PDA

Versiunea completa : Millenium

DiaPop
07.05.2008, 13:55:15
Stie oare cineva...

....cum se fac nuntile la pensiunea Millenium, Gilau?

Am auzit ca au si restaurant(care pentru noi nu ajunge) si un cort super frumos-urmeaza sa merg intr-o zi sa il vad-ma intereseaza in special cortul pentru la anul, ca mi s-a spus ca se vede foarte frumos din el si are capacitate mare...

Stiti careva detalii...ati fost careva, care sunt conditiile, ce se impune la cort, ce poti face tu...

Va multumesc celor care puteti sa imi dati cateva informatii...oricum urmeaza sa merg si eu sa vad cortul si sa discut acolo la fata locului cu administratorul, dar pareri as vrea sa aud...poate si niste poze daca aveti...multumesc!

andra_mihael
07.05.2008, 16:14:12
Stie oare cineva...

Am auzit ca au si restaurant(care pentru noi nu ajunge) si un cort super frumos-urmeaza sa merg intr-o zi sa il vad-ma intereseaza in special cortul pentru la anul, ca mi s-a spus ca se vede foarte frumos din el si are capacitate mare...

Stiti careva detalii...ati fost careva, care sunt conditiile, ce se impune la cort, ce poti face tu...

Va multumesc celor care puteti sa imi dati cateva informatii...oricum urmeaza sa merg si eu sa vad cortul si sa discut acolo la fata locului cu administratorul, dar pareri as vrea sa aud...poate si niste poze daca aveti...multumesc!

Salut
La inceput si eu am vrut sa fac nunat la Milenium, am fost si am vazut cortul, am vb cu patroana de acolo si mi-a spus cam cum sta treaba. Vreau sa-ti spun k arata f bine cortul,peisajul e superb. din pacate dupa ce am mai cerut si eu niste pareri mi-am schimbat parerea. O cunostinta a fost la o nunta acolo anul trecut in august si a prins o zi ploioasa. Exceptand drumul prin padure greu de travesrsat pe o astfel de vreme, am inteles k si in cort era umezeala, la unii le era f cald si daca ridicau o parte din cort batea ploaia inauntru.
In ceea ce priveste mancarea, in cort o sa existe un "paravan "(de fapt cortul are cum ar veni 2 incaperi una este pt invitati si in cealalta serveste pe post de bucatarie).mancarea se aduce in oale din bucataria restaurantului si se aranjeaza in farfurii in cort. Eu am considerat k nu ar da prea bine k invitatii sa stea pe afara si chelnerii sa se plimbe pe acolo cu oalele de mancare dupa ei( desi altfel chiar nu au cum face).
Un alt inconvenient e faptul k toaleta exista numai in restaurant si daca e si vremea urata e chiar nasol sa tot mergi dintr-o parte in alta prin noroi.
Pretul meniului nu mai stiu exact care era dar oricum stiu k mi s-a parut destul de ieftin.si patroana e super ok dar din pacate cica se cam si fura(cam mult).
Cam asta e ce am auzit.Nu am fost la nicio nunta acolo sa vad cum e, am vzt doar cum arata cortul si restaurantul.Atasez 2 poze cu interiorul cortului sa vezi cam cum arata.
Scz dar cred k apar si eu p-acolo.

P.S sper k nu te-am suparat dar si le sunt recunoascatoare celor care mi-au spus parerile lor.

DiaPop
08.05.2008, 13:35:13
Multumesc mult..cum sa ma supar, apreciez orice sugestie sau impresii...indiferent cum sunt...

Inca nu am ajuns la restaurant Millenium sa vad ce e pe acolo...sper sa o fac in curand, numai sa ajung la Cluj(sunt plecata acum intr-o delegatie).

Din ce vad pe site , e deosebita privelistea...

andra_mihael
08.05.2008, 16:37:35
Multumesc mult..cum sa ma supar, apreciez orice sugestie sau impresii...indiferent cum sunt...

Inca nu am ajuns la restaurant Millenium sa vad ce e pe acolo...sper sa o fac in curand, numai sa ajung la Cluj(sunt plecata acum intr-o delegatie).

Din ce vad pe site , e deosebita privelistea...

Intr-adevar privelistea e superba, cortul la fel.Imi place f tare ideea de nunta in cort si stiu k se poarta genul de nunti.Imi place si ca au mese rotunde(mi se par mai elegante decat mesele patrate sau dreptunghiulare).
Sa ne spui si noua cand iei o hotarare:)

diannaa
08.05.2008, 22:51:42
Salut
La inceput si eu am vrut sa fac nunat la Milenium, am fost si am vazut cortul, am vb cu patroana de acolo si mi-a spus cam cum sta treaba. Vreau sa-ti spun k arata f bine cortul,peisajul e superb. din pacate dupa ce am mai cerut si eu niste pareri mi-am schimbat parerea. O cunostinta a fost la o nunta acolo anul trecut in august si a prins o zi ploioasa. Exceptand drumul prin padure greu de travesrsat pe o astfel de vreme, am inteles k si in cort era umezeala, la unii le era f cald si daca ridicau o parte din cort batea ploaia inauntru.
In ceea ce priveste mancarea, in cort o sa existe un "paravan "(de fapt cortul are cum ar veni 2 incaperi una este pt invitati si in cealalta serveste pe post de bucatarie).mancarea se aduce in oale din bucataria restaurantului si se aranjeaza in farfurii in cort. Eu am considerat k nu ar da prea bine k invitatii sa stea pe afara si chelnerii sa se plimbe pe acolo cu oalele de mancare dupa ei( desi altfel chiar nu au cum face).
Un alt inconvenient e faptul k toaleta exista numai in restaurant si daca e si vremea urata e chiar nasol sa tot mergi dintr-o parte in alta prin noroi.
Pretul meniului nu mai stiu exact care era dar oricum stiu k mi s-a parut destul de ieftin.si patroana e super ok dar din pacate cica se cam si fura(cam mult).
Cam asta e ce am auzit.Nu am fost la nicio nunta acolo sa vad cum e, am vzt doar cum arata cortul si restaurantul.Atasez 2 poze cu interiorul cortului sa vezi cam cum arata.
Scz dar cred k apar si eu p-acolo.

P.S sper k nu te-am suparat dar si le sunt recunoascatoare celor care mi-au spus parerile lor.
asa si este......am fost concret si o nunta si la un botez acolo.....am prins si ploaie si soare,si nevoia sa ma duc la toaleta,unde in restaurant era alta nunta(si in restaurant ploua la intrare si era un chelner cu o umbrela care "te trecea" "puntea"=)) ).......ploaia a intrat in cort,cortul a trebuit inchis pe dinauntru,deci am ramas BLOCATI acolo,afara batea cu gheata cat un ou de prepelita(nu exagerez),anul trecut in august......ma trecea la baie,nu aveam efectiv cum sa ma duc,mocheta mustea in apa.....mancarea se aduce din restaurant in cort in spate si de acolo la mese(mancarea a fost totusi ok),dar nici eu nu sunt tare pretentioasa la mancare:| .......ca sa nu mai vb de drumul pana acolo.......e destul de lung(aprox.2 km),rau,periculos prin padure pe parte si pe alta mini prapastie-sant....eu as avea emotii pt invitatii care vin cu masina,sau mai exact pt cei care pleaca cu masina,poate putini ametiti de bautura,prin bezna totala....#-o

Laura_Munteanu
12.05.2008, 13:31:07
Waw, topic :) n-am mai dat de mult p-aci...

Cateva observatii. Eu fac in cort, dar am dicutat sa fac in restaurant daca e vremea nasoala, o sa merg we asta sa discut foarte serios toate alternativele, si vin cu detalii pe bune.
In rest drumul l-am urcat acum vreo luna, dupa cateva saptamani de ploaie, pe semi-intuneric, pe lapovita, si era ok. Am urcat cu o Logan si nu a fost nici o problema. Majoritatea invitatilor oricum ii transportam noi cu soferi profesionisti, si-nainte, si-napoi.
In plus, se fac tot felul de imbunatatiri, teraseaza accesul la cort, deci nu se mai trece prin noroi, si acopera si terasa.
La mine nunta e noaptea, n-or sa se observe prea mult oalele de mancare...
Eu imi fac mai degraba probleme ca sunt doar 2 toalete la doamne (n-am fost la baietei), ma gandesc daca sunt destule.
Cat despre furat, aud pentru prima oara ca s-ar fura, desi nu e de mirare, nu cred ca sunt prea multe locatii in care nu se fura...

Alte aspecte importante ar fi faptul ca decorurile se fac cu doamna Fenesan, n-am avut inca timp sa discut cu domnia sa, dar vin detaliile. Dupa cum se vede in poze, cortul e deja decorat in alb si rosu, asa ca nu sunt prea multe optiuni pentru alte culori. Eu fac pentru tot restul cu Studio Dario, care fac nunti des acolo, si mi-au spus ca ei nu duc nimic la Milenium, niciodata. Om vedea.

In concluzie, nah, o locatie cu riscuri mai mari daca ploua (pe de alta parte la mine e 23 august, nu e chiar noiembrie), dar noi ne luam riscurile astea pentru ambianta :)

Raman la dispozitia voastra, eventual pe PM, daca aveti intrebari

andra_mihael
12.05.2008, 17:20:46
Am uitat sa precizez un alt aspect...se percepe o taxa de chirie la cort intre 800 si 1000 euro pt fetele de masa si huse de scaun.Fara niciun fel de decoratiuni florale sau alte chestii. Sincer mie mi se pare destul de scump pt k noua ne iese aranjatul salii cu tot ceea ce include(de la huse de scaun pana la cos de cinste, aranjamente de masina si artificii de interior) undeva la 15 mil. In pretul asta nu intra buchetul de mireasa si cocardele.Deci pretul pe care il cer ei numai pt fete de masa si huse mi se pare f mare

Laura_Munteanu
15.05.2008, 14:01:30
Salut,

andra, ai intrebat tu de taxa asta cu fetele de masa? mie nu mi-au spus niciodata asa ceva, si, in consecinta, nu intentionez sa platesc nimic de genul... evident ca e un pret enorm pentru niste fete de masa, nu stiu ce sa cred. precum spuneam, sambata ma duc acolo, o sa stiu mai multe.

DiaPop
16.05.2008, 08:43:39
Eu din cate am auzit de la altii(bineinteles ca nu am ajuns inca sa discut cu doamna sau domnul de acolo-doamne, ce incet trece timpul !!!!), taxa aceea este pentru inchiriatul cortului, in aceasta incluzandu-se si amenajatul salii...respectiv huse si fete de mese, si ce o mai fi(asta o sa aflu cand merg acolo....)

andra_mihael
16.05.2008, 10:45:14
Salut,

andra, ai intrebat tu de taxa asta cu fetele de masa? mie nu mi-au spus niciodata asa ceva, si, in consecinta, nu intentionez sa platesc nimic de genul... evident ca e un pret enorm pentru niste fete de masa, nu stiu ce sa cred. precum spuneam, sambata ma duc acolo, o sa stiu mai multe.

Doamna de acolo spune k acea taxa e pt inchiriatul cortului si ea iti aranjeaza sala. Pretul variaza intre 800 si 100 euro in functie de ce huse pune in cort.Deci eu cosnider k banii aia merg pt aranjat pt k hai sa fim seriosi...e ca si cum ai face in restaurant. Ei nu inchireaza cortu ala de la altcineva k sa aiba de ce sa-ti perceapa taxa de cort, ci e al lor.
in Cluj nu cred k mai exista restaurant care sa-ti perceapa taxa de inchiriere si pretul pe care-l cer mi se pare putin exagerat pt k oricum tu trebuie sa mai apelezi la cva firma de decoratiuni pt flori, artificii si ce iti mai pui tu prin sala.Deci inca un pret.
Sper totusi sa nu mai existe taxa asta pana faceti voi nunta. Noi am fost sa vedem ce si cum ii pe acolo prin septembrie deci s-ar putea sa se fi schimbat lucrurile.

DiaPop
20.05.2008, 08:30:40
Laura, ai mai aflat detalii la Milenium?

Sper sa ajung la sfarsitul saptamanii urmatoare sa discut acolo....sper sa mai fie locuri pe anul viitor....

dona
20.05.2008, 16:41:50
Draga DiaPop,

Si eu voi avea nunta anul viitor in cort la Millenium, am rezervat deja. Intr-adevar, sunt cateva lucruri in plus pentru care sa iti faci griji fata de un restaurant in oras, dar cred ca daca avem un pic de noroc si ne organizam nu vor fi probleme.
Am vorbit cu domnul administrator si notez cateva puncte care mi s-au parut importante:
- inchirierea (cort drapat, fete de masa, huse si esarfe, lumanari) costa 1000 de euro; dar daca te gandesti ca la orice agentie inchirierea unui cort costa 5-10 euro/mp, nu mi se pare asa de mult
- in fata cortului s-a pavat, deci nu se mai pune problema de noroi
- ni s-a spus ca anul acesta se vor amenaja grupuri sociale (nu WC-uri ecologice) si bucatarie la cort; sincer, si mie mi s-ar fi parut aiurea sa mearga toti invitatii la baie in restaurant.... mai ales pe ploaie!
- nu mi s-ar fi parut ok sa fie o alta nunta in restaurant in acelasi timp, si am cerut acest lucru. dl. administrator nu a avut nimic impotriva, chiar am mentionat in contract, ca sa nu avem surprize
Si daca ploua, asta e! We'll try to make the best of it! :)
Asa ca, hai sa fim optimiste!
Sper ca ti-am putut fi de ajutor.

