PDA

Versiunea completa : Miresici de OCTOMBRIE 2006

Pagini : 1 [2] 3 4

aalliinnuuttaa
15.08.2006, 10:06:00
Nici eu nu am probat nici o rochie!!!!! Am fost in oras, am fost la targurile de nunti, m-am uitat la multe multe multe rochii de mireasa dar.....nu am probat nici una pentru ca ....nu am simtit ca trebuie sa probez cutare sau cutare rochie. Nu era asa cum mi-am imaginat eu asa ca am zis pas. Prin urmare rochia mi-o voi face la comanda, dupa un model gasit pe internet care mi s-a lipit de suflet si sper sa fie ok.

eva
15.08.2006, 19:15:16
O sa fie frumos !!!
Am mai spus asta si in alt topic, noi in ziua nuntii facem 7 ani de cand santem impreuna, in fiecare am sarbatorit pe data asta si de fiecare data au fost zile frumoase cu soare.
Dar e bine sa fim pregatite surprizele naturii.

vicky
15.08.2006, 21:27:14
dap.. si eu, si eu sunt miresica atunci..

valen
15.08.2006, 23:55:00
nici eu care am pe 26 aug nunta nu stiu cum e in ziua aia. am gasit doar pana pe 25 aug cand sunt 60% sanse sa ploua si sunt maxime de 28 grade si noaptea 17 :gen_16: :(( asa imi trebuie daca ma uit pe internet.. sa incep de acum sa ma stresez

simmonika
16.08.2006, 09:03:27
Buna ziua. Am si eu o problema. Am nunta pe 28 octombrie si dorind sa fac programare la biserica la ora 18, am avut surpriza sa fie ocupata ora acolo unde am vrut noi. Am mai incercat la 2 biserici si la fel. In schimb e liber la ora 19. Voi ce parare aveti? Nu este prea tarziu? La cat se innopteaza atunci? Mie mi-ar conveni ca de la biserica merg drect la local. Voi ce parere aveti?

corinabardan
16.08.2006, 10:10:56
Buna ziua. Am si eu o problema. Am nunta pe 28 octombrie si dorind sa fac programare la biserica la ora 18, am avut surpriza sa fie ocupata ora acolo unde am vrut noi. Am mai incercat la 2 biserici si la fel. In schimb e liber la ora 19. Voi ce parare aveti? Nu este prea tarziu? La cat se innopteaza atunci? Mie mi-ar conveni ca de la biserica merg drect la local. Voi ce parere aveti?
Tu ai nunta sambata, deci nu cred ca e vre-o problema daca te cununi la 19. orcum, nu are de ce sa dureze slujba mai mult de 45 de min., si apoi, petrecere! oricum lumea vine pe la 20-20.30 la restaurant. dar, ai dreptate, s-ar putea sa fie cam seara. depinde cat de frumos e luminata biserica si in interior, si in exterior. asta tu decizi!

luiza
16.08.2006, 10:12:50
E super bine si ora 19. Te duci direct la restaurant. Nu-ti face probleme!

corinabardan
16.08.2006, 10:16:05
nici eu care am pe 26 aug nunta nu stiu cum e in ziua aia. am gasit doar pana pe 25 aug cand sunt 60% sanse sa ploua si sunt maxime de 28 grade si noaptea 17 :gen_16: :(( asa imi trebuie daca ma uit pe internet.. sa incep de acum sa ma stresez
daca tu te stresezi, noi, cele de oct. ce sa mai zicem... restaurantul la care fac eu are si terasa si mi-ar pare reu sa nu o pot folosi. iar despre prognoza, nu gasesc pt o perioada asa de lunga. DAR, anul trecut pe 16.10, de ziua lui iubi, a fost foarte cald si soare. eram la munte si am facut plaja. asa ca am sperante!

corinabardan
16.08.2006, 10:18:06
acum mi-am dat seama! eu ma marit in doua luni diferite! am civila sambata pe30.09 si religioasa pe 01.10 cat de tare sunt!?!

vicky
16.08.2006, 10:47:59
se intuneca la 18.00 in octombrie

aalliinnuuttaa
16.08.2006, 10:51:12
Au dreptate fetele, este ok la ora 19. Si oricum, chiar daca ai fi avut cununia religioasa de la 18, oricum la plecare ar fi fost intuneric afara. Eu am nunta pe 7 Octombrie si am cununia religioasa la 18,30 - si am tot rascolit eu internetul si am gasit ca pe 7 octombrie soarele apune pe la 18,45, deci la tine, pe 28 soarele apune si mai devreme.

Nu stiu cum o sa fac cu pozele de dupa cununie - daca nu gasesc nici o modalitate de a lumina frumos pe afara, eventual scarile bisericii, atunci nu-mi ramane decat sa fac niste poze in biserica.

Alinta
16.08.2006, 11:01:02
Vreau si eu site-urile pe care va uitati voi, va rog!

tzitzi11
16.08.2006, 11:34:46
Vreau si eu site-urile pe care va uitati voi, va rog!

Buna alinta, eu una de obicei ma uit pe wunderground.com.
Sper sa-ti fie de folos.
Si nu va mai stresati de vremea de afara, ca oricum va fi, nunta va iesi cum v-ati dorit. Eu ce sa mai zic ca am nunta in noiembrie:)

Alinta
16.08.2006, 12:19:00
Sa speram, acum imi aduc aminte ca am mai intrebat odata, uf ce zapacita sunt!

deea78
17.08.2006, 17:41:02
eu am nunta pe 21 octombrie si tot la ora 19.00 am cununia religioasa.
mi s-a parut ca e mai bine asa pt ca te duci direct la local

eva
17.08.2006, 20:44:12
Si la mine la fel e, restaurantul e la 19, desi biserica e la 17:00, sper sa nu se termine cununia prea repede si sa ajungem prea devreme la restaurant. Deasemeni imi fac griji si de lumina, sper sa fie destula pt poze. Cand am programat nunta nici prin cap nu mi-a trecut ca sant atatea detalii pe care trebuie sa le iei in calcul :)). Dar oricum indiferent de lumina si timpul de afara tot data asta o alegeam.

tweety82
17.08.2006, 21:15:08
La mine biserica este la ora 18:00 iar restaurantul la 19:30 ...pentru poze daca este frumos vreau sa ma duc in parc inainte sa ma duc la biserica ... Sper sa nu fie foarte intuneric cand iesim din biserica ..nu de alta dar parca as vrea si niste poze la iesire:D
Iar cu timpul cred ca ma incadrez bine

simmonika
18.08.2006, 09:02:20
Buna din nou. Dar ce spuneti de ora 16 pentru cununia religioasa pe 28 octombrie?:| La noi a devenit o problema ora. Eu vreau la 19.00, iar iubitul meu vrea la 16.00 (orele 15.00 si 16.00 sunt ocupate):( Spune ca e ziua afara...dar eu ma gandeam ca daca facem religioasa la 19.00, plecam mai devreme de acasa sa facem niste poze pe lumina. Voi ce parere aveti? Mi se pare mult prea devreme ora 16.00. La cat merg la starea civila? La 10?[-o< Va rog spuneti-mi parerea voastra. Va multumesc!

vicky
18.08.2006, 09:41:54
Buna din nou. Dar ce spuneti de ora 16 pentru cununia religioasa pe 28 octombrie?:| La noi a devenit o problema ora. Eu vreau la 19.00, iar iubitul meu vrea la 16.00 (orele 15.00 si 16.00 sunt ocupate):( Spune ca e ziua afara...dar eu ma gandeam ca daca facem religioasa la 19.00, plecam mai devreme de acasa sa facem niste poze pe lumina. Voi ce parere aveti? Mi se pare mult prea devreme ora 16.00. La cat merg la starea civila? La 10?[-o< Va rog spuneti-mi parerea voastra. Va multumesc!
buna

eu am biserica la 16.00, apoi facem poze afara(pe lumina, sac :)) ), iar pe la 18.00 o sa inceapa lumea sa vina la restaurant.. am pus biserica mai devreme tocmai pentru ca se intuneca repede.. deci se poate si asa..

depinde cum va intelegeti voi..
pup

alinaci
18.08.2006, 12:13:33
Si eu nunta pe 14 octombrie si cu pregatirile stau cam.......prost.
Cel mai greu moment al acestei nunti mi se pare gasirea nasilor ..... timpul trece si noi nu-i gasim, dar sper ca tot raul spre bine si ca vom rezolva cu brio si aceasta problema.
Sa auzim numai de bine.

ioanasimion
18.08.2006, 15:34:12
\:D/ salutare miresici !
inca o mireasa de octombrie ...ioooo . mai exact pe 14 oct
nici noi nu stam prea bine la capitolul pregatiri.....dar le dam noi de cap.
va pup si spor la pregatiri

simonach
19.08.2006, 08:00:41
Mai fetelor,care e interesata de o rochie de [email protected]

corina_popa2004
19.08.2006, 16:16:17
sa va zic ce am mai facut ieri... am scris si la sectiunea "flori":

tocmai m-am intors de la florarie...
alesesem sa decoram cu crizanteme pt ca nunta noastra o sa fie cam la sfarsitul sezonului(la sf de octombrie) si atunci crizantemele sunt de sezon, sunt mai ieftine si imi si plac ff tare... mai ales ca se integreaza bine cu restaurantul care este cu mult lemn, sticle de vin vechi, ulcele(crama)..

asa, si la florarie mi-au aratat cataloage mi-au facut urmatoarea oferta:
-lumanari 2.800.000 2 buc
-aranjament mese 200.000
-aranjament masa mirilor 600.000
-buchet mireasa+ nasa 800.000

ei asigura si transportul la local.. ca de, sa nu stricam noi florile.. vor fi crizanteme albe si rosii, sau crizanteme albe cu gerbera rosii. ne mai gandim..
per ansamblu sunt ff multumita de ceea ce am vazut ca pot sa faca cu niste flori asa de comune, si de preturi..
bunaaa...corina ma intitulez.am nunta pe 28 oct si vreau si eu sa stiu unde ai fost pt buchetul de mireasa, la ce florarie..pleasee help mee..

alina_i
21.08.2006, 22:21:06
Salut!
Despre luna/saptamana de miere pot spune ca ne-am hotarat sa mergem cu masina proprie prin Europa. Am gasit o agentie care propune trasee si rezolva problema cazarii. Noi am ales Elvetia ca tara in care sa stam mai multe zile.

tweety82
21.08.2006, 22:42:35
\:D/ salutare miresici !
inca o mireasa de octombrie ...ioooo . mai exact pe 14 oct
nici noi nu stam prea bine la capitolul pregatiri.....dar le dam noi de cap.
va pup si spor la pregatiri

Bine ai venit si bafta la pregatiri ... hai ca ne strangem multe pe 14:D

alina_i
21.08.2006, 22:50:04
Pai sa va zic ce-am facut pana acum. Nu prea multe da' nici nu ne stresam...
- nasi
- restaurant (care include si decoratiuni si DJ)
- biserica - la ora 16 ;))
- rochitza - vezi pozeo:-)
- jachetzica pentru rochitza - am zis sa nu sufar de frig cumva
- o pereche de pantofi de care nu sunt prea incantata
- invitatii
- luna/saptamana de miere
Mai avem de gasit
- pozar si cameraman eventual :>
- de cautat haine pentru mire (deocamdata e la cura de slabire asa ca mai asteptam)
- accesorii rochitza (bijuterii, voal, etc.)
... si mai e ceva ce am uitat??:">

tweety82
21.08.2006, 22:56:19
Pai sa va zic ce-am facut pana acum. Nu prea multe da' nici nu ne stresam...
- nasi
- restaurant (care include si decoratiuni si DJ)
- biserica - la ora 16 ;))
- rochitza - vezi pozeo:-)
- jachetzica pentru rochitza - am zis sa nu sufar de frig cumva
- o pereche de pantofi de care nu sunt prea incantata
- invitatii
- luna/saptamana de miere
Mai avem de gasit
- pozar si cameraman eventual :>
- de cautat haine pentru mire (deocamdata e la cura de slabire asa ca mai asteptam)
- accesorii rochitza (bijuterii, voal, etc.)
... si mai e ceva ce am uitat??:">

Nici nu ai de ce sa te stresezi ...stai destul de bine si mai este destul timp pana la nunta;)
Ai uitat de verighete, bautura, cocarde daca ai ...acum nici eu nu mai stiu ;))

alina_i
21.08.2006, 23:00:13
... si ca sa va zic si cu ora pentru biserica: noi am preferat sa facem la o biserica mai apropiata de restaurant si nu aveau loc decat la ora 19. Dar am zis ca oricum ceremonia se intarzie de obicei si daca incepem la restaurant pe la 21 si sunt oameni care ca si noi doi clacheaza pe la ora 1-2 noaptea e nasol... (noi cam asa rezistam pe la nunti - pana la maxim 2, deh nu mai suntem tineri - avem 30 de ani) nu apuca nici macar ultimul fel de mancare, ce sa mai vorbim de tort sau altele si cum avem destul de multe feluri la masa (vreo 5) ori le dai sa manance invitatilor intr-un ritm prea alert ori ramai cu jumatate din invitati pana la sfarsit.

