PDA

Versiunea completa : Mamici si burtici din Prahova

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

NMM
08.05.2008, 10:52:43
Sal
Am vazut ca nimeni din ploiesti nu vb despre bebe? Nu vreti?
Stiu ca ca exista un subiect general pe site, dar ce ar fi sa vb intre noi, ploiestencele?

mikimiki
08.05.2008, 13:06:40
Sal
Am vazut ca nimeni din ploiesti nu vb despre bebe? Nu vreti?
Stiu ca ca exista un subiect general pe site, dar ce ar fi sa vb intre noi, ploiestencele?

eu imi doresc foarte mult un bebe ... dar nu sunt hotarata cand... cateodata zic ca as vrea foarte curand dupa casatorie... cateodata zic ca e mai bine sa mai astept un an

pana la urma ... cand-o vrea Dumnezeu ... important este ca imi doresc foarte mult sa am copii , chiar 2

analazarescu
08.05.2008, 13:43:47
si eu as vrea un bebe dupa casatorie....dar cateodata ma sperii si am impresia ca nu pot face.....sunt foarte sensibila si racesc imediat din orice....eu am mai tot timpul anexita.....racesc din nimicuri...

madutza23
08.05.2008, 13:56:28
Si eu vreau bebe. Anul asta vreau sa raman insarcinata. Eu as ramane de acum dar mi-e frica sa nu imi fie rau la nunta. Eu vreau sa dansez si sa chiui toata noaptea ;)) ;))
Sa dea Dumnezeu la toti cei care isi doresc!

ralu192000
08.05.2008, 14:13:59
Eeeeeeeee, eu sunt mai harnicutz!
Am deja o printesuca de 1 an si 8 luni, pe nume Ana-Catalina.:x
E ne-a facut sa amanam nunta din 2006..:-p
va doresc s veti copii frumosi si sanatosi!>:D<

madutza23
08.05.2008, 14:27:59
Sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa!!!

Danutza2007
08.05.2008, 14:35:31
sa va traiasca!!!!!!!!

Danutza2007
08.05.2008, 14:37:39
si eu as vrea un bebe dupa casatorie....dar cateodata ma sperii si am impresia ca nu pot face.....sunt foarte sensibila si racesc imediat din orice....eu am mai tot timpul anexita.....racesc din nimicuri...
sa stii ca si am uneori aceeasi temere. am vazut multe cazuri in jurul meu care au probleme in partea asta. de aceea am fost la doctor si am inceput sa-mi tratez problemele cate una pe rand si cu ajutorul lui Dumnezeu pana la sf anului o sa fiu insarcinata.

luci_ana
08.05.2008, 15:28:36
Si eu vreau bebe dupa nunta.Abia astept. Chiar aseara vb cu iubi meu...ca am luat 2 luni anticonceptionale si vroiam sa mai iau o luna, dar am hotarat sa renunt la ele..si sa ne ferim timp de patru luni si dupa nunta , undeva in septembrie sa incercam sa facem bebe. Sa ne ajute dzeu sa avem toate o sarcina usoara si fara probleme. Va pup

CONT-INCHIS-047
08.05.2008, 19:10:59
Si eu vreau bebe.Si Iubi vrea, dar zice sa nu ne grabim dupa nunta imediat...sa stam macar cateva luni :(( offfff si eu abia astept...

NMM
09.05.2008, 10:06:39
Sa iti traiasca, sa fie sanatoasa , si de ce nu ............... si un fratior?

NMM
09.05.2008, 10:07:53
sa stii ca si am uneori aceeasi temere. am vazut multe cazuri in jurul meu care au probleme in partea asta. de aceea am fost la doctor si am inceput sa-mi tratez problemele cate una pe rand si cu ajutorul lui Dumnezeu pana la sf anului o sa fiu insarcinata.
Buna. La ce doctor ai fost? si ce analize ti-a dat de facut?

analazarescu
09.05.2008, 10:32:48

chiar asa buna intrebare....ma intereseaza si pe mine

VERA
10.05.2008, 17:03:53
Buna fetelor.Chiar ma bucur ffff mult ca ati deschis subiectul asta, am ami incercat si eu acum vre un an dar nu a mers ....Eu astept pe zi ce trece sa apara si bebitza mea. Doctora mi-a zis ca intre 15-20 mai o sa apara dar eu am o presimtire ca nu mai dureaza mult ca vad ca de vreo 2 zile am simt ciudatel. Sper macar sa astepte pana luni cand ma duc la doctor la control sa vad ce imi zice pt ac eu cred ac deja s-a intors.Sunt asa de confuza, simt o frica amestecata cu o imensa nerabdare.......sper as trecem cu bine peste pasul asata ca in schimb am avut o sarcina ffffffffff usoara.Va doresc multa bafta si voua si copii frumosi si sanatosi <:-P

NMM
10.05.2008, 17:07:18
Buna fetelor.Chiar ma bucur ffff mult ca ati deschis subiectul asta, am ami incercat si eu acum vre un an dar nu a mers ....Eu astept pe zi ce trece sa apara si bebitza mea. Doctora mi-a zis ca intre 15-20 mai o sa apara dar eu am o presimtire ca nu mai dureaza mult ca vad ca de vreo 2 zile am simt ciudatel. Sper macar sa astepte pana luni cand ma duc la doctor la control sa vad ce imi zice pt ac eu cred ac deja s-a intors.Sunt asa de confuza, simt o frica amestecata cu o imensa nerabdare.......sper as trecem cu bine peste pasul asata ca in schimb am avut o sarcina ffffffffff usoara.Va doresc multa bafta si voua si copii frumosi si sanatosi <:-P
Felicitari. Iti doresc o nastere usoara si fara probleme. Sa ai o fetita sanatoasa. Multa bafta si curaj.

VERA
10.05.2008, 17:10:26
Felicitari. Iti doresc o nastere usoara si fara probleme. Sa ai o fetita sanatoasa. Multa bafta si curaj.

Merci mult >:D<

NMM
10.05.2008, 17:11:17
Merci mult >:D<
sper ca intr-o zi sa trec si eu prin ceea ce treci tu acum.

CONT-INCHIS-047
10.05.2008, 17:31:08

sa ai o nastere usoara!Sper sa am si eu parte (cand o fi timpul) de o sarcina usoara ca a ta :D

ralu192000
10.05.2008, 18:01:54
Va multumesc mult pentru urari! >:D<
Si eu am avut probleme cu raceli, dar uite ca s-a intamplat sa fie bebe ! Sincer, cred ca e o minune, pentru ca eu aproape mereu am avut chisturi ovariene..Deci nu as fi putut ramane insarcinata. Si chiar aveam un complex, ca eu nu o sa fac copii..=))
Asa ca nu va speriati, racelile se trateaza si totul va fi bine, miresici!;-)
Pana la bebei, spor la miresit!:)>-

ralu192000
10.05.2008, 18:04:55
Vera, indiferent cand o vei vedea pe printesuca ta, tot cel mai frumos moment din viata ta va fi! Iti doresc sa ai o nastere usoara si refacere rapida! Si, desigur, sa fiti amandoua sanatoase! Apropo: ai epidurala in program?:)

Danutza2007
11.05.2008, 11:41:02

am fost la centrul medical de la Banca Transilvania(nu stiu daca pot sa trec numele) la doctoritza Avram. mi-a gasit o rana pe col pt care fac tratament momentan, apoi o sa merg sa fac o ecografie intravaginala sa vad daca totul e ok si ovarele sunt ok, apoi analizele specifice si ............ mai departe depinde doar de noi. de aia va zic, celor care va stiti cu sensibilitati sau probleme, e bine sa mergeti si sa rezolvati ce e de rezolvat ca s-ar putea sa dureze ceva timp. eu pt rana pe col fac tratament aproape 3 luni.

multa sanatate si bebei frumosi.

andreear
11.05.2008, 15:55:46

Nastere usoara!!!!Asteptam sa ne povestesti cum e printesica ta? Detalii.....tot! Apropos, la ce medic ai fost, cel care ti-a urmarit sarcina? Caut si eu in Ploiesti un medic bun dar nu l-am gasit inca, eu merg la un doctor in Bucuresti dar imi este cam greu si as avea nevoie de cineva bun in Ploiesti.

CONT-INCHIS-047
11.05.2008, 22:31:36
Nastere usoara!!!!Asteptam sa ne povestesti cum e printesica ta? Detalii.....tot! Apropos, la ce medic ai fost, cel care ti-a urmarit sarcina? Caut si eu in Ploiesti un medic bun dar nu l-am gasit inca, eu merg la un doctor in Bucuresti dar imi este cam greu si as avea nevoie de cineva bun in Ploiesti.

Andreea ceva noutati si eu nu am aflat?? :D :D :D

andreear
12.05.2008, 10:05:23
Andreea ceva noutati si eu nu am aflat?? :D :D :D

Nu....din pacatae. Ma intereseaza un doctor pt ce va urma , sper cat mai repede!

NMM
12.05.2008, 11:55:21
Stie cineva de doctorita Munteanu Daniela?

analazarescu
12.05.2008, 12:38:55

da am auzit ca e foarte buna si super de treaba......a nascut doua prietene de ale surorii mele si este acu si sora mea la ea....asteapta si ea un bebe si e tare buna.....aceste doua prietene ale ei nu au avut prob...

madutza23
12.05.2008, 12:55:03
Buna,
La ea ma duc eu de ani de zile, pentru controale si daca ma hotarasc sa nasc in Ploiesti tot la ea voi merge dar deocamdata ma gandesc ca atunci cand voi avea bebel as vrea sa fac prelevare de cordon ombilical la nastere si la noi nu se face deocamdata in Ploiesti. Trebuie sa merg la Elias sau la Filantropia in Bucuresti :-< Mai vedem pana atunci

NMM
12.05.2008, 13:03:04
Buna,
La ea ma duc eu de ani de zile, pentru controale si daca ma hotarasc sa nasc in Ploiesti tot la ea voi merge dar deocamdata ma gandesc ca atunci cand voi avea bebel as vrea sa fac prelevare de cordon ombilical la nastere si la noi nu se face deocamdata in Ploiesti. Trebuie sa merg la Elias sau la Filantropia in Bucuresti :-< Mai vedem pana atunci
Stiu ca este foarte buna. Am fost o data la ea si mi-a placut cum se comporta cu tine. Sti cumva unde are cabinetul particular? si eventuale date despre program si preturi.
merci mult

CONT-INCHIS-047
12.05.2008, 13:08:15
Nu....din pacatae. Ma intereseaza un doctor pt ce va urma , sper cat mai repede!

Sper sa ne dai vestea cat de curand.Te pupic:*

andreear
12.05.2008, 13:19:18
Stiu ca este foarte buna. Am fost o data la ea si mi-a placut cum se comporta cu tine. Sti cumva unde are cabinetul particular? si eventuale date despre program si preturi.
merci mult

Si eu as fi interesata de o adresa, tel ceva...Multumesc mult!>:D< >:D<

andreear
12.05.2008, 13:20:11
Sper sa ne dai vestea cat de curand.Te pupic:*

Sa dea Dumnezeu!!!!>:D< >:D< >:D<

madutza23
12.05.2008, 13:25:53
merci mult
Da are cabinetul in acelasi bloc cu Panaceea la etajul 1 Ogifurom 0.2.4.4.5.4.5.6.9.7.La parterul blocului este B-ca Transilvania- Asigurari. Preturi la analize: 40 ron Papanicoloau+ analiza cealalta si 70 consultul+ tratamentul

NMM
12.05.2008, 13:40:27
Da are cabinetul in acelasi bloc cu Panaceea la etajul 1 Ogifurom 0.2.4.4.5.4.5.6.9.7.La parterul blocului este B-ca Transilvania- Asigurari. Preturi la analize: 40 ron Papanicoloau+ analiza cealalta si 70 consultul+ tratamentul
Multumesc mult

andreear
12.05.2008, 13:57:57

Multumesc mult!!!

VERA
12.05.2008, 19:23:27
Vera, indiferent cand o vei vedea pe printesuca ta, tot cel mai frumos moment din viata ta va fi! Iti doresc sa ai o nastere usoara si refacere rapida! Si, desigur, sa fiti amandoua sanatoase! Apropo: ai epidurala in program?:)

Asa este nastera e un moment unic ca de altfel si toata perioada sarcinii.Da aveam de gand sa o intreb pe doctora de epidurala dar m-am razgandit pt ca am auzit pe cineva acre a nascut de curand ca a fost internata cu o tipa care facuse epidurala si din cauza ca era amortita de la injectie si nu a mai putut impinge a trebuit sa ii scoata fetitza cu forcepsul lucru ce a dus la o aplatozare a craniului si am zis ca decat asa mai bine ma chinui un pic ca nimeni nu a murit din asa ceva si scap cu bine si eu si bebitza fara probleme.Am fost azi al control si inac bebitza se lasa asteptata am colul inchis si nici un sem,n ca ar vrea sa vina asa ca mai ma duc joi la maternitate la inca un control sa vedem ce are de gand....:-p Va multumesc la toate pt incurajari si spor la pregatirile pt nunta si de ce nu si pt bebici...:-<

VERA
12.05.2008, 19:27:29

Eu merg la doctoritza Ivan si sunt fff multumita de ea pt ca isi da interesul fata de tine plus ca din cate stiu eu vine la nastere sau te programeaza in asa fel in cat sa fie ea in maternitate .De ex pe mine acum ca sunt pe ultima suta de metrii m-a chemat joi la spital cand e ea de garda.O sa va povestesc si cum a fost in spital dupa ce ma intorc cu puiul meu acasa..

andreear
12.05.2008, 20:02:44
Eu merg la doctoritza Ivan si sunt fff multumita de ea pt ca isi da interesul fata de tine plus ca din cate stiu eu vine la nastere sau te programeaza in asa fel in cat sa fie ea in maternitate .De ex pe mine acum ca sunt pe ultima suta de metrii m-a chemat joi la spital cand e ea de garda.O sa va povestesc si cum a fost in spital dupa ce ma intorc cu puiul meu acasa..

Are cabinet particular? Daca da unde? Cum pot da de ea? Da-mi mai multe info daca poti, sunt interesata sa imi gasesc o doctorita buna in Ploiesti si cu recomandariule voastre pot gasi ceea ce imi doresc. Multumesc mult si asteptam vesti noi de la tine!!! Nastere usoara!

maxine
13.05.2008, 17:43:11

Vera pai e cazul sa-ti facem galerie!!!! <:-P<:-P<:-P

:rocking:

maxine
13.05.2008, 17:52:31
Eu am dat startul la galerie. http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2905&page=730
Haideti fetelor s-o incurajam pe Vera

CONT-INCHIS-024
14.05.2008, 05:51:02
Are cabinet particular? Daca da unde? Cum pot da de ea? Da-mi mai multe info daca poti, sunt interesata sa imi gasesc o doctorita buna in Ploiesti si cu recomandariule voastre pot gasi ceea ce imi doresc. Multumesc mult si asteptam vesti noi de la tine!!! Nastere usoara!
Sa stii ca multi doctori sunt buni, acum depinde de fiecare persoana in parte.Uite eu am nascut cu Dr topolog, si am fost fff multumita de el.

VERA
15.05.2008, 10:13:43

Da are cabinet particular in spate la casa alba pe gang pana in sediul zap acela pe colt, are program luni miercuri si vineri de la 17-19 si consultatiile se fac pe baza de programare iar consultatia este 70 ron.Va multumesc l;a toate pt inmcurajari chiar am nevoie >:D<

andreear
15.05.2008, 18:41:12
Da are cabinet particular in spate la casa alba pe gang pana in sediul zap acela pe colt, are program luni miercuri si vineri de la 17-19 si consultatiile se fac pe baza de programare iar consultatia este 70 ron.Va multumesc l;a toate pt inmcurajari chiar am nevoie >:D<

HAI VERA!!! NASTERE USOARA!!!

CONT-INCHIS-047
15.05.2008, 22:15:23

Nastere usoara!O sa fie bine, sunt sigura! :*

madii113
16.05.2008, 20:28:11
Buna,
Eu cred ca toate ne dorim un bebik la un moment dat, dar sunt multe alte lucruri pe care le consideram mai importante si amanam de fiecare data (gen nunta, cariera, ca nu sunt pregatita,etc), dar pana la urma tot se intampla si o sa va simtiti ca niste zane, o sa simtiti ca infloriti,chiar daca aveti 18, 30 sau 40 ani. Important e ca noi toate sa fim sanatoase sa il dorim si micutii (fete, baieti - ce vrea fiecare) sa fie voinicei.
Si nu uitati: faceti analize inainte pentru tot.
Iar cele care deja aveti sa va traiasca si sa fie sanatosi.

iubi_felicia2000
17.05.2008, 22:14:40
sora mea a nascut cu epidurala nu a fost nici un fel de problema,dar bineinteles numai la noi in romania se putea ce ati postat voi mai sus,sora mea a nascut in franta fara nici un fel de problema....doctorii nostri mai au de invatat..............nastere usoara

laurela
18.05.2008, 03:47:08
>:D< nastere usoara,Vera!ma bucur sa aud ca ai ca medic pe d-na dr.Ivan,a fost profesoara mea in postliceala si stiu ca este o scumpa.

