PDA

Versiunea completa : Miresici de februarie 2009

Pagini : [1] 2

primavara
20.05.2008, 14:40:22
Buna la toata lumea!

Sunt curioasa, cine se mai "risca" la nunta in februarie 09? Sau toata lumea vrea vara...

ankutza
21.05.2008, 10:45:00
Buna la toata lumea!

Sunt curioasa, cine se mai "risca" la nunta in februarie 09? Sau toata lumea vrea vara...

Buna scumpa, am vazut ca ai scris si pe "miresici de 2009". Oricum acolo avem un tabel cu datele nuntii de 2009...lasa si tu numele, data nunti si orasul. Pana acum avem 2 miresici de februarie...tu esti a 3-a.>:D<

primavara
22.05.2008, 10:03:50
Buna scumpa, am vazut ca ai scris si pe "miresici de 2009". Oricum acolo avem un tabel cu datele nuntii de 2009...lasa si tu numele, data nunti si orasul. Pana acum avem 2 miresici de februarie...tu esti a 3-a.>:D<

Inca nu pot lasa data nuntii,pt ca nu am rezervat sala.Dar caut pt 28 februarie;sper sa gasesc ceva

adriana30
31.05.2008, 22:36:45
Buna.
Si eu am nunta pe 14 februarie 2009.Asa ca nu esti singura.Avantajele ar fi:sigur gasesti sala libera,muzica si cameramanul sunt ceva mai ieftine si toata lumea si-a revenit dupa sarbatori.Deci o distractie pe cinste nu refuza nimeni.
Mult succes.Pa.:bye_01: :bye_01:

Adriana_2485
02.06.2008, 23:05:37
Ce mult mi-ar fi placut sa am si eu nunta in februarie! Este luna in care noi am devenit un cuplu si mi-ar fi placut sa fie si nunta tot atunci.
Din pacate februarie a iesit din calcul pentru mine :-<

Trebuie sa alegem intre aprilie si iulie, din motive "tehnice" :(

Mult succes miresicilor de februarie 2009!

Diana_Z
25.06.2008, 20:26:16
Eu am ales 14 februarie 2009. Nu mi-e teama ca o sa fie frig, prefer asa decat sa ma pupe 100 de persoane la 35 de grade afara in iulie. ;-) Cred ca o sa iasa frumos, ma gandesc la o tema a nuntii de genul trandafiri rosii, fiind Sf. Valentin. Sper sa ramanem la fel de indragostiti for ever!!

Laura08
26.06.2008, 01:45:14
vai fetelor, voi chiar va riscati:)) noi vom avea nunta la sfarsitul lunii martie, dar imi e cam frica pt vreme.. si inca o problema, voi unde mergeti in luna de miere pe asa vreme?
succes in continuare...

Diana_Z
27.06.2008, 15:08:10
vai fetelor, voi chiar va riscati:)) noi vom avea nunta la sfarsitul lunii martie, dar imi e cam frica pt vreme.. si inca o problema, voi unde mergeti in luna de miere pe asa vreme?
succes in continuare...

Mie nu mi-e frica de vreme de loc. Sa nu fie cine stie ce vifor afara, k in rest.... n-om muri noi de frig... Eu am facut deja cununia civila, deci mai merg doar la biserica si dupa aceea la restaurant, unde sigur va fi bine.

Cat despre luna de miere... eu ma gandesc la Egipt. E o destinatie de unde o sa am amintiri toata viata, nu numai hotel-plaja-discoteca.

IRINAGABRIELA
04.07.2008, 22:21:16
Buna miresici curajoase care va incumetati sa faceti nunta in februarie. Ma numar si eu printre voi: 7 februarie 2009! Sper sa fie zapada sa fie totul alb in jur. Cat despre frig, sper sa ne incalzim cu dragstea din suflete! Succes tuturor!

mich07
30.07.2008, 11:42:07
Salutare,

Ma numesc Miha si am nunta in 21 febr 2009, sper sa nu fie foarte frig.Vreau sa fac la Daf Junior Giroc TM. cunoasteti pe cineva care a avut nunta acolo? pup:)

mich07
30.07.2008, 11:44:52
salut ,

Diana , eu tot in Egipt vreau luna de miere . Te-ai interesat de ceva oferte?pup

ioana28pls
09.08.2008, 13:01:27
buna miresici va pup pe toate mi se pare foarte romantica o nunta pe 14 februarie. eu nu am mai gasit liber

Diana_Z
12.08.2008, 18:32:29
salut ,

Diana , eu tot in Egipt vreau luna de miere . Te-ai interesat de ceva oferte?pup
M-am mai documentat intre timp si am aflat ca Egiptul nu e o destinatie chiar asa de romantica. Majoritatea au descris vacanta in Egipt ca foarte obositoare, multa alergatura si distante lungi intre hoteluri si vestigiile cunosctute.
Acum am alta idee: Paris. Doar e orasul indragostitilor. :x

monuletz
13.08.2008, 15:10:37
Fetelor, eru am facut nunta anul trecut, la sfarsitul lui Octombrie. Si a fost foarte frumos. Vremea nu va prea influenteaza ziua....ca in fond lumea vine direct la sala, si acolo...nu ninge, nu ploua....si erste cald indiferent de cate grade sunt afara, pt ca sunt multi oameni la un loc si mai e si bautura...asa ca nu va stresati. Va fi bine \:D/

aryanna
29.08.2008, 01:10:22
cred ca daca as fi fost mai pretentioasa la data as fi ales 21 ...m-am uitat acum de curiozitate si cade sambata...ar fi fost frumos pentru ca atunci am devenit un cuplu insa e bine si octombrie...oricum cred ca vremea va fi cam la fel atunci :))

crys82
04.09.2008, 14:05:23
Buna miresici! Ma numesc Cristina si am nunta tot in februarie,pe 14 in Iasi. Sper sa fie bine...la sala nu ninge, nu ploua.Va doresc succes in organizare si nunti de vis!>:D<

Diana_Z
05.09.2008, 22:13:49
Buna miresici! Ma numesc Cristina si am nunta tot in februarie,pe 14 in Iasi. Sper sa fie bine...la sala nu ninge, nu ploua.Va doresc succes in organizare si nunti de vis!>:D<
Bine ai venit intre noi! Cred ca o sa fie speciale nuntile noastre, de Ziua Indragostitilor. Ar iesi si niste poze superbe daca ar fi zapada. Ma gandesc totusi ca o sa stric rochita. Mai bine sa fie soare. Sper...

AncutaElena
05.09.2008, 22:22:37
La ce sala ?daca nu sunt indiscreta;;)

crys82
12.09.2008, 12:27:03
sala eminescu restaurant astoria

LauraLuiOda
12.09.2008, 12:55:21
Ce mult mi-ar fi placut sa am si eu nunta in februarie! Este luna in care noi am devenit un cuplu si mi-ar fi placut sa fie si nunta tot atunci.
Din pacate februarie a iesit din calcul pentru mine :-<

Trebuie sa alegem intre aprilie si iulie, din motive "tehnice" :(

Mult succes miresicilor de februarie 2009!

Da, din considerente de "debut" as prefera si eu luna februarie, mai exact pe 27.02.2009 am implini 2 ani si nunta sa fie pe 28...insa nu stiu daca ar fi gata pregatirile pana atunci:(. In plus atunci am gasit liber si la un salon pe care ni l-am dorit, dar vedem cine stie pana la urma ce-o fi:D

crys82
13.09.2008, 11:34:01
Da, din considerente de "debut" as prefera si eu luna februarie, mai exact pe 27.02.2009 am implini 2 ani si nunta sa fie pe 28...insa nu stiu daca ar fi gata pregatirile pana atunci:(. In plus atunci am gasit liber si la un salon pe care ni l-am dorit, dar vedem cine stie pana la urma ce-o fi:D __________________
De ce crezi ca nu ai avea timp??? Noi abia zilele trecute am inchiriat sala si muzica...si atat, restul cred ca avem timp. Daca voi sunteti hotarati nu cred ca are rost sa amanati!

crys82
13.09.2008, 11:37:20
Miresici de februarie voi cum stati cu pregatirile???

Diana_Z
13.09.2008, 13:32:40
Miresici de februarie voi cum stati cu pregatirile???
Imi tot spun ca mai am timp berechet...
Pana acum am rezolvat: fotograf, muzica, am gasit modelul de invitatii si, cel mai important, AM GASIT ROCHIA!!! O sa vina abia in 4 luni, dar e timp.
Asta e:

LauraLuiOda
15.09.2008, 20:02:39
Da, din considerente de "debut" as prefera si eu luna februarie, mai exact pe 27.02.2009 am implini 2 ani si nunta sa fie pe 28...insa nu stiu daca ar fi gata pregatirile pana atunci:(. In plus atunci am gasit liber si la un salon pe care ni l-am dorit, dar vedem cine stie pana la urma ce-o fi:D __________________
De ce crezi ca nu ai avea timp??? Noi abia zilele trecute am inchiriat sala si muzica...si atat, restul cred ca avem timp. Daca voi sunteti hotarati nu cred ca are rost sa amanati!

Nu mai e cazul sa ma gandesc la luna februarie intrucat am stabilit data nuntii pe 24 octombrie:) si am si arvunit salonul:)>-

crys82
15.09.2008, 21:37:28
foarte frumoasa rochia felicitari! eu inca nu m-am hotarat asupra modelului....vreau sa slabesc vreo 5 kg....#:-S

Diana_Z
16.09.2008, 14:26:48
foarte frumoasa rochia felicitari! eu inca nu m-am hotarat asupra modelului....vreau sa slabesc vreo 5 kg....#:-S
Si eu as slabi si 10 kg daca as putea!!! :)):)):)) Dar sper sa dau jos vreo 5, deci o sa fiu cam la fel. Oricum, rochita se poate modifica, macar sa slabesc eu ... O strang cu siretul mai bine.

primavara
16.09.2008, 14:47:00
[quote=crys82;1093495]Da, din considerente de "debut" as prefera si eu luna februarie, mai exact pe 27.02.2009 am implini 2 ani si nunta sa fie pe 28...insa nu stiu daca ar fi gata pregatirile pana atunci:(. In plus atunci am gasit liber si la un salon pe care ni l-am dorit, dar vedem cine stie pana la urma ce-o fi:D __________________
Din cate stiu eu,nu se fac nunti pe 27.02, pentru ca e saptamana inainte de post si e Saptamana Alba (a branzei). Vroiam si eu aceasta data, dar am schimbat cand am aflat ca nu se fac nunti.

crys82
18.09.2008, 17:31:17
Si eu as slabi si 10 kg daca as putea!!! :)):)):)) Dar sper sa dau jos vreo 5, deci o sa fiu cam la fel. Oricum, rochita se poate modifica, macar sa slabesc eu ... O strang cu siretul mai bine.
ai dreptate diana....la varianta cu siretul nu m-am gandit.....

vidican_alina
01.10.2008, 14:04:49
;;) uite-ma si pe mine...miresuca de 2009 n, 28 februarie....stresata pana pana....si am venit alaturi de voi ca sa ma sfatuiti si pe mine....
eu am cununia civila in 6 dec 2008 si....sincer am o problema cu imbracamintea...nu stiu ce sa aleg....
poate ma ajutati voi :)
si inca ceva, sper sa gasesc aici numai sfaturi bune :-$
va pup...

Diana_Z
01.10.2008, 19:25:02
;;) uite-ma si pe mine...miresuca de 2009 n, 28 februarie....stresata pana pana....si am venit alaturi de voi ca sa ma sfatuiti si pe mine....
eu am cununia civila in 6 dec 2008 si....sincer am o problema cu imbracamintea...nu stiu ce sa aleg....
poate ma ajutati voi :)
si inca ceva, sper sa gasesc aici numai sfaturi bune :-$
va pup...
Bine ai venit printre noi!>:D<
Cred ca la cununia civila poti sa iei un costumas dragut, in culori calde si eventual cu botinele care se poarta anul asta, sunt mai feminine. Cismele parca nu prea merg... Ai putea sa iti iei palarie, eu tare mi-am dorit la cununia civila dar erau 38 grade afara.

vidican_alina
02.10.2008, 09:28:42
Mi-ai dat o ideeminunata! cea cu palaria....ador ideea si crede-ma ca o oi pune in practica...t epup si ms ms ms

Diana_Z
02.10.2008, 15:40:02
Mi-ai dat o ideeminunata! cea cu palaria....ador ideea si crede-ma ca o oi pune in practica...t epup si ms ms ms
Sa ne arati poze! O sa fii foarte eleganta si stilata! ;-)

vidican_alina
06.10.2008, 14:23:14
Sa ne arati poze! O sa fii foarte eleganta si stilata! ;-)
De abia astept sa vina momentul...acum dragele mele sunt in cautarea unei firme de catering...sper s agasesc una serioasa in oradea si pe placul meu...Va pup si take care...

Diana_Z
06.10.2008, 16:37:00
De abia astept sa vina momentul...acum dragele mele sunt in cautarea unei firme de catering...sper s agasesc una serioasa in oradea si pe placul meu...Va pup si take care...
Scuza-ma ca te intreb, dar pentru ce iti trebuie firma de catering??

miomada
06.10.2008, 16:41:42
eu sunt mioara si am un baietel de un an

alinamari
06.10.2008, 23:00:01
Buna, fetelor!
Sunt Alina si am nunta pe 14 februarie 2009. Pana acum n-am reusit decat sa rezervam restaurantul si sa gasesc rochita. In rest, nimic. Sper sa le rezolv pe toate! Va doresc spor la pregatiri si sa avem toate nunti ca in povesti! (eventual cu sanii trase de cai albi...;;) )

Diana_Z
07.10.2008, 09:03:58
Buna, fetelor!
Sunt Alina si am nunta pe 14 februarie 2009. Pana acum n-am reusit decat sa rezervam restaurantul si sa gasesc rochita. In rest, nimic. Sper sa le rezolv pe toate! Va doresc spor la pregatiri si sa avem toate nunti ca in povesti! (eventual cu sanii trase de cai albi...;;) )
Salutare! Eu am rezolvat in plus: DJ-ul, fotograful, cameramanul si am gasit invitatiile pe net. Dar n-am nasi!!!:((
Sper sa fie mai degraba soare si frumos decat zapada. Mi-e teama sa nu murdaresc rochita, mai ales daca se face vreo mocirla pe jos....:-SS

drbrigip
07.10.2008, 22:24:29
Buna!Ma numesc Brigita si sunt din Oradea.Eu fac 2 nunti si una e pe 14 februarie. Noi nu am vrut neaparat de ziua indragostitilor dar asa a iesit. Sper sa nu inghetam! Aveti sugestii in materie de imbracaminte! Am nunta la Toplita si acolo vor fi sigur -20 de grade.

IRINAGABRIELA
08.10.2008, 09:01:18
Buna!Ma numesc Brigita si sunt din Oradea.Eu fac 2 nunti si una e pe 14 februarie. Noi nu am vrut neaparat de ziua indragostitilor dar asa a iesit. Sper sa nu inghetam! Aveti sugestii in materie de imbracaminte! Am nunta la Toplita si acolo vor fi sigur -20 de grade.
Buna Brigita,
Apropos de imbracaminte, eu am vazut anul acesta la un targ de nunti din Bucuresti (dar expozantul cred ca era din alta localitate, voi incerca sa-mi amintesc exact), o haina - un fel de pardesiu sa-i spunem de culoare aproximativ alb, lunga, cu cateva flori discrete dar vizibile cat sa-i dea o nota speciala hainutei in partea de jos. Era dintr-un material grosut, un soi de stofa. Cred ca dupa eveniment se poate scurta si ramai cu o haina foare buna si eventual se poate vopsi...Si eu cochetez cu ideea de a cauta o haina ca asta pt ca era chiar frumoasa. oricum n-am mai vazut pana acum una la fel. Sau ramana varianta cu un bolero de blanita (artificiala ca sa nu chinuim animalutele doar pt ca noi ne maritam).
In fine, ne mai gandim...si eu am nevoie de idei in domeniu asta inca nu m-am hotarat.