DiaPop
21.05.2008, 09:12:58
Draga Dona,

iti multumesc pentru detaliile pe care mi le-ai expus ....sincer , ma ajuta foarte mult, mai ales ca abia la sfarsitul saptamanii o sa reusesc(sper), sa ajung la Milenium sa discut acolo ....

Stii cumva, mai sunt locuri libere SAMBETE anul viitor in vara(iunie-august)? Se pot face si nunti de noaptea?

Noi am prefera noaptea, mai ales ca fiind vara e foarte cald, si nu stiu daca se pot instala statii de aer conditionat...stii ca exista pe piata ceva statii de aer conditionat mobile....in fine...tu cand ai , chiar in toiul verii sau ..?

Iti multumesc inca o data...ooooffff ce greu trece timpul asta....abia astept sa merg sa discut si eu acolo!!!

dona
21.05.2008, 12:14:49
Imi pare rau, DiaPop, dar nu stiu nici cum stau cu locurile ( cred ca mai au, nu mi s-a parut ca ar fi deja foarte aglomerati) si nici care e situatia cu nuntile de noapte.
De aer conditionat nu mi-am pus problema, pentru ca noi vom avea nunta la inceputul lui mai, asa ca eu am fost incantata ca au incalzire :-P, daca va fi nevoie.
Ar fi mai bine sa suni inainte, pentru ca domnul administrator nu e intotdeauna acolo. Noi am avut noroc prima oara cand am fost, dar cand am vrut sa facem contractul cred ca l-am sunat de vreo 3 ori... am numarul de mobil, dar nu mi-e clar daca pot sa-l postez, conform regulamentului. Daca ai idee cum sa fac sa ti-l trimit, spune-mi si rezolvam :)
Si dupa ce mergi si vorbesti, poate ne mai spui si alte amanunte, care mi-au scapat. Cum ar fi cu aranjarea mancarii pe farfurii in cort, la vedere, direct din oale... sper ca am inteles gresit /:)! Sau de ploaia care mureaza mocheta, cum povestea una dintre fete, din experienta...
Bafta tuturor! Sa fie intr-o zi cu soare ;-)

cristinateocan
21.05.2008, 12:30:34
Buna, desi sunt inscrisa de mult pe acest site nu am scris nici un mesaj pana acum....cand sunt destul de agitata :(....adica, ne am hotarat sa facem nunta la anul in 2009 si am inceput sa vizitam sali de nunti..prima a fost Orizont dar am venit de acolo foarte "bosunflati" pentru ca nu prea mai sunt sambete si duminici libere decat in Septembrie 2009. Am vazut ca vorbiti de Millenium, aceasta ar fi una din locatiile pe care ni le-am dori pentru nunta, dar avem o mare problema..nr de persoane invitate la nunta...adica in jur de 350 de persoane. Intrebarea mea e daca stiti cumva cat de mare e cortul acolo la Millenium...adica capacitatea maxima.

Va rog tare mult sa ma ajutati cu raspunsul la intrebare pentru ca am vazut ca sunteti mult mai bine informate :). Va multumesc anticipat!

DiaPop
21.05.2008, 14:18:59
Hello, si welcome!
Din cate am auzit, intra pana la 500 , poate mai multe...si eu din auzite iti spun, deci nu ar trebui sa iti faci probleme....

Succes iti doresc!!!

dona
21.05.2008, 14:33:40
In formatul actual cortul are o capacitate de 300 de persoane, dar vara asta va fi organizata o nunta de 500 de persoane, pentru care se va mai adauga un tronson. Nu stiu exact cum va arata (am inteles ca il vor extinde pe partea opusa restaurantului) si nici daca tronsonul va fi permanent sau il adauga de cate ori e nevoie.
Asa ca, loc ar fi :)...
La 350 de persoane, poti incerca si sala mare de la complexul Mercur. Are o prietena nunta acolo in iulie si o sa va povestesc, dar pana atunci, eventual mergeti si vedeti daca ar fi o optiune pentru voi.

Laura_Munteanu
24.05.2008, 15:06:36
Salutare,

ma scuzati, am avut tot felul de deadline-uri, n-am mai reusit sa scriu. N-am mare lucru de spus in afara de ce s-a spus deja, la fel ne-au spus si noua.
Un lucru totusi important este ca, regula e ca nu se fac nunti de noapte nici acolo , deci nu trebuie sa va faceti planuri de genul acesta :)

In rest, in mod normal ar mai trebui sa aiba loc, noi am inchiriat anul trecut in iulie si era loc berechet pentru august...

In rest puteti sa va mai uitati pe site-uri de la firmele de organizat nunti sa vedeti poze cu zona si restaurantul sa va puteti face o idee.

Bafta la pregatiri!

andra_mihael
24.05.2008, 18:41:07
E adevarat k ei spun k nu fac nunti de noapte acolo, dar daca insisti putin nu te vor refuza. Eu am auzit de o nunta facuta anul trecut acolo noaptea chiar de la ei. Si anul acesta chiar acum in mai (nu stiu exact data) au sau au avut o nunta de noaptea.
Deci daca va doriti f mult treaba asta insistati si cred k pana la urma o sa cedeze

cristinateocan
26.05.2008, 11:20:27
Multumesc mult de informatii cu privire la cortul de la Millenium. Saptamana acesta o sa dam o fuga si pana acolo, poate poate mai gasim o sambata libera[-o<, pentru ca am incercat si la Mercur dar mai au numai duminici libere pentru 2009....cat despre sala Magic (Mercur), cred ca asa ii spune....hmmm....e frumoasa doar ca e ciudat faptul ca au un paravan in mijlocul salii....dar na, nu e asa de grav :-p.
Tot ce aflu va mai anunt!
Pupici

dona
29.05.2008, 14:47:26
DiaPop, nu ai mai ajuns la Millenium?
Dupa ce vorbesti, spune-ne si noua ce mai afli.
Eu sunt putin ingrijorata, pentru ca niste prieteni care au fost sambata la nunta s-au plans de servire...
In ceea ce priveste ploaia care mureaza mocheta... poate cand a fost diannaa a plouat tare de tot.. pentru ca sambata a plouat, dar nu a intrat deloc in cort.

DiaPop
30.05.2008, 09:06:43
Draga Donna,

din pacate din nou sunt plecata din localitate si din nou...oooofffff!!!! nu am ajuns acolo....in ritmul asta cred ca ma las pagubasa si nu mai fac nici o nunta :(. E atat de frustrant sa nu ai timp sa te ocupi de propriile probleme, doar de ale altora...
Am sa revin deindata ce ajung si am vesti....

:(

anca1230_pop
30.05.2008, 11:04:44
DiaPop, nu ai mai ajuns la Millenium?
Dupa ce vorbesti, spune-ne si noua ce mai afli.
Eu sunt putin ingrijorata, pentru ca niste prieteni care au fost sambata la nunta s-au plans de servire...
In ceea ce priveste ploaia care mureaza mocheta... poate cand a fost diannaa a plouat tare de tot.. pentru ca sambata a plouat, dar nu a intrat deloc in cort.

Pensiune Milenium e acolo de se urca in padure in Gilau, sau aia la strada?

lilisys
30.05.2008, 13:52:25
Pensiune Milenium e acolo de se urca in padure in Gilau, sau aia la strada?

Milenium e cea sus pe platou, la care urci prin padure; cea de la sosea (aproape de drumul spre platou) e Capus, si la Gilau e alta

gabivali
10.06.2008, 21:15:18
Stie oare cineva...

Privelistea nu compenseaza pt lipsa de bun simt si avaritie

Am decis sa facem nunta la Milenium (datorita privelistii). Am facut rezervarea din timp (pt iunie 2008) cu specificatia (trecuta in contract de patoana "in RESTAUANT" dar fara sa treaca si "DETALIUL" discutat de nenumarate orica nu se vor tine 2 nunti in acelasi timp ci am fost asigurati ca nici vorba de asa ceva si totusi SURPRIZA au fost 2 nunti in acelasi timp si asta fara sa ni se ceara acordul. Am aflat in ultima clipa cand nu aveam cum sa schimbam ceva, invitatiile erau deja trimise, samd....

Inaite de toate cateva note generale:

Locatia indeparteaza 40-50% din invitati pentru care prefera sa nu vina de loc decat sa vina cu masina personala (care ii impiedica sa bea linistiti) sau autocarul (care e aiurea in haine de gala) asa ca se cam razgandesc in ultima clipa cand le pica fisa dar totusi 80% din cei care decid ca vin sunt lejer imbracati (am sa atasej poze cu d-soarele si chiar doamnele venite la greu in pataloni) iar celeasi persoane a doua zi cand toti am fost la o alta nunta in oras au venit imbracate impecabil sau elegant.
Restaurantul chit ca este decorat chiar ok de catre Fenesan in rest nu are nimic de calitate, toate sunt vechi si de prost gust (toalete absoult orbibile si infecte, bucataria la fel poate chiar mai murdara, zugraveala veche, mirosuri grele, camerele ponosite si fara cada sau apartamente prea scumpe pt asa o locatie izolata si asa putine stele. Servire, profesionalism sau seriozitate total inexistente si astea la aceleasi preturi si cu acelasi obicei de a fura ca peste tot.
Cortul cu o taxa de 1000 de euro abolut aberanta (in oras nici cel mai scump restaurant nu cere chirie iar menirile au celeasi preturi cu conditii incomparabile!!!!). Daca e soare in cort e miros aiurea si zapuseala, daca ploua e umezeala si mirosuri aiurea) iar daca mai este o nunta in acelasi timp nu ai nici o priveliste ci stai inchis in cort ca asta e faza....
In cazul nostru :
Am vrut o nunta restransa (circa 100 de pers.) asa ca Fenesan , patroana de acolo a decis mult dupa semnearea contractului ca ar fi loc si o a doua nunta (IN CORT) de mai bine de 400 de persoane. TOTUSI nu suntem singurii in aceasta situatie ci e un obicei deja pt ei sa faca asta.
Am aflat "frumoasa" veste abea cand am fost sa punem la punc detalii (deci mult dupa ce am trimis invitatiile) si am ramas intrezisi. Nu aveam cum sa schimbam nimic. Aveam planificata acolo inclusiv cununia religioasa in stil american (cu pastor sub cupola de flori si cu d-soare de onare si tot ritualul) cu toate acestea cu nerusinare fara limite in timpul ceremoniei se auzeau cum se fac ultimele pregatiri pt nunta din CORT care urma sa inceapa mai tarziu (nu forfota sau vanzoleala de personal ci GALAGIE SERIOASA: masini electrice de taiat sau raschetat care nu au inceptat pana cand a intervenit cineva dintre invitatii mei). Nu va spun ce cort "minunat" au pregatit daca la ora aceea inca se lucra atat de intes si ce penibilitati de mese cu umbrelute au puse in fata. Iar inaite sa le cer eu sa le indeparteze aveau ceva covoare rosii murdare intise pe iarba ca si alei sau ceva de genul oricum toate sunt jalince ca si aranjemente in cort (pe rosu inchis) iar o firma "pretena" nu ar face mare diferenta...
Dar daca asta ar fi fost tot si nu era chiar atat de grav, dar nuuuuuuuuu. A fost tota ziua la fel pana la ultima picatura (servire intarziata, hotie, plata si alte camere decat cele rezervate).
Nunta din cort fiind mare (peste 400 pers) clar a ajuns cea importanta astfel toti chelnerii au fost trimisi acolo iar noua ne-au lasat 3 chelnerite care cred ca erau de fapt de la bucatarie si au avut de lucru inclusiv la cort SPRE UIMIREA si DISPERAREA NOASTRA.
Consecinte? Servirea meniului mult mult intarziata si deci oaspeti infometati si fara chef prea mare de distractie. Fripura si torul care sunt parte impostanta pentru impresia lasata au fost aduse doar de cele trei care aratau absoult JALNIC fiind asa singure si fara experiente lasand sa se vada clar ce INCOMPETENTI sunt.
Au inceput sa stranga mesele cand inca erau invitatii in sala la celelalte mese. Ne-au dat alte camere in lode de apartamentele rezervate (nu am specificat in contract CA DOAR SUNT SERIOSI NUUUUU????) si camerele erau sub toata critica: fara cada de dus si aratand jigarit ca toate celelate ....
IAR DUPA TOATE ASTEA timp in care Fenesan nu si-a arata fatza de loc au avut tupeul sa si fure si fara urma de SCUZE sau REDUCERE (ca sa uitam CE AU FACUT) au cerut NOTA (repet preturi ca si la un restaurant din oras) dar fara nimic scris. Dupa ce am platit nici urma de facuta/chitanta sau ceva de genul si chiar au crezut ca totul e OK. Dar sa vedem ce fatza au sa faca cand ajungem la ei la una din nuntile urmatoare cu OPC-ul, presa si avocata dupa noi.

andra_mihael
11.06.2008, 10:18:36

Am decis sa facem nunta la Milenium (datorita privelistii). Am facut rezervar din timp (iunie 2008) cu specificatia (trecuta in contract "in RESTAUANT" dar fara sa trecem si "DETALIUL" discutat de nenumarate orica nu se vor tine 2 nunti in acelasi timp dar am fost asigurati ca nici vorba de asa ceva si totusi s-a intamplat si inca fara preaviz.