alina_i
21.08.2006, 23:02:37
verighete n-avem da' speram sa ne facem timp cumva sa colindam prin magazine ca ce am vazut pe internet nu prea mi-a placut si oricum la fatza locului e altceva.
cat despre marturii sau chestii de-astea - cred ca vom lua cate o sticlutza de vin unde sa punem poza noastra sau ceva text despre noi - da' habar n-am de unde... :">

alina_i
21.08.2006, 23:05:55
Ah, si bautura... da, e adevarat ca uitasem. Pana acum am luat doar "spirtoase" de prin duty-free-uri de cate ori ies din tara, dar oricum evident ca nu e o cantitate semnificativa.
A-propos - cam ce fel de bautura o sa aveti? Si cam ce cantitati?:grin:

tweety82
21.08.2006, 23:09:08
hmmm ... ia sa vedem ce am rezolvat eu :
- restaurant
- biserica
- verighete
- rochita , voal , tiara, posetuta
- cosulet
- material pt marturii (inca mai am de muncit la ele )
- papirusuri ( gata facute pe calculator mai am doar sa le printez )
- pernuta verighete
- cocarde
- video si foto
- invitatii
- formatie
-pahare miri ( mai trebuie lucrat la ele totusi )

Ce mai am de cumparat :
- buchete nunta + cununie civila
- costum, camasa,pantofi mire ( si sa nu uitam de sosete ;)) )
- tort
- fructe
- bomboane
- piscoturi
- cafea , lapte, zahar si betisoare
- rochie cununie civila
- pantofi de mireasa
- cadou nasi
- rontaieli pt restaurant
- ace gamalie
- orez
- funde pt decorat masini

Cred ca ajunge ... nu mai stiu ;))

tweety82
21.08.2006, 23:11:16
Apropo ...de listuta noastra de la pagina 1 nu se mai ocupa nimeni? :(

alina_i
21.08.2006, 23:31:55
Aaaaaa, mai era si cununia civila?? Nu am programat-o deloc si am vrea sa fie in alta zi fata de nunta (eventual cu o saptamana inainte). Sper sa nu avem probleme de gasit loc... Iar de haine pentru civila nici vorba sa avem.
Si mai avem de cautat si ceva fructe si rontzaieli de dus la restaurant.

tweety82
21.08.2006, 23:37:38
Ah, si bautura... da, e adevarat ca uitasem. Pana acum am luat doar "spirtoase" de prin duty-free-uri de cate ori ies din tara, dar oricum evident ca nu e o cantitate semnificativa.
A-propos - cam ce fel de bautura o sa aveti? Si cam ce cantitati?:grin:

hmm ... vin , ceva pt femei ( inca nu stiu sigur ), sucuri , apa , wiski, cantitati habar nu am ..ahh am uitat de sampanie lol

eva
21.08.2006, 23:57:31
Ati rezolvat o gramada, bravo voua. Eu mai am multe, am doar
-programare biserica, ora 17:00
-cununia civila in aceeasi zi, ora 16:00
-restaurantul,
-formatia,
-foto/video,
-invitatiile.
Restul urmeaza in septembrie sa le rezolvam, sper sa mai am timp.
Alina imi place mult rochia ta, poate pui o poza si cu jacheta, sa ne inspiram si noi ;))

loreley
22.08.2006, 00:00:24
Twety82, avem acellasi text pe invitatzie. \:D/
Azi am inceput sa impart invitatiile... o:-)

vicky
22.08.2006, 10:53:38
mama, nu am mai intrat de 3 zile si deja ati scris 3 pagini :O:O:O

sa o luam pe rand..
-pt corina: www.petale.ro
-pt tweety82.. se ocupa admin..
o sa fac lista sa vad cine nu se regaseste acolo si o sa i-o trimit pe PM.. hm, ne-am inmultit rauuuuuu.. tare sunt curioasa sa vad cate miresici s-au adunat..

mai scriu deseara.. acum sunt la munca

pa

vicky
22.08.2006, 18:25:03
mama, nu am mai intrat de 3 zile si deja ati scris 3 pagini :O:O:O

o sa fac lista sa vad cine nu se regaseste acolo si o sa i-o trimit pe PM.. hm, ne-am inmultit rauuuuuu.. tare sunt curioasa sa vad cate miresici s-au adunat..

mai scriu deseara.. acum sunt la munca

pa

asa fetele, o sa aveti o maaaaaaaaaare surpriza cand se va actualiza lista noastra de miresici de la prima pagina.. :D:D:D

vicky
22.08.2006, 22:46:51
listutza s-a actualizat. suntem 48 miresici de octombrie!

<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

alina_i
22.08.2006, 23:54:23
si cate suntem pe 14 octombrie? 8-}

alina_i
22.08.2006, 23:54:55
am mai pus poze - cu jachetzica si cu pantofii si cu invitatia

alina_i
22.08.2006, 23:56:58
am numarat... ca sa vezi... :D - pe 14 octombrie suntem 14 miresici inregistrate

vicky
23.08.2006, 00:07:57
jachetzica este de la yokko?

alina_i
23.08.2006, 00:11:36
exact - si nu am luat-o de mult...
erau albe si ... culoarea pe care-o vezi :)

syyylviuta
23.08.2006, 16:20:15
Sa intzeleg camergeti in Creta. Toate cele 19 zile? Ma rog, cu tot cu drum. Dar cum e vremea dupa 14 oct. Plecati imediat dupa nunta?

Scuze ca-ti raspund abia acum, dar am foat plecata in concediu, si m-am intors luni.
Da, plecam pe 17, adica marti, (am zis sa avem duminica si luni sa ne "achitam" datoriile...). Pe drum facem 2 zile, iar acolo stam 15. Din cate am aflat eu, este vreme buna in octombrie, este cald, soare, doar ca zilele sunt mai scurte. Eu sper ca va fi frumos, oricum nu tin neaparat sa am toate cele 15 zile de plaja, am inteles ca insula are multe lucruri de vazut, si intentionam sa ne plimbam, asa ca nu avem nevoie chiar de multa caldura... Dar vremea nu e niciodata cum se spune, asa ca sper sa nu avem surprize neplacute!

vicky
23.08.2006, 22:21:48
azi am fost la "cautat" rochie de mireasa.. printre altele.. mare dezamagire. nu mi-a placut decat una singura.. nu am probat nimic.. prevad batai de cap cu rochia.. :((

loreley
23.08.2006, 22:24:37
azi am fost la "cautat" rochie de mireasa.. printre altele.. mare dezamagire. nu mi-a placut decat una singura.. nu am probat nimic.. prevad batai de cap cu rochia.. :((

:-SS aceasi problema am si eu

fleur
23.08.2006, 22:25:27

mergi si probeaza mai multe modele, pt ca o sa ai surpiza, si s-ar putea sa-ti placa..bafta multa

tweety82
23.08.2006, 23:39:49
Twety82, avem acellasi text pe invitatzie. \:D/
Azi am inceput sa impart invitatiile... o:-)

Aceeasi data, acelasi text .. misto ;)
Eu mai am putin si deja termin de dat invitatiile ... m-am cam grabit :D
Sper sa nu uite lumea data casatoriei daca le-am dat asa devreme =))

tweety82
23.08.2006, 23:40:43
Woooww ce multe suntem in octombrie ...nu ma asteptam :D

_noni_
24.08.2006, 00:43:14
voi v-ati hotarat cum va fi tortul? unde il faceti?
si as vrea sa mai intreb daca va avea cineva parfeuri? ca eu as vrea dar nu prea stiu daca se mai fac si unde...

}{
spor!

syyylviuta
24.08.2006, 10:11:59
De luni am inceput sa dam invitatiile. Bineinteles ca am inceput cu nasii, si vreau sa va zic ca toti raman impresionati de invitatia noastra!
Incet, incet le rezolvam pe toate, nu mai avem asa multe lucruri de facut. Mai mult maruntisuri.
Noni, cat despre parfeuri, sigur se fac la restaurantele astea mai cu pretentii. Eu am mancat in ultimii ani, dar nu stiu sa-ti zic exact unde. A, mi-am adus aminte ca la botezul fetei nasilor, care a fost in aprilie au avut parfeuri. O sa ii intreb si-ti zic.

Andreutza
24.08.2006, 10:37:08
Buna, numele meu este Andreea din Bucuresti si vreau sa va urez la toate "Casa de Piatra!" si tot ceea ce va doriti!
<:-P :*

luiza
24.08.2006, 10:41:15
Bine ai venit printtre noi Andreutza! Si tie la fel si asteptam impresii.:*

RAMONICA
24.08.2006, 11:51:00
Am Lipsit Si Eu Un Pic Si Cand Revim Aflu Ca Mai Nu Prea Se Mai Fac Nunti Vara Ci Toamna.
Cum Mai Stati Cu Pregatirile?
Eu Deja Incep Sa Imi Mai Revin, In Mare Sunt Gata Aproape Toate Mai Raman Maruntisurile Din Luna Cu Nunta. Sper Sa Nu Uit Nimic
Sa Nu Uit: Stie Cineva Cum Si Cu Ce Se Construieste O Casa De Bani? Sau Vinde Cineva Asa Ceva Si Unde Gasesc?
Va Pup Si Spor La Pregatiri

ixemme
24.08.2006, 12:45:52
Am nunta pe 22 Octombrie 2006 in Bucuresti. Am intrat in panica. Pana acum am pus la punct restaurantul, biserica, invitatiile si cam atat.
Am nevoie de ajutor pt decorarea salii. Idei si agentii rezonabile. Am nevoie de un fotograf si un cameraman, un DJ, daca stiti vreun taraf bun, samd. PLS HELP imi vine sa dau bir cu fugitii.8-}

Va pupic dulce.

ixemme
24.08.2006, 13:00:18
Miresici de luna octombrie avem pe aici? Eu o sa am nunta pe 7 octombrie. Voi cum stati cu pregatirile? Ca eu sunt in pom. In afara de restaurant si nasi, restul.....nimic nimic nimic.

Buna Alinuta,
Si eu am nunta in Octombrie. Cu pregatirile stau cam la fel pt ca ne-am hot f tarziu sa facem nunta. Nunta religioasa o fac la Manastirea Antim - e superba.
Am intrat un pic in panica pt ca nu gasesc o agentie de decoratii care sa se ocupe de aranjarea salii si care sa-si dea interesul la preturi rezonabile. Aranjamentele florale le-as face eu dar mi-e teama ca nu o sa am cand si nici nu am suporti inalti, dar caut :)
Marturiile le iau din Turcia - au niste modele superbe, iar preturile sunt mult mai accesibile decat la noi.
Desi se gasesc f multi care ofera serv foto-video nu prea am incredere si am nev de ceva recomandari.
Vreau artificii - iar aici preturile sar bine de 1000 E.
Bafta la pregatiri,
Ne mai auzim cu sfaturi \:D/

Andreutza
24.08.2006, 13:29:34
Buna,

Sunt Andreea o miresica de octombrie..:D
14 octombrie 2006
Biserica Sf. Ierarh Nicolae
Restaurant Rucar-Bucuresti

mersi
te pupic

Andreutza
24.08.2006, 13:31:10
Mersi ptr primire...
Cu pregatirile stau cam prost..:(
Mai am o groaza de facut...

Andreutza
24.08.2006, 13:40:34
Ramonica...
am vazut casa de bani pe lipscani

syyylviuta
24.08.2006, 18:28:42
Am mai rezolvat ceva azi. Mi-am cumparat lenjeria intima de sub rochita si pentru luna de miere, plus costumul de baie! (asta in speranta ca voi face totusi baie...) Am cheltuit o groaza de bani, nu ma simteam foarte bine, si cred ca de aia nu am fost in toate mintile!!!

alina_i
24.08.2006, 20:42:50
[quote=syyylviuta]Am mai rezolvat ceva azi. Mi-am cumparat lenjeria intima de sub rochita si pentru luna de miere

de unde?? ce fel de?...arata-ne si noua :)

tweety82
24.08.2006, 20:44:46
Buna, numele meu este Andreea din Bucuresti si vreau sa va urez la toate "Casa de Piatra!" si tot ceea ce va doriti!
<:-P :*

Bine ai venit si Casa de piatra si tie !!!
Bafta la pregatiri in continuare :*

loreley
24.08.2006, 20:52:23
Am verighetele si sunt foarte multumita. Pun poza mai tirziu.
Azi am fost la restaurant si m-am mai linistit. Sefa de sala se ocupa de tot...
Mi-a facut un pachet complet care cuprinde:
amenajatul salii + foto + video + dj = 1000 euro.
In amenajatul salii intra tot decorul(aranjament mese, huse scaune, lumanaripe mese, balon jumbo, cateva baloane pe ringul de dans, pe mese diferite pietricele, 2 bolte impodobite una la intrare si alta la masa mirilor cu voal si flori , masa mirilor, scara interioara impodobita cu voal... ) + lumanari nasi, buchete mireasa si nasa, flori masina, etc... nici nu mai stiu exact. Ideea e ca noua nu prea ne ramane mult stres. Nu ne-am decis asupra culorii.
Ce ziceti? Cum suna?

alina_i
24.08.2006, 21:23:04
in primul rand mi se pare ieftin - felicitari :)
cat despre culoare... tine de gust :-s - ce va place voua...

tweety82
24.08.2006, 21:24:18
In amenajatul salii intra tot decorul(aranjament mese, huse scaune, lumanaripe mese, balon jumbo, cateva baloane pe ringul de dans, pe mese diferite pietricele, 2 bolte impodobite una la intrare si alta la masa mirilor cu voal si flori , masa mirilor, scara interioara impodobita cu voal... ) + lumanari nasi, buchete mireasa si nasa, flori masina, etc... nici nu mai stiu exact. Ideea e ca noua nu prea ne ramane mult stres. Nu ne-am decis asupra culorii.
Ce ziceti? Cum suna?

