PDA

Versiunea completa : Agentii decoratiuni, evenimente Suceava

Pagini : [1] 2

gabilificiu
28.02.2007, 23:51:14
Buna,

Si eu ma casatoresc in Suceava, mai exact in judet...si as avea nevoie de niste informatii :">....ceva contacte pentru aranjarea salii, baloane, huse,artificii...eu sunt din Galati....viitorul sot e din Suceava si ne-am hotarat sa facem nunta in SV, dar eu cunosc orasul si pe nimeni din oras....daca ma puteti ajuta v-as ramane datoare....multumesc anticipat

Spor

Gaby

monik
06.03.2007, 14:09:15
Buna, Gaby! Intrebai de firme care orneaza la nunti. Am cateva adrese:
* PERFECT PARTY - are sediul vizavi de Selgros, alaturi de vechiul Univers All;
* ALESSIA LINE - au un stand in Centrul Comercial Zimbru,
* FIRST DAY - nu au sediu,
* NUNTA DE VIS - str. Ana Ipatescu,
* firma unei doamne ce lucreaza la BCR in Gura Humorului,

Cam atat stiu eu. Sper sa iti fie de folos si tie, si altor miresici! De departe se recomanda prima, insa au si preturi pe masura, de exemplu le-au cerut unor prieteni 35 de milioane pt o nunta de 300 de persoane + transport. In ceea ce ma priveste am ales ultima varianta, desi este mai modesta. Am fost la 2 nunti ornate de dna Budu si familia ei si e O.K. Daca-mi dai o adresa mail iti pot trimite si cateva fotografii.
Succes! <:-P

irinacirstean
19.03.2007, 22:13:08

Cam atat stiu eu. Sper sa iti fie de folos si tie, si altor miresici! De departe se recomanda prima, insa au si preturi pe masura, de exemplu le-au cerut unor prieteni 35 de milioane pt o nunta de 300 de persoane + transport. In ceea ce ma priveste am ales ultima varianta, desi este mai modesta. Am fost la 2 nunti ornate de dna Budu si familia ei si e O.K. Daca-mi dai o adresa mail iti pot trimite si cateva fotografii.
Succes! <:-P
Agentia ........ este o firma foarte faina de decoratiuni, am vazut sali ornate de ei si au fost super faine, au si preturi faine, nu sunt scumpi

anck
20.03.2007, 14:04:49
Bunaaaaa ... de cand va cautam!:x eu am nunta in Sv la Sagra (am vazut ca mai e cineva care are tot acolo) pe 18 august, am rezolvat cu agentia sapt trecuta, am ales design-art.. sper ca am facut o alegere buna :-SS, problema mea mare este rochia... eu sunt in Buc, fac facultate aici, am fost la toate targurile de pana acum, dar nu am gasit nimic pe placul meu..:( , este acum in week-end targul din piata revolutiei, poate poate gasesc ceva..[-o< , daca nu.. de Paste vin acasa si vreau sa merg la Cernauti, am auzit ca ar fi rochii super faine la super preturi..:-\ :^o , iar daca nici acolo nu gasesc nimic..L-) , merg la Piatra Neamt. In legatura cu tortul.. o s-o intreb pe maicamea, ca ea se ocupa de treaba asta.. :> Cu speranta ca nu v-am plictisit.. va pup pe toate!!!:*

hristeaelena
21.03.2007, 13:01:18
>:D< Salut, fetelor! Abia acum am gasit topicul "Suceava". Eu am nunta in iulie la Gloria, in Suceava. Tot cu Design Art voi lucra si eu si fac lucruri frumoase la preturi accesibile. Tortul il am de la Belpan si am ales un tort deosebit cu martipan, caramel si fructe (m-am saturat de diplomat, toata lumea are). Mai am problema rochiei. De la Agnes Toma nu mi-a placut niciuna si sunt scumpe.La Cernauti nu ajung ca nu am pasaport si numai pt. asta nu-mi fac. Cred ca pana la urma ajung la White Lady in P. Neamt. Au preturi faine si rochii la fel. Desi sunt din Bacau, daca vreti alte sfaturi, intrebati-ma, ca de acum m-am interesat de toate. :D

hristeaelena
23.03.2007, 14:16:50
Cam in jur de 20-25 milioane, si crede-ma ca n-am facut nimic exceptional, adica doar strictul necesar. Ne rup astia cu banii.:gen_19: Si eu care ma gandeam ca mai mult de 10 milioane nu dau. =)) . Spune-mi de rochie si costum pentru mire, de unde iti iei? :gen_07:

irinacirstean
24.03.2007, 12:24:52
nu ma mir.. pentru ca eu dau 36 mil :( .. dar imi convine, ca o sa fie super.. cu flori.. abia astept <:-P . pana la urma cu amintirile raman..
ieri am fost la targ in Piata Revolutiei sa ma uit dupa rochii si am vazut cateva rochite dragute.. azi merg iar sa probez :D .. dupa cum vezi nu ne-am hotarat de unde luam rochia si costumul.. vreau sa merg si la Cernauti, la Piatra Neamt.. :*
Eu am fost la o nunta la care a ornat ........, a fost ornat fain, cu gust si foarte fain, nunta care a avut 400 persoane, a avut ornat totul mai putin florile care au fost facute la o florarie ca avea o prietena acolo si a costat 26 milioane, dar arata trasnet,cel putin masa mirilor era deosebita de ceea ce fac celelalte firme din suceava, parerea mea e a ai dat o groaza de bani si mai ales ca nu-ti face ceva deosebit.Asta e........
Eu fac tot cu ei

gratiela_cozmiuc
24.03.2007, 13:24:23
Cine ma ajuta si mine cu ceva firme care fac aranjamente in suceava?Am auzit ca ar fi ceva prin itcani, prin centru pe undeva.........cine stie?

larissa_personal
21.05.2007, 21:58:22
Si io voi fi miresica in sept, mai exact pe 15 sept...am aranjat cu restaurantu, cu muzica si cameramanu, dar greu de acum incepe....
am noroc ca restaurantu decoreaza cu o anumita firma dar as vrea sa vad si altceva
am inceput sa vad de concarde, cosulete, invitatii...
a si uitasem ceva important...mi-am luat pantofiori....:)

lyna
23.05.2007, 18:13:23
Cine ma ajuta si mine cu ceva firme care fac aranjamente in suceava?Am auzit ca ar fi ceva prin itcani, prin centru pe undeva.........cine stie?
perfect party......design party....etc

andreea_geanina
03.06.2007, 23:14:28
Si io voi fi miresica in sept, mai exact pe 15 sept...am aranjat cu restaurantu, cu muzica si cameramanu, dar greu de acum incepe....
am noroc ca restaurantu decoreaza cu o anumita firma dar as vrea sa vad si altceva
am inceput sa vad de concarde, cosulete, invitatii...
a si uitasem ceva important...mi-am luat pantofiori....:)

Mult succes .Inseamna ca toata alergatura ta de abia incepe

andreea_geanina
03.06.2007, 23:26:22
buna :) .. si eu fac la Zamca.. am ales somon.. (culoarea aceea intre portocaliu si roz).. vad ca tu ai nunta in 2008.. poate pana atunci apar mai multe pe la agentiile noastre din SV..=P~ :x

Apropo de ce spuneai anck a aparut o firma noua care e super tare,lucreaza cu materiale s faine si preturile sunt acceptabile.eu am semnat contractul cu aceasta doamna care lucreaza impecabil.Sunt sigura ca nu o sa imi para rau.Daca doriti detalii trimiteti va rog unPM si eu va raspund ca nu as vrea sa se considere reclama.Va pup!succes la cumparaturi

andreea22
08.07.2007, 13:57:45
Apropo de ce spuneai anck a aparut o firma noua care e super tare,lucreaza cu materiale s faine si preturile sunt acceptabile.eu am semnat contractul cu aceasta doamna care lucreaza impecabil.Sunt sigura ca nu o sa imi para rau.Daca doriti detalii trimiteti va rog unPM si eu va raspund ca nu as vrea sa se considere reclama.Va pup!succes la cumparaturi
imi dai si mie mai multe detalii te rog...chiar zilele astea vreau sa merg sa-mi aleg cum o sa ornez sala.

moni2003
06.08.2007, 14:58:02
Buna. Ma numesc Monica si sunt din Roman, dar locuiesc in Suceava de 5 ani. Peste aprox. 2 luni am nunta in Falticeni la restaurant Polaris....si inca nu m-am decis ce firma pt ornat sala sa aleg. Am auzit ca ar fi o firma si in Falticeni sau o tipa care se ocupa...voi stiti ceva despre? Sau imi puteti recomanda una care lucreaza bine si e convenabila la pret?
Pupici

lucicutza
20.08.2007, 13:17:31
Salut, miresici! Eu mai am 5 zile pana la nunta, asa ca daca vreti sa aflati detalii despre o firma care orneaza super (plasa de lumini, baloane, flori, artificii, limuzina, organizer, glow-stickuri etc) intrebati-ma pe privat si va dau detalii. Nu vreau as fac reclama si apoi sa mi se stearga mesajul. PUPICI:*

andreea22
20.08.2007, 15:26:11
pe mine m-ar interesa f mult dar din pacate nu pot sa trimit un mesaj privat pt ca nu am inca 10 mesaje scrise..daca ai putea sa-mi trimiti mai multe detalii despre aceasta firma..si cam cat te-a ajuns..

moni2003
17.09.2007, 10:03:39
Salut, miresici! Eu mai am 5 zile pana la nunta, asa ca daca vreti sa aflati detalii despre o firma care orneaza super (plasa de lumini, baloane, flori, artificii, limuzina, organizer, glow-stickuri etc) intrebati-ma pe privat si va dau detalii. Nu vreau as fac reclama si apoi sa mi se stearga mesajul. PUPICI:*
Offf...inca nu am 5 mesaje si nu ma lasa sa citesc mess private...deci o sa scriu mai mult azi...:)
Firma de ornat sala am gasit...dna Budu din Gura Humorului. Noroc de forum ca altfel nu aveam de ales si mergeam la firmele din Sv...chiar daca is mai scumpe.
Ai fost o mireasa superba Luci...:):*

lucicutza
01.10.2007, 12:23:54
Offf...inca nu am 5 mesaje si nu ma lasa sa citesc mess private...deci o sa scriu mai mult azi...:)
Firma de ornat sala am gasit...dna Budu din Gura Humorului. Noroc de forum ca altfel nu aveam de ales si mergeam la firmele din Sv...chiar daca is mai scumpe.
Ai fost o mireasa superba Luci...:):*

Multumesc, moni! Asteptam sa vedem fotografii si cu tine! Sa ai o nunta superba si CASA DE PIATRA!

ralluk
25.10.2007, 19:44:55
da..o sa vreau cateva detalii..ca inca nu am ales firma de ornat sala...dar inca nu am 5 mesaje ca sa-ti pot scrie,..:(.

ralluk
25.10.2007, 19:47:19
cam cat ornatul unei sali?si care firma ar avea cele mai bune preturi?

Simyy
25.10.2007, 19:49:54
da..o sa vreau cateva detalii..ca inca nu am ales firma de ornat sala...dar inca nu am 5 mesaje ca sa-ti pot scrie,..:(.
Intra si pe alte topicuri, cu siguranta gasesti ceva interesant si trimite inca 2 mesaje, caci in zadar iti scriu eu pe privat, nu poti nici citi, mi se oare daca nu ai destule mesaje trimise... asa ca te astept cu nerabdare.:">

ralluk
25.10.2007, 22:25:37
multumesc....cam cu cat timp inainte ar trebui sa aleg firma de ornat sala?voi cum ati facut?

Chaska
25.10.2007, 22:39:01
Bine ati venit fetelor..... nici eu nu stiu ce firma de ornat sa aleg si nici ce preturi baga astia.....sincer. A! Si nici de cameramani nu prea am idee :-s! Poate aflam si ne sfatuim. Si eu locuiesc in Cluj..... pupici..... sper sa mai vb....

andreea22
02.11.2007, 13:37:46
helloo.. am avut nunta pe 18 aug anul asta, au cantat fratii reuti,toata lumea sa simtit f bine,dar.. ai mare grija, si mie mi-au zis ca vor canta si acasa sau in cel mai rau caz vor trimite pe cineva sa cante; nu a fost asa.. ei s-au scuzat ca nu pot veni ca au o cumatrie vineri seara si tre' sa se odihneasca ca sa fie fresh sambata seara si nici nu mai aveau pe cine trimite..; poate greseala noastra a fost ca nu le-am mai amintit de cateva ori, poate gaseau pe cineva din timp... crezusem ca dak am vorbit, asa a ramas.. nunta a iesit super totusi (chiar si fara muzica acasa; ca nici noi nu am mai gasit pe cineva cu o zi inainte #-o ), pacat ca a plouat in ziua aia, dar cica vom fi bogati <:-P ;))
Buna..mercy ca mi-ai zis.eu am sa-i terorizez cu 2-3 saptamani inainte..pentru ca ei au zis ca ne trimit ei acasa pe cineva si ca de asta costa mai mult..si daca nu vroiai sa-ti trimita ei pe cineva iti luau mai putin.sper sa nu-mi faca si mie faza asta.destul ca mi-am modificat data nunti numai ca sa-i am la nunta.cine ti-a ornat sala?

anck
02.11.2007, 18:21:28
Buna..mercy ca mi-ai zis.eu am sa-i terorizez cu 2-3 saptamani inainte..pentru ca ei au zis ca ne trimit ei acasa pe cineva si ca de asta costa mai mult..si daca nu vroiai sa-ti trimita ei pe cineva iti luau mai putin.sper sa nu-mi faca si mie faza asta.destul ca mi-am modificat data nunti numai ca sa-i am la nunta.cine ti-a ornat sala?
;-) , cu mare placere! poti sa le amintesti si cu 2- 3 luni inainte, ca sa vorbeasca sigur cu cineva, ca apoi.. Design Art mi-a ornat sala.. a iesit super, doar o faza naspa.. cand m-am dus sa platesc a 3-a zi /:) , nu stiu ce a socotit tipa ca iesi-se cu vre-o 4-5 mil in plus :-w , "uita-se" si ca i-am dat 100 E avans=P~ , am reusit sa-i scot pe astia, dar tot ma tepuit cu 2 mil L-) :)) .. n-am mai zis nimic.. mi-a fost rusine de rusinea ei >-)

Alice_L
04.11.2007, 22:17:39
mc mult iubita..acum...ma gandesc ca nu stiu cu cine sa vb de ornat sala....ca eu is mai pretentioasa la astea...si as vrea o firma super...adica sa aiba tot ce vreau...pupici

Simyy
05.11.2007, 17:16:40
;-) , cu mare placere! poti sa le amintesti si cu 2- 3 luni inainte, ca sa vorbeasca sigur cu cineva, ca apoi.. Design Art mi-a ornat sala.. a iesit super, doar o faza naspa.. cand m-am dus sa platesc a 3-a zi /:) , nu stiu ce a socotit tipa ca iesi-se cu vre-o 4-5 mil in plus :-w , "uita-se" si ca i-am dat 100 E avans=P~ , am reusit sa-i scot pe astia, dar tot ma tepuit cu 2 mil L-) :)) .. n-am mai zis nimic.. mi-a fost rusine de rusinea ei >-)

Si mie tot ei mi-au aranjat sala si am fost super multumita, intr-adevar. Chiar ma gandeam, ca mi se parea mie ca i-a iesit mai mult, dar am tacut si noi de rusine, acum nu mai conta, important a fost ca a iesit totul bine...

