PDA

Versiunea completa : Miresici din Fagaras

anda84
07.05.2008, 01:05:05
Ajutor!!!!!!!!!!!!
Este vreo miresica din Fagaras?
Eu sunt din Roman iubitelul meu din Fagaras, locuim amandoi in Italia iar nunta o facem in Fagaras.#:-S
Cunoaste cineva un restaurant frumos? Va rog ajutati-ma sa-mi fac o idee.

anamary
08.05.2008, 21:49:13
Ajutor!!!!!!!!!!!!
Eu sunt din Roman iubitelul meu din Fagaras, locuim amandoi in Italia iar nunta o facem in Fagaras.#:-S

bun venit anda pe forum;;)....si eu sunt din roman...

anda84
16.05.2008, 00:50:36
bun venit anda pe forum;;)....si eu sunt din roman...
Bun gasit. multumesc pentru intampinare>:D<

zuzuzuzu
07.07.2008, 17:11:35
buna! am auzit de un restaurant super in Fagaras ( casa de cultura ) in combinat dar nu stiu cum se numeste.... incearca poateee >:D<

zuzuzuzu
07.07.2008, 17:14:45
si sotzul meu este tot din Fagaras:) ( eu din sb):*

maris
25.01.2009, 21:04:40
buna, miresici din Fagaras...
este foarte probabil sa ma fac si eu miresica, tot in Fagaras...imi puteti da cateva detalii referitoare la preturi - la Cetate sau la Lacuri, la Beclean?

nikko
10.02.2009, 22:53:47
Ajutor!!!!!!!!!!!!

Hello!
Ti-ai gasit restaurant?
Si eu sunt tot din fagaras, mie imi place mult restauranul Palace!
Am fost la o nunta acolo si mancarea, servirea au fost super ok.

rox0319
28.03.2009, 12:17:17
Buna fetelor,

Am gasit o informatia care poate va ajuta...

Hei :). Vroiam sa va dau o veste buna..am primit acum mail de la magazinul Avangarde din Brasov, si cred ca se va desfiinta (asta e veste proasta) dar au lichidare de stoc pana pe 31 martie! Va pun aici care sunt rochitele..si preturile sunt super tari. Daca e vreuna sa va placa...dati o fuga si vedeti.
Va anuntam ca numai pana pe data de 31 martie puteti achizitiona orice rochita din magazin la jumatate de pret.

Modelele disponibile sunt cele din atasament, cu urmatoarele detalii:

1) 2134 - marimea 8,culoare: white; pret 1650, 00 lei
2) 2141 - marimea 10, culoare: white; pret 1350,00 lei
3) 2202 - marimea 12,culoare: white; pret: 1450,00 lei
4) 4175 - marimea 10, culoare: ivory; pret: 1375, 00 lei
5) 6134 - marimea 8, culoare: ivory; pret: 1425,00 lei
6) Adonia - marimea 10, culoare white; pret: 1735,00 lei
7) Orlando - marimea 10, culoare: ivory; pret: 1350,00 lei

Pentru marimi, sa iau in calcul urmatoarele:

- marimea 8 UK are corespondent la 36 - 38 european
- marimea 10 UK are corespondent la 38 european
- marimea 12 UK are corespondent la 38 - 40 european

Sper sa nu fie considerata reclama sau ceva, dar eu primisem mailul pentru ca am fost la ele la proba..si m-am gandit ca poate ii e de ajutor vreunei dintre miresici :).

Erau si pozele cu rochiile...dar pot acum sa le pun dela munca, dar sigur le gasiti pe site dupa numar. Sper sa va ajute pe careva!!

b_ralu_83
16.04.2009, 15:27:57
Eu am nunta pe 26 iulie la Cetate... Mai e vreo miresica care are (sau a avut) nunta aici? >:D<

maris
22.04.2009, 18:36:51
si pe mine ma bate un gand sa fac nunta anul viitor la Cetate, este foarte frumos, am fost la o nunta anul trecut aici...insa sunt ceva probleme cu Primaria, sunt in niste procese...si nu mai fac rezervari pentru 2010 :(
ca si locatie este super, spatiu foarte mare si pentru mese si pentru dans, servire ok, mancare si bautura pe saturate...sunt vreo 7-8 feluri de mancare si bautura de care vrei...nu sunt la curent cu toate preturile insa...poate ma tii si pe mine la curent, cand mai afli cate ceva.
spor la pregatiri :)

ioanamaria
15.05.2009, 10:45:56
Buna tuturor,
Si eu sunt din Fagaras....
Nunta probabil ca o sa fie la Casa Armatei, desi, mie sincer, nu imi place locatia deloc.....
Insa prietenul meu e bucatar asa ca nu accepta sa dea el bani la restaurant pe un meniu facut de aia....vrea ca in farfurie sa fie proprile sale idei...
Acum sper ca nu o sa vrea sa si gateasca la propria nunta, pt ca atunci eu o sa ma marit singura:no_02:.

La Casa Armatei este singura sala de nunti din Fagaras care se poate inchiria,:sad: si tu sa iti aduci un bucatar ca sa iti faca mancarea pt nunta....

Daca stiti voi alta mai dragutza ati fi de mare ajutor....

PS: As vrea sa imi dau si eu cu parerea despre doua locatii din Fagaras:
La cetate mi se pare ca e cam intunecos pentru o nunta...adica e ok pentru un banchet, bal, chef, insa pentru o nunta..."un beci"....mie sincer nu imi prea place....

Restaurantul Palace e dragut ca locatie insa eu am fost la doua nunti acolo si mancarea nu a fost prea stralucita...Servirea e ok...Acum depinde si ce bucatar prindeti de serviciu...

O recomandare ar fi un restaurant de la Sambata de Sus pentru cei care nu vor neaparat nunta in oras...Hotel Poiana Izvorului...locatia e super...mie imi place la nebunie...mancarea e buna si pretul meniului acceptabil (anul trecut era 120Ron/pers)...acolo a facut nunti iubitul meu:suuuper:..si poate o sa mearga si anul acesta in cazul in care il las eu vreun week-end liber :-p.
http://www.poiana-izvorului.ro/restaurant.php

Un alt local care s-a deschis de curand este cel de la strandul Laguna Albastra...am auzit lucruri bune despre el...insa nu am fost, nu am vazut, nu comentez....

Take care si sa va iasa totul asa cum va doriti...:*

ioanamaria
15.05.2009, 11:20:02
http://www.lagunaalbastra.ro/laguna-albastra-restaurant.html

Am gasit si un link pentru Laguna Albastra...<:-P

ioanamaria
03.06.2009, 16:38:33
pe aici e liniste totala|-)

maris
03.06.2009, 22:21:03
foarte frumos restaurantul de la Laguna Albastra, dar cand l-au deschis, ca anul trecut nu era...chiar arata bine.
stii ceva si de preturi, meniuri, servire?

ioanamaria
04.06.2009, 08:28:13
A fost deschis acum o luna sau doua....deci nu am idee ce preturi practica...insa ma voi interesa si iti spun...

ioanamaria
10.06.2009, 09:03:26
foarte frumos restaurantul de la Laguna Albastra, dar cand l-au deschis, ca anul trecut nu era...chiar arata bine.
stii ceva si de preturi, meniuri, servire?

am fost sambata pana acolo...e super ...am ramas cu gura cascata...nu credeam ca in fagaras se poate face asa ceva....

iubi meu a zis atunci pe loc..."hai sa facem nunta aici"

ok...toate bune si frumoase..am discutat cu patronul..a zis ca el face nunti de minim 200 de pers...nici o problema..ii adunam noi cumva;-). meniul anu acesta este de 150 Ron..la anu va fi putin mai mult... in fine...si acum zice iubi meu...sa vedem la ce data sa ne hotaram....patronul zice...pai mai e o singura problema ..daca vreti sa faceti duminica ca in in lunile iulie, august si sept 2010 avem toate sambetele ocupate:gen_09:...nu imi venea sa cred....

inca nu ne-am hotarat daca sa facem duminica sau sa renuntam la restaurantul respectiv... suntem in tratative

insa daca aveti de gand sa faceti in alta luna sa stiti ca merita..e superb

pusadriana
15.06.2009, 23:38:22
Miresici, va retin atentia cu o intrebare: din cunostintele voastre, stiti cumva daca exista vreo gradinita particulara in Fagaras? Multam!
Va pup, noapte buna!

ioanamaria
16.06.2009, 09:09:17
Miresici, va retin atentia cu o intrebare: din cunostintele voastre, stiti cumva daca exista vreo gradinita particulara in Fagaras? Multam!
Va pup, noapte buna!

din cate stiu eu nu exista nici o gradinita particulara...numai una in limba germana...dar nu e particulara...recent am citit un articol in ziar in care scria ca nu mai sunt locuri la gradinte pentru toamna 2009....insa nu mai gasesc articolul...daca aflu ceva intre timp te anunt...o sa intreb in week-end cand plec la fagaras despre gradi particulara...

sa ai o zi buna

pusadriana
16.06.2009, 21:31:51
din cate stiu eu nu exista nici o gradinita particulara...numai una in limba germana...dar nu e particulara...recent am citit un articol in ziar in care scria ca nu mai sunt locuri la gradinte pentru toamna 2009....insa nu mai gasesc articolul...daca aflu ceva intre timp te anunt...o sa intreb in week-end cand plec la fagaras despre gradi particulara...

sa ai o zi buna
multumesc frumos! >:D<>:D<

happy_magda
17.06.2009, 20:41:59
Buna tuturor,
Nunta probabil ca o sa fie la Casa Armatei, desi, mie sincer, nu imi place locatia deloc.....

O recomandare ar fi un restaurant de la Sambata de Sus pentru cei care nu vor neaparat nunta in oras...Hotel Poiana Izvorului...locatia e super...mie imi place la nebunie...mancarea e buna si pretul meniului acceptabil (anul trecut era 120Ron/pers)...acolo a facut nunti iubitul meu:suuuper:..si poate o sa mearga si anul acesta in cazul in care il las eu vreun week-end liber :-p.

