PDA

Versiunea completa : Restaurant Aurora din Mamaia

loveset
25.06.2008, 17:37:53
Buna fetelor!
Ma numesc Veronica si m-am casatorit pe 7 iunie anul acesta.:x
Ma bucur ca am gasit acest forum care m-a ajutat foarte mult in perioada dinaintea nuntii si acum vreau sa va imparatasesc si eu din experienta acumulata. In cazul nostru, pot sa spun ca am avut o nunta foarte frumoasa, o nunta la care visam toate....
Si cum o nunta frumoasa are un salon frumos, vreau sa recomand tuturor viitoarelor mirese din Constanta (si nu numai!) localul in care noi am avut nunta, mai exact Restaurantul Aurora din Mamaia (Restaurantul hotelului Aurora, langa Teatrul de vara Mamaia).
Organizarea a fost excelenta, patronul restaurantului fiind o persoana extrem de amabila, cu o indelungata experienta in organizarea acestui tip de evenimente. De altfel, tot dansul ne-a recomandat si formatia care ne-a cantat la nunta (am vrut sa gasim o formatie buna care sa faca invitatii sa danseze si sa se simta bine).
In plus, ornarea salonului si a intrarii au fost executate tot de echipa patronului, scutindu-ne de stresul gasirii unei agentii specializate (acesta ne-a aratat o serie de poze cu salonul pregatit pentru nunta). Ornarea a fost facuta cu mult gust, foarte apreciata si de invitatii nostrii.
Restaurantul ne-a placut foarte mult, atat mie cat si sotului. Mare, total renovat, cu un ring de dans deosebit de spatios, in care incapeau lejer (cred) 80-90 de perechi.
Am vrut un restaurant cu un ring de dans cat mai aerisit, pentru a nu obliga invitatii sa danseze printre mese, cum am vazut la cateva nunti....
Am avut aproape 200 de invitati, dar in restaurant se pot organiza nunti si cu peste 400 de invitati.
Un alt aspect care mi-a placut foarte mult la acest restaurant, a fost sistemul de conditionare/ventilare a aerului. Pe timpul nuntii, in restaurant nu a fost cald si nu a fost deloc fum de tigara, desi mai mai mult de jumatate din invitati fumau! Nu va mai spun ce multumita am fost, mai ales ca, nefiind fumatoare, in aproape toate barurile/restaurantele/discotecile pe unde am fost imi lacrimau ochii din cauza fumului de tigara.
Special am lasat la urma opiniile legate de meniu. Noi am considerat ca a fost unul din punctele forte ale angajatilor restaurantului. Meniul a fost unul deosebit, ornat cu multa atentie si imaginatie. Le multumesc si pe aceasta cale tuturor celor de la restaurant pentru grija aratata fata de cel mai fericit eveniment din viata noastra! Mai in gluma mai in serios, multe dintre prietenele cu care am vorbit dupa nunta, s-au plans ca am vrut sa le ingras cu bunatatile de pe masa... Atat eu cat si sotul consideram ca am facut o alegere foarte buna cu acest restaurant si suntem foarte multumiti ca invitatii s-au simtit foarte bine la nunta noastra.

Daca vreti sa aflati mai multe amanunte despre restaurant sau despre cum am organizat noi nunta, va stau la dispozitie! As fi foarte bucuroasa sa va ajut cu o opinie sau un sfat, asa cum m-au ajutat si pe mine prezentarile si sfaturile colgelor de pe forum!
Bineinteles, puteti sa il contactati direct pe patronul restaurantului si sa vorbiti cu dansul despre organizarea fericitului eveniment. Veti fi la fel de multumite ca si noi de serviciile pe care acest restaurant le ofera!

pretyflory
29.07.2008, 12:05:41
pune cateva poze cu restaurantul daca poti.

chika
29.07.2008, 12:27:39
cat este meniul la aurora?

valentina_1985
29.07.2008, 14:47:20
Si pe mine m-ar interesa.Da-ne mai multe detalii ,poze ceva.Ms!

valentina_1985
31.07.2008, 16:19:57
Revin cu amanunte.
Meniul este anul asta in jur de 110 lei iar la anul in jur de 130 lei.Se pot combina si adauga,nu este problema.
Pe cine intereseaza mai sunt locuri anul viitor in iulie si cred ca doar in octombrie.
Pe cine intereseaza va stau la dispozitie cu amanunte.

mironamocanu
31.07.2008, 16:51:38
Buna,

Ne poti da un numar de contact al administratorului? Eu sunt in situatia de a-mi organiza nunta din Bucuresti, si as vrea sa stiu ce perioade mai sunt disponibile pentru anul viitor. M-am descurajat cand am vazut ca este ocupat peste tot...