Diana_Z
08.10.2008, 11:24:32
Buna Brigita,
Apropos de imbracaminte, eu am vazut anul acesta la un targ de nunti din Bucuresti (dar expozantul cred ca era din alta localitate, voi incerca sa-mi amintesc exact), o haina - un fel de pardesiu sa-i spunem de culoare aproximativ alb, lunga, cu cateva flori discrete dar vizibile cat sa-i dea o nota speciala hainutei in partea de jos. Era dintr-un material grosut, un soi de stofa. Cred ca dupa eveniment se poate scurta si ramai cu o haina foare buna si eventual se poate vopsi...Si eu cochetez cu ideea de a cauta o haina ca asta pt ca era chiar frumoasa. oricum n-am mai vazut pana acum una la fel. Sau ramana varianta cu un bolero de blanita (artificiala ca sa nu chinuim animalutele doar pt ca noi ne maritam).
In fine, ne mai gandim...si eu am nevoie de idei in domeniu asta inca nu m-am hotarat.
Eu as vrea sa renunt la bolero, vreau sa se vada rochita si in biserica si pe afara cand o sa fac poze. Sper sa nu fie prea frig ... [-o<

drbrigip
08.10.2008, 13:50:01
Buna miresici de februarie! Ma numesc Brigita si sunt din Oradea si ...si eu sunt una dintre voi: Miresica de februarie 2009. Sunt si norocoasa de altfel ca voi fi de 2 ori mireasa pt ca facem 2 nunti pe 14 si 21. Sper sa nu inghetam de frig. Si eu care credeam ca nu se incumeta nimeni sa faca nunta iarna! Pupici!:*

drbrigip
08.10.2008, 13:56:41

Unde faceti nunta? Eu am pe 21 feb la Oradea dar inca nu am restaurant .Ai putea poate sa imi recomanzi si mie unul pt vreo 80 de persoane. Sper sa nu fie multe nunti in aceeasi zi ca sa gasesc si eu ceva. Firma de catering e Select catering. Au si restaurant pe Vladimirescu. Am auzit numai lucruri bune despre ei. De fapt ma si gandesc sa fac nunta acolo. Sa vedem!

drbrigip
08.10.2008, 14:01:25
Buna, fetelor!

Buna Alina! Inca tu stai bine. Eu am 2 nunti: una pe 14 si am deja restaurant si cealalta pe 21 si nu am nici macar restaurant. De rochii si de altele sa nici nu mai vb. Si nu am nici o sansa sa ma ocup de tot decat cel mai repede peste o luna caci sunt plecata din tara. Asa ca crede-ma stai bine!=D>

drbrigip
08.10.2008, 14:08:31
Multumesc pt sfaturi miresicilor! Si eu m-am gandit la ceva gen bolero, Dar mai degraba la o scurta din blanita alba. Cred ca va fi destul de calduroasa si va arata bine si in poze. Dar inca nu am gasit prin magazine exact ceea ce caut. Dar mai insist!:-p

Diana_Z
08.10.2008, 20:21:40
Buna miresici de februarie! Ma numesc Brigita si sunt din Oradea si ...si eu sunt una dintre voi: Miresica de februarie 2009. Sunt si norocoasa de altfel ca voi fi de 2 ori mireasa pt ca facem 2 nunti pe 14 si 21. Sper sa nu inghetam de frig. Si eu care credeam ca nu se incumeta nimeni sa faca nunta iarna! Pupici!:*
Cum ai doua nunti?? Tare as vrea si eu sa ma fac de 2 ori mireasa!!!!;));));))

crys82
13.10.2008, 16:41:44
Salutare! Eu am rezolvat in plus: DJ-ul, fotograful, cameramanul si am gasit invitatiile pe net. Dar n-am nasi!!!:((
Sper sa fie mai degraba soare si frumos decat zapada. Mi-e teama sa nu murdaresc rochita, mai ales daca se face vreo mocirla pe jos....:-SS
noi abia ieri ne-am gasit nasii si suntem foarte bucurosi...mai avem sala si muzica...restul de acum inainte. Iti urez succes diana in cautarea nasilor si nu dispera "fiecare isi are nasul", "ce e al vostru e pus deoparte" cum se spune in popor...Asa am patit si noi...

crys82
13.10.2008, 16:44:30
Astept si yo sugestii pentru alegerea tinutei...bolero, blanita...ceva trebuie sa fie pe deasupra...Sper sa avem noroc de vreme buna cu soare intr-o zi asa speciala-14.09 2009. Pe noi multi ne-au descurajat...dar noi credem ca va fi frumos afara

crys82
13.10.2008, 16:46:48
Diana u ziceai ca ai facut cununia civila deja...Ce acte trebuie? As vrea sa fac programarea si poate imi trimiti si mie situl cu invitatii ms<:-P

Diana_Z
13.10.2008, 17:52:33
Diana u ziceai ca ai facut cununia civila deja...Ce acte trebuie? As vrea sa fac programarea si poate imi trimiti si mie situl cu invitatii ms<:-P
Pai sper sa mai tin minte ... Certificatele de nastere in original, CI, analize medicale de la planning valabile, CI de la 2 martori, timbru fiscal... Noi cand am fost sa depunem actele (adica marti inainte de cununie) am aflat ca trebuie si hotararea de divort cu stampila "definitiva si irevocabila", asa ca am avut ceva emotii, mai ales ca trebuia stampilata la mama dracu la Blaj. Dar am reusit!
Ti-am date site-ul pe pm, eu aici am gasit cel mai ieftin.

dinuta
14.10.2008, 13:42:15
buna brigita!si eu am nunta pe 21.02.2009 in oradea la restaurantul vandana si sunt deja f stresata dar sper sa iasa nunta bine mai ales ca este si ziua mea de nastere si consider ca e o nunta mai speciala iarna decat vara cand face toata lumea,adevarul e ca e frumos si iarna si vara deoarece e o zi speciala si unica din viata noastra.
iti doresc casa de piatra si multa fericire!!
pipici!

lucianpreda
15.10.2008, 14:41:25
buna ziua.eu nu sunt miresica - eu sunt mirele . cred ca si primul mire de pe forumurile acestea. Noi o sa avem nunta in 21 februarie 2009 la restaurantul Intermacedonia din Bucuresti.Noua nu ne este frica de vreme , suntem optimisti mai ales ca in 2008 in perioada 16-23 februarie a fost o vreme mai mult decat superba . a fost foarte cald.deci si anul 2009 sper sa aiba o luna februarie la fel de frumoasa.Ce sa zic in continuare decat spor la pregatiri.Noi am stabilit restaurantul formatia de nunta firma de decoratiuni biserica , fotograful cameramanul...pot sa spun dupa parerea mea ca ne situam bine la capitolul pregatiri.Daca va putem ajuta nu ezitati sa intrebati.ce sa zic....inca odata spor la pregatiri si sa avem nunti de vis..nu-i asa :)?

mickyroxy
16.10.2008, 16:19:20
Si eu am tot in februarie. pe 21 :)

mickyroxy
16.10.2008, 16:25:40

Scuze ca intreb. Poate gresesc. Dar pe 28 februarie nu e post? Dupa cum stiu eu de pe 23 feb pana pe 1 martie este post.
http://www.enunta.ro/nu_se_fac_nunti.html

lucianpreda
20.10.2008, 16:12:50
Postul Pastelui incepe pe 2 martie si se termina pe 18 aprilie. miki tu unde ai nunta .am observat ca esti tot din bucuresti.Si nunta noastra o sa fie tot in bucuresti!Nu de alta dar cica miresele nu tre sa se intalneasca:P;-) L-) .Spor la pregatiri in continuare.Voi cum stati cu ele..?

aloe
20.10.2008, 16:15:16
Postul Pastelui incepe pe 2 martie si se termina pe 18 aprilie. miki tu unde ai nunta .am observat ca esti tot din bucuresti.Si nunta noastra o sa fie tot in bucuresti!Nu de alta dar cica miresele nu tre sa se intalneasca:P;-) L-) .Spor la pregatiri in continuare.Voi cum stati cu ele..?

si eu am vrut sa fac la intermacedonia, dar din diverse motive (personale) am renuntat. Oricum este un restaurant f dragut si formatia este foarte bune. Felicitari pt alegere.

aana_maaria
01.11.2008, 01:58:04
Buna miresici de februarie >:D<
vad ca suntem destul de putine. dar acest lucru nu e rau, poate vom fi o comunitate mai "stransa". si imi pare baine sa avem si un mire intre noi.

motivul meu ptr februarie?.... vrem bebe!!!! dar vrem nunta mai intati... initial am vrut sa facem nunta in octombrie, dar era prea scurt timpul pentru pregatiri. asa, am impacat toate dorintele noastre.

Diana_Z
06.11.2008, 18:55:08
Cum stati cu pregatirile, miresici? Deja se apropie ziua cea mare!
Eu intr-o saptamana cred ca o sa am rochita, iar pentru voal astept targul de mirese din ianuarie.
Ma gandeam ca prin decembrie sa comand deja invitatiile. Tot atunci o sa merg la restaurant sa vad ce decoratiuni sa sa fac.

kinm
08.11.2008, 09:25:37
M-am mai documentat intre timp si am aflat ca Egiptul nu e o destinatie chiar asa de romantica. Majoritatea au descris vacanta in Egipt ca foarte obositoare, multa alergatura si distante lungi intre hoteluri si vestigiile cunosctute.
Acum am alta idee: Paris. Doar e orasul indragostitilor. :x

Dragele mele, eu am nunta pe 24 ianuarie, din pacate nu mi s-a alaturat nimeni pe topicul cu miresici de ianuarie, asa ca ma afiliez cu voi celelalte miresici viteze cu nunta iarna.
In ceea ce priveste Egiptul pentru luna de miere eu zic ca merita, dar depinde ceea ce vrei sa faci. Eu am fost in Egipt anul trecut in martie si a fost super, si vom merge si in luna de miere. Cine vrea impresii, sfaturi sau agentie super ok sa imi dea un pm. Va spun ca merita, si fiecare poate sa faca ceva care ii place, scuba diving, vizitare de obiective, safari in desert, plaja. Astept mesajele voastre si va spun mai mult si va trimit si poze daca vreti.

In alta ordine de idei pentru miresica la care ii e teama ca isi va murdari rochia, 1 ca nu conteaza, doi- te-ai gandit la varianta rochie midi? A mea asa va fi si am scapat de stresul asta:))
Va pup si spor la pregatiri

Diana_Z
08.11.2008, 10:51:36
Dragele mele, eu am nunta pe 24 ianuarie, din pacate nu mi s-a alaturat nimeni pe topicul cu miresici de ianuarie, asa ca ma afiliez cu voi celelalte miresici viteze cu nunta iarna.
In ceea ce priveste Egiptul pentru luna de miere eu zic ca merita, dar depinde ceea ce vrei sa faci. Eu am fost in Egipt anul trecut in martie si a fost super, si vom merge si in luna de miere. Cine vrea impresii, sfaturi sau agentie super ok sa imi dea un pm. Va spun ca merita, si fiecare poate sa faca ceva care ii place, scuba diving, vizitare de obiective, safari in desert, plaja. Astept mesajele voastre si va spun mai mult si va trimit si poze daca vreti.

In alta ordine de idei pentru miresica la care ii e teama ca isi va murdari rochia, 1 ca nu conteaza, doi- te-ai gandit la varianta rochie midi? A mea asa va fi si am scapat de stresul asta:))
Va pup si spor la pregatiri
Noi am ramas la Paris, am luat deja biletele de avion. Urmeaza sa facem rezervari la hotel.

IRINAGABRIELA
08.11.2008, 15:21:11
Cum stati cu pregatirile, miresici? Deja se apropie ziua cea mare!
Eu intr-o saptamana cred ca o sa am rochita, iar pentru voal astept targul de mirese din ianuarie.
Ma gandeam ca prin decembrie sa comand deja invitatiile. Tot atunci o sa merg la restaurant sa vad ce decoratiuni sa sa fac.
Bravo tie! Eu inca nu am rochita si de fapt nici nu m-am hotarat asupra modelului. Cand e targul in ianuarie? Nu e prea tarziu sa astepti pana atunci? Si noi ncercam sa comandam invitatiile la sfarsitul acestei luni. Spor in continuare!

Diana_Z
08.11.2008, 18:17:21
Bravo tie! Eu inca nu am rochita si de fapt nici nu m-am hotarat asupra modelului. Cand e targul in ianuarie? Nu e prea tarziu sa astepti pana atunci? Si noi ncercam sa comandam invitatiile la sfarsitul acestei luni. Spor in continuare!
Targul este intre 29-31 ianuarie. Nu este tarziu pentru voal, caci daca nu gasesc, croitoreasa mi-l face intr-o zi.
Nu prea stiu cand sa incep sa dau invitatiile... Probabil prin decembrie o sa le dau celor cu care ma intalnesc mai rar, iar restul o sa le impart dupa 1 ianuarie.
Grabeste-te totusi cu rochita. Sunt multe case de moda care le aduc chiar si in 4 luni daca nu au pe stoc si vrei sa dai comanda de un anumit model sau marime.
Pana la urma ai putea sa risti si sa astepti targul, posibil sa gasesti promotii acolo. Dar daca nu gasesti ce vrei tu? O sa ai doar o saptamana la dispozitie.
Oricum, multa bafta si sa ne tii la curent!

kinm
09.11.2008, 13:02:27
Noi am ramas la Paris, am luat deja biletele de avion. Urmeaza sa facem rezervari la hotel.
Sa aveti o luna de miere super si romantica:), noi cred ca vom merge totusi sa facem scuba diving.... dupa 10 ani de relatie ne trebuie ceva adrenalina extra=))
Spor la pregatiri si gasit hotel fain in Paris

Diana_Z
09.11.2008, 13:56:51
Sa aveti o luna de miere super si romantica:), noi cred ca vom merge totusi sa facem scuba diving.... dupa 10 ani de relatie ne trebuie ceva adrenalina extra=))
Spor la pregatiri si gasit hotel fain in Paris
Multumim frumos! Desi nu va fi o luna, ci doar o saptamana:-s. Oare pleaca cineva in luna de miere, la propriu, 30 zile?? Norocosii...

kinm
09.11.2008, 19:46:52
Multumim frumos! Desi nu va fi o luna, ci doar o saptamana:-s. Oare pleaca cineva in luna de miere, la propriu, 30 zile?? Norocosii...
Ma indoiesc... e si destul de scump si greu sa ai liber atata timp... asta ar insemna vacantele pe 2 ani=))
Noi incecam 14 zile, dar prevad ca ne oprim tot la 7.
oricum sa va simtiti excelent si spor la pregatiri

Diana_Z
09.11.2008, 20:28:33
Ma indoiesc... e si destul de scump si greu sa ai liber atata timp... asta ar insemna vacantele pe 2 ani=))
Noi incecam 14 zile, dar prevad ca ne oprim tot la 7.
oricum sa va simtiti excelent si spor la pregatiri
Multumim frumos! Deja parca ma ingrijoreaza mai mult vremea din "zilele de miere" decat cea de la nunta. O sa fie greu sa umblam si sa vizitam Parisul pe ploaie sau vreme rea.... dar asta este... Sper ca cineva acolo sus ma iubeste si o sa am acelasi noroc cum am avut pana acum.[-o<[-o<[-o<

crys82
13.11.2008, 19:04:30
Nici yo nu am inca rochita...urmeaza sa caut la sf sapt...si in zilele urmatoare Cand ziceati ca e targul de nunti-in Bucuresti ? Am gasit un model fain la callin events...si am auzit ca o sa aiba reduceri in ianuarie si la targ.Eu o sa ajung mai greu din Is, dar sper sa merite asteptarea...

