PDA

Versiunea completa : Rochia de mireasa si costumul de mire Suceava

Pagini : [1] 2 3

crystal81
24.02.2007, 03:42:36
miresici din suceava am o mare rugaminte la voi
eu voi merge la suceava prin martie pe la sfarsit si ma intereseaza daca sunt saloane cu rochii de mireasa acolo? si pe unde ar fi?(adrese)
poate reusesc sa gasesc rochita visata acolo...
va rog pm
mutumesc

monik
26.02.2007, 15:08:47
eu voi merge la suceava prin martie pe la sfarsit si ma intereseaza daca sunt saloane cu rochii de mireasa acolo? si pe unde ar fi?(adrese)
va rog pm
mutumesc

Buna, crystal81!
Depinde ce doresti. Sunt rochite si in Bazar, iar unii zic ca ar fi si frumoase. Apoi in Bucovina, la etajul I, exista un stand "Agnes Toma", iar in spatele Casei de Cultura este un magazin deschis de Casa de moda Giulia din Botosani. In ambele cazuri nu au decat cateva modele pt prezentare, iar sansele sa gasesti ceva care sa-ti placa si sa ti se potriveasca ca marime sunt destul de mici. Eu mi-am luat rochita de la "Agnes Toma" din Piatra Neamt, nu de la magazinul de desfacere, ci de la atelierul de creatie. Am dat peste niste doamne f.f.f dragute (ceea ce nu pot spune despre vanzatoarele de la SV) care mi-au aratat o multime de modele, fara sa ma faca sa ma simt prost, fara sa le vad ca se stramba. Eu te sfatuiesc sa faci un drum pana la Piatra. Plus ca au si reducere pana in martie 20 la suta la toate accesoriile de mireasa. Am o prietena care a cautat si in Iasi ceva care sa-i placa si sa i se potriveasca si pana la urma si-a luat tot din Piatra. Sper sa-ti fi fost de folos! Succes la cumparaturi! Monica

crystal81
26.02.2007, 16:17:40
multumesc mult...
o sa incercam sa trecem si pe la piatra...dar nu stiu inca sigur...
mersi mult oricum.

hristeaelena
23.03.2007, 10:47:00
Salutare fetelor din Suceava! Vreau sa va intreb de unde luati costumul mirelui? Eu habar nu am:-SS . Cred ca voi merge la Piatra la Dinasty, dar au niste preturi ...[-o< Voi ce stiti?:-&

anck
24.03.2007, 10:34:26
Cam in jur de 20-25 milioane, si crede-ma ca n-am facut nimic exceptional, adica doar strictul necesar. Ne rup astia cu banii.:gen_19: Si eu care ma gandeam ca mai mult de 10 milioane nu dau. =)) . Spune-mi de rochie si costum pentru mire, de unde iti iei? :gen_07:

nu ma mir.. pentru ca eu dau 36 mil :( .. dar imi convine, ca o sa fie super.. cu flori.. abia astept <:-P . pana la urma cu amintirile raman..
ieri am fost la targ in Piata Revolutiei sa ma uit dupa rochii si am vazut cateva rochite dragute.. azi merg iar sa probez :D .. dupa cum vezi nu ne-am hotarat de unde luam rochia si costumul.. vreau sa merg si la Cernauti, la Piatra Neamt.. :*

Chaska
11.05.2007, 19:57:38
Inca o intrebare.....unde va coafati? De rochiile de la Cernauti am auzit si eu ca sunt super tari..... Cica tipele de acolo cos pt Agnes Toma si pt Alb si Negru. O fi adevarat? Habar nu am!!! S-ar putea...... In Bazar.... sunt rochii dar......../:) nu stiu...

hristeaelena
14.05.2007, 07:08:05
Inca o intrebare.....unde va coafati? De rochiile de la Cernauti am auzit si eu ca sunt super tari..... Cica tipele de acolo cos pt Agnes Toma si pt Alb si Negru. O fi adevarat? Habar nu am!!! S-ar putea...... In Bazar.... sunt rochii dar......../:) nu stiu...

Salutare!! Eu mi-am luat rochie din bazar desi eram impotriva, vroiam sa iau ceva mai scump si de calitate. Am dat o raita si am gasit la un chiosc o croitoreasa din Cernauti care face rochii superbe, nici nu spui ca nu ai dat 30 de milioane pe ea si am dat numai 5. Nici nu ma asteptam sa ies asa de ieftin dar important e ca e modelul pe care il vroiam si pe care nu l-am gasit nicaieri. Daca vrei, are chiosc la rochii de mireasa, pe la mijloc, pe stanga. Are o fata blonda care vinde, am si numarul ei de mobil daca il vrei. Eu am facut ce modificari am vrut eu la aceiasi bani.
A, si tot somon folosesc si eu, la Gloria. Nu am contactat o firma de organizat pentru ca sunt scumpi si nu fac nimic din ce as putea sa fac si eu. Te pup!!

anck
14.05.2007, 20:34:40
Salutare!! Eu mi-am luat rochie din bazar desi eram impotriva, vroiam sa iau ceva mai scump si de calitate. Am dat o raita si am gasit la un chiosc o croitoreasa din Cernauti care face rochii superbe, nici nu spui ca nu ai dat 30 de milioane pe ea si am dat numai 5. Nici nu ma asteptam sa ies asa de ieftin dar important e ca e modelul pe care il vroiam si pe care nu l-am gasit nicaieri. Daca vrei, are chiosc la rochii de mireasa, pe la mijloc, pe stanga. Are o fata blonda care vinde, am si numarul ei de mobil daca il vrei. Eu am facut ce modificari am vrut eu la aceiasi bani.
A, si tot somon folosesc si eu, la Gloria. Nu am contactat o firma de organizat pentru ca sunt scumpi si nu fac nimic din ce as putea sa fac si eu. Te pup!!
am si eu o prietena care si-a luat-o din bazar.. a fost o mireasa frumoasa, nu ziceai ca e rochie de bazar ;-) .. eu mi-am luat-o de la White Lady.. am cam terminat cu cautarile :)

Chaska
18.05.2007, 17:34:48
merci mult fetelor.... Anka.... te-am intrebat cine iti canta tocmai pt ca si la mine canta fratii reuti..... o sa vin pe 18 sa-i ascult (afara :)) ) si am sa te rog sa-mi spui cum au fost. Am auzit despre ei si rele si bune asa ca..... nu stiu ce sa cred. Eu pe ei ii vreau...am vb deja cu ei.... si in sept facem contractul. Cat despre rochia de mireasa...mai e mult dar probabil ca voi merge la Cernauti pt ca pe zi ce trece mi se confirma faptul ca sunt super faine. A! Si restaurantul...... eu am o problema mare cu auriul.... :-s desi tata vrea sala cu grena (ca e rapidist ;)) ) si asa o sa fie.....AURIU CU ALB....Cam atat.. pt moment....Weekend placut..... va pup =;

andreea_geanina
03.06.2007, 22:28:18

Ai cumparat rochitza de la corina.Suntem vecine.Tot de la ea am luat si eu rochita si mie personal imi place.Sper sa o porti sanatoasa

anck
06.06.2007, 19:30:28
cum stati cu pregatirile fetelor?eu deja nu prea mai am ce face.M-ar interesa foarte tare inchiriaza sau vinde cineva o criolina care sa aiba mai mult de trei cercuri?Va rog mult poate ma ajutati.Am slabit si acum taraie fusta pe jos......nu mai spun.Si mai vreau sa mai slabesc.

Mai pun poze cu ce am mai luat pt nunta

imi pare rau :( , a mea are 3 cercuri.. dar poti sa-i mai pui tul in partea de sus.. eu asa o sa fac pt ca vreau sa fie mai umflata.. si, in felul asta o sa ia si din lungime.. :)

ioana_taranu
11.06.2007, 22:50:36
Buna, miresici din Suceava!

Am o rugaminte mare la voi. Mi-a soptit cineva ca exista in Suceava un magazin (sau ceva de genul) cu rochii de mireasa aduse din Turcia, ca ar fi frumoase, gen Pronovias si la preturi f bune. E adevarat? Si daca stie cineva adresa magazinului, ca eu sunt din Iasi si as trage o fuga pana la Suceava, dar daca nu merg la sigur ma strange de gat sotul...:D

Multumesc mult si pregatiri usoare!

Sa aveti toate o nunta de vis!

andreea_geanina
12.06.2007, 22:35:49
Buna, miresici din Suceava!

Am o rugaminte mare la voi. Mi-a soptit cineva ca exista in Suceava un magazin (sau ceva de genul) cu rochii de mireasa aduse din Turcia, ca ar fi frumoase, gen Pronovias si la preturi f bune. E adevarat? Si daca stie cineva adresa magazinului, ca eu sunt din Iasi si as trage o fuga pana la Suceava, dar daca nu merg la sigur ma strange de gat sotul...:D

Multumesc mult si pregatiri usoare!

Sa aveti toate o nunta de vis!

Nu am auzit de acest magazin.Am auzit insa de un magazin fain in botosani,dar nu atiu pe unde,pupici

BBjulie
06.02.2009, 19:55:50
......dupa care ...si rochitza ..

De astazi pana duminica este Targ De Nunti in Iasi...Sunt dezamagita de ceea ce am vazut... Speram sa gasim verighete..insa doar 2 standuri la cap. asta...si nu aveai din ce alege.. Rochite...sunt..insa nu m-a `chemat` niciuna macar sa o probez :( ...of......

AnnyyAnnyy
06.02.2009, 21:44:19
......dupa care ...si rochitza ..

De astazi pana duminica este Targ De Nunti in Iasi...Sunt dezamagita de ceea ce am vazut... Speram sa gasim verighete..insa doar 2 standuri la cap. asta...si nu aveai din ce alege.. Rochite...sunt..insa nu m-a `chemat` niciuna macar sa o probez :( ...of......
Intr-un fel nu-mi mai pare rau ca nu mi-am facut timp sa merg...ca din ce spui tu se pare ca nu am pierdut mare lucru;-) ;)) ,pe de alta parte, poate daca eram azi in is la miresit scapam de-o belea in sv:-<

irina_s86
07.02.2009, 11:57:17
Intr-un fel nu-mi mai pare rau ca nu mi-am facut timp sa merg...ca din ce spui tu se pare ca nu am pierdut mare lucru;-) ;)) ,pe de alta parte, poate daca eram azi in is la miresit scapam de-o belea in sv:-<
in perioada 6-8 martie este targ de nunti la iulius mall

andrada21
07.02.2009, 12:44:25
in perioada 6-8 martie este targ de nunti la iulius mall
da aflasem si eu...dar pt mine e umpic cam tarziu.invitatiile imi trb pana pe 15 martie.oare cat dureaza pana ti le da??poate totusi imi gasesc manusi scurte din dantela.am cautat tot orasul si nu am gasit.

AnnyyAnnyy
13.02.2009, 17:07:56
Azi am reusit si eu sa ies la probat de rochite...am probat 3, din care mi-a placut una.Dar nu m-a incantat pana la lacrimi si nici nu m-a emotionat teribil, so I guess it's not THE ONE.
M-am enervat teribil in schimb cu una din tipele din magazin care insista ca "ea stie mai bine ce mi se potriveste".Serios?=;=))

alezutza25
17.02.2009, 09:27:04
Azi am reusit si eu sa ies la probat de rochite...am probat 3, din care mi-a placut una.Dar nu m-a incantat pana la lacrimi si nici nu m-a emotionat teribil, so I guess it's not THE ONE.
M-am enervat teribil in schimb cu una din tipele din magazin care insista ca "ea stie mai bine ce mi se potriveste".Serios?=;=))

Unde ai fost sa probezi rochii? Si eu vreau dar numai nu am timp cand si cum. Am inteles ca la Mariaje a Paris e naspa, Mireasa de la Autogara e Mirandi din Piatra, deci ce mai ramane....?:(

crisstinna
17.02.2009, 10:44:53
Unde ai fost sa probezi rochii? Si eu vreau dar numai nu am timp cand si cum. Am inteles ca la Mariaje a Paris e naspa, Mireasa de la Autogara e Mirandi din Piatra, deci ce mai ramane....?:(

Mai sunt inca vreo 4 magazine cu rochii de mirese prin sv...unul undeva pe langa politie(aia unde se fac buletinele), inca unul undeva jos in areni, unul deasupra la latino, si sa nu il uitam si pe cel din mall. La cel de pe marasesti am auzit ca sunt rochii chiar f frumoase aduse de prin italia, dar bineteles ca is si scumpe;))

AnnyyAnnyy
17.02.2009, 17:05:16
Eu am fost in Mall...eram pe acolo cu alta treaba, dar am zis what the heck:)) Nu au o selectie f variata, vanzatoarea e painea lui Dumnezeu da mai era o tipa pe acolo cu aere de patroana(probabil functia asta o si detinea) care insista ca ea stie cel mai bine ce mi se potriveste...si na, e enervant sa ti se spuna ca arati bine intr-o rochie care nu are nimic in comun cu tine, cu stilul tau si care pe deasupra chiar nu te avantajeaza:))
La Casa Giulia pe marasesti, vis-a-vis de gen.3 nu au avut niciodata nimic care sa-mi capteze atentia macar pt 3 secunde...adica vitrinele lor au aratat mereu dezolant, si-am inteles ca vanzatoarele au un comportament execrabil deci zic pas din prima: n-are rost sa me enervez cu niste acrituri doar ca sa vad niste rochii care nu-mi plac.
O sa incerc deasupra la Latino, c-am auzit ca au modele ok...

denisa1999
17.02.2009, 18:39:38
va rog pm
mutumesc
buna
se pare ca pe forumul acesta nu prea intra nimeni
revin si eu anu asta 2009 ce imi recomandati ca rochitze de mireasa de prin suceava?week asta ajung acolo si as vrea sa stiu niste adrese, preturi...

irinaririna
17.02.2009, 19:00:41
Denisa nu-ti recomandam ca nu avem ce. Majoritatea isi cumpara de la Piatra Neamt sau de la Cernauti. Toate bune... si sa ai bafta sa-ti gasesti repede rochia mult visata.

denisa1999
17.02.2009, 19:14:51
Denisa nu-ti recomandam ca nu avem ce. Majoritatea isi cumpara de la Piatra Neamt sau de la Cernauti. Toate bune... si sa ai bafta sa-ti gasesti repede rochia mult visata.
Si de la Piatra Neamt firma Mirandi?Chiar sunt preturile mai mici ca peste tot?

scumpick21
17.02.2009, 21:52:09
Mai este la Piatra Neamt, Agnes Toma si White Lady. Cei de la AT au preturi destul de piperate, dar in schimb cei de la WL au preturi pentru toate buzunarele. Asa ca bafta in cautarea rochitei mult visate.

BBjulie
17.02.2009, 23:33:35
Eu am fost in Mall...eram pe acolo cu alta treaba, dar am zis what the heck:)) Nu au o selectie f variata, vanzatoarea e painea lui Dumnezeu da mai era o tipa pe acolo cu aere de patroana(probabil functia asta o si detinea) care insista ca ea stie cel mai bine ce mi se potriveste...si na, e enervant sa ti se spuna ca arati bine intr-o rochie care nu are nimic in comun cu tine, cu stilul tau si care pe deasupra chiar nu te avantajeaza:))
La Casa Giulia pe marasesti, vis-a-vis de gen.3 nu au avut niciodata nimic care sa-mi capteze atentia macar pt 3 secunde...adica vitrinele lor au aratat mereu dezolant, si-am inteles ca vanzatoarele au un comportament execrabil deci zic pas din prima: n-are rost sa me enervez cu niste acrituri doar ca sa vad niste rochii care nu-mi plac.
O sa incerc deasupra la Latino, c-am auzit ca au modele ok...

Deasupra la Latino aduc rochite de la White Lady? sau mai e si alt magazin in zona?
Mercic..>:D<

**Pentru miresicile care au drum spre iasi in week-endul urmator sau vor sa mearga...mai este un targ de nunti in iasi in perioada 20-22 febr.**

cellya25
18.02.2009, 09:07:36
Deasupra la restaurant latino am fost si eu.....nu-s rochii de la White Lady...sub nici o forma ...de la White gasiti in Mall, si la pIATRA Neamt....deasupra la Latino....rochiile sunt de bazar asa mi s-au partu ....acum ...depinde de fiecare

cellya25
18.02.2009, 09:22:39
Decat sa vii la Suceava...mai bine mergi la Piatra Neamt...parerea mea...sau la Cernauti ....Costume de mire se gasesc la White Lady....bune la pret si arata f bine.

alezutza25
18.02.2009, 09:25:24
Cred ca to la Piatra Neamt gasim rochitze. Cele de Bazar sunt ieftine dar au materiale ciudate, tot pe masura pretului. Si la Cernauti cred ca tot ca cele din Bazar sunt.

andrada21
18.02.2009, 11:39:34
Deasupra la restaurant latino am fost si eu.....nu-s rochii de la White Lady...sub nici o forma ...de la White gasiti in Mall, si la pIATRA Neamt....deasupra la Latino....rochiile sunt de bazar asa mi s-au partu ....acum ...depinde de fiecare
sunt de la cernauti...il cunosc pe patron.

corneliasimion
18.02.2009, 13:13:30
buna fetelor,
stie cineva de unde pot cumpara o jartiera rosie in suceava?:-s
..am tot cautat dar nimic pe culoarea asta:|

cellya25
18.02.2009, 13:36:54
Am fost si la Cernauti ...sunt rochii f frumoase dar nu in bazar...ci la chioscurile de langa sau chiar in oras daca doriti ceva mai scump...aveti de unde alege!Sunt si rochii naspa ...bineinteles dar sunt si rochii SUPER OK raport pret-calitate.

