PDA

Versiunea completa : Rochii de mireasa in Tulcea

Pagini : 1 [2]

monyk
20.01.2010, 18:12:48
ok fetele ...mi-a ramas inima si gandul la o rochita superba dupa parerea mea , the one as zice :D. sper sa o pot face la vreun atelier sau nu stiu, mi-o doresc cu adevarat :xdak ma puteti ajuta si stiti ateliere prin tulcea sau pe aproape sau eventual o croitoreasa buna [-o<

oau, super frumos modelul. si cei care aveau rochii de la Mirandi (- pe faleza care am inteles ca s-au mutet in vest) faceau dupa model adus de mireasa.

hellen_floryn
20.01.2010, 22:15:03
oau, super frumos modelul. si cei care aveau rochii de la Mirandi (- pe faleza care am inteles ca s-au mutet in vest) faceau dupa model adus de mireasa.

ms frumos :x am zis k mi-a ramas inima la ea gandindu-ma. notez ideile, ms frumos fetele. imediat cum ajung incep cautarile :)

hellen_floryn
20.01.2010, 22:30:53
ti-i recomand cu toata incredera pe cei de la unika,eu la ei am facut rochitza si a iesit exact cum doream si fac si bolerouri orice model doresti,al meu a fost din blanita,dar na...e ianuarie

ok, lucreaza bine, am inteles asta insa cu materialul meu sau de la ei? si cam cat te-a costat pe tine rochita?

geanyna23
21.01.2010, 05:34:53
ti-i recomand cu toata incredera pe cei de la unika,eu la ei am facut rochitza si a iesit exact cum doream si fac si bolerouri orice model doresti,al meu a fost din blanita,dar na...e ianuarie

ok, lucreaza bine, am inteles asta insa cu materialul meu sau de la ei? si cam cat te-a costat pe tine rochita?

cu materialul lor binenteles,pe mine m-a ajuns 2200 de lei cu tot cu bolero si jupon

hellen_floryn
21.01.2010, 12:22:08
cu materialul lor binenteles,pe mine m-a ajuns 2200 de lei cu tot cu bolero si jupon

ok ;-) ms mult >:D<

g_raisa
21.01.2010, 13:21:17
ok ;-) ms mult >:D<
oricum o rochita reusita....m-am uitat in modelele pt nunta si le-a iesit exact k in poza

lyana_D
07.02.2010, 13:04:24
fetelor, ati mai probat ceva ? au aparut modele p`aici ?

bubulina_23
11.02.2010, 13:51:12
ok fetele ...mi-a ramas inima si gandul la o rochita superba dupa parerea mea , the one as zice :D. sper sa o pot face la vreun atelier sau nu stiu, mi-o doresc cu adevarat :xdak ma puteti ajuta si stiti ateliere prin tulcea sau pe aproape sau eventual o croitoreasa buna [-o<

Foarte frumos modelul... dar ideea e sa nu fii dezamagita daca nu o sa-ti iasa ca in poza... Eu iti urez multa bafta si casa de piatra!

lyana_D
24.02.2010, 21:59:31
fetelor, au bagat colectia 2010 la gabriela de luca pe net . poate vedeti si voi ceva care sa va placa. mie de ex mi-a placut al 3-lea model . am fost azi si am probat-o :X deocamdata asta mi-a placut cel mai mult . Normal k o sa-i mai fac eu mici modificari (talia mai jos la fusta :P )

voi ati vazut ceva nou prin Tl?

raluk24ral
25.02.2010, 16:31:52
fetelor, au bagat colectia 2010 la gabriela de luca pe net . poate vedeti si voi ceva care sa va placa. mie de ex mi-a placut al 3-lea model . am fost azi si am probat-o :X deocamdata asta mi-a placut cel mai mult . Normal k o sa-i mai fac eu mici modificari (talia mai jos la fusta :P )

ce pret are? :-?

lyana_D
25.02.2010, 17:59:03
ce pret are? :-?

1280 , eu zic k este prea bine,nu?

raluk24ral
25.02.2010, 18:12:38
1280 , eu zic k este prea bine,nu?

da, acceptabil

alinanicoleta
25.02.2010, 21:41:20

modelul 228 din colectia 2010 nu l-ai probat?

lyana_D
26.02.2010, 00:43:16
modelul 228 din colectia 2010 nu l-ai probat?

nu, dar cu siguranta o sa ma duc intr-o zi special pt probe .atunci eram in trecere :P

alinanicoleta
26.02.2010, 20:33:01
nu, dar cu siguranta o sa ma duc intr-o zi special pt probe .atunci eram in trecere :P

sa nu uiti sa faci si poze!!! ca poti! chiar si ele iti fac

Theea23
02.03.2010, 18:33:32
Dragi miresici, mi-am gasit si eu in sfarsit rochitza mult visata, si cum viitorul sot nu vrea sa o vada inainte de nunta am zis sa-mi impart bucuria cu voi, pt ca pur si simplu explodez...poate va molipsesc :D

Am incercat sa pun si o imagine cu mine la proba dar e prea mare :( si nu stiu cum sa o micsorez.

alinanicoleta
02.03.2010, 19:38:00
Dragi miresici, mi-am gasit si eu in sfarsit rochitza mult visata, si cum viitorul sot nu vrea sa o vada inainte de nunta am zis sa-mi impart bucuria cu voi, pt ca pur si simplu explodez...poate va molipsesc :D

Am incercat sa pun si o imagine cu mine la proba dar e prea mare :( si nu stiu cum sa o micsorez.

in paint... resize... si dai acolo valori mai mici si apoi save
daca e rochia pe care o stiu eu... e ff frumoasa!

sizinuca
02.03.2010, 20:34:47
e foarte frumoasa....genul asta imi doresc si eu sa probez sa vad daca imi sta bine...de unde ai achizitionat-o?

mirelutza_tl
02.03.2010, 22:02:46
F.frumoasa rochita,se aseaza perfect pe model...cel mai bine e sa mergi sa probezi cat mai multe.eu am avut multe dezamagiri la capitolul asta..rokia care imi placea statea ca naiba pe mine,si o rokie care nui dadeam importanta se aseza superb!!!o sa le innebunim pe vanzatoarele de la rokite :P

Theea23
03.03.2010, 09:23:52
Am atasat si pozica(mersic alina ca m-ai scos din ceata). Am acoperit fata pt ca nu vreau sa stric farmecul rochitei cu fata mea nemachiata si obosita.:))
Rochitza am achizitionat-o din Bucuresti de la o reprezentanta Maggie Sottero, asta dupa o cautare asidua de 9 luni in care am probat nu mai putin de 42 de rochite:D de toate genurile si preturile...Fiecare, desi erau frumoase, avea ceva ce nu imi placea...sau nu imi statea bine....
Nici macar nu venisem pt rochita asta( poza de pe site o defavorizeaza rau..in realitate e mult mai frumoasa) Si tocmai cand dadeam sa plec dezamagita...doamna de acolo mi-a aratat-o pe aceasta....Nu am ales-o eu...ea m-a ales pe mine...Am stiut de cand am pus-o pe mine ca e "the one"...
Multumesc ,fetelor, de complimente :*

Urmeaza sa merg la retusuri, pt ca trebuie sa ii adauge cupe ca sa se vada decolteul mai frumos. Rochitele,din ce am inteles vin fara cupe, ca sa se poata puna una dupa necesitatile fiecareia :D..Si mai treb sa o scurteze sa mearga cu pantoful.

raluk24ral
03.03.2010, 09:45:35
Am atasat si pozica(mersic alina ca m-ai scos din ceata). Am acoperit fata pt ca nu vreau sa stric farmecul rochitei cu fata mea nemachiata si obosita.:))
Rochitza am achizitionat-o din Bucuresti de la o reprezentanta Maggie Sottero, asta dupa o cautare asidua de 9 luni in care am probat nu mai putin de 42 de rochite:D de toate genurile si preturile...Fiecare, desi erau frumoase, avea ceva ce nu imi placea...sau nu imi statea bine....
Nici macar nu venisem pt rochita asta( poza de pe site o defavorizeaza rau..in realitate e mult mai frumoasa) Si tocmai cand dadeam sa plec dezamagita...doamna de acolo mi-a aratat-o pe aceasta....Nu am ales-o eu...ea m-a ales pe mine...Am stiut de cand am pus-o pe mine ca e "the one"...

=D> foarte frumoasa rochita
cat te-a costat?

