PDA

Versiunea completa : Miresici de OCTOMBRIE 2006

Pagini : 1 2 [3] 4

syyylviuta
28.09.2006, 10:14:52
Andreutza, cum se cheama floraria din Piata Amzei? Stii cumva cum fac cu transportul? Aduc ei aranjamentele la restaurant?
Chiar voi aveti idee care sunt pasii de urmat cu florile!? Tb sa merg eu dimineata sa iau buchetul de civila? Si lumanarile, respectiv buchetele le luam la pranz? Sau le aduce firma respectiva la biserica? (cer prea mult!?)
Acum sunt in cautare de o florarie care sa nu ia foarte mult, dar sa asigure transportul... Ca daca le fac la hotel, ma usuca!

Andreutza
28.09.2006, 10:57:15
Andreutza, cum se cheama floraria din Piata Amzei? Stii cumva cum fac cu transportul? Aduc ei aranjamentele la restaurant?
Chiar voi aveti idee care sunt pasii de urmat cu florile!? Tb sa merg eu dimineata sa iau buchetul de civila? Si lumanarile, respectiv buchetele le luam la pranz? Sau le aduce firma respectiva la biserica? (cer prea mult!?)
Acum sunt in cautare de o florarie care sa nu ia foarte mult, dar sa asigure transportul... Ca daca le fac la hotel, ma usuca!

Nu cred ca asigura transportul( la noi le iau nasii). Oricum sambata o sa intreb:)
Ai rezolvat cu primaria? La ce ora ai vrea? Stii ceva , tb dat spaga?

Karmika
28.09.2006, 11:52:47
Fetelor cat v-au costat buchetele de mireasa si de nasa si de unde le-ati luat? :[email protected]

syyylviuta
28.09.2006, 11:55:00
Eu fac la sectorul 6, si cica as fi rezolvat, dar mie nu mi se pare deloc sigur, am primit o ora prin telefon(!), adica 9.45. Oricum, toata lumea zice ca e prea devreme, ca nu au timp sa se duca la coafor (adica eu ca mireasa ma duc de vineri si tot invitatele se plang!?). Sicera sa fiu, nu sunt in masura sa contest ora primita, sunt multumita daca reusesc intr-adevar sa fac sambata...
Luni dimineata o sa fiu acolo pe baricade!
Poti totusi sa te duci azi sau maine, poate reusesti sa depui actele mai devreme (eu o sa incerc...)

Karmika
28.09.2006, 11:57:33
Care dintre voi fac civila la sectorul 2 ?

Anahita
28.09.2006, 17:05:01
Si eu am nunta pe 21 octombrie. Abia astept sa termin cu toate pregatirile, ma innebunesc!
Voi cum ati impacat capra si varza cand vine vorba de asezatul la masa?

mami_de_pisi
28.09.2006, 17:30:56
eu am cam rezolvat cu toate chestiile, aseara am fost cu nasii si ne-am laut reciproc cadouri.

vicky
28.09.2006, 17:48:34
eu am cam rezolvat cu toate chestiile, aseara am fost cu nasii si ne-am laut reciproc cadouri.

oauuuuuu, si ce cadouri v-ati facut?
ce ati primit voi? =P~=P~=P~=P~=P~

dark_light
28.09.2006, 17:51:29
ok, declar oficial ca ma lasa nervii ! unde naiba-i reteta aia de pastile de inima ???
n-am averi de dat pe buchet si lumanari. nunta ne-am platit-o incropit din salarii.
stie cineva o florarie unde sa rezolv cu florile la un pret rezonabil? ca pana acum pe unde am intrebat, un amarat de buchet cu 5 trandafiri ma linisteste de-un milion.

andreiutza
28.09.2006, 18:52:29
Fetelor, ma ajutati si pe mine? De unde v-ati luat pantofi?
:((

vicky
28.09.2006, 19:32:29
ok, declar oficial ca ma lasa nervii ! unde naiba-i reteta aia de pastile de inima ???
n-am averi de dat pe buchet si lumanari. nunta ne-am platit-o incropit din salarii.
stie cineva o florarie unde sa rezolv cu florile la un pret rezonabil? ca pana acum pe unde am intrebat, un amarat de buchet cu 5 trandafiri ma linisteste de-un milion.

incearca la floraresele din piata.. nu neaparat piata amzei..:)
varianta 2: fa buchetul din crini sau alte flori mai ieftine

spor

vicky
28.09.2006, 19:35:28
Fetelor, ma ajutati si pe mine? De unde v-ati luat pantofi?
:((

buna. eu mi-am luat pantofii din magazinul Victoria, etajul unu. sunt mai multe locuri acolo cu pantofi.. mai ieftini, mai scumpi, dupa buzunar. de fapt sunt cu botul plin, ascutit, cu toc ascutit, potrivit ca inaltime, cu calcaiul gol, cu o baretutza , adica sandalete sau cum le-o zice.. sunt ff finuti, cam 2 mil acum o luna..

alte fete au luat din cocor. si acolo e multa incaltamine
spor si tie

Karmika
28.09.2006, 19:48:55
Dupa 3 saptamani de mers prin oras ...dupa ce-am trecut prin Cocor si Unirea unde sunt intr-adevar pantofi frumosi si pentru toate gusturile dar in nici un caz pe gustul meu si sa fie si comozi am ajuns in Obor unde am gasit in sfarsit ceva pe gustul meu si comozi....si frumosi ;)) superbi....la 1.300.000

syyylviuta
29.09.2006, 12:39:52
Si eu am nunta pe 21 octombrie. Abia astept sa termin cu toate pregatirile, ma innebunesc!
Voi cum ati impacat capra si varza cand vine vorba de asezatul la masa?

Noi inca nu am trecut la faza asta... Stai sa vezi atunci nervi si probleme... Eu am mesele de 10, si am foarte multi, cate unul sau doi care fac parte tot din grupul de 10, dar va trebui sa ii pun pe la alte mese.

Deocamdata ce ma streseaza pe mine e... VREMEA!!!! Am capiat cautand pe net prognoze si alte chestii! Azi dimineata pe accuweather zicea ca vineri 13 oct e soare si 26 de grade, iar acum cand ma uit... in aceiasi zi ploaie si 3 grade noaptea!!! Imi vine sa urlu! Cred ca mai bine nu ma mai uit, cum o fi, eu tot bine o sa ma simt, ca doar e nunta mea!

mami_de_pisi
29.09.2006, 14:23:13
sa o iau metodic: noi am primit un cuptor cu microunde
lor le-am luat un storcator de fructe si un teleofon fix portabil (cred ca asa se numeste )\
eu fac luamnarile si buchetele la floraria tria`s de la iancului - mi s-a parut super rezonabil la pret.
acum problema mea cea mare: cume vremea sambata vitoare????

syyylviuta
29.09.2006, 14:49:05
Sambata viitoare pare a fi frumos. Uita-te pe www.accuweather.com (http://www.accuweather.com) Eu deja il studiez de cateva ori pe zi!

ioanasimion
29.09.2006, 14:49:43
sa o iau metodic: noi am primit un cuptor cu microunde
lor le-am luat un storcator de fructe si un teleofon fix portabil (cred ca asa se numeste )\
eu fac luamnarile si buchetele la floraria tria`s de la iancului - mi s-a parut super rezonabil la pret.
acum problema mea cea mare: cume vremea sambata vitoare????

Buna fetele.
uitati un link cu prognoza meteo pana pe 13 oct.http://www.vremea-meteo.com/prognoza/vremea.asp?url=Bucuresti
eu deja am o groaza de nervi ca pe 13 ploua, adica cu o zi inainte de nunta. inca mai sper sa nu ploua sambata, 14. De parca nu eram destul de stresata cu pregatirile, trebuia sa mai fie si asta....poate sunt eu paranoia si imi fac prea multe griji.....:-<

VA DORESC O NUNTA FRUMOASA, ASA CUM ATI VISAT-O VOI, sa fiti fericite si iubite toata viata
pupici si spor la pregatiri in continuare <:-P

syyylviuta
29.09.2006, 15:41:57
Buna fetele.
uitati un link cu prognoza meteo pana pe 13 oct.http://www.vremea-meteo.com/prognoza/vremea.asp?url=Bucuresti
eu deja am o groaza de nervi ca pe 13 ploua, adica cu o zi inainte de nunta. inca mai sper sa nu ploua sambata, 14. De parca nu eram destul de stresata cu pregatirile, trebuia sa mai fie si asta....poate sunt eu paranoia si imi fac prea multe griji.....:-<

VA DORESC O NUNTA FRUMOASA, ASA CUM ATI VISAT-O VOI, sa fiti fericite si iubite toata viata
pupici si spor la pregatiri in continuare <:-P

Este identic cu ce am vazut eu pe accuweather, adica pana atunci e soare tot timpul, eventual cativa nori, si brusc vineri, 13 oct se pune pe ploaie, si 3 grade noaptea!!! Sa vedeti ce ma oftic daca e frumos afara, si numai pe 14 ploua!

loreley
29.09.2006, 17:48:16
Fetelor, eu ma tot uit pe wwwa.accuweather.com si mi-i se pare tare schimbator acest site; ba azi ploua, ba nu ploua si tot asa. Deci, eu zic sa nu ne panicam.... sa fim mai optimiste.
Va pup si spor la pregatiri!

loreley
29.09.2006, 17:56:25
Am impresia ca cele 2 site-uri despre vreme, care arata vremea pana la 2 sapt. sunt identice, chiar pot spune ca sunt copiate. am stat si le-am analizat.

tweety82
29.09.2006, 19:04:45
:(( nu vreau vreme urata pe 14 :((
Ar trebui sa stabilim o anumita ora seara in care sa ne rugam toate la doamne doamne sa nu ploua pe 14[-o< ... poate asa o sa ne auda mai tare ;))
Acum fara gluma ... chiar mi-e frica sa nu ploua
Astazi mi-am luat si eu bautura <:-P ..de fapt mai am sa iau sampanie si bautura pt femei .. voi ce luati pt femei?
Aveti sampanie si la primire si la tort? Pe mine un prieten care e ospatar m-a sfatuit sa nu mai iau si la tort ..voi ce parere aveti?

loreley
29.09.2006, 19:08:45
:(( nu vreau vreme urata pe 14 :((
Ar trebui sa stabilim o anumita ora seara in care sa ne rugam toate la doamne doamne sa nu ploua pe 14[-o< ... poate asa o sa ne auda mai tare ;))
Acum fara gluma ... chiar mi-e frica sa nu ploua
Astazi mi-am luat si eu bautura <:-P ..de fapt mai am sa iau sampanie si bautura pt femei .. voi ce luati pt femei?
Aveti sampanie si la primire si la tort? Pe mine un prieten care e ospatar m-a sfatuit sa nu mai iau si la tort ..voi ce parere aveti?

O colega imi zicea ca ea face foc daca nu vrea sa ploua; nu stiu exact cum e, dar clar o superstitie de-a ei.
Si mie mi-a zis sefa de sala sa dau sampanie doar la intrare, iar la tort eventual sa ciocnim doar noi si nasii... Pt. fete am luat angeli chery, visine.

tweety82
29.09.2006, 19:20:24
O colega imi zicea ca ea face foc daca nu vrea sa ploua; nu stiu exact cum e, dar clar o superstitie de-a ei.
Si mie mi-a zis sefa de sala sa dau sampanie doar la intrare, iar la tort eventual sa ciocnim doar noi si nasii... Pt. fete am luat angeli chery, visine.

Si eu tot la angeli cherry ma gandeam , dar m-a sfatuit prietenul meu ospatarul sa iau garone pt ca cica se bea mai bine ...mama da e cam scump ... am dat o gramada de bani pe bautura , iau unde am fost eu garone era 160.000 lei
Acum ca nu am luat de acolo probabil o sa gasesc mai scump ... nu prea stiu la ce sa aleg .. angeli cherry sau garone ...of mult stres pt o nunta

vicky
29.09.2006, 21:37:55
am intrat sa urez casa de piatra miresicilor noaste din acest week-end:

*nagliusha --Data nuntii:01 OCTOMBRIE 2006
*myrela --Data nuntii:01 OCTOMBRIE 2006
*ralusa --Data nuntii:01 OCTOMBRIE 2006
*corinabardan --Data nuntii:01 OCTOMBRIE 2006

CASA DE PIATRA!!!!
<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

loreley
29.09.2006, 23:11:45
Si eu tot la angeli cherry ma gandeam , dar m-a sfatuit prietenul meu ospatarul sa iau garone pt ca cica se bea mai bine ...mama da e cam scump ... am dat o gramada de bani pe bautura , iau unde am fost eu garone era 160.000 lei
Acum ca nu am luat de acolo probabil o sa gasesc mai scump ... nu prea stiu la ce sa aleg .. angeli cherry sau garone ...of mult stres pt o nunta

Poti sa le combini. Initial si noua ne-a spus sa luam si angeli si martini, apoi doar angeli. Asa ca am luat doar angeli. Noua ne-au mai ramas de cumparat vinul, cafeaua, laptic, zahar, sucurile, sampania. Berea o vom lua din rest. la pret de fabrica.

tweety82
29.09.2006, 23:28:00
Poti sa le combini. Initial si noua ne-a spus sa luam si angeli si martini, apoi doar angeli. Asa ca am luat doar angeli. Noua ne-au mai ramas de cumparat vinul, cafeaua, laptic, zahar, sucurile, sampania. Berea o vom lua din rest. la pret de fabrica.

E bine ...apropo .. daca iei cafea nu trebuie sa iei si betisoare ?

loreley
29.09.2006, 23:29:33
E bine ...apropo .. daca iei cafea nu trebuie sa iei si betisoare ?

Din acelea de mestecat in cafea? Nu stiu, chiar nu m-am gandit si nici tipa nu mi-a spus. Presupun ca au lingurite. No, oricum o voi intreba.

tweety82
29.09.2006, 23:34:47
Din acelea de mestecat in cafea? Nu stiu, chiar nu m-am gandit si nici tipa nu mi-a spus. Presupun ca au lingurite. No, oricum o voi intreba.

Sa nu uiti sa intrebi ... mie mi-au spus sa cumpar si betisoare ...poate a uitat la tine sau poate au lingurite dar nu se stie niciodata

loreley
30.09.2006, 10:55:41
Ce mi spuneti azi despre site; s-a schiombat vremea si nu mai ploua nici in 13 si nici in 14. =D> Bine-ar fi sa nu se mai schimbe.

dark_light
30.09.2006, 13:28:49
ar fi extraordinar sa fie vreme buna... sa apucam sa facem niste poze frumoase. ei, acuma cum o da Dumnezeu !

apropo de discutia cu bauturile, eu iau sampanie pentru primire si atat. nu mai iau si pentru tort ca aia te ia de cap, mai ales dupa ce le-ai tot amestecat toata noaptea. in rest, ca bautura mai usoara, m-am gandit la un vermut alb si la un lichior. cateva sticle, ca accentul mare o sa se puna invariabil pe whisky si vin.

vicky
30.09.2006, 19:03:31
gata , de maine este randul nostru.. de maine e octombrie <:-P<:-P

sa inteleg ca nici o alta viitoare miresica nu s-a gandit ca ar fi frumos sa le incurajeze pe cele care deschid maine seria nuntilor in octombrie? :(:(

haideti , feteler!

tweety82
30.09.2006, 19:12:30
gata , de maine este randul nostru.. de maine e octombrie <:-P<:-P

sa inteleg ca nici o alta viitoare miresica nu s-a gandit ca ar fi frumos sa le incurajeze pe cele care deschid maine seria nuntilor in octombrie? :(:(

haideti , feteler!