BBjulie
18.02.2009, 14:59:21
Inseamna ca Cernautzi-ul este principala sursa de aprovizionare cu rochitze in judet :).. Atunci voi merge la sursa;)) ...

pupici pentru miresici..

AnnyyAnnyy
18.02.2009, 16:57:01
buna fetelor,
stie cineva de unde pot cumpara o jartiera rosie in suceava?:-s
..am tot cautat dar nimic pe culoarea asta:|
incearca la Bucovina sus la magazinele de lenjerie intima, sau la Jolidon;)

Lucyaly
19.02.2009, 17:19:38
Inseamna ca Cernautzi-ul este principala sursa de aprovizionare cu rochitze in judet :).. Atunci voi merge la sursa;)) ...

pupici pentru miresici..

Buna..stiu eu o doamna ..pt cine e interesat...care aduce direct de la cernauti cu preturi de Suceava (adica de bazar) si niste rochii super dragute..merg sapt viitoare marti sa probez rochia care mi-a placut dar imi era mare..revin cu poze saptamana viitoare

P.S. la inceputul lunii martie este targ de nunti la Mall

AnnyyAnnyy
19.02.2009, 20:04:37
Buna..stiu eu o doamna ..pt cine e interesat...care aduce direct de la cernauti cu preturi de Suceava (adica de bazar) si niste rochii super dragute..merg sapt viitoare marti sa probez rochia care mi-a placut dar imi era mare..revin cu poze saptamana viitoare

Doamna asta de care zici tu are sediu?sau faci probele acasa la ea...si rochiile: le aduce la cerere, un anumit model, sau are cateva pe stoc si-l poate mari(stocul) in functie de eventuale comenzi?

BBjulie
19.02.2009, 22:09:53

Te asteptam cu mai multe detalii..si cu pozici in care sa ne aratzi rochitza aleasa:* ..

alexlux
21.02.2009, 10:15:01
salut fetelor! eu sunt din botosani , si vad ca peste tot e acceasi problema cu rochitele de mireasa :O . se deschide un magazin in Botosani (le cunosc pe fete) dedicat exclusiv pentru nunti si evenimente.Eu mi-am luat rochitza de la ei , si au preturi de la 10 la 15-16 mil, modele chiar deosebite,plus ca fac si discount daca mai iei ceva de acolo.daca va intereseaza ...va pot da adresa.pupici

AnnyyAnnyy
21.02.2009, 15:06:26
salut fetelor! eu sunt din botosani , si vad ca peste tot e acceasi problema cu rochitele de mireasa :O . se deschide un magazin in Botosani (le cunosc pe fete) dedicat exclusiv pentru nunti si evenimente.Eu mi-am luat rochitza de la ei , si au preturi de la 10 la 15-16 mil, modele chiar deosebite,plus ca fac si discount daca mai iei ceva de acolo.daca va intereseaza ...va pot da adresa.pupici
Ultima rochita e superba :x
Cand se deschide magazinul? Cum se numeste? Unde are sediul...detalii te rugam muuuult...Eu exact la capitolul rochie de mireasa sunt...si m-ar interesa tare mult ..Bt e aproape deci as trage oricand o fuga ;)

dariutza
21.02.2009, 19:13:20
AnnyyAnnyy, am trecut acum vreo doua luni prin SV si am vazut ca s-a deschis un magazin nou, cred, cu rochii de mireasa....nu stiu exact sa descriu zona....cred ca inainte de a ajunge la Mc Donalds (cum vii dinspre bazar inspre centru), pe partea stanga.....si parca vazusem in geam rochia ce o ai tu la avatar...sau una asemanatoare..pe care demult am remarcat-o pe site.......insa am uitat cum se numeste magazinul...eram in trecere cu masina.
Daca ai idee despre ce vorbesc....

AnnyyAnnyy
22.02.2009, 11:48:17
AnnyyAnnyy, am trecut acum vreo doua luni prin SV si am vazut ca s-a deschis un magazin nou, cred, cu rochii de mireasa....nu stiu exact sa descriu zona....cred ca inainte de a ajunge la Mc Donalds (cum vii dinspre bazar inspre centru), pe partea stanga.....si parca vazusem in geam rochia ce o ai tu la avatar...sau una asemanatoare..pe care demult am remarcat-o pe site.......insa am uitat cum se numeste magazinul...eram in trecere cu masina.
Daca ai idee despre ce vorbesc....
mariage du Paris parca se numeste...vorbeau fetele acu cateva pagini despre comportamentul execrabil al vanzatoarelor de acolo.:D Rochiile nu-s cine stie ce, adica materialele sunt ca cele ale rochiilor de bazar...si preturile-s cam mari pt asa calitate...

happy_me
24.02.2009, 11:59:39
materiale de calitate au cei de la mirandi(piatra neamt), mai multe cunostinte si-au luat rochiile de acolo. si cred ca si eu tot de acolo o sa imi iau. preturile sunt relativ ok

elenamau
27.02.2009, 20:50:10
Mi-am cumparata astazi rochia de mireasa de la un magazin din Cernauti. Am fost si in bazar si am probat, dar nu mi-a placut nimic. Este modelul clasic de printesa, jos fffff mult tiul, sus dantela, crinolina si voal triplu simplu. Am dat 600 euro pe toate. De acum, sa caut pantofi.

crisstinna
27.02.2009, 22:02:26
Mi-am cumparata astazi rochia de mireasa de la un magazin din Cernauti. Am fost si in bazar si am probat, dar nu mi-a placut nimic. Este modelul clasic de printesa, jos fffff mult tiul, sus dantela, crinolina si voal triplu simplu. Am dat 600 euro pe toate. De acum, sa caut pantofi.

vrem sa vedem si pozee :D;))^:)^<:-P:madlaugh::madlaugh::madlaugh::A:gen_19::grouphug ::gen_04:

andrada21
27.02.2009, 22:33:45
vrem poze!!!!!!!!!!!!!!!!

lulia
27.02.2009, 23:15:36
suna foarte bine.. vrem sa si vedem rochita !! ;))

elenamau
28.02.2009, 09:16:08
Nu mi-am facut, ca am ajuns aseara franta, am cautat 1 ora loc sa p pun in casa, nu am dulapuri asa inalte, nu am deloc , de fapt. Este exacr in stiulul rochitei Andrei, de printesa. Am fost un pic dezamagita, ma gandeam ca atunci cand am sa vad multe rochii de mireasa, am sa spun uauuuuuuuu, ce frumoase, asta e a mea.... Asa frumoase arata rochiile in cataloage , dar in magazine sau pe manechine ..... nu mai stii care e frumoasa si care iti place.

alexlux
28.02.2009, 09:20:35
\:D/ \:D/ \:D/ <:-P ;;) =D> felicitari pt achizitie !!!! Vrem pozeeeee!!!

marya_anca
01.03.2009, 10:22:04
materiale de calitate au cei de la mirandi(piatra neamt), mai multe cunostinte si-au luat rochiile de acolo. si cred ca si eu tot de acolo o sa imi iau. preturile sunt relativ ok

pot spunde acelasi lucru si despre cei de la White Lady tot de la piatra neamt, am avut rochia de la ei si pot spune ca am fost foarte multumita :)

Miresici in cautare de rochite...Bafta!!!;;)

irina_s86
02.03.2009, 19:15:02

de unde ai luat rochita?chiar din bazar?am fost si eu acum 2 sapt in cernauti si am fost putin dezamagita k nu am gasit nimic care sa-mi placa.ce-i drept cam ningea afara si rochitele nu erau expuse(doar ce am putut sa vad pe umerase,nu pe manechine) dar erau toate incarcate si rochita mult visata de mine e mai simpluta. Si am auzit k rochitele mai frumoase nu sunt in bazar ci intr-un sat prin apropierea Cernautului.

cretumona
31.03.2009, 14:35:34
Buna. Numele meu este MOna si sunt din BV. Asa dori sa stiu daca in Suceva exista un bazar cu rochii de mirese, unde este si care sunt limitele de preturi pentru rochii. Pot sa gasesc si costum pt mire? Multumesc. Astept un raspuns

irinaririna
31.03.2009, 18:38:44
Mona ti s-a mai raspuns o data. Exista bazarul dar nu e specializat numai pe rochii de mirese. Materialele sunt de proasta calitate si preturile pee masura, adica ieftine. Decat sa faci un drum pana in Suceava mai bine faci un drum pana la Cernauti.

andrada21
26.04.2009, 00:36:51
Mona ti s-a mai raspuns o data. Exista bazarul dar nu e specializat numai pe rochii de mirese. Materialele sunt de proasta calitate si preturile pee masura, adica ieftine. Decat sa faci un drum pana in Suceava mai bine faci un drum pana la Cernauti.
ieftine nu neaparat...am vazut rochii si la 25 mil,18...nu e chiar "ieftin"

AnnyyAnnyy
27.04.2009, 21:22:59
ieftine nu neaparat...am vazut rochii si la 25 mil,18...nu e chiar "ieftin"
25, 18...in bazar?
hai mai:) eu saptamana trecuta am fost la Mariage in centru c-o prietena.Nu mi-a placut nimic din ce-am probat si chiar m-au oripilat anumite "broderii" , le numesc ei, eu n-as putea defini conceptul astfel:s asa ca am iesit din reprezentanta lor, si asa, just for fun ne-am decis sa facem o comparatie cu rochiile expuse in bazar; Calitativ da, erau mai finut brodate cele din bazar, mai putin incarcate si kitch-oase fata de ce vazusem la Mariage(unde doar strasuri de sticla am vazut si cusaturi la vedere, tivuri facute cu argintiu pe culoarea alb, evidente...pe scurt prea mult pt mine, prea incarcat)...sa nu mai zic ca Mariage, Mariage nu erau rochiile alea. en fin
deci dupa cum spuneam, in bazar a vazut vreo 2 rochite chiar finute,delicate la preturi extrem de acceptabile 8-9 milioane cu tot inclus:voal, saculet, modificari necesare.Astea erau poate cele mai scumpe din cate am vazut noi atunci. Erau modele si mai ieftine de atat, la 500-600 de roni, cel putin asta era pretul inscris pe-un autocolant lipit pe gatul manechinului de prezentare.Deci nici vorba de 18-25 milioane de lei.Nici pe comanda o rochie nu depaseste 12 milioane pt c-am intrebat daca fac pe comanda, dupa model adus de client si cam la ce preturi ajunge o astfel de comanda. Si da, lucreaza si pe comanda:). Asa ca pt cele interesate o plimbare de maxim 10 min in bazarul Sucevei va poate lamuri. Nu spun ca materialele folosite sunt exceptionale sau ca modelele sunt extrem de impresionante, ca pana la urma nu vb de o casa de moda, insa se pot gasi rochii dragute si aici:), la preturi mai mult decat acceptabile, comparabile cu cele are rochiilor din Cernauti(care apropo au aceeasi calitate)

BBjulie
28.04.2009, 16:59:01
25, 18...in bazar?
hai mai:) eu saptamana trecuta am fost la Mariage in centru c-o prietena.Nu mi-a placut nimic din ce-am probat si chiar m-au oripilat anumite "broderii" , le numesc ei, eu n-as putea defini conceptul astfel:s asa ca am iesit din reprezentanta lor, si asa, just for fun ne-am decis sa facem o comparatie cu rochiile expuse in bazar; Calitativ da, erau mai finut brodate cele din bazar, mai putin incarcate si kitch-oase fata de ce vazusem la Mariage(unde doar strasuri de sticla am vazut si cusaturi la vedere, tivuri facute cu argintiu pe culoarea alb, evidente...pe scurt prea mult pt mine, prea incarcat)...sa nu mai zic ca Mariage, Mariage nu erau rochiile alea. en fin
deci dupa cum spuneam, in bazar a vazut vreo 2 rochite chiar finute,delicate la preturi extrem de acceptabile 8-9 milioane cu tot inclus:voal, saculet, modificari necesare.Astea erau poate cele mai scumpe din cate am vazut noi atunci. Erau modele si mai ieftine de atat, la 500-600 de roni, cel putin asta era pretul inscris pe-un autocolant lipit pe gatul manechinului de prezentare.Deci nici vorba de 18-25 milioane de lei.Nici pe comanda o rochie nu depaseste 12 milioane pt c-am intrebat daca fac pe comanda, dupa model adus de client si cam la ce preturi ajunge o astfel de comanda. Si da, lucreaza si pe comanda:). Asa ca pt cele interesate o plimbare de maxim 10 min in bazarul Sucevei va poate lamuri. Nu spun ca materialele folosite sunt exceptionale sau ca modelele sunt extrem de impresionante, ca pana la urma nu vb de o casa de moda, insa se pot gasi rochii dragute si aici:), la preturi mai mult decat acceptabile, comparabile cu cele are rochiilor din Cernauti(care apropo au aceeasi calitate)

Multumesc ca m-ai luminat si pe mine:*..inca n-am fost nici in bazar ..nici la Mariage.

AnnyyAnnyy
28.04.2009, 17:46:00
Multumesc ca m-ai luminat si pe mine:*..inca n-am fost nici in bazar ..nici la Mariage.
:)cu placere...am zis, poate depinde de gusturi, insa pe mine Mariage nu m-a incantat cu nimic.Am vazut rochite frumoase la ei pe site, insa in magazin m-am lovit de alte modele si de o calitate cam indoielnica:(

lorena_sv
30.04.2009, 15:35:18
Poti comanda si de pe net invitatiile, deci nu trebuie sa te limitezi la ce gasesti in Suceava
Eu sambata asta ma decid asupra rochitei si lansez comanda<:-PDoamne ajuta, altfel ma marit in blugi:))=))

Comanzi rochita pe net???

AnnyyAnnyy
30.04.2009, 15:41:20
Comanzi rochita pe net???
NU
Eu am raspuns mesajului tau:
In doua saptamani vin verighetele<:-P , abia ASTEPT!!!Am fost in cautarea invitatiilor, am vazut multe dragute, ,dar nu m-am hotarat. eu am fost pe la Bucovina, Mall, magazinul din statie la Banca, magazinul din fata halii, din Centru. Urmeaza sa merg pe la tipografie(din statie la banca+Itcani).
Voi pe unde ati mai fost???Ce ati mai facut???
partea legata de rochie e ca raspuns la ultima ta intrebare:)

lorena_sv
30.04.2009, 16:33:46
NU
Eu am raspuns mesajului tau:
partea legata de rochie e ca raspuns la ultima ta intrebare:)

ok...azi am venit cam obosita de la serviciu(:|
Deci te-ai hotarat in privinta rochitei?

natty11
30.04.2009, 19:02:28
salut , va rog s ama luminati si pe mine......
sunt in cautare d erochie d emireasa, dar nu stiu daca in Suceava voi gasi ceva buna...sau ma duc la Cernauti? desi am inteles ca in bazarul din Suceava sunt rochiile aduse de la Cernauti...

BBjulie
30.04.2009, 21:09:41
salut , va rog s ama luminati si pe mine......
sunt in cautare d erochie d emireasa, dar nu stiu daca in Suceava voi gasi ceva buna...sau ma duc la Cernauti? desi am inteles ca in bazarul din Suceava sunt rochiile aduse de la Cernauti...

Buna Natty! Incearca mai intai in bazarul din Suceava[ unde sunt rochii multe..si sunt si din Cernauti]..si daca nu gasesti nimic nimic sa-ti placa...mergi in Cernauti [unde sunt mai multe rochite].