VERA
29.05.2008, 11:15:47
Buna fetelor am revenit si suntem doua :-p .....eu si ratusca mea, avem deja 2 saptamani si suntem o lungana si o grasunica , ne-am nascut pe 16.05 si am avut 3.900 kg si 51 cm.Nasterea a decurs bine am nascut normal fara epidurala si totul a fost ok.Va pup si va astept si pe voi cu vesti :*

maxine
29.05.2008, 11:17:22
Buna fetelor am revenit si suntem doua :-p .....eu si ratusca mea, avem deja 2 saptamani si suntem o lungana si o grasunica , ne-am nascut pe 16.05 si am avut 3.900 kg si 51 cm.Nasterea a decurs bine am nascut normal fara epidurala si totul a fost ok.Va pup si va astept si pe voi cu vesti :*

Felicitari Vera!!!!!!!!!!! Sa-ti traiasca printesica frumoasa!!!!!!! Cum o cheama? Cum a fost nasterea?

VERA
29.05.2008, 11:42:18
Felicitari Vera!!!!!!!!!!! Sa-ti traiasca printesica frumoasa!!!!!!! Cum o cheama? Cum a fost nasterea?

Bianca Mihaela o chema .Nastera ce pot sa spun a fost asa si asa am avut contractii de la ora 15:00 din 20-25 min mai dese au inceput pe la 23:00 iar la 00:30 am plecat la spital.Am nascut la ora 5:30 iar durerile graznice sa zic asa au inceput cu 2 ore innainte. In momnentul in care m-a urcat pe masa in 5 min am si nascut mai mult a durat cat ma cusut ca m-am si rupt si ma si taiat.Eu zic ac am scapat usor in comparatie cu ce am mai vazut.Si un lucru care conteaza mult si acre il recomand la orce viitoare mamica sa isi ia doctor sa urmeze cu el in timpul sarcinii. La mine a venit doctora in momentul cand m-am urcat pe masa si am nascut ciu ea iar cat am stat in sala de travaliu din 15 in 15 min venea la mine o moasa sa vada cum ma simt si tot ea m-a ajutat sa si n-asc m-a luat in brate si m-a impins de 2 ori pe burta sa scap mai repede.Acum a trecut si cand ma uit la printesa mea nimik nu mai conteza decat ea...:*

maxine
29.05.2008, 13:37:42
Bianca Mihaela o chema .Nastera ce pot sa spun a fost asa si asa am avut contractii de la ora 15:00 din 20-25 min mai dese au inceput pe la 23:00 iar la 00:30 am plecat la spital.Am nascut la ora 5:30 iar durerile graznice sa zic asa au inceput cu 2 ore innainte. In momnentul in care m-a urcat pe masa in 5 min am si nascut mai mult a durat cat ma cusut ca m-am si rupt si ma si taiat.Eu zic ac am scapat usor in comparatie cu ce am mai vazut.Si un lucru care conteaza mult si acre il recomand la orce viitoare mamica sa isi ia doctor sa urmeze cu el in timpul sarcinii. La mine a venit doctora in momentul cand m-am urcat pe masa si am nascut ciu ea iar cat am stat in sala de travaliu din 15 in 15 min venea la mine o moasa sa vada cum ma simt si tot ea m-a ajutat sa si n-asc m-a luat in brate si m-a impins de 2 ori pe burta sa scap mai repede.Acum a trecut si cand ma uit la printesa mea nimik nu mai conteza decat ea...:*

:-& :O Asta nu suna deloc incurajator.... Dar in rest sa inteleg ca a fost destul de ok? Oricum avand in vedere ce minune de fetita ai cred ca merita orice durere

mitzuskaya
29.05.2008, 14:41:11

Vera..>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< ........... SA FITI SANATOASE SI IUBITE AMANDOUA....AI UN INGERAS DE FETITA.....PUPPPPPPPPPPP

Danutza2007
29.05.2008, 15:34:49

e o dulcica. sa va traiasca, sa fie sanatoasa si fericita si sa va bucurati de ea toata viatza!>:D<

andreear
29.05.2008, 15:57:25

Felicitari VERA! SA va traiasca si sa va aduca numai bucurii!!!

CONT-INCHIS-047
30.05.2008, 13:39:21
Bine ai revenit Vera.Vad ca ai venit cu forte proaspete.Foarte frumoasa fetita ta :D Sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!

NMM
30.05.2008, 20:19:03
Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii. Felicitari.

danutzaxcata
01.06.2008, 09:58:09
Buna,

Daca te referi la prelevarea de celule stem, de cateva luni acest lucru se face si la maternitatea din Ploiesti. Nu mai stiu exact tarifele pentru depozitare (depozitarea se face, daca-mi aduc bine aminte, prin Germania, ca in Romania nu exista banca pentru asa ceva). Dar sigur se recolteaza.

danutzaxcata
01.06.2008, 10:02:14
Felicitari, Vera! Sa-ti traiasca si sa va bucurati de minunea voastra!

ralu192000
06.06.2008, 21:45:56
Felicitari, Vera!
Ai o minune de fetit! Sa va traiasca si sa fiti amandoua sanatoase!:* Imi pare rau pentru suferinta ta, dar stiu din proprie experienta ca nu mai conteaza!;))
Sa iti revii repede din convalescenta si sa ne dai mai multe pozici cu printesuca, da?

VERA
07.06.2008, 12:46:28
Merci mult fetelor cu sigurantza o sa revin si cu alte poze........>:D<

CONT-INCHIS-047
15.11.2008, 16:28:14
Salutare....ce repede am trecut sa scriu pe topicul asta....nush sigur ce sa spun....sapt viitoare poate am un rez si pot scrie mai multe pe aici ;))

andreear
15.11.2008, 16:46:59
Salutare....ce repede am trecut sa scriu pe topicul asta....nush sigur ce sa spun....sapt viitoare poate am un rez si pot scrie mai multe pe aici ;))

Hmmm , adica ce vrei sa spui?????

Nu vii la intilnire in seara asta?

luci_ana
16.11.2008, 08:16:44
La mine e sigur. Luni am fost la eco si am un bebe de 14 mm. Am vazut si cum ii batea inimioara. Fetelor sa nu va ambalati ca de ramas ramaneti fiecare la tinpul vostru. Eu sunt super fericita.

andreear
16.11.2008, 11:12:12
La mine e sigur. Luni am fost la eco si am un bebe de 14 mm. Am vazut si cum ii batea inimioara. Fetelor sa nu va ambalati ca de ramas ramaneti fiecare la tinpul vostru. Eu sunt super fericita.

Super!!!!

Felicitari!!! sarcina usoara!!!

PS: La ce medic mergi?

olgutza26
16.11.2008, 18:22:59
Felicitari! Nastere usoara! Tine-ne la curent cu evolutia sarcinii :*

laurela
17.11.2008, 23:38:27
felicitari si sa aveti un bb frumos si sanatos:*
p.s.:si noi sper sa impartasim aceeasi bucurie cat mai curand

CONT-INCHIS-047
18.11.2008, 07:17:39
Testele mele au iesit pozitive :)))) suntem foarte fericiti.Am reusit sa ma si programez la almedica belin la doctorita Mogos Magdalena pe 18 decembrie.Este foarte ocupata....nu am reusit sa prind mai devreme...asta este...

andreear
18.11.2008, 16:26:15
Testele mele au iesit pozitive :)))) suntem foarte fericiti.Am reusit sa ma si programez la almedica belin la doctorita Mogos Magdalena pe 18 decembrie.Este foarte ocupata....nu am reusit sa prind mai devreme...asta este...

Super!!!! felicitari!!!! sarcina usoara!!! ma bucur enorm pt tine!

mgh83
18.11.2008, 23:01:11

Sa fiti fericiti toti 3! :*

laurela
21.11.2008, 00:47:30
Felicitariiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sarcina usoara si sa ne tii la curent cu simptomele:D .Sper sa fie cat mai putine...

CONT-INCHIS-047
21.11.2008, 14:19:48
Felicitariiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sarcina usoara si sa ne tii la curent cu simptomele:D .Sper sa fie cat mai putine...
Mai...eu greturi deocamdata nu am....doar pofta de vreo 2 ori mi-a fost....si ma doare cateodata spatele...

raluca_popeasca
23.11.2008, 11:29:04

Felicitari Anca pentru bb, sa ai parte de o sarcina usoara si un bb sanatos. Daca mai intri pe aici te asteptam pe listuta:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2945&page=406 .
:*

eu abia acum am observat topicul asta aici:">

raluca_popeasca
23.11.2008, 11:30:42

Felicitari pt bb, sa ai o sarcina usoara! Imi aduc aminte ce senzatie am avut si eu cand l-am vazut prima oara pe bb, e ceva unic.
Tu la ce medic esti?

VERA
24.11.2008, 14:38:46

Felicitari Luciana sa fi sanatoasa si tu si bb al tau sa te bucuri de fiecare moment din sarcina pt ca sunt momente unice care nu se pot explica in cuvinte.Pupici

VERA
24.11.2008, 14:41:40

Sarcina usoara Anca sa fi sanatoasa si tu si bb si sa te bucuri de fiecare clipa din sarcina pt ca sunt clipe unice:*

CONT-INCHIS-047
06.12.2008, 13:22:26
Nu vreau sa detaliez ca imi fac singura rau, dar eu am pierdut sarcina saptamana asta :((......e foarte trist...

helenita
06.12.2008, 13:26:12
Nu vreau sa detaliez ca imi fac singura rau, dar eu am pierdut sarcina saptamana asta :((......e foarte trist...

am intrat din intamplare si am vazut ce ai scris=(( =(( .....imi pare extrem de rau...oricum cuvintele sunt de prisos
sa-ti dea Dzeu forta de a merge mai departe^:)^

VERA
06.12.2008, 18:25:49

Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat....capul sus si viatza merge mai departe poate nu a fost sa fie iar dzeu va va da cat mai curand o noua minune in viatza voastra

andreear
07.12.2008, 15:47:30

Ancuta, imi pare tare, tare rau!!! Sa va dea Dzeu multa multa putere!!![-o< >:D< >:D< >:D<

olgutza26
07.12.2008, 16:47:46
Imi pare tare rau pentru ceea ce ti s-a intamplat. Fii puternica! Noi suntem cu toate alaturi de tine si iti dorim sa ne dai cat de curand o veste minunata (ca esti insarcinata din nou). Pupici multi multi

CONT-INCHIS-047
09.12.2008, 13:55:30
Multumesc tuturor pentru incurajari.Sambata merg la un consult.Sper sa fie totul in regula.O sa imi fac analizele sa vad cand e organismul pregatit pentru o noua sarcina si apoi cand o vrea Doamne Doamne...

andreear
09.12.2008, 17:07:47
Multumesc tuturor pentru incurajari.Sambata merg la un consult.Sper sa fie totul in regula.O sa imi fac analizele sa vad cand e organismul pregatit pentru o noua sarcina si apoi cand o vrea Doamne Doamne...

:grouphug: :grouphug: :grouphug:

laurela
10.12.2008, 03:29:20
:grouphug:multi pupicei

Liv
10.12.2008, 09:11:43
Imi pare rau ce ti s-a intamplat...:((:((sanatate multaaaa....si sa auzim de bine:* :* :* ..acum tu esti mai importanta, de fapt sanatatea ta....:grouphug:

luci_ana
14.12.2008, 13:34:31

Of....imi pare rau sa aud asta.....Nici nu stiu ce sa iti spun. Trebuie sa treci peste si stai linistita ca la timpul potrivit va veni si bebe. Asa a patit si sora mea anul trecut si acum este insarcinata in 4 luni. Sanatate multa.

luci_ana
14.12.2008, 13:37:57
Felicitari pt bb, sa ai o sarcina usoara! Imi aduc aminte ce senzatie am avut si eu cand l-am vazut prima oara pe bb, e ceva unic.
Tu la ce medic esti?
Multumesc. Sunt la Boeru. Imi pare ok pana acum . Joi merg la un control. Abia astept sa il mai vad pe bebe. A inceput sa se vada burtica ...sunt atat de incantata.... vreau sa stiu mai repede daca e fata sau baiat...

luci_ana
14.12.2008, 13:40:30
Felicitari Luciana sa fi sanatoasa si tu si bb al tau sa te bucuri de fiecare moment din sarcina pt ca sunt momente unice care nu se pot explica in cuvinte.Pupici
Ms mult Vera. Abia astept sa il vad si eu pe bebe meu crescand.(intai in burtica). e intradevar o senzatie ...al meu chiar rade de mine ca vb cu burtica mea care abia a inceput sa cresca.

raluca_popeasca
19.12.2008, 13:47:57

Imi pare foarte rau pentru tine.... multa sanatate iti doresc si cat mai repede sa vii cu vestea ca esti din nou insarcinata

raluca_popeasca
19.12.2008, 13:49:28
Multumesc. Sunt la Boeru. Imi pare ok pana acum . Joi merg la un control. Abia astept sa il mai vad pe bebe. A inceput sa se vada burtica ...sunt atat de incantata.... vreau sa stiu mai repede daca e fata sau baiat...

Multa bafta la eco, de fapt vad ca a trecut. Tu in cate saptamani esti?
Eu de Boeru nu am auzit, dar sincer nu prea cunosc medicii de pe la noi.

Sarcina usoara in continuare!:*

NMM
26.12.2008, 17:39:54
Buna fetelor.
Stiti ceva de uter hipoplazic?

mitzuskaya
14.01.2009, 16:32:26
Miresici si viitoare mamici ma scuzati ca nu prea am mai fost activa pe forum dar sa stiti ca sunt la punct cu ce se intampla, nu prea am avut timp deloc la serviciu si acasa nu intru niciodata pe net .
Se duse nunta, cununasi si acu ne-am pus pe facut copilasi si ............ce sa vezi ...........se prinse........sunt graviduta ...nu stiu in cate saptamani ca inca nu am ajuns la medic poate sapt viitoare ....uraaaaaaaaaa..........am un nou subiect de discutie ...noroc ca la servici s-au mai linistit apele si pot comunica si eu mai mult cu voi ........va pupacesc si astept cat mai multe burtici sa ciripim pe aici,,....

olgutza26
14.01.2009, 16:52:52
Miresici si viitoare mamici ma scuzati ca nu prea am mai fost activa pe forum dar sa stiti ca sunt la punct cu ce se intampla, nu prea am avut timp deloc la serviciu si acasa nu intru niciodata pe net .
Se duse nunta, cununasi si acu ne-am pus pe facut copilasi si ............ce sa vezi ...........se prinse........sunt graviduta ...nu stiu in cate saptamani ca inca nu am ajuns la medic poate sapt viitoare ....uraaaaaaaaaa..........am un nou subiect de discutie ...noroc ca la servici s-au mai linistit apele si pot comunica si eu mai mult cu voi ........va pupacesc si astept cat mai multe burtici sa ciripim pe aici,,....
Felicitari!!! Sa ai o sarcina cat mai usoara si un bebe frumos si sanatos.

Pupici pentru amandoi,>:D< >:D<

OLGA

andreear
14.01.2009, 18:30:34

FELICITARII!!! Sarcina usoara!!!

Se pare ca barza e prin Ploiesti....sper sa treaca si pe la mine!!!

voiculita
14.01.2009, 19:38:04

FELICITARI!<:-P <:-P :* sarcina usoara si frumoasa iti doresc,si asteptam confirmarea de la dr...sa ne zici la ce dr te decizi sa apelezi:D

mitzuskaya
15.01.2009, 11:32:03
Felicitari!!! Sa ai o sarcina cat mai usoara si un bebe frumos si sanatos.

Pupici pentru amandoi,>:D< >:D<

OLGA
Mersi mult , sa dea Dumnezeu sa fie bebu sanatos si restu vine de la sine .
Cum zice sotul meu pup si iub la dublu..........
>:D< >:D<

mitzuskaya
15.01.2009, 11:34:41
FELICITARII!!! Sarcina usoara!!!

Se pare ca barza e prin Ploiesti....sper sa treaca si pe la mine!!!

