PDA

Versiunea completa : Flori, lumanari si accesorii florale in Judetul Bacau

monica74
04.06.2008, 11:41:02
Am citit cam toate subiectele discutate de voi,miresici din Bacau ,dar nu am gasit nimic despre lumanari .As vrea daca stiti vreo una din voi unde se fac lumanari cu flori naturale la preturi convenabile.Eu nu sunt mireasa sunt nasa pe 14 iunie,adica sambata cealalta,nu mai e mult.Stiu cam toate florariile dar nu stiu cum lucreaza la capitolul asta.Va rog mult ,miresicilor din mai si din 7 iunie daca ma puteti ajuta.VA multumesc.

nycosia
04.06.2008, 12:05:06
nu am inca poze dar lumanarile mele au fost superbe dupa parerea mea!
au fost din flori naturale:trandafiri crem mici si mari si cale visinii lucrate pe rotund pe lumanare!
pret cam 500 ron pt ca au fost pe rotund deci au necesitat mai multe flori
daca vrei sa iti spun unde le-am facut imitrimiti mesaj pe privat!

ZaraGirl
04.06.2008, 13:34:40
Nico, sa ne pui te rog poze cu lumanarile cand o sa le ai, ca m-ai facut curioasa...cum sunt lumanarile pe rotund? incerc sa imi imaginez dar nu stiu daca am mai vazut:-?

anka_je
04.06.2008, 15:09:34
Si eu am cautat preturi convenabile pentru lumanari ca sa nu-i impovarez pe nasi la capitolul costul lumanarilor. Dar, in general, ce e frumos nu e ieftin... Nasa mea a cautat ea floraria cu care lucrase la nunta ei si acolo am facut tot: lumanari, buchete, cocarde. Depinde si cat esti tu dispusa sa dai. lumanarile noastre au costat 280 lei, parca...

monica74
05.06.2008, 09:30:30
NICO nu pot sa-ti trimit inca mesaj privat pt ca nu indeplinesc conditiile cerute pe forum,adica trebuie sa am cel putin 10 mesaje scrise si eu inca nu am pt ca abia am scris 2.Dar cred ca poti tu si chiar te rog mult sa-mi spui cu ce florarie ai lucrat .Mi-e teama sa ma duc la intamplare pt ca nu stiu ce fel de flori iti pun pe lumanari si n-as vrea sa se ofileasca pe la mijlocul nuntii.

monica74
05.06.2008, 21:54:06
Anca te rog sa -mi spui si mie la ce florarie a facut nasa ta lumanarile ,sunt deosebite si nu sunt scumpe.Noi am fost azi prin oras si nu prea ne-a placut nimic.

anka_je
09.06.2008, 11:16:12
Depinde mult si cum comunici cu florareasa...eu am spus exact ce vreau, pana la ultimul detaliu...nu aveau ace cu perlute mici asa ca le-am dus eu, banda verde din saten pt buchetul meu, la fel. Dar au fost foarte receptivi si flexibili...

monica74
12.06.2008, 09:38:34
Am fost la floraria unde ti-ai facut lumanarile,Anca insa nu le-am facut acolo pe ale noastre pt ca era prea tarziu.Trebuia sa mergem cu cel putin o saptamana inainte si noi nu am stiut ,dar s-a rezolvat pana la urma in alta parte.Am gasit niste oamene extraordinari si f.de treaba.Sper sa -mi iasa lumanarile asa cum le visez eu.

anka_je
12.06.2008, 11:37:24
Bine ca ai rezolvat pana la urma. Asteptam pozici sa vedem ce lumanari frumoase ati dus mirilor! Apropo, felicitari pentru gestul minunat de a cununa, aud tot mai des ca nasii de cununie sunt tot mai greu de gasit. Iti doresc sa ai parte de fini cumsecade, care sa aprecieze efortul vostru. Iar tie si sotului tau, va urez sa fiti pentru finii vostri, asemenea lumanarilor pe care le duceti, lumina calauzitoare din viata lor! (asa ne-a spus noua preotul la cununia religioasa si m-au emotionat cuvintele lui) >:D<

mihaellas
13.06.2008, 09:41:28
buna!
cam asa au arata si lumanarile mele. au fost foarte frumoase, desi eu si nasa pusesem la cale altceva, dar ...distribuitorii... au cam schimbat!

delmo
13.06.2008, 20:43:42
Nico, sa ne pui te rog poze cu lumanarile cand o sa le ai, ca m-ai facut curioasa...cum sunt lumanarile pe rotund? incerc sa imi imaginez dar nu stiu daca am mai vazut:-?
lumanari pe rotund sau ceva de genu am avut si eu! am pus poze si cu buchetul meu si al nasei!:*

iulia_vero
19.06.2008, 22:34:46
fetelor eu am vazut la cineva la nunta niste lumanari cam de 40-50 dar cu circumferinta mult mai mare (un pic mai groase decat un bidon de 2 litri), stiti cumva unde se gasesc din acelea in bacau si cam e pret au? Caci sunt foarte frumoase.

