PDA

Versiunea completa : Rochia de mireasa si costumul de mire Suceava

Pagini : 1 [2] 3

andreeasmiley
19.04.2010, 19:06:15
si eu am ramas la fel de surprinsa..n`am idee cand s`a inchis dar era trasa cortina aia (specifica lor cu tot felul de reclame).am mai vazut un magazin cu rochii de mirese in shopping city vis-a-vis de takko fashion..dar nu cred k e acelashi ;)

Sigur nu e acelasi. Ai intrat la cel din Shopping City? Ce preturi au?

Sunshine26
19.04.2010, 21:07:26
asa e, cheltuielile sunt f mari, se mai pot reduce bineinteles daca vrem....:[email protected] ptr mese ne-au ajuns mai mult ptr ca am vrut pene de strut...daca am fi ales flori am fi iesit ceva mai ieftin....
rochita de unde ti-o iei?
noi am dat comanda, avand in vedere ca atat costumul cat si rochita ne ajung in 3 luni trebuia sa le cerem din timp, inca nu le avem acasa....dar sunt pe drum:x
succes in toate, dienuka! de unde va vin rochita si costumul?

dienuka1984
19.04.2010, 21:15:47
succes in toate, dienuka! de unde va vin rochita si costumul?

mercik frumos!
rochita din statele unite si costumul din italia:x

lulia
19.04.2010, 21:21:10
asa e, cheltuielile sunt f mari, se mai pot reduce bineinteles daca vrem....:[email protected] ptr mese ne-au ajuns mai mult ptr ca am vrut pene de strut...daca am fi ales flori am fi iesit ceva mai ieftin....
rochita de unde ti-o iei?
noi am dat comanda, avand in vedere ca atat costumul cat si rochita ne ajung in 3 luni trebuia sa le cerem din timp, inca nu le avem acasa....dar sunt pe drum:x

Rochita inca nu stiu, dar nu am vazut nimic care sa imi placa in Londra, cel mai probabil va fi din tara de la Ersa Atelier, dar ramane inca sub semnul intrebarii si costumul, daca nu va fi din Londra va fi din Italia sigur.

Sunshine26
19.04.2010, 21:50:12
Rochita inca nu stiu, dar nu am vazut nimic care sa imi placa in Londra, cel mai probabil va fi din tara de la Ersa Atelier, dar ramane inca sub semnul intrebarii si costumul, daca nu va fi din Londra va fi din Italia sigur.
sa dea Dumnezeu sa aveti amandoua, atat dienuka cat si tu, iulia, cele mai frumoase si distinse rochite de nunta iar mirii vostri-cele mai frumoase costume! sa aud numai de bine de la voi!:*

dienuka1984
19.04.2010, 22:10:47
sa dea Dumnezeu sa aveti amandoua, atat dienuka cat si tu, iulia, cele mai frumoase si distinse rochite de nunta iar mirii vostri-cele mai frumoase costume! sa aud numai de bine de la voi!:*

multumim!!!!!:x
toate rochitele sunt frumoase si speciale,indiferent de unde sunt si cat costa...... important e sa ne simtim bine imbracate miresici....si fericite>:D<

agness
20.04.2010, 09:58:03
La preturile astea se aplica reducerea de 30%? Mie imi fac 2 cu ochiul din ceea ce am vazut :D. Am inteles ca le si modifica dupa cum vrei. Eu cred ca vreau A line dar cu trena si eventual si cu bretele cazute, pana acum n-am vazut asa ceva pe piata, de aceea caut pe cineva care sa poata face ce vreau eu :D. Multumesc pt raspuns!

nu stiu nimic despre reducere:-?..am intrat doar f putin..am scanat cu privirea rochiile si am plecat:)..
eu imi doresc una de genu acesta si asa ceva n`am vazut la noi=((

luzica
20.04.2010, 10:43:06
intr-adevar superba rochia agness! e minunata! dar ia in calcul ca s-ar putea modelul sa nu-ti vina asa cum visezi!
pup si numai bine.

lulia
20.04.2010, 12:10:13
nu stiu nimic despre reducere:-?..am intrat doar f putin..am scanat cu privirea rochiile si am plecat:)..

Chiar e frumoasa rochita , doar ca ar trebui sa incerci sa probezi ceva asemanator ca sa fi sigura ca e exact ceea ce vrei. La inceput si eu am luat la rand site-urile cu rochii de mireasa, colectiile mai noi sau mai vechi, rochii mai scumpe sau mai ieftine, pana si pe ebay am gasit cateva rochite care au meritat salvate in calculatorul meu, dar cand am inceput sa caut propriu-zis rochia si sa probez nimic nu era cum ma asteptam.
Fa-ti programari si incearca cat mai multe tipuri, de cele mai multe ori rochiile care nu iti spun nimic pe umeras pot deveni cele alese .
>:D< multa bafta si sa ne tii la curent .

agness
20.04.2010, 13:52:19
Chiar e frumoasa rochita , doar ca ar trebui sa incerci sa probezi ceva asemanator ca sa fi sigura ca e exact ceea ce vrei. La inceput si eu am luat la rand site-urile cu rochii de mireasa, colectiile mai noi sau mai vechi, rochii mai scumpe sau mai ieftine, pana si pe ebay am gasit cateva rochite care au meritat salvate in calculatorul meu, dar cand am inceput sa caut propriu-zis rochia si sa probez nimic nu era cum ma asteptam.
Fa-ti programari si incearca cat mai multe tipuri, de cele mai multe ori rochiile care nu iti spun nimic pe umeras pot deveni cele alese .
>:D< multa bafta si sa ne tii la curent .

mc mult!
ink nu am probat nici o rochie de mireasa..tot am amanat momentul pe motiv k e frig:)..dar prin mai o sa ma apuc serios de probat macar sa vad cum imi vine stilul printesa:)..
trebuie sa ma avantajeze pt k alt stil nu`mi place si nici nu cred k se potriveste dimensiunilor mele(1,58m inaltime si 54kg :)) >:D<

oana_cati
21.04.2010, 14:05:31
Salut fetelor ma numesc Oana si as dori sa imi spuneti si mie daca la acel bazar din suceava sunt rochii frumoase, m-ar interesa din doua piese si sa fie pe corset cu pietre, iar partea de jos din voal, as putea gasi asa ceva akolo, eu nu sunt din zona sunt din cluj si o prietena si-a luat o rochie f frumoasa de akolo, la noi sunt ffff scumpe, si vreau sa fac un drum pana akolo se merita? sper sa ma puteti ajuta, va pup si sa aveti toate o nunta asa cum visati!:*:*:*:*:*:*:*

AnnyyAnnyy
21.04.2010, 16:49:01
Salut fetelor ma numesc Oana si as dori sa imi spuneti si mie daca la acel bazar din suceava sunt rochii frumoase, m-ar interesa din doua piese si sa fie pe corset cu pietre, iar partea de jos din voal, as putea gasi asa ceva akolo, eu nu sunt din zona sunt din cluj si o prietena si-a luat o rochie f frumoasa de akolo, la noi sunt ffff scumpe, si vreau sa fac un drum pana akolo se merita? sper sa ma puteti ajuta, va pup si sa aveti toate o nunta asa cum visati!:*:*:*:*:*:*:*
in bazar gasesti f multe rochii insa sa stii ca totul depinde de gusturi...e adevarat ca rochitele-s acceptabile ca pret, insa nici calitatea lor nu e una tocmai superioara, adica nu le poti compara cu creatiile marilor case de moda...daca ai drum in zona eu zic sa treci si prin bazar sa vezi rochitele:)

oana_cati
21.04.2010, 21:26:58
multumesc mult de sfat, e ceva normal ca nu se compara cu alea, ca nici care sunt la noi nu se pot compara, pt. ca nu sunt facute la anumite case de moda, ca sunt aduse si au niste p[returi ca sa le cumperi pana in 2000 euro si inchiriat 1700-2500 lei, o sa ma duc pana akolo ca poate poate gasesc ceva pe gustul meu, mersi inca o data:)

roxutza88
21.04.2010, 21:41:56
fetelor am fost si eu la carrefour la magazinul de mirese.de fapt magazinele ca sunt 2.unu e destul de frumusel.are destule rochite de mireasa frumoase.ce-i drept nu m-am uitat si la material ca ma grabeam ca am ajuns tarziu si se inchidea.are si accesorii.iar al 2-lea are si rochite de mireasa si rochii se seara.si voaluri.v-am zis am tras doar asa o privire ca se inchideau dar mi s-au parut ok.merita sa mergeti sa va uitati macar.:*

oana_cati
21.04.2010, 22:38:07
deci fetelor, ma puteti lamuri? pot gasi la suceava la bazar rochii gen printesa sa fie din doua piese si cu pietre pe corset si partea de jos din voal, este asa ceva, eu cam asa imi doresc, sper sa imi dati un raspuns sigur, care ati fost pe akolo si ati vazut exact ce este, ca nu m-as duce pana in suceava si sa nu gasesc ca e destul de departe, va pup

oana_cati
21.04.2010, 22:42:01
si imi mai puteti spune pana la ce ora este deschis bazarul si in ce zile sa nu ma duc degeaba, va rog mult de tot

agness
22.04.2010, 07:20:10
si imi mai puteti spune pana la ce ora este deschis bazarul si in ce zile sa nu ma duc degeaba, va rog mult de tot

gasesti 100% genul acela de rochie in bazar..uite eu o sa ma uit putin azi si revin cu mai multe info..
in general bazarul e deschis de marti pana duminik de la ora 04-13.
succes!

oana_cati
22.04.2010, 09:53:16
gasesti 100% genul acela de rochie in bazar..uite eu o sa ma uit putin azi si revin cu mai multe info..
succes!

iti multumesc foarte mult, in cazul acesta o sa fac drumul pana la suceava. itit multumesc inca o data, pupici:):):):):):*:*

agness
22.04.2010, 13:12:39
iti multumesc foarte mult, in cazul acesta o sa fac drumul pana la suceava. itit multumesc inca o data, pupici:):):):):):*:*
npc:*am vazut astazi genu acela de care iti doresti si p ivory si p alb..in jur de 800 lei
m`as fi uitat mai mult dar era groaznic de frig:-s

oana_cati
22.04.2010, 19:37:39
succes!

multumesc foarte frumos inca o data, ma bucur ca am gasit pe cineva care sa ma lamureasca, mersi inca o data!:*:*

iasmine
23.04.2010, 18:46:01
super frumusica rochita si finuta, o sa fii o mumoasa....si stai linistita, cu siguranta va iesi asa cum ti-o doresti>:D<
eu nu mai am rabdare, pe la jumatatea lunii mai ar trebui sa am si eu rochita:-SS.....

multumesc, chiar a iessit cum am visat, este gata. cateva finisaje si o iau acasa. sper ca rochia ta sa fie cum ti-ai dorit

alma222
24.04.2010, 20:49:26
Dragi miresici,cine stie cam care ar fi preturile la rochitele de la White Lady?am vazut cateva modele f frumoase care-mi plac,insa conteaza pt mine si pretul lor...
multumesc.

monnica
27.04.2010, 09:51:44
haideti ca eu vin cu o alta intrebare...de rochite s-a tot vorbit.....dar ce ziceti de costum de mire?...sa nu-i neglijam...;))ati vazut ceva dragut prin suceava?.....

agness
27.04.2010, 13:44:31
haideti ca eu vin cu o alta intrebare...de rochite s-a tot vorbit.....dar ce ziceti de costum de mire?...sa nu-i neglijam...;))ati vazut ceva dragut prin suceava?.....

nu-i neglijam deloc;))
noi am vazut un costum f dragutz in mall la paulo bertolluci..la 800 lei
negru, foarte dragutz si cambrat..;))

roxutza88
27.04.2010, 14:00:51
spuneti-mi si mie cum sa-l conving pe al meu viitor sot sa-si ia papion si nu vesta cu cravata!!!!:((:((:gen_07:noi vrem un costum simplu negru.vrea sa si-l faca la botosani la o fabrica de costume.cica fac aia niste costume superbe.nu sunt pt romania,numai pt export.si-au mai luat prieteni de-ai lui pt nunti si i-a placut f mult.plus ca le face la comanda cum vrei tu.si camasa la fel.materialele f bune.>:D<

anuska_dea
27.04.2010, 20:53:00
spuneti-mi si mie cum sa-l conving pe al meu viitor sot sa-si ia papion si nu vesta cu cravata!!!!:((:((:gen_07:noi vrem un costum simplu negru.vrea sa si-l faca la botosani la o fabrica de costume.cica fac aia niste costume superbe.nu sunt pt romania,numai pt export.si-au mai luat prieteni de-ai lui pt nunti si i-a placut f mult.plus ca le face la comanda cum vrei tu.si camasa la fel.materialele f bune.>:D<

Unde in Botosani roxutza?

roxutza88
27.04.2010, 21:02:40
Unde in Botosani roxutza?
nu stiu sa-ti zic exact ca sincer nu am fost niciodata in bt,deci nu cunosc orasul.da stiu ca e o fabrica unde fac costume pt import si camasi.se fac la comanda.si se fac si pt romania,dar trebuie sa mergi personal.
si inca o chestie faina care am auzit-o acolo:le dai masurile si ei ti le inregistreaza pe calculator.si poti suna chiar si dupa o anumita perioada de timp si le spui sa iti faca o camasa de ex...ce material..cum sa fie si ti-o trim acasa.din cate stiu eu,se fac costume doar pt barbati.:-?

anuska_dea
27.04.2010, 21:16:21
nu stiu sa-ti zic exact ca sincer nu am fost niciodata in bt,deci nu cunosc orasul.da stiu ca e o fabrica unde fac costume pt import si camasi.se fac la comanda.si se fac si pt romania,dar trebuie sa mergi personal.
si inca o chestie faina care am auzit-o acolo:le dai masurile si ei ti le inregistreaza pe calculator.si poti suna chiar si dupa o anumita perioada de timp si le spui sa iti faca o camasa de ex...ce material..cum sa fie si ti-o trim acasa.din cate stiu eu,se fac costume doar pt barbati.:-?

Am intrebat pentru ca la noi sunt foarte multe fabrici, ateliere de confectii, cred ca sunt vreo 20-30. Si ma gandeam ca poate stii. Ar fi bine sa le faca k lumea.

anuska_dea
27.04.2010, 21:22:42

Si al meu tot simplu negru il vrea si am cautat anul trecut un astfel de costum de am innebunit. Si la Sv si la Iasi. Il vrea fara dungulite,fara sa straluceasca sau chestii din astea si materialul sa fie calitativ. Pana la urma am gasit asa ceva prin Iasi. Dar nu stiam ca ar fi si la Bt vreo fabrica sa faca astfel de costume ca nu mai bateam atatea drumuri. Dar acum voi sti si pentru costumul de mire poate nu ma voi deplasa iar prin toate imprejurimile. De ce il vrei cu papion?

roxutza88
27.04.2010, 21:37:29
il vreau cu papion pt ca mi se pare f elegant.si pt ca ornam sala cu pene si cu papioane.si cravata aia cu veste pt ginerica imi place...dar parca mai mult papionu.;))as fi vrut sa-si ia si brau ca el are putina burtica si i-ar sta bine da nici asta nu vrea :-w.am vazut miri imbracati cu cravata normala...si camasa normala...adica fff simplu.nu mi-a placut deloc.putea merge direct la serv.totusi si mirele trebuie sa iasa cumva in evidenta.asta e parerea mea >:D<

roxutza88
27.04.2010, 21:38:33
cat despre fabrica,o sa-i intreb pe mirii care si-au facut acolo,cum se numeste sau unde anume e, si-ti spun.>:D<

anuska_dea
27.04.2010, 21:45:21
cat despre fabrica,o sa-i intreb pe mirii care si-au facut acolo,cum se numeste sau unde anume e, si-ti spun.>:D<

Aaa... acum inteleg treaba cu papionul... Sper sa il convingi cat mai repede ca sa-ti iei de o grija. Bafta si spor la treaba in continuare!

roxutza88
27.04.2010, 21:48:50
multumesc.nu stiu daca am sa pot sa-l conving.:-s incerc sa-i dau exemple,dar nu pare sa accepte.a zis ca o sa probeze pt mine dar nu vrea sa-si ia.>:Ppana la urma cred ca am sa renunt pt ca nu-l pot obliga sa se imbrace cum vreau eu,mai ales ca el nu-mi impune o rochie anume.oricum il iubesc...si cu papion si fara :D>:D<

irina_s86
28.04.2010, 08:27:51
il vreau cu papion pt ca mi se pare f elegant.si pt ca ornam sala cu pene si cu papioane.si cravata aia cu veste pt ginerica imi place...dar parca mai mult papionu.;))as fi vrut sa-si ia si brau ca el are putina burtica si i-ar sta bine da nici asta nu vrea :-w.am vazut miri imbracati cu cravata normala...si camasa normala...adica fff simplu.nu mi-a placut deloc.putea merge direct la serv.totusi si mirele trebuie sa iasa cumva in evidenta.asta e parerea mea >:D<
si sotul meu tot papion si brau a avut..costumul geru si papionul si braul si batistuta grena...culorile alese de noi pt nunta au fost alb si grena. am incercat sa pun si o fotografie dar nu-mi iese

LarisaNicoleta
29.04.2010, 12:55:20
Buna. Anul trecut am avut si eu nunta si mi-au placut modelele lor. Pentru preturi le-am trimis un email si mi-au raspuns. Una din rochitele care mi-a placut costa 550 euro.