Suna foarte bine ;)

loreley
24.08.2006, 21:27:22
pe mine cel mai mult ma bucura ca sper sa am confort psihic, daca ei se ocupa de toate sau aproape toate.

loreley
24.08.2006, 21:30:48
Am facut programare la machiaj si coafat. La 9 ma spala, la 10 ma machiaza apoi pe la 11 ma coafeaza si probabil ca la 12 sunt gata. 3 ore... wow o:-)

vicky
24.08.2006, 22:39:32
Ce ziceti? Cum suna?

suna nemaipomemit de avantajos. bravo.. posibil ca la voi sa fie si preturi mai mici, dar chiar si asa este ff ieftin.. in bucuresti va uscau de bani..

loreley
24.08.2006, 22:52:37
E reducere daca luam tot pachetul: decor + foto + video. Altfel trecea de 1000 euro.

syyylviuta
25.08.2006, 13:15:03
de unde?? ce fel de?...arata-ne si noua :)

De la Sarrieri, mie imi plac foarte mult, si ceea ce m-a convins a fost faptul ca dantela este in ton cu rochia, adica alba cu broderie aurie!!!
Iar costumul de baie, l-am gasit destul de greu, in sensul ca nu mai ai foarte multe optiuni, fiind sfarsit de sezon... Asa ca, FETELOR, care plecati undeva cu soare si mare, grabiti-va sa va luati costumul de baie (daca nu aveti) ca foarte curand nu vor mai fi deloc! Azi il iau si pe iubi sa-si ia slip.
Cat despre poze, nu cred ca le voi pune foarte curand, avand in vedere ca nu avem aparat digital:(( si nu am cum sa le pozez!

mami_de_pisi
27.08.2006, 11:39:35
7 octombrie
biserica: manastirea samurcasesti
restaurant : shorlet
am rezolvat :
- restsaurant
- biserica
-nasi
- rochie mireasa
- pantofi mireasa : 2 perechi
- ciorapi mireasa, lenjerie , jarteluta
- bijuterii mireasa: am 2 optiuni , mi-am laut 2 seturi , ma hotarasc in ziua aia
- costum mire + camasa+ vesta lavaliera
- cocarde
- marturii
- invitatii - deja impartite au inceput caonfirmarile
- cosulet
- perinita pt verighete
- pahare miri si nasi
- verighete
- agentie care ne ofera: decor, dj, cameraman, foto
- cununia civila : deja facuta pe 24 iunie
- prima luna de miere deja am savburat-o , am fost aici la mare, urmeaza dupa nunta a doua pe undeva pe afara, probil tunisia sau coasta de azur
de facut:
- flori , buchete, lumanari
- tort
si gata

elene
27.08.2006, 18:35:06
Buna miresici!
Sunt Elena, nunta 21 Oct la Tezaal. Biserica Sf Imparati Constantin si Elena. Stiti cumva de ce nu apr si eu in lista miresicilor din oct?
Pupici!

tweety82
27.08.2006, 22:45:15
Buna miresici!
Sunt Elena, nunta 21 Oct la Tezaal. Biserica Sf Imparati Constantin si Elena. Stiti cumva de ce nu apr si eu in lista miresicilor din oct?
Pupici!

Lista acum este facuta de admin ...probabil trebuie sa-i dai un mesaj privat cu datele nuntii si o sa apari si tu

vicky
28.08.2006, 11:25:29
Lista acum este facuta de admin ...probabil trebuie sa-i dai un mesaj privat cu datele nuntii si o sa apari si tu

nu, lista este facuta tot de mine.. se actualizeaza mai pe seara, cand o sa am putin timp..

mi-am luat rochitza, pantofi, voal... :)

adelagabriela
28.08.2006, 12:34:17
buna si eu sunt o miresica dar pe 7 octombrie ,restaurant HANUL DRUMETULUI, biserica SF. VASILE CEL MARE(RAZOARE).

eva
28.08.2006, 14:15:18
nu, lista este facuta tot de mine.. se actualizeaza mai pe seara, cand o sa am putin timp..

Si nu ne arati si noua?;))

andya
28.08.2006, 14:51:03

Eu rochitza am vazut-o. :> E superba. De pantofi sunt curioasa.

adrianac
28.08.2006, 16:17:21
asta este rochia mea de mireasa...
va place?

vicky
28.08.2006, 19:20:11

ba da, va arat :-p

tweety82
28.08.2006, 20:58:00

Nu am stiut :-p ...parca asa intelesesem eu intr-un timp :">
Foarte frumoasa rochita ..iti urez sa o porti cu mandrie si fericire :*

eva
28.08.2006, 22:30:02

Este rochia care mi-a placut si mie!!! Am vazut-o in vara dar ma gandeam ca e prea devreme sa o cumpar atunci, este superba, si iti sta atat de bine!! Mai aveau si acelas model dar fara manecute. Ai luat-o de pe Lipscani?

vicky
28.08.2006, 22:46:25
Este rochia care mi-a placut si mie!!! Am vazut-o in vara dar ma gandeam ca e prea devreme sa o cumpar atunci, este superba, si iti sta atat de bine!! Mai aveau si acelas model dar fara manecute. Ai luat-o de pe Lipscani?
oarecum.. din zona aia.. e un magazin de care nici nu stiam.. de cate ori am trecut pe acolo nu l-am vazut.. acum mi-a iesit in cale..
si am vazut in alt magazin una identica dar era alba cu broderia alba.. a mea este un alb-galbui(ff pal) cu broderia alba.. asa iese mai bine in evidenta, prin contrast.. ce sa zic.. este o rochitza cumintzica, nu foarte decoltata, nu foarte mulata, nu scurta.. decenta.. asta mi-a placut..

multumesc de aprecieri ^:)^

tweety82
28.08.2006, 22:47:35

Cred ca a luat-o de pe str. Smardan ...cred ca din acelasi magazin mi-am luat eu cocardele

eva
28.08.2006, 23:37:37
M-am uitat mai atent si asa e , mai galbui, misto. Este genul care mie imi place mult pt ca e simpla si are ceva "nesimplu" (chestia de la spate) lol, am mai scis asta pe undeva.
si voalul cum e, mediu lund, scurt?

aalliinnuuttaa
29.08.2006, 10:04:25
Foarte foarte foarte frumoasa rochitica vicky. Si iti vine.....ca turnata. Sa o porti fericita si iubita.
Eu abia sambata o sa ma duc la croitoreasa ca sa imi ia masurile si sa se apuce de rochie. Si mi-am gasit si dantela pentru rochie, dantela de care sunt foarte incantata. Am niste emotii!!!!!!!!!!!!!!!!!!

syyylviuta
29.08.2006, 12:12:49

Ce frumoasa rochita, Vicky! E superba, imi place foarte mult cum este la spate, iar pe tine vine ca turnata! Sa o porti indragostita, si sa ai o nunta de vis!

vicky
29.08.2006, 13:04:35
Buna Alinuta,
Si eu am nunta in Octombrie. Cu pregatirile stau cam la fel pt ca ne-am hot f tarziu sa facem nunta. Nunta religioasa o fac la Manastirea Antim - e superba.

ixemme (http://www.miresici.ro/member.php?u=2607)
Membru Junior
Inregistrat: 11.07.2006
http://www.miresici.ro/images/reputation/reputation_pos.gif

http://www.miresici.ro/images/stars/yellow.gif

Data nuntii: 22/11/2006
Biserica: Manastirea Antim
Restaurant: Bucuresti, Pescarus
Bucuresti, Romania

hi..
ixemme, sa ne lamuresti pana la urma daca ai nunta in octombrie sau in noiembrie.. ca sa stim daca te trecem in listutza :)

am adaugat inca trei miresici: andreutza, elene, adelagabriela in listutza. bine ati venit! va asteptam cu vesti despre pregatiri..

vicky
29.08.2006, 13:27:38
M-am uitat mai atent si asa e , mai galbui, misto. Este genul care mie imi place mult pt ca e simpla si are ceva "nesimplu" (chestia de la spate) lol, am mai scis asta pe undeva.
si voalul cum e, mediu lund, scurt?
da, si mie imi place "coditza de la spate".
va multumesc tuturor pt aprecieri si urari.. va doresc la fel..
voalul este mai jos..

demonizza
29.08.2006, 14:26:06
da, si mie imi place "coditza de la spate".
va multumesc tuturor pt aprecieri si urari.. va doresc la fel..
voalul este mai jos..

F. frumushik :) nu e cumva de la Casa rokiilor de mireasa? okisem si eu cateva rokii dragutze pe acolo...itzi sta delicios...shi voalul e frumos...hai pupi, sa o portzi fericita!

tweety82
29.08.2006, 22:44:25
F. frumushik :) nu e cumva de la Casa rokiilor de mireasa? okisem si eu cateva rokii dragutze pe acolo...itzi sta delicios...shi voalul e frumos...hai pupi, sa o portzi fericita!

Magazinul daca nu ma insel este cum intri de pe lipscani pe smardan primul magazin pe dreapta ...

vicky
29.08.2006, 22:55:38
Magazinul daca nu ma insel este cum intri de pe lipscani pe smardan primul magazin pe dreapta ...
ai recunoscut vanzatoarea in poze? :)) :)) :))

tweety82
29.08.2006, 23:00:45
ai recunoscut vanzatoarea in poze? :)) :)) :))

Da ...si vanzatoarea si magazinul... oricum vanzatoarea e o scumpica de femeie ...

Andreutza
30.08.2006, 09:44:10
Buna fetelor,

Cum stati cu pregatirile? Am si eu o intrebare : exista vre-un obicei atunci cand te duci sa iei nasii? ( soacra vrea obiceiuri....:( )

alinaci
30.08.2006, 19:08:37
In sfarsit pot sa ma declar fericita...am gasit nasi (chiar pe care ni doream din tot sufletul), asa ca....ne-am apucat de treaba .....organizarea. :)
Timpul trece si noi inaintem cat de cat, sper ca pana la urma sa reusim sa finalizez totul cu brio, sa nu ramanem pe ultima suta de metri.
Casa de piatra si mult noroc.

vicky
30.08.2006, 19:14:39
In sfarsit pot sa ma declar fericita...am gasit nasi (chiar pe care ni doream din tot sufletul), asa ca....ne-am apucat de treaba .....organizarea. :)
Timpul trece si noi inaintem cat de cat, sper ca pana la urma sa reusim sa finalizez totul cu brio, sa nu ramanem pe ultima suta de metri.
Casa de piatra si mult noroc.

felicitari.. da-i inainte ca mai e putin.. :))
indiscretie: de ce asa greu cu nasii?

andya
30.08.2006, 19:28:12
Buna fetelor,

Cum stati cu pregatirile? Am si eu o intrebare : exista vre-un obicei atunci cand te duci sa iei nasii? ( soacra vrea obiceiuri....:( )

Intra in subiectul cu traditii si ai sa aflii tot.

mami_de_pisi
30.08.2006, 19:39:14
nu e de la casa rochiilor de mireasa
de acolo am eu rochia
magazinul acesta din poza lui vicky este tot pe smardan dar e langa christianne philippe

vicky
30.08.2006, 19:40:50
nu e de la casa rochiilor de mireasa
de acolo am eu rochia
magazinul acesta din poza lui vicky este tot pe smardan dar e langa christianne philippe

da, ala e.. nu va mai contraziceti, ala de pe smardan.. :))

alinaci
30.08.2006, 19:40:51
Majoritatea prietenilor nostrii sunt necasatoriti asa ca degeaba s-au oferit, preotul nu oficializeza nunti decat cu nasi casatoriti ...asa ca ...am cautat si am gasit ceea ce vroiam. Oricum sunt fericiti ca am gasit...si mai ales ce vroiam, nasi care sunt prieteni foarte buni, tineri si f. de treaba.
:)

vicky
31.08.2006, 09:21:37
buna dimineatza..
ma ingrozesc cand deschid geamul.. e fff frig.. ma tot gandesc de doua zile ce ar fi fost daca aveam nunta weekend-ul asta la o terasa sau la cort.. cred plangeam toata noaptea.. probabil ca invitatii ar fi plecat la 12.00 noaptea.. ce feste iti joaca si vremea asta!.. cine ar fi crezut sa fie 11 grade noaptea in august.. brrrr

sa revenim la ganduri mai bune.. ce ati zice voi sa ne intalnim, noi miresicile de octombrie(cele din bucuresti) sa ne cunoastem?..:D mi-ar placea sa ne vedem, sa vorbim, sa bem un suc?.. a, ce parere aveti? eu consider ca deja suntem o comunitate..
din 50 de miresici poate ne vom aduna 2-3.. m-am gandit la joia viitoare, pe la 19.00. in functie de cine se inscrie, cadem deacord si asupra locatiei.. :)

Pisik06
31.08.2006, 09:33:47
buna dimineatza..
ma ingrozesc cand deschid geamul.. e fff frig.. ma tot gandesc de doua zile ce ar fi fost daca aveam nunta weekend-ul asta la o terasa sau la cort.. cred plangeam toata noaptea.. probabil ca invitatii ar fi plecat la 12.00 noaptea.. ce feste iti joaca si vremea asta!.. cine ar fi crezut sa fie 11 grade noaptea in august.. brrrr

sa revenim la ganduri mai bune.. ce ati zice voi sa ne intalnim, noi miresicile de octombrie(cele din bucuresti) sa ne cunoastem?..:D mi-ar placea sa ne vedem, sa vorbim, sa bem un suc?.. a, ce parere aveti? eu consider ca deja suntem o comunitate..
din 50 de miresici poate ne vom aduna 2-3.. m-am gandit la joia viitoare, pe la 19.00. in functie de cine se inscrie, cadem deacord si asupra locatiei.. :)

Eu zic ca joia viitoare la 19.00 e perfect; locatie propune cineva? poate se face mai cald; ce ziceti de cafeneaua actorilor de la TNB, pe terasa?

vicky
31.08.2006, 09:42:22
Eu zic ca joia viitoare la 19.00 e perfect; locatie propune cineva? poate se face mai cald; ce ziceti de cafeneaua actorilor de la TNB, pe terasa?

pisik :*, stai sa vedem cine se mai inscrie, apoi fixam locatia.. zic ca e mai bine asa.. ca sa discutam toate pe aceasta tema.. eu vin oriunde in bucuresti, dar s-ar putea sa fie si fete care prefera o anumita zona.. deci, deocamdata se fac inscrierile..:*

koka
31.08.2006, 10:00:07
Ajutor pentru o miresica ratacita!!!!!!!!

