PDA

Versiunea completa : Foto & video

STEFANIA86
01.03.2008, 10:40:00
La noi vine unchiul viitorului meu sotior cu tot cu muzica si cu poze si cu tot.lucreaza foarte fain si ieftin fata de altii..

Codrutza
05.03.2008, 08:45:07
Pai am rezolvat deja cu fotografiile si filmarea, cu muzica va fi dj-ul de la Severus, care ne este si prieten, iar acum imi caut pe cineva pentru decorarea salii.Ma gandesc ca mai am un pic de timp pana la nunta, dar incet incet, caut sa ma pregatesc pe toate domeniile.

adina_mari
05.03.2008, 10:18:10
Pai am rezolvat deja cu fotografiile si filmarea, cu muzica va fi dj-ul de la Severus, care ne este si prieten, iar acum imi caut pe cineva pentru decorarea salii.Ma gandesc ca mai am un pic de timp pana la nunta, dar incet incet, caut sa ma pregatesc pe toate domeniile.

si noi ne gandeam tot la dj-ul de la severus. am fost la cateva nunti unde el s-a ocupat de muzica si ne-a placut mult.eu de poze si filmare sunt un pic mai stresata, nu stiu pe cine sa aleg:pe cele de scala, pe sorin campan(parca asa il cheama-pe el l-am vazut la majoritatea nuntilor la care am fost) sau pe cei care mi i-a recomandat adnana. deocamdata am vazut dvd-uri doar de la sorin, acum incerc sa fac rost de cele de la scala. probabil dupa ce o sa vad ce au realizat imi va fi mai usor.

si cu rochita cum stai?ti-o cumperi sau ti-o faci

dandelion
05.03.2008, 10:46:05
si noi ne gandeam tot la dj-ul de la severus. am fost la cateva nunti unde el s-a ocupat de muzica si ne-a placut mult.eu de poze si filmare sunt un pic mai stresata, nu stiu pe cine sa aleg:pe cele de scala, pe sorin campan(parca asa il cheama-pe el l-am vazut la majoritatea nuntilor la care am fost) sau pe cei care mi i-a recomandat adnana. deocamdata am vazut dvd-uri doar de la sorin, acum incerc sa fac rost de cele de la scala. probabil dupa ce o sa vad ce au realizat imi va fi mai usor.

si cu rochita cum stai?ti-o cumperi sau ti-o faciSorin lucreaza pt cei de la foto cromatic. Il cunosc, stiu ca lucreaza bine, cand l-am contactat pt nunta, era deja ocupat pt data noastra, si el ne-a recomandat pe cel cu echipa caruia am lucrat. Va recomand sa aveti doi cameramani, daca nu si doi fotografi. Diferenta e imensa intre ce se poate realiza din munca a doua pers, fata de cea a uneia. Parerea mea e ca dvd-urile si pozele sunt singurile amintiri palpabile care iti mai raman de la nunta, si merita toti banii ca sa iasa cat mai bine. Mai ales ca tehnologia progreseaza atat de repede! Cumnatii au angajat tot echipa cu care am lucrat noi pt august si deja, in nici un an de zile serviciile pe care le pot oferi sunt mai avansate..L-)

adina_mari
05.03.2008, 11:09:12
Sorin lucreaza pt cei de la foto cromatic. Il cunosc, stiu ca lucreaza bine, cand l-am contactat pt nunta, era deja ocupat pt data noastra, si el ne-a recomandat pe cel cu echipa caruia am lucrat. Va recomand sa aveti doi cameramani, daca nu si doi fotografi. Diferenta e imensa intre ce se poate realiza din munca a doua pers, fata de cea a uneia. Parerea mea e ca dvd-urile si pozele sunt singurile amintiri palpabile care iti mai raman de la nunta, si merita toti banii ca sa iasa cat mai bine. Mai ales ca tehnologia progreseaza atat de repede! Cumnatii au angajat tot echipa cu care am lucrat noi pt august si deja, in nici un an de zile serviciile pe care le pot oferi sunt mai avansate..L-)

sunt total de acord cu tine in ceea ce priveste pozele si dvd-urile. tocmai de aceea vreau sa iasa cat mai bine. cu cat timp inainte l-ai contactat pe sorin de era deja ocupat?

dandelion
05.03.2008, 13:26:01
sunt total de acord cu tine in ceea ce priveste pozele si dvd-urile. tocmai de aceea vreau sa iasa cat mai bine. cu cat timp inainte l-ai contactat pe sorin de era deja ocupat?Prin februarie anul trecut, pt august. Am avut noroc si cu cel pe care ni l-a recomandat, a ramas din greseala liber pe data respectiva...Si pe anul acesta pe august stiu ca are deja nunti, chiar de anul trecut luate..

christina
09.03.2008, 14:26:12
ma bucur ca ni te-ai alaturat si ca ai avut o nunta de vis! nu ne arati ceva poze sa vedem cum a fost?la cine ai apelat la foto/video?

pentru foto video am lucrat cu marius salajean... vreau sa spun ca noi am fost mai mult decat multumiti:)... ca sa-ti faci o idee, avem un videoclip de la nunta pe youtube la http://www.youtube.com/watch?v=ykrtFppXMTE ...
o poza am si la profil ..cine stie, poate ne cunoastem:)>-

adina_mari
13.03.2008, 16:01:37
christina. videoclipurile de pe youtube cu primul dans si cele in care canta sotul tau au fost filmate de cei pe care i-ati ales pt foto/video?

christina
13.03.2008, 16:03:18
christina. videoclipurile de pe youtube cu primul dans si cele in care canta sotul tau au fost filmate de cei pe care i-ati ales pt foto/video?

nuuu... astea is filmate de niste prieteni (cu camera foto)... nu te speria=;

adina_mari
13.03.2008, 16:14:13
nuuu... astea is filmate de niste prieteni (cu camera foto)... nu te speria=;

eram aproape hotarata sa apelez si eu la ei tinand cont ca mi i-ai recomandat si tu si adnana si cand am vazut clipurile...m-am cam speriat.acum m-am linistit. oricum o sa le cer sa-mi dea sa ma uit la cateva dvd-uri inainte. sper ca o sa-mi dea

dandelion
13.03.2008, 16:15:49
m-ai mai linistit. eram aproape hotarata sa apelez si eu la ei tinand cont ca mi i-ai recomandat si tu si adnana si cand am vazut clipurile...m-am cam speriat.acum m-am linistit. oricum o sa le cer sa-mi dea sa ma uit la cateva dvd-uri inainte. sper ca o sa-mi dea Nu stiu daca o sa-ti dea tie acasa, dar cu siguranta o sa vizionati impreuna!:)>- Noi am fost la el acasa si am vazut poze si dvd-uri..acuma are studio, deci le puteti vedea acolo..

adina_mari
13.03.2008, 16:17:38
Nici noi nu am avut staroste. Si muzicanti am avut doar pana la primarie, la insistentele soacrei, dar a fost ok, eu una nici nu i-am auzit, si ma bucur. Cateva cuvinte frumoase la mire si la mine acasa a spus fotograful ( Marius Salajean ), si la sala tot el s-a ocupat de intretinerea atmosferei. A fost f bine, a coordonat el totul, a dat indicatii daca a fost cazul...Noi am vrut sa fie ceva simplu, fara tot felul de "povesti"...

pai cam asta vroiam si eu. sa fie o persoana care sa zica ce dragut atunci cand trebuie si sa se ocupe de organizare. nici eu nu vreau tot felul de povesti si glume stupide asa cum am auzit la unele nunti.

adina_mari
13.03.2008, 16:19:32
Nu stiu daca o sa-ti dea tie acasa, dar cu siguranta o sa vizionati impreuna!:)>- Noi am fost la el acasa si am vazut poze si dvd-uri..acuma are studio, deci le puteti vedea acolo..

ma rog nu le vroiam neaparat acasa...oriunde e bine numai sa le pot viziona:)

dandelion
13.03.2008, 16:24:24
ma rog nu le vroiam neaparat acasa...oriunde e bine numai sa le pot viziona:)
Chiar acuma ne-a sunat fotograful si l-a rugat pe al meu sa duca albumele noastre de nunta sa le arate unor viitori miri ;)) Daca mergeti, poate le vedeti si voi ;))

christina
13.03.2008, 16:25:02
m-ai mai linistit. eram aproape hotarata sa apelez si eu la ei tinand cont ca mi i-ai recomandat si tu si adnana si cand am vazut clipurile...m-am cam speriat.acum m-am linistit. oricum o sa le cer sa-mi dea sa ma uit la cateva dvd-uri inainte. sper ca o sa-mi dea

daca vrei, eu poti sa iti dau adresa lui de messenger (pe privat, sa nu facem reclama... ) sa mai discutati... videoclipul cu rezumatul nuntii e facut de marius, dar calitatea filmului de pe youtube nu e tare buna, deoarece i-am dat un alt format sa nu fie atat de mare... eu zic ca poti sa apelezi la ei cu toata increderea.. noi am fost multumiti <:-P

dandelion
13.03.2008, 16:29:17
daca vrei, eu poti sa iti dau adresa lui de messenger (pe privat, sa nu facem reclama... ) sa mai discutati... videoclipul cu rezumatul nuntii e facut de marius, dar calitatea filmului de pe youtube nu e tare buna, deoarece i-am dat un alt format sa nu fie atat de mare... eu zic ca poti sa apelezi la ei cu toata increderea.. noi am fost multumiti <:-PEu zic ca e mai bine sa discute personal!\:D/

adina_mari
13.03.2008, 16:33:44
Eu zic ca e mai bine sa discute personal!\:D/

sigur e mai bine personal. nu e asa mare lucru sa merg pana la studio. numai ca eu ma gandeam ca e totusi prea devreme si sa mergem numai dupa pasti, adica prin mai, cu un an inainte. e prea tarziu?

dandelion
13.03.2008, 16:35:41
sigur e mai bine personal. nu e asa mare lucru sa merg pana la studio. numai ca eu ma gandeam ca e totusi prea devreme si sa mergem numai dupa pasti, adica prin mai, cu un an inainte. e prea tarziu? Eu zic ca niciodata nu e prea devreme ( contrar vorbei cu "prea tarziu" ;)) ) mie imi place sa mergem pe la agentii si de-astea, chiar cu un an jumate inainte de nunta ;)) Doar nu imi dadea nimeni in cap 8-} si am mai scapat de cate una alta mai repede ;)) Dar e bine cand vreti voi :*

adina_mari
13.03.2008, 16:37:02
Chiar acuma ne-a sunat fotograful si l-a rugat pe al meu sa duca albumele noastre de nunta sa le arate unor viitori miri ;)) Daca mergeti, poate le vedeti si voi ;))

deci daca merg maine la studio s-ar putea sa le vad si pe ale voastre?

christina
13.03.2008, 16:39:26
sigur e mai bine personal. nu e asa mare lucru sa merg pana la studio. numai ca eu ma gandeam ca e totusi prea devreme si sa mergem numai dupa pasti, adica prin mai, cu un an inainte. e prea tarziu?

