PDA

Versiunea completa : Restaurante Botosani

Pagini : 1 2 [3] 4

bya1402
09.06.2010, 11:25:19
Salut fetelor. Si pe mine ma intereseaza mai multe detalii despre Pensiunea Bianca. Noua ne-a placut foarte mult locatia, dar as vrea sa stiu daca este cineva care si-a facut nunta acolo si ce multumiri si nemultumiri a avut. Am mancat la ei la restaurant si mancarea mi s-a parut foarte buna, dar nu stiu cum este in cazul unei nunti. Astept cat mai multe informatii. Va multumesc

anuska_dea
09.06.2010, 22:30:44
Salut fetelor. Si pe mine ma intereseaza mai multe detalii despre Pensiunea Bianca. Noua ne-a placut foarte mult locatia, dar as vrea sa stiu daca este cineva care si-a facut nunta acolo si ce multumiri si nemultumiri a avut. Am mancat la ei la restaurant si mancarea mi s-a parut foarte buna, dar nu stiu cum este in cazul unei nunti. Astept cat mai multe informatii. Va multumesc

Ai rabdare ca in curand are A_M_C nunta acolo si poate ne va povesti...

irina00
10.06.2010, 23:15:05
Bila gri pentru Lebada:

- mancare foarte buna
- sala arata destul de bine (noroc cu incendiul din februarie ca au mai amenajat si ei)
- locatia mi-a placut mult, in afara orasului, doar noi si natura :))

- servire proasta, chelnerii numai cand imi trebuiau nu-i gaseam, la primire a trebuit sa fac ceva scandal ca sa stea un chelner la usa, ca am avut situatii cand a trebuit sa servesc eu invitatii cu sampanie
- preturile mi s-au parut mari pentru chelneri, comparativ cu prestatia lor (150 lei), in schimb bucatarii si-au meritat banii (250 lei de bucatar x 2)
- am avut senzatia ca s-au grabit cu mancarea, ne cam dadeau afara, cu toate acestea oricum nunta s-a terminat pe la 6 jumate - sapte <:-P
- am uitat acolo paharele mirilor (inscriptionate), si cand s-a dus maica-mea sa le recupereze le dadeau pierdute
- am ramas cu o puternica senzatie ca ne-au furat la bauturi (dupa doar 1 ora de cand am ajuns la sala si erau vreo 4 mese ocupate deja mai aveau doar 3 sticle de whisky din cele 5 de rezerva - si le-au retinut inca de la inceput, etc)
- a fost cu numar declarat de meniuri, chiar daca am avut mai putini invitati, am platit tot (la sfarsit ne-au mai dat niste mancare inapoi)

Renata_Pavel
11.06.2010, 14:59:54
Bila alba pentru Miorita...sala Europa :x am inchiriat.o pentru 2011 si domnul de acolo ne.a spus ca acel perete de lemn, care desparte sala de brutarie va disparea :) si sala se va mari cu 100 de locuri, iar locul pana la acel bar din mijloc va fi separat. e un proiect de.a lor pentru 2011. sper sa fie asa[-o<.
Bila alba: Meniurile facute si care nu sunt consumate nu le platim: daca avem 200 de meniuri declarate, dar la nunta vin 180, atunci platim 180 :) cu restu' se descurca ei :D.

Restul de 20 de meniuri le vor manca cei de la nunta urmatoare ... :(

anuska_dea
11.06.2010, 17:21:09
Bila gri pentru Lebada:
- servire proasta, chelnerii numai cand imi trebuiau nu-i gaseam, la primire a trebuit sa fac ceva scandal ca sa stea un chelner la usa, ca am avut situatii cand a trebuit sa servesc eu invitatii cu sampanie
- preturile mi s-au parut mari pentru chelneri, comparativ cu prestatia lor (150 lei), in schimb bucatarii si-au meritat banii (250 lei de bucatar x 2)
- am avut senzatia ca s-au grabit cu mancarea, ne cam dadeau afara, cu toate acestea oricum nunta s-a terminat pe la 6 jumate - sapte <:-P
- am uitat acolo paharele mirilor (inscriptionate), si cand s-a dus maica-mea sa le recupereze le dadeau pierdute
- am ramas cu o puternica senzatie ca ne-au furat la bauturi (dupa doar 1 ora de cand am ajuns la sala si erau vreo 4 mese ocupate deja mai aveau doar 3 sticle de whisky din cele 5 de rezerva - si le-au retinut inca de la inceput, etc)
- a fost cu numar declarat de meniuri, chiar daca am avut mai putini invitati, am platit tot (la sfarsit ne-au mai dat niste mancare inapoi)

Mie mi se pare bila neagra. Intr-o ora s-au terminat deja 2 sticle de whisky? NESIMTITI!

aryanna
14.06.2010, 09:19:17
un extrem de MARE ASA NU pentru rest imperia (cel de langa cucorani),
stiu ca v-am mai indrumat catre el ca e spatiul mare acolo si arata bine insa oamenii de acolo strica tot. stiu 2 cazuri de-ti vine sa mori.

1. anul trecut am fost la o nunta acolo , era prima lor nunta, pt miri nunta a fost un stres extrem ca ei nu terminaresa rest cand au zis, in ziua nuntii inca mai strangeau moloz de pe scari. MA rog... mirilor li s-a cerut 160 pe meniu, ei s-au conformat, ca sa afle ca nu asta era de fapt pretul insa nici macar acum nu si-au vazut banii inapoi.

2. anul asta trebuia sa mai am o nunta in iulie insa, ghiciti ce, mireasa a fost anuntata ca s-a facut o greseala si sunt programate 2 nunti in acceeasi zi [-X[-X[-X saraca va dati seama ca a intrat in panica, deja comandase invitatii, lumea stia de nunta.... a cerut despaguiri insa si acum o duce cu zaharelul

Creizilup
14.06.2010, 13:37:21
un extrem de MARE ASA NU pentru rest imperia (cel de langa cucorani),
stiu ca v-am mai indrumat catre el ca e spatiul mare acolo si arata bine insa oamenii de acolo strica tot. stiu 2 cazuri de-ti vine sa mori.

1. anul trecut am fost la o nunta acolo , era prima lor nunta, pt miri nunta a fost un stres extrem ca ei nu terminaresa rest cand au zis, in ziua nuntii inca mai strangeau moloz de pe scari. MA rog... mirilor li s-a cerut 160 pe meniu, ei s-au conformat, ca sa afle ca nu asta era de fapt pretul insa nici macar acum nu si-au vazut banii inapoi.

2. anul asta trebuia sa mai am o nunta in iulie insa, ghiciti ce, mireasa a fost anuntata ca s-a facut o greseala si sunt programate 2 nunti in acceeasi zi [-X[-X[-X saraca va dati seama ca a intrat in panica, deja comandase invitatii, lumea stia de nunta.... a cerut despaguiri insa si acum o duce cu zaharelul

Cred ca a doua situatie este...de mers la protectia consumatorului, mai ales ca au facut un contract :-w/:)

aryanna
14.06.2010, 14:30:05
pai mireasa a vorbit frumos cu aia, chiar prea frumos poate si prea calm...
tipa oricum e avocat, deci i-a zis patroanei ca daca nu-si rascumpara greseala o da in judecata si o sa aiba castig de cauza ca a pastrat toate documentele si chitantele cu ce cheltuieli a avut...

Creizilup
14.06.2010, 14:53:42
tipa oricum e avocat, deci i-a zis patroanei ca daca nu-si rascumpara greseala o da in judecata si o sa aiba castig de cauza ca a pastrat toate documentele si chitantele cu ce cheltuieli a avut...

Vai e groaznic ce i s-a intamplat. Cred ca trebuia sa fie mult mai incisiva cu respectivii... Au inceput sa caute alta sala?

aryanna
14.06.2010, 16:01:37
banuiesc ca da...

anuska_dea
15.06.2010, 23:05:00

Pai asta trebuie sa faca. Si sa o faca cat mai repede pentru ca procesele dureaza.

florinda_sarah
22.06.2010, 20:51:23
De ce nu incerci la Restaurantul La bella Napoli?
Este foarte frumoasa sala, mancarea excelenta si servirea e ok. Am fost la o nunta anul trecut acolo si mirii au fost foarte multumiti.................au rama s mirati de cate produse, sticle cu vin si suc le-au fost returnate la sfarsitul evenimentului. Mai rar asa.
Poate ca si lumea grseste ca fuge dupa restaurantele cu traditie in nunti.......si mai degraba unul care nu e de mult timp in bransa se straduieste .
Va pup.

anuska_dea
22.06.2010, 21:46:13
De ce nu incerci la Restaurantul La bella Napoli?
Este foarte frumoasa sala, mancarea excelenta si servirea e ok. Am fost la o nunta anul trecut acolo si mirii au fost foarte multumiti.................au rama s mirati de cate produse, sticle cu vin si suc le-au fost returnate la sfarsitul evenimentului. Mai rar asa.
Poate ca si lumea grseste ca fuge dupa restaurantele cu traditie in nunti.......si mai degraba unul care nu e de mult timp in bransa se straduieste .
Va pup.

Asta e pizzeria aia de pe Unirii?

emia
25.06.2010, 11:03:49
buna, fetelor! recent am gasit poze cu restaurantul nostru aranjat de o florarie din sv. si m-am bucurat f mult pt ca arata f bine, fata de ce poze vazusem anterior. voi ce culori preferati pt aranjamente?

Renata_Pavel
26.06.2010, 18:07:10
buna, fetelor! recent am gasit poze cu restaurantul nostru aranjat de o florarie din sv. si m-am bucurat f mult pt ca arata f bine, fata de ce poze vazusem anterior. voi ce culori preferati pt aranjamente?

Chiar arata foarte bine si imi place ca au mese rotunde

reeat
29.06.2010, 18:10:53
am auzit ceva,ceva de agafton...dar din cate am inteles e gen cantina,nu?[-X iar invitatii...trec detasat de 300.:-s sper sa gasesc ceva....am auzit iar de complexul europa,care ar avea 3 sali.stiti ceva? :) multumesc,Imara! :)
La agafton am avut neplacerea de a ajunge in practica de specialitate in bucatarie.Am ramas ingrozita....Nu stiu ce au mai facut acum, dar pe mine una ma trece un fior cand aud de agafton.

reeat
29.06.2010, 18:35:34
Revin cu o intrebare.A avut cineva nunta la Pensiunea Andreea?

anuska_dea
29.06.2010, 20:44:17
La agafton am avut neplacerea de a ajunge in practica de specialitate in bucatarie.Am ramas ingrozita....Nu stiu ce au mai facut acum, dar pe mine una ma trece un fior cand aud de agafton.

Nu mai exista. Cel putin nu mai fac nunti acolo de cativa ani.

cucush
30.06.2010, 17:47:39
Restul de 20 de meniuri le vor manca cei de la nunta urmatoare ... :(
Ahhh... nu chiar. Domnul de acolo ne.a spus ca meniurile se vor servi la restaurant, a doua zi. am intrebat si asta;)). in plus, poate ca meniul de la nunta urmatoare nu se potriveste cu al nostru. eu stau fara grija >:D<:-"

Renata_Pavel
30.06.2010, 19:50:57
Ahhh... nu chiar. Domnul de acolo ne.a spus ca meniurile se vor servi la restaurant, a doua zi. am intrebat si asta;)). in plus, poate ca meniul de la nunta urmatoare nu se potriveste cu al nostru. eu stau fara grija >:D<:-"

Mult mai acceptabil decat ceea ce credeam eu >:D<

A_M_C
07.07.2010, 17:46:24
Chiar arata foarte bine si imi place ca au mese rotunde

Pentru ca ti-am promis....Sa stii ca a fost foarte bine in ceea ce priveste restaurantul, invitatii au fost multumiti de mancare si servire, eu nu am apucat sa mananc insa am incredere in invitatii mei ca mi-au spus adevarul. Sa stii ca ai facut o alegere foarte buna!

durnea_andreea
15.07.2010, 12:08:54
Hello!Am observat ca ai ales pt marea zi Pensiunea Tabu!Imi poti spune daca sunt veridice zvonurile conform carora iti pun la dispozitie limuzina?Ce tarife practica pt meniuri si daca sunt flexibili, in sensul daca iti permit sau nu sa vii cu bautura/prajiturile tale?merci mult:)

miki_cochi
15.07.2010, 12:37:59
Hello!Am observat ca ai ales pt marea zi Pensiunea Tabu!Imi poti spune daca sunt veridice zvonurile conform carora iti pun la dispozitie limuzina?Ce tarife practica pt meniuri si daca sunt flexibili, in sensul daca iti permit sau nu sa vii cu bautura/prajiturile tale?merci mult:)
Iti raspund eu:da iti pun la dispozitie limuzina,meniul variaza de la 110-160ron care cuprinde 4feluri de mancare si o cafea restul trebuie sa il aduci tu.:)

cucush
15.07.2010, 17:43:24
:( Asa.i daca sunt plecata din Bt de 6 ani....eu una am auzit de pensiunea Tabu, dar stiam ca e bordel, nicidecum un restaurant asa de frumos. M.am uitat pe site-ul lor si e foarte elegant. Cand am fost sa ne alegem sala nici nu ne.am gandit la Tabu'. Imi spuneti si mie va rog unde este acest restaurant? (am vazut pe site ca e pe strada Vanatorilor, dar nu stiu unde este). Sa merg sa vad si eu sala, poate imi fac mai multa inima rea. Acum incep sa regret ca fac nunta la Miorita. Poate ne.am pripit un pic cu alesul salii.

anuska_dea
15.07.2010, 20:53:00
:( Imi spuneti si mie va rog unde este acest restaurant? (am vazut pe site ca e pe strada Vanatorilor, dar nu stiu unde este).

Este situat asa: pe bulevard, cum mergi de la biserica Rosetti spre spitalul de copii, in dreptul spitalului faci dreapta pe langa sala polivalenta, cobori spre Calea Nationala cam 300-400 de metri si e pe parte dreapta. Nu e asa fetelor?

Creizilup
15.07.2010, 23:26:46
:( Asa.i daca sunt plecata din Bt de 6 ani....eu una am auzit de pensiunea Tabu, dar stiam ca e bordel, nicidecum un restaurant asa de frumos. M.am uitat pe site-ul lor si e foarte elegant. Cand am fost sa ne alegem sala nici nu ne.am gandit la Tabu'. Imi spuneti si mie va rog unde este acest restaurant? (am vazut pe site ca e pe strada Vanatorilor, dar nu stiu unde este). Sa merg sa vad si eu sala, poate imi fac mai multa inima rea. Acum incep sa regret ca fac nunta la Miorita. Poate ne.am pripit un pic cu alesul salii.
Nu e bordel ;)) dar au jos salon de striptease (sunt poze si pe site) , care este inchis atunci cand au nunti ;-) Sa nu regreti ca ai ales Miorita, pentru ca-daca ai citit impresiile fetelor- toate au fost multumite de serviciile oferite de acest restaurant ;-)

Creizilup
15.07.2010, 23:27:33
Este situat asa: pe bulevard, cum mergi de la biserica Rosetti spre spitalul de copii, in dreptul spitalului faci dreapta pe langa sala polivalenta, cobori spre Calea Nationala cam 300-400 de metri si e pe parte dreapta. Nu e asa fetelor?
Da, asa e. Esti un foarte bun ghid :)

anca1102
15.07.2010, 23:34:57

mai e si limuzina parcata in fata si sigur nimeresti unde trebuie ;))

Creizilup
15.07.2010, 23:40:12
mai e si limuzina parcata in fata si sigur nimeresti unde trebuie ;))
Da, asa e :))

cucush
16.07.2010, 09:10:41
multumesc mult de tot fetele >:D<. astazi vin acasa si am sa merg sa il vad. sambata am o nunta la Cabana Stejarul...chiar, nu am vazut nimic scris de aceasta locatie.:-\ am vazut salile de acolo (sunt 2 - una mare si un mititica) si terasa. va povestesc dupa eveniment cum a fost.

anuska_dea
16.07.2010, 20:02:59

Scuze!!!! Este pe partea stanga dupa ce cobori de la spital!