delmo
20.06.2008, 08:29:30
fetelor eu am vazut la cineva la nunta niste lumanari cam de 40-50 dar cu circumferinta mult mai mare (un pic mai groase decat un bidon de 2 litri), stiti cumva unde se gasesc din acelea in bacau si cam e pret au? Caci sunt foarte frumoase.
mai mic iam vazut dar asa groase cum spui tu nu amauzit! dar nu o sa fie incomode la tinut......:-s

iulia_vero
20.06.2008, 11:16:12
nu sunt incomode , si acum ca este dimineata imi dau seama ca sunt groase excat cat un bidon si nu se rup si arata mult mai bine decorate decat cele clasice. Mai caut si o sa mai intreb.

monica74
23.06.2008, 15:25:36
Multumesc Anca pt tot ,multumesc si tie delmo ,da eu am fost nasica pe 14 iunie.Si mie mi-au placut lumanarile cu toate ca mi-as fi dorit sa fie mai sofisticate,adica sa fii ales un model mai nou dar era prea tarziu si abia am gasit o florarie care sa ni le faca .Dar le-au placut si finilor si socrilor ,asta e cel mai important.PUPICI pt toate miresicile .

iubitel
23.06.2008, 22:35:23
Cum lumanarile sunt in sarcina nasilor,noi doar am aflat ca vor fi ornate cu flori naturale,trandafiri albi ca si buchetul de mireasa.

alexa_bubu
24.06.2008, 19:00:13
mie mi-au placut mult lumanarile noastre...poze gasiti in album>:D<

alinal82
28.06.2008, 17:18:50
Si noi am avut niste lumanari si flori foarte deosebite, facute in Bacau la floraria AMORE;;).

ZaraGirl
29.06.2008, 00:45:27
[quote=alinal82;941372]Si noi am avut niste lumanari si flori foarte deosebite, facute in Bacau la floraria AMORE;;).

Wow, cred ca sunt cele mai frumoase lumanari pe care le-am vazut.=D> =D> Si mai ales cu Anthurium verde. Pot sa te intreb cam cat te-au costat lumanarile?

Eu ma gandeam si la un buchet cu Anthurium. E superb=D>

alinal82
29.06.2008, 01:15:44
[quote=alinal82;941372]Si noi am avut niste lumanari si flori foarte deosebite, facute in Bacau la floraria AMORE;;).

Wow, cred ca sunt cele mai frumoase lumanari pe care le-am vazut.=D> =D> Si mai ales cu Anthurium verde. Pot sa te intreb cam cat te-au costat lumanarile?

Eu ma gandeam si la un buchet cu Anthurium. E superb=D>

Au costat 380 lei impreuna cu floarea miresului care a aratat la fel de frumos!
Au meritat toti banii,,,,au fost f f f admirate,,,,au avut printre ele si perlute albe.

ZaraGirl
29.06.2008, 11:59:42
Acum m-am uitat mai atent si am vazut detaliile cu perlute. Foarte finute. Spune-mi te rog floraria amore are mai multe sedii, tu la care ai fost si ai vb? stiu ca au unul la orizont, altu in piata centrala, la Narcisa si la PTTR.

Poti sa pui o poza te rog si cu floarea din piept? A fost tot Anthurium?^:)^

alinal82
29.06.2008, 12:16:08
Acum m-am uitat mai atent si am vazut detaliile cu perlute. Foarte finute. Spune-mi te rog floraria amore are mai multe sedii, tu la care ai fost si ai vb? stiu ca au unul la orizont, altu in piata centrala, la Narcisa si la PTTR.

Poti sa pui o poza te rog si cu floarea din piept? A fost tot Anthurium?^:)^

Nu,,,a fost un trandafir Bella Vita ca in buchetul meu si a avut perlute.
Florile le-am facut la piata centrala vis-a-vis de patiseria Gio.
Daca mergi la ei cu poze ceva...iti fac identic ca in poze...mie mi le-a facut de 1.000 ori mai bine ca in pozele din revista care am dus-o.\:D/

ZaraGirl
29.06.2008, 14:19:56
superbe florile......mai pune-ne daca ai si cu aranjamentele florale...asa ne inspiram si noi[-o<

Andreia
25.09.2008, 15:40:56
Fetelor, am descoperit un magazinas micut, dar foarte frumos, cu chestii din flori.. vis -a -vis de Casa Modei, la parterul blocului ala vechi, langa Optica, unde fac chestii tare frumoase, inclusiv lumanari de cununie, buchete de mireasa.. si au si lucruri de pus prin casa foarte frumoase.. lumanarele decorate.. vaze, parfumuri de camera.. etc
Eu sunt acum o clienta fidela..:D Abia mi-am terminat casa de construit.. si mi-am luat multe chestii de decor de acolo..:) Succes la cumparaturi:)!

mikaella
27.10.2008, 13:17:46
Up, up si noi am avut flori superbe. Recomand tuturor lumanari cu frezii... au mirosit nemaipomenit toata noaptea si o saptamana dupa ca nu s-au uscat deloc pana le-am dus la biserica.
Din pacate nu pot incaraca fotografii aici, da nu stiu ce eroare, dar puteti vedea pozele pe picasa, link-ul din semnatura.
si cat au costat lumanarile si buchetul si unde le-ai facut?