BBjulie
30.04.2009, 21:14:10
Poti comanda si de pe net invitatiile, deci nu trebuie sa te limitezi la ce gasesti in Suceava
Eu sambata asta ma decid asupra rochitei si lansez comanda<:-PDoamne ajuta, altfel ma marit in blugi:))=))

Bravo..in sfarsit Annyy! macar mai aud-vad miresici care isi iau rochite..caci eu nu stiu cand am s-o vad luata#-o. Nu ne arati si un model al rochitei..? :*

andrada21
30.04.2009, 21:41:21
25, 18...in bazar?
simt o "nota"de rautate in msg tau...da eu am vazut rochhi la 18 si 25 de mil in bazar.ce e asa greu de crezut?erau si la 4 mil eu am spus doar ca am vazut si scumpe.de unde stii tu ca nu sunt?de ce mereu crezi ca le stii pe toate?nu am nimik cu tine dar ..

lorena_sv
01.05.2009, 09:01:56
Bravo..in sfarsit Annyy! macar mai aud-vad miresici care isi iau rochite..caci eu nu stiu cand am s-o vad luata#-o. Nu ne arati si un model al rochitei..? :*

fetelor stati linistite...o sa gasiti rochita visurilor voastre...mai este timp...puteti sa o luati si cu o saptamana inainte decat sa o luati prea repede si sa va plictisiti, pt ca am auzit miresici care isi iau cu un an inainte. mie mi se pare prea mult...eu mi-am luat-o prin martie, insa am pus-o in dulap si nu m-am mai uitat de prea multe ori la ea...oricum m-am mai uitat la rochite dupa ce mi-am luat-o si mi-am dat seama cat de mult imi place si ca e rochita visurilor mele!!<:-P

AnnyyAnnyy
01.05.2009, 14:17:07
ok...azi am venit cam obosita de la serviciu(:|
Deci te-ai hotarat in privinta rochitei?
Nu-s hotarata 100%, o sa vad la fata locului...ideea e ca ar cam fi vremea sa o comand deci fie ce-o fi maine comand rochita

AnnyyAnnyy
01.05.2009, 14:25:41
fetelor stati linistite...o sa gasiti rochita visurilor voastre...mai este timp...puteti sa o luati si cu o saptamana inainte decat sa o luati prea repede si sa va plictisiti, pt ca am auzit miresici care isi iau cu un an inainte. mie mi se pare prea mult...eu mi-am luat-o prin martie, insa am pus-o in dulap si nu m-am mai uitat de prea multe ori la ea...oricum m-am mai uitat la rochite dupa ce mi-am luat-o si mi-am dat seama cat de mult imi place si ca e rochita visurilor mele!!<:-P
Ai si tu dreptate ca rochia poate fi luata si in saptamana nuntii, insa nu prea cred eu ca mi-as gasi rochie pe dimensiunile mele sau ca cineva mi-ar retusa-o intr-un timp atat de scurt.Eu sunt f slabuta, cu o talie accentuata tare si niciodata nu gasesc rochii pe masura mea, toate trebuiesc stramtate, deci as risca daca as astepta...plus ca daca de un an mi-e greu sa ma decid ce vreau, intr-o saptamana sau 2 clar n-as reusi;)). Cu rochia comandata macar imi mai iau o piatra de pe inima si mai tai ceva de pe lista...plus ca, casele de moda iti onoreaza comanda cam la o luna de la plasarea comenzii, deci daca mi se iau masurile maine si-mi aleg modelul si tot, abia in iunie la inceputul lunii o sa o pot avea acasa

AnnyyAnnyy
01.05.2009, 14:30:36
simt o "nota"de rautate in msg tau...da eu am vazut rochhi la 18 si 25 de mil in bazar.ce e asa greu de crezut?erau si la 4 mil eu am spus doar ca am vazut si scumpe.de unde stii tu ca nu sunt?de ce mereu crezi ca le stii pe toate?nu am nimik cu tine dar ..
simti fara sa fie;))Cand am zis eu ca le stiu pe toate? am afirmat doar ceea ce stiu in urma unei "incursiuni" in bazar.
Eu cand am fost n-am vazut ceva mai sus ca pret de 12 milioane, deci pana la 18-25 mai e. Or fi fost, poate o sa mai fie, insa cand am fost eu nu erau. E chiar asa greu de crezut?In alti ani in bazar oferta era cu mult mai variata, treceam uneori pe acolo doar ca sa mai vad rochite...anul asta parca nu-s atat de multe modele ca-n alti ani.

lorena_sv
01.05.2009, 18:20:44
Ai si tu dreptate ca rochia poate fi luata si in saptamana nuntii, insa nu prea cred eu ca mi-as gasi rochie pe dimensiunile mele sau ca cineva mi-ar retusa-o intr-un timp atat de scurt.Eu sunt f slabuta, cu o talie accentuata tare si niciodata nu gasesc rochii pe masura mea, toate trebuiesc stramtate, deci as risca daca as astepta...plus ca daca de un an mi-e greu sa ma decid ce vreau, intr-o saptamana sau 2 clar n-as reusi;)). Cu rochia comandata macar imi mai iau o piatra de pe inima si mai tai ceva de pe lista...plus ca, casele de moda iti onoreaza comanda cam la o luna de la plasarea comenzii, deci daca mi se iau masurile maine si-mi aleg modelul si tot, abia in iunie la inceputul lunii o sa o pot avea acasa

Stiu cum e cu piatra asta luata de pe inima!!:)
Normal ca nu poti lasa pe ultimul moment, mai ales daca tb sa dai comanda si daca nu te-ai hotarat...

AnnyyAnnyy
02.05.2009, 15:24:34
Stiu cum e cu piatra asta luata de pe inima!!:)
Normal ca nu poti lasa pe ultimul moment, mai ales daca tb sa dai comanda si daca nu te-ai hotarat...
M-am hotarat:">, am dat si comanda:">#:-S...now I wait:-w. Urmeaza aprox. 3 probe8-| si intr-o luna cam am rochia acasa:D

lorena_sv
02.05.2009, 15:27:57
M-am hotarat:">, am dat si comanda:">#:-S...now I wait:-w. Urmeaza aprox. 3 probe8-| si intr-o luna cam am rochia acasa:D

Ce bine!\:D/ Unde ti-ai comandat?

lorena_sv
02.05.2009, 15:32:27

Nu ai poze cu modelul?

lorena_sv
05.05.2009, 22:49:38
Celor care-si mai cauta rochite, am vazut fff multe magazine in Iasi. Si unul chiar mi+a atras atentia pt ca avea modele deosebite!!

AnnyyAnnyy
06.05.2009, 00:32:04
Nu ai poze cu modelul?
Am, dar prefer sa pastrez misterul pana la nunta...au dat superstitiile in mine:))=)) Glumesc ;))

lorena_sv
06.05.2009, 19:07:50
Am, dar prefer sa pastrez misterul pana la nunta...au dat superstitiile in mine:))=)) Glumesc ;))

E bine daca poti..eu incerc,imi dau toata silinta pt ca rochia sa fie o surpriza, dar mai gafez din cand in cand...pana acum au vazut+o vreo patru persoane, printre care si nasii:) . Si iubitul meu a vazut-o, era inevitabil, pt ca era cu mine cand am cumparat-o, insa nu cred in superstitii. Iubi a meu a zis ca nu se mai insoara cu mine daca imi iau rochie din bazar=)) =)) !!!!

AnnyyAnnyy
06.05.2009, 22:45:43
E bine daca poti..eu incerc,imi dau toata silinta pt ca rochia sa fie o surpriza, dar mai gafez din cand in cand...pana acum au vazut+o vreo patru persoane, printre care si nasii:) . Si iubitul meu a vazut-o, era inevitabil, pt ca era cu mine cand am cumparat-o, insa nu cred in superstitii. Iubi a meu a zis ca nu se mai insoara cu mine daca imi iau rochie din bazar=)) =)) !!!!
e, pai ce treaba are bazarul cu vazutul rochiei?
anyway, la mine nu e vorba de superstitie, nici de surpriza sau ceva de genul8-|...pur si simplu asa mi-a venit mie, sa nu o arat tuturor pana la nunta si sa nu-mi fac mii de poze imbracata in ea inainte de ziua nuntii(bun, teoretic nici n-am in ce ma poza ca nu o am inca:)))...cat de greu poate sa fie sa ma abtin? mai am 2 luni pana la nunta...plus ca nu-s eu genul ala care sa vrea sa arate fiecare bucatica de voal tuturor pt ca nu prea caut incuviintarea nimanui:D, si cu cat ma apropii de ziua nuntii imi dau seama ca nu-s chiar asa bridezilla cum ma consideram, adica se putea si mai rau;))...
asa ca fetelor, poze cu rochita mea abia dupa nunta:D...sa speram ca-mi pun net repede la noua locuinta de "duamna"=))

irinaririna
07.05.2009, 07:53:01
Any bine faci! Nici mie nu imi place sa stie lumea rochia.... cu ce ii mai surprind :)? O sa ma duc sa o cumpr cu nasa (si ea are nunta cu 3 saptamani inaintea mea:) ) si cu iubi. Iubi o va vedea doar pe manechin pe mine nu ;)). Abia astept sa vina momntul... si mai am un an si... voi cele de anul acesta..... cum asteptati? Nerabdatoare nu?

crina_codruta
19.05.2009, 23:22:32
Celor care-si mai cauta rochite, am vazut fff multe magazine in Iasi. Si unul chiar mi+a atras atentia pt ca avea modele deosebite!!
bine dar nu stii cum ii zice sau in ce cartier e ?

lorena_sv
20.05.2009, 18:57:34
bine dar nu stii cum ii zice sau in ce cartier e ?

nu stiu exact...e undeva pe dreapta, pe strada de la gara spre Mall(sunt ff multe magazine). Pe firma de afara scria....ROCHII DE MIREASA. Nu stiu daca m+am facut inteleasa:-s ....

BBjulie
21.05.2009, 12:43:43
nu stiu exact...e undeva pe dreapta, pe strada de la gara spre Mall(sunt ff multe magazine). Pe firma de afara scria....ROCHII DE MIREASA. Nu stiu daca m+am facut inteleasa:-s ....

Sunt si in zona garii,..peste drum de M`D..la donna alba..in mall...sunt in mai multe locuri..;-)

AnnyyAnnyy
12.06.2009, 23:51:01
fetele;;) pe miresoi cu ce-i imbracati? de unde isi iau miresoii vostri costumele? Al meu e in cautare de costum pt religioasa si petrecerea de la restaurant. Pt civila are :)...deci?Cu ce-i imbracam pe miri?

dienuka1984
13.06.2009, 01:13:24
inca nu am cumparat tinuta mirelui ptr ca mai e un an pana la nunta...dar ne-am uitat dupa costume si cel care ne-a atras atentia a fost unul de la Hugo Boss...cel mai mult mi-a placut sacoul..iesit putin din tiparele costumului ¨din totdeauna¨...si camasa superba(ptr gustul meu) cu gulerul inalt si doar colturile intoarse foarte putin.....si restul nu mai stiu....:-\ cravata, pantofi :-\ ....mai intai sa vada costumul luat ca sa-si asorteze dupa aceea incaltamintea..pupici..si spor la pregatiri miresicilor care mai au putzintel pana la nunta

lorena_sv
13.06.2009, 13:21:00
fetele;;) pe miresoi cu ce-i imbracati? de unde isi iau miresoii vostri costumele? Al meu e in cautare de costum pt religioasa si petrecerea de la restaurant. Pt civila are :)...deci?Cu ce-i imbracam pe miri?

Nici noi nu am gasit inca.Suntem in cautari!!:|

Alinella
15.06.2009, 11:13:57

Am fost niste noi ieri in cautare de costum pt miresoi sii spre surprinderea l-am gasit foarte repede ..de fapt lui i-a placut din prima..l-am gasit in centrul comercial de la noi o nuanta de gri inchis(petrol) foarte frumos :x tare frumusel miresicul meu:x :x a luat si pantofi..mai ramane camasa si vesta si gata..

ancutza1010
30.07.2009, 11:48:49
de unde ai luat rochita?chiar din bazar?am fost si eu acum 2 sapt in cernauti si am fost putin dezamagita k nu am gasit nimic care sa-mi placa.ce-i drept cam ningea afara si rochitele nu erau expuse(doar ce am putut sa vad pe umerase,nu pe manechine) dar erau toate incarcate si rochita mult visata de mine e mai simpluta. Si am auzit k rochitele mai frumoase nu sunt in bazar ci intr-un sat prin apropierea Cernautului.

Este primul meu mesaj pe miresici.ro si nu stiu exact cum se posteza dar am zis sa incerc intai asa. Mai am foarte putin timp pana la nunta si inca nu mi-am achizitionat rochita pt ca intarzie sa apara pe rafturi. Nu intentionez sa investesc mult pt ca e vorba de 1 singura seara in care pentru mine conteaza in principiu sa fie invitatii multumiti si sa ramana amntiri placute, fara probleme prea mari. As vrea sa merg la Cernauti insa am inteles ca e destul de greu sa treci la granita, sunt anumite reguli care trebuie respectate si tot asa....Plus ca nu stiu cum se ajunge in acel bazar. Incep sa ma gandesc ca nu o sa imi gasesc rochita pe care mi-o imaginez si o sa cumpar una care o sa fie la nivel de "multumitoare".Am citit ca in suceava mai este un magazin deasupra restaurantului Latino insa nu l-am vazut....oare mai exista? ??

cellya25
30.07.2009, 12:00:19
Daca nu doresti sa investesti mult ...poti cauta in bazar la noi in Suceava. Acel magazin de care spui tu nu mai este sau cel putin asa am vazut eu...poate s-a mutat in alta parte.

diana_olivia
11.08.2009, 08:36:43

buna,
sunt o viitoare miresica din iasi si bineinteles ca am inceput deja sa ma gandesc la toate detaliile nuntii mele, si in mod special la rochia de mireasa.....am rugamintea sa imi dai si mie nr de tel al doamnei din cernauti...am auzit ca sunt rochii f faine acolo dar parca nu as merge pana in Cernauti daca o pot gasi pe doamna aceasta in Suceava....multam fain

ancutza1010
11.08.2009, 17:41:08
Mi-am gasit rochitaaaa!! Inca nu imi vine sa cred! Eu fac facultatea in Bucuresti si stiam deja toate magazinele de renume insa nu am avut curajul sa probez peste tot. Zilele trecute am vazut oferta de la whitewedding cu 50% reducere pentru absolut toate rochitele. Puteti intra pe site sa le vedeti.Aveam drum in Bucuresti si deja imi alesesem rochita, de la 22 mil era 11 cu cristale Zv etc....Imi batea inima tare tare de atata nerabdare. Una peste alta, am reluat magazinele si am probat tot c am prins la mana. Pana la urma am ajuns la Christian Philippe.Vazusem rochitele pe site insa spre deosebire de whitewedding(casa rochiilor de mireasa) nu au afisate preturile.Stiam preturi de pe google dar nu se pun :)) Au preturi pentru buzunare si mai stramte, pana la cele mai generoase. Materialele sunt pe masura iar doamna de acolo a avut multa rabdare, si chiar mi-a placut ca m-a lasat pe mine sa decid, fara sa insiste cu laude gratuite cum fac altele.Drumul pana acasa a fost anevoios dar acum e aici si chiar e the one pentru mine. MI-am propus sa surprind pe toti si sa o arat abia in ziua nuntii.Doar eu si prietena cu care am fost stim cum arata. Miresoiul deja ma bate la cap sa o arat, sper sa am taria sa il tin in suspans. Pentru cele care inca mai cauta, nu va faceti probleme, o sa o gasiti.
PS: Si eu imi gasisem in bazar una pe care as fi luat-o daca nu aparea aceasta.Era 8 mil si un model foarte frumos dar m-a dat inapoi calitatea materialului. Simteam ca daca adaug o suma mica gasesc una si mai frumoasa.Si asa a si fost. Diferenta de pret nu e mare.Chiar a meritat.Mi-am gasit si pantofiorii, ma rog, una din perechi :)) Un model foarte frumos si deosebit, pentru dans, pentru ca au o sustinere foarte buna,deja le fac rodajul prin casa.

AnnyyAnnyy
11.08.2009, 20:12:45
Mi-am gasit rochitaaaa!! Inca nu imi vine sa cred! Eu fac facultatea in Bucuresti si stiam deja toate magazinele de renume insa nu am avut curajul sa probez peste tot. Zilele trecute am vazut oferta de la whitewedding cu 50% reducere pentru absolut toate rochitele. Puteti intra pe site sa le vedeti.Aveam drum in Bucuresti si deja imi alesesem rochita, de la 22 mil era 11 cu cristale Zv etc....Imi batea inima tare tare de atata nerabdare. Una peste alta, am reluat magazinele si am probat tot c am prins la mana. Pana la urma am ajuns la Christian Philippe.Vazusem rochitele pe site insa spre deosebire de whitewedding(casa rochiilor de mireasa) nu au afisate preturile.Stiam preturi de pe google dar nu se pun :)) Au preturi pentru buzunare si mai stramte, pana la cele mai generoase. Materialele sunt pe masura iar doamna de acolo a avut multa rabdare, si chiar mi-a placut ca m-a lasat pe mine sa decid, fara sa insiste cu laude gratuite cum fac altele.Drumul pana acasa a fost anevoios dar acum e aici si chiar e the one pentru mine. MI-am propus sa surprind pe toti si sa o arat abia in ziua nuntii.Doar eu si prietena cu care am fost stim cum arata. Miresoiul deja ma bate la cap sa o arat, sper sa am taria sa il tin in suspans. Pentru cele care inca mai cauta, nu va faceti probleme, o sa o gasiti.
PS: Si eu imi gasisem in bazar una pe care as fi luat-o daca nu aparea aceasta.Era 8 mil si un model foarte frumos dar m-a dat inapoi calitatea materialului. Simteam ca daca adaug o suma mica gasesc una si mai frumoasa.Si asa a si fost. Diferenta de pret nu e mare.Chiar a meritat.Mi-am gasit si pantofiorii, ma rog, una din perechi :)) Un model foarte frumos si deosebit, pentru dans, pentru ca au o sustinere foarte buna,deja le fac rodajul prin casa.
felicitari pt achizitie.Sa-ti aduca numai fericire in ziua nuntii si iubitului tau lacrimi in ochi la vederea miresicii lui dragi>:D<

ancutza1010
11.08.2009, 20:22:23
[/PHP]
felicitari pt achizitie.Sa-ti aduca numai fericire in ziua nuntii si iubitului tau lacrimi in ochi la vederea miresicii lui dragi>:D<
Multumesc mult! Si eu sper!