Creizilup
16.07.2010, 22:02:37
Scuze!!!! Este pe partea stanga dupa ce cobori de la spital!
Nu avea cum sa o rateze, mai ales ca i-ai indicat bine strada si nu e atat de mica incat sa n-o vada ;;)

anuska_dea
17.07.2010, 17:36:19
Nu avea cum sa o rateze, mai ales ca i-ai indicat bine strada si nu e atat de mica incat sa n-o vada ;;)

Da, dar eu ca sa fiu sigura in ceea ce priveste indicatiile rutiere. Ca un GPS!=))

medeadeea
17.07.2010, 20:59:31
buna fetelor, as vrea sa stiu ce parere aveti de pensiunea bianca.bile albe/negre legate de personale, servire si toate chestiile de care ar trebui sa tin cont. multumesc! pupici:*

Creizilup
17.07.2010, 21:09:06
buna fetelor, as vrea sa stiu ce parere aveti de pensiunea bianca.bile albe/negre legate de personale, servire si toate chestiile de care ar trebui sa tin cont. multumesc! pupici:*
De la mine o bila alba pentru mancare. Am mancat la ei- nu la o nunta-, mancarea a fost buna si ne-am simtit bine ;;)

cucush
19.07.2010, 13:40:07
Am vazut pensiunea :) foarte prumoasa locatia...dar trebuie sa ma conformez cu ce am ales noi (adica Miorita).
Si cum va spuneam mai sus, am fost sambata la o nunta la Cabana Stejarul. Mi-a placut foarte mult. E perfecta pentru nunta vara, pentru ca ai terasa mare. Salile au fost frumos amenajate, mancarea foarte buna, ospatarii seriosi. Loc de dans este destul; au fost 250 de persoane la nunta si s-au facut hore mari...Pentru toate acestea dau o bila alba.
Bila neagra pentru distanta oras-local (mergi cam 10 min cu masina).
poopici>:D<

Creizilup
19.07.2010, 15:49:11
Mie imi place la Stejarul doar locatia :D

aryanna
19.07.2010, 16:25:35
Am vazut pensiunea :) foarte prumoasa locatia...dar trebuie sa ma conformez cu ce am ales noi (adica Miorita).
Si cum va spuneam mai sus, am fost sambata la o nunta la Cabana Stejarul. Mi-a placut foarte mult. E perfecta pentru nunta vara, pentru ca ai terasa mare. Salile au fost frumos amenajate, mancarea foarte buna, ospatarii seriosi. Loc de dans este destul; au fost 250 de persoane la nunta si s-au facut hore mari...Pentru toate acestea dau o bila alba.

sa stii ca si la miorita (daca sala europa e cea de sus) e perfect pentru vara ca este terasa aia superba si e asa de bine sa stai seara acolo
mie mi-a placut mult cand am stat, s-a niemrit sa fie perioada ploilor si era puuuutin cam frig insa s-a rezolvat cu sacoul domnului meu

cucush
19.07.2010, 22:10:47
sa stii ca si la miorita (daca sala europa e cea de sus) e perfect pentru vara ca este terasa aia superba si e asa de bine sa stai seara acolo
mie mi-a placut mult cand am stat, s-a niemrit sa fie perioada ploilor si era puuuutin cam frig insa s-a rezolvat cu sacoul domnului meu

Sala Europa e cea mare de jos. Intrarea in sala apare si in pozele de pe site-ul lor (cea cu becuri albastre). Eu tot si lucruri faine si lucruri anapoda despre Miorita. Am sa vad exact in ziua nuntii cate se adeveresc.

Creizilup
08.09.2010, 09:18:31
Bila alba pentru Pensiunea Tabu ! =D>=D>=D>
Am ramas cu niste amintiri superbe, nu ne-am stresat si ne-am simtit bine alaturi de invitatii nostri, asa cum ne planuisem, fara sa trebuiasca sa stam dupa fundul lor. Am avut la 88 de persoane 4 chelneri si 2 bucatarese. Initial mi s-a parut putin, insa s-au descurcat foarte bine. Nu a trebuit sa ii chemam pentru nimic, erau foarte atenti chelnerii. Inainte sa intram in sala - si asta a fost singurul lucru care ne-a scapat din toata organizarea- zaresc sus chelnerii cu pahare ornate si imi amintesc ca nu dusesem paharele la sala :)) Ne-am oprit frumos, le-a adus domnisoara de onoare de la masina si apoi am intrat ;)) Deci chiar daca noua ne scapase lucrul asta, ei au avut grija. E un detaliu, dar conteaza. Alt detaliu pe care l-a observat unul dintre invitati: camasile chelnerilor se asortau cu culorile salii si ale decoratiunilor :))
Mancarea este excelenta!!! Noi am avut meniu cu 4 feluri de mancare + tort. Meniul a fost urmatorul:
-aperitiv (fara nicio urma de salamuri)
- turnedo (ficatei de pui serviti pe un piept de pui foarte fraged, cu garnitura de ciuperci in sos alb)
- sarmale cu mamaliguta si smantana. "Fantastice sarmale!" si aici l-am citat pe mire, care nu mananca sarmale de fel ;))
-muschiulet de porc cu garnitura de cartofi natur si salata de varza rosie.
Am mancat din toate cate putin ( iarasi sunt atipica, pentru ca in general miresele nu prea apuca sa manance), pentru ca asa mi-am si propus, in afara de felul 4, pentru ca nu mai incapea nimic ;))
In legatura cu banii, pretul meniului a fost de 130 ron si in plus am platit doua ape plate si 2 camere la pensiune. Nu ne-am simtit deloc furati. Nici la bani, nici la mancare, nici la bautura. Oricum ne asigurase cumva de lucrul asta nasul nostru care ii cunoaste pe patroni. Si apropo de ei, au fost prin preajma toata noaptea ( asa am inteles ca fac la toate nuntile, nu doar la a noastra ) si ne-au tot intrebat daca e totul bine, daca suntem multumiti etc.
Nu stiu daca am omis ceva...sper sa fi fost complet ;;)

miki_cochi
08.09.2010, 18:49:00
Am ramas cu niste amintiri superbe, nu ne-am stresat si ne-am simtit bine alaturi de invitatii nostri, asa cum ne planuisem, fara sa trebuiasca sa stam dupa fundul lor. Am avut la 88 de persoane 4 chelneri si 2 bucatarese. Initial mi s-a parut putin, insa s-au descurcat foarte bine. Nu a trebuit sa ii chemam pentru nimic, erau foarte atenti chelnerii. Inainte sa intram in sala - si asta a fost singurul lucru care ne-a scapat din toata organizarea- zaresc sus chelnerii cu pahare ornate si imi amintesc ca nu dusesem paharele la sala :)) Ne-am oprit frumos, le-a adus domnisoara de onoare de la masina si apoi am intrat ;)) Deci chiar daca noua ne scapase lucrul asta, ei au avut grija. E un detaliu, dar conteaza. Alt detaliu pe care l-a observat unul dintre invitati: camasile chelnerilor se asortau cu culorile salii si ale decoratiunilor :))
Mancarea este excelenta!!! Noi am avut meniu cu 4 feluri de mancare + tort. Meniul a fost urmatorul:
- turnedo (ficatei de pui serviti pe un piept de pui foarte fraged, cu garnitura de ciuperci in sos alb)
- sarmale cu mamaliguta si smantana. "Fantastice sarmale!" si aici l-am citat pe mire, care nu mananca sarmale de fel ;))
Am mancat din toate cate putin ( iarasi sunt atipica, pentru ca in general miresele nu prea apuca sa manance), pentru ca asa mi-am si propus, in afara de felul 4, pentru ca nu mai incapea nimic ;))
In legatura cu banii, pretul meniului a fost de 130 ron si in plus am platit doua ape plate si 2 camere la pensiune. Nu ne-am simtit deloc furati. Nici la bani, nici la mancare, nici la bautura. Oricum ne asigurase cumva de lucrul asta nasul nostru care ii cunoaste pe patroni. Si apropo de ei, au fost prin preajma toata noaptea ( asa am inteles ca fac la toate nuntile, nu doar la a noastra ) si ne-au tot intrebat daca e totul bine, daca suntem multumiti etc.
acelasi meniu l-am ales si noi:-$

Creizilup
09.09.2010, 16:11:21
acelasi meniu l-am ales si noi:-$
Atunci puteti fi siguri ca va fi delicios si ca invitatii vor pleca satui si multumiti, din acest punct de vedere ;-) Abia asteptam sa ne spui cum a fost :)

durnea_andreea
13.09.2010, 12:26:34
Bine ai revenit din luna de miere!!!Cu o puternica forta de persuasiune, as putea spune!!Spun acest lucru deoarece renuntasem la varianta cu pensiunea Tabu din cauza formei tip vagon a restaurantului pe care nu o prea agreez:gen_07:(impresia aceasta mi-a lasat-o pozele de pe site).dar si felul de a trata clientul e ff important pt mine si daca spui ca nu v-a lipsit absolut nimic, atunci voi reveni asupra deciziei!si 130 lei pt 4feluri e mai mult decat ok!thanks a lot for info!

P.S:Nu postezi cateva poze?:gen_19:

Creizilup
13.09.2010, 14:44:40
Bine ai revenit din luna de miere!!!Cu o puternica forta de persuasiune, as putea spune!!Spun acest lucru deoarece renuntasem la varianta cu pensiunea Tabu din cauza formei tip vagon a restaurantului pe care nu o prea agreez:gen_07:(impresia aceasta mi-a lasat-o pozele de pe site).dar si felul de a trata clientul e ff important pt mine si daca spui ca nu v-a lipsit absolut nimic, atunci voi reveni asupra deciziei!si 130 lei pt 4feluri e mai mult decat ok!thanks a lot for info!

P.S:Nu postezi cateva poze?:gen_19:
In ceea ce am scris mai sus n-am incercat sa conving pe nimeni si totodata n-am exagerat cu nimic. Sunt impresii reale, scrise la mai mult de o saptamana dupa nunta. O sa vina si miki_cochi cu povestiri de la nunta lor si poate o sa-ti poti forma o imagine destul de realista despre aceasta pensiune. Ma bucur ca informatiile ti-au fost de ajutor si...poze cand primim de la fotograf, pentru ca absolut nimeni n-a apucat sa faca poze decat cu telefonul cateva filmari si nu le pot atasa....Curand deci, sper sa ma pot lauda si eu cu pozele noastre! ;;)

durnea_andreea
14.09.2010, 13:36:29
In ceea ce am scris mai sus n-am incercat sa conving pe nimeni si totodata n-am exagerat cu nimic. Sunt impresii reale, scrise la mai mult de o saptamana dupa nunta. O sa vina si miki_cochi cu povestiri de la nunta lor si poate o sa-ti poti forma o imagine destul de realista despre aceasta pensiune. Ma bucur ca informatiile ti-au fost de ajutor si...poze cand primim de la fotograf, pentru ca absolut nimeni n-a apucat sa faca poze decat cu telefonul cateva filmari si nu le pot atasa....Curand deci, sper sa ma pot lauda si eu cu pozele noastre! ;;)
Stiu ca nu ai incercat sa convingi pe nimeni cu nimic!Scuze daca s-a interpretat gresit;nu am vrut sa insinuez ceva!Ai povestit doar cum te-ai simtit in acea zi minunata, in acea locatie!Eu iti multumesc pentru impresii!
In alta ordine de idei, de abia asteptam poze, cu certitudine vei avea cu ce te mandri o:-)!

be_happy
23.09.2010, 18:03:07
Nu stiu cum s-a descurcat Creizilup, dar iti pot spune ca nici eu nu am fost in Botosani in toata periaoda pregatirilor ( cu exceptia ultimei saptamani) si m-am descurcat destul de bine. Eu zic ca e chiar un avantaj pentru ca ai multe locuri de unde sa alegi diverse pentru nunta ( invitatii, carduri de masa etc etc) . Cu cei de la restaurant, cu fotografii, dj-ul am mai vb si prin telefon. Asa ca spor la pregatiri!!! Sunt sigura ca o sa va descurcati de minune!

C_Raluca
24.09.2010, 11:56:08
Am citit tot topicul si am gasit cateva bile negre grave pentru Complex Imperia.
Tocmai pentru a evita anumite probleme am decis sa ma interesez din timp de sala ... asta a fost prima si singura sala care mi-a intrat la suflet. Ca locatie imi place si Conacul Zaicesti, insa am inteles ca au decat terasa de cel mult 80 locuri.
Am cautat din start doar locatiile din afara Botosaniului ... nu-mi place ca in oras, daca iesi din orice restaurant, dai direct in strada ... si nu prea vreau spectatori la nunta :D
La Imperia urmeaza sa finalizeze si camerele pentru cazare (un plus ce ne avantajeaza), plus o terasa mare in spate si urmeaza sa asfalteze parcarea.
Am discutat cu administratorul de acolo si mi se pare foarte ok domnul. Chiar a fost foarte dragut si mi-a oferit tot felul de informatii si sfaturi. Ba mai mult mi-a recomandat sa participam la o nunta (putem sa stam intr-un separeu toata noaptea) sa vedem cum e servirea, desfasurarea ... orice ne intereseaza.
La avans nu mi-a cerut decat 10 milioane care se vor scadea din total, chelnerii si bucatarul urmeaza sa-i platim la sfarsit, cum mi se pare si normal.
Nu stiu cum se obisnuieste in Botosani dar in Bucuresti stiu sigur ca la sf nuntii se plateste un procent, de exemplu 10% din valoarea meniului, "spaga chelnerului" (cred ca asa se si numeste) ... deci tot cam acolo se iese, oricare ar fi modalitatea de plata.
Plus ca s-a oferit sa-mi tina si bauturile la rece in beci, daca nu am unde sa le depozitez.
De Cucorani am auzit ca ar fi probleme mari la bucatarie, e ingramadit si sunt multe separeuri, exista o singura buda care uneori e aglomerata.
De Agafton - ce sa zic, fara suparare dar nu mi se pare sala de nunta. Am fost acolo la o nunta acu 2 veri imediat dupa ce fusese scandalul cu salmonela. Cred ca nu vazusem o farfurie la fel ... plus ca mozaicul ala de pe jos da un aer comunist...gen cofetariile de pe timpuri.
Ca locatie dau bile albe pt Pens. Andreea, Rapsodia, Europa.
La Belvedere e dragut dar deranjanti sunt stalpii care limiteaza aria de vizibilitate.
Am fost la o munta si la restaurantul din Grivita - Regal cred - unde a fost foarte frumos - atmosfera intima, servire ok si mancare foarte buna. - sper sa nu se fi schimbat.

