) si alte naturale.
Te pup si sa ai grija de tine.>:D<

amalia30
12.11.2009, 18:16:31
buna
fetelor o parere despre formatia ambiental din Alba Iulia
astept pareri

bubulika
21.11.2009, 17:12:58
amalia cred ca stiu despre ce formatie vb.canta cumva si o femeie in formatie?si 2 barbati parca?daca da,te sfatuiesc din tot sufletul sa nu faci prostia sa ii chemi la nunta .am fost in septembrie la o nunta cu ei si vreau sa iti spun ca au cantat 2 piese si sa dus mirele cu u steak(nu stiu cum se scrie)si nu stiu cate cd-uri numa sa nu mai cante ei.au fost dezastru.nu o zic numai eu o zis 250 de persoane.a sticat o nunta minunta......eu daca eram in locul mirilor vazand fata invitatilor cand s-au apucat de cantat iii bateam pe loc asa mireasa cum eram.sper sa iti fie de ajutor sfatul meu.iti urez succes

amalia30
24.11.2009, 15:46:10
In formatia ambiental sunt 4 barbati i-am gasit pe net au site poate nu sunt aceleasi persoane
oricum iti multumesc pt sfat si astept in continuare sugestii referitoare la formatii pt nunta[-o<

bubulika
25.11.2009, 13:01:53
gata ca stiu:D.stiu despre cine e vb.si cu ei am fost la nunta si eu am vb cu ei la tel pt nunta mea dar pana la urma am luat pe cineva care ii cunoaste sotul meu.cei de care zici tu sunt buni.solistul are o voce minunata.parca adi il cheama nu?oricum sunt ok.parerea mea

amalia30
03.12.2009, 10:57:25
da Adi Mircea il cheam pe solist
vai de 2 luni caut formatie pt nunta si deja disper au niste preturi foarte mari
am cautat peste tot si in zona sibiu ,alba,hunedoara
problema e ca daca nu ii auzi cantand e cam riscant
mai astept propuneri de la voi

bubulika
08.12.2009, 18:58:51
asa este.au niste preturi ffff mari.cauta pe google formatii apoi incearca pe youtube sa vezi daca ii gasesti la vreo nunta

Dianuta
23.12.2009, 16:18:01
Buna fetelor,
Cine s-a ocupat de aranjatul restaurantului la nunta voastra, sau se va ocupa? Cam ce preturi au? Ma intereseaza momentan in special pretul pentru huse si esarfe (raportat si la calitate), daca ma poate ajuta cineva.. Am fost la nunti la care husele erau dintr-un saten de proasta calitate, parca erau tiganesti. A colaborat careva din voi cu Centrul de Imagine?
Va multumesc!
O zi buna tuturor!

andreyca_23
28.12.2009, 16:31:49
Buna fetelor am si eu o rugaminete la voi va rog daca ma puteti ajuta si pe mine cu cate un sfat.Eu sunt plecata in Spania de 10 ani si nu am mai fost in tara deloc de atuncia si nu prea mai stiu cum sta treaba cu nuntile in tara si ce am de facut,problema e ca stau cu un baiat din Craiova de 5 ani si in 2011 vrem sa ne casatorim prin vara si inca nu stim unde sa facem nunta in alba-iulia sau craiova si am nevoie de voi sa ma ajutati si sa imi spuneti unde credeti voi ca va fi mai ieftina o nunta ocolo sau aici in alba si cam cat costa o nunta ma refer la cheltuielile totale oare pana in 2011 si cat costa un meniu,cu cattimp trebuie sa inchiriez restaurantul si ce avans trebuie sa dau la restaurante..?? Voi ce credeti ca in 2011 nuntile vor fi mai ieftine din cauza crizei o se vor scumpi mai mult ca acuma? Multumesc mult pt ajutorul vostru si succes la pregatirile de nunta!! :*

laura261289
28.12.2009, 16:55:58
Buna fetelor am si eu o rugaminete la voi va rog daca ma puteti ajuta si pe mine cu cate un sfat.Eu sunt plecata in Spania de 10 ani si nu am mai fost in tara deloc de atuncia si nu prea mai stiu cum sta treaba cu nuntile in tara si ce am de facut,problema e ca stau cu un baiat din Craiova de 5 ani si in 2011 vrem sa ne casatorim prin vara si inca nu stim unde sa facem nunta in alba-iulia sau craiova si am nevoie de voi sa ma ajutati si sa imi spuneti unde credeti voi ca va fi mai ieftina o nunta ocolo sau aici in alba si cam cat costa o nunta ma refer la cheltuielile totale oare pana in 2011 si cat costa un meniu,cu cattimp trebuie sa inchiriez restaurantul si ce avans trebuie sa dau la restaurante..?? Voi ce credeti ca in 2011 nuntile vor fi mai ieftine din cauza crizei o se vor scumpi mai mult ca acuma? Multumesc mult pt ajutorul vostru si succes la pregatirile de nunta!! :*