Iuly84
31.08.2009, 14:25:03
buna,
sunt o viitoare miresica din iasi si bineinteles ca am inceput deja sa ma gandesc la toate detaliile nuntii mele, si in mod special la rochia de mireasa.....am rugamintea sa imi dai si mie nr de tel al doamnei din cernauti...am auzit ca sunt rochii f faine acolo dar parca nu as merge pana in Cernauti daca o pot gasi pe doamna aceasta in Suceava....multam fain

Daca spuneti ca la Cernauti sunt rochii faine cred ca o sa incerc sa merg si eu...daca nu la Piatra Neamt am auzit ca sunt super modele....oricum mai am mult timp asa ca nu ma grabesc:)

alma222
08.09.2009, 22:23:48
stie cineva vreo croitoreasa buna in suceava care sa realizeze rochii de mireasa?
cine a fost in cernauti...sunt acolo si rochite gen princess ,in genul celelei de la mirandi Princess B?

biancaJO
09.09.2009, 20:53:44
stie cineva vreo croitoreasa buna in suceava care sa realizeze rochii de mireasa?
cine a fost in cernauti...sunt acolo si rochite gen princess ,in genul celelei de la mirandi Princess B?
Salut,am vazut ca esti in cautare de rochita ,nu trebuie sa bati atata drum pana la cernauti,sunt rochii superbe si la noi in botosani,uite s-a deschis un magazin super care face rochite la comanda impecabile am 2 prietene care s-au maritat vara asta si au fost super multumite de servicii ,ele au venit cu poza cu rochita visata si asa le-a facut-o perfecte,eu tot acolo o sa imi dau comanda;-)

ioanacity
13.09.2009, 12:12:22
care a mers la Voloca?sunt magazine acolo ?:-\ as merge si eu dar nu stiu zona si poate ma ajuta careva pe aici:)>- :-B [-o< [-o<

elenaliliana
17.09.2009, 10:48:06
Fetelor rochii frumoase gasiti si in Iasi, acum depinde de gusturi si preferinte...eu spre exemplu stiu ca la Nanette sunt rochii frumoase...mai este in Iasi...Creal Design...Donna Alba...

irinaririna
17.09.2009, 14:13:48
Eu stiu de Nanette ca face pe comanda si doar unicate. Au si stocuri?

elenaliliana
18.09.2009, 06:58:10
Uite chiar nu stiu daca Nanette face doare rochii unicat, insa eu am sunat la ei si mi-au spus sa vin la sediul lor ...in Iasi...pentru ca au foarte multe modele si preturi incepand de la 8 mil...pana la cat ne putem permite;)) :"> ...daca mai aflu detalii va tin la curent...pupici

alyna8
22.09.2009, 21:35:19
Uite chiar nu stiu daca Nanette face doare rochii unicat, insa eu am sunat la ei si mi-au spus sa vin la sediul lor ...in Iasi...pentru ca au foarte multe modele si preturi incepand de la 8 mil...pana la cat ne putem permite;)) :"> ...daca mai aflu detalii va tin la curent...pupici
Salut,eu zic sa incerci si in orasul nostru in Botosani,si la noi exista un magazin de firma ,unde poti gasi si chiar face pe comanda rochie de mireasa;-)si cu preturi foarte accesibile!

andreutzaa
23.09.2009, 14:51:14
miresici din 2010 v`ati gandit de unde va luati rochia?sau unde ati gasit modele frumoase?

irinaririna
23.09.2009, 18:41:14
mie imi place o rochita de la brumihar care culmea... e foarte ieftine:). Daca are si materialul calitativ aceea ramane.

dienuka1984
23.09.2009, 19:40:18
mie imi place o rochita de la brumihar care culmea... e foarte ieftine:). Daca are si materialul calitativ aceea ramane.

gata irinuca te-ai decis?..o iei pe aia pana la urma?:*
e frumoasa si o sa fii tare mumusika<:-P <:-P <:-P

Roxik
23.09.2009, 20:10:31
am un model in minte...doar ca banuiesc ca o sa trebuiasca s-o fac la comanda...;;)

irinaririna
23.09.2009, 21:09:18
Dyenuca ma gandesc ce voal merge cu ea. Nu imi imaginez.... Ceva ideii?

dienuka1984
23.09.2009, 22:22:20
Dyenuca ma gandesc ce voal merge cu ea. Nu imi imaginez.... Ceva ideii?

si daca renunti la guler(daca se poate)?..cred ai putea sa-ti pui orice fel de voal....:*...asa sincer nu-mi vine in minte decat palarie....lasa ca ne mai gandim...:>

Rocsana_Roxx
27.09.2009, 21:26:36
sunt de la cernauti...il cunosc pe patron.

Buna!
Am vazut fotografiile de la nunta ta...si nu pot spune decat ca ai fost SUPERBA si ai avut o nunta si mai si!!!!Rochia ta mi-a placut la nebunie...este exact ceea ce-mi doresc...parca e perfect pe gustul meu.Mi-ai putea spune, te rog de unde ti-ai luat-o cam cat te-a costat si daca crezi ca as mai gasi si eu una asa sau macar asemanator.M-a incantat ideea manusilor tale si as vrea si eu tot asa...le-ai luat din acelasi loc?Astept raspunsul tau cu foarte mult interes deoarece sunt in cautarea rochiei perfecte(pentru mine cel putin ;-)).

Te :*

alma222
29.09.2009, 20:47:12
Salut,eu zic sa incerci si in orasul nostru in Botosani,si la noi exista un magazin de firma ,unde poti gasi si chiar face pe comanda rochie de mireasa;-)si cu preturi foarte accesibile!
buna.
imi spui te rog cum se numeste acest magazin si cam pe unde este situat?(un punct de reper).multumesc.

alyna8
01.10.2009, 00:17:38
buna.
imi spui te rog cum se numeste acest magazin si cam pe unde este situat?(un punct de reper).multumesc.
Salut,magazinul se afla in spatele parcului Mihai Eminescu,daca intrebi pe oricine din Botosani te poate indruma.;-)Multa bafta in pregatiri!

lenutza1984
04.10.2009, 12:27:34
eu mi-am luat rochia din centru de la marriage a paris. Cu toate probleme care l-am avut prima data cand am mers acolo(cu descaltatul) s-au dovedit a fi profesioniste pana la urma. Au o croitorasa super buna care mi-a modificat rochia si au rochii de calitate, la probe m-am simtit chiar bine, si-au dat interesul sa ii caute si costum la sot, au dat o gramada de telefoane. Mi-au ornat pieptenele de la voal la fel ca rochia fara sa dau ceva in plus
asta e rochita mea:

tot da eroare la atasat poze

andreea22
05.10.2009, 14:10:27
care a mers la Voloca?sunt magazine acolo ?:-\ as merge si eu dar nu stiu zona si poate ma ajuta careva pe aici:)>- :-B [-o< [-o<

voloca e un sat aproape de vama de la siret,dupa ce treci de vama,nu stiu exact dupa cati km si la o intersectie cred ca scrie pe indicator voloka,o iei la stanga.nu sunt magazine,doar case unde cos rochii de mireasa..eu am fost pentru ca vroiam ceva pe comanda,si tatal meu cunostea pe cineva de acolo care ne-a dus pe la mai multe case,unele din ele avand la subsol sau in una din camere expuse rochii de mireasa insa erau identice cu tot ce gasesti la noi in bazar,nimic deosebit,si foarte ieftine max 200-300$(cam 10-12 mil).cand le aratam pozele cu rochia pe care o visam se speriau si ziceau ca nu se baga la asa ceva..ca n-au mai facut asa ceva..eu mi-am facut-o pana la urma in cernauti

bianca24sv
04.11.2009, 11:06:53
ce parere aveti miresici? eu una am sa merg in ambele locuri si poate chiar la cernauti deoarece nu as da 2000 euro pe o rochie :">

bianca24sv
04.11.2009, 12:18:02
eu cred ca tot la cernauri am sa merg.
vreau si eu niste poze daca aveti cu rochite din cernauti :*

bianca24sv
04.11.2009, 12:39:38
miresici din 2010 v`ati gandit de unde va luati rochia?sau unde ati gasit modele frumoase?

eu mai astept putin dc am dat ceva banuti pana acum pe formatie si sala...eu sunt cam pretentioasa la rochita, vreau ceva simplu si care sa nu coste peste 20 mil ;;) .
plus de asta tre sa gasesc ceva care sa ma avantajeze dc sunt mai micuta de statura, deci nu cred ca o sa-mi stea cu o rochita foarte bufanta......dar am sa caut
pupici miresici

Anca1711
04.11.2009, 22:12:06
sunt rochii si in bazar care arata super. incearca toate variantele. oricum, nici multi bani sa ineci pentru o rochie nu se merita.

bianca24sv
05.11.2009, 11:38:22
sunt rochii si in bazar care arata super. incearca toate variantele. oricum, nici multi bani sa ineci pentru o rochie nu se merita.

asa ma gandeam si eu....parca peste 20 de mil nu as da pe o rochita......dar am sa merg sa ma uit sintr-o parte si-n alta si am sa merg si la Cernauti, numai sa mai treaca gripa asta

Anca1711
05.11.2009, 22:11:36
am o prietena de la facultate care s`a maritat si si`a luat rochia din bazar. crede`ma, a dat 6 milioane dar arata super fain. chiar nu ma asteptam. incearca, sunt n modele.:x

andreeasmiley
05.11.2009, 22:24:08
Sau mai avem o varinta: comandam online. Ce spuneti?:>

stratonroxana
06.11.2009, 01:23:37
buna eu am fost anul asta in bazar si erau rochii super faine!!!!pacat ca nu am putut sa i-mi iau....erau superbe si cred ca merita macar sa le vezi.bafta multa si sper sa i-ti gasesti rochia care sa te faca fericita.

irinaririna
06.11.2009, 08:12:31
Va recomand sa urmariti si targurile de nunti de la Bucuresti.
Pentru mine e foarte importanta calitatea materialului. Nu m-as simti bine intr-o rochie a carui material nu-mi place. Am fost si la unele magazine "de firma" cu rochii de mireasa si materialele erau jalnice.

bianca24sv
06.11.2009, 12:20:26
e cam riscant sa faci comanda online deoarece e bine sa probezi mai multe modele, eu sunt mai micuta de statura si trebuie sa-mi gasesc o rochie care sa ma avantajeze.
am vazut o rochie superba pe un site si as vrea sa-mi fac rochita la comanda dupa modelul respectiv....insa e posibil sa fiu dezamagita la final.
mai este varianta sa inchiriez o rochie superba /:) dar unele "guri" imi zic ca nu e bine, si-nclin sa le dau dreptate.

oricum am sa merg si-n bazar si la cernauti si-n mall si-n iasi si la piatra neamnt; pana-mi gasesc rochia perfecta ^:)^ (( si,si,si #-o )

Porumbita
06.11.2009, 14:31:03
eu nu sunt deacord cu rochiile din mall din simplul motiv ca au preturile prea mari/:) asta in conditiile in care puteti gasi in alta parte aceleasi modele la preturi mult mai mici
asta nu inseamna ca nu merita vazute;)) asa va dati seama dak va plac modelele si mergeti direct la magazinele firmelor care au modelele la mall
eu mi-am luat rochita din bazar si desi are si o lucratura manuala pe corset am dat doar 1200lei si m-am simtit super in ea si toata lumea a apreciat-o :D
deci se poate dar depinde si de mofturi si buget;))

Anca1711
07.11.2009, 12:48:09
de acord cu porumbita. si`n bazar sunt modele foarte frumoase, sau la cernauti. oricum nu prea sunt de acord cu inchiriatul rochiei... sunt mai superstitioasa. prefer o rochie desi poate sa fie mai modesta ca pret, dar macar sa fie noua si sa imi ramana mie. doar e cea mai frumoasa zi din viata unei femei, nu?

bianca24sv
07.11.2009, 14:42:17
multumesc alinush de sfaturi ^:)^

eu sa pe cineva care merge aproape saptamanal acolo, dar nush daca sa aduc si taria...ma mai gandesc
nu vreau nush ce rochie, important e sa-mi stea bine, sa nu fie inzorzonata si sa aiba un material bunicel

tu de acolo ti-ai luat rochita?

malinush
07.11.2009, 14:59:04
multumesc alinush de sfaturi ^:)^

eu sa pe cineva care merge aproape saptamanal acolo, dar nush daca sa aduc si taria...ma mai gandesc
nu vreau nush ce rochie, important e sa-mi stea bine, sa nu fie inzorzonata si sa aiba un material bunicel

tu de acolo ti-ai luat rochita?
eu am luat-o din bazar de la noi, cam anul trecut pe vremea asta:)dar oricum tot de la cernauti era..doar ca erau 2 tipuri de material diferit la acelasi model..si bineinteles avea "cristale swarovski":))la 1200 ron"cred si eu";)
poti vedea in linkul de la semnatura poze dak vrei:*

bianca24sv
07.11.2009, 15:40:44
eu am luat-o din bazar de la noi, cam anul trecut pe vremea asta:)dar oricum tot de la cernauti era..doar ca erau 2 tipuri de material diferit la acelasi model..si bineinteles avea "cristale swarovski":))la 1200 ron"cred si eu";)
poti vedea in linkul de la semnatura poze dak vrei:*

e da? super
pai am sa merg prima data in bazar

miki_cochi
07.11.2009, 23:25:27
e da? super
pai am sa merg prima data in bazar
eu sant plecata de un pic de anii din tara ,dar rochita tot de acolo vreau sa o cumpar ca aici au preturi piperate,din cate imi amintesc bazarul din sv. e deschis in fiecare zi? sau ma insel?Am vazut ca aveti pareri bune despre rochitele de acolo si am de gand sa dau o fuga pe acolo cand ajungem acasa.:-? :-?

bianca24sv
08.11.2009, 14:23:10
eu sant plecata de un pic de anii din tara ,dar rochita tot de acolo vreau sa o cumpar ca aici au preturi piperate,din cate imi amintesc bazarul din sv. e deschis in fiecare zi? sau ma insel?Am vazut ca aveti pareri bune despre rochitele de acolo si am de gand sa dau o fuga pe acolo cand ajungem acasa.:-? :-?

luni este inchis bazarul ....

malinush
09.11.2009, 11:23:41
in afara de ziua de luni, e deschis intre 7-14 max..dar de obicei dupa 12 cam strang bazaristii marfa!..Dar sa stii ca in bazar la noi e un rand special cu rochii de mireasa..intrebi la intrare in bazar si vei primi explicatii..va pup..sper sa va gasiti rochiile dorite;)

bianca24sv
09.11.2009, 14:07:46
un sfat..tre' sa vii pregatita psihic si fizic in bazar ;;) ca e mai mereu aglomerat si e si friiiigggg.

miki_cochi
10.11.2009, 16:49:09
un sfat..tre' sa vii pregatita psihic si fizic in bazar ;;) ca e mai mereu aglomerat si e si friiiigggg.
Oricum pana la anul nu ajungem acasa ,asteptam sa luam concediul,o sa mergem cand e cald.In caz ca rochita trebuie un pic modificata o fac ei sau trebuie sa cauti tu o croitoreasa, ma refer in bazar?:-?

Wanna_sv
11.11.2009, 19:44:38
Am ales sala, si muzica acum urmeaza rochia. Ce-mi recomandati, ca nimic din ce am vazut pana acu in Suceava nu mi-a placut.

andreeasmiley
11.11.2009, 20:54:11
Am ales sala, si muzica acum urmeaza rochia. Ce-mi recomandati, ca nimic din ce am vazut pana acu in Suceava nu mi-a placut.

Bine ai venit la noi! Ma bucur sa gasesc o mireasa de toamna in Suceava, ca prea am stat singurica! In ce sala vei avea petrecerea la Polaris?
In legatura cu rochia de mireasa, in ultima vreme mi s-a pus pata pe site uri ce onoreaza comenzi si la noi in tara. Daca te intereseaza ideea de a-ti comanda rochita, spune-mi. Kisses

ionela_mihaela
11.11.2009, 22:49:45
Bine ai venit la noi! Ma bucur sa gasesc o mireasa de toamna in Suceava, ca prea am stat singurica! In ce sala vei avea petrecerea la Polaris?
In legatura cu rochia de mireasa, in ultima vreme mi s-a pus pata pe site uri ce onoreaza comenzi si la noi in tara. Daca te intereseaza ideea de a-ti comanda rochita, spune-mi. Kisses

si ai curaj sa iti comanzi rochita fara sa probezi???:-\

andreeasmiley
11.11.2009, 23:07:18
si ai curaj sa iti comanzi rochita fara sa probezi???:-\

Deocamdata este doar o varianta pe care o iau in calcul. Mi se pare ca mai am suficient timp sa ma hotarasc. Si tu tot la Polaris? Super ;))

stratonroxana
13.11.2009, 15:27:07
buna!nici eu nu am vazut prea multe in sv. dar am auzit ca au rochite frumoase la piatra neamt la mirandi.sper sa i-ti gasesti rochita pe care o doresti.

