PDA

Versiunea completa : Decoratiuni nunta - agentii de specialitate / preturi

Pagini : [1] 2 3

STEFANIA86
28.02.2008, 11:44:10
Adnana tu de unde ai avut husele?ei contribuie cu ceva la aranjarea salii?cu cat timp inainte de data nuntii trebuie sa le spui nr de persoane[-o<?

dandelion
28.02.2008, 15:21:17
Andana tu de unde ai avut husele?ei contribuie cu ceva la aranjarea salii?cu cat timp inainte de data nuntii trebuie sa le spui nr de persoane[-o<? Ei nu contribuie cu nimic la aranjalea salii, husele si aranjamentele mi le-a facut Liliana Iloc, are agentia langa piata, acolo la magazinele alea de termopan, dar nu ti-o recomand, nu am fost multumita de ea. Numarul de persoane exact le-am zis cred ca cu o sapt inainte de nunta, cand am comandat meniurile. In rest le-am zis cand am inchiriat ca o sa avem maxim 250, si am avut 185. Atunci nu impuneau limita la nr de pers. Oricum nu am vrut nunta asa mare, mie mi s-a parut mult si 185 ;))

adina_mari
28.02.2008, 22:12:07
Sunt eu pe-aici :)

da stiu ca esti pe aici. cred ca esti singura cu care ne putem consulta si iti multumim mult pentru ajutor.

si totusi ce firme care se ocupa cu decoratiuni de nunta sunt in zalau?

dandelion
01.03.2008, 10:27:16
da stiu ca esti pe aici. cred ca esti singura cu care ne putem consulta si iti multumim mult pentru ajutor.

si totusi ce firme care se ocupa cu decoratiuni de nunta sunt in zalau?
Pai..sunt cateva..asta cu care am colaborat eu..nu mai stiu cum ii zice..dar oricum, v-am zis cum o cheama pe tipa, si ca nu v-o recomand. Cumnatii mei au facut contract pe august cu o agentie mai noua, echipa cu care am lucrat pt foto&video&muzica lucreaza cu ei. La fel, nu stiu cum le zice, dar cei de la Foto Smile au informatii despre ei.

Codrutza
05.03.2008, 16:13:57
Andana, ai spus la un moment dat,ca nu o recomanzi pe Lili Iloc, eu ma gandisem la ea, si as vrea te rog sa imi spui de ce?Ti-am vazut pozele de la nunta si arata destul de dragut.Poti sa imi dai ceva detalii(pret,cam ce decoratii are, etc)merci mult

dandelion
05.03.2008, 20:45:41
Andana, ai spus la un moment dat,ca nu o recomanzi pe Lili Iloc, eu ma gandisem la ea, si as vrea te rog sa imi spui de ce?Ti-am vazut pozele de la nunta si arata destul de dragut.Poti sa imi dai ceva detalii(pret,cam ce decoratii are, etc)merci mult Da, arata destul de dragut:)), dar nu arata cum a trebuit sa arate.[-X Am avut mare inceredere in ea, desi am auzit numai lucruri negative despre ea. Am zis ca daca comunicam, ii spun ce vreau, ma intelege, iese totul ok. Dar nu a fost. E neserioasa. Desi Severusul o recomanda ( asa am intrat si eu in legatura cu ea ), eu nu o recomand. Bine, probabil depinde de pretentiile fiecaruia, dar din moment ce v-ati ales si voi Severusul pt nunta si nu o cantina, cred ca nivelul pretentiilor este destul de ridicat in toate. Incerc sa-mi explic oarecum nemultumirea: eu sunt f organizata, perfectionista, de felul meu..iti poti da seama cand a venit vb de nunta cum am fost. Am mers la Lili spunandu0i clar ce vreau ( si ea era incantata de asta, cica mai rar asa o mireasa care stie de la bun inceput ce si cum vrea ), am dezvoltat multe idei impreuna, i-am facut o lista in word cu toate detaliile pe care le-am vrut + explicatii si poze ca exemplu la fiecare. Parea asa de bine totul, aveam impresia ca nici nu puteam sa gasesc pe altcineva mai bun decat ea. Era doar o impresie. Si la nunta?? nu pot sa zic ca a facut nici 80% din ce am vrut cum trebuie.
1. Fundele de tull nu au avut nuantele alese de mine ( le-am vazut vineri seara inainte de nunta cand am trecut pe la Severus cu alta treaba ), desi am insistat cu cateva saptamani inainte de nunta sa vad tull-ul, a gasit de fiecare data cate o scuza ca sa nu il vad ( explicatia gasita de mine ulterior - stia ca nuantele nu sunt cele dorite - albastrul a fost ok, dar acel crem care trebuia sa fie CREM a fost ca si alb ). Am sunat-o ( si abia am dat de ea ) si i-am zis ca nu ma intereseaza ce face, dar eu sa vad fundele alea cum trebuie..pana la urma le-a vopsit cica..evident ca tot nu au fost cum trebuiau sa fie, dar mno...
2. Perdeaua de lumini- i-am spus de n'spe ori ca vreau sa fie pe tot geamul, pana jos. Si ce mi-a pus? trei fire pana la jumatatea geamului. ( sunt poze in albumul din semnatura )
3. Balustrada exterioara nu mi-a decorat-o deloc, cica a uitat..
4. Cea interioara a fost decorata jalnic, tull-ul era naspa, taiat prea subtire, verdeata nu a prins deloc la fundite..
5. Pe suportule din oglinda de pe fiecare masa, pe care erau vazele cu cale, trebuia sa puna cate 4 lumanari in pahar din sticla, albastre. I-am zis clar sa nu vad naspeturi. Si ce mi-a pus?? lumanari de toate culorile, de la portocaliu si rosu la ce vrei, si de care?? din acelea, mici, rotunde.
6. I-am cerut deasupra ringurului de dans, sa faca "mingi" din acelea din flori, in mijloc, si in fiecare colt. Mi-a facut una doar in mijloc, asa de "mare" ca abia se vedea...iar materialul acela prins deasupra ringurlui nici macar nu l-a mai imbract in tull, desi trebuia.
7. La biserica a fost oribil. Toate fundele prinse la banci, erau cazute, suporturile de lumanari cu cale aratau groaznic, nici macar nu s-a obosit sa le imbrace cu tull sau cu ceva sa nu se vada buretele in care erau prinse florile...
8. Pt cocarda mirelul cred ca a ales cea mai urata cala posibil, mare, desi trebuia sa fie una cat mai mica. Bratarile pt drele de onoare le-a facut din cate un trandafir, fara vedeata, fara nimic, neinflorit, si a taiat asa de scurt codita, incat au cazut inainte sa iesim din casa.
Ar mai fi, dar....problema ei e ca isi ia prea multe nunti pe o singura zi si nu se poate ocupa de ele. Are ceva fete angajate pe care le trimite peste tot si face ele ce si cum stiu. Si ce pot sti ele din ce am vb eu cu ea?? Mi-a venit dupa nunta cu tot felul de scuze si a facut pe nevinovata ( a sunat la Severus si a intrebat-o pe sefa de sala daca sunt multumita, eu i-am zis la sefa ca nu sunt si de ce, si aceasta cred ca i-a zis ) Eu dupa nunta nu am avut chef sa ma cert cu ea. Era prea frumoasa viata atunci. I-am platit 2800 ron ( din care vreo 1600 au fost numai florile - asta am acceptat, pt ca am avut pretentie la cale, desi nu m-as mira sa aflu candva ca am fost trasa in teapa si acolo ), in rest nici nu stiu pt ce i-am mai platit in afara de fantana de cioco. Si ca sa nu fiu chiar asa de rea, buchetul a ieist bine, masinile tot ok..aranjamentul de la masa mirilor la fel..
So, asta ar fi cu Lili. Daca si-a lua doua maxim trei nunti pe o zi, poate s-ar descurca. Are noroc ca e de mult in breasla, de aia stie multa lume de ea. Dar, sunt si altii, mai noi si mai buni. Pt mine experienta cu ea a fost singurul esec la nunta. Insemna mult pt mine sa iasa totul cum imi doream, si chiar daca am incercat sa uit in ziua nuntii si sa nu ma gandesc la asta, si acum ma doare cand ma uit la poze si stiu ca trebuia sa fie altceva. Normal, pt cineva care nu stie ce si cum trebuia sa fie, e dragut si asa. Dar pt mine nu. Mi-am dorit lucruri simple, nimci iesit din comun sau imposibil de realizat. Ma bucur si mi se umple si acum suflet de bucurie ca au fost alti oameni care au stiut cum sa-si faca treaba si sa ne faca ziua nuntii frumoasa. Dupa ce trece, intotdeauna te gandesti ca ai fi facut ceva altfel, dar asta e..fapta e consumata..privesc ce a fost mai frumos. Nunta a iesit super, lumea s-a distrat si ne-am simtit toti bine. Asta conteaza!
Stiu ca Lili mai "bantuie" pe-aici, si poate chiar m-as bucura sa citeasca ce am scris aici..

Codrutza
06.03.2008, 11:32:58
Merci tare mult pentru detalii, o sa tin cont de asta si o sa incerc sa caut si alte persoane care se ocupa cu decoratiuni.Pretul pe care mi l-ai spus mi s-a parut destul de mare si imi pare rau ca ai fost dezamagita.

dandelion
06.03.2008, 15:03:07
Merci tare mult pentru detalii, o sa tin cont de asta si o sa incerc sa caut si alte persoane care se ocupa cu decoratiuni.Pretul pe care mi l-ai spus mi s-a parut destul de mare si imi pare rau ca ai fost dezamagita.
Da, si mie imi pare rau ca am avut incredere in ea. Pretul nu e asa mare, daca tii cont de cat au costat florile. Daca iei alte flori, e mult mai ieftin..in fine..eu am avut o boala pe cale..

adina_mari
06.03.2008, 19:04:46
Eu dupa nunta nu am avut chef sa ma cert cu ea. Era prea frumoasa viata atunci. I-am platit 2800 ron ( din care vreo 1600 au fost numai florile - asta am acceptat, pt ca am avut pretentie la cale, desi nu m-as mira sa aflu candva ca am fost trasa in teapa si acolo ), in rest nici nu stiu pt ce i-am mai platit in afara de fantana de cioco. Si ca sa nu fiu chiar asa de rea, buchetul a ieist bine, masinile tot ok..aranjamentul de la masa mirilor la fel..
..

adica in aia 2800 ron a intrat si fantana de ciocolata sau doar decorarea mesei cu fantana?daca scadem cat ai platit pt cale chiar ca e ieftin. numai ca poate fi ieftin daca nu-ti face ce vrei tu.

dandelion
06.03.2008, 20:33:36
adica in aia 2800 ron a intrat si fantana de ciocolata sau doar decorarea mesei cu fantana?daca scadem cat ai platit pt cale chiar ca e ieftin. numai ca poate fi ieftin daca nu-ti face ce vrei tu.
Pai fantana. Ce decorare? fructele le-am cump noi separat si le-au aranjat cei de la Severus:-B

adina_mari
06.03.2008, 23:16:46
Pai fantana. Ce decorare? fructele le-am cump noi separat si le-au aranjat cei de la Severus:-B

pai citeam la topicul despre fantana de ciocolata ca este in jur de 300-400 euro si ca cei unde o inchiriaza aranjeaza si fructele.pe care le cumperi tu normal...

dandelion
07.03.2008, 14:54:09
pai citeam la topicul despre fantana de ciocolata ca este in jur de 300-400 euro si ca cei unde o inchiriaza aranjeaza si fructele.pe care le cumperi tu normal...
O fi..in orasele mari..normal Lili cere ( sau cerea ) 200 euro pe fantana cu cioco, fara fructe, noua ne-a dat-o cu 150. Repet, aranjamentul cu fructele l-au facut cei de la severus.

genoveva_1984
13.03.2008, 17:44:34
Mai am....

In legatura cu decorarea salii.. am vorbit initial si eu cu Lili Iloc, dar nu am fost multumita de oferta ei, plus ca am auzit multi care s-au plans de serviciile ei. Asa ca am continuat sa caut... am fost chiar si prin Cluj si Oradea, dar preturile erau prea mari ( se ajungea chiar si la 8 ron pe husa). Plus ca eu mi-am dorit foarte mult huse aurii, nu albe... Intr-un final, intamplator am gasit-o pe cea cu care am si semnat deja contractul. O cheama Simona Bota si are firma in incinta Galeriilor Meses, la etaj. Am tot intrebat in stanga si in dreapta, dar nu am auzit deocamdata nimic rau despre ea. Mie mi-a placut foarte mult, am discutat toate detaliile cu ea si este foarte deschisa, creativa si cu multe idei interesante. Pretul e ok... si are si huse aurii, cum mi-am dorit eu. Plus ca mi-a spus ca nu se ocupa decat de o singura nunta intr-o zi, pentru ca vrea sa participe personal la aranjare. Sper deci ca va face un lucru de calitate.

dandelion
13.03.2008, 17:48:45
Mai am....

In legatura cu decorarea salii.. am vorbit initial si eu cu Lili Iloc, dar nu am fost multumita de oferta ei, plus ca am auzit multi care s-au plans de serviciile ei. Asa ca am continuat sa caut... am fost chiar si prin Cluj si Oradea, dar preturile erau prea mari ( se ajungea chiar si la 8 ron pe husa). Plus ca eu mi-am dorit foarte mult huse aurii, nu albe... Intr-un final, intamplator am gasit-o pe cea cu care am si semnat deja contractul. O cheama Simona Bota si are firma in incinta Galeriilor Meses, la etaj. Am tot intrebat in stanga si in dreapta, dar nu am auzit deocamdata nimic rau despre ea. Mie mi-a placut foarte mult, am discutat toate detaliile cu ea si este foarte deschisa, creativa si cu multe idei interesante. Pretul e ok... si are si huse aurii, cum mi-am dorit eu. Plus ca mi-a spus ca nu se ocupa decat de o singura nunta intr-o zi, pentru ca vrea sa participe personal la aranjare. Sper deci ca va face un lucru de calitate.Ma bucur ca ai renuntat la Lili, eu m-am "ars" cu ea..aveam posibilitatea sa aleg pe altcineva, chiar si la un pret mai mare, dar ....deh...experientele ne intaresc:-B

christina
13.03.2008, 17:57:57
Ma bucur ca ai renuntat la Lili, eu m-am "ars" cu ea..aveam posibilitatea sa aleg pe altcineva, chiar si la un pret mai mare, dar ....deh...experientele ne intaresc:-B

si noi am lucrat tot cu Lili... ce pot sa zic, la noi a iesit ok (am auzit si eu destule persoane care s-au plans de ea... ), cu o singura exceptie: cand au inceput sa plece invitatii, ia de unde nu-i casuta de bani...#-o... a uitat de ea... dar ne-au salvat cei de la hotel, si am improvizat noi ceva rapid...<:-P

Codrutza
14.03.2008, 10:27:50
Mai am....

In legatura cu decorarea salii.. am vorbit initial si eu cu Lili Iloc, dar nu am fost multumita de oferta ei, plus ca am auzit multi care s-au plans de serviciile ei. Asa ca am continuat sa caut... am fost chiar si prin Cluj si Oradea, dar preturile erau prea mari ( se ajungea chiar si la 8 ron pe husa). Plus ca eu mi-am dorit foarte mult huse aurii, nu albe... Intr-un final, intamplator am gasit-o pe cea cu care am si semnat deja contractul. O cheama Simona Bota si are firma in incinta Galeriilor Meses, la etaj. Am tot intrebat in stanga si in dreapta, dar nu am auzit deocamdata nimic rau despre ea. Mie mi-a placut foarte mult, am discutat toate detaliile cu ea si este foarte deschisa, creativa si cu multe idei interesante. Pretul e ok... si are si huse aurii, cum mi-am dorit eu. Plus ca mi-a spus ca nu se ocupa decat de o singura nunta intr-o zi, pentru ca vrea sa participe personal la aranjare. Sper deci ca va face un lucru de calitate.
Eu am avut o intalnire cu fetele de la o agentie din Cluj ``Infinity``desi am vazut pe topicul de Cluj cateva nemultumiri despre ele, mie mi-au placut destul de mult.Au venit la Zalau cu mostre de huse, cataloage cu invitatii, poze si multe sugestii interesante.Pareau foarte bune profesioniste.Le-am trimis o lista cam cu ce as dori eu si acum astept un pret:-SS Sper sa nu ma dea pe spate.Ideea este ca eu vreau culoarea de baza pt nunta verde, si in Zalau nu cred ca gasesc asa ceva.Nu sti daca doamna la care ai fost tu are huse pe verde?Daca da poate trec si eu pe acolo.:D Si daca poti spune-ne mai multe detalii, pret, cam ce ofera, etc.