eu zic sa mergi cat mai din timp, daca tot te-ai hotarat... pentru ca, din cate stiu eu, au foarte multe nunti... eu iti zic din proprie experienta, ca noi ne-am decis cam tarziu, dar am avut noroc...#:-S
si... vorba andanei, miresele sunt de obicei mai nerabdatoare :D...

adina_mari
13.03.2008, 16:39:57
Eu zic ca niciodata nu e prea devreme ( contrar vorbei cu "prea tarziu" ;)) ) mie imi place sa mergem pe la agentii si de-astea, chiar cu un an jumate inainte de nunta ;)) Doar nu imi dadea nimeni in cap 8-} si am mai scapat de cate una alta mai repede ;)) Dar e bine cand vreti voi :*

asa cred si eu. dar adi (mirele meu) zice ca e prea devreme sa ne ocupam de astea.

adina_mari
13.03.2008, 16:42:58
m-am hotarat. ma duc maine si vad cum sta treaba.

dandelion
13.03.2008, 16:50:39
deci daca merg maine la studio s-ar putea sa le vad si pe ale voastre?Pai da. Nu cred ca le si luam maine inapoi ;)) Spune-i ca te-au trimis Anna cu Marius si ca vrei sa vezi si albumele lor ;))

genoveva_1984
13.03.2008, 17:50:24
Cu foto si video am si eu probleme. Am vorbit de vreo 6 luni cu cineva, chiar am dat avans, dar acum nu mai sunt multumita de el. Cand am vazut eu lucrarile facute de el , mi-a placut, dar acum este foarte superficial, nu mai acorda la fel de multa atentie lucrurilor si cred ca voi renunta la el si imi voi cauta pe altcineva.. sper doar sa nu fie prea tarziu...

dandelion
13.03.2008, 18:15:43
Buna fetele!Eu mi-am chemat tarostele din Cugir jud Alba si cu muzica si pozele si filmatul vine unchiul viitorului meu sotior care se pricepe tare bine la treburile astea si lucra destul de ieftin si fain.Nu de mult imi spunea ca vrea sa-si cumpere masinuta de facut baloane si multe alte chestii.Dc vreti sa vedeti poze sau dvd-uri pot sa fac rost de nr lui de tel si sa vi-l dau.merita sa vedeti in mai multe locuri parerea mea:D:*Cum il cheama pe acest "unchi"?:-?
oricum, parerea mea e ca o singura pers nu are cum sa se descurce bine si cu pozele si cu filmatul..noi ama vut cate doi din fiecare si tot ar mai fi "incaput" ;))

STEFANIA86
13.03.2008, 18:35:50
scuze nu m-am exprimat corect.il cheama Petrica Man si nu lucreaza singur ci cu fiul sau Cristi Man care ii prof de engleza la nr.1.am vb cu ei si au zis ca merg la o nunta cu filmat ,muzica poze albume dvd-uri cu 18 mil.eu zic ca nu ii scump voi ce ziceti?

Codrutza
14.03.2008, 10:11:03
Cu foto si video am si eu probleme. Am vorbit de vreo 6 luni cu cineva, chiar am dat avans, dar acum nu mai sunt multumita de el. Cand am vazut eu lucrarile facute de el , mi-a placut, dar acum este foarte superficial, nu mai acorda la fel de multa atentie lucrurilor si cred ca voi renunta la el si imi voi cauta pe altcineva.. sper doar sa nu fie prea tarziu...

Daca nu ti-ai gasit inca , trimite-mi Pm si pot sa iti recomand eu pe cineva, sunt niste prieteni de-ai mei si si fac poze si video. Am vazut ceva nunti facute(foto) de ei si cel putin fotografiile sunt superbe.Ei vor veni si la mine la nunta.Dar am incredere ca si la video sunt Ok.Am inteles ca au si ei arhiva si voi merge cat de curand sa vizionez cateva nunti.Ideea e ca sunt foarte deschisi la sugestii si le place sa aiba clienti multumiti.Codrut si Loredana Buciuman poate stie careva, numai sa fie disponibili la data aceea.

dandelion
14.03.2008, 10:31:41
Daca nu ti-ai gasit inca , trimite-mi Pm si pot sa iti recomand eu pe cineva, sunt niste prieteni de-ai mei si si fac poze si video. Am vazut ceva nunti facute(foto) de ei si cel putin fotografiile sunt superbe.Ei vor veni si la mine la nunta.Dar am incredere ca si la video sunt Ok.Am inteles ca au si ei arhiva si voi merge cat de curand sa vizionez cateva nunti.Ideea e ca sunt foarte deschisi la sugestii si le place sa aiba clienti multumiti.Codrut si Loredana Buciuman poate stie careva, numai sa fie disponibili la data aceea. Cu Buciuman Codrut am luat cateva lectii de vals pt nuntao:-) si o stim si pe ea..si i-am si vazut la cateva nunti...dvd-uri de-al lor nu am vazut, dar am vazut poze si nu comentezo:-)

Si mai fac un comentariu, asta apropo si de ce spunea Stefania, ca il cheama pe unchiul viitorului sot...Prietenii sau rudele niciodata nu o sa-si faca datoria la fel de bine la o nunta in familie. Nu exista acelasi interes, ca deh "las' ca mi-e nepot, e bine si asa"...o sa fie multe cunostinte la nunta, o sa treabuiasca sa se si distreze, sa ma dea cate un paharutz cu nu stiu cine...Ideea e sa stiti in cine aveti incredere si sa le expuneti situatia si pretentiile de la inceput. Si noi avem un prieten bun care e fotograf, si face niste poze bestiale, initial am vrut sa vina si el sa faca poze, dar dupa aia am renuntat, din motivele enuntate mai sus...l-am lasat sa se simta bine la nunta, fara nicio alta obligatie..Un strain intotdeauna va sti ca a venit la nunta respectiva cu o obligatie, o datorie de implinit..:)>-

adina_mari
14.03.2008, 12:42:38
Bine ;)) i-am scris fotografului pe mess, ar trebui sa stie ca veniti:-B

mi-a zis ca a vorbit cu tine...ce sa zic e super de treaba marius. asa frumos a vorbit si ne-a explicat tot (am fost cu mama, pt ca adi era la servici). mi-a dat si sa ma uit acasa la 2 nunti si a zis ca o sa imi mai dea daca vreau dar dupa ce incepe sezonul nuntilor, adica din mai incolo. se pare ca deja are o nunta in mai anul viitor, doar ca mirii nu au stabilit data exacta. dar a spus ca ei si-o pot modifica, in caz ca se nimereste tot pe 16 mai cand e a noastra. acum ma pun sa ma uit la dvd-uri ca sunt curioasa.

albumele sunt foarte frumoase. mi-a zis ca trebuie sa aiba si cu cine sa colaboreze ca sa iasa si pozele k lumea. si cu voi s-a putut, se vede din poze. v-a laudat mult.

dandelion
14.03.2008, 13:23:31
mi-a zis ca a vorbit cu tine...ce sa zic e super de treaba marius. asa frumos a vorbit si ne-a explicat tot (am fost cu mama, pt ca adi era la servici). mi-a dat si sa ma uit acasa la 2 nunti si a zis ca o sa imi mai dea daca vreau dar dupa ce incepe sezonul nuntilor, adica din mai incolo. se pare ca deja are o nunta in mai anul viitor, doar ca mirii nu au stabilit data exacta. dar a spus ca ei si-o pot modifica, in caz ca se nimereste tot pe 16 mai cand e a noastra. acum ma pun sa ma uit la dvd-uri ca sunt curioasa.

albumele sunt foarte frumoase. mi-a zis ca trebuie sa aiba si cu cine sa colaboreze ca sa iasa si pozele k lumea. si cu voi s-a putut, se vede din poze. v-a laudat mult.:">:">:"> Multumim! Ma bucur ca ti-au placut, si ca ti-a placut si de el! sunt super si el si Moni, nevasta lui. La noi la nunta au sarbatorit si ei 6 ani de casnicie:x
Da, intr-adevar, noi am vrut ceva cat mai deosebit. Nu ne-am uitat la bani, sincer sa-ti zic ca in final, cand am scos pozele pe hartie, nici nu am mai tinut evidenta :)) Dar noua nu ne pare rau de niciun leut si nici eurutz :)) Sunt singurele amintiri care raman dupa nunta, mai ales pozele, ca la ele te uiti mai des decat la dvd-uri. Si ca tot mi-am amintit de poze, noi ne-am luat o rama digitala pt pozele de la nunta:x Aaa, si daca vrei, facem cumva si iti dau sa te uiti si la dvd-urile noastre. sau poti sa i le ceri lui Marius, poate le mai are in calc si ti le scrie. Noi am vrut ceva simplu, fara floricele, inimioare si chestii de genu:-B, si baietii au facut treaba f buna! Si inca un plus: ne-au dat casetele mici pe care s-a filmat totul, si oricand putem face o alta prelucrare\:D/ sa fim si noi mereu in pas cu trend-ul in materie de prelucrari de dvd cu nunti ;))

adina_mari
14.03.2008, 15:34:32
:">:">:"> Multumim! Ma bucur ca ti-au placut, si ca ti-a placut si de el! sunt super si el si Moni, nevasta lui. La noi la nunta au sarbatorit si ei 6 ani de casnicie:x
Da, intr-adevar, noi am vrut ceva cat mai deosebit. Nu ne-am uitat la bani, sincer sa-ti zic ca in final, cand am scos pozele pe hartie, nici nu am mai tinut evidenta :)) Dar noua nu ne pare rau de niciun leut si nici eurutz :)) Sunt singurele amintiri care raman dupa nunta, mai ales pozele, ca la ele te uiti mai des decat la dvd-uri. Si ca tot mi-am amintit de poze, noi ne-am luat o rama digitala pt pozele de la nunta:x Aaa, si daca vrei, facem cumva si iti dau sa te uiti si la dvd-urile noastre. sau poti sa i le ceri lui Marius, poate le mai are in calc si ti le scrie. Noi am vrut ceva simplu, fara floricele, inimioare si chestii de genu:-B, si baietii au facut treaba f buna! Si inca un plus: ne-au dat casetele mici pe care s-a filmat totul, si oricand putem face o alta prelucrare\:D/ sa fim si noi mereu in pas cu trend-ul in materie de prelucrari de dvd cu nunti ;))

chiar vroiam sa te rog sa mi le imprumuti. i-am zis si lui marius si a zis ca o sa va roage sa i le aduceti la studio. i le-ati putea duce maine sau joi?m-am uitat deja la dvd-urile pe care mi le-a dat si mi-au placut asa per ansamblu. ma gandesc ca tine cont si de parerea mea cand prelucreaza dvd-urile, de exemplu la melodii.

legate de poze mi-au placut mult ale voastre pentru ca le-ati scos asa mari, arata cu totul altfel fata de o poza obisnuita de 9/13 de ex. si noi clar o sa ne uitam mai mult la poze, ne uitam foarte des si prin albumele noastre de pana acum, deci iti dai seama cat o sa ne uitam la cele de la nunta. mi-a dat si un cd cu poze de la o nunta dar alea sincer nu mi-au prea placut. nu semanau deloc cu ale voastre sau ale cristinei. erau totusi din mai 07 si ma gandesc ca de atunci s-au mai specializat.