AnnyyAnnyy
13.11.2009, 16:49:11
buna!nici eu nu am vazut prea multe in sv. dar am auzit ca au rochite frumoase la piatra neamt la mirandi.sper sa i-ti gasesti rochita pe care o doresti.problema voastra am avut-o si eu la vremea mea(vorbesc de parca-as fi o baba:))); In Suceava pe mine una nu m-a atras nicio rochie, iar cele de la Cernauti puteau foarte usor sa fie comparate dpdv al calitatii cu rochiile pe care le gasesti in bazar, asa ca am ajuns tot la Piatra Neamt la Mirandi si ma declar multumita de rochita pe care am avut-o la nunta:)

malinush
17.11.2009, 18:03:26
Oricum pana la anul nu ajungem acasa ,asteptam sa luam concediul,o sa mergem cand e cald.In caz ca rochita trebuie un pic modificata o fac ei sau trebuie sa cauti tu o croitoreasa, ma refer in bazar?:-?
de obicei ,le modifica cele care ti le vand ,majoritatea dintre ele avand sa zicem, un "atelier" propriu.deci ..important e sa iti gasesti modelul mult dorit ca restul se rezolva de la sine!:*

bianca24sv
18.11.2009, 10:45:32
problema voastra am avut-o si eu la vremea mea(vorbesc de parca-as fi o baba:))); In Suceava pe mine una nu m-a atras nicio rochie, iar cele de la Cernauti puteau foarte usor sa fie comparate dpdv al calitatii cu rochiile pe care le gasesti in bazar, asa ca am ajuns tot la Piatra Neamt la Mirandi si ma declar multumita de rochita pe care am avut-o la nunta:)

buna....si ce preturi sunt la mirandi? eu nu vreau ca rochita sa fie peste 20 mil

elenaliliana
05.12.2009, 11:05:54
Dragi miresici...am nevoie de un mic ajutor de la cele care sunteti din sv..imi puteti da si mie detalii despre mariage a paris?? stiti cumva care sunt preturile acolo?? rochiile cum sunt??:-?

malinush
05.12.2009, 18:14:40
Dragi miresici...am nevoie de un mic ajutor de la cele care sunteti din sv..imi puteti da si mie detalii despre mariage a paris?? stiti cumva care sunt preturile acolo?? rochiile cum sunt??:-?
elena, daca ai cum ,mergi in cernauti la ateleriul de rochii de mireasa Viorika ...sau ceva in genul asta ..nu stiu exact sa-ti explic drumul..cum intri in Cernauti o tii tot inainte prin centrul orasului si la un moment dat trebuie sa fie o biserica mai mare ..tip catedrala..faci la dreapta pe langa ea si trebuie sa ajungi pe un drum care seamana putin cu pavajul din Vatra Dornei din centru cu bancute pe mijloc si etc(trebuie sa lasi masina undeva si sa mergi pe jos pe drumul asta)..si acolo au si aia magazinul de desfacere undeva pe partea dreapta ..si sunt exact aceleasi rochii ca la Mariage au Paris din Suceava,doar ca difera preturile..si fac si la comanda..dak ajungi pe acolo intrebi de ateleriul de croitorie pt rochii de mireasa Viorika si cred ca o sa`ti explice cineva..doar sa stii un pic de ucraineana..tips...voalurile la ei sunt foaarrtee scumpe..parerea mea..250 $ voalul cu "perle veritabile "si etc:)depinde de ce buget aloci,dar poti gasi unul la fel de frumos si mai ieftin in centru peste drum de autogara spre ex..pupici si sper sa`ti gasesti rochia dorita!!

lorena_sv
05.12.2009, 18:44:46
elena, daca ai cum ,mergi in cernauti la ateleriul de rochii de mireasa Viorika ...sau ceva in genul asta ..nu stiu exact sa-ti explic drumul..cum intri in Cernauti o tii tot inainte prin centrul orasului si la un moment dat trebuie sa fie o biserica mai mare ..tip catedrala..faci la dreapta pe langa ea si trebuie sa ajungi pe un drum care seamana putin cu pavajul din Vatra Dornei din centru cu bancute pe mijloc si etc(trebuie sa lasi masina undeva si sa mergi pe jos pe drumul asta)..si acolo au si aia magazinul de desfacere undeva pe partea dreapta ..si sunt exact aceleasi rochii ca la Mariage au Paris din Suceava,doar ca difera preturile..si fac si la comanda..dak ajungi pe acolo intrebi de ateleriul de croitorie pt rochii de mireasa Viorika si cred ca o sa`ti explice cineva..doar sa stii un pic de ucraineana..tips...voalurile la ei sunt foaarrtee scumpe..parerea mea..250 $ voalul cu "perle veritabile "si etc:)depinde de ce buget aloci,dar poti gasi unul la fel de frumos si mai ieftin in centru peste drum de autogara spre ex..pupici si sper sa`ti gasesti rochia dorita!!

nu mai este magazinul din centru, vis-a-vis de autogara.:|

bianca24sv
05.12.2009, 20:47:55

au si pagina de net
buna elena...eu am fost recent acolo si am vazut cateva modele dragute
un pret mediu al rochiilor ar fi de600 euro
poti face si comanda de rochite si te ajunge si mai ieftin...iar dupa sarbatori cred ca preturile vor fi mai mici.
mai e si varianta Ucraina....eu cred ca de acolo o sa-mi iau rochita daca voi vedea ceva pe gustul meu.

malinush
05.12.2009, 22:05:07
nu mai este magazinul din centru, vis-a-vis de autogara.:|
da??de cand nu mai e?ca in octombrie si-a luat o cunostinta voal de acolo?s-a desfiintat?stiu ca erau 2..unul la etaj..langa knight sau cum se chema acolo si unul chiar pe colt dupa latino..u la care te referi?:*:*

elenaliliana
08.12.2009, 13:33:12
dragi miresici....multumesc pentru informatii...o sa trebuiasca sa ajung si eu in suceava la acest magazin sa vad ce modele au...am vazut si site-ul...mie imi plac mult cateva rochite din coletia mirella de la mariage a paris...eu imi doresc ceva mai simplu dar cred ca greu de gasit in acelasi timp, in primul rand vreau sa fie alba... rochie...nu corest si fusta, apoi partea de sus mi-o doresc fara bretele, cu cristale, cu talia mai joasa, iar partea de jos mi-o doresc din ff mult tul...la fel si voalul simplu din tul si ff lung:-? :) acum sa cad ce gasesc...trebuie sa dau o fuga la nanette sa vad ce model au...pupici la toate!

LarisaNicoleta
31.12.2009, 11:04:45
Eu una am studiat mai toate posibilitatile comanda online, magazine, bazar, Cernauti, inchiriere. Pana la urma mi-am luat rochia de la Cernauti. De ce? La comanda online e riscant. Sunt tipare dar poate gresesti masurile sau doamne fereste nu te avantajeaza modelul. De inchiriat mi s-a parut prea mare stresul: sa nu o patezi, sa o rupi, etc. In magazin ce imi placea era de la 1000 1500 euro in sus. Am zis ca e prea mult pentru bugetul meu si apoi nu o mai port niciodata. Asa ca daca tot am avut drum la Cernauti mi-am luat-o de acolo. M-am dus inainte de a incepe sezonul nuntilor si mi-am cumparat rochia, voalul, pantofii cu o suma rezonabila. Am avut grija sa fie corset cu snur in partea de sus a rochiei pentru ca stiam ca din cauza stresului o sa slabesc. Si bine am facut. La nunta toata lumea a apreciat rochia si eu m-am simtit ca o printesa. La urma urmei asta conteaza: sa te simti bine in una din cele mai importante zile din viata ta.

Creizilup
01.01.2010, 22:34:05
Buna! Ma atrageau si pe mine rochiile expuse in vitrina magazinului celor de la Mariage a Paris insa dupa ce am dat un search pe google m-am cam speriat de parerile fetelor care le-au calcat pragul. E cineva care si-a cumparat rochia de la ei?

lenutza1984
03.01.2010, 18:58:30
eu mi-am cumparat rochia de la ei, chiar daca la prima vizita facuta acolo in urma cu un an am zis ca nu mai calc. Dar m-am indragostit de rochie si fetele de acolo s-au comportat foarte bine de fiecare data cand am fost la probe.

AnnyyAnnyy
03.01.2010, 20:03:38
buna....si ce preturi sunt la mirandi? eu nu vreau ca rochita sa fie peste 20 mil
pai variaza in functie de model.Uita-te la ei pe site, alege un model care sa iti placa si suna si vezi ce pret are.Pretul creste odata cu modificarile pe care le vrei:daca ceri schimbarea materialului folosit de ei cu unul mai pretentios, daca adaugi cristale in plus fata de ce folosesc ei pt modelul din colectie, daca faci combinatii intre mai multe modele pt a obtine modelul dorit de tine etc.Oricum sunt f flexibili si-ti fac absolut orice iti doreste tie inimioara,Cu mine una s-au purtat excelent

bianca24sv
14.01.2010, 21:30:09
Buna! Ma atrageau si pe mine rochiile expuse in vitrina magazinului celor de la Mariage a Paris insa dupa ce am dat un search pe google m-am cam speriat de parerile fetelor care le-au calcat pragul. E cineva care si-a cumparat rochia de la ei?

eu nu am cumparat dar am intrat sa vad cateva modele de curiozitate si a fost destul de ok....zic ca merita sa dai o fuga de curiozitate ca nu strica :>

am vazut cateva modele dragute dar nu aveam starea necesarasa probez

bianca24sv
14.01.2010, 21:30:56
pai variaza in functie de model.Uita-te la ei pe site, alege un model care sa iti placa si suna si vezi ce pret are.Pretul creste odata cu modificarile pe care le vrei:daca ceri schimbarea materialului folosit de ei cu unul mai pretentios, daca adaugi cristale in plus fata de ce folosesc ei pt modelul din colectie, daca faci combinatii intre mai multe modele pt a obtine modelul dorit de tine etc.Oricum sunt f flexibili si-ti fac absolut orice iti doreste tie inimioara,Cu mine una s-au purtat excelent

multumesc mult de informatii :* :* :*

Creizilup
19.01.2010, 12:06:39
eu nu am cumparat dar am intrat sa vad cateva modele de curiozitate si a fost destul de ok....zic ca merita sa dai o fuga de curiozitate ca nu strica :>

am vazut cateva modele dragute dar nu aveam starea necesarasa probez
O sa merg in februarie. M-am hotarat sa testez toate variantele ca sa nu regret mai tarziu :)

paula15
19.01.2010, 19:16:37
Eu una am studiat mai toate posibilitatile comanda online, magazine, bazar, Cernauti, inchiriere. Pana la urma mi-am luat rochia de la Cernauti. De ce? La comanda online e riscant. Sunt tipare dar poate gresesti masurile sau doamne fereste nu te avantajeaza modelul. De inchiriat mi s-a parut prea mare stresul: sa nu o patezi, sa o rupi, etc. In magazin ce imi placea era de la 1000 1500 euro in sus. Am zis ca e prea mult pentru bugetul meu si apoi nu o mai port niciodata. Asa ca daca tot am avut drum la Cernauti mi-am luat-o de acolo. M-am dus inainte de a incepe sezonul nuntilor si mi-am cumparat rochia, voalul, pantofii cu o suma rezonabila. Am avut grija sa fie corset cu snur in partea de sus a rochiei pentru ca stiam ca din cauza stresului o sa slabesc. Si bine am facut. La nunta toata lumea a apreciat rochia si eu m-am simtit ca o printesa. La urma urmei asta conteaza: sa te simti bine in una din cele mai importante zile din viata ta.

Vrei sa-mi spui, te rog, cam ce preturi sunt la rochite in Cernauti? multa lume imi spune ca ar fi o varianta foarte convenabila, insa inca nu sunt hotarata 100%. mersi :)

iasmine
29.01.2010, 08:15:11
salutare miresici. si eu incerc in ambele locuri. am vazut modele foarte scumpe care semanau cu cele din bazar. eu tb sa ma apuc de probat, da afara e prea frig si tot aman. voi aveati toate rochii cu 3 luni inainte de nunta?

Adinutza_13
29.01.2010, 08:23:02
eu mi-am cumparat-o online si am fost foarte multumita...si de rochita si de accesorii si de pantofi!
este lucrata foarte bine si arata exact ca si in pozele de pe site...in plus...super ieftin...cu banii aia nu-mi luam decat jumatate de rochita...
fiindca am comandat-o online si nu stiam cat dureaza transportul si daca mi se potrivesc masurile am comandat-o cu 4 luni inaine...

iasmine
29.01.2010, 08:23:30
multumim pentru sfaturi. deci mai bine ma duc la Piatra decat sa caut in Suceava si sa nu gasesc nimic. Sper sa gasesc ceva pt k eu caut cun model anume. bafta si celorlalte miresici care inca nu si-au gasit modelul visurilor.

iasmine
29.01.2010, 18:14:57
eu mi-am cumparat-o online si am fost foarte multumita...si de rochita si de accesorii si de pantofi!
este lucrata foarte bine si arata exact ca si in pozele de pe site...in plus...super ieftin...cu banii aia nu-mi luam decat jumatate de rochita...
fiindca am comandat-o online si nu stiam cat dureaza transportul si daca mi se potrivesc masurile am comandat-o cu 4 luni inaine...
de unde anume ai comandat-o? si cat a durat pana ai primit-o? eu una am emotii cu comnda on-line pt k nu stii dc iti sta bine. felicitari pt achizitii.

alexandramihai
01.02.2010, 19:46:37
buna seara miresici! eu am fost chiar azi prin mall si am intrat la magazinul cu invitatii pt nunta...din vorba in vorba doamna respectiva mi-a spus ca peste o sapt va avea loc un targ in mall cu fel si fel de oferte...de la rochii costume pana la invitatii de nunta ,verighete,decoratiuni etc...poate o sa gasiti ceva...eu una nu ma grabesc sa imi iau rochia...dar ma gandesc totusi la bazar...se tot spune ca este o doamna din cernauti in bazar si care iti poate face rochia la comanda..de exemplu iti place ceva de la o rochie altceva de la alta rochie..ea le combina..mai vine cu o idee si iese rochia dorita....problema este ca toata lumea stie de aceasta doamna dar nimeni nu stie la care din chioscuri este..sau cum poti sa dai de ea...daca are cineva informatii mai multe va rog sa ma anuntati...iar la cernauti voi merge sapt viitoare...sper...sa vedem ce gasesc :>

elenaliliana
02.02.2010, 11:50:03
Miresici..eu tocmai din Iasi imi voi face rochita la Suceava...la mariage a paris...am vazut 2 rochii de mireasa de la ei la nunta unor prietene...una din ele ma incantat in mod deosebit, de aceea am decis ca acolo imi voi face rochit..in prima faza am mers in sv la niste probe...fata de acolo s-a purtat excelent cu mine...inainte am telefonat...mi-a luat nr de tel..ma sunat..mi-a dat preturi...mie mia placut cum s-au comportat..le fel si la proba a fost ff draguta...eu am vazut un model intr-un catalog care mi-a intrat la inima dar din pacate atunci cand am fost eu rochita aceea era la bucuresti la expozitie...am probat ceva asemnator si am zis ca imi voi face la comanda...si bucuria mea imi voi face modelul dorit chiar cu mici imbunatatiri, cum ar fi talia mai joasa...imi voi alege materialul...broderia...voi putea opta fie pt paiete fie pt pietre swarovski...eu zic ca merita incercat...

elenaliliana
02.02.2010, 11:55:31
ce vreau sa va mai spun..am vazut in postari mai vechi ca ar fi probleme la magazin..cred ca si-au schimbat politica...acum se poarta ff dragut...si apropo cele care sunt interesate de rochiile nanette..ce am vb eu cu cei de la ei...daca doriti rochia se face la comnada iar pretul e in functie de calitatea materialelor...rochia se face cu 2 luni inainte de eveniment...sincer au modele dragute..dar merg mai mult pe modele din tafta..iar eu nu ma omor dupa acet maeterial...la targul din iasi la care eu am fost am vazut preturi in jur de 30 de milioane rochia

bianca24sv
02.02.2010, 12:21:34
ce vreau sa va mai spun..am vazut in postari mai vechi ca ar fi probleme la magazin..cred ca si-au schimbat politica...acum se poarta ff dragut...si apropo cele care sunt interesate de rochiile nanette..ce am vb eu cu cei de la ei...daca doriti rochia se face la comnada iar pretul e in functie de calitatea materialelor...rochia se face cu 2 luni inainte de eveniment...sincer au modele dragute..dar merg mai mult pe modele din tafta..iar eu nu ma omor dupa acet maeterial...la targul din iasi la care eu am fost am vazut preturi in jur de 30 de milioane rochia

am vazut si eu la targ rochitele care erau d la nannet cred, cea mai ieftina parca era 32 mil
iar cea mai scumpa 40....oricum erau deosebite modlele
aceste modele sunt si la mariage a paris?

bianca24sv
02.02.2010, 12:24:47
buna seara miresici! eu am fost chiar azi prin mall si am intrat la magazinul cu invitatii pt nunta...din vorba in vorba doamna respectiva mi-a spus ca peste o sapt va avea loc un targ in mall cu fel si fel de oferte...de la rochii costume pana la invitatii de nunta ,verighete,decoratiuni etc...poate o sa gasiti ceva...eu una nu ma grabesc sa imi iau rochia...dar ma gandesc totusi la bazar...se tot spune ca este o doamna din cernauti in bazar si care iti poate face rochia la comanda..de exemplu iti place ceva de la o rochie altceva de la alta rochie..ea le combina..mai vine cu o idee si iese rochia dorita....problema este ca toata lumea stie de aceasta doamna dar nimeni nu stie la care din chioscuri este..sau cum poti sa dai de ea...daca are cineva informatii mai multe va rog sa ma anuntati...iar la cernauti voi merge sapt viitoare...sper...sa vedem ce gasesc :>

si eu vreau sa merg la Cernauti dar astept sa se mai incalzeasca putin.....
astept impresii ;))
multa bafta...poate iti gasesti rochita!!!

elenaliliana
02.02.2010, 13:37:28
am vazut si eu la targ rochitele care erau d la nannet cred, cea mai ieftina parca era 32 mil
iar cea mai scumpa 40....oricum erau deosebite modlele
aceste modele sunt si la mariage a paris?
nu as putea sa zic ca sunt aceleasi modele..nanette are un stil al ei...e ff frumos..imi plac rochiile de la ei dar eu visez la altceva..la mariage...zic ca sunt cam pt toate gusturile...dar stilul mi se pare diferit la cele 2...de exemplu eu vreau ca partea de jos sa fie doar din tul si cu cristale...in schimb ce am vazut eu la nanette este ca sunt ff sofisticate si facute cu multa tafta...

iasmine
06.02.2010, 19:32:06
eu am fost in bazar si 2 doamne s-au oferit sa imi faca rochia la comanda. iar preturile mi s-au parut fff mici. intradevar nu erau modele pe gustul meu, dar au spus k pot sa faca orice model. mai merg si la piatra, dar ma gandesc serios sa vb cu una din doamnele acestea.