simonicka
27.10.2008, 23:02:59
si cat au costat lumanarile si buchetul si unde le-ai facut?
Lumanarile 350 sau 400 ron, nu mai stiu exact, buchetelul de nasa 100 ron si cel de mireasa 150 ron.
Sunt facute de doamna Gabi de la Piata Sud.

georgiana_matei
13.11.2008, 17:05:32
Buna tuturor miresicilor si mai ales viitoarelor miresici !!!!!
As vrea sa ajut si eu cu ce pot pe viitoarele miresici....in legatura cu lumanarile de cununie....recomand din suflet floraria Lady Blue de la piata mare, au un pic preturile mai ridicate, dar nu foarte mult fata de celelalte florarii....la mine lumanarile de cununie au ajuns in iunie 2008 cand am avut nunta 360 ron, buchetul miresei 200 ron, buchetul nasei 150 ron, si florile pentru mire, parinti, frati si nasi 15 ron bucata,....sper ca v-am fost de folos...macar un picut >:D<
http://picasaweb.google.com/giorgiana.matei/CevaFrumos#

monica74
16.11.2008, 12:23:01
Foarte frumoase lumanarile de la nunta voastra,georgiana matei.Imi plac ,sunt deosebite si chiar nu am mai vazut cu atat de multe flori.In general cei de la ladi blue fac aranjamente frumoase numai ca noi cand am cununat ne-am dus prea tarziu si nu ne-au putut face lumanarile .

sarapup
13.01.2009, 22:18:54
Lumanarile noastre au fost f frumoase si au costat 400 lei, buchetul miresei 150 lei(fara cristalelel swarovski, alea le-am cumparat eu), buchetul nasei 100 lei iar buchetul de pe masina nu-mi amintesc exact dar daca doriti informatii contactati-ma privat si ma pot interesa la florareasa.

aranjamentul de pe masina vi l-a facut firma de amenajari?sau ati pus voi voalul si florile?!!!

chisa
20.03.2009, 20:40:03
Buna miresicilor!
M-am cam hotarat cum vreau sa arate buchetul meu de mireasa si as vrea sa va intreb daca stiti florarii in Bacau care ar fi in stare sa il faca. Atasez cateva poze ca sa vedeti despre ce e vorba ;)
O sa fie din trandafiri albi si ordhidee albe, dar as fi vrut si niste margaritar (sau lacramioare, cum vreti voi sa le ziceti), insa in iunie nu cred ca mai sunt...
Sper sa ma puteti ajuta, ca din Bucuresti mi-e greu sa le gasesc pe toate de una singura, iar buchetul nu am cum sa il fac aici...

amalia_dogaru
20.03.2009, 21:47:38
Buna miresicilor!
M-am cam hotarat cum vreau sa arate buchetul meu de mireasa si as vrea sa va intreb daca stiti florarii in Bacau care ar fi in stare sa il faca. Atasez cateva poze ca sa vedeti despre ce e vorba ;)
O sa fie din trandafiri albi si ordhidee albe, dar as fi vrut si niste margaritar (sau lacramioare, cum vreti voi sa le ziceti), insa in iunie nu cred ca mai sunt...
Sper sa ma puteti ajuta, ca din Bucuresti mi-e greu sa le gasesc pe toate de una singura, iar buchetul nu am cum sa il fac aici...
nu este ceva foarte complicat , in mod normal ar trebui sa poata fi facut de orice florareasa. Intereseaza-te in mai multe locuri, eventual o mica proba...

chisa
21.03.2009, 09:00:50
Mie a inceput sa mi se para complicat in momentul cand am vazut la o nunta cum zburau trandafirii din buchet la aruncatul buchetului :-SS . In momentul cand a fost prins, au mai cazut cateva flori, iar peste 10 minute nu mai ramasese nimic din el in afara de frunze...
Pana atunci nu mi-am imaginat ca ar putea fi probleme pana si cu buchetul... se pare ca exista si oameni care nu se pricep si nu as vrea sa nimeresc si eu pe unul din ei :-&
Si apropo de proba, se poate asa ceva si la buchet?

chisa
01.04.2009, 20:02:32
Inca va mai astept cu sugestii fetelor... In afara de doamna din Comanesti de care zicea Amalia undeva pe forumul asta... nu am aflat nimic. Si mi se pare incomod in Comanesti, ca e departe si trebuie sa trimit pe cineva pana acolo in ziua cu pricina...
Pls help ^:)^ buchetelul e f important :-SS

mamuska
01.04.2009, 20:10:48
Buna miresicilor!
Normal ar fi,ca orice florareasa,sa-l poata face...nu e deloc un model greu,ci din contra...nu cred ca in Bacau nu exista florarii mai selecte,care sa aiba si flori de calitate,ai intrat pe topicul de Bacau,poate stiu fetele??? >:D< >:D< >:D< >:D<
PS: primul imi place cel mai mult, al 2-lea mi-ar fi placut,daca avea doar orhidee, iar al 3-lea imi placea fara frunze..

