PDA

Versiunea completa : Miresici motocicliste / fane moto

kitana
10.05.2008, 18:42:43
Nu am gasit un topic care sa tina de asta(sper ca am cautat bine) asa ca: fetelor daca sunteti conducatoare/pasagere sau fane va invit sa discutam aici despre tot ceea ce tine de moto. Tare sunt curioasa daca gasesc pe cineva. Abia astept:gen_08:

anuca_m
10.05.2008, 19:01:37
sotul e motociclist, eu nu am mers de multe ori..prea periculos, nici el nu mai se prea da pe strada, merge pe circuit.Are o Honda CBR600RR.

kitana
10.05.2008, 19:08:58
De viteza nu? Nici mie nu imi place viteza. Trebuie sa recunosc ca chopperele sunt mai pe gustul meu....ca batraneii...dar mai bine asa:)>- In plus...mie imi place confortul pe moto:D

anuca_m
10.05.2008, 19:40:28
De viteza nu? Nici mie nu imi place viteza. Trebuie sa recunosc ca chopperele sunt mai pe gustul meu....ca batraneii...dar mai bine asa:)>- In plus...mie imi place confortul pe moto:D

da..e de viteza. Pai mergeam15 min si deja ma durea spatele de numa. In fine.. si noi vrem sa ne luam un chopper..pt drum. da mai incolo;)).
tu ai motor?sau esti pasager?

kitana
10.05.2008, 19:44:42
Noi avem doar un moto pana una alta dar dupa nunta speram sa il luam si pe al doilea (cu capacitate cilindrica mai mare) si asta pe care il avem acum sa il folosesc eu (un Kawasaki de 450) ca deocamdata e suficient de puternic pt mine. Eu am permis de moto dar daca mergem undeva conduce viitorul sot eu sunt "avertizor radar":)).

kitana
10.05.2008, 20:12:08
Tu conduci sau mergi in spate?:-?

bianca82
10.05.2008, 21:57:26
Si eu sunt fan motoare. Viitorul meu sot are o gramada de motociclisti prieteni apropiati care au si infiintat un club de motoare in Constanta. Acest club a si organizat pe 2, 3, 4 mai un fest de motoare in Eforie Nord. A iesit destul de reusit avand in vedere ca a plouat cu galeata...:(

arekichan
10.05.2008, 22:05:16
si mie imi plac motoarele. cele de "sosea"....
din pacate, nu mai cunosc pe nimeni care sa aiba motor, asa ca pe moment ma limitez la visat:mi-ar place sa am un Harley. B-) sa-l "pilotez" eu, nu sa fiu pasager:D

kitana
10.05.2008, 22:05:28
OOO da. Faza cu ploaia e evidenta cand iti planifici ceva din timp. E lege. Asa am patit si noi azi cand am iesit la o intalnire si dupa vreo 10 min dupa ce am ajuns a inceput sa toarne cu galeata!!!:gen_20: Bineinteles ca dupa ce am ajuns acasa s-a oprit ploaia. Si asta nu e nici prima si nici ultima oara cand se intampla.:-L
Tu conduci?

kitana
10.05.2008, 22:14:47
si mie imi plac motoarele. cele de "sosea"....
din pacate, nu mai cunosc pe nimeni care sa aiba motor, asa ca pe moment ma limitez la visat:mi-ar place sa am un Harley. B-) sa-l "pilotez" eu, nu sa fiu pasager:D

Eu sincer nu sunt atat de moarta dupa Harley( ce-i drept nu mi-ar displace unul :D ) din cauza ca sunt foarte scumpe(mult peste bugetul meu$-) ) si sunt motoare faine si la un pret accesibil. Doar daca mi-ar face cineva cadou unul (not gonna happen)...:-p

arekichan
10.05.2008, 22:22:25
Eu sincer nu sunt atat de moarta dupa Harley( ce-i drept nu mi-ar displace unul :D ) din cauza ca sunt foarte scumpe(mult peste bugetul meu$-) ) si sunt motoare faine si la un pret accesibil. Doar daca mi-ar face cineva cadou unul (not gonna happen)...:-p

cand am zis ca "visez la un harley", vroiam sa zic ca sunt perfect constienta ca va ramane un vis.
daca chiar mi-as lua motor (desi am sanse de 1 dintr-un milion) mi-ar trebui ceva mai mic. poate honda shadow
insa tot vis ramane:-<

kitana
10.05.2008, 22:24:46
cand am zis ca "visez la un harley", vroiam sa zic ca sunt perfect constienta ca va ramane un vis.
daca chiar mi-as lua motor (desi am sanse de 1 dintr-un milion) mi-ar trebui ceva mai mic. poate honda shadow
insa tot vis ramane:-<

...Pai?:zz:

arekichan
10.05.2008, 22:37:14
...Pai?:zz:
pai?
pai ptr moment nici carnet nu am....deci nici nu se pune problema acu...

kitana
10.05.2008, 22:38:53
Aha. E timp oricum:suuuper:

andreear
11.05.2008, 17:49:54
Si sotul meu e motociclist, are o Honda Varadero; tocmai ne-am intors din Grecia( unde sotul meu a mers cu motorul si eu cu masina) de la o intilnire internationala a motociclistilor si a fost super....Imi place sa fiu pasager dar inca nu sunt hotarata sa imi iau si permis.

kitana
11.05.2008, 19:55:59
WOW. Super tare!!!:A Nu am iesit pana acum din tara cu motorul:D Pe acolo te-ai plimbat? Cum e?

anuca_m
11.05.2008, 19:59:23
si cum ziceam...prea periculos motoru...azi a murit un prieten al sotului pe motor...25 de ani..prietena insarcinata..urma sa faca nunta la vara:-<.Rest in peace.

kitana
11.05.2008, 20:05:19
Dumnezeu sa il odihneasca. No comment:(

andreear
12.05.2008, 11:33:27
WOW. Super tare!!!:A Nu am iesit pana acum din tara cu motorul:D Pe acolo te-ai plimbat? Cum e?

Ne-am plimbat mult cu motorul in Grecia si e super misto, sunt ff libere soselele asa ca nu e o problema sa te plimbi si sa admiri in acelasi timp peisajele...care sunt absolut superbe!

andreear
12.05.2008, 11:34:29
si cum ziceam...prea periculos motoru...azi a murit un prieten al sotului pe motor...25 de ani..prietena insarcinata..urma sa faca nunta la vara:-<.Rest in peace.

Fara cuvinte......Dumnezeu sa il odihneasca!

nico74
12.05.2008, 11:44:33
Si noi avem un motor, sotul conduce...eu doar pasager :)
Avem o honda shadow...tocmai ce am iesit ieri la o plimbare si am prins prima noastra ploaie :), noroc ca nu a fost puternica.
In legatura cu prietenul care a murit :(..Dumnezeu sa-l odihneasca..dar sunt mototciclisti si mototciclisti...si la peste 130 la ora...chiar ca nu mai ai cum sa eviti un accident.
Din pacate sunt multe accidente din vina automobilistilor, am mai auzit aici pe forum ca sunt unele fete automobiliste impotriva si celor care merg cu scuterul...si eu care vroiam sa-mi iau scuter, dar la o asa gandire...nu cred sa facem curand din Bucuresti un oras asemanator cu Barcelona sau Roma.
Pupici

bianca82
12.05.2008, 11:59:50
Dumnezeu sa-l odihneasca...cumplit. Adevarul este ca sunt foarte multi soferi care nu suporta prezenta motoarelor in trafic si deseori fac glume proaste cum ar fi sa se apropie periculos de mult de ei cu masina. Am auzit de astfel de intamplari. Si mentalitatea din Romania lasa mult de dorit...in multe privinte nu numai privitor la motoare...

anuca_m
12.05.2008, 12:09:11
in cazul acesta amandoi au fost vinovati, motociclistul mergea cu viteza mare, iar cel cu masina nu s-a asigurat cum trebuie la viraj.Nici nu va inchipuiti in ce fel a murit..groaznic.Acuma nu mai conteaza vinovatul..conteaza ca s-a dus o viata.
Cat despre motociclisti in trafic, sunt si ei vinovati, dar de cele mai multe ori soferii.Sotul meu mergea cu 40km/h, si i-a iesit unu in fata, a franat si i-a fugit motoru, a cazut si masina i-a invartit motoru cu picioru sub el, a stat o luna cu el in ghips.Deci poti sa fii cat de atent ca nu tre sa fie vina ta ca sa patesti ceva.Si nu e singurul caz de care am auzit cand un motociclist o pateste din cauza neatentiei soferilor .Multumesc lui Dumnezeu ca nu a fost mai grav,pacat ca nu toti au aceeasi sansa.

arekichan
12.05.2008, 12:13:27
la capitolul "povesti de groaza".... acu vreo 3 ani, cumnatul meu a avut un accindent de motocicleta (avea un Kawasaki cred). a fost tare grav ranit - aproape de moarte:a fost in coma cam 2 luni.
accidentul a fost din vina unui camion - ma rog, vina conducatorului camionului - care a depasit brusc o masina, fara sa semnalizeze. cumnatul a vrut sa evite camionul, dar motorul a cazut iar el a alunecat pe sosea si s-a lovit de o bordura si apoi a intrat in plin intr-a dintre barele de fier ce sustin parapetul ce desparte cele 2 sensuri pe autostrada ( da, stiu m-am exprimat ca dracu, dar sper ca a-ti inteles:-")
concluzia:in gen, soselele nu sunt gandite ptr motociclete ( iar cele de viteza sunt cele mai "periculoase")

kitana
12.05.2008, 20:29:30
Dumnezeu sa-l odihneasca...cumplit. Adevarul este ca sunt foarte multi soferi care nu suporta prezenta motoarelor in trafic si deseori fac glume proaste cum ar fi sa se apropie periculos de mult de ei cu masina. Am auzit de astfel de intamplari. Si mentalitatea din Romania lasa mult de dorit...in multe privinte nu numai privitor la motoare...

Da, exact. Romanii (si ma refer la romani in general nu doar la conducatori auto) au o parere foarte proasta despre motociclisti. Probabil se inspira din filmele alea americane cu "personajele negative" care vin pe motoare si chinuie oameni nevinovati. Ideea e ca mai avem de invatat MUUUUUULLLLTTTT la capitolul respect in trafic si in ceea ce priveste atitudinea sofer auto vs. sofer auto, daramite sofer auto vs. motociclist. Faza e ca nici legislatia nu ne ajuta prea mult in sensul asta. Cine nu conduce motor nu stie cum e sa mergi in partea din dreapta a drumului si cum daca faci asta in afara orasului se urca toate TIR-urile pe tine si te scot in sant ca de`...asa scrie in legislatie ca trebuie sa mergi in dreapta nu pe mijlocul benzii. Mai bine megi pe mijlocul benzii ca orice autovehicul si cine vrea sa depaseasca sa o faca exact ca si cand ar avea in fata o masina. In fond sunt aceleasi limite de viteza si regulamente (in mare) pt toti. Ca sa nu mai zic ca cei care nu stiu te ignora total pentru ca esti mai mic....e trist ce se intampla. Tocmai de aceea in Sibiu ne-am pus abtibilduri pe masini cu "Si motociclistii fac parte din trafic" sau "Atentie la motociclisti". Nu stiu cat de mult ajuta dar poate daca vad de mai multe ori inscrisurile astea pe masini se mai trezesc si soferii...nu se stie niciodata...

