PDA

Versiunea completa : Rochia de mireasa

mikimiki
01.06.2008, 12:50:16
Buna ,

si eu sunt buzoianca dar de 5 ani locuiesc in ploiesti,

la sfarsitul lunii vreau sa vin in buzau sa caut rochii de mireasa, imi puteti recomanda cateva magazine
eu nu cunosc decat magazinul vizavi de macdonald's
unde ma mai pot duce? :*

madi
01.06.2008, 17:41:58
Buna ,

la sfarsitul lunii vreau sa vin in buzau sa caut rochii de mireasa, imi puteti recomanda cateva magazine
Buna! Te mai poti duce pe unirii sud (la big) la magazinul Just marry, sau pe Cuza-voda. Sper sa gasesti rochia potrivita!! poop:*

erika_22
02.06.2008, 21:08:40
Azi am vazut ca s-a mai deschis un mag pt miresici ... in centru langa Biserica Sf Ingeri ... vis-a-vis de statia lui 7 "White symphony"... sau ceva in genul asta...

mikimiki
03.06.2008, 09:06:15
Azi am vazut ca s-a mai deschis un mag pt miresici ... in centru langa Biserica Sf Ingeri ... vis-a-vis de statia lui 7 "White symphony"... sau ceva in genul asta...

multumesc mult fetelor>:D<

georgiiana
05.06.2008, 16:13:35
Buna ,

salut.mai este un magazin pe platou la dacia,vizavi de leonardo.dar eu iti recomand sa mergi prin bucuresti sau braila. din buzau nu ai ce alege.sunt cateva modele scumpe.,dar care nu merita banii.:*

mikimiki
06.06.2008, 11:25:09
salut.mai este un magazin pe platou la dacia,vizavi de leonardo.dar eu iti recomand sa mergi prin bucuresti sau braila. din buzau nu ai ce alege.sunt cateva modele scumpe.,dar care nu merita banii.:*

da, sunt scumpe? eu speram ca sunt preturi mai mici decat in ploiesti:-s

mikimiki
16.06.2008, 09:53:48
pe 5 iulie ajung la Buzau. abia astept sa colind magazinele care mi le-ati enumerat voi mai sus.

va spun daca am gasit ceva care sa-mi placa>:D<

otilix
16.06.2008, 10:30:31
zilele trecute am trecut pe lg white symphony si am aruncat o privire ca tot citisem pe la voi despre ei. mie una nu mi-au placut modelele lor de rochite pt ca mi s-au parut de nylon. sper sa va gasiti o rochita asa cum va doriti, indiferent de unde o alegeti.

Miraj
16.06.2008, 10:55:56
SINGURELE DIN bUZAU CARE MI-AU PLACUT SUNT CELE DE PE uNIRII - MI S-AU PARUT DE CALITATE..mergi acolo poate gasesti ceva pe gustul tau, mai ales ca tot ei fac si modificarile si o si pastreaza pana aproape de nunta..spor la shopping...:*

simonapetruta
17.06.2008, 00:06:25
...fetelor, stie cineva cum se numeste magazinul de rochii mireasa de pe Gorbaciov?? parca e o reprezentanta unei firme din Galati.

Diana2000
17.06.2008, 09:25:00
...fetelor, stie cineva cum se numeste magazinul de rochii mireasa de pe Gorbaciov?? parca e o reprezentanta unei firme din Galati.
Cred ca este vorba de magazinul White Symphony .......:-?

simonapetruta
17.06.2008, 09:38:32
...multam...\:D/

simonapetruta
17.06.2008, 09:52:32
Dragele mele... desi am ales modelul rochitei pe care o vreau(asta se intampla inainte de Craciun), si am platit si un depozit, sunt inca in dubii si u prea multumita de varianta aleasa. Nu ajung in tara decat cu 2 sapt inainte de nunta, si nu stiu daca sa raman la varianta aleasa, sau, cand sunt in Ro, sa incep "vanatoarea". Oare gasesc in 2 sapt rochita, si pe cineva sa o si prefaca, io fiind micuta de statura, sigur o sa aiba nev de modificari.
[-o< astept niste raspunsuri.
Desi sunt in uk, aci sunt f f scumpe...

TzUmPi
17.06.2008, 12:46:46
Dragele mele... desi am ales modelul rochitei pe care o vreau(asta se intampla inainte de Craciun), si am platit si un depozit, sunt inca in dubii si u prea multumita de varianta aleasa. Nu ajung in tara decat cu 2 sapt inainte de nunta, si nu stiu daca sa raman la varianta aleasa, sau, cand sunt in Ro, sa incep "vanatoarea". Oare gasesc in 2 sapt rochita, si pe cineva sa o si prefaca, io fiind micuta de statura, sigur o sa aiba nev de modificari.
[-o< astept niste raspunsuri.
Desi sunt in uk, aci sunt f f scumpe...

Depinde ce iti doresti...in cazul in care vrei o rochie de firma nu o sa reusesti in 2 sapt pt ca ei in general merg pe comanda...daca vrei sa cump o rochita dintr-un magazin oarecare si nu esti fffff pretentioasa reusesti. Acum depinde de fiecare.

georgiiana
17.06.2008, 14:57:39
buna.eu mi-am luat rochia din bucuresti.cu totul m-a costat 1300 lei.in buzau am vazut cateva modele,dar sincer aceleasi modele le-am vazut in bucuresti, in europa.eu am rochie frumoasa foc.sincer am cautat in bz ceva asemanator, dar nu am gasit.

Diana2000
17.06.2008, 16:40:15
buna.eu mi-am luat rochia din bucuresti.cu totul m-a costat 1300 lei.in buzau am vazut cateva modele,dar sincer aceleasi modele le-am vazut in bucuresti, in europa.eu am rochie frumoasa foc.sincer am cautat in bz ceva asemanator, dar nu am gasit.
Si nu ne pui si noua poza sa o vedem :) ?

mikimiki
30.06.2008, 10:02:15
fetelor pana la urma mi-am luat rochie din Ploiesti:)

am gasit-o si foarte ieftina (promotie) - 6 mil.
va atasez poze, dar sa nu va uitati la moaca mea caci nu sunt fotogenica deloc:-p

mi-am cumpat 2 voaluri, vand unul dintre ele

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=11809

Diana2000
30.06.2008, 13:10:57

va atasez poze, dar sa nu va uitati la moaca mea caci nu sunt fotogenica deloc:-p

Este foarte frumoasa rochita ta. Sa iti aduca fericire;-) !!!!!!!!

ralu_ela
30.06.2008, 23:16:11

fff draguta este rochia si iti vine bine...sa o porti sanatoasa

P.S....si tu esti slabuta.....ce mancati voi toata ziua?

pup

mikimiki
01.07.2008, 13:00:36
fff draguta este rochia si iti vine bine...sa o porti sanatoasa

P.S....si tu esti slabuta.....ce mancati voi toata ziua?

pup

cand am plecat din Buzau la facultate in Ploiesti aveam 64 kg, cand am terminat in 2005 aveam 45 kg:D

otilix
01.07.2008, 16:56:02

sa o porti cu placere si sa ai o nunta cum iti doresti.<:-P <:-P <:-P <:-P

ionela_oany
08.07.2008, 20:00:42
Fetelor sunt fericitaaaaaaaaaaa! In sfarsit am gasit rochita mult visata/dorita....dupa indelungi cautari,stres si lacrimi,am gasit-o.Intamplator am trecut pe langa magazinul Just Marry situat pe Unirii sud(zona big) si acolo am vazut-o .Atasez poza cu prima mea proba,mentinez ca trebuie sa aduc modificari modelului in sensul ca vreau in loc de fermoarul cu care este prevazut corsetul sa atasez un snur/siret pentru o mai mare siguranta.

ionela_oany
08.07.2008, 20:12:58
Fetelor sunt fericitaaaaaaaaaaa! In sfarsit am gasit rochita mult visata/dorita....dupa indelungi cautari,stres si lacrimi,am gasit-o.Intamplator am trecut pe langa magazinul Just Marry situat pe Unirii sud(zona big) si acolo am vazut-o .Atasez poza cu prima mea proba,mentinez ca trebuie sa aduc modificari modelului in sensul ca vreau in loc de fermoarul cu care este prevazut corsetul sa atasez un snur/siret pentru o mai mare siguranta.
Ajutorrr...nu stiu sa redimensionez poza si nu o pot posta pentru ca este in format ''prea mare''!

srb_ancutza
09.07.2008, 12:21:20
Ajutorrr...nu stiu sa redimensionez poza si nu o pot posta pentru ca este in format ''prea mare''!
Incearca in album. Acolo merge sa postezi si poze la dimensiuni mai mari.

Diana2000
09.07.2008, 14:44:31
Vrem sa vedem pozicaaaa:D . Iti voi spune pasi pentru a redimensiona poza:
Deschizi poza - open - Microsoft Office Picture Manager - Editare imagine - Redimensionare - setezi o marime mai mica decat cea initiala - ok.
Sper ca ti-am fost de folos. Asteptam pozicaaa:).

ionela_oany
09.07.2008, 15:07:27
Am reusit datorita indicatiilor tale...iti multumesc!