am fost in aceeasi situatie ca si tine.aveam de ales intre timisoara si alba,alegerea poti sa o faci in functie de invitatii care ii ai din craiova si invitatii din alba,faci o comparatie ca sa nu duci 100 de oameni din craiova in alba mai bine duci 50 din alba in craiova,parerea mea.restaurantul trebuie rezervat cu un an cel putin inainte,iar sfatul meu e ca daca faci nunta in vara sa te grabesti ca vara sunt pline restaurantele,meniul depinde de preferinte poti sa optezi intre un meniu traditional si unul mai sofisticat,preturile difera de la un restaurant la altul,asta depinzand si daca include bautura, prajiturile si fructele.
de ieftinit in romania nu se ieftineste nimic#-o poate o sa ramana la pretul din 2010,sau o sa se scumpeasca.un pret total nu pot sa iti spun pentru ca fiecare nunta e diferita.aici ma refer la aranjamentele florale,meniu,formatii.o sa te ajut cu ce pot si ce stiu,primul lucru care trebuie sa il faci e sa cauti restaurant in orasul in care te-ai decis ca ai mai multi invitati.o ruda sa se intereseze de preturi la mai multe restaurante faci o comparatie si trimiti banii pentru avans.succes

andreyca_23
28.12.2009, 17:28:23
Buna fetelor,ce faceti? eu am nevoie de voi sa ma ajutati cu niste sfaturi si sa imi ziceti ce am de facut,eu sunt plecata din tara de 10 ani si in 2011 in vara as vrea sa vin in tara sa fac nunta si cum nu am mai fost de 10 ani nu stiu ce am de facut sa pregatesc nunta.Eu sunt din Alba-Iulia mai bine zis din Sebes si iubitul meu e din Craiova si nu stim unde sa facem nunta si unde iese mai ieftina la mine o la el, si as dori sa ma ajutati daca stiti si sa imi ziceti unde credeti ca iasa mai ieftina,cat costa un meniu,inchirierea restaurantului,cat avans cer cei de la restaurante sa dai si mai multe informati de tot?Voi ce credeti ca cu criza asta o sa fie in 2011 mai ieftine nuntile o mai scumpe ca in ani astia! Va rog sa imi spuneti preturile in euro pt ca cu bani din romania nu ma prices si nu ma stiu cu ei. Va multumesc pt ajutor si sper sa ma puteti ajuta cu toate detalile despre o nunta in romania si cu sfaturi,cand sa incep,unde sa ma duc,ce sa fac....Va pup!!:*

ancamicu
30.12.2009, 00:48:25
Nu pot sa cred ca trebuie sa ma grabesc desi am nunta in iunie 2011, mor incet si sigur pentru ca eu sunt in Anglia, sper ca pana in februarie cand merge sotul acasa sa mai gasim un restaurant pe gustul nostru. Cred ca cel mai bine o trimit pe mama sa vada in ianuarie. Acum nici nu stiu care sa-l alegem noi vrem ca nunta sa fie una de seara si ne placea foarte mult la Hanul cu Berze dar am auzit au mai fost mici probleme asa ca nu stiu ce sa cred daca stie una dintre voi mai multe detalii va rog sa imi spuneti. Doamne cate trebuie cand organizezi o nunta mai ales daca esti departe.

laura261289
30.12.2009, 16:37:06
Nu pot sa cred ca trebuie sa ma grabesc desi am nunta in iunie 2011, mor incet si sigur pentru ca eu sunt in Anglia, sper ca pana in februarie cand merge sotul acasa sa mai gasim un restaurant pe gustul nostru. Cred ca cel mai bine o trimit pe mama sa vada in ianuarie. Acum nici nu stiu care sa-l alegem noi vrem ca nunta sa fie una de seara si ne placea foarte mult la Hanul cu Berze dar am auzit au mai fost mici probleme asa ca nu stiu ce sa cred daca stie una dintre voi mai multe detalii va rog sa imi spuneti. Doamne cate trebuie cand organizezi o nunta mai ales daca esti departe.
adevarul e ca e greu..daca nu ai pe cineva in tara sa te ajute#-o .si ai grija la preturi ..pentru ca te insala daca nu sti care sunt preturile.daca esti in tara si poti umbla iasa mult mai ieftin ..dar daca esti in lipsa de timp iti angajezi pe cineva sa se ocupe de tot,dar te papa la buzunar;;)

ancamicu
01.01.2010, 23:23:21
adevarul e ca e greu..daca nu ai pe cineva in tara sa te ajute#-o .si ai grija la preturi ..pentru ca te insala daca nu sti care sunt preturile.daca esti in tara si poti umbla iasa mult mai ieftin ..dar daca esti in lipsa de timp iti angajezi pe cineva sa se ocupe de tot,dar te papa la buzunar;;)