Dragi miresici,cine stie cam care ar fi preturile la rochitele de la White Lady?am vazut cateva modele f frumoase care-mi plac,insa conteaza pt mine si pretul lor...
multumesc.

monnica
30.04.2010, 16:27:56
apropo de costume.....am fost ieri in iasi si am vazut niste costumase pt miri foarte frumoase....si cu preturi cuprinse intre 360-590 lei.....:D.

alma222
02.05.2010, 12:03:00
Gata.Mi-am cumparat rochita de la White Lady.Am vazut-o pe site-ul lor,mi-a placut,m-am dus la Piatra,am probat si am cumparat-o. Vreau sa spun ca fetele de la magazin s-au purtat f frumos,adevarate profesioniste ,la fel ca si doamnele de la atelier.
Uff,mi-am luat de-o grija,acum mai am si altele:D.

irinatb
02.05.2010, 12:40:12
apropo de costume.....am fost ieri in iasi si am vazut niste costumase pt miri foarte frumoase....si cu preturi cuprinse intre 360-590 lei.....:D.
Unde anume in iasi ai vazut costume la preturi asa accesibile?

monnica
02.05.2010, 21:01:17
costume sunt in mai multe locuri....eu am luat-o pe rand ....iulius mall, moldova mall si hala.

miki_cochi
02.05.2010, 21:54:24
Gata.Mi-am cumparat rochita de la White Lady.Am vazut-o pe site-ul lor,mi-a placut,m-am dus la Piatra,am probat si am cumparat-o. Vreau sa spun ca fetele de la magazin s-au purtat f frumos,adevarate profesioniste ,la fel ca si doamnele de la atelier.
Uff,mi-am luat de-o grija,acum mai am si altele:D.
ce preturi au ?sant acceptabile?

chirugugianina
03.05.2010, 13:16:16
noi stam in iasi si nu am gasit nimik pt barbatelul meu deoarece poarta marimea 62-64.pt persoanele mai slabute pana in 54 sunt costume chiar foarte dragute de la 250 ron la 2000 ron

alma222
03.05.2010, 13:18:37
ce preturi au ?sant acceptabile?
intre 1700-2800 Ron.A mea a costat 1800 RON,dar isi merita toti banii.

andreutzaa
08.05.2010, 14:17:59
fetelor am dat o fuga pana in bazar si m`am uitat la rochii..am vazut 2 care mi`au placut la nebunie si materialele erau bune dupa parerea mea, nici nu ma asteptam sa`mi placa ceva..insa cred ca o sa merg sa probez una din ele macar sa vad cum se aseaza,una costa 1000 lei si cealalta 600.deci nu aveti nimic de pierdut daca mergeti macar sa va uitati sa va faceti o idee.

irinatb
08.05.2010, 18:57:42
Am fost azi in bazar si mi-am luat rochia.Se apropie f mult de ceea ce mi-am dorit iar pretul e destul de mic.Am sa fac poze sa vedeti cum este.

andreeasmiley
08.05.2010, 20:38:10
Asteptam fotografii. Eu am probat astazi 2 modele la HM Mireasa in Shopping City. Ft dragute si vanzatoare o dulce. Preturile si ele frumoase, pana in 1300. Va invit sa va dati cu parerea asupra lor.

balkangirl
09.05.2010, 08:02:28
Asteptam fotografii. Eu am probat astazi 2 modele la HM Mireasa in Shopping City. Ft dragute si vanzatoare o dulce. Preturile si ele frumoase, pana in 1300. Va invit sa va dati cu parerea asupra lor.
Te prinde mult mai bine cea de-a doua, parca iti pune mai mult in evidenta feminitatea. Parerea mea. Spor la cautari in continuare ;-)

miki_cochi
09.05.2010, 11:32:15
Mie imi place cum iti sta cu a doua ,;-)

irinatb
09.05.2010, 11:32:34
Iata si o poza cu rochia mea.Este facuta asa pe fuga , fara cercuri si fara sa-mi leg corsetul.Eu am dorit o rochie cu mult volum.

355534

andreeasmiley
09.05.2010, 11:43:17
Iata si o poza cu rochia mea.Este facuta asa pe fuga , fara cercuri si fara sa-mi leg corsetul.Eu am dorit o rochie cu mult volum.

355534

E ft eleganta! Vei fi o printesica desavarsita in ea! Cat te-a costat? Cred ca voi merge si eu in bazar...din nou ca data trecuta erau multe chiosuri inchise :P. Sa iti aduca noroc si fericire!!!!

anuska_dea
09.05.2010, 14:07:55

355534

Frumoasa rochie! Sa o porti cu placere!

anuska_dea
09.05.2010, 14:10:51

Mie imi plac amandoua, dar parca prima imi face cu ochiul, mai ales ca eu nu vreau cu umerii goi.;-)

irinatb
09.05.2010, 18:40:23
E ft eleganta! Vei fi o printesica desavarsita in ea! Cat te-a costat? Cred ca voi merge si eu in bazar...din nou ca data trecuta erau multe chiosuri inchise :P. Sa iti aduca noroc si fericire!!!!

Am dat doar 750 lei, mult mai ieftina decat speram.Eram pregatita cu ceva mai multi banuti si acum ii pot folosi pt altceva.Ms de urari !

aniku
11.05.2010, 12:54:58
Buna miresuca de suceava !cat ii meniul la popas?aproximativ ....si ce muzica aveti...si cu ornamentele cine se ocupa ce firma si cam cat te costa>......cam multe intrebari.....
Nerci

chirugugianina
12.05.2010, 14:43:52
fetelor astazi am vizitat suceva, un oras superb si am fost si la bazar.sunt rochii superbe,am dat comanda de una si e f ieftina doar 4mil. super fericita

bianca24sv
12.05.2010, 16:02:05
fetelor astazi am vizitat suceva, un oras superb si am fost si la bazar.sunt rochii superbe,am dat comanda de una si e f ieftina doar 4mil. super fericita
Ma bucur ca ti-ai gasit rochita...asteptam poze;-)

irinatb
12.05.2010, 18:19:18
Si eu sunt curioasa sa vad modelul rochiei tale.

miki_cochi
12.05.2010, 19:14:59
Vrem poze;-);-)

chirugugianina
12.05.2010, 20:58:51
am revenit cu o poza

roxutza88
12.05.2010, 21:02:18
am revenit cu o poza
s-o porti sanatoasa!si daca e rochita visurilor tale,felicitari pt alegere.sa ai o nunta cat mai frumoasa>:D<

Namarie
13.05.2010, 00:47:25
Cum a spus o miresica mai sus, probati mai multe genuri de rochii. De multe ori avem ceva in minte cand intram in magazin si iesim cu o parere total diferita. Eu imi fac rochiata la comnda la o doamna in bazar. Am ales materialele dorite, i-am aratat o fotografie a modelului dorit, chiar cateva pretentii pt aplicatii pe rochie. Rochita mea o sa aiba si trena si de aceea e mai scumpa, dar in principiu puteam cumpara rochia cu 1000 lei. Cu manusi, trena, voal. Daca vreti dantela la rochie sa stiti ca o sa creasca destul de mult pretul.
Mi-a placut mult pt ca e exact asa cum visam. Rochia care am vazuto in strainatate la 1500 de € am cumpaat-o in bazar de 6 ori mai ieftina.

andreeasmiley
13.05.2010, 20:47:01
am revenit cu o poza

Sa-ti aduca bucurii si bani multi multi. E adorabila! Semn ca trebuie sa mai dau o fuga pana in bazar. Chiar frumoasa. Si ieftina!

andreutzaa
14.05.2010, 22:25:03

partea de jos am vazut`o la o rochita in bazar.insa sus avea corset si era aiurea rau.

chirugugianina
15.05.2010, 08:12:00
la bazar se poate combina iei poala care iti place si combini cu ,, corstul'' de la alta se poate si asta

miki_cochi
15.05.2010, 19:38:21
la bazar se poate combina iei poala care iti place si combini cu ,, corstul'' de la alta se poate si asta
Se gasesc si rochi cu trena ?sau numai de astea simple sau cum se numesc:-?

chirugugianina
16.05.2010, 15:47:53
sunt si cu trena, am vazut una super draguta, se prindea cu niste chestii faine.mie mi-a placut

miki_cochi
16.05.2010, 18:24:44
sunt si cu trena, am vazut una super draguta, se prindea cu niste chestii faine.mie mi-a placut
mersi^:)^^:)^

stres_mic
19.05.2010, 10:47:10
Buna!
eu sunt o miresica din Sibiu de octombrie. Apelez la ajutorul vostru in cautarea rochitzei. Am fost aici in Sibiu la un magazin de prezentare a unei firme din Radauti: Atelierele Alexandra. A auzit cineva de aceasta firma? Lucreaza rochii si in serie dar si la comanda dupa o poza a clientei (varianta pe care am ales-o eu)
Pretulurile sunt f acceptabile din punctul meu de vedere. As vrea sa stiu daca a mai cumparat cineva rochitza de la ei si daca a fost multumita?
Pupici

cosanc
03.06.2010, 15:32:05
Stie cineva daca in bazar sunt si rochii care sa aiba mai multe culori(de ex. alb cu rosu)?
Multumesc anticipat.

andreutzaa
03.06.2010, 19:24:21
Stie cineva daca in bazar sunt si rochii care sa aiba mai multe culori(de ex. alb cu rosu)?
Multumesc anticipat.

nu prea am vazut.o sa ma duc sambata iar si o sa ma uit dak nu uit o sa`ti raspund atunci.

andreutzaa
11.06.2010, 09:36:58
nu prea am vazut.o sa ma duc sambata iar si o sa ma uit dak nu uit o sa`ti raspund atunci.

raspund la miresica de mai sus k nu am vazut decat o funda alta culoare la o rochitza si cam atat.
mi`am luat rochitza din bazar si am dat 1200 lei cu tot cu voal si jupa.atasez si o foto :*

nicol_sav
11.06.2010, 11:43:21
Este foarte frumoasa. Sincer te felicit pentru alegerea facuta. Esti ca o papusica. Bravo

andreeasmiley
11.06.2010, 12:18:33
raspund la miresica de mai sus k nu am vazut decat o funda alta culoare la o rochitza si cam atat.
mi`am luat rochitza din bazar si am dat 1200 lei cu tot cu voal si jupa.atasez si o foto :*

Ft cute!
Eu nu-mi gasesc nimic pe plac. Am probat 14 modele in decursul timpului si nu gasesc nimic de care sa ma lipesc iremediabil. Le gasesc tuturor defecte sau lucruri care nu-mi plac. Pt fetele care nu si=au gasit inca, la HM ati fost? Eu am fost si la atelier si au mai multe modele. O sa mai merg, poate poate o gasesc pe the one.
Felicitari pt alegere si pt pretul ft bun! :*

cosanc
11.06.2010, 12:45:09

Multumesc pentru informatie. Este o rochita foarte frumoasa. Te felicit pentru alegerea facuta.

Spor la pregatiri!

adriben
11.06.2010, 16:10:30

Intr-adevar e foarte dragutza rochia! Sa-ti aduca mult noroc! Si mi se pare foarte ieftina!!!!
Mi-ar place sa vad mai de aproape cum e partea de sus a rochiei...ca in poza asta nu se vede prea bine...Are si trena sau nu?

andreutzaa
11.06.2010, 16:30:26
Intr-adevar e foarte dragutza rochia! Sa-ti aduca mult noroc! Si mi se pare foarte ieftina!!!!
Mi-ar place sa vad mai de aproape cum e partea de sus a rochiei...ca in poza asta nu se vede prea bine...Are si trena sau nu?

multumesc fetelor ma bucur k va place nu am prea avut de unde alege eu mi`am dorit crem dar miresoiul nu m`a lasat.eram rupta de la caldura se vede si pe fatza mea cum aratam:)) din doua modele a ramas acesta.nu are trena desi cred ca mi`ar fi placut :D sa`ti atasez adriben o poza si cu modelul de sus.din cate am vb cu tipa de acolo cred ca era si patroana au un atelier la radauti unde le fac nu sunt aduse de la rusi si fac si dupa foto daca se incumeta cineva ;)) eu una nu am avut tupeu.

Porumbita
11.06.2010, 17:23:27

iti vine super modelul\:D/ arati super! ai facut o alegere buna;;)<:-P=D>

chirugugianina
11.06.2010, 20:53:36
porumbita,mi am dat comanda de rochie si va fi exact ca a ta la poala si pantofi ca ai tai mi am cumparat.o miresica superba

monnica
15.06.2010, 19:41:18
buna...din nou...dupa o stresanta pauza plina cu examene.....am probat rochite...si cred ca voi ramane la asta....pt mire am luat pana la urma din iasi....am gasit un costumas simplu si dragut.....la 400 la care am mai adaugat camasa (deocamdata 1 dar mai urmeaza) vesta si lavaliera (luate din bazar) .
si intre timp am reusit sa termin si paharele pt miri, nasi ....si am facut si o carte de oaspeti...sau caiet de impresii....nu a iesit perfect dar eu sunt multumita.

anuska_dea
15.06.2010, 22:25:18
buna...din nou...dupa o stresanta pauza plina cu examene.....am probat rochite...si cred ca voi ramane la asta....pt mire am luat pana la urma din iasi....am gasit un costumas simplu si dragut.....la 400 la care am mai adaugat camasa (deocamdata 1 dar mai urmeaza) vesta si lavaliera (luate din bazar) .
si intre timp am reusit sa termin si paharele pt miri, nasi ....si am facut si o carte de oaspeti...sau caiet de impresii....nu a iesit perfect dar eu sunt multumita.

Frumoasa rochie! Sa o porti cu placere!

nyurka
16.06.2010, 13:15:07
fetelor,ma uitam azi pe internet si am gasit un site cu rochii, casa maris din arad, unele rochii imi plac si au preturi accesibile, e departe dar eu am rude acolo ar merita un drum. ce parere aveti?

adriben
16.06.2010, 13:48:37
fetelor,ma uitam azi pe internet si am gasit un site cu rochii, casa maris din arad, unele rochii imi plac si au preturi accesibile, e departe dar eu am rude acolo ar merita un drum. ce parere aveti?

Buna!