Codrutza
14.03.2008, 15:35:17
Hehe, am primit oferta de pret de la agentia Infinity din Cluj,dupa un calcul am iesit la un pret de 5700 #-o RON si include asa:invitatii nunta, buchete mireasa si nase,rvere florale mire, nasi, parinti/frati,aranjament floral masina mirilor, drapaje geamuri severus, plus perdele luminoase pe toate geamurile, aranjamente florale mese +masa mirilor, huse scaune, esarfe in culoarea huselor pt mese,decor masa miri, meniuri+numere si liste invitati, naproane si servetele masa, cutie dar,confetti, si artificii tort.
Va rog dati-va si voi cu parerea, ce ziceti e mult, putin,comparativ cu ce ati ma vazut si stiti voi.Merci:-s

Codrutza
14.03.2008, 15:44:13
Am uitat sa spun ca e vorba de 250 de persoane.

adina_mari
14.03.2008, 15:44:39
Hehe, am primit oferta de pret de la agentia Infinity din Cluj,dupa un calcul am iesit la un pret de 5700 #-o RON si include asa:invitatii nunta, buchete mireasa si nase,rvere florale mire, nasi, parinti/frati,aranjament floral masina mirilor, drapaje geamuri severus, plus perdele luminoase pe toate geamurile, aranjamente florale mese +masa mirilor, huse scaune, esarfe in culoarea huselor pt mese,decor masa miri, meniuri+numere si liste invitati, naproane si servetele masa, cutie dar,confetti, si artificii tort.
Va rog dati-va si voi cu parerea, ce ziceti e mult, putin,comparativ cu ce ati ma vazut si stiti voi.Merci:-s

ce inseamna drapaje geamuri? nu stiu ce sa zic de pret eu inca nu m-am interesat de preturile de pe la noi. eu zic ca depinde oricum si ce flori sunt in aranjamente. legat de invitatii, sunt si invitatii care costa 2,5 lei buc si care costa 10 lei buc. oricum va ofera foarte multe in acest pret.

christina
14.03.2008, 15:51:16

eu cred ca am platit cam jumate din cat ti s-a oferit tie (in jur de 2300 cred)... pt 150 de persoane.. dar, toate florile (buchet mireasa, buchet nasa, 5 buchete d-soare de onoare, revere florale, aranjament floral masina) cu exceptia aranjamentelor pe mese, le-am facut la o florarie... plus ca, nu am avut perdea de lumini ca nu am vrut... numere pe mese le-am facut eu, artificiile le-am platit separat...

deci sa fiu mai explicita.. cu totul a fost cam 2300 (fara artificii si fara invitatii)...

dandelion
14.03.2008, 15:56:11
Casuta pt bani au cei de la severus, la fel si numere pt mese8-}

Codrutza
14.03.2008, 16:17:22
ce inseamna drapaje geamuri? nu stiu ce sa zic de pret eu inca nu m-am interesat de preturile de pe la noi. eu zic ca depinde oricum si ce flori sunt in aranjamente. legat de invitatii, sunt si invitatii care costa 2,5 lei buc si care costa 10 lei buc. oricum va ofera foarte multe in acest pret.

Draparea gemului inseamna ca acesta va fi acoperit cu saten sau tul (pe mine ma deranjeaza culoarea albastra a jaluzelelor de acolo si plus ca sunt jaluzele de office), invitatiile sunt super si costa 3.1 ron/buc, iar buchetele si toate aranjamentele sunt cu trandafiri.

Codrutza
14.03.2008, 16:19:23
Casuta pt bani au cei de la severus, la fel si numere pt mese8-}

Numerele de pe mese, vor face parte dintr-un ansamblu, impreuna cu meniul si lista de invitati de la acea masa, iar casuta pt bani va fi personalizata si ne va fi lasata noua, ca amintire.

genoveva_1984
14.03.2008, 16:33:02
Eu am avut o intalnire cu fetele de la o agentie din Cluj ``Infinity``desi am vazut pe topicul de Cluj cateva nemultumiri despre ele, mie mi-au placut destul de mult.Au venit la Zalau cu mostre de huse, cataloage cu invitatii, poze si multe sugestii interesante.Pareau foarte bune profesioniste.Le-am trimis o lista cam cu ce as dori eu si acum astept un pret:-SS Sper sa nu ma dea pe spate.Ideea este ca eu vreau culoarea de baza pt nunta verde, si in Zalau nu cred ca gasesc asa ceva.Nu sti daca doamna la care ai fost tu are huse pe verde?Daca da poate trec si eu pe acolo.:D Si daca poti spune-ne mai multe detalii, pret, cam ce ofera, etc.

Doamna de care spuneam eu nu stiu sa aiba huse pe verde. Eu am vrut sa fie husele aurii si m-am bucurat cand mi-a spus ca are pe auriu. Mi-a spus ca, din pacate, in Zalau nu prea exista miri care sa fie dispusi sa riste si majoritatea aleg huse albe, deci nu prea exista cerinte pentru altfel de huse. Ea zice ca nu are sens sa investeasca in altfel de huse de diferite alte culori pentru ca nu are cerere, din pacate.
Si am si un exemplu de prost gust: nu stiu daca vreuna dintre voi ati fost vreodata la restaurantul Patrys, la iesire din Zalau spre Hereclean; oricum in acel restaurant nu vezi decat 2 culori: auriu si visiniu, inclusiv scaunele si perdelele sunt aurii.Si doamna imi spunea ca are o nunta in mai acolo si mirii i-au cerut sa le aranjeze sala pe alb si albastru, nici vorba sa accepte huse aurii.
Doamna e foarte draguta, atenta la detalii, cel putin din cate mi-am dt eu seama dupa 2 intalniri. Preturile mi se par rezonabile: 3 ron husa+esarfa+napron, 100 ron masa mirilor si de acolo incolo tot ce doresti: stalpi de intampinare la intrare, covor rosu, decor in spatele mesei mirilor, stalpi laterali ornati pentru masa mirilor, decor ring de dans si orice altceva iti trece prin cap. Are si suporturi foarte dragute pentru aranjamentele florale, plus ca daca "comanda" depaseste 1000 ron ofera gratuit covorul rosu de intampinare, iar daca depaseste 1500 ron primesti gratuit si marturiile. Despre flori nu stiu sa-ti spun care sunt preturile la ea, pentru ca noi am vorbit pentru flori separat la floraria "Selena" din Bradet, pentru ca doamna care are floraria este o prietena foarte buna de familie.
Oricum mie mi s-a parut ca preturile sunt ok si am fost foarte multumita de ea. Si eu am incercat sa caut o agentie din Cluj sau din Oradea, dar preturile sunt foarte mari ( de la 5 ron in sus pentru o husa), plus ca mi-au cerut sa le platesc deplasarea si o noapte la hotel.

dandelion
14.03.2008, 16:33:07
Numerele de pe mese, vor face parte dintr-un ansamblu, impreuna cu meniul si lista de invitati de la acea masa, iar casuta pt bani va fi personalizata si ne va fi lasata noua, ca amintire. Aaa..:) eu s[uneam doar ca idee, ma gandeam ca poate nu stii:)>-

adina_mari
15.03.2008, 14:35:11
Draparea gemului inseamna ca acesta va fi acoperit cu saten sau tul (pe mine ma deranjeaza culoarea albastra a jaluzelelor de acolo si plus ca sunt jaluzele de office), invitatiile sunt super si costa 3.1 ron/buc, iar buchetele si toate aranjamentele sunt cu trandafiri.

nici mie nu-mi plac jaluzele alea deloc. e o idee buna sa fie acoperite.

diana_mariana
25.03.2008, 22:47:49
poate sa - mi recomande cineva firme care se ocupa cu decorarea salilor de nunta in zalau?

Nannee
26.03.2008, 17:34:32
poate sa - mi recomande cineva firme care se ocupa cu decorarea salilor de nunta in zalau?

Trimite-i un pm Andanei, cred ca ea iti poate recomanda

STEFANIA86
28.03.2008, 17:27:54
este o tipa la Davis pe bulevard se num Claudia si eu vreau sa-mi fac cu ea:*

adina_mari
29.03.2008, 10:14:06

si cei de la foto smile colaboreaza cu o firma de decoratiuni. eu am vazut la ei cateva poze cu aranjamente si mi-au placut dar nu am apucat sa merg direct la firma sa vad ce si cum. si nici nu mai stiu pe nimeni care sa fi colaborat cu ei.

Andrada80
08.04.2008, 21:57:21
Mie imi aranjeaza sala o tipa Simona, are magazin in Galerii, si imi place ce-am vazut la ea.

adina_mari
09.04.2008, 13:31:10
Mie imi aranjeaza sala o tipa Simona, are magazin in Galerii, si imi place ce-am vazut la ea.
mai este o miresica din zalau, genoveva daca nu ma insel, care face tot cu tipa asta si a zis ca e multumita de ce a vazut la ea.

ps. de ce nu intri si pe topicul cu miresici din zalau?noi te asteptam>:D<

Andrada80
10.04.2008, 17:31:12
Multumesc de invitatie adina_mari :*.

Nu prea am timp dar m-am gandit sa vorbesc si eu putin cu voi. Ma gandesc cat mai este pana la nunta, cred ca si voi, si am putine emotii.
Sa stii genoveva ca si eu imi fac cu huse aurii asa cum am vazut ca-ti faci si tu. Initial am vrut huse albe si funda albastra dar daca se poarta auriul asa cum mi-a zis si mie Simona( cea care imi face sala) merg si eu cu huse aurii :P

Va pup :*

adina_mari
10.04.2008, 19:23:57

Nu prea am timp dar m-am gandit sa vorbesc si eu putin cu voi. Ma gandesc cat mai este pana la nunta, cred ca si voi, si am putine emotii.
Sa stii genoveva ca si eu imi fac cu huse aurii asa cum am vazut ca-ti faci si tu. Initial am vrut huse albe si funda albastra dar daca se poarta auriul asa cum mi-a zis si mie Simona( cea care imi face sala) merg si eu cu huse aurii :P

cu placere:* ma bucur ca te-ai hotarat sa vorbesti putin cu noi.
tot auriu cred ca o sa aleg si eu, mi se pare ca e mai elegant decat alte culori.
si eu ma tot gandesc la cat mai e pana la nunta si imi doresc sa treaca timpul cat mai repede - eu mai am mult fata de tine :)
iti doresc sa ai mult spor la pregatiri si o nunta exact asa cum iti doresti!

dandelion
10.04.2008, 19:27:51

Va pup :*Auriul se tot poarta de cativa ani incoace o:-)
Conteaza sa iti placa tie;;)

genoveva_1984
10.04.2008, 19:48:22

Daca vorbesti despre doamna Simona Bota, care are firma sus la Galeriile Meses, cu ea colaboram si noi. Sper sa nu avem surprize neplacute, ca eu cand am vorbit cu ea mi-a placut mult entuziasmul si ideile ei.:*:*:*

genoveva_1984
10.04.2008, 19:58:34

Eu am vazut la targul de la nunti de la Cluj o masa aranjata cu huse aurii si mi-a placut foarte mult si atunci m-am hotarat sa folosesc huse aurii, iar esarfa as vrea sa fie visinie. Sper sa arate bine.

Am vazut ca faci cununia religioasa la Biserica Sfantul Stefan. Stai cumva in Bradet?

Andrada80
10.04.2008, 19:59:28
Daca vorbesti despre doamna Simona Bota, care are firma sus la Galeriile Meses, cu ea colaboram si noi. Sper sa nu avem surprize neplacute, ca eu cand am vorbit cu ea mi-a placut mult entuziasmul si ideile ei.:*:*:*

Da, despre doamna Simona Bota vorbesc si eu, si mie mi-a placut mult de ea, de aceea am ales si eu sa ma las pe mana ei.:*:*:*

Andrada80
10.04.2008, 20:02:06
Eu am vazut la targul de la nunti de la Cluj o masa aranjata cu huse aurii si mi-a placut foarte mult si atunci m-am hotarat sa folosesc huse aurii, iar esarfa as vrea sa fie visinie. Sper sa arate bine.

Am vazut ca faci cununia religioasa la Biserica Sfantul Stefan. Stai cumva in Bradet?

Si eu tot cu funda visinie pana la urma imi fac.

Viitorul meu sot sta in zona Bradet.

genoveva_1984
10.04.2008, 20:02:31
Da, despre doamna Simona Bota vorbesc si eu, si mie mi-a placut mult de ea, de aceea am ales si eu sa ma las pe mana ei.:*:*:*

Si cu ce v-ati hotarat sa combinati auriul?

genoveva_1984
10.04.2008, 20:04:34
Scuza-ma, am vazut ca mi-ai raspuns la intrebare putin mai sus...:-p

genoveva_1984
12.04.2008, 14:47:00
Vreau sa va mai dau o informatie, poate va fi utila pentru careva dintre voi. Daca va intereseaza pe careva fantana de ciocolata, trimiteti-mi un mesaj si va dau nr. de tel. al tipului de la care am inchiriat-o noi. Noi platim 350 ron pentru inchiriere si in pret este inclusa si ciocolata ( cata este nevoie in functie de cate persoane ai); are si una mai mica si costa doar 250 ron, plus ca are si fantana de sampanie, pe care o inchiriaza cu 150 ron.

Andrada80
12.04.2008, 22:24:47
Vreau sa va mai dau o informatie, poate va fi utila pentru careva dintre voi. Daca va intereseaza pe careva fantana de ciocolata, trimiteti-mi un mesaj si va dau nr. de tel. al tipului de la care am inchiriat-o noi. Noi platim 350 ron pentru inchiriere si in pret este inclusa si ciocolata ( cata este nevoie in functie de cate persoane ai); are si una mai mica si costa doar 250 ron, plus ca are si fantana de sampanie, pe care o inchiriaza cu 150 ron.

Multumesc de informatie genoveva, te rog sa-mi dai si mie nr. de telefon al tipului cu ciocolata:-p .
Dar cat de mare e fantana la 350 de ron, e din aia in care se pun 6 kg de ciocolata sau mai mica?

dandelion
12.04.2008, 22:33:30
Vreau sa va mai dau o informatie, poate va fi utila pentru careva dintre voi. Daca va intereseaza pe careva fantana de ciocolata, trimiteti-mi un mesaj si va dau nr. de tel. al tipului de la care am inchiriat-o noi. Noi platim 350 ron pentru inchiriere si in pret este inclusa si ciocolata ( cata este nevoie in functie de cate persoane ai); are si una mai mica si costa doar 250 ron, plus ca are si fantana de sampanie, pe care o inchiriaza cu 150 ron.Cat e de mare asta?? mi se pare f ieftin...

adina_mari
13.04.2008, 10:56:07

si mie mi se pare foarte ieftin. tr pls si mie numarul.

PS. Sunt cumva mai multe tipuri de ciocolata pentru fantana? nu ma refer la alba sau neagra

Andrada80
13.04.2008, 13:42:17

PS. Sunt cumva mai multe tipuri de ciocolata pentru fantana? nu ma refer la alba sau neagra

Am inteles ca se foloseste ciocolata menaj, cel putin aici la noi, dar mai este ciocolata belgiana dar este foarte scumpa. Si mie mi se pare foarte putin 350 ron, acum sa vedem ce ne zice genoveva, cat de mare este fantana, ciocolata clar este menaj (alba si neagra) dar este foarte buna si aia:D .

adina_mari
13.04.2008, 16:57:10
Am inteles ca se foloseste ciocolata menaj, cel putin aici la noi, dar mai este ciocolata belgiana dar este foarte scumpa. Si mie mi se pare foarte putin 350 ron, acum sa vedem ce ne zice genoveva, cat de mare este fantana, ciocolata clar este menaj (alba si neagra) dar este foarte buna si aia:D .

ms de lamuriri:)

genoveva_1984
13.04.2008, 18:29:04

Mie mi-a spus, daca am inteles eu bine, ca intra vreo 10 kg de ciocolata si face fata chiar si unei nunti de 300 de invitati. Sper sa nu gresesc ca nu prea ma pricep la asta. Eu am vazut-o si mi s-a parut ok. Are si una mai mica si asta e la 250 ron. O sa va trimit numarul pe privat, dar astept sa vina puiul meu acasa ca nr de tel e in telefonul lui . Ma mai interesez si va tin la curent. Noi deja am dat avans pentru ea si dupa cum am mai spus are si fantana de sampanie.

adina_mari
13.04.2008, 20:52:14
Mie mi-a spus, daca am inteles eu bine, ca intra vreo 10 kg de ciocolata si face fata chiar si unei nunti de 300 de invitati. Sper sa nu gresesc ca nu prea ma pricep la asta. Eu am vazut-o si mi s-a parut ok. Are si una mai mica si asta e la 250 ron. O sa va trimit numarul pe privat, dar astept sa vina puiul meu acasa ca nr de tel e in telefonul lui . Ma mai interesez si va tin la curent. Noi deja am dat avans pentru ea si dupa cum am mai spus are si fantana de sampanie.

voi cum faceti cu fructele pentru fantana: ii lasati pe cei de la severus sa le aranjeze sau pe cei de la care inchiriati fantana?

genoveva_1984
14.04.2008, 06:55:35
voi cum faceti cu fructele pentru fantana: ii lasati pe cei de la severus sa le aranjeze sau pe cei de la care inchiriati fantana?

Mie mi-a spus domnul cu fantana ca are pe cineva care se ocupa de asta, dar ca cei de la Severus nu prea sunt de acord sa intre un strain la ei in bucatarie si prefera sa faca ai asta. Noi o sa ducem fructele si o sa vb cu cei de la Severus sa ne faca aranjamentul.

dandelion
14.04.2008, 08:35:35

Da, ciocolata menaj se foloseste, dar se amesteca si cu unt la topire, ca sa curga "mai fain" si pt gust cred..

dandelion
14.04.2008, 08:39:08
voi cum faceti cu fructele pentru fantana: ii lasati pe cei de la severus sa le aranjeze sau pe cei de la care inchiriati fantana?La noi s-au ocupat cei de la Severus si ne-a placut ce a iesit. Am avut doua mese cu fructe - una cu fantana, alta fara, cu fructe intregi.

dandelion
14.04.2008, 08:40:22
Poze cu fantana aici:
http://picasaweb.google.com/andana2508/NUNTANOASTRASEVERUS

STEFANIA86
14.04.2008, 12:50:20
in legatura cu fantana de ciocolata mie mi se pare foarte ieftina eu as vrea sa vb de acum cu el.ma intereseaza f mult.in alta parte mi sa spus ca ii 900 ron fantana de cioc si de sampanie 300 ron.voi de ce preturi ati auzit?

adina_mari
14.04.2008, 14:49:39
in legatura cu fantana de ciocolata mie mi se pare foarte ieftina eu as vrea sa vb de acum cu el.ma intereseaza f mult.in alta parte mi sa spus ca ii 900 ron fantana de cioc si de sampanie 300 ron.voi de ce preturi ati auzit?

eu am auzit de 100-150 de euro pentru fantana de ciocolata. pentru cea de sampanie nu stiu. nici nu m-am interesat inca.

dandelion
14.04.2008, 17:15:31
in legatura cu fantana de ciocolata mie mi se pare foarte ieftina eu as vrea sa vb de acum cu el.ma intereseaza f mult.in alta parte mi sa spus ca ii 900 ron fantana de cioc si de sampanie 300 ron.voi de ce preturi ati auzit?Eu la Lili am platit 200E parca pt fantana, a mers toata noaptea, si cioco a fost de la Severus, fructele cumparate de noi si aranjate de cei de la Severus. 900 ron e mult numai pt fantana, daca include si aranjament de fructe, e bine, dar mai bine sa inchiriati numai fantana si sa luati voi ce fructe vreti. Noi am luat absolut de toate, toate fructele care s-au gasit in perioada respectiva..:)>-

Andrada80
14.04.2008, 17:31:27

eu am auzit de 500 ron si de 150 de euro la care se adauga ciocolata si fructele, cat despre cea de sampanie nu stiu nimic dar nici nu-mi face cu ochiul ;)

Codrutza
05.05.2008, 15:50:49
Dupa cum am mai zis eu o sa incerc pe verde, e culoarea mea preferata.
Atasez niste poze sa va dati si voi cu parerea.

adina_mari
05.05.2008, 16:26:14
Atasez niste poze sa va dati si voi cu parerea.

sunt dragute pozele, imi place mult fluturasul din prima poza

te-ai hotarat pana la urma la firma aceea din cluj?

dandelion
05.05.2008, 17:20:57
Atasez niste poze sa va dati si voi cu parerea.Si eu m-am gandit la un moment dat la verde, dar sotului nu ii place, so nu ar fi vrut nici in ruptul capului;))

Codrutza
06.05.2008, 11:20:24
sunt dragute pozele, imi place mult fluturasul din prima poza

te-ai hotarat pana la urma la firma aceea din cluj?

