PDA

Versiunea completa : dezgatit

simi_wau
11.05.2008, 21:05:12
am si eu o mare curiozitate...ce o sa purtati pe cap dupa ce o sa va "dezgatiti"?Esarfa sau palaria mi se par destul de "invechite"

nicoleta
12.05.2008, 12:04:15
eu am vrut initial palarie .. dar nu am gasit nimic sa-mi placa. pana laurma am uitat sa iau si esarfa ;));));)) dar nasa din greseala a luat una urata inchisa la culoare ... si am folosit-o pe aia ........ dar a fost ok .... prea mute preocupari pentru lucruri simple ... acum asa zic dear atunci eram super stresata ;));));))

moonlightblue
12.05.2008, 12:14:06
mie mi-a luat nasa o esarfa mare frumoasa alba cu ceva crem si verde pe ea. finuta. asa a vrut ea. desi m-am oferit eu a zis ca nu. a zis ca se descurca sa-mi ia ceva ce-mi place.
nasa mea a tinut la obiceiul gatitului si dezgatitului.
am reusit sa negociez numai sa scap de muzica. in rest am avut tot ritualul. si nu mi-a parut rau desi am fost super stressata de aspect.
am facut gatitul intr-o camera de la restaurant. in blocul in care stam e dificil. in fata am strada...plus blocul e f vechi si se aude orice galagie. am un vecin de dedesubt care a venit de curand si a facut scandal ca facem galagie, desi noi nu suntem galagiosi. dar acum cu nunta asta a trebuit sa mut prin bucatarie si prin casa pentru a face curat temeinic. si s-a infiintat la usa cu scandal ca toata ziua il chinuim cu zgomote...

Onutza
12.05.2008, 16:12:19
o esarfa super --- bordo( grena)
de la Ani.s!
nasa a cumparat, eu am ales!!!

monique18virgo
12.05.2008, 16:18:48
si eu tot esarfa.crem;;)

alibd
12.05.2008, 17:07:36
Tot o esarfa mi-a luat si mie nasa, un bleo frumos. Faza e ca, eu ma asteptam sa o impatureasca si sa mi-o puna pe cap. Insa, pana la urma, mi-a prins esarfa de coc, cu o clama :D (esarfa nu era mare).

simi_wau
12.05.2008, 19:50:40
ce parere aveti despre diademele acelea inguste....aurii sau argintii?Le gasim intr-un anume magazin......felicia....

nicoleta
13.05.2008, 00:15:29
ce parere aveti despre diademele acelea inguste....aurii sau argintii?Le gasim intr-un anume magazin......felicia....
se gasesc in mai toate magazinele cu rochii de mireasa

madalinabul
13.05.2008, 07:40:44
mie mi-a pus nasica o esarfa roz pe care eu am ales-o, era foarte frumoasa, si mia placut cum a aranjat-o, iar cand am plecat de la sala am folosit-o ca sal

floricantacuz
13.05.2008, 08:13:49
Buna!
Eu vraeu sa-mi puna nashica mea o palarie mare alba.......asta am vista de cand eram mica, este singurul lucru pe care- visam cand ma gandeam la nunta mea, nu stiu de ce. Iar acum ca urmeaza sa se intample marele eveniment o sa-mi indeplinesc "visul".:D

nicoleta
13.05.2008, 23:27:21
Buna!
Eu vraeu sa-mi puna nashica mea o palarie mare alba.......asta am vista de cand eram mica, este singurul lucru pe care- visam cand ma gandeam la nunta mea, nu stiu de ce. Iar acum ca urmeaza sa se intample marele eveniment o sa-mi indeplinesc "visul".:D

si eu am vrut la fel dar pentru ca nu am gasit nimic sa-mi placa ( mie imi trebuia crem ).... pana la urma am avut un batic ;));))

fevronia
14.05.2008, 16:44:31
salutare miresici.pe mine m-a intrebat nasa ce vreau palarie sau esarfa...am preferat esarfa.acuma sa mergem la cumparaturi si sa vedem de care oricum ceva asortat la rochie.;)) dar am vazut si niste palarii albe dragute...nu m-am mai uitat la ele.... oricum stabilisem esarfa.:-" spor.