Locatia indeparteaza 40-50% din invitati pentru ca prefera sa nu vina de loc decat sa vina cu masina personala (care ii impiedica sa bea in liniste) sau autocarul (e aiurea in haine de gala) asa ca se cam razgandesc in ultima clipa cand le pica fisa dar totusi 80% cei care vin sunt lejer imbracati (am sa atasej poze cu d-soarele venite in pataloni la greu) iar la o nuna cu aceeasi oameni (a doua zi) la o nunta in oras (unde restaurantul are celeasi preturi si se fura tot le fel de mult ) iar diferentele sunt mari.

Restaurantul chit ca este decorat chiar ok de catre Fenesan in rest nu are nimic de calitate, toate sunt vechi si de prost gust (toalete absoult orbibile, bucataria evident mai rau, zugraveala veche, mirosuri grele, camerele ponosite sau apartamente prea scumpe pt asa o locatie izolata. Servire, profesionalism sau seriozitate total inexistente.

Cortul cu o taxa de 1000 de euro abolut aberanta (in oras nici cel mai scump restaurant nu cere chirie iar menirile au celeasi preturi cu conditii incomparabile!!!!). Daca e soare in cort e miros aiurea si zapuseala, daca ploua e umezeala si mirosuri aiurea) iar daca mai este o nunta in acelasi timp nu ai nici o priveliste ci stai inchis in cort ca asta e faza....

In cazul nostru :
Am vrut o nunta restransa (circa 100 de pers.) asa ca Fenesan , patroana de acolo a dupa semnearea contractului ca ar fi loc si o a doua nunta (IN CORT) de mai bine de 400 de persoane dar TOTUSI nu suntem singurii in aceasta situatie ci e un obicei deja.

Am aflat "frumoasa" veste abea cand am fost sa punem la punc detalii (deci mult dupa ce am trimis invitatiile) si am ramas intrezisi. Nu aveam cum sa schimbam nimic. Aveam planificata acolo inclusiv cununia religioasa in stil american (cu pastor sub cupola de flori si cu d-soare de onare si tot ritualul) cu toate acestea cu nerusinare fara limite in timpul ceremoniei se auseau cum se fac ultimele pregatiri pt nunta din CORT care urma sa inceapa mai tarziu (nu forfota sau vanzoleala de personal ci GALAGIE SERIOASA: masini electrice de taiat, raschetat pana cand a intervenit cineva dintre invitatii mei si a cerut sa se opreasca). Nu va spun ce cort "minunat" au pregatit daca la ora aceea inca se lucra atat de intes si ce umezeala au indurat dupa ce au platit si o supartaxa de 1000 de euro cand in oras restaurantele nu cer chirie pe sala !!!!!!!!!!!!

Dar daca asta ar fi fost tot si nu era chiar atat de grav, dar nuuuuuuuuu. A fost tota ziua la fel pana la ultima picatura (servire intarziata, hotie, plata si alte camere decat cele rezervate).

Nunta din cort fiin mare (peste 400 pers) clar a ajust cea importanta astfel toti chelnerii au fost trimisi acolo iar noua ne-au lasat 3 chelnerite care cred ca erau de fapt de la bucatarie si au avut de lucru inclusiv la cort SPRE DISPERAREA NOASTRA.

Consecinte? Servirea meniului mult mult intarziata si total aiurea iar fripura si torul aduse doar de cele trei care aratau absoult JALNIC fiind asa singure si fara experiente. Au inceput sa stranga mesele cand erau inca invitatii in sala, ne-au dat alte camere decat cele rezervate (nu am specificat in contract CA DOAR SUNT SERIOSI NUUUUU????) adica in loc de apartamente ne-au oferit camere fara cada de dus si aratand penibil .... IAR DUPA TOATE ASTEA si dupa ce Fenesan nu si-a arata fatza de loc au avut tupeul sa si fure si fara urma de REDUCERE (ca poate asa uitam CE AU FACUT) au cerut NOTA ca la un restaurant din oras dar fara nimic scris, iar dupa ce am platit nici urma de facuta/chitanta sau ceva de genul si chiar au crezut ca totul e OK. Dar sa vedem ce fatza o sa faca cand ajungem la ei la nunta urmatoare cu OPC-ul dupa noi. . .

Imi pare rau pt experienta neplacuta.M a bucur enorm k nu am semnat contract cu ei.Nu-mi imaginam k pot sa faca asa ceva

tati_sew
11.06.2008, 16:12:08

Am decis sa facem nunta la Milenium (datorita privelistii). Am facut rezervarea din timp (pt iunie 2008) cu specificatia (trecuta in contract de patoana "in RESTAUANT" dar fara sa treaca si "DETALIUL" discutat de nenumarate orica nu se vor tine 2 nunti in acelasi timp ci am fost asigurati ca nici vorba de asa ceva si totusi SURPRIZA au fost 2 nunti in acelasi timp si asta fara sa ni se ceara acordul. Am aflat in ultima clipa cand nu aveam cum sa schimbam ceva, invitatiile erau deja trimise, samd....

Locatia indeparteaza 40-50% din invitati pentru care prefera sa nu vina de loc decat sa vina cu masina personala (care ii impiedica sa bea linistiti) sau autocarul (care e aiurea in haine de gala) asa ca se cam razgandesc in ultima clipa cand le pica fisa dar totusi 80% din cei care decid ca vin sunt lejer imbracati (am sa atasej poze cu d-soarele si chiar doamnele venite la greu in pataloni) iar celeasi persoane a doua zi cand toti am fost la o alta nunta in oras au venit imbracate impecabil sau elegant.
Restaurantul chit ca este decorat chiar ok de catre Fenesan in rest nu are nimic de calitate, toate sunt vechi si de prost gust (toalete absoult orbibile si infecte, bucataria la fel poate chiar mai murdara, zugraveala veche, mirosuri grele, camerele ponosite si fara cada sau apartamente prea scumpe pt asa o locatie izolata si asa putine stele. Servire, profesionalism sau seriozitate total inexistente si astea la aceleasi preturi si cu acelasi obicei de a fura ca peste tot.
In cazul nostru :
Am vrut o nunta restransa (circa 100 de pers.) asa ca Fenesan , patroana de acolo a decis mult dupa semnearea contractului ca ar fi loc si o a doua nunta (IN CORT) de mai bine de 400 de persoane. TOTUSI nu suntem singurii in aceasta situatie ci e un obicei deja pt ei sa faca asta.
Am aflat "frumoasa" veste abea cand am fost sa punem la punc detalii (deci mult dupa ce am trimis invitatiile) si am ramas intrezisi. Nu aveam cum sa schimbam nimic. Aveam planificata acolo inclusiv cununia religioasa in stil american (cu pastor sub cupola de flori si cu d-soare de onare si tot ritualul) cu toate acestea cu nerusinare fara limite in timpul ceremoniei se auzeau cum se fac ultimele pregatiri pt nunta din CORT care urma sa inceapa mai tarziu (nu forfota sau vanzoleala de personal ci GALAGIE SERIOASA: masini electrice de taiat sau raschetat care nu au inceptat pana cand a intervenit cineva dintre invitatii mei). Nu va spun ce cort "minunat" au pregatit daca la ora aceea inca se lucra atat de intes si ce penibilitati de mese cu umbrelute au puse in fata. Iar inaite sa le cer eu sa le indeparteze aveau ceva covoare rosii murdare intise pe iarba ca si alei sau ceva de genul oricum toate sunt jalince ca si aranjemente in cort (pe rosu inchis) iar o firma "pretena" nu ar face mare diferenta...
Nunta din cort fiind mare (peste 400 pers) clar a ajuns cea importanta astfel toti chelnerii au fost trimisi acolo iar noua ne-au lasat 3 chelnerite care cred ca erau de fapt de la bucatarie si au avut de lucru inclusiv la cort SPRE UIMIREA si DISPERAREA NOASTRA.
Consecinte? Servirea meniului mult mult intarziata si deci oaspeti infometati si fara chef prea mare de distractie. Fripura si torul care sunt parte impostanta pentru impresia lasata au fost aduse doar de cele trei care aratau absoult JALNIC fiind asa singure si fara experiente lasand sa se vada clar ce INCOMPETENTI sunt.
Au inceput sa stranga mesele cand inca erau invitatii in sala la celelalte mese. Ne-au dat alte camere in lode de apartamentele rezervate (nu am specificat in contract CA DOAR SUNT SERIOSI NUUUUU????) si camerele erau sub toata critica: fara cada de dus si aratand jigarit ca toate celelate ....
IAR DUPA TOATE ASTEA timp in care Fenesan nu si-a arata fatza de loc au avut tupeul sa si fure si fara urma de SCUZE sau REDUCERE (ca sa uitam CE AU FACUT) au cerut NOTA (repet preturi ca si la un restaurant din oras) dar fara nimic scris. Dupa ce am platit nici urma de facuta/chitanta sau ceva de genul si chiar au crezut ca totul e OK. Dar sa vedem ce fatza au sa faca cand ajungem la ei la una din nuntile urmatoare cu OPC-ul, presa si avocata dupa noi.
Pacat ca ati patit asa ceva dar sa nu va lasati, tarati in noroi asa cum au facut ei cu voi!!!

dona
15.07.2008, 12:17:03
Fetelor, nu mai stiti nimic nou despre Millenium? Eu tocmai am gasit inca o poveste scary, dar refuz sa cedez. Pentru ca am vorbit cu o miresica ce a avut nunta acolo de cateva saptamani, si mi-a spus ca ea a fost foarte multumita de tot: mancare, servire, cazare. Cred ca depinde si cu ce pretentii se duce fiecare si mai tine si de noroc. Citeam pe grupul despre "Aroma" ca a fost o nunta mare la Millenium de curand si mirii au vrut preparate sofisticate, nu "cartofi natur cu cas pane", asa ca si-au adus bucatari de altundeva. Pai, nu stiu cat de sofisticate le-or fi vrut, ca mireasa cu care am povestit eu mi-a zis ca au avut gustare calda ceva piept de pui cu smochine si garnitura de ananas... ceea ce nu-i chiar o chestie standard. Asa ca, eu cred ca nunta mea o sa iasa bine mersi si am renuntat sa-mi tot fac sange rau pentru toate povestile! Va doresc la fel!
A, si la cort tocmai sunt in lucru baile \:D/!

daniela_psy
15.07.2008, 13:31:10
Fetelor, nu mai stiti nimic nou despre Millenium? Eu tocmai am gasit inca o poveste scary, dar refuz sa cedez. Pentru ca am vorbit cu o miresica ce a avut nunta acolo de cateva saptamani, si mi-a spus ca ea a fost foarte multumita de tot: mancare, servire, cazare. Cred ca depinde si cu ce pretentii se duce fiecare si mai tine si de noroc. Citeam pe grupul despre "Aroma" ca a fost o nunta mare la Millenium de curand si mirii au vrut preparate sofisticate, nu "cartofi natur cu cas pane", asa ca si-au adus bucatari de altundeva. Pai, nu stiu cat de sofisticate le-or fi vrut, ca mireasa cu care am povestit eu mi-a zis ca au avut gustare calda ceva piept de pui cu smochine si garnitura de ananas... ceea ce nu-i chiar o chestie standard. Asa ca, eu cred ca nunta mea o sa iasa bine mersi si am renuntat sa-mi tot fac sange rau pentru toate povestile! Va doresc la fel!
A, si la cort tocmai sunt in lucru baile \:D/!
Probabil ca mirii au vrut anumite preparate pe care restaurantul nu s-a incumetat sa le prepare.Sincer,nu cunosc oferta de preparate a celor de la Milenium,eu am scris ce am auzit de la miri pt ca sa se stie ca trebuie sa alegi din ce-ti dau ei,fara alte pretentii.In restaurantul unde am facut noi nunta ni s-au permis sugestii in ceea ce priveste meniul,lucru care mi s-a parut extrem de interesant si de dorit,mai ales cand mirii sunt dispusi sa plateasca.Ideea e ca omul avea bani garla,nu se zgarcea la nimic si voia sa plateasca cat e cazul pt a avea preparatele dorite de el.Nu numai ca a fost refuzat din start dar i s-a spus cu cateva saptamani inainte sa-si caute si bucatari ca ai lui nu fac fata la 400 de pers.Probabil ca din cauza celor 2 nunti tinute in acelasi timp acolo.Inteleg ca setea de bani e mare dar daca te tine sa faci 2 nunti odata asigura-te ca ai si personalul adecvat si suficient pt a face fata indatoririlor.Nimanui nu-i convine ca in luna nuntii sa caute de nebun ospatari si bucatari sa-i serveasca la sala.In alta ordine de idei sunt convinsa ca sunt si miri multumiti care au facut nunta acolo si ca nu e litera de lege ca lucrurile sa iasa prost de fiecare data.Multa bafta celor cu nunta la Millenium si nu numai.:)>-

Ligia7613
22.07.2008, 10:21:26
Buna fetelor si bine v-am gasit!