Nu m-am hotarat inca,o sa mai caut si prin zalau sa vad daca nu gasesc ceva.Pt mine ar fi mai comod sa gasesc o firma de aici cu care sa lucrez si care sa aiba ceea ce vreau.Elimin din start niste riscuri.Luna asta mai caut si o sa va spun cand ma hotarasc.

adina_mari
14.05.2008, 17:10:25
am fost in 4 mai la o nunta la severus...prima nunta la care am fost si nu erau huse albe. erau o nuanta de crem deschis spre galben si cu fundita visinie. nu stiu cu ce firma de decoratiuni au colaborat(dar o sa aflu) dar multe huse erau gaurite, unele chiar rupte, iar fundita aia era prinsa cred numai asa de forma deorece cum se atingea cineva de vreo fundita cadea...le strangeau ospatarele de pe jos

dandelion
14.05.2008, 18:14:45
am fost in 4 mai la o nunta la severus...prima nunta la care am fost si nu erau huse albe. erau o nuanta de crem deschis spre galben si cu fundita visinie. nu stiu cu ce firma de decoratiuni au colaborat(dar o sa aflu) dar multe huse erau gaurite, unele chiar rupte, iar fundita aia era prinsa cred numai asa de forma deorece cum se atingea cineva de vreo fundita cadea...le strangeau ospatarele de pe josNasoala treaba...
Unul din motivele pt care am vrut huse din bumbac, si funde din orice altceva decat organza/ satin e ca aluneca f tare pe scaun si iti aluneca si tie fundul cand stai pe eleo:-) si mai si transpiri daca e f cald in sala#-o

adina_mari
14.05.2008, 18:30:18
Nasoala treaba...
Unul din motivele pt care am vrut huse din bumbac, si funde din orice altceva decat organza/ satin e ca aluneca f tare pe scaun si iti aluneca si tie fundul cand stai pe eleo:-) si mai si transpiri daca e f cald in sala#-o
da...am observat si eu faza cu alunecatul...

genoveva_1984
15.05.2008, 06:37:05
am fost in 4 mai la o nunta la severus...prima nunta la care am fost si nu erau huse albe. erau o nuanta de crem deschis spre galben si cu fundita visinie. nu stiu cu ce firma de decoratiuni au colaborat(dar o sa aflu) dar multe huse erau gaurite, unele chiar rupte, iar fundita aia era prinsa cred numai asa de forma deorece cum se atingea cineva de vreo fundita cadea...le strangeau ospatarele de pe jos

Cand am fost sa vorbesc cu minunata doamna Lili Iloc mi-a aratat niste huse crem, de fapt mai mult spre galben, asa cum spui tu ( eu am intrebat daca nu are aurii si mi-a spus ca cele crem pe care le are ea arata mai bine, ca nu inchid asa tare sala...). Poate ca de la ea dunt husele.

adina_mari
15.05.2008, 10:22:25
Cand am fost sa vorbesc cu minunata doamna Lili Iloc mi-a aratat niste huse crem, de fapt mai mult spre galben, asa cum spui tu ( eu am intrebat daca nu are aurii si mi-a spus ca cele crem pe care le are ea arata mai bine, ca nu inchid asa tare sala...). Poate ca de la ea dunt husele.

intr-adevar sala parea mai luminata...dar mie sincer nu mi-au placut. duminica ma intalnesc cu mirii si o sa-i intreb. poate ca sunt de la ea, chiar nu stiu.
si eu m-am gandit la huse aurii,dar nu stiu cum ar arata in sala,s-ar putea sa o inchida prea tare. acum depinde si de nuanta de auriu. am vazut poze si cu unele foarte inchise care nu imi plac.
tu ai ales huse aurii, nu?m-am gandit sa trec pe la severus atunci si sa vad cum arata.

genoveva_1984
15.05.2008, 10:54:09
intr-adevar sala parea mai luminata...dar mie sincer nu mi-au placut. duminica ma intalnesc cu mirii si o sa-i intreb. poate ca sunt de la ea, chiar nu stiu.
si eu m-am gandit la huse aurii,dar nu stiu cum ar arata in sala,s-ar putea sa o inchida prea tare. acum depinde si de nuanta de auriu. am vazut poze si cu unele foarte inchise care nu imi plac.
tu ai ales huse aurii, nu?m-am gandit sa trec pe la severus atunci si sa vad cum arata.

Da, eu am vrut neaparat auriu si husele pe care le-am vazut la tipa care o sa ne decoreze noua sunt dragute; e un auriu mai deschis, placut. Oricum, si eu am vb cu doamna si i-am zis ca vreau sa merg la o nunta la care aranjeaza ea sala si sa vad cum arata cu auriu.

adina_mari
15.05.2008, 11:13:53
acum m-am uitat pe site-ul simonei si am vazut huse aurii. intr-adevar e frumoasa nuanta. si am vazut ceva sala unde un scaun avea husa aurie si esarfa alba(esarfa din aceea care acopera si partea de sus a scaunului-de alea vreau si eu pentru ca nu aluneca asa ca esarfele alea simple din satin) si unul husa alba si esarfa aurie.

dandelion
15.05.2008, 12:09:31
Mai mult decat sigur au fost de la ea...in general ea "preia" majoritatea nuntilor de la severus..cei de acolo tare o mai recomanda:[email protected]:[email protected]

adina_mari
15.05.2008, 12:22:02
Mai mult decat sigur au fost de la ea...in general ea "preia" majoritatea nuntilor de la severus..cei de acolo tare o mai recomanda:[email protected]:[email protected]
eu i-am intrebat daca lucreaza cu ceva firma dar au zis ca nu.
si nici nu mi-a recomandat pe nimeni.

ai vazut site-ul?

dandelion
15.05.2008, 15:27:42
eu i-am intrebat daca lucreaza cu ceva firma dar au zis ca nu.
si nici nu mi-a recomandat pe nimeni.

ai vazut site-ul?
Pai nu au contract cu Lili sau ceva de genul, dar stiu ca pe noi ne-au tot intrebat cu cine decoram sala si la un moment dat s-a intamplat sa fie ea acolo sa pregateasca sala pt o nunta si am fost si noi sa vb cu dna Mariana si ne-a spus ca putem sa vb cu Lili daca ne intereseaza si nu avem pe nimeni inca...Si dl Groza obisnuieste sa faca poze la diferite nunti cu sala amenajata si i le da ei...
Am vazut site-ul, arata dragutz in poze ceea ce face, desi sunt putine poze..

adina_mari
15.05.2008, 15:44:39
Pai nu au contract cu Lili sau ceva de genul, dar stiu ca pe noi ne-au tot intrebat cu cine decoram sala si la un moment dat s-a intamplat sa fie ea acolo sa pregateasca sala pt o nunta si am fost si noi sa vb cu dna Mariana si ne-a spus ca putem sa vb cu Lili daca ne intereseaza si nu avem pe nimeni inca...Si dl Groza obisnuieste sa faca poze la diferite nunti cu sala amenajata si i le da ei...
Am vazut site-ul, arata dragutz in poze ceea ce face, desi sunt putine poze..

da...ti-am zis ca nu e mare lucru...
nu stiu de ce nu pune mai multe poze

STEFANIA86
16.05.2008, 08:58:17
Fetelor vreau si eu sa vad pozele de pe site-ul respectiv . Imi putti spune care e?[-o<

adina_mari
16.05.2008, 10:02:03
Fetelor vreau si eu sa vad pozele de pe site-ul respectiv . Imi putti spune care e?[-o<
ti-am trimis PM:*

Andrada80
16.05.2008, 15:18:38
ti-am trimis PM:*

Despre ce site tot vorbiti voi si ce poze? Imi trimiteti si mie sa stiu despre ce e vorba?

Codrutza
17.05.2008, 09:28:27
Despre ce site tot vorbiti voi si ce poze? Imi trimiteti si mie sa stiu despre ce e vorba?

si eu vreau sa stiu, va rog

Andrada80
17.05.2008, 10:19:48
si eu vreau sa stiu, va rog

iti trimit eu, numai sa mai scriu mesajul asta,...vad ca nu ma lasa sa trimit mesaj privat numai daca am 10 postari pe forum:D

adina_mari
18.05.2008, 19:58:12

am vorbit azi cu mirii si intr-adevar era vorba de lili

dandelion
18.05.2008, 21:09:25
am vorbit azi cu mirii si intr-adevar era vorba de liliOare de ce am fost mai mult decat sigura de asta?:-"

genoveva_1984
19.05.2008, 06:23:44
Oare de ce am fost mai mult decat sigura de asta?:-"

Exact asta vroiam sa spun si eu...:))

STEFANIA86
22.05.2008, 11:02:51
Diana am fost si eu cu o prietena la tipa de la galerii.mi-a placut si mie combinatia de auriu-visiniu si mi-a placut si cum lucreaza dar la aranjamente florale lasa de dorit si lucreaza foarte scump.tu tot cu ea lucrezi si la acest capitol?:-\

genoveva_1984
22.05.2008, 14:34:50
Diana am fost si eu cu o prietena la tipa de la galerii.mi-a placut si mie combinatia de auriu-visiniu si mi-a placut si cum lucreaza dar la aranjamente florale lasa de dorit si lucreaza foarte scump.tu tot cu ea lucrezi si la acest capitol?:-\

Aranjamentele florale nu le fac la ea. Eu am vorbit pentru asta la florarie: e vorba de floraria Selena, de pe Gh. Doja, pentru ca o cunosc pe doamna si am facut acolo aranjamentele florale cand am fost nasi si au iesit foarte frumoase. Eu nu am intrebat-o pe doamna Simona ( de la Galerii) cat costa aranjamentele florale la ea. Totusi, la un moment dat mi-a aratat ( poate ti-a aratat si tie) un aranjament pentru mese intr-un suport din stilcla, cu pietricele colorate, lumanari si petale de flori, care mi-a placut foarte mult si m-am gandit la un moment dat sa-l folosesc; mi s-a parut un pic mai special.
Te-ai hotarat pana la urma sa colaborezi cu ea?:*

genoveva_1984
22.05.2008, 14:45:24
Am intrat ieri pe la magazinul Davis ( cel de la Zahana) in cautare de costume de mire ( am cumparat deja unul din Cluj , de la targul de nunti, dar mie nu prea mi-a plcut si l-am convins pe al meu "print" sa-si cumpere altul, asa ca am hotarat sa testam piata) si m-a abordat o doamna vanzatoare de acolo, care spunea ca se ocupa de decoratiuni pentru nunti. M-a intrebat daca ne-am gasit pe cineva pentru decorarea salii si mi-a aratat ceva pliante. Mi-a placut ce am vazut in poze, dar pentru ca noi deja am semnat contractul pentru asta, nu ne mai intereseaza. M-am gandit totusi sa impartasesc informatia, poate intereseaza pe cineva. Puteti sa mergeti la Davis si sa intrebati; din pacate nu stiu care este oferta lor.

adina_mari
22.05.2008, 16:49:39
Am intrat ieri pe la magazinul Davis ( cel de la Zahana) in cautare de costume de mire ( am cumparat deja unul din Cluj , de la targul de nunti, dar mie nu prea mi-a plcut si l-am convins pe al meu "print" sa-si cumpere altul, asa ca am hotarat sa testam piata) si m-a abordat o doamna vanzatoare de acolo, care spunea ca se ocupa de decoratiuni pentru nunti. M-a intrebat daca ne-am gasit pe cineva pentru decorarea salii si mi-a aratat ceva pliante. Mi-a placut ce am vazut in poze, dar pentru ca noi deja am semnat contractul pentru asta, nu ne mai intereseaza. M-am gandit totusi sa impartasesc informatia, poate intereseaza pe cineva. Puteti sa mergeti la Davis si sa intrebati; din pacate nu stiu care este oferta lor.

la doamna sau domnisoara de la davis zicea ca apeleaza si stefania. parca asa am citit intr-un mesaj de al ei.

STEFANIA86
22.05.2008, 18:27:56
Da fetelor am vb si eu cu ea si chiar i-am spus ca ma intereseaza sa lucrez cu ea dar cred ca numai cu husele si ce mai tine de asta ca la ea fantana de ciocolata e 900 ron si de sampanie 300 ron.mi se pare exagerat fata de ce a zis diana.si florile ma gandesc sa ma duc in ungaria dupa ele si sa angajez pe cineva care sa-mi faca aranjamentele.in ungaria un crin imperial ii intre 5-6 ron si aici 15ron si un trandafir ii 3-4 ron.si cred ca ne trebuie motorina de un milion.la fata cu care am fost la galerii ii trebuiau 15 aranjamente la 120 pers. ne-a spus ca un aranjament din ala in vaza mica ii 15 ron si nu avea decat pietricele,o lumanare mica si niste capuri de crizanteme.mie mi s-a parut ffff mult avand in vedere ca nu-i inalt si nu se prea vede pe masa.voi ce credeti?:-\

adina_mari
22.05.2008, 19:39:19
Da fetelor am vb si eu cu ea si chiar i-am spus ca ma intereseaza sa lucrez cu ea dar cred ca numai cu husele si ce mai tine de asta ca la ea fantana de ciocolata e 900 ron si de sampanie 300 ron.mi se pare exagerat fata de ce a zis diana.si florile ma gandesc sa ma duc in ungaria dupa ele si sa angajez pe cineva care sa-mi faca aranjamentele.in ungaria un crin imperial ii intre 5-6 ron si aici 15ron si un trandafir ii 3-4 ron.si cred ca ne trebuie motorina de un milion.la fata cu care am fost la galerii ii trebuiau 15 aranjamente la 120 pers. ne-a spus ca un aranjament din ala in vaza mica ii 15 ron si nu avea decat pietricele,o lumanare mica si niste capuri de crizanteme.mie mi s-a parut ffff mult avand in vedere ca nu-i inalt si nu se prea vede pe masa.voi ce credeti?:-\
chiar ca e diferenta mare de pret la fantana de ciocolata...eu nu prea stiu care sunt preturile la flori si aranjamente pentru ca inca nu m-am interesat. astept sa se termine odata sesiunea si la vara ma mobilizez si eu.:-p

genoveva_1984
23.05.2008, 06:50:42

In functie de cate mese ai, de atatea aranjamente ai nevoie; eu zic ca la 120 de persoane ai nevoie cam de 10-12 mese, ceea ce inseamna tot atatea aranjamente. Mie nu mi se pare mult 15 ron, desi nu am vazut cum arata aranjamentul in realitate, daca te gandesti ca 3 trandafiri ajung la 15 ron si nu poti sa faci un aranjament pentru masa din 3 trandafiri. Parerea mea e ca aranjamentele florale sunt mult mai scumpe; noi am dat acum 2 ani ( cand am fost nasi) 150 ron pentru un aranjament pe masa mirilor si 50 ron pentru unul obisnuit. Oricum, eu am zis de la inceput ca vreau aranjamente simple, care sa nu acopere decat o foarte mica parte din masa si sa fie la baza mesei. Din toate ofertele pe care le-am auzit, mie a doamnei Simona de la Galerii mi s-a parut cea mai rezonabila. Oricum, eu am precizat deja, nu fac la ea aranjamentele florale.
Daca ai gasi pe cineva sa se ocupe de realizarea aranjamentelor, probabil ai iesi mai ieftin; sau poate ar fi bine sa vorbesti direct la florarie si sa renunti la intermediari, sa vezi cum sunt preturile si sa faci comparatie. Oricum, inca mai ai suficient timp sa te hotarasti. Cand o sa am oferta de la florarie, o sa-ti spun care sunt preturile la aranjamentele alese de mine, poate te mai orientezi un pic.
Eu cam asta mi-as dori pentru mese....

genoveva_1984
23.05.2008, 06:52:31

Si la cea de la Davis cum e oferta la huse si la aranjarea mesei mirilor?

dandelion
23.05.2008, 08:49:32
In functie de cate mese ai, de atatea aranjamente ai nevoie; eu zic ca la 120 de persoane ai nevoie cam de 10-12 mese, ceea ce inseamna tot atatea aranjamente. Mie nu mi se pare mult 15 ron, desi nu am vazut cum arata aranjamentul in realitate, daca te gandesti ca 3 trandafiri ajung la 15 ron si nu poti sa faci un aranjament pentru masa din 3 trandafiri. Parerea mea e ca aranjamentele florale sunt mult mai scumpe; noi am dat acum 2 ani ( cand am fost nasi) 150 ron pentru un aranjament pe masa mirilor si 50 ron pentru unul obisnuit. Oricum, eu am zis de la inceput ca vreau aranjamente simple, care sa nu acopere decat o foarte mica parte din masa si sa fie la baza mesei. Din toate ofertele pe care le-am auzit, mie a doamnei Simona de la Galerii mi s-a parut cea mai rezonabila. Oricum, eu am precizat deja, nu fac la ea aranjamentele florale.
Daca ai gasi pe cineva sa se ocupe de realizarea aranjamentelor, probabil ai iesi mai ieftin; sau poate ar fi bine sa vorbesti direct la florarie si sa renunti la intermediari, sa vezi cum sunt preturile si sa faci comparatie. Oricum, inca mai ai suficient timp sa te hotarasti. Cand o sa am oferta de la florarie, o sa-ti spun care sunt preturile la aranjamentele alese de mine, poate te mai orientezi un pic.
Eu cam asta mi-as dori pentru mese....
Nu am stiut ca iti plac calele;;);;);;);;)

genoveva_1984
23.05.2008, 12:27:21
Nu am stiut ca iti plac calele;;);;);;);;)

Imi plac foarte mult...sunt florile mele preferale. Si bineinteles ca vreau buchet din cale.