papusha
14.05.2008, 16:53:53
am si eu o mare curiozitate...ce o sa purtati pe cap dupa ce o sa va "dezgatiti"?Esarfa sau palaria mi se par destul de "invechite"

Eu nu vreau sa fiu dezgatita :D nu-mi place aceasta traditie.
Dar eu zic ca cu o esarfa si rochita eleganta de mireasa nu prea merge 8-|
Va recomand o palarioara...am vazut unele de am picat pe spate. :)>-

roxana1
23.05.2008, 19:57:32
eu tot esarfa finuta vreau
dar spuneti-mi si mie,nasa trebuie sa ne cumpere sau asa au ales (au vrut) nasele voastre? nu prea stiu ce au de cumparat nasii si nu stiu nici de ce trebuie sa cumpere ei(stiu doar ca trebuie sa cumpere lumanarile si sa plateasca biserica,in rest....mai ajutati-ma voi).daca vrea sa ma ajute cineva i-as fi foarte recunoscatoare:*

raca
23.05.2008, 20:17:10
dar spuneti-mi si mie,nasa trebuie sa ne cumpere sau asa au ales (au vrut) nasele voastre? nu prea stiu ce au de cumparat nasii si nu stiu nici de ce trebuie sa cumpere ei(stiu doar ca trebuie sa cumpere lumanarile si sa plateasca biserica,in rest....mai ajutati-ma voi).daca vrea sa ma ajute cineva i-as fi foarte recunoscatoare:*

In zona noastra nasii cumpara lumanarile, voalul miresei, esarfa sau palaria pentru dezgatit si platesc biserica.:*

raca
23.05.2008, 20:22:27
Buna!

Ma bucur ca iti vei indeplini "visul".>:D< :x

alibd
23.05.2008, 20:25:26

Pai...nasii ar trebui sa se ocupe de urmatoarele cheltuieli:
- voalul, coronita si tot ce mai presupune gatitul miresei
- lumanarile si buchetul miresei
- platesc preotii la biserica si, eventual corul
- cumpara esarfa/palarie pentru dezgatit
Acum, insa, depinde de fiecare in parte, dupa cum va intelegeti si dupa posibilitati si, ami ales, daca nasii stiu aceste lucruri sau nu.

Juliette
23.05.2008, 20:40:55
Eu am avut o palarie frumoasaaaaa... tare draga mi-a fost, abia astept sa gasesc o ocazie sa o mai port. Cred ca am o poza cu ea in album. :)

roxana1
01.06.2008, 11:09:24
Pai...nasii ar trebui sa se ocupe de urmatoarele cheltuieli:
- voalul, coronita si tot ce mai presupune gatitul miresei
- lumanarile si buchetul miresei
- platesc preotii la biserica si, eventual corul
- cumpara esarfa/palarie pentru dezgatit
Acum, insa, depinde de fiecare in parte, dupa cum va intelegeti si dupa posibilitati si, ami ales, daca nasii stiu aceste lucruri sau nu.
multumesc mult pt raspuns:* imi esti de mare ajutor:*
nasii mei sunt foarte de treaba,nasa ma mai intreaba pe mine ce trebuie sa faca,cum se face acum,in vremurile astea,pt ca ei s-au casatorit acum multi ani si vor sa stie ce s-a mai schimbat ,iar eu ca sa stiu exact v-am intrebat pe voi,pt ca apoi sa transmit si eu;))

alibd
01.06.2008, 11:34:49
multumesc mult pt raspuns:* imi esti de mare ajutor:*
nasii mei sunt foarte de treaba,nasa ma mai intreaba pe mine ce trebuie sa faca,cum se face acum,in vremurile astea,pt ca ei s-au casatorit acum multi ani si vor sa stie ce s-a mai schimbat ,iar eu ca sa stiu exact v-am intrebat pe voi,pt ca apoi sa transmit si eu;))

Cu placere! >:D< E bine ca te intreaba si ca e receptiva la lucrurile astea. Asa nu vor fi probleme si va fi toata lumea multumita.:)

florence
06.06.2008, 16:20:15
Fetelor, am si eu o mica problema.Cunun anul acesta si as vrea sa stiu de unde pot cumpara palarie pt dezgatit pt fina mea in Bucuresti si cam la ce preturi

mikutza
07.06.2008, 14:22:45
Fetelor, am si eu o mica problema.Cunun anul acesta si as vrea sa stiu de unde pot cumpara palarie pt dezgatit pt fina mea in Bucuresti si cam la ce preturi

Pai cred ca la magazinele de profil, adica cele care vind rochii si accesorii de mireasa. Pretul cred ca difera de magazin si/ sau model.