Multumesc!

valentina_1985
31.07.2008, 17:13:19
Buna,

Ne poti da un numar de contact al administratorului? Eu sunt in situatia de a-mi organiza nunta din Bucuresti, si as vrea sa stiu ce perioade mai sunt disponibile pentru anul viitor. M-am descurajat cand am vazut ca este ocupat peste tot...

Multumesc!
Cu cea mai mare placere,dar nu am nr.Eu am fost personal.
Se pare ca are liber toata luna iulie.
Cate persoane ai?Daca te pot ajuta mai mult da-mi un mesaj privat.

crisstallus_cris
31.07.2008, 17:21:19
Cu cea mai mare placere,dar nu am nr.Eu am fost personal.
Se pare ca are liber toata luna iulie.
Cate persoane ai?Daca te pot ajuta mai mult da-mi un mesaj privat.
Despre ce restaurant vorbesti?

valentina_1985
31.07.2008, 17:27:29
Despre ce restaurant vorbesti?

Aurora din Mamaia.

crisstallus_cris
31.07.2008, 18:59:38
Aurora din Mamaia.
Ai ajuns la Estival?

valentina_1985
01.08.2008, 19:42:33
Da, am ajuns.Este frumos,dar mi-a cerut avand de 3000 lei.M-i s-a parut prea mult,in plus de asta d-nul Caraman nu mi-a placut.Eu il intrebam ceva concret iar el imi raspundea ca :lasa ca vedem noi...

crisstallus_cris
01.08.2008, 23:43:20
Da, am ajuns.Este frumos,dar mi-a cerut avand de 3000 lei.M-i s-a parut prea mult,in plus de asta d-nul Caraman nu mi-a placut.Eu il intrebam ceva concret iar el imi raspundea ca :lasa ca vedem noi...
Noua ne-a cerut anul trecut in oct pt anul asta 25 mil,dar i-am dat 20 mil.A cerut asa de mult pt ca in urma cu cateva luni luase o tzeapa..nunta nu s-a mai tinut,a ramas cu restaurantul gol...si a cerut alor vreo 5-10 mil.Iti dai seama ca nu i-a convenit...si de asta cere mai mult sa fie sigur ca nu iese in paguba.Acolo ies niste nunti super...multa lume mi-a confirmat..chiar si cei de la decoratiuni cu care o sa lucram..cand au auzit unde facem.

oana_94
07.08.2008, 17:58:06
buna sunt oana si am nunta in octombrie2009 la aurora din mamaia.
Am dat avans la acest restaurant deoarece am fost la o nunta aici si am ramas surprinsa de faptul ca mai exista astfel de restaurante, f incapator cred ca intra lejer 500 de pers, dispune de o instalatie de ventilare exceptionala rece, cald, cu un ring de dans ce depaseste cred 200 mp probabil ca intra cel putin 200 de persoane si serviciile inclusiv meniul exceptionale. am intrat in dialog deoarece eu am nr de tel al administratorului shi as vrea sa il afisez : 0728925800, 0722258184
Din cate mi-au spus mai sunt locuri pentru 2009.
multumesc!

valentina_1985
08.08.2008, 12:24:08
buna sunt oana si am nunta in octombrie2009 la aurora din mamaia.
Am dat avans la acest restaurant deoarece am fost la o nunta aici si am ramas surprinsa de faptul ca mai exista astfel de restaurante, f incapator cred ca intra lejer 500 de pers, dispune de o instalatie de ventilare exceptionala rece, cald, cu un ring de dans ce depaseste cred 200 mp probabil ca intra cel putin 200 de persoane si serviciile inclusiv meniul exceptionale. am intrat in dialog deoarece eu am nr de tel al administratorului shi as vrea sa il afisez : 0728925800, 0722258184
Din cate mi-au spus mai sunt locuri pentru 2009.
multumesc!

Buna,si eu o sa am nunta la Aurora.
Poate ne mai sfatuim cum aranjam localul.Tu cate persoane invitate o sa ai?
Pupici!>:D<

valentina_1985
24.08.2008, 12:41:22
Nu a mai facut sau nu mai face nimeni la Aurora?
Astept pareri,impresii.
Se pare ca unii intra si posteaza doar pentru reclama.Ce urat din partea lor!!!>:/

Joliutza
24.08.2008, 13:39:19
Astept pareri,impresii.
Se pare ca unii intra si posteaza doar pentru reclama.Ce urat din partea lor!!!>:/

