PDA

Versiunea completa : Vestimentatie si accesorii pentru miri

dyane
01.05.2008, 22:30:52
Sal miresici .Spuneti/mi si mie va rog niste magazine in Bacau unde pot gasi costume barbatesti de calitate.

delmo
02.05.2008, 06:48:03
alb si negru! cele mai de calitate si frumoase;-)

dyane
02.05.2008, 12:29:29
alb si negru! cele mai de calitate si frumoase;-)
multumesc:*

pegasus87
20.02.2009, 09:14:49
da dar la dinasty is 2000 lei eu am vazut niste costume fff frumoase si calitative la amgazinul de langa leonardo din centru , cel cu rochii si incaltaminte de ocazie acum are niste blanuri in vitrina , si nu erau asa piperate k la dinasty.

laviniaariana
14.03.2009, 17:43:37
Buna miresici! La alb si negru sunt cele mai frumoase costume si pe toate gusturile. Este adevarat k sunt cam scumpute dar asa cum si noi cheltuim pe tinuta noastra destul de mult,eu cred k au si ai nostri miri au dreptul la ceva scump. va pup

otilik
15.03.2009, 17:33:16
Sal miresici .Spuneti/mi si mie va rog niste magazine in Bacau unde pot gasi costume barbatesti de calitate.
si eu sunt de parere ca la Alb si Negru sunt cele mai frumoase si de calitate....noi am fost azi si am gasit multe modele care ne-au placut

iza_ioana
16.03.2009, 11:05:56
si eu sunt de parere ca la Alb si Negru sunt cele mai frumoase si de calitate....noi am fost azi si am gasit multe modele care ne-au placut

Eu sunt de parere ca cei de la Alb si Negru "fura curent", ca sa ma exprim asa...mai ales in privinta rochiilor de mireasa. In afara faptului ca cele mai multe dintre rochii nici macar nu au semnatura Alb si Negru, si sunt doar importate de ei, preturile nu justifica nici pe departe calitatea. Nu e posibil ca o rochie de 50 mil lei vechi sa arate dupa o noapte scamosata, cu broderia izita...de parca ar fi fost purtata de 10 ori. Le cumpara de la chinezi cu 100 de euro, si le vand cu 1500 la noi. Mai e cineva in Bacau care face chestia asta,cu hainute pentru copii...mare firma si aia.

otilik
16.03.2009, 12:22:05
Eu sunt de parere ca cei de la Alb si Negru "fura curent", ca sa ma exprim asa...mai ales in privinta rochiilor de mireasa. In afara faptului ca cele mai multe dintre rochii nici macar nu au semnatura Alb si Negru, si sunt doar importate de ei, preturile nu justifica nici pe departe calitatea. Nu e posibil ca o rochie de 50 mil lei vechi sa arate dupa o noapte scamosata, cu broderia izita...de parca ar fi fost purtata de 10 ori. Le cumpara de la chinezi cu 100 de euro, si le vand cu 1500 la noi. Mai e cineva in Bacau care face chestia asta,cu hainute pentru copii...mare firma si aia.
eu m-am referit doar la costumele barbatesti....nu stiu ce fura si de unde cei de acolo in privinta rochiilor de mireasa,stiu doar ca mie nu-mi plac.nu-mi plac modelele si preturile mi se par destul de mari pentru ceea ce ofera si pentru calitatea lor.
nici costumele barbatesti nu sunt perfecte,sunt doar cele mai frumoase din bacau si atat.din pacate bacaul este destul de mic si cand vine vorba de rochii de mireasa sua costume barbatesti mai de calitate,nu prea ai de unde alege.noi o sa mergem saptamana asta si in iasi la "TATA SI FIU" sa vedem ce au.....