Mie mi se par dragutze rochiile...chiar dintre cele mai frumoase care am vazut in Romania...insa cred ca la preturile astea ai putea gasi ceva mult mai deosebit. Iti recomand Pronovias www.pronovias.es (http://www.pronovias.es) unde colectia noua din 2011 este foarte frumoasa..si sunt rochii de 1200-1500 euro foarte frumoase. Eu am ales una de 1900. Inca nu am cerut-o insa am probat-o si mi-a placut foarte mult. Incerc sa pun o poza...

adriben
16.06.2010, 13:56:24
Nu am putut pune poza cu mine pentru ca ocupa mult si nu se poate atasa...

nyurka
17.06.2010, 07:58:13
Foarte frumoasa rochia ta, eu ma refeream la primele 2 colectii ce au preturi pana in 1500 ron, eu nu imi permit 1900 euro:D

happydent
17.06.2010, 09:12:47
Buna fetelor. Nu stiu unde trebuie sa postez anuntul, dc am gresit rog moderatorii sa mute acolo unde trebuie anuntul. Am o rochie de miresica de vanzare. Colectia White Lady 2008,cumparata anul trecut, ffff deosebita si finuta. Cine este interesat de poze si detalii, rog sa ma contacteze pe privat. Pretul este f bun.
Pupici

Danillea
21.06.2010, 14:10:28
Buna!

Am ales sa deschid acest subiect deoarece intentionez sa merg acolo sa-mi achizitionez rochia de mireasa sau sa mi-o fac la comanda (nu m-am hotarat ink)...ce parere aveti? ati beneficiat si ati fost multumite de serviciile oferite? se merita? ;;) Am inteles ca este si un sat Voloca unde oamenii sunt specializati in rochii de mireasa si vreau sa ajung si pe acolo...oare oamenii din regiune vorbesc limba romana???

daca aveti rochii facute la comanda acolo la Cernauti, va rog sa postati pozici cu ele :>

Multumesc >:D<

irina_s86
22.06.2010, 15:28:11
eu mi-am cumparat rochita din cernauti si am fost f f multumita...a fost exact cum mi-am dorit-o...si acum cand ma uit la ea ma gandesc ca nu exista alta mai frumoasa.mi-am cump cam cu o luna inainte de nunta, dar in cernauti am mers cam 8 luni de zile (cam de 2 ori pe luna) pana am gasit-o. eu mergeam cu alte treburi si treceam si pe la rochite si pot sa sp ca rar se intampla sa vad un model si sapt asta si sapt viitoare. am fost si dupa ce mi-am cump rochia si nici nu am mai vazut modelul ala. si voalul, hainuta si gentuta tot din cernauti le-am luat.

Danillea
24.06.2010, 12:28:47
eu mi-am cumparat rochita din cernauti si am fost f f multumita...a fost exact cum mi-am dorit-o...si acum cand ma uit la ea ma gandesc ca nu exista alta mai frumoasa.mi-am cump cam cu o luna inainte de nunta, dar in cernauti am mers cam 8 luni de zile (cam de 2 ori pe luna) pana am gasit-o. eu mergeam cu alte treburi si treceam si pe la rochite si pot sa sp ca rar se intampla sa vad un model si sapt asta si sapt viitoare. am fost si dupa ce mi-am cump rochia si nici nu am mai vazut modelul ala. si voalul, hainuta si gentuta tot din cernauti le-am luat.

Daca vrei poti sa postezi niste pozici :D

irina_s86
24.06.2010, 14:35:47
Daca vrei poti sa postezi niste pozici :D
am tot incercat de mai multe ori sa pun fotografii dar nu am reusit

roxutza88
30.06.2010, 17:28:44
fetelor,cum spune-ti ca e mai bine:cu sau fara bretelute?o croitoreasa mi-a zis ca e bine totusi sa aiba bretelute ca te misti f mult si tre sa stai toata seara cu mana pe corset sa-l tragi in sus.dar eu vreau rochita tip printesa si nu stiu daca merg bretelutele.si mi se pare mult mai elegant un corset finut..fara bretelute.vreau un corset cam ca asta.ce spune-ti...merge cu bretelute sau nu?voi o sa aveti sau nu?

bianca24sv
30.06.2010, 17:45:34
fetelor,cum spune-ti ca e mai bine:cu sau fara bretelute?o croitoreasa mi-a zis ca e bine totusi sa aiba bretelute ca te misti f mult si tre sa stai toata seara cu mana pe corset sa-l tragi in sus.dar eu vreau rochita tip printesa si nu stiu daca merg bretelutele.si mi se pare mult mai elegant un corset finut..fara bretelute.vreau un corset cam ca asta.ce spune-ti...merge cu bretelute sau nu?voi o sa aveti sau nu?

Parerea mea este ca acest model merge facut si cu bretelute, daca ar fi fost ceva drept nu ar fi prea mers.
Si mai depinde si de marimea bustului.....deobicei miresicile cu bustul mai mare opteaza pt. bretelute din cate am vazut.
Poti opta pentru niste bretelute din dantela, cred ca ar da bine. :)

adriben
01.07.2010, 13:07:31
Foarte frumoasa rochia ta, eu ma refeream la primele 2 colectii ce au preturi pana in 1500 ron, eu nu imi permit 1900 euro:D

Da, intr-adevar sunt dragutze! Dar in alta ordine de idei, cred ca trebuie sa ai in vedere faptul ca multe rochii nu sunt nici pe departe ceea ce par in fotografii. Eu am patit-o cu o rochie de care ma indragostisem cand am vazut-o in catalog...insa am fost profund dezamagita cand am probat-o (si asta ca era dintre cele mai scumpe...Risue&#241;a de Rosa Clara...cam 3000 euroooooo)
Ideea e ca pana nu le vezi tu...nu poti sa stii daca o sa fie pe placul tau.
Insa eu insist ca la Pronovias sunt rochii (dupa gustul meu mai frumoase) cu preturi incepand de la 1200 euro.

Sper ca te-am ajutat...si nu te-am incurcat mai mult...:D
Bafta !!!

Danillea
01.07.2010, 14:16:54

Croitoreasa ta are dreptate...fie ca ai bustul mare sau nu tot o sa ai probleme pt ca nu poti sa-l strangi foarte tare deoarece se vede urat apoi (ma refer ca o sa-ti iese aripioare chiar daca nu esti grasutza).
Parerea mea e ca merge cu bretele, dar sa fie foarte subtiri sa pastrezi farmecul rochitei. Eventual bretelutele sa fie un fel de continuare al conturului corsetului...vezi tu de descurci ;)

Sper sa iei o decizie cat mai buna! >:D<

carmenmariaconstantinescu
01.07.2010, 16:59:20
porumbita,mi am dat comanda de rochie si va fi exact ca a ta la poala si pantofi ca ai tai mi am cumparat.o miresica superba
Helloooo miresici sucevene!!!;-) Vreau sa va vad rochitele!! Are cineva nunta in septembrie? Daca da, cand si unde e petrecerea? Sa fiti iubite!

roxutza88
01.07.2010, 17:08:37
Helloooo miresici sucevene!!!;-) Vreau sa va vad rochitele!! Are cineva nunta in septembrie? Daca da, cand si unde e petrecerea? Sa fiti iubite!
eu am in septembrie :D pe 11.la Polaris.rochita inca nu mi-am facut-o.trebuie sa merg luna asta la piatra nt sa-mi dau comanda.tu ti-ai cumparat-o?

01.07.2010, 17:49:10
eu am in septembrie :D pe 11.la Polaris.rochita inca nu mi-am facut-o.trebuie sa merg luna asta la piatra nt sa-mi dau comanda.tu ti-ai cumparat-o?
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...vazut, probat, luat acasa...m-a surprins un pic si pe mine, credeam ca o sa ma plimb mult si bine.
Asta e. Ce parere ai?
Eu la Polaris cazez bucurestenii:) ca eu stau in B dar mi-s din SV.

roxutza88
01.07.2010, 17:58:00
e f frumoasa.iti sta bine.s-o porti sanatoasa si sa te faca fericita.casa de piatra >:D<

01.07.2010, 18:10:07
e f frumoasa.iti sta bine.s-o porti sanatoasa si sa te faca fericita.casa de piatra >:D<
Multumesc. Cred ca am vazut rochita ta aici pe forum!!!???
Cum sta treaba cu rochitele din Piatra? Cat te costa? sa stiu daca trebuie sa ma doara capul sau nu:))
Si inca o intrebare. Nu stiu unde sa ma duc sa fac pozele artistice alaturi de consort. Imi poti recomanda vreun loc nou si frumos? Eu mi-s plecata de 10 ani si sunt cam pierduta pe acolo. >:D<

roxutza88
01.07.2010, 18:27:09
[QUOTE=carmenmariaconstantinescu;3414232]Multumesc. Cred ca am vazut rochita ta aici pe forum!!!???
Cum sta treaba cu rochitele din Piatra? Cat te costa? sa stiu daca trebuie sa ma doara capul sau nu:))
Si inca o intrebare. Nu stiu unde sa ma duc sa fac pozele artistice alaturi de consort. Imi poti recomanda vreun loc nou si frumos? Eu mi-s plecata de 10 ani si sunt cam pierduta pe acolo. >:D<[/QUO

la rochiile din Piatra,depinde pretul de model.am o prietena care si-a facut acum rochia si e cam sofisticata...si a dat 21 de mil.mie nu mi se pare mult fata de ce am probat eu.in legatura cu pozele,este deschis un topic aici pe miresici din judetul Sv. cu locatii pt sedinta foto.poti sa te uiti acolo sa-ti faci o idee.

01.07.2010, 21:33:28
[QUOTE=carmenmariaconstantinescu;3414232]Multumesc. Cred ca am vazut rochita ta aici pe forum!!!???
Si inca o intrebare. Nu stiu unde sa ma duc sa fac pozele artistice alaturi de consort. Imi poti recomanda vreun loc nou si frumos? Eu mi-s plecata de 10 ani si sunt cam pierduta pe acolo. >:D<[/QUO

la rochiile din Piatra,depinde pretul de model.am o prietena care si-a facut acum rochia si e cam sofisticata...si a dat 21 de mil.mie nu mi se pare mult fata de ce am probat eu.in legatura cu pozele,este deschis un topic aici pe miresici din judetul Sv. cu locatii pt sedinta foto.poti sa te uiti acolo sa-ti faci o idee.

Multumesc frumos!

agness
02.07.2010, 14:27:56

eu sunt impotriva bretelutzelor..mi se pare ca`i strica rochiei toata frumusetea..
si ar mai fi un motiv, in cazul meu, care sunt mai mignona(1,60) nu m`ar avantaja bretelutzele..mi`ar taia din inaltime..
nah..tu faci cum vrei..poti sa`i ceri parerea si croitoresei;)
succes!

adriben
02.07.2010, 18:49:26

Si eu sunt de parere ca daca poti evita sa pui bretelutze...mai bine. Nu stiu cum e rochia ta...insa de exemplu la Pronovias unde am probat eu multe rochii (toate in stilul asta) au un fel de elastic destul de lat cusut pe dinauntru cam de la cusatura rochiei in ambele laturi, care se intind si se inchid cu un fel de incheietoare ca de sutien. Vreau sa zic ca este super comod si rochia sta foarte bine. Elasticul te strange pe sub piept si asta face ca rochia sa stea fara nici o problema si nici nu iti turteste sanii. Nu stiu daca ai inteles ce am vrut sa explic...dar daca ii spui croitoresei poate iti poate face asa ceva. Bineinteles ca, corsetul trebuie sa fie destul de puternic si incarcat de material pe dinauntru ca atunci cand tragi de elastic sa nu se cunoasca deloc la cusaturi si bineinteles...sa nu ai surprize neplacute...
Si mie imi era tare frica de genul asta de rochii dar de cand am probat rochiile la Pronovias m-am linistit.
Bafta!!!!

Danillea
09.07.2010, 13:13:57
@ Mickibil Dupa nunta, daca o sa ai timp, te rog sa postezi pozici cu rochita ta de mireasa (si-a cumparat-o de la Cernauti si mi-a placut mult)...poate asa mai incep si fetele sa se alature si sa-si exprime pareri...

Sau poate e un subiect neinteresant? :-SS

agness
10.07.2010, 10:25:05
@ Mickibil Dupa nunta, daca o sa ai timp, te rog sa postezi pozici cu rochita ta de mireasa (si-a cumparat-o de la Cernauti si mi-a placut mult)...poate asa mai incep si fetele sa se alature si sa-si exprime pareri...

Sau poate e un subiect neinteresant? :-SS
nu e deloc un subiect neinteresant..initial si eu voiam rochia de acolo ..
din pacate am renuntat la idee pt k nu avem pasapoarte..nici eu, nici parintii, nici iubitul meu..si crede`ma ca atat cat ne costau pasapoartele ma costa rochia:)))..
in plus..acum cateva luni a fost o prietena de a mea si chiar nu a avut ce alege..acum depinde de gusturile fiecaruia..
eu am ales sa mi-o fac la comanda..e mult mai bine asa..macar stiu k e special facuta pt mine si nu mai trebuie modificata, scurtata, etc.
succes!

Danillea
12.07.2010, 09:44:39
nu e deloc un subiect neinteresant..initial si eu voiam rochia de acolo ..
din pacate am renuntat la idee pt k nu avem pasapoarte..nici eu, nici parintii, nici iubitul meu..si crede`ma ca atat cat ne costau pasapoartele ma costa rochia:)))..
in plus..acum cateva luni a fost o prietena de a mea si chiar nu a avut ce alege..acum depinde de gusturile fiecaruia..
eu am ales sa mi-o fac la comanda..e mult mai bine asa..macar stiu k e special facuta pt mine si nu mai trebuie modificata, scurtata, etc.
succes!

Eu imi fac pasaport special ca sa merg sa-mi caut si sa-mi cumpar rochia de acolo, eventual imi fac la comanda la una dintre croitoresele de pe acolo...am sa vad ce si cum, sper sa nu fiu dezamagita tare [-o<
Si sunt destul de pretentioasa si de altfel vreau sa am o rochie total diferita, ceva care sa ma surprinda si pe mine intr-un mod placut.
merci!

pixi
12.07.2010, 22:24:36
Si eu sunt de parere ca daca poti evita sa pui bretelutze...mai bine. Nu stiu cum e rochia ta...insa de exemplu la Pronovias unde am probat eu multe rochii (toate in stilul asta) au un fel de elastic destul de lat cusut pe dinauntru cam de la cusatura rochiei in ambele laturi, care se intind si se inchid cu un fel de incheietoare ca de sutien.

E super fain elasticul ala, cand il inchei chiar ramai fara respiratie :). Atasez poze ca sa fie mai clar cum arata chestiunea. Spor la pregatiri!

AnnyyAnnyy
23.07.2010, 12:32:29
rochita mea a avut corsetul fara bretelute... si desi sunt slabuta si nu-s megadotata, si-n preajma nuntii slabisem si mai mult a stat f bine...si crede-ma ca am topait toata noaptea:))
cu sau fara bretelute:-/ pana la urma e chestie de prefernta si de gusturi...
eu sunt de parere ca o femei cu sani mari are nevoie de bretelute pt a nu-i iesi sanii pe afara, sau pt a nu avea un decolteu dizgratios...o femeie slabuta cu un spate frumos si umeri delicati poate cu usurinta sa opteze pt ceva strapless, fara sa-si faca griji

chirugugianina
26.07.2010, 08:59:26
nu si-a mai cumparat nimeni rochie din bazar? sunt curioasa sa vad modele

AnnyyAnnyy
26.07.2010, 09:09:00
multumesc fetelor ma bucur k va place nu am prea avut de unde alege eu mi`am dorit crem dar miresoiul nu m`a lasat.eram rupta de la caldura se vede si pe fatza mea cum aratam:)) din doua modele a ramas acesta.nu are trena desi cred ca mi`ar fi placut :D sa`ti atasez adriben o poza si cu modelul de sus.din cate am vb cu tipa de acolo cred ca era si patroana au un atelier la radauti unde le fac nu sunt aduse de la rusi si fac si dupa foto daca se incumeta cineva ;)) eu una nu am avut tupeu.
foarte finuta rochita, si miresica de asemenea>:D<

adriben
26.07.2010, 12:59:00
Fetelor,

As vrea sa stiu daca se gasesc prin Suceava sau chiar la Cernauti, rochite de mireasa scurte...M-am gandit ca as putea sa imi cumpar una pentru cununia civila care va avea loc in Spania... Ce credeti? As putea gasi ceva frumusel si nu prea scump?

andreeasmiley
26.07.2010, 13:05:15
Fetelor,

As vrea sa stiu daca se gasesc prin Suceava sau chiar la Cernauti, rochite de mireasa scurte...M-am gandit ca as putea sa imi cumpar una pentru cununia civila care va avea loc in Spania... Ce credeti? As putea gasi ceva frumusel si nu prea scump?

