PDA

Versiunea completa : Restaurante Botosani

Pagini : [1] 2 3 4

alina_haluca
24.02.2007, 12:59:37
^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^
buna miresici din botosani!o intrebare pentru voi ...ce stiti de restaurantul belvedere....eu stiu cate ceva...dar sa stiu la ce sa ma astept.......va multumesc!a.....eu ma casatoresc pe 29 septembrie 2007....si inca ceva la biserica de pe unirii...cam ce preturi practica (ca eu am auzit niste preturi astronomice)?va multumesc!;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

aryanna
17.03.2007, 19:38:08
^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^
buna miresici din botosani!o intrebare pentru voi ...ce stiti de restaurantul belvedere....eu stiu cate ceva...dar sa stiu la ce sa ma astept.......va multumesc!a.....eu ma casatoresc pe 29 septembrie 2007....si inca ceva la biserica de pe unirii...cam ce preturi practica (ca eu am auzit niste preturi astronomice)?va multumesc!;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

vara trecuta (2006) s-a casatorit o prietena si stiu ca i-a cerut ceva bani...nu stiu cat exact dar nu putin oricum si i-au pus sa aduca zahar, ulei, si de astea plus 100 de lumanari in ambele zile... ca au fost de 2 ori (nush exact pt ce, poate voi stiti mai bine)

alina_haluca
21.03.2007, 21:18:18
vara trecuta (2006) s-a casatorit o prietena si stiu ca i-a cerut ceva bani...nu stiu cat exact dar nu putin oricum si i-au pus sa aduca zahar, ulei, si de astea plus 100 de lumanari in ambele zile... ca au fost de 2 ori (nush exact pt ce, poate voi stiti mai bine)

>:D< iti multumesc!

cellika
29.03.2007, 14:32:54
Buna fetelor!Eu nu sunt din Botosani dar voi avea nunta in Botosani la anul...recomandati-mi va rog ce restaurant ati lua voi ptr 250-300 persoane?Ca eu am fost in Bt si nu am gasit nicaieri sa incapa atata lume fara sa fie despartite salile...sugerati-mi ceva ptr ca saptamana viitoare mergem sa inchiriem sala si nu stiu ce sa aleg..Cred ca intre Europa si Miorita...Voi ce sfat imi dati?

cellika
29.03.2007, 15:55:29
Ce parere aveti voi de restaurantele din Botosani..mie in afara de Belvedere nu mi-a suras mai nimic...dar problema la nunta noastra e ca avem cam multi invitati in jur de 350....deci ne trebuie o sala de minim 250 persoane...si in Botosani nu este...ce ar fi de facut?ce imi sugerati?Cele mai mari sunt Europa si Miorita...Stitzi vreo firma de decoratiuni in Botosani care sa aduga ceva ptr invelit peretii si covoare de pus pe jos?ca nu imi place asta la restaurant Miorita...nu-mi place cum arata pe jos si nici marginile alea din lemn...de pe vremuri ...mi se pare urat...Ce sugestii aveti dragilor?astept parerile voastre.

annutza
29.03.2007, 17:00:27
Buna...

Am fost la Miorita la o nunta acum 2 ani si mi s-a parut foarte mic locul pentru dans..mesele aranjate in linie...mancarea nu prea stralucita, reincalzita si banuiesc ca vei inchiria ambele sali ceea ce nu stiu cate e de bine sa iti imparti invitatii. La fel si Rapsodia...stiu pe cineva care a avut toate salile inchiriate acolo...dar tot aiurea mi se pare.

Nu stiu unde ar incapea 350 pers...poate la Agafton? E destul de mare...incearca sa vezi..o alta idee ar fi sa faci intr-un cort, dar cred ca te va costa mai mult.

Alte detalii nu stiu sa iti dau pentru ca nu mai locuiesc de mult timp in Botosani, dar cu siguranta ca sunt si firme pentru decoratiuni.

Bafta!

annutza
29.03.2007, 17:04:41
Am uitat sa iti spun de Belverede...au fost parintii mei la o nunta si povestea mama mirelui ca a adus foarte multe fructe si s-au pus pe masa 50% din ele. Altcineva care a fost a spus ca toata noaptea a murit de sete ca nici apa nu i-au adus chelnerii, cica ar fi foarte nesimtiti...nici nu te lasa sa termini bine mancarea din farfurie si ti-o iau, sa mai comanzi ceva de baut..nici vorba. Asa ca probabil iti mai trebuie si pe cineva sa ii puna la treaba...

cellika
12.04.2007, 11:56:29
buna Miresici si eu sunt din botosani ,am nunta pe 22 iulie 2007 la magazinul Botosani....va urez ''casa de piatra":*

Unde este Magazinul Botosani?si cate persoane incap akolo?

alina_haluca
18.04.2007, 12:26:37
Buna fetelor!Eu nu sunt din Botosani dar voi avea nunta in Botosani la anul...recomandati-mi va rog ce restaurant ati lua voi ptr 250-300 persoane?Ca eu am fost in Bt si nu am gasit nicaieri sa incapa atata lume fara sa fie despartite salile...sugerati-mi ceva ptr ca saptamana viitoare mergem sa inchiriem sala si nu stiu ce sa aleg..Cred ca intre Europa si Miorita...Voi ce sfat imi dati?
buna!un restaurant cu capacitate atat de mare nu este decat agaftonul si uca , dar la uca in sala mare si cea mica, la miorita nu stiu daca iti incap 300 de persoane iar la botosani nici atat, eu la magazinul botosani am fost doar la nunti mici.iti urez mult succes si bafta la pregatiri!

alina_prescornita
16.05.2007, 11:05:28
buna,sunt alina si am nunta pe 16 sept.2007 in botosani ,la MIORITA.
Daca a facut cineva nunta acolo,cum vi se pare?

florenta19
04.10.2007, 10:11:16
Buna fetelor,
Si eu o sa am nunta anul viitor in Botosani pe 21 iunie la Restaurant Belvedere. Daca poate sa-mi dea cineva informatii recente despre restaurant (cat/cum a fost meniul, cum au fost ospatarii, cum este formatia) ii multumesc din suflet. Va pupic:*

alina_g
09.10.2007, 20:57:01
Buna!
Sunt si eu din Botosani, cautand pe net mai multe informatii despre restaurantul Miorita, am dat de acest forum.
Imi spuneti si mie ce stiti despre acest restaurant, pls.. [-o<.
La anul va fi nunta si cica va fi in sala de la etaj, care va fi extinsa si renovata.... Sper din tot sufletul sa nu raman fara sala:-SS:-SS:-SS:-SS
Mai astept de la voi pareri, stiri...., ce ati mai auzit sau vazut in legatura cu acest restaurant.
Va multumesc mult!!!!!!:)

dannette
12.10.2007, 13:34:10
Buna!
Sunt si eu din Botosani, cautand pe net mai multe informatii despre restaurantul Miorita, am dat de acest forum.
Imi spuneti si mie ce stiti despre acest restaurant, pls.. [-o<.
La anul va fi nunta si cica va fi in sala de la etaj, care va fi extinsa si renovata.... Sper din tot sufletul sa nu raman fara sala:-SS:-SS:-SS:-SS
Mai astept de la voi pareri, stiri...., ce ati mai auzit sau vazut in legatura cu acest restaurant.
Va multumesc mult!!!!!!:)

Eu am nunta la Europa, sala noua de langa Miorita.
Cand am fost sa vb de rezervat ni s-a zis si noua ca urmeaza sa extinda sala de la etaj. Nu sunt sigura, dar parca vorbea si de o terasa, tot la etaj...
A si ce mi s-a mai parut interesant e ca fac si un dormitor matrimonial pe care e posibil sa-l primesti gratuit:>

Din pacate, in martie cand am rezervat eu nu va fi terminata.

kitysa2004
15.10.2007, 16:28:55
Buna fetelor,
Si eu o sa am nunta anul viitor in Botosani pe 21 iunie la Restaurant Belvedere. Daca poate sa-mi dea cineva informatii recente despre restaurant (cat/cum a fost meniul, cum au fost ospatarii, cum este formatia) ii multumesc din suflet. Va pupic:*

daca mai ai rabdare inca doua saptamani....iti dau toate detaliile legate de nunta la restaurantul Belvedere..... eu am acolo..

kitysa2004
01.11.2007, 16:01:58
Buna fetelor,

Eu am avut nunta la Belvedere pe 27.10.... Ce pot sa spun... totul a fost de vis....
La meniu am avut:
-aperitiv - multe carnuri (muschi, pastrama, slam Sibiu, parjolute cu susan), rulada cascaval, o rosie umpluta cu crema de branza, masline si felii de castraveti
- aperitivul cald: frigarui din piept de pui cu ciuperci, ardei, rosii, ceapa cu salata de sfecla rosie cu hrean (au fost fooooarte apreciate)
- sarmalute cu kaiser la gratar, cu mamaliguta si smantana
- ceafa la gratar cu garnitura de cartofi taranesti si salata de varza.
Am avut la primire un ness frape, la ora 12 o inghetata (au un parfait foarte bun) si o cafea. Tortul (diplomat) si prajiturile le-am luat tot de la ei, costa 30 lei/kg (la 150 persoane - 13 kg prajituri si 10 kg tortul).
Ai grija sa negociezi sa aduci tu cognacul de la primire caci ei ti-l pun undeva la 7 lei 50 de gr. (f. scump). Noi am adus si cafeaua de acasa, dar cu interventii.
Pe noi ne-a costat meniul circa 85 lei/persoana (inclus mancare, frappe-ul, inghetata, tort si prajituri).
Muzica a fost foarte buna....au ascultat indicatiile noastre (nu am vrut anumite melodii, am vrut altele in plus...), toata lumea a dansat.

Mare grija sa ai cu ospatarii.... nu sunt atenti.... trebuie sa spui clar dinainte ce vrei si cum vrei sa fie aranjate bauturile pe mese (eu am avut "surpriza" sa ia decizii de capul lor, nu cum le-am spus noi), dar poate pana la anul isi mai intra in mana (majoritatea de acum sunt noi angajati).
Atasez cateva poze

olivica82
14.11.2007, 18:22:54
Salutare fetelor,ma numesc Olivia si o sa am si eu nunta in Botosani in 2008 si as avea nevoie de pareri sau chiar de cateva imagini cu restaurantul Miorita daca e posibil,pupici la toate voi...

cellika
14.11.2007, 23:21:30
buna olyvica...pai ce sa spun din cate stiu se renoveaza miorita si probabil ca va arata mai bine la anul fata de cum arata acum....impresii de la o nunta la miorita...am ramas placut impresionata ca a fost mancare din abundenta ...ei in meniu iti baga 4 feluri de mancare si e relativ ieftinutz meniul.....si la mine a fost cam singura nunta la care am fost si au fost 4 feluri...adika sa aiba omul de unde alege....ca de ex.cum sunt eu.....nu-mi place nici pestele si sarmale rar rar....:">....intelegi tu ce vreau eu sa zik...si cu siguranta ca mai sunt si altii ca mine....deciii...eu o sa am la sala din fata la anul in iulie......iti urez spor la pregatiri si nu ezita sa ma intrebi ceva daca ai nelamuriri ca te ajut cu mare placere:*

sim2126
28.11.2007, 21:52:41
Hannyy, avem nunta la acelasi restaurant, dar eu am a doua zi dupa tine<:-P. Si tu ai ales piscina?

dannette
09.12.2007, 15:48:40
Buna fetelor
Cellika, poti sa-mi spui, te rog, cati invitati te astepti sa ai?
Eu am rezervat tot restaurantul Europa pentru 1 Martie si am emotii in ceea ce priveste spatiul..
Ai ajuns la floraria Iza sa intrebi detalii despre contract?
Multumesc ^:)^

cellika
11.12.2007, 22:07:27
Buna fetelor
Cellika, poti sa-mi spui, te rog, cati invitati te astepti sa ai?
Eu am rezervat tot restaurantul Europa pentru 1 Martie si am emotii in ceea ce priveste spatiul..
Ai ajuns la floraria Iza sa intrebi detalii despre contract?
Multumesc ^:)^

pai ma astept sa am in jur de 200...si sper sa incapa cel putin asa m-au asigurat patronii restaurantului....si la florarie nu am reusit sa ajung ptr.ca n-am mai fost in Botosani...

hannyy
11.12.2007, 22:24:18
Hannyy, avem nunta la acelasi restaurant, dar eu am a doua zi dupa tine<:-P. Si tu ai ales piscina?

Dap <:-Psim, fara discutie piscina! Deci tu ai nunta dupa mine, adik pe 20 iulie >:D< , super tare. =D>

dannette
13.12.2007, 08:40:07
pai ma astept sa am in jur de 200...si sper sa incapa cel putin asa m-au asigurat patronii restaurantului....si la florarie nu am reusit sa ajung ptr.ca n-am mai fost in Botosani...

Si mie mi-au zis ca incap 180-200 de persoane.
Dar am fost intr-o sambata pe la ei cand aranjau pt o alta nunta de 160 de persoane si mi s-a parut deja la limita ca nr de scaune...
Sa speram ca stiu ei cum sa aranjeze in caz de mai multi invitati. Totodata un coleg de-al meu a avut nunta tot acolo si i-au incaput 220 de persoane (inghesuite bineinteles).
Asta e de acu...ar trebui sa incep sa ma gandesc sa mai tai si altceva de pe le lita ca mai sunt numai vreo 2 luni8-|

cellika
14.12.2007, 00:10:19
Si mie mi-au zis ca incap 180-200 de persoane.
Dar am fost intr-o sambata pe la ei cand aranjau pt o alta nunta de 160 de persoane si mi s-a parut deja la limita ca nr de scaune...
Sa speram ca stiu ei cum sa aranjeze in caz de mai multi invitati. Totodata un coleg de-al meu a avut nunta tot acolo si i-au incaput 220 de persoane (inghesuite bineinteles).
Asta e de acu...ar trebui sa incep sa ma gandesc sa mai tai si altceva de pe le lita ca mai sunt numai vreo 2 luni8-|

dannette si eu am fost foarte dezaagita din acest punct de vedere cand am fost in botosani dupa inchiriatul salii...pentru ca pe listele facute de noi +parinti si nasi am avea in jur de 450 invitati....acuma bineinteles ca din 450 invitati nu veneau toti dar 300-350 tot veneau...si unde dumnezeu sa ii bagi pentru ca nu este sala cu o capacitate atat de mare in Botosani..decat la agafton dar este foarte urat acolo si mai bine nu....apropo ai fost cumva sa asculti formatiile?stii despre ce e vba?si cat costa??pt.ca stiu ca nu avem voie sa aducem altceva...o alta formatie:(

dannette
14.12.2007, 15:40:13
dannette si eu am fost foarte dezaagita din acest punct de vedere cand am fost in botosani dupa inchiriatul salii...pentru ca pe listele facute de noi +parinti si nasi am avea in jur de 450 invitati....acuma bineinteles ca din 450 invitati nu veneau toti dar 300-350 tot veneau...si unde dumnezeu sa ii bagi pentru ca nu este sala cu o capacitate atat de mare in Botosani..decat la agafton dar este foarte urat acolo si mai bine nu....apropo ai fost cumva sa asculti formatiile?stii despre ce e vba?si cat costa??pt.ca stiu ca nu avem voie sa aducem altceva...o alta formatie:(

Da..cunosc problema salilor...
Urmatoarea mea alternativa era tot Agaftonul si am renuntat la ea din motive de estetica.
Poate daca o alegeam nu mai aveam acu ganduri negre daca imi incap sau nu invitatii..In schimb sigur aveam cosmaruri cum sa fac sa maschez aspectul ala de cantina... ca sa nu mai zic in ce hal arata baile... Plus ca acolo trebuie sa te ocupi tu sa cauti bucatar etc...

