PDA

Versiunea completa : Miresici de OCTOMBRIE 2006

Pagini : [1] 2 3 4

vicky
19.05.2006, 13:25:00
MIRESICI DE OCTOMBRIE <:-P

*nagliusha --Data nuntii:01 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Etiquette,Biserica: Sf. Constantin si Elena

*myrela --Data nuntii:01 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Marinarul, Braila

*ralusa --Data nuntii:01 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Bucuresti, Biserica: Kretzulescu

*corinabardan --Data nuntii:01 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Parco Dei Principi, Biserica: Mavrogeni

*aalliinnuuttaa --Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Fetesti, Biserica: Fetesti

*laviko --Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Slatina Biserica: Catedrala

*danielaradu --Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant Shorley, Biserica: Manastirea Samurcasesti

*carmenuta -- Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant:Bucegi

*adrianac --Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: La Radu

*filipraduu --Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Bucuresti, Biserica: Biserica Boteanu

*IuliaEpure --Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Campina, Biserica: La Brazi

*5123 --Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: sibiu, Biserica: sibiu

*gatta_salvaje --Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Campulung Muscel-Ciobanasu, Biserica: Subesti

*_noni_ --Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Bucuresti, Biserica: popa nan

*adelagabriela --Data nuntii:07 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: hanul drumetului, Biserica:razoare

*morena --Data nuntii:08 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: hotel Victoria, Biserica: Catedrala Ortodoxa

*hanyn --Data nuntii:08 OCTOMBRIE 2006

*samira --Data nuntii:08 OCTOMBRIE 2006
Restaurant:hotel victoria, Biserica: catedrala ortodoxa
cluj-napoca

*koka --Data nuntii:08 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Marcon

*bubu--Data nuntii:08 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Bucuresti, Biserica: sf spiridon vechi

*Pisik06 --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Infoturism, Biserica: Sf. Vineri

*alina_i --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Bucuresti, Biserica: Domnita Balasa

*iuliamanea --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Pitesti, Biserica: Mavrodolul

*loreley --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Timisoara Baza 2, Biserica:Catedrala

*adutza --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Condor Constanta, Biserica: Sf. Nicolae Vechi

*tweety82 --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Taverna lui Romica, Biserica: Pogorarea Sf.Duh (parc I.O.R)

*dark_light --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Casa Studentilor, Biserica: Pogorarea Sf.Duh (parc I.O.R)

*syyylviuta --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Crowne Plaza, Biserica: Mavrogheni

*jolies --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Rosiori - Macul, Biserica: Sf TEODOR TIRON

*DANUTAmaria --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Timisoara, Biserica: KUTL

*ralukbanik --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Slobozia-Select, Biserica: Sfintii Voievozi

*Sara1982 --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Bucuresti, Biserica: Sf. Nicolae Baneasa

*alinaci --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Codlea, Biserica: Biserica Codlea

*ioanasimion --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Hanul Haiducilor, Biserica: Sf. Calinic, Campia Libertatii

*andreutza --Data nuntii:14 OCTOMBRIE 2006
Restaurant:Bucuresti-Rucar, Biserica: Sf.Ierarh Nicolae

*ancachiuaru --Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Bucuresti, Biserica: Bucuresti

*vicky --Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Hotel Irisa, Biserica: Sf. Maria

*ungureanuvalentina --Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: yda club, Biserica: Manastirea Casin

*DanaD --Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant:Majestic,Biserica: VISARION

*r_maria --Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Bucuresti, Biserica: Manastire

*macarena --Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Majestic, Biserica: Sf Constantin, Braila

*deea78--Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Clubul Medicilor, Biserica: Catedrala Catolica, Iasi

*lorenazachia--Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Rm.Valcea, Biserica: Adormirea Maicii Domnului

*Alyna--Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Serban-Brasov, Biserica: Brasov

*eva--Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Hotel/restaurant Unirea, Bucuresti/Iasi/Chisinau, Biserica: Sf. Petru si Pavel

*elene --Data nuntii:21 OCTOMBRIE 2006
Restaurant:Bucuresti, Biserica: Sf. Imparati Constantin si Elena

*ramonica --Data nuntii:22 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Metrom Brasov

*taliada --Data nuntii:28 OCTOMBRIE 2006
Restaurant:Galati, Biserica: Sf PAVEL

*icecoke --Data nuntii:28 OCTOMBRIE 2006 Restaurant:
Calise, Biserica: Sf. Gheorghe Plevnei

*corina_popa2004 --Data nuntii:28 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: casa rustic, Biserica: manastirea RADU VODA

*simmonika --Data nuntii:28 OCTOMBRIE 2006
Restaurant: Bucuresti, Biserica: Sf C-tin si Elena

aalliinnuuttaa
19.05.2006, 13:25:03
Miresici de luna octombrie avem pe aici? Eu o sa am nunta pe 7 octombrie. Voi cum stati cu pregatirile? Ca eu sunt in pom. In afara de restaurant si nasi, restul.....nimic nimic nimic.

vicky
19.05.2006, 21:46:12
da, da, da....
21 oct 2006, biserica sf. maria (pod grant), restaurant hotel irisa..
da... da...

ce am rezolvat:
-restaurant
-biserica
-foto+ video
-dj
-lumanarele pt mese.
-costum+ pantofi mire

deocamdata.. m-am informat din toate sursele despre tot ce se poate: meniuri, traditii, culori, preturi, oferte agentii, flori, pahare, rochite, verighete, pantofi, marturii, invitatii, lumanari, casuta de dar... si nu mai stiu inca cate nebuneli... deocamdata doar informare... ne axam pe gasirea nasilor... da nu prea avem de unde alege.. offff

cam atat deocamdata.. sunt aici pt intrebari.. orice
sunt miresica de octombrie!!!!!

Pisik06
20.05.2006, 13:39:42
Buna fetele!
Miresica de octombrie la raport: 14 oct.
Restaurant - este o sala super de evenimente langa Hotel Parc - www.infoturism-sa.ro. Sala este f misto, pe afara nu e cine stie ce, dar inauntru se schimba treaba. Sper sa fie ok
Biserica - mari dubii, habar nu avem. Cred ca va fi Sf. Vinerri, o biserica f micuta si intima in cartierul Pajura, daca stiti. E f aproape de local iar preotul este extraordinar. Ce nu imi place ca e mica.
Rezolvat pana acuma: restaurant si nasi si atat.
Deci...situatia se prezinta in pom. Am nevoie de sfaturi pt DJ, foto, cameraman, cum zicea si o alta miresica, m-am interesat de o gramada de chestii dar concret nimic.
Pupici!

vicky
20.05.2006, 15:24:23
hei pisik06,
sunt de parere sa te hotarasti la o biserica mai intai.. oricare vrei tu, numai sa te hotarasti. timpul trece si s-ar putea sa aiba ocupat la ora la care vrei tu.
sa ne spui ce ce sfaturi vrei legat de DJ, foto, cameraman.. zici ca te-ai interesat ... nu ti-au convenit ofertele sau ce? poate putem sa te ajutam

aalliinnuuttaa
20.05.2006, 19:29:10
Ufffff, m-am mai linistit. Credeam ca numai eu sunt in pom.
Acum incerc sa gasesc dj, foto si cameraman. Chiar daca nunta nu va fi in Bucuresti, eu as vrea sa ii gasesc aici si sa le platesc eventual transportul pana acolo, ca oricum nu e foarte departe. I-as lua de acolo, dar din pacate nu am din ce alege, ca sunt cam pe dinafara. Voi ati gasit ceva bun si care sa nu ceara o palarie de bani? Nici pe gratis sa nu fie, dar ....intelegeti voi.
Aaa, ca m-a lovit acum. Voi pe unde vreti sa mergeti in luna de miere? Eu am intors netul cu susu'-n jos dar se pare ca nu prea au aparut ofertele pentru perioada asta. Deocamdata e plin de oferte pentru vara. Eu ma gandeam la Tunisia dar...inca nu stiu ce sa zic.
Va pup si sa aveti un weekend de exceptie.

Pisik06
21.05.2006, 03:51:47
hei pisik06,
sunt de parere sa te hotarasti la o biserica mai intai.. oricare vrei tu, numai sa te hotarasti. timpul trece si s-ar putea sa aiba ocupat la ora la care vrei tu.
sa ne spui ce ce staturi vrei legat de DJ, foto, cameraman.. zici ca te-ai interesat ... nu ti-au convenit ofertele sau ce? poate putem sa te ajutam

Nu ma pot hotari, adica as vrea sa merg pe o recomandare, sunt probleme mai delicate. Plus ca m-am uitat o gramada pe net si dupa invitatii, cocarde, marturii si nu am reusit sa si concretizez ceva.
Daca aveti niste firme care credeti ca ma pot ajuta - ioasi_ro***********

Multumesc si va pupicesc

vicky
21.05.2006, 11:41:56
aalliinnuuttaa, in ce localitate ai tu nunta?.. asa de curiozitate
pisik06, singurele recomandari pe care pot sa le fac sunt cei alesi pt nunta mea:)) cu toate ca inca nu i-am vazut "in actiune".. la alte nunti nu prea am fost... daca vrei detalii pe pm

aalliinnuuttaa
21.05.2006, 19:00:00
aalliinnuuttaa, in ce localitate ai tu nunta?.. asa de curiozitate

In Fetesti (adica acasa la viitorul sot)

vicky
25.05.2006, 14:01:31
sa va zic ce am mai facut ieri... am scris si la sectiunea "flori":

tocmai m-am intors de la florarie...
alesesem sa decoram cu crizanteme pt ca nunta noastra o sa fie cam la sfarsitul sezonului(la sf de octombrie) si atunci crizantemele sunt de sezon, sunt mai ieftine si imi si plac ff tare... mai ales ca se integreaza bine cu restaurantul care este cu mult lemn, sticle de vin vechi, ulcele(crama)..

asa, si la florarie mi-au aratat cataloage mi-au facut urmatoarea oferta:
-lumanari 2.800.000 2 buc
-aranjament mese 200.000
-aranjament masa mirilor 600.000
-buchet mireasa+ nasa 800.000

ei asigura si transportul la local.. ca de, sa nu stricam noi florile.. vor fi crizanteme albe si rosii, sau crizanteme albe cu gerbera rosii. ne mai gandim..
per ansamblu sunt ff multumita de ceea ce am vazut ca pot sa faca cu niste flori asa de comune, si de preturi..

taliada
25.05.2006, 15:24:14
Buna viitoare doamne
Noua pe site si ma descurc cam greu.Nunta la sfarsitul lui octombrie.Pot sa va dau un pont pentru cele care nu au cumparat inca verighete.Daca doriti un model mai deosebit pe care nu il gasiti la universitate unirii sau victoriei mergeti in Mall Titan chiar langa statia de metrou. Sunt doua modelele absolut superbe :unul mai clasic si unul mai ...chic-indraznet.Gramul de aur este 650 de mii si au cam 9-11 grame.In principiu le au in depozit cam toate marimile.
Eu am cautat cam 3 luni o formatie.Am gasit-o printr-un noroc chior cu un anunt in ziar ( nunta are loc in Galati )am fost si i-am ascultat si ne-au impresionat placut.Daca vor stii sa se adapteze si invitatilor mei atunci voi fi multumita.Stiu ca am riscat mergand la niste necunoscuti dar vocile si repertoriul ne-au convins .Incercati nu aveti ce pierde.

alina_i
29.05.2006, 22:59:47
Salut!
Eu am nunta pe 14 octombrie (Bucuresti) si pana acum am rezolvat cu:
- rochia
- o pereche de pantofi despre care nu-s prea convinsa ca este cea mai buna alegere - adica nu sunt prea comozi
- restaurantul
- nasii
- biserica

... iar acum ne-am blocat la invitatii si mai ales texte de invitatii.
Voi la ce v-ati gandit? Ati rezolvat vreuna din voi subiectul invitatii?

Pisik06
30.05.2006, 09:00:57
Buna, se pare ca avem nunta in aceeasi zi. Eu invitatiile le iau din pasajul de vizavi de mag. cocor, pe lipscani acolo, sunt f multe modele si tot acolo am gasit si cutiute pt marturii si carduri de masa-plic si meniuri, toate evident asortate intre ele.
Sunt mii de modele acolo si ai de unde alege.
Cu textul e o problema intr-adevar, cred ca pana la urma noi vom face ceva de genul: ne casatorim! X si Y; ne sunt alaturi parintii x si Y, ne cununa nasii X si Y. Daca vreti sa ne fiti alaturi, va asteptam pe rand la:cununia civila, cununia religioasa, petrecerea....Nu stiu, il las pe sot sa creeze astazi, ca diseara se duce sa le comande. Site-ul lor e www.invitatiidenunta.ro
Succes si sa ne tii la curent cu pregatirile. de unde ti-ai luat rochia? la mine e o mare probl, ca nu am vazut nimic frumos

vicky
30.05.2006, 10:24:35
legat de invitatii ma gandeam sa le iau asa: http://www.digitalex.ro/invitatii_nunta_mari.htm ... astea sunt mari si imi plac .. au 15x18cm... dar ma mai gandesc..

iuliamanea
30.05.2006, 13:52:16
buna.am citit cateva din mesajele voastra si am inteles ca nici voi nu ati reusit sa pregatiti foarte mult,eu acum sunt cu proiectul de diploma si probabil ca dupa 1 iulie ma voi ocupa mai serios.Nici nasi nu am gasit,INCA.

vicky
30.05.2006, 14:05:15
iuliamanea, nu esti singura care nu are nasi.. lasand la o parte pregatirile, nasii sunt cea mai mare problema. de ce? pentru ca restul organizarii presupune o suma mai mare sau mai mica de bani, cu care iti cumperi ce ai nevoie.. mai scump sau mai ieftin... dar nasii nu ii rezolvi asa.. cu nasii e mai greu..
- restaurant, biserica, pahare, marturii, flori, foto, video, formatie, haine toate se rezolva intr-un fel sau altul.. am recitit si mi se pare ca e abordare prea practica a nuntii ceea ce am scris mai sus.. dar cam asa e... cu nasii e mai delicat.. ii vrei tu, nu pot/ vor ei sau ar vrea si nu ii vrei tu, sau ar vrea dar nu indraznesc sa zica, sau... sau..:((

oricum nasii nu tin de bani..

Pisik06
30.05.2006, 14:48:49
Eu nasi am, restul nu prea am, dar de grija asta cica am scapat. le-am luat pana si cadou si am stabilit cu ei ce fac ei (buchet, lumanari, biserica, etc.)

vicky
30.05.2006, 14:53:06
eu stiam ca buchetele sunt treaba lui ginerica.. se duce acasa la nasi si ii ia(aici ofera buchetul nasei), apoi impreuna cu nasii vine acasa la mireasa (ii ofera buchetul miresei) si o ia si pleaca cu totii la biserica.. uite ca ti-am zis si in ce context ofera buchetele.. :))
asa stiu eu.. deci, ginerica plateste buchetele..

loreley
30.05.2006, 19:14:35
Ciao! Si noi in 14 oct. Am rezervat restaurant, biserica, avem nasi. In curand cred ca vom avea si verighete... trebuie sa ne decidem... facem pasi mici pe moment, sper ca in vara vor fi mai accelerati.
Ma mai interesez de luna de miere. Se pare ca Grecia nu merge ca litoral, chiar si in sudul Greciei e mai malitios... Voi ce hotarati pt. luna de miere? >:D<

vicky
30.05.2006, 19:17:49
luna de miere in tara.. vedem noi atunci unde anume...

ancachiuaru
31.05.2006, 11:47:32
si eu sunt miresica de octombrie (21) si sunt putin incurcata pentru ca tocmai vreau sa-mi schimb restaurantul. e prea mic si acum cautam ceva disperati. heeeeeeeeeeeelp

vicky
31.05.2006, 13:38:59
intrebare de 10 PUNCTE:

- la ce ora se insereaza in octombrie?.. mai pe la sf lunii asa :)).. ca sa stiu cat este lumina naturala pentru facut poze perfecte in parc...

ei, acum sa va vad!

mami_de_pisi
31.05.2006, 14:50:11
intrebare de 10 PUNCTE:

- la ce ora se insereaza in octombrie?.. mai pe la sf lunii asa :)).. ca sa stiu cat este lumina naturala pentru facut poze perfecte in parc...

ei, acum sa va vad!
buna fetele
am nunta p e7 octombrie
am bifat pe lista:
nasii sunt prietenii nostri apropiati
restaurant (asta de anul trecut) - shorley
biserica - e de fapt o manastire absolut divina in ciorograla ( e pe autostrada bucuresti pitesti)
invitatiile - azi sunt gata
verighete
cos si coacrde
pantofi de mireasa
marturiile - totul cumparat pentru ele mai ramane sa le mesteresc
cununia civila e pe 24 iunie - asa ca totul e gata pt ea
agentie care se ocupa de totul - cameraman, foto, dj, decorare restaurant
luna de miere - vom face 2 luni de miere - una in tara la mare incepind cu 7 iulie - e totul stabilit - la cupidon in saturn - camera matrimoniala si una dupa nunta in octombrie in turcia sau grecia inca mai discutam
mai avem DOR rochia mea de mireasa si costumul lui
sper ca nu am uitat sa adaug ceva
am uitat sa-ti raspund la intrebare in octombrie se insereaza la ora 18

Pisik06
31.05.2006, 15:26:45
Daniela, m-ai complexat total.....

mami_de_pisi
31.05.2006, 15:51:16
Daniela, m-ai complexat total.....
de ce zici asta?