C_Raluca
24.09.2010, 16:00:03
Foste si viitoare miresici, care ati participat la diverse evenimente la Complex Imperia, ajutati-ma cu informatii legate de servire, mancare ...
M-ar interesa daca sunt atenti cu invitatii, amabili, etc. Orice informatie e bine venita, sa stiu ce trebuie corectat, pe ce trebuie sa pun accentul. o:-)

anuska_dea
24.09.2010, 19:49:26
Foste si viitoare miresici, care ati participat la diverse evenimente la Complex Imperia, ajutati-ma cu informatii legate de servire, mancare ...
M-ar interesa daca sunt atenti cu invitatii, amabili, etc. Orice informatie e bine venita, sa stiu ce trebuie corectat, pe ce trebuie sa pun accentul. o:-)

Ai grija sa nu mai programeze inca o nunta in aceeasi zi cu tine!!! Si sa ramai, Doamne fereste, pe dinafara!
Eu voi avea o nunta acolo luna viitoare. Iti voi spune peste o luna cum a fost.

new_secret84
24.09.2010, 21:29:07
Buna fetelor..sunt curioasa dca a fost cineva sau sunt printre noi care au facut nunta la restaurant MISTER M din Botosani...astept pareri ..multumesc!

anuska_dea
24.09.2010, 22:03:42
Buna fetelor..sunt curioasa dca a fost cineva sau sunt printre noi care au facut nunta la restaurant MISTER M din Botosani...astept pareri ..multumesc!

Am fost la ziua cuiva acolo si la o cumatrie. E ok locul plus ca patronii sunt de treaba, el iti poate si canta la nunta la un pret foarte mic.

anuska_dea
24.09.2010, 22:08:11
Locatia este mai ok la mister m decat la gradina cu flori, care e in centrul vechi unde de 2 ani sunt sapate santuri si cand ploua e numai mal.

be_happy
25.09.2010, 07:09:42
Unde e Mister M??

solmizel
25.09.2010, 12:05:09
Vizavi de maternitate,mai exact de Tea Time

Renata_Pavel
26.09.2010, 12:29:16
Am citit tot topicul si am gasit cateva bile negre grave pentru Complex Imperia.
Tocmai pentru a evita anumite probleme am decis sa ma interesez din timp de sala ... asta a fost prima si singura sala care mi-a intrat la suflet. Ca locatie imi place si Conacul Zaicesti, insa am inteles ca au decat terasa de cel mult 80 locuri.
Am cautat din start doar locatiile din afara Botosaniului ... nu-mi place ca in oras, daca iesi din orice restaurant, dai direct in strada ... si nu prea vreau spectatori la nunta :D
La Imperia urmeaza sa finalizeze si camerele pentru cazare (un plus ce ne avantajeaza), plus o terasa mare in spate si urmeaza sa asfalteze parcarea.
Am discutat cu administratorul de acolo si mi se pare foarte ok domnul. Chiar a fost foarte dragut si mi-a oferit tot felul de informatii si sfaturi. Ba mai mult mi-a recomandat sa participam la o nunta (putem sa stam intr-un separeu toata noaptea) sa vedem cum e servirea, desfasurarea ... orice ne intereseaza.
La avans nu mi-a cerut decat 10 milioane care se vor scadea din total, chelnerii si bucatarul urmeaza sa-i platim la sfarsit, cum mi se pare si normal.
Nu stiu cum se obisnuieste in Botosani dar in Bucuresti stiu sigur ca la sf nuntii se plateste un procent, de exemplu 10% din valoarea meniului, "spaga chelnerului" (cred ca asa se si numeste) ... deci tot cam acolo se iese, oricare ar fi modalitatea de plata.
Plus ca s-a oferit sa-mi tina si bauturile la rece in beci, daca nu am unde sa le depozitez.
De Cucorani am auzit ca ar fi probleme mari la bucatarie, e ingramadit si sunt multe separeuri, exista o singura buda care uneori e aglomerata.
De Agafton - ce sa zic, fara suparare dar nu mi se pare sala de nunta. Am fost acolo la o nunta acu 2 veri imediat dupa ce fusese scandalul cu salmonela. Cred ca nu vazusem o farfurie la fel ... plus ca mozaicul ala de pe jos da un aer comunist...gen cofetariile de pe timpuri.
Ca locatie dau bile albe pt Pens. Andreea, Rapsodia, Europa.
La Belvedere e dragut dar deranjanti sunt stalpii care limiteaza aria de vizibilitate.
Am fost la o munta si la restaurantul din Grivita - Regal cred - unde a fost foarte frumos - atmosfera intima, servire ok si mancare foarte buna. - sper sa nu se fi schimbat.

La Cucorani din cate imi aduc eu aminte, sunt 2 bai, nu doar una, e intr-adevat, e mai aiurea impartita sala ...
La Rapsodia, pot sa-ti spuna si fetele, ca daca e vorba de sala mare nu ai probleme cu nici un fel de spectatori, pt ca geamuri nu sunt si intrarea nu e din strada ...
Din cate stiu eu, si la Regal e cam ciudat aranjamentul salii, nu?
Grea alegere cu restaurantele :(
Dupa nunta de aseara, sincer imi pare rau ca nu am avut mai multi invitati pe lista cand am fost sa inchiriem sala si a trebuit sa alegem un alt restaurant :((
Spor la pregatiri!

anuska_dea
26.09.2010, 15:35:23
Grea alegere cu restaurantele :(
Dupa nunta de aseara, sincer imi pare rau ca nu am avut mai multi invitati pe lista cand am fost sa inchiriem sala si a trebuit sa alegem un alt restaurant :((
Spor la pregatiri!

Dar unde ai avut nunta? La Rapsodia?

C_Raluca
27.09.2010, 10:28:24
Da, la Regal e draguta sala, doar ca au niste arcade care taie oarecum din vizibilitate. E cat de cat ok pentru o nunta pana in 100 de persoane.
Offf, cred ca daca ar fi am taia toate salile de pe lista :">
Ai mei au mers la multe nunti la Cucorani si am inteles ca mereu se aglomera la buda, fiind una pt barbati una pt femei. Plus ca sunt multe separeuri. E misto terasa dar cam riscant, avand invedere ca vremea nu poate fi programata ;;)
Si de bucatarie am auzit ca nu e tocmai cea mai curata.
Pana la urma fiecare cu norocul ei. Mergem pe mana destinului :-<

Creizilup
27.09.2010, 15:48:18
Da, la Regal e draguta sala, doar ca au niste arcade care taie oarecum din vizibilitate. E cat de cat ok pentru o nunta pana in 100 de persoane.
Offf, cred ca daca ar fi am taia toate salile de pe lista :">
Ai mei au mers la multe nunti la Cucorani si am inteles ca mereu se aglomera la buda, fiind una pt barbati una pt femei. Plus ca sunt multe separeuri. E misto terasa dar cam riscant, avand invedere ca vremea nu poate fi programata ;;)
Si de bucatarie am auzit ca nu e tocmai cea mai curata.
Pana la urma fiecare cu norocul ei. Mergem pe mana destinului :-<
Restaurantul Regal nu mai exista din cate stiu eu...:-?
Nu numai despre bucataria de la Cucorani se spun diverse...Daca e sa ne luam dupa gura lumii, "se intampla si la case mai mari". Cel mai bine este totusi sa alegeti o locatie care sa va placa, sa o fi testat anterior chiar voi ( la o nunta, o petrecere sau chiar la o cina romantica ;;) ) si sa aveti drept standarde gusturile personale, nu ale altora. Cred eu ca macar asa voi veti fi niste miri multumiti si o sa ramaneti cu o amintire frumoasa de la nunta voastra >:D<

C_Raluca
27.09.2010, 17:02:43
Ei na, nu mai exista Regal?!
Am fost la o nunta in septembrie 2008 si a fost chiar dragut. Mai intim.
Pana atunci aveam impresia ca Regal e mai select (ca sa nu zic de fite), cel putin asa auzisem pana sa merg acolo.
Asta e ... unii dispar, altii noi apar.
Sper sa nu regret de alegerea pe care am facut-o. Am speranta ca un restaurant mai nou are nevoie de recomandari ca macar sa-si scoata banii investiti si nu si-or bate joc.
Dar mai stii?!
Daca ar gandi toti ca mine ar fi multumite toate miresicile :>

Creizilup
27.09.2010, 17:43:16
Pana atunci aveam impresia ca Regal e mai select (ca sa nu zic de fite), cel putin asa auzisem pana sa merg acolo.
Sper sa nu regret de alegerea pe care am facut-o. Am speranta ca un restaurant mai nou are nevoie de recomandari ca macar sa-si scoata banii investiti si nu si-or bate joc.
Dar mai stii?!
Eu parca asa am vazut. Chiar m-am mirat si eu ca nu mai exista...Poate erau doar in renovari:-\

aquarelle
27.09.2010, 17:51:42
restaurantul a fost renovat si acum poarta un alt nume, nu imi amintesc exact, parca ceva cu T

Dar mai stii?!

katifeel
27.09.2010, 18:46:12
Buna la toate fetele de aici.........
Bile albe vreau sa dau pentru Restaurant Casa Lux.....sau nu stiu daca se numeste sala de nunti altfel;;)
Oricum...foarte tare. Am fost la doua petreceri anul asta si mi-a placut foarte mult.
Abia astept si nunta mea:*

anca1102
27.09.2010, 22:40:56

exista dar nu se mai numeste Regal...nu i-am retinut noul nume.
ce-am observat noi e ca-i deschis doar pt nunti/petreceri nu ca inainte ;)

anca1102
27.09.2010, 22:44:27
Buna la toate fetele de aici.........
Bile albe vreau sa dau pentru Restaurant Casa Lux.....sau nu stiu daca se numeste sala de nunti altfel;;)
Oricum...foarte tare. Am fost la doua petreceri anul asta si mi-a placut foarte mult.
Abia astept si nunta mea:*

bun venit :) se numeste Ballroom ;)

medeadeea
28.09.2010, 10:07:04
restaurantul a fost renovat si acum poarta un alt nume, nu imi amintesc exact, parca ceva cu T
Tot k a fost renovat stiam si eu.
Am fost la o nunta acolo si mi-a placut mancarea, servirea, decoratul salii.
Ce nu mi-a placut mie e faptul k e prea separat, ai niste trepte k sa ajungi pe ringul de dans si nu se vede toata lumea, adica e posibil sa ai cunostinte care nu sti ca vor merge la aceeasi nunta si sa nu ii vezi pt k tu stai intr-o parte de sala si ai perete iar ei dincolo, si din punctul asta de vedere ii dau bila neagra. Precizez k am fost cand se numea Regal, inainte de renovare.

medeadeea
30.09.2010, 11:05:30
Apropo fetelor, am fost ieri in Bt si am vazut k fostul restaurant Regal se numeste acum Dayan si este deschis.
Deci pt cine doreste o nunta acolo mai este o speranta:D

C_Raluca
30.09.2010, 22:43:08
I-auzi, un local nou :D

anuska_dea
01.10.2010, 21:28:59
I-auzi, un local nou :D

Mie una nu imi place. E inghesuit, cu separeuri si cu stalpi.

alexutza_23
02.10.2010, 21:34:32
am auzit ceva,ceva de agafton...dar din cate am inteles e gen cantina,nu?[-X iar invitatii...trec detasat de 300.:-s sper sa gasesc ceva....am auzit iar de complexul europa,care ar avea 3 sali.stiti ceva? :) multumesc,Imara! :)
La Europa sunt 3 sali, dar nu are nici o legatura una cu alta.Acolo se fac cate 3 nunti diferite odata.La Agafton este mare sala, dar este neingrijita...ar trebui sa investesti mai mult in ornatul salii.

alexutza_23
02.10.2010, 21:58:21
Nu mai exista. Cel putin nu mai fac nunti acolo de cativa ani.

Eu am auzit ca se mai fac nunti la Agafton, numai ca treb sa platesti foarte mult pentru sala.In 2008 a avut nunta un mare doctor de la spitalul judetean si a fost foarte bine.Trebuia sa fie si in toamna asta o nunta acolo, numai ca s-a intamplat o nenorocire cu mireasa si a fost anulata nunta.

alexutza_23
02.10.2010, 22:04:06

Ma bucur ca aud vorbe bune despre Stejarul pt ca acolo voi avea si eu nunta.Transportul nu este o problema pt mine pt ca nasii mei sunt de la Hudum si tot acolo ma voi cununa la biserica din Hudum.
Multumesc mult pt parerea ta buna...acu sunt putin mai linistita in privinta rest.

anca1102
02.10.2010, 22:52:46

m-am uitat azi atent sa fiu sigura ca nu mai uit :)) Dayan se numeste acum fostul Regal...e la mine in cartier si-l vad des dar nu reuseam sa retin numele :))

C_Raluca
04.10.2010, 19:24:58
Poate acum ca l-au renovat arata mai bine. Merita vizitat. :-p

ramy84
09.10.2010, 18:47:48
Noi am avut in septembrie nunta la Imperia bila neagra pentru ospatari f neseriosi si doamnei administrator f nesimtita...vroia cu orice pret sa terminan nunta pana in ora 5 ca avea a doua zi nunta de 350 de pers....iar un ospatar a plecat pe la 12 sa se odihneasca ptr a doua zi ....f neseriosi bila neagra

aryanna
09.10.2010, 19:15:29
am mai povestit eu aici de imperia...
zi mersi ca nu te-ai trezit fara sala ca eu stiu pe cineva care inainte cu o aprox o luna s-a trezit cu vestea ca desteptii au pus 2 nunti in aceeasi zi si ea nu avea sala

si cica ar fi facut la fel cu inca vreo 3 dati...

si de altcineva stiu ca au luat mai mult decat trebuia [pe meniuri...
160 anul trecut...
tu cat ai platit meniul anu asta?