Diana2000
09.07.2008, 15:28:52
Am reusit datorita indicatiilor tale...iti multumesc!
Este f frumoasa rochia sa iti aduca fericire si mult noroc in viata!!!!!!!!!!! Totusi nu ai putea sa o postezi mai mare si dreapta ca nu prea se vede asa de bine si e pacat de rochita la cat e de frumoasa. ;;)

ionela_oany
09.07.2008, 15:58:22
Incearca in album. Acolo merge sa postezi si poze la dimensiuni mai mari.
Am creat un album foto ''rochita mea la prima proba'' ...va invit sa le vedeti dand un simplu clik pe album.astept impresii.poop

ionela_oany
09.07.2008, 17:50:48
un model de rochita de mireasa de la CalinEvents care mi-a placut dar ar fi trebuit sa il fac pe comanda si dura (cred)mai mult de 1 luna pana era gata...asa ca am renuntat la acesta si iata ca bine am facut pt ca mi-am gasit rochita mult visata!

ionela_oany
09.07.2008, 17:51:22
si acestea....

ionela_oany
09.07.2008, 17:52:22
...nu stiu de ce nu s-au atasat?

ionela_oany
09.07.2008, 18:29:33
Uitandu-ma la/in subiectul creat de Raluca Vatcu'' Buchetele de mireasa si lumanarile'' am observat ca Geniaro are la semnatura o poza cu ea in rochita de mireasa si am constatat cu incantare ca eu am acelasi model de rochita ca ea:)>-.Arata super pe ea ,sper ca si pe mine va arata la fel de bine.:-SS

ralu_ela
09.07.2008, 20:52:32
Am creat un album foto ''rochita mea la prima proba'' ...va invit sa le vedeti dand un simplu clik pe album.astept impresii.poop

frumoasa rochie ti-ai ales.....sa o porti sanatoasa si sa fii o miresica fericita :*

ionela_oany
09.07.2008, 23:34:35
Iti multumesc Raluca!Sunt sigura ca si tu vei fi o miresica superba!:*

otilix
10.07.2008, 10:07:29
ionela, sa porti cu mare placere rochita aleasa si sa ai o nunta minunata.
curiozitate: cate kg are rochia?

Diana2000
10.07.2008, 12:38:22
Superbaaa sa iti aduca fericire.

delia17
10.07.2008, 12:58:44
Frumoasa rochita. Casa de piatra!!!!! Asteptam sa te vedem pe tine in ea.:-p

ionela_oany
10.07.2008, 13:50:13
ionela, sa porti cu mare placere rochita aleasa si sa ai o nunta minunata.
curiozitate: cate kg are rochia?
=)) Buna intrebare!Si eu cand am luat rochita in mana,mergand spre cabina de proba am zis ca este foarte grea,insa cand am imbracat-o am realizat ca nu o simt ca pe o povara ci din contra!este pozibil sa nu o simt asa de grea si pt ca eu am o constructie mai masiva a corpului8-|...sunt o femeie puternica:-p

ionela_oany
10.07.2008, 13:51:47
Frumoasa rochita. Casa de piatra!!!!! Asteptam sa te vedem pe tine in ea.:-p
Multumesc pt apreciere si urari. Iti doresc si eu ''casa de piatra''

otilix
10.07.2008, 22:46:24
=)) Buna intrebare!Si eu cand am luat rochita in mana,mergand spre cabina de proba am zis ca este foarte grea,insa cand am imbracat-o am realizat ca nu o simt ca pe o povara ci din contra!este pozibil sa nu o simt asa de grea si pt ca eu am o constructie mai masiva a corpului8-|...sunt o femeie puternica:-p

important e ca tu sa te simti minunat in rochita. iti vine f bine, te pune in valoare. am intrebat pt ca si eu am probat pt nunta o rochie la ei, care mi-a placut f mult si care nu avea trena chiar asa lunga ca a ta parca, dar pe care nu am luat-o pt ca mi s-a parut greu sa merg cu ea. dar asta e probabil o chestiune pur personala. vei fi o mireasa frumoasa.;-)

ionela_oany
17.07.2008, 00:26:59
important e ca tu sa te simti minunat in rochita. iti vine f bine, te pune in valoare. am intrebat pt ca si eu am probat pt nunta o rochie la ei, care mi-a placut f mult si care nu avea trena chiar asa lunga ca a ta parca, dar pe care nu am luat-o pt ca mi s-a parut greu sa merg cu ea. dar asta e probabil o chestiune pur personala. vei fi o mireasa frumoasa.;-)
Otilix mereu am apreciat promptitudinea ta in exprimarea ideilor iar faptul ca esti sincera m-a facut sa tin cont de parerea ta atunci cand eram in dubii cu ceva...iti multumesc ca ,desi,ai trecut la statutul de sotie si mamaica cu acte in regula ,inca mai gasesti timp si pentru a ne sustine pe noi.:*

simonapetruta
17.07.2008, 14:58:14

Frumoasa rochita. Nu conteaza cat ai dat pe ea!!! Bravo tie, iti sta minunat.

ionela_oany
20.07.2008, 11:34:44
Frumoasa rochita. Nu conteaza cat ai dat pe ea!!! Bravo tie, iti sta minunat.
Subscriu, adaugand faptul ca arati minunta in aceasta rochita

b00b0ana
22.07.2008, 00:23:22
fetelor, sunt dezamagita. am intrat sambata in magazinul de pe unirii cu rochii din siria, sau de unde or fi, si ce credeti... dezamagire maxima. toate rochiile erau murdare si neingrijite. cand am intrebat-o pe tanti de ce sunt asa a spus ca au fost probate si ca s-au murdarit dar cand vor fi cumparate le vor duce la curatat si la modificat. sincer sunt constienta de faptul ca toate miresicile se duc acolo sa probeze rochitele , dar apoi sunt lasate asa de izbeliste? adica ma duc acolo, probez rochita, doamna vanzatoare nu stie ca eu am pitiriazis (o boala de piele), ma dezbrac si ea o pune la loc pe umeras. peste o ora mai vine o fata la probat si se imbraca cu aceeasi rochita cu care m-am probat si eu si uite asa se molipseste si domnisoara. hai sa nu exagerez sa fie curatae de fiecare data dupa ce sunt probate, dar cele de acolo erau "jegoase" nu murgare si aveai impresia ca sunt imbaxite. mai mult de 5 minute nu cred ca am rezistat in magazin. mi-a lasat un gust amar, cu toate ca toata lumea lauda magazinul. pana si rochiile din dragonul rosu erau mai ingrijite.
pacat de rochite.
spor la pregatiri fretelor. va pup!

lizibuzau
22.07.2008, 08:17:12
fetelor, sunt dezamagita. am intrat sambata in magazinul de pe unirii cu rochii din siria, sau de unde or fi, si ce credeti... dezamagire maxima. toate rochiile erau murdare si neingrijite. cand am intrebat-o pe tanti de ce sunt asa a spus ca au fost probate si ca s-au murdarit dar cand vor fi cumparate le vor duce la curatat si la modificat. sincer sunt constienta de faptul ca toate miresicile se duc acolo sa probeze rochitele , dar apoi sunt lasate asa de izbeliste? adica ma duc acolo, probez rochita, doamna vanzatoare nu stie ca eu am pitiriazis (o boala de piele), ma dezbrac si ea o pune la loc pe umeras. peste o ora mai vine o fata la probat si se imbraca cu aceeasi rochita cu care m-am probat si eu si uite asa se molipseste si domnisoara. hai sa nu exagerez sa fie curatae de fiecare data dupa ce sunt probate, dar cele de acolo erau "jegoase" nu murgare si aveai impresia ca sunt imbaxite. mai mult de 5 minute nu cred ca am rezistat in magazin. mi-a lasat un gust amar, cu toate ca toata lumea lauda magazinul. pana si rochiile din dragonul rosu erau mai ingrijite.
pacat de rochite.
imi pare rau ca ai fost asa dezamagita.....eu una de acolo mi-am cumparat rochita si nu am avut probleme de genul asta....recunosc ca rochita mea arata ca noua si e singura pe care am probat-o si pe care am si luat-o......nu a trebuit modificata ci doar scurtata si am fost foarte multumita de colaborarea cu ei.....

ionela_oany
22.07.2008, 18:38:06
pacat de rochite.
Imi pare rau ca ai ramas cu aceasta parere despre magazin si in special despre rochite.Eu de acolo am cumparat rochita si am probat inca 3 rochite diferite ca model innainte de a ma decide pe care o opresc.Eu nu am vazut ca rochitele probate de mine sa fie murdare... din contra in cabina de proba exista asezat pe jos un material alb tip cearsaf tocmai pt a nu atinge cu poalele si cu trena pardoseala,iar cand am iesit din cabina pentru a ma vedea in oglinda mare de pe hol ,mi-a tinut ea trena iar cealalta tipa a asezat un alt cearsaf pe jos in fata oglinzi si mai in gluma mai in serios mi-a spus sa nu parasesc''patratul alb'' pt ca murdaresc trena.Iar la faza cu ''ar trebui curatate dupa ce sunt probate'' nu stiu daca exista un magazin care sa faca acest lucru..tu ai gasit unul?Pai ca sa iti dau un exemplu ,cand am fost pe lipscani ca sa ma uit de rochite am intrat si la ''christian phillipe'' si am probat o rochita pe care au probat-o si alte doua fete innaintea mea si acelasi lucru s-a intamplat si la ''alb si negru'' in unirea...cred ca este un risc pe care ti-l asumi pentru ca nu ai alta optiune !:)>-

b00b0ana
22.07.2008, 21:57:42
Imi pare rau ca ai ramas cu aceasta parere despre magazin si in special despre rochite.Eu de acolo am cumparat rochita si am probat inca 3 rochite diferite ca model innainte de a ma decide pe care o opresc.Eu nu am vazut ca rochitele probate de mine sa fie murdare... din contra in cabina de proba exista asezat pe jos un material alb tip cearsaf tocmai pt a nu atinge cu poalele si cu trena pardoseala,iar cand am iesit din cabina pentru a ma vedea in oglinda mare de pe hol ,mi-a tinut ea trena iar cealalta tipa a asezat un alt cearsaf pe jos in fata oglinzi si mai in gluma mai in serios mi-a spus sa nu parasesc''patratul alb'' pt ca murdaresc trena.Iar la faza cu ''ar trebui curatate dupa ce sunt probate'' nu stiu daca exista un magazin care sa faca acest lucru..tu ai gasit unul?Pai ca sa iti dau un exemplu ,cand am fost pe lipscani ca sa ma uit de rochite am intrat si la ''christian phillipe'' si am probat o rochita pe care au probat-o si alte doua fete innaintea mea si acelasi lucru s-a intamplat si la ''alb si negru'' in unirea...cred ca este un risc pe care ti-l asumi pentru ca nu ai alta optiune !:)>-
am spus mai sus ca nu neaparat sa le curete imediat dupa ce sunt probate, dar macar la o saptamana sa le duca, pt ca aratau urat rau de tot. si chiar ea a recunoscut ca sunt murdare si ca le duc la curatat si modificat doar cand sunt cumparate. oricum am intrat din greseala acolo, pt ca nu mi-am propus niciodata sa-mi iau rochita de acolo, dar era in drum. cautam o pereche de sandale si am trecut prin fata magazinului. am zis sa intru ca am vazut ca toate vorbiti despre el si ca va luati rochitele de acolo. oricum, impresia a ramas si... imi pare rau de rochite... ca unele erau chiar dragutze.
va pup fetelor, spor la pregatiri!

