PDA

Versiunea completa : Agentii de nunta din Bacau

simona_ramona
07.03.2007, 13:55:39
STIE CINEVA IN BACAU O FIRMA SAU PERSOANA FIZICA SA FACA ARANJAMENTUL UNEI SALI:BALOANE SI HUSE?
:-s

delmo
07.03.2007, 17:17:24
STIE CINEVA IN BACAU O FIRMA SAU PERSOANA FIZICA SA FACA ARANJAMENTUL UNEI SALI:BALOANE SI HUSE?
:-s

vezi ca e trag wkd-ul asta ..............sigur ai sa gasesti acolo!!!!!!!!

lakra_c
11.03.2007, 18:53:17
sunt foarte multe firme, daca vrei iti dau eu niste numere ca am fost la targ...spune-mi si iti trimit mesaj privat:*
era o firma cum intri in dreapta unde nu am gasit pe nimeni sa-mi dea o carte de vizita si nu am retinut cum se numeste , atat am vazut ca lucreaza cu general catering. daca ma poti ajuta sa-mi spui cum se numeste???

Andreia
11.03.2007, 19:18:33
Daca vorbesti de firma de pe dreapta chiar de la intrare, sa stii ca au preturile putin cam piperate... firma se numeste "decorativ" si am inteles de la o tipa care s-a casatorit anul trecut si a apelat la ei, ca le-au aratat un anumit gen de huse si la nunta s-au trezit cu alt gen de hise, normal.. mai uratele...

alinautas
12.03.2007, 12:23:12
Ce sa zic eu m-am hotarat sa lucrez cu ei. Anul trecut a avut nunta sora mea si a lucrat cu ei si totul a fost super. Eu am mai cerut si alte oferte pana m-am hotarat la ei si nu m-au convins. Pretul este bun, doar daca vrei flori naturale pe toate mesele te duci sus de tot, eu am ales varianta cu lumanari pe masa, la sora mea a fost cu baloane, dar mie nu-mi mai plac.

alinautas
12.03.2007, 17:37:34
Pretul buchetelor pentru mese incep de la 300.000 , mie mi-au placut unele dar costau 800.000 ori 10-15 mese plus masa noastra la care treb un buchet mai mare ajunge undeva la 7-8 mil in plus. Ar fi frumos dar scump. Mi-a zis ca pot veni cu florile mele asa ca am fost la Piata sud la o florareasa si am cerut preturi si mi-a dat intre 200-300.000 pe buchet dar tb noi sa-l ducem la restaurant. E cam complicat. Am luat doar buchetul pentru masa noastra de la firma de decoratiuni pe care au zis ca-l fac cu ventuza sa-l punem si pe masina. De aia zic ca mie mi s-au parut seriosi, dar sa vedem ce va iesi pana la urma... am emotii

lakra_c
13.03.2007, 07:33:12
Daca vorbesti de firma de pe dreapta chiar de la intrare, sa stii ca au preturile putin cam piperate... firma se numeste "decorativ" si am inteles de la o tipa care s-a casatorit anul trecut si a apelat la ei, ca le-au aratat un anumit gen de huse si la nunta s-au trezit cu alt gen de hise, normal.. mai uratele...
cred ca despre ei este vorba...aveau niste huse maronii cu funditze crem/auriu...si un suport urias din fier forjat in forma de semiluna...arata super ; m-am uitat insa si pe site si am fost dezamagita...

lakra_c
13.03.2007, 13:53:14
Pretul buchetelor pentru mese incep de la 300.000 , mie mi-au placut unele dar costau 800.000 ori 10-15 mese plus masa noastra la care treb un buchet mai mare ajunge undeva la 7-8 mil in plus. Ar fi frumos dar scump. Mi-a zis ca pot veni cu florile mele asa ca am fost la Piata sud la o florareasa si am cerut preturi si mi-a dat intre 200-300.000 pe buchet dar tb noi sa-l ducem la restaurant. E cam complicat. Am luat doar buchetul pentru masa noastra de la firma de decoratiuni pe care au zis ca-l fac cu ventuza sa-l punem si pe masina. De aia zic ca mie mi s-au parut seriosi, dar sa vedem ce va iesi pana la urma... am emotii
spune-mi si mie te rog cum era un aranjament la 800 mii... asa sa-mi fac o idee! era din acela in vaza inalta ? sau cam cati trandafiri/crini continea? stii cumva daca au sfesnice din acelea inalte din fier forjat pentru mese care sa poata fi ornate cu flori???

alinautas
13.03.2007, 14:25:04
I-a trmis nasei mele o poza cu aranj floral care mi-a placut mie, pt ca nasa ar vrea sa punem totusi flori pe mese, si vrea sa mearga la cineva cunoscut sa faca florile, asa ca am s-o rog sa-mi dea si mie poza sa ti-o arat.

ellen
13.03.2007, 14:36:43
spune-mi si mie te rog cum era un aranjament la 800 mii... asa sa-mi fac o idee! era din acela in vaza inalta ? sau cam cati trandafiri/crini continea? stii cumva daca au sfesnice din acelea inalte din fier forjat pentru mese care sa poata fi ornate cu flori???

sfesnice din fier forjat care pot fi ornate cu flori aveau cei de la mon mariage. nu stiu ce preturi au ei, dar sunt si eu curioasa, fiindca mi-au placut mult. am fost la o nunta organizata de ei si a iesit super. Cat despre cei de la Decorativ, cred ca nu au reactualizat site-ul. Eu am auzit de bine despre ei. dar nu stiu nici eu prea multe. Aici ar trebui sa ne ajute fostele miresici.:)

lakra_c
13.03.2007, 15:00:00
I-a trmis nasei mele o poza cu aranj floral care mi-a placut mie, pt ca nasa ar vrea sa punem totusi flori pe mese, si vrea sa mearga la cineva cunoscut sa faca florile, asa ca am s-o rog sa-mi dea si mie poza sa ti-o arat.
vai iti multumesc mult! abia astept sa o vad sa-mi fac o idee!

dogy
13.03.2007, 15:53:18
Buna Miersici!
Hai sa va spun cat ma costa pe mine pentru 100 invitati: huse scaune, masa primire, masa prezidiu, drapaj cu luminite si inimioara cu flori(artificiale dar cica se vad ca si sum ar fi naturale), arcada cu flori naturale, aranjament flori naturale pentru masa prezidiu cu ventuza pentru a putea fi pus intai pe masin si bonus naproane si pahare miri si servetele masa in ton cu husele: 890 ron.
Unii mi-au spus ca am dat mult...Astept parerile voastre....

Sper ca nu fac reclama daca zic: la fiestaparty

delmo
13.03.2007, 16:00:42
Buna Miersici!
Hai sa va spun cat ma costa pe mine pentru 100 invitati: huse scaune, masa primire, masa prezidiu, drapaj cu luminite si inimioara cu flori(artificiale dar cica se vad ca si sum ar fi naturale), arcada cu flori naturale, aranjament flori naturale pentru masa prezidiu cu ventuza pentru a putea fi pus intai pe masin si bonus naproane si pahare miri si servetele masa in ton cu husele: 890 ron.
Unii mi-au spus ca am dat mult...Astept parerile voastre....

wow pai mie mi se pare putin! pai la ce firma???:-? :D

lakra_c
13.03.2007, 16:04:58
Sper ca nu fac reclama daca zic: la fiestaparty
m-am gandit eu ca la ei...am vazut ca au preturi foarte bune! insa eu vreau alt tip de huse.

alinavanca
13.03.2007, 19:55:47
noua mie si prietenului meu nea placut o firma care avea standul undeva in spate pe langa rochile de mirese aveau 2 inimi superbe din flori pe care le inchiriau am primit un cd de la ei de prezentare firma era din brasov dar lucreaza si in bacau partyday

simona_ramona
14.03.2007, 16:45:04
am fost la targ si nu m-a interesat nimic in mod special,dar totusi am vazut o firma care facea ceva foarte simplu si frumos din pct meu de vedere si era al doilea stand pe partea stanga si prezenta o doamna insarcinata.parca se numea ceva cu ...sara

ellen
14.03.2007, 18:35:37
am fost la targ si nu m-a interesat nimic in mod special,dar totusi am vazut o firma care facea ceva foarte simplu si frumos din pct meu de vedere si era al doilea stand pe partea stanga si prezenta o doamna insarcinata.parca se numea ceva cu ...sara

Daisy sara. ;-) Au si site.

Andreia
15.03.2007, 07:41:36
M-am uitat si eu pe site-ul lor... acolo la targ aratau atat de pompoase si pe site avea niste huse tare saracacioase.... nu vreau sa le fac reclama proasta.. dar..

delmo
15.03.2007, 08:08:09
Daisy sara. ;-) Au si site.

si invitatiile si marturiil erau mai altfel la acea d-na mai ca ma batea gandul sa imi cumpar!!!/:)

alinavanca
15.03.2007, 13:32:58
Voi stiti cam cu cat pot fi inchiriate aranjamentele florale sub forma de inima pe care le am vazut la targ?daca stiti ajutati-ma va rog.#-o

Andreia
15.03.2007, 20:31:29
M-am uitat si eu pe site-ul lor... acolo la targ aratau atat de pompoase si pe site avea niste huse tare saracacioase.... nu vreau sa le fac reclama proasta.. dar..
e vorba de firma "decorativ"...

lakra_c
16.03.2007, 15:47:50
e vorba de firma "decorativ"...
aratau impresionant de bine la targ , tocmai din acest motiv eu cred ca site-ul lor nu este actualizat.