Am fost luna aceasta la o nunta la Poiana Izvorului. Locatia este frumoasa, restaurantul la fel. Probleme ar putea fi urmatoarele:
-e greu sa aranjezi sala in alta culoare decat portocaliu (si vesela era porto)
-mirii au avut DJ, sala este cumva impartita in 2 parti iar in spate am inteles ca nu prea s-a auzit muzica, deci trebuie sa aveti grija sa puneti boxe si acolo
-mancarea a fost buna, au avut aperitiv, peste pane, supa, fruptura, tort si sarmale. Aperitivul a fost foarte bun, pestele la fel, supa nu am mancat ca nu sunt obisnuita sa mananc la nunti felul asta :P, friptura nu prea mi-a placut, cred ca au fiert intai carnea la supa, nu am idee, iar piureul era o lingura intinsa pe toata farfuria, nu arata prea bine. Tortul bun si el, nu stiu daca era facut acolo, si sarmalele tot bune. Acum nu stiu daca a fost alegerea mirilor sau a restaurantului, mancarea a fost destula, dar totusi portiile mi s-au parut mici la peste si friptura, iar sarmale au fost doar 3. Eu una nu am mancat tot si m-am saturat, dar asa ca idee, mai ales la peste, al meu a nimerit 2 bucati cat degetul si i-am mai dat de la mine :).
In rest, frumos, chiar ne-am simtit bine, are si piscina si puteti face baie, era si o masa de ping-pong, ospatarii au fost destul de prompti, toaleta curata si foarte decenta.
Va pup si sa aveti nunti minunate!:*

ioanamaria
18.06.2009, 08:53:45
Am fost luna aceasta la o nunta la Poiana Izvorului. Locatia este frumoasa, restaurantul la fel. Probleme ar putea fi urmatoarele:
-e greu sa aranjezi sala in alta culoare decat portocaliu (si vesela era porto)
-mirii au avut DJ, sala este cumva impartita in 2 parti iar in spate am inteles ca nu prea s-a auzit muzica, deci trebuie sa aveti grija sa puneti boxe si acolo
-mancarea a fost buna, au avut aperitiv, peste pane, supa, fruptura, tort si sarmale. Aperitivul a fost foarte bun, pestele la fel, supa nu am mancat ca nu sunt obisnuita sa mananc la nunti felul asta :P, friptura nu prea mi-a placut, cred ca au fiert intai carnea la supa, nu am idee, iar piureul era o lingura intinsa pe toata farfuria, nu arata prea bine. Tortul bun si el, nu stiu daca era facut acolo, si sarmalele tot bune. Acum nu stiu daca a fost alegerea mirilor sau a restaurantului, mancarea a fost destula, dar totusi portiile mi s-au parut mici la peste si friptura, iar sarmale au fost doar 3. Eu una nu am mancat tot si m-am saturat, dar asa ca idee, mai ales la peste, al meu a nimerit 2 bucati cat degetul si i-am mai dat de la mine :).
In rest, frumos, chiar ne-am simtit bine, are si piscina si puteti face baie, era si o masa de ping-pong, ospatarii au fost destul de prompti, toaleta curata si foarte decenta.
Va pup si sa aveti nunti minunate!:*

sa stii ca nu a fost iubi meu sa gateasca anu asta acolo....ca daca era el ii ziceam sa faca bun pentru voi:D
inseamna ca daca a plecat el de acolo nu mai la fel de frumos...:-$

happy_magda
18.06.2009, 12:19:06
sa stii ca nu a fost iubi meu sa gateasca anu asta acolo....ca daca era el ii ziceam sa faca bun pentru voi:D
inseamna ca daca a plecat el de acolo nu mai la fel de frumos...:-$
Per total mi-a placut, poate din cauza ca am eu nunta anul asta am fost mai atenta si mai "exigenta" ;))

maris
28.06.2009, 18:54:11
Buna fetelor,
am fost azi la restaurantul de la Laguna Albastra, este superb acolo, amenajat ca la carte...chiar mi-a placut tare mult. cred ca m-am horatat si voi face nunta acolo.
Meniul, mie mi s-a spus ca acum este 160 lei (a mai crescut 10 lei...din cauza caldurii, cred :)) ), dar include tot ce-ti doresti, 6 feluri de mancare + inghetata si bautura cat cuprinde. Eu am vorbit cu patronul ca nu vreau sa aduc nimic de acasa...si a zis ca nu-i problema ca in banii astia intra tot.
Nu am gasit inca nici o miresica, care sa fi facut nunta aici...sa ne dea mai multe informatii, cum e mancarea, bautura, servirea, chelneriii (apropo, se platesc, 150-200 lei pentru fiecare chelner). Sala in schimb nu costa absolut nimic.
Si mie mi s-a spus ca se fac nunti acolo cu peste 200 persoane, dar noi nu suntem decat vreo 150...si a fost de acord patronul...sper sa nu se suceasca :)
daca mai avesti vesti in legatura cu acest restaunt, nu ezitati sa ne ajutati.
O seara frumoasa!

b_ralu_83
14.07.2009, 15:21:15
Buna tuturor,
Insa prietenul meu e bucatar asa ca nu accepta sa dea el bani la restaurant pe un meniu facut de aia....vrea ca in farfurie sa fie proprile sale idei...
Acum sper ca nu o sa vrea sa si gateasca la propria nunta, pt ca atunci eu o sa ma marit singura:no_02:.

La Casa Armatei este singura sala de nunti din Fagaras care se poate inchiria,:sad: si tu sa iti aduci un bucatar ca sa iti faca mancarea pt nunta....

Daca stiti voi alta mai dragutza ati fi de mare ajutor....

PS: As vrea sa imi dau si eu cu parerea despre doua locatii din Fagaras:
La cetate mi se pare ca e cam intunecos pentru o nunta...adica e ok pentru un banchet, bal, chef, insa pentru o nunta..."un beci"....mie sincer nu imi prea place....

Restaurantul Palace e dragut ca locatie insa eu am fost la doua nunti acolo si mancarea nu a fost prea stralucita...Servirea e ok...Acum depinde si ce bucatar prindeti de serviciu...

Un alt local care s-a deschis de curand este cel de la strandul Laguna Albastra...am auzit lucruri bune despre el...insa nu am fost, nu am vazut, nu comentez....

Take care si sa va iasa totul asa cum va doriti...:*

O sa fac si eu nunta peste 2 saptamani la Cetate in Fagaras... in acel "beci intunecos"... insa mie mi se pare mult mai bine aici decat la Laguna Albastra... acolo unde vad cand stau la masa sa mananc sau cand dansez oameni in costume de baie #-o
P.S. cand am ales restaurantul am avut multe posibilitati (in multe locatii era liber pt luna iulie), insa am ales Cetatea, mi se pare select si intim... acuma ce sa mai zic... gusturile nu se discuta

miresica_alexandra
15.07.2009, 22:15:30
buna miresicilor!

vreau sa stiu si eu unde pot afla mai multe despre Cetate din Fagaras. pe net nu gasesc nimic si imi suna tare bine. daca aveti poze, detalii despre meniu, servire... va rog mult ajutati-ma!

va multumesc mult!

>:D<

ioanamaria
16.07.2009, 08:49:46
buna miresicilor!

vreau sa stiu si eu unde pot afla mai multe despre Cetate din Fagaras. pe net nu gasesc nimic si imi suna tare bine. daca aveti poze, detalii despre meniu, servire... va rog mult ajutati-ma!

va multumesc mult!

din cate stiu eu, 2009 e ultimul an in care se vor face nunti la Cetate...din 2010 restaurantul/crama o sa a primariei...si am inteles ca nu o sa mai fie inchiriata pentru nunti....

oricum e bine sa te interesezi pentru ca eu stiu din auzite nu dintr-un document oficial ....

o sa caut cateva poze....cu crama...poate te ajuta>:D<>:D<>:D<...multa bafta in alegerea restaurantului, dar daca ai nunta in 2010 eu zic sa te grabesti...pentru ca prin Fagaras sau cam ocupat....acum depinde si de luna in care vrei sa faci...

ioanamaria
16.07.2009, 16:09:41
atasez niste poze dar am gasit numai cu intrarea..cand mai gasesc mai pun;-)

ioanamaria
16.07.2009, 16:12:51
in interior e exact ca intr-o crama...tavanul in forma de bolta, peretii sunt din caramida....adica nu e tencuit, zugravit,...ci caraminda pura. e stilul vechi de "beci/crama" cum am mai zis...merita sa dai o fuga pana acolo daca ai timp...

b_ralu_83
16.07.2009, 16:13:12
din cate stiu eu, 2009 e ultimul an in care se vor face nunti la Cetate...din 2010 restaurantul/crama o sa a primariei...si am inteles ca nu o sa mai fie inchiriata pentru nunti....

oricum e bine sa te interesezi pentru ca eu stiu din auzite nu dintr-un document oficial ....

o sa caut cateva poze....cu crama...poate te ajuta>:D<>:D<>:D<...multa bafta in alegerea restaurantului, dar daca ai nunta in 2010 eu zic sa te grabesti...pentru ca prin Fagaras sau cam ocupat....acum depinde si de luna in care vrei sa faci...

tot din "auzite" si din presa m-am speriat si eu in primavara ca nu vom mai putea face nunta acolo, dar a fost doar o alarma falsa.

b_ralu_83
16.07.2009, 16:21:08
buna miresicilor!

va multumesc mult!

Poze o sa pun eu dupa o saptamana (dupa nunta mea) :)
Meniul mi se pare foarte avantajos si ft bogat: 6 feluri de mancare (gustarile incluse), fara bautura (doar 0.5 l suc si 0.5 l apa minerala incluse), 2 cafele ~105 - 110 ron. Poti duce bauturi, sucuri, tort, prajituri, cozonac.
Eu am ales asa pt nunta:
1. gustari
2. gordon bleau, orez, ciuperci sote, salata de varza
3. supa
4. salau file, cartofi nature cu lamaie
5. sarmale cu mamaliguta, smantana, ardei iute
6. cotlet de porc la gratar, cartofi prajiti, legume mexicane, salata de cruditati

miresica_alexandra
04.08.2009, 00:50:10
Va multumesc mult pentru ajutor, dar sunt tare, tare NEHOTARATA. Noi locuim in bucuresti si vrem sa facerm nunta undeva la munte si nu reusesc sa gasesc ceva pe plac... e asa de greu. poate totusi ajung in zona saptamana viitoare si ii dau de capat. va tin la curent>:D<

b_ralu_83
23.08.2009, 21:52:54
Va multumesc mult pentru ajutor, dar sunt tare, tare NEHOTARATA. Noi locuim in bucuresti si vrem sa facerm nunta undeva la munte si nu reusesc sa gasesc ceva pe plac... e asa de greu. poate totusi ajung in zona saptamana viitoare si ii dau de capat. va tin la curent>:D<

Iti tinem pumnii sa gasesti ceva frumos, sa iti palca si sa fii multumita... daca vrei la munte, pe langa Fagaras ti-as recomanda la Sambata, sunt cateva locatii de nunti ft dragute pe acolo... iar la "Cetate" in Fagaras e super :x eu am fost foarte foarte multumita de local, de servire, de cum arata localul, de felul in care te simti acolo, mancarea e ft ft buna si multa (iar pretul meniului mi se super ok)... iar ca si formatie am avut pe "Prolis", au fost foarte buni, au reusit sa distreze lumea... eu n-am mai fost pana acum la vreo nunta la care sa se danseze atat de mult!!
P.S. fetelor, cele care zicetica la "Cetate" e ca intr-un beci, etc... sa stiti ca nu e deloc asa, e ft select, e o atmsfera intima, e liniste, nu sunt tigani prin jurul localului... mi se pare o locatie perfecta pt o nunta...

