PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Alba

Pagini : [1] 2 3

cristina
15.11.2006, 09:26:55
Buna!
Si eu am avut nunta de zi; cununia civila a fost la ora 13 si cea religioasa, la ora 14 (ambele le-am facut la Alba Iulia). Si noi am inceput dis de dimineata, pentru ca nasii au fost la 25km distanta de Alba si pe mine m-au luat, bineinteles, de acasa, de la Sebes.
Eu la 7 am mers la coafor-coafeza sta la 1 minut distanta de noi si dupa aceea, am plecat acasa, la Sebes.
A fost foarte obositoare toata pregatirea de nunta dar a iesit super bine si a meritat efortul! Si sala a fost superba!

cristina
15.11.2006, 09:53:36
Nina, am incercat sa-ti trimit cateva poze de la nunta aici pe site, dar sunt foarte mari si nu le incarca. Si pe email e cam aiurea, fiindca numai cate una pot sa trimit intr-un mail, din acelasi motiv. Pe messenger e cel mai bine sa ne intalnim, daca ai cont.

nina
15.11.2006, 18:22:08
Buna Cristina.Ok te intruduc pe mess si vorbim mai multe.

florex
12.12.2006, 22:33:24
Merci Nina! Astept saptamana viitoare cand vei putea poate sa imi dai ceva detalii. :)

cisi5
23.01.2007, 12:48:15
Ma bucur ca am gasit forum cu comunitate Alba, dar nu prea posteaza lumea....(:| . Fetele sunteti prin zona? Eu voi avea nunta in Aiud ,

nina
01.02.2007, 16:54:25
Scuze lui Florex dar nu am obtinut informatia promisa .Persoana nu s-a intors in tara, nu stiu daca mai pot sa te ajut.Poate chiar ai reusit deja sa aflii singura.Te rog mult sa ma scuzi.
Am vazut o miresica care face nunta la Aiud....perfect!!!Sper sa mai intrii si sa tinem legatura.
Va pup.

esperance
13.02.2007, 23:41:37
Intra la COMUNITATE < GEOGRAFIC. Cred ca asa o sa ai mai multa bafta si o sa capeti mai multe informatii. Succes!

lavi_GSM
22.02.2007, 10:02:54
buna miresici din alba iulia !! si nu numai.Eu am avut nunta in 2006 septembrie.dar m-amgandit ca poate va pot ajuta cu cateva informatii asa....ca din experienta;;) .Merita din plin sa va ocupati de fiecare clipa si sa organizati bine fiecare moment din nunta....nu o sa va para rau!!Pot spune ca am avut o nunta perfecta dar a trecut ca un vis...si auramas doar amintirile.Consider ca elementele cheie intr o nunta sunt decorarea salii muzica si serviciile foto video.Am avut nunta la Bleu marine dar sala a fost amenajata de o firma din alba iulia cu pregatire in Cluj....au fost de nota 20!!! superbi !ei s au ocupat de ranjamente floarale buchete si tot ce a tinut de decorarea salii ei se ocupa de filmat de prezentat oferte pt luna de miere de foto video muzica TOT.Noi doar ne am bucurat de moment am avut tot organizat si a fost superbbb!!!daca doriti va pot trimite poze cu aranjarea salii cateva poze de la nunta sa va faceti o idee.Sa aveti suucces la pregatiri!!!

danutza_piti
27.02.2007, 08:09:26
salutare tuturor miresicilor din Alba si nu numai .
sunt o viitoare miresica, voi avea nunta pe 14 iulie la restaurant Tulnic, sper sa fie k.:-p

ramonai
27.02.2007, 16:01:31
buna miresici din alba iulia !! si nu numai.Eu am avut nunta in 2006 septembrie.dar m-amgandit ca poate va pot ajuta cu cateva informatii asa....ca din experienta;;) .Merita din plin sa va ocupati de fiecare clipa si sa organizati bine fiecare moment din nunta....nu o sa va para rau!!Pot spune ca am avut o nunta perfecta dar a trecut ca un vis...si auramas doar amintirile.Consider ca elementele cheie intr o nunta sunt decorarea salii muzica si serviciile foto video.Am avut nunta la Bleu marine dar sala a fost amenajata de o firma din alba iulia cu pregatire in Cluj....au fost de nota 20!!! superbi !ei s au ocupat de ranjamente floarale buchete si tot ce a tinut de decorarea salii ei se ocupa de filmat de prezentat oferte pt luna de miere de foto video muzica TOT.Noi doar ne am bucurat de moment am avut tot organizat si a fost superbbb!!!daca doriti va pot trimite poze cu aranjarea salii cateva poze de la nunta sa va faceti o idee.Sa aveti suucces la pregatiri!!!

Lavi, ti-am trimis si un mesaj privat. As dori foarte mult poze de la nunta cu sala Bleomarine. Ti-am trimis si adresa mea de mail. Acum am citit mai atent si am vazut ca firm ace s-a ocupat de amenajare asalii e de fapt din Alba nu din CJ. Oricum e bine. Te rog raspunde-mi.

Ioana85
14.05.2007, 13:29:25
Salutare!

Fetele, o sa merg in toamna la o nunta in Alba. Cam cat merge darul/familie?

Multumesc mult.

ramonai
18.05.2007, 11:39:51
Buna miresici.
Eu o sa am nunta in Alba, dar locuiesc in Cluj. Stiu ca sunt un pic avantajata. Dar totusi as vrea sa stiu ce preturi sunt in Alba si ce iti ofera piata de aici. Ma refer la aranjatul salii, bisericii, coafeza, foto&video si ce mai e nevoie. Chiar nu am mai fost de curand la o nunta in Alba Iulia si nu stiu ce se mai poarta :). Incerc sa ma documentez cat mai mult. Daca mai aflati cate ceva mai suneti-ne si noua.
Lavy, o scumpica de pe forum >:D< , mi-a povestit destul de multe despre nunta ei. O nunta superba.
Rochiile de unde vi le luati? Daca de la Cluj, unde anume ati gasit rochite frumoase?

Va pupic pe toate.

Marcu_Anda
19.05.2007, 18:36:56
Buna! Si pe mine ma intereseaza preturi in ceea ce priveste decorarea salii,artificii,am vazut fotografii de la hotel Parc,huse aurii...superb si fara baloane,eventual o bolta e prea impopotonat.Eu sunt in Spania si o sa vin acasa in luna august,asa ca daca stiti ceva anuntati-ma.Pupici

Gosia
23.05.2007, 11:31:11
Hello,
I'm sorry that I write in english but I have still problems to write in Romanian language. I'm Meg and I'm new here. On October I have wedding in Romania (Alba Iulia) . If some of you speak english ,please answer. I would like to speak with you about wedding..............

Thank you.
Meg

georgeta499
24.05.2007, 12:46:31
Buna sunt Georgeta si sunt din Bucurestisi o sa ma casatoresc in Alba oras pe 21 iulie,in momentul acesta nu sunt in tara toate pregatirile de nunta sau facut in mare parte prin internet problema mea este ca mi s-a pierdut cartea de identitate facind rezervarile necesare si intreb si eu la cununia civila este valabila si cartea de alegator sa nu.Si daca se poate sa imi recomande cineva un salon de coafura si machiaj.MULTE PUPICI

RLK
24.05.2007, 13:41:43
Nu te poti casatori fara carte de identitate, asta pot sa ti-o spun foarte sigur. In plus, in momentul in care depuneti actele va trebuie copii ale CI. Dar poti sa-ti faci repede altul la urgenta, asa ca nu vad care ar fi de fapt problema.

georgeta499
24.05.2007, 17:38:51
bine asta am inteles dar am o indoiala am auzit ca o carte de identitate pierduta ca sa poti sa-ti faci alta trebuie publicat in Monitorul Oficial pierderea documentului sa astepti 2 saptamani si pe urma cu justificarea de la ziar sa faci alta carte de identitate care am inteles ca se poate face la urgenta,eu intreb pentru ca sunt plecata din tara de 5 ani si nu stiu decat ce ascult la parerile fiecaruia si nu mai stiu ce sa cred.multumesc mult

lavi_GSM
30.05.2007, 09:26:29
Hello,
I'm sorry that I write in english but I have still problems to write in Romanian language. I'm Meg and I'm new here. On October I have wedding in Romania (Alba Iulia) . If some of you speak english ,please answer. I would like to speak with you about wedding..............

Thank you.
Meg

HY Gosia,where are you from?i am from Alba Iulia and if i could help you with something just say it,i hope that me and the others girls from this web site , could make you feel wellcomed here,and you would be happy to change opinions with us about your wedding.KISSES!!!!!

anajoldos232004
30.05.2007, 11:25:20
Salutare!

Fetele, o sa merg in toamna la o nunta in Alba. Cam cat merge darul/familie?

Multumesc mult.

Vreau sa iti spun ca am fost la 2 nunti in aceasta luna si am cinstit 500 RON,parerea mea este ca e mai mult decat multumitor.Nu cred eu sa creasca <tariful> pana in toamna.

Ioana85
31.05.2007, 10:01:06
Vreau sa iti spun ca am fost la 2 nunti in aceasta luna si am cinstit 500 RON,parerea mea este ca e mai mult decat multumitor.Nu cred eu sa creasca <tariful> pana in toamna.

Multumesc mult, Ana! Fiind niste prieteni dragi cred ca vom pune putin mai mult. Ideea era sa nu dam prea putin. >:D<

Gosia
01.06.2007, 14:13:33
HY Gosia,where are you from?i am from Alba Iulia and if i could help you with something just say it,i hope that me and the others girls from this web site , could make you feel wellcomed here,and you would be happy to change opinions with us about your wedding.KISSES!!!!!

Thank you very much!!!!!!!!!!!!!!! :)

I'm from Poland ,but now I'm togheter with my fiancee in Ireland. To Romania we will come aprox. on 20th September. I lived in Alba Iulia almost 3 years. How was your wedding?? Where u had??

Take care!

Gosia
07.06.2007, 10:13:48
I need you help. I have wedding on October'07 in Alba Iulia.
I looking for old car (masina epoka). Maybe you have some contacts? Please let me know.

Thanks Girls !

anajoldos232004
11.06.2007, 14:12:13
nunta mea o sa fie la undeva la iesire din alba
de aranjat la salon elle
o sa-ti spun mai multe dupa nunta

OOOOO mai ai asa putin pana la nunta,abia astept detalii.Cum stai cu emotiile?
Vreau sa te rog sa imi spui si cat anume te-a costat si daca ai fost multumita de machiaj si restul?
Oricum inca de pe acum vreau sa iti urez tie si restul miresicilor CASA DE PIATRA si sa aveti NUNTA PE CARE V-O DORITI.
:*

ramonai
11.06.2007, 16:33:40
I need you help. I have wedding on October'07 in Alba Iulia.
I looking for old car (masina epoka). Maybe you have some contacts? Please let me know.

Thanks Girls !

Hi, I don’t now if there is any company with this offer in Alba Iulia. But I think you can find in Cluj-Napoca what you want. I can give you this link for more details:

euromariaj (http://www.euromariage.ro/php/limuzinalist.php?cmd=resetall)

I’m sure that the people from ‘euromariage’ will come in Alba Iulia for any service you want. Good luck with your wedding plans =; .

Gosia
25.06.2007, 19:22:10
thank you Ramonai

:)

nina
11.07.2007, 10:17:15
Ma bucur ca te-ai inscris pe miresici. Te-am tot cautat si intr-un final dupa ce am vb cu iubi meu si mi-a spus data nuntii voastre, te-am gasit. Curand vin in Aiud si vom trece prin Alba pe la voi.
Am auzit ca veniti in zona mea, daca aveti timpa sa ma sunati.
Te pupacesc.

ankza
21.08.2007, 14:37:06
o sa pun cateva poze de la nunta

Rucsy
05.01.2008, 00:58:04
Si eu sunt o miresica care isi va organiza nunta tot in alba iulia!Sunt stabilita de aprox trei ani si jumatate in Bucuresti si marturisesc ca parca incep sa raman in urma cu furnizorii de servicii din alba. :-" Cununia civila a fost in Bucuresti..iar acum ne ocupam de pregatiri mai ardelenesti.
Daca imi poate recomanda cineva o firma specializata pentru aranjarea salii, niste fotografi/cameramani buni...v-as fi foarte recunoscatoare!

ramonai
15.01.2008, 15:46:45
Buna miresici din Alba,

Stie careva dintre voi in ce data se tine vre-un targ de nunti in Alba Iulia anul acesta?
Chiar m-ar interesa.

Va anunt pe cele care nu stiti si va intereseaza ca la Cluj-Napoca urmeaza 3 targuri (de astea stiu eu):
- 25-27 ian la expotransilvania
- 1-3 feb la ?muzeul de arta? nu sunt sigura, e organizat parca de nunti . ro
- 15-17 feb la casa de cultura a studentilor cred
Oricum sunt sigura de aceste date si ca vor urma aceste 3 targuri. Daca va intereseaza poate aflu mai multe detalii.

Va pup

ctin_flori
22.01.2008, 20:58:07
Buna,
Si eu voi face nunta tot la Bleumarin si chiar te rog daca poti sa mi dai mai multe detalii...cu cef irma ti ai decorat.Eventual sa mi spui daca ai fost multumita de servire,mancare etc...chestii negative daca au fost..sa stiu la ce sa ma astept;;) .Daca vrei contacteaza ma pe mess mersi mult

mamuska
22.01.2008, 22:24:41
Si eu sunt o miresica care isi va organiza nunta tot in alba iulia!Sunt stabilita de aprox trei ani si jumatate in Bucuresti si marturisesc ca parca incep sa raman in urma cu furnizorii de servicii din alba. :-" Cununia civila a fost in Bucuresti..iar acum ne ocupam de pregatiri mai ardelenesti.
Daca imi poate recomanda cineva o firma specializata pentru aranjarea salii, niste fotografi/cameramani buni...v-as fi foarte recunoscatoare!
eu am facut nunta la Sebes-Alba......cunosc cateva firme: nini de soso, wedding planing.... si mai sunt cateva la care nu le stiu numele, dar stiu numele patronilor....mai stiu ca toti se deplaseaza in orice localitate....daca mai vrei detalii,da-mi pm

Rucsy
24.01.2008, 21:24:24
eu am facut nunta la Sebes-Alba......cunosc cateva firme: nini de soso, wedding planing.... si mai sunt cateva la care nu le stiu numele, dar stiu numele patronilor....mai stiu ca toti se deplaseaza in orice localitate....daca mai vrei detalii,da-mi pm

Merci mult!!!;;) Nu stiu insa cu cat timp inainte trebuie contactati...pentru ca deja si la biserica trebuie sa mergi cu un an inainte nu numai la restaurant...singura ora disponibila mai era 17:00...asa ca...grabiti-va viitoare miresici!!!

ankza
28.01.2008, 08:47:13

ceau, eu sunt din alba iulia si am avut nunta anul trecut
pot sa-ti dau ceva detalii despre cameramani fotografii, uite sunt cei de la contactmedia, au site, dar mai multe putem vb pe mess adresa mea ancuta2015
pa

ankza
12.02.2008, 15:21:27
Buna miresici din Alba,

Stie careva dintre voi in ce data se tine vre-un targ de nunti in Alba Iulia anul acesta?
Chiar m-ar interesa.

Va anunt pe cele care nu stiti si va intereseaza ca la Cluj-Napoca urmeaza 3 targuri (de astea stiu eu):
- 25-27 ian la expotransilvania
- 1-3 feb la ?muzeul de arta? nu sunt sigura, e organizat parca de nunti . ro
- 15-17 feb la casa de cultura a studentilor cred
Oricum sunt sigura de aceste date si ca vor urma aceste 3 targuri. Daca va intereseaza poate aflu mai multe detalii.

Va pup
buna
targul de nunti din alba iulia va fi in 22-24feb

ramonai
13.02.2008, 22:25:58
Iti multumesc. Intre timp am aflat si eu pentru ca am fost in weekend la Alba. O sa incerc sa ajung si weekendul urmator cand va fi si targul. Sper sa reusesc.
Vineri o sa merg iarasi aici in Cluj. Am fost la toate targurile de pana acum. N-am probat nici o rochita, pantofi nu am gasit, la invitatii nu ne-am hotarat, verighetele in schimb le-am comandat, iar altceva (decoratiuni, foto, video...) ma intereseaza din Alba. Nu vreau sa ma complic cu firme din Cluj. Sper sa rezolv ce mai e de rezolvat si sa raman doar cu stresul rochitei perfecte ;)).

va pup pe toate si spor la pregatiri

mariageoriana
14.03.2008, 12:51:07
Buna miresici din alba!!!
Eu mi am comandat prajiturile la corina,rochia inca nu am gasit o ,important este ca am gasit mirele:)) .Pt sonorizare am incheiat contract cu un DJ profi din alba,iubi al meu a ramas masca cand a vazut ce aparatura are.......aparatura profesionala de club de ultima generatie.Eu nu sunt din alba ,dar iubi zice ca dj ul nostru a mixat in cluburi si e de meserie. si in plus muzica e pasiunea lui.Sper asa sa fie ca altfel........Poze facem cu extrem design tot din alba,.....cam atat.Dar mai am timp pana in august.Va pup!!!!spor la pregatiri!!!!

mariageoriana
14.03.2008, 12:59:25
Ce urat targ de nunti in alba .....jenant!!!!doar cu prajiturile am putut rezolva...noi le am comandat la corina ne a incantat standul ei!!am crezut ca gasesc si ceva rochii da nu mi au placut niciuna!!!La inceputul lui martie am fost la o nunta la bleumarine,si acolo ne am rezervat si dj ul.A facut o atmosfera super toata lumea dansa si avea muzica toate genurile a fost singura nunta de zi la care m am distrat am dansat de m au durut picioarele,tipul avea masini de fum ,jocuri de lumini cu efecte...muzica toate genurile..Nota 10 l am rezervat pe loc.Cat despre locatie nu am decat cuvinte de lauda servire ca la carte.....acu ne pare rau ca nu am rezervat si noi la bleumarine.A fost o super nunta locatie faina ,servire ireprosabila,muzica faina..

maria83
14.03.2008, 15:23:45
Buna miresici din alba!!!
Eu mi am comandat prajiturile la corina,rochia inca nu am gasit o ,important este ca am gasit mirele:)) .Pt sonorizare am incheiat contract cu un DJ profi din alba,iubi al meu a ramas masca cand a vazut ce aparatura are.......aparatura profesionala de club de ultima generatie.Eu nu sunt din alba ,dar iubi zice ca dj ul nostru a mixat in cluburi si e de meserie. si in plus muzica e pasiunea lui.Sper asa sa fie ca altfel........Poze facem cu extrem design tot din alba,.....cam atat.Dar mai am timp pana in august.Va pup!!!!spor la pregatiri!!!!
Buna fetelor!!!Mi ar face mare placere sa discutam despre serviciile din alba iulia!!!DJ cameramani foto video prajituri!Am vazut pe forumul din cluj ca fetele dau nume si pareri foarte la obiect!!Cred ca ar fii interesant sa spunem si preturiele care se practica.Eu m am intalnit in weeckend cu un DJ dar mi s a parut scump pentru ce ofera.Tariful era 300 euro si la aparatura avea doar calculatorul si 2 boxe.Cam depasit as zice pentru anul 2008!M ar interesa un DJ cu experienta,pe care cineva sa l fii vazut la o nunta,si la fel cum ziceau fetele din cluj sa aibe tinuta decenta,adica sa nu vina cu basca in cap si sa dea clikuri pe melodii....si sa puna numai manele sau numai house!!Si ma intereseaza si ce aparatura foloseste ca este foarte important sa foloseasca aparatura de calitate.
Si prajiturile ......in afara de corina si Mio Delicia???? mai stie cineva ?
La par in afara de beauty si casa ELLE?
Va pupik si astept parerile voastre!!!

raull
16.03.2008, 20:47:51
BUNA MIRESICI, NU AM MAI INTRAT DE FFF MULT TIMP PE SITE DAR VREAU SA VA SPUN CA MAI ESTE UN TARG LA ALBA IULIA(CASA DE CULTURA),28,29SI 30 MARTIE.POATE ACOLO VETI GASI ROCHITE MAI FRUMOASE.BAFTA

ankza
17.03.2008, 14:22:28
Buna fetelor!!!Mi ar face mare placere sa discutam despre serviciile din alba iulia!!!DJ cameramani foto video prajituri!Am vazut pe forumul din cluj ca fetele dau nume si pareri foarte la obiect!!Cred ca ar fii interesant sa spunem si preturiele care se practica.Eu m am intalnit in weeckend cu un DJ dar mi s a parut scump pentru ce ofera.Tariful era 300 euro si la aparatura avea doar calculatorul si 2 boxe.Cam depasit as zice pentru anul 2008!M ar interesa un DJ cu experienta,pe care cineva sa l fii vazut la o nunta,si la fel cum ziceau fetele din cluj sa aibe tinuta decenta,adica sa nu vina cu basca in cap si sa dea clikuri pe melodii....si sa puna numai manele sau numai house!!Si ma intereseaza si ce aparatura foloseste ca este foarte important sa foloseasca aparatura de calitate.
Si prajiturile ......in afara de corina si Mio Delicia???? mai stie cineva ?
La par in afara de beauty si casa ELLE?
Va pupik si astept parerile voastre!!!

ceau, referitor la DJ nu stiu sa-ti raspund ffff multe la mine a fost un var de-al meu si deci nu m-am interesat si de altcineva, despre cameramani stiu mai multe ca am lucrat in domeniu, deci as putea sa-ti recomand cativa,
prajituri bune mai gasesti la o tipa pe motilor aproape de corina, sunt bune si acelea ...........si cam atat,
daca te pot ajuta si cu altceva trebuie numai sa intrebi
spor la pregatiri

maria83
18.03.2008, 11:28:28
fetelorrrr!!! Cine se ocupa cu muzica la nuntile nostre?????Stiti ceva DJ Buni???Eu stiu doar 2 unul parca Popovici si are ceva scule faine si mi placut de el..si mai stiu o firma dar imi scapa numele ,stiu ca tipul a lucrat D.J in Columna vechea discoteca,in GO INN si PUB 13.Are scule meseriaseee si ma incanta eperienta lui...Cu popovici neam intalnit si saptmana viitoare ne intalnim si cu celalalt!!Revin cu detalii

corinka
20.03.2008, 09:28:49
Avem invitatiile!!! Cum vi se par?

maria83
20.03.2008, 12:55:28
elegante si cu gust!!!Nota 10 ca ai renuntat la sloganul"un inger i a intalnit si alte de genu"scurt si la obiect!!
Sa fie intr un ceas bun!!

corinka
20.03.2008, 13:03:30
elegante si cu gust!!!Nota 10 ca ai renuntat la sloganul"un inger i a intalnit si alte de genu"scurt si la obiect!!
Sa fie intr un ceas bun!!
=)) ingeri?!=)) =)) am vrut cat mai simplu, fara motto si sirop!