Andreia
16.03.2007, 18:16:12
aratau impresionant de bine la targ , tocmai din acest motiv eu cred ca site-ul lor nu este actualizat.
Eu stiu?.. poate acolo era doar pentru a impresiona.. cine stie...
Sincer va spun ca a facut o prietena de a mea nunta cu ei si le-au aratat un anumit fel de huse si s-au trezit la nunta cu alte huse mai uratele....

alinautas
16.03.2007, 21:39:50
Mie imi decoreaza nunta cei de la decorativ si atunci cand m-am intalnit cu ei mi-au aratat pe laptop lucrari facute de ei, si sincer am ramas impresionata. Mi-a spus ca nu vor actualiza site-ul pana dupa targul de nunti. Dar pozele pe care le prezinta ei sunt intr adevar frumoase fata de ce am mai vazut la alte prezentari care m-au lasat rece si nu vreau sa se supere nimeni.

Andreia
18.03.2007, 22:49:01
Auziti.. dar unde au sediul astia de la "decorativ"?.. poate ma duc si eu pe la ei...

Andreia
25.03.2007, 10:52:37
Am fost la cei de la decorativ... eram si eu curioasa :>
Sincer.., nu sunt pe gustul meu...:-$ ... folosesc in continuare anemicele alea de funde din saten, si niste culori...#-o
A.. am fost si la cei de la daisy sara (am scris corect?) ... au preturi bune, ce e drept (fata de decorativ) dar la fel de "fara viata" sunt si husele lor.. asa cum au fost si la targ (e doar parerea mea)...
Ce ma fac???? La cine sa apelez? Cred ca pana la urma mi le fac singura...Dar ce sa fac dupa aceea cu ele? :| A.. stiu.. le vand la vreuna dintre firmele astea... #:-S

lakra_c
25.03.2007, 16:54:59
nu stiu ce sa cred. cei de la decorativ chiar m-au impresionat la targ. erau unici...am stat 5 minute si m-am uitat incremenita la stand-ul lor pentru ca mi-a placut la nebunie. taftaua de pe scaune nici macar nu era simpla!!! era cu insertii , avea un fel de broderie aplicata.=D>

alinautas
26.03.2007, 16:07:11
Stii ce vreau sa te intreb ANDREEA: unde "ai fost" la cei de la decorativ, pentru ca ei au sediul in constructie, l-au terminat?

andreea1985
27.03.2007, 12:34:05
Buna.Eu l-am sunat pe tipul de la decorativ si ne-am intalnit la magura verde,unde facem noi nunta.A fost super dragut,mi-a arata exact in restaurand cum va fi decorat.
Mi-a spus ca el sa intalneste cu clientii la locatia unde acestia au nunta si mi se pare cel mai bine pt ca iti faci o idee mult mai buna de cum va arata sala.
Eu am incheiat un contract cu ei si la 180 de persoane ma ajunge 13-14 mil fara florile naturale.In pretul asta intra husele pt scaune,fetele de masa,aranjament masa noastra cu luminite,doi stalpisori imbracati in voal pe care vor veni 2 buchete de flori intr-o parte si alta a mesei noastre si acestia cu luminite,arcada de la intrare din fier forjat imbracat in voal si luminite,masa de la intrare,inca niste chestii din voal in sala.
Mi-a aratat si aranjamentele din flori naturale pt mese dar te duce destul de mult daca vrei vazele alea inalte pt ca iti trebuie un buchet destul de mare pt ele si ar ajunge cam 800 unul si pt 20 de mese vine destul de mult,plus daca mai pui si in calcul si celelalte aranjamente din flori de care mai ai nevoie.
Oricum au fost foarte draguti si au spus ca daca vrem putem sa facem aranjamente la altcineva,ei nu ne impun absolut nimic,si im plus daca vrem pot sa ne inchirieze vazele sau suporturi din fier forjat pt flori.

Andreia
27.03.2007, 13:20:01
Stii ce vreau sa te intreb ANDREEA: unde "ai fost" la cei de la decorativ, pentru ca ei au sediul in constructie, l-au terminat?
Ai dreptate.. nu au nici un sediu.. Pe str. Busegi practic e apartamentul unuia dintre sefi... si de fapt te intalnesti fie la restaurantul unde ai nunta fie la apartament la ei.

just_a_bride
31.03.2008, 14:29:51
Dragile mele miresici, v-ati gasit decoratori pentru restaurant? Presupun ca sunt multe alte fete care asteapta informatii legate de acest lucru, motiv pentru care va rugam sa ne impartasiti si noua. Haideti sa ne demonstram ca putem sa avem o nunta intr-o atmosfera de vis si in Bacau.
Pentru cele care deja au avut nunta:puteti sa ne aratati si noua cateva pozici si impresii???
Va puup si astept mesajele voastre

simonica83
30.04.2008, 14:35:51
Dragile mele miresici, v-ati gasit decoratori pentru restaurant? Presupun ca sunt multe alte fete care asteapta informatii legate de acest lucru, motiv pentru care va rugam sa ne impartasiti si noua. Haideti sa ne demonstram ca putem sa avem o nunta intr-o atmosfera de vis si in Bacau.
Pentru cele care deja au avut nunta:puteti sa ne aratati si noua cateva pozici si impresii???
Va puup si astept mesajele voastre

Nu a ma scris nimeni aici dupa nunta sa ne spuna si noua pana la urma cu cine a facut si cum a iesit. Am fost la targul de nunti de anul acesta si mi-a placut standul de la Decorativ (nu stiu pana la urma daca se poate mentiona pe site, dar sincer nu stiu cum putem discuta altfel, aceasta tema), erau draguti. Am lucrat cu ei si cu firma la care lucrez, cand am organizat diverse evenimente, dar nu am apucat sa vad aranjament de nunta. Vreau sa consult mai multe oferte inainte. Nu-mi vine sa cred cat de scumpe au fost aranjamentele din flori naturale anul trecut. Stie cineva cat sunt anul acesta?

anka_je
30.04.2008, 15:05:35
Pentru cele care au cunostinte printre florarese sau prietene cu simt artistic, o idee ca sa iesiti mai ieftin cu aranjamentele naturale ar fi sa va cumparati de la depozitul de flori din bogdan-voda florile, verdeata, buretii, hrana pt flori taiate si tot ce va mai trebuie si sa vi le faceti in regie proprie (ma rog, nu voi, ca sigur nu o sa aveti timp de asa ceva, dar nu pe comanda la florarie sa le platiti si lor adaosul).

anka_je
04.05.2008, 21:54:35
Am stabilit si noi azi aspectele legate de "ornarea" salii. Cei de la Cascada lucreaza cu Decorativ (restaurantul ne ofera un pachet standard de decorare) asadar ne-am intalnit cu reprezentantul lor atat pentru a stabili optiunile posibile in standard (gen culoare huse, esarfe, naproane) cat si pentru a vedea ce ne mai trebuie, cum arata (omul vine cu laptop-ul si arata poze de la alte nunti facute in aceeasi locatie) si la ce pret. Concluzia: am fost foarte placut impresionata. Nu a incercat sa ne bage nimic pe gat, a "speculat" foarte bine avantajele salii si a mizat mai mult pe eleganta simplitatii si a spatiului neincarcat de tot felul de prostioare care ar fi fost obositoare sau ar fi dat in kitch, desi le avea in portofoliu. Si-a prezentat toata oferta, asa cum face un vanzator profesionist, dar a ascultat si a inteles ce ne dorim noi si apoi ne-a oferit variantele optime. Nu le fac reclama ca doar nu primesc bonus din clienti recomandati, este pur si simplu parerea mea personala si sper sa o percepeti ca atare.
Iar fetele care se documenteaza de pe net in materie de restaurante, firme de amenajari, etc, trebuie sa stie ca de multe ori acesti furnizori nu au site-uri actualizate atat din motive care tin de timp sau costuri aferente cat si din dorinta de a amana pe cat posibil copierea produselor si serviciilor pe care le ofera.

anka_je
27.05.2008, 15:34:29
Gata, eu am terminat cu nunta! Cine vrea sa vada cum a fost ornat restaurantul, o poate face in pozele din semnatura. Eu una am fost foarte multumita si multi invitati ne-au spus ca sala arata extraordinar!

nycosia
03.06.2008, 09:59:16
Gata, eu am terminat cu nunta! Cine vrea sa vada cum a fost ornat restaurantul, o poate face in pozele din semnatura. Eu una am fost foarte multumita si multi invitati ne-au spus ca sala arata extraordinar!

si eu am fost super multumita de cei de la decorativ!
am vrut fluturasi si nu stiu ce au facut dar am avut niste fluturasi superbi ....toti invitatii ii vroiau <:-P <:-P <:-P totul a fost de calitate............ii recomand 100%. fara reclama doar ca toasta lumea ca si la anka au ramas impresionati!

simonicka
16.06.2008, 15:50:27
BUna ziua!
Am mare nevoie de ajutor!!
Am ajuns la capitolul decoratiuni ptr sala. E mai greu ptr ca noi suntem din Iasi, dar facem nunta in Bacau si nu prea cunoastem firme de specialitate di oras.
Daca aveti ceva informatii va suntem recunoscatori.
Puteti sa ne trimiteti pe PM ca sa nu fie reclama, sau pe adresa de mail ****** pe yahoo.
Va multumesc!

monica74
18.06.2008, 14:59:36
EU tocmai am fost nasa acum pe 14 iunie dar nunta a fost la Adjud nu aici la Bacau insa acum trei ani cand am mai cununat sala ne-au ornat-o cei de la fiesta si am fost f.multumiti .Si am mai auzit de cei de la DECORATIV ca sunt buni.Sper sa te ajute informatiile mele.

monica74
18.06.2008, 15:15:02
Andreia sa stii ca noi am avut ornata sala de la cascada de cei de fiesta si am fost multumiti.Depinde de gusturile fiecaruia si depinde ce vrei.