Theea23
03.03.2010, 10:46:10
Multumesc mult...M-a costat mai mult decat mi-as fi dorit...1025 eur( cam 43 mil)- cu reducere, inca mai am de achitat la ea :D....L-am dus la sapa de lemn pe al meu sot inca de dinainte sa ma marit :)) Ideea e ca decat sa imi para rau dupa ea...mai bine tai din alte cheltuieli...Gandul initial, cu care l-am convins sa mi-o ia, a fost ca dupa nunta o vand dar acum,nu stiu daca ma va mai lasa inima...vad eu. Momentan, abia astept sa o imbrac.

hellen_floryn
03.03.2010, 10:54:14
este intradevar superba.... saiti aduca numai fericire si sa o porti sanatoasa in ziua cea mare

Theea23
03.03.2010, 11:00:55
Uite, ca sa va faceti o idee cam cu ce rochii a fost la concurenta, vi le atasez...si daca va place vreo una, va pot spune de unde si lace preturi se incadreaza.
Nu erau toate scumpe. De ex. rochita 5 cu decolteu mi-a placut enorm si era mai acceptabila ca pret doar ca era cupa de asa natura incat avantaja doar miresicile cu sani mai mici, pe mine arata parca un pic "indecent":D Si nu puteau sa imi rotunjeasca cupa...partea buna la astea cu bretelute este ca nu fac cute la burtica atunci cand te asezi.
Si rochita 2 mi-a placut mult, si erau dispusi sa scoata florile alea mici de pe fusta, ce nu imi placea era partea din talie, transparenta. Mi-au zis ca pot intreba la sediu daca o pot acoperi sau nu, dar intre timp...mi-am gasit rochita si nu am mai intrebat:D.
Mersic de urari inca o data. Spatele gol a fost printre lucrurile care m-au cucerit la ea.

raluk24ral
03.03.2010, 11:50:12
Multumesc mult...M-a costat mai mult decat mi-as fi dorit...1025 eur( cam 43 mil)- cu reducere, inca mai am de achitat la ea :D....L-am dus la sapa de lemn pe al meu sot inca de dinainte sa ma marit :)) Ideea e ca decat sa imi para rau dupa ea...mai bine tai din alte cheltuieli...Gandul initial, cu care l-am convins sa mi-o ia, a fost ca dupa nunta o vand dar acum,nu stiu daca ma va mai lasa inima...vad eu. Momentan, abia astept sa o imbrac.

Ca pret e acceptabila ;-)
Voalul si crinolina? incluse in pret?

cosmina_g
03.03.2010, 12:10:57
pantofei frumosi pe unde ati vazut?la tirg erau uriti...din atlas,stralucitori...cred ca erau de unica folosinta...;)).mi-ar place ceva elegant,dar si comod in acelasi timp.

alinanicoleta
03.03.2010, 12:31:37

iti vine super!! eram sigura ca e maggie sottero!!!

alinanicoleta
03.03.2010, 12:36:03
Uite, ca sa va faceti o idee cam cu ce rochii a fost la concurenta, vi le atasez...si daca va place vreo una, va pot spune de unde si lace preturi se incadreaza.
Nu erau toate scumpe. De ex. rochita 5 cu decolteu mi-a placut enorm si era mai acceptabila ca pret doar ca era cupa de asa natura incat avantaja doar miresicile cu sani mai mici, pe mine arata parca un pic "indecent":D Si nu puteau sa imi rotunjeasca cupa...partea buna la astea cu bretelute este ca nu fac cute la burtica atunci cand te asezi.
Si rochita 2 mi-a placut mult, si erau dispusi sa scoata florile alea mici de pe fusta, ce nu imi placea era partea din talie, transparenta. Mi-au zis ca pot intreba la sediu daca o pot acoperi sau nu, dar intre timp...mi-am gasit rochita si nu am mai intrebat:D.
Mersic de urari inca o data. Spatele gol a fost printre lucrurile care m-au cucerit la ea.

dintre toate acestea a patra poza si din randul doi a treia poza... insa oricum cea pe care ti-ai ales-o e superba si te prinde bine!

Theea23
03.03.2010, 13:01:41
Sunt incantata ca va place. Crinolina este inclusa in pret...voalul nu. Oricum voiam sa il iau din alta parte. Din ce am inteles, la ei un voal e cam 500 lei, nu stiu daca e mult sau putin. Sunt la inceputul documentarii cu voalurile :D

A treia rochita de pe al doilea rand era frumoasa, dar nu-mi placea cum pica pe sani si era f.f.f. incomoda la picioare iar mie imi place mult sa dansez, lucru care a scos-o din "cursa".

alinanicoleta
03.03.2010, 19:02:53
Sunt incantata ca va place. Crinolina este inclusa in pret...voalul nu. Oricum voiam sa il iau din alta parte. Din ce am inteles, la ei un voal e cam 500 lei, nu stiu daca e mult sau putin. Sunt la inceputul documentarii cu voalurile :D

A treia rochita de pe al doilea rand era frumoasa, dar nu-mi placea cum pica pe sani si era f.f.f. incomoda la picioare iar mie imi place mult sa dansez, lucru care a scos-o din "cursa".

aha... 500 lei ce fel de voal... lung sau scurt? eu am dat 320 lei pe al meu insa se gasesc si mai ieftine... dar difera calitatea! de preferat sa iti cumperi si voalul odata cu rochia... astfel sti ff bine cum sa le combini si cum se aranjeaza cu rochia...

mirelutza_tl
03.03.2010, 19:40:15
cum se numeste firma de unde ai luat rokita theea??? am vazut un model frumos in poza,arati super in rokita!!:*:*:*:*

cosmina_g
03.03.2010, 22:34:26
le-am adaugat aici.
http://picasaweb.google.com/115494546038366006615/UntitledAlbum#

cea din stinga era 3900 lei,iar cea din dreapta 2400.mie mi-au placut amindoua...dar aveau talia prea subtire..

alinanicoleta
04.03.2010, 07:37:25
le-am adaugat aici.

cea din stinga era 3900 lei,iar cea din dreapta 2400.mie mi-au placut amindoua...dar aveau talia prea subtire..

le-ai probat? ca eu am vazut cum se aseaza cea cu multe cristale sau ce sunt pe ea... si nu mi-a placut cum se aseaza...

lyana_D
04.03.2010, 08:09:42
[quote=Theea23;3041857]Am atasat si pozica(mersic alina ca m-ai scos din ceata). Am acoperit fata pt ca nu vreau sa stric farmecul rochitei cu fata mea nemachiata si obosita.:))
Foarte dragutzik rochitza :X

cosmina_g
04.03.2010, 09:57:22
le-ai probat? ca eu am vazut cum se aseaza cea cu multe cristale sau ce sunt pe ea... si nu mi-a placut cum se aseaza...

nu am probat...nu incapeam in ea,ca sunt mai plinuta...:sad:

hellen_floryn
04.03.2010, 10:36:56
le-am adaugat aici.

prima este superba ... mie imi place la nebunie ^:)^

alinanicoleta
04.03.2010, 10:58:29
nu am probat...nu incapeam in ea,ca sunt mai plinuta...:sad:

aha... nu mi-a placut pur si simplu pe mine statea ff urat si eu sunt slabuta... iar pe prietena mea care are 70 kile o indesa mai mult... nu stiu pe cine sta rochia aia bine... prima rochita e draguta! cel putin partea de sus imi place mult jos mi se pare prea voluminoasa cu cercurile poate cu o crinolina sau o fusta numai din tull ar arata altfel... nu?

geanyna23
04.03.2010, 19:01:55

Urmeaza sa merg la retusuri, pt ca trebuie sa ii adauge cupe ca sa se vada decolteul mai frumos. Rochitele,din ce am inteles vin fara cupe, ca sa se poata puna una dupa necesitatile fiecareia :D..Si mai treb sa o scurteze sa mearga cu pantoful.
sa o porti sanatoasa si sa ai parte de o seara pe masura rochitei,e superba

hellen_floryn
04.03.2010, 20:36:34
Am fost si la Gabrieladeluca am vz niste modele de invitatii m-am uitat si la rochite dar nu am vz nimic mai special.De luni iau si eu magazinele la colindat si ma apuc serios de shopping;)) ;))
de sapt viitoare am zis k ies si eu la probat rochite sa vad cam ce au prin magazine in tulcea... eu in schimb vreau sa ajung la galati...am inteles k acolo oferta e mult mai mare si preturile un pic mai mici desi nu e neaparat vb de pret

eu in schimb am o idee fixa cam de ce anume vreau si dak gasesc un model mai mult sau mai putin iau dak nu ... fac comanda :D

uite... va atasez si o poza ;;) e modelul leoni de la maggie sottero

alinanicoleta
05.03.2010, 07:28:57
de sapt viitoare am zis k ies si eu la probat rochite sa vad cam ce au prin magazine in tulcea... eu in schimb vreau sa ajung la galati...am inteles k acolo oferta e mult mai mare si preturile un pic mai mici desi nu e neaparat vb de pret

eu in schimb am o idee fixa cam de ce anume vreau si dak gasesc un model mai mult sau mai putin iau dak nu ... fac comanda :D

uite... va atasez si o poza ;;) e modelul leoni de la maggie sottero

rochia e frumoasa! de ce nu te duci la bucuresti sa o probezi?