Rucsy
21.03.2008, 11:43:18

Sunt finute...!!! Imi plac mult! E important cum v-ati gandit sa le faceti...si au iesit f. frumoase, pentru ca invitatiile spun multe despre voi ca si cuplu, despre gusturile voastre si despre nunta in ansamblu. Mie mi s-a intamplat sa primesc niste invitatii cu poezii de un km, cu zeci de mii de flori si inimi iar cand am ajuns acolo rochia miresei era la fel, pe mese la fel...aceeasi incarcatura deranjanta!
Asa ca va felicit pe amanadoi pt alegerea facuta!

corinka
21.03.2008, 11:53:54
Sunt finute...!!! Imi plac mult! E important cum v-ati gandit sa le faceti...si au iesit f. frumoase, pentru ca invitatiile spun multe despre voi ca si cuplu, despre gusturile voastre si despre nunta in ansamblu. Mie mi s-a intamplat sa primesc niste invitatii cu poezii de un km, cu zeci de mii de flori si inimi iar cand am ajuns acolo rochia miresei era la fel, pe mese la fel...aceeasi incarcatura deranjanta!
Asa ca va felicit pe amanadoi pt alegerea facuta!
multumim frumos!
intr-adevar, mie nu-mi plac lucrurile prea incarcate. prietenul meu rade de mine ca sunt prea mofturoasa, ca nici rochiile de mireasa pe care le-am vazut nu mi-au prea placut. sunt tot din alea inzorzonate!
sper sa iasa totul simplu si frumos, asa cum imi doresc!
multumim!>:D<

ankza
21.03.2008, 12:23:04

imi plac, fff drumoase, sa va aduca noroc si fericire si sa fiti la fel de fericiti ca si in ziua nunti

corinka
21.03.2008, 12:24:09
imi plac, fff drumoase, sa va aduca noroc si fericire si sa fiti la fel de fericiti ca si in ziua nunti
Multumim frumos!^:)^

anajoldos232004
21.03.2008, 14:14:12
Ciao fetelor. am si eu o intrebare, cat va costa un aranjament floral pe o masa?
Referitor la ec ati spus de saloane ave-ti perfecta dreptate, eu mi-am facut deja programare la un salon, unde din cate am inteles este cea mai buna coafeza din alba, si toate miresele acre au fost la ea au fos incantate de rezultat, insa nici nu am adus vb de cost , ma ingrozeste gandul ca va fi mai mult de 300 , ma va si vopsi.
Chiar asa fetelor la costuri astronomice vom ajunge doar cu infrumusetarea?
Coafat, machiaj, epilat, manichiura, pedichiura? Nici nu vreau sa ma gandesc de pe acum.
Aporopo voi v-ati gasit pantofi , sandale in alba? Eu am cautat de m-am zapacit si nimic interesant, doar o pereche de pantofi de al benvenuti care costa exagerat, mi se pare mie, adica 370 ron.
Astept sugestii.
Va pup.

corinka
21.03.2008, 14:17:22
Referitor la ec ati spus de saloane ave-ti perfecta dreptate, eu mi-am facut deja programare la un salon, unde din cate am inteles este cea mai buna coafeza din alba, si toate miresele acre au fost la ea au fos incantate de rezultat, insa nici nu am adus vb de cost , ma ingrozeste gandul ca va fi mai mult de 300 , ma va si vopsi.
Chiar asa fetelor la costuri astronomice vom ajunge doar cu infrumusetarea?

cum o cheama si la ce salon lucreaza?

alyna_s
23.03.2008, 22:35:15
Buna fetelor,am auzit de curand de un stilist in alba.lucreaza la salon afrodita,si-a terminat studiile la bucuresti:-\ . as vrea sa stiu dac ati auzit de el si ce parere aveti.eu am nunta in august dar ajung in alba abia in iulie.:*

anajoldos232004
24.03.2008, 15:33:44
O cheama Paula si lucreaza la Casa Elle.
Cunosti detalii?

corinka
24.03.2008, 19:39:42
Cunosti detalii?
multumesc pt informatii!
nu cunosc detalii, ca altfel nu as fi intrebat. nici nu stiu unde e casa elle, dar aflu eu, dc e nevoie.

corinka
24.03.2008, 20:02:04
oare pe unde gasesc in alba-iulia pantofi de mireasa frumosi? aveti vreo recomandare? multumesc!

maria83
25.03.2008, 11:24:17
oare pe unde gasesc in alba-iulia pantofi de mireasa frumosi? aveti vreo recomandare? multumesc!

pai ar fii benvenutti si am mai vazut pantofi draguti dar anul asta nu au adus inca de gala la miss poem vis a vis de spital!

maria83
25.03.2008, 11:26:35
Cunosti detalii?
nu am fost niciodata la casa elle dar stiu fff multa lume care se face acolo la paula si toata lumea e multumita!!Mi am propus sa merg la ea ca prea o lauda toata lumea!!promit ca va anunt!!!Am avut doar ezitari din cauza pretului!!!

maria83
25.03.2008, 11:27:55
Buna fetelor,am auzit de curand de un stilist in alba.lucreaza la salon afrodita,si-a terminat studiile la bucuresti:-\ . as vrea sa stiu dac ati auzit de el si ce parere aveti.eu am nunta in august dar ajung in alba abia in iulie.:*
uau!!stylist in alba...nu am auzit....poate mai ai ceva informatii...ca suna tentant

corinka
25.03.2008, 11:37:16
pai ar fii benvenutti si am mai vazut pantofi draguti dar anul asta nu au adus inca de gala la miss poem vis a vis de spital!
multumesc pt informatii. poate gasesc timp sa dau o tura si prin magazinele din alba cand mai ajung pe acolo.

mariageoriana
25.03.2008, 11:38:36
fetelorrrr!!! Cine se ocupa cu muzica la nuntile nostre?????Stiti ceva DJ Buni???Eu stiu doar 2 unul parca Popovici si are ceva scule faine si mi placut de el..si mai stiu o firma dar imi scapa numele ,stiu ca tipul a lucrat D.J in Columna vechea discoteca,in GO INN si PUB 13.Are scule meseriaseee si ma incanta eperienta lui...Cu popovici neam intalnit si saptmana viitoare ne intalnim si cu celalalt!!Revin cu detalii
da daaaa!! da ne detalii!!!Ca in orasul asta chiar e o problema cu dj!!Noi ne am gasit dj dar inca nu am semnat contractul!!L am vazut la o nunta !!Ne a placut ff mult....ne a scris in agenda dar inca nu am semnat contract!!Deci ma pot razgandi daca stiti ceva profi!!Vreau boxe de calitate,masina de fum,sa aibe ceva talent de MC ca nu mi lac vornicii ,sa aibe jocuri de limini,si obligatoriu muzica la greu!!!
Dar despre liceentele pe muzica ce ziceti????ziceau fetele din cluj ca este o pb cu asta ca nimeni nu are autorizatie si nici liceenta de dj si daca vine un control ramai fara muzica......la nunta...uau...eu am zis ca nu e posibil ...da fetele din cluj pe forum zic ca au patit o....Ce ziceti?

mariageoriana
25.03.2008, 11:42:00
da daaaa!! da ne detalii!!!Ca in orasul asta chiar e o problema cu dj!!Noi ne am gasit dj dar inca nu am semnat contractul!!L am vazut la o nunta !!Ne a placut ff mult....ne a scris in agenda dar inca nu am semnat contract!!Deci ma pot razgandi daca stiti ceva profi!!Vreau boxe de calitate,masina de fum,sa aibe ceva talent de MC ca nu mi lac vornicii ,sa aibe jocuri de limini,si obligatoriu muzica la greu!!!
Dar despre liceentele pe muzica ce ziceti????ziceau fetele din cluj ca este o pb cu asta ca nimeni nu are autorizatie si nici liceenta de dj si daca vine un control ramai fara muzica......la nunta...uau...eu am zis ca nu e posibil ...da fetele din cluj pe forum zic ca au patit o....Ce ziceti?
siiii...pe ce deschidem dansul???vals??eu as vrea un colaj sa fie primul un vals da nu mai mult de 2 min,apoi un blues fain,exclus esti mireasa vietii mele!!!

corinka
25.03.2008, 11:42:25
ce licenta? doar nu isi deschide discoteca! dc, de ex, mi-as pune un var sa se ocupe de muzica la nunta, tb sa aiba licenta de DJ?!

mariageoriana
25.03.2008, 11:46:28
ce licenta? doar nu isi deschide discoteca! dc, de ex, mi-as pune un var sa se ocupe de muzica la nunta, tb sa aiba licenta de DJ?!
nu sa aibe licennta de dj!!sa aibe licennta pe programul cu care pune muzica si melodiile sa fie Cumparate nu luate gratis de pe net!!!Este o taxa pe care o platesc DJ profesionisti la comisia pt audiovizual.Dar cum toti pun muzica dupa ureche ...........pauza...intelegi?Cica este procedura conform UE!!!Daca este o firma cea care iti asigura sonorizarea nu ai treaba ca faci un contract si acolo tre sa se asigure ca nu ramai fara muzica!!!

corinka
25.03.2008, 11:49:20
nu sa aibe licennta de dj!!sa aibe licennta pe programul cu care pune muzica si melodiile sa fie Cumparate nu luate gratis de pe net!!!Este o taxa pe care o platesc DJ profesionisti la comisia pt audiovizual.Dar cum toti pun muzica dupa ureche ...........pauza...intelegi?Cica este procedura conform UE!!!Daca este o firma cea care iti asigura sonorizarea nu ai treaba ca faci un contract si acolo tre sa se asigure ca nu ramai fara muzica!!!
credeam ca si DJ-ii tb sa aiba licenta, ca taximetristii!!=))
gata, acum m-am luminat!

corinka
25.03.2008, 11:49:58
si dc are CD-uri originale cumparate, mai este nevoie de licenta?;))

Rucsy
25.03.2008, 14:30:53
Cunosti detalii?

Paula de la Casa Elle este super! M-a aranjat si pe mine la diverse ocazii si am fost incantata de rezultat...de obicei este foarte aglomerata pt ca multa lume o prefera...

maria83
25.03.2008, 14:39:53
si dc are CD-uri originale cumparate, mai este nevoie de licenta?;))
Daca are cd uri cumparate Originale ste ok!!
Stiu un bar din alba care a patit o!!Pub 13,au avut rezervat pt un eveniment,a venit in control,si nu au avut treaba cu actele firmei,au verificat strict programul cu care dj ul punea muzica si provenienta melodiei.
Am inteles ca se demareaza o serie de controale in acest gen!!mi se pare ciudat totusi control la nunta.....dar sa speram ca nu suntem asa ghinioniste

corinka
25.03.2008, 14:41:49
Daca are cd uri cumparate Originale ste ok!!
Stiu un bar din alba care a patit o!!Pub 13,au avut rezervat pt un eveniment,a venit in control,si nu au avut treaba cu actele firmei,au verificat strict programul cu care dj ul punea muzica si provenienta melodiei.
Am inteles ca se demareaza o serie de controale in acest gen!!mi se pare ciudat totusi control la nunta.....dar sa speram ca nu suntem asa ghinioniste
sper si eu sa nu am asa surprize neplacute! voi intreba si DJ-ul dc stie ceva despre asta.

Rucsy
25.03.2008, 15:36:51
sper si eu sa nu am asa surprize neplacute! voi intreba si DJ-ul dc stie ceva despre asta.

Doamne..bine ca ati ridicat si problema asta..sincer nu ma gandisem la asa ceva..trebuie sa il intreb si pe DJ-ul meu! Asta cand ajung cat mai curand in Alba Iulia! merci pt idee!:-?

maria83
26.03.2008, 16:24:06
in weckend e targul de nunti la casa de cultura!!!
Sper sa nu fie la fel de oribil ca si cel de la hotel cetate!!

lavi_GSM
27.03.2008, 11:26:50
http://photos.yahoo.com/c_lavinia_maria

poate se vede ceva in poze si va faceti o idee!!

anajoldos232004
28.03.2008, 08:40:49
Fetelor , revin cu intrebarea mea. Cat va costa aranjamentele la sala si vreau as va intreb daca tot aceeasi firma va face si acasa ?

Rucsy
28.03.2008, 09:48:08
mama o cunoaste pe patroana pt ca, intr-un fel, suntem vecini. aproape! patronii au facut floraria langa casa lor, iar noi locuim pe aceeasi strada.
mama o cunoaste pe dna Chirila, patroana florariei Ikebana, atat cat sa se salute cand se vad.

Daca se stie cu dna Chirila e super ok!!!!:*

maria83
28.03.2008, 15:51:01
Maestrul DJ
DJ-ul vine cu tone de muzica in computerul sau. Faceti dinainte selectia de piese, pentru ca dificultatea este de a alege din stivele de CD-uri genul de muzica preferat. Asigurati-va ca echipamentul de amplificare va face fata dimensiunilor salii de restaurant. Asigurati-va ca DJ-ul are un microfon de calitate, nu o jucarie de microfon pentru calculator. Intrebati daca poate sa aduca si lumini dinamice, acestea ar crea o atmosfera mult mai antrenanta. Unii au si masini de fum. Preferati-i pe cei care au mixere mai sofisticate. Cam asta este ce puteti afla, in rest rugati-va sa fie unul din acei DJ-i care simte ce se intampla pe ringul de dans si care schimba muzica la timp, tinand invitatii la dans. Rugati-va sa stie sa-si urmareasca programul si sa refuze, cu tact, avalansa de cereri venite din partea invitatilor.
Preturile incep de pe la 125 Euro si pot merge pana la 5-600 in functie de echipamentul adus (lumini, reflectoare rotative, masini de fum, etc.) si de priceperea DJ-ului. Iata cateva site-uri:
<LI class=normal>Scule performante, pacat ca n-are si preturi afisate www.sonorizari.ro (http://www.sonorizari.ro/) <LI class=normal>Dj profesionisti in ale muzicii pro-dj (http://www.pro-dj.ro/index.php)
Aici gasiti si lautari si dj, dv alegeti chefmusic (http://www.chefmusic.ro/)Din pacate, nu sunt prea multe pagini de web cu DJ. Majoritatea practica postarea de anunturi. Nu uitati ca o agentie specializata in organizarea de nunti va reusi sa rezolve usor aceasta problema.
Acest site este tot timpul in constructie. Permanent vor fi

informatii luate de pe http://nunti.lx.ro/muzica.htm

pai mamaaa...de cate tre sa tinem cont....pai ce dj are asa ceva...
o sa ziceti ca am o fixatie cu muzica dar chair am....este obsesia mea majora....ca am vazut muulte nunti stricate din cauza DJ ilor
Si inca ceva...punem manele la nunta?

corinka
31.03.2008, 07:37:28
la nunta noastra nu vor fi manele. nu ne plac nici noua, nici nasilor, nici familiilor noastre si nici prietenilor.
daca s-o numeri vreun invitat amator de manele, sa fie sanatos. eu nu-mi stric nunta pt niciun manelist!

Rucsy
31.03.2008, 11:03:55
la nunta noastra nu vor fi manele. nu ne plac nici noua, nici nasilor, nici familiilor noastre si nici prietenilor.
daca s-o numeri vreun invitat amator de manele, sa fie sanatos. eu nu-mi stric nunta pt niciun manelist!

Bine punctat! In plus si pt cei care agreaza acest stil, nunta nu este o ocazie tocmai potrivita pentru a asculta asa ceva! Asa ca..tot inainte! <:-P

Rucsy
31.03.2008, 11:07:04
ma indoiesc ca acccept!!Dar daca vrei...eu am programare acolo in aprilie si daca vrei intreb

Ar fi super daca poti intreba! Multumesc mult...
Sper sa accepte..mai ales ca nu intentionam sa le solicit o reducere!;-)

Rucsy
31.03.2008, 11:16:49
Maestrul DJ
DJ-ul vine cu tone de muzica in computerul sau. Faceti dinainte selectia de piese, pentru ca dificultatea este de a alege din stivele de CD-uri genul de muzica preferat. Asigurati-va ca echipamentul de amplificare va face fata dimensiunilor salii de restaurant. Asigurati-va ca DJ-ul are un microfon de calitate, nu o jucarie de microfon pentru calculator. Intrebati daca poate sa aduca si lumini dinamice, acestea ar crea o atmosfera mult mai antrenanta. Unii au si masini de fum. Preferati-i pe cei care au mixere mai sofisticate. Cam asta este ce puteti afla, in rest rugati-va sa fie unul din acei DJ-i care simte ce se intampla pe ringul de dans si care schimba muzica la timp, tinand invitatii la dans. Rugati-va sa stie sa-si urmareasca programul si sa refuze, cu tact, avalansa de cereri venite din partea invitatilor.
Preturile incep de pe la 125 Euro si pot merge pana la 5-600 in functie de echipamentul adus (lumini, reflectoare rotative, masini de fum, etc.) si de priceperea DJ-ului. Iata cateva site-uri:
<LI class=normal>Scule performante, pacat ca n-are si preturi afisate www.sonorizari.ro (http://www.sonorizari.ro/) <LI class=normal>Dj profesionisti in ale muzicii pro-dj (http://www.pro-dj.ro/index.php)
Aici gasiti si lautari si dj, dv alegeti chefmusic (http://www.chefmusic.ro/)Din pacate, nu sunt prea multe pagini de web cu DJ. Majoritatea practica postarea de anunturi. Nu uitati ca o agentie specializata in organizarea de nunti va reusi sa rezolve usor aceasta problema.
Acest site este tot timpul in constructie. Permanent vor fi

informatii luate de pe http://nunti.lx.ro/muzica.htm

pai mamaaa...de cate tre sa tinem cont....pai ce dj are asa ceva...
o sa ziceti ca am o fixatie cu muzica dar chair am....este obsesia mea majora....ca am vazut muulte nunti stricate din cauza DJ ilor
Si inca ceva...punem manele la nunta?

