PDA

Versiunea completa : Valahia

nico_cornelia
07.05.2008, 18:07:21
buna fetelor. As dorii si eu niste pareri depre rest Valahia sau alte rest. din TM cam la 150 pers. Merci

sugarlips
11.05.2008, 10:49:13
buna fetelor. As dorii si eu niste pareri depre rest Valahia sau alte rest. din TM cam la 150 pers. Merci

eu nu prea stiu restaurantele din Timisoara, dar la Valahia am fost anul trecut la o nunta si mi-a placut tare mult, adica mi-a placut sala mare si deschisa, fara separeuri si stalpi, mancarea a fost buna..daca faci nunta acolo sigur o sa fie bine:*

nico_cornelia
14.05.2008, 14:08:21
merci mult, chiar nu prea stiam cum este acest restaurant si aveam nevoie de parerea cuiva care a mai fost pe acolo.:*

miha_albinuta
10.01.2009, 12:50:43
Buna fetelor eu am nunta la valahia pe 15 august,am rezervat sala si doamna a fost tare draguta cu noi deschisa si a vb foarte frumos,sala e super faina mare spatioasa curata,am vz si baile curate,pana si in bucatarie am fost,f curat am ramas impresionata eu am o problema cu curatenia:D sunt mai pretentioasa mai ales pt nunta mea.Pot sa spun ca acum sunt mai linistita ca am gasit o sala care sa imi fie pe plac,o sa va spun mai multe dupa nunta,pana acu totul e ok.va pup

millianca
25.07.2009, 22:01:11
si eu am optat pentru Valahia...din pacate situl lor este blocat si nu am vazut poze cu sala.ma poate ajuta cineva cu cateva poze interior?
multu...:*

miha_albinuta
06.08.2009, 10:29:38
si eu am optat pentru Valahia...din pacate situl lor este blocat si nu am vazut poze cu sala.ma poate ajuta cineva cu cateva poze interior?
multu...:*

o sa iti arat eu dupa 15august ca am nunta acolo:D

millianca
08.08.2009, 16:39:18
mesi miha,
abea astept!>:D<

miha_albinuta
22.08.2009, 23:29:45
mesi miha,,
abea astept!>:D<

pozele de mai sus sunt de la nunta mea:D,sper sa iti placa:)

millianca
31.08.2009, 12:11:53
pozele de mai sus sunt de la nunta mea:D,sper sa iti placa:)

ai fost superba...Casa de Piatra si tot ce va doriti voi!!!

multumesc pt poze,sper sa iasa si la mine la fel de frumos!>:D<

Meli_Carameli
19.09.2009, 14:17:04
Salut, fetelor! Cam care ar fi pretul unui meniu la Valahia? Mersi mult!>:D<:* Casa de piatra!

albinutza24
29.11.2009, 11:06:44
Buna fetelor eu am nunta la valahia pe 15 august,am rezervat sala si doamna a fost tare draguta cu noi deschisa si a vb foarte frumos,sala e super faina mare spatioasa curata,am vz si baile curate,pana si in bucatarie am fost,f curat am ramas impresionata eu am o problema cu curatenia:D sunt mai pretentioasa mai ales pt nunta mea.Pot sa spun ca acum sunt mai linistita ca am gasit o sala care sa imi fie pe plac,o sa va spun mai multe dupa nunta,pana acu totul e ok.va pup

vad ca ai avut nunta la valahia , imi poti da si mie te rog niste detalii despre cum a iesit, cum a fost personanul , daca ai avut ceva probleme , daca te-au " furat " pentru ca si eu voi avea nunta la valahia anu viitor si vreau sa stiu la ce sa ma astept

millianca
29.11.2009, 18:01:20
vad ca ai avut nunta la valahia , imi poti da si mie te rog niste detalii despre cum a iesit, cum a fost personanul , daca ai avut ceva probleme , daca te-au " furat " pentru ca si eu voi avea nunta la valahia anu viitor si vreau sa stiu la ce sa ma astept

si eu voi avea nunta la valahia pe 29 mai 2010...dupa te voi putea si eu ajuta cu mai multe informatii...pana acum am dat doar avansul pentru sala:-p
pusi:)>-