christina
14.03.2008, 15:44:26
chiar vroiam sa te rog sa mi le imprumuti. i-am zis si lui marius si a zis ca o sa va roage sa i le aduceti la studio. i le-ati putea duce joi? acum in weekend nu am timp, dar joi vin de la cluj si o sa am timp sa ma uit. m-am uitat deja la dvd-urile pe care mi le-a dat si mi-au placut asa per ansamblu. ma gandesc ca tine cont si de parerea mea cand prelucreaza dvd-urile, de exemplu la melodii.

legate de poze mi-au placut mult ale voastre pentru ca le-ati scos asa mari, arata cu totul altfel fata de o poza obisnuita de 9/13 de ex. si noi clar o sa ne uitam mai mult la poze, ne uitam foarte des si prin albumele noastre de pana acum, deci iti dai seama cat o sa ne uitam la cele de la nunta. mi-a dat si un cd cu poze de la o nunta dar alea sincer nu mi-au prea placut. nu semanau deloc cu ale voastre sau ale cristinei. erau totusi din mai 07 si ma gandesc ca de atunci s-au mai specializat.

adina_mari, nu te-ai uitat:-B, ne-a pus poza pe perete? ca noi n-am mai apucat sa trecem pe la el de-o groaza de vreme si is curioasa ce poza a ales;)):-"... sau poate n-a ales nici una:-w:-p

adina_mari
14.03.2008, 15:47:07
adina_mari, nu te-ai uitat:-B, ne-a pus poza pe perete? ca noi n-am mai apucat sa trecem pe la el de-o groaza de vreme si is curioasa ce poza a ales;)):-"... sau poate n-a ales nici una:-w:-p

m-am uitat dar nu foarte atent(am fost cu ochii mai mult in albumele adnanei) dar totusi nu cred ca v-am vazut. o sa ma mai duc oricum vineri si atunci o sa ma uit cu atentie si iti spun.

dandelion
14.03.2008, 15:54:26
chiar vroiam sa te rog sa mi le imprumuti. i-am zis si lui marius si a zis ca o sa va roage sa i le aduceti la studio. i le-ati putea duce joi? acum in weekend nu am timp, dar joi vin de la cluj si o sa am timp sa ma uit. m-am uitat deja la dvd-urile pe care mi le-a dat si mi-au placut asa per ansamblu. ma gandesc ca tine cont si de parerea mea cand prelucreaza dvd-urile, de exemplu la melodii.

legate de poze mi-au placut mult ale voastre pentru ca le-ati scos asa mari, arata cu totul altfel fata de o poza obisnuita de 9/13 de ex. si noi clar o sa ne uitam mai mult la poze, ne uitam foarte des si prin albumele noastre de pana acum, deci iti dai seama cat o sa ne uitam la cele de la nunta. mi-a dat si un cd cu poze de la o nunta dar alea sincer nu mi-au prea placut. nu semanau deloc cu ale voastre sau ale cristinei. erau totusi din mai 07 si ma gandesc ca de atunci s-au mai specializat.:)>- Pai din mai pana in august nu e asa mult :)) Nu cred ca e vorba neaparat de "specializat", conteaza mult ce fel de miri are. Pe noi nu ne-a interesat nici oboseala de exemplu..eu sambata dim am mers in Satu-Mare la coafor ( deh, ce sa fac daca acolo am pe cineva care se ocupa de parul meu :D), pe drum inapoi ni s-a dus turbo la masina :D, noroc ca eram in Borla, si au putut veni repede dupa noi. In fuga am mers la cosmetica, acasa la mama dupa haine si ce trebuia si am fugit la hotel sa ma imbrac. Al meu la randului lui acasa, dupa aia a venit cu fotografii dupa mine la hotel si am mers in Jibou la gradina botanica la sedinta foto. Oboseala nici nu am simtit-o, oricum ziua aia e asa de feerica, parca plutesti, nu realizezi mai nimic...Oricum, ultima sapatamana a fost turbata, si s-a vazut si pe noi...eu am slabit f mult, rochia a cam atarnat pe mine si am facut niste cearcane de toata frumusetea=P~ dar ce mai conteaza? o data e ziua aia! Nu am vrut sa ma uit in album si sa vad ceea ce as vedea in alte 98% de albume de nunta din Zalau - poze in curtea primariei, in parc etc. Si mai sunt alte locuri faine pt poze, de exemplu la Muzeul de Arta, este un pian...:x din pacate noi nu am facut acolo, cand am ajuns din Jibou era inchis ( cu toata nebunia de dinainte am uitat sa vb cu cineva acolo si avem chiar si un vecin care lucreaza acolo... ), dar poate cu alta ocazie:)>- cat despre marimea pozelor, da, conteaza mult, si diferenta e uriasa!
Iar cat despre dvd-uri, da, sigur, le-am putea duce. Mai imi amintesti tu:)>-

genoveva_1984
14.03.2008, 16:39:51
Daca nu ti-ai gasit inca , trimite-mi Pm si pot sa iti recomand eu pe cineva, sunt niste prieteni de-ai mei si si fac poze si video. Am vazut ceva nunti facute(foto) de ei si cel putin fotografiile sunt superbe.Ei vor veni si la mine la nunta.Dar am incredere ca si la video sunt Ok.Am inteles ca au si ei arhiva si voi merge cat de curand sa vizionez cateva nunti.Ideea e ca sunt foarte deschisi la sugestii si le place sa aiba clienti multumiti.Codrut si Loredana Buciuman poate stie careva, numai sa fie disponibili la data aceea.

Din pacate nu mi-am gasit inca pe nimeni, dar sunt foarte derutata pentru ca primesc recomandari din diferite parti pentru diferite persoane si nu pot sa ma decid. Nu vreau sa iau din nou o decizie gresita pentru ca asa cum am mai spus eu m-am grabit cu foto si video, am dat deja avans pentru asta, iar acum nu mai sunt multumita de oferta si de calitatea produselor celor cu care am vorbit.Din pacate , acum nu mai am suficient timo la dispozitie ca sa caut si presiunea e destul de mare pentru ca deja cei care sunt foarte buni in domeniu sunt "luati". Nu stiu inca daca si cum o sa ma descurc cu problema asta...

Codrutza
14.03.2008, 16:59:16
Din pacate nu mi-am gasit inca pe nimeni, dar sunt foarte derutata pentru ca primesc recomandari din diferite parti pentru diferite persoane si nu pot sa ma decid. Nu vreau sa iau din nou o decizie gresita pentru ca asa cum am mai spus eu m-am grabit cu foto si video, am dat deja avans pentru asta, iar acum nu mai sunt multumita de oferta si de calitatea produselor celor cu care am vorbit.Din pacate , acum nu mai am suficient timo la dispozitie ca sa caut si presiunea e destul de mare pentru ca deja cei care sunt foarte buni in domeniu sunt "luati". Nu stiu inca daca si cum o sa ma descurc cu problema asta...

Pai trebuie sa mergi sa vezi cam ce ofera cei care ti-au fost recomandati, preturi, conditii, am observat ca si tu ai nunta peste putina vreme,6 luni e putin, zic eu. se semneaza contracte deja si pentru anul viitor.
Fiecare firma, sau persoana care face asa ceva, sunt convinsa ca are un prtofoliu pentru clienti si deci, au cu ce sa se laude.Trebuie sa mergi doar sa vezi si sa alegi ceva ce iti place.Mult succes.Daca ai nevoie de nr de tel de la Fam Buciuman sa imi spui.

dandelion
14.03.2008, 17:13:42
Pai trebuie sa mergi sa vezi cam ce ofera cei care ti-au fost recomandati, preturi, conditii, am observat ca si tu ai nunta peste putina vreme,6 luni e putin, zic eu. se semneaza contracte deja si pentru anul viitor.
Fiecare firma, sau persoana care face asa ceva, sunt convinsa ca are un prtofoliu pentru clienti si deci, au cu ce sa se laude.Trebuie sa mergi doar sa vezi si sa alegi ceva ce iti place.Mult succes.Daca ai nevoie de nr de tel de la Fam Buciuman sa imi spui. Dap, si eu zic ca cel mai bine e sa mergi la fiecare sa vezi cat mai multe poze, de la nunti diferite, si dvd-uri la fel.:)>-

dandelion
14.03.2008, 17:15:12
Din pacate nu mi-am gasit inca pe nimeni, dar sunt foarte derutata pentru ca primesc recomandari din diferite parti pentru diferite persoane si nu pot sa ma decid. Nu vreau sa iau din nou o decizie gresita pentru ca asa cum am mai spus eu m-am grabit cu foto si video, am dat deja avans pentru asta, iar acum nu mai sunt multumita de oferta si de calitatea produselor celor cu care am vorbit.Din pacate , acum nu mai am suficient timo la dispozitie ca sa caut si presiunea e destul de mare pentru ca deja cei care sunt foarte buni in domeniu sunt "luati". Nu stiu inca daca si cum o sa ma descurc cu problema asta...Daca nu e secret, cu cine ai vb si nu iti mai place?:-B

genoveva_1984
14.03.2008, 17:48:29
Daca nu e secret, cu cine ai vb si nu iti mai place?:-B

Nu e secret deloc, dar nu stiu daca este cunoscut in Zalau pentru ca domnul este din Simleu. Viitorul meu sot este din Simleu si am fost influentata in alegerea facuta de catre fratele lui, care a insistat foarte mult pentru domnul acesta. Si mi-a placut ce am vazut, dar intre timp el si-a deschis un restaurant si acum asigura filmatul gratuit pentru cei care fac nunta la el la restaurant. Si m-a anuntat ca o va trimite pe fiica lui si pe prietenul ei pentru nunta noastra, ceea ce m-a nemultumit. Din pacate, nu stiu sa-ti spun numele pentru ca domnul este maghiar.... recunosc ca am fost foarte grabita atunci, am luat decizia in pripa, fara sa consult alte oferte, iar acum regret. Am vorbit cu el imediat dupa ce am stabilit data nuntii, fara sa iau in considerare ca mai am suficient timp la dispozitie sa aleg ce este mai bun, iar acum e tarziu...

dandelion
14.03.2008, 17:52:16
Nu e secret deloc, dar nu stiu daca este cunoscut in Zalau pentru ca domnul este din Simleu. Viitorul meu sot este din Simleu si am fost influentata in alegerea facuta de catre fratele lui, care a insistat foarte mult pentru domnul acesta. Si mi-a placut ce am vazut, dar intre timp el si-a deschis un restaurant si acum asigura filmatul gratuit pentru cei care fac nunta la el la restaurant. Si m-a anuntat ca o va trimite pe fiica lui si pe prietenul ei pentru nunta noastra, ceea ce m-a nemultumit. Din pacate, nu stiu sa-ti spun numele pentru ca domnul este maghiar.... recunosc ca am fost foarte grabita atunci, am luat decizia in pripa, fara sa consult alte oferte, iar acum regret. Am vorbit cu el imediat dupa ce am stabilit data nuntii, fara sa iau in considerare ca mai am suficient timp la dispozitie sa aleg ce este mai bun, iar acum e tarziu...Aaa..am crezut ac e cienva din zalau..pai de ce e prea tarziu? daca te pui pe treaba, ai sanse sa gasesti pe cineva mai bun:-B

adina_mari
14.03.2008, 19:34:06
Nu e secret deloc, dar nu stiu daca este cunoscut in Zalau pentru ca domnul este din Simleu. Viitorul meu sot este din Simleu si am fost influentata in alegerea facuta de catre fratele lui, care a insistat foarte mult pentru domnul acesta. Si mi-a placut ce am vazut, dar intre timp el si-a deschis un restaurant si acum asigura filmatul gratuit pentru cei care fac nunta la el la restaurant. Si m-a anuntat ca o va trimite pe fiica lui si pe prietenul ei pentru nunta noastra, ceea ce m-a nemultumit. Din pacate, nu stiu sa-ti spun numele pentru ca domnul este maghiar.... recunosc ca am fost foarte grabita atunci, am luat decizia in pripa, fara sa consult alte oferte, iar acum regret. Am vorbit cu el imediat dupa ce am stabilit data nuntii, fara sa iau in considerare ca mai am suficient timp la dispozitie sa aleg ce este mai bun, iar acum e tarziu...