Pisik06
31.05.2006, 15:55:11
Pt ca eu nu am nici jumate din chestiile astea rezolvate...si sunt doar cu o sapt dupa tine...

mami_de_pisi
31.05.2006, 15:58:07
Pt ca eu nu am nici jumate din chestiile astea rezolvate...si sunt doar cu o sapt dupa tine...
la noi merge totul struna
ma si mir ca am reusit sa rezolvam aproape tot cu 4 luni inainte de nunta

laviko
01.06.2006, 21:07:19
Buna! Si eu am nunta pe 7 octombrie:) la Slatian dar cu pregatirile cam greu...am stabilit doar restaurantul, nasii si biserica in rest nimic....iar rochita de mireasa...nici atat...nimic nu imi place....am cautat pe lipscani, universitate dar nimic...ce sugerati???

vicky
01.06.2006, 22:18:47
...
Listutza s-a mutat pe prima pagina

mami_de_pisi
02.06.2006, 18:22:18
[QUOTE=vicky]MIRESICI DE OCTOMBRIE :)

eeee
am mai rezolvat o problema : ROCHITA MEA
am fost azi peste tot si am gasit-o
la white wedding
daca stiti e modelul marlene
nu imi vine sa cred ca am gasit. inc anu am cumparat-o pt ca vreau sa mai cer o opinie dar sunt convinsa ca ea va fi pt ca de indata ce am imbracat-o m-am simtit ....cea mai cea

Pisik06
03.06.2006, 16:30:34
Daca ne dai si un indiciu, un site ceva, putem sa ne dam parerea; eu nu stiu de nici un magazin white wedding, oricum sunt in pom cu rochia de mireasa; eu am vesti bune: azi am gasit model de verioghete, marti mergem sa le comandam, am gasit dj si cameraman, moiercuri ne intalnim cu el; sunt happy!!!

mami_de_pisi
03.06.2006, 17:00:20
Daca ne dai si un indiciu, un site ceva, putem sa ne dam parerea; eu nu stiu de nici un magazin white wedding, oricum sunt in pom cu rochia de mireasa; eu am vesti bune: azi am gasit model de verioghete, marti mergem sa le comandam, am gasit dj si cameraman, moiercuri ne intalnim cu el; sunt happy!!!
magazinul e pe lipscani
e unul mare si lung alb cu mov pe margini
site-ul este www.whitewedding.ro
si modelul de rochie pe care eu il vreau este din colectia 2006 si se numeste marlene

vicky
03.06.2006, 20:30:13
ba nu, magazinul este pe strada smardan, nu pe lipscani...

danielaradu, am cautat rochia ieri pe site-ul lor, si azi am vazut-o pe viu... fff frumoasa. este singura rochie ok de la ei.. cele pe care le-am vazut in magazin erau parca facute la norma. fara atentie la detalii, fara ceva finuzt in ele.. sau asa mi s-a parut mie... si erau si mai scumpe decat alte rochite(mai frumoase) de pe lipscani..

dupa cum v-ati prins deja, azi am haladuit pe lipscani.. ma dor picioarele de nu mai pot.. am vazut cateva rochite ff frumusele, nu m-am hotarat inca pt ca erau stiluri diferite..

si tot azi ne-am uitat la verighete in unirea, cocor, si inca cateva bijuterii din zona.. gramul de aur e 570.000/ 650.000 in cocor si in bijuteriile din zona, si 650.000/ 749.000/ 799.000 in unirea. ne-a placut mult un model dar nu era decat la magazinele cu 749.000 gramul. perechea cantarea 14 grame.. adica costau 10.500.000... hm.. ne mai gandim..

si tot azi am fost la biserica sf. maria unde o sa facem si noi cununia religioasa .. ca sa asistam la o cununie.. sa vedem cum e... si am asistat la cununia lui razadesoare... de fapt am intarziat putin.. si nu am vazut toata cununia.. dar am vazut-o pe ea.. vesela si draguta foc!.. si m-am bucurat ca dupa ce a fost urat la pranz , cand a iesit ea din biserica a iesit soarele din nori si era asa frumos..

atat pt azi..

vicky
03.06.2006, 20:43:06
hei, si inca ceva.. ma lamureste si pe mine cineva la ce ora se insereaza in octombrie???????
am pus biserica la 16.00 , acum nu imi expic de ce am facut asa... ca pozele le facem inainte... as vrea sa aman biserica pt ora 17.00.. dar ma intreb daca esa facem pozele inainte, o sa avem lumina buna.. nu incepe sa se insereze pe la 17.00? care stiti cum e?

mami_de_pisi
04.06.2006, 07:34:42
hei, si inca ceva.. ma lamureste si pe mine cineva la ce ora se insereaza in octombrie???????
am pus biserica la 16.00 , acum nu imi expic de ce am facut asa... ca pozele le facem inainte... as vrea sa aman biserica pt ora 17.00.. dar ma intreb daca esa facem pozele inainte, o sa avem lumina buna.. nu incepe sa se insereze pe la 17.00? care stiti cum e?
ti-am raspuns mai sus : in oct se insereaza la 18

val.u
05.06.2006, 20:05:13
si eu voi fi mireasa in luna octombrie dar nu stiu unde trebuie sa intru ca sa apar la miresele lunii octombrie. please help

vicky
05.06.2006, 20:16:14
aici trebuie sa intri si sa schimbi pareri cu noi.. listutza aceea este provizorie si nu o mai pot edita.. o sa mai fac una, unde o sa te trec si pe tine... asta daca ne dai mai multe detali.. in ce data o sa fii miresica, la ce local, la ce biserica va cununati..

daca ai intrebari ne gasesti aici

val.u
05.06.2006, 22:54:48
si eu voi fi mireasa in luna octombrie dar nu stiu unde trebuie sa intru ca sa apar la miresele lunii octombrie. please help
ma numesc valentina.nunta noastra e pe 21 octombrie la restaurantul yda(apropo daca a fost cineva acolo la vreo nunta,poate imi spune si mie cum a fost), cununia religioasa va fi la manastirea casin. nasii au fost usor de gasit, la noi s-au cam batut care sa ne cunune. cam asta e tot, alte pregatiri nu am facut,dar ma gandesc ca mai e timp.daca se poate, as vrea sa fiu si eu lista, sa stiu mereu cat mai e pana la nunta, ca poate asa trece timpul mai repede.

vicky
05.06.2006, 23:23:12
pareri despre yda club de la alte fete:

1.-" E asa dragut la Yda.Tot parculetul e inverzit, si primavara de-abia a sosit.Recomand din toata inima rest atat pentru locatie, decor natural 100%, cat si pentru relatia cu cei de la rest.Sunt super de treaba."

2.-"-sala frumos amenajata,loc suficient de dans pe mijlocul salii; mancare f buna(toate felurile au fost f gustoase si calde-un lucru f important la o nunta);chelneri f atenti. din pacate, afara era f cald(vreo 35 grade);ne-am trezit cu aerul conditionat oprit deoarece ,au motivat ei, oricum nu face fata la caldura de afara; iti sugerez sa discuti cu ei inainte de nunta acest aspect-la respectiva nunta au fost invitati care au plecat pe la ora 12-01 noaptea din acest motiv. toaletele nu pot sa zic ca erau f murdare, dar neingrijite cu siguranta; tortul diplomat cu fructe, luat de la ei, avea un gust usor acrit(daca pot sa-i spun asa);probabil ca nu l-au depozitat corespunzator-noroc cu parffait-ul care a fost super.

3.-"Cat despre tort noi l-am avut pe cel de la ei...aduc tortul chiar in ziua nuntii si nu stiu cum sa se strice asa repede..doar daca deja de la cofetarie e problema...noua ne-au spus toti ca a fost delicios si dupa farfuriile goale de tort cam asta a fost adevarul."

4.-" Ajungem la restaurant (Yda Club) , Intru inauntru si….nu imi pot abtine un zambet totul era perfect aranjat exact asa cum cerusem…nu imi venea sa cred ochilor ca era la fel cu ceea ce imi inchipuisem…vedeam pe fata invitatiilor ca erau impresionati. Cand am intrat lumina era stinsa si pe fiecare masa aprinse numai lumanari (cameramnul se speriase, imi zisese ca e intuneric si ca nu poate filma) si baloane si totul galben lumina parca feeric…a iesit superb… mancarea a fost excelenta, tortul..nu se opreau din mancat, muzica..nu a fost niciodata ringul gol…superb"

5.-" "Vreau sa va spun doua vorbe despre localul unde am facut noi nunta.
Yda Club (sau Fosta baza a sindicatelor)localizat pe malul lacului Floreasca cu ponton, parculet cu aleii si bancute, felinare. Salonul este destul de mare , noi am avut 130 de locuri aranjate la mese si a fost un spatiu de dans foarte mare, dar se poate aranja pana la 160-170 de persoane. Este un salon cu geamuri foarte mari si lemn, cu aer conditionat si usi de se deschid spre terasa. Este salon dreptunghiular cu spatiul de dans la mijloc si toti invitatii stau in aceeasi sala (noi asa ceva am vrut ca toata lumea sa fie in acelasi loc sa nu fie separeuri, toata lumea sa ma vada mireasa, si sa se bucure toti de dans, de servire, de tot).
Meniul la ei a fost 30 de euro si cuprindea (aperitiv: salata de creveti super buna, rostbeaf pe pat de portocala, spuma de ton cu ciuperci, rosie cu branzica, rulada de pui, si alte bunatati deosebite, peste: salau meuniere cu legume asortate (super ca aspect si gust) si lamaie imbracata in tull, sarmalule 4 buc si mamaliguta cu ardei, fel principal: muschi de porc impanata la gratar cu bucatele de usturoi si kaiser , piept de pui umplut cu mozzarela la gratar, cartofi taranesti; tort de mascota si diplomat (a fost mancat tot pana la ultima bucatica), alune, covricei, fructe(banane,struguri, prune, mere,pere, etc), cafea nelimitat, apa plata si minerala nelimitat, suc un litru de persoana, vin un litru de persoana, martini, votca si sampania de la tort. Noi am adus whisky Teacher's (14 sticle), Campari si suc natural de portocale, gin si apa tonica si sampania de primire.""

sper ca ti-am fost de ajutor :)... i-am dat admin-ului mesaj sa te treaca si in listutza noastra..

val.u
05.06.2006, 23:45:37
iti multumesc mult,ne-ai facut o surpriza nemaipomenita(mie si lui victor,jumatatea mea) in primul rand pt ca am aflat atatea lucruri frumoase despre restaurant si in al doilea rand pt ca am primit raspuns atat de repede(nu ma asteptam). se pare ca vom fi mirese in aceiasi zi, ma bucur si sper sa facem schimb de idei.

val.u
06.06.2006, 10:17:34
as vrea sa te mai rog ceva,sper sa nu te stresez prea tare, dar as vrea sa stiu daca se poate, fata care a scris ultimul mesaj despre yda, in ce an a avut nunta, pt ca noua ne-au cerut 35 de euro pe meniu, dar in pretul asta nu intra decat apa plata,fara nici un alt fel de bautura. despre meniu nu am vb prea detaliat, il vom stabili inainte cu o saptamana de nunta, dar m-ar mira sa fie asa cum l-a descris ea in banii astia(nu ca nu mi-ar placea). inca o data, sper ca nu sunt stresanta,mersi mult.

vicky
06.06.2006, 10:25:37
nu anul asta.. anul trecut sau acum 2 ani... mi-e greu sa caut..
cel mai bine vb la restaurant. clar

carmenuta
06.06.2006, 13:41:59
si eu tot pe 7 octombrie am nunta si sunt mai in pom ca tine ca nu am nasi

carmenuta
06.06.2006, 13:47:15
E cineva care are nunta in octombrie?

carmenuta
06.06.2006, 13:48:40
E cineva care are nunta in octombrie?Ma baga si pe mine cineva in seama?

carmenuta
06.06.2006, 13:57:33
MIRESICI DE OCTOMBRIE :)

Restaurant: Fetesti Biserica: Fetesti

Restaurant Shorley Biserica: Manastirea Samurcasesti

Restaurant: Infoturism Biserica: Sf. Vineri

Restaurant: Bucuresti Biserica: Domnita Balasa

Restaurant: Pitesti Biserica: Mavrodolul

Restaurant: Timisoara Baza 2 Biserica:Catedrala

Restaurant: Bucuresti Biserica: Bucuresti

Restaurant: Hotel Irisa Biserica: Sf. Maria

Restaurant: yda club Biserica: Manastirea Casin

Restaurant:Galati Biserica: Sf PAVEL
carmenuta -data nuntii:7 octombrie 2006

val.u
06.06.2006, 16:45:21
as vrea daca se poate sa-mi spuna si mie cineva daca pot sa-mi editez de undeva profilul, sa-mi apara si mie data nuntii.
inca ceva,zilele trecute am descoperit un magazin cu rochii de mireasa de la white lady,eu le-am vazut pe site-ul lor si mi-au placut,dar credeam ca se gasesc doar la piatra-neamt. magazinul e la intrarea pe lipscani,undeva la etajul1 dar nu are nimic la intrare,doar daca va uitati in sus e o rochie de mireasa in vitrina(pe cladirea aceea e o reclama mare cu "Curentul"). e fata in fata cu magazinul Bucuresti. sper sa-l gasiti si sper ca v-am fost de folos macar un pic,ca voi imi sunteti de mare ajutor.

admin
06.06.2006, 17:03:34
as vrea daca se poate sa-mi spuna si mie cineva daca pot sa-mi editez de undeva profilul, sa-mi apara si mie data nuntii.
inca ceva,zilele trecute am descoperit un magazin cu rochii de mireasa de la white lady,eu le-am vazut pe site-ul lor si mi-au placut,dar credeam ca se gasesc doar la piatra-neamt. magazinul e la intrarea pe lipscani,undeva la etajul1 dar nu are nimic la intrare,doar daca va uitati in sus e o rochie de mireasa in vitrina(pe cladirea aceea e o reclama mare cu "Curentul"). e fata in fata cu magazinul Bucuresti. sper sa-l gasiti si sper ca v-am fost de folos macar un pic,ca voi imi sunteti de mare ajutor.
Click pe panoul de control si apoi [/URL][URL="http://www.miresici.ro/profile.php?do=editprofile"]Modific„ profil (http://www.miresici.ro/profile.php?do=editoptions) .

val.u
06.06.2006, 17:35:09
mersi mult

miruna
06.06.2006, 17:45:33
Valentina stai bine cu pregatirile. Daca mai vrei sfaturi..... sunt aici caci numai eu stiu cat mi-am rupt picioarele pentru superba nunta ce am avut-o!
Pupici

val.u
06.06.2006, 18:22:54
felicitari si CASA DE PIATRA!!!!!!
intr-un fel te invidiez dar pe de alta parte am niste emotii cand ma gandesc....
daca ai timp poate imi (ne) dai detalii despre cum a fost, unde ai facut nunta,etc.
mie mi-e cam frica pt ca nu am fost la prea multe nunti si ma tem ca nu o stiu ce sa fac, cand sa fac....
oricum,stiu ca cel mai important e ca noi sa ne simtim bine,dar nu vreau sa fac gafe.tu cati ani ai?
mersi de mesaj
pupici

Adutza
08.06.2006, 12:20:45
Buna,
Si eu sunt o miresica de octombrie (14 oct.). Numai ca eu nunta o am la Constanta in Mamaia la Condor (langa Cazinoul din Mamaia). Mi-am luat deja rochia si acum ma stresez de luna de miere.
Pupici si va doresc la toate o nunta ca in povesti

adrianac
09.06.2006, 15:09:13
Buna
si eu am nunta pe 7 oct 2006. restaurantul este La Radu din P-ta Presei Libere.
am rezolvat cu biserica, nasii, dj - ul este inca in discutie, cam atit.
Rochia inca nu am cumparat, in august am zis sa fac asta, dar tragic este ca nu am vazut nimic sa imi placa
Invitatiile vrem sa le facem in luna iunie, adica sa dam comanda...cam atit deocamdata..

RLK
09.06.2006, 15:32:30
Buna,
Si eu sunt o miresica de octombrie (14 oct.). Numai ca eu nunta o am la Constanta in Mamaia la Condor (langa Cazinoul din Mamaia). Mi-am luat deja rochia si acum ma stresez de luna de miere.
Pupici si va doresc la toate o nunta ca in povesti

Andutza,
Te asteptam si pe forumul miresicilor din Constanta sa mai schimbam pareri. <:-P

Pisik06
09.06.2006, 22:48:32
Buna
si eu am nunta pe 7 oct 2006. restaurantul este La Radu din P-ta Presei Libere.
am rezolvat cu biserica, nasii, dj - ul este inca in discutie, cam atit.
Rochia inca nu am cumparat, in august am zis sa fac asta, dar tragic este ca nu am vazut nimic sa imi placa
Invitatiile vrem sa le facem in luna iunie, adica sa dam comanda...cam atit deocamdata..