Sau poate persoanele respective nu au mai intrat de mult timp pe site./:)

cristina_theodora
12.10.2008, 10:53:38
Buna fetelor!
Ma numesc Veronica si m-am casatorit pe 7 iunie anul acesta.:x
Ma bucur ca am gasit acest forum care m-a ajutat foarte mult in perioada dinaintea nuntii si acum vreau sa va imparatasesc si eu din experienta acumulata. In cazul nostru, pot sa spun ca am avut o nunta foarte frumoasa, o nunta la care visam toate....
Si cum o nunta frumoasa are un salon frumos, vreau sa recomand tuturor viitoarelor mirese din Constanta (si nu numai!) localul in care noi am avut nunta, mai exact Restaurantul Aurora din Mamaia (Restaurantul hotelului Aurora, langa Teatrul de vara Mamaia).
Organizarea a fost excelenta, patronul restaurantului fiind o persoana extrem de amabila, cu o indelungata experienta in organizarea acestui tip de evenimente. De altfel, tot dansul ne-a recomandat si formatia care ne-a cantat la nunta (am vrut sa gasim o formatie buna care sa faca invitatii sa danseze si sa se simta bine).
In plus, ornarea salonului si a intrarii au fost executate tot de echipa patronului, scutindu-ne de stresul gasirii unei agentii specializate (acesta ne-a aratat o serie de poze cu salonul pregatit pentru nunta). Ornarea a fost facuta cu mult gust, foarte apreciata si de invitatii nostrii.
Restaurantul ne-a placut foarte mult, atat mie cat si sotului. Mare, total renovat, cu un ring de dans deosebit de spatios, in care incapeau lejer (cred) 80-90 de perechi.
Am vrut un restaurant cu un ring de dans cat mai aerisit, pentru a nu obliga invitatii sa danseze printre mese, cum am vazut la cateva nunti....
Am avut aproape 200 de invitati, dar in restaurant se pot organiza nunti si cu peste 400 de invitati.
Un alt aspect care mi-a placut foarte mult la acest restaurant, a fost sistemul de conditionare/ventilare a aerului. Pe timpul nuntii, in restaurant nu a fost cald si nu a fost deloc fum de tigara, desi mai mai mult de jumatate din invitati fumau! Nu va mai spun ce multumita am fost, mai ales ca, nefiind fumatoare, in aproape toate barurile/restaurantele/discotecile pe unde am fost imi lacrimau ochii din cauza fumului de tigara.
Special am lasat la urma opiniile legate de meniu. Noi am considerat ca a fost unul din punctele forte ale angajatilor restaurantului. Meniul a fost unul deosebit, ornat cu multa atentie si imaginatie. Le multumesc si pe aceasta cale tuturor celor de la restaurant pentru grija aratata fata de cel mai fericit eveniment din viata noastra! Mai in gluma mai in serios, multe dintre prietenele cu care am vorbit dupa nunta, s-au plans ca am vrut sa le ingras cu bunatatile de pe masa... Atat eu cat si sotul consideram ca am facut o alegere foarte buna cu acest restaurant si suntem foarte multumiti ca invitatii s-au simtit foarte bine la nunta noastra.

Daca vreti sa aflati mai multe amanunte despre restaurant sau despre cum am organizat noi nunta, va stau la dispozitie! As fi foarte bucuroasa sa va ajut cu o opinie sau un sfat, asa cum m-au ajutat si pe mine prezentarile si sfaturile colgelor de pe forum!
Bineinteles, puteti sa il contactati direct pe patronul restaurantului si sa vorbiti cu dansul despre organizarea fericitului eveniment. Veti fi la fel de multumite ca si noi de serviciile pe care acest restaurant le ofera!

Of sun de dimineata la ei si nu raspund. Cred ca au avut nunta aseara. imi poti lasa numarul de tel al patronului. As vrea s ieu acolo. Am fost la o nunta si mi-a placut mult, mai ales ringul imens. Am neam mare de dansatori si am nevoie de restaurant mare cu ring si mai mare. :D

valentina_1985
20.10.2008, 09:46:05
Of sun de dimineata la ei si nu raspund. Cred ca au avut nunta aseara. imi poti lasa numarul de tel al patronului. As vrea s ieu acolo. Am fost la o nunta si mi-a placut mult, mai ales ringul imens. Am neam mare de dansatori si am nevoie de restaurant mare cu ring si mai mare. :D
Mergi personal la ei.Sunt foarte draguti.Succes!

cristina_theodora
20.10.2008, 09:54:51
Gata, am rezolvat. Am dat arvuna la Doina!

valentina_1985
25.10.2008, 10:54:35
Felicitari!Sa ai parte de o nunta superba!