perfectbride
05.03.2010, 12:16:05
As vrea si eu sa stiu cum te-ai simtit in rochita asta si cam ce pret are?Este superbaaaa:x :x :x Sper din tot sufletul sa gasesc si eu modelul asta de rochita la noi in Tulcea.

alinutza336
06.03.2010, 16:03:29
[quote=cosmina_g;3046556]le-am adaugat aici.

am probat-o si eu pe cea de-a 2-a, cu cristale,dar la ultimul targ de la polivalenta era 18 mil. mie mi-a placut mult

alinanicoleta
07.03.2010, 20:09:15
[quote=cosmina_g;3046556]le-am adaugat aici.

am probat-o si eu pe cea de-a 2-a, cu cristale,dar la ultimul targ de la polivalenta era 18 mil. mie mi-a placut mult

de la 2400 la 1800 e diferenta mare! niste poze nu ai? sunt tare curioasa ca pe ce fata vedeam nu se aseza... acum depinde de constitutia corporala

monyk
13.03.2010, 10:32:52

randul 2 , prima poza.......asta e visul meu <:-P

alinanicoleta
13.03.2010, 15:08:53
randul 2 , prima poza.......asta e visul meu <:-P

ai probat? pentru ca esti destul de micuta de inaltime... chiar daca esti slabuta

Elenusi
14.03.2010, 15:49:33
fetelor dar de colectia Mirandi 2010 ce spuneti? mai ales de modelul Eveline si Coraima..acestea doua m-au impresionat mai mult.Din pacate nu stiu ce pret au..

alinanicoleta
14.03.2010, 16:04:53
fetelor dar de colectia Mirandi 2010 ce spuneti? mai ales de modelul Eveline si Coraima..acestea doua m-au impresionat mai mult.Din pacate nu stiu ce pret au..

iti recomand sa mergi la constanta daca vrei mirandi... rochiile sunt mai frumos croite decat cele care le vezi la deco party... cel putin asa mi s-a parut mie... modelele astea sunt frumoase insa sper sa arate atat de bine si in realitate... asteptam sa le probezi si sa vi cu impresii:D

lyana_D
14.03.2010, 16:10:03
iti recomand sa mergi la constanta daca vrei mirandi... rochiile sunt mai frumos croite decat cele care le vezi la deco party... cel putin asa mi s-a parut mie... modelele astea sunt frumoase insa sper sa arate atat de bine si in realitate... asteptam sa le probezi si sa vi cu impresii:D

fetelor, dar deco party s-a mutat?? k nu mai este pe faleza :-?

ste vre-o miresica ce targuri mai sunt prin tara si cam pe ce data ?

ma refer la cele cu rochite de mireasa:-\

alinanicoleta
14.03.2010, 16:12:08
fetelor, dar deco party s-a mutat?? k nu mai este pe faleza :-?
sunt in vest... ca sa iti faci o idee e cam pe langa pod... e o cladire inalta

alinanicoleta
14.03.2010, 16:12:39
ste vre-o miresica ce targuri mai sunt prin tara si cam pe ce data ?

ma refer la cele cu rochite de mireasa:-\

nu prea stiu... intra pe net si vezi pe unde sunt targuri... parca pe ghidul miresei

lyana_D
14.03.2010, 16:31:22
sunt in vest... ca sa iti faci o idee e cam pe langa pod... e o cladire inalta

aa...pai acolo nu prea am gasit pe nimeni .din cate am inteles nu au ink vanzatoare ... ink nu s-a deschis oficial :-j

Elenusi
14.03.2010, 16:44:51
Mersi pt sfat, o sa le caut ori in Bucuresti ori in Constanta.. iar la deco party doar o sa probez daca au in stoc.. nici eu nu prea am incredere in modelele existente pe piata in Tulcea ...dar deocamdata testez piata..

alinanicoleta
14.03.2010, 19:54:38
Mersi pt sfat, o sa le caut ori in Bucuresti ori in Constanta.. iar la deco party doar o sa probez daca au in stoc.. nici eu nu prea am incredere in modelele existente pe piata in Tulcea ...dar deocamdata testez piata..

pai am vazut ca acolo in vest e si deco party iar vis-a-vis de piata din vest mai este un stand de rochii... cred ca cel care era langa palatul copiilor... dc mergi in bucuresti ai sa gasesti o groaza de magazine!!! multe pe lipscani

lyana_D
23.03.2010, 14:20:41
fetelor ... de unde va luati voi pantofi??? e dezastru in Tulcea :(

monyk
23.03.2010, 18:20:16
magazinul cu rochii de mireasa din vest (peste drum de piata ) este cel care a fost langa palatul copiilor, apoi in complex axxa (la apartamentu') dar nu prea aveti ce vedea. toate sunt prafuite, cocardele prost facute.....

lyana_D
23.03.2010, 18:23:56
magazinul cu rochii de mireasa din vest (peste drum de piata ) este cel care a fost langa palatul copiilor, apoi in complex axxa (la apartamentu') dar nu prea aveti ce vedea. toate sunt prafuite, cocardele prost facute.....

DAAA!! ai mare dreptate !!pacat de rochiile alea ... :-s

monyk
23.03.2010, 18:31:03
DAAA!! ai mare dreptate !!pacat de rochiile alea ... :-s

am fost sambata pe acolo si erau 2 rochite in geam si batea un soare pe ele.........gata crem le cumpara..........cine le cumpara. Pacat

alinanicoleta
23.03.2010, 21:18:29
la axxa a fost de la noela style... acolo in vest parca sunt de la ester sau cum se numea ala de pe dobrogeeanu gherea atunci... da... le-am vazut si eu ca aratau cam jalnic... asta e cand ai aceeasi marfa si vrei sa restrangi cheltuielile! faza e ca asa nu aduci profit! acum depinde... acelasi lucru e si la deco party acum... o sa bata soarele in rochiile alea!!!! cei mai norocosi sunt cei de la gabriela de luca si unik e mai umbra

lyana_D
24.03.2010, 07:37:10
am fost sambata pe acolo si erau 2 rochite in geam si batea un soare pe ele.........gata crem le cumpara..........cine le cumpara. Pacat

eram si eu acolo cand ai trecut tu ;))

lyana_D
24.03.2010, 07:39:18
la axxa a fost de la noela style... acolo in vest parca sunt de la ester sau cum se numea ala de pe dobrogeeanu gherea atunci... da... le-am vazut si eu ca aratau cam jalnic... asta e cand ai aceeasi marfa si vrei sa restrangi cheltuielile! faza e ca asa nu aduci profit! acum depinde... acelasi lucru e si la deco party acum... o sa bata soarele in rochiile alea!!!! cei mai norocosi sunt cei de la gabriela de luca si unik e mai umbra

apropo de unik , ati mai trecut pe la ei? au adus modele noi? mie mi-au placut cateva modele din revistele lor , dar spuneau k o sa le si aduca ...
:-? si la preturi chiar erau super ok !

alinanicoleta
24.03.2010, 07:47:21
apropo de unik , ati mai trecut pe la ei? au adus modele noi? mie mi-au placut cateva modele din revistele lor , dar spuneau k o sa le si aduca ...
:-? si la preturi chiar erau super ok !

n-am trecut de la botez pe acolo! cine stie... merita sa incercati sa vedeti!

monyk
24.03.2010, 18:02:41
eram si eu acolo cand ai trecut tu ;))

tu vorbesti serios??? ;)) ;)) ;)) eram atat de concentrata ca nu am vazut pe nimeni altcineva in magazinul ala.
Mergeam odata pe strada cu o viteza ca am trecut pe langa nasa mea si nici nu mi-am dat seama, noroc ca m-a apucat ea de mana. =))

alinanicoleta
24.03.2010, 19:41:13
tu vorbesti serios??? ;)) ;)) ;)) eram atat de concentrata ca nu am vazut pe nimeni altcineva in magazinul ala.
Mergeam odata pe strada cu o viteza ca am trecut pe langa nasa mea si nici nu mi-am dat seama, noroc ca m-a apucat ea de mana. =))

