PDA

Versiunea completa : Manichiura in Buzau

florence
11.06.2008, 17:26:23
As dori sa stiu si eu cam cat ar costa sa-mi pun unghii false si unde?

Miraj
11.06.2008, 17:50:44
As dori sa stiu si eu cam cat ar costa sa-mi pun unghii false si unde?
buna..eu mi-am pus la Antoanella, langa hasdeu si m-au costat cam 100 lei..le-am avut cam 2 luni, abia le-am dat jos...eu am fost multumita..

florence
11.06.2008, 21:35:16
buna..eu mi-am pus la Antoanella, langa hasdeu si m-au costat cam 100 lei..le-am avut cam 2 luni, abia le-am dat jos...eu am fost multumita..
Si a trebuit sa faci vreun tratament inainte? Pt ca eu am fost la un salon si am intrebat si mi s-a spus ca trebuie sa mai fac cel putin 2 sedinte inainte pt ca nu o sa-mi tina unghia falsa, dar nu mi-a spus un pret final

otilix
11.06.2008, 23:50:51
eu nu mi-am pus unghii false la nunta pt ca le aveam suficient de lungi, doar le-a pilit si pictat. tot la tipa de lg hasdeu. am fost f multumita si tin minte ca m-am mirat ce ieftin a fost. era cu ceva vreme in urma e drept, ins anu cred ca au crescut preturile spectaculos. eu va sugerez sa mergeti la tipa respectiva, adina parca, si sigur veti gasi ceva sa va multumeasca.

ralu_ela
12.06.2008, 00:01:00
eu nu mi-am pus unghii false la nunta pt ca le aveam suficient de lungi, doar le-a pilit si pictat. tot la tipa de lg hasdeu. am fost f multumita si tin minte ca m-am mirat ce ieftin a fost. era cu ceva vreme in urma e drept, ins anu cred ca au crescut preturile spectaculos. eu va sugerez sa mergeti la tipa respectiva, adina parca, si sigur veti gasi ceva sa va multumeasca.

multumim^:)^

Miraj
12.06.2008, 08:39:39
Si a trebuit sa faci vreun tratament inainte? Pt ca eu am fost la un salon si am intrebat si mi s-a spus ca trebuie sa mai fac cel putin 2 sedinte inainte pt ca nu o sa-mi tina unghia falsa, dar nu mi-a spus un pret final
Nu am facut tratament..doar ca dureaza cam 2 ore, aplica si gel peste, devin foarte rezistente asa..Da este vorba de Adina, care are o tehnica foarte faina, merg la ea de ceva ani iar preturile sunt mai bune ca in alte parti...

Diana2000
12.06.2008, 08:47:11
Cred ca o sa fac si eu o vizita pe acolo ca suna bine ce spuneti voi. :)

florence
12.06.2008, 09:30:46
Nu am facut tratament..doar ca dureaza cam 2 ore, aplica si gel peste, devin foarte rezistente asa..Da este vorba de Adina, care are o tehnica foarte faina, merg la ea de ceva ani iar preturile sunt mai bune ca in alte parti...
Multumesc pt raspuns. O sa merg acolo sa vad ce-mi spune.

CONT-INCHIS-006
12.06.2008, 12:32:32
Cat te-a costat sa-ti pui unghii? eu momentan le am mari, nu as avea nevoie sa-mi pun, doar pictate.

CONT-INCHIS-006
16.06.2008, 13:38:01
Fetelor imi spuneti si mie ce preturi sunt pt manichiura si pedichiura si ce salon este mai bun pt asa ceva?