Diana_Z
13.11.2008, 21:20:44
Nici yo nu am inca rochita...urmeaza sa caut la sf sapt...si in zilele urmatoare Cand ziceati ca e targul de nunti-in Bucuresti ? Am gasit un model fain la callin events...si am auzit ca o sa aiba reduceri in ianuarie si la targ.Eu o sa ajung mai greu din Is, dar sper sa merite asteptarea...
Targul este intre 29-31 ianuarie. Bafta la cautari!>:D<

crisalen
14.11.2008, 14:20:52
credeati ca sunteti singurele... iaca m-am trezit si eu :) . tot in februarie o sa fie nunta.
nu stiu unde inca... sunt in cautarea unei pensiuni sa facem ceva petrecere-chef de 2 zile... ca urasc nuntile alea strandard ca vii mananci, dansezi, dai bani si pleci acasa... asa ca am vrea ceva mai rustic si diferit. abia ne-am hotarat... sper sa fie cum imi doresc:-SS

Diana_Z
14.11.2008, 16:25:13
credeati ca sunteti singurele... iaca m-am trezit si eu :) . tot in februarie o sa fie nunta.
nu stiu unde inca... sunt in cautarea unei pensiuni sa facem ceva petrecere-chef de 2 zile... ca urasc nuntile alea strandard ca vii mananci, dansezi, dai bani si pleci acasa... asa ca am vrea ceva mai rustic si diferit. abia ne-am hotarat... sper sa fie cum imi doresc:-SS
Bine ai venit printre noi! Faina ideea cu nunta la munte... O sa te imbraci si mireasa?

kinm
14.11.2008, 18:48:55
Esti o norocoasa daca poti sa scoti nunta din Bucuresti. Majoritatea dintre noi nu prea poate.... Ai grija totusi cu prognoza si starea drumurilor:)) la ce zona te-ai gandit?
Sa ne tii la curent....
Dar vad ca in ianuarie sunt tot singura temerara:D

kinm
14.11.2008, 18:51:20
Nu e putin cam tarziu sa lasi rochita pe ianuarie? Daca va trebui retusata ce faci? Incearca si Alb si negru, ei fac si la comanda sau modifica o rochie de a lor dupa ideea ta si au atelierele in Piatra Neamt- poate iti vine mai usor sa mergi acolo.
Spor la pregatiri si sa ne tii la curent...

crisalen
15.11.2008, 11:34:22
pai nu scot nunta din bucuresti ca nu sunt din bucuresti.. si chiar daca eram cred ca tot asa faceam. am gasit o pensiune undeva langa piatra neamt care mi-a placut mult...are semineu... berbecut la protap... camere destule... acuma tb sa ma hotarasc.. e cam scump... dar asta e. drumul e ok. m-am interesat si de asta. o sa ma duc saptamana viitoare sa inchei contractul. ca am rezervat doar prin telefon.
si "da" ma imbrac in rochie de mireasa. :)

kinm
15.11.2008, 13:07:12
pai nu scot nunta din bucuresti ca nu sunt din bucuresti.. si chiar daca eram cred ca tot asa faceam. am gasit o pensiune undeva langa piatra neamt care mi-a placut mult...are semineu... berbecut la protap... camere destule... acuma tb sa ma hotarasc.. e cam scump... dar asta e. drumul e ok. m-am interesat si de asta. o sa ma duc saptamana viitoare sa inchei contractul. ca am rezervat doar prin telefon.
si "da" ma imbrac in rochie de mireasa. :)
Foarte tare... eu am fost la o nunta la o pensiune langa Paltinis pe 15 august si chiar a iesit foarte fain. Si ei au avut berbecut la protap.... Sunt convinsa ca va iesi foarte frumos.Si normal ca te vei imbraca in rochie de mireasa, doar e nunta ta:))
Spor la pregatiri si sa ne tii la curent

crisalen
15.11.2008, 14:29:54
care pregatiri ? ca nici nu stiu de unde sa incep. inca nu avem nasi, la biserica nu am ajuns, parintii nu i-am anuntat =)) ... nici macar mirele nu a ajuns in tara. asa ca ...sa reusesc sa rezerv pensiunea ... si restul in decembrie. dar avem dorinta si chef de distractie<:-P . sper sa fie de ajuns deocamdata. cand o sa incep sa intru in criza va anunt^:)^

kinm
15.11.2008, 18:25:49
care pregatiri ? ca nici nu stiu de unde sa incep. inca nu avem nasi, la biserica nu am ajuns, parintii nu i-am anuntat =)) ... nici macar mirele nu a ajuns in tara. asa ca ...sa reusesc sa rezerv pensiunea ... si restul in decembrie. dar avem dorinta si chef de distractie<:-P . sper sa fie de ajuns deocamdata. cand o sa incep sa intru in criza va anunt^:)^
Si credeam ca eu am fost pe ultima suta cand am programat la sf lui octombrie o nunta pt ianuarie... Stai linistita ca se rezolva toate, doar sa iti faci o lista cu ce ai de facut sa nu omiti nimic.

kinm
20.11.2008, 17:31:08
Fetele de februarie... ce se intampla ca nu mai spuneti nimic?!?! V-au coplesit emotiile? Oricum eu vream sa va adresez o intrebare la toate si astept multe raspunsuri si propuneri. Noi miresicile de iarna unde facem sedinta foto? Ca afara e cam riscant... Asept idei si propuneri, iar daca sunteti vreuna din Bucuresti si locatii exacte
Doar trebuie sa avem si noi poze extraordinare, chiar daca suntem curajoase si infruntam gerul.
Va pup si astept raspunsuri

Diana_Z
20.11.2008, 20:52:19
Fetele de februarie... ce se intampla ca nu mai spuneti nimic?!?! V-au coplesit emotiile? Oricum eu vream sa va adresez o intrebare la toate si astept multe raspunsuri si propuneri. Noi miresicile de iarna unde facem sedinta foto? Ca afara e cam riscant... Asept idei si propuneri, iar daca sunteti vreuna din Bucuresti si locatii exacte
Doar trebuie sa avem si noi poze extraordinare, chiar daca suntem curajoase si infruntam gerul.
Inca nu m-au colesit emotiile... dar simt ca vin... probabil cu vreo luna inainte o sa intru in priza mai bine...
Cat despre sedinta foto... Ma gandeam ca daca e soare afara sa suport cu stoicism frigul, pentru ca pozele in lumina naturala or sa iasa cel mai bine. Mai ales daca o sa fie si zapada... da o lumina super... Alta idee ar fi intr-o cladire parasita sau intr-o cladire gen biblioteca judeteana sau ceva in stilul interbelic... asta daca m-or lasa sa intru si sa fac poze ...
Pana la urma imi iau niste botine sa nu imi inghete picioarele (oricum nu se vad pe sub rochie) eventual niste colanti pana la genunchi sau chiar izmenute =))...

kinm
21.11.2008, 08:35:31
Inca nu m-au colesit emotiile... dar simt ca vin... probabil cu vreo luna inainte o sa intru in priza mai bine...
Cat despre sedinta foto... Ma gandeam ca daca e soare afara sa suport cu stoicism frigul, pentru ca pozele in lumina naturala or sa iasa cel mai bine. Mai ales daca o sa fie si zapada... da o lumina super... Alta idee ar fi intr-o cladire parasita sau intr-o cladire gen biblioteca judeteana sau ceva in stilul interbelic... asta daca m-or lasa sa intru si sa fac poze ...
Pana la urma imi iau niste botine sa nu imi inghete picioarele (oricum nu se vad pe sub rochie) eventual niste colanti pana la genunchi sau chiar izmenute =))...
LA capitolul asta esti mai norocoasa ca mine: eu am rochia scurta=))
Dar vedem, gasim noi ceva. Mi-ar placea sa iti urez zapada la nunta, dar am o retinere: fotograful meu e din Pitesti si daca ninge la voi mi-e ca nu mai ajunge la nunta=)) De fapt stai, ca tu ai nunta la 2 sapt dupa mine... Poate sa ninga si sa ai super poze.. Vezi doar sa nu racesti
Eu cred ca o sa incerc sa gaesc ceva inauntru. Fotograful zicea ceva de un muze, dar oare cat costa sa faci sedinta foto intr-un muzeu... Are cineva idee?!?!?
Pupici la toate

Diana_Z
21.11.2008, 10:35:07
LA capitolul asta esti mai norocoasa ca mine: eu am rochia scurta=))
Dar vedem, gasim noi ceva. Mi-ar placea sa iti urez zapada la nunta, dar am o retinere: fotograful meu e din Pitesti si daca ninge la voi mi-e ca nu mai ajunge la nunta=)) De fapt stai, ca tu ai nunta la 2 sapt dupa mine... Poate sa ninga si sa ai super poze.. Vezi doar sa nu racesti
Eu cred ca o sa incerc sa gaesc ceva inauntru. Fotograful zicea ceva de un muze, dar oare cat costa sa faci sedinta foto intr-un muzeu... Are cineva idee?!?!?
Pupici la toate
Cine e fotograful tau? Spune-mi eventual pe pm, sa nu facem reclama :)>-.
E buna ideea cu muzeul, ma gandisem si eu la ceva de genul asta.

crisalen
22.11.2008, 11:28:57
deci ... sa va spun... imi faceam si eu fel de fel de ganduri... ca vreau voal din matase naturala... ca botine... cizmulite... si tocmai mi s-au taiat toate. ca cica nu se poate modifica (stramta) rochia.:( eu mi-am adus rochia din state si acolo nu mai aveam timp sa stau sa mi-o modifice pe marimea mea... (si alea mari de tot- chiar nu pot sa ma ingras asa de mult:))). am sunat in tara... am intrebat... mi-a spus ca da se modifica... am luat-o si acuma cand am dus-o la atelier... surpriza.. nu vor sa se bage.. ca e un model prea complex.. ca metrialul e prea pretentios... deja mi-a picat tot cheful.
si trebuia sa ma duc sa rezerv si pensiunea.. si in piatra.. NINGE. asa ca va dati seama in ce stare sunt.

Diana_Z
22.11.2008, 12:00:10
deci ... sa va spun... imi faceam si eu fel de fel de ganduri... ca vreau voal din matase naturala... ca botine... cizmulite... si tocmai mi s-au taiat toate. ca cica nu se poate modifica (stramta) rochia.:( eu mi-am adus rochia din state si acolo nu mai aveam timp sa stau sa mi-o modifice pe marimea mea... (si alea mari de tot- chiar nu pot sa ma ingras asa de mult:))). am sunat in tara... am intrebat... mi-a spus ca da se modifica... am luat-o si acuma cand am dus-o la atelier... surpriza.. nu vor sa se bage.. ca e un model prea complex.. ca metrialul e prea pretentios... deja mi-a picat tot cheful.
si trebuia sa ma duc sa rezerv si pensiunea.. si in piatra.. NINGE. asa ca va dati seama in ce stare sunt.
Hei! O miresica nu trebuie sa fie trista!! Te dai batuta din atata lucru? Pana la urma trebuie sa se gaseasca cineva sa iti modifice rochita. Mai cauta. As fi in stare sa o prind in bolduri si in ace de siguranta... :))
Nu poti sa rezervi pensiunea prin telefon? Ii asiguri ca este chestie serioasa si ii rogi sa te astepte pana poti sa ajungi.
Te asteptam cu zambetul pe fata si sa ne spui ca s-au rezolvat toate!

crisalen
24.11.2008, 08:40:57
[pai nu, ca dupa o jumatate de ora m-am organizat. schimbat cauciucuri de iarna, m-am urcat in masina.. am ajuns la pensiune... am pus la punct detaliile, am batut palma si gata. o problema rezolvata. cat despre rochie, o sa fie cineva care sa se ocupe si de ea,, ca daca nu .. excat asa am spus si eu: o prind cu bolduri si gata :)). cat despre drumul pana acolo, a fost ok.. totusi mi-am luat o marja de precautie si am intrebat de sanii cu cai :)). le si vad pe fetite in rochite in saniuta

anaela
24.11.2008, 11:00:58
Fetelor ma alatur si eu voua celor ce fac nunta in februarie, sunt o viitoare miresica dar si o viitoare mamica.
Va pup si sper sa colaboram foarte frumos.
PS: Poate imi dati si mie ceva idei cum sa fac rochita de mireasa dat fiind faptul ca o sa fiu in 5 luni jumate la nunta..

Pape
24.11.2008, 11:15:50
Fetelor ma alatur si eu voua celor ce fac nunta in februarie, sunt o viitoare miresica dar si o viitoare mamica.
PS: Poate imi dati si mie ceva idei cum sa fac rochita de mireasa dat fiind faptul ca o sa fiu in 5 luni jumate la nunta..

Spor la pregatiri dragi miresici.

Pupici.:*

anaela
24.11.2008, 12:40:18
Spor la pregatiri dragi miresici.

Pupici.:*
Multumesc mult.:*

Diana_Z
24.11.2008, 14:56:58
Nu prea imi dau seama cum e o burtica la 5 luni jumatate, dar cred ca poti gasi o groaza de modele. Eventual ceva pornit de sub piept, sau chiar corset, dar sa o lasi mai larga.

anaela
24.11.2008, 15:00:53
Nu prea imi dau seama cum e o burtica la 5 luni jumatate, dar cred ca poti gasi o groaza de modele. Eventual ceva pornit de sub piept, sau chiar corset, dar sa o lasi mai larga.
Mersi mult pentru sfaturi, asta am si facut azi am cautat modele de rochita si am gasit unele dragutele, dar mai cautam nu ne oprim aici inca.

Diana_Z
24.11.2008, 16:22:00
Mersi mult pentru sfaturi, asta am si facut azi am cautat modele de rochita si am gasit unele dragutele, dar mai cautam nu ne oprim aici inca.
Bafta la cautari! Unele case de moda le aduc chiar si in 4 luni, intereseaza-te si de durata onorarii comenzii.

crys82
24.11.2008, 23:30:55
miresici de februarie...mai avem un pic...la mine incep emotiile...nu mi-am gasit rochie...#:-SVoi cum aranjati sala? Astept idei, teme...si spor la pregatiri!

anaela
25.11.2008, 10:00:49
Bafta la cautari! Unele case de moda le aduc chiar si in 4 luni, intereseaza-te si de durata onorarii comenzii.
Pai nu imi fac probleme de asta pentru ca la mine dificil e doar alesul modelului, pentru ca eu am o matusa care e croitoreasa si mi-o face ea, ea ia facut-o si surorii mele si ia iesit superba rochita.

kinm
25.11.2008, 10:26:14
Pai nu imi fac probleme de asta pentru ca la mine dificil e doar alesul modelului, pentru ca eu am o matusa care e croitoreasa si mi-o face ea, ea ia facut-o si surorii mele si ia iesit superba rochita.
Vrei rochia lunga sau scurta?
Poti oricand sa incerci un babydoll pana sub genunchi. daca la tine e vorba doar de idee, incearca unele site-uri de afara, si pentru diversitate uite-te la rochii de seara nu neaparat de mireasa si daca vezi ceva frumos o faci pe alb.
Succes.

kinm
25.11.2008, 10:27:59
miresici de februarie...mai avem un pic...la mine incep emotiile...nu mi-am gasit rochie...#:-SVoi cum aranjati sala? Astept idei, teme...si spor la pregatiri!
In sfarsit o miresica de ianuarie.... daca vrei vb mai multe pe topicul nostru:-p.
Cu rochita ai grija ca majoritatea caselor de moda in materie se inchid intre 15 decembrie si 15 inauarie.
Te astept pe miresici de ianuarie si mai povestim.

anaela
25.11.2008, 11:30:04
Vrei rochia lunga sau scurta?
Poti oricand sa incerci un babydoll pana sub genunchi. daca la tine e vorba doar de idee, incearca unele site-uri de afara, si pentru diversitate uite-te la rochii de seara nu neaparat de mireasa si daca vezi ceva frumos o faci pe alb.
Succes.

Am cautat ieri si am gasit ceva modele dragutele exact pe site-uri din afara, va atasez poze ca sa va dati si voi cu parerea.In legatura cu lungimea rochitei as fi facut-o pana sub genunchi numai ca din pacate eu in august am avut un accident de masina si am ramas cu o cicatrice urata rau pe fata piciorului si una pe spate dar aia nu se vede asa de rau, asa ca singura solutie este rochita lunga.