Roxik
07.02.2010, 12:54:11
eu am fost in bazar si 2 doamne s-au oferit sa imi faca rochia la comanda. iar preturile mi s-au parut fff mici. intradevar nu erau modele pe gustul meu, dar au spus k pot sa faca orice model. mai merg si la piatra, dar ma gandesc serios sa vb cu una din doamnele acestea.
cam cat te ajunge daca vrei sa-ti faci la comanda?stiu ca depinde de ce materiale vrei, dar asa informativ...cat ti-au spus doamnele ca ar costa?k si eu vreau sa-mi fac la comanda :)

iasmine
07.02.2010, 15:53:02
Rochiile ajung pana la 1000 ron, daca vrei matriale ma bune. eru si la 400 de ron da erau prea incarcate. Daca iti faci la comanda sa imi spui si mie la cine iti faci pls. bafta

Roxik
07.02.2010, 18:43:04
Rochiile ajung pana la 1000 ron, daca vrei matriale ma bune. eru si la 400 de ron da erau prea incarcate. Daca iti faci la comanda sa imi spui si mie la cine iti faci pls. bafta
ma pt raspuns :* o sa te anunt cand o sa ma hotarasc ;)

iasmine
08.02.2010, 18:35:58
Miresici..eu tocmai din Iasi imi voi face rochita la Suceava...la mariage a paris...am vazut 2 rochii de mireasa de la ei la nunta unor prietene...una din ele ma incantat in mod deosebit, de aceea am decis ca acolo imi voi face rochit..in prima faza am mers in sv la niste probe...fata de acolo s-a purtat excelent cu mine...inainte am telefonat...mi-a luat nr de tel..ma sunat..mi-a dat preturi...mie mia placut cum s-au comportat..le fel si la proba a fost ff draguta...eu am vazut un model intr-un catalog care mi-a intrat la inima dar din pacate atunci cand am fost eu rochita aceea era la bucuresti la expozitie...am probat ceva asemnator si am zis ca imi voi face la comanda...si bucuria mea imi voi face modelul dorit chiar cu mici imbunatatiri, cum ar fi talia mai joasa...imi voi alege materialul...broderia...voi putea opta fie pt paiete fie pt pietre swarovski...eu zic ca merita incercat...
cam cat te ajunge rochia?

AnnyyAnnyy
08.02.2010, 21:00:02
ce vreau sa va mai spun..am vazut in postari mai vechi ca ar fi probleme la magazin..cred ca si-au schimbat politica...acum se poarta ff dragut...si apropo cele care sunt interesate de rochiile nanette..ce am vb eu cu cei de la ei...daca doriti rochia se face la comnada iar pretul e in functie de calitatea materialelor...rochia se face cu 2 luni inainte de eveniment...sincer au modele dragute..dar merg mai mult pe modele din tafta..iar eu nu ma omor dupa acet maeterial...la targul din iasi la care eu am fost am vazut preturi in jur de 30 de milioane rochiaau schimbat vanzatoarele:) si implicit s-a schimbat si atitudinea.Probabil au aflat si patronii despre "politica" aplicata de fostele angajate si au luat masuri..Si bine au facut pt ca actuala angajata e f de treaba si ok:)

symona23
10.02.2010, 11:41:13
eu mi-am cumparat rochia de la ei, chiar daca la prima vizita facuta acolo in urma cu un an am zis ca nu mai calc. Dar m-am indragostit de rochie si fetele de acolo s-au comportat foarte bine de fiecare data cand am fost la probe.
wow ce frumoasa e rochia! Ai fost superba felicitari pentru alegere!<:-P cat te-a costat? intentionez sa fac si eu o vizita magazinului cat de curand..

lenutza1984
11.02.2010, 09:31:36
wow ce frumoasa e rochia! Ai fost superba felicitari pentru alegere!<:-P cat te-a costat? intentionez sa fac si eu o vizita magazinului cat de curand..

multumesc mult
a negociat sotul pentru rochie de la 50 de mil la 43 :)
am fost foarte multumita de serviciile lor

26oana26
12.02.2010, 17:24:57
Buna miresicilor! Ma numesc Oana, si in 31 iulie o sa am nunta...am mai multe intrebari: cum este pretul rochiilor in Bazar?...ce fel de modele gasesc?....este variata gama de rochii?...si , mi-ar putea spune cineva care este ora de deschidere, si in general orarul Bazarului zilnic? Eu fiind din Bistrita, m-ar interesa tare mult sa stiu raspunsul acestor intrebari, sa stiu daca merita sa bat drumul pana in Suceava....multumesc mult...o:-)

lorena_sv
12.02.2010, 19:47:07
Buna miresicilor! Ma numesc Oana, si in 31 iulie o sa am nunta...am mai multe intrebari: cum este pretul rochiilor in Bazar?...ce fel de modele gasesc?....este variata gama de rochii?...si , mi-ar putea spune cineva care este ora de deschidere, si in general orarul Bazarului zilnic? Eu fiind din Bistrita, m-ar interesa tare mult sa stiu raspunsul acestor intrebari, sa stiu daca merita sa bat drumul pana in Suceava....multumesc mult...o:-)

Buna! Eu am fost miresica anul trecut! Despre rochiile din bazar nu am o parere prea buna in ceea ce priveste materialele, dar nici la modele nu mi-a placut nimic, poate sunt eu prea pretentioasa, dar difera de la persoana la persoana. Preturile incep de la 400 ron pana la 1200ron, cam asa....
deschiderea e in jur de 7 si pana la 13, aproximati.
Eu iti recomand sa mergi la Cernauti, desi aici mai sunt croitorese care fac si la comanda...

andreutzaa
12.02.2010, 20:26:07

bazarul este deschis mereu mai putin lunea.si poti veni dimineata la 7 si pana la 13 e deschis.am auzit k in week`end nu te lasa sa probezi. pupici si multa bafta.
ps. este targ de nunti week`endul asta la Mall am fost si eu azi dar nu am vazut mare lucru, cred ca ai mai mulkte sanse in bazar.. :D

agness
13.02.2010, 09:48:21
Buna! Eu am fost miresica anul trecut! Despre rochiile din bazar nu am o parere prea buna in ceea ce priveste materialele, dar nici la modele nu mi-a placut nimic, poate sunt eu prea pretentioasa, dar difera de la persoana la persoana. Preturile incep de la 400 ron pana la 1200ron, cam asa....
Eu iti recomand sa mergi la Cernauti, desi aici mai sunt croitorese care fac si la comanda...
de aceeasi parere sunt si eu ;)succes

iasmine
13.02.2010, 19:09:59
am fost si eu la targ. este o mare pierdere de timp!!! sunt cateva standuri si rochii nici nu te baga in seama. Nu ma asteptam sa fie mai dragute doamnele din bazar decat acestea de la targ. Pana la urma imi fac la una dintre ele si dc nu imi iese imi iau una de Piatra Neamt si gata! Spor la pregetiri.

chirugugianina
16.02.2010, 16:34:31
eu am fost anul trecut la bazar la suceava si sunt superbe rochiile si preturi de oameni normali.eu am probat atunci una superba,abia astept sa se incalzeasca sa ma duc la probat si sa mi cumpar rochia.:x

agness
17.02.2010, 08:24:18
eu am fost anul trecut la bazar la suceava si sunt superbe rochiile si preturi de oameni normali.eu am probat atunci una superba,abia astept sa se incalzeasca sa ma duc la probat si sa mi cumpar rochia.:x

eu am fost acu cateva zile si chiar nu aveai ce alege!..erau toate crem si inzorzonate..poate o sa mai fie alte modele in vara..
eu o sa merg direct la sursa..adik la cernauti..
uite o prietena de`a mea si-a luat o rochie de la cernauti cu 100 euro iar in bazar era 800 ron (200 euro) :)

raudia
17.02.2010, 10:24:52
V-ati gandti vreodata sa luati o rochita second hand?... adica purtata de o miresica intr-un sezon precedent?
Eu m-am tot uitat pe net, si sincer, sunt o multime de oferte; e drept... unele foste miresici sunt exagerate in pretentiile pentru pret, dar altele, chiar merita sa fie luate in considerare. Majoritatea practica un pret la jumatate din cel real, si cu siguranta mai e loc de nitzica negociere. Sincer, pe mine ma tenteaza... Acum... depinde ce ti se si potriveste :)

chirugugianina
17.02.2010, 11:51:42
eu am fost acu cateva zile si chiar nu aveai ce alege!..erau toate crem si inzorzonate..poate o sa mai fie alte modele in vara..
uite o prietena de`a mea si-a luat o rochie de la cernauti cu 100 euro iar in bazar era 800 ron (200 euro) :)

si la cernauti cuum e?
este tot un bazar sau sunt magazine?
cati km sunt de la suceava pana la cernauti?

agness
17.02.2010, 13:56:35

si la cernauti cuum e?
este tot un bazar sau sunt magazine?
cati km sunt de la suceava pana la cernauti?
nu stiu exact cati km sunt..cred k sunt vreo 60-70km ..
este bazar acolo si sunt foarte multe modele de rochii foarte ieftine..numai k iti trebuie pasaport ;)
succes

dienuka1984
17.02.2010, 19:33:23
ufffff.....mari batai de cap cu rochitele...
eu am scapat, mi-am comandat rochita...miresoiul e cel mai fericit ca nu ii mai dau dureri de cap<:-P
spor la cautari!!!!

andreeavd
19.02.2010, 12:58:29
asa ma gandeam si eu....parca peste 20 de mil nu as da pe o rochita......dar am sa merg sa ma uit sintr-o parte si-n alta si am sa merg si la Cernauti, numai sa mai treaca gripa asta

buna
daca ar fi dupa mine nu as da nici 10 mil pentru o noapte

Rocsana_Roxx
21.02.2010, 20:50:04
Buna fetelor!Eu am fost pana acum la trei targuri de nunti in Bucuresti si am probat vreo 4 modele de rochii ...insa nu m-am hotarat inca asupra nici unuia dintre ele.Nu stiu ce sa fac...eu as vrea un model pe care l-am vazut la o miresica de pe forum si am inteles ca a fost achizitionat din Cernauti, mai exact din bazarul din Cernauti.Voi ce ma sfatuiti sa fac?Ce stiti despre rochiile din bazarul din Cernauti?

bianca24sv
22.02.2010, 14:20:26
Buna fetelor!Eu am fost pana acum la trei targuri de nunti in Bucuresti si am probat vreo 4 modele de rochii ...insa nu m-am hotarat inca asupra nici unuia dintre ele.Nu stiu ce sa fac...eu as vrea un model pe care l-am vazut la o miresica de pe forum si am inteles ca a fost achizitionat din Cernauti, mai exact din bazarul din Cernauti.Voi ce ma sfatuiti sa fac?Ce stiti despre rochiile din bazarul din Cernauti?

buna....eu chiar ieri am fost in bazar la Cernauti dar am ajuns cam tarziu si multe magazine erau inchise.
din tot ce am vazut mi-a placut o singura rochita, gen printesa si costa 150 de dolari :D , una asemanatoare la magazinele de la noi e in jur de 500 euro :D .....deci se merita sa mergi acolo

agness
22.02.2010, 18:56:04

roxana eu am multe prietene care si`au luat rochia de mireasa din bazarul de la cernauti si intr`adevar sunt foarte multe modele si la super preturi!..eu tot de acolo o sa mi-o iau ;)

agness
22.02.2010, 18:56:36
buna....eu chiar ieri am fost in bazar la Cernauti dar am ajuns cam tarziu si multe magazine erau inchise.
din tot ce am vazut mi-a placut o singura rochita, gen printesa si costa 150 de dolari :D , una asemanatoare la magazinele de la noi e in jur de 500 euro :D .....deci se merita sa mergi acolo

sigur ca se merita!:x

elllutza_michi
26.02.2010, 16:19:36

buna...dar unde anume la cernauti? :-SSca si eu trebuie sa imi iau rochie de mireasa si nu stiu un unde....am sa trag o fuga si in bazar....dar nu ma pot culca pe=o ureche... ms mult pup

elllutza_michi
26.02.2010, 16:22:40

ajutati=ma si pe mine fetelor...cu rochia..ca se pare ca intru in criza de timp...si daca totusi nu gasesc nimik in BAZAR?:(( unde va dati comanda voi? la un pret accesibil?
totusi e o rochie de mireasa...intr-adevar trebuie sa fii unica in acea seara, dar nici sa dau pe ea zeci de milioane parca nu ma lasa inima...

elllutza_michi
26.02.2010, 16:24:49

ma intereseaza si pe mine...dar unde anume la cernauti?

elllutza_michi
26.02.2010, 16:29:35
Vrei sa-mi spui, te rog, cam ce preturi sunt la rochite in Cernauti? multa lume imi spune ca ar fi o varianta foarte convenabila, insa inca nu sunt hotarata 100%. mersi :)

si pe mine m-a innebunit lumea cu Cernautiul...parca incep sa cred deja ca acolo o sa ating marea cu degetul..asa o fi? care din voi a fost? spuneti-mi si mie unde anume:D :( k is asa amarata timpul trece si eu tot astept ....sa se mai inlazeasca..parca nu am curaj sa ma duc la probat...ca is mai plinuta si nu vreau sa plang ca nu imi gasesc ceva ce sa-mi placa....
cine ma ajuta si pe mine???:(

elllutza_michi
26.02.2010, 16:31:53
salutare miresici. si eu incerc in ambele locuri. am vazut modele foarte scumpe care semanau cu cele din bazar. eu tb sa ma apuc de probat, da afara e prea frig si tot aman. voi aveati toate rochii cu 3 luni inainte de nunta?

care 3 luni? mai am 2 luni si ceva pana la nunta mea..si tot aman si eu pe motivul ca e frig afara...=P~ppff..stai calma nu sti singura...
oare asta sa fie un motiv de ingrijorare?L-)

bianca24sv
26.02.2010, 17:46:38
Daca vreti o rochita frumusica la un pret ok mergeti in Cernauti...numai ca drumul pana acolo iti da multe batai de cap.
1 la mana tre sa dai la vama bani si la dus si la intors ('traditia'), 5 grivni de pasaport, 50 grivni la vames (daca nu dai e posibil sa te tina 2-3 ore fara motiv)
2 la mana daca te opreste politia tre sa ii dai bani (cred ca 20-50 grivi)
3 la mana e bine sa mergi cu cineva care cunoaste Cernautiul ...
Deci nu e chiar asa usor sa ajungi la Cernauti.
Nu primesc lei ci doar grivni si dolari......
Multa bafta!

iasmine
28.02.2010, 21:30:56
care 3 luni? mai am 2 luni si ceva pana la nunta mea..si tot aman si eu pe motivul ca e frig afara...=P~ppff..stai calma nu sti singura...
oare asta sa fie un motiv de ingrijorare?L-)
stai linistita k nu mi-am luat nuci acum. poate in martie

AnnyyAnnyy
02.03.2010, 10:47:48
stai linistita k nu mi-am luat nuci acum. poate in martie
nu sunteti singurele;)) eu am intrat in posesia rochitei cu 3 saptamani inainte de nunta.Personal consider ca e mai bine asa pt ca n-ai vreme sa te plictisesti de ea pana la nunta.
spor la cautari;;)

irina_s86
02.03.2010, 12:31:42
nu sunteti singurele;)) eu am intrat in posesia rochitei cu 3 saptamani inainte de nunta.Personal consider ca e mai bine asa pt ca n-ai vreme sa te plictisesti de ea pana la nunta.
spor la cautari;;)

si eu tot cu 3 saptamani inainte mi-am luat rochita si a fost f bine asa pt k toata lumea vroia sa o vada si eu am rezervat o camera pt ea, o intindeam ba pe tot patul, ba pe 2 fotolii, si nimeni nu avea voie sa o atinga pt ca mi se parea k o murdaresc=))

elenaliliana
06.03.2010, 12:18:41
cam cat te ajunge rochia?
pretul rochiei nu l-am stabilit inca...rochia e in lucru...am fost pana acum la discutii de mai multe ori si doar la o proba pe captuseala...pt ca eu locuiesc in is..lucrez aici si nu pot ajunge la ei decat sambata...dar am stabilit ca va fi in jur de 1000-1300 de euro..am zis ca nu dau mai mult de 1500 ..deci asta ar fi suma maxima...acu vom vedea in functie de ce vor pune pe ea...materiale...cristale...