Am vazut 2 modele in bazar. Ft dragute si simple. Pana la genunchi, deci nu chiar scurte. Cred ca erau ieftine avand in vedere pretul rochitelor din bazar. Buna idee!

adriben
26.07.2010, 13:24:43
Am vazut 2 modele in bazar. Ft dragute si simple. Pana la genunchi, deci nu chiar scurte. Cred ca erau ieftine avand in vedere pretul rochitelor din bazar. Buna idee!

Merci mult!!
Intr-un principiu aveam de gand sa ma imbrac tot cu rochia de mireasa si la cununia civila...avand in vedere ca, cununia e aici in Spania iar nunta in Romania...si aici o sa facem ca o mini- nunta :) Insa apoi m-am gandit si cred ca nu va mai avea acelasi farmec la nunta daca imi pun rochia si la cununie, nu? Asa ca daca gasesc o rochita de mireasa scurta si mai ieftina...cred ca e cea mai buna optiune...

Merci de informatii!!! Daca cineva are poze cu vreo rochitza scurta care as putea gasi in Romania, sunt dornica sa le vad!!!!

adriben
26.07.2010, 13:28:29
Iata cam ce mi-ar place ...aprox...

maya_g
26.07.2010, 19:54:47
a doua e superba si foarte potrivita pentru cununia civila;;)

nelly_blinduta
26.07.2010, 20:03:57
Fetelor, ce ne facem cu costumatia miresoiului?ca trebuie sa fie si el pe masura elegantei si frumusetii noastre, nuu???;;)De unde ati cumparat sau veti cumpara costulul de mire si cat va costa?haideti va rog sa-i bagam in seama si pe ei un picut.astept raspunsuri ca eu una sunt in ceata totala

roxutza88
26.07.2010, 20:24:21
Fetelor, ce ne facem cu costumatia miresoiului?ca trebuie sa fie si el pe masura elegantei si frumusetii noastre, nuu???;;)De unde ati cumparat sau veti cumpara costulul de mire si cat va costa?haideti va rog sa-i bagam in seama si pe ei un picut.astept raspunsuri ca eu una sunt in ceata totala
pana acum mirele meu a zis ca nu-si ia costum decat cu cateva zile intainte de nunta ca vrea sa slabeasca.acum a slabit si ne-am pus ieri pe cautat costum.in carrefour nimic.in mall...am gasit unu singur care ne-a placut..negru...cu un singure nasture la sacou,f elegant.chiar ne-a placut.dar era 800 de lei.cam mult pt noi.dar am ramas cu gura castata cand am intrebat de camasi din astea cambrate pt mire si erau 190 de lei.:O:O sa dau 2 mil pe o camasa??:-Bsi si-a mai gasit una pt cununia civila si aia era 150 de lei....nu ma asteptam sa coste atat de mult si costumatia lui.dar pana la urma cred ca merita si ei ca doar sunt in centrul atentiei ca si noi nu?nu am luat inca nimic.o sa mai cautam.

AnnyyAnnyy
27.07.2010, 08:36:22
pana acum mirele meu a zis ca nu-si ia costum decat cu cateva zile intainte de nunta ca vrea sa slabeasca.acum a slabit si ne-am pus ieri pe cautat costum.in carrefour nimic.in mall...am gasit unu singur care ne-a placut..negru...cu un singure nasture la sacou,f elegant.chiar ne-a placut.dar era 800 de lei.cam mult pt noi.dar am ramas cu gura castata cand am intrebat de camasi din astea cambrate pt mire si erau 190 de lei.:O:O sa dau 2 mil pe o camasa??:-Bsi si-a mai gasit una pt cununia civila si aia era 150 de lei....nu ma asteptam sa coste atat de mult si costumatia lui.dar pana la urma cred ca merita si ei ca doar sunt in centrul atentiei ca si noi nu?nu am luat inca nimic.o sa mai cautam.
miresoiul meu a avut camasa, vesta si lavaliera in set de la a&n din Piatra...a dat 500 roni pe ea, deci se poate si mai "bine"8-}

27.07.2010, 09:56:36
8-}
miresoiul meu a avut camasa, vesta si lavaliera in set de la a&n din Piatra...a dat 500 roni pe ea, deci se poate si mai "bine"8-}
Al meu nu vrea sa mergem sa luam costum...zice ca are destule... 8-}8-}8-}8-}8-} Cica daca nu mai pot de atatea cumparaturi, sa ma duc eu sa imi mai iau ceva de impopotonat:gen_07::gen_07::gen_07: Fetelor, ce sa-i fac ca sa-l conving ca e mire si nu se poate altfel????? Il vad ca il apuca disperarea cand incep sa caut si acolo si acolo, sa vad preturi, calitate bla bla. El e genul care vede doua chestii, ia una si la revedere#-oiar eu nu-l pot intelege data fiind clasarea mea intr-un regn mai complicat (sic).
Cele bune!

roxutza88
27.07.2010, 10:22:31
uaaau.8-} deci pana la urma,costa ceva bani si tinuta lor.am un prieten care s-a casatorit si si-a cumparat costum de la dinasty parca si a dat pe costum,camasa,papion 1.700 de lei.am inebunit.si pe papuci 400 de lei.da na..e dreptul lor.si noi ne luam rochite cat de cat scumpe.si ei poate mai pot purta costumul....noi nu mai purtam rochita.

agness
27.07.2010, 16:27:18
in week-end si-a luat si puiu meu costumul;))am mai scapat de o mare grija pt k nu prea gaseam marimea lui(54).
e de la tobago, foarte frumos, negru..cambrat..ii sta tare bine..e asa de frumusel:x:x
am dat 750 lei pe el dar merita tot banii.urmeaza camasa+cravata 150 lei de la paulo bertolluci si pantofi tot din mall:)
nah..merita si ei tot ce e mai bun ;)

nelly_blinduta
27.07.2010, 18:41:33
in week-end si-a luat si puiu meu costumul;))am mai scapat de o mare grija pt k nu prea gaseam marimea lui(54).
e de la tobago, foarte frumos, negru..cambrat..ii sta tare bine..e asa de frumusel:x:x
am dat 750 lei pe el dar merita tot banii.urmeaza camasa+cravata 150 lei de la paulo bertolluci si pantofi tot din mall:)
nah..merita si ei tot ce e mai bun ;)

Buna. Imi poti spune de unde ati luat costumul?din mall? Mie imi zicea sefa de o doamna din centrul comercial Zimbru ca are costume frumoase si de calitate, ca dansa i-a luat sefului cand au cununat si mereu stiu ca-i cumpara camasi de acolo. Si stiu ca tot Tobago e firma. Nu stiu ce am sa ma fac cu al meu viitor sot. Si el e genul care vede ceva, ii place, il cumpara; nu se mai uita si dupa altceva, poate gaseste ceva si mai frumos sau stiu eu...Cred ca in weekend o sa incerc sa-l conving sa dam o raita prin magazine; va anunt daca am rezolvat ceva;-)

agness
28.07.2010, 17:43:49
Buna. Imi poti spune de unde ati luat costumul?din mall? Mie imi zicea sefa de o doamna din centrul comercial Zimbru ca are costume frumoase si de calitate, ca dansa i-a luat sefului cand au cununat si mereu stiu ca-i cumpara camasi de acolo. Si stiu ca tot Tobago e firma. Nu stiu ce am sa ma fac cu al meu viitor sot. Si el e genul care vede ceva, ii place, il cumpara; nu se mai uita si dupa altceva, poate gaseste ceva si mai frumos sau stiu eu...Cred ca in weekend o sa incerc sa-l conving sa dam o raita prin magazine; va anunt daca am rezolvat ceva;-)

dap din mall l-am luat..
e tobago si in zimbru dar acolo n-am gasit modelul acela..mai este si in bucovina
succes!

Iulia_
29.07.2010, 20:22:43
Azi mi-am luat rochie de la Cernauti, E superba ! O sa pun poze in zilele urmatoare :)
Am dat 250 de dolari pe ea, cu tot cu voal, crinolina, jupa a ajuns la 320. Mai ieftin decat la cel mai fitos magazin din Suceava, unde m-au pus sa ma descalt la intrare :))
Sunt incantata :)

AnnyyAnnyy
30.07.2010, 08:33:18
Azi mi-am luat rochie de la Cernauti, E superba ! O sa pun poze in zilele urmatoare :)
Am dat 250 de dolari pe ea, cu tot cu voal, crinolina, jupa a ajuns la 320. Mai ieftin decat la cel mai fitos magazin din Suceava, unde m-au pus sa ma descalt la intrare :))
sa o porti cu placere>:D< nici sa n-o simti in ziua nuntii, sa nu te incomodeze, doar sa-ti intregeasca frumusetea si bucuria ca esti miresica:x.Asteptam poze sa te putem admira

Danillea
30.07.2010, 09:34:27

Da da asteptam poze...Si sa te bucuri la maxim de ea in ziua nuntii ;)

Despre ce magazin este vorba ca sa stiu sa-l evit, nu de alta dar pe urma cred ca-si bat joc de mine :D

roxutza88
30.07.2010, 15:23:40
Da da asteptam poze...Si sa te bucuri la maxim de ea in ziua nuntii ;)

Despre ce magazin este vorba ca sa stiu sa-l evit, nu de alta dar pe urma cred ca-si bat joc de mine :D
despre mariage a paris e vorba.din centru.te pune sa te descalti la intrare pt ca au covoare pe jos si nu vor sa le murdareasca.totusi nu mi se pare normal nici mie.prima data am mers cu iuby meu acolo si cand l-au pus sa se descalte s-a enervat asa de tare ca a iesit in sec urmatoare.nici nu mai vrea sa intre acolo.apoi am fost cu o prietena si nu am avut incotro pt ca vroiam sa probez cateva rochite.preturile sunt totusi destul de mari si din cate am inteles,multe rochii sunt de la Cernauti...:-\ eu am probat o rochita care costa 2600 de euro.deci muuult peste bugetul meu pt rochita....:D

Iulia_
30.07.2010, 22:28:21
Multumesc pentru urari !
Asa e, despre Mariage a Paris este vorba :)) noroc ca n-am mers cu ai mei sau cu iubi, ca le ziceau ceva :))
Sper ca am atasat bine poza

andreeasmiley
30.07.2010, 22:39:51
Multumesc pentru urari !
Asa e, despre Mariage a Paris este vorba :)) noroc ca n-am mers cu ai mei sau cu iubi, ca le ziceau ceva :))

Ai atasat bine o mandrete de rochita! Sa fie intr-un ceas bun, sa va aduca fericire si bani multi multi. Felicitari! Este ft frumoasa, iar tu in ea vei arata ca o printesica! Felicitari! \:D/

Iulia_
30.07.2010, 22:55:19
Ai atasat bine o mandrete de rochita! Sa fie intr-un ceas bun, sa va aduca fericire si bani multi multi. Felicitari! Este ft frumoasa, iar tu in ea vei arata ca o printesica! Felicitari! \:D/
Multumesc, Andreea !
Ma bucur ca esti si tu de parere cu mine :) mi-a placut foarte mult.
Si tu vei fi o printesa ;) mi-a placut foarte mult a ta.
Vom fi niste fericite amandoua :)

Danillea
02.08.2010, 10:51:08
Multumesc pentru urari !

Intr-adevar, foarte scumpica si interesanta rochita! Sa o porti cu mare placere in ziua nuntii! Ne poti spune cat te-a ajuns? :D

Danillea
02.08.2010, 10:52:10
Si chiar vazusem niste rochii superbe acolo, la Mariage a Paris...o sa raman doar cu vazutul! :(

Iulia_
03.08.2010, 21:35:39
320 de dolari m-a costat. Cred ca am mai scris pe undeva ca am dat 320 de euro, dar erau dolari de fapt :)

Nu stiu daca ati vrea rochii de 2000 de euro la Mariage a Paris... eu nu vreau sa dau atata pe o rochie8-|

andreeasmiley
07.08.2010, 22:16:00
Cum in mall nu mai sunt rochite, dar sunt in shopping city, imi permit sa postez aici! AM ROCHIIIITAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!
Dovada e mai jos ;;)

lorena_sv
08.08.2010, 21:45:46
Cum in mall nu mai sunt rochite, dar sunt in shopping city, imi permit sa postez aici! AM ROCHIIIITAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!
Dovada e mai jos ;;)

fff frumoasa rochita si te avantajeaza atat de bine!!:*
felicitari pt rochita!!

roxutza88
09.08.2010, 11:00:40
fetelor,am fost si eu in sfarsit sa-mi dau comanda de rochita.toata lumea ma intreba daca ma marit fara rochie de mireasa :)):-w am fost sambata la Piatra Nt.am colindat tot orasul pe caludrile alea pt ca am gasit f greu magazinele.dar pana la urma am fost la toate.am probat o rochita la Mirandi care mi-a placut...dar nu suficient de mult incat s-o iau.a fost o faza comica acolo ca mi se vede burtica si aia saraca trangea de corset cat putea de tare si eu abea aveam aer.si i-a spus mama dupa aia ca am bebe si aia"vai da nu am stiut ca ai bebe....eu am crezut ca ai burta :-w.o sa pun poze cu rochita aia cand ajung acasa ,ca acum sunt la servici sa vedeti ce tare imi scotea burtica in evidenta.dar tot am vrut sa mai probez. aveam modelul meu in cap si nu mi-l putea scoate nimeni.m-am dus cu gandul ca merg la White Lady si acolo imi face ce vreau eu.am avut o maaare dezamagire ca dupa ce am cautat de mi-au iesit ochii magazinul ,sa-mi vorbeasca vanzatoarea aia cu o greata pe cap...si sa-mi spuna ca nu face ce model vreau eu,pt ca ei au tiparul lor si nu-l schimba ca raman cu rochiile pe stoc.am iesit de acolo plangand.mi-era o ciuda de muream si am crezut ca o sa merg acasa fara rochie si-mi i-au una la nimereala si gata.am zis hai totusi sa mergem si pana la atelier la White Lady poate aia stiu sa vb mai normal...am cautat fff mult atelierul...intr-un sfarsit l-am gasit.am intrat si am zis ca vreau sa fac o comanda...dar am modelul meu.patronul a zis prima data"nu exista asa ceva"/:):[email protected] apoi i-am aratat modelul si a zis ca au si ei asa modele...mi-au aratat si in cele din urma mi-am facut comanda tot cum am vrut eu...si fara tiparul lor.:-"am intrebat pretul si a zis 1500...eu m-am facut albastra la fata ca am crezut ca e vb de euro...apoi a inceput si el sa rada si a zis ca de lei.ma asteptam sa fie mai scumpa,si sunt f multumita.au scris tot ce am vrut eu...cum...ce trebuie modificat.si imi fac 2 voaluri.unu maaaare de vreo 4-5 m sa-l am la biserica si la sedinta foto...si unul mai mic...pana la solduri cred...care sa-l am la sala.a zis ca ala mic e in jur de 35 de lei.sper ca am inteles bine si nu era 350 de lei.am platit rochita integral si sunt fff fericita ca am reusit sa fac ceea ce am vrut eu...cu toate ca ma gandeam la un moment dat ca o sa raman fara rochie.ma duc pe 3 sept. s-o i-au...si sa modifice ce vreau la ea...abea astept s-o vad...sa ma simt printesa :D:love:

roxutza88
09.08.2010, 13:47:52
am zis ca pun poze cu rochita care am probat-o....