stiu despre cine este vorba. am fost la o nunta acolo pe 1 martie.tipul filma si fata lui facea poze.

ps si viitorul meu sot e din simleu

STEFANIA86
14.03.2008, 19:38:40
nu stiu ce sa zic toate persoanele la care a fost cu filmatul au fost foarte multumiti de ei si in plus are grija la orice detliu am vazut poze facute de el si dvd-uri si eu sunt f multumita de ei.se ocupa cu asa ceva de foarte mult timp si nu cred ca ar face ceva sa nu iasa bine.o sa mai vb cu ei si o sa vad dc nu au ceva poze sau filmulete sa va pot arata.

adina_mari
14.03.2008, 19:42:01

si ce pret iti cereau cei pe care nu ii mai vrei?asa de curiozitate
eu am fost azi la foto smile si mi-a zis ca 3 ore jumate de filmat cu o singura camera costa 850 ron iar pozele, nr nelimitat pe cd, 150 euro.
si daca vrei sa vina si cu muzica ar costa, poze, video si muzica aproximativ 25 milioane. astea sunt tarifele standard, in functie de ce vreti voi in plus va face un total. eu chiar azi am vazut niste dvd-uri si poze de la ei si mi-au placut. eu zic ca merita sa incerci si la ei

genoveva_1984
16.03.2008, 14:47:24
stiu despre cine este vorba. am fost la o nunta acolo pe 1 martie.tipul filma si fata lui facea poze.

ps si viitorul meu sot e din simleu

Ei bine, pe mine m-a convins tipa ca imi spunea ca lucreaza la tvr cluj, la montaje si ma gandeam ca nu are cum sa nu faca o treaba buna. Iar pretul era destul de convenabil: 900 ron pentru 3,5 ore filmate si 100 poze pe hartie+album gratis+inca 200 poze pe cd. Iar daca mai vrei altceva in plus, se plateste....Dar acum ai au alte prioritati.
Mai stii, poate viitorii nostri soti se cunosc... Veti locui in Zalau dupa nunta?

adina_mari
16.03.2008, 18:02:54
[quote=genoveva_1984;703511]Ei bine, pe mine m-a convins tipa ca imi spunea ca lucreaza la tvr cluj, la montaje si ma gandeam ca nu are cum sa nu faca o treaba buna. Iar pretul era destul de convenabil: 900 ron pentru 3,5 ore filmate si 100 poze pe hartie+album gratis+inca 200 poze pe cd. Iar daca mai vrei altceva in plus, se plateste....Dar acum ai au alte prioritati.
Mai stii, poate viitorii nostri soti se cunosc... Veti locui in Zalau dupa nunta?[/quote

intr-adevar e ok pretul. dar normal ca depinde si ce calitate e.
da la zalau o sa locuim. speram sa reusim sa ne luam anul sau sau anul viitor un apartament.
poate, pe al meu in cheama adi farcas si sta in bradet. si a terminat la seminarul teologic din zalau.

dandelion
17.03.2008, 20:13:24
:-"
Ei bine, pe mine m-a convins tipa ca imi spunea ca lucreaza la tvr cluj, la montaje si ma gandeam ca nu are cum sa nu faca o treaba buna. Iar pretul era destul de convenabil: 900 ron pentru 3,5 ore filmate si 100 poze pe hartie+album gratis+inca 200 poze pe cd. Iar daca mai vrei altceva in plus, se plateste....Dar acum ai au alte prioritati.
Mai stii, poate viitorii nostri soti se cunosc... Veti locui in Zalau dupa nunta? Mie nu mi se pare ok faza asta cu nr limitat de ore filmat sau nr limitat la poze...adica cum? de unde sa stie cat se filmeze la anumite momente? poate filmeaza 2 ore si jumatate pana la o anumita faza, si dupa aia o sa urmeze niste momente super la nunta, care nu o sa fie filmate suficient pt ca nu mai are "spatiu"..>:/ :-" Mi se pare aiurea:| noi aveam casetele mici pe care s-a filmat, si sunt peste 8 ore de filmare..si prelucrarea are 3ore si jumatate..:-"

STEFANIA86
17.03.2008, 23:31:36
La fel zic si eu.noua nu ne-a spus asa ceva dar o sa va spun toata oferta lor in cateva zile ca o sa trec pe la ei si o sa-mi dea si tarifele pt tot.am vb chiar azi cu el si a zis ca dc vreti poate sa va dea dvd acasa sa va uitati la el si sa va arate poze facute de ei la nunta.lucreaza cu aparate performante mereu se pun in rand cu ce e mai bun.merita sa vedeti si pe urma va hotarati voi.nu zic eu sa faceti cu ei ca nu am eu nimic de castigat dar vreau sa va informati bine pt ca e cea mai frumoasa zi din viata pana la nasterea copilului,asa cred eu si atunci de ce sa nu ne informam in mai multe locuri?eu imi caut rochita dar nu gasesc ceva foarte frumos cum as vrea eu.voi ati gasit?:(

genoveva_1984
18.03.2008, 18:48:05
Vreau sa va intreb daca ati auzit careva despre "Foto Star" sau de Marius Lupu, ca m-am intalnit cu el pentru foto+video, dar nu ma pot decide...

adina_mari
18.03.2008, 19:26:55
Vreau sa va intreb daca ati auzit careva despre "Foto Star" sau de Marius Lupu, ca m-am intalnit cu el pentru foto+video, dar nu ma pot decide...

eu una nu am auzit de ei.

dandelion
18.03.2008, 20:55:26
Vreau sa va intreb daca ati auzit careva despre "Foto Star" sau de Marius Lupu, ca m-am intalnit cu el pentru foto+video, dar nu ma pot decide... Am auzit de el si l-am vazut odata, insa nu pot sa iti spun mai multe despre cum lucreaza...

manioana
31.03.2008, 13:08:09

Buna si eu sunt din Zalau si voi avea nunta la Casa Armatei pe 31 Mai.
Pot sa iti recomand si eu pt foto si video. E super ok, este o prietena de familie si imi place foarte mult de ea si de tot ce iese din mana ei.

genoveva_1984
03.04.2008, 06:46:42
mersi, sunt mai bine acum. trebuie sa merg la control dar nu cred ca o sa fie probleme.
suntem putine de aia nu prea e activitate pe aici. ai rezolvat cu foto/video pana la urma?

Nu am rezolvat inca, pentru ca nu am avut timp, daca am fost plecata. M-am reintalnit cu tipul cu care facusem deja contract, dar nu mi-a garantat nimic. Nu stiu daca am precizat, dar problema majora este ca fiica lui va fi plecata in Anglia ( 3 luni zice el) si nu poate garanta ca va fi acasa la timp pentru nunta. In mod normal ar trebui sa se intoarca in august, dar exista si neprevazutul. Din cauza asta am intrat eu in panica, pentru ca mi-e teama sa nu ma lase balta si sa ma anunte doar cu cateva saptamani inainte. Tocmai pentru asta m-am hotarat sa mai caut pe cineva si in cel mai rau caz sa am doi fotografi si 2 cameramani. Nu as fi vrut sa renunt definitiv la ei pentru ca am vazut cateva lucrari de-ale lor si mi-a placut tare mult prezentarea, montajul, efectele speciale. Oricum, inca mai caut... si astept si sfaturi de la voi.:* :*

dandelion
03.04.2008, 08:12:26
Nu am rezolvat inca, pentru ca nu am avut timp, daca am fost plecata. M-am reintalnit cu tipul cu care facusem deja contract, dar nu mi-a garantat nimic. Nu stiu daca am precizat, dar problema majora este ca fiica lui va fi plecata in Anglia ( 3 luni zice el) si nu poate garanta ca va fi acasa la timp pentru nunta. In mod normal ar trebui sa se intoarca in august, dar exista si neprevazutul. Din cauza asta am intrat eu in panica, pentru ca mi-e teama sa nu ma lase balta si sa ma anunte doar cu cateva saptamani inainte. Tocmai pentru asta m-am hotarat sa mai caut pe cineva si in cel mai rau caz sa am doi fotografi si 2 cameramani. Nu as fi vrut sa renunt definitiv la ei pentru ca am vazut cateva lucrari de-ale lor si mi-a placut tare mult prezentarea, montajul, efectele speciale. Oricum, inca mai caut... si astept si sfaturi de la voi.:* :*Eu oricum recomand doi fotografi si doi cameramani..daca iti doresti ceva deosebit..Nici nu se compara cu ce face o singura persoana!

bianca_vascan
04.04.2008, 10:15:40
Salut miresici! Eu voi face nunta in Zalau, Jud. Salaj. Va rog daca stiti sa imi spuneti si mie numele unui fotograf ok si al unui DJ. Stiu ca e cam tarziu dat fiind faptul ca nunta e in 5 iulie.:-s

adina_mari
04.04.2008, 10:39:36
Nu am rezolvat inca, pentru ca nu am avut timp, daca am fost plecata. M-am reintalnit cu tipul cu care facusem deja contract, dar nu mi-a garantat nimic. Nu stiu daca am precizat, dar problema majora este ca fiica lui va fi plecata in Anglia ( 3 luni zice el) si nu poate garanta ca va fi acasa la timp pentru nunta. In mod normal ar trebui sa se intoarca in august, dar exista si neprevazutul. Din cauza asta am intrat eu in panica, pentru ca mi-e teama sa nu ma lase balta si sa ma anunte doar cu cateva saptamani inainte. Tocmai pentru asta m-am hotarat sa mai caut pe cineva si in cel mai rau caz sa am doi fotografi si 2 cameramani. Nu as fi vrut sa renunt definitiv la ei pentru ca am vazut cateva lucrari de-ale lor si mi-a placut tare mult prezentarea, montajul, efectele speciale. Oricum, inca mai caut... si astept si sfaturi de la voi.:* :*
ziceai ca ai mai vorbit cu cineva si ne-ai intrebat daca stim ceva de el, de aceea te-am intrebat. si eu zic ca ar fi chiar fain sa ai 2 echipe de filmat.
eu i-am ales pe cei de la foto smile si sunt tare incantata pentru ca mi-a placut tot ce am vazut de la ei.
sper sa iasa totul bine pana la urma si sa ai o nunta frumoasa!