ionela_oany
23.07.2008, 00:09:37
am spus mai sus ca nu neaparat sa le curete imediat dupa ce sunt probate, dar macar la o saptamana sa le duca, pt ca aratau urat rau de tot. si chiar ea a recunoscut ca sunt murdare si ca le duc la curatat si modificat doar cand sunt cumparate. oricum am intrat din greseala acolo, pt ca nu mi-am propus niciodata sa-mi iau rochita de acolo, dar era in drum. cautam o pereche de sandale si am trecut prin fata magazinului. am zis sa intru ca am vazut ca toate vorbiti despre el si ca va luati rochitele de acolo. oricum, impresia a ramas si... imi pare rau de rochite... ca unele erau chiar dragutze.
va pup fetelor, spor la pregatiri!
iti inteleg supararea si iti doresc sa gasesti rochita pe care tu o doresti>:D<>:D<>:D<

otilix
23.07.2008, 09:33:08
Otilix mereu am apreciat promptitudinea ta in exprimarea ideilor iar faptul ca esti sincera m-a facut sa tin cont de parerea ta atunci cand eram in dubii cu ceva...iti multumesc ca ,desi,ai trecut la statutul de sotie si mamaica cu acte in regula ,inca mai gasesti timp si pentru a ne sustine pe noi.:*

pai va astept si pe voi sa ajungeti cu bebei sa am si eu cu cine vb si despre chestii de bebe.\:D/ :*

oanat
28.07.2008, 22:44:23
Buna tuturor!
Pentru ca nu prea am vazut pe acest forum fotografii cu rochie de mireasa si palarie in locul diademei, pentru cele interesate, doua fotografii cu rochia mea. Sper sa va placa alegerea mea! ;))

ionela_oany
28.07.2008, 22:45:39
Buna tuturor!
Pentru ca nu prea am vazut pe acest forum fotografii cu rochie de mireasa si palarie in locul diademei, pentru cele interesate, doua fotografii cu rochia mea. Sper sa va placa alegerea mea! ;))
Si pozele unde's?

oanat
28.07.2008, 22:53:22
gata...am reusit; sper!

ionela_oany
28.07.2008, 22:55:33
gata...am reusit; sper!
Sa le porti cu zambetul pe chip si sa te bucuri de fiecare clipa pe care o petreci imbracata in rochita ta

oanat
28.07.2008, 22:57:37
multumesc! asa sa fie!

Diana2000
29.07.2008, 08:39:35
gata...am reusit; sper!
Sa iti aduca multtt noroc si fericire in viata :).

camyfoton
04.08.2008, 08:03:47
buna fetelor!
ce parere aveti despre magazinul Darfil de pe unirii?
cum vi se par rochitele de acolo?

ionela_oany
04.08.2008, 21:40:03
[quote=camyfoton;1014318]buna fetelor!
ce parere aveti despre magazinul Darfil de pe unirii?
cum vi se par rochitele de acolo?[/quote
Am fost acolo pe cand imi cautam ''disperata'' rochita si am vorbit cu doamna care este foarte draguta.Despre rochite pot spune ca sunt ok in raport pret calitate...daca vrei sa vezi toate modelele lor intra pe darfil.ro
poop

erika_22
05.08.2008, 19:32:04
Eu am avut rochita cump de acolo ... si am fost f multumita si de modul in care s-a purtat vanzatoarea cu mine ... am facut niste modificari asupra modelului ...

ionela_oany
07.08.2008, 22:42:13
Buna tuturor!
Am cumparat si eu astazi palariuta pentru desgatitul miresei si sunt foarte incantata de ea ...de fapt de mine cu ea pe cap;));));))!

anny_4u
09.09.2008, 00:16:08
Buna fetelor.. eu nu sunt din bz, dar fac nunta acolo. Rochitza mea am cumparat-o de la magazinul acela vizavi de mc donald's si pot spune ca sunt foarte incantata de ea. a costat 8 mil. sunt rochitze ieftine si frumoase.. merita sa incercati.;-)

ela_mi
10.09.2008, 11:15:37
Salutare tuturor,
Dupa multe ezitari am reusit sa-mi cumpar rochita de mireasa.<:-P
Dar acum am o mica dilema,nu ma pot hotari la modelul bijuteriilor.

alinacristina82
10.09.2008, 12:47:27
Salutare tuturor,

fff frumoasa!
sa iti poarte noroc!

de unde ai cumparat-o?

Alynuta87
10.09.2008, 13:25:04
un model de rochita de mireasa de la CalinEvents care mi-a placut dar ar fi trebuit sa il fac pe comanda si dura (cred)mai mult de 1 luna pana era gata...asa ca am renuntat la acesta si iata ca bine am facut pt ca mi-am gasit rochita mult visata!

Este superba rochia asta!!! Ai idee cam cat costa si unde o pot gasi??? :*

ela_mi
11.09.2008, 11:11:45
Eu am cumparat-o de la noela din bz.

ela_mi
11.09.2008, 11:12:24
Am uitat de pret.M-a costa 11 mil

ralu_ela
11.09.2008, 21:47:03
Salutare tuturor,

super draguta rochita...sa o porti sanatoasa.....cred ca porti asorta la ea niste perlute finute

pup

Diana2000
18.09.2008, 10:08:36
Salutare tuturor,
Felicitari pentru alegere, este f frumoasa rochita aleasa de tine, sa iti aduca mult noroc! Dupa parerea mea eu as pune ori niste bijuterii fff finute cu un pandantiv micut, sau bijuterii cu perlute finute;;) . pupici.

alina_i_2006
27.09.2008, 19:57:23
Am pus ochii pe ea dar mi se pare trena cam lunga si cred ca m-ar incomoda la dans si la mers.Voi ce spuneti?:-\

ionela_oany
28.09.2008, 16:57:23
Rochita mea in care m-am simtit ca o printesa...no comment!

ionela_oany
28.09.2008, 17:00:16
Am pus ochii pe ea dar mi se pare trena cam lunga si cred ca m-ar incomoda la dans si la mers.Voi ce spuneti?:-\
Si rochita mea a avut trena lunga,nedetasabila, asa cum observi in poze insa nu m-a deranjat deloc la dans sau mers pt ca a avut un sistem de prindere care mi-a fost de mare ajutor...banuiesc ca si rochita aceasta are asa ceva si chiar daca nu are ii poti atasa tu unul.

ralu_ela
28.09.2008, 23:08:03

se vede ca ai fost o printesa...felicitari si casa de piatra

pup>:D<

ionela_oany
28.09.2008, 23:14:17
se vede ca ai fost o printesa...felicitari si casa de piatra

pup>:D<
Iti multumesc!CASA DE PIATRA !

Diana2000
29.09.2008, 09:27:31
Intradevar ai fost f frumoasa, Casa de piatra!!! ;-)

alina_i_2006
29.09.2008, 11:41:44
Foarte frumoasa rochita!O sa ma interesez daca are sistem de prindere si o sa merg sa o probez.Poate ea e aleasa:D

ralu_ela
29.09.2008, 20:55:29
Foarte frumoasa rochita!O sa ma interesez daca are sistem de prindere si o sa merg sa o probez.Poate ea e aleasa:D

si chiar daca nu are sistem ..poti sa ii faci tu unul....ar fi pacat sa nu o iei din acest motiv...rochita este supeba

Diana2000
30.09.2008, 10:05:57
si chiar daca nu are sistem ..poti sa ii faci tu unul....ar fi pacat sa nu o iei din acest motiv...rochita este supeba
Subscriu >:D<

ionela_oany
30.09.2008, 13:55:31
Intradevar ai fost f frumoasa, Casa de piatra!!! ;-)
CASA DE PIATRA! si voua si sa fiti fericite.>:D< >:D< >:D<

Diana_Peter
28.10.2008, 20:25:55
Fetelor,

Maine am proba la rochite...abia astept!!! Sper ca cea l-a care m-am gandit sa imi vina bine....[-o<

alina_i_2006
28.10.2008, 20:52:32
Fetelor,

Maine am proba la rochite...abia astept!!! Sper ca cea l-a care m-am gandit sa imi vina bine....[-o<
Foarte frumoasa rochita!De unde o iei?Sa iti poarte noroc!>:D<

Diana_Peter
28.10.2008, 20:56:23
Foarte frumoasa rochita!De unde o iei?Sa iti poarte noroc!>:D<

Mersi mult! :*
Din Bucuresti, de la magazinul novias

Alynuta87
28.10.2008, 21:45:34

Si ai reusit sa mergi sa o probezi? De abia astept sa te vad imbracata in rochie de mireasa. Asteptam pozici. :x

Alynuta87
29.10.2008, 14:14:09
As vrea sa-mi recomande si mie cineva un salon unde stiti k machiaza frumos?Eu inca nu am gasit un salon care sa ma multumeasca pe deplin. :-?

alina_i_2006
29.10.2008, 15:55:28
Si ai reusit sa mergi sa o probezi? De abia astept sa te vad imbracata in rochie de mireasa. Asteptam pozici. :x

Nu am reusit sa o gasesc in magazin ca sa o probez.Pot sa mi-o comand pe net dar nu vreau.Vreau sa o probez intai.Inca mai caut poate gasesc ceva intr-un final.Si eu abia astept sa te vad imbracata in rochie de mireasa.AAA....si daca aflii ceva de salon unde se machiaza frumos,sa fie ceva de incredere,sa imi spui si mie.Pupici:*

Velvet
02.11.2008, 17:54:01
Nu am reusit sa o gasesc in magazin ca sa o probez.Pot sa mi-o comand pe net dar nu vreau.Vreau sa o probez intai.Inca mai caut poate gasesc ceva intr-un final.Si eu abia astept sa te vad imbracata in rochie de mireasa.AAA....si daca aflii ceva de salon unde se machiaza frumos,sa fie ceva de incredere,sa imi spui si mie.Pupici:*

hei, magazinul in care ai fost sa probezi rochia este in bz?daca da, unde este?um se num?

ms

alina_i_2006
02.11.2008, 20:25:29
hei, magazinul in care ai fost sa probezi rochia este in bz?daca da, unde este?um se num?

ms
Am spus ca nu am probat-o.In Buzau nu am gasit-o.Poate in Bucuresti.Am vazut-o doar pe net.