Diana_Z
25.11.2008, 12:51:13
Si eu am facut-o tot la croitoreasa. Maine o iau ... :-SS:-SS:-SSam emotii....

anaela
25.11.2008, 12:57:55
Si eu am facut-o tot la croitoreasa. Maine o iau ... :-SS:-SS:-SSam emotii....

Super frumos, asteptam poze cu rochita ta atunci.Eu am ales sa mi-o fac pentu ca imi pot face modelul care imi place mie, si vreau sa iti spun ca si daca nu eram insarcinata tot la ea o faceam tot pentru ca am eu niste idei de rochita si doar asa mi-o pot face cum imi place.

Diana_Z
25.11.2008, 16:10:50
Super frumos, asteptam poze cu rochita ta atunci.Eu am ales sa mi-o fac pentu ca imi pot face modelul care imi place mie, si vreau sa iti spun ca si daca nu eram insarcinata tot la ea o faceam tot pentru ca am eu niste idei de rochita si doar asa mi-o pot face cum imi place.
Si eu tot din acelasi motiv am ales varianta asta. Am vrut sa fie A MEA.

Pape
30.11.2008, 11:26:25

Buna miresica,

Eu zic sa aranjezi sala in culorile care iti plac tie si daca iti faci si aranjamente florale ar fii bine sa fie ca si culoare putin din culorile salii. Cel putin eu asa am facut. Referitor la rochita daca vrei si iti place a mea da-mi un PM.

Te pup:*

ali_irina
03.12.2008, 12:04:49
Eu am ales 14 februarie 2009. Nu mi-e teama ca o sa fie frig, prefer asa decat sa ma pupe 100 de persoane la 35 de grade afara in iulie. ;-) Cred ca o sa iasa frumos, ma gandesc la o tema a nuntii de genul trandafiri rosii, fiind Sf. Valentin. Sper sa ramanem la fel de indragostiti for ever!!

Si eu am nunta tot in 14 februarie 2009. Cum stai cu pregatirile si cu ...emotiile?

Diana_Z
03.12.2008, 16:45:35
Si eu am nunta tot in 14 februarie 2009. Cum stai cu pregatirile si cu ...emotiile?
Cu pregatirile cred eu ca stau destul de bine. Am rezolvat: rochia, pantofii, perlutele, restaurantul, DJ, fotograf, cameraman. Mai am de rezolvat: NASII :-SS, voalul, o hainuta daca e frig, aranjamentul salii, invitatiile.
Cat despre emotii... nu prea am. Noi suntem deja casatoriti civil, emotiile mari atunci au fost. Dar tot am ceva cand ma gandesc la faptul ca o sa ma imbrac mireasa...
Probabil o sa intru in criza mai aproape, cu o saptamana-doua inainte:madlaugh:

anaela
03.12.2008, 16:52:14
Cu pregatirile cred eu ca stau destul de bine. Am rezolvat: rochia, pantofii, perlutele, restaurantul, DJ, fotograf, cameraman. Mai am de rezolvat: NASII :-SS, voalul, o hainuta daca e frig, aranjamentul salii, invitatiile.
Cat despre emotii... nu prea am. Noi suntem deja casatoriti civil, emotiile mari atunci au fost. Dar tot am ceva cand ma gandesc la faptul ca o sa ma imbrac mireasa...

Daca tot ai rezolvat cu atatea nu ne arati si noua niste pozici, plssssssssssss.
Eu una sunt chiar curioasa., iar cu nasii sa stii ca si eu am problema asta, nici eu nu am momentan, dar asta e speram sa gasim pana la nunta, desi nu mai e mult timp.

Diana_Z
03.12.2008, 21:35:18
Daca tot ai rezolvat cu atatea nu ne arati si noua niste pozici, plssssssssssss.
Eu una sunt chiar curioasa., iar cu nasii sa stii ca si eu am problema asta, nici eu nu am momentan, dar asta e speram sa gasim pana la nunta, desi nu mai e mult timp.
Pai acum imi dau seama ca nu prea am poze. Rochita n-am pozat-o inca, abia miercurea trecuta am luat-o si n-am avut crinolina. Singura poza o am cu fotograful (care e de fapt "fotografa") :)):)):)).
Sper sa fac in curand si sigur o sa le postez.>:D<>:D<>:D<

anaela
03.12.2008, 22:20:18
Pai acum imi dau seama ca nu prea am poze. Rochita n-am pozat-o inca, abia miercurea trecuta am luat-o si n-am avut crinolina. Singura poza o am cu fotograful (care e de fapt "fotografa") :)):)):)).
Sper sa fac in curand si sigur o sa le postez.>:D<>:D<>:D<

Ok, atunci asteptam sa faci pozici.

crisalen
04.12.2008, 18:28:56
Fetelor mai existati? Sau sunteti prinse de pregatiri? Eu am lasat-o mai moale. Tocmai am venit de la coafor, si ma pregatesc sa-l astept pe Mos Nicolae. Ca pana vine mirele... mai dureaza :)). poate ajunge si el pana la nunta. aseara ii spuneam la telefon ca daca se impiedica gasesc unul de o zi (mai tanar si mai frumos):-p

anaela
04.12.2008, 19:14:52
Fetelor mai existati? Sau sunteti prinse de pregatiri? Eu am lasat-o mai moale. Tocmai am venit de la coafor, si ma pregatesc sa-l astept pe Mos Nicolae. Ca pana vine mirele... mai dureaza :)). poate ajunge si el pana la nunta. aseara ii spuneam la telefon ca daca se impiedica gasesc unul de o zi (mai tanar si mai frumos):-p
Mai ai de asteptat pana vine mosul nicolae, iar cu mireselul tau o sa stai cand o sa vina acasica ffffffff mult:* :* :* .Eu nu ma simt prea bine in seara asta, se pare ca bebelu meu s-a cam suparat pe mine pentru toata agitatia si nervii de sapt trecuta si de sapt asta.

crisalen
04.12.2008, 19:47:59
nu cred ca s-a suparat... incearca sa fii si tu mai linistita. :)

anaela
04.12.2008, 19:55:33
nu cred ca s-a suparat... incearca sa fii si tu mai linistita. :)
Asta incerc numai ca oboseala si stresul de la munca isi spun cuvantul, de asta am zis ca de acum incolo o vin direct acasa si ma bag in pat direct.

laurabs22
04.12.2008, 20:36:14
daca le pregatesti pe toate din timp nu ai de ce sa ai emotii... este o zi deosebita si trebuie sa profitati amandoi de ea. esti mult mai pregatita decat eram eu cu 2 luni inainte de nunta. dar cum de nu aveti nasi?

laurabs22
04.12.2008, 20:40:25
o sa gasesti la mine in semnatura cateva fotografii inainte de nunta. sunt pe calea victorie, inainte de magazinul muzica, la biserica cretulescu...

Diana_Z
04.12.2008, 22:11:11
daca le pregatesti pe toate din timp nu ai de ce sa ai emotii... este o zi deosebita si trebuie sa profitati amandoi de ea. esti mult mai pregatita decat eram eu cu 2 luni inainte de nunta. dar cum de nu aveti nasi?

Pai am ramas fara nasi pentru ca trebuia sa ma cunune prietena mea cea mai buna, dar intre timp s-au gandit sa... divorteze:(. Asa ca trebuie sa ma reorientez. Avem niste prieteni care nu cred ca or sa ne refuze, dar nu sunt din oras si trebuie sa ajungem la ei sa ii rugam personal, nu prin telefon.:D Incerc sa ajung sambata, tineti-mi pumnii!

crisalen
04.12.2008, 22:16:24
Pai am ramas fara nasi pentru ca trebuia sa ma cunune prietena mea cea mai buna, dar intre timp s-au gandit sa... divorteze:(. Asa ca trebuie sa ma reorientez. Avem niste prieteni care nu cred ca or sa ne refuze, dar nu sunt din oras si trebuie sa ajungem la ei sa ii rugam personal, nu prin telefon.:D Incerc sa ajung sambata, tineti-mi pumnii!

nici eu nu am inca nasi. stai linistita. ce-i al tau e pus deoparte. oricum iti tin pumnii. sa mi-i tii si tu ca ma duc cu rochia la croitoreasa [-o<.

Diana_Z
04.12.2008, 22:16:54
o sa gasesti la mine in semnatura cateva fotografii inainte de nunta. sunt pe calea victorie, inainte de magazinul muzica, la biserica cretulescu...

Ai fost o miresica SU-PER-BA!!!!!!!!!!!!!! =D>=D>=D> Foarte frumoase pozele!
Poti sa imi spui si mie cum a fost facut voalul tau? Am observat ca la biserica a fost lung si apoi era pana la talie. Ai poze mai de aproape? Stiu ca sunt off topic, dar e chiar cum as vrea si eu sa il fac.>:D<>:D<>:D<

Diana_Z
04.12.2008, 22:24:28
nici eu nu am inca nasi. stai linistita. ce-i al tau e pus deoparte. oricum iti tin pumnii. sa mi-i tii si tu ca ma duc cu rochia la croitoreasa [-o<.
Multa bafta. Eu am luat-o pe a mea de o saptamana si cred ca sambata o sa ma mai imbrac un pic cu ea... ;))

anaela
08.12.2008, 12:57:36
Buna fetelor,
ce mai faceti?
sunt super happy ieri am fost la biserica si am rezervat pentru ora 18, exact ora la care vroiam, astazi am primit de viitorul meu sot vestea ca niste prieteni de ai nostri au acceptat sa ne cunune, deci am inceput saptamana cu vesti bune, saptamana viitoare sau asta ne ocupam si de invitatii, ca acum toate sunt din scurt.
Multi :* :* :* si spor in continuare la pregatiri.

Diana_Z
08.12.2008, 16:59:49
Buna fetelor,
ce mai faceti?
sunt super happy ieri am fost la biserica si am rezervat pentru ora 18, exact ora la care vroiam, astazi am primit de viitorul meu sot vestea ca niste prieteni de ai nostri au acceptat sa ne cunune, deci am inceput saptamana cu vesti bune, saptamana viitoare sau asta ne ocupam si de invitatii, ca acum toate sunt din scurt.
Multi :* :* :* si spor in continuare la pregatiri.
Deja ar trebui sa rezervam biserica? Eu ma gandeam ca in februarie nu sunt asa multe nunti si gasesc la ce ora vreau eu... O sa incerc sa ma ocup si eu de asta...
Eu n-am mai rezolvat nimic... inca nu avem nasi...:-s, cei pe care vroiam sa ii rugam sunt plecati din tara pana pe 23 dec. Sper sa o rezolv dupa aceea.
Cred ca o sa comand si invitatiile in curand. Sunt persoane pe care le vad mai rar, asa ca e mai bine sa le am atunci cand o sa ii intalnesc.
In rest... au mai ramas pe lista voalul si o hainuta de blanita.
PUP!>:D<

anaela
09.12.2008, 13:21:11
Deja ar trebui sa rezervam biserica? Eu ma gandeam ca in februarie nu sunt asa multe nunti si gasesc la ce ora vreau eu... O sa incerc sa ma ocup si eu de asta...
Eu n-am mai rezolvat nimic... inca nu avem nasi...:-s, cei pe care vroiam sa ii rugam sunt plecati din tara pana pe 23 dec. Sper sa o rezolv dupa aceea.
Cred ca o sa comand si invitatiile in curand. Sunt persoane pe care le vad mai rar, asa ca e mai bine sa le am atunci cand o sa ii intalnesc.
In rest... au mai ramas pe lista voalul si o hainuta de blanita.
PUP!>:D<
eu am rezervat biserica ca sa pot face invitatiile, pentru ca eu vreu sa trec si ora de la biserica pe ele, saptamana asta incerc sa ma ocup si de invitatii, ca sa le am pe saptamana viitoare si sa pot incepe sa le impart, ca si asa la noi totul a fost asa din scurt.Imediat dupa sarbatori trebuie sa ma duc sa imi iau materialele pentru rochita si sa o facem, precum si pe cea de cununie civila, pe langa asta trebuie sa imi mai caut pantofi, o hainuta de luat pe deasupra, costumele si pantofii mirelui, aaaa si sa nu uit de marturii , pentru ca acelea vor fi o surpriza pt invitati.
Pupici

Diana_Z
09.12.2008, 20:54:55
eu am rezervat biserica ca sa pot face invitatiile, pentru ca eu vreu sa trec si ora de la biserica pe ele, saptamana asta incerc sa ma ocup si de invitatii, ca sa le am pe saptamana viitoare si sa pot incepe sa le impart, ca si asa la noi totul a fost asa din scurt.Imediat dupa sarbatori trebuie sa ma duc sa imi iau materialele pentru rochita si sa o facem, precum si pe cea de cununie civila, pe langa asta trebuie sa imi mai caut pantofi, o hainuta de luat pe deasupra, costumele si pantofii mirelui, aaaa si sa nu uit de marturii , pentru ca acelea vor fi o surpriza pt invitati.
Pupici
Mda... nu mi-am dat seama ca trebuie sa hotarasc intai ora pentru biserica pentru a o trece pe invitatie... In plus, trebuie sa am si nasi, nu? :)) Si ei or sa fie trecuti pe invitatie. N-are rost sa risc sa ii trec inainte de a-i intreba, daca ma refuza va trebui sa fac altele...

anaela
09.12.2008, 20:59:36
Mda... nu mi-am dat seama ca trebuie sa hotarasc intai ora pentru biserica pentru a o trece pe invitatie... In plus, trebuie sa am si nasi, nu? :)) Si ei or sa fie trecuti pe invitatie. N-are rost sa risc sa ii trec inainte de a-i intreba, daca ma refuza va trebui sa fac altele...
Buna,
eu zic, ca nu e o mare problema, iti poti alege nasii si dupa, poti face invitatiile si sa alegi un text care sa nu contina numele, nasilor si ale parintilor spre exemplu, puteti trece doar numele voastre, am gasit si eu genul asta de text, caci daca nu gaseam nici eu nasii faceam invitatiile exact cum ti-am spus mai sus.
Pupici:* :* :*

Diana_Z
09.12.2008, 21:08:34
Buna,
eu zic, ca nu e o mare problema, iti poti alege nasii si dupa, poti face invitatiile si sa alegi un text care sa nu contina numele, nasilor si ale parintilor spre exemplu, puteti trece doar numele voastre, am gasit si eu genul asta de text, caci daca nu gaseam nici eu nasii faceam invitatiile exact cum ti-am spus mai sus.
Pupici:* :* :*
Pai da, asa este. Oricum nici numele parintilor nu va fi trecut... Pana la urma n-ar fi obligatoriu sa fie trecuti si nasii.. Doar e nunta NOASTRA, nu? NOI ii invitam la nunta.
Eu tare as comanda invitatiile, nu mai am rabdare!;))

anaela
10.12.2008, 10:54:49
Pai da, asa este. Oricum nici numele parintilor nu va fi trecut... Pana la urma n-ar fi obligatoriu sa fie trecuti si nasii.. Doar e nunta NOASTRA, nu? NOI ii invitam la nunta.
Eu tare as comanda invitatiile, nu mai am rabdare!;))
Pai si atunci ce mai astepti, cauta-ti un model de invitatie pe placul tau, un text pe masura si da comanda pentru ele, ca si asa timpul ca sa le putem imparti e scurt parerea mea.:*

Diana_Z
10.12.2008, 17:49:26
Pai si atunci ce mai astepti, cauta-ti un model de invitatie pe placul tau, un text pe masura si da comanda pentru ele, ca si asa timpul ca sa le putem imparti e scurt parerea mea.:*
Pai am si modelul si textul. Imi mai trebuiau nasii si biserica. Parca as astepta totusi sa am confirmarea lor sa vad daca vor sa fie si ei trecuti pe invitatie... Reusesc eu sa le impart, nu-i problema... 80% sunt din Pitesti, deci ii gasesc usor, iar celorlalti le trimit prin posta. Ma gandeam chiar sa le trimit pe mail, scanate.