anuca_m
13.05.2008, 10:26:34
Da, exact. Romanii (si ma refer la romani in general nu doar la conducatori auto) au o parere foarte proasta despre motociclisti. Probabil se inspira din filmele alea americane cu "personajele negative" care vin pe motoare si chinuie oameni nevinovati. Ideea e ca mai avem de invatat MUUUUUULLLLTTTT la capitolul respect in trafic si in ceea ce priveste atitudinea sofer auto vs. sofer auto, daramite sofer auto vs. motociclist. Faza e ca nici legislatia nu ne ajuta prea mult in sensul asta. Cine nu conduce motor nu stie cum e sa mergi in partea din dreapta a drumului si cum daca faci asta in afara orasului se urca toate TIR-urile pe tine si te scot in sant ca de`...asa scrie in legislatie ca trebuie sa mergi in dreapta nu pe mijlocul benzii. Mai bine megi pe mijlocul benzii ca orice autovehicul si cine vrea sa depaseasca sa o faca exact ca si cand ar avea in fata o masina. In fond sunt aceleasi limite de viteza si regulamente (in mare) pt toti. Ca sa nu mai zic ca cei care nu stiu te ignora total pentru ca esti mai mic....e trist ce se intampla. Tocmai de aceea in Sibiu ne-am pus abtibilduri pe masini cu "Si motociclistii fac parte din trafic" sau "Atentie la motociclisti". Nu stiu cat de mult ajuta dar poate daca vad de mai multe ori inscrisurile astea pe masini se mai trezesc si soferii...nu se stie niciodata...

si eu am observat ca toti au o parere proasta despre motociclisti, e drept ca unii merg cu viteza si se joaca cu viata lor..da aia nu inseamna ca toti is asa. Si in cazul accidentului in care a murit prietenul sotului un reporter scrie:"La aproximativ 30 de minute de la producerea accidentului, mai multi motociclisti (prieteni ai victimei) rulau cu viteza spre locul unde a avut loc tragedia, speriindu-i pe soferii blocati in trafic." Pai si eu daca aflam de un accident al unui prieten apropiat..si daca nu aveam motor tot cu viteza mergeam si cu masina..Da vezi Doamne astia ii speriau pe cei blocati in trafic.Toti prietenii lui is in stare de soc..si nu le vine sa creada...

kitana
13.05.2008, 13:46:06
Reporterii astia ar face orice sa mai scrie si ei cate ceva...hai sa fim seriosi. Si aici stiu cazuri in care au murit motociclisti in accidente si majoritatea motociclistilor din oras mergeau la priveghi si la inmormantare dar...sa "sperie" soferii din trafic...hai sa fim seriosi. Nu cred ca cine a scris articolul s-a gandit prea mult si e trist ca se intampla asa:sad:
Pe langa durerea pe care o simt atat membrii familiei si prietenii numai asta lipseste. Mi se face rau cand ma gandesc in ce tara traim...de fapt tara nu e de rahat...oamenii sunt8-|

anuca_m
14.05.2008, 22:39:59
azi l-au inmormantat pe motociclist..au fost f multe motoare, ultima cursa a lui Remus. http://www.clujeanul.ro/cluj/peste-200-de-motociclisti-l-au-condus-pe-remus-maier-pe-ultimul-drum-2634081

Ride in paradise.

kitana
14.05.2008, 22:50:53
Odihneasca-se in pace!:(

bianca82
14.05.2008, 23:33:07
Dumnezeu sa-l ierte....

P.S Ziaristii in general au aceasta tendinta"bolnava" zic eu de a exagera peste masura intamplarile. Iar multa lume chiar ...pune botul sa spunem asa. Trist pentru tot ce se intampla in tara asta....:(( :( :(

HHELLENNE
19.05.2008, 21:39:41
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe bietul Remus.
Din cate am inteles eu nu avea viteza,dar poate alta este realitatea.cine este interesat sa vada poze cu el se poate uita pe motociclism.ro.
eu lucrez in Cluj la o firma de motociclete...iar colegii mei au fost la el la inmormantare cu motoarele....foarte mare coloana...

adioana708
13.07.2008, 23:27:25
buna..sotul meu e un motociclist inrait...are 2 motoare(o comunista..;-) si o japoneza..un kawasaki).am fost cu el la cateva intruniri moto..ce sa spun?mi-a placut, avand in vedere ca e ceva nou pentru mine..:"> .in septembrie avem nunta(santem deja cununati..).intrucat face parte din clubul moto din oras,la nunta vor participa multi motociclisti...dorinta noastra e ca noi sa fim pe un trike(am vazut foto de la o nunta din brasov si am ramas impresionata..).intrebarea este-nu stiti de unde putem inchiria un trike pentru doua-trei ore?cautam din judetele invecinate clujului(bistrita,salaj,alba,bihor)dar nu ne deranjeaza sa fie si de mai departe,bineinteles daca posesorul trike-ului e de acord sa vina pana la noi(in acest fel imbina utilul cu placutul..)..va multumesc..

kitana
14.07.2008, 12:45:08
buna..sotul meu e un motociclist inrait...are 2 motoare(o comunista..;-) si o japoneza..un kawasaki).am fost cu el la cateva intruniri moto..ce sa spun?mi-a placut, avand in vedere ca e ceva nou pentru mine..:"> .in septembrie avem nunta(santem deja cununati..).intrucat face parte din clubul moto din oras,la nunta vor participa multi motociclisti...dorinta noastra e ca noi sa fim pe un trike(am vazut foto de la o nunta din brasov si am ramas impresionata..).intrebarea este-nu stiti de unde putem inchiria un trike pentru doua-trei ore?cautam din judetele invecinate clujului(bistrita,salaj,alba,bihor)dar nu ne deranjeaza sa fie si de mai departe,bineinteles daca posesorul trike-ului e de acord sa vina pana la noi(in acest fel imbina utilul cu placutul..)..va multumesc..

Oooo! Super! Sper sa gasiti un trike disponibil. Ai putea sa incerci sa cauti pe net dar...nu stiu ce sa zic. In Sb nu stiu pe nimeni cu trike. Eventual la o firma de rent-a-car dar nu stiu nici daca ei au sau pot face rost de asa ceva....hmmm....daca aflu ceva te tin la curent ;-)

YOYOB
16.07.2008, 14:36:58

Hello,

Trike este in Oradea. Acasa am poze mai de aproape cu trikul asa ca daca iti sunt de folos si iti place da-mi un PM si pentru a trimite numarul tipului cu trik-ul.

Monica_R
16.07.2008, 16:38:50
Si eu sunt viitoare miresica motociclista. Si sotul la fel. Ne dorim foarte mult nunta pe 2 roti (daca la starea civila nu s-a putut). Acum 2 luni sotul a achizitionat o bijuterie (din punctul nostru de vedere): Suzuki GSXR 750 k8 :x ; eu din pacate am ramas fara dintr-o prostie (acum ceva timp ionut a avut un accident moto din vina unui sofer neatent, mi s-a facut frica,nu am vrut sa mai aud de motocicleta si am vandut-o). Insa acum imi pare rau :(

Referitor la trike-uri nu am auzit sa se inchirieze in Bucuresti; avem 2 amici ce detin astfel de bijuterii insa nu sunt interesati sa faca astfel de afaceri

adioana708
16.07.2008, 22:51:30
Si eu sunt viitoare miresica motociclista. Si sotul la fel. Ne dorim foarte mult nunta pe 2 roti (daca la starea civila nu s-a putut). Acum 2 luni sotul a achizitionat o bijuterie (din punctul nostru de vedere): Suzuki GSXR 750 k8 :x ; eu din pacate am ramas fara dintr-o prostie (acum ceva timp ionut a avut un accident moto din vina unui sofer neatent, mi s-a facut frica,nu am vrut sa mai aud de motocicleta si am vandut-o). Insa acum imi pare rau :(

Referitor la trike-uri nu am auzit sa se inchirieze in Bucuresti; avem 2 amici ce detin astfel de bijuterii insa nu sunt interesati sa faca astfel de afaceri
eu nu sunt o motocicliasta convinsa.mi-e putin frica mai ales la curbe, dar sotului meu ii plac la nebunie.adevarul e ca imi surade ideea ca o sa fiu mireasa pe motocicleta.iti dai seama ca nu va conduce cu mare viteza.
sper sa gasim unul de inchiriat curand.iar cel care il inchiriaza scoate niste bani . avem nevoie de el aproximativ 3 ore.
o sa avem noroc!!o seara placuta, ioana.

YOYOB
21.07.2008, 14:23:26
In ideea mea este mai originala o nunta pe 2 roti decat una pe 3 roti si va arat de ce. Cel de care ziceam eu inchiriaza trik-ul insa el il conduce si apare asa de urat cand in video, poze apare un altul la comanda si sotul e pe motor in spatele trikke-ului.

Atasez poze sa vedeti diferenta.

Ramane sa decida fiecare cum e mai bine pentru ei.

Caut acasa sa vad daca gasesc poze de la nunti in care a fost inchiriat trikeul si sa vedeti ce nasal arata in poze un alt tip decat sotul in poze :-&

Babutza
06.08.2008, 14:14:59
Nu am gasit un topic care sa tina de asta(sper ca am cautat bine) asa ca: fetelor daca sunteti conducatoare/pasagere sau fane va invit sa discutam aici despre tot ceea ce tine de moto. Tare sunt curioasa daca gasesc pe cineva. Abia astept:gen_08:

hello:)... mie imi plac motocicletele.. this is perfection :))si masinile ...inclusiv alea de epoca:)..am atasat poza mea preferata cu moto.. sper sa se vada

kitana
07.08.2008, 09:56:18
apare asa de urat cand in video, poze apare un altul la comanda si sotul e pe motor in spatele trikke-ului.

Asta asa e...

kitana
07.08.2008, 09:58:11
hello:)... mie imi plac motocicletele.. this is perfection :))si masinile ...inclusiv alea de epoca:)..am atasat poza mea preferata cu moto.. sper sa se vada

Bine ai venit! E foarte tare poza!!!:)>-:gen_08:

Babutza
07.08.2008, 19:17:09
Bine ai venit! E foarte tare poza!!!:)>-:gen_08:

multumesc multumesc :)

meliaro
11.09.2008, 09:27:30
Eu una sunt fan BMW, imi plac la nebunie....nu prea imi plac japonezele ca t eindeamna sa apesi pe acceleratie...imi place''lucru nemtesc''cum zice tata.

Noi am o BMW Scarver, ca-i mai mica si ajung (ce sa fac daca sunt pitica) iart al meu a avut o BMW 1200 Adventure, care era superba....dar cum a fost dintotdeauna fan Harley, a vandut-o si acum are una Nightster.

I se potriveste, nu zic ''nu'' dar cred ca BMW sunt mai sigure si mai elegante, desi o Harley va fi intotdeauna un simbol!!!

kitana
12.09.2008, 10:36:40
Eu una sunt fan BMW, imi plac la nebunie....nu prea imi plac japonezele ca t eindeamna sa apesi pe acceleratie...imi place''lucru nemtesc''cum zice tata.

Noi am o BMW Scarver, ca-i mai mica si ajung (ce sa fac daca sunt pitica) iart al meu a avut o BMW 1200 Adventure, care era superba....dar cum a fost dintotdeauna fan Harley, a vandut-o si acum are una Nightster.

I se potriveste, nu zic ''nu'' dar cred ca BMW sunt mai sigure si mai elegante, desi o Harley va fi intotdeauna un simbol!!!

Si al meu e fan BMW. Deocamdata avem insa o japoneza (un Kawasaki LTD stil chopper pt ca vitezistele nu sunt pe gustul nostru) insa tare si-ar dori un BMW. Poate pe viitor...cine stie? :D

meliaro
12.09.2008, 14:15:44
Si al meu e fan BMW. Deocamdata avem insa o japoneza (un Kawasaki LTD stil chopper pt ca vitezistele nu sunt pe gustul nostru) insa tare si-ar dori un BMW. Poate pe viitor...cine stie? :D

Pentru mine sunt cele mai sigure si cele mai complexe. Mie ABS mi-a salvat viata acum 11 luni jumatate....in fiecare 1 octombrie sarbatoresc a 2-a zi de nastere....asa ca am incredere in BMW pana la moarte!!!!

kitana
14.09.2008, 22:08:24
Pentru mine sunt cele mai sigure si cele mai complexe. Mie ABS mi-a salvat viata acum 11 luni jumatate....in fiecare 1 octombrie sarbatoresc a 2-a zi de nastere....asa ca am incredere in BMW pana la moarte!!!!