Andreia
18.06.2008, 23:18:54
Andreia sa stii ca noi am avut ornata sala de la cascada de cei de fiesta si am fost multumiti.Depinde de gusturile fiecaruia si depinde ce vrei.
da.. asa e.. si de ce pretentii ai, ca daca vrei doar o sala ornata.. e ok si fiesta..

teo77
27.06.2008, 00:58:01
am o prietena care a lucrat cu cei de la fiesta si a fost foarte multumita. au lucrat frumos si nici nu au luat mult. si eu am contract cu ei si pot sa-ti spun ca doamna de acolo e o draguta. cred ca nu i-ai gasit in ziua lor buna, sau cel putin cred ca ai folosit un cuvant prea dur.

Andreia
27.09.2008, 11:21:35
Mai e o firma, dar am inteles ca e de pe undeva de prin imprejurimile Comanestiului si am vazut la targul din primavara ca fac lucruri frumoase.. Nu stiu exact ce denumire au..si nici nu mai stiu care e nr lor de telefon... Se ocupau 2 fete.. Si pe aceasta o includ in categoria firmelor care pun accent pe calitate si detalii... Eu una.. am fost la multe nunti ale prietenilor..si nu am vazut altceva mai rasarit.. si am fost si la targuri de 2 ani, avand in vedere ca trebuia sa ma casatoresc anul trecut.. dar din pacate s-a amanat nunta.. in fine... Si am fost si anul acesta la targul de nunti.. De acum ii stiu in mare pe cei de la firmele ce se ocupa cu nuntile... Mai inscrieti voi o alta firma in aceasta categorie? :D

CONT-INCHIS-23057
02.10.2008, 12:43:08
nu era de bani iti dai seama, dar ce puteam sa mai fac? mai puteam schimba situatia cu ceva? asta a fost! #-o

dar ai primit vreo explicatie? Sau n-ai mai intrebat?

OANA21MARIA
02.10.2008, 13:11:17
dar ai primit vreo explicatie? Sau n-ai mai intrebat?
DA BINEINTELES CA AM INTREBAT, SI MI-A DAT NISTE EXPLICATII STUPIDE, NISTE ABERATII. EU ZIC SA MERGI PRIMA DATA SA VEZI CU OCHII TAI O NUNTA ORGANIZATA DE EI SI ABIA APOI SA TE HOTARASTI DACA II ALEGI PT NUNTA TA. PT CA PE LAPTOP ITI ARATA NISTE CHESTII FRUMOASE INTR-ADEVAR,INSA LA MINE REALITATEA A FOST ALTA.

Azay
06.10.2008, 23:46:53
Buna miresici,

sunt un un novice pe site, ca atare va salut pe toate fostele si viitoarele miresici. Am o intrebare legata de Fiesta. Puteti sa-mi spuneti va rog care sunt motivele nemultumirii voatre? Va intreb pentru ca eu am fost oarecum "influentata" in decizia de a-i alege pe ei.

troppotzika
14.01.2009, 17:41:31
Buna fetelor. Eu cred ca o sa colaborez cu cei de la festiv decoratiuni. A mai lucrat cineva cu ei?stiti ceva?

Crescent
14.01.2009, 17:56:37
buna miresici.
fara a starni o polemica (ca vad ca pe forumurile bacauane mai e putin si incepe un razboi) ...ce imi puteti spune de daisy sara?preturi,modele frumoase,atenti la detalii si organizare/amenajare???
va rog...cine are info si pareri(pozitive/negative) de cei de la aceasta firma sa posteze dar fara sa ne intepam:-" ...plzzz[-o< [-o< [-o< (haideti sa ne respectam dorintele, gusturile....ca pana la urma subiectul nunta e unul pur subiectiv)

va pop si va doresc o organizare cat mai reusita si o nunta asa cum visati!

Mie una mi s-au parut cam cei mai deosebiti din Bacau. Am vazut chiar nunti aici pe site care au fost decorate de cei de la daisy sara si mi s-au parut foarte spectaculoase. Din pacate erau foarte ocupati pentru data mea si nefiind nici in Bacau mi-au recomandat o firma locala care nu neaparat imi place ce fac.
La momentul de fata incerc sa inchiriez doar fetele de masa si naproanele pentru ca pe restul le-am cam achizitionat eu.

diananico
14.01.2009, 21:20:00
^ poti sa-mi dai si mie un exemplu de aici de pe forum de nunti decorate de ei? si pe mine ma intereseaza firma asta

ancapsy
18.01.2009, 16:54:22
Stiti cumva daca firmele din Bacau se deplaseaza si in judet? Eu voi face nunta in Tg-Ocna si deocamdata nu stiu pe nimeni din apropiere.....

BabyBia
18.01.2009, 17:58:24
Stiti cumva daca firmele din Bacau se deplaseaza si in judet? Eu voi face nunta in Tg-Ocna si deocamdata nu stiu pe nimeni din apropiere.....

eu stiu pers de la roman care au avut contr cu firma de deco din bc ;-)

marianastasia
19.01.2009, 00:44:49
ce sa spun...eu cred ca e important sa gasesti o firma care sa se muleze perfect pe ce vrei si pe ce-ti poti permite...eu i-am ales pe cei de la lucris pentru ca pretul e chiar super ok si chiar mi-au placut...chiar daca am citit si de rau, m-au convins...sunt de bun gust, simplii si acceptabil k pret...am mai consultat 2 firme dar nu m-au impresionat...sper sa nu fiu dezamagita:bye_04:

CONT-INCHIS-23057
12.02.2009, 15:26:59
voi cum faceti cu casutele? Va faceti voi rost de ele sau contra-cost de decoratiuni?..
Hm..uite despre asta n-am discutat cu cei de la firma mea..(:|

diana_13
21.02.2009, 21:52:29
Salut fetelor,
sint din Iasi si vreau sa va rog sa ma ajutati cu o informatie. Azi am fost la un tirg de nunti din Iasi in cautare de decoratori si ce ne-a atras atentia a fost o firma de decoratori din Iasi, dar care a colaborat cu citeva restaurante din Bacau, din ce ziceau ei.Firma se numeste Differa Deco.A colaboart cineva cu ei?Daca da, astept informatii pentru care va multumesc anticipat:)

anka_je
26.02.2009, 08:55:29
Din cate stiu eu in ultimii ani Cascada a lucrat doar cu Decorativ pentru ornarea salii. Noi cand am incheiat contractul si am discutat problema decorarii salii nu ne-au obligat sa mergem pe mana celor de la decorativ dar ne-au dat de inteles ca ar fi cea mai buna alegere (pentru ca ei au toate materialele alese si lucrate in functie de sala, nu facute pe un tipar general si "potrivite" la fata locului) si in final asa s-a si dovedit a fi. Am fost foarte multumita de colaborarea cu ei.

CONT-INCHIS-23057
26.02.2009, 17:25:00
Din cate stiu eu in ultimii ani Cascada a lucrat doar cu Decorativ pentru ornarea salii. Noi cand am incheiat contractul si am discutat problema decorarii salii nu ne-au obligat sa mergem pe mana celor de la decorativ dar ne-au dat de inteles ca ar fi cea mai buna alegere (pentru ca ei au toate materialele alese si lucrate in functie de sala, nu facute pe un tipar general si "potrivite" la fata locului) si in final asa s-a si dovedit a fi. Am fost foarte multumita de colaborarea cu ei.

da, n-arata rau. Cat ti-a luat pt tot ce e acolo?

amalia_dogaru
27.02.2009, 01:41:44
subscriu, si eu tot cu ei am lucrat si am fost foarte multumita, si-au dat tot interesul sa faca ceva frumos din sala aia unde am facut eu nunta ptr ca nu era o sala foarte reusita.

anka_je
27.02.2009, 11:12:41
da, n-arata rau. Cat ti-a luat pt tot ce e acolo?