Multumesc frumos de sfaturi. O sa incerc sa trimit pe cineva din familie sa se intereseze de preturi si apoi sa hotaram.

laura261289
03.01.2010, 01:01:11
Multumesc frumos de sfaturi. O sa incerc sa trimit pe cineva din familie sa se intereseze de preturi si apoi sa hotaram.
aici sunt pentru ce aveti nevoie..ca doar deasta suntem aici sa ne ajutam una pe cealalta>:D<

andreyca_23
06.01.2010, 12:29:38
Buna fetelor...chiar nu ma poate ajuta nimenia sa imi zica si mie asa dupa parerea voastra ca stati in romania nu ca mine ca is plecata din tara de 10 ani si nu mai stiu nimika...ajutatima si pe mine va rog din inima sa imi ziceti unde e mai ieftin sa faci o nunta in Alba-Iulia o Craiova??? multumesc mult!! ^:)^

laura261289
06.01.2010, 18:04:46
Buna fetelor...chiar nu ma poate ajuta nimenia sa imi zica si mie asa dupa parerea voastra ca stati in romania nu ca mine ca is plecata din tara de 10 ani si nu mai stiu nimika...ajutatima si pe mine va rog din inima sa imi ziceti unde e mai ieftin sa faci o nunta in Alba-Iulia o Craiova??? multumesc mult!! ^:)^
daca te uiti ti-am scris in pagina anterioara:)

andreyca_23
07.01.2010, 20:59:49
Buna,ba da am citit dar la noi nu e prob cu invitati pt ca invitati la nunta o sa avem doar 80 de pers si is 40 de pers din partea lui si 40 din partea noastra asa ca o sa vina toti la nunta ...dar ma rog nu asta e prob cu invitati si cu drumul pt ca acolo santem egali la invitati prob e ca nustiu unde sa fac nunta sa imi iese mai ieftina in alba sau in craiova si asta ma cam interesiaza cu alceva...Ori cum mersi mult pt ajutor dar daca mai is si alte pareri sa imi ziceti unde e mai ieftin as fi foarte bucuroasa.PA>:D<

ancamicu
08.01.2010, 01:47:41
Buna fetelor stie careva niste firme care se ocupa cu decoratul salilor in Alba? Nu am idee de nici una si nici nu-mi pot aminti sa fi vazut prin oras. Va rog daca stiti spuneti-mi si mie. Va multumesc frumos!!!^:)^

Rucsy
08.01.2010, 21:46:51
Buna fetelor,
Cine s-a ocupat de aranjatul restaurantului la nunta voastra, sau se va ocupa? Cam ce preturi au? Ma intereseaza momentan in special pretul pentru huse si esarfe (raportat si la calitate), daca ma poate ajuta cineva.. Am fost la nunti la care husele erau dintr-un saten de proasta calitate, parca erau tiganesti. A colaborat careva din voi cu Centrul de Imagine?
Va multumesc!
O zi buna tuturor!

Eu am colaborat in ceea ce priveste filmarea si angajarea fotografului. Stiu ca au servicii ok si in rest...
Noi am fost foarte multumiti de colaborarea cu ei!

oaoa
10.01.2010, 15:14:11
buna.sunt din cugir si am nunta in aprilie la lutsch 2000 in aprilie,a avut cineva acolo la sala mica sa mi zica si mie cum e si daca are poze cu sala aranjata sa mi fac o idee.mersi mult...........

amalia30
14.01.2010, 10:32:21
buna
cine ma poate ajuta cu o parere despre o formatie ce canta intr-un bar,discoteca pe la Sard
am inteles ca se numesc alba music.

felyy88
02.02.2010, 15:49:57
Buna fetelor...
as vrea sa imi spuneti daca stiti ceva preturi la meniuri in Alba Iulia sau imprejurimi....multumesc>:D<

bubulika
02.02.2010, 22:49:48
in alba..la restaurante incep preturile de la 29 de euro in sussssss;))eu cam asa stiu

amalia30
03.02.2010, 11:49:12
caut formatie !!!
cine ma poate ajuta ca deja disper

Rucsy
04.02.2010, 10:44:23
Buna fetelor...
as vrea sa imi spuneti daca stiti ceva preturi la meniuri in Alba Iulia sau imprejurimi....multumesc>:D<

Preturile meniurilor variaza intre 120 RON si 200 RON...>:D<

shinystar
09.02.2010, 22:20:16
Buna fetelor stie careva niste firme care se ocupa cu decoratul salilor in Alba? Nu am idee de nici una si nici nu-mi pot aminti sa fi vazut prin oras. Va rog daca stiti spuneti-mi si mie. Va multumesc frumos!!!^:)^