Yonika
09.06.2008, 16:55:12
Eu mi-am luat o palarie alba f draguta din bacau, de la mag Luceafarul, insa am vazut ca sunt si pe la casele de moda unde au rochite pt mirese, si am dat pe ea 85 de lei. E f draguta, are si o funda din satin intr-o parte, lipita de palarie. Asa ca daca vei cauta in magazinele cu rochii de mirese sigur vei gasi!

micky
17.06.2008, 20:08:00
si eu mi-am luat palarie....nasa a fost cu mine si eu mi-am ales ce am vrut....eu mi-am luat palaria tot din bacau de la magazinul din colt cu piata.......erau multe modele si am dat undeva pe la 30 ron

denysa
21.06.2008, 10:36:36
si eu am vrut initial palarie dar am capul mic si nu mi se potriveste nimic asa k am renuntat la idee k nu imi sta bine deloc si nu mai am ocazia sa port palarie in schimb esarfa o pot purta destul de des mai ales k se poarta ;))

georgyk81
07.07.2008, 09:42:52
imi place ideea cu diadema....e super:)>-

mikutza
16.07.2008, 18:05:47
Eu am ramas cu voalul pe cap pina la sfirsitul nuntii :-" In primul rind, nu aveam cui sa "predau stafeta" si in al doilea rind voalul a fost foaaaarte bine prins in par astfel incit s-ar fi chinuit mult nasa sa il scoata (prin urmare.... m-am chinuit io acasa 8-})

angelfighter
18.09.2008, 19:28:35
fetelor, cui se pune voalul la dezgatit ? este o traditie cu privire la asta, se pune la fata care prinde buchetul sau il pun cui vreau eu ....

mamuska
18.09.2008, 19:33:48
fetelor, cui se pune voalul la dezgatit ? este o traditie cu privire la asta, se pune la fata care prinde buchetul sau il pun cui vreau eu ....
de obicei tu alegi cui sa-l pui...dar am vazut la cateva nunti(asta acum de putin timp) ca miresele il dau celei care prinde buchetul....poti face oricum...

noi_doi_amandoi
07.10.2008, 14:53:27
de obicei tu alegi cui sa-l pui...dar am vazut la cateva nunti(asta acum de putin timp) ca miresele il dau celei care prinde buchetul....poti face oricum...
Nu cred ca re importanta asa mare ..oricum unei domnisoare <:-P

bonnye
23.10.2008, 14:42:57
mie nu imi plac palariile..si dezgatitul este o traditie veche, asa ca o voi respecta... imi voi lua cu siguranta o esarfa, si o prind asa cum trebuie:X

alexxis
17.12.2008, 16:47:14
mie nu imi plac palariile..si dezgatitul este o traditie veche, asa ca o voi respecta... imi voi lua cu siguranta o esarfa, si o prind asa cum trebuie:X

mie nu-mi place nimic!!!! Nici gatit nici dezgatit, nici gaina,nici colaci, nici hora in fata blocului, nici alai, nici tambalau!
Mi-ar place sa ajungem la sala si toti invitatii sa ne astepte si sa ne primeasca cu confetti si petale de flori. si nu sa facem noi sluj vreo 3 ore la intrare si sa punem marsul acela....
Dar na....te pui cu traditiile....
Voi incerca sa fac totul cat mai simplu si mai elegant....iar in loc de dezgatit .....voi arunca buchetul si.....caut o jartiera frumoasa.....
....nici voal nu stiu daca sa-mi pun....

Anghelescu
17.12.2008, 16:52:59
Eu am purtat o esarfa unt agnes toma ... o finuta ... si chiar ar fi putut sa imi stea si mai rau=))=))=))
Atasez poze - inainte si dupa!
Va pup!