Anduta, de curiozitate, cat este meniul la radu?

Pisik06
09.06.2006, 22:49:05
Anduta, de curiozitate, cat este meniul la radu?

Scuze, v-am incurcat, shame on me:">

tweety82
10.06.2006, 11:24:47
Buna ..si eu sunt miresica in octombrie....mai exact pe 14.
pana acum am rezolvat cu :
restaurantul ( taverna lui romica)
verighete
lautari
biserica (Pogorarea Sf.Duh ) parc I.O.R
cameraman & poze
si am mai vorbit si pentru rochita si costum mire..le facem la croitoreasa
am vorbit si pentru lumanari si buchete,o sa le faca un prieten care se pricepe super bine...deci nu platesc manopera...doar ii fac cinste:)
mai am multe de facut si putini bani mai ales ca acum caut nasi fara sa le cer ceva...si chiar nici asa nu gasesc
Momentan nu ma stresez prea mult cu celelate pt ca mai am destul timp.
Va sfatuiesc sa faceti invitatiile din timp ca sa le trimiteti cat mai repede
Fratele meu le-a trimis cu 1 luna inainte de nunta si nu i-au venit o gramada de persoane asa ca aveti grija
eu as vrea sa le fac la sfarsitul lunii iunie dar nu prea am ce sa trec la nasi :))

Bafta multa la toate !!

mami_de_pisi
10.06.2006, 12:26:13
ti-a placut la taverna lui romica??
am fost si noi acolo dar mi s- a parut prea inghesuit si in plus nu aveau nici locuri de parcare. si mai cereau si bani pe bar..

tweety82
10.06.2006, 13:09:49
ti-a placut la taverna lui romica??
am fost si noi acolo dar mi s- a parut prea inghesuit si in plus nu aveau nici locuri de parcare. si mai cereau si bani pe bar..

Nu am prea multe persoane la nunta asa ca pentru mine este perfect..de locuri de parcare mie mi-au spus ca au ..bani pe bar ..nu stiu la ce te referi..m-ai facut curioasa :)

mami_de_pisi
10.06.2006, 13:50:37
Nu am prea multe persoane la nunta asa ca pentru mine este perfect..de locuri de parcare mie mi-au spus ca au ..bani pe bar ..nu stiu la ce te referi..m-ai facut curioasa :)
ne-a spus ca chiria pe bar e 5 mil dak venim noi cu bautura nostra (ceea ce ne-a si sugerat pt ca au zis ca a lor e ff scumpa)
acum cu locurile de parcare- nu stiu unde sunt . eu stiu zona perfect ca aici stam. dar.. dak ai putina lume e perfect.

tweety82
10.06.2006, 13:55:11
ne-a spus ca chiria pe bar e 5 mil dak venim noi cu bautura nostra (ceea ce ne-a si sugerat pt ca au zis ca a lor e ff scumpa)
acum cu locurile de parcare- nu stiu unde sunt . eu stiu zona perfect ca aici stam. dar.. dak ai putina lume e perfect.

hmmm ...ciudat ..mie nu mi-au spus nimic de taxa pe bar ...si stiau ca aducem noi bautura ...in fine ..acum chiar nu mai putem da inapoi...e prea tarziu ...ata ete :)
Mersi ca mi-ai spus ..sa stiu si eu la ce sa ma astept

mami_de_pisi
10.06.2006, 13:59:30
hmmm ...ciudat ..mie nu mi-au spus nimic de taxa pe bar ...si stiau ca aducem noi bautura ...in fine ..acum chiar nu mai putem da inapoi...e prea tarziu ...ata ete :)
Mersi ca mi-ai spus ..sa stiu si eu la ce sa ma astept
nu ai pentru ce
as fi ales si eu taverna dak aveam o nunta mik..dar s-au adunat prea multi pe lista

vicky
10.06.2006, 19:50:07
*adutza, *adrianac, *tweety82 bine ati venit!
veti fi si voi adaugate pe listutza de la pagina 3 :) .

azi am dat comanda de verighete. la un magazin din incinta magazinului Victoria. am ales sa dam comanda pt ca daca le luam din Unirea, ne costa 75 ron gramul, iar in Magazinul Victoria am gasit o firma care lucreaza la 50 ron gramul.. la parter.
am explicat, am desenat, cu poze.. si in 2 saptamani sunt gata.. vor fi de 7 mm latime si 1.5 mm grosime. asa am vrut noi. tanti de acolo a aproximat 12-14 gr perechea.. aaaaa, super dragutza tanti de la magazin.. inaintea noastra era o pereche nehotarata. adica, tare nehotarata!.. tanti a avut mullttaaaaaaa rabdare cu ei.. eu nu as fi putut.... o dulce... aaa, dupa ce au plecat ne-a zis ca nehotaratii au fost si ieri, si alalataieri, si de 1 luna se tot gandesc cum sa isi faca verighetele... :))

asa, am mai scapat de o grija.. sa vedem ce ne aduce ziua de maine..pentru azi sunt ff multumita..

Pisik06
10.06.2006, 22:26:10
Bravo Vicky! Noi am rezolvat-o cu verighetele, abia astept sa fie gata..
Noi azi am fost cu viitori nasi care au si ei nunta pe 26 aug. sa ne uitam de tort, am degustat la greu toata ziua, sunt full de dulce
; mi-a placut mult la best chef la lido, e cam scump insa; ok la agapitos, yaky la nefeli, sunt naspa in comparatie cu agapitos, de alice stiam ca sunt ok....
A, si azi am fost la primarie printr-o relatie evident; si nu ne pot da ora pe care o vroiam noi, adica intre 10 si 11 pt ca aceste ore sunt pt pilele lui videanu, basescu, ministrii, etc.; ti-e si sila.... asa ca vom fi undeva pe la 12

mami_de_pisi
11.06.2006, 09:50:34
*adutza, *adrianac, *tweety82 bine ati venit!
veti fi si voi adaugate pe listutza de la pagina 3 :) .

azi am dat comanda de verighete. la un magazin din incinta magazinului Victoria. am ales sa dam comanda pt ca daca le luam din Unirea, ne costa 75 ron gramul, iar in Magazinul Victoria am gasit o firma care lucreaza la 50 ron gramul.. la parter.
am explicat, am desenat, cu poze.. si in 2 saptamani sunt gata.. vor fi de 7 mm latime si 1.5 mm grosime. asa am vrut noi. tanti de acolo a aproximat 12-14 gr perechea.. aaaaa, super dragutza tanti de la magazin.. inaintea noastra era o pereche nehotarata. adica, tare nehotarata!.. tanti a avut mullttaaaaaaa rabdare cu ei.. eu nu as fi putut.... o dulce... aaa, dupa ce au plecat ne-a zis ca nehotaratii au fost si ieri, si alalataieri, si de 1 luna se tot gandesc cum sa isi faca verighetele... :))

asa, am mai scapat de o grija.. sa vedem ce ne aduce ziua de maine..pentru azi sunt ff multumita..
de la Condor nu?
au un magazin si aici unde stau eu si de aici am cumparat noi vrighetele cu 399 000 gramul. si perechea are 11 grame

vicky
11.06.2006, 10:28:09
nu stiu cum se numesc.. erau singurii din magazinul victoria care aveau gr de aur de 14 karate cu 500.000.. sincer, nu m-am putut abtine sa nu intreb de ce este asa de ieftin.. in comparatie cu preturile din zona... atata stiu ca mi-au zis ca ei sunt prima mana, sunt producatori, si de aceea dau mai ieftin..
danielaradu, te rog sa imi spui daca voi le-ati facut la comanda la ei sau le-ati luat gata facute.. si daca a fost cu comanda, daca sunteti multumiti de cum au lucrat..
merci

DanaD
11.06.2006, 12:35:45
Si eu sunt mirescia de octombrie...asa ca permiteti sa raportez ce am facut pana acum #:-S

-rezervat restaurant - Majestic
-rezervat biserica -Visarion
- rezervat fotograf -trebuie sa dam avans
-rezervat DJ -am platit ieri avans
-probat cateva rochii (mai sunt o gramada)
- vazut invitatii (pe net, in realitate, evident :-< nu imi mai place niciuna)
-vazut cateva modele de verighete (eu am nevoie sa le fac cu aur la schimb. Cred ca la www.coriolan.ro (http://www.coriolan.ro) pana la urma. Stie cineva ceva despre ei? nvoi unde le faceti?

Cam atat..sunt in grafic?

pupici pentru miresici:*

DD

vicky
11.06.2006, 12:48:34
bine ai venit!!
da, daca ai si nasi .. chiar esti in grafic.. :) hi.. noi doua avem nunta in aceeasi zi
cei de la coriolan nu sunt din bucuresti, au colaboratori in bucuresti care le vand marfa.. am vrut si noi sa luam de la ei.. au niste modele asa frumusele in catalog.. chiar am fost la bijuteria safir pe 13 septembrie, care lucreaza cu corilolan, dar am gasit numai cateva modele.. si nu frumoase. vezi ca cei de la coriolan iti trimit verighetele prin curier. ei sunt din moldova. am un coleg de serviciu care a comandat la ei si e ok... dar trebuie sa stii masurile. poti sa te faci ca vrei sa probezi verighete la o bijuterie de cartier.. si iti zic cei de acolo ca masura ai.. si apoi dai comanda la coriolan.. este 650.000 gramul la ei... bafta!

noi am facut comanda in magazinul victoria. am povestit mai sus

DanaD
11.06.2006, 12:55:28
Merci Viky.

Eu ma gandisem ca daca au colaboratori in Bucuresti (e o lista pe site) iti iau ei masura, le dai aurul tau, il evalueaza, si primesti verighetele la magazinul corespondent din Bucuresti.

Nasi avem si sunt super. Ce nu am facut inca e drumul la primarie (am auzit chestii nasoale de sectorul 6)..in rest ne-am cam uitat peste tot (verighete, haine, invitatii). Asta cu invitatiile ma scoate putin din sarite. sunt aproape totate supr impopotonate. Eu vazusem unele simple de tot: un cartonas patrat, rotujit unpic la colturi si lucios (satinat). Dar la BOD design nu am reusit sa il vad in realitate. cica nu e :(

Mai rabd un pic si e comand ca trece vremea:)

alina_i
11.06.2006, 17:35:42
rochia am luat-o de la Demetrios - mi s-au parut cele mai "fara cusur" rochii. e adevarat insa ca si pretul este pe masura...
cat despre invitatii - am lasat-o balta pe moment - oricum suntem cam lenesi la capitolul organizare nunta.
Voi cum stati cu textul invitatiilor?

alina_i
11.06.2006, 17:37:57
sa stiti ca la capitolul "ce trebuie sa faca nasii si ce trebuie sa facem noi pentru ei" suntem paraleli total - e musai chestia asta cu cadoul pentru nasi?

alina_i
11.06.2006, 17:39:54
de unde ti-ai luat pantofii? :-)

alina_i
11.06.2006, 17:41:55
am uitat complet de fotograf si cameraman. sunt cea mai tare :-))

mami_de_pisi
12.06.2006, 10:25:38
nu stiu cum se numesc.. erau singurii din magazinul victoria care aveau gr de aur de 14 karate cu 500.000.. sincer, nu m-am putut abtine sa nu intreb de ce este asa de ieftin.. in comparatie cu preturile din zona... atata stiu ca mi-au zis ca ei sunt prima mana, sunt producatori, si de aceea dau mai ieftin..
danielaradu, te rog sa imi spui daca voi le-ati facut la comanda la ei sau le-ati luat gata facute.. si daca a fost cu comanda, daca sunteti multumiti de cum au lucrat..
merci
le-am facut la comanda dupa un model de al lor. si suntem super multumiti. au iesit superbe doar ca a trebuit sa asteptam cam o luna si ceva pana au venit insa a meritat asteptarea

vicky
12.06.2006, 10:28:40
multumesc frumos de raspuns.. acum asteptam si noi :) .. cam doua saptamani..

Pisik06
12.06.2006, 10:55:02
Fetele, eu am inceput sa intru in panica de rochie, pt simplul motiv ca pana pe 7 iulie nu am timp sa ma duc sa caut....oare se supara cineva daca o sa apar in chiloti la nunta?;))
a, sambata am fost si ne-am uitat de torturi, nu ca ne ardea pe noi, dar ii ardea pe nasi care au nunta in august si am zis ca daca tot merg ei...sa ne facem si noi o parere.si un rezumat ar fi: bestchef lido, superbe si f f f bune dar scumpe; agapitos: f bune si relativ ok si ca pret; probleme cu asamblatul la fata locului, incertitudine; alice - ok, dar incertitudine uc privire la transport

vicky
12.06.2006, 12:20:07
am postat si la subiectul verighete, dar sa va zic si voua.... asta este modelul.. nu m-a dus capul sa vi-l arat de prima data.
cum vi se pare?

Pisik06
12.06.2006, 13:53:31
am postat si la subiectul verighete, dar sa va zic si voua.... asta este modelul.. nu m-a dus capul sa vi-l arat de prima data.
cum vi se pare?

F frumos modelul! Felicitari Vicky!

syyylviuta
12.06.2006, 18:29:20
Nici eu nu am facut foarte multe, tot zic ca mai am timp, dar nu mai sunt decat 4 luni! Si mi se par atat de multe de facut! Eu am aranjat cu restaurantul si biserica, am nasi, am dat comanda la verighete , mi-am luat pantofii de mireasa - mai exact i-am facut pe comanda, si am gasit fotograf si cameraman. Urmatorul lucru pe lista e dj-ul si formatia.
Si alta preocupare, de vreo 2 luni e luna de miere, care inca nu am gasit-o! Sper sa o tai si pe asta de pe lista curand...
Spor la pregatiri!

vicky
12.06.2006, 18:54:48
cine vrea sa se regaseasca pe listuta de la pagina 3,cu miresici de octombrie, sa-mi dea PM cu datele.. :)

mami_de_pisi
12.06.2006, 19:33:56
[QUOTE=vicky]am postat si la subiectul verighete, dar sa va zic si voua.... asta este modelul.. nu m-a dus capul sa vi-l arat de prima data.
cum vi se pare?[/QUOsunt identice cu ale noastre

dark_light
13.06.2006, 13:02:44
receptie, receptie, mireasa de 14 octombrie raporteaza:
- restaurant: casa studentilor
- amenajari sala: cu baloane si fundite pe somon (fume :)))
- biserica: Pog Sf Duh IOR - ma duc sapt viitoare cu nasii
- nasii: logic (vezi mai sus) :))
- rochie mireasa: de vis (iar ma laud)
- pantofi: noroc chior
- costum mire: negru
- pantofi mire: la fel (cu costumul, nu cu mirele)
- costum cununie civila: dat comanda, intr-o sapt e gata

are cineva idee unde pot sa fac verighete cu aurul nostru si cam cat costa?

urmeaza sa:
- comandam verighetele
- alegem invitatiile: vazut cateva modele frumoase, vreau sa bag in plic si o poza cu biserica
- dam de un fotograf si cameraman
- cumparam bautura
- gasim cofetarie pt tort (amandina ca numai asta ne place)
- alegem chitibusurile gen cocarde si alte alea
- stabilim o florarie pt buchete
- o luam razna definitiv (mai ales eu)
- ne intrebam in ultimul moment daca am uitat ceva
- facem nunta si sa fim fericiti :)) intr-un final

vicky
13.06.2006, 13:12:31
bine ai venit pe la noi.. o sa trecem si pe listutza..
sa ne mai povestesti .. imi place stilul tau..:))

vicky
13.06.2006, 16:59:57
syyylviuta si dark_light sunt ultimele intrate pe lista. sa le fie de bine!
la o scurta recapitulare avem 17 miresici din octombrie in listutza.. sa mai spuna cineva ca nu se fac nunti si la sfarsit de sezon.. hm.. :)

cred ca sambata imi iau rochie.. sa vedem ... as vrea sa scap de grija asta pentru ca mai apoi sa incep sa alerg dupa pantofi, poseta,cocarde.. toate trebuie sa se armonizeze si cu rochia, nu?.. de aceea stau oarecum blocata .. acum nu pot sa cumpar cate ceva pt ca rochia poate fi alba-alba, alb-unturiu, alb-galbui, crem.. nu m-am gandit bine ce nuantza vreau sa fie.. daca imi place si imi sta bine o sa o iau fara sa ma gandesc ca e alb-unturiu.. sau altfel.. :))
da, ma duc sa imi iau rochie!

RLK
13.06.2006, 17:06:11
... are cineva idee unde pot sa fac verighete cu aurul nostru si cam cat costa? ...