Numele meu e Ligia si sunt si eu o viitoare miresica la cortul de la Milenium -Gilau , in 25 iulie 2009, si trebuie sa va impartasesc parerea mea despre aceasta locatie si care sunt motivele pentru care am ales-o...

In primul rand, mi-a placut la nebunie locul-e minunat, vezi asa ceva numai in filme si credeti-ma ca se pare ca nunta in asfel de locuri este considerata, contrar opiniei multor romani, un lux...

In al doilea rand, am fost in iunie 2008 nasa in cortul de la Milenium-a fost totul minunat, servirea deosebita, mancarea....in special pestele cu fulgi de porumb, EXTRAORDINAR-VI-L RECOMAND TUTUROR!...

Ceea ce m-a surpins super placut a fost faptul ca administratorii localului, Domnul si Doamna Fenesan au fost tot timpul printre mese, verificand daca e nevoie de ceva la vreuna dintre ele....mi s-a parut asolut deosebit interesul domnilor pentru a asigura confortul nostru-mai rar vezi asa ceva....

Un alt aspect pe care vreau sa vi-l impartasesc este faptul ca de curand(eu am facut rezervarea pe 25 iulie anul viitor, la inceputul lunii iulie 2008) s-a extins cortul, arata super frumos asa, s-au instalat baile pentru femei si pentru barbati (Domnul Fenesan zicea ca le va finaliza cat de curand), s-a instalat un tronson special dedicat bucatariei...

Aranjarea cortului e super ok, in iulie cand am fost la incheierea contractului am descoperit cu placere faptul ca s-au mai instalat lampi super dragute-arata deosebit in cort! Domnul Fenesan spunea faptul ca va inlocui si mocheta la anul-desi arata super si asa-pe visiniu, cum imi place mie ;)) !

Deci ce sa zic...numai cuvinte de lauda!

A!! Duminica, dupa nunta la care am fost nasa a plouat cu galeata...nu am avut probleme cu drumul sau chestii de genul asta...asta pentru linistea celor care se stresau ca ploua la nunta lor...si pana la urma...PLOAIE LA NUNTA INSEAMNA BOGATIE, FETELOR! =D>

In ce priveste doua nunti in acelasi timp, doamna Fenesan a promis ca nu se va intampla asta, asa ca nici din acest punct de vedere nu trebuie sa va faceti griji.....

In concluzie...va recomand cu caldura acest loc ...fara nici o rezerva!

Va doresc tuturor O NUNTA DE VIS si...pe curand!

loredanacoirte
22.07.2008, 15:15:04
In ce priveste doua nunti in acelasi timp, doamna Fenesan a promis ca nu se va intampla asta, asa ca nici din acest punct de vedere nu trebuie sa va faceti griji.....

Daca citesti msj scrise, o sa vezi ca au promis si altora dar nu s-au tinut de cuvant.

Cat despre LUX , DA , daca te uiti ce face o anumita firma din Bucuresti, dar nu se poate compara

dona
23.07.2008, 11:23:36
Ligia, iti multumesc pentru ce ne-ai povestit. Am mai multa incredere ca totul va fi ok :). Iti doresc o nunta minunata!
loredanacoirte, inteleg fetele care au fost la Millenium, la nunta lor sau a altora (ca si Ligia) si au avut o experienta, placuta, sau nu, si au venit sa ne impartaseasca ceea ce au vazut si li s-a intamplat. Dar comentariile GRATUITE ale unor persoane care vorbesc numai ca sa se afle in treaba, zau ca nu le inteleg!
Da, citim, multumim frumos, am vazut ce au patit alte fete si vom face tot posibilul ca sa ne ferim si ca nuntile nostre, ale celor care tinem mortis sa ne casatorim LA MILLENIUM sa iasa cat mai bine. Dar "incurajarile" tale nu cred ca ajuta pe nimeni cu nimic.

loredanacoirte
23.07.2008, 14:45:10
Scuze , nu asta era intentia. Tocmai atrageam atentia ca nu toata lumea a fost multumita de ei. Si eu am fost acolo anul trecut la o nunta si nu mi-a placut.

dona
24.07.2008, 12:09:31
loredanacoirte, imi cer scuze, am sarit in sus cam tare... dar atatea "am auzit" si "mi-a spus cineva" am citit pe-aici, de m-am saturat. Dar, daca ai fost acolo la o nunta, ai putea sa ne spui mai exact ce nu ti-a placut? Ca sa stim pentru ce sa ne pregatim si cum sa incercam sa preintampinam situatiile neplacute.
Multumesc!

loredanacoirte
24.07.2008, 15:00:46
La nunta la care am fost eu , nu am fost multumita de chelneri. Nu au fost atenti . Si in plus gustarea calda, care a fost cas pane era chiar rece asa tarziu au ajuns la masa noastra cu ea. Referitor la msj de mai sus, eu nu as fi linistita si nu as avea incredere nici daca a patit-o unul singur cu ei. Nu e de ajuns sa promita ca nu fac 2 nunti in acelasi timp. Sa scrie in contract ca doar si noi avem dreptul sa spacificam ce pretindem in contracte nu doar ei.

dona
25.07.2008, 10:20:33
Sunt absolut de acord in ce priveste contractul! Poate ca n-ai observat, dar eu am scris undeva mai in fata ca in contractul pe care l-am incheiat cu ei am specificat intentionat acest fapt. D-l administrator cu mana lui a scris ca nu va avea loc o alta nunta in acea data. De-asta spuneam ca e bine sa stim cat mai clar care sunt problemele, ca sa le putem preveni din timp.
Cu chelnerii, mi-a spus o miresica de luna trecuta care e problema si intr-adevar cred ca e riscant... Ei au doar 3 chelneri ai lor, pe restul ii cheama pentru nunti. Si te poti trezi ca-s buni sau nu... Dar aceeasi miresica mi-a spus ca la ea la nunta a fost totul ok si ca din cate spunea d-na Fenesan, acum cam au ei o lista de chelneri care-s ok si deja stiu pe cine sa cheme si pe cine nu. Eu la faza asta am ceva emotii, ce-i drept.
Cat despre mancarea rece, din cate spunea d-l Fenesan si Ligia de altfel (trebuie sa mai dau si eu o tura sa vad) acum este un pavilion al cortului pentru bucatarie, deci nu o mai plimba din restaurant.
Asa ca, eu imi tin pumnii! Si celorlalte fete! Sigur ca puteam sa aleg Chios, Stil sau Aroma si sa stau linistita ca nu-i riscant, dar noi am vrut musai in cort la Millenium asa ca, gotta handle it :)!

ancaaa
25.07.2008, 12:10:06
Haideti sa va spun eu cum e treaba cu chelnerii.....
eu tocmai ce am avut nunta la Premier....restaurant de 4 stele, elegant, frumos, etc......mi s-a promis 7 chelneri.Vreau sa va spun ca pe timpul nuntii daca am remarcat 4 chelneri.....Bineinteles ca nu au facut fata, la unele mese nu s-a servit cum trebuie... .si faza cea mai tare: unul din chelneri s-a cam pilit si a inceput sa danseze pe meneaito cu nuntasii... ce ziceti?...a avut noroc baiatul ca eu nu l-am vazut ca vai de capul lui daca il vedeam ( eu am aflat de la niste prieteni dupa nunta aceasta intamplare).
Asa ca, nu conteaza restaurantul unde faci nunta....pt ca pana la urma poti sa ai ghinion cu chelnerii oricunde..
Si pt ca am fost curioasa totusi unde erau ceilalti chelneri promisi, dau sa aflu ca pe terasa de la etaj era un botez unde participau si niste politisti si se parca ca acolo evenimentul a fost mai important decat nunta mea si atunci atentia acolo a fost maxima...asta e.....oricum nunta a iesit bestial si atunci acest incident nu ma mai supara....

adelle
25.07.2008, 14:17:44
Haideti sa va spun eu cum e treaba cu chelnerii.....
eu tocmai ce am avut nunta la Premier....restaurant de 4 stele, elegant, frumos, etc......mi s-a promis 7 chelneri.Vreau sa va spun ca pe timpul nuntii daca am remarcat 4 chelneri.....Bineinteles ca nu au facut fata, la unele mese nu s-a servit cum trebuie... .si faza cea mai tare: unul din chelneri s-a cam pilit si a inceput sa danseze pe meneaito cu nuntasii... ce ziceti?...a avut noroc baiatul ca eu nu l-am vazut ca vai de capul lui daca il vedeam ( eu am aflat de la niste prieteni dupa nunta aceasta intamplare).
Asa ca, nu conteaza restaurantul unde faci nunta....pt ca pana la urma poti sa ai ghinion cu chelnerii oricunde..
Si pt ca am fost curioasa totusi unde erau ceilalti chelneri promisi, dau sa aflu ca pe terasa de la etaj era un botez unde participau si niste politisti si se parca ca acolo evenimentul a fost mai important decat nunta mea si atunci atentia acolo a fost maxima...asta e.....oricum nunta a iesit bestial si atunci acest incident nu ma mai supara....

Eu am facut nunta la Athos tot 4* si pot zice fix acelasi lucru.7 chelneri promisi...vreo 3 ,4 prin sala..Mese multumite altele nu....Cred ca peste tot e la fel...
Norocul meu a fost ca bani i-am dat la sfarsit....si seful de sala a sarit in sus cat china....dar am zis..4 ati fost la 4 va dau.si cu asta basta.Am inteles ca mai nou seful de sala de la Athos s-a mutat la Aroma...mare grija cu el ca e tare naspet....
A doua zi cand am povestit cu patronul hotelului si i-am zis ce s-a intamplat s-a suparat tare si ne-a lasat camerele rezervate pt invitati gratis...ca sa se revanseze.Dar no nu peste tot e la fel....La alte hoteluri se fura de la mic la mare....

Bafta fetelor NUNTILE IN ZIUA DE AZI SUNT O ADEVARATA AVENTURA....:bye_04: :bye_04: :bye_04:

Amira
28.07.2008, 20:05:03
Eu am facut nunta la Athos tot 4* si pot zice fix acelasi lucru.7 chelneri promisi...vreo 3 ,4 prin sala..Mese multumite altele nu....Cred ca peste tot e la fel...
Norocul meu a fost ca bani i-am dat la sfarsit....si seful de sala a sarit in sus cat china....dar am zis..4 ati fost la 4 va dau.si cu asta basta.Am inteles ca mai nou seful de sala de la Athos s-a mutat la Aroma...mare grija cu el ca e tare naspet....
A doua zi cand am povestit cu patronul hotelului si i-am zis ce s-a intamplat s-a suparat tare si ne-a lasat camerele rezervate pt invitati gratis...ca sa se revanseze.Dar no nu peste tot e la fel....La alte hoteluri se fura de la mic la mare....