Off topic: Eu am trecut pe langa albert;)) si nu mi-am dat seama!!!!

monyk
24.03.2010, 20:52:41
Off topic: Eu am trecut pe langa albert;)) si nu mi-am dat seama!!!!

ooooo, asta chiar e o problema ;))

mirelutza_tl
24.03.2010, 21:26:34
buna seara miresici.am fost si eu la lady ester,nu prea mai au modele noi....eu am pus un model deoparte,care mia placut la nebunie si imi venea perfect.si plus pe criza asta cine isi mai permite sa dea peste 10mil pe o rokie....Au primit modele noi la tic-tac astazi!!!

alinanicoleta
25.03.2010, 07:20:22
buna seara miresici.am fost si eu la lady ester,nu prea mai au modele noi....eu am pus un model deoparte,care mia placut la nebunie si imi venea perfect.si plus pe criza asta cine isi mai permite sa dea peste 10mil pe o rokie....Au primit modele noi la tic-tac astazi!!!

aha! ceva poze?

hellen_floryn
12.04.2010, 22:30:47
buna seara fetele si hristos a inviat. am revenit dupa o perioada de absenta insa am venit cu ceva nou... :D am fost si eu la probat un picut si as avea nevoie de cateva pareri. cat de cat am ceva in capushor insa as mai vrea opinii si din afara. va rog tineti cont k pozele sunt facute cu tel si sunt un pic cam neclare iar din aceasta cauza nu sunt foarte avantajate rochitele. altele sunt un pic micutze iar altele le-am aplicat bretelutze k sa vad k si idee ... cred k fara nu prea as reusi sa rezist ;;) ok va atasez pozici si astept pareri. ms mult anticipat

Elenusi
13.04.2010, 06:09:05
buna seara fetele si hristos a inviat. am revenit dupa o perioada de absenta insa am venit cu ceva nou... :D am fost si eu la probat un picut si as avea nevoie de cateva pareri. cat de cat am ceva in capushor insa as mai vrea opinii si din afara. va rog tineti cont k pozele sunt facute cu tel si sunt un pic cam neclare iar din aceasta cauza nu sunt foarte avantajate rochitele. altele sunt un pic micutze iar altele le-am aplicat bretelutze k sa vad k si idee ... cred k fara nu prea as reusi sa rezist ;;) ok va atasez pozici si astept pareri. ms mult anticipat
Sunt superbe Hellen dupa parerea mea iti sta mai bine in ultimele doua te avantajeaza mai mult si la piept si scoate in evidenta talia. La unyk ai probat nu-i asa?

alinanicoleta
13.04.2010, 07:54:57
Sunt superbe Hellen dupa parerea mea iti sta mai bine in ultimele doua te avantajeaza mai mult si la piept si scoate in evidenta talia. La unyk ai probat nu-i asa?

ultimele 4 poze sigur sunt la gabriela de luca!

alinanicoleta
13.04.2010, 07:56:47

dintre toate a doua imi place cum se aseaza dar mai probeaza si altele chiar daca tie nu iti plac! ca sa iti faci o parere! ai un corp frumos si merita pus in evidenta!

hellen_floryn
13.04.2010, 15:31:13
mersi frumos... intradevar sunt printre preferatele mele
nu, nu am probat la unik...chiar am plecat f dezamagita de acolo fara sa probez dar nu mai conteaza .... am probat la mag de la tic tac, la cel de la pelican si cel de peste drum de diana

hellen_floryn
13.04.2010, 15:34:42
dintre toate a doua imi place cum se aseaza dar mai probeaza si altele chiar daca tie nu iti plac! ca sa iti faci o parere! ai un corp frumos si merita pus in evidenta!
ms frumos. bineinteles k mai am de gand sa probez, abia a fost prima iesire la probat ... iau tulcea la rand iar apoi galati, constanta si chiar bucuresti dak nu gasesc nimic care sa imi ramana la inima :D
aaaaa... as avea o rugaminte, unde mai sunt magz cu rochitze in afara de cele de la tic tac, pelican si peste drum de diana?

alinanicoleta
13.04.2010, 16:01:45
ms frumos. bineinteles k mai am de gand sa probez, abia a fost prima iesire la probat ... iau tulcea la rand iar apoi galati, constanta si chiar bucuresti dak nu gasesc nimic care sa imi ramana la inima :D
aaaaa... as avea o rugaminte, unde mai sunt magz cu rochitze in afara de cele de la tic tac, pelican si peste drum de diana?

in vest! vis-a-vis de piata si vis-a-vis de pod

mirelutza_tl
13.04.2010, 16:08:42
sa incerci sa probezi un model tip sirena sa vezi cum se aseaza!!>:D<
ultima poza cu rokita era mai deosebita!!

hellen_floryn
13.04.2010, 16:30:42
in vest! vis-a-vis de piata si vis-a-vis de pod
ok ms mult ... dar sunt 2 in vest? aveam impresia k e doar unul, cel putin asa intelesesem eu de la cine mi-a explicat .... o sa merg sa vad si acolo

mirelutza_tl
13.04.2010, 16:52:15
este un magazin vis-a-vis de piata vest si de langa un magazin de piese auto,undeva la etaj,dar mereu l-am vazut inchis magazinu ala

Elenusi
13.04.2010, 17:07:54

Ai dreptate.. merita sa probezi mai multe rochii sa vezi cum se aseaza..
In alta ordine de idei fetelor..cele care ati fost sa probati rochii de mireasa in Tulcea la unik fata de acolo v-a lasat sa probati? Mie mi-a raspuns sec ca daca vreau sa probez trebuie sa si cumparL-), si nu e prima oara cand se poarta asa, cand ne-am dus pt decoratiuni ne vorbea cu nepasare iar la invitatii ne-a trantit catalogul si nu ne-a dat nici o indicatie cu privire la pret, modul de tiparire si alte intrebari ale noastre. Pe scurt a fost cam nesimtita.. sunt singura in situatia asta sau s-a mai intamplat?
la celelalte firme nu am avut probleme toate vanzatoarele au fost amabile .

alinanicoleta
13.04.2010, 19:48:38
In alta ordine de idei fetelor..cele care ati fost sa probati rochii de mireasa in Tulcea la unik fata de acolo v-a lasat sa probati? Mie mi-a raspuns sec ca daca vreau sa probez trebuie sa si cumparL-), si nu e prima oara cand se poarta asa, cand ne-am dus pt decoratiuni ne vorbea cu nepasare iar la invitatii ne-a trantit catalogul si nu ne-a dat nici o indicatie cu privire la pret, modul de tiparire si alte intrebari ale noastre. Pe scurt a fost cam nesimtita.. sunt singura in situatia asta sau s-a mai intamplat?

noua nu ne-a facut asa... dar in doare asta ti s-ar potrivi etc dar atunci cand te hotarasti! cam asa a fost...
depinde de cine ai dat! eu una daca as avea o firma de genul acesta as aduce toate tipurile de rochii de la cele mai scumpe la cele mai ieftine!!!!
si as colaora cu toate firmele! parerea mea! acum daca mi-ar zice cineva sa ma angajeze la o firma de rochii!!! din prima i-as zice da! insa sa ma lase sa imi fac damblaua si cu comandarea de rochii! ca daca nu ai in magazin ceva... una e cand si probezi!

hellen_floryn
13.04.2010, 21:53:54
si pe mine m-a repezit f tare si de aia am si plecat ... nici macar nu m-a lasat sa ma uit la modele k le au asezate pe umerase una in fata celeilalte si tot asa, nu prea iti dai seama ce au si ce nu au, s anu pun mana pe ele :-w vai draga doamne sa nu cumva sa i le murdaresc [-(. de probat nici nu s-a pus problema ... k sa vin cand ma hotarasc si sa cumpar altfel ''no way'' ... asa k , cu suparare sau fara m-am intors si am si plecat ... eu nu cumpar nimic fara sa probez si sa vad cum imi sta ... consider k nu prea am cum ma hotari dak nu pun pe mine si va dcum se aseaza .... ce sa mai lungesc, dezamagita rau, ma asteptam la altceva de la ele mai ales k numai laude am auzit la adresa magazinului insa.....