In magazinul Bucur Obor la parter, poti da aur la schimb si sa-ti iei ce vrei. Au super bijuterii. Acolo comandam si noi verighetele. Poti plati manopera pe gram sau poti da tot aur in valoarea manoperei.

filipraduu
13.06.2006, 17:58:43
si eu tot pe 7 oct am nunta ,dar nu prea am rez mai nimic,restaurantul ,biserica,si nasii,restul cautam ca nebunii

filipraduu
13.06.2006, 18:02:26
voi cand incepeti sa dati invitatiile pt 7 oct?

filipraduu
13.06.2006, 18:05:35
un dj meserias as vrea si eu

vicky
13.06.2006, 18:37:16
pt filipradu: la ce restaurant aveti nunta?

mami_de_pisi
14.06.2006, 09:15:44
voi cand incepeti sa dati invitatiile pt 7 oct?
noi incepem sa le dam pe 15 iulie. si confirmarile le asteptam pana pe 16 sept. cred ca au timp sa se gandeasca

tweety82
14.06.2006, 19:33:00
Eu am pe 14 octombrie nunta si tot prin iulie m-am hotarat sa dau invitatiile ca au si ei nevoie de timp sa se gandeasca:)

morena
15.06.2006, 09:52:40
si eu am nunta in octombrie , pe 8 octombrie mai exact

morena
15.06.2006, 10:33:13
aici trebuie sa intri si sa schimbi pareri cu noi.. listutza aceea este provizorie si nu o mai pot edita.. o sa mai fac una, unde o sa te trec si pe tine... asta daca ne dai mai multe detali.. in ce data o sa fii miresica, la ce local, la ce biserica va cununati..

daca ai intrebari ne gasesti aici
am sa te rog daca editezi o alta lisata cu mirese de octombrie sa ma introduci si pe mine.
nunta 8 octombrie , la cluj, cununia la catedrala ortodoxa, petrecerea la restaurantul hotelului victoria.

vicky
15.06.2006, 10:51:34
1. listutza de la pagina 3 s-a mutat la pagina 1
2. acum pot sa o editez. te trec si pe tine dar mai pe seara. acum sunt la serviciu si am mult de munca..:((

hanyn
15.06.2006, 13:26:16
miresuca la raport:
sunt mireasa de octombrie (inceputul lui octombrie )si nu am rezolvat aproape nimic.Raportez

nasi :da (nu am mai stiut cu sa-i refuz la cati s-au oferit)
biserica: Nu (inca ma mai cert cu tata cate e preot si ar vrea la el la biserica iar eu as vrea la o biserica mai mare)
verighete :inca nu ne-am hotarat la nici un model
rochie :cea mai mare PROBLEMA nu am gasit nici una sa-mi placa
Nu am rezolvat nimic dar de cate ori am plecat sa caut ceva pt nunta m-am intors acasa cu o gramada de pungicu tot felul de tricouri si fustite de pot sa-mi schimb toata garderoba la cate lucruri mi-am luat.

vicky
15.06.2006, 14:49:11
bine ai venit!.. o sa te trec si in listutza noasta.. hai ca-mi place.. ce ne inmultim.. :))

loreley
15.06.2006, 22:44:48
Chiar ca ne adunam pt. octombrie, nici nu credeam ca suntem atatea...

vicky
16.06.2006, 16:39:18
- *morena --Data nuntii:08 OCTOMBRIE 2006
si aceeasi dat, si aceeasi biserica si acelasi restaurant? :A.. hi.. hi.. oau..

azi mi-am gasit nasi.. ff draguti.. sunt hapyy.. <:-P
a meritat asteptarea.., iar daca mai stateam doua saptamani intram la 9 de cat de stresata eram.. sper ca weekend-ul ce incepe sa apuc sa vorbesc cu DJ-ul si poate cumparam si rochita.. cine stie?..:)
voi cum mai stati cu pregatirile?

aalliinnuuttaa
16.06.2006, 23:14:39
Felicitari pentru nasi Vicky. Sa fie intr-un ceas bun!!!!!

Eu sunt in acelasi stadiu. Adica am restaurant, nasi si.....viitor sot. Si cam atat. A, si mi-am gasit rochia. De fapt este doar o poza dar care mi s-a lipit de suflet, asa ca o sa imi fac rochitica la aceeasi fata la care si-a facut si nasica mea rochia acum 3 ani de zile. Si abia astept. Noi tot zicem ca ne apucam de cautat dj, foto si cameraman dar deocamdata am ramas la stadiul asta. Si trece timpul!!!!!!!!!!!!! Si parca vad ca mai incolo or sa ma apuce niste istericale........

Pisik06
17.06.2006, 00:31:34
Felicitari Vicky pt nasi! Ai rezolvat ce era mai important.
Ca sa recapitulez, miresica de 14 oct. am rezolvat asa:
- sot - LOL
- biserica
- restaurant
- nasi
- aranjamente sala - stabilit in linii mari, culori si stil, dat avans
- verighete - dat comanda la Cellini
- invitatii - le ridicam luni
- DJ - vorbit, nu am dat avans pt ca ne cunoastem si a zis ca ii platim totul atunci
- cameraman - il aduce DJ-ul, deci rezolvat. Apropos, va pot recomanda cu mana pe inima un DJ, doar sa nu il vreti p1 14 ca atunci vine la mine:">
-fotograf - de principiu e rezervat, dar trebuie sa ne intalnim cu el sa discutam
-marturii - cumparate
-vibul il primim cadou de la matusa mea
-meniu - 90% agreat
-ne-am uitat de torturi si am degustat dar fara prea mare rezultate
Mai avem de rezolvat:
-rochie mireasa
-costumatie civila mireasa
-costume mire (ambele)
-pantofi pt amandoi, 4 perechi, cate 2 la fiecare
-bauturi alcoolice de cumparat
-de stabilit final cu fotograf
-cocarde, posetica, pernuta verighete, cosulet, aranjamente masini, lumanari, buchete
-lumanari mese
-placement cards si meniuri
Si cred ca mai sunt tone dar....nu mai stiu acuma

nagliusha
17.06.2006, 02:13:11
ei, cred ca e timpul sa ma atasati la listutza cu miresici octombrie...si s-ar putea sa fiu chiar prima..pe 1 octombrie.. ma luatzi in gasca? pupuri multe

vicky
17.06.2006, 10:45:49
hop si tu nagliusha (http://www.miresici.ro/member.php?u=1431), acum esti in listuta noasta.. pirima in cap de lista :)
nu ne spui cum stai cu pregatirile?.. te mai asteptam pe la noi..
aalliinnuuttaa (http://www.miresici.ro/member.php?u=1806), poza cu rochita nu ne-o arati?..

va pup

dark_light
17.06.2006, 11:46:46
In magazinul Bucur Obor la parter, poti da aur la schimb si sa-ti iei ce vrei. Au super bijuterii. Acolo comandam si noi verighetele. Poti plati manopera pe gram sau poti da tot aur in valoarea manoperei.

am gasit destui prin zona unirii-lipscani. cu aurul nostru:
- manopera 220.000/gram
- pierderi 8%

dar problema e alta. eu vreau sa-mi topeasca aurul meu si din el sa-mi faca. dambla mare - piesa topita are valoare imensa, sentimentala bineinteles. vreau s-o transform in verighetele noastre, ca sa ramana tot la noi, dar sub alta forma. pana acum mi s-a spus - nooo, pai noi va dam altele in compensatie, gata facute si calculam sa iasa.
adica se trec pierderile automat si manopera e de forma ca obectele sunt gata facute. LOL. m-am enervat instant.

RLK
17.06.2006, 12:31:53
am gasit destui prin zona unirii-lipscani. cu aurul nostru:
- manopera 220.000/gram
- pierderi 8%

dar problema e alta. eu vreau sa-mi topeasca aurul meu si din el sa-mi faca. dambla mare - piesa topita are valoare imensa, sentimentala bineinteles. vreau s-o transform in verighetele noastre, ca sa ramana tot la noi, dar sub alta forma. pana acum mi s-a spus - nooo, pai noi va dam altele in compensatie, gata facute si calculam sa iasa.
adica se trec pierderile automat si manopera e de forma ca obectele sunt gata facute. LOL. m-am enervat instant.

Te cred, dar eu, personal, n-am auzit de un loc unde iti topesc aurul tau. Eu nu mi-am pus niciodata problema asa si chiar nu stiu unde s-ar putea face ce vrei.

aalliinnuuttaa
17.06.2006, 16:07:00
Ba pun si poza cu rochia cum sa nu. Asa va fi (foarte probabil.....daca nu ma razgandesc intre timp)

RLK
17.06.2006, 18:28:41
Foarte draguta rochita. Cred ca nu ai de ce sa te razgandesti, pentru ca este unul dintre modele clasice. Eu asa voi avea buchetul, ca in poza ta, dar o sa fie din trandafiri crem si roz pal....

vicky
17.06.2006, 19:02:50
da, frumoasa foc rochitza.dar chiar iti faci cu umerii goi pt luna octombrie?.. sau iti pui si ceva deasupra?... eu ma gandeam sa aiba macar bretelete (subtiri sau groase), sau umeri din voal ceva.. cu manusi lungi pana la cot.. ca sa mai acopere, sa tina cald :)) .. sunt ff friguroasa de felul meu.. da, iti doresc sa porti rochita feicita!

aalliinnuuttaa
18.06.2006, 12:14:30
Daaaaaa, o sa am si ceva pe deasupra, ca si eu sunt friguroasa. Ma gandisem initial la o capa de blana, dar pentru ca nu imi plac prea tare, a trebuit sa gasesc altceva. Si am gasit (vedeti in poza de mai jos). Inca nu stiu cum sa combin chestia asta cu rochia pentru ca dupa cum vedeti marginile de jos ale sacouasului sunt rotunjite, iar rochia mea are un colt care atarna. Iar materialul din care e facut sacouasul nu se regaseste in rochie. Ma rog, o sa astept sa vorbesc cu croitoreasa sa vad ce spune si ea ca e fata desteapta si priceputa.

vicky
18.06.2006, 13:52:06
hi hi.. sau asa ceva?.. mie mi-ar cam place.. ce ziceti?

aalliinnuuttaa
18.06.2006, 16:55:33
Daaaaa, este foarte draguta. Dar eu cred ca este si foarte pretentioasa si cred ca doar din cauza materialului, adica tricotaj. Cred ca voalul de pe cap, care este...fluid si vaporos, nu se potriveste cu tricotajul. Rochia...depinde de materialul din care e facuta, dar cred ca este mai usor de asortat cu chestia (ca nici nu stiu cum sa ii zic) draguta. Poti incerca sa iti faci asa ceva, dar parerea mea este ca trebuie sa acorzi o atentie sporita celorlalte materiale (rochie si voal)

vicky
25.06.2006, 16:24:02
hei, unde sunt fetele?

ati plecat in concediu.. la mare.. ??????/
nu mai scrie nimeni de o saptamana aici..:O??
ce mai faceti, ce ati mai rezolvat, unde ati mai vb, cu stresul cum stati?..

noi am luat verighetele.. fff frumoase, am si sunat inapoi la firma sa le multumesc pt ca le-au facut asa cum am cerut.. suntem ff incantati.. poze cu ele nu pun deocamdata pt ca nu reusesc sa focalizez bine pe verigete si ies neclare. mai incerc.. recomand sa mergeti in mag victoria, la parter pt verighete.. cred ca am mai zis asta aici..
tweety82 sa nu ma uiti cu pantofii la comanda.. am scris la un alt subiect ca vreau sa stiu daca cei de pe calea rahovei au si magazin de desfacere, modele, cataloage .. ceva.. sau fac numai si numai la comanda?.

sambata viitoare mergem dupa invitatii si carduri de masa.. si daca tot ajungem pe lipscani o sa probez si rochitze.. inca nu am probat niciuna.. sa vedem.. poate ma intorc acasa cu rochitza .. hi.. :))
cam atat pt azi... va astept cu vesti.. neaparat!;))

tweety82
25.06.2006, 16:40:54
Vezi ca ti-am raspus pe forumul cu pantofii ...sper sa-ti fie de ajutor

admin
25.06.2006, 16:45:03
noi am luat verighetele.. fff frumoase, am si sunat inapoi la firma sa le multumesc pt ca le-au facut asa cum am cerut.. suntem ff incantati.. poze cu ele nu pun deocamdata pt ca nu reusesc sa focalizez bine pe verigete si ies neclare. mai incerc.. recomand sa mergeti in mag victoria, la parter pt verighete.. cred ca am mai zis asta aici..

Buna,

Aparatele digitale au un mod de lucru special pentru a face poze de la distante mai mici de 1m vezi manualul ca sa vezi cum il comuti, altfel ies neclare daca il lasi pe auto.

Pisik06
25.06.2006, 18:44:34
Pup miresele!
Eu mi-am luat costumas de civila de la yokoo, e f dragut, cu niste trandafirasi in lov de nasturi, e crem cu niste broderii.
Dupa rochie m-am uitat si eu w/e asta am gasit la gabrielle un model misto dar cam scump la 30 mil, am probat 2 la phillipe si azi am fost la agnes si am ramas impresdionata de o rochie, doar ca modelul e sirena si eu o s a mi-o fac gen printesa, ampla; ma costa cam 600 euro, tot scump dar e super, merita
si am luat niste pahare superbe din pav H este un stand numai cu pahare, argintarii si alte acareturi, sunt din cristal de bohemia si au fost 400 de mii 4 pahare, mai ramane sa le punem nopi o funda ceva si gata!
Pupici

danay
25.06.2006, 20:52:43
astea nu va plac?sunt cateva modele iar ultima e modelul rochitei mele

jolies
28.06.2006, 10:32:34
Buna!
Si eu am nunta in octombrie, iar acum caut pantofii pt rochia de mireasa, pe care am cumparat-o deja. Unde pot gasi si eu pantofi alb-crem cu toc subtire de 2-3 cm????
#-o

loreley
28.06.2006, 17:17:01
Buna!
Si eu am nunta in octombrie, iar acum caut pantofii pt rochia de mireasa, pe care am cumparat-o deja. Unde pot gasi si eu pantofi alb-crem cu toc subtire de 2-3 cm????
#-o

Nu stiu sa-ti spun de unde poti cumpara pantofi cu toc asa micut, dar, te rog, daca-i gasesti sa-mi spui si mie firma, please. Merci anticipat!

911
28.06.2006, 17:18:39
Nu stiu sa-ti spun de unde poti cumpara pantofi cu toc asa micut, dar, te rog, daca-i gasesti sa-mi spui si mie firma, please. Merci anticipat!

Ati incercat si prin Unirii, Cocor, Lipscani sau de ce nu MALL???

RAMONICA
29.06.2006, 11:32:27
Buna Fetelor! Felicitari La Toate Pentru Pasul Pe Care Il Veti Face. Ma Alatur Si Eu Voua: M Nunta Pe 22 Octombrie 2006.cu Pregatirile Suntem Abia La Inceput Pt Ca Abia La Sfarsitul Lui Mai Am Spus Ca Hai Sa Facem Nunta Anul Acesta( Initial Voiam Sa Facem Numai Cununia In August Dar Lacheltuiala Tot Pe Acolo Ajungeam Asa Ca .....o Sa Avem Nunta In Octombrie)
Sala E Rezolvata- Ca Cantina La Metrom(brasov)
Nasi .......inca Nu I-am Gasit
Costumele Pt Viitorul Mire Si Socrul Meu Rezolvate
Rochia Inca O Mai Caut
Foto+video In Cautare
Dj 50% Rezolvat
Verighete-ok
In Concluzie Sunt In Plina Pregatire
Daca Aveti Ceva Sfaturi Sa Imi Dati Sunt Deschisa La Orice Propunere. Va Pup Pe Toate Si Felicitari

Icecoke
30.06.2006, 13:40:35
hello! si bine v-am gasit.
si eu ma marit tot in octombrie, pe 28. am gasit cate ceva: restaurant, biserica, dj, foto, cameraman, decorator sala, plus ca eu am cam incheiat cu trusoul meu. a mai ramas doar cosulet de luat dar tot ce am gasit in zona cocor, lipscani mi s-a parut oribil.hhheeeellpppp pls cu idei.

vicky
30.06.2006, 18:48:51
ramonica si icecoke bine ati venit.. acum v-am trecut si in listutza de la prima pagina..

ce propunere sa-ti dau ramonica?.. sa gasesti repejor nasi si sa incepi as te gandesti la invitatii.. :)
eu cam asta fac(invitatii).. e cam greu cu hotaratul asupra modelului...
fetelor, v-ati facut careva invitatiile?.. stiu ca mai sunt 3 luni si ceva... sariti cu modele de invitatii, pls.. eu cu cat ma uit mai mult la modele cu atat devin mai nehotarata si nu imi mai place nk.. nici ceea ce imi placea ieri.. :))

da, maine ma duc cu dsoara de onoare si cu nasica sa probez rochitze.. deocamdata nu vreaau sa o fac la comanda.. poate gasesc ceva care imi place si care sa imi vina bine.. iarasi, problema este ca nu stiu ce imi place.. ha.. off, va povestesc maine seara cum a fost la probat..
aaaa, si cu sotzul ma duc la rochitza. dragul de el, cum sa il las singurel acasa?.. nu, vine cu noi... na, ca sa aiba babele ce sa comenteze de superstitii si rochia de mireasa..
pup

myrela
01.07.2006, 14:01:14
si eu vreau sa fiu trecuta pe lista pt ca am nunta pe 1 oct anul acesta:) :-p
ramonica sa stii ca e misto la cantina acolo pt ca am fost si eu acum cativa ani acolo la o nunta cand au cununat parintii mei si afost super...........aaaaaaaaaaa si tot acolo am avut banchetul de clasa a 8-a si a fost si mai super.;-)
care e numele tau de familie, daca nu e cu suparare,asta pt ca am copilarit acolo in metrom si cunosc cateva ramone(asta daca traiesti in metrom)
iti dores o nunta minunata si te pup<:-P <:-P :*
casa de piatra tuturor [email protected]};- @};- @};-

vicky
01.07.2006, 18:56:41
bine ai venit, myrela!.. acum esti si tu pe listutza... cum stai cu pregatirile?

azi nu am fost la probat rochite pt ca a plouat toata ziua!!!!!! :(( :(( :(( :(( :((
si saptamana viitoare nu pot sa merg pt ca lucrez in weeekend.. si ramane peste 2 saptamani!! :((
offffff

corina_popa2004
02.07.2006, 15:35:22
Corina ma intitules si am nunta pe 28 oct.

tweety82
02.07.2006, 15:40:59
Corina ma intitules si am nunta pe 28 oct.