ioanamaria
24.08.2009, 08:25:35
Iti tinem pumnii sa gasesti ceva frumos, sa iti palca si sa fii multumita... daca vrei la munte, pe langa Fagaras ti-as recomanda la Sambata, sunt cateva locatii de nunti ft dragute pe acolo... iar la "Cetate" in Fagaras e super :x eu am fost foarte foarte multumita de local, de servire, de cum arata localul, de felul in care te simti acolo, mancarea e ft ft buna si multa (iar pretul meniului mi se super ok)... iar ca si formatie am avut pe "Prolis", au fost foarte buni, au reusit sa distreze lumea... eu n-am mai fost pana acum la vreo nunta la care sa se danseze atat de mult!!
P.S. fetelor, cele care zicetica la "Cetate" e ca intr-un beci, etc... sa stiti ca nu e deloc asa, e ft select, e o atmsfera intima, e liniste, nu sunt tigani prin jurul localului... mi se pare o locatie perfecta pt o nunta...

hello...poti sa imi spui te rog la cat v-a ajuns meniul ? si ce continea ? cata bere, cata apa?

tortul de unde l-ati comandat?

casa de piatra>:D<

newclaudel
24.08.2009, 11:25:43
b_ralu_83, imi poti spune cu ce firma ai aranjat sala? arata foarte bine, si eu am nunta acolo in septembrie. multumesc frumos!

b_ralu_83
25.08.2009, 14:10:26
hello...poti sa imi spui te rog la cat v-a ajuns meniul ? si ce continea ? cata bere, cata apa?

tortul de unde l-ati comandat?

casa de piatra>:D<

Meniul l-am scris cu o pagina mai in spate... si a costat 100 sau 110 RON (nu mai stiu exact, trebuie sa ma uit pe chitante sa vad...) fara bauturi, prajituri si fructe (astea le-am adus noi). Tortul si minitortuletele pt invitati le-am comandat la patiseria Do & Mi, pe starda Podului (e cofetaria dinspre podul care duce in galati).
Iti doresc spor la pregatiri :)

b_ralu_83
25.08.2009, 14:22:19
b_ralu_83, imi poti spune cu ce firma ai aranjat sala? arata foarte bine, si eu am nunta acolo in septembrie. multumesc frumos!

Ma bucur ca ti-au placut. Firma se numeste eventstyle ******** asta e site-ul lor, e si adresa trecuta acolo (la contact). Si nici nu ne-a costat ft mult... aranjamentele salii + buchetele de mireasa, nasa, cocardele pt mire, nasi si parinti, toate au costat 1500 RON.
Iti urez spor la pregatiri in continuare si o nunta superba!!!

newclaudel
25.08.2009, 17:24:23
Ma bucur ca ti-au placut. Firma se numeste eventstyle ************** asta e site-ul lor, e si adresa trecuta acolo (la contact). Si nici nu ne-a costat ft mult... aranjamentele salii + buchetele de mireasa, nasa, cocardele pt mire, nasi si parinti, toate au costat 1500 RON.
Iti urez spor la pregatiri in continuare si o nunta superba!!!

Multumesc pentru pont!:D Dar fetele de mese pt invitati, tot firma de aranjamente le-a adus? Pt ca din cate stiu, restaurantul are unele albe, scurte, antice si deloc aratoase...

ioanamaria
26.08.2009, 12:34:36
superba rochitza...poti sa zici de unde ai luat-o si la ce pret? eventual pe PM....e din brasov?...imi place mult....

b_ralu_83
27.08.2009, 18:05:38
Multumesc pentru pont!:D Dar fetele de mese pt invitati, tot firma de aranjamente le-a adus? Pt ca din cate stiu, restaurantul are unele albe, scurte, antice si deloc aratoase...

De fetele de masa nu pot spune sigur de unde au fost :( Eu initial am vbit cu firma de decoratiuni sa puna pe mese doar o fasie de-a lungul meselor din acelasi material si de aceeasi culoare ca si scaunele (chestie pe care cred ca nu au mai pus-o, dar nici nu a fost nevoie ca au fost fetele de masa galbene), iar cu cei de la Cetate nu am discutat daca au fete de mese galbene sau albe (ne-au intrebat pe ce culoare va fi decorata sala ca sa stie cum sa puna servetelele). Asa ca nu stiu de unde au fost fetele de masa (si nici nu m-am mai interesat de aspectul asta dup-aia)...
Ceea ce m-a deranjat pe mine a fost ca la masa mirilor cei de la decoratiuni au pus doar 4 locuri (noi si nasii), iar eu vroiam sa stea si parintii la masa cu noi. Celor de la Cetate le-am explicat clar dinainte ca asa vrem dar la nunta ne-au zis ca firma de decoratiuni a decis ca e mai bine asa, pt ca altfel nu ar mai fi avut cum sa aranjeze "fusta" la masa noastra (a fost din satin crem, la fel ca scaunele).

b_ralu_83
27.08.2009, 18:16:05
superba rochitza...poti sa zici de unde ai luat-o si la ce pret? eventual pe PM....e din brasov?...imi place mult....

Merci, nu am luat-o din tara din pacate :( Am luat-o din Roma si am dat 950 euro pe ea. Dar intentionez sa o vand (dupa ce o sa o duc la curatatorie), sa se bucure si alta miresica de ea asa cum m-am bucurat eu (eu oricum nu mai am e face cu ea, va ocupa loc degeaba in dulap :( ). Exceptand faptul ca e cam murdara, e in aceeasi stare ca atunci cand era noua... nu s-a agatat deloc... dupa ce o voi curata va arata ca noua.

bwmedia
07.10.2009, 11:36:22
Buna !

Am si eu o intrebare pentru voi, ce formatie imi recomandati pentru nunta in Fagaras, la Laguna Albastra ?

Deocamdata mi-au fost recomandate formatiile PROLIS si ARMONIA. De Armonia am aflat ca ar canta live periodic in Aro Palace in Brasov, fac si foto si video asa ca m-ar scapa de o grija in plus, insa de formatia Prolis nu stiu nimic, nu reusesc sa dau de ei. Pe Armonia i-am gasit pe site ***

Poate sa-mi dea cineva numarul celor de la Prolis ?

karinakarina
12.10.2009, 14:01:17
Buna !

Am si eu o intrebare pentru voi, ce formatie imi recomandati pentru nunta in Fagaras, la Laguna Albastra ?

Deocamdata mi-au fost recomandate formatiile PROLIS si ARMONIA. De Armonia am aflat ca ar canta live periodic in Aro Palace in Brasov, fac si foto si video asa ca m-ar scapa de o grija in plus, insa de formatia Prolis nu stiu nimic, nu reusesc sa dau de ei. Pe Armonia i-am gasit pe site***

Poate sa-mi dea cineva numarul celor de la Prolis ?
Salutare...........eu am fost la o nunta in Brasov unde au cantat prolis......................ce nu mi-a placut la ei............ca faceau pauze intre melodii,unele destul de mari de plecau oamenii de pe ring,la un moment dat o tipa face misto de ei cand terminau melodia tipa tipa "next"

b_ralu_83
13.10.2009, 16:39:31
Salutare...........eu am fost la o nunta in Brasov unde au cantat prolis......................ce nu mi-a placut la ei............ca faceau pauze intre melodii,unele destul de mari de plecau oamenii de pe ring,la un moment dat o tipa face misto de ei cand terminau melodia tipa tipa "next"

Buna, cei de la Prolis au cantat acum 2 luni si ceva la nunta mea... si am doar cuvinte bune despre ei... Nu stiu ce pauze a facut la nunta la care ai fost tu sau ce motive or fi avut sa faca pauzele... la mine la nunta au cantat intr-una, cand trebuia sa manance faceau cu schimbul sau puneau muzica astfel incat sa nu se observe dar in nici un caz nu faceau pauze lungi... iar in ceea ce priveste dansul, eu nu am mai vazut pana acum vreo nunta sa se danseze asa de mult, indiferent cine ar fi cantat. Asta nu e doar pararea mea (sa ziceti ca pot fi subiectiva) au zis-o multi invitati...

karinakarina
14.10.2009, 12:46:18
Buna, cei de la Prolis au cantat acum 2 luni si ceva la nunta mea... si am doar cuvinte bune despre ei... Nu stiu ce pauze a facut la nunta la care ai fost tu sau ce motive or fi avut sa faca pauzele... la mine la nunta au cantat intr-una, cand trebuia sa manance faceau cu schimbul sau puneau muzica astfel incat sa nu se observe dar in nici un caz nu faceau pauze lungi... iar in ceea ce priveste dansul, eu nu am mai vazut pana acum vreo nunta sa se danseze asa de mult, indiferent cine ar fi cantat. Asta nu e doar pararea mea (sa ziceti ca pot fi subiectiva) au zis-o multi invitati...
Da nu stiu ce sa iti zic.................eu iti spun cum a fost la nunta la care am fost..................sincer nici mirii la care am fost eu la nunta nu au observat,pt ca ei nu dansau asa de mult ca noi,eu eram la 2 saptamani dupa nunta mea si crede-ma ca am fost fff atenta la amanunte,pauzele de mancare erau alceva.Si sincer erau oameni dispusi sa danseze mai mult doar ca nu aveai cum din cauza lor,in orice caz tu ai avut nunta dupa prietena mea,deci poate sau perfectionat .

ioanamaria
11.01.2010, 13:08:54
buna fetelor....cine a lucrat cu firma paparazzi din fagaras pentru foto si video, poate sa imi dea si mie ceva detalii?
Au fost seriosi? Cum au iesit pozele? Daca vreti sa atasati ceva poze reprezentative....sa vad si eu ce calitate au...va multumesc frumos de ajutor!

maris
25.01.2010, 16:56:53
salutare miresici!
ce mai faceti, ce mai ziceti, mai aveti vesti de la Laguna Albastra? ultima data stiam ca bucatarul nu este f bun...nu stiu daca l-au schimbat intre timp...si referitor la pretul meniului...cat mai este anul acesta?
multumesc,

camigrig
31.01.2010, 16:04:17
Buna miresici!

Am fost la o nunta in 24 Octombrie la Laguna Albastra in Fagaras. A cantat Prolis si au cantat super. Localul si formatia au fost o combinatie potrivita.