Eu am facut contract cu o formatie din Iasi. I-am mai auzit la 2 nunti la care am fost si mi-au placut mult. Is ceva mai scumpi (40mil) dar eu zic ca merita...
Si mie initial mi-a zis patronul ca nu accepta formatie din afara dar cand i-am zis ca stiu cazuri in care a acceptat l-am convins...

nannyna
14.02.2008, 00:48:56
Buna, fetelor! As vrea sa va intreb si eu pe cele care ati avut nunta la Belvedere cam cat va costat sa faceti o nunta acolo....am auzit ca se ajunge la niste sume IMENSE......sincer nu vreau raman cu datorii de la nunta. Cam la cat v-a ajuns totul...asta inseamna meniul, tortul, prajiturile si ospatarii ....in total nu pe persoana....adica tot....cam cat ati platit restaurantul....Va rog mult sa imi spuneti!!:-SS Stau mereu si ma gandesc ce o sa fac...daca nu o sa am de unde plati ....cum fac si acum la miez de noapte....:-SSApropo....ati reusit cu banii iesiti la nunta sa platiti toate datoriile ...Cum v-ati descurcat ??? :-< Sa imi spuna si mie cineva va rog !!! Pupici!!:*

alina_haluca
18.02.2008, 11:31:40
Buna, fetelor! As vrea sa va intreb si eu pe cele care ati avut nunta la Belvedere cam cat va costat sa faceti o nunta acolo....am auzit ca se ajunge la niste sume IMENSE......sincer nu vreau raman cu datorii de la nunta. Cam la cat v-a ajuns totul...asta inseamna meniul, tortul, prajiturile si ospatarii ....in total nu pe persoana....adica tot....cam cat ati platit restaurantul....Va rog mult sa imi spuneti!!:-SS Stau mereu si ma gandesc ce o sa fac...daca nu o sa am de unde plati ....cum fac si acum la miez de noapte....:-SSApropo....ati reusit cu banii iesiti la nunta sa platiti toate datoriile ...Cum v-ati descurcat ??? :-< Sa imi spuna si mie cineva va rog !!! Pupici!!:*

buna!noi la belvedere am platit 125 de milioane pt 120 de persoane,noua nu ni s-a parut atat de mult.mult succes la pregatiri!

nannyna
18.02.2008, 18:12:49
buna!noi la belvedere am platit 125 de milioane pt 120 de persoane,noua nu ni s-a parut atat de mult.mult succes la pregatiri!

Salut! Chiar nu e mult deloc....noi vom avea in jur de 100 de persoane.....sa stii ca mi-ai fost de un real ajutor cu aceasta informatie....Aaaa...vreau sa te mai intreb cate ceva daca nu deranjez....ai platit 125 milioane meniul si altii 18 milioane ospatarii? sau cum? (am vazut intr-un mesaj de-al tau mai vechi) Cu prajiturile si tortul cum a fost? La cat te-au ajuns? Ce fel de tort au ei? Au doar tort diplomat sau iti fac cum vrei tu? Mersi mult mult de tot!!! Esti o draguta! pupici!!

alina_haluca
18.02.2008, 19:17:43
Salut! Chiar nu e mult deloc....noi vom avea in jur de 100 de persoane.....sa stii ca mi-ai fost de un real ajutor cu aceasta informatie....Aaaa...vreau sa te mai intreb cate ceva daca nu deranjez....ai platit 125 milioane meniul si altii 18 milioane ospatarii? sau cum? (am vazut intr-un mesaj de-al tau mai vechi) Cu prajiturile si tortul cum a fost? La cat te-au ajuns? Ce fel de tort au ei? Au doar tort diplomat sau iti fac cum vrei tu? Mersi mult mult de tot!!! Esti o draguta! pupici!!
SALUT!In 125 de mil(am uitat sa socotesc si avansul dat de 10 mil cu un an inainte ,deci in total au fost 135 de mil) au intrat meniurile(950 de mii de pers ), tortul(padurea neagra imbracat in martipan ..suuuuper bun)prajiturile(la fel de bune), personalul si un kg de piscoturi pt.primire.Daca t mai pot ajuta cu ceva iti stau la dispozitie^:)^ .

roxana_m19
20.02.2008, 20:20:18
SALUT!In 125 de mil(am uitat sa socotesc si avansul dat de 10 mil cu un an inainte ,deci in total au fost 135 de mil) au intrat meniurile(950 de mii de pers ), tortul(padurea neagra imbracat in martipan ..suuuuper bun)prajiturile(la fel de bune), personalul si un kg de piscoturi pt.primire.Daca t mai pot ajuta cu ceva iti stau la dispozitie^:)^ .

buna.mi se pare incredibil de putin 135 milioane,eu am fost la o nunta acum 2 ani jumatate la belvedere si din cate mi au spus i a costat cam 200 milioane meniu muzica,tort,prajiturele,fructe...u cand ai avut nunta?

alina_haluca
21.02.2008, 11:43:56
buna.mi se pare incredibil de putin 135 milioane,eu am fost la o nunta acum 2 ani jumatate la belvedere si din cate mi au spus i a costat cam 200 milioane meniu muzica,tort,prajiturele,fructe...u cand ai avut nunta?
buna. pe 29 sept 2007 am avut nunta.factura p care am platit o la urma la restaurant a fost de 125 de mil,separat am mai platit 3 mil fructele(60 de kg), muzica(30 de mil), deci in astia 125 de mil a intrat meniul(1 mil /pers),prajituri ,piscoturi , tort si 2 baxuri de apa minerala (ni s-a terminat apa p care am cumparat-o noi).bautura am cumparat-o noi,fructele tot noi;muzica o platesti separat.>:D<

antiloop
28.02.2008, 21:18:27
Fetelor la noi e schimbare de plan. Datorita unor motive obiective dar si subiective am hotarat sa amanam nunta pentru anul 2009. Asa ca in loc de 19 iulie 2008 am ales data de 15 august 2009:(( . Prin urmare drage miresici de 2008 va urez multa bafta la pregatiri si sa aveti parte de o nunta ca in povesti, exact asa cum o visati.>:D<

Pupici!

Zi-mi te rog ca motivele "obiective dar si subiective" nu au legatura cu locatia unde aveati nunta in 2008, Restaurant Maria [-o< Acolo am si eu si am auzit ceva "zvonuri" nu foarte linistitoare :(

Mickey
01.03.2008, 11:38:33
Buna,
Eu voi avea nunta anul acesta la Hotelul Maria. Stiti ceva de meniurile de acolo (calitate, preturi)? Sunt persoane serioase sau va trebui sa pazesc toata noaptea chelnerii? $-)

covib
02.03.2008, 17:51:39
Buna! Si eu voi avea nunta la Cucorani, Botosani.... imi poate zice si mie cineva ce se stie si ce se aude despre acest local? Noi locuim in Timisoara, dar ai nostri sunt de pe acolo.... asa ca nu stim prea multe detalii. Mersi!

nannyna
04.03.2008, 15:31:15
Buna,
Eu voi avea nunta anul acesta la Hotelul Maria. Stiti ceva de meniurile de acolo (calitate, preturi)? Sunt persoane serioase sau va trebui sa pazesc toata noaptea chelnerii? $-)

Buna! Din cate am auzit de la prietene si de la rude se cam fura..... la toate restaurantele.....important e sa ai pe cineva care sa aiba "grija" de ei .....sa nu fure cat pot duce ei. =P~ In fine....eu cred ca tre sa avem pe cineva ..care sa aiba grija de asta...poop! spor la pregatiri!

nannyna
04.03.2008, 19:39:06
Buna! Si eu voi avea nunta la Cucorani, Botosani.... imi poate zice si mie cineva ce se stie si ce se aude despre acest local? Noi locuim in Timisoara, dar ai nostri sunt de pe acolo.... asa ca nu stim prea multe detalii. Mersi!

Buna! Am auzit de la o prietena ca e cam scump..dar am vorbit cu ea inainte de a avea ea nunta acolo. A auzit ea ca meniul acolo este de 2 milioane de lei.....acum nu stiu.....ea a avut nunta anul trecut in septembrie si nu am mai vorbit cu ea dupa nunta ei despre asta. Am sa vb cu ea si apoi am sa iti dau mai multe detalii. Pupici! Spor la pregatiri! keep in touch!:*

covib
05.03.2008, 05:08:24
Buna! mersi de raspuns; eu deja am inchiriat restaurantul; meniul este de 90 lei/pers. Am vorbit si de muzica! Vreau doar sa stiu cam cum este acolo: conditii, personal, impresii, etc....:-? Spor si tie la pregatiri!

Petronix_d
06.03.2008, 12:47:27
Noi de asta vara am vorbit si am dat avansurile pentru muzica si pentru fotograf. Am scapat de grijile astea...\:D/

Buna!
..am vazut ca ai la restaurant Maria.....imi poti da mai multe detalii despre restaurant, sala o aranjeaza ei ...(ma refer la huse,servetelele ...). te-ai gandit cum vei aranja invitatii? multumesc anticipat!

Petronix_d
06.03.2008, 13:09:41
mi se pare ok ca pret.....si fundele ce cloare vor fi daca husele vor fi purpurii?
...dar la restaurant..nu iti aranjau ei ..mesle si scaunele?...sau vrei tu alta culoare?....

Petronix_d
06.03.2008, 13:21:54
Dap <:-Psim, fara discutie piscina! Deci tu ai nunta dupa mine, adik pe 20 iulie >:D< , super tare. =D>
....se poate inchiria si piscina?...cu ce conditii?..eu ajung foarte rar in Botosani,si nu am avut inca timp sa ma interesez...dar psper sa ajung mai des,prin aprilie...sper sa nu fie prea tarziu...:-s ...

antiloop
06.03.2008, 20:29:41
Buna!
..am vazut ca ai la restaurant Maria.....imi poti da mai multe detalii despre restaurant, sala o aranjeaza ei ...(ma refer la huse,servetelele ...). te-ai gandit cum vei aranja invitatii? multumesc anticipat!

Mie mi-au spus la Maria ca nu au seturi de huse pentru aranjat sala, deci trebuie sa-ti gsesti o firma de decoratiuni. Poate intre timp s-au mai schimbat lucrurile si se ocupa si de asta, nu am mai intrebat

sim2126
07.03.2008, 17:41:33
....se poate inchiria si piscina?...cu ce conditii?..eu ajung foarte rar in Botosani,si nu am avut inca timp sa ma interesez...dar psper sa ajung mai des,prin aprilie...sper sa nu fie prea tarziu...:-s ...
Anul trecut cand am facut rezervarea restaurantului, am vorbit cu cei de acolo si, in functie de vreme, se va amenaja afara, la piscina, sau inauntru.

Mickey
08.03.2008, 09:23:32
Mie mi-au spus la Maria ca nu au seturi de huse pentru aranjat sala, deci trebuie sa-ti gsesti o firma de decoratiuni. Poate intre timp s-au mai schimbat lucrurile si se ocupa si de asta, nu am mai intrebat

Buna,
Noi am rezervat sala si piscina de la Hotelul Maria. La inceput vom avea o receptie afara, pe terasa, iar spre seara vom intra in sala.
Cat despre amenajare/decorare, am vorbit cu cei la floraria Iza. Doamna de acolo este foarte draguta si ne-a dat niste idei foarte bune.
Stie cineva cam cat ar costa un meniu la Hotelul Maria?
Sau unde as putea sa comand in Botosani tortul? M-am gandit la Rida, dar nu mai stiu cat sunt de buni.

antiloop
08.03.2008, 22:55:14
Buna,
Noi am rezervat sala si piscina de la Hotelul Maria. La inceput vom avea o receptie afara, pe terasa, iar spre seara vom intra in sala.
Cat despre amenajare/decorare, am vorbit cu cei la floraria Iza. Doamna de acolo este foarte draguta si ne-a dat niste idei foarte bune.
Stie cineva cam cat ar costa un meniu la Hotelul Maria?
Sau unde as putea sa comand in Botosani tortul? M-am gandit la Rida, dar nu mai stiu cat sunt de buni.

Chestia cu receptia afara si restul in sala e o idee foarte buna! Chiar nu ma gandisem la ea, tot incercam solutii sa evit intemperiile vremii. Am auzit persoane care au avut o vreme superba la piscina dar peste noapte, cate un "dus" scurt de vara le-a stricat toata distractia.

Cat despre meniu...nu stiu cat e acum sau cat va ajunge, insa cand am luat noi sala adica in vara anului trecut, mi-au zis ca e intre 80-110 ron, depinde ce anume vrei. Rida era o solutie buna in vremea ei e glorie insa acum mi se pare ca nu se mai descurca asa de bine, cel putin la torturi, ca prajiturele au mai scos. Eu ma gandeam sa-mi aduc tort de la Iasi, e o cofetarie care imi place de mor, dar cred ca ma complic prea tare. Totusi a intrebat cineva la Maria daca fac tort de nunta ?...ca eu am omis aspectul asta.

Mickey
09.03.2008, 18:51:31
Chestia cu receptia afara si restul in sala e o idee foarte buna! Chiar nu ma gandisem la ea, tot incercam solutii sa evit intemperiile vremii. Am auzit persoane care au avut o vreme superba la piscina dar peste noapte, cate un "dus" scurt de vara le-a stricat toata distractia.

Cat despre meniu...nu stiu cat e acum sau cat va ajunge, insa cand am luat noi sala adica in vara anului trecut, mi-au zis ca e intre 80-110 ron, depinde ce anume vrei. Rida era o solutie buna in vremea ei e glorie insa acum mi se pare ca nu se mai descurca asa de bine, cel putin la torturi, ca prajiturele au mai scos. Eu ma gandeam sa-mi aduc tort de la Iasi, e o cofetarie care imi place de mor, dar cred ca ma complic prea tare. Totusi a intrebat cineva la Maria daca fac tort de nunta ?...ca eu am omis aspectul asta.

Mie mi-au zis ca pot sa imi aduc prajiturile si tortul. Din cauza ca a sunat ca o "invitatie-obligatie" nici nu m-am mai gandit sa ii intreb daca fac si ei. Dar ma indoiesc ca ar face torturi prea bune...doar e restautant, nu cofetarie...:(

popa_mihaela17
22.03.2008, 20:51:13
Si eu sunt din Botosani! Si am nunta la Europa (sala noua de la miorita) pe 25 octombrie 2008! La Europa capacitatea salii este de 180 de persoane.<:-P

Raluky21
19.06.2008, 22:42:47
Va invit fetelor sa ne spuneti unde aveti/ ati avut nunta, care au fost conditiile, cum e sala, ce v-a placut si desigur ce nu v-a placut! Incerc sa adun aici toate discutiile despre restaurantele din Botosani!

andreeadidi
20.06.2008, 09:42:16
Va invit fetelor sa ne spuneti unde aveti/ ati avut nunta, care au fost conditiile, cum e sala, ce v-a placut si desigur ce nu v-a placut! Incerc sa adun aici toate discutiile despre restaurantele din Botosani!
din pacate,eu nu fac party dupa cununie.ci mergem la putna,la o vilutza (cred ca am mai zis asta)...dar am o colega care face la pensiunea andreea (nu stiu exact unde e),dar cica nu e foarte scump...

anaxoranele
20.06.2008, 10:33:20
Buna,
Eu voi avea nunta pe 26 iulie la Restaurant Lebada.
La inceputul lunii iulie trebuie sa merg sa stabilesc meniul, iar de decorarea salii se ocupa cei de la restaurant(cand stabilec meniul trebuie sa stabilesc exact si cum vreau sa fie decorat).

gavrilescuirina
20.06.2008, 12:26:24
Eu o sa am nunta la anul pe 12 Septembrie la restaurantul Cucorani. De amenajatul salii o sa se ocupe o cei de la restaurant impreuna cu o florarie din Dorohoi. am vazut niste poze si mi a placut modul in care era aranjata sala.

Raluky21
20.06.2008, 15:55:56
Eu am nunta de abia in 2009 si tocami am stabilit ca va avea loc la rest Botosani! Mie imi place sala si conditiile au fost OK! Sunt intr-adevar cam stresata ca poate nu o sa imi incapa toata lumea dar pana la anu' am timp sa ma stresez de inca 125 de ori daca nu mai bine! A fost careva la Botosani? Cum a fost? La lebada a avut tatal meu nunta si cica a fost k lumea tare si la Cucorani am auzit ca ies foarte fain nuntile pupici!

geany_m
20.06.2008, 17:07:40
Buna, fetelor! Va rog sa ma ajuati si pe mine cu o informatie :)....cine imi poate spune cate ceva de formatia care canta la restaurantul hotelului Belvedere? Cati membri, cam cat costa, daca sunt buni, daca i-ati auzit cantand si v-au placut.....poate ati fost la nunti sau petreceri acolo....si v-ati facut o impresie. Va multumesc mult! :*

nannyna
20.06.2008, 23:02:00
Buna,
Eu voi avea nunta pe 26 iulie la Restaurant Lebada.
La inceputul lunii iulie trebuie sa merg sa stabilesc meniul, iar de decorarea salii se ocupa cei de la restaurant(cand stabilec meniul trebuie sa stabilesc exact si cum vreau sa fie decorat).