Bine ai venit Corina !!

Adutza
04.07.2006, 09:47:22
Buna fetelor,
Cum mai stati cu pregatirile?

aalliinnuuttaa
04.07.2006, 10:59:34
Cu pregatirile? Hm, pai sa vedem. In afara de locatie si nasi, pe care le rezolvasem de mult timp, am mai reusit sa cumparam niste bauturica si sa gasim fotograf si cameraman de care sunt foarte incantata \:D/ . Si acum umblam ca bezmeticii prin Bucuresti sa cautam DJ. Si deocamdata atat. Pe barbatelul meu il apucase duminica seara pe la 10 discutiile despre nunta. Si s-a apucat el de capul lui sa faca lista si sa bifeze ce am rezolvat pana acum. Si cand a vazut el ca din ditamai lista, avea bifate doar 2-3 chestii...a intrat intr-o ditamai depresia =))
Si deocamdata atat.

tina77
04.07.2006, 11:45:49
spune-mi te rog si mie pe privat sau pe mail cum se numeste floraria aia

vicky
04.07.2006, 11:48:10
pe cine intrebi?

myrela
04.07.2006, 17:15:51
bine ai venit, myrela!.. acum esti si tu pe listutza... cum stai cu pregatirile?

azi nu am fost la probat rochite pt ca a plouat toata ziua!!!!!! :(( :(( :(( :(( :((
si saptamana viitoare nu pot sa merg pt ca lucrez in weeekend.. si ramane peste 2 saptamani!! :((
offffff

multumesc mult ca m-ai trecut pe lista,acum ma simt si eu de-a voastra:">
eu cu pregatirile?ai mei trateaza de tot pt ca eu nu-s in tara,dar este cam tot pregatit ce tine de ei
mai e doar rochia,costumul,verighetele si sa ma hotarasc ce meniu voi alege,pt ca din cate am inteles lumea nu prea e multumita de meniul"sarmale",asta pt ca cica nu se stie prin ce maini au trecut inainte de a fi invartite.#-o:-? va pup @};-

tweety82
04.07.2006, 21:51:30
Cand ma gandesc la pregatiri intru in panica ...nu de alta dar eu vreau sa le rezolv cat se poate de devreme ca sa stau atunci linistita...
Am rezolvat :
-restaurant
-biserica
- rochita , voal , tiara
-verighete
-invitatii
momentan nu mai stiu

vicky
04.07.2006, 21:53:53
Cand ma gandesc la pregatiri intru in panica ...nu de alta dar eu vreau sa le rezolv cat se poate de devreme ca sa stau atunci linistita...
Am rezolvat :
-restaurant
-biserica
- rochita , voal , tiara
-verighete
-invitatii
momentan nu mai stiu

tweety82, ti-am admirat in album rochitza.. fff frumoasa.. imi place ca e simpla.. sa fii fericita in ea!... acum sa imi spui si mie de unde ai luat-o.. sau ai facut comanda?.. eu inca nu am rochitza, nici macar nu am probat.. si ma interesez.. a, si cat te-a costat.. hi..
merci

tweety82
04.07.2006, 23:41:34
tweety82, ti-am admirat in album rochitza.. fff frumoasa.. imi place ca e simpla.. sa fii fericita in ea!... acum sa imi spui si mie de unde ai luat-o.. sau ai facut comanda?.. eu inca nu am rochitza, nici macar nu am probat.. si ma interesez.. a, si cat te-a costat.. hi..
merci

Multumesc mult de tot!
Am luat-o de la Christian Philippe ( str.Smardan nr. 18) pe langa lipscani
Am dat pe ea 9.500.000 cu tot cu cercuri ...fara cercuri era 8.500.000

RAMONICA
05.07.2006, 08:41:34
VA MULTUMESC CA M-ATI TRECUT SI PE MINE PE LISTA.
CEA MAI TARE FAZA E CA MAI TOATE SUNT REZOLVATE SUNT REZOLVATE: MUZICANTII, DJ-UL, SALA, COSTUM MIRE, VERIGHETE DAR AM ACEEASI PROBLEMA: NASII. PE CINE INTREB ORI NU AU BANI ORI NU SUNT CASATORITI LA BISERICA ORI SPUN CA DACA II ANUNTAM CU UN AN INAINTE POATE NE-AR FI CUNUNAT DAR NICI NOI NU AM STIUT PANA ACUM 2 LUNI.ASA CA ........
INITIAL NE GANDISEM NUNAI LA CUNUNIA CIVILA DAR CA SI BANI CHELTUITI IN MARE ERAU CAM ACEEASI ASA CA AM ZIS CA DACA E BAL BAL SA FIE. DAR IMI E FRICA CA DE LA BAL SA NU AJUNGEM LA SPITAL (DE NEBUNI DIN CAUZA NASILOR). :madlaugh:
STIU NU AR TREBUI SA DISPER DAR CAND AI APROAPE TOTUL REZOLVAT SI NU AI NASII.......IMITREBUIE NASII NUMAI PE "HARTIE" CA SA POT SA DAU DRUMUL LA INVITATII (CARE SI PE ACELEA LE-AM GASIT) CA PUTEM MERGE SA LE IMPARTIM. NU IMI TREBUIE SA DEA DARUL NU STIU CATE MILIOANE CI NUMAI SA FIE ACOLO LA BISERICA SI SA CUMPERE LUMANARILE(120 RON) SI VOALUL (70RON) CACI ASTE TREBUIE CUMPATATE DE ELE. DACA E LE CUMPARAM NOI NUMAI SA ZICA DA.
SUNT DISPERATA
AM GASIT ROCHIE DE MIRESA FACUTA LA COMANDA LA 600LEI SI E SUPER FRUMOASA
DECI.........

vicky
05.07.2006, 13:20:37
deci... draga ramonica, am fost si eu in aceeasi situatie pana acum 2-3 saptamani.. am postat la un subiect de aici in care toate fetele fara nasi se apuca si plang.. si intradevar am primit ff multe incurajari.. le multumesc fetelor pt vorbele lor bune si mai ales pt sfaturi :)
dar tot singuri ne-am gasit nasii.. eu iti doresc succes si sa ne tii la curent legat de asta..
iar pt invitatii sa stii ca se fac si fara pe nasi pe ele.. nu e frumos dar e sanatos..
pup

r_maria
05.07.2006, 17:37:40
Buna fetelor,
Sunt si eu miresica de octombrie, mai exact de 21 octombrie. Ina afara de salon, muzica, fotograf si cameraman nu am rezolvat nimic:((nici macar nasi....credeam ca sunt singura pe pamant cu problema asta dar se pare ca NU...Cei pe care ni-i doream nu mai pot acum si ne-au anuntat destul de tarziu si acum nu stim ce sa facem.
In rest toate sunt aranjate dar numai in mintea mea....
Apropos va rog da-ti-mi si mie niste propuneri unde sa-mi fac rochia de mireasa. Eu un model putin mai pretentios de la Deverra si as avea nevoie de o mana de lucru ingrijita dar nu ffff scumpa:))
Deocamdata atat, ma bucur ca am gasit site-ul asta si va pup pe toate!!

Icecoke
06.07.2006, 09:00:24
Draga ramonik,
nu dispera ca pana la urma se va rezolva si aceasta pbl cu nasii.
Noi avem doua pereki de nasi si crede-ma ca e mai multa bataie de cap: cum sa ii treci pe invitatii sa nu se supere, cine ia voalul miresei, bla, bla....
dar nu am avut incotro pt ca tb sa impacam si capra si varza.
Eu sincer nu inteleg de ce nimeni nu vrea sa va cunune, mai ales dc nu aveti pretentii financiare de la ei. Dar in fine, poate ca asa va dati mai bine seama cine va este cu adevarat aproape si cine nu. Trebuie sa existe o solutie si o s-o gasiti. Imi pare rau ca nu ma marit inaintea ta ca te-am fi ajutat noi::)):-p
Tine-ne la curent. Mult, mult noroc iti doresc.

RAMONICA
06.07.2006, 09:17:18
Draga ramonik,
nu dispera ca pana la urma se va rezolva si aceasta pbl cu nasii.
Noi avem doua pereki de nasi si crede-ma ca e mai multa bataie de cap: cum sa ii treci pe invitatii sa nu se supere, cine ia voalul miresei, bla, bla....
dar nu am avut incotro pt ca tb sa impacam si capra si varza.
Eu sincer nu inteleg de ce nimeni nu vrea sa va cunune, mai ales dc nu aveti pretentii financiare de la ei. Dar in fine, poate ca asa va dati mai bine seama cine va este cu adevarat aproape si cine nu. Trebuie sa existe o solutie si o s-o gasiti. Imi pare rau ca nu ma marit inaintea ta ca te-am fi ajutat noi::)):-p
Tine-ne la curent. Mult, mult noroc iti doresc.

VA MULTUMESC PENTRU INCURAJARI. PROBABIL AVETI DREPTATE: CINE NE ESTE APROAPE SE VEDE CINE SE DADEA PRIETEN SI NU NE ERA SE VEDE SI ASTA.
ITI MULTUMESC ICECOKE PENTRU INTENTIE, APRECIEZ GESTUL SI MULTUMESC
SPER SA O SCOATEM LA CAPAT.ACUM NE STRADUIM MAI DEPARTE SI INTREBAM PE ORICINE, O INTREBARE NU STRICA.
VA PUP PE TOATE SI NE MAI "AUZIM":*

syyylviuta
06.07.2006, 16:34:10
Am reusit sa mai adaug ceva pe lista "de facut": mi-am gasit ROCHIE!!! Dupa indelungi cautari, ieri am gasit-o. Si nu este deloc asa cum as fi vrut eu, si cum ma visam eu mireasa, dar in momentul in care am pus-o pe mine, am stiut ca acolo s-au incheiat cautarile! Este superba, si e gata peste o luna. Abia astept sa vina, sa o am acasa langa mine, si... bine incuiata in dulap ( sa nu o vada mirele...)
Urmatorul lucru: gasit invitatii, si dat invitatii pana la sfarsitul lunii! Voi unde ati gasit invitatii dragute si mai deosebite?
Va pup!

DanaD
06.07.2006, 22:52:04
Buna fetelor,
Sunt si eu miresica de octombrie, mai exact de 21 octombrie. Ina afara de salon, muzica, fotograf si cameraman nu am rezolvat nimic:((nici macar nasi....credeam ca sunt singura pe pamant cu problema asta dar se pare ca NU...Cei pe care ni-i doream nu mai pot acum si ne-au anuntat destul de tarziu si acum nu stim ce sa facem.
In rest toate sunt aranjate dar numai in mintea mea....
Apropos va rog da-ti-mi si mie niste propuneri unde sa-mi fac rochia de mireasa. Eu un model putin mai pretentios de la Deverra si as avea nevoie de o mana de lucru ingrijita dar nu ffff scumpa:))
Deocamdata atat, ma bucur ca am gasit site-ul asta si va pup pe toate!!

Si eu tot pe 21. De rochie eu zic ca e timp destul sa ne ingrijim. Eu am probat vreo 3.

Pisik06
06.07.2006, 23:37:35
Fetele, azi a venit iubi cu verighetele si sunt super frumoase!!!!!! De vis! Sambata ma duc sa dau comanda de rocj\hita la AT, asta daca ma asigura ca pot modifica modelul dupa cum vreau eu (este cu fusta sirena si eu vreau su fusta gen printesa) si tot sambata ma duc in cautare de pantofi.

Icecoke
07.07.2006, 10:40:10
Hello!
eu am gasit invitatii dragutze la un magazinas care e Kiar langa sf gheorghe la cocor. nu sunt f ieftine (38.000 cu tot cu scris) dar arata f bine si sunt f finutze. mai e un magazin si in pasaj dar ala e mereu exagerat de aglomerat si dureaza mult comanda.
aici la magazinul de care vb eu, patroana e f dragutza si amabila, comanda e gata rpd (2 zile) si au si texte dragutze.

syyylviuta
07.07.2006, 16:23:21
Multumesc mult! De magazinul din pasaj stiam si eu, si m-am uitat pe site-ul lor si am gasit invitatii de la Busquets, care sunt de import si mai deosebite. Sunt putin mai scumpe, in jur de 40 000, dar avand in vedere ca avem putini invitati, si deci putine invitatii de comandat, o sa dam cu cateva sute in plus. Magazinul de care zici tu, unde este exact? Chiar la Sf. Gheorghe, sau putin mai incolo, langa Cocor? Si cum se cheama? Vreau sa caut cat mai multe modele, nu de alta, dar sa avem de unde alege! Mersi!

taliada
09.07.2006, 00:07:25
Esti fantastica si super haioasa si sper sa te tina euforia pana dupa nunta.Eu imi doresc sa am energia ta si sa reusesc sa fiu amuzanta si sa rezolv treburile glumind.

taliada
09.07.2006, 00:11:17
receptie, receptie, mireasa de 14 octombrie raporteaza:
- restaurant: casa studentilor
- amenajari sala: cu baloane si fundite pe somon (fume :)))
- biserica: Pog Sf Duh IOR - ma duc sapt viitoare cu nasii
- nasii: logic (vezi mai sus) :))
- rochie mireasa: de vis (iar ma laud)
- pantofi: noroc chior
- costum mire: negru
- pantofi mire: la fel (cu costumul, nu cu mirele)
- costum cununie civila: dat comanda, intr-o sapt e gata

are cineva idee unde pot sa fac verighete cu aurul nostru si cam cat costa?

urmeaza sa:
- comandam verighetele
- alegem invitatiile: vazut cateva modele frumoase, vreau sa bag in plic si o poza cu biserica
- dam de un fotograf si cameraman
- cumparam bautura
- gasim cofetarie pt tort (amandina ca numai asta ne place)
- alegem chitibusurile gen cocarde si alte alea
- stabilim o florarie pt buchete
- o luam razna definitiv (mai ales eu)
- ne intrebam in ultimul moment daca am uitat ceva
- facem nunta si sa fim fericiti :)) intr-un final
Esti superba si f amuzanta si iti doresc sa iti pastrezi euforia si cu ea sa poti rezolva toate cele ce vin.........................

corina_popa2004
09.07.2006, 12:00:49
bunaaa! Corina ma intitulez si sunt si eu miresica tot de sfarsit de octombrie..pe 28 ma exact.deasemenea si rest meu e ff rustic....CASA RUSTIC..si sincer mi ai dat o super idee cu crizantemelee. eu ma gandeam si la margarete cevaa...dar unde ai vazut catalagul cu arabjamentee? la ce florariee? pupicii..help me!

corina_popa2004
09.07.2006, 12:06:27
super ideea cu crizantemele...la ce florarie ai vazut cataloagele?

vicky
10.07.2006, 00:06:38
buna,

de flori am vorbit cu cei de la petale .ro...

Icecoke
10.07.2006, 11:17:35
Magazinul nu are nici un nume (sau nu l-am retinut eu, dar nu cred:P) si treci de cocor, spre sf. gh. kiar pe acea parte.e f mic dar are in fata scos un suport pe care sunt lipite modele de invitatii, deci ar tb sa iti sara in oki.au si multe modele f f f f f urate dar au si dragutze.
Intrebare: unde gasesc un cosulet dragutz ca alea de pe lipscani m-au ingrozit de cat de oribile pot fi???????

ryanaro
10.07.2006, 11:34:46
Eu ma gandeam ca daca nu gasesc deloc un cosulet frumos, sa iau unul simplu si sa il decorez eu.

aalliinnuuttaa
10.07.2006, 11:39:10
Noi am mai rezolvat ceva: sapta-luna de miere. Am mers sambata si am dat avansul si abia astept!!!!!!! Si saptamana asta o sa ne intalnim cu vreo 2 DJ - poate poate gasim pe cineva care sa ne placa si sa nu ne jumuleasca de bani. Si tot saptamana asta o sa merg si la croitoreasa pentru rochitica. Si....cam atat. Suntem cam in urma dar...sanatosi sa fim ca le facem noi pe toate.
O saptamana usoara va doresc!