roxutza88
09.08.2010, 15:10:53
Dovada e mai jos ;;)
f frumoasa rochita.iti sta bine si-ti pune talia in evidenta.sper sa mai am si eu talie pana la nunta :-w modelul asta l-ai vrut de la inceput sau a fost "vazut,placut,luat"? oricum e f frumoasa.sa-ti aduca mult noroc si fericire!!!scuze ca te intreb,de ce-ti ascunzi fata?ca am mai vazut si alte poze cu tine....si numa nu vrei sa te vedem si noi...:D

agness
09.08.2010, 15:12:20

e f frumoasa..intr-adevar se cunoaste burtica;))..
si pana la urma la ce model ti-ai dat comanda? nu ne arati si noua?:P

agness
09.08.2010, 15:16:10
Dovada e mai jos ;;)

e f frumoasa! ai luat-o din shopping city?
iti vine tare bine! cat te-a costat? si voalul cum va fi..tot lung?
sa o porti cu placere si sanatoasa si sa-ti aduca multa bucurie ;)

agness
09.08.2010, 15:16:47
f frumoasa rochita.iti sta bine si-ti pune talia in evidenta.sper sa mai am si eu talie pana la nunta :-w modelul asta l-ai vrut de la inceput sau a fost "vazut,placut,luat"? oricum e f frumoasa.sa-ti aduca mult noroc si fericire!!!scuze ca te intreb,de ce-ti ascunzi fata?ca am mai vazut si alte poze cu tine....si numa nu vrei sa te vedem si noi...:D

subscriu:P

Danillea
09.08.2010, 15:18:10

Imi place rochita, e foarte dragutza! un pret se poate? si burtica ta e scumpica, abia astept si eu sa am cu ce ma mandri :-$

roxutza88
09.08.2010, 15:23:05
e f frumoasa..intr-adevar se cunoaste burtica;))..
si pana la urma la ce model ti-ai dat comanda? nu ne arati si noua?:P
modelul exact nu vi-l pot arata ca nici eu nu mai stiu cate poze am combinat ca sa-mi dea ceea ce vreau.le-am lasat vreo 5 poze la atelier.o sa va arat produsul final.:"> oricum modelul e cam ca asta de sus...doar ca mult mai simplu la corset..de fapt f simplu la corset....si jos din tulle la fel de simplu...doar ca muuult mai umflata decat e asta care am probat-o.asa mi-a placut mie.simpla si de printesa :D:love: chiar radeau aia de mama ca ea tot zicea...cum nici un swarovschi nimic nu vrei??? :O:)) nuu.am doar pe marginea corsetului sus o pamplicuta cu strasuri ceva...atat.o sa-mi pun un colier frumos...si cercei si cam atat.va arat cam cum o sa fie corsetul...

roxutza88
09.08.2010, 15:30:06
Imi place rochita, e foarte dragutza! un pret se poate? si burtica ta e scumpica, abia astept si eu sa am cu ce ma mandri :-$
rochita care am probat-o era 21 de mil.de la mirandi.va pun si poza originala cu rochita din catalog.si asta in poza parca are burtica...si am zis hai sa vad cum sta si pe mine

andreeasmiley
09.08.2010, 15:37:18

Am probat peste 20 de rochite in ultimele 6 luni si n-a fost usor. Plangeam in ele ca ma simteam ca la circ in cele stralucitoare sau ca o Coana Chirita in cele largi. Doar in modelul acesta ma simteam "eu" cu potential de a ma simti mireasa. Am probat ceva asemanator ca material si apoi am povestit ce vreau eu de la rochita si in 3 saptamani s-a terminat realizarea ei. Le-am dat eu voie sa nu se grabeasca pt ca oricum asteptau miresele de august la rand.
Voua ma arat oricand, dar pe mess. Imi ascund fata datorita meseriei. N-am chef sa urle copiii prin clasa "duaaaaaaaamnaaaa, ti-am vazut pi calculator mireasa!" Sper ca ma intelegeti :*

andreeasmiley
09.08.2010, 15:41:17
e f frumoasa! ai luat-o din shopping city?
iti vine tare bine! cat te-a costat? si voalul cum va fi..tot lung?
sa o porti cu placere si sanatoasa si sa-ti aduca multa bucurie ;)

Am facut-o in shopping city. Din pacate uitasera sa-mi trimita si voalul. Teoretic trebuie sa merg azi dupa el. E mediu, pana la fund si cu broderie din rochie, adica e marginit cu un rand de broderie ce se regaseste si la poalele rochiei. In total am dat astfel:
rochita 860
crinolina 50
posetuta tip saculet 20
voal 120

total: 1050

nikkinik
09.08.2010, 15:54:20
rochita care am probat-o era 21 de mil.de la mirandi.va pun si poza originala cu rochita din catalog.si asta in poza parca are burtica...si am zis hai sa vad cum sta si pe mine
foarte frumoasa rochia, felicitari pentru alegere.

agness
09.08.2010, 16:00:12
Am facut-o in shopping city. Din pacate uitasera sa-mi trimita si voalul. Teoretic trebuie sa merg azi dupa el. E mediu, pana la fund si cu broderie din rochie, adica e marginit cu un rand de broderie ce se regaseste si la poalele rochiei. In total am dat astfel:
rochita 860
crinolina 50
posetuta tip saculet 20
voal 120

total: 1050

foarte frumoasa si foarte ieftina!
sa-ti aduca mult noroc si asteptam poze de la nunta ;))

agness
09.08.2010, 16:12:05
modelul exact nu vi-l pot arata ca nici eu nu mai stiu cate poze am combinat ca sa-mi dea ceea ce vreau.le-am lasat vreo 5 poze la atelier.o sa va arat produsul final.:"> oricum modelul e cam ca asta de sus...doar ca mult mai simplu la corset..de fapt f simplu la corset....si jos din tulle la fel de simplu...doar ca muuult mai umflata decat e asta care am probat-o.asa mi-a placut mie.simpla si de printesa :D:love: chiar radeau aia de mama ca ea tot zicea...cum nici un swarovschi nimic nu vrei??? :O:)) nuu.am doar pe marginea corsetului sus o pamplicuta cu strasuri ceva...atat.o sa-mi pun un colier frumos...si cercei si cam atat.va arat cam cum o sa fie corsetul...

o sa iasa f frumos! si corsetul meu e asemanator cu al tau..de abia astept sa fie gata! cred k si tu ;))

AnnyyAnnyy
09.08.2010, 16:17:43
Dovada e mai jos ;;)
te prinde tare bine modelul asta de rochita...te avantajeaza mult.
sa o porti cu placere si sa iti aduca bucurii si fericire...ca iubita esti;))

roxutza88
09.08.2010, 20:45:16
asa este! ;)
miercuri merg si eu la prima proba..abia astept s-o vad=P~
roxutza dar nu mg la nici o proba pana p 3 sept?;)
nu.asa se face acolo la atelier.mergi prima data...ii dai toate detaliile...absolut tot ce vrei si ce nu vrei...iti ia masurile apoi vii in ziua in care o si ridici,zi care o petreci aproape toata acolo.ei iti fac tiparul rochiei...cu n marimi mai mare...f lunga...si cu ea pe tine,modifica tot pe loc.e drept ca stai cam mult acolo,dar cand e gata ,e gata.si am zis sa merg mai aproape de nunta ca nu vreau s-o tin prea mult prin casa si sa-l pazesc pe al meu miresoi sa nu traga cu ochiul la ea :))

roxutza88
09.08.2010, 20:51:37
foarte frumoasa rochia, felicitari pentru alegere.
nu e rochia pe care am ales-o.doar am probat-o.rochita mea e la atelier acum si e aproape la fel ...cu mici modificari care le-am scris mai sus...
da,agness!!!abea astept sa fie gata!!!parca nu mai am rabdare.nu am emotii deloc ca nu o sa iasa cum vreau eu.nu stiu de ce,dar sunt f increzatoare si stiu ca o sa ma indragostesc de ea de cum o vad.:x:love: o sa fi si tu o miresica frumoasa si tinerica...mie imi plac tare mult miresele brunete...si chiar le invidiez.eu nu am fost niciodata bruneta(cu toate ca iuby meu prefera brunetele :gen_10: ) si nici nu cred ca mi-ar sta bine.dar fetele brunete si mai ales miresele mi se par f sexy...=P~

agness
10.08.2010, 14:30:49
nu.asa se face acolo la atelier.mergi prima data...ii dai toate detaliile...absolut tot ce vrei si ce nu vrei...iti ia masurile apoi vii in ziua in care o si ridici,zi care o petreci aproape toata acolo.ei iti fac tiparul rochiei...cu n marimi mai mare...f lunga...si cu ea pe tine,modifica tot pe loc.e drept ca stai cam mult acolo,dar cand e gata ,e gata.si am zis sa merg mai aproape de nunta ca nu vreau s-o tin prea mult prin casa si sa-l pazesc pe al meu miresoi sa nu traga cu ochiul la ea :))

f misto..asteptam sa o vedem macar noi dak miresoiul nu:P
si eu o s-o aduc in ultima sapt k nu vreau sa o vada..vreau sa fie surpriza ;));;)

roxutza88
10.08.2010, 14:34:21
f misto..asteptam sa o vedem macar noi dak miresoiul nu:P
si eu o s-o aduc in ultima sapt k nu vreau sa o vada..vreau sa fie surpriza ;));;)
si pt al meu o sa fie surpriza.nu m-a vazut imbracata in nici o rochie de mireasa.si majoritatea care le-am probat,eram cu el...dar iesea afara.nu a vrut el sa ma vada ca a zis ca vrea sa fie surpriza maxima.si nici eu nu am vrut.:">

Iulia_
10.08.2010, 15:57:33
si pt al meu o sa fie surpriza.nu m-a vazut imbracata in nici o rochie de mireasa.si majoritatea care le-am probat,eram cu el...dar iesea afara.nu a vrut el sa ma vada ca a zis ca vrea sa fie surpriza maxima.si nici eu nu am vrut.:">
Al meu se muta la mine cu 2 saptamani inainte de nunta... si a zis ca nu vrea sa se uite la rochie, pot sa o las atarnata prin casa. Si el vrea sa fie surprins :)

roxutza88
10.08.2010, 20:56:59
Al meu se muta la mine cu 2 saptamani inainte de nunta... si a zis ca nu vrea sa se uite la rochie, pot sa o las atarnata prin casa. Si el vrea sa fie surprins :)
si noi ne mutam zilele viitoare si o sa las rochita la ai mei ca si asa e spatiu mai mare...deci tot n-o sa-l las s-o vada.:-$

Iulia_
10.08.2010, 22:45:08
Ce burticuta frumoasa !!
Si modelul de rochie e dragut :)
Si eu am gasit rochia destul de ieftin, mai ales ca e exact cum am visat-o de la inceputul anului, de cand ne-am gandit mai serios la casatorie. 320 de dolari cu tot cu voal.
Sa ai sarcina usoara si frumoasa, tare drag mi-e cum iti vad tickerul cu fiecare zi mai aproape :)

nycoleta23
14.08.2010, 10:08:16
buna miresici.Cine imi poate spune si mie la ce ora se dechide bazarul de la suceava cu rochiile de mireasa?pls.multumesc frumos.pupici:*:*:*

Roxik
14.08.2010, 10:55:52
buna miresici.Cine imi poate spune si mie la ce ora se dechide bazarul de la suceava cu rochiile de mireasa?pls.multumesc frumos.pupici:*:*:*
cam in jurul orei 8, poate chiar mai repede acum vara :)

lorena_sv
14.08.2010, 19:05:32

si doar lunea, prima zi a saptamanii, e inchis!

nycoleta23
14.08.2010, 20:39:23
multumesc ptr raspuns miresicilor.:*:*:*

roxutza88
14.08.2010, 21:14:03
[QUOTE=nycoleta23;3518014]buna miresici.Cine imi poate spune si mie la ce ora se dechide bazarul de la suceava cu rochiile de mireasa?pls.multumesc frumos.pupici:*:*:*

se deschide de la 5 dimineata.poti merge la ce ora vrei tu pana pe la 12.dupa aia se cam inchid standurile!si nu e un bazar doar pt rochii de mireasa.e bazar cu de toate..in special haine,dar este un loc unde sunt rochii si muuuulte chestii pt nunta.bafta in cautari >:D<

Iulia_
17.08.2010, 09:40:20
Cine si-a mai luat rochita sau costum?
Veniti cu poze sa vedem si noi ;;)

bianca24sv
18.08.2010, 10:29:58
[QUOTE=nycoleta23;3518014]buna miresici.Cine imi poate spune si mie la ce ora se dechide bazarul de la suceava cu rochiile de mireasa?pls.multumesc frumos.pupici:*:*:*

se deschide de la 5 dimineata.poti merge la ce ora vrei tu pana pe la 12.dupa aia se cam inchid standurile!si nu e un bazar doar pt rochii de mireasa.e bazar cu de toate..in special haine,dar este un loc unde sunt rochii si muuuulte chestii pt nunta.bafta in cautari >:D<

Buna.....standurile cu rochite de mireasa sunt mai in spate (intrebi tu pe acolo) si se deschid p la 7-8 si se inchid pe la ora 13. Acolo gasesti cam tot ce vrei pt. nunta.....dar acum depinde si de preferintele tale.

irinatb
01.09.2010, 15:22:13
Am probat peste 20 de rochite in ultimele 6 luni si n-a fost usor. Plangeam in ele ca ma simteam ca la circ in cele stralucitoare sau ca o Coana Chirita in cele largi. Doar in modelul acesta ma simteam "eu" cu potential de a ma simti mireasa. Am probat ceva asemanator ca material si apoi am povestit ce vreau eu de la rochita si in 3 saptamani s-a terminat realizarea ei. Le-am dat eu voie sa nu se grabeasca pt ca oricum asteptau miresele de august la rand.
Voua ma arat oricand, dar pe mess. Imi ascund fata datorita meseriei. N-am chef sa urle copiii prin clasa "duaaaaaaaamnaaaa, ti-am vazut pi calculator mireasa!" Sper ca ma intelegeti :*
Superba rochia.iti vine f bine ! Si eu sunt profesoara dar nu ma deranjeaza daca m-ar vedea elevii mei mireasa.Desi sunt din Roman mi-am luat rochia din bazar de la Suceava si am fost f incantata de ea.va atasez o poza s-o vedeti.