Buna! Stiu eu o firma care se ocupa cu decoratiuni nunta in tot judetul Alba, precum si judetul Cluj, sunt foarte buni, si noi cu ei ne-am aranjat nunta si am fost tare incantati, folosesc materiale de calitate la un pret f bun. Daca ii cauti pe google ii gasesti...se numesc mariaj de vis.

gia2006
10.02.2010, 21:54:23
buna fetelor. Am tot auzit lucruri bune despre cei de la centrul imaginii sau cam asa ceva, in legatura cu foto. Nu stiti cum ii gasesc? Ajutor!!! Am auzit ca se ocupa si de decoratiuni.

ancamicu
11.02.2010, 12:30:06
Buna! Stiu eu o firma care se ocupa cu decoratiuni nunta in tot judetul Alba, precum si judetul Cluj, sunt foarte buni, si noi cu ei ne-am aranjat nunta si am fost tare incantati, folosesc materiale de calitate la un pret f bun. Daca ii cauti pe google ii gasesti...se numesc mariaj de vis.

Multumesc frumos de raspuns.

unlepicorn
15.02.2010, 22:02:01
buna fetelor....

cine ma poate ajuta cu o parere despre formatia ambiental ( www.formatiaambiental.com (http://www.formatiaambiental.com/) ) daca aveti vreo filmare cu ei de la o nunta sau daca i-ati vazut cum canta, orice e binevenit. am doar melodiile ce le gasiti pe site si as vrea sa aud parerea voastra.
va multumesc

baby_eyes
25.03.2010, 15:43:06
ma poate ajuta cineva cu pareri si sfaturi legate de servicii foto si video? ce parere aveti despre studio mixaj - Silviu Ciontea din Sebes?

miresicilor interesate de o formatie le recomand trupa Bachus (Alin Ciun) din Orastie, noi pe ei i-am ales pt nunta noatra; i-am vazut la cateva eveminete si chiar faceau o atmosfera minunata <:-P

bibianca
26.03.2010, 06:06:08
ma poate ajuta cineva cu pareri si sfaturi legate de servicii foto si video? ce parere aveti despre studio mixaj - Silviu Ciontea din Sebes?

miresicilor interesate de o formatie le recomand trupa Bachus (Alin Ciun) din Orastie, noi pe ei i-am ales pt nunta noatra; i-am vazut la cateva eveminete si chiar faceau o atmosfera minunata <:-P
Eu am avut nunta si l-am avut pe Silviu si sunt foarte foarte multumita,altul mai bun nici nu cred ca este:*

amalia30
08.04.2010, 13:17:30
AM GASIT FORMATIE #-o... GREU A FOST ...SPER SA FIE OK

ancamicu
11.04.2010, 01:37:23
AM GASIT FORMATIE #-o... GREU A FOST ...SPER SA FIE OK

Imi poti spune si mie pe cine ai gasit, un nume sau unde pot sa ii gasesc. Multumesc frumos.

lizz
03.09.2010, 15:38:52
Buna fetelor,

Am nunta in septembrie 2011 si in sfarsit am ales (cu greu) sala.
O sa facem la Bleumarin dar m-am interesat de multe sali asa ca daca aveti ceva intrebari despre sali / preturi, poate pot sa dau niste informatii utile (Steaua Nordului, Galaxy, Vila Dutu, Pub 13, Hanul cu Berze, Astoria, Vila Elisabeta).

Pupici :*

lizz
05.09.2010, 21:39:23
Pt Bebedinio.

Sorry, nu pot deocamdata sa-ti trimit PM, trebuie sa am 10 mesaje postate pe forum.
La Steaua Nordului e 137 RON un meniu. Include doar mancarea, fara decorarea salii (si fara suc/apa minerala, bere, cafea, alune, fructe). Iti ofera o camera pt miri, iar daca vrei sa mai inchiriezi (pt invitati din alte orase/strainatate), sunt la 130 RON toate camerele.

Pupici:*

elena1989
12.10.2010, 15:00:19
Atentie mare la asazisa formatie Ambiental, sa nu patiti ca mine sunt niste sarlatani, era sa-i am la nunta mea ma bucur ca mi-am dat seama inainte cine sunt, i-am filmat la o alta nunta unde toti au regretat ca i-au chemat, o sa pun videoclipul cu adevarata muzica a formatiei ambiental pe youtube, sa stie toata lumea ce aiurea canta .

bebedinio
30.10.2010, 09:04:00
In Alba Iulia, perioada 26-28 nov 2010 este targ de nunti la hotel Nettuno. Avand in vedere ca e final de sezon, cred ca o sa fie super oferte!<:-P

albacazapada88
11.01.2011, 14:00:18
Buna fetelor ,
am si eu o rugaminte daca se poate si stiti cumva cum este restaurantul Transilvania casa si masa de la intrare in aiud?
am facut acolo rezervare pt nunta in octombrie anul asta dar as vrea totusi si alte pareri.
va rogggggggg!!!!!!!!