Alice_L
06.11.2007, 14:08:03
multumesc mult andreea..esti o scumpa...api am sa merg si eu dupa sarbatori ca sa vb la manastire...cat despre decoratiuni..nu am nici cea mai mica idee...ca eu tot la perdele de lumini ma gandesc..si la multe alte chestii..asa ca daca afli ceva..sa imi zici si mie te rog...si inca ceva..daca afli vreo agentie care lucreaza cu materiale mov..ca inca nu am auzit pe cineva sa aiba in suceava...te pup:* :* :*

Simyy
06.11.2007, 15:44:07
multumesc mult andreea..esti o scumpa...api am sa merg si eu dupa sarbatori ca sa vb la manastire...cat despre decoratiuni..nu am nici cea mai mica idee...ca eu tot la perdele de lumini ma gandesc..si la multe alte chestii..asa ca daca afli ceva..sa imi zici si mie te rog...si inca ceva..daca afli vreo agentie care lucreaza cu materiale mov..ca inca nu am auzit pe cineva sa aiba in suceava...te pup:* :* :*

Buna!Vezi ca este art design, are sediul in Burdujeni, party design, sau ceva de genul, si au sediul pe undeva spre Sellgros, daca nu ma insel, stiu ca se vede cladirea cu reclama dinspre strada principala, dar nu pot sa-ti spun exact, ca sa nu te induc in eroare. Cu siguranta vei gasi tot ce iti doresti, oricum merita sa te duci sa vezi si sa-ti faci o idee. Eu nu stiu decat despre prima firma despre care ti-am spus, daca vrei sa te ajut cu ceva , da-mi un msg pe privat.
Te sarut si spor la pregatiri!

andreea22
06.11.2007, 21:35:40

alice cred ca esti sora mea geamana....eu tot mov vreau..bine ca nu avem in aceeasi zi.la design art au un mov dar deschis(pe site n-au poze cu mov )..eu vreau mov deschis cu mov inchis.dar daca nu am sa gasesc asta e,am sa i-au doar movul deschis.am mai trimis mail la art events parca se numea agentia si au zis ca inca nu au nuanta asta pentru ca nu a fost ceruta.oricum am sa i-au toate agentiile la rand si am sa caut sa vad cam ce au..si eu vreau si perdele de lumini si niste bulgari din flori naturale care sa vina prinse din tavan undeva..numai sper sa am unde sa le agat..tema nuntii mele o sa fie fluturasii.cameraman ti-ai luat??daca mai afli cate ceva sa ma anunti..pup:*

ralluk
12.11.2007, 10:56:33
poti sa te interesezi si la firma care iti va orna sala...

ralu4flori
14.01.2008, 20:28:00
;-) Buna!
Timid ma inscriu si eu in clubul miresicilor din Suceava. Singura mea teama in legatura cu nunta este cea lagata de vreme.
A si as vrea sa va intreb cam cu cat timp inainte trebuie contractata firma de decoratiuni si care ar fi cea mai buna.
Mult succes la pregatiri!

andreea22
25.01.2008, 13:08:33
miresici am o mare problema....am fost la mai multe firme de decoratiuni...pana la urma mi-au placut 2..prima e o tipa din cluj-mie mi-a dat pliantul doamna de la polaris-nu stiu cum a ajuns ea de la cluj sa faca si la suceava dar faza e ca la tot ce as vrea eu cu tot cu flori naturale si perdele de lumini inclusiv pe toti stalpi de la bradet incat sa nu se vada deloc nuanta de rosu,stalpi de la terasa imbracati cu perdele de lumini,240 scaune ornate cu organza mov ,intare arcada si la biserica boluri cu lumanari, masa tort, masa fructe ,masa intrare..mi-a zis cam 1000 de euro sau max 40 de milioane(atat as da,merita pt tot ce vreau eu)..acum am mers si la firma din burdujeni sus(cred ca stiti care,nu stiu daca pot sa spun numele)si ....pregatiti-va mi-a zis ca ma costa 65.000.000:madlaugh::-SS(cat ma costa si muzica)...nu stiu ce sa fac sincer...problema e ca la cea din burdujeni am vazut fff multe nunti facute si sincer e cea mai buna din suceava..si stiu sigur ca imi face cum vreau eu si imi face si bine..cea ce nu pot sa zic de cea din cluj..am vazut poze cu nunti facute de ea,aratau bine..dar nu stiu daca ar putea sa-mi faca ce vreau si cum vreau eu..nu stiu ce sa fac..as vrea sa fac cu asta din burdujeni dar nu pot sa dau 65.000.000(n-am cum,pt ca cu tot cu cheltuiala asta m-ar ajunge nunta 20000euro si e prea mult)sunt foarte dezamagita :-<

Simyy
29.01.2008, 14:34:41
miresici am o mare problema....am fost la mai multe firme de decoratiuni...pana la urma mi-au placut 2..prima e o tipa din cluj-mie mi-a dat pliantul doamna de la polaris-.................
..as vrea sa fac cu asta din burdujeni dar nu pot sa dau 65.000.000(n-am cum,pt ca cu tot cu cheltuiala asta m-ar ajunge nunta 20000euro si e prea mult)sunt foarte dezamagita :-<
Tipa din Burdujeni lucreaza forte frumos si ingrijit, dar daca tu consideri ca suma e totusi prea mare si ti-a placut ce fac cei din Cj si sunt dispusi sa-ti organizeze cum doresti, ai incredere in ei si nu fi dezamagita! Important e sa vezi cateva poze referitoare chiar la nuntile pe care ei le-au organizat si daca esti multumita si te incadrezi in buget...go for it! Numai sa nu ai alte surprize ulterior...de pilda, vin de la Cj pe cheltuiala lor? Ce firma din Cj, daca poti sa-mi spui? Eu locuiesc acolo si e posibil s-o stiu sau sa ma intere? (desigur daca vrei sa-mi spui) Te-am pupat si spor !

andreea22
29.01.2008, 14:54:03
Tipa din Burdujeni lucreaza forte frumos si ingrijit, dar daca tu consideri ca suma e totusi prea mare si ti-a placut ce fac cei din Cj si sunt dispusi sa-ti organizeze cum doresti, ai incredere in ei si nu fi dezamagita! Important e sa vezi cateva poze referitoare chiar la nuntile pe care ei le-au organizat si daca esti multumita si te incadrezi in buget...go for it! Numai sa nu ai alte surprize ulterior...de pilda, vin de la Cj pe cheltuiala lor? Ce firma din Cj, daca poti sa-mi spui? Eu locuiesc acolo si e posibil s-o stiu sau sa ma intere? (desigur daca vrei sa-mi spui) Te-am pupat si spor !

firma se numeste gala design,nu are site pe net..si nu stiu daca e chiar din cluj..am dedus dupa accentul doamnei cu care am vorbit..mie mi-a dat pliantul doamna care are polarisul..m-am intalnit cu ea la fitze si mi-a aratat cam ce a facut..avea poze de vara trecuta la nunti din suceava chiar si de la bradet.sapt asta sau cel tarziu sapt viitoare ar tb sa vina iar in suceava sa aduca monstrele de material..chiar daca a facut la bradet si sala arata bine la mine e totul diferit .pt ca vin foarte multe perdele de lumini..si nu stiu exact daca o sa se descurce sa le faca cum vreau..deabia astept sa vina in suceava sa vorb mai in detaliu cu ea despre tot..firma de care mi-ai zis pe privat din itcani are ff putine culori..eu vreau lila si tipa din cluj nu are dar a zis ca nu e nici o problema ca oricum vroia sa cumpere material pe lila..sper sa fie totul k pana la urma.daca o sa obtii informatii despre firma astept mesaj pe privat

pufulica
19.02.2008, 14:32:35
Buna din nou.
Stiti cumva vreo agentie care poate imbraca sala in ceva mat (adica sa nu fie satin)?

pink_lady
19.02.2008, 21:14:53
Buna din nou.
Stiti cumva vreo agentie care poate imbraca sala in ceva mat (adica sa nu fie satin)?
eu nu am auzit...

anyta28
19.02.2008, 22:02:24
buna.incearca la perfect party

pufulica
20.02.2008, 09:24:10
buna.incearca la perfect party

poate cineva sa-mi dea pe private un nr de telefon, deoarece eu nu stau in suceava si tb sa-i sun mai intai.
va vine sa credeti ca am sunat ieri la 6 agentii si nicaieri nu au materiale mate pt ornat sali?! cineva mi-a spus ca nu s-au gandit deoarece nu a mai cerut nimeni. ce ciudat!

andreea22
22.02.2008, 16:34:32
poate cineva sa-mi dea pe private un nr de telefon, deoarece eu nu stau in suceava si tb sa-i sun mai intai.
va vine sa credeti ca am sunat ieri la 6 agentii si nicaieri nu au materiale mate pt ornat sali?! cineva mi-a spus ca nu s-au gandit deoarece nu a mai cerut nimeni. ce ciudat!

in suceava sigur nu ai sa gasesti(am fost la toate agentiile din oras si cateva deabia aveau cateva nuante la materiale)..doar sa incerci la cateva agentii si daca faci mai multe cu ei poate o sa fie dispusi sa i-a acel material pentru nunta ta..

pufulica
23.02.2008, 17:18:35
in suceava sigur nu ai sa gasesti(am fost la toate agentiile din oras si cateva deabia aveau cateva nuante la materiale)..doar sa incerci la cateva agentii si daca faci mai multe cu ei poate o sa fie dispusi sa i-a acel material pentru nunta ta..

bineinteles ca nu m-am lasat, si am gasit pana la urma pe cineva la o agentie care e dispusa sa ma ajute daca ii trimit ceva poze sa vada cum arata, si ii spun si ce material e. daca pana la urma tot nu vrea, cred ca am sa-mi schimb optiunea, si am sa ma profilez pe tafta sau satin alb/ crem. greu mai e cu nuntile astea!

crisstinna
03.03.2008, 20:41:37
stiti cumva daca este in suceava de cumparat sau de inchiriat tun de confetii??
Sau masina de facut baloane din sapun? Mi-as dori sa am asa ceva la nunta, dar nu stiu unde pot gasi
astept raspunsurile voastre :D
:*:*:*

anyta28
06.03.2008, 15:26:40
trebuie sa te interesezi la firmele de ornat sala.ele ar trebui sa aiba.

ralluk
07.03.2008, 15:41:08
aproape toate firmele de decoratiuni au asa ceva de inchiriat

pink_lady
11.03.2008, 11:23:08
Eu mi-as dori sa am la nunta mashina de bule/balonase...cred ca ma apuc sa sun pe la firmele de amenajat din sv sa vdm cine dispune de asa ceva :)

Si asa nu am niciun contract de amenajare restaurant..

crisstinna
11.03.2008, 18:08:51
Eu mi-as dori sa am la nunta mashina de bule/balonase...cred ca ma apuc sa sun pe la firmele de amenajat din sv sa vdm cine dispune de asa ceva :)

Si asa nu am niciun contract de amenajare restaurant..

Daca gasesti ceva sa ne spui si noua...ca si eu asa vrea asa ceva..
aa...si stiti cumva ce firma din sv are huse mov..? :*

andreea22
11.03.2008, 20:40:46
cine vrea masina cu baloane de sapun sa-mi dea mesaj privat si va trimit nr firmei de decoratiuni

ralu4flori
12.03.2008, 16:53:54
Daca gasesti ceva sa ne spui si noua...ca si eu asa vrea asa ceva..
aa...si stiti cumva ce firma din sv are huse mov..? :*
firma gala design are huse mov...super tari si masina de baloane.nu au site dar daca imi dai un mail iti trimit datele de contact.pup.

pink_lady
12.03.2008, 19:59:04
firma gala design are huse mov...super tari si masina de baloane.nu au site dar daca imi dai un mail iti trimit datele de contact.pup.
Multumim mult :)
Si tie Andreea ^:)^

andreea22
14.03.2008, 22:59:22
Am pus in album prima pereche de pantofiori si modelul de tort!
Si maine semnam si cu agentia si am scapat!!!#:-S

cu ce agentie colaborezi?au materialul pe care ti l-ai dorit?

pufulica
15.03.2008, 09:20:19
cu ce agentie colaborezi?au materialul pe care ti l-ai dorit?

Din pacate nu am gasit :( , si nici nu am mai insistat... am sa fac pana la urma scaune aurii si o funda alba.Cred ca o sa fie frumos...oricum remarca prea putina lume... :D
Am gasit la o agentie pe cineva tare dragutz :-p (iti spun pe private daca vrei), f receptiv la ideile noastre, deloc rigida, cu idei frumoase, produse interesante, asa cum ne dorim. #:-S

lenutza1984
02.04.2008, 22:08:33
este vreo firma care are masina de balonase de sapun?
toscana e cam mica de inaltime si la vals nu pot pune balonul ala mare ca ar da mirele in el ca are 2 metri sau sa caut artificii pt vals?

pufulica
02.04.2008, 22:27:08
o intrebare voi cum puneti place cardurile pe mese?
cu suport ?
eu ma gasit niste suporturi pe net dar sunt exagerat de scumpe 8,5 lei buc
pt 50 de familii 50 de bucati

Nu inteleg, ce suporturi pt carduri?

lenutza1984
02.04.2008, 22:46:45
cam asa ceva sunt si modele mai deosebite doar asta il am salvat

pink_lady
02.04.2008, 22:56:02
da dar sunt destul de scumpe- nu stiu daca se merita...

pufulica
02.04.2008, 22:58:09

Am inteles acum... imi par f cunoscuti! Cred ca am vazut pe undeva prin Bucuresti. Te anunt daca imi amintesc... sau mai asteapta pana pe la sf anului, ca timp ai destul acum! Poate mai apare ceva nou!

pink_lady
02.04.2008, 23:01:50
Am inteles acum... imi par f cunoscuti! Cred ca am vazut pe undeva prin Bucuresti. Te anunt daca imi amintesc... sau mai asteapta pana pe la sf anului, ca timp ai destul acum! Poate mai apare ceva nou!
eu am vzt dar pe internet- pe un site din state!

lenutza1984
02.04.2008, 23:06:03
stiu
dar le-am gasit zilele astea pe net dar nu le-am vazut la nici o firma de decoratiuni, si cum trebuie sa fac cntract si cu o firma m-am gandit ca poate stiti care are

pink_lady
02.04.2008, 23:16:59
stiu
dar le-am gasit zilele astea pe net dar nu le-am vazut la nici o firma de decoratiuni, si cum trebuie sa fac cntract si cu o firma m-am gandit ca poate stiti care are
Ca veni vorba (sau nu) la suceava se dau marturii sau se pun flori?auzisem o versiune cum ca si flori si marturii- cea ce a absurd...voi cum faceti?

pufulica
02.04.2008, 23:38:02
Ca veni vorba (sau nu) la suceava se dau marturii sau se pun flori?auzisem o versiune cum ca si flori si marturii- cea ce a absurd...voi cum faceti?