Am fost o miresica organizata, am notat tot ce a avut legatura cu nunta intr-o agenda: liste furnizori, date de contact, preturi, liste de necesare diverse (ce trebuie dus/platit/cumparat pentru starea civila/religioasa/restaurant), cu cat timp inainte tb facute diverse lucruri, s.a. Am scris inclusiv alegerile facute, adica, de ex in cazul ornarii salii, ce am achitat per total, ce am vrut in plus fata de pachetul standard, ce ni s-a oferit cadou din partea furnizorului, etc. Din pacate, scumpul meu sot mi-a pierdut aceasta agenda...Asa ca ma bazez pe ce imi pot aduce aminte....
Nu stiu cum mai sta situatia acum, dar anul trecut Cascada avea taxa de rezervare local 1000 ron. Insa de banii astia ofereau un pachet standard de amenajare a salii ce cuprindea: huse pentru scaune, fete de masa si naproane, perdele de lumini, drapajele prinse de plafon si cele de deasupra mesei de prezidiu, aranjamente de flori naturale din gerbera si crizanteme pentru mese si un aranjament mai bogat pentru masa mirilor...
In plus fata de standard noi am mai platit aprox 500 ron pt:
- chiria suporturilor din fier forjat pentru flori;
- artificiile pentru primul dans si cele pentru tort;
- chirie pt arcada din fier forjat imbracat in tul si cu aranjament floral de la intrarea in restaurant
- tulul pt ornat masina miresei (si Marius ne-a spus ca aranjamentul floral de prezidiu il poate face in asa fel incat sa poata fi pus pe ventuza ca sa il folosim intai pe masina, deci am mai platit si ventuza, aranjamentul nu, ca era in standard)
- 100 buc plicuri pentru bani
Deci aprox 1500 lei in total.
Am mai avut fantana de sampanie la intrare, serviciu oferit cadou din partea restaurantului (arata dragutel dar pentru ca este recirculata in continuu prin ea sampania are un gust...#-o, sincer nu va recomand, dar a fost un gest frumos din partea lor, pe care il apreciez), iar Decorativul ne-a oferit cufarul pt bani fara taxa de inchiriere si niste tunuri de confetti.
Retin ca mi-a spus si de niste pachete gen platesti invitatiile si primesti plicurile de bani la 50 % din pret (dar aveam deja invitatiile facute) sau ca oferea marturii la un pret foarte bun in functie de suma totala pe care o contractai cu el (dar eu cu mama si cu donsoarele de onoare am facut lucru manual si am rezolvat mult mai ieftin si cu marturiile, oricum;)) ).

annik
27.02.2009, 16:03:24
Eu colaborez tot cu Decorativ. Ma bucur sa aud pareri mirese multumite. Mie mi-a fost recomandat din partea restaurantului, asa ca nu imi faceam griji, mi-au dat impresia de seriozitate. Cate despre buchetul de pe masa mirilor, cred ca mi-a zis ceva de ventuza, dar eu am refuzat( caci ma gandeam ca s-ar putea strica pe masina si raman fara buchet pe masa:(( ); la voi a fost ok buchetul, l-ati folosit si pe masina miresei si pe masa? poate ma razgandesc, ca tot trebuie sa ornez si masina cu ceva/:)

chisa
28.02.2009, 01:43:07
Si eu tot cu ei voi colabora... Am ajuns la ei pentru ca in ziua cand am cautat restaurant am tot intrebat si peste tot ni s-a spus Decorativ. Si am mai avut in plus de asta o recomandare de la un verisor care lucreaza in domeniul restaurantelor si stie toate firmele din Bacau si el ne-a convins :).

Firma ne-a oferit un pachet f bun (intra aici ornat scari, arcada de fier, aranjat masa intrare, aranjat masa oficiala, huse scaune + fete de masa + fuste pentru mese, artificii ring + tort, pahare miri+nasi, covor rosu, cufarul pentru dar, aranjamente florale pe mese, balon, plicurile de dar, marturiile, servetele, naproane si cam atat, sper ca nu am uitat ceva) la un pret excelent, eu sunt multumita.

E adevarat ca la alte firme din Bacau nu am fost si nu am termen de comparatie, in schimb am cateva prietene care se marita anul asta in Bucuresti si am auzit scoruri cam de 3-4 ori mai mari :O plus ofertele pe care le-am primit la targurile de nunti de aici - erau firme care aveau "super oferte"! 3-4 ron o husa de scaun...

Bafta la pregatiri tuturor si sper sa iasa totul cum ne dorim ;-)

mimonel
01.03.2009, 12:21:38
Si eu tot cu ei voi colabora... Am ajuns la ei pentru ca in ziua cand am cautat restaurant am tot intrebat si peste tot ni s-a spus Decorativ. Si am mai avut in plus de asta o recomandare de la un verisor care lucreaza in domeniul restaurantelor si stie toate firmele din Bacau si el ne-a convins :).

Firma ne-a oferit un pachet f bun (intra aici ornat scari, arcada de fier, aranjat masa intrare, aranjat masa oficiala, huse scaune + fete de masa + fuste pentru mese, artificii ring + tort, pahare miri+nasi, covor rosu, cufarul pentru dar, aranjamente florale pe mese, balon, plicurile de dar, marturiile, servetele, naproane si cam atat, sper ca nu am uitat ceva) la un pret excelent, eu sunt multumita.

E adevarat ca la alte firme din Bacau nu am fost si nu am termen de comparatie, in schimb am cateva prietene care se marita anul asta in Bucuresti si am auzit scoruri cam de 3-4 ori mai mari :O plus ofertele pe care le-am primit la targurile de nunti de aici - erau firme care aveau "super oferte"! 3-4 ron o husa de scaun...

Bafta la pregatiri tuturor si sper sa iasa totul cum ne dorim ;-)

Ce culorti ti-ai ales pentru husele de scaune si mese? Cam cat te-au ajuns toate? Inteleg ca ai si florile pentru sala tot de la ei.

chisa
01.03.2009, 17:54:35
Ce culorti ti-ai ales pentru husele de scaune si mese? Cam cat te-au ajuns toate? Inteleg ca ai si florile pentru sala tot de la ei.
Husele si fetele de masa sunt crem, funditele sunt aurii. Combinatia e cea din poza... Florile tot de la ei, doar ca am optat pt flori artificiale, din varii motive... e si mult mai ieftin asa si nici nu arunc o tona de flori a doua zi... doar pe masa noastra vor fi flori naturale...
PS: avem nunta in aceeasi zi, ce dragutz :) :*

amalia_dogaru
02.03.2009, 02:13:26
Eu colaborez tot cu Decorativ. Ma bucur sa aud pareri mirese multumite. Mie mi-a fost recomandat din partea restaurantului, asa ca nu imi faceam griji, mi-au dat impresia de seriozitate. Cate despre buchetul de pe masa mirilor, cred ca mi-a zis ceva de ventuza, dar eu am refuzat( caci ma gandeam ca s-ar putea strica pe masina si raman fara buchet pe masa:(( ); la voi a fost ok buchetul, l-ati folosit si pe masina miresei si pe masa? poate ma razgandesc, ca tot trebuie sa ornez si masina cu ceva/:)
eu am avut buchetul cu ventuza si a ramas intact. Acum depinde cat de bine iti prinde florile in buretele ala, la mine nu a cazut nici macar o frunza (oricum masina va merge cu viteza mica) . Asa ca l-am folosit si ptr masa mirilor. vezi poze la semnatura.

anka_je
02.03.2009, 14:51:15
Da, a fost foarte ok aranjamentul floral, nu a patit nimic cat a stat pe masina, apoi a fost pus pe masa noastra. Imi permit sa-ti dau o sugestie: daca apelezi la solutia asta, nu fa buchet ca al meu in ceea ce priveste forma, deoarece reduce vizibilitatea si soferul masinii este incomodat la condus, alege ceva mai putin inalt. Sau nu-l pune fix pe mijlocul capotei...Omul din greseli invata...mai bine din ale altora...

CONT-INCHIS-23057
02.03.2009, 14:55:33
Pentru cele care nu si-au gasit firma de decoratiune, asteptati targul de nunti, din cate am inteles vor fi peste 40 de standuri. Asa ca aveti de unde alege.

annik
02.03.2009, 19:37:59
Husele si fetele de masa sunt crem, funditele sunt aurii. Combinatia e cea din poza... Florile tot de la ei, doar ca am optat pt flori artificiale, din varii motive... e si mult mai ieftin asa si nici nu arunc o tona de flori a doua zi... doar pe masa noastra vor fi flori naturale...
PS: avem nunta in aceeasi zi, ce dragutz :) :*
Am optat tot pentru florile artificiale in suporturi de fier forjatdin aceleasi motive: sunt scumpe, dar mai mult, mi-e mila sa arunc o gramada de flori a doua zi. Dar sa nu va imaginati ca florile artificiale arata ca niste kitch-uri de plastic, dimpotriva par a fi trandafiri albi uscati, au un iz romantic;;)

annik
02.03.2009, 19:40:23
Multumesc de raspuns Amaliei si Ancai ; am sa optez pentru varianta cu ventuza, Doamne ajuta sa nu ploua.

CONT-INCHIS-23057
04.03.2009, 15:05:24
astazi sunt foarte inspirata. <:-P <:-P
Am ales florile pt aranjamentul salii. Sper sa ma opresc aici cu imaginatia. Am ales gladiole albe si trandafiri albi, galbui si ceva verde, dupa cum arata in poza. Gladiodele stiu ca-s ieftine in acea perioada. Trandafirii, mi-i aduce o firma de transport care aduce flori din Olanda..Trebuie sa mai gasesc o florareasa disponibila, dar nu cred ca e greu.

remica
08.03.2009, 20:19:07
As vrea sa stiu si eu cam cat costa decorarea unei sali de 100 de persoane de catre cei de la Decorativ. Multumesc frumos.

amalia_dogaru
09.03.2009, 00:42:17
As vrea sa stiu si eu cam cat costa decorarea unei sali de 100 de persoane de catre cei de la Decorativ. Multumesc frumos.
eu am lucrat cu ei dar nu as putea sa-ti spun cat te-ar costa ptr ca pretul difera si de ceea ce vrei tu sa includa in pachet, nu neaparat de numarul de persoane. Mai bine ii cauti si discuti cu ei personal. Bafta!