cri_blue
10.12.2008, 20:45:00
Saluuut!
si eu am nunta si Februarie...pe 7 februarie...pe 14 ar fi fost prea de tot si prea soap opera, asa ca am ales 7, e un numar frumos.
Mie imi place foarte mult iarna si sper din suflet sa fie multa zapada, nunta va fi la Brasov, deci vor putea nuntasii sa combine si cu ski.
Alte avantaje ar fi ca gasesti sala fara probleme (noi am gasit una din cele mai faine sali dupa 2 zile de cercetari), exista discounturi la mai toate decoratiile si la alte lucruri...si in plus e mai putin comun...toata lumea face vara, dar iarna ce are?
Dezavantaj e ca avem nevoie si de blanita, mnu numai de rochie, si ca unii invitati de departe nu vor veni din motive tehnice (vreun zbor anulat din cauza vremii, sau 1000 km de facut prin zapada pe drumuri din Ro...poate fi destul de solicitant).
Una peste alta cred ca Februarie e numai buna de facut o nunta:)

ganduri bune,
Cristina

Diana_Z
10.12.2008, 21:44:28
Saluuut!
si eu am nunta si Februarie...pe 7 februarie...pe 14 ar fi fost prea de tot si prea soap opera, asa ca am ales 7, e un numar frumos.
Mie imi place foarte mult iarna si sper din suflet sa fie multa zapada, nunta va fi la Brasov, deci vor putea nuntasii sa combine si cu ski.
Alte avantaje ar fi ca gasesti sala fara probleme (noi am gasit una din cele mai faine sali dupa 2 zile de cercetari), exista discounturi la mai toate decoratiile si la alte lucruri...si in plus e mai putin comun...toata lumea face vara, dar iarna ce are?
Dezavantaj e ca avem nevoie si de blanita, mnu numai de rochie, si ca unii invitati de departe nu vor veni din motive tehnice (vreun zbor anulat din cauza vremii, sau 1000 km de facut prin zapada pe drumuri din Ro...poate fi destul de solicitant).

ganduri bune,
Cristina

Salutare!
Bine ai venit printre noi. Ma gandeam la inceput ca doar eu pot fi asa nebuna sa imi doresc nunta iarna...
Chiar ca sunt si o serie de avanjate... Si eu am putut sa fac nunta la unul dintre cele mai bune restaurante, care nu m-ar fi acceptat decat cu minim 200 de persoane in timpul verii... Cum la noi sa fie restrans...
Daca o sa fie zapada sa stii ca or sa iasa niste poze superbe! Cele mai faine poze eu le am de la Balea Lac, cand era zapada de cativa metri, dar soare ca vara...
Desi eu nu prea sarbatoream Sf Valentin inainte, mi s-a parut totusi interesant sa fac nunta atunci. Pana la urma chiar e o zi deosebita fata de altele. Si toata lumea zice "Wow! De Ziua Indragostitilor!". Peste timp o sa ne amintim cu placere de asta.
Eu sper ca majoritatea invitatilor sa poata sa ajunga, mai ales ca nu sunt prea departe. Sunt cativa din Cluj, dar stiu ca ei n-or sa se sperie de zapada.
In rest... sper sa fie totul bine si sa avem nunti superbe!>:D<

anaela
11.12.2008, 12:49:09
Saluuut!

ganduri bune,
Cristina

Felicitari pentru alegerea facuta, o sa avem nunta in aceeasi zi<:-P .
Iti doresc spor la pregatiri, sa fii o miresica superba si sa ne tii la curent cu ultimile tale achizitii, cu ce ai pregatit pana acum, etc....
:* :* :*

lucianpreda
12.12.2008, 08:11:21
Buna fetele.Am si eu o intrebare in legatura cu ceva ce se pare ca am cam neglijat pana acum.si ca sa va faceti o idee asa pentru 130 de persoane as vrea sa stiu si eu cam cat v-a costat firma de decoratiuni/aranjamente .as avea nevoie urgent de un raspuns de la dvs pentru ca sunt nevoit la randul meu sa dau un raspuns.si cum se face plata catre aceasta firma de decoratiuni ...in avans sau.. dupa nunta.multumesc

anaela
12.12.2008, 11:14:40
Buna fetele.Am si eu o intrebare in legatura cu ceva ce se pare ca am cam neglijat pana acum.si ca sa va faceti o idee asa pentru 130 de persoane as vrea sa stiu si eu cam cat v-a costat firma de decoratiuni/aranjamente .as avea nevoie urgent de un raspuns de la dvs pentru ca sunt nevoit la randul meu sa dau un raspuns.si cum se face plata catre aceasta firma de decoratiuni ...in avans sau.. dupa nunta.multumesc
Ne-ai pus o intrebare la care chiar nu putem sa iti raspundem noi, totul depinde de firma de decoratiuni cu care colaborezi si de preturile lor, spre exemplu la mine scaunele costa 1.5 euro/scaun, aranjamentele florale depind de florile ce le folosesti, daca iei sau nu invitatiile de la ei, carduri de pus pe mese, meniuri si mai sunt multe alte chestii.
Imi pare rau ca mai mult de atat nu ti-am putut fi de ajutor.

crisana01
23.12.2008, 16:10:09

de obicei plata se face dupa nunta... poate un avans de 10% inainte. corectati-ma daca gresesc...

anaela
23.12.2008, 16:45:08
in sfarsit sunt gata invitatiile, acum s-a dus al meu barbatel sa le ia, tocmai bine am si eu timp sa le impart de sarbatori, voi ce mai faceti?cum mai stati cu pregatirile?

wild_rose_irina
23.12.2008, 19:28:55
Bine v-am gasit :) Si eu sunt o mireasa de februarie. Noi ne-am hotarat sa ne incepem povestea, pe care ne-o dorim plina de fericire si fulgi de zapada, pe 21 februarie 2009.

anaela
23.12.2008, 19:34:30
Bine v-am gasit :) Si eu sunt o mireasa de februarie. Noi ne-am hotarat sa ne incepem povestea, pe care ne-o dorim plina de fericire si fulgi de zapada, pe 21 februarie 2009.

Bun venit printre noi si felicitari pentru alegerea nuntii in luna februarie , asteptam sa ne spui cu ce te-ai pregatit pana acum.

wild_rose_irina
23.12.2008, 19:35:13
La noi pregatirile merg mai incet, dar sigur (sa-l citez pe sotul meu)
Am ales nasii, am facut programarea la biserica, am luat vinul, sampania, paharele pt miri si nasi, cutia de dar, pernita pt verighete si suntem in asteptarea invitatiilor. Si ultimul, dar normal cel mai important,=)) mi-am luat rochitaaaa! :) :) :)

anaela
23.12.2008, 19:39:50
La noi pregatirile merg mai incet, dar sigur (sa-l citez pe sotul meu)
Am ales nasii, am facut programarea la biserica, am luat vinul, sampania, paharele pt miri si nasi, cutia de dar, pernita pt verighete si suntem in asteptarea invitatiilor. Si ultimul, dar normal cel mai important,=)) mi-am luat rochitaaaa! :) :) :)
Oho, pai ai facut si tu destule.Noi pana acum la fel am ales nasii, programat biserica(desi a fost in ordine inversa:-p ),restaurantul,am arvunit lautarii si astazi am ridicat si invitatiile, cu rochita eu o sa intarzii pana in ultima saptamana, asta ca sa nu creasca prea mult burtica pana atunci, dupa sarbatori luam materiale pt rochite,costumele pt ginerica, aaaaaaa si sa nu uit am dat comanda pentru marturii, pana pe 15 ianuarie sunt gata, cam atat la noi.

wild_rose_irina
23.12.2008, 20:30:50
Rochita meaaaaaaaaa :))))))))

wild_rose_irina
23.12.2008, 20:33:57
Aaaaa. de alea uitasem. marturiile si paharele le-am facut eu ;)

anaela
23.12.2008, 20:50:22
Foarte frumoase ti-au iesit super, cat despre rochita ce pot sa iti spun decat felicitari, este frumoasa si cu bun gust.
PS: si marturiile mele vor fi ceva bazat tot pe ideea mea, numai ca eu nu le pot face si a trebuit sa dau comanda pt ele, o sa va arat poze cu ele dupa ce vor fi gata.
:*

wild_rose_irina
23.12.2008, 21:23:07
Mersi. Astept poze cu marturii, detalii cu ce ati mai facut/cumparat si cum merg pregatirile in general.

LauraLuiOda
24.12.2008, 09:55:15
Foarte frumoase marturiile, finute ...;-)

anyany4
30.12.2008, 17:02:07
Bine v-am gasit, miresici de februarie. Noi avem nunta programata pe 28 februarie. Restaurantul il avem, la biserica ni s-a spus sa mergem dupa 1 ianuarie pentru ca asteptau noile taxe pe 2009, NASI nu avem inca, insa avem rochita si pantofiorii:D . Invitatiile le vom face fara numele nasilor, pentru a le putea da invitatilor, ca asa cine stie cand se va hotari cineva ca nasi? Poate in ultimele zile...Acum cautam unde sa petrecem saptamana de miere, dar am gasit la noi la munte, niste preturi...all inclusive, cam 110E/pers/noapte. Pai...de aceea e turismul dus spre alte meleaguri. Va pup si sa aveti un nou an cu multe bucurii si impliniri si sa avem nuntile cele mai frumoase.

crys82
02.01.2009, 20:51:19
Miresici de februarie La multi ani!Sa avem parte de cele mai frumoase nunti si distractie maxima la nunta!

Diana_Z
03.01.2009, 15:08:05
Gata!! Am nasi!!! <:-P Acum pot sa comand si invitatiile, sper sa ajunga repede ca sa am timp sa le impart. O sa merg in curand sa mai rezerv biserica si cam asta ar fi... Incepe sa prinda contur...

crisana01
03.01.2009, 15:37:40
Gata!! Am nasi!!! <:-P Acum pot sa comand si invitatiile, sper sa ajunga repede ca sa am timp sa le impart. O sa merg in curand sa mai rezerv biserica si cam asta ar fi... Incepe sa prinda contur...

wow, inca cineva in 14 februarie... bine v-am gasit miresici!
o sa reusiti sa dati invitatiile asa repede?noua ne-a luat o luna ;))
si eu am comandat invitatiile mai tarzior dar am avut noroc cu o doamna foarte draguta care ne-a ajutat si le-a dat la urgenta, in 2 zile le-am luat.

mickyroxy
03.01.2009, 16:42:28

Buna,

Si eu am nunta pe 21 februarie 2009. Sper sa fie o zi frumoasa asa cum ne dorim. Eu am ales aceasta data pentru ca e mai aproape de ziua mea de nastere (18 februarie).

Va pup miresici de februarie si sper sa avem toate nuntile pe care ni le dorim.

Roxana

IRINAGABRIELA
08.01.2009, 09:04:40
Buna dimineata miresici de februarie 2009 mai ales anaela si cri blue caci - spun asta pentru ca si noi vom avea nunta pe 7 februarie!!! Ma bucur mult si sper sa fie o zi minunata dar trebuie sa va marturisesc faptul ca mi-e teama sa nu fie foarte frig. Voi v-ati luat ceva de pus peste rochita? Eu ma gandeam la o capa dar cred ca nu e suficient. Gerul din ultimele zile m-a facut sa ma gandesc la un bolero cu maneci lungi. Ce credeti? Ati vazut undeva unele dragute (si artificiale!)?
Dar incaltarile? Botine sau pantofi?
Si cu emotiile cum stati? Pe mine ma coplesesc uneori!
Spor la pregatiri si imbratisari! Felicitari pentru bebe si sarcina usoara anaela!

anaela
08.01.2009, 11:21:01
Buna dimineata miresici de februarie 2009 mai ales anaela si cri blue caci - spun asta pentru ca si noi vom avea nunta pe 7 februarie!!! Ma bucur mult si sper sa fie o zi minunata dar trebuie sa va marturisesc faptul ca mi-e teama sa nu fie foarte frig. Voi v-ati luat ceva de pus peste rochita? Eu ma gandeam la o capa dar cred ca nu e suficient. Gerul din ultimele zile m-a facut sa ma gandesc la un bolero cu maneci lungi. Ce credeti? Ati vazut undeva unele dragute (si artificiale!)?
Spor la pregatiri si imbratisari! Felicitari pentru bebe si sarcina usoara anaela!
Buna Irina,
multumesc foarte mult pentru urari in primul rand, in al doilea rand vroiam sa iti spun ca gasesti niste cape sau chiar hainute scurte pana in talie pe lipscani,sunt din blanita artificiala, am fost eu inainte de sarbatori pe acolo si erau destule modele frumoase, costau in jur de 300 de ron cele mai scumpe ca sa iti faci o idee.Eu in schimb nu am vrut din blanita si am optat pentru stofa, acum sunt in cautari, asta ca sa o mai pot purta si dupa nunta.In legatura cu incaltarile si eu sunt indecisa rau, ma gandisem initial ca mai bine ar fi sa imi iau o pereche de ghetute pentru biserica si la restaurant sa imi iau pantofi, dar acum sa vad ce gasesc, duminica ma duc sa caut verighete si pantofiori, asta pt ca sambata ma duc sa imi cumpar materialele pentru rochita, sa se apuce sa mi-o faca.
Tu ti-ai luat rochita?ce alte pregatiri ai mai facut?

anaela
08.01.2009, 11:23:03
Buna,

Si eu am nunta pe 21 februarie 2009. Sper sa fie o zi frumoasa asa cum ne dorim. Eu am ales aceasta data pentru ca e mai aproape de ziua mea de nastere (18 februarie).

Va pup miresici de februarie si sper sa avem toate nuntile pe care ni le dorim.

Roxana
Felicitari pentru alegerea facuta si ne bucuram sa te avem printre noi>:D< .
Asteptam sa vii cu mai multe detalii despre ce ai mai pregatit pentru nunta.
Pupicei

IRINAGABRIELA
08.01.2009, 15:53:45
Buna Irina,
multumesc foarte mult pentru urari in primul rand, in al doilea rand vroiam sa iti spun ca gasesti niste cape sau chiar hainute scurte pana in talie pe lipscani,sunt din blanita artificiala, am fost eu inainte de sarbatori pe acolo si erau destule modele frumoase, costau in jur de 300 de ron cele mai scumpe ca sa iti faci o idee.Eu in schimb nu am vrut din blanita si am optat pentru stofa, acum sunt in cautari, asta ca sa o mai pot purta si dupa nunta.In legatura cu incaltarile si eu sunt indecisa rau, ma gandisem initial ca mai bine ar fi sa imi iau o pereche de ghetute pentru biserica si la restaurant sa imi iau pantofi, dar acum sa vad ce gasesc, duminica ma duc sa caut verighete si pantofiori, asta pt ca sambata ma duc sa imi cumpar materialele pentru rochita, sa se apuce sa mi-o faca.
Tu ti-ai luat rochita?ce alte pregatiri ai mai facut?
Buna din nou ANAELA si iti multumesc pentru raspuns.
Rochita mea e cumparata dar e cam mare caci n-am gasit exact pe masura mea. Acum sunt in cautare de pantofi ca sa pot merge abia dupa aceea sa scurtez si ajustez rochita. Si eu ma gandisem la 2 perechi de incaltari; nu am vazut insa nimic sa-mi placa si azi am dat peste un site www.dallila-design.ro (http://www.dallila-design.ro) - fac pantofi pe comanda (350-450 lei in 10-12 zile si am vorbit cu o doamna de acolo care mi s-a parut profesionista la telefon (ramane de vazut). Ai auzit ceva de aceasta firma? Parca as incerca sa fac pe comanda caci prin magazine nu gasesc. Pentru materiale de rochita (inainte sa o cumpar) eu am fost la Shiral - daca nu ai deja stabilit furnizorul de materiale poti sa incerci si aici caci au unele dragute. Nici noi nu ne-am luat verighetele inca; ne gandeam sa asteptam targul de saptamana viitoare. Tu pe unde te-ai gandit sa cauti pantofirii si verighetele? - poate ma inspir si eu!
Spor si succes la cumparaturi si pregatiri! >:D<:* Si da-mi si mie de stire ce mai faci si ce mai gasesti prin magazine!>:D<

anka_apostol
08.01.2009, 16:49:29
si eu mi-as fi dorit sa ma casatoresc iarna deoarece as fi avut multe destinatii calde pentru luna de miere.
Va recomand cu caldura Dubai, eu de abia m-am intors si sunt 29-30 grade.in plus in februarie martie preturile sunt la jumatate.exista curse directe cu taromul si bilete de cazare va puteti lua dupa www.booking.com (http://www.booking.com)
de asemenea este un sezon foarte bun si pentru maldive, thailanda, unde nu poti pleca vara deoarece este sezon ploios.
chiar si egipt este o destinatie frumoasa pentru acesta perioada si nu tocmai scumpa:)
Va pup si casa de piatra!