Crisaa20
27.10.2008, 15:16:30
Buna fetelor

si eu o sa fac nunta la Aurora la anul in septembrie.Despre restaurant ce pot sa spun...pe mine m-a impresiont din momentul in care am pasit inauntru, ff aerisit, restaurantul e fff spatios, ringul de dans e mare etc. Singurul lucru pe care as vrea sa il schimb sunt mesele pe lung , eu vreau sa fie rotunde, dar din cate am vorbit cu patronul asta se poate aranja...deci e bine!
Pt ca o sa am o nunta de 300 de persoane, nici ca se putea sa fac o alegere mai buna!!!

Dar am cateva probleme si poate ma ajutati voi in sensul asta!
Eu locuiesc in Bucuresti dar pentru ca si eu si viitorul meu sot suntem din Constanta am decis sa facem nunta "acasa"!nu orea sunt la curent cu ce mai este nou sau frumos in oraul meu natal:)

1. Ce firma de decoratiuni sa aleg, si aici ma refer doar la aranjamente florale si perdeaua de lumini?

2. Ce dj bun, stiti in Constanta si cam cat ar costa?

3.Ce fotograf bun stiti?cam cat ar costa?

In speranta ca ma sfatuiti si pe mine :))va multumesc anticipat!

carmen_stere
01.02.2009, 18:39:24
eu fac nunta acolo si a-s vrea sa stiu daca mai face vre-o miresica :D ,nunta la acest restaurant si ce parere aveti :)

carmen_stere
01.02.2009, 18:45:43
Astept pareri,impresii.
buna..si eu fac nunta la aurora :D pe 5 iulie 2009...
mi se pare un restaurant frumos ..incapator 500de persoane ,ventilatie noua (care este si necesara ) proiectare live pe 4 plasme.din punctul meu de vedere este ok;) :*

chika
02.02.2009, 09:43:45
mai este un subiect deschis cu aceeasi denumire, vezi acolo informatii despre acest restaurant

ariana_4me
11.03.2009, 01:40:40

buna cristina...si eu am nunta la restaurant Doina,da-m si mie daca vrei un mesaj pe privat cu adresa ta de mess sa mai vorbim....pupicutzi

lvalyd_1985
12.03.2009, 13:26:27
mi se pare un restaurant frumos ..incapator 500de persoane ,ventilatie noua (care este si necesara ) proiectare live pe 4 plasme.din punctul meu de vedere este ok;) :*
Cat ma bucur sa aud ca mai are cineva nunta aici.Poate imi spui cum te-ai gandit sa aranjezi salonul.Apropo cat ajunge meniul la voi?

lvalyd_1985
20.05.2009, 13:30:45

Buna.Am incercat sa-ti trimit un mesaj privat dar din pacate nu merge asa ca iti scriu aici.
Ce decoratiuni ai ales pentru restaurant?Daca folosesti husele lor si cat ajunge meniul?Ms>:D<

LMLMLM
09.07.2009, 09:45:23
Buna fetelor :)

Snt mireasa din 9 mai :D si , daca am intrat aici, inseamna ca am avut nunta la Restaurantul Aurora :)
Cele care au stabilit deja ca fac nunta acolo le spun ca nu vor regreta, iar cele care nu s-au decis inca, sa dea o fuga pe acolo sa vada cu ochii lor.
Nu am obiceiul sa postez aiurea, insa mi s-a parut normal sa va recomand acest restaurant pentru ca la mine totul a fost super, incepand cu pregatirile si aranjatul, pana a 2a zi dupa nunta, n-am avut nici un stres.
Asa cum spuneau si miresicile dinaintea mea, restaurantul este foarte mare si foarte bine aerisit, n-am simtit fum de tigara si nici n-am transpirat ca in mijlocul verii si ganditi-va ca am avut 450 de invitati, care au incaput lejer ( din ce am inteles au intrat si 600). O chestie pe care nu am vazut-o la alte restaurante si care mi-a placut este sistemul video din restaurant, snt 4 plasme mari pe centru de unde se poate vedea tot ringul indiferent de unde esti, asa ca mai verificam cum danseaza lumea:D
O chestie care m-a mirat foarte mult a fost serviciul impecabil al ospatarilor, stiti ca de multe ori la o asa masa de oameni, se sictiresc repede si mai dau buleala, insa ai mei au fost ca soldatii germani , si credeti-ma ca am intrebat si printre invitati si nu au avut nimic de reprosat, de asemenea si mancarea foarte buna. Felurile de mancare au fost foarte variate, iar domnul Musat, patronul, ne-a ajutat in alegerea lor pt stabilirea meniului.
De asemenea tot dansul ne-a recomandat si formatia restaurantului care, dupa o auditie prealabila i-am luat, ne-au cantat de toate si tineresti si populare si disco , pt toata lumea ca la 450 de invitati mai greu sa-i multumesti pe toti, insa ringul a fost plin in permanenta.
Am sa atasez si niste poze cand voi afla cum.
Vreau sa-i multumesc pe aceasta cale domnului Musat pt ajutorul care ni l-a dat in amenajare si in toata organizarea, iar voua viitoare miresici, daca vreti sa scapati de o grija, duceti-va pe acolo.
V-am pupat ! >:D<

