PDA

Versiunea completa : Tinuta Cununia Civila

madalinaV
11.06.2008, 10:31:52
Fetelor, nu vad nici un topic referitor la tinuta pe care o purtam la Cununia Civila...Eu nu as vrea sa merg imbracata in mireasa. Caut o rochita cu un iz romantic, ceva grecesc-roman...vaporos si deschis la culoare...n-am gasit decat o singura rochita pe gustul meu (eu sunt mai plinuta) dar...atat?
Aveti vre-o idee?
Multumesc!

Paideea
11.06.2008, 15:26:51
Fetelor, nu vad nici un topic referitor la tinuta pe care o purtam la Cununia Civila...Eu nu as vrea sa merg imbracata in mireasa. Caut o rochita cu un iz romantic, ceva grecesc-roman...vaporos si deschis la culoare...n-am gasit decat o singura rochita pe gustul meu (eu sunt mai plinuta) dar...atat?
Aveti vre-o idee?
Multumesc!
Depinde ce anume te asteptai sa scrie in referitorul topic, pentru ca eu shtiu ca exista deja unul pe tema asta...
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2134
Sper sa iti fie de folos! ;-)

madalinaV
13.06.2008, 08:56:05
Depinde ce anume te asteptai sa scrie in referitorul topic, pentru ca eu shtiu ca exista deja unul pe tema asta...
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2134
Sper sa iti fie de folos! ;-)
Multumesc, eu as fi vrut sa vad daca constantencele mele au vre-o idee...vre-un sfat.

adinuttz
13.06.2008, 13:27:14
Eu una vreau sa port rochitza de mireasa cat mai mult in acea zi pentru ca este unica ;;) si de aceaa nu ma atrage ideea de a purta altceva pt acte.

cristina17
13.06.2008, 17:27:38
Aveti vre-o idee?
Multumesc!

Foarte greu mi-am gasit si eu o rochita de cununie........cred ca am umblat dupa ea mai mult decat dupa cea de mireasa.......parca a fost ca un facut anul trecut nu gaseam deloc rochite de zii pe gustul meu......in schimb anul asta parca am vazut mai multe:D !!!
Acum in mod normal ar trebui sa fie "varful" in magazine pt rochite......insa daca nu gasesti si nu gasesti poti sa-ti faci.....cauti o poza cu modelul care ti-ar placea si mergi la o croitoreasa!!!

Mult succes!!!

madalinaV
16.06.2008, 08:51:18
Foarte greu mi-am gasit si eu o rochita de cununie........cred ca am umblat dupa ea mai mult decat dupa cea de mireasa.......parca a fost ca un facut anul trecut nu gaseam deloc rochite de zii pe gustul meu......in schimb anul asta parca am vazut mai multe:D !!!
Acum in mod normal ar trebui sa fie "varful" in magazine pt rochite......insa daca nu gasesti si nu gasesti poti sa-ti faci.....cauti o poza cu modelul care ti-ar placea si mergi la o croitoreasa!!!

Mult succes!!!
Multzumec, e o idee! Ma mai uit sapt asta prin magazine si daca nu ma indragostesc de nimic (desi..am vazut deja una care ma "atrage") atunci ma conformez!

adinuttz
17.06.2008, 19:29:47
Multzumec, e o idee! Ma mai uit sapt asta prin magazine si daca nu ma indragostesc de nimic (desi..am vazut deja una care ma "atrage") atunci ma conformez!

Mai ai ceva timp la dispozitie asa ca spor la cautat !!!

aby_heroes
04.05.2009, 19:01:51
E vreo miresica cu nunta in 2009 care inca nu si-a luat rochita pentru cununia civila ?

nikoletta
04.05.2009, 20:04:14
E vreo miresica cu nunta in 2009 care inca nu si-a luat rochita pentru cununia civila ?
multe dintre miresici merg in rochia de mireasa si la cununia civila si presupun ca din aceasta cauza nu prea s-a discutat de vestimentatie pentru civila!!