Pisik06
10.07.2006, 11:45:39
Noi am mai rezolvat ceva: sapta-luna de miere. Am mers sambata si am dat avansul si abia astept!!!!!!! Si saptamana asta o sa ne intalnim cu vreo 2 DJ - poate poate gasim pe cineva care sa ne placa si sa nu ne jumuleasca de bani. Si tot saptamana asta o sa merg si la croitoreasa pentru rochitica. Si....cam atat. Suntem cam in urma dar...sanatosi sa fim ca le facem noi pe toate.
O saptamana usoara va doresc!

Unde plecati in luna de miere? detalii please, agentie, preturi; si eu caut si nu prea imi place nimic

aalliinnuuttaa
10.07.2006, 11:56:22
O sa mergem in Tenerife. Si cu greu am gasit o agentie care sa includa si charte in octombrie. Noi o sa avem plecarea pe 12 (in conditiile in care nunta este pe 7, deci e destul de ok zic eu), o sa stam o saptamana, hotel de 4 stele cu demipensiune. O sa iti trimit un PM pentru ca nu stiu daca am voie sa fac public numele agentiei.

DANUTAmaria
10.07.2006, 16:55:24
Se pare ca 14 octombrie este o zi plina, nu? Vreau sa va zic ca de cate ori ma gandesc ce ar mai trebui facut, incep, instantaneu, sa-mi zboare fluturi prin stomac, desi avem biserica si restaurantul rezervate, rochia rezovata, saptamana asta rezolvam si invitatiile si mai multe... totusi parca simt ca ma preseaza timpul, desi mai este pana atunci 3 luni....>-)
As vrea sa adorm si sa me trezesc in ziua nuntii, cu toare pregatite, gata de distractie

DANUTAmaria
10.07.2006, 17:05:41
Se pare ca 14 octombrie este o zi plina, nu? Vreau sa va zic ca de cate ori ma gandesc ce ar mai trebui facut, incep, instantaneu, sa-mi zboare fluturi prin stomac, desi avem biserica si restaurantul rezervate, rochia rezovata, saptamana asta rezolvam si invitatiile si mai multe... totusi parca simt ca ma preseaza timpul, desi mai este pana atunci 3 luni....>-)
As vrea sa adorm si sa me trezesc in ziua nuntii, cu toare pregatite, gata de distractie...;-)

jolies
10.07.2006, 17:39:43

Am gasit pantofi foarte frumosi, cu tocul de circa 3 cm la Viflor in Cocor si sunt foarte frumosi.Poti sa mergi si o sa-ti placa.

corina_popa2004
10.07.2006, 20:01:42
corina sunt.....poti macar sa spui pretul??? ma refer la luna de mieree....eu dupa cum am mai spus sunt noua pe aici..am nunta pe 28 oct la Man RADU VODA si pe urma la rest CASA RUSTIC....am deja cameramanul, dj ul, si am inceput sa dau din invitatii...in rest nici o pregatire..eu vreau la maree si poate dupa ce revin o s a ma apuc si eu de pregatiri ....apropo..am si un pitic cu luna de mier..mi o doresc sa fie in CANCUN, asta daca s o putea...:-?

IuliaEpure
12.07.2006, 11:30:23
Salutare...Ma numesc Iulia. Am nunta pe 7 octombrie... :love: Abia astept...
Cu pregatirile sunt in pom...
Pana acum am rezolvat:
- nasi
- restaurantul
- dj
- biserica
Merg saptamana asta sa vb de invitatii...
Rochia vreau sa mi-o fac la comanda...am gasit un model care imi place mult...mult...simt ca ma reprezinta....
Cam atat deocamdata...;-)

RAMONICA
13.07.2006, 11:28:26
Servus Fetelor!
Am Vesti Bune: Mi-am Gasit Nasi Pt Nunta. A Sarit Iepurele De Unde Nu Ma Asteptam Dar A Sarit.
Am Impresia Ca Mi S-a Luat 1tona De Pe Umeri.acum Toate Pot Intra Pe Fagasul Normal Al Lucrurilor.
Va Pup Pe Toate

vicky
13.07.2006, 13:57:59
felicitari.. sa fiti fericiti si voi si nasii vostri!... aceeasi senzatie de usurare am avut-o si noi cand ne-am gasit nasii :)) .. inca o data felicitari!

nu am mai avut asa mult timp sa va scriu.. deocamdata toate pregatirile noastre au stagnat.. o perioada nu o sa ne mai agitam.. asta pt ca ne-au coplesit toate... si trebuie sa ne adunam..:( .. ce era mai greu s-a rezolvat, ce a mai ramas de facut se poate face si cu 2 luni inainte.. asa ca o luna de zile este pauza...

ce am rezolvat:
-restaurant - avans
-biserica - avans
-cameraman+fotograf -contract semnat si avans
-dj -avans
-nasi- ff dragi mie
-verighete -mari, grele :)) dar frumoase
-costum mire, vesta, pantofi
-am vorbit la florarie
-am vorbit de bautura
-am gasit invitatiile si cardurile(nu le-am comandat inca)
-tortul - (se ocupa restaurantul)
-casuta de dar - vine mama cu ea
(PS:: husele le are restaurantul, baloane nu vrem, nu vrem nici pernuta verighete, carte de oaspeti )

ce mai e de rezolvat:
-rochia de mireasa(aici o sa am emotii)
-pantofi, voal, bijuterii
-flori de pus in piept, cosulet
-marturii (initial le-am vrut, acum nu sunt sigura ca le mai fac.. sa vedem)
-luna de miere(deocamdata agentiile nu au oferte pt perioada aia)
-funde masini
-pahare miri si nasi

in afara de rochitza, restul se rezolva repede .. asa incat: trandaveala!!! :)

pt ca nu am mai tinut la zi listutza, si pentru ca am vazut ca ni s-au alaturat fete noi.. o sa le rog sa imi dea pm cu datele... offf ca tare suntem multe in octombrie!.. daca o sa am timp o sa iau la citit subiectul asta de la inceput si sa verific cine nu apare pe listuta.. dar nu promit.. asa ca mai bine sa imi dati PM daca nu va regasiti pe prima pagina..

aalliinnuuttaa
13.07.2006, 22:10:50
Corina, daca pe mine m-ai intrebat de pret...pe noi ne costa 1386 Euro.

Ramonica..bravo. Felicitari. Sa iti traiasca nasii si sa aveti o relatie cu ei asa cum va doriti.

Noi in weekend ne intalnim cu un dj si tot in weekend o sa ma duc la croitoreasa sa vorbesc de rochita. Doamne ajuta!

Va pup fetele si spor la pregatiri

samira
13.07.2006, 23:51:58
vai fetelor cand citesc mesajele voastre ma apuca groaza. Eu am nunta in 07 .10 si inafara de restaurant si nasi nu am nimic (Aaa si mire), invitatiile , plicurile de bani si martiriile le voi face eu dar in rest ...nici la biserica nu am vorbit.
sa fiti cuminti si noapte buna.
vorbim maine. pupuci la toate

Pisik06
14.07.2006, 00:04:22
Va pup miresele de octombrie!
Azi am mai rezolvat ceva: mi-am luat cele 2 perechi de pantofi pt nunta (cei de cununie inca nu i-am gasit) I-am facut pe comanda la vicina pe calea victoriei. Am luat unii inalti, cu toc de 9 cm, ascutiti in fata care erau 1mil700 si pt ca i-am facut pe comanda au fost vreo 2 400 parca iar ceilalti au fost mai scumpi, cei comozi, i-am facut pe talpa ortopedica de 6cm (ca sa nu calc pe rochie cand ma schimb), rotunzi in fata, cu varf si calcai. Ambii sunt alb sidefat si au fost vreo 6,400,000 cu totul. E multicel dar cred ca astia sunt cei mai importanti, sa te simti ok in ei; sunt f f moi si comozi, chiar si cei "cototati"; oricum, pe cei de civila sper sa nu dau f mult, ca in aia nu stau atata, pe mine astia ma stresau
Si alaltaieri am dat comanda de rochita la AT, abia astept sa vad ce iese: e corsetul de la o rochita, trandafirii de la alta si fusta clos cu un drapaj de voal de la o alta rochie....sa speram ca iese bine.
Din problemele majore mai avem de rezolvat hainele lui ginerica si luna de miere si apoi f f f multe maruntisuri, printre care si pasarelele mele: tort cu flori naturale, tunuri de confetii la vals, faclii la intrare in restaurant, lumanarele pe mese (un anume tip de care nu am mai gasit), porumbei, momente speciale la care inca ma gandesc, etc.
Aveti idee unde as putea gasi utnuri de confeti si porumbei?

vicky
14.07.2006, 19:48:43
pisik, asteptam poze cu pantofiorii.. aici pls... trebuie sa fie fff frumosi daca zici ca au costat atat.. sa ii porti sanatoasa... eu inca nu mi-am luat pantofiori pt ca inca nu am rochia.. o sa ii iau dupa rochie.. dar nu cred ca o sa pot sa dau atatia bani pe ei..

syyylviuta
16.07.2006, 19:53:53
Hello la toate miresicile!
Eu am rezolvat multe in acest week-end, avand in vedere ca de 2 luni am fost in sesiune, si nu am facut absolut nimic pentru nunta!(ba mint, saptamana trecuta am dat comanda de rochie, care a venit vineri, si abia astept sa merg luni sa o ridic! desi am impresia ca au schimbat culoarea, in sfarsit asta e alta poveste...) Vineri ne-am intalnit cu un dj, si a fost ok, mai vedem si altii saptamana care vine, si ne hotaram cat mai curand, ieri am mers sa cautam invitatii, si culmea! am si gasit, numai ca vrem sa le schimbam un pic, sper ca vor fi de acord! Iar azi am gasit o alta biserica, care este superba, si au si liber cand vrem noi ora... (cea la care am fost pana acum, nu prea ne place, e cam neingrijita, nu ma intelegeti gresit, nu am nimic impotriva, dar fiind nunta mea, parca as vrea ceva mai frumos...) In concluzie, am avut un week-end aglomerat, dar toate ne-au mers din plin! Iar maine ABIA astept sa-mi iau rochia!!! Mai sunt 3 luni, dar cred ca ma voi uita la ea zilnic! Va pup, si spor!

syyylviuta
18.07.2006, 14:09:09
Mi-am luat rochia, si este sublima, tot timpul ma uit la ea, o pipai, si sper sa nu o murdaresc in 3 luni!
A aparut revista mireasa, mi-am luat-o azi, si e draguta, are un articol interesant despre costurile unei nunti. Nu l-am citit inca, nu am avut timp, dar am vrut sa va zic si voua. In rest, rochii de mireasa, invitatii, verighete, dar nu difera foarte mult de numarul trecut din iarna. Eu l-am luat ca am zis sa am amintire peste ani, ca mi-am luat revistele de cand am fost eu mireasa!

aalliinnuuttaa
18.07.2006, 14:22:59
Syyylviuta, sa porti sanatoasa, iubita si fericita rochitica de mireasa. Si sa ne pui si noua poze sa o admiram si noi, nu numai tu.

macarena
18.07.2006, 19:05:59
eu o sa am nunta pe 21 oct.............si eu sunt putin pe langa.....am cosmaruri in legatura cu rochia de mireasa...:))...daca nu gasesc nimik potrivit pt aceasta luna!..

macarena
18.07.2006, 19:13:43
Buna, se pare ca avem nunta in aceeasi zi. Eu invitatiile le iau din pasajul de vizavi de mag. cocor, pe lipscani acolo, sunt f multe modele si tot acolo am gasit si cutiute pt marturii si carduri de masa-plic si meniuri, toate evident asortate intre ele.
Sunt mii de modele acolo si ai de unde alege.
Cu textul e o problema intr-adevar, cred ca pana la urma noi vom face ceva de genul: ne casatorim! X si Y; ne sunt alaturi parintii x si Y, ne cununa nasii X si Y. Daca vreti sa ne fiti alaturi, va asteptam pe rand la:cununia civila, cununia religioasa, petrecerea....Nu stiu, il las pe sot sa creeze astazi, ca diseara se duce sa le comande. Site-ul lor e www.invitatiidenunta.ro (http://www.invitatiidenunta.ro)
Succes si sa ne tii la curent cu pregatirile. de unde ti-ai luat rochia? la mine e o mare probl, ca nu am vazut nimic frumos auzi...ce-s alea cutii pt marturii?! of, of!

Pisik06
19.07.2006, 09:35:14
Eu am ales sa nu fac marturiile cu tul, ci sa fac niste cutiute albastre (in ton cu invitatiile), care au o fundita de tul bleu (ca si invitatiile) si in care bagam cate o bombonica ferrero.
Asa mi-a placut mie, sa fie ceva comestibil (o amintire dulce) si o cutiuta in care mai poti pastra ceva (cercei de exemplu)

5123
21.07.2006, 11:13:08
si eu am nunta pe 7 octombrie.sunt in plop si plopul in aer.nu am prea mari pregatiri...............incep sa ma stresez

tweety82
21.07.2006, 22:41:46
si eu am nunta pe 7 octombrie.sunt in plop si plopul in aer.nu am prea mari pregatiri...............incep sa ma stresez

Stai linistita ca usor ,usor se rezolva ...fa totul cu calm ..daca te stresezi prea tare poate nu-ti mai iese asa cum vrei ... mai ai totusi 2 luni

alina_i
23.07.2006, 01:18:44
[quote=Pisik06]
Azi am mai rezolvat ceva: mi-am luat cele 2 perechi de pantofi pt nunta (cei de cununie inca nu i-am gasit)

Salut!
Ai uitat sa pui poze? - cu pantofii zic... :grin:

alina_i
23.07.2006, 01:53:50
Iata si poze cu rochia mea. Pana acum am reusit sa fac rost doar de ea, de niste pantofi despre care nu-s convinsa ca-s cei mai comozi si de restaurant. A - si de invitatii. O sa pun poze si cu pantofi/invitatii.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/alina_ioan/

ralukbanik
23.07.2006, 09:46:04
sunt o viitoare miresica si am nunta pe 14 octombrie,anul acesta ! Data nuntii o stiam de un an , dar evident ,cum este tot romanul ,am lasat totul in ultimul moment! asa ca mai am 2 luni si putin si stiu decat unde va avea loc si cine ne vor fi parinti spirituali :))) poate ma voi apuca si eu serios de treaba

Pisik06
23.07.2006, 11:40:05
[quote=Pisik06]
Azi am mai rezolvat ceva: mi-am luat cele 2 perechi de pantofi pt nunta (cei de cununie inca nu i-am gasit)

Salut!
Ai uitat sa pui poze? - cu pantofii zic... :grin:

Nu. nu am uitat dar nu am avut cum, nici acuma nu am. dar promit ca pun cand pot; fa-ti albumul public, eu nu pot vedea pozele

5123
24.07.2006, 14:28:44
eu stiu ca nasii nu tin de bani,dar eu am fost nevoita sa ii am ca nasi pe nasii de botez ai viitorului meu sot,si eu ii voiam pe cei mai buni prieteni ai nostrii,dar nu au dispus de suficienti bani ca sa ne fie nasi pt ca si-au luat apartament.si eu pe nasii "sotului meu" i-am vazut o singura data in 5 ani.si imi vine sa plang de cate ori ma gandesc...cred ca voi fi suparata toata noaptea...

5123
24.07.2006, 14:32:26
nici eu nu am rezolvat prea multe,inca nici nu mi-am aranjat casa pt ca am fost impiedicata de prea multe necazuri,sunt cu nervii la pamant...
e foarte greu sa faci o nunta cand nu ai deloc sprijin material din partea parintilor si vrei sa nu te faci de rusine cu socrii,sa zica ca au facut mai multe ei decat familia ta!!!!!!!!!sa stiti ca e foarte greu...

jolies
24.07.2006, 15:00:53
nici eu nu am rezolvat prea multe,inca nici nu mi-am aranjat casa pt ca am fost impiedicata de prea multe necazuri,sunt cu nervii la pamant...
e foarte greu sa faci o nunta cand nu ai deloc sprijin material din partea parintilor si vrei sa nu te faci de rusine cu socrii,sa zica ca au facut mai multe ei decat familia ta!!!!!!!!!sa stiti ca e foarte greu...
Buna!
Eu zic sa nu te mai stresezi asa de tare. E un lucru deosebit sa realizati voi intreaga nunta, asa ca nu ar trebui sa-ti pese ce zic altii.
Incearca sa te debarasezi de acest stress.Bafta!

ralusa
26.07.2006, 11:47:15
Buna miresici!

Ma primiti si pe mine?
Sunt miresica de 1 octombrie, cununia o facem la biserica Kretzulescu si petrecerea la Casa Ardeleneasca Caredy.
Casatoria civila am avut-o acum 2 ani, pe 26 iunie 2004.

Pentru nunta avem: restaurant, biserica, DJ, cameraman, fotograf, rochita, voal si ieri am comandat invitatiile

aalliinnuuttaa
26.07.2006, 11:55:37
Raluca, bine ai venit printre noi.