dvdruxandra
18.07.2009, 13:09:22

Snt mireasa din 9 mai :D si , daca am intrat aici, inseamna ca am avut nunta la Restaurantul Aurora :)
Cele care au stabilit deja ca fac nunta acolo le spun ca nu vor regreta, iar cele care nu s-au decis inca, sa dea o fuga pe acolo sa vada cu ochii lor.
Nu am obiceiul sa postez aiurea, insa mi s-a parut normal sa va recomand acest restaurant pentru ca la mine totul a fost super, incepand cu pregatirile si aranjatul, pana a 2a zi dupa nunta, n-am avut nici un stres.
Asa cum spuneau si miresicile dinaintea mea, restaurantul este foarte mare si foarte bine aerisit, n-am simtit fum de tigara si nici n-am transpirat ca in mijlocul verii si ganditi-va ca am avut 450 de invitati, care au incaput lejer ( din ce am inteles au intrat si 600). O chestie pe care nu am vazut-o la alte restaurante si care mi-a placut este sistemul video din restaurant, snt 4 plasme mari pe centru de unde se poate vedea tot ringul indiferent de unde esti, asa ca mai verificam cum danseaza lumea:D
O chestie care m-a mirat foarte mult a fost serviciul impecabil al ospatarilor, stiti ca de multe ori la o asa masa de oameni, se sictiresc repede si mai dau buleala, insa ai mei au fost ca soldatii germani , si credeti-ma ca am intrebat si printre invitati si nu au avut nimic de reprosat, de asemenea si mancarea foarte buna. Felurile de mancare au fost foarte variate, iar domnul Musat, patronul, ne-a ajutat in alegerea lor pt stabilirea meniului.
De asemenea tot dansul ne-a recomandat si formatia restaurantului care, dupa o auditie prealabila i-am luat, ne-au cantat de toate si tineresti si populare si disco , pt toata lumea ca la 450 de invitati mai greu sa-i multumesti pe toti, insa ringul a fost plin in permanenta.
Vreau sa-i multumesc pe aceasta cale domnului Musat pt ajutorul care ni l-a dat in amenajare si in toata organizarea, iar voua viitoare miresici, daca vreti sa scapati de o grija, duceti-va pe acolo.

casa de piatra si numai impliniri!!! asteptam poze...

lam
11.08.2009, 16:31:02

LMLMLM poti sa imi spui si mie cat te-a costat pe tine meniul si ce a continut acesta ... si daca ai putea sa atasezi si niste poze ar fi minunat ... te poop si ast rasp tau :*:*

lam
21.09.2009, 15:00:43
nici o miresica nu a mai avut nunta la aurora?? sa ne mai povesteasca si noua, viitoarelor miresici ... astept pov voastre si pozee :X ... :*:*

lam
24.09.2009, 23:10:09

Casa de piatra!!!<:-P SI MULTA FERICIRE!!!! poti sa ne atasezi si noua cateva poze ... :*

LMLMLM
25.09.2009, 20:03:59
lam, scze ca rasp greu, meniul a fost cam 130 lei, nu mai stiu exact ( meniu complet, pe care l-am ales noi inainte si a fost f bun), am avut si o marja de eroare pe care o suporta restaurantul, insa culmea, la 428 de invitati cati asteptam, au mai venit cativa in plus si am ramas cu 2 portii :)
legat de poze..stau prost cu timpul, trebuie sa iau cd-le sa sortez si sa ii dau de cap cu pusul pe net :) asa ca va mai dura crd

lam
25.09.2009, 20:29:54
lam, scze ca rasp greu, meniul a fost cam 130 lei, nu mai stiu exact ( meniu complet, pe care l-am ales noi inainte si a fost f bun), am avut si o marja de eroare pe care o suporta restaurantul, insa culmea, la 428 de invitati cati asteptam, au mai venit cativa in plus si am ramas cu 2 portii :)
legat de poze..stau prost cu timpul, trebuie sa iau cd-le sa sortez si sa ii dau de cap cu pusul pe net :) asa ca va mai dura crd

msik d rasp ... eu o sa am nunta tot la aurora si vreau sa ma interesez cu cat mai multe detalii de la voi miresicile kre ati facut nunta tot akolo ... la restaurant ai luat husele lor? bautura ai adus-o tu nu?... uof am ametit deja la cate sunt de facut .. nici nu e suficient un an :| ... te poop si ast pozee <:-P