Diana2000
05.11.2008, 10:33:51
Targul - Expo Ideal Mariaj 30 - 31 ianuarie - 01 februarie 2009, Romexpo - Bucuresti - pentru cele interesate :* .

ralu_ela
05.11.2008, 20:41:29
o sa ma duc si anul acesta pe acolo...ca imi e tare dor de momentele cand ma chinuiam sa-mi organizez nunta<:-P
pup

Diana2000
06.11.2008, 08:34:30
Si eu e posibil sa ajung pe acolo. Am o prietena care la anul viitor va avea nunta si o voi insotii si ................ imi mai aduc si eu aminte de timpurile cand imi pregateam nunta, insa de data asta voi fi mult mai relaxata ;)) .

alina_i_2006
06.11.2008, 10:06:21
Poate reusesc sa ajung si eu....Mi-ar placea tare mult sa merg cu viitorul meu sot:D dar sa vad ce fac cu serviciul:*

danielamaria
10.11.2008, 19:17:18
M-am uitat astazi la pozele tale si am descoperit ca am fost furate si duse in acelasi timp la discoteca din Tineretului. Foarte frumoasa coincidenta<:-P

Diana2000
11.11.2008, 08:55:38
M-am uitat astazi la pozele tale si am descoperit ca am fost furate si duse in acelasi timp la discoteca din Tineretului. Foarte frumoasa coincidenta<:-P
Da ??? foarte frumos, am fost furata in Atlantis, tu esti cumva mireasa din stanga (in fotografia cu mai multe mirese)?

danielamaria
11.11.2008, 09:11:43
Da ??? foarte frumos, am fost furata in Atlantis, tu esti cumva mireasa din stanga (in fotografia cu mai multe mirese)?

Nu, sunt undeva in spatele tau. Nu se vede foarte clar. Eu te am pe filmare. Imi amintesc ca, atunci noaptea, chiar ti-am admirat rochita foarte frumoasa.

b00b0ana
18.11.2008, 12:17:27
stiu eu o gagica dragutza care machiaza super bine. cel mai mult imi place cum imi face sprancenele. e in spate la cofetaria garofitza.

Diana2000
18.11.2008, 15:47:26
Nu, sunt undeva in spatele tau. Nu se vede foarte clar. Eu te am pe filmare. Imi amintesc ca, atunci noaptea, chiar ti-am admirat rochita foarte frumoasa.
Multumesc, o sa ma uit si eu mai atenta la filmarea mea, e f posibil sa te vad acolo ;-).

Velvet
18.11.2008, 18:59:38
stiu eu o gagica dragutza care machiaza super bine. cel mai mult imi place cum imi face sprancenele. e in spate la cofetaria garofitza.

Super poze....

b00b0ana
19.11.2008, 11:17:03
Super poze....
multumesc:D
pup!

Velvet
19.11.2008, 14:32:12
pup!

De unde ti ai luat rochia de mireasa...dar voalul...

alina_i_2006
19.11.2008, 15:27:07
Unde mai exact?Ai fost machiata de ea?Cum se numeste si cat ti-a luat?Merci mult!

alina_i_2006
19.11.2008, 15:34:14
pup!

Unde ai facut buchetelele?Foarte frumoase si ele si pozele!

alina_i_2006
19.11.2008, 15:35:27
Si voi foarte frumosi!:*

b00b0ana
19.11.2008, 16:09:19
va multumesc fetelor. sunteti dragutze. rochia nu va spun de unde am luat`o ... sa zicem ca dintr-un magazin din buzau :P machiajul din ziua sedintei foto mi l`am facut eu iar cel din ziua nuntii fata de care v`am zis. daca stiti unde e cofetaria garofita pe unirii (vis-a-vis de libraria caragiale) in spate,la parterul unui bloc s-a facut un salon mic mic, cu coafura si machiaj. e kiar in blocul meu. daca va uitati in poze e si coafeza acolo unde imi pune nasa voalul. si apropo de voal, l`am luat tot de acolo de unde am luat rochia si i l`am cerut de 3metri. mi l`a facut femeia dar... nu era asa cum mi`l doream eu. lipsea ceva. si apoi s-a dus mama si a mai facut comanda de alt voal de 5 metri. si asta a fost prea mare. pana la urma l-am micsorat pe ala de 5 metri si le-am pus pe amadoua in cap si a iesit ce vedeti in poze :D. daca vreti va pot ajuta si eu cu machiajul. gratis normal. daca va place ce mi`am facut eu la sedinta foto... cu mare placere. doar ca inca nu m`am specializat la sprincene si acolo nu ma bag. poate pana la nunta voastra reusesc sa invat sa fac si sprancene si va ajut si la astea.
pup!

b00b0ana
19.11.2008, 16:24:22
AM UITAT sa va spun ca amndoua voalurile m`au costa 270 de lei, buchetele le-am facut la floraria mustang, de la piata centrala, si la machiaj am dat 50 de lei parca fara vopsitul sprancenelor. doar mi le-a pensat si mi le-a dat cu fard. nu le-am mai vopsit. am fost dezamagita de ruj ca al meu tine 12 ore iar al ei ... cred ca la biserica nu`l mai aveam. in rest totul perfect. coafura m`a tinut pana luni dimineata cand am fost la sedintza foto. daca va uitati cu atentie se vede ca eram ciufulita :) daca mai aveti intrebari...
si daca stiti o grasutza ca mine care cauta rochitza de mireasa poate dati o recomandare.
pup fetele!

alina_i_2006
27.02.2009, 17:16:43
Astazi am dat comanda de rochita.Va fi ca in poze numai ca in locul floricelelor albe vor fi floricele bleu.Abia astept sa mi-o aduca sa o probez.Am probat modelul dar era mare de mine si nu am facut poze.
PS:Modelul asta este pe crem dar rochita mea va fi alba.

Alynuta87
27.02.2009, 18:45:38
Sa o porti cu placere si sa te simti k o printesica in ea. Asteptam pozici.
Poopicei

alina_i_2006
28.02.2009, 13:39:51
Sa o porti cu placere si sa te simti k o printesica in ea. Asteptam pozici.
Poopicei

Abia astept sa fie gata.Mie imi place si asta e cel mai important.Mai ales ca mi-am implinit si visul si o sa fie asa cum imi doream:cu alb si bleu.:*

Velvet
28.02.2009, 20:44:46
dupa lupte seculare am ajuns si eu la probat azi...primele 2 erau marimea 40,deci mult mai mari decat aveam nev...insa alt numar nu aveau la probat:(

Velvet
28.02.2009, 21:05:54
P.S Mami a zis ca in primele 2 arat ca un pufulete:)) :))

Diana_Peter
28.02.2009, 22:27:21
dupa lupte seculare am ajuns si eu la probat azi...primele 2 erau marimea 40,deci mult mai mari decat aveam nev...insa alt numar nu aveau la probat:(

Imi place mult cum iti vine a 3-a rochita... e genul meu ;))
Referitor la masuri,din pacate, nu prea o sa gasesti magazine care sa aiba 2 masuri din acelasi model.
La ce magazin ai fost?

Velvet
01.03.2009, 12:02:01
Imi place mult cum iti vine a 3-a rochita... e genul meu ;))
Referitor la masuri,din pacate, nu prea o sa gasesti magazine care sa aiba 2 masuri din acelasi model.
La ce magazin ai fost?

la Calin Events

Diana_Peter
01.03.2009, 15:21:55
la Calin Events

Aveau si voaluri? Rochia mea nu e dotata cu acest accesoriu asa ca trebuie sa il cumpar separat...

Velvet
01.03.2009, 15:52:08
aveau...si am vaz si in alte magazine de pe Lipsani unele aveau si un "pieptane" atasat ca sa il prinzi fara agrafe...

P.S rochia ta de la ce firma este??nush daca ti am mai spus dar imi place tare mult.

Diana_Peter
01.03.2009, 19:46:06
aveau...si am vaz si in alte magazine de pe Lipsani unele aveau si un "pieptane" atasat ca sa il prinzi fara agrafe...

P.S rochia ta de la ce firma este??nush daca ti am mai spus dar imi place tare mult.

Multumesc de info, sper sa gasesc ce imi trebuie :)

La care rochie te referi...nu mai stiu daca am postat-o pe undeva?

deea_d
01.03.2009, 22:05:18
buna fetelor! si eu voi fi mireasa anul acesta, in iunie si am intrat aici sa impartasesc cu voi idei, pareri, etc...
sper sa ma primiti si pe mine:D

T_NICOL
01.03.2009, 22:15:48
buna fetelor! si eu voi fi mireasa anul acesta, in iunie si am intrat aici sa impartasesc cu voi idei, pareri, etc...

Bine ai venit >:D<.

Spor la pregatiri!

Pupici!

deea_d
01.03.2009, 22:35:15
Bine ai venit >:D<.

Spor la pregatiri!

Pupici!

multumesc! la fel si tie!

Velvet
02.03.2009, 10:12:58
Multumesc de info, sper sa gasesc ce imi trebuie :)

La care rochie te referi...nu mai stiu daca am postat-o pe undeva?

rochia de mireasa:D

deea_d
02.03.2009, 10:20:45
Fetelor eu mi-am gasit rochia la Calin Events, magazinul de pe Mosilor, sapt asta dau comanda, au si reducere de martisor:D

Velvet
02.03.2009, 11:21:14
Fetelor eu mi-am gasit rochia la Calin Events, magazinul de pe Mosilor, sapt asta dau comanda, au si reducere de martisor:D

vezi ca reducerea se aplica doar daca au rochia respectiva in magazin, adica numarul tau....