C_Raluca
14.10.2010, 09:56:01
Noi am avut in septembrie nunta la Imperia bila neagra pentru ospatari f neseriosi si doamnei administrator f nesimtita...vroia cu orice pret sa terminan nunta pana in ora 5 ca avea a doua zi nunta de 350 de pers....iar un ospatar a plecat pe la 12 sa se odihneasca ptr a doua zi ....f neseriosi bila neagra

Ramy, poti sa-mi dai mai multe detalii despre Imperia, acolo voi avea si eu nunta si trebuie sa ma mai pun in tema.
N-am cunoscut-o pe doamna administrator. Toate discutiile le-am avut cu un domn si mi s-a parut foarte ok. Meniul urmeaza sa-l stabilesc mai in apropierea nuntii si nu am discutat pe tema asta, doar in mare.
Cam cate persoane ai avut? Mie domnul de acolo mi-a zis ca jos incap in jur de 100 si de persoane, 140 parca. Dar nu prea vreau sa-i ingramadesc si as prefera sa pun mese rotunde.
Pretul meniului mi-a zis ca incepe de la 125 pana la 160.
Ai mei au fost acolo la o nunta la inceputul lui octombrie si mi-au zis ca s-au simtit foarte bine, plus ca au si stat pana aproape de sfarsitul nuntii, oricum dupa 5 dimineata.
Mancarea am inteles ca a fost buna, sala arata foarte dragut chiar daca scaunele nu erau imbracate.
Daca poti, imi dai si mie pe PM meniul tau si pretul? Eventual daca poti sa pui si poze, asta daca nu cer prea mult :D
Cam asta e, sper sa nu intampin probleme cu restaurantul :(

C_Raluca
14.10.2010, 10:03:25
Am uitat sa te intreb ceva ... l-ai mai platit pe ospatarul care a plecat?
Cat ai dat de ospatar, chelneri, bucatar, femeie de serviciu.

durnea_andreea
18.10.2010, 16:11:53
Casa de piatra si fericire din belsug!!!!!Te asteptam cu impresii legate de restaurant!Cum a decurs cel mai important eveniment din viata ta?!...pana acum;) :bye_03:

anuska_dea
18.10.2010, 22:05:25
Casa de piatra si fericire din belsug!!!!!Te asteptam cu impresii legate de restaurant!Cum a decurs cel mai important eveniment din viata ta?!...pana acum;) :bye_03:

La cine te referi????

durnea_andreea
19.10.2010, 09:26:49
acelasi meniu l-am ales si noi:-$Casa de piatra si fericire din belsug!!!!!Te asteptam cu impresii legate de restaurant!Cum a decurs cel mai important eveniment din viata ta?!...pana acum;)

MedaT
21.10.2010, 12:35:39
Salut.
Am o intrebare. Exista un restaurant Regal in Botsani? Daca da ati putea sa imi dati niste date de contact?! Merci anticipat.

Lady_Anamaria
21.10.2010, 15:34:34
Salut.
Am o intrebare. Exista un restaurant Regal in Botsani? Daca da ati putea sa imi dati niste date de contact?! Merci anticipat.

Buna. la pagina anterioara a raspuns o miresica despre restaurantul Regal, mentionand ca acum se numeste Dayan. Eu stiu ca era undeva in Grivita, poate te lamuresc mai bine celelalte miresici daca stiu.

miki_cochi
21.10.2010, 21:28:41
Casa de piatra si fericire din belsug!!!!!Te asteptam cu impresii legate de restaurant!Cum a decurs cel mai important eveniment din viata ta?!...pana acum;)
Cred ca am mai scris undeva:totul a fost ok,restaurantul,personalul,chiar si patroana care a stat cu noi pana la 9 dimineata.;))Mancarea a fost excelenta,toti sau simtit bine si au laudat restaurantul si restul,ospatarii au fost foarte promti,noi la 134de pers am avut 6 ospatari,nu mi sa parut ca au furat,chiar daca au facuto a fost ceva subtil;;).In rest daca te mai intereseaza ceva ,iti raspund cu placere<:-P<:-P.

aquarelle
21.10.2010, 22:22:53
da...este vorba de acelasi restaurant si da...se gaseste pe Grivita, undeva langa un supermarket!

Buna. la pagina anterioara a raspuns o miresica despre restaurantul Regal, mentionand ca acum se numeste Dayan. Eu stiu ca era undeva in Grivita, poate te lamuresc mai bine celelalte miresici daca stiu.

MedaT
21.10.2010, 22:29:29
multumesc pt raspunsuri. am o colega care isi cauta sala pt nunta si nu gasea nicaieri un numar de telefon.

anca1102
21.10.2010, 22:35:18
Salut.

date de contact nu am.....se afla in Grivita intre marketul Pita si marketul Ovisim :) si mai nou se numeste Dayan.....si a fost renovat anul asta.
cam atat pot sa-ti spun.....
scrie pe google "GALERIE FOTO - Restaurant Regal Botosani" si intra la prima adresa....o sa vezi acolo datele de contact ;)

durnea_andreea
22.10.2010, 12:20:14
Crezilup, ce formatie ai avut la nunta?am inteles ca MikiCochi a ales formatia recomandata de restaurant si anume Audio din Dorohoi.Tu?Merci:*

miki_cochi
22.10.2010, 12:34:52
Crezilup, ce formatie ai avut la nunta?am inteles ca MikiCochi a ales formatia recomandata de restaurant si anume Audio din Dorohoi.Tu?Merci:*
Ea a avut dj,nu imi amintesc cum se numeste,o sa specifice ea:*

durnea_andreea
22.10.2010, 12:37:38
Cred ca am mai scris undeva:totul a fost ok,restaurantul,personalul,chiar si patroana care a stat cu noi pana la 9 dimineata.;))Mancarea a fost excelenta,toti sau simtit bine si au laudat restaurantul si restul,ospatarii au fost foarte promti,noi la 134de pers am avut 6 ospatari,nu mi sa parut ca au furat,chiar daca au facuto a fost ceva subtil;;).In rest daca te mai intereseaza ceva ,iti raspund cu placere<:-P<:-P.
Merci mult...Cat ai platit pentru ospatari?nu gasesc nicaieri un filmulet cu cei de la Audio.Un filmulet m-ar ajuat enorm sa iau o decizie.Tie nu ti s-a aratat nimic in prealabil?vinerea viitoare voi sti data nuntii,implicit restaurantul<:-PKeep in touch:*

miki_cochi
22.10.2010, 12:55:52
Merci mult...Cat ai platit pentru ospatari?nu gasesc nicaieri un filmulet cu cei de la Audio.Un filmulet m-ar ajuat enorm sa iau o decizie.Tie nu ti s-a aratat nimic in prealabil?vinerea viitoare voi sti data nuntii,implicit restaurantul<:-PKeep in touch:*
Pentru ospatari am platit 150ron,buc. 200ron.Stiu ca au un filmulet pus de cineva din brasov ,doar ca se cheama o formatie alt fel.Noi am fost invitati sa ii ascultam ,doar ca noi am plecat din tara si am mers pe mana patroanei si sincer nu ne-a parut rau deloc.Eu ti-as arata un filmulet dar internetul meu functioneaza greu deocamdata ,daca reusesc iti dau o adresa unde poti sa vezi.Locuiesti cumva in zona industriala?:*

durnea_andreea
22.10.2010, 14:41:09
Pentru ospatari am platit 150ron,buc. 200ron.Stiu ca au un filmulet pus de cineva din brasov ,doar ca se cheama o formatie alt fel.Noi am fost invitati sa ii ascultam ,doar ca noi am plecat din tara si am mers pe mana patroanei si sincer nu ne-a parut rau deloc.Eu ti-as arata un filmulet dar internetul meu functioneaza greu deocamdata ,daca reusesc iti dau o adresa unde poti sa vezi.Locuiesti cumva in zona industriala?:*
Cand isi revine internetul, trimite-mi te rog link-ul.Eu am terminat facultatea in Iasi si am ramas aici cu serviciul.In Botosani locuiesc pe langa Scoala nr.13,pe Curcubeului.Pupici

Creizilup
22.10.2010, 19:41:06
Ea a avut dj,nu imi amintesc cum se numeste,o sa specifice ea:*

Asa este, noi am avut dj. Daca este cineva interesat, sa imi trimita un e-mail si ii dau toate informatiile necesare >:D<

durnea_andreea
23.10.2010, 12:23:41
Asa este, noi am avut dj. Daca este cineva interesat, sa imi trimita un e-mail si ii dau toate informatiile necesare >:D<
Pe mine m-ar interesa mai mult cum s-au simtit invitatii,daca dj-ul a antrenat atmosfera,daca a alternat genurile de muzica astfel incat toate gusturile in materie de muzica sa fie satisfacute.Eu inca oscilez intre formatie si dj.DJ-ul s-ar incadra in bugetul de care dispunem,dar daca feedback-urile pe care le primesc nu sunt de bun augur,prefer sa nu fac acest compromis:-SS.Ti-as timite un e-mail dar pe ce adresa?Weekend placut!!!!!!!:*

Creizilup
23.10.2010, 12:54:31
Pe mine m-ar interesa mai mult cum s-au simtit invitatii,daca dj-ul a antrenat atmosfera,daca a alternat genurile de muzica astfel incat toate gusturile in materie de muzica sa fie satisfacute.Eu inca oscilez intre formatie si dj.DJ-ul s-ar incadra in bugetul de care dispunem,dar daca feedback-urile pe care le primesc nu sunt de bun augur,prefer sa nu fac acest compromis:-SS.Ti-as timite un e-mail dar pe ce adresa?Weekend placut!!!!!!!:*

Dj-ul a fost o alegere mai mult decat inspirata! Noi am avut invitate si vreo doua perechi mai...conservatoare in opinii ;)) si una dintre aceste perechi a plecat hotarata ca la nunta fiicei lor, de anul viitor sa aleaga tot dj ;;) Atmosfera a fost ca la chefurile de pomina :)) As pune poze ca sa te lamuresc mai bine, insa sunt multe persoane din Bt si...probabil ca nu as proceda bine punandu-le pozele pe un forum :D
Oricum, voi stiti mai bine ce sa alegeti, dupa cum v-ati simtit la nuntile pe la care ati fost si unde ati avut probabil ocazia sa ascultati atat formatii, cat si dj >:D<
PS: Spuneam sa imi lasi un mesaj privat, aici pe miresici, pentru ca e-mail-uri nu avem voie sa lasam in mesaje :)

ali_aaida
23.10.2010, 23:07:36
Locatia este mai ok la mister m decat la gradina cu flori, care e in centrul vechi unde de 2 ani sunt sapate santuri si cand ploua e numai mal.
unde vine mister m?habar nu am....ms

Creizilup
23.10.2010, 23:33:27
unde vine mister m?habar nu am....ms

Undeva vizavi de maternitate, putin mai sus daca nu ma insel...Cel putin asta am inteles eu din explicatiile unei miresici de aici de pe forum. Cred ca e chiar vizavi de Tea Time?:-\

anuska_dea
24.10.2010, 09:36:10
Undeva vizavi de maternitate, putin mai sus daca nu ma insel...Cel putin asta am inteles eu din explicatiile unei miresici de aici de pe forum. Cred ca e chiar vizavi de Tea Time?:-\

Exact. Partea cealalta de strada, vis-a-vis de Tea Time, mai jos de Biserica nou constrita din capat la 1.

ali_aaida
30.10.2010, 00:53:50

buna,poti sa-mi spui te rog cum e o nunta cu dj?si noi vrem sa luam dj....ai fost multumita de el?daca da,imi poti da nr lui ? ms din suflet

ali_aaida
30.10.2010, 00:55:45

mi-am dat seama dupa ce am scris mesajul ca stiu unde e ....ms oricum...

be_happy
30.10.2010, 15:50:39
Si noi am avut tot dj la nunta si nu regretam absolut deloc. Daca am lua-o de la capat tot dj am alege.

anuska_dea
31.10.2010, 10:19:54
O bila neagra dau restaurantului Imperia.
1.Servirea ingrozitoare.
2.Sala este impartita in 2: o parte din invitati stau sus, o parte jos, iar ringul de dans este jos si tot trebuia sa urcam - sa coboram. Ca sa vedem ce se petrece pe ring am stat in picioare langa o balustrada (care era la etaj si inconjura ringul).
3. La etaj au o singura toaleta comuna. La un moment dat se facuse un rand .....
4. Tot fumul si toate mirosurile urcau la etaj, aerisirea era necorespunzatoare si de la atata fum mi s-a facut rau si am plecat acasa.
5. Este departe de oras si trebuie neaparat sa mergi cu masina, iar daca folosesti taxiul iti ia destul de multi banuti pana acolo.
Ce mi-a placut: ca au parcarea mare si mancarea a fost o.k.
Nunta in sine mi-a placut pentru ca au avut muzica buna si lumea a facut atmosfera, mirii erau veseli si erau peste tot.

durnea_andreea
01.11.2010, 15:49:55
O bila neagra dau restaurantului Imperia.
1.Servirea ingrozitoare.
2.Sala este impartita in 2: o parte din invitati stau sus, o parte jos, iar ringul de dans este jos si tot trebuia sa urcam - sa coboram. Ca sa vedem ce se petrece pe ring am stat in picioare langa o balustrada (care era la etaj si inconjura ringul).
3. La etaj au o singura toaleta comuna. La un moment dat se facuse un rand .....
4. Tot fumul si toate mirosurile urcau la etaj, aerisirea era necorespunzatoare si de la atata fum mi s-a facut rau si am plecat acasa.
5. Este departe de oras si trebuie neaparat sa mergi cu masina, iar daca folosesti taxiul iti ia destul de multi banuti pana acolo.
Ce mi-a placut: ca au parcarea mare si mancarea a fost o.k.
Nunta in sine mi-a placut pentru ca au avut muzica buna si lumea a facut atmosfera, mirii erau veseli si erau peste tot.
Intr-adevar, exista probleme grave la Imperia.O cunostinta de-a mea a avut neplacuta surpriza ca la sfarsitul nuntii sa i se spuna ca pretul meniului a sarit intr-un an de la 120 lei,la 140 lei.pretextul:cresterea tva-ului???!!!!cat tupeu!la ei tva-ul a crescut cu 17%, nu cu 5%!!niste escroci!:-wNici nu le-am mai trecut pragul in greul drum al prospectarii pietei!

durnea_andreea
01.11.2010, 15:53:02
Buna, fetelor!Dupa multe perindari, varianta pe care am ales-o este Casa Boema!Mi-am luat o piatra de pe inima!Sper sa fie intr-un ceas bun!urmeaza capitolul Muzica!:)

anca1102
01.11.2010, 17:25:51
Buna, fetelor!Dupa multe perindari, varianta pe care am ales-o este Casa Boema!Mi-am luat o piatra de pe inima!Sper sa fie intr-un ceas bun!urmeaza capitolul Muzica!:)

felicitari si bafta in continuare sa gasesti ceea ce cauti ;)

medeadeea
01.11.2010, 19:09:49
Felicitari, am fost la o cumatrie acolo si mi s-a parut dragut, mancarea buna, spatiu destul, in concluzie a fost ok. Sa fie intr-un ceas bun, spor la cautat muzica:D

medeadeea
01.11.2010, 19:15:06
Popas Cucorani
Bila alba pentru mancarea care a fost gustoasa, atmosfera si formatia care mi-a placut f mult, un cadru placut, intim si distractia pe masura.
Bila neagra pt faptul k e prea separat iar pt o nunta e cam aiurea k nu ai vizibilitate, in rest super:)>-

anyta
01.11.2010, 20:09:33
si eu am avut nunta la Boema....o sa fii mutumita de tot...mancarea arata si este super...

durnea_andreea
04.11.2010, 16:59:17
si eu am avut nunta la Boema....o sa fii mutumita de tot...mancarea arata si este super...
Merci, Anyta!Am toata increderea in feedback-urile voastre.Aspectul care ma ingrojoreaza e compartimentarea salii astfel incat sa fie spatiu suficient pt dans...la cat de zbuciumata sunt eu, e nevoiee:madlaugh:.Imi plac mesele rotunde pe care le-am vazut sambata,care nu apar inca pe site.Oricum, a zis administratorul ca are suficiente schite posibile.La tine cum a fost in privinta aranjarii meselor?Ai cateva poze?:*

aquarelle
04.11.2010, 17:42:40
cam cati invitati vei avea? e adevarat ca exista multe variante de asezare a meselor...eu de ex am avut mesele puse in forma de romb, si astfel am putut aseza la o masa si 8 si 10 persoane. eu am lasat ringul pe partea chiar de la intrare...in dreapta au stat masa oficiala si mesele familiilor iar in stanga restul invitatilor, eu am fost foarte multumita de solutia asta!