391472

nelly_blinduta
01.09.2010, 20:37:59
Buna fetelor. Eu am fost dupa rochita intr-un sat din cernauti, se numeste Voloca, la un atelier care lucreaza mai mult pt en-gross, dar am dat peste niste persoane ffff cumsecade si mi-am luat si eu in sfarsit rochita. A fost prima rochita probata si cea luata pana la urma, aleasa;)) Am nimerit acolo din greseala ca noi ne dusesem cu indrumari precise la alt atelier; dar nu l-am gasit din prima si am nimerit acolo. Apoi am mai fost in mai mult locuri dar nu m-a mai incantat nimic si mi-am zis...asta e, asa a fost sa fie, prima rochita de mireasa probata in viata mea. Sunt f multumita si de rochie si de cum am fost primiti si de cum a decurs relatia vanzator-cumparator. Am luat o carte de vizita...daca cineva va dori sa ajunga pe acolo...eu zic ca se merita;-)

agness
03.09.2010, 09:23:26
Buna fetelor. Eu am fost dupa rochita intr-un sat din cernauti, se numeste Voloca, la un atelier care lucreaza mai mult pt en-gross, dar am dat peste niste persoane ffff cumsecade si mi-am luat si eu in sfarsit rochita. A fost prima rochita probata si cea luata pana la urma, aleasa;)) Am nimerit acolo din greseala ca noi ne dusesem cu indrumari precise la alt atelier; dar nu l-am gasit din prima si am nimerit acolo. Apoi am mai fost in mai mult locuri dar nu m-a mai incantat nimic si mi-am zis...asta e, asa a fost sa fie, prima rochita de mireasa probata in viata mea. Sunt f multumita si de rochie si de cum am fost primiti si de cum a decurs relatia vanzator-cumparator. Am luat o carte de vizita...daca cineva va dori sa ajunga pe acolo...eu zic ca se merita;-)

vrem sa vedem rochitza :P cat a costat?
sa o porti sanatoasa ;))

nelly_blinduta
03.09.2010, 18:31:36
vrem sa vedem rochitza :P cat a costat?
sa o porti sanatoasa ;))
multumesc de urari!in privinta fotografiei...n-am facut nici o poza la rochita inca:))promit ca am sa pun;))
preturile variaza de la 100 de dolari pana la 400...din ce-am vazut eu. 200 de dolari am dat eu

roxutza88
04.09.2010, 19:14:53
gata fetelor,am terminat si eu cu rochita.este rochia care am visat-o!!!sunt asa de fericita ca mi-a iesit asa cum am vrut.am fost ieri dupa ea si nu-mi venea sa cred cat de frumoasa e...pt mine cel putin.radiam de fericire.mi-am facut 2 voaluri...prinse amandoua intr-un pieptan...unu mare care are 3 m...si unu mic pe de-asupra pana la fund...cand o sa ajung la sala,o sa taie cineva ata celui mare si raman cu cel mic.abea astept s-o port.am atarnat-o de geam si ma tot uit la ea :x:x:x

Iulia_
04.09.2010, 20:30:04
gata fetelor,am terminat si eu cu rochita.este rochia care am visat-o!!!sunt asa de fericita ca mi-a iesit asa cum am vrut.am fost ieri dupa ea si nu-mi venea sa cred cat de frumoasa e...pt mine cel putin.radiam de fericire.mi-am facut 2 voaluri...prinse amandoua intr-un pieptan...unu mare care are 3 m...si unu mic pe de-asupra pana la fund...cand o sa ajung la sala,o sa taie cineva ata celui mare si raman cu cel mic.abea astept s-o port.am atarnat-o de geam si ma tot uit la ea :x:x:x
Asa faceam si eu in primele zile dupa ce am adus-o acasa... ma uitam de 10 ori pe zi la ea :)
Ma bucur pentru tine >:D<
Poze ai pus?

roxutza88
05.09.2010, 19:49:44
Asa faceam si eu in primele zile dupa ce am adus-o acasa... ma uitam de 10 ori pe zi la ea :)
Ma bucur pentru tine >:D<
Poze ai pus?
am facut cateva poze,dar nu era in stadiul final.o sa ma imbrac zilele astea cu ea si o sa fac poze sa o vedeti de-a gata.:*

adriben
06.09.2010, 11:29:12

Buna roxutza!

Felicitari pentru rochita!!!! Cred ca este unul dintre momentele cele mai emotionante din pregatirile la nunta...cel putin pentru mine asa e...:) numai ca eu mai am de asteptat...uffff
Voiam sa te intreb de voal...cat te-a costat ala de 3 m ? Si ce fel de voal e?
Rochia mea e destul de "infoiata" :)) si as vrea un voal simplu. Aici ma costa un voal simplu de matase 300 euro...si mi se pare prea mult...mai ales ca o sa-l tin numai la biserica. Ai putea sa imi spui de unde l-ai luat si cat te-a costat? Si daca ai pune si o poza ar fi super :D
Felicitari inca o data pt rochita si sa o porti sanatoasa!!!!

roxutza88
06.09.2010, 18:12:57
Buna roxutza!

Felicitari pentru rochita!!!! Cred ca este unul dintre momentele cele mai emotionante din pregatirile la nunta...cel putin pentru mine asa e...:) numai ca eu mai am de asteptat...uffff
Voiam sa te intreb de voal...cat te-a costat ala de 3 m ? Si ce fel de voal e?
Rochia mea e destul de "infoiata" :)) si as vrea un voal simplu. Aici ma costa un voal simplu de matase 300 euro...si mi se pare prea mult...mai ales ca o sa-l tin numai la biserica. Ai putea sa imi spui de unde l-ai luat si cat te-a costat? Si daca ai pune si o poza ar fi super :D
Felicitari inca o data pt rochita si sa o porti sanatoasa!!!!
multumesc.chiar a fost un moment emotionant.pana acum cand probam...imi placeau...erau frumoase...dar nu simteam nimic.acum eram doar un zambet...eram asa de fericita!!este exact cum mi-am dorit eu.poate pt altii e prea simpla...sau prea comuna ...sau urata chiar...dar pt mine e rochita visurilor si cred ca asta e tot ce conteaza.
voalurile sunt f simple!!cel putin ala lung e pur si simplu o bucata de tulle...taiata si atat.asta am vrut eu.nu brodat...nu cu pietricele...nimic...simplu exact ca rochita.ala scurt are pe margine niste margelute ca asa era la vanzare si l-am lasat asa.pe cel mare am dat 160 de lei.si pe cel mic 100.si eu ma asteptam sa dau mult pe voal ca stiu ca-s scumpe,dar m-a ajuns f putin.trebuie sa-mi cumpar un sutien cu push up ca asa mi-au zis de acolo...si o sa probez rochita si v-o arat.:D

agness
06.09.2010, 21:33:37
fetelor va prezint rochitza!!!!!!!!! azi am fost duoa ea..e fff frumoaasa..nu ma asteptam sa fie atat de minunata ;))
nu luati in calcul bustul meu:))) voi avea niste cupe din alea de silicon ;))
:x:x:x:x:x:x

nyurka
06.09.2010, 21:58:23
Este superba! Cat te-a ajuns? O sa fii frumoasa de abia astept sa vad poze de la nunta :*

andreeasmiley
06.09.2010, 22:12:50
fetelor va prezint rochitza!!!!!!!!! azi am fost duoa ea..e fff frumoaasa..nu ma asteptam sa fie atat de minunata ;))

Esti superba si vei fi o adevarata printesa! Sa va aduca bucurii si iubire! :* Cat te-a ajuns?

agness
07.09.2010, 07:11:48
multumesc mult fetelor!:*:*.m-a ajuns 1200lei.
nu-mi venea sa cred cand am vazut-o ieri cat de frumoasa e :x:x:x

adriben
07.09.2010, 08:52:52

Foarte ieftina si foarte frumoasa!!! Sa o porti sanatoasa!

adriben
07.09.2010, 08:56:27
multumesc.chiar a fost un moment emotionant.pana acum cand probam...imi placeau...erau frumoase...dar nu simteam nimic.acum eram doar un zambet...eram asa de fericita!!este exact cum mi-am dorit eu.poate pt altii e prea simpla...sau prea comuna ...sau urata chiar...dar pt mine e rochita visurilor si cred ca asta e tot ce conteaza.
voalurile sunt f simple!!cel putin ala lung e pur si simplu o bucata de tulle...taiata si atat.asta am vrut eu.nu brodat...nu cu pietricele...nimic...simplu exact ca rochita.ala scurt are pe margine niste margelute ca asa era la vanzare si l-am lasat asa.pe cel mare am dat 160 de lei.si pe cel mic 100.si eu ma asteptam sa dau mult pe voal ca stiu ca-s scumpe,dar m-a ajuns f putin.trebuie sa-mi cumpar un sutien cu push up ca asa mi-au zis de acolo...si o sa probez rochita si v-o arat.:D

Si eu vreau voalul simplu simplu. Insa iti spun...aici ma costa 300 euro(bine ...e de matase...dar nush...oare chiar se cunoaste diferenta? nush cum e ala din tulle...) Oricum ...astept sa vad poze la tine...si poate scap de o cheltuiala mare si imi iau unu de tulle...Apropo, de unde l-ai luat?
Abia astept sa te vad miresica!!! :D

roxutza88
07.09.2010, 14:49:26
ce dulcica esti!!!chiar e fff frumoasa si-ti sta super cu ea.exact cum ai vrut tu nu?sa-ti poarte noroc!!!:*:*:*
adriben,si voalul si rochia le-am luat de la Piatra Nt.tulle-ul este materialul ala din care sunt facute majoritatea rochitelor de mireasa(miresoiul meu ii zice perdea :)) ).da,e posibil ca matasea sa fie mai scumpa.

Iulia_
07.09.2010, 18:27:21
Frumoaso ! O sa fii superba :)
Imi place tare mult rochita ta, e foarte finuta si tu pari o zana :)
Si eu imi iau sutien din silicon, sper sa stea lipite bine:-":O;))

Roxik
07.09.2010, 18:30:06
foarteeee frumoasa si deosebita!! s-o porti fericita si implinita :* in suceava e facuta ?

Iulia_
15.09.2010, 17:19:54
Azi imi scurteaza mama rochia, are vreo 6 cm in plus si calc pe ea cand pasesc. Oooofff #:-Stare greu trece timpul pana la nunta...
Sper sa nu imi fie scurta rochia, ca am comis-o :))
P.S. Greu tare cu valsul... :-$

Iulia_
15.09.2010, 22:54:48
A iesit rochita cum trebuie :) mai trebuie doar calcata putin... #:-Scam greu o sa fie, cu atatea straturi.
Am tras o sperietura ca a iesit prea scurta, dar am desfacut-o si am cusut-o iar (impreuna cu mama) si pana la urma a iesit super. Ce-am mai plans dupa aceea :)) numai de spaima am plans !

roxutza88
16.09.2010, 10:28:30
A iesit rochita cum trebuie :) mai trebuie doar calcata putin... #:-Scam greu o sa fie, cu atatea straturi.
Am tras o sperietura ca a iesit prea scurta, dar am desfacut-o si am cusut-o iar (impreuna cu mama) si pana la urma a iesit super. Ce-am mai plans dupa aceea :)) numai de spaima am plans !
f bine ca ai scurtat-o.daca ar fi sa schimb ceva la rochita mea,as face-o mai scurta pt ca din cauza ca atunci cand am ajuns la sala mi-am si luat balerinii(dupa o zi de mers pe tocuri),rochia a fost ff lunga si nici valsul nu l-am facut cum trebuia.toata lumea ma calca,inclusiv eu.era sa o iau in cap de multe ori.mai ales cand m-au furat si ma trageau de mana de zburam...si era cat pe ce sa ajung cu picioarele in sus.iar cand m-au luat baietii in brate,pe scari...au calcat pe ea ca era sa aterizez cu tot cu cavaler pe jos.asa ca ai grija.la cat de mult am calcat-o...s-au rupt fasii din ea.ma uitam in urma si mai vedeam cate o bucata de rochie...nu se vedea ca aveam multe straturi,dar nu mi-a placut ca a trebuit s-o tarai dupa mine.:-<

adriben
17.09.2010, 10:09:11
Buna fetelor!

Iata si rochita mea!!! Bine...e cu vreo 2 marimi mai mare...dar le fac pe toate asa si apoi se modifica pentru fiecare in parte. Sunt taaaare incantata...mai ales pt ca m-am decis foarte repede si nu a trebuit sa umblu luni de zile sa caut rochita perfecta....asa cum se astepta toata lumea (nu de alta...dar sunt foarte indecisa..de obicei :) )
Ce parere aveti? Mie mi-e asa de draga ca nu as mai schimba-o pe nimic!!!!! heheheh

roxutza88
17.09.2010, 10:57:20
Buna fetelor!

Iata si rochita mea!!! Bine...e cu vreo 2 marimi mai mare...dar le fac pe toate asa si apoi se modifica pentru fiecare in parte. Sunt taaaare incantata...mai ales pt ca m-am decis foarte repede si nu a trebuit sa umblu luni de zile sa caut rochita perfecta....asa cum se astepta toata lumea (nu de alta...dar sunt foarte indecisa..de obicei :) )
Ce parere aveti? Mie mi-e asa de draga ca nu as mai schimba-o pe nimic!!!!! heheheh
e f frumoasa.imi place ca are trena.dar sa ai grija sa ti-o poti prinde cumva cand dansezi.iti sta f bine.important e sa-ti placa tie si nu celorlalti.eu cand am ales rochita,am zis ca poate lumea o sa spuna ca e prea simpla,prea comuna...dar eu asa am vrut si asa am facut-o.stiam ca n-o sa-i placa nici mirelui pt ca el vroia cu totu altceva,dar a fost suuper incantat cand m-a vazut si a zis ca-i place fff mult.si asta mi-a dat si mai multa incredere in mine.si lumea m-a admirat pt ca ma simteam eu bine cu ea si eram mandra de rochita.;-)

adriben
17.09.2010, 11:29:56
e f frumoasa.imi place ca are trena.dar sa ai grija sa ti-o poti prinde cumva cand dansezi.iti sta f bine.important e sa-ti placa tie si nu celorlalti.eu cand am ales rochita,am zis ca poate lumea o sa spuna ca e prea simpla,prea comuna...dar eu asa am vrut si asa am facut-o.stiam ca n-o sa-i placa nici mirelui pt ca el vroia cu totu altceva,dar a fost suuper incantat cand m-a vazut si a zis ca-i place fff mult.si asta mi-a dat si mai multa incredere in mine.si lumea m-a admirat pt ca ma simteam eu bine cu ea si eram mandra de rochita.;-)

Merci mult!!! Eu sunt de aceeasi parere...trebuie sa-mi placa mie. Nu stiu daca miresoiului o sa-i placa...dar oricum nu o va vedea pana in ziua nuntii ...asa ca nu prea are nici un cuvant de spus :)
Adevarul ca si mie imi place ca are trena...cu toate ca la inceput aveam indoieli...nu stiam daca o sa ma descurc cu ea...dar am probat-o si nu am nici o treaba. Fiind destul de plina de material se misca singura dupa mine...nu trebuie sa o car eu. Iar pentru dans o sa o prind de la jumate in sus si arata ca si cum nu ar avea trena...nici nu se cunoaste...
Am vazut pozele voastre ! Sunteti foarte frumosi! Si ce imi place e ca nu ai incercat sa ascunzi burtica...cred ca ar fi fost o mare greseala. Mama mea era insarcinata cu mine cand s-a maritat, insa nu prea se vede in nici o poza...si mie mi-ar fi placut sa ma vad si pe mine pe acolo...:D
Felicitari inca o data!!!!!!!!!Muahhh!!!!

Danillea
17.09.2010, 22:14:24
Buna fetelor!

Intr-adevar e foarte frumoasa! Daca a fost dragoste la prima vedere nu mai sta pe ganduri, e superba!

Iulia_
16.10.2010, 21:31:09
407105
Eu am ramas indragostita de rochia mea si pana in ziua de azi :) sa nu mai zic ca inca visez noaptea ca dansez valsul mirilor :x

medeadeea
17.10.2010, 15:20:20
Buna fetelor!

