PDA

Versiunea completa : Miresici de OCTOMBRIE 2006

Pagini : 1 2 3 [4]

tweety82
27.10.2006, 20:29:34
cum mai e un weekend pana se termina luna octombrie, vreau sa le urez miresicilor care vor avea nunta in acest weekend sa aibe parte de nunti superbe! sa fie fericite si sa se bucure de fiecare clipa! va pup! mam

Aceleasi lucruri vreau sa le urez si eu fetelor...si sa aibe parte de vreme la fel de frumoasa cum am avut eu...va pup :*

Anahita
01.11.2006, 22:00:55
M-am intors dragele mele... iata cateva poze de la nunta noastra!

Anahita
01.11.2006, 22:13:47
Va pup pe toate!

fifiri
01.11.2006, 23:17:28
o mireasa foarte draguta, si un mire shic, mai ales cu palarie:)!

voiam sa te felicit pentru rochie si mai ales pentru restaurant! daca stiam, imi faceam nunta in ploiesti, asa mult mi-a placut!

sa fiti fericiti!

monalisa
02.11.2006, 11:30:23
fetelor nu am mai reusit sa intru pt ca la Piatra Neamt nu aveam net!a fost MINUNAT,MIRIFIC,EXCEPTIONAL!nu am mai fost asa fericita niciodata, si nu ma avut nici un fel de emotie pt ca fericirea era prea mare!nici nu am cuvinte cat de minunat a fost!doresc la toate viitoarele miresici sa se simta in ziua nuntii cum m.am simtit eu:EXTRAORDINAR!cand o sa am poze o sa vi le arat!
Vicky cum a fost????????VA PUP:gen_17:

cecilia
03.11.2006, 04:59:12
Acum ca s-a terminat luna as vrea sa felicit toate miresicile de octombrie si sa va doresc tot binele din lume!Casa de piatra!

_noni_
03.11.2006, 10:45:15
multumim din suflet!
aceleasi urari si din partea mea!
}{

eva
03.11.2006, 17:07:09
Felicitari pt toate miresicile din octombrie :).
Am avut o nunta asa cum am dorit, imi pare rau ca s-a terminat atat de repede, inca nu imi vine sa cred, parca a fost un vis :). Inca mai intorc capul dupa vitrinile cu rochii de mireasa :).
Am pus cateva poze sper sa le puteti vedea.

val.u
04.11.2006, 04:07:07
Felicitari pt toate miresicile din octombrie :).
Am avut o nunta asa cum am dorit, imi pare rau ca s-a terminat atat de repede, inca nu imi vine sa cred, parca a fost un vis :). Inca mai intorc capul dupa vitrinile cu rochii de mireasa :).
Am pus cateva poze sper sa le puteti vedea.
foarte draguta ai fost, ai avut o fata de papusica. amandoi ati fost fost frumosi de fapt, casa de piatra si tot ce va doriti!

monalisa
04.11.2006, 12:37:40
intradevar EVA ati fost f.frumosi!o papusica!felicitari si sper sa pun si eu poze cat de curand ca sa ma vedeti!;))

eva
04.11.2006, 17:42:49
Multumesc mult fetelor, si tu Valentina ai fost o mireasa superba.
asteptam pozele tale Monalisa :).

syyylviuta
06.11.2006, 10:10:30
Felicitari si CASA DE PIATRA la toate miresicile de octombrie! Sper ca ati avut nunta visurilor voastre, ca a fost cea mai frumoasa zi din viata voastra!
Am vazut poze, sunteti toate SUPERBE, mi-au placut mult de tot!
Eu sunt melancolica, ma uit la poze, la film, mi-aduc aminte, tot am tendinta sa ma interesez de tot ce e legat de nunta, si imi pare rau ca s-a terminat, si ca nu voi mai fi mireasa vreodata... A fost cel mai inaltator sentiment pe care l-am avut in viata mea.