Buna! Eu merg pe 19 iulie la o nunta la lebada....am sa iti povestesc mai multe dupa ce merg la nunta asta, dar sa stii ca trebuie sa ai grija cu personalul de acolo.....o cunostinte de a mea a fost f nemultumita...nu nu vreau sa te sperii si nici nu trebuie...ei i-au schimbat vinul din cate am inteles...si nici tort nu i-a mai dat...a fost ceva de genul:"sa stiti ca tort nu va mai dau:D " ....dar localul este super si muzuca la fel, daca o ai pe a lor.poop!

anaxoranele
23.06.2008, 12:49:57
Buna! Eu merg pe 19 iulie la o nunta la lebada....am sa iti povestesc mai multe dupa ce merg la nunta asta, dar sa stii ca trebuie sa ai grija cu personalul de acolo.....o cunostinte de a mea a fost f nemultumita...nu nu vreau sa te sperii si nici nu trebuie...ei i-au schimbat vinul din cate am inteles...si nici tort nu i-a mai dat...a fost ceva de genul:"sa stiti ca tort nu va mai dau:D " ....dar localul este super si muzuca la fel, daca o ai pe a lor.poop!
Buna,
Am auzit si eu de treaba cu personalul.... dar sper sa fie ok:).

nu am inteles faza cu tortul.....cum nu i-au mai dat tort....tortul a fost facut tot de cei de la restaurant? Eu de exemplu vreau sa-mi fac tortul la Rida.

nannyna
24.06.2008, 10:16:44
Buna,
Am auzit si eu de treaba cu personalul.... dar sper sa fie ok:).

nu am inteles faza cu tortul.....cum nu i-au mai dat tort....tortul a fost facut tot de cei de la restaurant? Eu de exemplu vreau sa-mi fac tortul la Rida.

Din cate stiu eu mirii iau tort acasa, normal ca e tortul lor....dar ei au spus ca nu le dau, probabil au impartit intre ei ce a ramas din el.:D mirele nu a vrut sa se mai certe cu ei si nu le-a mai spus nimic.Nu cred ca fac ei tort, nu am auzit de asa ceva...cred ca o sa ti-l aduci tu.

aquarelle
03.07.2008, 10:29:24
salutare

Va aduc vesti noi despre o locatie nou deschisa si pretabila pentru nunti. Este vorba de Casa Boema...undeva la intrarea in Catamarasti. Dupa ce am facut o tura pe la toate restaurantele din BT, am ramas pur si simplu vrajita de locul asta....standardele sunt de ultima ora, au si 10 camere care nu se inchiriaza la alte persoane cand se organizeaza nunti in restaurant! Locul e foarte "boem" iar patronul mi-a inspirat mult profesionalism si deschidere catre nou! Eu deja am rezervat pentru anul urmator....dar fiindca abia au deschis, locuri mai sunt!

anaxoranele
03.07.2008, 13:45:39
salutare

Va aduc vesti noi despre o locatie nou deschisa si pretabila pentru nunti. Este vorba de Casa Boema...undeva la intrarea in Catamarasti. Dupa ce am facut o tura pe la toate restaurantele din BT, am ramas pur si simplu vrajita de locul asta....standardele sunt de ultima ora, au si 10 camere care nu se inchiriaza la alte persoane cand se organizeaza nunti in restaurant! Locul e foarte "boem" iar patronul mi-a inspirat mult profesionalism si deschidere catre nou! Eu deja am rezervat pentru anul urmator....dar fiindca abia au deschis, locuri mai sunt!
Buna,
Ce capacitate are restaurantul?...am auzit si eu ca este f frumos....o prietena merge la o nunta acolo luna aceasta...va spun cum a fost cand aflu de la ea:)

aquarelle
03.07.2008, 18:00:26
Buna,
Ce capacitate are restaurantul?...am auzit si eu ca este f frumos....o prietena merge la o nunta acolo luna aceasta...va spun cum a fost cand aflu de la ea:)

Capacitatea restaurantului e de 130 persoane...eu as spune totusi ca e de 110 persoane lejer. Patronul intentioneaza sa inchida terasa la sfarsitul anului...si asta ar mai insemna loc pentru inca 80-90 persoane.
Cand anume merge prietena ta la nunta luna asta? poate face rost de niste poze sa-mi fac o idee despre cum aranjeaza mesele si unde amenajeaza ringul! eu ajung mai rar la bt...asa ca spionez si eu pe ce cai pot! :D

anaxoranele
03.07.2008, 18:55:12
Capacitatea restaurantului e de 130 persoane...eu as spune totusi ca e de 110 persoane lejer. Patronul intentioneaza sa inchida terasa la sfarsitul anului...si asta ar mai insemna loc pentru inca 80-90 persoane.
Cand anume merge prietena ta la nunta luna asta? poate face rost de niste poze sa-mi fac o idee despre cum aranjeaza mesele si unde amenajeaza ringul! eu ajung mai rar la bt...asa ca spionez si eu pe ce cai pot! :D
cred ca pe 19 sau 20 nu sunt f sigura:)

isabelaopt
05.07.2008, 21:06:20
Eu am nunta la Belvedere pe 19 iulie si toata lumea mi-a spus ca formatia este una dintre cele mai bune din oras. Sunt 3 persoane in formatie: 2 barbati si o femeie; toti canta vocal. Eu am incheiat contractul cu 3500 lei. Daca pot sa te mai ajut cu ceva, te rog spune-mi si eu te voi ajuta cu placere.

aquarelle
07.07.2008, 17:32:30
Eu am nunta la Belvedere pe 19 iulie si toata lumea mi-a spus ca formatia este una dintre cele mai bune din oras. Sunt 3 persoane in formatie: 2 barbati si o femeie; toti canta vocal. Eu am incheiat contractul cu 3500 lei. Daca pot sa te mai ajut cu ceva, te rog spune-mi si eu te voi ajuta cu placere.

am auzit ca sunt talentati...dar din ce am discutat cu administratorul de la Belvedere, ei canta la toate nuntile care se organizeaza acolo...pp ca au ceva contract cu ei, asa ca ma indoiesc ca vor fi dispusi sa cante la un alt restaurant.

mycaela
30.07.2008, 12:07:57
Eu am nunta de abia in 2009 si tocami am stabilit ca va avea loc la rest Botosani! Mie imi place sala si conditiile au fost OK! Sunt intr-adevar cam stresata ca poate nu o sa imi incapa toata lumea dar pana la anu' am timp sa ma stresez de inca 125 de ori daca nu mai bine! A fost careva la Botosani? Cum a fost? La lebada a avut tatal meu nunta si cica a fost k lumea tare si la Cucorani am auzit ca ies foarte fain nuntile pupici!
buna Raluky, si eu am nunta in 2009 tot la rest botosani. sincer eu nu stiu cum e sala, nu am fost niciodata da multa lume spune ca e super, incap vreo 80 cupluri. si eu sunt cu nervii la pamant da sunt sigura ca totul o sa iasa bine.

aryanna
29.08.2008, 22:52:49
fetelor ce stiti despre restaurantul care se va deschide din mai la rapsodia , am inteles ca cel care are moldova mall din iasi a cumparat si rapsodia si sunt tare curioasa cum va fi sala renovata

aquarelle
30.08.2008, 10:56:33
fetelor ce stiti despre restaurantul care se va deschide din mai la rapsodia , am inteles ca cel care are moldova mall din iasi a cumparat si rapsodia si sunt tare curioasa cum va fi sala renovata

se pare ca se va renova actualul restaurant si se va mai deschide inca o sala de restaurant cu o capacitate aproape dubla...dar care va permite si compartimentarea in doua parti...if necessary! sala mare va avea mese rotunde iar cea mica va ramane cu mese patrate. proiectul este gata..am inteles ca vor posta curand pe site-ul lor imagini din proiect. cand am fost eu sa ma interesez...ambele sali erau deja rezervate pentru o mare parte a verii 2009. succes!

aryanna
30.08.2008, 21:12:07
stiu :( tocmai de asta am eu nunta pe 10 octombrie ca atunci am gasit liber

o sa intru si eu pe site sa vad cum va fi, chiar sunt curioasa

aaa , uitesem sa intreb, poate stii, dupa ce renoveaza tot rapsodia se va numi?

aquarelle
03.09.2008, 14:28:18
nu vad motiv sa-si schimbe numele...

stiu :( tocmai de asta am eu nunta pe 10 octombrie ca atunci am gasit liber

o sa intru si eu pe site sa vad cum va fi, chiar sunt curioasa

aaa , uitesem sa intreb, poate stii, dupa ce renoveaza tot rapsodia se va numi?

gavrilescuirina
04.09.2008, 13:13:21
tipa de la cucorani e varza!eu ma okup cu nunti de cativa ani si crede-ma stiu ce se poarta si ce nu!poate nu le convine lor!dar cu bauturile ar trebui sa te rezumi la ce se bea la nunti avand in vedere ka faci nunta la bt!am avut o nunta in bukuresti si aia da au un pik gusutrile diferite!dar trebe s ate gandesti la ce beau toti nu doar cativa!cat veni vorba despre cucorani e un restaurant dragutz dar au preturi destul de piperate!

Nu mi se pare chiar deloc ca au preturi mari, dc era asa nu mai era plin de lume. anul asta meniul a fost 950.000 si iar nu mi se pare deloc mult.

onutza200
04.09.2008, 14:22:45
meniul cel mai ieftin e cat ai spus tu dar restul?cat te-a costat sa il inchiriezi!oameni sunt multi pt ka e un lokal dragutz!eu stiu cat costa inchirierea dar vreau sa vad dak la toti e la fel sau doamna aia pune preturile in functie de client

gavrilescuirina
04.09.2008, 16:05:17
meniul cel mai ieftin e cat ai spus tu dar restul?cat te-a costat sa il inchiriezi!oameni sunt multi pt ka e un lokal dragutz!eu stiu cat costa inchirierea dar vreau sa vad dak la toti e la fel sau doamna aia pune preturile in functie de client

cand am intrebat o dc se inchiriaza localul (sa platesti sala) mi a zis ca nu si lucrul asta il mai stiu si de la alta miresica tot de aici care a avut nunta la cucorani. si nu exista meniu mai ieftin sau mai scump. oricum pana la anul pretul se va modifica asta e sigur. iar restul (referitor la restaurant) ar mai fi banii pt ospatari (tb sa intreb cat) si aranjatul salii (care l fac tot cu ea si am zis eu max 30 mil).

onutza200
04.09.2008, 20:48:14
[dak e 30 e scump chiar si cu flori naturale:-$ cat despre meniu pretul e in functie de ce anume alegi dar dak tie ti-au zis pretul ala inseamna ka e meniul cel mai ieftin1 pana la anul au ei grija sa scumpeasca ca asta e marlania ka dak ai putea alege meniul de pe akum cu acelasi pret ar fi ok dar ei te ceheama cu maxim o luna inainte ka stiu ei dc!orikum fiecare cu alegerea lui dar mai bine aduti firma de decoratiuni dar din cate stiu eu ei nu accepta alta firma:-\ nu am organizat nunti akolo si sincer nici nu-mi doresc...o cunosc pe patroana....:[email protected] :-w b-( :no_04: :no_04: :no_04: :gen_07: :gen_07: :gen_07: :no_02: :no_02: :no_02: bafta la pregatiri

onutza200
05.09.2008, 13:05:18
pai un restaruant ar fi belvedere , miroritza , rapsodia ar iesi bine dak ai unul care sa decoreze frumos, apoi kasa boema e iarasi frumoasa si frumoasa si acceptabila , si ar mai fi vreo doua! cucorani e frumos lokalul dar sa ai grija la niste chestii! dak ar fi alta conducere ar fi cu totul altfel!<:-P

anyta
05.09.2008, 19:07:12
la restaurante frumoase,eu asi pune si pensiunea andreea ....am foat sambata la o nunta si a fost foarte frumos...la fel si mancarea ..f.buna...la ei au cantat farcas ..super tare..sper sa fie asa si la mine

ancutzik2607
05.09.2008, 20:16:25
la restaurante frumoase,eu asi pune si pensiunea andreea ....am foat sambata la o nunta si a fost foarte frumos...la fel si mancarea ..f.buna...la ei au cantat farcas ..super tare..sper sa fie asa si la mine

mai da cateva detalii de la nunta de la pensiunea andreea. am nunta acolo in octombrie si canta tot farcas. cum a fost? eu nu am mai fost din iarna acolo, dar am auzit ca s-a marit sala ...
ospatarii cum se comporta, isi fac treaba? ca platesc 21 mil pe ei.
mercic :)

anyta
05.09.2008, 23:24:16
pot spune ca ospatarii s-au comportat exemplar...dar de ce platesti atat de mult/? eu am nunta la anul in iunie si mi-a zis ca ma costa 1500 ron.ai semnat contractul?
ce prevedea? ce te-au lasat sa aduci de casa?

onutza200
06.09.2008, 10:14:54
aici nu e o suma precisa!fiecare cum i vine dak lor nu le-a plakut ceva normal ka te taxeaza in plus! da pensiunea e frumoasa dar nu incap multi oameni akolo( pt cine isi doreste o nunta mare)

anyta
06.09.2008, 14:39:31
dab e adevarat ..momentan cu tot cu terasa incap 160 persoane..sdar mie mi se paere destul..oricum pana la anul maresre sala

onutza200
06.09.2008, 18:08:06
kand o mareste?deja se mai poate lukrea vreo 2 luni ka vin gerurile si nu se construieste pe ger! apoi incepe din primavara si cine stie de cand se va incalzi si ai vrea sa-ti faki nunta printre moloaze si alte materiale de constructie?asa au zis si la miorita ka pana in iulie e gata si uite cat se construieste si arata rau chiar dka vii tu cu cea mai mare firma de decoratiuni asa ka tu uitate bine ce sala alegi cati oameni ai si gandestet-te de 2 ori pt ka au plans si altele si cand te duci la sala alege bine ceea ce vrei sa decorezi!au acvariul cu pesti f frumos si culoarea interiorului nu prea merge la culori cum e roz :-" :-"

anyta
06.09.2008, 18:41:52
din cate am inteles eu din restaurant si terasa vor face aceeasi sala...nu cred ca dureaza foarte mult...la decorarea salii , m-am gandit la crem cu bordeaux ...sper sa iasa frumos.

ancutzik2607
12.09.2008, 15:25:54
Dupa cate stiu eu, Pensiunea deja s-a modificat - incap aproximativ 200 persoane. Cel putin asa mi-au zis ai mei, care au fost acolo. Oricum, am nunta in octombrie si va voi tine la curent. Cat despre muzica, este violonistul (Farcasu sau cum ii zice), unul Indianul si o tipa care canta vocal - e ok, eu i-am auzit.
In legatura cu decoratul salii - parca vorbea cineva pe aici despre asta - cu rosu merge foarte bine, cel putin asa mi-au zis cei de la diferite firme care au mai ornat acolo. (si nu e foarte mult de ornat, ca sala e super).

ancutzik2607
12.09.2008, 15:32:33
pot spune ca ospatarii s-au comportat exemplar...dar de ce platesti atat de mult/? eu am nunta la anul in iunie si mi-a zis ca ma costa 1500 ron.ai semnat contractul?
ce prevedea? ce te-au lasat sa aduci de casa?

Contractul nu l-am semnat, am platit numai avansul, vreo 10 milioane. Ospatarii ... eu cel putin atat stiu ca costa, noua atat ni s-a cerut :). In afara de asta, la restaurant mai platim meniul si muzica ... atat. Ei nu ne ofera nimic deosebit, sa zic asa.
Tu mai trebuie sa platesti ceva in plus sau in minus?
Cati ospatari veti avea?

onutza200
14.09.2008, 18:31:52
normal ospatarii nu se platesc dar noi ii platim sa-si fak treaba bine!desi pe o parte nu ar trbeui paltit ca doar au salar

mycaela
16.09.2008, 11:44:25
buna fetelor, am si eu o rugaminte: daca are cineva poze cu sala de la rest. Botosani, va rog sa-mi trimiteti. bafta la pregatiri si CASA DE PIATRA celor care au avut nunta.