adina_mari
04.04.2008, 14:25:56
servus fetelor,

n-am mai trecut de ceva vreme pe-aici, decat pe fuga, caci sunt tot pe drumuri...
adina, ma bucur ca te-ai insanatosit si ca totul e oko:-)... si vad ca te-ai decis si cu cei de la smile... eu zic ca ai facut o alegere foarte buna..nu vei fi dezamagita...

sa aveti o zi minunata>:D<, chiar daca vremea e cam aiurea...

si eu sper sa fie bine si sa iasa ceva frumos. am vazut pozele tale si dvdurile si pozele adnanei si mi-au placut mult. intr-adevar filmarea cu 2 camere e altceva si chiar merita banii aia in plus.

sa ai si tu o zi frumoasa si sa speram ca o sa vina si vremea buna cat mai repede!

genoveva_1984
09.04.2008, 07:23:38
Am si eu o povestioara amuzanta. Din cauza faptului ca ajunsesem disperata in legatura cu problema mea cu foto si video si ii innebunisem si pe viitorii nostri nasi cu asta, au hotarat sa ia ei problema "in maini" si sa ne ajute. Astfel ca sambata dimineata ma suna nasa sa mergem repede pana la ei ca au o surpriza pentru noi. Ei stau aproape de autogara, asa ca ne-am deplasat repede acolo si ne-au spus ca ne-au gasit omul potrivit pentru filmat si ca sigur ne va conveni oferta, plus ca e foarte aproape de ei, doar la parterul blocului de langa ei. Anul acesta am fost aproape saptamanal la ei, dar nu am vazut nici un laborator foto in zona, ceea ce denota cat de atenta am fost eu. Am coborat si ne-am deplasat pana la laborator si cand am ajuns si am vazut numele, am zambit in sinea mea si mi-am amintit de voi: era vorba de FOTO SMILE, despre care v-am auzit povestind atat de frumos. Dupa discutiile purtate cu Marius Salajean mi-am dat seama ca voi chiar aveati dreptate, gasisem o oferta incredibila, care imi convenea de minune si un om dechis sugestiilor si preferintelor noastre. Era prima data, pot spune acum cu siguranta ( pentru ca pana acum am vorbit cu foarte multi fotografi) cand nu aveam ce sa comentez nici in ceea ce priveste oferta, nici pretul si nici calitatea serviciilor.
Asa ca am semnat si noi contract cu ei... iar acum pot sa stau linistita. Imi pare rau doar ca nu am luat in calcul mai repede discutiile si recomandarile voastre, pentru ca nu treceam prin stresul cautarii prin care am trecut.

genoveva_1984
09.04.2008, 07:37:53
Daca eventual mai sunt persoane interesate de foto si video pot, de data aceasta in cunostinta de cauza, sa va povestesc cate ceva despre ofertele din Zalau:
1. am fost la Foto Cromatic ( cred ca asa se numesc cei de la Scala acum) iar oferta este urmatoarea: pt. filmat 150 ron ora de filmat, iar pentru poze nu platesti pozele de pe CD, dar te obliga sa scoti la ei pe hartie 60 sau 70 %(nu mai retin exact) din pozele de pe CD, iar pretul este de la 2,5 ron in sus pentru o poza. Mie mi s-a parut scump, pentru ca m-am gandit ca daca ajung undeva la 7-800 de poze pe CD, ajung sa dau peste 1000-1200 ron pe pozele listate. Plus ca e o singura persoana care se ocupa si de poze si de filmat, iar parerea mea este ca oricat de bine pregatit ai fi nu poti sa faci aceste 2 lucruri in acelasi timp si sa le faci si bine.
2. am vorbit la Foto Pasaj, dar ei se ocupa doar de poze, nu si de filmat. Pretul este la fel, de la 2,5 ron in sus pentru o poza listata pe hartie, dar ei nu te obliga sa listezi decat pozele pe care le vrei si mai platesti in plus pentru restul pe care le primesti pe CD.
3. Foto Star ( Domnul Marius Lupu, despre care v-am intrebat si pe voi daca stiti ceva) mi-a dat urmatoarea oferta: 200 ron ora de filmat si filmeaza maxim 3 ore; in cazul fotografiilor, percepe 150 Euro pentru un pachet de 200 de poze ( atat pe CD, cat si pe hartie), dar nu face decat 200, in acest pachet. Daca vrei 300 de poze mai pui 100 ron, si ti le da doar pe CD, nu si pe hartie.
Plus o serie de alti fotografi si cameramani amatori, care au preturi mai mici, dar si oferta e pe masura pretului.
Daca va mai intereseaza pe careva, mai am numere de telefon de la inca vreo 5 persoane care se ocupa cu asta, dar eu nu garantez pentru niciunul.
Sper ca aceste informatii sa fie de folos celor care inca nu si-au rezolvat aceasta problema.

adina_mari
09.04.2008, 12:00:48
Am si eu o povestioara amuzanta. Din cauza faptului ca ajunsesem disperata in legatura cu problema mea cu foto si video si ii innebunisem si pe viitorii nostri nasi cu asta, au hotarat sa ia ei problema "in maini" si sa ne ajute. Astfel ca sambata dimineata ma suna nasa sa mergem repede pana la ei ca au o surpriza pentru noi. Ei stau aproape de autogara, asa ca ne-am deplasat repede acolo si ne-au spus ca ne-au gasit omul potrivit pentru filmat si ca sigur ne va conveni oferta, plus ca e foarte aproape de ei, doar la parterul blocului de langa ei. Anul acesta am fost aproape saptamanal la ei, dar nu am vazut nici un laborator foto in zona, ceea ce denota cat de atenta am fost eu. Am coborat si ne-am deplasat pana la laborator si cand am ajuns si am vazut numele, am zambit in sinea mea si mi-am amintit de voi: era vorba de FOTO SMILE, despre care v-am auzit povestind atat de frumos. Dupa discutiile purtate cu Marius Salajean mi-am dat seama ca voi chiar aveati dreptate, gasisem o oferta incredibila, care imi convenea de minune si un om dechis sugestiilor si preferintelor noastre. Era prima data, pot spune acum cu siguranta ( pentru ca pana acum am vorbit cu foarte multi fotografi) cand nu aveam ce sa comentez nici in ceea ce priveste oferta, nici pretul si nici calitatea serviciilor.
Asa ca am semnat si noi contract cu ei... iar acum pot sa stau linistita. Imi pare rau doar ca nu am luat in calcul mai repede discutiile si recomandarile voastre, pentru ca nu treceam prin stresul cautarii prin care am trecut.
ce bine s-a rezolvat totul pana la urma! bine ca ai ajuns si pe la ei. eu una am fost foarte incantata de marius si si de oferta lor. trebuie sa mergem si noi sa semnam contractul.

adina_mari
15.05.2008, 15:03:02
mie mi-au placut foarte mult, unele poze sunt chiar artistice
http://picasaweb.google.co.uk/tcpetronela/NuntaBunnyRab

adina_mari
15.05.2008, 21:05:13
de asta imi pare si mie rau...ca noi nu avem nimic deosebit pe aici...
azi m-am tot uitat la pozele miresicilor si m-am convins ca totul tine in mare parte de locatie, peisaj, etc si de iscusinta fotografului bineinteles.

dandelion
15.05.2008, 22:55:02
de asta imi pare si mie rau...ca noi nu avem nimic deosebit pe aici...
azi m-am tot uitat la pozele miresicilor si m-am convins ca totul tine in mare parte de locatie, peisaj, etc si de iscusinta fotografului bineinteles.Eu zic sa incercati niste poze "urbane"..puteti vorbi cu Marius si sa faceti o sedinta foto prin oras...poate toamna, e mai romantic :D Si noi am facut o sedinta foto cu el inainte de nunta ca am avut nevoie de ceva poze pt invitatii..

adina_mari
16.05.2008, 09:56:44
Eu zic sa incercati niste poze "urbane"..puteti vorbi cu Marius si sa faceti o sedinta foto prin oras...poate toamna, e mai romantic :D Si noi am facut o sedinta foto cu el inainte de nunta ca am avut nevoie de ceva poze pt invitatii..

mai vedem noi pana peste un an...imi place ideea cu pozele urbane, cea cu foisorul, gradina unei case...deci avem ceva variante. nu ma mai stresez ca nu are rost.
am vazut ca sunt miresici care au mai facut o sedinbta foto si dupa nunta fie ca in ziua nuntii a plouat, fie din alte motive...poate o sa facem si noi la fel...

dandelion
16.05.2008, 12:56:08
mai vedem noi pana peste un an...imi place ideea cu pozele urbane, cea cu foisorul, gradina unei case...deci avem ceva variante. nu ma mai stresez ca nu are rost.
am vazut ca sunt miresici care au mai facut o sedinbta foto si dupa nunta fie ca in ziua nuntii a plouat, fie din alte motive...poate o sa facem si noi la fel...Da, e si asta o varianta..Dar cum ai spus si tu, mai este ceva timp pana la nunta voastra..! Btw, se va face un parc mare in bradet, la padure, pe 9 hectare! am citit in ziar...poate o sa fie gata pana atunci:x

DENISIA28
24.07.2008, 12:14:46
wow asa mare?? ar fi fain sa fie gata pe atunci

ar fi fff dragut ...iti dai seama ce poze am putea face? ar fi in niste decoruri extarordinare...

adina_mari
24.07.2008, 12:20:25
ar fi fff dragut ...iti dai seama ce poze am putea face? ar fi in niste decoruri extarordinare...
da, numai eu nu am mai auzit nimic de parcul asta. tu te-ai mai gandit la ceva locatii pt poze?

DENISIA28
24.07.2008, 12:47:51
da, numai eu nu am mai auzit nimic de parcul asta. tu te-ai mai gandit la ceva locatii pt poze?

eu ma gandeam la gradina botanica din jibou...;)) numai ca, timpul e o adevarata pb...:-s cele mai multe poze se fac in parc...sau la primarie...am vazut o sugestie ff draguta cu privire la muzeul de arta...nu stiu ce sa zic...ma mai gandesc...poate imi vin ceva idei tarznite...in tot ceea ce fac, imi pun amprenta personala...asa imi place mie...acel ceva sa aiba ceva deosebit ceva al lui, dar te anunt si pe tine, daca imi vin ceva idei...pt ca mie imi place sa impartasesc idei originale...eu optez pt original, traznit si neobisnuit...;-)

DENISIA28
24.07.2008, 12:49:26

am vazut ca mirii , mai nou isi fac poze in studio...si nu doar pt ca e timp urat, asa pt ei...sa fie mai frumoase pozele...pe mine nu ma prea incanta ideea...

adina_mari
24.07.2008, 13:07:41
eu ma gandeam la gradina botanica din jibou...;)) numai ca, timpul e o adevarata pb...:-s cele mai multe poze se fac in parc...sau la primarie...am vazut o sugestie ff draguta cu privire la muzeul de arta...nu stiu ce sa zic...ma mai gandesc...poate imi vin ceva idei tarznite...in tot ceea ce fac, imi pun amprenta personala...asa imi place mie...acel ceva sa aiba ceva deosebit ceva al lui, dar te anunt si pe tine, daca imi vin ceva idei...pt ca mie imi place sa impartasesc idei originale...eu optez pt original, traznit si neobisnuit...;-)
andana si-a facit pozele la gradina botanica si au iesit super...dar timpul e o problema si pt noi. noi nu vrem sa ne vedem in ziua nuntii decat atunci cand vine sa ma ceara...si ca sa ajungem la jibou ar trebui sa ne intalnim inainte sa inceapa toata nebunia cu nunta.asta e. poate mai apar ceva locatii frumoase pana la anul;))

adina_mari
24.07.2008, 13:09:18
am vazut ca mirii , mai nou isi fac poze in studio...si nu doar pt ca e timp urat, asa pt ei...sa fie mai frumoase pozele...pe mine nu ma prea incanta ideea...
nici pe mine. mie mi-ar placea si poze asa pe strada si printre ceva cladiri mai vechi, sau stradute inguste...dar pe la noi nu prea sunt(din cate stiu eu). daca am fi in cj sau brasov...