Nutu
17.12.2008, 21:07:24
Nici mie nu-mi plac unele traditii si am decis sa nu le respect decat pe alea care-mi plac. Nu voi rupe turta si nici nu voi juca hora in fata blocului si nici nu voi avea lautari care sa-mi cante acasa[-( Dar sunt anumite traditii care-mi plac si care fac atmosfera cum se spune... una dintre ele e si dezgatitul, asa ca-mi voi lua o esarfa...

Anghelescu
18.12.2008, 08:31:42
Eu am dorit din tot sufletul sa am lautari acasa ... chiar nu stiu de unde o dorinta ata de mare, pana si ai mei au fost suprinsi rau de asta ... oricum eu mi-am dorit, am avut si chiar a iesit excelent ... si cu turta si cu muzica si cu hora din fata, cu tot, chiar daca surioara mea geamana nu accepta la inceput deloc ideea asta;)) ... important e ca mirii sa faca exact ce doresc ... e nunta lor si asta conteaza!
PUP!

Nutu
18.12.2008, 09:18:59
Eu am dorit din tot sufletul sa am lautari acasa ... chiar nu stiu de unde o dorinta ata de mare, pana si ai mei au fost suprinsi rau de asta ... oricum eu mi-am dorit, am avut si chiar a iesit excelent ... si cu turta si cu muzica si cu hora din fata, cu tot, chiar daca surioara mea geamana nu accepta la inceput deloc ideea asta;)) ... important e ca mirii sa faca exact ce doresc ... e nunta lor si asta conteaza!
PUP! Sunt de acord cu tine: e foarte important sa iasa asa cum si-au dorit mirii! Eu cred ca voi avea pana la urma si gaina, si neaparat jarteluta!=P~

Anghelescu
18.12.2008, 09:24:43
Sunt de acord cu tine: e foarte important sa iasa asa cum si-au dorit mirii! Eu cred ca voi avea pana la urma si gaina, si neaparat jarteluta!=P~
Si eu am avut jarteluta, dar a luat-o cu mana ... nu am dorit sa ne dam in spectacol ...suntem frumosi, dar modesti:)))))))) ...iar gainuta a lipsit:D

AncutaElena
18.12.2008, 09:41:54
eu nu voi avea lautari acasa,nici gaina si colaci,le-am zis si parintilor ca nu vreau sa prind gaina la nunta mea ca daca o vad cu siguranta va zbura in Ciric=))
Pt dezgatit voi avea o palariuta si cred ca voi avea si jarteluta,dar o va scoate frumos cu manuta:)) ,daca va fi sa fie

Nutu
18.12.2008, 10:23:28
PUP!Nu ne-am decis inca la modul in care va fi scoasa jarteluta, dar cred ca o sa depinda si de starea pe care o sa o avem amandoi in momentul ala! Initial nici eu nu vroiam gaina, dar cred ca o sa fie pentru divertisment:">

lauriciul
18.12.2008, 12:50:15
Nici mie nu-mi plac unele traditii, asa ca probabil nu le voi respecta. Doar dezgatitul va fi probabil si vreau sa imi pun o floricica in par :P

serena82
23.12.2008, 10:32:38
Eu as vrea o palariuta la dezgatit, cred ca mi-ar sta mai bine decat cu esarfa.
Ceea ce tin neaparat sa nu aud la nunta mea este melodia ,,Ia-ti mireasa ziua buna,,. Mi se pare un cantec tare jalnic.

lauriciul
23.12.2008, 10:34:40
Si eu sunt total impotriva acelui cantec. Nici cand plec de acasa nici la dezgatit nu vreau sa il aud, mi se pare prea lacrimogen si horor.

O sa specific expres orchestrei ca nu vreau sa il aud cantandu-se. :P

Azumi
23.12.2008, 10:50:29
Nici mie nu-mi plac unele traditii, asa ca probabil nu le voi respecta. Doar dezgatitul va fi probabil si vreau sa imi pun o floricica in par :P
mie pe langa esarfa mi s-a pus floricica mirelui:x

irinav
23.12.2008, 12:26:20
Eu ma pregatisem cu o esarfa f draguta pe care sa mi-o puna pe cap la dezgatit, insa nu am fost lipsita de evenimente. In graba de inainte nuntii am uitat sa iau cu mine esarfa cand am plecat de acasa la starea civila(toate evenimentele: cununia civila, religioasa si restaurantul au fost unele dupa altele). Problema e ca nu mi-am adus aminte de ea dacat inainte de dezgatit, cand am realizat ca nu aveam esarfa. Noroc de soacra mea care a facut rost de o esarfa alba cu ceva albastru pe ea, sau negre, daca imi aduc aminte. Nu a fost prea frumoasa, dar cred ca nimeni nu a bagat in seama asta :))
Si cat am mai umblat dupa esarfa aia....si nici n-am folosit-o :))

madalinuta
26.12.2008, 15:43:34
buna,
Eu tot pentru palarie optez....am si pus ochii pe una;))...sa arat a "cucoana"maritata=))=))=))
Spor la pregatiri si...SARBATORI FERICITE!