monalisa
06.11.2006, 10:47:48
http://new.photos.yahoo.com/andreea_claudiu_tanase/album/576460762333730010sper sa se vada ceva.sunt poze de la un prieten,nu le am inca pe cele de la fotograf.pupici

monalisa
06.11.2006, 10:49:38
http://new.photos.yahoo.com/andreea_claudiu_tanase/album/576460762333730010

monalisa
06.11.2006, 10:50:41
nu merge,inseamna ca nu fac ceva bine!voi cum faceti fetelor!?;))

demonizza
06.11.2006, 10:58:18
buna, monalisa...pe site exista o restrictie care shterge automat toate cifrele ce ar putea forma nr. de telefon...shi adresa de URL de la pozele tale de pe yahoo photo cuprinde exact o secventa de nr. ce incepe cu 07....si serveru' o shterge crezand ca e nr. de telefon...o solutie ar fi sa copii adresa de URL shi sa pui pauze intre cifrele ce formeaza secventa numerica...

bafta si pupici!

syyylviuta
07.11.2006, 09:49:29
Ce sentimente aveti acum, ca s-a terminat nunta? Ca mie imi pare rau de tot....:(( A fost cea mai frumoasa zi din viata mea, si nu imi vine sa cred ca m-am pregatit atat, si acum...gata! Mai vreau o data, si imi dau seama ca nu voi mai fi niciodata mireasa...:(

tweety82
07.11.2006, 22:50:08
Ce sentimente aveti acum, ca s-a terminat nunta? Ca mie imi pare rau de tot....:(( A fost cea mai frumoasa zi din viata mea, si nu imi vine sa cred ca m-am pregatit atat, si acum...gata! Mai vreau o data, si imi dau seama ca nu voi mai fi niciodata mireasa...:(

La fel simt si eu:(

P.S Casa de piatra si tot ce va doriti inca o data:*

Giulia2201
08.11.2006, 11:08:04
Multumesc mult fetelor, si tu Valentina ai fost o mireasa superba.
asteptam pozele tale Monalisa :).

Felicitari si casa de piatra! Ai fost o miresica frumusica.

Giulia2201
08.11.2006, 11:12:59
Felicitari tuturor miresiccilor de octombrie. La unele dintre voi am apucat sa vad pozele (anahita, sylviuta), ati fost frumoase si vesele. Sa aveti o viata senina si lunga impreuna!

syyylviuta
08.11.2006, 12:08:19
Multumim frumos Giulia, si iti doresc si tie din suflet sa fiti cei mai fericiti, si sa aveti o viata asa cum va doriti!

ps. poate ne vom intalni prin Londra...:*

Giulia2201
08.11.2006, 12:19:22
Multumim frumos Giulia, si iti doresc si tie din suflet sa fiti cei mai fericiti, si sa aveti o viata asa cum va doriti!

ps. poate ne vom intalni prin Londra...:*

De ce nu? Esti aici sau vii in vizita din cand in cand? Uite asa vom putea avea o intalnire a miresicilor din UK.:)

syyylviuta
08.11.2006, 14:29:46
De ce nu? Esti aici sau vii in vizita din cand in cand? Uite asa vom putea avea o intalnire a miresicilor din UK.:)

Mama locuieste langa Londra, eu ii fac vizite in fiecare an, si de la anul ne vom muta si noi acolo. Asa ca poate tinem legatura si ne vedem prin Uk!

Anahita
08.11.2006, 17:04:43
Felicitari tuturor miresiccilor de octombrie. La unele dintre voi am apucat sa vad pozele (anahita, sylviuta), ati fost frumoase si vesele. Sa aveti o viata senina si lunga impreuna!

Multumesc frumos. Numai bine si tie!

anamaria2002boss
08.11.2006, 21:39:25

Nu fiti triste! Fiti fericite ca ati fost SUPERBE in cea mai frumoasa zi a vietilor voastre! Eu am nunta sambata si sunt cu nasul in batista! :(( Deja ma vad miresica cu nasul cat o gogosica si ochii "injectati" de-o sa zica lumea c-am luat "una mica" inainte ca sa-mi fac curaj! Si eu am pregatit intens momentul! Voi macar aveti satisfactia ca totul a iesit pe masura asteptarilor! Hai gata ca m-am plans destul! Va pup si fug la fundele mele pt masini... ca tot vorbeam de pregatiri!