Eu si una si alta, dar nu e deloc ciudat!
Marturiile reprezinta un fel de dovada a casatoriei.
Florile reprezinta faptul ca oamenii se afla la o nunta, si nu doar la o petrecere oarecare...

oana_anitoaei
03.04.2008, 00:39:46
buna tuturor miresicilor! mi-a luat cam 3 ore sa citesc tot ce s-a discutat aici, dar ma bucur enorm ca am investit timpul asta. eu sunt din iasi si nunta mea este in mai putin de 2 luni de zile, deci ma intelegeti ca sunt in pragul disperarii! in linii mari am totul sub control, singura mea problema ar fi decorarea salii. inca nu am semnat contract cu nici o firma pentru ca imi doresc scaunele acoperite cu un material mat, nu din saten. atasez poza urmatoare ca sa va faceti o idee despre ce vorbesc. sper ca sa gasesc si alte miresici cu aceeasi dorinta, si poate in felul acesta ne putem grupa si vorbi la aceeasi agentie, in speranta ca sa faca si astfel de huse daca vor avea mai multe cereri... va pupacesc :* si astept cu drag schimburi de impresii :)>-

pufulica
03.04.2008, 22:27:32
in linii mari am totul sub control, singura mea problema ar fi decorarea salii. inca nu am semnat contract cu nici o firma pentru ca imi doresc scaunele acoperite cu un material mat, nu din saten. :)>-

Draga mea, hai sa-ti povestesc (dar probabil ai citit in acest topic): acum vreo 2 luni eram disperata sa am sala imbracat in material mat... si uite asa am sunat la toate agentiile din suceava care aveau site. Si la toti aceeasi intrebare: "Material mat aveti?". Raspuns:
- nu!!!!
- nu, nu ne-am gandit la asta, ca nimeni nu ne-a cerut
- nuuuu!!! ca oricum ar fi prea scump, si dupa cateva spalari se strica!
- nuuuu!!!
- nu am, dar hai sa vedem niste poze, preturi...si.. vorbim.

Pana la urma, am ales ultimul raspuns, dar sala mea va fi pana la urma cu scaune aurii din saten, cu funde albe, tot din saten (daca ai sa te uiti pe site-uri, ai sa vezi ca husele sunt totdeauna albe, si difera culoarea fundei...).
Oricum, eu sunt multumita de alegerea facuta. Iti scriu pe pm numele agentiei... dar ma indoiesc ca ai sa reusesti ceva... mai ales ca nunta ta e in iunie!

crisstinna
04.04.2008, 01:25:48
buna tuturor miresicilor! mi-a luat cam 3 ore sa citesc tot ce s-a discutat aici, dar ma bucur enorm ca am investit timpul asta. eu sunt din iasi si nunta mea este in mai putin de 2 luni de zile, deci ma intelegeti ca sunt in pragul disperarii! in linii mari am totul sub control, singura mea problema ar fi decorarea salii. inca nu am semnat contract cu nici o firma pentru ca imi doresc scaunele acoperite cu un material mat, nu din saten. atasez poza urmatoare ca sa va faceti o idee despre ce vorbesc. sper ca sa gasesc si alte miresici cu aceeasi dorinta, si poate in felul acesta ne putem grupa si vorbi la aceeasi agentie, in speranta ca sa faca si astfel de huse daca vor avea mai multe cereri... va pupacesc :* si astept cu drag schimburi de impresii :)>-

Wow. Arata superb husele astea. Dar nu cred k face cineva din sv asa ceva..tu d und ai luat poza?

anyta28
04.04.2008, 12:17:13
marturii au majoritatea firmelor de decorat sala.
eu m-am decis sa aleg marturii : 2 betisoare de scortisoara legate cu o fundita

crisstinna
04.04.2008, 12:50:21

pune si niste poze daca ai sa vedem cum arata:*

ralu4flori
04.04.2008, 13:45:18
eu am ales pt marturii un saculet de plante uscare aromate. cred ca e ceva mai elegant si mai practic decat bomboanele!!! va pupacesc.

crisstinna
04.04.2008, 13:55:37
eu am ales pt marturii un saculet de plante uscare aromate. cred ca e ceva mai elegant si mai practic decat bomboanele!!! va pupacesc.

si de la tine vrem pozee ...daca ai :D

oana_anitoaei
04.04.2008, 19:56:25
Draga mea, hai sa-ti povestesc (dar probabil ai citit in acest topic): acum vreo 2 luni eram disperata sa am sala imbracat in material mat... si uite asa am sunat la toate agentiile din suceava care aveau site. Si la toti aceeasi intrebare: "Material mat aveti?". Raspuns:
- nu!!!!
- nu, nu ne-am gandit la asta, ca nimeni nu ne-a cerut
- nuuuu!!! ca oricum ar fi prea scump, si dupa cateva spalari se strica!
- nuuuu!!!
- nu am, dar hai sa vedem niste poze, preturi...si.. vorbim...

iti multumesc mult pentru raspunsul tau, cu toate ca imi pare nespus de rau ca nu se fac si huse din asemenea materiale... dar mi-ai dat o idee foarte bune, cea cu huse aurii si cu funda alba! mi se pare mult mai deosebit decat clasicele huse albe, si cred ca ceea ce caut eu este putina schimbare.
va tin la curent cu ce am sa aleg. >:D<

oana_anitoaei
04.04.2008, 20:14:04
Wow. Arata superb husele astea. Dar nu cred k face cineva din sv asa ceva..tu d und ai luat poza?

ma bucur ca iti plac, si eu am ramas \:D/ ... dar din pacate vad ca nu am nici o sansa de a gasi asa ceva... poza am gasit-o pe net, de unde am selectat alte cateva modele pentru idei. si cu aceste idei revolutionare m-am prezentat eu la agentiile din suceava, unde m-am batut efectiv cu morile de vant... nu mi-a placut pentru ca nu erau deloc deschisi unor sugestii noi sau idei...va mai atasez cateva modele de huse pentru scaune, ce am reusit sa stang si eu de pe net. si daca ma poate ajuta cineva sa gasesc ceva similar, ii voi fi recunoscatoare vesnic :). va pupacesc si va uraz mult succes la organizarea nuntii

anyta28
07.04.2008, 08:15:07
buna.in contract la clauze ar trbui sa specifice ce ai voie sa aduci tu.
la mine la sagra imi zice in clauza la contact ca am voie sa aduc : prajiturile , tortul , fructele , bauturile alcooloce si bauturile ne-alcoolice.
in legatura cu marturiile de nunta am pus o poza ( dar dim la scortisoara o sa fie mai mica ).

oana_anitoaei
07.04.2008, 10:01:32
la mine la sagra imi zice in clauza la contact ca am voie sa aduc : prajiturile , tortul , fructele , bauturile alcooloce si bauturile ne-alcoolice.
in legatura cu marturiile de nunta am pus o poza ( dar dim la scortisoara o sa fie mai mica ).

foooooooooooarte frumoase marturiile tale! finute si cu mult bun gust. felicitari!

crisstinna
07.04.2008, 11:20:03

si mie imi plac.. :D

alinutza_83sv
17.04.2008, 20:27:13
Salut fetelor. am fost la targul nostru de nunti si va recomand sa nu bateti drumul gegeaba. Nu este nimic,doar vreo 3 firme specializate in design

crisstinna
18.04.2008, 09:31:09
Salut fetelor. am fost la targul nostru de nunti si va recomand sa nu bateti drumul gegeaba. Nu este nimic,doar vreo 3 firme specializate in design

si macar au ceva reduceri daca inchei un contract cu ei acolo latrag? sau nimic?

crisstinna
20.04.2008, 13:38:19
buna...la rochii de mireasa stiu sigur ca au reduceri..cam cu 2-3 mil fata de cat costa in magazin...

da----am fost si eu si m+am lamurit singura..
rochii nu ma interesau pt ca a venit rochitza mea si imi place si in rest am vb acolo cu astia de la firme de ornat sala iar cea mai ieftina de acolo imi luat 37 de milioane :-w...mi se pare cam mult...of o sa vad ce fac pana la urma

pufulica
20.04.2008, 21:25:43
rochii nu ma interesau pt ca a venit rochitza mea si imi place si in rest am vb acolo cu astia de la firme de ornat sala iar cea mai ieftina de acolo imi luat 37 de milioane :-w...mi se pare cam mult...of o sa vad ce fac pana la urma

Pai ne arati cum iti sta cu rochita?
Da ce este inclus in 3700? Ca eu am si flori, si lumanari...etc, si tot cam pe acolo dau...

pufulica
20.04.2008, 21:39:25

...revin ...hmmm, eu am facut calcul pe 120 pers la mine, la agentie. dar, chiar si asa, ce-ti ofera la pretul asta?

crisstinna
20.04.2008, 23:22:50
...revin ...hmmm, eu am facut calcul pe 120 pers la mine, la agentie. dar, chiar si asa, ce-ti ofera la pretul asta?

pai aprox 250 de persoane facut scaunele si mesele,masa mirilior,stalpi la intrare , perdele de lumini si tot cu flori...

pufulica
20.04.2008, 23:30:42
pai aprox 250 de persoane facut scaunele si mesele,masa mirilior,stalpi la intrare , perdele de lumini si tot cu flori...

Pai atunci de ce ti se pare mult?

crisstinna
21.04.2008, 10:10:15
Pai atunci de ce ti se pare mult?

nu stiu....chiar asa is preturile peste tot...adik dau mai mult pe ornatul salii decat pe rochie? nah...nu stiu cum o sa fac...probabil ca florile nu o sa le fac la ei ca din cate stiu pe asta taxeaza cam mult...mie o sa mi le faca o prietena care se pricepe f fain la asa ceva si ea a sp k stie de unde poate sa ia florile mult mai ieftin si nah...sper totusi sa fie bine pana la urma...
poze cu rochia am "la probat rochia de mireasa"...poate o sa pun si aici da acum sunt intrata de pe calcul lu tata si nu is aici pozele

alinutza_83sv
21.04.2008, 11:29:45
mie mi se pare mult 37 de mil de aranjat sala pe mine ma costa 20 de mil absolut tot,in afara de perdea de lumini ca nu am pus. O sa am 6 stalpi la intrare cu flori,covor rosu, arcada pe tulle cu flori. Masa noastra aranjata de la a la z, masa de primire, scaunele a 200 de persoane plus pe mese naproane ,2 randuri de servetele , sfesnice cu lumanari cu o floricica mica, inima pe tulle in spatele mesei mirilor, jumbo, si in sala 3 stalpi imprejmuiti cu tulle si vreo 11 flori de fiecare si i plus pe sus la becuri niste aranjamente de flori.
totul cu jerbere ca nu-s asa de scumpe .

pufulica
21.04.2008, 22:26:36
mie mi se pare mult 37 de mil de aranjat sala pe mine ma costa 20 de mil absolut tot,in afara de perdea de lumini ca nu am pus. O sa am 6 stalpi la intrare cu flori,covor rosu, arcada pe tulle cu flori. Masa noastra aranjata de la a la z, masa de primire, scaunele a 200 de persoane plus pe mese naproane ,2 randuri de servetele , sfesnice cu lumanari cu o floricica mica, inima pe tulle in spatele mesei mirilor, jumbo, si in sala 3 stalpi imprejmuiti cu tulle si vreo 11 flori de fiecare si i plus pe sus la becuri niste aranjamente de flori.

Acum inteleg...eu voi avea numai trandafiri rosii...asa ca, de aici si diferenta!Pe mine numai florile ma costa 1200...si inca 5 buchetul miresei si lumanarile nasilor...

ralluk
21.05.2008, 19:06:05
buna...eu am dat 28,5 mil si am avut urmatoarele: huse pt scaune (216 ) si esarfe pt mese, 18 sfesnice cu flori si lumanari (3 lumanari mari ,crizanteme),masa mirilor cu plasa de lumini in spate dar si in fata,cu un buchet mare de trandafiri, sfesnice cu flori, lumanari,pietricele decorative.. . . 5 fundite mari pt stalpi, balon jumbo, 2 piloni cu flori, arcada pt intrare cu flori, 2 faclii, covor rosu..plus scarile ornate cu lumanarele, balustrada....iar la biserica am avut covor rosu si 2 piloni cu flori....bonus am avut artificiile pt tort,cosuletele pt flori,casuta pt bani si paharele pt miri...

ralluk
21.05.2008, 19:13:00
...buchetul miresei a costat 1,5 mil..lumarile nasilor 4.2 milioane,iar floarea mirelui 180 000...

crisstinna
21.05.2008, 20:23:21
...buchetul miresei a costat 1,5 mil..lumarile nasilor 4.2 milioane,iar floarea mirelui 180 000...

f frumos buchetul tau... ;;)

Ioana11
22.05.2008, 00:07:31

buna, luci! felicitari, ai fost o mireasa superba!
pozele sunt foarte frumoase, cine le-a facut??
multumesc mult si toate cele bune!!:*

AnnyyAnnyy
13.06.2008, 11:44:19
cu ce firma ai facut toate astea?pls lasa-mi in privat un nr de contact, o adresa ceva...^:)^ eu tot cu gerbera as vrea sa fie aranjamentele florale...trandafirii pe langa faptul ca sunt scumpi, se si ofilesc extrem de repede vara pe caldura si n-as vrea sa am aranjamente pleostite pe mese:-s .Ar fi pacat de ele(de aranjamente) dar si de banii investiti
am vazut la o nunta aranjamente cu gerbera prin tulpina carora era trecuta o sarmulita pentru sustinere...flori chinuite :-s ce-i drept, dar frumoase in final;))

luna_m
13.06.2008, 12:35:22
Buna!Vezi ca este art design, are sediul in Burdujeni, party design, sau ceva de genul, si au sediul pe undeva spre Sellgros, daca nu ma insel, stiu ca se vede cladirea cu reclama dinspre strada principala, dar nu pot sa-ti spun exact, ca sa nu te induc in eroare. Cu siguranta vei gasi tot ce iti doresti, oricum merita sa te duci sa vezi si sa-ti faci o idee. Eu nu stiu decat despre prima firma despre care ti-am spus, daca vrei sa te ajut cu ceva , da-mi un msg pe privat.
Te sarut si spor la pregatiri!
Buna fetelor.....eu tot pe mov vrau:D (ce chestie...);eu deja am vorbit cu cei de la art design...si mi-au zis ca prima nunta pe mov pe care o au e pe 14iunie...nici ei nu stiu cate noante de mov vor avea...astept e-mail de la ei cu foto dupa 14iunie.PUPICI

luna_m
13.06.2008, 13:14:50
asta pt partea feminina...dar pt barbati..ce dai

AnnyyAnnyy
13.06.2008, 19:18:25
si eu m-am gandit sa optez pt mov...lila ca sa fiu mai exacta:)...insa nu stiu daca gasesc matereiale ca cele din imagine in Sv si mai nou culoarea asta nu prea merge cu interiorul localului meu...asa ca trebuie sa ma reorientez...cine a mai facut la Conac, pls help me...[-o<

rocsanyk3
27.06.2008, 01:13:00
super tari pozele...eu am dat arvona deja la fotograf.....sper sa-mi iasa si mie frumos....M-ar interesa ce spui tu de sala, limuzina tot ce stii e binevenit ...nunta o am in falticeni la Dumbrava poti sa-mi trimiti mail daca vrei si ai timp pana in septembrie la nunta:))[email protected]

rocsanyk3
27.06.2008, 01:45:19

Succes! <:-P si eu vreau.....am mai auzit de doamna budu.....poate ma poti ajuta si pe mine ...am nunta in septembrie anul asta<:-P

Ioana11
02.07.2008, 17:02:16
si eu vreau.....am mai auzit de doamna budu.....poate ma poti ajuta si pe mine ...am nunta in septembrie anul asta<:-P

buna! in sfarsit o miresica tot in falticeni:D<:-P
as vrea si eu sa vad pozele daca le-ai primit

tu pt muzica pe cine ai ales, ca eu am o problema la capitolul asta :((
si fotograf...cumva din falticeni?daca se poate sa-mi spui si mie;;)
merci si muuuult spor!

scumpick21
02.07.2008, 18:40:05
buna! in sfarsit o miresica tot in falticeni:D<:-P
as vrea si eu sa vad pozele daca le-ai primit

tu pt muzica pe cine ai ales, ca eu am o problema la capitolul asta :((
si fotograf...cumva din falticeni?daca se poate sa-mi spui si mie;;)
merci si muuuult spor!