Of asa este , eu am avut impresia ca am scris dar acum mi-am adus aminte ca in momentul cand am incercat sa scrie la mine nu mai mergea site-ul m-i s-a intamplat cam des in ultimul timp :(...poate ar trebui totusi deschis alt subiect ca sa vada si ele mai bine;-)..anyway

Fetelor ...va urez o nunta asa cum ati visat,multa fericire si tot ce va doriti in viata ...va pupic si va asteptam cu pozici si povestiri :*
CASA DE PIATRA !!!

elenyki
01.10.2006, 01:44:06
Buna fetelor
Si eu sunt miresica de octombrie, mai bine zis pe 22.
Mai este putin timp pana atunci si am facut destul de putine lucruri pana acum. MAi avem buchete mireasa si nasa, ornamente pt mese si pt masa mirilor, baloane si nu orice fel de baloane (le vreau umflate cu heliu), cardurile de multumire, costumatii pentru sfat.
Mi se pare ca mai sunt atat de multe de facut si atat de putin timp:((((

tweety82
01.10.2006, 01:55:10
Buna fetelor
Si eu sunt miresica de octombrie, mai bine zis pe 22.
Mai este putin timp pana atunci si am facut destul de putine lucruri pana acum. MAi avem buchete mireasa si nasa, ornamente pt mese si pt masa mirilor, baloane si nu orice fel de baloane (le vreau umflate cu heliu), cardurile de multumire, costumatii pentru sfat.
Mi se pare ca mai sunt atat de multe de facut si atat de putin timp:((((

Bine ai venit .. nu intra in panica , eu am nunta inaintea ta si mai am sa-mi iau pantofi,ceva de imbracat pt civila, costum si accesorii mire,sampanie si bautura pt femei, si lista inca mai continua cu maruntisuri ..asa ca nu intra in panica ..trebuie sa fii calma ca sa le poti rezolva cum trebuie ;-)

corina_popa2004
01.10.2006, 10:30:45
sa va zic ce am mai facut ieri... am scris si la sectiunea "flori":

tocmai m-am intors de la florarie...
alesesem sa decoram cu crizanteme pt ca nunta noastra o sa fie cam la sfarsitul sezonului(la sf de octombrie) si atunci crizantemele sunt de sezon, sunt mai ieftine si imi si plac ff tare... mai ales ca se integreaza bine cu restaurantul care este cu mult lemn, sticle de vin vechi, ulcele(crama)..

asa, si la florarie mi-au aratat cataloage mi-au facut urmatoarea oferta:
-lumanari 2.800.000 2 buc
-aranjament mese 200.000
-aranjament masa mirilor 600.000
-buchet mireasa+ nasa 800.000

ei asigura si transportul la local.. ca de, sa nu stricam noi florile.. vor fi crizanteme albe si rosii, sau crizanteme albe cu gerbera rosii. ne mai gandim..
per ansamblu sunt ff multumita de ceea ce am vazut ca pot sa faca cu niste flori asa de comune, si de preturi..

bunaa ..Corina ma numesc si am nunta si eu tot la sf de oct si tot la un rest rustic..aceleasi idei am..legate de flori..si anume crizantemele albe si rosii....dar te rog spune mi la ce florarie ai fost.???...merci mult...

vicky
01.10.2006, 12:28:24
bunaa ..Corina ma numesc si am nunta si eu tot la sf de oct si tot la un rest rustic..aceleasi idei am..legate de flori..si anume crizantemele albe si rosii....dar te rog spune mi la ce florarie ai fost.???...merci mult...

hi.. am vorbit cu cei de la petale.ro ... asta se intampla pe la inceputul verii, cred... deci nu stiu cat de actuale sunt preturile, dar puteti merge sa intrebati. ca locatie, floraria este in crangasi, aproape de podul grant

alina_i
01.10.2006, 19:54:21
Aveti sampanie si la primire si la tort? Pe mine un prieten care e ospatar m-a sfatuit sa nu mai iau si la tort ..voi ce parere aveti?[/quote]

Eu cred ca trebuie totusi sa luati si pentru tort - sa mai facetzi un tur de oaspeti pentru dat noroc... ca dupa tort majoritatea pleaca

andreiutza
02.10.2006, 06:55:15
Ce mai faceti fetelor? "Casa de piatra" miresicilor de pe 1 oct. Cum a fost?

Pisik06
02.10.2006, 09:00:59
Fetelor, ce putin mai avem:-SS cum va simtit? ca eu cand vad zilele de pe ticker ma ia ameteala:O
Prea multe nu mai am de facur, ma stresez cu confirmarile si asezarea la mese si acum imi fac tot felul de ganduri de genul daca nu ma mai incape rochita si costumul de cununie ca m-am cam ingrasat pe fond de stres, daca nu se va dansa, daca daca daca????
Cred ca am intrat in "sindromul premarital":D

loreley
02.10.2006, 11:14:41
Si eu sunt destul de stresata si din aceasta cauza am slabit. Nu e rau ca am mai slabit putin, dar ma enerveaza ca nu pot sa fiu calma; la orice lucru ma gandesc ca am de facut, ma stresez .... De fapt, abia astept sa vina nunta, sper ca atunci sa ma relaxez :-s. Spun eu ca la nunta nu ma va interesa decat sa ma simt bine eu si ceilalti, problemele, daca vor aparea, le-am spus parintilor si socrilor ca ei se vor ocupa de ele. Imi ajunge ca toata nunta am organizat-o eu, ei fiind mai departe... si asa tot timpul ne intreaba la telefon cu ce sa ne ajute.
Ah, am fost azi dimineata si ne-am depus actele. In Timisoara nu este coada, ne-am programat la ora la care am dorit. Noi am vrut ora 15, pt. ca la 16 este biserica, insa d-na de acolo, o dragutza de altfel, ne-a sfatuit ca e mare aglomeratie sambata in oras si nu are sens sa fugim de la Mall la Catedrala. Asa ca avem programare la 14,50. Hehehe... ce cu mult mai devreme am fixat-o. Problema nostra este ca intre biserica si restaurant avem cam 2 h pe care nu stiu sigur cum le vom petrece; vom face fotografii (daca nu ploua, sper) in parc si in rest vedem noi la fata locului cum sa facem sa nu ajungem prea repede la restaurant.
Hai ca v-am ametit, cred ca n-am mai scris asa mult...

elene
02.10.2006, 11:35:30
Ah, fetelor...ce putin mai aveti...eu cu o saptamana in plus. Dar tot am emotii. Sper sa treaca pana atunci. hai curaj!!! ca o sa iasa bine - pentru toate, o sa vedeti! Succes la ce mai aveti de facut si VREME BUNA!!!
Va pup!

monalisa
02.10.2006, 14:53:49
am mai scris, dar toata lumea e ocupata ce ceva si nu cred ca s.a obs!
Tot ce conteaza e sa pastram starea de euforie si sa o pretuim, nu o sa mai avem ocazia! Sfatul meu: SAVURATI fiecare clipa indiferent daca sunt cumparaturi, nentelegeri etc e o perioada unica
Sa avem parte de toata fericirea din lume fetelor

mami_de_pisi
02.10.2006, 15:25:56
eu am inceput sa ma relaxez
azi mergem sa anuntam numarul de meniuri la restaurant
si abia astept sa vina nunta

tweety82
02.10.2006, 22:25:17
Off..si eu sunt stresata rau si chiar mai am cateva de facut..astazi am mai rezolvat si eu ceva ..am luat costumul de mire si set pt tort...dar nu am gasit pantofi nici pt mine nici pt el ..ma dispera cel mai mult chestia asta ...si nici colier nu mi-am gasit ...am umblat de nebuna si nu mi-a placut nimic:(
Asta e ..sa speram ca am mai multa bafta data viitoare si poate reusim si noi miresicile sa ne mai relaxam un picut...va pupic:*

vicky
03.10.2006, 00:29:49
dark_light (http://www.miresici.ro/member.php?u=786), tot respectul pentru luarea de pozitie la sect 3. jos palaria :suuuper::suuuper::suuuper:

vicky
03.10.2006, 00:33:50
tweety82 (http://www.miresici.ro/member.php?u=1722) te felicit pentru setul de tort. de unde si cat a costat.. pls..
eu am zis din start ca nu iau set tort, guestbook si pernuta verighete. dar setul tau este asa de frumos, parca-parca as lua si eu unul.. deci.?

eva
03.10.2006, 08:33:23
Eu sant calma, nu stiu de ce. Probabil ca o sa ma apuce in ultima saptamana.

Pisik06
03.10.2006, 08:38:11
Eu sant calma, nu stiu de ce. Probabil ca o sa ma apuce in ultima saptamana.
Si eu eram calma, de fapt sunt si acuma pana cand realizez; ieri de exemplu nu aveam nimic, pana cand a zis cineva "cum, adica nunta ta e la sfarsitul sapt viitoare?" si eu zic "e, na, nu, mai e timp" si persoana zice "nu, chiar e la sfarsitul saptamanii viitoare" atunci am intrat in panica;))

syyylviuta
03.10.2006, 08:58:11
Adevarul e ca am inceput sa realizez ca la sfarsitul saptamanii viitoare chiar este nunta! Si parca m-am relaxat brusc. Nu vreau sa fiu stresata, aceasta perioada este unica, desi umblam amandoi ca doi buimaci si nu ne vine sa credem ca, visul nostru este aproape sa fie indeplinit! Mai avem multe de rezolvat, nu am vb pentru flori, pentru decorarea salii, nu am inchiriat masini, nu am ales tortul, nu avem bauturi, nu are costum si nici pantofi, camasi, nu am costum de civila, abia diseara avem prima ora de dans pentru valsul miresei si...mai sunt doar 11 zile! Dar nu am de gand sa imi fac probleme, ne vom casatori oricum, nu? Chiar si fara costum!:))
Se pare ca va fi frumos afara, sper asta din tot sufletul, si asta e tot ce conteaza!
Asa ca, bucurati-va de aceste momente speciale!

mami_de_pisi
03.10.2006, 09:04:00
eu am momente de panica apoi sunt total relaxata. azi dimineata la 8 am rezervat pt luna de miere si park acum chiar nu ma mai intereseaza nimic. abia astept sa plecam luni dimineata.
aseara am facut un pact amandoi: stim ca nu toate se vor desfasura conform planului nostru noi nu trebuie sa fim agitati doar ne vom bucura de ziua asta pt ca e unica si vom zambi. restul....chiar nu mai conteaza.

Anahita
03.10.2006, 09:13:00
Pe mine m-a apucat stresul de vreo luna... mai mult pentru ca toti vor cate ceva si imi dau peste cap planurile... ala vrea sa ii cante nu stiu ce muzica, altul vrea sa stea langa nu ctiu cine la masa... soacra/mea vrea sa imi prinda ea voalul... de unde pana unde nu stiu.. nu am unde sa dorm ca de... vin rudele in vizita la nunta si e casa plina... Asa ca suntem pe drumuri amandoi,\:D/.
IN rest, ieri mi/am luat rochia si am observat ca am slabit... daca merg cu mana in fusta e bine :)))))
Eh... mai avem cate ceva de rezolvat, in rest.. sa dea Domnul sa nu se mai intample nimic, sunt cu nervii intinsi la maxim.
Va pup!

dark_light
03.10.2006, 10:30:38
dark_light (http://www.miresici.ro/member.php?u=786), tot respectul pentru luarea de pozitie la sect 3. jos palaria :suuuper::suuuper::suuuper:
vicky, iti multumesc din suflet pentru aprobare. sa dea Dumnezeu sa nu trebuiasca sa treci prin astfel de momente. incarcatura nervoasa este imensa si exact de asta nu aveam nevoie.
dar dupa 37.5 ore nedormite am tras un somn de taiai lemne pe mine si acum ma pot bucura si eu in sfarsit de faptul ca AM REZOLVAT CU ACTELE PENTRU CIVILAAAAAAA !!!! <:-P <:-P <:-P
si la ora pe care o doream pentru a impaca si capra, si varza, si biserica, si pe mama, si invitatii...si in sfarsit pentru a ne face si noi nunta linistiti. [-o<

andreiutza
03.10.2006, 11:25:36
Eu am intrat in panica rau. Sunt foarte emotionata si nu prea pot sa dorm.M a tot gandesc daca am uitat ceva, daca gasesc ora la starea civila, daca o sa iasa bine.... Sper sa imi revin ca daca nu o sa fiu varza la nunta. Va pup pe toate.

vicky
03.10.2006, 11:33:08
vicky, iti multumesc din suflet pentru aprobare. sa dea Dumnezeu sa nu trebuiasca sa treci prin astfel de momente. incarcatura nervoasa este imensa si exact de asta nu aveam nevoie.

hi.. si eu sper sa nu fie nevoie sa trec prin asa ceva, intrucat noi avem cununia civila facuta. de alta nu mai e cazul..:-$

dark_light
03.10.2006, 12:26:33
hi.. si eu sper sa nu fie nevoie sa trec prin asa ceva, intrucat noi avem cununia civila facuta. de alta nu mai e cazul..:-$
hehehe...;-) super! noi ne-am gandit s-o punem intr-o zi a saptamanii, dar erau destui apropiati care doreau sa vina si ar fi insemnat sa le dam peste cap programul si serviciul ca sa ne fie noua mai comod. asa ca am renuntat si am comasat totul sambata. avem si rude din provincie si ce faceam? le puneam pe drum de doua ori la un interval atat de scurt de timp? nu se facea...

cu pregatirile mai am de recuperat nimicurile gen voal si cocarde, bauturile si de dat comanda pentru flori si tort. cam atat.

vicky
03.10.2006, 12:41:33
si noi mai avem oarecum putine lucruri de facut

DAR(un maaaaaare "dar") ne luptam cu confirmarile. de ce zic asa? pentru ca din 80 de invitatii date nu a sunat nimeni sa confirme sau sa infirme :( :)

de unii stim ca vin, ne-au zis asta inca de cand am inmanat invitatiile, o singura pereche a refuzat din start(apreciem raspunsul sincer) dar restul au primit invitatiile, ne-au felicitat, dar nu au zis nici ca vin, nici ca nu vin.. noi am tras concluzia ca se vor gandi si vor suna pana la data limita.. :)) :))

acum sunam noi sa cerem confirmarile

la voi cum este aspectul asta? :)

Pisik06
03.10.2006, 12:46:48
si noi mai avem oarecum putine lucruri de facut

DAR(un maaaaaare "dar") ne luptam cu confirmarile. de ce zic asa? pentru ca din 80 de invitatii date nu a sunat nimeni sa confirme sau sa infirme :( :)

de unii stim ca vin, ne-au zis asta inca de cand am inmanat invitatiile, o singura pereche a refuzat din start(apreciem raspunsul sincer) dar restul au primit invitatiile, ne-au felicitat, dar nu au zis nici ca vin, nici ca nu vin.. noi am tras concluzia ca se vor gandi si vor suna pana la data limita.. :)) :))

acum sunam noi sa cerem confirmarile

la voi cum este aspectul asta? :)

Identic! Am trecut prin urmatoarele faze in decurs de mai putin de o sapt: avem 60 de invitati:O (in conditiile in care am zis initial ca vor fi 130 si pe asta am facut rezervarile preliminare la restaurant) nu se umple sala, e goala, o sa arate ca naiba! supa 2 zile: avem 170 de invitati:O unde ii bagam, ce facem cu ei? nu mai da nici o invitatie, STOP!;))
Acum suntem in faza de mijloc, adica avem in jur de 110, mai avem confirmari de adunat si din cei confirmati sigur unii imi vor face surprize.
Dar la fel ca la tine, nu a sunat nimeni...a, ba da, o singura persoana sa se scuze ca nu vine, dar macar a sunat si ne-a anuntat.
Iar asezarea la mese ma termina!
Bafta!

syyylviuta
03.10.2006, 21:32:55
Si noi ne chinuim cu invitatii astia! Lista initiala era de 110 persoane, ne-am straduit sa dam doar 85, si acum avem doar 65 de confirmari... Noua ne convine, pentru ca sala are maxim 80 de locuri, si la 80 de pers arata inghesuit. Sper ca astia sa si vina, sa nu ne traga clapa.
Azi, in sfarsit, am facut comanda de flori. Dupa ce am stat 5 ore cu cataloage in brate, si facut tot felul de combinatii, m-am hotarat! Acum avem de detoate, si suntem cu buzunarele mai usoare... Sper doar sa iasa niste buchete superbe! Chiar am emotii!

vicky
03.10.2006, 22:05:00
syyylviuta, pai cum, nu ne zici ce combinatii ai facut pentru buchete?.. nu pot sa cred !>:D<

syyylviuta
03.10.2006, 22:19:38
Bineinteles ca va spun!:D
Va atasez poza, dar este modificat, in sensul ca orhideele care curg sunt albe, iar trandafirii sunt un caramiziu, si printre ei pun perlute. Chiar am emotii, sper sa iasa bine, dar sa nu fie foarte mare! Iar mirele are trandafirul caramiziu in piept! La parinti e cate o orhidee alba, cu niste frunzulite.
Nasa si-a facut un buchet rotund cu trandafiri albi si crem, foarte dragut, la fel sunt si lumanarile, iar domnisoarele de onoare au 5 trandafiri, cu floarea miresei, si cozile legate cu organtza.
La sfarsit mi-am dat seama ca, culoarea dominanta a florilor este alb-crem! Tot incercau nasii sa ma convinga sa imi fac eu buchetul in culori alb-crem, dar eu l-am vrut de la inceput colorat, ca si asa e rochia alba, macar sa am o pata de culoare pe mine!:)
Mai am aranjamentele de masa, chiar nu stiu cum sa le fac, dar nu le comand tot in acelasi loc, ca au preturi cam mari...

alina_i
03.10.2006, 23:46:21
Fetelor, la noi e nasoala problema asezatului la masa a invitatilor! Voi cum stati la capitolul asta?

alina_i
03.10.2006, 23:49:21
Cu ce va imbracati peste rochitza??

vicky
04.10.2006, 00:01:46
Fetelor, la noi e nasoala problema asezatului la masa a invitatilor! Voi cum stati la capitolul asta?
ontoppic: la mine nu e cazul, inca nu am confirmarile, deci nu stiu cine vine, deci nu am pe cine sa asez la mese.
offtopic: mai raspunde si tu la intrebarile noastre, sau da-ti cu parerea despre una alta.. vad ca intri, arunci o intrebare- doua si cam pleci..

syyylviuta, e interesanta combinatia de flori pe modelul ales, asteptam sa vedem buchetul in poze :)

tweety82
04.10.2006, 01:15:42
tweety82 (http://www.miresici.ro/member.php?u=1722) te felicit pentru setul de tort. de unde si cat a costat.. pls..
eu am zis din start ca nu iau set tort, guestbook si pernuta verighete. dar setul tau este asa de frumos, parca-parca as lua si eu unul.. deci.?