Pt "bwmedia"
Detalii despre ei gasesti cautand Formatia Prolis pe Google.

ioanamaria
01.02.2010, 11:55:58
salutare miresici!
ce mai faceti, ce mai ziceti, mai aveti vesti de la Laguna Albastra? ultima data stiam ca bucatarul nu este f bun...nu stiu daca l-au schimbat intre timp...si referitor la pretul meniului...cat mai este anul acesta?
multumesc,

au schimbat bucatarul...stiu din surse sigure....acum nu stiu cine e si cum gateste .....dar sigur nu mai e baiatul de dinainte

beeutza
11.02.2010, 21:55:20
Buna fetelor....stiti cumva daca se mai fac nunti la cetate la Fagaras?

beeutza
11.02.2010, 21:56:38
Maris daca se poate as vrea sa stiu mai multe detalii, din pacate inca nu iti pot trimite un mesaj privat , dar as vrea sa stiu daca e serios anuntul facut de tine si as vrea mai multe detalii, te rog

b_ralu_83
15.02.2010, 15:19:55
Buna fetelor....stiti cumva daca se mai fac nunti la cetate la Fagaras?
Buna, anul trecut am avut nunta la cetate in Fagaras... iar cei de la cetate ziceau ca se fac si anul asta (in 2010)... chiar i-am intrebat, din curiozitate, stiind ca au fost unele discutii. Cel mai bine e sa mergi sa intrebi.

maris
03.03.2010, 21:06:10
la cetate am vrut sa fac si eu prima data pentru ca am mai fost aici si a iesit f frumos, insa nu se puteau face rezervari pentru 2010...iar dupa cate am inteles, nici acum nu se pot face... :(

ioanamaria
06.04.2010, 12:15:33
hello ...cine imi recomanda si mie niste "ceterasi" sau cum le-o spune la tipii care conduc alaiul de nunta....

ms anticipat.

Oana_Psiho
01.08.2010, 13:38:15
Ajutor!!!!!!!!!!!!

Buna, si eu sunt din Fagaras, acum 1 saptamana am fost la o nunta acolo, la Borcoman, este destul de k lumea daca ai in jur de 200 de invitati daca ai mai multi nu mai e asa fain.Alte locatii care mai sunt: la Laguna Albastra am auzit ca e super, la Lacuri la Beclean, la Palace, depinde si cum o sa fie nunta.Succes.

Miorush
01.08.2010, 14:30:51
Buna, si eu sunt din Fagaras, acum 1 saptamana am fost la o nunta acolo, la Borcoman, este destul de k lumea daca ai in jur de 200 de invitati daca ai mai multi nu mai e asa fain.Alte locatii care mai sunt: la Laguna Albastra am auzit ca e super, la Lacuri la Beclean, la Palace, depinde si cum o sa fie nunta.Succes.

Saraca...a avut nunta deja, nus tiu in ce masura ii mai sunt de ajutor sfaturile tale ;))

Bimba22
11.08.2010, 14:49:48
cineva are poze cu restaurantul de la Lacurile Beclean?

ioanamaria
12.08.2010, 15:31:08
cineva are poze cu restaurantul de la Lacurile Beclean?

Uite site-ul lor
http://www.fantanitacraiesei.ro/main.html

danutzaelena
03.09.2010, 10:44:50
Buna,

Sunt interesata sa fac nunta la lacuri la Beclean, m-am uitat pe site-ul lor si locatia mi se pare superba.Inca nu am reusit sa ajung la Fagaras sa vorbesc cu cei de acolo, si as vrea sa va intreb daca a facut cineva nunta acolo, sau ati fost la vreo nunta, cum vi s-a parut, a fost ok? si daca stiti cam ce preturi au meniurile.

Multumesc frumos!

Bimba22
04.09.2010, 14:04:15
buna! Daca are cineva poze cu restaurantul de la lacurile Beclean va rog sa mi le trimiteti si mie ...cele de pe site cu restaurantu nu se vad f bine.

maris
18.09.2010, 21:43:48
vand rochita de mireasa la 300 lei...daca sunteti interesate o puteti vedea/proba chiar si in Fagaras...(si in BV bineinteles :) ) pentru miresici de 1.65-1.75 inaltime si maxim 65 kg.

Micki24
05.10.2010, 21:22:40
Am vazut ca la acest subiect s-a vorbit foarte mult de locatiile din Fagaras insa pe mine m-ar interesa ce parere aveti despre DJ Rosca din Fagaras.
Astept impresiile voastre de pe la nunti...in cazul in care stiti ca a cantat el si va puteti exprima in cunostiinta de cauza.

ioanamaria
06.10.2010, 09:02:24
Am vazut ca la acest subiect s-a vorbit foarte mult de locatiile din Fagaras insa pe mine m-ar interesa ce parere aveti despre DJ Rosca din Fagaras.
Astept impresiile voastre de pe la nunti...in cazul in care stiti ca a cantat el si va puteti exprima in cunostiinta de cauza.

Hello,

Noi l-am avut ca Dj la nunta, acum in 11 Sept si a iesit super. E intradevar profesionist. Nu ne-am facut nici o problema in privinta muzicii. In plus nu pune numai muzica ci mai si vorbeste la microfon, face atmosfera, anunta ce va fi in continuare, nici nu se simte in sala ca nu ar fi muzica live. Stie sa se sicronizeze cu cei de la bucatarie, pentru ca noi am avut mars la fiecare fel de mancare....

Si respecta cu strictete ce ii ceri. De exemplu eu nu am vrut manele la nunta si nici sa dansez pe masa. Si i-am spus asta dinainte, iar in timpul nuntii niste prieteni i-au cerut sa puna melodia aia cu "Danseaza pe masa nevasta etc." si a venit la mine si m-a intrebat daca sa o puna :D. (i-am zis ca nu, si a respectat).

Are o gramada de idei si stie sa combine muzica in asa fel incat sa iti tina lumea pe ringul de dans. Nimeni nu mi s-a plans de muzica, si sa stii ca s-a distrat lumea. Muzica nu a fost prea tare , si puteai sa vorbesti cu vecinu de la masa, iar pe ringul de dans se auzea asa cum trebuie.

Noi am avut-o si pe fata lui la nunta, a cantat aprox o ora muzica populara, de joc, si lumea a fost incantata, ca a fost altceva.

Asa ca daca nu vrei sa dai banii pe o formatie care iti canta 4 ore in total si restul iti pune muzica tot la calculator si fara sa se ingrijeasca de ce melodii urmeaza, mai bine il iei pe el , care stie sa puna muzica, si pe fata lui (canta live) si ti-ai facut formatia, cu mai putin de un sfert din pret.

Ti-l recomand cu caldura. O sa iasa o nunta super. Insa daca ai nunta la anu eu zic sa te grabesti, ca s-ar putea sa fie ocupat deja....

Spor la pregatiri

deliamm
15.01.2011, 19:57:28
heei...mai este cineva aici? :*

pissi_mik
03.02.2011, 08:39:42
Buna...referitor la DJ...probabil ca este avantajos ca pret, dar niciodata nu se va putea compara cu o formatie...eu am nunta in iulie si am ales Formatia Melodic din Fagaras...vreau ca invitatii mei sa se simta foarte bine..si eu cu ei...:D..acesta este site-ul lor:

http://www.melodic-fagaras.com/

deliamm
04.02.2011, 21:00:16
Buna...referitor la DJ...probabil ca este avantajos ca pret, dar niciodata nu se va putea compara cu o formatie...eu am nunta in iulie si am ales Formatia Melodic din Fagaras...vreau ca invitatii mei sa se simta foarte bine..si eu cu ei...:D..acesta este site-ul lor:

in sfarsit cineva din Fagaras...<:-P
si eu am formatie la nunta, pentru ca... nunta fara lautari, nu e nunta ;)) parerea mea ;;)

b_ralu_83
17.03.2011, 11:54:55
Buna fetelor!

Imi poate recomanda cineva o manichiurista / pedichiurista buna in Fagaras? Nu vreau unghii false, gel... vreau manichiura pe unghiile mele. Merci.

deliamm
17.03.2011, 12:41:27
Buna fetelor!

Imi poate recomanda cineva o manichiurista / pedichiurista buna in Fagaras? Nu vreau unghii false, gel... vreau manichiura pe unghiile mele. Merci.

buna Ralu
iti dau eu pm cu 2-3 idei ;;)

b_ralu_83
17.03.2011, 13:01:49
buna Ralu
iti dau eu pm cu 2-3 idei ;;)

Am vazut merci :*
Ti-am scris, imi poti da si nr de tel?

deliamm
17.03.2011, 13:06:16
Am vazut merci :*
Ti-am scris, imi poti da si nr de tel?

cu placere. Ti-am dat si nr. de tel.
daca e in preajma sarbatorilor de Pasti evenimentul al care participati, ar cam trebui sa-ti faci programare din timp, pentru ca se aglomereaza.
sper sa fii multumita :*

b_ralu_83
17.03.2011, 13:23:46
cu placere. Ti-am dat si nr. de tel.
daca e in preajma sarbatorilor de Pasti evenimentul al care participati, ar cam trebui sa-ti faci programare din timp, pentru ca se aglomereaza.
sper sa fii multumita :*

E la o saptamana dupa Pasti, o sa sun oricum din timp cu 2-3 saptamani inainte, ms de info.

andrelutza1806
09.05.2011, 17:42:35

noi am fost la multe nunti in ultima vreme si am ajuns la concluzia k e destul de greu sa multumesti invitati de toate varstele, veniti din toate colturile tarii si cu preferinte muzicale variate altfel decat cu un Dj. Stiu zicala cu nunta fara lautari, dar mai bine decat Dan Bitman, nu va canta niciun solist local "Sa nu-mi iei niciodata dragostea"... Consider k un DJ poate satisface, daka nu toate, macar majoritatea gusturilor celor prezenti la nunta.
Cat despre DJ Rosca, am participat la o nunta unde a reusit sa creeze o atmosfera magnifica pe ring. In urma acestui evenimet am apelat si noi la serviciile lui. Osa va tin la curent.

deliamm
09.05.2011, 17:49:01
noi am fost la multe nunti in ultima vreme si am ajuns la concluzia k e destul de greu sa multumesti invitati de toate varstele, veniti din toate colturile tarii si cu preferinte muzicale variate altfel decat cu un Dj. Stiu zicala cu nunta fara lautari, dar mai bine decat Dan Bitman, nu va canta niciun solist local "Sa nu-mi iei niciodata dragostea"... Consider k un DJ poate satisface, daka nu toate, macar majoritatea gusturilor celor prezenti la nunta.
Cat despre DJ Rosca, am participat la o nunta unde a reusit sa creeze o atmosfera magnifica pe ring. In urma acestui evenimet am apelat si noi la serviciile lui. Osa va tin la curent.

eu as zice ca e imposibil sa-i multumesti pe toti, cu dj sau fara :-" eu o sa am invitati din toate colturile tarii - clar n-o sa fie multumiti toti...poate chiar cei din zona vor fi nemultumiti.