chisa
01.04.2009, 20:29:42
Si mie imi place primul, celelalte doua le-am pus mai mult ca sa intaresc ideea :) dar cel mai mult imi place unul pe care l-am gasit ulterior :)
Si ca si topic - sunt la Bacau - servicii si furnizori, deci cred ca am intrebat unde trebuie :-\

mimonel
14.04.2009, 10:52:22
Stie cineva sa ne recomande o florarie buna in Bacau @};- ? Am inteles ca Amalia a recomandat pe cineva in Comanesti dar as vrea ceva in Bacau. Cred ca fostele miresici nu mai frecventeaza site-ul sa ne mai ajute cu sfaturi :-s .

chisa
14.04.2009, 16:22:21
Stie cineva sa ne recomande o florarie buna in Bacau @};- ? Am inteles ca Amalia a recomandat pe cineva in Comanesti dar as vrea ceva in Bacau. Cred ca fostele miresici nu mai frecventeaza site-ul sa ne mai ajute cu sfaturi :-s .
Eu in weekend o sa vin in Bacau si am sa ma interez si de asta. O sa plec cu pozele dupa mine sa vad daca se ofera careva sa mi-l faca intocmai. Te tin la curent ;)

mimonel
14.04.2009, 21:15:37
Eu in weekend o sa vin in Bacau si am sa ma interez si de asta. O sa plec cu pozele dupa mine sa vad daca se ofera careva sa mi-l faca intocmai. Te tin la curent ;)

Multumesc :* ...si noi ajungem saptamana viitoare la Bacau, problema e ca atunci as vrea sa dau si comanda pentru buchete, caci abia in iunie mai ajungem in Bacau .

sarapup
15.04.2009, 00:12:16
fetele io m-am cununat civil anul trecut in aug si anul asta in iulie ma cunun religios.
la cununia civ am avut un buchetel mic si ferches care si acum il am si ffff bine executat......l-am facut la floraria ammore -magazinul de langa liceul pttr pe mioritei.mai au 2 magazine -unul la orizontu si nu mai stiu.au si site...cred. cautati pe google sau orice motor de cautare si gasiti.io am cautat atunci la cateva florarii si mi s-au parut fff ieftini-comparativ cu celelalte 4 florarii la care mai fusesem(nu dau nume,nu insistati),rapizi si seriosi.
pe private va spun si preturi si orice detalii.

va pop!succes

Ralu__
15.04.2009, 02:39:01
Acesta va fi buchetul meu....:)

mimonel
15.04.2009, 13:11:14
fetele io m-am cununat civil anul trecut in aug si anul asta in iulie ma cunun religios.
la cununia civ am avut un buchetel mic si ferches care si acum il am si ffff bine executat......l-am facut la floraria ammore -magazinul de langa liceul pttr pe mioritei.mai au 2 magazine -unul la orizontu si nu mai stiu.au si site...cred. cautati pe google sau orice motor de cautare si gasiti.io am cautat atunci la cateva florarii si mi s-au parut fff ieftini-comparativ cu celelalte 4 florarii la care mai fusesem(nu dau nume,nu insistati),rapizi si seriosi.
pe private va spun si preturi si orice detalii.

va pop!succes

Foarte bine arata buchetul. A stat bine legat? Eu nu as vrea sa-mi cada din buchet chestii. Multumim pentru informatii >:D<

kmpi_oana
28.04.2009, 18:08:11
Cine poate sa ma informeze unde gasesc bratarele pentru domnisoarele de onoare?[-o<

Yonika
28.04.2009, 23:50:30
Cine poate sa ma informeze unde gasesc bratarele pentru domnisoarele de onoare?[-o<
Pai depinde de ce fel de bratari vrei... Din alea de flori, corsaj?
http://lh6.ggpht.com/_imtVxbkIkqk/SRq2rY3yINI/AAAAAAAABec/tlrBOUimbAg/s720/Foto%20Acasa%20120.jpg
Ca in poza?

delmo
29.04.2009, 07:52:18
eu am avut in genul asta numai ca fara trandafiri mari ci numai din aia mici! imi pare rau ca nu am facut o poza! nu mai stiu cat m-0a ajuns bucata dar le-am facut la florarie unde am facut si florile de pus in piept la nuntasi tot naturale!iar la domnisoarele de la nunta in loc de florile de piept le-am pus bratari! deci scoateti modelul de pe net si le duceti la florarie sau la cea care vaface aranjamentele la nunta!