Buna fetelor,
Am nunta pe 8 octombrie, in Bucuresti si as vrea sa ma ajutati si pe mine cu niste puncte de contact. Am nevoie de urmatoarele>
- un fotograf profesionist dar care sa nu aiba niste preturi piperate (am nevoie de fotograf doar la biserica)
- un magazin de imbracaminte pentru a-mi gasi costumul de cununie civila
- o coafeza care sa faca un coc superb

Astept sa ma ajutati cu anumite detalii daca puteti=P~

koka
31.08.2006, 10:04:29
Intalnire miresici

Si eu sunt de acord cu intalnirea noastra si cu ora, deci daca va hotarati la o locatie ma angajez ca particip si eu.

syyylviuta
31.08.2006, 11:07:12
Vin si eu la intalnire!!! Joia viitoare este perfect, o singura rugaminte am, sa nu amanati ziua, caci saptamana care urmeaza dupa intalnire am licenta...:-SS si nu voi putea veni! Sunt de acord cu orice locatie!

mami_de_pisi
31.08.2006, 11:10:26
dak prima intalnire am ratat-o din motive obiective (eram la casa supravegheam muncitorii) pe asta nu am cum pt ca e joi. mi se pare perfect ora si ok mi s-ar parea oriunde in zona unirii - universitate.
so inscrierile pe lista: vicki, eu , ....asteptam in continuare

syyylviuta
31.08.2006, 11:35:05
Super! Suntem deja 5! Cine se mai inscrie...?

ralusa
31.08.2006, 13:49:56
Buna miresici!

Nu am mai scris de mult fiindca am fost super ocupata la servici si am fost si in concediu o saptamana.
Vad ca ne-am inmultit!

Eu am gata asa:
- restaurant
- biserica
- DJ
- foto
- cameraman
- rochie mireasa
- pantofi
- manusi
- cocarde pentru mire/parinti/nasi/ fetite (a mea si a nasilor)
- costum mire
-coafeza

Si mai am o gramada:
- de cumparat accesorii par si colier
- desuuri
- ceva de pus peste rochie (nu stiu ce)
- camasa, alvaliera, pantofi ginere
- rochita, pantofi fie-mii
- cadouri nasi
- aranjamente florale si buchete
- gasit machioza
- bauturi (de cumparat)
- sa merg la restaurant sa vorbim despre bauturi/aranjamente
- cumparat fructe

Cam asta imi vine in minte. Or mai fi si altele?
-

ralusa
31.08.2006, 13:52:27
Aaaa, am uitat - am rezolvat si cu invitatiile, in mare parte sunt si date.
Si cu verighetele nu avem probleme, ne-am luat de cand am facut casatoria civila.

ralusa
31.08.2006, 14:08:03
Scriu eu rar da si cand scriu ...

Tare are vrea si eu la intalnire dar nu pot ca tre sa ma duc la printesa mea, bona pleaca la 7!

Si acum sa va intre cate ceva:
- voi va luati sutien? sau cupe de silicon? Eu sincer nu mi-as pune de loc ca nici nu prea am ce sa bag in sutien dar toate prietenele ma bat la cap ca sa-mi iau din ala fara bretele. Insa nu prea ii vad rostul, oricum corsetul sta mult departat de asa-zisele mele tate :D . La ce sa ma mai complic si sa am si grija lui, sa nu se vada la spate, sa nu se duca in jos, etc. Voi ce ziceti?
- stie careva vreo machioza buna? (nu stiu daca asa se numesc)

lorenazachia
31.08.2006, 14:57:22
buna dimineatza..

Buna si eu am nunta in aceeasi zi cu tine, dar...la Rm.Valcea.
Am o rugaminte la tine, spune-mi si mie te rog cum se calculeaza bautura la nunta?
Daca va intalniti va doresc petrecere frumoasa.Ce pacat ca eu sunt la Valcea...:(

syyylviuta
31.08.2006, 15:07:46
M-au sunat de la magazin ca mi-au venit voalul si posetuta, asa ca las totul balta sa ma duc sa le iau! Abia astept sa le vad!!!
Am si eu o intrebare, nu stiu ce sa fac. In octombrie poate fi destul de rece, si ma bate gandul sa imi fac un bolero, dar toata lumea imi spune ca stric frumusetea rochiei...:( Daca vor fi 5 grade? Nu vreau sa dardai, sau sa fug imediat inauntru ca e frig! Voi ce faceti?

Pisik06
31.08.2006, 15:39:24
M-au sunat de la magazin ca mi-au venit voalul si posetuta, asa ca las totul balta sa ma duc sa le iau! Abia astept sa le vad!!!
Am si eu o intrebare, nu stiu ce sa fac. In octombrie poate fi destul de rece, si ma bate gandul sa imi fac un bolero, dar toata lumea imi spune ca stric frumusetea rochiei...:( Daca vor fi 5 grade? Nu vreau sa dardai, sau sa fug imediat inauntru ca e frig! Voi ce faceti?

eu mi-am facut bolero, oricum mare branza nu tine si rochia chiar nu ostrica deloc, pt ca e facut in asa fel incat sa nu acopere decat bratele si spatele; eu zic sa iti faci, e pacat sa iesi toata zgribulita in poze; eu una ma stiu friguroasa si de aia mi-am facut

vio
31.08.2006, 15:57:25
Eu am nunta in 28 Octombrie. Ce variante sunt pentru perioada asta pentru luna de miere? Pt cele care mai au nunta in perioada asta: Voi pe unde o sa va pertreceti luna de miere? :)

alison
31.08.2006, 16:00:52
salut. noi o sa mergem la budapesta, pentru 5 zile, imediat dupa nunta (nu avem decat o saptamana la dispozitie si asa am gasit un zbor f rentabil, din tg mures). am auzit ca e f frumoasa budapesta, de abia asteptam!

aalliinnuuttaa
31.08.2006, 16:02:44
salut. noi o sa mergem la budapesta, pentru 5 zile, imediat dupa nunta (nu avem decat o saptamana la dispozitie si asa am gasit un zbor f rentabil, din tg mures). am auzit ca e f frumoasa budapesta, de abia asteptam!

Asa este. Budapesta este un oras foarte foarte frumos. Aveti foarte multe locuri frumoase de vizitat. Nu o sa va plictisiti absolut deloc.

vicky
31.08.2006, 17:45:08
Asa este. Budapesta este un oras foarte foarte frumos. Aveti foarte multe locuri frumoase de vizitat. Nu o sa va plictisiti absolut deloc.
noi mergem in maramuresh ..:) .. am scris la subiectul "luna de miere in romania" :*

ralusa
31.08.2006, 18:34:06
Noi mergem la Viena o saptamana.

acatiche
31.08.2006, 23:01:21
Buna la toata lumea! Sunt si eu o miresica de octombrie si am o mare, mare problema - rochia. O sa-mi spuneti ca asta e o problema generala, dar...o sa fiu si graviduta in aproape 5 luni la nunta!!!!!!!!! Ce ma fac? Am cautat tot net-ul rochii de mireasa pt gravidute, dar...nimic. O sa se vada tare burtica? O sa o pot strange cu un corset ceva? Acum, la trei luni nu se vede, dar la nunta? Daca poate cineva sa ma ajute cu un sfat, o parere, poze cu rochii pt gravidute...orice...raman vesnic indatorata$-)

eva
31.08.2006, 23:51:25
Buna la toata lumea! Sunt si eu o miresica de octombrie si am o mare, mare problema - rochia. O sa-mi spuneti ca asta e o problema generala, dar...o sa fiu si graviduta in aproape 5 luni la nunta!!!!!!!!! Ce ma fac? Am cautat tot net-ul rochii de mireasa pt gravidute, dar...nimic. O sa se vada tare burtica? O sa o pot strange cu un corset ceva? Acum, la trei luni nu se vede, dar la nunta? Daca poate cineva sa ma ajute cu un sfat, o parere, poze cu rochii pt gravidute...orice...raman vesnic indatorata$-)

Buna, bine ai venit!
Am vazut la Alb&negru ceva rochi fara corset care cred ca ar merge. Si la Ioanin am fazut. Model di acela care porneste de sub sani. Oricum nu o sa fie burta chiar asa mare, daca vrei neaparat corset, cred ca se gasesc si pt "grasutze" :) si nu tebuie sa-l strangi.

eva
01.09.2006, 00:12:20
Nu am reusit sa pun o poza, dar ca exemplu uite-te pe site-ul www.donnaalba.ro (http://www.donnaalba.ro) la colectia din 2006, modelul julieta.

vicky
01.09.2006, 00:27:58
bine ai venit la noi! iata doua posibile modele. primul costa costa 5.5 mil, al doilea 5.3 mil la whitewedding.ro. sunt sigura ca mai sunt si la alte firme/ site-uri trebuie doar sa cauti. sa fii sanatoasa si tu si viitorul tau bebitza!

vicky
01.09.2006, 01:03:05
inca cateva:

vio
01.09.2006, 08:58:28
Noi mergem la Viena o saptamana.

Pti sa imi dai mai multe detalii(pret, cazare, transport,etc)? Tot caut si eu si nu gasesc ceva sa ne placa si sa nu fie preturi exagerate. Merci.

ralusa
01.09.2006, 10:40:15
acatiche bine ai venit si sarcina usoara!
Rochite cu taietura sub sani am vazut in mai multe locuri. Cred ca din asta ar trebui sa-ti iei. Poti sa iei si un model normal si sa strangi corsetul, numai ca in acest fel il strangi si pe bebe si nu e bine.
Sfatul meu e sa-ti iei rochita aproape de eveniment fiindca burtica creste in mod nebanuit. Crede-ma, stiu ce zic.

ralusa
01.09.2006, 10:49:15
vio, despre cazare nu pot sa-ti spun mare lucru, fiindca noi o sa stam la prietena mea ( care e maritata cu un tip ce lucreaza la consulat asa ca sta acolo 4 ani).
Noi plecam cu masina, o sa ne oprim sa dormim la Arad. Daca mergi neintrerupt faci vreu 14-15 ore cu tot cu statul la vama. Problema cu masina este ca orice loc de parcare in Viena costa ... adica chiar daca lasi masina in fata blocului, hotelului platesti la ora parcarea intre 8 dimineata si 8 seara. Noi speram sa putem s-o lasam la Consulat in curte.
Avionul cu Tarom costa muuuult, aproape 400 Euro dus-intors de persoana. Exista insa niste curse SkyEurope foarte ieftine. Mergi cu avionul pana la Bratislava si de acolo cu un autocar al lor pana la Viena (in total vreo 4 ore de calatorie). Daca rezervati acum costa in jur de 60-70 Euro de persoana dus-intors. Cu cat intarziati rezervarea, cu atat creste pretul. Prietena mea a fost o data cu ei si a fost foarte multumita. As merge si eu de nu mi-ar fi o frica nebuna de avion:"> Vezi ca au site, nu-l dau sa nu fac reclama.
Mai exista si posibilitatea trenului, ieftin si comod, pleci din Buc la 16,30 si ajungi la Viena dimineata pe la 9. Daca iti iei cuseta e super. Eu am mai calatorit asa, dar sotul nu vrea cu nici un chip cu trenul.
In rest, Viena e un oras scump, ideal e sa gasiti un super market de unde sa luati mancare, altfel la restaurante va usuca.