Merci, Anyta!Am toata increderea in feedback-urile voastre.Aspectul care ma ingrojoreaza e compartimentarea salii astfel incat sa fie spatiu suficient pt dans...la cat de zbuciumata sunt eu, e nevoiee:madlaugh:.Imi plac mesele rotunde pe care le-am vazut sambata,care nu apar inca pe site.Oricum, a zis administratorul ca are suficiente schite posibile.La tine cum a fost in privinta aranjarii meselor?Ai cateva poze?:*

anuska_dea
04.11.2010, 20:48:45

Spor la pregatiri in continuare!

durnea_andreea
05.11.2010, 12:18:07
cam cati invitati vei avea? e adevarat ca exista multe variante de asezare a meselor...eu de ex am avut mesele puse in forma de romb, si astfel am putut aseza la o masa si 8 si 10 persoane. eu am lasat ringul pe partea chiar de la intrare...in dreapta au stat masa oficiala si mesele familiilor iar in stanga restul invitatilor, eu am fost foarte multumita de solutia asta!
In jur de 130!Nu pot vizualiza prea bine felul cum ai aranjat sala;poate din cauza ca am vazut-o doar o singura data.Uof....Noroc de avantajul timpului:-"!Merci pt punctualitatea raspunsului:*

durnea_andreea
05.11.2010, 12:19:19
Spor la pregatiri in continuare!
Merci!!!!La fel si tie pt ca nunta ta chiar se apropie cu pasi repezi;))

loryca
06.11.2010, 00:22:16
Popas Cucorani
Bila alba pentru mancarea care a fost gustoasa, atmosfera si formatia care mi-a placut f mult, un cadru placut, intim si distractia pe masura.
Bila neagra pt faptul k e prea separat iar pt o nunta e cam aiurea k nu ai vizibilitate, in rest super:)>-
intradevar,daca zici de formatia restaurantului,e super,fac admosfera si canta bine......cel putin solistul lor,sorin mi-a cantat si el la nunta.....are o voce super,le are,ce mai......;-)

Creizilup
06.11.2010, 08:35:16

Felicitari pentru acest prim pas si bafta in alegerea formatiei de acum :)

anyta
07.11.2010, 22:30:34
cum intri in sala, in partea dreapta am avut mesele in forma de U...unde am stat noi si tinerii, iar in stanga mesele au fost in forma de romb...la 120 persoane.

ramy84
08.11.2010, 00:33:58
Ramy, poti sa-mi dai mai multe detalii despre Imperia, acolo voi avea si eu nunta si trebuie sa ma mai pun in tema.
N-am cunoscut-o pe doamna administrator. Toate discutiile le-am avut cu un domn si mi s-a parut foarte ok. Meniul urmeaza sa-l stabilesc mai in apropierea nuntii si nu am discutat pe tema asta, doar in mare.
Cam cate persoane ai avut? Mie domnul de acolo mi-a zis ca jos incap in jur de 100 si de persoane, 140 parca. Dar nu prea vreau sa-i ingramadesc si as prefera sa pun mese rotunde.
Pretul meniului mi-a zis ca incepe de la 125 pana la 160.
Ai mei au fost acolo la o nunta la inceputul lui octombrie si mi-au zis ca s-au simtit foarte bine, plus ca au si stat pana aproape de sfarsitul nuntii, oricum dupa 5 dimineata.
Mancarea am inteles ca a fost buna, sala arata foarte dragut chiar daca scaunele nu erau imbracate.
Daca poti, imi dai si mie pe PM meniul tau si pretul? Eventual daca poti sa pui si poze, asta daca nu cer prea mult :D
Cam asta e, sper sa nu intampin probleme cu restaurantul :(
Buna Raluca imi pare rau sa vad ca cei de acolo sunt in continuare f neseriosi ...eu tot cu acelasi domn am incheiat contractul si la fel mi-am dorit din suflet mese rotunde....dar surpriza nu au mese rotunde decat ptr 60 de invitati ....si mi-au zis inainte cu 2 sapt de nunta...cele mai neplacute momente de la nunta mea au fost din partea personalului...eu am fost foarte norocoasa ca am avut-o pe doamna IZA si mi-a iesit sala de basm ....sala ii superba dar pacat de cei din ea....si la mancare au fost probleme dimineata nu au mai flambat friptura deoarece erau prea putini ospatari in sala ...gaina a fost cruda ..cum iti ziceam se grabeau si mi-au plecat si 2 ospatari pe la 11-12(dimineata i-am platit si pe dumnealor)...sincer am ramas cu un gust amar

ramy84
08.11.2010, 00:36:26
414101
Buna Raluca imi pare rau sa vad ca cei de acolo sunt in continuare f neseriosi ...eu tot cu acelasi domn am incheiat contractul si la fel mi-am dorit din suflet mese rotunde....dar surpriza nu au mese rotunde decat ptr 60 de invitati ....si mi-au zis inainte cu 2 sapt de nunta...cele mai neplacute momente de la nunta mea si care m-au dezamagit au fost din partea personalului..eu am fost foarte norocoasa ca am avut-o pe doamna IZA si mi-a iesit sala de basm ....sala ii superba dar pacat de cei din ea....si la mancare au fost probleme dimineata cand trebuia sa flambeze(cred ca asa se zice)nu au avut cum deoarece erau prea putini ospatari in sala .. iar gaina a fost cruda ..cum iti ziceam se grabeau si mi-au plecat 2 ospatari pe la 11-12(dimineata i-am platit si pe dumnealor)...sincer am ramas cu un gust amar
trimite-mi id-ul tau de yahoo pe pm si o sa iti trimit cu drag poze...pupici

ramy84
08.11.2010, 00:42:03
Am uitat sa te intreb ceva ... l-ai mai platit pe ospatarul care a plecat?
Cat ai dat de ospatar, chelneri, bucatar, femeie de serviciu.
Da Raluca i-am platit si pe cei 2 ospatari care mi-au plecat ...si motivul ptr care nu au vrut sa flambeze friptura a fost ca erau prea putini ospatari in sala..eu am platit 500 lei bucatarul....3 ajutori de bucatar 200 lei fiecare .....5 ospatari 200 de lei fiecare ...apoi cel care spala vasele iar 200 lei ....si femeia de servici 200 lei dar noi am renuntat la ea....
Si sa ii raspund si lui aryana meniul a fost 140 lei ....doar 4 feluri de mancare si salata de fructe in pepene galben fara cafea ...fara suc....fara nimik altceva

durnea_andreea
08.11.2010, 10:48:20
Felicitari pentru acest prim pas si bafta in alegerea formatiei de acum :)
Merci,sa fie!!!Tot nu am apucat sa vad vreo poza de la nunta ta=((

durnea_andreea
08.11.2010, 10:50:20
cum intri in sala, in partea dreapta am avut mesele in forma de U...unde am stat noi si tinerii, iar in stanga mesele au fost in forma de romb...la 120 persoane.
Am inteles, am notat:) Nu ati avut mesele rotunde?

anuska_dea
09.11.2010, 19:35:12
Da Raluca i-am platit si pe cei 2 ospatari care mi-au plecat ...si motivul ptr care nu au vrut sa flambeze friptura a fost ca erau prea putini ospatari in sala..eu am platit 500 lei bucatarul....3 ajutori de bucatar 200 lei fiecare .....5 ospatari 200 de lei fiecare ...apoi cel care spala vasele iar 200 lei ....si femeia de servici 200 lei dar noi am renuntat la ea....
Si sa ii raspund si lui aryana meniul a fost 140 lei ....doar 4 feluri de mancare si salata de fructe in pepene galben fara cafea ...fara suc....fara nimik altceva

Preturi mari!! Mi se par mari pe timp de criza.

durnea_andreea
10.11.2010, 11:46:06
Si mie mi se pare extrem de mult, in conditiile in care eu la Boema voi plati personalul 16mil pt maxim 150pers!:no_05:

anyta
10.11.2010, 22:25:03
eu anul trecut la BOEMA am platit 20 mil..la 120 persoane..au mai ieftinit...

alexutza_23
16.11.2010, 19:24:31
Scump fetelor, scump!!! Sa stiu si eu ce ma asteapta la anul! Eu inca nu am discutat chestiile astea cu cei de la restaurant, dar sper sa nu lesin cand imi vor spune cat trebuie sa platesc personalul.:-SS

anuska_dea
17.11.2010, 21:51:10
Scuze ca te intreb, dar de ce ai ales Stejarul?

alexutza_23
17.11.2010, 22:26:01
Scuze ca te intreb, dar de ce ai ales Stejarul?
Pentru ca au fost parintii acolo la nunta anul trecut si am vazut si eu fimarea si mi-a placut cate de cat. Si vroiam un restaurant mai departe de nebuneala asta de oras. A fost acceptabil si la pret...si imi place ca acolo se danseaza la terasa si este mai racoare tinand cont ca am nunta in iulie. Si cand m-am dus sa vad rest tata si-a dat seama ca patronul este prietenul lui din copilarie...si pana la urma ne-am oprit la asta...cu toate ca inainte am fost la mai multe rest din oras. Si nasei mele i-a placut ca este mai racoare acolo...in general toti sunt multumiti...acum vom vedea ce va fi. Si vroiam sa ne cununam la Hudum pt ca de acolo sunt nasii...si am zis ca ramanem la optiunea asta.;-)

anuska_dea
17.11.2010, 22:35:25
Am inteles! Spor la pregatiri!

alexutza_23
17.11.2010, 22:37:54
Am inteles! Spor la pregatiri!
Mersi!!! La fel si tie!!! Dar de ce mai intrebat? Mi se pare ca nu prea esti de acord cu aceasta locatie?!;-)

durnea_andreea
18.11.2010, 17:23:45
Scump fetelor, scump!!! Sa stiu si eu ce ma asteapta la anul! Eu inca nu am discutat chestiile astea cu cei de la restaurant, dar sper sa nu lesin cand imi vor spune cat trebuie sa platesc personalul.:-SS
Asteapta-te la preturi de 15-20mil!Am intalnit si mai mult de atat in perindarea mea:Cucorani si Rapsodia.Depinde si de cati invitati vei avea.La Pensiunea Bianca nu se percepe tarif pt personal,in schimb iti impun ca decorarea salii sa ti-o faca ei,fara flori,bineinteles(materialele folosite de ei nu m-au incantat deloc).E aceeasi Marie,cu alta palarie:^o.Mie de exemplu mi s-a aratat o lista de genul:80-100 pers=personalul costa 1300 lei; 100-150=personalul costa 1600 lei.Multa bafta!:*

alexutza_23
18.11.2010, 18:21:13
Asteapta-te la preturi de 15-20mil!Am intalnit si mai mult de atat in perindarea mea:Cucorani si Rapsodia.Depinde si de cati invitati vei avea.La Pensiunea Bianca nu se percepe tarif pt personal,in schimb iti impun ca decorarea salii sa ti-o faca ei,fara flori,bineinteles(materialele folosite de ei nu m-au incantat deloc).E aceeasi Marie,cu alta palarie:^o.Mie de exemplu mi s-a aratat o lista de genul:80-100 pers=personalul costa 1300 lei; 100-150=personalul costa 1600 lei.Multa bafta!:*
Mersi mult pt informatie!!! Din cate am inteles cand am mers in aprilie si am incheiat contractul spunea ceva ca m-ar ajunge intre 1mil jum-2 mil ospatarul si bucataresele un pic mai mult...deci cam pe aici voi ajunge si eu cat va costa pe voi. Va pup:*

anuska_dea
18.11.2010, 19:22:11
Mersi!!! La fel si tie!!! Dar de ce mai intrebat? Mi se pare ca nu prea esti de acord cu aceasta locatie?!;-)

Sincera sa fiu, nu imi place pentru ca am inteles ca nu s-a investit in restaurantul acesta de ani buni.

alexutza_23
18.11.2010, 19:56:35
Sincera sa fiu, nu imi place pentru ca am inteles ca nu s-a investit in restaurantul acesta de ani buni.
Anul asta au facut cateva renovari pt ca fiul patronului a avut nunta acolo si arata mai bine acu. Pe total, mie mi s-a parut ok.:*

durnea_andreea
19.11.2010, 12:58:12
Eu am fost in 2008 la o nunta acolo,iar sala mi s-a parut prea compartimentata.Cei care stau la separeu, au ceva de parcurs pana ajung pe terasa, care de cele mai multe tine loc de ring de dans( pe timp de vara).In rest, nu pot da alt feedback, pt ca nu am stat decat la aperitiv.

alexutza_23
19.11.2010, 15:20:37
Eu am fost in 2008 la o nunta acolo,iar sala mi s-a parut prea compartimentata.Cei care stau la separeu, au ceva de parcurs pana ajung pe terasa, care de cele mai multe tine loc de ring de dans( pe timp de vara).In rest, nu pot da alt feedback, pt ca nu am stat decat la aperitiv.
Din 2008 si pana acu s-au mai schimbat lucrurile...si separeurile alea nu sunt chiar asa incomode ca la alte restaurante...dar fiecare cu parerea lui!!!;-)

loryca
19.11.2010, 16:23:54
Eu am fost in 2008 la o nunta acolo,iar sala mi s-a parut prea compartimentata.Cei care stau la separeu, au ceva de parcurs pana ajung pe terasa, care de cele mai multe tine loc de ring de dans( pe timp de vara).In rest, nu pot da alt feedback, pt ca nu am stat decat la aperitiv. recent am vazut niste poze acolo facute si daca nu ma insel locul de dans e chiar langa usa de la iesire.....daca e asa,ma gandesc ca e putin incomod pt cine intra si iese si pt cei care sunt la dans.....

durnea_andreea
19.11.2010, 16:40:42
Din 2008 si pana acu s-au mai schimbat lucrurile...si separeurile alea nu sunt chiar asa incomode ca la alte restaurante...dar fiecare cu parerea lui!!!;-)
Cu certitudine s-au schimbat,nici nu ma indoiesc. Sorry daca te-am suparat;nu asta mi-a fost intentia.o:-)

alexutza_23
20.11.2010, 11:40:52
Cu certitudine s-au schimbat,nici nu ma indoiesc. Sorry daca te-am suparat;nu asta mi-a fost intentia.o:-)
Dar nu m-am suparat, pur si simplu ti-am spus cum este acum.:* Daca ar fi cu suparare nu ar mai trebui sa scriu aici si gata.

alexutza_23
20.11.2010, 11:43:56
recent am vazut niste poze acolo facute si daca nu ma insel locul de dans e chiar langa usa de la iesire.....daca e asa,ma gandesc ca e putin incomod pt cine intra si iese si pt cei care sunt la dans.....
Locul de dans este la terasa...si ca sa iesi afara este tot ceva de genul ca la Miorita si ca la celelalte rest de acolo ...ca sa iesi afara trebuie sa treci pe langa oamenii care danseaza...nu cred ca este asta o problema.

anuska_dea
21.11.2010, 22:54:44
Locul de dans este la terasa...si ca sa iesi afara este tot ceva de genul ca la Miorita si ca la celelalte rest de acolo ...ca sa iesi afara trebuie sa treci pe langa oamenii care danseaza...nu cred ca este asta o problema.