Buna. Si eu tot din Falticeni sunt. Eu mi-am angajat o formatie din Suceava (astea din oras la noi nu prea mi-au placut.)

Ioana11
03.07.2008, 11:32:09
Buna. Si eu tot din Falticeni sunt. Eu mi-am angajat o formatie din Suceava (astea din oras la noi nu prea mi-au placut.)

Buna!!ce bine,suntem mai multe :D
vad ca ai anul asta..si unde faci?

AnnyyAnnyy
03.07.2008, 23:35:28
super tari pozele...eu am dat arvona deja la fotograf.....sper sa-mi iasa si mie frumos....M-ar interesa ce spui tu de sala, limuzina tot ce stii e binevenit ...nunta o am in falticeni la Dumbrava poti sa-mi trimiti mail daca vrei si ai timp pana in septembrie la nunta:))[email protected]
fotograf?unde?cum ?cat? vreau si eu date ceva de contact, mostre de pe la alte nunti unde a fotografiat/filmat el...:Dhelp:-p

Ioana11
06.07.2008, 01:13:29

merci mult de informatie!
intr-adevar,am vazut gresit data:D..scuze!
mai vb

blackany
17.07.2008, 00:22:46
eu tot la conac am nunta, anul viitor si cred k merge portocaliul din interior cu lila, k eu vreau tot asa, mai ales daca folosesti la decorari combinatii de flori, cum ar fi gerberele...o nunta mai vesela:D

blackany
17.07.2008, 00:34:52
imi spui si mie te rog datele de contact ale firmei gala design k si eu as dori huse mov, mai bine zis lila..pls si ms...de huse mate nici nu mai vb k am vazut pe aici k nu e nici o sansa; astia de la noi stiu sa mearga numai pe o linieL-)

andrada21
13.10.2008, 11:55:35
fetele vroiam sa va intreb voi ati vb cu firma de amenajari?eu nu vreau prea mare lucru k imi place f f mult sala asa cum e.insa tot trb sa fac ceva la intrarea in local,masa mirilor ,ceva baloane.mesele si scaunele vreau sa ramana asa k is f frumoase.ar trb sa vb deja nu?oare vine cineva daca nu vreau prea mare lucru?poopi trb sa merg la munca

leonte_alina
14.10.2008, 00:36:09
fetele vroiam sa va intreb voi ati vb cu firma de amenajari?eu nu vreau prea mare lucru k imi place f f mult sala asa cum e.insa tot trb sa fac ceva la intrarea in local,masa mirilor ,ceva baloane.mesele si scaunele vreau sa ramana asa k is f frumoase.ar trb sa vb deja nu?oare vine cineva daca nu vreau prea mare lucru?poopi trb sa merg la munca
inca nu am vb cu nimeni,la restaurant mi-au spus ca se ocupa tot ei de amenajari..dar incepand cu anul viitor..oricum am sa merg din timp sa vad niste modele ca dak vad kitch`uri gen flori de plastic pe masa si altele..renunt din start si`mi contractez pe cineva..si eu vreau tot ceva simplu..am inteles ca din oras la pizzerie la sempre ..patroana de acolo mai precis s-ar ocupa cu asa ceva si e cea mai ieftina..poti sa incerci..bafta!!

malydona
14.10.2008, 01:33:32
inca nu am vb cu nimeni,la restaurant mi-au spus ca se ocupa tot ei de amenajari..dar incepand cu anul viitor..oricum am sa merg din timp sa vad niste modele ca dak vad kitch`uri gen flori de plastic pe masa si altele..renunt din start si`mi contractez pe cineva..si eu vreau tot ceva simplu..am inteles ca din oras la pizzerie la sempre ..patroana de acolo mai precis s-ar ocupa cu asa ceva si e cea mai ieftina..poti sa incerci..bafta!!

Eu am facut la pizzeria sempre si mi-a luat 15 mil pentru tot ce am vrut. :-$ Patroana de acolo are si site: nunta de vis <:-P<:-P

andrada21
14.10.2008, 07:35:57
Eu am facut la pizzeria sempre si mi-a luat 15 mil pentru tot ce am vrut. :-$ Patroana de acolo are si site: nunta de vis <:-P<:-P ai avut deja nunta?vad k ai setata data de 18....cum a iesit?mie imi e cam frica k nu o se complica nimeni daca nu vreau prea mare lucru(fara mese si scaune.tu cu cat timp inainte ai vb cu ea?ms tare mult poopici

BBjulie
14.10.2008, 12:23:07
ai avut deja nunta?vad k ai setata data de 18....cum a iesit?mie imi e cam frica k nu o se complica nimeni daca nu vreau prea mare lucru(fara mese si scaune.tu cu cat timp inainte ai vb cu ea?ms tare mult poopici

La acelasi lucru ma gandesc si eu...daca nu vor sa se implice, pentru ca vreau doar intrarea..masa prezidiu - intrare...si ornamentele de pe mese...:( ...fara funde..satin...etc

malydona
20.10.2008, 19:28:56
ai avut deja nunta?vad k ai setata data de 18....cum a iesit?mie imi e cam frica k nu o se complica nimeni daca nu vreau prea mare lucru(fara mese si scaune.tu cu cat timp inainte ai vb cu ea?ms tare mult poopici
Acum pot sa zic ca am avut nunta. (pe 18 a fost intr-adevar). Am vorbit cu ea cam cu 3 luni inainte. Eu cred ca iti face ce vrei. Mie mi-a ornat scaunele, masa mirilor, masa de primire. M-a costat 1545 ron. Daca vrei sa afli alte detalii ma poti contacta. Voi avea si pozele maine-poimaine. Pupici! :*:*:*

andrada21
20.10.2008, 23:03:53
Acum pot sa zic ca am avut nunta. (pe 18 a fost intr-adevar). Am vorbit cu ea cam cu 3 luni inainte. Eu cred ca iti face ce vrei. Mie mi-a ornat scaunele, masa mirilor, masa de primire. M-a costat 1545 ron. Daca vrei sa afli alte detalii ma poti contacta. Voi avea si pozele maine-poimaine. Pupici! :*:*:* casa de piatra si tot ce e mai bun!cand ai timp vrem si noi ceva foto...poopi

AnnyyAnnyy
21.10.2008, 22:21:01
da, da...vrem fotografii=P~ =P~ =P~ ...;;)
PS: casa de piatra:>

pufulica
04.11.2008, 14:44:25
Buna fetele
Eu mi-am facut TOT ce tine de buchiseala cu agentia: flori pe mese, aranjamente masini, lumanari, buchete mireasa si nasa, place-card-uri (facute dupa invitatie), marturii, servetele imprimate, flori de pus in piept, aranjament la usa acasa, arajament poze la restaurant,casuta bani, cosulete flori, masina de bule (care a fost deliciul celor 4- 5 copii care au alergat toata noaptea dupa bule =)) ) .
A fost mult mai simplu, ca noi doar am trimis poze cu ce vrem, iar faptul ca am scapat de emotii si alergatura a meritat toti banii!
Plus ca persoana de la agentie a fost foarte implicata si ne-a suportat toate toanele si mofturile!!

(am pud in album cateva chestii)

O recomand!!!

alexandra_rusanovschi
04.11.2008, 20:54:33
Buna miresici! Eu am nunta in judetul Suceava , mai exact la Sucevita in septembie 2009 si ma intrebam daca stie cineva cu cat timp inainte ar trebui sa merg sa vorbesc la vreo firma de decoratiuni.

pufulica
04.11.2008, 22:35:29
Buna
Eu cu agentia am inceput sa vb cam cu jumate de an inainte.
Oicum, daca tii neaparat, poti sa testezi piata si sa vb de pe acum cu cine vrei sa se ocupe... intr-un fel, sa-ti rezervi data...

giovanna25
11.11.2008, 13:36:50
buna fetelor ... si eu sunt o fosta miresica din Falticeni . Ai dreptate muzica de la noi din Falticeni e de ocolit... cat despre fotograf pot spune ca am facut alegerea perfecta . multa bafta pe mai departe

scumpick21
11.11.2008, 14:22:09
Casa de piatra!
Pe cine ai avut fotograf?

art_daf
12.11.2008, 00:34:42
buna fetelor ... si eu sunt o fosta miresica din Falticeni . Ai dreptate muzica de la noi din Falticeni e de ocolit... cat despre fotograf pot spune ca am facut alegerea perfecta . multa bafta pe mai departe
Casa de piatra
te rugam sa ne dai relatii despre foto si video si cine a cintat ca daca nu au fost la inaltime sa stie si altcineva sa se fereasca de ei...

art_daf
12.11.2008, 10:21:22
Buna
Eu cu agentia am inceput sa vb cam cu jumate de an inainte.
Oicum, daca tii neaparat, poti sa testezi piata si sa vb de pe acum cu cine vrei sa se ocupe... intr-un fel, sa-ti rezervi data...
Pe cine ai avut fotograf si cu video ca ai pozici foarte frumoase in album.

happy_me
13.12.2008, 23:46:20
as avea si eu o intrebare. cunoasteti vreo firma prin suceava care inchiriaza pahare pentru apa/suc/vin? pt ca sala unde voi face nunta nu are pahare si alea de plastic sunt urate rau de tot. sau daca nu in suceava, prin imprejurimi. help me! :((

elenamau
18.01.2009, 20:16:51
Buna seara! Intrebare pt miresicile care au incheiat deja contract cu agentia de decoratiuni. Cat platiti pentru o husa de scaun? Pt inchirierea unui sfesnit pt lumanari si flori? Pentru masa de fructe?

AnnyyAnnyy
19.01.2009, 18:22:34
^foarte buna intrebarea.Astept si eu un raspuns din partea miresicilor care au deja contractele facute.
care-s preturile pt husa scaunnului, pt fetele de masa, pt aranjatul mesei mirilor, pt aranjamentele florale:-sorientativ macar:-s

Julianne
03.02.2009, 13:53:31
Buna seara! Intrebare pt miresicile care au incheiat deja contract cu agentia de decoratiuni. Cat platiti pentru o husa de scaun? Pt inchirierea unui sfesnit pt lumanari si flori? Pentru masa de fructe?

Buna Elena,

vei gasi cateva preturi pt. sfesnice, huse, esarfe..tot pe topicul asta, le-am scris mai devreme.

Esti sigura ca vrei o "masa de fructe"? Si eu vroiam initial, dar si mie mi-a deschis cineva ochii. Masa arata foarte bine, insa daca va fi afisata undeva la vedere, foarte in fata sau undeva in centrul atentiei, prea putini vor fi cei care se vor deplasa sa isi ia cate un fruct...gandeste-te la domanele si domnisoarele elegante, intinzandu-se dupa fructe...cu tocuri, se murdaresc pe maini..cauta servetele..e o imagine usor incomoda :-p
In schimb, daca vor avea fructele pe masa, in fata lor, tot timpul vor putea ciuguli cateva bobite de struguri.. sau orice altceva, fara sa se ridice si sa defileze in fata tuturor invitatilor..pt. un simplu fruct..pe care daca il mai ia si de pe masa frumos ornata, risca sa cada multe altele din aranjament si sa aiba o gramada de treaba :gen_17:

Decizia iti apartine o:-)

sandybell
03.02.2009, 23:48:20
Julianee are foarte mare dreptate!
Degeaba ai o masă cu fructe frumos aranjată și dichisită dacă invitați doar o admiră!! invitații o să aibă tupeu să se infrupte din ea doar după ce un nuntaș mai cherchelit ia inițiativa:D! asta realizându-se cand e furată mireasa, atunci e mai puțină lume:)). primele fructe consumate deobicei : strugurii, optați pentru pepene roșu(harbuzul) dacă vreți să aveți momente hazlii:-SS
Așadar aranjați fructele pe masa invitaților, oricui e poftă de un fruct il poate servi fără să iasă in evidență și masa o să arate mai bogată și colorată:)>-

alezutza25
11.02.2009, 10:07:19
Buna fetelor. Am si eu o intrebare, sunt firme care decoreaza in alb? Exclusiv alb ca mie nu-mi plac culorile astea ciudate de decor obisnuite.

Alinella
11.02.2009, 10:36:21
Nu stiu exact dar ar trebui sa aiba si alb majoritatea firmelor..oricum am gasit un site ce avea cateva imagini ornate numai cu alb ceva cu monique marriage..cauta pe google...pupici:*

AnnyyAnnyy
19.02.2009, 21:06:41
Monique marriage din cate stiu eu nu este firma de decorat din Sv :-s
Si-n Sv design Art-ul avea decoratiuni doar pe alb,la cerere...

alexlux
21.02.2009, 11:04:17
eu imi fac nunta cu o firma din Botosani , luxevents se numeste , si la cerere fac cam tot ce iti doresti , cu conditia ca nunta sa nu fie mai devreme de 2 luni , sa aiba timp sa-ti onoreze eventualele "dorinte" .si , au preturi bune.mie mi-au facut pret pe scaun cu husa si funditza organza vernil 3Ron.e okay , nu?aaa.... mi-am luat si rochitza de la ei si mi-au facut reducere de 10%.:)>-

AnnyyAnnyy
21.02.2009, 15:23:28
eu imi fac nunta cu o firma din Botosani , luxevents se numeste , si la cerere fac cam tot ce iti doresti , cu conditia ca nunta sa nu fie mai devreme de 2 luni , sa aiba timp sa-ti onoreze eventualele "dorinte" .si , au preturi bune.mie mi-au facut pret pe scaun cu husa si funditza organza vernil 3Ron.e okay , nu?aaa.... mi-am luat si rochitza de la ei si mi-au facut reducere de 10%.:)>-S-ar "inhama" oare si la nunti organizate in Sv?Au un site ceva de prezentare?Devine interesanta ideea..;))

alexlux
22.02.2009, 10:41:58
cred ca da Anny , de ce nu? :)

blackany
22.02.2009, 22:53:37
stie cineva unde as putea gasi material organza in sv?am fost la mall dar nu avea pe lila caci imi decorez singura nunta si ma ocup serios..trec oriscum in curand prin bazar dar ma gandeam k poate o miresica de aici are vreo idee..

alexlux
23.02.2009, 12:47:26
da , in bazar gasesti sigur! mi-am cumparat eu anul trecut,doar ca pe alb , si am dat 70 mii vechi pe un metru parca.incearca acolo;;)

irinasv
24.02.2009, 09:59:39
Buna miresici! Eu am nunta in judetul Suceava , mai exact la Sucevita in septembie 2009 si ma intrebam daca stie cineva cu cat timp inainte ar trebui sa merg sa vorbesc la vreo firma de decoratiuni.