Nu stiu daca este ocazia cea mai propice pentru a se asculta acest gen, manelele...sunt atatea melodii frumoase din anii 80 pana in prezent, pentru toate gusturile, care ne sunt dragi sau de care ne leaga niste amintiri..la fel ca si pe ceilalti invitati prezenti!
Acum depinde mult si ce fel de invitati sunt la nunta...eu zic ca e esentiala chestia asta. Eu nu am fani ai acestui gen...deci nu as sugera asa ceva.
Uite, eu sunt de parere ca daca ai niste pers, spre exemplu de 40 de ani poti sa le alegi un set de melodii frumoase care sa ii tina in priza..vezi abba, boney m, modern talking etc, etc..sunt o multime! Daca ai persoane care apreciaza folclorul alege 2-3 melodii autentice..Ardealul are cu ce se lauda in directia asta!
Ai dreptate si cu chestiunile de sonorizare, trebuie sa fie un dj ok!! de asemenea el trebuie sa ia si "pulsul" lumii prezente...ca sa stie ce sa aleaga pt voi si pt invitati.:*

anajoldos232004
31.03.2008, 13:04:51
Categoric nu vor fi manele la nunta noastra, nu ne plac si desi avem prieteni care asculta eu cred ca se vor multumi cu atmosfera.
Ma speri acum maria83 , cu tipa de la bella donna cu manichira, pedichiura, unghile mele sunt sensibile nu stiu daca le voi putea lasa sa creasca natural si cu siguranta voi avea nevoie de de cele puse, eu nu am fost niciodata la ea si nici nu stiu cum o cheama, ioana de la cosmetica mi-a facut programare.Ea intradevar este o darguta si imi palce foarte mult cum lucreaza. Sper sa nu am probleme insa cu mancichiura, pedichiura, nasa noastra ne-a recomandat sa merg la alina dalalau care are slonul acolo unde se fac tauaje in cetate insa sincer tot ea mi-a spus ca este cam scump, peste 200 ron, ceva de genul. Apropo la bella donna cat i-a luat prietenei tale?

anajoldos232004
31.03.2008, 13:09:01
Inca o intrebare fetelor, voi cum obtine-ti un bronz frumos? Eu am nunta in 24 mai si nu am timp pana atunci sa staul la plaja, voi fi nevoita sa apelez la solar, sincer produsele autobronzante nu imi plac , am folosit si se pateaza piele, plus ca la coate si ghenunci ramane atat de urat.
Aveti propuneri?

Rucsy
31.03.2008, 13:58:53
Inca o intrebare fetelor, voi cum obtine-ti un bronz frumos? Eu am nunta in 24 mai si nu am timp pana atunci sa staul la plaja, voi fi nevoita sa apelez la solar, sincer produsele autobronzante nu imi plac , am folosit si se pateaza piele, plus ca la coate si ghenunci ramane atat de urat.
Aveti propuneri?

Cred ca tot varianta cu solarul e mai ok..din punct de vedere estetic. Acum nu stiu ce sa spun exact..ideal ar fi sa stim fiecare daca avem mici restrictii la astfel de expuneri pentru a nu ne periclita sanatatea. Ai grija cu autobronzantele-nu va pata doar pielea iti pateaza si rochita de mireasa!;-)

anajoldos232004
31.03.2008, 14:12:55
Da ai perfecta dreptate ca pateaza si rochia, ramane singura solutie solarul , insa stiu ca si al solar depinde de cat de des sunt schimbate neoanele, imi recomandati un solat anume din oras?

Rucsy
31.03.2008, 22:56:36
Da ai perfecta dreptate ca pateaza si rochia, ramane singura solutie solarul , insa stiu ca si al solar depinde de cat de des sunt schimbate neoanele, imi recomandati un solat anume din oras?

Eu sunt in Bucuresti acum...dar in weekend o sa vin in Alba Iulia! Incerc sa ma pun la curent si in privinta asta ca si eu as vrea sa iau cateva sedinte. ;)) Oricum merg la Casa Elle sa ma programez pentru coafor si ma interesez si de solar.

maria83
01.04.2008, 14:44:25
Categoric nu vor fi manele la nunta noastra, nu ne plac si desi avem prieteni care asculta eu cred ca se vor multumi cu atmosfera.
Ma speri acum maria83 , cu tipa de la bella donna cu manichira, pedichiura, unghile mele sunt sensibile nu stiu daca le voi putea lasa sa creasca natural si cu siguranta voi avea nevoie de de cele puse, eu nu am fost niciodata la ea si nici nu stiu cum o cheama, ioana de la cosmetica mi-a facut programare.Ea intradevar este o darguta si imi palce foarte mult cum lucreaza. Sper sa nu am probleme insa cu mancichiura, pedichiura, nasa noastra ne-a recomandat sa merg la alina dalalau care are slonul acolo unde se fac tauaje in cetate insa sincer tot ea mi-a spus ca este cam scump, peste 200 ron, ceva de genul. Apropo la bella donna cat i-a luat prietenei tale?

Daca nu ma insel 135 anul trecut in vara,si la Estetica mi am pus cu 180 dar superbe cu pietricel...dar si suma pe masura!am auzit ca este o tipa priceputa in Aiud pe nume Daria dar nu am incercat o si am inteles ca pune pana intr un milion...apropo daca sunt miresici din aiud poate ne dau un semn!!!

anajoldos232004
01.04.2008, 14:53:49
Atunci astept raspunsul tau in ce priveste solarul.
Si multumesc maria83 pentru informatii, ma asteptam sa fie un astfel de pret.

Rucsy
01.04.2008, 19:21:14
Daca nu ma insel 135 anul trecut in vara,si la Estetica mi am pus cu 180 dar superbe cu pietricel...dar si suma pe masura!am auzit ca este o tipa priceputa in Aiud pe nume Daria dar nu am incercat o si am inteles ca pune pana intr un milion...apropo daca sunt miresici din aiud poate ne dau un semn!!!

Chiar ar fi o idee buna sa ne dea si miresicile din Aiud un semn! daca poti afla ceva in legatura cu tipa din Aiud, pot sa fac un drum si pana acolo cu o zi inainte..nu e nici o problema! Numai sa arate frumos...ca eu am fost la Casa Elle acum cateva luni si cand am ajuns acasa mi-am sters unghiile...si cerusem un simplu french! ;))

corinka
02.04.2008, 14:39:05
Nu stiu daca este ocazia cea mai propice pentru a se asculta acest gen, manelele...sunt atatea melodii frumoase din anii 80 pana in prezent, pentru toate gusturile, care ne sunt dragi sau de care ne leaga niste amintiri..la fel ca si pe ceilalti invitati prezenti!
Acum depinde mult si ce fel de invitati sunt la nunta...eu zic ca e esentiala chestia asta. Eu nu am fani ai acestui gen...deci nu as sugera asa ceva.
Uite, eu sunt de parere ca daca ai niste pers, spre exemplu de 40 de ani poti sa le alegi un set de melodii frumoase care sa ii tina in priza..vezi abba, boney m, modern talking etc, etc..sunt o multime! Daca ai persoane care apreciaza folclorul alege 2-3 melodii autentice..Ardealul are cu ce se lauda in directia asta!
Ai dreptate si cu chestiunile de sonorizare, trebuie sa fie un dj ok!! de asemenea el trebuie sa ia si "pulsul" lumii prezente...ca sa stie ce sa aleaga pt voi si pt invitati.:*
ce invitati de 40 de ani? abba, boney m si modern talking sunt agreati si de multi tineri... tin minte si la chefurile din facultate ce ravagii faceau de la o anumita ora chiar corina chiriac, mirabela dauer sau gica petrescu!
acuma n-am de gand sa exagerez la nunta, dar, dc vor fi doritori... ii spun DJ-ului sa fie pregatit!

rox_y
05.04.2008, 13:06:04
buna
apropo de fetele din aiud..
sapt asta am fost in aiud..la o ruda de a mea..si am fost la salonul ana...cam scumpicel...dar..poate place cuiva...au acolo si cosmetica...
se gaseste pe strada bailor
am vb cu o coafeza...si pt nunta trebuie sa se faca rezervare cu 3 luni inainte..
va pup..si spor..

Rucsy
06.04.2008, 20:19:15
ce invitati de 40 de ani? abba, boney m si modern talking sunt agreati si de multi tineri... tin minte si la chefurile din facultate ce ravagii faceau de la o anumita ora chiar corina chiriac, mirabela dauer sau gica petrescu!
acuma n-am de gand sa exagerez la nunta, dar, dc vor fi doritori... ii spun DJ-ului sa fie pregatit!

Da, ai dreptate..si eu cunosc si de asemenea ma numar printre tinerii care apreciaza formatii gen boney m, abba, modern talking! Cred ca se vor uita urat la noi cei care asculta manele sau vor asa ceva pt nunta...;))

Rucsy
06.04.2008, 20:33:42
tu ai nunta pe 24 mai si ti-ai facut deja programarea la paula?
spune-mi, te rog, salonul elle se ocupa si de machiaj? dar de unghii tehnice? as vrea sa imi aplic unghii false.

In sfarsit am reusit si eu sa ma programez la Casa Elle la Paula pentru august. Intr-adevar este foarte ocupata..si am avut noroc ca am prins-o libera...Salonul Elle se ocupa si de machiaj, am reusit sa-mi fac programare si pt machiaj la Teo, ...si din cate stiu la ei se pot aplica si unghii false. Salonul face de asemenea si tratamente corporale, masaj...si sunt pricepute aproape toate fetele de acolo, mai ales pt coafor si machiaj...fac training si in alte orase si in Bucuresti, fac cam de toate, de aceea am ales sa ma duc intr-un singur loc, m-am gandit ca este mai dificil in ziua cu pricina sa te plimbi:D ..oricum, e printre putinele saloane din Alba care ofera servicii complete. \:D/

mira2
07.04.2008, 09:24:05
Buna fetelor,ma bucur mult ca v-am gasit.Si eu sunt din Alba, si voi avea nunta in august in Alba. Inca nu sunt hotarata unde sa ma programez pentru coafura si machiaj.Mi-ar placea ca miresicile care au avut deja nunta sa posteze cat mai multe pareri daca au fost multumite sau nu, unde s-au coafat si machiat.
Apropo de Casa Elle, stiu ca sunt doua in oras, la care din ele o gasim pe d-na Paula?
Am vazut zilele trecute ca s-a deschis un magazin cu rochite de mireasa pe Motilor, colt cu B-dul Horea, si in vitrina sunt rochite chiar dragute.O sa incerc sa intru zilele acestea, sa vad mai detaliat, ca inca sunt in cautare de rochita perfecta:D .

Rucsy
07.04.2008, 10:55:25
Buna fetelor,ma bucur mult ca v-am gasit.Si eu sunt din Alba, si voi avea nunta in august in Alba. Inca nu sunt hotarata unde sa ma programez pentru coafura si machiaj.Mi-ar placea ca miresicile care au avut deja nunta sa posteze cat mai multe pareri daca au fost multumite sau nu, unde s-au coafat si machiat.
Apropo de Casa Elle, stiu ca sunt doua in oras, la care din ele o gasim pe d-na Paula?
Am vazut zilele trecute ca s-a deschis un magazin cu rochite de mireasa pe Motilor, colt cu B-dul Horea, si in vitrina sunt rochite chiar dragute.O sa incerc sa intru zilele acestea, sa vad mai detaliat, ca inca sunt in cautare de rochita perfecta:D .

Bine ai venit! Pe Paula o poti gasi la salonul din cartierul Cetate, mai exact vis-a vis de spit. judetean! Eu am fost sa ma coafez la ea , cu alte prilejuri decat nunta mea..insa pot sa iti spun ca am fost foarte multumita!
Sper ca informatiile iti sunt de ajutor!:*

monitodea7
09.04.2008, 12:30:46
salutareeee
sunt miresica de alba...momentan locuiesc in spania, originara din albac...facem nunta in albac.vroiam sa va saluttttttttt:x:x:x
inca nu am citit toate mesajele de pe topic...mai am cateva...si dupa acea o sa va scriu mai mult.
mi/am luat rochitza8-}8-}8-}8-} exact de aprilie8-|vreti poze?:-?va atasez...poze
dk vreti sa o vedeti mai bine...www.sanpatrick.com, sectiunea gold, nr 9
voalul il iau mai incolo.
pupiciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

monitodea7
09.04.2008, 12:32:34
e cineva de prin campeni...abrud...?:-SS:-SS:-SS
pupiciiiiiiiiiiiii
:*:*:*:*:*:*

ankza
09.04.2008, 13:14:12
salutareeee
sunt miresica de alba...momentan locuiesc in spania, originara din albac...facem nunta in albac.vroiam sa va saluttttttttt:x:x:x
inca nu am citit toate mesajele de pe topic...mai am cateva...si dupa acea o sa va scriu mai mult.
mi/am luat rochitza8-}8-}8-}8-} exact de aprilie8-|vreti poze?:-?va atasez...poze
dk vreti sa o vedeti mai bine...www.sanpatrick.com (http://www.sanpatrick.com), sectiunea gold, nr 9

buna ma bucur cu pe zi ce trece suntem mai multe
e ffffff frumoasa rochia ta
nu ai poze cu tine imbracata?
daca ai ceva intrebari poti sa ne zici, ca vad ca esti departe si e mai greu
pa pa

monitodea7
10.04.2008, 00:13:22
buna ma bucur cu pe zi ce trece suntem mai multe
e ffffff frumoasa rochia ta
nu ai poze cu tine imbracata?
daca ai ceva intrebari poti sa ne zici, ca vad ca esti departe si e mai greu
pa pa
mccccccccccc ankza:*:*:*:*:*
nu am poze imbracata pt ca e inca la magazin rochitza, numai la sf lui iulie o iau..ca no daca am fluctuatii de greutate...sa mi/o modifice.plus ca nu vreau cu trena si o sa mi/o taie.
poi as avea intrebari...pt cineva din campeni ..pt o coafeza...buna:>:>:>
mccccc
pupiciiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:*:*:*

corinka
10.04.2008, 08:01:39
salutareeee
dk vreti sa o vedeti mai bine...www.sanpatrick.com (http://www.sanpatrick.com), sectiunea gold, nr 9
superba rochia! rar am mai vazut asa o rochie frumoasa postata de miresici. sa o porti sanatoasa, fericita si iubita!
de ce vrei sa renunti la trena?! varianta cu trena detasabila nu este? sa o dai jos dupa biserica...

Rucsy
10.04.2008, 08:50:14
pupiciiiiiiiiiiiii

Absolut superba rochita ta! Eleganta si de mult bun gust! Sa o porti cu placere!<:-P

Rucsy
10.04.2008, 08:56:36
pupiciiiiiiiiiiiii

Absolut superba rochita ta!!! Eleganta si de mult bun gust! Sa o porti cu placere!<:-P

Rucsy
10.04.2008, 09:02:04
Absolut superba rochita ta! Eleganta si de mult bun gust! Sa o porti cu placere!<:-P

Rochita mea :D...Este din colectia grupului pronovias ( atelier diagonal)! Si nu reusesc sa postez poze cu ea ca sa o vedeti...:((

corinka
10.04.2008, 09:18:38
Rochita mea :D...Este din colectia grupului pronovias ( atelier diagonal)! Si nu reusesc sa postez poze cu ea ca sa o vedeti...:((
de unde ti-ai luat-o? din alba-iulia sau din alt oras? si cat te-a costat? stiam ca cele de la atelier diagonal sunt mai scumpe decat white one.

monitodea7
10.04.2008, 10:24:49
superba rochia! rar am mai vazut asa o rochie frumoasa postata de miresici. sa o porti sanatoasa, fericita si iubita!
de ce vrei sa renunti la trena?! varianta cu trena detasabila nu este? sa o dai jos dupa biserica...
mcccccccc>:D<>:D<>:D<
imi tai trena pt ca o sa am voalul lung..plus ca e incomoda cu trena...
e foarte dragutza si cu trena, dar nu mi/am inchipuit niciodata ca o sa am trena cd o sa fiu miresica8-}8-}
pupiciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

monitodea7
10.04.2008, 10:26:21
mcccccccccc:*:*:*:*
sunteti niste dragutzeeeeeeeeeeee:*:*:*:*

monitodea7
10.04.2008, 10:32:23
pai zi/ne ce model si ne uitam noi pe site-ul de la pronovias, sa ti/o admiram
sa va zic un pont.iubi al meu a descarcat de pe net CaptureWizPro , e un programel super.Sunt poze care nu se pot salva de pe net, de ex poze cu rochitze de la casele de mode mai sofisticate, gen pronovias, la sposa, san patrick etc, iar cu acest programel, se pot copia pozele:">:">.Incercati si voi.
pupiciiiiiiiiii:*:*:*:*

Rucsy
10.04.2008, 10:53:38
de unde ti-ai luat-o? din alba-iulia sau din alt oras? si cat te-a costat? stiam ca cele de la atelier diagonal sunt mai scumpe decat white one.

Da, intr-adevar sunt mai scumpe putin decat white one..Eu locuind in Bucuresti mi-am luat-o de acolo...si va face un drum maricel pana la alba Iulia. M-a costat peste 1300 de euro...:-s fara voal, fara alte accesorii.
Te pup.

Rucsy
10.04.2008, 11:00:23
pai zi/ne ce model si ne uitam noi pe site-ul de la pronovias, sa ti/o admiram
sa va zic un pont.iubi al meu a descarcat de pe net CaptureWizPro , e un programel super.Sunt poze care nu se pot salva de pe net, de ex poze cu rochitze de la casele de mode mai sofisticate, gen pronovias, la sposa, san patrick etc, iar cu acest programel, se pot copia pozele:">:">.Incercati si voi.
pupiciiiiiiiiii:*:*:*:*

O sa incerc si eu sa gasesc programul..
Va dau exact site-ul magazinului din buc. de unde am cumparat-o: [], iar magazinul se numeste Mariage Couture. Este din colectia Atelier Diagonal, iar modelul este 818.
Va pup:*:*:*:*:*

Rucsy
10.04.2008, 11:03:29
Va dau exact site-ul magazinului din buc. de unde am cumparat-o: [] iar magazinul se numeste Mariage Couture. Este din colectia Atelier Diagonal, iar modelul este 818.