andrelutza1806
09.05.2011, 17:50:02
ma paote ajuta cineva si pe mine cu o recomandare in privinta unui coafor bun in fagaras.eventual si cineva care machiaza...eu m-am hotarat sa ma aranjez la Brasov,dar tr sa ma interesez si pt. mama si mama-soacra (niciuna dintre ele din fagaras). Nu as vrea sa ma trezesc cu ele la nunta coafate ca niste babute...sunt tinere si dragalase si ar fi pacat sa le imbatraneasca o coafura/machiaj nepotrivite.

deliamm
09.05.2011, 19:39:40
ma paote ajuta cineva si pe mine cu o recomandare in privinta unui coafor bun in fagaras.eventual si cineva care machiaza...eu m-am hotarat sa ma aranjez la Brasov,dar tr sa ma interesez si pt. mama si mama-soacra (niciuna dintre ele din fagaras). Nu as vrea sa ma trezesc cu ele la nunta coafate ca niste babute...sunt tinere si dragalase si ar fi pacat sa le imbatraneasca o coafura/machiaj nepotrivite.

eu (numai eu mai misun pe aici de-o vreme ;)) ) pot sa-ti fac rost de niste numere de tel ale unor coafeze si ele stiu pe cine sa-ti recomande pentru machiaj. lasa-ma vreo 2 zile si daca n-ai primit nimic inca, trage-ma de maneca :D

deliamm
18.05.2011, 19:03:48
miresici de fagaras !!!!
fotograf/cameraman pe cine aveti? eu sunt total dezorientata...:-?

ioanamaria
15.06.2011, 09:49:25
miresici de fagaras !!!!
fotograf/cameraman pe cine aveti? eu sunt total dezorientata...:-?

Noi am avut Paparazzi!!! anul trecut ne-a luat 2500 Ron. Sunt multumita de album.
Sa ai o nunta frumoasa

deliamm
15.06.2011, 20:29:19
Noi am avut Paparazzi!!! anul trecut ne-a luat 2500 Ron. Sunt multumita de album.
Sa ai o nunta frumoasa

multumesc ioanamaria >:D<
2500 foto+video? :-\

ioanamaria
17.06.2011, 09:45:14
multumesc ioanamaria >:D<
2500 foto+video? :-\

da, cu album digital si filmat pe tot parcursul nuntii, avem vreo 5 dvd-uri cu video si inca nu am reusit sa ne uitam la toate:D

deliamm
17.06.2011, 11:13:25
da, cu album digital si filmat pe tot parcursul nuntii, avem vreo 5 dvd-uri cu video si inca nu am reusit sa ne uitam la toate:D

super! o sa trec pe la ei sa vad ce oferta au pentru anul asta ;))

doomkikidex
18.06.2011, 22:04:50
Buna seara! Sunt noua pe acest forum...eu sunt din Bucuresti si voi avea nunta in octombrie in Fagaras. Va rog mult daca se poate sa-mi recomandati pe cineva foarte priceput pentru coafat si machiat.
Totodata voiam sa va intreb de unde as putea sa comand tortul de mireasa?

Va multumesc si astept un raspuns!

steffyy
18.06.2011, 22:29:13
Buna seara! Sunt noua pe acest forum...eu sunt din Bucuresti si voi avea nunta in octombrie in Fagaras. Va rog mult daca se poate sa-mi recomandati pe cineva foarte priceput pentru coafat si machiat.
Totodata voiam sa va intreb de unde as putea sa comand tortul de mireasa?

Va multumesc si astept un raspuns!
sunt mai multe laboratoare in brasov iar preturile pornesc de la 35ron/kg iar pe partea cu coafatul si make-up-ul trebuie sa gasesti pe cineva care sa se deplaseze in fagaras.la ce restaurant ai nunta?

doomkikidex
19.06.2011, 00:49:34
La pensiunea Miruna de la Sambata de Sus...deci sa inteleg ca din Fagaras nu prea am pe cine sa gasesc pe partea cu coafatul si machiatul...nu oricine, ci cineva care chiar sa se priceapa?
Ms mult.

doomkikidex
19.06.2011, 18:14:53
..si ar fi super daca ar pune cineva poze cum a fost aranjata la nunta si de catre cine ca sa-mi fac o parere.
Ms

doomkikidex
20.06.2011, 13:57:24
Nu mai e nicio miresica de prin Fagaras?:-s

deliamm
20.06.2011, 15:57:27
Nu mai e nicio miresica de prin Fagaras?:-s
hei...eu...
doar ca n-am mai intrat de vreo 2 zile ;))

mariamagdalenaalbu
28.06.2011, 17:38:49
Buna ziua miresici sau viitoare miresici.
Ma numesc Magdalena si sunt din Fagaras,si la anu am nunta tot in fagars.
Am rezervat deja Restaurantu,Muzica iar acum ma tot uit sa gasesc in fotograf bun,dar nu stiu....
Poate cineva sa ma ajute?As fi foarte recunoscatoare.Va multumesc

b_ralu_83
14.07.2011, 13:56:38
eu (numai eu mai misun pe aici de-o vreme ;)) ) pot sa-ti fac rost de niste numere de tel ale unor coafeze si ele stiu pe cine sa-ti recomande pentru machiaj. lasa-ma vreo 2 zile si daca n-ai primit nimic inca, trage-ma de maneca :D

hello, imi poti da si mie numerele de telefon ale acelor coafeze? ms mult

deliamm
15.07.2011, 08:05:46
hello, imi poti da si mie numerele de telefon ale acelor coafeze? ms mult

ti-am trimis pm ;-)

b_ralu_83
15.07.2011, 08:11:43
ti-am trimis pm ;-)

merci mult, sper gasesc un loc liber pe 28 august dimineata cand am eu nevoie (merg la o nunta)

deliamm
15.07.2011, 08:34:32
merci mult, sper gasesc un loc liber pe 28 august dimineata cand am eu nevoie (merg la o nunta)

sper sa gasesti... iti maitrimit 2 numere imediat:)

blonda18
18.07.2011, 12:25:55
Buna,

sunt si eu noua pe acest forum si sper sa m aputeti ajuta cu ceva recomadari. Eu sunt din fagaras, bine nu mai stau de mult aici si as vrea sa gasesc o locatie frumoasa ptr nunta:), nu o sa fie o nunta mare, ci in jur de 50-80 de persoane si ma gandisem ca zona Sambata de Sus. Ce parere aveti? Puteti sa imi recomandati ceva localuri sau chiar din fagaras daca stiti ceva.

Multumesc mult:)

P.S. daca ati auzit cumva si de un dj bun din zona v-as raamne recunoscatoare :)

b_ralu_83
18.07.2011, 15:04:25
Buna,

sunt si eu noua pe acest forum si sper sa m aputeti ajuta cu ceva recomadari. Eu sunt din fagaras, bine nu mai stau de mult aici si as vrea sa gasesc o locatie frumoasa ptr nunta:), nu o sa fie o nunta mare, ci in jur de 50-80 de persoane si ma gandisem ca zona Sambata de Sus. Ce parere aveti? Puteti sa imi recomandati ceva localuri sau chiar din fagaras daca stiti ceva.

P.S. daca ati auzit cumva si de un dj bun din zona v-as raamne recunoscatoare :)

vrei dj? sau formatie? daca e formatie iti recomand cu caldura pe Prolis. Am fost la mai multe evenimente unde au cantat ei, i-am avut si la nunta noastra si am auzit numai lucruri bune de ei. Ca si dezavantaj: trebuie incheiat contractul din timp.

deliamm
19.07.2011, 07:51:26
Buna,

Hello, bine ai venit pe forum >:D<
e foarte frumos la Sambata, iar daca nu ai nunta mare, e perfect! ;)) La Miruna vad ca se fac tot mai multe nunti :) n-am fost, asa ca n-as putea sa-ti spun cum e :-"
legat de formatie/dj...depinde de cat buget dispui :D preturile formatiilor incep de la 1500 euro din cate stiu, si trebuie sa inchei contract cu ei din timp pentru ca majoritatea sunt foarte solicitati.
app, cand ai nunta?

doomkikidex
19.07.2011, 17:19:42
Si eu fac nunta la Sambata, in octombrie, la Miruna..mie mi-a placut f mult localul si am auzit numai lucruri bune despre cei de acolo. Eu voi avea pe DJ Rosca la nunta.
Spor la pregatiri!

doomkikidex
19.07.2011, 22:33:16
In legatura cu momentul darului, voi cum v-ati gandit sa faceti? Sa impartiti plicuri invitatilor sau sa cumparati carduri din acelea care se pun in fata fiecarui invitat? Cum se mai procedeaza acum?

deliamm
20.07.2011, 07:40:25
In legatura cu momentul darului, voi cum v-ati gandit sa faceti? Sa impartiti plicuri invitatilor sau sa cumparati carduri din acelea care se pun in fata fiecarui invitat? Cum se mai procedeaza acum?

eu o sa iau plicuri si cineva o sa le imparta invitatilor. nu mai incarc masa si cu cardurile :-"

doomkikidex
20.07.2011, 10:02:08
Da, este o idee foarte buna...flori in piept vei pune tuturor invitatilor? ..pentru ca in ultimul timp am vazut ca numai cei apropiati mirilor poarta iar ceilalti nuntasi nu prea.

deliamm
20.07.2011, 13:04:48
Da, este o idee foarte buna...flori in piept vei pune tuturor invitatilor? ..pentru ca in ultimul timp am vazut ca numai cei apropiati mirilor poarta iar ceilalti nuntasi nu prea.

nuu...o sa pun mirelui :D nasilor, parintilor si fratilor + cumnatilor. atat.

doomkikidex
21.07.2011, 22:34:51
Cat dureaza slujba la biserica?:smile:

blonda18
22.07.2011, 11:49:08
multumesc mult de raspuns....da am vazut si eu de pe net ca se fac nunti la Miruna, Poiana Izvorului si la Complex...nunta am dori sa o facem undeva in mai..sper sa mai gasim locuri libere..tb mers si vazut...insa cum viitorul sot e plecat din tara..e greu de ajuns acolo asa ca ma gandeam ca intai sa ma documentez un pic...