Buna, eu am nunta la Casa Avram in august, si fac cu o firma din Sv - First Day, sunt super, au de toate de la invitatii de nunta pana la buchete de mireasa, lumanari si flori pt mire. Cel mai Important este ca nu sunt scumpi
Eu am o nunta de aprox 150 pers si cu tot cu flori ma ajunge cam 2500 lei
Ieftin fata de alte firme
Si poti comunica cu ei pe mail sau pe mess.
Ii gasesti pe enunta.ro sau dai cautare firme decoratiuni Sv.
Eu zic ca merita
Spor

irinasv
24.02.2009, 10:02:39

Eu am dat3,5 lei pe scaun, pt masa de fructe 200 si ptaranjamentele florale de pe mese facute cu miniroze si crizanteme 50 lei pe unul,in care se pune si lumanare

alexlux
24.02.2009, 10:12:29
Noi am facut contractul din noiembrie anul trecut , deci aprox 6 luni , nu cred ca este o perioada limita , doar sa nu fie cu 1-2 luni inainte de nunta!!! Am ales si noi o firma care are cam toate cele necesare... de la aranjamentele pt sala la flori de pus in piept , invitatzii...rochii si costume , sa ne fie mai usor.Si , plus ca ne mai ajuta daca avem diverse nelamuriri. Am dat 3 ron husa cu funditza organza vernil , asta stiu sigur , pt ca pretul mi-a ramas in minte , iar restul...pentru 130 pers in jur de 14 mil fara aranjamentele florale , invitatziile iar erau ieftine , am optat pt ceva in jur de 3 ron.

renataandreea
24.02.2009, 13:59:34
Noi am facut contractul din noiembrie anul trecut , deci aprox 6 luni , nu cred ca este o perioada limita , doar sa nu fie cu 1-2 luni inainte de nunta!!! Am ales si noi o firma care are cam toate cele necesare... de la aranjamentele pt sala la flori de pus in piept , invitatzii...rochii si costume , sa ne fie mai usor.Si , plus ca ne mai ajuta daca avem diverse nelamuriri. Am dat 3 ron husa cu funditza organza vernil , asta stiu sigur , pt ca pretul mi-a ramas in minte , iar restul...pentru 130 pers in jur de 14 mil fara aranjamentele florale , invitatziile iar erau ieftine , am optat pt ceva in jur de 3 ron.

daca esti amabila, imi poti spune si mie cum se numeste firma cu care vei colabora? mersi anticipat!:*

blackany
24.02.2009, 22:31:56
da , in bazar gasesti sigur! mi-am cumparat eu anul trecut,doar ca pe alb , si am dat 70 mii vechi pe un metru parca.incearca acolo;;)
mersi mult ...inseamna k ma voi duce curand:D

AnnyyAnnyy
25.02.2009, 15:05:16
mersi mult ...inseamna k ma voi duce curand:D
o sa fim doua:D abia astept sa se deschida magazinul.alexlux tine-ne la curent te rugam>:D<

andreutza87
25.02.2009, 17:41:59
Buna, eu am nunta la Casa Avram in august, si fac cu o firma din Sv - First Day, sunt super, au de toate de la invitatii de nunta pana la buchete de mireasa, lumanari si flori pt mire. Cel mai Important este ca nu sunt scumpi
Eu am o nunta de aprox 150 pers si cu tot cu flori ma ajunge cam 2500 lei
Ieftin fata de alte firme
Si poti comunica cu ei pe mail sau pe mess.
Ii gasesti pe enunta.ro sau dai cautare firme decoratiuni Sv.
Eu zic ca merita
Spor
Buna, am vazut ca ai nunta pe 15 august 2009 la "Casa Avram", si eu fac acolo si tot pe 15 August 2009, si tot First day imi pregateste sala. Dar tu unde ai inchiriat sala de sus sau de jos la "Casa Avram"?

alexlux
25.02.2009, 17:46:22
Fetelor ... am sunat si am intrebat cand se deschide magazinul , pt ca vazusem miscare acolo , si mi-au zis ca la sf saptamanii asteia vor incerca sa aseze marfa pe care o au , si daca ma intereseaza ceva ei imi pot arata.Doar ca deschiderea "oficiala" va fi pe 1 martie preconizeaza ei.<:-P

crisstinna
25.02.2009, 19:51:42
o sa fim doua:D abia astept sa se deschida magazinul.alexlux tine-ne la curent te rugam>:D<

despre ce magazin vorbiti?:"> ca ma pierdut firul?:p;))

AnnyyAnnyy
26.02.2009, 21:00:16
despre ce magazin vorbiti?:"> ca am pierdut firul?:-p;))
unul care urmeaza sa se deschida in Bt...deschiderea e pe 1 martie.Luxevent se cheama, google-it putin si-o sa vezi acolo cam despre ce e vb.eu am vb cu una din tipele de acolo si mi-au zis ca incepand cu rochii si costume si accesoriile aferente si pana la invitatii si decorarea salii fac aproape tot :D

danutza78
06.03.2009, 13:40:08

Poti sa vorbesti oricand.
Eu am nunta in iulie, dar am vorbit in principiu inca din vara anului trecut. Si nu demult am stabilit si toate detaliile. Cu cat mai repede... cu atat mai bine. Iti mai iei de-o grija. Eu le recomand cu foarte multa caldura pe fetele de la PARTY SHOW. Sunt super. Au preturi mai mult decat ok, cred ca cele mai mici de pe piata. Si in ceea ce priveste aranjamentele... nici nu se compara cu alte firme. Se citeste "PROFESIONALISM" de la distanta. In plus.... nu cred ca poti sa-ti doresti ceva... si sa nu vina cu solutii. Ia legatura cu ele... Nu te costa decat putin timp.;)) Uita-te putin si pe MULTA BAFTA!

carmen80
07.03.2009, 18:46:12
buna miresici!!sunt noua pe aici dar va urmaresc de foarte mult timp si discutiile voasre chiar mi-au fost de un real folos.acum ca m-am inregistrat si eu sper sa aflu chiar mai multe.ati fost la targul de nunti?si daca da cum a fost?
pe mine ma intereseaza rochii de mireasa, ca cu decoratiunile am semnat contract.

SWEET_ANNA
08.03.2009, 01:09:20
pana acum am vazut vreo 3 persoane care au nunta pe 15/08/2009, sper sa avem parte de a zi frumoasa

pupici

BBjulie
11.03.2009, 00:16:09
Buna Amalyyya, eu tot cu inateo-design am semnat contractul si ma bucur ca a mai asparut inca o persoana care vorbeste de bine despre ei,intr-adevar se poate observa si de pe site-ul lor inateo design , ca lucreaza frumos. Am fost saptamana trecuta sa mai stabilesc niste detalii si mi-a aratat si mie culoarea roz si intr-adevar e foarte frumoasa - pacat ca la mine nu se prea potriveste cu sala ca as fi ales-o si eu. Oricum nu trebuie sa fii trista de data nuntii tale ca s-ar putea sa prinzi o zi super frumoasa, si la urma urmei cel mai important cei pe care ii ai alaturi in acele momente sa se simta cat mai bine. Pupici si capul sus ...

Si noi am ales InateoDesign..si sunt incantata de alegere..;;)mai ales dupa ce am mers la diferite agentii si la fiecare un alt pret.. pentru ceea ce vrem.[Diferentza de 1000-1200ron?!....]
Sa aveti o nunta frumoasa!

carmen80
11.03.2009, 00:23:03
Buna miresici.eu ca firma de decoratiuni am ales GALA DESIGN.Am gasit firma tot in acest forum. am luat legatura cu mai multe firme, dar sincer cred ca sunt cei mai buni din oras, pun accent foarte mult pe detalii si se implica foarte mult, iar preturile sunt super ok.au si site si i-am gasit si pe ghidul miresei.

iulika
11.03.2009, 22:30:51
Buna miresici.eu ca firma de decoratiuni am ales GALA DESIGN.Am gasit firma tot in acest forum. am luat legatura cu mai multe firme, dar sincer cred ca sunt cei mai buni din oras, pun accent foarte mult pe detalii si se implica foarte mult, iar preturile sunt super ok.au si site si i-am gasit si pe ghidul miresei.

Cred ca ai facut o alegere foarte buna...m-am uitat si eu pe site la ei si par sa fie foarte buni in ceea ce fac...te rog mult sa-mi spui si mie, in pm,daca poti, cam ce ai ales sa iei de la ei si cat te-a ajuns totul...multumesc foarte mult

iulika
11.03.2009, 22:47:28
Miresici, de firma Prima Decor stiti ceva?Eu am aflat de ei si m-am uitat pe site si am vazut niste chestii foarte dragute si pline de stil. Nu stiu ce preturi practica, din acest motiv va intreb pe voi...poate ati auzit cate ceva de ei.

roxana_amariei
12.03.2009, 06:46:23
Miresici, de firma Prima Decor stiti ceva?Eu am aflat de ei si m-am uitat pe site si am vazut niste chestii foarte dragute si pline de stil. Nu stiu ce preturi practica, din acest motiv va intreb pe voi...poate ati auzit cate ceva de ei.

Da, au lucruri foarte frumoase si de calitate, de ex. toate husele sunt din organza, nu lucreaza cu satin.
Ce e drept e ca sunt mult mai scumpe decat restul firmelor de profil din Suceava.

symona23
12.03.2009, 13:12:50
buna, ce site au cei de la prima decor?

AnnyyAnnyy
12.03.2009, 20:34:27
buna, ce site au cei de la prima decor?
primadecor cu www inainte si ro in coada:">...si puncte "." intre :))

alexandra_rusanovschi
23.03.2009, 09:56:57
Noi am semnat cu artevents. Eu imi doream f mult tafta cu organza si la ei am gasit ce cautam. Sunt f maleabili ... fac orice fel de aranjamente florale/buchete de mireasa din orice flori, important sa stii ce vrei. Au niste invitatii f dragute de la o firma din bacau... mai scumpute dar altceva. Si o alta parte buna este ca tot la ei am gasit si foto si video si na mai tb sa caut in alte parti. Numai bine

irinasv
23.03.2009, 13:29:50
frate, da de unde scoateti agentiile astea de apartament?
mama ce au mai aparut ca ciupercile dupa ploaie
eu nu stiu ce au celelalte firme da stiu ca ce de la first day mi-au facut toate mofturile.
si acu au si sediu in burdujeni in cladirea unde este belpanul
tre sa ma duc la ei si sa-mi aleg invitatiile, ca le au mai ieftine decat cele comandate pe net.
ce mai eu pledez in continuare pt ei
;))

BBjulie
24.03.2009, 23:46:42
salutare
Aaa..., pai sunt multe firme in Suceava, trebuie doar sa dai un search pe net si gasesti. Eu spre exemplu am fost cam pe la toate si pana la urma am ales INATEO-DESIGN, am vazut ca se vorbeste de ei si pe forum.Au preturi foarte bune inclusiv la flori si lucreaza foarte frumos.Na, pana la urma fiecare cu gustul lui, dar pentru mine sincer a contat si pretul ( cine isi permite da si 2000 de euro - cum a facut o prietena de-a mea care s-a dus doar la o firma nu vreau sa ii dau numele si apoi regreta cand a venit cu mine la o nunta unde ornase Inateo-design).

Bv pentru alegerea facuta...noi am ales aceeasi firma..Va fi asa cum ne dorim.....conteaza sa stim cum vrem..si ce vrem.. ; cred ca este valabil si pentru celelalte miresici.. conteaza cum se colaboreaza cu agentia aleasa..pentru a obtine rezultatele dorite.

pupici pentru miresici:*

irinasv
25.03.2009, 22:07:49
salutare
Aaa..., pai sunt multe firme in Suceava, trebuie doar sa dai un search pe net si gasesti. Eu spre exemplu am fost cam pe la toate si pana la urma am ales INATEO-DESIGN, am vazut ca se vorbeste de ei si pe forum.Au preturi foarte bune inclusiv la flori si lucreaza foarte frumos.Na, pana la urma fiecare cu gustul lui, dar pentru mine sincer a contat si pretul ( cine isi permite da si 2000 de euro - cum a facut o prietena de-a mea care s-a dus doar la o firma nu vreau sa ii dau numele si apoi regreta cand a venit cu mine la o nunta unde ornase Inateo-design).

mai da eu nu am spus ca dau o caruta de bani (pt onunta de 150 persoane cu totul- insemnand decoratiuni-scaune,masa miri si primire perdea lumini, aranjamente floralepe mese si arcada si stalpi+ buchet mireasa si flori nasi, parinti si invitati) m-a ajuns undeva la 2000 lei
hai ca nu este mult pt toate serviciile astea
eu nu cred ca gaseam o oferta mai buna

carmen80
26.03.2009, 15:24:54
[quote=irinasv;1631317]frate, da de unde scoateti agentiile astea de apartament?
eu nu stiu ce au celelalte firme da stiu ca ce de la first day mi-au facut toate mofturile.
tre sa ma duc la ei si sa-mi aleg invitatiile, ca le au mai ieftine decat cele comandate pe net.
;))[/q
in legatura cu ce ai scris irina, nu sunt de acord si o sa iti si explic de ce.Firma first day, de care tu scrii e tot firma de apartament si sincer nici nu am auzit de ei pana acum ceva timp. Eu citesc acest site de f mult timp si nu am auzit pana acum nici o miresica sa aleaga aceasta firma.I-am contactat si eu si am fost f dezamagita. Si daca ar fi o firma asa buna precum spui tu ar avea macar un site, nu? nu un site in constructie de foarte mult timp. Si sincer mie m- i se pare ca le cam faci reclama si crede-ma ca e penibil.

ikalina
26.03.2009, 19:15:15
fetelor mai exista perfect party?

ikalina
26.03.2009, 19:17:06
stiu ca cei de la perfect party aveau o experienta bogata...da nu mai stiu unde sa-i gasesc...s-au mutat?

AnnyyAnnyy
26.03.2009, 20:04:45
stiu ca cei de la perfect party aveau o experienta bogata...da nu mai stiu unde sa-i gasesc...s-au mutat?
nu cred...am nr unei tipe care lucreaza la perfect -party, daca vrei iti dau nr pe privat...cat despre adresa lor, cauta-i pe google si-i gasesti garantat:)

SWEET_ANNA
28.03.2009, 10:50:30
miresici,voi ce face-ti cu agentia de decoratiuni (ex: fete scaune,fete mese, coroana de la intrare, balonul,niste aranjamente florale pe mese,masa mirilor....)...altceva....??????

lulia
28.03.2009, 13:44:18
;))
miresici,voi ce face-ti cu agentia de decoratiuni (ex: fete scaune,fete mese, coroana de la intrare, balonul,niste aranjamente florale pe mese,masa mirilor....)...altceva....??????