L-am luat din pasajul de la cocor spre lipscani ... habar nu am cum se numeste ;))
Cred ca stii deja ca in acel pasaj este un magazin cu rochii de mireasa ..de acolo l-am luat si m-a costat 400.000 lei

Pisik06
04.10.2006, 09:03:00
Noi stam rau cu aseazare ala mese; am facut aseara 3 scheme, la toate baramaneau locuri goale, ba erau prea inghesuiti, m-am enervat si le-am dat naibii pt moment;))
diseara ne vedem cu dj si formatie, sper sa fie ok; Tweety, f frumos setul de tort; sa stii ca nu am mai gasit mireseii aia simpatici, ii mai aveau doar pe aia in care el este tarat pe jos de ea si al meu a zis "hai ma nici chiar asa, sa mai am si eu un pic de demnitate";)) asa ca daca nu gasesc, nu gasesc si nu mai pun, ca aia clasici nu imi plac, sunt prea seriosi pt noi:))

mami_de_pisi
04.10.2006, 09:21:56
eu m-am chinuit cu aranjarea la mese cam 2 spatamani in cele din urma am rezolvat.
azi ma duc la coafor sa ma fac frumusica.

Alinta
04.10.2006, 09:30:06
L-am luat din pasajul de la cocor spre lipscani ... habar nu am cum se numeste ;))
Cred ca stii deja ca in acel pasaj este un magazin cu rochii de mireasa ..de acolo l-am luat si m-a costat 400.000 lei

Tweety mi-a placut tare mult setul pentru tort si cosuletele. Mai ai un pic pana la nunta, ai emotii?

Alyna
04.10.2006, 09:52:59
eu am momente de panica apoi sunt total relaxata. azi dimineata la 8 am rezervat pt luna de miere si park acum chiar nu ma mai intereseaza nimic. abia astept sa plecam luni dimineata.
aseara am facut un pact amandoi: stim ca nu toate se vor desfasura conform planului nostru noi nu trebuie sa fim agitati doar ne vom bucura de ziua asta pt ca e unica si vom zambi. restul....chiar nu mai conteaza.

Si unde v-ati rezervat pentru luna de miere?
daca nu e cu suparare...
mersi!

vicky
04.10.2006, 09:57:15
Si unde v-ati rezervat pentru luna de miere?
daca nu e cu suparare...
mersi!

nicaieri inca :( :( oricum, undeva in tara o sa mergem

Pisik06
04.10.2006, 11:12:35
nicaieri inca :( :( oricum, undeva in tara o sa mergem

Si in tara poate fi superb; va recomand un tur Moldova-Bucovina-Maramures-Ardeal; studiaza site-urile cu pensiuni, va luati o harta si gata; peste tot oamenii sunt primitori, iar tara noastra era atatea locuri frumoase! noi la anul sigur facem un tur de tara

mami_de_pisi
04.10.2006, 15:54:59
am rezervat la o pensiune de 4 * in bucovina. e o oferta speciala pt luna de miere.

tweety82
04.10.2006, 17:52:06
Tweety mi-a placut tare mult setul pentru tort si cosuletele. Mai ai un pic pana la nunta, ai emotii?

Sarut mana^:)^ ...am niste emotii de mor si nu stiu cum sa scap de ele:((
Nu mai pot dormi ,ma culc mereu pe la 3-4 dimineata ...imi vine sa urlu ...sper totusi sa-mi mai revin pana la nunta ca am niste cearcane ingrozitoare ... nu am avut in viata mea asa ceva..pupici:*

eva
04.10.2006, 18:04:56
Nu te mai stresa atat, ca o sa iasa totul bine, ca doar stai de luni de zile si pregatesti si gandesti fiecare detaliu :).

tweety82
04.10.2006, 18:41:27
Nu te mai stresa atat, ca o sa iasa totul bine, ca doar stai de luni de zile si pregatesti si gandesti fiecare detaliu :).

Of ...ce bine de tine ca esti calma ... eu in general intru in panica foarte usor:(

vicky
04.10.2006, 18:47:19
am rezervat la o pensiune de 4 * in bucovina. e o oferta speciala pt luna de miere.

da-ne si noua niste detalii.. pare interesant. despre ce pensiune este vorba, cat costa luna de miere, ce ofera, pe cate zile?
multumesc,

loreley
04.10.2006, 23:12:41
Noi ne-am rezervat bilete pentru Tunisia. Plecam in 18 oct., la 4 zile dupa eveniment. Ce bine e cand mai rezolvi cate o chestie care iti sta pe cap. Bye!

tweety82
04.10.2006, 23:22:11
Noi ne-am rezervat bilete pentru Tunisia. Plecam in 18 oct., la 4 zile dupa eveniment. Ce bine e cand mai rezolvi cate o chestie care iti sta pe cap. Bye!

Bravo tie ...ce bine de tine ca te duci unde e cald si frumos .... tare mult as vrea si eu ,dar o sa ma multumesc cu muntele si poate la anu mai trag si eu inca o luna de miere;))

eva
05.10.2006, 05:06:03
Am pus si eu cateva poze in album, sper sa mearga sa le vedeti.
Nu am facut inca o poza cu rochita, o s-o fac cat de cuarand. Am luat-o de la Ioanin.

mami_de_pisi
05.10.2006, 07:49:54
da-ne si noua niste detalii.. pare interesant. despre ce pensiune este vorba, cat costa luna de miere, ce ofera, pe cate zile?
multumesc,
http://lucy.ro/oferta-luna-de-miere.php

monalisa
05.10.2006, 08:12:46
Of ...ce bine de tine ca esti calma ... eu in general intru in panica foarte usor:(Daca nu iti impui tu sa fii mai calma si sa nu te panichezi in ziua nuntii nu o sa poti sa te bucuri din plin de acest minunat eveniment

monalisa
05.10.2006, 08:14:21
Am pus si eu cateva poze in album, sper sa mearga sa le vedeti.
Nu am facut inca o poza cu rochita, o s-o fac cat de cuarand. Am luat-o de la Ioanin.nu le vad. doar fac login si imi arata new album

eva
05.10.2006, 08:20:55
:(:(:( eu daca fac click pe link il vad. Sa vad ce pot face...

monalisa
05.10.2006, 08:25:09
pai tu il vezi ca e creat de tine da eu nu:-\

Pisik06
05.10.2006, 08:52:26
Fetelor,

Ieri m-am intalnit si eu cu DJ-ul si formatia, le-am dat desfasuratorul nuntii (DJ-ul mi-a zis ca e prima nunta la care are asa ceva:D si ca sigur nu se va respecta decat pe jumatate); azi avem punultima lectie de dans, se scurge timpul tot mai mult:-SS
Am niste emotii, mama, mama, dar sper sa ne ajute Doamne Doamne sa fie bine[-o<

Mai sunt maruntisuri de facut si m-e teama ca imi scapa....

Pupici

monalisa
05.10.2006, 09:10:59
Fetelor,

Ieri m-am intalnit si eu cu DJ-ul si formatia, le-am dat desfasuratorul nuntii (DJ-ul mi-a zis ca e prima nunta la care are asa ceva:D si ca sigur nu se va respecta decat pe jumatate); azi avem punultima lectie de dans, se scurge timpul tot mai mult:-SS

Pupicisi ce daca e prima nunta la care are asa ceva!!cum sa respecte pe jumatate?pai e nunta lui sau a ta?Aduna.te si fa o lista cu ce ai facut deja si alta cu ce ai de facut!asa te mai uiti pe ele si iti amintesti=;

eva
05.10.2006, 09:25:22
Sper ca acest album se poate vedea.

eva
05.10.2006, 09:27:02
Fetelor,

Pupici

M-ai facut curioasa ce desfasurator ai :D

Pisik06
05.10.2006, 10:23:59
M-ai facut curioasa ce desfasurator ai :D

pai am facut unul pt cameraman - cu zillele si orele pt evenimente (eu am cununia pe 13, nunta pe 14, si vreau sa fie si la cununie normal si poi pe 14 sa mearga la iubi, cand se barbiereste, la nasi, la mine, apoi mergem in parc sa facem poze si apoi biserica si restaurantul)
al doiela desfasurator, cel principal, este un fel de program al nuntii, de genul:
-ora 18,30 - ajungem la restaurant; primire invitati, etc.
-ora 20.00 - aperitiv
-dupa aperitiv - vals

si tot asa.....am marcat momentele importante, un dans special pt noi, un dans al meu cu tata, cate o melodie dedicata mamelor noastre, una pt nasi, furatul meu (avem artificii la intoarcerea de la furat) un moment special pt ca avem f f multi sarabtoriti in perioada aceea, tortul, buchetul, dezgatitul; am marcat toate momentele cu cate o melodie speciala; cam asta, plus ca la vals vreau ceva mai deosebit, cu luminile stinse, cu fum (avem masina de fum), cu stroboscop care sa ne urmareasca, etc.
Eu zic ca nu e ceva f complicat; dj-ul s-a referit ca nu se va respecta, in sensul ca nu poti panui totul la secunda (asta mi-au zis-o toti) si ca sigur vor interveni si neprevazute

RAMONICA
05.10.2006, 10:56:05
Scuze Ca Nu Am Mai Dat Nici Un Semn De Viata Dar Intre Timp S-au Intamplat Mult Si Nu Am Mai Avut Cand Sa Va Mai Scriu.
Acum Ma Intorc Cu Urmatorul Anunt: Vand Rochie De Mireasa Marimea 48 Alba Nepurtata Niciodata.
Adica Nu Ma Mai Marit, Am Anulat Nunta.
Asta E.asa Ca Daca Va Intereseaza O Rochie De Mireasa Alba Superba Sa Imi Spuneti
O Sa Ii Fac Si O Poza Sa Vi-o Arat..
VA PUP PE TOATE SI SPER SA NU AJUNGETI SI VOI SA VA ANULATI NUNTA
BAFTA LA TOATE SI MULTE IMBRATISARI

Pisik06
05.10.2006, 11:11:40
Scuze Ca Nu Am Mai Dat Nici Un Semn De Viata Dar Intre Timp S-au Intamplat Mult Si Nu Am Mai Avut Cand Sa Va Mai Scriu.
Acum Ma Intorc Cu Urmatorul Anunt: Vand Rochie De Mireasa Marimea 48 Alba Nepurtata Niciodata.
Asta E.asa Ca Daca Va Intereseaza O Rochie De Mireasa Alba Superba Sa Imi Spuneti

imi pare tare rau! daca simti nevoia sa vorbesti, noi suntem aici! sa de Dumnezeu sa treci peste si sa iti fie bine! Pupici

Andreutza
05.10.2006, 11:14:58

Imi pare nespus de rau....iti doresc sa iti dea D-zeu multa putere sa treci peste toate. Gandeste pozitiv..tot raul spre bine..
Te pupic si ai grija de tina:)

syyylviuta
05.10.2006, 11:33:24

Imi pare rau. Sa fii puternica sa treci peste toate necazurile.

mami_de_pisi
05.10.2006, 12:16:12
Imi pare rau. Sa fii puternica sa treci peste toate necazurile.
si eu ma altur fetelor.

corina_popa2004
05.10.2006, 13:32:58
pai am facut unul pt cameraman - cu zillele si orele pt evenimente (eu am cununia pe 13, nunta pe 14, si vreau sa fie si la cununie normal si poi pe 14 sa mearga la iubi, cand se barbiereste, la nasi, la mine, apoi mergem in parc sa facem poze si apoi biserica si restaurantul)
al doiela desfasurator, cel principal, este un fel de program al nuntii, de genul:
-ora 18,30 - ajungem la restaurant; primire invitati, etc.
-ora 20.00 - aperitiv
-dupa aperitiv - vals

si tot asa.....am marcat momentele importante, un dans special pt noi, un dans al meu cu tata, cate o melodie dedicata mamelor noastre, una pt nasi, furatul meu (avem artificii la intoarcerea de la furat) un moment special pt ca avem f f multi sarabtoriti in perioada aceea, tortul, buchetul, dezgatitul; am marcat toate momentele cu cate o melodie speciala; cam asta, plus ca la vals vreau ceva mai deosebit, cu luminile stinse, cu fum (avem masina de fum), cu stroboscop care sa ne urmareasca, etc.
Eu zic ca nu e ceva f complicat; dj-ul s-a referit ca nu se va respecta, in sensul ca nu poti panui totul la secunda (asta mi-au zis-o toti) si ca sigur vor interveni si neprevazute

bunaaa...corina este numele meu si am si eu nunta pe 28 oct...vreau si eu artificii pt momentul intoarcerii mele, dupa ce ma furaa, si nu stiu de unde sa iau...help meee..pls

val.u
05.10.2006, 14:47:57
daca nu te superi, poti sa-mi spui si mie cate ceva legat de plecarea in tunisi? cat costa, ce conditii,... mersi mult

Pisik06
05.10.2006, 14:50:24
bunaaa...corina este numele meu si am si eu nunta pe 28 oct...vreau si eu artificii pt momentul intoarcerii mele, dupa ce ma furaa, si nu stiu de unde sa iau...help meee..pls

noi am luat de la o firma dar nu mai stiu cum se numeste; iti dau pe privat numarul dnei de telefon

aalliinnuuttaa
05.10.2006, 16:22:24
Ramonica imi pare tare rau sa aud asa o veste. Fii puternica!!!

Feelor, pe mine m-au apucat niste emotii!!!!!!!!!! De unde pana acum nu aveam emotii deloc, se vede treaba ca acum recuperez din greu.

dianablue
05.10.2006, 18:25:03
Pt Ramonica: si eu sunt de partea fetelor, sper sa treci cat mai repede de momentul asta si sa revii la sentimente mai bune. :*

dianablue
05.10.2006, 18:25:36
pt miresicile de octombrie: ce vreme frumoasa si calda fetelor! tzine vremea cu voi....;;)

vicky
05.10.2006, 21:34:53

ramonica, capul sus si picioarele pe pamant! mergi mai departe increzatoare in tine si sa auzim nunai de bine..
sa stii ca ne gandim la tine si vrem sa te incurajam, sa nu te gandesti sa ne parasesti! :)

te pup!

mam
05.10.2006, 21:54:04
Buna ramonica, imi pare f rau ptr ce ti s-a intamplat, insa sper sa nu te superi pe mine ca te voi ruga asta...te rog sa nu mai pui mesaje cu vanzarea rochitei in alt topic in afara de cel numit bazar!