Uitasem..Este pe pagina a doua din colectie, modelul 818..iar in realitate rozul de la corset este mai pal..in poza se vede putin mai accentuat. Trena se poate prinde sus..<:-P

ankza
10.04.2008, 11:16:21
Uitasem..Este pe pagina a doua din colectie, modelul 818..iar in realitate rozul de la corset este mai pal..in poza se vede putin mai accentuat. Trena se poate prinde sus..<:-P

CEAU, eu stiu rochia e superrrrrrrrrrrrr, poate una dintre cele mai frumoase care le-am vazut
eu n-o sa ratez si o sa vin sa te vad mireasa<:-P
pa pa pupici

Rucsy
10.04.2008, 12:16:29
CEAU, eu stiu rochia e superrrrrrrrrrrrr, poate una dintre cele mai frumoase care le-am vazut
eu n-o sa ratez si o sa vin sa te vad mireasa<:-P
pa pa pupici

Esti o scumpaaaa:*:*:*

monitodea7
11.04.2008, 00:12:19
Va dau exact site-ul magazinului din buc. de unde am cumparat-o: [] , iar magazinul se numeste Mariage Couture. Este din colectia Atelier Diagonal, iar modelul este 818.
uauuuuuuuuuuuuuuuuuu bestialaaaaaaaaaaaaa
super rochitzaaaaaaaaaaa
o sa fii bestiala!!!sa iti poarte norocccc<:-P<:-P<:-P
pusiiiiiiiiiii

Rucsy
11.04.2008, 14:07:55
uauuuuuuuuuuuuuuuuuu bestialaaaaaaaaaaaaa
super rochitzaaaaaaaaaaa
o sa fii bestiala!!!sa iti poarte norocccc<:-P<:-P<:-P
pusiiiiiiiiiii

Merci muuuult!!! te pup.<:-P<:-P<:-P:*:*:* Ma bucur mult ca ti-a placut!

ctin_flori
01.05.2008, 14:03:36
frumoase..eu nu mi gasesc bijuterii...si mai am un pic pana la nunta..pe 01.06.08 la Bleumarin...in 03.05.08 avem cununia civila la Sibiu unde locuiesc acum...daca stiti unde pot gasi ceva bijuterii frumoase..please..si nici pantofi nu am....

bubyluk
05.05.2008, 14:00:34
sunt miresici din cugir in 2008?:P
eu sint din cugir si o sa fac nunta la orastie...dar o sa vina mirele dupa mine la cugir:P

anajoldos232004
06.05.2008, 08:50:41
ADEVARAT A INVIAT!
Bijuteri nu stiu de unde sa te sfatuiesc sa-ti cumperi ca nici eu nu mi-am gasit sa-mi placa si mi-am cumparat de la Buc., insa sandale am gasit, nu le-am cumparat inca dar am facut comanda, la maris sus in cetate vis a zis de spital te poti orienta sa iti gasesti modelul de sanda sau pantofi preferat si poti sa alegi pilea de la un alt tip de pantofi doar sa fie de aceeasi firma,respectiv corilus, si sa faci comanda.
Te va lamuri oricum doamna de acolo, dar ar fi bine sa mergi cat mai repede daca nunta este asa aproape si eu am fost ieri , caci nunta va fi in 24 mai, si mi-a spus ca pe sambata aceasta sau cel tarziu cealalta ajung.

rox_y
07.05.2008, 21:55:26
frumoase..eu nu mi gasesc bijuterii...si mai am un pic pana la nunta..pe 01.06.08 la Bleumarin...in 03.05.08 avem cununia civila la Sibiu unde locuiesc acum...daca stiti unde pot gasi ceva bijuterii frumoase..please..si nici pantofi nu am....

Mesele...mesele cum sunt acolo?Rotunde sau dreptunghiulare?cat e meniu...pls...eu inca sunt la faza de inceput.
Ms...si sper sa iti gasesti biju-uri frumoase.
pup

ankza
09.05.2008, 13:06:26
salut miresici din alba
ce mai faceti?
se vede ca sunteti ocupate nu ? cu pregatirile de nunta?
ce-ati mai rezolvat?
spor la munca
pa pa:*:*:*:*:*

corinka
09.05.2008, 23:16:19
salut miresici din alba
ce mai faceti?
ce-ati mai rezolvat?
spor la munca
eu mi-am luat rochita! + voal si gentuta. si sunt f incantata.
cam tarziu le-am luat, ce-i drept, m-am lasat pe ultima suta.
mai tb sa imi iau si pantofi, dimineata asta vin in alba si incerc sa caut pantofi si pe acolo.
saptamana viitoare ma duc cu pantofii ca sa imi ia masura la rochie, tb scurtata, dar asta se rezolva intr-o zi!

Rucsy
10.05.2008, 19:00:43
salut miresici din alba
ce mai faceti?
ce-ati mai rezolvat?
spor la munca

Noi am reusit sa ne comandam invitatiile!!! Dj-ul este stabilit, de asemenea si la restaurant, m-am programat la coafor, am vorbit su cu o trupa de dans ca sa vina pentru 15 minute ( mai ales ca am invitati multi din Buc) am rezolvat cu pozele si iti multumesc din nou Ankza. A fost o recomandare super!!! Rochita vine la inceputul lui iulie...mai trebuie sa imi comand pantofii...sper ca voi fi in program!!!;;) Mai trebuie sa vad de aranjamente florale si cam atat... Din iunie incep sa impart invitatiile...abia astept! Vreau sa fie ok si cu toata lumea sa nu se supere nimeni ca a fost anuntat mai tarziu sau ca i-am dat invitatia in ajun de nunta:O ..eu am patit-o si abia abia am ajuns la nuntile respective, si nu prea mi-a placut...dar eu zic ca daca le dau invitatiile cu 2 luni si 3 sapt inainte e ok, nu??

Rucsy
10.05.2008, 19:02:15
eu mi-am luat rochita! + voal si gentuta. si sunt f incantata.
cam tarziu le-am luat, ce-i drept, m-am lasat pe ultima suta.
mai tb sa imi iau si pantofi, dimineata asta vin in alba si incerc sa caut pantofi si pe acolo.
saptamana viitoare ma duc cu pantofii ca sa imi ia masura la rochie, tb scurtata, dar asta se rezolva intr-o zi!

Felicitari!!!!<:-P <:-P <:-P
Sa o porti cu placere!! De unde ti-ai luat rochita??

corinka
11.05.2008, 22:38:43
Felicitari!!!!<:-P <:-P <:-P
Sa o porti cu placere!! De unde ti-ai luat rochita??

multumesc!
am luat rochia, voalul si gentuta din cluj, de la agnes toma, dar nu din magazinul Central, ci de la Fiala Center.

anajoldos232004
14.05.2008, 13:21:10
Fetelor , vreau sa va recomand solarul de vis a vis de spar-ul din cetate de langa piata, este cu dula protectie , eu am foat de 2 ori pana acum si merg in fiecare zi mai putin duminca ca mi-am facut abonament caci am intrat in numaratoare inversa si trebuie sa imi dau o nuanta placuta pielii.

Rucsy
14.05.2008, 14:50:57
Fetelor , vreau sa va recomand solarul de vis a vis de spar-ul din cetate de langa piata, este cu dula protectie , eu am foat de 2 ori pana acum si merg in fiecare zi mai putin duminca ca mi-am facut abonament caci am intrat in numaratoare inversa si trebuie sa imi dau o nuanta placuta pielii.

Sa ne spui rezultatele!!! Pupici!:*

Rucsy
25.05.2008, 19:25:48
multumesc!
am luat rochia, voalul si gentuta din cluj, de la agnes toma, dar nu din magazinul Central, ci de la Fiala Center.

Corinka, mai ai o saptamana pana la nunta..spune-ne cum te simti atat de aproape de eveniment...cum stati cu ultimele pregatiri??:*

corinka
27.05.2008, 14:09:55
Corinka, mai ai o saptamana pana la nunta..spune-ne cum te simti atat de aproape de eveniment...cum stati cu ultimele pregatiri??:*
ce dragut ca ti-ai amintit de nunta mea... din pacate, in ultimele doua saptamani n-am mai avut grija nuntii, nici pe forum nu am mai postat nimic, pt ca am niste probleme in familie, unul dintre parintii mei s-a imbolnavit si nu mai am chef de nicio nunta. totusi, am pornit pe un drum si continuam.
maine venim in alba-iulia ca sa luam bauturile de la depozit. mama a dat comanda finala la corina, pt prajituri, mai avem de aranjat oamenii la mese.
sper ca deseara sau maine dimineata sa se indure vreo manicurista sa imi faca unghiile, ca n-am mai avut timp de programari. ieri m-a ajutat cineva cu pensatul, m-a luat repede intre doua programari si a iesit bine.
si ce ar mai fi? vineri voi duce personal florile la sala, au acolo vaze si cred ca voi ajuta si la aranjat.
o sa fie chiar o nebunie vineri. vineri vrem sa mergem la spovedit si impartasit, apoi plecam la cluj pt cununia civila, tb sa iau de la iulius mall si niste floricele de pus in piept, abia atunci vor fi gata + sa ne intoarcem la alba ca sa duc florile la sala si sa astept doua prietene la gara, prietene care vin pe rand, una din bucuresti si una din baia mare.
si cred ca mai sunt destule de facut, dar nu imi vin acum in minte!

ankza
27.05.2008, 14:46:57
ce dragut ca ti-ai amintit de nunta mea... din pacate, in ultimele doua saptamani n-am mai avut grija nuntii, nici pe forum nu am mai postat nimic, pt ca am niste probleme in familie, unul dintre parintii mei s-a imbolnavit si nu mai am chef de nicio nunta. totusi, am pornit pe un drum si continuam.
maine venim in alba-iulia ca sa luam bauturile de la depozit. mama a dat comanda finala la corina, pt prajituri, mai avem de aranjat oamenii la mese.
sper ca deseara sau maine dimineata sa se indure vreo manicurista sa imi faca unghiile, ca n-am mai avut timp de programari. ieri m-a ajutat cineva cu pensatul, m-a luat repede intre doua programari si a iesit bine.
si ce ar mai fi? vineri voi duce personal florile la sala, au acolo vaze si cred ca voi ajuta si la aranjat.
o sa fie chiar o nebunie vineri. vineri vrem sa mergem la spovedit si impartasit, apoi plecam la cluj pt cununia civila, tb sa iau de la iulius mall si niste floricele de pus in piept, abia atunci vor fi gata + sa ne intoarcem la alba ca sa duc florile la sala si sa astept doua prietene la gara, prietene care vin pe rand, una din bucuresti si una din baia mare.

VAI SARACA DE TINE
SPOR LA MUNCA CA AI CEVA, DAR AI GRIJA SA NU UITI CA TREBUIE SA FIE CEA MAI FRUMOASA ZI DIN VIATA TA
ITI DORESC O NUNTA FRUMOASA
SI SA NE PUI POZE PE URMA
TE PUP

Rucsy
28.05.2008, 11:53:18

Fii tare Corinka! Nu uita ca trebuie sa fie cea mai frumoasa zi din viata voastra...stiu ca multora dintre noi asa li se intampla..in preajma nuntii apar tot felul de probleme. mama mea cu cateva zile inainte de cununia civila a noastra a facut entorsa la picior..a stat saraca numai pe analgezice in timpul petrecerii!
Aveti grija de voi...si aveti incredere ca la cat v-ati straduit va iesi ceva
frumos! Noi, miresicile de aici va tinem pumnii si va uram: CASA DE PIATRA!!! si multa multa fericire!!!
Pupici>:D<

corinka
28.05.2008, 21:35:55
va multumesc pt incurajari! sper, cu ajutorul lui Dumnezeu sa trecem cu bine peste toate.

Fii tare Corinka! Nu uita ca trebuie sa fie cea mai frumoasa zi din viata voastra...stiu ca multora dintre noi asa li se intampla..in preajma nuntii apar tot felul de probleme. mama mea cu cateva zile inainte de cununia civila a noastra a facut entorsa la picior..a stat saraca numai pe analgezice in timpul petrecerii!
Aveti grija de voi...si aveti incredere ca la cat v-ati straduit va iesi ceva
frumos! Noi, miresicile de aici va tinem pumnii si va uram: CASA DE PIATRA!!! si multa multa fericire!!!
Pupici>:D<

anreiutza22
30.05.2008, 09:51:49
va multumesc pt incurajari! sper, cu ajutorul lui Dumnezeu sa trecem cu bine peste toate.
scumpo, eu sunt noua pe forum, te rog ajuta-ma sa imi pun 2 tickere
unul cu greutatea, altul cu zile ramasa
muah

anreiutza22
30.05.2008, 10:18:11
nu face nimeni nunta la schit?...
as vrea niste pareri
sau daca ati avut muzica de la cridon?si filmare...
astept raspuns
muah, va pup

Rucsy
31.05.2008, 16:56:41
[quote=corinka;865568]va multumesc pt incurajari! sper, cu ajutorul lui Dumnezeu sa trecem cu bine peste toate.

CASAAAAA DE PIATRAAAA!!!! MULTA FERICIREEEEEE<:-P <:-P <:-P Sa aveti petrecere frumoasa!!!

Rucsy
04.06.2008, 09:05:52
nu face nimeni nunta la schit?...
as vrea niste pareri
sau daca ati avut muzica de la cridon?si filmare...
astept raspuns
muah, va pup

Andreiutza, nu stiu ce sa iti spun de schit insa poti incerca sa vezi in legatura cu filmarea si pozele pe cei de la Centrul de Imagine de pe Closca. Sunt mai scumpei dar calitatea e garantata...tipul de acolo a lucrat si in televiziune si are experienta...in plus mi s-a parut pasionat de ceea ce face!!!
Mult succes! >:D<

alexchuche
05.06.2008, 13:58:58
cine va afacut la casa traiana din apoi?nimeni nu?sper sa fie cat de cat...cum nu sunt acolo offff&iquest;cum stati cu emotiile?si eu trebuie sa celebrez de doua ori lol!!!!!!!!!!!!:-SS

alexchuche
05.06.2008, 14:04:54
ahhh ca uitammm, cum sunt asa de #-o ...fericire la tota lumea, casa de piatra si multi copiiiii=)) sa aveti o petrecere frumoasa<:-P

Rucsy
05.06.2008, 15:35:25
cine va afacut la casa traiana din apoi?nimeni nu?sper sa fie cat de cat...cum nu sunt acolo offff&iquest;cum stati cu emotiile?si eu trebuie sa celebrez de doua ori lol!!!!!!!!!!!!:-SS

Nu stiu ce sa iti spun de Casa Traiana..nu am mai avut cunostinte care sa tine nunta acolo.
Eu cu emotiile stau asa si asa dar cred ca voi fi "fiarta" in ultima luna. Deja suntem innebuniti ca ne rezolvam problemele in weekend-uri de la Bucuresti la Alba si de la Alba la Bucuresti...:D
Multumim mult pentru urarile tale frumoase!>:D<si te imbratisam de la departare.:D

alexchuche
05.06.2008, 17:20:30
ok...cred ca sa deschis numai anul acesta.....si va cred ca sunteti inebuniti.....la fel si noi.....;)) suntem cand intr-o parte cand in alta ,aici sunt multe pregatiri dar am noroc la fel si voi cred cu parintii ca se ocupa ei si eu numai trebuie sa mai stabilesc mici detalii...dar e groaznic cu emotiile deci chiar e foarte surprinzator pt mine....
o sa ne casatorim aici pe 18 iulie si dupa acea pe 9...asa ca de dou ori cum ar veni....sper sa iasa bine.....apropo ce modele de rochii aveti voi&iquest;&iquest;&iquest;&iquest;ahh si dati marturii sau prajitura si tuica ...?:* :* astept raspunsul vostru...;))

Rucsy
06.06.2008, 09:25:03
ok...cred ca sa deschis numai anul acesta.....si va cred ca sunteti inebuniti.....la fel si noi.....;)) suntem cand intr-o parte cand in alta ,aici sunt multe pregatiri dar am noroc la fel si voi cred cu parintii ca se ocupa ei si eu numai trebuie sa mai stabilesc mici detalii...dar e groaznic cu emotiile deci chiar e foarte surprinzator pt mine....
o sa ne casatorim aici pe 18 iulie si dupa acea pe 9...asa ca de dou ori cum ar veni....sper sa iasa bine.....apropo ce modele de rochii aveti voi&iquest;&iquest;&iquest;&iquest;ahh si dati marturii sau prajitura si tuica ...?:* :* astept raspunsul vostru...;))

Draga Alexchuche,

Stai linistita..ca o sa iasa frumos pana la urma! In ceea ce priveste rochita eu am incercat in nenumarate randuri sa o atasez si nu pot...:-s. Este modelul 818 din Colectia Atelier Diagonal si o poti vedea pe [rochii-couture]. Este productie spaniola;)). Nu stiu in ce buget vrei sa te incadrezi cu rochita..ca eu am data destul de multicel pe ea!:-"
Rochiile spaniole sunt foarte frumoase si iti recomand brand-urile Pronovias, San Patrick, Atelier Diagonal si nu in ultimul rand La Sposa.
Acum cu marturiile...eu voi face atat marturii si le voi da si prajiturici in niste cutiute personalizate la tipografie cu initialele noastre. Acum recent spre exemplu am aflat ca daca le dai marturii invitatiilor nu mai exista "obligatia" de a le pune cocarde in piept nuntasilor...si mie imi e mai bine asa..mai ales ca si rudele si prietenele de sex feminin m-au rugat sa nu le "compostez" rochitele de seara...;))
Daca te mai pot ajuta cu ceva...sunt aici!;;)

Rucsy
06.06.2008, 09:37:34

Draga mea..sper sa iti fie de ajutor[-o< Am gasit pentru tine ceva..Stai in Alcala de Henares, nu??????
Uite, magazin La Sposa vei gasi in Alcala de Henares pe Libreros, nr.7! Magazin Atelier Diagonal pe str. Via Complutense, nr.35, 28801. In ceea ce priveste colectia San Patrick o poti vedea la magazinul Capricho de Novia, Plaza Rodriguez Marin, nr.2.
Sper ca am fost de ajutor!>:D<

alexchuche
06.06.2008, 12:06:26
multumesc iubitoooooooooooooooooo;)) si o sa iti spun ceva cred ca m-am exprimat gresit...scuze...eu am deja rochita si deja am fost la prima proba...;)) si chiar de la magazinula acela e pe strada libreros...ca stau in puerta madrid.....multumesc din nou....eu vroiam sa vad rochitele voastre si sa schimbam pareri....=)) dahh a mea e de la sposa si chiar daca sunt super zgarcita...m-am lasat convinsa de prietenul meu ca macar pt o zi...si am ales modelul matra...1200 de euro de ma doare =(( da asta este ....si a ta e pretioasa..deci super e deosebita si sigur iti sta fbine cu ea..........eu de marturii nu stiu ce sa zic...ca de obicei mama si tata insista in prajituri si tuica care o sa le personalizez si cred ca o sa dau si ceva incanu stiu ce.. dar vreau sa mai dau ceva simbolic....multi pupici si sper sa mai vb

alexchuche
06.06.2008, 12:16:00
as zice ca stai aici jejeje!esti f bine informata;)) si cat te-a costat rochita ..ca e super da cam scumpa nuh&iquest;si super cu nunata de rozzzzzzzzzz(posh)
eu aici o sa dau niste brelocuri personalizate cu numele nostru si data nuntii,3 ferrero rocher impachetate si 4 tigari intro cutiuta si la barbati trabucuri...:-s in fine asa e...aici deocamdata rochita imi place numai ca...am destul piept si o sa ii adaugam ca un fel de breteluta bordata cu cristale swaroski asa dupa gat stii ca sa imi sustina pieptu pt ca am impresia ca imi cade rochia...:)) asa ca deocamdata ok----o sa incerc sa pun macar modelu...dar cu proba la par am ramas dezamagita....pt ca in fine profesionali si ma facut ca pe o baba>:P deci incredibil asa ca o sa incerc sa merg la alta coafeza...si voalu mi l-a lasat o prietena da aici o sa mi-l pun numai pt poze ca aici la judecatorie nu merge deloc ,,,,dar o sa imi pun niste chestii si ca un fel de floare ssi cam ata.si u iti pui voal nu&iquest;
eu in rom o sa imi pun si eu;)) asta ehhh,sper sa mai vb nu stiu sa imi povestesti despre tot....meniu.....si alte organizarii....mai avem un picutz

alexchuche
06.06.2008, 12:19:15
draga rucsy am uitat...sa iti spun cocardele sunt floricelele astea de pus in piept nu?eu le-am facu eu aici...stiu ca suna jalnic da e adevarat si cred ca mi-a iesit destul de bine...eu o sa le dau acuma cine vrea sa si le puna bine si cine nu sa le ia ca amintire....o sa ti le arat sa vad cand pun foto in albumul personal kissesssssssssss