Ce s-a intamplat???

kitana
20.09.2008, 17:59:52
Deci miresica noastra Mugur, care a avut nunta in aceeasi zi cu mine a mers la nunta pe moto!!! Foarte tare Mugur. Casa de piatra va doresc si multa multa fericire!!!<:-P

Mugur
20.09.2008, 19:11:52
Super tare... Habar nu aveam de subiectul asta :D :-B... Multumesc Cris.
Asa cum deja tu sti, noi avem o Honda Shadow. E micuta, doar de 600 cmc. Nu ne plac cele de viteza, suntem ceva mai ... copti (ca sa nu zic batranei :)) ) .Si da, a fost nunta cu motoare si dupa cununia religioasa mirele si-a dus mireasa pe motocicleta <:-P . Ceva poze gasiti in semnatura mea.
Ma grabesc acum sa plec la o nunta dar o revin pe aici :D.
Apropo, am si eu A-ul, si ce vedeti la genunchiul meu (in poze) e de la o tranta :D. Am renuntat la ideea de a-mi lua motorul meu.
Pup fetele motocicliste :* . Mai vorbim.

Mugur
21.09.2008, 21:40:56
Dumnezeu sa-l ierte....

P.S Ziaristii in general au aceasta tendinta"bolnava" zic eu de a exagera peste masura intamplarile. Iar multa lume chiar ...pune botul sa spunem asa. Trist pentru tot ce se intampla in tara asta....:(( :( :(
He he... Uite d-aia m-am lasat eu de jurnalism... Nu dati cu pietre, da, am terminat jurnalistica si am si profesat putin pe perioada studentiei. Apoi mi-am dat seama ca nu-mi place ce se intampla in jurnalismul romanesc si m-am reorientat. Dar mi-a fost de folos ceea ce am invatat in 4 ani, nu i-am considerat nicio clipa ani pierduti.

Am prins un pic de timp si am luat la citit subiectul de la prima pagina ;-) .

kitana
22.09.2008, 10:24:17
Super tare... Habar nu aveam de subiectul asta :D :-B... Multumesc Cris.
Asa cum deja tu sti, noi avem o Honda Shadow. E micuta, doar de 600 cmc. Nu ne plac cele de viteza, suntem ceva mai ... copti (ca sa nu zic batranei :)) ) .Si da, a fost nunta cu motoare si dupa cununia religioasa mirele si-a dus mireasa pe motocicleta <:-P . Ceva poze gasiti in semnatura mea.
Ma grabesc acum sa plec la o nunta dar o revin pe aici :D.
Apropo, am si eu A-ul, si ce vedeti la genunchiul meu (in poze) e de la o tranta :D. Am renuntat la ideea de a-mi lua motorul meu.
Pup fetele motocicliste :* . Mai vorbim.

Felicitari pt permis! Mai eu am A ul de ceva vreme dar nu am condus (deloc)...inainte aveam o moto cu pornire la pedala si de asta m-am ferit ca nu prea ma descurcam si acum ca avem Kawasaki-ul am, dat o tura pe el insa...in oras nu m-am bagat. Tot incerc sa imi fac curaj. :-"

meliaro
22.09.2008, 14:21:06
Ce s-a intamplat???

Ma intorceam acasa de la munca si 300 de metri de casa, intr-o curba, mi-a iesit un camion in fata. Strada de pe care iesea era de sens unic, putea doar sa intri pe strada din punctul acela, nu sa iesi. Cand l-am vazut, logic Frana....ca din partea cealalta veneau masini....si am pupat, din fericire, doar oglinda camionului....si am cazut pe un gard verde, ca daca era sa cad pe pamant, mi se faceau oasele terci. Ambulante, spitale, probe, n-am avut nici pe naiba in afara de o vanataie cat toate zilele pe coapsa!!!

Dar, nu m-am invatat minte....imi place in continuare sa ''ride my bike'' pentru ca sutnconstienta ca nu a fost vina mea in nici o ssecunda.

Si nici A. nu mi-a interzis sa mai merg cu moto-ul...pentru ca sincer cred ca daca nu ai pasiunea in sange....te lasi convins, daca nu....motociclist/a pana la moarte!

kitana
22.09.2008, 18:13:56
Ma intorceam acasa de la munca si 300 de metri de casa, intr-o curba, mi-a iesit un camion in fata. Strada de pe care iesea era de sens unic, putea doar sa intri pe strada din punctul acela, nu sa iesi. Cand l-am vazut, logic Frana....ca din partea cealalta veneau masini....si am pupat, din fericire, doar oglinda camionului....si am cazut pe un gard verde, ca daca era sa cad pe pamant, mi se faceau oasele terci. Ambulante, spitale, probe, n-am avut nici pe naiba in afara de o vanataie cat toate zilele pe coapsa!!!

Bine ca nu ai patit ceva mai rau!!! Noi saptamanile trecute era sa "ne pupam" cu o idioata (scuze limbajul dar alt cuvant mai potrivit nu gasesc) care intra pe o strada principala fara sa se asigure, avand si semnul STOP!!! Noi am intrat pe contrasens, dar noroc ca sotul stie sa redreseze moto si in situatii dinastea si nu se pierde, caci daca eram eu nu stiu ce era acum...strada era si in panta si eram si in usor viraj...Si totul pentru ca o inconstienta se suie la volan si DOARME!!!!3:-0 :talk_04: :gen_20:

adioana708
12.10.2008, 21:11:39
buna fetelor....revin dupa o lunga pauza,dar ma intelegeti...pregatirile pentru nunta,drumurile facute...dar a meritat!dupa cum spuneam mai inainte,am cautat pentru nunta un trike...dar proprietarii de trike(la fel ca si proprietarii motocicletelor harley)traiesc intr-o lume a lor,aparte...asa ca ,din pacate nu am gasit...dar sotul are un amic care a achizitionat o motocicleta cu atas din ungaria(intre noi fie vorba,la un pret deloc de neglijat..)reconditionata 100%,din 1962...am inchiat motocicleta de la el...si a meritat!toata nunta a fost inedita de la inceput pana la sfarsit..a fost ceva nou pentru locuitorii din oras..oameni pe care nu-i cunosteam ne faceau cu mana,masinile ne claxonau...intr-un cuvant-SUPER!!!incerc sa pun cateva foto,sper sa reusesc...:">

kitana
12.10.2008, 22:11:08
In primul rand CASA DE PIATRA si tot ceea ce va doriti! Ma bucur ca ati gasit pana la urma o varianta care, sincera sa fiu, e mai originala decat cea cu trike-ul. V-a stat ff bine :> \:D/ in moto cu atas!!!

P.S. Stii cumva ce moto e? M-am chinuit sa ne dam seama (eu si sotul) dar din poze nu putem sa ne dam seama (ma repet) cu exactitate! :*

Mugur
12.10.2008, 22:13:27
In primul rand CASA DE PIATRA si tot ceea ce va doriti! Ma bucur ca ati gasit pana la urma o varianta care, sincera sa fiu, e mai originala decat cea cu trike-ul. V-a stat ff bine :> \:D/ in moto cu atas!!!

P.S. Stii cumva ce moto e? M-am chinuit sa ne dam seama (eu si sotul) dar din poze nu putem sa ne dam seama (ma repet) cu exactitate! :*
Cred ca e Simson ?...
Casa de piatra adioana!

kitana
12.10.2008, 22:26:32
Sau IJ? Sau DKW? :-B

Mugur
12.10.2008, 22:31:14
Sau IJ? Sau DKW? :-B
S-a uitat si el meu sot si zice ca nu e Simson :-p . Mie asa mi s-a parut :-" .
Unul din cele doua (ij sau dkw) zice si el ...

kitana
12.10.2008, 22:34:30
S-a uitat si el meu sot si zice ca nu e Simson :-p . Mie asa mi s-a parut :-" .
Unul din cele doua (ij sau dkw) zice si el ...

He he he...ce mai miresesc si ai nostri sotiori cand e vorba de moto ;)) ;)) ;)) . Adevarul e ca si eu am zis, la prima vedere, ca e Simson, pana sa ma uit la motor:-$ ...

adioana708
13.10.2008, 09:16:08
nu,nu e nici simson,nici ij,nici dkv...e o motocicleta panonia humoto 250...proprietarul a cumparat motocicleta din ungaria de la un colectionar cu o suma deloc de neglijat(cum spunea sotul,ca la banii aia puteai cumpara un motor japonez foarte bun...)e reconditionata 100%,mult nichel,mult lac...iar in ziua nuntii motocicleta avea nr.rosii expirate de doua zile.(era in curs de inmatriculare)=))

bianca82
13.10.2008, 10:18:26
Ieri au fost inmormantati doi prieteni de-ai sotului, casatoriti. Erau pe motocicleta cand un Fiat le-a taiat calea...Dumnezeu sa-i ierte!!!

meliaro
13.10.2008, 10:31:53
Ieri au fost inmormantati doi prieteni de-ai sotului, casatoriti. Erau pe motocicleta cand un Fiat le-a taiat calea...Dumnezeu sa-i ierte!!!

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace! Acum vor cutreiera Raiul in motocicleta, fara sa le mai pese de accidente. Cel p&ugrave;tin eu asa visez de cand am avut accidentul...Ca voi putea conduce cea mai tare BMW fara sa imi pese de pret, viteza, sau ca nu ajung la pamant ca sunt pitica!!!

>:D<

Zappata
13.10.2008, 11:00:57
Buna dimineata,

Si ca sa nu lipsesc la apel:) ma inscriu si eu in club cu sot posesor de Suzuki Bandit 600 si eu pasagera cu traditie veche!

Nunta nu am avut-o pe motor!

Sper sa apuc si eu sa citesc din urma si sa vad de pe unde sunt miresele motocicliste:)

Gaby

kitana
13.10.2008, 18:20:48
nu,nu e nici simson,nici ij,nici dkv...e o motocicleta panonia humoto 250...proprietarul a cumparat motocicleta din ungaria de la un colectionar cu o suma deloc de neglijat(cum spunea sotul,ca la banii aia puteai cumpara un motor japonez foarte bun...)e reconditionata 100%,mult nichel,mult lac...iar in ziua nuntii motocicleta avea nr.rosii expirate de doua zile.(era in curs de inmatriculare)=))

OK! :"> :"> :"> Ne-ai facut!=))

kitana
13.10.2008, 18:21:49
Buna dimineata,

Si ca sa nu lipsesc la apel:) ma inscriu si eu in club cu sot posesor de Suzuki Bandit 600 si eu pasagera cu traditie veche!

Nunta nu am avut-o pe motor!

Sper sa apuc si eu sa citesc din urma si sa vad de pe unde sunt miresele motocicliste:)

Gaby

Bine ai venit! Esti din Sibiu?? Si eu la fel...mai stii, poate ne cunostem!?:*

kitana
13.10.2008, 18:27:22

R.I.P. @};- @};- :( Macar au fost impreuna si acum vor fi impreuna pe veci...Inconstienta unor cretini ia viata unor oameni nevinovati...:(

bianca82
13.10.2008, 22:13:21
Da...multe lucruri nedrepte se intampla dar chiar cred cu tarie ca acolo sus cineva e atent...:)

Nunta mea...si cateva motoare..restul aveau intrunire la Ploiesti, Pitesti...nu stiu prea bine, din pacate...dar ne-am multumit si cu atat!

http://picasaweb.google.com/madalina27sept/NuntaNoastra

Mugur
13.10.2008, 22:22:23
Da...multe lucruri nedrepte se intampla dar chiar cred cu tarie ca acolo sus cineva e atent...:)

Nunta mea...si cateva motoare..restul aveau intrunire la Ploiesti, Pitesti...nu stiu prea bine, din pacate...dar ne-am multumit si cu atat!