amalia_dogaru
09.03.2009, 23:29:33
Amalia, iti multumesc din suflet pt raspuns! :* :* :* Pana acum mi-ai fost de fffff mare ajutor in organizarea nuntii, cu sfaturi si idei. ^:)^ >:D< O sa te mai stresez cu detalii referitoare la floraria respectiva cand o sa merg sa vb direct cu ei. ;)) Tu cu cat timp inainte de nunta ai rezolvat cu florile?
Astazi am rezolvat si cu firma de decoratiuni. Am semnat cu cei de la Decorativ. Daca vreti tot la ei va sfatuiesc sa mergeti sa vb, pt ca aveau un catastif plin de programari (la noi o sa vina sa orneze joi sau vineri inainte de nunta ca sa aiba timp sa rezolve toate contractele din sambata respectiva).
Va pup si spor la pregatiri in continuare. :* inca unul pt Amalia, care e o scumpa :* :* :*
Multumesc ptr pupici. In legatura cu florile am fost inainte cu 2 saptamani ca sa imi comande doamna de acolo florile care le-am vrut eu. In general gasesti orice tip de floare la ea dar e bine de mers inainte ca sa fii mai sigura. Iti poate lucra orice model, e suficient sa mergi la ea cu imagine sau cu ideea in sine si iese asa cum vrei. Ma bucur ca va pot ajuta, o fac din placere ptr ca eu am facut totul singura (si cu internetul) si stiu ca e foarte greu ptr ca sunt multe detalii importante. Bafta miresicilor!

roxienea
10.03.2009, 17:05:25
roxienea, esti din Moinesti? Daca da, ne putem intalni si iti d-au nr de tel a doamnei de la Comanesti, eventual pot sa o sun sa vb cu ea.
Mersi inca o data pt ajutor. Si noi ne facem nunta singurei (incepand de la organizare pana la plata), deci stii si tu cum e...
Si da, sunt din Moinesti, de fapt din Zemes, dar stau in Iasi si ajung pe acasa destul de rar, doar cand mai merg sa mai rezolv cate ceva pt nunta. Fac nunta la Motel la Zemes, pt ca amandoi suntem de acolo. Eu te stiu din vedere, chiar te-am vz o data la Select si am vrut sa te salut, dar mi-a fost cam jena sa "ma bag in seama" :"> . Oricum, eu am nr tau (mi l-ai dat mai demult cand te-am mai intrebat eu cate ceva despre cei care au filmat la voi; inca un lucru la care m-ai ajutat foarte mult si pt care iti multumesc inca o data...:* >:D< as putea chiar sa zic ca nunta noastra e organizata de noi si de tine...:*). Te stiu pt ca am facut liceul la Moinesti si tot pe acolo ies la un suc cand mai vin pe acasa si te-am mai vz prin oras. Oricum, data viitoare cand mai ajung o sa iti dau un telefon si poate ne vdm la un suc. Sper ca nu te-am stresat foarte tare si ms mult inca o data!!! >:D< :x ^:)^

fermecatorul
17.03.2009, 10:43:47
cred ca despre ei este vorba...aveau niste huse maronii cu funditze crem/auriu...si un suport urias din fier forjat in forma de semiluna...arata super ; m-am uitat insa si pe site si am fost dezamagita...

Am fost si eu pe la targ,dar nu mi-a placut de standul de care vorbiti voi,nu cred ca se pot adapta decoratiunile la o sala.Oricum stiu ca au preturi destul de mari.Mi-au placut cei de la Lucris si am vazut ca au si preturi accesibile..

prapadeala
02.04.2009, 17:42:16
Va rog sa postati mesaje care sunt relevante acestui subiect si userilor care doresc informatii despre firme de decoratiuni in Bacau. Daca vedeti mesaje care necesita atentia moderatorilor, va rugam sa apasati pe triunghiuletul cu semnul exclamarii din dreapta mesajelor

simonicka
07.05.2009, 10:50:27
Dap, sunt de acord cu tine. Nu stiu ce au prezentat la targ, dar noi am colaborat tot cu Decorativ la nunta si totul a fost superb. Sunt niste profesionisti si asta s-a vazut de la prima intalnire. Am cautat pentru decoratiuni o firma care sa stie exact ce se potriveste la sala noastra, sa nu o incarce inutil si asta am gasil la ei. De exemplu eiu nu am vrut perdea de lumini la prezidiu, mi se parea de prost gust. La recomandarea lor, cum oricum era in oferta promotionala, deci gratis, am acceptat sa o monteze si daca nu-mi place o scot din priza si gata. Normal ca a fost foarte bine si am lasat-o toata noaptea... in tot noianul ala de bejuri si somon, era nevoie de o nota distinctiva.... M-am declarat invinsa in fata lor. E si normal, lucreaa in domeniu de atata timp... stiu prea bine ce merge si ce nu merge intr-o sala. Iar ca pret am iesit mai ieftin cu ei, avand si ornamentele din flori naturale, fata de o duduie care-mi punea flori artificiale, dar imi dadea gratis un vulcan de ciocolata pentru exterior.... pentru o nunta in septembrie cand putea sa ploua cu galeata, sau sa fie un frig de sa crape pietrele. Duduia imi propunea si artificii pentru vals, chiar 2 seturi pentru o sala cu tavanul destul de jos si nu prea bine ventilata... Ii recomand cu caldura. Mergeti macar la o intalnire la ei si vedeti cum va intelegeti.

hriso85
20.06.2009, 17:29:19
Dap, sunt de acord cu tine. Nu stiu ce au prezentat la targ, dar noi am colaborat tot cu Decorativ la nunta si totul a fost superb. Sunt niste profesionisti si asta s-a vazut de la prima intalnire. Am cautat pentru decoratiuni o firma care sa stie exact ce se potriveste la sala noastra, sa nu o incarce inutil si asta am gasil la ei. De exemplu eiu nu am vrut perdea de lumini la prezidiu, mi se parea de prost gust. La recomandarea lor, cum oricum era in oferta promotionala, deci gratis, am acceptat sa o monteze si daca nu-mi place o scot din priza si gata. Normal ca a fost foarte bine si am lasat-o toata noaptea... in tot noianul ala de bejuri si somon, era nevoie de o nota distinctiva.... M-am declarat invinsa in fata lor. E si normal, lucreaa in domeniu de atata timp... stiu prea bine ce merge si ce nu merge intr-o sala. Iar ca pret am iesit mai ieftin cu ei, avand si ornamentele din flori naturale, fata de o duduie care-mi punea flori artificiale, dar imi dadea gratis un vulcan de ciocolata pentru exterior.... pentru o nunta in septembrie cand putea sa ploua cu galeata, sau sa fie un frig de sa crape pietrele. Duduia imi propunea si artificii pentru vals, chiar 2 seturi pentru o sala cu tavanul destul de jos si nu prea bine ventilata... Ii recomand cu caldura. Mergeti macar la o intalnire la ei si vedeti cum va intelegeti.

Si eu am ales DECORATIV, am facut la ei si invitatii marturii tot. Sunt foarte deschisi si de treaba. Acum sa vad cum o sa iasa la nunta, Dar am citit ce ai scris tu si parca sunt mai linistita.

MeMioara
21.06.2009, 19:13:19
Si eu am ales DECORATIV, am facut la ei si invitatii marturii tot. Sunt foarte deschisi si de treaba. Acum sa vad cum o sa iasa la nunta, Dar am citit ce ai scris tu si parca sunt mai linistita.

Oare daca vreau si eu cu ei mai putem vb cu ei? Si noi tot pe 19 sept avem nunta. Cam cat v-a ajuns decoratul? Ati luat si florile tot prin ei? Poate mai vb pe mess daca vrei. Sau ne intalnim la un mesaj privat:))

Cat_Eyes
14.07.2009, 16:15:18
fetelor, am o intrebare:
stiti vreo firma de decoratiuni care are ceva mai special la huse si mese, in genul pozei atasate? (pozele sunt de pe forum, sunt sigura ca le veti recunoaste!)
eu voi avea nunta in Vaslui si acolo nu gasesc.. vreau neaparat asa ceva.
multumesc!!

CONT-INCHIS-23057
14.07.2009, 16:38:47
fetelor, am o intrebare:
stiti vreo firma de decoratiuni care are ceva mai special la huse si mese, in genul pozei atasate? (pozele sunt de pe forum, sunt sigura ca le veti recunoaste!)
eu voi avea nunta in Vaslui si acolo nu gasesc.. vreau neaparat asa ceva.
multumesc!!

se potriveste cu locatia? Stiu poza, e a unei miresici din bucuresti. Aici ceva deosebit face daisy sara dar si preturile sunt pe masura. Initial si eu doream ceva trasnet, mai apoi m-am linistit, am preferat sa bag bani intr-o muzica mai buna, entertainment, mancare si bautura buna. Daca le poti face pe toate ..sa ma inviti si pe mine, de mult timp n-a mai fost la o nunta facuta ca la carte:D

Cat_Eyes
14.07.2009, 17:41:30
se potriveste cu locatia? Stiu poza, e a unei miresici din bucuresti. Aici ceva deosebit face daisy sara dar si preturile sunt pe masura. Initial si eu doream ceva trasnet, mai apoi m-am linistit, am preferat sa bag bani intr-o muzica mai buna, entertainment, mancare si bautura buna. Daca le poti face pe toate ..sa ma inviti si pe mine, de mult timp n-a mai fost la o nunta facuta ca la carte:D

:) e poza unei mirese din TM.. am luat legatura cu agentia cu care a lucrat ea, dar ma astept la un pret astronomic. inca nu mi-au spus, a ramas sa calculeze, insa distanta.. isi va spune cuvantul. de asta caut ceva mai aproape..
imi dai te rog niste detalii pe pm? o pagina web poate..
eu zic ca se potriveste salii .. si chiar imi place cum arata.
merci >:D<