geanyna23
13.04.2010, 23:54:33
mai fetelor eu am luat rochita de la unika si fetele au fost niste bomboane,cu toate ca eu eram cam pretentioasa si o tineam una si buna ca vreau rochie la comanda:D chiar au fost f dragutze,o fi si la ei criza si sunt stresati;))hellen ultima rochita imi place,dar cum au zis si fetele ar fi indicat sa mai probezi

alinanicoleta
14.04.2010, 07:48:16
si pe mine m-a repezit f tare si de aia am si plecat ... nici macar nu m-a lasat sa ma uit la modele k le au asezate pe umerase una in fata celeilalte si tot asa, nu prea iti dai seama ce au si ce nu au, s anu pun mana pe ele :-w vai draga doamne sa nu cumva sa i le murdaresc [-(. de probat nici nu s-a pus problema ... k sa vin cand ma hotarasc si sa cumpar altfel ''no way'' ... asa k , cu suparare sau fara m-am intors si am si plecat ... eu nu cumpar nimic fara sa probez si sa vad cum imi sta ... consider k nu prea am cum ma hotari dak nu pun pe mine si va dcum se aseaza .... ce sa mai lungesc, dezamagita rau, ma asteptam la altceva de la ele mai ales k numai laude am auzit la adresa magazinului insa.....

pai dc le e frica sa nu se murdareasca... de ce nu asigura manusi?

geanyna23
14.04.2010, 07:56:45
pai dc le e frica sa nu se murdareasca... de ce nu asigura manusi?
mie mi se pare aiurea rau...cand imi aduc aminte ca pe mine ma ruga sa probez si eu nu vroiam

alinanicoleta
14.04.2010, 07:58:39
mie mi se pare aiurea rau...cand imi aduc aminte ca pe mine ma ruga sa probez si eu nu vroiam

probabil depinde de vanzatoare! pentru ca eu cand am fost mi-a dat sa probez o groaza! asta pentru botez si pana la urma nu am luat nimic... insa cand am fost cu Madalina la fel a fost!!! asta te prinde asta nu dar nu o lasa sa probeze

geanyna23
14.04.2010, 08:03:13
probabil depinde de vanzatoare! pentru ca eu cand am fost mi-a dat sa probez o groaza! asta pentru botez si pana la urma nu am luat nimic... insa cand am fost cu Madalina la fel a fost!!! asta te prinde asta nu dar nu o lasa sa probeze
chiar ...si cu soacra si cu nasa am fost acolo,soacra si luat,dar nasa le-a foit pe toate partile si pana la urma nu a luat nimik;))

hellen_floryn
14.04.2010, 14:19:10
fetele am revenit cu pozici noi :"> sa vedem ce ziceti de data asta :*

lyana_D
14.04.2010, 16:40:27
primul model imi place :>

Elenusi
14.04.2010, 17:11:25
Si mie tot primul model imi place, astea sunt de la mirandi nu-i asa? ai probat in vest la deco party?Mie mi-a cazut cu tronc modelul eveline ... nu am timp sa merg sa probez insa caci lucrez pana la ora 4 iar de fiecare data cand ajung acolo doamna pleaca..... Cei la deco party au rochii exclusiv de la mirandi nu-i asa??

hellen_floryn
14.04.2010, 21:39:38
Si mie tot primul model imi place, astea sunt de la mirandi nu-i asa? ai probat in vest la deco party?Mie mi-a cazut cu tronc modelul eveline ... nu am timp sa merg sa probez insa caci lucrez pana la ora 4 iar de fiecare data cand ajung acolo doamna pleaca..... Cei la deco party au rochii exclusiv de la mirandi nu-i asa??
si mie tot primul pana in mom de fata. nu prea mi-am putut scoate rochita din gand azi toata ziua .... mai am de mers week-end-ul asta la galati si sa vad si pe acolo ce si cum si apoi ma decid ;;)
da, la deco party in vest am probat si e model mirandi intradevar. am ramas si eu uimita, mi-au placut f mult , nush d c nu prea am dat atentie rochiilor de la mirandi pana acum, merita cu adevarat.si doamnele de acolo foarte dragutze
ms frumos k m-ati indrumat spre magz acesta, chiar nu stiam de el
o s ava tin la curent dar in proportie de 85% ramane acest model :*

geanyna23
14.04.2010, 22:37:33
wow...prima imi place la nebunie si iti vine si super bine;)

cosmina_g
14.04.2010, 23:52:45
intr-adevar,prima e superba.si itivine f. bine!eu n-as mai sta pe ginduri!;;)

mirelutza_tl
15.04.2010, 20:23:37
Deosebit primul model!!!iti evidentiaza talia frumos!

Elenusi
17.04.2010, 06:41:50
Fetelor am fost si eu sa probez rochii de mireasa in vest la deco party. Mi-a placut in mod deosebit modelul alexia din 2009 parca. Nu avea modelul eveline se poate numai la comanda, fetele au fost foarte amabile iar pretul rochiei e chiar potrivit.Nu am inca poze.. dar am sa va pun. Saptamana viitoare merg la galati, poate gasesc ceva care sa imi placa mai mult..

alinanicoleta
19.04.2010, 20:44:34

primul model!!! :D:D:D

Elenusi
24.04.2010, 08:26:54
Buna dimineata fetelor ! am fost ieri la Galati si mi-am cumparat rochie de mireasa. Postez si eu poze cu ea.. ce spuneti?:-SS A fost visul meu sa am o rochie tip sirena:">

alinanicoleta
24.04.2010, 09:36:48
Buna dimineata fetelor ! am fost ieri la Galati si mi-am cumparat rochie de mireasa. Postez si eu poze cu ea.. ce spuneti?:-SS A fost visul meu sa am o rochie tip sirena:">

imi place!!!! cel putin eu sunt fan sirena!!!!!!!! se aseaza ffffffff bine!!!!!

Elenusi
24.04.2010, 10:50:13
imi place!!!! cel putin eu sunt fan sirena!!!!!!!! se aseaza ffffffff bine!!!!!
Multumesc Alina... :*

aroma_de_portocale
24.04.2010, 21:29:10
eu nu sunt fan sirena dar rochia ta e SUPERBA! de unde , cum, cat? detalii detalii detalii...e foarte frumoasa si te si avantajeaza..felicitari...>:D<

alinanicoleta
25.04.2010, 08:21:11
eu nu sunt fan sirena dar rochia ta e SUPERBA! de unde , cum, cat? detalii detalii detalii...e foarte frumoasa si te si avantajeaza..felicitari...>:D<

off topic> cam rarut pe topicul de tulcea!:-p

sizinuca
25.04.2010, 11:26:10
frumoase rochitele si iti vin bine.
ai incercat si una cu decolteu sub forma de v. cred ca te-ar prinde bine

sizinuca
25.04.2010, 11:30:46
mie mi-a palcut mult la white lady o rochita sirena dintr-un material superb, a probat o prietena de-a mea atasez pozele ..sper sa se vada ceva ca sunt facute cu telefonul :-p

alinanicoleta
25.04.2010, 16:34:47
mie mi-a palcut mult la white lady o rochita sirena dintr-un material superb, a probat o prietena de-a mea atasez pozele ..sper sa se vada ceva ca sunt facute cu telefonul :-p

se vede!!! rochia e foarte frumoasa! atunci la proba venise cineva sa o ia si nu am mai apucat sa o probez...

aroma_de_portocale
26.04.2010, 14:54:44
off topic> cam rarut pe topicul de tulcea!:-p
tot off...cam rarut peste tot...ma pregatesc de disertatie si imi fac lucrarea...:(

alinanicoleta
26.04.2010, 17:05:30
tot off...cam rarut peste tot...ma pregatesc de disertatie si imi fac lucrarea...:(

rochia nu ti-ai luat-o? sau astepti sa mai apara noutati...

aroma_de_portocale
28.04.2010, 12:30:14
rochia nu ti-ai luat-o? sau astepti sa mai apara noutati...
eheeee....eu astept..rochia e ultima pe lista...cred ca prin august o sa mi-o iau...stii cum e...slabim ne ingrasam de la stres...eu nu vreau sa fie nevoie de ajustari.....

alinanicoleta
28.04.2010, 13:35:42
eheeee....eu astept..rochia e ultima pe lista...cred ca prin august o sa mi-o iau...stii cum e...slabim ne ingrasam de la stres...eu nu vreau sa fie nevoie de ajustari.....

spre fericirea mea pe toata perioada am ramas cum eram 43-45... asa ca nu am facut ajustari... apoi sarcina... acum imi este frica sa ma urc pe cantar...

mariammocanueugenia
28.04.2010, 13:45:42
spre fericirea mea pe toata perioada am ramas cum eram 43-45... asa ca nu am facut ajustari... apoi sarcina... acum imi este frica sa ma urc pe cantar...

