PDA

Versiunea completa : Vestitele Rochite din Piatra Neamt

copilutz_demonash
14.05.2008, 22:10:53
Salut!
Eu vreau sa vin sambta in Piatra Neamt special pentru rochita de mireasa...
Am umblat mult...dar inca mai am timp sa caut...
Unde o sa gasesc eu vestitele rochite de mireasa?
Stiu numai de mirandi... ce alte magazine sunt?

Rg
16.05.2008, 23:47:20
Mai este si white lady, si din cate stiu sunt mai multe magazine :)

josefine
17.05.2008, 00:19:37
Rosemarie nu-s tot din Piatra?

paula_pnk
19.05.2008, 15:59:33
Ciao! Rosemarie nu e in Piatra... eu am fost la ei in Cluj! Cat despre restul caselor de moda neaparat trebuie sa mergi la Mirandi, la White Lady si daca te tin buzunarele si la Agnes Toma! Mai era ceva casa Tania pe bd-ul M. Eminescu... incearca si acolo! Iti doresc cautari placute si sa-ti gasesti rochia care ti-o doresti!

mihaelapt
21.05.2008, 19:43:37
Buna fetelor!
Eu mi-am luat rochia de la Mirandi, tin sa spun ca sunt superbe rochiile de acolo , iar preturile sunt pentru buzunarele tuturor!!!

copilutz_demonash
24.05.2008, 15:36:10
Am gasit pana la urma ce imi doream la Agnes Toma... si sa stiti ca au preturi tare bune... eu dau 12,5 mil pe rochita...
Si eu ca si voi am intrat cu frica acolo...dar se pare ca pana la urma nu costa asa de mult renumele...
La Agnes s-au purtat frumos...
Si la Mirandi erau multe dragute... dar sunt cam grabiti...probabil au prea multe comenzi..

anamary
28.05.2008, 17:38:16
Am gasit pana la urma ce imi doream la Agnes Toma... si sa stiti ca au preturi tare bune... eu dau 12,5 mil pe rochita...
Si eu ca si voi am intrat cu frica acolo...dar se pare ca pana la urma nu costa asa de mult renumele...
Si la Mirandi erau multe dragute... dar sunt cam grabiti...probabil au prea multe comenzi..
felicitari pt achizitia facuta...ai avut noroc sa gasesti rochii asa de ieftine...

Crissa78
27.10.2008, 15:09:29
felicitari pt achizitia facuta...ai avut noroc sa gasesti rochii asa de ieftine...

Unde ai magazin in Piatra cei de la Mirandi? Merg in vacanta de iarna la socri si as vrea sa probez ceva.:-p

cezarra
17.12.2008, 08:33:05
Unde ai magazin in Piatra cei de la Mirandi? Merg in vacanta de iarna la socri si as vrea sa probez ceva.:-p

Din cate stiu eu, langa podul de la Orion, din Darmanesti, langa Aurora.. sigur daca intrebi de aurora iti zice cineva. E vis-a vis de un petrom,(cel de langa Kaufland).. sper ca ai inteles cate ceva.:">

cezarra
17.12.2008, 08:34:11

Chiar ai gasit super pret la rochie. EU am vaz rochiile din 2008 si nu gaseai rochie sub 23 milioane... si preturile urca pana la 60, pentru rochiile la comanda.

lungu_rn
12.02.2009, 15:08:17
Sa mai incercati si in bazarul de la Suceava !!!! Sunt rochii ca si la Mirandi numai ca au jumate de pret, eu zic sa incercati si acolo ca sigur gasiti, cunosc foarte multe mirese din Piatra Neamt care si-au luat rochia de acolo. Eu o sa o iau tot de acolo pentru ca am vazut 5 modele care imi plac foarte mult.