andreeadea
07.01.2009, 18:04:48
Eu cred ca as opta pentru esarfa, palaria nu prea ma atrage, nu ma caracterizeaza cred.Cat despre esarfa cred ca una deschisa la culoare , simpla o sa fie, si se aranjeaza ea atunci intr un fel, am atatea pe cap incat numai de esarfa nu ma mai preocup acum.
Spor la pregatiri !!! Va pup

alibd
07.01.2009, 18:11:26
Eu cred ca as opta pentru esarfa, palaria nu prea ma atrage, nu ma caracterizeaza cred.Cat despre esarfa cred ca una deschisa la culoare , simpla o sa fie, si se aranjeaza ea atunci intr un fel, am atatea pe cap inca t numai de esarfa nu ma mai preocup acum.
Spor la pregatiri !!! Va pup

Eu am avut o esarfa scurta, pe care nasa mi-a prins-o la spate, in coc, cu o clama.;-) Nu semanam a doamna gospodina...:))

adnada
18.02.2009, 15:28:15
Eu am avut o esarfa scurta, pe care nasa mi-a prins-o la spate, in coc, cu o clama.;-) Nu semanam a doamna gospodina...:))

Eu inca optez intre o palarioara simpla sau o esarfa minuscula....... da ma mai gandesc....

aniscamaia
18.02.2009, 15:34:48
cu palariutza sincer mi se pare cam complicat, depinde si de coafura
eu cred ca tot spre o esarfa am sa inclin

serena82
18.02.2009, 18:55:55
Eu inca optez intre o palarioara simpla sau o esarfa minuscula....... da ma mai gandesc....
Si eu tot o palarioara finuta mi-as dori in primul rand, dar daca n-o sa gasesc cred ca ar fi ok si o esarfa mica.

adnada
19.02.2009, 14:52:46
Si eu tot o palarioara finuta mi-as dori in primul rand, dar daca n-o sa gasesc cred ca ar fi ok si o esarfa mica.

Esarfele ar fi mai usor de procurat sunt pe toate drumurile modele, culori, materiale diferite..... dar intrebare de baraj.... o palarioara de unde cumparam? si de undeva eventula unde sa aiba modele mai multe... eu la targuri de exemplu nu am vazut asa ceva...... parca nu se preocupa nimenii de dezgatit.....(:|

Cretzofolina13
19.02.2009, 15:40:33
Esarfele ar fi mai usor de procurat sunt pe toate drumurile modele, culori, materiale diferite..... dar intrebare de baraj.... o palarioara de unde cumparam? si de undeva eventula unde sa aiba modele mai multe... eu la targuri de exemplu nu am vazut asa ceva...... parca nu se preocupa nimenii de dezgatit.....(:|

Dar palaria nu o gasesti doar la targurile de nunti. Gasesti si in alte magazine si cred ca exista o gama variata de palarii. Eu astept vara ca sa apara modelele mai fliu-fliu!;;)

adnada
19.02.2009, 15:42:11
Dar palaria nu o gasesti doar la targurile de nunti. Gasesti si in alte magazine si cred ca exista o gama variata de palarii. Eu astept vara ca sa apara modelele mai fliu-fliu!;;)

In vara avem mai multe sanse......ca acum nu prea sunt

serena82
19.02.2009, 19:09:20
Oricum mai intai tre sa ne luam rochita si apoi sa cautam palariuta ca sa se asorteze cu imbracamintea.

adnada
19.02.2009, 21:32:56
Oricum mai intai tre sa ne luam rochita si apoi sa cautam palariuta ca sa se asorteze cu imbracamintea.

e ... ai dreptate....