Ce model ai ales?

alina_i_2006
02.03.2009, 11:56:52

Bine ai venit!:*

adriana23
02.03.2009, 12:04:52

bine ai venit >:D<
spor la pregatiri!! :*

deea_d
02.03.2009, 12:47:10
vezi ca reducerea se aplica doar daca au rochia respectiva in magazin, adica numarul tau....

Ce model ai ales?

cum adica? imi da reducere doar daca iau rochia asa cum e, fara s-o modific deloc? eu oricum trebuie s-o modific cel putin la lungime..

Alynuta87
02.03.2009, 13:36:04

Bine ai venit . In ce stadiu te afli cu pregatirile? :D :*

deea_d
02.03.2009, 14:00:56
Alynutza tu de cand ai rezervat la aqua max ca sa gasesti liber? si cat ti-au zis ca e meniul?

Velvet
02.03.2009, 14:43:04
cum adica? imi da reducere doar daca iau rochia asa cum e, fara s-o modific deloc? eu oricum trebuie s-o modific cel putin la lungime..

Nu mai, nu are nimic modificatul lungimii cu marimea propriu zisa, eu spre exemplu am probat marimea 40, insa mie imi vine o rochie36-38, normal ca nu o sa iau o rochie marimea 40 doar ca sa prind reducerile. daca era doar 2-3cm de modificat pe ici pe colo da, dar asa...

deea_d
02.03.2009, 15:19:12
Nu mai, nu are nimic modificatul lungimii cu marimea propriu zisa, eu spre exemplu am probat marimea 40, insa mie imi vine o rochie36-38, normal ca nu o sa iau o rochie marimea 40 doar ca sa prind reducerile. daca era doar 2-3cm de modificat pe ici pe colo da, dar asa...

asa ti-au zis ei? si dak ma duk maine si-mi vine masura 40, si eu mai slabesc pana la nunta, la ce pret o cumpar pana la urma?

Velvet
02.03.2009, 16:19:55
asa ti-au zis ei? si dak ma duk maine si-mi vine masura 40, si eu mai slabesc pana la nunta, la ce pret o cumpar pana la urma?

Deci, chiar nu m-ai inteles??ce treaba are modificatul cu reducerea.Daca acum cand sunt reducerile iti vine marimea 40 si o au in stoc o iei la reducere

deea_d
02.03.2009, 17:09:14
Bine ai venit . In ce stadiu te afli cu pregatirile? :D :*

pai, am restaurant, formatie, vinul.. maine fac comanda de rochie si tot sapt asta ne intalnim cu fotograful...

alina_i_2006
02.03.2009, 17:12:26
Alynutza tu de cand ai rezervat la aqua max ca sa gasesti liber? si cat ti-au zis ca e meniul?
Noi am rezervat la Aqua Max din iunie anul trecut si stiu ca Alina a rezervat cu putin timp inaintea noastra.Ea pentru iulie si noi pentru august.Oricum noi cand am rezervat abia am mai gasit liber.Pupici:*

deea_d
02.03.2009, 17:18:10
Noi am rezervat la Aqua Max din iunie anul trecut si stiu ca Alina a rezervat cu putin timp inaintea noastra.Ea pentru iulie si noi pentru august.Oricum noi cand am rezervat abia am mai gasit liber.Pupici:*

si eu m-am dus in decembrie:D oricum stiam ca nu mai gasesc..

Diana_Peter
02.03.2009, 20:48:23
rochia de mireasa:D

Mariage Couture :D

alina_i_2006
09.03.2009, 17:21:48
E gata si rochita mea.....\:D/ Ultima poza reprezinta corsetul iar celelalte poze sunt facute de mine in oglinda asa ca nu au iesit foarte foarte bine.

Velvet
09.03.2009, 17:57:12
E gata si rochita mea.....\:D/ Ultima poza reprezinta corsetul iar celelalte poze sunt facute de mine in oglinda asa ca nu au iesit foarte foarte bine.

ce repede a venit.:) ..Pot sa spun ca este mult mai frumoasa decat modelul pe care l-ai postat initial, mie una imi place mult mai mult a ta, probabil si din cauza culorii se vede altfel. ..imi place :)>-

Alynuta87
09.03.2009, 19:04:55

F frumoasa este!!! Are dreptate Velvet. E mult mai frumoasa asta:D :*:*

Alynuta87
09.03.2009, 19:06:07
Am fost si eu astazi si mi-am cumparat materialele pt rochie... Pana este gata, mai este multtttt:(( #-o

Diana2000
10.03.2009, 10:04:51
Este foarte frumoasa. Vin foarte bine floricelele albastre pe rochita. Sa iti aduca multa fericire. >:D<

Diana2000
10.03.2009, 10:10:58
Am fost si eu astazi si mi-am cumparat materialele pt rochie... Pana este gata, mai este multtttt:(( #-o
Rabdare, rabdare Alynuta, o sa vina si ziua cand o sa iti admiram si tie rochita >:D< .

Alynuta87
10.03.2009, 10:37:14
Rabdare, rabdare Alynuta, o sa vina si ziua cand o sa iti admiram si tie rochita >:D< .

Ai dreptate. Oricum ma aflu intr-o mare dilema..in privinta rochitei. Am cumparat dantela pt corset....si vroiam sa aplic niste strasuri (cred ca le-ai vazut), dar dantela are si ea la randul ei niste margelute si un fel de paiete micute, micute..Si nu stiu ce sa fac. Sa le dau pe-alea jos, si sa pun strasuri, sau le las asa, dar nu mai pot pune strasuri.:-?

alina_i_2006
10.03.2009, 11:28:22
Este foarte frumoasa. Vin foarte bine floricelele albastre pe rochita. Sa iti aduca multa fericire. >:D<
Multumesc mult!Mie imi place foarte tare,sunt foarte incantata de ea si asta e cel mai important.Pooop:*

Diana2000
10.03.2009, 11:40:09
Ai dreptate. Oricum ma aflu intr-o mare dilema..in privinta rochitei. Am cumparat dantela pt corset....si vroiam sa aplic niste strasuri (cred ca le-ai vazut), dar dantela are si ea la randul ei niste margelute si un fel de paiete micute, micute..Si nu stiu ce sa fac. Sa le dau pe-alea jos, si sa pun strasuri, sau le las asa, dar nu mai pot pune strasuri.:-?
Eu am o prietena a carei rochie de mireasa are pe corset, atat paiete si niste margelute micute, cat si strasuri si este f f f draguta (de dimensiuni micute). Daca ai putea sa ne pui poze cu dantela respectiva poate ne formam mai usor o parere. Oricum ai timp sa te hotarasti. Pun o poza cu ea, sper sa iti faci o idee ....

Alynuta87
10.03.2009, 14:11:12
Eu am o prietena a carei rochie de mireasa are pe corset, atat paiete si niste margelute micute, cat si strasuri si este f f f draguta (de dimensiuni micute). Daca ai putea sa ne pui poze cu dantela respectiva poate ne formam mai usor o parere. Oricum ai timp sa te hotarasti. Pun o poza cu ea, sper sa iti faci o idee ....

Cand ajung acasa fac o poza dantelei. Si eu m-am gandit la chestia cu strasurile, avand in vedere k am cumparat si strasuri fff mici, care pot fi prinse pe corset. Vroiam doar sa nu para f incarcata. :*

Velvet
10.03.2009, 15:22:49

Poti sa imi spui, te rog, cat a dat pe ea?

Diana2000
10.03.2009, 15:43:39
Poti sa imi spui, te rog, cat a dat pe ea?
Velvet,
prietena mea a luat de la targul romexpo rochia, astfel a beneficiat de o reducere ... nu stiu exact de cat era reducerea, de la Maya fashion.
A dat pe ea 17 mil si pe voal inca 2 mil. de la Mirandi.
Rochita in realitate este mult mult mai frumoasa.
Oricum nu cred ca depaseste 20 de mil....

Velvet
10.03.2009, 16:19:17
Velvet,
prietena mea a luat de la targul romexpo rochia, astfel a beneficiat de o reducere ... nu stiu exact de cat era reducerea, de la Maya fashion.
A dat pe ea 17 mil si pe voal inca 2 mil. de la Mirandi.
Rochita in realitate este mult mult mai frumoasa.
Oricum nu cred ca depaseste 20 de mil....

Targul, targul..la care eu nu m-am dus ca era aglomeratie :D ...merci pt raspuns:*

Alynuta87
10.03.2009, 19:19:55
Am facut o poza, nu prea reusita, ca nu cred ca se vad prea bine detaliile. Eu am vrut o dantela fara prea multe modele, mai simpluta, dar nu am gasit. Si acum nu stiu ce sa fac:( Sa o las asa cu margelutele alea, sau sa pun si strasuri din loc in loc?:D

Alynuta87
10.03.2009, 19:22:00

Nu ai o poza, cu corsetul, dar sa se vada putin mai mult detaliile dupa corset? Ca aici nu prea se vad:(( Pup

Diana2000
11.03.2009, 09:12:23
Nu ai o poza, cu corsetul, dar sa se vada putin mai mult detaliile dupa corset? Ca aici nu prea se vad:(( Pup
Din pacate nu am o poza mai in detaliu a corsetului, asta era cea mai apropiata ... nu promit, dar o sa o rog sa faca o poza cu detaliile de pe corset.
Am vazut dantela ta, este f draguta, nu stiu ce sa spun ... daca sa mai pui sau nu strasuri ... eu nu cred ca as mai pune. Iar ca sa descosi paitele, cum ziceai tu, trebuie sa fi foarte priceputa.
Parca strasurile de pe corsetul prietenei erau dispuse cumva in centrul floricelelor brodate ... eventual mai cauta si tu pe net modele de rochii brodate si urmareste cum sunt dispuse strasurile.
Multa inspiratie :* . sper sa revin cu pozele corsetului. pupici.