SUCCESE !!!!

niela
25.02.2009, 22:48:46
Sa mai incercati si in bazarul de la Suceava !!!! Sunt rochii ca si la Mirandi numai ca au jumate de pret, eu zic sa incercati si acolo ca sigur gasiti, cunosc foarte multe mirese din Piatra Neamt care si-au luat rochia de acolo. Eu o sa o iau tot de acolo pentru ca am vazut 5 modele care imi plac foarte mult.

iubito,da-mi voie sa te contrazic.....nu sunt de aceiasi calitate cele de la suceava chiar daca arata sau seamana cu cele mai scumpe....modelul poate este acelasi dar materialul lasa de dorit la cele mai ieftine
crede-ma ca ii cunosc personal si daca iei de la ei de la salon,iei cu pret de producator dar cu jumatate de pret nu are cum sa fie aceiasi rochie...iti dai seama ca si-ar da singuri cu tifla in cap si totusi nu cred ca vor sa de-a faliment

coraeu
02.08.2009, 20:42:13
Incercati si la White Lady, dar sa va duceti la atelier, in zona Scolile Normale, e simplu de gasit si vorbiti cu patroana pentru comanda in limita bugetului. Sunt foarte amabili si deschisi.

ceraselad
14.10.2009, 13:10:07
Si eu mi-am luat rochia din Piatra. Este un magazin pe M. Eminescu, la parterul unui bloc. Modele frumoase, preturi accesibile.

amally
28.10.2009, 17:40:09
Buna si eu sunt din Piatra. A facut cineva rochita la comanda la white lady?

madalina08
30.01.2010, 22:44:32
mai sunt modele frumoase la casa tania...........

dumbi
09.02.2010, 22:45:54
vin si eu peste o luna in piatra neamt sa-mi caut rochie de mireasa.sper sa gasesc:)

dumbi
09.02.2010, 22:46:38
am incercat sa ma uit pe site-ul agnes tome.din pacate, nu se incarca :(

roxy05nt
17.03.2010, 01:42:46
am pentru voi lincuri de la magazine din Piatra Neamt,sper sa va fie de ajutor ;-)

roxy05nt
17.03.2010, 01:49:06
am incercat sa ma uit pe site-ul agnes tome.din pacate, nu se incarca :(

sper sa iti fie de folos adresele trimise de mine :-p

roxy05nt
18.03.2010, 20:21:28
sczee nu stiam ca nu e voie cu publicitate...:"> oricum nu asta intentionam=;

eupe
26.03.2010, 18:06:43
Buna fetelor,
As vrea si eu sa stiu daca si-a facut cineva rochia la special bride Roman-Neamt. Mie imi place o rochie din colectia magical bride model 957 ,am fost acolo, dar nu au rochii, se fac toate la comanda, si vin de la Liverpool.
Daca vreuna din voi a facut rochia acolo, poate sa imi spuna daca sunt de incredere, seriosi,corecti si daca rochia apare ca in fotografie ?
Daca a-ti fost multumite de rezultat si daca sa respectat termenul de livrare.
Astept raspunsurile voastre multumidu-va anticipat.
Petro

Ancut
26.03.2010, 19:47:46
Buna fetelor,
As vrea si eu sa stiu daca si-a facut cineva rochia la special bride Roman-Neamt. Mie imi place o rochie din colectia magical bride model 957 ,am fost acolo, dar nu au rochii, se fac toate la comanda, si vin de la Liverpool.
Daca vreuna din voi a facut rochia acolo, poate sa imi spuna daca sunt de incredere, seriosi,corecti si daca rochia apare ca in fotografie ?
Daca a-ti fost multumite de rezultat si daca sa respectat termenul de livrare.
Astept raspunsurile voastre multumidu-va anticipat.
Petro

Buna Petro,
Cred ca ar trebui sa citesti la sectiunea miresicilor din judetul Neamt, cu siguranta vei gasi acolo informatiile necesare. Din ce imi amintesc eu, erau fete din Roman care isi faceau rochitele acolo. Multa bafta !

ada_iulian
19.04.2010, 16:50:37
sczee nu stiam ca nu e voie cu publicitate...:"> oricum nu asta intentionam=;
iubita ajuta-ma si pe mine da.mi ID tau de mess merg acuma sambata la piatra si nu stiu deloc orasu cu atat mai putin magazine...

alma222
24.04.2010, 20:34:31
Buna.
cine a fost la piatra,la white lady,imi spuneti va rog cam care ar fi preturile la rochite?m-ar interesa un model in mod deosebit,si anume nr 24 colectia 2010.cine ma poate ajuta cu un raspuns.multumesc.

luzica
25.04.2010, 14:00:33
buna. din cate stiu eu pretul unei rochii de la White Lady ( la magazinul din P. Neamt) nu sare de 30 milioane. eu am fost in februarie si cam astea erau preturile. 24, 26 milioane.

elena11
25.04.2010, 14:04:27
Buna.
cine a fost la piatra,la white lady,imi spuneti va rog cam care ar fi preturile la rochite?m-ar interesa un model in mod deosebit,si anume nr 24 colectia 2010.cine ma poate ajuta cu un raspuns.multumesc.