eva
08.11.2006, 22:34:57
Asa este in ultimile zile, ti se pare ca mai ai atat de multe de facut, ca nu reusesti s.a.m.d, dar sa vezi ca sambata dimineata o sa te trezesti bine dispusa si toate micile neintelegeri sau probleme vor fi nsemnificative in coparatie cu fericirea imensa pe care o simti in aceasta zi.
Spor la fundite pt masini si iti doresc sa ai o nunta asa cum ai visat!

tweety82
09.11.2006, 02:05:39
Nu fiti triste! Fiti fericite ca ati fost SUPERBE in cea mai frumoasa zi a vietilor voastre! Eu am nunta sambata si sunt cu nasul in batista! :(( Deja ma vad miresica cu nasul cat o gogosica si ochii "injectati" de-o sa zica lumea c-am luat "una mica" inainte ca sa-mi fac curaj! Si eu am pregatit intens momentul! Voi macar aveti satisfactia ca totul a iesit pe masura asteptarilor! Hai gata ca m-am plans destul! Va pup si fug la fundele mele pt masini... ca tot vorbeam de pregatiri!

Of...nu mai sta cu nasucul in batista ...are mare dreptate Eva cu ce a scris, asa ca ridica nasul din batista si termina-ti pregatirile;-)
Iti doresc sa ai o nunta asa cum iti doresti !!! Te pupic:*

Giulia2201
09.11.2006, 11:08:54
Mama locuieste langa Londra, eu ii fac vizite in fiecare an, si de la anul ne vom muta si noi acolo. Asa ca poate tinem legatura si ne vedem prin Uk!

Cu placere! Poate facem schimb de numere pe PM.

Giulia2201
09.11.2006, 11:11:29

Hai fii tare pe ultima suta de metri! Totul o sa iasa bine, ai sa vezi ca in ziua nuntii n-ai sa mai ai timp sa-ti faci ganduri negre si ai sa ai o nunta asa cum ti-ai dorit. Te asteptam dupa sa ne spui ce frumoasa ai fost si ce bine a iesit totul.

anamaria2002boss
09.11.2006, 23:15:36
Nasucul meu e mai bine, dar ochii sunt rosii si umflati...de plans! Am reusit performanta de a ma taia la mana stanga, la baza degetului mijlociu, adica in apropierea locului unde va sta verigheta! Va dati seama cum o sa arate faimoasa poza cu buchetul pe fundal si mainile noastre cu verighetele in prim plan! Scuze ca va zapacesc cu pb mele, dar chiar imi face bine sa ma descarc si uneori chiar simt empatie dincolo de ecranul calculatorului! Va multumesc ca existati!

tweety82
09.11.2006, 23:34:19
Nasucul meu e mai bine, dar ochii sunt rosii si umflati...de plans! Am reusit performanta de a ma taia la mana stanga, la baza degetului mijlociu, adica in apropierea locului unde va sta verigheta! Va dati seama cum o sa arate faimoasa poza cu buchetul pe fundal si mainile noastre cu verighetele in prim plan! Scuze ca va zapacesc cu pb mele, dar chiar imi face bine sa ma descarc si uneori chiar simt empatie dincolo de ecranul calculatorului! Va multumesc ca existati!

Of...eu zic ca ar fi cazul sa te mai relaxezi un picut ca sa nu mai ai parte si de alte accidentari...capul sus draga mea si nu mai plange ...totul o sa fie bine nu te mai stresa atat:*:*

andreiutza
10.11.2006, 14:43:18
Va pup fetelor! Ce mai faceti? Tweety82 ai foat superba. Casa de piatra!Cum v-ati distrat, cum au iesit toate? La mine a fost super...

syyylviuta
10.11.2006, 15:34:02
Va pup fetelor! Ce mai faceti? Tweety82 ai foat superba. Casa de piatra!Cum v-ati distrat, cum au iesit toate? La mine a fost super...