Diana2000
11.03.2009, 14:03:54
Alynuta,
Am revenit cu poze in detaliu la corset, sper sa iti faci o idee si sa te ajute.:)

Diana2000
11.03.2009, 14:10:41
scuze am uitat sa atasez pozele:-", iata-le

Alynuta87
11.03.2009, 14:22:15
scuze am uitat sa atasez pozele:-", iata-le

Exact asa am asezat si eu strasurile. Si nu cred ca e f incarcat. Mie imi place:D Ramane de vazut ce idei ii mai vin si croitoresei intre timp. Nu s-a apucat inca de rochita mea:(

Diana2000
11.03.2009, 15:11:37
Exact asa am asezat si eu strasurile. Si nu cred ca e f incarcat. Mie imi place:D Ramane de vazut ce idei ii mai vin si croitoresei intre timp. Nu s-a apucat inca de rochita mea:(
Asta conteaza sa iti placa tie, nici mie nu mi se pare incarcat. Asteptam rezultatul croitoresei. ;-)

Alynuta87
12.03.2009, 09:48:18
NU MAI AM RABDARE, NU MAI AM RABDARE, NU MAI AM RABDARE!!!#-o :D

adriana23
12.03.2009, 12:18:18
NU MAI AM RABDARE, NU MAI AM RABDARE, NU MAI AM RABDARE!!!#-o :D

daca u nu mai ai rabdare ..eu ce sa mai zic ? :( ...dar vine si randul meu :D ;));))

Alynuta87
12.03.2009, 13:51:03
daca u nu mai ai rabdare ..eu ce sa mai zic ? :( ...dar vine si randul meu :D ;));))

Eu nu mai am rabdare sa-mi faca rochita..Nici nu a inceput-o. Ca e fff aglomerata in perioada asta.. Nu ma bagati in seama:D

adriana23
12.03.2009, 14:33:21
Eu nu mai am rabdare sa-mi faca rochita..Nici nu a inceput-o. Ca e fff aglomerata in perioada asta.. Nu ma bagati in seama:D

si eu tot la rochita ma refeream ..:( probabil ca u o sa faci deja nunta cand o sa se apuce de rochita mea =))=))

Diana2000
12.03.2009, 16:57:04
Fetelor nu mai fi-ti nerabdatoare (desi va inteleg:D ), eu am avut rochia cu mai mult timp inainte de nunta acasa si cu cat ma uitam mai des la ea, parca ... , parca ..., nu mi se mai parea asa de frumoasa ....;)) si am pus-o in dulap sa nu o mai vad asa des, o mai scoteam cand mai venea cineva pe la noi sa o vada si atat.8-} Dar bineinteeles ca in ziua nunti m-am simtit ca o printesa, nu am regretat nici un pic alegerea facuta :x.
Deh , crize pre - maritale =)).
Asta ca sa va mai distrez un pic :-*

Alynuta87
13.03.2009, 15:32:34
Fetelor nu mai fi-ti nerabdatoare (desi va inteleg:D ), eu am avut rochia cu mai mult timp inainte de nunta acasa si cu cat ma uitam mai des la ea, parca ... , parca ..., nu mi se mai parea asa de frumoasa ....;)) si am pus-o in dulap sa nu o mai vad asa des, o mai scoteam cand mai venea cineva pe la noi sa o vada si atat.8-} Dar bineinteeles ca in ziua nunti m-am simtit ca o printesa, nu am regretat nici un pic alegerea facuta :x.
Deh , crize pre - maritale =)).
Asta ca sa va mai distrez un pic :-*
:)) Mi-e teama de rezultat atat. De-asta spun ca nu mai am rabdare. Vreau doar sa vad cum toate materialele pe care le-am cumparat, incep sa prinda o forma. Macar ceva acolo, cat de putin. ;;) Mi-au trecut crizele intre timp, m-am mai calmat:D

Diana2000
17.03.2009, 12:31:26
:)) Mi-e teama de rezultat atat. De-asta spun ca nu mai am rabdare. Vreau doar sa vad cum toate materialele pe care le-am cumparat, incep sa prinda o forma. Macar ceva acolo, cat de putin. ;;) Mi-au trecut crizele intre timp, m-am mai calmat:D
>:D< da te inteleg, vrei sa vezi ca ideile tale prind contur in ceea ce priveste rochia de mireasa si e normal, o sa fie bine, ai sa vezi.

martick
17.03.2009, 17:56:10
Asta conteaza sa iti placa tie, nici mie nu mi se pare incarcat. Asteptam rezultatul croitoresei. ;-)

buna.vreau si eu o croitoreasa buna..de unde o iau?recomandati-mi,va rog ,ceva...
o:-)

Alynuta87
17.03.2009, 23:15:15
>:D< da te inteleg, vrei sa vezi ca ideile tale prind contur in ceea ce priveste rochia de mireasa si e normal, o sa fie bine, ai sa vezi.

Multumesc de incurajari :* Eu am probat mai multe rochite gen printesa si sunt cele la care mi-a ramas gandul. In principiu stiu cum va fi rochita, dar una e cand o vezi in poza, si una cand esti imbracata cu ea. In plus tot ce am probat erau cu cateva nr mai mari....si nu-mi puteam da seama ff bine. Dar mi-a trecut nebuneala:)>- Nu ma mai agit prea mult;;)

Alynuta87
17.03.2009, 23:16:50
buna.vreau si eu o croitoreasa buna..de unde o iau?recomandati-mi,va rog ,ceva...

Pai eu ti-as recomanda croitoreasa mea. Dar cred ca ar trebui sa astepti sa vezi cum va arata rochita mea, si daca iti place iti pun o pila:)>- Dar mai ai de asteptat putin. Oricum nu dureaza mult sa ti-o faca. Poopicei

alina_i_2006
18.03.2009, 13:42:50

Hei,ce faci?Nu te-am mai vazut pe aici.Cum stai cu pregatirile?Pupicei>:D<

martick
22.03.2009, 11:17:34
Hei,ce faci?Nu te-am mai vazut pe aici.Cum stai cu pregatirile?Pupicei>:D<
inca nu am avut timp de nimic..
tre sa incep sa-mi caut rochie,dar caut o croitoreasa buna.stii vre-una??
tu am auzit ca ti-ai gasit rochie..:*

martick
22.03.2009, 11:48:27
Pai eu ti-as recomanda croitoreasa mea. Dar cred ca ar trebui sa astepti sa vezi cum va arata rochita mea, si daca iti place iti pun o pila:)>- Dar mai ai de asteptat putin. Oricum nu dureaza mult sa ti-o faca. Poopicei
PAI SI A TA CAND E GATA??
VREAU SI EU MAI REPEDE..E DIN BZ???
ASTEPT SA MA ANUNTI.
PUP:D

alina_i_2006
22.03.2009, 14:17:12
inca nu am avut timp de nimic..
tre sa incep sa-mi caut rochie,dar caut o croitoreasa buna.stii vre-una??
tu am auzit ca ti-ai gasit rochie..:*

Da!Eu deja o am in sifonier dar nu am imbracat-o decat o data la proba.Nici nu am mai scos-o sa ma uit la ea pentru ca mi-e si frica sa umblu cu ea sa nu se murdareasca sau sa pateasca ceva.Nu stiu nicio croitoreasa dar asteapta sa vezi ce iese la Alina,poate iti place cum lucreaza.Din cate stiu e din Buzau croitoreasa care ii face ei rochita.Pooop>:D<

Alynuta87
22.03.2009, 20:59:47
PAI SI A TA CAND E GATA??
VREAU SI EU MAI REPEDE..E DIN BZ???
ASTEPT SA MA ANUNTI.
PUP:D

Scuze ca am raspuns mai greu dar acum am vazut ce m-ai intrebat. Pai, croitoreasa mi-a spus ca mi-o va face dupa Pasti, pt ca in perioada asta e ff ocupata si nu vrea sa o inceapa, apoi sa o lase, iar sa se apuce de ea, etc. Oricum mi-a spus ca nu dureaza mult pana o face. Crede-ma ca am fff mari emotii. Sper din tot sufletul sa iasa asa cum mi-am dorit. Nici eu nu mai am rabdare, dar intre timp mi-a mai trecut starea de agitatie, acum astept...si astept....sa treaca Pastele/:) :-w

rox0319
28.03.2009, 12:27:27
Buna,

Pentru cine cauta rochita de mireasa:

Hei :). Vroiam sa va dau o veste buna..am primit acum mail de la magazinul Avangarde din Brasov, si cred ca se va desfiinta (asta e veste proasta) dar au lichidare de stoc pana pe 31 martie! Va pun aici care sunt rochitele..si preturile sunt super tari. Daca e vreuna sa va placa...dati o fuga si vedeti.
Va anuntam ca numai pana pe data de 31 martie puteti achizitiona orice rochita din magazin la jumatate de pret.

Modelele disponibile sunt cele din atasament, cu urmatoarele detalii:

1) 2134 - marimea 8,culoare: white; pret 1650, 00 lei
2) 2141 - marimea 10, culoare: white; pret 1350,00 lei
3) 2202 - marimea 12,culoare: white; pret: 1450,00 lei
4) 4175 - marimea 10, culoare: ivory; pret: 1375, 00 lei
5) 6134 - marimea 8, culoare: ivory; pret: 1425,00 lei
6) Adonia - marimea 10, culoare white; pret: 1735,00 lei
7) Orlando - marimea 10, culoare: ivory; pret: 1350,00 lei

Pentru marimi, sa iau in calcul urmatoarele:

- marimea 8 UK are corespondent la 36 - 38 european
- marimea 10 UK are corespondent la 38 european
- marimea 12 UK are corespondent la 38 - 40 european

Sper sa nu fie considerata reclama sau ceva, dar eu primisem mailul pentru ca am fost la ele la proba..si m-am gandit ca poate ii e de ajutor vreunei dintre miresici :).