Bafta fetelor NUNTILE IN ZIUA DE AZI SUNT O ADEVARATA AVENTURA....:bye_04: :bye_04: :bye_04:

sunt o adevarata aventura din cauza ca multe miresici aleg locatii pt. peisaj
,priveliste etc., nunta nu o faci afara, important este ce ai in sala ,cum se misca chelnerii ,ce meniu ai ,si cat de mult se fura . din cate locatii cunosc si am fost la nunti in majoritatea cele mai bune sunt Victoria si Exclusiv Catering , nu ma refer la privelistea de afara . pe primul loc Ex. Cat. sala draguta (daca ar avea alta pardoseala ar fi si mai tare), mese rotunde (daca vrei) chelnerii prompti si draguti, nu te fura, aer conditionat, si cel mai tare meniul ( cea mai buna mancare ) cel mai bun pret la meniu. Victoria sala draguta ,chelnerii la fel ,nu fura ,aer conditionat ,sala putin cam joasa, nu pun taxe aiurea nici una din locatii

dona
06.08.2008, 17:25:36
sunt o adevarata aventura din cauza ca multe miresici aleg locatii pt. peisaj
,priveliste etc., nunta nu o faci afara, important este ce ai in sala ,cum se misca chelnerii ,ce meniu ai ,si cat de mult se fura . din cate locatii cunosc si am fost la nunti in majoritatea cele mai bune sunt Victoria si Exclusiv Catering , nu ma refer la privelistea de afara . pe primul loc Ex. Cat. sala draguta (daca ar avea alta pardoseala ar fi si mai tare), mese rotunde (daca vrei) chelnerii prompti si draguti, nu te fura, aer conditionat, si cel mai tare meniul ( cea mai buna mancare ) cel mai bun pret la meniu. Victoria sala draguta ,chelnerii la fel ,nu fura ,aer conditionat ,sala putin cam joasa, nu pun taxe aiurea nici una din locatii
Imi pare rau sa te contrazic, dar nu cred ca poti da toata vina pe locatie. De exemplu, ma indoiesc ca miresica ce ne-a scris mai sus despre hotel Premier(de exemplu), l-a ales pentru priveliste (mai degraba cred ca pentru alte motive, cum ar fi 4 stele). Nu cred ca vroia cineva sa priveasca str. Donath! Si totusi a avut probleme...
Inteleg ca unele persoane trebuie sa se simta in perfecta siguranta pentru nunta lor, dar intelege si tu ca nu toate. Unele vrem ceva mai deosebit, chiar daca e mai riscant.
Personal, nu as alege niciuna dintre locatiile specificate de tine. Exclusiv arata ca o cantina mai aranjata (ok, intr-adevar, si cu mancare excelenta!) si Victoria pur si simplu ma face sa ma gandesc la comunism. Dar asta e strict opinia mea. Sunt sigura ca au fost acolo nunti frumoase, reusite si tot ce vrei. Dar a mea va fi in cort la Millenium.
Cred ca fiecare e libera sa aleaga pentru nunta ei si mai cred ca acest forum exista tocmai ca sa ne ajutam intre noi in "aventura", nu sa incercam sa ne taiem elanul una alteia.

loredanacoirte
06.08.2008, 18:05:21
Sunt sigura ca oriunde faci nunta, daca esti atenta la detalii si lucrezi cu oameni profesionisti, poti sa ai o nunta minunata.In schimb la faza cu chelnerii e nasol. Ca daca observi doar in timpul nuntii ca nu sunt cati trenbuie e tarziu. Tot ce poti face e sa le dai mai putin dar asta nu repara raul facut. Pt ca oricum oamenii iti pleaca nemultumiti.

Ballet
10.09.2008, 14:11:40
Dragi miresici, eu am trecut acum o saptamana prin 3 zile de groaza cum nu v-as dori niciuneia. Dupa ce am rezervat sala la Milenium din primavara, acum cand am vrut sa facem contractul si sa dam avansul ne-au anuntat ca nu mai este valabil si nu mai au sambete libere numai in octombrie parca. Cand am facut rezervarea, ni s-a spus ca nu e cazul atunci sa facem contract si sa dam avans pt ca inca nu prea au rezervari pt 2009 si ne suna ei cand e cazul sa ne intalnim sa facem toate astea. Pt ca nu am fost sunati, de ceva vreme incercam sa dam de ei si nu reusim pt ca au fost plecati din Cj. Cand i-am gasit ne-au spus ca daca noi nu am dat avansul ei au dat sala altcuiva care a venit cu bani. Asta desi ne-a spus de nenumarate ori cand am retinut data de 22 aug ca ne vor suna daca cumva vine cineva si vrea chiar data aceea. Au vorbit f urat cu noi, ne-au tratat cu mare indiferenta si pana la urma ma bucur mult ca s-a intamplat asa. Dupa 3 zile de nesomn si plansete, am gasit la Aroma o duminica in septembrie. Localul e superb, privelistea nu mai zic si spatiu destul pentru 250 de invitati. Asa ca miresici care aveti nunta la Milenium, va rog mult specificati toate doleantele voastre in contractul pe care il incheiati ca sa nu aveti surprize neplacute. Domnii Fenesan unt foarte draguti la inceput cand vor sa faceti nunta acolo, dupa aceea incepe sa se schimbe roata. Cam asa e peste tot, nu e numai acolo, pana la urma mi-am dat seama ca totul e sa ai NOROC. Toti te fura si te prostesc asta pt ca sunt putine locatii in Cj fata de alte orase si nu ai de unde alege.

Ballet
10.09.2008, 14:16:25
Am uitat sa va spun ceva....si eu auzisem de servire proasta la Milenium si tocmai pt asta ne-am hotarat sa aducem noi chelnerii.Asa ca daca aveti cunostinte care v-ar putea in legatura cu niste chelneri care sa nu fie flegmatici si indiferenti ar fi foarte bine. Plus ca ar fi bine sa specificati in contractul pe care il incheiati cate persoane se vor ocupa de servire , asta daca nu ii aduceti voi. E f neplacut sa fie un chelner la 5 mese pt ca nu face fata

dona
16.09.2008, 11:14:06
Am uitat sa va spun ceva....si eu auzisem de servire proasta la Milenium si tocmai pt asta ne-am hotarat sa aducem noi chelnerii.Asa ca daca aveti cunostinte care v-ar putea in legatura cu niste chelneri care sa nu fie flegmatici si indiferenti ar fi foarte bine. Plus ca ar fi bine sa specificati in contractul pe care il incheiati cate persoane se vor ocupa de servire , asta daca nu ii aduceti voi. E f neplacut sa fie un chelner la 5 mese pt ca nu face fata
Imi pare foarte rau pentru ce ti s-a intamplat, dar pana la urma, bine ca s-a terminat cu bine :). Multumesc pentru sugestiile tale pentru miresicile care au totusi nunta la Millenium, sunt de mare ajutor. Pentru mine e mult prea tarziu sa mai caut acum alta locatie, asa ca toate sfaturile despre cum se pot preveni intamplarile neplacute acolo imi sunt de mare ajutor >:D<
Iti doresc o nunta minunata!

Ballet
20.09.2008, 14:35:36
Imi pare foarte rau pentru ce ti s-a intamplat, dar pana la urma, bine ca s-a terminat cu bine :). Multumesc pentru sugestiile tale pentru miresicile care au totusi nunta la Millenium, sunt de mare ajutor. Pentru mine e mult prea tarziu sa mai caut acum alta locatie, asa ca toate sfaturile despre cum se pot preveni intamplarile neplacute acolo imi sunt de mare ajutor >:D<
Iti doresc o nunta minunata!

Parca acum imi pare rau ca am scris un pic de rau de domnii Fenesan care m-au suparat , pt ca nu as vrea sa ai nopti nedormite :( din cauza mea.... Stai linistita, problemele cu neseriozitatea , servirea, mancarea mai putin perfecta :-& , pot aparea in orice loc pana la urma. Cred ca tine de noroc....La fel cum tine de noroc si vremea....se poate sa fie 15 grade in mijl lui iulie, si 30 in octombrie. Asa ca, important e sa ne concentram ca noi sa ne da toata silinta ca totul sa fie cat mai bine organizat si ca petrecerea sa fie cea mai reusita, indiferent daca ploua in sala, chelnerii varsa vinul pe tine sau mai stiu eu ce. Am auzit si eu atatea despre Aroma ...oooooooooooo
Daca imi permiti, o sa-ti mai dau un sfat despre Milenium...Cand eu am fost acolo sa vad o nunta, cortul arata foarte anost si comun pentru ca nu erau flori deloc in cort...Erau doar scaunele imbracate cu huse si asta a fost tot aranjamentul....Eu consider ca odata in viata avem nunta, asa ca atata sacrificiu meritam sa avem o sala de poveste, plina cu flori.
Daca tu ai auzit ceva de Aroma, mi-ar fi de mare folos sa stiu si eu de ce sa ma feresc....
Iti doresc si tie sa ai o nunta de vis, o petrecere de neuitat si o casnicie de basm!!!%%-

dona
23.09.2008, 17:26:39
Draga mea, nu-ti fa griji, nu mi-ai stricat somnul :). Se pare ca asta este cu Millenium, am auzit ba de bine, ba de rau, atat despre persoane cat si despre nuntile de-acolo. Chiar nu-mi dau seama cum pot fi foarte draguti cu unii (am povestit personal cu o miresica ce a avut nunta acolo vara asta si era super multumita) si sa se poarte atat de urat cu altii... Eu am sa fac tot posibilul sa iasa bine si in rest... cum zici tu, o sa incercam sa ne distram chiar daca ne ploua, ca doar o data facem nunta :D.
Iti multumesc pentru sfatul cu florile, chiar cred ca sunt necesare acolo.
Despre Aroma nu-ti pot spune de rau. Am fost la o nunta in mai si am fost multumita. Personal, nu mi-a placut ringul de dans, care e din marmura si e alunecos, dar cum n-ai ce face in privinta asta, nici n-are rost sa te gandesti! Era si printre optiunile noastre, dar nunta in natura, in cort, ni se potriveste mai mult ca si personalitate decat sala de la Aroma. Oricum, ma indoiesc ca-ai putea avea surprize neplacute acolo.
Spor la pregatiri!

Ballet
03.10.2008, 08:59:25
Si noi ne-am gandit sa inchiriem un cort dupa ce am patit-o cu cei de la Milenium, dar daca te gandesti ca pe mine ma streseaza nunta in conditiile de acuma, cand am sala, bucatar, ospatari....., nu cred ca as putea sa ma ocup de inchiriere cort, amenajare, iti trebuie mese , scaune, ospatari(astea toate trebe tu sa le gasesti), plus ca locul in care vei pune cortul are nevoie de toalete si apa curenta. Si mai e si mancarea de la firma de cattering care trebuie sa fie calda!!!!! si gustoasa.
MUUUUULT prea complicat pt noi.... Daca cineva are curajul sa se bage la asa ceva, toata admiratia.....
Cred ca sunt cam off-topic :">

dona
06.10.2008, 11:54:48
"fetelor, care vreti nunta in cort, puteti alege si alte locatii.nu numai motel Gilau.Sunt atatea agentiicare inchiriaza corturi, au catering, mese, scaune, chelneri...tot ce tine de o nunta.Asa ca visul vostru sa faceti nunta la cort nu trebuie sa fie legat neaparat de motel gilau.
va pot ajuta si eu cu informatii daca vreti.>:D<>:D<"

Intr-adevar, este o optiune valabila. Dar in primul rand, noi vorbim aici de cortul de la Millenium, cel de la Gilau e alt cort :). In al doilea rand, eu personal m-am interesat de costurile inchirierii unui cort, si nu sunt dispusa sa platesc 6000 de euro. No way. Daca stii tu agentie care inchiriaza cort la un pret comparabil cu cel de la Millenium (1000 de euro), te rog mult sa-mi spui, fiindca eu nu am gasit.

ggabitza
18.02.2009, 14:00:33
Dumenzeule m-am ingrozit de ce am citit aici mai fetelor, ma facet sa am emotii inainte de nutna. Eu ce sa sa va spun... cu noi a fost ok, am dat avans am semnat contractul, sper sa nu am vreo surpriza.. oare domnii fenesan au mai spus la cineva ca schimba mocheta si drapajele? Eu am fost pe acolo si am vazut cateva gongutze moarte prin drapaje; de paianjeni nu mai vorbesc... insa la nuntile care am fost eu acolo, mancare a fost ok, iar chelnerii am inteles ca ii aduk ei de afara, deci ii platim oricum, eu am ales sa aduk eu chelneri, fiind oameni pe care ii cunosc si pe ma pot baza. In schimb decoratiuniel ne obliga sa luam de la dansa doar husele. restul sincer eu chiar am anuntat-o ca vreau sa le aduk de la o agentie si a fost de acord...

dona
26.02.2009, 13:44:19
O, nu te stresa, ca nu-i dracu asa de negru :)
S-a vorbit de rau servirea, dar daca iti aduci chelnerii tai, ai rezolvat (si eu am ales sa aduc). Mai era problema bailor, dar si aia s-a rezolvat. In rest... nu vad de ce te-ai stresa.
Drapajele si mocheta mi-au spus si mie ca le schimba. Intentioneaza sa faca drapajul alb si mocheta "intr-o culoare neutra, cum ar fi vernil" (ma cam ingrozeste ideea de ce-or fi intelegand ei prin "vernil", ca mie numai o imagine placuta nu-mi trezeste). Vom putea vedea la sfarsitul lui aprilie, ca se presupune sa fie gata pana atunci, deoarece au prima nunta. Dar am inteles ca nu-i prima data cand spun ca le schimba, au mai spus si alta data si n-au facut-o, deci eu nu ma entuziasmez pana nu vad.

ggabitza
26.02.2009, 13:55:25
HMM VERNIL? CE NAIBA O FI INSEMNANAD VERNIL???
Oricum iti multumesc din suflet pentru incurajari. Dona tu cand ai nunta acolo? daca ai inaintea mea poate ma primesti la spionat putin...;;)