PS sper sa ti se rezolve problemele si sa ai nunta dorita! te pup, mam

tweety82
05.10.2006, 23:16:56
Daca nu iti impui tu sa fii mai calma si sa nu te panichezi in ziua nuntii nu o sa poti sa te bucuri din plin de acest minunat eveniment

Pai in ziua nuntii o sa incerc eu sa-mi impun sa fiu calma ..dar acum cu atatea pregatiri si lipsa banilor nu prea pot sa fiu calma din pacate :(

tweety82
05.10.2006, 23:19:39

Ma alatur si eu fetelor ...sincer chiar imi pare tare rau ...stiu ce inseamna pt toate miresicile nunta asa ca imi inchipui cam cum te simti ...sper totusi sa nu fie un motiv prea neplacut care te-a facut sa amani nunta ...oricum noi suntem aici daca vrei sa vorbesti cu cineva ...te pupic:*

mami_de_pisi
06.10.2006, 08:45:22
mai e atat de putin si eu sunt asa de stressata
abia astept sa se termine si sa plecam in luna de miere
sper sa iasa totul bine

Pisik06
06.10.2006, 08:48:59
mai e atat de putin si eu sunt asa de stressata
abia astept sa se termine si sa plecam in luna de miere
sper sa iasa totul bine

Daniela, Iti doresc o nunta frumoasa, ca in povesti, sa iasa totul asa cum ti-ai dorit, sa incerci sa fii linistita si relaxata, sa te bucuri de momentele frumoase alaturi de viitorul tau sot!

vicky
06.10.2006, 09:20:04
buna dimineata..
casa de piatra pentru miresicile din aceste weekend:

*aalliinnuuttaa --Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Fetesti, Biserica: Fetesti

*laviko --Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Slatina Biserica: Catedrala

*danielaradu --Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant Shorley, Biserica: Manastirea Samurcasesti

*carmenuta -- Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant:Bucegi

*adrianac --Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: La Radu

*filipraduu --Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Bucuresti, Biserica: Biserica Boteanu

*IuliaEpure --Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Campina, Biserica: La Brazi

*5123 --Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: sibiu, Biserica: sibiu

*gatta_salvaje --Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Campulung Muscel-Ciobanasu, Biserica: Subesti

*_noni_ --Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Bucuresti, Biserica: popa nan

*adelagabriela --Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: hanul drumetului, Biserica:razoare

sper sa nu te superi, nu stiu daca tu iti mai poti edita mesajul, o sa adaug eu (mam :P)

*alison - Data nuntii: 14 Octombrie 2006

Restaurant Parc, Biserica Sf Ioan Botezatorul, SIBIU

sa fiti sanatoase, frumoase si vesele in ziua nuntii voastre!

mam
06.10.2006, 10:10:57
ma alatur si eu urarilor tale! va doresc sa aveti nunti minunate! sa fiti iubite si fericite si sa nu lasati nimik sa va umbreasca ziua cea mare! sa va bucurati de fiecare moment, pentru ca din pacate trece prea repede! va pup, mam

syyylviuta
06.10.2006, 11:17:19
pt miresicile de octombrie: ce vreme frumoasa si calda fetelor! tzine vremea cu voi....;;)

Se pare ca nu chiar... Ar fi perfect daca ar ploua in timpul saptamanii, si sambetele sa fie calde si cu soare!
Pentru cele care aveti maine cea mai importanta zi din viata voastra: sper ca maine sa fie frumos, ca sa va bucurati din plin de nunta voastra! Si sa fiti fericite si Casa De Piatra!!!

mady25
06.10.2006, 13:05:21
noi am luat de la o firma dar nu mai stiu cum se numeste; iti dau pe privat numarul dnei de telefon
vreau si eu numarul tot pe privat te rog:)

alinamoga
06.10.2006, 13:22:25
buna ce faci?
cum stai cu pregatirile ca si eu am nunta tot in 14 si am emotii.
Bafta si spor la pregatiri

Alina

alinamoga
06.10.2006, 13:25:09
buna
Ce faci cum stai cu pregatirile de nunta?
fetelor am si eu nevoie de un sfat in ceea ce priveste meniul de la nunta sa aleg pui sau peste?
va pupik

alinamoga
06.10.2006, 13:27:17
Daca ma uit pe geam se pare ca nu aveam asa mare noroc in ceea ce priveste vremea , ca la mine in brasov ploua cu galeata si ma gandesc cu groaza sa nu fie asa si pe 14 cand am nunta.voi a-ti auzit ceva despre cum va fi vremea saptamana viitoare?
va pupik

Pisik06
06.10.2006, 13:37:52
Daca ma uit pe geam se pare ca nu aveam asa mare noroc in ceea ce priveste vremea , ca la mine in brasov ploua cu galeata si ma gandesc cu groaza sa nu fie asa si pe 14 cand am nunta.voi a-ti auzit ceva despre cum va fi vremea saptamana viitoare?
va pupik

Intrati pe yahoo pe weather; e cea mai exacta; pe 14 in Buc - 17 grade ziua, 7 noaptea, partial insorit, sanse de ploaie de 10%; eu zic ca e bine nu?

vicky
06.10.2006, 13:39:32
Sambata (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/.com), Octombrie 14
http://www.weather-meteo.com/vremea/images/wp/small/04small.gif perioade de nori si soare stralucitor 13 C 7 C

syyylviuta
06.10.2006, 14:14:02
Macar de ar fi asa cum zic astia pe diverse site-uri... Eu una nu mai am incredere, avand in vedere ca de 2 saptamani, zic ca pe 7 oct e frumos si uite si tu ce e afara...:-L Probabil ca pe 14 va fi la fel!
Dar sa fim optimisti...

voiculita
06.10.2006, 14:57:10
as vrea sa urez si eu Casa de Piatra ! mireselor care in acest weekend vor spune DA ....Sa aveti o nunta ca in povesti plina de bucurie si multa multa fericire ...sa aveti o casnicie frumoasa alaturi de sotii vostrii.....si sa traiti o continua poveste de dragoste toata viata!!!\:D/

tweety82
06.10.2006, 16:59:34
buna dimineata..

Binenteles ca nu pot lipsi la urari :-P
Distractie placuta fetelor,Casa de piatra si sa aveti o nunta asa cum ati visat-o ,si vreme mult mai buna ca astazi ..macar sa nu ploua zic eu
Va pupic si va spun inca o data DISTRACTIE PLACUTA !!!

syyylviuta
06.10.2006, 17:04:26
M-a apucat melancolia... Citind acest forum, imi dau seama ca odata cu noi, plus miresicile de pe 4 noiembrie, se termina sezonul de nunti pe anul 2006... Multe am fost, putine am mai ramas... Incep deja sa fie tot mai multe miresici pentru 2007, noi deja vom fi maritate, la casa noastra, in timp ce alte fete isi fac planuri, vise, abia asteapta ziua nuntii lor... Si asa viata merge mai departe... Cred ca vremea de afara e de vina!

monalisa
06.10.2006, 20:39:17
Pai in ziua nuntii o sa incerc eu sa-mi impun sa fiu calma ..dar acum cu atatea pregatiri si lipsa banilor nu prea pot sa fiu calma din pacate :(bani se gasesc. si cu cat esti mai calma cu atat se vor rezolva toate de la sine!

monalisa
06.10.2006, 20:40:56
buna
Ce faci cum stai cu pregatirile de nunta?
fetelor am si eu nevoie de un sfat in ceea ce priveste meniul de la nunta sa aleg pui sau peste?
va pupikdepinde ce fel de peste! daca e pane mai bine nu! nu mai merge incearca o friptura asortata sau o saramura de peste!

monalisa
06.10.2006, 20:46:48
BAFTA LA TOATE SI MULTE IMBRATISARI nu ai de ce sa fii suparata! eu sincer ma bucur pt tine! asta inseamna ca el nu era alesul si mai bine ca s.a intamplat acum decat sa suferi dupa ceva ani de casnicie! tine capul sus si gandeste.te ca orice lucru in viata asta are un rost
meriti ce e mai bun, toti meritam dar putini avem curajul sa luptam pt asta! Lupta pt ce crezi tu ca iti v.a aduce fericire! te pup si iti doresc tot binele din lume

alison
06.10.2006, 22:40:50
Vicky, pune-ma si pe mine pe lista.... m-am trezit si eu, ca acusi imi trece nunta. Asadar, Sibiu, biserica Sf Ioan Botezatorul, Restaurant Parc. Multumesc. UN pupic pentru toate viitoarele miresele stresate: :*
Tweety, uite-ma cum stau pe forum, de nauca, cu toat durerea de cap... 8-}

mam
06.10.2006, 22:45:59
;;) ptr alison

buna dimineata..

sper sa nu te superi, nu stiu daca tu iti mai poti edita mesajul, o sa adaug eu (mam :P)

*alison - Data nuntii: 14 Octombrie 2006

Restaurant Parc, Biserica Sf Ioan Botezatorul, SIBIU

tweety82
07.10.2006, 00:01:26
Vicky, pune-ma si pe mine pe lista.... m-am trezit si eu, ca acusi imi trece nunta. Asadar, Sibiu, biserica Sf Ioan Botezatorul, Restaurant Parc. Multumesc. UN pupic pentru toate viitoarele miresele stresate: :*

Vad ...in loc sa stai in pat linistita ...rusinicaaa ;)) :*

mami_de_pisi
07.10.2006, 08:19:34
e ora 8 si 19 si nu mai am somn
va multumesc pt urari si o sa povestes cum a fost dupa ce ma intorc din luna de miere
va pup pe toate

vicky
07.10.2006, 14:01:22

alison, nu mai am drepturi sa editez primul mesaj. de ce, nu stiu :(
imi pare rau

alison
07.10.2006, 16:31:25
Multumesc Vicky si multumesc Mam. Sunt si eu pe acolo. ;)) Mai am 6 zile...Tweeeeeeeeeety, ce ne facem?!?!? Azi noapte la 3 aranjam oamenii la mese si azi dimineata am visat ca am uitat sa mergem la spovedit! Apropo de asta, ne-a chemat vineri dimineata la 6 jumate. O sa fim rupti de oboseala. Vreau sa-l sun cu toata jena sa-l intreb daca e absolut necesar sa ma scol cu noaptea in cap. Oricum, daca e, asta-i suficienta pedeapsa pentru mine pentru cateva pacate, as fi ipocrita sa spun ca pt toate.... hihi.
Pupici >:D<

tweety82
07.10.2006, 22:05:49
Multumesc Vicky si multumesc Mam. Sunt si eu pe acolo. ;)) Mai am 6 zile...Tweeeeeeeeeety, ce ne facem?!?!? Azi noapte la 3 aranjam oamenii la mese si azi dimineata am visat ca am uitat sa mergem la spovedit! Apropo de asta, ne-a chemat vineri dimineata la 6 jumate. O sa fim rupti de oboseala. Vreau sa-l sun cu toata jena sa-l intreb daca e absolut necesar sa ma scol cu noaptea in cap. Oricum, daca e, asta-i suficienta pedeapsa pentru mine pentru cateva pacate, as fi ipocrita sa spun ca pt toate.... hihi.
Pupici >:D<

Da stiu ca mai avem 6 zile...stii ca eu le numar mai mult ca tine;))
Eu inca nu am vb de spovedanie ...trebuie sa ma duc la biserica si tot am uitat la cat am umblat zilele astea ...in legatura cu ora ai dreptate ...daca ne cheama asa de dimineata la spovedit e o mica pedeapsa...problema e ca daca ma cheama la o asemenea ora o sa spun numai da doar sa scap mai repede...;))
Te pupic:*

vicky
08.10.2006, 00:08:20
hi..

am tras si noi linie la invitati si au rezultat cam: 100 buc :))
am luat azi o parte din bautura, mai luam si luni, am ami luat si niste mici nimicuri: funde masini, alune cafea...

apropos, cam cata cafea ziceti voi ca ar trebui pentru 100 de invitati avand in vedere ca se dau cam 2 cafele/ persoana? ca am impresia ca am luat fffff multa 8-|8-|8-|

asa, saptamana viitoare o sa dau comanda si pt cardurile plic si o sa merg cu rochitza la mici retusuri..
am facut si un calcul si toata afacerea cu nunta(dar absolut tot, cu meniuri, spagi, haine, bautura, decoratiuni, muzica, foto, video, tot-tot..) ne ajunge la 4400 euro.. e mult, putin..? voi cum stati?

tweety82
08.10.2006, 00:38:16
hi..

am tras si noi linie la invitati si au rezultat cam: 100 buc :))
am luat azi o parte din bautura, mai luam si luni, am ami luat si niste mici nimicuri: funde masini, alune cafea...

apropos, cam cata cafea ziceti voi ca ar trebui pentru 100 de invitati avand in vedere ca se dau cam 2 cafele/ persoana? ca am impresia ca am luat fffff multa 8-|8-|8-|

asa, saptamana viitoare o sa dau comanda si pt cardurile plic si o sa merg cu rochitza la mici retusuri..
am facut si un calcul si toata afacerea cu nunta(dar absolut tot, cu meniuri, spagi, haine, bautura, decoratiuni, muzica, foto, video, tot-tot..) ne ajunge la 4400 euro.. e mult, putin..? voi cum stati?

Mie cei de la restaurant mi-au spus sa iau cafea boabe si am luat 3 kg ,pentru 110-120 invitati ....eu ma gandeam ca am luat putina ...tu cat ai luat?
Calculul pt nunta nu l-am facut ...nu vreau sa ma sperii;))

vicky
08.10.2006, 01:11:39
Mie cei de la restaurant mi-au spus sa iau cafea boabe si am luat 3 kg ,pentru 110-120 invitati ....eu ma gandeam ca am luat putina ...tu cat ai luat?
Calculul pt nunta nu l-am facut ...nu vreau sa ma sperii;))

cam tot atata cafea am luat, dar este macinata.. mie mi se pare multa, pt ca la un moment dat am lucrat intr-o cafenea si stiu ca espresorul punea 7 g de cafea o data.. adica la 100 portii inseamna 700 g, la 200 de portii inseamna 1.4 kg cafea.. :-SS:-SS:-SS:-SS

cum nu ai facut un calcul?.. nu pot sa cred, eu stau toata ziua cu nasul in excelul meu si tot adun si scad si imi e frica ca nu o sa ne ajunga banii.. ca de, avem orgoliul sa nu luam de la parinti nici un ban.. da, si ma trezesc cu excelul, peste zi mai cumpar ceva, mai bifez acolo in excel, apoi iar calculez.. :)) :)) :)) ca neoamenii :)) :)) :))

tweety82
08.10.2006, 01:20:31
cam tot atata cafea am luat, dar este macinata.. mie mi se pare multa, pt ca la un moment dat am lucrat intr-o cafenea si stiu ca espresorul punea 7 g de cafea o data.. adica la 100 portii inseamna 700 g, la 200 de portii inseamna 1.4 kg cafea.. :-SS:-SS:-SS:-SS

cum nu ai facut un calcul?.. nu pot sa cred, eu stau toata ziua cu nasul in excelul meu si tot adun si scad si imi e frica ca nu o sa ne ajunga banii.. ca de, avem orgoliul sa nu luam de la parinti nici un ban.. da, si ma trezesc cu excelul, peste zi mai cumpar ceva, mai bifez acolo in excel, apoi iar calculez.. :)) :)) :)) ca neoamenii :)) :)) :))