Mersi muulllllllttttttttttttttttttt............Trebe... trebe....sa treaca .....ca am fost miresici cumintele si ascultatoare ,...toate vin la timpul lor .,..si eu imi doream foarte mult si nu mai venea iata venit cand nici nu ma gandeam...asa ca o sa vina pe neasteptate ..
pupppppppppppppppp>:D<

mitzuskaya
15.01.2009, 11:38:31
FELICITARI!<:-P <:-P :* sarcina usoara si frumoasa iti doresc,si asteptam confirmarea de la dr...sa ne zici la ce dr te decizi sa apelezi:D

Sarnaaaaaaaaaa,am vrut sa imi fac programare la Fusu pt ca am mai fost la ea dar cand am sunat sa ma programez mi-au spus sa ma duc la inceputul lui februarie si m-am sucarit ,...tb sa ma duc mereu sa dau spagaaaaa la secretara ca sa intru la doctora sa ii mai dau si lu aia ceva ...asa ca am sunat la AL MEDICA ca stiam ca e o doctora acolo buna si mi-am facut programare MIERCURI la 17.00 ...la dna doctor Golosneanu...cu Dzeu inainte ...sper sa fie bine ...
Va pupacesc............

mitzuskaya
15.01.2009, 11:40:59
Sarnaaaaaaaaaa,am vrut sa imi fac programare la Fusu pt ca am mai fost la ea dar cand am sunat sa ma programez mi-au spus sa ma duc la inceputul lui februarie si m-am sucarit ,...tb sa ma duc mereu sa dau spagaaaaa la secretara ca sa intru la doctora sa ii mai dau si lu aia ceva ...asa ca am sunat la AL MEDICA ca stiam ca e o doctora acolo buna si mi-am facut programare MIERCURI la 17.00 ...la dna doctor Golosneanu...cu Dzeu inainte ...sper sa fie bine ...
Va pupacesc............

Scuze nu mi-am dat seama ca ai si tu BEBU in burtica,..............sa fiti sanatosi amandoi si sarcina usoara ....
cum te simiti graviduta ?????

mitzuskaya
15.01.2009, 11:42:28
VOICULITA tie iti trimisei mesaju de mai sus ....eeeee sunt blonda ce sa fac ...am o scuza....puppppppppppp

Harleyuta
15.01.2009, 21:35:54
Va pupacesc............

am auzit ca dr golosneanu e foarte buna, fina mea a fost consultata de ea pe toata perioada sarcinii. defapt a asistat-o si la nastere.si totul a fost mai mult decat ok. asa ca nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme.;-)

mitzuskaya
16.01.2009, 09:56:45
[quote=Harleyuta;1358741]am auzit ca dr golosneanu e foarte buna, fina mea a fost consultata de ea pe toata perioada sarcinii. defapt a asistat-o si la nastere.si totul a fost mai mult decat ok. asa ca nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme.

Am auzit si eu de la mai multe cunostinte numai lucruri bune , trebuie sa fie bine altfel ura si la gara ....next,....glumesc.....o sa ma duc miercuri si o sa va povestesc cu lux de amanunte =)) =)) ,....
pupiciiiiiiiiiiiiiiiiiiii

mikimiki
16.01.2009, 10:34:39
exact cum spunea Andreer se pare ca barza este in Ploiesti:-"

si eu sunt gravidutza:) , luni ma duc la primul control ...sper sa fiu bine

andreear
16.01.2009, 10:55:12

Felicitari!!! Sa stai linistita ca totul va fi ok, ti-am ami spus eu!!!>:D< >:D< >:D<

mitzuskaya
16.01.2009, 12:46:32

iupyyyyyyyyyyyyyy ...felicitari ...sa ai o sarcina perfecta si sa fiti sanatosi .....bafta ...sa ne tii la curent ...puppppppppppp

vlarox
16.01.2009, 14:57:17
iupyyyyyyyyyyyyyy ...felicitari ...sa ai o sarcina perfecta si sa fiti sanatosi .....bafta ...sa ne tii la curent ...puppppppppppp

FELICITARI MIKI!!! Sa fie intr-un ceas bun! Sa ne povestesti cum a fost la control. ;-)

mitzuskaya sunt sigura ca ne cunoastem, dar nu ne-am mai vazut de ceva timp, de cativa ani.:*

mitzuskaya
16.01.2009, 15:18:00
FELICITARI MIKI!!! Sa fie intr-un ceas bun! Sa ne povestesti cum a fost la control. ;-)

mitzuskaya sunt sigura ca ne cunoastem, dar nu ne-am mai vazut de ceva timp, de cativa ani.:*

si eu te cunosc da nu imi dau seama de unde ...imi cers scuze ...ma seaca...ca nu stiu ..mi-ai dat tema de gandire...
scuze de off topic ....
puppppppppppppp

mikimiki
16.01.2009, 15:22:16
multumesc mult dragele mele si voua va urez multa sanatate si va tin la curent \:D/

dedi79
16.01.2009, 15:24:32
Felicitari pentru noile burtici si va asteptam pe listuta cu burtici>:D<

voiculita
16.01.2009, 15:25:01
mitzuskaya>:D< m-am prins eu ca mesajul era pt bine hihi se scuza k esti graviduta
mey ce sa zic este bine sa fii graviduta...bebele meu este bine,misca mai mereu,mai nou are chef de program artistic si noaptea hihi;))
eu sunt la dr. calin boeru,este bun ca dr sunt multumita de dansul
si de dna dr. golosneanu am auzit lucruri bune,cu dansa stiu k o sa nasti la campina la maternitatea de acolo
miki>:D< felicitari pt sarcina...sa ai o sarcina frumoasa si usoara! si asteptam detalii cum a fost la dr. sa ne zici si la ce dr esti.

mitzuskaya
16.01.2009, 15:32:14
Felicitari pentru noile burtici si va asteptam pe listuta cu burtici>:D<

multumesc , multumesc, o sa ma inscriu pe listuta abia miercuri dupa controlul ginecologic ca sa stiu exact ce scriu acolo.......puppppp de abia astept <:-P <:-P

mitzuskaya
16.01.2009, 15:33:40
multumesc mult dragele mele si voua va urez multa sanatate si va tin la curent \:D/

sa nu uiti ...hi hi... ca noi gravidutele suntem curioase rauuuuuuu...pupppppppp

mitzuskaya
16.01.2009, 15:38:26
mitzuskaya>:D< m-am prins eu ca mesajul era pt bine hihi se scuza k esti graviduta
mey ce sa zic este bine sa fii graviduta...bebele meu este bine,misca mai mereu,mai nou are chef de program artistic si noaptea hihi;))
eu sunt la dr. calin boeru,este bun ca dr sunt multumita de dansul
si de dna dr. golosneanu am auzit lucruri bune,cu dansa stiu k o sa nasti la campina la maternitatea de acolo
miki>:D< felicitari pt sarcina...sa ai o sarcina frumoasa si usoara! si asteptam detalii cum a fost la dr. sa ne zici si la ce dr esti.

MA bucur ca te regasesti printre gravidutele cu probleme mai mici ...ca ce am citit pe forumuri in general numai graviduta sa nu fii...bine depinde de fiecare organism in parte..
eu ma multumesc sa fie el sanatos si restu vine de la sine ....
am auzit si euy de doctorul tau numai de bine ...stii ceva ,,.,..oricum parerile sunt impartite daca e sa te iei dupa toata lumea ar fi sa nasti in palestina.....hi hi ,...e bine in general si sa tii cont de sfaturi dar cu masura....
daca o sa mai am intrebari sper sa nu te deranjez prea tare ...
puppppppppppppp

voiculita
16.01.2009, 16:23:21
MA bucur ca te regasesti printre gravidutele cu probleme mai mici ...ca ce am citit pe forumuri in general numai graviduta sa nu fii...bine depinde de fiecare organism in parte..
eu ma multumesc sa fie el sanatos si restu vine de la sine ....
am auzit si euy de doctorul tau numai de bine ...stii ceva ,,.,..oricum parerile sunt impartite daca e sa te iei dupa toata lumea ar fi sa nasti in palestina.....hi hi ,...e bine in general si sa tii cont de sfaturi dar cu masura....
daca o sa mai am intrebari sper sa nu te deranjez prea tare ...
puppppppppppppp

da asa e ,multe femei zic ba de bine ba de rau,pana la urma tu decizi ce e mai bine pt tine,vorba ta ca daca e sa te iei dupa unii si dupa altii nasti on palestina;))
oricand ai nevoie sa vorbim ,cu mare placere !>:D<
nu pot sa zic ca e totul roze..bine si eu am avut greturi la inceput
am avut niste probleme cu o masea
daca stai sa te gandesti mereu apare cate ceva
dar cel mai mult conteaza sa fie bebe bine ;-) .

mitzuskaya
16.01.2009, 16:42:23
da asa e ,multe femei zic ba de bine ba de rau,pana la urma tu decizi ce e mai bine pt tine,vorba ta ca daca e sa te iei dupa unii si dupa altii nasti on palestina;))
oricand ai nevoie sa vorbim ,cu mare placere !>:D<
nu pot sa zic ca e totul roze..bine si eu am avut greturi la inceput
am avut niste probleme cu o masea
daca stai sa te gandesti mereu apare cate ceva
dar cel mai mult conteaza sa fie bebe bine ;-) .

asta ma cam sperie si pe mine ca am probleme cu maselele si mie frica sa nu ma apuce vreo durere acum...da vad eu cum fac...rar gasesti gravidute care sa nu o doara ceva ..doar se schimba totu in tine ....eu deocamdata nu am simptome foarte pronuntate ca probabil ca sunt in vreo luna maxim dar cand o sa am nevoie o sa apelez..........puppp si aveti grija de voi 2.>:D<

CONT-INCHIS-024
16.01.2009, 17:29:47
asta ma cam sperie si pe mine ca am probleme cu maselele si mie frica sa nu ma apuce vreo durere acum...da vad eu cum fac...rar gasesti gravidute care sa nu o doara ceva ..doar se schimba totu in tine ....eu deocamdata nu am simptome foarte pronuntate ca probabil ca sunt in vreo luna maxim dar cand o sa am nevoie o sa apelez..........puppp si aveti grija de voi 2.>:D<

BUna mai mihaela ce faci?
imi pare bine sa aud ca si tu esti gravidutza, eu sunt veterana
am un baiat de trei ani si trei luni si acum sunt insarcinata in 5 luni, deci in mai pe la sfarsit o sa mai am un bebel
inca nu stiu ce e
dar in 9 februarie o sa va dau de veste
la ce dr mergi?

voiculita
16.01.2009, 17:33:12
ar fi super sa nu ai stari de greata sau sa vomiti ,ai fi una dintre fericitele gravide care nu au probleme de genul asta.
pe mine problemele cu maselele m-au apucat acuma recent ,imi aparuse un abces si am fost la dentist si m-a rezolvat ,saptamana viitoare trebuie sa ajung din nou sa imi rezolve maseaua sa o plombeze banuiesc.
adevarul e ca rareori vezi o gravida fara sa aibe o oarecare problema,si cele care nu au sa fie fericite!;-)
te pup si daca vrei sa mai vb ,mai vb si pe mess.>:D<

raluca_popeasca
16.01.2009, 19:40:10
am un baiat de trei ani si trei luni si acum sunt insarcinata in 5 luni, deci in mai pe la sfarsit o sa mai am un bebel
inca nu stiu ce e
la ce dr mergi?

acum vad ca si tu esti insarcinata. Sa fii sanatoasa si tu si bebelusii!
Cum te simti , esti ok? Eu pana acum nu prea aam avut probleme.
poate mai vb , ne spui tu mai multe, ca tot ai experienta :)

raluca_popeasca
16.01.2009, 19:41:14
stie cineva daca la noi se tin cursuri prenatale? eu nu am ajuzit pana acum, poate stiti voi ceva.

pup

mitzuskaya
17.01.2009, 09:45:09
inca nu stiu ce e
la ce dr mergi?

saluuuttttttttttttt.....ce ma bucur ...sa fiti sanatosi ..si sa te bucuri de cel mic ca in curand o sa mai ai inca un bebel ...ce superb...sarcina usoara..si sa ne tii la curent cu tottttttt...presupun ca iti doresti fetita acum ??? >:D< >:D< ....eu merg la golosneanu la Al Medica ....miercuri am programare ...deocamdata nu stiu in cate sapatamani sunt ....e o dilema.....
hai pup si mai vb

mitzuskaya
17.01.2009, 09:49:58
ar fi super sa nu ai stari de greata sau sa vomiti ,ai fi una dintre fericitele gravide care nu au probleme de genul asta.
pe mine problemele cu maselele m-au apucat acuma recent ,imi aparuse un abces si am fost la dentist si m-a rezolvat ,saptamana viitoare trebuie sa ajung din nou sa imi rezolve maseaua sa o plombeze banuiesc.
adevarul e ca rareori vezi o gravida fara sa aibe o oarecare problema,si cele care nu au sa fie fericite!;-)
te pup si daca vrei sa mai vb ,mai vb si pe mess.>:D<

eu am probleme cu maselele de foarte mult timp ...da am neglijat ..si acum pe timpul sarcinii e mai greu sa ma tratez ..da am auzit ca sunt solutiii de tratament si pt gravidute daca te duci la dentist ...stiii cum se spune ca dc ai bebelu in burtica nu te mai duci la stomatolog ...nu mai iei nu stiu ce pastile...tb sa ai grija ce iei dar sa nu exageram ....
Eu nu prea stau pe mes....la servici nu am iar acasa ajung prea tarziu si nu mai intru pe calculator deloc.........cahhhhhhhhh...sunt satula de el la serv........... dar totusi o sa iti timit un PM cu id-ul meu ....cand am timp palavragim.......
puppppppp

mitzuskaya
17.01.2009, 09:51:50
stie cineva daca la noi se tin cursuri prenatale? eu nu am ajuzit pana acum, poate stiti voi ceva.

pup

si pe mine m-ar interesa ...cand ma duc la doctor o sa ma interesez si dau de veste ...deocamdata nu am auzit ca s-ar face la noi in ploiesti......:-? :-?

voiculita
17.01.2009, 10:24:28
da m-ar interesa si pe mine cursuri prenatale dar cred k la noi nu se fac daca auziti voi ceva dati de stire. eu stiam k in bucuresti se fac.

raluca_popeasca
17.01.2009, 19:44:21
In bucuresti se fac sigur, dar mi-ar fi cam greu sa ma duc pana acolo la cursuri. Si asa ma duc la control pana acolo.
Poate aude cineva ceva, sau poate stiu medicii vostri.
Sa ma anuntati si pe mine, mergem impreuna daca e. Acum vad ca suntem mai multe burtici.:* :*

CONT-INCHIS-024
18.01.2009, 20:53:28

pup

nu stiu sa existe, da am experienta
dar a doua sarcina eeste foarte diferita de prima. Cu primul mi-a fost rau pana a miscat, dar acum abia mi-a trecut de vreo 3 saptamani, nu ma puteam ridica din pat, acum sper sa fie fetitza.
pe 9 ma duc sa fac ecografie sa vad cum e si ce e,sa ai o sarcina usoara si o nastere la fel de usoara, pe mine cred ca nu o sa ma lase dr sa nasc normal ca la primul am cezariana. va pup papa.mai vb

Georgy_A
19.01.2009, 09:35:06
dar a doua sarcina eeste foarte diferita de prima. Cu primul mi-a fost rau pana a miscat, dar acum abia mi-a trecut de vreo 3 saptamani, nu ma puteam ridica din pat, acum sper sa fie fetitza.
pe 9 ma duc sa fac ecografie sa vad cum e si ce e,sa ai o sarcina usoara si o nastere la fel de usoara, pe mine cred ca nu o sa ma lase dr sa nasc normal ca la primul am cezariana. va pup papa.mai vb

=P~ Felicitari pentru bebe,ma bucur sa aud vesti din astea!;)) E mica lumea! Adina sunt, iti urez sa ai o sarcina usoara si sa fie totul bine! Eu din pacate nu ma pot bucura inca de un bebel ca am probleme, dar sper ca dupa tratamente si o operatie sa se poata! Pup dulce!

lexi_ada
19.01.2009, 11:50:09
=P~ Felicitari pentru bebe,ma bucur sa aud vesti din astea!;)) E mica lumea! Adina sunt, iti urez sa ai o sarcina usoara si sa fie totul bine! Eu din pacate nu ma pot bucura inca de un bebel ca am probleme, dar sper ca dupa tratamente si o operatie sa se poata! Pup dulce!
ce probleme ai , daca se pot spune normal ... poate pot sa iti recomand un medic sau o clinica ....orice problema se rezolva , ideea este sa nu o lasi deoparte .:)>-

mikimiki
19.01.2009, 12:02:47
eu pana acum am fost bine, nu mi-a fost rau, nu am vomitat si sper din tot sufletul sa scap :D de starile astea

eu sunt la doctorita Iancu, are cabinetul la et. 4 in blocul cu Panaceea

in seara asta ma duc la ea pt prima oara de cand am aflat ca sunt gravidutza ( mi-am facut 2 teste de sarcina) ...sper sa fiu ok :)

andreear
19.01.2009, 12:05:47
eu pana acum am fost bine, nu mi-a fost rau, nu am vomitat si sper din tot sufletul sa scap :D de starile astea

in seara asta ma duc la ea pt prima oara de cand am aflat ca sunt gravidutza ( mi-am facut 2 teste de sarcina) ...sper sa fiu ok :)