Poti intreba si pe topicul dedicat firmei, poate acolo vede stie cineva sa iti raspunda. Sau trimite-le un mail. Eu am primit raspuns de la ei pe mail..

ankplus
30.04.2010, 16:11:11
fetelor ati probat vreuna dintre voi modelul coraima de la mirandi?

onitzuky
05.05.2010, 01:31:46
Buna.

Eu mi-am luat rochia de la ei, model din colectia 2010, si am fost f multumita de felul in care s-au comportat, chiar stiu cum sa-si trateze clientii. Avantajul a fost ca am cumparat-o de la unul din targurile de nunti de la Buc, prin februarie, si mi-au facut o reducere consistenta zic eu, mai ales ca am luat cam tot de la ei. Adica am dat 23 mil (avans 10 si restul de pasti, cand am ridicat-o de la Piatra) pe rochie, bolero si voal, desi am inteles ca numai rochia in mod normal costa cam atat. Mi-au si stramtat-o putin si mi-au pus si pieptanel la voal, fara sa-mi mai ceara nimic in plus. Sunt foarte amabili, poti sa mergi la ei la atelier in piatra, acolo au multe rochii si poti incerca. Oricum, poti suna pe nr de mobil de pe site daca vrei sa stii exact pretul rochiei de care ziceai, iti recomand sa vorbesti cu dna Olarasu, e foarte de treaba. Bafta!

bebedinio
05.05.2010, 10:31:48
fetelor ati probat vreuna dintre voi modelul coraima de la mirandi?

A probat finuta mea, in Alba Iulia.

anailiada
15.05.2010, 14:29:55
Buna.

sauieftinit rochiile la witw lady sigur iti zic fiindca am fost sapt trecuta!!dar nus cine stie ce modele!!cele mai tari is mirandi si agnes toma!!!

anailiada
15.05.2010, 14:34:34
imi place tare mult cum se aseaza si as vrea sa va intreb ce parere aveti de ea?

bebedinio
15.05.2010, 14:57:55
imi place tare mult cum se aseaza si as vrea sa va intreb ce parere aveti de ea?

intr-adevar e un model care se aseaza f bine, l-am vazut probat intr-un magazin.

stefanya_c
03.06.2010, 19:16:24
sauieftinit rochiile la witw lady sigur iti zic fiindca am fost sapt trecuta!!dar nus cine stie ce modele!!cele mai tari is mirandi si agnes toma!!!
Poate unele modele,rochita care si-a luat-o verisoara mea anul trecut costa la fel si anul asta...iar preturile mi se par acceptabile,eu am dat 2300 ron pe a mea si chiar mi-au placut multe modele...fiecare cu gusturile lui...;;)

Cat_Eyes
20.06.2010, 20:03:07
fetelor, am vazut o rochita faina de la Agnes toma, am vrut sa o iau, insa era agatata.. si nu aveau alta. intrebare: daca vin in piatra special pentru a o cauta, oare o gasesc? au toate rochiile si marimile? sau se fac pe comanda?

manu08
20.06.2010, 20:09:50
fetelor, am vazut o rochita faina de la Agnes toma, am vrut sa o iau, insa era agatata.. si nu aveau alta. intrebare: daca vin in piatra special pentru a o cauta, oare o gasesc? au toate rochiile si marimile? sau se fac pe comanda?