Raluky21
16.09.2008, 13:19:06
poze nu am dar pot sa iti spun cate ceva despre sala deoarece si eu am nunta tot acolo;-). asa ca zi-mi ce te-ar interesa

mycaela
18.09.2008, 10:36:04
poze nu am dar pot sa iti spun cate ceva despre sala deoarece si eu am nunta tot acolo;-). asa ca zi-mi ce te-ar interesa
mersi, sa stii ca am gasit ceva poze, am vazut cum e sala(mi-am mai luat o piatra de pe imina), e frumoasa, problema e ca mi se pare mica. stiu ca au zis ca este loc pt 80 pers , da mai ramane loc pt dans? si stii ceva de formatia care canta acolo, sunt buni? noi i-am luat pe ei, la insistentele familiilor, da stau un pic pe ace:(

onutza200
18.09.2008, 10:59:23
de sala nu-ti incap prea multi ka nu ai lok de dans!cat despre muzika nu sunt straluciti....greseala mare dka te iei dupa familie!pana la urma e nunta ta!eu nu am azuit nik bun de aia si la cine am fakut nunti akolo nu iau avut ka muzikanti:-w

Raluky21
18.09.2008, 13:28:23
mersi, sa stii ca am gasit ceva poze, am vazut cum e sala(mi-am mai luat o piatra de pe imina), e frumoasa, problema e ca mi se pare mica. stiu ca au zis ca este loc pt 80 pers , da mai ramane loc pt dans? si stii ceva de formatia care canta acolo, sunt buni? noi i-am luat pe ei, la insistentele familiilor, da stau un pic pe ace:(

De formatie stiu ca sunt acceptabili - apropo ce tarif au? In legatura cu capacitatea salii nu e de 80 de persoane - ca sa ai loc de dans merg pana la 120 si maxim 160 (80 de perechi) dar atunci stai cam prost cu ringul.
De unde ai luat poze cu sala? Le-as vrea si eu!

andreea_ionut24
18.09.2008, 20:34:59
buna fetelo as vrea sa stiu si eu de unde luati bauturile pentru nunta ?ce formatii ati gasit ?si daca stiti firme de decoratiuni din botosani

onutza200
19.09.2008, 18:24:24
andreea bine ai venit pe aici!pai bautura poti lua de la cotnari sau in iasi de la bucium depinde ce preferi(mai ieftin)la decoratiuni gasesti dar orice ai face evita hurmuz!!!si pretul il stabilesti in functie de ce doresti!:D

mycaela
20.09.2008, 11:30:32
De formatie stiu ca sunt acceptabili - apropo ce tarif au? In legatura cu capacitatea salii nu e de 80 de persoane - ca sa ai loc de dans merg pana la 120 si maxim 160 (80 de perechi) dar atunci stai cam prost cu ringul.
De unde ai luat poze cu sala? Le-as vrea si eu!
pt poze eu am cautat Resturant botosani in google si ai o pagina cu Detalii rest bt si acolo au pagina web-link rest bt. cat despre pret, erau 40 mil, si am dat 10 in avans, bine a dat mama. nu stiu, m-a cam speriat onutza sincer:-SS de nu-mi plac, ii dau afara si-mi aduc un casetofon:D da sper sa nu fie nevoie

Raluky21
23.09.2008, 17:02:31
Fetelor hai s ane unim fortele si experientele placute si mai putin placute ca sa scoatem in evidenta ce ne-a placut sau ce ne-a deranjat la nuntile la care am fost dar in ceea ce priveste restaurantul (servire, mancare, lod de dans etc) astfel incat noi, si toate viitoarele miresici sa stie la ce anume sa fie atente la fiecare restaurant in parte!

Raluky21
23.09.2008, 17:07:24
Am sa dau eu tonul:D:
- bila alba - la Casa Romaneasca am fost la o nunta unde am papat cele mai bune sarmale posibile (zic eu)
- bila alba - la Casa Romaneasca stiu ca trebuiau sa faca 190 de portii - surpriza - au venit 220 de persoane - nu stiu cum au facut dar au scos-o la capat cu mancarea si asta fara ca invitatii sa simta portiile "subtiate"
- bila alba -la cantina Laurian chelnerii erau foarte amabili, vorbeau foarte frumos, zambeau si erau foarte atenti sa nu lipseasca nimik
- bila neagra - la cantina Laurian ne-au adus la sarmale smantana acrita:(
E randul vostru :)>- si hai sa incercam sa nu omitem nici un restaurant

Raluky21
23.09.2008, 18:12:10
pt poze eu am cautat Resturant botosani in google si ai o pagina cu Detalii rest bt si acolo au pagina web-link rest bt. cat despre pret, erau 40 mil, si am dat 10 in avans, bine a dat mama. nu stiu, m-a cam speriat onutza sincer:-SS de nu-mi plac, ii dau afara si-mi aduc un casetofon:D da sper sa nu fie nevoie

Apropo pozele de pe site-ul restaurantului sunt vechi. acum e renovat si urmeaza sa intre iar in renovare. Spre ex nu mai au perdele la geam ci jaluzele si nici stalpii nu sunt ca in pozele de pe site. In concluzie arata mult mai bne in realitate:D

onutza200
23.09.2008, 19:49:02
bila alba la rest mioritza ka acei chelneri nu te fura si sunt f politicosi!bila neagra tuturor oamenilor care pleaka akasa cu cate " ceva"

onutza200
23.09.2008, 19:50:28
bila neagra pt pensiunea katleen ca nu au aer conditionat si se face o caldura akolo:-B si e pensiune de 3 stele:-B

onutza200
23.09.2008, 19:52:53
da da se stie<:-P ...mie chiar mi-au plakut si baile;;)

mycaela
25.09.2008, 11:16:24
ce fain, mersi de informatie, incet incet imi mai iau cate o piatra de pe imina#:-S .apropo ralucky, muzica e 45 mil, nu 40, m-am convins pe urma, a... si stiti ceva de servire, de mancare? cum e?

onutza200
25.09.2008, 14:26:51
ai putea sa te duci intr-o zi sa mananci akolo si te vei convinge singura:>

andreea_ionut24
26.09.2008, 21:45:14
sa speram ca gasesc ceva mai greu dar sper eu acum lociesc in bistrita nasaud mie greu sa tot merg la botosani sper sa gasesc o solutie mai e si rochia de cumparat si etc... deja sincer ma doare capul imi pare bine ca am timp destul pana la anul :>

onutza200
27.09.2008, 12:57:56
nu te baza pe asta..timpul trece f repede..pai vb cu cineva din bt sa te ajute cu pregatirile...rochia si tot ce e de cumparat ia de akolo ka pe aici nu prea gasesti..iar firme sunt care vin si pana in bt pt amenajarea salii dar te costa transportul lor...deci putin mai mult;)) ...muzicanti iti poti aduce de akolo...chiar din bistrita cunosc o formatie buna<:-P

andreea_ionut24
28.09.2008, 20:28:09
nu te baza pe asta..timpul trece f repede..pai vb cu cineva din bt sa te ajute cu pregatirile...rochia si tot ce e de cumparat ia de akolo ka pe aici nu prea gasesti..iar firme sunt care vin si pana in bt pt amenajarea salii dar te costa transportul lor...deci putin mai mult;)) ...muzicanti iti poti aduce de akolo...chiar din bistrita cunosc o formatie buna<:-P
__________________si care e formatia poti sa mi dai si mie daca vrei numele sau un nr de contact ti as fi recunascatoare si cam ce preturi au?eu am gasit ceva dar vreau mai multe variante multumesc;;)

nannyna
29.09.2008, 20:03:32
Bila alba pentru Belvedere!!!!!!!! am avut nunta pe 27 septembrie, totul a fost ok..... am fost fff multumiti si de ospatari si de mancare..toata lumea ne-a laudat...si nici nu am dat mult la sfarsit ...chiar a fost ok...Inca o bila alba pentru muzica de la Belvedere, sunt suuuper, au facut atmosfera si au canta ff frumos.Ce sa mai zic.... am avut nunta care am visat-o.poop!!

onutza200
30.09.2008, 09:52:01
momentan sunt in iasi ...aveam aaksa trekut nr lor..ei iau 1500 de euro la nunta plus transportul asta nush cat va costao:-) ..o femeie e solista si 4 barbati...:-B

onutza200
30.09.2008, 09:52:47
dak te intereseaza am sa caut nr lor cand ma duk akasa;)) si cred ka ma duk peste vreo saptamana

alezutza25
30.09.2008, 11:56:47
Buna fetelor. Cine mai are nunta la Europa sala noua de la Mioritza? Am inteles ca sunt probleme cu ringul de dans. Imi poate spune cineva?:-\

alezutza25
30.09.2008, 13:44:01
Si la Restaurantul Europa de la Miorita cred ca au bila alba pentru cum arata dar bila neagra pentru barul din mijloc, astfel fiind prea mic ringul de dans. Bila neagra la Restaurantul de la GAra nu stiu cum se cheama dar nu aveau nici un pahar sau o farfurie care sa nu fie ciobite. Si am inteles ca au cam luat cam multe acas chelnerii. Saracii miri.:-w

onutza200
01.10.2008, 11:12:50
da asa e dar europa este micutz...iar barul ala e f naspa=((

onutza200
01.10.2008, 11:14:07
as mai avea o bila neagra pt un restaurant din saveni....nush cum se cheama dar eu i acord bila neagra dupa ce o prietena de-a mea a avut nunta akolo si a fost furata de chelneri si bucatari..>:P :-s >:P rusine sa le fie!!!!!!!!!!

onutza200
01.10.2008, 11:15:51
cunosc f bine sala de akolo ringul de dans e f mik ..depinde si cate persoane ai tu :-B dar dac ai peste 150 ...e grav:-$ :-$ :-$ problema ringului e din cauza barului..in rest toate bune si frumoase despre restaurant

alezutza25
02.10.2008, 09:36:57
Multumesc Onutza, nu depasesc 150 persoane. Sper sa fie totul OK.[-o<

mycaela
04.10.2008, 12:16:29
ai putea sa te duci intr-o zi sa mananci akolo si te vei convinge singura:>
daca puteam sigur ma duceam, si nu mai bateam lumea la cap cu atatea intrebari, problema e ca nu sunt in tara#-o

dannette
06.10.2008, 12:54:39
Buna fetelor. Cine mai are nunta la Europa sala noua de la Mioritza? Am inteles ca sunt probleme cu ringul de dans. Imi poate spune cineva?:-\
Eu am avut 155 de persoane si a fost f bine..
Intr-adevar, si mie mi-a dat o multime de cosmaruri barul de pe mijloc inainte de nunta.

alezutza25
07.10.2008, 10:24:03
Eu am avut 155 de persoane si a fost f bine..
Intr-adevar, si mie mi-a dat o multime de cosmaruri barul de pe mijloc inainte de nunta.

Mersi mult. Sper sa fie bine ca asa arata super. Cum a fost cu meniurile? Sunt seriosi si mancare buna?

dannette
07.10.2008, 11:01:37
Da is seriosi.
A fost un mic "incident" la ultimul fel.
Am avut cotlet cu 2 garnituri: de cartofi taranesti si ciupercute.
La unele portii au lipsit ciupercutele...
Asta e..nu stiu daca au facut intentionat sau nu..a cui a fost vina, dar ar fi fost perfect sa nu se intample.
In rest, toate bune. Au un file de peste cu sos de struguri bestial.

onutza200
07.10.2008, 14:36:40
de seriosi sunt seriosi si au niste ospatari minunati si nu te fura cum am vazut in alte locuri:D :)>-

alezutza25
08.10.2008, 12:56:05
Mersi mult. De acum ma linistesc cu nunta oricum pana in primavara. Atunci am sa fiu zapacita rau#-o .

anyta
08.10.2008, 13:04:24
Mersi mult. De acum ma linistesc cu nunta oricum pana in primavara. Atunci am sa fiu zapacita rau#-o .

salut...am vazut ca ai cununia religioasa la biserica vovidenia...vreau sa stiu daca ai fost la preot sa programezi ora cununiei....
mersi

alezutza25
08.10.2008, 15:45:22
salut...am vazut ca ai cununia religioasa la biserica vovidenia...vreau sa stiu daca ai fost la preot sa programezi ora cununiei....
mersi
Nu. Am zis ca las pe primavara. Oare e prea tarziu? Si cu cununia civila tot atunci.

misstery_girl
08.10.2008, 16:31:31
La Casa Armatei cine a avut nunta... ma intereseaza mai mult pt decoratiuni, am nunta la vara shi nu shtiu ce sa fac cu decoratiunile salii, ce firma e mai buna..:-SS

onutza200
09.10.2008, 19:01:25
sala ta e simplu de ornat....acum depinde ce anume alei tu...culori...preferinte...au decazut baloanele ca nu se mai poarta ...in rest...

Mickey
20.10.2008, 18:35:24
Eu as vrea sa dau bile Complexului Maria (fostul UCA):
- bila alba - locatia este foarte frumoasa, in special restaurantul de 4* si piscina.
- bila neagra - comunicarea cu clientii si inflexibilitate. Nu ti se furnizeaza sugestii cu privire la meniu. Se accepta greu orice aranjare a meselor care iese din tipicul lor. Fac modificari de meniu pe care nu le anunta clientilor. Nu sunt atenti la detalii (de ex. etichete cu preturi pe sticlele de bauturi etc.).
- bila neagra - gestiunea camerelor de la hotel lasa de dorit. Sfat: daca aveti nevoie de camere faceti-va rezervari cu cel putin o luna inainte si mai confirmati-le inca o data pana la "marele eveniment".

misstery_girl
24.10.2008, 15:04:57
pai o sa fie in 2 culori un auriu si rosu....baloane vou avea pt k tavanul e prea "alb"... vor fi cu heliu... tot un rosu...;;)

onutza200
28.10.2008, 14:13:45
pai nu merge sa combini baloane cu flori, etc....nu prea isi mai au rostul si ai grija sa nu o incarci sala!auriu cu rosu....ce sa zic inca nu am avut pe nimeni sa ceara asa ceva dar daca tie iti place....iar de alegi flori ai grija la ce flori pui sa nu fie de prea multe culori!]

misstery_girl
28.10.2008, 15:07:46
pai nu merge sa combini baloane cu flori, etc....nu prea isi mai au rostul si ai grija sa nu o incarci sala!auriu cu rosu....ce sa zic inca nu am avut pe nimeni sa ceara asa ceva dar daca tie iti place....iar de alegi flori ai grija la ce flori pui sa nu fie de prea multe culori!]

ma gandesc sa fie doar baloane rosii .... iar aranjament cu flori nu ma atrage..
va fi doar la intrare la chestia aia(i-am uitat si denumirea..=P~).. si as vrea deasupra mesei mirilor sa fie un fluturas mai mare la misloc si cu fasii de voal... caci mi-as dori sa am si invitatiile tot cu fluturasi..;)) si poate cativa pe mese... dar flori ...ne=P~

alipety
31.10.2008, 12:46:25
buna fetelor,
eu sunt din Bt, dar am plecat de prin 2000. am in schimb multi prieteni, rude care mai locuiesc in oras...asa ca, mai citesc din cand in cand ce se scrie pe forumul de BT. voiam sa va intreb pentru o prietena, care vrea sa faca nunta la anul in iulie...se mai gasesc restaurante libere pentru iulie 2009? a fost ceruta in casatorie acum in octombrie si au stabilit data, dar nu au inca restaurant...din ce stiti voi, care ar mai avea date (sambete) disponibile?
multumesc mult! si spor la pregatiri!>:D<

alipety
31.10.2008, 12:47:59
am uitat sa va intreb ceva...ce stiti de antic...sau antique, nu stiu exact cum se scrie, eu nu am vazut, am auzit de acest local...pe langa rapsodia?!?!?!=;

anyta
31.10.2008, 15:11:40
sambata...pot sa-ti garantez ca nu mai gasesti nicaieri...iti spun eu care am fost sa caut acum 5 luni...erau rezervate si in 2010...duminici mai sunt ...