26oana26
07.03.2010, 10:39:15
Buna fetelor! o:-)...mi-am luat rochita....ghiciti de unde?...din Suceava, din Bazar...la inceput, dupa ce am citit mai multe msg scrise de viitoare miresici in care spuneau ca in Bazar nu sunt rochii frumoase,s.a.m.d, m-am cam descurajat...insa, intr-un final mi-am zis ca nu am nimic de pierdut, si am mers...In oras (In Bistrita) rochii de vanzare sunt cam de la 800 ron in sus...si inchiriate cam tot pe acolo....eu mi-am luat-o cu 350 ... RON \:D/...bine, cu voal, saculet si cercuri a fost 430 ron...va recomand sa mergeti acolo...sunt o gramada de rohii , de modele, de marimi...de materiale....si sa stiti ca doamnele de acolo ne-au zis ca , comerciantii din Bistrita si nu numai le iau din Bazar si le vand in oras la pret triplu(cel putin)....o sa atasez si poze cu rochita
http://img189.imageshack.us/img189/6976/p1040308w.th.jpg (http://img189.imageshack.us/i/p1040308w.jpg/)

http://img3.imageshack.us/img3/6612/p1040310k.th.jpg (http://img3.imageshack.us/i/p1040310k.jpg/)

http://img15.imageshack.us/img15/9783/p1040312v.th.jpg (http://img15.imageshack.us/i/p1040312v.jpg/)

RalucaIrina
08.03.2010, 14:51:13
Buna fetelor! o:-)...mi-am luat rochita....ghiciti de unde?...din Suceava, din Bazar...la inceput, dupa ce am citit mai multe msg scrise de viitoare miresici in care spuneau ca in Bazar nu sunt rochii frumoase,s.a.m.d, m-am cam descurajat...insa, intr-un final mi-am zis ca nu am nimic de pierdut, si am mers...In oras (In Bistrita) rochii de vanzare sunt cam de la 800 ron in sus...si inchiriate cam tot pe acolo....eu mi-am luat-o cu 350 ... RON \:D/...bine, cu voal, saculet si cercuri a fost 430 ron...va recomand sa mergeti acolo...sunt o gramada de rohii , de modele, de marimi...de materiale....si sa stiti ca doamnele de acolo ne-au zis ca , comerciantii din Bistrita si nu numai le iau din Bazar si le vand in oras la pret triplu(cel putin)....o sa atasez si poze cu rochita
http://img189.imageshack.us/img189/6976/p1040308w.th.jpg (http://img189.imageshack.us/i/p1040308w.jpg/)

http://img3.imageshack.us/img3/6612/p1040310k.th.jpg (http://img3.imageshack.us/i/p1040310k.jpg/)

http://img15.imageshack.us/img15/9783/p1040312v.th.jpg (http://img15.imageshack.us/i/p1040312v.jpg/)

Este frumoasa rochita! =D>
Si eu sunt de parere ca se gasesc si la noi in bazar rochite frumoase si modele diferite !
Spor in continuare !:)>-

iasmine
13.03.2010, 18:53:38
am fost in bazar, am probat rochiii la magazine in Iasi si pana la urma imi fac rochia la o domna din Falticeni. este o croitoreasa fff buna. luni ma duc sa-mi iau masurile<:-P. spor si voua la cautat

agness
14.03.2010, 06:13:09
am fost in bazar, am probat rochiii la magazine in Iasi si pana la urma imi fac rochia la o domna din Falticeni. este o croitoreasa fff buna. luni ma duc sa-mi iau masurile<:-P. spor si voua la cautat
succes!
si ce fel de rochii ai gasit in bazar?..eu n`am fost prea incantata de ceea c am vazut..:(

irinatb
14.03.2010, 15:50:22

Draguta rochita si destul de ieftina.Ma bate si pe mine un gand sa merg la Suceava in bazar.Sunt multe modele, ma refer sa ai de unde alege pentru toate gusturile?Preturile cam pana la ce suma urca?Nu as vrea sa investesc prea mult in rochia de mireasa iar daca gasesc ceva dragut si ieftin ar fi super .

iasmine
16.03.2010, 13:58:20
succes!
si ce fel de rochii ai gasit in bazar?..eu n`am fost prea incantata de ceea c am vazut..:(

am vazut tot felul de modele(cateva erau chiar dragute) si nu mi s-au parut a fi diferite fata de cele de la Piata. dar eu vroiam un model anume si doamna asta a lucrat cu Agnes Toma si am incredere in ea. bafta la cautat

malinush
16.03.2010, 23:48:21

e foarte frumoasa rochita...sa o porti cu placere:*in privinta gusturilor,nu se discuta si eu tot din bazar mi-am luat`o si am fost f incantata de ea:*

malinush
17.03.2010, 00:08:55
Daca vreti o rochita frumusica la un pret ok mergeti in Cernauti...numai ca drumul pana acolo iti da multe batai de cap.
1 la mana tre sa dai la vama bani si la dus si la intors ('traditia'), 5 grivni de pasaport, 50 grivni la vames (daca nu dai e posibil sa te tina 2-3 ore fara motiv)
2 la mana daca te opreste politia tre sa ii dai bani (cred ca 20-50 grivi)
3 la mana e bine sa mergi cu cineva care cunoaste Cernautiul ...
Deci nu e chiar asa usor sa ajungi la Cernauti.
Nu primesc lei ci doar grivni si dolari......
Multa bafta!

Sper sa imi dai voie sa iti dau niste sfaturi..In primul rand nu ii invata cu atat de multi grivni:P..gandeste-te ca pt noi cand ne gandim ca ne opresc pt 2 ron ni se pare o prostie,dar la sutele de masini care le au pe zi..se aduna ceva banuti..Deci..eu am sa precizez ultimele mele cotizatii de la Cernauti..si am mers de cateva ori buunne in ult tp..mai mult pt dulciuri si suc.
So:
-la noi in vama,totul bn si frumos daca nu ai bautura si tigari,si cum nu a fost cazul nu m-a interesat;
-odata ajunsi la ei,te intampina o d-na,d-soara cu "scopul si durata vizitei"=)) si iti da sa completezi niste formulare .sunt persoane care ii dadeau cate 5-10 grivne ca sa nu le completeze,dar sincer nu m-a durut mana sa le scriu si m-am facut ca ploua si am ajuns la pasapoarte.acolo era 5 grivni de pasaport "taxa".eu am dat 10 pt 4 pasapoarte ca nu prea aveam grivni..dar in general e bn sa fie 5 de pasaport..inca 5 grivi(de masina)la un nene care-ti pune o stampila pe o hartiuta pe acolo cu nr masinii cred..pe urma mai apare cineva care iti deschide portbagajul si iti inregistreaza datele de pe certificatul de la masina and so on..10 grivni si pt ea..si apoi urmeaza ultimul control inainte de a iesi pe poarta de la vama cand iti trece cineva nr de la masina pe o hartie..nu i-am dat nimic! ..dak vezi ca incepe cu prostii de-ale lui ca vrea "bani di buboane pentru copii"-5 grivni..dar nu mai mult...
-apoi urmeaza intalnirile cordiale cu politia-10 grivni fiec intalnire ..pe care ii pasati in tp ce dati noroc cu el;)
- point!!incercati sa mergeti cu max 60 /h ..ca era sa-mi iau un mil amenda la codrii cosminului pt ca mrgeam cu 62 km/h si eu ziceam ca sunt in afara localitatii ,dar pt ei..totul e o mare localitate...asa ca mai bn fiti prudenti.
cam atat pt drumul spre cernauti..
la intoarcere..ii dati 5 grivni la portarul ala care va da foaia cu nr de la masina...tot asa dak va bate obrazul..daca nu..la revedere:)
-la control ultima data am dat 20 grivni ca era supra control din cauza acelei crime cu valutistul ala cred si erau 4...dar dak e normal dati doar 10..si nici nu mi-au deschis portbagajul..m-au intrebat doar de tigari si bautura..si daca nu ai e de ajuns 10 ..la pasapoarte inca 5(pe care din nou noi nu i-am dat) si cam atat.
In afara de pasapoarte unde am pus cate 5 grivne de persoana,restul"traditiei"reprezinta suma platita la comun de toti cei din masina,in cazul meu 4..
ca sa fac un total..pt dus m-a ajuns cam 25 grivni pt 4 persoane(ca am dat la pasapoarte doar 10)- inca 10 cand ne-a oprit politia si vreo 30 la intoarcere-deci 65 grivni(26 ron)toata distractia si am luat si haine si mancare si multe altele.
Nu-i invatati cu prea mult ca dupa aia va tin minte:d
Si da,e bn sa ai pe cineva care sa stie limba lor,daca nu vrei sa te zgarii pe fata de cum te trag ei in piept cu preturile cand vorbesti romana;)
cat despre drumul pana acolo..e relativ usor de tinut minte daca mergi prin centru.-pe cealalta parte nu stiu.
Va pup si spor la cumparaturi!!!

malinush
17.03.2010, 00:12:51
..la pasapoarte inca 5(pe care din nou noi nu i-am dat) si cam atat.
In afara de pasapoarte unde trebuia sa punem cate 5 grivne de persoana,restul"traditiei"reprezinta suma platita la comun de toti cei din masina,in cazul meu 4..

imi cer scuze,dar oboseala isi spune cuv:*

bianca24sv
17.03.2010, 12:01:08
Sper sa imi dai voie sa iti dau niste sfaturi..In primul rand nu ii invata cu atat de multi grivni:P..gandeste-te ca pt noi cand ne gandim ca ne opresc pt 2 ron ni se pare o prostie,dar la sutele de masini care le au pe zi..se aduna ceva banuti..Deci..eu am sa precizez ultimele mele cotizatii de la Cernauti..si am mers de cateva ori buunne in ult tp..mai mult pt dulciuri si suc.
So:
-la noi in vama,totul bn si frumos daca nu ai bautura si tigari,si cum nu a fost cazul nu m-a interesat;
-odata ajunsi la ei,te intampina o d-na,d-soara cu "scopul si durata vizitei"=)) si iti da sa completezi niste formulare .sunt persoane care ii dadeau cate 5-10 grivne ca sa nu le completeze,dar sincer nu m-a durut mana sa le scriu si m-am facut ca ploua si am ajuns la pasapoarte.acolo era 5 grivni de pasaport "taxa".eu am dat 10 pt 4 pasapoarte ca nu prea aveam grivni..dar in general e bn sa fie 5 de pasaport..inca 5 grivi(de masina)la un nene care-ti pune o stampila pe o hartiuta pe acolo cu nr masinii cred..pe urma mai apare cineva care iti deschide portbagajul si iti inregistreaza datele de pe certificatul de la masina and so on..10 grivni si pt ea..si apoi urmeaza ultimul control inainte de a iesi pe poarta de la vama cand iti trece cineva nr de la masina pe o hartie..nu i-am dat nimic! ..dak vezi ca incepe cu prostii de-ale lui ca vrea "bani di buboane pentru copii"-5 grivni..dar nu mai mult...
-apoi urmeaza intalnirile cordiale cu politia-10 grivni fiec intalnire ..pe care ii pasati in tp ce dati noroc cu el;)
- point!!incercati sa mergeti cu max 60 /h ..ca era sa-mi iau un mil amenda la codrii cosminului pt ca mrgeam cu 62 km/h si eu ziceam ca sunt in afara localitatii ,dar pt ei..totul e o mare localitate...asa ca mai bn fiti prudenti.
cam atat pt drumul spre cernauti..
la intoarcere..ii dati 5 grivni la portarul ala care va da foaia cu nr de la masina...tot asa dak va bate obrazul..daca nu..la revedere:)
-la control ultima data am dat 20 grivni ca era supra control din cauza acelei crime cu valutistul ala cred si erau 4...dar dak e normal dati doar 10..si nici nu mi-au deschis portbagajul..m-au intrebat doar de tigari si bautura..si daca nu ai e de ajuns 10 ..la pasapoarte inca 5(pe care din nou noi nu i-am dat) si cam atat.
In afara de pasapoarte unde am pus cate 5 grivne de persoana,restul"traditiei"reprezinta suma platita la comun de toti cei din masina,in cazul meu 4..
ca sa fac un total..pt dus m-a ajuns cam 25 grivni pt 4 persoane(ca am dat la pasapoarte doar 10)- inca 10 cand ne-a oprit politia si vreo 30 la intoarcere-deci 65 grivni(26 ron)toata distractia si am luat si haine si mancare si multe altele.
Nu-i invatati cu prea mult ca dupa aia va tin minte:d
Si da,e bn sa ai pe cineva care sa stie limba lor,daca nu vrei sa te zgarii pe fata de cum te trag ei in piept cu preturile cand vorbesti romana;)
cat despre drumul pana acolo..e relativ usor de tinut minte daca mergi prin centru.-pe cealalta parte nu stiu.
Va pup si spor la cumparaturi!!!

Da..parca ar fi un adevarat ritual mersul in Ucraina :))
Eu am fost cu nasul meu care are o firma acolo si el stie mai bine decat mine, plus ca am inteles ca-ti dau si rest la spaga ...asta daca le dai mai mult ;-) .

Iar daca nu le dai nimic sau le dai mai putin te tin si te controleaza in camera aceea speciala cate ore vor ei.
Destul de complicat deci.....#-o ;-)

malinush
17.03.2010, 12:26:01
Da..parca ar fi un adevarat ritual mersul in Ucraina :))
Eu am fost cu nasul meu care are o firma acolo si el stie mai bine decat mine, plus ca am inteles ca-ti dau si rest la spaga ...asta daca le dai mai mult ;-) .

Iar daca nu le dai nimic sau le dai mai putin te tin si te controleaza in camera aceea speciala cate ore vor ei.
Destul de complicat deci.....#-o ;-)
eu am trecut de cateva ori bune in ultimele luni si nu m-au dus nicaieri ,adica in alta camera pt control,etc..cat despre pasapoarte nu i-am dat prima data la ala bani si m-a tinut 15 min pana sa-mi puna viza:)dar nu am adus bauturi si tigari,poate de asta am cotizat mai putin..in orice caz...m-as mira sa dea rest la spaga:)))am avut odata 50 grivni si trebuia sa dau 10 la politie cand m-au oprit si au spus multumesc si la revedere..pt mine oricum toti sunt niste nesimtiti si profitori...au si produse bune si d asta tac si inghit,dar de altfel nu as trece prin vama pe la ei .Parca zici ca fac parte toti din inchizitie de cum intri in vama lor..si ce ma oftik cel mai tare e ca stiu romana,aproape toti, dar se fac fraieri si mai fac si mistouri pe seama ta.In fn..am ajuns off-topic cu rasismul meu:))

agness
17.03.2010, 14:14:39
eu am trecut de cateva ori bune in ultimele luni si nu m-au dus nicaieri ,adica in alta camera pt control,etc..cat despre pasapoarte nu i-am dat prima data la ala bani si m-a tinut 15 min pana sa-mi puna viza:)dar nu am adus bauturi si tigari,poate de asta am cotizat mai putin..in orice caz...m-as mira sa dea rest la spaga:)))am avut odata 50 grivni si trebuia sa dau 10 la politie cand m-au oprit si au spus multumesc si la revedere..pt mine oricum toti sunt niste nesimtiti si profitori...au si produse bune si d asta tac si inghit,dar de altfel nu as trece prin vama pe la ei .Parca zici ca fac parte toti din inchizitie de cum intri in vama lor..si ce ma oftik cel mai tare e ca stiu romana,aproape toti, dar se fac fraieri si mai fac si mistouri pe seama ta.In fn..am ajuns off-topic cu rasismul meu:))

fetelor va multumesc k ne`ati dat atat de multe detali..e bine de stiut la ce sa ne asteptam:)..nu am fost niciodata dar intentionez sa merg special pt rochia de mireasa.
asta este..dak trebuie sa ''cotizam'' o facem si p asta..
anul trecut un coleg de al meu s`a documentat bine si a mers la cernauti stiind f bine ce fel de produse si nr p care il putea aduce si mi-a zis k nu a dat nimic nicaieri..acuma na..

malinush
17.03.2010, 15:43:12
fetelor va multumesc k ne`ati dat atat de multe detali..e bine de stiut la ce sa ne asteptam:)..nu am fost niciodata dar intentionez sa merg special pt rochia de mireasa.
asta este..dak trebuie sa ''cotizam'' o facem si p asta..
anul trecut un coleg de al meu s`a documentat bine si a mers la cernauti stiind f bine ce fel de produse si nr p care il putea aduce si mi-a zis k nu a dat nimic nicaieri..acuma na..
depinde de toanele lor ,agness:)si eu am mers cu o colega prima data si ea a spus ca n-a cotizat nimic,dar cand am mers a doua oara am cotizat amandoua:D ce e drept mai stiu persoane care treceau joia sau vinerea prin vama lor in cursul amiezii si la fel spuneau ca n cotizau,dar in weekend n-am prins asta.
Oricum,mult succes si dak esti atenta la drum..mai ales la viteza ma refer..consumi 2-3 l in plus ,dar nu-ti iei amenda de milioane pt cativa km:))si in rest ,nu le da mai mult decat merita.
Si daca treci prima data cu masina ta prin vama,as putea sa bag m ana in foc ca te va opri o masina de politie sa-ti ureze"bun venit in tara lor"=10 grivne.acolo fiec cuv costa:D:D
pupici si mult succes la achizitionarea rochitei:*

bebytza
17.03.2010, 16:47:08
buna!
eu am fost in mall si mi s-a pus pata pe o rochie,,,2000lei,am fost in bazar si am gasit-o la 300 leo,nimic diferit la ea.problema e k nu statea bn pe mine.si tot din bazar mi-am luat-o.si am dat 450 lei pe ea si e superba.

agness
17.03.2010, 17:23:18
buna!
eu am fost in mall si mi s-a pus pata pe o rochie,,,2000lei,am fost in bazar si am gasit-o la 300 leo,nimic diferit la ea.problema e k nu statea bn pe mine.si tot din bazar mi-am luat-o.si am dat 450 lei pe ea si e superba.
serios?..si eu vazusem una frumoasa in mall..dar era frumoasa doar in vitrina..dupa ce m-am apropiat sa`i vad detaliile..lasa mult de dorit sincer.
bebytza ceva poze cu rochitza?

agness
17.03.2010, 17:24:15
depinde de toanele lor ,agness:)si eu am mers cu o colega prima data si ea a spus ca n-a cotizat nimic,dar cand am mers a doua oara am cotizat amandoua:D ce e drept mai stiu persoane care treceau joia sau vinerea prin vama lor in cursul amiezii si la fel spuneau ca n cotizau,dar in weekend n-am prins asta.
Oricum,mult succes si dak esti atenta la drum..mai ales la viteza ma refer..consumi 2-3 l in plus ,dar nu-ti iei amenda de milioane pt cativa km:))si in rest ,nu le da mai mult decat merita.
Si daca treci prima data cu masina ta prin vama,as putea sa bag m ana in foc ca te va opri o masina de politie sa-ti ureze"bun venit in tara lor"=10 grivne.acolo fiec cuv costa:D:D
pupici si mult succes la achizitionarea rochitei:*

mc mult pt sfaturi..ink nu stiu cu cine/ce o sa merg..mai intai trebuie sa`mi fac pasaport8-|

Porumbita
17.03.2010, 20:19:04
Draguta rochita si destul de ieftina.Ma bate si pe mine un gand sa merg la Suceava in bazar.Sunt multe modele, ma refer sa ai de unde alege pentru toate gusturile?Preturile cam pana la ce suma urca?Nu as vrea sa investesc prea mult in rochia de mireasa iar daca gasesc ceva dragut si ieftin ar fi super .

aici cred k te pot ajuta putin anul trecut mi-am luat din bazar cred k cea mai scumpa rochita si am dat 1200 lei
zic cea mai scumpa carestul erau max 800 sau 1000 lei
poze gasesti in semnatura

cosanc
17.03.2010, 22:38:54
buna!