La Pitesti nu a fost intrunire anul acesta , din pacate. Si din cate stiu, nici Ploiestiul nu a mai avut anul asta (a fost una la Breaza). Au fost la Brasov doua in schimb :) .

Mugur
13.10.2008, 22:25:06
Nunta mea...si cateva motoare..
Super faine pozele, foarte misto rochita... Dar m-ai dat pe spate cu tatuajul :O :D . Adica... wow... =D>

kitana
14.10.2008, 11:19:22

http://picasaweb.google.com/madalina27sept/NuntaNoastra (http://picasaweb.google.com/madalina27sept/NuntaNoastra)

Super pozele, dar mireasa....mammmmaaaa ce mireasa!!! Casa de Piatra si multe multe fericire! Ati fost superbi amandoi! Tare mult mi-a placut rochia ta si costumul sotului! Felicitari!

La mine la nunta a fost un singur moto si asta partial pana a mers sa se "schimbe". Dar in acea zi a plouat torential si chiar nu era vreme de moto. Si in al doilea rand...duceam lipsa de "conserve" pentru transportul invitatilor (rudelor) asa ca:-< ....asta este...

Zappata
15.10.2008, 09:16:56
Buna dimineata,

Bianca82 :D(*):madlaugh::suuuper: nu cred ca mai gasesc alte emoticoane care sa imi exprime admiratia! Pe langa faptul ca RADIEZI de-a dreptul in poze, imi place asa:

- faptu ca RADIEZI IN POZE;
- camasa mirelui;
- freza de punk a unuia din dsorii de onoare;
- Tatuajul;
- combinatia dintre tatuaj si inocenta voalului de pe cap;
- faptul ca RADIEZ IN POZE!

Ce mai.... sunt pe spate! Felicitari, sa fiiti fericiti si tot ce va doriti in viata! :*

Cris_bobo sunt din Sibiu da! Mari sanse sa ne stim cu Sibiul asta asa pitic!
Din poze nu te stiu...

Meliaro Dzeu sa ii odihneasca pe prietenii vostrii si sa ne ajute pe toti si sa ne tine sanatosi!

Nu stiu daca e potrivit sa ma apuc sa comentez aici tot acest fenomen de morti din randul motociclistilor in general... parerea mea e clara: sa incerci din toate rasputerile sa ramai in VIATA!
Si asta nu include ca mergi cu 180-200 pe drumuri europene sau nationale si spui ca incetinesti la intersectie! sau ca a iesit conservarul si nu a realizat cat de tare vii: PT CA MOTOCICLISTUL VENEA CU 180!

Pt mine motociclismul e o placere, o ocazie sa petrec clipe de libertate (chiar daca sunt numai pasager) sa vad locuri noi si sa ma bucur de fiecare moment frumos ce il ofera!

Va rog sa ma iertati daca sunt prea dura dar sunt terifiata de faptul ca ar putea suna telefonul la un moment dat si o voce necunoscuta imi spune ca sotul meu s-a dus in nefiinta!

Sau ca oricare din cunoscutii nostrii au murit pe sosele..:-&

Am o incredere extraordinara in capacitatea sotului meu a se controla pe el si felul de a-si conduce moto.!

Va pup si sa aveti o zi faina si liniste!

Gaby

bianca82
16.10.2008, 10:46:24
Fetele multumesc mult....>:D< Am incercat sa iasa ceva mai deosebit....si se pare ca a avut cat de cat efect incercarea noastra....;))

In legatura cu motoarele si ce se intampla...si noi avem multi prieteni foarte buni care sunt motociclisti...chiar au infiintat si un club aici in Constanta....de 1 mai au organizat si o intrunire la Eforie Nord...dar a plouat cumplit...in fine.
Si noi suntem mari fani motoare, ne place sa ne dam cu motorul...dar ma credeti ca mi-e foarte frica sa-l las pe al meu sa-si cumpere....desi isi doreste....nu stiu dar nu pot sa-l las cand vad cat de multi tampiti exista pe sosele....

kitana
16.10.2008, 17:13:09
Fetele multumesc mult....>:D< Am incercat sa iasa ceva mai deosebit....si se pare ca a avut cat de cat efect incercarea noastra....;))

In legatura cu motoarele si ce se intampla...si noi avem multi prieteni foarte buni care sunt motociclisti...chiar au infiintat si un club aici in Constanta....de 1 mai au organizat si o intrunire la Eforie Nord...dar a plouat cumplit...in fine.
Si noi suntem mari fani motoare, ne place sa ne dam cu motorul...dar ma credeti ca mi-e foarte frica sa-l las pe al meu sa-si cumpere....desi isi doreste....nu stiu dar nu pot sa-l las cand vad cat de multi tampiti exista pe sosele....

Crede-ma ca stiu la ce te referi. Noi avem moto si eu am permis de moto din 2006, dar nu am prea condus (mai deloc)...am mers mai mult ca si pasager (bine...a mai fost si alta poveste, ca inainte de Kawasaki aveam un moto cu pornire la pedala...etc.) Imi doresc sa conduc, dar pe de o parte mi-e frica de faptul ca fiind inca la nivel de incepator nu stiu sa evit situatiile care pot aparea. Pe de alta parte, daca nu conduc nu o sa invat niciodata...
Acum 2 saptamani eram pe drum catre Sighisoara si in fata noasta la 1 km s-a produs un accident. Un motor cu o Dacie care...ce sa zic, i-a taiat calea. Motociclistul a murit pe loc... :( Va dati seama cum m-am simtit cand am auzit ca e motor de Sibiu si cand am vazut co-oraseni pe motociclete venind dinspre locul tragediei (pentru ca fiind orasul mic in general se cunosc motoarele, chiar daca riderii nu se cunosc personal). Putea sa fie oricare dintre prieteni...nu il cunosteam pe motociclistul care a murit. Oricum R.I.P. :( @};- @};-
Chestia care ma enerveaza este inconstienta si lipsa de educatie si de conduita preventiva a romanilor. Si pe deaspura mai sunt si unii dobitoci, asa-zisi "antimotociclisi", care trag peste tine intentionat ca sa "te sperie", nu ca i-ai fi facut tu ceva sau ca l-ai fi incurcat in trafic, ci din pura prostie ca de' el e mai smecher. Ei insa habar n-au ca un moto nu e asa de usor de controlat ca si o masina, ca de' ...ei mai au ABS si alte chestii ajutatoare si uite asa...Cate dinastea nu am patit in oras cu sotul...
In fine, sper sa imi fac si eu curaj...am mai iesit cu moto dar nu in plin trafic...ci pe stradute...

Zappata
16.10.2008, 17:40:03
Cris_bobo si bianca82 cred ca v-am intristat prea tare!

Cris stiu si eu de accidentul de la Dumbraveni. R.I.P.!
La mine e poveste veche cu motociclismul pt ca prietenul meu dinaintea sotului era mare biker si am vazut destule.

Dar vad diferenta dintre stilurile de condus. Sotul meu e extraordinar de precaut si practic de multe ori am impresia ca sunt in masina nu pe motor!:)
Dar vorba lui: am pt ce sa ma intorc acasa!:">

Bianca acorda-i incredere si educa-l in acelasi timp ca evenimentele nefericite nu se pot intampla numai altora! si o sa fie ok!

Cris m-am mai uitat odata pe pozele tale dar cred ca sunteti "f tineri" si nu ne-am nimerit prin aceleasi gasti de motoare:)

cu drag, Gaby

kitana
16.10.2008, 17:51:31
Cris m-am mai uitat odata pe pozele tale dar cred ca sunteti "f tineri" si nu ne-am nimerit prin aceleasi gasti de motoare:)

cu drag, Gaby

Eu sunt mai tinerica ce-i drept am 22;)). Sotul are 28.:-p

kitana
20.10.2008, 15:25:22
Am iesit in weekend sa ma dau cu moto!!!:madlaugh: <:-P

kitana
14.11.2008, 12:11:47
Nu mai scrie nimeni la topicul asta. E drept ca s-a cam dus vremea de plimbari cu moto. Oricum de discutat se poate discuta pe tema asta:D .

kitana
27.11.2008, 18:12:42
Dragi miresici, noi nu mai avem motocicleta de saptamana trecuta. Am dat Kawasaki...dar ramane "in familie" cum s-ar zice pt ca l-au luat niste prieteni ;)). Am vrea ca pana in primavara sa ne luam doua...sa speram ca si reusim! Va pup!

oliviutza
16.12.2008, 19:47:55
Oooooo... ce-mi place subiectul asta... nu-mi inchipuiam ca gasesti asa ceva pe miresici :)
Eu sunt numai pasager deocamdata, carnetul si un BMW F600CS sunt cap de lista, numai ca m-a intrerupt juniorul din planurile astea, acum astept primavara sa le reiau :)
Husbandul are 2 motoare, un Suzuki VStrom (touring) care e absolut minunat si un Suzuki Savage (chopper) pe care vrem sa-l vindem ca mie nu-mi plac chopperele si nu mai are ce face cu el de cand si-a luat VStromul. Noua ne place sa plecam in excursii cu motorul, pe chopper e mai greu sa te catzeri pe coclauri, asa ca VStromul a fost si sugestia mea. Oricum e si mai sigur pt Bucuresti, are ABS si e ditamai animalul, te vad soferii mai usor.. El merge zilnic, inclusiv pe vremea asta (brrr), nu il lasa decat daca ninge.
Si noi am vrut sa plecam pe motor de la biserica, mai ales ca eu cu rochia scurta imi si permiteam (am facut probe inainte :)), dar in ziua aia in Bucuresti a fost o vreme urata, vant si statea sa ploua, si am zis sa nu ne riscam (am vazut ca suntem mai multe pe topic cu nunta in aceeasi zi :D). Am recuperat insa cu luna de miere, am fost cu motorul in Grecia, 2100 km intr-o saptamana :>
Nasii nostri sunt si ei motociclisti, amandoi calaresc cate un BMW (s-o vedeti pe nasi-mea ce tare e cum unge lantzul, mai ales ca daca te uiti la ea e delicatetzea intruchipata :D).
Hai ca poate mutam forumul motociclism aici, si asa stau toata ziua pe el :*

kitana
16.12.2008, 23:21:38
OOO da! Ce bine ca nu sunt singura care mai e pe aici...cam batea vantul prin topicul asta. Am mai incercat eu sa vb sigura dar...totusi e plicitsitor asa =)) Asa ca Oliviutza, BINE AI VENIT!>:D< Nici sotul meu nu prea lasa moto. Weekendul trecut m-am dat si eu :-";-).

P.S. Noul moto e o Honda VT!!!<:-P

P.P.S. Noi suntem fani chopper in general (mie mi se pare mai usor sa "calaresti" un chopper ca si fata, desi nu am incercat pana acum un alt gen de moto), dar VStormul e super! Felicitari!

kitana
17.12.2008, 10:41:14
Apropo! O poza cu noua "bestie" :gen_20: :Y:

Babutzu
20.03.2009, 13:32:21
hello...si mie imi plac motoarele..mai ales choppers :-<

kitana
20.03.2009, 13:35:03
Hello Babutzu! Si bun venit >:D<Chiar ma pregateam sa scriu ca e atat de liniste pe subiectul asa...;))

P.S. Choppers rule :Y:rockon:Cel putin pt mine ;))

Babutzu
20.03.2009, 13:42:03
Hello Babutzu! Si bun venit >:D<Chiar ma pregateam sa scriu ca e atat de liniste pe subiectul asa...;))

P.S. Choppers rule :Y:rockon:Cel putin pt mine ;))
multumescu kitanutza:)>:D<>:D<
si pt je same:D

kitana
20.03.2009, 13:46:01
multumescu kitanutza:)>:D<>:D<
si pt je same:D

Acum vad ca esti din Cj! Fain oras:D! Si multe motoare acolo:)>-.