A ... din experienta, fiindca am calatorit destul de mult, pot sa-ti zic ca iesi mult mai bine daca mergi pe cont propriu, nu cu agentie. De asta ti-am dat detalii de transport. Cauta un hotel pe net, suna direct acolo si fa rezervare. Succes!
Daca te mai pot ajuta cu ceva, please ...

acatiche
02.09.2006, 11:19:02
inca cateva:
Maaaaaaaama mia...:-L nu-mi plac deloc astea pornind de sub sani. As vrea corset :-? O sa vad eu cum fac

_noni_
02.09.2006, 13:13:40
salutare fetelor!

vin si eu joi la 7. am hotarat deja locul? cand va hotarati la ceva, dati-mi si mie un mp ca azi plec la mare si ma intorc miercuri.

chiar m-as bucura sa ne vedem! cate suntem pana acum ? 6 - 7 ?

}{

mami_de_pisi
03.09.2006, 08:48:23
locul nu s-a hotarat. ora ramane 7 dar locul....????
ce ziceti de hanul ancutei din mall vitan?? sau lavazza tot mall vitan?

vio
04.09.2006, 09:10:50
vio, despre cazare nu pot sa-ti spun mare lucru, fiindca noi o sa stam la prietena mea ( care e maritata cu un tip ce lucreaza la consulat asa ca sta acolo 4 ani).
Noi plecam cu masina, o sa ne oprim sa dormim la Arad. Daca mergi neintrerupt faci vreu 14-15 ore cu tot cu statul la vama. Problema cu masina este ca orice loc de parcare in Viena costa ... adica chiar daca lasi masina in fata blocului, hotelului platesti la ora parcarea intre 8 dimineata si 8 seara. Noi speram sa putem s-o lasam la Consulat in curte.
Avionul cu Tarom costa muuuult, aproape 400 Euro dus-intors de persoana. Exista insa niste curse SkyEurope foarte ieftine. Mergi cu avionul pana la Bratislava si de acolo cu un autocar al lor pana la Viena (in total vreo 4 ore de calatorie). Daca rezervati acum costa in jur de 60-70 Euro de persoana dus-intors. Cu cat intarziati rezervarea, cu atat creste pretul. Prietena mea a fost o data cu ei si a fost foarte multumita. As merge si eu de nu mi-ar fi o frica nebuna de avion:"> Vezi ca au site, nu-l dau sa nu fac reclama.
Mai exista si posibilitatea trenului, ieftin si comod, pleci din Buc la 16,30 si ajungi la Viena dimineata pe la 9. Daca iti iei cuseta e super. Eu am mai calatorit asa, dar sotul nu vrea cu nici un chip cu trenul.
In rest, Viena e un oras scump, ideal e sa gasiti un super market de unde sa luati mancare, altfel la restaurante va usuca.

A ... din experienta, fiindca am calatorit destul de mult, pot sa-ti zic ca iesi mult mai bine daca mergi pe cont propriu, nu cu agentie. De asta ti-am dat detalii de transport. Cauta un hotel pe net, suna direct acolo si fa rezervare. Succes!
Daca te mai pot ajuta cu ceva, please ... Merci mult de informatii. Noi mai cautam ...:) si apoi vedem ce sa alegem.

syyylviuta
04.09.2006, 10:34:55
Mie, sincera sa fiu imi este departe Mall Vitan. As prefera Universitate, Romana, ceva pe acolo. Ajung mai usor. Dar daca nu se poate, vad eu ce fac!

ralusa
04.09.2006, 12:23:02
Saluty,

Am fost si noi la Unirea sambata si am luat camasa pentru ginerica (de la Alb si Negru) + lavaliera si vesta.
Eu nu am reusit sa-mi iau decat ciorapi, care mi s-au si rupt cand i-am probat acasa...
Doamne, mai am patru saptamani si atatea de facut, ma apuca disperarea ...

ralusa
04.09.2006, 12:23:38
Fetelor, voi ce puneti peste rochie?

aalliinnuuttaa
04.09.2006, 13:14:42
Fetelor, voi ce puneti peste rochie?

Eu asa ceva voi avea peste rochie - pe mansete si pe guler va fi ornat cu dantela (aceeasi care se va regasi si in rochie).

raluca24
04.09.2006, 13:23:23
super interesant ce ai ales. ma bate gandul si pe mine.dragut foc. bravo.felicitari.;-);-)

aalliinnuuttaa
04.09.2006, 14:06:08
Mercic (asta daca despre mine era vorba). Acum sacouasul este la cusut impreuna cu rochia. Sper sa iasa totul super ok :-SS

andya
04.09.2006, 15:44:46
Eu asa ceva voi avea peste rochie - pe mansete si pe guler va fi ornat cu dantela (aceeasi care se va regasi si in rochie).

E super. Imi place mult. Cat te costa?

aalliinnuuttaa
04.09.2006, 18:06:02
E super. Imi place mult. Cat te costa?

Habar nu am cat ma costa sacouasul pentru ca il fac la comanda impreuna cu rochia iar pretul mi l-au calculat pentru tot ce imi fac acolo (adica rochie, sacouas, voal si posetuta). Daca vrei, pot sa intreb dar mai dureaza vreo saptamana pana ajung la atelier.

Pisik06
04.09.2006, 18:11:28
fetelor, uite, postez si eu rochita de miresica, este un fel de rceatie proprie de la AT (combinatie din vreo 3 modele) sa imi spuneti daca va place

Pisik06
04.09.2006, 18:13:19
Acum am observat cat de putin mai au porumbeii pana se pupa si m-a cam apucat teama:-SS ce putin mai e, oau! n-as fi crezut! si parea asa de mult cand ne-am hotarat...acum tot ce imi doresc este sa iasa totul bine[-o<

syyylviuta
04.09.2006, 18:49:16
Superba rochita ta! Si te prinde foarte bine, arati ca o printesa!
Si porumbeii mei sunt la fel, avem nunta in aceiasi zi... Cand mi-aduc aminte ca mai aveau si 9 luni... Dar eu deja devin nerabdatoare, abia astept sa vina ziua nuntii, desi stiu ca va trece foarte repede, si o sa-mi para rau dupa!

Geea
04.09.2006, 18:54:48
Salutare, tuturor! :bye_03:
Am descoperit acest Forum super, cautind o revista de mirese, care sa-mi fie de folos in alegerea modelului pt. rochie. (*)
Sint fericita ca v-am descoperit, ca asa ma mai informez si eu in legatura cu acest eveniment important din viata noastra.
M-am luat cu vorba si am uitat sa ma prezint... :))
Numele meu este Gianina, sint din Constanta si pe 17 Octombrie voi implini virsta de 31 ani. :D
Nunta va avea loc in data de 14.10.2006, in Constanta.
Doresc sa-mi exprim inca o data bucuria intilnirii cu voi.:A Este minunat sa-ti poti impartasi emotiile cu cineva care va trece sau deja a trecut prin acest gen de emotii.:love:

syyylviuta
04.09.2006, 19:36:16
Bine ai venit Gianina! Intr-adevar, acest forum este foarte util, deja suntem o comunitate aici, si poti afla multe lucruri utile! Daca ai intrebari...pune-le!

tweety82
04.09.2006, 22:59:25
Salutare, tuturor! :bye_03:
Am descoperit acest Forum super, cautind o revista de mirese, care sa-mi fie de folos in alegerea modelului pt. rochie. (*)
Sint fericita ca v-am descoperit, ca asa ma mai informez si eu in legatura cu acest eveniment important din viata noastra.
M-am luat cu vorba si am uitat sa ma prezint... :))
Numele meu este Gianina, sint din Constanta si pe 17 Octombrie voi implini virsta de 31 ani. :D
Nunta va avea loc in data de 14.10.2006, in Constanta.
Doresc sa-mi exprim inca o data bucuria intilnirii cu voi.:A Este minunat sa-ti poti impartasi emotiile cu cineva care va trece sau deja a trecut prin acest gen de emotii.:love:

Bine ai venit si bafta in continuare la pregatiri !

P.S Ce multe ne strangem pe 14 ..hai ca-mi place ;))
Va pup pe toate :*

corinabardan
04.09.2006, 23:15:06
hai, mai fetelor! suntem cam putine pe 01.10! mie mi se face din ce in ce mai groaza! am niste emotii de mor! norocul meu ca muncesc 12-14 ore pe zi si nu prea am timp de ganduri:D dar nici de pregatiri:-SS ...

vio
05.09.2006, 09:12:37
Dar mai e cineva cu nunta pe 28.10? sau numa eu? :) Dar din Cluj mai e cineva?

syyylviuta
05.09.2006, 10:15:36
Fetelor, ne mai intalnim!? E deja marti...
Hai sa mergem pe terasa la TNB, cum era vorba initial... la ora 19.00. Eventual ne intalnim jos la intrare, ca sa ne fie mai usor... Sau daca propuneti altceva... Ce ziceti? Cine vine?

ralusa
05.09.2006, 10:18:12
pisik06 e tare frumoasa rochita!

aalliinnuuttaa e superb boleroul tau. Te rog mult, spune-mi si mie unde il faci. Oare mai poate croitoreasa ta sa-mi faca si mie? M-am uitat si eu la bolerouri la AT dar nu mi-a placut nimic ... asta al tau e misto de tot.

geanina bine ai venit!

ralusa
05.09.2006, 10:20:46
hai, mai fetelor! suntem cam putine pe 01.10! mie mi se face din ce in ce mai groaza! am niste emotii de mor! norocul meu ca muncesc 12-14 ore pe zi si nu prea am timp de ganduri:D dar nici de pregatiri:-SS ...

Corina suntem colege de 1 octombrie! ce putin mai avem. Tu cum stai cu pregatirile?
Si eu muncesc mult, cam 9-10 ore pe zi, uneori 12-13 si in plus de la birou trebuie sa ma duc direct acasa la bebelina. Gandurile le am noaptea cand ma terzeste fie-mea si nu mai pot sa adorm!

vicky
05.09.2006, 10:26:37
Fetelor, ne mai intalnim!? E deja marti...
Hai sa mergem pe terasa la TNB, cum era vorba initial... la ora 19.00. Eventual ne intalnim jos la intrare, ca sa ne fie mai usor... Sau daca propuneti altceva... Ce ziceti? Cine vine?

da ne intalnim.. eu vin sigur.. am fost plecata 3 zile din bucuresti si nu am mai intrat.. de la mine este confirmare.. va mai scriu ma tarziu.. acum nu pot

andya
05.09.2006, 12:15:13
Doar miresicile de octombrie se intalnesc?

vicky
05.09.2006, 12:29:55
Doar miresicile de octombrie se intalnesc?

da, dar tu ai sa vii in calitate de prietena a mea.. tulceanco!

aalliinnuuttaa
05.09.2006, 12:56:05
[quote=ralusa]
aalliinnuuttaa e superb boleroul tau. Te rog mult, spune-mi si mie unde il faci. Oare mai poate croitoreasa ta sa-mi faca si mie? M-am uitat si eu la bolerouri la AT dar nu mi-a placut nimic ... asta al tau e misto de tot.
quote]

Atelierul cu care lucrez este Bride's Boutique. De putut poate, dar trebuie sa vorbesti cu ea ca este super aglomerata. Eu la sfarsitul saptamanii sau saptamana viitoare ma duc la proba si probabil ca o sa fie gata de prima proba si boleroul. O sa iti spun cum iese.

mihaela_r
05.09.2006, 19:58:07
:"> Buna! Sunt Mihaela si am si eu nunta pe 7 oct.

tweety82
05.09.2006, 20:00:38
:"> Buna! Sunt Mihaela si am si eu nunta pe 7 oct.

Bine ai venit !! Bafta in continuare la pregatiri

corinabardan
05.09.2006, 22:52:38
Corina suntem colege de 1 octombrie! ce putin mai avem. Tu cum stai cu pregatirile?
Si eu muncesc mult, cam 9-10 ore pe zi, uneori 12-13 si in plus de la birou trebuie sa ma duc direct acasa la bebelina. Gandurile le am noaptea cand ma terzeste fie-mea si nu mai pot sa adorm!
stau foarte prost! nici macar pozar sau muzica! nasii lasa totul pe mine, socrii lasa totul pe mine, iar eu las totul ...pe maine! maine fac aia, maine fac cealalta... numai ca maine nu fac nimic! poate de maine:^o . chipintaci! poate mai scap de stres!

vicky
05.09.2006, 23:53:41
stau foarte prost! nici macar pozar sau muzica! nasii lasa totul pe mine, socrii lasa totul pe mine, iar eu las totul ...pe maine! maine fac aia, maine fac cealalta... numai ca maine nu fac nimic! poate de maine:^o . chipintaci! poate mai scap de stres!
PAI CUM AI RAMAS FARA MUZICA SAU FOTOGRAF IN ULTIMA LUNA?
ce s-a intamplat, ai vrut ceva altfel si nu ai gasit, nu ai avut timp sa cauti, ai gasit dar s-au sucit cu o luna inainte?.. ce anume cauti?.. vrei formatie sau dj.. poate avem cum sa te ajutam..

capul sus!

andya
06.09.2006, 10:05:46
Eu nu te pot ajuta fiindca nu fac nunta in bucuresti. Pot insa sa admir rochitza atasata. E frumoasa foc.

ancadragoman
06.09.2006, 10:11:56
Pai ai facut cam ce trebuie pana la vremea asta.
Nu are rost sa te panichezi

ralusa
06.09.2006, 11:03:50

La fel si la mine, totul e in sarcina mea.
Am organizat singura nunta asta, eu m-am ocupat de tot. Singurii care ma-r fi ajutat ar fi ai mei, dar sunt plecati din tara, iar cand sunt aici trebuie sa aiba grija de fata ca sa pot eu umbla prin magazine. Socrii nu au facut decat sa-si imparta invitatiile proprii, in rest nimic.

ralusa
06.09.2006, 11:09:40
corina foarte frumosi pantofii tai, cred ca sunt si comozi. De unde i-ai luat?

aalliinnuuttaa merci :* . Tare mi-as face si eu acolo. Dar ma intreb daca gasesc tafta la fel ca rochia. Tine-ma la curent, please.