gabi000
06.11.2008, 18:55:46
Eu am nunta de abia in 2009 si tocami am stabilit ca va avea loc la rest Botosani! Mie imi place sala si conditiile au fost OK! Sunt intr-adevar cam stresata ca poate nu o sa imi incapa toata lumea dar pana la anu' am timp sa ma stresez de inca 125 de ori daca nu mai bine! A fost careva la Botosani? Cum a fost? La lebada a avut tatal meu nunta si cica a fost k lumea tare si la Cucorani am auzit ca ies foarte fain nuntile pupici! la cucorani e foarte bine

gabi000
06.11.2008, 18:57:17
bila alba la rest mioritza ka acei chelneri nu te fura si sunt f politicosi!bila neagra tuturor oamenilor care pleaka akasa cu cate " ceva"
bila alba pt Cucorani ,bila neagra Casa lux

monicab
17.11.2008, 11:42:43
eu vrea sa acord o bila alba mare pentru cei de la popasul cucorani. au fost de nota 10 din punctul meu de vedere, dar si al invitatilor. scrumiere schimbate la o tigara stinsa, paharele pline mereu chiar daca am facut bufet, mancare f buna, amabilitate...
a doua zi am invitat din noi lumea la o ciorba radauteana. cand am ajuns erau pregatite pe mese platouri cu gustarea rece, prajituri, fructe, tort si vinul care nu s-au consumat la nunta. dragut.

sala a fost amenajata minunat.

alexsweetness
27.11.2008, 11:16:09

salut alezutza! am fost la cateva nunti la noua sala Europa , si pot spune ca nunti destul de mari , peste 200 de persoane.Ringul de dans e...in jurul barului , ne-am invartit in cerc toata noaptea dar...a fost super okay.Conteaza atmosfera , mai putin ringul de dans , nu-ti fa griji ! :)

simones
02.12.2008, 13:52:31
buna miresici,
eu o sa am nunta la restaurantul lebada,puteti sa-mi spuneti ce ati mai auzit despre aceasta locatie..:-SS sala e frumoasa,super mare..incap 360 de persoane,dar m-ar interesa detalii despre ospatari,servire,etc:*

ana_83
19.12.2008, 11:13:30
- restaurantul Lebada:

Bila ALBA pentru sala mare si frumoasa, mesele rotunde, aer conditionat, spatiu mare pentru dans (cu exceptia gresiei, care e lucioasa si se aluneca la dans)

Bila neagra pentru ospatari, care nu sunt departe de cea ce ne temem cu totii: isi fac singuri pachetele pentru acasa ;;)

Bila ALBA pentru mancare - in cantitate buna si gustoasa

Cu toate acestea, daca ar fi sa aleg din nou, tot aceasta locatie as alege. A doua locatie in topul meu ar fi la UCA (sala mare de la Maria, sau cum o stiti voi).

Petrecere frumoasa pentru viitorii insuratei!<:-P

isabelaopt
06.02.2009, 17:49:14
- bila alba pentru Belvedere si muzica de acolo... daca as mai face o petrecere tot sala si muzica de acolo as alege. Scriu din experienta, am avut nunta acolo pe 19 iulie si a fost super.

mycaela
14.02.2009, 00:24:55
Apropo pozele de pe site-ul restaurantului sunt vechi. acum e renovat si urmeaza sa intre iar in renovare. Spre ex nu mai au perdele la geam ci jaluzele si nici stalpii nu sunt ca in pozele de pe site. In concluzie arata mult mai bne in realitate:D
buna, cum merg pregatirile pt nunta? am vazut si eu in sfarsit cum e sala dupa renovare. chiar imi place acum, imi era groaza de stalpii dinainte:D

aryanna
14.02.2009, 01:39:33
buna fetelor,
eu sunt din Bt, dar am plecat de prin 2000. am in schimb multi prieteni, rude care mai locuiesc in oras...asa ca, mai citesc din cand in cand ce se scrie pe forumul de BT. voiam sa va intreb pentru o prietena, care vrea sa faca nunta la anul in iulie...se mai gasesc restaurante libere pentru iulie 2009? a fost ceruta in casatorie acum in octombrie si au stabilit data, dar nu au inca restaurant...din ce stiti voi, care ar mai avea date (sambete) disponibile?
multumesc mult! si spor la pregatiri!>:D<

ar putea sa mai incerce la rediu, e inca in renovare insa prietena mea a fost si a intrebat acolo acum dupa sarbatori si a gasit liber pe 11 iulie

e la iesirea din bt si e la marginea unei paduri , eu nu sunt din bt de fel, locuiesc aici de ceva timp deci nu stiu sa-ti zic detalii de cum arata inainte localul

aryanna
14.02.2009, 01:42:34
am uitat sa va intreb ceva...ce stiti de antic...sau antique, nu stiu exact cum se scrie, eu nu am vazut, am auzit de acest local...pe langa rapsodia?!?!?!=;

nu am fost insa am auzit ca era super....zic era pentru ca auzisem ca nu mai e...poate gresesc, insa stiu ca e mic, deci doar pt o nunta mica ar fi bun

e deasupra la 'la strada', sau deasupra magazinului leonardo e pietonal

aquarelle
16.02.2009, 10:33:51
asa este, restaurantul este inchis acum, si nu sunt sanse sa se mai deschida....o problema ivita intre cei doi asociati. pacat, era frumos.

nu am fost insa am auzit ca era super....zic era pentru ca auzisem ca nu mai e...poate gresesc, insa stiu ca e mic, deci doar pt o nunta mica ar fi bun

alipety
16.02.2009, 14:37:08
asa este, restaurantul este inchis acum, si nu sunt sanse sa se mai deschida....o problema ivita intre cei doi asociati. pacat, era frumos.

multumesc mult fetelor.
mi-a zis si prietena mea, ca din pacate s-a inchis restaurantul, ei ar fi vrut sa faca acolo, era mai intim si le placea mult, dar...:-<
cred ca o vor lasa pe anul viitor, pentru ca e tarziu pentru anul asta.
pupici:*

Creizilup
24.02.2009, 09:13:40
La Pensiunea Tabu a facut cineva? Am inteles ca e destul de noua si mi s-a parut dragut si curat...:>

alezutza25
24.02.2009, 09:54:17
La Pensiunea Tabu a facut cineva? Am inteles ca e destul de noua si mi s-a parut dragut si curat...:>

Mai acum gandeste-te care este reputatia lui Tibu. Nu stiu exact daca la pensiunea lui e chiar locul potrivit pentru nunti.:|

alexlux
24.02.2009, 10:02:20
stiu pe cineva care afacut la tabu...si au fost foarte multumiti! muzica , mancare si servire buna. Nu am fost niciodata , din acelasi motiv..reputatia patronului :) dar , cine stie , o fi frumos...

Creizilup
24.02.2009, 17:33:58
Am avut si noi aceeasi temere dar nasii nostri au prieteni care au facut acolo si n-au avut niciun motiv sa se planga...chiar nasii nostri au fost foarte incantati de local, curatenie si servire si dunt destul de pretentiosi;)) . Si cand m-am uitat pe agenda lor...nu sunt deloc liberi. Cu interventii am obtinut data dorita. Oricum inca n-am terminat de prospectat ofertele deci...ne mai gandim :-?

alezutza25
24.02.2009, 19:53:05
Am avut si noi aceeasi temere dar nasii nostri au prieteni care au facut acolo si n-au avut niciun motiv sa se planga...chiar nasii nostri au fost foarte incantati de local, curatenie si servire si dunt destul de pretentiosi;)) . Si cand m-am uitat pe agenda lor...nu sunt deloc liberi. Cu interventii am obtinut data dorita. Oricum inca n-am terminat de prospectat ofertele deci...ne mai gandim :-?

Eu sunt plecata din oras de 7 ani si nu mai stiu care e treaba cu Tibu, daca tu stii ca sunt seriosi si toti au fost multumiti go for it, zic asta pentru ca nu se gaseste foarte usor un restaurant bun pentru nunti.;-)

isabelaopt
25.02.2009, 18:50:57
Mersi de sfat dar n-as vrea nici sa ma grabesc si sa-mi iau vreo teapa...asa ca nu ne grabim. Orice sfat e bine primit ;;) . :*
Eu am avut nunta la Belvedere si am fost tare multumita de servire, de preturi si mai ales de muzica....poti incerca si acolo.Spor la pregatiri!

Creizilup
25.02.2009, 20:22:54
Mersi pentru sugestie. Noi vrem insa o nunta in familie, o nunta la care noi si prietenii nostri sa ne simtim liberi sa facem ce vrem sa fie o zi si o noapte care sa faca aproximativ cat zece :"> , nu sa stam toata noaptea sa ducem grija bunei-dispozitii a invitatilor, de aceea vrem o locatie mai mica...am luat in calcul si Casa Lux...:*

Creizilup
03.03.2009, 10:32:55
Pana la urma tot la Tabu am ramas pentru ca ne-am tot interesat si prin targ se "zvoneste" ca patronul de la Casa Lux are probleme financiare si anul trecut a fost o nunta care s-a lasat cu numerosi pacienti la spital si nu vrem sa ne facem nunta in fata Casei Lux :)) Cam liniste pe aici...nu? ;)

aryanna
03.03.2009, 20:08:07
ma enerveaza ca desi cand am fost sa rezervam , aproape tot era ocupat, deci sunt sute de nunti si totusi nu sunt fete/baieti aici sa mai discutam, as vrea pareri mai multe despre rapsodia, dar de la cine...
sunt foarte curioasa cum vor fi nuntile acum in mai, iunie acolo

mousel
04.03.2009, 09:42:34
eu fac nunta de maxim 40 de familii ...si ma gandesc la urmatoarele restaurante: Botosani, Teea Time, Perla-am vazut ca s-a renovat anul trecut si e chiar dragut, Botosani. Ce parere aveti? Ceva impresii , sugesti....;;)

anyta
04.03.2009, 10:00:18
eu iti sugerez perla... pare mai elegant .... tea time mi se pare mai mult a bar decat a restaurant...treci pe la fiecare in parte si o sa te hotarastila fata locului... o zi buna

Creizilup
05.03.2009, 09:07:13
eu fac nunta de maxim 40 de familii ...si ma gandesc la urmatoarele restaurante: Botosani, Teea Time, Perla-am vazut ca s-a renovat anul trecut si e chiar dragut, Botosani. Ce parere aveti? Ceva impresii , sugesti....;;)
Suntem in aceeasi situatie si ma gandisem si eu la Tea Time dar pentru ca nu am putut sa ajung personal a ramas in aer...plus ca din cate am vazut eu e cam mic si spatiul unde s-ar putea dansa. Restaurantul Bt mie personal -no offense- nu-mi place desi am inteles ca s-a renovat intrucatva, iar de Perla nu-i cunosc decat locatia dar stiu ca se fac multe nunti acolo. Mult succes la cautat si nu te grabi...am fost si eu recent in aceeasi situatie si cred ca e cel mai bun sfat pe care ti-l pot oferi. Pupici :*

ramymic20
05.03.2009, 14:01:10
Nu te du la restaurantul Botosani ca e urat tare....si personalul jalnic

Creizilup
05.03.2009, 18:52:09
Bila neagra Lebada...din motive evidente si bila alba Maria ( UCA ). :D

alexlux
07.03.2009, 13:02:21
fetelor , am vazut ca se fac nunti si botezuri mai micutze si la Le prive , fatza in fatza cu pizeria Magic , daca stiti unde e.E dragutz inauntru , mai merg cateodata pe acolo , curat , si mancarea e buna si preturile mici , avand in vedere ca la o nunta mai mica ideea e sa economisesti mai mult.Puteti incerca si acolo... Dar...stiti ce mi-ar place mie? o nunta in aer liber , la cort pe gazon , cu o orchestra de muzica clasica...bufet suedez , totul in alb...:-" #-o :-" :-" :-" visez , nu??

Creizilup
08.03.2009, 17:28:59
Cam da ;)) In plus cred ca si costurile ar fi destul de.../:) . Dar am vazut pe net si oferte de genul acesta la agentii.>:D<

bimbonica
26.03.2009, 10:30:47
buna fetelor.eu am nunta la fostul uca, acum maria daca nu ma insel.a facut cineva nunta acolo?cum e cu aranjatul salii si cu personalul?

aryanna
27.03.2009, 17:54:11
buna fetelor.eu am nunta la fostul uca, acum maria daca nu ma insel.a facut cineva nunta acolo?cum e cu aranjatul salii si cu personalul?

sper sa fie bine la maria, eu in ultimul timp am auzit de rau de ei , mai ales de cand nu mai e d-l manole (parca asa il chema, nu?)
stiu si eu pe cineva care are nunta acolo cat de curand, si sincer sunt curioasa sa vad cum o sa iasa

sim2126
02.04.2009, 17:16:02
Anul trecut eu am avut nunta la Maria, la piscina, si am fost foarte multumiti de personal.

Raluky21
02.04.2009, 17:27:27

De ce spui ca personalul e jalnic?:-\ Ma intereseaza in mod direct.....

aryanna
06.04.2009, 22:06:58
nu cucarani, nu

rapsodia sau casa lux, insa rapsodia mai mult

trebuie ceva mare , cu multe locuri si spatios

ramymic20
13.04.2009, 17:31:30
nu cucarani, nu

rapsodia sau casa lux, insa rapsodia mai mult

trebuie ceva mare , cu multe locuri si spatios

Dar a fost sa intrebe la casa lux daca mai sunt locuri libere?.....ca cine stie poate chiar gaseste...din cate stiu eu lumea nu se prea arunca pt casa lux
S-ar putea si la rapsodia sa gaseasca.....numai sa aiba grija daca se termina pana atunci localul de amenajat.

ramymic20
13.04.2009, 17:34:43
De ce spui ca personalul e jalnic?:-\ Ma intereseaza in mod direct.....

Pai ce as putea sa iti spun.....am fost la o nunta acolo la o fff buna prietena si am observat ca daca li se spunea ceva la ospatari....sa aduca ceva....se incruntau una doua si bodoganeau intruna dupa aceea.....si au stat si toata noaptea bosumflati....nici nu iti venea sa le ceri ceva.
Plus ca sala arata destul de rau....e spatiu mic si pt nunti de 120-140 (cam cate pers se baga acolo) se poate gasi un local mult mai dragutz.
Tre sa ai grija mare mare cum iti amenajezi sala.....ca ai cateva lucruri de mascat.....
Spor la pregatiri....pupici

mihaela_a_84
30.04.2009, 15:15:07
Am avut pe 18.10.2008 la Belvedere.
Bila alba pt muzica foarte buni multe stiluri de dans cantate.
Bila alba pt chelneri serviabili prompti si bun simt.
Bila neagra pt sefa de sala care m-a incarcat la sfarsit cu cateva portii la ultimul fel -urat urat urat-.

gaballela
02.05.2009, 16:55:01
Si eu am nunta la restaurant Botosani, sper sa fie bine. Problema mea cea mai mare este tot capacitatea salii. #-o

gaballela
02.05.2009, 16:56:54
De ce zici asta? Stii de la cineva care a facut acolo? Sper sa nu fie chiar asa jalnic.:((

Creizilup
02.05.2009, 23:43:36
Cu siguranta niste miresici atat de bine informate ca voi se vor descurca si il vor transforma intr-o locatie frumoasa, in care toti invitatii se vor simti bine :)>- Bafta multa fetelor!

ramy84
03.05.2009, 01:02:17
fetelor , am vazut ca se fac nunti si botezuri mai micutze si la Le prive , fatza in fatza cu pizeria Magic , daca stiti unde e.E dragutz inauntru , mai merg cateodata pe acolo , curat , si mancarea e buna si preturile mici , avand in vedere ca la o nunta mai mica ideea e sa economisesti mai mult.Puteti incerca si acolo... Dar...stiti ce mi-ar place mie? o nunta in aer liber , la cort pe gazon , cu o orchestra de muzica clasica...bufet suedez , totul in alb...:-" #-o :-" :-" :-" visez , nu??
Buna Alex
Am vazut ca ai nunta in aceasta vara la casa Boema.....am o intrebare cam cat ajunge un meniu acolo?..ms...pup:*

aquarelle
03.05.2009, 12:11:50
iti raspund si eu pentru ca si eu am acolo in curand! in ianuarie am discutat pe un meniu in jur de 120-140 ron...acu depinde de fiecare ce isi doreste in meniu. cam intr-o saptamana o sa merg la bt sa stabilim meniul exact si o sa-ti spun atunci exact cat ma ajunge! spor!:*

Buna Alex
Am vazut ca ai nunta in aceasta vara la casa Boema.....am o intrebare cam cat ajunge un meniu acolo?..ms...pup:*

ramy84
03.05.2009, 23:47:17
iti raspund si eu pentru ca si eu am acolo in curand! in ianuarie am discutat pe un meniu in jur de 120-140 ron...acu depinde de fiecare ce isi doreste in meniu. cam intr-o saptamana o sa merg la bt sa stabilim meniul exact si o sa-ti spun atunci exact cat ma ajunge! spor!:*
Buna!!
Multumesc tare mult de raspuns...esti o dragutza:* Si eu o sa merg in 2 saptamani in Bt sa caut restaurant ptr 2010 ...Mi-ar place un restaurant mai dragutz cu mese rotunde....tu ai mai vazut si alte locatii?? si ce parere ti-au facut??...Sa fii o miresica fericita si iubita!! CASA DE PIATRA!!!puup

adriana85
04.05.2009, 14:07:53
Buna!!
Multumesc tare mult de raspuns...esti o dragutza:* Si eu o sa merg in 2 saptamani in Bt sa caut restaurant ptr 2010 ...Mi-ar place un restaurant mai dragutz cu mese rotunde....tu ai mai vazut si alte locatii?? si ce parere ti-au facut??...Sa fii o miresica fericita si iubita!! CASA DE PIATRA!!!puup

as dori mai multe detalii despre uca am citit la inceput dar nu sunt suficiente te rog cine poate sa mi dea mai multe detalii
daca au formatie ?
cat costa un meniu?

aquarelle
04.05.2009, 14:15:33
cu multa placere! mese rotunde gasesti la Belvedere, la sala mare de la Rapsodia...si parca si la Casa Lux..poate fetele stiu mai multe! eu cam astea le-am vazut....acum depinde ce numar de invitati ai!

spor in continuare!