Rucsy
06.06.2008, 13:07:19
multumesc iubitoooooooooooooooooo;)) si o sa iti spun ceva cred ca m-am exprimat gresit...scuze...eu am deja rochita si deja am fost la prima proba...;)) si chiar de la magazinula acela e pe strada libreros...ca stau in puerta madrid.....multumesc din nou....eu vroiam sa vad rochitele voastre si sa schimbam pareri....=)) dahh a mea e de la sposa si chiar daca sunt super zgarcita...m-am lasat convinsa de prietenul meu ca macar pt o zi...si am ales modelul matra...1200 de euro de ma doare =(( da asta este ....si a ta e pretioasa..deci super e deosebita si sigur iti sta fbine cu ea..........eu de marturii nu stiu ce sa zic...ca de obicei mama si tata insista in prajituri si tuica care o sa le personalizez si cred ca o sa dau si ceva incanu stiu ce.. dar vreau sa mai dau ceva simbolic....multi pupici si sper sa mai vb

Draga mea...ai luat-o foarte bineeee!!! Aici in Bucuresti sau in Cluj costa 1500 de euro rochita ta si la cursul valutar al unei banci care cred ca e cel mai dezavantajos posibil. Atat a fost si a mea numai ca a trebuit sa mai dau inca 80 de euro pe jupa de dedesubt. Zic ca ai procedat foarte bine ca ai ascultat parerea prietenului tau..doar o data suntem mirese!E superba si rochita ta..eu mi-am luat asa ca sunt brunetica si mi-a stat cel mai bine din tot ce am probat...
Si ai mei se tot duc sa se intereseze de personalizat pt prajituri..si tin si ei mult la obiceiul asta.:D

Rucsy
06.06.2008, 13:20:38
as zice ca stai aici jejeje!esti f bine informata;)) si cat te-a costat rochita ..ca e super da cam scumpa nuh&iquest;si super cu nunata de rozzzzzzzzzz(posh)
eu aici o sa dau niste brelocuri personalizate cu numele nostru si data nuntii,3 ferrero rocher impachetate si 4 tigari intro cutiuta si la barbati trabucuri...:-s in fine asa e...aici deocamdata rochita imi place numai ca...am destul piept si o sa ii adaugam ca un fel de breteluta bordata cu cristale swaroski asa dupa gat stii ca sa imi sustina pieptu pt ca am impresia ca imi cade rochia...:)) asa ca deocamdata ok----o sa incerc sa pun macar modelu...dar cu proba la par am ramas dezamagita....pt ca in fine profesionali si ma facut ca pe o baba>:P deci incredibil asa ca o sa incerc sa merg la alta coafeza...si voalu mi l-a lasat o prietena da aici o sa mi-l pun numai pt poze ca aici la judecatorie nu merge deloc ,,,,dar o sa imi pun niste chestii si ca un fel de floare ssi cam ata.si u iti pui voal nu&iquest;
eu in rom o sa imi pun si eu;)) asta ehhh,sper sa mai vb nu stiu sa imi povestesti despre tot....meniu.....si alte organizarii....mai avem un picutz

Iubitaaaa..acum vad ca te casatoresti exact de ziua mea!!! :madlaugh:Yupiiii..felicitari!>:D< Da, atat ca in realitate este un roz mai pal la rochita...Da, am sa port si eu voal si m-am programat la coafor in Alba Iulia la Casa Elle si machiajul de asemenea.Este o tipa care lucreaza chiar binisor acolo...si are succes! Oricum pentru a fi sigura ma voi duce si eu la o proba inainte! Cununia civila noi am avut-o acum cateva luni in Bucuresti si am purtat o alta rochita pe care o iubesc si acum!!!:x
Noi vom face nunta la Vila Elisabeta unde am sa cazez si toti invitatii din Bucuresti! Tortul l-am comandat la cofetaria Corina..este super iar meniul nostru contine aperitiv, peste si garnitura cu buchet de legume, supica ( nelipsita de la nuntile ardelenesti), medalioane umplute din pui si porc si cartofiori gratinati iar ultimul fel vor fi sarmalele sau o tochitura picanta( nu stiu inca exact). Vom avea si o mini petrecere de a doua zi gen barbecue in aer liber langa piscina de la vila! Sper sa iasa frumos! Cocardele intr-adevar sunt acelea de pus in piept si te felicit. Sunt convinsa oricum ca ai facut o alegere buna acolo...aici nu sunt asa dragute!
Kissseeesss!

alexchuche
06.06.2008, 15:35:18
offfffffffffffce fainnnnnnnnnnn ca esti mai brunetica eu is asa de alba off ce ma inerveaza....:-s da o sa incerc sa fac un tratament ca sesiunile de uva nu mi-au facut nimic pt ca zice ca nu am pigment8-} da in fine...........toata lumea me-a zis la fel ca am luat rochia la bun pret si asta e una mai scumpa dar cred ca mi-a zis pretul asta poate si pt ca e pieten cu familea prietenului meu nu stiu zic si euuu:-" ce super la o vilaaaa uau----=D> o sa fie superrrrrrrrrr de tot,,,si e ziua ta asa ca la multi ani de acum in caz ca uit<:-P .Noi acum trebuie sa vedem ce traditii facem aici (cum el este de aici)nu stiu aici se taie cravata si boxeri mirelui si se "vinde"la oameni la fel ca jartiera dar mi mi se pare>:P f rau si urat trebuie sa fi chiar ruin....si nu cred ca o sa facem asa ceva ....ahh si voalul o sa aibe roz?si ce coafura vrei sa iti faci?si iti pui flori in par?
si ce traditii o sa urmati?thousand of kisses

alexchuche
06.06.2008, 15:49:34
:Dahh si meniu nostru o sa fie : famoasele aperitive....cred ca 600 de grame, dupa acea salau la cuptor cu nu stiu ce sos de lamaie o ciorba de vacuta tipiccccccccccc,friptura mixta de porc si pui si toate astea cu garnitura de orez si stafide tip chinezesc ca bucatareasa ii chinezoaica=P~ si tortul inca nu stiu ca trebuie sa il alegem....si prajituri si fursecuri si din astea ..ce vroiam sa te intreb tu pui fructe?ai mei ma inebunesc cu fructele dar eu il vad asa de prost gustttttttttttt!!!!!!!!!!!!!deci nu inteleg obiceiul!!!!!!!!!!!!si ce aveti formatie sau dj?
ahhh noi o sa incepem cheful de vineri sera ca parintii mei au o viluta in barabant si cum rudele vin toate de la sibiu(radacina familiei)si dupa acea o sa mai continue cheful sambata noaptea....ca am uitat sa iti spun ca nunta mea e de ziua:-\ nu imi amintesc de ce am stabilito asa , ma rog,si cam atat...ahh papucei cum sunt?ai mei jos nu au aproape toc, un pic ascutiti(mustang)si super ieftini de la factori pt 29 de euro:)) am avut noroc nu?eu nu vroiam o rochie chiar asa de traditionala de ex a ta are un aer chic e mai ......:) dar aici daca iesi un pic in evidenta te considera ciudatica sa ca am ales asta ca sa fiu "in rand cu oamenii":)) pe jupa ai dat 80?????????????joderrrrrrrrrrrr eu am dat 55 si e tot de marca...ce hotiii is!!!!!!!!si corsetul cat te costa?pe mine 90 dar e fara cupe ca ma sfatuit sa imi cumpar sutien aparte cica imi strange mai bine pieptul(de aia tre sa imi pun breteluta)sau poate vrea sa scoata mai multi bani nuhh?nu stiu oricum...si culoare costumului mirelui cum va fi?si buchetul tau?.....o gramada de detalii ..sper sa nu fiu prea curioasa dar asa imi dai idei:D :-p
ii totul super scump----si aranjati si sala nu adica vila.?...':)>-
ahh si felicitari si casa de piatra ca deja esti married!!!!!!!!!!!!!!!!ce fain asa v-ati luat o incurcala de pe suflettttttttt muakis

Rucsy
06.06.2008, 19:11:46
offfffffffffffce fainnnnnnnnnnn ca esti mai brunetica eu is asa de alba off ce ma inerveaza....:-s da o sa incerc sa fac un tratament ca sesiunile de uva nu mi-au facut nimic pt ca zice ca nu am pigment8-} da in fine...........toata lumea me-a zis la fel ca am luat rochia la bun pret si asta e una mai scumpa dar cred ca mi-a zis pretul asta poate si pt ca e pieten cu familea prietenului meu nu stiu zic si euuu:-" ce super la o vilaaaa uau----=D> o sa fie superrrrrrrrrr de tot,,,si e ziua ta asa ca la multi ani de acum in caz ca uit<:-P .Noi acum trebuie sa vedem ce traditii facem aici (cum el este de aici)nu stiu aici se taie cravata si boxeri mirelui si se "vinde"la oameni la fel ca jartiera dar mi mi se pare>:P f rau si urat trebuie sa fi chiar ruin....si nu cred ca o sa facem asa ceva ....ahh si voalul o sa aibe roz?si ce coafura vrei sa iti faci?si iti pui flori in par?
si ce traditii o sa urmati?thousand of kisses

Daaaa..e super frumoasa vila! Iar restaurantul din cadrul ei arata minunat asa ca sala nu va trebui impopotonata foarte mult. Voi apela la serviciile firmei Mio Delicia in ceea ce priveste conducerea invitatiilor la mese ( vom avea 2 hostess) si cateva aranjamente florale. Eu nu vreau sa fie foarte impopotonata masa noastra si a nasilor, adica sa fie un aranjament floral [utin mai bogat, cateva luminite ca e nunta de noapte si cam atat...nu prea imi place sa fac front separat fata de ceilalti invitati. In ceea ce priveste traditiile..mirele si nasii vor veni sa ma ia de acasa, probabil voi fi furata:D si ca sa respectam si una din traditiile din Bucuresti, nasa la sfarsitul nuntii va lua voalul si il va pune domnisoarei de onoare care prinde buchetul. Cam atat in ceea ce priveste traditiile...Voalul este ivoire iar marginilevor avea o danteluta foarte fina roz...Coafura va fi una lejera..nu imi voi face vreun coc sofisticat;;) iar la sfarsitul acestei luni merg sa fac proba pentru par!!!
Ooooaauu:"> ..nu stiam de aceasta traditie..intr-adevar e foarte diferita de ceea ce stim noi! Acum depinde de voi..sincer nici noi nu tinem toate traditiile ca doar lumea vine sa se si distreze nu numai sa stea ca la spectacol!:D

Rucsy
06.06.2008, 19:25:33
:Dahh si meniu nostru o sa fie : famoasele aperitive....cred ca 600 de grame, dupa acea salau la cuptor cu nu stiu ce sos de lamaie o ciorba de vacuta tipiccccccccccc,friptura mixta de porc si pui si toate astea cu garnitura de orez si stafide tip chinezesc ca bucatareasa ii chinezoaica=P~ si tortul inca nu stiu ca trebuie sa il alegem....si prajituri si fursecuri si din astea ..ce vroiam sa te intreb tu pui fructe?ai mei ma inebunesc cu fructele dar eu il vad asa de prost gustttttttttttt!!!!!!!!!!!!!deci nu inteleg obiceiul!!!!!!!!!!!!si ce aveti formatie sau dj?
ahhh noi o sa incepem cheful de vineri sera ca parintii mei au o viluta in barabant si cum rudele vin toate de la sibiu(radacina familiei)si dupa acea o sa mai continue cheful sambata noaptea....ca am uitat sa iti spun ca nunta mea e de ziua:-\ nu imi amintesc de ce am stabilito asa , ma rog,si cam atat...ahh papucei cum sunt?ai mei jos nu au aproape toc, un pic ascutiti(mustang)si super ieftini de la factori pt 29 de euro:)) am avut noroc nu?eu nu vroiam o rochie chiar asa de traditionala de ex a ta are un aer chic e mai ......:) dar aici daca iesi un pic in evidenta te considera ciudatica sa ca am ales asta ca sa fiu "in rand cu oamenii":)) pe jupa ai dat 80?????????????joderrrrrrrrrrrr eu am dat 55 si e tot de marca...ce hotiii is!!!!!!!!si corsetul cat te costa?pe mine 90 dar e fara cupe ca ma sfatuit sa imi cumpar sutien aparte cica imi strange mai bine pieptul(de aia tre sa imi pun breteluta)sau poate vrea sa scoata mai multi bani nuhh?nu stiu oricum...si culoare costumului mirelui cum va fi?si buchetul tau?.....o gramada de detalii ..sper sa nu fiu prea curioasa dar asa imi dai idei:D :-p
ahh si felicitari si casa de piatra ca deja esti married!!!!!!!!!!!!!!!!ce fain asa v-ati luat o incurcala de pe suflettttttttt muakis

Multumim mult pentru urari!!!>:D< Si voua: CASA DE PIATRA!!!
da, asa este...din pacate in Romania peste tot dai de hotie...si eu initial am dorit sa imi cumpar modelul Maribel din colectia La Sposa insa imi era extrem de grea..era si ea alba si foarte frumoasa si cu un pret de neimaginat:-" Ma bucur mult ca iti place rochita mea..si a ta este superba..sincer si mie mi s-a parut ca pretul depaseste bugetul insa acum nu mai regret...ca e frumusica!
"Sotulica";)) era dispus sa facem orice sacrificiu numai abia ma puteam misca in rochie din pricina bazei..cu toate ca venea mulata pe corp si pornea mai larga, gen sirena..partea de jos avea cateva kg bune. Si atunci am revenit cu picioarele pe pamant, mi-am dat seama ca nu voi putea sa ma misc, daramite sa dansez...#:-S
Pantofii inca nu i-am cumparat..ii cumpar din Bucuresti si cred ca intuiesti deja ce culoare vor avea!<:-P
Mirele este in cautare de costum..si te tin la curent cu ce si-a luat..stii cum sunt barbatii..cat mai apropae de eveniment si le cumpara!;)) De asemenea cand vin urmatoarea data in Alba Iulia ma voi duce pe la florarii sa fac studiu de piata:goldfish:
Te puuuuuppppp!!!!:*

Rucsy
06.06.2008, 20:13:56

Ahhh...si uitasem..daca nu vrei sa pui fructe pe fiecare masa poti face o masa separata ( gen ca la bufetele suedeze). Nici eu nu vreau sa pun fructele pe fiecare masa..mi se pare ca aglomereaza...dar in atasament vei putea vedea o idee...este un model de inspiratie si pentru celelalte miresici (sper sa nu se supere pe mine miresica care a postat-o initial)!:*

alexandra_fleig
06.06.2008, 22:28:57
La mine la Catedrala va canta corul Catedralei condus de Prof Iosif Fit. Am fost la o nunta la care i-am auzit si va spun ca face o diferenta de la cer la pamant. Se creeaza o atmosfera asa de frumoasa in biserica! Pt cine mai intereseaza se poate interesa in fiecare duminica la slujba de dimineata.

Va pup

Rucsy
06.06.2008, 22:58:42
[quote=alexandra_fleig;886813]La mine la Catedrala va canta corul Catedralei condus de Prof Iosif Fit. Am fost la o nunta la care i-am auzit si va spun ca face o diferenta de la cer la pamant. Se creeaza o atmosfera asa de frumoasa in biserica! Pt cine mai intereseaza se poate interesa in fiecare duminica la slujba de dimineata.

Alexandra, multumesc pentru idee! Poti sa imi spui si cat costa???
Te pup!!!:*

alexchuche
07.06.2008, 11:13:50
da intradevar rochia e un picutz cam greoaie da na asta ehhhh eu am vrutooo si ii cam tarziu sa ma gandesc la alt model...am asteptat 3 luni dupa ea:O si o sa fac cum ai spus o sa pun o masa separata si cine vrea sa manance sa manance si cine nu nu:| eu cu coafura sunt inca indecisa pt ca vreau sa imi fie parul lasat pe spate (l-am lasat sa creasca atata timp pt asta!)dar nu stiu exact cum va fi ....a venit o prietena care e profesoara intr-o academie de asta de hair style &make up si mi-a placut...proba la machiaj..dar inca cu parul nu stiu pt ca ea nu poate sa mi-l aranjeze cum vine si ea la nunta nu are timppppp!!!darr sper sa se rezolve pana la urma!!!
ohhhhhhhhhh ce fain daca ai cor....eu o sa am corulll de biserica de toata viata da nu pot sa zic ca nu canta chiar asa de rau si pt un pic cat canta8-} cum dureaza aprox o ora!sper ca saptamana viitoare sa mergem sa vedem de costumm, pantofi, butoni astia care se prind ..etc...ca acum suntem asa de prinsi de toate azi o sa luam masa cu niste prietenii, deseara cinam cu niste prieteni siii tot asa(:| te pup si sper sa imi zici cum va fi costumul hosbandului tau...:* :* :*

alexchuche
07.06.2008, 11:20:14
ahh ca uitasem cum sunt asa de8-| felicitari si tie alexandra fleig...pt tot!am vazut pozele voastre la cununia civila si sunteti superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:-p &iexcl;que guay!:*

Rucsy
07.06.2008, 16:01:24
ahh ca uitasem cum sunt asa de8-| felicitari si tie alexandra fleig...pt tot!am vazut pozele voastre la cununia civila si sunteti superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:-p &iexcl;que guay!:*

Maine merg la o nunta..poate mai vin cu idei noi!!! Va tin la curent>:D<

corinka
08.06.2008, 22:45:44
[quote=alexandra_fleig;886813]La mine la Catedrala va canta corul Catedralei condus de Prof Iosif Fit. Am fost la o nunta la care i-am auzit si va spun ca face o diferenta de la cer la pamant. Se creeaza o atmosfera asa de frumoasa in biserica! Pt cine mai intereseaza se poate interesa in fiecare duminica la slujba de dimineata.

Alexandra, multumesc pentru idee! Poti sa imi spui si cat costa???
Te pup!!!:*
Corul Catedralei ne-a cantat si noua la cununie si ne-a costat 600 RON (care nu au inclus si slujba, ci doar onorariul corului). a fost superb, la intrare au cantat "Marsul nuptial". Corul a fost surpriza mamei pt mine.

ankza
09.06.2008, 08:14:41
[quote=corinka;889608][quote=Rucsy;886882]
Corul Catedralei ne-a cantat si noua la cununie si ne-a costat 600 RON (care nu au inclus si slujba, ci doar onorariul corului). a fost superb, la intrare au cantat "Marsul nuptial". Corul a fost surpriza mamei pt mine.[/q

CASA DE PIATRA!!!!!!!!!!!!
SA FITI FERICITI!!!!!!!!!!!!

rox_y
09.06.2008, 08:55:49
[quote=Rucsy;886882]
Corul Catedralei ne-a cantat si noua la cununie si ne-a costat 600 RON (care nu au inclus si slujba, ci doar onorariul corului). a fost superb, la intrare au cantat "Marsul nuptial". Corul a fost surpriza mamei pt mine.

CASA DE PIATRA! SANATATE MULTA SI FERICIRE!

Rucsy
09.06.2008, 09:05:45
[quote=Rucsy;886882]

Multumesc mult Corinka pentru raspuns! O sa-i contactam si noi...
CASA DE PIATRA SI NUMAI FERICIRE SA AVETI!!!!:*

alexandra_fleig
09.06.2008, 13:40:18
[quote=corinka;889608]

Multumesc mult Corinka pentru raspuns! O sa-i contactam si noi...
CASA DE PIATRA SI NUMAI FERICIRE SA AVETI!!!!:*

Eu nu stiu exact cat costa, dar cred ca e minim 500 Ron. Cam asa ceva. Tatal meu canta in corul Catedralei si au ei o intelegere sa cante pe gratis pt membrii corului + familii. Eu una nu i-am mai auzit la nunti pana de curand cand am fost foarte impresionata, dupa cum v-am mai zis.

Merci la toata lumea pt felicitari si eu va doresc toate cele bune si casa de piatra!!!

>:D< :*

Rucsy
10.06.2008, 09:39:35
[quote=Rucsy;889948]

Eu nu stiu exact cat costa, dar cred ca e minim 500 Ron. Cam asa ceva. Tatal meu canta in corul Catedralei si au ei o intelegere sa cante pe gratis pt membrii corului + familii. Eu una nu i-am mai auzit la nunti pana de curand cand am fost foarte impresionata, dupa cum v-am mai zis.

Merci la toata lumea pt felicitari si eu va doresc toate cele bune si casa de piatra!!!