iulyafun
29.04.2009, 14:09:30
Am si eu nevoie de ajutorul vostru.
Vreau pentru domnisoarele de onaore bratari din flori....cred ca siti la ce ma refer. Imi puteti spune la ce florarie din bacau sa apelez ( ca sa nu facem reclama va rog sa imi dati PM). Problema e ca vreau ceva mai complicat sa nu se vada codita si sa fie format din mai multe floricele ;-)
Please help! Multumesc

kmpi_oana
30.04.2009, 09:55:40
Pai depinde de ce fel de bratari vrei... Din alea de flori, corsaj?
http://lh6.ggpht.com/_imtVxbkIkqk/SRq2rY3yINI/AAAAAAAABec/tlrBOUimbAg/s720/Foto%20Acasa%20120.jpg
Ca in poza?
Arata foarte bine bratara...chiar imi place. Eu fac singura aranjamentul cu flori pentru sala, dar la chestia asta nu stiu daca ma pricep. Cred ca ma voi duce cu poza la o florarie...acuma sper sa se priceapa cei de acolo:)) . Merci mult!!!

kmpi_oana
30.04.2009, 09:59:49
eu am avut in genul asta numai ca fara trandafiri mari ci numai din aia mici! imi pare rau ca nu am facut o poza! nu mai stiu cat m-0a ajuns bucata dar le-am facut la florarie unde am facut si florile de pus in piept la nuntasi tot naturale!iar la domnisoarele de la nunta in loc de florile de piept le-am pus bratari! deci scoateti modelul de pe net si le duceti la florarie sau la cea care vaface aranjamentele la nunta!
Poti sa imi zici si mie in ce zona este floraria la care ai fost , ca sa merg la sigur pentru ca nu stiu daca toate florariile se pricep la asa ceva!

iulyafun
30.04.2009, 13:20:45
Aveti idee ce florarie din Bacau face bratari cum e cea din poza pusa de miresica de mai sus?

simonicka
30.04.2009, 14:10:03
Si eu am avut bratarica pentru domnisoare, dar mai micuta. Le-am facut la floraria din Piata Sud, prima pe dreapta cum intri de pe bulevard. Doamna Laura o cheama pe tanti si lucreaza super-fain si la preturi rezonabile... dupa mici negocieri.

Yonika
30.04.2009, 14:59:14
Aveti idee ce florarie din Bacau face bratari cum e cea din poza pusa de miresica de mai sus?
daca tot am pus poza, macar sa stii ca eu am avut nunta in Iasi, asa ca nu te pot ajuta, doar daca vrei sa le faci la Iasi si sa le aduci aici, dar e mai dificil.
Pupici!:*

Yonika
30.04.2009, 15:01:40
Arata foarte bine bratara...chiar imi place. Eu fac singura aranjamentul cu flori pentru sala, dar la chestia asta nu stiu daca ma pricep. Cred ca ma voi duce cu poza la o florarie...acuma sper sa se priceapa cei de acolo:)) . Merci mult!!!
Poate ca in poza pare mai mare bratara, datorita acelui trandafir din mijloc, insa nu a fost chiar asa mare; iar pe margine sunt trandafirasi din aceeia micuti, care sunt pe un fir mai multi bobocei (spoer ca ati inteles)

simonicka
04.05.2009, 11:28:49
Cu placere! Sper sa-ti fie de folos. Doamna e chiar priceputa, poti merge cu poze la ea si va iesi exact asa cum vrei tu.

chisa
23.06.2009, 16:29:36
Eu am facut buchetul si florile de piept si brataricile de pus la mana la floraria Prima Donna, au fost super. O sa pun poze cand o sa le am.

amoricica2000
26.06.2009, 21:13:16
buna seara miresici. am auzit ca sunt lumanari care nu scot fum si au inscriptionari pe ele cu verighete si data nuntii. Stiti cumva unde pot fi gasite?

simonicka
29.06.2009, 13:42:14
Daca va ajuta cu ceva, noi am facut aranjamentele, buchetele si cocardele la Piata Sud, la doamna Geta / Gina... parca o chema, al doilea stand pe dreapta cum intri de la cimitir. Preturi foarte bune... buchetele au iesit asa cum i-am dus pozele... cel putin al nasei mi-a placut la nebunie.
Poze aveti in semnatura

MeMioara
02.07.2009, 15:07:31
Daca va ajuta cu ceva, noi am facut aranjamentele, buchetele si cocardele la Piata Sud, la doamna Geta / Gina... parca o chema, al doilea stand pe dreapta cum intri de la cimitir. Preturi foarte bune... buchetele au iesit asa cum i-am dus pozele... cel putin al nasei mi-a placut la nebunie.
Poze aveti in semnatura

Si cam cat v-au ajuns buchetul miresei si lumanarile? Si aranjamentele?

sarapup
03.07.2009, 10:37:53
asa va arata buchetelul meu de miresica
e cel culcat:are nuferi verzi cu orhidee simple si ii voi adauga 4 orhidee imperiale ca cele din buchetul ridicat:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:
cocarda lui va fi din orhidee imperiala

sarapup
03.07.2009, 11:01:34
am apelat numai pt buchetel si floarea lui la floraria prima donna ca numai la ei am gasit nuferirestul fac la firma de aranjamente ca achit dupa nunta :D

CONT-INCHIS-23057
03.07.2009, 11:03:20
cam cat te ajunge buchetul?