madalinuta
25.02.2009, 11:28:08
Si eu tot cu palaria votez ;;) ;)) .....din pacate trebuie sa astept sa imi cumpar rochia mai intai si abia apoi palaria.
Pupici si spor la pregatiri

angelfighter
25.02.2009, 21:22:40
foarte frums si f elegant cu palarie, eu am avut esarfa si este f utila
spor la pregatiri

Petro29
01.03.2009, 09:04:25
BUNA ,e foarte eleganta o palariuta mi as fi dorit si eu dar nasa mea de cununie nu a vrut ,as ca mi am luat o efarfa alba si am impaturit o ca o pamblicuta si a fost ok ,sau la dezgatit puteti opta pt o floricica in par sint in comert cred ca la accesorii de mireasa , am vazut la o prietena de a mea si ia stat foarte bine. spor la pregatiri (*) (*)

oana_bogdan
12.03.2009, 16:41:25
si eu sunt tot pt. palarie... nu prea vad cu ar simboliza ceva floricica...oricum, fiecare cum prefera.
intre timp, spor la cautat palarii!
:-p

siminaa
13.03.2009, 10:50:09
Sunt sigura ca o sa gasiti palariute in acelasi loc de unde cumparati si rochita.
Parerea mea ca trebuie sa va ganditi si cum va aranjati parul in ziua nuntii, am vazut mirese la care nu le statea palaria din cauza cocului.

oana_bogdan
13.03.2009, 13:14:19
Sunt sigura ca o sa gasiti palariute in acelasi loc de unde cumparati si rochita.
Parerea mea ca trebuie sa va ganditi si cum va aranjati parul in ziua nuntii, am vazut mirese la care nu le statea palaria din cauza cocului.

=D> da, si la asta trebuie sa ne gandim.
oricum dezgatitul e la urma, imi tuflesc eu intr-un fel palaria in cap si dupa nu o mai scot!!! <:-P

ralukaG
25.03.2009, 16:52:44
Eu as vrea o esarfa micuta si finuta, nici palarie si nici o esarfa cu care sa par imbrobodita. Si vreau si lautari acasa dar fara "ia-ti mireasa ziua buna" sau chestii de genul. Le-am si zis celor de la muzica despre asta. Nu vreau sa vad cum boceste lumea precum la inmormantare, ca doar trebuie sa ne veselim si sa petrecem, nu?;))

pisiana
31.03.2009, 06:04:16
Pe unde ati vazut palarii dragutze? Eu vreau una cu boruri mari, cum poarta englezoaicele :D

madalinuta
03.04.2009, 10:05:23
si eu tot palarie cu boruri mari as vrea.. mi se pare mai cocheta, am mai intrebat prin magazine dar inca nu au aparut palariile de vara.

mihha7
29.04.2009, 08:53:02
am vazut cateva pe la targurile de nunti...acceptabile

madalinuta
21.05.2009, 09:00:18
gata...mi-am gasit palarie....asa cum voiam eu...cu boruri mari, daca o indes mai bine pe cap...nu ma mai vad deloc :))

roxienea
22.05.2009, 15:02:19
Pe unde ati vazut palarii dragutze? Eu vreau una cu boruri mari, cum poarta englezoaicele :D
Am vz si eu o palarie cu boruri mari, f frumoasa, la un magazin pt mirese din zona Garii...

Georgiana_didi
27.05.2009, 19:02:56
Sincera sa fiu eu cred ca am sa apelez la o esarfa finuta.. subtirica.... ca am sa am si tiara... si e destul de marisoara... si nu as vrea sa o dau jos:P... ca sa imi pun o palarie.... e prea pretioasa si tin prea mult la ea.... dupa mine nu as mai da-o deloc jos:)))

geany_m
01.06.2009, 10:58:52
Și eu tot o eșarfă am avut. Pălării am probat mai multe, dar nu se prea potriveau cu gusturile mele și nici coafura nu se preta.

CONT-INCHIS-035
01.06.2009, 12:08:16
Și eu tot o eșarfă am avut. Pălării am probat mai multe, dar nu se prea potriveau cu gusturile mele și nici coafura nu se preta.