>:D< :*

Multumim mult si tie Alexandra..esti o scumpa!>:D<
Vreau si eu sa ajung duminica aceasta sa rezolv si problema aceasta..imi doresc si eu sa iasa cat mai frumos toata ceremonia!;))

ankza
10.06.2008, 12:13:53
[quote=Rucsy;886882]

nu pui niste poze sa te vedem si noi mireasa?
asteptam pa pa

alexchuche
11.06.2008, 15:00:31
buna din nou la toate!!!!!!!!stiti cumva cat costa costumul de mire de Fuentecapala?offffffffffffffffffffffffffffffffffff ff
pupici la toate si atept noutati rucsy...mai am 37 de zile wow;;)

Rucsy
11.06.2008, 15:35:59
buna din nou la toate!!!!!!!!stiti cumva cat costa costumul de mire de Fuentecapala?offffffffffffffffffffffffffffffffffff ff
pupici la toate si atept noutati rucsy...mai am 37 de zile wow;;)

Saluutt Alexchuche!!!

Weekend-ul acesta ajung in Alba Iulia sa vedem ce mai rezolvam..de principiu mai am de impartit invitatii!!! sa vad si de flori...:-SS
Din pacate nu stiu cat costa costumele respective dar dupa material par ca sar de 1000 de euro...:D:*
Mai ai putin, doar 37 de zile....rezista, rezista!!!;))

corinka
11.06.2008, 18:49:50
[quote=corinka;889608]

nu pui niste poze sa te vedem si noi mireasa?
asteptam pa pa
ba da! inca nu le avem pe cele de la fotograf.:)

monitodea7
12.06.2008, 00:03:36
saluatreee
si eu locuiesc in spania...momentan
sunt din albac, alba
vroiam sa te salut.spor la pregatiri

monitodea7
12.06.2008, 00:11:38
[quote=ankza;893608]
salutaree
ai fost dementialaaa!!!!
casa de piatra!!!!

monitodea7
12.06.2008, 00:13:13
salutare
fetelor..unde se fac pungi personalizate pt prajituri..ma rog pt prajitura care se da invitatiilor?
ma ajuta careva?plss
poate stiti si ceva preturi.
mcccc
pupici

ankza
12.06.2008, 09:05:52
[quote=ankza;893608]

frumoasa foc, o adevarata printesa
mai asteptam si alte poze:)

alexchuche
12.06.2008, 11:57:12
saluatreee
si eu locuiesc in spania...momentan
sunt din albac, alba
vroiam sa te salut.spor la pregatiri

salut!!!!!!!!!si tu cum te descurci cu pregatirile de la departare?eu cred ca mai am un pic si 8-} ...ai totul pregatit?
eu sper sa iasa totul bine..................
iti doresc multa fericire si o casa de piatra cat mai eterna!!!!!!!!!!:-p
kisses

alexchuche
12.06.2008, 12:02:22
Saluutt Alexchuche!!!

Weekend-ul acesta ajung in Alba Iulia sa vedem ce mai rezolvam..de principiu mai am de impartit invitatii!!! sa vad si de flori...:-SS
Din pacate nu stiu cat costa costumele respective dar dupa material par ca sar de 1000 de euro...:D:*
Mai ai putin, doar 37 de zile....rezista, rezista!!!;))

wow ce de emotii deja..........si inca n-am rezolvat treaba cu parul...sper sa o rezolv azi si daca nu cauta alta. Da stiu acum cat costa ca l-am cumparat de acolo si cu totul o fost cam 1.015 deci ne-o durut pe amnadoi:(( da asta ehhh in orice caz e superrrrrrr!auzi ce am vrut sa te intreb...la nasa ce buchet ii faci?
pupiciiiiiiiiiiiii

Rucsy
12.06.2008, 12:05:39
wow ce de emotii deja..........si inca n-am rezolvat treaba cu parul...sper sa o rezolv azi si daca nu cauta alta. Da stiu acum cat costa ca l-am cumparat de acolo si cu totul o fost cam 1.015 deci ne-o durut pe amnadoi:(( da asta ehhh in orice caz e superrrrrrr!auzi ce am vrut sa te intreb...la nasa ce buchet ii faci?
pupiciiiiiiiiiiiii

Ahaaaa..deci am intuit bine cu costumul!!! Lasa ca e bine...odata sunteti miri si sa-l poarte cu bucurie si placere!!! La nasa nu stiu exact ce buchet ii fac...astept sa-si termine si ea rochita... sa o asortez...ca sa stiu ce tip de material, ce culori sau imprimeuri are pe ea si in functie de asta sa ne decidem!!!:*

monitodea7
15.06.2008, 02:41:34
salut!!!!!!!!!si tu cum te descurci cu pregatirile de la departare?eu cred ca mai am un pic si 8-} ...ai totul pregatit?
eu sper sa iasa totul bine..................
iti doresc multa fericire si o casa de piatra cat mai eterna!!!!!!!!!!:-p
kisses
salutare
poi..mai greu cu organizarea nuntii de la departare...
am rochitza, pantofii, voalul il iau cd ma duc la proba pt rochitza, si cam atat..
mai tre costumul mirelui, spat viitoare dam comanda la invitatii, rmeaza sa imi iaubijuteriile mele:-SS
aranjamnetele florale mi le face nasa, de fapt le facem impreuna...cum o sa fie nunta in sept o sa am tema nuntii toamna...:>aranjamente cu bostani
mai avem ceva treaba...dar incet inect o sa le facem toate.
sper:-SS:-SS
pusiciiiiiii
tuh?cum stai?

alexchuche
15.06.2008, 18:49:20
salutare
poi..mai greu cu organizarea nuntii de la departare...
am rochitza, pantofii, voalul il iau cd ma duc la proba pt rochitza, si cam atat..
mai tre costumul mirelui, spat viitoare dam comanda la invitatii, rmeaza sa imi iaubijuteriile mele:-SS
aranjamnetele florale mi le face nasa, de fapt le facem impreuna...cum o sa fie nunta in sept o sa am tema nuntii toamna...:>aranjamente cu bostani
mai avem ceva treaba...dar incet inect o sa le facem toate.
sper:-SS:-SS
pusiciiiiiii
tuh?cum stai?

paiii...acum am inceput sa ma calmez un picutzz am noroc cu viitorul sotior si cu fam ca daca nu:O da eu ok...pe 23 am a doua proba la rochie..voalul mi la dat o prietena si bijuteriile si perinita pt inele o alta prietena..tot din imprumutat;;) si mierele sia cumparat si el costumul asa ca...numa trebuie sa mai cumpar cadourile la invitati adica le-am cerut deja....si cu parul...marti am programarea inca odata si sa vedem ce iese...:> mai avem un picutz pt nunta de aici si inca alt picutzzz pt cea din rom...off o sa va mai povestesc luni un pic din toate...kisses la toate si spor la treaba moni;;) sper si eu ca totul o sa iasa okkkk....fetelor unde mergeti in luna de miere????????????????????????????????????????????? ??????pusaloi la toate:)>-

Rucsy
16.06.2008, 09:43:17
paiii...acum am inceput sa ma calmez un picutzz am noroc cu viitorul sotior si cu fam ca daca nu:O da eu ok...pe 23 am a doua proba la rochie..voalul mi la dat o prietena si bijuteriile si perinita pt inele o alta prietena..tot din imprumutat;;) si mierele sia cumparat si el costumul asa ca...numa trebuie sa mai cumpar cadourile la invitati adica le-am cerut deja....si cu parul...marti am programarea inca odata si sa vedem ce iese...:> mai avem un picutz pt nunta de aici si inca alt picutzzz pt cea din rom...off o sa va mai povestesc luni un pic din toate...kisses la toate si spor la treaba moni;;) sper si eu ca totul o sa iasa okkkk....fetelor unde mergeti in luna de miere????????????????????????????????????????????? ??????pusaloi la toate:)>-

Bravoooo=D> Ai avansat!!! Noi am platit avansul pentru luna de miere..Vom merge in Creta si Santorini! Si eu am fost weekend-ul acesta la Alba Iulia cu pregatiri!La impartit invitatii... Am fost la Biserica sa vorbesc cu corul...si inca stau in tensiune! Am reusit sa vorbesc cu dirijorul insa nu mi-a promis 100% pentru ca e foarte posibil ca in apropiere de 1 septembrie sa plece cu corul la Manastirile din Moldova..=(( si mi-am pus atatea sperante.Nu stiu inca sigur...Am oricum numarul lui de telefon...:-?
Speeerrrr!!!:((

alexandra_fleig
16.06.2008, 10:17:12
Bravoooo=D> Ai avansat!!! Noi am platit avansul pentru luna de miere..Vom merge in Creta si Santorini! Si eu am fost weekend-ul acesta la Alba Iulia cu pregatiri!La impartit invitatii... Am fost la Biserica sa vorbesc cu corul...si inca stau in tensiune! Am reusit sa vorbesc cu dirijorul insa nu mi-a promis 100% pentru ca e foarte posibil ca in apropiere de 1 septembrie sa plece cu corul la Manastirile din Moldova..=(( si mi-am pus atatea sperante.Nu stiu inca sigur...Am oricum numarul lui de telefon...:-?
Speeerrrr!!!:((

Ahhh de asta am uitat, intr-adevar se cam plimba corul asta vara... Sper totusi sa ai bafta si sa plece dupa nunta ta! Despre luna de miere, mie parca nici nu mai imi vine sa o programez... Noi stam acum in Italia langa Venetia si probabil ca inainte de nunta v-om pleca in Florida la parintii sotului, si tot asa un du-te vino suntem de ceva vreme... Parca luna de miere o prefer in liniste la casuta noastra! hehe desi cred ca sentimentul asta il am din cauza ca suntem deja casatoriti de un an si mai avem unul pana la nunta!

Va pup, spor la pregatiri!

alexchuche
16.06.2008, 11:30:35
wow superrrrrrrrrrrrr ce fain ca stai langa venetia!!!!!!!!!!si bravo rucsyyyyyyy imi place si destinul tau...mmmgrecia plaja soare............!!!!!!!!!noi am platit deja o croaziera pe mediteran(barcelona, niza,napoles,florencia,roma,malta si tunez nu stiu cum ii spune cred ca tunetia?)si duapa aia dam fuga repede pe 29 spre rom si acolo o sa mai mergem in turcia cu nasii..si gata:(( eu vreau mai multttttttt!!!!!!si cam atata wow ce fain florida....noi am vrut sa facem o croaziera caribeana cu plecare din miami dar erau 15 zile si nu ne dadea timp pt tot.......dar la anu sper sa ajungem pe acolo...dar oricum fetelor daca aveti ocazia sa vizitati plajele spaniole nu pietdeti ocazia ca sunttt super la felll!!!!!!maine am iar proba la par...sper sa iasa bine...maine va povestesc...ahh si rucsy..cum sta treaba cu florile in alba?kisses si take care fetelor!!!!!!;-)

alexandra_fleig
17.06.2008, 10:31:10
Pozele cu ce firma le faceti? Am auzit numai laude pt Foto Reflex. Alte idei?
Va pup.

Rucsy
17.06.2008, 12:40:24
Pozele cu ce firma le faceti? Am auzit numai laude pt Foto Reflex. Alte idei?
Va pup.

Noi vom lucra cu Centrul de Imagine de pe Closca. Mi s-a parut ca au cea mai buna calitate desi au pretul putin mai piperat...oricum eu zic ca merita avand in vedere ca ramanem cu pozele>:D<

alexchuche
17.06.2008, 13:14:36
Noi vom lucra cu Centrul de Imagine de pe Closca. Mi s-a parut ca au cea mai buna calitate desi au pretul putin mai piperat...oricum eu zic ca merita avand in vedere ca ramanem cu pozele>:D<
eu de foto nu prea stiu ce sa zic...cum aici imi fac niste chestii faine care ma costa deja 1400 asa ca pe cele din rom ii un fel de a spune conteaza sa iasa bine si gata;))
uite cocardele facute de mine si cateva complemente....sper sa va placa:* :* :* :*
ahh daca pot sa le atasez ca nu se incarcaaaaaaaaaaaa daca nu le pun in albumul personal...si voua intarzie atat sa ataseze doc?

alexandra_fleig
18.06.2008, 10:11:23

Abia astept sa-ti vad pozele! Nu am mai auzit de ei. Ma intereseaza si pe mine sa iasa pozele foarte bine, vorba ta cu ele ramanem, restul e doar pt o zi.
Ciao

alexchuche
18.06.2008, 11:58:15
;)) am fost la proba...si dupa 3 ore o dat cu coafura in sfarsit....trebuia sa iese(si a iesit)o cascada de bucle pe spate...si trebuia sa o prinda cu ceva si cum am mult par si are multa greutate....buah pana o putut sa il faca...da in fine bine ii ca o iesit nu?;)) sper sa iasa totul bine fetelor:-?
o sa pun foto pe albumul personal ca aici nu mi se aatseaza ca zice ca ii prea mare formatu....(:|
pupici la toate..............si spor la pregatiri

alexchuche
20.06.2008, 12:45:42
fetelor helpppppppppppppppp!!!!!!!!!!!!!!!!!!deci se pune de ex floare naturala la nas si mire...dar la surori si frati si parinti la fel nu?mie nu imi plac florile astea albe.....:> si ce am vrut sa va intreb,,,puneti pliculete adica carduri din astea care se fac plic?shiiiiiii.....cadouri pt invitati adica ceva simbolic cam ce......#-o offffff sper sa imi dea timp in 8 zile cand ajung sa cumpar cadouri.......si pt personalizat prajituri si sticla adica de astea actibilde de lipit......cu cine ati facut...cred ca tre sa ma grabesc si sa comand deja nu?:-s offfffffffffffff astep idea thankssssssss
ahhh si rucsy..sotiorul si acumparat costum...sau inca se plimba printoate magazinele...?;)) lotīs of kisses

Rucsy
20.06.2008, 13:42:48
fetelor helpppppppppppppppp!!!!!!!!!!!!!!!!!!deci se pune de ex floare naturala la nas si mire...dar la surori si frati si parinti la fel nu?mie nu imi plac florile astea albe.....:> si ce am vrut sa va intreb,,,puneti pliculete adica carduri din astea care se fac plic?shiiiiiii.....cadouri pt invitati adica ceva simbolic cam ce......#-o offffff sper sa imi dea timp in 8 zile cand ajung sa cumpar cadouri.......si pt personalizat prajituri si sticla adica de astea actibilde de lipit......cu cine ati facut...cred ca tre sa ma grabesc si sa comand deja nu?:-s offfffffffffffff astep idea thankssssssss
ahhh si rucsy..sotiorul si acumparat costum...sau inca se plimba printoate magazinele...?;)) lotīs of kisses

Draga Alexchuche..poti sa pui floricele mici naturale la toate rudele. Daca nu iti plac poti si sa nu le pui...eu am rude care au facut glume sa nu le gauresc tinutele de gala cu acele din piept...;))
Poti incerca sa comanzi niste marturii( aici asa se numesc) care sa le dai la fiecare invitat( bombonele acelea invelite frumos care fiecare semnifica fericirea, sanatatea), poti sa le dati prajiturele si vin pe care sa le personalizati cu numele vostru, puteti sa faceti poza cu fiecare invitat si sa le daruiti poza inramata).....acum cum va place si voua!
Sotiorul e in cautari de costum..mizeaza inca ca mai are timp. Ahhh..si mie imi soseste rochita saptamana viitoare<:-Psi o sa mai dureze inca vreo saptamana sa mi-o stramteze!!:-"

Rucsy
20.06.2008, 13:45:44

Scuze..uitasem. In legatura cu plicurile...vom face exact cum ai spus tu..carduri de masa care se fac plic! In felul acesta nu isi mai dau pixuri de la unii la altii sau isi da lumea coate si cere vecinului un plic. O idee ar fi sa lasi cateva plicuri si pixuri la chelneri..insa ma indoiesc ca invitatii vor stii sa se duca la fix sa ceara plicuri de la bar:D

alexchuche
20.06.2008, 13:53:56
Scuze..uitasem. In legatura cu plicurile...vom face exact cum ai spus tu..carduri de masa care se fac plic! In felul acesta nu isi mai dau pixuri de la unii la altii sau isi da lumea coate si cere vecinului un plic. O idee ar fi sa lasi cateva plicuri si pixuri la chelneri..insa ma indoiesc ca invitatii vor stii sa se duca la fix sa ceara plicuri de la bar:D

superrr multumiri esti o dulceeeee!!!!!!!!da pai eu la invitati.....le dau cocardele astea care le-am facut eu adica e un mic trandafiras cu un snur fain si gata...dar la nas ii pun un trandafiri din buchetul nasei adica la fel ca al ei...la mire unul din al meu...la tata nu stiu inca ce floare poate niste trandafirei mai mici si fain...am vazut unul care imi place...si la mama la fel cred ...si la sora mea..in fine...ok da cardurile astea tre sa le cer cu mult timp sau is gata de cumparat?stii cat costa?please helpppp
ahhh sii treaba asta cu personalizat stii unde se face in alba?si cat costa?wow ce fain iti vine rochitza...ce emotii nu?ce fain...eu luni ma duc la adoua proba....tre sa iasa bine tot!!!!!!!pupici

alexchuche
24.06.2008, 12:07:36

rucsyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!helppppppppp inca odata ,...please spunemi daca cunosti vreo firma care face etichete personalizate.....pt tot felu de chestii de nunta...please ftelor daca stiti ceva spunetimi si mie:* :* :* ;;) ;;) ;;) ;)) ;))

Rucsy
24.06.2008, 18:40:07
rucsyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!helppppppppp inca odata ,...please spunemi daca cunosti vreo firma care face etichete personalizate.....pt tot felu de chestii de nunta...please ftelor daca stiti ceva spunetimi si mie:* :* :* ;;) ;;) ;;) ;)) ;))

Scuze...am fost prinsa cu festivitatea..sunt deja o miresica absolventa!!!>:D< Alexchuche...sorry insa nu stiu firma in Alba Iulia care personalizeaza intrucat noi am comandat totul in Bucuresti...aici intr-adevar sunt cam la tot pasul!!
Sper sa vada celelalte miresici din Alba Iulia mesajul si sa reusesti sa rezolvi si aceasta problema...:* :* :*

alexchuche
25.06.2008, 11:48:46
Scuze...am fost prinsa cu festivitatea..sunt deja o miresica absolventa!!!>:D< Alexchuche...sorry insa nu stiu firma in Alba Iulia care personalizeaza intrucat noi am comandat totul in Bucuresti...aici intr-adevar sunt cam la tot pasul!!
Sper sa vada celelalte miresici din Alba Iulia mesajul si sa reusesti sa rezolvi si aceasta problema...:* :* :*

bravoooooooooooooooooooo;)) felicitariiiiiiiiiiiiiii,ce frumos muy bien!!!!!!!!!!!!!!!<:-P
ahh da ....pai daca nu cunosti nici una...nu stiu poate o sa gasesc cand merg ..chiar daca o sa vin prinsa de timp...asta eeee
felicitari inca odata si sarbatoreste!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!lotīs of kisses and hugs sweetie=D>

Rucsy
25.06.2008, 22:13:03
bravoooooooooooooooooooo;)) felicitariiiiiiiiiiiiiii,ce frumos muy bien!!!!!!!!!!!!!!!<:-P
ahh da ....pai daca nu cunosti nici una...nu stiu poate o sa gasesc cand merg ..chiar daca o sa vin prinsa de timp...asta eeee
felicitari inca odata si sarbatoreste!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!lotīs of kisses and hugs sweetie=D>

Multumesc muuulllllttt!!!!:* :* :* Esti o dulceee...
Va doresc si voua CASA DE PIATRA SI NUMAI IMPLINIRI ALEXCHUCHE...SI DE FAPT TUTUROR MIRESICILOR!
Sper din tot sufletul sa gasesti...iti tin pumnii stransi!>:D<

monitodea7
30.06.2008, 10:09:16
saluatre miresici,
nu am mai intrat de ceva vreme..
am o rugaminte la voi...nu e vreo miresuca din campeni pe aici?
sa/mi recomande o cuafeza buna?
plssssssssssssss
pupiciiiiiiii

bubyluk
01.07.2008, 11:01:15
chiar nu e nici o miresica din cugir anul acesta?...mai n-as crede:P

ioanaimp
02.07.2008, 09:06:26
cine are nunta in alba iulia?de fapt nu neaparat in alba iulia, si in imprejurimi?asi vrea sa aflu mai multe detalii despre salile de nunti, despre tot ce se poate discuta in legatura cu o nunta
pls, write back!!!:-s