LiviaU
25.01.2011, 14:41:55
Buna fetelor as vrea sa va intreb daca nu stiti cumva cand sunt targuri de nunti in Alba Iulia anul acesta, si unde?:-\

bebedinio
25.01.2011, 15:08:26
Buna fetelor as vrea sa va intreb daca nu stiti cumva cand sunt targuri de nunti in Alba Iulia anul acesta, si unde?:-\
18-20 feb la Alba Mall.

Ooanyy
26.01.2011, 19:44:46
Buna miresicii din Alba, am o rugaminte la voi , care ma poate ajuta, sa imi de-a cateva informatii despre magazine cu rocchii de mireasa...as vrea sa vin pana acolo, dar nu stiu incotro sa ma duc sau dak voi gasi ceva.
Va multumesc mult...

bebedinio
27.01.2011, 14:03:44
Buna miresicii din Alba, am o rugaminte la voi , care ma poate ajuta, sa imi de-a cateva informatii despre magazine cu rocchii de mireasa...as vrea sa vin pana acolo, dar nu stiu incotro sa ma duc sau dak voi gasi ceva.
Va multumesc mult...

mergi pe bulevardul Transilvaniei, intre spital si stadion si gasesti cateva magazine. cauti o anumita marca de rochie de mireasa?

Ooanyy
27.01.2011, 17:59:20
mergi pe bulevardul Transilvaniei, intre spital si stadion si gasesti cateva magazine. cauti o anumita marca de rochie de mireasa?

nu caut o marca anume... vreau ceva mai de caliatete cat de cat si foarte frumoase;;)....

dak imi poti zice , vreun magazin sigur...

multumesc mult...

Ooanyy
19.02.2011, 13:03:47
Buna....

Miresici de Alba a foat cineva la targul de nuntii de la Mall?????

As vrea sa vin pana acolo, dar sa stiu merita , e ceva de vazut: rochitze, pantofiori, praji etc.

Daca imi puteti da si mie niste detalii....

va multumesc mult....

LiviaU
23.04.2011, 22:59:00
Sarabtori Fericite miresici !!!:*:*:*:*:*

Ooanyy
25.04.2011, 13:23:03
Buna
.Poate cineva sa imi zica, un magazin sau doua de unde as putea sa cumpar, materiale pt rochii , mai de calitate.
Va multumesc.

LiviaU
20.05.2011, 15:10:30
Buna fetelor, ce mai faceti? Cum stati cu pregatirile?#-o

oanasimo
21.05.2011, 12:41:59
Buna fetelor, ce mai faceti? Cum stati cu pregatirile?#-o

Eu bineee :)
Mi-am ales rochia de mireasa si is ffff linistita

zllumy
09.06.2011, 10:14:15
Buna, fetelor.Vad ca suntem putine mirese din Alba.Eu o sa am nunta pe 09.06.2012 la Mercur Magic.Nu sunt in tara si se ocupa fratele meu de toate pregatirile.Ati fost la vreo nunta la acest restaurant?Eu am primit numai vorbe bune.Spor la pregatiri!!!

bebedinio
09.06.2011, 12:22:55
Buna, fetelor.Vad ca suntem putine mirese din Alba.Eu o sa am nunta pe 09.06.2012 la Mercur Magic.Nu sunt in tara si se ocupa fratele meu de toate pregatirile.Ati fost la vreo nunta la acest restaurant?Eu am primit numai vorbe bune.Spor la pregatiri!!!

e frumos la Mercur, poti sa stai linistita :)

LiviaU
10.06.2011, 15:07:47
Buna fetelor, ceva miresici pe aici? Eu nu mai pot de stresata nu stiu ce e cu mine...nu ma asteptam sa fiu stresata si mai e ceva pana la nunta...Voi ce mai faceti?:-\

zllumy
11.06.2011, 09:43:49
Buna fetelor, ceva miresici pe aici? Eu nu mai pot de stresata nu stiu ce e cu mine...nu ma asteptam sa fiu stresata si mai e ceva pana la nunta...Voi ce mai faceti?:-\
Tu mai ai o luna si-un pic si esti stresata.Eu mai am aproape un an.Pff...trece asa greu.Cum au decurs pregatirile?Ai intampinat vreo problema?

LiviaU
16.06.2011, 00:10:44
Tu mai ai o luna si-un pic si esti stresata.Eu mai am aproape un an.Pff...trece asa greu.Cum au decurs pregatirile?Ai intampinat vreo problema?