CONT-INCHIS-006
16.06.2008, 13:40:44
Mira abia acum am vazut si eu mai sus ca ai zis cat te-a costat sa-ti pui unghii, m-am trezit si eu... :bye_04:

miresica_iuliana
03.08.2008, 21:41:34

as vrea si eu mai multe detalii despre salon, cum ajung la el ? am inteles ca este langa hasdeu, sper gara, spre liceul economic sau mai spre pompieri ... ? vreau sa o trimit pe mama sa imi faca programare si sa stiu sa ii explic unde sa mearga. multumesc.

ionela_oany
07.08.2008, 23:14:35
Eu am maine programarea la salonul Iris si ma costa 100 ron aplicarea gelului acrilic si french-ul...mult?putin?nu stiu care sunt preturile in alta parte dar am preferat sa merg aici pentru ca am vazut cum lucreaza si e ok.Va trebui peste doua saptamani sa merg pentru o sedinta de intretinere si aceea ma va costa 50 ron.

alina_i_2006
18.08.2008, 14:03:43
Eu mi-am pus unghii false acasa la o fata care lucreaza la un salon de pe langa Banc Post.M-au costat 90 de lei si cam 3 ore a durat.Eu am fost si inca sunt foarte multumita si nu am avut probleme cu ele deocamdata.

b00b0ana
19.11.2008, 20:35:51
mie mi s-a intamplat o faza super tare cu unghiile , mi le-am pus la bucuresti cu 2 sapt inainte de nunta, adica la cununia civila. si am zis ca ma duc la intretinere si alt model pt nunta tot acolo. daca am venit acasa cu o sapt inainte de nunta nu am mai apucat sa ma duc nici la intretinere, nici la model, nici la nimik. si m`a pus naiba sa ma duc la un salon de pe patriei, care arata destul de binishor si am zis ca or sa ma rezolve gagicutzele alea. de unde frate... mi`a facut un model french oribiiiil. si stramb, si oja proasta (s-a murdarit dupa 2 ore... nici aia de 3 lei de la taraba nu se murdareste). ma rog... m`am dus cu mama sa iau fructe din omi. ea are taraba in piata si stia ca acolo in omi e o fata care isi face ea singura modele pe unghii. cand am vazut`o am sarit in sus de fericire. saraca cred ca s`a si speriat ca in 2 secunde i`am zis sa vina la mine acasa sa`mi faca unghiile pt nunta. s-a dus fata, a cumparat oja mov, oja cu sclipici, a venit acasa si vineri noapte sa vezi ce statea oana mea la manechiura facuta de o casiera. asa ca.... vezi cum faci cu machiaju` ala:D
fetelor, spor la pregatiri... va pup!

ralu_ela
19.11.2008, 23:18:04
mie mi s-a intamplat o faza super tare cu unghiile , mi le-am pus la bucuresti cu 2 sapt inainte de nunta, adica la cununia civila. si am zis ca ma duc la intretinere si alt model pt nunta tot acolo. daca am venit acasa cu o sapt inainte de nunta nu am mai apucat sa ma duc nici la intretinere, nici la model, nici la nimik. si m`a pus naiba sa ma duc la un salon de pe patriei, care arata destul de binishor si am zis ca or sa ma rezolve gagicutzele alea. de unde frate... mi`a facut un model french oribiiiil. si stramb, si oja proasta (s-a murdarit dupa 2 ore... nici aia de 3 lei de la taraba nu se murdareste). ma rog... m`am dus cu mama sa iau fructe din omi. ea are taraba in piata si stia ca acolo in omi e o fata care isi face ea singura modele pe unghii. cand am vazut`o am sarit in sus de fericire. saraca cred ca s`a si speriat ca in 2 secunde i`am zis sa vina la mine acasa sa`mi faca unghiile pt nunta. s-a dus fata, a cumparat oja mov, oja cu sclipici, a venit acasa si vineri noapte sa vezi ce statea oana mea la manechiura facuta de o casiera. asa ca.... vezi cum faci cu machiaju` ala:D

pe patriei, la elixir, mi-am pus eu unghille...si m-au tinut fix 3 sapt fara sa-mi zboare vreun pic oja de pe unghii....si a reusit sa mi le distruga una din bucuresti cu freza......asa ca eu sunt multumita de salon.....sunt 2 saloane pe patriei, unul langa altul...nu stiu la care ai fost tu, dar au am nimerit fff bine