Ieri am fost la Plaza in cautare de pantofi pentru Octavian, lenjerie pentru mine si hainute pentru Ioana. Nu am gasit nimic nimicut. Mi-am luat doar eu o pereche de ciorapi de la Golden Point, frumosi. Cred ca imi mai iau unii la fel, sa fiu sigura.

Spuneti-mi si mie de und ev-ati luat sutiene? Eu caut ceva cu bretele detasabile, jumate de cupa. Nu am gasit de loc, am eu unul mai vechi, dar nu prea l-am purtat fiindca ma roade.

aalliinnuuttaa
06.09.2006, 15:41:17
Miresici de octombrie....alarma!!!!! :(( :(( :(( :(( Tocmai am aflat de la agentia de turism unde dadusem avansul pentru un sejur in Tenerife, ca au fost anulate toate charterele din luna octombrie pentru destinatia asta.
Mai merge careva dintre voi in Tenerife? Ati auzit ceva in sensul asta?
Voi pe unde mergeti in luna de miere in octombrie???? Ca tare mi-e ca trebuie sa ma apuc de cautat sejur in octombrie si nu stiu incotro sa o iau. Ca noua ni se pusese pata pe Tenerife, am dat avansul si stateam bine mersi linistiti. Si acum.....:(( :(( :(( :((

aalliinnuuttaa
06.09.2006, 15:43:21
aalliinnuuttaa merci :* . Tare mi-as face si eu acolo. Dar ma intreb daca gasesc tafta la fel ca rochia. Tine-ma la curent, please.

Raluca te tin la curent. Daca o sa ajungi pe acolo, o sa te sfatuiasca Mihaela si o sa iti spuna ce merge si ce nu. Oricum ele au acolo foarte multe materiale si poate ai noroc sa gasesti ce iti trebuie.

Corina!!!!!!!!!!! De unde ti-ai luat pantofii aia minunati???????? Sunt super frumosi. Sa ii porti cu placere.

ancaavr
06.09.2006, 17:26:00
Salutare miresici de octombrie!

Eu am nunta pe 28 octombrie, in Pitesti. Cu pregatirile stau destul de bine, zic eu....Au mai ramas chestii de rezolvat cu cateva saptamani inainte si normal lucrurile neprevazute (sunt sigura ca trb sa fie si d-astea).....Singura problema mai stresanta acum este ca nu gasim verighete (ce-mi place mie nu-i place lui si invers), dar trb sa ne hotaram pana la urma....

syyylviuta
06.09.2006, 17:56:44
corina foarte frumosi pantofii tai, cred ca sunt si comozi. De unde i-ai luat?

Ieri am fost la Plaza in cautare de pantofi pentru Octavian, lenjerie pentru mine si hainute pentru Ioana. Nu am gasit nimic nimicut. Mi-am luat doar eu o pereche de ciorapi de la Golden Point, frumosi. Cred ca imi mai iau unii la fel, sa fiu sigura.

Spuneti-mi si mie de und ev-ati luat sutiene? Eu caut ceva cu bretele detasabile, jumate de cupa. Nu am gasit de loc, am eu unul mai vechi, dar nu prea l-am purtat fiindca ma roade.

Eu mi-am luat sutienul exact cum ai zis tu, si l-am gasit la Sarrieri, foarte frumos, exact ca rochia mea, adica cu broderie aurie! Asta m-a convins sa il iau! E fara bretele, si are si banda de silicon, ca sa nu cada.

syyylviuta
07.09.2006, 10:25:33
Gata, am renuntat la intalnire!? Vad ca celelalte miresici isi fac planuri de intalnire... Chiar imi pare rau, si ce daca eram putine, vreo 2-3? Mie imi placea...

aalliinnuuttaa
07.09.2006, 11:27:48
M-as baga si eu la intalnirea asta. Dar depinde de zi si de ora. Va las pe voi sa hotarati ce si cum si va zic dupa aia. Ca a mai fost o intalnire care s-a organizat si la care m-am anuntat si n-am mai reusit sa ajung. :(

ralusa
11.09.2006, 13:09:49
Buna!

Eu sunt tare bucuroasa ca mi-am luat diadema si colier! Asta era cea mai mare grija a mea fiindca cusurgioaica cum sunt nimic nu-mi era pe plac. Saptamana trecuta vazusem la AT un colier care mi-a placut mult, dar nu aveau si diadema si nu l-am luat. Ma si gandeam unde sa gasesc ceva potrivit, eram sigura ca nu voi gasi. Si iata ca sambata am fost la Unirea sa luam cadou pentru nasi si am zis sa mai intru o data la AT si ce sa vezi, adusesera si diademe la fel!

Cadou pentru nasi nu am mai luat, ca n-am mai avut timp si bani, am luat doar pentru fetita lor niste cercei superbi de la Celini.

Acuma eu mai am sa-mi iau doar sutien (nu am gasit inca), bolerou si parfum (ca-mi iau unul special pentru nunta ;-) ). Dar mai sunt atatea altele de facut ...
Celelalte miresici de 1 octombrie cum stau cu pregatirile? Fetele, mai avem doar 3 saptamani!

pupi
11.09.2006, 13:45:15
Si eu sunt in octombrie pe 7!!<:-P

pupi
11.09.2006, 13:48:33
si eu sunt in octombrie, pe 7! <:-P

nykollet
11.09.2006, 16:31:45
Si eu tot pe 7...
Azi ma duc sa imi iau rochita. Mi-au gresit-o de doua ori. :(. Prima probata, prima luata.:D
In rest, stau destul de bine cu pregatirile. Avem niste nasi super care fac nunta cu doua saptamani inaintea noastra.
Stiti vreo agentie de decoratiuni in Ploiesti? Vrem doar husele... la baloane ne gandim inca daca o sa punem. Preferam lumina si flori.

vicky
12.09.2006, 00:54:52
fetelor, fetelorrrrrrr,

nu am mai intrat de mult pe aici .. v-am parasit, dar acum sunt inapoi..
poate unele stiu, am avut necazuri cu restaurantul, asa ca in doar cateva zile s-a mutat totul din bucuresti in tulcea. deciiiii, nunta se tine al tulcea. cine ar fi crezut??

acum toata organizarea mea din ianuarie pana acum s-a dus pe apa sambetei, o luam de la capat.
am rezolvat restaurant, biserica, dj-ul a ramas acelasi .. dar in rest nu mai avem nimic..:)
sunt in cautari de cameraman, fotograf, florarie, agentie, coafor, .....
ha.. o alta nunta :))

promit sa intru mai des pe aici, cand am timp, si poate o sa afcem si intalnirea aia..
pup

maine actualizez listuta cu noile miresici care ni s-au alaturat

corinabardan
12.09.2006, 08:03:16
fetelor, fetelorrrrrrr,

nu am mai intrat de mult pe aici .. v-am parasit, dar acum sunt inapoi..
poate unele stiu, am avut necazuri cu restaurantul, asa ca in doar cateva zile s-a mutat totul din bucuresti in tulcea. deciiiii, nunta se tine al tulcea. cine ar fi crezut??

acum toata organizarea mea din ianuarie pana acum s-a dus pe apa sambetei, o luam de la capat.
am rezolvat restaurant, biserica, dj-ul a ramas acelasi .. dar in rest nu mai avem nimic..:)
sunt in cautari de cameraman, fotograf, florarie, agentie, coafor, .....
ha.. o alta nunta :))

promit sa intru mai des pe aici, cand am timp, si poate o sa afcem si intalnirea aia..
pup

maine actualizez listuta cu noile miresici care ni s-au alaturat

da' stiu ca te specializezi, nu gluma! poti sa faci cariera cu organizari de nunti! mare parte dintre noi au dificultati sa organizeze o nunta, iar tu esti practic la a doua, intr-un interval f scurt! si mai ai si puterea sa razi de asta! bravo tie, fetita, bravo tie!

vicky
12.09.2006, 13:24:31
da' stiu ca te specializezi, nu gluma! poti sa faci cariera cu organizari de nunti! mare parte dintre noi au dificultati sa organizeze o nunta, iar tu esti practic la a doua, intr-un interval f scurt! si mai ai si puterea sa razi de asta! bravo tie, fetita, bravo tie!

nevoia te invata, stai linistita..
cel mai greu nu e sa semnezi contractul, cel mai greu este sa culegi informatii, recomandari sa cauti pareri, sa selectezi ce ai gasit si sa te hotarasti cu cine o sa colaborezi. asta e munca cea mai grea, si de durata..

Karmika
14.09.2006, 16:59:53
Buna eu sunt miresica de octombrie pe 21 :-p :bye_03: si sunt asa putin intrata in panika :madlaugh: :gen_07: 8-}

Pisik06
14.09.2006, 17:37:48
Buna eu sunt miresica de octombrie pe 21 :-p :bye_03: si sunt asa putin intrata in panika :madlaugh: :gen_07: 8-}
De ce, ce mai ai de facut?

Karmika
14.09.2006, 17:47:47
Am tot felul de idei ca nu o sa iasa bine ca o sa ploua ca o sa-mi fie prea cald sau prea frig....oare sufar de mania perfectiunii :-SS...desi n-ar trebui tinand cont ca singuri ne-am organizat nunta.... :wacko: parca in ultimul timp nu-mi mai iese nimik nu mai am rabdare si sunt tare obosita abia astept sa-mi iau liber de la job ....n-am gasit pantofi care sa-mi placa sa fie si comozi si abia astept sa incep sa-mi confectionez o casuta de bani sub forma de :x inimioara

Luiza81
14.09.2006, 19:43:30
Credeam ca doar eu sunt stresata,dar ma-am mai linistit cand am vazut ca nu sunt singura.Noi o sa avem nunta in 14 oct in Oradea si sunt foarte stresata pt ca nici acum nu stiu cine o sa ma aranjeze la par.Am fost la 3 saloane dar parca si acum mai am indoieli.

alina_i
14.09.2006, 20:51:30
Fetele de 14 octombrie :) , ati rezolvat cu programarea la cununia civila? Am auzit ca e cam ciudat... noi vom face la sect. 4 (Bucuresti :D ). Mai este careva la sectorul 4?

alina_i
14.09.2006, 20:57:31
... si mai avem de rezolvat:
- hainele de cununie civila - amandoi
- haine pentru nunta - el
- fotograf si cameraman
- bauturi alcoolice
- fructe
- de mers la biserica sa vedem daca ne mai au pe lista (:|
- de facut programare la coafor/cosmetica/machiaj
- de definitivat traseul pentru "luna de miere"
- marturii
- rochia de nunta trebuie modificata (scurtata si stramtata)

... ce parere aveti? suntem in urma rau cu pregatirile?
Chestia buna este ca noi nu suntem deloc stresati :D

tweety82
14.09.2006, 21:00:52
Fetele de 14 octombrie :) , ati rezolvat cu programarea la cununia civila? Am auzit ca e cam ciudat... noi vom face la sect. 4 (Bucuresti :D ). Mai este careva la sectorul 4?

Pai e cam devreme ca sa rezolvam :(
Eu o sa ma duc in ultima saptamana a lui septembrie cu un cadou ceva ...poate-mi fac si eu o pila :D
Eu am la sectorul 6 ...am auzit ca e o scarba de femeie acolo ...poate da-i bag cadoul in fata se mai calmeaza ;))

strumful
14.09.2006, 21:01:45
E prima data cand scriu pe acest forum, deci salut pe toata lumea.
Am nunta in octombrie la sfarsit si ... trebuie sa spun ca ce am citit aici ma ajuta mult sa nu mai fiu asa stresata cu nunta!

mam
14.09.2006, 21:03:46
buna strumf! bine ai venit! mai ai putin pana la nunta, cum stai cu pregatirile?

corinabardan
14.09.2006, 21:15:13
si eu sant tot la 4. pe 30.09.