Am reusit si eu intr-un final sa ajung la croitoreasa si sa discut cu ea despre rochia mea. O sa ma mai duc saptamana asta sa imi aleg materialele (ca cica saptamana asta primeste niste dantele frumusele foc). In rest.....nimic. Ne straduim sa ajungem la invitatii, sa dam comanda, si vad ca tot nu reusim. Cel mai probabil sambata.
Si suntem asa de relaxati.....de parca nici nu ar fi nunta noastra.

luiza
26.07.2006, 12:13:57
Bineinteles ca te primim ralusa. Bine ai venit printre noi si iti uram o nunta frumoasa si plina de bucurii. Am vazut ca ai un bebe. Da-ne amanunte!!!

vicky
26.07.2006, 12:19:44
hi... unde a vazut lumea bb-ul?.. io nu vad.. si nici nu a scris asa.. poate am chiorat eu.. :)

aalliinnuuttaa
26.07.2006, 12:26:12
hi... unde a vazut lumea bb-ul?.. io nu vad.. si nici nu a scris asa.. poate am chiorat eu.. :)

:)) Vicky, in semnatura Ralucai scrie "Raluca, mami de Ioana - Alexandra "

Sa iti traiasca bebita Raluca. Trebuie sa fii tare mandra ca o sa ai un inger la nunta ta.

vicky
26.07.2006, 13:36:25
bravo.. :)) :)) :))

dap, mi-am luat-o, ce sa fac daca sunt repezita.. :)) :))

syyylviuta
26.07.2006, 13:44:51
Vicky, am vazut ca biserica ta e Sf Maria. E cea de la Turda? Ca acolo fac si eu, de curand ne-am hotarat. Initial aveam alta biserica, si nu eram foarte incantati, dar cand am vazut-o pe asta, ne-a placut foarte mult, si am vorbit deja cu preotul. Culmea, aveau liber exact la ora care o vroiam!

koka
26.07.2006, 15:07:30
Miresici de luna octombrie avem pe aici? Eu o sa am nunta pe 7 octombrie. Voi cum stati cu pregatirile? Ca eu sunt in pom. In afara de restaurant si nasi, restul.....nimic nimic nimic.

Adaugat de Vicky (http://www.miresici.ro/private.php?do=newpm&u=1742):

Restaurant: Etiquette, Biserica: Sf. Constantin si Elena

*icecoke --Data nuntii:28 OCTOMBRIE 2006
Restaurant:Calise, Biserica: Sf. Gheorghe Plevnei

Buna tuturor

Si eu am nunta pe 8 octombrie

deea78
26.07.2006, 15:10:47
si eu am nunta in octombrie, pe 21 si nu prea m-am agitat cu pregatirile.
am doar restaurantul si dj-ul programate.
acum ma chinui cu invitatiile si cu rochia de mireasa.

ralusa
26.07.2006, 17:33:26
Multumesc de primire.

Intr-adevar, am o printesica o:-) mica de 1 an si 9 luni (e nascuta in octombrie si de asta am vrut sa fac nunta in octombrie, ca-i luna norocoasa pentru noi). Promit sa pun o poza cat de curand.
Semnatura mea e "raluca, mami de ioana-alexandra" (desi forumul e de miresici) fiindca de cand o am pe ea eu sunt mamica inainte de orice altceva.

Noi nu am facut cununia odata cu casatoria civila fiindca s-a opus soacra-mea din rasputeri (murise mama ei in acel an). Si anul asta am hotarat ca nu se poate sa nu fiu si eu mireasa asa ca, desi multa lume se uita cam chioras, am hotarat sa facem nunta.
Nasol e ca-i tare greu sa pregatesti o nunta cand ai un copil + un servici solicitant. Toate le fac pe fuga, n-am timp prea mult sa chibzuiesc si sa ma fatai prin magazine asa cum mi-ar placea (de ex rochia mi-am luat-o in trei zile desi as fi vrut sa vad toate rochiile posibile). Asta e ... de-aia e bine sa le faca omul pe toate la timpul lor!
:*

vicky
27.07.2006, 21:46:28
Vicky, am vazut ca biserica ta e Sf Maria. E cea de la Turda? Ca acolo fac si eu, de curand ne-am hotarat. Initial aveam alta biserica, si nu eram foarte incantati, dar cand am vazut-o pe asta, ne-a placut foarte mult, si am vorbit deja cu preotul. Culmea, aveau liber exact la ora care o vroiam!
da , aia e biserica.. daca ai intrebari, da cu ele la vicky sau la razadesoare. ea tot acolo a facut cununia..
va pup

alina_i
27.07.2006, 21:46:54
Draga "5123", eu cred ca nu trebuie sa te gandesti prea mult la parerea altora, oricine ar fi ei. Este nunta TA si nu cred ca ar trebui sa lasi pe altii sa te determine sa faci ceea ce nu poti sau nu vrei pentru nunta.
Eu una am incercat sa fac totul de una singura (impreuna cu viitorul sot) fara a tine cont de parerea parintilor sau a altor neamuri.
Daca aveti probleme materiale mai bine mai asteptati... dar nu lasati ca organizarea nuntii voastre sa fie dictata de parerea celorlalti.

alina_i
27.07.2006, 21:50:45
a facut careva cununia la Domnita Balasa? cum a fost?

gatta_salvaje
28.07.2006, 16:50:05
buna ,
sunt miresica de octombrie si , ca si voi am f. multe probleme.
mi-am luat rochie dar nu gasesc nimic de doamne-ajuta sa-mi prind in par ( coronita , tiara ).Nu stiu alte magazine decat cele din zona Cocor , Lipscani. imi puteti recomanda alte magazine , ca cele pe care le stiu eu au toate aceeasi marfa si nu am gasit nimic sa-mi placa

val.u
29.07.2006, 00:19:35
Fetele, azi a venit iubi cu verighetele si sunt super frumoase!!!!!! De vis! Sambata ma duc sa dau comanda de rocj\hita la AT, asta daca ma asigura ca pot modifica modelul dupa cum vreau eu (este cu fusta sirena si eu vreau su fusta gen printesa) si tot sambata ma duc in cautare de pantofi.

fetelor, imi puteti spune si mie ce e AT? sper sa nu radeti, dar chiar nu stiu, e vreun magazin sau ce? si eu caut rochie si ma gandesc ca poate acolo gasesc ceva ce nu am mai vazut. pupici

morena
29.07.2006, 20:50:14
fetelor nici nu stiti cat de bine imi pare ca am reusit sa intru pe forum.nu stiu de ce dar de la birou nu pot intra niciodata cica nu exista forumul. ok in fine vroiam sa ma bucur alaturi de voi de cea ce am reusit sa realizez pt nunta. Am reusit sa angajez o firma pt decoratiuni, am vorbit cu DJ-ul, cu fotograful si cu cameramanul, am rezolvat o parte importanta din bautura si cel mai important MI-AM CUMPARAT ROCHIA SI PANTOFII!!! nu sunt foarte incantata de rochita deoarece am fost nevoita sa ma multumesc cu ceva mai modest din anumite aspecte financiare dar important e ca imi sta bine (zic eu) cu ea iar pt pantof am ales ceva mai clasic care sa poata fi folositi si cu alte ocazii(din aceleasi motive).

morena
29.07.2006, 21:18:52
VA MULTUMESC CA M-ATI TRECUT SI PE MINE PE LISTA.
CEA MAI TARE FAZA E CA MAI TOATE SUNT REZOLVATE SUNT REZOLVATE: MUZICANTII, DJ-UL, SALA, COSTUM MIRE, VERIGHETE DAR AM ACEEASI PROBLEMA: NASII. PE CINE INTREB ORI NU AU BANI ORI NU SUNT CASATORITI LA BISERICA ORI SPUN CA DACA II ANUNTAM CU UN AN INAINTE POATE NE-AR FI CUNUNAT DAR NICI NOI NU AM STIUT PANA ACUM 2 LUNI.ASA CA ........
INITIAL NE GANDISEM NUNAI LA CUNUNIA CIVILA DAR CA SI BANI CHELTUITI IN MARE ERAU CAM ACEEASI ASA CA AM ZIS CA DACA E BAL BAL SA FIE. DAR IMI E FRICA CA DE LA BAL SA NU AJUNGEM LA SPITAL (DE NEBUNI DIN CAUZA NASILOR). :madlaugh:
STIU NU AR TREBUI SA DISPER DAR CAND AI APROAPE TOTUL REZOLVAT SI NU AI NASII.......IMITREBUIE NASII NUMAI PE "HARTIE" CA SA POT SA DAU DRUMUL LA INVITATII (CARE SI PE ACELEA LE-AM GASIT) CA PUTEM MERGE SA LE IMPARTIM. NU IMI TREBUIE SA DEA DARUL NU STIU CATE MILIOANE CI NUMAI SA FIE ACOLO LA BISERICA SI SA CUMPERE LUMANARILE(120 RON) SI VOALUL (70RON) CACI ASTE TREBUIE CUMPATATE DE ELE. DACA E LE CUMPARAM NOI NUMAI SA ZICA DA.
SUNT DISPERATA
AM GASIT ROCHIE DE MIRESA FACUTA LA COMANDA LA 600LEI SI E SUPER FRUMOASA
DECI.........
ramonica imi pare rau ca nu ti-ai gasit nasi insa daca vrei eu impreuna cu viitorul meu sot te putem ajuta.eu as fi incantata sa va pot ajuta si nici sotul meu nu ar avea nimic importiva chiar daca nu ne cunoastem personal voi fetele de pe forum m-ati ajutat pe mine mai mult decat va puteti imagina si cred ca e timpul sa ajut si eu cat pot. Nu vreau sa te jicnesc cu propunerea mea dar daca nu-ti gasesti nasi si te hotarasti sa accepti propunerea mea trimite-mi un mail si vorbim.

georgi_ana25
30.07.2006, 12:55:42
eu nu sunt miresica de octombrie sunt de septembrie, dar va pot da un sfat, am fost si eu la florarii si mi-au aratat niste oferte de am inghetat la ce preturi aveau si am hotarat sa le cumpar eu si sa mi le aranjez personal, cu putina indemanare o sa fiti uimite de ceea ce iese din mainile voastre si nu mai dati nici o caruta de bani pe aranjamente pe care oricum le poate face oricine, eu am facut deja proba la o foarte buna prietena care a avut nunta pe 22 iulie si a iesit superb, mai ales ca nu mai avusesem experiente de acest gen, a fost o mica proba si pentru nunta mea, ca sa nu spun ca a economisit o suma frumusica de bani...si tot din economie am realizat si o superba inimioara din tul si flori care a fost asezata in locul deja nelipsitelor inimioare din baloane...a facut impresie nu gluma cu aranjamentele...toata lumea se intreba la ce firma au apelat...va spun eu... la 7 fete indraznete si un pic de simt artistic, care au vrut sa dea o mana de ajutor...o:-)

RAMONICA
30.07.2006, 19:09:59
ramonica imi pare rau ca nu ti-ai gasit nasi insa daca vrei eu impreuna cu viitorul meu sot te putem ajuta.eu as fi incantata sa va pot ajuta si nici sotul meu nu ar avea nimic importiva chiar daca nu ne cunoastem personal voi fetele de pe forum m-ati ajutat pe mine mai mult decat va puteti imagina si cred ca e timpul sa ajut si eu cat pot. Nu vreau sa te jicnesc cu propunerea mea dar daca nu-ti gasesti nasi si te hotarasti sa accepti propunerea mea trimite-mi un mail si vorbim.

ITI MULTUMESC DIN SUFLET PENTRU OFERTA SI APRECIEZ GESTUL ENORM DE MULT.
INTRE TIMP SI DUPA MULTE INTALNIRI NE-AM GASIT NASII PT NUNTA. O SA FIE FARA PRETENTII DIN PARTEA AMBELOR PARTI. CEL MAI MULT MA INTERESEAZA SA FIE ACOLO LA BISERICA CA RESTUL .....
AM INCEPUL SA INTRAM PE FAGASUL NORMAL AL LUCRURILOR: MAI AM ROCHIA SI PANTOFII DE LUAT,DE GASIT FOTO+VIDEO CA RESTUL SUNT REZOLVATE. A SI BINEINTELES MARUNTISURILE:FLORIL, AMENAJAREA SALII (DACA O SA FIE DECORATA CU BALOANE SI BALONASE NE MAI GANDIM)TORTUL SI LUMANARILE.
DACA NE ORGANIZAM DIN TIMP O SA FIE OK

INTREBARE FFFFFFF IMPORTANTA:CINE PLATESTE TAXA DE BISERICA PT CUNUNIE:NASII,MIRELE SAU PARINTII NOSTRI?
ASTEPT RASPUNSUL VOSTRU SI VREAU SA STIU CARE SUNT "ATRIBUTIILE" NASILOR

VA PUP PE TOATE SI INCA O DATA MULTUMESC PENTRU GEST MORENA

RAMONICA
30.07.2006, 19:13:20
ITI MULTUMESC PENTRU OFERTA SI APRECIEZ GESTUL.
DACA VREI SA MAI VORBIM DESPRE ORGAZIZAREA NUNTII SI ALTE IDEI ADRESA DE MAIL ESTE: [email protected]
SAU PE MESSENGER ID: basarabeanur
merci si toate cele bune

luiza
30.07.2006, 19:20:04
fetelor, imi puteti spune si mie ce e AT? sper sa nu radeti, dar chiar nu stiu, e vreun magazin sau ce? si eu caut rochie si ma gandesc ca poate acolo gasesc ceva ce nu am mai vazut. pupici

Agnes Toma - rochii de mireasa

loreley
30.07.2006, 19:26:34
INTREBARE FFFFFFF IMPORTANTA:CINE PLATESTE TAXA DE BISERICA PT CUNUNIE:NASII,MIRELE SAU PARINTII NOSTRI?

Nasii platesc la biserica, eu stiu ca dupa ce se oficiaza cununia religioasa.... asa e la noi in banat

morena
30.07.2006, 20:23:01
ITI MULTUMESC PENTRU OFERTA SI APRECIEZ GESTUL.
DACA VREI SA MAI VORBIM DESPRE ORGAZIZAREA NUNTII SI ALTE IDEI ADRESA DE MAIL ESTE: [email protected]
SAU PE MESSENGER ID: basarabeanur
merci si toate cele bune
ma bucur mult ca ti-ai gasit nasi si esti mai linistita, pt a te ocupa de altele (cumparat rochita, aranjamente etc), si daca ai mevoie de ajutor cu absolut orice scrie-mi.

ralusa
31.07.2006, 11:10:33
ITI MULTUMESC DIN SUFLET PENTRU OFERTA SI APRECIEZ GESTUL ENORM DE MULT.
INTRE TIMP SI DUPA MULTE INTALNIRI NE-AM GASIT NASII PT NUNTA. O SA FIE FARA PRETENTII DIN PARTEA AMBELOR PARTI. CEL MAI MULT MA INTERESEAZA SA FIE ACOLO LA BISERICA CA RESTUL .....
AM INCEPUL SA INTRAM PE FAGASUL NORMAL AL LUCRURILOR: MAI AM ROCHIA SI PANTOFII DE LUAT,DE GASIT FOTO+VIDEO CA RESTUL SUNT REZOLVATE. A SI BINEINTELES MARUNTISURILE:FLORIL, AMENAJAREA SALII (DACA O SA FIE DECORATA CU BALOANE SI BALONASE NE MAI GANDIM)TORTUL SI LUMANARILE.
DACA NE ORGANIZAM DIN TIMP O SA FIE OK

VA PUP PE TOATE SI INCA O DATA MULTUMESC PENTRU GEST MORENA

Nasii platesc biserica, lumanarile si voalul.

monica29
01.08.2006, 16:40:40
va pup pe toate! banuiesc ca aveti emotii. si eu am nunta pe 14 octombrie dar inca nu realizez ce se intampla de fapt. m-as bucura sa vorbim,

tina19
02.08.2006, 16:27:03
eu am nunta pe 2 septembrie si incerc sa realizez la ce car m-am inhamat. dar va fi bine. cred!

vicky
06.08.2006, 23:50:53
haideti sa va arat si voua invitatiile noastre.. <:-P<:-P<:-P<:-P

bubu
06.08.2006, 23:55:21
sunt foarte reusite=D>
am o intrebare:a doua poza reprezinta plicul pt invitatie>?

vicky
07.08.2006, 00:35:59
da bubu, este plicul pe care noi am vrut sa il personalizam cu floarea de pe invitatie. se poatepersonaliza si cu numele familiei cateria ii este adresata invitatia. dar cum la noi lista cu invitati nu este batuta in cuie :(.. am preferat numai floarea. personalizarea plicului implica un cost suplimentar de 3.500 lei vechi/ bucata..

bubu, noi doua suntem in aceeasi barca cu invitatiile.. mor de nerabdare sa le vad live :))

aaaa, ne-au facut si cardurile de confirmare la fel.. o sa luam si card masa/ plic de bani tot de la ei... adica tot setul, dar dupa ce primim confirmarile.. pt ca pe ele este musai sa fie trecuta familia caruia ii apartine cardul..