Babutzu
20.03.2009, 13:53:27
Acum vad ca esti din Cj! Fain oras:D! Si multe motoare acolo:)>-.
is ceva ...da choppers nu :))))))))))))))))))))
cand ma vad pe una de aia am 45 de fiori pe spate

kitana
20.03.2009, 14:00:59
is ceva ...da choppers nu :))))))))))))))))))))
cand ma vad pe una de aia am 45 de fiori pe spate

Deci vreau sa zic ca nu m-am dat niciodata cu o "vitezana" dar sincer nici nu ma tenteaza. Prefer varianta "old school" ca ai mai mult timp sa vezi si peisajul, nu doar ceasurile de bord.;-) Si in plus, nu ma vad niciodata conducand un motor de viteza, prea mare adrenalina :D:D!! Am noroc ca si sotul meu e tot chopperist convins, desi el s-a dat si pe vitezana. Eu...astept sa mai cresc poate imi vine curajul:-p.

Babutzu
20.03.2009, 14:02:52
Deci vreau sa zic ca nu m-am dat niciodata cu o "vitezana" dar sincer nici nu ma tenteaza. Prefer varianta "old school" ca ai mai mult timp sa vezi si peisajul, nu doar ceasurile de bord.;-) Si in plus, nu ma vad niciodata conducand un motor de viteza, prea mare adrenalina :D:D!! Am noroc ca si sotul meu e tot chopperist convins, desi el s-a dat si pe vitezana. Eu...astept sa mai cresc poate imi vine curajul:-p.
same here.....nici mie nu imi plac alea....sunt misto dar doar atata.... stai in alea ca in pat...relaxat:)))
si arata fenomenal 8-|cu una de aia si mie mi`ar fi frica..da nush dc...
chopperele imi dau o siguranta :))))>:D<>:D<

kitana
20.03.2009, 14:07:39
same here.....nici mie nu imi plac alea....sunt misto dar doar atata.... stai in alea ca in pat...relaxat:)))
si arata fenomenal 8-|cu una de aia si mie mi`ar fi frica..da nush dc...
chopperele imi dau o siguranta :))))>:D<>:D<

Asa si mie!

P.S. Doamne cata activitate!!! Daca o tinem tot asa batem recordul pe topicul asta :))

P.P.S. Noi acum suntem in Germania si aici e plin de choppere din acelea in stilul Orange County....iar moto nostru e inca in Ro:gen_07:. Si e o vreme numai buna de plimbari ca e cald!!!

Babutzu
20.03.2009, 14:09:35
Asa si mie!

P.S. Doamne cata activitate!!! Daca o tinem tot asa batem recordul pe topicul asta :))

P.P.S. Noi acum suntem in Germania si aici e plin de choppere din acelea in stilul Orange County....iar moto nostru e inca in Ro:gen_07:. Si e o vreme numai buna de plimbari ca e cald!!!
heheheeh....bien ca aveti moto :))oare cat ar costa un chopper?:))
nu ca mi`as putea lua vreodata :-w:gen_07:

kitana
20.03.2009, 14:14:54
heheheeh....bien ca aveti moto :))oare cat ar costa un chopper?:))
nu ca mi`as putea lua vreodata :-w:gen_07:

Pai depinde ce fel de chopper vrei, depinde de cmc, depinde de an, de producator...poti sa incerci sa te uiti pe situri de vanzari moto ca sa vezi cam cum merg preturile.

P.S. Never say never! >:D<

Babutzu
20.03.2009, 14:15:24
ce as vrea sa fiu intre ei8-|8-|8-|8-|8-|8-|

kitana
20.03.2009, 14:18:11
ce as vrea sa fiu intre ei8-|8-|8-|8-|8-|8-|

Te cred...si eu as vrea; dar cum ti-am spus..never say never!!!;-)

Tu de unde ai pasiunea pt moto?

Babutzu
20.03.2009, 14:18:29
Pai depinde ce fel de chopper vrei, depinde de cmc, depinde de an, de producator...poti sa incerci sa te uiti pe situri de vanzari moto ca sa vezi cam cum merg preturile.

P.S. Never say never! >:D<
true :))
mi se ridica paru :D

Babutzu
20.03.2009, 14:19:02
Te cred...si eu as vrea; dar cum ti-am spus..never say never!!!;-)

Tu de unde ai pasiunea pt moto?
nush...o am de mica... si masini si motociclete...si american trucks:) alea iti plac?

kitana
20.03.2009, 14:20:05
true :))
mi se ridica paru :D

Nu! Nu! Fara par ridicat ca nu iti mai incape casca!!!=))

Babutzu
20.03.2009, 14:22:43
Nu! Nu! Fara par ridicat ca nu iti mai incape casca!!!=))
mwahahahahhahaahah drept:))
btw..ce misto sunt pozele tale :D si rochia :D<:-P

kitana
20.03.2009, 14:23:40
nush...o am de mica... si masini si motociclete...si american trucks:) alea iti plac?

Trucks...da dar cred ca mi-ar fi cam frica sa conduc asa ceva. Sotul meu in schimb e mai fan ca mine in ceea ce priveste masinile americane. Si dinalea sunt aici in zona in care stam. :-p

Babutzu
20.03.2009, 14:27:37
Trucks...da dar cred ca mi-ar fi cam frica sa conduc asa ceva. Sotul meu in schimb e mai fan ca mine in ceea ce priveste masinile americane. Si dinalea sunt aici in zona in care stam. :-p
m`as risca jur :)) alea imi depasesc si masinile si motoarele :D
ni:D
no acuma zi tu ca nu ai conduce ala albastru mic si ala rosu ....uiuiuiuuuuuu^:)^^:)^^:)^^:)^

kitana
20.03.2009, 14:30:35
m`as risca jur :)) alea imi depasesc si masinile si motoarele :D
ni:D
no acuma zi tu ca nu ai conduce ala albastru mic si ala rosu ....uiuiuiuuuuuu^:)^^:)^^:)^^:)^

OOO chiar dinastea nu sunt pe aici! Foarte faine! Nu stiu daca as avea tupeu cu condusul...poate prin parcare=)) sau pe drum drept!!

P.S. Ce bine arati!!!

Babutzu
20.03.2009, 14:33:07
OOO chiar dinastea nu sunt pe aici! Foarte faine! Nu stiu daca as avea tupeu cu condusul...poate prin parcare=)) sau pe drum drept!!

P.S. Ce bine arati!!!
ai avea hey.....pasiune sa avem...si avem si tupeu....
multumescu ...si tu :"> <:-P<:-P<:-P<:-P
un mini truck as vrea ...si nici nu imi mai trebuie masini si stuff:))
da voi unde locuiti?

kitana
20.03.2009, 14:38:42
ai avea hey.....pasiune sa avem...si avem si tupeu....
multumescu ...si tu :"> <:-P<:-P<:-P<:-P
un mini truck as vrea ...si nici nu imi mai trebuie masini si stuff:))
da voi unde locuiti?

Noi suntem din Sb dar acum suntem in Germania in vest.

Babutzu
20.03.2009, 14:39:52
Noi suntem din Sb dar acum suntem in Germania in vest.
hoho ...nice indeed :D <:-P<:-P

kitana
20.03.2009, 14:46:45
Ei...asa si asa.

kitana
20.03.2009, 14:54:12
Oki doki eu te-am lasat! O zi cat mai faina iti doresc si mai vb pe aici (sper) ca vad ca fetele au cam abandonat topicul asta:(. Poate le atragem din nou.
Pupici!!

Babutzu
20.03.2009, 14:55:32
Oki doki eu te-am lasat! O zi cat mai faina iti doresc si mai vb pe aici (sper) ca vad ca fetele au cam abandonat topicul asta:(. Poate le atragem din nou.
Pupici!!
okay...multumescu la fel .... pai incercam :D:D pusi si take care :*:*

AnaM
20.03.2009, 15:30:29
Sotul are un Harley V-Rod, eu sunt mai mult cu ATV-urile (am un Kymco MXU 300) :D

Babutzu
20.03.2009, 15:43:20
Sotul are un Harley V-Rod, eu sunt mai mult cu ATV-urile (am un Kymco MXU 300) :D
nice si harley`urile\:D/

kitana
20.03.2009, 21:57:03

SI pozici cu tine!!!:D

kitana
21.03.2009, 10:57:35
Neata fetele!

Babutzu
21.03.2009, 10:59:02
Neata fetele!
http://dl10.glitter-graphics.net/pub/110/110370wvzh18jjfe.gif (http://www.glitter-graphics.com)
ce faci ?:-p

kitana
21.03.2009, 11:02:20
Eu imi beau cafeaua. Si admir vremea de afara care e absolut superba...numai buna de o plimbare cu moto (daca il ai la dispozitie =P~). Tu?

Babutzu
21.03.2009, 11:11:41
Eu imi beau cafeaua. Si admir vremea de afara care e absolut superba...numai buna de o plimbare cu moto (daca il ai la dispozitie =P~). Tu?
si eu cu cafeaua dupa mine :) la noi e ceva soare , si masina imi sta in fata blocului :):-<

AnaM
22.03.2009, 08:51:33
SI pozici cu tine!!!:D

Pozici cu mine pe ATV/Moto n-am :( Mereu ieseam de capul meu si nu a avaut cine sa-mi faca foto...
Sotul, in schimb, are poze pe moto, facute de mine, dar sunt in computerul lui ;))

Sau vroiai doar pozici cu mine? :))

P.S. Ce soare e afara azi, sigur o sa vad perindari de motociclisti azi... Se deschide incet incet sezonul :D

Babutzu
22.03.2009, 11:31:54
http://dl10.glitter-graphics.net/pub/110/110370wvzh18jjfe.gif (http://www.glitter-graphics.com) girls

kitana
22.03.2009, 11:37:42
Multu! La fel si tie! Si celor care ies astazi la "plimbare" asfalt uscat!:)>-

Babutzu
22.03.2009, 12:53:56
:madlaugh::madlaugh::madlaugh::madlaugh:http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020118.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

ultima ..my favourite:)
(http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)

kitana
26.03.2009, 13:09:42
Buna ziua :bye_04:fetele!

Babutzu
26.03.2009, 13:10:11
Buna ziua :bye_04:fetele!
ce mai faci hey ?:) ceva motoare prin zona ?:)>:D<

kitana
26.03.2009, 13:14:23
ce mai faci hey ?:) ceva motoare prin zona ?:)>:D<

De ieri s-a schimbat putin vremea a tot plouat si parca si putina lapovita asa ca...nici urma de motoare!!! Mai vedeam pe geam cate unul doua zilele trecute dar acum, nici atata! :gen_01:

>:D<>:D<

Babutzu
26.03.2009, 13:18:28
De ieri s-a schimbat putin vremea a tot plouat si parca si putina lapovita asa ca...nici urma de motoare!!! Mai vedeam pe geam cate unul doua zilele trecute dar acum, nici atata! :gen_01:

>:D<>:D<
si la noi a fost urat:( nici o moto nu am vazut ..darmite choppere :))

kitana
26.03.2009, 13:21:11
Pai cu vremea asta nici nu mai stii ce sa faci! Anul trecut de fiecare data cand mergeam la plimbare cu moto se pornea ploaia. Daca nu plecam niciunde era super frumos afara...na ce sa mai zici :-p Legile astea ale lui Murphy...:-&

Babutzu
26.03.2009, 13:27:37
Pai cu vremea asta nici nu mai stii ce sa faci! Anul trecut de fiecare data cand mergeam la plimbare cu moto se pornea ploaia. Daca nu plecam niciunde era super frumos afara...na ce sa mai zici :-p Legile astea ale lui Murphy...:-&
aahahahaah dada :) asa e.. stai in casa e frumos..cum iesi ..cum tuna si fulgera :)
ce zici de asta?