miha_albinuta
29.11.2009, 20:52:23

buna,vreau sa iti spun despre personal ca sunt jos palaria !!!!!!fff profesionisti ceea ce nu ma asteptam adik nu chiar asa au fost de nota 10 mai ales ca eu am lucrat in domeniu ca si ospatara la nunti si iti dai seama ca aveam pretentii....dar ospatari au fost ff buni si atenti noua la miri si nasi tot timpu cand veneam la masa ne tragea scaunu nici nu beam bine din pahar ca ne umplea paharu iara,si f atenti cu restu invitatiilor erau prezenti in sala defapt parca erau batuti in cuie stateau ca de paza in spatele meselor nu trebuia sa astepti mult si bine ca sa ceri o cafea sau bere sau stiu eu .....directoru f de treaba el nea zis ce cantitati de bauturi si fructe ne trebe si corect!si sefa de sala f de treaba,tin sa mentione ca nu le-am dat nici un ciubuc nici inainte si nici dupa initial vroiam sa vad daca isi dau interesu si vroiam sa le dau la sf dar am considerat ca oricum le-am platit un meniu de caciula ceea ce nu e putin si nu le-am mai dat nik....si tot ce ne-a ramas ne.a dat inapoi pana si 2meniuri ni le-a pus la pachet ceea ce nu ma asteptat pt 2pers care nu mi-au venit si am platit meniurile si vin si tuica si tot ce nea ramas ne-a dat inapoi si tort....tot ce mai eu am ramas fff multumita de ei i-am laudat la toata lumea,sala f curata si aranjata si datorita ligiei dar si lor aranjarea meselor si tot ce tine de ei adevarati profesionisti ce nu gasesti peste tot!

albinutza24
30.11.2009, 18:41:17
buna,vreau sa iti spun despre personal ca sunt jos palaria !!!!!!fff profesionisti ceea ce nu ma asteptam adik nu chiar asa au fost de nota 10 mai ales ca eu am lucrat in domeniu ca si ospatara la nunti si iti dai seama ca aveam pretentii....dar ospatari au fost ff buni si atenti noua la miri si nasi tot timpu cand veneam la masa ne tragea scaunu nici nu beam bine din pahar ca ne umplea paharu iara,si f atenti cu restu invitatiilor erau prezenti in sala defapt parca erau batuti in cuie stateau ca de paza in spatele meselor nu trebuia sa astepti mult si bine ca sa ceri o cafea sau bere sau stiu eu .....directoru f de treaba el nea zis ce cantitati de bauturi si fructe ne trebe si corect!si sefa de sala f de treaba,tin sa mentione ca nu le-am dat nici un ciubuc nici inainte si nici dupa initial vroiam sa vad daca isi dau interesu si vroiam sa le dau la sf dar am considerat ca oricum le-am platit un meniu de caciula ceea ce nu e putin si nu le-am mai dat nik....si tot ce ne-a ramas ne.a dat inapoi pana si 2meniuri ni le-a pus la pachet ceea ce nu ma asteptat pt 2pers care nu mi-au venit si am platit meniurile si vin si tuica si tot ce nea ramas ne-a dat inapoi si tort....tot ce mai eu am ramas fff multumita de ei i-am laudat la toata lumea,sala f curata si aranjata si datorita ligiei dar si lor aranjarea meselor si tot ce tine de ei adevarati profesionisti ce nu gasesti peste tot!

mersi mult pt raspuns , eu am fost la multe nunti la valahia dar acum vreo 2 ani ,si mi-a placut f mult de aceea am ales sa fac nunta la ei ; insa vroiam totusi niste pareri mai " proaspete " ; ma bucur ca nu ai avut probleme, sper sa fie bine si la mine

gizela
25.06.2010, 11:40:23
Buna! Eu am fost in calitate de invitat la restaurant Valahia si tin sa va spun ca nunta prieteniilor nostrii a iesit super bine. Sala a fost foarte frumoasa, personalul jos palaria, mancarea a fost foarte buna, si servirea a fost impecabila. Dimineatza au inceput sa stranga de pe mese, dar va jur ca nu s-a simtit, adica nu a fost deranjant, sa te simti ca trebe sa pleci fiindca ei sunt obositi. De furat nu cred ca au furat, nu am auzit sa se planga mireasa. Ce problema au avut, a fost parcarea. L-i s-a spus ca vor avea locuri de parcare, dar surpriza, nu a fost asa, fiindca in sala mica era un botez si toti si-au parcat masinile. Numa pentru cateva masini a mai fost loc. In rest totul a fost ca la carte. Recomand acest restaurant !

albinutza24
07.07.2010, 13:07:15
fetelor a trecut si nunta mea, am tinut la valahia, a iesit totul minunat, am fost foarte multumita de tot ce tine de restaurant , recomand tuturor acest restaurant . ps. toate cele scrise mai sus despre acest restaurant sunt adevarate

lucia_bk
09.07.2010, 09:34:09
fetelor a trecut si nunta mea, am tinut la valahia, a iesit totul minunat, am fost foarte multumita de tot ce tine de restaurant , recomand tuturor acest restaurant . ps. toate cele scrise mai sus despre acest restaurant sunt adevarate

felictari..si casa de piatra....:x

larisa2012
20.03.2013, 16:13:02
Pe 16 martie am avut cununia civila la Valahia la Restaurant sus cu 50 persoane. Totul a fost la superlativ, mancare buna si o atmosfera de milioane!!! Recomand restaurantul pentru botezuri, nunti (sala mare peste 200 persoane) iar sefa de unitate este o femeie minunata.