_noni_
07.08.2006, 02:33:42
buna fetelor!

si eu tot mireasa de octombrie. mai precis pe 7!

intai vreau sa va multumesc ca existati si ca sunteti atat de dragutze unele cu altele. am ramas impresionata si m-am hotarat sa ma alatur si eu voua!

cand am intrat pe forum eram disperata, mi se parea ca sunt in urma cu toate, dar am vazut ca nu sunt singura :D.
asa ca am venit sa ma sustineti si sa va sustin!

!cu ce sunt gata (nu cu prea multe=))):

- mire;
- nasi;
- biserica Popa Nan - daca stiti ce si cum mai spuneti-mi si mie...
- restaurant Amphitrion, pe Mosilor, la fel, daca stiti ce si cum...
...si cam atat...;))

imi e putin mai greu pentru ca nu sunt in tara si vin pe 20 sa ma ocup de restul...mai intai de invitatii!!!!

de aranjarea salii o sa ma ocup peronal, asa ca nu e o problema. mi-am facut si un playlist cu muzica preferata si ma gandesc inca daca e nevoie si de DJ...

cu rochia am insa marea problema...am probat cateva si nu prea mi-au placut.nu prea stiu ce o sa fac.poate ca acum cand vin in tara mai merg pe la magazine. daca mai sunt doritoare poate mergem impreuna!;))

iata ce mi-as dori eu:

_noni_
07.08.2006, 02:37:46
sau asa ceva;))

bubu
07.08.2006, 08:26:57
da bubu, este plicul pe care noi am vrut sa il personalizam cu floarea de pe invitatie. se poatepersonaliza si cu numele familiei cateria ii este adresata invitatia. dar cum la noi lista cu invitati nu este batuta in cuie :(.. am preferat numai floarea. personalizarea plicului implica un cost suplimentar de 3.500 lei vechi/ bucata..

bubu, noi doua suntem in aceeasi barca cu invitatiile.. mor de nerabdare sa le vad live :))

aaaa, ne-au facut si cardurile de confirmare la fel.. o sa luam si card masa/ plic de bani tot de la ei... adica tot setul, dar dupa ce primim confirmarile.. pt ca pe ele este musai sa fie trecuta familia caruia ii apartine cardul..
eu am dat cateva invitatii deja si vreau sa zic ca au facut o impresie f f buna<:-P!
eu de la tine am aflat de ei asa ca ..multumesc frumos inca o data!^:)^

aalliinnuuttaa
07.08.2006, 11:09:12
Ufffff, fetelor, noi am mai rezolvat cate ceva si anume: verighetute, pe care le-am cumparat vineri dupa ce am intors orasul cu susu'-n jos pe niste calduri de nici nu va puteti imagina, si invitatiile pe care ma duc sa le iau astazi....si abia astept sa le vad!!!!!!!!! Si cam atat deocamdata. A, in continuare nu gasesc pantofi si mai nou, trebuie sa ma apuc sa caut prin oras dantela pentru rochia de mireasa. Asa ca daca ati vazut pe undeva:
- pantofi albi, cu talpa alba, cu botul rotund, cu calcaiul acoperit, cu baretuta pe langa glezna si cu un toc nu foarte inalt
- dantela alba, dar nu din aia rara rara ci....mai bogata
...sa imi spuneti si mie fetelor. Saru'mana anticipat.

lorenazachia
07.08.2006, 13:10:51
buna,eu sunt noua pe acest site si am vazut ca avem nunta in aceeasi zi.

vicky
07.08.2006, 13:19:23
bine ai venit. cum stai cu pregatirile, cu emotiile?
asteptam sa ne povestesti.

lorenazachia
07.08.2006, 13:20:58
Buna fetelor!
Ma numesc Lorena si am nunta pe 21.10.2006. Am emotii de nu va pot spune. Pana acum nu am rezolvat decat cu
-restaurantul
-muzica
-biserica
-nasii
Mai sun miresici din Rm.Valcea pe acest site?
Bafta tuturor miresicilor, sa avetzi o nunta superfrumoasa

lorenazachia
07.08.2006, 13:29:46
buna, eu sunt membru junior si am vazut ca avem nunta in aceeasi zi.

lorenazachia
07.08.2006, 13:38:13
Buna,costumul mirelui la ce magazin unde l-ai gasit?

lorenazachia
07.08.2006, 13:42:18
Pana acum nu am rezolvat decat
-restaurant
-nasi
-muzica
-biserica
-nasi
Am emotii foarte mari, mai ales ca eu la sfarsitul acestei luni am si examenul de licenta si imi este teama ca nu voi putea sa ma ocup foarte mult de pregatiri.
Ma puteti ajuta cu informatii despre verghete?

Sara1982
08.08.2006, 15:08:13
Buna fetelor! Si eu sunt miresica in octombrie. pe 14 ca sa fiu exacta.

Am deja niste emotii de nu se poate. Cu toate ca noi stam destul de bine cu pregatirile. Deh, am avut timp, din septembrie anul trecut de cand ne-am logodit si pana acum.

Asadar, am rezolvat cu:
restaurant,
aranjamentul de sala
biserica,
nasi,
flori,
dj
foto+cameraman
pantofi
rochie (pe jumatate ca nu am ridicat-o inca de la magazin)
invitatii (deja e dam)

Mai avem cocarde, marturii, costumul mirelui si luna de miere (saptamana)

Are cineva idee pe aici unde se pot gasi marturii dragutze si ieftine si cocarde?

Va pup pe toate si astept mesajele voaste.

lorenazachia
08.08.2006, 15:12:27
buna, daca nu ma insel 17:30-18:00.Ce ora se trece pe invitatie ptr. restaurant, daca cununia civila este pana-n ora 10:00?

lorenazachia
08.08.2006, 16:09:27
Buna fetelor am nevoie de un sfat:am 1.55 inaltime si 49kg,ce model de rochita credeti ca mi se potriveste?cel pe care mi l-am ales eu va place?

Alyna
08.08.2006, 17:21:55
Si eu sunt miresica de octombrie, pe 21.octombrie. Cu pregatirile, zic eu cat de cat stam bine.
-rochia de mireasa
-restaurant
-invitatii
-biserica
-dj
-filmat

Alyna
08.08.2006, 17:27:51
Am si eu o problema cu luna de miere. m-am uitat pe toate site-urile posibile in legatura cu oferte in luna octombrie pe undeva pe la vreo mare, dar parca toate ofertele se termina la inceputul lunii octombrie. Cam din 15 octombrie nu mai pleaca nici un autocar, nici un avion...
Am vazut ceva oferte prin insula Cipru sau asemanatoare pe ce stiu eu ce insule, dar preturile.......... doar de la 600 eur in plus de persoana si sincer mi se pare cam scump pentru 6 zile.
Voi ce ati gasit?
Astept un raspuns neaparat!!!!!
Mersi. Va pup.

syyylviuta
08.08.2006, 17:44:05
Si eu am gasit foarte greu, dar in final ne-am hotarat! Poti sa pleci in Tunisia (a fost si la noi o varianta), mai au chartere pana la 31 octombrie, cel putin eu asa am gasit la o agentie (da-mi mesaj pe PM si-ti zic), si preturile sunt destul de accesibile sau poti sa pleci mai aproape, cu autocarul. Noi asa facem, plecam in Creta, cu autocarul si apoi cu vaporul si stam 19 zile in total, cu tot cu drum.

Alyna
08.08.2006, 17:49:30
Si eu am gasit foarte greu, dar in final ne-am hotarat! Poti sa pleci in Tunisia (a fost si la noi o varianta), mai au chartere pana la 31 octombrie, cel putin eu asa am gasit la o agentie (da-mi mesaj pe PM si-ti zic), si preturile sunt destul de accesibile sau poti sa pleci mai aproape, cu autocarul. Noi asa facem, plecam in Creta, cu autocarul si apoi cu vaporul si stam 19 zile in total, cu tot cu drum.
As vrea sincer sa merg undeva cu autocarul, cu avionul cam scumpa si treaba asta. si in Creta cu autocarul cat va costa?

syyylviuta
08.08.2006, 17:55:48
Autocarul este ieftin, este 130 de euro pana la Atena, dus-intors. Si vaporul este intre 47 si 90 euro de persoana, dus. Noi amandoi dam pe transport, cat am fi dat pe un singur bilet de avion. Si in Creta poti sa rezervi un hotel dupa preferintele tale. La fel poti pleca si in alte insule ale Greciei.

Alyna
08.08.2006, 17:57:52
Autocarul este ieftin, este 130 de euro pana la Atena, dus-intors. Si vaporul este intre 47 si 90 euro de persoana, dus. Noi amandoi dam pe transport, cat am fi dat pe un singur bilet de avion. Si in Creta poti sa rezervi un hotel dupa preferintele tale. La fel poti pleca si in alte insule ale Greciei.
Si ce agentie ziceai ca imi face mie oferte dupa 21 octombrie?

Alyna
08.08.2006, 18:01:15
In creta am gasit oferte dupa 21 octombrie, dar scump!!! peste 600 euro si cu avionul!!!

Sara1982
09.08.2006, 09:34:53
Buna fetelor, incercati la adresa asta (http://http://www.cmbtravel.ro/)pentru luna de miere. Poate gasiti ceva convenabil. Macar hotelul, transportul vi-l puteti aranja voi sau pot sa va ofere cei de la agentie (autocar, avion etc). Nu ca le fac reclama sau ceva, dar cu noi s-au purtat foarte dragutz, si de obicei va mai ofera ceva in plus pentru ca sunteti proaspat casatoriti. Succes si rabdare, trebuie scormonit bine pana gasiti ceva convenabil din toate punctele de vedere.
Pupici, Sara

vicky
09.08.2006, 09:54:39
nu stiu altii cum sunt, dar la mine se deschide o pagina care ma invata ce e cu http-ul..

HTTP - Hypertext Transfer Protocol

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

lorenazachia
09.08.2006, 12:18:36
Buna si eu sunt miresica de octombrie, mai exact pe 21 ca si tine de altfel.Cum sa fac sa apar pe lista?

lorenazachia
09.08.2006, 12:21:07

sunt super invitatiile alese de tine

Sara1982
09.08.2006, 12:43:43
Scuze, asta ar trebui sa functioneze. (http://www.miresici.ro/www.cmbtravel.ro)

Sara1982
09.08.2006, 12:45:17
Nu stiu ce face asta. E chiar aiurea de tot. Scuze again ca v-am facut sa va pierdeti timpul. Nu vroiam sa postez direct adresa ca sa nu se considere reclama. Dar... daca altfel nu se poate... www.cmbtravel.ro (http://www.cmbtravel.ro)
Si scuze din nou. Incercam sa ajut.

vicky
09.08.2006, 12:52:08
Buna si eu sunt miresica de octombrie, mai exact pe 21 ca si tine de altfel.Cum sa fac sa apar pe lista?
bine ai venit. nu ma mai ocup eu de listutza, te rog as dai PM la admin.. merci pt aprecieri legat de invitatii..

va pup

albina
09.08.2006, 14:13:32
va pup pe toate! banuiesc ca aveti emotii. si eu am nunta pe 14 octombrie dar inca nu realizez ce se intampla de fapt. m-as bucura sa vorbim,
BUNA MONICA.daca vrei sa vb mai multe despre nunta hai sa vb pe messg stanciu_albina

lorenazachia
09.08.2006, 14:33:13
eu am nunta pe 21.10.2006 si imi este tare teama ca va ploua(desi se spune ca daca iti ploua la nunta ai noroc de bani)voi ati aflat ceva?:-\

corina_popa2004
10.08.2006, 18:34:24

Adaugat de Vicky (http://www.miresici.ro/private.php?do=newpm&u=1742):

Restaurant: Etiquette, Biserica: Sf. Constantin si Elena

*icecoke --Data nuntii:28 OCTOMBRIE 2006
Restaurant:Calise, Biserica: Sf. Gheorghe Plevnei

alinutaaaaaaaaaaa....corina este numel;e meu..am nunta pe 28 oct.....si sincer..nu am emotii deloc..incaaa

_noni_
10.08.2006, 19:38:28
buna fetelor!

desi eram in urma cu pregatirile, saptamana asta ne-am pus pe treaba, adica el si-a luat costum si eu rochita.sunt super fericita!!!!!!!!!
aici e rochita mea (http://www.demetriosbride.com/intl/index.php?page=collection_destinationInformal_06)
sper sa va placa si voua. am luat-o din budapesta cu 600E ceeace cred ca in bucuresti nu gaseam...
}{ si spor la treaba!

val.u
10.08.2006, 23:48:58
acestea sunt verighetele noastre. ce parere aveti?

aalliinnuuttaa
11.08.2006, 10:47:49
Corina bine ai venit printre noi. Si sa stii ca nici eu nu am emotii....inca.....dar sunt convinsa ca o sa recuperez cu varf si indesat.

Noni sa porti sanatoasa si fericita si iubita rochitica ta care este foarte foarte frumoasa. Ca sa nu mai zic ca ai luat-o si la un pret bun. Eu nu mi-am gasit nimic prin magazine, asa ca o sa mi-o fac. Croitoreasa se apuca de ea la 1 Septembrie si acum umblu de nebuna prin oras sa gasesc dantela (alba, frumoasa si nu din aia rara) ca ce avea ea nu se potrivea cu modelul rochiei.

Valentina, foarte frumoase verighetele. Sunt din aur galben cu aur alb...parca...nu? Si noi vroiam galben cu alb dar din pacate nu am gasit nimic care sa ne placa. Pana la urma ni s-au lipit de suflet niste verighete doar din aur galben.

deea78
12.08.2006, 21:52:56
Buna, si eu sunt miresica de octormbrie (pe 21 mai exact) dar trebuie sa-mi petrec 'luna' de miere abia incepand cu 5 noiembrie. Stie cineva unde gasesc oferte?:-\ Ma intereseaza sa merg undeva unde e cald, este apa si pot face plaja.
deea

vicky
14.08.2006, 17:12:35
intrebare: e cineva cu nunta in octombrie care nu ca nu a cumparat rochitza, dar nici macar nu a probat vreo rochitza de mireasa in viata vietilor ei???????
raspuns: binenteles, vicky!! :)) :)) :)) :))

loreley
15.08.2006, 00:04:27
eu am nunta pe 21.10.2006 si imi este tare teama ca va ploua(desi se spune ca daca iti ploua la nunta ai noroc de bani)voi ati aflat ceva?:-\

:)) Daca afli cum va fi vremea in oct. sa ma anunti si pe mine.
Hai ca glumesc, adica cred ca fiecare si-ar programa nunta si in functie de vreme... daca ar putea, dar cum trebuie rezervat rest. cu aprox. 1 an inainte... nu ai cum sa afli cum va fi vremea, nu? :love:

dea
15.08.2006, 01:13:15
Buna,

Dea sunt.Noi am facut nunta luna trecuta,defapt am fost nasii,si am lucrat cu o agentie pentru invitatii,..chiar m-am amuzat cand am citit ce spuneai,noi am ramas prieteni cu ei,fac niste lucruri incredibile,invitatii in forme si culori iedite..au idei,si sunt mult peste ce se comercializeaza la noi,cand am avut noi botezul,tot cu eventure am lucrat,si vreau sa zic ca ne-au facut niste invitatii unicat,dupa poza scoasa de ecograf a copilasului,de-acum mare...hmmm,daca n-ai rezolvat suna la ei,sunt chiar ok,plus ca fac de toate

te pup

dea
15.08.2006, 01:16:54
Buna Talida,

Dea sunt.am fost si eu nasica..si imi pare rau ca a trecut,fugi si vb de video ,cameraman si tot ce ai nevoie cu cei de la Eventure,intra pe site,sau iti dau eu un numar,sunt incredibili.
merita

bafta

dea
15.08.2006, 01:19:41
buna,

cati invitati aveti ? dea sunt,si ce fel de rest cautati ?

loreley
15.08.2006, 03:31:55

Sa intzeleg camergeti in Creta. Toate cele 19 zile? Ma rog, cu tot cu drum. Dar cum e vremea dupa 14 oct. Plecati imediat dupa nunta?

loreley
15.08.2006, 03:41:37
Ce am rezolvat noi pana acum:
- restaurant
- nasi
- biserica
- invitatiile (trebuie sa soseasca intr-o saptamana)
Mai stiu cum vreau sa fie verighetele... in principiu, acum incepem sa ne precipitam. Sunt in cautare de rochie si trebuie sa ma decid cat de curand pt. ca sunt inalta si nu gasesc lungimea potrivita. Cam atat. Cert este ca stiu tot ce trebuie facut si majoritatea lucrurilor le-am aflat de pe acest site.

ancachiuaru
15.08.2006, 08:51:36
intrebare: e cineva cu nunta in octombrie care nu ca nu a cumparat rochitza, dar nici macar nu a probat vreo rochitza de mireasa in viata vietilor ei???????
raspuns: binenteles, vicky!! :)) :)) :)) :))

Si eu!!!!!!!!!! mint putin caci am probat doua rochii acum vreo doua luni, nu mi-au placut deloc, am cautat eu un model, mi-a placut, am cautat croitor / croitoreasa, am gasit vreo doi trei, si GATA. aici m-am oprit.