Arlen Ness, o legenda a comunitatii de motociclete personalizate, si-a inceput cariera in sectorul de paintjob. Treptat, talentul sau a transformat o companie mica intr-una de referinta.

Printre lucrarile lui se numara motociclete cu nume ca "Ness-talgia", "Ferrari-bike" (rosu) si "Smooth-Ness", care evoca formele unor modele auto respectabile, cum ar fi Bugatti, Ferrari sau Chevrolet. Arlen Ness pregateste o expozitie in Ohio, "Awesome-Ness", in cadrul careia va prezenta cele mai atractive modele de "motoare" realizate pana in prezent.
(http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=75877)

kitana
26.03.2009, 13:32:08
WOW!! Zic ca omu' are o imaginatie ff buna! Arata de milioane motoarele astea!!! :up:Y

Babutzu
26.03.2009, 13:36:08
WOW!! Zic ca omu' are o imaginatie ff buna! Arata de milioane motoarele astea!!! :up:Y
are are :)) no ..sa aparem calare pe una din asta :))wuepaaa:rocking:

Babutzu
26.03.2009, 13:42:57
some :)>:D<

alina2408
27.03.2009, 11:42:30
Mie imi place tare mult emisiunea "Orande County Chopers" parca asa se cheama.Super tare cum construiesc motoarele.Eu nu pot spune ca sunt fan moto pt ca nu merg,m-am plimbat de cateva ori si pe distante mici cu sotul meu dar cand plecam la un drum mai lung el merge pe moto si eu cu masina;;)

kitana
29.03.2009, 16:40:57
Mie imi place tare mult emisiunea "Orande County Chopers" parca asa se cheama.Super tare cum construiesc motoarele.Eu nu pot spune ca sunt fan moto pt ca nu merg,m-am plimbat de cateva ori si pe distante mici cu sotul meu dar cand plecam la un drum mai lung el merge pe moto si eu cu masina;;)

Noi de obicei mergem amandoi pe moto (eu ca si pasager). Cate odata daca mergem undeva si luam si catelusa cu noi mai merg eu in masina...desi am luat odata si catelusa pe moto sa vedem cum se comporta si surpriza: II PLACE;))
Singura problema e ca nu ne permitem sa o luam din cauza sigurantei, insa ne gandim sa ii facem si ei un loc in spate, intr-un cobur de plastic ca sa ne fie mai usor si mai sigur;-). Am vazut si pe net asemenea custi pentru transportul cainilor pe moto insa sunt cam scumpe.

kitana
29.03.2009, 16:43:22
Iat-o pe Dyna motociclista! ;))

Babutzu
29.03.2009, 16:44:44
Iat-o pe Dyna motociclista! ;))
hehe ce mandra sta ea pe motor :)<:-P<:-P<:-P<:-P

kitana
29.03.2009, 16:46:16
Asa-i;))? Hehe...pai doar e si motorul ei, nu?:-p:D

Babutzu
29.03.2009, 16:47:03
Asa-i;))? Hehe...pai doar e si motorul ei, nu?:-p:D
evident :)) poate reusiti sa ii puneti cusca :)^:)^

kitana
29.03.2009, 16:58:29
Sper! La asa ceva ma refeream, dar asta e muult prea scumpa:

Babutzu
29.03.2009, 17:01:32
Sper! La asa ceva ma refeream, dar asta e muult prea scumpa:
asta e tare tare :) ^:)^^:)^si cutu arata mortal :)

kitana
18.09.2009, 13:53:53
Dragele mele...nu am mai scris de o groaza de timp la acest subiect dar nici pe site nu am fost foarte des, deoarece deocamdata nu am net asa ca e putin mai greu cu accesatul sitului...dar ne descurcam:D

Acum o luna de zile am facut cea mai lunga distanta cu moto, impreuna cu sotul si catelusa noastra, si anume 600 km dus-intors. O experienta interesanta, nu foarte placuta pt simplul motiv ca am avut parte de vreme tare urata, atat la dus cat si la intors (ploi torentiale), dar trecand peste asta, totul a fost foarte bine.

Iar in 30 august (cand am implinit 1 an de la nunta:D ) am fost la Biker Day, de asemenea o experienta placuta, unde am facut si 2-3 poze pe care o sa le postez zilele urmatoare cand o sa mai ajung la internet.

Va pup!

kitana
27.10.2009, 13:21:20
Cateva poze (desi nu stiu daca mai intereseaza pe cineva:-s ):

kitana
30.10.2009, 11:55:58
Din pacate, se pare acest subiect nu prea este de interesul miresicilor, asa ca rog un moderator sa inchida subiectul. Va multumesc!

alinagr
30.10.2009, 11:58:04
Cateva poze (desi nu stiu daca mai intereseaza pe cineva:-s ):

Ba intereseaza :D =P~ =P~
Nu am - si nici nu voi avea vreodata fiindca tati nu vrea-dar sunt innebunita dupa motoare.
Am avut ocazia sa ma plimb cu un amic cu o honda -veche,dar modificata- si am fost in al 9lea cer.

superbe motoarele :D

kitana
30.10.2009, 14:13:14
Pe mine dimpotriva al meu m-a "convertit':-p. Inainte sa il cunosc imi placeau insa le consideram prea "periculoase". Acum am realizat ca periculos nu e motorul, ci persoana care il conduce...

alinagr
30.10.2009, 14:51:50
Pe mine dimpotriva al meu m-a "convertit':-p. Inainte sa il cunosc imi placeau insa le consideram prea "periculoase". Acum am realizat ca periculos nu e motorul, ci persoana care il conduce...

corect
dar sotul ma innebuneste,nu vrea nici sa ma plimb cu vreun amic.
scuze,dar il citez:"motociclist = donator benevol de organe"
Nu te supara,dar nici eu nu sunt de acord cu el,ci cu tine:conteaza persoana ce conduce motorul

amicul avea ceva in genul acesta http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/2/41/4167/2917502/3/honda-2.jpg

alinagr
30.10.2009, 14:53:50
frumos motorul din pozele de la nunta:D

kitana
30.10.2009, 15:27:43
frumos motorul din pozele de la nunta:D

Da este:D. Nu e al nostru :-p Oricum la vremea pe care am avut-o la nunta nu am fi putut merge pe motor in niciun caz...a plouat torential. Noroc cu un prieten care a venit numai la poze si la sala ca am avut si 2-3 poze pe moto.

alinagr
30.10.2009, 15:30:27
Da este:D. Nu e al nostru :-p Oricum la vremea pe care am avut-o la nunta nu am fi putut merge pe motor in niciun caz...a plouat torential. Noroc cu un prieten care a venit numai la poze si la sala ca am avut si 2-3 poze pe moto.

pacat ca nu e al vostru,ca arata mortal(scuze cuvantul,e in loc de bestial dar vroiam sa evit repetarea):D

In pozele tale de mai sus,e un motor verdeeeeeeeeee=P~ =P~ o nebuniee!!!!!!!!!!!!

kitana
30.10.2009, 17:24:33
Te referi la speedul acela? E fain ca si motor dar nu e chiar genul meu pt ca eu sunt mai mult cu chopperele :D
Ce zici de Goldwingul asta?

P.S. Cand creste mare Hondita noastra vrea sa fie Goldwing, dar nu stiu...eu nu o cred :D

Babutzu
30.10.2009, 17:29:59
Te referi la speedul acela? E fain ca si motor dar nu e chiar genul meu pt ca eu sunt mai mult cu chopperele :D

P.S. Cand creste mare Hondita noastra vrea sa fie Goldwing, dar nu stiu...eu nu o cred :D

aoleu frate cum arata :-SS:-SS:-SS:-SS

kitana
30.10.2009, 18:56:31
daaaaa =P~=P~=P~

alinagr
30.10.2009, 20:10:21

era vorba de poza nr 3; primele sunt 3 motoare albastre si apoi cea verde
Dar nici cea de aici nu e de lepadat:> :D

Anc
27.11.2009, 11:44:05

eu sunt cu motoarele de viteza, dar asta arata intr-un fel...deci ar merge in garaj si un exemplar asa...;))

BlueEyedGirl
18.02.2010, 19:24:46
Iubitul meu are carnetul moto de vreo 12 ani. Am fost pasagera vreo 9000-10000 de km si anul trecut prin octombrie am invatat si eu sa o conduc... Am facut asa... Vreo 50 km... :D
Anul acesta dau musai pentru carnet, dar mai prin vara asa, ca am licenta si vreau sa ajung intreaga...:))
Tot ce imi doresc este ca in ziua nuntii sa nu ploua... #:-S
Am hotarat ca el sa ma duca la starea civila si eu il duc de la starea civila la biserica... :D
In rest... Toate bune si frumoase... Asteptam caldura... [-o<

kitana
18.02.2010, 20:06:09
Anul acesta dau musai pentru carnet, dar mai prin vara asa, ca am licenta si vreau sa ajung intreaga...:))
Tot ce imi doresc este ca in ziua nuntii sa nu ploua... #:-S
Am hotarat ca el sa ma duca la starea civila si eu il duc de la starea civila la biserica... :D

Pai iti tin pumnii si stai linistita ca trece si licenta de nu iti imaginezi cat de repede...:)

Faina ideea cu schimnul de "soferi"...ce fel de rochie o sa ai?

BlueEyedGirl
18.02.2010, 22:25:13
Inca nu am ales rochia... Am zis ca mai este destul timp. :D
Dar imi doresc ceva simplu, in care sa ma simt bine si mai ales in care sa pot conduce. :))
Nu vreau o rochie de mii de lei pt ca sunt constienta ca se poate rupe si murdarii in conditiile date. Oricum nu o sa fie o nunta prea mare, cu invitati pretentiosi. Sper sa iasa totul bine! [-o<

kitana
19.02.2010, 10:43:39
in care sa ma simt bine si mai ales in care sa pot conduce. :))

pai de asta am intrebat si eu. Oricum sunt destule modele si ai de unde alege. Ce motor o sa conduci? :d

BlueEyedGirl
20.02.2010, 06:28:51
pai de asta am intrebat si eu. Oricum sunt destule modele si ai de unde alege. Ce motor o sa conduci? :d

Pai probabil o sa o conducem pe Suzy noastra (GS 500 E), cu toate ca pe viitor ne dorim un Intruder de 800. Banuiesc ca o sa il achizitionam dupa nunta, acum avand alte prioritati... :*

kitana
20.02.2010, 20:33:30
Pai probabil o sa o conducem pe Suzy noastra (GS 500 E), cu toate ca pe viitor ne dorim un Intruder de 800. Banuiesc ca o sa il achizitionam dupa nunta, acum avand alte prioritati... :*

Avem ceva in comun, si eu am un Suzuki GS500, numa ca L-ul nu E-ul. Cu timpul vine si Trudi stai linistita...>:D<

Babutzu
20.02.2010, 20:35:24
kitanaaa:) long time no see..
ce iti mai face motoru?:d

kitana
24.02.2010, 00:25:53
kitanaaa:) long time no see..
ce iti mai face motoru?:d

Da asa e :*...nu am mai intrat atat de des pe net. Pai motorul meu e bine, asteapta sa treaca vremea rea sa ma scoata la plimbare...pentru ca de data asta vreau sa ies imperuna cu sotul si cu moto lui...sa vedem daca ma tine si cat ma tine :P