Chiar nu am facut nici un calcul ....ce calcule fac eu sunt cele pt banii ramasi ..ca de mai sunt lucruri de cumparat.Si eu ca si tine sper sa-mi ajunga banii...dar nici nu vreau sa ma gandesc sa fac calcul cu tot ce-am cheltuit pana acum sau cu meniuri , formatie etc...pai daca as stii toata suma as innebuni :))

vicky
08.10.2006, 01:42:21
Chiar nu am facut nici un calcul ....ce calcule fac eu sunt cele pt banii ramasi ..ca de mai sunt lucruri de cumparat.Si eu ca si tine sper sa-mi ajunga banii...dar nici nu vreau sa ma gandesc sa fac calcul cu tot ce-am cheltuit pana acum sau cu meniuri , formatie etc...pai daca as stii toata suma as innebuni :))

si cam ce mai ramane de cumparat in ultima saptamana?.. ca e bine de stiut :)

alison
08.10.2006, 03:58:34
Salut. Noi maine (adica azi) mergem sa cumparam bautura si cadoul nasilor. Eu trebuie sa imi mai caut cercei. Luni dam comanda ferma la tort, prajituri, saleuri, spunem la restaurant numarul de meniuri, eu merg sa mai vorbesc o data la florarie, merg sa fac proba la rochie ca imi trebuie modificata. Mai avem de facut lista de la intrare si cardurile de pe mese (cu nr mesei), sa-i aranjam la mese (deja mi-e groaza de asta), sa stabilim cine, unde vine si ce face si la ce ora, sa ma programez la epilat, sa ma vopsesc, sa mai umblu prin casa cu pantofii sa ma obisnuiesc cu tocul mai inalt decat sunt obisnuita, sa facem bagajul pentru luna de miere ca nu o sa avem timp dupa nunta...nu mai stiu ce mai e de facut, am un caiet plin de lucruri de facut (eu acolo scriu si cheltuielile, nu ma prea pricep in excel, desi e mult mai elegant). A, si in tot acest timp, sa ma tratez de ce-oi avea, ca nu mai pare raceala, tine de doua saptamani, sunt ragusita infiorator si tusesc. Am luat toate tratamentele din lume si am dat o groaza de bani, am fost la medicul de familie si la un orl-ist, acum sunt pe antibiotice si aproape am renuntat sa mai sper ca voi fi bine la nunta. Cred ca sistemul meu imunitar e la pamant si de aceea nu ma vindec. Nici normala nu sunt, stau de nebuna pe forum la 4 dimineata in loc sa dorm! Ce o sa mai facem noi saptamana asta va fi sa mergem la serviciu, din pacate, eu 3 zile, el 4. Si sa incercam sa ne odihnim (=))). Si sa incerc sa nu ma mai enervez din cauza celor care imi spun, in diferite variante, ca ce m-am imbolnavit acuma, ca de ce nu ma tratez, ca eu nu stiu ca-s mireasa sambata etc.... Da fratilor, asa e, sunt inconstienta si masochista si m-am imbolnavit dinadins, ca nu-mi ajungea stresul cu nunta, vreau sa stau si cu nasul in batista si sa tusesc on biserica precum un magar! :-<
Vicky, mai scoate nasul din excel, ca o sa visezi numai tabele. Rade ciob de oala sparta! :*

syyylviuta
08.10.2006, 09:58:34
Nici mie nu imi vine sa cred ca am intrat in ultima saptamana!!!! Fetelor, peste o saptamana pe vremea asta, suntem maritate cu acte in regula...
Sa ma gandesc ce mai avem de facut... Azi mergem sa ii luam costum socrului mic, si camasa cu vesta si lavaliera mirelui. Maine merg cu rochia mamei la modificat (cu ocazia asta spun si eu ce tampiti pot fi cei de la Salonul Gabriela, care i-au comandat o rochie cu vreo 3 nr mai mic, nici nu stiu daca se mai poate face ceva, sau va trebui sa cautam alta!), sa imi iau eu coronita, sa achit luna de miere si seara la un croitor pentru ajustat costumele lui iubi.
Marti : luam sampania, alune, saratele, etc, plus mers si dat comanda de tort, iar seara mergem sa degustam meniul.
Miercuri: tb sa dam nr final de invitati- care a ajuns la 50...:( sa facem aranjarea la mese, iar seara ne vedem cu dj-ul sa ii dam instructiuni!
Joi epilat, vineri manichiura si coafat seara, si... cam asta e!
Cat despre bani, pana pe 14 avem bani, dar va trebui sa ne imprumutam pt ziua nuntii de vreo 20 de mil, pentru diverse. O sa trag si eu linie, sa vad cat ne-a dus totul.

Pisik06
08.10.2006, 12:57:52
Fetelor, eu sunt si calma, dar si agitata, nu imi vine sa cred ca intr-o sapt voi fi maritata:">
Noi mai avem asa:
-azi imi iau rochia de unde a fost depozitat si o probez, sper sa nu mai aiba nevoie de nimic
-tot azi ne vedem cu fotograful si ma mai duc odata la flori
-chiar acum lucram la schema de asezare
-Azi si maine facem cardurile si le scriem
-maine mergem sa dam schita la resturnt, cu nr final de meniuri si sa aranjam de meniuri pt fornatie, dj si un meniu fara porc (tata)
-maine am vospit si tuns un pic
-marti mani si pedi
-miercuri cosmetica
-joi spovedit, cumparaturi pt mesele de acasa (vineri, duminica, cand ma iau de acasa, etc.)
-vineri cununia\:D/
-vineri duceam toate cele la restaurant, bauturi, lumanari, etc.

sigur mi-au scapat lucruri dar....
mie imi ies sume exorbitante in excel, asa ca...am renuntat

tweety82
08.10.2006, 13:42:47
Sa va spun ceva ...am niste emotii de mor ...dar cu toate ca toata ziua fac pregatiri pt nunta, zici ca le fac pt altcineva ca parca nu-mi vine sa cred ca o sa fac nunta ;))
Eu as mai avea cam asa de cumparat si de facut :
- de cumparat mancare si bautura pt acasa cand vin nasii sa ma ia
- fructe pt restaurant
- mai am de luat niste cocarde ca nu-mi ajung
- artificii tort
- vin rosu si cozonac pt biserica(prefer sa mananc coznac ca e mai moale decat piscoturi;)) )
- colier
Mai am sa ma epilez,mani-pedi,intins parul pt civila,mai am de legat vreo 60 de marturii si nu mai stiu:))

vicky
08.10.2006, 16:14:54
pentru fetele care mai au putin-putin, o saptamana, spor la treaba!

si pentru ca zicea silviutza ca a mai ramas cu 50 de invitati :( sa va zic si eu ca am dat invitatii pentru 160 de persoane si ne asteptam cam la 100-110 invitati.. la noi era oarecum de asteptat sa avem mai multe refuzuri pt ca oamenii au fost anuntati (dupa ce au primit invitatiile) ca nunta s-a mutat din bucuresti al tulcea :)) asa ca, am plecat din start de la ideea ca vom avea un procent mai mare de refuzuri, dar nu credeam ca vor fi 50 de persoane :(
dar, pana la urma nu e asa o mare tragedie pt ca restaurantul din bucuresti avea capaciatate de 80 de locuri, si chiar daca mi-ar fi venit toti la bucuresti, tot erau mai putini decat cei care s-au anuntat pt tulcea..

dintre scuzele primite la refuzuri:
-nu am cu cine sa las cainele
-nu imi pot lua liber de la serviciu
-e departe tulcea
-nu vin pt ca nu am cu ce sa ajung(exista mijloace de transport :))
-stam prost cu partea financiara
cam astea ar fi..

sa va mai zic ca cu agentia care imi decoreaza sala am vorbit numai prin telefon si email, nu ma vazut nici macar o husa, nimic..:)) oricum nu mai aveau huse pe nuantele mele preferate(de, ne-am trezit tarziu), si din ce mai aveau ei disponibil am ales huse albe cu funde verde-olive .. asta e..

atasez si o poza pe care am facut-o acolo la restaurant la o alta nunta

tweety82
08.10.2006, 19:43:08
pentru fetele care mai au putin-putin, o saptamana, spor la treaba!

si pentru ca zicea silviutza ca a mai ramas cu 50 de invitati :( sa va zic si eu ca am dat invitatii pentru 160 de persoane si ne asteptam cam la 100-110 invitati.. la noi era oarecum de asteptat sa avem mai multe refuzuri pt ca oamenii au fost anuntati (dupa ce au primit invitatiile) ca nunta s-a mutat din bucuresti al tulcea :)) asa ca, am plecat din start de la ideea ca vom avea un procent mai mare de refuzuri, dar nu credeam ca vor fi 50 de persoane :(
dar, pana la urma nu e asa o mare tragedie pt ca restaurantul din bucuresti avea capaciatate de 80 de locuri, si chiar daca mi-ar fi venit toti la bucuresti, tot erau mai putini decat cei care s-au anuntat pt tulcea..

dintre scuzele primite la refuzuri:
-nu am cu cine sa las cainele
-nu imi pot lua liber de la serviciu
-e departe tulcea
-nu vin pt ca nu am cu ce sa ajung(exista mijloace de transport :))
-stam prost cu partea financiara
cam astea ar fi..

sa va mai zic ca cu agentia care imi decoreaza sala am vorbit numai prin telefon si email, nu ma vazut nici macar o husa, nimic..:)) oricum nu mai aveau huse pe nuantele mele preferate(de, ne-am trezit tarziu), si din ce mai aveau ei disponibil am ales huse albe cu funde verde-olive .. asta e..

atasez si o poza pe care am facut-o acolo la restaurant la o alta nunta

Mersi mult ..spor la treaba si tie ca nici tu nu mai ai mult..imi pare rau sa aud ca nu-ti mai vin toti invitatii, dar cum ai spus si tu era de asteptat..dar ce motive ...sincer ma bufneste rasul cand citesc...oricum o sa fie bine ... pana la urma ei pierd distractia nu tu;-)

P.S ...Acum ca mi-am adus aminte ca poate zilele astea o sa uit , iar dupa nunta poate nu mai apuc sa-ti spun , vreau sa-ti urez o nunta ca-n povesti,vreme buna , multa distractie si fericire...te pupic si inca o data bafta cu pregatirile:*

syyylviuta
08.10.2006, 23:21:38
Vai, deci nu mai pot, deja in seara asta au mai renuntat 4 persoane, dar cica ar mai veni alte 3, care nu stiu ce rude din Buzau sunt! Pana sambata mor, cred ca nici atunci nu voi sti exact cine vine, si atunci cum sa fac cu aranjarea la mese!? Pun o masa in plus pentru cine nu e sigur, sau sa las la fiecare masa cate 2 scaune libere? Nu credeam ca poate fi asa nebunie, si ca omu nu poate zice concret VIN SAU NU VIN!!! Ba azi vin, ba maine nu mai vin! Mor!

vicky
08.10.2006, 23:27:24
Vai, deci nu mai pot, deja in seara asta au mai renuntat 4 persoane, dar cica ar mai veni alte 3, care nu stiu ce rude din Buzau sunt! Pana sambata mor, cred ca nici atunci nu voi sti exact cine vine, si atunci cum sa fac cu aranjarea la mese!? Pun o masa in plus pentru cine nu e sigur, sau sa las la fiecare masa cate 2 scaune libere? Nu credeam ca poate fi asa nebunie, si ca omu nu poate zice concret VIN SAU NU VIN!!! Ba azi vin, ba maine nu mai vin! Mor!

hei silviutza, capul sus si picioarele pe pamat!
ce capacitate are sala ta?

tweety82
08.10.2006, 23:33:17

Si asta a fost unul din motive la mine ca sa-i las sa se aseze unde vor ei...eu habar nu am care cum se inteleg si sincer nu-mi mai trebuia si grija asta pe cap
Acum doar ma rog sa nu-mi vina mai putini de 90 de persoane ca atat am anuntat la restaurant ca altfel am incurcat-o...si la mine astazi au renuntat 4 pers..o verisoara care ieri i-a murit cumnata ..deci motiv intemeiat , si un var de-al meu care cica pana la urma lucreaza si i-e frica sa le zica la sefi sa-l invoiasca ca sa nu-l dea afara ...in fine
Multa bafta cu aranjatul la mese :*

eva
08.10.2006, 23:58:26

Foarte nasol cand omu' e nehotarat, dar eu cred ca cine zice ca nu stie sigur cu o saptamana inainte de nunta, cred ca de fapt nu va veni, dar nu stie cum sa spuna. Cand primesti o invitatie la nunta cred ca stii din prima ce vrei, daca dispui de bani.

La mine o sa vina mult mai multi decat ma asteptam, sala e de 100 persoane, dar vor veni cam 160, nici asa nu e bine.

loreley
09.10.2006, 00:02:49
Si noi pe ultima suta de metri. Ieri si azi am cumparat sampanie, bijuterii, diadema, vin pt. biserica, lapte cafea, gin...
Mai avem sucurile, apa, fructele...
Am inceput sa fiu mai relaxata, mai ales ca sunt deja in concediu.
Se pare ca sambata nu ploua.
Si la noi invitatii unii vin, altii ba... vom fi in jur de 90.
Spor la ultimele pregatiri.

vicky
09.10.2006, 00:35:02
La mine o sa vina mult mai multi decat ma asteptam, sala e de 100 persoane, dar vor veni cam 160, nici asa nu e bine.

sunt la oferta, 2 in 1? :)) :)) si ii cazezi 2 pe un loc, sau cum?

syyylviuta
09.10.2006, 08:29:58
Deja dupa ce am dormit vad altfel lucrurile... Sala are max 80 de pers, deci partea buna a lucrurilor este ca voi avea muuuult loc pentru ringul de dans! Cum a zis tweety, eu ii asez, dar pana ala urma sa faca cum vor nene! Nu imi consum eu neuronii, eu vreau sa ma bucur de ziua aia, nu sa ma stresez, si deja sunt vesela! Mai avem 5 zileeeeeeee!!!!!

eva
09.10.2006, 09:20:23
sunt la oferta, 2 in 1? :)) :)) si ii cazezi 2 pe un loc, sau cum?

:)) da sant la oferta, vrei si tu cativa :)).
Eu sper in taina lol, ca nu pot sa zic familiei sa nu jignesc, ca unii nu vor veni, socrii mei nu au calculat la inceput pe cine vor sa invite, sau bazat pe lista noastra, insa iubitul meu nu cunoaste la fel de bine toate rudele, ca e plecat de acasa de 10 ani, si uite asa cand le-am cerut numaul de invitati sa dam comanda am ramas socata cati au putut sa scoata :). Plus ca foarte multi prieteni de ai lor, la care ei nu sau gandit ca ar fi cazul sa ii invite sau oferit singuri, si daca omul se invita cum sa il refuzi. Sper sa am unde ii pune pe toti, sala mea este formata din doua sali, despartite printr-o usa cat tot peretele, intr-o parte se pun mesele, iar in cealalta parte ringul de dans, este la fel de mare ca partea cu mesele, asa ca de nevoie o sa mai punem mese in partea cu ringul, si o sa asezam acolo prietenii apropiati ca ei nu o sa se supere sa stea mai retrasi.

tweety82
09.10.2006, 21:33:48
Deja simt ca o iau razna ...mai e atat de putin si eu tot sunt pe drumuri :(

syyylviuta
09.10.2006, 21:50:38
Mai e suuuper putin, in 5 zile vom fi casatorite!!!!:x Si eu umblu de colo colo, de maine sta si iubi acasa, si umblam impreuna! Nu mai avem asa de multe de facut, dar tb vorbit cu toata lumea, fotograf, dj, restaurant, etc, si pus la punct ultimele pregatiri. Dar deja suntem nerabdatori, ABIA ASTEPTAM ZIUA DE SAMBATA!!!:*

vicky
09.10.2006, 23:19:19
tweety si cu mine ne-am luat colierul, va atasez si o poza cu el, avem aceleasi gusturi amandoua :)) :))

tweety82
09.10.2006, 23:34:08
tweety si cu mine ne-am luat colierul, va atasez si o poza cu el, avem aceleasi gusturi amandoua :)) :))

Scriu aici ca sa nu mai monopolizam noi celalat subiect:-p
Pai daca ala m-i s-a parut mie cel mai finut si dragut dintre toate :))
Eu mai am inca unul dar la ala chiar nu reusesc sa fac poza ...nu este asa finut si de fapt l-am primit cadou de-aia nu e asa finut;))...acum sa vedem care o sa vina mai bine cand o sa am rochita ,diadema si cerceii ;)) astept si eu pana sambata sa vad ce si cum...oricum eu optez tot pt asta care l-am cumparat eu binenteles:))

P.S Sa porti si tu colierul sanatoasa si tareeee fericita;-) :*

eva
10.10.2006, 08:53:29
Foarte dragut si finut, de unde l-ati luat si cat costa daca nu sant indiscreta :), inca nu mi-am luat nimic pt gat.

aalliinnuuttaa
10.10.2006, 10:09:28
Gata, a trecut. Atat de repede trece ziua respectiva fetelor.....nici nu va inchipuiti. Mi-a parut asa de rau dimineata cand a trebuit sa imi dau jos rochia!!!! Mai vreau o data!!!!!!!!!!!!!

vicky
10.10.2006, 11:59:40
Foarte dragut si finut, de unde l-ati luat si cat costa daca nu sant indiscreta :), inca nu mi-am luat nimic pt gat.

eu l-am luat de pe lipscani, tweety am inteles ca din Sir.. sper sa nu gresesc.. cam 400.000 cu cercei cu tot/ e set..

eva
10.10.2006, 20:54:09
eu l-am luat de pe lipscani, tweety am inteles ca din Sir.. sper sa nu gresesc.. cam 400.000 cu cercei cu tot/ e set..

Merci mult, m-am uitat pe lipscani, cand mi-am luat diadema, dar l-am omis pe acesta.

aalliinnuuttaa casa de piatra si tot ce va doriti.

tweety82
10.10.2006, 23:33:38

Tot de pe lipscani si eu:-p dar 500.000 cu cercei cu tot ...eu cu 500 am vazut peste tot ..sa fi fost tu mai norocoasa? sau s-o fi vandut bine si pana l-am luat eu s-a mai scumpit? ;))

tweety82
10.10.2006, 23:34:45
Gata, a trecut. Atat de repede trece ziua respectiva fetelor.....nici nu va inchipuiti. Mi-a parut asa de rau dimineata cand a trebuit sa imi dau jos rochia!!!! Mai vreau o data!!!!!!!!!!!!!