O, nu te stresa, ca nu-i dracu asa de negru :)
S-a vorbit de rau servirea, dar daca iti aduci chelnerii tai, ai rezolvat (si eu am ales sa aduc). Mai era problema bailor, dar si aia s-a rezolvat. In rest... nu vad de ce te-ai stresa.
Drapajele si mocheta mi-au spus si mie ca le schimba. Intentioneaza sa faca drapajul alb si mocheta "intr-o culoare neutra, cum ar fi vernil" (ma cam ingrozeste ideea de ce-or fi intelegand ei prin "vernil", ca mie numai o imagine placuta nu-mi trezeste). Vom putea vedea la sfarsitul lui aprilie, ca se presupune sa fie gata pana atunci, deoarece au prima nunta. Dar am inteles ca nu-i prima data cand spun ca le schimba, au mai spus si alta data si n-au facut-o, deci eu nu ma entuziasmez pana nu vad.

dona
05.03.2009, 13:37:06
Oricum iti multumesc din suflet pentru incurajari. Dona tu cand ai nunta acolo? daca ai inaintea mea poate ma primesti la spionat putin...;;)

:)) Poti sa vii linistita "la spionat", nunta mea e in 9 mai. Vom avea si cununia religioasa acolo. De fapt, speram ca si cea civila.
Stiu sigur ca si in 2 mai este nunta in cort, si parca si in 25 aprilie.Poti merge si atunci. Eu cred ca in 25 aprilie merg "la spionat" ;))
Candva in urmatoarele 2 saptamani cred ca o sa mergem pe-acolo oricum, sa dicutam cu dl. Fenesan, si daca aflu noutati o sa scriu.

christin_ela
18.03.2009, 16:48:17
Doamna de acolo spune k acea taxa e pt inchiriatul cortului si ea iti aranjeaza sala. Pretul variaza intre 800 si 100 euro in functie de ce huse pune in cort.Deci eu cosnider k banii aia merg pt aranjat pt k hai sa fim seriosi...e ca si cum ai face in restaurant. Ei nu inchireaza cortu ala de la altcineva k sa aiba de ce sa-ti perceapa taxa de cort, ci e al lor.
in Cluj nu cred k mai exista restaurant care sa-ti perceapa taxa de inchiriere si pretul pe care-l cer mi se pare putin exagerat pt k oricum tu trebuie sa mai apelezi la cva firma de decoratiuni pt flori, artificii si ce iti mai pui tu prin sala.Deci inca un pret.
Sper totusi sa nu mai existe taxa asta pana faceti voi nunta. Noi am fost sa vedem ce si cum ii pe acolo prin septembrie deci s-ar putea sa se fi schimbat lucrurile.

ce pot sa va spun si eu...e ca peisajul e superb, dar daca e vremea rea la nunta nu e recomandat...am fost la nunta unde s-a rabdat frig din plin..si mancarea a ajuns cam rece...din pacate...pretul meniului e acceptabil,....si cortul din cate stiu eu se poate inchiria si fara decoraiuni , adika huse and co....2 prietene asa au facut

diannaa
19.03.2009, 14:17:32
vernil e un verde deschis,mai pal, asa...

diannaa
19.03.2009, 14:18:32
si eu ma duc la o nunta pe 30 august la milenium,abia astept!!! mirii doar acolo au gasit spatiu asa de mare ..

dona
27.04.2009, 10:49:21
M-am intors cu noutati, in cazul in care mai e cineva interesat. In cort la Milenium s-a pus parchet peste tot, s-a renuntat la mocheta. Drapajul este acum alb complet. Cred ca am mai spus ca s-au facut si bai.
Am fost placut surprinsa de modificari, arata foarte bine.

mirelaelena
28.04.2009, 22:50:51
buna, fetelor! buna, Dona!! mi-ai fost de mare ajutor si ma bucur ca mi-ai dat o speranta.. zici ca ai fost pe la millenium si ca ai vesti bune!! cat ma bucur!! eu voi avea nunta pe data de 29 septembrie acolo.. dupa ce am incheiat contractul, am aflat cate in luna si in stele.. dar ma incapatanez sa cred ca va fi totul super frumos pt ca locatia e superba.. eu sunt din iasi iar viitorul sot, din cluj, dar locuim in bucuresti... de aceea ajung foarte rar acolo si nu pot face mare lucru prin telefon!!!
insa vin la spionat pe 9 mai!!!!:D
vreau sa vad cu ochii mei cum va fi totul..,mai ales ca si eu voi face cununia religioasa acolo!!!
iti doresc sa ai cea mai frumoasa zi din viata si sa fii fericita!!! abia astept sa te cunosc si sa te vad mireasa!!!:*
te rog sa ne tii la curent cu ceea ce mai afli...si vreau sa stiu cu ce agentie lucrezi, de unde ai sunetul, dj, video,florile etc
eu nu cunosc pe nimeni...
aaa!!! si inca ceva.. se poate face cununia civila acolo? vine cineva tocmai de la primaria din cluj?
su ai tu o pila????;;)
te pup cu mult drag si astept raspuns....

Piersicuta24
29.04.2009, 14:12:19
Cat este meniul la Milenium?

noha
29.04.2009, 21:01:12
Cat este meniul la Milenium?

Am fost cu nasa mea sa se intereseze si i s-a spus ca meniul este in jur de 100-120 de lei in functie de ce alege sa puna in el. Include mancarea, o cafea si o bere.

monicasandu
04.05.2009, 16:02:24
Stie oare cineva...

.....
eu voi face acolo cununia religioasa si nunta la cort. e super ok pana acum si dna Fenesan e o dragutza. cortul te costa 1000 euro iar daca faci in restaurant te costa 1$ / scaun. daca mai vrei detalii...cu placere

monicasandu
06.05.2009, 13:40:26
Buna. Vad ca ai nunta curand cu putin inaintea mea. Ce detalii mai ai despre pensiune? la cat te-a ajuns un meniu? anul trecut mi s-a spus ca vor schimba mocheta ca e cam veche si urata. Sper sa ajung la Millenium saptaman viitoare sa vad ce se mai intampla la cortul ala si ce culori pentru scaune si mese are doamna Fenesan :)

monicasandu
06.05.2009, 13:45:24
:)) Poti sa vii linistita "la spionat", nunta mea e in 9 mai. Vom avea si cununia religioasa acolo. De fapt, speram ca si cea civila.
Stiu sigur ca si in 2 mai este nunta in cort, si parca si in 25 aprilie.Poti merge si atunci. Eu cred ca in 25 aprilie merg "la spionat" ;))
Candva in urmatoarele 2 saptamani cred ca o sa mergem pe-acolo oricum, sa dicutam cu dl. Fenesan, si daca aflu noutati o sa scriu.

buna , am citit ca e posibil sa faci si cununia civila la millenium , is foarte interesata de idee spune-mi daca ai reusit sa stabilesti ceva concret, poate fac sie u la fel :) Moni

monicasandu
06.05.2009, 13:57:24
draga mea imi pare rau ca ai patiti asa ceva, eu una am semnat si dat avansul pt cort de 1000 lei imediat ce am vb cu doamna de acolo si asta se intampla acum un an prin luna august si deja atunci nu mai avea libera luna mai, iunie, iulie , august decat cate o duminica ratacita. asa am ales 21 iunie duminica in post :( dar e ok, preotul nostru ne obtine dispensa si se rezolva. in rest am auzit ca se fura, nu stiu cum voi proceda ca nu am de gand sa ma stresez sa ii pazesc pe chelneri, si am auzit ca la sfarsit or sa zica ca au fost 5 chelneri si ei de fapt is doar 3. apoi tre sa le dam ceva bai , nu am idee cam cat...voi stiti cam cat se da/ dar la preot voi cat ii dati? Mercic si toate cele bune :)

dona
21.05.2009, 19:18:17
Scuze ca nu am mai raspuns, dar am fost in luna de miere.
Nunta noastra la Millenium a iesit foarte bine, fara probleme (ce-i drept, la cat am planuit la ea... era si cazul!).
Meniurile au iesit undeva la 120 de lei si chiar am pus tot ce-am vrut, fara retineri, iar mancarea a fost buna si suficienta (cel putin asa ni s-a parut si asa ne-au spus si invitatii). Cortul a fost 1000 de euro, in care erau incluse husele si fundele scaunelor (au portocalii, verde fistic, auriu-bej si visinii), fetele de masa si cred ca lumanari si servetele (dar noi lumanari n-am vrut si servetelele le-a pus agentia).
Cununia civila acolo... noi am facut-o, dar a fost complicat. Puteti sa va interesati la Primaria Gilau, sa vedeti daca sunt de acord, pentru ca zona tine de ei. Oricum, trebuie ca unul dintre voi sa-si faca flotant in Gilau si trebuie si ceva derogare.
Daca mai aveti nevoie de informatii, intrebati si va povestesc. Am fost extrem de multumita si de firma cu care am colaborat, iar DJ-ul a fost absolut extraordinar. Daca mai intereseaza pe cineva, detalii pe pm.

Ballet
21.05.2009, 20:34:05
Nunta noastra la Millenium a iesit foarte bine, fara probleme (ce-i drept, la cat am planuit la ea... era si cazul!).
Meniurile au iesit undeva la 120 de lei si chiar am pus tot ce-am vrut, fara retineri, iar mancarea a fost buna si suficienta (cel putin asa ni s-a parut si asa ne-au spus si invitatii). Cortul a fost 1000 de euro, in care erau incluse husele si fundele scaunelor (au portocalii, verde fistic, auriu-bej si visinii), fetele de masa si cred ca lumanari si servetele (dar noi lumanari n-am vrut si servetelele le-a pus agentia).
Cununia civila acolo... noi am facut-o, dar a fost complicat. Puteti sa va interesati la Primaria Gilau, sa vedeti daca sunt de acord, pentru ca zona tine de ei. Oricum, trebuie ca unul dintre voi sa-si faca flotant in Gilau si trebuie si ceva derogare.
Daca mai aveti nevoie de informatii, intrebati si va povestesc. Am fost extrem de multumita si de firma cu care am colaborat, iar DJ-ul a fost absolut extraordinar. Daca mai intereseaza pe cineva, detalii pe pm.
Felicitari si Casa de piatra!!!! Am auzit ca ati avut o nunta deosebita. ;;)
Ma bucur ca a iesit totul bine .Asteptam poze...

diannaa
28.05.2009, 14:47:50
casa de piatra! si cam cat s a pus de pereche?

Ligia7613
31.05.2009, 15:39:30
Buna si bine v-am regasit!

Casa de piatra, Dona, si multa fericire!

Ma bucur ca ai avut nunta la care ai visat la locatia unde si eu o sa am anul asta nunta...pe 25 iulie:)

Am fost si eu saptamana trecuta pe acolo si vreau sa va spun ca arata super-super frumos cortul(ca acolo facem nunta)! Am vazut cortul aranjat pentru nunta de sambata ce a trecut, pe visiuniu si alb, tare dragut arata in combinatia asta...adevarul este ca si si eu tot pe culorile astea m-am fixat inca de anul trecut...si tot asa combinatie imi voi face!

D-l Fenesan spunea ca intentioneaza sa puna la intrare un fel de copertina tot din aceeasi textura ca si cortul, va cimenta partea din fata, de la intrarea in cort, si va pune ceva gen draperie chiar la intrare in cort(pe interior) si asa va arata si mai si! Ce sa zic, e super!

A! Ce voiam sa va mai spun, fetelor care intentionati sa va luati sala la Milenium: se poate lua si cazare acolo, acum este 80 lei pe noapte o camera, ceea ce mie mi se pare ok...deci daca aveti invitati din afara Clujului, nu trebuie sa va faceti probleme de cazarea...iar daca nu incap invitatii acolo, D-na Fenesan cunoaste pe d-l care detine Casa Boca si va poate indruma sa rezervati si acolo...deci nu trebuie sa va faceti probleme ca nu aveti unde caza invitatii ce vin de departe!

In ce priveste meniul...inca nu am discutat detalii, doar chestiuni generale, meniul il vom stabili cu o saptamana doua inainte...dar Dona, am o intrebare: banui ca in acesti 120 ron nu ai pus si costurile tale..ca sa iti faci un calcul cat a costat pe cap de invitat toata treaba...ma refer la costurile cu vestimentatia, poze, film, flori, etc...ma gandesc ca , cu toate astea, meniul ar fi, teoretic in jur de 200 ron de persoana...ai facut cumva un calcul?

A! Inca o chestiune: anul trecut scria cineva de problema cu ospatarii...fetelor dragi, veste buna! Acum se inghesuie ospatarii cam peste tot, criza a cam afectat pe toata lumea si se pare ca restaurantele au acum de unde sa aleaga! Deci....no stresss!!! :)

Ce sa zic, de la inceput am avut o impresie foarte buna de tot ce tine de Milenium -de-asta am si ales aceasta locatie...si mi-o mentin...100%! :)

Am sa revin cu detalii despre meniu si toate cele pe parcurs...va doresc o saptamana ...usoara!