blonda18
22.07.2011, 11:56:32
buna,

cam cat e sala de mare la miruna, cati invitati o sa ai? de aranjamentul salii va ocupati voi sau cei de la miruna...daca ai putea sa imi dai detalii cat mai multe cand ai timp..as fi foarte fericita..
am auzit si eu de DJ Rosca-am fost la o nunta anul trecut in octombrie in fagaras si prietenii nostri au avut un DJ super, muzica extraordinara am dansat toata noaptea la un moment dat am facut si karaoke....si Dj a vorbit intr-una a facut atmosfera, ieri i-am sunat pe prietenii nostri sa vad cum se numea DJ-ul lor si spre bucuria si mirarea mea fusese chiar DJ Roscal, deci super alegere:)

doomkikidex
22.07.2011, 14:14:59
Buna!
Da, si eu am auzit ca Dj Rosca ar fi cel mai bun de prin zona. Noi vom avea cam 120 invitati, dar se poate face si pentru mai putini invitati..ei in acest moment mai construiesc inca vreo 2 pensiuni (desi cred ca sunt deja gata) care au o capacitate putin mai mica a salii...ce pot sa spun este ca au salile foarte cochete si mi-au placut cel mai mult din ce am vazut pe la Sambata..preturile sunt mai mici decat la Poiana Izvorului, iar cei de la Miruna se ocupa de aranjatul salii. Sunt f de treaba oamenii de acolo iar mancarea este exceptionala.
Mie mi-au placut tare mult ..sa dai o fuga pe acolo si sa vezi ce si cum..oricum, ca si preturi...le au super ok...cei de la Poiana, iti luau taxa si pe inchiriatul salii, mai multe.
Numai bine si spor!

deliamm
22.07.2011, 15:33:48
Cat dureaza slujba la biserica?:smile:

cam intre 30 min si o ora si ceva :)), depinde si de cate cununii sunt in acea zi :) voi faceti cununia la manastirea Brancoveanu de la Sambata sau la biserica Brancovenu din Fagaras?

doomkikidex
22.07.2011, 21:25:35
La manastirea Brancoveanu de la Sambata:D si inca n-am ajuns acolo sa intreb cat va dura.

deliamm
22.07.2011, 21:58:14
La manastirea Brancoveanu de la Sambata:D si inca n-am ajuns acolo sa intreb cat va dura.

chiar nu stiu cat dureaza la manastire :-s

blonda18
22.07.2011, 21:58:19
Buna!
Da, si eu am auzit ca Dj Rosca ar fi cel mai bun de prin zona. Noi vom avea cam 120 invitati, dar se poate face si pentru mai putini invitati..ei in acest moment mai construiesc inca vreo 2 pensiuni (desi cred ca sunt deja gata) care au o capacitate putin mai mica a salii...ce pot sa spun este ca au salile foarte cochete si mi-au placut cel mai mult din ce am vazut pe la Sambata..preturile sunt mai mici decat la Poiana Izvorului, iar cei de la Miruna se ocupa de aranjatul salii. Sunt f de treaba oamenii de acolo iar mancarea este exceptionala.
Mie mi-au placut tare mult ..sa dai o fuga pe acolo si sa vezi ce si cum..oricum, ca si preturi...le au super ok...cei de la Poiana, iti luau taxa si pe inchiriatul salii, mai multe.
Numai bine si spor!
multumesc mult....sper sa fie ok..de abia astept sa ajung si eu pe acolo sunt foarte curioasa din pacate asta va fi numai spre sf. lui august.....si o sa iti spun si eu ce parere am :)

blonda18
22.07.2011, 22:04:30

super ..acolo mi-am dorit si eu mereu sa fac cununia religioasa e un loc cu o mare puritate, este foarte frumos....nu stiam ca se fac si cununii acolo deoarece stiam ca este manastire de calugari sau ma insel?
ce preot va va cununa? cum ai procedat..te-ai dus asa pur si simplu si ai vorbit si au fost de acord.....daca ai putea sa imi mai dai niste detalii.....multumesc din suflet

doomkikidex
23.07.2011, 00:01:40
Da, este manastire de calugari acolo. Noi am facut cerere la mitropolit de acum 1 an si ni s-a aprobat, insa din cate am inteles, nu se mai da voie de aici incolo sa se mai oficieze cununii, pentru ca fiind manastire, ar fi motiv de sminteala..asta e ce am auzit.

deliamm
23.07.2011, 08:46:09
Da, este manastire de calugari acolo. Noi am facut cerere la mitropolit de acum 1 an si ni s-a aprobat, insa din cate am inteles, nu se mai da voie de aici incolo sa se mai oficieze cununii, pentru ca fiind manastire, ar fi motiv de sminteala..asta e ce am auzit.

tare asta cu smiteala :)):)):))

blonda18
27.07.2011, 17:49:19
tare asta cu smiteala :)):)):))

hmmmm....ar fi pacat....sa nu se mai oficieze cununii dar o sa vedem....cand mergem sa vb acolo...pana atuncea spor la treaba!

blonda18
19.08.2011, 22:09:51
de pensiunea emma din sambata de sus ati auzit? a fost cineva la vreo nunta?
maine o sa ma duc sa caut si eu sala..sper sa am noroc....si am dat pe interet si de pensiunea emma care arata chiar dragut..multumesc...

georgia_jojo
20.08.2011, 08:31:38
multumesc mult de raspuns....da am vazut si eu de pe net ca se fac nunti la Miruna, Poiana Izvorului si la Complex...nunta am dori sa o facem undeva in mai..sper sa mai gasim locuri libere..tb mers si vazut...insa cum viitorul sot e plecat din tara..e greu de ajuns acolo asa ca ma gandeam ca intai sa ma documentez un pic...
La Miruna, am fost la nunta verisoarei mele...totul a fost la superlativ. Sala mare, frumoasa, curata, ospatari prompti, mancare buna si fructele aranjate de-ti parea rau sa le mananci si sa strici decorul:))

blonda18
20.08.2011, 19:04:56
am fost si eu azi la sambata la pensiunea miruna si mi-a placut foarte mult...e foarte cocheta si doamna care se ocupa este foarte flexibila:))), chiar se pregateau de o nunta si am avut noroc ca am vazut si cum arata aperitivele si mi-a placut mult, iar preturile sunt destul de accesibile...deci doomkikidex ai facut o alegere buna :)
ai gasit cumva foto video din fagaras? dar manichiurista si coafeza?
mersi,

doomkikidex
15.09.2011, 19:21:59
Pls...ajutati-ma si pe mine cu o coafeza buna din Fagaras[-o<. Am gasit initial pe cineva, dar tocmai am aflat ca nu ma mai poate face. Deci, astept sugestii. Ms mult.

ioanamaria
16.09.2011, 10:31:52
Pls...ajutati-ma si pe mine cu o coafeza buna din Fagaras[-o<. Am gasit initial pe cineva, dar tocmai am aflat ca nu ma mai poate face. Deci, astept sugestii. Ms mult.

este un coafor cum mergi pe "vale", in capatul de catre linii, o iei la dreapta si la a doua scara la parter. Eu acolo am fost si sunt multumita....succes

P.S : tot acolo este o tipa care face si machiaj si chiar se pricepe...adica machiajul mi-a iesit exact cum am vrut

b_ralu_83
16.09.2011, 10:34:32

Eu am fost la salonul sunpower, au de toate nu doarcoafor, insa nu am fost pera multumita de coafeza, nu stiu ce sa zic... in schimb la cosmetica a fost super ok.

doomkikidex
16.09.2011, 12:11:20
Ms...dar un nume de coafeza, machieuza cunosti? Eu sunt din Bucuresti, asa ca nu stiu zona prea bine...eventual numele salonului.

deliamm
16.09.2011, 12:20:36
Ms...dar un nume de coafeza, machieuza cunosti? Eu sunt din Bucuresti, asa ca nu stiu zona prea bine...eventual numele salonului.

doomkikidex, tu vrei coc asa-i? cand ajungi in fagaras? ti-am dat oare numarul claudiei? ea si machiaza.
pe mine m-a aranjat la par in august cand am mars la o nunta si mi-a placut. am si programat mamele pentru nunta la ea.

doomkikidex
16.09.2011, 14:09:12
Buna...da, vreau coc. Eu voi veni vinerea viitoare. Daca poti, trimite-mi pls nr ei de tel, eventual si o poza ca sa-mi fac o idee cum coafeaza. Tu parca ziceai ca te faci la altcineva, nu? E din Fagaras?

deliamm
19.09.2011, 13:04:41
Buna...da, vreau coc. Eu voi veni vinerea viitoare. Daca poti, trimite-mi pls nr ei de tel, eventual si o poza ca sa-mi fac o idee cum coafeaza. Tu parca ziceai ca te faci la altcineva, nu? E din Fagaras?

sorry, dar nu am poza...d-asta te-am intrebat cand ajungi la Faga...sa poti face o proba. Iti dau nr. eu pe privat.
pe mine ma face un baiat din Brasov:-"

doomkikidex
19.09.2011, 18:03:46
Ms pentru numarul de tel. Tu cum vrei sa te faca la par? Vai, mai e atat de putin pana la nunta si am mari emotii deja...sper sa iasa bine:D
Ps: sa te faca frumoasa;;)

deliamm
19.09.2011, 19:09:02
Ms pentru numarul de tel. Tu cum vrei sa te faca la par? Vai, mai e atat de putin pana la nunta si am mari emotii deja...sper sa iasa bine:D
Ps: sa te faca frumoasa;;)

pai sa ma faca frumoasa =)) in principiu vreau parul prins intr-o parte, am un accesoriu -o floare cu 3 pene pe prins ...ceva lejer :D

blonda18
20.09.2011, 17:42:48
Buna,

ma poate ajuta careva dintre voi cu un numar de telefon al lui DJ-Rosca?
Eu am tot cautat pe net dar nu l-am gasit.
Multumesc mult,

blonda18
21.09.2011, 12:52:36
Si eu fac nunta la Sambata, in octombrie, la Miruna..mie mi-a placut f mult localul si am auzit numai lucruri bune despre cei de acolo. Eu voi avea pe DJ Rosca la nunta.
Spor la pregatiri!

Buna,

cum mai merg pregatirile pentru nunta la Miruna. Am rezervat si eu pentru la anu. Cum ai impodobit sala?
Sunt tare curioasa, poate ne atasezi si noua niste poze dupa nunta. Ai cumva un numar de telefon al lui dj Rosca? Pe cine ai gasit la foto-video? Eu din pacate nu cumosc pe nimeni din fagaras....mersi mult

doomkikidex
22.09.2011, 08:22:30
Buna! uite weekendul asta merg in fagaras ca sa stabilim totul la restaurant. O sa o intreb pe soacra mea sa-mi dea nr de tel. al dj-ului si ptr foto, pentru ca ea s-a ocupat de asta si te voi anunta cand aflu. Iar de aranjatul salii, tot acum vom stabili:D.