Casa de piatra inca o data si sa fiti fericiti si sa va iubiti toata viata:*

vicky
11.10.2006, 00:03:45
Tot de pe lipscani si eu:-p dar 500.000 cu cercei cu tot ...eu cu 500 am vazut peste tot ..sa fi fost tu mai norocoasa? sau s-o fi vandut bine si pana l-am luat eu s-a mai scumpit? ;))

l-am luat de la magazinul de la care am cumparat si rochita, e pe strada perpendiculara pe lipscani, la cristian phillip. nu mai stiu cum se cheama strada

am ramas fara dj :( cu 10 zile inainte de nunta. cred ca o iau razna, nu alta..

tweety82
11.10.2006, 00:14:54
l-am luat de la magazinul de la care am cumparat si rochita, e pe strada perpendiculara pe lipscani, la cristian phillip. nu mai stiu cum se cheama strada

Of Doamne ...saracuta de tine prin cate ai trecut si mai treci ...Sa dea Doamne Doamne sa gasesti rapid [-o< ...multa bafta:*

lorycyca
11.10.2006, 00:56:16

Buna vicky.. cunosc un dj ... daca vrei iti dau nr lui de telef sa vb cu el.. Tot pe el o sa il am si eu la nunta mea...

vicky
11.10.2006, 01:05:57
Buna vicky.. cunosc un dj ... daca vrei iti dau nr lui de telef sa vb cu el.. Tot pe el o sa il am si eu la nunta mea...
lorycyca, multumesc mult, dar trebuie sa fie din tulcea :( si nu cred ca e . mie acolo imi trebuie :((

lorycyca
11.10.2006, 01:57:54
lorycyca, multumesc mult, dar trebuie sa fie din tulcea :( si nu cred ca e . mie acolo imi trebuie :((

Da... nu e din tulcea .. :( uite ca nu ma uitasem la oras.. . oricum bafta la cautari ^:)^

vicky
11.10.2006, 02:18:09
Prognoza 15 zile Bucuresti
Marti (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/&myadc=0&traveler=0&zipcode=EUR;RO;-;BUCURESTI;&fday=1&metric=1), Octombrie 10
http://www.weather-meteo.com/vremea/images/wp/small/01small.gif placut cu soare stralucitor 21 C 9 C
Miercuri (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/&myadc=0&traveler=0&zipcode=EUR;RO;-;BUCURESTI;&fday=2&metric=1), Octombrie 11
http://www.weather-meteo.com/vremea/images/wp/small/02small.gif mai ales insorit 20 C 7 C
Joi (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/&myadc=0&traveler=0&zipcode=EUR;RO;-;BUCURESTI;&fday=3&metric=1), Octombrie 12
http://www.weather-meteo.com/vremea/images/wp/small/03small.gif cateva ore de soare stralucitor 18 C 7 C
Vineri (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/&myadc=0&traveler=0&zipcode=EUR;RO;-;BUCURESTI;&fday=4&metric=1), Octombrie 13
http://www.weather-meteo.com/vremea/images/wp/small/03small.gif soare si ceva nori 19 C 7 C
Sambata (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/&myadc=0&traveler=0&zipcode=EUR;RO;-;BUCURESTI;&fday=5&metric=1), Octombrie 14
http://www.weather-meteo.com/vremea/images/wp/small/04small.gif perioade de nori si soare stralucitor 18 C 6 C
Duminica (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/&myadc=0&traveler=0&zipcode=EUR;RO;-;BUCURESTI;&fday=6&metric=1), Octombrie 15
http://www.weather-meteo.com/vremea/images/wp/small/02small.gif mai ales insorit 18 C 2 C
Luni (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/&myadc=0&traveler=0&zipcode=EUR;RO;-;BUCURESTI;&fday=7&metric=1), Octombrie 16
http://www.weather-meteo.com/vremea/images/wp/small/02small.gif soare stralucitor si petice de nori 19 C 5 C
Marti (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/.com), Octombrie 17
http://www.weather-meteo.com/vremea/images/wp/small/03small.gif partial insorit 17 C 3 C
Miercuri (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/.com), Octombrie 18
http://www.weather-meteo.com/vremea/images/wp/small/04small.gif timp de nori si soare 19 C 5 C
Joi (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/.com), Octombrie 19
http://www.weather-meteo.com/vremea/images/wp/small/02small.gif mai ales insorit 21 C 5 C
Vineri (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/.com), Octombrie 20
http://www.weather-meteo.com/vremea/images/wp/small/06small.gif mai ales innorat 21 C 7 C
Sambata (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/.com), Octombrie 21
http://www.weather-meteo.com/vremea/images/wp/small/04small.gif cald cu nori si soare 21 C 10 C
Duminica (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/.com), Octombrie 22
http://www.weather-meteo.com/vremea/images/wp/small/04small.gif cald cu ceva soare 21 C 11 C
Luni (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/.com), Octombrie 23
http://www.weather-meteo.com/vremea/images/wp/small/02small.gif mai ales insorit 21 C 10 C
Marti (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/.com), Octombrie 24
http://www.weather-meteo.com/vremea/images/wp/small/01small.gif insorit 21 C 8 C

adelagabriela
11.10.2006, 08:53:24
fetelor a trecut si nunta mea,nu-mi vine sa cred ca a trecut asa de repede,dupa ce am fost furata parca a zburat timpul,a fost o zi minunata pe care nu o voi uita niciodata.acum abia astept pozele si filmarea \:D/

Pisik06
11.10.2006, 08:55:16
Fetelor, azi am zi de cosmetica; ieri am avut repetitie la vals, cu poantofii si m-am simtit bine; am dat gata si asezarea la mese, in sfarsit; noi vineri avem cununia, deci mai avem si mai putin:((deja trec prin stari contradictorii, sunt cam absenta de la toate si f preocupata! bafta!

Pisik06
11.10.2006, 08:55:54
fetelor a trecut si nunta mea,nu-mi vine sa cred ca a trecut asa de repede,dupa ce am fost furata parca a zburat timpul,a fost o zi minunata pe care nu o voi uita niciodata.acum abia astept pozele si filmarea \:D/
casa de piatra!!! asteptam poze

eva
11.10.2006, 09:09:02
Vicky imi pare rau ca ai ramas fara dj, sper sa gasesti cat mai repede.
Deja mie cam frica sa nu raman si eu fara :). Daca doamne fereste nu gasesti un dj profesionist, cauta printe rude si prieteni un pasionat de asa ceva si o sa-i spui tu exact ce sa-ti puna. Sau poate e de acord un dj din Bucuresti sa vina in Tulcea pt niste bani in plus
Am vazut ca ai pus datele meteo si mi se pare cam urat pe 21:(. macar sa nu ploua.

Adelagabriela casa de piatra, multa fericire. Foarte draguta rochita ta, daca esti tu cea din avatar, arati ca o printesa.

vicky
11.10.2006, 18:28:46
Vicky imi pare rau ca ai ramas fara dj, sper sa gasesti cat mai repede.
Sau poate e de acord un dj din Bucuresti sa vina in Tulcea pt niste bani in plus
A.

pai asta e problema, eu teoretic am un dj, il am inca de cand faceam nunta in bucuresti. am vb de mult cu el. apoi am mutat nunta la tl, am vb iar cu el, i-am zis ca transportam noi sculele, a zis ca boxe, scule, stati, tot.. intra intr-un portbagaj.. dar se pare ca nu, ca mai trebuie si bancheta din spate extenhsibila, si nu prea avem cum sa facem asta, ca mai avem si noi bagaj cand plecam si mai e un necaz, sculele ni le da (daca e sa le ducem noi) vineri, iar noi plecam la tulcea de miercuri. dj-ul nu are transport propriu, de altfel nici nu ia comenzi in afara bucurestiului. cand am mutat nunta la tulcea, am vb cu el, am stabilit ca o sa caram noi totul, iar el o sa vina cu niste prieteni cu masina. dar se pare ca nu mai putem face asa, pt ca alea sunt ffffffff mari, noi nu avem camioneta :)) si deci nu il mai putem aduce :(

intre timp am mai sunat la 3 dj din tulcea si sunt ocupati pe 21 oct. era de asteptat, ca doar cu 10 zile inainte ar fi culmea sa mai gasesti ceva.. mai am o speranta la un dj de acolo care isi tine mobiul inchis :(( :(( :((
sper sa isi deschida tel, si sa fie liber cand vreau eu.. situatia e nasoala pt ca ii cunosc pe nici unul, nu ma incredere in ei, toate tratativele o sa le ducem prin telefon(daca o sa avem cu cine trata), ei o sa inteleaga ca suintem la mare ananghie, o sa ne jupoaie de bani, si tot asa... macar de am gasi pe cineva sa puna muzica..

iar cu dj-ul de aici, el oricum vine , ca ne este prieten , preietena lui estew d-soara de onoare, dar nu ii pot aduce instalatia.. ca nu am cu ce.. nu ma cum........

asta e

alecsa
11.10.2006, 18:51:16
pai asta e problema, eu teoretic am un dj, il am inca de cand faceam nunta in bucuresti. am vb de mult cu el. apoi am mutat nunta la tl, am vb iar cu el, i-am zis ca transportam noi sculele, a zis ca boxe, scule, stati, tot.. intra intr-un portbagaj.. dar se pare ca nu, ca mai trebuie si bancheta din spate extenhsibila, si nu prea avem cum sa facem asta, ca mai avem si noi bagaj cand plecam si mai e un necaz, sculele ni le da (daca e sa le ducem noi) vineri, iar noi plecam la tulcea de miercuri. dj-ul nu are transport propriu, de altfel nici nu ia comenzi in afara bucurestiului. cand am mutat nunta la tulcea, am vb cu el, am stabilit ca o sa caram noi totul, iar el o sa vina cu niste prieteni cu masina. dar se pare ca nu mai putem face asa, pt ca alea sunt ffffffff mari, noi nu avem camioneta :)) si deci nu il mai putem aduce :(

intre timp am mai sunat la 3 dj din tulcea si sunt ocupati pe 21 oct. era de asteptat, ca doar cu 10 zile inainte ar fi culmea sa mai gasesti ceva.. mai am o speranta la un dj de acolo care isi tine mobiul inchis :(( :(( :((
sper sa isi deschida tel, si sa fie liber cand vreau eu.. situatia e nasoala pt ca ii cunosc pe nici unul, nu ma incredere in ei, toate tratativele o sa le ducem prin telefon(daca o sa avem cu cine trata), ei o sa inteleaga ca suintem la mare ananghie, o sa ne jupoaie de bani, si tot asa... macar de am gasi pe cineva sa puna muzica..

iar cu dj-ul de aici, el oricum vine , ca ne este prieten , preietena lui estew d-soara de onoare, dar nu ii pot aduce instalatia.. ca nu am cu ce.. nu ma cum........

asta e

si nici nu poti inchiria o masina pana in tulcea care sa duca calabalacul? o costa mult? astia cer la km sau la cursa?

axara_me
11.10.2006, 18:58:43

asta e

nu ca "asta e..." e nunta voastra si tb sa iasa bine, de fapt foarte bine! asa ca mai vb cu cineva care vine la tl la nunta ,poate mai cara din echipament. sau vb la TTT(augustina) sa il transporte pe nenea dj si pe sculele lui in ziua cu pricina, mai platesti extra si...rezolvi, decat sa ramai fara muzichie....

vicky
11.10.2006, 19:25:24
si nici nu poti inchiria o masina pana in tulcea care sa duca calabalacul? o costa mult? astia cer la km sau la cursa?
un microbus de 19 locuri (am intrebat pt transportul invitatilor) dus-intors este 12 mil. :)
dap+ tariful dj-ului 7 mil+ cazare 900.00(pensiune).. meniuri oricum le dau, ca sunt prietenii mei :))

tweety82
11.10.2006, 19:57:58

Casa de piatra ,multa iubire,fericire si tot ce-ti doresti!!!

tweety82
11.10.2006, 19:59:51
Fetelor, azi am zi de cosmetica; ieri am avut repetitie la vals, cu poantofii si m-am simtit bine; am dat gata si asezarea la mese, in sfarsit; noi vineri avem cununia, deci mai avem si mai putin:((deja trec prin stari contradictorii, sunt cam absenta de la toate si f preocupata! bafta!

E normal:-p...cam asa sunt si eu ;))
Distractie placuta si o nunta asa cum ai visat-o iti doresc:*

tweety82
11.10.2006, 20:01:41
Am vazut ca ai pus datele meteo si mi se pare cam urat pe 21:(. macar sa nu ploua

Stai linistita ca pe site-ul respectiv se schimba cam des vremea ...la un moment dat pe 14 octombrie erau 13 grade ..asa ca inca mai poti spera;-)

tweety82
11.10.2006, 20:09:56
Vicky ....multa ,multa bafta ...o sa vezi ca o sa rezolvi pana la urma .. nu te lasa pe tine Doamne Doamne tocmai acum:*

syyylviuta
11.10.2006, 21:05:24
Vicky, eu am luat un microbuz pentru 8 persoane(am niste invitati straini si ii duc putin la noi la munte...), si pana la Poiana Brasov imi iau 158 de euro, nu stiu daca ti-ar lua cu mult mai mult pana la Tulcea, in nici un caz nu cred ca ajunge la 12 milioane! Iti trimit pe privat numele companiei, poate te ajuta cu ceva!

alina_i
11.10.2006, 23:19:53
Buna fetele!
Felicitari celor care au trecut deja peste eveniment si "Casa de piatra" si mult noroc si mult calm celor care inca nu au facut-o.

Este adevarat Vicky ca mai intru din cand in cand, pun o intrebare si nu mai dau de veste decat tarziu. Din pacate viata mea se invarte mai mult in jurul job-ului pe care-l am si care-mi mananca cea mai mare parte din timp. Pe miresici.ro intru rar si la ore tarzii, cand nu sunt atat de obosita incat sa nu-mi mai pot tine ochii deschisi. Ieri de exemplu aveam programare la cosmetica dar pentru ca am stat la serviciu pana la ora 22 am uitat complet sa ma duc.
Tocmai din cauza asta am incercat sa fac in asa fel incat restaurantul ne rezolva cu mancarea, bauturile racoritoare, tot ce inseamna decoratiuni, lista de invitati de la intrare, carduri cu numele fiecaruia, DJ, tehnician lumini, cafea, tort.
In general la noi nu banii sunt problema ci timpul.
As vrea sa ajut cu ceva dar de multe ori problemele pe care le au unele dintre fete nu se aplica si la mine, si invers :)
Cred ca pana acum am scris mai multe mesaje pe "privat" decat public la probleme specifice.

alina_i
11.10.2006, 23:31:54
Pentru fetele care sunt stresate de ceea ce mai au de facut pentru nunta:
Sunt convinsa ca ati facut fiecare tot ce v-a stat in putere sa faceti si asa cum v-ati pticeput mai bine! Asa ca mai lasati lucrurile sa mearga de la sine. Nu puteti sa planuiti chiar totul in cel mai mic detaliu. N-are rost, pentru ca daca nu va iesi asa cum ati planuit veti fi dezamagite. Hai sa lasam sa se intample si lucruri "neplanuite". Vom avea fiecare la nunta prieteni care ne vor ajuta daca se va ivi vreo problema (nu putem face totul singure!).
Pentru fetele care au nunta pe 14, adica peste 2 zile. STOP! Odihniti-va, lasati totul deoparte si incercati sa fiti cat mai calme. Daca mai e ceva de facut rugati familia sau prietenii sa va ajute. Nu lasati nici un mic amanunt sa va strice dispozitia. Eu mi-am rezervat zilele astea pentru odihna, mers la cosmetica, coafor, etc.
Daca a mai ramas de facut ceva, ghinion! N-o sa mai fac acum, e prea tarziu. Nu poate fi nimic care sa strice complet nunta.