E superba, imi poti spune te rog de unde ai cumparat-o. Merci:D:)>-

adriben
19.11.2010, 10:34:59
E superba, imi poti spune te rog de unde ai cumparat-o. Merci:D:)>-

Scuze pentru intarziere...nu vazusem mesajul tau :D
Rochia e de la Pronovias. Eu am luat-o de aici din Spania...insa banuiesc ca este pronovias si in Romania, nu? Pe mine ma costa 1900 euro...daca aflati care este pretul in Romania...chiar sunt curioasa sa aflu. Modelul se numeste "Fantastica"...si pentru mine este pur si simplu...fantastica hehehehe

Apropo de rochita...mi-am cumparat una scurta pentru cununia civila tot de la Pronovias, numai ca e un model unicat...adica nu exista in catalogul lor. Sunt super incantata!!! Va pun singura poza care a iesit cat de cat clara...e cu spatele...dar va faceti o idee...nu? Ce parere aveti? :D
Cred ca o voi folosi si la nunta...spre dimineata ca sa-mi fac de cap mai lejer...o sa mi-o pun pe asta scurta.:D

chirugugianina
22.11.2010, 21:52:40
ai fost o mireasa superbaaa si rochia ti a venit perfect!!!

mady_ioana
22.11.2010, 22:11:17
eu si rochita mea pe care inca o ador:x...va :* pe toate si va doresc sa fiti cele mai frumoase miresicio:-)

adriben
23.11.2010, 11:05:18
Iata mai multe pozici cu rochita cea scurta pentru cununie...Sormea zice ca parca e rochita ei de la serbarea de la gradinita unde a avut rol de fulg de nea...:))

roxutza88
23.11.2010, 11:42:19
ai fost o mireasa superbaaa si rochia ti a venit perfect!!!
multumesc mult.si tu ai fost o mireasa frumoasa si fericita din cate se vede pe chipul tau.iti doresc casa de piatra si multe bucurii in viata :*

roxutza88
23.11.2010, 11:45:06
Iata mai multe pozici cu rochita cea scurta pentru cununie...Sormea zice ca parca e rochita ei de la serbarea de la gradinita unde a avut rol de fulg de nea...:))
e ff frumoasa rochita.si eu am avut-o ceva de genul la cununia civila doar ca era mov si mult mai infoiata.important e sa te simti tu bine in ea.si eu am crezut ca o sa comenteze lumea ca e prea de copii,ca nu stiu ce,dar am avut o mare supriza cand lumea nu-si mai lua ochii de la mine si ma laudau incontinuu cat e de frumoasa rochita mea.am fost mai laudata decat cand m-am imbract in mireasa :>

adriben
23.11.2010, 16:06:25
e ff frumoasa rochita.si eu am avut-o ceva de genul la cununia civila doar ca era mov si mult mai infoiata.important e sa te simti tu bine in ea.si eu am crezut ca o sa comenteze lumea ca e prea de copii,ca nu stiu ce,dar am avut o mare supriza cand lumea nu-si mai lua ochii de la mine si ma laudau incontinuu cat e de frumoasa rochita mea.am fost mai laudata decat cand m-am imbract in mireasa :>

Abia acum am vazut pozele tale de la cununie. Intr-adevar ai fost foarte frumoasa!!! Si rochita mie mi se pare divina!!!! :D Eu mi-am luat-o alba pentru ca aici in Spania o sa facem o mini-nunta pentru ca avem multi prieteni, colegi ,etc spanioli care nu pot merge in Romania...asa ca m-am gandit sa ma imbrac tot de mireasa...dar altfel...Ma gandesc sa imi pun in loc de pantofi albi, niste pantofiori mov de exemplu...si sa am si un buchetel mov...Ma mai gandesc...:D
Cred ca te-am mai intrebat o data ...imi cer scuze dar nu mai stiu ce mi.ai zis...:D De unde ai luat papuceii aia asa de draguti fara toc? Si cat ai dat pe ei? Pe aici am cautat de am innebunit...dar nu gasesc nimic sa-mi placa fara toc...

Merci!!! Pupici la mamica si la fetita!

roxutza88
23.11.2010, 17:17:03
Abia acum am vazut pozele tale de la cununie. Intr-adevar ai fost foarte frumoasa!!! Si rochita mie mi se pare divina!!!! :D Eu mi-am luat-o alba pentru ca aici in Spania o sa facem o mini-nunta pentru ca avem multi prieteni, colegi ,etc spanioli care nu pot merge in Romania...asa ca m-am gandit sa ma imbrac tot de mireasa...dar altfel...Ma gandesc sa imi pun in loc de pantofi albi, niste pantofiori mov de exemplu...si sa am si un buchetel mov...Ma mai gandesc...:D
Cred ca te-am mai intrebat o data ...imi cer scuze dar nu mai stiu ce mi.ai zis...:D De unde ai luat papuceii aia asa de draguti fara toc? Si cat ai dat pe ei? Pe aici am cautat de am innebunit...dar nu gasesc nimic sa-mi placa fara toc...

Merci!!! Pupici la mamica si la fetita!
ma bucur ca-ti place rochita mea.am inteles ideea care o ai tu cu nunta.si mie mi-ar fi placut sa am un mire din alt oras si sa fac 2 nunti :D.stiu pe cineva care a facut nunta si in bucuresti de unde e mirele si in suceava de unde e ea.dar a zis ca e mult prea obositor si a doua oara deja...nu mai e ca prima data:).dar ea a fost imbracata in mireasa la amandoua nuntile.
papuceii i-am luat din Suceava de la mall si am dat 65 de lei pe ei daca imi aduc aminte bine.m-am simtit ff bine in ei.pana sa ajung la sala i-am purtat pe cei cu toc,dar cand am ajuns si m-am dus in camera sa-mi iau alti papuci,picioarele mele erau ca butucii...fff umflate si ma dureau de muream.mi-am luat balerinii si nu am mai avut probleme.decat la vals pt ca am tarait rochia din cauza ca am facut marimea dupa papuceii cu toc si cu balerinii am calcat-o si ne-am incurcat tare la dans.
o nunta cat mai frumoasa si casa de piatra.:*

adriben
23.11.2010, 17:33:41
ma bucur ca-ti place rochita mea.am inteles ideea care o ai tu cu nunta.si mie mi-ar fi placut sa am un mire din alt oras si sa fac 2 nunti :D.stiu pe cineva care a facut nunta si in bucuresti de unde e mirele si in suceava de unde e ea.dar a zis ca e mult prea obositor si a doua oara deja...nu mai e ca prima data:).dar ea a fost imbracata in mireasa la amandoua nuntile.
papuceii i-am luat din Suceava de la mall si am dat 65 de lei pe ei daca imi aduc aminte bine.m-am simtit ff bine in ei.pana sa ajung la sala i-am purtat pe cei cu toc,dar cand am ajuns si m-am dus in camera sa-mi iau alti papuci,picioarele mele erau ca butucii...fff umflate si ma dureau de muream.mi-am luat balerinii si nu am mai avut probleme.decat la vals pt ca am tarait rochia din cauza ca am facut marimea dupa papuceii cu toc si cu balerinii am calcat-o si ne-am incurcat tare la dans.
o nunta cat mai frumoasa si casa de piatra.:*

:) merci mult! Oricum mai este pana la nunta...
Eu in ultimul timp m-am cam dezobisnuit de tocuri...si tare mi-e frica ca o sa ma doara picioarele de o sa mor...De asta caut niste bailarini. Faza e ca acuma stau si ma gandesc la rochie...daca imi pun bailarini o sa calc rochia in picioare...Poate o sa-mi iau niste sandale tot cu toc, dar mai comode pentru spre dimineata...Mai am timp sa ma gandesc si sa ma razgandesc...:D
:*:*:*

roxutza88
23.11.2010, 21:14:02
:) merci mult! Oricum mai este pana la nunta...
Eu in ultimul timp m-am cam dezobisnuit de tocuri...si tare mi-e frica ca o sa ma doara picioarele de o sa mor...De asta caut niste bailarini. Faza e ca acuma stau si ma gandesc la rochie...daca imi pun bailarini o sa calc rochia in picioare...Poate o sa-mi iau niste sandale tot cu toc, dar mai comode pentru spre dimineata...Mai am timp sa ma gandesc si sa ma razgandesc...:D
:*:*:*
de luat sa-ti iei ceva de schimb numai decat.ceva mult mai comod pt ca in general pantofii de mireasa cu toc nu sunt f comozi.poti sa-ti iei ceva cu platforma sau cum ai zis..niste sandalute cu talpa mai groasa si mai comoda.dar tine cont ca o sa ai sigur picioarele umflate.eu daca nu aveam ciorapi,nu-mi mai incapeau nici un fel de papuci.cand am ajuns acasa si m-am descaltat,nu mai aveam degete la ciorapi.s-au rupt de parca mi-a tras cainele de ei :)) erau asa de comici.dar mi-au prins bine balerinii.insa daca ar fi s-o mai fac odata,as face rochia dupa balerini ca lungime,nu dupa pantofii cu toc.pt ca de ce ma temeam nu am scapat si anume mi-era groaza sa-mi tin rochia in sus toata noaptea sau s-o tarai.si exact asta am facut.la un moment dat,erau numai bucati de rochie in toata sala,se rupeau fasii,pt ca toti ma calcau.dar asta e.

adriben
24.11.2010, 09:55:37
de luat sa-ti iei ceva de schimb numai decat.ceva mult mai comod pt ca in general pantofii de mireasa cu toc nu sunt f comozi.poti sa-ti iei ceva cu platforma sau cum ai zis..niste sandalute cu talpa mai groasa si mai comoda.dar tine cont ca o sa ai sigur picioarele umflate.eu daca nu aveam ciorapi,nu-mi mai incapeau nici un fel de papuci.cand am ajuns acasa si m-am descaltat,nu mai aveam degete la ciorapi.s-au rupt de parca mi-a tras cainele de ei :)) erau asa de comici.dar mi-au prins bine balerinii.insa daca ar fi s-o mai fac odata,as face rochia dupa balerini ca lungime,nu dupa pantofii cu toc.pt ca de ce ma temeam nu am scapat si anume mi-era groaza sa-mi tin rochia in sus toata noaptea sau s-o tarai.si exact asta am facut.la un moment dat,erau numai bucati de rochie in toata sala,se rupeau fasii,pt ca toti ma calcau.dar asta e.

Ce pacat de rochitza!!!! Ai dreptate...si mie mi se umfla picioarele...Mai am optiunea de a ma schimba de rochie...cand nu mai pot sta cu pantofii de mireasa...imi pun rochita scurta care o am pentru cununie, la care me pot incalta cu orice...chiar si cu bailarini :) Nu? Si asa spre dimineata o sa pot tzopai cat vreau fara sa mai car rochia cea lunga dupa mine...
In fine...cred ca am multe optiuni la inndemana. Merci mult pentru sfaturi!!!!Pup!!!!

roxutza88
24.11.2010, 10:25:37
Ce pacat de rochitza!!!! Ai dreptate...si mie mi se umfla picioarele...Mai am optiunea de a ma schimba de rochie...cand nu mai pot sta cu pantofii de mireasa...imi pun rochita scurta care o am pentru cununie, la care me pot incalta cu orice...chiar si cu bailarini :) Nu? Si asa spre dimineata o sa pot tzopai cat vreau fara sa mai car rochia cea lunga dupa mine...
In fine...cred ca am multe optiuni la inndemana. Merci mult pentru sfaturi!!!!Pup!!!!
da,poti s-o schimbi ca sa te simti mai comod,dar eu cred ca o seara esti mireasa si merita sa "suferi" pt cea mai frumoasa zi din viata ta.n-o sa mai porti rochia de mireasa,insa rochita scurta poti s-o mai porti.oricum mai ai timp sa te gandesti si sa te hotarasti.;-)

adriben
24.11.2010, 17:15:36
da,poti s-o schimbi ca sa te simti mai comod,dar eu cred ca o seara esti mireasa si merita sa "suferi" pt cea mai frumoasa zi din viata ta.n-o sa mai porti rochia de mireasa,insa rochita scurta poti s-o mai porti.oricum mai ai timp sa te gandesti si sa te hotarasti.;-)

hahahaha!!!! Ai dreptate si la chestia asta! Parca ma vad suferind de caldura cu rochioiul meu mare si lung...dar tot nu mi-l dau jos !!!! hahahaha Cum sunt o persoana foarte indecisa, cred ca o sa am ambele variante pregatite...adica niste sandale cu toc dar mai comode si pe de alta parte, rochitza scurta in caz ca mor de cald...:D Vad eu dupa aia ce fac...:D

roxutza88
24.11.2010, 20:24:22
hahahaha!!!! Ai dreptate si la chestia asta! Parca ma vad suferind de caldura cu rochioiul meu mare si lung...dar tot nu mi-l dau jos !!!! hahahaha Cum sunt o persoana foarte indecisa, cred ca o sa am ambele variante pregatite...adica niste sandale cu toc dar mai comode si pe de alta parte, rochitza scurta in caz ca mor de cald...:D Vad eu dupa aia ce fac...:D
nu cred ca o sa ai timp sa te gandesti ca ti-e cald.si nu cred ca n-o sa fie aer conditionat in restaurant.si daca iti este intr-adevar cald de nu mai poti,iesi afara,iei o gura de aer si gata.ce-ar fi ca toate miresele sa-si rupa sau sa-si taie rochia ca le e cald =)) pt ca putine au varianta ta...cu 2 rochite:D

agness
25.11.2010, 16:16:31

si eu sunt de aceeasi parere cu rox..mai ales k ai o rochitza asa frumoasa si destul de scumpa..merita sa o tzii pe tine cat mai mult..k doar odata esti mireasa!..eu m-am simtzit f bine in rochia mea..a fost f comoda chiar dak era asa bufanta si n-as fi dat-o jos vreo 2 zile:))))
in legatura cu pantofii..ma credeti k nu am avut nimic de schimb? :))..atat am cautat ceva sa-mi placa si sa mai pot purta si dupa nunta si n-am gasit..pana la urma am renuntzat..ce am facut in noaptea nuntii?am stat pana p la 3jumate cu pantofii (mare noroc am avut de ciorapi k de nu..nu cred k rezistam atata)..si apoi am dansat in ciorapi..si n-am tarait rochia..venea numai bine:)))..f comod si bine ma simtzeam:)))

va las un video ..se vede rochitza in toata splendoarea ei ;))

http://www.youtube.com/watch?v=jKxLhSe4FVA

http://www.youtube.com/watch?v=NV1W8B0dkBQ

roxutza88
25.11.2010, 17:03:49
si eu sunt de aceeasi parere cu rox..mai ales k ai o rochitza asa frumoasa si destul de scumpa..merita sa o tzii pe tine cat mai mult..k doar odata esti mireasa!..eu m-am simtzit f bine in rochia mea..a fost f comoda chiar dak era asa bufanta si n-as fi dat-o jos vreo 2 zile:))))
in legatura cu pantofii..ma credeti k nu am avut nimic de schimb? :))..atat am cautat ceva sa-mi placa si sa mai pot purta si dupa nunta si n-am gasit..pana la urma am renuntzat..ce am facut in noaptea nuntii?am stat pana p la 3jumate cu pantofii (mare noroc am avut de ciorapi k de nu..nu cred k rezistam atata)..si apoi am dansat in ciorapi..si n-am tarait rochia..venea numai bine:)))..f comod si bine ma simtzeam:)))

va las un video ..se vede rochitza in toata splendoarea ei ;))

http://www.youtube.com/watch?v=jKxLhSe4FVA

http://www.youtube.com/watch?v=NV1W8B0dkBQ
agness,am ras cu lacrimi cu iuby meu de invitatii aia 2 care danseaza ei fara nici o treaba.cei care se invart in jurul salii =)) is tare comici.ai fost o miresica tare sexy cu decolteul ala :D.dar aveam uneori impresia ca-ti cade corsetul :-SS.se vede ca te-ai simtit bine in rochita ta.esti tare frumoasa.

agness
25.11.2010, 17:08:53
agness,am ras cu lacrimi cu iuby meu de invitatii aia 2 care danseaza ei fara nici o treaba.cei care se invart in jurul salii =)) is tare comici.ai fost o miresica tare sexy cu decolteul ala :D.dar aveam uneori impresia ca-ti cade corsetul :-SS.se vede ca te-ai simtit bine in rochita ta.esti tare frumoasa.