Pentru deliamm: vei avea voal sau doar acel accesoriu?

deliamm
22.09.2011, 09:04:31
Buna! uite weekendul asta merg in fagaras ca sa stabilim totul la restaurant. O sa o intreb pe soacra mea sa-mi dea nr de tel. al dj-ului si ptr foto, pentru ca ea s-a ocupat de asta si te voi anunta cand aflu. Iar de aranjatul salii, tot acum vom stabili:D.

doar accesoriul... initial am vrut si voal pana la restaurant, dar am renuntat. asta e accesoriul

p.s. am vazut invitatia voastra :) e tare frumoasa si eleganta ;;)

doomkikidex
25.09.2011, 23:23:54
E f frumos accesoriul...dar de unde ai vazut invitatia?;;)

blonda18
26.09.2011, 14:52:23

Buna,

multumesc mult de tot. Pana la urma ai gasit vreo coafeza priceputa in fagaras?
si eu ma gandesc cu groaza pentru la anu.....
de abia astept sa imi spui ce ai facut la miruna..ca mai ai un pic pana la nunta?
sunt tare curioasa..
o sapt usoara..

deliamm
26.09.2011, 16:13:15
E f frumos accesoriul...dar de unde ai vazut invitatia?;;)

multumesc >:D<
la sefa mea ;))

doomkikidex
26.09.2011, 22:39:19
Aaaaa:))..ok.
Apropo, mi-am gasit coafeza la un salon Pretty woman parca se numea...am fost la proba in weekend si a iesit cum vreau:D. Am dat comanda si de tortulet si am ales si culorile pentru decoratul salii. Mai e putin...

deliamm
27.09.2011, 08:33:28
Aaaaa:))..ok.
Apropo, mi-am gasit coafeza la un salon Pretty woman parca se numea...am fost la proba in weekend si a iesit cum vreau:D. Am dat comanda si de tortulet si am ales si culorile pentru decoratul salii. Mai e putin...

la Elena? foarte bine ;;) intre timp am ramas eu fara coafez :)) mi-am facut programare pentru proba la altcineva maine ...sper sa fie ok :O
Unde ai dat comanda de tort?

doomkikidex
27.09.2011, 23:21:50
Dap, la Elena:D..o stii? La Happy Pie...un tort foarte delicios.;;) La cine te duci pentru coafor?

deliamm
28.09.2011, 10:13:49
Dap, la Elena:D..o stii? La Happy Pie...un tort foarte delicios.;;) La cine te duci pentru coafor?

O stiu pe Elena...sora mea se coafa la ea si eu am fost de cateva ori... e o alegere buna! Ai zis ca ai fost si la proba, nu? eu azi merg la o proba la Oana Muntenas...sper sa iasa ce vreau :-s
Tot la happy am comandat si eu tortul...de ciocolata cu nuca si fructe de padure =P~

doomkikidex
28.09.2011, 23:36:38
Dap, am fost la proba si a iesit ce am vrut..mi-a placut de ea. Tie cum ti-a iesit coafatul?
Eu mi-am facut un tort cu ciocolata, apoi blat, apoi o crema ca de diplomat cu bucati de capsuni, iar blat si apoi acoperit cu frisca si-l voi orna cu flori naturale galbene+alb+putin verde:D

blonda18
14.10.2011, 09:45:50
Buna doomkikidex (http://www.miresici.ro/forum/member.php?u=77353),

in primul rand felicitari si casa de piatra?
cum a fost nunta? cum a iesit? cand ai timp imi trimiti niste poze?
sa vad si eu cum ai aranjat sala? cum s-au comportat ospatarii? cum a fost masa?
sunt tare curioasa?

mersi

blonda18
12.12.2011, 19:01:23
Ce faceti fetelor?
Mai este cineva pe aici..cum a iesit nunta voastra???
Cum a fost la pensiunea Miruna?
Sunt tare curioasa...mersi

alyna08
12.12.2011, 21:45:02
Buna,

Pentru cele interesate de coafor, manichiura si machiaj recomand Salonul Cochet din Fagaras. Pentru poze cu machiajele, coafurile si manichiurile realizate puteti vizita pagina lor de pe facebook.

doomkikidex
13.12.2011, 21:44:30
Buna!
In primul rand, scuze ca raspund atat de tarziu..am fost destul de ocupata. Nunta a fost de vis si fara sa exagerez sau sa fiu subiectiva a fost la superlativ.
Eu inca nu am primit pozele, insa sala am decorat-o in alb si galben/auriu...a fost de vis:D. Mancarea a fost foarte, foarte gustoasa si muuulta. Noi l-am avut pe dj Rosca si a facut o atmosfera super. Toata lumea a fost la dans, ringul a fost mereu plin iar toti mesenii s-au simtit excelent. Chelnerii au fost adusi de la Aro palace Brasov si tot ce pot spune despre cei de la Miruna este ca au fost adevarati profesionisti...servirea, localul, atmosfera, totul a iesit perfect.
In dimineata nuntii a fost soare, frumos, perfect pentru poze iar in momentul in care am ajuns la restaurant si am avut deschiderea dansului a inceput sa ninga...a fost ca in basme, de vis:D. Tortul a fost foarte delicios si l-am comandat de la happy pie. In rest, daca mai doresti informatii, ti le ofer cu cea mai mare placere si daca faci la Miruna, sa ai toata increderea ca va iesi perfect. Tu ai stabilit data, formatie, foto, tot?

Mult spor in continuare la pregatiri.

doomkikidex
13.12.2011, 21:46:02
Pentru Deliamm, felicitari si casa de piatra, sa fiti fericiti!
Cum a iesit nunta?;;)

deliamm
14.12.2011, 09:01:14
Pentru Deliamm, felicitari si casa de piatra, sa fiti fericiti!
Cum a iesit nunta?;;)

Multumesc din suflet! Asemenea va doresc si voua! :*

Nunta a iesit...de vis;;) In afara de vreme (a ploua 90% din zi si a fost frig cred ), totul a fost super! Astept si eu cu interes pozele...am primit doar o mica parte din ele - se pot vedea in semnatura :)

blonda18
16.12.2011, 17:19:11
Ma bucur tare mult ca totul a iesit perfect...casa de piatra imcaodata si astept cu nerabdare pozele !!! M-am gandit tot timpul la tine si eram tare curioasa sa vad ce parere ai avut despre cei de la miruna...noi am fixat nunta tot acolo pe data de 19 mai la sala mica/miruna 2 nu stiu daca o stii...si noua ne-a placut tare mult de patroni..sunt foarte flexibili....as dori sa imi spui pe cine ai avut fotograf/cameraman, noi inca nu am gasut pe nimeni si daca mai cunosti alt DJ bun din zona...DJ Rosca este ocupat pe data noastra offf:(((((((( daca mi-ai putea sa imi spui si cine te-a machiat si te-a coafat din faga as fi super happy eu chiar nu mai cunosc pe nimeni:(((((...si daca ai fost multumita de ei/ele...cununia religioasa pana la urma unde ati facut-o? noi ne gandeam sa o facem la biserica din sat..sau daca nu in fagaras..inca nu ne-am hotarat?? ai cazat toti invitatii sau le-ai asigurat transport pana acolo....alta problema majora pentru noi...mersi si weekemd placut:))..ps.ziceai ca chelmerii au fost de la aro? tu i-ai ales ?

blonda18
16.12.2011, 17:21:53
Multumesc din suflet! Asemenea va doresc si voua! :*

Nunta a iesit...de vis;;) In afara de vreme (a ploua 90% din zi si a fost frig cred ), totul a fost super! Astept si eu cu interes pozele...am primit doar o mica parte din ele - se pot vedea in semnatura :)

Servus si in primul rand casa de piatra!! M-am uitat la o parte din poze si mi-au placut si te-as ruga sa imi spui si mie pe cine ai avut ca fotograf dar cameraman? Daca te rog spune-mi si cine te-a machiat si te-a coafat in fagaras..eu nu cunosc pe nimeni:(((((..ai avut dj sau formatie?? multumesc mult:)

doomkikidex
17.12.2011, 00:02:18
buna!

1. la foto/video i-am avut pe fratii Judele...super profi au fost.
2. in afara de dj rosca nu cunosc
3. eu m-am machiat singurica:D iar la par Elena de la pretty woman..eu am fost foarte multumita
4. noi am facut la Manastirea Brancoveanu, de la Sambata
5. le-am asigurat cazare la pensiunea Miruna, iar cu transportul ei au venit cu masinile personale
6. chelnerii, da, de la Aro...cei de la miruna s-au ocupat de asta, nu i-am ales noi.

Scuze ca am scris asa mai succint dar voiam sa-ti raspund la toate intrebarile punctat.

Bafta multa!

blonda18
17.12.2011, 09:48:09
buna!

3. eu m-am machiat singurica:D iar la par Elena de la pretty woman..eu am fost foarte multumita
5. le-am asigurat cazare la pensiunea Miruna, iar cu transportul ei au venit cu masinile personale
6. chelnerii, da, de la Aro...cei de la miruna s-au ocupat de asta, nu i-am ales noi.

Scuze ca am scris asa mai succint dar voiam sa-ti raspund la toate intrebarile punctat.

Bafta multa!

mersi mult din suflet..exact ce avem nevoie ca sa imi fac o parere te pup:)))

deliamm
17.12.2011, 16:48:05
Servus si in primul rand casa de piatra!! M-am uitat la o parte din poze si mi-au placut si te-as ruga sa imi spui si mie pe cine ai avut ca fotograf dar cameraman? Daca te rog spune-mi si cine te-a machiat si te-a coafat in fagaras..eu nu cunosc pe nimeni:(((((..ai avut dj sau formatie?? multumesc mult:)

Multumesc :*

fotograf am avut pe Alexandru Coca - el a venit si cu cameramanul, colaboreaza si cu un dj. am vazut ca te intereseaza un dj :) daca vrei iti dau nr lui pe privat. noi am avut formatie :-"
de coafat s-a ocupat Oana Muntenas, iar de machiat Adriana Enea..la fel te pot ajuta cu nr. de tel.
daca te mai pot ajuta cu ceva...cu placere :*

blonda18
19.12.2011, 18:52:17
Servus Delia,

multumesc mult pentru ajutor..daca poti sa imi dai numerele pe pm..ar fi super si la DJ si la foto si machiaj..ar fi super:)

blonda18
15.03.2012, 14:53:52
Buna,

Pentru cele interesate de coafor, manichiura si machiaj recomand Salonul Cochet din Fagaras. Pentru poze cu machiajele, coafurile si manichiurile realizate puteti vizita pagina lor de pe facebook.

servus,

poti sa imi dai un nume al unei persoane pe care mi-o recomanzi de la cochet...multumesc

blonda18
15.03.2012, 15:01:13
buna!

Bafta multa!