Asteptam poze de la ecograf, tinem pumnii sa fie totul bine!!!

voiculita
19.01.2009, 12:26:26
miki..te asteptam cu vesti bune in seara asta d ela dr sa ne zici cum a fost :* eu nu o stiu pe dr Iancu,eu sunt la dr. Calin Boeru ;;)

Georgy_A
19.01.2009, 13:51:22
ce probleme ai , daca se pot spune normal ... poate pot sa iti recomand un medic sau o clinica ....orice problema se rezolva , ideea este sa nu o lasi deoparte .:)>-

E vorba de sindromul ovarelor polichistice, cu lipsa ovulatiei,:-< si nu am raspuns la stimulare (2 luni), dar tb sa fac un drilling ovarian, luna viitoare! Merg la D-na Nica, AlMedica! Si nu o sa o las deoparte, sunt optimista!;))

mitzuskaya
19.01.2009, 16:11:55

sa dea dumnezeu sa ai o fetita ca sa ai parte de o pereche ...:* :* :* uraaaaaaa baiat si fetita ...\
In legatura cu sarcina ..da sunt foarte foarte diferite ...eu nu am greturi nici ameteli nici dureri de cap ...dacat imbalonare....ce bine ar fi daca nu as avea parte de toate astea:D :D :-SS :-SS
dc nu asta ""show must go on ""\:D/

mitzuskaya
19.01.2009, 16:50:33

bafta !!!!!!!!!
sa ne povestesti.....:D :* sunt foarte curioasa ca si eu sunt in aceeasi situatie ca tine .......pupppppppppp:">

mitzuskaya
19.01.2009, 16:54:36
E vorba de sindromul ovarelor polichistice, cu lipsa ovulatiei,:-< si nu am raspuns la stimulare (2 luni), dar tb sa fac un drilling ovarian, luna viitoare! Merg la D-na Nica, AlMedica! Si nu o sa o las deoparte, sunt optimista!;))

nu te lasa batuta ...ai timp destul pt bebu ...noi suntem alaturi de tine..am auzit ca doctora NICa este foarte buna (ca de altfel toti medicii din AL MEDICA ) din cate stiu eu si sotul ei este in breasla si amandoi sunt medici in maternitatea din Campina.......
Ai grija de tine >:D< >:D<

voiculita
19.01.2009, 17:45:27
mitzuskaya..esti o fericita daca nu ai greturi,bine tu esti si la inceput,si sper nici sa nu ai deloc :)>- apropo cand te programezi la dr,la Golosneanu parca ziceai ca vrei sa mergi...
miki..tinem pumnii si eu si bebe azi la eco...sunt nerabdatoare ce ti-a zis!:*

mikimiki
19.01.2009, 20:20:34
dragele mele ajutati-ma si pe mine cu o doctota ginecolog care are si eco.

am fost azi la primul control, mi-a zis ca am uterul jos, mi-a dat un tratament cu ultogestan ...nu mi-a facut nici o eco pt ca nu avea si cica sa ma duc sa-mi fac prima eco tocmai in saptamana 26 ...eu acum sunt abia in saptamana 6:-w

as vrea sa-mi gasesc o doctora si cu eco ca sa nu fiu nevoita sa ma duc la 2 cabinete si sa aflu si alte pareri ...nu-mi inspira incredere medicamentul prescris ...am aflat pe net numai de rau despre el

o cunoaste cineva pe doctorita Irina Culcea?

astept sa-mi recomandati pe cineva

andreear
19.01.2009, 20:32:13

am fost azi la primul control, mi-a zis ca am uterul jos, mi-a dat un tratament cu ultogestan ...nu mi-a facut nici o eco pt ca nu avea si cica sa ma duc sa-mi fac prima eco tocmai in saptamana 26 ...eu acum sunt abia in saptamana 6:-w

as vrea sa-mi gasesc o doctora si cu eco ca sa nu fiu nevoita sa ma duc la 2 cabinete si sa aflu si alte pareri ...nu-mi inspira incredere medicamentul prescris ...am aflat pe net numai de rau despre el

Eu cand am avut problema aia am fost la eco la dr Letitia GORANEANU, ppe str Cezar Boliac ( e a 2-a str la dreapta de la BCR spre Nord). daca ai nevoie de mai multe date vb pe mess!

Pupici

mitzuskaya
20.01.2009, 08:57:08
mitzuskaya..esti o fericita daca nu ai greturi,bine tu esti si la inceput,si sper nici sa nu ai deloc :)>- apropo cand te programezi la dr,la Golosneanu parca ziceai ca vrei sa mergi...
miki..tinem pumnii si eu si bebe azi la eco...sunt nerabdatoare ce ti-a zis!:*

Eu m-am programat deja ...miercuri 21.01 adica maine la 17,10 ....am niste emotii de nu mai pot ....offffffffff ....

mitzuskaya
20.01.2009, 09:01:51

dc mai poti astepta pana maine ...iti povestesc ce am facut eu si daca e ...ti-o recomand pe Golosneanu ...acum nu pot spune nimic ca nu stiu cum va fi...stai linistita ca o rezolvam noi ...pupppppppp

voiculita
20.01.2009, 09:10:01
salut! miki ai putea sa te duci la letitia goraneanu cum a zis si andreea,eu sunt tot acolo dar la dr.calin boeru ,si are si intravaginal . si iti poti face o ecografie acolo,daca vrei iti dau nr de tel si iti poti face programare . dnul dr este lunea si joia . si dna dr. goraneanu marti,miercuri si vineri din cate retin eu.
tu vrei sa nasti in ploiesti?
te pup .

voiculita
20.01.2009, 09:19:01
Eu m-am programat deja ...miercuri 21.01 adica maine la 17,10 ....am niste emotii de nu mai pot ....offffffffff ....

bafta la dr maine! eu mereu am emotii cand ajung la dr ;)) ...numai cand il vad pe bebe pe monitor ma emotionez hihi.
auzi tu vrei sa nasti aici in ploiesti..te intreb pt ca dr golosneanu este la spitalul din campina . te pup ,abia astept sa ne detaliezi cum a fost la dr.:*

mitzuskaya
20.01.2009, 09:57:25
bafta la dr maine! eu mereu am emotii cand ajung la dr ;)) ...numai cand il vad pe bebe pe monitor ma emotionez hihi.
auzi tu vrei sa nasti aici in ploiesti..te intreb pt ca dr golosneanu este la spitalul din campina . te pup ,abia astept sa ne detaliezi cum a fost la dr.:*

eu vreau sa nasc unde e mai bine ...am auzit ca e mult mai ok in campina ...am tot timpu sa ma interesez sa vad unde e mai bine ...dupa ce o sa vb si cu doctora o sa imi fac o parere ..nu pot spune deocamdata vreau sa nasc in campina ploiesti sau bucuresti...e prea devreme sa spun unde...depinde de evolutia sarcinii...........
si eu abia astept imi imaginez ca treci prin niste emotii...eu nu mai pot doar cand ma gandesc la el....barrrr...mi se face pielea gaina:"> :">

pupppppp

mitzuskaya
20.01.2009, 09:58:48
eu vreau sa nasc unde e mai bine ...am auzit ca e mult mai ok in campina ...am tot timpu sa ma interesez sa vad unde e mai bine ...dupa ce o sa vb si cu doctora o sa imi fac o parere ..nu pot spune deocamdata vreau sa nasc in campina ploiesti sau bucuresti...e prea devreme sa spun unde...depinde de evolutia sarcinii...........
si eu abia astept imi imaginez ca treci prin niste emotii...eu nu mai pot doar cand ma gandesc la el....barrrr...mi se face pielea gaina:"> :">

pupppppp

hai ca am facut niste repetitii pe acolo...da ma grabesc sa scriu sa nu ma prinda sefa ,.......puppppppppppp si scuziiiiiiiiii^:)^ ^:)^

Georgy_A
20.01.2009, 10:10:19
nu te lasa batuta ...ai timp destul pt bebu ...noi suntem alaturi de tine..am auzit ca doctora NICa este foarte buna (ca de altfel toti medicii din AL MEDICA ) din cate stiu eu si sotul ei este in breasla si amandoi sunt medici in maternitatea din Campina.......
Ai grija de tine >:D< >:D<

Multumesc mult pentru incurajari!!! :* Felicitari pentru bebe si sa ai o sarcina usoara. Sa fie totul bine si sa fiti fericiti <:-P !

voiculita
20.01.2009, 11:03:50

pupppppp

da asa e ..ai timp sa te decizi daca iti place si dr,eu am schimbat dr pana sa ajung la cel la care sunt acu. vezi si tu cum se comporta daca are ecograf bun k asta conteaza si sa comunici cu dr.
hihi cred ca esti sper emotionata . hai k mai ai putin pana maine . abia astept sa ne zici ce si cum. :*

mikimiki
20.01.2009, 12:35:16
multumesc mult dragele mele pt informatii

azi, o cunostinta de la maternitate mi-a recomandat-o pe doctorita Luchian, sefa de sectie la maternitate si mi-a zis ca se duce sa vb cu ea sa-mi faca o programare mai repede . Are si eco ceea ce este bine.

M-am mai linistit putin caci eram tare agitata(:| In dimineata asta m-am dus si la doctorul de familie sa -mi dea trimitere pt analize. Voi unde ati facut analizele?

am o trimitere de la ginecolog si alata de la dr de familie, m-am gandit ca de la dr de familie am gratuitate ...voi ati platit analizele?

mitzuskaya
20.01.2009, 12:58:01
Mai burtici eu am o dilema...maine ma duc la "doftor" si nu stiu ce sa fac ..sa ii duc ceva ...o atentie o maslina =)) ...nu stiu ce ...o cutie de bomboane mai draguta ...nu stiu dati-mi idei ...ca ma gandesc ca e mai draguta cu mine ...sau e prea devreme ....sa las sa treaca macar un consult...
vreau un sfat^:)^ ^:)^ daca sa ii cumpar ceva ...adica eu fac cu placere acest lucru da nu stiu cum il interpreteaza...voi cum ati facut ........???????:-? :-?
puppppppppppppp

voiculita
20.01.2009, 15:03:55
multumesc mult dragele mele pt informatii

azi, o cunostinta de la maternitate mi-a recomandat-o pe doctorita Luchian, sefa de sectie la maternitate si mi-a zis ca se duce sa vb cu ea sa-mi faca o programare mai repede . Are si eco ceea ce este bine.

M-am mai linistit putin caci eram tare agitata(:| In dimineata asta m-am dus si la doctorul de familie sa -mi dea trimitere pt analize. Voi unde ati facut analizele?

am o trimitere de la ginecolog si alata de la dr de familie, m-am gandit ca de la dr de familie am gratuitate ...voi ati platit analizele?

salut...eu nu am auzit de bine despre dr luchian ..acum daca ai incredere si in acea cunostiinta de ce nu.
dar iti zic sa ai grija la ce dr te duci sa iti urmareasca sarcina . te pup si te asteptam cu detalii.;;)
analizele pt gravide sunt gratuite chit ca te duci cu trimiterea de la ginecolog sau de la dr de familie...eu le-am facut la schuller.

voiculita
20.01.2009, 15:05:58
Mai burtici eu am o dilema...maine ma duc la "doftor" si nu stiu ce sa fac ..sa ii duc ceva ...o atentie o maslina =)) ...nu stiu ce ...o cutie de bomboane mai draguta ...nu stiu dati-mi idei ...ca ma gandesc ca e mai draguta cu mine ...sau e prea devreme ....sa las sa treaca macar un consult...
vreau un sfat^:)^ ^:)^ daca sa ii cumpar ceva ...adica eu fac cu placere acest lucru da nu stiu cum il interpreteaza...voi cum ati facut ........???????:-? :-?
puppppppppppppp

hellouu..te sfatuiesc sa nu ii duci nimic. eu una nu am dus nimic la dr ginecolog,am platit cat m-a costat consultatia,ecografia si atata tot. la atentii si chestii de genu se dau atunci cand esti aproape de nastere ,acum sincer nu are rost. ea oricum s epoarta frumos cu tine chiar daca nu ii duci nimic. te pup

CONT-INCHIS-024
20.01.2009, 15:26:00
Am si eu o intrebare:
ce paree aveti de Dr Topolog?

voiculita
20.01.2009, 15:29:15
Am si eu o intrebare:

carmen..tu esti la dansul?
am o cunostiinta care a nascut cu el si ea era multumita de el ,eu nu am fost la el asa ca nu stiu ce sa iti zic.

mitzuskaya
21.01.2009, 08:29:18
hellouu..te sfatuiesc sa nu ii duci nimic. eu una nu am dus nimic la dr ginecolog,am platit cat m-a costat consultatia,ecografia si atata tot. la atentii si chestii de genu se dau atunci cand esti aproape de nastere ,acum sincer nu are rost. ea oricum s epoarta frumos cu tine chiar daca nu ii duci nimic. te pup

Maiiiiiiii eu eram in dubiu de aceea am apelat la voi cunoscatoarele ...si eu m-am gandit ca e prea devreme .... nu vreau sa fac vreo gafa....sarnaaaaaaaaa de raspuns ..oricum ma razgandisem si eu ...pupppppppppp

mikimiki
21.01.2009, 08:41:07
si eu la fel m-am gandit ... ca ar trebui sa ii iau o atentie mai tarziu...

CONT-INCHIS-024
21.01.2009, 08:46:59
Am si eu o intrebare:
Da sunt la dansul, de fapt am nascut si primul copil cu el, prin cezariana, acum as rea sa nasc normal daca s-ar putea dar nu stiu ce va zice
dar vroiam sa mai aflu alte pareri despre el
eu sunt multumita de dansul.
ms de raspuns

mikimiki
21.01.2009, 08:48:39
carmen eu din cate stiu daca ai facut cezariana prima oara ...a doua oara iti face automat tot cezariana

mitzuskaya
21.01.2009, 09:37:39
maI Carmen nu am cum sa te ajut ..ca habar nu am de chestii din astea ..dar daca aflu ceva o sa iti spun de indata....sarcina usoara ...pupppppppppp
am uitat fetelor aseara am avut prima senzatie de voma cu final nefericit ....la baie............cahhhhhhhhhhhh..........si dimineatza am greturi............'
ata ete bebu e pe primu plan

mikimiki
21.01.2009, 12:03:38
offf si eu la fel ....este prima dimineata cand mi-a fost rau ...niste greturi groaznice...dar vorba ta ...bebe e pe primul plan

mitzuskaya
21.01.2009, 12:39:31
offf si eu la fel ....este prima dimineata cand mi-a fost rau ...niste greturi groaznice...dar vorba ta ...bebe e pe primul plan

hai ca e tare ..am avut in aceeasi zi ..super ..cand s-a conceput bebele tau ?? ...poate nastem tot in aceasi perioada....
trebuie sa suportam nu avem ce face...>:D< >:D<

mikimiki
21.01.2009, 12:44:22
este conceput in decembrie \:D/ sunt insarcinata in 6 saptamani

mitzuskaya
21.01.2009, 13:02:10
este conceput in decembrie \:D/ sunt insarcinata in 6 saptamani
ai ceva saptamani si din cate imi aduc aminte ti-ai dat seama ca esti graviduta in saptamana 12 ianuarie - 15 ianuarie...atunci am aflat eu pe 12 ...iar prima zi din ultima menstruatie a fost pe 16 decembrie ..deci am conceput bebelu dupa 18 decmbrie incolo si ar trebui sa nasc la sfarsitul lui septembrie 2009..
daca tu ai 6 saptamani inseamna ca ai conceput bebu in perioada 08 dec 12 dec nu???????????????

mikimiki
21.01.2009, 13:07:10
asa este ... si eu tot in septembrie nasc ...sa dea Dumnezeu sa fim bine si bebei sanatosi ...greturile le conbatem noi cumva>:D<

eu ma duc azi la 16.30 la doctora tu la ce ora?

mitzuskaya
21.01.2009, 13:11:44
asa este ... si eu tot in septembrie nasc ...sa dea Dumnezeu sa fim bine si bebei sanatosi ...greturile le conbatem noi cumva>:D<

eu ma duc azi la 16.30 la doctora tu la ce ora?