Sunt asa de nerabdatoare...cand pozici? :D

geany_m
01.06.2009, 21:15:56
Sunt asa de nerabdatoare...cand pozici? :D
Sper cât mai curând.....altfel mă supăr pe Andrei :-w

leonashp
08.06.2009, 14:02:20
buna sincer si mie mi-ar placea o palarie dar nu ma avantajeaza,am probat cateva si nu mi-a placut cum imi sta.asa ca voi alege o esarfa finuta.pupici.

al1nab
11.06.2009, 19:17:46
Eu cred ca imi voi lua o esarfa finutza.. insa nu stiu exact.. asta in functie si de coafura. Si cum inca nu m-am hotarat la o coafura nu stiu nici cum anume va fi esarfa sau dak voi umbla dupa palarii :)) Spor la cautari!

lauriciul
14.06.2009, 21:51:32
Mie mi-a luat nasa o palarie la dezgatit, a fost f frumoasa ... am luat-o cu mine apoi in luna de miere (palaria, nu nasa :P ).

Princes
14.06.2009, 22:02:06
Fetelor e obligatoriu dezgatitul?

Butterfly87
15.06.2009, 08:59:09
Fetelor e obligatoriu dezgatitul?
nu este obligatoriu...cred ca fiecare face cum vrea

lauriciul
15.06.2009, 22:34:57
Am atasat o pozica cu palariuta mea de la dezgatit. Nu e musai dezgatitul dar e nostim, mie mi-a plcaut sa respect acest obicei ... ca altele nu prea am respectat :P.

Cretzofolina13
16.06.2009, 11:38:09
Am atasat o pozica cu palariuta mea de la dezgatit. Nu e musai dezgatitul dar e nostim, mie mi-a plcaut sa respect acest obicei ... ca altele nu prea am respectat :P.

Te prinde foarte bine palaria!!>:D<Radiezi de efricire;))

adnada
16.06.2009, 12:02:55

ce palarie frumoasa.... oare ai scris mai incolo de unde o ai???

lauriciul
16.06.2009, 16:42:50
Nu stiu de unde e palariuta, mi-a cumparat-o nasa si a fost surpiza, la nunta am vazut-o si eu prima data ;)). Si mi-a placut, e draguta.

spiridush
30.07.2009, 21:34:31
Saluti,

Pt dezgatit, de obicei, nasa cumpara ceva - o palarie, o esarfa, etc.
Mie mi-a prins in jurul cocului o esarfa crem.

nicodulcika
30.07.2009, 21:55:15
eu am avut un accesoriu de par cumparat de nasa mea. atasez poza.

madalinuta
18.08.2009, 12:58:13
Fetelor,
ce melodie se "canta" la "dezgatit"? la cate nunti am fost la nici una nu am fost atenta ce se canta:D .

Butterfly87
18.08.2009, 13:25:12
Fetelor,
ce melodie se "canta" la "dezgatit"? la cate nunti am fost la nici una nu am fost atenta ce se canta:D .
la noi a fost cea de la gatit:ia-ti mireasa ziua buna..park:D

aniscamaia
18.08.2009, 13:32:50
la noi a fost cea de la gatit:ia-ti mireasa ziua buna..park:D
Si eu la fel tin minte ca a fost tot ia-ti mireasa ziua buna

madalinuta
18.08.2009, 13:52:23
sar'mana de raspunsuri. eu daca fac un colaj intre ia-ti mireasa ziua buna si bubulina gospodina e deplasat?:D

Nutu
18.08.2009, 14:16:23
sar'mana de raspunsuri. eu daca fac un colaj intre ia-ti mireasa ziua buna si bubulina gospodina e deplasat?:DCred ca-i super!!!:gen_08::gen_08::gen_08::gen_08::gen_08: Oricum la ora aia nu are cum sa fie deplasat!:D

wanna
18.08.2009, 16:11:40
chestia cu dezgatitul mi se pare fara sens, dar no, mama vrea sa-l tin asha ca o voi face..insa orice esarfa si orice pampon am vazut mi-au lasat un gust amar, in ochii mei e de prost gust..asha ca m-am gandit sa duc faza asta la extrem...deci ce ar trebui sa insemne? ca devin femeie maritata/gospodina, de unde si ideea sa-mi iau o basma si un sucitor in mana, iar sotu o palarie de paie, sa fie un mom haios macar.. :D cum vi se pare?