Vrem poze! Vrem poze!
Casa de piatra si tot ce iti doresti!

tweety82
10.11.2006, 21:35:51

Multumesc frumos :*
A fost super si la mine ..vezi ca am scris mai mult la povesti de nunta;-)
Casa de piatra si voua si asteptam pozici...

monalisa
21.11.2006, 23:23:36
s.a dus timpul nostru de asta nu prea mai scrie lumea?uite si niste poze

Andrusca
22.11.2006, 12:12:28
Gata..am vazut si pozele! Bravo pentru miri si pentru nunta. Si eu am participat in sept la CENTRAL si stiu ca acolo se org nunti f frumoase.

Va felicit si numai bine..din partea fostei profe de Deutsch!!!!

>:D<

demonizza
22.11.2006, 12:28:05
s.a dus timpul nostru de asta nu prea mai scrie lumea?uite si niste poze

Bravo,Monalisa...Felicitari!! mi-au placut la nebunie rokia ta (tzi-a venit minunat, a fost o alegere excelenta), coafura aleasa, RESTAURANTUL (su-perb!!!), aranjamentele florale, sotzul ;)...ce mai, TOT! felicitari inca o data! Casa de piatra shi o viatza lunga ca o eterna luna de miere!

monalisa
23.11.2006, 22:08:02
Bravo,Monalisa...Felicitari!! mi-au placut la nebunie rokia ta (tzi-a venit minunat, a fost o alegere excelenta), coafura aleasa, RESTAURANTUL (su-perb!!!), aranjamentele florale, sotzul ;)...ce mai, TOT! felicitari inca o data! Casa de piatra shi o viatza lunga ca o eterna luna de miere!multumesc!pt mine conteaza fiecare compliment ff.mult pt ca am muncit o gramada ca sa facem nunta asta si de aia poate si satisfactia a fost atat de mare ca am stiut ca e un lucru facut cu manutele noastre!am si alte poze mult mai frumoase dar nu am mai avut tp ca dureaza o gramada pana ce se incarca pe yahoo.o sa incerc sa mai pun!
si tu ai fost o mireasa frumoasa,voalul mi.a placut cel mai mult,era facut pt tine.:* :*

monalisa
24.11.2006, 00:30:30
am pus si restul pozelor..am reusit in cele din urma!acum sunt 2 pag , restu eraau de pe camera unui prieten!sa va uitati si astept raspuns!..:*

Anahita
24.11.2006, 13:17:00
Dragele mele, uite ce a facut dragul meu sot cu manutele lui...hehehe.. recunosc, slideshow-urile sunt facute de el... dar eu am facut un filmulet..

Uite cateva link-uri:

http://s50.photobucket.com/albums/f313/Ahriman_Rave/My%20Wedding/?action=view&current=1163541723.pbw

http://s50.photobucket.com/albums/f313/Ahriman_Rave/My%20Wedding/?action=view&current=1163541998.pbw

http://s50.photobucket.com/albums/f313/Ahriman_Rave/My%20Wedding/?action=view&current=1163541526.pbw

iuli_nicol
17.05.2007, 12:41:33
am avut si eu nunta pe 7 octombrie 2006:x

vicky
17.05.2007, 16:50:30
ohohooooooooo, de cand nu s-a mai scris aici :)
uitati-ma si pe mine miresica de oct 2006 si mamica de oct 2007 >:D<

syyylviuta
18.05.2007, 15:48:45
Sunt curioasa si celelate miresici de oct 2006 ce mai fac! Oare sunt si ele insarcinate sau au deja bebe!? Numai eu sunt in asteptare...

tweety82
18.05.2007, 19:51:40
Sunt curioasa si celelate miresici de oct 2006 ce mai fac! Oare sunt si ele insarcinate sau au deja bebe!? Numai eu sunt in asteptare...