De ce? n-ai mai slabit? eu am 46 acum...am inceput sa iau vitamine pt perioada alaptarii, ca ma simteam destul de slabita' si alaptat si ''stres''
Scuze de off topic.

alinanicoleta
28.04.2010, 13:47:11

De ce? n-ai mai slabit? eu am 46 acum...am inceput sa iau vitamine pt perioada alaptarii, ca ma simteam destul de slabita' si alaptat si ''stres''
Scuze de off topic.

off topic cred ca am vreo 48...

lyana_D
10.05.2010, 15:52:17
buna,fetele !! ati mai probat ceva ?

alinanicoleta
10.05.2010, 20:26:47
buna,fetele !! ati mai probat ceva ?

eu nu as mai vrea!!!:)):)):)) poate la nunta de argint:)):)):)) aur:)):)):))

lyana_D
11.05.2010, 09:32:46
eu nu as mai vrea!!!:)):)):)) poate la nunta de argint:)):)):)) aur:)):)):))

:)) tare frumos o sa fie atunci

alinanicoleta
12.05.2010, 13:18:01
ca tot venii vorba de mirese in etate...

hellen_floryn
12.05.2010, 17:46:50
sper sa nu supar pe nimeni dar vai :huh: =P~ eu n-as mai putea la varsta respectiva, dar bravo lor

lyana_D
12.05.2010, 22:29:37
oare mai ajungem noi la varsta aia :-?

monyk
16.05.2010, 08:10:54
eu am fost miercuri la Gabriela de luca si am probat 2 rochite si am ales-o pe a mea (dar era putin larguta si imi face pe masura mea)
hai sa va pun totusi o poza sa va mai delectati :))
.................mi-am ales pana la urma si invitatia de pe publiserv, saptamana asta dau comanda

lyana_D
16.05.2010, 08:41:17
eu am fost miercuri la Gabriela de luca si am probat 2 rochite si am ales-o pe a mea (dar era putin larguta si imi face pe masura mea)
.................mi-am ales pana la urma si invitatia de pe publiserv, saptamana asta dau comanda

am probat-o si eu pe asta ;)) era marimea 44 ...nicio treaba cu marimea mea :)) e dragutza , dar eu mai astept ...nu vreau sa imi para rau dak vad alta mai frumusica . oricum , cand m-am dus la atelierul lor ,doamna de acolo mi-a spus k rochitza este gata in 10...max 15 zile ,deci nu are rost sa ma grabesc,parerea mea :) si eu vreau tot cu dantelutza la mijloc . doar cele atasate mi-au placut mult pana acum de la grabriela :) voi ce parerea vaeti despre ele :-?

Felicitari Monik !! Iti sta binee !!!

monyk
16.05.2010, 08:56:02
am probat-o si eu pe asta ;)) era marimea 44 ...nicio treaba cu marimea mea :)) e dragutza , dar eu mai astept ...nu vreau sa imi para rau dak vad alta mai frumusica . oricum , cand m-am dus la atelierul lor ,doamna de acolo mi-a spus k rochitza este gata in 10...max 15 zile ,deci nu are rost sa ma grabesc,parerea mea :)

Felicitari ! Iti sta binee !

mersi frumos
am mai probat-o si pe aia cu multe pietricele sub piept si pe sold, imi venea perfect dar nu imi placea croiala de pe cupe
eu incep examenele si le dau la Constanta si nu stiu cat timp o sa mai am sa umblu dupa rochita. Oricum, asta era modelul la care am visat tot timpul

lyana_D
16.05.2010, 09:10:35
mersi frumos
am mai probat-o si pe aia cu multe pietricele sub piept si pe sold, imi venea perfect dar nu imi placea croiala de pe cupe
eu incep examenele si le dau la Constanta si nu stiu cat timp o sa mai am sa umblu dupa rochita. Oricum, asta era modelul la care am visat tot timpul

cred ... tu ai bustul destul de mare :)

alinanicoleta
16.05.2010, 09:16:24

felicitari pentru achizitii!!! sa sti ca se gaseste timp! insa daca e the one!!! atunci e mai bine sa o iei ACUM decat sa regreti apoi!
alte rochite nu ai mai probat? poze cu ele?

perfectbride
16.05.2010, 11:19:20
Invitatiile astea le-am comandat si eu de la publiserv sunt super dragute si finute;-);-) .

aroma_de_portocale
16.05.2010, 16:25:10
felicitari! te avantajeaza la bust...:D cam ce preturi au rochitele la gabriela de luca?

lyana_D
16.05.2010, 19:40:53
felicitari! te avantajeaza la bust...:D cam ce preturi au rochitele la gabriela de luca?

de la 5 mil pana pe la 15...16 . eu asa am vazut :)

alinanicoleta
16.05.2010, 20:31:22
de la 5 mil pana pe la 15...16 . eu asa am vazut :)

sunt si mai scumpe! la fanica gasesti si la 180 lei rochia!

monyk
17.05.2010, 20:47:14
Multumesc frumos fetele
Asta chiar e THE ONE
Mda, la cat sunt de slaba atata am si eu mai mare si iese in evidenta: nasul si bustul ;))

Cam 1650 lei era cea mai scumpa rochie - adica aia cu multe pietricele sub bust si pe sold.
Asta pe care am luat-o eu e 1550

mirelutza_tl
18.05.2010, 07:23:40
neata!!! astazi merg sa imi scurtezi rokita si sa o accesorizez,debea astept sa vad finalul:D

lyana_D
18.05.2010, 10:56:47
neata!!! astazi merg sa imi scurtezi rokita si sa o accesorizez,debea astept sa vad finalul:D

asteptam si noi sa vedem varianta finala :)

mirelutza_tl
18.05.2010, 19:14:01
marti va fi gata,in sfarsit sunt linistita:D

alinanicoleta
20.05.2010, 16:08:45

abia asteptam si noi!

laura_stress
22.05.2010, 23:45:17

Foarte frumoasa rochita... invitatiile si eu tot de la publiserv le-am avut si am fost tare multumita...

aroma_de_portocale
02.06.2010, 16:17:42
Gata rochita? Chiar sunt curioasa cum a iesit...

simona_alexa
07.06.2010, 09:02:53
aveti idee unde se inchiriaza rochii de mireasa in tulcea?

lyana_D
07.06.2010, 09:05:15

eu una nu stiu , poate te ajuta fetele :-?

alinanicoleta
07.06.2010, 09:08:38

la gabriela de luca inchiria ! din cate stiu eu... sau poate o miresica inchiriaza dar sa ii si placa! sa incerce si sus la tic tac dar... acolo cred ca slabe sanse

lyana_D
12.06.2010, 23:46:38
la gabriela de luca inchiria ! din cate stiu eu... sau poate o miresica inchiriaza dar sa ii si placa! sa incerce si sus la tic tac dar... acolo cred ca slabe sanse

am intrebat si eu la gabriela si mi-au zis k inchiriaza :) dak inchiriau si pantofi ce bine era :))

monyk
25.06.2010, 09:43:59
eu am deja rochita acasa, cam 3 saptamani a durat pana a fost gata si a iesit exact cum mi-am dorit. am mai facut unele schimbari fata de ceea ce am probat in magazin: am inlocuit dantela de pe bust cu una mai incarcata, mi-au mai aplicat niste strasuri.....sunt foarte multumita de ceea ce a iesit

alinanicoleta
25.06.2010, 15:22:45
eu am deja rochita acasa, cam 3 saptamani a durat pana a fost gata si a iesit exact cum mi-am dorit. am mai facut unele schimbari fata de ceea ce am probat in magazin: am inlocuit dantela de pe bust cu una mai incarcata, mi-au mai aplicat niste strasuri.....sunt foarte multumita de ceea ce a iesit

bravo! poate ne pui poze cu finalul!!!

lyana_D
28.06.2010, 15:26:31

pai asteptam pozele :)

fetelor , joi merg la Bucuresti sa-mi caut rochitza :X mi-am luat special o zi din concediu pentru asta :P
abia astept sa scap si de stresul asta :-S

monyk
02.07.2010, 10:48:43
bravo! poate ne pui poze cu finalul!!!