pup

alina_i_2006
20.11.2008, 11:28:10
De asta mi-e tarrreee frica.Eu am o fata care imi pune mereu unghii false si m-a invatat si pe mine si mi-a zis "sotul" ca de Craciun imi va face cadou o trusa de incepator,adik o lampa cu uv,geluri,tipsuri si sa ma apuc sa fac unghii.Macar sa mi le fac mie daca nu altcuiva ca economisesc o gramada de bani.La machiaj mi-e frica rau ca nu e mai nimik de incredere in Buzau.Cel putin nu stiu eu....Da mai vorbim,poate facem un schimb..eu iti pun unghii si tu ma machezi:D Pooop:*

comanelena
29.08.2009, 22:06:52
Cine ti-a facut pozele la nunta?

alina_i_2006
30.08.2009, 10:05:29
Cine ti-a facut pozele la nunta?

Daca pe mine ma intrebi,fotograful nostru a fost un baiat Ady,care lucreaza la Foto Adipan,dar pozele din sematura sunt facute de prieteni,inca nu le-am primit pe cele de la el.:*

Katlyn
07.02.2010, 09:41:38
Daca pe mine ma intrebi,fotograful nostru a fost un baiat Ady,care lucreaza la Foto Adipan,dar pozele din sematura sunt facute de prieteni,inca nu le-am primit pe cele de la el.:*

Buna!Cat a costat fotograful?Si apropo, foarte dragute pozele facute de prieteni :x

iulia_ana
18.02.2010, 07:39:32
BUNA,

Cine imi poate recomanda un salon de manichiura in Buzau??? as vrea sa imi pun gel...pt nunta mea....

Geoflo
17.04.2010, 16:30:42
Eu mi le fac la Anca Style....e in dorobanti.....100 ron.....cu gel.........

iulia_ana
18.04.2010, 20:29:59
Eu mi le fac la Anca Style....e in dorobanti.....100 ron.....cu gel.........

Si le face fain??? da mi si mie adresa mai exact si nr de tel,plsss

iulia_ana
26.04.2010, 16:01:04
Si le face fain??? da mi si mie adresa mai exact si nr de tel,plsss

Vreau si eu o adresa exacta si nr de tel sa imi fac programare la un salon unde face manichiura...mai am 3 saptamani pana la nunta..plsss

cami_d
27.04.2010, 16:24:20
Vreau si eu o adresa exacta si nr de tel sa imi fac programare la un salon unde face manichiura...mai am 3 saptamani pana la nunta..plsss
Buna, vrei unghii cu gel? tipsuri sau doar manichiura obisnuita?

cami_d
27.04.2010, 16:25:43
Eu pot sa-ti dau un numar de telefon

iulia_ana
28.04.2010, 13:04:35
Eu pot sa-ti dau un numar de telefon

te rog da mi pe privat .....sa nu fie probleme...dar dami si detalii....cum lucreaza persoana

cami_d
29.04.2010, 10:22:16
te rog da mi pe privat .....sa nu fie probleme...dar dami si detalii....cum lucreaza persoana
Buna, salonul este undeva in centru, tipa lucreaza foarte bine din punctul meu de vedere. Face si manichiura clasica, dar si extensii cu gel sau tipsuri, cum doreste fiecare. Eu la nunta mi-am pus niste tipsuri pentru ca unghiile mele naturale nu sunt asa de tari si nu putea sa-mi faca extensii cu gel.
Atasez o poza cu unghiutele mele de la nunta:">

cami_d
29.04.2010, 10:23:53
Te intereseaza si preturile?

Gianinaid
21.06.2010, 16:00:58
Pt mine a fost un dezastru manichiurista.....insa hair-stilista nota 10 cu pupici si aplauze.....La cosmetica cam nota 9, dar ok intr-un final
Recomandati-mi si mie o manichiurista deosebita, pls..... ca m-am saturat de .....

Gianinaid
25.06.2010, 12:19:51
Nici o recomandare?