Rucsy
02.07.2008, 20:55:06
cine are nunta in alba iulia?de fapt nu neaparat in alba iulia, si in imprejurimi?asi vrea sa aflu mai multe detalii despre salile de nunti, despre tot ce se poate discuta in legatura cu o nunta

Eu am nunta chiar in Alba Iulia! daca te pot ajuta cu ceva informatii..cu mare drag>:D<

alexandra_fleig
03.07.2008, 10:40:02

Salut, si eu am nunta in Alba la Cetate tot in 2009. Cred ca citind mesajele de la restul fetelor vei gasi multe raspunsuri. Sala de la Cetate e foarte frumoasa si va fi marita pana la anul. Am auzit ca sunt foarte colaboranti si deschisi la orice idei, mai ales cu meniul, dar inca personal nu am inceput pregatirile de genul. Sunt sigura ca si restul miresicilor iti vor da detalii despre salile lor.
Te pup

alexchuche
03.07.2008, 13:47:42
saluatre miresici,
nu am mai intrat de ceva vreme..
am o rugaminte la voi...nu e vreo miresuca din campeni pe aici?
sa/mi recomande o cuafeza buna?
plssssssssssssss
pupiciiiiiiii

scuze moni dar nu cunosc nici una......pupici si succes la pregatiri

alexchuche
03.07.2008, 13:51:51
Multumesc muuulllllttt!!!!:* :* :* Esti o dulceee...
Va doresc si voua CASA DE PIATRA SI NUMAI IMPLINIRI ALEXCHUCHE...SI DE FAPT TUTUROR MIRESICILOR!
Sper din tot sufletul sa gasesti...iti tin pumnii stransi!>:D<

multimesc rucsy...scuze pt intarziere...dar sunt cu o gramada de ultime pregatiri si nu-mi vad capu de treaba....si tie iti doresc numai fericire multa iubire si o casnicie vesnica!!!!!!!!!!o sa va mai scriu si o sa pun pozici cand o sa se termine totul...eu aici mai am 14 zile ains:-SS casa de piatra tuturora fetelor si sa fiti fericite!!!!!!!!!lot s of kisses

Rucsy
04.07.2008, 11:52:47
multimesc rucsy...scuze pt intarziere...dar sunt cu o gramada de ultime pregatiri si nu-mi vad capu de treaba....si tie iti doresc numai fericire multa iubire si o casnicie vesnica!!!!!!!!!!o sa va mai scriu si o sa pun pozici cand o sa se termine totul...eu aici mai am 14 zile ains:-SS casa de piatra tuturora fetelor si sa fiti fericite!!!!!!!!!lot s of kisses

Succes mult la pregatiri!! Sunt convinsa ca va fi totul exact asa cum ti-ai dorit!!>:D<

monitodea7
04.07.2008, 12:05:13
scuze moni dar nu cunosc nici una......pupici si succes la pregatiri
mcc
sper sa gasesc una cat de cat ok:-SS:-SS:-SS
pupici

Rucsy
08.07.2008, 15:27:03
Cum mai stau miresicile din Alba Iulia cu pregatirile???>:D<

alexchuche
08.07.2008, 23:20:02
Cum mai stau miresicile din Alba Iulia cu pregatirile???>:D<

wolaaaaa scumpiko!!!!!!!!pai in sfarsit is un picutz mai tranki....mi-am facut proba de machiaj si o sa fie super mi-a placut,o sa imi dau niste rayos uva, manichiura frantzuseaca si o sa imi vopsesc sprancenele de maro....si chestii de astea....mai am 10 zilute si mai am cate ceva de pregatit..pus la punct...:-SS sunt super stresata sper ca totul sa iasa bine si lumea sa fie multumita......rucsy si tu de ziceai ca iti comanzi buchetul din alba nu?si cat te costa si cat eee?ai putea sa imi trimiti un pm cu numarul de la florarie daca crezi ca lucreaza bine?te pupacesc si astept si eu vesti de la tine...si rochita e gata?si tu ce ai ami cumparat?>:D< >:D< >:D< take care

Rucsy
09.07.2008, 09:58:21
wolaaaaa scumpiko!!!!!!!!pai in sfarsit is un picutz mai tranki....mi-am facut proba de machiaj si o sa fie super mi-a placut,o sa imi dau niste rayos uva, manichiura frantzuseaca si o sa imi vopsesc sprancenele de maro....si chestii de astea....mai am 10 zilute si mai am cate ceva de pregatit..pus la punct...:-SS sunt super stresata sper ca totul sa iasa bine si lumea sa fie multumita......rucsy si tu de ziceai ca iti comanzi buchetul din alba nu?si cat te costa si cat eee?ai putea sa imi trimiti un pm cu numarul de la florarie daca crezi ca lucreaza bine?te pupacesc si astept si eu vesti de la tine...si rochita e gata?si tu ce ai ami cumparat?>:D< >:D< >:D< take care

Saluuuuuttt!!!:*:*:*
Pai sa vedem ce am mai facut...am cumparat costumul mirelui de la Alb si Negru ii sta foarte bineee si suntem incantati! Referitor la florarie am hotarat cu doamna de acolo doar florile: mini rose, orhidee si frezie, nu am vorbit inca de pret pentru ca nasii nostri au tinut neaparat indiferent cat costa sa mi-l ia ei iar noi pe al nasei si al domnisoarelor de onoare! Cand trec pe acolo in weekend pot face rost de numarul lor!:)
Rochita a sosit in tara,,sunt programata la sfarsitul lunii doar sa o stramteze putin...weekendul viitor merg si eu la proba pentru par..sper sa iasa totul ok! Am mari emotii!!
Spor la pregatiri si voua..mai aveti asa putin!!!;;):madlaugh:
Pupici!!!!!!!!:*:*:*

bubyluk
09.07.2008, 12:19:18
cum stati cu pregatirile fetelor?...eu sunt noua in comunitatea alba-iulia:D pana acum 2 ani am locuit in cugir acum locuiesc in timisoara dar mireasa o sa plec de unde am copilarit de la mama de acasa:))de la cugir...chiar nu sunt miresici din cugir k am deschis un topic separat si am vazut k nu a intrat nimeni...acum ma pun sa citesc din urma sa vad ce ati vb si poate de ce nu sa aflu lucruri noi si sa ma inspir...dak avetzi nevoie de sfaturi pareri sau poze va stau la dispozitie pup

alexchuche
15.07.2008, 13:39:30
ms ma bucur ca va pot fi de folos dak mai avetzi nevoi de ceva sa ma anuntati si va ajut cu cea mai mare placere:*:*:*:*

nu iubitoooooooooooooo peste 2 zile ma casatoresc aici......pe 18 ca fac nunta si aici si acasa (el e spaniol)si acasa plecam noaptea de 28 spre 29 cand ne intoarcem din luna de miere!1111=)) =)) =)) si am comandat asa cum tiam zis toate lucrurile de la ikebana si nu e asa de scump....pupici si eu daca pot sa te ajut cu ceva just tell me:* :*

Rucsy
15.07.2008, 14:32:14
nu iubitoooooooooooooo peste 2 zile ma casatoresc aici......pe 18 ca fac nunta si aici si acasa (el e spaniol)si acasa plecam noaptea de 28 spre 29 cand ne intoarcem din luna de miere!1111=)) =)) =)) si am comandat asa cum tiam zis toate lucrurile de la ikebana si nu e asa de scump....pupici si eu daca pot sa te ajut cu ceva just tell me:* :*

Draga noastra.., avand in vedere ca mai ai doar 2 zile iti tinem pumnii si iti uram Casa de Piatra..sa fiti fericiti si tot ce va doriti!!!:)
Apropo..unde mergeti in luna de miere???>:D<

alexchuche
16.07.2008, 12:45:18
Draga noastra.., avand in vedere ca mai ai doar 2 zile iti tinem pumnii si iti uram Casa de Piatra..sa fiti fericiti si tot ce va doriti!!!:)
Apropo..unde mergeti in luna de miere???>:D<

multumesc multtttttttttttt!!!!!!!!!!!!!si eu iti doresc la felllllll si o eternitate cu sotiorul tau plina de dragoste si bebelusi!!!:D
noi luni plecam intr-o croaziera mediterraneana adica franta,italia,malta si tunisia;;) si dupa iaa dupa nunta din rom plecam 5 zile cu nasii in turcia...si cam atatica!!!:-SS maine o sa imi pun unghii de portelana off si maia m o gramada de pregatit lol ce putzin mai este si mai facem si un dans din ala de pe youtube:D o sa fim de rasu lumii da nu conteaza!!!te pupacesc si sper sa mai vb si dupa aceea sa ne rartam pozici!!!:* :* :* :* :)>- spor la pregatiri

Rucsy
16.07.2008, 14:43:17
multumesc multtttttttttttt!!!!!!!!!!!!!si eu iti doresc la felllllll si o eternitate cu sotiorul tau plina de dragoste si bebelusi!!!:D
noi luni plecam intr-o croaziera mediterraneana adica franta,italia,malta si tunisia;;) si dupa iaa dupa nunta din rom plecam 5 zile cu nasii in turcia...si cam atatica!!!:-SS maine o sa imi pun unghii de portelana off si maia m o gramada de pregatit lol ce putzin mai este si mai facem si un dans din ala de pe youtube:D o sa fim de rasu lumii da nu conteaza!!!te pupacesc si sper sa mai vb si dupa aceea sa ne rartam pozici!!!:* :* :* :* :)>- spor la pregatiri

Vei fi o super miresica...stai linistita!!!
Sa aveti toata fericirea din lume si distractie placuta in luna de miere! Ooooaaauu..croaziera..minunat!!! Ati facut o super alegere!
Sunt convinsa ca veti arata superb! Si de asemenea ati facut multe pregatiri...si va iesi totul frumos, o sa vedeti! Eu va tin pumnii in continuare...am si eu emotii pentru tine dar ma straduiesc sa nu ti le transmit asa de la departare!;)):*:*:*

bubyluk
19.07.2008, 16:25:59

oho sa ne spui cum e sa faci nunta de 2 ori te imbraci mieasa si acolo si in tara? eu am rezolvat tot ce tinea de mine acum astept sa vina nunta am gasit o cofetarie in deva la preturi acceptabile si sa imi faca si tortul care il vreu eu si florarie care imi face buchetul si tot ce vreu dupa poze duse de mine...yupy sunt happy sau mai bine zis fffffffffffffffffffff happy:))

Arina3891
30.07.2008, 08:19:41
Miresicilor de Alba, sa nu cumva sa va faceti nunta la restaurant Bleumarin (dintre Teius si Alba-Iulia) !!! Am fost recent la o nunta acolo si a fost un dezastru!!!!

Rucsy
30.07.2008, 10:22:58
Miresicilor de Alba, sa nu cumva sa va faceti nunta la restaurant Bleumarin (dintre Teius si Alba-Iulia) !!! Am fost recent la o nunta acolo si a fost un dezastru!!!!

Am auzit si eu de la cineva care a fost...:-s intr-adevar nu de bine!!!

corinka
30.07.2008, 21:19:17
am auzit si de nunti reusite acolo. de ce spui ca a fost un dezastru?

bubyluk
30.07.2008, 21:46:00

poate au fost un devastru din alte cauze nu din cauza restaurantului...scz dar nu cred k o nunta e un dezastru din cauza restaurantului

mamuska
30.07.2008, 23:19:06
poate au fost un devastru din alte cauze nu din cauza restaurantului...scz dar nu cred k o nunta e un dezastru din cauza restaurantului
imi cer scuze ca te contrazic,dar sunt si nunti care sunt dezastru din cauza restaurantului....nu vorbesc de locatie in sine...am fost la nunti unde locatia era superba,dar serviciile au fost jalnice...de exemplu mancarea era de nemancat,avea tone de sare,sau avea gust de mucegai,etc....am fost la o nunta la care mirii au apelat in totalitate la serviciile restaurantului: mancare,lautari,tort....am crezut ca fac stop cardiac saracii...sa nu mai spunem de nunti la care ospatarii se imbata inaintea invitatilor....
asa ca,trebuie verificat inainte de a incheia un contract cu anumite restaurante.....pot aparea destule surprize neplacute!!!!
eu doresc tuturor miresicilor sa nu treaca prin astfel de situatii,pt ca nunta trebuie sa fie un moment unic pt toate si trebuie sa ne aducem aminte cu placere de aceasta zi!!!!

bubyluk
30.07.2008, 23:28:01
imi cer scuze ca te contrazic,dar sunt si nunti care sunt dezastru din cauza restaurantului....nu vorbesc de locatie in sine...am fost la nunti unde locatia era superba,dar serviciile au fost jalnice...de exemplu mancarea era de nemancat,avea tone de sare,sau avea gust de mucegai,etc....am fost la o nunta la care mirii au apelat in totalitate la serviciile restaurantului: mancare,lautari,tort....am crezut ca fac stop cardiac saracii...sa nu mai spunem de nunti la care ospatarii se imbata inaintea invitatilor....
asa ca,trebuie verificat inainte de a incheia un contract cu anumite restaurante.....pot aparea destule surprize neplacute!!!!
eu doresc tuturor miresicilor sa nu treaca prin astfel de situatii,pt ca nunta trebuie sa fie un moment unic pt toate si trebuie sa ne aducem aminte cu placere de aceasta zi!!!!

da stiu si eu faze deastea dar eu zicem de restaurant in sine si knd semnezi contractul vezi ce si cum exista ceva clauze care tre respectate sau cel putin la noi asa a fost acum depinde de fiecare...nici nu vreau sa ma gandesc cum s-au simtit saracii miri de care spuneai u cred k eu plecam de la nunta si ii lasam pe aia cu restaurantul lor cu tot si dak vroiau sa ma dea si in judecata n-aveau decat sa vedem kre iesea in castig de cauza

Arina3891
31.07.2008, 09:05:55
In primul rand vreau sa spun ca locatia era minunata: se vedea apusul cu muntii... divin, dar au fost unele lucruri care m-au deranjat. De exemplu, noi am ajuns cam cu o ora inaintea sosirii mirilor pt ca fusesem la cununia religioasa si nu aveam unde sa stam pana ce mirii au mers sa faca poze. Pe usa restaurantului era scris cu litere mari ca nu dau voie invitatilor sa intre inaintea sosirii mirilor. Cand am incercat totusi sa intram ca sa nu stam in frig (era o zi in care a plouat si era seara, deci destul de racoare), ne-au inchis usa in nas. Pe cand au sosit mirii TOTI 350 de invitati erau afara, in fata restaurantului si ii asteptau. Va dati seama ce s-a inghesuit toata lumea apoi pe usa ca sa prinda loc (nu erau locurile rezervate pt fiecare invitat in parte). Eu si cu niste prieteni am asteptat mai la urma si am intrat printre ultmii... mare greseala pt ca nu am mai avut locuri unul langa altul...numai rasfirate in sala. Nu stiu de cate locuri e capacitatea restaurantului, dar am fost f inghesuiti cu mesele si scaunele... deabia se umbla printre mese... In plus, nu vroiau cu nici un pret sa deschida usa laterala ca sa intre aer (sau sa iasa fumul de tigara care era atat de des incat nu vedeai bine in celalalt capat al salii). Era o caldura de nesuportat, in ciuda celor 2 (DOUA) aparate de aer conditionat asezate in colturi. In legatura cu mancarea: vreau sa va spun ca prietenul meu cand a fost la baie a descoperit ca geamul de la baia barbatilor da exact in bucataria restaurantului !!! Asa ca de mancat n-am prea mancat mult ca sa nu dau in ceva Salmoneloza :D

eveline11
03.08.2008, 18:56:06
Eu am avut nunta acolo si a fost excelent, mancarea si tot, intradevar am avut mai putine persoane, numai 200, sunt de vina si mirii la faza asta pt ca trebuie sa vada daca le incap atatea persoane in restaurantul pe care il aleg. in ceea ce priveste geamul de la baie care da spre bucatarie nu are cum pt ca bucataria restaurantului nu este langa baie ci in cealalta parte. sunt despartite una de alta. bucatarul de aclo este excelent, multa lume din alba il cunoaste si mai stiu pe altii care au facut nunta acolo si au o parere buna. invitatii nu au intrat inainte in sala poate pt ca mirii asa au vrut ca sa ii intampine inainte de a intra in sala, eu asa am facut cat despre asezarea persoanelor la masa nu este vina restaurantului, ei nu aveau de unde sa cunoasca invitatii, mirii trebuie sa se ocupe de asezarea invitatilor la masa in caz ca vor sa faca asta.
numai bine.

alexandra_fleig
04.08.2008, 09:18:28
In primul rand vreau sa spun ca locatia era minunata: se vedea apusul cu muntii... divin, dar au fost unele lucruri care m-au deranjat. De exemplu, noi am ajuns cam cu o ora inaintea sosirii mirilor pt ca fusesem la cununia religioasa si nu aveam unde sa stam pana ce mirii au mers sa faca poze. Pe usa restaurantului era scris cu litere mari ca nu dau voie invitatilor sa intre inaintea sosirii mirilor. Cand am incercat totusi sa intram ca sa nu stam in frig (era o zi in care a plouat si era seara, deci destul de racoare), ne-au inchis usa in nas. Pe cand au sosit mirii TOTI 350 de invitati erau afara, in fata restaurantului si ii asteptau. Va dati seama ce s-a inghesuit toata lumea apoi pe usa ca sa prinda loc (nu erau locurile rezervate pt fiecare invitat in parte). Eu si cu niste prieteni am asteptat mai la urma si am intrat printre ultmii... mare greseala pt ca nu am mai avut locuri unul langa altul...numai rasfirate in sala. Nu stiu de cate locuri e capacitatea restaurantului, dar am fost f inghesuiti cu mesele si scaunele... deabia se umbla printre mese... In plus, nu vroiau cu nici un pret sa deschida usa laterala ca sa intre aer (sau sa iasa fumul de tigara care era atat de des incat nu vedeai bine in celalalt capat al salii). Era o caldura de nesuportat, in ciuda celor 2 (DOUA) aparate de aer conditionat asezate in colturi. In legatura cu mancarea: vreau sa va spun ca prietenul meu cand a fost la baie a descoperit ca geamul de la baia barbatilor da exact in bucataria restaurantului !!! Asa ca de mancat n-am prea mancat mult ca sa nu dau in ceva Salmoneloza :D

Am fost si eu la o nunta la Belumarin si nu mi s-a parut asa de rau. Intr-adevar nu a fost cea mai reuisita nunta la care am fost, dar a fost ok. Si majoritatea "neplacerilor" au venit ca si in cazul nuntii despre care vb tu din cauza lipsei de organizare a mirilor. Multe cupluri doresc sa fie asteptate afara de catre invitati pt ca asa se simt ca li se acorda mai multa impoirtanta (pe buna dreptate). Faptul ca nu au fost atribuite locurile fiecarui invitat mi se pare incredibil (din nou vina mirilor)! Pana si la mancare mirii au foarte mult de spus. Ei isi aleg meniul si in general pot sa ceara probe inainte de nunta... Oricum, pt orice eventualitate, eu m-as duce sa vad cateva nunti inainte sa fac o nunta intr-un loc... Cred ca e bine sa avem si exemple "negative" sa vedem ce putem face sa ne iasa noua mai bine. Nu as intoarce spatele definitiv Bleumarin-ului, decat ca e putin cam departe :-p

Rucsy
12.08.2008, 12:59:11
Salutari miresicilor din Alba Iulia!

Fetelor voiam sa va intreb unde se gasesc dresuri frumoase cu banda in Alba Iulia? Eu am sa vin weekendul acesta iar din Bucuresti nu cred ca mai apuc sa cumpar...poate ma sfatuiti voi unde sa merg la fix, Cetate, Centru...;))
Merci mult! Va pup!

