PDA

Versiunea completa : Figurine tort

bejange
13.05.2008, 14:06:35
Buna sunt o miresica din bucuresti, dar am o MARE MARE rugaminte la voi miresicile din Iasi, caut de ceva timp o figurina de tort si nu o gasesc si m-am gandit poate vreuna din voi prin perindarile voastre ati vazut-o pe undeva la vreo cofetarie sau o agentie ceva.
Cine ma poate ajuta, ma scoate din mare belea. Multu mult de tot si scuze de infiltrare.:*:*:*:*:*:*:*
ATASEZ SI O POZA SA VA FACETI IDEE DE CEA CE VREAU

geany_m
13.05.2008, 14:41:46
Eu personal nu am vazut exact asa cum vrei tu :no_03: dar alte modele mi-au mai sarit in ochi... Nu stiu, poate te ajuta alta miresica de pe aici care poate a vazut ceva asemenator...

mikutza
13.05.2008, 21:15:21
Buna sunt o miresica din bucuresti, dar am o MARE MARE rugaminte la voi miresicile din Iasi, caut de ceva timp o figurina de tort si nu o gasesc si m-am gandit poate vreuna din voi prin perindarile voastre ati vazut-o pe undeva la vreo cofetarie sau o agentie ceva.
Cine ma poate ajuta, ma scoate din mare belea. Multu mult de tot si scuze de infiltrare.:*:*:*:*:*:*:*

:)) simpatice, dar din pacate nu am vazut astfel de figurine prin Iasi.

bejange
14.05.2008, 09:44:42
fetelor din toata tara unitiva, poate imi vedeti si mie figurina pe undeva.

AnaM
14.05.2008, 11:31:56
fetelor din toata tara unitiva, poate imi vedeti si mie figurina pe undeva.

Ceva asemanator (prima si a treia) (http://www.invitatiipentrununta.ro/?topic=magazin&action=list&grupa=44)

bejange
14.05.2008, 11:44:08
Ceva asemanator (prima si a treia) (http://www.invitatiipentrununta.ro/?topic=magazin&action=list&grupa=44)

Astea le stiu, dar eu o vreau exact pe aceea, viitorul sot este pescar inrait si o vreau exact pe aia, ca transmite un mesaj mult mai profund.
Mai astept, mai astept

sandagina
01.08.2008, 10:43:14
Astea le stiu, dar eu o vreau exact pe aceea, viitorul sot este pescar inrait si o vreau exact pe aia, ca transmite un mesaj mult mai profund.
Mai astept, mai astept

buna.
ai gasit figurina?
ma intereseaza si pe mine.te rog sa ma anunti si pe mine daca o gasesti....si al meu viitor sot e un pescar inrait.....si ar fi o mare surpriza sa vada o figurina cu tematica``pescuit`` pe tort.
astept vesti!

DENYSSA_ELY
09.08.2008, 15:09:57
ceao poti gasi figurina din fotografie pe site ul KRYSTAL EVENTS,cauta pe net si poti comanda de acolo este 130 ron,pupik

DENYSSA_ELY
09.08.2008, 15:14:04
Mai astept, mai astept
ciao,sper sa iti pot fi de folos,chiar acum am intrat pe un site cred ca erea ceva de genul krystal events il cauti pe go..si iti arata la figurine exact ce vrei tu pretul este de 130ron si poti ncomanda de acolo..pupicei

bejange
11.08.2008, 10:28:10
ciao,sper sa iti pot fi de folos,chiar acum am intrat pe un site cred ca erea ceva de genul krystal events il cauti pe go..si iti arata la figurine exact ce vrei tu pretul este de 130ron si poti ncomanda de acolo..pupicei
buna, eu nu am vazut exact figurina asta, altele in genul ala am vazut ca aveau.
Mersi

onutza200
04.10.2008, 15:33:43
pe internet poti comanda asa figurina si eu tot asa vreau

irinaBride
23.10.2008, 08:17:42
Eu vroiam pe tort trandafiri, dar acum vreau si figurina. E prea mult? pot sa le combin pe amandoua?

bejange
23.10.2008, 10:31:33
Eu vroiam pe tort trandafiri, dar acum vreau si figurina. E prea mult? pot sa le combin pe amandoua?

nu cred ca va fi prea mult atata timp cat nu exagerezi cu trandafirii, iar pe ultimul etaj unde pui figurina sa nu mai pui nici o floare.

irinaBride
23.10.2008, 11:51:14
nu cred ca va fi prea mult atata timp cat nu exagerezi cu trandafirii, iar pe ultimul etaj unde pui figurina sa nu mai pui nici o floare.

tks, si eu ma gandeam sa fac asa dar dl mire a zis ca e prea mult.:">
Deci trebuie sa cumpar figurina....o:-)

bejange
23.10.2008, 12:31:53
tks, si eu ma gandeam sa fac asa dar dl mire a zis ca e prea mult.:">
Deci trebuie sa cumpar figurina....o:-)
uite atasez niste poze cu torturi care au si flori si figurina

bejange
23.10.2008, 12:33:07
sper sa iti fie de ajutor, sunt exact cu trandafiri torturile, acum sa vezi ce figurina vei lua.