Andrada80
23.05.2008, 12:38:49
Mie mi se pare foarte obositor sa merg in saptamana nuntii in Ungaria dupa flori, cand mai sunt multe altele de facut, iar daca mai pui ca trebuie sa platesti pe cineva sa le faca, trebuie sa inchiriezi vaza in care le pui....poate tot acolo se ajunge pana la urma.
Iar despre aranjament mie nu mi se pare mult, avand in vedere ca inchiriatul unei vaze se apropie de 10 ron, daca zici ca are si lumanare si pietricele si flori, nu e mult, parerea mea, eu imi fac in vaze inalte si vreau sa fie mai deosebit, si stiu ca o sa fie mult mai scumpe, dar mofturile se platesc<:-P si asa cum scria si Genoveva tot la doamna Simona am gasit cele mai bune preturi, daca stai sa compari pret-calitate.

dandelion
23.05.2008, 15:13:18
Mie mi se pare foarte obositor sa merg in saptamana nuntii in Ungaria dupa flori, cand mai sunt multe altele de facut, iar daca mai pui ca trebuie sa platesti pe cineva sa le faca, trebuie sa inchiriezi vaza in care le pui....poate tot acolo se ajunge pana la urma.
Iar despre aranjament mie nu mi se pare mult, avand in vedere ca inchiriatul unei vaze se apropie de 10 ron, daca zici ca are si lumanare si pietricele si flori, nu e mult, parerea mea, eu imi fac in vaze inalte si vreau sa fie mai deosebit, si stiu ca o sa fie mult mai scumpe, dar mofturile se platesc<:-P si asa cum scria si Genoveva tot la doamna Simona am gasit cele mai bune preturi, daca stai sa compari pret-calitate.
Clar ca mofturile se platesc! Noi am dat peste 1600 ron numai pe flori, cale in mare parte - pt ca am vrut neaparat sa am aceste flori! Si ce sentiment frumos am avut dupa nunta, cand pe langa toate celelalte flori am avut galeti pline cu cale:x:x:x:x

Andrada80
24.05.2008, 09:07:57
Clar ca mofturile se platesc! Noi am dat peste 1600 ron numai pe flori, cale in mare parte - pt ca am vrut neaparat sa am aceste flori! Si ce sentiment frumos am avut dupa nunta, cand pe langa toate celelalte flori am avut galeti pline cu cale:x:x:x:x
Bine-nteles ca florile sunt scumpe, mai ales ceva mai deosebit, dar cui nu-i place cu flori sau nu-si permite poate sa-si puna baloane cu heliu pe mese, care sunt mai ieftine decat florile, si s-a rezolvat problema:)

dandelion
24.05.2008, 10:03:36
Bine-nteles ca florile sunt scumpe, mai ales ceva mai deosebit, dar cui nu-i place cu flori sau nu-si permite poate sa-si puna baloane cu heliu pe mese, care sunt mai ieftine decat florile, si s-a rezolvat problema:)
Mda..adevarul e ca mie mi se pare super ieftin 15 ron pe un aranjament ( care chiar cred ca arata bine, finut, simplu )! 10 mese - 150 ron ( un milion 500 de mii ) - e pretul unui meniu la Severus, sa fim seriosi - e ieftin...! avand in vedere ca eu am dat 14 ron pe un fir de cala :D....Si inca ceva..nu e intentia mea sa fiu rea, dar din moment ce o nunta are loc la Severus - e deja evident ca e o nunta cat de cat cu pretentii, si din moment ce esti dispus sa dai vreo 10 mii de euro pe 180-200 de meniuri, trebuie sa arate nunta si de pe cealalta parte ( organizare, aranjamente etc ) bine...

adina_mari
24.05.2008, 11:22:51
Mda..adevarul e ca mie mi se pare super ieftin 15 ron pe un aranjament ( care chiar cred ca arata bine, finut, simplu )! 10 mese - 150 ron ( un milion 500 de mii ) - e pretul unui meniu la Severus, sa fim seriosi - e ieftin...! avand in vedere ca eu am dat 14 ron pe un fie de cala :D....Si inca ceva..nu e intentia mea sa fiu rea, dar din moment ce o nunta are loc la Severus - e deja evident ca e o nunta cat de cat cu pretentii, si din moment ce esti dispus sa dai vreo 10 mii de euro pe 180-200 de meniuri, trebuie sa arate nunta si de pe cealalta parte ( organizare, aranjamente etc ) bine...

asta este si parerea mea. nu zic ca trebuie sa ai aranjmanetele si florile cele mai scumpe, dar nu poti pune chiar baloane...
dar totusi poate pentru unii faptul ca fac nunta la severus e deja un efort destul de mare si atunci incearca sa iasa cat mai ieftin cu restul cheltuielilor...

si totusi spuneti-mi ca sunt curioasa si acum nu am timp sa merg sa vad -cat costa aproximativ o husa si o esarfa?

laura2007
24.05.2008, 11:50:27
asta este si parerea mea. nu zic ca trebuie sa ai aranjmanetele si florile cele mai scumpe, dar nu poti pune chiar baloane...
dar totusi poate pentru unii faptul ca fac nunta la severus e deja un efort destul de mare si atunci incearca sa iasa cat mai ieftin cu restul cheltuielilor...

si totusi spuneti-mi ca sunt curioasa si acum nu am timp sa merg sa vad -cat costa aproximativ o husa si o esarfa?

asta este ceva de genul:mi-am cumparat mercedes ultimul timp, dar nu am bani sa alimentez pt ca e o masina care consuma prea mult.

adina_mari
24.05.2008, 11:58:04
asta este ceva de genul:mi-am cumparat mercedes ultimul timp, dar nu am bani sa alimentez pt ca e o masina care consuma prea mult.

:)) :)) :))
dar sa stii ca eu cunosc o persoana care si-au luat bmw dar deoarece consuma foarte mult il tine in fata casei si se plimba cu polo (masina tatalui sau)

genoveva_1984
26.05.2008, 06:41:22

Cred ca am mai spus pe undeva, dar doamna de la Galerii ( doamna Simona) ne-a cerut 3 ron pe husa+esarfa+napron, iar pentru decorarea mesei mirilor 100 ron (sau mai mult, in functie de pretentii). Mie mi s-a parut un pret bun, pentru ca am auzit si de preturi mult mai mari, de la 5 ron in sus pentru o husa.

STEFANIA86
26.05.2008, 08:58:20
Diana noua ne-a spus 2.5 lei pe husa.nu stiu ce sa zic depinde si de cate persoane ai la nunta.nu-i tot una sa ai 180-200 sau sa ai 300.ii ceva diferenta si dc poti sa faci sa fie mai ieftin de ce nu?asta e vom vedea ce va fi pana la anu...

adina_mari
26.05.2008, 09:42:09
Diana noua ne-a spus 2.5 lei pe husa.nu stiu ce sa zic depinde si de cate persoane ai la nunta.nu-i tot una sa ai 180-200 sau sa ai 300.ii ceva diferenta si dc poti sa faci sa fie mai ieftin de ce nu?asta e vom vedea ce va fi pana la anu...
mi se pare ok preturile.probabil ca depinde si de nr de persoane...
sau poate in pretul pe care ti l-a zis tie stefania nu este inclus si napronul.
acuma 3 ron sau 2,5 ron nu e asa mare diferenta. credeam ca e mai mult.

genoveva_1984
26.05.2008, 12:47:27
mi se pare ok preturile.probabil ca depinde si de nr de persoane...
sau poate in pretul pe care ti l-a zis tie stefania nu este inclus si napronul.
acuma 3 ron sau 2,5 ron nu e asa mare diferenta. credeam ca e mai mult.

Da, am omis sa spun asta: 2,5 ron fara napron si 3 ron cu napron. Noi am ales si napronul, de aceea am uitat sa precizez ca exista o diferenta de pret.

sandy2009
03.06.2008, 11:57:59
Nu m-am hotarat inca,o sa mai caut si prin zalau sa vad daca nu gasesc ceva.Pt mine ar fi mai comod sa gasesc o firma de aici cu care sa lucrez si care sa aiba ceea ce vreau.Elimin din start niste riscuri.Luna asta mai caut si o sa va spun cand ma hotarasc.

Salutare la toata lumea.

Si eu sunt din Zalau si voi avea nunta in mai 2009. Mi-am facut curaj sa intru si eu pe aici pe forum sa spun una alta... ca de citit am tot citit :D . Eu pentru decorarea salii am gasit o tipa din Simleu care are un pret fix indiferent de maimea nuntii sau a salii. Undeva la 20 de mil fara consumabile (flori, lumanari, servetele). In banii astia ar intra husele, naproanele, vazele, sfesnice pt lumanari, oglinzi pe masa, face ea aranjamentele florale din sala si de pe masini, imbraca balustradele stalpii daca trebe.. deci tot ce este nevoie... Lucreaza si cu ceva florarie dar daca gasesc eu preturi mai bune poate lua florile si din alta parte.. ea are cica undeva la 4 lei / trandafir... La culoare nu m-am hotarat inca dar are suficiente culori... pana acuma am vazut facut de ea un aranjament pe alb cu somon, unul pe capucino cu visiniu... zicea ca mai are de facut pe alb si mov, are toata gama de roz si mov cica... a zis c are si pe verde am vazut ca o intereseaza pe Codruta verdele si am zis sa dau un reply...

Nu stiu cum sunt ofertele celelalte... adica se inchiriaza fiecare chichita? inteleg ca o husa ii 2,5-3 lei , o vaza 10 lei,... daca sunjt balustrade de impodobit se taxeaza si alea? nu am fost sa cer o astfel de oferta amanuntita... Puteti sa-mi dati aproximativ un pret total la care v-ar iesi toata "afacerea" cu amenajatul? nunta va fi probabil undeva la 250-280 de pers... mai este pana atunci :D.

Mno bine... mai vorbim.

Pa pa si mersi de informatiile postate pana acum.

adina_mari
03.06.2008, 12:15:55
Salutare la toata lumea.

Si eu sunt din Zalau si voi avea nunta in mai 2009. Mi-am facut curaj sa intru si eu pe aici pe forum sa spun una alta... ca de citit am tot citit :D . Eu pentru decorarea salii am gasit o tipa din Simleu care are un pret fix indiferent de maimea nuntii sau a salii. Undeva la 20 de mil fara consumabile (flori, lumanari, servetele). In banii astia ar intra husele, naproanele, vazele, sfesnice pt lumanari, oglinzi pe masa, face ea aranjamentele florale din sala si de pe masini, imbraca balustradele stalpii daca trebe.. deci tot ce este nevoie... Lucreaza si cu ceva florarie dar daca gasesc eu preturi mai bune poate lua florile si din alta parte.. ea are cica undeva la 4 lei / trandafir... La culoare nu m-am hotarat inca dar are suficiente culori... pana acuma am vazut facut de ea un aranjament pe alb cu somon, unul pe capucino cu visiniu... zicea ca mai are de facut pe alb si mov, are toata gama de roz si mov cica... a zis c are si pe verde am vazut ca o intereseaza pe Codruta verdele si am zis sa dau un reply...

Nu stiu cum sunt ofertele celelalte... adica se inchiriaza fiecare chichita? inteleg ca o husa ii 2,5-3 lei , o vaza 10 lei,... daca sunjt balustrade de impodobit se taxeaza si alea? nu am fost sa cer o astfel de oferta amanuntita... Puteti sa-mi dati aproximativ un pret total la care v-ar iesi toata "afacerea" cu amenajatul? nunta va fi probabil undeva la 250-280 de pers... mai este pana atunci :D.

Mno bine... mai vorbim.

ma bucur ca te-ai hotarat sa si postezi nu doar sa citesti>:D< >:D< >:D< mai ales ca esti miresica de mai 2009 ca si mine(sa treci si pe la topicul de miresici de mai 2009, sunt foarte multe miresici de mai).

legat de oferta ta mie mi se pare foarte ieftin un trandafir la 4 ron. eu am calculat tot pentru 280 de persoane si daca husele ar fi 2,5 lei as ajunge undeva la 800 ron. si eu sunt curioasa sa stiu cam cat o sa ma coste aranjarea salii, insa nu o sa aflu decat prin iulie-august cand o sa am timp sa merg sa ma interesez. deocamdata astept sa scap de sesiune.

Codrutza
03.06.2008, 12:28:28
Salutare la toata lumea.

Mno bine... mai vorbim.

Da-mi si mie un PM cu numarul de telefon al doamnei astea te rog mult.msms

adina_mari
03.06.2008, 15:15:08
Da-mi si mie un PM cu numarul de telefon al doamnei astea te rog mult.msms

nu cred ca poate tr PM deoarece nu are 10 mesaje postate

sandy2009
09.06.2008, 12:07:47
nu cred ca poate tr PM deoarece nu are 10 mesaje postate
salut . da ai dreptata nu am decat 2 cu asta :D.

manioana
18.06.2008, 12:54:24
Buna fetelor. Eu am avut nunta in 31 Mai 2008, totul a iesit super ok, si de sala am fost incantata la maxim=D> , o sa pun cateva poze sa va faceti o idee si de ce nu sa colaborati cu persoana cu care am facut eu.
Va pup si va doresc spor la pregatiri.;-)

adina_mari
18.06.2008, 13:52:43
Buna fetelor. Eu am avut nunta in 31 Mai 2008, totul a iesit super ok, si de sala am fost incantata la maxim=D> , o sa pun cateva poze sa va faceti o idee si de ce nu sa colaborati cu persoana cu care am facut eu.
Va pup si va doresc spor la pregatiri.;-)
casa de piatra!asteptam poze

STEFANIA86
19.06.2008, 14:10:58
Uita-te la album.mie imi plca f mult.cu cine ai colaborat si cat te-a costat?

adina_mari
19.06.2008, 15:13:54
mersi, acum le-am vazut.

deci uau parca nici nu e casa armatei. super arata.spune-ne cu cine ai colaborat

STEFANIA86
19.06.2008, 16:20:43
Adina tocmai am aflat cu cine si-a facut sala.e vorba de claudia care lucreaza la Davis.nici mie nu-mi vine sa cred ca a iesit asa fain.imi place tare mult.am mai aflat de la o domnisoara ca la Severus a vazut aranjat cu auriu si verde a zis ca a fost super fain.acum sa vedem cat a costat la casa armatei:-\

adina_mari
19.06.2008, 17:08:50
Adina tocmai am aflat cu cine si-a facut sala.e vorba de claudia care lucreaza la Davis.nici mie nu-mi vine sa cred ca a iesit asa fain.imi place tare mult.am mai aflat de la o domnisoara ca la Severus a vazut aranjat cu auriu si verde a zis ca a fost super fain.acum sa vedem cat a costat la casa armatei:-\

vai abia astept sa scap de sesiunea asta sa ma pot si eu ocupa k lumea de nunta. sunt tare curioasa la cat o sa ajungem cu decorul.

ms de informatii:*

STEFANIA86
19.06.2008, 17:22:52
Dc o sa am timp si dc ai vrea avand in vedere ca nuntile sunt f aproape ne-am putea intalni sa mergem impreuna sa mai vedem.mie chiar mi-ar placea mai ales ca facem nunta in acelasi loc.te-am pupat:)

adina_mari
19.06.2008, 17:41:04
Dc o sa am timp si dc ai vrea avand in vedere ca nuntile sunt f aproape ne-am putea intalni sa mergem impreuna sa mai vedem.mie chiar mi-ar placea mai ales ca facem nunta in acelasi loc.te-am pupat:)

eu sunt de acord. in iulie nu stiu daca o sa am asa mult timp la dispozitie, depinde ce fac cu practica, s-ar putea sa si plec catva timp din localitate...dar vorbim si vedem noi. o zi, doua tot o sa gasim timp :-p

manioana
23.06.2008, 08:35:22

Buna. Scuze ca raspund cu intarziere dar am fost cam ocupata.
Ma bucur ca va plac pozele.
Am colaborat cu o tipa Nicoleta, super de treaba, are foarte multe idei si noutati. In total numai amenajat , fara florile din vaza si masa mirilor (le-am facut la floraria Selena - imi place cum lucreaza doamna), dar daca vrei poti sa faci florile cu ea, m-a costat aproximativ 1700 ron la 190 de persoane. ;;)

adina_mari
23.06.2008, 14:42:11
Buna. Scuze ca raspund cu intarziere dar am fost cam ocupata.
Ma bucur ca va plac pozele.
Am colaborat cu o tipa Nicoleta, super de treaba, are foarte multe idei si noutati. In total numai amenajat , fara florile din vaza si masa mirilor (le-am facut la floraria Selena - imi place cum lucreaza doamna), dar daca vrei poti sa faci florile cu ea, m-a costat aproximativ 1700 ron la 190 de persoane. ;;)

si cum am putea lua legatura cu ea?unde are agentia?

manioana
23.06.2008, 15:16:36
si cum am putea lua legatura cu ea?unde are agentia?
Inca nu are sediu la firma dar daca doresti pot sa iti dau numarul ei de telefon sa te intalnesti cu ea, nu ai id pe messenger sa vb acolo? /:)

STEFANIA86
23.06.2008, 15:39:26
da mi-au p[lacut pozele dar mie mi se pare un pic prea exagerat.dc pe tine te-a costat numai amenajatul la 190 pers 1700 si fara flori atunci pe mine cat o sa-mi ia?:-SS

dandelion
23.06.2008, 15:54:45
da mi-au p[lacut pozele dar mie mi se pare un pic prea exagerat.dc pe tine te-a costat numai amenajatul la 190 pers 1700 si fara flori atunci pe mine cat o sa-mi ia?:-SS
Pe mine m-au costat numai florile 1600 ron :D Și am mai dat vreo 1800 ron pe restul, plus fanatana de cioco vreo 200 euro parca...Si nici nu i-am platit totul, pt ca nu a facut totul...
Chestia e ca te intinzi cat iti e plapuma..daca stii ca nu vrei sa dai mai mult de 1000 ron de exemplu pe tot - te inscrii in limitele pretului..Nu poti sa ai nu stiu ce pretentii la tot felul de detalii mai deosebite si sa ai si pretentia sa fie costul per total f redus:-B

adina_mari
23.06.2008, 16:40:15
Pe mine m-au costat numai florile 1600 ron :D Și am mai dat vreo 1800 ron pe restul, plus fanatana de cioco vreo 200 euro parca...Si nici nu i-am platit totul, pt ca nu a facut totul...
Chestia e ca te intinzi cat iti e plapuma..daca stii ca nu vrei sa dai mai mult de 1000 ron de exemplu pe tot - te inscrii in limitele pretului..Nu poti sa ai nu stiu ce pretentii la tot felul de detalii mai deosebite si sa ai si pretentia sa fie costul per total f redus:-B
mi se pare normal. pretentiile se platesc. ce e frumos si de calitate are intotdeauna si un pret pe masura.