Ai mai putea adauga covorul rosu, daca il vrei la biserica si la sala..si stalpisori cu flori la fel. Eu asta as lua in plus. Sunt firme de decoratiuni care au si marturii, cosuletele pentru flori,casuta de bani, pernuta pt inele, paharele mirilor, invitatii, masini de epoca sau limuzina, artificii (si de astea vreau :D ) fel de fel de ornamente speciale, care presupun ca trebuie inchiriate separat. Baloane daca vrei si masini de facut bule de sapun sau de aruncat confetii si lista cred ca ar putea continua ;)). Fantana de ciocolata sau sculputuri din gheata (desi nu stiu daca sunt si in Suceava inca ). Cel mai bine e sa mergi la fiecare firma de decoratiuni si sa intrebi ce pot oferi si iti alegi ce crezi ca ai nevoie, iti fac un pret si la sfarsit alegi firma care e cea mai ok din punctul tau de vedere. >:D<

Porumbita
28.03.2009, 16:10:24
>:D< Salut, fetelor! Abia acum am gasit topicul "Suceava". Eu am nunta in iulie la Gloria, in Suceava. Tot cu Design Art voi lucra si eu si fac lucruri frumoase la preturi accesibile. Tortul il am de la Belpan si am ales un tort deosebit cu martipan, caramel si fructe (m-am saturat de diplomat, toata lumea are). Mai am problema rochiei. De la Agnes Toma nu mi-a placut niciuna si sunt scumpe.La Cernauti nu ajung ca nu am pasaport si numai pt. asta nu-mi fac. Cred ca pana la urma ajung la White Lady in P. Neamt. Au preturi faine si rochii la fel. Desi sunt din Bacau, daca vreti alte sfaturi, intrebati-ma, ca de acum m-am interesat de toate. :D
ai mers la "mariage a paris"?acolo s-ar putea sa vezi ceva rochite. Eu am fost sa ma uit si era o dmnisoara fff draguta si m-a=ia spus tot ce ma interesa. sper sa iti fie de folos in caz k mergi

Porumbita
28.03.2009, 16:15:20
pt miresicile care cauta in falticeni muzik am auzit k la casa creistea este o formatie super tare. eu nu am fost sa ii ascult

Porumbita
28.03.2009, 16:37:46
unul care urmeaza sa se deschida in Bt...deschiderea e pe 1 martie.Luxevent se cheama, google-it putin si-o sa vezi acolo cam despre ce e vb.eu am vb cu una din tipele de acolo si mi-au zis ca incepand cu rochii si costume si accesoriile aferente si pana la invitatii si decorarea salii fac aproape tot :D
in ce parte a orasului?kin afara de centru si pietonalul transilvaniei nu stiu nimic poate ma mai informezi si de alte magazine ^:)^ ms

SWEET_ANNA
29.03.2009, 00:58:54
;))

Ai mai putea adauga covorul rosu, daca il vrei la biserica si la sala..si stalpisori cu flori la fel. Eu asta as lua in plus. Sunt firme de decoratiuni care au si marturii, cosuletele pentru flori,casuta de bani, pernuta pt inele, paharele mirilor, invitatii, masini de epoca sau limuzina, artificii (si de astea vreau :D ) fel de fel de ornamente speciale, care presupun ca trebuie inchiriate separat. Baloane daca vrei si masini de facut bule de sapun sau de aruncat confetii si lista cred ca ar putea continua ;)). Fantana de ciocolata sau sculputuri din gheata (desi nu stiu daca sunt si in Suceava inca ). Cel mai bine e sa mergi la fiecare firma de decoratiuni si sa intrebi ce pot oferi si iti alegi ce crezi ca ai nevoie, iti fac un pret si la sfarsit alegi firma care e cea mai ok din punctul tau de vedere. >:D<

mersi..dar cum am mai zis,nu sunt in tara,de asta am nevoie de ajutorul vostru
artificiile cam cat costa? sau fantana de ciocolata?
rog miresicile care stiu niste preturi sa le posteze
si cateva nume de ag de decoratiuni daca imi puteti da,care sunt mai frumoase,care mai accesibile etc..
>:D<

Porumbita
29.03.2009, 01:28:10
neata
nu prea am somn si ma gandeam sa mai trag o privire pe aici;-)
am si eu o intrebare. Stie careva cum sunt restaurantele unde se fac nunti prin falticeni?:-? ^:)^
dak stiti sau ati auzit ceva va rog lasati un pm ms mult

iulika
30.03.2009, 11:57:14

Cred ca sunt in scheia, vis-a-vis de un peco, ala fix de pe colt de la intrare, e o vila pe dreapta si parca acolo am vazut ca scria Perfect Party...sper sa nu te informez gresit. Oricum..poti verifica pentru siguranta.

ikalina
31.03.2009, 11:34:32
stiu ca acolo era inainte....acu nu mai este...de asta intreb cine stie unde s-au mutat?

irinasv
31.03.2009, 12:38:38
mersi..dar cum am mai zis,nu sunt in tara,de asta am nevoie de ajutorul vostru
artificiile cam cat costa? sau fantana de ciocolata?
rog miresicile care stiu niste preturi sa le posteze
si cateva nume de ag de decoratiuni daca imi puteti da,care sunt mai frumoase,care mai accesibile etc..
>:D<

incearca la cei de la first day........sunt f acesibili.........si poti vb cu ei pe mess....ca si eu tot asa am facut (nici eu nu sunt in tara)
pe adresa firstday_contact in yahoo
iti trimit si foto ca sa vezi si sa iti poti alege
sper sa ai noroc...

GrigA
31.03.2009, 12:46:56
incearca la cei de la first day........sunt f acesibili.........si poti vb cu ei pe mess....ca si eu tot asa am facut (nici eu nu sunt in tara)
pe adresa firstday_contact in yahoo
iti trimit si foto ca sa vezi si sa iti poti alege
sper sa ai noroc...

Eu sunt din Iasi si am facut contract cu o firma care face si in zona moldovii si chiar au preturi accesibile;;)
Au si site ***

SWEET_ANNA
31.03.2009, 14:07:22
voi cand vb de unele firme k folosesc organza,nu satin,va referiti la materialul asta verde...de ex ..(intreb k nu ma pricep:-p satinul stiu cum e ,da organza nu)

AnnyyAnnyy
31.03.2009, 17:35:14
voi cand vb de unele firme k folosesc organza,nu satin,va referiti la materialul asta verde...de ex ..(intreb k nu ma pricep:-p satinul stiu cum e ,da organza nu)
yep, ala e:)

SWEET_ANNA
04.04.2009, 01:49:16
am terminat cu foto/video...si acum sunt la capitolul decoratiuni :D
am gasit vreo 20 de firme in SV,am trimis e-mail la toate si acum astept raspunsurile ;))

lulia
04.04.2009, 03:43:18
:*
am terminat cu foto/video...si acum sunt la capitolul decoratiuni :D
am gasit vreo 20 de firme in SV,am trimis e-mail la toate si acum astept raspunsurile ;))

Anna te rog sa-mi trimiti si mie lista sa nu mai trec si eu prin tot topicul inca o data, pentrru ca nu mi-am luat notite din prima ;)) . Poti sa imi trimiti pe privat sa nu fie probleme. Ms mult >:D< .

SWEET_ANNA
04.04.2009, 18:30:43
oricum nici eu nu le-am luat dp topic,am intors google_ul pe toate partile pana am dat de toate ag din Sv. :D
iti trim lista ,iti scriu pagina web si e-mailul.

lulia
07.04.2009, 15:54:48
oricum nici eu nu le-am luat dp topic,am intors google_ul pe toate partile pana am dat de toate ag din Sv. :D
iti trim lista ,iti scriu pagina web si e-mailul.

Am vrut sa iti trimit un mesaj privat cu id-ul meu pt lista de firme de decorat, si am vazut ca ai ales sa nu primesti mesaje private . Trebuie sa schimbi ceva la setari la mesaje..si vb ;)) . Chiar mi-ar fi de ajutor lista ta.. si sa-mi spui si daca ai primit raspunsuri la mail-uri si care te incanta mai mult.

irinasv
08.04.2009, 21:51:24
[quote=irinasv;1631317]frate, da de unde scoateti agentiile astea de apartament?
;))[/q
in legatura cu ce ai scris irina, nu sunt de acord si o sa iti si explic de ce.Firma first day, de care tu scrii e tot firma de apartament si sincer nici nu am auzit de ei pana acum ceva timp. Eu citesc acest site de f mult timp si nu am auzit pana acum nici o miresica sa aleaga aceasta firma.I-am contactat si eu si am fost f dezamagita. Si daca ar fi o firma asa buna precum spui tu ar avea macar un site, nu? nu un site in constructie de foarte mult timp. Si sincer mie m- i se pare ca le cam faci reclama si crede-ma ca e penibil.

asta este parerea ta, si cred ca site-ul pe care il au si pe carel-am vazut este destul de multumitor cat sa iti faci o idee.
ai incercat firstday cu www si punct ro, ca eu ultima data cand l-am vazut (ieri cu o prietena) mergea f bine
mai incearca

Alinella
14.04.2009, 20:33:35
elenamau:

Multumesc muuult pt stampiluta..nici nu stii cat am cautat:* :* ...
Pai am pus un fluturas roz pe plicurile de la invitatii...mai vreau sa pun cate unul pe plicurile pentru bani ( le fac eu ca am niste idei..sper sa-mi reuseasca)...si m-am gandit sa pun un fluturas si pe servetelele albe..sii ma mai gandesc eu unde ;;)

elenamau
24.04.2009, 22:31:07
Noi punem buchete cu flori de sezon ( sper sa mai prind mult liliac) si jerbere si floarea miresei, in jur de 30 lei/aranjamentul.

lulia
24.04.2009, 22:44:43
miresicilor, ce puneti pe mesele invitatilor??flori sau lumanarele?

Eu vreau sa pun si flori si lumanarele.. Am vazut multe mese decorate asa si aratau foarte bine. :)

lulia
24.04.2009, 22:54:21
Noi punem buchete cu flori de sezon ( sper sa mai prind mult liliac) si jerbere si floarea miresei, in jur de 30 lei/aranjamentul.

Sigur vor fi foarte frumoase aranjamentele daca pui si liliac, abia astept sa le vad in poze. Si mie imi place mult liliacul si bujorii si lalele..dar sunt flori de primavara iar eu cum voi avea nunta vara ;)) voi vedea ce flori am sa aleg pana la urma.:-p

sweety23
25.04.2009, 15:44:53
Eu am fost si mi-am luat de la toate agentiile de nunti din Sv lista de preturi si mi s-au parut cam scumpi, Pana la urma am ramas la o firma.. nu-i spun numele ca sa nu fac publicitate.. dar is f multumita de ei. Merg pe nuntile stil unicat si orginal, si mai au si ceva oferte pentru nuntile economic. Dar faza cea mai tare e ca ofera 2 fantanite de ciocolata gratis pe perioada nuntii. Va dati seama ca m-au convins. Ups!<:-P

iulia28
02.05.2009, 15:30:38
Fiind vorba de decoratiuni si agentii de nunta, pot sa va recomand Just Married Suceava. Au preturi bune si negociabile.

cellya25
08.05.2009, 10:06:58
Intr-un final glorios am ales si eu agentia care se va ocupa de ornatul salii...recomand cu incredere pe Bianca Zamfirache!Are preturi super bune , stie sa te consilieze si sa te ajute ...un lucru foarte important!

AnnyyAnnyy
08.05.2009, 17:06:19
Intr-un final glorios am ales si eu agentia care se va ocupa de ornatul salii...recomand cu incredere pe Bianca Zamfirache!Are preturi super bune , stie sa te consilieze si sa te ajute ...un lucru foarte important!
I know her...dar am ales altceva:)
oricum , o recomand si eu cu toata caldura, face din orice nunta ceva fenomenal de frumos dpdv al decoratiunilor

gogoshica16
07.07.2009, 00:59:54
si eu am nunta in sv, fac facultate in cj si mi-a fost f greu sa gasesc pe cineva pentru decoratiuni, am gasit o fata care face aranjamente florale, decoratiuni, am vazut poze si s-a descurcat d bine, e si ieftina avand in vedere ca nu e firma

Ilinka071
23.07.2009, 11:47:37
A incercat cineva aranjamentele cu pene de strut? Am vazut pe site-ul unei firme de decoratiuni din Bucuresti...poate au asa ceva si prin Suceava...si cam care ar fi preturile in sv m-ar interesa

iulika
24.07.2009, 23:28:15
Buna!
Eu am intrebat la vreo 2 firme de decoratiuni care este pretul masinutei de baloane si una mi-a zis ca 4oo RON iar alta ca e 200 RON, insa nu stiu daca sunt diferite ca si performanta. Oricum, diferenta de pret este semnificativa, deci trebuie de cercetat foarte bine piata. Ar mai fi si varianta achizitiei masinii, insa cred ca nu se prea merita. Daca vreti sa stiti despre ce firme vorbesc, trimiteti PM.

gogoshica16
29.07.2009, 22:54:33
si eu am vazut ceva aranjamente cu pene de strut, intr-adevat superbe, as fi vrut si eu, numai ca is cam scumpe asa ca am ramas la aranjamente cu flori, si fiind august o sa fac cu floarea soarelui, voi ce ziceti?

veronica1981
30.07.2009, 00:57:05
[quote=iulika;2194179]Buna!
Eu am intrebat la vreo 2 firme de decoratiuni care este pretul masinutei de baloane si una mi-a zis ca 4oo RON iar alta ca e 200 RON, insa nu stiu daca sunt diferite ca si performanta. Oricum, diferenta de pret este semnificativa, deci trebuie de cercetat foarte bine piata. Ar mai fi si varianta achizitiei masinii, insa cred ca nu se prea merita. Daca vreti sa stiti despre ce firme vorbesc, trimiteti PM.

si eu am optat la vals tot pentru masina de baloane de sapun , doar ca la firma cu care am incheiat contractul pretul e de 100ron, si e masina profesionala.

cellya25
30.07.2009, 09:15:16
Eu voi da 150 RON nu cred ca este diferenta intre ele...doar ca unii aleg sa iti bage maina in portofel mai adanc si altii inca mai au bunul simt....voi folosi masina la valsul mirilor cat si la tort:)

BBjulie
30.07.2009, 10:40:31
Agentii ..agentii...agentii........... Nu credeam ca voi ajunge sa spun asta.. Cea aleasa de noi..m-a dezamagit fff tare..... anume.. :inateo design.. mi-a stricat o parte a nuntii... incepand cu buchetelul de mireasa.. M-a facut sa plang..si nu o voi ierta pentru asta! Daca nu i-as fi dat fotografii.. De acum asta e....insa mai au de lucrat mult pentru a avea servicii calitative.