Eu nici nu am bebe, nici nu sunt insarcinata, si nici nu astept.
Cu toate ca-mi doresc din tot sufletul, stiu ca nu e tocmai momentul potrivit.Nu-mi vine sa cred ca s-a mai scris la acest subiect;))
:*>:D< :*>:D< :*>:D<

val.u
19.05.2007, 12:10:03
nu toate, eu nu sunt insarcinata. imi doresc dar nu neaparat acum, cand o vrea el sa vina....

syyylviuta
19.05.2007, 21:21:58
Nu-mi vine sa cred ca s-a mai scris la acest subiect;))
:*>:D< :*>:D< :*>:D<

Dar nu-i asa ca iti trezeste sentimente si amintiri placute? Uneori citesc miresicile de octombrie 2007 si imi aduc aminte de noi...

ps. asa e, bebe vine cand trebuie...

iuli_nicol
03.06.2007, 15:49:36
miresica de octombrie si mamica de bb care s-a nascut in martie(avem bebic la nunta in burtik ;)) )

Alyna
26.06.2007, 11:41:17
ohohooooooooo, de cand nu s-a mai scris aici :)
uitati-ma si pe mine miresica de oct 2006 si mamica de oct 2007 >:D<

Chiar ma gandeam ca inainte frecventam subiectul asta si am zis sa vad daca a mai scris cineva ceva recent si......... am aflat ca esti mamica!!!!!
Ce frumos! Dar cand ai nascut? Baiat sau fetita? :-\
Si eu as vrea un bebe dar iubitzel zice ca e prea devreme!:((

Felicitari!

diavolita
28.06.2007, 20:34:27
si eu sunt miresica luni oct si sper sa rezist pana atunci ...

mami_de_pisi
09.07.2007, 17:54:44
fosta miresica de oct 2006 si viitoare mamica de sept 2007;))

lorellay
11.07.2007, 16:09:08
Fetelor...ce flori ati avut la nuntile voastre..in octombrie...cale galbene gasesc? Sau dati-mi alta idee...

vicky
11.07.2007, 16:30:26
Fetelor...ce flori ati avut la nuntile voastre..in octombrie...cale galbene gasesc? Sau dati-mi alta idee...

trandafiri la buchete, lumanari, cocarde iar pe masini si la restaurant crizanteme

lorellay
11.07.2007, 17:45:05
Nu as vrea trandafiri....as vrea altceva...peste tot numai de trandafiri aud...VREAU ALTCEVA.....

lorellay
11.07.2007, 17:46:02
Cum au fost nuntile voastre?
Ce vreme ati avut?A fost cald?A plouat?
Care e frumusetea lunii octombrie?

ralucaviviana
17.07.2007, 00:26:10
Cum au fost nuntile voastre?
Ce vreme ati avut?A fost cald?A plouat?
Care e frumusetea lunii octombrie?

Nunta mea a fost...frumoasa, cum altfel?:)

Vremea a fost foarte placuta, a fost soare, nu a plouat deloc, desi de luni pana vineri in saptamana respectiva a parut ca va ninge chiar. Frumusetea lui octombrie este ca nu risti sa ai canicula si toata lumea sa se sufoce in biserica, la poze, la primarie, dar totodata ai toate sansele ca vremea sa fie placuta, soarele sa fie auriu, sa fie multa culoare in natura - portocaliu, verde deschis, ocru, visiniu....acum depinde si de ce fel de natura esti tu - daca toamna ti se pare un anotimp nostalgic, daca apropierea iernii te face melancolica...dar o nunta toamna pentru mine inseamna bogatie, belsug, desfatare, plus caldura si ”culcusul” pe care toata lumea il pregateste pentru iarna...casatoria pana la urma ce e? tot un refugiu in clipele grele din viata....asa ca depinde mult cum te raportezi tu la aceasta luna....

casa de piatra!

ralucaviviana
17.07.2007, 00:29:28
Ca tot am mai intrat pe aici dupa nu stiu cate luni (bine, eu activa nu prea am fost niciodata, mai mult citeam...)

cum veti aniversa primul an de casatorie? organizati ceva special? sau mergeti pe inspirația de moment?

lorellay
17.07.2007, 07:54:42
Nunta mea a fost...frumoasa, cum altfel?:)