DENISIA28
24.07.2008, 13:51:00
nici pe mine. mie mi-ar placea si poze asa pe strada si printre ceva cladiri mai vechi, sau stradute inguste...dar pe la noi nu prea sunt(din cate stiu eu). daca am fi in cj sau brasov...

apropo...:-p imi amintesc ca am vazut o pereche de miri care isi faceau poze si se filmau in sensul giratoriu de langa mol ...stii nu? nu stiu ce sa zic...e frumos...nu stiu cum ar iesi...

sandy2009
14.08.2008, 12:02:25
Eu zic sa incercati niste poze "urbane"..puteti vorbi cu Marius si sa faceti o sedinta foto prin oras...poate toamna, e mai romantic :D Si noi am facut o sedinta foto cu el inainte de nunta ca am avut nevoie de ceva poze pt invitatii..

Salutare fetelor

Uite ca au trecut 2 luni de cand am stabilit data nuntii si localul si de altceva nu m-am ocupat. Am vazut ca ati tot vorbit despre Marius pt foto si video... V-as ruga sa-mi trimiteti si mie un PM cu numarul de telefon si adresa unde il pot gasi. Gata imi iau o saptamana libera si numai de nunta ma ocup (foto, video, decoratiuni, flori, DJ). Tot am studiat piata pe aici prin Cluj si am descoperit ca fotografii si cameramanii buni lucreaza pe la tv si nu-si stiu programul pe 2009 si numa din inauarie fac programari ... si nu ma las pe mana lor, desi fac niste lucruri minunate, ca parca vad ca ma trezesc ca fix in 30 mai lucreaza... si raman cu buzele umflate :P.

PA PA

adina_mari
20.08.2008, 17:18:21
eu, in afara de sala, pe care am luat-o anul trecut, am inceput cam cu sase luni inainte toata munca, cand am vb cu fotograful si muzica.cu doua luni inainte am semnat contractul pt decoratiuni sala si flori si am comandat invitatiile, plus alte maruntisuri care imi trebuie.cu o luna inainte merg sa stabilesc meniurile, programarea la biserica si starea civila.si printre astea mai stabilesc alte detalii( bauturile fine, fructele, servetele,cadouri pentru invitati, staroste, etc.).acum sunt in perioada de asteptare, dat telefoane si stressat pe toata lumea pt ca marele eveniment se apropie.nu e chiar asa de greu, pentru mine este chiar o placere, imi place sa ma ocup de toate lucrurile astea si astept cu emotie sa vad ce o sa iasa.mi-am luat o agenduta special pt nunta in care mi-am notat toate cele necesare si toata ziua sunt cu ea in fata si cu mana pe telefon.
pe cine ai ales pt foto/video?

Codrutza
22.08.2008, 08:32:17
Am mai postat undeva chestia asta, sunt niste prieteni de-ai mei Loredana si Codrut Buciuman.Ei se ocupa cu asa ceva.Chiar sambata am vazut cateva seturi de poze facut de ei si sunt superbe.

sandy2009
22.08.2008, 10:33:41
salutare.

Gata am rezolvat cu foto video. l-am contactat pe marius salajean si era liber pe 30 mai :D. zicea ca primele 3 sambete din mai si 6 iunie e luat... ori is norocoasa ori a zis asa ca sa ma simt eu norocoasa :)) . mi-au placut si albumele fcute de el si pozele... filmare nu am vazut dar dupa cat l-ati laudat voi pe aici am zis ca fac pe loc contractul...

mersi de ajutor fetelor.

genoveva_1984
22.08.2008, 11:45:28
salutare.

Gata am rezolvat cu foto video. l-am contactat pe marius salajean si era liber pe 30 mai :D. zicea ca primele 3 sambete din mai si 6 iunie e luat... ori is norocoasa ori a zis asa ca sa ma simt eu norocoasa :)) . mi-au placut si albumele fcute de el si pozele... filmare nu am vazut dar dupa cat l-ati laudat voi pe aici am zis ca fac pe loc contractul...

mersi de ajutor fetelor.

Cred ca o sa ajunga Marius Salajean fotograful oficial al miresicilor de pe acest site din Zalau...=)) =)) ca prea multe colaboram cu el.

adina_mari
22.08.2008, 12:05:13
Cred ca o sa ajunga Marius Salajean fotograful oficial al miresicilor de pe acest site din Zalau...=)) =)) ca prea multe colaboram cu el.
da...ce tare=))

eu inca nu am semnat contractul pt ca nu am avut timp sa mergem pe la el si acum suntem ocupati si cu apartamentul, dar sper sa nu cumva sa fi luat pe altcineva in locul nostru. cred ca o sa-i facem o vizita cate de repede.

DENISIA28
24.10.2008, 08:41:37

esti multumita de fotografii? sau inca nu sunt gata? cum a fost marius?
multumiri , nemultumiri... sa stim la ce sa ne asteptam...sau nu...;)) si filmat tot cu marius?

anka24
23.01.2009, 18:03:50
e ok am vazut clipul dar sincer eu nu agreez deloc combinatia poze-imagine video, nu pare profi deloc, scuze dar asta este parerea mea, nu vreau sa supar pe nimeni dar ori facem slideshow din poze ori facem un montaj video frumos, fiecare cum ii place in fond si la urma urmei.>:D<
pentru foto video am lucrat cu marius salajean... vreau sa spun ca noi am fost mai mult decat multumiti:)... ca sa-ti faci o idee, avem un videoclip de la nunta pe youtube la http://www.youtube.com/watch?v=ykrtFppXMTE ...
o poza am si la profil ..cine stie, poate ne cunoastem:)>-

genoveva_1984
04.06.2009, 06:48:32
da...ce tare=))

eu inca nu am semnat contractul pt ca nu am avut timp sa mergem pe la el si acum suntem ocupati si cu apartamentul, dar sper sa nu cumva sa fi luat pe altcineva in locul nostru. cred ca o sa-i facem o vizita cate de repede.

Ce frumoase sunt pozele, Adina! Ati iesit extraordinar, imi plac la nebunie. Tu esti multumita?

adina_mari
04.06.2009, 09:08:03
Ce frumoase sunt pozele, Adina! Ati iesit extraordinar, imi plac la nebunie. Tu esti multumita?
mersi mult!da sunt foarte multumita...de cand le-am primit ne tot uitam la ele:x acum asteptam sa vedem si filmarea

priponroxana
12.06.2009, 15:38:54
Salut miresici si viitoaer miresici!::P eu cu filmarea stau prost! pozele mi le face fratele meu ca are aparat profi si ii pasionat de asta si cu david ciupe. Deci nu stiu pe cine sa chem la filmat.

adina_mari
15.06.2009, 12:26:28
am primit si noi filmarea si suntem foaarte multumiti de ea!deci eu personal vi-i recomand cu mare drag pe cei de la foto smile>:D<

am pus si videoclipul nuntii in semnatura ca sa va puteti faceti o idee

genoveva_1984
15.06.2009, 14:37:22
am primit si noi filmarea si suntem foaarte multumiti de ea!deci eu personal vi-i recomand cu mare drag pe cei de la foto smile>:D<

Foarte frumos. Ma bucur ca nu ati avut surprize neplacute.

mariana_sur
21.06.2009, 11:55:38
La noi se ocupa de muzica,filmat si poze Marius Salajan;-)

genoveva_1984
24.06.2009, 06:37:57

Adina, superbe pozele...foarte frumoasa filmarea. Ne-am uitat aseara si vreau sa-ti spun ca ne-a placut totul foarte mult.:* :*

adina_mari
24.06.2009, 08:10:31
Adina, superbe pozele...foarte frumoasa filmarea. Ne-am uitat aseara si vreau sa-ti spun ca ne-a placut totul foarte mult.:* :*

mersi!si noua ne plac foarte mult>:D< >:D< >:D<

DENISIA28
02.07.2009, 09:43:29
si eu am vazut filmarea...e superba...cred ca si dvd-urile au iesit la fel...va doresc sa va petreceti multi ani impreuna plini de dragoste si impliniri!>:D< ...ma bucur ca tot a iesit cum ti ai dorit

adrya33
11.01.2010, 14:30:04
cu ne-a fane ai vorbit? :-$

fovi
15.01.2010, 14:14:46
mersi!si noua ne plac foarte mult>:D< >:D< >:D<
Cat te-a costat filmarea si fotografiile?

adina_mari
16.01.2010, 10:45:37
Cat te-a costat filmarea si fotografiile?
nu cred ca mai are importanta...eu am facut contractul in 2008 si cei cu care am colaborat au acum alte tarife pentru serviciile lor.
iulia_mari are contract pentru luna iulie cu ei, poate iti spune ea cat o costa>:D<

CONT-INCHIS-037
25.01.2010, 17:52:29
Salut, miresici de 2010 voi cu cine va faceti foto si video la nunta??
Nu imi ziceti si mie va rog niste contacte si niste preturi?

iulia_mari
27.01.2010, 16:32:52
Salut, miresici de 2010 voi cu cine va faceti foto si video la nunta??
Nu imi ziceti si mie va rog niste contacte si niste preturi?

Serus Adriana,

Noi am vb cu Marius Salajan, am ales de la el tot: muzica, foto si video si am ajuns cam la 30 de mil.

cami_rus86
28.01.2010, 12:39:51
iulia nu imi trim un pm cu numarul lui marius salajan ... te rog mult

cat cere avans pt tot? in contract ati specificat ca vreti sa vina neaparat el si nu ceva asociat? pt ca am auzit cazuri in care si-a trimis ceva asociat cu muzica si a facut-o lata rau de tot....