Pisik06
14.09.2006, 22:16:45
Pai e cam devreme ca sa rezolvam :(
Eu o sa ma duc in ultima saptamana a lui septembrie cu un cadou ceva ...poate-mi fac si eu o pila :D
Eu am la sectorul 6 ...am auzit ca e o scarba de femeie acolo ...poate da-i bag cadoul in fata se mai calmeaza ;))

Noi vom face pe 13 pana la urma (sfidez superstitiile) pt ca am realizat ca nu voi avea timp de nimic; maine merge cu spaga (noi facem la 1, ca nu avem incotro, unde este cel mai mare spagar ever), sa speram ca rezolvam ceva, ca pt sambata era totul ocupat de acum 3 luni!:-w

tweety82
14.09.2006, 22:24:44
Noi vom face pe 13 pana la urma (sfidez superstitiile) pt ca am realizat ca nu voi avea timp de nimic; maine merge cu spaga (noi facem la 1, ca nu avem incotro, unde este cel mai mare spagar ever), sa speram ca rezolvam ceva, ca pt sambata era totul ocupat de acum 3 luni!:-w

Astia sunt chiar nesimtiti .. te anunta sa te duci cu 14 zile inainte si atunci nu mai gasesti nimic...macar de-ar zice pe fata ..vrei in ziua aia la ora aia ?..uite atat te costa ... si gata ... eu una o sa innebunesc daca nu gasesc sambata ca vineri nu-mi vine nimeni :( si daca ar veni , unde ii bag eu intr-o garsoniera?
Sunt de tot RAHATUL oamenii astia de la primarie

Karmika
15.09.2006, 09:15:32
Eu am cununia civila pe 21 octombrie la sectorul 2....ar tb sa ma ingrijorez :[email protected]? Trebuie sa ajung mai devreme de 14 zile :-s?

caramella
15.09.2006, 14:24:20
E prima data cand scriu pe acest forum, deci salut pe toata lumea.
Am nunta in octombrie la sfarsit si ... trebuie sa spun ca ce am citit aici ma ajuta mult sa nu mai fiu asa stresata cu nunta!
^:)^ ^:)^ ^:)^ Bine ai venit^:)^ ^:)^ ^:)^

tweety82
15.09.2006, 20:21:14
Eu am cununia civila pe 21 octombrie la sectorul 2....ar tb sa ma ingrijorez :[email protected]? Trebuie sa ajung mai devreme de 14 zile :-s?

Nu ar fi rau sa te duci cu un cadou ceva ca sa te pui bine cu cei de acolo .. si intrebi direct cand sa te duci sa depui actele .. ca de ,daca vede cadoul te sfatuiesc si ei mai cu calm ;))

Karmika
17.09.2006, 00:04:55
^:)^ multam este bine de stiu ;-)

val.u
17.09.2006, 08:48:06
^:)^ multam este bine de stiu ;-)
buna fetelor
am si eu o intrebare:voi v-ati luat haine pt cuninie? sau ati vazut ceva potrivit pt luna oct? eu sunt cam disperata ca nu gasesc decat chestii de vara si nici nu vreau sa las pt ultima saptamana.:-SS

aandrada
17.09.2006, 08:52:18
Eu am făcut civila în octombrie și ”m-am îmbrăcat” cu o săptămână înainte. Am avut un costumaș de toamnă, însă a fost atât de clad încât am renunțat repede la sacou. Am prins o vreme cam ca zilele astea.

tweety82
17.09.2006, 15:17:14
buna fetelor
am si eu o intrebare:voi v-ati luat haine pt cuninie? sau ati vazut ceva potrivit pt luna oct? eu sunt cam disperata ca nu gasesc decat chestii de vara si nici nu vreau sa las pt ultima saptamana.:-SS

Eu inca nu mi-am luat si sincer nici nu am cautat ....cu vreo 2 saptamani inainte o sa ma apuc sa caut

mami_de_pisi
17.09.2006, 16:07:03
mai am putin pana la nunta si sunt emotionata . nu am idee de ce dar....asta e.
aveti grija cu programarile ca e plin sezon , va recomand sa mergeti cat mai repede.bafta

morena
17.09.2006, 17:03:02
dragile mele am tinut sa va anunt si pe voi ca am schimbat data nuntii restaurantul si biserica. nu mai fac nunta pe 8 oct ci pe 7 oct nu la rest hotelului victoria ci la restaurant orizont,
Am rezolvat aproape tot ce tinea de mine ca pe altii nu pot sa-i oblig sa iasa din ritmul lor ( de melc) ( aici ma refer la viitorii mei socrii).
EU am rezolvat: mire
rochie si accesorii
sala
firma pt decoratiuni
foto video
bauturi_ taria (vinul tre sa-l i-a socrii)
invitatiile ( le-am facut eu) sunt impartite
DJ
formatie ( Semnal M) si inca un cantaret de muzica populara
am stabilit meniul

Daca uit ceva va rog pe voi sa-mi aduceti aminte

loreley
17.09.2006, 23:28:45
Fetelor, nu stiu voi cum stati, dar eu cred ca sunt cam stresata. Visez nunta nereusita, chiar azi noapte, ca dj-ul facea pauza de cateva sec. dupa fiecare melodie si avea doar melodii naspa s.a.m.d.
De rezolvat au mai ramas putine lucruri, in opinia mea: bauturile, fructele, tortul, cravata lui, rochita mea e la cusut, pantofi eu, bijuteriile si cam atat cred. Dar degeaba imi spun ca nu mai sunt multe de rezolvat.
Va pup pe toate si sper ca nu sunteti la fel ca si mine, iar daca sunteti scrieti ca poate ma calmez asa. #:-S

Pisik06
18.09.2006, 10:16:18
Fetelor, nu stiu voi cum stati, dar eu cred ca sunt cam stresata. Visez nunta nereusita, chiar azi noapte, ca dj-ul facea pauza de cateva sec. dupa fiecare melodie si avea doar melodii naspa s.a.m.d.
De rezolvat au mai ramas putine lucruri, in opinia mea: bauturile, fructele, tortul, cravata lui, rochita mea e la cusut, pantofi eu, bijuteriile si cam atat cred. Dar degeaba imi spun ca nu mai sunt multe de rezolvat.
Va pup pe toate si sper ca nu sunteti la fel ca si mine, iar daca sunteti scrieti ca poate ma calmez asa. #:-S

Loreley, eu mai am si mai putine de rezolvat:
-whisky + gin de cumparat
-pantofi mire cununie civila
-invitatii de confirmat (mai sunt si cativa de invitat) si asezare la mese
-de comandat meniuri si carduri-plic
-tort de comandat
Si cu toate astea sunt super stresata. Cel mai tare ma tsreseaza nr de invitati si asezarea la mese

adrianac
18.09.2006, 15:06:02
Buna fetelor,
eu am nunta pe 7 oct in bucuresti...si deja ma simt ca pe ultima suta de metri, parca mai am atitea de rezolvat...cum ar fi
- confirmari de primit
- tort de comandat
- vinul, fructe, alune, sucuri - pe astea le rezolvam in ultima saptamina
- de comandat plicuri de banii + de asezat invitatii la mese
- de pus la punct detalii decorare restaurant
- rochia este inca la cusut...
cam atit..
as vrea si eu un sfat unde sa comand tortul...
o prietena l-a facut la ana , era ceva ciocolta cu visine, o combinatie f buna...voi ce parere aveti?
multumesc anticipat..:*

Andreutza
18.09.2006, 15:40:42
Doamne ajuta ca nu mai sunt asa de multe de facut....:)
Mai sunt asa:
- pantofi mire
- decorat restaurant
- fructe
- vin
- tort

Multe au fost...putine au ramas...:)

princess
18.09.2006, 16:25:09
Cu ce firma iti decorezi sala andreutza?

tweety82
18.09.2006, 18:31:01
Doamne ajuta ca nu mai sunt asa de multe de facut....:)
Mai sunt asa:
- pantofi mire
- decorat restaurant
- fructe
- vin
- tort

Multe au fost...putine au ramas...:)

Ce bine ca mai ai asa putine ... eu mai am o gramada :-SS
Si am niste emotii de nu mai pot .. habar nu am ce sa ma fac cu invitatii ca sunt multi ...oricum sunt stresata rau
Va pup si bafta in continuare :*

alina_i
18.09.2006, 21:11:16
Noi nu avem:
- bauturi alcoolice
- marturii
- haine cununie civila
- haine nunta el
- rochia de mireasa e nemodificata, dar mi-au zis sa ma duc cu doua saptamani inainte
- buchete habar n-am de unde iau
- fructe
- pantofi
... si probabil chestii mici de care nu-mi dau seama ca as mai avea nevoie

lorenazachia
20.09.2006, 09:08:08
dap.. si eu, si eu sunt miresica atunci..

mai avem o luna pana la nunta....cum stati cu pregatirile miresici de 21 oct.2006_

Karmika
20.09.2006, 09:25:19
Pai cum sa stau tot rezolv din ele si tot am senzatia ca imi mai scapa cate ceva....:D

mam
20.09.2006, 09:31:11
atunci trece pe o lista tot ce vrei sa faci si bifeaza ce ai facut, dupa ce o sa o termini mai uite-te peste ea, daca e da-o si viitorului tau sot sa se uite si prietenilor si daca e ceva ce iti scapa acum, sigur in curand iti vei da seama ce era. te pup, mam

bubutza
20.09.2006, 11:33:22
am si eu o intrebare?
cum v-ati aplicat voi acest remeber pana la nunta!
as vrea si eu dar nu stiu cum sa-l aplic

bubutza
20.09.2006, 11:34:35
se pare ca am reusit singura =))
ura!!!!<:-P

aalliinnuuttaa
20.09.2006, 11:53:12
Nu stiu cat de tare ne putem baza pe datele astea dar.....macar ca idee

http://www.weather.com/outlook/travel/businesstraveler/monthly/ROXX0003?month=1

Karmika
20.09.2006, 13:44:13
Adica pe data de 21 vor fi 16 grade ???? :wacko: si 4 grade noaptea :madlaugh:???? Nu-mi suna a bine deloc :-SS

nicoleta_cecilia
20.09.2006, 14:44:33
buna dragele mele! si eu ceva emotii ... nunta mea este pe 14 octombrie, deci mai sunt vreo 3 saptamani si cateva zile. nu am reusit sa aflu cum va fi vremea in ziua cu pricina, dar stiu un singur lucru: ziua aceea va fi cea mai frumoasa din viata mea de pana acum!
nu vreau sa ma stresez cu chestii din astea si asa sunt multe de facut: vin unchii si matusile, prietenii si verisoarele din alte orase si trebuie sa le fac rezervari la toti la hotel, la rude sau la coafor, dupa caz.....
va pup si spor la treburi!;-)

mami_de_pisi
20.09.2006, 14:59:40
eu mai am ff putine de facut - tulle-ul pt marturii e taiat , azi am cumparat si bobo pt ele , mai avem sa le mesterim.
sambata am cumparat si pantofii pt sotul meu.
maine mergem sa dam comandasi de flori, tortul e deja comandat ... nu prea mai am multe de facut.
m-am programat si la coafor.
acum sa vina ziua.

Pisik06
20.09.2006, 15:11:44
Si eu stau bine:ieri am fost la restaurant si am semnat contractul, am stabilit toate detaliile, ce imi aranjeaza ei, ce trebuie sa le aducem, etc.; am afcut a enspe mia modificare la firma de decoratiuni (cred ca nu ma mai suporta aia :-p )
Am si paharele si cocardele facute, florile sunt comandate, mai am sa ii duc floraresei niste panglica pt bratarile srelor de onoare; sambata ma duc sa comand tortul; major ce mai e sa ii ridicam lui ginerica vesta si camasa, sa ii luam pantofi si camasa de schimb (poarta masuri mari si e dificil)
Mai avem whisky si gin de luat si maruntisuri: comanda la piscoturi, gheata (trebuie sa ducem noi), etc.
Si mai am proba la machiaj, ca la coafura am facut.
Stau bine, nu?
Mai stresant este cu confirmarile, nu am timp sa le fac

tweety82
20.09.2006, 18:17:42
Opa .. se pare ca eu am cam ramas in urma :(
Din pacate din cauza banilor a trebuit sa stopez pregatirile ....totusi ce mai am de facut se rezolva repede .. bani sa am ;))

DANUTAmaria
21.09.2006, 12:43:50
Noi mai avem de luat pantofii si camasa mirelui, si de comandat buchetul miresei...restul este deja tot comandat numai sa vina ziua cea mare si sa fie aduse...\:D/
Ma gandesc ca evenimentul acesta seamna asa de mult cu un puzzle, adica muncesti mult la el ca sa potrivesti toate piesele, si cand pui ultima piesa, deabea atunci iti dai seama cat de frumos este, si uiti cate necazuri si probleme ai avut pana sa ajungi la ultima piesa...(:|

Mai este timp, dar eu simt de pe acum fluturi in stomac...;))

tweety82
21.09.2006, 13:08:17
Noi mai avem de luat pantofii si camasa mirelui, si de comandat buchetul miresei...restul este deja tot comandat numai sa vina ziua cea mare si sa fie aduse...\:D/
Ma gandesc ca evenimentul acesta seamna asa de mult cu un puzzle, adica muncesti mult la el ca sa potrivesti toate piesele, si cand pui ultima piesa, deabea atunci iti dai seama cat de frumos este, si uiti cate necazuri si probleme ai avut pana sa ajungi la ultima piesa...(:|

Mai este timp, dar eu simt de pe acum fluturi in stomac...;))

Si eu sunt plina de emotii ...deja am stresat toata casa ;))

corinabardan
22.09.2006, 08:05:53
hai, ca mai am numai cateva de rezolvat! am depus actele, am luat cadou nasilor, am rez muzica, aproape am terminat muzica si am dat comanda de tort. am organizat si goana dupa bautura. mai am fructele si confirmari invitati. mai sant 9 zile!!!!:-SS

Pisik06
22.09.2006, 09:06:08
hai, ca mai am numai cateva de rezolvat! am depus actele, am luat cadou nasilor, am rez muzica, aproape am terminat muzica si am dat comanda de tort. am organizat si goana dupa bautura. mai am fructele si confirmari invitati. mai sant 9 zile!!!!:-SS