Vremea a fost foarte placuta, a fost soare, nu a plouat deloc, desi de luni pana vineri in saptamana respectiva a parut ca va ninge chiar. Frumusetea lui octombrie este ca nu risti sa ai canicula si toata lumea sa se sufoce in biserica, la poze, la primarie, dar totodata ai toate sansele ca vremea sa fie placuta, soarele sa fie auriu, sa fie multa culoare in natura - portocaliu, verde deschis, ocru, visiniu....acum depinde si de ce fel de natura esti tu - daca toamna ti se pare un anotimp nostalgic, daca apropierea iernii te face melancolica...dar o nunta toamna pentru mine inseamna bogatie, belsug, desfatare, plus caldura si ”culcusul” pe care toata lumea il pregateste pentru iarna...casatoria pana la urma ce e? tot un refugiu in clipele grele din viata....asa ca depinde mult cum te raportezi tu la aceasta luna....
casa de piatra!
Foarte frumos....direct la suflet...

iuli_nicol
06.08.2007, 14:32:00
[quote=ralucaviviana;304840]Ca tot am mai intrat pe aici dupa nu stiu cate luni (bine, eu activa nu prea am fost niciodata, mai mult citeam...)

cum veti aniversa primul an de casatorie? organizati ceva special? sau mergeti pe inspirația de moment?[/quote
pe 7 sarbatorim doar noi doi si bb...ne plimbam iesim dar pe 8 va fi prima mea zi de munca:))
sa speram k va fi bine

syyylviuta
07.08.2007, 16:22:19
Noi vrem sa retraim momentele de acum un an. Asa ca vom merge la hotel, vom inchiria aceiasi camera (sper sa fie libera!!!), in care vom comanda acelasi tort, sampanie si flori, iar seara vom lua o cina romantica la restaurantul hotelului. Sunt atat de incantata, abia astept! Si cum 14 octombrie anul asta pica duminica, ne vom lua liber luni.

iuli_nicol
16.08.2007, 14:50:47
Noi vrem sa retraim momentele de acum un an. Asa ca vom merge la hotel, vom inchiria aceiasi camera (sper sa fie libera!!!), in care vom comanda acelasi tort, sampanie si flori, iar seara vom lua o cina romantica la restaurantul hotelului. Sunt atat de incantata, abia astept! Si cum 14 octombrie anul asta pica duminica, ne vom lua liber luni.
frumos....;;)

aranya
26.08.2007, 21:05:08
salutari pt toate miresicile de octombrie 2006.eu voi fi miresik de octombrie 2008.si ma gandesc mult la cum va fi vremea....dupa cum am vazut in mesajele voastre a fost vreme frumoasa=P~ sa speram ca voi avea si eu parte de o vreme frumoasa,mai ales k voi avea nunta spre sfarsitul lunii.va pup dulce pe toate.;)) ;-)

dorinutza
04.03.2008, 23:52:40
salutari pt toate miresicile de octombrie 2006.eu voi fi miresik de octombrie 2008.si ma gandesc mult la cum va fi vremea....dupa cum am vazut in mesajele voastre a fost vreme frumoasa=P~ sa speram ca voi avea si eu parte de o vreme frumoasa,mai ales k voi avea nunta spre sfarsitul lunii.va pup dulce pe toate.;)) ;-)
eu am avut nunta pe 20 oct. 2007 si pot sa spun k a fost frumos...dimineata a picurat putin dar la pranz era soare si cald ...a fost bine..si pozele au iesit super..casa de piatra si o nunta asa cum iti doresti!!!!

aranya
01.04.2008, 20:29:20
eu am avut nunta pe 20 oct. 2007 si pot sa spun k a fost frumos...dimineata a picurat putin dar la pranz era soare si cald ...a fost bine..si pozele au iesit super..casa de piatra si o nunta asa cum iti doresti!!!!
sa dea Dumnezeu sa fie cald si frumos si in ziua nuntii mele[-o<
casa de piatra si voua si tot ce va doriti>:D<

BDiana
05.02.2009, 17:15:36
Avand in vedere ca anul 2006 a trecut deja de muulta vreme, ca nuntile noastre au avut loc (ehhh, ce vremuri!!), iar acest subiect nu mai este util, va anuntam ca va fi inchis. Va rugam sa folositi de acum inainte subiectul Off-topicul miresicilor de 2006 (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=16772) deschis special pentru noi. :) Deasemenea, pentru discutii specifice (despre sarcina / aranjarea casei / relatia de cuplu, etc) va rugam sa folositi subiectele destinate.

Va multumim! :)