Buna!!

aryanna
04.05.2009, 21:26:31
as dori mai multe detalii despre uca am citit la inceput dar nu sunt suficiente te rog cine poate sa mi dea mai multe detalii
daca au formatie ?
cat costa un meniu?

nu-ti pot zice multe, insa am fost la 2 nunti acolo acum vreo 3 ani deci nu prea e relevant, mai stiu pe cineva care a avut nunta acolo pe 2 mai, insa nu am fost deci nu stiu sa-ti spun multe despre ei...

poate o sa mai aflu detalii si o sa scriu aici

IULIANA2_TA
06.05.2009, 09:08:45
:-< BUNA,

Am si eu o mare problema.....nu e chiar mare dar ma macina pe mine...As vrea si eu sa stiu dak e prea tarziu sa inchiriez in august restaurant Cucorani pentru la anul in iulie....astept raspuns.ms:-s

gavrilescuirina
06.05.2009, 13:21:30
:-< BUNA,

Am si eu o mare problema.....nu e chiar mare dar ma macina pe mine...As vrea si eu sa stiu dak e prea tarziu sa inchiriez in august restaurant Cucorani pentru la anul in iulie....astept raspuns.ms:-s

Buna, eu pot sa ti zic ca am mers anul trecut de Paste la restaurant Cucorani si am vrut sa inchidem sala pt iulie, sau august. Singura sambata libera ramasa era 12 septembie. Am impresia ca e cam tarziu sa inchizi pt iulie, dar poate ai noroc cu criza financiara si nu se inghesuie multa lume sa faca nunta

IULIANA2_TA
08.05.2009, 10:38:19
offf..... bine ca am reusit sa inchiriez pentru la anul duminica 29 august Cucorani.....as vrea si eu poze de la o nunta facuta acolo va rog mult.......^:)^

IULIANA2_TA
09.05.2009, 09:48:21
Ok multumesc mult am sa ma uit dar astept si de la tine noutati.....vad ca si tu faci nunta la Cucorani....:*

gavrilescuirina
09.05.2009, 19:49:43
Ok multumesc mult am sa ma uit dar astept si de la tine noutati.....vad ca si tu faci nunta la Cucorani....:*

Noi ne am razgandit, o sa facem anul asta doar cununia cvila iar nunta mai incolo (nu stiu cand). Oricum nu tb sa ti faci griji pt ca am auzit ca acolo nuntile sunt reusite.

loritza
17.05.2009, 23:32:11
Ce parare aveti despre restaurantul Regal? E in zona Grivita. A avut cineva nunta acolo?

Creizilup
18.05.2009, 09:46:22
Nu am fost la nicio nunta acolo insa am fost sa mananc. Mancare foarte buna si nu pe atat de scumpa pe cat ne asteptam avand in vedere ca e de 5 stele, chelnerii foarte atenti, localul curat...Deci am revenit ;)

SMILEY
18.05.2009, 14:19:49
Buna Fetelor!sunt Noua Printre Voi Si Cu Aceasta Ocazie Va Trimit Pupici Dulci La Toate...pentru Cele Care Cauta Sali Mici Cu Capacitate De Pana In 90 Persoane Va Recomand Restaurantul "mister M" De Langa Maternitate.a Avut Anul Trecut O Prietena De A Mea Acolo Nunta...mancarea E Super Buna Nu Se Fura!cand Au Plecat Dimineata Aveau La Iesire Cateva Cutii Cu Mancarea De La Invitatii Care Nu Au Venit Iar Muzica E Cea A Localului Si Au Preturi F. Bune Ptr. Ca Din Cate Am Inteles Formatia E Condusa Chiar De Patron Si Lasa Preturile La Muzica Un Pic Mai Jos.va Tin La Curent Dupa 23 Mai

IULIANA2_TA
18.05.2009, 14:51:47
BUNA,

As vrea sa va intreb daca stiti ceva de muzica de la Cucorani.....ca nu stiu ce sa fac ....sa inchiriez de la ei sau sa ma interesez de altii:-s

gavrilescuirina
18.05.2009, 17:05:58
BUNA,

As vrea sa va intreb daca stiti ceva de muzica de la Cucorani.....ca nu stiu ce sa fac ....sa inchiriez de la ei sau sa ma interesez de altii:-s

Buna, cand ai mers sa inchiriezi sala nu ti au dat si un Cd cu formatia care canta acolo?? noua ne au dat si au mi s a parut ca au cantat bine si au facut si atmosfera la nunta respectiva

Roxana_Bt
18.05.2009, 18:07:52
Multumesc Onutza, nu depasesc 150 persoane. Sper sa fie totul OK.[-o<
of..asa isi mai dau cu parerea unele sau altele despre acest restaurant...chiar ma amuzam pe seama unor comentarii cu d-l gabi,seful de local,care zicea sa mergem sa vb personal cu el, nu sa credem tot ce se scrie pe aici.
uite probl ringului in fct de nr de invitati am discutat-o personal cu el, zau:). mi-a raspuns asa: la o nunta de 150 sau de 180 de persoane, ringul e la fel de mare! ca-mi aseaza sala pt 150 sau pt 180, tot una e. il cred, vorba ceea ....ne vedem pe 6 iunie;) asa ca....hai sa simtim nunat din plin, si mai lasati ringul ca e sau nu e..va fi! si va fi frumos! e la fel de important cum se comporta chelnerii, cum e mancarea, muzica, etc:)
sa auzim de bine!

Roxana_Bt
18.05.2009, 18:13:01
BUNA,

de multe ori am luat masa acolo si canta formatia, e oki, sa stii . fac atmosfera!

IULIANA2_TA
18.05.2009, 20:19:27
nu pt ca nu am fost eu sa inchiriez ....nu stau in Botosani stau in Bucuresti si e cam greu......,dar in vara cand o sa merg in vara o sa cer ......dar eram si eu curioasa.....:-s

alezutza25
19.05.2009, 07:47:53
of..asa isi mai dau cu parerea unele sau altele despre acest restaurant...chiar ma amuzam pe seama unor comentarii cu d-l gabi,seful de local,care zicea sa mergem sa vb personal cu el, nu sa credem tot ce se scrie pe aici.
uite probl ringului in fct de nr de invitati am discutat-o personal cu el, zau:). mi-a raspuns asa: la o nunta de 150 sau de 180 de persoane, ringul e la fel de mare! ca-mi aseaza sala pt 150 sau pt 180, tot una e. il cred, vorba ceea ....ne vedem pe 6 iunie;) asa ca....hai sa simtim nunat din plin, si mai lasati ringul ca e sau nu e..va fi! si va fi frumos! e la fel de important cum se comporta chelnerii, cum e mancarea, muzica, etc:)
sa auzim de bine!
Sala e super ok, si mi-a zis patronul ca e cea mai bine ventilata, plus ca nu are nik ceausist ca altele pe care le-am mai vazut. Va fi totul super si abia astept.

SMILEY
19.05.2009, 10:06:47
apropo de Cucorani sa stiti ca eu sunt o clienta fidela a lor si am fost si la numeroase petreceri ca invitata...si nu am avut nimic de contestat d.p.d.v. al servirii mancarii sau al aranjamentului salii.Daca as fi facut o nunta mai mare as fi optat in mod sigur pt aceasta sala.aveti grija la formatie daca o luati pe cea de acolo...mie una nu-mi place....abordeaza doar stilul lautaresc cu brio... celelalte lasa de dorit.

aryanna
19.05.2009, 12:43:16
eu de cucorani m-am cam lecuit si se pare ca nu sunt singura care s-a plans, am fost odata si am primit cartofi prajiti rancezi, apoi altciva s-a plans de gratar ca era rece si uscat se vedea ca nu era facut atunci...

inainte mergeam pana acolo numai pentru mancare, acum gata.

IULIANA2_TA
19.05.2009, 13:53:20
eu de cucorani m-am cam lecuit si se pare ca nu sunt singura care s-a plans, am fost odata si am primit cartofi prajiti rancezi, apoi altciva s-a plans de gratar ca era rece si uscat se vedea ca nu era facut atunci...

inainte mergeam pana acolo numai pentru mancare, acum gata.

offf nu ma descuraja.....eu am auzit multe lucruri bune de ei .Nu stiu ce sa mai cred....vreau si eu mai multe detalii de la cei care ai mai fost pe acolo....:-<

Creizilup
19.05.2009, 15:06:13
Chiar n-am vrut sa spun nimic despre Cucorani , dar daca ne-ai cerut impresii, iti spun ca- am patit- la petreceri mai mari patroana tinde sa umfle nota. In cazul nostru a umflat-o cu nesimtire crasa. Probabil ne-o fi crezut niste...neumblati sau stiu eu cum sau ca toata lumea era vesela din cauza licorii lui Bachus ...Trebuie sa fii atenta.In rest mancarea a fost buna. Eu sper ca nu vei avea totusi probleme :*

IULIANA2_TA
19.05.2009, 15:22:10
Chiar n-am vrut sa spun nimic despre Cucorani , dar daca ne-ai cerut impresii, iti spun ca- am patit- la petreceri mai mari patroana tinde sa umfle nota. In cazul nostru a umflat-o cu nesimtire crasa. Probabil ne-o fi crezut niste...neumblati sau stiu eu cum sau ca toata lumea era vesela din cauza licorii lui Bachus ...Trebuie sa fii atenta.In rest mancarea a fost buna. Eu sper ca nu vei avea totusi probleme :*

Off daca nu ar face toti asa dupa ce stiu ca e cheltuiala mare sa faci o nunta .......mai vor si sa te fure....Ms mult de raspuns astept si vesti mai bune:* (:|

aryanna
19.05.2009, 22:29:40
nu am vrut sa te descurajez, poate atunci a fost o intamplare, dar e de ajuns uneori o data sa iti faca impresie aiurea si te lecuiesti

sa stii ca se face acum langa cucorani o sala de nunti care se anunta a fi superba, cu etaj....

crina_codruta
19.05.2009, 23:57:33
Si eu dau o bila alba pentru Cucorani

Creizilup
20.05.2009, 00:21:37
Cu siguranta fetele care au dat bila alba popasului au motivele lor, deci nu trebuie sa fii emotionata ca ti s-ar putea intampla ce ni s-a intamplat noua. Au fost si cazuri fericite :D
P.S.: Don't worry, be happy!:D

Raluky21
26.05.2009, 21:36:17
Fetelor....ce facem cu criza:-s Pana acum anul asta am auzit despre 3 nunti....la 2 dintre ele sala a fost goala :-s Incep sa imi fac griji.....si asa e stresul de rigoare...asta imi mai lipsea. Cred ca as putea spune ca NE mai lipsea:| Voi ce ati auzit? Ati fost la nunti "sezonul" asta?

aryanna
26.05.2009, 22:27:43
eu stiu doar de o nunta unde totul a mers struna, mirilor le-au iesit 800 milioane lei vechi, si nunta a costat vreo 3-400 mil deci au ramas cu ceva....

IULIANA2_TA
27.05.2009, 09:09:12
cine are sa vina ,vine si cu criza si fara .Eu asa zic nu cred ca trebuie sa ne facem griji;-)

gaballela
27.05.2009, 22:08:13
Fetelor....ce facem cu criza:-s Pana acum anul asta am auzit despre 3 nunti....la 2 dintre ele sala a fost goala :-s Incep sa imi fac griji.....si asa e stresul de rigoare...asta imi mai lipsea. Cred ca as putea spune ca NE mai lipsea:| Voi ce ati auzit? Ati fost la nunti "sezonul" asta?
Asta ne mai trebuie...si asa emotiile sunt mari...
Apropo: scuze ca nu ti-am trimis mesaj, dar nu pot inca (sunt incepatoare). In 2-3 sapt merg la Bt. si aflu detalii despre meniu. Eu stiam ca variaza intre 100-120 lei, in functie de ce vrei (in meniu intra 4 feluri de mancare, prajituri, tort, inghetata, o cafea, si cred ca apa si sucul). O sa te anunt cand am ceva sigur.

Raluky21
28.05.2009, 11:23:39
Asta ne mai trebuie...si asa emotiile sunt mari...
Apropo: scuze ca nu ti-am trimis mesaj, dar nu pot inca (sunt incepatoare). In 2-3 sapt merg la Bt. si aflu detalii despre meniu. Eu stiam ca variaza intre 100-120 lei, in functie de ce vrei (in meniu intra 4 feluri de mancare, prajituri, tort, inghetata, o cafea, si cred ca apa si sucul). O sa te anunt cand am ceva sigur.