La Miorita nu iesi afara trecand pe ringul de dans!

alexutza_23
22.11.2010, 19:56:18
La Miorita nu iesi afara trecand pe ringul de dans!
Eu am vazut filmarea de la o nunta de acolo si asa mi s-a parut...si din cate imi amintesc chiar asa este!!!:>

anuska_dea
22.11.2010, 20:37:40
Eu am vazut filmarea de la o nunta de acolo si asa mi s-a parut...si din cate imi amintesc chiar asa este!!!:>

Pentru sala sunt 2 intrari, dintre care una este pe ringul de dans. Doar daca esti pe ringul de dans poti iesi afara pe acolo, in rest iesi pe cealalta iesire. Stiu pentru ca am fost la nunta la Miorita.
Mie una nu mi-ar placea ca in timp ce dansez sa treaca unul, altul pe langa mine ca ei vor sa iasa afara. De obicei la o nunta ringul de dans este destul de aglomerat.

anca1102
22.11.2010, 20:50:37
Pentru sala sunt 2 intrari, dintre care una este pe ringul de dans. Doar daca esti pe ringul de dans poti iesi afara pe acolo, in rest iesi pe cealalta iesire. Stiu pentru ca am fost la nunta la Miorita.
Mie una nu mi-ar placea ca in timp ce dansez sa treaca unul, altul pe langa mine ca ei vor sa iasa afara. De obicei la o nunta ringul de dans este destul de aglomerat.

corect pt sala veche....in aia noua n-am intrat.

anuska_dea
22.11.2010, 20:54:22
corect pt sala veche....in aia noua n-am intrat.

Pai aia veche e Miorita. Cea noua e Europa si cea de sus e Olimp.

anca1102
22.11.2010, 21:22:15

stiam ceva dar nu eram sigura :))

loryca
24.11.2010, 17:09:01
Eu am vazut filmarea de la o nunta de acolo si asa mi s-a parut...si din cate imi amintesc chiar asa este!!!:> nu stiu ce filmare ai vazut tu de la miorita,dar eu amavut nunta acolo,si are dreptate anuska,pt sala sunt 2 intrari....una oficiala care este drept inainte,pe care deobicei intra invitatii si ies,iar cealalta e cum intri pe dreapta si da in ringul de dans.....pt cine e pe ring si danseaza poate iesi pe acolo,dar cine e in sala si vrea sa iasa afara,nu trece nicidecum prin ring,ci iese pe usa principala.....

loryca
24.11.2010, 17:11:52
stiam ceva dar nu eram sigura :)) faza cu 2 usi e valabila numai pt miorita,pt europa si olimp nu....ele au doar cate o singura intrare si iesire

alina_aly
08.02.2011, 01:13:11

Scuza-ma k te intreb...dar de ce stejarul?nu am mai auzit de acest restaurant...sau ce este, de ani buni...adica se mai aude cate ceva...de fetite....nu vreau sa par rautacioasa dar e "expirat" ca si restaurant....deci am inteles ca pana si fetele de masa au gaurele....fiecare face unde vrea.....dar din curiozitate te intreb....

alexutza_23
08.02.2011, 13:43:23
Scuza-ma k te intreb...dar de ce stejarul?nu am mai auzit de acest restaurant...sau ce este, de ani buni...adica se mai aude cate ceva...de fetite....nu vreau sa par rautacioasa dar e "expirat" ca si restaurant....deci am inteles ca pana si fetele de masa au gaurele....fiecare face unde vrea.....dar din curiozitate te intreb....
Da-mi voie sa-ti spun ca te inseli amarnic...intai du-te sa vezi cum este restaurantul si dupa mai vorbim...;-)

alina_aly
08.02.2011, 14:43:08
Da-mi voie sa-ti spun ca te inseli amarnic...intai du-te sa vezi cum este restaurantul si dupa mai vorbim...;-)

mi-am cerut scuze ca te intreb...fiecare face unde vrea si dupa cum are posibilitatea.

alexutza_23
08.02.2011, 14:48:32
mi-am cerut scuze ca te intreb...fiecare face unde vrea si dupa cum are posibilitatea.
Pai si eu ti-am spus ca mai intai sa mergi sa vezi si dupa aia mai vb...nu poti sa-ti dai cu parerea despre un lucru, om sau loc pana nu vezi cum este. Nu?:-"
Posibilitate aveam sa fac si in alta parte, da mie mi-a placut aici!!!

ionela_nellyy
08.02.2011, 23:10:19

draga alina_aly cred ca comentariul tau e rautacios. Fiecare isi face nunta unde vrea si unde are posibilitatea. Eu am fost la o nunta la Stejarul acum doi ani si a fost ff frumos. Plus ca au si terasa care e ff utila si placuta vara. Nu vad ce legatura au 'fetitele' cu nunta omului.

alina_aly
09.02.2011, 00:12:02
draga alina_aly cred ca comentariul tau e rautacios. Fiecare isi face nunta unde vrea si unde are posibilitatea. Eu am fost la o nunta la Stejarul acum doi ani si a fost ff frumos. Plus ca au si terasa care e ff utila si placuta vara. Nu vad ce legatura au 'fetitele' cu nunta omului.

in primul rand mi-am cerut scuze,in al doilea asta am zis si eu ca fiecare face unde vrea,doar ca am intrebat si mi-am spus si eu parerea...nu pentru asta este acest site?am vazut si eu comm pentru imperia,si nu am avut nimic de obiectat...pentru ca fiecare spune ce crede si ce parere are.eu nu am vrut deloc sa par rautacioasa si chiar imi pare rau ca s-a interpretat asa...si chestia cu "fetitele"este ca in momentul in care auzi de stejaru,asta iti vine prima data in cap....intentia mea nu a fost sa supar pe nimeni..

alexutza_23
09.02.2011, 13:25:16
in primul rand mi-am cerut scuze,in al doilea asta am zis si eu ca fiecare face unde vrea,doar ca am intrebat si mi-am spus si eu parerea...nu pentru asta este acest site?am vazut si eu comm pentru imperia,si nu am avut nimic de obiectat...pentru ca fiecare spune ce crede si ce parere are.eu nu am vrut deloc sa par rautacioasa si chiar imi pare rau ca s-a interpretat asa...si chestia cu "fetitele"este ca in momentul in care auzi de stejaru,asta iti vine prima data in cap....intentia mea nu a fost sa supar pe nimeni..
Cei care si-au dat cu parerea despre Imperia au vb din experienta...nu din auzite sau din ceea ce stiau ei de mult timp in urma...daca nu stii, mai bn sa nu vb despre un loc pe care nu l-ai vazut de mult timp...timp in care foarte multe lucruri s-au schimbat.

miki_cochi
09.02.2011, 14:24:28
Acest lucru depinde de persoana,noi am facut la pes .tabu si nici unul din invitati nu ne_au spus ca ii ducem ,,la borbel,,:)):)):))

ionela_nellyy
09.02.2011, 14:30:36
[/U]
Acest lucru depinde de persoana,noi am facut la pes .tabu si nici unul din invitati nu ne_au spus ca ii ducem ,,la borbel,,:)):)):))

=))=))=)) Eu cel mai tare m-am distrat la o nunta la Perla, iar cea mai fitoasa nunta la care am fost a era la Rapsodia. Dupa un an au divortat. La urma urmei conteaza ca mirii si invitatii sa se simta bine, nu locatia sau parerile oamenilor despre locatie.

miki_cochi
09.02.2011, 14:33:59
=))=))=)) Eu cel mai tare m-am distrat la o nunta la Perla, iar cea mai fitoasa nunta la care am fost a era la Rapsodia. Dupa un an au divortat. La urma urmei conteaza ca mirii si invitatii sa se simta bine, nu locatia sau parerile oamenilor despre locatie.
acest lucru e foarte important>:D<

alexutza_23
09.02.2011, 21:19:18
[/U]
Tare asta!!!;)):))=)) Sincer, ai fost tare la faza asta!!! Si pensiunea Tabu este un rest foarte fain pt nunti...

alina_aly
09.02.2011, 21:45:18
[/U]

pensiunea "tabu"este unul dintre restaurantele de "lux" al acestui oras...si nu vad de ce ar avea cineva ceva de comentat....nu se compara nici pe departe cu "stejaru".

andreea234
10.02.2011, 13:45:49
care din voi fetelor are nunta anul acesta la belvedere?..sau a avut-o anul trecut?..multumesc

alexutza_23
10.02.2011, 14:40:54
care din voi fetelor are nunta anul acesta la belvedere?..sau a avut-o anul trecut?..multumesc
Emia a avut-o...asteapta ca ea intra mai rar...:)

anuska_dea
11.02.2011, 22:08:36
Pai si eu ti-am spus ca mai intai sa mergi sa vezi si dupa aia mai vb...nu poti sa-ti dai cu parerea despre un lucru, om sau loc pana nu vezi cum este. Nu?:-"
Posibilitate aveam sa fac si in alta parte, da mie mi-a placut aici!!!

Alexutza.... mai....., nu te supara. Asta e parerea fetei. Sa stii ca a fost asa odata, cel putin acum 2-3 ani cand am fost eu pe acolo. Cred ca intre timp au mai schimbat cate ceva. Probabil nu mai au fetele alea de masa.

alexutza_23
12.02.2011, 10:27:43
Alexutza.... mai....., nu te supara. Asta e parerea fetei. Sa stii ca a fost asa odata, cel putin acum 2-3 ani cand am fost eu pe acolo. Cred ca intre timp au mai schimbat cate ceva. Probabil nu mai au fetele alea de masa.
Dar, ea spunea ca de mult era asa si a inceput sa-si dea cu parerea...mai intai sa mearga sa vada cum este acum si dupa aia mai vb...nu poti sa-ti dai cu parerea despre un loc pe care nu l-ai mai vazut de mult...si eu nu m-am suparat...pt ca nu am de ce sa ma supar si sa ma enervez pt ea...nu merita.:)>-

alina_aly
13.02.2011, 22:26:28
Dar, ea spunea ca de mult era asa si a inceput sa-si dea cu parerea...mai intai sa mearga sa vada cum este acum si dupa aia mai vb...nu poti sa-ti dai cu parerea despre un loc pe care nu l-ai mai vazut de mult...si eu nu m-am suparat...pt ca nu am de ce sa ma supar si sa ma enervez pt ea...nu merita.:)>-

chiar de curiozitate am fost sa vad cabana stejarul....k sa nu mai vorbesc in necunostinta de cauza....si e pur si simplu naspa...dar fiecare isi face nunta unde vrea.....oricum e mai ok decat locatiile care se gasec la tara....are o bila alba k e inconjurat de padure...dar din punctul meu de vedere atat....

alina_aly
13.02.2011, 22:27:27
chiar de curiozitate am fost sa vad cabana stejarul....k sa nu mai vorbesc in necunostinta de cauza....si e pur si simplu naspa...dar fiecare isi face nunta unde vrea.....oricum e mai ok decat locatiile care se gasec la tara....are o bila alba k e inconjurat de padure...dar din punctul meu de vedere atat....

a da...si gasesti disponibila sala pe mai toata perioada anului.....

alexutza_23
14.02.2011, 12:06:31
Bine, draga mea...se pare ca ai o problema cu Stejarul...si nu am cum sa ti-o rezolv eu...(:|

janinep
26.02.2011, 14:53:45
Apropo fetelor, am fost ieri in Bt si am vazut k fostul restaurant Regal se numeste acum Dayan si este deschis.
Deci pt cine doreste o nunta acolo mai este o speranta:D
sa stii ca ai dreptate medeadeea<:-P. eu am fost astazi sa vad cum arata restaurantul si e chiar dragut si am ramas placut surprinsa . ei zic ca sala are o capacitate de 150 de pers/:) insa nu prea imi vine a crede poate ptr ca eu nici nu am multi invitati si vreau ca mesele sa fie cu spatiu intre ele sa nu stea umar la umar invitatii.oricum sunt ica in cautare de multe:D

janinep
26.02.2011, 15:00:37
hello.mie din toate mi-a placut doar sala europa (e si cea mai mare) insa am inteles de la ei ca se poate lua sala si ptr nunti/petreceri mai micute dak vrei spatiu,depinde si in ce perioada e nunta ....$-)

medeadeea
26.02.2011, 15:22:17
sa stii ca ai dreptate medeadeea<:-P. eu am fost astazi sa vad cum arata restaurantul si e chiar dragut si am ramas placut surprinsa . ei zic ca sala are o capacitate de 150 de pers/:) insa nu prea imi vine a crede poate ptr ca eu nici nu am multi invitati si vreau ca mesele sa fie cu spatiu intre ele sa nu stea umar la umar invitatii.oricum sunt ica in cautare de multe:D
Eu am fost la o nunta pe cand se nume Regal, daca au pastrat structura localului s-ar putea sa incapa 150 de persoane k mesele erau ovale si veneau 12 pers la masa si aveai si loc intre ele si loc de dans-e adevarat k nu prea mare

anuska_dea
26.02.2011, 17:45:24
Eu am fost la o nunta pe cand se nume Regal, daca au pastrat structura localului s-ar putea sa incapa 150 de persoane k mesele erau ovale si veneau 12 pers la masa si aveai si loc intre ele si loc de dans-e adevarat k nu prea mare

Pai daca ai 150 de persoane invitate si vor sa danseze macar jumatate, in mod sigur nu e loc si oamenii vor fi nevoiti sa stea la masa pentru ca nu au loc de dans. Mie mi s-a intamplat la cateva nunti si m-am simtit destul de prost. Nu imi place cand dansez sa deranjez pe cei din jurul meu, sa-i calcsau sa ma lovesc de ei.

janinep
26.02.2011, 17:45:48
intr-adevar 150 de persoane dar locul de dans.....sau iesim in strada:> mutam petrecerea afara (pentru cine ii permite anotimpul) in eu am nunta in noiembrie<:-P.dar sunt optimista ca am sa gasesc si locul meu:D

anuska_dea
26.02.2011, 17:46:11
hello.mie din toate mi-a placut doar sala europa (e si cea mai mare) insa am inteles de la ei ca se poate lua sala si ptr nunti/petreceri mai micute dak vrei spatiu,depinde si in ce perioada e nunta ....$-)

Nu imi place pentru ca are stalpi pe mijloc.

janinep
26.02.2011, 17:51:42
[QUOTE=anuska_dea;4013579]Nu imi place pentru ca are stalpi pe mijloc.[/QUOTE
depinde de criteriile fiecaruia de selectie insa fata de sala miorita care nu i-au facut foarte multe schimbari de pe vremea cand era bunica tanara arata mai bine cu tot cu stalpii pe mijloc ,parerea mea:D;;)

anca1102
26.02.2011, 23:25:25

nu s-a schimbat decat tapetul si perdelele ;))