Crescent
06.08.2009, 18:32:24
:) e poza unei mirese din TM.. am luat legatura cu agentia cu care a lucrat ea, dar ma astept la un pret astronomic. inca nu mi-au spus, a ramas sa calculeze, insa distanta.. isi va spune cuvantul. de asta caut ceva mai aproape..
imi dai te rog niste detalii pe pm? o pagina web poate..
eu zic ca se potriveste salii .. si chiar imi place cum arata.
merci >:D<

Si eu am fost interesata de aceleasi decoratiuni si am vorbit cu cei care au facut decoratiunile Elenei dar ajungea foarte mult. Insa am mers pe o firma din Bacau care are niste huse foarte speciale face totul cu mult bun gust, doar ca sunt putin artagosi si nu prea i-as recomanda.

monica_bc
19.08.2009, 21:16:53
Noua ne-au decorat cei de la Decorativ si a iesit f bine. Marius e un profesionist de nota 10.

crississ22
22.08.2009, 17:16:11
Buna miresici din Bacau.
Va doresc tuturor sa aveti parte de nunta visurilor. Referitor la firme de decoratiuni, v-as sfatui sa ocoliti Daisy Sara. Una te intelegi cu ei si alta iti fac. Eu la nunta mea era sa fac o mica mare criza de nervi cand am vazut unele "detalii". Probabil secretul sa obtii ceea ce iti doresti de la ei e sa ii stresezi foarte mult, desi nici asa nu le prea convine. Dupa ce a vazut ce s-a intamplat la nunta mea, o prietena care lucra cu ei a inceput sa-i contacteze mai des, sa puna la punct detaliu cu detaliu. Pe motiv ca e prea stresanta, cei de la Daisy au lasat-o balta cu o luna inainte de nunta. Parerea mea: pentru nunti reusite in Bacau, mai bine ocoliti Daisy.
Va pup pe toate. >:D<

chisa
22.08.2009, 21:55:19
Buna miresici din Bacau.
Va doresc tuturor sa aveti parte de nunta visurilor. Referitor la firme de decoratiuni, v-as sfatui sa ocoliti Daisy Sara. Una te intelegi cu ei si alta iti fac. Eu la nunta mea era sa fac o mica mare criza de nervi cand am vazut unele "detalii". Probabil secretul sa obtii ceea ce iti doresti de la ei e sa ii stresezi foarte mult, desi nici asa nu le prea convine. Dupa ce a vazut ce s-a intamplat la nunta mea, o prietena care lucra cu ei a inceput sa-i contacteze mai des, sa puna la punct detaliu cu detaliu. Pe motiv ca e prea stresanta, cei de la Daisy au lasat-o balta cu o luna inainte de nunta. Parerea mea: pentru nunti reusite in Bacau, mai bine ocoliti Daisy.
Va pup pe toate. >:D<
Am si eu o prietena care a lucrat cu ei si nu a fost multumita in totalitate, au fost unele detalii pe care le-au cam ratat (cel mai nemultumita a fost de lumanari, i le-au inclus in pret si... s-au indoit in biserica, nasa ei s-a simtit f prost...). I-a ales pe ei pt ca era prietena si vecina cu seful. Daca nici asa nu si-au dat interesul... Eu am colaborat cu Decorativ, am avut o singura discutie in dec cu Marius si apoi cu doua zile inainte de nunta am vb la tel si i-am confirmat ca tot ce am vb prima data ramane valabil. Si totul a fost perfect, exact cum am discutat, am fost f multumiti si toti invitatii mi-au zis ca sala a aratat impecabil.

catta
23.08.2009, 12:32:17
Am si eu o prietena care a lucrat cu ei si nu a fost multumita in totalitate, au fost unele detalii pe care le-au cam ratat (cel mai nemultumita a fost de lumanari, i le-au inclus in pret si... s-au indoit in biserica, nasa ei s-a simtit f prost...). I-a ales pe ei pt ca era prietena si vecina cu seful. Daca nici asa nu si-au dat interesul... Eu am colaborat cu Decorativ, am avut o singura discutie in dec cu Marius si apoi cu doua zile inainte de nunta am vb la tel si i-am confirmat ca tot ce am vb prima data ramane valabil. Si totul a fost perfect, exact cum am discutat, am fost f multumiti si toti invitatii mi-au zis ca sala a aratat impecabil.

Salut,
Eu am nunta anul viitor si sincer si eu as vrea sa colaborez cu cei de la Decorativ ma bucur ca aud miresici care au fost multumite de ei. Poti sa-mi spui pe privat ce preturi au? Pentru poze cu cine ai lucrat? Sunt foarte reusite

catta
25.08.2009, 14:36:10
Noua ne-au decorat cei de la Decorativ si a iesit f bine. Marius e un profesionist de nota 10.

Saluty,

Sunt o viitoare mireasa de 2010 si as vrea sa colaborez tot cu cei de la Decorativ. Imi poti spune cu cat timp inainte trebuie sa merg la ei? Iubi meu nu e in tara si vine la sfarsit de septembrie crezi ca e tarziu avand in vedere ca nunta e pe 24 iulie 2010. Ms!

CONT-INCHIS-23057
25.08.2009, 15:28:30
Saluty,

Sunt o viitoare mireasa de 2010 si as vrea sa colaborez tot cu cei de la Decorativ. Imi poti spune cu cat timp inainte trebuie sa merg la ei? Iubi meu nu e in tara si vine la sfarsit de septembrie crezi ca e tarziu avand in vedere ca nunta e pe 24 iulie 2010. Ms!

nu e tarziu nici cu o luna inainte de nunta.:)

monica_bc
08.09.2009, 22:56:25
Saluty,

Eu m-am dus la ei in septembrie anul trecut si am avut nunta in august a.c. Este bine sa te duci mai din timp pt a face rezervarea pt culoare la huse. Daca te duci prea aproape de nunta e posibil sa fie f aglomerat si sa nu mai poata lua comanda ta,mai ales ca ai nunta intr-o perioada plina de nunti. Mai sunt lucruri pe care noi le-am facut mai din timp cu 3-4 luni(cocarde,pahare miri) fiindca atunci iti permiti sa faci ceva mai personalizat nefiind perioada in care toata lumea e ff aglomerata si contra timp. Daca mai vrei alte detalii scrie-mi.

CONT-INCHIS-23057
25.09.2009, 15:15:36
Eu am auzit numai lucruri bune despre daizy. Chiar o amica a avut nunta cu 2 sapt inainte mea si mi-a placut cum au organizat-o.
la mine cred ca m-au injurat puternic cei de la lucris design;;) .
Am hotarat initial culoarea grena si cu 4 zile inainte de nunta, fiind in vizita la ei pt ultimele detalii, mi-a placut noua culoare (care nu o aveau initial)..Asa ca am reorganizat totul:D Am ales un ciocolatiu. N-aveau esarfe suficiente pt cate scaune aveam nevoie dar au facut pe dracu in patru si s-au dus la nu stiu ce croitoreasa de le-a procurat.Apoi inital optasem pt niste boluri cu o lumanare parfumata groasa care saracii le cumparasera deja..:D si m-am sucit pe suporturile lor din fier forjat. Cred ca n-au mai intalnit o ametita ca mine:D. Nu m-a pus sa platesc lumanarile:D si au facut o treaba f. buna. Bravo lor!!..Atat doar ca ne intelesem ca orneaza sala de joi apoi a ramas pe vineri..Si vineri la 10 noaptea sala nu era inca gata:( ca sa vad daca mai trebuie sau nu ceva..Dar cand am iesit de la biserica am tras o fuga sa vad daca e totul Ok si m-am topit cand am vazut sala.8-} 8-} <:-P <:-P

ice21
26.09.2009, 09:49:45
eu nu fac print-o firma, mi-a fost recomandata o tipa iar din ce am vazut cred ca lucreaza bine....va spun daca a fost k dupa nunta[-o<

capsuna1
27.09.2009, 13:23:42
Buna miresici ! Eu cred ca o sa colaborez cu Lucris Design si vreau ca totul sa fie alb+albastru.Stie cineva cum lucreaza si daca au vz asa ceva facut de ei la vreo nunta?

CONT-INCHIS-23057
27.09.2009, 13:33:08
Buna miresici ! Eu cred ca o sa colaborez cu Lucris Design si vreau ca totul sa fie alb+albastru.Stie cineva cum lucreaza si daca au vz asa ceva facut de ei la vreo nunta?

Ai facut o alegere f. buna. Eu am avut noua cul. de la ei, ciocolatie. A iesit superb. Parca am vazut si albastru dar merge aceasta cul. la rest. tau??

Esti indrazneatza daca fol. cul asta:). Eu initial vroiam verde, apoi m-am sucit pe auriu ca apoi sa-mi dau seama ca am draperii grena:(..si in final cu 4 zile inainte de nunta i-a mancat in fund sa-mi arate noua lor culoare:)) si-am modificat toate optiunile initiale si-am ramas la ciocolatiu cu bej:)..combinatie mortala.

anamaria_e1986
01.11.2009, 02:35:33
Inca cateva! Voi reveni si cu alte fotografii in momentul in care voi intra in posesia lor .Astept pareri !!! >:D<

foarte interesante! mai ales scaunele cu funda tip papion..