STEFANIA86
23.06.2008, 17:17:59
stiu fetelor,dar eu ma refeream si la faptul ca dc putem sa facem acelasi lucru mai ieftin de ce nu.sambata la o colega la 120 pers i-a aranjat sala cu 750lei.

adina_mari
23.06.2008, 17:30:19
stiu fetelor,dar eu ma refeream si la faptul ca dc putem sa facem acelasi lucru mai ieftin de ce nu.sambata la o colega la 120 pers i-a aranjat sala cu 750lei.
stefania nu are rost sa ne tot stresam. o sa vedem exact cum stau lucrurile cand o sa mergem sa vedem oferta de la fiecare in parte. abia atunci o sa putem face comparatii.

dandelion
23.06.2008, 20:43:57
stiu fetelor,dar eu ma refeream si la faptul ca dc putem sa facem acelasi lucru mai ieftin de ce nu.sambata la o colega la 120 pers i-a aranjat sala cu 750lei.Ma indoiesc ca a fost acelasi lucru o:-) Sa stii ca florile , si complexitatea aranjamentelor cantaresc mult la pret:-B

STEFANIA86
24.06.2008, 09:47:43
Stiu dar ioana spunea ca a costat-o 1700 lei fara flori la 190 pers.dc era cu totul nu cred ca era scump acum depinde si de flori iti alegi:)

deheioana
24.06.2008, 11:54:47
As vrea sa va impartasesc si eu din experienta mea ...... Mi-am aranjat sala cu o dna tare draguta si receptiva si f important care se tine de cuvant ....si am fost multumita. V-o recomand din suflet . O chema Miruna si are salon cu rochii de mireasa. Sala mea a fost pe alb si verde , iar aranjamentele au cuprins floarea soarelui, gherbera galbene , gipso si verdeata. De indata ce am sa intru in posesia pozelor , le postezi sa va faceti o idee cam cum lucreaza... Inca un amanunt f important - a realizat ceea ce doream in 3 zile de discutii (ultimele inainte de nunta - era caz de forta majora) si am fost multumita...Pozele vor fi mai edificatoare;-) ......

adina_mari
24.06.2008, 14:31:18
As vrea sa va impartasesc si eu din experienta mea ...... Mi-am aranjat sala cu o dna tare draguta si receptiva si f important care se tine de cuvant ....si am fost multumita. V-o recomand din suflet . O chema Miruna si are salon cu rochii de mireasa. Sala mea a fost pe alb si verde , iar aranjamentele au cuprins floarea soarelui, gherbera galbene , gipso si verdeata. De indata ce am sa intru in posesia pozelor , le postezi sa va faceti o idee cam cum lucreaza... Inca un amanunt f important - a realizat ceea ce doream in 3 zile de discutii (ultimele inainte de nunta - era caz de forta majora) si am fost multumita...Pozele vor fi mai edificatoare;-) ......
suna bine pana acum...asteptam pozele
casa de piatra!>:D<

manioana
25.06.2008, 09:13:33
Salut miresici!
Poate ca a fost cam scump,dar in momentul in care ceea ce ai in cap se poate si realiza atunci nu mai conteaza, eu am fost foarte multumita de cum a aratat sala, sincer a aratat mai bine decat mi-am imaginat... :D ideea e ca depinde ce iti alegi sa faci si cat de elegant si de frumos vrei sa fie, sincer la casa aramatei am fost nevoiti sa acoperim unele chestii care stricau tot aspectul sali daca le lasam asa. \:D/
La 190 de persoane m-a costat 760 de lei ....scaune, aranjamentul mesei care cuprinde napronul, vaza si sfesnic cu trei lumanari (lumanarile sunt incluse in pret, ti le lasa tie dupa nunta, si eu le-am dat mai departe la biserica), restul pana la 1700 au fost alte chestii facute pe acolo cum ar fi: pe ringul de dans am pus 6 torte, am facut o masa pentru cartile de oaspeti, masa mirilor, intrarea, covorul rosu de la intrare , si restul le mai vedeti voi in poze...;;)
Va pup pe toate si nu va mai stresati ca toate se rezolva, ve-ti vedea... :*

STEFANIA86
07.07.2008, 12:11:10
Am fost ieri la nunta la severus si am fost foarte surprinsa cand am intrat in sala=P~ a fost asa de frumos aranjata sala si ce frumoase aranjamente florale a avut.....in plus am avut norocul sa dau chiar peste persoana care a facut totul.Se numeste Corina si lucreaza superb.dupa ce o sa descarc pozele pe calc o sa pun poze cu aranjamentele.Dc vreti am nr ei si puteti vb cu ea sa va arate ce are.eu m-am hotarat si o sa fac cu ea,sper sa achizitioneze pana la anu huse aurii[-o< ca in rest are de toate.....

adina_mari
07.07.2008, 14:45:15
Am fost ieri la nunta la severus si am fost foarte surprinsa cand am intrat in sala=P~ a fost asa de frumos aranjata sala si ce frumoase aranjamente florale a avut.....in plus am avut norocul sa dau chiar peste persoana care a facut totul.Se numeste Corina si lucreaza superb.dupa ce o sa descarc pozele pe calc o sa pun poze cu aranjamentele.Dc vreti am nr ei si puteti vb cu ea sa va arate ce are.eu m-am hotarat si o sa fac cu ea,sper sa achizitioneze pana la anu huse aurii[-o< ca in rest are de toate.....
eu astept pozicile :-p
si eu tot huse aurii as vrea

STEFANIA86
07.07.2008, 17:15:04
Sala a fost alb cu verde dar a fost super.o sa incerc sa le descarc pe calculator si pe urma va arat.eu i-am spus ca vreau sa cumpar eu florile si a zis ca nu e nici o problema.;))

adina_mari
07.07.2008, 17:37:59
Sala a fost alb cu verde dar a fost super.o sa incerc sa le descarc pe calculator si pe urma va arat.eu i-am spus ca vreau sa cumpar eu florile si a zis ca nu e nici o problema.;))
arata bine alb cu verde, am mai vazut si eu aranjamente, dar noua nu ne prea place culoarea asta.

genoveva_1984
08.07.2008, 06:50:30
O chestie foarte interesanta: anul trecut cand cautam si eu o firma sau o persoana care sa se ocupe de decoratiuni pentru nunti toata lumea mi-o recomanda pe doamna Lili si nimeni nu stia sa mai existe prin Zalau alte persoane specializate in asta. Acum, insa, aud despre tot mai multe doamne care fac acest lucru si ma bucur ca, in sfarsit, exista si in Zalau un pic de diversitate si de concurenta. In acest fel, putem ( de fapt, eu nu mai pot, dar restul miresicilor pot) sa facem alegerea cea mai buna in functie de preferintele noastre.

STEFANIA86
08.07.2008, 08:39:22
Fetelor eu aseara am pus pozele in album dar nu apar.nu stiu ce s-a intamplat,am ales pozele si pe urma ziceau ca se proceseaza si nu stiu unde sunt:(:-\

adina_mari
08.07.2008, 09:10:37
Fetelor eu aseara am pus pozele in album dar nu apar.nu stiu ce s-a intamplat,am ales pozele si pe urma ziceau ca se proceseaza si nu stiu unde sunt:(:-\
pai daca ai timp fa-ti un cont pe picasa si pune-le acolo. sau daca ai deja cont pe hi5 pune-le acolo.

adina_mari
08.07.2008, 09:12:39
O chestie foarte interesanta: anul trecut cand cautam si eu o firma sau o persoana care sa se ocupe de decoratiuni pentru nunti toata lumea mi-o recomanda pe doamna Lili si nimeni nu stia sa mai existe prin Zalau alte persoane specializate in asta. Acum, insa, aud despre tot mai multe doamne care fac acest lucru si ma bucur ca, in sfarsit, exista si in Zalau un pic de diversitate si de concurenta. In acest fel, putem ( de fapt, eu nu mai pot, dar restul miresicilor pot) sa facem alegerea cea mai buna in functie de preferintele noastre.
asa e... si eu ma bucur ca avem de unde alege. tu pe cine ai ales pana la urma?

dandelion
08.07.2008, 12:38:11
O chestie foarte interesanta: anul trecut cand cautam si eu o firma sau o persoana care sa se ocupe de decoratiuni pentru nunti toata lumea mi-o recomanda pe doamna Lili si nimeni nu stia sa mai existe prin Zalau alte persoane specializate in asta. Acum, insa, aud despre tot mai multe doamne care fac acest lucru si ma bucur ca, in sfarsit, exista si in Zalau un pic de diversitate si de concurenta. In acest fel, putem ( de fapt, eu nu mai pot, dar restul miresicilor pot) sa facem alegerea cea mai buna in functie de preferintele noastre.Da! e un lucru f bun! eu anul trecut am mai vb cu o fata pe mail care se ocupa de deco, si imi pare asa de rau ca nu m-am intalnit cu ea:|

genoveva_1984
08.07.2008, 13:53:30
asa e... si eu ma bucur ca avem de unde alege. tu pe cine ai ales pana la urma?

Eu am semnat contract prin martie cu doamna Simona, cea care are firma la Galerii, pentru ca in perioada aceea numai la ea am gasit huse aurii si imi era teama ca nu o sa gasesc in alta parte. De la ea am comandat si invitatiile ( de fapt, ea colaboreaza cu o firma din Cluj) si oferta ei mi s-a parut ok, in sensul ca ofera reduceri si bonusuri: ex. daca fac o comanda la ea care depaseste 10 milioane, primesc gratuit covorul rosu si ceva stalpisori de intampinare, iar daca depaseste 15 milioane primesc gratuit marturiile. Si mi-au placut si husele de la ea, ma refer la nuanta de auriu pe care o are.

adina_mari
08.07.2008, 14:10:07
Eu am semnat contract prin martie cu doamna Simona, cea care are firma la Galerii, pentru ca in perioada aceea numai la ea am gasit huse aurii si imi era teama ca nu o sa gasesc in alta parte. De la ea am comandat si invitatiile ( de fapt, ea colaboreaza cu o firma din Cluj) si oferta ei mi s-a parut ok, in sensul ca ofera reduceri si bonusuri: ex. daca fac o comanda la ea care depaseste 10 milioane, primesc gratuit covorul rosu si ceva stalpisori de intampinare, iar daca depaseste 15 milioane primesc gratuit marturiile. Si mi-au placut si husele de la ea, ma refer la nuanta de auriu pe care o are.
mi se pare super oferta. ma gandesc ca depasesti 15 milioane, nu?si atunci primesti si covorul si stalpisorii si marturiile?

genoveva_1984
08.07.2008, 14:48:26
mi se pare super oferta. ma gandesc ca depasesti 15 milioane, nu?si atunci primesti si covorul si stalpisorii si marturiile?

Da, asa cred si eu ca mi-a zis ca se iau in calcul si invitatiile pe care le-am comandat tot de la ea si au costat aproape 8 milioane. Plus ca numai husele pentru vreo 300 de persoane ( cate preconizam noi ca vom avea ) sunt 9 milioane. Deci sigur voi beneficia de oferta speciala.

adina_mari
08.07.2008, 14:57:29
Da, asa cred si eu ca mi-a zis ca se iau in calcul si invitatiile pe care le-am comandat tot de la ea si au costat aproape 8 milioane. Plus ca numai husele pentru vreo 300 de persoane ( cate preconizam noi ca vom avea ) sunt 9 milioane. Deci sigur voi beneficia de oferta speciala.
abia astept sa vad cum o sa arate sala la nunta ta. eu desi initial am vrut alb cu auriu acum deja mi se pare banala combinatia. la majoritatea nuntilor la care am fost s-a folosit aceasta combinatie.

STEFANIA86
08.07.2008, 15:33:55
una dintre poze

Codrutza
08.07.2008, 15:34:06

Salut, vorbesti despre nunta Dianei ?Am fost si eu la nunta aceea, daca despre ea vorbesti.Mie nu mi-a placut insa in mod deosebit decorul.Cosurile acelea din fier forjat cu flori si fructe nu m-au incantat in mod deosebit si le-am vazut deja la mult prea multe nunti, plus ca lumanarile au fost o problema , ba nu ardeau, ba luau foc florile de la ele.Culoarea serveteleler mi s-a parut un pic cam nereusita, iar felul cum au fost prinse husele pe scaune nu mi s-a parut cel mai inspirat.Desi pe ansamblu dadea bine, daca te uitai la detalii mai era un pic de lucru.In schimb aranjamentele florale au fost minunate.Le-am vazut si pe cele de pe masini si au fost superbe.
A, am uitat sa spun, era si galben printre alu si verde.:)

adina_mari
08.07.2008, 15:36:12
una dintre poze
pai nu prea se vad aranjamentele...mai pune pls ca m-ai facut curioasa

STEFANIA86
08.07.2008, 15:55:02
Da e vorba de nunta Dianei.sincer mie mi-au placut foarte mult aranjamentele florale si suportul la flori, si masa mirilor,stii cum e gusturile nu se discuta.Am vrut sa pun mai multe poze dar ii prea mare dimensiunea la ele si nu stiu cum sa le pun altfel,poate imi spune-ti voi cum sa le pun in album[-o<

adina_mari
08.07.2008, 15:57:44
Da e vorba de nunta Dianei.sincer mie mi-au placut foarte mult aranjamentele florale si suportul la flori, si masa mirilor,stii cum e gusturile nu se discuta.Am vrut sa pun mai multe poze dar ii prea mare dimensiunea la ele si nu stiu cum sa le pun altfel,poate imi spune-ti voi cum sa le pun in album[-o<
nici eu nu stiu cum sa atasez poze. nu stiu de unde sa le micsorez:(
codrutza, ne ajuti?am vazut ca tu ai atasat poze

edit:am pus eu o poza in album. intri in album, dai adauga poze , dai browse, selectezi poza dai open si apoi mai jos dai trimite. probabil cand ai mai incercat azi nu a mers. incearca acum

adina_mari
08.07.2008, 16:14:29
ai reusit sa pui pozele, stefania?

STEFANIA86
08.07.2008, 16:15:35
Numai la 7 ajung acasa acum is la servici si am rugat-o pe sora mea sa pun dar nu stiu dc se descurca:(

adina_mari
08.07.2008, 16:19:21
Numai la 7 ajung acasa acum is la servici si am rugat-o pe sora mea sa pun dar nu stiu dc se descurca:(
ok. nu e nicio graba

dandelion
08.07.2008, 19:39:01
Da e vorba de nunta Dianei.sincer mie mi-au placut foarte mult aranjamentele florale si suportul la flori, si masa mirilor,stii cum e gusturile nu se discuta.Am vrut sa pun mai multe poze dar ii prea mare dimensiunea la ele si nu stiu cum sa le pun altfel,poate imi spune-ti voi cum sa le pun in album[-o<Nico, da-mi add pe mess: andana_m2508, imi trim pozele si ma ocup eu de ele.

dandelion
08.07.2008, 19:45:58
Normal, ca sa micsorezi o poza, dai click drepta pe ea - edit - si depinde cu ce o deschizi, cred ca toata lumea are paint - la optiunile de acolo: image - resize/skew - selectezi la horizontal si vertical unde e pus 100% o valoare mai mica, eu pun de obicei 60% la pozele facute la calitate maxima cu aparatul, dar daca e o calitate mai mica, merge si o valoare mai mare...dai ok, dupa aia dai save si gata. E bine sa o salvezi cu un alt nume, ca sa iti ramana poza initiala la calitatea care trebuie..

adina_mari
08.07.2008, 22:00:04
Normal, ca sa micsorezi o poza, dai click drepta pe ea - edit - si depinde cu ce o deschizi, cred ca toata lumea are paint - la optiunile de acolo: image - resize/skew - selectezi la horizontal si vertical unde e pus 100% o valoare mai mica, eu pun de obicei 60% la pozele facute la calitate maxima cu aparatul, dar daca e o calitate mai mica, merge si o valoare mai mare...dai ok, dupa aia dai save si gata. E bine sa o salvezi cu un alt nume, ca sa iti ramana poza initiala la calitatea care trebuie..
ms mult!ce simplu era...am si incercat si am reusit dar am sters mesajul

STEFANIA86
08.07.2008, 23:28:15
sa vedem dc am reusit

STEFANIA86
08.07.2008, 23:37:59
Cred ca am reusit#:-S

adina_mari
08.07.2008, 23:58:15
aranjamentele florale imi plac foarte mult!asa in rest nu prea e pe gustul meu

genoveva_1984
09.07.2008, 06:43:30
aranjamentele florale imi plac foarte mult!asa in rest nu prea e pe gustul meu

Asta vroiam sa spun si eu. Imi plac aranjamentele, dar suporturile alea din fier mi se par prea mari, acopera o mare parte din masa, le-am mai vazut si la alte nunti si nu vezi de ele peste masa. Mi-a placut cum a fost aranjata masuta pentru guestbook si arata dragut si masa de la intrare. Nu stiu daca perceptia mea e buna pentru ca e greu sa-mi dau seama din cateva poze, dar mi s-a parut un pic prea incarcata sala, cu prea multe puncte de atractie.

genoveva_1984
09.07.2008, 06:54:58
abia astept sa vad cum o sa arate sala la nunta ta. eu desi initial am vrut alb cu auriu acum deja mi se pare banala combinatia. la majoritatea nuntilor la care am fost s-a folosit aceasta combinatie.