Ligia7613
02.06.2009, 12:59:16
Scuze...era Vila Cionca din Gilau, nu Casa Boca-pensiunea asta e in Cluj, pe Campului...:)

yoa
02.06.2009, 16:50:11
Buna Miresicilor, ma ajuta si pe mine cineva?....oare stie careva cum este la Cabana la Leghia?...am auzit mai multe pareri, si nu stiu ce sa cred, unii spun k ii super sala, k ii posibil sa faci nunta si cu 600 de persoane in ambele sali...altii k ii destul de urat...va rog mult daca stiti ceva sa imi raspundeti si mie!!!!
Va multumesc anticipat>:D<:)

Ligia7613
05.06.2009, 11:49:23
Draga mea,

parerea mea este ca ar fi bine sa mergi sa vezi tu cu ochii tai ce este acolo. Stii, fiecare are gustul lui si nu merita sa te incarci negativ cu pareri nu prea bune. Iti spun din proprie experienta ...chiar nu merita.

Fa-ti liber intr-o zi cand se tine nunta acolo, mergi si vezi cum se intampla lucrurile si vei fi foarte multumita ca ai decis tinand cont DOAR de parerea ta.

E bine sa citesti pareri ale mireselor care au tinut nunta acolo de curand(nu acum 10 ani, ca s-au schimbat multe de atunci), dar in acelasi timp trebuie sa te convingi singura si nu doar luand in considerare parerile celorlalti...

Mult succes iti doresc!

dona
06.06.2009, 00:54:35
Va multumesc tuturor pentru urari! :D
Ballet, ce "spion" ai tu de la nunta mea, care ti-a spus cum a fost? :P
Ligia, sa-ti raspund la intrebarea cu meniul, pretul mentionat se referea strict la meniul de la Millenium. Nu am facut un calcul /capita... din mai multe motive. Si oricum, difera foarte mult in functie de ce mai alegi pentru nunta, deci nu cred ca este relevant sa compari costurile. Ca poate eu am platit mai mult unele chestii, altcineva si-a luat artificii, sculpturi de gheata sau mai stiu eu ce...
Spor la pregatiri tuturor celor care aveti nunta in curand! Nu va stresati prea tare!

Ballet
06.06.2009, 11:54:22
Va multumesc tuturor pentru urari! :D
Ballet, ce "spion" ai tu de la nunta mea, care ti-a spus cum a fost? :P
Ligia, sa-ti raspund la intrebarea cu meniul, pretul mentionat se referea strict la meniul de la Millenium. Nu am facut un calcul /capita... din mai multe motive. Si oricum, difera foarte mult in functie de ce mai alegi pentru nunta, deci nu cred ca este relevant sa compari costurile. Ca poate eu am platit mai mult unele chestii, altcineva si-a luat artificii, sculpturi de gheata sau mai stiu eu ce...
Spor la pregatiri tuturor celor care aveti nunta in curand! Nu va stresati prea tare!
Am avut un ''shpion'' infiltrat bine in organizatie...A mancat chiar cu voi la masa :)):))

dona
09.06.2009, 16:31:58
Deci asa! Las' ca-i zic eu cateva la nasu cand il prind :P! Adica el se da pe miresici!

Ballet
09.06.2009, 16:59:19
Deci asa! Las' ca-i zic eu cateva la nasu cand il prind :P! Adica el se da pe miresici!
Da, normal ca el, da tu cine credeai? :-p

Piersicuta24
10.06.2009, 12:21:03
Buna Miresicilor, ma ajuta si pe mine cineva?....oare stie careva cum este la Cabana la Leghia?...am auzit mai multe pareri, si nu stiu ce sa cred, unii spun k ii super sala, k ii posibil sa faci nunta si cu 600 de persoane in ambele sali...altii k ii destul de urat...va rog mult daca stiti ceva sa imi raspundeti si mie!!!!
Va multumesc anticipat>:D<:)Buna! Eu am avut nunta la Leghia. Sincera sa fiu,am urat de la inceput sala, nu imi placea lemnul acela, vroiam conditii mai civilizate. Am acceptat sala de dragul sotului. A trebuit sa aduc firma de decoratiuni din Cluj sa fie mai frumoasa sala,tortul din Cluj. Sala mare hai ca zicem ca e ok, in principiu, incap peste 500 de oameni acolo, sa zicem ca e acceptabila. Mancarea e foarte buna acolo si multa. Dar ce sa zic? POPer ansamblu, sala nu mi-a placut intr-un mod deosebit, husele de pe scaune nu erau calcate (in sambata dinainte fusese nunta), fetele de pe mese unele erau descusute, deci eu una de sala am fost dezamagita. Bine ca a trecut.

Aldanaaa
06.07.2009, 11:50:59
Buna fetelor.

Cele care ati avut nunta la Millenium, imi spuneti va rog cum a fost servirea, si daca chelnerii au fost de la ei sau ati dus voi chelneri ?
Si cat v-a costat... ar fi bine de stiut :)
De ce decoratiuni a mai fost nevoie in afara de ce pun ei la dispozitie si in afara de flori...?

Eu aveam impresia ca am foooaaaarte mult timp la dispozitie... acum nu mai sunt la fel de sigura ...

Cu ce fotograf ati lucrat ?
Ce parere aveti de Andrei de la andreyphotography sau de Nicu Cherciu ?

Va multumesc !
Orice idee / sfat / ajutor e mai mult decat binevenit ^:)^

Biu
06.07.2009, 20:23:25
Buna fetelor.

Cele care ati avut nunta la Millenium, imi spuneti va rog cum a fost servirea, si daca chelnerii au fost de la ei sau ati dus voi chelneri ?
Si cat v-a costat... ar fi bine de stiut :)
De ce decoratiuni a mai fost nevoie in afara de ce pun ei la dispozitie si in afara de flori...?

Eu aveam impresia ca am foooaaaarte mult timp la dispozitie... acum nu mai sunt la fel de sigura ...

Cu ce fotograf ati lucrat ?
Ce parere aveti de Andrei de la andreyphotography sau de Nicu Cherciu ?

Va multumesc !
Orice idee / sfat / ajutor e mai mult decat binevenit ^:)^

Pot sa te ajut cu o informatie lagata de Andrei ( photography). Eu l-am contactat pt ca imi place ce am vazut la el, insa mi-a spus ca nu face contracte pt 2010, numai incepand de la iarna :|, ca atunci isi va stabili tarifele pt 2010....
Poti sa incerci sa ii dai un mail, vezi ce iti zice

Aldanaaa
07.07.2009, 11:51:41
Pot sa te ajut cu o informatie lagata de Andrei ( photography). Eu l-am contactat pt ca imi place ce am vazut la el, insa mi-a spus ca nu face contracte pt 2010, numai incepand de la iarna :|, ca atunci isi va stabili tarifele pt 2010....
Poti sa incerci sa ii dai un mail, vezi ce iti zice

Multumesc.
Mie mi-au placut mult pozele de pe site-ul lui.
Ca o surpriza, viitorul meu sot l-a sunat (prin martie, cred) si a spus ca ne-a notat, a rezervat data pt. noi, iar detaliile le vom discuta candva in toamna. Nu am discutat deci nimic concret, nu am semnat nimic.
Problema mea e ca, desi eu eram innebunita dupa pozele lui si numai pe el il voiam ca si fotograf, am vazut poze de la ceva nunta facute de el si nu m-au impresionat cum m-au impresionat fotografiile de pe site..
Adica cele de pe site sunt... "magice"... iar cele pe care le-am vazut facute la nunta respectiva mi s-au parut banale.

Intre timp am auzit ca Nicu Cherciu ar fi foarte apreciat... dar voiam mai multe pareri.

Of course ca am sa merg sa vad mai multe poze facute de fiecare... dar ma "hranesc" mai bine din experienta altora :)

De exemplu, pana acum 2 zile nici prin cap nu mi-a trecut ca s-ar putea lua curentul la nunta. Am citit aici pe site un post, iar a doua zi a fost stirea aia la tv... Mare ghinion ! Toata lumea la cumparat de generatoare ! :-SS

Goldmoon
07.07.2009, 12:17:06
Multumesc.
Ca o surpriza, viitorul meu sot l-a sunat (prin martie, cred) si a spus ca ne-a notat, a rezervat data pt. noi, iar detaliile le vom discuta candva in toamna. Nu am discutat deci nimic concret, nu am semnat nimic.
Problema mea e ca, desi eu eram innebunita dupa pozele lui si numai pe el il voiam ca si fotograf, am vazut poze de la ceva nunta facute de el si nu m-au impresionat cum m-au impresionat fotografiile de pe site..
Adica cele de pe site sunt... "magice"... iar cele pe care le-am vazut facute la nunta respectiva mi s-au parut banale.

Intre timp am auzit ca Nicu Cherciu ar fi foarte apreciat... dar voiam mai multe pareri.

Of course ca am sa merg sa vad mai multe poze facute de fiecare... dar ma "hranesc" mai bine din experienta altora :)

De exemplu, pana acum 2 zile nici prin cap nu mi-a trecut ca s-ar putea lua curentul la nunta. Am citit aici pe site un post, iar a doua zi a fost stirea aia la tv... Mare ghinion ! Toata lumea la cumparat de generatoare ! :-SS

Pentru foto poti sa intri si pe topicul de Foto Cluj, acolo gasesti mai multe pareri si este chiar si o lista cu ce fotografi au colaborat fetele. Asa iti faci o idee.
Si noi l-am contactat pe Andreiphotograhy anul trecut prin vara si ne-a zis si noua ca face programari/contracte doar din iarna. Prin ianuarie (parca) ne-a trimis un mail ca are oferta pe 2009, a inceput programarile. Tu stii daca esti dispusa sa risti si sa astepti sau nu :)

roxana
07.07.2009, 12:17:18
Multumesc.

off-topic: eu am facut pozele cu Andrei, le vezi in semnatura, daca vrei sa le vezi pe toate, cere-mi in PM si iti trimit mai multe linkuri

Aldanaaa
09.08.2009, 03:55:44
Cu intarziere, multumesc pentru toate raspunsurile :">
Dar legat de organizarea nuntii la Millenium, despre cum a iesit... nu zice nimeni nimic ? Niste poze eventual... Ce a fost bine, ce a lipsit...

dona
10.08.2009, 16:10:05
Cu intarziere, multumesc pentru toate raspunsurile :">
Dar legat de organizarea nuntii la Millenium, despre cum a iesit... nu zice nimeni nimic ? Niste poze eventual... Ce a fost bine, ce a lipsit...

Eu am fost foarte incantata de cum a iesit, chiar mai bine dacat ma asteptam.
Am colaborat bine cu cei de acolo, cu agentia, chelnerii au fost ok... Intreaba exact ce vrei sa stii, si-ti mai scriu.

yo_alinutza
18.09.2009, 22:05:58
SALUTARE miresicilor...iata-ma ca ma inspcriu si eu printre voi.yuppy
Tot pentru Milenium optam si noi...asa ca as fi cu adevarat fericita sa aflu noutati legate de organizare,meniu si orice detalii...si de bine si de ...ce sa ne pazim...
simai ales poze...sa ma hotarasc ce culoare ar da mai dragutz pe langa peisajul ala frumos...
astept cu nerabdare!o:-)

carmenush07
05.10.2009, 18:19:30
Eu am fost foarte incantata de cum a iesit, chiar mai bine dacat ma asteptam.
Am colaborat bine cu cei de acolo, cu agentia, chelnerii au fost ok... Intreaba exact ce vrei sa stii, si-ti mai scriu.

Salut
Ma intereseaza si pe mine unele detalii despre Milenium. Am vazut ca nu au aer conditionat... nu e foarte cald in cort? Nu se face un miros urat de la fumul de tigara si mirosul de mancare? Nu ai niste poze cu sala aranjata?
Mersi

maria_mire
23.11.2009, 13:24:12
Salut fetele! As vrea si eu sa vad niste poze de la Milenium. Dona, nu poti sa pui cateva poze, te rog? Ms

dona
03.12.2009, 13:23:37
Salut!
Scuze ca n-am pus poze pana acum, dar tot uitam sa mi le aduc de-acasa. Pana la urma am reusit sa redimensionez una (erau imense).
Asa a aratat sala la nunta noastra. Scaunele au fost imbracate de cei de la Millenium, era inclus in pret. Din cate tin minte, vara trecuta aveau 4 culori pentru huse: bej-auriu (cele din poza), verde deschis, rosu-bordeaux si un portocaliu.
Nu am avut probleme cu mirosurile sau caldura, pentru ca au fost deschise laturile cortului aproape tot timpul. DAR, nunta noastra a fost la inceputul lui mai, tocmai pentru a evita problemele cu caldura. Deci nu am nici cea mai vaga idee cum ar putea fi in iunie, sau in caz de ploaie.
Va tin pumnii sa aveti parte de vreme frumoasa si incercati sa nu va stresati prea tare cu pregatirile!

alexalia
03.12.2009, 13:35:05
Salut!
Scuze ca n-am pus poze pana acum, dar tot uitam sa mi le aduc de-acasa. Pana la urma am reusit sa redimensionez una (erau imense).
Asa a aratat sala la nunta noastra. Scaunele au fost imbracate de cei de la Millenium, era inclus in pret. Din cate tin minte, vara trecuta aveau 4 culori pentru huse: bej-auriu (cele din poza), verde deschis, rosu-bordeaux si un portocaliu.
Nu am avut probleme cu mirosurile sau caldura, pentru ca au fost deschise laturile cortului aproape tot timpul. DAR, nunta noastra a fost la inceputul lui mai, tocmai pentru a evita problemele cu caldura. Deci nu am nici cea mai vaga idee cum ar putea fi in iunie, sau in caz de ploaie.
Va tin pumnii sa aveti parte de vreme frumoasa si incercati sa nu va stresati prea tare cu pregatirile!