Eu stiam ca intra pe langa ce ai spus inca o cafea, fructele, piscoturile de primire si intr-adevar apa si sucul. Eram curioasa sa vad daca se mai mentine pretul ca la toate care sunt incluse mi se pare foarte putin 120 lei.

crinutsa
31.05.2009, 17:41:45
Am citit cred aproape toate mesajele voatre si multumesc ca exista astfel de forum-uri...din pacate, mesajele al caror subiect ma interesa sunt datate acum doi ani si anume cele legate de belvedere. eu ma casatorec anul acesta, pe 23 august, la belvedere si voiam sa ma asigur prin intermediul marturiilor voastre daca opiniile pozitive cu privire la restaurant raman valabile. mai vreau sa intreb daca are cineva posibilitatea de a atasa un fragment muzical cu formatia de la belvedere. Multumesc!

aryanna
31.05.2009, 23:25:05
eu am auzit niste marturii nu foarte bune de o nunta facuta la belvedere, ei au fost saptamana trecuta... nunta in sine nu stiu cum a fost insa tipul mi-a zis ca meniul nu i-a placut deloc.... ei sunt direct interesati ca au nunta anul asta si stii cum e, parca privesti totul mai cu interes.
nu stiu exact ce nu i-a placut insa mi-a zis numai de peste ca era rau si se vedea ca e vechi... acum sincer nu stiu cat de pretentios e el la macare sau daca numai asta l-a deranjat ... tot ce stiu e ca au fost impresionati insa in mod neplacut

isabelaopt
01.06.2009, 18:56:30
eu am auzit niste marturii nu foarte bune de o nunta facuta la belvedere, ei au fost saptamana trecuta... nunta in sine nu stiu cum a fost insa tipul mi-a zis ca meniul nu i-a placut deloc.... ei sunt direct interesati ca au nunta anul asta si stii cum e, parca privesti totul mai cu interes.
nu stiu exact ce nu i-a placut insa mi-a zis numai de peste ca era rau si se vedea ca e vechi... acum sincer nu stiu cat de pretentios e el la macare sau daca numai asta l-a deranjat ... tot ce stiu e ca au fost impresionati insa in mod neplacut
Eu am avit nunta la Belvedere si nu s-a plans nimeni de meniu, chiar l-au laudat...acum depinde si ce bucatar iti cade. Marturisesc sa si noi inainte de nunta auzisem de mancare cruda la Belvedere si ne-am temut in privinta asta, dar se pare ca nu am avut astfel de probleme. Vreau sa spun ca prajiturile facute acolo sunt extraordinare, iar de muzica .... jos palaria! :)

crinutsa
16.06.2009, 16:10:30
multumesc de raspunsuri! sper sa fie ok..isabela, voiam sa te mai intreb daca tortul si prajiturile au intrat in pretul meniului.. sau le-ai platit separat? eu din pacate nu sunt in tara acum si nu am inteles exact cand am rezervat sala...

crinutsa
22.06.2009, 16:53:15
Bila alba pentru Belvedere!!!!!!!! am avut nunta pe 27 septembrie, totul a fost ok..... am fost fff multumiti si de ospatari si de mancare..toata lumea ne-a laudat...si nici nu am dat mult la sfarsit ...chiar a fost ok...Inca o bila alba pentru muzica de la Belvedere, sunt suuuper, au facut atmosfera si au canta ff frumos.Ce sa mai zic.... am avut nunta care am visat-o.poop!!

daca nu e o intrebare care te deranjeaza, imi poti spune cam cati invitati ati avut si cam cat ati platit la sfarsit? multumecs tare mult..eu am nunt ain 2 luni acolo si am emotii mari..

crinutsa
22.06.2009, 16:56:39
Am avut pe 18.10.2008 la Belvedere.
Bila alba pt muzica foarte buni multe stiluri de dans cantate.
Bila alba pt chelneri serviabili prompti si bun simt.
Bila neagra pt sefa de sala care m-a incarcat la sfarsit cu cateva portii la ultimul fel -urat urat urat-.

fetelor, va rog, imi puteti spune o suma totala platita dupa nunta la belvedere? as dori sa stiu aproximativ..multumesc!

nannyna
23.06.2009, 23:37:15
fetelor, va rog, imi puteti spune o suma totala platita dupa nunta la belvedere? as dori sa stiu aproximativ..multumesc!

Buna, Crinutsa!! Dupa cum intrebi....esti "putin" dipserata :D la fel cum eram si eu acum un an. Stai linistita! Pe noi nu ne-a costat mult deloc. Am avut 90 de invitati din cei 110 care trebuiau sa vina si am platit la urma 125 de milioane cu tot cu tort si cu prajituri....nu mai stiu daca a mai intrat ceva in banii astia....e tarziu si sunt obosita ....dar daca imi amintesc am sa revin cu un mesaj.....deci....125 de milioane + 10 milioane avansul pe care l-am dat cu 1 an inainte....In legatura cu ce spunea Mihaela 84 ...ca sefa de sala e cam "smerchera" si pare in primul rand prefacuta...zambeste fals...cred ca ti-ai dat seama daca ai stat o data sau de doua ori de vorba cu ea....e normal....e in interesul lor si al ei ...sa scoata cat mai mult de la noi...dar doar daca vede ca are de la cine sa ia:> :> .....daca esti tu mai smechera ca ea si pozezi ca esti mai...modest......nu iti incarca nota....eu am fost mai smechera ca ea:-p Chiar ea mi-a spus ca pt friptura la tava va trece mai putine persoane pt ca lumea mai pleca si sa nu platim in plus.....In rest.....totul a fost super ...chelnerii, mancarea, nu mai zic de muzica.... canta bestial solista..sotul meu a laudat-o pt vocea ei de am fost putin geloasa(gluuuma!!:D ) Toti invitati mi-au spus ca s-au simtit bine si totul a fost ok...Deci Crinutsa nu fi speriata...nu fa si tu la fel ca mine ..si te stresa pt sala ....acolo o sa fie totul suuper...ai grija de tine...sa nu regreti ca nu ai facut tot ce ti-ai propus sa faci....pt tine sa arati bine la nunta...si ca te-ai preocupat prea mult alte de detalii. Si CREDE-MA ca vorbesc din experianta mea de anul trecut de la nunta....poopici ! si mai vorbim!! keep in touch!!

CONT_INCHIS_32457
23.06.2009, 23:43:29
buna,am o intrebare ce meniuri ati avut voi?eu st din bacau si ma intereseaza deoarece am avut niste discutii,si ce fel de bauturi ati avut?ms mult si ma scuzati

nannyna
24.06.2009, 00:57:35
multumesc de raspunsuri! sper sa fie ok..isabela, voiam sa te mai intreb daca tortul si prajiturile au intrat in pretul meniului.. sau le-ai platit separat? eu din pacate nu sunt in tara acum si nu am inteles exact cand am rezervat sala...

Tortul si prajiturile sunt platite separat.......ti se da nota de plata la sfarsit cu totalul....pe tort iti ia bani pe kilogram in functie de cate persoane ai.....la fel si cu prajturile dupa numarul de persoane iti spune cate kg iti trebuie.....anul trecut era 35 ron kg de tort si prajituri...Am auzit de la cineva ca anul asta tortul e GRATIS anul asta...nu stiu zic si eu..sa incerci..poate e criza si de asta......tu oricum trebuie sa te duci cu cel putin o luna inainte sa vorbiti de meniu si alte detalii. ..asa ca incearca. Bafta!!

crinutsa
25.06.2009, 10:31:38
Buna, Crinutsa!! Dupa cum intrebi....esti "putin" dipserata :D la fel cum eram si eu acum un an. Stai linistita! Pe noi nu ne-a costat mult deloc. Am avut 90 de invitati din cei 110 care trebuiau sa vina si am platit la urma 125 de milioane cu tot cu tort si cu prajituri....nu mai stiu daca a mai intrat ceva in banii astia....e tarziu si sunt obosita ....dar daca imi amintesc am sa revin cu un mesaj.....deci....125 de milioane + 10 milioane avansul pe care l-am dat cu 1 an inainte....In legatura cu ce spunea Mihaela 84 ...ca sefa de sala e cam "smerchera" si pare in primul rand prefacuta...zambeste fals...cred ca ti-ai dat seama daca ai stat o data sau de doua ori de vorba cu ea....e normal....e in interesul lor si al ei ...sa scoata cat mai mult de la noi...dar doar daca vede ca are de la cine sa ia:> :> .....daca esti tu mai smechera ca ea si pozezi ca esti mai...modest......nu iti incarca nota....eu am fost mai smechera ca ea:-p Chiar ea mi-a spus ca pt friptura la tava va trece mai putine persoane pt ca lumea mai pleca si sa nu platim in plus.....In rest.....totul a fost super ...chelnerii, mancarea, nu mai zic de muzica.... canta bestial solista..sotul meu a laudat-o pt vocea ei de am fost putin geloasa(gluuuma!!:D ) Toti invitati mi-au spus ca s-au simtit bine si totul a fost ok...Deci Crinutsa nu fi speriata...nu fa si tu la fel ca mine ..si te stresa pt sala ....acolo o sa fie totul suuper...ai grija de tine...sa nu regreti ca nu ai facut tot ce ti-ai propus sa faci....pt tine sa arati bine la nunta...si ca te-ai preocupat prea mult alte de detalii. Si CREDE-MA ca vorbesc din experianta mea de anul trecut de la nunta....poopici ! si mai vorbim!! keep in touch!!

multumesc tare mult! is speriata, ce sa zic...mai ales ca nu sunt in botosani acum si simt ca nu am control asupra situatiei :D te mai intreb ceva, draga nannyna..coniacul ala de la asteptare intra in pretul meniului? sau il platesti separat? sau il aduci tu de acasa? MULTUMESC!!!!!!!!!PUPICI

gaballela
30.07.2009, 11:08:29
Buna fetelor!
Eu am avut nunta la rest Botosani. Pentru ca nu sunt din Botosani, nu imi pot da cu parerea despre restaurantele din oras, insa pot zice de rest la care am avut noi nunta.
deci:
Bila alba pentru rest Botosani, pentru ca nu ne-au furat, au aranjat sala frumos, a fost buna mancarea.
Bile neagra pentru rest Botosani, pentru ca s-au grabit cu mancarea, au adus prea repede felurile de mancare, de parca ar fi vrut sa plecam cat mai repede.
In general totul a fost K.

Katiekatie
06.08.2009, 15:15:35
ALOOO
Nu mai zice nimeni nimic.......nu mai aveti noutati??[-(

Chiar asa, pentru cele care au acum nunta la Casa Boema in Botosani... As fi recunoascatoare sa aflu pareri... Eu voi avea la anul nunta... si imi fac griji in privinta capacitatii salii...Pe site-ul lor cu tot cu terasa spun ca au in jur de 200 de locuri, voi ce stiti? Ideea e ca nu as vrea sa inchesui lumea la mese...Servire, meniu, detalii de genul asta...

Aa, inca ceva, ce formatii bune cunoasteti prin Botosani? Noi facem nunta in Botosani, insa suntem in Iasi tot timpul... Orice sugestie este binevenita.

Spor la pregatiri celor care urmeaza si casa de piatra celor care au trecut de eveniment :D

Katie

isabelaopt
07.08.2009, 23:04:16
Am citit cred aproape toate mesajele voatre si multumesc ca exista astfel de forum-uri...din pacate, mesajele al caror subiect ma interesa sunt datate acum doi ani si anume cele legate de belvedere. eu ma casatorec anul acesta, pe 23 august, la belvedere si voiam sa ma asigur prin intermediul marturiilor voastre daca opiniile pozitive cu privire la restaurant raman valabile. mai vreau sa intreb daca are cineva posibilitatea de a atasa un fragment muzical cu formatia de la belvedere. Multumesc!
Muzica de la Belvedere este EXTRAORDINARA, vei vedea. Noi am fost impresionati de faptul ca 3 oameni pot canta atat de bine, cel putin domnisoara de acolo canta superb orice fel de melodie. Chiar sunt curioasa ce parere vei avea tu si te rog sa-mi spui si mie dupa nunta. Daca mai ai nevoie de ajutor sau daca mai ai intrebari, scrie si nu voi ezita sa te ajut ori sa-ti raspund. Deci in privinta muzicii stai linistita! Spor la pregatiri ca mai e putin!!!;-)

isabelaopt
07.08.2009, 23:11:50
multumesc tare mult! is speriata, ce sa zic...mai ales ca nu sunt in botosani acum si simt ca nu am control asupra situatiei :D te mai intreb ceva, draga nannyna..coniacul ala de la asteptare intra in pretul meniului? sau il platesti separat? sau il aduci tu de acasa? MULTUMESC!!!!!!!!!PUPICI
Hai ca noi raspundem care cum putem.:D Coniacul il aduci de acasa si daca iti spune ca nu ai voie ii zici ca l-ai cumparat deja. In general toata bautura poti sa o aduci de acasa, cel putin noi asa am facut. Mult spor la pregatiri!!!:)
A.... stai asa sa-ti spun si la mine cum a fost cu meniul. Noi am avut 166 de persoane si am platit la sfarsit 16100.7 lei + 1000 de lei cand am rezervat sala. Oricum la sfarsit iti dau nota de plata detaliata si te poti lamuri atunci. In aceasta suma am platit cafeaua, mancarea, inghetata, painea, tortul, prajiturile si personalul.

andruza
08.08.2009, 18:07:19
Si eu dau o bila alba pentru Cucorani
crina hai sa iti zic ce am auzit de restaurantul de care zici ca esti multumita,am inteles ca anul asta sa facut control mare la restaurante si au gasit cica dezastru la rest care ai zis,intradevar mancarea e buna si multa,dar daca am stii ce se petrece si in bucataria care se face!!!!!!!!aa... si inca ceva am fost ultima oara si am servit o friptura cu garnitura si am gasit in pilaf ditai firul de par.deci pe viitor sa fiti atente la ce mancati!!!;-)

aryanna
14.08.2009, 13:11:13
BILA NEAGRA pentru lebada, nu stiu daca se fac nunti acolo insa am auzit niste lucruri infioratoare despre restaurantul lor, si nu asa din vorbe ci de la oameni care se ocupa cu anumite controale
plus ca se si aude prin oras cam ce se intampla pe acolo

mare grija cu unele restaurante

isabelaopt
17.08.2009, 20:03:37
BILA NEAGRA pentru lebada, nu stiu daca se fac nunti acolo insa am auzit niste lucruri infioratoare despre restaurantul lor, si nu asa din vorbe ci de la oameni care se ocupa cu anumite controale
plus ca se si aude prin oras cam ce se intampla pe acolo

mare grija cu unele restaurante
Vai!!! E chiar asa de rau la Lebada? Noi suntem nasi la Lebada in octombrie si am dori sa stim din timp ca sa vb cu doamna respectiva. Mai exact, ce se intampla acolo?

Creizilup
17.08.2009, 21:23:02
Vai!!! E chiar asa de rau la Lebada? Noi suntem nasi la Lebada in octombrie si am dori sa stim din timp ca sa vb cu doamna respectiva. Mai exact, ce se intampla acolo?
Tot din auzite-dar totodata din surse hiper-sigure- iti spun si eu ca problemele sunt cu igiena-bucatarie, baie- si prospetimea mancarii...[-(

anna_sandu
19.08.2009, 13:29:18
eu sunt din botosani si merg frecvent sa iau masa acolo, nu am fost la nici o nunta la belvedere, dar stiu ca mancare acolo e chiar buna si nu e scumpa, iar locul arata minunat .oricum pentru meniul tau poti sa nu ceri peste, nu toata lumea e incantata de peste la nunta, eu una nu cred ca o sa cer peste la nunta mea.:P

andruza
19.08.2009, 18:24:32
formatii bune in botosani nu cunosc dar cu un search pe you tube ai toate sansele sa gasesti, dar poti sa aduci o formatie si de la suceava acolo sunt nenumarate formatii bune.iar in botosani te poti interesa la restaurantele care aduc formatie in weekend : la stauceni, cucorani, fostul ambasador, casa boema . la boema in catamarasti am auzit eu la un craciun o formatie super, o fata care canta minunat mai ales muzica populara de-a noastra si are o voce extraordinara.
fetelor am fost la o nunta in catamarasti la boema foarte frumoasa sala,meniul,etc., totul a fost spectaculos,nu mai zic de decoratiuni:suuuper:

aquarelle
20.08.2009, 21:03:44
buna katie...eu am avut nunta la Boema si in privinta capacitatii pot sa iti spun ca in interior am avut 105 persoane (fara a fi ingramaditi la masa) si afara mai incap cel putin 80-90, acum mult depinde de cum asezi mesele, pentru ca ai multe variante.

mancarea la ei este super...si in portii sanatoase. la mine m-a nemultumit putin servirea..fetele erau incepatoare si se miscau putin mai greu...dar pana la urma a iesit bine.

despre formatie, daca tot esti din iasi, recomand cu toata toata caldura pe cei de la Melodic - Iasi...au facut super atmosfera si s-a dansat toata noaptea pe ring, terasa si printre mese...poti sa te convingi singura de talentul lor pentru ca au un studio de repetitii unde poti sa ii asculti. daca te intereseaza trimite-mi un pm si iti dau numarul solistulul.

daca mai ai nevoie de alte informatii, te ajut cu cea mai mare placere!
spor la pregatiri!

Chiar asa, pentru cele care au acum nunta la Casa Boema in Botosani... As fi recunoascatoare sa aflu pareri... Eu voi avea la anul nunta... si imi fac griji in privinta capacitatii salii...Pe site-ul lor cu tot cu terasa spun ca au in jur de 200 de locuri, voi ce stiti? Ideea e ca nu as vrea sa inchesui lumea la mese...Servire, meniu, detalii de genul asta...

Aa, inca ceva, ce formatii bune cunoasteti prin Botosani? Noi facem nunta in Botosani, insa suntem in Iasi tot timpul... Orice sugestie este binevenita.