Corina1111
10.04.2011, 01:00:07
Buna, Anca. despre Casa Lux ce poti spune? stiu ca sala mare e superba,..dar la preturi, mancare, decoratiuni cum e?

anca1102
10.04.2011, 01:27:25
Buna, Anca. despre Casa Lux ce poti spune? stiu ca sala mare e superba,..dar la preturi, mancare, decoratiuni cum e?

eu n-am mancat la ei inca dar toat lumea lauda sarmalele din meniul de nunta :)))) eu nu vreau sarmale si toti sunt consternati :)))) in rest ce sa spun...am primit variantele de meniu si mi se pare mult prea multa mancare :)))) preturile sunt ok....intre 130-150 ron/meniu cu tot cu 0,5 apa, 0,5 suc, 2 cafele si paine.

dragutzyoyo2006
28.04.2011, 13:42:48
Buna fetelor! Am tot urmarit discutiile voastre....Despre Boema ce puteti spune?

durnea_andreea
28.04.2011, 15:53:04
Buna fetelor! Am tot urmarit discutiile voastre....Despre Boema ce puteti spune?
Salutare!Eu am ales acest restaurant si sunt extrem de incantata!Daca te pot ajuta cu ceva sa strigi:)

dragutzyoyo2006
28.04.2011, 22:02:14
Salutare!Eu am ales acest restaurant si sunt extrem de incantata!Daca te pot ajuta cu ceva sa strigi:)
Multumesc tare mult! O sa apelez la sfaturile tale. Si eu am ales acest restaurant si am vrut sa vad ce impresii mai au alte miresici. Presupun ca mai aproape de nunta voi avea multe nelamuriri si voi apela la ajutorul tau :D

anyta
29.04.2011, 11:11:45
o sa fiti foarte multumite de boema...mancarea arata intr un mare fel...eu am avut nunta acum 2 ani

durnea_andreea
29.04.2011, 11:14:26
o sa fiti foarte multumite de boema...mancarea arata intr un mare fel...eu am avut nunta acum 2 ani
Si eu am auzit multe vorbe bune despre aspectul si gustul mancarii de la Boema.Singura mea grija e compartimentarea salii si a salii de dans.Ma tem ca nu va fi suficient loc de dans#-o

ionela_nellyy
29.04.2011, 14:55:57

Din cate stiu, nu mai e acelasi bucatar de acum doi ani

dragutzyoyo2006
29.04.2011, 19:49:29
Si eu am auzit multe vorbe bune despre aspectul si gustul mancarii de la Boema.Singura mea grija e compartimentarea salii si a salii de dans.Ma tem ca nu va fi suficient loc de dans#-o

Eu zic sa nu-ti faci griji pentru asta. Acum 2 ani am fost la o nunta acolo, unde au venit cam 110 familii si a fost destul loc si pentru dans. Deci, eu zic ca o sa fie ok :D

dragutzyoyo2006
29.04.2011, 19:50:24
Din cate stiu, nu mai e acelasi bucatar de acum doi ani

Speram sa fie bine :P

mayabyful
02.05.2011, 09:48:53
Fetele am vazut azi un anunt pe internet in Monitorul: "Restaurantul La Coana Mare (lângă complex Tratoria) și Bistro Bulevard organizează: nunți, cumetrii, aniversări, mese festive." aveti idee cv de restaurantele astea pt ca eu pana acum nici nu-mi aduc aminte sa fi auzit de ele:-\

aryanna
02.05.2011, 12:39:42
la coana mare e perla cred, tin minte ca am trecut zilele astea pe acolo si am vazut, e fix langa tratoria... n-am fost niciodata acolo , am vazut putin din afara ca era usa deschisa, era aranjat cu huse de scaune si fete de masa cam ca la cucorani

de bistro bulevard nu stiu , o fi cel din spatele rest. belvedere, am facut si eu legatura stiind ca patronul are terasa bulevard+bervedere si parca tot el construieste hotelul ala din spate.

ionela_nellyy
02.05.2011, 12:44:30
la coana mare e perla cred, tin minte ca am trecut zilele astea pe acolo si am vazut, e fix langa tratoria... n-am fost niciodata acolo , am vazut putin din afara ca era usa deschisa, era aranjat cu huse de scaune si fete de masa cam ca la cucorani

de bistro bulevard nu stiu , o fi cel din spatele rest. belvedere, am facut si eu legatura stiind ca patronul are terasa bulevard+bervedere si parca tot el construieste hotelul ala din spate.

"Bistro bulevard" nu e cumva ala din fata tribunalului? In spatele terasei belvedere se construieste ditai hotelul, care inca nu e gata.

aryanna
02.05.2011, 12:50:20
pai la ala ma refeream si eu

mayabyful
02.05.2011, 17:14:02
La Perla am fost eu la revelionul de anul trecut, au mese lungi si cred ca au incaput mai mult de 60-70 de persoane, mancarea a fost buna cu meniu specific sarbatorii, doar ca spatiul de dans nu e foarte mare.

ionela_nellyy
02.05.2011, 17:30:37
La Perla am fost eu la revelionul de anul trecut, au mese lungi si cred ca au incaput mai mult de 60-70 de persoane, mancarea a fost buna cu meniu specific sarbatorii, doar ca spatiul de dans nu e foarte mare.

Sora mea a avut nunta acolo, si au incaput 120 pers. Oricum, noi la un moment dat dansam in strada \:D/

aryanna
02.05.2011, 21:23:53
cine-mi da si mie ceva idei de restaurant dragut, cu mancare buna, pentru 40-50 persoane, e pentru un botez

nu conteaza locatia, adica nu se cere sa fie in centru sau altele, doar sa fie curat, mancare buna si nu foarte scumpa, daca s-ar putea sa aiba si o terasa sa mai iasa lumea ca e pentru iunie-iulie si atunci e caaaald.

anca1102
03.05.2011, 00:02:13
cine-mi da si mie ceva idei de restaurant dragut, cu mancare buna, pentru 40-50 persoane, e pentru un botez

nu conteaza locatia, adica nu se cere sa fie in centru sau altele, doar sa fie curat, mancare buna si nu foarte scumpa, daca s-ar putea sa aiba si o terasa sa mai iasa lumea ca e pentru iunie-iulie si atunci e caaaald.

40-50 de oameni incap la Dayan in grivita...fostul Regal....e renovat in primavara asta....doar ca nu au terasa acolo....

anyta
03.05.2011, 10:12:53
eu iti recomand , la gradina ...restaurantul din centru..f buna mancarea

aryanna
03.05.2011, 10:43:25
acolo la gradina au locuri si in interior sau doar la terasa?

alexutza_23
03.05.2011, 14:19:09
acolo la gradina au locuri si in interior sau doar la terasa?
Daca va referiti la ala de langa magazinul mare...are si inantru spatiu...am fost noi o data acolo la terasa si era o petrecere inauntru...lumea dansa...deci este numai bun pt o petrecere mai mica.

aryanna
03.05.2011, 15:13:41
aaa da, ala, eu ma gandeam la ala de pe calea nationala...

pavelache
11.05.2011, 22:40:55
despre Pensiunea Andreea nu are nimeni impresii de impartasit ??? Macar din auzite...ceva...^:)^^:)^

durnea_andreea
27.05.2011, 12:24:11
Fetelor,ceva bile albe/negre legate de restaurantele unde ati mai petrecut la vreo nunta nu mai aveti?8-|

durnea_andreea
27.05.2011, 12:26:04
despre Pensiunea Andreea nu are nimeni impresii de impartasit ??? Macar din auzite...ceva...^:)^^:)^
Cel mai bine ar fi sa dai o "cautare in subiect"!S-a mai vorbit despre Pensiunea Andreea.Nimic de rau\:D/

loryca
28.05.2011, 01:55:24

nu conteaza locatia, adica nu se cere sa fie in centru sau altele, doar sa fie curat, mancare buna si nu foarte scumpa, daca s-ar putea sa aiba si o terasa sa mai iasa lumea ca e pentru iunie-iulie si atunci e caaaald. de cucorani,ce zici?parerea mea e ca ar fi bine,chiar fff frumos,mai ales pt vara,au acea gradina,terasa afara care e superba si mai ales muzica de acolo,orchestra....se mananca bine si ca pret am inteles ca pt cumatrii e bun....

ellah
07.06.2011, 11:27:28
Fetelor,ceva bile albe/negre legate de restaurantele unde ati mai petrecut la vreo nunta nu mai aveti?8-|
Buna!
In week-end care a trecut am fost eu la o nunta la Imperia. Ne-am simtit f bine - ca drept dovada am ajuns la ora 6 acasa:D - mancare buna, servirea la fel.... Chiar mi-a placut:)

anuska_dea
07.06.2011, 22:21:59
Cel mai bine ar fi sa dai o "cautare in subiect"!S-a mai vorbit despre Pensiunea Andreea.Nimic de rau\:D/
Are ringul mic de dans si alunecos.

durnea_andreea
12.06.2011, 21:21:07
Cam pe la ce ora se serveste aperitivul?dar tortul?intreb pt ca exista pareri impartite!:-\

alexutza_23
12.06.2011, 21:22:29
Cam pe la ce ora se serveste aperitivul?dar tortul?intreb pt ca exista pareri impartite!:-\
Eu zic ca cei de la restaurant stiu cel mai bine...nu treb sa ne batem noi capul cu asta!!!:D

anca1102
12.06.2011, 22:53:13
mie cei de la restaurant mi-au spus ca pot sa servesc tortul la ora 12 daca vreau sa prinda toti invitatii momentul sau la final ca de obicei....in rest nu-mi recomanda alt moment pt ca ii ducem in eroare pe invitati si o sa plece dupa tort :)))))
noi din pacate am servit aperitivul cam tarziu pe la ora 22 pt ca era sala cam goala....colegii mei si o parte din rude nu au putut ajunge mai devreme si am mai tras putin de timp....

durnea_andreea
12.06.2011, 23:45:48
Eu zic ca cei de la restaurant stiu cel mai bine...nu treb sa ne batem noi capul cu asta!!!:D

Trebuie sa ridic si aceasta problema pt ca am auzit diverse plangeri:aperitivul a fost servit la 22.30 si tortul la 5.30!![-X

anuska_dea
13.06.2011, 13:05:08
Aperitivul se serveste atunci cand vine fiecare invitat in parte, iar tortul pe la ce ora cred cei de la restaurant in functie de nr de persoane care iti raman in sala. Are dreptate Alezutza ca nu trebuie sa ne batem capul cu asta...

anuska_dea
13.06.2011, 13:08:48
Trebuie sa ridic si aceasta problema pt ca am auzit diverse plangeri:aperitivul a fost servit la 22.30 si tortul la 5.30!![-X
Pai daca tu pe invitatie spui ca la sala se merge incepand cu ora 20 de exemplu, mie mi se pare anormal sa ma tii flamanda pana la 22.30 ca sa mai vina si alti invitati. Consider ca-ti bati joc de mine, ce vina am eu, care am fost punctuala ca ceilalti nu au sosit....[-X

ionela_nellyy
13.06.2011, 13:19:36
Pai daca tu pe invitatie spui ca la sala se merge incepand cu ora 20 de exemplu, mie mi se pare anormal sa ma tii flamanda pana la 22.30 ca sa mai vina si alti invitati. Consider ca-ti bati joc de mine, ce vina am eu, care am fost punctuala ca ceilalti nu au sosit....[-X

Am patit si noi, la o nunta in Focsani, cand ni sa adus aperituvul la ora 23. Eram lihniti de foame. La un moment dat, socrul meu a propus sa cautam un chiosc sa luam niste biscuiti macar :(. Intr-un final ni sa adus painea iar dupa vre-o 15 min a venit si mancarea. Intre timp painea se terminase :D

durnea_andreea
13.06.2011, 13:22:26
Am patit si noi, la o nunta in Focsani, cand ni sa adus aperituvul la ora 23. Eram lihniti de foame. La un moment dat, socrul meu a propus sa cautam un chiosc sa luam niste biscuiti macar :(. Intr-un final ni sa adus painea iar dupa vre-o 15 min a venit si mancarea. Intre timp painea se terminase :D
Tocmai, pt ca s-au semnalat cazuri de genul asta, trebuie sa ma asigur ca la mine nu se va intampla asa ceva!merci:*

durnea_andreea
13.06.2011, 13:25:55
Cred ca le voi propune ora 21.30 pt aperitiv!mi se pare o ora mai mult decat rezonabila!cred ca il voi innebuni pe seful de sala:Dasa sunt eu, am nevoie de certitudini:gen_07:

anuska_dea
13.06.2011, 13:28:40
Cred ca le voi propune ora 21.30 pt aperitiv!mi se pare o ora mai mult decat rezonabila!cred ca il voi innebuni pe seful de sala:Dasa sunt eu, am nevoie de certitudini:gen_07:
Dar ce ora ai pe invitatie?

anuska_dea
13.06.2011, 13:29:47
Vaii.... ce urat!!!! Cred ca v-ati simtit......:-L

durnea_andreea
13.06.2011, 13:30:37
Dar ce ora ai pe invitatie?
Inca nu exista invitatiile!Banuiesc ca 20.00!

miki_cochi
13.06.2011, 13:35:02
Inca nu exista invitatiile!Banuiesc ca 20.00!
Noi am servit aperitivul pe la ora 21,deja cei mai multi invitatii erau ajunsi si nu vedeam motiv sa mai asteptam.Tortul sa servit dimineata in jurul orei 5:D.

durnea_andreea
13.06.2011, 13:38:16
Noi am servit aperitivul pe la ora 21,deja cei mai multi invitatii erau ajunsi si nu vedeam motiv sa mai asteptam.Tortul sa servit dimineata in jurul orei 5:D.
ar fi super sa am si eu parte de aceesi promptitudine din partea invitatilor!o:-)cate persoane mai ramasesera la tort?

miki_cochi
13.06.2011, 13:40:31
ar fi super sa am si eu parte de aceesi promptitudine din partea invitatilor!o:-)cate persoane mai ramasesera la tort?
Doar 3 familii au plecat la alta nunta ,restul au ramas totii,nu se mai dadeau plecati:">

loryca
15.06.2011, 01:41:19
Tocmai, pt ca s-au semnalat cazuri de genul asta, trebuie sa ma asigur ca la mine nu se va intampla asa ceva!merci:*nu prea ai sa poti tu decide in seara respectiva prea multe lucruri,ai sa vezi.....vor fi multe evenimente care vin de la sine,nu sunt prestabilite....asa si cu servitul aperitivuklui...nu poti decide la ce ora sa inceapa daca tu nu ai in sala nici macar 50% din invitati....ospatarii in general intreaba incepand cu ora 21 daca mai asteptati invitati.....ei iti vor zice pana nu vin toti invitatii pe care tu stii ca ii astepti nu poti incepe.....oricum ar fi parerea mea e ca mai devreme de 21,30 nu poti incepe....ar fi frumos sa fie toti invitatii punctuali si sa-ti vina devreme....