sarapup
03.07.2009, 11:05:26
inca nu stiu
dar site-ul pe care am gasit modelul zicea 250 ron
acu sa vad...e 10 ron firul de nufar iar orhideea imperiala nu stiu...stiu doar ca e cea mai scumpa floare pe piata la ora actuala

simonicka
04.07.2009, 11:00:30
Si cam cat v-au ajuns buchetul miresei si lumanarile? Si aranjamentele?
Cu aproximatie... ca sunt batrana si nu mai tin minte:
- buchet mireasa 150
- buchet nasa 100
floare mire 15
floare nasi + rude 10
bratara domnisoare 10
flori invitati 3,5 (le-am facut fara agrafa si au stat excelent)
lumanari 350
aranjamentele de la sala au fost platite de firma de decoratiuni

Cam asa imi amintesc eu... dar cel mai sigur mergeti si vorbiti direct cu doamna. Noi am platit dupa nunta. Am dat doar un avans de vreo 3 mil. Nea rugat doar sa nu plecam in luna de miere inainte de a plati ca nu am facut nici un act scris nimic. Chiar m-am mirat.... om fi noi oameniu de incredere... dar chiar asa?

MeMioara
04.07.2009, 16:23:22
Cu aproximatie... ca sunt batrana si nu mai tin minte:
- buchet mireasa 150
- buchet nasa 100
floare mire 15
floare nasi + rude 10
bratara domnisoare 10
flori invitati 3,5 (le-am facut fara agrafa si au stat excelent)
lumanari 350
aranjamentele de la sala au fost platite de firma de decoratiuni

Cam asa imi amintesc eu... dar cel mai sigur mergeti si vorbiti direct cu doamna. Noi am platit dupa nunta. Am dat doar un avans de vreo 3 mil. Nea rugat doar sa nu plecam in luna de miere inainte de a plati ca nu am facut nici un act scris nimic. Chiar m-am mirat.... om fi noi oameniu de incredere... dar chiar asa?

Daca te rog, imi dai un nr de tel al doamnei, pls? Mai bine un mesaj privat ca sa nu facem publicitate. Mersi mult!

sarapup
09.07.2009, 23:30:37
cam cat te ajunge buchetul?
180 dar usor modificat:9 nuferi-boboc verde,5 orhidee imperiale albe si cateva frezii printre nuferi...pt ca nuferii sunt ca lalele:ziua se deschid-noaptea se inchid si pus pe microfon invelit in organza;-)

roxana_2009
21.07.2009, 14:35:53
salutare la toate miresicile! eu ma gandeam sa fac lumanarile si buchetele la floraria amore din piata centrala..a facut cineva acaolo? stiti cum lucreaza si cam ce preturi au? cu cat timp inainte trebuie vorbit? multumesc

mimonel
21.07.2009, 22:52:23
salutare la toate miresicile! eu ma gandeam sa fac lumanarile si buchetele la floraria amore din piata centrala..a facut cineva acaolo? stiti cum lucreaza si cam ce preturi au? cu cat timp inainte trebuie vorbit? multumesc

Noi ne-am facut la ei buchetele si lumanarile. Pot sa-ti pun poze sa vezi.Buchetul nu era chiar cum adusesem eu poze, insa e ok.

roxana_2009
21.07.2009, 23:12:36
Noi ne-am facut la ei buchetele si lumanarile. Pot sa-ti pun poze sa vezi.Buchetul nu era chiar cum adusesem eu poze, insa e ok.

mie imi plac tare ambele pe care le-am vazut in poze..cel facut rotund e deosebit...o fi ca-s pornita eu cu rozul;-) ..ca preturi poti sa imi spui cum sunt? poti sa imi spui te rog cam cat ai platit tu pe buchete si lumanari ca sa imi fac 1 idee...nu vreau chestii deosebite,da' habar nu am la cat ar putea ajunge..merci mult de tot..si....casa de piatra!

roxana_2009
22.07.2009, 18:35:48
mie imi plac tare ambele pe care le-am vazut in poze..cel facut rotund e deosebit...o fi ca-s pornita eu cu rozul;-) ..ca preturi poti sa imi spui cum sunt? poti sa imi spui te rog cam cat ai platit tu pe buchete si lumanari ca sa imi fac 1 idee...nu vreau chestii deosebite,da' habar nu am la cat ar putea ajunge..merci mult de tot..si....casa de piatra!

revin: am vorbit deja la telefon cu doamna de la floraria amore din piata centrala..mi s-a parut super draguta si disponibila..i-am spus ca imi trebuie buchet si lumanari pe 15 august si ca ajung in bacau abia pe 12...raspunsul: bineinteles ca se pot face..daca vrei flori simple..cum eu trandafiri am vrut de la inceput...^:)^ ^:)^ ^:)^ ..rezolvata si asta!!pupici la toate miresicile

andalyna
02.08.2009, 21:56:21
Noi am avut lumanari cu gel super fainutze, ceva deosebit

licurici21
05.10.2009, 08:22:56
Multumesc pt sfat. Am gasit floraria din Piata Sud si pe doamna o cheamna Gabriela. Intradevar lucreaza foarte frumos si la preturi bune.
Am atasat o poza cu o bratarica.