LMLMLM
27.09.2009, 14:46:00
Da, bautura, dulciurile, cam tot in afara de mancare am adus noi.
Husele pt scaune aveau acolo si erau asortate la culoarea restaurantului, au fost f ok.
Mese pe rotund sau pe lung, la alegere. Noi le-am combinat si le-am pus mai in spate, pt ca snt mai incomode cele rotune ca ori stau cu spatele la ring, ori cu spatele la miri. Sa ma tii la curent cu ce rezolvi. :* Spor la treaba :)

lam
28.09.2009, 11:20:52
Da, bautura, dulciurile, cam tot in afara de mancare am adus noi.
Husele pt scaune aveau acolo si erau asortate la culoarea restaurantului, au fost f ok.
Mese pe rotund sau pe lung, la alegere. Noi le-am combinat si le-am pus mai in spate, pt ca snt mai incomode cele rotune ca ori stau cu spatele la ring, ori cu spatele la miri. Sa ma tii la curent cu ce rezolvi. :* Spor la treaba :)

eu sunt un pik trista pt k a trebuit sa imi aman nunta cu un an :( pt k prietenii nostri cei mai buni care ne vor fi si nashi, vor pleca dupa sarbatorile de iarna in america la un curs de specializare care dureaza un an :-<... si eu nu vreau sa ne fie altcineva nasi decat ei .. asa k de dragul lor am amanat nunta. imi pare putin rau k abia ast sa fiu miresik (acum voi fi miresik de 2011 :D) da, nu regret k am facut aceasta alegere. ei ne-au zis sa nu facem prostia sa amanam nunta dar dak asa am hotarat ca ei sa ne fie nasi asa ramane .. knd le-am dat vestea nashik mea a inceput sa planga si m-a facut si pe mn :(.. suntem prea apropiati de acesti oameni si cum ei nu ne-au lasat pe noi la greu nici noi nu o vom face .. bn k nu am arvunit nimic .. tu cu cat timp ai arvunit salonul? muzica (cn ti-a cantat?)? fotograful? :*

LMLMLM
28.09.2009, 11:29:23
E f imp sa va intelegeti cu nasii si ai facut un gest frumos.
Salonul l-am luat de prin august-septembrie cred, si nunta am avut-o in mai.
Formatia a fost a salonului, i-am ales dupa o auditie si a meritat, au cantat super, toata noaptea s-a dansat, pauzele au fost scurte, Pacific parca s-a numit, dar nu snt sigura.
Foto+video tot din timp i-am luat, de asta s-a ocupat sotzul ca este prieten cu ei. Pozele ni le-au facut cei de la Adora, iar video Doru Iacovescu.

Daca mai ai intrebari, iti raspund.
O saptamana frumoasa :*

Laurikyu
03.10.2009, 22:20:45
Buna ,fetelor
Incep prin a face cunostina.Sunt Laura sunt din Tulcea am 23 de ani iar marele eveniment va avea loc la anul pe 4 septembrie la restaurant Aurora.Sunt deja napatita de emotii si as fi tare incantata sa primesc sfaturile miresicilor care au trecut deja de marele eveniment.Doresc sa aflu cum ati decorat sala restaurantului(cele care au facut nunta la aurora),la cine ati apelat si cum au fost serviciile oferite etc.Orice sfat e bine venit.>:D<

lam
04.10.2009, 18:44:27
Buna ,fetelor
Incep prin a face cunostina.Sunt Laura sunt din Tulcea am 23 de ani iar marele eveniment va avea loc la anul pe 4 septembrie la restaurant Aurora.Sunt deja napatita de emotii si as fi tare incantata sa primesc sfaturile miresicilor care au trecut deja de marele eveniment.Doresc sa aflu cum ati decorat sala restaurantului(cele care au facut nunta la aurora),la cine ati apelat si cum au fost serviciile oferite etc.Orice sfat e bine venit.>:D<

bine ai venit printre noi miresicile de la aurora >:D<.. si eu voi fi o viitoare miresik tot la aurora\:D/ ... ce poti sa iti spun ... eu am vazut salonul e ff frumos ... foarte mare cu un ring mare ... knd l-am vazut eu era aranjat pentru o nunta .. meniul incepe de la 110 poti sa adaugi sau sa scoti nu e fix ... arvuna este de 10 mil ... spor la pregateli<:-P :*:*.