Erau si pozele cu rochiile...dar pot acum sa le pun dela munca, dar sigur le gasiti pe site dupa numar. Sper sa va ajute pe careva!!

white_july
31.03.2009, 11:47:43
Buna,

Pentru cine cauta rochita de mireasa:

WOW!!! Incredibil ce preturi mici! Iar rochitele sunt foarte frumoase, va spun pentru ca am probat foarte multe la Avangarde Bride, in Bucuresti.
Practic mi-au placut foarte mult rochitele de la 2 magazine Avangarde Bride si Magic Bride. Am ales o rochita Sottero in final, de la Magic Bride pentru ca avea numarul meu si am vazut exact cum venea pe mine.
Eu zic sa incercati la Avangarde, preturile sunt fffff bune. Daca nu aveam rochita, sigur dadeam fuga la Brasov!!!

lauritta25
01.08.2009, 17:27:27
am nunta in iulie 2010 sunt un pic cam plinuta si vreau sa imi recomandati de unde sa imi iau o rochie frumoasa si sa coste cam 200 de euro.:-SS

Bebyka88
13.11.2009, 15:50:28
am nunta in iulie 2010 sunt un pic cam plinuta si vreau sa imi recomandati de unde sa imi iau o rochie frumoasa si sa coste cam 200 de euro.:-SS

Buna! Eu am fost sa ma interesez de rochie de mireasa si m-am hotarat sa o fac pe comanda!Rochia este cea de la avatar si ma duce numai 1000 lei, aproximativ la magazinul de rochii de mireasa din statia lui 7, Vis-a-vis de biserica Sf Ingeri! Incearca acolo, sunt super de treaba si ieftini, parerea mea! ;-)
Bafta in gasirea rochiei de mireasa!:*

delia17
27.11.2009, 15:15:26
la cererea catorva miresici mai vechi va pun si eu linkul cu poze
http://picasaweb.google.ro/ion.theodor13/Wedding?feat=directlink

Cutza
27.11.2009, 16:50:35

Ai avut o nunta de vis! Si rochita... e cu totul si cu totul deosebita! Imi plac la nebunie si aranjamentele florale (cu tot cu buchete si lumanari). Unde le-ai facut, apropo? Se vede ca ati fost atenti la fiecare detaliu si ati ales totul cu mult bun gust! Felicitari si casa de piatra!

larryssa83
25.01.2010, 22:40:18

O rochie deosebita. Felicitari!!!

dremilia
28.01.2010, 11:18:48
Hallo! Sunt o miresica de 2010 de Constanta, desi localitatea de origine e Buzau.;-) Am vazut pe site ca Avantgarde Brides a deschis magazin in Buzau. Daca ati fost pe acolo puteti sa-mi spuneti cam ce preturi au? Asa orientativ. Ma intereseaza rochitele in forma de A (adica nu printesa si nu foarte pe corp:D )Au multe rochite in magazin?
multumesc anticipat:*

NLC
03.02.2010, 21:54:45
Buna. Au multe rochite, nu numai de la Avangarde, magazinul se numeste Ivory si este undeva pe la bazar. Preturile sunt foarte bune.;-)

cami_d
05.02.2010, 15:14:17
Hallo! Sunt o miresica de 2010 de Constanta, desi localitatea de origine e Buzau.;-) Am vazut pe site ca Avantgarde Brides a deschis magazin in Buzau. Daca ati fost pe acolo puteti sa-mi spuneti cam ce preturi au? Asa orientativ. Ma intereseaza rochitele in forma de A (adica nu printesa si nu foarte pe corp:D )Au multe rochite in magazin?

Buna, cand imi cautam eu rochita, asta prin vara anul trecut, am fost sa probez si la magazinul de care vorbesti tu; atunci nu aveau asa de multe rochite in magazin, maxim 10. Dar poti sa comanzi de pe catalog, asta daca te incumeti sa o iei fara sa o probezi;)) , poate ca acum au mai multe rochii, cel mai bine este sa suni si sa intrebi.
Spor la cumparaturi!

big_dana2007
19.03.2010, 11:19:56
Buna sunt si eu o fosta miresica,actualmente doamna si am o rochita draguta pe care o pot imprumuta . daca doriti va ajut cu mare placere.dati-mi pm si vorbim.>:D<

Leyla86b
20.04.2010, 22:56:20
Buna! Eu am fost sa ma interesez de rochie de mireasa si m-am hotarat sa o fac pe comanda!Rochia este cea de la avatar si ma duce numai 1000 lei, aproximativ la magazinul de rochii de mireasa din statia lui 7, Vis-a-vis de biserica Sf Ingeri! Incearca acolo, sunt super de treaba si ieftini, parerea mea! ;-)
Bafta in gasirea rochiei de mireasa!:*

Buna!
Este cumva magazinul vizavi de Mcdonalds?
Poti atasa o poza cu rochita ta?
Ms anticipat

Inna_
21.04.2010, 15:29:07
Buna!
Este cumva magazinul vizavi de Mcdonalds?
Poti atasa o poza cu rochita ta?
Ms anticipat

Magazinul ala despre care intrebi tu s-a mutat, langa Banca Transilvania dupa Unirii. Langa sediul central al bancii. Pe acolo e.

Leyla86b
22.04.2010, 12:41:52
Magazinul ala despre care intrebi tu s-a mutat, langa Banca Transilvania dupa Unirii. Langa sediul central al bancii. Pe acolo e.
Multumesc, si alte magazine mai stii?

Inna_
22.04.2010, 12:58:54
Multumesc, si alte magazine mai stii?

Vis-a-vis de Mc Donald's sunt 2. Mai este unul pe Unirii inspre Big. Stiu ca mai este unul pe la Gorbaciov pe acolo. Unul pe Cuza-Voda, la etajul unui magazin. Daca imi mai amintesc iti spun.

Leyla86b
22.04.2010, 13:01:29
Vis-a-vis de Mc Donald's sunt 2. Mai este unul pe Unirii inspre Big. Stiu ca mai este unul pe la Gorbaciov pe acolo. Unul pe Cuza-Voda, la etajul unui magazin. Daca imi mai amintesc iti spun.

Multumesc mult>:D<

Inna_
22.04.2010, 15:11:06
Multumesc mult>:D<

Nu ai pt ce :* >:D<

Katlyn
26.04.2010, 15:54:12
Fetelor,cam cat dureaza sa-ti faci rochia la comanda?Nu la croitoreasa.in magazin

iulia_ana
26.04.2010, 15:57:56
Fetelor,cam cat dureaza sa-ti faci rochia la comanda?Nu la croitoreasa.in magazin

In jur de 1,5-2 luni....acum depinde...si de magazin...daca le importa...sau daca le fac ei ..daca au atelier...si daca au comenzi ....ca daca sunt unii care nu a auzit nimeni de ei..s-ar putea s ati-o faca repede...ca nu are comenzi....dar ingenral peste 1luna si maxim 2 luni...te poate duce...

T_NICOL
26.04.2010, 18:51:32

La mine a durat 2 saptamani, mai aveam o luna pana la nunta si le-am rugat pe vanzatoare sa urgenteze realizarea rochiei. Ele ziceau ca ar dura 3 saptamani - 1 luna. Eu mi-am luat rochia de la Casa Mirandi din Piatra Neamt.

Pupici.

alynna89
30.04.2010, 11:34:01

salut,
de unde ti-ai cumparat blanita?:)

sirfritz
12.05.2010, 20:11:59

da au deschis in buzau, sunt preturi mai mici decat avangarde brides bucuresti, iar preturile sunte variabile incep de la 20 mil si se tremina la cateva.... zeci, depinde de model, de material, eu am luat o din bucuresti si am dat 1000eurooo, a fost tip printesa.

Madalina_2010
27.05.2010, 22:24:38
Buna,
Si eu sunt tot o miresica din Buzau:). Te rog spune-mi unde au in Buzau magazin cei de la Avangarde. Eu am nunta la pe 31 iulie si nu mi-am luat inca rochie. Nu gasesc deloc ce-mi place, am colindat si Bucurestiul..... Am vazut una in Buzau la Noela Style dar e ivory, eu vreau alba. Merci.

Danet
02.02.2011, 12:45:36
Buna fetelor. Ma tot uit pe forum si vad tot felul de firme de fite si bla ...bla.... Intr-adevar o rochie de calitate tre sa fie de firma . Dar nu v-ati gandit ca noi platim si firma?;;). Adica platim mai mut ca se numeste Avangarde sau...etc..... Si pana la urma e adevarat, pretul face oare calitatea?(:| Nu stiu. Am avut insa o mare surpriza sa vad la o buna prietena o rochita superba si un material bun din Europa pe care a dat 500 ron. Ei vreau sa va spun ca aceeasi rochie si acelasi material l-am vazut la o firma de renume la un targ ???=P~ Copie sau nu?! cert e ca nu a dat 3500 ci doar 500.>:P Si am vazut si varianta cu croitorul. Daca ai un pic de gust si un croitor bun merita sa o faci la comanda pt ca, pe rochie nu scrie firma ca pe adidasi sau genti.;)) E criza si tre sa ne adaptam. Fiecare dupa buget!!! Haideti sa vb si de lucruri mai ieftine si de calitate , va rog!!!;))

Danet
02.02.2011, 12:50:06

rochita ta e superba!!! unde ai facut-o?
imi pare rau ca nu sunt ca tine ca o cumparam eu. Dar sigur nu-mi vine ca sunt mai plinuta!!(:|

b00b0ana
06.02.2011, 12:35:13
Buna fetelor. Ma tot uit pe forum si vad tot felul de firme de fite si bla ...bla.... Intr-adevar o rochie de calitate tre sa fie de firma . Dar nu v-ati gandit ca noi platim si firma?;;). Adica platim mai mut ca se numeste Avangarde sau...etc..... Si pana la urma e adevarat, pretul face oare calitatea?(:| Nu stiu. Am avut insa o mare surpriza sa vad la o buna prietena o rochita superba si un material bun din Europa pe care a dat 500 ron. Ei vreau sa va spun ca aceeasi rochie si acelasi material l-am vazut la o firma de renume la un targ ???=P~ Copie sau nu?! cert e ca nu a dat 3500 ci doar 500.>:P Si am vazut si varianta cu croitorul. Daca ai un pic de gust si un croitor bun merita sa o faci la comanda pt ca, pe rochie nu scrie firma ca pe adidasi sau genti.;)) E criza si tre sa ne adaptam. Fiecare dupa buget!!! Haideti sa vb si de lucruri mai ieftine si de calitate , va rog!!!;))
sa stii ca si eu sunt de acord cu tine:) eu mi-am luat rochita tot din europa si am fost multumita de ea, a fost exact ce mi-am dorit. am dat mai mult ce-i drept (1000 ron) dar chiar a meritat. si am gasit-o pe lipscani cu 2000 ron. important este sa-ti placa si sa te simti bine in ea, oricum o pyrtam o singura data (sper :) )

onik_a
10.02.2011, 16:01:22
Buna, sa stii ca ai dreptate in privinta rochitei de mireasa si anume ca de fapt platim firma si nu lucrul in sine. Mi se pare ca rochitele sunt foarte scumpe in unele locuri si adevarul e ca o porti o data si da stiu ca e o seara importanta, dar totusi nu cred ca merita sa dai prea mult, parerea mea. Pana la urma tu trebuie sa stii sa o pui in valoare;-).