flory2006
05.05.2009, 11:01:03
Eu mi-am luat rochita pt cununia civila chiar inainte sa mi-o cumpar pe cea de mireasa. E o rochita pana la genunci,pe corp, rosie, are si un bolero elegant. Accesoriile le voi avea pe argintiu, iar buchetul din nuferi albi.
Mi-am cumparat rochita de la Eros wedding si a costat 420 ron.

mihaela82cta
30.06.2009, 19:57:25
eu voi fac e cununia civila in cursul saptamainii voi avea o rochita mov pana la genunchi sandalute aurii si in aceasi si voi avea proba ptr coafura
de la nunta si cu ocazia asta voi ramane si aranjata si cam atata nu vor fi langa noi decat familia atat

WaNNa_1982
04.08.2009, 20:55:39
Noi locuim in Pamplona(Spania) si am ales culorile specifice sarbatorii de San Fermin.

LauraLuiOda
04.08.2009, 21:31:07
Noi locuim in Pamplona(Spania) si am ales culorile specifice sarbatorii de San Fermin.
Care sunt alea?:-\

WaNNa_1982
05.08.2009, 08:21:38
alb si un pic de rosu.se vede in poza.

yoplait
28.09.2009, 01:29:11
Eu m-am gindit la o rochie lila si cred k o s-o fac la comanda,vreau sa nu fie nici scurta nici prea lunga si sa fie destul de simpluta,o sa-mi pun o floare in par si nu-mi pun prea multe bijuterii...''Ritzi'' e bijuteria mea de pret si vreau sa-l port...numai pe el.:x

ancamariagadea
07.10.2009, 12:16:49
Stiti cumva in Constanta unde imi pot face la comanda un costumas care sa aiba si palarie?;;)

LauraLuiOda
07.10.2009, 19:38:06
Stiti cumva in Constanta unde imi pot face la comanda un costumas care sa aiba si palarie?;;)
De ce vrei neaparat la comanda? Ai cautat de-a gata si nu ai gasit? Am vazut pe la A&N elegante,palarii la Nataly...

ancamariagadea
07.10.2009, 22:54:37
Sincer, nu am prea vazut pe nicaieri costumase (care sa-mi placa) cu palarie...
Unde este Nataly?:D Si...A&N ce inseamna? Alb&Negru?

Joliutza
08.10.2009, 08:39:13

Nataly - Cuza Voda 37, colt cu Mihai Viteazu.

ancamariagadea
08.10.2009, 12:56:55
Nataly - Cuza Voda 37, colt cu Mihai Viteazu.

Multumesc>:D<

goanga
24.02.2010, 12:59:03
MadalinaV, dak zici ca esti plinuta poti opta si pentru o culare puternica, dar nu neaparat inchisa. Modelul de rochie dorit este potrivit! Albastrul, verdele si rosul te vor avantaja! Tine minte un lucru: iti sta bine cu ce te simti tu bine!!!;-)

masha_realart
02.03.2010, 14:59:19
Fetelor eu vreau sa-mi fac singura rochia de cununie civila,eu si cu mama avem ceva experienta in domeniul asta:) dar nush ce culoare e mai potrivita..pendulez undeva intre turcoaz, verde smarald sau roz8-} ...oricum as vrea sa fie sau tafta sau un saten mai gros...am vazut la halta traian ceva ce mi-a placut..am fost inspirata de un model de rochita pana la genunchi de la mag garbo pe mircea cel batran dar acela e 18 mil...=; ..deci cam ce vreau stiu dar culoarea chiar nu...oricare dintre cele pe care le-am pomenit imi vine...tocmai de aceea nu ma pot hotara..cine are experienta la cap asta sa-mi dea un sfat!

Summer
01.11.2010, 18:46:46

Rochii si costume la comanda fac la Insolito. E un atelier... lucreaza ff bine, eu le-am dus un model pentru mama mea si l-au facut exact ca in poza. Acum nu stiu cat de scumpe sunt comparate cu altele...dar poti sa ceri sa iti faca un calcul cu aproximatie cand te duci sa ii arati modelul. Iti spune cat material iti intra, pe care il platesti prima oara....si la sfarsit platesti manopera.
Daca te intereseaza, Insolito este pe Cuza Voda, aproape de Metropol. In vara a durat cam 1 luna sa faca 2 rochite.