Laurikyu
08.10.2009, 11:36:12
Eu am vazut restaurantul intr-o luni imediat dupa o nunta si nu mai era aranjat.chiar si asa mi-a placut foarte mult si ne-am decis de la intrare ca e locul perfect pentru o nunta reusita.Mi-am dorit sa fie in septembrie ca sa avem parte de vreme frumoasa si am avut noroc ca cineva renuntase la aceasta data.cand am fost sa dam arvuna era decorat si mi-a placut foarte mult.inainte sa ajung la aurora am fost si la alte restaurante dar ce m-a determinat sa-l aleg pe acesta a fost si atitudinea domnului administrator.=D> Astept sfaturi,opinii de la voi legate de organizare.

lam
11.10.2009, 19:51:43
miresici puteti intra pe picasso-art.ro si aveti poze cu mai multe restaurante din constanta <:-P .. :*

Andreea_Alex
13.01.2010, 12:07:58
Buna tuturor

Ne-am hotarat si noi ca multe dintre voi sa face nunta pe 22.05.2010 la Restaurant Aurora din Mamaia. Eu sunt insa sresata pt ca nu ne am gasit formatie.Inafara de Ionut Galani nu am stabilit altceva nimic.Am sunat la mai multe formatii dar majoritatea sunt arvunite ptr tot anu.Nu stiu unde sa mai sun.Idei?

Multumesc anticipt!

ellena26
05.10.2010, 12:17:28
buna fetelor!
vroiam sa stiu parerile voastre,ale miresicilor care au facut acum mai recent nunta acolo.legat de corectitudinea personalului,de meniu..etc..parerea voastra sincera.. noi avem nunta pe 16 octombrie 2010 la aurora,si suntem cam stresati pe tema asta..a,si daca v-au obligat sa puneti cafeau lor de la restaurant,sau a adusa de voi..
mersi anticipat

ClauMiresica
29.10.2010, 00:36:14
buna fetelor!
vroiam sa stiu parerile voastre,ale miresicilor care au facut acum mai recent nunta acolo.legat de corectitudinea personalului,de meniu..etc..parerea voastra sincera.. noi avem nunta pe 16 octombrie 2010 la aurora,si suntem cam stresati pe tema asta..a,si daca v-au obligat sa puneti cafeau lor de la restaurant,sau a adusa de voi..
mersi anticipat

Buna seara Miresici! Eu sunt Claudia si am avut nunta pe 25 septembrie la restaurantul Aurora. Nici nu stiu cu ce sa incep , poate prin a-i multumi domnului Musat pt tot ce a facut pt noi pentru ca datorita lui nunta noastra a fost perfecta. Tot ce am visat , s-a implinit in ziua nuntii.

Am sa incep in primul rand cu urmatoarele sfaturi : NU va stresati! Daca ati ales restaurantul Aurora , domnul Musat va face orice , ca totul sa fie bine. Va va ajuta cu sfaturi si ar fi bine sa il ascultati pt ca este spre binele vostru si bineinteles dansul isi pastreaza reputatia.
Noi am avut foarte mult noroc , ceea ce va dorim si voua , am ales un meniu extraordinar , foarte elegant si iesit din comun.Ne-am lasat pe mana d-lui Musat si bine am facut.
Servirea a fost impecabila , ne-au mentionat asta si invitatii nostri.
Am avut o nunta destul de mare , de 300 de persoane , iar ospatarii au fost foarte prompti.Nimeni nu a avut nimic de reprosat , ce au cerut , li s-a adus imediat.
Programul nuntii a fost perfect si datorita domnului Cristi , ginerele d-lui Musat , care a stat cu noi toata noaptea si a facut ca totul sa decurga conform planului. Echipa de acolo este minunata , chiar simti ca tin cu tine si ca vor sa iasa totul bine.
Mancarea a fost foarte buna , meniul a fost "compus" de noi si dl Musat , am ales varianta mai deosebita , nu meniul clasic care e intr-adevar ieftin dar... va asigur ca merita sa alegeti ceva mai bun si putin mai scump , lumea va aprecia.
Am sa revin si cu niste poze dar ceva mai tarziu pt ca avem ceva probleme cu calculatorul.
Nu veti regreta ca ati ales restaurantul Aurora , va veti convinge in ziua nuntii daca nu sunteti deja convinsi.

De asemenea , cu aranjamentele florale ne-a fost foarte usor si am fost foarte multumiti. Ne-au dat dansii suportul pt flori care este din fier forjat , intr-un fel de spirala la baza si destul de inalta incat sa se vada invitatii intre ei. Pe ele am pus cate un aranjament (am facut mese de 12 pers.) si am avut la dispozitie 36 de mese foarte frumos si strategic asezate.Nu va faceti probleme pt cei care nu au vedere directa spre ring , pot vedea totul pe plasmele de pe cupola din mijloc.