Spor la pregatiri celor care urmeaza si casa de piatra celor care au trecut de eveniment :D

Katie

aryanna
03.09.2009, 17:06:43
fetelor am auzit despre mancarea de la belvedere la o nunta ca a fost rea, initial cine a fost mi-a zic ca a fost ok asa cu jumatate de gura ca au crezut ca doar lor li s-a intamplat dar apoi au auzit si de la altii ca nu s-au simtit bine

cineva a plecat acasa la ora 12 cu taxiul ca nu mai putea, si apoi a revenit, in plus a mers la baie din 10 in 10 min

nu stiu sigur daca ajuns la spital pana la urma, dar bine nu s-au simtit, oricum faza a fost ca era in plina vara si era cam cald, poate de aia

a fost foarte cald si in sala, dar asta nu se intalmpla numai la belvedere

Creizilup
03.09.2009, 17:55:21
fetelor am auzit despre mancarea de la belvedere la o nunta ca a fost rea, initial cine a fost mi-a zic ca a fost ok asa cu jumatate de gura ca au crezut ca doar lor li s-a intamplat dar apoi au auzit si de la altii ca nu s-au simtit bine

cineva a plecat acasa la ora 12 cu taxiul ca nu mai putea, si apoi a revenit, in plus a mers la baie din 10 in 10 min

nu stiu sigur daca ajuns la spital pana la urma, dar bine nu s-au simtit, oricum faza a fost ca era in plina vara si era cam cald, poate de aia

Pfff dam atatia bani restaurantelor care ar trebui sa asigure confortul invitatilor-asta insemnand si aer conditionat.E imposibil ca un restaurant cu pretentii sa nu aiba asa ceva. Mai ales ca stim cu totii ca vara este sezonul nuntilor...Sper sa nu patesc asa ceva pentru ca am mai vazut aici pe forum cateva persoane care s-au plans exact de acelasi lucru...:-SS

mycaela
21.09.2009, 11:47:14
buna fetelor! eu am avut nunta la rest botosani si pot spune ca a fost super. mancarea e f buna, nimeni nu s-a plans. ce a ramas, mancare si bautura mi s-a dat acasa. cat despre formatia de la rest ( de care imi faceam griji ) am fost super incantata, baietii au stiut sa faca atmosfera. eu am fost multumita si doresc acelasi lucru tuturor mireselor

alyna8
21.09.2009, 13:33:59
buna fetelor! eu am avut nunta la rest botosani si pot spune ca a fost super. mancarea e f buna, nimeni nu s-a plans. ce a ramas, mancare si bautura mi s-a dat acasa. cat despre formatia de la rest ( de care imi faceam griji ) am fost super incantata, baietii au stiut sa faca atmosfera. eu am fost multumita si doresc acelasi lucru tuturor mireselor
Salut,ce bine eu tot acolo voi avea nunta;-)

alyna8
21.09.2009, 13:36:50

Serios?o verisoara de a mea face la anul acolo:(.am sa-i zic sa fie atenta la detaliile astea.Hai ca e cald e vara si n-ai ce face ,dar la capitolul mancare e cam naspa daca s-a intamplat asa.

Creizilup
21.09.2009, 20:05:18
Serios?o verisoara de a mea face la anul acolo:(.am sa-i zic sa fie atenta la detaliile astea.Hai ca e cald e vara si n-ai ce face ,dar la capitolul mancare e cam naspa daca s-a intamplat asa.
Dar ai ce face Alyna, trebuie doar sa vrei. Toate restaurantele astea cu pretentii care isi afiseaza ostentativ stelele pe firma ar trebui sa porneasca aerul conditionat, special proiectat sa faca fata unui restaurant atat de mare. Insa sunt comozi, ca sa nu spun altfel.
Cea mai recenta nunta la care am fost a fost in Cluj si la un restaurant nu atat de "instelat", unde ne asteptam sa murim de cald si de miros de tigara si mancare si toate cele pe care le mai intalnim pe la nunti. Oamenii si-au dat interesul si au pus cateva ventilatoare din acelea mari in anumite locuri ale salii. Astfel incat, atunci cand am plecat acasa, nu miroseam a nimic, decat a parfumul meu cu care si venisem. Se poate deci...;-)

gaballela
23.09.2009, 23:10:31
Si eu am avut tot acolo nunta, si a afost k! Mancarea este buna, orgabizarea buna, oameni seriosi care stiu sa-si faca treaba.

Salut,ce bine eu tot acolo voi avea nunta;-)

ioanacity
25.09.2009, 10:33:30
eu mi-am schimbat sala si acum fac la pensiunea andreea( trebuia sa fac la stejarul) sunt mult mai fericita ca am gasit mai devreme ( pe 3 iulie) si restaurantul e ok!<:-P cum pe patroni ii cunosc mi-au garantat o mancare f buna ! cine a fost la nunti acolo cum sa simtit? eu din pacate am fost doar asa sau cu alte probl...dar nu am fost la nunti sa degust mancarea!<:-P va urez numa reusite la nunta!!!^:)^

Creizilup
25.09.2009, 20:54:27
eu mi-am schimbat sala si acum fac la pensiunea andreea( trebuia sa fac la stejarul) sunt mult mai fericita ca am gasit mai devreme ( pe 3 iulie) si restaurantul e ok!<:-P cum pe patroni ii cunosc mi-au garantat o mancare f buna ! cine a fost la nunti acolo cum sa simtit? eu din pacate am fost doar asa sau cu alte probl...dar nu am fost la nunti sa degust mancarea!<:-P va urez numa reusite la nunta!!!^:)^
Era o membra, Roxana_m sau cam asa care a facut tot la Pensiunea Andreea. Poate mai intra ea si ne povesteste. E in luna de miere acum ;;)

ioanacity
26.09.2009, 07:47:16
citisem eu pe undeva despre si nu am auzit ceva de rau;)) ;))

Creizilup
26.09.2009, 23:14:15
citisem eu pe undeva despre si nu am auzit ceva de rau;)) ;))
Si eu am auzit de bine ;-)

ramy84
27.09.2009, 00:05:48
ok..iti trimit un PM cu datele de contact!
Buna Aquarelle! Am te rog o intrebare....tu cati invitati ai avut la nunta???...ptr ca sala de la Casa Boema mi se pare destul de micuta....

anyta
27.09.2009, 01:34:55
iti pot raspund esi eu la aceasta intrebare.....incap 200...140 in interior, asa am avut eu si 60 in exterior...
sa stii ca este foarte frumos..si mancarea a fost foarte laudata..

ioanacity
27.09.2009, 07:43:20
200 mi se pare mult pt boema! sa nu stea inghesuiti

aquarelle
27.09.2009, 16:05:50
noi am avut in interior cam 105 persoane...cu o aranjare aerisita a meselor (in forma de romb). pe terasa mai incap cel putin 60 persoane. la o alta nunta organizata acolo am vazut asezate cam 130 locuri in interior si cam 80 afara...dar in stilul asta mi s-a parut un pic cam aglomerat. oricum e bine sa mergi acolo sa vezi, administratorul te va lamuri!

Buna Aquarelle! Am te rog o intrebare....tu cati invitati ai avut la nunta???...ptr ca sala de la Casa Boema mi se pare destul de micuta....

rebecadim
28.09.2009, 16:40:31

Eu am fost la 2 nunti anul trecut la Boema. Si , intr-adevar , sala e micutza , dar...mancarea DELICIOASA!!!! nu am mai mancat nicaieri asa ceva! Servirea nota 20 , si sala la fel. Foarte frumos tot . NUnta a fost mica , de aprox 100 persoane , si s-a stat lejer . Nota 10 BOEMA! :)

Creizilup
28.09.2009, 18:31:17
Eu am fost la 2 nunti anul trecut la Boema. Si , intr-adevar , sala e micutza , dar...mancarea DELICIOASA!!!! nu am mai mancat nicaieri asa ceva! Servirea nota 20 , si sala la fel. Foarte frumos tot . NUnta a fost mica , de aprox 100 persoane , si s-a stat lejer . Nota 10 BOEMA! :)
Sa nu uiti sa le dai bila alba ;-) >:D<

aquarelle
28.09.2009, 20:00:32
da...intr-adevar mancarea a fost super delicoasa...nu mai zic de prezentarea estetica in farfurie! bucatarul e instruit prin strainate, asa ca stie el ce stie! noi inainte de alegerea meniului am fost si am degustat, iar bucatarul s-a prezentat singur la masa pentru a vedea daca suntem multumiti! va recomand sa faceti la fel!

Creizilup
28.09.2009, 21:31:44
da...intr-adevar mancarea a fost super delicoasa...nu mai zic de prezentarea estetica in farfurie! bucatarul e instruit prin strainate, asa ca stie el ce stie! noi inainte de alegerea meniului am fost si am degustat, iar bucatarul s-a prezentat singur la masa pentru a vedea daca suntem multumiti! va recomand sa faceti la fel!
Aspectul mancarurilor chiar conteaza pentru majoritatea dintre noi. Se spune ca mai intai mancam cu ochii, apoi cu nasul si abia apoi intra in rol papilele gustative.
In Grecia am luat noi o teapa de zile mari pentru ca ne-am luat dupa aspectul mancarii...Nu mai stiu cum se numea, desi am zis ca nu mai mancam in veci, insa era acraaaaaa pentru ca avea foarte multi castraveti la otet :))

ioanacity
29.09.2009, 08:46:11
conteaza sa arate si bine dar daca arata bine si nu e buna??????:-B acum de curand ai mei au fost la o nunta sus la miorita sala aia mai noua! si desi inainte nu o dadeau in bara cu mancarea acum a iesit oribil! mama a avut un soc si in loc de sarmale era peste si se racise repede , si era si gras, cafeaua rece, erau niste icre negre de tot rasul=)) ( mai bine nu pui daca nu-ti pemriti o cantit normala)...asa taranii sa se laude si au pus multe din peste si a iesit aiureaaa ca mai nimeni nu sa atins de ele=)) !

Creizilup
29.09.2009, 10:16:53
conteaza sa arate si bine dar daca arata bine si nu e buna??????:-B acum de curand ai mei au fost la o nunta sus la miorita sala aia mai noua! si desi inainte nu o dadeau in bara cu mancarea acum a iesit oribil! mama a avut un soc si in loc de sarmale era peste si se racise repede , si era si gras, cafeaua rece, erau niste icre negre de tot rasul=)) ( mai bine nu pui daca nu-ti pemriti o cantit normala)...asa taranii sa se laude si au pus multe din peste si a iesit aiureaaa ca mai nimeni nu sa atins de ele=)) !
Asta am zis si eu mai sus... Insa eu raman la parerea ca o mancare trebuie sa arate si bine ;-)

ioanacity
29.09.2009, 10:46:27
da corecttt<:-P <:-P aveti mare grija si la aspect si gust

cipdana
29.09.2009, 11:30:49
Si eu am avut tot acolo nunta, si a afost k! Mancarea este buna, orgabizarea buna, oameni seriosi care stiu sa-si faca treaba.
si eu tot acolo o sa am nunta la anul ,ma bucur ca a fost totul ok sper sa fie asa si la mine;))

ramy84
03.10.2009, 13:25:02
Buna Ioana!! Am fost si eu acum 2 week-enduri la pensiunea Andreea dar sala este foarte micuta....tu cati invitati ai ? Si eu imi caut zilele astea o sala si nu prea gasesc ceva pe gustul meu....

alyna8
03.10.2009, 19:08:34
Buna Ioana!! Am fost si eu acum 2 week-enduri la pensiunea Andreea dar sala este foarte micuta....tu cati invitati ai ? Si eu imi caut zilele astea o sala si nu prea gasesc ceva pe gustul meu....
Langa cinematograf ai incercat?S-a deschis un restaurant foarte fain acolo ;-)sus cum urci scariile unde a fost bingo inainte.am fost la o nunta anul asta si mi-a placut foarte mult atat sala cat si servirea.Nu mai zic de mancare super buna si am inteles ca au menu bogat si la pret foarte bun.Daca nu dadeam avans la sala mea ,renuntam cu sigururanta.dar e ok si unde fac eu ca am auzit numai de bine

ramy84
04.10.2009, 00:01:42
Langa cinematograf ai incercat?S-a deschis un restaurant foarte fain acolo ;-)sus cum urci scariile unde a fost bingo inainte.am fost la o nunta anul asta si mi-a placut foarte mult atat sala cat si servirea.Nu mai zic de mancare super buna si am inteles ca au menu bogat si la pret foarte bun.Daca nu dadeam avans la sala mea ,renuntam cu sigururanta.dar e ok si unde fac eu ca am auzit numai de bine
Buna Alina!! Se pare ca suntem miresici de 2010>:D< ....multumesc mult ptr mesaj o sa merg luni la botosani sa-l vad ...si la Regal vreau sa ajung(apropo stii ceva) ......si inca ceva si eu imi doresc sa am cununia religioasa la rosetti pe bulevard...poopici ....mai vb:x

raluca1986
06.10.2009, 23:11:37
sal..sunt o miresica de mai care face nunta la popasul lebada...a mai facut cineva acolo...sau stie cineva ceva de el...k eu nu is in bt si rudele mele au insistat sa fac acolo...asa k am rezervat sala pt 15 mai...astept critici si aprecieri cu privire la restaurant

raluca1986
12.10.2009, 22:18:51
eu am fost la o nunta la lebada in mai si am ramas impresionata...servire ireprosabila, mancare f gustoasa, sala mare...mi s a parut ideala pt o nunta... si sa stii, creizilup, k nu ai dreptate in legatura cu iginena...nici de la baie ...nici de la bucatarie...pt k am fost si am vazut cu ochii mei...singura mea grija de acolo e k am auzit de faza k tre sa am grija cu bautura k sa nu dispara...asta e singura bila neagra...in rest numai bile albe...o sa dau mai multe detalii dupa nunta

raluca1986
12.10.2009, 22:22:16
isabelaopt te rog sa ne dai si noua detalii despre lebada dupa ce cununi in octombrie...oricum petrecere frumoasa...sunt sigura k o sa iasa bine...<:-P

Creizilup
12.10.2009, 23:46:01
eu am fost la o nunta la lebada in mai si am ramas impresionata...servire ireprosabila, mancare f gustoasa, sala mare...mi s a parut ideala pt o nunta... si sa stii, creizilup, k nu ai dreptate in legatura cu iginena...nici de la baie ...nici de la bucatarie...pt k am fost si am vazut cu ochii mei...singura mea grija de acolo e k am auzit de faza k tre sa am grija cu bautura k sa nu dispara...asta e singura bila neagra...in rest numai bile albe...o sa dau mai multe detalii dupa nunta
Buna! Raluca, eu am mentionat in mesajul meu ca doar am auzit ca nu ar fi curat in bucataria lor si altele. Eu nu le-as pune vreodata cuvantul la indoiala persoanelor de la care am auzit aceste lucruri.
Daca tu ai fost acolo si ai vazut cu ochii tai totul si ai ramas impresionata, ma bucur. Inseamna ca si la tine va fi la fel de frumos. Bafta multa!>:D<

aryanna
13.10.2009, 01:35:02
o super mare BILA ALBA pentru Rapsodia, chiar au impresionat lumea cu sala lor, in plus pe mine m-au scutit de multe cheltuieli, una a fost cu husele pe scaune care au fost gratis
apoi un meniu foarte fain si nu scump deloc
doamna angela de la sala o super doamna, ne-a ajutat mult si a stat in sala sa urmareasca cum se misca chelnerii

ne-au dat tot inapoi, si cand am dus lucrurile au insistat sa stam la numarat pentru a nu fi probleme... exemplar

meniurile de pus pe mese tot de acolo le-am avut, gratis, eu numai am schimbat hartia pe interior, iar un meniu de ala la tipografie e 2 lei de facut, daca aduni tot iese ceva cheltuiala

la dansul mirilor ne-au intrebat cand sa dam drumul la proiector si au dat cand am vrut noi(in timpul dansului)
am avut peste in meniu si nu s-a simtit deloc miros de peste in sala
nu cred ca am ce sa le reprosez sincer

Creizilup
13.10.2009, 10:40:33
o super mare BILA ALBA pentru Rapsodia

nu cred ca am ce sa le reprosez sincer
Nici n-am prea auzit pe aici pe forum-si nici in afara lui- lucruri rele despre Rapsodia...;-)