corect ...ne luptam cu ele..le declaram razboi ...nu trebuie sa ne invinga ..=P~ =P~
da eu ma duc azi la 17,10 la al medica la golosneanu ...am niste emotii de nu mai pot .:-SS :-SS ,...tu ai avut prima data ?????????:D
:D

mikimiki
21.01.2009, 13:58:56
da am avut :( si am si acum la dr. Luchian , mi s-a zis ca e mai dura

voiculita
21.01.2009, 14:19:18
salut ce faceti fetele?:">
bafta celor care mergeti azi la control...cred k e normal sa aveti acolo emotii,eu am mereu hihi . va astept cu detalii .
mitzuskaya..nasol k au inceput greturile si k ai vomitat ...or sa treaca si astea..si eu avut greturi m-au tinut pana la 3 luni . important e sa fie bebe sanatos si tu la fel!:*
azi eu am fost la intepat mi-am refacut analizele de sange si urina .
va pup!:*

mikimiki
21.01.2009, 14:32:20
ti-ai refacut analizele?

dar de cate ori trebuie sa le faci in timpul sarcinii?

mitzuskaya
21.01.2009, 14:34:30
salut ce faceti fetele?:">
bafta celor care mergeti azi la control...cred k e normal sa aveti acolo emotii,eu am mereu hihi . va astept cu detalii .
mitzuskaya..nasol k au inceput greturile si k ai vomitat ...or sa treaca si astea..si eu avut greturi m-au tinut pana la 3 luni . important e sa fie bebe sanatos si tu la fel!:*
azi eu am fost la intepat mi-am refacut analizele de sange si urina .
va pup!:*

mama da ce emotii ...bine eu sunt si mai disperata asa de felu meu:-SS :-SS ...sper sa fie greturile numai dimineatza si seara macar ...sa nu ma prinda la servici ca e nasol......
daca te-a tinut pana la 3 luni de la cat timp au inceput..???
nu stiu ce sa zic sunt foarte curioasa sa vad ce imi spune...cred ca nu foarte mare lucru da eu cum sunt diliiii=P~ ...ma gandesc numai acolo...
tu in cate luni esti ????????? s-ar putea sa te mai fi intrebat intre timp da cum eu scriu pe aici cand sunt la serviciu fac mai multe lucruri deodata si se mai pierd informatiile pe drum:D :-p
pupppppppppppp

voiculita
21.01.2009, 15:43:16
ti-ai refacut analizele?

salut! pai faci asa o data in primul trimestru de sarcina( pana in sapt 12) faci analize de urina si sange si ce iti mai da dr sa faci,le mai faci in trimestru 2 de sarcina le repeti pe astea de urina si sange k in caz ca ai vreo infectie in trim 2 poti sa iei tratament k in trim 3 nu cred ca mai poti sa faci trat ma refer la antibiotice aici,si in trim 3 la fel tot analizele astea le mai faci .
daca ai rh negativ trebuie sa faci dozare anticorpi antirh...eu le fac ca am rh negativ.

voiculita
21.01.2009, 15:49:18
mama da ce emotii ...bine eu sunt si mai disperata asa de felu meu:-SS :-SS ...sper sa fie greturile numai dimineatza si seara macar ...sa nu ma prinda la servici ca e nasol......
daca te-a tinut pana la 3 luni de la cat timp au inceput..???
nu stiu ce sa zic sunt foarte curioasa sa vad ce imi spune...cred ca nu foarte mare lucru da eu cum sunt diliiii=P~ ...ma gandesc numai acolo...
tu in cate luni esti ????????? s-ar putea sa te mai fi intrebat intre timp da cum eu scriu pe aici cand sunt la serviciu fac mai multe lucruri deodata si se mai pierd informatiile pe drum:D :-p
pupppppppppppp

pei sa-ti zic de greturi..pe la 6 sapt de sarcina au inceput da k lumea rau si au tinut pana la 11-12 sapt cam asa dar ele se mai raresc
o sa iti zica dr ce poti sa iei contra greturilor ...poti sa papi portocale,lamai ,sa iti faci o citronada
o s aiti zica cand tre sa vii la consult,la ecograf..ce analize o sa faci , ce vitamine sa iei ,daca te doare ceva sa iei no-spa,sa nu faci bai fierbinti mai indicat faci dusuri
la primul consult iti va zice mai multe
eu sunt acu in 5 luni ma apropii de 6 hihi

mitzuskaya
21.01.2009, 21:23:51
ti-ai refacut analizele?

ce faci ai fost la doctor, ai facut eco ?????
esti bine .??????..nu ne tine pe jar ...eu am fost a fost super am si pozica de la bebu ...sunt in 6 saptamani fara o zi .....sunt super fericita
asteptam vesti
pupp]

mitzuskaya
21.01.2009, 21:27:37
pei sa-ti zic de greturi..pe la 6 sapt de sarcina au inceput da k lumea rau si au tinut pana la 11-12 sapt cam asa dar ele se mai raresc
o sa iti zica dr ce poti sa iei contra greturilor ...poti sa papi portocale,lamai ,sa iti faci o citronada
o s aiti zica cand tre sa vii la consult,la ecograf..ce analize o sa faci , ce vitamine sa iei ,daca te doare ceva sa iei no-spa,sa nu faci bai fierbinti mai indicat faci dusuri
la primul consult iti va zice mai multe
eu sunt acu in 5 luni ma apropii de 6 hihi

aolooooooooooooo,,,,,,,,,,,,6 saptamani am si eu .....am fost la doftora...sunt foarte foarte happy ,,,e ok ...ma mai duc peste 2 sapt ca sa ii ascute inimioara sa vada dcc e totul ok....mi-a dat reteta cu ce sa iau dc imi e rau...mi-a dat si analize ....
am si pozica de la eco..are bebu 0.27 cm e super tare o sa le pastrez pe toate ....
azi nu mi-a mai fost rau rau ....vad ca si in seara asta ma simt bine ...da dimineatza e super tare ...ca am greturi..........
da asta ee ...traiasca bebiiiiii
iti doresc sa fii sanatoasa si ne pui pozica cu el aici sa il vedem ...oau...cred ca e mare la eco.........
pupppppppppppppp

mikimiki
22.01.2009, 08:10:14
si eu am fost aseara la doctora...s-a purtat frumos, nici decum cum am auzit eu .

mi-a zis ca am uterul retrovers si ca in general femeile cu astfel de uter raman f greu insarcinate. mi-a mai zis ca sarcina e bine, nu este pericol de a o pierde (cum mi-a zis cealalata) si pe 23 febr m-a chemat pt eco.
mi-a dat sa iau acid folic, vitamine si ultrogestan.

in dimineata asta am avut putine greturi dar nu asa rau ca ieri dimineata, cred ca ieri mi-a fost asa de rau si din cauza agitatiei mele.

acum sunt bine ;;)

voiculita
22.01.2009, 09:31:05
si eu am fost aseara la doctora...s-a purtat frumos, nici decum cum am auzit eu .

mi-a zis ca am uterul retrovers si ca in general femeile cu astfel de uter raman f greu insarcinate. mi-a mai zis ca sarcina e bine, nu este pericol de a o pierde (cum mi-a zis cealalata) si pe 23 febr m-a chemat pt eco.

in dimineata asta am avut putine greturi dar nu asa rau ca ieri dimineata, cred ca ieri mi-a fost asa de rau si din cauza agitatiei mele.

acum sunt bine ;;)

salut! ma bucur k a fost totul bine la dr...de multe ori doctorii nu sunt nici de cum auzim d ela unii si de la altii...ma bucur k iti place de dansa
bine k ti-a dat vitamine si utrogestan...in caz ca te doare burtica s aiei no=spa ca stiu ca acu in perioada in care esti tu te mai doare ..eu si acu mai iau no-spa .
sa nu mai fi agitata mai ales ca ti-a zis k totul este bine!;-)

voiculita
22.01.2009, 09:34:23
aolooooooooooooo,,,,,,,,,,,,6 saptamani am si eu .....am fost la doftora...sunt foarte foarte happy ,,,e ok ...ma mai duc peste 2 sapt ca sa ii ascute inimioara sa vada dcc e totul ok....mi-a dat reteta cu ce sa iau dc imi e rau...mi-a dat si analize ....
am si pozica de la eco..are bebu 0.27 cm e super tare o sa le pastrez pe toate ....
azi nu mi-a mai fost rau rau ....vad ca si in seara asta ma simt bine ...da dimineatza e super tare ...ca am greturi..........
da asta ee ...traiasca bebiiiiii
iti doresc sa fii sanatoasa si ne pui pozica cu el aici sa il vedem ...oau...cred ca e mare la eco.........
pupppppppppppppp

hellouu..felicitari pt cele 6 sapt...la cat mai multe!;-) si ma bucur ca l-ai vazut pe bebe si e in parametrii..si eu am pastrat toate ecografiile ,imi este asa de drag de bebe cand il vad hihi
ma bucur k esti multumita de doctora
am sa pun pozici cu bebe de la 4D ..abia astept sa il revad :-p
ai grija fara efort,si sa iei vitamine..sa faci analizele !
te pup!>:D<

mikimiki
22.01.2009, 10:42:30
la cate saptamani se face 4D?

mitzuskaya
22.01.2009, 10:45:00

acum sunt bine ;;)

Bravooooooooooooooooo....=D> =D> ..ma bucur ..sa fii sanatoasa si sa ai o sarcina cat mai usoara...eu am in fiecare dimineata greturi... ai grija de tine ............pupppppppppppppp iupyyyyyyyyyyyyyy ce de mai gravidute active pe aici...

mitzuskaya
22.01.2009, 10:49:16
hellouu..felicitari pt cele 6 sapt...la cat mai multe!;-) si ma bucur ca l-ai vazut pe bebe si e in parametrii..si eu am pastrat toate ecografiile ,imi este asa de drag de bebe cand il vad hihi
ma bucur k esti multumita de doctora
am sa pun pozici cu bebe de la 4D ..abia astept sa il revad :-p
ai grija fara efort,si sa iei vitamine..sa faci analizele !
te pup!>:D<

Sarnaaaaaaaaaaaaaaa.....da e ok deocamdata ma mai duc peste 2 saptamani sa ii asculte inimioara sa vada ca totul e ok....iti dai seama ca pastrez tot ce se poate si testele de sarcina pana or expira ...da le-am pozat ca sa le am toata viata...
doctora e super faina ..m-am indragostit de ea....e o dulce ....
de abia astept sa vad pozica de la 4D ...ca se vede super bebeuuuu....
mie mi-a dat decat centrum materna ca si vitamina ..in rest mi-a dat din astea la nevoie .. no-spa...rennie /...inca unu impotriva vomei ...si multeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee analize.................
efort slava domnului nu am cum sa fac stau cu fundu ,ca sa nu zic altfel, pe scaun toata ziulica ....
pupppppppppppp

voiculita
22.01.2009, 11:02:19
Sarnaaaaaaaaaaaaaaa.....da e ok deocamdata ma mai duc peste 2 saptamani sa ii asculte inimioara sa vada ca totul e ok....iti dai seama ca pastrez tot ce se poate si testele de sarcina pana or expira ...da le-am pozat ca sa le am toata viata...
doctora e super faina ..m-am indragostit de ea....e o dulce ....
de abia astept sa vad pozica de la 4D ...ca se vede super bebeuuuu....
mie mi-a dat decat centrum materna ca si vitamina ..in rest mi-a dat din astea la nevoie .. no-spa...rennie /...inca unu impotriva vomei ...si multeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee analize.................
efort slava domnului nu am cum sa fac stau cu fundu ,ca sa nu zic altfel, pe scaun toata ziulica ....
pupppppppppppp

o sa te duci si peste 2 sapt..super!;-) si eu am pastrat testele de sarcina hihi sa le am amintire
si eu vreau sa imi fac niste analize luna viitoare ...ureaplasma,chlamidia si toxo k nu am apucat sa le fac..aveti idee cam cat costa?
da la 4D se vede k lumea bebelul..e bine sa faceti 4D dupa 19-20 sapt ca atunci are totul format si se vede tot manute,picioruse,urechi,ochii,organele tot.
centrum materna iau si eu..no-spa la nevoie
te pup

mitzuskaya
22.01.2009, 11:11:27
o sa te duci si peste 2 sapt..super!;-) si eu am pastrat testele de sarcina hihi sa le am amintire
si eu vreau sa imi fac niste analize luna viitoare ...ureaplasma,chlamidia si toxo k nu am apucat sa le fac..aveti idee cam cat costa?
da la 4D se vede k lumea bebelul..e bine sa faceti 4D dupa 19-20 sapt ca atunci are totul format si se vede tot manute,picioruse,urechi,ochii,organele tot.
centrum materna iau si eu..no-spa la nevoie
te pup

mai din cate am studiat eu ...sunt cam scumpe ..vreo 60 lei fiecare ...eu am in afara de alea de rutina ..care sunt vreo 13 bucati...cam asa ceva :
1.toxoplasma
2.chlamydia
3.herpes
4.cmv
5.rubeola
l6.ysteria
Toate astea 6 ma va costa in jur de 3 milioane :(( :(( fara celelalte care costa si alea vreo 150 lei ca popa.............da asta e............
de abia astept sa vii sa ne pui pozica aici cu el asa mare ...da cat costa un 4D ???????????
pupppppppppppp si sa fiti sanatosi ...

voiculita
22.01.2009, 11:44:31
mai din cate am studiat eu ...sunt cam scumpe ..vreo 60 lei fiecare ...eu am in afara de alea de rutina ..care sunt vreo 13 bucati...cam asa ceva :
1.toxoplasma
2.chlamydia
3.herpes
4.cmv
5.rubeola
l6.ysteria
Toate astea 6 ma va costa in jur de 3 milioane :(( :(( fara celelalte care costa si alea vreo 150 lei ca popa.............da asta e............
de abia astept sa vii sa ne pui pozica aici cu el asa mare ...da cat costa un 4D ???????????
pupppppppppppp si sa fiti sanatosi ...

auzi si analizele astea care costa 3 mil ...le faci la al medica ? sau la alt cabinet? sa imi zici si mie und ele faci sa merg si eu...da cam asa sunt in jur de 60 lei
4D este la mediurg care costa 3 mil , la panaceea este 250 lei ,si cred k si la al medica face
la minodora ghita 3 D e 280 lei ,4D cred ca e mai scump
eu fac 4d-ul la panaceea.

mitzuskaya
22.01.2009, 11:53:15
auzi si analizele astea care costa 3 mil ...le faci la al medica ? sau la alt cabinet? sa imi zici si mie und ele faci sa merg si eu...da cam asa sunt in jur de 60 lei
4D este la mediurg care costa 3 mil , la panaceea este 250 lei ,si cred k si la al medica face
la minodora ghita 3 D e 280 lei ,4D cred ca e mai scump
eu fac 4d-ul la panaceea.

eu incerc sa ma duc luni la medicu de familie sa ma rog de ea poate mi le da cu reducere sau gratuite o parte din ele ...poti sa le faci oriunde important e sa le duci rezultatele analizelor.....
o sa ma interesez mai bine si iti spun....din cate am vazut eu si al medica are si 3D si 4D ...cand ma duc data viitoare o sa ma interesez....
in mod normal am auzit ca ar tb sa fie gratuite pt gravidute analizele ..dc ai trimitere de la medicu de familie,....da cel mai bine ma duc eu luni si ne auzim....ca nu are rost sa aruncam banii pe fereastra aiurea...
pupppppppppp

mikimiki
22.01.2009, 12:49:10
iubitele mele nu va grabiti:-"

duceti-va la dr. de familie ca va da aceleasi analize ca si ginecologul si pe care la belmedica le faceti gratuit ...se platesc doar testele torch ( toxoplasmoza, rujeola..etc)- 160 ron

eu ma duc luni la bel medica pt analize...va puteti duce in orice zi intre orele 9-11 fara programare - tel. 597.125

sunt foarte dragute si va dau preturi si la telefon.>:D<

mitzuskaya
22.01.2009, 13:04:00
iubitele mele nu va grabiti:-"

duceti-va la dr. de familie ca va da aceleasi analize ca si ginecologul si pe care la belmedica le faceti gratuit ...se platesc doar testele torch ( toxoplasmoza, rujeola..etc)- 160 ron

eu ma duc luni la bel medica pt analize...va puteti duce in orice zi intre orele 9-11 fara programare - tel. 597.125

sunt foarte dragute si va dau preturi si la telefon.>:D<

sa inteleg ca te duci la medicu de familie si el iti da trimitere la Bel medica si suni acolo si te programezi sa faci analizele gratuit...in afara de alea scumpe ....??????? si unde este acest Bel Medica ..nu am auzit de el...
sa ne dai detalii dupa ce te intorci luni ...pup

mikimiki
22.01.2009, 13:38:19
sa inteleg ca te duci la medicu de familie si el iti da trimitere la Bel medica si suni acolo si te programezi sa faci analizele gratuit...in afara de alea scumpe ....??????? si unde este acest Bel Medica ..nu am auzit de el...
sa ne dai detalii dupa ce te intorci luni ...pup

belmedica este la parterul unui bloc pe str. gr. cantacuzino (strada unde sunt multe magazine cu piese pt masini)

dr. de familie nu iti da trimitere la belmedica, ci iti scrie ce analize sa faci pe o trimitere - hartie roz cu dublura (indica faptul ca sunt compensate).