am avut multi invitati tare distractivi :))..lumea s-a simtzit tare bine..dansau si cei care habar nu aveau;))..asta a fost ultimul dans al meu inainte sa-mi dau jos pantofii:-j
mc:P..par k-mi cadea corsetul dar nu....era f bine strans :))..in schimb p rochie m-au calcat cativa invitati mai animatzi de petrecere:))..partea de jos fiind din bucatie era f usor de desprins:)))
;)ma bucur k v-a placut
P.S. sunt mai multe clipuri de la nunta p youtube cu solista;)

adriben
25.11.2010, 18:37:18
Multumesc pentru sfaturi fetelor!! Si eu sper sa rezist toata noaptea cu rochia cea lunga...pentru ca mi-e tare draga. Dar totusi vreau sa am un plan B pentru orice eventualitate. Si daca tot mi-am luat rochita cea scurta pentru cununie...o sa o iau cu mine si daca e nevoie..ma schimb, daca nu...bineinteles ca o sa ma mandesc de rochia mea de mireasa toata noaptea!!! :D

agness
27.11.2010, 16:34:25
Multumesc pentru sfaturi fetelor!! Si eu sper sa rezist toata noaptea cu rochia cea lunga...pentru ca mi-e tare draga. Dar totusi vreau sa am un plan B pentru orice eventualitate. Si daca tot mi-am luat rochita cea scurta pentru cununie...o sa o iau cu mine si daca e nevoie..ma schimb, daca nu...bineinteles ca o sa ma mandesc de rochia mea de mireasa toata noaptea!!! :D

:*abia astept sa vad fotografiile de la nunta ;)
P.S. tot asa frumoasa ai ramas ;)

adriben
29.11.2010, 17:13:52
:*abia astept sa vad fotografiile de la nunta ;)
P.S. tot asa frumoasa ai ramas ;)

hahaha Merci mult! Unii spun ca m-am scimbat mult...iar altii spun ca sunt exact la fel ca acum 8 ani cand am plecat...nu stiu cine are dreptate...dar mai batrana sigur sunt!! hahaha
Promit multe poze dupa nunta...insa mai este asa de mult pana atunci...Nu mai am rabdare !! :)

Misella
12.12.2010, 18:43:15
imi poti da si mie te rog numarul de telefon al croitoresei la care ai facut tu rochia de mireasa in bazar? ma intereseaza si pe mine..la anu pe 24 iulie voi fi mireasa:-"

medeadeea
15.12.2010, 11:57:01
Fetelor va rog s ma ajutati si pe mine[-o< si-a facut ineva rochia la atelierul H&M sau macar stiti ceva despre el sau cum se lucreaza? Multumesc;-)

AnnyyAnnyy
16.12.2010, 16:50:32
Scuze pentru intarziere...nu vazusem mesajul tau :D
Rochia e de la Pronovias. Eu am luat-o de aici din Spania...insa banuiesc ca este pronovias si in Romania, nu? Pe mine ma costa 1900 euro...daca aflati care este pretul in Romania...chiar sunt curioasa sa aflu. Modelul se numeste "Fantastica"...si pentru mine este pur si simplu...fantastica hehehehe

Apropo de rochita...mi-am cumparat una scurta pentru cununia civila tot de la Pronovias, numai ca e un model unicat...adica nu exista in catalogul lor. Sunt super incantata!!! Va pun singura poza care a iesit cat de cat clara...e cu spatele...dar va faceti o idee...nu? Ce parere aveti? :D
Cred ca o voi folosi si la nunta...spre dimineata ca sa-mi fac de cap mai lejer...o sa mi-o pun pe asta scurta.:D
e superba rochita...si te vantajeaza:) eu n-as ezita sa o cumpar
PS cred ca ne cunoastem:D ;;)...de fapt am certitudinea ca ne cunoastem:))

agness
16.12.2010, 18:25:44
e superba rochita...si te vantajeaza:) eu n-as ezita sa o cumpar
PS cred ca ne cunoastem:D ;;)...de fapt am certitudinea ca ne cunoastem:))
P.S. Sigur ca va cunoasteti..ati fost colege de clasa;))..hihi..ce mica e lumea:P

agness
16.12.2010, 18:27:10
imi poti da si mie te rog numarul de telefon al croitoresei la care ai facut tu rochia de mireasa in bazar? ma intereseaza si pe mine..la anu pe 24 iulie voi fi mireasa:-"

buna..dak pt mine e adresata intrebarea..croitoreasa nu e din bazar..iti pot da mai multe detalii despre ea dak vrei;)

AnnyyAnnyy
17.12.2010, 20:17:12
P.S. Sigur ca va cunoasteti..ati fost colege de clasa;))..hihi..ce mica e lumea:P
de banca chiar;))
sa stii ca e mica...mica rau!

Misella
19.12.2010, 17:03:32
buna..dak pt mine e adresata intrebarea..croitoreasa nu e din bazar..iti pot da mai multe detalii despre ea dak vrei;)

daca ai un numar de telefon da-mi te rog...ca ma intereseaza:)coase bine?cum e?ca eu am niste modele alese si as vrea sa merg la ea cu model si sa imi faca:)

Misella
19.12.2010, 17:18:57
fetelor am auzit ca undeva pe langa Sf Ioan este o croitoreasa de rochii de mireasa...stiti ceva detalii?ma puteti ajuta si pe mine va rog:)eu am nunta pe 24 iulie si deja incep cautarile...

manuica_s
08.01.2011, 22:53:15
fetelor am auzit ca undeva pe langa Sf Ioan este o croitoreasa de rochii de mireasa...stiti ceva detalii?ma puteti ajuta si pe mine va rog:)eu am nunta pe 24 iulie si deja incep cautarile...

saluty! agnes stie mai multe ..mi-a dat mie un nr de-al ei dar nu-l mai am....daca gasesc ceva te anunt...ma bucur ca mai apare cate o miresica de 2011.. pooopici

manuica_s
08.01.2011, 23:10:48
saluty! agnes stie mai multe ..mi-a dat mie un nr de-al ei dar nu-l mai am....daca gasesc ceva te anunt...ma bucur ca mai apare cate o miresica de 2011.. pooopici

ups..cred ca am incurcat borcanele L-):"> .....agnes mi-a dat de fapt nr unei alte croitorese...care ,dupa cum mi-a spus ea, sta mai sus de centru, nu cred ca e vb de aceeasi croitoreasa.....dupa rochia lui agnes as putea zice ca e f priceputa.....daca vrei nr de tel si mail spune-mi ;))

Misella
09.01.2011, 21:12:17
ups..cred ca am incurcat borcanele L-):"> .....agnes mi-a dat de fapt nr unei alte croitorese...care ,dupa cum mi-a spus ea, sta mai sus de centru, nu cred ca e vb de aceeasi croitoreasa.....dupa rochia lui agnes as putea zice ca e f priceputa.....daca vrei nr de tel si mail spune-mi ;))

am numarul de tel de la agnes darda-mi te rog adresa de mail...ca nu stiu daca o am pe cea corecta:)

alinuzza
01.02.2011, 20:30:20
Buna seara fetelor!
Poate ma ajutati si pe mine cu cateva indicatii...
Am auzit din ce in ce mai des miresici care au avut rochitele luate din suceava la preturi super ok cik. imi puteti spune de unde se pot achizitiona atat rochita, cat si costumul de mire?? Cam ce preturi sunt?
Multumesc

Iulia_
02.02.2011, 13:32:29
Buna seara fetelor!
Poate ma ajutati si pe mine cu cateva indicatii...
Am auzit din ce in ce mai des miresici care au avut rochitele luate din suceava la preturi super ok cik. imi puteti spune de unde se pot achizitiona atat rochita, cat si costumul de mire?? Cam ce preturi sunt?
Multumesc
Costumul mirelui meu l-am luat din bazar, ne-a ajuns la 500 de lei cu tot cu camasa, lavaliera, butoni, curea. :)
Rochia de mireasa am luat-o din Cernauti.

alinuzza
03.02.2011, 12:20:37
Costumul mirelui meu l-am luat din bazar, ne-a ajuns la 500 de lei cu tot cu camasa, lavaliera, butoni, curea. :)
Rochia de mireasa am luat-o din Cernauti.

Cat ai dat pe rochita?

Iulia_
03.02.2011, 13:12:02
Cat ai dat pe rochita?

Aproape 1100 lei, cu tot cu voal si crinolina.

alinuzza
03.02.2011, 16:05:52
Aproape 1100 lei, cu tot cu voal si crinolina.

Multumesc pentru info!

alinuzza
05.02.2011, 09:48:05
Saptamana viitoare as avea un drum pe la suceava si tare ma bate gandul sa merg pe la bazar sa arunc o privire. imi puteti spune cam ce program are??

anna84
05.02.2011, 14:31:28
Saptamana viitoare as avea un drum pe la suceava si tare ma bate gandul sa merg pe la bazar sa arunc o privire. imi puteti spune cam ce program are??

de marti pana duminica de la 8-9 pana la 13-14 luni este inchis

alinuzza
06.02.2011, 09:28:28
de marti pana duminica de la 8-9 pana la 13-14 luni este inchis

Multumesc! Spor la pregatiri!!

siminai
07.02.2011, 08:13:31
ma puteti ajuta si pe mine cu niste idei pt costumul de mire. De unde as putea cumpara, cam ce preturi sunt? Ma refer la magazine si nu la bazar. mersi

agness
10.02.2011, 19:14:22
ma puteti ajuta si pe mine cu niste idei pt costumul de mire. De unde as putea cumpara, cam ce preturi sunt? Ma refer la magazine si nu la bazar. mersi
sotul meu si-a luat costumul de mire de la paulo bertollucci di mall...si cu tot cu camasa si cravata a dat 1000lei..
rochitza mea a fost facuta pe comanda si m-a costat 1200lei:)

medeadeea
11.02.2011, 08:42:23
In bazar se aduc costume f multe din Botosani, unde le gasesti in magazine si au pretul mai mult decat ok iar la calitate e ok din punctul meu de vedere, am vazut costume care se vand cu niste preturi exoarbitatnte dar raport calitate-pret=0

Danillea
21.02.2011, 20:13:41
Buna seara!

Fetelor unde ati fost sa mai probati rochii de mireasa in Suceava? Ce magazine si ce parere aveti? :)

Misella
22.02.2011, 07:55:43
Buna seara!

Fetelor unde ati fost sa mai probati rochii de mireasa in Suceava? Ce magazine si ce parere aveti? :)

dana eu am fost in carrefour la un magazin si am vazut niste modele dragute.De acolo mi-a dat adresa de la atelierul lor si am mrs si am probat acolo niste rochii.Sunt dragute si au preturi ok:)

Danillea
22.02.2011, 12:49:20
dana eu am fost in carrefour la un magazin si am vazut niste modele dragute.De acolo mi-a dat adresa de la atelierul lor si am mrs si am probat acolo niste rochii.Sunt dragute si au preturi ok:)

Unde au atelier? :D sa ma duc direct :">

anna84
22.02.2011, 14:29:28

pe stada intrea Liceul Stefan cel Mare si fostu cinematograf

andreeasmiley
22.02.2011, 18:12:34

Si eu mi-am facut rochita la ei si am fost foarte multumita! Am imbracat un model, le-am zis ce modificari vreau la ea, am fost la masurat, la o proba si gataaaaa. Mi-am facut si voal dupa rochita, si gentuta. In total am dat putin peste 1 100 parca. Numai bine!

Iulia_
23.02.2011, 08:52:19
Buna seara!

Eu am fost anul trecut la Mariage a Paris sa ma uit de modele si nici n-am intrat bine in magazin ca domnisoara de acolo m-a pus sa ma descalt !! :)) Nici pana azi nu stiu de ce (si nu am fost singura care a patit asta). Mi-a luat pofta de gasit rochita de mireasa si n-am mai zabovit mult pe acolo. #:-S
Plus ca n-a vrut sa-mi spuna pretul la o rochie de acolo... :O

Danillea
23.02.2011, 11:16:07
pe stada intrea Liceul Stefan cel Mare si fostu cinematograf

Multumesc :) trebuie sa mai probez, ca am fost la targ in Iasi, dar inca nu sunt convinsa 100% daca sa raman la un model care mi-a placut cel mai mult :)

Danillea
23.02.2011, 11:16:47
Si eu mi-am facut rochita la ei si am fost foarte multumita! Am imbracat un model, le-am zis ce modificari vreau la ea, am fost la masurat, la o proba si gataaaaa. Mi-am facut si voal dupa rochita, si gentuta. In total am dat putin peste 1 100 parca. Numai bine!

Ai iesit bine la pret, ai poze? :)

Danillea
23.02.2011, 11:18:43
Eu am fost anul trecut la Mariage a Paris sa ma uit de modele si nici n-am intrat bine in magazin ca domnisoara de acolo m-a pus sa ma descalt !! :)) Nici pana azi nu stiu de ce (si nu am fost singura care a patit asta). Mi-a luat pofta de gasit rochita de mireasa si n-am mai zabovit mult pe acolo. #:-S

Deci nu prea ar fi indicat sa calc pe acolo :D pai daca vroiai sa o cumperi, iti spunea pretul dupa ce faceai comanda? =)) Ce chestie!

Misella
23.02.2011, 12:23:34

intre liceul stefan cel mare si cinema este o strada care duce spre palatul copiilor, mergi pana in capatul strazii si apoi faci stanga si imediat e atelierul:)

laura17
23.02.2011, 13:51:08
fetelor am o intrebare la voi, care sunteti din suceava si stiti mai bn, oare sunt rochite cu mult tull de printesa pana in 1000lei, ca nu as vrea sa dau mai mult doar pentru o noapte, dar totusi vreau sa fie dragutza, am temeri in privinta asta ca nu voi gasi cum vreau eu si la un pret cat de cat acceptabil.:-<:(

Danillea
24.02.2011, 13:29:05
fetelor am o intrebare la voi, care sunteti din suceava si stiti mai bn, oare sunt rochite cu mult tull de printesa pana in 1000lei, ca nu as vrea sa dau mai mult doar pentru o noapte, dar totusi vreau sa fie dragutza, am temeri in privinta asta ca nu voi gasi cum vreau eu si la un pret cat de cat acceptabil.:-<:(

Sigur sunt, si-a luat o verisoara de-a mea din bazar (a avut nunta in august 2010) si a dat pana in 1000 lei, daca nu gasesti trebuie sa intrebi ;-) Bafta!

Anca1711
27.02.2011, 10:32:57

Clar nu Marriage a Paris. si o colega de a mea a fost acolo, tot asa a pus`o sa se descalte si pe langa asta nu a lasat`o sa probeze nici o rochie pe motiv ca: "suntem specialisti... va luam masurile si va dam rochia pe dimensiunea dvs." si asta s`a intamplat in 2008, acum nu stiu ce mai e, dar se pare ca tot cu conceptiile lor au ramas.

Iulia_
28.02.2011, 10:58:07
Sunt foarte multe rochite frumoase pana in 1000 de lei, stai linistita. :) Sa te duci sa vezi, o sa te linistesti pe loc.

laura17
01.03.2011, 11:41:47
multumesc fetelor pentru incurajare, chiar m-am linistit;;)

adriben
16.03.2011, 18:19:52
Fetelor, in sfarsit...dupa multa munca de lamurire :)...am reusit sa-l conving pe ginerica sa mergem sa cautam costum si pentru el. Am fost intr-o dupa amiaza si am inspectionat magazinele...si in mai putin de 3 ore...am gasit costumul!!! Sambata am fost si am dat un avans ...asa ca inca o chestie care o taiem de pe lista...:)

Iata si costumul! Sper sa va placa!
http://www.detallazos.com/images/novios/devota_lomba/devota_lomba_4.jpg

ionela_nellyy
27.03.2011, 10:26:32
Fetelor, ce program de functionare are bazarul din suceava? Multumesc

Iulia_
28.03.2011, 10:10:07
Fetelor, ce program de functionare are bazarul din suceava? Multumesc
7-13, de marti pana duminica.

ionela_nellyy
28.03.2011, 10:38:18
7-13, de marti pana duminica.