Gianinaid
15.02.2011, 03:17:45
Sa inteleg ca toate va faceti manichiura acasa?...sau ca nu exista ceva bun in Buzau?Sunt sigura ca nu...
Haideti sa aducem si acest subiect in discutiile noastre.Astept recomandarile voastre de la saloane unde ati fost recent.
Sunt interesata de o manichiurista buna, cu experienta, din Buzau, indiferent de preturi.

niko84r
21.03.2011, 19:07:18
Sa inteleg ca toate va faceti manichiura acasa?...sau ca nu exista ceva bun in Buzau?Sunt sigura ca nu...
Haideti sa aducem si acest subiect in discutiile noastre.Astept recomandarile voastre de la saloane unde ati fost recent.
Sunt interesata de o manichiurista buna, cu experienta, din Buzau, indiferent de preturi.

dupa cu probabil stii de pe celalat topic eu in bz am fost doar la vogue pentru unghii false, nu manichiura obisnuita
am auzit pe cineva recomandand bijoux, dar sincer nu stiu unde e si nu am experimentat pe pielea mea :D
sau mai bine zis pe pielitele si unghiutele mele :))

Danet
28.03.2011, 10:42:39
dupa cu probabil stii de pe celalat topic eu in bz am fost doar la vogue pentru unghii false, nu manichiura obisnuita
am auzit pe cineva recomandand bijoux, dar sincer nu stiu unde e si nu am experimentat pe pielea mea :D

am auzit ca pe bulevard e o manichiurista super si am vazut la o amica unghiutele si mi-au placut! sper sa va pot pune poze cu ale mele!!!

Gianinaid
28.03.2011, 17:38:59
am auzit ca pe bulevard e o manichiurista super si am vazut la o amica unghiutele si mi-au placut! sper sa va pot pune poze cu ale mele!!!
Face acasa sau e la coafor pe bulevard ? Cred ca de Balcescu e vorba.Si daca poti trage-o si tu de limba sa vezi ce experienta are, daca a mai lucrat undeva, daca face si acasa,etc
Te asteptam cu poze sau macar cu pareri si preturi !Ms :*

Danet
30.03.2011, 22:19:43
Face acasa sau e la coafor pe bulevard ? Cred ca de Balcescu e vorba.Si daca poti trage-o si tu de limba sa vezi ce experienta are, daca a mai lucrat undeva, daca face si acasa,etc
Te asteptam cu poze sau macar cu pareri si preturi !Ms :*

Sa stii ca e super tipa nu e foarte aglomerata tinand cont ca face acasa la ea... ce nu-mi place ca nu-ti curata ca lumea pielitele , eu oricum nu vreau asa ceva ca am luat din alta parte verugii si doar ce m-am operat asta iarna la unghiute, in rest s-au mentinut super mie imi plac... dar pe mine m-a incantat pretul foarte mic dar daca nu te intereseaza pretul pe bulevardul Balcescu la un salon .... e o tipa buna tare, dar mai scumpa...

Danet
30.03.2011, 22:20:20

cat ai dat la vogue?

MichelleCurly
31.03.2011, 19:39:12
cat ai dat la vogue?
pe bulevard la Bijoux Nails, Cristina este numele ei. Face modele foarte frumoase cum rar vezi prin Buzau, unghiile sunt rezistente face si extensie pune si tips.

Danet
02.04.2011, 10:28:49
pe bulevard la Bijoux Nails, Cristina este numele ei. Face modele foarte frumoase cum rar vezi prin Buzau, unghiile sunt rezistente face si extensie pune si tips.

da cred ca asa se numeste e buna tipa cred ca ma duc si eu la ea...

cristina_bz
02.06.2011, 18:25:06
puteti sa-mi trimite si mie nr ei de tel...sau ceva..pls^:)^intr-un pm:X ca eu am niste unghiutze micutze..si chiar o sa am nevoie:*;;)

corina_const
13.06.2011, 16:52:36
Buna fetelor. Stie cineva daca in Buzau este un salon unde se pun unghii din akryl? Pana acum am vazut doar recomandari pt. tips sau gel, iar eu as vrea din akryl. Ms!