Cat cel mai bine le trimiti mail sa-i intrebi,cu toate k la atelier presupun k au toate marimile;-).
Da tu nu aveai deja rochita?:-\

RalucaAndreea
21.06.2010, 10:24:09

nu au toate marimile nici macar la atelier... iar la mail raspund destul de greu din cate stiu...

da un telefon la Piatra (la salon sau la atelier) si intreaba de modele si marimi... in principiu se fac la comanda, mai ales anul asta... nu-si mai permit sa ramana cu stoc mare de rochii, cum a fost anul trecut :)

daca te mai putem ajuta cu ceva, te rog

Alynutza1
14.07.2010, 09:04:13
Buna fetelor.
Joia viitoare vreau sa vin la Piatra sa imi caut rochita.
Dar am o intrebare la voi: in cat timp o ridic dupa ce imi fac comanda de ea?
Mai am cam putin timp pana la nunta si sper sa nu risc sa raman cu rochia pe ultima suta de metri.

irina_maria_mitrofan
14.07.2010, 11:45:41
Buna fetelor.
Joia viitoare vreau sa vin la Piatra sa imi caut rochita.
Dar am o intrebare la voi: in cat timp o ridic dupa ce imi fac comanda de ea?
Mai am cam putin timp pana la nunta si sper sa nu risc sa raman cu rochia pe ultima suta de metri.

Asta nu iti putem spune noi.Cred ca depinde de multe lucruri: daca mai trebuie modificata, daca este marimea potrivita, daca mai vrei tu diverese alte lucruri...
Te sfatuiesc sa iti iei pantofi cu toc pentru proba.Eventual, daca ii ai chiar pe cei de nunta, si mai bine!Si sa mai ceri o parere referitoare la rochita.Mire, mama, sora, prietena, nasa....cineva care sa mearga cu tine...si sa te ajute cu o parere, sugestie.
Un alt sfat ar fi sa probezi mai multe modele.Eu, spre exemplu, imi inchipuiam rochita de mireasa intr-un anume fel, dar cea pe care mi-am cumparat-o este foarte diferita.Pur si simplu, era pt mine.Am probat-o si m-am indragostit de ea. Am avut noroc si am luat-o acasa in aceeasi zi. In functie de pantofii pe care mi-i voi cumpara, urmaza sa o mai scurtez putin, cred.
Multa bafta in cautarea rochitei de vis!:*

andreeapfu
14.07.2010, 13:15:50
As avea si eu o intrebare. Daca imi iau rochia de mireasa de pe acum(eu tocmai in iulie 2011 am nunta), casa respectiva de moda ar putea sa o tina pana la anul, pentru ca acasa se sifoneaza, se murdareste, doamne fereste cine stie ce se mai poate intampla? Voi v-ati confruntat cu o astfel de situatie?
Si referitor la atelierul Agnes Toma, am vazut ca au magazine si in Bucuresti, credeti ca la atelier se gasesc mult mai multe modele, ca Piatra Neamt e destul de departe...si sambata am vazut ca au program pana la 14-15....

irina_maria_mitrofan
14.07.2010, 14:46:08
As avea si eu o intrebare. Daca imi iau rochia de mireasa de pe acum(eu tocmai in iulie 2011 am nunta), casa respectiva de moda ar putea sa o tina pana la anul, pentru ca acasa se sifoneaza, se murdareste, doamne fereste cine stie ce se mai poate intampla? Voi v-ati confruntat cu o astfel de situatie?
Si referitor la atelierul Agnes Toma, am vazut ca au magazine si in Bucuresti, credeti ca la atelier se gasesc mult mai multe modele, ca Piatra Neamt e destul de departe...si sambata am vazut ca au program pana la 14-15....

Asta cu pastratul rochitei trebuie sa o vb exact cu ei.Mie mi se pare o perioada lunga de timp, plus ca te poti ingrasa/slabi, iti poti modifica forma corpului sau poate chiar sa nu iti mai placa modelul. Daca ai gasit ceva care iti place, tine minte ce si cum, unde si cat si eventual o iei atunci, in apropierea evenimentului. Din cate am auzit, nu dispar modelele peste noapte. Adik, e foarte posibil ca un model de 2008 sau 2009 sa il gasesti inca in magazine.
La atelier e util sa mergi pt k poti vb direct cu cei/cele care creeaza rochitele si poti afla si vedea fel de fel de detalii.In principiu, ar trebui sa poti vedea la orice magazin un catalog de prezentare sau ceva care sa contina toate modelele pe care le au. Depinde insa tare mult de ceea ce iti doresti tu....Poti cauta nr de telefon al atelierului si poti suna sa intrebi ceea ce te intereseaza exact: nuanta, marime, model, etc.
Mult succes!