Felicitari. Asteptam si noi poze.

mousel
23.03.2010, 12:11:00
dupa multe cautari ....mi-am achizitionat rochiata din bazar (la momentul respectiv a costat 600 lei) fiecare cu gusturile lor
atasaez o poza sa va faceti o parere

miki_cochi
23.03.2010, 13:06:33
dupa multe cautari ....mi-am achizitionat rochiata din bazar (la momentul respectiv a costat 600 lei) fiecare cu gusturile lor
atasaez o poza sa va faceti o parere
Ce draguta este=D>=D>,si pare cusuta destul de bine.

oana4c
23.03.2010, 14:35:46
Sa stii ca e foarte draguta si mi se pare de buna calitate. Oricum cel mai important e sa-ti placa tie si sa te simti comfortabil in ea ca ziua nuntii e lunga. ;-)

irinatb
24.03.2010, 20:04:23
E foarte draguta rochia. Eu imi doresc una gen printesa.Sper sa o gasesc.

andrada21
26.03.2010, 12:10:04
eu mi am luat rochita din cernauti.tot cu voal,crinolina am dat 300 $.poze am in semnatura.sunt f f multe rochii acolo.

iasmine
28.03.2010, 11:18:05
e fff frumoasa rochia! deci pana la urma depinde de gust, poti sa gasesti si la bazar

Sunshine26
31.03.2010, 20:24:21
e fff frumoasa rochia! deci pana la urma depinde de gust, poti sa gasesti si la bazar
exact iasmine. pana nu am ajuns sa fiu in situatie, nu-mi imaginam...cum sa ma duc eu sa imi iau din bazar? nu ca mi-ar fi fost rusine.. nu sunt o fitoasa de felul meu... insa... ma gandeam ca este imposibil sa gasesti ceva de calitate in bazar. ei bine, vreau sa spun ca am mers sa dau o raita pe acolo... pe la rochiile de mirese (dupa ce, in prealabil, fusesem pe la mariage a paris, si toate celelalte, si imi placusera cateva, si sincer aveam si banuti cat de cat destui sa ma descurc si la un magazin mai scump), gasesc o rochie superba, tocmai adusa de la Cernauti. brodata manual, etc samd... vroiam insa mici modificari la ea... in rest, era tot ce mi dorisem vreodata! si ieftina fata de altele de la mall sau marile magazine... 1200 Ron! dar cea mai scumpa dintre cele din bazar... am dat comanda si mi-au lucrat la Cernauti una exact pe gustul meu... nu a durat o saptamana si ceva si mi-a venit, pentru ca aveau in lucru in atelier modelul ala, si doar au adaugat ce am cerut eu... deci se merita si din bazar! ceilalti banuti ramasi mi-au prins foarte bine, caci am facut o economie maricica... si mi-am gasit de la alte magazine din oras papucei si accesorii... dar ma vazusem linistita cu rochita...totul e sa te simti bine in ea...e adevarat ca eodata in viata, dar e si mai adevarat ca e o seara care trece repede si trebuie sa te simti cat mai confortabil si bine. :)

teo_dora
31.03.2010, 22:33:43
Buna fetelor!
Prin toate dilemele astea am trecut si eu (bazar, Cernauti, targ de nunti etc.). Pana la urma am ales sa-mi fac rochia la comanda pt ca imi doresc un model tip sirena (partial) si doamnele din bazar mi-au recomandat asa, spunand ca nici la Cernauti nu voi gasi asemenea modele. Ar trebui sa fiu prea norocoasa sa-mi vina ca turnata o rochie de-a gata. Va rog sa-mi recomandati o croitoreasa sau un atelier bun in Suceava! Incep sa intru in criza de timp. Si in panica.....:(

carmen_anton21
01.04.2010, 07:19:50
ce parere aveti miresici? eu una am sa merg in ambele locuri si poate chiar la cernauti deoarece nu as da 2000 euro pe o rochie :">
buna ai mers la cernauti?
am auzit si eu ca sunt rochiile super ieftine,
doar lunea se pare ca este acolo un targ
eu as incerca si in bazar la suceava si acolo cica sunt ieftine

luzica
01.04.2010, 12:46:19
Buna Miresici!!
Pregatirile sunt si la mine in toi...desi nunta noastra e pe 14 august. Imi doresc o rochie de mireasa speciala...asa cum sper ca va fi acea zi,insa nu am gasit-o inca, desi am tot cautat( nu vreau sa intru in panica in ultimele saptamani ca nu am rochia dorita).
Am colindat aproape toate orasele din moldova noastra iubita....Iasi,
Bacau,Piatra....dar nimic!
Acum imi doresc sa ajung in Suceava...dar nu cunosc f bine orasul.
Tot ce as dori sa stiu este daca sunt ceva magazine...fie si ele ceva mai scumpe.Am vazut ca este in Suceava Mariage a Paris....imi doresc sa ajung acolo.Dar in afara de Mariage si de renumitul bazar din Suceava , unde mai sunt magazine cu rochii in Suceava?
va pup si spor la pregatiri.

luzica
01.04.2010, 12:48:13
Buna Miresici!!
Pregatirile sunt si la mine in toi...desi nunta noastra e pe 14 august. Imi doresc o rochie de mireasa speciala...asa cum sper ca va fi acea zi,insa nu am gasit-o inca, desi am tot cautat( nu vreau sa intru in panica in ultimele saptamani ca nu am rochia dorita).
Tot ce as dori sa stiu este daca sunt ceva magazine...fie si ele ceva mai scumpe.Am vazut ca este in Suceava Mariage a Paris....imi doresc sa ajung acolo.Dar in afara de Mariage si de renumitul bazar din Suceava , unde mai sunt magazine cu rochii in Suceava?

RalucaIrina
01.04.2010, 13:58:46
Buna Miresici!!

Salut.
Mai gasesti rochite de mireasa in Bucovina ... este un magazin la etajul I sau II.
De asemenea la Casa Giulia am vazut rochii cand ma uitam pentru mine, doar ca mie mi s-au parut preturile mari.
Si la Iulius Mall este un magazin Lady in White (daca retin bine) la parter .
Sper sa gasesti rochita dorita :)>-

agness
01.04.2010, 16:49:13
Buna Miresici!!
buna..scuza`ma..nu vreau sa te supar dar pe 14 august eu stiu ca e postul Sfintei Marii:-B..ai gresit cumva data sau se fac nunti si nu stiu eu?;;)
la mariage a paris sunt destul de scumpicele rochiile..iar la magazinul din mall nu mi s`au parut de f mare calitate..8-|

RalucaIrina
02.04.2010, 09:29:43
Buna Miresici!!

Salut.
Mai poti gasi rochitze de mireasa si in complexul Bucovina -la etajul I sau II; de asemenea mai este un magazin pe langa Primarie, Casa Giulia - dar preturile mi se par mari.
Am mai vazut rochii in Iulius Mall, la magazinul Lady in White.
Spor in toate :)>-

teo_dora
08.04.2010, 20:49:52
Buna din nou!
Multumesc de raspuns Elena, dar nu am mai avut rabdare si mi-am dat comanda de rochie la atelier la AF Haj. Sper sa iasa bine, sunt optimista :) Am atasat o foto cu modelul de baza pe care mi-l doresc (imi doresc si un bolero din dantela si poate cateva amanunte pe rochie).
Intradevar, sunt foarte multe rochii in bazarul din Suceava, multe dragutze, unele de-a dreptul frumoase, dar nu vreau ca miresicile foarte pretentioase din alte orase sa-si faca foarte mari iluzii (si sa ramana dezamagite cum am ramas eu cand am cautat rochie in Iasi). Rochiile sunt frumoase, insa nu gasesti modele spectaculoase, in general materialele sunt comune si broderiile nu foarte deosebite. Parerea asta mi-am facut-o eu, dar poate ca nu mi-am gasit nimic potrivit pt ca deja imi alesesem modelul si nu ma mai atragea niciun altul. Bafta multa la cautari distractive, nu stresante !

andreeasmiley
08.04.2010, 21:05:41
Am fost marti la probe in bazar si am ramas impresionata placut. Desi nu erau deschise decat vreo jumatate din chioscurile cu rochite, mi-am putut face o parere despre marfa. Gasesti cu siguranta un model adecvat pentru fiecare preferinta, partea buna este ca majoritatea doamnelor iti pot modifica rochia adaptand-o cum vrei, iar partea minunata e pretul, chiar e de criza. Spor la cumparaturi!

malinush
09.04.2010, 11:28:53
buna agness.
Nu am gresit data nuntii....e pe 14 august! Sunt catolica, la noi nu este post in august.
pupici si numai bine!

Daca tot ai spus de Mariage a Paris, sa stii ca in Cernauti ,in centrul orasului, (e o straduta pavata cu banci pe mijloc, pe langa o biserica din cate imi amintesc-e ceva gen la cea din Vatra Dornei cu restaurantele Les amis ,etc)este atelierul de rochii Viorica sau Viorika, care are exact aceleasi rochii pe care le vad in vitrina la Mariage a Paris,din Suceava, doar ca la preturi mai mici. De asemenea fac si rochii la comanda. Spre exemplu, o prietena si-a facut la comanda o rochie cu 600 e absolut superba-iar aici acelasi model o ajungea 900 si ceva.E cat de cat o diferenta,daca iti propui sa economisesti.
Voalurile insa mi s-au parut scumpe acolo.
Spor la cumparaturi!:*

miki_cochi
09.04.2010, 13:24:36
am fost marti la probe in bazar si am ramas impresionata placut. Desi nu erau deschise decat vreo jumatate din chioscurile cu rochite, mi-am putut face o parere despre marfa. Gasesti cu siguranta un model adecvat pentru fiecare preferinta, partea buna este ca majoritatea doamnelor iti pot modifica rochia adaptand-o cum vrei, iar partea minunata e pretul, chiar e de criza. Spor la cumparaturi!
ti-ai cumparat rochita?

andreeasmiley
09.04.2010, 13:47:48
ti-ai cumparat rochita?
Nu, am probat vreo 5 insa. Daca as fi fost hotarata as fi putut sa cumpar. Ma ocup de editarea pozelor (adica sa imi ascund fata ca-s mai emotiva) si le postez, daca vreti sa va faceti o idee...

andreeasmiley
09.04.2010, 13:56:35
Et voila.... Va rog sa va dati si cu parerea :D

irina_s86
09.04.2010, 14:10:45
mie imi plac f mult primele doua rochite...sunt ff frumoase

RalucaIrina
09.04.2010, 14:52:14

Mie imi plac ultimele doua modele.
=D>

chirugugianina
09.04.2010, 15:23:46
mie imi place a doua e superr:x

ionela_mihaela
09.04.2010, 16:46:52
mie imi place a doua e superr:x

primele 2 rochite :x:x

iasmine
10.04.2010, 12:48:08
dragute modele, le-am vazut si eu. iti stau ff bine. bafta la gasit rochia ideala.

iasmine
10.04.2010, 12:49:40
dragute modele, le-am vazut si eu. iti stau ff bine. bafta la gasit rochia ideala.
asa arata rochia mea, care este in creatie, sper sa iasa bine:-SS

anuska_dea
11.04.2010, 10:34:45
A doua e suuperrr!

anuska_dea
11.04.2010, 10:39:00
Fetelor, voua va plac rochiile de la Darfil? Ce parere aveti? M-am interesat si ca preturi sunt destul de ieftine de la 400 la 2000 lei, dar nu am auzit pareri despre aceste rochii.

miki_cochi
11.04.2010, 10:46:26
fetelor, voua va plac rochiile de la darfil? Ce parere aveti? M-am interesat si ca preturi sunt destul de ieftine de la 400 la 2000 lei, dar nu am auzit pareri despre aceste rochii.
sant acceptabile ca pret;;),mie din colectie imi place una singura ;;)

irina_s86
11.04.2010, 15:41:48
Fetelor, voua va plac rochiile de la Darfil? Ce parere aveti? M-am interesat si ca preturi sunt destul de ieftine de la 400 la 2000 lei, dar nu am auzit pareri despre aceste rochii.

eu am mers si la botosani si la iasi pt o rochita pe care am vazut-o pe site-ul de la darfil.la botosani nu aveau decat catalog...deci ceea ce vedeam si eu pe net, iar la iasi am fost la magazin si am vazut rochita insa nu mi-a mai placut.arata ca si pe net dar per ansamblu nu mi s-a mai parut frumoasa.preturile sunt acceptabile

finica
11.04.2010, 17:31:38
Uite, găseşti aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=11065) un subiect în care se discută despre aceste rochii;;)

chirugugianina
13.04.2010, 08:44:55
fetele, cat ajunge un voal lung la bazar?

chirugugianina
13.04.2010, 08:45:39
cat costa am vrut sa spun unul de 2 m cam asa:-?

Sunshine26
15.04.2010, 16:50:14
Buna din nou!
Multumesc de raspuns Elena, dar nu am mai avut rabdare si mi-am dat comanda de rochie la atelier la AF Haj. Sper sa iasa bine, sunt optimista :) Am atasat o foto cu modelul de baza pe care mi-l doresc (imi doresc si un bolero din dantela si poate cateva amanunte pe rochie).
Intradevar, sunt foarte multe rochii in bazarul din Suceava, multe dragutze, unele de-a dreptul frumoase, dar nu vreau ca miresicile foarte pretentioase din alte orase sa-si faca foarte mari iluzii (si sa ramana dezamagite cum am ramas eu cand am cautat rochie in Iasi). Rochiile sunt frumoase, insa nu gasesti modele spectaculoase, in general materialele sunt comune si broderiile nu foarte deosebite. Parerea asta mi-am facut-o eu, dar poate ca nu mi-am gasit nimic potrivit pt ca deja imi alesesem modelul si nu ma mai atragea niciun altul. Bafta multa la cautari distractive, nu stresante !
foarte frumoasa rochita, teodora!:)

dienuka1984
18.04.2010, 17:46:21
asa arata rochia mea, care este in creatie, sper sa iasa bine:-SS

super frumusica rochita si finuta, o sa fii o mumoasa....si stai linistita, cu siguranta va iesi asa cum ti-o doresti>:D<
eu nu mai am rabdare, pe la jumatatea lunii mai ar trebui sa am si eu rochita:-SS.....

agness
19.04.2010, 09:32:31
am vazut ieri ca, magazinul din mall cu rochii de mirese nu mai exista:[email protected]
oricum n-am pierdut nimic..stiu din mai multe surse k rochiile respective erau din bazar=P~

roxutza88
19.04.2010, 11:08:13
am vazut ieri ca, magazinul din mall cu rochii de mirese nu mai exista:[email protected]
oricum n-am pierdut nimic..stiu din mai multe surse k rochiile respective erau din bazar=P~
nu mai este????????:((:O:Oeu vroiam sa merg zilele astea sa-mi i-au papucei de acolo!!!!vaaaaaaai ce ma fac??acum unde imi mai gasesc ca atata am cautat si numai acolo mi-au placut.....asa patesc tot timpu cand vreau sa-mi i-au ceva si aman momentu.stii cumva daca s-a mutat undeva sau s-a inchis de tot???:gen_07::gen_01::((

agness
19.04.2010, 11:11:59
nu mai este????????:((:O:Oeu vroiam sa merg zilele astea sa-mi i-au papucei de acolo!!!!vaaaaaaai ce ma fac??acum unde imi mai gasesc ca atata am cautat si numai acolo mi-au placut.....asa patesc tot timpu cand vreau sa-mi i-au ceva si aman momentu.stii cumva daca s-a mutat undeva sau s-a inchis de tot???:gen_07::gen_01::((
si eu am ramas la fel de surprinsa..n`am idee cand s`a inchis dar era trasa cortina aia (specifica lor cu tot felul de reclame).am mai vazut un magazin cu rochii de mirese in shopping city vis-a-vis de takko fashion..dar nu cred k e acelashi ;)