Si eu am avut bratarica pentru domnisoare, dar mai micuta. Le-am facut la floraria din Piata Sud, prima pe dreapta cum intri de pe bulevard. Doamna Laura o cheama pe tanti si lucreaza super-fain si la preturi rezonabile... dupa mici negocieri.

CONT-INCHIS-23057
05.10.2009, 19:36:08
atasez si eu poza cu bratara nasei.

chisa
03.11.2009, 18:48:44
Am promis poze cu buchetul meu, aranjamentul pt masa noastra/masina si bratarile de mana.

ice21
03.11.2009, 22:09:25
recomand sa vedeti si ofertele de la floraria 2*2, doamna e foarte draguta iar pe mine buchetul miresei, cocardele, lumanarile si aranjamentele pentru masa m-au ajuns 10 mil

mirele09
25.11.2009, 14:17:15
Imi poate spune si mie cineva daca in Bacau sunt depozite de flori? Multumesc.

ice21
25.11.2009, 20:29:37
Exista un depozt de flori dupa turnul de televiziune spre Saucesti pe partea dreapta. Imposibil de ratat, e o cladire verde mare.

crybitzu
01.12.2009, 14:07:36
buna fetelor poate m-a trezit prea tarziu dar am avut si eu nunta in iunie anul acesta si buchetul de flori l-am facut la floraria de la orizont din statie (sc nu-mi mai aduc aminte cum se cheama) dar e o tipa super de treaba si mi-a facut buchetul cum mi l-am dorit si tot la ea am facut buchetul pt nasa si a fot super m-a tinut nu am avut probl si l-a facut cu trei ore inaite de nunta asa k puteti incerca la ea,sper sa aveti buchetul visat si o nunta k in povesti!

pascarucamelia
08.12.2009, 21:15:10
am vazut ca vb de flori,eu voi colabora cu floraria ANCA,lucreaza foarte bine

ramari
04.02.2010, 20:44:08
eu mi am facut aranjamentele florale la Dna Geta la TG OCNA , APOI CAND AM BOTEZAT FETITA TOT LA DANSA AM APELAT.E O PROFESIONISTA:A

RoxaLee
04.03.2010, 13:08:29
Eu mi-am facut buchetelul de mireasa si cel de cununie civila la Deco Floral (langa Casa Modei).

Poze cu cele 2 buchetele le puteti vedea aici (http://www.facebook.com/#%21/photo.php?pid=670462&id=1638676421) si aici (http://www.facebook.com/album.php?page=2&aid=38177&id=1638676421#%21/photo.php?pid=684541&id=1638676421) . :) Lumanarile tot la ei le-am facut si au aratat asa (http://www.facebook.com/album.php?page=2&aid=38177&id=1638676421#%21/photo.php?pid=678318&id=1638676421).

Sper ca am fost de folos. ;)

emi82
05.03.2010, 14:14:49
Eu mi-am facut buchetelul de mireasa si cel de cununie civila la Deco Floral (langa Casa Modei).

Poze cu cele 2 buchetele le puteti vedea aici (http://www.facebook.com/#%21/photo.php?pid=670462&id=1638676421) si aici (http://www.facebook.com/album.php?page=2&aid=38177&id=1638676421#%21/photo.php?pid=684541&id=1638676421) . :) Lumanarile tot la ei le-am facut si au aratat asa (http://www.facebook.com/album.php?page=2&aid=38177&id=1638676421#%21/photo.php?pid=678318&id=1638676421).

Sper ca am fost de folos. ;)
Foarte dragute...ne poti spune si cat te-au costat?

RoxaLee
05.03.2010, 15:28:44
Foarte dragute...ne poti spune si cat te-au costat?

Pfff... tin minte ca am dat pe cel roz 150 ron... in schimb cel de mireasa nu imi mai amintesc.

O sa ma uit in seara asta pe dosarelul cu toate cheltuielile de la nunta si o sa revin aici. ;)

Si noi am avut bratari cu floricele pt nasa, mama si soacra, bunicutele mele, domnisoara de onoare si cele 2 fete mici care mi-au tinut trena. Bratarile au fost diferite... in functie de rochie :)

Le-am facut la Deco Floral. :)

p.s. poze in semnatura

simonabebe
20.07.2010, 19:58:12
buna
stiti prin bacau un depozit de flori?
cat v-au ajuns pe voi aranjamentele florale?buchetul miresei , al nasei, aranjamente masa si masa prezidiu

ice21
21.07.2010, 08:30:04
buna
stiti prin bacau un depozit de flori?
cat v-au ajuns pe voi aranjamentele florale?buchetul miresei , al nasei, aranjamente masa si masa prezidiu
Era un depozit la intrare in Saucesti , in partea dreapta cum mergi sre Roman, parca Avalanche se numea. Cred ca tb sa iei in calcul si lumanarile.