CONT-INCHIS-037
29.01.2010, 14:32:14
Fetelor in Zalaul asta mare:) nu mai este nimeni pentru foto si video inafara de marius salajan si cei de la pasaj care nu imi plac si cei de la scala????

adina_mari
29.01.2010, 18:09:02
Fetelor in Zalaul asta mare:) nu mai este nimeni pentru foto si video inafara de marius salajan si cei de la pasaj care nu imi plac si cei de la scala????
mai sunt dar astia sunt cei mai buni:)

cami_rus86
29.01.2010, 20:59:47
am mai auzit de Petrica Man si ceva Codrut si Bela... iti foloseste?.... eu am vazut poze facute de ultimii doi si poze de genul poate sa faca si soramea cu telefonul... cele facute de marius au ceva, sunt prelucrate ca de profesionisti... parerea mea:D si unghiurile din care face poza avantajeaza... stie omul meserie :))

STEFANIA86
29.01.2010, 22:23:29
Cristi Man e cu pozele si Petrca cu muzica stiu sa-ti spun sigur pt ca pe ei i-am avut la nunta si am fost foarte multumiti.......

cami_rus86
30.01.2010, 10:03:58
Cristi Man e cu pozele si Petrca cu muzica stiu sa-ti spun sigur pt ca pe ei i-am avut la nunta si am fost foarte multumiti.......
nu postezi cateva poze sau daca poti sa imi imprumuti dvd-urile sa vad cum lucreaza? ^:)^^:)^^:)^

STEFANIA86
30.01.2010, 17:16:10
Pot sa ti le imprumut ,numai sa stabilim unde ne intalnim.....

cami_rus86
30.01.2010, 21:19:48
Pot sa ti le imprumut ,numai sa stabilim unde ne intalnim.....
sa imi trimiti un pm cu numarul tau de tel sau stabilim o intalnire pe sapt viitoare, sau cand vrei tu ... pe maine am ocupatie: dvd-urile de la nunta adinei ;)) maine analizez de la decor la muzica la staroste si poze...;));));))

ms adina de dvd-uri >:D<;-)>:D<

icksu
27.03.2010, 13:28:17
de david ciupe a auzit cineva ? e pe partea cu pozele dar colaboreaza cu cineva si la filmat.. o parere ceva , de la cineva care a colaborat cu el sau a vazut poze realizate de el mi-ar fi de folos...

anda_p1
30.03.2010, 09:43:57
buna miresici,
va rog sa ma ajutai si pe mine!:) pe majoritatea fotografilor si cameramanilor i-am tot vazut la nunta, dar un clasament a facut cineva? adica pe cine sa contactam? rog sugestii. merci mult.

marianmaria88
30.03.2010, 17:22:25
de david ciupe a auzit cineva ? e pe partea cu pozele dar colaboreaza cu cineva si la filmat.. o parere ceva , de la cineva care a colaborat cu el sau a vazut poze realizate de el mi-ar fi de folos...

david colaboreaza cu petrut la filmat, sau cel putin la niste prieteni in formula asta au fost. ne-au placut pozele si filmarea de la nunta dar am ales sa colaboram cu echipa lui gabi rus. el colaboreaza cu cei de la foto scala (sorin,marcela si rona) si cu un cameraman din cluj. am vazut filmare de la tipul din cluj si este pe placul nostru, videoclipul este foarte tare, pfofesional de tot.

julliette
29.04.2010, 21:35:58
adina in ce loc sunt facute pozele cu pianul? nu de alta dar sunt superbe:x

andrea85
29.04.2010, 22:10:04
adina in ce loc sunt facute pozele cu pianul? nu de alta dar sunt superbe:x

Sunt facute la Royal din Bradet...raspund eu prima in locul Adinei, pentru ca si eu am intrebat-to deja. Si noi ne gandim sa facem acolo cateva poze. ;-)

julliette
30.04.2010, 16:14:38
ms mult andrea....azi am fost sa ma interesez de poze, filmat&co....si am vazut ca multi isi fac la royal....e absolut superb acolo....cred ca si noi o sa ne rezervam locatia

andrea85
30.04.2010, 16:26:07
ms mult andrea....azi am fost sa ma interesez de poze, filmat&co....si am vazut ca multi isi fac la royal....e absolut superb acolo....cred ca si noi o sa ne rezervam locatia

Da, si mie imi place acolo, dar s-ar putea ca cei de la Royal sa ceara un mic "cadou financiar", ca sa ne putem noi face acolo pozele. :D

julliette
01.05.2010, 10:00:29
Da, si mie imi place acolo, dar s-ar putea ca cei de la Royal sa ceara un mic "cadou financiar", ca sa ne putem noi face acolo pozele. :D
din cate am auzit de la doamnele de la foto cromatic(unde am fost sa vb pt poze) pretul ar fi de 150 lei....insa eu zic ca merita pt ca pozele in parc deja is banale...tot zalaul are poze in parc...plus ca te mai si nimeresti cu inca 10 mirese deodata...si asteapta sa isi faca toata lumea poze la pod...pe scari etc....plus ca am vazut la doamnele de la foto cromatic poze si filmare la royal....superb e prea putin spus...te simti exact ca si o printesa:D....apropo de pozat si filmat tu pe cine ai ales?

andrea85
01.05.2010, 10:23:34
din cate am auzit de la doamnele de la foto cromatic(unde am fost sa vb pt poze) pretul ar fi de 150 lei....insa eu zic ca merita pt ca pozele in parc deja is banale...tot zalaul are poze in parc...plus ca te mai si nimeresti cu inca 10 mirese deodata...si asteapta sa isi faca toata lumea poze la pod...pe scari etc....plus ca am vazut la doamnele de la foto cromatic poze si filmare la royal....superb e prea putin spus...te simti exact ca si o printesa:D....apropo de pozat si filmat tu pe cine ai ales?

Am un prieten, care se ocupa de foto/video si el o sa vina la nunta noastra. Si noi am vrea sa facem sedinta foto la Royal, dar nu stiu daca o sa avem timp sa ajungem si acolo, avand in vedere ca avem nunta de zi. :-s

cristina_berar
01.05.2010, 14:00:58
Sunr facute la Restaurantul Royal din Bradet si in parcul din centru. ;-)Nu stii daca restaurantul te lasa sa faci poze chiar daca nu il ai inchiriat pt nunta sau cu cine s-ar putea vb pt a face cateva poze acolo.

andrea85
01.05.2010, 14:15:34
Nu stii daca restaurantul te lasa sa faci poze chiar daca nu il ai inchiriat pt nunta sau cu cine s-ar putea vb pt a face cateva poze acolo.

Nu trebuie sa-l ai inchiriat pentru a putea face acolo poze. Trebuie sa vorbesti cu sefa de sala sau cu patronul/patroana, sa vezi daca te lasa si daca nu au chiar in aceea zi sala ocupata pentro o nunta. In rest cred ca trebuie totusi sa platesti o suma simbolica pentru a putea face poze acolo.:)

Andrada80
02.05.2010, 08:19:00

150 de ron nu e mult deloc, sunt amintiri pentru o viata, mai e inca un aspect, se poate intampla sa fie vreme urata, si pozele trebuie facute doar inauntru undeva, si tot ajungi sa platesti, ba la muzeu, ba la gradina botanica....deci tot trebuie platit....

andrea85
02.05.2010, 13:42:47
150 de ron nu e mult deloc, sunt amintiri pentru o viata, mai e inca un aspect, se poate intampla sa fie vreme urata, si pozele trebuie facute doar inauntru undeva, si tot ajungi sa platesti, ba la muzeu, ba la gradina botanica....deci tot trebuie platit....

Eu ma gandeam ca alternativa pentru vremea urata, sa fac sedinta de foto la Muzeul de Arta din centru. A mai facut careva dintre voi acolo ceva poze? N-am mai fost de mult acolo, stiti cumva cum arata inauntru? :-\

icksu
02.05.2010, 19:26:12
david colaboreaza cu petrut la filmat, sau cel putin la niste prieteni in formula asta au fost. ne-au placut pozele si filmarea de la nunta dar am ales sa colaboram cu echipa lui gabi rus. el colaboreaza cu cei de la foto scala (sorin,marcela si rona) si cu un cameraman din cluj. am vazut filmare de la tipul din cluj si este pe placul nostru, videoclipul este foarte tare, pfofesional de tot.

si cam la ce pret ati ajuns cu filmatul si pozele?

marianmaria88
01.06.2010, 17:32:04
si cam la ce pret ati ajuns cu filmatul si pozele?
1800 de lei

cami_rus86
02.06.2010, 09:09:27
noua ne-au facut oferta la 1500 dar stiu sigur ca nu intrau pozele scoase pe hartie si albumul foto, trebuia sa le platim separat :-w la voi cum e?

CONT-INCHIS-037
02.06.2010, 09:10:08
Eu ma gandeam ca alternativa pentru vremea urata, sa fac sedinta de foto la Muzeul de Arta din centru. A mai facut careva dintre voi acolo ceva poze? N-am mai fost de mult acolo, stiti cumva cum arata inauntru? :-\
Andrea, ai aflat cum ii arata muzeul de arta inauntru?? Si pe mine m-ar interesa:D

CONT-INCHIS-037
02.06.2010, 09:11:21
noua ne-au facut oferta la 1500 dar stiu sigur ca nu intrau pozele scoase pe hartie si albumul foto, trebuia sa le platim separat :-w la voi cum e?
Cei de la scala ti-au facut oferta asta??

andrea85
02.06.2010, 10:09:01
Andrea, ai aflat cum ii arata muzeul de arta inauntru?? Si pe mine m-ar interesa:D

Inca nu, dar luna viitoare o sa ma duc si acolo, sa vad cum arata si daca putem face si acolo o sedinta foto...poate am noroc. :)

cami_rus86
03.06.2010, 09:31:27
Cei de la scala ti-au facut oferta asta??

Da dar nu ne-a convenit faza cu albumul cu poze si parca doar un set de dvd-uri...

andrea85
03.06.2010, 09:40:29
Da dar nu ne-a convenit faza cu albumul cu poze si parca doar un set de dvd-uri...

In oferta noastra la foto/video sunt incluse 100 poze printate cu un album plus o poza mara/tablou cu noi doi. ;-)

CONT-INCHIS-037
03.06.2010, 09:52:59
In oferta noastra la foto/video sunt incluse 100 poze printate cu un album plus o poza mara/tablou cu noi doi. ;-)
Noi am facut contract cu cei de la scala cu Dna Rona, o stiam de mai demult:) Si noi avem 5dvd filmare si 100 de poze printate :)
Suntem multumiti si de pret si de dansa. Mai ales ca o sa facem si sedinte foto.

andrea85
03.06.2010, 10:14:42
Noi am facut contract cu cei de la scala cu Dna Rona, o stiam de mai demult:) Si noi avem 5dvd filmare si 100 de poze printate :)
Suntem multumiti si de pret si de dansa. Mai ales ca o sa facem si sedinte foto.

Desigur si la noi intra DVDul plus sedinta foto...dar tot nu stiu inca unde o sa o facem. :-?