Farfalla
08.01.2009, 18:39:02
Dragelor,nu mai aveti mult pana la ziua cea mare!Va tinem pumnii si spor la pregatiri!>:D< >:D< >:D<

Diana_Z
08.01.2009, 22:49:55
Dragelor,nu mai aveti mult pana la ziua cea mare!Va tinem pumnii si spor la pregatiri!>:D< >:D< >:D<
Multumim!!!:*:*:*

IRINAGABRIELA
10.01.2009, 12:11:54
Multumim!!! >:D<>:D<>:D<Am niste emotii!!! Dar trebuie sa ma adun si sa ma concentrez caci mai avem o multime de lucruri de pus la punct!

Pape
11.01.2009, 20:20:16
Buna din nou ANAELA si iti multumesc pentru raspuns.
Rochita mea e cumparata dar e cam mare caci n-am gasit exact pe masura mea. Acum sunt in cautare de pantofi ca sa pot merge abia dupa aceea sa scurtez si ajustez rochita. Si eu ma gandisem la 2 perechi de incaltari; nu am vazut insa nimic sa-mi placa si azi am dat peste un site www.dallila-design.ro (http://www.dallila-design.ro) - fac pantofi pe comanda (350-450 lei in 10-12 zile si am vorbit cu o doamna de acolo care mi s-a parut profesionista la telefon (ramane de vazut). Ai auzit ceva de aceasta firma? Parca as incerca sa fac pe comanda caci prin magazine nu gasesc. Pentru materiale de rochita (inainte sa o cumpar) eu am fost la Shiral - daca nu ai deja stabilit furnizorul de materiale poti sa incerci si aici caci au unele dragute. Nici noi nu ne-am luat verighetele inca; ne gandeam sa asteptam targul de saptamana viitoare. Tu pe unde te-ai gandit sa cauti pantofirii si verighetele? - poate ma inspir si eu!
Spor si succes la cumparaturi si pregatiri! >:D<:* Si da-mi si mie de stire ce mai faci si ce mai gasesti prin magazine!>:D<

Buna,

Cat porti la pantofi? Te intreb fiindca eu mi-am cumparat o pereche de pantofi albi inainte sa imi cumpar rochita. Si a trebuit sa imi cumpar altii deoarece in final rochita mea a fost culoarea capucino.

Alessia2703
13.01.2009, 00:25:12

Buna!
In legatura cu vremea eu zic sa nu va faceti griji, pt k nu va mai ninge si am inteles ca vor fi temperaturi de 10-15 grade. Si noi ne interesam pt k sora mea are 14 februarie. Ea si-a luat o capa de blana sa ii tina de frig, eu nu mi-am luat nici rochia de domnisoara de onoare dar o sa vad atunci ce si cum.
Va doresc Casa de Piatra si multa fericire

danuta83
13.01.2009, 09:49:43
felicitari!!!!!!
cat te-a costat muzica/??

Diana_Z
13.01.2009, 11:30:08
Voi ati impartit invitatiile? Eu pana acum am dat... doua... :-s. Cred ca ar fi timpul, nu? Mai este o luna pana la nunta. Oricum majoritatea stiu, i-am invitat verbal. Dar am comandat mult mai multe invitatii, n-are rost sa raman cu ele... :))

anaela
13.01.2009, 11:46:17
Voi ati impartit invitatiile? Eu pana acum am dat... doua... :-s. Cred ca ar fi timpul, nu? Mai este o luna pana la nunta. Oricum majoritatea stiu, i-am invitat verbal. Dar am comandat mult mai multe invitatii, n-are rost sa raman cu ele... :))
Eu saptamana asta vreau sa termin sa le impart pe toate, asa ca am de umblat.
Ce ai mai facut?ai mai pregatit ceva?
Eu am fost si mi-am luat materialele pt rochia de mireasa si costumasul de cununie, mai am de luat verighetele, ca la alea nu am mai ajuns sa le mai iau, pantofii mei si de cununie civila si religioasa, si constumele mirelui si pantofii pt el, la sfarsitul saptamanii asteia sper sa le achizitionez si pe astea.
Pupici.

Diana_Z
13.01.2009, 12:00:00
Eu saptamana asta vreau sa termin sa le impart pe toate, asa ca am de umblat.
Ce ai mai facut?ai mai pregatit ceva?
Eu am fost si mi-am luat materialele pt rochia de mireasa si costumasul de cununie, mai am de luat verighetele, ca la alea nu am mai ajuns sa le mai iau, pantofii mei si de cununie civila si religioasa, si constumele mirelui si pantofii pt el, la sfarsitul saptamanii asteia sper sa le achizitionez si pe astea.
Pupici.
O sa incep si eu sa le impart atunci...
In rest... am inceput lucrul la rochiile pentru domnisoarele de onoare, am rezervat biserica, am rezolvat muzica, am gasit o hainuta, dar groasa, in eventualitatea unui ger sa crape pietrele:-s (sper sa nu fie). O sa imi cau si una mai subtirica. Verighete avem de la cununia civila.
Mai am: voalul, buchetul si lumanarile, perlute, decoratiunile salii.

anaela
13.01.2009, 12:31:59
O sa incep si eu sa le impart atunci...
In rest... am inceput lucrul la rochiile pentru domnisoarele de onoare, am rezervat biserica, am rezolvat muzica, am gasit o hainuta, dar groasa, in eventualitatea unui ger sa crape pietrele:-s (sper sa nu fie). O sa imi cau si una mai subtirica. Verighete avem de la cununia civila.
Mai am: voalul, buchetul si lumanarile, perlute, decoratiunile salii.
Si la mine a inceput de ieri rochiele celor 5 domnisorici mai mici, hainuta imi face matusimea, de fapt a zis ca imi face o capa tot din stofa.
decoratiunile, buchetele si lumanarile le-am discutat duminica cu matusimea si cu viitorul sot, le-am pus pe toate la punct, ca eu le fac cu ea ca are firma ei de decoratiuni.

Diana_Z
13.01.2009, 13:21:54
Si la mine a inceput de ieri rochiele celor 5 domnisorici mai mici, hainuta imi face matusimea, de fapt a zis ca imi face o capa tot din stofa.
decoratiunile, buchetele si lumanarile le-am discutat duminica cu matusimea si cu viitorul sot, le-am pus pe toate la punct, ca eu le fac cu ea ca are firma ei de decoratiuni.
Ce noroc ai ca nu trebuie sa alergi in 10 locuri...>:D<

anaela
13.01.2009, 13:56:16
Ce noroc ai ca nu trebuie sa alergi in 10 locuri...>:D<
in privinta asta da pot sa zic ca sunt o norocoasa, ca altfel daca ar mai fi trebuit sa umblu si dupa toate astea cred ca as fi luat-o razna.
Pupicei.

berry
13.01.2009, 14:33:49
Buna La Toata Lumea Si Casa De Piatra!
Nu Vreau Sa Va Speri Dar Am Si Eu O Intrebare ...voi Ce Credeti Ca Se Va Intimpla Cu Cursul Euro...eu Nu Stiu Ce Sa Fac...chiar Ma Gandesc Serios Sa Schimb Restaurantul...chiar Daca Nu Mai Am Decat O Luna Pana La Nunta...am Gasit Deja Alternativa.....dar Oare Ce Impact Va Avea Asupra Invitatiilor?....daca Renunt Acum Pierd 1000 De Eur Avansul Dat...dar Cel Mai Probabil Castig 2 000 La Celalalt Restaurant (are Conditii Mai Bune, E Mai Ieftin)...iar Daca Stau Aici E F Posibil Sa Ies Pe Minus Cateva Mii De Euro..imi E F Frica...si Nu Stiu Ce Sa Fac.

Diana_Z
13.01.2009, 16:58:38
Nu Vreau Sa Va Speri Dar Am Si Eu O Intrebare ...voi Ce Credeti Ca Se Va Intimpla Cu Cursul Euro...eu Nu Stiu Ce Sa Fac...chiar Ma Gandesc Serios Sa Schimb Restaurantul...chiar Daca Nu Mai Am Decat O Luna Pana La Nunta...am Gasit Deja Alternativa.....dar Oare Ce Impact Va Avea Asupra Invitatiilor?....daca Renunt Acum Pierd 1000 De Eur Avansul Dat...dar Cel Mai Probabil Castig 2 000 La Celalalt Restaurant (are Conditii Mai Bune, E Mai Ieftin)...iar Daca Stau Aici E F Posibil Sa Ies Pe Minus Cateva Mii De Euro..imi E F Frica...si Nu Stiu Ce Sa Fac.
Pai ai pretul in euro? Daca e asa s-ar putea sa te afecteze... Eu nu am discutat inca, doar cand am rezervat mi-a zis ca pentru 2008 a fost un pret la meniu si o sa discutam inainte pentru cel de 2009. Asta e... sper sa nu imi creasca prea mult pretul... Pana la urma nu fac nunta pentru castig, iar in pierdere n-am cum sa ies. Eu zic macar sa imi scot meniurile, sa nu fiu nevoita sa aduc bani de acasa, ca in rest...

wild_rose_irina
13.01.2009, 20:27:31
Am inceput si noi sa impartim invitatiile. Am cumparat verighetele si mi-am comandat pantofiorii. Mai avem putin.. Succes si multa multa rabdare cu pregatirile. Si rezolvati pe cat posibil din timp. Nu lasati totul pe ultimul moment. Eu sincer stiu ca o sa am destule emotii; nu as vrea sa am in plus si nervi si stres.... pupici

anaela
14.01.2009, 11:37:23
Hotararea asta trebuie sa o iei tu impreuna cu sotul tau, eu una sincer nu stiu ce sa iti zic, dar daca tu spui ca celalalt restaurant are conditii mai bune si preturi mai ieftine trebuie sa te gandesti serios la ce faci.
Noua nici macar nu ne trece prin cap ca o sa iesim in castig cu nunta, ba din contra, pentru ca noi am facem niste chestii care sunt niste dorinte de ale noastre de maide mult timp, la care lumea care v-a veni nu se v-a gandi ca si alea costa bani in plus.
Asa ca fruntea sus si spor la pregatiri ca nu mai avem mult timp pana la nunta.>:D<

kinm
15.01.2009, 09:58:48
Intrebare, la cat ai tu meniul de ti-e frica? E inclus asi bautura? Ca incepi sa bagi spaima si in mine si eu mai am doar 10 zile pana la nunta si nimic de facut. Ma gandisem si eu la alpinistul asta de euro care se tot catara dar acum nu prea cred ca mai avem ce fac.
pupicei si nu te mai stresa atata

anyany4
18.01.2009, 21:04:37
Ce ne facem noi, cele care avem programata nunta pe 28 februarie? Preoteasa ne-a programat...DAR poate nu si-au dat seama ca e sarbatoare:( ...sper sa nu avem probleme atunci...

simonique_79
25.01.2009, 01:16:01
Ce ne facem noi, cele care avem programata nunta pe 28 februarie? Preoteasa ne-a programat...DAR poate nu si-au dat seama ca e sarbatoare:( ...sper sa nu avem probleme atunci...

Buna,

Si noi am vrut sa punem initial nunta pe 28 februarie, insa cei de la restaurant ne-au spus ca nu se poate. Este saptamana branzei si nu se fac nunti decat cu dezlegare de la preot. Ar trebui sa treceti pe la biserica sa vorbiti cu el.

simonique_79
25.01.2009, 01:17:29
Miresici, cum stati cu pregatirile?
Mai avem putin pana la nunta >:D<

cris226
25.01.2009, 01:36:13
wow ce de miresici de februarie ... abia astept sa vad primele poze de la nuntile de anul asta <:-P <:-P <:-P

anyany4
25.01.2009, 15:17:56
Gata, am rezolvat, dragel mele miresici de februarie. Azi am fost la biserica si ne-am linistit. Ne-au zis ca sunt prea multe nunti in Bucuresti pe 28 si au discutat preotii intre ei si facem cununia pe 28, fara alta dezlegare. Va pup si spor la pregatiri

Diana_Z
25.01.2009, 19:11:22
Gata, am rezolvat, dragel mele miresici de februarie. Azi am fost la biserica si ne-am linistit. Ne-au zis ca sunt prea multe nunti in Bucuresti pe 28 si au discutat preotii intre ei si facem cununia pe 28, fara alta dezlegare. Va pup si spor la pregatiri
Pana la urma ce valoare are aceasta dezlegare? Nu se reduce totul pana la urma la credinta fiecaruia si la ccea ce simte el, daca face bine sau nu?

Diana_Z
25.01.2009, 19:15:37
Da, mai avem doar 3 saptamani....
Eu le-am cam aranjat pe toate. Mai am sa imi fac voalul, dar se rezolva intr-o zi.
Am dat aproape toate invitatiile, sau cel putin i-am invitat telefonic.
La sfarsitul lui ianuarie o sa merg la restaurant sa imi spuna cam cata bautura sa aduc, sa ma mai ajute ei putin. Apoi cred ca nu o sa imi ia mai mult de o zi sa o cumpar. Bine ca sucurile, apa si cafeaua sunt incluse in meniu, scap de o alergatura.
Am comandat si florile.
Imi mai trebuie un bolero, in caz ca va fi racoare. Eu ma speriasem de gerurile din ianuarie si mi-am luat o hainuta crem de blanita. Dar la ce temperaturi vad ca sunt acum...

crisana01
25.01.2009, 21:54:12

buna
inafara de partea cu emotiile imense si noptile cam nedormite...:-s in rest totul e aproape pregatit.
eu mai am sa dau comanda de tort, sa-mi cumpar o blanita si o mare problema... nu gasesc pe nicaieri sa comand meniuri si placecard-plic bani sa fie la fel!
nu stiu daca sa dau bani si pe o limo, avand in vedere ca rochia e larga si nu prea as incapea intr-o masina normala #-o
pup all

elyely84
25.01.2009, 22:56:48
buna,
am si eu o intrbare...., voi a-ti dat avans la agentia de decoratiuni?
si daca da, cat?
cum a-ti procedat?
pup,

crisana01
25.01.2009, 23:02:11
buna,
si daca da, cat?
cum a-ti procedat?
pup,

daca te referi la decoratiunile ptr sala, la Alsy unde facem noi si unde exista un patreneriat intre firma de decorat si restaurant, din cate am inteles, se plateste a doua zi.
Altfel, ca ptr orice lucrusor cumparat sau rezevat ptr ziua nuntii, cand se da comanda, se da un avans de 20-30%, asa este normal ptr ca sa se asigure si firma respectiva ca tu nu te razgandesti intre timp si ii lasi balta. Spre exemplu, noi avem la biserica diverse aranjamente, porumbei, stalpisori... cu alta firma decat cea care decoreaza restaurantul si am platit 500 lei avans restul in ziua nuntii.
pup :*

IRINAGABRIELA
26.01.2009, 00:25:17
buna
inafara de partea cu emotiile imense si noptile cam nedormite...:-s in rest totul e aproape pregatit.
eu mai am sa dau comanda de tort, sa-mi cumpar o blanita si o mare problema... nu gasesc pe nicaieri sa comand meniuri si placecard-plic bani sa fie la fel!
nu stiu daca sa dau bani si pe o limo, avand in vedere ca rochia e larga si nu prea as incapea intr-o masina normala #-o
pup all
Buna, noua ne face meniurile si place cardurie tipa care se ocupa si de decoratiunile florale. Daca vre o intreb daca face numai ce ai tu nevoie si daca da iti dau nr ei de telefon. Spor la pregatiri in continuare!>:D<