cu trimiterea aiai te poti duce la orice laborator ce tine de stat si nu platesti nimic. eu am sunat la belmedica ieri si mi-au confirmat ca nu platesc analizele scrie de dr. familie pe trimiterea roz

vlarox
22.01.2009, 13:49:32
belmedica este la parterul unui bloc pe str. gr. cantacuzino (strada unde sunt multe magazine cu piese pt masini)

dr. de familie nu iti da trimitere la belmedica, ci iti scrie ce analize sa faci pe o trimitere - hartie roz cu dublura (indica faptul ca sunt compensate).

cu trimiterea aiai te poti duce la orice laborator ce tine de stat si nu platesti nimic. eu am sunat la belmedica ieri si mi-au confirmat ca nu platesc analizele scrie de dr. familie pe trimiterea roz

Eu stiu ca si la mediurg poti sa faci daca ai trimiterea roz. Nu stiu daca pentru toate, dar am facut eu eco si nu am platit nimic. :)

mikimiki
22.01.2009, 14:01:35
ce norocoase suntem noi aici ...caci impartasim fiecare cate o informatie care ne ajuta pe fiacre cu ceva >:D<

mitzuskaya
22.01.2009, 14:19:02

super tare ....sarumana mult ..luni o sa ma duc si eu la medicu meu si sa imi dea trimitere "roz"=D> ....si cate analize ti-a dat de facut ca eu am multe vreo 13 ..fara alea scumpe /....
hai ca te-am zapacit ...
aviz gravidutelor de pe miresici faceti analize gratuite dc aveti posibilitatea ....

pupiciiiiii

mikimiki
22.01.2009, 15:07:56
eu am de facut urmat. analize:

HLG , GLICEMIE, PROTEINEMIE, CALCEMIE, TGO,TGP, UREE, RH, VDRL,HIV, UROCULTURA CU ANTIOBIOGRAMA, SUMAR URINA

SI TESTELE TORCH cu plata

mitzuskaya
22.01.2009, 15:18:22
eu am de facut urmat. analize:

HLG , GLICEMIE, PROTEINEMIE, CALCEMIE, TGO,TGP, UREE, RH, VDRL,HIV, UROCULTURA CU ANTIOBIOGRAMA, SUMAR URINA

SI TESTELE TORCH cu plata

Pe astea le am si eu cred ca mai am vreo 2 in plus ..da ar fi super sa le fac gratuite ...sa ne povestesti luni ce ai facut ..,..bafta
puppp

voiculita
22.01.2009, 16:19:42
analizele gratuite care ti le da dr de fam pe trimiterea aia roz...sunt :
- HLG
- GRUP SANGUIN RH (asta neaparat sa il faceti k in caz ca aveti rh neg trebuie sa faceti dozare de anticorpi antirh) si tu si sotul atentie!
-VDRL
-GLICEMIE
-CALCEMIE
-TGO,TGP
-ACID URIC
-CREATININA
-AH HBS,AG HVC
-HIV(si tu si sotul)
-sumar ex. urina
-urocultura

si alea de toxo,ureaplsma,mycoplasma,chlamidia,cmv,listeria,r ubeola,rujeola astea se platesc!
analizele gratuite puteti sa le aceti oriunde k nu se platesc!
am sa ma interesez si eu la belmedica de toxo,chlamidia si ureaplasma sa vad cam cat m-ar costa...cred ca luna viitoare sa le fac.

andreear
22.01.2009, 16:28:49
Pe astea le am si eu cred ca mai am vreo 2 in plus ..da ar fi super sa le fac gratuite ...sa ne povestesti luni ce ai facut ..,..bafta
puppp

Felicitari pt bebe, sa ne artai si noua poza!!!!:*

andreear
22.01.2009, 16:30:40

acum sunt bine ;;)

Bine ca ai scapat de o grija!!! Stai linistita, ia pstilutele date de dr si ai grija sa creasca mare si frumos bebele!!!:*

andreear
22.01.2009, 16:31:20

acum sunt bine ;;)

Bine ca ai scapat de o grija!!! Stai linistita, ia pastilutele date de dr si ai grija sa creasca mare si frumos bebele!!!:*

mitzuskaya
23.01.2009, 09:34:24
analizele gratuite care ti le da dr de fam pe trimiterea aia roz...sunt :
- HLG
- GRUP SANGUIN RH (asta neaparat sa il faceti k in caz ca aveti rh neg trebuie sa faceti dozare de anticorpi antirh) si tu si sotul atentie!
-VDRL
-GLICEMIE
-CALCEMIE
-TGO,TGP
-ACID URIC
-CREATININA
-AH HBS,AG HVC
-HIV(si tu si sotul)
-sumar ex. urina
-urocultura

si alea de toxo,ureaplsma,mycoplasma,chlamidia,cmv,listeria,r ubeola,rujeola astea se platesc!
analizele gratuite puteti sa le aceti oriunde k nu se platesc!
am sa ma interesez si eu la belmedica de toxo,chlamidia si ureaplasma sa vad cam cat m-ar costa...cred ca luna viitoare sa le fac.

ideea era ca mai trebuie sa iti mai dea si medicul de familie o trimitere pentru gratuite ....ca sunt uneori cam nesuferiti medicii astia...........
o sa ma interesez si eu cu celelalte cat or costa..............
puppppppppppppppp

voiculita
23.01.2009, 12:06:45
da normal...cu trimiterea de la ginecolog mergi la medicul de familie si iti da sa le faci gratuit pe cele care sunt gratuite ...mie asa mi-a dat doctorita de fam,este o femeie super :"> nu am ce sa ii reprosez
si ea mi-a zis de astea ureaplasma,chlamidia,complexul acela torch ca se platesc
am sa sun si eu la mediurg,al medica,panaceea sa vad la ei cam cat costa .

mikimiki
23.01.2009, 13:46:51
complexul torch la belmedica costa 160 ron iar la pana ceea 250 ron

voiculita
23.01.2009, 14:33:28
complexul torch la belmedica costa 160 ron iar la pana ceea 250 ron
si in complexul torch ce analize intra toxoplasmoza ,chlamidia, rujeola si mai ce?

mikimiki
26.01.2009, 12:45:52
am facut si eu in dimineata asta analizele la belmedica(:| bine ca am scapat ...din pacate mi s-a facut rau si a trebuit sa imi ia sange din cealalta mana caci din prima nu vroia sangele sa mai iasa.#-o

vineri ma duc sa iau rezultatele iar testele torch abia peste 2 saptamani mi le aduce, cred ca sunt facute la bucuresti.

nu stiu cate analize contine acest complex torch , o sa va spun cand iau rezultatele...sper sa imi iasa bine :-?

voiculita
29.01.2009, 13:44:37
am facut si eu in dimineata asta analizele la belmedica(:| bine ca am scapat ...din pacate mi s-a facut rau si a trebuit sa imi ia sange din cealalta mana caci din prima nu vroia sangele sa mai iasa.#-o

vineri ma duc sa iau rezultatele iar testele torch abia peste 2 saptamani mi le aduce, cred ca sunt facute la bucuresti.

nu stiu cate analize contine acest complex torch , o sa va spun cand iau rezultatele...sper sa imi iasa bine :-?

salut!
noi am fost la 4d si ne-a facut si 3d si 4d si am aflat ca bebele este fetita ;)) mare bucurie pt noi .
bebe este bine dezvoltata si este bine!
m-am interesat si eu de complexul torch si se pare k la majoritatea laboratoarelor costa intre 3 si 6 mil >:P ..m-am cam crucit cand am sunat si am auzit ce preturi au. la gralmedical costa 180 ron si la belmedica e 160 ron cum ai zis tu miki. si in complexul torch intra toxoplasma,citomegalovirus,herpes simplex si rubeola
miki..zi-mi si mie un punct de reper cam pe unde e belmedica ,as vrea sa merg la ei sa fac si eu analizele astea! te pup
mitzuskaya..tu ce faci ? k nu ai mai dat nici un semn,sper k esti bine!;;)

mikimiki
29.01.2009, 15:21:09
str. gr. cantacuzino este strada pe unde sunt amplasate cele mai multe service auto si magazine cu piese auto ... (traseul 44) iar pe partea cealalta sunt blocuri ..la parterul unui bloc sunt asezate 2 firme ..unul cu calculatoare se vede firma mare si in acelasi bloc la parter este si belmedica...scrie la intrare laborator analize

voiculita
29.01.2009, 15:47:33
aha am inteles , miki..vad eu cum dau de el.

andreear
29.01.2009, 18:15:58
salut!
noi am fost la 4d si ne-a facut si 3d si 4d si am aflat ca bebele este fetita ;)) mare bucurie pt noi .
m-am interesat si eu de complexul torch si se pare k la majoritatea laboratoarelor costa intre 3 si 6 mil >:P ..m-am cam crucit cand am sunat si am auzit ce preturi au. la gralmedical costa 180 ron si la belmedica e 160 ron cum ai zis tu miki. si in complexul torch intra toxoplasma,citomegalovirus,herpes simplex si rubeola
miki..zi-mi si mie un punct de reper cam pe unde e belmedica ,as vrea sa merg la ei sa fac si eu analizele astea! te pup

Felicitari pt fetita, sa fie sanatoasa si sa stea acolo in burtica pina la termen!!!

NMM
01.02.2009, 19:30:48
Ma bucur sa vad atitea viitoare mamici. Sa fiti sanatoase si sa aveti sarcina usoara.
Daca mi se da "verde" acum sper ca in curind sa intru si eu in rindul vostru.
Am si eu o intrebare : ce analize sunt necesare inainte de sarcina? in afara de control si testul papa mai este nevoie de ceva?

mitzuskaya
02.02.2009, 12:51:53
salut!

Fetelor intradevar nu am dat nici un semn pentru ca imi este cam rau...zi de zi imi este rau .....dimineatza si seara mereu vars si mai nou si in timpul zilei ... nu prea am moralul ridicat pt ca mie rau incontinuuuuuuuuuuuuuuuuuuu:( :( :( .....am citit postarile voastre dar nu prea mai am puterea si dispozitia sa scriu ..nu stiu ce e cu mine ....
mi-am facut si eu analizele tot la belmedica ..si alea torch sunt 160 dar mai sunt inca 2 care costa 140 lei...deci in total fara acelea gratuite 3oo lei....:-SS :-SS :-SS ...maine ma duc sa le iau iar poimaine ma duc la doctor cu ele si o sa vad si cum evolueaza sarcina...
Voiculita ma bucur enorm pentru tine ,.....sa fii sanatoasa si tu si fetita ta ....sa ne spui ce nume ii pui ca eu habar nu am ...la baietel am gasit da la fetita nu am nici o idee,,...sunt mofturoasa...si mai toata lumea imi spune ca dupa simptome o sa ma fetita............te pupic si sper sa ma simt si eu mai bine ca sa comunicam mai mult ...ca eu sunt fff vorbareatza de fel.............puppppppppppppppp:*

danielasirbu83
02.02.2009, 15:27:27
Buna fetelor,

Desi am aproape 2 ani de cand am cont pe acest forum nu prea am scris.
Acum ca bebe ma lasa si pe mine sa respir>:D<, am si eu putin timp sa scriu.
Eu am ramas insarcinata la 2 luni dupa nunta si acum am o minune de baietel. Peste 6 zile face 10 luni.

Medicul meu a fost si ramane si acum Mogos Magdalena de la Al Medica. Am nascut cu dansa la Spitalul Polizu in Bucuresti cu epidurala si a fost foarte bine.

VERA
02.02.2009, 15:35:38
Fetelor intradevar nu am dat nici un semn pentru ca imi este cam rau...zi de zi imi este rau .....dimineatza si seara mereu vars si mai nou si in timpul zilei ... nu prea am moralul ridicat pt ca mie rau incontinuuuuuuuuuuuuuuuuuuu:( :( :( .....am citit postarile voastre dar nu prea mai am puterea si dispozitia sa scriu ..nu stiu ce e cu mine ....
mi-am facut si eu analizele tot la belmedica ..si alea torch sunt 160 dar mai sunt inca 2 care costa 140 lei...deci in total fara acelea gratuite 3oo lei....:-SS :-SS :-SS ...maine ma duc sa le iau iar poimaine ma duc la doctor cu ele si o sa vad si cum evolueaza sarcina...
Voiculita ma bucur enorm pentru tine ,.....sa fii sanatoasa si tu si fetita ta ....sa ne spui ce nume ii pui ca eu habar nu am ...la baietel am gasit da la fetita nu am nici o idee,,...sunt mofturoasa...si mai toata lumea imi spune ca dupa simptome o sa ma fetita............te pupic si sper sa ma simt si eu mai bine ca sa comunicam mai mult ...ca eu sunt fff vorbareatza de fel.............puppppppppppppppp:*

Felicitari pentru bebe sa fiti sanatosi si sa ai o sarcina si o nastere usoara. Cu rabdare si cu gandul la bebe ce o sa vina o sa treci si peste perioada asta mai putin placuta.Pupici.

andreear
02.02.2009, 17:12:26

Sanatate multa!!! Ai grija de tine ca vei trece cu bine si peste perioada asta!!!:*

andreear
02.02.2009, 17:12:56
Buna fetelor,

Desi am aproape 2 ani de cand am cont pe acest forum nu prea am scris.
Acum ca bebe ma lasa si pe mine sa respir>:D<, am si eu putin timp sa scriu.
Eu am ramas insarcinata la 2 luni dupa nunta si acum am o minune de baietel. Peste 6 zile face 10 luni.

Medicul meu a fost si ramane si acum Mogos Magdalena de la Al Medica. Am nascut cu dansa la Spitalul Polizu in Bucuresti cu epidurala si a fost foarte bine.

Ce dulce e mogaldeata!!! Sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii!!!

voiculita
02.02.2009, 18:07:53

salut! imi pare rau k te simti rau uff or sa treaca si starile astea ...bea apa cu lamaie ...si lamaie cu zahar ,sunt bune la mine aveau efect .
sper sa iasa analizele bine si sa ne dai de veste cum a fost la dr >:D<
eu inca nu am ajuns la belmedica ...poate ajung sa imi fac si eu niste analize k am vazut k peste tot sunt tare scumpe analizele astea
auzi poti sa intrebi la al medica cat e 3d si 4d?
la numele bebelinei ne-am hotarat la primul nume ,la al doilea ne mai gandim :-?
te pup si sper sa iti revii!>:D<

danielasirbu83
02.02.2009, 22:06:58
salut! imi pare rau k te simti rau uff or sa treaca si starile astea ...bea apa cu lamaie ...si lamaie cu zahar ,sunt bune la mine aveau efect .
eu inca nu am ajuns la belmedica ...poate ajung sa imi fac si eu niste analize k am vazut k peste tot sunt tare scumpe analizele astea
la numele bebelinei ne-am hotarat la primul nume ,la al doilea ne mai gandim :-?

Eu stiam ca nu au la Al mediac 4D. Mie doctora de la Al medica mi-a dat trimitere la Sanador n Bucuresti, unde am facut ecografie morfologie fetala 4D si m-a costat anul trecut 300 lei.

danielasirbu83
02.02.2009, 22:08:15
Multumim andreear pentru urari.>:D<

mikimiki
03.02.2009, 07:37:24
neata ,

saraca mitzuskaya ....o inteleg perfect pt ca si eu sunt in acelasi stadiu ...nu mai pot manca nimic ...de 2 zile ma chinui cu putin ceai si paine prajita...imi este din ce in ce mai rau. ...la mine lamaia mai mult rau imi face ...vars tot din cauza ei ...nu mai pot manca nici macar iaurt ...sunt terminata...ma doare stomacul , mai am si medicamente de luat ( utrogestan 2, vit. E 1 si acid folic 1):((

analizele mi-au iesit foarte bine ...mai astept si complexul torch care va sosi luni sper sa iasa si acesta la fel de bine ca restul analizelor.

andreear
03.02.2009, 09:03:13
neata ,

saraca mitzuskaya ....o inteleg perfect pt ca si eu sunt in acelasi stadiu ...nu mai pot manca nimic ...de 2 zile ma chinui cu putin ceai si paine prajita...imi este din ce in ce mai rau. ...la mine lamaia mai mult rau imi face ...vars tot din cauza ei ...nu mai pot manca nici macar iaurt ...sunt terminata...ma doare stomacul , mai am si medicamente de luat ( utrogestan 2, vit. E 1 si acid folic 1):((

analizele mi-au iesit foarte bine ...mai astept si complexul torch care va sosi luni sper sa iasa si acesta la fel de bine ca restul analizelor.