CONT-INCHIS-037
03.06.2010, 10:18:01
Desigur si la noi intra DVDul plus sedinta foto...dar tot nu stiu inca unde o sa o facem. :-?
Voi cu cine o sa colaborati??Cu Marius?
Inca ne mai gandim si noi , unde am putea sa facem sedinta, in orice caz nu o sa imi fac poze in parcul din centru:D

andrea85
03.06.2010, 10:32:08
Voi cu cine o sa colaborati??Cu Marius?
Inca ne mai gandim si noi , unde am putea sa facem sedinta, in orice caz nu o sa imi fac poze in parcul din centru:D

Nu, cu un prieten de-al nostru, care ne-a facut o oferta foarte buna. ;-) Eu cred ca totusi o sa fac cateva poze cu parintii, nasii si fratii si in parcul din centru, dar vreau eu o sedinta foto mai deosebita doar cu noi doi, dar inca nu am gasit locatia potrivita. :-s

icksu
03.06.2010, 15:43:11
luati oferat si de la cei de la FOTO CLAR .. in pasaj la iesirea spre piata au sediul.. noi cu ei o sa lucram si oferta care am ales-o e destul de ok , zic eu .. 1.350 lei filmat + poze (cameraman si fotograf). In pret avem filmat fara limita, au zis ca stau si pana la 6 dimineata daca e nevoie si fara restrictie la ore , fotografiile digitale pe dvd , album foto cu 100 poze imprimate , sau 50 de dimensiune mai mare , un portret foto mare , videoclipul nuntii , rezumatul , filmarea ne-o da pe 3 seturi de dvd-uri si 100 poze scoase in timpul nuntii pe care o sa le dam in loc de marturii . In plus de asta vine ei cu masina lor si e foarte ok avand in vedere ca dupa nasii mici o sa mergem in Poarta Salajului

cami_rus86
04.06.2010, 19:33:27
si noi dupa marius ne gandeam la foto clar pt ca aveau o oferta foarte buna, ne placea in special oferta cu pozele scoase in timpul nuntii dar am ales pana la urma tot pachetul de la marius foto-video-muzica

lauriss
09.06.2010, 07:09:08
si noi dupa marius ne gandeam la foto clar pt ca aveau o oferta foarte buna, ne placea in special oferta cu pozele scoase in timpul nuntii dar am ales pana la urma tot pachetul de la marius foto-video-muzica

si eu tot la ei ma gandeam,..ma refer FOTO CLAR! Din pacate nu am apucat sa vb cu ei face to face,..dar am vb prin mail ca eu fiind la Timisoara era mai dificil..!
Si asa mi-au trimis pe mail oferta cu pretul
una e de 1400lei si una de 1200 lei! si am inteles ca avansul e de 200 lei!
mi-e mi-au placut tare mult pozele ce le-am vazut la pasaj si ce am vazut pe site-ul lor!
dar mi-au placut si cele de la alfa studio!
hm...is nehotarata:P

dian22
14.10.2010, 16:54:37
buna fetelor sunt noua prin zona.. pe cine recomandati pt poze si video?. am fost si eu la fotoclar si mi s-a parut super ok oferta, despre d-na Rona nu stiu ce sa zic, desi toata lumea o lauda..

lauriss
14.10.2010, 20:09:46
buna fetelor sunt noua prin zona.. pe cine recomandati pt poze si video?. am fost si eu la fotoclar si mi s-a parut super ok oferta, despre d-na Rona nu stiu ce sa zic, desi toata lumea o lauda..

Bine ai venit:)
De la Fotoclar am cerut si eu oferta! Ai dreptate sunt foarte ok, am vazut pozele realizate de ei, au si cont pe facebook si au poze realizate de ai postate acolo....Mie imi place foarte mult de ei si oferta lo a fost super ok..:)
Cu poze+video mai este
- Marius Salajean care are Foto Smile vis-a-vis de Mobila la Uzcasnic.
- Man Cristian care lucreaza impreuna cu tatal lui
- Cei de la pasaj catre iesirea spre Silvania
- Mai sunt cei de la Scala
- Alpha Studio care au si site cu poze realizate de ei
momentan nu imi mai aduc aminte..daca imi mai aduc aminte am sa iti mai spun...Poate ne mai pot ajuta fetele de aici sa zicem si altii..

andrea85
14.10.2010, 21:16:16
Bine ai venit:)
De la Fotoclar am cerut si eu oferta! Ai dreptate sunt foarte ok, am vazut pozele realizate de ei, au si cont pe facebook si au poze realizate de ai postate acolo....Mie imi place foarte mult de ei si oferta lo a fost super ok..:)
Cu poze+video mai este
- Marius Salajean care are Foto Smile vis-a-vis de Mobila la Uzcasnic.
- Man Cristian care lucreaza impreuna cu tatal lui
- Cei de la pasaj catre iesirea spre Silvania
- Mai sunt cei de la Scala
- Alpha Studio care au si site cu poze realizate de ei
momentan nu imi mai aduc aminte..daca imi mai aduc aminte am sa iti mai spun...Poate ne mai pot ajuta fetele de aici sa zicem si altii..

Voi cu cine o sa colaborati, Laura?

STEFANIA86
14.10.2010, 21:57:20
Noi cu Cristi Man am colaborat si la nunta si la botez si viitorii mei fini tot cu el o sa colaboreze si am fost foarte multumiti de ei...:)>-

lauriss
14.10.2010, 21:58:10
Voi cu cine o sa colaborati, Laura?

Nu stiu Andreea intai am sa vorbesc cu Gabi Rus sa vad ce oferta ne face. Inca nu stiu ce se va intampla. Va anunt cand ne-am semnat contractele.:) In principal as vrea Fotoclar, nu neaparat echipa lui de la Cluj, dar daca oferta este potrivita de la cei din Cluj lucrurile se pot schimba. ;)
Sa dea Domnul sa prindem la poze si filmat liber pe cand avem noi nevoie:)

lauriss
14.10.2010, 22:01:12
Noi cu Cristi Man am colaborat si la nunta si la botez si viitorii mei fini tot cu el o sa colaboreze si am fost foarte multumiti de ei...:)>-

Sora mea a fost ca nasa la un cuplu acum 2-3 ani si a fost cu pozele si muzica Cristi Man, am vazut pozele si filmarea si cred ca au fost de calitate. Mi-a placut ce am vazut. Plus ca stiu ca e om serios pe care pot sa te bazezi si stie ce face.
Cristi Man mi-a fost profesor de engleza in liceu, e un tip super de treaba si amuzant, are idei gramada si se pricepe in hobby-ul pe care il presteaza in afara meseriei de profesor. Il recomand din toata inima.

inalexa
07.01.2011, 18:40:04

Sper sa nu primesc BAN dar Foto Clar e tare nasol am vazut niste poze la viitorul cumnat...... aiurea rau nonprofesionalism

mia2004_s
14.01.2011, 19:49:17
Ma poate ajuta cineva cu cateva sugestii de locatii pentru poze in Zalau sau in imprejurimi? Stiti vreo cladire veche sau un restaurant amenajat (in afara de Hotel Royal) sau ceva mai nonconventional unde ar putea iesi poze faine? Eventual si o zona in aer liber....

ancu_14
19.01.2011, 00:57:29
Ma poate ajuta cineva cu cateva sugestii de locatii pentru poze in Zalau sau in imprejurimi? Stiti vreo cladire veche sau un restaurant amenajat (in afara de Hotel Royal) sau ceva mai nonconventional unde ar putea iesi poze faine? Eventual si o zona in aer liber....
Buna intrebarea asta...Si eu as vrea sa stiu raspunsul la ea :-p Eu stiu ca este in Simleu o cetate...dar sincer nu am vazut-o si timpul nu o sa ne permita sa mergem pana acolo. Ii spune cetarea Batory...cred ca gasesti si pe net ceva poze cu ea. Daca aflii de alta locatie te rog sa-mi spui si mie.

zuzurel
25.02.2011, 19:26:53
buna
mi-a recomandat un prieten sa colaborez cu dna marcela sau cu raluca (fiica ei am inteles) de la scala pentru foto video si as vrea parerea voastra in ceea ce priveste seriozitatea calitatea si pret

ioanamihaela
26.02.2011, 10:57:39
buna
mi-a recomandat un prieten sa colaborez cu dna marcela sau cu raluca (fiica ei am inteles) de la scala pentru foto video si as vrea parerea voastra in ceea ce priveste seriozitatea calitatea si pret

Noi am colaborat cu cei de la scala si sincer nu am fost deloc multumiti. Pretul nu e mare dar nu merita nici banutii aia. Acuma fiecare cum considera. :)

andrea85
26.02.2011, 13:29:52
Noi am colaborat cu cei de la scala si sincer nu am fost deloc multumiti. Pretul nu e mare dar nu merita nici banutii aia. Acuma fiecare cum considera. :)

Dar care a fost problema? Ce nu v-a placut?

flatron
18.08.2011, 08:28:53
A colaborat cineva cu cei de la Alfa studio? Am citit pe aici ca ati mentionat si de ei, m-am uitat pe site-ul lor si imi plac mult pozele de acolo, insa mi-ar placea sa vad mai multe poze si nu stiu exact cand mai ajung in Zalau si reusesc sa ma duc pana la studioul lor. Mersi! :)

flatron
04.09.2011, 07:42:58
Am reusit sa discut cu cei de la Alfa Studio, mi-au placut pozele pe care le-am vazut, insa as vrea totusi sa vad mai multe poze sau macar sa discut cu cineva care a lucrat cu ei. Nu stiti pe nimeni? Am vorbit si cu Marius Salajean, mi s-a parut foarte de treaba si imi plac si pozele pe care le-a facut. Sunt foarte nehotarata:)

VioricaSalaj
13.01.2012, 14:14:44
http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=34069&p=4509465&mode=linear#post4509465

daroca
20.02.2012, 15:36:16
buna fetelor. Eu am vazut ceva poze facute de Juhos Eduard, pe site-ul lui. Sunt foarte dragute. Eu n-am facut pozele cu el , dar il chemam la intalnirea de zece ani de la liceu.

daroca
20.02.2012, 15:38:19
poze mai interesante se pot face la gara, printre sinele de tren. Sunt chiar dragute. Sau in vitrina unui magazin

daroca
20.02.2012, 15:40:13
tot poze interesante poti sa faci si in padure(unde nu-i amenajat) sau pe dealul unde se merge iarna cu sania.

mel00
29.01.2014, 20:04:22
Nu recomand firma DaNunta Cluj Napoca. Am avut un adevarat soc cand am primit pozele. http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_cry.gif

Am avut ca si fotograf pe Anamaria Sabadas, nu este deloc profesionista. Din biserica nu pot alege decat 2 poze. A folosit un filtru de lumina foarte prost si in jur la tot ce era un pic lucios sau luminos apar stelute de lumina. In biserica am stelute la flacara de la lumanari, la geamuri ... Nici afara pozele nu sunt prea reusit.

In plus dupa ce am asteptat o luna si jumatate am primit dvd-urile cu poze. Pozele nici macar nu erau intoarse, ce sa mai vorbib de poze sortat sau editat poze.

Dupa ce am facut reclamatie mi sa promis ca o sa mi se editeze pozele. Dupa 2 luni am primit editate pozele, dar acestea aveau o calitate mai proasta decat primele (fete deformate, stelute scoate doar pe jumatate ...).

Nici de video nu am fost foarte multumita. Sunt parti in care se aude un bazait pe fundal. Sunt parti in care se misca foarte repede astfel in cat imaginea este stearsa.

Am fost foarte dezamagita de pozele oferite de catre DaNunta. http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_cry.gif

Atentie foarte mare pe cine alegeti ca si fotograf, chiar si cu recomandare. Site-ul de la DaNunta arata bine, dar din pacate nu arata tot asa si dvd-urile primite.