CONT-INCHIS-23057
16.03.2009, 20:55:46

Sunt de acord cu tine ca nu-si merita banutii, banuiesc si firma de hainute la care te referi, dar nu cred ca le cumpara de la chinezi cei de la A si N. Doar ca nu folosesc materiale bune. Asa am auzit ca si rochiile de firma demetrios, etc au eticheta made in china:)) Asa si iubi isi cumpara costumele armani cu 100 euro de la un tip din bacau care chipurile le ia dintr-o fabrica de confectii din romania. Si pe captuseala scrie tot GA insa nu cred ca sunt originale.;)

otilik
16.03.2009, 21:45:57
daca pe o haina de firma scrie made in china,nu inseamna ca nu este originala.in general firmele astea mari trimit materiale si modele in tarile unde mana de lucru este ieftina...si la noi in romania se fac multe haine de firma ce sunt trimise in alte tari.daca o sa va uitati pe etichetele adidasilor nike sau adidas veti observa ca sunt facute in china sau vietnam.eu am fost surprinsa sa aflu ca toate produsele de la nike si adidas din america sunt total diferite de cele din europa....

CONT-INCHIS-23057
16.03.2009, 21:59:51
daca pe o haina de firma scrie made in china,nu inseamna ca nu este originala.in general firmele astea mari trimit materiale si modele in tarile unde mana de lucru este ieftina...si la noi in romania se fac multe haine de firma ce sunt trimise in alte tari.daca o sa va uitati pe etichetele adidasilor nike sau adidas veti observa ca sunt facute in china sau vietnam.eu am fost surprinsa sa aflu ca toate produsele de la nike si adidas din america sunt total diferite de cele din europa....

eram convinsa ca va veni cineva cu acest argument. Nu te contrazic insa stim ca si un rolex e facut perfect de chinezi cu numai 5 euro:)). In ziua de azi e important cum vrei tu sa pari ca imitatii sunt peste tot si la chinezi si la turci, etc..Spre ex. bacaul a fost impanzit anul trecut de haine sport, puma, lacoste, nike, etc...la un pret de nimik de 15lei tricoul, 100lei un trening,etc si alaturi, magazin celebru cu preturi de 4x mai mari:)

otilik
16.03.2009, 22:17:38
eram convinsa ca va veni cineva cu acest argument. Nu te contrazic insa stim ca si un rolex e facut perfect de chinezi cu numai 5 euro:)). In ziua de azi e important cum vrei tu sa pari ca imitatii sunt peste tot si la chinezi si la turci, etc..Spre ex. bacaul a fost impanzit anul trecut de haine sport, puma, lacoste, nike, etc...la un pret de nimik de 15lei tricoul, 100lei un trening,etc si alaturi, magazin celebru cu preturi de 4x mai mari:)
sunt de acord cu tine....nu ma refeream la copii de genul asta.stiu pe cineva care lucreaza la o fabrica de confectii din bacau si mi-a zis ca acum cateva luni au facut haine pentru o firma foarte cunoscuta.au zis ca au primit materialele si modelele si ei le-au cusut.produsul nu a fost vandut la noi.eu spun doar ca unele firme mari lucreaza cu fabrici din tarile mai putin dezvoltate dar cu materialele si modelele lor.aceste produse nu sunt la fel cu cele facute de niste chinezi care folosesc materiale ieftine si care copie modelele....si cred ca nu sunt la fel nici cu produsele din aceste magazine de firma ce se afla in america.sunt unele de mijloc facute pentru europeni.....

CONT-INCHIS-23057
17.03.2009, 08:18:50
sunt de acord cu tine....nu ma refeream la copii de genul asta.stiu pe cineva care lucreaza la o fabrica de confectii din bacau si mi-a zis ca acum cateva luni au facut haine pentru o firma foarte cunoscuta.au zis ca au primit materialele si modelele si ei le-au cusut.produsul nu a fost vandut la noi.eu spun doar ca unele firme mari lucreaza cu fabrici din tarile mai putin dezvoltate dar cu materialele si modelele lor.aceste produse nu sunt la fel cu cele facute de niste chinezi care folosesc materiale ieftine si care copie modelele....si cred ca nu sunt la fel nici cu produsele din aceste magazine de firma ce se afla in america.sunt unele de mijloc facute pentru europeni.....