Iti dai seama cum astept eu! Anul trecut cand cautam huse aurii toata lumea ma privea ciudat, ca si cum astfel de huse ar fi vreo ciudatenie. Acum, insa, au inceput sa devina si astea foarte cautate. Tipa cu care colaborez eu are site si are cateva poze dragute acolo. Am vazut la ea poze de la o nunta unde mirii au ales o combinatie de alb si auriu, dar au avut cate un scaun cu husa alba si esarfa aurie, ira urmatorul scaun cu husa aurie si esarfa alba. Si tot asa...Oare am voie sa scriu site-ul?

Codrutza
09.07.2008, 08:09:09
Iti dai seama cum astept eu! Anul trecut cand cautam huse aurii toata lumea ma privea ciudat, ca si cum astfel de huse ar fi vreo ciudatenie. Acum, insa, au inceput sa devina si astea foarte cautate. Tipa cu care colaborez eu are site si are cateva poze dragute acolo. Am vazut la ea poze de la o nunta unde mirii au ales o combinatie de alb si auriu, dar au avut cate un scaun cu husa alba si esarfa aurie, ira urmatorul scaun cu husa aurie si esarfa alba. Si tot asa...Oare am voie sa scriu site-ul?

Nu cred ca ai voie, dar da-ne un indiciu si cautam pe google.

adina_mari
09.07.2008, 10:40:18
Nu cred ca ai voie, dar da-ne un indiciu si cautam pe google.
cred ca ti-am mai trimis eu site-ul pe privat. e ceva cu nunta de vis numele siteului

adina_mari
09.07.2008, 10:42:41
Asta vroiam sa spun si eu. Imi plac aranjamentele, dar suporturile alea din fier mi se par prea mari, acopera o mare parte din masa, le-am mai vazut si la alte nunti si nu vezi de ele peste masa. Mi-a placut cum a fost aranjata masuta pentru guestbook si arata dragut si masa de la intrare. Nu stiu daca perceptia mea e buna pentru ca e greu sa-mi dau seama din cateva poze, dar mi s-a parut un pic prea incarcata sala, cu prea multe puncte de atractie.
si eu am vazut la nunti acelasi lucru:ori suporturile astea de fier sau vazele alea inalte. eu as vrea altceva.
tu ce o sa ai?

STEFANIA86
09.07.2008, 10:56:09
S-a mai zis gusturile nu se discuta,mi imi plac si nu mi se par mari tinand cont ca in parte de jos ii cosu de fructe,in loc sa ai vaza si cos de fructe ai 2 in 1 si nu ocupi atata loc pe masa.acum fiecare cu parerea lor.eu ma bucur ca i-a placut si la al meu in sfarsit ceva<:-P

adina_mari
09.07.2008, 11:02:58
S-a mai zis gusturile nu se discuta,mi imi plac si nu mi se par mari tinand cont ca in parte de jos ii cosu de fructe,in loc sa ai vaza si cos de fructe ai 2 in 1 si nu ocupi atata loc pe masa.acum fiecare cu parerea lor.eu ma bucur ca i-a placut si la al meu in sfarsit ceva<:-P
si noua ne-au placut foarte mult cand le-am vazut prima data.

genoveva_1984
09.07.2008, 15:05:22
si eu am vazut la nunti acelasi lucru:ori suporturile astea de fier sau vazele alea inalte. eu as vrea altceva.
tu ce o sa ai?

Eu o sa aleg sau ceva aranjamente florale foarte joase, doar la baza mesei sau aranjamentele pe care le are doamna Simona cu vazele acelea joase in care se pun pietricele colorate, apa, petale de flori si lumanari. Mie mi-au placut ca sunt mai deosebite si nu ocupa mult spatiu. Oricum, inca mai mai gandesc, dar vreau aranjamente foarte simple pentru mese, care sa dea impresia de aerisit si nu de incarcat.

genoveva_1984
09.07.2008, 15:06:00
cred ca ti-am mai trimis eu site-ul pe privat. e ceva cu nunta de vis numele siteului

Da, asa e. Numele e cu nunta de vis si cu un e in fata.

genoveva_1984
09.07.2008, 15:07:24

Sigur ca da. Atata timp cat va plac voua nu mai conteaza altceva.

dandelion
09.07.2008, 15:30:30
Cred ca am reusit#:-S
Hmm..imi plac suporturile din fier forjat, dar fara acel cos jos..parca prea incarca asa, desi e o solutie ok pt a mai salva spatiu la masa, in cazul in care nu ai o masa speciala pt fructe..dragut si aranjamentul floral, insa nu imi place cum arata cu lumanarile acelea, arata prea inghesuit parca..masa de la intrare si masa cu guest book-ul arata bine, ceea ce nu imi place ( e un "pitic" personal ) e poza mirilor pe masa...imi lasa impresia ca poza ar fi pusa in amintirea unor persoane care nu mai sunt printre noi:-s..

adina_mari
09.07.2008, 15:48:03
Eu o sa aleg sau ceva aranjamente florale foarte joase, doar la baza mesei sau aranjamentele pe care le are doamna Simona cu vazele acelea joase in care se pun pietricele colorate, apa, petale de flori si lumanari. Mie mi-au placut ca sunt mai deosebite si nu ocupa mult spatiu. Oricum, inca mai mai gandesc, dar vreau aranjamente foarte simple pentru mese, care sa dea impresia de aerisit si nu de incarcat.
eu cred ca as prefera ceva mai inalt totusi.

adina_mari
09.07.2008, 15:56:36
prima poza e de la o nunta din oradea, iar a doua e tot cu un suport din fier forjat dar mai mic, de la nunta la care am fost sambata
sorry ca nu se vad prea bine

adina_mari
09.07.2008, 16:04:28
am citit pe topicul cu fantana ce ciocolata ca unele isi fac griji ca s-ar putea infunda fantana...chiar e posibil oare?eu am fost la o singura nunta unde a fost fantana de cioco si a mers incontinuu de pe la 8 pana la 5 dimineata si nu s-a intamplat nimic. va pun si o pozica daca tot ne-a explicat ana cum sa atasez pozici:-p

dandelion
09.07.2008, 16:38:56
prima poza e de la o nunta din oradea, iar a doua e tot cu un suport din fier forjat dar mai mic, de la nunta la care am fost sambata
sorry ca nu se vad prea bine
Primul nu imi place deloc..arata...cheap..In a doua poza banuiesc ca e acelasi suport ca in pozele Stefaniei, nu? E ok..nu imi place cum e patinat suportul, si nu imi place aranjamentul floral..

adina_mari
09.07.2008, 16:43:09
Primul nu imi place deloc..arata...cheap..In a doua poza banuiesc ca e acelasi suport ca in pozele Stefaniei, nu? E ok..nu imi place ca e patinat cu argintiu, si nu imi place aranjamentul floral..
nu e acelasi, e mai mic.
nici mie nu imi place primul dar pana atunci nu mai vazusem asa ceva. la nunta aceea aranjarea salii a fost din partea restaurantului, mirii nu au platit nimic in plus.
in al doilea florile au fost margarete parca si ceva verdeata. nimic deosebit

dandelion
09.07.2008, 16:54:56
nu e acelasi, e mai mic.
nici mie nu imi place primul dar pana atunci nu mai vazusem asa ceva. la nunta aceea aranjarea salii a fost din partea restaurantului, mirii nu au platit nimic in plus.
in al doilea florile au fost margarete parca si ceva verdeata. nimic deosebit
Nu conteaza ca au fost margarete sau ce a fost..puteau fi si papadii, dar e ofilit aranjamentul(:|

genoveva_1984
09.07.2008, 17:06:13
am citit pe topicul cu fantana ce ciocolata ca unele isi fac griji ca s-ar putea infunda fantana...chiar e posibil oare?eu am fost la o singura nunta unde a fost fantana de cioco si a mers incontinuu de pe la 8 pana la 5 dimineata si nu s-a intamplat nimic. va pun si o pozica daca tot ne-a explicat ana cum sa atasez pozici:-p

N-am auzit de asa ceva. Bine, nici nu ma pricep eu foarte bine, dar noua ne-a spus ca fantana va functiona non-stop pana la sf. nuntii.

adina_mari
09.07.2008, 17:14:07
N-am auzit de asa ceva. Bine, nici nu ma pricep eu foarte bine, dar noua ne-a spus ca fantana va functiona non-stop pana la sf. nuntii.
eu cred ca fetele alea nu destule stresuri si mai inventeaza si ele:[email protected]

genoveva_1984
09.07.2008, 18:36:10
eu cred ca fetele alea nu destule stresuri si mai inventeaza si ele:[email protected]

Cred ca ai dreptate. Eu stiu de o singura chestie si anume ca pe parcurs se mai completeaza cu ciocolata ca sa se suplimenteze ciocolata care se consuma.

adina_mari
09.07.2008, 19:04:11
Cred ca ai dreptate. Eu stiu de o singura chestie si anume ca pe parcurs se mai completeaza cu ciocolata ca sa se suplimenteze ciocolata care se consuma.
la nunta la care am fost eu nu s-a completat, dar adevarul e ca nici nu s-a prea consumat.

genoveva_1984
09.07.2008, 19:56:18
la nunta la care am fost eu nu s-a completat, dar adevarul e ca nici nu s-a prea consumat.

Care era reactia oamenilor relativ la fantana? Te intreb pentru ca eu nu am fost la nici o nunta unde sa fie un astfel de "accesoriu" si am auzit tot felul de povesti despre reactia oamenilor: o colega mi-a spus ca la o nunta unde era fantana de cioco a vazut o tanti mai in varsta care s-a dus si si-a bagat mana cu totul in ciocolata si apoi s-a lins pe degete, iar tipul asta cu fantana de la care am inchiriat noi mi-a zis ca trebuie sa fim atenti la copii, ca astia au obiceiul sa-si infinga degetele in ciocolata.

adina_mari
09.07.2008, 20:41:08
Care era reactia oamenilor relativ la fantana? Te intreb pentru ca eu nu am fost la nici o nunta unde sa fie un astfel de "accesoriu" si am auzit tot felul de povesti despre reactia oamenilor: o colega mi-a spus ca la o nunta unde era fantana de cioco a vazut o tanti mai in varsta care s-a dus si si-a bagat mana cu totul in ciocolata si apoi s-a lins pe degete, iar tipul asta cu fantana de la care am inchiriat noi mi-a zis ca trebuie sa fim atenti la copii, ca astia au obiceiul sa-si infinga degetele in ciocolata.
pai toata lumea o admira, dar cam tarziu au si indraznit sa o si incerce. si mai mult s-au dus astia mai tineri. copii nu au fost care sa se joace cu fantana, iar batranii nu s-au prea atins de ea. faza e ca mirii au gustat primii din ea, dar si-au adus aminte putin cam tarziu, iar apoi au mai indraznit si altii.
eu una am ramas foarte impresionata cand am vazut-o, mai ales ca era pt prima data cand vedeam asa ceva live.

genoveva_1984
10.07.2008, 06:34:49
pai toata lumea o admira, dar cam tarziu au si indraznit sa o si incerce. si mai mult s-au dus astia mai tineri. copii nu au fost care sa se joace cu fantana, iar batranii nu s-au prea atins de ea. faza e ca mirii au gustat primii din ea, dar si-au adus aminte putin cam tarziu, iar apoi au mai indraznit si altii.
eu una am ramas foarte impresionata cand am vazut-o, mai ales ca era pt prima data cand vedeam asa ceva live.

Adevarul e ca sunt foarte multi care nu stiu ce e aia o fantana de ciocolata. Si nu ma refer la cei mai in varsta. Eu am prietene apropiate de varsta mea care, cand le-am spus ca voi avea la nunta fantana cu ciocolata, m-au intrebat ce e aia. Probabil nu s-au incumetat multi sa o incerce din cauza ca nu stiau cum se "utilizeaza".

adina_mari
10.07.2008, 09:46:47
Adevarul e ca sunt foarte multi care nu stiu ce e aia o fantana de ciocolata. Si nu ma refer la cei mai in varsta. Eu am prietene apropiate de varsta mea care, cand le-am spus ca voi avea la nunta fantana cu ciocolata, m-au intrebat ce e aia. Probabil nu s-au incumetat multi sa o incerce din cauza ca nu stiau cum se "utilizeaza".
pai normal ca din cauza faptului ca nu stiau cum utilizeaza nu s-au incumetat. desi noah daca vezi pe unu pe altul iti dai si tu seama ce trebuie sa faci.

dandelion
10.07.2008, 10:16:37
la nunta la care am fost eu nu s-a completat, dar adevarul e ca nici nu s-a prea consumat.L-a noi s-a consumat f repede. Eu am mers pe la 23.00 la fantana si nu mai aveam ce sa mananc8-| si am cumparat ff multe fructe, si in fantana a ramas putina cioco, se vedea cum curgea ca era putina..

dandelion
10.07.2008, 10:19:17
pai normal ca din cauza faptului ca nu stiau cum utilizeaza nu s-au incumetat. desi noah daca vezi pe unu pe altul iti dai si tu seama ce trebuie sa faci.
Si eu am ramas surprinsa ca a prins asa bine la invitati:)>- nu ma asteptam. SE inghesuiau langa ea, sa mai prinda ceva ;)) si am mai avut o masa cu fructe intregi, le-au luat si pe alea ;)) au ramas doar merele ;))

adina_mari
10.07.2008, 10:57:35
Si eu am ramas surprinsa ca a prins asa bine la invitati:)>- nu ma asteptam. SE inghesuiau langa ea, sa mai prinda ceva ;)) si am mai avut o masa cu fructe intregi, le-au luat si pe alea ;)) au ramas doar merele ;))
mai eu sper sa nu se inghesuie foarte tare, desi deja mi-au zis colegele sa le pun cat mai aproape de fantana =))
desi tinand cont ca la noi o sa fie foarte mult tineret si foarte putini varstnici ma gandesc ca o sa fie bataie la fantana:))

adina_mari
10.07.2008, 10:59:47
L-a noi s-a consumat f repede. Eu am mers pe la 23.00 la fantana si nu mai aveam ce sa mananc8-| si am cumparat ff multe fructe, si in fantana a ramas putina cioco, se vedea cum curgea ca era putina..
la nunta asta la care am fost eu abia pe la 23 au dat mirii startul la fantana ca sa zic asa...
si dimineata pe la 5 si ceva noi si inca vreo 2-3 colegi mancam de zor ca mai erau fructe destule iar cioco era tot asa ca la inceput

Codrutza
10.07.2008, 11:19:55
Ca am tot discutat de aranjamente, eu am fixul meu, acela cu culoarea verde.o sa atasez niste poze sa va dati si voi cu parerea si poate va vin idei.Mie una, cel putin stiu ca mi-au venit. ;;)

Poza 5 , aeea cu vazele inalte si florile albe mi se pare deosebita.Mie mi-ar placea asa ceva.

dandelion
10.07.2008, 11:24:57
Ca am tot discutat de aranjamente, eu am fixul meu, acela cu culoarea verde.o sa atasez niste poze sa va dati si voi cu parerea si poate va vin idei.Mie una, cel putin stiu ca mi-au venit. ;;)

Poza 5 , aeea cu vazele inalte si florile albe mi se pare deosebita.Mie mi-ar placea asa ceva.Fetelor, va rog sa puneti pozele de interes general pe forumul "mare"...aici puteti sa discutati doar lucruri zonale...poze facute la nuntile din zona etc, astfel incat totul sa aiba specific zonal..de aia aveti topic separatL-)

adina_mari
10.07.2008, 11:26:18

Poza 5 , aeea cu vazele inalte si florile albe mi se pare deosebita.Mie mi-ar placea asa ceva.
foarte dragute nuantele de verde. si mie imi place poza 5 deorece eu vreau ceva aranjamente inalte.

Codrutza
10.07.2008, 13:42:04
Mie personal nu-mi place chestia asta cu fantana.Mi se pare penibil cum sta lumea la coada sa isi incinga fructele in ciocolata.Plus ca multi nu stiu cum se procedeaza.Am vazut-o deja la multe nunti(ca am fost la o gramada in ultimul an:-p )Mi se pare mai potrivita la un cocktail sau o petrecere mai simandicoasa, mai mult decat la o nunta.Eu nu o sa am fantana, dar ma gandesc la ceva interesant care sa ii incante pe invitatii nostrii.
Dar clar, gusturile nu se dicuta.