simonabebe
21.07.2010, 09:27:08
multumesc frumos de raspuns
lumanari am deja si nu o sa le ornez cu flori pentru ca sunt sculptate la ambele capete
imi trebuie flori pentru aranjamente pe mase si buchete(mireasa si nasa)

mihaela102
21.07.2010, 10:28:57
multumesc frumos de raspuns
lumanari am deja si nu o sa le ornez cu flori pentru ca sunt sculptate la ambele capete
imi trebuie flori pentru aranjamente pe mase si buchete(mireasa si nasa)

buna simona,

si noi cred ca vom opta pt lumanari sculptate, imi plac foarte mult, dar sa vedem ce zic si nasii...in schimb eu zic ca merg ornate cu flori; am gasit la o miresica din Alexandria poze cu lumanarile ei si mi-au placut foarte mult...atasez pozele sa le vezi si tu :)

simonabebe
22.07.2010, 14:30:24
sunt frumoase dar eu am optat pt lumanari sculptate doar sa nu punem flori pe lumanare , o sa incerc fara flori si daca nu imi place le pun si flori

AndreeaLuiza
23.08.2010, 12:12:23
Noi am avut lumanari cu gel super fainutze, ceva deosebit

interesante lumanarile cu gel..nu este riscul k ti se topesc in mana..mai ales cu vremea calda de vara :)..

madamada
04.04.2011, 20:46:36
Intrebare pentru allynutza1989

Imi poti spune si mie te rog unde ti-ai facut buchetul de mireasa?

Mersi

myss
09.05.2011, 11:14:19
buna simona,

si noi cred ca vom opta pt lumanari sculptate, imi plac foarte mult, dar sa vedem ce zic si nasii...in schimb eu zic ca merg ornate cu flori; am gasit la o miresica din Alexandria poze cu lumanarile ei si mi-au placut foarte mult...atasez pozele sa le vezi si tu :)
unde se pot gasi lumanari sculptate? arata super mistoo;-)

OanaCojocaru
19.11.2011, 19:19:03
Buna fetelor!

Pentru cele care cautati firma de decoratiuni, nu ezitati sa treceti pe la Daisy Sara! Eu am avut nunta in vara si i-am ales pe ei, dupa ce s-au oferit sa-mi faca huse la comada exact cum voiam eu, pe care apoi mi le inchiriau la pret standarad. In plus, eu am vrut f mult sa am liliac la nunta, insa nu era in sezon, dar mi-au propus o varianta care m-a facut sa uit total de liliac - o hortensie speciala cu floare mica si petale duble care s-a potrivit perfect.

Insa cel mai mult m-a impresionat faptul ca le-am dat 2 poze de model pt buchetul meu si pt aranjamentul lumanarilor, iar ei au reusit sa le faca identice!!! N-am crezut...

Ancut
19.11.2011, 19:21:44
Buna fetelor!

Pentru cele care cautati firma de decoratiuni, nu ezitati sa treceti pe la Daisy Sara! Eu am avut nunta in vara si i-am ales pe ei, dupa ce s-au oferit sa-mi faca huse la comada exact cum voiam eu, pe care apoi mi le inchiriau la pret standarad. In plus, eu am vrut f mult sa am liliac la nunta, insa nu era in sezon, dar mi-au propus o varianta care m-a facut sa uit total de liliac - o hortensie speciala cu floare mica si petale duble care s-a potrivit perfect.

Insa cel mai mult m-a impresionat faptul ca le-am dat 2 poze de model pt buchetul meu si pt aranjamentul lumanarilor, iar ei au reusit sa le faca identice!!! N-am crezut...

Buna Oana, nu ne arati si cateva pozici ?

Kalini
19.11.2011, 22:17:06
Buna fetelor!

Nu exista buchete identice, doar asemanatoare.

Mihaitu
09.07.2012, 23:02:45
Buna fetelor!

Buna,
concord cu ceea ce ai spus..sunt intr-adevar o firma serioasa. Si eu am fost f.multumita de buchete, lumanari ,aranjamente, absolut tot. A fost exact cu mi-am dorit.

mary_85
27.07.2012, 14:24:49
Buna,
concord cu ceea ce ai spus..sunt intr-adevar o firma serioasa. Si eu am fost f.multumita de buchete, lumanari ,aranjamente, absolut tot. A fost exact cu mi-am dorit.

Au si in Onesti magazin sau doar in Bc?

iepurash_mada
30.07.2012, 16:49:49
Salut, stie careva undeva in bacau vreun depozit de flori??? Doresc anemone in buchet si pentru decoratiuni si nu gasesc nicaieri...poate stie careva ceva [-o< va rog, spuneti-mi.

roxanaaa
16.10.2012, 01:06:01
Buna fetelor!

Am avut nunta anul trecut si cu parere de rau chiar nu am fost multumita de serviciile furnizate de aceasta firma.

andreeea11
25.02.2015, 16:09:20
Din pacate, nici eu nu am o parere prea buna despre Daisy Sara in ceea ce priveste partea de decoratii, insa fetele de la florarie sunt de nota 20.

lorelay_k
26.02.2015, 11:24:56
Fetele din Bacau, ce parere aveti despre Decro? Eu cu ei am semnat si mi au placut ce mi au propus si cum au pus problema.