Ceau, o sa treaca repede timpul o sa vezi. Probleme...am gasit relativ greut muzica, desi am cautat din timp adica aprox 1 an inainte, si in rest e ok zic eu...nu prea stiu saloane in ALba unde as putea merge. Tu cum stai??:*

zllumy
16.06.2011, 17:11:34
Ceau, o sa treaca repede timpul o sa vezi. Probleme...am gasit relativ greut muzica, desi am cautat din timp adica aprox 1 an inainte, si in rest e ok zic eu...nu prea stiu saloane in ALba unde as putea merge. Tu cum stai??:*
Ciao, Livia.Eu am restaurantul, vornicul si fotograful.Nimic mai mult.Mai am nevoie de video si de dj.Tu ce o sa ai la nunta, dj sau formatie?Sunt la 3000 km distanta de Alba asa ca imi ia mai mult cu organizarea.Si cu invitatiile ce-ai facut?Le-ai luat din Alba sau de pe net?Mai ii si rochia de mireasa...dar pentru asta mai am timp.Spor la pregatiri!!!;-)

LiviaU
16.06.2011, 19:03:46
Ciao, Livia.Eu am restaurantul, vornicul si fotograful.Nimic mai mult.Mai am nevoie de video si de dj.Tu ce o sa ai la nunta, dj sau formatie?Sunt la 3000 km distanta de Alba asa ca imi ia mai mult cu organizarea.Si cu invitatiile ce-ai facut?Le-ai luat din Alba sau de pe net?Mai ii si rochia de mireasa...dar pentru asta mai am timp.Spor la pregatiri!!!;-)

Noi o sa avem formatie la nunta, invitatiile le-am luat de la cei care ne fac si pozele si filmarea, si au fost destul de ieftine si toata lumea ne-a laudat:X, rochita am gasit-o cu greu, dar am luat-o deja, mai am de vazut de arnajamente, cocarde si sa stabilim meniul. Cel mai greu e asteptarea confirmarilor...:(.
O sa fie bine, daca te ocupi din timp asa pe rand de toate o sa fie ok.;))

anca_a
05.07.2011, 10:31:21
Buna. Am si eu nunta peste o luna la restaurant Mercur. Ei se vor ocupa si de amenajarea salii. De muzica am vorbit cu dj Florin Popovici, MC Koto,,prajiturile le fac la Corina si aranjamentele florale la Ichebana. Ati lucrat cu acestia? Ce parere aveti?

alexandraroxana
12.07.2011, 00:43:45
nu caut o marca anume... vreau ceva mai de caliatete cat de cat si foarte frumoase;;)....

dak imi poti zice , vreun magazin sigur...

multumesc mult...

Pe b-dul Revolutiei, in bloc CF 5, (e putin ascuns, in scara blocului) dupa Lic. Militar, inspre piata, Magazin Romantica, au rochii de la Maya Fashion., putin mai incolo inspre stadion e un alt magasin cu rochii de la Darfil, vis-a-vis mag. Printesa Serii, vis-a-vis de hotel Cetate, Mag. Aristocrat Boutique, cu rochii de la Mirandi, si la intersectia str. Horia cu Motilor, un alt magazin, intr-o casa portocalie. :)

zllumy
21.07.2011, 17:28:36
Noi o sa avem formatie la nunta, invitatiile le-am luat de la cei care ne fac si pozele si filmarea, si au fost destul de ieftine si toata lumea ne-a laudat:X, rochita am gasit-o cu greu, dar am luat-o deja, mai am de vazut de arnajamente, cocarde si sa stabilim meniul. Cel mai greu e asteptarea confirmarilor...:(.
O sa fie bine, daca te ocupi din timp asa pe rand de toate o sa fie ok.;))
Salutare.Sper ca ai primit toate confirmarile la care te-ai asteptat.Sa ai o nunta ca-n povesti si sa iasa totul foarte bine.O nunta de vis!!!
P.S. Sa revii si cu ceva poze sa vedem si noi cum a fost.Poopici<:-P

oana_24_11
24.07.2011, 20:32:25

salut si eu sunt tot o miresica din alba si am nunta la mercur magic pe 14.07.2012. sunt tot departede casa si e cam greu
cum mergi cu pregatirile? ti ai gasit muzica fotograf?

oana_24_11
27.07.2011, 23:27:12
buna miresici din alba
as vrea si eu sa intreb ceva
cine imi poate zice si mie un fotograf si un cameraman bun si un dj? si cam ce preturi au ms

alexandraroxana
28.07.2011, 23:17:15
buna miresici din alba
as vrea si eu sa intreb ceva
cine imi poate zice si mie un fotograf si un cameraman bun si un dj? si cam ce preturi au ms

Si eu am nevoie de informatii pe tema asta foto-video & DJ in Alba?