PS: In Piatra Neamt exista mai multe magazine cu rochii de mireasa, printre care si cel amintit de tine. Asta este, cred, unul dintre motivele pt care multe mirese din alte parti vin aici pt rochita.Insa, iarasi este relativ. Spre exemplu, eu care sunt din Piatra Neamt, mi-am cumparat rochita de la o firma din Cluj Napoca, cu ocazia unui targ de nunta. Asta este o ocazie buna sa analizezi/probezi/intrebi!Intereseaza-te din timp cand si unde sunt astfel de targuri si poti avea astfel un preview.Daca gasesti ceva pe placul tau, poti apoi sa iei o decizie, sau macar sa stii ce vei face in continuare!:*

Alynutza1
14.07.2010, 15:36:51
Asta nu iti putem spune noi.Cred ca depinde de multe lucruri: daca mai trebuie modificata, daca este marimea potrivita, daca mai vrei tu diverese alte lucruri...
Te sfatuiesc sa iti iei pantofi cu toc pentru proba.Eventual, daca ii ai chiar pe cei de nunta, si mai bine!Si sa mai ceri o parere referitoare la rochita.Mire, mama, sora, prietena, nasa....cineva care sa mearga cu tine...si sa te ajute cu o parere, sugestie.
Un alt sfat ar fi sa probezi mai multe modele.Eu, spre exemplu, imi inchipuiam rochita de mireasa intr-un anume fel, dar cea pe care mi-am cumparat-o este foarte diferita.Pur si simplu, era pt mine.Am probat-o si m-am indragostit de ea. Am avut noroc si am luat-o acasa in aceeasi zi. In functie de pantofii pe care mi-i voi cumpara, urmaza sa o mai scurtez putin, cred.
Multa bafta in cautarea rochitei de vis!:*

Multumesc drumos, foarte util sfatul tau:*

bebedinio
14.07.2010, 16:08:23
si eu sunt de parare ca mai bine astepti pana la anul. modelele din colectiile de anul acesta sigur o sa fie disponibile si la anul, iar in perioada ianuarie-martie sunt targuri de nunti in toata tara, se lanseaza noile colectii, poti f usor sa gasesti rochia preferata.

andreeapfu
15.07.2010, 18:56:59
Merci mult de tot irina...in legatura cu ingrasatul/slabitul n-am nici un stres, ca mai mult de 1kg in plus sau minus nu am avut niciodata...Sincer vroiam sa-mi iau de pe acum pentru ca ma gandesc ca poate prind vreo oferta, o reducere ceva, ca ceea ce-mi doresc eu( cu trena, din materiale naturale, sau cat mai natural posibil)este mai scump..:(

loryca
05.08.2010, 01:45:47
o rugaminte mare la voi miresici......o adresa de la CASA TANIA puteti sami dati? cum se cheama strada de la atelierul casei de moda WHITE lady? si inafara de mirandi,ce alte case de moda pot gasi prin piatra??? mentionez ca nu sunt din piatra dar vreau sa ajung lun asta la sfarsit sami cumpar rochita...va multumesc anticipat...spor la pregatiri pt toate miresicile...:*

Irina_Varzari
30.08.2010, 23:12:14
Merci mult de tot irina...in legatura cu ingrasatul/slabitul n-am nici un stres, ca mai mult de 1kg in plus sau minus nu am avut niciodata...Sincer vroiam sa-mi iau de pe acum pentru ca ma gandesc ca poate prind vreo oferta, o reducere ceva, ca ceea ce-mi doresc eu( cu trena, din materiale naturale, sau cat mai natural posibil)este mai scump..:(
cred ca o reducere mai mare de pret obtii la targurile de nunti, care din cate stiu se tin undeva la inceputul anului, succes la pregatiri;-)

bebedinio
31.08.2010, 10:22:09
cred ca o reducere mai mare de pret obtii la targurile de nunti, care din cate stiu se tin undeva la inceputul anului, succes la pregatiri;-)

mai poti profita de reducerile de sfarsit de sezon, sunt mult mai impresionante decat cele de la targuri.
Am trecut ieri pe langa un magazin de mirese din Alba Iulia si aveau afisate reduceri intre 30% si 50% !

Madalina_23
27.12.2010, 22:40:14
Salut!
mai este si casa tania care au niste rochite superbe si accesibile ca pret

bita_me
17.02.2011, 20:51:56
mai este si casa tania care au niste rochite superbe si accesibile ca pret

O sa va fac si eu o vizita luni pentru ca cauta rochia cea minunata. Am in vedere Mirandi si White Lady, dar as vrea sa va intreb ce-mi recomandati pentru mire? Gasim si pentru el un magazin la fel de "trambitat" cum sunt cele de rochii?