BlueEyedGirl
18.03.2010, 19:06:05
Vroiam sa va intreb... Voi aveti (sau ati avut) ceva influente moto la nunta?! Cum ar fi: invitatii cu motocicleta, figurine pe tort sau chiar tort in forma de motocicleta etc?!
Ca eu mi-as dori sa introduc aceste mici detalii... ;))
Dar am cautat pe net inspiratie pentru invitatii si nu am gasit decat o singura invitatie de genul... Si nici nu mi-a placut... (:|
Iar ca si figurina pentru tort... Cred ca iar o sa caut innebunita dupa ele...
La voi cum a fost?! V-ati descurcat?! :*

kitana
18.03.2010, 19:40:57
Vroiam sa va intreb... Voi aveti (sau ati avut) ceva influente moto la nunta?! Cum ar fi: invitatii cu motocicleta, figurine pe tort sau chiar tort in forma de motocicleta etc?!
Ca eu mi-as dori sa introduc aceste mici detalii... ;))
Dar am cautat pe net inspiratie pentru invitatii si nu am gasit decat o singura invitatie de genul... Si nici nu mi-a placut... (:|
Iar ca si figurina pentru tort... Cred ca iar o sa caut innebunita dupa ele...
La voi cum a fost?! V-ati descurcat?! :*

Mai, noi sincer nu am avut niciun moto la nunta, doar cel pe care am facut poze, care nu este al nostru...si oricum in ziua nuntii noastre a plouat intr-un hal...
Dar, cand pregateam nunta, ma uitasem si dupa ceva figurine de tort cu motive moto...si chiar am gasit una draguta dar nu mai stiu sa iti spun exact pe ce site(o sa incerc sa vad daca mai gasesc si daca da iti dau de stire).
De ce nu concepi tu invitatiile, iar apoi poti sa mergi la o firma care se ocupa de productie pubilcitara (o tipografie mai mica), sau de ce nu si un copy center sa faci o proba sa vezi daca ies cum trebuie...ar putea iesi ceva frumos cu putina imaginatie...:*

BlueEyedGirl
19.03.2010, 15:21:39
Ma gandeam sa fac eu invitatiile, dar am cautat ceva poze cu mire si mireasa pe moto si am gasit una singura... Si nu m-a prea atras... Oricum, pana la anu' sper sa am destul timp si sa gasesc ceea ce imi doresc. Sau poate pana la anu renunt la aceasta idee...
Ma gandesc ca ar fi foarte aiurea sa am nunta cu influente moto si in ziua nuntii sa toarne cu galeata de sa trebuiasca sa mergem cu masina...
Asa ca ma intrebam voi ce ati facut...
Mersi de raspuns! :*

kitana
20.03.2010, 11:24:21
Ma gandeam sa fac eu invitatiile, dar am cautat ceva poze cu mire si mireasa pe moto si am gasit una singura... Si nu m-a prea atras... Oricum, pana la anu' sper sa am destul timp si sa gasesc ceea ce imi doresc. Sau poate pana la anu renunt la aceasta idee...
Ma gandesc ca ar fi foarte aiurea sa am nunta cu influente moto si in ziua nuntii sa toarne cu galeata de sa trebuiasca sa mergem cu masina...
Asa ca ma intrebam voi ce ati facut...
Mersi de raspuns! :*

Pai...pt invitatii poti folosi, de ce nu, o poza de-a voastra cu motorul si ar fi super interesant...sau cum am mai vazut pe miresici, o caricatura de-a voastra pe motor (ASTA MI SE PARE O IDEE F TARE, la care din pacate eu nu m-am gandit pt nunta noastra). Revin cu idei-sunt intr-o perioada de insipratie.:*:D

BlueEyedGirl
21.03.2010, 09:45:20
Daaa!!! Ce idee buna!
O caricatura... Am vazut site-uri care realizeaza caricaturi dupa poze!
F taree! Mersi!!!>:D< :*

kitana
21.03.2010, 12:54:31
Cu multa placere! A...si de exemplu in loc de marturii ati putea pune brelocuri dinacelea in care poti pune poza, iar inauntrul lor sa puneti o poza cu voi langa motor sau ce va mai trece prin cap (aceste brelocuri stiu ca nu sunt scumpe iar pozicile le puteti scoate singuri la imprimanta si asa ai iesi si ieftin si "altfel").

EDIT: Ce muzica ascultati voi?

BlueEyedGirl
21.03.2010, 15:59:51
Da, e o idee buna si cu brelocurile! :*
Muzica... Pai... Scorpions, Queen, Bon Jovi, ACDC... Rock mai soft asa... :)
De ce?! Ai idei? ;;)
Oricum la nunta nu va fi rock mai mult de cateva melodii ca nu prea avem prieteni care sa ne impartaseasca gusturile... Ne supunem majoritatii... :-p
Voi ce muzica ascultati?

kitana
22.03.2010, 14:13:15
Pai noi ascultam in general rock, ingloband mai toate stilurile, in special "mettal-ul" sau muzica de bikeri (eu sunt mai fanatica sa zic asa) dar nu suntem nici fixisti...Nici la mine la nunta nu a fost f mult rock pt ca marea majoritate din invitati au fost cu varste cuprinse intre 35-45 ani si am considerat ca ar trebui satisfacute toate gusturile, chiar daca nu sunt "manusa" cu ale noastre. Totusi am deschis dansul pe "Always" a lui Bon Jovi.

Edit: Daca imi mai vin idei o sa ma exprim ca dupa cum am mai spus am o perioada de inspiratie :D

kitana
22.03.2010, 21:45:30
...lasa ca nu va ploua;-)

kitana
04.05.2010, 23:00:26
A venit caldura dragele mele....au iesit motoarele de muuuult! Voi pe unde va ascundeti?:*

BlueEyedGirl
05.05.2010, 08:12:37
Suntem aici, suntem aici! :*
Da, a venit in sfarsit caldura!.. <:-P
In weekend am fost plecata cu cortul... Am facut vreo 800 si ceva de km...:madlaugh:
Iubesc vara si caldura! :D

ali7911
09.05.2010, 17:13:40
Buna miresici. Super subiect. Si eu sunt o miresica motociclista, si sunt tare interesata de mici chestii legate de moto pentru nunta, dar din pacate nu prea gasesc nimic interesant pe net. Poate aici o sa dau de ceva idei. Dar mai e pana atunci asa ca .....asfalt uscat.

kitana
10.05.2010, 10:40:54
Buna si bine ai venit! Ne bucuram daca te putem ajuta cu ceva! Asfalt uscat! ;-)

BlueEyedGirl
10.05.2010, 10:56:03
Buna miresici. Super subiect. Si eu sunt o miresica motociclista, si sunt tare interesata de mici chestii legate de moto pentru nunta, dar din pacate nu prea gasesc nimic interesant pe net. Poate aici o sa dau de ceva idei. Dar mai e pana atunci asa ca .....asfalt uscat.

Bine ai venit! >:D<
Si eu vreau sa inserez elemente moto in cadrul nuntii... :>
Inca nu ma stresez nici eu... Abia din iulie incolo ma pun serios pe cautari... Sper sa imi ajunga un an... :-p

livia_irina
11.08.2010, 09:52:47
Buna, miresici motocicliste!
Desi eu sunt doar pasagera, am vrut ca sedinta foto si filmarea pentru videoclipul nuntii sa fie cu motociclete..a iesit super si ne-am distrat pe tot parcursul filmarii.
sper sa va placa.

http://vimeo.com/14045351

kitana
13.08.2010, 14:36:40
Foarte faine pozele! Felicitari si cat mai multe plimbari placute cu sotiorul taui pe moto! Casa de piatra!

Babutzu
13.08.2010, 14:39:44
Buna, miresici motocicliste!
Desi eu sunt doar pasagera, am vrut ca sedinta foto si filmarea pentru videoclipul nuntii sa fie cu motociclete..a iesit super si ne-am distrat pe tot parcursul filmarii.
sper sa va placa.

http://vimeo.com/14045351

superr misto sunt pozele:D:D:D:D
si motoru:D:D:D
Felicitari !\:D/\:D/\:D/

livia_irina
16.08.2010, 09:53:46
multumim :)

BlueEyedGirl
01.09.2010, 20:43:17
Gataaa! De astazi nu mai sunt pasagera! Sunt motociclista cu acte in regula! :madlaugh:
Abia astept sa se indrepte putin vremea sa ies cu Suzy la plimbare! ;))

kitana
08.09.2010, 13:24:52
Felicitari si cati mai multi km parcursi intr-un mod placut cu Suzi...apropo, poate pui si o poza cu ea sau cu tine si cu ea:">. Asfalt uscat!

BlueEyedGirl
09.09.2010, 11:52:41
Felicitari si cati mai multi km parcursi intr-un mod placut cu Suzi...apropo, poate pui si o poza cu ea sau cu tine si cu ea:">. Asfalt uscat!

Mersi de urare!
Sper sa se incarce o pozele: prima e cu Suzy, iar a doua cu mine si ea inainte de a incepe scoala moto, cand ieseam la practica... :D
Mi-a venit si carnetul! Acum sunt cu acte in regula!
Am facut cam 100 km intr-o saptamana si mi-a mai trecut din teama...
La cum e vremea acum, astept noul sezon... :-w
Sper sa fie cat mai multi km fara incidente!
Asfalt uscat! ;))

BlueEyedGirl
22.03.2012, 15:18:41
De un an jumate' e liniste la acest subiect... Nu cred ca nu mai sunt motocicliste sau fane moto pe acest forum... Deci, fetelor, nu va mai ascundeti si haideti sa povestim! :D

BlueEyedGirl
26.09.2012, 10:24:03
A trecut si nunta noastra. A fost asa cum ne-am dorit-o: pe DOUA ROTI! ;;)
Printre miresicile de 2012 nu am gasit sustinatoare ale acestui hobby, insa am sperante ca imi voi gasi partenere de povesti printre miresicile de 2013! :D
Asa ca... Fara teama! :))

Dannny24
28.02.2013, 09:59:11
A trecut si nunta noastra. A fost asa cum ne-am dorit-o: pe DOUA ROTI! ;;)
Printre miresicile de 2012 nu am gasit sustinatoare ale acestui hobby, insa am sperante ca imi voi gasi partenere de povesti printre miresicile de 2013! :D
Asa ca... Fara teama! :))

Ce mult imi place poza ta de la avatar!!!! Si eu as vrea sa le dau un soc rudelor aparand pe motor la nunta, dar din pacate:
1) nu detin inca nu motor (dar carnet am);
2) nu am nici prieteni / cunostinte care ar fi dispuse sa-mi imprumute unul;
3) nu m-am mai dat de vreo 4 ani.

Eu totdeauna m-am tinut departe de festivalele de motoare, deoarece numai imi fac sange rau.
Prima data cand am "incalecat" unul am simtit ca zbor. E cea mai frumoasa senzatie pentru mine, si sunt mandra cand mai uit in carnetul de conducere si pe langa categoria "B" vad si un "A" acolo :D.
Pana acum nu am avut posibilitatea financiara sa imi achizitionez unul, momentan lucrez la asta. As vrea sa-mi iau nou, deoarece nu am inca suficiente cunostinte mecanice pentru a putea sa evit anumite defectiuni ce pot aparea in cazul achizitionarii unuia second hand. Nu am nici prieteni "din bransa" ca sa spun asa, prin urmare .... gaura in buget pentru achizitionarea unuia nou-nout.