alysia
08.01.2009, 10:43:18
Eu personal nu am vazut exact asa cum vrei tu :no_03: dar alte modele mi-au mai sarit in ochi... Nu stiu, poate te ajuta alta miresica de pe aici care poate a vazut ceva asemenator...
Buna, sunt si eu tot din Iasi si am nunta in mai!As vrea pe tort 2 porumbei si ma gandeam poate stie cineva unde gasesc ...am fost doar la Belvedere si sunt numai miresei care sincer nu ma atrag!Stie cineva ceva?
Thank you

geany_m
08.01.2009, 11:08:07
Buna, sunt si eu tot din Iasi si am nunta in mai!As vrea pe tort 2 porumbei si ma gandeam poate stie cineva unde gasesc ...am fost doar la Belvedere si sunt numai miresei care sincer nu ma atrag!Stie cineva ceva?
Thank you
Pe cât mai ai nunta și unde? ;;);;)

serena82
17.01.2009, 21:29:38
Voi cand faceti comanda de tort? Am vb azi cu o prietena din Focsani si mi-a zis ca acolo de exemplu e greu de gasit stative pt tort pt ca sunt putine cofetarii. Eu cred ca in Iasi nu e cazul totusi, dar m-a pus un pic pe ganduri. Mi-a zis sa ma interesez la cofetarii si sa fac rezervare pt suport. Voi ce stiti de asta? Nu e prea devreme pt tort?

ralukaG
18.01.2009, 17:27:35
Eu vroiam fluturi pe tort dar acum clar vreau si figurine . Se vede super misto. Miresici de iasi incercati la cofetaria Tuffli pt figurine. S-ar putea sa aiba sau daca nu , sa faca pe comanda. :*

serena82
18.01.2009, 20:39:02
uite atasez niste poze cu torturi care au si flori si figurina
Imi place primul tort. Eu nu m-am gandit pana acum la cum ar trebui sa arate tortul, dar varianta cu trandafiri naturali mi se pare super ok.

vampirita
30.01.2009, 01:31:03
Eu vroiam fluturi pe tort dar acum clar vreau si figurine . Se vede super misto. Miresici de iasi incercati la cofetaria Tuffli pt figurine. S-ar putea sa aiba sau daca nu , sa faca pe comanda. :*
la mine tematica este cu fluturasi:x dar as vrea si figurina...oare merge?
eu tot la tuffli vreau sa fac tortul 8-} daca au acolo macar un model :-SS este perfect pot incerca si vad cam cum arata ....ca figurina o ia din alta parte.....asta daca se potriveste cu fluturasii:x dar daca se potriveste cu trandafiri (superbe torturile din pozele postate mai sus) nu vad de ce nu s-ar potrivi si cu niste fluturasi.

vampirita
30.01.2009, 01:32:20
dar daca tortul nu este supraetajat e modelul cu stativ ....oare e prea mult :-B sa pui p fiecare cate o figurina:-s ....?

lauriciul
30.01.2009, 09:49:25
Poti sa pui cate figurine vrei tu ... imprtant este sa iti placa tie ;)). Sau poti sa pui o figurina pe stativul cel mai de sus ;)

al1nab
17.02.2009, 00:49:53
http://********************/index.php?main_page=index&cPath=16&zenid=hs91t64sgsl01fjcf0ff5u1fn7
Aici gasiti ceva figurine dragutze

cris226
17.02.2009, 00:53:40
http://********************/index.php?main_page=index&cPath=16&zenid=hs91t64sgsl01fjcf0ff5u1fn7
Aici gasiti ceva figurine dragutze
sunt frumoase, dar costa cam mult #:-S

al1nab
17.02.2009, 01:52:06
Sunt...dar dak cineva vrea ceva mai deosebit decat ce gasesc in cofetarii pot incerca :D eu inca nu stiu ce figurine imi voi pune, dar oricum mai e timp :)

sandreea20
13.11.2010, 22:21:10
BUna!!! Viitorul sot este un microbist inrait...stie cineva unde as gasi niste figurine in care sa se regaseasca....:)):)):))

Roxynutza
15.11.2010, 22:42:28
BUna!!! Viitorul sot este un microbist inrait...stie cineva unde as gasi niste figurine in care sa se regaseasca....:)):)):))

http://www.perfect-wedding-day.com/romantic-cake-toppers.html

uite aici un site...sunt ceva pagini si am vazut parca si ceva cu migi de fotbal in peisaj :) sper sa gasesti ce ai nevoie :)

PS: fetele aveti idee cam cat costa o figurina de tort al noi, nu de pe un site din afara?

butterflygirl
15.11.2010, 22:53:14
416610 asta ati vazut-o pe undeva? ca e tare..si nu mai stiu de unde am gasit eu poza...ca nu era de cumparat

butterflygirl
15.11.2010, 22:54:32
PS: fetele aveti idee cam cat costa o figurina de tort al noi, nu de pe un site din afara?[/QUOTE]

una mai deosebita (nu traditionala)am vazut si cu 125 150 si chiar 200

marialia
02.05.2011, 13:19:00
fiind asa de scumpe ma gandeam ca poate sunt miresici care sa se cupleze, asta in caz de cad la intelegere pentru un model anume, si zic ca e o alegere buna eu chiar as vrea sa caut pe cineva care e din Iasi si are nunta fie inainte fie dupa si ar vrea sa luam impreuna o figurina

adriana_v
02.05.2011, 23:48:06
ideea ta nu suna rau deloc ;)) succes!
daca nu, depinde si de modelul de tort dar le poti inlocui cu flori naturale sau diverse accesorii. eu pe al meu voi folosi flori si cateva spice de grau.

Lidia_D
11.05.2015, 14:36:16
pe anul acesta puteti recomanda ceva?:)

IrinaAndreea
03.11.2016, 17:21:48
Stiti cumva unde pot gasi "cake toppers"?

http://thumbs2.ebaystatic.com/d/l225/m/mFFhINIbERoQhIcX_yeMAGQ.jpg