IRINAGABRIELA
26.01.2009, 00:31:08
Buna!
In legatura cu vremea eu zic sa nu va faceti griji, pt k nu va mai ninge si am inteles ca vor fi temperaturi de 10-15 grade. Si noi ne interesam pt k sora mea are 14 februarie. Ea si-a luat o capa de blana sa ii tina de frig, eu nu mi-am luat nici rochia de domnisoara de onoare dar o sa vad atunci ce si cum.
Va doresc Casa de Piatra si multa fericire
Multumim de informatiile despre vreme! Sper sa fie asa cald! Multumim si de urari si la felsi surioarei tale, sa fie sanatosi si fericiti impreuna!>:D<

Diana_Z
26.01.2009, 09:58:36
buna,
si daca da, cat?
cum a-ti procedat?
pup,
Mie mi-au cerut 30%. Dar prefer sa platesc totul dinainte, ca sa nu mai am bataie pe cap dupa nunta, sa pot pleca linistita in "zilele de miere".

mikikai
26.01.2009, 14:53:57
Buna miresici de februarie
Eu am cam terminat cu pregatirile...
Mai am meniul care il fac inainte cu o saptamana si o proba de machiaj si in rest cam atat.
M-am mai linistit ca eram tare stresata in ultimul timp..

anaela
26.01.2009, 16:46:53
Am fost si noi astazi la sasa casatoriilor si ne-am depus actele, ne-a programat pt 7 februarie la ora 11:10, cam tarzior, ca noi vroiam in jur de ora 9, dar erau deja facute programari pt acele ore, norocul meu ca biserica o am la 18 , ca altfel nu cred ca ma incadram in timp.
Aaaaaaa si ca sa nu uit ieri am fost si noi la biserica ca sa confirmam nunta si dnul preot ne-a anuntat cu foarte multa nonsalanta ca s-a marit taxa la biserica, nu mai este 1200 de lei asa cum vorbisem inainte de sarbatori este 1500 de lei dupa ultimile discutii cu contabila bisericii s-a stabilit sa se mareasca taxa pe 2009, desi noua ne spusese de cand am fost sa ne programam ca pt 2009 e 1500 de lei dar pt ca ne-am dus din decembrie sa ne programam ramane 1200 de lei numai ca el a uitat sa isi noteze in agenda lucrul acesta ca se uita foarte speriat in agenda cand i-am spus ce vorbisem in decembrie, dar asta e, acu sanatosi sa fim si sa ne fie noua bine.>:D<

cris226
26.01.2009, 16:55:11
Am fost si noi astazi la sasa casatoriilor si ne-am depus actele, ne-a programat pt 7 februarie la ora 11:10, cam tarzior, ca noi vroiam in jur de ora 9, dar erau deja facute programari pt acele ore, norocul meu ca biserica o am la 18 , ca altfel nu cred ca ma incadram in timp.
Aaaaaaa si ca sa nu uit ieri am fost si noi la biserica ca sa confirmam nunta si dnul preot ne-a anuntat cu foarte multa nonsalanta ca s-a marit taxa la biserica, nu mai este 1200 de lei asa cum vorbisem inainte de sarbatori este 1500 de lei dupa ultimile discutii cu contabila bisericii s-a stabilit sa se mareasca taxa pe 2009, desi noua ne spusese de cand am fost sa ne programam ca pt 2009 e 1500 de lei dar pt ca ne-am dus din decembrie sa ne programam ramane 1200 de lei numai ca el a uitat sa isi noteze in agenda lucrul acesta ca se uita foarte speriat in agenda cand i-am spus ce vorbisem in decembrie, dar asta e, acu sanatosi sa fim si sa ne fie noua bine.>:D<
la ce sector ai cununia??? si eu vreau sa o fac pe 14 februarie si vroiam sa aflu pareri >:D< >:D< . asa mare e taxa la elefterie?? :-SS

anaela
26.01.2009, 17:10:49
la ce sector ai cununia??? si eu vreau sa o fac pe 14 februarie si vroiam sa aflu pareri >:D< >:D< . asa mare e taxa la elefterie?? :-SS

Eu am cununia la sectorul 5 si in legatura cu biserica din pacate da, asa de mare a ajuns taxa, tu cat ai taxa la biserica daca nu te superi?:*

cris226
26.01.2009, 17:33:57
Eu am cununia la sectorul 5 si in legatura cu biserica din pacate da, asa de mare a ajuns taxa, tu cat ai taxa la biserica daca nu te superi?:*
si eu tot la 5 sunt ;;) ;;) . cum sunt doamnele acolo?? vreau sa trec si eu maine sa vorbesc cu ele. eu ar trebui sa ma programez pe 2 pt 14 februarie, dar sper sa nu fie chiar balamuc pe 14 :-s . la mine e taxa minim 800 . :-<

anaela
27.01.2009, 10:45:32
si eu tot la 5 sunt ;;) ;;) . cum sunt doamnele acolo?? vreau sa trec si eu maine sa vorbesc cu ele. eu ar trebui sa ma programez pe 2 pt 14 februarie, dar sper sa nu fie chiar balamuc pe 14 :-s . la mine e taxa minim 800 . :-<
Mie una mi s-au parut ok doamnele de acolo, daca vrei sa vb cu ele doar sa reuseasca sa te programeze mai din timp, cred ca asta vrei,nu?

cris226
27.01.2009, 13:38:40
Mie una mi s-au parut ok doamnele de acolo, daca vrei sa vb cu ele doar sa reuseasca sa te programeze mai din timp, cred ca asta vrei,nu?
pe mine nu ma deranjeaza la ce ora ma programeaza, numai sa mai fie o ora libera pe 14 februarie ... ;;)

IRINAGABRIELA
27.01.2009, 13:51:36
Wow! Si pe mine ma surprinde taxa de la biserica dar intr-adevar acum nu mai trebuie sa va suparati pt asta. Sa dea Dumnezeu asta sa fie singura voastra neplacere. La Sf. Vineri in Drumul Taberei unde facem noi e 100 lei. (plus daca si ce vei sa dai in ziua nuntii).
>:D<

anaela
27.01.2009, 16:40:49
Wow! Si pe mine ma surprinde taxa de la biserica dar intr-adevar acum nu mai trebuie sa va suparati pt asta. Sa dea Dumnezeu asta sa fie singura voastra neplacere. La Sf. Vineri in Drumul Taberei unde facem noi e 100 lei. (plus daca si ce vei sa dai in ziua nuntii).
Nu-mi vine sa cred cat de ieftina poate sa fie taxa la biserica unde va cununati voi.Oricum nu mai e mult pana la nunta asa ca pt acest lucru chiar nu ma mai supar, Dumnezeu e sus si le vede el pe toate.

anaela
27.01.2009, 16:41:35
pe mine nu ma deranjeaza la ce ora ma programeaza, numai sa mai fie o ora libera pe 14 februarie ... ;;)
Bafta sa gasesti ora libera pt acea data.

crisana01
27.01.2009, 20:00:14

frumoasa data..ne-am ales ;))
sper sa gasesti ora!
pup

crisana01
27.01.2009, 20:01:51
feteloooor se apropie!
am mai facut azi niste cumparaturi... in sfarsit mi-am gasit si eu o figurina de tort, clasica cum vroiam... a cam aparut moda asta cu mirii haiosi, ceea nu-mi place deloc.
pup all

cris226
27.01.2009, 20:10:41
frumoasa data..ne-am ales ;))
sper sa gasesti ora!
pup
mersi mult crisana :* :* :* da intr-adevar e frumoasa data. sa ai o nunta de vis. sper sa gasesc si eu ora libera, macar cununia sa o pot face de valentine's :* :* :* :* :*

cris226
27.01.2009, 20:11:24
Bafta sa gasesti ora libera pt acea data.
>:D< >:D< >:D< >:D< mersi mult te pup

crisana01
27.01.2009, 20:14:02
mersi mult crisana :* :* :* da intr-adevar e frumoasa data. sa ai o nunta de vis. sper sa gasesc si eu ora libera, macar cununia sa o pot face de valentine's :* :* :* :* :*

te astept cu poze!

cris226
27.01.2009, 20:20:57
te astept cu poze!
;;) ;;) ;;) o sa pun. <:-Psi tu da? >:D< >:D< :* :* :*

anyany4
29.01.2009, 13:06:39
fetelor, oare chiar atat sa fie taxa la Sfanta Vineri...1500???? La Biserica de langa Policlinica Titan e 150 lei si ce se mai da la sfarsit, nu e nimik obligatoriu...

anyany4
29.01.2009, 13:08:33
PARDON...Elefterie cel nou...1500

anaela
29.01.2009, 13:11:09
PARDON...Elefterie cel nou...1500
Din pacate da atat este:(( , ne gandeam sa ne schimbam biserica, dar asta inseamna multe batai de cap sa stau si sa anunt pe toata lumea ca schimb biserica si pana la urma am lasat-o asa.
Ma bucur ca la tine e asa de ieftin.

IRINAGABRIELA
29.01.2009, 13:59:48
feteloooor se apropie!
am mai facut azi niste cumparaturi... in sfarsit mi-am gasit si eu o figurina de tort, clasica cum vroiam... a cam aparut moda asta cu mirii haiosi, ceea nu-mi place deloc.
pup all
Spune-mi si mie te rog unde ai gasit figurina de tort? Eu n-am gasit ceva care sa-mi placa pana acum si vreau la fel ca tine ceva clasic. Multumesc!>:D<

IRINAGABRIELA
29.01.2009, 14:03:31
Nu-mi vine sa cred cat de ieftina poate sa fie taxa la biserica unde va cununati voi.Oricum nu mai e mult pana la nunta asa ca pt acest lucru chiar nu ma mai supar, Dumnezeu e sus si le vede el pe toate.
Intr-adevar nu mai e mult!
Sper sa ai o zi perfecta si sa fie senin, pe cer si in suflete voastre!>:D<

anaela
29.01.2009, 14:10:37
Intr-adevar nu mai e mult!
Sper sa ai o zi perfecta si sa fie senin, pe cer si in suflete voastre!>:D<
Multumesc, la fel iti doresc si tie sa fie totul cat se poate de frumos, mai ales ca avem nunta in aceeasi zi.<:-P :*

Diana_Z
29.01.2009, 14:14:18
fetelor, oare chiar atat sa fie taxa la Sfanta Vineri...1500???? La Biserica de langa Policlinica Titan e 150 lei si ce se mai da la sfarsit, nu e nimik obligatoriu...
Totusi mie mi s-ar parea normal ca in biserica sa poate sa intre si bogatul si saracul... Nu doar cine isi permite o anumita taxa...

anaela
29.01.2009, 14:17:30
Totusi mie mi s-ar parea normal ca in biserica sa poate sa intre si bogatul si saracul... Nu doar cine isi permite o anumita taxa...
Asa am zis si eu ,mai ales ca nu ne dau banii afara din casa si mai vine si bebe, numai ca se pare ca aici nu e asa, acum incerc sa nu ma mai gandesc si sa imi para rau de alegerea bisericii ca ma gandesc eu ca nu e bine asa.

crisana01
30.01.2009, 20:07:52
Spune-mi si mie te rog unde ai gasit figurina de tort? Eu n-am gasit ceva care sa-mi placa pana acum si vreau la fel ca tine ceva clasic. Multumesc!>:D<

buna figurina am gasit-o langa pasajul de la lipscani, este un magazinas micut cu tot felul de chestii. asta ar fi:

cris226
31.01.2009, 00:54:45
buna figurina am gasit-o langa pasajul de la lipscani, este un magazinas micut cu tot felul de chestii. asta ar fi:
super figurina. mai aveau si alte modele? cat ai dat pe ea? mersi te pup >:D< >:D<

crisana01
31.01.2009, 09:56:40
super figurina. mai aveau si alte modele? cat ai dat pe ea? mersi te pup >:D< >:D<

neata fetelor
da cris, mai aveau si alte modele, dar nu prea imi placea ca aveau tot felul de floricele colorate, ba cu roz bonbon, ba cu bleu, asta era complet alba si mi-a placut tare... nu m-am uitat la figurinele mai micute...
ca pret, m-a cam durut inima cand am platit-o :-&...am dat 100 lei...mult mai mult decat bugetasem ptr asta...
oricum, m-au dezamagit si targurile astea ca nu am gasit nimic frumos ca accesorii si am zis hai fie...
pup all >:D<

cris226
31.01.2009, 10:20:29
neata fetelor
da cris, mai aveau si alte modele, dar nu prea imi placea ca aveau tot felul de floricele colorate, ba cu roz bonbon, ba cu bleu, asta era complet alba si mi-a placut tare... nu m-am uitat la figurinele mai micute...
ca pret, m-a cam durut inima cand am platit-o :-&...am dat 100 lei...mult mai mult decat bugetasem ptr asta...
oricum, m-au dezamagit si targurile astea ca nu am gasit nimic frumos ca accesorii si am zis hai fie...
pup all >:D<
buna :* :* :* :*
intr-adevar cam scumpa ... am fost si eu ieri la targ si chiar nu am vazut nimic de genu' asta #-o ... o sa mai caut . mersi de informatie. :* :* :*

IRINAGABRIELA
31.01.2009, 19:24:10
E foarte draguta, imi place! Preturile sunt intr-adevar mari la tot ce e legat de eveniment. Multumesc!>:D<

simonique_79
01.02.2009, 10:41:26
Mi-a spus o prietena ca figurine de pus pe tort au la cofetaria de la Iancului (este un pic mai sus de bisericuta) , iar una costa cam 30- 50 lei. Daca nu reusesc sa ajung astazi sa cumpar una, sambata viitoare cu siguranta trec pe acolo si va dau mai multe detalii.
Spor la pregatiri!

crisana01
01.02.2009, 10:52:51
Mi-a spus o prietena ca figurine de pus pe tort au la cofetaria de la Iancului (este un pic mai sus de bisericuta) , iar una costa cam 30- 50 lei. Daca nu reusesc sa ajung astazi sa cumpar una, sambata viitoare cu siguranta trec pe acolo si va dau mai multe detalii.
Spor la pregatiri!

sa stiti ca si la Tip-Top am vazut figurine la 35 lei, dar fetele erau cam ciudat pictate... nu stiu, nu erau chiar pe gustul meu

simonique_79
01.02.2009, 19:24:25
sa stiti ca si la Tip-Top am vazut figurine la 35 lei, dar fetele erau cam ciudat pictate... nu stiu, nu erau chiar pe gustul meu

Mi-am luat azi figurina pentru tort. A costat 40 lei. Aveau diverse modele la preturi cuprinse intre 35 - 100 lei.

cris226
01.02.2009, 19:38:57
Mi-am luat azi figurina pentru tort. A costat 40 lei. Aveau diverse modele la preturi cuprinse intre 35 - 100 lei.
de unde ai luat-o? :* :* :*
vad ca ai nunta pe 14, faci si cununia in aceiasi zi?? te-ai inscris deja? :* :* :*

simonique_79
01.02.2009, 20:55:47
de unde ai luat-o? :* :* :*
vad ca ai nunta pe 14, faci si cununia in aceiasi zi?? te-ai inscris deja? :* :* :*

Da, facem si cununia in aceasi zi, adica pe 14.02.2009. Maine mergem sa depunem actele. Sper sa gasim ora pe care ne-o dorim ^:)^ .
Figurina am luat-o de la Iancului (e o cofetarie acolo), mai sus de bisericuta, cum mergi spre pasajul de la Muncii.