Va pup,

Alina

alina_i
11.10.2006, 23:37:40

Ziceai de repetitie de vals? Eu am renuntat! Nu am stiut pana acum sa dansez vals si nu cred ca mai are rost sa ma apuc acum de invatat. N-o muri nimeni daca o sa dansez altceva...:D

alina_i
11.10.2006, 23:44:35

asta e[/quote]

E chiar asa important sa aiba DJ-ul instalatia proprie? Nu se poate sa faci rost de o alta instalatie, chiar si mai "neprofesionala"? Intreb si eu 8-} ...

vicky
11.10.2006, 23:55:08
E chiar asa important sa aiba DJ-ul instalatia proprie? Nu se poate sa faci rost de o alta instalatie, chiar si mai "neprofesionala"? Intreb si eu 8-} ...

---------------------

chiar asta e problema: daca nu gasesc dj acolo, nu gasesc nici instalatie..

alina_i
12.10.2006, 00:07:05
nu, ma refer la faptul ca puteti aduce de pe la cineva de-acasa ceva instalatie proprie ca DJ cred ca poate fi orice persoana pasionata de muzica (sper sa nu se supere Dj-ii profesionisti :D )

vicky
12.10.2006, 00:10:37
nu, ma refer la faptul ca puteti aduce de pe la cineva de-acasa ceva instalatie proprie ca DJ cred ca poate fi orice persoana pasionata de muzica (sper sa nu se supere Dj-ii profesionisti :D )

da alina, da nu vreau asa.. ca la onomastica.. sper la un dj care a mai facut asta si la alte nunti. evident ca e o ultima solutie, dar aici eu discutam despre variantele mai elegante de a avea muzica la nunta :)) ;)) se pare ca maine o sa se rezolve, oricum multumesc.. am citit ca ati facut deja cununia civila..

casa de piatra si mult nococ!
iar pt sambata: petrecere frumoasa!

alina_i
12.10.2006, 00:23:25
aici eu discutam despre variantele mai elegante de a avea muzica la nunta :)) ;)) se pare ca maine o sa se rezolve, oricum multumesc.. am citit ca ati facut deja cununia civila..

casa de piatra si mult nococ!
iar pt sambata: petrecere frumoasa![/quote]

Atunci mult noroc pentru maine!
Multumesc de urari.
O sa scriu si eu mai mult zilele astea pentru ca mi-am luat liber de la serviciu.

Pisik06
12.10.2006, 08:29:09
Fetelor, iubitul meu mi-a facut aseara o super surpriza: a complotat si m-a trimis in discoteca cu fetele; a fost spectacol cu flamingo boys and girls; au fost doar 2 dar a fost tare misto, mi-am adus si eu aminte de tinerete;))ca nici nu mai stiam cum arata o disco:">A fost asa de dulce, si eu nu am banuit nimic; sunt chiauna acum, am dormit 3 ore, fugim la biserica si apoi sa rezolvam mici chestii; am renuntat la unghii de acril desi imi doream super tare, nu mai am nici timp, nici bani; nu am avut unghii lungi toata viata, nu voi avea nici acum, asta este, voi fi naturala;;)
succes la pregatiri!

adelagabriela
12.10.2006, 09:36:45
Va multumesc mult fetelor pt urari,iar in poza eu sunt,voi reveni cu mai multe poze si cu videoclipul cand mi le v-a aduce fotograful si cameramanul.Si eu va urez casa de piatra , fericire si sa fiti cele mai frumoase miresici.VA PUPIK:*

alina_i
12.10.2006, 12:08:05
Fetelor, iubitul meu mi-a facut aseara o super surpriza: a complotat si m-a trimis in discoteca cu fetele; a fost spectacol cu flamingo boys and girls; au fost doar 2 dar a fost tare misto, mi-am adus si eu aminte de tinerete;))ca nici nu mai stiam cum arata o disco:">A fost asa de dulce, si eu nu am banuit nimic; sunt chiauna acum, am dormit 3 ore, fugim la biserica si apoi sa rezolvam mici chestii; am renuntat la unghii de acril desi imi doream super tare, nu mai am nici timp, nici bani; nu am avut unghii lungi toata viata, nu voi avea nici acum, asta este, voi fi naturala;;)
succes la pregatiri!

nu te gandi la ce ai pierdut, gandeste-te ca te-ai distrat pe cinste si ca o sa-ti aduci aminte de clipele astea :D . Succes!

monalisa
12.10.2006, 17:21:35

asta ear fi fff.simplu sa cauti o camioneta si sa.i platesti transportul pt sculele dj.lui decat sa.ti cauti altul acum ca mai e f.putin si e mare bataie de cap!
du.te la o firma care are masini mari sau la o autogara, intereseaza.te de o masina

vicky
12.10.2006, 21:11:02
ar fi fff.simplu sa cauti o camioneta si sa.i platesti transportul pt sculele dj.lui decat sa.ti cauti altul acum ca mai e f.putin si e mare bataie de cap!
du.te la o firma care are masini mari sau la o autogara, intereseaza.te de o masina
am semnat deja cu un dj.. ce o fi o fi.. monalisa, nu-mi permiteam 10-12 mil transportul sculelor, 7 mil pretul lui, 900.000 cazarea.. ajungeam la mult prea mult.. ata ete! .. am dj, azi am dus rochitza la modificat/ scurtat, am luat si flori de pus in piept la invitati.. maine dorm toata ziua.. =))

Pisik06
13.10.2006, 00:21:46
fetelor, gata, maine devin doamna! am emotii, azi am avut nervi, scandaluri cu mama de la stress, plansete, urlete; am avut peripetii: ne-au sunat de la restaurant ca nu au gasit foi de vita (noi vorbisem pt 2 varza 2 vita) si fuge iubi sa ia foi de vita, ca de, erau pe meniu deja scrise, la croitor ii pierduse pantalonii de civila care trebuiau tivuiti, spre seara am avut asa serprize: 4 deconfirmati, 1 autoinvitat, 2 confirmati intarziati, un cuplu care ii trimite in locul lor pe fi-su. Va dati seama ca in conditiile date, toata mega-asezarea mea super studiata s-a dus naibii! asa ca am incercat sa dreg ce am putut si asta este, fiecare sta cum poate din cei cu probleme, s-or descurca ei cumva.
Nu stiu daca mai pot intra maine seara, incerc. Va doresc nunti frumoase, incercati sa nu va stresati prea tare ca neprevazute tot apar (eu a trebuit sa simt pe pielea mea), fiti frumoase si sclipitoare la bratul barbatului iubit!
Va pup!

vicky
13.10.2006, 01:09:55
*Pisik06 --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Infoturism, Biserica: Sf. Vineri

*alina_i --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Bucuresti, Biserica: Domnita Balasa

*iuliamanea --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Pitesti, Biserica: Mavrodolul

*loreley --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Timisoara Baza 2, Biserica:Catedrala

*adutza --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Condor Constanta, Biserica: Sf. Nicolae Vechi

*tweety82 --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Taverna lui Romica, Biserica: Pogorarea Sf.Duh (parc I.O.R)

*dark_light --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Casa Studentilor, Biserica: Pogorarea Sf.Duh (parc I.O.R)

*syyylviuta --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Crowne Plaza, Biserica: Mavrogheni

*jolies --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Rosiori - Macul, Biserica: Sf TEODOR TIRON

*DANUTAmaria --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Timisoara, Biserica: KUTL

*ralukbanik --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Slobozia-Select, Biserica: Sfintii Voievozi

*Sara1982 --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Bucuresti, Biserica: Sf. Nicolae Baneasa

*alinaci --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Codlea, Biserica: Biserica Codlea

*ioanasimion --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Hanul Haiducilor, Biserica: Sf. Calinic, Campia Libertatii

*andreutza --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant:Bucuresti-Rucar, Biserica: Sf.Ierarh Nicolae

CASA DE PIATRA! PETRECERE FRUMOASA!!

tweety82
13.10.2006, 02:24:07
Din pacate nu stiu ce timp o sa mai am maine,sau astazi ca e deja 2 ;))...iar dupa nunta daca o sa am banuti o sa plec direct in saptamana de miere...asa ca vreau sa va urez la toate miresicile din 14,15,21,22 octombrie sa aveti o nunta asa cum ati visat,multa distractie, tot ce va doriti si Casa de piatra !!! Va pupic pe toate si inca o data DISTRACTIE PLACUTA !!!:*

tweety82
13.10.2006, 02:28:47

Multumesc mult:*

P.S Ma bucur mult ca ai rezolvat cu DJ-ul....ai vazut ca nu te-a lasat Doamne Doamne la greu?;-)
Te pupic :*

dana2006
13.10.2006, 08:44:18
Din pacate nu stiu ce timp o sa mai am maine,sau astazi ca e deja 2 ;))...iar dupa nunta daca o sa am banuti o sa plec direct in saptamana de miere...asa ca vreau sa va urez la toate miresicile din 14,15,21,22 octombrie sa aveti o nunta asa cum ati visat,multa distractie, tot ce va doriti si Casa de piatra !!! Va pupic pe toate si inca o data DISTRACTIE PLACUTA !!!:*

La fel si tie, sa ai o nunta superba si o saptamana de miere de vis...
Aceleasi urari ca si cele pe care le-ai zis tu si pt. fetele din 28 octombrie, aviz in special pt vio
Pupici si abia astept sa ne arati poze si sa ne povestesti cum a fost...cu siguranta o sa fi superba tweety82

lorycyca
13.10.2006, 08:52:49

O nunta frumoasa fetelor si sa fiti fericite si iubite toata viata !

dana2006
13.10.2006, 09:06:25
Abia acuma am vazut ce multe sunteti pe ultima suta de metri, adica maine e ziua cea mare :) CASA DE PIATRA si o nunta de vis pt. toate...sper ca nu uit pe nimeni...iar daca da scuze...
Pisik06, alina_i, iuliamanea, loreley, adutza, tweety82, dark_light, syyylviuta, jolies, DANUTAmaria, ralukbanik, Sara1982, alinaci, ioanasimion, andreutza
:*

babycriss
13.10.2006, 09:25:58
Sa aveti fiecare nunta de vis si sa sa distrati si sa va odihniti in luna de miere!
Va asteptam cu povesti si poze!
Pupici la toate

Anahita
13.10.2006, 09:57:04
Urari de bine miresici din acest week-end si daca nu apuc sa mai intru, toate miresicile din octombrie ramas..inclusiv mie :)))
Va pup pe toate, sa fiti fericite si sa avem cu toate o nunta asa cum ne-am visat.
Acum trebuie sa fug ca la ora 13:00 ma transform in d-na Vasilescu <:-P
Take care all!

monalisa
13.10.2006, 11:20:49
am semnat deja cu un dj.. ce o fi o fi.. monalisa, nu-mi permiteam 10-12 mil transportul sculelor, 7 mil pretul lui, 900.000 cazarea.. ajungeam la mult prea mult.. ata ete! .. am dj, azi am dus rochitza la modificat/ scurtat, am luat si flori de pus in piept la invitati.. maine dorm toata ziua.. =))meriti un somn bun! imi imaginez ce stresant a fost cand ai ramas fara dj! intradevar e cam mult, si noua ni se cam termina banii, nu vrem sa apelam la nimeni, ne descurcam noi!
am vrut sa atasez niste poze cu rochita mea si costumul lui da nu pot!spune.mi tu te rog cum, poate nu am facut bine!
^:)^

mam
13.10.2006, 11:26:46

CASA DE PIATRA fetelor! sa fiti fericite si iubite si sa aveti parte de o zi minunata, plina de bucurii! sa nu lasati nimik sa va umbreasca ziua cea mare, nici macar un norisor de pe cer! va pup si asteptam dupa pozele si povestiile voastre!

mam
13.10.2006, 11:35:16
meriti un somn bun! imi imaginez ce stresant a fost cand ai ramas fara dj! intradevar e cam mult, si noua ni se cam termina banii, nu vrem sa apelam la nimeni, ne descurcam noi!
am vrut sa atasez niste poze cu rochita mea si costumul lui da nu pot!spune.mi tu te rog cum, poate nu am facut bine!

e posibil sa fie prea mari pozele, trebuie sa aibe max 600 latura cea mai mare, incearca sa le refaci intr-un programel gen irfan view, daca nu poti sa iti faci album pe yahoo si sa pui linkul catre el, dupa ce il faci public! te pup, mam

vicky
13.10.2006, 15:00:26
meriti un somn bun! imi imaginez ce stresant a fost cand ai ramas fara dj! intradevar e cam mult, si noua ni se cam termina banii, nu vrem sa apelam la nimeni, ne descurcam noi!

multumesc ca te gandesti la mine :))
meritam un somn bun, de aceea m-am trezit ACUM :)) :))

dap, daca nu te descurci cum ti-a zis mam cu pozele, poti sa mi le trimiti mie pe mail virginia.filip @ rcs-rds . ro (spatiile le-am pus eu intentionat, deci fara nici un spatiu), eu le fac resize si le pun pe forum, sau dupa ce fac resize ti le trimit inapoi ca sa le pui tu.. cum vrei

spor!

vicky
13.10.2006, 15:45:14
aaaaaaa, nu v-am zis ca nu mi-am dorit zdranganel din ala la nunta.. din ala care canta la acordeon acasa la mireasa, cu hora in fata blocului...
DAR, am inceput sa imi doresc :))
cine ar fi crezut!!!

asa ca am tocmit un zdranganel: 1.5 mil acordeonistul(2.5 mil cu tobosar) :)):))

pai daca e NUNTA, apoi nunta sa fie!!!!!!!!!!

mihaela_0242000
13.10.2006, 16:13:35
Trebuie sa fii tare emotionata :"> ....sa ai grija sa te odihnesti, iar maine sa iti iasa tot asa cum ai planuit, mai bine chiar...sa traiesti la maxim fiecare clipa a nuntii tale....si sa revii cu poze si povestiri de la marele eveniment....

Felicitari pt toate miresicile de octombrie....va asteptam pe toate cu multe poze...:">

catamiha
13.10.2006, 16:26:13
Ma alaturi si eu celorlalte miresici si va spun la toate Casa de piatra, o luna de miere de vis si sa fiti fericite!!Asteptam pozele>:D<

vicky
13.10.2006, 16:50:46
multumim la fel, twety!

<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

vicky
13.10.2006, 16:53:21
si ca sa se stie cate suntem in octombrie (51 de miresici), atasez si listuta noasta.. sa ne fie de bine la toate!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MIRESICI DE OCTOMBRIE <:-P

Restaurant: Etiquette,Biserica: Sf. Constantin si Elena

Restaurant: Marinarul, Braila

Restaurant: Bucuresti, Biserica: Kretzulescu

Restaurant: Parco Dei Principi, Biserica: Mavrogeni

*morena --Data nuntii:08 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: hotel Victoria, Biserica: Catedrala Ortodoxa

*hanyn --Data nuntii:08 OCTOMBRIE 2006

*samira --Data nuntii:08 OCTOMBRIE 2006
Restaurant:hotel victoria, Biserica: catedrala ortodoxa
cluj-napoca

*koka --Data nuntii:08 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Marcon

*bubu--Data nuntii:08 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Bucuresti, Biserica: sf spiridon vechi

*ancachiuaru --Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Bucuresti, Biserica: Bucuresti

*vicky --Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Hotel Irisa, Biserica: Sf. Maria

*ungureanuvalentina --Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: yda club, Biserica: Manastirea Casin

*DanaD --Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant:Majestic,Biserica: VISARION

*r_maria --Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Bucuresti, Biserica: Manastire

*macarena --Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Majestic, Biserica: Sf Constantin, Braila

*deea78--Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Clubul Medicilor, Biserica: Catedrala Catolica, Iasi

*lorenazachia--Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Rm.Valcea, Biserica: Adormirea Maicii Domnului

*Alyna--Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Serban-Brasov, Biserica: Brasov

*eva--Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Hotel/restaurant Unirea, Bucuresti/Iasi/Chisinau, Biserica: Sf. Petru si Pavel

*elene --Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant:Bucuresti, Biserica: Sf. Imparati Constantin si Elena

*ramonica --Data nuntii:22 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Metrom Brasov

*taliada --Data nuntii:28 OCTOMBRIE 2006
Restaurant:Galati, Biserica: Sf PAVEL

*icecoke --Data nuntii:28 OCTOMBRIE 2006 Restaurant:
Calise, Biserica: Sf. Gheorghe Plevnei

*corina_popa2004 --Data nuntii:28 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: casa rustic, Biserica: manastirea RADU VODA

*simmonika --Data nuntii:28 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Bucuresti, Biserica: Sf C-tin si Elena

azzaleya
13.10.2006, 17:13:36
Casa de piatra fetelor si fericire cu carul! Sa aveti o nunta ca-n povesti si sa reveniti cu poze.>:D<

dana2006
13.10.2006, 17:13:38
si ca sa se stie cate suntem in octombrie (51 de miresici), atasez si listuta noasta.. sa ne fie de bine la toate!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MIRESICI DE OCTOMBRIE <:-P

Restaurant: Etiquette,Biserica: Sf. Constantin si Elena

Restaurant: Marinarul, Braila

Restaurant: Bucuresti, Biserica: Kretzulescu

Restaurant: Parco Dei Principi, Biserica: Mavrogeni

*morena --Data nuntii:08 OCTOMBRIE 2006

*hanyn --Data nuntii:08 OCTOMBRIE 2006

*samira --Data nuntii:08 OCTOMBRIE 2006
Restaurant:hotel victoria, Biserica: catedrala ortodoxa
cluj-napoca

*koka --Data nuntii:08 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Marcon

*bubu--Data nuntii:08 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Bucuresti, Biserica: sf spiridon vechi

Restaurant: Hotel/restaurant Unirea, Bucuresti/Iasi/Chisinau, Biserica: Sf. Petru si Pavel

*taliada --Data nuntii:28 OCTOMBRIE 2006
Restaurant:Galati, Biserica: Sf PAVEL

*icecoke --Data nuntii:28 OCTOMBRIE 2006 Restaurant:
Calise, Biserica: Sf. Gheorghe Plevnei

*corina_popa2004 --Data nuntii:28 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: casa rustic, Biserica: manastirea RADU VODA

*simmonika --Data nuntii:28 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Bucuresti, Biserica: Sf C-tin si Elena

Si o adaug eu pe vio pe lista - 28 octombrie 2006, Cluj...deci sunteti 52 :D

Sa fiti fericite <:-P

tizabela
13.10.2006, 17:33:02
Celor 51 de miresici din luna octombrie le uram (eu si iubi) iubire,fericire si cel mai important lucru din lume....sanatate!!!
Casa de piatra fetelor!!!

bubu
13.10.2006, 18:23:47
Pt toate miresicile lunii octombrie: sa fite fericite si iubite toata viata !
Casa de piatra!

alina_i
13.10.2006, 18:45:49

Multumesc mult pentru urari! Mult succes celorlalte fete!