Nik0IIe
03.11.2009, 17:03:28
Stiti cumva o firma din Bacau care organizeaza nunti la cort?
Merci!

chisa
03.11.2009, 18:42:07
Merci!
La pensiunea Loredana din Hemeiusi se organizeaza nunti la cort. Au si site, poti sa cauti pe google sa vezi cum arata. Poate mai sunt si altii cu nunti la cort, dar nu ii stiu eu...

darwina
15.11.2009, 12:30:49
"Fiesta" organizeaza nunti la cort

claudia_kiss
18.01.2010, 02:39:23
buna miresici.eu am ales sa fac cu fieta party.initial am vrut sa fac cu daisy si bineinteles ca orice mireasa sunt atenta si la pret.imi spuneau pretul la 2 3 produse dupa care nu mai raspundeau(vb pe mess ptr ca sunt in italia) pana m-am enervat si am luat-o tare.dupa ce i-am zis ce am avut de zis stiti ce mi-a zis???ca poate sa imi i-a comanda abia prin iunie iulie ca trebuie sa treaca targul de nunti si abia atunci poate sa imi zica si preturile exact.si atunci i-am zis multumesc si o zi buna.cu cei de la fiesta cand am vreo nelamurire sau vreo intrebare mereu sunt la dispozitie(la cat de ametita sunt si cat de indecisa ma mir cum de nu m-au injurat).eu am vz poze la ei pe site si chiar mi-au placut cum lucreaza.fotograful si cameramanul tot de la ei l-am luat.si sunt si ieftini(23 de mil) fata de daisy(36 mil).am cerut la o firma ce am cerut si la cealalta.daca a lucrat cineva cu ei astept un P.M.

bubica
11.02.2010, 15:23:08
Merci!
eu voi avea nunta la cort la hemeius pensiunea loredana, e f frumos acolo si cortul e foarte mare, decoratiunile sunt superbe si ce ma impresionat cel mai mult a fost cu mancare ca platesti pt cate persoane iti vin , nu ca in alte locuri ca le zici ca ai 100 de persoane si daca nu iti vin toti tu tot trebuie sa platesti ,fiul patroanei se ocupa si de filmari si poze iar fica sa de decoratiuni, au si muzicantii lor care canta f bine , noi am ales sa facem totul cu ei,din cate am inteles preturile meniurilor sunt variate nu e un pret fix si bautura prajiturile ti le poti aduce tu ,in concluzie tu platesti meniurile si decoratiunile, deocamdata atat pot sa-ti spun,spor la treaba ,sa ai o zi frumoasa:)

loridana
19.04.2010, 22:17:19
Va rog sa ma ajutati!!!! Nu stiu pe cine sa aleg:Decorativ sau Daisy Sara?^:)^
Eu am optat pentru Daisy pentru ca avea un pret rezonabil. Cei de la Decorativ sunt mai scumpi dar au niste idei fantastice . Acum cred ca depnde de buzunarul vostru

bolfilica
20.04.2010, 12:15:04
Ma ajunge la fel la amandoua.La DECORATIV pana in 23 mil cu flori artificiale.Daisy 20 cu flori naturale (acum depinde si de care) fara invitatii, marturii si plicuri de bani.
Voi ce spuneti? E greu sa ma hotarasc :((

loridana
20.04.2010, 12:20:30
Ma ajunge la fel la amandoua.La DECORATIV pana in 23 mil cu flori artificiale.Daisy 20 cu flori naturale (acum depinde si de care) fara invitatii, marturii si plicuri de bani.
Noi am ales Daisy si tot asa ne ajunge - 20 mil cu flori naturale de sezon. MArturii nu am luat de la ei, invitatiile le-am luat de pe net ca am iesit foarte ieftin ( pe publiserv) iar plicurile de bani ne ajuta sa le facem cei care ne fotografiaza ....Si noi suntem foarte multumiti cum am reusit sa le asezam.

mihaela102
20.04.2010, 12:35:03
si noi am ales daisy...decorativ e mai scump, dar cu siguranta e si mai bun; deci nu poti alege decat dupa bugetul tau; despre daisy se sune ca sunt greu de urnit si ca tb sa stai de capul lor, in rest sunt foarte ok in materie de decorat

PS: florile naturale nu se compara cu cele artificiale, parerea mea

bolfilica
20.04.2010, 12:46:57
Am intrat pe publicserv si e super siteul iar invitatiile sunt super ieftine.Imi poti spune ce trebuie sa fac mai exact? In pret intra si scrisul si plicul?
Va multumesc frumos ca sunteti asa dragute si ma ajutati!!!

loridana
20.04.2010, 12:52:19
Am intrat pe publicserv si e super siteul iar invitatiile sunt super ieftine.Imi poti spune ce trebuie sa fac mai exact? In pret intra si scrisul si plicul?
Va multumesc frumos ca sunteti asa dragute si ma ajutati!!!
Important e sa gasesti invitatia care iti place si sa le trimiti un mail in care specifici codul invitatiei, adresa ta exacta de Posta si textul exact cum vrei sa apara pe invitatie. Ei o sa iti trimita invitatia aranjata cu textul pe ea si daca dai verdictul final o sa le tipareasca si ti le trimit prin Posta.
Daca pe site invitatia apare in poza cu plicul atunci intra si plicul in pret, daca nu atunci e fara plic si daca vrei poti sa cumperi si plicuri la ele
Eu iti recomand invitatie cu plic inclus.
Cu mare placere >:D<

CONT-INCHIS-23057
21.04.2010, 13:29:51

pentru cati invitati?..Eu n-am mai auzit pana acumde oferta cu flori artificiale:D..si n-as fi optat niciodata pt asa ceva:D

ice21
21.04.2010, 20:21:13
Mie mi-a decorat sala o tipa care se ocupa cu asa ceva si am platit 10 mil fara flori. Am pus flori naturale cu aranjamente faute de floraria 2*2 in care au intrat: aranjamentul pentru lumanari, uchetul meu, cocardele mirelui, nasilor, parintilor, frati si cavaleri si aranjamentele pentru mese. Doar ca eu am avut nunta de vreo 60 persoane dar am folosit in toate aranjamentele cale.

CONT-INCHIS-23057
21.04.2010, 20:34:13
eu am platit anul trecut aranjat sala pt 160 persoane 1200 lei fara flori. Am fost la un depozit, mi-am luat flori de 1000 lei cu 2,3lei firul de trandafiri..fost la o florareasa si mi-a facut toate buchete de pe mese, buchetul meu, cocardele,..flori pt arcada, stalpi intrare..etc..asa cum mi-am dorit si cu cate flori mi-am dorit .

bolfilica
22.04.2010, 12:24:01
Pentru 150 de persoane.

bolfilica
22.04.2010, 12:36:25
Problema este ca daca fac florile in alta parte tot trebuie sa inchiriez vaza de la firma de decoratiuni. Voi cum ati procedat? Va multumesc pentru sfaturi!

loridana
22.04.2010, 13:38:06
Problema este ca daca fac florile in alta parte tot trebuie sa inchiriez vaza de la firma de decoratiuni. Voi cum ati procedat? Va multumesc pentru sfaturi!
Noi am lasat pe Daisy sa faca totul .....si deocamdata nu mi-au facut nik ....deci sa vedem finalul

bolfilica
22.04.2010, 17:43:56
Gata! M-ati convins fetelor,merg pe flori naturale!!!
Problema este ca inca nu m-am hatarat ce firma sa aleg.Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi?Precizez ca pana acum am fost la Decorativ si Daisy dar inca nu ma pot hotara.Mai stiti voi alte firme?
Va multumesc mult!

Am citit aici ceva de Lucris.Stie cineva unde au sediul?
Multumesc!

kty_ciobanu
22.04.2010, 22:28:32
buna, eu am nunta Green club si pentru 110 persoane ma ajunge ornatul la decorativ 25 de mil cu tot cu invitatii si marturii. Ornamentele le am toate din flori naturale trandafiri crem si crizantema verde. Initial am vrut sa aleg Daisy Sara, dar mi s-a `parut ca cei de la decorativ sunt mai profesionisti si stiu despre ce vorbesc. Cei de la dasy nici nu stiau sala si ei deja imi facuse calculul.

CONT-INCHIS-23057
23.04.2010, 10:55:37

da, pai pretul dat erau cu tot cu suporturile pt flori.

CONT-INCHIS-23057
23.04.2010, 11:13:15
buna, eu am nunta Green club si pentru 110 persoane ma ajunge ornatul la decorativ 25 de mil cu tot cu invitatii si marturii. Ornamentele le am toate din flori naturale trandafiri crem si crizantema verde. Initial am vrut sa aleg Daisy Sara, dar mi s-a `parut ca cei de la decorativ sunt mai profesionisti si stiu despre ce vorbesc. Cei de la dasy nici nu stiau sala si ei deja imi facuse calculul.

pai sunt chestii standard indiferent de sala:)..Stalpii de la intrare, vazele, husele pt scaune si mese, arcade..si ce mai vrei..:) Daca le spui nr de persoane iti -pot face un calcul estimativ:) daca nu chiar real:)

bolfilica
24.04.2010, 21:27:58

Ce fel de suporturi ai ales? Mi-au placut cele din fier forjat pentru ca la baza au suport special de pus fructe.Tu pentru ce ai optat?
Multumesc!

kty_ciobanu
25.04.2010, 13:08:36
exact pentru acest gen de suport am optat, ca sa nu fie foarte aglomerata masa

loridana
18.05.2010, 08:20:03
Cei de la Decorativ sunt foarte buni in aranjamente, dar decat sa am flori artificiale la nunta doar ca sa fie ceva extravagant, mai bine cu flori naturale. Noi am ales Daisy si am fost mai mult decat multumiti. Au facut niste aranjamente superbe din flori de sezon, galbene, iar lumanarile si buchetul meu au fost minunate. Si totul a ajuns la 2.200 lei. Parerea mea ca pret-calitate a fost perfect. Toata lumea multumita

monica_bc
18.05.2010, 10:39:16
Eu i-am avut pe cei de la Decorativ si am avut flori naturale. Daca tot se spun preturi ar fi bine pt o mai corecta informare sa scriem si nr de persoane/mese si daca in banii respectivi au intrat invitatii,plicurile, etc. Suportii din fier forjat care au si loc pt pus fructele arata f bine.