majoritatea fabricilor de confectii de la noi lucreaza pt firme renumite. Insa ff putine din ele ajung inapoi pe piata, in romania. De ce oare nu? Eu am cateva haine lucrate in aceste fabrici dar nu le-am regasit in magazinele din romania :)

otilik
17.03.2009, 08:42:18
majoritatea fabricilor de confectii de la noi lucreaza pt firme renumite. Insa ff putine din ele ajung inapoi pe piata, in romania. De ce oare nu? Eu am cateva haine lucrate in aceste fabrici dar nu le-am regasit in magazinele din romania :)
Habar nu am...probabil pentru ca ar trebui sa fie mai ieftine,ca sunt facute aici...si decat sa le dea mai iefitin prefera sa ne aduca de la chinezi...ca sa platim si transportul:))

pegasus87
03.04.2009, 08:42:54
eu cred ca cele mai frumoase rochii de mireasa in bacau sunt la casa de piatra se vede diferenta....cei de la alb si negru folosesc niste materiale de te doare capu ..am fost ieri si un simplu voal e 500 ron.....exagereaza....au si costume barbatesti f f frumoase si lucrate bine. si nu sunt asa piperate ca la dinasty. si n u mi se par atat de frumoase cele de la dinasty...mai uitati-va fetelor k de ei e doar numele k in rest nik.....is varza.

CONT-INCHIS-23057
03.04.2009, 08:46:30
eu cred ca cele mai frumoase rochii de mireasa in bacau sunt la casa de piatra se vede diferenta....cei de la alb si negru folosesc niste materiale de te doare capu ..am fost ieri si un simplu voal e 500 ron.....exagereaza....au si costume barbatesti f f frumoase si lucrate bine. si nu sunt asa piperate ca la dinasty. si n u mi se par atat de frumoase cele de la dinasty...mai uitati-va fetelor k de ei e doar numele k in rest nik.....is varza.

da, au adus niste modele superbe. Eu trec in fiecare zi pe langa ei si tot timpul ma zgaiesc la vitrina lor:)))

pegasus87
03.04.2009, 08:53:33
eu mi-am gasit acolo rochitza....o iau de la ei am probat-o si e superba....

CONT-INCHIS-23057
03.04.2009, 08:55:09
eu mi-am gasit acolo rochitza....o iau de la ei am probat-o si e superba....

felicitari!! >:D< De unde e, de la maya? si care model, dace ne poti spune. Cred ca nu suntem pe topicul corect.:D

chisa
03.04.2009, 13:23:54
Procesul se numeste productie in lohn... Cu cativa ani in urma Romania era campioana lohnului in Europa, pentru simplul motiv ca mana de lucru era extrem de ieftina (nu ca acum nu ar fi, dar baietii s-au orientat deja spre tari cu mana de lucru si mai ieftina). In cele mai multe cazuri, firma din afara vine cu absolut tot: utilaje, tipare, modele, materiale, modalitate de lucru etc, iar firma din Romania/China/Vietnam/samd executa ce i s-a comandat. Stiu destule firme din Romania care asa au inceput si pe parcurs s-au dezvoltat, pentru ca la inceput nu aveau nici masini de cusut... acum sunt mari case de moda, cu preturi si pretentii de nedescris...

MeMioara
25.08.2009, 09:47:52
Mai vine cineva cu idei de unde am putea sa le cumparam miresoilor costume? Noi am cautat prin tot orasul aproape si nu ne-a impresionat nimic in mod deosebit. Cautam ceva si la un pret cat de cat rezonabil si care sa mai poata fi purtat si cu alta ocazie. Credeti ca e posibil asa ceva? :) Si sa nu fie alb:-p Cate pretentii mai am :))

duracita
25.08.2009, 10:00:45
Noi l-am luat de la KARMA din mall e un gri inchie spre negru ca asa am vrut ca nu am vrut ceva deschis da are toate marimile acolo si mai multe modele si ca pret 450ron si camasa tot de acolo e 65 ron alba pt lavaliera (e pt butoni da tre sa tii cumperi separat ca nu are)...si vesta si lavaliera ajunge cam 85 de lei... noi astea am luat....