Ringul este foarte mare , invitatii nostri s-au simtit foarte bine si au dansat in permanenta.Am avut si momente speciale , surprize , un dans pe care l-am pregatit cu 2 saptamani inainte , cautati Evolution of dance pe internet , o parte din acest dans l-am facut noi , a fost superb (daca vreti sa il vedeti trimiteti-mi un mesaj si va dau un link ).
Deci , toate aspectele sunt pozitive. NU va stresati , stiu ce inseamna sa vrei o nunta perfecta si sa te chinui sa o ai , o sa o aveti ! Nu va ganditi prea mult la lumea din jur in ziua nuntii , nu va ganditi la ce NU a iesit bine pt ca nu aveti cum sa rezolvati in ziua respectiva tot ce ii nemultumeste pe oameni.Distrati-va , iubiti-va si totul o sa fie bine! Va asigur.

Daca aveti intrebari puteti sa imi trimiteti mesaje si m-ar incanta sa va pot ajuta.

P.S.: Elena , cafeaua este inclusa in meniuri , nu-ti face probleme. Toate meniurile , indiferent de pret , au cafele incluse. :) trimite-mi un mesaj pt detalii daca doresti , happy to help !

bibiutza
14.04.2011, 22:23:26
Buna miresicilor! Sunt f fericita ca vom face nunta la anul in iunie la restaurant Aurora despre care am auzit numai lucruri bune. Dl Musat este un om f sincer, ne-a plakut mult de dansul. Cel mai mult ne-a incantat faptul ca pretul meniului se face la cererea beneficiarului. Astept cu nerabdare si entuziasm sa vina ziua cea mare. :)

bibiluca
05.07.2012, 10:59:17
Buna miresicilor! Sunt f fericita ca vom face nunta la anul in iunie la restaurant Aurora despre care am auzit numai lucruri bune. Dl Musat este un om f sincer, ne-a plakut mult de dansul. Cel mai mult ne-a incantat faptul ca pretul meniului se face la cererea beneficiarului. Astept cu nerabdare si entuziasm sa vina ziua cea mare. :)

Revin cu informatii proapete la numai cateva zile dupa nunta pe care am avut-o la Aurora....Vad ca pe forum s-au scris lucruri numai de bine despre acest retaurant si eram incantata anul trecut cand l-am ales, dar....surpriza, nu a fost deloc asa cum mi-am imaginat. Nici nu stiu cu ce sa incep....in primul rand, dl. Musat ne-a spus a v-om avea 17 oameni la personal, pe care trebuia sa-i platim noi cu cate 100 lei de fiecareș va pot spune ca nu au fost mai mult de 10 incluzand bucatarelese. Am avut o nunta mare, cu 242 de persoane. Am dat in sapt nuntii 210 meniuri si ne puteam face pana la 231. Nu a fost o păroblema ca au iesit mai multe meniuri, asta s-a rezolvat repede.
Au fost familii care au venit de la 8 jum seara la nunta si pana la 9 jum au stat fara bautura pe mese deoarece ei nu pun bautura pe mese de dinainte ca omul cand vine sa gaseasca pe masa bautura. Ne-am dus in bucatarie sa le spunem sa aduca bautura pe mese, in 5 min nu s-a rezolvat nimnik, ne-am mai dus odata iar nu s-a rezolvat pana cand am inceput sa tipam la ei. De abia atunci au inceput sa duca bautura la oameni. In momentul in care au inceput sa duca bautura la mese, la intrarea in restaurant numai era nimeni care sa serveasca invitatii cu sampanie. Mancarea a fost buna, mai putin sarmalele.
La sfarsit noi ne-am dus sa numaram in camera banii iar ei au inceput sa stranga tot ce era pe mese fara sa ne mai dea nimik inapoi in afara de aranjamentele florale iar cand le-am spus ca vreau inapoi fructele ptr ca stiam ca au ramas f multe fructe, mi-au zis ospatarii ca sa ma duc la dl. Cristi, adik ginerele dlui Musat ptr a-i spune lui.

Au fost mai mult probleme decat ceea ce am scris mai sus, cand am inchiriat restaurant dl. Musat s-a laudat ca are multi ospatari care nu stau delok, ca fac treaba buna iar in seara nuntii am vazut de fapt cum sta treaba. Am avut noroc ca invitatii nu au stiut de fapt ceea ce s-a intamplat in spate. A fost o nunta reusita deoarece formatia Marea Neagra pe care am avut-o a facut o super atmosfera si ringul a fost mereu plin. Afara nu au stat f multi invitati deoarece inauntru era mai racoare ca afara si formatia a meritat toti banii.

Nu va recomand in nici un fel reaturantul Aurora, aveti mare gija cele care faceti nunta acolo. Noi am avut pe cineva la meniuri care a numarat cu ei meniurile, ca la inceput in loc de 242 le iesise 246 de meniuri, si va sfatuiesc sa-i puneti la punct daca ceva nu este bine.