hai ca pun deseara poze, cand ajung acasa
a iesit foarte bine, au lucrat exceptional doamnele de acolo

alinanicoleta
02.07.2010, 13:06:55
hai ca pun deseara poze, cand ajung acasa
a iesit foarte bine, au lucrat exceptional doamnele de acolo

asteptam!=P~ ma bucur ca esti multumita! eu acum cateva zile spre surprinderea mea am vazut o rochie de nasa super la tic tac;))

monyk
05.07.2010, 20:06:05
am reusit sa-mi fac timp sa va atasez poza cu rochita mea. voalul tot de acolo l-am luat, cel mai simplu, am dat doar 30 de lei pe el :D . prima data mi-au pus in cap un voal brodat pe margini dar era atat de greu ca oboseam pana sa ajung la starea civila.

alinanicoleta
05.07.2010, 22:38:29
am reusit sa-mi fac timp sa va atasez poza cu rochita mea. voalul tot de acolo l-am luat, cel mai simplu, am dat doar 30 de lei pe el :D . prima data mi-au pus in cap un voal brodat pe margini dar era atat de greu ca oboseam pana sa ajung la starea civila.

felicitari inca odata pentru rochie! si sa sti ca primul lucru la care m-am uitat nu a fost rochia.. ci sanii:D:D

monyk
06.07.2010, 07:59:23
felicitari inca odata pentru rochie! si sa sti ca primul lucru la care m-am uitat nu a fost rochia.. ci sanii:D:D

pai atat am si eu mai "mare"........ sanii si nasul :-p:D

mirelutza_tl
06.07.2010, 21:58:31
Foarte frumoasa rokita Monik,felicitari ptr alegere,eu de acolo mi-am luat voalul,dar ce putin te-a costat doar 30 de ron :D

lyana_D
07.07.2010, 22:49:05
cred k cu toate ne-am uitat la sani mai intai :))
oricum , e dragutza !

Monik , esti prea complexata de nas [-( sa stii k este ok ;)

monyk
08.07.2010, 07:24:51
cred k cu toate ne-am uitat la sani mai intai :))
oricum , e dragutza !

Monik , esti prea complexata de nas [-( sa stii k este ok ;)

:D :D :D multumesc frumos

lyana_D
08.07.2010, 15:45:53
si eu mi-am luat rochitza :X :X
mi-e ciuda k nu am nicio poza cu ea , dar asta e.
am pus-o la pastrare pana la nunta k nu cumva sa gasesc cine stie ce pe la ea si sa nu-mi mai placa ;))
acum mai am de luat pantofii de zi , vreau sa fie inalti si cu bot rotund. Faza e k nu am gasit nici aici, nici la Ctza sau Buc :-s

o sa mai caut ...

monyk
09.07.2010, 08:32:24
am pus-o la pastrare pana la nunta k nu cumva sa gasesc cine stie ce pe la ea si sa nu-mi mai placa ;))
acum mai am de luat pantofii de zi , vreau sa fie inalti si cu bot rotund. Faza e k nu am gasit nici aici, nici la Ctza sau Buc :-s

o sa mai caut ...

de unde ti-ai luat-o pana la urma?
chiar nu-i faci si tu o poza sa ne mai incantam si noi?

alinanicoleta
09.07.2010, 16:04:04

o sa mai caut ...

fai poza asa pe umeras... iar pantofi vazusem la clujana ceva frumos dar acum depinde de gusturile fiecaruia

karinakty
30.07.2010, 13:21:18
eu una nu stiu , poate te ajuta fetele :-?
buna fetele!!!Eu sunt mai noua pe aici dar poate va impartasesc din experienta mea!!!Rochii de inchiriat in Tulcea nu exista de nici un fel!!!Ai m.multe sanse in Bucuresti,dar de cele mai multe ori nu corespunde realitatea cu ceea ce vezi pe net!!!FFF.frumos la echinox!!!

lyana_D
30.07.2010, 13:26:41
buna fetele!!!Eu sunt mai noua pe aici dar poate va impartasesc din experienta mea!!!Rochii de inchiriat in Tulcea nu exista de nici un fel!!!Ai m.multe sanse in Bucuresti,dar de cele mai multe ori nu corespunde realitatea cu ceea ce vezi pe net!!!FFF.frumos la echinox!!!

pacat k nu se gasesc :(
ai fost tu la vreo nunta la Echinox ? dak da , te rog sa-mi scrii parerile tale la topicul creeat de mine "Echinox " k sa fie ok :P

ms fain >:D<

karinakty
30.07.2010, 13:55:06
buna fetele!!!Eu am fost miresica anul trecut!!!SA va povestesc din experienta groaznica pe care am trait-o cu rochia de la GABRIELA DE LUCA!!!Am vorbit din aprilie ,eu avand nunta in aug. daca imi pot face rochia cu doua sapt.inainte de nunta si am primit confirmarea.Am dat nenumarate telefoane din Spania si ma asigurau ca totul va fi ok.AM venit acasa cu 2sapt.inainte de nunta si plina de vise si iluzii am mers la atelier:m-au amanat 2 zile pe motiv ca ,Doamna sefa era plecata....dar sa stau linistita ca totul va fi ok...m-am uitat pe cateva modele..si dupa 2 zile am revenit ca sa primesc scurt raspunsul:suntem prea ocupate,avem prea multe comenzi si nu ne putem ocupa de tine,oricum vrei un model prea complicat si noi nu facem!!daca vrei o rochie din magazin!!!Eu pt asta am facut programare inca din aprilie!!!A fost ca un soc!!Atatea luni am visat si sperat si mi-am pus toata increderea in aceste doamne...am iesit in lacrimi,simteam un gol in stomac,vedeam in ceata...imi era tare rau....si acum cu o sapt. inainte de nunta,incotro? Noroc ca, mama m-a sprijinit tot timpul!!!Ne-am urcat in primul microbuz spre Cta si tot raul a fost spre bine pt.ca am nimerit la o celebra creatoare si am avut rochia mult visata in timp record in 5 zile-au lucrat zi si noapte...Tonul ,exprimarea pe care au folosit-o acele doamne de la Tulcea...mi-au lasat un gust amar...Sper ca alte miresici sa nu treaca prin astfel de experiente neplacute!!Sa nu tine-ti cont de parerile celorlalti!!!Este o zi unica -Fi-ti asa cum va-ti visat mereu!!!Emotii constuctive va doresc si bucurati-va la max. de ziua voastra!!!

karinakty
30.07.2010, 14:05:46
pacat k nu se gasesc :(
ai fost tu la vreo nunta la Echinox ? dak da , te rog sa-mi scrii parerile tale la topicul creeat de mine "Echinox " k sa fie ok :P

ms fain >:D<
La echinox mi-am facut majoratul -a fost de vis..iar mai nou,anul trecut am fost la o nunta si totul a fost ok!! De la decor,servire ...la muzica...si eu am vrut tot la Echinox sa fac nunta dar era ocupat...oricum si la panoramic a fost perfect!!!

lyana_D
30.07.2010, 14:11:37
buna fetele!!!neplacute!!Sa nu tine-ti cont de parerile celorlalti!!!Este o zi unica -Fi-ti asa cum va-ti visat mereu!!!Emotii constuctive va doresc si bucurati-va la max. de ziua voastra!!!

vai :O nu pot sa cred !! ce bine k nu am mai facut-o la ele . si mie mi-au zis k in 2 sapt e gata dar am gasit in alta parte :) poate pui cateva pozuci cu rochitza ;;) :*

lyana_D
30.07.2010, 14:12:43
La echinox mi-am facut majoratul -a fost de vis..iar mai nou,anul trecut am fost la o nunta si totul a fost ok!! De la decor,servire ...la muzica...si eu am vrut tot la Echinox sa fac nunta dar era ocupat...oricum si la panoramic a fost perfect!!!

buna :) hai pe toppicul de restaurante te rog :)

karinakty
30.07.2010, 14:20:59
vai :O nu pot sa cred !! ce bine k nu am mai facut-o la ele . si mie mi-au zis k in 2 sapt e gata dar am gasit in alta parte :) poate pui cateva pozuci cu rochitza ;;) :*
CEI de La Gabriela de luca lucreaza numai dupa tipar sablon,nu au deloc creativitate si seriozitate-nu accepta nici o idee din exterior -lucreaza numai pe idei consrevatoare.Numai impopotionarile difera modelele sunt aceleasi!!!IAr ca material,daca au 3 felurile la o rochie aplica danteluta si al altul bentita!!Imi cer scuze de la miresici dar am tacut un an!!Deziluzia si amaraciunea pe care am trait-o n-o doresc la nimeni!!!Poze cu rochita mea le gasiti la profilul meu, am un album..PUPICURI DULCI!!!