AnnyyAnnyy
06.08.2009, 18:01:17
buchetul mi l-a facut o florarie...
firmei de decoratiuni eu n-am ce sa-i reprosez:). Au fost de nota 20 si asta s-a vazut:)adevarati profesionisti si oameni de cuvant...la capitolul decor am fost extrem de incantata si chiar placut surprinsa de cei de la firma contractata.

BBjulie
07.08.2009, 11:59:42
Anny, ca sa nu facem reclama negativa...te rog sa-mi spui doar atat...tu tie ti-a facut buchetul firma de decoratiuni (aceeasi ca si a miresicei BBJulie) sau ti l-a facut o florarie?Ideea e ca eu prin Suceava nu prea mai stiu florariile serioase si chiar ma gandeam cu groaza ca n-o sa stiu la care sa apelez...si sincer vorbind, nu as avea incredere in ceea ce mi-ar face firma de decoratiuni. Parerea mea e ca nu trebuie amestecata "Primaria cu Prefectura", adica firma de deco sa fie cu aranjatul salii, ca acolo o mica greseala nu se vede prea rau, insa ceea ce tine de mine, voi da in sarcina unei alte persoane.So, please help...

Iulika:*..e mai bine sa cauti sa faci separat buchetelul de ceea ce tine de sala..cum ai zis si tu. Eu n-am stiut:)

[Iar in ceea ce priveste firma care ne-a decorat noua si cea a Anei...sunt diferite.]

LarisaNicoleta
12.08.2009, 16:05:33
Daca ai timp sa te uiti pls la poze si sa vezi ca nu e nunta fictiva, a fost reala. Si nu e penibil ca cineva sa spuna ca a fost multumit de serviciile unei firme, daca chiar asa a fost. Parerile vad ca sunt impartite, eu am exprimat-o pe a mea si atat. Fiecare poate semna cu ce firme vrea. Eu inainte de inateo am fost la design-art dar mi-au oferit prea putine si sincera sa fiu mi s-a parut scump. Am mai intrebat inca la vreo 6 7 firme de prin sv botosani inclusiv dorohoi. Am cerut oferte, si de aceasta am fost multumita. E normal sa cauti si sa alegi ce crezi tu ca e mai ok.
Eu nu stiu de ce tot vbiti atat de cei de la inateo design. sunt niste incepatori.i-am consultat si eu inainte. stiu ca si-au facut firma de cam un an si la inceput au copiat pozele de la alta firma de decoratiuni si le-au pus pe siteul lor.(mare firma.....) si imi pare rau de mireasa care a patit-o cu buchetul, oricum ar trebui sa aveti grija cu ce firma semnati contractul pentru decorare, ca sa nu aveti surprize neplacute in ziua nuntii.
Oricum e penibil sa scrie cei de la inateo design sa se dea in numele a ceva mirese fictive, care nici nu au avut nunta la gloria.rusine!!!!!!!!!

irinaririna
12.08.2009, 20:53:16
[]
Si eu am nevoie de o firma pentru ornat dar inca mai meditez... De firma din Zimbru stie cineva ceva, macar numele? ... Doar mi-a recomandat-o cineva...

iulika
12.08.2009, 21:56:21
[]
Si eu am nevoie de o firma pentru ornat dar inca mai meditez... De firma din Zimbru stie cineva ceva, macar numele? ... Doar mi-a recomandat-o cineva...

Irina, te referi cumva la firma care are sediul chiar in cladirea cu centrul comercial Zimbru, insa intrarea e din lateral?Daca e aceea, se cheama Prima Decor, si intarea e foarte aproape de intrarea de la centrul comercial, insa cea de pe lateral, dinspre Kaufland.Eu m-am tot uitat pe site-ul lor,mi se pare ca fac lucruri foarte stilate si elegante, am de gand sa-i vizitez si eu in curand. Cineva spunea pe aici ca ar avea preturi putin mai maricele decat celelalte, dar ca fac si treaba buna. Repet, e parerea altor fete,nu a mea. Eu dupa ce ii voi contacta voi putea sa ma pronunt. Oricum, sunt pe lista mea.

ancutza1010
12.08.2009, 22:21:17
Irina, te referi cumva la firma care are sediul chiar in cladirea cu centrul comercial Zimbru, insa intrarea e din lateral?Daca e aceea, se cheama Prima Decor, si intarea e foarte aproape de intrarea de la centrul comercial, insa cea de pe lateral, dinspre Kaufland.Eu m-am tot uitat pe site-ul lor,mi se pare ca fac lucruri foarte stilate si elegante, am de gand sa-i vizitez si eu in curand. Cineva spunea pe aici ca ar avea preturi putin mai maricele decat celelalte, dar ca fac si treaba buna. Repet, e parerea altor fete,nu a mea. Eu dupa ce ii voi contacta voi putea sa ma pronunt. Oricum, sunt pe lista mea.
Am fost acum cateva saptamani acolo insa fata de la intrare mi-a spus sa revin, pentru ca aveau probleme cu bugetul si ca nu imi pot face o oferta pentru decoratiuni. :-?? Cine stie....oricum, nehotararea ei m-a facut sa renunt pentru ca ce putea sa imi mai spuna? Nu veni la noi? :)Ma interesa doar o parte din servicii.Daca s-a schimbat ceva, va rog sa imi spuneti si mie. Ms

anette10
14.08.2009, 09:27:28
Buna, fetelor! Dintre cele care ati avut sau veti avea nunta la Sagra, cu ce firma de decoratiuni ati lucrat? daca ati avea si niste poze cu sala de acolo decorata, v-as fi f recunoscatoare!:*

andrada21
15.08.2009, 09:25:59
nu stiu ce sa zic fetele eu am avut tot pe Inateo si am fost f f multumita....in special de buchet.asa ca nu putem generaliza.va poop

AnnyyAnnyy
15.08.2009, 10:20:50
nu stiu ce sa zic fetele eu am avut tot pe Inateo si am fost f f multumita....in special de buchet.asa ca nu putem generaliza.va poop
stii cum e, pana la urma depinde de gusturi si de cerinte...eu de exemplu am discutat cu ei inainte de a ma decide cine-mi va decora sala, si sincer iti spun ca le-am vazut pe fete cam incurcate de cerintele mele...pareau incepatoare si usor timorate de faptul ca cer altceva decat kitchioasele perdele de lumini si balonul jumbo. Ele par sa aiba un tipar care pe unii miri ii incanta, pe altii nu. Eu am intrat in categoria deloc incantata...se pare ca si BB a ajuns aici dupa ce-a vazut "efortul" depus de cei de la firma pt a-i respecta si indeplini cerintele...asta e. Nu toti gandim la fel, nu toti avem assteptari identice...si nu toti putem fi multumiti cu o anumita calitate a serviciilor.
Ma bucur ca tu n-ai avut probleme si-ai fost incantata de serviciile lor...casa de piatra.

alexandramihai
23.08.2009, 14:52:38
buna miresici!eu sunt noua aici...este chiar primul mesaj p care il scriu si as vrea sa va intreb ce firma imi recomandati pt decorarea salii.eu sunt din Bosanci si aici voi face nunta.Sala este frumoasa si destul de mare.Eu as avea nevoie ca sala sa fie decorata 2 zile...asa e traditia asta la Bosanci:Ddar ma gandesc sa nu fie nici prea scump....ce spuneti?

mausel
13.09.2009, 18:25:50
Salutare miresici, vreau sa va intreb cu cat timp inainte se contracteaza agentia de decoratiuni?:*

alyna8
14.09.2009, 17:17:33
Salutare miresici, vreau sa va intreb cu cat timp inainte se contracteaza agentia de decoratiuni?:*
Parerea mea e ca pana in 2011 este timp,nu te grabi,ai de unde alege;-)

dienuka1984
14.09.2009, 18:27:19
mausel ..noi avem nunta in 2010 si inca nu ne-am hotarat asupra agentiei....poti sa stai linistita ca ai destul timp la dispozitie.....analizeaza piata
;-) >:D<

mausel
17.09.2009, 18:28:33
multumesc dragi miresici>:D< cand o sa vina timpul, am sa ma sfatuiesc cu voi care agentie de decoratiuni e mai potrivita si mai buna:D :*

raluca4u2001
20.09.2009, 11:00:35
Salut miresicilor! Va sfatuiesc sa nu alegeti NICIODATA INATEO DESIGN, mie mi-a stricat nunta dpdv al decoratiunii! Este total neserioasa.
Atat am avut de spus

irinaririna
20.09.2009, 20:04:58
Inca o miresica nemultumita de inateo... NE dai mai multe detalii ce anume nu ti-a placut? Eu am fost tot pe 12 la conac unde a ornat Inateo.... Recunosc ca nu m-au uimit aranjamentele dar au fost ok... ceea ce se face peste tot, nimic deosebit!Cu ce a gafat la tine?

lorena_sv
20.09.2009, 21:01:18
Eu am fost fffffffffffff multumita de tipa care mi-a ornat!totul a iesit fff bine.chiar nu ma asteptam!

iulika
21.09.2009, 22:08:16
Fetelor, eu sunt in mare dilema...nu ma pot decide privind culorile in care sa ornez sala si nici privind firma de decoratiuni.Am fost prin august vreo cateva zile in SV si le-am luat la pas pe aproape toate, caci la unele efectiv n-am mai avut chef sa merg ca ma plictisisem. Dintre toate, mi-au placut Allesia Line si Design Art...prima pentru ca am gasit foarte multa flexibilitate si dorinta de ceva nou, de provocare...iar la a doua mi s-a parut ca sunt chiar profesionisti. Acu, sa vad, daca ma mai ia un val de chef, si daca mai am si timp, poate mai vizitez si cele ramase, vreo 3 la numar. Oricum, ideea e ca daca ma hotarasc la una dintre ele, automat trebuie sa ma hotarasc si la variantele propuse de respectiva firma...norocul e ca ambele mi-au sugerat aceeasi culoare de huse.:).Macar la asta nu mai am dileme. Voi ce ma sfatuiti sa aleg?

raluca4u2001
22.09.2009, 22:19:56
Pai eu cand am intrat in sala am ramas uimita deoarece nu se gasea nimic din ce am cerut, si nici nu am fost anuntata, a dat totul peste cap, nu mi-a pus aranjamentul din spatele mesei mirilor, in loc de decorul superb ales de mine, era o chestie super naspa, culorile le-a ales ea fara sa tina contde parerea mea(la arcada de la intrare), balonul lam vrut visiniu si mi la pus alb, si in plus de asta voia sami bage pe gat buchetul miresei si floarea mirelui, si inca un buchet cu flori vestejite. Si am vorbit cu ea in saptamana nuntii, si ma asigurat de fiecare data k totul va fi ok.

andrada21
23.09.2009, 00:21:14
si eu am fost f multumita de INATEO!chiar mai bine dacat speram

irinaririna
23.09.2009, 09:44:59
Am fost ieri si am discutata cu patroana de la Bradet unde am eu nunta si mi-a recomandat Prima Decor o firma din Bosanci. Stie cineva ceva de ea?

andreutzaa
23.09.2009, 15:44:47
Am fost ieri si am discutata cu patroana de la Bradet unde am eu nunta si mi-a recomandat Prima Decor o firma din Bosanci. Stie cineva ceva de ea?

are sediul chiar langa kaufland in cladirea de la zimbru..am fost cu cineva dar mie una nu prea mi`au placut materialele..sunt organza..poti merge sa vezi pt k tipa e foarte de treaba si iti face si un calcul cu ce anume ai vrea tu sa`ti faca si au si mostre de materiale..mie mi`a recomndata cineva design art..stiti ceva despre ei?

raluca4u2001
23.09.2009, 16:13:50
Da, de Inateo este vorba, tipa a venit asa in vizita, si a pus pe altele sami orneze, niste "doamne" care cica nu au pus decorul in spatele mesei pe motiv ca nu lea lasat patroana restaurantului, cand in fiecare weekend la nunti era decor. Deci in afara de masa mirilor, nu a facut nimic cum am discutat, si sa nu mai vorbesc de arcada si de materialele de la stalpisori, era un tiul de toata jena! Fiecare alege pe cine doreste, insa trebuie sa aveti grija ca nu toti isi fac treaba! Eu am ramas putin uimita de ceam vazut si ce trebuia sa fie, insa eram prea fericita ca sami strice momentul!

gradiana
23.09.2009, 21:52:20
Da, de Inateo este vorba, tipa a venit asa in vizita, si a pus pe altele sami orneze, niste "doamne" care cica nu au pus decorul in spatele mesei pe motiv ca nu lea lasat patroana restaurantului, cand in fiecare weekend la nunti era decor. Deci in afara de masa mirilor, nu a facut nimic cum am discutat, si sa nu mai vorbesc de arcada si de materialele de la stalpisori, era un tiul de toata jena! Fiecare alege pe cine doreste, insa trebuie sa aveti grija ca nu toti isi fac treaba! Eu am ramas putin uimita de ceam vazut si ce trebuia sa fie, insa eram prea fericita ca sami strice momentul!
Buna,
Imi pare rau sa aud ca se vorbeste asa de Inateo, eu tot cu ei am ornat si nu am nimik sa le reprosez.Totul a iesit cum imi doream si pe aceasta cale tin sa le multumesc inca o data pentru tot. Ce sa facem , parerile sunt impartite, eu nu pot decat sa ii laud.

iulika
23.09.2009, 22:50:34
are sediul chiar langa kaufland in cladirea de la zimbru..am fost cu cineva dar mie una nu prea mi`au placut materialele..sunt organza..poti merge sa vezi pt k tipa e foarte de treaba si iti face si un calcul cu ce anume ai vrea tu sa`ti faca si au si mostre de materiale..mie mi`a recomndata cineva design art..stiti ceva despre ei?

Daca nu ma insel eu, e vorba de firma din Burdujeni, de mai sus de restaurantul Brandusa. Eu am fost la ei, am stat de vorba cu doamna si mi-a lasat o impresie foarte buna. Mi-a aratat si cam ce face ea si chiar mi s-a parut ca se pricepe. Are si ceva experienta, vreo 7 ani, din cate mi-a zis si parerea mea e ca se vede. Mi-a zis ca are multe nunti prin zona de Sucevita, ba chiar mi-a aratat cel mai provocator proiect al ei, o nunta in aer liber, in corturi din alea cum au americanii. Mi-a picat fata...si am inceput sa visez.Insa, m-am trezit rapid cand m-am gandit cam cat or fi costat...Ca preturi, sunt foarte putin peste ceea ce gasesti in general, poate o diferenta de vreo 2-3 milioane...insa pentru unii conteaza...Ideea e ca poate sa-ti faca de cati bani ai disponibili. Nu am insa nici o parere de la o miresica care chiar a colaborat cu doamna. As fi curioasa care este rezultatul din punctul de vedere al unei cliente.
Eu oricum stau in dubii ce sa aleg...pe ei sau pe allesia line. Voi nu stiti nimic ce cea de-a doua firma?

alyna8
23.09.2009, 22:58:49
Am o intrebare stii cumva in general daca se ia bani si pe naproanele alea care se pun pe mijlocul meselor?

irinaririna
23.09.2009, 23:19:43
Si mie mi-a placut design-artul. Am discutat cu ei doar la targul de nunti din Suceava.... Si fotografiile de pe site imi plac. Nu stiu de ce dar nu ma grabesc deloc sa semnez cu agentia. O sa vedem.