Corina, ai grija de tine!!! Sanatate multa! Pune-ti un ticker sa vedem in ce luna esti. Pupici

mitzuskaya
03.02.2009, 10:25:47
Felicitari pentru bebe sa fiti sanatosi si sa ai o sarcina si o nastere usoara. Cu rabdare si cu gandul la bebe ce o sa vina o sa treci si peste perioada asta mai putin placuta.Pupici.

Mersi mult pentru urari ...sa fiti sanatosi si tu si bebelina..e o scumpa........numai cu gandu la bebe imi mai trece putin...da sincer nu poti sa fii asa egoist si sa spui ca dc ma gandesc la bebe imi trece rau....asta e oricum ....sper sa treaca si sa nu tina toata sarcina..ca o iau razna...........^:)^ ^:)^
cum e cu bebelina ...e cumintica ??????

mitzuskaya
03.02.2009, 10:28:27
Sanatate multa!!! Ai grija de tine ca vei trece cu bine si peste perioada asta!!!:*

Sarna mult ....sunt sigura ca o sa trec peste toate astea ..da cu greu ...sincer nu doresc la nimeni sa treaca prin rau asta.....da viata merge mai departe ....cu bune si rele.....<:-P
azi am moralu putin mai ridicat ..cu toate ca tot mie rauuuuuuuuuuu

mitzuskaya
03.02.2009, 10:34:10

Nu suport lamaia..........niciodata nu am suportato ...am fost bolnavioara de hepatita cand eram mica si tb sa iau tot timpu lamaie ...si nu o mai suport de atunci....e groaznica ....orice as lua oricum vomit ...deci tb sa las sa treaca starea de greata ...sa isi faca ea de cap ca nu trece cu nimic ..........maine ma duc la doctor ...sper sa fie bine ...o sa va dau de veste ...
Analizele sunt intradevar fff scumpe ...ti-am spus ca m-a costat 300 lei ...:O ...da asta e...le-am facut si gata ...
O sa intreb daca are 4D la al medica ...si vb ...
in leg cu numele bebului ...eu mi-am pregatit si nume de baiat si de fetita ca nu se stie...la baiat am gasit da la fata nu ma hotarasc in nici un chip...asa ca am hotarat criteriu de departajare ...vreau baiat ca sa nu ma mai stresez din cauza numelui .................:-p ...glumescccccccccccc....
puuuuuuppppp

mitzuskaya
03.02.2009, 10:37:45
neata ,

Offfffffffffffffff......din fericire eu mananc dar .....cateodata vomit tot ce am papat ...........:-& ...dar am starea de greata non stop pe mine ...e calare ...te inteleg perfect ...........
da tb sa trecem mai miki nu avem ce face...bebelu sa fie sanatos ,,,,ca noi ne-om tara asa ....sper sa treaca ....ca cica pana misca tie mai rau .........
pup si sa ne tiii la curent ..poate te putem ajuta cu ceva ...

danielasirbu83
03.02.2009, 12:07:54
Fetelor va inteleg perfect. La fel am fost si eu pana in luna a 5-a de sarcina. Nu puteam manca nimic. Si dupa apa vomitam. Nu suportam mirosul de mancare, de parfum, orice mi se parea puternic.
Lamaia nu cred ca face chiar bine, pentru ca ea produce arsuri. Cel putin asa mi se intampla mie. Incercati sa rontaiti biscuiti simpli, poate va ajuta.

CONT-INCHIS-024
03.02.2009, 12:20:36
Mersi mult pentru urari ...sa fiti sanatosi si tu si bebelina..e o scumpa........numai cu gandu la bebe imi mai trece putin...da sincer nu poti sa fii asa egoist si sa spui ca dc ma gandesc la bebe imi trece rau....asta e oricum ....sper sa treaca si sa nu tina toata sarcina..ca o iau razna...........^:)^ ^:)^

eu cu primul copil am avut greturi "asa si asa", si cand a miscat adica la 3 luni si jumatate nu mai mi-a fost rau, dar acum cu a doua sarcina a fost jale, mi-a micat tot la 3 luni jumate dar mi-a fost asa de rau ca nu ma puteam ridica din pat pana la 4 luni si jumatate.
sper sa iti treaca.

mikimiki
03.02.2009, 13:35:17
eu cu primul copil am avut greturi "asa si asa", si cand a miscat adica la 3 luni si jumatate nu mai mi-a fost rau, dar acum cu a doua sarcina a fost jale, mi-a micat tot la 3 luni jumate dar mi-a fost asa de rau ca nu ma puteam ridica din pat pana la 4 luni si jumatate.
sper sa iti treaca.

offff numai noi le tragem si barbatoii astia ai nostrii habar nu au de astfel de lucruri ....

mi-am pus si eu ticker>:D<

mitzuskaya
03.02.2009, 15:46:37
sper sa iti treaca.

offfffffffff mai carmen ..la ce suntem noi sortite femeile...se spune ca atunci cand ai greturi fff mari la inceput o sa ai fetita ...multe cunostinte mi-au spus acest lucru ...tu ce o sa ai a 2 oara ?? ..din cate stiu ai deja un baietel deci exista sanse sa fie fetita ......yupiiiiiiiiiii....o sa ai pereche .........
pupppppp

mitzuskaya
03.02.2009, 15:49:49
Fetelor va inteleg perfect. La fel am fost si eu pana in luna a 5-a de sarcina. Nu puteam manca nimic. Si dupa apa vomitam. Nu suportam mirosul de mancare, de parfum, orice mi se parea puternic.
Lamaia nu cred ca face chiar bine, pentru ca ea produce arsuri. Cel putin asa mi se intampla mie. Incercati sa rontaiti biscuiti simpli, poate va ajuta.

vad ca la tine nu s-a aplicat regula asta ..ca dc ti-e rau la inceput ai fetita ....ca tu ai un baietel .......eeeeeeeee nu conteaza pana la urma sanatosi sa fie ...sa te bucuri de bebelu tau care e superb........are ochii ca ai mei ...;-) ;-)
pupppp

voiculita
03.02.2009, 15:50:46
salut fetele ,ce faceti?;;)
eu ma simt bine...bebelina mea este si ea bine ,este ca o mica balerina ;))
mitzuskaya si miki sper ca va simtiti un pic mai bine...daca nu va face bine lamaia,,incercati biscuiti sau sticksuri,mai nasol e daca va vine sa vomati ce mancati...si la ciorbite va vine rau? k ma gandesc k aia e zeama si poate nu e asa rau. vitamine luati?
da scumpe rau analizele astea..eu nu stiu daca mai are rost sa le mai fac acu (toxoplasma,chlamidia,cmv,etc)
va pup si va doresc o seara frumoasa !>:D< :x

danielasirbu83
03.02.2009, 15:59:54
Fetelor, cate kilograme a-ti luat pana acum? Eu pana in luna a 5-a de sarcina slabisem aproape 4 kg , in loc sa ma ingras, si pe toata durata sarcinii am pus in plus 8 kg, pe care le-am dat jos fara nici un pic de efort dupa aproape 3 luni de la nastere.

luci_ana
04.02.2009, 06:39:54
Bebe!!. Buna fetelor...nici eu nu am mai intrat de foarte mult timp ...ar acum nu am putut trece cu vederea mesajele voastre aparute in lipsa mea. Am citit tot de la topicul "Bebe" Va felicit pe cele care ati ramas insarcinate sa fiti sanatoase si bebele la fel...si greturile or sa treaca ....bebe sa fie sanatos. Si eu avut greturi dar daca imi amintesc nu mai mult de 3 saptamani. Acum insa am uitat complet de ele. Noi suntem la stadiu in care am inceput sa simtim cum misca bebe(se flutura prin burtica). e super sentimentul....nu imi puteam imagina asa ceva. NOi suntem maricei acum .avem 20 saptamani...si dnu doctor a vazut la eco ca avem " cuc" ...si ce mai 'cuc" ca nu isi mai deslipea tati ochii de la monitor sa vada cat de dezvoltat e " cucu" :)) . Ce sfat va dau eu fetelor ce nu ati trecut de saptaman 12-13. Mergeti si faceti o ecografie in perioada 12-13 saptamani pentru ca atunci se vede cel mai bine bebelulce creste in burtica voastra. e de vis.a..............si nu uitati sa il luati si pe tati...ca o sa fie surprins cand va vedea ce in burtica la voi. La mine a fost extraordinar... L-am vazut cum isi ducea manuta la gurita ....baga degetelul in gura,, la un moment dat statea intr-o pozitie de " smecher" se uita cu coada ochiului la noi si parca ne facea cu manuta....si de poza pe care am primit-o la eco de la 13 saptamani ce sa va zic...ceva extraordinar ...umblu si acum cu ea dupa mine si o arat la toata lumea.... i se disting ochisorii , nasucul si gurita.. ... Va doresc sa aveti o sarcina usoara si bebe sa fie cel mai frumos si cel mai santos

luci_ana
04.02.2009, 06:44:13
salut fetele ,ce faceti?;;)
eu ma simt bine...bebelina mea este si ea bine ,este ca o mica balerina ;))
mitzuskaya si miki sper ca va simtiti un pic mai bine...daca nu va face bine lamaia,,incercati biscuiti sau sticksuri,mai nasol e daca va vine sa vomati ce mancati...si la ciorbite va vine rau? k ma gandesc k aia e zeama si poate nu e asa rau. vitamine luati?
da scumpe rau analizele astea..eu nu stiu daca mai are rost sa le mai fac acu (toxoplasma,chlamidia,cmv,etc)
va pup si va doresc o seara frumoasa !>:D< :x
Buna. Vad ca esti la doctorul Boeru. Si eu tot cu dansul merg pe perioada sarcinii si sa stii ca sunt foarte multumita de dumnealui. Cate saptamani de sarcina ai tu?.... Sa inteleg ca ai facut 3-4 D? Vreau si eu sa fac aceasta ecografie...dar nu stiu unde si la ce doctor . Imi poti recomanda pe cineva?
Unde s-a vazut ca e fetita bebele tau la eco normal sau la acest 3-4 D. Mie mi-a spus dnu Boeru ca e baietel la eco normal. Acum sunt in concediu medical o saptamana ca nu i-a placut de mine la ultimul consult ( joi -saptaman trecuta)- sunt prea agitata si trebuie sa stau cumintica. asta e..ne odihnim si noi putin

mikimiki
04.02.2009, 08:45:47
Fetelor, cate kilograme a-ti luat pana acum? Eu pana in luna a 5-a de sarcina slabisem aproape 4 kg , in loc sa ma ingras, si pe toata durata sarcinii am pus in plus 8 kg, pe care le-am dat jos fara nici un pic de efort dupa aproape 3 luni de la nastere.

ce norocoasa esti ! .... eu deocamdata am slabit 3 kg din cauza celor 2 saptamani de rau ...am acum 45 kg....pe parcurs va spun cate kg o sa acumulez:D

luciana spunea ca pe ea au tinut-o doar 3 sapt greturile ..sper din tot sufletul sa ma tina si pe mine la fel ...ar insemna ca as mai avea doar saptamana asta starile de rau.... da Doamne sa fie asa

voiculita
04.02.2009, 09:27:11
Buna. Vad ca esti la doctorul Boeru. Si eu tot cu dansul merg pe perioada sarcinii si sa stii ca sunt foarte multumita de dumnealui. Cate saptamani de sarcina ai tu?.... Sa inteleg ca ai facut 3-4 D? Vreau si eu sa fac aceasta ecografie...dar nu stiu unde si la ce doctor . Imi poti recomanda pe cineva?
Unde s-a vazut ca e fetita bebele tau la eco normal sau la acest 3-4 D. Mie mi-a spus dnu Boeru ca e baietel la eco normal. Acum sunt in concediu medical o saptamana ca nu i-a placut de mine la ultimul consult ( joi -saptaman trecuta)- sunt prea agitata si trebuie sa stau cumintica. asta e..ne odihnim si noi putin

salut! ma bucur k si tu esti la dnul dr Boeru. si eu sunt multumita de dansul ...eu am 24 saptamani . mie dr nu mi-a zis la eco normal ce e bebe...il intrebam eu daca se vede ce e bebe si nu mi-a zis . probabil ca din moment ce nu se vedea ne-a dat de gandit k e fetita ...
la 4d am fost la panaceea am dat 250 lei,la mediurg mai au 4d acolo costa 300 lei ,la panaceea cand am fost la 4d atunci am aflat ca bebele este fetita
ai probleme cu colul? auzi tie ce analize ti-a dat dr boeru in trim 1 si trim 2?
te pup si sper sa mai vorbim mai des!:* si sanatate multa iti doresc!

luci_ana
05.02.2009, 06:35:32
salut! ma bucur k si tu esti la dnul dr Boeru. si eu sunt multumita de dansul ...eu am 24 saptamani . mie dr nu mi-a zis la eco normal ce e bebe...il intrebam eu daca se vede ce e bebe si nu mi-a zis . probabil ca din moment ce nu se vedea ne-a dat de gandit k e fetita ...
la 4d am fost la panaceea am dat 250 lei,la mediurg mai au 4d acolo costa 300 lei ,la panaceea cand am fost la 4d atunci am aflat ca bebele este fetita
ai probleme cu colul? auzi tie ce analize ti-a dat dr boeru in trim 1 si trim 2?
te pup si sper sa mai vorbim mai des!:* si sanatate multa iti doresc!
Sa fie sanatoasa fetita ta. M-am programat la Mediurg pentru 3-4 d pe 16 februarie. 300 Ron ...a zis ca dureaza in jur de 30 minute la dr. Ionescu tiberiu. Analizele pe care mi l-a dat in primul trimestru au fost acelea multe. Acum ca sunt deja in trim 2 cred ca uitat sa mi le dea. pentru ca am avut niste pb si a insistat foarte mult sa-mi de amedical si sa stau la pat. Am avut dureri in partea de jos si burtica foarte incordata in rest bine...doar ca prea agitata , prea mult efort...Bebele e bine dezvoltat normal pentru perioada de sarcina in care ma aflu. Mi-a recomandat repaus , scaun zilnic( cu supozitoare cu glicerina daca altfel nu se poate), si 2-3 no-spa pe zi. Zilele astea nu m-a mai durut burtica...dar de luni incep munca....sa vedem cum o sa fie...Daca ma simt rau mi-a recomandat sa mai merg la un control ca" aici nu ne de jucam si ca santatea mea si a copilului este pe primul plan" . :(

voiculita
05.02.2009, 09:28:05
Sa fie sanatoasa fetita ta. M-am programat la Mediurg pentru 3-4 d pe 16 februarie. 300 Ron ...a zis ca dureaza in jur de 30 minute la dr. Ionescu tiberiu. Analizele pe care mi l-a dat in primul trimestru au fost acelea multe. Acum ca sunt deja in trim 2 cred ca uitat sa mi le dea. pentru ca am avut niste pb si a insistat foarte mult sa-mi de amedical si sa stau la pat. Am avut dureri in partea de jos si burtica foarte incordata in rest bine...doar ca prea agitata , prea mult efort...Bebele e bine dezvoltat normal pentru perioada de sarcina in care ma aflu. Mi-a recomandat repaus , scaun zilnic( cu supozitoare cu glicerina daca altfel nu se poate), si 2-3 no-spa pe zi. Zilele astea nu m-a mai durut burtica...dar de luni incep munca....sa vedem cum o sa fie...Daca ma simt rau mi-a recomandat sa mai merg la un control ca" aici nu ne de jucam si ca santatea mea si a copilului este pe primul plan" . :(

imi pare rau k ai asa probleme ...are dreptate dnul dr,sa stai in pat k nu e momentul sa te joci cu sanatatea ta si a bebelusului.
e bine k te-ai programat la mediurg. si eu vreau sa mai fac un 4d luna viiitoare sau in aprilie sa revedem bebelina .
vroiam sa te intreb tie dr ti-a dat si alea pt toxoplasma ,cmv,chlamidia,etc? k mie nu mi le-a dat si de aia te si intreb.
eu am facut analizele de trim 2 mi le-a dat cand am fost ultima data in ianuarie ...sa vedem acum cand o sa ajungem luna asta.
te pup si ai mare grija de tine!>:D< :*

mitzuskaya
05.02.2009, 10:16:48
Bebe!!. Buna fetelor...nici eu nu am mai intrat de foarte mult timp ...ar acum nu am putut trece cu vederea mesajele voastre aparute in lipsa mea. Am citit tot de la topicul "Bebe" Va felicit pe cele care ati ramas insarcinate sa fiti sanatoase si bebele la fel...si greturile or sa treaca ....bebe sa fie sanatos. Si eu avut greturi dar daca imi amintesc nu mai mult de 3 saptamani. Acum insa am uitat complet de ele. Noi suntem la stadiu in care am inceput sa simtim cum misca bebe(se flutura prin burtica). e super sentimentul....nu imi puteam imagina asa ceva. NOi suntem maricei acum .avem 20 saptamani...si dnu doctor a vazut la eco ca avem " cuc" ...si ce mai 'cuc" ca nu isi mai deslipea tati ochii de la monitor sa vada cat de dezvoltat e " cucu" :)) . Ce sfat va dau eu fetelor ce nu ati trecut de saptaman 12-13. Mergeti si faceti o ecografie in perioada 12-13 saptamani pentru ca atunci se vede cel mai bine bebelulce creste in burtica voastra. e de vis.a..............si nu uitati sa il luati si pe tati...ca o sa fie surprins cand va vedea ce in burtica la voi. La mine a fost extraordinar... L-am vazut cum isi ducea manuta la gurita ....baga degetelul in gura,, la un moment dat statea intr-o pozitie de " smecher" se uita cu coada ochiului la noi si parca ne facea cu manuta....si de poza pe care am primit-o la eco de la 13 saptamani ce sa va zic...ceva extraordinar ...umblu si acum cu ea dupa mine si o arat la toata lumea.... i se disting ochisorii , nasucul si gurita.. ... Va doresc sa aveti o sarcina usoara si bebe sa fie cel mai frumos si cel mai santos