Super arata cortul:) Nu ne pui mai multe poze?

camelia
06.12.2009, 18:09:01
Super arata cortul:) Nu ne pui mai multe poze?
cat costa un meniu in acest cort?

dona
08.12.2009, 15:34:43
Multumesc, alexalia :). O sa incerc, dar cum trebuie sa mi le aduc de-acasa si apoi sa le micesc... nu promit ca-n graba.
camelia, anul trecut pretul meniurilor a variat intre 110 si 140 de lei, din cate stiu eu. Si eu am fost foarte multumita de mancare, desi am avut ceva emotii pentru ca auzisem si de vreo doua nunti la care n-a fost grozava. Deci cred ca depinde si ce alegi.

alexia_87
13.12.2009, 16:52:17
Buna tuturor miresicilor,este pt. prima data cand am intrat si sunt ingrozita de ce se scrie pe aici,eu am semnat contractul in vara pt 22 august 2010 dar sincer,nici prin cap nu mi-a trecut sa vorbesc cu administratorul de chelneri (care nu servesc bine,alta nunta in acelasi timp) si cortul care acum am aflat ca exista.Poate spuneti k sunt de pe alta planeta asa si e nu sunt in tara vin inainte de nunta de aceea singura legatura cu pregatirile este intenetul,de aceea va rog mult daca ma puteti ajuta cu un sfat,in toate privintele in ceea ce priveste nunta , v-as fi recunoscatoare.
Va multumesc si astept sfaturile voastre.

moni_chira
06.02.2010, 16:11:59
Salutare....si eu trebuia sa am nunta la Millenium,insa din fericire m-am razgandit la timp.....inainte cu 1 luna,cred ca faceam cea mai mare gresala,de fiecare data cand am mers sa vad sala pregatita de nunta era dezastru,peisajul e superb dar asta nu e totul.:-?

carmenush07
27.04.2010, 14:36:45
Salut
Ce liniste e pe aici... nu mai zice nimeni nimmik de millenium:) Eu am fost sambata pana sus sa mai povestesc cu tanti si am vazut ca au reparat parchetul, au plantat niste flori, arata foarte bine si cortul si afara. Voi nu ati mai fost? Mai stiti ceva noutati?
O zi frumoasa

dona
31.05.2010, 16:26:31
Am fost eu sambata asta la o nunta. Parchetul e in regula, cortul arata bine si am impresia ca am vazut si aparate de aer conditionat, care anul trecut nu erau. Nu a fost cazul sa le dea drumul, pentru ca era oricum cam rece. N-ar fi stricat sa puna cateva dintre aparatele de incalzire (din cate stiu, au).
Lumea a fost incantata de loc, ca de obicei. Chiar daca a mai si plouat, s-a putut sta mult si pe-afara, si am auzit multe aprecieri. Deci oricum, conteaza destul de mult si amplasamentul.

carmenush07
01.06.2010, 13:42:46
Am fost eu sambata asta la o nunta. Parchetul e in regula, cortul arata bine si am impresia ca am vazut si aparate de aer conditionat, care anul trecut nu erau. Nu a fost cazul sa le dea drumul, pentru ca era oricum cam rece. N-ar fi stricat sa puna cateva dintre aparatele de incalzire (din cate stiu, au).
Lumea a fost incantata de loc, ca de obicei. Chiar daca a mai si plouat, s-a putut sta mult si pe-afara, si am auzit multe aprecieri. Deci oricum, conteaza destul de mult si amplasamentul.

Merci pt informatii :) Am o intrebare: cand ploua sau bate vantul nu se aude in cort?

dona
10.06.2010, 00:06:21
Merci pt informatii :) Am o intrebare: cand ploua sau bate vantul nu se aude in cort?

Nu se aude, sua cel putin eu n-am observat... Ce-i drept, nu pot spune ca am prins ditai furtuna, a fost doar putina ploaie.
In schimb, ce se aude foarte nasol (ca am fost si sambata asta la alta nunta tot acolo) e un fel de vibratie daca nu e buna sonorizarea si basul e dat prea tare. Eu nu ma pricep la partea tehnica, dar am inteles ca vibreaza podeaua cortului. Dar doar daca e proasta sonorizarea sau e prea tare muzica. Pentru ca e prima data cand am auzit chestia aia, si e a treia nunta la care am fost acolo. Ce-i drept, la primele doua a fost aceeasi firma de sonorizare, la a treia au fost altii.

Lyudmyla
30.09.2010, 15:51:56
In cautarea salii (ca si voi) am descoperit restaurantul Millenium, pe str.Sighisoarei 28. Arata ff bine, mancarurile din meniul de nunta par delicioase si mai deosebite. Stie cineva daca si in realitate totul e asa de bine cum pare? Sunt seriosi? Mancarea e buna? SI in general, daca stiti ceva de bine si de rau, impartasiti-be si noua! Please!

your_dora
03.10.2010, 20:25:08
Buna,
Noi am avut acolo o masa dupa cununia civila in 1 iulie. Pot sa iti spun ca totul a fost la superlativ, de la meniu, servire si inclusiv tortul, pe care l-au facut ei. Singurul inconvenient ar fi ca au niste vecini cam ciudati care cheama politia la 8 seara ca e galagie. In rest totul e super acolo! Cu siguranta cand o sa vina bebe acolo o sa facem si botezul si il recomandam tuturor!

Lyudmyla
04.10.2010, 14:24:03
Buna,
Noi am avut acolo o masa dupa cununia civila in 1 iulie. Pot sa iti spun ca totul a fost la superlativ, de la meniu, servire si inclusiv tortul, pe care l-au facut ei. Singurul inconvenient ar fi ca au niste vecini cam ciudati care cheama politia la 8 seara ca e galagie. In rest totul e super acolo! Cu siguranta cand o sa vina bebe acolo o sa facem si botezul si il recomandam tuturor!

Multumesc mult pentru raspuns!
Daca mai are cineva alte pareri sau alte detalii, va rog sa le scrieti! Maia les ma intereseaza cum se comporta personalul la nunta. Mersi!

Ancky
06.10.2010, 22:14:29
Multumesc mult pentru raspuns!
Daca mai are cineva alte pareri sau alte detalii, va rog sa le scrieti! Maia les ma intereseaza cum se comporta personalul la nunta. Mersi!
Nu am fost acolo la vreun eveniment, insa am fost sa servim masa intr-o seara. Mi-a placut foarte mult mancarea, de servit am fost serviti ok...ca si locatie e dragut, are o capacitate mai mica (am inteles de la sefa de sala, care ne-a si servit, ca e de aprox 80 persoane). Mie mi se pare ok pentru un eveniment micut, imi place si cum arata, ce m-ar deranja la o nunta este compartimentarea si stalpii care ar face anumiti invitati sa nu se simta chiar integrati in atmosfera.

Lyudmyla
07.10.2010, 14:10:04
Nu am fost acolo la vreun eveniment, insa am fost sa servim masa intr-o seara. Mi-a placut foarte mult mancarea, de servit am fost serviti ok...ca si locatie e dragut, are o capacitate mai mica (am inteles de la sefa de sala, care ne-a si servit, ca e de aprox 80 persoane). Mie mi se pare ok pentru un eveniment micut, imi place si cum arata, ce m-ar deranja la o nunta este compartimentarea si stalpii care ar face anumiti invitati sa nu se simta chiar integrati in atmosfera.

Ai perfecta dreptate in legatura cu compartimentarea :( . Asta este si problema noastra. Din pacate, din cate am vazut pana acum, nu cred ca va exista o sala perfecta din toate punctele de vedere... Grea decizie!

Bride2_be
12.01.2011, 19:19:24
noua ne place foarte mult restaurantul... vrem ceva pentru o nunta de maxim 100 de persoane, poate si mai putine.

Lyudmyla
27.01.2011, 12:57:17
noua ne place foarte mult restaurantul... vrem ceva pentru o nunta de maxim 100 de persoane, poate si mai putine.

Ce ma bucur ca in sfarsit a mai scris cineva despre acest restaurant!!!! De ce va place? Ati fost des acolo? Pnetru 100 pers, cred, e ok dc folosesti si cealalta parte a restaurantului, care e putin in spate si mai ascunsa fata de prima incapere (de fapt, e una singura, dar pare ca ar fi 2). Noi vom avea cam 80 si GATA - NE-AM DECIS - acolo vom face :) Daca mai ai ceva de zis depsre el - mi-ar placea ff mult sa aflu! Mersi!

Lorena_86
16.01.2012, 21:28:11
Buna! Nu si-a mai organizat nimeni nunta la Millenium in Gilau????sa imi dea si mie niste detalii, ca ne-ar placea tare mult sa facem nunta acolo. Va multumesc!!!

amanda2000
23.01.2012, 15:50:40
Bine v-am gasit!

Dupa lungi cautari, ne-am hotarat sa rezervam cortul de la Millenium-Gilau, pentru data de 29 iulie 2012.
cortul arata bine, doar parchetul arata cam prost dar se va schimba pana la prima nunta din acest an,
as vrea sa aflu mai multe pareri despre felul in care s-au desfasurat nuntile in aceasta locatie in anul 2011 asadar, miresicile care au facut nunta la Milenium, in cort, va rog exprimati-va parerile.

pe noi privelistea a fost cea care ne-a convins astfel incat am renuntat la sala pe care am rezervat-o la hotel Stil, in favoarea naturii, sper din suflet sa fie o zi cu soare , de restul ma voi ocupa eu si totul va fi perfect.

aaa, speram sa putem organiza si ceremonia civila si religioasa tot acolo, urmeaza sa vedem care sunt demersurile necesare...

miresici, spor la pregatiri!!!

Sophiee
08.10.2012, 00:26:12
Salut!
Stie cineva daca se mai reonveaza cortul sau nu pentru 2013? am auzit ceva zvonuri.. cel putin scaunele, care nu-mi plac deloc.
Merg zilele urmatoare pe acolo sa vedem ce oferte au.. caut un restaurant cu gradina, neaparat!!

Sophiee
08.10.2012, 00:34:01
Bine v-am gasit!

Dupa lungi cautari, ne-am hotarat sa rezervam cortul de la Millenium-Gilau, pentru data de 29 iulie 2012.
cortul arata bine, doar parchetul arata cam prost dar se va schimba pana la prima nunta din acest an,
as vrea sa aflu mai multe pareri despre felul in care s-au desfasurat nuntile in aceasta locatie in anul 2011 asadar, miresicile care au facut nunta la Milenium, in cort, va rog exprimati-va parerile.

pe noi privelistea a fost cea care ne-a convins astfel incat am renuntat la sala pe care am rezervat-o la hotel Stil, in favoarea naturii, sper din suflet sa fie o zi cu soare , de restul ma voi ocupa eu si totul va fi perfect.

aaa, speram sa putem organiza si ceremonia civila si religioasa tot acolo, urmeaza sa vedem care sunt demersurile necesare...

miresici, spor la pregatiri!!!

hello! cum a fost pana la urma? eu stiu ca nu s-a schimbat podeaua..

oanabozga
20.03.2013, 16:05:12
Buna miresicilor...Tocmai am intrat in clubul vostru :) Si eu optez pentru nunta in cortul de la Complex Millenium. Imi place foarte mult peisajul si ideea de nunta in cort. Am fost anul trecut in 15 septembrie la o nunta acolo, afara ploua si era foarte rece, dar vreau sa va spun sa nu va faceti griji in privinta asta... Inauntru a fost cald, au pornit sistemul de incalzire, iar la un moment dat au ridicat una din partile laterale ale cortului pentru a aerisi putin, pentru ca lumea a dansat incontinuu in ciuda vremii de afara. Am cunoscut atunci si patronii care, norocul meu, sunt prieteni foarte buni cu viitorii mei nasi. Oricum nunta noastra va fi doar anul viitor in luna august, deci ne mai interesam si despre alte locatii, dar deocamdata asta ramane prima optiune... Daca cumva mai stiti careva dintre voi sali unde ar putea incapea lejer 400 persoane, anuntati-ma va rog si pe mine! Spor la pregatiri! Oana