loridana
18.05.2010, 11:10:14
Eu nu contest ca cei de la Decorativ sunt scumpi sau nu. Si noi i-am vrut dar nu intrau in bugetul alocat de noi pentru partea asta. Noi am avut 140 de locuri cu 10 mese. Preturile de la Daisy mi s-au parut ok, mai ales ca erau flori de sezon. Stiu ca poate 3-4 milioane nu se mai cunosteau, dar noi am preferat sa investim in alte lucruri acea diferenta de la decorari. Iar la pretul total eu zic ca au facut o treaba super buna. Ce mi-a mai placut a fost ca erau deschisi la idei.

kty_ciobanu
18.05.2010, 23:47:47
eu i-am laes pe cei de la decorativ. ne ajunge 23 de mil cu flori naturale, suporturi din fier forjat la care in partea de jos poti pune fructele, pentru 100-110 persoane. ne-au facut ei cadou plicurile de bani, cutie unde se pun plicurile , artificiile de la dansul mirilor. de la ei am luat si invitatiile ne-au costat 2 mil 100 de bucati.sunt niste invitaii frumoase si simple. cine e interesat le pot pune poza pe mail.eu una am preferat sa dau poate mai multi bani, dar, au fost singurii care stiau sala unde facem nunta. cei de la daisy ne-au facut pretul si nici macar nu stiau sala, habar nu aveau ca sala nu permite sa punem drapaje...

CONT-INCHIS-23057
19.05.2010, 15:12:10
da, is foarte practice si-s si frumoase alea din fier forjat cu suport pt fructe. Eu le-am luat de la lucris design. Anul trecut din ce stiu, le aveau doar ei.

AndreeaLuiza
22.05.2010, 12:41:03
Cei de la Decorativ sunt foarte buni in aranjamente, dar decat sa am flori artificiale la nunta doar ca sa fie ceva extravagant, mai bine cu flori naturale. Noi am ales Daisy si am fost mai mult decat multumiti. Au facut niste aranjamente superbe din flori de sezon, galbene, iar lumanarile si buchetul meu au fost minunate. Si totul a ajuns la 2.200 lei. Parerea mea ca pret-calitate a fost perfect. Toata lumea multumita

Ce buchet original!! :)
Am vazut si lalele printre, preferatele mele!!
Sunt delicate, au rezistat pana la starsit? in augsut oare se gasesc lalele? :-\ am discutat cam 2-3 ore cu doamna de la DaisySara..mi-a aratata o gramada de poze, de la toate restaurantele, mi-a explicat cum funcioneaza tot, in legatura cu decorarea, mrturii, invitatii, tort, domnisoare de onoare, lumanari, etc.. mi s-a parut foarte profesionala si aproape de necesitatile si visele mele! Bravo, nu ma asteptam.. Pana la anul mai am timp sa ma gandesc si sa vad si alte lucruri, dar daca ma voi decide cu ei sunt sigura k nu voi gresi.
Pretul pe care mi l-a spus nu stiu daca e mare sau mic, pt k nu stiu ce se aplica de obicei, ceea ce m-a asigurat e k vor ramane la fel si pt la anul.

CristinaAndreea84
31.05.2010, 17:50:53
Buna!

Cu cei de la Juno Decor a lucrat cineva? Ei ne vor face decoratiunile la nunta. Pare o firma ok, eram curioasa daca are cineva si experienta cu ei.

Merciiii!

loridana
01.06.2010, 10:17:06
Ce buchet original!! :)
Am vazut si lalele printre, preferatele mele!!
Sunt delicate, au rezistat pana la starsit? in augsut oare se gasesc lalele? :-\ am discutat cam 2-3 ore cu doamna de la DaisySara..mi-a aratata o gramada de poze, de la toate restaurantele, mi-a explicat cum funcioneaza tot, in legatura cu decorarea, mrturii, invitatii, tort, domnisoare de onoare, lumanari, etc.. mi s-a parut foarte profesionala si aproape de necesitatile si visele mele! Bravo, nu ma asteptam.. Pana la anul mai am timp sa ma gandesc si sa vad si alte lucruri, dar daca ma voi decide cu ei sunt sigura k nu voi gresi.
Pretul pe care mi l-a spus nu stiu daca e mare sau mic, pt k nu stiu ce se aplica de obicei, ceea ce m-a asigurat e k vor ramane la fel si pt la anul.
Si noua ne-a facut un pret anul trecut, estimativ, dar cu marja pretului florilor naturale. Nu ai cum sa stii la ce preturi le gasesti pe piata inaintea nuntii. Initial a fost un pret de 1500 lei , iar in final a ajuns la 2200 lei. Din punctul meu de vedere a fost ok ca si pret - calitate - colaborare - idei - efect final. ;)). Eu una ii recomand pentru ca , desi nu sunt foarte vorbareti, sunt profesionisti.

ramona_elena1983
07.07.2010, 00:24:01
Buna!

Cu cei de la Juno Decor a lucrat cineva? Ei ne vor face decoratiunile la nunta. Pare o firma ok, eram curioasa daca are cineva si experienta cu ei.

Merciiii!
Buna!
Noi am avut nunta anul trecut , la Parcul Trandafirilor sus si cei de la Juno ne-au decorat sala, am fost foarte incantati de rezultat.
Din cate stiu eu sunt noi pe piata dar mie mi se par foarte pregatiti, au tot felul de cataloage din care poti sa iti alegi de la culoarea huselor, esarfelor pana la marturii, pahare, aranjamente florale..
Anul acesta botezam si primul nostru copilas si tot cu ei vrem sa decoram locatia, la targ aveau o arcada super faina cu flori in interiorul stalpilor, nu stiu daca merge la botez dar vreau neaparat sa o am! Mi-a ramas gandul la ea!
Mult noroc!%%-

AndreeaLuiza
25.09.2010, 19:05:33
ne poti spune pretul?hi hi hi;-)

doamna de la daisy sara iti ofera un pachet.. dar pretul se stabileste in functie de ce anume vrei la nunta..de ex.. o fata de scaun costa 10 ron ori cate scaune ai..o fata de masa 20 rona ori cate mese ai, decorul mesei difera daca vrei flori adevarate sau nu, sau obiecte, lumanari, etc..si fiecare lucru de decorat sala are pretul lui. Pentru mine s-a ajuns la 2000 ron (in jur de 120 pers.).Nu stiu cum sunte celelalte firme de decorari, ca sa pot face o comparatie. :)

simobc
25.09.2010, 21:23:16
doamna de la daisy sara iti ofera un pachet.. dar pretul se stabileste in functie de ce anume vrei la nunta..de ex.. o fata de scaun costa 10 ron ori cate scaune ai..o fata de masa 20 rona ori cate mese ai, decorul mesei difera daca vrei flori adevarate sau nu, sau obiecte, lumanari, etc..si fiecare lucru de decorat sala are pretul lui. Pentru mine s-a ajuns la 2000 ron (in jur de 120 pers.).Nu eva cu 'stiu cum sunte celelalte firme de decorari, ca sa pot face o comparatie. :)

multumesc andreea de detalii, chiar imi prind bine.momentan sunt la etapa de documentare, cu cat aflu mai multe cu atat mai bine..sper sa iau o decizie buna.a lucrat cineva ''vip mariage''??>spor la pregatiri, pupici

kty_ciobanu
26.09.2010, 12:07:31
buna!noi am avut nunta pe 28 august si am decorat sala cu cei de la Decorativ. Am fost foarte multumiti de rezultat. Sunt cu adevarat profesionisti, ii recomand din tot sufletul.
Pe noi ne-ajuns ornatul salii, cu flori naturale, plus masina, plus marturii, plicuri de bani, carduri de masa, artificii tort, pahare miri, ornatul scarilor, covorul rosu de la intrare, cufar de bani, servetelele de masa, plus alte bonusuri ce ne-au mai dat 23 de milioane pentru 100 de persoane.

simobc
18.10.2010, 18:08:08
buna fetelor,

cine a lucrat cu cei de la Festiv?ce stiti de ei?:-?

AAndreea13
14.03.2011, 22:14:58
Buna, stie cineva daca sunt firme in Bacau care au huse de scaune , dar mai ales fete de mese si funditze din brocart? De preferat crem... :-p

CONT-INCHIS-23057
15.03.2011, 10:13:17
Cel mai bine vizitezi targul de nunti din acest week-end si vezi oferta lor.

AAndreea13
16.03.2011, 01:41:56
Cel mai bine vizitezi targul de nunti din acest week-end si vezi oferta lor.

Da....ce bine ar fi....doar ca nu sunt in tara. Mai ajung prin septembrie si chiar si atunci am atatea de rezolvat.... :( . Oricum, daca vede cineva ceva mai interesant poate anunta si pe site ? >:D< . Eu cred ca fac nunta la Forest Moldova si promit sa pun poze si impresii dupa, ca pana atunci nu prea am cu ce sa contribui...

karlita
03.08.2011, 17:08:14
care firma de decoratiuni are pretul cel mai bun? aveti vreo statistica si care-s firmele mai bune?..Vreau un rezumat daca exista. Multumesc