Va multumesc!

brun3tzik
19.07.2011, 17:52:56
Asa e...la casa tania au niste modele de rochite foarte frumoase...mereu cand trec pe acolo imi fura ochi. ^:)^
Despre Salonul Vipasion stiti ceva? Pe site-ul lor (http://www.miresici.ro/Salonul%20Vipasion) au niste rochite tare frumoase :x

Danillea
22.07.2011, 12:03:19
Asa e...la casa tania au niste modele de rochite foarte frumoase...mereu cand trec pe acolo imi fura ochi. ^:)^
Despre Salonul Vipasion stiti ceva? Pe site-ul lor (http://www.miresici.ro/Salonul%20Vipasion) au niste rochite tare frumoase :x

Am fost si eu in Piatra Neamt in cautarea rochitei. Sincera sa fiu nu prea mi-a placut ce am vazut la Casa Tania si la materiale nici nu se compara cu White Lady ;)) mai degraba rochitele de la Tania sunt rochite asa cum gasesti in bazar la Suceava la preturi mult mai avantajoase (maxim 10 milioane) ;-)

brun3tzik
23.07.2011, 12:01:21
Am fost si eu in Piatra Neamt in cautarea rochitei. Sincera sa fiu nu prea mi-a placut ce am vazut la Casa Tania si la materiale nici nu se compara cu White Lady ;)) mai degraba rochitele de la Tania sunt rochite asa cum gasesti in bazar la Suceava la preturi mult mai avantajoase (maxim 10 milioane) ;-)

Sincer eu doar le-am admirat, nu am intrat "si in contact cu ele"...mai mult ca sigur ai dreptate...stiu ca White Lady se respecta.;-)
Tu de unde ti-ai cumparat rochita? @};-

Danillea
25.07.2011, 20:40:09
De la White Lady, numai acolo am gasit ceva din dantela mai de calitate si la un pret acceptabil ;-) o sa revin dupa 30 iulie cu o parere, atunci merg la proba si sper sa o si ridic in cazul in care au facut-o asa cum le-am cerut :-"

brun3tzik
26.07.2011, 19:29:50
Atunci te astept cu impresii dupa data de 30 iulie si poate si o poza daca se poate ;))
Pot sa te intreb de pret? ;-)

Danillea
28.07.2011, 10:09:03
iti dau detalii dupa ce e gata, ca inca mai vreau ceva si sigur trebuie sa pulsez si in legatura cu poze fie o sa-ti arat de la proba, fie dupa 20 august :D

Danillea
01.08.2011, 15:30:04
Am revenit cu detalii: rochita m-a costat 2200 lei si voalul 160 lei. Sunt foarte multumita, desi mi-au trecut avioane prin cap :D

brun3tzik
02.08.2011, 20:33:08
Super! :x Felicitari! Asteptam poza >:D<

Danillea
21.09.2011, 16:05:40
Am revenit cu cateva poze :)

brun3tzik
27.09.2011, 20:23:41

Ai fost superba \:D/

Danillea
18.10.2011, 11:25:32
Ai fost superba \:D/

multumesc :)

beanne
29.06.2012, 15:52:23
Frumoase imagini!

Rox.2012
22.10.2012, 20:46:20

e foarte frumoasa rochia.

oanagirdea
05.04.2013, 19:46:55
Salut!
white lady. la intrarea in oras dinspre roman

oanagirdea
05.04.2013, 19:49:10
legat de subiect... as putea gasi o rochie second hand in piatra neamt? de preferinta stil grecesc sau in A. Sau stie cineva o firma care se ocupa de inchirieri?

Punk_Azz
28.11.2013, 10:13:19
Buna miresici de Piatra Neamt!

Ma tot bate al meu la cap sa mergem in weekend sa ma uit dupa rochite, dar nu stiu daca se merita drumul.. Am vazut ca majoritatea recomandati White Lady (este si-n iasi) si Mirandi (am vazut pe site colectia 2013, nimic care sa ma incante :( ), In afara de aceste 2 magazine mai este ceva mai rasarit?