Corina, ai rezolvat multe, acum ar trebui sa incerci sa te relaxezi putin! Noi asta vrem, sa incercam sa facem cat putem de multe acum, ca atunci sa stam ceva ceva mai relaxati, sa ne putem totusi aminti ceva din nunta, nu sa fim ca impaiati de oboseala:-p
Succes!

elene
22.09.2006, 09:32:12
Buna fetelor,
eu am nunta pe 7 oct in bucuresti...si deja ma simt ca pe ultima suta de metri, parca mai am atitea de rezolvat...cum ar fi
- confirmari de primit
- tort de comandat
- vinul, fructe, alune, sucuri - pe astea le rezolvam in ultima saptamina
- de comandat plicuri de banii + de asezat invitatii la mese
- de pus la punct detalii decorare restaurant
- rochia este inca la cusut...
cam atit..
as vrea si eu un sfat unde sa comand tortul...
o prietena l-a facut la ana , era ceva ciocolta cu visine, o combinatie f buna...voi ce parere aveti?
multumesc anticipat..:*
Buna Adriana!
Se pare ca avem cununia religioasa la aceeasi biserica (cea de la Pta Muncii, nu?).
Spune-mi te rog tu ai aranjat si pentru cor? Ai discutat cu cei care vor canta in cor? si daca da...cat te-a costat si ce impresie ti-au facut?
Inca nu ne-am decis daca sa luam si cor sau nu...dehhh!!
Mercic!

elene
22.09.2006, 09:43:26
Si eu am intrat pe ultima suta de metri!!!
Mai am de rezolvat:
- bluzica pt cununie (mi-am cumparat un costumas de la DIKA, insa este inchis la culoare - negru - si trebuie sa "il indulcesc" putin. m-am gandit ca o bluza rosie merge cel mai bine. Si vreau si palarie - tot rosie - dar nu am gasit decat din satin si nu prea merge cu costumasul - imi tb din alt material - VA ROG DACA AVETI VREO SUGESTIE SA-MI SPUNETI!!!);
- aranjamente florale + buchete + cocarde;
- tiara;
- pantofi mire;
- detalii sedinta foto;
- meniul final la rest;
- fructe, alune etc;
- confetii si artificii tort;
- COAFURA!!! PLS SUGESTII!!!
Va pup si numai bine!

dianablue
22.09.2006, 14:08:58
Elene, ti-am trimis si un mesaj pe pm! Iti doresc o nunta k in povesti!

mam
22.09.2006, 14:12:07
Si eu am intrat pe ultima suta de metri!!!
- COAFURA!!! PLS SUGESTII!!!
Va pup si numai bine!

ptr coafura poti intra aici, e albumul unei fete de pe site, ralukyon, CARE SPER SA NU SE SUPERE ;)) : http://pg.photos.yahoo.com/ph/raluk290284/my_photos te pup, mam

elene
22.09.2006, 15:01:11
ptr coafura poti intra aici, e albumul unei fete de pe site, ralukyon, CARE SPER SA NU SE SUPERE ;)) : http://pg.photos.yahoo.com/ph/raluk290284/my_photos te pup, mam
Multumesc mult - am vazut pozele - sunt intr-adevar niste coafuri tare misto acolo. Dar unde sa ma coafez?
Coafeza mea este insarcinata si va naste chiar in preajam nuntii mele.
Am incercat inca vreo doua dar nu m-au multumit.
Stiti vreun salon bun? PM pls daca se poate ca aici ne e voie cu reclama
Pupici

mam
22.09.2006, 15:05:03
eu pot sa iti dau o singura recomandare - salonurile ABBATE, eu acolo ma tund si ma coafez de ob, si acolo am fost si ptr nunta - coafura + machiaj, rezultatele le poti vedea si tu in pozele mele...

mami_de_pisi
25.09.2006, 08:39:22
mai am f putin pana la nunta. deja am emotii si am inceput sa am cosmaruri.
aseara am visat ca eram in ziua nuntii si 20 de invitati m-au sunat si mi-au zis ca nu vin ca sunt la un botez.apoi la valsul miresei dansam fiecare in alt colt al restaurantului . am plans toata noaptea. dar cred ca e de ras.:-p

tweety82
25.09.2006, 16:17:06
aseara am visat ca eram in ziua nuntii si 20 de invitati m-au sunat si mi-au zis ca nu vin ca sunt la un botez.apoi la valsul miresei dansam fiecare in alt colt al restaurantului . am plans toata noaptea. dar cred ca e de ras.:-p

Saracuta de tine ...eu momentan nu am cosmaruri dar in schimb am niste emotii ingrozitoare :-SS

mam
25.09.2006, 16:21:52

nici nu cred ca rade nimeni, poate un zambet ascuns ptr ca au trecut si ele prin asta...tot ce pot sa iti zic este sa te linistesti, pentru ca sunt sigura ca totul va iesi fff bine! poate v-ar trebui o pauza, o zi sa iesiti din Buc, o npte un club cu fetele, o petrecere in pijamale...

ralusa
26.09.2006, 10:59:04
Hello, miesici!
Nu am mai avut timp sa scriu din pacate.
Eu sunt pe ultima ultima suta de metri, m-au apucat emotiile sa iasa totul bine.
Necazul e ca sunt racita rau de tot si eu si Ioana (fata mea), sper sa imi treaca pana duminica ca nu am nici un chef sa fiu mireasa cu batista permanet la nas si fata umflata.
Culmea e ca vineri ii spuneam mamei ca asa am niste emotii sa nu se intample ceva sa ne imbolnavim si uite ca "de ce ti-e frica nu scapi".
De cumparat am cumparat tot cu exceptia pantofiorilor pentru Ioana.
Azi mergem la restaurant sa dam nr. final de invitati (sunt 108 confirmati, ma gandesc sa comand vreo 102 portii).
Mai trebuie sa luam bauturile (taria, ca sucurile si vinul le-am luat de la restaurant) si fructele.

ralusa
26.09.2006, 11:03:23
aaaa si mai am o chestie super complicata de rezolvat, aranjatul invitatilor la mese!
Azi noapte nu am dormit vreo 3 ore, m-am trezit fiindca visam ca fie-mea facuse aranjarea la mese gresit (are 2 ani doar) si toti invitatii erau claie peste gramada. Dupa aia n-am mai adormit tot mutand oamenii in gand de la o masa la alta.

Pisik06
26.09.2006, 12:20:36
aaaa si mai am o chestie super complicata de rezolvat, aranjatul invitatilor la mese!
Azi noapte nu am dormit vreo 3 ore, m-am trezit fiindca visam ca fie-mea facuse aranjarea la mese gresit (are 2 ani doar) si toti invitatii erau claie peste gramada. Dupa aia n-am mai adormit tot mutand oamenii in gand de la o masa la alta.
Succes Ralusa si sa ai o nunta ca in povesti! Asta cu asezatul la mese ma streseaza si pe mine:O dar o scoatem noi la capat cumva

andreiutza
26.09.2006, 12:31:41
Buna, eu abia m-am inregistrat si nu prea ma pricep. Ce mai aveti de rezolvat? Va pup

Pisik06
26.09.2006, 13:53:31
Buna, eu abia m-am inregistrat si nu prea ma pricep. Ce mai aveti de rezolvat? Va pup

Noi tocmai am rezolvat si cu primaria, mai avem maruntisuri;
am si eu o intrebare:cat te costa meniul la marriot si ce include?

andreiutza
26.09.2006, 14:08:14
Meniul este intre 41 si 52 de euro( mancare,un desert si tort) ,acum difera in functie de meniu ce imi voi alege. Eu am platit 46 euro ca sa imi pot alege din toate. 3euro cafelele. 12euro bauturi non alcoolice si apa minerala si cele de bauturi alcoolice de la 18 la 23euro. Cam asta ar fi. Va rog ajutati-ma si pe mine sa imi gasesc niste pantofi. As vrea sa ii comand la Mihai Albu dar nu stiu ce sa zic. Acolo sunt 5 mil pe comanda. Voi de unde v-ati luat?

tweety82
26.09.2006, 14:34:44

Bine ai venit !!!
Eu de ex mai am o gramada de rezolvat dar parca mai e timp totusi ;))

andreiutza
26.09.2006, 14:37:06
Cu Primaria? Cu cat timp inainte trebuie?

tweety82
26.09.2006, 14:37:08

Eu o sa-i las sa se aseze singuri ... nu de alta dar habar nu am cum se inteleg... de ex singurii care vroiam sa-i asez eu erau parintii nasilor(vroiam sa-i pun la aceeasi masa , pe langa prezidiu) .. culmea ca mi-a spus nasa ca parintii lor nu prea se inteleg asa ca uite ca o sa-i las si pe ei sa se aseze unde vor

dark_light
26.09.2006, 16:31:48
Noi tocmai am rezolvat si cu primaria, mai avem maruntisuri;

cum ati reusit? stiu ca actele pentru 14 oct se depun incepand cu 2 oct si pana pe 5 oct.

tweety82
26.09.2006, 16:33:45
cum ati reusit? stiu ca actele pentru 14 oct se depun incepand cu 2 oct si pana pe 5 oct.

Si eu am rezolvat cu primaria ... dar fac la sectorul 6 ..cred ca i s-a facut mila de mine ca eram disperata cu ora si mi-a acceptat dosarul mai devreme..sunt tare fericita ...am scapat de marea grija cu ora :D<:-P

loreley
26.09.2006, 18:21:04
ce ziceti de acest site: http://wwwa.accuweather.com/world-forecast-15day.asp?partner=accuweather&myadc=0&traveler=0&zipcode=EUR|RO|RO037|TIMISOARA|&metric=1

Pisik06
26.09.2006, 20:44:37
eu am reusit cu primaria la sect 1 pt ca vorbisem inainte si azi ne-a chemat; luni depunem si analizele si gata; oricum, la noi la sector e cu pile, spagi, etyc. asa ca programarile nu prea conteaza din pacate:(

Karmika
27.09.2006, 19:27:13
Voi cum a-ti facut cu certificatele prenuptiale???

tweety82
27.09.2006, 19:34:21
Voi cum a-ti facut cu certificatele prenuptiale???

Eu una le-am luat pe loc de la un cabinet..600.000 lei/pers

Karmika
27.09.2006, 20:07:32
Eu vreau sa le si fac analizele astea .....macar asa de curiozitate ca n-am facut HIV niciodata...si m-am lovit de tot felul de oameni ciudati.....care s-au uitat la noi ca la nebuni cand am zis ca vrem sa la facem :D #-osi noua ni s-a oferit sa-l primim pentru 1.000.000 ;)) da mi s-a pus pata sa le fac [-(....8-}

alina_i
27.09.2006, 21:52:55
cred ca e bine sa faci analizele "pe bune" - nu strica nimanui :)

alina_i
27.09.2006, 21:56:57
eu am rezolvat astazi cu peripetzii programarea la cununia civila. am vrut sa o facem cu o saptamana inainte (pe 7 oct) si ar fi trebuit sa mergem maine la ei sa ne faca programarea. dar astazi ne-am dus ca florile sa mai intrebam unde si cum se plateste "taxa de timbru" si am gasit o singura tanti pe-acolo care ne-a zis ca de fapt astazi si pana vineri nu lucreaza nimeni (vezi marele eveniment francofon), drept pentru care am intrat in panica si am crezut ca s-a terminat cu programarea noastra pe data de 7. dar tanti a fost fparte dragutza si ne-a luat dosarul astazi (noroc ca aveam la noi toate actele) si ne-a si programat :D . asa ca toate se rezolva :)>- pana la urma

alina_i
27.09.2006, 21:58:14
fetele cu nunta pe 14 - ati rezolvat cu buchetele/florile? unde si cum?

monalisa
28.09.2006, 00:26:10
Hop si eu!Chiar daca am nunta la sf lunii eu am rezolvat cam tot, voi se pare ca inca mai aveti destul dupa cate am vazut!Noroc fetelor!>:D<

monalisa
28.09.2006, 00:34:41
eee!bine mai am de depus dosarul pe 16 da totul merge cape roate nu imi fac nici un fel de griji:D

Andreutza
28.09.2006, 09:27:09

Buna,

Nasa mea mi-a recomandat o florarie la Piata Amzei unde fac reduceri mari...:). Sambata ma duc sa vb, preturi, etc. De exemplu : nasa cand a avut nunta si-a facut un buchet din hortensii( 400 mii) si unul din orhidee( 1 mil). Ea a dus si florile de la cununie pe care tipa le-a facut aranjamente:)

Va tin la curent:x

Pisik06
28.09.2006, 09:27:28

Eu am rezolvat la o tanti f draguta de la mine din piata (Pta Domenii) este o tiganca nu cea mai frumoasa taraba de acolo, aduce florile din Olanda si face niste aranjamente superbe; ma las pe mana ei complet, am vazut multe buchete facute de ea, cel mai recent a luat mama o jerba de la ea si a facut-o superb, daca se poate spune asa despre o jerba.
Am comandat lumanarile, buchetele, florile de piept pt rude, bratari de manuta pt dre de onoare si 12 aranjamente pt mese. nu stiu sa iti zic rpetul exact, in jur de 8 mil pt toate astea, oricum super pret