BlueEyedGirl
28.02.2013, 19:17:47
Ma bucur ca iti place poza mea! A fost visul nostru... Un vis implinit! :)
Cat despre motocicleta... Eu am avut motocicleta sotului meu, iar el a imprumutat de la un prieten. Anul acesta vrem sa mai cumparam una, fiindca de 2 ani, de cand am eu carnetul, facem tot cu schimbul la condus. Nu ai spus daca esti incepatoare sau nu, insa parerea mea, daca nu ai prea multi km la ghidon, este ca nu ar fi indicat sa iei o motocicleta noua. Motocicleta noastra aniverseaza anul acesta 20 de ani si pana acum nu am avut absolut nici o problema cu ea. Am schimbat doar consumabilele si atat... Daca iei una noua si vei da cu ea pe jos, te vei "zgaria pe ochi" pentru banii dati... In plus, decat sa astepti atat de mult si sa ratezi sezoane, mai bine iei una putin mai veche la jumatate de pret, sa te bucuri de acesti ani. Cat despre reparatii (cu toate ca la 95% din cazuri nu e nevoie), cred ca gasesti si un service moto (am vazut ca stai in CJ) pana iti vei face amici care sa te ajute la reparatii. Sincer, nici eu nu stiu parte mecanica... Daca m-ar lasa in drum ar trebui sa sun pe cineva, insa de cand umblu cu ea nu am avut niciodata nevoie. Ce motocicleta vrei sa iti iei?! :)
Organizare frumoasa!

Dannny24
28.02.2013, 21:38:29
Ma bucur ca iti place poza mea! A fost visul nostru... Un vis implinit! :)
Cat despre motocicleta... Eu am avut motocicleta sotului meu, iar el a imprumutat de la un prieten. Anul acesta vrem sa mai cumparam una, fiindca de 2 ani, de cand am eu carnetul, facem tot cu schimbul la condus. Nu ai spus daca esti incepatoare sau nu, insa parerea mea, daca nu ai prea multi km la ghidon, este ca nu ar fi indicat sa iei o motocicleta noua. Motocicleta noastra aniverseaza anul acesta 20 de ani si pana acum nu am avut absolut nici o problema cu ea. Am schimbat doar consumabilele si atat... Daca iei una noua si vei da cu ea pe jos, te vei "zgaria pe ochi" pentru banii dati... In plus, decat sa astepti atat de mult si sa ratezi sezoane, mai bine iei una putin mai veche la jumatate de pret, sa te bucuri de acesti ani. Cat despre reparatii (cu toate ca la 95% din cazuri nu e nevoie), cred ca gasesti si un service moto (am vazut ca stai in CJ) pana iti vei face amici care sa te ajute la reparatii. Sincer, nici eu nu stiu parte mecanica... Daca m-ar lasa in drum ar trebui sa sun pe cineva, insa de cand umblu cu ea nu am avut niciodata nevoie. Ce motocicleta vrei sa iti iei?! :)
Organizare frumoasa!

Multumesc mult pentru urari!
Carnetul il am de 5 ani jumate, dar de cand mi-am luat examenul nu am mai avut ocazia sa ma dau :((. Am terminat facultatea, m-am angajat etc, de asta luam in considerare posibilitatea de a lua un credit si a achizitiona unul. Deci pot sa spun ca sunt incepatoare :D. Al meu nu e cu motoarele neaparat, dar daca vom lua unul, a zis ca nu sta in atas sau in spate =)) (orgoliu de mascul), deci probabil va face si el scoala. Eu sunt mai sceptica de felul meu (am aceeasi problema si cu masinile second, nu sunt de acord cu ele), ma refeream la eventuale defecte care ar fi "ascunse" la achizitie, dar care s-ar putea sa fie o problema in momentul in care il voi conduce. Mai ales pentru ca (inca) nu ma pricep. Am ceva banuti pusi deoparte momentan, iar in momentul in care se mai strang cativa, incep sa ma documentez, ca nu sunt inginer degeaba ;).
Inca nu sunt hotarata la model, dar categoric as vrea ceva nu foarte inalt, deoarece sunt mai scunda de felul meu (1.60 m) si vreau sa am siguranta ca ma pot opri la stop linistita, si il pot manevra in voie. Daca ar fi fix dupa preferinte as lua una de viteza, dar ma cunosc prea bine si stiu ca primul stalp ar fi al meu :D (sunt putin mai vitezomana de felul meu, asa ca nu e indicat sa stapanesc prea multi cai putere). Din nou, nu m-am prea interesat pentru ca nu mi-am permis pana acum - evident, ai mei au fost total impotriva inclusiv cat am facut scoala de soferi, dar avand in vedere ca am platit-o eu si eram majora, nu au avut ce sa comenteze, si stiam ca daca ma documentez prea bine voi ajunge sa ma deprim. Nici chopper-ele nu sunt chiar pe gustul meu, deci cred ca voi opta pentru ceva intermediar.

kitana
02.03.2013, 10:46:33
Nu am crezut ca o sa se mai scrie ceva la subiectul acesta :-p
BlueEyedGirl: super faine pozele tale!!
Dannny24: si eu sunt de aceeasi parare cu BlueEyedGirl in legatura cu achizitionarea unei motociclete noi...nu cred ca exista motociclist care sa nu fi scapat motocicleta macar o data pe jos, dar pana la urma tu trebuie sa stii. Daca nu esti fana chopper, dar nu vrei sa te avanti inca la un moto de viteza, poti opta pt o motocicleta din categoria naked. Nu am condus niciodata una (eu sunt fana chopper:P ) dar stiu ca modele ca Suzuki GS500 sau Honda CB500 sunt cautate pt buna manevrabilitate.

BlueEyedGirl
02.03.2013, 11:40:31
Mie mi-au placut mereu motocicletele, insa daca nu avea al meu carnetul si nu ar fi luat motorul, nu stiu daca as fi facut vreodata scoala. Cred ca ramanea la stadiul de vis, mai ales ca nu aveam prieteni motociclisti care sa ma impulsioneze... :))
Cat despre scepticism te inteleg; sunt la fel. Norocul meu este ca sotul meu e electrician auto, asa ca nu imi fac griji pentru reparatiile auto. Motocicleta pe care vrem sa o luam acum este la 3000E second; noua ar fi la 9000E si nu ne-am permite niciodata asa ceva... Inginer sunt si eu, deci ne potrivim aici! :))
Nu m-au atras niciodata motocicletele de viteza. Mi-as fi dorit un chopper, insa am ajuns la concluzia ca un touring e varianta ideala in acest moment, fiindca ne plac drumurile lungi. Acum avem un naked, Suzuki Gs500E si e perfecta pentru incepatori. Eu pe ea am invatat sa conduc si nu am cazut inca... :-p
Tatal meu a fost contra, asa ca nici nu a stiut ca fac scoala, pana in momentul cand am mers acasa pe motocicleta, cu permisul in buzunar. :))

Kitana, multumesc pentru aprecieri! :) Suzuki GS500 avem si noi, iar Honda CB500 sau Kawasaki ER5 sunt la fel de indicate pentru inceput. Un sfat foarte bun! ;)

kitana
02.03.2013, 13:45:39
Si mie mi-au placut motocicletele asa ca si idee insa nu as fi facut probabil niciodata scoala daca nu l-as fi cunoscut pe sotul meu care este foarte pasionat de moto. Chiar si dupa ce am facut scoala am mers foarte mult timp ca si pasager. Acum avem fiecare motocicleta lui, sotul un Suzuki VL1500 si eu un Yamaha Virago 535.

BlueEyedGirl
02.03.2013, 14:26:36
Si mie mi-au placut motocicletele asa ca si idee insa nu as fi facut probabil niciodata scoala daca nu l-as fi cunoscut pe sotul meu care este foarte pasionat de moto. Chiar si dupa ce am facut scoala am mers foarte mult timp ca si pasager. Acum avem fiecare motocicleta lui, sotul un Suzuki VL1500 si eu un Yamaha Virago 535.

Virago 535 mi-am dorit si eu! ;;) Imi plac mai mult cruiserele/chopperele decat alte tipuri, insa sunt mai greu de manevrat pe drumuri forestiere, asa ca ma multumesc pe moment cu un naked, pana vom reusi sa ne luam amandoi enduro-touring. Oricum, am spus ca la batranete vom trece pe cruisere. Sotul meu isi doreste un Intruder de 800 sau 1200, iar eu ma mai gandesc... :))

kitana
02.03.2013, 14:38:10
Asa e cu cruiserele sunt cam de asfalt desi chiar am vazut acum ceva timp pe youtube un offroad cu Virago, super tare clipul. Deocamdata mie mi se potriveste f bine Virago pt ca nu am asa multi km la ghidon si acesta e un motor cu centru de greutate destul de jos ceea ce il face usor de manevrat. Al meu are comenzile avansate (cu originalele ar fi fost incomod pt ca am 1,72m inaltime) si ghidon drept (pt maini lungi de maimuta =)) ). Motocicleta mea cand creste mare va fi o Volusia.

BlueEyedGirl
03.03.2013, 09:32:36
Asa e cu cruiserele sunt cam de asfalt desi chiar am vazut acum ceva timp pe youtube un offroad cu Virago, super tare clipul. Deocamdata mie mi se potriveste f bine Virago pt ca nu am asa multi km la ghidon si acesta e un motor cu centru de greutate destul de jos ceea ce il face usor de manevrat. Al meu are comenzile avansate (cu originalele ar fi fost incomod pt ca am 1,72m inaltime) si ghidon drept (pt maini lungi de maimuta =)) ). Motocicleta mea cand creste mare va fi o Volusia.

Chiar in anul in care am facut scoala de soferi, am fost la o intrunire (ca pasager) si trebuia sa mergem vreo 15 km pe drum de-ala batatorit de pamant. A fost un prieten cu un Virago de 535 si de cateva ori s-a oprit si a zis ca se intoarce, ca el nu mai poate sa urce. In acel moment mi-a pierit visul cu Virago! :)) Nici el nu era as in a conduce, insa a fost de ajuns sa ma faca sa ma razgandesc... Am o prietena cu Virago de 250 si a urcat in locuri in care altii nu au urcat cu naked. Oricum, ea conduce de foarte multi ani si o admir pentru abilitatea ei la ghidon! Asa cum ai spus si tu... oameni si oameni! ;))
Cat despre inaltime si eu am tot 1.72! Si... Visez la un Dominator! :))

kitana
04.03.2013, 18:50:09
... Visez la un Dominator! :))

Va veni ...cu rabdare vin toate

Dannny24
13.08.2013, 22:14:29
A trecut si nunta mea, iar cu banutii ramasi am discutat cu al meu si am vrea sa luam un motor pentru mine. In timp va face si el A-ul (i-a venit cheful in concediu, une am inchiriat un ATV si un scuter - eu nu aveam permisul la mine ca era la "refactut", ca altfel inchiriam moto) si il va conduce si el.

Cam care sunt aspectele care trebuie luate in considerare la achizitionarea unui motor pentru incepatori?

BlueEyedGirl
14.08.2013, 21:52:51
A trecut si nunta mea, iar cu banutii ramasi am discutat cu al meu si am vrea sa luam un motor pentru mine. In timp va face si el A-ul (i-a venit cheful in concediu, une am inchiriat un ATV si un scuter - eu nu aveam permisul la mine ca era la "refactut", ca altfel inchiriam moto) si il va conduce si el.

Cam care sunt aspectele care trebuie luate in considerare la achizitionarea unui motor pentru incepatori?

Casa de piatra! Vrem si noi poze de la nunta! :-p

Pfff... Sunt foarte multe aspecte... Conteaza in ce buget vreti sa va incadrati; ce vreti sa faceti cu motocicleta (naveta, drumuri lungi, fataiala prin oras), ca sa stiti spre ce categorie va indreptati si ce vi se potriveste. Fiind incepatori, eu consider ca este important sa fie un motor usor, sa fie manevrabil, sa ajungeti cu picioarele pe pamant si sa nu aiba foarte multi caluti.
Daca vrei, iti spun si modele din diverse categorii! :)

In alta ordine de idei, in iunie ne-am luat si cel de-al doilea motor... Am asteptat 3-4 ani, dar a meritat!
Este o miiiica diferenta intre ele! :))