Codrutza
10.07.2008, 13:53:55
Fetelor, va rog sa puneti pozele de interes general pe forumul "mare"...aici puteti sa discutati doar lucruri zonale...poze facute la nuntile din zona etc, astfel incat totul sa aiba specific zonal..de aia aveti topic separatL-)

Pai eu vreau sa schimb pareri si idei cu fetele noastre, nu cu toata tara.Si dupa ce o sa ne facem noi nuntile aici, o sa aiba si specific zonal.Poate vede careva din fete ceva asemanator pe la organizatorii de nunti din Zalau si ne spune si noua.Asa, daca imi spune vreo bucuresteanca ca vreo agentie din capitala face aranjamente cu fluturi nu ma incalzeste cu nimik, pt ca din start nu o sa imi permit sa ii contactez.
Nu inteleg de e e o problema, si asa imi rup din timp sa citesc topicul de pe Salaj, nu prea am vreme sa citesc tot forumul.:(

adina_mari
10.07.2008, 14:05:30
Mie personal nu-mi place chestia asta cu fantana.Mi se pare penibil cum sta lumea la coada sa isi incinga fructele in ciocolata.Plus ca multi nu stiu cum se procedeaza.Am vazut-o deja la multe nunti(ca am fost la o gramada in ultimul an:-p )Mi se pare mai potrivita la un cocktail sau o petrecere mai simandicoasa, mai mult decat la o nunta.Eu nu o sa am fantana, dar ma gandesc la ceva interesant care sa ii incante pe invitatii nostrii.
Dar clar, gusturile nu se dicuta.
si nu ne spui si noua:-p

Codrutza
10.07.2008, 14:37:11
si nu ne spui si noua:-p

nu stiu sigur,inca ma mai gandesc..;-)

dandelion
10.07.2008, 16:29:39
Pai eu vreau sa schimb pareri si idei cu fetele noastre, nu cu toata tara.Si dupa ce o sa ne facem noi nuntile aici, o sa aiba si specific zonal.Poate vede careva din fete ceva asemanator pe la organizatorii de nunti din Zalau si ne spune si noua.Asa, daca imi spune vreo bucuresteanca ca vreo agentie din capitala face aranjamente cu fluturi nu ma incalzeste cu nimik, pt ca din start nu o sa imi permit sa ii contactez.
Nu inteleg de e e o problema, si asa imi rup din timp sa citesc topicul de pe Salaj, nu prea am vreme sa citesc tot forumul.:(hai mai...ma mira atitudinea asta, pe care o au f multi utilizatori..parca va e frica de forumul mare...Imi pare rau, dar geograficul a fost facut special ca sa se discute aici strict chestii regionale..Cum ar fi ca la toate orasele sa existe aceleasi subiecte, si mai apar si aceleasi poze ? e aiurea...Nu e o mare greseala ca ai pus pozele aici..doar vreau sa nu faceti o baza de date cu poze aici, pt ca oricum, daca nu le mut eu dupa aia, o sa le mute altcineva..e ok poze, dar atata timp cat sa aiba referire la organizatorii de nunti din Salaj..>:D<

simonageorgescu
13.07.2008, 20:48:37
am si eu nevoie de un mic ajutor, daca vreuna dintre voi stie ce firm ade decoratiuni din zalau au culoarea visinie la huse, daca stiti va rog mult de tot sa imi trimiteti si mie datele de contact ale acesteia va rog mult de tot sau macar sa imi spuneti unde pot gasi.
mi-am ales culoarea visinie dar nu m-am interesat din timp sa vad daca restaurantul la care fac nunta au aceasta culoare si surpriza cand i-am sunat sa ii intreb mi-au spus ca nu au aceasta culoare asa ca va rog mult de tot sa ma ajutati.

dandelion
13.07.2008, 23:19:27
am si eu nevoie de un mic ajutor, daca vreuna dintre voi stie ce firm ade decoratiuni din zalau au culoarea visinie la huse, daca stiti va rog mult de tot sa imi trimiteti si mie datele de contact ale acesteia va rog mult de tot sau macar sa imi spuneti unde pot gasi.
mi-am ales culoarea visinie dar nu m-am interesat din timp sa vad daca restaurantul la care fac nunta au aceasta culoare si surpriza cand i-am sunat sa ii intreb mi-au spus ca nu au aceasta culoare asa ca va rog mult de tot sa ma ajutati.Simona, nu stiu cat de folositoare ti-ar putea fi informatiile oferite de noi, aici sunt discutii specifice zonei judetului Salaj..tu vad ca esti din Bucuresti...
Mai bine incearca aici:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2494&page=44

simonageorgescu
14.07.2008, 15:51:28
Pai Imi Sunt Foarte Folositoare Deoarece Eu Sunt Din Buc. Dar Fac Nunta In Zalau Am Scris Gresit Atunci Cand Am Scris Ca Am Nunta In Buc. In Puteti Fi De Mare Ajutor Deoarece Eu Momentan Sunt In Buc. Dar Nunta O Fac La Meses, Si Cei De Acolo Nu Au Culoarea Visinie, Asa Ca Daca Stiti O Agentie De Decoratiuni Care Au O Asemenea Culoare Va Rog Sa Imi Spuneti. (visiniu), Multumesc.

genoveva_1984
15.07.2008, 06:37:12
Pai Imi Sunt Foarte Folositoare Deoarece Eu Sunt Din Buc. Dar Fac Nunta In Zalau Am Scris Gresit Atunci Cand Am Scris Ca Am Nunta In Buc. In Puteti Fi De Mare Ajutor Deoarece Eu Momentan Sunt In Buc. Dar Nunta O Fac La Meses, Si Cei De Acolo Nu Au Culoarea Visinie, Asa Ca Daca Stiti O Agentie De Decoratiuni Care Au O Asemenea Culoare Va Rog Sa Imi Spuneti. (visiniu), Multumesc.

Eu nu stiu sa existe asa ceva. Doamna cu care colaborez pentru decoratiuni mi-a spus ca o miresica i-a cerut si ei huse portocalii, dar ca nu este rentabil pentru ea sa isi faca huse portocalii, deoarece nu au cerere. Ma gandesc ca la fel este si pentru husele visinii. Agentiile de decoratiuni nu au huse decat in culorile care se cer; eu am vazut la noi in Zalau doar albe si aurii. Poate mai sunt si alte culori, dar eu nu am vazut.

adina_mari
15.07.2008, 10:34:21
intr-adevar la noi nu prea este cerere pt huse colorate dar in anii urmatori sunt sigura ca o sa fie cererea tot mai mare pt ca lumea s-a cam saturat de husele albe. eu am vazut pe topicul miresicilor de august 2008 un local aranjat cu huse verzi si o esarfa aurie. arata super. cel putin mie mi-a placut.

Codrutza
15.07.2008, 12:09:51
Pai vor fi cat de repede huse verzi, mai precis verde olive.Eu am vb cu Lili Iloc si mi-am ales culoarea.Ea va face husele si ma incanta mai ales faptul ca nu vor fi din saten ci vor fi mate.Am vazut deja prea mult saten si mie nu-mi prea place.Eu am ales-o pe ea sa imi decoreze sala, pentru ca am incredere ca va iesi asa cum trebuie.Daca sti exact ce iti doresti si comunici, nu are cum sa nu iasa.Ea i-a aranjat si verisoarei mele sala, acum trei saptamani si a iesit superb.A avut decor pe alb si mov deschis, cu aranjamente florale din lalele albe.A iesit totul superb si toata lumea a fost incantata.
Eu ieri m-am intalnit cu Lili si am discutat diferite amanunte.Sunt convinsa ca va iesi bine, mai ales ca eu am mai colaborat cu Lili la alte evenimente si nu m-a dezamagit niciodata, si in plus are si preturi foarte bune, mai ales la flori si invitatiile de nunta.

adina_mari
15.07.2008, 12:35:43
Pai vor fi cat de repede huse verzi, mai precis verde olive.Eu am vb cu Lili Iloc si mi-am ales culoarea.Ea va face husele si ma incanta mai ales faptul ca nu vor fi din saten ci vor fi mate.Am vazut deja prea mult saten si mie nu-mi prea place.Eu am ales-o pe ea sa imi decoreze sala, pentru ca am incredere ca va iesi asa cum trebuie.Daca sti exact ce iti doresti si comunici, nu are cum sa nu iasa.Ea i-a aranjat si verisoarei mele sala, acum trei saptamani si a iesit superb.A avut decor pe alb si mov deschis, cu aranjamente florale din lalele albe.A iesit totul superb si toata lumea a fost incantata.
Eu ieri m-am intalnit cu Lili si am discutat diferite amanunte.Sunt convinsa ca va iesi bine, mai ales ca eu am mai colaborat cu Lili la alte evenimente si nu m-a dezamagit niciodata, si in plus are si preturi foarte bune, mai ales la flori si invitatiile de nunta.
deci o sa ai huse verzi?ce fain...

stai linistita ca sigur va fi bine. si cristina a lucrat tot cu lili si a fost multumita. din pacate anei nu i-a iesit cum ar fi vrut dar asta nu inseamna ca la alte nunti nu a fost ok.

STEFANIA86
15.07.2008, 13:21:00
Am vb si eu cu doamna Corina si mi-a zis ca in scurt timp va avea si un site.am intrebat de suporturi si a zis ca are si mai mici decat cele din pozele mele.dupa concedii o sa mergem sa vedem ce mai are.abia astept;;)

dandelion
15.07.2008, 13:43:26
Eu ieri m-am intalnit cu Lili si am discutat diferite amanunte.Sunt convinsa ca va iesi bine, mai ales ca eu am mai colaborat cu Lili la alte evenimente si nu m-a dezamagit niciodata, si in plus are si preturi foarte bune, mai ales la flori si invitatiile de nunta.NU vreau sa fac prea multe comentarii, dar daca eu nu am comunicat cu ea, nu stiu cine a facut-o...in fine..nu oi fi fost eu norocoasa:[email protected] eu am trecut cu vederea ceea ce spuneau altii despre ea..si am avut incredere ca daca comunici si colaborezi va fi mai mult decat bine...se pare ca nu..
Sa fie la voi cu noroc!

Codrutza
15.07.2008, 14:35:30
NU vreau sa fac prea multe comentarii, dar daca eu nu am comunicat cu ea, nu stiu cine a facut-o...in fine..nu oi fi fost eu norocoasa:[email protected] eu am trecut cu vederea ceea ce spuneau altii despre ea..si am avut incredere ca daca comunici si colaborezi va fi mai mult decat bine...se pare ca nu..
Sa fie la voi cu noroc!

Sti cum e, experienta personala iti da cea mai mare incredere.Eu dupa cum am spus, am mai avut ocazia sa lucrez cu Lili la alte evenimente, si niciodata nu m-a dezamagit, dimpotriva.Asta ma determinat sa merg pe mana ei.Plus ca nunta verisoare mele a iesit splendid si asta e un motiv in plus.

simonageorgescu
15.07.2008, 18:04:34
fetelor cred ca ma-am exprimat gresit de fapt eu vreau sa fie visinie chestia aia care vine peste husa de scaun nu stiu exact cum ii spune, nu cred ca nu exista asa ceva in tot zalaul ala, asta ar fi culmea.

adina_mari
15.07.2008, 18:49:25
fetelor cred ca ma-am exprimat gresit de fapt eu vreau sa fie visinie chestia aia care vine peste husa de scaun nu stiu exact cum ii spune, nu cred ca nu exista asa ceva in tot zalaul ala, asta ar fi culmea.
pai noi credeam ca husele le vrei visinii, nu esarfele. esarfe sigur sunt. poate te ajuta fetele care s-au interesat deja de acest aspect cu ceva nr de telefon.

STEFANIA86
16.07.2008, 08:39:33
Da husele ce culoare vrei sa le ai?

simonageorgescu
16.07.2008, 11:02:04
pai husele le vreau albe, daca stiti pe cineva care are esarfe visini va rog sa imi dati un pm. cu nr. de telefon, multumesc mult.

dandelion
16.07.2008, 11:29:52
pai husele le vreau albe, daca stiti pe cineva care are esarfe visini va rog sa imi dati un pm. cu nr. de telefon, multumesc mult.
Eu cred ca esarfe visinii are orice persoana care se ocupa cu decoratiuni...mai ales ca in Zalau sunt mai multe sali de nunti unde merge aceasta culoare, asa ca oferta e destul de mare ..

DENISIA28
23.07.2008, 10:34:28
Buna, As Vrea Si Eu Un Nr De Telefon...in Legatura Cu Fantana De Ciocolata...la Pretul Asta ...350 Ron Nu E Mult...auzisem Si Eu De 300 Euro...va Rog Daca Aveti Un Nr De Tel...sa Iau Si Eu Legatura...si Fantana De Sampanie E O Idee Buna...

adina_mari
23.07.2008, 11:05:03
Buna, As Vrea Si Eu Un Nr De Telefon...in Legatura Cu Fantana De Ciocolata...la Pretul Asta ...350 Ron Nu E Mult...auzisem Si Eu De 300 Euro...va Rog Daca Aveti Un Nr De Tel...sa Iau Si Eu Legatura...si Fantana De Sampanie E O Idee Buna...
ti-am trimis mesaj privat cu numarul de tel>:D<

DENISIA28
23.07.2008, 11:30:08
mersi mult de informatie...esti o draguta...si multumesc de ajutor..o sa incerc sa iau legatura cu el... as mai avea nevoie de cateva informatii, daca poti sa ma ajuti...in legatura cu muzica, azi o sa vorbim cu tica...sper sa fie bine...la video si poze nu stiu ce sa facem, am vb si la scala, cu d-na rona...dar nu prea am incredere in ea...avem si o oferta de la foto smile...nu stiu ce sa facem...dar as avea nevoie de niste informatii in legatura cu valsul mirilor...nu stii unde as putea sa luam lectii? ceva nr de tel...te rog mult...cu aranjatul salii o sa se ocupe acolo la restaurant..nu ma stresez cu asta...:-SS ma stresez cu muzica si pozele...sper sa le rezolvam macar pe astea...greu e...:-<

DENISIA28
24.07.2008, 12:07:33

chiar saptamana trecuta am fost la o agentie...vizavi de dulcicom...wedding cred ca se numeste...si au fff dragute huse si esarfe pe visiniu...bordo...eu iti recomand sa mergi pana la ei sa vezi ce iti pot oferi..chiar si pe ornamentele de lumanari erau esarfe bordo...si erau superbe...si invitatii am vazut pe visiniu...;)) sper ca ti am fost de folos

adina_mari
24.07.2008, 12:21:50
chiar saptamana trecuta am fost la o agentie...vizavi de dulcicom...wedding cred ca se numeste...si au fff dragute huse si esarfe pe visiniu...bordo...eu iti recomand sa mergi pana la ei sa vezi ce iti pot oferi..chiar si pe ornamentele de lumanari erau esarfe bordo...si erau superbe...si invitatii am vazut pe visiniu...;)) sper ca ti am fost de folos
simona nu e din zalau deci i-ar fi mai util un numar de telefon.
m-am gandit si eu sa trec pe la agentia aia.

DENISIA28
24.07.2008, 12:43:30
simona nu e din zalau deci i-ar fi mai util un numar de telefon.
m-am gandit si eu sa trec pe la agentia aia.

am eu un nr de tel, numai ca acum sunt la munca...eventual maine, daca nu e tarziu.>:D< sau incerc sa i las un pm deseara...sa vad cum am timp...

adina_mari
24.07.2008, 13:10:17
am eu un nr de tel, numai ca acum sunt la munca...eventual maine, daca nu e tarziu.>:D< sau incerc sa i las un pm deseara...sa vad cum am timp...
sunt sigura ti-ar fi recunoscatoarea...>:D<

DENISIA28
24.07.2008, 13:47:03
sunt sigura ti-ar fi recunoscatoarea...>:D<

cu siguranta fac rost de el...dar daca nu il gasesc..eu lucrez pe langa zahana...si merg sa il cer iar...numai ca au preturi cam scumpe ;;) ..ma bucur ca pot fi de ajutor ;-)

adina_mari
24.07.2008, 14:01:05
fetelor, va pun pozici de la o nunta din valcau.mie mi-au placut foarte mult mai ales aranjamentele de pe mese si suportul

DENISIA28
24.07.2008, 14:23:00
fetelor, va pun pozici de la o nunta din valcau.mie mi-au placut foarte mult mai ales aranjamentele de pe mese si suportul

sunt ff dragute...si mai ales interesante <:-P mie imi place mult culoarea care au ales-o , bordo la huse si mese. ;;)

DENISIA28
24.07.2008, 14:24:17
felicitari...adina multi anisori inainte >:D< sa fiti mereu fericiti si sa va iubiti mult

adina_mari
24.07.2008, 14:53:05
felicitari...adina multi anisori inainte >:D< sa fiti mereu fericiti si sa va iubiti mult
multumesc si voua la fel va doresc!

DENISIA28
28.07.2008, 08:45:23

multumesc...sper sa fie multi ani de acum inainte...:) multi si fericiti

DENISIA28
28.07.2008, 08:49:32

la toata lumea de altfel...caci asta conteaza...sa traim multi ani fericiti \:D/ ;))

DENISIA28
29.07.2008, 13:44:01
buna miresicilor de 2009 >:D< cum stati cu planurile? eu deja ma documentez cum sa fac marturiile :D vreau sa ma organizez cat mai bine si sa fac cat mai multe...marturii facute de mine...poate si cardurile...l=P~
etichete...vad eu...mai trebuie sa imi vina idei ...mai am timp \:D/

STEFANIA86
29.07.2008, 14:23:17
Si eu ma gandesc sa fac marturiile acasa,in spate la perla ii o croitorie si acolo gasesti organza sau tull frumos,am vazut in silvania la doamna cu aranjamentele o marturie care era facuta de o prietena de a ei care a cumparat de acolo materialu;;)

DENISIA28
29.07.2008, 14:26:35
Si eu ma gandesc sa fac marturiile acasa,in spate la perla ii o croitorie si acolo gasesti organza sau tull frumos,am vazut in silvania la doamna cu aranjamentele o marturie care era facuta de o prietena de a ei care a cumparat de acolo materialu;;)

in spate la coral? sua leonardo? sau pe partea aialalta? nu stiu exact unde e pe partea aia... :D ...si anul trecut o prietena de a mea a facut ea singura...nu e greu...

DENISIA28
29.07.2008, 14:28:17

mersi de sfaturi...o sa caut ...mai merg si la cj..poate la oradea...satu mare...o sa caut sigur si pe acolo...vreau sa fie ceva deosebit si frumos :x

AdinaKarina
29.07.2008, 14:32:14
foarte frumos

DENISIA28
08.08.2008, 10:52:06
Buna miresicilor...ce mai faceti? nu am fost de multa vreme pe site...nu am prea avut vreme...>:D< deja am inceput sa achizitionez din decoratiuni...vreau sa le avem din timp...si cum lucrusoarele astea dureaza...si ai nevoie de timp...ma gandeam sa incep de pe acum...:) asa nu o sa am prea multe de facut inainte de nunta...