lyana_D
30.07.2010, 14:22:23
CEI de La Gabriela de luca lucreaza numai dupa tipar sablon,nu au deloc creativitate si seriozitate-nu accepta nici o idee din exterior -lucreaza numai pe idei consrevatoare.Numai impopotionarile difera modelele sunt aceleasi!!!IAr ca material,daca au 3 felurile la o rochie aplica danteluta si al altul bentita!!Imi cer scuze de la miresici dar am tacut un an!!Deziluzia si amaraciunea pe care am trait-o n-o doresc la nimeni!!!Poze cu rochita mea le gasiti la profilul meu, am un album..PUPICURI DULCI!!!

multumim frumos ! e bine de stiut pt viitoarele miresici :)

lyana_D
30.07.2010, 14:24:06

ai avut o rochitza tare dragutza :)

karinakty
31.07.2010, 02:48:37

o sa mai caut ...
sunt convinsa ca vei fi o mireasa superba!!!In final stralucirea pe care o ai in acea zi e unica ,si face ca fiecare dintre noi sa fie cea mai frumoasa in ziua mult visata!!!As fi vrut sa pun m.multe poze dar ocupa prea mare spatiul si nu ma lasa...cele din profil sunt facute pe un tel.mobil...PUP!!

karinakty
31.07.2010, 02:56:04
ai avut o rochitza tare dragutza :)
multumesc pt.apreciere!!!Fiecare asa cum s-a visat...cu stilul potivit fiecareia.Nu stiu sa pun pozele de la sedinta foto profesionista-ocupa prea mult spatiu...mai incerc ..pup!!!

alinanicoleta
31.07.2010, 21:43:45
multumesc pt.apreciere!!!Fiecare asa cum s-a visat...cu stilul potivit fiecareia.Nu stiu sa pun pozele de la sedinta foto profesionista-ocupa prea mult spatiu...mai incerc ..pup!!!

bine ai venit printre noi!! si eu am avut oarece neplaceri la gabriela de luca la pelican... si tot asa am preferat sa merg i cu totul alta parte!

karinakty
01.08.2010, 03:46:47
bine ai venit printre noi!! si eu am avut oarece neplaceri la gabriela de luca la pelican... si tot asa am preferat sa merg i cu totul alta parte!
Vorba dulce mult aduce...!Mai avem de invatat...dar asa isi pierd din clientela...

alinanicoleta
01.08.2010, 09:14:32
Vorba dulce mult aduce...!Mai avem de invatat...dar asa isi pierd din clientela...

clientela au... un singur lucru e ca toate rochiile cam au acelasi tipar! pacat ca nu imi permit ca sigur imi deschideam un magazin cu tot felul de modele... (mori lee, la sposa etc ).... din pacate la noi aici in tulcea cam asta se cumpara insa pentru cele cu altfel de gusturi se merita...

karinakty
01.08.2010, 12:39:38
clientela au... un singur lucru e ca toate rochiile cam au acelasi tipar! pacat ca nu imi permit ca sigur imi deschideam un magazin cu tot felul de modele... (mori lee, la sposa etc ).... din pacate la noi aici in tulcea cam asta se cumpara insa pentru cele cu altfel de gusturi se merita...
da In tulcea ar fi bine venit un magazin cu rochii de mireasa sau inchirieri rochii de mireasa-asa ar fi fost pt.toate buzunarele si ne-am lipsi de chiciuri!!!

lyana_D
01.08.2010, 19:02:01

rochita mea e atat de usoara ;;) park plutesc in ea :0 si asta imi place la nebunie :X in principiu mi-am dorit ceva sexy , k orice miresica :) dar ... am zis mai bine sa ma simt eu ok decat sa fiu stanjenita de fel si fel de lucruri dak era rochitza prea decoltata sau prea transparenta ;)) o sa fie seara noastra si ne vom bucura de ea la maxim !!

CASA DE PIATRA Simobobo :) Ai fost o superba cum ne-ai obisnuit :* tot ce va doriti si HAI CU BEBEEEE !! :D

mirelutza_tl
02.08.2010, 07:24:47
hmmm gabriela de luca,mi-am luat voalul de acolo,cand am fost sa intreb mi-a spus un pret,cand am mers sa il cumpar alt pret,iar cand am fost sa ma uit dupa floricele in piept erau 2 tineri care luau tot buchetele de piept si tot asa,modifica preturile de la o zi la alta.neserioase!!!!

geanyna23
02.08.2010, 08:13:13
rochita mea e atat de usoara ;;) park plutesc in ea :0 si asta imi place la nebunie :X in principiu mi-am dorit ceva sexy , k orice miresica :) dar ... am zis mai bine sa ma simt eu ok decat sa fiu stanjenita de fel si fel de lucruri dak era rochitza prea decoltata sau prea transparenta ;)) o sa fie seara noastra si ne vom bucura de ea la maxim !!

CASA DE PIATRA Simobobo :) Ai fost o superba cum ne-ai obisnuit :* tot ce va doriti si HAI CU BEBEEEE !! :D
vreau si eu poze cu simo,daca ai vz pe undeva zi si mie rpd:D ca picasa vad ca nu mai e valabil

lyana_D
02.08.2010, 15:04:16
vreau si eu poze cu simo,daca ai vz pe undeva zi si mie rpd:D ca picasa vad ca nu mai e valabil

nu am poze . o sa puna ea cu siguranta , dak vrea :)

alinanicoleta
02.08.2010, 17:08:37

off topic! Casa de piatra Simona!!!
fetelor vprbiti de rochii... dar unele dintre voi inca nu ati pus pozeL-) va scot de la pomul de craciun!!!:-p

geanyna23
02.08.2010, 19:09:01
nu am poze . o sa puna ea cu siguranta , dak vrea :)
nu mai activeaza de mult pe aici

lyana_D
03.08.2010, 10:34:15
nu mai activeaza de mult pe aici

am obs si eu :(

alinanicoleta
03.08.2010, 10:45:19
am obs si eu :(

off topic: simobobo a renuntat la forum tocmai pentru faptul ca nu se putea exprima liber... la orice lucru era sanctionata!

karinakty
07.08.2010, 14:51:23
Rochii de mireasa in tulcea!!!nu avem si noi un atelier de creatie...lipsa de idei??off...tot astept...ar merita si orasul nostru ceva mai cu stil si inventivitate....:*

alinanicoleta
09.08.2010, 07:54:02
Rochii de mireasa in tulcea!!!nu avem si noi un atelier de creatie...lipsa de idei??off...tot astept...ar merita si orasul nostru ceva mai cu stil si inventivitate....:*

atelier de creatie... cica e gabriela (dar care are numai un anumit tipar... asa ca daca vrei ceva trebuie sa se asemene cu ceea ce creeaza) si mai era una ester parca (inainte era langa palatul copiilor si apoi in vest iar acum... numai stiu unde este)
referitor la aparitia unei astfel de case... sincer m-as angaja ca vanzatoare acolo... numai sa apara odata si la noi asa ceva! :))

lyana_D
09.08.2010, 10:28:58
atelier de creatie... cica e gabriela (dar care are numai un anumit tipar... asa ca daca vrei ceva trebuie sa se asemene cu ceea ce creeaza) si mai era una ester parca (inainte era langa palatul copiilor si apoi in vest iar acum... numai stiu unde este)
referitor la aparitia unei astfel de case... sincer m-as angaja ca vanzatoare acolo... numai sa apara odata si la noi asa ceva! :))

da ... si eu astept o astfel de casa ! ma bag si eu vanzatoare :))

alinanicoleta
11.08.2010, 15:29:07
da ... si eu astept o astfel de casa ! ma bag si eu vanzatoare :))

off topic: poate are nevoie doar de 1... asa ca nu te baga peste mine =))=))=))
referitor la rochii... am fost in week-end la constanta... si am vazut niste rochiii.... dar si preturi pe masura

karinakty
14.08.2010, 12:41:11
macar sa visam...>:D<
off topic: poate are nevoie doar de 1... asa ca nu te baga peste mine =))=))=))
referitor la rochii... am fost in week-end la constanta... si am vazut niste rochiii.... dar si preturi pe masura
Da am si eu un magazin inCta preferat sa nu-i scriu numele sa nu-i fac reclama...preturi pe masura...dar merita...