MeMioara
30.08.2009, 08:30:18
Pana la urma am gasit la Luceafarul sus la un stand si am dat 320 pe costum. Mai trebuie sa gasim camasa, lavaliera si vesta si e gata :) ... Cred ca incep sa simt emotiile dinaintea nuntii:-SS

RoxaLee
04.03.2010, 11:45:29
Sotul meu si-a cumparat costumul in saptamana nuntii :)) Nu a avut timp deloc sa se uite dupa costum inainte, si la repezeala am fost la Corleone (Luceafarul, etj 1)... si chiar am gasit un costum negru asa cum ne doream. Ne-am bucurat ca am gasit si marimea lui (el are 191 cm). Iar cat despre preturi nu sunt atat de picante ca cele de la Alb si Negru.

Bafta la ales! ;)

daniela_94
24.03.2010, 18:33:18
Sal miresici .Spuneti/mi si mie va rog niste magazine in Bacau unde pot gasi costume barbatesti de calitate,dar si cu masuri mai mari,viitorul sot este mai plinut ,si nu prea isi gaseste ceva care sa i placa,daca nu il pun la dieta sa mai slabeasca putin...;))

isabela11
01.06.2010, 07:00:53
M-ar interesa si pe mine un magazin unde gasim costume marimi mari. Al meu poarta cam 62.
Stie cineva?

geocry
26.06.2010, 19:04:41
In acest oras sunt 2-3 magazine unde poti gasi costume OK, in rest jenant... ducem lipsa si la acest capitol in BC.

mihaela102
01.07.2010, 14:43:49
In acest oras sunt 2-3 magazine unde poti gasi costume OK, in rest jenant... ducem lipsa si la acest capitol in BC.
eu cred ca in bacau gasesti ca pt nivelul financiar al bacaului; daca cineva isi permite sa dea mai multi bani pe un costum sau cauta anumite firme atunci isi permite si sa mearga la iasi sau la bucuresti, desi as putea sa spun ca nici acolo nu gasesti mai mult de 2.-3 magazine :)

toniutzza
04.08.2010, 22:34:50
cam cat costa o camasa de ceremonie (pentru lavaliera/papion) prin bacau?

lilliana_85
25.10.2010, 13:13:59
sa stiti ca e cam greu cu costumele.... eu caut pt al meu unul alb si abia am gasit in tot orasul unu am avut mare noroc l am gasit pe undeva prin mall.... si urmeaza sa il cumparam zilele astea... dar am gasit in schimb ce cautam de foarte mult timp set cu papion, brau si batista mov.... l am cumparat astazi arata tare bine...:-p

iepurash_mada
29.07.2011, 15:47:21
Cam cat costa un costum la Alb si Negru? ma refer camasa si costum. Vreau un pret estimativ...este pana in 10 mil??? ms de ajutor :)

mihaela102
29.07.2011, 16:38:40
Cam cat costa un costum la Alb si Negru? ma refer camasa si costum. Vreau un pret estimativ...este pana in 10 mil??? ms de ajutor :)

din cate stiu sunt peste 2000 de lei :)

Miresica1_2010
03.08.2011, 13:31:39
din cate stiu sunt peste 2000 de lei :)

nu chiar, noi l-am luat cu 1100 lei la care am adaugat camasa + papion (aprox 300 lei). pentru cei care vor sa cumpere de la ei vedeti ca puteti lua de pe site un voucher de 10%

AndreeaLuiza
20.08.2011, 13:46:44
Mirele meu si-a luat un super costum la 440RON si camasa i-au facut-o cadou, de la Mall..am cumparat cureaua (50RON) papionul (35RON) di butonii (70RON), pantofii tot de la Mall (250RON) toate astea cu 4 zile inainte de nunta :) foarte multumiti toti si foarte elegant. am umblat in tot orasul pentru costumul lui si la toti la care spunem cat a dat pe costum nu le vine sa creada!! :))

iepurash_mada
22.05.2012, 12:27:31
Buna ziua tuturor, zilele astea am vazut un magazin in Bacau (Tu si Eu - tin sa precizez ca nu sunt din bacau, barbatu e :-p ) si am vazut pe siteul lor 2 costume de mire dragute, de la Alexandru Ciucu...stie careva la ce preturi ajung? Multumesc :)