oani
19.08.2009, 06:55:53
Eu as prefera o palarie, dar inca nu stiu cum voi avea coafura....a fost cineva care a avut coc si a ales palaria pentru dezgatit?

madalinuta
19.08.2009, 14:21:35
chestia cu dezgatitul mi se pare fara sens, dar no, mama vrea sa-l tin asha ca o voi face..insa orice esarfa si orice pampon am vazut mi-au lasat un gust amar, in ochii mei e de prost gust..asha ca m-am gandit sa duc faza asta la extrem...deci ce ar trebui sa insemne? ca devin femeie maritata/gospodina, de unde si ideea sa-mi iau o basma si un sucitor in mana, iar sotu o palarie de paie, sa fie un mom haios macar.. :D cum vi se pare?

FAZA CU SUCITORUL ESTE SUPER SUPER TARE! :)) :))

roxienea
20.08.2009, 11:48:37
Eu as prefera o palarie, dar inca nu stiu cum voi avea coafura....a fost cineva care a avut coc si a ales palaria pentru dezgatit?
Eu am avut coc si palarie...insa a fost destul de nasol..ca am avut cocul sus si palaria statea cam cocotata...dar na...nici esarfa nu am vrut, asa ca...

ada80
20.08.2009, 13:41:21
Eu nu sunt adepta palarillor sau a esarfelor , asa ca nu mi-am pus nimic;)) .

Smart
07.02.2010, 15:23:38
Buna fetelor.
Eu am doua finute. Ele au zis ca le cunosc indeajuns si vor sa lase la latitudinea mea ce le iau pentru dezgatit. Vor sa fie o surpriza, asa cum va fi si voalul/jobenul.
Una va avea voal tip spaniol, cu o coafura lejera, si am zis sa-i iau o esarfa rosie pentru dezgatit. :)
Cealalta mireasa insa va avea un joben alb, micut, pe care i-l voi pune pe o parte, ea a zis ca va avea parul strans. Acum, ei nu stiu ce sa-i iau pentru dezgatit. Vreau sa fie ceva diferit si mai "rebel" asa cum e ea, dar nu-mi vine nici o idee.
Va cer un ajutor.

Smart
09.02.2010, 17:50:21
Nimeni nu ma ajuta?

elaionescu
11.02.2010, 13:50:59
Buna fetelor.
Eu am doua finute. Ele au zis ca le cunosc indeajuns si vor sa lase la latitudinea mea ce le iau pentru dezgatit. Vor sa fie o surpriza, asa cum va fi si voalul/jobenul.
Una va avea voal tip spaniol, cu o coafura lejera, si am zis sa-i iau o esarfa rosie pentru dezgatit. :)
Cealalta mireasa insa va avea un joben alb, micut, pe care i-l voi pune pe o parte, ea a zis ca va avea parul strans. Acum, ei nu stiu ce sa-i iau pentru dezgatit. Vreau sa fie ceva diferit si mai "rebel" asa cum e ea, dar nu-mi vine nici o idee.
Va cer un ajutor.

Pai nu inteleg,are jobenul pt dezgatit sau il poarta toata ziua?
Si eu mi am luat un joben micut lila cu voaleta pt dezgatit,dar nu mi voi mai lua nimic altceva pe langa.Iar daca nasa va vrea sa ia esarfa ea va sta la gat.

kandle
12.06.2010, 15:55:04
Si eu voi avea joben alb mic cu voaleta pt dezgatit. Mie mi se pare adecvat, e mai putin comun si mi-a placut la nebunie...

Cinderela02
12.06.2010, 16:17:47
Salut, fetelor! Ma bag si eu in vorba....De unde pot lua joben cu voaleta in Iasi? Eu stau in Bucuresti, nunta o fac in Husi, dar in Bucuresti nu am gasit nimic sa-mi placa, cu palarie cred ca o sa-mi stea prea cocotat pe coc....
Multumesc!

Ionnyk
24.09.2011, 19:47:53
eu pentru dezgatit voi vrea o floare in par

bellabijoux
28.01.2012, 17:53:12
interesant... nu am auzit care ar mai fi "trend-ul" in dezgatit

elenacopo
08.08.2012, 09:43:01
Esarfa o sa-mi cumpere si mie nasa, cel putin asa vreau. La mire palarie!