Rucsy
15.08.2008, 13:01:12
Adoriana!!! Iti doresc CASA DE PIATRA!!! Sa aveti o casnicie indelugata si trainica, sa aveti sanatate, copii frumosi si numai fericire!
Petrecere frumoasa maine!!! Sa fie cea mai frumoasa zi din viata voastra!<:-P

karina745
21.08.2008, 15:53:47
Buna fetelor......o sa fiu si eu mireasa peste 2 saptamani.A facut cineva nunta la Hotel Tara in Alba Iulia?...Eu acolo o sa fac...sper sa fie bine.Am auzit mai multe pareri despre bucatareasa de acolo......sper sa nu fie adevarat ce am auzit.
Va pup.
pa pa

ankza
22.08.2008, 14:56:41
Fetelor, Maine E Nunta Lui Rucsy,sa- Dorim Casa De Piatra!!!!!!!!!!!
Petrecere Frumoasa, Sa Ai Nunta La Care Ai Visat!
Sa Fi Fericita!!!!!!!
P.s. Eu O Sa Merg Sa O Vad, Daca Mai E Cineva Va Astept

alexandra_fleig
23.08.2008, 14:03:13
Salutari miresicilor din Alba Iulia!

Fetelor voiam sa va intreb unde se gasesc dresuri frumoase cu banda in Alba Iulia? Eu am sa vin weekendul acesta iar din Bucuresti nu cred ca mai apuc sa cumpar...poate ma sfatuiti voi unde sa merg la fix, Cetate, Centru...;))
Merci mult! Va pup!

Casa de piatra Rucsy! Sper ca ti-ai gasit dresuri la timp!:-p
Casa de piatra le doresc si celorlalte miresici care au avut nunta de curad.

Nu stiu cum e la hotel Tara... sorry

Va pup

alexchuche
24.08.2008, 18:02:09
Casa de piatra rucsy!!!!!!!!!si tuturor miresicilor!!!!acum am ajuns acasa si s-a terminat cu tot (:| dar sunt super fericita si totul in spania a iesit perfect asa cum am planuit!!!=D> dar...cu nunta in romania...a fost bine cu biserica si petrecerea dar...ikebana e ceva de nedescris sunt foarte dezamagita mi-au cazut florile, nici macar nu imi adusese ce am cerut chit ca le-am comandat cu 3 luni inainte...dezastru na-u fost in stare sa imi aduca nici macar gladiole si crini ca lumea>:P deci pt viitoarele miresici nu va duceti nici macar nu au stock nimic foarte neseriosi si au incercat sa ma fure si la restaurant Casa Traiana dar mancarea a fost buna si serviciul dar tot asa ramane romanu (cu furatu,deci cate trei prajiturici din fiecare chesa si or incercat sa ma fure cu gramaju...etc)scuzati expresia dar asta eee^:)^ in rest genial,decorarea excelenta;)) va doresc tot binele din lume multa fericire si sanatate si multi bebitos!!!;;) ;-)

alexchuche
24.08.2008, 18:30:29
foto cu noi 3 poze din spania si 2 din romania

ankza
25.08.2008, 09:37:03

foarte frumosi, sa fiti fericiti!!!!!!!!!!!!!!!!
vrem mai multe poze
poate si de la sala
casa de piatra!!!!!!!!!!!!

ankza
25.08.2008, 09:38:18
sambata am fost s-o vad pe rucsy, foarte frumoasa, am facut 2 poze dar din pacate nu am cablu la servici sa le descarc
asteptam poze de la ea

gabita
26.08.2008, 16:43:08
buna
si eu sunt sunt din alba
si am avut nunta deja pe 28 aprilie 2007
daca va pot ajuta cu ceva , va stau la dispozitie
va doresc o zi buna tuturor

bubyluk
26.08.2008, 17:55:39
Adoriana!!! Iti doresc CASA DE PIATRA!!! Sa aveti o casnicie indelugata si trainica, sa aveti sanatate, copii frumosi si numai fericire!
Petrecere frumoasa maine!!! Sa fie cea mai frumoasa zi din viata voastra!<:-P

ms mult rucsy CASA DE PIATRA si voua si tot binele din lume...poze gasitzi in semnatura sunt doar o parte o sa mai pun cateva...va pup si va multzumesc pt tot

Rucsy
28.08.2008, 23:00:40
sambata am fost s-o vad pe rucsy, foarte frumoasa, am facut 2 poze dar din pacate nu am cablu la servici sa le descarc
asteptam poze de la ea

Multumesc din suflet Ankza!!! A fost o surpriza foarte placuta...am fost tare emotionata cand te-am vazut... iti multumesc mult pentru flori!
Esti o draguta..nu am cuvinte! Eram intr-o super graba fiindca intarziasem putin la biserica iar fotograful voia sa facem poze iar preotul sa intram odata in biserica:D .
Va atasez cateva poze! intre timp le voi primi pe toate! Pupici.

Rucsy
28.08.2008, 23:10:01
Si altele...

Rucsy
28.08.2008, 23:21:34
Si acestea...:D :*
Fugim o saptamana in Creta si revenim cu poze noi!!!:x

Rucsy
28.08.2008, 23:26:45
Fetelor, Maine E Nunta Lui Rucsy,sa- Dorim Casa De Piatra!!!!!!!!!!!
Petrecere Frumoasa, Sa Ai Nunta La Care Ai Visat!
Sa Fi Fericita!!!!!!!
P.s. Eu O Sa Merg Sa O Vad, Daca Mai E Cineva Va Astept

Multumesc mult inca o data Ankza!!! Va doresc si voua tot binele din lume, fericire, impliniri si sa ne mai intalnim in Alba Iulia. Sa povestim deja...impresii din viata unei miresici casatorite!!!:* ;))

Rucsy
28.08.2008, 23:35:35

Foarte frumosi...CASA DE PIATRA SI TOT CE VA DORITI!!!!
Cred ca totul a trecut atat de repede...mi-ar fi placut si mie sa avem 2 nunti...<:-P
Am avut cununia civila oricum separat urmata de o petrecere dar la nunta a fost cu totul altceva..alte emotii..dar ma bucur ca totul a fost reusit si acest lucru se vede si in ochii vostri! Chiar daca am avut de furca cu diferite firme, ca unii invitati ne-au ranit iar altii ne-au facut o surpriza pe care nu o vom uita toata viata( cum mi-a facut Ankza):* ...eu zic ca pana la urma rodul pregatirilor noastre s-a vazut!
va pup si toata fericirea din lume!

ankza
29.08.2008, 07:30:05
Multumesc din suflet Ankza!!! A fost o surpriza foarte placuta...am fost tare emotionata cand te-am vazut... iti multumesc mult pentru flori!
Esti o draguta..nu am cuvinte! Eram intr-o super graba fiindca intarziasem putin la biserica iar fotograful voia sa facem poze iar preotul sa intram odata in biserica:D .
Va atasez cateva poze! intre timp le voi primi pe toate! Pupici.

Buna rucsy, chiar daca te-am vazut si in realitate pozele m-au impresionat, ai fost foarte frumoasaaaaaaaaaaaaaaa, sper sa ne putem intalni cat mai repede sa vorbim.
ITI DORESC O SAPTAMAN DE MIEREEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!

ankza
29.08.2008, 07:41:09
acum sa va spun o intamplare, sambata am fost impreuna cu finutul meu la biserica s-o asteptam pe rucsy, si tot intreba "cand apare mireasa noastra(are aproape 3 ani ) i-am spus ca are rochie cu roz, si culmea erau foarte multe mirese(cred ca n-am vazut nici o data asa multe:))) dar cand a aparut rucsy el a vazut-o primul si a inceput sa strige "uite mireasa noastra!!!!!!!!!":D:Dnu pot pune pozele pt ca sunt mari , nu am aici program de micsorare o sa incerc acasa
va pup

alexchuche
29.08.2008, 19:15:07
Foarte frumosi...CASA DE PIATRA SI TOT CE VA DORITI!!!!
Cred ca totul a trecut atat de repede...mi-ar fi placut si mie sa avem 2 nunti...<:-P
Am avut cununia civila oricum separat urmata de o petrecere dar la nunta a fost cu totul altceva..alte emotii..dar ma bucur ca totul a fost reusit si acest lucru se vede si in ochii vostri! Chiar daca am avut de furca cu diferite firme, ca unii invitati ne-au ranit iar altii ne-au facut o surpriza pe care nu o vom uita toata viata( cum mi-a facut Ankza):* ...eu zic ca pana la urma rodul pregatirilor noastre s-a vazut!
va pup si toata fericirea din lume!

multumesc la fel ....ai fost preciosa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!va doresc tot ceio mai bun fetelor si multumesc doriana...o sa mai pun foto si de la croaziera

alexchuche
29.08.2008, 19:24:06
adoriana ai fost ff frumoasa si tu ankutza....cand primesc mai multe foto o sa va pun mai multe de moment am numai astea....va pup

danicu
03.09.2008, 14:30:37
dragi miresici..
am o mare rugaminte..
imi puteti spune ceva despre nuntile la hotel parc?
am de ales intre parc si cetate...
multumesc anticipat:)

danicu
03.09.2008, 14:31:36
nu este nimeni `` pe receptie``:-s

alexandra_fleig
04.09.2008, 08:21:34

Ce draguti sunteti!! Si rochia ta e superba! Multa fericire si casa de piatra!

alexandra_fleig
04.09.2008, 08:31:40
dragi miresici..
am o mare rugaminte..
imi puteti spune ceva despre nuntile la hotel parc?
am de ales intre parc si cetate...
multumesc anticipat:)

Ciao,
Si eu eram in dubii acum vreo jumate de an daca sa fac nunta la Cetate sau la Parc. Am ales Cetate deoarece mi se pare mai elegant si mai putin de lucru la decorat sala :-p mai ales acum ca au renovat. Ai vazut sala renovata? Si la Parc e frumos, dar imi placea mai mult cand se tineau nunti in sala de sus cu terasa, jos nu mi se pare asa de interesant hehe oricum nu am auzit nimic rau de nuntile de la Parc si la cele la care am participat (2) au fost chiar reusite. Totul cred ca depinde de gustul tau.

Spor la treaba!

alexandra_fleig
04.09.2008, 08:38:46
Si acestea...:D :*
Fugim o saptamana in Creta si revenim cu poze noi!!!:x

Foarte frumosi sunteti si voi! Pozele cu ce firma le-ati facut?
CASA DE PIATRA!

danicu
04.09.2008, 09:22:23
Alexandra multumesc mult pentru raspuns..chiar conteaza sa te sfatuiasca cineva care...e in aceeasi situatie:)
din pacate nu am fost sa vad cum e la cetate pt ca nu sunt din alba, am vazut doar pozele pe net, dar viitorul sot e tare incantat de ce a vazut.Din pacate eu as fi vrut sa fie sambata..si la cetate nu mai erau locuri decat duminica..(pe cand la Parc ar mai fi fost si sambete disponibile).
..Inca suntem in tratative dar cred ca tot la Cetate va fi pana la urma.

Sper sa ai timp sa mai intri pe site pt ca acum ca te-am descoperit voi mai avea destule intrebari:) >:D<

Ciao,
Si eu eram in dubii acum vreo jumate de an daca sa fac nunta la Cetate sau la Parc. Am ales Cetate deoarece mi se pare mai elegant si mai putin de lucru la decorat sala :-p mai ales acum ca au renovat. Ai vazut sala renovata? Si la Parc e frumos, dar imi placea mai mult cand se tineau nunti in sala de sus cu terasa, jos nu mi se pare asa de interesant hehe oricum nu am auzit nimic rau de nuntile de la Parc si la cele la care am participat (2) au fost chiar reusite. Totul cred ca depinde de gustul tau.

Spor la treaba!

alexandra_fleig
05.09.2008, 15:38:16
Alexandra multumesc mult pentru raspuns..chiar conteaza sa te sfatuiasca cineva care...e in aceeasi situatie:)
din pacate nu am fost sa vad cum e la cetate pt ca nu sunt din alba, am vazut doar pozele pe net, dar viitorul sot e tare incantat de ce a vazut.Din pacate eu as fi vrut sa fie sambata..si la cetate nu mai erau locuri decat duminica..(pe cand la Parc ar mai fi fost si sambete disponibile).
..Inca suntem in tratative dar cred ca tot la Cetate va fi pana la urma.

Sper sa ai timp sa mai intri pe site pt ca acum ca te-am descoperit voi mai avea destule intrebari:) >:D<

Hello,
Eu intru destul de des pe aici asa ca sigur o sa ma mai prinzi. Nici eu nu sunt in Alba si organizarea va fi mai mult prin ai mei desi am o idee destul de clara cu cine sa lucrez pt prajituri, poze si muzica. Sunt sigura ca si discutiile dintre restul miresicilor te vor ajuta foarte mult, mai ales ca multe dintre ele au avut deja nunta.
Si duminica sunt ok nuntile mai ales ca la Cetate se fac doar de zi.

Te pup si spor

alexchuche
06.09.2008, 17:25:16
Ce draguti sunteti!! Si rochia ta e superba! Multa fericire si casa de piatra!

multumesc frumossssssssss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!si voi sunteti la fel de sweeties!!! cand pot o sa mai atsez cateva caci acelea is chiar de rea calitate...;)) :* :*

Rucsy
07.09.2008, 14:18:13
Foarte frumosi sunteti si voi! Pozele cu ce firma le-ati facut?
CASA DE PIATRA!

Multumim mult de tot! Pozele le-am facut cu cei de la Contact Media la sfatul miresicii noastre Ankza...sunt chiar de calitate! Va mai atasez cateva pentru exemplificare:D !!!:*

lexomile
08.09.2008, 22:19:37
buna
si eu sunt sunt din alba
si am avut nunta deja pe 28 aprilie 2007
daca va pot ajuta cu ceva , va stau la dispozitie
va doresc o zi buna tuturor

Buna Gabitza!O sa am si eu nunta anul viitor,am ales taverna de la Vila Elisabeta dar cazarea pt cei care nu sunt din oras o vom face la Tara.Sti cumva cum e hotelul?Voi ati avut formatie sau DJ?

Rucsy
08.09.2008, 23:08:53
Buna Gabitza!O sa am si eu nunta anul viitor,am ales taverna de la Vila Elisabeta dar cazarea pt cei care nu sunt din oras o vom face la Tara.Sti cumva cum e hotelul?Voi ati avut formatie sau DJ?

Eu am avut nunta la Elisabeta, anul acesta pe 23 august dar in partea din fata, cea cu salonul! Cu siguranta pot sa iti spun ca la Tara este mai ieftina cazarea decat la vila, insa nu stiu cum arata! Noi i-am cazat la Vila Elisabeta( unde am avut si nunta)..ne-au placut mult si camerele si a fost mai comfortabil si pentru invitati( spre exemplu cei cu copii au urcat, i-au culcat si in 5 minute au revenit la petrecere). A doua zi dupa ce s-au trezit am organizat masa de a doua zi pe terasa langa piscina..a fost de asemenea relaxant pentru invitati fiindca doar au coborat, au mancat si-au luat bagajele din acelasi loc si au plecat la drum...nu a mai fost problema de taxiuri..
Ideea este sa vezi care varianta iti convine mai mult, e mai comfortabila si pentru voi...<:-P
In ceea ce priveste alegerea dintre formatie sau DJ de asemenea tine de optiunea voastra, de genul nuntii pe care ati ales sa o organizati( mai traditonala sau nu), de oamenii invitati, de acustica tavernei...
Mult spor la pregatiri!:*

Rucsy
08.09.2008, 23:22:45
Atasez si o poza facuta de prieteni si una cu fantana de ciocolata=P~ ...intre timp voi primi si celelalte poze!
Se vede putin masa noastra si a nasilor si ceva din ringul de dans...

lexomile
09.09.2008, 09:46:35
Eu am avut nunta la Elisabeta, anul acesta pe 23 august dar in partea din fata, cea cu salonul! Cu siguranta pot sa iti spun ca la Tara este mai ieftina cazarea decat la vila, insa nu stiu cum arata! Noi i-am cazat la Vila Elisabeta( unde am avut si nunta)..ne-au placut mult si camerele si a fost mai comfortabil si pentru invitati( spre exemplu cei cu copii au urcat, i-au culcat si in 5 minute au revenit la petrecere). A doua zi dupa ce s-au trezit am organizat masa de a doua zi pe terasa langa piscina..a fost de asemenea relaxant pentru invitati fiindca doar au coborat, au mancat si-au luat bagajele din acelasi loc si au plecat la drum...nu a mai fost problema de taxiuri..
Ideea este sa vezi care varianta iti convine mai mult, e mai comfortabila si pentru voi...<:-P
In ceea ce priveste alegerea dintre formatie sau DJ de asemenea tine de optiunea voastra, de genul nuntii pe care ati ales sa o organizati( mai traditonala sau nu), de oamenii invitati, de acustica tavernei...
Mult spor la pregatiri!:*

Multumesc pt. raspuns Rucsy.>:D< Probabil nunta voastra a fost mai restransa decat a noastra.Majoritatea invitatilor nostri nu sunt din Alba(atat eu cit si viitorul meu sot ne-am stabilit aici venind din alte orase)Nu cred ca ar fi camere suficiente la vila si am fost sfatuiti sa nu facem discriminare la cazare pt ca probabil se vor supara cei care vor fi cazati la Tara.Oricum,ma consum foarte mult pe chestia asta pt ca as vrea sa fie toata lumea multumita.La ce firma ati apelat pt decorarea salii?

Rucsy
09.09.2008, 22:55:03
Pot sa iti spun din propria experienta ca partea cu cazarea ni s-a parut cea mai dificila...in momentul cand iti iei angajamentul ca te vei ocupa personal de cazare: sa faci rezervarile, sa vezi ca de fapt cineva s-a razgandit si trebuie sa anulezi, sa constatati ca cineva mai vrea sa ramana o zi pe cheltuiala lui si trebuie sa prelungesti rezervarea...noi stiu ca am facut liste intregi. Intr-adevar noi am avut intre 90-100 de persoane insa cam 40% au trebuit cazati iar in privinta firmei de decoratiuni poti vorbi la Vila Elisabeta si iti vor recomanda firmele cu care colaboreaza ei..noi asa am procedat si a fost ok!<:-P

tabyhera
10.09.2008, 14:19:37
un restaurant nou si super fain este Restaurantul Mercur...e super fain, are mese rotunde si servirea e impecabila...am fost la o nunta si mi-a placut enorm....sper ca acolo sa imi fac si eu nunta in 2009...inca nu am gasit restaurant...#:-Sdoar duminica...

gabita
10.09.2008, 14:34:34
buna
scuze de intarziere
Eu am avut nunta anul trecut, dupa cum am mai zis,la TARA, dar cazarea am facut la VILA ELISABETA, a fost numai pentru noi nasi si fratele meu cu cumnata, pt invitati am platit transport un autocar, deoarece eu sunt din Aiud, la aproximativ 30 km de Alba-Iulia.Dar iti pot spune ca camerele la Tara sunt cu mult mai eftine decat la Vila,asa ca asta tu decizi, si la vila sunt super faine, cu cabina cu hidromasaj, cu jacuzzi,...camere la Tara sunt ok, simple dar ok.Sala am impodobito o prietena , Andreea, care are firma cu asa ceva.Incerc sa iti trimit poze cu sala ca sa vezi cum face ea, adresa mea de email [email protected] da un buzz ceva si iti trimit poze.
toate cele bune

lexomile
11.09.2008, 21:56:35
un restaurant nou si super fain este Restaurantul Mercur...e super fain, are mese rotunde si servirea e impecabila...am fost la o nunta si mi-a placut enorm....sper ca acolo sa imi fac si eu nunta in 2009...inca nu am gasit restaurant...#:-Sdoar duminica...

Am vazut si eu restaurantul Mercur,au si site.Dar au o capacitate de 400-500 de locuri , o nunta de 150 de persoane nu prea merge sa fie organizata acolo.