Danet
11.02.2011, 12:16:12
Fetelor am fost la probat rochite. Pe unirii la magazinul de rochii de mireasa care are in vitrina LICHIDARE STOC sunt intr-adevar rochii frumusele la 5 mil. Care sunteti mai slabute merita sa incercati. Eu am gasit cava dar nu ma incapea, restul erau 24,28 mil.....>:P

andruskya
30.03.2011, 16:32:14
ai vandut redingota?..

Danet
05.05.2011, 11:49:33
Fetelor numai vb nimeni de rochite , ati mai cautat , probat, cumparat? eu nu stiu ce sa fac sa-mi fac comanda sau sa mai astept....

miadora
05.05.2011, 12:38:39
Fetelor numai vb nimeni de rochite , ati mai cautat , probat, cumparat? eu nu stiu ce sa fac sa-mi fac comanda sau sa mai astept....
Eu am fost la probat rochitze "La Sposa" sunt frumoase dar nu ca in poze, ce am probat eu erau 3 modele cu pretul 860 euro, acolo daca faci comanda ti le aduce in 5 luni, in caz ca nu au pe marimea ta, dar mai au si din alea vechi de anii trecuti la reducere, am probat una cu 16 mil.
Tu de unde vrei sa faci comanda? ma bate si me mine gandul sa fac comanda online, ca la crotoreasa am fost dar a zis ca nu prea este sigura ca la corset va iesi exact cum vreau...ca e greu de facut blabla... :(

Danet
15.06.2011, 13:41:51
Fetelor eu am vazurt niste rochite super de inchiriat la Val chic, o sa ma duc sa probez si va dau detalii, sunt rochii scumpe dar se inchiriaza super ieftin doar 600 de lei si o garantie de 200 de lei... si ai o rochie de ....nspe milioane pe care tu ai dat foarte putin...

Elizaa
21.06.2011, 22:19:49
Fetelor eu am vazurt niste rochite super de inchiriat la Val chic, o sa ma duc sa probez si va dau detalii, sunt rochii scumpe dar se inchiriaza super ieftin doar 600 de lei si o garantie de 200 de lei... si ai o rochie de ....nspe milioane pe care tu ai dat foarte putin...
Mi se pare o idee buna, Danet ! Calitate, bani putini....ideal.Oricum nu o mai porti apoi, doar sa mai ai sansa sa o vinzi...Eu zic ca daca poti sa o inchiriezi si iti place, nu sta pe ganduri...Toate bune, si-s curioasa ce-ai facut.te pup

Danet
16.08.2011, 12:42:50
Fetelor asteptati raspuns de mine ce am facut cu inchiriatul.... nimic... fata de la inchiriat nu e serioasa si mi-a mai raspuns asa ca am luat-o de la Braila, va recomand magazinul Mireasa....

tatiananegoita
02.06.2012, 14:01:05
Am fost de multe ori in mag. ala pentru invitatii si altele dar nu mi-a zis niciodata ca ar avea rochii de inchiriat .

Elizaa
19.06.2012, 21:54:46
Am fost de multe ori in mag. ala pentru invitatii si altele dar nu mi-a zis niciodata ca ar avea rochii de inchiriat .
Daca intr-adevar sunteti hotarate pentru o rochie deosebita si sunteti dispuse la un sacrificiu, gen "nu conteaza distanta", va indic cel mai bun oras posibil : Piatra Neamt. Aici sunt mai multe posibilitati, iar la una din firme, White La...(sa nu fie reclama), exista un atelier unde se pot face combinatii intre modele. De asemenea personalul este foarte amabil si se fac mai multe probe...
Recomand cu incredere, preturile ajung undeva la 3000 lei, insa calitatea materialelor si mana de lucru sunt de nota 10 plus .... sigur vor rezolva cele mai exigente pretentii

Danet
21.07.2012, 23:05:07
Daca intr-adevar sunteti hotarate pentru o rochie deosebita si sunteti dispuse la un sacrificiu, gen "nu conteaza distanta", va indic cel mai bun oras posibil : Piatra Neamt. Aici sunt mai multe posibilitati, iar la una din firme, White La...(sa nu fie reclama), exista un atelier unde se pot face combinatii intre modele. De asemenea personalul este foarte amabil si se fac mai multe probe...
Recomand cu incredere, preturile ajung undeva la 3000 lei, insa calitatea materialelor si mana de lucru sunt de nota 10 plus .... sigur vor rezolva cele mai exigente pretentii

Bau... aici stim amandosu cine si-a facut rochia... superba intr-adevar!!

Si va dau si eu un sfat... pt rochite foarte frumoase d ca vreti sa evitati aglomeratia din bucuresti si sa mergeti in alta parte va recomand la Braila, magazinul se numeste precum site-ul nostru, au acolo rochii de la multe case de moda din bucuresti...eu de acolo mi-am luat-o si am fost multumita...

DavidDiana
06.05.2015, 01:47:38
Bau... aici stim amandosu cine si-a facut rochia... superba intr-adevar!!

Si va dau si eu un sfat... pt rochite foarte frumoase d ca vreti sa evitati aglomeratia din bucuresti si sa mergeti in alta parte va recomand la Braila, magazinul se numeste precum site-ul nostru, au acolo rochii de la multe case de moda din bucuresti...eu de acolo mi-am luat-o si am fost multumita...

Buna ! Imi poti spune unde este magazinul in Braila daca de acolo ti-ai luat rochita? Dar cel din Piatra Neamt, desi parca n-as bate atata drum pana acolo .Mersi din suflet

Sabina2015
06.05.2015, 12:44:59
Buna,

Magazinul se numeste White Lady, verifica pe site-ul lor, au magazine in toata tara, cred ca mai aproape de tine e Focsani sau Bucuresti.

spor la pregatiri! :)

DavidDiana
06.05.2015, 22:44:58
Buna,

Magazinul se numeste White Lady, verifica pe site-ul lor, au magazine in toata tara, cred ca mai aproape de tine e Focsani sau Bucuresti.

spor la pregatiri! :)
Multumesc mult de tot pentru raspuns, am tras cu ochiul pe site si am vazut ceva modele ok , sunt in cercetari....tare greu pana ma decid cu rochita. Oare toate miresicile au fost ca mine ?!

Sabina2015
07.05.2015, 09:34:12
Buna,

In magazin au si alte modele, care nu apar pe site, si pe care le-au adus acum. Preturi ok, 3000-3500 RON. Cauta-i si pe facebook, acolo au mai multe poze.
Eu pana la urma nu mi-am luat de la ei, mi-am luat de la La Novia, o rochita din colectia mai veche dar care imi vine perfect.
Si eu am cautat 2 luni, de ma saturasem de atata probat :))
Eu zic ca in Bucuresti iti gasesti mai degraba, sa vii intr-o zi, dar recomandat in timpul saptamanii, sambata trebuie sa te programezi cu o sapt inainte ca sa gasesti loc.
Din ce am probat as mai recomanda Maya Fashion, Natalia Vasiliev, Andre Salon. Si la Calin events au rochii ok, dar nu mi-a placut atitudinea vanzatoarelor, si pt mine conteaza asta, pt ca totusi nu dai 3 lei pe rochie, sa te trateze ca si cum le-ai deranja...
Bineinteles, depinde si de buget, eu am zis ca mai mult de 3500 maxim 4000 nu dau, si am reusit sa ma incadrez :)

>:D<

DavidDiana
11.05.2015, 00:29:04
Buna,

In magazin au si alte modele, care nu apar pe site, si pe care le-au adus acum. Preturi ok, 3000-3500 RON. Cauta-i si pe facebook, acolo au mai multe poze.
Eu pana la urma nu mi-am luat de la ei, mi-am luat de la La Novia, o rochita din colectia mai veche dar care imi vine perfect.
Si eu am cautat 2 luni, de ma saturasem de atata probat :))
Eu zic ca in Bucuresti iti gasesti mai degraba, sa vii intr-o zi, dar recomandat in timpul saptamanii, sambata trebuie sa te programezi cu o sapt inainte ca sa gasesti loc.
Din ce am probat as mai recomanda Maya Fashion, Natalia Vasiliev, Andre Salon. Si la Calin events au rochii ok, dar nu mi-a placut atitudinea vanzatoarelor, si pt mine conteaza asta, pt ca totusi nu dai 3 lei pe rochie, sa te trateze ca si cum le-ai deranja...
Bineinteles, depinde si de buget, eu am zis ca mai mult de 3500 maxim 4000 nu dau, si am reusit sa ma incadrez :)

>:D<
Multumesc mult de tot sunt in ceata totala, voi incerca mai intai in Bucuresti cred doar probe si apoi daca imi pica pe vreuna atunci aceea va fi a mea ! Multumesc inca o data pentru timpul acordat si pentru sfaturi