bibianca
31.07.2011, 21:55:43
Si eu am nevoie de informatii pe tema asta foto-video & DJ in Alba?
eu va recomand pe cineva din Sebes,din punctul meu de vedere sunt cei mai buni.poate unele dintre voi ati auzit de Silviu Ciontea

oana_24_11
01.08.2011, 00:29:40
eu va recomand pe cineva din Sebes,din punctul meu de vedere sunt cei mai buni.poate unele dintre voi ati auzit de Silviu Ciontea

buna poti sa imi zici si mie cam ce pret are?
si daca are site?

bibianca
01.08.2011, 00:36:22
buna poti sa imi zici si mie cam ce pret are?
si daca are site?
ti-am trimis un pm ;-)

oana_24_11
01.08.2011, 00:39:28
ti-am trimis un pm ;-)

ms mult
pe cineva cu muzica nu sti dj ceva?

bibianca
01.08.2011, 00:41:35
ms mult
pe cineva cu muzica nu sti dj ceva?
eu tot pe el l-am avut si cu muzica,nu stiu pe altcineva
eu numai cu el am lucrat cand am avut nunta si am fost foarte foarte multumita de rezultat

zllumy
02.08.2011, 10:46:33
salut si eu sunt tot o miresica din alba si am nunta la mercur magic pe 14.07.2012. sunt tot departede casa si e cam greu
cum mergi cu pregatirile? ti ai gasit muzica fotograf?
Buna, Oana.Fotograf si cameraman mi-am gasit.Pe fotograf o cheama Otilia si e din Oarda.Am ales-o pentru ca am vazut poze facute de ea la nunta unei prietene si mi-au placut foarte mult.In schimb de DJ n-am nici o idee.Astept sa faca nunta o alta prietena sa vad cum se descurca Dj-ul ales de ea.Atat mi-a ramas.Tortul si prajiturile cand vin in iarna acasa, dar o sa le comand de la Corina.Tu ce mai ai de rezolvat?

oana_24_11
02.08.2011, 17:12:01
Buna, Oana.Fotograf si cameraman mi-am gasit.Pe fotograf o cheama Otilia si e din Oarda.Am ales-o pentru ca am vazut poze facute de ea la nunta unei prietene si mi-au placut foarte mult.In schimb de DJ n-am nici o idee.Astept sa faca nunta o alta prietena sa vad cum se descurca Dj-ul ales de ea.Atat mi-a ramas.Tortul si prajiturile cand vin in iarna acasa, dar o sa le comand de la Corina.Tu ce mai ai de rezolvat?

buna eu am vorbit cu dj pentru muzica e cineva din alba are si muzica pe calculator si muzica populara o canta la instrumente si cu vocea. fotograf inca nu am gasit. am mai rezervat biserica si cam atat de restul ma ocup eu in decembrie cand merg acasa
tipa care zici ca ai gasito ca fotograf are site pe net? ai putea sa imi dai si mie nr ei de tel te rog? si sa imi zici cat costa

zllumy
02.08.2011, 17:28:29
buna eu am vorbit cu dj pentru muzica e cineva din alba are si muzica pe calculator si muzica populara o canta la instrumente si cu vocea. fotograf inca nu am gasit. am mai rezervat biserica si cam atat de restul ma ocup eu in decembrie cand merg acasa
tipa care zici ca ai gasito ca fotograf are site pe net? ai putea sa imi dai si mie nr ei de tel te rog? si sa imi zici cat costa
Am incercat sa-ti trimit PM dar nu ma lasa ca nu am suficiente mesaje postate.Sper sa nu fie considerata reclama.Ma costa 1100 Ron si in banii astia intra albumul mirilor 60 pagini A4, albumul nasilor 34 pagini 13 x 18, toate pozele pe dvd si restul pozelor care vreau sa le scot 10 x 15 la 2.5 Ron.Nu stiu daca ii scump sau ieftin dar dupa cum ti-am spus mi-au placut foarte mult pozele facute de ea.Iti las adresa ei de mess daca vrei sa vorbesti cu ea. [email protected]

alexandraroxana
02.08.2011, 18:41:20

Cat te costa filmatul si fotografiatul? Poti sa-mi dai si mie numarul de telefon al Otiliei? Si eu sunt in cautare de fotograf acum si sper sa gasesc unul la un pret bun. Am fost astazi la Foto Reflex si foto+video e 1600 lei, dar sper sa gasesc ceva mai ieftin.:D

zllumy
02.08.2011, 23:56:55
Cat te costa filmatul si fotografiatul? Poti sa-mi dai si mie numarul de telefon al Otiliei? Si eu sunt in cautare de fotograf acum si sper sa gasesc unul la un pret bun. Am fost astazi la Foto Reflex si foto+video e 1600 lei, dar sper sa gasesc ceva mai ieftin.:D
Nu stiu daca o sa gasesti ceva mai ieftin de atat.Pe mine ma costa pozele 1100 RON si filmatul 1000 RON 4 ore.Ai grija la alegerea pe care o faci ca intr-un final singurele amintiri care-ti raman de la nunta o sa fie fotografiile si video.Daca mai vrei numarul lui Otilia, spune-mi.Succes!