Ma bucur foarte tare pentru tine ...sa fiti sanatosi amandoi ..si se te bucuri de sarcina daca spui ca nu ai probleme ...te pupam si asteptam sa ne pui pozica cu el in burtica ta ........iupyyyyyyyyyyyy

mitzuskaya
05.02.2009, 10:20:06
ce norocoasa esti ! .... eu deocamdata am slabit 3 kg din cauza celor 2 saptamani de rau ...am acum 45 kg....pe parcurs va spun cate kg o sa acumulez:D

luciana spunea ca pe ea au tinut-o doar 3 sapt greturile ..sper din tot sufletul sa ma tina si pe mine la fel ...ar insemna ca as mai avea doar saptamana asta starile de rau.... da Doamne sa fie asa

offfffffffffff mai mikiduta ...:* ..imi pare rau ca ai slabit ...nu prea e bine ...ai grija de tine ca e importanta prima parte a sarcinii....cu siguranta tb sa te simti mai bine ...eu am greturi ffff mari si mereu dar nu am salbit deloc..din contra m-am ingrasat nu ff mult ...da se vede:O ....
te pupam si ai grija de tine ....ca nu avem ce face...tb sa suportam...

mikimiki
05.02.2009, 10:24:01
te cred luciana ...si eu as fi fost la fel de entuziasmata ...eu abia astept sa fac ecografia in saptamana 10 cand abia o sa se vada si tot am emotii si in acelasi timp sunt entuziasmata<:-P

cat poate sa ne schimbe viata bebei inca din primele saptamani in burtica!
e ceva minunat.

mitzuskaya tu cu te mai simti?

mitzuskaya
05.02.2009, 10:24:52
imi pare rau k ai asa probleme ...are dreptate dnul dr,sa stai in pat k nu e momentul sa te joci cu sanatatea ta si a bebelusului.
e bine k te-ai programat la mediurg. si eu vreau sa mai fac un 4d luna viiitoare sau in aprilie sa revedem bebelina .
vroiam sa te intreb tie dr ti-a dat si alea pt toxoplasma ,cmv,chlamidia,etc? k mie nu mi le-a dat si de aia te si intreb.
eu am facut analizele de trim 2 mi le-a dat cand am fost ultima data in ianuarie ...sa vedem acum cand o sa ajungem luna asta.

Intrebare :
Te poti duce oriunde pt 4D , chair daca nu e medicul tau ginecolog? adica mi se pare ciudat sa ma duc acu la altcineva sa imi vad bebelu....dar dc unde ma duc eu nu are acest tip de ecografie banuiesc ca nu ai ce face ............
voiculita ..........mama sa stii ca am uitat sa intreb de asta la Al medica...scuze ..da o sa sun sa intreb....ca ma intereseaza si pe mine ...mi-a fost cam rau aseara si nu mai stiam mai intai ce sa o intreb pe doctora ...eram agitata...........
puppppppppp

mitzuskaya
05.02.2009, 10:38:24
te cred luciana ...si eu as fi fost la fel de entuziasmata ...eu abia astept sa fac ecografia in saptamana 10 cand abia o sa se vada si tot am emotii si in acelasi timp sunt entuziasmata<:-P

cat poate sa ne schimbe viata bebei inca din primele saptamani in burtica!
e ceva minunat.

mitzuskaya tu cu te mai simti?

eu ma simt putin putin mai bine .....am fost si eu aseara la eco...sa ii ascult inimioara sa vedem dc e ok...si a fost superrrrrrrrrrrrrrrr............batea asa de tare ...are 1,25 cm=)) ...e simpatic foc deja are forma unui bebel...iupyyyyy...ma mai duc fix peste o luna si o sa fac eco dubla ...probabil ca o sa fie si din aia abdominala...nu stiu exact........deseara o sa ii fac pozica si o sa v-o dau aici sa vedeti ce mic e...mai ales tie miki care suntem in aceeasi perioada..........
puppppppppppp

voiculita
05.02.2009, 11:29:48
Intrebare :
Te poti duce oriunde pt 4D , chair daca nu e medicul tau ginecolog? adica mi se pare ciudat sa ma duc acu la altcineva sa imi vad bebelu....dar dc unde ma duc eu nu are acest tip de ecografie banuiesc ca nu ai ce face ............
voiculita ..........mama sa stii ca am uitat sa intreb de asta la Al medica...scuze ..da o sa sun sa intreb....ca ma intereseaza si pe mine ...mi-a fost cam rau aseara si nu mai stiam mai intai ce sa o intreb pe doctora ...eram agitata...........
puppppppppp

mitzuskaya..poti sa te duci oriunde sa faci 4d ..din pacate dr meu nu are 3d sau 4d si asa ca merg in alta parte,dar poate la al medica e 3d sau 4d si esti norocoasa
intrebi tu alta data de 3d/4d nu-i nimic,te inteleg ...oricum acum e devreme pt 4d...abia pe la 20-26 sapt e bine sa mergi asa k ai timp
ma bucur k bebele tau este bine si i-ai ascultat si inimioara...super senzatie
abia astept sa vad pozica ;;) pupici!:*

luci_ana
05.02.2009, 13:27:18

buna. Nici mie si nici surorii mele nu ne-a dat sa facem aceste analize pt toxoplasma. Acum vad ca depinde si de doctor....initial am spus si mai sus, am fost la alta doctora si ea cu asta incepuse ...cu aceste analize...pe care insa nu le-am facut. Acum nu stiu ce sa zic....daca Boeru nu mi le-a dat , acum stie el ce stie....si i-am spsu ca acum 2 ani m-am tratat de clamidia...mi-a facut din nou papanicolau si secretia si a zis ca nu e nevoie de tratament pentru asa ceva. Acum .....sper ca stie ce face

mikimiki
05.02.2009, 13:31:30
eu ma simt putin putin mai bine .....am fost si eu aseara la eco...sa ii ascult inimioara sa vedem dc e ok...si a fost superrrrrrrrrrrrrrrr............batea asa de tare ...are 1,25 cm=)) ...e simpatic foc deja are forma unui bebel...iupyyyyy...ma mai duc fix peste o luna si o sa fac eco dubla ...probabil ca o sa fie si din aia abdominala...nu stiu exact........deseara o sa ii fac pozica si o sa v-o dau aici sa vedeti ce mic e...mai ales tie miki care suntem in aceeasi perioada..........
puppppppppppp

vai ce ma bucur !!!!!!!!!<:-P abia astept sa-i ascult si eu inimioara si sa-l vad ...chiar daca are cativa cm:*

voiculita
05.02.2009, 13:44:36
buna. Nici mie si nici surorii mele nu ne-a dat sa facem aceste analize pt toxoplasma. Acum vad ca depinde si de doctor....initial am spus si mai sus, am fost la alta doctora si ea cu asta incepuse ...cu aceste analize...pe care insa nu le-am facut. Acum nu stiu ce sa zic....daca Boeru nu mi le-a dat , acum stie el ce stie....si i-am spsu ca acum 2 ani m-am tratat de clamidia...mi-a facut din nou papanicolau si secretia si a zis ca nu e nevoie de tratament pentru asa ceva. Acum .....sper ca stie ce face

si mi-e mi-a facut papanicolau si era ok , doar ca eu aveam secretia mai abundenta si mi-a dat sa iau niste ovule in trim 1 . ai dreptate,stie el ce face are el grija de noi. cred k din moment ce la secretie nu a iesit nimic sa stam linistite.
auzi tu stii cumva daca el vine sa asiste la nastere si daca stii cumva care ar fi preturile pt o nastere normala sau cezariana...
te pup si poate ne vedem pe la cabinet!:x

mikimiki
05.02.2009, 14:26:51

mie mi-a dat dr. sa fac complexul torch , dar chiar daca nu imi zicea sa-l fac , ceream neaparat toxoplasmoza pt ca eu am pisica acasa ( de fapt este a lu soacra mea) si iti dai seama ca vreau sa stiu ca sunt bine .

rezultatul il primesc luni seara

luci_ana
06.02.2009, 07:43:35
si mi-e mi-a facut papanicolau si era ok , doar ca eu aveam secretia mai abundenta si mi-a dat sa iau niste ovule in trim 1 . ai dreptate,stie el ce face are el grija de noi. cred k din moment ce la secretie nu a iesit nimic sa stam linistite.
auzi tu stii cumva daca el vine sa asiste la nastere si daca stii cumva care ar fi preturile pt o nastere normala sau cezariana...
te pup si poate ne vedem pe la cabinet!:x
Mai asta nu stiu...urma sa te intreb pe tine. Dar o sa aflam mai aproape de nastere. Tu ai nr lui personal de tel.? Daca da am sa te rog sa mi-l trimiti si mie pe PM. Am o pb. cu amigdalita. O sa merg astazi la doctora de familie care imi va da antibiotic cu siguranta si vroiam sa il intreb si pe el daca e ok. sau poate imi recomanda altceva.

luci_ana
06.02.2009, 07:45:50
mie mi-a dat dr. sa fac complexul torch , dar chiar daca nu imi zicea sa-l fac , ceream neaparat toxoplasmoza pt ca eu am pisica acasa ( de fapt este a lu soacra mea) si iti dai seama ca vreau sa stiu ca sunt bine .

si eu catelus in casa ...........am sa intru pe net sa ma interesez mai bine de acest test . Sa vad care sunt adevaratele riscuri in cazul in care am catel in casa. mititelul el e vaccinat la timp si ma iubeste mult. Mi-e mila sa il dau...mai ales acum ca a fost frig. Din aprilie am zis ca il duc la tara ca e si foarte gelos...si imi e teama sa nu faca ceva copilului.

voiculita
06.02.2009, 08:24:19
Mai asta nu stiu...urma sa te intreb pe tine. Dar o sa aflam mai aproape de nastere. Tu ai nr lui personal de tel.? Daca da am sa te rog sa mi-l trimiti si mie pe PM. Am o pb. cu amigdalita. O sa merg astazi la doctora de familie care imi va da antibiotic cu siguranta si vroiam sa il intreb si pe el daca e ok. sau poate imi recomanda altceva.

eu cand am avut probleme cu o masea acum 2 luni ,dr de familie mi-a zis sa iau amoxacilina..l-am sunat pe dr la el la cabinet k nr lui personal nu il am din pacate,si mi-a dat voie sa iau antibioticul,cred k e bun si in cazul tau mai ales ca e permis in sarcina . ai grija de tine!:*

voiculita
06.02.2009, 08:28:41
luciana...legat de caine mai bine il intrebi pe dr el stie mai bine,dar cred k daca e si vaccinat nu e nici o problema , dar daca vrei sa faci acest complex torch poti nu e nici o problema ,eu nu l-am facut .

mikimiki
06.02.2009, 09:48:04
din cate am citit eu ...cainii nu sunt un pericol mare ...pe cand pisicile :-w

luci_ana
07.02.2009, 07:23:06
eu cand am avut probleme cu o masea acum 2 luni ,dr de familie mi-a zis sa iau amoxacilina..l-am sunat pe dr la el la cabinet k nr lui personal nu il am din pacate,si mi-a dat voie sa iau antibioticul,cred k e bun si in cazul tau mai ales ca e permis in sarcina . ai grija de tine!:*
M-ai linistitt. si mie tot amoxacilina mi-a dat. a zis ca mai mult de atat nu are ce sa ikmi faca ...si sa sa pap multa lamaie cu miere si seara sa pun cartof razuit cu spirt si cu otet. Ma simt mai bine. Imi trece de trecut ca sunt obisnuita ca la 3-4 luni sa mi se intample asta. Sper sa fie ultima oara in sarcina asta. Va pup

CONT-INCHIS-047
07.02.2009, 16:04:50

Nu neaparat de la pisica il iei.De la carnea nu prea bine fiarta sau prajita mai mult, de la legumele si fructele prea putin spalate.

Astept si eu rezultatul la complexul torch.Sper sa iasa bine mai ales ca in ultimii 7 ani e pt prima data cand ies si eu cu nr de leucocite normal :) Daca o fi bine, as putea incerca in mai putin de 1 luna sa fac bebe :) sper sa nu mai am pb de data asta si sa duc sarcina pana la capat.

VERA
07.02.2009, 19:54:54

Da este cumintica nu pot sa zic nu numai ca acum suntem in perioada cand nu stam locului deloc , e in premergator si alearga toata casa este peste tot dupa mine nu mai pot sa fac nimik fara ea dar ce sa facem ne facem noi mari.....

mikimiki
08.02.2009, 16:45:36
Da este cumintica nu pot sa zic nu numai ca acum suntem in perioada cand nu stam locului deloc , e in premergator si alearga toata casa este peste tot dupa mine nu mai pot sa fac nimik fara ea dar ce sa facem ne facem noi mari.....

vai ce scumpik este in cu caciulita de ursulet =D> <:-P

voiculita
08.02.2009, 18:16:03
M-ai linistitt. si mie tot amoxacilina mi-a dat. a zis ca mai mult de atat nu are ce sa ikmi faca ...si sa sa pap multa lamaie cu miere si seara sa pun cartof razuit cu spirt si cu otet. Ma simt mai bine. Imi trece de trecut ca sunt obisnuita ca la 3-4 luni sa mi se intample asta. Sper sa fie ultima oara in sarcina asta. Va pup

Salut...e bine k ti-a dat amoxacilina..o sa iti faca bine! si sa bei ceaiuri cu lamaie si miere si daca rezisti lamaie la greu ,stiu k e nasoala la gust dar iti va face bine si sper sa nu mai ai probleme cu raceala pana vei naste...apropo tu cand nasti?
te pupic si sper sa te insanatosesti cat mai repejor>:D<

mitzuskaya
10.02.2009, 13:16:03

cred ca e scumpica rau de tot ...in pozica de aici e o dulceata ..sa fie sanatoasa ca restu vine de la sine ....deeeee daca s-au inventat premergatoarele astea ..inainte de abia mergea deabusilea ..era mai bine /...glumesc....te pupic

mitzuskaya
10.02.2009, 13:17:36
vai ce scumpik este in cu caciulita de ursulet =D> <:-P

miki cum te mai simti ??????? eu de 2 zile jumate ca asta inca nu a trecut parca ma simt mai bine ...pot sa pap si eu normal cat de cat ...ai grija de tine puppppppppppp

mitzuskaya
10.02.2009, 13:20:48
Salut...e bine k ti-a dat amoxacilina..o sa iti faca bine! si sa bei ceaiuri cu lamaie si miere si daca rezisti lamaie la greu ,stiu k e nasoala la gust dar iti va face bine si sper sa nu mai ai probleme cu raceala pana vei naste...apropo tu cand nasti?
te pupic si sper sa te insanatosesti cat mai repejor>:D<

ce mai face bebelina noastra cea mai avansata ,... in burtici>:D< >:D<
cum ai burtica ???? ,mareeeeeeeeeee....super tare ..de abia astept sa am si eu burtica ...puppppp