Servus,

mai am si eu o intrebare....cu ce firma ai colaborat pentru decorarea salii la Miruna?
mersi mult :)

camyi
31.03.2012, 15:15:56
Multumesc :*

fotograf am avut pe Alexandru Coca - el a venit si cu cameramanul, colaboreaza si cu un dj. am vazut ca te intereseaza un dj :) daca vrei iti dau nr lui pe privat. noi am avut formatie :-"
de coafat s-a ocupat Oana Muntenas, iar de machiat Adriana Enea..la fel te pot ajuta cu nr. de tel.
daca te mai pot ajuta cu ceva...cu placere :*

unde l-as putea gasi pe alexandru coca pe net???

deliamm
31.03.2012, 15:25:08
unde l-as putea gasi pe alexandru coca pe net???
il gasesti pe facebook. nu stiu sa aiba site. daca vrei iti dau nr. de telefon

camyi
31.03.2012, 15:26:45
il gasesti pe facebook. nu stiu sa aiba site. daca vrei iti dau nr. de telefon

pai o sa-l caut pe facebook. as vrea prima data sa-i vad ceva poze si dak imi plac sa il sun....km ce pret are?

deliamm
31.03.2012, 15:28:56
pai o sa-l caut pe facebook. as vrea prima data sa-i vad ceva poze si dak imi plac sa il sun....km ce pret are?
gasesti pe facebook poze. are diverse pachete, depinde ce-ti doresti. pe noi ne-a costat 2.400 lei foto/video

L.E. acum am vazut ca nu are foarte multe poze pe facebook facute la nunti, dar iti poti face o idee. si la mine in semnatura gaseti pozele noastre ;))

camyi
31.03.2012, 15:29:56
gaseti pe facebook poze. are diverse pachete, depinde ce-ti doresti. pe noi ne-a costat 2.400 lei foto/video

l-am gasit pe facebook...dar nu are poze de la nunti :(:(:(

deliamm
31.03.2012, 15:34:29
l-am gasit pe facebook...dar nu are poze de la nunti :(:(:(
da, am vazut acum ca e doar un album "nunta sibiu". :( in semnatura gasesti pozele noastre.

camyi
31.03.2012, 15:41:34
da, am vazut acum ca e doar un album "nunta sibiu". :( in semnatura gasesti pozele noastre.

foarte frumoase pozele :*.... mie nu imi apare albumu "nunta sibiu" probabil e doar pt prieteni

deliamm
31.03.2012, 16:02:52
foarte frumoase pozele :*.... mie nu imi apare albumu "nunta sibiu" probabil e doar pt prieteni
multumesc :*
posibil sa fie asa...cere-i prietenia ;)) n-ai ce pierde. :-p

camyi
31.03.2012, 16:04:57
multumesc :*
posibil sa fie asa...cere-i prietenia ;)) n-ai ce pierde. :-p

i-am cerut-o si deja mi-a si dat accept :* :">

nicoleta30
19.04.2012, 12:12:10
Buna, miresici de Fagaras.
Incep prin a va spune ca, la ultimul targ de nunti la Bv-ITC am intalnit o... casa de moda :-? de la Fagaras care avea un mic stand cu rochii. Nu modelele mi-au atras atentia, ci disponibilitatea de a face si modele pe comanda. Daca aveti vreo cunostinta care sa corespunda cu ceea ce zic eu, astept cu interes si nerabdare alte info.
Sa nu ma certati ca nu stiu mai multe, dar nu am dat importanta atunci, si acum caut pe cineva priceput pentru rochita pe comanda.

Multumesc anticipat si spor la organizat!

deliamm
19.04.2012, 13:36:19
Buna, miresici de Fagaras.
Incep prin a va spune ca, la ultimul targ de nunti la Bv-ITC am intalnit o... casa de moda :-? de la Fagaras care avea un mic stand cu rochii. Nu modelele mi-au atras atentia, ci disponibilitatea de a face si modele pe comanda. Daca aveti vreo cunostinta care sa corespunda cu ceea ce zic eu, astept cu interes si nerabdare alte info.
Sa nu ma certati ca nu stiu mai multe, dar nu am dat importanta atunci, si acum caut pe cineva priceput pentru rochita pe comanda.

Multumesc anticipat si spor la organizat!
eu n-am auzit de asa ceva in Fagaras. :( exista o "casa de moda" dar nu stiu sa faca rochii de mireasa...n-ai retinut niciun nume?

lothos
13.06.2012, 16:40:35

Buna miresici,
Din punctul meu de vedere subiectul asta este destul de delicat si nu poti spune ca o formatie e mai ok sau un DJ e si mai ok. Fiecare isi are preferintele lui si fiecare(DJ sau Formatie) are puncte forte si puncte slabe. De exemplu din punctul meu de vedere am fost la nunti unde a fost DJ-ul sus amintit insa nu mi s-a parut extraordinar, are acelasi repertoriu, iar Dan Bitman cu orice alta melodie poate fi ascultat si acasa(pana iese pe urechi melodia, nu numa intra), iar formatia depinde care o iei, poate fi o formatie care sa dea volumul la maxim de iti tremura supa in lingura si sa nu aiba voce solistul sau solista si sa iti strice toata seara avand emotii ca invitatii nu se vor simtii bine. Parerea mea este ca orice ai alege, DJ sau Formatie trebuie sa ii asculti mai intai, sa ii vezi in actiune si pe urma sa pui in balanta, apoi la urma sa iei o decizie.

Succes!

ale_X_andra
14.08.2012, 11:54:32
Salutare, fetelor!

Nu sunt din Fagaras, dar am vazut ca aici se discuta despre nunti organizate in zona aceea. Eu sunt din Ploiesti, iar viitorul sot este din Victoria (locuim in Sibiu) si vrem sa facem nunta la Sambata de Sus :D .
Aveti idee, se mai oficiaza cununii religioase la Manastirea Brancoveanu?Sunt ceva conditii speciale, lucruri anume care trebuie facute pentru a putea face cununia religioasa acolo?
Cochetam cu ideea de a face cununia religioasa in aer liber, adica e ok si in zona din jurul Manastririi, data fiind zona de acolo, ideea e ca eu am o adevarata poblema cu lumanarile ... , mai exact cu fumul lor.
Dat fiind faptul ca cei care vin din partea mea, vin de la ceva distanta, va trebui sa oferim cazare, cel putin celor mai apropiati si eventual transport pentru ceilalti, asta ramane de discutat.
Noi oscilam intre Pensiunea Miruna si Poiana Izvorului. Aveti ceva recomandari, eventual pro si contra pentru fiecare in parte ( dar mi-ar fi de ajutor pareri ale celor care au fost acolo fie ca personaje principale-miri- fie ca invitati, adica nu din auzite) . Sau daca aveti alta sugestie... .

Va multumesc !
O zi faina sa aveti!

ioanamaria
23.08.2012, 15:54:05
Salutare, fetelor!

Nu sunt din Fagaras, dar am vazut ca aici se discuta despre nunti organizate in zona aceea. Eu sunt din Ploiesti, iar viitorul sot este din Victoria (locuim in Sibiu) si vrem sa facem nunta la Sambata de Sus :D .
Aveti idee, se mai oficiaza cununii religioase la Manastirea Brancoveanu?Sunt ceva conditii speciale, lucruri anume care trebuie facute pentru a putea face cununia religioasa acolo?
Cochetam cu ideea de a face cununia religioasa in aer liber, adica e ok si in zona din jurul Manastririi, data fiind zona de acolo, ideea e ca eu am o adevarata poblema cu lumanarile ... , mai exact cu fumul lor.
Dat fiind faptul ca cei care vin din partea mea, vin de la ceva distanta, va trebui sa oferim cazare, cel putin celor mai apropiati si eventual transport pentru ceilalti, asta ramane de discutat.
Noi oscilam intre Pensiunea Miruna si Poiana Izvorului. Aveti ceva recomandari, eventual pro si contra pentru fiecare in parte ( dar mi-ar fi de ajutor pareri ale celor care au fost acolo fie ca personaje principale-miri- fie ca invitati, adica nu din auzite) . Sau daca aveti alta sugestie... .

Va multumesc !
O zi faina sa aveti!

Daca ai facebook poti sa arunci o privire si aici
http://www.facebook.com/hotelrestaurant.poianaizvorului

camyi
12.09.2012, 16:50:55
Salutare, fetelor!

Va multumesc !
O zi faina sa aveti!
de ceva timp nu se mai fac cununii la Manastirea Brancoveanu, dar am auzit ca, cu ceva relatii s-ar putea. si eu vreau s afc nunta la poiana izvorului deja am vb cu doamna de acolo. Eu nu am fost la nicio nunta la Miruna am auzit si lucruri pro si contra, acum sincer eu nu cred k o nunta poate fi perfecta din toate punctele de vedere dar cred k la Miruna e mai scump decat la Poiana. V-ati interesat de meniu???

deliamm
21.09.2012, 11:36:02
Salutare, fetelor!

Va multumesc !
O zi faina sa aveti!

Buna,
Eu iti recomand Pensiunea Miruna. Noi am organizat la inceputul verii o intalnire cu fostii colegi de facultate (oameni din toata tara) acolo si absolut toata lumea a fost incantata atat de locatie cat si de servicii. :)

karina_cori
03.05.2014, 23:41:40
Ma bucur tare mult ca totul a iesit perfect...casa de piatra imcaodata si astept cu nerabdare pozele !!! M-am gandit tot timpul la tine si eram tare curioasa sa vad ce parere ai avut despre cei de la miruna...noi am fixat nunta tot acolo pe data de 19 mai la sala mica/miruna 2 nu stiu daca o stii...si noua ne-a placut tare mult de patroni..sunt foarte flexibili....as dori sa imi spui pe cine ai avut fotograf/cameraman, noi inca nu am gasut pe nimeni si daca mai cunosti alt DJ bun din zona...DJ Rosca este ocupat pe data noastra offf:(((((((( daca mi-ai putea sa imi spui si cine te-a machiat si te-a coafat din faga as fi super happy eu chiar nu mai cunosc pe nimeni:(((((...si daca ai fost multumita de ei/ele...cununia religioasa pana la urma unde ati facut-o? noi ne gandeam sa o facem la biserica din sat..sau daca nu in fagaras..inca nu ne-am hotarat?? ai cazat toti invitatii sau le-ai asigurat transport pana acolo....alta problema majora pentru noi...mersi si weekemd placut:))..ps.ziceai ca chelmerii au fost de la aro? tu i-ai ales ?

Hei!:)Am vazut pe miresici ca ai avut nunta la Miruna mica(adica sala2),am gasit si eu sala libera pentru la anu dar ma intereseaza foarte mult cum a fost?Mi se pare un pic cam mica si stau ingrijorata ca va fii inghesuiala :(( Te rog frumos daca poti sa imi trimiti si niste poze sau eventual un pic din filmare!
Mersi frumos!

karina_cori
07.05.2014, 20:59:40
Hey! chiar nu mai este nici o mirisica din zona Fagarasului?? M-ar interesa numarulu de tel. Dj. Rosca, Mersiii :)