Pisik06
13.10.2006, 22:29:43
Multumesc mult pt urari! eu astazi am devenit doamna, am avut emotii cu carul, dar a iesit super, lume f multa, ceremonia nu a fost chiar asa scurta ca deobicei, a fost f frumos; maine e ziua cea mare!
fetelor, va doresc sa fiti printese si sa va traiti din plin nunta! eu asta voi face!
pupici>:D<

tweety82
14.10.2006, 00:16:15
Va multumesc din suflet pt tot...mi-ati fost toate de foarte mare ajutor in organizarea nuntii ...asa ca va multumesc si pt ajutor si pt urarile voastre

VA PUPIC :*:*:*

Giulia2201
14.10.2006, 01:16:30
Va multumesc din suflet pt tot...mi-ati fost toate de foarte mare ajutor in organizarea nuntii ...asa ca va multumesc si pt ajutor si pt urarile voastre

VA PUPIC :*:*:*

Bafta multa maine! Sa iasa totul asa cum ti-ai dorit si sa ai parte de vreme buna sa faci poze multe. Te pup si te asteptam cu poze.

syyylviuta
14.10.2006, 06:27:52
Nu pot sa dorm... M-am sculat de la 4.20, si de adormit am adormit la 12! Am niste emotii, numai la asta ma gandesc, abia astept!!!
Multumesc si eu pentru urari, si ne vedem dupa nunta, cand voi fi doamna!
Casa de piatra si pentrecere frumoasa pentru celelalte miresici de 14 octombrie! Va pup pe toate!

ps. biserica mea nu mai e Mavrogheni, e Sf. Maria

andreiutza
14.10.2006, 07:06:54
Casa de piatra si tot ce va doriti miresicilor de 14 octombrie! Va tin pumnii sa iasa totul ok.Abia astept sa ne povestiti.Va pup

Pisik06
14.10.2006, 07:55:12
nici eu nu mai pot dormi, desi ar trebui ca ma asteapta o zi grea; dar am emotii:">
am visat ca ploua, o ploaie mocaneasca de toamna:Onoroc ca nu e asa
la 8,30 vine coafeza si de atunci gata, incepe iuresul
inca o data casa de piatra miresicilor "colege" de 14 oct si sa avem toate nunti de poveste
Pupici

tweety82
14.10.2006, 09:03:54
Se pare ca nu prea a dormit nici o miresica care are nunta astazi;))
Eu nu am emotii si chiar ma mir ...in schimb mi-e un pic cam rau de la oboseala ...Distractie placuta si o nunta de vis va urez...va pupic pe toate :*

P.S Cand ma voi intoarce voi fi Doamna ;))

mam
14.10.2006, 09:38:22
off, fetelor in loc sa va odihniti sa fiti fresh la nunta stati pe forum, dragutz din partea voastra! va doresc niste nunti minunate si abia astept sa va intoarceti doamne si sa ne aratati poze si sa ne povestiti! VA PUP, mam

Alinta
14.10.2006, 10:29:58
CASA DE PIATRA miresici de 14.10.2006 !!! Va casatoriti intr-o zi cu asa mare har (Sf. Parascheva) si cu o vreme minunata. Nu se anunta nici un nor de ploaie, asa ca aveti toate motivele sa fiti superbe. Bucurati-va de ziua de azi si sa aveti o nunta ca-n povesti! <:-P

monalisa
14.10.2006, 14:58:27
mey nici eu nu vroiam! mie imi face ala care canta la nunta un cd cu toate melodiile si asa nu imi fac griji ca se lalaie ala aiurea!:-s

monalisa
14.10.2006, 15:00:12
apropo de ce spunea Vicky:-"

monalisa
14.10.2006, 15:03:53
e posibil sa fie prea mari pozele, trebuie sa aibe max 600 latura cea mai mare, incearca sa le refaci intr-un programel gen irfan view, daca nu poti sa iti faci album pe yahoo si sa pui linkul catre el, dupa ce il faci public! te pup, mamo sa.mi fac album dupa nunta ca sa am mai multe de aratat;-)si sper sa am ce sa arat;)).(va garantez ca o sa am ce, la caracterul meu<:-P=))) mersi te pup

Pisik06
15.10.2006, 21:42:59
fetelor, am avut o nunya superba! multi au spus ca a fost spectacol, nu nunta, cu multe momente deosebite; am avut si mici scapari si o sa va povestesc cand am timp, dar per ansamblu a fost de vis! incerc sa pun poze dar merge greu netul si sunt f obosita
pupici si nunti frumoase tuturor!

syyylviuta
16.10.2006, 01:19:36
Am pus niste poze de la nunta... M-am simtit ca o printesa, am avut o nunta de vis, si am fost foarte fericiti amandoi, am ras tot timpul, practic noi am insufletit toata petrecerea, si toti ne-au admirat! Nu am mancat nimic, nu am baut nimic, si am stat pe ringul de dans toata noaptea!
MAI VREAU!!!!!!

mami_de_pisi
16.10.2006, 08:08:43
casa de piatra fetelor care au avut nunta saptamana trecuta
eu am fost in luna de miere :D
nunta mea a fost superba , cea mai frumoasa nunta din lume
totul a iesit super iar invitatii au plecat incantati
si acele mici atentii au contat ff mult - toti au luat papirusurile
o sa atasez si ceva poze

axara_me
16.10.2006, 09:40:49
Am pus niste poze de la nunta... M-am simtit ca o printesa, am avut o nunta de vis, si am fost foarte fericiti amandoi, am ras tot timpul, practic noi am insufletit toata petrecerea, si toti ne-au admirat! Nu am mancat nimic, nu am baut nimic, si am stat pe ringul de dans toata noaptea!
MAI VREAU!!!!!!

ma bucur ca v-a iesit bine nunta! si eu m-am simtit la fel, dimineata eram lihnita de foame si picioarele imi erau amortite, dar a meritat!si eu mai vreaaau!!!:)

911
16.10.2006, 15:10:49
Se pare ca nu prea a dormit nici o miresica care are nunta astazi;))
Eu nu am emotii si chiar ma mir ...in schimb mi-e un pic cam rau de la oboseala ...Distractie placuta si o nunta de vis va urez...va pupic pe toate :*

P.S Cand ma voi intoarce voi fi Doamna ;))

Tweety, casa de piatra... sa fii fericita si bucuroasa... si fie ca viata voastra in doi sa fie cel putin la fel de luminoasa ca ziua nuntii voastre... Te pup si astept sa ne povestesti cum a fost si sa vad poze!!! :D

Georgiana
17.10.2006, 00:05:47
Si eu tot pe 21 octombrie am nunta.Am aranjat cred ca tot, mai sunt cateva lucruri de cumparat si listele de invitati de finalizat.Problema mea este ca vremea e cam schimbatoare si ma tem sa nu ploua...ceva sugestii daca ploua? rochia e mai lunga in spate si sper sa nu se murdareasca, iar de poze ce sa mai zic?? sunt cam deprimata...

_noni_
17.10.2006, 01:16:44
fetelor, pentru mine asta a fost! a fost foarte frumos, dar a trecut prea repede!
sfatul meu: incercati sa va detasati de toate grijile ! eu m-am tot agitat si nici nu stiu bine cum a fost nunta!:P

monalisa
18.10.2006, 21:16:30
fetelor, pentru mine asta a fost! a fost foarte frumos, dar a trecut prea repede!
sfatul meu: incercati sa va detasati de toate grijile ! eu m-am tot agitat si nici nu stiu bine cum a fost nunta!:Ppai vezi!a avut vreun rost!?tocmai de aia eu mi.am propus sa fiu cea mai calma.sa nu ma agit nici in ziua de dinainte ca nu are rost, mai mult m.as obosi decat as rezolava,ca nu vreau nici sa fiu epuizata la nunta sau asemenea unei legume=P~;))
si partea cu calmul am inceput de pe acum sa o pun in practica, mai ales ca sunt zilele alea cand toti vor cate ceva: rudele ,prietenii etc:>

nyko
18.10.2006, 22:36:29
In primul rand as vrea sa salut toate miresicile.Sant oarecum noua.....abia acum citesc subiectele voastre......insa am emotii cumplite....pe 28 octombrie voi avea nunta
As vrea sa stiu...mai exista miresici care au nunta tot pe 28?
Aveti emotii fetelor?Pupicei!>:D<

nico85
19.10.2006, 09:49:56
buna niko si bine ai venit printre noi!!!<:-P sigur ca mai sunt fete care au nunta pe 28 octombrie dar pt a vb cu ele mai bine intra pe "miresici de octombrie".te pup:*

vicky
20.10.2006, 21:29:26
petrecere frumoasa!!!

* Anahita - - Data nuntii: 21/10/2006
Biserica: Sf Gheorghe, Restaurant: Ploiesti

* ralucaviviana -- Data cununiei civile: 21/10/2006 - Data cununiei religioase: 22/10/2006
Biserica: Boteanu, Restaurant: Bucuresti

bubu
20.10.2006, 21:32:43
Vicki,iti doresc o nunta superba asa cum ai pregatit-o tu....sa va simtiti minunat si sa va iubiti toata viata!
si celorlalte miresici de pe 21 aceleasi urari!<:-P

Anahita
20.10.2006, 21:38:37
Sunt si eu miresica maine, dar nu ma regasesc in lista..:( asta e...
Va pup pe toate si sa avem o nunta ca in povesti!
Sa mearga totul bine!
Sa fie darul mare si sa iesim peplus cu mult, pentru ca vrem sa facem cadouri multe!:"> $-)
Va pup fetelor!

mam
20.10.2006, 21:41:40
petrecere frumoasa!!!

* Anahita - - Data nuntii: 21/10/2006
Biserica: Sf Gheorghe, Restaurant: Ploiesti

* ralucaviviana -- Data cununiei civile: 21/10/2006 - Data cununiei religioase: 22/10/2006
Biserica: Boteanu, Restaurant: Bucuresti
vicky, ca de obicei prompta :*

va doresc nunti minunate fetelor, sa va distrati, sa fiti fericite si iubite in ziua cea mare si totdeauna de acum inainte! sa nu lasati nimik sa va strice ziua pentru ca din pacate e doar UNA si trece destul de repede! asha ca bucurati-va de fiecare moment, fie el frumos sau mai putin frumos! va pup si asteptam pozele voastre! mam

mam
20.10.2006, 21:44:18
Sunt si eu miresica maine, dar nu ma regasesc in lista..:( asta e...
Va pup pe toate si sa avem o nunta ca in povesti!
Sa mearga totul bine!
Sa fie darul mare si sa iesim peplus cu mult, pentru ca vrem sa facem cadouri multe!:"> $-)
Va pup fetelor!

acu esti si tu :P! pupici, mam

ralucaviviana
20.10.2006, 21:55:29
vicky, ca de obicei prompta :*

va doresc nunti minunate fetelor, sa va distrati, sa fiti fericite si iubite in ziua cea mare si totdeauna de acum inainte! sa nu lasati nimik sa va strice ziua pentru ca din pacate e doar UNA si trece destul de repede! asha ca bucurati-va de fiecare moment, fie el frumos sau mai putin frumos! va pup si asteptam pozele voastre! mam

si eu ma casatoresc pe 21.10 la primarie si pe 22.10 la biserica. Petrecere frumoasa si casa de piatra tuturor mireselor, dar mai ales celor din week-end-ul acesta!<:-P

mam
20.10.2006, 22:02:19
si eu ma casatoresc pe 21.10 la primarie si pe 22.10 la biserica. Petrecere frumoasa si casa de piatra tuturor mireselor, dar mai ales celor din week-end-ul acesta!<:-P

si de ce nu iti setezi corect data :P?!!? - gata, acu esti si tu :)

syyylviuta
22.10.2006, 17:55:00
Va salut din Creta! Am gasit un internet cafe si m-am gandit la voi! Totul e super aici, am facut multe poze, cand ma intorc vi le arat pe toate! Va pup!

tweety82
23.10.2006, 22:54:08
Vai de mine ..tocmai la subiectul nostru nu am scris:">
Si eu am avut o nunta de vis ...spre marea mea mirare am fost si tare calma si nu m-a interesat nimic ...a fost super nebunie ..exact pe gustul meu=))
Toata lumea s-a distrat , eu n-am mancat mai nimic dar nici nu am simtit nevoia, cu toate ca nu mancasem deloc toata ziua,iar de baut am baut 2 pahare de suc;))
A fost SUPERB , pacat ca nu voi mai avea o asa zi niciodata,tare repede a mai trecut:(

Casa de piatra fetelor din weekend-ul trecut ...va pupic:*

acatiche
26.10.2006, 11:49:10
Miresicile de pe 28 oct nu sunt? Sau sunt ocupate cu pregatirile;;) Numai maine nu-i poimaine...siam niste emotii...<:-P

tweety82
26.10.2006, 22:57:52
Miresicile de pe 28 oct nu sunt? Sau sunt ocupate cu pregatirile;;) Numai maine nu-i poimaine...siam niste emotii...<:-P

;))Mai ai si tu foarte putin si gata ...singurul sfat care ti-l dau e sa nu dai importanta la nimic in ziua nuntii pt ca trece atat de repede ...asa ca distreaza-te la maxim si lasa probleme deoparte;-)
Te pupic si o nunta de vis iti doresc:*

Pisik06
27.10.2006, 00:11:57
Nunti De Vis Mireselor De 28! Fiti Zambitoare Si Fericite! E Ziua Voastra Si Nu Va Veti Mai Intalni Cu Ea Niciodata!

val.u
27.10.2006, 12:16:33
sper sa puteti vedea pozele

demonizza
27.10.2006, 12:53:12
Felicitari, Valentina! ai fost intr-adevar f. frumoasa...si la cununia civila, si ca mireasa...makiajul a fost f. reushit, si rokitza era printre preferatele mele...(nu e cumva de la "casa rokiilor de mireasa" ...am probat-o shi eu ;)) )

pupici, shi Casa de Piatra! sunteti o pereche frumoasa...

val.u
27.10.2006, 13:27:47
multumim frumos pt aprecieri, intr-adevar, rochia de acolo e.
si tu ai fost o mireasa frumoasa, v-am vazut pozele si sunteti 2 frumosi.casa de piatra si pupici!

mam
27.10.2006, 20:24:07
cum mai e un weekend pana se termina luna octombrie, vreau sa le urez miresicilor care vor avea nunta in acest weekend sa aibe parte de nunti superbe! sa fie fericite si sa se bucure de fiecare clipa! va pup! mam