STEFANIA86
08.08.2008, 15:44:15
in spate la coral? sua leonardo? sau pe partea aialalta? nu stiu exact unde e pe partea aia... :D ...si anul trecut o prietena de a mea a facut ea singura...nu e greu...

in spate la coral asa mi-a zis doamna din Silvania

DENISIA28
13.08.2008, 09:16:01
in spate la coral asa mi-a zis doamna din Silvania

mersi mult...o sa dau o fuga pana acolo..macar sa testez piata acum...si daca mai am drum prin alte orase...sa vad ce mai gasesc...:*

sandy2009
14.08.2008, 12:13:30
Salut

Voi la marturii va referiti la bombonelele alea care sunt intr-un saculet sau ceva de genu? AM vazut si eu pe la magazinele de pecialitate o multime dar mi se par exagerat de scumpe.. adica in jur de 3,5 lei marturia. Si mi se par destul de simplute.. adica 5 bomboane (credca sunt alune glazurate) intr-o bucata de tul legate cu un snur si puse o eticheta... SI eu ma gandesc sa le fac singura. Probabil materialul va fi roz, bomboanele albe, snurul alb si o eticheta in forma de fluture cu scris roz :D .Credca v-ati dat seama ca nunata o sa fie pe alb + roz + fluturasi . o:-) Am cumparat deja decoratiuni de masa roz sum forma de fluturasi (in loc de pietricele sunt fluturasi) si lumanari plutitoare roz da inca nu stiu daca o sa am boluri unde sa le pun :-? da' rezolv si treaba asta saptamana viitoare.

Vai ce saptamana plina o sa am ... #-o

Pa pa

adina_mari
14.08.2008, 13:58:53
Salut

Voi la marturii va referiti la bombonelele alea care sunt intr-un saculet sau ceva de genu? AM vazut si eu pe la magazinele de pecialitate o multime dar mi se par exagerat de scumpe.. adica in jur de 3,5 lei marturia. Si mi se par destul de simplute.. adica 5 bomboane (credca sunt alune glazurate) intr-o bucata de tul legate cu un snur si puse o eticheta... SI eu ma gandesc sa le fac singura. Probabil materialul va fi roz, bomboanele albe, snurul alb si o eticheta in forma de fluture cu scris roz :D .Credca v-ati dat seama ca nunata o sa fie pe alb + roz + fluturasi . o:-) Am cumparat deja decoratiuni de masa roz sum forma de fluturasi (in loc de pietricele sunt fluturasi) si lumanari plutitoare roz da inca nu stiu daca o sa am boluri unde sa le pun :-? da' rezolv si treaba asta saptamana viitoare.

Vai ce saptamana plina o sa am ... #-o

Pa pa
noi nu stiu daca o sa avem marturii. dar diana zicea ca la simona party daca depasesti un anumit buget parca 15 milioane si daca iti iei si invitatiile de acolo primesti bonus marturiile si inca ceva. nu mai tin minte exact oferta dar stiu ca era una avantajoasa.

mnc_mirela
14.08.2008, 22:47:48
noi nu stiu daca o sa avem marturii. dar diana zicea ca la simona party daca depasesti un anumit buget parca 15 milioane si daca iti iei si invitatiile de acolo primesti bonus marturiile si inca ceva. nu mai tin minte exact oferta dar stiu ca era una avantajoasa.

Voi cam ce ati auzit de Simona Party? Merita sa faci contract pentru decoratiuni cu ei ca eu inca nu sunt hotarata cu cine sa colaborez. Doar de cei de la piata am auzit ca sunt cam neseriosi. Sau stiti voi pe cineva care merita?;-)

genoveva_1984
15.08.2008, 06:51:39

Da, asa e. Daca depaseste bugetul 15 milioane primesti gratuit marturiile, covorul rosu si ceva stalpisori de intampinare.

genoveva_1984
15.08.2008, 06:53:13
Voi cam ce ati auzit de Simona Party? Merita sa faci contract pentru decoratiuni cu ei ca eu inca nu sunt hotarata cu cine sa colaborez. Doar de cei de la piata am auzit ca sunt cam neseriosi. Sau stiti voi pe cineva care merita?;-)

Eu colaborez cu doamna Simona. Nu pot sa spun ca am auzit foarte multe despre ea, nici de bine, nici de rau, dar mie mi-a placut foarte mult pentru ca a fost deschisa la toate ideile mele si foarte flexibila. Iar preturile, eu zic ca nu sunt foarte mari la ea.

mnc_mirela
15.08.2008, 21:18:58
Eu colaborez cu doamna Simona. Nu pot sa spun ca am auzit foarte multe despre ea, nici de bine, nici de rau, dar mie mi-a placut foarte mult pentru ca a fost deschisa la toate ideile mele si foarte flexibila. Iar preturile, eu zic ca nu sunt foarte mari la ea.

O sa merg sa vad ca am inteles ca daca fac contractul anul acesta pentru anu viitor ma taxeaza cu preturile de acum.

genoveva_1984
18.08.2008, 06:31:25
O sa merg sa vad ca am inteles ca daca fac contractul anul acesta pentru anu viitor ma taxeaza cu preturile de acum.

Noi am facut prin martie contractul pentru septembrie si preturile mi se par rezonabile: 3 ron husa+esarfa+napron, 100 ron - impodobitul mesei mirilor, iar de aici incolo tot ce doresti. Eu am cerut sa imi faca un aranjament deasupra ringului de dans care sa se desfaca la dansul mirilor si sa cada petale de trandafiri. Nici nu am crezut ca va fi de acord, ma gandeam ca imi va spune ca nu se poate, dar mi-a zis ca va gasi ea un sistem prin care sa faca situatia posibila. Mi-a placut ca a fost super draguta si atenta la tot ce am cerut eu. Am comandat si invitatiile tot la ea si am fost foarte multumita. Oricum, noi facem aranjamentele florale in alta parte.

STEFANIA86
18.08.2008, 08:49:08
Nici eu nu stiu inca cu cine sa colaborez dar ma tot gandesc la Corina cea care a facut si aranjamentele florale care le-am expus si ea e receptiva si i-am zis ca vreau sa duc eu florile si a zis ca nu e nici o problema.:-p

DENISIA28
20.08.2008, 10:21:28
Nici eu nu stiu inca cu cine sa colaborez dar ma tot gandesc la Corina cea care a facut si aranjamentele florale care le-am expus si ea e receptiva si i-am zis ca vreau sa duc eu florile si a zis ca nu e nici o problema.:-p

buna...sunt multe firme in zalau care fac aranjamente pt nunti...e ff greu sa decizi pe care sa il alegi...:-SS ...sa fie si cel mai bun :D ...cred ca ar trebui sa mergem pe la fiecare sa vedem ce ne ofera :> ...sa fie si bun , calitate . si la pret acceptabil :-p

DENISIA28
20.08.2008, 10:44:02
am tot auzit tot felul de povesti despre fantana...:-s ,,,cum ca sunt bani aruncati degeaba...ca nu o sa stie lumea de ea..si tot asa...>:/ cred ca o sa renunt...voi ce ati hotarat fetelor? sau e prea devreme? si fantana de sampanie...la fel :O ...cica nu stie lumea si nu servesc...si se arunca vreo 10-12 sticel de sampanie...viitorii nostri nasi au facut nunta anul trecut la severus...si voriau sa isi faca la intrare o masa cu cupe de sampanie...si doamna care se ocupa de aranajtul salii le-au zis c inainte d ei a fost o nunta si tot asa au facut...si nimeni nu a luat cupa de sampanie..si a aruncat-o pe toata :-< ...inca nu stiu ce sa fac? eu as vrea macar fantana de ciocolata.... ce pareri aveti?:-s

aris
20.08.2008, 13:25:19
mai e un topic tot despre fantana de ciocolata (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=5198&page=34&highlight=fantana+de+ciocolata - sper sa mearga linkul asta bine). am scris acolo despre fantana de ciocolata. am avut, s-a servit o gramada din ea, a fost f laudata si inca imi mai zic cei pe care i-am invitat de ea. mi se pare o super idee (testata fiind).
treaba ca nu serveste nimeni mi se pare o aberatie :[email protected]:[email protected]:[email protected] ca la fel e si cu sampania. e adevarat ca la inceput lumea nu se inghesuia, dar am servit eu, sotul, nasii si dupa au prins curaj si ceilalti. cei care mi-au asigurat fantana de ciocolata au avut un reprezentant care a stat permanent langa ea si daca rugai acest reprezentant, te servea el (ma rog, era o ea). de fapt, mai mult se oferea sa serveasca oamenii. doar ca au mai fost cate unii care vroiau sa simta ei placerea de a baga fructele in ciocolata.

dandelion
20.08.2008, 15:45:28
am tot auzit tot felul de povesti despre fantana...:-s ,,,cum ca sunt bani aruncati degeaba...ca nu o sa stie lumea de ea..si tot asa...>:/ cred ca o sa renunt...voi ce ati hotarat fetelor? sau e prea devreme? si fantana de sampanie...la fel :O ...cica nu stie lumea si nu servesc...si se arunca vreo 10-12 sticel de sampanie...viitorii nostri nasi au facut nunta anul trecut la severus...si voriau sa isi faca la intrare o masa cu cupe de sampanie...si doamna care se ocupa de aranajtul salii le-au zis c inainte d ei a fost o nunta si tot asa au facut...si nimeni nu a luat cupa de sampanie..si a aruncat-o pe toata :-< ...inca nu stiu ce sa fac? eu as vrea macar fantana de ciocolata.... ce pareri aveti?:-s
Fantana de sampanie nu te sfatuiesc, am vazut la o nunta, si nu s-a apropiat nimeni de ea..in primul rand, lumea nu e f receptiva, in al doilea rand - este mult prea multa bautura la nunta ca sa ma vrea cineva si sampania, si daca bei sampanie, nu o mai amesteci cu altceva..si se "rasufla" f repede, se incalzeste, si dupa aia chiar ca nu o mai bea nimeni..
Fantana de cioco, repet - la noi a fost un succes..si am inteles ca acum se poate inchiria de la multe pers din Zalau..

dandelion
20.08.2008, 15:46:50
mai e un topic tot despre fantana de ciocolata (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=5198&page=34&highlight=fantana+de+ciocolata - sper sa mearga linkul asta bine). am scris acolo despre fantana de ciocolata. am avut, s-a servit o gramada din ea, a fost f laudata si inca imi mai zic cei pe care i-am invitat de ea. mi se pare o super idee (testata fiind).
treaba ca nu serveste nimeni mi se pare o aberatie :[email protected]:[email protected]:[email protected] ca la fel e si cu sampania. e adevarat ca la inceput lumea nu se inghesuia, dar am servit eu, sotul, nasii si dupa au prins curaj si ceilalti. cei care mi-au asigurat fantana de ciocolata au avut un reprezentant care a stat permanent langa ea si daca rugai acest reprezentant, te servea el (ma rog, era o ea). de fapt, mai mult se oferea sa serveasca oamenii. doar ca au mai fost cate unii care vroiau sa simta ei placerea de a baga fructele in ciocolata.
Stim ca este un topic la general de acest gen, dar aici fetele vb despre preturile din Zalau, si persoanele de la care se poate inchiria fantana aici..o:-)

adina_mari
20.08.2008, 16:26:24
fantana de sampanie nici pe mine nu ma atrage dar cea cioco...yummu yummy:)) sigur vom avea si sigur va fi un succes. deja cam stie lumea de ea si nu cred ca ii va fi frica sa o incerce.

genoveva_1984
21.08.2008, 07:01:01
Eu am o mare dezamagire. Am fost ieri la Severus sa mai stabilim unele detalii. Si le-am spus ca am fantana de cioco si i-am intrebat daca imi fac ei aranjamentul de fructe. Iar ei mi-au spus ca nu imi recomanda fructe la fantana de cioco in afara de struguri si in loc de fructe mi-au zis sa pun piscoturi, jeleuri sau napolitane. Mi-au spus ca la fructele taiate pentru fantana de cioco se aduna musculite dintr-alea mici. Saptamana trecuta au avut nunta si mirii au avut fantana de cioco si le-au pus fructe ( ca a vrut neaparat mireasa) si mi-a zis domnul Groza ca a fost groaznic; zice ca nimeni nu s-a apropiat de fantana ca era plin de muste si mustele s-au raspandit prin sala. Si, la sfarsit, a trebuit sa arunce toate fructele la gunoi. A zis ca au incercat toate remediile posibile si au dat chiar si cu ceva spray pe sub masa, dar tot se aduna musculitele alea. El mi-a zis ca daca vreau eu neaparat imi face, dar o sa-mi para rau dupa. Noi acum 2 saptamani am fost la o nunta si aveau fantana de cioco, dar nu am vazut nici o musca. Nu stiu ce sa fac. Oricum o sa pun piscoturi si jeleuri, dar parca as fi vrut si un aranjament din fructe. Ma gandeam sa pun fructele intregi, dar oare cum o sa arate? Voi ce ziceti?

genoveva_1984
21.08.2008, 07:05:10
Aaaa, si in legatura cu fantana de sampanie...si noi am vrut si era chiar ieftina:150 ron. Dar am renuntat din cauza ca se pierde foarte multa sampanie si se consuma foarte putin. Sampania se rasufla repede si trebuie inlocuita des, iar oamenii nu prea se servesc. Dl. Groza de la Severus ne-a spus ca e suficient sa aducem o sticla de sampanie. Spuneau ca la ultima nunta au servit sampania la tort si au deschis 5 sticle, au pus in pahare si i-au servit pe cei care felicitau mirii. Oamenii luau paharul, ciocneau cu mirii si apoi il lasau pe masa. Si toata sampania au aruncat-o pe urma.

adina_mari
21.08.2008, 07:32:07
Eu am o mare dezamagire. Am fost ieri la Severus sa mai stabilim unele detalii. Si le-am spus ca am fantana de cioco si i-am intrebat daca imi fac ei aranjamentul de fructe. Iar ei mi-au spus ca nu imi recomanda fructe la fantana de cioco in afara de struguri si in loc de fructe mi-au zis sa pun piscoturi, jeleuri sau napolitane. Mi-au spus ca la fructele taiate pentru fantana de cioco se aduna musculite dintr-alea mici. Saptamana trecuta au avut nunta si mirii au avut fantana de cioco si le-au pus fructe ( ca a vrut neaparat mireasa) si mi-a zis domnul Groza ca a fost groaznic; zice ca nimeni nu s-a apropiat de fantana ca era plin de muste si mustele s-au raspandit prin sala. Si, la sfarsit, a trebuit sa arunce toate fructele la gunoi. A zis ca au incercat toate remediile posibile si au dat chiar si cu ceva spray pe sub masa, dar tot se aduna musculitele alea. El mi-a zis ca daca vreau eu neaparat imi face, dar o sa-mi para rau dupa. Noi acum 2 saptamani am fost la o nunta si aveau fantana de cioco, dar nu am vazut nici o musca. Nu stiu ce sa fac. Oricum o sa pun piscoturi si jeleuri, dar parca as fi vrut si un aranjament din fructe. Ma gandeam sa pun fructele intregi, dar oare cum o sa arate? Voi ce ziceti?
eu zic ca musculitele alea se aduna mai mult vara...eu am fost la o nunta la severus unde a fost fantana de cioco dar in octombrie si nu a fost nicio musculita.
of, nici nu m-as fi gandit ca ar putea aparea probleme de genul asta cu fantana :(

pai fructe intregi cam ce ai putea pune...capsuni, struguri,ananas

genoveva_1984
21.08.2008, 07:48:19
eu zic ca musculitele alea se aduna mai mult vara...eu am fost la o nunta la severus unde a fost fantana de cioco dar in octombrie si nu a fost nicio musculita.
of, nici nu m-as fi gandit ca ar putea aparea probleme de genul asta cu fantana :(

pai fructe intregi cam ce ai putea pune...capsuni, struguri,ananas

Da, ma gandeam sa pun fructe mici, cum spuneai tu:struguri, capsuni, care nu trebuie taiate si fructe uscate; ma mai gandeam la curmale, profiterol, jeleuri colorate, napolitane din alea finetti lungi, piscoturi. Nu as vrea sa risc ca nu se stie niciodata si nu as vrea sa vad musculite zburand pe acolo. O sa pun fructe intregi pe masa si cine va dori isi va pregati si isi va taia fructele pe loc.

adina_mari
21.08.2008, 08:02:47
Da, ma gandeam sa pun fructe mici, cum spuneai tu:struguri, capsuni, care nu trebuie taiate si fructe uscate; ma mai gandeam la curmale, profiterol, jeleuri colorate, napolitane din alea finetti lungi, piscoturi. Nu as vrea sa risc ca nu se stie niciodata si nu as vrea sa vad musculite zburand pe acolo. O sa pun fructe intregi pe masa si cine va dori isi va pregati si isi va taia fructele pe loc.
pai e ok daca faci asa. nu are rost sa risti.

STEFANIA86
21.08.2008, 22:52:43
Eu cand am vb cu Corina mi-a spus ca nu o deranjeaza dc imi aduc eu forile din alta parte.Din cate am inteles vrea sa-si faca un site dc nu cumva l-a si facut...o sa o sun zilele astea sa vad..spor la pregatiri:)

adina_mari
25.08.2008, 12:09:36
in ultimul timp ma tot gandesc sa aleg combinatia auriu-verde pt sala...dar nu am prea gasit poze cu asemenea aranjamente.

stefania, nu mai ai poze de la nunta aceea de la severus cu tema verde?m-ar interesa nuanta de verde a huselor

adina_mari
26.08.2008, 12:28:33
Probabil is preocupate cu altele, ca vad ca e tare liniste de-o vreme pe aici.
:-B
de aceea am si intrebat...
cum stai cu pregatirile?pe verde faci sala pana la urma?