oana_24_11
03.08.2011, 11:41:54
Am incercat sa-ti trimit PM dar nu ma lasa ca nu am suficiente mesaje postate.Sper sa nu fie considerata reclama.Ma costa 1100 Ron si in banii astia intra albumul mirilor 60 pagini A4, albumul nasilor 34 pagini 13 x 18, toate pozele pe dvd si restul pozelor care vreau sa le scot 10 x 15 la 2.5 Ron.Nu stiu daca ii scump sau ieftin dar dupa cum ti-am spus mi-au placut foarte mult pozele facute de ea.Iti las adresa ei de mess daca vrei sa vorbesti cu ea. EMAIL STERS

ms mult dar nu mi a aparut adresa ei de mail. daca poti hai sa vb pe mess adresa mea de mess e aceeasi care o am si aiai adica oana_24_11

bebedinio
06.08.2011, 08:45:03
am vazut ieri ca s-a deschis un nou magazin de rochii de mireasain Alba, vis-a-vis de Hotel Cetate.Erau si rochii Pronovias si cateva rochii de seara f frumoase....

alexandraroxana
07.08.2011, 18:23:46
am vazut ieri ca s-a deschis un nou magazin de rochii de mireasain Alba, vis-a-vis de Hotel Cetate.Erau si rochii Pronovias si cateva rochii de seara f frumoase....

Da asa este...Aristocrat Boutique, am vazut acolo vreo 2 rochite dragute si la preturi bune, la 1 800 ron, dar am intrat acolo de 2 ori si nu m-a bagat nimeni in seama, plus ca erau putin arogante, intepate si indiferente, ca si cum nu as fi putut fi o posibila clienta, asa ca nu cred ca am sa-l iau in calcul acel magazin pentru achizitionarea rochiei.=;

LiviaU
09.09.2011, 12:20:50
Da asa este...Aristocrat Boutique, am vazut acolo vreo 2 rochite dragute si la preturi bune, la 1 800 ron, dar am intrat acolo de 2 ori si nu m-a bagat nimeni in seama, plus ca erau putin arogante, intepate si indiferente, ca si cum nu as fi putut fi o posibila clienta, asa ca nu cred ca am sa-l iau in calcul acel magazin pentru achizitionarea rochiei.=;

Buna fetelor, eu am avut deja nunta insa referitor la magazinul Aristocrat Boutique, de acolo mi-am achizitionat o rochita pt cununia civila, rochia de mireasa o aveam deja, doamnele de acolo sunt foarte dragute cel putin cu mine, intrasem acolo fara gande de cumparare si m-au indemnat sa probez, insa nu am cumparat in ziua respectiva si cand m-am intors ma tinusera minte si tot la fel de frumos s-au purtat.
Recomand cu drag magazinul :)

lore08
08.11.2011, 13:17:09
Hello,
Nu cred :)
Din ce vad, voi ati avut la ranch, noi o sa avem la lutsch 2000 in sala de sus, la iesire din vintu de jos ;;)

Foarte frumoasa locatie ai avut doar ca pentru noi ar fost prea mare sala (avem in jur de 250 de invitati)

Oricum, destul de aproape >:D<

Buna fetelor!
Anul viitor o sa am si eu nunta, ma gandeam sala sa fie la Lutsch 2000...stie cineva la ce pret se inchiriaza? Eu sunt mutata in Ploiesti, dar vreau sa plec de la mama de acasa(cum se zice) :))
Multumesc mult!

alexandraroxana
08.11.2011, 15:01:14
Buna fetelor!
Anul viitor o sa am si eu nunta, ma gandeam sala sa fie la Lutsch 2000...stie cineva la ce pret se inchiriaza? Eu sunt mutata in Ploiesti, dar vreau sa plec de la mama de acasa(cum se zice) :))
Multumesc mult!
Cel mai bine este sa suni, sa intrebi. Dar nu cred ca se percepe chirie, doar un avans, care se scade din pretul meniului, la final, cam asa este in Alba si in zona.
Noi, insa facem nunta la Blaj, si acolo fiecare restaurant percepe taxa de chirie, care nu se scade din nimic. La noi este de 1500 ron.

roxana12051990
29.09.2014, 09:47:03
Buna.vad ca nimeni nu a mai postat pe aici de multa vreme. Vreo viitoare miresica mai noua din alba iulia sa ne sfatuim?