durnea_andreea
15.06.2011, 10:45:57
nu prea ai sa poti tu decide in seara respectiva prea multe lucruri,ai sa vezi.....vor fi multe evenimente care vin de la sine,nu sunt prestabilite....asa si cu servitul aperitivuklui...nu poti decide la ce ora sa inceapa daca tu nu ai in sala nici macar 50% din invitati....ospatarii in general intreaba incepand cu ora 21 daca mai asteptati invitati.....ei iti vor zice pana nu vin toti invitatii pe care tu stii ca ii astepti nu poti incepe.....oricum ar fi parerea mea e ca mai devreme de 21,30 nu poti incepe....ar fi frumos sa fie toti invitatii punctuali si sa-ti vina devreme....
Exista foarte multa logica in ceea ce spui!sper sa fie toti punctuali ca sa nu rabde ceilalti de foame!:-"

loryca
16.06.2011, 02:45:20
Exista foarte multa logica in ceea ce spui!sper sa fie toti punctuali ca sa nu rabde ceilalti de foame!:-"faza e ca,inca la noi in moldova exista mentalitatea aia ca,ce fac ,ma duc la 20 acolo la restaurant sa fiu primul?....a nu,lasa mai pe la 21 sa fie ceva lume in sala,nu sa ajung acolo si sa rabd de foame.....si uite asa,invitatii se lasa asteptati....majoritatea stiu ca mai devreme de ora 21.30 chiar 22 nu se serveste mancarea.....dar stii cum e,mai pot exista si exceptii.....oricum stai linistita,nu e o asa mare grija asta.....un stres in plus.......

anuska_dea
17.06.2011, 23:07:57
faza e ca,inca la noi in moldova exista mentalitatea aia ca,ce fac ,ma duc la 20 acolo la restaurant sa fiu primul?....a nu,lasa mai pe la 21 sa fie ceva lume in sala,nu sa ajung acolo si sa rabd de foame.....si uite asa,invitatii se lasa asteptati........
Daca s-ar aduce mancarea in momentul in care vine fiecare invitat, nu ar mai fi mentalitatea asta....

medeadeea
18.06.2011, 09:30:51
Daca s-ar aduce mancarea in momentul in care vine fiecare invitat, nu ar mai fi mentalitatea asta....
La mine la nunta cand a sosit invitatul i sa pus si mancarea in fata nu am asteptata sa vina toti pt k nu avea rost avand in vedere k pana la 10 tot am stat la usa cu primirea si abia la 10 si un pic a fost valsul deci era super nasol sa astepte omul pana la 10 k sa manance

anuska_dea
18.06.2011, 11:00:32
La mine la nunta cand a sosit invitatul i sa pus si mancarea in fata nu am asteptata sa vina toti pt k nu avea rost avand in vedere k pana la 10 tot am stat la usa cu primirea si abia la 10 si un pic a fost valsul deci era super nasol sa astepte omul pana la 10 k sa manance
Foarte bine! Asa este normal!!

alexutza_23
18.06.2011, 11:12:49
Foarte bine! Asa este normal!!
Asa deci!!!
Sa stiu si eu cum trebuie sa vorbesc cu cei de la Stejarul la mine la nunta....:D

loryca
18.06.2011, 12:11:58
La mine la nunta cand a sosit invitatul i sa pus si mancarea in fata nu am asteptata sa vina toti pt k nu avea rost avand in vedere k pana la 10 tot am stat la usa cu primirea si abia la 10 si un pic a fost valsul deci era super nasol sa astepte omul pana la 10 k sa manancee bine si asa...dar banuiesc ca asta tine de organizarea restaurantului,de politica lui,nu am mai auzit care din rest din bt sa foloseasca asa...

loryca
18.06.2011, 12:13:17
Asa deci!!!
Sa stiu si eu cum trebuie sa vorbesc cu cei de la Stejarul la mine la nunta....:Dpoti vb cu ei inaintea nuntii de spre aspectul asta,dar e posibil sa nu accepte personalul de acolo.....fiecare restaurant cu politica lui si organizarea....

anca1102
18.06.2011, 16:14:49
Asa deci!!!
Sa stiu si eu cum trebuie sa vorbesc cu cei de la Stejarul la mine la nunta....:D

la noi s-au sevit la toti invitatii in acelasi timp...asa e politica lor.....de asta am si inceput tarziu....

alexutza_23
18.06.2011, 17:54:49
poti vb cu ei inaintea nuntii de spre aspectul asta,dar e posibil sa nu accepte personalul de acolo.....fiecare restaurant cu politica lui si organizarea....
Asa o sa fac!...bine ca ati adus in discutie si acest aspect!!!

Renata_Pavel
19.06.2011, 09:55:30
e bine si asa...dar banuiesc ca asta tine de organizarea restaurantului,de politica lui,nu am mai auzit care din rest din bt sa foloseasca asa...

Asa mi s-s intamplat si mie anul trecut la 2 nunti ... la una la Maria am ajuns la 9 jumatate si ceilalti invitati deja mancarsera, ceea ce e chiar si normal, mai ales ca o mare parte au ajuns pe la 8 la restaurant ... si la Rapsodia la fel ... si chiar nu e normal sa iti impuna sa astepti sa vina toti invitatii ...

medeadeea
20.06.2011, 11:38:42
e bine si asa...dar banuiesc ca asta tine de organizarea restaurantului,de politica lui,nu am mai auzit care din rest din bt sa foloseasca asa...
Cred pt noi nu am specificat cand sa se serveasca mancarea, chiar am intrebat daca nu e prea repede si au zis k nu pt k omul vine de la drum sau invitatii care au fost la nunta si ziua si a fost ok plus k am avut invitati care pe la 11 au plecat la alta nunta si au foste serviti cu aperitivul si mi s-a parut ok

durnea_andreea
20.06.2011, 12:28:59
Asa s-a procedat si la nunta la care am fost sambata la Miorita!In maxim 15min de cand ajungeai ti se servea aperitivul!
Ca si impresie generala asupra restaurantului...ma asteptam la altceva!Am vazut husele si fetele de masa gaurite(erau ale restaurantului),aer conditionat cu portia, aperitivul format numai din rulade prea seci si sarmalele au fost bune,dar foarte foarte grase.Oricum,meniul este alegerea fiecarui cuplu!

miki_cochi
21.06.2011, 11:09:51
Asa s-a procedat si la nunta la care am fost sambata la Miorita!In maxim 15min de cand ajungeai ti se servea aperitivul!
Ca si impresie generala asupra restaurantului...ma asteptam la altceva!Am vazut husele si fetele de masa gaurite(erau ale restaurantului),aer conditionat cu portia, aperitivul format numai din rulade prea seci si sarmalele au fost bune,dar foarte foarte grase.Oricum,meniul este alegerea fiecarui cuplu!
Meniul tine de fiecare in parte,mie mi sa parut bun,in legatura cu aerul conditionat nu cred ca este cu portia,la noi la rest cei care stateau langa aparat iti pot spune ca erau congelati,asa ca i-am rugat sa inchida,poate sa fie si asta un motiv;-)

durnea_andreea
21.06.2011, 11:14:33
Meniul tine de fiecare in parte,mie mi sa parut bun,in legatura cu aerul conditionat nu cred ca este cu portia,la noi la rest cei care stateau langa aparat iti pot spune ca erau congelati,asa ca i-am rugat sa inchida,poate sa fie si asta un motiv;-)
Exact,a fost alegerea lor!Miki,dar tu parca ai avut la Boema,nu?Bine ai revenit printre noi:*

miki_cochi
21.06.2011, 12:19:15
Exact,a fost alegerea lor!Miki,dar tu parca ai avut la Boema,nu?Bine ai revenit printre noi:*
Nu ,am avut la pens tabu.

AdrianaPinzariu
21.06.2011, 15:09:00
Despre Restaurantul rapsodia ce puteti sa imi spuneti? Am nunta in 2 luni acolo..si nu stiu prea multe despre personalul de acolo, meniu...si..daca putet isa imi recomandati o cofetarie buna pentru tort...multumesc!!!!>:D<>:D<>:D<

medeadeea
21.06.2011, 15:49:12
Despre Restaurantul rapsodia ce puteti sa imi spuneti? Am nunta in 2 luni acolo..si nu stiu prea multe despre personalul de acolo, meniu...si..daca putet isa imi recomandati o cofetarie buna pentru tort...multumesc!!!!>:D<>:D<>:D<
Bine ai venit printre noi;-);-)>:D<>:D<
O cofetarie buna e Casa Dulce iar despre sala iti vor zice fetele care au avut acolo nunta, oricum vezi la topicul destinat rest Rapsodia si vei afla multe:):)

loryca
23.06.2011, 02:20:27
Ca si impresie generala asupra restaurantului...ma asteptam la altceva!Am vazut husele si fetele de masa gaurite(erau ale restaurantului),aer conditionat cu portia, aperitivul format numai din rulade prea seci si sarmalele au fost bune,dar foarte foarte grase.Oricum,meniul este alegerea fiecarui cuplu!la aspectele care le punctezi tu eu as putea sa te contrazic...am facut anul trecut nunta acolo si totul chiar a fost super bine....chiar daca rest e mai vechi,decorat si aranjat pt o nunta cu pana la 120 pers se face fara probleme,suficient spatiu de dans si cat sa acopere aerul conditionat...despre mancare,depinde de fiecare,cat il tine buzunarul si ce poate sa-si permita....intradevar sunt in bt rest mult mai renovate dar acu depinde,de la caz la caz...pt mine a fost o alegere asa la repezeala,nefiind acasa sa ma pot ocupa de asa ceva in mod deosebit....dar,repet,am fost multumiti....

durnea_andreea
23.06.2011, 10:32:43
la aspectele care le punctezi tu eu as putea sa te contrazic...am facut anul trecut nunta acolo si totul chiar a fost super bine....chiar daca rest e mai vechi,decorat si aranjat pt o nunta cu pana la 120 pers se face fara probleme,suficient spatiu de dans si cat sa acopere aerul conditionat...despre mancare,depinde de fiecare,cat il tine buzunarul si ce poate sa-si permita....intradevar sunt in bt rest mult mai renovate dar acu depinde,de la caz la caz...pt mine a fost o alegere asa la repezeala,nefiind acasa sa ma pot ocupa de asa ceva in mod deosebit....dar,repet,am fost multumiti....
Ok!Eu iti spun ce a fost anul acesta!Acum o sapatama![-X

durnea_andreea
20.07.2011, 20:37:42
A petrecut cineva la Casa Boema?ceva impresii?;))

alexutza_23
20.07.2011, 21:27:47
A fost mama la o nunta acu doi ani in urma...;));-)

C_Raluca
16.08.2011, 08:55:39
Mai sunt pe aici mirese ce au facut nunta la Imperia? :D

alexutza_23
16.08.2011, 13:17:49
Mai sunt pe aici mirese ce au facut nunta la Imperia? :D
Pe 10 iulie a avut Alina_aly nunta la Imperia, dar vad ca de atunci nu a mai intrat!!!:-?

C_Raluca
16.08.2011, 18:34:21
Pe 10 iulie a avut Alina_aly nunta la Imperia, dar vad ca de atunci nu a mai intrat!!!:-?

O fi inca in luna de miere ;))
Bine ca a facut nunta ca mi-a ajuns la urechi un zvon ca cei de acolo ar da banii inapoi ca sunt in faliment. Nu va zic ce emotii m-au trecut ... ca aproape am terminat de impartit invitatiile celor din Bucuresti.
Oricum, m-am mai linistit caci au luat ai mei legatura cu cei de la restaurant si e doar un zvon rautacios. Daca mai am multe socuri din astea pana la nunta ... va trebui atunci sa ma indop cu distonocalm :D

alexutza_23
16.08.2011, 22:35:35
O fi inca in luna de miere ;))
Bine ca a facut nunta ca mi-a ajuns la urechi un zvon ca cei de acolo ar da banii inapoi ca sunt in faliment. Nu va zic ce emotii m-au trecut ... ca aproape am terminat de impartit invitatiile celor din Bucuresti.
Oricum, m-am mai linistit caci au luat ai mei legatura cu cei de la restaurant si e doar un zvon rautacios. Daca mai am multe socuri din astea pana la nunta ... va trebui atunci sa ma indop cu distonocalm :D
Lumea este rea in ziua de azi si cred ca nu ar trebui sa te iei dupa toate rautatile acestor persoane...si eu am trecut prin multe, multa lume a zis vrute si nevrute, dar pe mine sincer nu m-a interesat, nu ma intereseaza si nici nu ma va interesa de acesti oameni...
Eu cred ca un contract este un contract si nu cred ca cei de la Imperia ar face asa ceva...
Eu iti urez mult spor la pregatirile pentru nunta si nervi de otel...pt ca ai nevoie de rabdare si mult calm pt a rezolva toate problemele...;-)

Renata_Pavel
17.08.2011, 09:21:57

A avut o prietena de a mea nunta acolo anul trecut si a fost tare multumita, mancarea stiu ca a fost buna, nu am auzit-o sa zica ceva de rau de ei dupa nunta ... :)

durnea_andreea
17.08.2011, 13:45:38
A avut o prietena de a mea nunta acolo anul trecut si a fost tare multumita, mancarea stiu ca a fost buna, nu am auzit-o sa zica ceva de rau de ei dupa nunta ... :)
Nici nu iti imaginezi ce veste buna imi dai!::*

krystyna1987
16.01.2012, 22:46:16
Buna fetelor!! sora mea face nunta anul asta in botosani ;la restaurant Botosani Stiti ceva despre cum arata?? Sau daca ati fost la vreo nunta acolo .. va rog sa imi spuneti si mie ceva....>:D<>:D<>:D<

ionela_nellyy
17.01.2012, 10:35:27
Buna fetelor!! sora mea face nunta anul asta in botosani ;la restaurant Botosani Stiti ceva despre cum arata?? Sau daca ati fost la vreo nunta acolo .. va rog sa imi spuneti si mie ceva....>:D<>:D<>:D<

Am fost o data si am vazut sala. Prea incarcata sala, prea multe lumini. Ma dureau ochii de atata culoare. Plus ca la nunta se mai pun si ornamentele florale... Eu personal nu as imbraca scaunele, cum e intr-una din poze. Mi se pare mai aerisit.
Colegul meu de birou a avut nunta acolo si a fost multumit. Plus ca a iesit foarte bine cu meniul din punct de vedere financiar
Au si site, unde iti poti crea singura meniul ;;)http://restaurantulbotosani.ro/

krystyna1987
19.01.2012, 17:30:12
multumesc mult! sper sa fie bine...:*:*:*

ionela_nellyy
19.01.2012, 19:42:03
multumesc mult! sper sa fie bine...:*:*:*

Cu siguranta va fi bine :*

ClaudiaVF
03.05.2012, 16:49:04
Buna fetele,

Caut si eu ceva pareri mai recente despre Casa Boema si Conacul Zaicesti:-? Noi inca suntem in cautare de restaurant si cele doua ni s-au parut destul de dragute. Totusi, am aprecia si niste opinii de la cei care au avut sau au fost la vreo nunta acolo.Ms!:)>-