Rocsana_Roxx
01.10.2009, 20:07:37
Noi am semnat cu artevents. Eu imi doream f mult tafta cu organza si la ei am gasit ce cautam. Sunt f maleabili ... fac orice fel de aranjamente florale/buchete de mireasa din orice flori, important sa stii ce vrei. Au niste invitatii f dragute de la o firma din bacau... mai scumpute dar altceva. Si o alta parte buna este ca tot la ei am gasit si foto si video si na mai tb sa caut in alte parti. Numai bine

Buna Alexandra!
Si eu tot la ArtEvents m-am oprit.Am nunta la anul, insa am luat-o din timp.Am semnat contractul pentru foto si video si ramane sa mai stabilim si restul lucrurilor necesare tot cu ei.Am observat ca ai avut nunta de curand...zi-mi , te rog, cum a iesit, daca si-au facut treaba si daca esti multumita de foto si video.Eventual da-mi un msg sau un id de mess sa discutam mai multe amanunte.:* =;

ionela_mihaela
01.10.2009, 20:41:00
Buna Alexandra!
Si eu tot la ArtEvents m-am oprit.Am nunta la anul, insa am luat-o din timp.Am semnat contractul pentru foto si video si ramane sa mai stabilim si restul lucrurilor necesare tot cu ei.Am observat ca ai avut nunta de curand...zi-mi , te rog, cum a iesit, daca si-au facut treaba si daca esti multumita de foto si video.Eventual da-mi un msg sau un id de mess sa discutam mai multe amanunte.:* =;

daca se poate stii ce preturi v-au facut la art events???:* am semnat si eu cu ei pt foto si video dar pt amenajari sunt in dubii....mai studiez piata;))

gabi_gabi
03.10.2009, 23:50:29

buna,

la cumnata mea la nunta a ornat ea si ceea ce stiu este ca are niste preturi la flori8-} de te ia ameteala.ei pe masa de prezidiu cea de primire cate un buchet de flori pe fiecare masa(dar buchetul mic cateva flori acolo ametite) fara huse (nunta a fost la bosanci la o sala si a avut banci) 45 milioane.daca e mult sau putin apreciati voi ca eu nu mai stiu ce sa cred.sper ca ti-am fost de ajutor.
ps:sala a aratat ok

lorena_sv
04.10.2009, 10:03:30
buna,

la cumnata mea la nunta a ornat ea si ceea ce stiu este ca are niste preturi la flori8-} de te ia ameteala.ei pe masa de prezidiu cea de primire cate un buchet de flori pe fiecare masa(dar buchetul mic cateva flori acolo ametite) fara huse (nunta a fost la bosanci la o sala si a avut banci) 45 milioane.daca e mult sau putin apreciati voi ca eu nu mai stiu ce sa cred.sper ca ti-am fost de ajutor.
ps:sala a aratat ok

wow!nu pot sa cred!mie mi-a luat pe toate in jur de 15 mil!

lorena_sv
04.10.2009, 10:04:04
wow!nu pot sa cred!mie mi-a luat pe toate in jur de 15 mil!
am uitat sa precizez ca nu aceasta firma!!

Rocsana_Roxx
04.10.2009, 15:16:03
daca se poate stii ce preturi v-au facut la art events???:* am semnat si eu cu ei pt foto si video dar pt amenajari sunt in dubii....mai studiez piata;))

Buna!

Deocamdata am semnat si eu doar pt foto si video, in rest am discutat in mare pentru ca eu nu vreau ornat (localul are absolut tot si nici nu accepta o agentie care sa orneze).Eu as mai vrea o fantana de ciocolata, buchetul miresei cu tot cu lumanari si buchetele pentru domnisoare de onoare, eventual ornarea la Biserica.Tu ce parere ai despre foto+video si cam ce pret ti-au perceput?

ionela_mihaela
04.10.2009, 23:30:56
ti-am trimis un mesaj...sper ca l-ai primit

Rocsana_Roxx
05.10.2009, 20:30:57
ti-am trimis un mesaj...sper ca l-ai primit

Buna!
Da l-am primit!Ms mult de tot....cu ocazia asta mi-am facut si eu o idee!Ce sa spun...spor la miresit in continuare si poate mai impartim si alte idei ;-) :* .Apropo...rochie ti-ai luat, sau de unde ai de gand sa ti-o achizitionezi?

ionela_mihaela
05.10.2009, 20:39:05
Buna!
Da l-am primit!Ms mult de tot....cu ocazia asta mi-am facut si eu o idee!Ce sa spun...spor la miresit in continuare si poate mai impartim si alte idei ;-) :* .Apropo...rochie ti-ai luat, sau de unde ai de gand sa ti-o achizitionezi?

>:D< nu........urmeaza o dieta=)) si dupa in cautarea rochitei:[email protected]

Rocsana_Roxx
10.10.2009, 17:24:52
>:D< nu........urmeaza o dieta=)) si dupa in cautarea rochitei:[email protected]

Si cam cum ai vrea sa arate?...Te-ai gandit la un model anume?;;)

ionela_mihaela
10.10.2009, 20:25:15
Si cam cum ai vrea sa arate?...Te-ai gandit la un model anume?;;)

ceva modele am in minte dar nimik sigur, este aici un targ cu noile colectii si asa o sa-mi fac o parere

Rocsana_Roxx
16.10.2009, 22:26:59
ceva modele am in minte dar nimik sigur, este aici un targ cu noile colectii si asa o sa-mi fac o parere

Cand e acest targ si unde anume, ca m-ar interesa si pe mine!?

ionela_mihaela
16.10.2009, 23:24:03
Cand e acest targ si unde anume, ca m-ar interesa si pe mine!?

nu este in ro,, am fost erau doaar expozitii, bineinteles ca ddaca vrei sa provezi sau sa cumperi trebuie sa mergi la ei in magazine:>

paula15
15.11.2009, 12:38:00
dar despre Nunta de Vis sau JustMarried ce pareri aveti? nu prea am citit opinii despre firmele acestea si nici eu nu stiu nimic, pt ca nu locuiesc in Sv. va multumesc :*

balkangirl
16.11.2009, 22:47:17
O vara de-a mea a avut decoratiunile salii de la Nunta de Vis si au fost foarte frumoase. Simple si de bun gust

andreeasmiley
19.11.2009, 21:11:44
Cand ar trebui sa incheiem contract cu firmele acestea de decoratiuni?

ionela_mihaela
20.11.2009, 11:36:23

noi deja am incheiat cu firma de amenajari...dar este destul timp....nu e asta o pb:>

andreeasmiley
20.11.2009, 20:36:31
noi deja am incheiat cu firma de amenajari...dar este destul timp....nu e asta o pb:>

Am vrut sa iti trimit un mesaj privat in care sa te intreb ce firma ai ales, dar nu pot face aceasta. Daca poti, ne zici si nou firma si, eventual, tarifele? Multumim!

lorena_sv
20.11.2009, 21:44:28
E bine sa contactati toate firmele care se ocupa cu amenajarile sau cel putin, cat mai multe, apoi sa le comparati la pret/calitate sau calitate/pret.aaa...si mai exista firme care nu sunt asa cunoscute, dar care orneaza ff frumos si au preturi mai mici.Cel putin asa am facut eu si n-am platit asa mult, dar am fost megamultumuita, sa spun asa...

irina_s86
21.11.2009, 11:05:28
dupa o lunga pauza am reaparut printre voi...sper k voi da sfaturi utile pt oricine e interesant de experienta unei foste miresici...si eu am fost super incantata de aranjamente...si aici ma refer exclusiv la aranjamente florale pt k restul ne-a fost asigurat de restaurant.noua ne-a facut aranjamentul de pe masina, cel de pe masa noastra, cele de pe arcada de la intrare, buchetul meu si florile care s-au pus in piept o firma de decoratiuni si totul a fost asa cum ne-am dorit.

irina_s86
21.11.2009, 23:30:52
andreea ai nunta aproape in aceeasi zi in care am avut-o si noi...iti doresc ca totul sa se intample asa cum vrei tu si sa ai parte de o vreme frumoasa, pt ca eu desi m-am pregatit spiritual pt o vreme destul de rece, eventual si ceva ploi, am avut parte de o zi cu mult soare ca de toamna, fara sa curga apele pe tine ca in mijlocul verii...scuze pt offtopic:*

andreeasmiley
22.11.2009, 12:49:31
andreea ai nunta aproape in aceeasi zi in care am avut-o si noi...iti doresc ca totul sa se intample asa cum vrei tu si sa ai parte de o vreme frumoasa, pt ca eu desi m-am pregatit spiritual pt o vreme destul de rece, eventual si ceva ploi, am avut parte de o zi cu mult soare ca de toamna, fara sa curga apele pe tine ca in mijlocul verii...scuze pt offtopic:*

Multumesc tare mult pentru gandurile bune. Si, ca sa fim on topic, la cine ai apelat pentru ornare? Stiu ca Brandusa ofera o parte din servicii, dar pentru celelalte?

irina_s86
22.11.2009, 12:53:59
Multumesc tare mult pentru gandurile bune. Si, ca sa fim on topic, la cine ai apelat pentru ornare? Stiu ca Brandusa ofera o parte din servicii, dar pentru celelalte?
nu stiu dk pot sa spun numele firmei...sa nu fiu acuzata k fac publicitate:-\

ionela_mihaela
22.11.2009, 14:31:05
Am vrut sa iti trimit un mesaj privat in care sa te intreb ce firma ai ales, dar nu pot face aceasta. Daca poti, ne zici si nou firma si, eventual, tarifele? Multumim!

ti-am trimis un mesaj privat cu numele firmei cu care am incheiat contractul>:D<

cellya25
23.11.2009, 22:49:44
Brandusa nu ofera mare branza...ca sa zic asa...are un set de huse de o culoare si un altul de alta culoare si GATA! Una zice si alta face ...chelnerii sunt execrabili asa ca...bine ca a trecut si s-a terminat ...sefa de sala e Penibila ...hoata ....luati-o cum vreti :-&:-&:-& Mare grija fetele la chelneri in general vorbesc si la amabilitatea lor !

irina_s86
24.11.2009, 10:09:47
Brandusa nu ofera mare branza...ca sa zic asa...are un set de huse de o culoare si un altul de alta culoare si GATA! Una zice si alta face ...chelnerii sunt execrabili asa ca...bine ca a trecut si s-a terminat ...sefa de sala e Penibila ...hoata ....luati-o cum vreti :-&:-&:-& Mare grija fetele la chelneri in general vorbesc si la amabilitatea lor !
aici parerile sunt impartite..noi pb cu brandusa am avut inainte de nunta cand aveam pareri diferite despre anumite lucruri, insa dupa ce am ajuns la un numitor comun a facut totul asa cum am stabilit...iar in ceea ce priveste chelnerii nici eu nu am o parere f buna...nu s-au comportat chiar asa cum trebuie si aici ma refer la relatiile cu noi, nu cu invitatii...au cam multe figuri...dar una peste alta a trecut si a fost f frumos

Mihaela_B
24.11.2009, 15:21:16

km asta am auzit si eu despre Brandusa...mai ales la partea cu furatu..:( dar vreau si eu pe cineva pentru ornat..dar nu vreau sa imbrac scaunele, mai exact miresoiul meu nu vrea... nunta e la sagra..ce'i drept scaunele de acolo arata bine..dar totusi..eu as vrea...voi ce ma sfatuiti?
pls....[-o<

AnnyyAnnyy
24.11.2009, 17:43:22
km asta am auzit si eu despre Brandusa...mai ales la partea cu furatu..:( dar vreau si eu pe cineva pentru ornat..dar nu vreau sa imbrac scaunele, mai exact miresoiul meu nu vrea... nunta e la sagra..ce'i drept scaunele de acolo arata bine..dar totusi..eu as vrea...voi ce ma sfatuiti?
pls....[-o<eu una as opta pt ornat pt ca sala se schimba complet, in bine, dupa ornare.pana la urma faci nunta nu un majorat, deci eleganta salii conteaza la un asemenea eveniment

roxana_amariei
24.11.2009, 20:53:36
pls....[-o<

Este adevarat ca scaunele de la Sagra arata f bine si sala la fel. Insa eu am vazut diferenta cu scaunele imbracate si neimbracate. Ii da un aer festiv!
Daca ai in sala mare, aici gasesti poze cu sala cum a fost ornata la nunta mea:
http://picasaweb.google.ro/roxanaformagiu/Sala190909?authkey=Gv1sRgCKqxyOiagdyY5gE#540774309 6760612290

andreutzaa
24.11.2009, 21:01:55
Este adevarat ca scaunele de la Sagra arata f bine si sala la fel. Insa eu am vazut diferenta cu scaunele imbracate si neimbracate. Ii da un aer festiv!
http://picasaweb.google.ro/roxanaformagiu/Sala190909?authkey=Gv1sRgCKqxyOiagdyY5gE#540774309 6760612290

super ornat.da`mi un pm si mie pls cu firma care ti`a ornat.sunt nehotarata si inca caut pareri. :*

Mihaela_B
25.11.2009, 08:30:45

Exact asa a zis si miresoiul meu... ca sala arata ff bine asa.. e sala mare, nu trebuie ornata.. dar eu sunt de aceeasi parere ca un ornat ii da un alt aer, asa mai special, mai festiv, poate stiti ceva firme?...
Multumesc...

roxutza88
26.11.2009, 17:45:01
buna.a facut cineva contract cu gala design?mie imi plac tare mult pozele de pe site-ul lor....au niste culori si nuante f frumoase.astept ceva sugestii...dar cei de la party show(nunti-suceava)a auzit cineva de ei?au avut luna asta expozitie la mall...am vb cu o doamna de acolo si mi-a placut f mult si pt ca sunt noi pe piata si au lucruri care alte firme nu le au inca...

irina_s86
27.11.2009, 07:54:46
buna.a facut cineva contract cu gala design?mie imi plac tare mult pozele de pe site-ul lor....au niste culori si nuante f frumoase.astept ceva sugestii...dar cei de la party show(nunti-suceava)a auzit cineva de ei?au avut luna asta expozitie la mall...am vb cu o doamna de acolo si mi-a placut f mult si pt ca sunt noi pe piata si au lucruri care alte firme nu le au inca...

gala design ne-a facut noua ce mai aveam nevoie...totul in ceea ce priveste florile: buchetul meu, florile pt invitati, aranjamentul pt masina si masa si cele de pe arcada + balonul pt vals si pot sa spun k au preturi bune comparativ cu ceilalti in ceea ce ofera calitatea nu am avut nici o nemultumire...asa cum am vb asa a facut.

elenasv
27.11.2009, 16:42:51
Buna miresici!sunt noua pe forum, dar va urmaresc de f mult timp si mi-ati fost de mare ajutor pana acum deoarece urmarindu-va mi-am ales si firma care imi va decora la nunta.Referitor la intrebare imi vor decora cei de la gala design.Am contactat mai multe firme din sv dar oferta lor a fost cea mai buna.Sper ca v-am fost si eu de ajutor.

monica77
28.11.2009, 20:57:30
dragele mele am si eu o intrebare: ce agentie de ornat nunti e cea mai ok din suceava?