Diana_Z
01.02.2009, 21:28:34
Da, facem si cununia in aceasi zi, adica pe 14.02.2009. Maine mergem sa depunem actele. Sper sa gasim ora pe care ne-o dorim ^:)^ .
Figurina am luat-o de la Iancului (e o cofetarie acolo), mai sus de bisericuta, cum mergi spre pasajul de la Muncii.
La inceput credeam ca numai eu sunt atat de curajoasa si "aiurita" sa fac nunat iarna, cand toata lumea programeaza la peste 30 de grade... Vad ca suntem foarte multe care ne-am ales aceasta zi. Iar toti cunoscutii mei au zis "Wow! De Ziua Intragostitilor! Super!". Asa ca o sa avem o nunta cu totul si cu totul speciala!;;);;);;)

cris226
01.02.2009, 21:47:08
mersi mult:* :* :*
si noi tot maine mergem. la ce sector esti? :* :*

simonique_79
01.02.2009, 21:47:23
La inceput credeam ca numai eu sunt atat de curajoasa si "aiurita" sa fac nunat iarna, cand toata lumea programeaza la peste 30 de grade... Vad ca suntem foarte multe care ne-am ales aceasta zi. Iar toti cunoscutii mei au zis "Wow! De Ziua Intragostitilor! Super!". Asa ca o sa avem o nunta cu totul si cu totul speciala!;;);;);;)

Sigur vom avea o nunta de vis!!!!<:-P

simonique_79
01.02.2009, 21:48:06
mersi mult:* :* :*
si noi tot maine mergem. la ce sector esti? :* :*

La sectorul 3. Tu?

cris226
01.02.2009, 21:55:14
La sectorul 3. Tu?
la 5. :* :* :* deci nu ne vedem pe acolo dimineata :-< ... am crezut ca o sa gasesc si eu o miresica la sectorul 5 :-< . atunci multa bafta sa gasesti ora pe care o vrei si sa ai o nunta perfecta. :* :* :* :*

simonique_79
01.02.2009, 22:04:46
la 5. :* :* :* deci nu ne vedem pe acolo dimineata :-< ... am crezut ca o sa gasesc si eu o miresica la sectorul 5 :-< . atunci multa bafta sa gasesti ora pe care o vrei si sa ai o nunta perfecta. :* :* :* :*

Multumesc. Si tie multa bafta!!
Mai vorbim pana la nunta.:*

cris226
01.02.2009, 22:08:36
Multumesc. Si tie multa bafta!!
Mai vorbim pana la nunta.:*
mai ai un pic ... eu am emotii pt civila deja, cred ca inainte de nunta o sa fiu ametita rau #-o #-o . macar ma bucur ca fac civila inainte sa stau un pic mai linistita in ziua nuntii. ;;) ;;) abia astept sa vad poze de la nuntile voastre ca sunteti primele mirese de 2009 <:-P <:-P

Diana_Z
01.02.2009, 22:32:00
mai ai un pic ... eu am emotii pt civila deja, cred ca inainte de nunta o sa fiu ametita rau #-o #-o . macar ma bucur ca fac civila inainte sa stau un pic mai linistita in ziua nuntii. ;;) ;;) abia astept sa vad poze de la nuntile voastre ca sunteti primele mirese de 2009 <:-P <:-P
Si eu am facut civila in 2007 si atunci am avut cele mai mari emotii!! Nu mai tin minte nimic din ce a citit tantia aia acolo... Parca am plutit...
Acum nu mai sunt asa emotionata, o vad ca pe o petrecere cu toti prietenii si apropiatii nostri. Abia astept!!!!<:-P<:-P<:-P

cris226
01.02.2009, 22:39:02
Si eu am facut civila in 2007 si atunci am avut cele mai mari emotii!! Nu mai tin minte nimic din ce a citit tantia aia acolo... Parca am plutit...
Acum nu mai sunt asa emotionata, o vad ca pe o petrecere cu toti prietenii si apropiatii nostri. Abia astept!!!!<:-P<:-P<:-P
mersi diana >:D< >:D< >:D< inseamna ca e mai bine sa le faci separat :x nu mai ai asa de multe emotii >:D<

Diana_Z
02.02.2009, 06:53:33
mersi diana >:D< >:D< >:D< inseamna ca e mai bine sa le faci separat :x nu mai ai asa de multe emotii >:D<
Da, scapi si de emotii pe de o parte si de oboseala si alergatura pe de alta. In plus, am avut doua petreceri! ;-)

simonique_79
02.02.2009, 16:53:03

In curand vor veni si pozele..... Mai sunt cateva zile.
Azi am programat si civila...;))

cris226
02.02.2009, 20:35:45
In curand vor veni si pozele..... Mai sunt cateva zile.
Azi am programat si civila...;))
si eu ... pe 14.02 . sunt jumatate de miresica de februarie ;)) ;)) :* :*

lucianpreda
03.02.2009, 13:30:08
Ce fac fetele? cum se simt atat de aproape de data nuntii....deja am intrat in luna februarie..miresici de februarie cum va simtiti?apropo ca tot e iarna ...voi unde vreti sa mergeti pentru a face fotografii avand in vedere ca e cam putina verdeata prin parcuri....hai sa enumeram cateva locuri.in afara de gradina botanica.....pe unde ar fii ok sa facem pozele?

simonique_79
03.02.2009, 16:40:07
Ce fac fetele? cum se simt atat de aproape de data nuntii....deja am intrat in luna februarie..miresici de februarie cum va simtiti?apropo ca tot e iarna ...voi unde vreti sa mergeti pentru a face fotografii avand in vedere ca e cam putina verdeata prin parcuri....hai sa enumeram cateva locuri.in afara de gradina botanica.....pe unde ar fii ok sa facem pozele?

Da, buna intrebare...
Eu o sa am o ora libera intre cununia civila si cea religioasa, asa ca ar fi super sa gasesc un loc fainut pentru poze....

Diana_Z
03.02.2009, 19:54:32
Pai ce sa facem?... Deja incep primele emotii, suntem pe ultima suta de metri cu pregatirile. Dintre toate mi-a mai ramas doar voalul.
Tare greu e cu aranjatul invitatilor la mese... Nu credeam... Ba n-au confirmat toti, ba imi ramane un loc liber la o masa, ba un invitat pe care n-am unde sa il asez. Cred ca pana in ultimul moment o sa tot schimb listele...
Probabil ca o sa fac poze intr-o cladire veche, din caramida, netencuita. Sunt altceva decat banalele poze in parc langa fantana arteziana si sigur vor fi mai artistice. Plus ca in parc n-as putea fi la fel de dezinvolta cand trece lumea pe langa mine si se holbeaza la noi...

ALBA_CA_ZAPADA70
04.02.2009, 14:29:34
Da, buna intrebare...
Eu o sa am o ora libera intre cununia civila si cea religioasa, asa ca ar fi super sa gasesc un loc fainut pentru poze....

se pot face poze de interior, undeva intr,un muzeu, opera, ateneu..ceva de genul

simonique_79
04.02.2009, 15:22:10
se pot face poze de interior, undeva intr,un muzeu, opera, ateneu..ceva de genul

Multumesc pentru idee.

IRINAGABRIELA
04.02.2009, 20:47:52
Sau nu!:D Spun asta din experienta. Noi asa am vrut si am analizat piata insa nu a fost posibil sa gasim ceva. Am fost la Enescu, la Sutu, la Ateneu, da' pe unde n-am fost, si pe de o parte pe interior unele arata rau (prin rau inteleg urat nu vechi, noi suntem colectionari de antichitati si am fi apreciat dar nu era asa); pe de alta parte, ni se cereau niste sumeeee8-} (1500 RON pt a ne lasa pe scari in exterior!). La Ateneu nu te primesc, merge doar afara la coloane.
Va urez succes totusi poate gasiti ceva! Oricum incepeti sa cautati din timp!

cris226
04.02.2009, 21:04:04
Sau nu!:D Spun asta din experienta. Noi asa am vrut si am analizat piata insa nu a fost posibil sa gasim ceva. Am fost la Enescu, la Sutu, la Ateneu, da' pe unde n-am fost, si pe de o parte pe interior unele arata rau (prin rau inteleg urat nu vechi, noi suntem colectionari de antichitati si am fi apreciat dar nu era asa); pe de alta parte, ni se cereau niste sumeeee8-} (1500 RON pt a ne lasa pe scari in exterior!). La Ateneu nu te primesc, merge doar afara la coloane.
irina mai ai numai 2 zile pana la nunta. iti doresc multa bafta si sa ai o nunta asa cum ai visat. >:D< >:D< >:D< >:D< asteptam poze :)>- :)>-

simonique_79
05.02.2009, 08:07:34

Mersik, o sa caut, poate gasim varianta ideala intre timp sau poate intarzie cei de la primarie cu cununia.....
Si sa ai o nunta de vis sambata!
Asteptam poze si impresii<:-P

aryanna
06.02.2009, 14:37:44
norocoase fetele care si-au pus nunta sapt asta, e asa insorit azi, maine cred ca va fi la fel

Diana_Z
06.02.2009, 15:14:24
norocoase fetele care si-au pus nunta sapt asta, e asa insorit azi, maine cred ca va fi la fel
Eu m-am uitat pe net si de joia viitoare se strica vremea. Cel putin in Pitesti anunta pe 14 februarie ninsoare si ploaie. Nu se poateeeeeeeee:((:((:((:gen_07::gen_07::gen_07:
Dar ma bucur pentru miresicile de maine sau poimaine. Si sper sa avem si noi bafta

simonique_79
07.02.2009, 22:13:59
Eu m-am uitat pe net si de joia viitoare se strica vremea. Cel putin in Pitesti anunta pe 14 februarie ninsoare si ploaie. Nu se poateeeeeeeee:((:((:((:gen_07::gen_07::gen_07:
Dar ma bucur pentru miresicile de maine sau poimaine. Si sper sa avem si noi bafta

Daca tot se strica vremea, sper ,macar sa ninga, sa nu ploua si sa fie noroi. Si cred ca am avea niste poze super frumoase cu fulgi de zapada... ;)) . Sa luam partea buna a situatiei. ;;) Iar ploaia sau ninsoarea semnifica bogatia.... ^:)^

anyany4
07.02.2009, 22:14:25
CASA DE PIATRA celor care au astazi marele eveniment. Ce vreme frumoasa...pentru inceperea unui nou drum.

Diana_Z
07.02.2009, 23:37:29
Daca tot se strica vremea, sper ,macar sa ninga, sa nu ploua si sa fie noroi. Si cred ca am avea niste poze super frumoase cu fulgi de zapada... ;)) . Sa luam partea buna a situatiei. ;;) Iar ploaia sau ninsoarea semnifica bogatia.... ^:)^
Chiar ii ziceam sotului meu "sa vezi ce bogati o sa fim! Ce o sa facem cu atatia bani?"=))=))=))
Si mie mi-e teama tot de noroi... saraca mea rochita....

cris226
07.02.2009, 23:41:15
Chiar ii ziceam sotului meu "sa vezi ce bogati o sa fim! Ce o sa facem cu atatia bani?"=))=))=))
Si mie mi-e teama tot de noroi... saraca mea rochita....
ce faci diana??
am vazut si eu pe net prognoza .. cica ploua sambata .. nu mai pot de nervi #-o #-o , poate totusi nu au dreptate astia ... sper sa se insele ca au mai facut-o :-s

Diana_Z
07.02.2009, 23:49:20
ce faci diana??
am vazut si eu pe net prognoza .. cica ploua sambata .. nu mai pot de nervi #-o #-o , poate totusi nu au dreptate astia ... sper sa se insele ca au mai facut-o :-s
Ce sa fac...sper sa nu fie ploaie macar... Si ce ma bucuram cand am vazut vremea de saptamana asta.... Fericite miresicile de azi...
Dar lasa, ca nu e asta o tragedie. Am fost la o nunta in iulie si ploua torential de abia a intrat saraca mireasa in biserica.
De nins nu cred ca o sa mai ninga prea mult, eventual cativa fulgi si o lapovita nesuferita...
Dar cine stie, poate avem noroc. Macar ca e Ziua indragostitilor si ar putea sa fie frumos ;-)

cris226
07.02.2009, 23:51:51
Ce sa fac...sper sa nu fie ploaie macar... Si ce ma bucuram cand am vazut vremea de saptamana asta.... Fericite miresicile de azi...
Dar lasa, ca nu e asta o tragedie. Am fost la o nunta in iulie si ploua torential de abia a intrat saraca mireasa in biserica.
De nins nu cred ca o sa mai ninga prea mult, eventual cativa fulgi si o lapovita nesuferita...
Dar cine stie, poate avem noroc. Macar ca e Ziua indragostitilor si ar putea sa fie frumos ;-)
sa stii ca acum 2 saptamani cand m-am uitat la prognoza era alta fata de acum. asa ca am sperante ca se va schimba o:-) [-o< [-o< [-o< [-o<

Diana_Z
07.02.2009, 23:59:25
[/b][/color][/font]
sa stii ca acum 2 saptamani cand m-am uitat la prognoza era alta fata de acum. asa ca am sperante ca se va schimba o:-) [-o< [-o< [-o< [-o<
Da, dar poate ca pe doua saptamani nu e chiar asa exact. Era perioada prea mare. Sa vedem de joi incolo ce o sa mai zica la meteo, caci de atunci am vazut si eu ca se strica timpul.

cris226
08.02.2009, 00:05:30
Da, dar poate ca pe doua saptamani nu e chiar asa exact. Era perioada prea mare. Sa vedem de joi incolo ce o sa mai zica la meteo, caci de atunci am vazut si eu ca se strica timpul.
ce ghinion #-o #-o #-o offf ... asa m-a inveselit ziua de azi .. ma gandeam ca va fii la fel sambata :-s

Diana_Z
08.02.2009, 00:11:37
ce ghinion #-o #-o #-o offf ... asa m-a inveselit ziua de azi .. ma gandeam ca va fii la fel sambata :-s
Lasa, nu-i o tragedie! O sa fie totul bine si o sa fim cele mai frumoase miresici. Chiar si cu rochita un pic murdara de noroi...

cris226
08.02.2009, 00:23:34
Lasa, nu-i o tragedie! O sa fie totul bine si o sa fim cele mai frumoase miresici. Chiar si cu rochita un pic murdara de noroi...
<:-P eu numai jumate miresica ;)) ;)) ;))

Diana_Z
08.02.2009, 00:33:54
<:-P eu numai jumate miresica ;)) ;)) ;))
Stiu, dar tot miresica esti ;))

cris226
08.02.2009, 00:46:24
Stiu, dar tot miresica esti ;))
jumate de februarie si jumate de mai :))

cinezee
08.02.2009, 01:08:14
Cris tu esti cam ca mine :>

cununia civila o am in mai 2007 iar religioasa o am in sept anu asta :))

cris226
08.02.2009, 01:10:21

:D :D da tu ai scapat de civila :*

Diana_Z
08.02.2009, 08:13:06

Mie mi se pare mult mai frumos si convenabil cu cele doua cununii separate. Nu e nici atata alergatura si oboseala intr-o singura zi si... suntem un pic miresici si la civila. Deci doua petreceri!\:D/\:D/\:D/

cinezee
08.02.2009, 12:36:48
eu cand am facut asta m-am gandit sa profit de fiecare eveniment in parte , sa ma bucur si sa il simt pe fiecare in parte si mai ales sa nu fie obositor si multa alergaturaa , asa ca am facut ce e bine si nu prea stresant

cris226
08.02.2009, 12:38:00
Mie mi se pare mult mai frumos si convenabil cu cele doua cununii separate. Nu e nici atata alergatura si oboseala intr-o singura zi si... suntem un pic miresici si la civila. Deci doua petreceri!\:D/\:D/\:D/
:D :)>- :)>- da diana , asa suntem miresici de 2 luni:D :D
si petrecem de 2 ori , asta e cel mai bine :)>-
ce-or face fetele care au avut nunta ieri?? :-? :-? abia le astept sa ne povesteasca >:D< >:D< >:D<

Diana_Z
08.02.2009, 12:49:08
:D :)>- :)>- da diana , asa suntem miresici de 2 luni:D :D
si petrecem de 2 ori , asta e cel mai bine :)>-
ce-or face fetele care au avut nunta ieri?? :-? :-? abia le astept sa ne povesteasca >:D< >:D< >:D<
Oricum, au avut o vreme superba. Sa le lasam sa se trezeasca ... ;))